PDA

View Full Version : Otvaranje trećeg oka???

Alsam Lud
22.05.2012., 10:48
Imam 18 godina. Da li mi je preporučljivo otvaranje trećeg oka u ovoj dobi, ili sam još premlad?
To pitam jer sam pročitao da je netko bio otvorio svoje treće oko tek s 26 godina???

Ako se razumijete u to, možete li mi dati neke savjete, kako se to izvodi, itd.?

Beljki
22.05.2012., 11:15
posebno je preporucljivo fizicko otvaranje pajserom.

Nego kakve veze to ima sa lijecenjem?

Dostoj
22.05.2012., 11:31
pa želi izliječiti sljepoću na 3. oku... što nije jasno?!

Alsam Lud
22.05.2012., 11:48
Neznam gdje bi stavio ovu temu. Molim moderatora da je prebaci gdje joj je mjesto. Fala

Dostoj
22.05.2012., 12:02
ne znam da li je ova tema postavljena kao zajeban...ovaj... zafrkancija, no ne bih rekao da je preporučljivo otvaranje prije nego se dobrano poradi na sebi, kako na fizičkom, tako i na psihičkom planu, pogotovo podsvjesti... jerbo neće dobro završiti.... to se ne otvara na silu (osim pajserom, kako je kolega gore preporučio) već će se samo otvoriti kad se očiste negativni obrasci i uspostavi kvalitetan protok energije kroz sve energetske centre... a navodno, u predjelu grlene čakre ljudi posjeduju svojevrsni osigurač, koji ima svrhu da čovjeka štiti od svih neželjenih upliva u njegov mikrokosmos, kroz krunsku čakru i treće oko....a ovim raznim tehnikama otvaranja trećih očiju i sedmih čakri taj osigurač pregorjeva i ljudi postaju podložni raznim utjecajima kojima sigurno ne bi željeli da podliježu i šteta može biti nepopravljiva. Channeleri su u principu "najpozitivnije" žrtve ovakvih ezoterijskih igara i to je maksimum koji se može dostići ovakvim vježbama, a stvari mogu biti i puno gore... nije đžaba zatvoreno. ili je?!

Alsam Lud
22.05.2012., 12:29
Nije ovo iz zajebancije.
Ozbiljno pitam, baš iz ovih razloga što si ti rekao, da me može "netko" zeznut ak ne radim dobro.

Neznam kako otvarati ove druge čakre, imaš li ti kakve upute, može i PM?

E čuo sam zašto je zatvoreno. Baš zbog ovih loših utjecaja oko nas, i manipulacija koje su napravljene da nas "zatvore".
Ustvari trebao bi svakome biti cilj otvoriti treće oko.

trogir31
22.05.2012., 12:49
tema je super i pitanje je dobro,

mislim da je meditacija dobra,ali prije toga se treba pripremiti (ovo je moje osobno misljenje,mozda je nekome drukcije)a to cu van objasnit na laickom primjeru:

zamisli da oces postat bodybuilder i prvi dan dodjes u odma udres na benđu 150 kila,sta se dogadja sa tijelom?u najboljem slucaju prodjes sa upalom misica ako prije toga ne slomis kicmu.Znaci treba poceti sa 10 kila i nakon godine dana dodjes do 150,znaci postepeno treniranje,pripreme, strpljenje trebaju kako u bodybuildingu tako smatran u svemu.

ponavljam jos jedniom ovo je moje osobno misljenje!

karolina-lina
22.05.2012., 22:10
može netko pojasnit temu? neuka sam za ovaj dio... o.O

apollo.
23.05.2012., 11:53
tema je super i pitanje je dobro,

mislim da je meditacija dobra,ali prije toga se treba pripremiti (ovo je moje osobno misljenje,mozda je nekome drukcije)a to cu van objasnit na laickom primjeru:

zamisli da oces postat bodybuilder i prvi dan dodjes u odma udres na benđu 150 kila,sta se dogadja sa tijelom?u najboljem slucaju prodjes sa upalom misica ako prije toga ne slomis kicmu.Znaci treba poceti sa 10 kila i nakon godine dana dodjes do 150,znaci postepeno treniranje,pripreme, strpljenje trebaju kako u bodybuildingu tako smatran u svemu.

ponavljam jos jedniom ovo je moje osobno misljenje!

moje isto. tak i treba pristupat stvarima. polako lijepo, prirodno, dat si vremena ali bit fokusiran i odlučan. sve sjedne na mjesto kad treba :)
i iskreno, šteta bi bilo propustiti krasote svega toga što se dešava na putu do tamo ^^

može netko pojasnit temu? neuka sam za ovaj dio... o.O

koji točno dio te zanima?

Baphomet
23.05.2012., 14:09
Ne brini, nećeš ga otvoriti slučajno niti po preporuci :D

trogir31
23.05.2012., 15:54
jeli ima neko ode na forumu koji dugotrajno meditira otvaranje trecega oka?

zoki89
23.05.2012., 16:29
Prije neke 2 godine počelo mi se samo otvarati 3. oko. Nisam imao baš vremena da malo poradim na tome, pa da se u potpunosti otvori, ali sam detaljnu proučio iskustva drugih ljudi i teoriju.

Uglavnom, tvoje godine nemaju veze sa tvojom sprmnošću za otvaranje 3. oka. Dijete od 10 godina može biti spremnije od nekoga sa 30 godina. Naravno da vrijedi i obrnuto.

Čak niti ne ovisi previše da li si se bavio prije meditacijom i nekim drugim radovima s energijom (naravno da to uvijek pomaže).

Važno je koliko si otvorenog duha, te u kojoj mjeri si pobijedio svoje strahove. Kontrola svojih misli i emocija također je važna.

Otvaranje 3. oka daje ti uvid u jednu sasvim novu dimenziju ovoga svijeta. Postaješ sposoban vidjeti razna bića i pojave koji su za većinu ljudi znanstvena fantastika.

Onaj tko zna istinu neće se bojati što god da vidi, s kime i ćime god da se susretne kada otvori svoje 3. oko. A što je istina ? Istina je da smo svi mi vjećna i besmrtna bića kojima nitko ne može nauditi.

Strah je izvor svog zla, a ljubav svega dobroga. Zapamti to.

hamstercat
23.05.2012., 16:35
sestra i ja smo radile vjezbe za otvaranje treceg oka . upocetku sam znala imat jake glavobolje ali su sa vremenom prestale i sad bas osjetim kad mi trece oko radi. i da istina je kad se ma barem i djelomicno otvori mozes vidjet neke stvari koje su za druge sf

trogir31
23.05.2012., 17:23
Prije neke 2 godine počelo mi se samo otvarati 3. oko. Nisam imao baš vremena da malo poradim na tome, pa da se u potpunosti otvori, ali sam detaljnu proučio iskustva drugih ljudi i teoriju.

Uglavnom, tvoje godine nemaju veze sa tvojom sprmnošću za otvaranje 3. oka. Dijete od 10 godina može biti spremnije od nekoga sa 30 godina. Naravno da vrijedi i obrnuto.

Čak niti ne ovisi previše da li si se bavio prije meditacijom i nekim drugim radovima s energijom (naravno da to uvijek pomaže).

Važno je koliko si otvorenog duha, te u kojoj mjeri si pobijedio svoje strahove. Kontrola svojih misli i emocija također je važna.

Otvaranje 3. oka daje ti uvid u jednu sasvim novu dimenziju ovoga svijeta. Postaješ sposoban vidjeti razna bića i pojave koji su za većinu ljudi znanstvena fantastika.

Onaj tko zna istinu neće se bojati što god da vidi, s kime i ćime god da se susretne kada otvori svoje 3. oko. A što je istina ? Istina je da smo svi mi vjećna i besmrtna bića kojima nitko ne može nauditi.

APSOLUTNO TOCNO!

Alsam Lud
23.05.2012., 18:37
Imam problem s onim vibracijama s zvukom "THOTH". Da li imate neki link na to kako taj zvuk izgleda i kako se proizvodi jezikom???

zoki89
23.05.2012., 20:28
Imam problem s onim vibracijama s zvukom "THOTH". Da li imate neki link na to kako taj zvuk izgleda i kako se proizvodi jezikom???

Nažalost ne mogu naći taj zvuk na netu, ali ti treba zvučati kao DHHOODDDHH. Važno je da osjećaj vibraciju zvuka.

krena
23.05.2012., 22:20

Mene zanima kako ovo dokazati pomoću znanstvenih metoda. Kako smo sigurni da to nije naša fikcija, a ne realni drukčiji svijet :confused::ne zna:

apollo.
24.05.2012., 00:34
Mene zanima kako ovo dokazati pomoću znanstvenih metoda. Kako smo sigurni da to nije naša fikcija, a ne realni drukčiji svijet :confused::ne zna:

gdje je granica između stvarnosti i fikcije?
kolki dio spektra realnosti možemo poimiti kao ljudska tijela, a kao duhovna bića? što smo mi sve ustvari?

zoki89
24.05.2012., 05:17
Mene zanima kako ovo dokazati pomoću znanstvenih metoda. Kako smo sigurni da to nije naša fikcija, a ne realni drukčiji svijet

Svaki dan se provode mnoga znanstvena istraživanja "paranormalnih" sposobnosti i pojava.

Postoji jako mnogo znanstevnih dokaza za jako mnogo takvih stvari, ali ljudi ne čitaju o tome. Osim toga, uvijek postoje znanstvenici koji unatoč dokazima tvrde da je tako nešto nemoguće.

Npr. ovo je tekst o jednom takvom istraživanju (http://merovee.wordpress.com/2012/02/01/science-confirms-third-eye-chakra/).

Ipak, što će ti znanstevene metode ? Doživi i uvjeri se sam. Ja vidim samo djelić toga svijeta i 100% sam siguran da to nije iluzija.

krena
24.05.2012., 07:41
Svaki dan se provode mnoga znanstvena istraživanja "paranormalnih" sposobnosti i pojava.

Postoji jako mnogo znanstevnih dokaza za jako mnogo takvih stvari, ali ljudi ne čitaju o tome. Osim toga, uvijek postoje znanstvenici koji unatoč dokazima tvrde da je tako nešto nemoguće.

Npr. ovo je tekst o jednom takvom istraživanju (http://merovee.wordpress.com/2012/02/01/science-confirms-third-eye-chakra/).

