PDA

View Full Version : Preporuke mjesta za klopu, zalogajnica, restača, obiteljskih krčmetina i inih diljem lipe naše...

Headbanger
23.05.2012., 23:16
Iako tu podosta pišemo o svemu i svačemu, pa i o hrani- jedan ovakav topic iz MK kuta gastronomskih preferencija još nije postojao, pa predlažem da se ovdje lagano preporučuju gorenavedena mjesta koja iz vlastitih iskustava smatrate dobrima ili čak odličnima, kao i lokacije gdje se nalaze.

Prepuštam vama da se raspišete a ja ću se malo kasnije nadovezati...:top:

metalmaniacjb
23.05.2012., 23:37
u karlovcu gostionica Ami, Domobranska 31, imaju jedne od najboljih gableca u gradu i najbolje čevape...

i imaju točeno Laško, tamno!

dmarijan
24.05.2012., 07:26
Konoba Fife u Splitu, mjesto ugodnih mirisa i okusa :top:

partyboy
24.05.2012., 07:38
Konoba Fife definitivno, dobra i jeftina spiza i ugodna atmosfera.

Difference
24.05.2012., 08:22
moja kuhinja :D

chopa
24.05.2012., 08:25
A1, Središće, ZG

najbolji sendwiči u gradu a i šire

Mikes
24.05.2012., 08:36
Konoba Fife u Splitu, mjesto ugodnih mirisa i okusa :top:

Konoba Fife definitivno, dobra i jeftina spiza i ugodna atmosfera.

Oke, da pitam odmah na silasku s autoputa onog u naplatnoj kučici, ili da potražim Keruma u gradu da mi objasni gdje je to?! Pa nismo svi iz Splita!:503:

Malo lociranja kolege, lociranja...:D

partyboy
24.05.2012., 08:46
Oke, da pitam odmah na silasku s autoputa onog u naplatnoj kučici, ili da potražim Keruma u gradu da mi objasni gdje je to?! Pa nismo svi iz Splita!:503:

Malo lociranja kolege, lociranja...:D

Pitaj toga na kućici za partyboya, svi me znaju u mom zavičaju...:mig:
Fife ti je na Matejuški, jel ti to pomaže?
Google is my friend :
http://www.google.hr/search?q=konoba+fife&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

mwm
24.05.2012., 08:51
Evo ako netko dolazi u moje krajeve:

Janjetina - restoran Tamaris, na ulazu u grad iz pravca Zagreba i Rijeke. Uvijek dobra i uvijek friška.
Roštilj - konoba Rafaelo, kod JK Uskok. Ogromna plata za ok cijenu.
Obiteljski obrok - restoran Šime na zaobilaznici, prema Boriku. Velik izbor jela, od pizze do ribe i mesa za ok cijenu.
Riba i školjke - restoran Niko na Puntamici. Odličan izbor uz nešto paprenije cijene, ali se isplati.
Ćevapi - Gricko u F.Tuđmana, kod Prekršajnog suda. Odlični.
Fast food - Papica, preko puta Veslačkog doma. Fenomenalan hamburger a i ostalo.

EDIT:
Tople marende - restorani Stipe (Biogradska) i Sabunjar (Izlaz prema Splitu).

Frank Zappa
24.05.2012., 09:00
Janjetina - restoran Tamaris, na ulazu u grad iz pravca Zagreba i Rijeke. Uvijek dobra i uvijek friška.

Potpisujem, još uz to imaju drniška vina, tripe od janjića i glavu zasebno za naručiti. milina

kad smo kod janjetine, evo za Liku:

Stric Luka/Luka jebalica - Sv. Križ - cesta od senja prema Žutoj lokvi, preko vratnika. Odlična lička janjetina. Mjesto je rupa i možeš zaboraviti na stvari kao veliki izbor, dobra posluga...ali janjetina je bogovska.

Zlatna potkova - Gospić - cesta prema Smiljanima. Isto odlična janjetina samo što je riječ o restoranu pa i druge stvai štimaju.

Maki - Gospić - cesta od Perušića za centar Gospića. Savršena kalja i jenjeća jetrica.

