PDA

View Full Version : Octavia, Passat, Bora..nema benzinca u oglasima???

goran79
06.06.2012., 22:41
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise

C2H5OH
06.06.2012., 22:44
Ne znam kak se kreću cijene benzinaca u Njemačkoj.. Pa da si uveze auto po volji ako već nema kod nas...

goran79
06.06.2012., 22:48
Ne znam kak se kreću cijene benzinaca u Njemačkoj.. Pa da si uveze auto po volji ako već nema kod nas...

nitko ne zeli uvest iz njemacke,samo govorim kako covjek oce kupit benzinca pa nemoze naci.samo tdi tdi i tdi

C2H5OH
06.06.2012., 22:53
Kad benzinici neidu a troše.. TDI je potpuna suprotnost, znaju naši ljudi šta valja... Kakvi Njemci...:p

SCHNITZER
07.06.2012., 07:16
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise

:facepalm:

Oko tebe neki mazohizam ili šta..., Passat 1,6 benz, Octavia 1,4 benz...:confused:

Insp. Harry Callahan
07.06.2012., 07:42
Stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupio octaviu ili pasata benzinca pored dobrih i štedljivih TDI-a.

johny5
07.06.2012., 07:53

Opet se šališ no da kod nas je zbilja još znatno veći omjer dieselaša nego benzinaca što se tiče vw grupacije...

Partfiš
07.06.2012., 07:58
Stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupio octaviu ili pasata benzinca pored dobrih i štedljivih TDI-a.

Ja bi rabljeni 5+ godina star auto uvijek kupio benzinca. Na tdi ju kaj god ode nemres ispod 4 znamenke, od dizni i pumpe do turba i agr a...

C2H5OH
07.06.2012., 08:14
Ja bi rabljeni 5+ godina star auto uvijek kupio benzinca. Na tdi ju kaj god ode nemres ispod 4 znamenke, od dizni i pumpe do turba i agr a...

Pogotovo ako prelaziš 25 000 - 30 000 km godišnje isplati se uistinu benzinac...

*rabbit*
07.06.2012., 08:43

U hrvatskoj prevladava razmišljanje da dizeli troše 3-4 litre, a benzinci 10-12, a i ljudi su većma navikli na poljoprivredne strojeve, pa su familijarni s dizelašima.
u oglasnicima su većinom kad dođe vrime od nedilje, odnosno kad krenu skupi kvarovi.

dočim, ono malo benzinca što se proda ljudi voze, ako rade veće kilometraže ugrade plin, jeftino se održava i nema razloga za prodaju.

kupnja polovnog dizelaša je sve samo ne pametan potez, stoga shvaćam vaš problem.

goran79
07.06.2012., 09:49
U hrvatskoj prevladava razmišljanje da dizeli troše 3-4 litre, a benzinci 10-12, a i ljudi su većma navikli na poljoprivredne strojeve, pa su familijarni s dizelašima.
u oglasnicima su većinom kad dođe vrime od nedilje, odnosno kad krenu skupi kvarovi.

dočim, ono malo benzinca što se proda ljudi voze, ako rade veće kilometraže ugrade plin, jeftino se održava i nema razloga za prodaju.

kupnja polovnog dizelaša je sve samo ne pametan potez, stoga shvaćam vaš problem.

svaka cast na ovom komentaru,upravo bas tako.i da se nadovezen na komtare prije.zasto kupit benzinca kad moze stedljivog dizela? vozis se do 15tkm godisnje i onda kupit 1500eura skupljeg dizela sa puuuno ulaganja.ja vozim novog benzinca i potrosnja je 7lit i prezadovoljan sam.a vozio sam i dizela od 110konja,pa svatio da mi bas i nije potreban

*rabbit*
07.06.2012., 10:29
svaka cast na ovom komentaru,upravo bas tako.i da se nadovezen na komtare prije.zasto kupit benzinca kad moze stedljivog dizela? vozis se do 15tkm godisnje i onda kupit 1500eura skupljeg dizela sa puuuno ulaganja.ja vozim novog benzinca i potrosnja je 7lit i prezadovoljan sam.a vozio sam i dizela od 110konja,pa svatio da mi bas i nije potreban

upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.

u svakom slučaju - sretno u potrazi!

johny5
07.06.2012., 10:58
upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.

