PDA

View Full Version : Analgetici - lijekovi protiv bolova (Neofen, Ibuprofen, Brufen, Voltaren, Nalgesin...) [zbirna tema]

Sexanovski
04.06.2006., 12:40
Triba mi jedna tableta koja će me sastavit sa zemljon i utrnit da mogu večeras spavat.

sepiani
04.06.2006., 13:04
a što te boli? meni je najbolji analgetik ibuprofen 600, ali ne odgovara svakom isti lijek. ja sam ovo uzimala za glavobolju. mislim da voltaren ima i malo sedativa u sebi, nisam sigurna...

Principessa
04.06.2006., 13:06
jel' te nešto boli il' oćeš zaboravit? :mig:
meni je par puta pomogao normabel. drmni 2 ona jača od 5 miligrama.

strangelove
04.06.2006., 14:54
voltaren rapid
:zzz:

emergence
04.06.2006., 16:19
voltaren rapid naravno

Lavica02
04.06.2006., 16:21
Voltaren rapid i kod mene

trebor
04.06.2006., 16:54
Najbolja je ona koja ponaosob svakome najbolje pomaže uz najmanju dozažu a bez opasnosti da nešto dodatno zakomplicira..

bavarac
04.06.2006., 16:58
ako je za zub voltaren rapid, za sve ostalo Neofen

kpt. Willard
04.06.2006., 19:33
jel' te nešto boli il' oćeš zaboravit? :mig:
meni je par puta pomogao normabel. drmni 2 ona jača od 5 miligrama.
pa to nisu jači :rofl:

kpt. Willard
04.06.2006., 19:35
Triba mi jedna tableta koja će me sastavit sa zemljon i utrnit da mogu večeras spavat.
retaju, moga si napisat koji k te boli? :mad:

od legalnih koje možeš dobit bez recepta, odi si kupi nalgesin 275mg.

emili
05.06.2006., 06:49
Voltaren rapid i kod mene

ako ima netko problema sa želudcem onda zamjena panadon extra

Antimon2
05.06.2006., 10:03
Bocu loze :D Ako još budeš pri svijesti, onda ponovi dozu. Moguće nuspojave, ponekad i smrt :D

annerri
05.06.2006., 12:44
Protiv bolova Lumidol(na granici opijata,ali ne stvaraju ovisnost),recept obvezan!(Tramal,Tramadol-sastav im je svima isti).

Sexanovski
05.06.2006., 13:24
Boli me uvo jeben vas. Još me boli. Oću tabletu!

*jezebel*
05.06.2006., 15:41
zasto kvragu moram lekadol plus c rastopiti u TOPLOJ vodi??? uzasno je... blju! jel' moze u hladnoj?

Principessa
05.06.2006., 19:10
pa to nisu jači :rofl:
pih! za mene su jači. ima još od 2 i od 10 mg. :zubo:

sexane, kupi kapi otol h. :) nekoć davno spašavale su me.

Pea
05.06.2006., 19:17
voltaren rapid :)

Crazy
06.06.2006., 00:33
Ketonal, kao da si u raju,

*Domy*
06.06.2006., 00:46
.....ma lijekovi su sranje...........jedino blagi lekadol.....a neću za svaku pizdariju uzimat lijek.......jedino ako je baš ono.....ali inače izbjegavam.......

deer_hunter
07.06.2006., 13:05
Knavon je majka :zubo: :klopa: :trio: :cerek:

Hrvach
07.06.2006., 13:40
trenutno pijem knavon
protiv bolova
jer sam bila na operaciji
i super mi je

čim prestane djelovati ja odmah drugu, u 24 sata maznem dvije od 100 mg

mislim da to nije strašno, ha???:D

annerri
07.06.2006., 14:58
Boli me uvo jeben vas. Još me boli. Oću tabletu!

Pa to je upalni proces. Ukapaj Otomycin i šuti.:bicedobro:

teichy
07.06.2006., 15:52
lumidol, nalgesin

sassssh
08.06.2006., 08:29
a što te boli? meni je najbolji analgetik ibuprofen 600, ali ne odgovara svakom isti lijek. ja sam ovo uzimala za glavobolju. mislim da voltaren ima i malo sedativa u sebi, nisam sigurna...

Majko moja biserna....:confused:

Protiv bolova Lumidol(na granici opijata,ali ne stvaraju ovisnost),recept obvezan!(Tramal,Tramadol-sastav im je svima isti).

Bravo!!Bravo pametno moje!!:headbang:

lolit@
08.06.2006., 08:50
knavon forte, nalgesin 550mg, caffetin :s :s :s

voltaren koji god... 0 bodova kod mene:flop:

lekadol i ostala sranja samo za skidanje temperature i sretnike koje rijetko boli :top:

ovisi sta te boli i koliko cesto? :misli:

yeya
08.06.2006., 09:58
lekadol i ostala sranja samo za skidanje temperature i sretnike koje rijetko boli :top:

i za nesretnike koji su alergični na sve ostale tablete protiv bolova :(

stumbleine
08.06.2006., 16:07

Ne stvaraju ovisnost?????!!! :eek:
Pa jesil' ti normalna?!

Odi se informiši, a ne lupat pizdarije.

Martinka
10.06.2006., 19:58
Za glavobolju pijem analgin, a za sve ostalo ibuprofen (obično 400 mg) ili knavon za jake bolove. Prije mi je bio dobar voltaren rapid ali mi više ne djeluje.

Piggy
10.06.2006., 20:54
Ja lipo drmnem ketonal forte i voltaren skupa i to je savršena farmakološka harmonija!

Megy
11.06.2006., 12:12
:D a jel ja mogu nesto ovdje pitati- da ne otvaram novu temu- treba mi neko sredstvo za smirenje,nesto sto se moze nabaviti bez recepta- a da me kako je vec netko napisao "sastavi sa zemljom", inace ne pijem tablete, ali sam uzasno nervozna (uvijek kad putujem-neka putnicka nervoza) pa mi treba nesto od cega cu spavati,ili biti onako poluziva:) (relacija ZG-ST)- razmisljala sma da kupim tablete za spavanje??? bi li mi to pomoglo i bar mi malo umirilo nervozu??Hvala!:s

strangelove
11.06.2006., 23:16
ima, Dramina/Dramamine.

kpt. Willard
12.06.2006., 06:52
:D a jel ja mogu nesto ovdje pitati- da ne otvaram novu temu- treba mi neko sredstvo za smirenje,nesto sto se moze nabaviti bez recepta- a da me kako je vec netko napisao "sastavi sa zemljom", inace ne pijem tablete, ali sam uzasno nervozna (uvijek kad putujem-neka putnicka nervoza) pa mi treba nesto od cega cu spavati,ili biti onako poluziva:) (relacija ZG-ST)- razmisljala sma da kupim tablete za spavanje??? bi li mi to pomoglo i bar mi malo umirilo nervozu??Hvala!:s
heroin se može nabavit bez recepta a definitivno je ultimativno sredstvo za smirenje. :D

Megy
13.06.2006., 13:58
ima, Dramina/Dramamine.hvala:kiss:

Kaoss
30.10.2008., 08:05
OK buduci da me sada pocinje loviti zub imam pitanje.
Koji je jaci analgetik Neofen Forte ili Nalgesin Forte?
Sto ako se uzmu oba? Znam da se ibuprofen moze uzimati sa paracetamolom na primjer,a ne smije sa Aspirinom.
I koji je najjaci painkiller koji se moze dobiti bez recepta :D

Gutaperka
30.10.2008., 08:14
OK buduci da me sada pocinje loviti zub imam pitanje.
Koji je jaci analgetik Neofen Forte ili Nalgesin Forte?
Sto ako se uzmu oba? Znam da se ibuprofen moze uzimati sa paracetamolom na primjer,a ne smije sa Aspirinom.
I koji je najjaci painkiller koji se moze dobiti bez recepta :D

Voltaren ili Diklorapid su analgetici izbora kod zubobolje,oni najbolje djeluju kod takvih bolova a nisu ni skupi (oko 12 kuna).

Ali najvažnije je da odeš do zubara jer često nikakav analgetik ne pomaže kad je akutna upala u pitanju,a niti rješava problem

Kaoss
30.10.2008., 08:19
Voltaren ili Diklorapid su analgetici izbora kod zubobolje,oni najbolje djeluju kod takvih bolova a nisu ni skupi (oko 12 kuna).

Ali najvažnije je da odeš do zubara jer često nikakav analgetik ne pomaže kad je akutna upala u pitanju,a niti rješava problem
Voltaren meni ne djeluje za tu svrhu,pio sam ga kod prosle zubobolje,nula.

booo
30.10.2008., 08:30
Voltaren meni ne djeluje za tu svrhu,pio sam ga kod prosle zubobolje,nula.

ako je upala, onda analgetici ne pomažu. barem meni nisu. :(

Kaoss
30.10.2008., 08:33
ako je upala, onda analgetici ne pomažu. barem meni nisu. :(
Pomogao mi je onda ibuprofen u vecim kolicinama,ali sam cuo da je Nalgesin odlican pa me zanima je li jaci od ibuprofena.

trebor
30.10.2008., 09:28
Najbolji analgetik je onaj koji nekom čovjeku najbolje pomaže. Mislim da se ne može govoriti "koji je bolji?"

Death-of-Art
30.10.2008., 11:06
ja koristim voltaren čepiće, jer ako uzmem one obične tablete kaj se uzimaju oralno bude mi muka u želucu pa preferiram rektalno.... isprva je bio malo fuj osjećaj ali se navikneš.

voltaren je super.

i rekla bih da je ibuprofen jači od neofena pa kad nemam voltaren popijem ibuprofen i super mi pomaže.

Kaoss
30.10.2008., 11:16
ja koristim voltaren čepiće, jer ako uzmem one obične tablete kaj se uzimaju oralno bude mi muka u želucu pa preferiram rektalno.... isprva je bio malo fuj osjećaj ali se navikneš.

voltaren je super.

i rekla bih da je ibuprofen jači od neofena pa kad nemam voltaren popijem ibuprofen i super mi pomaže.
Vec sam napisao da mi Voltaren ne pomaze :mig: Neofen jest ibuprofen.Pitao sam da li je Nalgesin jaci koji je baziran na naproxenu.

Gutaperka
30.10.2008., 13:24
Vec sam napisao da mi Voltaren ne pomaze :mig: Neofen jest ibuprofen.Pitao sam da li je Nalgesin jaci koji je baziran na naproxenu.

ovo se zove placebo.Nisi joj smio to reć jer sad više neće moć uzet ibuprofen kad Neofen ne bude djelovao.

Doduše DoA možeš uzet Diklorapid koji je istog sastava kao Voltaren jer se ne otapa u želucu nego tek kad prođe želudac pa ne pada toliko teško

Neuson
02.06.2009., 01:23
Koje su trenutno najjače tablete protiv bolova koje se mogu legalno kupiti bez recepta u RH (ili sa receptom liječnika opće prakse, samo da ne mora specijalist prepisati)? Mogu biti i kapi, pa u vodu, pa u grlo. Glavno da osobu nakon uzimanja ne boli.

Treba mi nešto što ne pada teško na želudac (čir).

Analgin, Voltaren, Tramadol u ovom slučaju više ne pomaže. :(

..angie..
02.06.2009., 06:54
Koje su trenutno najjače tablete protiv bolova koje se mogu legalno kupiti bez recepta u RH (ili sa receptom liječnika opće prakse, samo da ne mora specijalist prepisati)? Mogu biti i kapi, pa u vodu, pa u grlo. Glavno da osobu nakon uzimanja ne boli.

Treba mi nešto što ne pada teško na želudac (čir).