Headbanger
24.05.2012., 10:54
Fifu sam i ja htio spomenut. Jedne godine usred sezone slučajno tamo nabasao, i ostao paf sa cijenama i kvalitetom hrane, ali Fife ako popizdi te u stanju istjerat van bez pardona, ako mu se nisi svidio...

Inače po rivi uz Hotel Marjan i kad se prođe hotel tko ide prvi puta, najbolje pitat ili na onoj Ina benzinskoj ili nekog lokalnog jer se radi o još parsto metara...

chilimama
24.05.2012., 12:07
Kod Karlovca , restoran Žganjer u Turnju (http://www.restoran-zganjer.hr/webcat/hr-restoran2.asp?itemID=181&cid=76), odlična hrana, uredno, usluga brza, svježe a nije ni preskupo. Ima gotovih jela ai po nardžbi.
Neki dan je tamo bilo jedno pedestak bajkera...:cerek:
U mom kraju potvrđujem mumov prijedlog.

Cuka
24.05.2012., 12:08
Dođeš do Rive i pitaš "di je Fife?" i gotovo.

Inače nedavno otkriven dobar roštilj Odmor u Kaštel Kambelovcu.

Za marende sasvim solidna Argola u blizini SuperKonzuma na Stinicama.

Pizza u Gušta - Slavićeva ulica malo poviše kina Central

Prigorecc
24.05.2012., 12:24
Za Zg. ću se (za sada) ograničiti na restoran "Markuševec" u Markuševcu, i bistro MZ (kod srbina) na Ravnicama. U Markuševcu se može dobiti sve kaj se zaželi a kod srbina je na tapeti isključivo mesina.
Krapina, restoran "pod starim krovovima". Moguče je da u Krapini ima i boljih restača ali mene je ovaj tako oduševio da dalje i ne tražim.
Knin, Restoran "Tvrđava". Plata Tvrđava je nešto naj bolje i naj obilnije što sam jeo.
Starigrad Paklenica. Restoran Dinko, odlična klopa i umjerene cijene.
Moram napomenuti da u restačima uglavnom jedem mješano meso a u ribu se ne kužim.

Kovrčava mala
24.05.2012., 12:35
tamo je odličan roštilj..Restoran "Blato" na Selskoj :top:

Kovrčava mala
24.05.2012., 12:36
bistro MZ (kod srbina) na Ravnicama na taj roštilj sam mislila :D

sale sitni
24.05.2012., 12:39
Idem preko vikenda u Vukovar i Ilok, pa molim prijedlog za dobru klopu.

PS
Hotel Dunav u Iloku....dobar ili prenapuhan?

Marl
24.05.2012., 12:47
Janjetina-Zagreb, Hrašče

dmarijan
24.05.2012., 13:04
Pikamo li i Hercegovinu?

Da se razvežem ili ušutim? :D

Dobar je i Dalmatino na Žnjanu u Splitu, ali tamo samo idem kad mi telefonski potvrde da imaju točenog Tomislava :Pivo:

Ama, koga farbam. Fife je nenadjebiv!

K@rlo
24.05.2012., 13:11
Inače nedavno otkriven dobar roštilj Odmor u Kaštel Kambelovcu.

Ako me sjećanje dobro služi, taj "Odmor" (vl. stanoviti Mišo) postoji više od 25 god. Inače izvrstan i bogat meni roštilja i kvalitetnog crnjaka. Pljeskavica sa vrhnjem, koju je pravila njegova žena, je legendarna. :top:

za nenadjebiv provod (blizu Lijepe naše) je svakako večera na Petrovaradinu, uz obavezne palačinke na kraju.

Frank Zappa
24.05.2012., 13:16
Hotel Dunav u Iloku....dobar ili prenapuhan?