Da ima svakakvog življa...
In some European countries (such as France), diesel vehicles account for as much as 70 percent of new car sales...
Sad bar znamo gdje žive obrazovani, gdje ne..
Diesel car sales overtake petrol in UK
Sweden: Highest Level Recorded for Green Cars and Diesel Cars
Hrvatska - dvije trećine novih automobila, odnosno 65 posto, kupljenih u prva tri mjeseca ove godine ima benzinski motor..
Znači mi smo na vrhu europe po obrazovanosti, lijepo je to čuti...
Kod nas su samo mercedes, alfa, vw, audi, bmw, volvo(nova vozila) 70-85% dieselaši, to voze ovi sa osnovnom školom, sve ostalo voze visoko obrazovani...

hasnfefer
07.06.2012., 11:03

Ja osobno znam nekoliko ljudi koji su rekli da bi rađe umrli nego vozili dizelaša. A i kod mene u okolici ima passat, golf, i nekoliko pola sve benzinci. Ljudi su ih kupili jer ne vole dizele, a svi prolaze solidnu kilometražu, a samo je jedan ako se ne varam plinaš. A onaj koji ga je ciljano kupio nema razloga ni prodavati. :ne zna:

MaliZeleni10
07.06.2012., 11:11
Vozili bi i Nijemci svi tdi ali je skuplji za kupiti cca 2-3.000 eura kao novi, plus na dizela je veci godisnji porez i jos neke stavke pa je ako se ne pravi velika kilometraza jeftinije imati benzinca.

C2H5OH
07.06.2012., 11:21
In some European countries (such as France), diesel vehicles account for as much as 70 percent of new car sales...
Sad bar znamo gdje žive obrazovani, gdje ne..
Diesel car sales overtake petrol in UK
Sweden: Highest Level Recorded for Green Cars and Diesel Cars
Hrvatska - dvije trećine novih automobila, odnosno 65 posto, kupljenih u prva tri mjeseca ove godine ima benzinski motor..
Znači mi smo na vrhu europe po obrazovanosti, lijepo je to čuti...
Kod nas su samo mercedes, alfa, vw, audi, bmw, volvo(nova vozila) 70-85% dieselaši, to voze ovi sa osnovnom školom, sve ostalo voze visoko obrazovani...

:rofl::rofl::top:

ZgSash
07.06.2012., 11:25
upravo tako.

taj kolega je studije radio u tapeciranoj sobi?
jesu li mu uspjeli ugraditi mozak nakon toga ili...?

SCHNITZER
07.06.2012., 11:27

A šta se ti smiješ?...,ako je Rabbit-ov kolega radio studiju, onda je to tako i ima da mu se vjeruje!

:lol::lol::lol:

C2H5OH
07.06.2012., 11:30

Bitno da je njega kolega uvjerio u provedene studije..:mig:

SCHNITZER
07.06.2012., 11:34

..., a to je već sasvim dovoljno za dobar početak karijere jednog uspješnog znanstvenika!:kava:

Josip4
07.06.2012., 11:39

A gle na 15 tkm ušteda na gorivu je cca. 500€ godišnje, a to ti može biti registracija, popravak turbine i sl...

Svatko ima svoju računicu, recimo moj auto godišnje prelazi 40 000 km, uzeo sam dizela naravno, ima 75 ks, a na startu je brži od dosta jačih benzinaca, dizel ide na malim okretajima što dušu da za grad, a samim time na malim okretajima i mnogo manje troši, dok benzinac da bi ga slijedio mora ga vriti na 5000+ rpm.

Sa druge strane (ovisno o marci) za mnoge dizele su jeftiniji servisi, em što dizel ima duže servisne intervale, nema kablova, svječica, u mojem slučaju zupčastog remena..., no to naravno ovisi o modelu i marci auta, ne vrijedi to za sve modele i marke jer i neki benzinci imaju lanac.