Analgin, Voltaren, Tramadol u ovom slučaju više ne pomaže. :(

NE znam dal Zaldiar ide na ili bez recepta.
Navodno da su to tablete za jake bolove.
Meni nisu pomogle, ali ja imam posebnu bolest, pa mi niti jedna tableta nije pomogla.
Probaj pitat - Zaldiar -

Rippersenzibilna
02.06.2009., 09:49
Nema šanse dobiti Zaldiar bez recepta...Ja sam ga dobila ali nisam pila,piše da je za jake bolove ali...da li bude još nešto,da li te uspava,uspori...?

Lapulapu
02.06.2009., 10:02

Liječnik opće prakse može bez preporuke specijalista prepisati Lumidol kapi i OxyContin tablete. Za ostalo ne znam.

Naravno, zavisno od dijagnoze.

mala viki
02.06.2009., 10:14
vidim da se često spominje tramadol...ne znam jesam li jedina ali mene od njega ne prestane ništa boljet i nekako čudno regiram nakon što ga uzmem...ne mogu uopće stajati,samo ležanje dolazi u obzir,i imam nekakve halove....

meni je caffetin zakon,ima dosta morfija u njemu pa...ali moram uzeti 3 da bi djelovao...
ni ketonal forte nije loš...

..angie..
02.06.2009., 10:20
Nema šanse dobiti Zaldiar bez recepta...Ja sam ga dobila ali nisam pila,piše da je za jake bolove ali...da li bude još nešto,da li te uspava,uspori...?

Mene nije uspavalo niti usporilo,

ante dumbledore
02.06.2009., 19:40
vidim da se često spominje tramadol...ne znam jesam li jedina ali mene od njega ne prestane ništa boljet i nekako čudno regiram nakon što ga uzmem...ne mogu uopće stajati,samo ležanje dolazi u obzir,i imam nekakve halove....

meni je caffetin zakon,ima dosta morfija u njemu pa...ali moram uzeti 3 da bi djelovao...
ni ketonal forte nije loš...

kakav crni morfin, da ima morfin misliš da bi se mogao bez recepta??? iako ubiti u zapadnim zemljama se ni caffetin ne može bez recepta, s razlogom... uglavnom nema u caffetinu morifina
ako vas jako boli i ne znate šta i kako, pravac doktoru, najbolje anesteziologu...

DollyBell
29.06.2009., 10:00
Kad ste već počeli o bolovima, jel postoji išta od tableta što ćete lagano umrtviti da te ne boli unaprijed? Ali ne da te umrtvi da si ko klada, npr.da mogu normalno s dragim imati igranku, ali da to nije bolna igranka...(nemam nikih problema,ni bakterija, zdrava sam,ali jednostavno imam još uvijek i nakon 2 tjedna, bolne snošaje...

Koliko je žalosno , toliko je znam i tužno pitanje, ali živo me zanima....

ninoid
01.07.2009., 19:48
Ja znam da sam prije pet i više godina zano imati glavobolju da ne bi mogao gledati i da bi popio Plivadon i pomogao bi mi, a danas kada ga popijem kao da sam popio čašu vode.
Sve je to farmaceutska prijevara. Jedini pravi lijek za bolove (Voltaren Rapid) su prestali proizvoditi jer, kao, nije zdrav. A Ketonal i Tramal koji u sebi imaju sintetske droge jesu!?

goranbo
26.07.2009., 09:17
Mene zanima za zubobolju, imam dva pitanja.

Idem uskoro u inozemstvo, u Indiju, i mogu li imati problema ako ponesem Cafetin sa sobom?

Jedno dva puta godisnje u prosjeku znam imati zubobolju, nekad zna bit dosta jaka, da poludim. Dosad sam bio nonstop koristio Caffetin, netko mi je to preporucio, nekad mi je bilo dovoljno kod blazeg bola i samo pola. A kod jaceg boja uglavnom pomaze jedna. No kod Caffetina mi se ne svidja sto malo previse po mom ukusu udara u glavu i onda nisam sposoban za neki intelektualni napor koji zahtijeva 100%-tnu koncentraciju.
Sad nedavno sam koristio i neofen, imao sam bas jake bolove, jedna tableta nije djelovala, nego samo dvije odjedanput, ali cini mi se da nekako ima prekratko, malo krace djelovanje, bar je meni tako bilo, tako da mi u jednom danu nije bilo dovoljno 6 neofena (koliko je max dozvoljeno prema uputstvima).

Idem sad u inozemstvo i ne znam sto da nosim sa sobom. A ne bi bas nesto sto uspava i konja.
Ima li nesto slicno caffetinu, a da nem taj sastojak koji udara u glavu, da se moze uzet bez recepta i da je potpuno legalno u svim zemljama?
I idealno bi bilo da djeluje BRZO.

PS: Zasad nemam problema sa zelucem.

Termination
26.07.2009., 10:56
voltaren forte

goranbo
26.07.2009., 11:01
voltaren forte

KAj je on jači od kafetina?
I čitao sam ovdje na forumu da on ne djeluje brzo- jer mene kad zaboli...
I koliko ih se smije popit dnevno?

Gutaperka
26.07.2009., 11:48
Mene zanima za zubobolju, imam dva pitanja.

Idem uskoro u inozemstvo, u Indiju, i mogu li imati problema ako ponesem Cafetin sa sobom?

Jedno dva puta godisnje u prosjeku znam imati zubobolju, nekad zna bit dosta jaka, da poludim. Dosad sam bio nonstop koristio Caffetin, netko mi je to preporucio, nekad mi je bilo dovoljno kod blazeg bola i samo pola. A kod jaceg boja uglavnom pomaze jedna. No kod Caffetina mi se ne svidja sto malo previse po mom ukusu udara u glavu i onda nisam sposoban za neki intelektualni napor koji zahtijeva 100%-tnu koncentraciju.
Sad nedavno sam koristio i neofen, imao sam bas jake bolove, jedna tableta nije djelovala, nego samo dvije odjedanput, ali cini mi se da nekako ima prekratko, malo krace djelovanje, bar je meni tako bilo, tako da mi u jednom danu nije bilo dovoljno 6 neofena (koliko je max dozvoljeno prema uputstvima).

Idem sad u inozemstvo i ne znam sto da nosim sa sobom. A ne bi bas nesto sto uspava i konja.
Ima li nesto slicno caffetinu, a da nem taj sastojak koji udara u glavu, da se moze uzet bez recepta i da je potpuno legalno u svim zemljama?
I idealno bi bilo da djeluje BRZO.

PS: Zasad nemam problema sa zelucem.

iz ovoga što si napsiao reklo bi se da ti je taj zub zbog kojeg 2x godišnje imaš zubobolju ili pokvaren ili ako je liječen korjen onda mu nije dobro punjenje korjena pa bi to trebao riješit kod nekog stomatologa,da ti izvadi to staro punjenje i stavi novo.Tek tada ćeš bit miran.

A za analgetik najbolje je voltaren ili diklorapid,kafetin je vlo slab ali ima ljudi kojima i to djeluje.

Volteran ne smiješ puno piti,možda da poneseš brufen jer njega možeš uzimat duže nego voltaren

delffin
26.07.2009., 11:59
Kod slabih i umjerenih bolova obican Neofen..kod jacih bolova upotrijebim Nalgesin forte..i to samo pola od jedne..i djeluje :)

obicna
26.07.2009., 16:21
meni neofen ništa ne djeluje.
a cijeloj mojoj obitelji za sve bolove, bilo koju vrstu - Ketonal je najbolji. stvarno prestanu svi bolovi i dugo traje :top:

Dr. House M.D.
14.01.2010., 22:44
Tu nema jačih od Tramal, Tramadol to su od 5omg isto bazirani ko i Lummidol koji je od 50mg! ali ima jačih recimo Tramal Retard 100Mg sporije djeluju ali imaju duži učinak !!!! A voltareni ibuprofeni neofeni i takve dječje igrice ne pomažu kod bolova!! Ali naravno kod prve skupine lijekova tu su nuspojave naravno prije svega ovisnost svo ovisi dali ih zloporabite ili koristite kako vam doktor prepiše!!! Uočio sam da je netko spomenuo za smirenje normabel jači od 5mg pa to je za malu djecu istina postoje 2mg,5mg i 10mg ali imate i od drugog proizvozača diazepam od 20mg , jer ako niste uočili na kutiji normabela ispod slova normabel sitnim slovima piše diazepanolum tak da to rešava svaku moju teoriju!! A koga boli k za cijeli svijet tu je Heroin, Metadon ili Heptadon Morfij tekući pa čak i u tabletama sve do MST-a koji je sama supstanca Morfija i naravno Vicodin!! Srdačan Pozdrav:top:

goranbo
14.01.2010., 23:17
Kad imate problema sa zuboboljom, pa zato pijete tablete protiv bolova, razmislite o opciji (osim odlaska kod zubara) ulja od klinčića, N e znam ima li to za kupiti u Hvatskoj, mdjutim ima nevjerojatno djelovanje. natopite nesto, vatu ili maramicu, s kapi tog ulja, prislonite tmao gdje vas boli zub ili na sam zub, i utrne vam sve za par sekundi. Skoro ko da vam je zubar opalio lokalnu anesteziju... A nema nikakvih nuspojava kakve imaju tablete (pospanostm tupilo i druge). Genijalna stvar.

solar
19.01.2010., 09:23
mene tramali umrtve i slabo smanje bol.. najbolja kombinacija mi je voltaren rapid + normabel..

radi se o herniji diska.

julijaf
19.01.2010., 18:10
Bok,

ja sam imala prije par dana operaciju zuci,protiv bolova sam dobila Novaminsulfon Lichtenstein 500mg aktivni sastojak metamizol-natrijum.

Zna li tko kakve su to tablete?Napominjem da sam u Njemackoj pa su to neke njihove.

Pitam jer inace se drzim osobnog pravila da ne pijem nista sto ima pedugi papir unutra,a ovaj je poduzi.

Mogu li jednostavno samo popiti Paracetamol 500,nemam prejake bolove?

Hvala

sparina123
19.01.2010., 19:22
pa dr. vjerojatno zna zbog čega je dao te tbl,osobno mislim da se treba pročitat kaj piše u uputsvu jer je to pisano za pacijente i k tome to je poželjno za pročitat,a ako su to tbl za bolove,a vi ih praktički nemate onda nema potrebe da išta pijete,kaj će vam:ne zna:

x_Aurora_x
29.05.2010., 10:49
pozdrav

koja je razlika između neofena forte i neofen direkt, osim što se derekt cucla. zanima me u biti koja je razlika u djelovanju koje jače djeluju, jer meni obićan neofen ne djeluje čak ni kad popijem dvije pa me zanima da li bi možda forte djelovao.
direkt je ok u djelovanju ali mi je mao neugodnog okusa

mimoza40
29.05.2010., 11:22
Neofen direkt otapa se već u ustima, ibuprofen se brže resorbira i ulazi u cirkulaciju, pa i djelovanje nastupa brže ....:top:
www.belupo.hr

marta 76
05.06.2010., 10:25
Tramal, prije operacije, poslije operacije Tramal, da ga nisam dobivala bacila bi se kroz prozor od bolova :top:

ante dumbledore
05.06.2010., 22:37
Samo za sve one koje boli i traze informacije na ovom forumu: ovdje su ljudi svasta lupetali, tako da nemojte uzimati u obzir podosta ovih postova....

drmed
06.06.2010., 11:33
Tu nema jačih od Tramal, Tramadol to su od 5omg isto bazirani ko i Lummidol koji je od 50mg! ali ima jačih recimo Tramal Retard 100Mg sporije djeluju ali imaju duži učinak !!!! A voltareni ibuprofeni neofeni i takve dječje igrice ne pomažu kod bolova!! Ali naravno kod prve skupine lijekova tu su nuspojave naravno prije svega ovisnost svo ovisi dali ih zloporabite ili koristite kako vam doktor prepiše!!! Uočio sam da je netko spomenuo za smirenje normabel jači od 5mg pa to je za malu djecu istina postoje 2mg,5mg i 10mg ali imate i od drugog proizvozača diazepam od 20mg , jer ako niste uočili na kutiji normabela ispod slova normabel sitnim slovima piše diazepanolum tak da to rešava svaku moju teoriju!! A koga boli k za cijeli svijet tu je Heroin, Metadon ili Heptadon Morfij tekući pa čak i u tabletama sve do MST-a koji je sama supstanca Morfija i naravno Vicodin!! Srdačan Pozdrav:top:

Ajde ne pricaj gluposti svega ti, netko ce te i shvatiti ozbiljno. Slazem se s Antom, ima ovdje gluposti koliko hoces.

johny777
07.06.2010., 12:11
Samo za sve one koje boli i traze informacije na ovom forumu: ovdje su ljudi svasta lupetali, tako da nemojte uzimati u obzir podosta ovih postova....

svak svoje lupeta,ne znam ni ko bi ih uzeo za ozbiljno...
aje ti onda reci 2-3 vrste tableta po tebi,da su po jačini, bez recepta,vjerujem da vecina koristi za glavobolju
i ako mozda znas koje su najgore u smislu najnezdravije,mislim nijedna tableta nije zdrava vjerovatno,ali sigurno znas za bar jednu koja je na izrazito losem glasu.meni je cak recimo pomogao aspirin+C a ak ides proguglat navodno neka istrazivanja pokazuju da izazivaju rak dojke kod žena :rolleyes:
mislim svašta se pročita u novina ili netu,ne mozes nista znat pouzdano više

DbanteAligieri
17.06.2010., 15:47
Prije 6 godina stradao sam u prometnoj, od imam sve vrste bolova, od migrene
do zglobova i vrata, nisam se zelio blamirati kod obiteljskog lječnika jer su mi govorili da terapiju koju tražim neču dobiti.U to sam se i uvjerio. Sada je došlo vrijeme da zatražim pomoć svuda gdje to mogu. Pošto sam dugo vremena probavao sve vrste painkillera zaključio sam da mi najviše odgovara tramal 200mg, koji sam dugo vremena uzimao na "ulici". tablete poput apaurina, voltarena mi apsolutno ne odgovaraju. Molim nekog lječnika da mi odgovori imam li pravo dobiti terapiju lumidolima od 200mg.?

yedwy
17.06.2010., 16:16
Gle opioidni analgetici nisu sporni kao terapija akutne boli poslje npr ozljeda ili operacija, kao terapija kronične boli (ne maligne!) se treba uzimati sa rezervom...

Zašto?

Pa zato jer stvaraju ovisnost, 200 mg tramadola je dosta velika doza, a nekoliko takvih na dan se obično daje umjesto metadona heroinskim ovisnicima na odvikavanju pa si sam vidi kako ti se to čini...

Inače algoritmi liječenja kronične boli (i maligne) idu u 3 stupnja:

1. neopiodi - od lupoceta (paracetamola) i derivata, pa "NSARova" - ibuprofena, ketonala, voltarena, analgina, itd i raznih ostalih "slabih" analgetika...
2. opioidi - danas u nas uglavnom tramadol i srodni preprati i razne mješavine sa ovima iz skupine 1
3. narkotici/opijati - morfij i ostalo srodno istome

Šema je da se ne prelazi na višu razinu dok nije evidentno da je niža i u maksimalnoj dozi neadekvatna....

Inače apaurin/normabel tj diazepam AFAIK nije i nikada nije ni bio analgetik, to je sedativ/hipniotik/relaksans i s ublažavanjem bola veze nema, jedino ti kod dovolje doze može bit "svejedno" što te boli...

I ne, nemaš pravo dobiti terapiju lumidolima ako za to nema indikacije, a tu indikaciju žalim što ti moram reć tako - ti nemožeš postaviti, indikaciju si eventualno imao neposredno nakon ozljede, sad više ne...

Ako patiš od kronične boli preporuka ti je da se prvo sa svojim problemom javiš svom doktoru i da objasniš sve kako si objasnio i tu i da onda vidiš dalje što kako i kamo ćeš ići nakon toga...

Quar
17.06.2010., 16:17
caffetin bar 2 komada će te omamit

micek-jerry
17.06.2010., 19:46
Diclac Duo :s

BC107
17.06.2010., 23:34
novalgetol kod nas,verovatno drugog imena kod vas,metamizol-natrijum uglavnom,ali rastvor za inekciju,progutaš ampulu jednu i da te vidi bog,ali ne često.

DbanteAligieri
18.06.2010., 09:19
hvala na odgovoru Yedwy puno hvala.

DbanteAligieri
18.06.2010., 09:43
Ipak moram poslat Re: Naravno da izazivaju ovisnost,
stvar je u tome što bi meni večinom vremena količina od pola tablete svakih dvanaest saati pomagala.Tablete mi više odgovaraju jer mi se
čini da je tableta napravljena da se sporije raskužuje te se dijelovanje pravilno rasporedi za razliku od praha u kapsuli;
Razumijem da se vi lječnici morate postaviti u gard kad
je riječ o takvim ljekovima, ali ako imam bolove i uzimam te ljekove na ulici preko starijih ljudi sa sličnim
bolovima koji od svojih terapija uspiju meni prodati dio, zašto mi lječnik nebi prepisao ljek pa barem na određeno vrijeme.

jasmine
18.06.2010., 12:25
ja sam neki dan imala operaciju oka u lokalnoj anesteziji i nakon završetka me je glava počekla doslovce rasturati kao i oko i popila sam voltaren forte i ništa,nakon pola sata ibuprofen i opet ništa a bol je postajla sve nesnosnija toliko jako da sam počela od muke plakati i da mi nisu klinci bili uz mene vrištala bih. nakon sat vremena sam došla do ljekarne u dali su mi nalgesin forte i to mi je pomoglo,bol je nestala ko rukom odnešena. prije sam znala uzeti obični nalgesin koji je bez veze a ovaj forte je stvarno odličan.
inače imam migrene i pijem određene ljekove baš za to a nedavno sam otkrila i dječiji sirup Dalcy i da pomaže od glavobolja i migrena. več ga dugo imam kod kuće za klince kad ništa ne pomaže za neke dječije boljke on pomogne i tako sam se i sjetila ponovo pročitati upute i eto otkrića. :s:s

yedwy
18.06.2010., 12:29
Dalsy je ibuprofen

jasmine
18.06.2010., 13:07
Dalsy je ibuprofen

da da znam samo nisam prije uopće registrirala da bi mi mogao biti dobar za migrenu jer kao to je sirup za djecu. :)

ante dumbledore
18.06.2010., 14:20
za sve koji imaju stalnih problema sa bolovima, preporučam ambulantu za bol, uglavnom je vode anesteziolozi, ponegdje i neurolozi.

@Dbante - tvoj je problem očito postao ozbiljan, i zahtjevat će puno više od jednostavnog posjeta obiteljskom liječniku, ali što prije odeš, prije ćeš se riješiti bolova. Sretno!

wicked_fairy
19.06.2010., 00:41
Nema toga sto boca rakije dobre ne moze da rijesi :)

trebor
19.06.2010., 08:10
Bol je individualan fenomen kojeg svatko osjeća i tolerira na svoj način. Znači, različit je prag tolerancije boli. Isto tako, svatko ima neki svoj način riješavanja bolnosti. Medikamentozna terapija boli svakako ima svoju primjenu. Međutim, nekome će pomoći analgin dok drugom za sličan intenzitet bolnosti neće pomoći ni amper tramala....Hoću reći, ova rasprava u velikoj mjeri nema nekog smisla. Glupo je favorizirati "svoj" analgetik i kunit se u njega kao da se radi o recimo automobilima...Ipak je riječ o medikamentima pa netko, čitajući ove diskusije, može doći na ideju da se nakljuka nečim potpuno bezveze...
Stoga bi ja ovo, ako se kolega slaže, zatvorio a o problematici boli ( koja je vrlo široka ) može se raspravljati na topicu koji je malo drugačije strukturiran.

red_bull_15
06.07.2010., 14:16
Iden se tetovirat za koji dan (ponovo),ovaj put san umrla od bolova i triba mi neka tableta da me malo ukomira pa da ne boli toliko. zelim ovo zavrsit u 2 puta.

BD-zg
06.07.2010., 15:19
Ketonal je dobar ali zaldiar mene tak uništi da sam cijeli dan bio u komi stisla me kičma pa mi je dr to uvalila na recept

Pink Star
07.07.2010., 08:51
Za glavobolju Neofen, a za sve ostalno Voltaren Rapid.
Probala sam Ketonal, ali me je od njega užasno bolio želudac. Nekima je izvrstan...

legallly blond
07.07.2010., 10:30
Meni su najbolje nalgesin. Jednom sam u životu popila voltaren i 4 dana me bolio želudac. Nikad više:flop:

ante dumbledore
07.07.2010., 15:31
Mercy..............

yaya
24.11.2010., 16:15
u nekim ljekarnama traze recept za obican brufen, ne znam vise jel to normalno ili nije ali ljekarne dvorzak ljudima ne daju lijek za glavobolju bez recepta, to granici sa zdravim razumom, kako je krenulo i za andol cu trebat recept, ljudi recite svoja iskustva:ne zna:

morbidangel
24.11.2010., 16:32
u nekim ljekarnama traze recept za obican brufen, ne znam vise jel to normalno ili nije ali ljekarne dvorzak ljudima ne daju lijek za glavobolju bez recepta, to granici sa zdravim razumom, kako je krenulo i za andol cu trebat recept, ljudi recite svoja iskustva:ne zna:

:rolleyes:
Kupi Neofen forte, isti kurac ko i Ibuprofen, samo je nešto manja količina djelatnog sastojka. Ne treba recept nigdje.
Ibuprofen/Brufen 600 mg
Neofen forte 400 mg
Neofen 200 mg

Zašto uopće koristiš Ibuprofen i jel ti baš nužan?:ne zna:
Teško pada na želudac i ima grde potencijalne nuspojave.:eek:

yaya
24.11.2010., 16:34
:rolleyes:
Kupi Neofen forte, isti kurac ko i Ibuprofen, samo je nešto manja količina djelatnog sastojka. Ne treba recept nigdje.
Ibuprofen/Brufen 600 mg
Neofen forte 400 mg
Neofen 200 mg

Zašto uopće koristiš Ibuprofen i jel ti baš nužan?:ne zna:
Teško pada na želudac i ima grde potencijalne nuspojave.:eek:

ma dobro dobila sam neofen forte, al stupidno mi je, brate mili ista supstanca, ja mogu onda popit 3, znaci njima u stvari nije stalo do naseg zdravlja, nego da vise zarade, a to je zalosno, jbg:flop:

morbidangel
24.11.2010., 16:44
ma dobro dobila sam neofen forte, al stupidno mi je, brate mili ista supstanca, ja mogu onda popit 3, znaci njima u stvari nije stalo do naseg zdravlja, nego da vise zarade, a to je zalosno, jbg:flop:

3 Neofena forte!? Kaj te na živo režu i zabijaju čavle u petu?:D

Čuj, ljudi se ionako previše kljukaju tabletama, i u velikom broju slučajeva bez stvarne potrebe:mig:
Za (običnu) glavobolju često pomogne najobičnije opuštanje, ležanje i dremuckanje u tišini na čistom zraku bez gledanja televizora, foruma ili muzike.:mig:

drako
28.11.2010., 03:09
da si sama ne mogu napisati recept već bih odavno razbila ljekarnu. A kako je drugima-ne mogu ni zamislti? A valjda treba napuniti proračun.