Solidan, malo su cijene napuhane s obzirom na njihov standard ali ako si iz Zg ti je ok. Klopa je bila dobra, klasične hotelske bedastoće ali dobro pripremljene (pohanci, đuveđ..). Sjećam se da je navečer dok smo jeli u restoranu hotela došao srbin sa tri kurve pa ko oće desert:mig:

Mislim da smo bili i u Tompojevcima i da je tamo neka mala ugostiteljska škola i birtija/pizzeria. E tamo smo prošli lišo. Velika slavonska pizza 17kn! Mala piva 8kn a velika 7!

diogeneš
24.05.2012., 13:39
gabrovica, cestom prema žumberku (divljim vodama), neposredno prije onih ribnjaka, obiteljski restoran već 50-ak godina. moj meni je uvijek isti: izvrsne pastrve, pomfrit, grah salata, domaći kruh, jako pristojan domaći cviček, a za kraj palačinke u vajnšatou :top: može se klopati unutra ili vani uz potok u hladu velikh borova - prava divota. nije jeftino, a nije ni elitno skupo, u svakom slučaju mi nikad nije bilo žao ni jedne lipe koju sam tam potrošio :) ima i malo asfaltirano košarkaško i šodrano nogometno igralište - odlično i za obitelji s djecom

Cuka
24.05.2012., 14:02
Ako me sjećanje dobro služi, taj "Odmor" (vl. stanoviti Mišo) postoji više od 25 god. Inače izvrstan i bogat meni roštilja i kvalitetnog crnjaka. Pljeskavica sa vrhnjem, koju je pravila njegova žena, je legendarna. :top:

za nenadjebiv provod (blizu Lijepe naše) je svakako večera na Petrovaradinu, uz obavezne palačinke na kraju.

Odmor je nanovo ono staro sa novim gazdom.

A ako vas put nanese oko Omiša na Cetinu (rafting ako vas volja) skočite do restorana Kremenko gdje je sve u stilu Flintstones. Zanimljiv ambijent a spiza je izvrsna.

metalmaniacjb
24.05.2012., 14:29
gabrovica, cestom prema žumberku (divljim vodama), neposredno prije onih ribnjaka, obiteljski restoran već 50-ak godina. moj meni je uvijek isti: izvrsne pastrve, pomfrit, grah salata, domaći kruh, jako pristojan domaći cviček, a za kraj palačinke u vajnšatou :top: može se klopati unutra ili vani uz potok u hladu velikh borova - prava divota. nije jeftino, a nije ni elitno skupo, u svakom slučaju mi nikad nije bilo žao ni jedne lipe koju sam tam potrošio :) ima i malo asfaltirano košarkaško i šodrano nogometno igralište - odlično i za obitelji s djecom

sigurno misliš na Kostanjevac, to je u blizini Žumberka i tamo su ribnjaci sa pastrvama...

diogeneš
24.05.2012., 16:11
sigurno misliš na Kostanjevac, to je u blizini Žumberka i tamo su ribnjaci sa pastrvama...

ne, to se ide od bregane i prođu se grdanjci pa je gostiona gabrovica (tak se piše) nakon par km s desne strane a neposredno prije tih ribnjaka koji su s lijeve. u biti točno se tam prek puta gostione odvaja šodreni put koji vodi par sto metara do tih ribnjaka. a na tom su putu snimali jednu zimsku scenu sa šerbeđijom u onoj seriji povratak u vučjak ili tak nekak :)

schnitzl
24.05.2012., 16:32
Madžarska retfala u Osijeku...prava krčmetina s 5-6 jednostavnih, a dobrih, mesnih jela na meniju.

palj
24.05.2012., 17:47
Evo ako netko dolazi u moje krajeve:

Roštilj - konoba Rafaelo, kod JK Uskok. Ogromna plata za ok cijenu.
Obiteljski obrok - restoran Šime na zaobilaznici, prema Boriku. Velik izbor jela, od pizze do ribe i mesa za ok cijenu.
Riba i školjke - restoran Niko na Puntamici. Odličan izbor uz nešto paprenije cijene, ali se isplati.
Ćevapi - Gricko u F.Tuđmana, kod Prekršajnog suda. Odlični.
Fast food - Papica, preko puta Veslačkog doma. Fenomenalan hamburger a i ostalo.

EDIT:
Tople marende - restorani Stipe (Biogradska) i Sabunjar (Izlaz prema Splitu).

:eek:

Ovako...

...da sam krenuo pisati prije tebe...ne znam kako da to najbolje opišem...napisao bi gotovo identično!!! Obuhvatio si sve bitno i vrijedno spomena.