Vozio sam prije dizela 4
benzinca, od kad sam kupio dizela preporodio se, za 380 kn. 1000 km.

ZgSash
07.06.2012., 11:40

zato i jesu kolege
;)

*rabbit*
07.06.2012., 14:02
upravo tako.

plop :zabacujeudicu:

In some European countries (such as France), bla truć

jedna

druga

treća

..., a to je već sasvim dovoljno za dobar početak karijere jednog uspješnog znanstvenika!:kava:

četvrta.

četiri orade u jedno popodne. i onda kažu da oborita riba ne grize blagdanom :kava:

uzmimo u inženjersku pretpostavku da vas četiri genijalca vozite dizela. mi ovdje TVRDIMO da nitko od vas ne bi vozio dizelaša nema tobožnje manje potrošnje. e pa sad...povucimo jednostavnu paralelu, dovucimo u vezu obrazovanje i prosječna primanja, pa ćemo doći do...ma nećemo.

ovaj, autoru topica - da, dizelaši vjerojatno imaju manji trošak ekspolatacije do nekih 100 000 km, odnosno perioda u kojem nema (većih) kvarova. a nakon toga, onaj tko tvrdi da je dizelaš isplativija kupnja je laprdalo. ili neobrazovan, kako ti je milije. nego, koliko imaju ti dizelaši iz oglasnika? preko 100 000? aha. sad nam je jasno zašto tražite benzinca.

mašala.

hakkler
07.06.2012., 14:17
nek autor teme koristi www.gocar.hr tražilicu.
Ona obuhvača kompletno sve internet oglasnike..pa ćeš sigurno pronači ono kaj tražiš.

goran79
07.06.2012., 14:25
plop :zabacujeudicu:

jedna

druga

treća

četvrta.

četiri orade u jedno popodne. i onda kažu da oborita riba ne grize blagdanom :kava:

uzmimo u inženjersku pretpostavku da vas četiri genijalca vozite dizela. mi ovdje TVRDIMO da nitko od vas ne bi vozio dizelaša nema tobožnje manje potrošnje. e pa sad...povucimo jednostavnu paralelu, dovucimo u vezu obrazovanje i prosječna primanja, pa ćemo doći do...ma nećemo.

ovaj, autoru topica - da, dizelaši vjerojatno imaju manji trošak ekspolatacije do nekih 100 000 km, odnosno perioda u kojem nema (većih) kvarova. a nakon toga, onaj tko tvrdi da je dizelaš isplativija kupnja je laprdalo. ili neobrazovan, kako ti je milije. nego, koliko imaju ti dizelaši iz oglasnika? preko 100 000? aha. sad nam je jasno zašto tražite benzinca.

mašala.
tocno tako,tu se krecu izmedju 170-200.000tkm,do 7god starosti.imo sam i ja tdi sa 270tkm pa ode mjerac protoka zraka,pa se zastopa turbina pa ovo pa ono,a sve cehovi oko 2000kn,za mojih 12-15tkm ili drugi ljudi koji toliko prolaze dizel totalno nepotreban.kad sam prodao svoju octaviju kupio ga covjek stariji koji zivi u nekakvom selu kod karlovca i vozi se svaki da na poso 5km,ali kaze malo ce mi trosit...oce oce gospodine...

MMachéte
07.06.2012., 14:26
Opa, kolega hakler nekog reklamira , na to smo dosli jel :Pop:

evo probao sam jedan rijedan auto, nije nasao taj isti auto koji je na njuskalu..mozda pocetni bug.

sto se tice trzista benzinca/dizela , naravno da su i vani cjenjeniji dizelasi jer manje trose jeftinijeg goriva, kvare se isto ko i benzinci, a ti kvarovi koji ako i jesu nesto skuplji daleko se vise ustedi na gorivu i danjoj preprodaji.
Imao sam dizela , sad imam benzinca na plin, za everyday auto vozaca kojeg ne zanimaju puno autiji, dizel najbolji izbor.
S plinom ima 58 razlicitih zajebancija, dva servisa koje treba radit i tak.
sam benzinac je preskup za tocit.