Alkemicharka
02.12.2010., 21:23
Što se tiče Brufena i Ibuprofena i Neofena ja sam na žalost sve to godinama koristila za glavobolje, nikad me nisu tražili recept ali se mogu ibuprofeni dobiti i na recept od liječnika opće prakse. Konkretno Ibuprofen 400 od Farmala i Brufen 600 u granulama, iz mojeg iskustva.

A i moje iskustvo mi je dokazalo da je najlakši za želudac i najbrže djeluje Brufen 600 u granulama. Otopi se u čaši vode i ima okus sličan cedeviti, a glavobolja prestaje jako brzo:top:. Bez recepta kutija od 30 kom košta nekih 40 kuna, sa receptom se nešto sitno plaća.

Mina94
10.11.2011., 23:50
Pozz curke, jel mi moze tko reci dal mogu dobit Ketonal bez recepta?
Ako mi treba recept jel ga mogu dobit od doktorice opće med. ili moram giniću, budući da mi treba za menstrualne bolove??
Hvala :mig:

Piggy
10.11.2011., 23:54
Bez recepta ne možeš dobiti Ketonal, ako ti je tlaka ići do ginekologa, reci svojoj dr. da ti ga propiše na dijagnozu leđobolje.

Mina94
10.11.2011., 23:56
Aha, ma prije neke 2 god sam ga mogla dobit..
ok.. hvala ti na brzom odg. :)

Piggy
10.11.2011., 23:59
Nema na čemu :) Sad ti je zabranjeno izdati Voltaren i Ketonal bez recepta, mislim da prije godinu ipo se to počelo tako provoditi.

Varla
11.11.2011., 00:50
ali dobra stvar je sto je recept plavi, dakle, ako imas dopunsko, dobijes ga sasvim besplatno :) :mig:

zija
11.11.2011., 07:48
Ketonal ti bez problema može propisati dr.opće prakse. samo ju nazovi da ti recept pošalje u apoteku:)

hope_010
13.11.2011., 14:30
Dok opće prakse ti da privatni recept i taj traje mislim 3 ili 6 mjeseci, kako koji. Što ti je dovoljno za podosta vremena kad zbrojiš koliko ima tableta u bočici. ;)

strumfetica91
05.05.2012., 11:51
:503:
Ispricavam se unaprijed sto ovako upadam,i ako ova tema vec postoji molim Vas premjestite me tamo,al jednostavno se moram brzo nekom obratiti....problem je ovakav:
...prije 5 dana sam operirala krajnike,izasla iz bolnice prije 3 dana....tamo su me pikali voltarenima,i bila sam relativno ok,dok su drzali (6 sati),a nakon toga glavom bi lupala u zid,trazila sam sestre svakih 7-8 sati injekcije,i davale su mi,smilovale su se valjda :kava:
dosla sam kuci,prije 3 dana...MM je med tehnicar pa mu je dr odobrio da me pika doma....sve je super kad me piknuo,i kad je injekcija pocela djelovati....al evo do danas sam ih vec 10 primila...znaci voltarena intramuscularno..i danas ujutro je MM reko da mi ih vise nezeli davat jer je mu je frend/dr reko da bi mogla dobit cir na zelucu,infarkt il tako nes...5 dana je proslo,ja sam doslovno GLADNA...jedem samo juhice bez icega,cokolino skroz razrijeđeni i vodu..i ispirem usta kamilicom(TO SVE 2 SATA NAKON STO DOBIM INJEKCIJU,KAD ME SKROZ UHVATI)....a inace nista vise nemogu progutat..a pricam tek kad me popusti pikica i to s teskocama.
bolovi su neizdrzivi kad popusti injekcija nakon 6 sati,uzas,bole me usi,kompletna vilica,jezik,grlo...ma sve! placem ko beba na krevetu.
otisla sam svojoj dr jucer prepisala mi je voltaren rapid i brufen 600 granule. međutim,brufen me jako,jako pece za grlo,nemogu ga progutati uopce s vodom...voltaren tablete me drze oko 3-4 sata,a kaze dr da ih smijem samo 3 na dan popit.....ocajna sam,bolesno ocajna od bolova...
pa imam pitanje,ako netko zna,buduci da je sub,ne radi mi doktorica,a u utorak moram tek na pregled,treba mi nesto jako protiv bolova?! nesto da mogu spavati malo po noci...neznam jel mogu sad odmah pocet koristit voltaren cepice od 50 mg,i jel ce mi oni uopce pomoc i drzat barem 8 sati...frendica mi je spominjala i naklofen tablete da su dosta jake,al nebi nista isprobavala bzvz da mi nebude jos gore,a pogotovo ako me ne primi,a onda par sati nista vise nesmijem uzimati! :503:
a sestra na odjelu mi je rekla da nit ne pokusavam uzimat ketonal injekcije,jer ne pomazu bas.... :ne zna: pa molim nekog,tko se kuzi u to da mi preporuci nesto protiv bolova... :504:

Tinkerbell 8
05.05.2012., 15:12
može li mi netko preporučiti analgetik, koji nije istovremeno i antipiretik i koji se može kupiti bez recepta? pada mi na pamet voltaren, ketonal i slične stvari, za koje treba recept. pa ima li išta drugo?:rolleyes:

hrvoje dr.
05.05.2012., 16:32
:503:
......................... pa molim nekog,tko se kuzi u to da mi preporuci nesto protiv bolova... :504:
Zaracet/tramadol +paracetamol/ na rp.

može li mi netko preporučiti analgetik, koji nije istovremeno i antipiretik i koji se može kupiti bez recepta? pada mi na pamet voltaren, ketonal i slične stvari, za koje treba recept. pa ima li išta drugo?:rolleyes:
Svi oni također imaju antipiretička djelovanja, diklofenak /Voltaren/,ibuprofen/Ibuprofen/, ketoprofen /Knavon,Ketonal/. Neznam u čemu je problem. Recimo imate Neofen /ibuprofen/ za koji nije potreban recept.

Tinkerbell 8
05.05.2012., 16:40
Svi oni također imaju antipiretička djelovanja, diklofenak /Voltaren/,ibuprofen/Ibuprofen/, ketoprofen /Knavon,Ketonal/. Neznam u čemu je problem. Recimo imate Neofen /ibuprofen/ za koji nije potreban recept.

e to nisam znala.:zubo:

strumfetica91
05.05.2012., 19:43
a to mi nece dat dr. imam 21 god...kaze da sam premlada za to,vec sam pitala... jer poslije toga je morfij...

hrvoje dr.
07.05.2012., 10:31
a to mi nece dat dr. imam 21 god...kaze da sam premlada za to,vec sam pitala... jer poslije toga je morfij...
Pitanje je jedino dali vam je zaista potreban tramadol,za ostalo se neslažm s vašom dr.

strumfetica91
07.05.2012., 14:43
dobila sam zaldiar danas :) nadam se da ce pomoci....rekla mi je da mogu uzet svakih 4-6 sati... olaksanje

Tinkerbell 8
16.05.2012., 14:16
koja je točno razlika između neofena i ibuprofena? iako ispada da imaju isti sastav, jedan ide na recept, a drugi ne.

Falcon
16.05.2012., 14:23
Kemijski sastav je isti, djelatna tvar i u jednom i u drugom lijeku je ista samo što je razlika u pakiranju. Neofen forte koji sadrži 400 mg ibuprofena dolazi u pakiranju od 10 tableta, a Ibuprofen/Brufen 400 dolazi u pakiranju od 30 tableta. Ovaj potonji ide na recept jer je na dopunskoj listi lijekova za ublažavanje kronične boli. Zato i sadrži veći broj tableta u pakiranju.

Wedding
16.05.2012., 14:47
koja je točno razlika između neofena i ibuprofena? iako ispada da imaju isti sastav, jedan ide na recept, a drugi ne.

Zato sto im nije funkcija potpuno ista, Neofen 200mg i Neofen Forte 400 mg sluze za smanjenje boli, upala i temperature dok i Ibuprofen ima funkciju smanjenje boli i upale.

mimoza40
16.05.2012., 15:10
Ibuprofen je generičko ime lijeka.
Neofen je zaštićeni tvornički naziv za ibuprofen.
Znači tvornica je registrirala malo pakiranje ibuprofena za prodaju bez recepta.
Neofen 20x200 mg i Neofen forte 10x400 mg.Cijena im je ista.
Ta ista tvornica ima ibuprofen od 400,600 i 800 mg na liječnički recept na teret Hzzo.

Ibuprofen je derivat propionske kiseline.
Spada u skupinu lijekova- nesteroidni protuupalni lijek.

Znači djeluje protuupalno, protiv bolova i na povišenu tjelesnu temperaturu.

Ovisno o jačini boli ili upalnom stanju liječnik određuje koju najveću dozu pacijent smije popiti.
Kao bezreceptni lijek (tzv OTC preparat) smije se kod bolova primijeniti najviše 1200 mg/dan, podijeljeno u 3-4 doze (za odraslu osobu i djecu stariju od 12 godina).Zato je bez recepta moguće kupiti samo 200 i 400 mg ibuprofen, za kratkotrajno liječenje.

Tovar Messi
06.08.2012., 23:41
Uskoro idem kod medicinskog pedikera da mi sredi ovaj urasli nokat, pa me zanima postoji li tableta/lijek koja će mi umanjit bolove prilikom tog postpupka, znači tu tabletu/lijek bi uzeo prije nego što počme taj postupak :D po mogućnosti da mogu uzest bez recepta

Ivanicapeca
07.08.2012., 08:13
Uskoro idem kod medicinskog pedikera da mi sredi ovaj urasli nokat, pa me zanima postoji li tableta/lijek koja će mi umanjit bolove prilikom tog postpupka, znači tu tabletu/lijek bi uzeo prije nego što počme taj postupak :D po mogućnosti da mogu uzest bez recepta

Ibuprofan (Neofen).
Dobit ćeš neku lokalnu anesteziju, ne radi se to baš posve na živo.

Šeik_90
15.08.2012., 15:26
molio bih moda da mi nemiče tmu jer se radi o hitnoći.....
dakle molim vas sve koji imate ljekove kod kuće da mi rečete identičnu tabletu ovoj na slici da je protiv bolova dakle da ide ovaj znak plusa i da ima 500mg molim vas hitno je radi se o ozbiljnim stvarima-.....
hvala unaprijed.....
evo slika....http://upload.slike.com/?v=Pd7aF.jpg

šmizly
15.08.2012., 15:45
a da odeš na hitnu ako je ko to popia a nisi siguran da je triba?uostalom,dok ti naleti neko ko zna koja je tableta može proć ohoho

Šeik_90
15.08.2012., 15:51
a da odeš na hitnu ako je ko to popia a nisi siguran da je triba?uostalom,dok ti naleti neko ko zna koja je tableta može proć ohoho
slušaj meni trebaju identične tablete ko ova na slici samo da je protiv bolova da ima ovaj plus i da je 500mg ako znaš pomozi molim te.....

leeloo27
15.08.2012., 17:16
Zbog čega te zanima ova informacija?

Šeik_90
15.08.2012., 17:26
Zbog čega te zanima ova informacija?
vrlo bitno mi je uvezi sa mojom starom i njenim zadravljem,ima velikih problema pa mi je bitno da znam,molio bih vas da mi kažete koje su tablete identične barem jedan primjer,ali protiv bolova....hitno je,nebih radio na tome da nije hitno.....

leeloo27
15.08.2012., 18:50
A šta je mami i šza je toliko hitno? I zašto baš mora biti identična tableta ko ova? Za bolove postoje mnogi lijekovi koji se koriste za različite stvari.