Moram samo napomenuti da su u papici unatrag misec-dva promjenili pecivo za hamburger i sad je nešto lošiji. Pecivo je malo veće, ali žilavije i nema onako slatkasti okus kao ono pecivo prije.
Također, kad sam kod brze prehrane već, piletina je ipak xy puta bolja u Obelixa na Boriku ispod ekonomske škole.

Moram spomenuti i dva bisera u blizini Zadra, u Sukošanu. Iz smjera Zadra, proći marinu Dalmacija, nakon zavoja skrenuti desno i nastaviti uz more. Guste je odmah u blizini, a do Griblje treba još malo voziti uz more.

Konoba Guste - najbolji crni i rižot od škampi na svitu. Također, ribe i školjke su uvik friške i idealno spremljene. Meni iskreno za morske plodove restoran br. 1, ispred famoznog Nike, koji je, kako god okreneš institucija i više od samo ribljeg restorana.

Konoba Griblja - savršen ugođaj sa dotjeranim interijerom do najmanjeg detalja. Prilično bogata ponuda jela, sa malo raznolikijom ponudom od klasičnih ribljih i mesnih jela. A kao šlag na tortu, domaći kruh od kojeg mi odmah teku sline na usta.

Điđe T.
24.05.2012., 18:08
Ja nisan imala mira dok nisan ćaći popila mozak da odemo u Fife i kad smo otišli, ostali u po razočarani.

Sićan se prelošeg gulaša (trč trč pa komad mesa), a on je io neki bakalar, kaže da je bio solidan ali da bolje naša baba skuva :ne zna:

Ako ćete svraćat u moje krajeve: konoba Galinac.

A u Makarskoj, restoran Ivo.

Điđe T.
24.05.2012., 18:16
bistro MZ (kod srbina) na Ravnicama na taj roštilj sam mislila :D

:s

ima još jedan negdi u Remetincu, ne mogu se sjetit kako se zove.

Ali kod srbina je :top:

schnitzl
24.05.2012., 18:18
:eek:

Ovako...

...da sam krenuo pisati prije tebe...ne znam kako da to najbolje opišem...napisao bi gotovo identično!!! Obuhvatio si sve bitno i vrijedno spomena.

Moram samo napomenuti da su u papici unatrag misec-dva promjenili pecivo za hamburger i sad je nešto lošiji. Pecivo je malo veće, ali žilavije i nema onako slatkasti okus kao ono pecivo prije.
Također, kad sam kod brze prehrane već, piletina je ipak xy puta bolja u Obelixa na Boriku ispod ekonomske škole.

Moram spomenuti i dva bisera u blizini Zadra, u Sukošanu. Iz smjera Zadra, proći marinu Dalmacija, nakon zavoja skrenuti desno i nastaviti uz more. Guste je odmah u blizini, a do Griblje treba još malo voziti uz more.

Konoba Guste - najbolji crni i rižot od škampi na svitu. Također, ribe i školjke su uvik friške i idealno spremljene. Meni iskreno za morske plodove restoran br. 1, ispred famoznog Nike, koji je, kako god okreneš institucija i više od samo ribljeg restorana.

Konoba Griblja - savršen ugođaj sa dotjeranim interijerom do najmanjeg detalja. Prilično bogata ponuda jela, sa malo raznolikijom ponudom od klasičnih ribljih i mesnih jela. A kao šlag na tortu, domaći kruh od kojeg mi odmah teku sline na usta.

U Zadru sam jednom pojeo odlične artičoke, a mjesto se zvalo nešto kao "Na po ure"...nisam baš siguran. Imaju malu terasu iza.

Jel postoji to još i kakvo je mjesto?

A onaj Šopot u Benkovcu?

Marl
24.05.2012., 18:50
:s

ima još jedan negdi u Remetincu, ne mogu se sjetit kako se zove.

Na Črnomercu Mitnica?

Điđe T.
24.05.2012., 19:14
Na Črnomercu Mitnica?

Ne, ovaj u Remetincu nije od tog vlasnika.