Ipak, što će ti znanstevene metode ? Doživi i uvjeri se sam. Ja vidim samo djelić toga svijeta i 100% sam siguran da to nije iluzija.

Društvo skeptika uvijek uzima svoga proroka kao jokera iz rukava. James Rendi i dalje nudi milion dolara ako netko u njegovom laboratoriju dokaže bilo što od parapsihologije.
http://dailygrail.com/images/MDC.jpg
Navodno je do sada bilo mnogo pokušaja i svi su propali.

http://dailygrail.com/features/the-myth-of-james-randis-million-dollar-challenge

COATL
24.05.2012., 10:26
Nisu bitne godine nego tvoje psihičko stanje. Budeš li forsirao dobit ćeš jedino kontra efekt, osjećat ćeš iscrpljenost i napetost tijekom meditacije, a bome tako ni zdravlju ne pomažeš. Jednostavno se opusti i sve će doć samo od sebe kad budeš spreman. Osobno bih svaki puta radije birao da "čujem" nego da "vidim" jer sam slušao priče iskusnijih što im sve zna prolazit kroz dnevni boravak :)

zoki89
24.05.2012., 15:59
Društvo skeptika uvijek uzima svoga proroka kao jokera iz rukava. James Rendi i dalje nudi milion dolara ako netko u njegovom laboratoriju dokaže bilo što od parapsihologije.

Jedan dio teksta na kojega si linkao:

First, and perhaps the most important, is the effect size required to win the challenge. While the JREF says that "all tests are designed with the participation and approval of the applicant", this does not mean that the tests are fair scientific tests. The JREF need to protect a very large amount of money from possible "long-range shots", and as such they ask for extremely significant results before paying out - much higher than are generally accepted in scientific research (and if you don’t agree to terms, your application is rejected). In the case of parapsychological research, however, where effect size is often small (though apparently robust), this means most researchers would have to go to extraordinary lengths to win the million dollars.

Također ima i neki predtest koji se mora položiti da bi osoba uopće dobila priliku da dokaže svoje moći.

Meni se čini da je ovo napravljeno s namjerom da se uništi vjera mnogo ljudi u njihove sposobnosti.

Alsam Lud
24.05.2012., 20:43
Pa da nego što je. Ni A. Crowley ne bi mogao položiti taj test. :D

RS 2000
24.05.2012., 22:55
Što je to treće oko,o čemu se tu radi???:confused::confused::confused:

zoki89
24.05.2012., 23:48
To je naša 6. čakra.

Trece oko nam služi za vidovitost, gledanje aura, telekinezu, telepatiju, astralnu projekciju, lucidne snove, viđenje duhovnog svijeta i raznih bića iz njega itd.

Svatko ima treće oko. Kod većine ljudi ono je jednostavno zatvoreno.

RS 2000
24.05.2012., 23:58
To je naša 6. čakra.

Trece oko nam služi za vidovitost, gledanje aura, telekinezu, telepatiju, astralnu projekciju, lucidne snove, viđenje duhovnog svijeta i raznih bića iz njega itd.

TNX :Pivo:

krena
25.05.2012., 13:13
To je naša 6. čakra.

A ja ne znam nikog koji je uspio to treće oko otvoriti :eek:

Pepy the Killer
25.05.2012., 13:27

Ima ih ali su rijetki.
Ne treba ni spominjati razinu znanja i duhovnosti koju posjeduju.

konjokradica
25.05.2012., 13:29
http://dailygrail.com/images/MDC.jpg
Navodno je do sada bilo mnogo pokušaja i svi su propali.

http://dailygrail.com/features/the-myth-of-james-randis-million-dollar-challenge

Ima jedan redak u Evanđelju koji govori kako Isus u jednom mjestu nije mogao učiniti nijedno čudo i to stoga što nitko u tom mjestu nije imao vjere. ;)
http://www.biblija.net/biblija.cgi?Bible=Bible&set=1&l=en&pos=1&qall=1&idq=41&idp0=41&idp1=8&m=Mk+6,1-6

Alsam Lud
25.05.2012., 14:03
Ima ih ali su rijetki.
Ne treba ni spominjati razinu znanja i duhovnosti koju posjeduju.

Nije to ni baš ultra posebna tehnika, kad se zna prava tehnika (a ja ju neznam, proučavam još, a kad naučiš, ispadne lagano). Mora se otvoriti sve čakre prije nego otvoriš treće oko. Al opet, lakše reći nego učiniti.

Baphomet
25.05.2012., 14:41
Bogme ni ja

zoki89
25.05.2012., 15:43
A ja ne znam nikog koji je uspio to treće oko otvoriti

Ja na svu sreću poznajem dvoje ljudi kojima je to uspjelo. To mi je dalo vjeru, ali sam i mnogo toga naučio od njih.

Mora se otvoriti sve čakre prije nego otvoriš treće oko. Al opet, lakše reći nego učiniti.

To sam i ja čuo više puta. Ipak, meni je nekih mjesec dana treće oko zatvoreno, pa se na mjesec dana djelomično otvori. Tako mi se to događa u periodima već neke 2 do 3 godine.

Sada sam počeo prakticirati neke tehnike za otvaranje trećeg oka, te se nadam da će se u potpunosti otvoriti. Dobro je što ga jače osječam nego inaće, te sam počeo uviđati boje aura :) To mi daje nadu da ću uspjeti.

Baphomet
25.05.2012., 15:44
Ja na svu sreću poznajem dvoje ljudi kojima je to uspjelo. To mi je dalo vjeru, ali sam i mnogo toga naučio od njih.
Jel' posjeduju moć telepatije, telekineze i proricanja?

zoki89
25.05.2012., 17:07
Doživljavaju povremeno spontane uviđaje u budučnost (osobito u snovima), lako postižu astralnu projekciju, vide bića duhovnog svijeta i aure, doživljavaju mnogo lucidnih snova itd.

Uglavnom su se oboje fokusirali na istraživanje astralnog svijeta. To ih oboje fascinira :)

Koliko ja znam niti frend, a niti frendica se nisu previše zanimali za telepatiju i telekinezu. Ja ih pak nisam o tome niti ispitivao.

Nažalost, čujemo se rijetko u posljednje vrijeme, pa ne znam najbolje kako sada stoje s tim stvarima.

Baphomet
25.05.2012., 20:39
Doživljavaju povremeno spontane uviđaje u budučnost (osobito u snovima), lako postižu astralnu projekciju, vide bića duhovnog svijeta i aure, doživljavaju mnogo lucidnih snova itd.
Po tome sam ja svoje treće oko otvorio prije 10 godina, a viš' vraga nisam znao :D

Lucidne snove nije problem naučiti sanjati, astralnu projekciju izvježbaš i izvodiš a spontane uviđaje u budućnost može imati svatko.

Tek ako netko namjenski može pogledati u budućnost, micati predmete telekinezom i čitati nečije misli onda možemo govoriti o trećem oku. Bar koliko teoretski znam o efektima otvaranja tog "oka".

Sve što dolazi spontano pa bilo to uvid u budućnost, umišljaj da znamo što netko misli ili halucinacija zbog opijata da nešto vidimo mogu si objesiti mačku o rep :D

zoki89
25.05.2012., 21:51
Nadam se da ću uskoro uspjeti u potpunosti otvoriti svoje "treće oko" i sa svima podijeliti svoja iskustva. Zaista ga osječam sve jače iz dana u dan :)

Yuna
25.05.2012., 22:15
Dajte vi koji znate način napišite kako se otvara treće oko. Svi samo piskaraju kao da znaju puno o tome, a nitko neće ništa korisno i konkretno napisat.

krena
25.05.2012., 22:59

Uglavnom su se oboje fokusirali na istraživanje astralnog svijeta. To ih oboje fascinira :)

Koliko ja znam niti frend, a niti frendica se nisu previše zanimali za telepatiju i telekinezu. Ja ih pak nisam o tome niti ispitivao.

Nažalost, čujemo se rijetko u posljednje vrijeme, pa ne znam najbolje kako sada stoje s tim stvarima.

Ja im za ovo boldano predlažem ovo: http://www.forum.hr/showpost.php?p=31633565&postcount=423

Baphomet
26.05.2012., 01:18
Dajte vi koji znate način napišite kako se otvara treće oko. Svi samo piskaraju kao da znaju puno o tome, a nitko neće ništa korisno i konkretno napisat.
Pa nema se tu šta pisati jer to još nitko nije napravio. Prijatelji od zokija89 su malo napuhani pa izmišljaju svašta (sori zoki, preporučujem ti da ih se kloniš :D)

Ako teorija kaže da otvaranje 3. oka za sobom povlači moć telekineze i telepatije onda je to prilično jednostavno za provjeriti. No takvih trenutno nema.

zoki89
26.05.2012., 07:20
Pa nema se tu šta pisati jer to još nitko nije napravio. Prijatelji od zokija89 su malo napuhani pa izmišljaju svašta (sori zoki, preporučujem ti da ih se kloniš )

Razumijem svakoga kome je teško povjerovati u takve stvari. Ne tražim od nikoga da vjeruje mojim riječima, već da sam istraži svoje mogućnosti. Moj je cilj razmjena znanja i iskustva.

Ja sam nedavno doživio oblik telepatije, te znam iz iskustva da je ona stvarna. Ipak, ne znam da li je to posljedica toga što povremeno osječam svoje treće oko, pa to do sada nisam niti navodio ovdje.

Znam samo da sve jasnije vidim aure od kada jače osječam svoje treće oko.

Kaže frendica da imati potpuno otvoreno treće oko može biti jako teško. Lakše ga je otvoriti, nego održati otvorenim. Rekla je da je njoj to prvi puta uspjelo relativno lako, ali da su joj na površinu izletjeli svi njezini podsvjesni strahovi. Prema njoj tada osječaš sve znatno jače. Svaki tvoj neriješni strah ili problem izaziva jako neugodan osječaj.

Također mi je spomenula da nije isto otvoriti treće oko i naučiti ga koristiti. Mislim da je tu u pravu, jer aure i energiju obično vidim samo kada to želim. Samo ponekada mi se to dogodi spontano.

trogir31
26.05.2012., 10:09
frendica ti je u pravu!