Pokušavam shvatiti o čemu se radi, ako ne budeš jasniji zaključat ću temu. Ovako se teme ne otvaraju. Ne moraš neke intimne podatke iznositi, ali bi u uvodu trebalo barem u kratkim crtama biti opisano o čemu se radi.

femmelatin
15.08.2012., 18:54
Ima puno boljih načina da se dođe do tableta protiv bolova. Hint: liječnik, ljekarna. Ako je hitno zovite hitnu pomoć. A ne po forumu nagađati na temelju mutne fotografije tablete kakvih ima na tisuće, popraćeno nesuvislim opisom. I sve da netko pogodi, a neće, što onda? Ako je na recept, u ljekarni vam ionako neće prodati, ako je bez recepta, možete sami otići, objasniti što vam treba i kupiti.
I još nešto - tablete se ne razlikuju po obliku nego po sastavu, ovo na slici može biti bilo što.
leeloo - uzalud se trudiš

Šeik_90
15.08.2012., 18:56
A šta je mami? I zašto baš mora biti identična tableta ko ova? Za bolove postoje mnogi lijekovi.

Pokušavam shvatiti o čemu se radi, ako ne budeš jasniji zaključat ću temu. Ovako se teme ne otvaraju.
stara ima strašan problem u vezi glave i strahovite glavobolje,a doktor jedan je prepisao tablete koje nisu najbolje,a ja sam se raspitivao u s jednim od stručnih ososoba u vezi toga i dao mi je svaijet baš u vezi s ovim što sam naveo,pa zato sam te i molio da mi ne zatvoriš temu jer žena noćima nespava,a ja sam sve preokrenuo,da li ima caffetin ili neofen,voltaren baš takav zanimame jer isključivo tražim to što sam dobio informaciju od ljekara......

Šeik_90
15.08.2012., 18:58
Ima puno boljih načina da se dođe do tableta protiv bolova. Hint: liječnik, ljekarna. Ako je hitno zovite hitnu pomoć. A ne po forumu nagađati na temelju mutne fotografije tablete kakvih ima na tisuće, popraćeno nesuvislim opisom. I sve da netko pogodi, a neće, što onda? Ako je na recept, u ljekarni vam neće prodati, ako je bez recepta, možete sami otići, objasniti što vam treba i kupiti.
hajde barem nekoliko vrsta mi navedite identičnih takvih da znam zvati ovoga ljekara....

leeloo27
15.08.2012., 19:05
Ne znam koje identično izgledaju ko ove ali za jače bolove se koriste ibuprofen (neofen), nalgesin, caffetin, voltaren , knavon, analgin.... E sad, šta se od ovoga može dobit bez recepta osim neofena nemam blage.

I inače nek proba si staviti voltaren čepiće, znam ljude koje to spašava kad ih uhvati tako migrena da bljuju od bolova.

mimoza40
15.08.2012., 20:07
hajde barem nekoliko vrsta mi navedite identičnih takvih da znam zvati ovoga ljekara....

Tbl protiv bolova, bijele boje, jačine 500 mg- paracetamol ( Lupocet,Lekadol) i Aspirin 500. Ne znam imaju li križ i piše li na njima 500 mg.Mogu pogledati sutra.

I jedne i druge mogu se kupiti bez recepta.

Ostali analgetici nemaju jačinu 500 mg ( barem u HR) .

Neofen je roza tbl.
Nalgesin 275 plava tbl.
Mogu se kupiti bez recepta.

Ketonal 100 plava tbl.
Voltaren rapid rozocrvena.
Potreban je recept.

Ibuprofeni u jačini 100,200,400,600 i 800 mg.
Brufeni 400, 600, 800.
Potreban recept.

Voltaren čepići idu samo uz recept.

Mislim dadoista nema smisla ovako nekome sugerirati tbl protiv bolova, pogotovo na osnovu šturih informacija o samom stanju pacijenta.:closed::closed:

leeloo27
15.08.2012., 20:38
:s

I slažem se s tobom. Ako terapija koja je propisana ne odgovara treba vidjeti s doktorom i promijeniti terapiju ili je prilagoditi stanju u kojem je pacijent. A to se ne radi preko foruma.

El Gato Félix
15.08.2012., 22:45
stara ima strašan problem u vezi glave i strahovite glavobolje,a doktor jedan je prepisao tablete koje nisu najbolje,a ja sam se raspitivao u s jednim od stručnih ososoba u vezi toga i dao mi je svaijet baš u vezi s ovim što sam naveo,pa zato sam te i molio da mi ne zatvoriš temu jer žena noćima nespava,a ja sam sve preokrenuo,da li ima caffetin ili neofen,voltaren baš takav zanimame jer isključivo tražim to što sam dobio informaciju od ljekara......

Poštovani,

snažne glavobolje zbog kojih Vaša majka noćima ne spava razlog su za promptnu neurološku obradu.

Ukoliko uistinu postoje tako snažne glavobolje koje traju danima, treba vidjeti o čemu se zapravo radi i postoji li neki organski uzrok, odnosno zbivanje unutar lubanje, koje je uzrokom takvih glavobolja.

Također nije jasno tko je fotografirao onu tabletu, odakle je ta tableta, odnosno kako znate da se radi o analgetiku u dozi od 500 mg i je li Vašu majku pregledao neurolog u bolnici, jesu li preporučene pretrage i koja je njezina dijagnoza.

Ako se radi o migrenskim glavoboljama koje ne reagiraju na uobičajene analgetike te su jakog intenziteta, postoje drugi lijekovi, od kojih su na raspolaganju i oni iz skupine triptana.

last day
28.09.2012., 06:29
Da li se mogu miješati Brufen 600 i Panadol extra, tj. uzeti zajedno? Ili Ketonal i Brufen 600 - recimo Brufen i pola Ketonala? Zahvaljujem.:ne zna:

hrvoje dr.
29.09.2012., 17:46
Da li se mogu miješati Brufen 600 i Panadol extra, tj. uzeti zajedno? Ili Ketonal i Brufen 600 - recimo Brufen i pola Ketonala? Zahvaljujem.:ne zna:
Kombiniraju se opijatni i neopjatni analgetici npr. kodein+paracetamol te tramadol+paracetamol zbog sinergičkog učinka.
NE kombiniraju se neopijtni i neopijatni analgetici npr. NSAR+ASK.

last day
30.09.2012., 22:48
Mamu sad boli lijeva strana (prije ju je boljela desna)- lijeva noga, trtica, sjedna kost, tako da nemre ni sjedit ni ležat ni hodat, a Tramal, Brufen, Voltaren joj ne pomažu više. Dali postoji nešto jače protiv koštanih i mišićnih bolova, ili čime bi se pojačalo djelovanje Brufena ili Voltarena 600? Danas navečer je uzela Ketonal, pa ćemo vidjet sutra kakav je bio učinak... Hvala.:confused:

last day
06.10.2012., 15:24
U vezi lijekova, obzirom da mami više ne djeluju ni Brufen ni Voltaren, ni Tramal, izgleda zbog toga kaj ih uzima već dugo, a boli je sad pak lijeva noga od trtice do pete i trne joj, a tek u utorak je naručena kod doktora, pa kad legne boli je izuzetno jako, a imam još doma Panadol Extra, Caffetin, Ketonal, pa onda ovo kaj sam ja dobil za tlak - Lodoz, Prilen, Lopin i sedativ Normabel 5mg. Šta bi se tu moglo iskombinitat protiv boli - da li se možda može Caffetin iskombinirat sa nečim, jer njega još nije probala, tj, da li može kombinirat Caffetin i recimo Panadol extra? Ili da kupim Nalgesin Forte, jer su neki ljudi rekli ovdje na Forumu da im je jedino to pomoglo? Hvala.

hrvoje dr.
07.10.2012., 09:24
U vezi lijekova, obzirom da mami više ne djeluju ni Brufen ni Voltaren, ni Tramal, izgleda zbog toga kaj ih uzima već dugo, a boli je sad pak lijeva noga od trtice do pete i trne joj, a tek u utorak je naručena kod doktora, pa kad legne boli je izuzetno jako, a imam još doma Panadol Extra, Caffetin, Ketonal, pa onda ovo kaj sam ja dobil za tlak - Lodoz, Prilen, Lopin i sedativ Normabel 5mg. Šta bi se tu moglo iskombinitat protiv boli - da li se možda može Caffetin iskombinirat sa nečim, jer njega još nije probala, tj, da li može kombinirat Caffetin i recimo Panadol extra? Ili da kupim Nalgesin Forte, jer su neki ljudi rekli ovdje na Forumu da im je jedino to pomoglo
Plivadon/Caffetin jest dobra analgetička kombinacija.

ms3
07.10.2012., 10:34
U vezi lijekova, obzirom da mami više ne djeluju ni Brufen ni Voltaren, ni Tramal, izgleda zbog toga kaj ih uzima već dugo, a boli je sad pak lijeva noga od trtice do pete i trne joj, a tek u utorak je naručena kod doktora, pa kad legne boli je izuzetno jako, a imam još doma Panadol Extra, Caffetin, Ketonal, pa onda ovo kaj sam ja dobil za tlak - Lodoz, Prilen, Lopin i sedativ Normabel 5mg. Šta bi se tu moglo iskombinitat protiv boli - da li se možda može Caffetin iskombinirat sa nečim, jer njega još nije probala, tj, da li može kombinirat Caffetin i recimo Panadol extra? Ili da kupim Nalgesin Forte, jer su neki ljudi rekli ovdje na Forumu da im je jedino to pomoglo? Hvala.

Probaj s Nalgesinom, dosta je dobar

meritas
07.10.2012., 23:41

? nadam se da ćeš mu napisati da su to praktički 2 ista lijeka da se čovjek ne poveseli, a osobno nikad nisam napisao ni jedan ni drugi... dakle naknadno gledajući nisam načisto da li je ovo / značilo ili ili, ili, i i.

Paracetamol + neki NSAR je prihvatljiva kombinacija.

Izvor PubMed:

Combining paracetamol (acetaminophen) with nonsteroidal antiinflammatory drugs: a qualitative systematic review of analgesic efficacy for acute postoperative pain.
Ong CK, Seymour RA, Lirk P, Merry AF.....

...We evaluated the efficacy of the combination of paracetamol and an NSAID versus either drug alone in various acute pain models.....

CONCLUSION:

Current evidence suggests that a combination of paracetamol and an NSAID may offer superior analgesia compared with either drug alone.

Ako vas zanima cijeli rad utipkajte u PubMed ovaj gore naslov.

tanveer
07.10.2012., 23:54

? nadam se da ćeš mu napisati da su to praktički 2 ista lijeka da se čovjek ne poveseli, a osobno nikad nisam napisao ni jedan ni drugi.

imate li neki komentar na nedavno objavljene informacije, da je paracetamol u kombinaciji s kofeinom hepatotoksičan? (meni je bilo nelagodno to pročitati, jer sam dosta koristila Caffetin)

...

meritas
08.10.2012., 00:05
imate li neki komentar na nedavno objavljene informacije, da je paracetamol u kombinaciji s kofeinom hepatotoksičan? (meni je bilo nelagodno to pročitati, jer sam dosta koristila Caffetin)

...

Pa paracetamol u visokim dozama je hepatotoksičan sam po sebi, pa mi je malo čudno da bi manja doza po tableti dakle 500 mg paractemaola u lekadolu nasuprot 210 mg u Caffetinu bila toksičnija, ali nisam pratio to po vjestima pa neznam na što su ciljali.

Dakle evo sam malo prelistao, misliš na ovo?

Caffeine has previously been shown to activate CYP3A activity in vitro and to increase APAP hepatotoxicity in rodents pretreated with prototypic inducers of CYP3A. Here we found that caffeine enhanced APAP toxicity in cultured rat hepatocytes pretreated with the alcohols. The caffeine-mediated increase in APAP toxicity was similar in cells treated with ethanol or isopentanol alone or in combination. These findings suggest that even small increases in CYP3A are sufficient to support caffeine-enhanced APAP toxicity. Triacetyloleandomycin inhibited CYP3A activity in intact hepatocytes and protected alcohol-pretreated cells from caffeine enhancement of APAP toxicity. This protection was associated with decreased formation of the toxic metabolite of APAP. The results indicate that CYP3A is responsible for the caffeine-mediated stimulation of APAP toxicity. Our results suggest that caffeine may be an additional risk factor for developing alcohol-mediated APAP hepatotoxicity.