Nisam sigurna, ali mislim da se pečenjarnica zove "Remetinec" :misli:

Argentinac
24.05.2012., 20:53
Nedavno sam bio u Zagorju i iznenadio se kako ima dobrih restorana. Najbolje mi je bilo u Staroj školi blizu onog outleta Roses. Super klopa, vrhunski konobar, sve butelje na čaše..Bolje od većine zagrebačkih finih restorana.

schnitzl
25.05.2012., 00:22
Podravska magistrala...u Pitomači se skrene prema selu Otrovanec...restoran se zove Zlatni klas. Kombinacije mesa sa suhim voćem, pogače i palačinke s koprivom. Uglavnom ostao mi je u dobrom sjećanju.

Vodice. Negdje tamo oko rive malo zavučen u staroj jezgri. Zaboravio sam ime (možda "Steak house"). Na meniju samo steakovi i možda još dva tri jela s roštilja.

Za putnike Rijeka-Zagreb isplati se stati u "Putniku"...50 m od autoceste, odmah nakon naplatnih kućica na Grobniku. Dobre marende za malo para.

Već spomenuta "Zlatna potkova" na cesti iz Gospića prema Smiljanu...janjetina za 5...i kako konobarice tamo kažu: "palačinke od orasa".

mwm
25.05.2012., 10:02
U Zadru sam jednom pojeo odlične artičoke, a mjesto se zvalo nešto kao "Na po ure"...nisam baš siguran. Imaju malu terasu iza.

Jel postoji to još i kakvo je mjesto?

Postoji, od 4 kantuna prema Foši.
http://www.mojodmor.hr/img/upload/clients/1572/460-330/na%20po%20ure.jpg

Blizu konobe Tu mi je lipo.
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/6d/e2/2c/filename-dsc05393-jpg.jpg

A nije blizu Čovče nema se.
http://www.narodni-list.hr/data/articles/7b5XFwqS1Xx/1.jpg

Marl
25.05.2012., 11:35
Podravska magistrala...u Pitomači se skrene prema selu Otrovanec...restoran se zove Zlatni klas. Kombinacije mesa sa suhim voćem, pogače i palačinke s koprivom. Uglavnom ostao mi je u dobrom sjećanju.

Podsjetio me sad :mig:
Yep, odlično je tam.
Obiteljski ugođaj.
I za doma se uvijek uzme kruh od koprive

Prdimahovina
25.05.2012., 11:48
u karlovcu gostionica Ami, Domobranska 31, imaju jedne od najboljih gableca u gradu i najbolje čevape...

i imaju točeno Laško, tamno!

Ami se zove danas ali da neki putnik namjernik pita za gostonicu Ami ,90% ljudi u Karlovcu starijih od 30 godina ne bi znalo gdje je to.
Ali ako netko pita gdje je gostionica "Kod Miloša" to je druga stvar :D

I još jedna stvar.
GP ima bolje ćevape ;)

bublica
27.05.2012., 07:37
u Odmoru san bija takoreci stalna musterija,ali malo su popustili u zadnje vrime,zato ljeti(i zimi,ali samo unutra) ima u kastel kambelovcu restoran Baletna skola,ljetna basta je fantasticna,spiza odlicna,cijene umjerene i naravno,konoba Intrada u kastel novome,na rivi,raznjici od grdobine ala intrada su zakon

fico19
27.05.2012., 07:54
preporucam a-kebab u preckom definitivno najbolji kebab u zg

HUNTER (CRO)
27.05.2012., 15:09
Najbolji roštilj koji sam jeo u životu je u Zagrebu,točno preko puta Klaićeve kod teniskih terena,velike porcije,cijena diskutabilna,nisam vec dugo bio...

Krkimir
27.05.2012., 15:29
Najbolji roštilj koji sam jeo u životu je u Zagrebu,točno preko puta Klaićeve kod teniskih terena,velike porcije,cijena diskutabilna,nisam vec dugo bio...
Gdje točno, kod križanja sa Kačićevom? :ne zna:

HUNTER (CRO)
27.05.2012., 23:11
Nisam siguran,bio sam prije dvije godine,ali preko puta bolnice u sklopu teniskih terena je taj "restoran"...nemozes fulat

mukiklc
28.05.2012., 15:02
maki u gospicu, janjetina leso, odlicna, mjesano meso, dobis hrpetinu, nemres sve pojest. U zadru restoran sime imao dobru pizzu al se zadnjih godina pokvarila i svakako tamaris, odlicna janjetina. Sopot u benkovcu. Kvaka u karlovcu, prije odlicne lignje, a sad ne znam nisam dugo bio. Isto tako ribarska kuca u ka. Nisam dugo bio, jel to uopce radi?

metalmaniacjb
28.05.2012., 19:57
di su kvaka i ribarska kuća?