Baphomet
26.05.2012., 10:15
Razumijem svakoga kome je teško povjerovati u takve stvari.
:confused:

Nigdje nisam napisao da ne vjerujem da su ti prijatelji sposobni raditi to što tvrdiš. Napisah da sam i ja imao slična iskustva i da to nema nikakve veze sa trećim okom.

Ma frendica ti piše gluposti, podsvjesni sadržaji nemaju veze s trećim okom već sa psihologijom.

scootertechno
26.05.2012., 12:33

hahahaha
ak si zaboravila ovo je fourm.hr pun trollova a jedan od njih je i zoki89
Kladim se da ni nezna objasnit na sebi poziciju treceg oka gdje se nalazi a kamoli o otvaranju istog

Yuna
26.05.2012., 13:24
Al to mi je fascinantno. I takve su većina tema na ovom forumu. Svi pišu kilometarske postove o nekoj temi ko da znaju apsolutno sve, a rijetko tko će napisat nešto konkretno i korisno. Čak i kad ih direktno pitaš, uvijek zaobiđu odgovor i piskaraju nešto deseto. :ne zna:

zoki89
26.05.2012., 13:56
Yuna kaže: Pogledaj post

Oprosti. Pratim više tema na forumu, pa nisam odmah vidio da netko traži tehnike za otvaranje trećeg oka.

Možete pogledati temu foruma Ohalu Rad na Čakrama i Kundalini (http://www.forumohalu.org/index.php/board,32.0.html). Tu se nalaze tehnike, rasprave i iskustva ljudi u otvaranju trećeg oka.

Preporučam taj forum jer se fokusira na osobna iskustva, a ne samo na teoriju kao večina foruma.

ak si zaboravila ovo je fourm.hr pun trollova a jedan od njih je i zoki89
Kladim se da ni nezna objasnit na sebi poziciju treceg oka gdje se nalazi a kamoli o otvaranju istog

Nemam razloga nikome ovdje lagati. Samo želim s ljudima dijeliti iskustva i znanja. Ti vjeruj u što god želiš.

Deus
26.05.2012., 15:01
Razumijem svakoga kome je teško povjerovati u takve stvari. Ne tražim od nikoga da vjeruje mojim riječima, već da sam istraži svoje mogućnosti. Moj je cilj razmjena znanja i iskustva.

Ja sam nedavno doživio oblik telepatije, te znam iz iskustva da je ona stvarna. Ipak, ne znam da li je to posljedica toga što povremeno osječam svoje treće oko, pa to do sada nisam niti navodio ovdje.

Znam samo da sve jasnije vidim aure od kada jače osječam svoje treće oko.

Kaže frendica da imati potpuno otvoreno treće oko može biti jako teško. Lakše ga je otvoriti, nego održati otvorenim. Rekla je da je njoj to prvi puta uspjelo relativno lako, ali da su joj na površinu izletjeli svi njezini podsvjesni strahovi. Prema njoj tada osječaš sve znatno jače. Svaki tvoj neriješni strah ili problem izaziva jako neugodan osječaj.

Također mi je spomenula da nije isto otvoriti treće oko i naučiti ga koristiti. Mislim da je tu u pravu, jer aure i energiju obično vidim samo kada to želim. Samo ponekada mi se to dogodi spontano.

Zna li itko od učesnika na ovoj temi, što je to, "treće oko"?

:s

krena
26.05.2012., 16:56

1. Znanstvena definicija
http://bs.wikipedia.org/wiki/Epifiza
Epifiza ili pinealna žlijezda (lat. Glandula pinealis) je mala endokrina žlijezda u mozgu, locirana između moždanih hemisfera. Kod čovjeka ova žlijezda je veličine zrna graška. Epifiza luči melatonin koji reguliše budnost i spavanje. Kod životinja melotonin je zadužen za funkciju polnog nagona, ponašanje, rast krzna, kamuflažu i zimski san. Glavne ćelije u epifizi koje luče hormon se zovu pinealociti.

2. Ćirubućiriba-asta definicija
http://2012-transformacijasvijesti.com/metafizika/ezoterijska-mudrost-pinealna-zlijezda-i-samanizam

Pinealna žlijezda je zrnasta i u obliku borovog češera smještena na vrhu trećeg klijetka mozga, direktno iza korijena nosa (čakra – treće oko)i pluta u malom jezeru cerebrospinalnog likvora.

Pinealna žlijezda dugo se povezivala s Ezoterijskim znanjima u vezi duhovnih, metafizičkih koncepata o svijesti i sebstvu. René Descartes koji je posvetio mnogo vremena izučavanju pinealne žlijezde nazvao ju je „Sjedištem duše“. Vjerovao je kako ona predstavlja poveznicu između intelekta i tijela.

Pinealna žlijezda je zrnasta i u obliku borovog češera smještena na vrhu trećeg klijetka mozga, direktno iza korijena nosa (čakra – treće oko)i pluta u malom jezeru cerebrospinalnog likvora.

Ona je biološki sat našeg tijela i prozvana je prozorima uma s obzirom da duž cijele dužine strukture mozga graniči s trećim i četvrtim klijetkom mozga; nema krvnu barijeru. Umjesto toga oslanja se na konstantnu opskrbu krvi putem iznimno bogate vaskularne mreže. Mnogo godina smatrana je suvišnom kao što je crvuljak ali ova teorija strogo dovedena u pitanje jer u beskonačnoj mudrost našeg tijela pinealna žlijezda opskrbljuje se najboljom krvlju, kisikom i miksom hranjivih sastojaka drugačijih od onih koje primaju naši bubrezi!

Ponaša se kao primajući mehanizam sposoban za nadgledanje elektro-magnetnih polja i pomaže poravnanju tijela u prostoru. Sa svojim centralnim hormonom, MELATONOM, pinealka ne samo da regulira cikluse .........................

krena
26.05.2012., 17:03
Al to mi je fascinantno. I takve su većina tema na ovom forumu. Svi pišu kilometarske postove o nekoj temi ko da znaju apsolutno sve, a rijetko tko će napisat nešto konkretno i korisno. Čak i kad ih direktno pitaš, uvijek zaobiđu odgovor i piskaraju nešto deseto. :ne zna:

Ja sam ovdje napisao nešto konkretno. A da li je korisno , procijenite sami.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=350334&page=8
:eek::D

Baphomet
26.05.2012., 17:25

Znam ono što sam pročitao. Nit sam ga vidio u živo nit na djelu.

A šta ti kažeš, o čemu se radi?

zoki89
26.05.2012., 17:49
Ima li netko od forumaša potpuno otvoreno treće oko ? Cijenio bih još nečija iskustva prije nego to sam doživim.

wing
26.05.2012., 21:54
Ima li netko od forumaša potpuno otvoreno treće oko ? Cijenio bih još nečija iskustva prije nego to sam doživim.

čuj navodno ti to i nije baš neš pametno pogotovo ak nisi psihički spreman za to. tak sam čula :P

zoki89
26.05.2012., 22:09
Čuj navodno ti to i nije baš neš pametno pogotovo ak nisi psihički spreman za to. tak sam čula :P

Da, znam to. Spreman sam.

Ipak, hvala za upozorenje :)

Dragan
27.05.2012., 12:24
Zasto se ljudi vecinom pale na otvaranje treceg oka, a ne na primer na otvaranju srcane, grlene, ili temene cakre ?

Alsam Lud
27.05.2012., 12:48
Ja se "palim" na sve čakre, i cilj mi je otvorit sve čakre redom po redom, a tek potom treće oko ić otvarat.

Fish 1968
27.05.2012., 14:31
Zapravo "treće oko" (vidi sliku) u spiritualnim učenjima poznato kao 6. čakra (Ajna) je locirano u području korijena nosa - dakle uz hipofizu (http://hr.wikipedia.org/wiki/Hipofiza) a ne epifizu.

http://i48.tinypic.com/1j7pzo.png
hipofiza

Deus
27.05.2012., 14:58
Znam ono što sam pročitao. Nit sam ga vidio u živo nit na djelu.

A šta ti kažeš, o čemu se radi?

Radi se o tome da trebaš prestati odgovore tražiti u knjigama, koje su očigledno pisali oni koji pojma o suštini nemaju, jer i moja su iskustva (s knjigama) istovjetna.

Do onoga što se ovdje naziva "otvaranje trećeg oka", dolazi se samo meditacijom. Dugotrajnom i dubokom meditacijom!

U detaljno pojašnjavanje ne ulazim, jer princip podučavanja izričito nalaže samo ukazivanje na "put", a do cilj svatko mora doći sam.

Zasto se ljudi vecinom pale na otvaranje treceg oka, a ne na primer na otvaranju srcane, grlene, ili temene cakre ?

Pravo pitanje!

Očigledno, štivo iz kojega su o tome čitali ili nisu razumjeli ili, kao što to najčešće jest, nisu ni imali što razumjeti. :rofl:

Kada bi se iz onoga što se preko tezge ili posredstvom raznoraznih klipana (koji se predstavljaju kao gurui) prodaje moglo učiti, onda bi i oni "pravi" to na taj način činili. Bez učitelja! No gdje su oni koji su u tome bez gurua ( učitelja)uspjeli?

hamstercat
27.05.2012., 19:36
ja sam znam da kad vidim stvari da me podrucje treceg oka zna bolit za poludit ...

Baphomet
28.05.2012., 07:13
Radi se o tome da trebaš prestati odgovore tražiti u knjigama, koje su očigledno pisali oni koji pojma o suštini nemaju, jer i moja su iskustva (s knjigama) istovjetna.

Do onoga što se ovdje naziva "otvaranje trećeg oka", dolazi se samo meditacijom. Dugotrajnom i dubokom meditacijom!

U detaljno pojašnjavanje ne ulazim, jer princip podučavanja izričito nalaže samo ukazivanje na "put", a do cilj svatko mora doći sam.

Ok, priznajem da znam o tome samo ono što sam pročitao. Po ovome što si napisao tvrdiš da si ti otvorio treće oko.

Ne zanima me detaljno pojašnjavanje već koje su posljedice otvaranja trećeg oka?