Ako dobro razumijem odnosi se samo na one koji su već "obrađeni" alkoholom pa uz to još i piju kavu. A onda dodaš i još malo paracetamola.

[I]ako nisam baš načisto s ovim gore što piše, biokemijski nivo u 1 ujutro mi malo šteka.

tanveer
08.10.2012., 00:15
Pa paracetamol u visokim dozama je hepatotoksičan sam po sebi, pa mi je malo čudno da bi manja doza po tableti dakle 500 mg paractemaola u lekadolu nasuprot 210 mg u Caffetinu bila toksičnija, ali nisam pratio to po vjestima pa neznam na što su ciljali.

baš na kombinaciju s kofeinom, bez obzira da li u samoj tableti ili recimo čisti paracetamol uzeti s kavom, i nije bila riječ o visokim dozama. potražit ću vam izvor prvom prilikom

...

ms3
09.10.2012., 15:05

...

ta ti interakcija nije klinički značajna..

tanveer
09.10.2012., 16:52
@meritas & @ms3 - hvala :top: pretpostavljam da ne škodi smanjiti sva sredstva na neophodni minimum.

problem je što su objavljena istraživanja još na nivou bakterija, a ona na štakorčićima još nisu ni gotova, no poanta je da je paracetamol (acetaminophen) toksičan u visokim dozama, pa shodno tome nije opasan u dozvoljenim dozama - ALI, kofein mu utrostručuje toksičnost - prema dosad obavljenim istraživanjima.

ms3
09.10.2012., 19:17
@meritas & @ms3 - hvala :top: pretpostavljam da ne škodi smanjiti sva sredstva na neophodni minimum.

problem je što su objavljena istraživanja još na nivou bakterija, a ona na štakorčićima još nisu ni gotova, no poanta je da je paracetamol (acetaminophen) toksičan u visokim dozama, pa shodno tome nije opasan u dozvoljenim dozama - ALI, kofein mu utrostručuje toksičnost - prema dosad obavljenim istraživanjima.

To su ti vitro studije, tako da se na to trostruko ne obazireš... bolje ti je popit nekakav paracetamol od 500 il 1000mg od caffetina ako ti pomaže za bol

tanveer
09.10.2012., 19:27
To su ti vitro studije, tako da se na to trostruko ne obazireš... bolje ti je popit nekakav paracetamol od 500 il 1000mg od caffetina ako ti pomaže za bol

pa u tome i jest problem. lako moguće da meni paše ono malo kodeina što su ga prošvercali u Caffetinu, jer meni sam čisti paracetamol ni od 1000 mg ne skida bol kao jedna tbl Caffetina... a sad ga izbjegavam :ne zna:

...

hrvoje dr.
10.10.2012., 21:51
Ta kosa crta znači ILI kao npr. znojenje/isparavanje,
dakle jedno teisto.

last day
12.10.2012., 18:10
Htio kupit Nalgesin Forte, ali mora na recept, pa mi je rekla prodavačica da nek uzmem 2 "obična" Nalgesina" - da je to "isti vrag". I ja uzeo. Međutim kad sam pročitao šta piše unutra - "protiv menstrualnih tegoba" i "preporučeno za žene između 15 i 50 godina", nije mi bilo jasno kaj je sad to, pa se nisam usudio dati mami, nego sam sutra promijenio za Voltaren gel kremu i Hansaplast flastere....Ljekarnica mi je rekla da je to to, tj. protiv svih bolova, a to kaj moja mama ima 83 godine nije važno, da su to morali napisati tako zbog dozvole uvoza od ministarstva inače ne bi moglo bez recepta i takve stvari....kužim ja sve to, ali ja sam trebao nešto protiv bolova u leđima za mamu, a ne za menstruaciju...:ne zna:

hrvoje dr.
12.10.2012., 19:02
Htio kupit Nalgesin Forte, ali mora na recept, pa mi je rekla prodavačica da nek uzmem 2 "obična" Nalgesina" - da je to "isti vrag". I ja uzeo. Međutim kad sam pročitao šta piše unutra - "protiv menstrualnih tegoba" i "preporučeno za žene između 15 i 50 godina", nije mi bilo jasno kaj je sad to, pa se nisam usudio dati mami, nego sam sutra promijenio za Voltaren gel kremu i Hansaplast flastere....Ljekarnica mi je rekla da je to to, tj. protiv svih bolova, a to kaj moja mama ima 83 godine nije važno, da su to morali napisati tako zbog dozvole uvoza od ministarstva inače ne bi moglo bez recepta i takve stvari....kužim ja sve to, ali ja sam trebao nešto protiv bolova u leđima za mamu, a ne za menstruaciju...:ne zna:
Ah, tipično razmišljanje Hrvata.
Tableta protiv bolova/u ovom slućaju NSAR je protiv svih bolova npr. gonartroze,RA,išijasa,zubobolje,glavolbolje,dismen oreje,lomova itd. itd.
Jedino treba pripaziti na GI komplikacije primjene NSAR.
Slažem se s farmaceutom.

leeloo27
12.10.2012., 20:05

To su ti njihove fore, mislim da je fora samo u mg koje sadrži jedna tableta. Ne znam jel to zbog nekakvih kontrola, zbog marketinga ili kojeg vraga al sad je poplava tih tableta koje su kao specijalizirane za određene bolove. Pa imaš za glavu, ma mengu, za da ne kažem šta...

Baš sam htjela postavit pitanje na forumu na ovu tematiku kad sam vidjela reklamu za taj Nalgesin za menstrualne bolove. Ono koja je razlika u ovome koji djelu je na sve i ovome koji djeluje za menstrualne bolove, osim eventualno u gramaži tablete. Našli su novu foru kako upakirati već postojeći proizvod. :rolleyes:

mimoza40
13.10.2012., 18:23
Našli su način kako registrirati lijek da se može izdati bez recepta.
Obzirom da menstruacija traje par dana u mjesecu, manja je mogućnost razvijanja ozbiljnih nus-pojava, nego da se pije za kronične reumatske i sl. bolesti kada je potrebna veća doza/duži period ( pa je za indikaciju-menstrualni bolovi dobivena registracija)
Naravno da to zbunjuje potencijalne potrošače, ali ga mogu koristiti svi koji nemaju kontraindikaciju (muško/žensko)

leeloo27
13.10.2012., 19:10
Ak je zbog toga, ajd dobro. :)

Ja sam nekako dobila dojam da je to više neki marketinški trik proizvođača, ono ajmo uvalit isti proizvod na 5 načina iako je isti. (jebiga, ekonomista sam, primjećujem takve stvari svuda :D)

hrvoje dr.
13.10.2012., 19:14
Ak je zbog toga, ajd dobro. :)

Ja sam nekako dobila dojam da je to više neki marketinški trik proizvođača, ono ajmo uvalit isti proizvod na 5 načina iako je isti. (jebiga, ekonomista sam, primjećujem takve stvari svuda :D)
Pa ima i toga pogotovo u reklamama npr. reklamiraju-neznam toćno što za što ali npr.
Lupocet za glavoboju
Neofen za menstrualne teogbe
Nalgesin za bolove u zglobovima
ASK za temp.
I sad ti lijepo kupiš sva 4,a dovoljan je samo jedan.

mimoza40
13.10.2012., 20:16
Naravno da su to marketinški trikovi proizvođača, koji idu na ciljanu skupinu potrošača.

Zato je uvijek najbolje posavjetovati se i saslušati ljekarnika i liječnika.
I kao što kaže hrvoje.dr, nema potrebe za bolove kupovati više lijekova iste skupine.

last day
22.10.2012., 10:29
Da, upravo tako, i sam sam iznenađen koliko se pojavilo "Kao" novih lijekova protiv bolova. Izloženi su odmah ispod pulta da se lijepo vide. Šarenilo boja - zlatni, plavi, crveni, bijeli, različiti nazivi - Neofen, Neofen Extra, Panadol, Panadol Extra, Nalgesin, Nalgesin Extra, Caffetin, pa još tisuću nekih isto - "Extra", "Infra", "Ultra", a najomiljeniji dodatak nazivu je "Forte", što na talijanskom znači "Jak"- taj bi trebo rasturat.......pa na TV-u reklame - "Jači od boli", "Kada ostanete sami i više vam ništa ne pomaže", i sl. a ono ustvari ništa - sve jedno te isto - ugl.na bazi paracetamola - razlika samo u miligramaži.....Možda sam trebao uzet taj Nalgesin, ali za "Forte" treba recept....uglavnom mama nije ovu noć popila ništa, jer joj lijeva noga trne i boli ju još jače, valjda se tijelo zasitilo "Brufena", "Voltarena" i Tramala. Zaldiar joj isto slabo pomaže....jedino da uzme 2, ali se boji, a i nema ih više.....Jel ima koji lijek protiv boli od kog noga ne trne po noći, a ustvari bole je leđa-donji dio-trtica i to...Zapravo koji je od ovih bezreceptnih najučinkovitiji? I da li je istina da su 2 Nalgesina obična potpuno isto što i jedan "Forte" ? Panadol Extra joj uopće ne pomaže, a tolko ga reklamiraju... :ne zna:

leeloo27
22.10.2012., 14:56
Panadol je paracetamol. Oni nisu loši protiv bolova al kad je neka jača oni su za klinac. Bolja je opcija zveknuti Nalgesin ako ga imaš doma.

El Gato Félix
22.10.2012., 17:05
....uglavnom mama nije ovu noć popila ništa, jer joj lijeva noga trne i boli ju još jače, valjda se tijelo zasitilo "Brufena", "Voltarena" i Tramala. Zaldiar joj isto slabo pomaže....

last day, a što kaže liječnik/liječnici koji prate Vašu majku?

Bolovi koji imaju karakteristiku žarenja, probadanja, kao udar strujom, uz trnce, mravinjanja, koji se mogu izazvati nebolnim podražajem (npr. odjećom, posteljinom i sl.), a u kontekstu tegoba Vaše majke (tumorska masa koja pritišće živce), mogu ukazivati na tzv. neuropatsku bol, a to je bol nastala kao posljedica oštećenja živaca.

Takva bol ne reagira ili slabo reagira na klasične analgetike, a to su lijekovi iz skupina koja je Vaša majka već isprobala ali se čini da ne djeluju zadovoljavajuće i takvu bol je vrlo teško liječiti a tada se koriste neki drugi lijekovi, tzv. adjuvantni analgetici (triciklički antidepresivi, antiepileptici i sl.).

Konzultirajte se s liječnicima koji vode Vašu majku i objasnite im problem.

Moguće je da se radi o toj vrsti boli.

Lijep pozdrav. :)

SAMOJEDB
23.10.2012., 14:36
Trebam pomoc... Meni je neurologinja dijagnosticirala nuropatsku bol. Imam poremecene impulse CTG-a (valjda) i dosta vidljivih lezija na mozgu (MR). Za terapiju mi je dala Citram 0,5 i Rivotril 0,5. Meni to uopce ne pomaze i ne znam sto da radim...

ms3
24.10.2012., 15:38
Trebam pomoc... Meni je neurologinja dijagnosticirala nuropatsku bol. Imam poremecene impulse CTG-a (valjda) i dosta vidljivih lezija na mozgu (MR). Za terapiju mi je dala Citram 0,5 i Rivotril 0,5. Meni to uopce ne pomaze i ne znam sto da radim...

sačekaj malo, treba koji tjedan da citram počne djelovat

hrvoje dr.
25.10.2012., 10:58
A dijagnoza je ?

