PDA

View Full Version : Polja nade / Hanimin Ciftligi

stranice : [1] 2

Adriancija
19.06.2012., 19:20
Upravo na OYO.hr i uskoro na Novoj TV.

http://mojatv.files.wordpress.com/2012/06/polja-nade.jpg

U Adani 1950. godine mlada i prelijepa Gulu (Özgü Namal) radi u tvornici za preradu pamuka čiji je vlasnik moćni i bogati lokalni zemljoposjednik gospodin Muzafer (Mehmet Aslantuğ). Gulu je zaljubljena u Kemala (Caner Cindoruk), koji u istoj tvornici radi na održavanju strojeva. Nesretna Gulu živi u siromašnoj četvrti te radi od jutra do mraka, a njezin brat Hamza i otac Džemšir neprestano je zlostavljaju i otimaju sve što uspije zaraditi. Aga Muzafer je gospodar svih plodnih polja u Adani. On je čovjek rastrgan između nemilosrdnog i emotivnog života koji siromašan narod zapošljava u svojoj tvornici i na poljima pamuka. Kad nesretna Gulu ostane bez Kemala, koji je popustio pritiscima okoline, izlaz vidi u bogatom Muzaferu, čovjeku koji će joj donijeti bogatstvo i moć.

Više info: http://mojatv.wordpress.com/2012/06/19/hit-serija-polja-nade-premijerno-na-oyo-hr-u/

Jay&AmberFan
19.06.2012., 19:27
Prve dvije epizode na OYU će bit besplatne, tako da se samo trebate registrirat. :D

Adriancija
19.06.2012., 19:29
Tek sad vidim da je to ona serija Naslijeđe jedne dame s Pinka, samo kod nas s drugim nazivom. :zubo:

Luka3
19.06.2012., 19:59
Hoce li ova serija ici umjesto Lare?

S.N.O.B
19.06.2012., 20:09
Hoce li ova serija ici umjesto Lare?

Ne vjerujem. Vjerojatno poslije Lišća.

Jay&AmberFan
19.06.2012., 20:10
Lišće završava tek krajem rujna, sumnjam da će tad krenut.

justina
20.06.2012., 13:56
Ne vjerujem. Vjerojatno poslije Lišća.

ja mislim da poslije lišća ide oyle bir gecer zaman ki (kako vrijeme prolazi)
davno sam to negdje procitla osim ako nije bila lazna informacija :504:

Vera Wang
21.06.2012., 10:02
Gledat ću možda, i to samo ako scenaristice nisu Ece i Melek. U protivnom jok. :nono: :kava:

justina
21.06.2012., 10:27
ako su vec morali uzeti neko "polje", trebali su uzeti polje lala ( lale devri)
čujem da je serija losa, ali ima se barem u sto pogledat
emina jahovic je prelijepa žena a tolgahan sayışman je prezgodan :)

Jay&AmberFan
01.08.2012., 14:19
Promo #1
http://www.youtube.com/watch?v=szzY2ZwOh34

S.N.O.B
01.08.2012., 16:56
Ne znam, ljudi hvale ovu seriju, u Srbiji i BiH je bila baš gledana . Pogledat ću 1 pa odlučit hoću li gledat il' ne :D

S.N.O.B
06.08.2012., 13:24
http://mojatv.files.wordpress.com/2012/08/polja-nade.jpg?w=470&h=300

Priča o djevojci koja je u feudalnom sustavu sama sebi stvorila težak put. Serija “Polja nade” ruši sve tabue i skida veo s jednog povijesnog trenutka.

U vrijeme kad raste uzbuđenje zbog nadolazećih općih izbora i žestoko nadmetanje između republikanske i demokratske stranke, 1950. godine u Adani smještena je radnja serije koja će oduševiti gledatelje. Ovo je priča čija je radnja nastala usred beskrajnog rata moćnih i bogatih zemljoposjednika i siromašnog naroda, prosvjeda protiv zemljišne nepravde, iluzija o uspinjanju po društvenoj ljestvici koja očajne ljude učini nemilosrdnima, ali i neiscrpnih nada. Priča koja počinje nevinom ljubavi Gulu prema Kemalu i putu koji je udalji od te ljubavi i odvede prema moći, bogatstvu i poljima nade…

Serija “Polja nade” snimana je s jednim od najvećih budžeta u turskoj televizijskoj produkciji. Snimala se u Adani, a scenarij je nastao spajanjem i adaptacijom romana Orhana Kemala “Polja nade” i “Incident”. Ova dramska serija osvojila je mnogobrojne nagrade. Uloga Muzafera prvotno je bila ponuđena Halitu Ergencu (“1001 noć”, “Sulejman Veličanstveni”), no na kraju ipak je pripala Mehmetu Aslantugu, poznatom turskom glumcu koji je u svojoj bogatoj karijeri ostvario 25 filmskih uloga.

http://mojatv.wordpress.com/2012/08/06/polja-nade-hanimin-ciftligi/

Vera Wang
17.08.2012., 11:35
Moram priznati da mi je uvodna glazba odlična. :top:
Hanimin Ciftligi Jenerik Müzigi (http://www.youtube.com/watch?v=MvA7hBJ7yE0)

S.N.O.B
17.08.2012., 12:03
Moram priznati da mi je uvodna glazba odlična. :top:
Hanimin Ciftligi Jenerik Müzigi (http://www.youtube.com/watch?v=MvA7hBJ7yE0)

koju na Novoj naravno nećeš čuti :rolleyes:

Imran
17.08.2012., 12:17
Vjerojatno će ići u jesensku shemu :ne zna:

Bitaka
17.08.2012., 16:28
da i ja se slažem ,glazba mi se dopala ,to me na prvu privuklo :eek:
pa pogledat ću ,ako bude ok ,nastavit ću sa gledanjem:rolleyes: a ako ne, adio.....

monimalu
17.08.2012., 20:53
Na prvu mi nije nesto.. :ne zna:
Özgü Namal je dobra glumica, ali me se ostatak ekipe nije nesto pretjerano dojmio.

Amelie
18.08.2012., 01:16
Ne znam, ljudi hvale ovu seriju, u Srbiji i BiH je bila baš gledana . Pogledat ću 1 pa odlučit hoću li gledat il' ne :D

Prva polovina je skroz OK, onda počinju da ubacuju razne nebuloze i serija značajno pada, ja sam jedva dočekala kraj. Doduše, ni Pink nije pomogao seckanjem jedne epizode na 6 delova i promenama termina, kad se samo setim... :503:

mrvica 1234
18.08.2012., 18:59
serija je po romanu Orhana Kemala, romanopisca i dramatičara po kojem se zove i važna književna nagrada u turskoj. serija je išla petkom u turskoj i bila je dobro gledanost, gledanost joj je bila negdje u prosjeku 30% i bila je u prvih 10 epizoda po gledanosti 2010,2011 kad se prikazivala. radnja je u 50/60 godinama i navodno se dosta pazilo da sve bude autentično.

Amelie tipična boljka svih turskih serija, zbog velikog broja epizoda, obično u drugoj sezoni kad im više nije toliko bitna gledanost, u prvoj se još pazi jer o gledanosti ovisi da li će biti druge sezone ili ne, stave u seriju svega i svačega, neki put samo da popune minutažu.

ZLATNI
20.08.2012., 12:48
Polja nade od petka 24.kolovoza u 18:05

lika daroš
30.08.2012., 12:27
odlična serija, pratit ću je kad god budem mogla.

kandy7
30.08.2012., 18:26
Prva polovina je skroz OK, onda počinju da ubacuju razne nebuloze i serija značajno pada, ja sam jedva dočekala kraj. Doduše, ni Pink nije pomogao seckanjem jedne epizode na 6 delova i promenama termina, kad se samo setim... :503:

meni je serija zasad dosta dobra tako da me malo razočaralo ovo što kažeš da druga polovina nije na nivou :ne zna:

zanimljivija mi je od Sulejmana :ne zna:

Loreanna
30.08.2012., 21:38
Zasad mi je serija skroz dobra, samo na živce ide rezuckanje bez ikakvog reda i smisla.. :rolleyes:

Loreanna
03.09.2012., 23:07
Gdje se mogu pogledati već prikazani nastavci, ali na latinici?

mudrasova
04.09.2012., 19:45
Seriju sam odgledala u cjelosti i mogu samo reci da je odlicna/i to svih 70 originalnih epizoda/.Zaista nema propusta,vrhunski odradjena,napta,iritantna.tuzna....Ko cijeni kvalitet,ovde ce ga pronaci.