Alsam Lud
28.05.2012., 12:25
Nema "posljedica", već mogućnosti i moći:

-gledanje entiteta iz 4. denziteta (duhovi, demoni, vanzemaljci) ;)
-može se viditi puno slojeva aure i to u brzom roku
-puno energije
-malo umora
-netreba puno sna
-netreba puno hrane i vode (ovo točno odgovara indijskim guruima, koji su znali po koji tjedan biti bez hrane i vode)

Deus
28.05.2012., 13:23
Ok, priznajem da znam o tome samo ono što sam pročitao. Po ovome što si napisao tvrdiš da si ti otvorio treće oko.

Iako sam koristio izraz, "znanje", ni na kraj pameti mi nije bilo ni tvoje ni bilo čije znanje o "trećem oku". Ono što kao općeuvriježeno nazivamo znanjem, zapravo je uređeni niz ili naprosto, jedna kaotična gomila informacija vezana za našu memoriju. Mi smo u tom i takvom sustavu samo medij koji na podražaj (pitanje) te informacije podastire...

U duhovnosti fundus konvencionalnog znanja više je breme koje treba odbaciti no što je osnova za bilo kakvo čvrsto uporište.

Ne zanima me detaljno pojašnjavanje već koje su posljedice otvaranja trećeg oka?

Na duhovnosti (tema, "Meditacija") sam pokušao potaknuti dublju raspravu, ali nije išlo. Spomenuo sam tamo, da je telekineza popratna pojava inicijacije, kao posljedice dosezanja određene razine...

Vidovitost je također popratna pojava na višim razinama, ali je meditant u načelu (ne smije) ne želi koristiti.

trogir31
28.05.2012., 13:35
Nema "posljedica", već mogućnosti i moći:

-gledanje entiteta iz 4. denziteta (duhovi, demoni, vanzemaljci) ;)
-može se viditi puno slojeva aure i to u brzom roku
-puno energije
-malo umora
-netreba puno sna
-netreba puno hrane i vode (ovo točno odgovara indijskim guruima, koji su znali po koji tjedan biti bez hrane i vode)

APSOLUTNO TOCNO!

Samo nadodao jos i mogucnost pomaganja na daljinju.ondnosno primanje (bozanske,ili univerzalne,ili kako ko zeli) energije,mi to zovemo bioenergija.

Dostoj
28.05.2012., 13:54
ako je to cilj, onda preporučujem lsd... manje za...bancije, a efekt isti.... ni gljive nisu loše, a potpuno su prirodne...

Alsam Lud
28.05.2012., 18:50
Hahahahah, kralju :lol:

Passerby9
29.05.2012., 15:08
ako je to cilj, onda preporučujem lsd... manje za...bancije, a efekt isti.... ni gljive nisu loše, a potpuno su prirodne...

:facepalm:

krena
29.05.2012., 22:59
Na duhovnosti (tema, "Meditacija") sam pokušao potaknuti dublju raspravu, ali nije išlo. Spomenuo sam tamo, da je telekineza popratna pojava inicijacije, kao posljedice dosezanja određene razine...

Vidovitost je također popratna pojava na višim razinama, ali je meditant u načelu (ne smije) ne želi koristiti.

Ja nakon 30 godina TMa nemam ništa od niti od telekineze, a niti od vidovitosti. :503::D

Baphomet
30.05.2012., 08:17
Iako sam koristio izraz, "znanje", ni na kraj pameti mi nije bilo ni tvoje ni bilo čije znanje o "trećem oku". Ono što kao općeuvriježeno nazivamo znanjem, zapravo je uređeni niz ili naprosto, jedna kaotična gomila informacija vezana za našu memoriju. Mi smo u tom i takvom sustavu samo medij koji na podražaj (pitanje) te informacije podastire...

U duhovnosti fundus konvencionalnog znanja više je breme koje treba odbaciti no što je osnova za bilo kakvo čvrsto uporište.
Aha, ukratko, ni ti ne posjeduješ konkretno znanje.

:misli:
Znači sad se opet vraćamo na ono što sam i ja pročitao o popratnim pojavama a to su telekineza i vidovitost.

Zašto ih ne bi smjeli koristiti? Ne vidim nikakav problem da netko pokaže djelovanje telekineze ili vidovitosti. Pa pobogu nije time nikoga ugrozio, ubio, uzeo mu hranu iz usta....

Baphomet
30.05.2012., 08:20
Ja nakon 30 godina TMa nemam ništa od niti od telekineze, a niti od vidovitosti. :503::D
Mora da si dobio krivu mantru :D

krena
30.05.2012., 11:11
Mora da si dobio krivu mantru :D

Alkar Bafomet - u sriduuu !!!!! http://www.forum.hr/showpost.php?p=29874624&postcount=517
:lol:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTqn6MT6LsmGOaY_J5D9wnkrwjaiBc80 mvoWUOXNLa-mhBuI5Gn6LyUXybX

Deus
30.05.2012., 11:49

Već ti je nekoliko forumaša, koji očigledno govore iz osobnog iskustva, reklo da je to nemoguće. Bit će da ti, ono čime se baviš nazivaš TM-om, ali se u biti baviš nečim posve drugim. Tele Marketingom npr. :cerek:

Deus
30.05.2012., 12:02
Aha, ukratko, ni ti ne posjeduješ konkretno znanje.

:cerek:

Znači sad se opet vraćamo na ono što sam i ja pročitao o popratnim pojavama a to su telekineza i vidovitost.

Ako imaš utisak da smo se vratili na početak, onda si se prosvijetlio ili si nažalost cijeli put (krug) prespavao.

Zašto ih ne bi smjeli koristiti? Ne vidim nikakav problem da netko pokaže djelovanje telekineze ili vidovitosti. Pa pobogu nije time nikoga ugrozio, ubio, uzeo mu hranu iz usta....

Jer, najkrače rečeno: " gdje počinje demostracija moći, tu prestaje duhovnost!"

krena
31.05.2012., 08:25

Treba spojiti ugodno sa korisnim. Ako se već baviš meditacijom puste godine, da se od toga dobije barem i nešto novaca. Trebalo bi naučiti telekinezu i otići kod Rendija po milion dolara.
http://images.metmuseum.org/CRDImages/ph/web-highlight/UnknownTR.127.2.2010.jpg

Jer zdravlja, pameti, mudrosti, sreće, radosti, ljubavi i NOVACA nikad nije previše :D

Deus
31.05.2012., 14:59
Treba spojiti ugodno sa korisnim. Ako se već baviš meditacijom puste godine, da se od toga dobije barem i nešto novaca. Trebalo bi naučiti telekinezu i otići kod Rendija po milion dolara.
http://images.metmuseum.org/CRDImages/ph/web-highlight/UnknownTR.127.2.2010.jpg

Jer zdravlja, pameti, mudrosti, sreće, radosti, ljubavi i NOVACA nikad nije previše :D

I zdravlje, i pamet, imudrost, i radost i ljubav sastavnice su prosvijetljenosti. A novac; novac je u tom svijetu bezvrijedan!

sladoje
31.05.2012., 15:08
Je li Nikola Tesla imao otvoreno trece oko?

Alsam Lud
31.05.2012., 15:52
Ja bih rekao da je imao. Stalno je nešto govorio o enitetima (to su oni njegovi skriveni intervjui). :ne zna:

sladoje
31.05.2012., 16:02
Ja bih rekao da je imao. Stalno je nešto govorio o enitetima (to su oni njegovi skriveni intervjui). :ne zna:

I ja sam nedavno procitao knjigu koju je on napisao i u njoj stoji da je sve svoje izume vidjeo kao realnu sliku i cak vrsio preinake ako bi se negdje desio zastoj.
Imao je i zapanjujuce tjelesne sposobnosti i kao starac, posebnu ishranu i nikada nije pusio i pio.

(koji skriveni intervjui?)

Alsam Lud
31.05.2012., 20:29
Ma mislio sam na one neke intervjue za koje se ne može dokazati da su istiniti, nisu toliko rasprostranjeni na internetu i tako to.

Baphomet
03.06.2012., 12:55

Aha, to govore oni koji nemaju ništa za demonstrirati.

Nije prvi put da sam čuo taj razlog i svaki se put sjetim ovog :

http://www.youtube.com/watch?v=bvSYUv8SDw8

:D

Beljki
03.06.2012., 17:07
Već ti je nekoliko forumaša, koji očigledno govore iz osobnog iskustva, reklo da je to nemoguće. Bit će da ti, ono čime se baviš nazivaš TM-om, ali se u biti baviš nečim posve drugim. Tele Marketingom npr. :cerek:

Koliko znas ljudi koji se bave toliko meditacijom i koliko ih pere sudje "umom", stob reko telek'net'cki? :D

Od gomile ljudi koje znam da cijeli zivot rade sadhanu bome nisam se previse toga nagledao, tu i tamo nesto se desi (neprovjereno, dakle moze biti i izhalucinirano), ali to nije neka kontrolirana stvar niti moc/sposobnost/sto bilo.

S druge strane oni koji mozda i imaju potencijal nesto izvesti u tom smislu (naglasavam opet mozda, nikad ne znas sto je muljaza, ali ima istuacija dovoljno kvalitetno istrazenih za svoje vrijeme i uvjete da ostavljaju tu mogucnost) ispada da nisu nis posebno vjezbali, cak da cesto nisu bile neke odvec duhovne osobe, random talenat :D

Btw smjestaja cudne su stvari sa tim cakrama i nadijima. Razliciti izvjestaji, pozicioniranja isl i u iskustvima i u spisima.. Iako je mozda to primjetnije kod nekih drugih cakri. A da ne govorimo o razlikama u tumacenjima sto one uopce predstavljaju od toga da su mistifikacije fizickih pojava (zljezdi) do potpunih pastrakcija i (arhetipskih?) simbola psihe bez stvarne fizicke (materijalne ili suptilnije) egzistencije.

Pa si misli :rolleyes:

evo neki clanak za cakroljupce :o :D

http://www.beezone.com/AjnaChakra/chapter_3.htm

krena
03.06.2012., 22:29
I zdravlje, i pamet, imudrost, i radost i ljubav sastavnice su prosvijetljenosti. A novac; novac je u tom svijetu bezvrijedan!

http://www.ugkrishnamurti.org/ug/money-maxims/
1. Money matters most in life.

2. Be not shy about money-making.

3. Trust not anyone with money.

4. Nothing is free in this world, not even love.

5. One who worships the money god will be amply rewarded. One who worships the other God will be stripped naked and left in the streets.