johny5
07.06.2012., 14:28

mašala.

ima nešto u tome no nije to baš tako jednostavno... da je jednostavno svi bi mi ubacili plin u benzinca, vozili se po cijeni diesela i bili sretni no eto to ipak nije slučaj jer smo očito zadovoljni traktorima, dieselkama, čađarama il kak ih već zoveš...
Vani je često i skuplji diesel od benzina, pa skuplje održavanje diesela, veći porezni nameti zbog ekologije, veći standard pa eto i tamo ima još ima dosta ljudi koji razmišljaju isto, bit će da su neobrazovani il što već, trebalo bi napravit studiju pa vidit...:mig:

goran79
07.06.2012., 14:29
u njemackoj se placa poseban porez na dizelase ,tak ak nisi snjim stralno u pokretu nije bas isplativ

*rabbit*
07.06.2012., 14:31
tocno tako,tu se krecu izmedju 170-200.000tkm,do 7god starosti.imo sam i ja tdi sa 270tkm pa ode mjerac protoka zraka,pa se zastopa turbina pa ovo pa ono,a sve cehovi oko 2000kn,za mojih 12-15tkm ili drugi ljudi koji toliko prolaze dizel totalno nepotreban.kad sam prodao svoju octaviju kupio ga covjek stariji koji zivi u nekakvom selu kod karlovca i vozi se svaki da na poso 5km,ali kaze malo ce mi trosit...oce oce gospodine...

tako nekako. i jedino što je još nedokučivo prosječnom umu je teorija ''benzinac je skup za točit'', a preplatiti dizelaša u startu nije preskupo? hm. a SVAKI dio koji krepa na dizelašu...slijedi opaučivanje po džepu. Dizelaš da - ako se rade ogromne kilometraže 40 000 km+ godišnje i svake 3-4 godine promjena auta. onda ima smisla. a taj koji kupi isluženog naftaša se usrećio.

el oso
07.06.2012., 14:42
u jebote, kako sam se ja zajebao što vozim dizela.

off, mijenjam dizela za benzinca uz moju nadoplatu!

nek je vama kolega zec objasnio šta valja, ko je obrazovan, ko glup i tako to.

tražili ste - dobili ste!!!

hakkler
07.06.2012., 14:57
Opa, kolega hakler nekog reklamira , na to smo dosli jel :Pop:

evo probao sam jedan rijedan auto, nije nasao taj isti auto koji je na njuskalu..mozda pocetni bug.

sto se tice trzista benzinca/dizela , naravno da su i vani cjenjeniji dizelasi jer manje trose jeftinijeg goriva, kvare se isto ko i benzinci, a ti kvarovi koji ako i jesu nesto skuplji daleko se vise ustedi na gorivu i danjoj preprodaji.
Imao sam dizela , sad imam benzinca na plin, za everyday auto vozaca kojeg ne zanimaju puno autiji, dizel najbolji izbor.
S plinom ima 58 razlicitih zajebancija, dva servisa koje treba radit i tak.
sam benzinac je preskup za tocit.

Nije namjera bila reklamirat nego suziti izbor.
Kaj oni koji stavljaju brdo linkova s njuške ili nekog drugog oglasnika su isto reklamni agenti? :D
Ugl. diesel ruls ..bez obzira na te eventualne troškove koje spominjete.
Kao rabljeni je sigurno bolji izbor benzinac jer ziher ima realnu km. vs dizel.
Al u svakodnevnoj vožnji u gradu...teško da može proč npr. 500km s 300kn kaj se dosta pozna na mjesečnom proračunu kučnog buđeta za taj limeni trošak.