ribica0903
04.09.2012., 21:31
Evo i ja se prijavljujem na ovu temu.
Serija obećava i to puno.
Šteta što su je gurnuli u ovaj termin, čini mi se da im inače podcjenjivanje nekih serija ide od ruke.
Ovo što vidim za sada kvalitetnije od Sulje.
Volim što Turci u pojednim serijama imaju do krajnosti iskarikirane likove pa onda to daje dozu humora, odnosno razbija težinu samog događaja.
Sviđa mi prikaz ovih ogromnih razlika u društvu, sviđa mi se i složenost likova, a i glavni ženski lik mi je za sada po volji.
Ako mi vrijeme i termin bude odgovarao mislim da ću redovno pratiti.
Ako tko zna, jesu li možda Ece i Melek scenaristice jer onda znam da mogu očekivati tužan i tragičan kraj.:504:

moriturite
04.09.2012., 21:36
Ako tko zna, jesu li možda Ece i Melek scenaristice jer onda znam da mogu očekivati tužan i tragičan kraj.:504:

A joj šta nam napraviše te Ece i Melek:lol: Ostaviše žene istraumatizirane gledatelje na svim stranama.:rofl: No ovaj put, koliko je meni poznato, scenaristice nisu njih dvije.

kandy7
05.09.2012., 16:17
Gdje se mogu pogledati već prikazani nastavci, ali na latinici?

na wikiju (http://en.wikipedia.org/wiki/Han%C4%B1m%C4%B1n_%C3%87iftli%C4%9Fi_%28TV_series% 29)piše da je scenarist Zülküf Yücel

serija me zaista oduševila, dijalozi su super, radnja je super, jedva čekam sljedeći nastavak :)
ima i dosta težine, serija je ozbiljna što mi se baš sviđa :)

ribica0903
05.09.2012., 18:31
Današnja epizoda mi je prebrzo završila, ja sam očekivala neko razrješenje situacije, ali Turci ko' Turci oduuuugovlače. Volim ovakav borbeni tip ženskica, ide na sve ili ništa i tu nema kompromisa.
Nije joj gazda baš nešto, ali po najavama i sličicama iz najava kužim da će se to završiti s gazdom.
Ovaj klaun od netjaka zaslužuje debelo spuštanje na zemlju.
Sviđa mi se "gazdarica" odnosno sestra od gazde, nisam zapamtila ime, prvo mi se sviđaju sve hlače koje nosi sa onim žaketićima. A čini mi se da tu bude neke kemije sa šoferom, hm.:confused:
Nije mi jasno, ako im je ono nećak, pa gdje su mu onda roditelji trebali bi biti majka ili otac brat ili sestra ovom nedonošćetu. By the way tip odlično glumi.

Danas gledam brata od Gulu kako je izvalio donju usnu kao ladicu dok je prićao s ovim nećakom, ne znam može li se ono baš onako odglumiti ( ličio mi na orangutana) ili je to njemu priorodno stanje.

Loreanna
05.09.2012., 22:08
2 nastavka sam propustila, jel mi netko može reći kako je od oštrog protivljenja braku s Ramazanom došlo do useljenja u njegovu kuću?

S.N.O.B
05.09.2012., 22:12
2 nastavka sam propustila, jel mi netko može reći kako je od oštrog protivljenja braku s Ramazanom došlo do useljenja u njegovu kuću?

Imaš ovdje, djevojka postavlja ep http://www.youtube.com/user/Vekifan?feature=g-all-u

ribica0903
05.09.2012., 22:15

Kuhinja onog brice očalinka, natjerao je njenu majku da pomisli kako će je otac ubiti i da je jedini način otići Kemalu u zatvor i reći mu da se mora odreći Gule jer joj tako spašava život. On joj šalje pismo u kojem joj govori kako je gotovo među njima, ona dolazi u zatvor po odgovor zašto, on ponavlja zato i odlazi, ona pada u nesvijest i od onda joj nije do života .
Jesam li bila kratka i jesi li što shvatila??:ne zna::rofl:

Xavi-8
06.09.2012., 10:35
Meni se serija sviđa.
Gulu mi je tako životna.Podsjeca me na mene, inatna i tvrdoglava kao ja :lol:
Nastavljam gledati dalje..
Navijam za Gulu i Muzafer beya :cerek:
Ramazan (ko jos normalan daje djetetu ima Ramazan) :bljak: :bljak:
Babo i brat također :Snajper: :Snajper:

baby-deluxx
06.09.2012., 18:01
Serija mi je preeeedobra, čitala sam na sapunice.net pa otprilike znam kaj ce se događat, al zanima me samo dal ce na kraju biti Gulu i Kemal zajedno?? jer znam da ce ga zamrzit ovo ono pa me to jako zanimaaa, dal zna itko??

peggy-nely
06.09.2012., 18:07
Seriju sam odgledala u cjelosti i mogu samo reci da je odlicna/i to svih 70 originalnih epizoda/.Zaista nema propusta,vrhunski odradjena,napta,iritantna.tuzna....Ko cijeni kvalitet,ovde ce ga pronaci.

Jel mi možeš pretty please napisati na PP kako serija završava?

ribica0903
06.09.2012., 18:12
Nisam mislila spojlat, ali kada ga danas ubiše, moram ići vidjeti je li preživio?

Inače, pretpostavljam da se sprema udaja za gazdu, ali on mi nikako nije legao, bolji mi je i karakterniji njegov partner ( ne znam je li oženjen?).:ne zna:

mrvica 1234
06.09.2012., 20:16
serija je prema romanu pisca orhana kemala, a njegovi završeci, su tako, tako,nema klasični happy end.

ribica0903
06.09.2012., 21:34
serija je prema romanu pisca orhana kemala, a njegovi završeci, su tako, tako,nema klasični happy end.

Ama, Mrvice1234 kako "tako, tako"??

Ja priznajem happy end, Melek i Ece cry end, i sad ti dodaš nekakav so,so end.
Pa ne može tako.:confused:

Amelie
07.09.2012., 13:01
Nije mi jasno, ako im je ono nećak, pa gdje su mu onda roditelji trebali bi biti majka ili otac brat ili sestra ovom nedonošćetu. By the way tip odlično glumi.

Roditelji su mu umrli, on je sin Muzaferove i Halidine sestre. Biće kasnije još nešto više o njegovom poreklu.

baby-deluxx
07.09.2012., 17:53
Kako mene živcira ona njihova sluškinja, aaaaa :504: drži se ko gazdarice kuće :rolleyes:

Loreanna
07.09.2012., 22:23
Imaš ovdje, djevojka postavlja ep http://www.youtube.com/user/Vekifan?feature=g-all-u

Tnx :mig:

Kuhinja onog brice očalinka, natjerao je njenu majku da pomisli kako će je otac ubiti i da je jedini način otići Kemalu u zatvor i reći mu da se mora odreći Gule jer joj tako spašava život. On joj šalje pismo u kojem joj govori kako je gotovo među njima, ona dolazi u zatvor po odgovor zašto, on ponavlja zato i odlazi, ona pada u nesvijest i od onda joj nije do života .
Jesam li bila kratka i jesi li što shvatila??:ne zna::rofl:

Jesam, to onda objašnjava i njegovo današnje ponašanje u bolnici..

Btw, super mi je ona scena kada u stilu Zgodne žene u crvenom prolazi ulicom.. Doduše, i dalje hoda ko seljančica, ali baš mi je ispalo nekako simpatično :cerek:

kandy7
07.09.2012., 23:26
Kako mene živcira ona njihova sluškinja, aaaaa :504: drži se ko gazdarice kuće :rolleyes:

to je takav lik, glumica ga super glumi, inače svi dobro glume :)

jeste li primijetili da su u 1.ep. na novinama stavili sliku Tita :rofl:
skroz na početku 0:54min (http://www.natabanu.com/serija/nasledje-jedne-dame/14954-nasledje-jedne-dame-epizoda-1.html)

http://i953.photobucket.com/albums/ae12/cocconuty/tito.jpg

Xavi-8
08.09.2012., 11:09
Ja bih pola ove serije pobila :Snajper: :mad:

Sta Kemal sada glumi.Koji mu je đavo? osuđuje je jer je otisla na imanje.Glupan, sam ju je nogirao putem pisma.Sta je mislio da ce ga ona cekati i dopustati da se otac izivljava nad njom.
Dobro mu je rekla jucer u bolnici: Ja sam bila spremna ici sa tobom, cak i ako je na kraju tog puta bila smrt. Ti si odustao od mene.
Ne znam koji se đavo sada ljuti :ne zna:

Gulu i Muzafer :cerek:

Onog oca i brijaca bih tako tukla da to nije moguce :503::504: :Snajper:

long_time_for_U
08.09.2012., 11:58
Moze i meni kraj na pp ako nije problem... :)

cincamarinca2
11.09.2012., 08:03
evo i mene, pozdrav svima :w

na početku serije mi se nije dopalo ponašanje oca i brata prema gulu , pa sam odustala od gledanja, ali sam naišla jedan dan ponovno i , evo me ovdje.
gazda nije nešto , ali se gulu sviđa, jučer je pokazala ljubomoru na pokojnu ženu, a ne vidi što živa priležnica radi, ode "čarolija" u kriva usta, a i ovako je već lud za vlasnicom kose.

ribica0903
11.09.2012., 12:00
Nisam jučer gledala, zadnja mi je scena bila šetnja u crvenoj haljinici prošli petak. Ah, što ćete ovo je stvarno nezgodno vrijeme za serije, barem meni.
Ako netko može ukratko, a ja ću malo prošvrljati internetskim bespućima.