6. Make money by hook or by crook.

7. Make money by any means.

8. Money talks; wealth whispers.

9. Miss not a chance to make money.

10. Quench not the thirst for money.

11. Money is the only thing that works.

12. Yes is for money and no is for everything else.

13. Money is the only visible support for life.

14. Money is the be all and end all of our existence.

15. Money is the only thing that will put you into the life of luxury.

16. Money is the word of the day.

17. One who does not exploit his assets to make money must be a damn fool.

18. Money should be the highest on your agenda.

19. One who does not stash and cash money must needs be a dunderhead.

20. Money is the root on which every flower blooms.

21. Sweat not and swear not to make money.

22. Not darling dearies, but money is what counts most in life.

23. Love money more than thyself.

24. Unless converted into money, name and fame are not worth a tinkers damn.

25. Making money is the finest of arts to be practiced.

26. Maximize the money talk. Minimize the love talk.

27. Better be miserable with loads of money than be without it.

28. Worship not anything but money.

29. Offer not prayers to anybody but to money.

30. Out with love. In with money.

31. Denying yourself money is the root of all misery.

32. Better bask in the glow and the glare of money than in the sun.

33. Part not with money.

34. Leaveth not a penny for others.

35. The demand for material goodies is the only thing that prayers should answer.

36. Shut your mouth, open your wallet.

37. Blessed indeed are the money-ed.

38. Cursed indeed are those who maketh not money.

39. Passions and propensities count not. What counts most is money.

40. Make others sweat. Enjoy the fruits thereof.

41. Maximize the art of money-making.

42. Charmeth your life with money.

43. Stop liking darling dearies. Start loving money-making guys.

44. Money-making malevolence is the only thing needed in this world.

45. Better be brave to boost up money than benevolent.

46. Better be money-greedy than money-needy.

47. Cash on the barrel breaketh all the barriers in life.

48. Better be a moneysmith than a wordsmith.

49. Love not anything but money.

50. A fistful of money is the only thing that taketh care of all your needs.

51. Put no limits on money.

52. Without money, nothing happens.

53. Put everything on money and let it ride.

54. There is no place for anything but money in life.

55. The lack of money leadeth you nowhere.

56. Loads of money leadeth you to the land of milk and honey.

57. The easy way of making money is the only art to be practiced.

58. Feel not funny when it comes to money.

59. What else is there to do than to make money?

60. Money always wins.

61. It is not moneylessness but moneyfullness that betters life.

62. Sharing money is no means to caring for people.

63. No dough no go.

64. What brightens life is a pocketful of money.

65. Share not money.

66. What is it that money cannot buy? Even God.

67. Thinketh, maketh, willeth and speaketh of not anything but money.

68. Nothing else buys love but money.

69. Marry not maidies but money.

70. Not God but money is the one that mightily and sweetly ordereth all things.

71. Money tops the list of all needs.

72. Put money where it belongs—your pocket.

73. Money makes money.

74. Let money roll in.

75. Make money the one and the only thing in life.

76. No money, no honey.

77. The money-making path is the matchless one.

78. It is money that fulfils all and every goal in life.

79. The thicker the wallet, the grander the life.

80. The only key that unlocks every door is money.

81. Money is the only artful life. Not the dull, dreary, drab life of denying money.

82. The most boring man on earth is one who knows not how to make loads of money.

83. Sing not any songs but songs of money.

84. Money-making must be the ultimate goal of life.

85. He who thinks not of money needs must be a low-grade moron.

86. Breathe not anything but the breath of money.

87. Punish not robbers, thieves or stealers of money.

88. Twiddle not your thumbs but thumb wads and wads of money.

89. The more moola you have, the merrier life will be.

90. Moola is the ruler of life.

91. One who parts with money freely and easily must be a damn fool.

92. Heck with charity.

93. Wallow in wealth.

94. The jingling of money is the most melodious sonata.

95. Be a fatsy moneywise and not otherwise.

96. Take the dough and hit the road.

97. Money goodies are better than gaudy godies.

98. Believe not anyone who talks against money.

99. What matters most is not monism but moneyism.

100. Speaketh not anything but money. Thinketh not anything but money. Willeth not anything but money.

101. March your way to millions of Moola.

102. Never miss an opportunity to make money.

103. Money is the only thing that can enhance your life elegantly.

104. It is money, not divinity, that counts in life.

105. Expand your horizons with loads of money.

106. Money is the only thing that will not make life a puzzle.

107. Money is the one and the only thing that helps in creating better futures for you.

108. Better make loads of money than have a content style of living.

REKAO JE MOJ AVATAR !:lol:

Deus
04.06.2012., 14:28
Aha, to govore oni koji nemaju ništa za demonstrirati.

Nije prvi put da sam čuo taj razlog i svaki se put sjetim ovog :

http://www.youtube.com/watch?v=bvSYUv8SDw8

:D

Sve ovo što si rekao, i više je nego točno. Na žalost, točno je i da to što si tekao nisi razumio!

Osoba koja nije na duhovnom putu ograničena je svojim neznanjem, a onaj tko na duhovnom putu jest, "ograničen" je svojim "znanjem".

Onaj tko nema (sa)znanja o glazbi, glazbu može samo slušati.Slušaj pozorno! Spoznat ćeš jednom da je glazbu moguče čuti i bez zvukova izvana. Da ona postoji i izvan ljudske percepcije...

Deus
04.06.2012., 14:51
Koliko znas ljudi koji se bave toliko meditacijom i koliko ih pere sudje "umom", stob reko telek'net'cki? :D

Od gomile ljudi koje znam da cijeli zivot rade sadhanu bome nisam se previse toga nagledao, tu i tamo nesto se desi (neprovjereno, dakle moze biti i izhalucinirano), ali to nije neka kontrolirana stvar niti moc/sposobnost/sto bilo.

S druge strane oni koji mozda i imaju potencijal nesto izvesti u tom smislu (naglasavam opet mozda, nikad ne znas sto je muljaza, ali ima istuacija dovoljno kvalitetno istrazenih za svoje vrijeme i uvjete da ostavljaju tu mogucnost) ispada da nisu nis posebno vjezbali, cak da cesto nisu bile neke odvec duhovne osobe, random talenat :D

Btw smjestaja cudne su stvari sa tim cakrama i nadijima. Razliciti izvjestaji, pozicioniranja isl i u iskustvima i u spisima.. Iako je mozda to primjetnije kod nekih drugih cakri. A da ne govorimo o razlikama u tumacenjima sto one uopce predstavljaju od toga da su mistifikacije fizickih pojava (zljezdi) do potpunih pastrakcija i (arhetipskih?) simbola psihe bez stvarne fizicke (materijalne ili suptilnije) egzistencije.

Pa si misli :rolleyes:

evo neki clanak za cakroljupce :o :D

http://www.beezone.com/AjnaChakra/chapter_3.htm

Možeš ti proučiti svu građu, izjave i znanstvene radove o plivanju, od prapovijesti do danas...

Uđi u vodu, Beljki pa ćemo onda o plivanju!

Deus
04.06.2012., 15:05
[QUOTE=krena;39829054]http://www.ugkrishnamurti.org/ug/money-maxims/
1. Money matters most in life.

Ako si odabrao da služiš novcu, likuj! Upravo ti na grbači jaše i mamuzaju te oni koji su ti ga kao gospodara i nametnuli! :cerek:

A sam bog će znati, zašto je još Isus rekao: " Ne možeš služiti dva gospodara; Boga i novac!" :usama:

Beljki
04.06.2012., 16:02
Možeš ti proučiti svu građu, izjave i znanstvene radove o plivanju, od prapovijesti do danas...

ispred mene je laptop na stolicu sa kotacima. Za nekoga sa otvorenim trecim okom trebalo bi, po vasim pricama, to bit lako pomaknut. Ucini to i pokazi da si usao u vodu, za razliku od nas, i da to nisu blebetanja bez podloge :D

Deus
04.06.2012., 17:20
ispred mene je laptop na stolicu sa kotacima. Za nekoga sa otvorenim trecim okom trebalo bi, po vasim pricama, to bit lako pomaknut. Ucini to i pokazi da si usao u vodu, za razliku od nas, i da to nisu blebetanja bez podloge :D

Pošto nikada, niti sam vidio zrakoplov kako polijeće niti sam u njemu letio, svatko tko mi želi dokazati da zrakoplov leti i može me u let povesti, neka svojom letjelicom sleti u "moje selo malo" i to mi dokaže! :cerek:

Sve vidljivo i nevidljivo postoji samo ako ja tome svjedočim! :504:

Scythe
04.06.2012., 17:36

Pa daj ti prvo zaplivaj da vidimo kako plivaš, a ne mudro sa obale se hvaliti kako lijepo i graciozno u vodi izgledaš a vodu vidio samo u čaši :kava:

Deus
04.06.2012., 18:24
Pa daj ti prvo zaplivaj da vidimo kako plivaš, a ne mudro sa obale se hvaliti kako lijepo i graciozno u vodi izgledaš a vodu vidio samo u čaši :kava:

Saživjeli ste se s pričama barona, Minhauzena pa bih Vam kao, ja trebao reči što je istina !? :rofl:

Mislio sam da, možda, ovdje zalaze ljudi koji vode razgovore s osnove osobnih iskustava, ali "pričam ti priču"...

Nažalost ovaj je tvoj komentar, jedan teški demagoški sofizam sa svim elementima laicizma. S obale dakle, inertnog tjelesnog stajališta, posmatraš ti. Beljkija sam već pozvao u vodu, a sada pozivam i tebe da svi zajedno zaplivamo, jer ja već plivam. Ako ne želite ući, bar dopustite da uđu oni koji to žele i uživaju oni koji su već ušli. Ne podhebavajte s "obale"!