goran79
07.06.2012., 14:59
moja octavia je bila 2002god tdi imala je oko 250.000km,prodana za 2 dana prosle godine za 5000eura,kupio je kao sto sam rekao stariji covjek za na posel da mu ne trosi puno.!!! oprostite ali ja to nemogu objasnit,kredit je jos digel ,pokazal mi je potvrdu tak da dokaze da su novceki pravi

frenchkey
07.06.2012., 16:06
ajmo mi nazad na temu...
octavia 1,4 ne ide s mjesta, ljepše se vozit u gepeku od 560 litara nego na zadnjoj klupi. Kraći međuosovinski razmak nego u Cliu, a prevjes od gepeka kao u Genscheru.
Minimum 1,6 motor, po mogućnosti i jači u kombinaciji s plinom

goran79
07.06.2012., 16:21
ajmo mi nazad na temu...
octavia 1,4 ne ide s mjesta, ljepše se vozit u gepeku od 560 litara nego na zadnjoj klupi. Kraći međuosovinski razmak nego u Cliu, a prevjes od gepeka kao u Genscheru.
Minimum 1,6 motor, po mogućnosti i jači u kombinaciji s plinom

1.4 je vozill brat i priznajem nemogu svatit zasto je taj motor stavljan u octaviju imao je samo 60konja.ali nije se kvario i relativno brzo prodan.mislim da je 1.6.od 102 konja idealan za nju

Joško
07.06.2012., 16:27
u duhu teme: na naftu se grije:D:p

goran79
07.06.2012., 16:34
u duhu teme: na naftu se grije:D:p

a na plin se kuha.....

Profesor Jakov
07.06.2012., 17:03
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi??

Koliko znam, kod Volkswagena i ostalih marki koncerna (Audi, Škoda) skoro 80 % prodaje u Hrvatskoj čine dizeli i tako je već godinama.

TDI je dakle na razini kulta (iznad toga postoji još samo TDI sa krunicom oko retrovizora)...

decimation
07.06.2012., 17:13
opet pametni rvati sa svojim dizlo teorijama.

Mi smo jedini u europi skužili pravu računicu i svi vozimo dizele:lol::lol:

frANZi50
07.06.2012., 17:36

Kakve ti prosere imaš za to stvarno treba biti poseban.

A i to da se dizele u Njemačkoj može nabrojati na prste jedne ruke je glupost nad glupostima, dovoljno je otići na mobile.de i vidjeti koliko je u ponudi dizela, a koliko benzinaca. Passati su 80% dizeli.

goran79
07.06.2012., 17:46

A i to da se dizele u Njemačkoj može nabrojati na prste jedne ruke je glupost nad glupostima, dovoljno je otići na mobile.de i vidjeti koliko je u ponudi dizela, a koliko benzinaca. Passati su 80% dizeli.

to samo prodaju trgovacki putnici te passate,jedna njemacka obitelj koja se vozi po gradu i ide svaki dan na poso te jedanput na godisnji nece sigurno kupit passata dizela

*rabbit*
07.06.2012., 18:07

zašto nemaš nikakav argument kad si tako pametan? :)

bill-jobs
07.06.2012., 18:45

Debeli potpis na ovo, ljudi su navikli točit u aute iste tekućine kao i u traktore i ostale strojeve tipa ložu, plavi dizel, tako da se stvorio cijeli jedan 'dizel zatucani mentalitet'.
To je posebno izraženo u slavoniji, ljudima na selu je benzinac strana riječ.

*rabbit*
07.06.2012., 18:59
Debeli potpis na ovo, ljudi su navikli točit u aute iste tekućine kao i u traktore i ostale strojeve tipa ložu, plavi dizel, tako da se stvorio cijeli jedan 'dizel zatucani mentalitet'.
To je posebno izraženo u slavoniji, ljudima na selu je benzinac strana riječ.

eto.

vjerujem da i tebe, kad vidiš clio dci, punto jtd, pa čak i polo tdi prožme misao: ovaj sigurno ima dobrog krumpira i kupusa.