Dwarf980
29.05.2012., 08:41
1.Mekpers fast food a pogotovo Zloburger.....nalaze se u Rudešu pored osnovne škole, Jablanska ulica

2. Pizzeria Rosi kod strojarske ima meni najbolju sengulu ikad..Sendvič Rosi za 22kn ubija....
Kaj se tiće restača tu sam slab jerbo ih ne pohodim nimalo....janjetina odojak su mi bla....morski plodovi i riba pogotovo...:rofl:

3.Jedino mi je prije steak house Apachee bio zakon al kolko vidim njega više nema...e da od restača def mogu pohvalit na Rabu u Barbatu jedan a da ga jebeš nemam pojma kak se zove više...:rofl: :D

Headbanger
29.05.2012., 10:13
Apache još uvijek postoji ALI se sad zove Gaucho- drugi gazda, skresani meni i više cijene nažalost. Sad mi je od steak houseva primat preuzeo Texas Steak House, nekad bili iza Dinamovog stadiona na okretištu a sad se preselili iznad Movie Pub-a na Savskoj...

Odlična klopa, niže cijene nego u Gauchu...

mukiklc
29.05.2012., 10:56
di su kvaka i ribarska kuća?

Kvaka je na Dubovcu uz Kupu, a ribarska kuca ak jos postoji je na Rakovcu uz Koranu blizu mosta prek Korane za Mekusje.

E da, i Špica u Hagnju di kamiondžije stoje, na cesti Vrbovec-Bjelovar, ima dobru klopu.

Headbanger
31.05.2012., 19:09
Red je da ja kao začetnik teme napišem listu solidnih ili boljih od toga placeva za dobru klopu. Prvo mi na pamet pada kad se ide prema Zaprešiću po staroj cesti od Stenjevca i skreće desno za Bistru, nakon parsto metara od skretanja s desne strane je obiteljski restoran Nirvana. Odlična domaća klopa, old school ambijent i ugođaj, zna se zateć i ekipa kako roka belu-cijene pristupačne. Drugo, u Zaboku kad se ide prema dvorcu Gjalski ne skrene se prema njima na kružnom toku nego odmah iza toga u brdo i jedno maks. kilometar s lijeve strane je obiteljska ugostiteljska klet/restač sa ultra dobrom domaćom klopom i domaćim kobajama na metre-na cesti za tu klet je Zadruga svojedobno snimila Malu Čiči (spot jelte), a to znam jer mi je jedan od gitarista u bendu neko vrijeme radio kao komercijalista u firmi. Cijene super niske bile prije koju godinu

Pa malo dublje u Zagorju, restoran Dva Potoka u Luki (zagorskoj ne onoj kraj Vrbovca), odlična domaća klopa, kad je lijepo i toplo vrijeme, ima odličan vanjski ambijent za sjedit i hrpa stvari za klince da se igraju, hrpa raznorazne domaće i divlje živine i tak. Cijene ne niske ali ni ne previsoke.Ima ih na netu.

Prema mom dijelu ima oko KŽ novopreuređeni i privatizirani planinarac na Kalniku, vele da je klopa ultradobra otkad je ošlo u privatne ruke, ima Gornjevinska klet u Gornjim Vinama prije Kalnika- odlična klopa ali monoton jelovnik pa jednom kad probaš sve s menija, onda se baš ni ne vraćaš nazad neko vrijeme. U gradu od vrijednih spomena je pivnica na trgu, od fast food jointeva tu su najbolji Pizzeria Mrak- imaju solidan roštilj, ni blizu nekim zagrebačkima ali solidan, a isti gazda ima i mali Fast Food Mrak gdje je jebeno dobar kebab, bolji od bilo kojeg u Zagrebu kojeg sam probao. Tu je još i novootvoreni Garfield na periferiji- cijene nekaj niže nego u Mraku i imaju ok pizze, koje su iz krušne peći, i treće je Pizzeria Latino, u sklopu noćnog kluba Latino- odlična klopa veći izbor nego u prva dva ali jako skupa u odnosu na ostale- nekih 15-20% viša. Za zagrepčane bi to bile normalne cijene ili čak i dobre...