Baphomet
04.06.2012., 18:36
Ajd, pošto si tako mudar i pametan zapliva prvi da vidimo da li je uopće moguće plivati pa ćemo mi za tobom :D

Deus
04.06.2012., 19:56
Ajd, pošto si tako mudar i pametan zapliva prvi da vidimo da li je uopće moguće plivati pa ćemo mi za tobom :D

Nemoguće Baphy! Ja, kao što rekoh već plivam, ali vi to ne vidite, a i kad biste vidjeli, ne biste mogli u vodu, jer ste na obali pustili korjenje. :ne zna::cerek:

Beljki
04.06.2012., 21:59
Pošto nikada, niti sam vidio zrakoplov kako polijeće niti sam u njemu letio, svatko tko mi želi dokazati da zrakoplov leti i može me u let povesti, neka svojom letjelicom sleti u "moje selo malo" i to mi dokaže! :cnerek:

Sve vidljivo i nevidljivo postoji samo ako ja tome svjedočim! :50n4:

:ns

Glupa demagoska isprika i kako bi ti rekao cisti sofizam, mozes izmisliti i sto suprotnih usporedbi... uostalom zrakoplov ne moze sletiti u selo niti tvrdi da to moze, dok se ovdje tvrdi da oko daje neke konkretne mogucnosti koje bi trebale bit provjerljive "u selu". Sto se tice "plivanja" sa meditacijom sam poceo u osnovnoj skoli, to je sad prilicno godina, svakih par godina u indiji po asramcinama, instruktor yoge, vecina ljudi sa kojima se druzim ima takodjer dugogodisnju praksu, neki daleko ekstremniju nego si vecina nas moze zamisliti... I zaista neki imaju iznimna iskustva ponekad, ali bas nitko nema nekava tako jasno definirana i kontrolirana.

Dakle iako sam okruzen ljudima koji se redovno od djetinjstva bave plivanjem, kao sto se bavim i ja, nisam bas previse toga vidio. Sporadicna iskustva, neka subjektivno snazna, ali vanjske manifestacije su rijetke.

Dakle ja to u plivaca bas ne vidjam, a ti tvrdis sa visine kako samo treba zaplivat pa pretpostavljam da kod tebe ferceraju te oci, ono bar 6 pari :cerek:

Pa moguce je da smo mi svi uzasni antitalenti za plivanje, al ocito bolje od toga ne mozemo, pa bi bilo lijepo da je netko tko je probudio sve te fenomenalne potencijale to i pokaze, da nas inspirira i da jadni ne izgubimo nadu :cerek: Zasto bi to bilo dovodjenje aviona u selo, a ne recimo radijskog signala sto je svakako izvedivo? :D

Btv da se o avionima samo prica i da te price ne mogu provjeriti i da nakon desetljeca medju entuziasticnim areonauticarima i dalje ne vidim niti jednog bio bih sumnjicav i prema njima :p

Nemoguće Baphy! Ja, kao što rekoh već plivam, ali vi to ne vidite, a i kad biste vidjeli, ne biste mogli u vodu, jer ste na obali pustili korjenje. :ne znna::cernek:

:ns

Zanimljiva logika. Otvaranje oka daje neke mjerljive rezultate. Ti imas otvoreno oko. Al kad se pita da se ti mjerljivi rezultati pokazu odgovor je "idite plivat".

Nis, idem trazit da mi daju olimpijsko zlato za skok u dalj, ja tvrdim da skacem tri put dalje od sadasnjeg svjetskog rekorda, a ako netko slucajno sumnja to je njegov problem jer mu se ne pliva, valjda ukljucujuci i profi atleticare :cerek:

Scythe
05.06.2012., 06:47
Saživjeli ste se s pričama barona, Minhauzena pa bih Vam kao, ja trebao reči što je istina !? :rofl:

Mislio sam da, možda, ovdje zalaze ljudi koji vode razgovore s osnove osobnih iskustava, ali "pričam ti priču"...

Nažalost ovaj je tvoj komentar, jedan teški demagoški sofizam sa svim elementima laicizma. S obale dakle, inertnog tjelesnog stajališta, posmatraš ti. Beljkija sam već pozvao u vodu, a sada pozivam i tebe da svi zajedno zaplivamo, jer ja već plivam. Ako ne želite ući, bar dopustite da uđu oni koji to žele i uživaju oni koji su već ušli. Ne podhebavajte s "obale"!

Moj komentar je odgovor na tvoje nezgrapne paralele, i ako je to demagogija i sofizam, onda je ti prodaješ u većim pakiranjima i češće (pogledaj svoje zadnje postove u ovoj temi). Ovo što ti radiš je red herring, ali evo direktnog pitanja, pa ako na njega ne odgovoriš direktno već ponovno kreneš u pejorativne i zaobilazne komentare bar ćemo znati da ne "plivaš" već si potonuo...

"Gdje počinje demostracija moći, tu prestaje duhovnost!"

To si ti rekao. Pitanje je: Kako ti uopće znaš da imaš nekakve specijalne moći kao konsekvencu otvaranja trećeg oka?

Baphomet
05.06.2012., 07:50
Nis, idem trazit da mi daju olimpijsko zlato za skok u dalj, ja tvrdim da skacem tri put dalje od sadasnjeg svjetskog rekorda, a ako netko slucajno sumnja to je njegov problem jer mu se ne pliva, valjda ukljucujuci i profi atleticare :cerek:

Opet nisi shvatio, trebaš otić' plivat a ne skakat :D

krena
05.06.2012., 07:58
[QUOTE]

Ako si odabrao da služiš novcu, likuj! Upravo ti na grbači jaše i mamuzaju te oni koji su ti ga kao gospodara i nametnuli! :cerek:

A sam bog će znati, zašto je još Isus rekao: " Ne možeš služiti dva gospodara; Boga i novac!" :usama:

Zato je on imao blagajnika Judu Iskariotskog :D

cundrlik
05.06.2012., 08:47
a jel deus, kom se ti klanjas na kraju svakog posta?

Deus
05.06.2012., 12:36
Glupa demagoska isprika i kako bi ti rekao cisti sofizam, mozes izmisliti i sto suprotnih usporedbi... uostalom zrakoplov ne moze sletiti u selo niti tvrdi da to moze, dok se ovdje tvrdi da oko daje neke konkretne mogucnosti koje bi trebale bit provjerljive "u selu".

Beljki, ja nisam pobijao tvoje stajalište suprotnošču, već parafrazom onoga što ti već u sebi imaš; tvojeg osobnog stajališta. Baviš li se dakle i doista yogom, to ti o mojem pristupu sve govori.

Sto se tice "plivanja" sa meditacijom sam poceo u osnovnoj skoli, to je sad prilicno godina, svakih par godina u indiji po asramcinama, instruktor yoge, vecina ljudi sa kojima se druzim ima takodjer dugogodisnju praksu, neki daleko ekstremniju nego si vecina nas moze zamisliti... I zaista neki imaju iznimna iskustva ponekad, ali bas nitko nema nekava tako jasno definirana i kontrolirana.

I što je onda po tebi ili tvojim prijateljima to "čudesno treće oko"?

Dakle ja to u plivaca bas ne vidjam, a ti tvrdis sa visine kako samo treba zaplivat pa pretpostavljam da kod tebe ferceraju te oci, ono bar 6 pari :cerek:

Ništa ja niti tvrdim niti ću ikada tvrditi! Poručujem samo da o ovoj temi možemo raspravljati jedino po osnovi osobnih iskustava. U protivnom sve će se
svoditi na prepucavanja o osnovnim pojmovima, a to je onda nepotrebno gubljenje vremena.

Pa moguce je da smo mi svi uzasni antitalenti za plivanje, al ocito bolje od toga ne mozemo, pa bi bilo lijepo da je netko tko je probudio sve te fenomenalne potencijale to i pokaze, da nas inspirira i da jadni ne izgubimo nadu :cerek: Zasto bi to bilo dovodjenje aviona u selo, a ne recimo radijskog signala sto je svakako izvedivo? :D

Niste Vi nikakvi antitalenti, ali Vas, očigledno, Vaši "učitelji" nisu podučili o tome da "šumu u koje ulazite" čini drveće. Posljedica je ostvarenje poslovice;
" Od šume ne vidite drveće".

Ovo s radio signalom je izuzetno dobra primjedba no ovdje se radilo o tome da ti moraš i vidjeti da bi vjerovao.

Btv da se o avionima samo prica i da te price ne mogu provjeriti i da nakon desetljeca medju entuziasticnim areonauticarima i dalje ne vidim niti jednog bio bih sumnjicav i prema njima :p

Eto potvrdio si moju prethodnu konstataciju.Moraš vidjeti...Što rekoh ne porekoh!

Zanimljiva logika. Otvaranje oka daje neke mjerljive rezultate. Ti imas otvoreno oko. Al kad se pita da se ti mjerljivi rezultati pokazu odgovor je "idite plivat".

Treće je oko, oko koje i ti imaš. Tražiš li tako i, dok spavaš ili su ti oči sklopljene, da ti netko drugi priča i dokazuje što se iza tvojih kapaka dešava? Ili možda otvaraš svoje oči i o tome sam sudiš?

Je li moguče da uopće ne razumiješ što ti hoću reči ili samo bezlično izvrčeš stvari. Ja te pozivam da i ti uđeš u vodu i dobiješ to zlato, jer za razliku od situacije iz tvojeg deplasiranog primjera, na ovom ga mjestu ima za svakoga tko ga istinski želi.

Deus
05.06.2012., 12:42
[QUOTE=Deus;39838012]

Zato je on imao blagajnika Judu Iskariotskog :D

Krena,:lol:

Šalu na stranu, Juda je proročanski, ZASTRAŠUJUČI PROROČANSKI LIK NOVOG ZAVJETA!

Deus
05.06.2012., 12:48

I Tebi i svakome onome tko čita moje upise i na taj mi način iskazuje štovanje. Zahvaljujem se na tome što, na ovaj ili onaj način, prihvačate moje misli i djelite ih samnom.

Mr. Beam
05.06.2012., 14:59
Kako čovjek zna da je otvorio svoje "treće oko"?

I je li njegov fizički korelat doista epifiza?

krena
05.06.2012., 15:08
[QUOTE=krena;39847373]

Krena,:lol:

Šalu na stranu, Juda je proročanski, ZASTRAŠUJUČI PROROČANSKI LIK NOVOG ZAVJETA!

Pa zbog toga mu je Krist dao još jednu nezahvalnu funkciju u svojoj zajednici: da drži kesu, skuplje milodare i da troši po potrebi zajednice ili siromaha.:(:eek::D

A judina uloga je bila unprijed predodređena. Izgleda da on nije mogao na nju djelovati, jer se ne bi ispunila pisma.

krena
05.06.2012., 15:10

Bolje je da se klanja, :s , nego da :Sex:

sto_sad
05.06.2012., 16:59
Sve ovo što si rekao, i više je nego točno. Na žalost, točno je i da to što si tekao nisi razumio!