dok na primjer ljudi od mora, po otocima i to, koji su navikli na male barčice s benzinskim pentama, gotovo da i ne znaju što znači auto pogonjen dizelom. katrica kao radni auto i u garaži novi mercedes/audi za odlazak na misu i kod doktora. jebi ga, ima se od turizma :)

ali, vrlo vjerojatno će za par godina splasnuti taj hype oko 'isplativih' dizelaša. jedno vrijeme sam čak razmišljao staviti nekakav isluženi audi/VW TDI u oglasnik, čisto da se uvjerim kakav se profil ljudi interesira za tako nešto :cerek:

bill-jobs
07.06.2012., 19:12
jedno vrijeme sam čak razmišljao staviti nekakav isluženi audi/VW TDI u oglasnik, čisto da se uvjerim kakav se profil ljudi interesira za tako nešto :cerek:
A kakav nego neuk, nepismen i priglup.

Kad bi stavio dva slična auta pred prosječnog slavonca/hrvata, od toga je jedan benzinac sa 100k km na satu, a drugi dizel sa 250k km, garantiram da ovog benzinca ne bi ni pogledao, to je taj fenomen.

Neko je kačio na prvoj strani nekakve debilne podatke kako u Francuskoj i UK ima više dizela po cesti, da, ali stavi koja je prosječna starost tih auta i koliko imaju km na satu.
Francuzi voze nove dizele i to je ok, ali hrvati se grebu za groblja koja imaju preko 300.000 na satu ali važno da je dizlo, benzinac se uopće ni ne uzima u razmatranje.

johny5
07.06.2012., 19:15

Kad bi stavio dva slična auta pred prosječnog slavonca/hrvata, od toga je jedan benzinac sa 100k km na satu, a drugi dizel sa 250k km, garantiram da ovog benzinca ne bi ni pogledao, to je taj fenomen.

Neko je kačio na prvoj strani nekakve debilne podatke kako u Francuskoj i UK ima više dizela po cesti, da, ali stavi koja je prosječna starost tih auta i koliko imaju km na satu.
Francuzi voze nove dizele i to je ok, ali hrvati se grebu za groblja koja imaju preko 300.000 na satu ali važno da je dizlo, benzinac se uopće ni ne u uzima u razmatranje.

majstore, nisi pročitao da se radi o novim autima, slabo ti ide čitanje. Odgovorio bih malo opširnije i na ovaj post i rabbitov, sad nemam vremena, ako bude prilike obavit ćemo i to..:mig:

C2H5OH
07.06.2012., 19:39
tako nekako. i jedino što je još nedokučivo prosječnom umu je teorija ''benzinac je skup za točit'', a preplatiti dizelaša u startu nije preskupo? hm. a SVAKI dio koji krepa na dizelašu...slijedi opaučivanje po džepu. Dizelaš da - ako se rade ogromne kilometraže 40 000 km+ godišnje i svake 3-4 godine promjena auta. onda ima smisla. a taj koji kupi isluženog naftaša se usrećio.

Majstore, malo pretjeruješ jel se želiš izvlačiti iz svoje teorije.. Budi pametan pa kupi naftaša koji je lijepo ulickan unutra i sjaji se vani..:kava:

Ja sam prije više od 5 godina kupio Golfa 3 iz Njemačke s poviše km i služi me bez greške..

Bolje da sam kupio 1.6 benzin, uz mojih 25 000 km/godišnje bio bih obrazovan..

EDIT: haha, vidim da je johny post prije mene upotrijebio riječ "majstore" isto ko i ja a nisam čitao njegov post, već idem redom i citiram...

Lesli Eldridž
07.06.2012., 19:42
a na plin se kuha.....I grije Boga mi...:D

*rabbit*
07.06.2012., 19:44

Francuzi voze nove dizele i to je ok, ali hrvati se grebu za groblja koja imaju preko 300.000 na satu ali važno da je dizlo, benzinac se uopće ni ne uzima u razmatranje.

dizel se tek na 300 iljada razradi :cerek:
kad se dođe do onog stadija da od čađe tablica postaje neprepoznatljiva, ta se pojava naziva dizeleća esencija :s :s

da, vrlo zanimljiv kulturološki fenomen, mora se priznati. mislim da VW i Audi tu prednjače.