U Koprivnici su dva mjesta vrijedna spomena po meni, jedno je PRC Štagelj iliti Podravka Rekreacijski Centar- ne previsoke cijene, ali isto malo monoton meni koji se sezonski nadopunjava s nekim stvarima, dok je drugi Calimero, restač i pizzerija-imaju odličnu pizzu i solidnu meksičku hranu po dobrim cijenama. U gradu je još i Fast Food Njam Njam koji sa Mrakom dijeli prvo mjesto u HR po najboljim kebabima. Bolje sam jeo jedino kod jednog Turčina u Grazu na parkingu jednog trgovačkog centra.

Nastavil bum sa restačima po ostatku HR i oko ZG neki drugi put- to je to za mene za sad...:kava:

chilimama
03.06.2012., 19:28
..:kava:

Hvala na kavi. Jesi ti sad na Puntamici u Zadru? Ja sve dovde čujem kako trešti ekipa :cerek: Ima ih ko Rusa...Uklopim se i ja snjima : imam crnu maju na kojoj piše Žuja je zakon :cerek:

Mahnit ću ti ako te skužim :D

on t: tamo imate u blizini Gagicu s toplim burecima..Velim da znate za doručak ako ne znate di ćete , a posvuda su restorani i restorančići uglavom s dobrom ribom ali nađe se i ćevapa ...

mwm
03.06.2012., 21:41
Hvala na kavi. Jesi ti sad na Puntamici u Zadru? Ja sve dovde čujem kako trešti ekipa :cerek: Ima ih ko Rusa...Uklopim se i ja snjima : imam crnu maju na kojoj piše Žuja je zakon :cerek:

Mahnit ću ti ako te skužim :D

on t: tamo imate u blizini Gagicu s toplim burecima..Velim da znate za doručak ako ne znate di ćete , a posvuda su restorani i restorančići uglavom s dobrom ribom ali nađe se i ćevapa ...

Mensečini da će taj prije u Nike završit, na kakvim školjkicama. :mig:

I moram nadodat na spisak, za Zadrane, - Surać na Stanovima.

Headbanger
03.06.2012., 21:43
Nažalost nisam u Puntamici makar imam riješene akreditacije, sjebao me rođeni otac koji je usprkos mojim ranijim najavama da idem jednostavno odlučio spojit ovaj cijeli tjedan i ostat u apartmanu a mene ko jebe i moje rano najavljeno odsustvo, pa do srijede sam u firmi htio-nehtio :hebemu:

Popravni ću odradit u 8.-om mjesecu na Metalcampu u Tolminu...

Žao mi je radi par bendova koje nisam ili uopće ili dugo gledao ali bit će toga još...

chilimama
03.06.2012., 22:18
Nažalost nisam u Puntamici makar imam riješene akreditacije, sjebao me rođeni otac koji je usprkos mojim ranijim najavama da idem jednostavno odlučio spojit ovaj cijeli tjedan i ostat u apartmanu a mene ko jebe i moje rano najavljeno odsustvo, pa do srijede sam u firmi htio-nehtio :hebemu:

Popravni ću odradit u 8.-om mjesecu na Metalcampu u Tolminu...

Žao mi je radi par bendova koje nisam ili uopće ili dugo gledao ali bit će toga još...

A meni žao da tebe neću vidit i da mi mum neće platit pivu..
A s moje tarace slušam ko da sam tamo...a popodne se čulo i u Kožinu ..južina je pače , pa nosi morem...

nego, jede seee..uz more, :mig: lungomare s Puntamike stigneš do grada i sve usput srićeš kafane, kafiće, restorane...a u samom gradu mali milijunčić konobica...

mwm
03.06.2012., 22:42
A meni žao da tebe neću vidit i da mi mum neće platit pivu....