Vilko
02.11.2012., 02:46

Mnogo puta i mnogo osoba pati "kronicno od bolova godinama probaju sve i opijode i vrate se na panamax/panadol ili nista".

Ja sam primjer 41 godine sam uzimao svaki moguci NSAD/anti-inflametari,koji je bio na marketu...dok nisam 2011 imao rak na bubregu koji je izvadjen i drugi je dosta losi ....dakle nema vise "IGRANJA SA nikakovim tabletima".

6/11/2011 vadim rak na mjehuru vade cijeli mjehur kao i prostate i limfne nodule.

Upravo sam se vratio iz klinike za bolove....trazio sam, (jer znadem veoma mnogo o lijekovima za bolove posebno,iz 42godine iskustva neuropatik "PREBABALIN"...umjesto sta uzimam godinama "Gabapetin"....to su lijekovi za koji su opisani u donjem postu:

EL Gato Felix:
last day, a što kaže liječnik/liječnici koji prate Vašu majku?

Bolovi koji imaju karakteristiku žarenja, probadanja, kao udar strujom, uz trnce, mravinjanja, koji se mogu izazvati nebolnim podražajem (npr. odjećom, posteljinom i sl.), a u kontekstu tegoba Vaše majke (tumorska masa koja pritišće živce), mogu ukazivati na tzv. neuropatsku bol, a to je bol nastala kao posljedica oštećenja živaca.

Takva bol ne reagira ili slabo reagira na klasične analgetike, a to su lijekovi iz skupina koja je Vaša majka već isprobala ali se čini da ne djeluju zadovoljavajuće i takvu bol je vrlo teško liječiti a tada se koriste neki drugi lijekovi, tzv. adjuvantni analgetici (triciklički antidepresivi, antiepileptici i sl.).

Konzultirajte se s liječnicima koji vode Vašu majku i objasnite im problem.

Moguće je da se radi o toj vrsti boli.

Tako da nije lagano ja sprovodim noci i noci pateci od bolova ili i po danu....moj bol je nomalno na skali od 1-10 kako se mjeri......normalan 6...cim hodam ili se okrecem ili micem ili hodam bol odlazi do 8-9...za poluditi.

A uzimam i tablete za depresiju kao i anxieti i stress.
Zurim se dati cu sta je napisala klinika za bolove u zadnja dva izvjestaja.

Ja vec idem 20 goodina po 3 razlicite klinike i nema pomoci....isto vidim vec 20 godina psihijatra redovito...radi problemih.

srdacan pozdrav iz Australije

vilko

Vilko
02.11.2012., 13:59
Kratki nastavak na gornji /prijasnji post.
Ispravak : ja idem na vadjenje mjehura 6/11/2012.

Zao mi je sta iznasam svoje problem,ali samo radi koliko citam na ovoj temi o raspravi oko pojedinih lijekova.

Najvaznije je ne sam izabirati i kupovati lijekove, pogotovo na vrh lijekova koji su prepisani….ja sam to sve presao u 42 godine.
Isto tako za ozbiljne kao i kronicne bolove ili bolesti kao rak mora se slusati “specijaliste,isto dogadja se mnogo puta da bolesnici idu od jednoga do drugoga lijecnika, and sve se pomijesa and zavrse ponekada sa lijekovima koji se ne smiju uzimati zajedno.

Ukoliko niste zadovoljni sa rezoltom od lijecnika ili /specijalista,budite sugurni da imate listu svih lijekova koje trosite and one koje kupujete sami kao and alternativne ili pripodne.

Zadnje pismo od moje klinike za bolove kaze slijedece:

Mr.Vilim K. je nas pacijent od 1997 godine, sa bolovima cijeloga tjela/nabraja se 2 kicmene operacije 1972 i 2004,operacija ramena kao and micanje nerva Ulnar.... ...isto kao i stanje cijele kicme i misljena specijalistih.
Nazalost on podnosi gotovo sve isprobane analgesics,ili nema pomoci ili ima velike reakcije na njih.

Nazalost izbubio je desni bubreg i on je sada renalni impared ( losi bubreg),sa prekidom NSAID’s njegovo stanje se pogorsalo,Neurotin/gabapetin se je morala smanjiti doza, radi bubrega.

Nazalost on ima mokracni kancer and zabrinut je kako ce savladivati 42 godisnje bolove ,koji su djelovali na njega veoma lose sa godinama i jasno je da su utjecale na njegov zivot kao and suprugin godinama.

Vilim je pitao jeli moze dobiti “pregabalin za probu”…sta smo mi i pruzili da se skine sa gabapetina polagano and zapocme sa manjom dozom pregabalin.

On je na brigi and ima veoma dobar odnos sa psihijatrom last 20 godina,isto smo predlozili da poslije operacije “ukoliko psihijatar se slaze promjeni Laxapro sa Cymbalta.

Vilko koment :
Ja sam u proslosti imao prepisan old type antidepresant( za prbu za bolove) koji je djelovao veoma lose/zavrsio sam u bolnici.

Samo prema sjecanju nema toga opijata koji nisam probao,uvijek odnesem sve sta ne potrosim natrag specijalisti ili doktoru and trazim potvrdu…tako da se zna da nisam ovisnik o drogima.

Samo par koje pisem iz glave nabrzinu:
-Panedeine Forte
-Fentanyl patches
-Norspan patches
-OxyContin
-Morphine-capsule,tablet and tekucinu
-Methadone
-Hydromorphone 2mg
-Temgesic
And mnoge druge.

Poslije operacije 1972 ostao sam kripled ali me nije zaustavilo raditi(nitko nije znao osim mene and specijaliste da sam invalid)….radio sam po 14-16 sati dnevno kao elektricar u zeljezari and za sebe samoga ,7 dana u tjednu 15 godina uzeci koji dan slobodan kada se nisam mogao micati….morao sam jer mi supruga nije bila najzdravija i da podignem dva sina na noge.

U ono vrijeme nije bilo Panedein forte …dobivao sam Codeine 30mg x 8 na dan…ALI sam uzimao oko 15-20 na dan…da sam nekako podnasao bolove.

A u 42 godine probao sam sve alternativno kao and vitamine isto tako and unite koji koriste profesionalno….sam sam kupio i imao kod kuce.

Jedno sam zapamtio and kada vidim nekoga u invalidskim kolicima kako ga guraju”Vilko uvijek ima netko mnogo gorje nego sta si ti”.

Sa ovim bi zavrsio and izvinio na upadu.

Ukoliko prezivim tesku operaciju javiti cu se.

Za sada zelim svima mnogo srece u zdravlju i STRPLJENJA jer to je najvaznije.

vilko

last day
17.11.2012., 15:47
mami je RTG pokazao frakturu ilijuma,tj acetabuluma na zdjelici - tumor pojeo vecinu kosti, drugo puklo....sad cekamo MR - Da li se moze kombinirat npr 2 Nalgesina (obicna) i Panadol (ili Brufen, Voltaren)...Boli je kao sam vrag....

ms3
18.11.2012., 13:03
mami je RTG pokazao frakturu ilijuma,tj acetabuluma na zdjelici - tumor pojeo vecinu kosti, drugo puklo....sad cekamo MR - Da li se moze kombinirat npr 2 Nalgesina (obicna) i Panadol (ili Brufen, Voltaren)...Boli je kao sam vrag....

možeš nalgesine kombinirat eventualno s panadolom (max 4g dnevno), dok s brufenom i voltarenom nema smisla

Vilko
18.11.2012., 15:17

Siguran sam da bolnica/lijecnici su najbolji strucnjaci da odrede kakove i kolicinu lijekova....koje moze i treba.

I kakovoga je opcenitoga zdravlja,da joj koktel svacega ne naskodi.

Mnogo toga se analizira prije nego se prepisuje svasta ili nedaj boze kupovati sam i davati na vrh sta joj je prepisano.

Ukoliko je u bolnici sigurno ima specijalista za "kontrolu bolova",on ce odrediti
sta joj se moze dati da se olaksa bolovi.

Cayon
29.01.2013., 10:40
Da osvježim malo temu!
Nalgesin forte (500 mg naproxena) je meni dugi niz godina bio najefikasniji i prvi izbor za jake glavobolje. Sad nekako sve sporije i slabije djeluje, a to mi je ključno kod jakih glavobolja. Zna li ko za što jače na tržištu?

Šeik_90
15.03.2013., 16:17
evo trebaju mi identične tablete protiv bolova sa ovim znakom plusa kroz sredinu,ajte hitno je....
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSwYyDYvomS0w0SzC-U1id-WjWpKHa1sKC9QWftc2WiMjUxWZ6e

leeloo27
15.03.2013., 22:57
A gdje si nabavio ove? I za čega ti trebaju baš te?

body halleck
15.03.2013., 23:13
Vizualno me podsjećaju na "tablete" koje su pronađene kod osobe koja je hospitalizirana u jedinicu intenzivnog liječenja nakon ekscesivne konzumacije izvjesne nedozvoljene supstance (naknadno potvrđena MDMA)...
Bez originalnog blistera/pakiranja može se samo nagađati, a tome nema mjesta u liječenju boli.

mojo27
03.09.2013., 12:30
Zbilja ne znam gdje da ovo pišem...
Uglavnom, jučer me oko 16-17 počeo lagano boliti zub, groblje (koje sam već prije par mjeseci trebao vaditi!!!!), pa sam uzeo Ketonal forte 100mg koji mi je i pomogao u vrlo kratkom roku. Negdje oko 23-23:30 me opet počelo boliti, pa sam uzeo još jedan prije spavanja, te sam negdje oko pola 1 i uspio zaspati. Ali bol me (ovaj put najjača) probudila oko 3 sata ujutro i onako u spoju agonije i bunila (mučili su me i snovi u to kratko vrijeme, moguće i halucinacije) uzeo sam još dvije (200mg odjednom) i naravno ubrzo sam zažalio, nisam siguran, ali mislim da se pojavila žgaravica (nisam ju nikada prije imao, možda onako na minutu, ali ovako ne), te me dosta namučila, ali su me tablete ipak uspavale nakon nekog vremena. Oko 9 sam se probudio sa laganom boli u trbuhu, ali hvala bogu i bez zubobolje. Nadao sam se da će bol u trbuhu nestati, ali nije. Obavio sam i veliku nuždu, nije ni to pomoglo. E sad, imam doma controloc 20mg, ali nemam iskustva sa time, piše da se koristi za liječenje bolesti želuca i crijevi uzrokovanih kiselinom, to mi se čini kao nešto što bi moglo pomoći pošto sam uvjeren da je ketanol prouzrokovao takvo nešto.
Ali ne bih htio prokletim tabletama liječiti ono što su mi tablete i napravile (znam, sam sam ih popio, sam sam si i kriv, ali znate što želim reći).
Ima li tko iskustva sa predoziranjem ketanolom, kao i iskustva sa controlocom, bio bi joj/mu zahvalan ako mi može pomoći. Najgora stvar od svega je što sutra imam ispit iz fizike i ne bih htio gubiti vrijeme za učenje na doktore ili zubare.