Lesli Eldridž
07.06.2012., 19:48
Uh što se i ovdje zakuhava...:D Udara se na ponos i diku nekih forumaša...:D Kao što znamo muškarcima se u curu/ženu i auto ne dira...:kava:

C2H5OH
07.06.2012., 19:48
I grije Boga mi...:D

Slabo to grije, tutno sam to u kuću al sam ostavio kombinaciju na drva, plin ni prismrdit, samo na TV-u plin gledat..:cerek:

Armstrong
07.06.2012., 20:11

To bi trebalo značiti da si seljak, ak voziš diessel? :rofl: .

to samo prodaju trgovacki putnici te passate,jedna njemacka obitelj koja se vozi po gradu i ide svaki dan na poso te jedanput na godisnji nece sigurno kupit passata dizela

Nego, A6 (3.0tdi) avant ili BMW 520d... touring :top: .

*rabbit*
07.06.2012., 20:35
To bi trebalo značiti da si seljak, ak voziš diessel? :rofl: .

Ne, to ne bi trebalo značiti da si seljak. Ali imaš dobre šanse za upasti u HSS. Dedukcija ti nije jača strana. :)

Nego, A6 (3.0tdi) avant ili BMW 520d... touring :top: .

baš danas napravio đir po Opatiji. masu novih A7-ica, a A4-ki, Mercedesa i svašta nešto. većinom benzinci. bo. :top:

Inače, ekonomičnost dizelaša posebno dolazi do izražaja zimi kada ga ne uspiješ upaliti pa na posao ideš cipelcugom :cerek:

hasnfefer
07.06.2012., 21:20
:facepalm:, ali zabavno vas je čitati, mora se priznati. Rekao sam još na prvoj strani, onaj ktko je planirao i kupio benzinca, možda se vozi manje, možda je alergičan na diesel, možda je alergičan na zvuk... zadovoljan je i nema razloga prodavati ga.

SCHNITZER
08.06.2012., 06:40
majstore, nisi pročitao da se radi o novim autima, slabo ti ide čitanje. Odgovorio bih malo opširnije i na ovaj post i rabbitov, sad nemam vremena, ako bude prilike obavit ćemo i to..:mig:

Čemu trud, ne isplati se, samo više posla Stingeru...,mi neobrazovane seljačine ionako nikad nećemo dostić nivo ovih "znanstvenika".:mig:

hakkler
08.06.2012., 07:05
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...

Kolko ti prijatelj misli izdvojit € za takva 1.6 kolica?

Možda ih nema po oglasima jer ti prijatelj nema određenu cifru kolko realno vrijedi takav auto ili ..je valjda.."traži" samo da bi ova tema išla dalje?
:kava:

btw.
http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-ambiente-oglas-5206754

http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-fsi-oglas-4130885

http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-tour-kredit-kartice-zamjena-oglas-3596324

itd,itd...:ne zna:

i da passati(2005/2006) su stvarno rijetki s tim 1.6 motorom..pošto su i sami vlasnici takvih auta..koji uzimaju takav nejaki motor za passata..rijetki. :rofl:

goran79
08.06.2012., 08:34
Kolko ti prijatelj misli izdvojit € za takva 1.6 kolica?

Možda ih nema po oglasima jer ti prijatelj nema određenu cifru kolko realno vrijedi takav auto ili ..je valjda.."traži" samo da bi ova tema išla dalje?
:kava:

btw.
http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-ambiente-oglas-5206754

http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-fsi-oglas-4130885

http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6-tour-kredit-kartice-zamjena-oglas-3596324

itd,itd...:ne zna:

i da passati(2005/2006) su stvarno rijetki s tim 1.6 motorom..pošto su i sami vlasnici takvih auta..koji uzimaju takav nejaki motor za passata..rijetki. :rofl:
trazi nesto kao ovaj treci,cijena..za oko 7000eura.tako 2008god