Kenj, kenj ... kad san ja reka da neću nešto platit? Aj!!! :mad:

chilimama
03.06.2012., 22:56
Kenj, kenj ... kad san ja reka da neću nešto platit? Aj!!! :mad:

mah..oš neš..ja ću, ti plati janjetinu :cerek: ili zera prše s maslinama

mwm
03.06.2012., 22:59
mah..oš neš..ja ću, ti plati janjetinu :cerek: ili zera prše s maslinama

Oto drugo je za dičicu.

chilimama
03.06.2012., 23:01
Oto drugo je za dičicu.

A jel? al bi nam bila lipaa posli plitice i crnog :cerek:

Headbanger
03.06.2012., 23:20
Eo, kad ću bit usput, najavit ću van se objema za neku rundu da okrenem :mig:

Deedy
04.06.2012., 00:17
Apache još uvijek postoji ALI se sad zove Gaucho- drugi gazda, skresani meni i više cijene nažalost. Sad mi je od steak houseva primat preuzeo Texas Steak House, nekad bili iza Dinamovog stadiona na okretištu a sad se preselili iznad Movie Pub-a na Savskoj...

Odlična klopa, niže cijene nego u Gauchu...

Ha... smjestili su ga u ono mračno područje podrumasto onkraj Movie Puba. Ne sviđa mi se to, otišli smo tamo i okrenuli se. Nismo jeli. Texas mi je bio vrlo okej. Prije njega onaj u Strmecu Samoborskom, ali oboje su ošli do đavola, kako to biva u nas.

Kažeš da je to u Muviju okej? Meni to naravno ne izgleda kao stejk haus, nego kao podrum prisilno iskorišten za to, jer eto gazda tu ima to prizemlje. :ne zna:

Ja bih pohvalio Ribiča u Velikom Trgovišću, porcije abnormalne, plata Ribič za dvoje je ustvari za četvero. Išli smo s plivanja i bili stvarno gladni, dakle ogromne porcije.
Volim otići i do pivnice u Tkalčićevoj na pivnički gulaš, ail evo pohvale i Kaptolskoj kleti, koja svaki radni dan ima dva menija po 30 i 40 kn (potonji ima juhu, gl. jelo, salatu i desert, a onaj jeftiniji bez juhe uglavnom). Vrrrlo pristojna hrana, porcije momačke- kad pojedem puricu s mlincima ne mogu hodati cijeli dan- porcija je puni keramički fakin oval. :top:

Tudum
04.06.2012., 00:41
kod mog Sekija stasu cevapi mila majko aa konobarica ima dlakavije noge odmene uf stabijoj ga sprcijo

baustelac99
06.06.2012., 01:31
Nisam siguran,bio sam prije dvije godine,ali preko puta bolnice u sklopu teniskih terena je taj "restoran"...nemozes fulat

Pa nije baš restoran, više je baraka, birtija. kruži legenda o odličnom roštilju (nisam probao), inače je teško naći sa ceste jer je okolo drveće, u neposrednoj blizini je birtija TIM ( u zadnje vrijeme poprilično popularan "klub" za izlaske).

U Zg sam dobro i obilno jeo u Pivnici Zagorska (zagorska csta, pokraj toplane i Vrutka, preobilne porcije), pa malo dalje zagorskom Vesela hiža (malo manje porcije, dobar roštilj), te neki roštilj-restoran na Prečkom.
Zatim Sofra (pored Džamije) tradiocionalna bosanska kuhinja, za prste polizati.

U Biogradu tko se zaželi povoljne a obilne hrane, u Bure centru na 1 katu je restorančić, na prvi pogled izgleda sterilno kao kafić, ali iza pulta se kuhaju odlične tripice (bauštelska porcija 25kn)

technotronic
06.06.2012., 02:09
Pa nije baš restoran, više je baraka, birtija. kruži legenda o odličnom roštilju (nisam probao), inače je teško naći sa ceste jer je okolo drveće, u neposrednoj blizini je birtija TIM ( u zadnje vrijeme poprilično popularan "klub" za izlaske).
)
bil sam tam na čevapima, suha je bila lepinja