Ovakvih samostalnih "borilica" ( moj izmišljeni sinonim za žensku samostalnost i borbenost) kroz život je teško naći, žene su obično jako pragmatične i zauzimaju najlakšu poziciju, izgleda da će i ona.

Soul sister
11.09.2012., 18:44
skroz na početku 0:54min (http://www.natabanu.com/serija/nasledje-jedne-dame/14954-nasledje-jedne-dame-epizoda-1.html)
Na ovu seriju slučajno sam naletjela, a sad mi je još draža. :cerek: :D

Ja sam pokušala ponešto upratiti na netu, ali nisam baš uspjela. Čini mi se da je serija dobra, vidi se da je rađena po knjizi (za razliku od mnogih sapunica), a ne bih je ni počela gledati da nisam slučajno naletjela na scenu u kojoj je Gulu namlatila Ramazana. :D :rofl:

Muzafer mi je jako šarmantan, ali ne vjerujem da ću baš pratiti - serije nisu za mene.

baby-deluxx
11.09.2012., 19:09
Jooooj nisam dns stigla gledat, samo sam pročitala na sapunice.net da je Gulu otišla sa imanja, al ne kuzim zasto?? Jel neko gledao pa da mi samo kaže šta je to Halide zamutila da ju potjerala :confused:

teuta.luburic
11.09.2012., 20:10
to je takav lik, glumica ga super glumi, inače svi dobro glume :)

http://i953.photobucket.com/albums/ae12/cocconuty/tito.jpg

to sam odmah zamjetila :lol:...

i serija mi je baš ok , volim onakve borbene žene ...

cincamarinca2
12.09.2012., 06:22
Jooooj nisam dns stigla gledat, samo sam pročitala na sapunice.net da je Gulu otišla sa imanja, al ne kuzim zasto?? Jel neko gledao pa da mi samo kaže šta je to Halide zamutila da ju potjerala :confused:

halide je smislila otmicu i pomogla ramazanu u izvedbi, dala je ramazanu kloroform da stavi na nos gulu dok je spavala i tako uspavanu strpa u auto i odveze u istanbul, ali je ramazan zbog policije na cesti odvezao u ljetnikovac i tamo svezao.

baš mi je zgodno vidjeti kad prepametnim gazdaricama sluškinje zagorčavaju život, halide je udaljila gulu, a ostala joj je zmija u njedrima.

baby-deluxx
12.09.2012., 10:28
halide je smislila otmicu i pomogla ramazanu u izvedbi, dala je ramazanu kloroform da stavi na nos gulu dok je spavala i tako uspavanu strpa u auto i odveze u istanbul, ali je ramazan zbog policije na cesti odvezao u ljetnikovac i tamo svezao.

baš mi je zgodno vidjeti kad prepametnim gazdaricama sluškinje zagorčavaju život, halide je udaljila gulu, a ostala joj je zmija u njedrima.

Da baš, slažem se u potpunosti -.- btw, fala ti na informaciji :)

cincamarinca2
13.09.2012., 13:25
baš mi je žao zbog nekoliko stvari:
rani termin serije pa gleda mali broj ljudi
epizoda kratko traje pa se radnja rastegne u nekoliko epizoda jedan događaj
što malo ljudi komentira

ja sam jučer vidjela same gluposti, donio ramazan naramak drva, a tko će ložiti? gulu je sama i zavezana, a on baulja naokolo; uzima haljinu iz ormara ( naglasak na samo haljinu) i trpa u košaru sa hranom, uglavnom vidim flekavu haljinu; nevjerojatna je nada u gulu da će dohvatiti nož zaboden u kruh onako zavezana za stolac.
onog hafiza- ili kako već- sam jedva prepoznala kad je preobukao onu svoju haljinu- kakva je to roba? znade li itko? nekad davno su svi spavali u nekakvim sličnim košuljama, ali ovaj nosi to po danu.

rozzza
13.09.2012., 14:33
seriju sam odgledala prošle godine na pinku-bih
odlična je!:top:

long_time_for_U
14.09.2012., 13:16
Ne znam da li sam jedina kojoj je zapravo zao Ramazana, on je cijeli zivot u sjeni ujaka i svih oko sebe, neprestano vrijedan i ponizavan, ispao je takav kakav je ali u sustini nije toliko zao, to je pokazao jucer kada je Gulu nakon onih njenih rijeci ipak vratio kuci, a i dalo se primjetiti koliko ga je pogodilo kad mu je bacila vjenčanicu kroz prozor deruci se i vrijedajuci ga... mislim da je kod njega uvelike problem sto su mu roditelji (pretpostavljam) umrli pa nikad nije imao pravi odgoj i primjer u zivotu, ali treba mu dait priliku jer mi ne djeluje bas kao oni klasičn,i pokvareni do srzi, negativci...

fanny7
14.09.2012., 13:49
Seriju sam počela pratiti zato što je u dobrom terminu (kad pijem poslijepodnevnu kavu) i zato što se događa u vrijeme koje još nije obrađeno u turskim serijama, koje su dosad prikazivane.
U svakom slučaju, bolja je od "Kismeta" :D

baby-deluxx
15.09.2012., 14:46
Ma joooj mene je jučer totalno izivciralo kad je M dao haljinu od pokojne žene Gulu da ju obuće :rolleyes: Odma mi je proletilo kroz glavu kak bi se ja osjećala da mi neko tak dođe, i indiretno mi pokazuje da sam nečija zamjena, ma daj fak of :kava:

long_time_for_U
15.09.2012., 22:02
Meni je ta scena bila onako malo freaky, kao da je lik skroz skrenuo, a i njen pogled je to govorio.. Bit ce da mu je ta nesreca stvarno tesko pala i da mu od tada nisu sve na broju, a sad kad se opet sve pokrenulo to je izaslo na vidjelo, ok ne kazem da je lik skroz lud ali nije bas ni sav svoj...

fanny7
16.09.2012., 18:30
Ja sam baš mislila da će odbiti zelenu haljinu :confused:
Ali nije. Ajde barem nešto, ove turske serije nisu tako predvidive kao latino sapunice :ne zna:

Inače, detalji poput Behijine sobe, portreta, haljina, stola s ladicom i pismima, podsjetili su me na crno-bijeli filmski klasik "Rebecca"...

cincamarinca2
17.09.2012., 07:04
Ne znam da li sam jedina kojoj je zapravo zao Ramazana, on je cijeli zivot u sjeni ujaka i svih oko sebe, neprestano vrijedan i ponizavan, ispao je takav kakav je ali u sustini nije toliko zao, to je pokazao jucer kada je Gulu nakon onih njenih rijeci ipak vratio kuci, a i dalo se primjetiti koliko ga je pogodilo kad mu je bacila vjenčanicu kroz prozor deruci se i vrijedajuci ga... mislim da je kod njega uvelike problem sto su mu roditelji (pretpostavljam) umrli pa nikad nije imao pravi odgoj i primjer u zivotu, ali treba mu dait priliku jer mi ne djeluje bas kao oni klasičn,i pokvareni do srzi, negativci...

nisi jedina, nije njegova ideja bila da otme gulu, a zašto je poslušao :ne zna:, važno da joj nije učinio ništa- fizički mislim, koji bi je negativac vratio kući? pokajnički primio batine? zapravo je snosio odgovornost, a draga seka i dalje laže, mulja, petlja i zapravo namjerno nanosi bol gulu sa pričama o pokojnoj ženi.

Ma joooj mene je jučer totalno izivciralo kad je M dao haljinu od pokojne žene Gulu da ju obuće :rolleyes: Odma mi je proletilo kroz glavu kak bi se ja osjećala da mi neko tak dođe, i indiretno mi pokazuje da sam nečija zamjena, ma daj fak of :kava:

tako sam si i ja razmišljala, zbog tog mi je jako pao u očima i sada od njega svašta očekujem, nekako sam mislila da se stvarno zaljubio u njenu ljepotu, mladost, živost, pa on je čovjek u godinama kada bi trebao to znati cijeniti.zelena haljina je greška na čisto lijepom početku.

kandy7
17.09.2012., 23:08
Na ovu seriju slučajno sam naletjela, a sad mi je još draža. :cerek: :D

Ja sam pokušala ponešto upratiti na netu, ali nisam baš uspjela. Čini mi se da je serija dobra, vidi se da je rađena po knjizi (za razliku od mnogih sapunica), a ne bih je ni počela gledati da nisam slučajno naletjela na scenu u kojoj je Gulu namlatila Ramazana. :D :rofl:

Muzafer mi je jako šarmantan, ali ne vjerujem da ću baš pratiti - serije nisu za mene.