Osoba koja nije na duhovnom putu ograničena je svojim neznanjem, a onaj tko na duhovnom putu jest, "ograničen" je svojim "znanjem".

Onaj tko nema (sa)znanja o glazbi, glazbu može samo slušati.Slušaj pozorno! Spoznat ćeš jednom da je glazbu moguče čuti i bez zvukova izvana. Da ona postoji i izvan ljudske percepcije...

Vidim da Bibliju citiraš a kako ju ja ne poznajem dobro već napamet tu i tamo otvorim poneku stanicu, pitala bih te jeli zabilježeno u njoj kako je neki "običan" čovjek demonstrirao svoje moći? Ako i nije, onda je Isus. :mig:

Zašto bi duhovan čovjek ono pronađeno trebao sakrivati ako bi cilj bio pokazati da je nevidljivi svijet stvaran kako bi ga i ostali počeli istraživati, ne zato da bi bili super junaci već približili se svojoj prirodi?

Deus
05.06.2012., 18:12
Biblija se još u "Starom zavjetu" izjasnila o pojmu i iskazivanju moći. Mojsije je jeknuo od boli kada je Faraon nagovjestio naredbu o pogubljenju svih prvorođenih Hebreja. Rekao je tada Ramzesu: "...Upravo si izrekao sud koji će biti izvršen nad tvojim narodom!"...

U "Novom zavjetu", Isus je rekao: "Na ovaj sam svijet došao da donesem mir...
Tko se mača lača, od mača će i poginuti!"

Mač simbolizira svekoliku ovozemaljsku moć. Simbolizira moć nad materijalnim svijetom, ali i neprevladivi princip akcije i reakcije. Tko dakle želi vladati materijom, materija ćemu istom mjerom uzvratiti. Cijena je usisavanje u vrtlog principa materijalnog svijeta; svijeta mjena i prolaznosti; svijeta smrtnosti...

O demonstraciji moći čovjeka na duhovnom putu konkretno je pisao i Swami Yogananda u svojem čuvenom životopisu ("Životopis jednog jogija")

Zašto bi duhovan čovjek ono pronađeno trebao sakrivati ako bi cilj bio pokazati da je nevidljivi svijet stvaran kako bi ga i ostali počeli istraživati, ne zato da bi bili super junaci već približili se svojoj prirodi?[/QUOTE]

Ma nema tu ni "s" od skrivanja. Najjednostavnije rečeno, sama pojavnost prosvjetljenog čovjeka takva je da on, i dok šuti i dok govori ili nas samo sluša ili posmatra, u nama ostavlja otisak svojevrsne inicijacije. Nešto poput dodira kojim je Sri Yukhteswar inicirao Swamia Yoganandu u gore spomenutom životopisu.
O skrivanju govori tek ograničeni um koji se prometnuo u TAŠTINU.

krena
05.06.2012., 21:07
Vidim da Bibliju citiraš a kako ju ja ne poznajem dobro već napamet tu i tamo otvorim poneku stanicu, pitala bih te jeli zabilježeno u njoj kako je neki "običan" čovjek demonstrirao svoje moći? Ako i nije, onda je Isus. :mig:

Zašto bi duhovan čovjek ono pronađeno trebao sakrivati ako bi cilj bio pokazati da je nevidljivi svijet stvaran kako bi ga i ostali počeli istraživati, ne zato da bi bili super junaci već približili se svojoj prirodi?

Faraonovi su mađioničari mogli ponoviti trikove od Mojsija. Crkva kaže da to nisu bili trikovi.

zoki89
06.06.2012., 05:29
U Bibliji piše da je Isus rekao: "Imate li vjere koliko je zrno gorušćino, sve će vam biti moguće".

Također je zabilježeno da je Isus govorio da u ljudskom tijelu postoji 7 svijeća. Lako je pretpostaviti da je mislio na čakre.

Mi ne možemo percipirati svarnost kakva jest osjetom vida, sluha, njuha, okusa i dodira. Ta osjetila su izvrsna, ali i dalje ne uočavaju jako velik dio svijeta u kojemu živimo.

Otvaranjem trećeg oka postaje nam lakše vidjeti energiju i svijet kakav zaista jest.

Ljudi užasno jako vjeruju u ovaj materijalni svijet, jer ga doživljavaju svojim osjetilima. Ipak, 99,9999% čvrste materije čini prazan prostor - ironično koliko je tanak sloj materijalnog svijeta :)

Jučer sam vidio jedan nevjerojatan prizor. Došao sam oko 22:30 doma, te sam se zadržao 2 minute vani prije ulaska u kuću. pogledao sam prema šumi i vidio sam kako iznad nje sjaji ogroman val energije.

Svaki puta kada vidim auru oko šuma ostajem zaprepašćen tim veličanstvenim prizorom.

sto_sad
06.06.2012., 12:06
Ček, a kakve je to trikove izvodio Mojsije?

Dostoj
06.06.2012., 14:25
Ček, a kakve je to trikove izvodio Mojsije?

http://i49.tinypic.com/153lkbd.jpg

sto_sad
06.06.2012., 22:38
Haha, hmm, da.. Imala sam vjeronauk u osnovnoj ali zaboravila sam.. Sad se sjećam, silly me. :brukica:

Koliko me pamćenje služi, Mosije je čuda izvodio slušajući Božje zapovijedi jer je Bog htio putem njega komunicirati s ljudima?
Što je onda zaključak, da čuda sama po sebi nisu dokaz duhovnosti (jer Krena reče da su ih izvodili i Faraonovi mađioničari) ako u toj priči nema Boga?
Znači, duhovnost je neodjeljiva od Boga i onaj tko je duhovan čini to u tišini a ako i pokaže, to smije samo stići od Boga kao zapovijed.
Ispada da je Deus u pravu.
A sada begam. :D

Dragan
06.06.2012., 23:55
Cakre su energetski vrtlozi u eterickom telu, koje cine 4 suptilnije podrazine fizicke razine i sluze kao transformatori tj. omogucuju razmenu fizicke i astralne razine.
Iako se ne nalaze u grubom fizickom telu, izvesne endokrine zlezde se mogu uzeti kao njihova materijalizacija.
I cakre i nadiji rade u svih ljudi, samo kod nekog vise, a kod nekog manje.
Daljim evolutivnim razvojem covecanstva, cakre ce postajati sve aktivnije kod veceg broja ljudi.
Ubrzanim duhovnim razvojem moze (ali ne mora) doci do spontane pojave magicnih moci (tkzv. sidhija), koje covek onda moze (ali ne mora) upotrebiti na pomoc drugima. Te moci mogu biti i zloupotrebljene (sto se najcesce i desava ako ih neko iz pogresnih motiva zeli razviti), kako na stetu onog ko ih upotrebljava, tako i drugih.

Na danasnjem stupnju razvoja verovatno ima jako malo onih, koje te moci mogu demonstrirati po volji, a buduci svesni odgovornosti, isti sigurno nece ici drumom/forumom i objasnjavati drugima kako da ih steknu. Naravno, predmet su raznih mistifikacija od strane dobro potkovanih teoreticara.

Samo otvaranje cakri, nije pokazatelj duhovnosti i ne mora nuzno dovesti do cudesnih moci, osim ako se pod tim ne podrazumeva vidjenje "drugog" sveta, tj. astralne razine.
A to moze biti poput loseg heroinskog tripa, jer se covek suocava sa, u punoj snazi pripadajuceg nivoa, svim svojim i tudjim negativni emocijama i mislima, koje uglavnom, kod vecine ljudi prevladavaju.
Dakle, najsigurniji i najispravniji nacin razvoja i otvaranja cakri je razvoj vrlina, koje su prave antene i provodnici, koje mogu probudjenu energiju kanalizirati u kreativne i dobre svrhe.
Vecina sistema preporucuje da se prvo razvije srcana cakra, kao siguronosna baza, pre nego se krene dalje.
A i prve tri proraditi, nije nikad na odmet.
Od koncentracije na trece oko, najcesce (i u najboljem slucaju) pocetnici dobiju glavobolju, sto kombinovano sa povrsnom radoznaloscu najcesce dovodi do odustajanja od bilo kakvih daljih nastojanja.

wing
09.06.2012., 10:40
kad malo bolje razmislim, smatram da nitko nebi smio forsirat otvaranje trećeg oka.
Možeš vidjet i bez toga ako će ti biti dozvoljeno! ako me shvaćate...

Alsam Lud
09.06.2012., 12:08
Ma daj molim te, ko će ti to dozvolit???

To nam pripada samim time što smo ljudi. Elita je tijekom povijesti oduzimala naše moći i zatupljivala nas u svrhu da postanemo što bolji "robovi".
Prvo su počeli s zatvaranjem čakri, pa onda s oduzimanjem magije i uništavanjem znanja o magiji, pa smanjivanjem fizičkih i psihičkih sposobnosti.
Treba uzeti to znanje natrag nama.

Marian Oden
10.06.2012., 05:24
Dosad sam radio na smirivanju, i čudo je koliko postoji stvari koji uznemiravaju jedan um u mrtvoj tišini. Ko što je već rečeno, kad smo spremni prihvatiti sebe onakvima kakvi jesmo, postigne se mir kroz koji je moguće mnogo bolje opažati uzroke stvari.

Ovo o trećem oku me pomalo i plaši, a i pobuđuje radoznalost o "višim" bićima. Materija koju vidimo je 99% zapravo prazan prostor, i ima mjesta za bića iz više dimenzije, o kojoj iskreno ja pojma nemam, niti sam ikad vidio neko biće, uglavnom se bavim uzrokom koji zaista postoji i vidi svatko golim oko, ali ne i umom, ali nikakva bića koja se ovdje spominju ja nisam vidio.