Armstrong
08.06.2012., 09:33
Inače, ekonomičnost dizelaša posebno dolazi do izražaja zimi kada ga ne uspiješ upaliti pa na posao ideš cipelcugom :cerek:

U kojem vijeku ti zivis :rofl: ??
S autom nekaj ne valja ako nebre upaliti na -20

*rabbit*
08.06.2012., 09:53
U kojem vijeku ti zivis :rofl: ??
S autom nekaj ne valja ako nebre upaliti na -20

http://www.youtube.com/watch?v=bxl5DEFzCw8&feature=related

napravi si playlistu i zaguštaj :top:

igor999
08.06.2012., 10:50

Vidim da tvoje "znanje" o dizel motorima datira tamo negdije od pojave forda escorta dizela i renoa 11 dizela....:kava:

Smješan si sa svojim preferiranjem benzinaca, a nemaš argumenata za...

pero21
08.06.2012., 13:07
Molim sve pobornike dizela da komentiraju sljedeću činjenicu:
(mogu dati izvor za podatke ako treba)

U Nizozemskoj kvartalna davanja (porez, cestarina i ekološka davanja) za 530d iz 2000. godine (iako godina proizvodnje nije presudna za aute mlađe od 25 godina): 440 - 480€ ovisno o regiji. Za 530i isto godište davanja su od 190 - 220 €.

To vam je oko 1200 eura razlike godišnje u davanjima državi. E sad ja vas pitam uz prosječnu potrošnju 530d od 9l/100km i recimo 13l/100km za 530i koliko čovjek treba raditi kilometara da mu se isplati voziti dizela? (Zanemarimo skuplje održavanje dizela)

*rabbit*
08.06.2012., 13:24

U Nizozemskoj kvartalna davanja (porez, cestarina i ekološka davanja) za 530d iz 2000. godine (iako godina proizvodnje nije presudna za aute mlađe od 25 godina): 440 - 480€ ovisno o regiji. Za 530i isto godište davanja su od 190 - 220 €.

To vam je oko 1200 eura razlike godišnje u davanjima državi. E sad ja vas pitam uz prosječnu potrošnju 530d od 9l/100km i recimo 13l/100km za 530i koliko čovjek treba raditi kilometara da mu se isplati voziti dizela? (Zanemarimo skuplje održavanje dizela)

zaboravljaš krucijalnu prednost - toči se isto gorivo kao u Tomu Vinovića (devet konjih), što znači samo jedna bačva u garaži :cerek:

Vidim da tvoje "znanje" o dizel motorima datira tamo negdije od pojave forda escorta dizela i renoa 11 dizela....:kava:

Smješan si sa svojim preferiranjem benzinaca, a nemaš argumenata za...

mi ovdje čekamo tvoju šizoargumentaciju :kava:

decimation
08.06.2012., 13:29

ma i bez tih davanja dizlo se ne isplati ispod određenog broja km/god..
dizeli se i kupuju za veće km jedino pametni hrvati vole imati dizela i za grad i za male km.
ok, svačije pravo ali kad krenu teorije/računice/uvjeravanja...:D

dizelima se u autoindustriji bliži kraj i zbog većih davanja i zbog novih benzinaca koji će trošiti kao dizeli.

*rabbit*
08.06.2012., 13:44
ma i bez tih davanja dizlo se ne isplati ispod određenog broja km/god..
dizeli se i kupuju za veće km jedino pametni hrvati vole imati dizela i za grad i za male km.
ok, svačije pravo ali kad krenu teorije/računice/uvjeravanja...:D

dizelima se u autoindustriji bliži kraj i zbog većih davanja i zbog novih benzinaca koji će trošiti kao dizeli.

tako je. dizelaši su štedljivi kad se vučeš ko krepana mačka. kada ih normalno koristiš tek su nešto sitno štedljiviji od usporedivog benzinca. a kada ih voziš na većim brzinama troše ko vlatka pokos.

evidence:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/556394_476030759089782_1343874012_n.jpg

STINGer
08.06.2012., 13:50

Ako netko zna nekog tko prodaje će ti javiti na PM