Piggy
03.09.2013., 13:43
Očito da ti je Ketonal teško pao na želudac. Javi se svom liječniku na pregled. Ne možeš Controloc uzimati napamet.

h2n7
10.10.2013., 13:20
Koji lijek ima najbolje protuupalno djelovanje ?? Nemislim na antibiotike nego na lijekove koji su poput ibuprofena koji se mogu kupiti u apoteci.
Ma da ne kazem da mora biti isti sastojak kao ibuprofen, moze i neki drugi.Ma radi se o tome da želim lijek za bolove desni za koje sam siguran da imam upalu, trebao bih ici zubaru ali nemam vremena pa sam mislio sam kupiti neki lijek.

metix
12.10.2013., 14:46
PITANJE:
Tata (ca. pluća i bronha s metastazama na bubregu i jedna u mozgu-riješeno Gamma knifeom, prošao 4 ciklusa kemo -Cisplatin). Prije 15-tak dana dr. rekao da ne ide više na kemo jer nije djelovala, da se naruči na CT pa će odrediti eventualno zraćenje... Zadnjih 7 dana bolovi posvuda, Zaldiar koji je do tad pio ne pomaže, vodim ga u hitnu ili kod dr. i daju mu analgin pa preživi pol dana bez bolova, a ako mu daju tramadol, za dva sata opet ga počinje boljeti. Onda opet na hitnu i sve tako. Dr. opće prakse mu dala tramadol kapljice koje ne pomažu pa mu jućer dala flastere TRANSTEC (35..) kojeg sam sinoć zalijepila i opet jadan cijelu noć trpio bolove. Jutros opet na injekciju Analgin iv. Imate li prijedlog. Mi nismo ni blizu bolnice i sve smo rješavali ambulantno.

body halleck
12.10.2013., 15:41
PITANJE:
Tata (ca. pluća i bronha s metastazama na bubregu i jedna u mozgu-riješeno Gamma knifeom, prošao 4 ciklusa kemo -Cisplatin). Prije 15-tak dana dr. rekao da ne ide više na kemo jer nije djelovala, da se naruči na CT pa će odrediti eventualno zraćenje... Zadnjih 7 dana bolovi posvuda, Zaldiar koji je do tad pio ne pomaže, vodim ga u hitnu ili kod dr. i daju mu analgin pa preživi pol dana bez bolova, a ako mu daju tramadol, za dva sata opet ga počinje boljeti. Onda opet na hitnu i sve tako. Dr. opće prakse mu dala tramadol kapljice koje ne pomažu pa mu jućer dala flastere TRANSTEC (35..) kojeg sam sinoć zalijepila i opet jadan cijelu noć trpio bolove. Jutros opet na injekciju Analgin iv. Imate li prijedlog. Mi nismo ni blizu bolnice i sve smo rješavali ambulantno.

Transtec35 mcg/h u pravilu počne djelovati nakon cca 48-72h .
Do tad ima smisla nastaviti kroz 48h uzimati neki od opioidnih analgetika (tramadol) u minimalnoj efikasnoj dozi.

Nije navedeno koliko Zaldiara kroz 24h je koristio, ni koliko kapi tramadola u obliku kapi je koristio u pojedinačnoj dozi i koliko ukupno kroz 24h?

Postoje i analgin tbl.

metix
12.10.2013., 18:35
Transtec35 mcg/h u pravilu počne djelovati nakon cca 48-72h .
Do tad ima smisla nastaviti kroz 48h uzimati neki od opioidnih analgetika (tramadol) u minimalnoj efikasnoj dozi.

Nije navedeno koliko Zaldiara kroz 24h je koristio, ni koliko kapi tramadola u obliku kapi je koristio u pojedinačnoj dozi i koliko ukupno kroz 24h?

Postoje i analgin tbl.

Zaldiara-dvije dnevno... zadnjih 3 mjeseca. Kapi tramadola je dobio tek prije 48 sati pa kako nisu djelovale, dr. prepisala flastere. Zači ipak ima nade da će početi djelovati Transtec. :rolleyes: Smije li s njima koristiti i koje analgetike od ovih koje je dobio?

body halleck
14.10.2013., 15:13
Zaldiara-dvije dnevno... zadnjih 3 mjeseca. Kapi tramadola je dobio tek prije 48 sati pa kako nisu djelovale, dr. prepisala flastere. Zači ipak ima nade da će početi djelovati Transtec. :rolleyes: Smije li s njima koristiti i koje analgetike od ovih koje je dobio?

Teško je dati decidirani odgovor za konkretnu osobu, sve dok ju se ne pregleda klinički uz uvid u postojeću medicinsku dokumentaciju.

Dakle, odgovaram načelno.

Smije koristiti paralelno uz Transtec i Zaldiar, ili Tramadol kapi, posebice kroz prvih 48h od inicijalnog plasiranja Transteca i to po potrebi kroz 24h 5-6tbl Zaldiara (naravno, vremenski raspoređenih, ne odjednom).
Nakon cca 72h od plasiranja Transteca u pravilu je postignut gotovo maksimalan učinak i treba ići vrlo oprezno sa Zaldiarom i Tramadolom zbog mogućih nuspojava.
Svakako je mudro pri ruci imati i npr. Torecan sup. u slučaju mučnine i/ili povraćanja.

metix
19.10.2013., 13:02
Teško je dati decidirani odgovor za konkretnu osobu, sve dok ju se ne pregleda klinički uz uvid u postojeću medicinsku dokumentaciju.

Dakle, odgovaram načelno.

Smije koristiti paralelno uz Transtec i Zaldiar, ili Tramadol kapi, posebice kroz prvih 48h od inicijalnog plasiranja Transteca i to po potrebi kroz 24h 5-6tbl Zaldiara (naravno, vremenski raspoređenih, ne odjednom).
Nakon cca 72h od plasiranja Transteca u pravilu je postignut gotovo maksimalan učinak i treba ići vrlo oprezno sa Zaldiarom i Tramadolom zbog mogućih nuspojava.
Svakako je mudro pri ruci imati i npr. Torecan sup. u slučaju mučnine i/ili povraćanja.

..i tako nakon obilaska liječnika i hitne dvaput dnevno jedan onkolog (palijativni) pogledao svu med. dokumentaciju i rekao da uzima Medrol 8mg dvaput dnevno te da mu se daju analgin i.v. i voltaren muscu. .. no jednom dnevno to nije bilo dovoljno pa je preporučio dvaput dnevo, a u međuvremenu i Zaldiar po potrebi. To sve nakon što je pogledao rtg nalaz kukova (napravjen početkom rujna na kojemu stoji da nema lezija i da su sklerotične kosti/kuk.. tako nešto).. A opet njega to jako boli i ne može se namjestiti. Opet će na pregled u utorak. Naš dr. opće prakse je zabrinut zbog voltarena i njegovog želuca-ćira iako pije Controloc ujutrpo na tašte. Ja stvarno ne znam više kome da se obratimo

francy
20.10.2013., 20:55
Jel se ketonal i dalje izdaje na recept ili ne?

andjeo29
20.10.2013., 21:57
Jel se ketonal i dalje izdaje na recept ili ne?

Da, još uvijek ti treba recept, koliko ja znam.

francy
21.10.2013., 19:42
Ok, fala :)

metix
21.10.2013., 20:14
Od danas na čepićima Voltarena i tabletama Alkagina + po potrebi Zaldiar, čekamo sutra liječnika, a bol je, sad već očito povezana s pokretom i položajem tijela. :ne zna:

mayacar
16.01.2014., 13:33
Da dignem malo temu pitanjem: mogu isti dan popiti lekadol i kafetin? Vidim oba su paracetamoli ali uz oba idu upozorenja da se pazi ako se piju istovremeno s drugim paracetamolima. Kao,ono,posavjetujte se s ljekarnikom.
Vic je u tome da sam popila lekadol no glavobolja ne prolazi pa bih sad popila kafetin da vidim šta će on reći :)

hatrick
17.01.2014., 10:01
Da dignem malo temu pitanjem: mogu isti dan popiti lekadol i kafetin? Vidim oba su paracetamoli ali uz oba idu upozorenja da se pazi ako se piju istovremeno s drugim paracetamolima. Kao,ono,posavjetujte se s ljekarnikom.
Vic je u tome da sam popila lekadol no glavobolja ne prolazi pa bih sad popila kafetin da vidim šta će on reći :)
možeš kombiniratii analgetike al uvijek ti mora biti pravilan razmak izmeđju njih..recimo 4-6h

mayacar
17.01.2014., 10:10
možeš kombiniratii analgetike al uvijek ti mora biti pravilan razmak izmeðju njih..recimo 4-6h

Hvala. Uvijek pazim na taj razmak jer je i više nego dovoljno horor priča o ljudima koji su umrli zbog količine/kombinacije lijekova.

Apropo glavobolje sad više nisam sigurna da li ova južina utječe na gotovo konstantnu glavobolju zadnjih par dana ili to sad već ima veze sa upotrebom lijekova. Naime i inače imam relativno česte glavobolje a najefikasnije ih rješavam caffetinom. No čitam i tu na forumu i po netu da on stvara ovisnost i da zapravo glavobolja može doći i od te ovisnosti pa me zanima da li doista ova južina može izazvati glavobolje.

Sepulchrave
17.01.2014., 10:19
Nurofen tekućina u mekim kapsulama – kako je to bolje od običnih komprimiranih tableta? Jel' se možda razgrađuje u crijevima pa ne oštećuje želudac? Ili se brže razgrađuje? Isto tako, ako se ibuprofen uzima na prazan želudac, je li preporučljivo s njim popiti i koji decilitar mlijeka?

Listić koji dolazi uz lijek nije baš informativan...

mimoza40
17.01.2014., 21:39
O Nurofenu

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/SPC/UP-I-530-09-11-02-21.pdf

mimoza40
17.01.2014., 21:44

Možeš popiti Caffetin u istome danu, pa čak 2 tbl caff odjednom, ili kombinaciju paracetamola i caff odjednom, jer nije prekoračena pojedinačna doza paracetamola.
Za osobu od 50 kg učinkovita doza paracetamola je barem 750 mg u jednoj dozi, tako da možeš uzeti 1,5 tbl paracetamola odjednom, pa i 2 kod jake glavobolje , da bi bile učinkovite.

Max dnevna doza paracetamola je 3 grama

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/SPC/UP-I-530-09-09-01-108.pdf

castanea
18.01.2014., 16:28
Jel moguće dobiti žgaravicu, onako kao kiselinu koja se vraća od dugotrajnog uzimanja tableta protiv bolova?

body halleck
18.01.2014., 22:48
Jel moguće dobiti žgaravicu, onako kao kiselinu koja se vraća od dugotrajnog uzimanja tableta protiv bolova?

Da.

Victora
15.02.2014., 11:23
Mala preporuka onima koji kupuju paracetamol - detaljnim istraživanjem :rofl:, došla sam do zaključka da je naisplativiji Fibralgin od Dietpharma. 15kn za 20 komada.

http://images.ceneje.si/mother/1024/848/848836-0.jpg

Šeik_90
28.02.2014., 11:48
Molim vas za jedan savijet.
Trebao bih tablete od protiv bolova od 500mg i to da imaju onaj križić u sredini tako da osoba može piti 1/4 jer je teško bolesna na jetru pa nesmije ni pola,niti cijelu tabletu,a zadnjih dana ima stravične glavobolje.

Šeik_90
01.03.2014., 11:39
Jel moguće dobiti žgaravicu, onako kao kiselinu koja se vraća od dugotrajnog uzimanja tableta protiv bolova? Je,definitivno....
to sam nekoliko puta naletio na takve situaciji,kod ljudi koji su izimali duži vremenski period tablete protiv bolova,i svi su se žalili na žagaravicu kasnije.

mimoza40
05.03.2014., 21:39
Molim vas za jedan savijet.
Trebao bih tablete od protiv bolova od 500mg i to da imaju onaj križić u sredini tako da osoba može piti 1/4 jer je teško bolesna na jetru pa nesmije ni pola,niti cijelu tabletu,a zadnjih dana ima stravične glavobolje.

Doza u jednoj tbl određena je tako da bude djelotvorna.
Pijenje 1/2 ili 1/4 tbl neće imati zadovoljavajući terapijski učinak, pa uzimanje tako male doze nema smisla.
Zapravo nisi precizirao pitanje.
Zašto 500 mg, koje tbl zapravo hoćeš i zašto od liječnika nije određena adekvatna terapija ako osoba ima bolesnu jetru ??

Victora
05.03.2014., 21:47
Inače imaš po ljekarnama za kupiti sjeckalicu za tablete, oko 50-tak kuna je :mig:.