Strah, ljubav, ili svaki drugi osjećaj je pokretačka energija da nešto napravimo, a meni je sad malo i dosadno pa bih to rado podijelio sa bićem iz više dimenzije. :D

Wfly
18.07.2013., 18:00
nikad nije kasno kao ni rano.Ti imašn 18 godina i misliš se hoćeš li ga otovorit ,pih ja sam ga otvorio s 12

SolisMystica
19.09.2013., 22:52
Citajuci o ovome,ne kuzim zasto bi otvarala trece oko?! Itko uopce? Da vidimo sva ta creepy bica ,i vjerojatnp nam mogu i stetit svojom negativnoscu i tko zna sta se jos moze desit.... Brrr meni drago da je zatvoreno :D

NMT
20.09.2013., 10:57
otvaranje trećeg oka je put u evoluciju i nema veze s nekim bićima.

toma juda
20.09.2013., 18:54
kad malo bolje razmislim, smatram da nitko nebi smio forsirat otvaranje trećeg oka.
Možeš vidjet i bez toga ako će ti biti dozvoljeno! ako me shvaćate...

Forsirat što?... A što ako se dogodi slučajno i shvatiš da je to nešto normalno i svojstveno svakom čovjeku? Na kojem principu djeluje '' gledanje na daljinu ''? Praktikant '' vidi ''. No, što '' vidi ''? Ono iznutra. Ja sam se jednom, učeći, izgubio. Duhom sam bio drugdje, a tijelo, odnosno oči su buljile u knjigu. No, ja sam '' unutarnjim očima '' ( zašto bi bilo samo jedno oko? ) vidio nešto što će se dogoditi nekoliko sati kasnije, u budućnosti. I dogodilo se. Dakle, složit ću se s tvojom zadnjom rečenicom, da vidjet ćeš kad ti bude dano, no ne moraš se zbog toga forsirati. Odnosno, možda ćeš vidjeti i ako želiš vidjeti. Dakle, tu nisi samo pasivan promatrač. Recimo, ti želiš vidjeti nlo. I vizualiziraš to ( postoje i druge tehnike ). I nakon nekoliko minuta, sati možda, vidiš nlo.

toma juda
20.09.2013., 18:58
Citajuci o ovome,ne kuzim zasto bi otvarala trece oko?! Itko uopce? Da vidimo sva ta creepy bica ,i vjerojatnp nam mogu i stetit svojom negativnoscu i tko zna sta se jos moze desit.... Brrr meni drago da je zatvoreno :D

Ali nije zatvoreno. U tome je kvaka. Mislim, ovo je moje mišljenje s kojim se ni ti niti itko drugi ne mora složiti. Uzmimo jednostavan primjer, sanjanje. Gledaš i doživljavaš kao da si na javi. Čime gledaš? Pod regresivnom hipnozom, slijepi ljudi od rođenja, gledaju, odnosno vide. Čime? Dakle, kao što možeš koristiti tjelesne oči, tako isto možeš koristiti i one duhovne ( one ipak više daju ). :)

toma juda
20.09.2013., 19:03
Ma daj molim te, ko će ti to dozvolit???

To nam pripada samim time što smo ljudi. Elita je tijekom povijesti oduzimala naše moći i zatupljivala nas u svrhu da postanemo što bolji "robovi".
Prvo su počeli s zatvaranjem čakri, pa onda s oduzimanjem magije i uništavanjem znanja o magiji, pa smanjivanjem fizičkih i psihičkih sposobnosti.
Treba uzeti to znanje natrag nama.

Kada bih vas ja želio porobiti, porobio bih vam umove.

Zyon
20.09.2013., 20:00
Čuo sam (tj. Vidio tu na forumu) da to može uzrokovati još veći strah, te da možemo kada smo u tom "tzv. Transu vidjeti" "energiju" kako prolazi, te to može povećati strah, te sam čuo da moramo biti spremni. Za to služi meditacija, ali koliko znam snažnom koncentracijom i viljom moguće je to postići. Zato mislim kako da znamo kada smo spremni? I može li to ostaviti posljedice po fizičko ili još gore ostala tijela?

I imam jedno pitanje. Treće oko je jedna čakra? Služi za telepatiju, telekinezu, vidovitost, astral... A koja je onda čakra za levitaciju... Mislio sam da za to služi treće oko.

Zyon
21.09.2013., 15:46
Zna netko neku dobru knjigu o trećem oku?

Sandiran
22.09.2013., 05:36
I imam jedno pitanje. Treće oko je jedna čakra? Služi za telepatiju, telekinezu, vidovitost, astral...

Trece oko (prema Decartesu) je pinealna zlijezda tj. epifiza (luci melatonin).
Odgovara cakri zvanoj ajna (ađna) u hinduizmu, to je sesta primarna cakra.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Illu_pituitary_pineal_glands.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Chakra06.gif

Numerous spiritual philosophies contain the notion of an inner Third Eye that is related to the ajna chakra and also the pineal gland, and to which is attributed significance in mystical awakening or enlightenment, clairvoyant perception, and higher states of consciousness. This idea occurs historically in ancient, central, and east Asia; and also in contemporary occult theories relating to yoga, Theosophy, Pagan religions, and New Age spiritual philosophies.

Ajna is symbolised by a lotus with two petals, and corresponds to the colours violet, indigo or deep blue, though it is traditionally described as white. It is at this point that the two side nadis Ida and Pingala are said to terminate and merge with the central channel Sushumna, signifying the end of duality. The seed syllable for this chakra is the syllable OM, and the presiding deity is Ardhanarishvara, who is a half male, half female Shiva/Shakti. The Shakti goddess of Ajna is called Hakini.

Ajna (along with Bindu), is known as the third eye chakra and is linked to the pineal gland which may inform a model of its envisioning. The pineal gland is a light sensitive gland that produces the hormone melatonin which regulates sleep and waking up, and is also postulated to be the production site of the psychedelic dimethyltryptamine, the only known hallucinogen endogenous to the human body. Ajna's key issues involve balancing the higher and lower selves and trusting inner guidance. Ajna's inner aspect relates to the access of intuition. Mentally, Ajna deals with visual consciousness. Emotionally, Ajna deals with clarity on an intuitive level.[36]

Some believe that the pineal and pituitary glands should be exchanged in their relationship to the Crown and Brow chakras, based on the description in Arthur Avalon's book on kundalini called Serpent Power or empirical research.)

In Tibetan Buddhism, this point is actually the end of the central channel, since the central channel rises up from the sexual organ to the crown of the head, and then curves over the head and down to the third eye. While the central channel finishes here, the two side channels continue down to the two nostrils.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chakra

trollovic
22.09.2013., 12:07
Manje je poznato da muška populacija osim trećeg oka ima i takozvanu "treću nogu" koja im omogućuje dublji pogled u jedinke ženske populacije.

Zyon
22.09.2013., 14:05
Trece oko (prema Decartesu) je pinealna zlijezda tj. epifiza (luci melatonin).
Odgovara cakri zvanoj ajna (ađna) u hinduizmu, to je sesta primarna cakra.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Illu_pituitary_pineal_glands.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Chakra06.gif

http://en.wikipedia.org/wiki/Chakra

znam da je šesta ili ajna, pročitao sam i prije toga :)

Ali zanima me čemu služi :)
Unaprijed hvala.

SolisMystica
22.09.2013., 19:33
Manje je poznato da muška populacija osim trećeg oka ima i takozvanu "treću nogu" koja im omogućuje dublji pogled u jedinke ženske populacije.

Haaa? No way! Daj nam pojasni.tj otvori temu o tome da mozemo raspravljat :D

Sandiran
23.09.2013., 05:33
znam da je šesta ili ajna, pročitao sam i prije toga :)

Ali zanima me čemu služi :)
Unaprijed hvala.

sluzi intuiciji i duhovnosti

Dugo godina je polemizirano zasto zene imaju jacu intuiciju.
Danas mnogi znanstvenici to povezuju s visom koncentracijom melatonina (neurohormona pinealne zlijezde) u zena, posebice u onih starijih od 30g, naime kod muskaraca nakon 30 g. koncentracija melatonina jako padne, a kod zena je odrzana do duboko u starost.

imanuel kant 1
24.09.2013., 09:52
A ove čakre tj.treće oko se mogu podvesti što se tiče inteligencije pod:
1.iq
2.eq
3.sq

?

stoletovakuja
26.09.2013., 12:04
Te Chakra meditacije izgledaju jako primamljivo !!
Naime o tome slično govori David Icke da je to pravi svijet te da živimo u drugoj dimenziji i nemožemo vidjet pravi svijet !!
Dođe mi da pokušam s tim meditacijama isto ko astralna projekcija !!
Sve mi to vuče na Masonizam i Bogohuljenje !!
Previše vijerujem u Boga da mi tako nešto dođe da napravim

Sandiran
26.09.2013., 13:06
Previše vijerujem u Boga da mi tako nešto dođe da napravim

Lauri su Kasiopejci rekli da je Jahve demon,
inace se ne bi sluzio metodama strahovlade.

stoletovakuja
27.09.2013., 12:16
Ma jebe se meni i za jahvu i za bibliju i crkvu !!
Ja ne vijerujem u nista osim Boga i to je jedni razlog da ta sranja necu niti radit !! Privlacna su ali ne toliko kad gledam težinu Boga i kolko mi znači !!

emnasut462
27.09.2013., 16:25
Lauri su Kasiopejci rekli da je Jahve demon,
inace se ne bi sluzio metodama strahovlade.

Da li je demon u klasnicnom smislu :misli: mozda prije entitet kojeg zbog krvolocnog nacina ponasanja cesto svrstavaju medju jednim od bogova rata. No od kud je izgmizio? Tko ga je prizvao? Ne dolaze oni tek tako. Ne toliko mocni, za tako nesto treba vise njih, i to dosta vise njih da sudjeluju u magijskom radu.

Uostalom, za vjernost svojeg odabranog naroda - vojske, obecao je zemlju koju treba oduzeti drugim ljudima, a zauzvrat od njih trazio sto? Zrtvu. Pa bome ju je dobio, kao svaki pravi entitet nize hijerarhije koji iskljucivo radi nesto za nesto.

Smijesno je da ga jos hrane zrtvama, na tom istom terenu.

tin20
07.10.2013., 00:18
jel mogu psihicki poludjet od treceg oka?

Astralica
07.10.2013., 16:06
jel mogu psihicki poludjet od treceg oka?

Ako nemaš predispozicije za takve bolesti, onda ne. Ali zbog nekih efekata se možeš uvjeriti da ludiš, pa sam sebe dovesti do ludila. Zdravo, otvoreno i aktivno treće oko znači psihičku ravnotežu i zdrav razum, a ne ludilo.