šteta, serija je skroz dobra :top:

i meni je žao Ramazana što ga je snašla takva sudbina da raste u stričevoj sjeni i još se čini da nije baš pametan, jadnik :ne zna:

zanimljivo je da je ovde skroz drugačija situacija nego u Ask-i memnu gdje je nećak bio puuuuno zanimljiviji od strica :cerek:

bende
18.09.2012., 21:51
Da se pridružim.
Gledam seriju od početka. Nije loša. Glumci vrlo dobri (Rešit,Kabak, Đemšir)i. Kao da gledam kazališnu predstavu. Po meni najbolji je nećak Ramazan. On u glumi daje sve od sebe, a kao lik je interesantan, nekad zao, nekad lukav,osvetoljubiv, a najviše slabić.
Ujak Muzafer čudan, iznenađuje. Vrlo šarmantan i odjednom nasilnik. Olako dijeli
šamare i batine. Bojim se da bi i Gulu mogla to okusiti. Previše želi i previše joj je stalo da bude gospođa.
Sestra Halide, zloća. Možda je to samo posljedica nekih trauma od prije? Ipak joj se teško može oprostiti ovakvo ponašanje, laži, podmetanje i nesnošljivost . Da li ona uopće voli svog brata?

ribica0903
18.09.2012., 23:01
Evo moram dati i prvu kritiku.
Smeta mi malo preglumljivanje, ako shvaćate što hoću reći. Znam da je to radi pojačavnja nekih likova, ali mi je malo too much, pogotovo ekipa iz birtije, brico, ćaća i brat, kao i onaj fake hodža.
Netjak je najkompleksniji lik i za sada mi je zanimljiv.

cincamarinca2
19.09.2012., 06:43
ja ne znam što da mislim, činilo mi se da se gulu zaljubila jer je pokazala veliku dozu ljubomore na pokojnu ženu, a opet, ponijelo ju je bogatstvo, izlasci, oblekica- što je razumljivo, a sada, kad je kemal izašao iz zatvora - skroz je odsutna, sada ju je ponio put u pariz, znači, nije ljubav :ne zna:
glumac koji glumi ramazana mi je simpa, lijepo nosi ulogu, prirodan.
halide je zloća, ali nije zaslužila pljusku, po mom skromom mišljenju.
muzafer pokazuje više lica, može biti okrutan, a može biti i zaljubljeno mače, drago mi je da razmišlja o postupcima, kad već ne unaprijed, onda barem unatrag. da je razmislio unaprijed, nikada ne bi davao isti prsten dvijema ženama, uništavanje stvari pokojne žene je bilo barbarski, ali opet tako moćno, muški i dalo je rezultate.

long_time_for_U
19.09.2012., 11:14
Meni je također Ramazan zasad najbolji i u glumi a i kao lik je interesantan. Što se tiče Muzafera, previše mi je kompulzivan i baš to što ste i vi spomenuli nikad se ne zna kako će reagirati, a to mi se ne sviđa. Na njega se očito ne može osloniti i sve mi se čini da ni Gulu neće sve ići glatko s njim. A što se nje tiče ja je donekle shvaćam jer baš i nije imala nekog izbora voljela ne voljela Muzafera on joj je jedina donekle dobra opcija koja joj je bila preostala, nakon što je doma bila redovito premlaćivana i prisilno prodata Ramazanu kojeg ne podnosi, a i usput "izdana" od strane Kemala, jedini kojemu se mogla okrenut je Muzafer, on je moćan, bogat i donekle će se moći "probiti" uz njega, a i vratit milo za drago svima redom koji su joj zagorčavali život.. Meni je osobno samo žao što je Kemal ispao jadnik kad je odustao od nje, makar mu je ona rekla da je spremna i umrijet za njega, mislim u neku ruku shvaćam da je tako postupio da ju zaštiti ali fali mu karaktera, nije loš - poštenjak je i pomoć će kad treba ali malo mi je slabić.. :ne zna:

Xavi-8
19.09.2012., 11:49
Ja sam odgledala cijelu seriju i sve mi se sviđa.
Spojlati ne smijem to znam.
Samo cu reci da je meni Gulu najveca tragicarka ove serije.
O tom po tom.

Meni je Muzafer bey isto veliki tragicar.
Okruzen izdajnicima :kava:
Krivi se za ono sto se desilo njegovoj zeni.
Zeli vratiti vrijeme, ali ono se ne moze vratiti.
Sviđa mi se kod njega sto nije kukavica.
Sto se bori za ono sto zeli.
Sto ne odustaje.
Kemal nije takav.
On je kukavica.
odustao je od nje, a ona je bila spremna umrijeti zbog njega.
Ljubav svakako ne nestaje i ne prestaje preko noci, ali i ne traje vjecno.
Svako srce ce zadrhtati, prije ili kasnije, za nekim drugim.
:hekla:

bende
19.09.2012., 12:09
Prilično se slažemo u mišljenjima. Za sada.
Muzafer je, da bi dokazao Gulu da je voli, izbacio sve Behijine stvari kroz prozor, kao rješava se svega što ga podsjeća na nju, ali da li je Behije izbacio iz glave i iz srca.
Kemal je meni za sada bezličan lik, sa onim svojim pogledom malo mračan, a prema Gulu bez strasti.
Kako će Gulu sa njima obojicom?

bende
19.09.2012., 12:14
Halide je zaslužila pljusku, ali ju brat ipak nije trebao ošamariti. To samo pokazuje
koliko je po prirodi agresivan. Možda je i takvo ponašanje posljedica trauma, a sve skupa prerano je za konačan sud. Život je pun iznenađenja.

Soul sister
19.09.2012., 13:52
šteta, serija je skroz dobra :top:

Samo da prijavim - ipak je gledam. :D

Počinje neposredno nakon mog dolaska s posla, tako da se pomalo vrtim po kući (taman dok traju reklame), a serija završava otprilike u vrijeme kad počinju neke moje druge obaveze. Šteta bi bilo da je propustim kad je vrijeme prikazivanja idealno.

Sviđa mi se i dalje, djeluje mi realno, nema previše preuveličavanja, a slažem se s većinom - Ramazan najbolje glumi.

Muzafer mi je pao u očima ošamarivši sestru, nisam očekivala toliku dozu agresivnosti od njega.

Može li mi neko reći koliko epizoda ima?

bende
19.09.2012., 15:57
Soul sisterdrago nam je da nastavljaš gledati seriju.
To ti dođe kao lagano opuštanje od obaveza i priprema za nove.

O Gulu nisam ništa rekla. Glumica je lijepa u detaljima. Predivne usne, zubi,
kosa. Nije pretjerano damski tip (kao Halide) pa je dobro odabrana za ulogu.
Koliko god Gulu bila samosvjesna (rijetkost za ono vrijeme i Tursku) ipak je
malko lakomisleno prebrzo pristala na brak. Muzafer ju je brzo kupio.

Preglumljivanje kod nekih glumaca svojstveno je teatru, ali tu serija dobiva
na kvaliteti.

bende
20.09.2012., 10:39
Bilo je ovo gorko evet za sve. Osim za Gulinu
familiju koja se nada boljem položaju i prije svega parama.

kandy7
20.09.2012., 15:30
Da se pridružim.
Gledam seriju od početka. Nije loša. Glumci vrlo dobri (Rešit,Kabak, Đemšir)i. Kao da gledam kazališnu predstavu. Po meni najbolji je nećak Ramazan. On u glumi daje sve od sebe, a kao lik je interesantan, nekad zao, nekad lukav,osvetoljubiv, a najviše slabić.
Ujak Muzafer čudan, iznenađuje. Vrlo šarmantan i odjednom nasilnik. Olako dijeli
šamare i batine. Bojim se da bi i Gulu mogla to okusiti. Previše želi i previše joj je stalo da bude gospođa.
Sestra Halide, zloća. Možda je to samo posljedica nekih trauma od prije? Ipak joj se teško može oprostiti ovakvo ponašanje, laži, podmetanje i nesnošljivost . Da li ona uopće voli svog brata?

slažem se sa svim napisanim
Ramazan je zbilja nevjerovatan, glumi jako dobro :top:

ja ne znam što da mislim, činilo mi se da se gulu zaljubila jer je pokazala veliku dozu ljubomore na pokojnu ženu, a opet, ponijelo ju je bogatstvo, izlasci, oblekica- što je razumljivo, a sada, kad je kemal izašao iz zatvora - skroz je odsutna, sada ju je ponio put u pariz, znači, nije ljubav :ne zna:
glumac koji glumi ramazana mi je simpa, lijepo nosi ulogu, prirodan.
halide je zloća, ali nije zaslužila pljusku, po mom skromom mišljenju.
muzafer pokazuje više lica, može biti okrutan, a može biti i zaljubljeno mače, drago mi je da razmišlja o postupcima, kad već ne unaprijed, onda barem unatrag. da je razmislio unaprijed, nikada ne bi davao isti prsten dvijema ženama, uništavanje stvari pokojne žene je bilo barbarski, ali opet tako moćno, muški i dalo je rezultate.

ona još uvijek voli Kemala ali okolnosti su je odvojile od njega, bolje i Muzafer nego sebični otac i brat :ne zna:

Samo da prijavim - ipak je gledam. :D
...
Može li mi neko reći koliko epizoda ima?
super :)
originalnih epizoda ima 70, a rascjepkanih na Novoj 140

Bilo je ovo gorko evet za sve. Osim za Gulinu
familiju koja se nada boljem položaju i prije svega parama.

Gulu je rekla svojoj majčici da će s njom popiti još mnogo kava, 'nasamo', što znači da ostatak obitelji neće pristupiti farmi, bar se nadam :)

cincamarinca2
21.09.2012., 06:38
primijetila sam već nekoliko puta u turskim serijama da prva bračna noć nije klasična, znate na što mislim, uvijek se događa nešto baš tada.sad je naišao kemal, halide napravila scenu - gulu iskoristila situaciju. teško je lijegati bez ljubavi, dokle misli da će nalaziti izgovore?preskupo plaća status gazdarice, sama je izabrala između dva zla- groznog oca i brata i brak bez ljubavi.
halide bi preselila sa imanja, skandal na svadbi, podvođenje bivše zaručnice, očito je to samo početak, ja ne bi imala toliko strpljenja, baš me zanima što tako jako povezuje brata i sestru da on to podnosi.
đemšir, brico i hamza :rigo:

ribica0903
21.09.2012., 07:43
Soul sisterdrago nam je da nastavljaš gledati seriju.
To ti dođe kao lagano opuštanje od obaveza i priprema za nove.

O Gulu nisam ništa rekla. Glumica je lijepa u detaljima. Predivne usne, zubi,
kosa. Nije pretjerano damski tip (kao Halide) pa je dobro odabrana za ulogu.
Koliko god Gulu bila samosvjesna (rijetkost za ono vrijeme i Tursku) ipak je
malko lakomisleno prebrzo pristala na brak. Muzafer ju je brzo kupio.

Preglumljivanje kod nekih glumaca svojstveno je teatru, ali tu serija dobiva
na kvaliteti.
Točno taj osjećaj i ja imam, kao da sam u teatru, dobro glume istina svi i Đemšir i onaj brico, pa i brat, kuhinjske sluškinje, onaj lažni hodža, nisam upamtila sva imena za sada, ali je definitivno Ramazan najbolji.
Gulu dobro glumi seljančicu, od razbacanog hoda do intonacije glasa, nekontrolirana u svemu i pretpostavljam da će tijekom serije postajati veća dama i da će se sve te osobine promijeniti odnosno izbrusiti.

bende
21.09.2012., 08:26
U jednom postu sam napisala kako je Halide u usporedbi sa Gulu damski tip.
Pa na svadbi je ispala prava dama. Onda ju je stvarno netko trebao ošamariti.
Zato je drugi dan dobila kantu vode. Jesam se nasmijala. Al ni kanta neće ništa
promijeniti. Jel se to meni čini da između nje i šoferbeja frcaju iskrice?

Gulu je prospavala prvu bračnu noć, a Kemal prekopao pola njive. Ima on viška energije. Kakva je to ljubav kad mu je prijatelj trebao reći da se potrudi oko
Gulu ako je ne želi izgubiti zauvijek.

Ako Gulu postane dama tek tada joj nitko ništa neće moći.
Muzafer uz svu svoju, na ispade, nasilnu prirodu ima dosta strpljenja
sa Gulu.
Javljaju se novi likovi pa će tek sad početi pravi zaplet.

baby-deluxx
21.09.2012., 11:48
Jel mi može neko reci sta se jucer dogodilo??? opet na Sapunicama nisam nis skuzila, aaaa :503: a koliko vidim bilo nekaj napetooo

cincamarinca2
21.09.2012., 13:05
Jel mi može neko reci sta se jucer dogodilo??? opet na Sapunicama nisam nis skuzila, aaaa :503: a koliko vidim bilo nekaj napetooo

jučer se pojavila muzaferova bivša zaručnica sa kojom se razišao kad se pojavila behije, seka je naštimala dramatičan susret koji je uzrokovao razdvojeno spavanje navečer.pojavio se kemal i dogovorio viđenje sa gulu, sutra u 14 sati u nekoj njima znanoj kućici, rekla je da neće doći, ja sumnjam.
šofer je slučajno zalio vodom seku kad je prao auto, btw i meni su se učinile iskrice, možda su si u RL nešto :rofl:

long_time_for_U
21.09.2012., 21:57
Ne znam je li do mene, ali stalno čekam da se nešto desi, da bude neki zaplet, zaokret, bilo što da radnja bude malo napetija. Ovako mi je sve nekako monotono postalo od one otmice.. :ne zna:

baby-deluxx
21.09.2012., 22:05
jučer se pojavila muzaferova bivša zaručnica sa kojom se razišao kad se pojavila behije, seka je naštimala dramatičan susret koji je uzrokovao razdvojeno spavanje navečer.pojavio se kemal i dogovorio viđenje sa gulu, sutra u 14 sati u nekoj njima znanoj kućici, rekla je da neće doći, ja sumnjam.
šofer je slučajno zalio vodom seku kad je prao auto, btw i meni su se učinile iskrice, možda su si u RL nešto :rofl:

Ahaaa zato je danas dao otkaz, a ja brijala da je to samo naštimao tak,da bi se Kemal onda mogao zaposliti umjesto njega....btw, fala puno :top:

bende
23.09.2012., 16:36
long_time

Ako je do tebe onda je i do mene taj osjećaj da je radnja
spora i koliko god iščekujemo nove događaje, oni se
ipak odvijaju. Samo nisu toliko dramatično naglašeni da bi
napeto iščekivali novu epizodu.
U ovoj seriji izgleda naglasak je na likovima i glumi i u
zadnjoj epizodi jako mi je nedostajao Ramazan. Zanima me
u kojem smjeru će ići njegov lik.
Imali smo priliku gledati tursku seriju u kojoj je polovica bila
skoro pa dosadna, a druga polovica učinila da je nikad ne
zaboravimo. I opet je gluma i odnos likova bio taj koji nas je
osvojio.

kandy7
23.09.2012., 22:34

na Novoj tv (http://novatv.dnevnik.hr/clanak/poljanade/glavni-glumac-polja-nade-uz-bok-monici-belluci-i-beren-saat.html) piše da su Kemal i Halide imali vezu privatno za vrijeme snimanja, a sad koliko je to točno ne znam, Nova TV je pisala dosta netočnih informacija u vezi Beren tako da :ne zna:

cincamarinca2
24.09.2012., 06:26
meni se čini da je osnovni problem što epizode prekratko traju, tako da se neki događaj razvuče po nekoliko epizoda i gubi se na doživljaju.
ovako nastaju svi problemi u vezama, tajne uništavaju sve. svi znamo da je u serijama jako bitna nevinost mladenke, ja sad više ne znam da li je brak konzumiran ili nije, kemal prijeti gulu sa nekakvim odlascima u vrijeme ručka, što se događalo ne znam, valjda to slijedi. muzafer, kao veliki zavodnik bi morao primijetiti stanje svoje mladenke, da li je samo prešutio? možda moramo pričekati. kemal se probudio, shvatio da voli , pa želi mučiti gulu, kakva je to ljubav? s druge strane gulu- dječje ideje, ne želi u francusku dok ne nauči jezik, mijenja ime, znam da je bila uskraćena u djetinjstvu, ali ideje :ne zna:

long_time_for_U
24.09.2012., 14:29
meni se čini da je osnovni problem što epizode prekratko traju, tako da se neki događaj razvuče po nekoliko epizoda i gubi se na doživljaju.
ovako nastaju svi problemi u vezama, tajne uništavaju sve. svi znamo da je u serijama jako bitna nevinost mladenke, ja sad više ne znam da li je brak konzumiran ili nije, kemal prijeti gulu sa nekakvim odlascima u vrijeme ručka, što se događalo ne znam, valjda to slijedi. muzafer, kao veliki zavodnik bi morao primijetiti stanje svoje mladenke, da li je samo prešutio? možda moramo pričekati. kemal se probudio, shvatio da voli , pa želi mučiti gulu, kakva je to ljubav? s druge strane gulu- dječje ideje, ne želi u francusku dok ne nauči jezik, mijenja ime, znam da je bila uskraćena u djetinjstvu, ali ideje :ne zna:

Slažem se, cijela epizoda ispadne čudno pola događaja ostane nepovezano, pola nejasno, u biti nema dosljednosti u radnji - pretpostavljam da je to zbog toga što nova tv na svoj način reže epizode pa sve ispadne blesavo ali opet kad pogledam da epizoda i traje duže, čini mi se da bih samo čekala kad će završit jer se nekako gube u nebitnim stvarima, previše otežu već na "početku"... :flop:

I da jedna manje bitna stvar, ali čisto me zanima od kud Kemal zna vozit? :D

cincamarinca2
25.09.2012., 07:14
Slažem se, cijela epizoda ispadne čudno pola događaja ostane nepovezano, pola nejasno, u biti nema dosljednosti u radnji - pretpostavljam da je to zbog toga što nova tv na svoj način reže epizode pa sve ispadne blesavo ali opet kad pogledam da epizoda i traje duže, čini mi se da bih samo čekala kad će završit jer se nekako gube u nebitnim stvarima, previše otežu već na "početku"... :flop:

I da jedna manje bitna stvar, ali čisto me zanima od kud Kemal zna vozit? :D

ja nudim odgovor, ne znam da li je točan,ali je puno dečki naučilo voziti u vrijeme odsluženja vojnog roka u vrijeme JNA.( znam da on nije bio u JNA :rofl:).
gulu mi je malo previše poletila, malo mi je pokondirena, pripisat ću to mladosti, ali u isto vrijeme zavodi muža ( zbog prisutnosti kemala) i onda ga u stilu iskusne žene otkanta na vratima sobe, jako me čudi što to muzafer trpi. može li mi netko reći : da li je brak konzumiran??????????? znam da jašem po toj temi, ali me baš zanima.

bende
25.09.2012., 09:59
Cincamarinca

Ne jašeš po temi, jer se i ja, od kad su se vjenčali pitam isto. Da li je brak uopće konzumiran,jer djeluju mi sve hladnije, kao već dugogodišnji bračni par. A scena,
"idemo mi mužiću malo u našu sobicu" pred Kemalom, već je skoro negdje viđena. Glumica mi je slaba u ovoj ulozi.
Da li je glumac koji glumi Kemala igrao u Kad lišće pada Lejlinog zaručnika? Ako ste gledale.
Ipak ima pritajene strasti u Kemalu.

Ponovo nije bilo Ramazana. Hoče li se on vratiti u seriju?

long_time_for_U
25.09.2012., 12:16
Cincamarinca

Ne jašeš po temi, jer se i ja, od kad su se vjenčali pitam isto. Da li je brak uopće konzumiran,jer djeluju mi sve hladnije, kao već dugogodišnji bračni par. A scena,
"idemo mi mužiću malo u našu sobicu" pred Kemalom, već je skoro negdje viđena. Glumica mi je slaba u ovoj ulozi.
Da li je glumac koji glumi Kemala igrao u Kad lišće pada Lejlinog zaručnika? Ako ste gledale.

Je on je glumio u lišću Lejlinog zaručnika.. A Ramazan će se vratiti, samo ne znam kad i kako.. Meni se Kemal nekako promjenio u facu, nemam pojma, kao da mi odjednom izgleda starije. :confused:

cincamarinca2
25.09.2012., 12:16
Cincamarinca

da glumio je zaručnika, djeluje mi beskrvno, a onda ona strastvenija scena :rofl:
meni isto fali ramazan, i on je bio u lišću, prijatelj iz zatvora od ševketa, zapravo u svakoj turskoj seriji postoje scene u zatvoru, čini mi se, barem koje sam ja gledala.

bende
25.09.2012., 15:51
Cincamarinca2

Hvala ti, ma nisam se mogla nikako sjetiti gdje sam gledala
Ramazana. Ali, dok mi je u lišću išao na živce ovdje me
oduševljava. Želim da se vrati.

bende
25.09.2012., 16:38
Da u većini serija ima scena u zatvoru. Iako je to nešto
što bi trebalo biti mučno za gledati ja sam se puno puta
dobro ismijala. Koja podbadanja. Tko kaže da Turci nemaju
smisla za humor.

long_time_for_U
25.09.2012., 19:16
Kako mi je zgodan Kemal sad ovako kad se sredio ko gospodin, jos kad se ovako bahati bas je dobarrr...:D Ako prestane u potpunosti bit papučar i ostane do kraja serije ovakav ja se necu zalit. :D:D

cincamarinca2
26.09.2012., 07:23
jučer mi je bila baš dobra epizoda.
halide baš i ne volim, ali mi je super što se i ona zabrinula za bratov seksualni život :rofl:znači da ne spavaju zajedno:ne zna:kad to čuje kemal, porast će mu krila do neba.kako to muzafer trpi? možda je povrijeđen na strateškom mjestu?ma nije, imao je priležnicu, onu iz kuhinje, ne znam kak se zove.
evo nam ramazana, baš dobro, i meni je ovdje puno bolji nego u lišću.
ovako upicanjeni kemal može proć kao maneken, gulu se nema čega sramiti, osim svog ponašanja, ah, ta mladost, naučit će......

bende
27.09.2012., 08:12
Konzumirali oni brak ili ne, to se iz njihovog ponašanja
neda naslutiti, a niti pokazuju želju da se to dogodi.
Ali je zato Muzafer počeo sa podsmjehivanjem, a Gulu
osjetila da joj u njegovoj familiji nije mjesto. Koliko god
mi je Gulu odbojna u ulozi gospođe, počinjem ju žaliti.
Muzafer i Halide jako su povezani kao brat i sestra.

Nije li Halide rekla da joj je otac ostavio kuću u vinogradu,
a ono ljetnikovac u šumi. Greška u prijevodu ili u samom
pisanju dijaloga. Dosta grešaka ima u montaži scena, previše
sjeckanja,krivog povezivanja prizora koji se nadovezuju,
što kvari užitak gledanja.

cincamarinca2
01.10.2012., 18:26
danas mi je opet bila dobra epizoda
riješena je misterija - konačno - juuuupiiiiiiii, eto što radi malo cuge, opuštanje i mala je dala :rofl:
gulizar, koja mustra, sve će ona saznati, zna žena što je život, najprije pouzdano zna da gulu ne da mužu ni blizu i zaključuje da njeno srce pripada drugom, malo poticaja od halide i već je na vratima kemalove mame, prava pametnica.
kad ne rade šake i šamari onda se vadi vatreno oružje, jako ratoborni ljudi, kakvi okrugli stolovi, dogovaranje, pregovaranje i sl.krv puste makar kao lažni samouki doktori, ramazan se nije baš pokazao u novoj karijeri :rofl:

bende
02.10.2012., 18:40
Bok curke,

Polako se vraćamo na temu.

Danas svašta zanimljivo.
Đemšir tuče ženu bez razloga, jer mora na nekom iskalit svoj bijes.
Dolazi "kakav otac, takav sin" i ponaša se kao da je to normalna
situacija. Umalo da ju i on ne udari.

Kabak i Ramazan. Scena super. Kabak kaže, dolazi ona moja, mislim
si koja bi te htjela, još veli Pakize, luda ženo, mislim ja, kad ono
samo gledanje kroz rupicu. Ona njegova ipak došla i dala mu po glavi.

Halide dobro glumi, al nekad se u sceni nepotrebno nasmije,
pogotovo kad razgovara sa Kemalom.

Gulu i Kemal bježe? Pitam se kako će to izvest? Želim nešto
nepredvidivo.

moriturite
02.10.2012., 22:23
Nažalost nisam na početku redovito pratila seriju pa mi sada vise 2 upitnika iznad glave:D Zašto Jilmaz onoliko mrzi Muzafera? I danas kad je Muzafer rekao Halide da ga je Jilmaz htio ubiti, kaže Halide da joj je drago da je prijavio policiji i da nije koristio "svoje metode" u rješavanju problema. Koje metode to inače koristi Muzafer? S obzirom da je poslao Jilmazu onu dvojicu, bit će da su te metode tipa "progutala ga crna noć" ili sam donijela pogrešan zaključak:ne zna:

Inače, nekako sumnjam da će se realizirati bijeg Kemala i Gulu sada kad joj je došla majka na imanje. Samo da se ne vrati onome nasilniku. Taj glumac je glumio i u Halil ile Menekse i istom žestinom mlatio ženu i kćer.

Postao mi je gušt gledati Ramazana. Bilo bi lijepo kad bi on na kraju završio s onom Pakize.

cincamarinca2
03.10.2012., 08:01
lijepo molim sadržaj od jučer, nisam stigla pogledati

ja ne navijam za kemala i gulu, nekako mi ne pristaju, propustili su svoju šansu, s ti ne mislim reći da joj muzafer pristaje, ali je to bio njen odabir

cincamarinca2
04.10.2012., 15:26
sada mi se nekako čini da je gulu postala serap sa razlogom. gulu je bila mlada zaljubljena djevojka, žrtva oca i brata, radila u tvornici , a bila bez ičega jer bi joj sve oteli, imala je samo puno nježne mladenačke ljubavi. serap ima cijelu situaciju sasvim drukčiju, novce, garderobu, kuću i.t.d. ALI brak s čovjekom kojeg možda samo zbog toga svega voli, ne zbog njega samoga.serap je ljubomorna, goropadna, bezobrazna, pokondirena tikva.jedino što mi se sviđa je otpor prema debilnome ocu i bratu.lijepo je kako se brine za mamu, ali ona situacija sa "bijegom" sa kemalom mi je odvratna.serap je dama po obleki. ali ne po postupcima. da sam ja na kemalovom mjesto, oženila bi halide njoj pod nosom pa da je onda vidim.nije mi halide nešto simpa, ali mi se čini da bi kemalu bilo dobro s njom, ljubav bi ju oplemenila.

bende
11.10.2012., 08:31
Dobro jutro društvance,

Koliko vidim već dugo nitko ne svraća na ove stranice. Pa ni ja.
Možda smo već zasićeni količinom serija, no ova Polja nade koja baš
nisu za prikovat za ekran, ugodna su za gledanje. Zbog izvrsne
glume, Halidine kreacije cvjetnih uzoraka me oduševljavaju,
brkatih mladića, lijepih žena i turobnog kraja u kojem ti ljudi
žive i bore se za svoje mjesto pod suncem. Kakav kraj takvi i
ljudi, grubi i teški, opuste se u svakom pogledu tek kad nešto
popiju.
Da se vidi tko je u tom kraju prvi i koga se treba bojati,
Muzaferova velebna palaća tu stoji, toliko čista, blistava i
skriva bezbroj tajni. Boli, želja, čežnja svih koji u njoj žive.
Gulu je evo konačno unijela tračak nade u Muzaferova
nesretan život i lijepo ih je vidjeti zajedno i nadam se njihovoj
sreći kad stigne dijete. Ali, uvijek postoji taj "ali" bez kojega
u njihovim životima ne može.
Nisam vidjela neke scene pa nisam razumijela da li Halide
govori istinu o Muzaferovoj prvoj ženi.

Ramazan i Hafiz unose malo veselja i smijeha u ovu tužnu
priču.

cincamarinca2
11.10.2012., 13:37
konačno de se netko oglasio, ispada da samo ja gledam seriju :ne zna:

meni muzafera bilo žao proteklih dana, što jedna bivša priležnica napravi, ljudi moji.gulu mi se sada više sviđa, nekako se smirila, sazorila. dobro da je naučila voziti auto, tko bi joj muža spasio?
ja sam jučer gledala zidove, mislim da u to doba nije bilo tapeta, da li su ukrašeni sa valjkovima koji imaju mustru?:ne zna:

muzaferova kuća mi izgleda kao maketa, previše je svijetla i odudara od prirode, kao od novonastalog tajkuna.

baby-deluxx
12.10.2012., 15:59
Bez brige, ima nas koji gledamo :mig:

kandy7
12.10.2012., 21:38
lijepo molim sadržaj od jučer, nisam stigla pogledati

ja ne navijam za kemala i gulu, nekako mi ne pristaju, propustili su svoju šansu, s ti ne mislim reći da joj muzafer pristaje, ali je to bio njen odabir

ja navijam za Gulu i Muzafera, i Kemala i Halide, bolje mi pašu :mig:

konačno de se netko oglasio, ispada da samo ja gledam seriju :ne zna:

tabiki da gledamo, canim :)

ona Gulizar je pravo čudovište :horor: kad će je već jednom istjerat :503:
bila mi je simpatična sa onim svojim stilom ponašanja, ali ovo što izvodi je zbilja grozno
ne znam ni kako Halide može unesrećivat brata a kao brine se za njega, prvu ženu mu je osakatila a sad mu misli ubit dijete, prestrašno
nadam se da Kemal neće otić daleko od zbivanja sad kad ga je Halide otkrila

bila je lijepa scena sa Ramazanom i njegovim pravim ocem,
u proteklim epizodama sam čak navijala da mu krene biznis sa Hafizom ili da nađu blago, nije pošteno da samo on ispašta što je oteo Gulu jer je to učinio praktički po nagovoru Halide i Jasina koji i dalje žive na farmi

bila mi je komična scena kad su Džemšir, Rešit i Hamza slavili što je Gulu trudna, onaj ples je nezaboravan, glumci su se skroz uživili :rofl: :)

Soul sister
13.10.2012., 14:20
Gledam i ja seriju, ali nemam običaj komentirati. One epizode koje preskočim, pogledam na netu, a nisam izdržala već gledam unaprijed. Serija je prekrasna, glumci su odlični, prikazan je baš život stanovnika Turske u tom vremenu, naprosto uživam. Nisam pobornica praćenja serija i skoro i da ne gledam televiziju, ali ova me serija obuzela kao neka lijepa, životna knjiga.

Zna li neko postoje li prevodi na hrvatski/srpski jezik ovih romana po kojima je snimljena serija?

Ako se neko sjeća knjiga Barbare Taylor Bradford i adaptacija serija po njenim knjigama, e otad nisam uživala u nekoj seriji ovog tipa, kao što uživam u Poljima nade.

cincamarinca2
13.10.2012., 19:56
sretna sam što ste se oglasile, vidim da ima čitanja, ali postova je premalo, nadam se da će biti više pisanja , srdačan pozdrav svima :w
gulizar je katastrofa,kužim ja ljubomoru na muzafera, ali za ove akcije da bi gulu pobacila bi trebala kazneno odgovarati, to je za policiju, zajedno sa dragom sekom koja je sudionica.
kemal mi je sav ko puding, nit smrdi nit miriše, stalno neka zakakana faca. serap je odabrala, izjasnila se, to mi se sviđa, sada se tako i ponaša, bojim se tamnih oblaka na vidiku, ali to tako ide, taman krene sretna priča, kad za 5 min. posve drukčije.
kad je epizoda bez ramazana, jako mi fali.nekad se ponaša kao dječak u odraslom tijelu. jučer je bio napadno počešljan, svaka vlas na svom mjestu.bilo mi ga žao u susretu sa ocem, teško i tužno djedinjstvo je imao.

bende
15.10.2012., 09:17
Kakvi likovi, kakva gluma.
Ne znam da li je Ramazanovog tatu glumio pravi glumac ili neki
naturščik. Koliko čežnje i boli na njegovom licu. Toliko mi se smilio
da bi ga sama najradije zagrlila i rekla mu tata.

Kakav god život imali ti mali ljudi znaju se veseliti. Lijepe i vjerne scene.

I meni odgovara ova kombinacija parova. Kako bi se na kraju mogli spojiti
Gulu i Kemal ako je ovo njihova ljubavna priča? Bar je tako počelo. A sad se sve odvija u potpuno drugom pravcu. Kako i kad bi Gulu mogla ponovo
zavoljeti Kemala?
Živcira me Gulina gospođa frizura.

A Gulizar je zlo od žene. Onako hladnokrvno, kao da se igra, premazat
stepenice medom. Koje okrutne ideje.:503:

baby-deluxx
15.10.2012., 22:37
Jooooj kako sam ljuta nisam stigla gledat, a vidim da je bilo bas napeto!! :eek:
ugl, skontala sam da je Halide otkrila Kemala, a kako? jel možda vidla sliku?
I di se na netu mogu nać te epizode sa prevodom? znam da ima na natabanu al tamo nisu ovak skraćene epizode ko kod nas, pa tak da ne znam koja je nasa po broju epizoda tocno koja tamo :ne zna:

cincamarinca2
16.10.2012., 07:07
Jooooj kako sam ljuta nisam stigla gledat, a vidim da je bilo bas napeto!! :eek:
ugl, skontala sam da je Halide otkrila Kemala, a kako? jel možda vidla sliku?
I di se na netu mogu nać te epizode sa prevodom? znam da ima na natabanu al tamo nisu ovak skraćene epizode ko kod nas, pa tak da ne znam koja je nasa po broju epizoda tocno koja tamo :ne zna:

kemal je išao u posjetu majci,da se pomire, vodili su razgovor o kemalovoj ljubavi prema gulu baš pokraj otvorenog prozora, a jasin je slučajno vidio kemala pa ga je pratio da vidi kud ide i što radi, tako da je čuo razgovor i naravno, trčeći podnio izvještaj halide.
baš mi je drago da bebi nije ništa.

baby-deluxx
16.10.2012., 14:17
kemal je išao u posjetu majci,da se pomire, vodili su razgovor o kemalovoj ljubavi prema gulu baš pokraj otvorenog prozora, a jasin je slučajno vidio kemala pa ga je pratio da vidi kud ide i što radi, tako da je čuo razgovor i naravno, trčeći podnio izvještaj halide.
baš mi je drago da bebi nije ništa.

Ahaaa, e fala ti puno :mig:
Prvo mi je bilo palo na pamet da je Halide vidla sliku od Gulu, a kad ono...

cincamarinca2
17.10.2012., 14:03
Ahaaa, e fala ti puno :mig:
Prvo mi je bilo palo na pamet da je Halide vidla sliku od Gulu, a kad ono...

nemaš što zahvaljivati, meni je drago da se netko oglasi na temi :w

go, ramazane ,go,go, traži što ti pripada. muzaferu nije nimalo drago, složio je neku kiselo-iznenađenu facu.
nisam primijetila da je đemšir smršavio što mu nema žene doma, oni gumbi na prsluku su opasni za okolinu.
onaj rešit je premazan svim mastima, šiša , naplaćuje slušanje radia, uređuje tuđe živote, valjda nema svoj život. ideja o novoj ženi je pun pogodak, tko bi reko da je đemšir takova prilika, ja ga kao takvog ne vidim.:rofl:
ona selimova prošnja :eek:, sve gledam i ne vjerujem i još se čudi što halide nije rekla -da-
ooo,da , i ona invazija traktora je bila dobra. gazda muzafer se vozi limuzinom u polje, a onda važno sjeda na traktor i ore, od silnog uzbuđenja nije primijetio grupicu ljudi koji se približavaju.

Loreanna
17.10.2012., 17:15
Nema serije danas :eek:

Jel tako da je nova tv nije odlučila ukinuti??? :503:

justina
17.10.2012., 17:16
i meni nije jasno
zar lara zasluzuje dvije reprize

u rasporedu za sutra stoji polja nade ????

Loreanna
17.10.2012., 17:20
i meni nije jasno
zar lara zasluzuje dvije reprize

u rasporedu za sutra stoji polja nade ????

Lara ne zaslužuje uopće prikazivanje..

A stalo je i danas u rasporedu da će biti pa evo :rolleyes:

Ma da je barem presele na Domu, samo da je ne ukinu :(

justina
17.10.2012., 17:24
Lara ne zaslužuje uopće prikazivanje..

A stalo je i danas u rasporedu da će biti pa evo :rolleyes:

Ma da je barem presele na Domu, samo da je ne ukinu :(

vidis ima i te
mozda je nakon asi presele na domu u termin 19
asi brzo zavrsava

moriturite
17.10.2012., 17:24
Pa ova Nova TV nije pri sebi, koji je njima vrag:504: Kud bezobrazno sakate epizode kud pokvareno znaju i maknuti serije:504:. Nadam se da ovo zadnje nije slučaj s Poljima nade. Nikako se otarasiti one Lare i njenog izbora, a sada je još i bezobrazno nameću na uštrb Polja nade koja, za razliku od Lare, uistinu nešto i vrijedi. Nadam se da je ovo s prikazivanjem blesave Lare u 18:05 bio samo incident i da se sutra nastavlja Polja nade. Gledam i na teletekstu i na tjednom rasporedu (http://novatv.dnevnik.hr/raspored/tjedni) Nove TV da, osim danas, sljedećih dana redovno u istom terminu stoji Polja nade.

baby-deluxx
17.10.2012., 19:01
Da i ja sam isto odma isla gledat raspored i skužih da je bila epizoda
ali u 7:35 :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
e sad nezzz dal je to ko fol repriza od jučer, ili nova epizoda?
Joooooj bas su me razljutili :503:

cincamarinca2
18.10.2012., 06:39
i ja sam na mukama, kad sam vidjela špicu lare, lijepo daljinski- klik- i otišla van. danas je novi dan, nadam se da će nova epizoda naše serije u ustaljenom terminu.

ribica0903
18.10.2012., 18:57
Ne samo da nisam jučer gledala ( kad se pojavila Lara ja isključila), nego sad po vašim komentarima skužila sam da izgleda još nešto nisam gledala.
Eto prvo kaj je Ramazan tražio od Muzafera? Pola farme, lovu?
I Selim, je li to bivši od sestrice, znači opet ju je zaprosio?.
Vidim da sam ipak dosta propustila.
E, ovo danas.. nije u redu da Muzafer napada Gulu, kad zna dobro da je cura bila prodana i kupljena, kad zna da je bila prepučena, a i on se morao malo zapitati kada je krenuo u odluku da će je oženiti , kakav joj je život prije bio. Nikada ga ona kao osoba nije zanimala, samo ljepota i sličnost sa bivšom.
Ja navijam da se Kemal i Gulu ponovno spoje, jer nisu zločesti, ipak se pošteno odnose prema drugima iako im je ljubav bila velika.
A ovi me bogatuni živciraju.
Živjeli proleteri i ... seljaci of kors!!!

cincamarinca2
19.10.2012., 06:36
Ne samo da nisam jučer gledala ( kad se pojavila Lara ja isključila), nego sad po vašim komentarima skužila sam da izgleda još nešto nisam gledala.
Eto prvo kaj je Ramazan tražio od Muzafera? Pola farme, lovu?
I Selim, je li to bivši od sestrice, znači opet ju je zaprosio?.Vidim da sam ipak dosta propustila.
E, ovo danas.. nije u redu da Muzafer napada Gulu, kad zna dobro da je cura bila prodana i kupljena, kad zna da je bila prepučena, a i on se morao malo zapitati kada je krenuo u odluku da će je oženiti , kakav joj je život prije bio. Nikada ga ona kao osoba nije zanimala, samo ljepota i sličnost sa bivšom.
Ja navijam da se Kemal i Gulu ponovno spoje, jer nisu zločesti, ipak se pošteno odnose prema drugima iako im je ljubav bila velika.
A ovi me bogatuni živciraju.
Živjeli proleteri i ... seljaci of kors!!!

ramazan je sin od muzaferove sestre koja je zatrudnila sa siromaškom, bila velika ljubav, ali velika klasna razlika. R mamu udali za starijeg muškarca kojeg je R smatrao ocem. R traži dio koji pripada njegovoj majci.
selim je bivši halidin zaručnik koji ju je ostavio pred vjenčanje ( ne znam da li na dan ili koji prije- senilnost :rofl:) , prosto je pobjegao, sada se vratio sa pričom ( M mu je povjerovao) da je bio jako bolestan i sve ovo vrijeme što ga nije bilo se liječio, a zapravo se vratio da bi ugrabio farmu. da, zaprosio ju je istu večer kad ju je vidio, kao da se ništa nije desilo, kao da nije pobjegao, kao da ju nije ostavio, još je sirovina bila iznenađena što halide nije pristala i pala mu u zagrljaj :504:

bende
19.10.2012., 17:50
Jadan Mzafer, Gulu mu ukrala ljubav, njena familija krade pamuk, a ostala
sirotinja otet će mu zemlju.

Halide je vrlo profinjena dama i vrlo profinjeno pokvarena.

Ramazan prefrigan, vrlo dosjetljiv prevario neuke žene. Svaka čast, al kad ga
ove skuže i dohvate??

cincamarinca2
19.10.2012., 18:24
Jadan Mzafer, Gulu mu ukrala ljubav, njena familija krade pamuk, a ostala
sirotinja otet će mu zemlju.

Halide je vrlo profinjena dama i vrlo profinjeno pokvarena.

Ramazan prefrigan, vrlo dosjetljiv prevario neuke žene. Svaka čast, al kad ga
ove skuže i dohvate??

ovo nisam vidjela, ako ti nije problem, možeš mi napisati ? molim te!

danas gledam halide naslonjenu na kemalovo rame i zgodni su mi, a nešto sam i naučila: kako navesti frajera da te zagrli, zima mi je, pa on pruži ruku koja je kao radijator i griiiijeeee, super.
žao mi je i muzafera i gulu, koja lijepa riječ bi ublažila situaciju, a bez toga zidovi rastu i sve su deblji.

bende
19.10.2012., 22:12
Cincamarinca2

Ma nešto htjela napisat o Ramazanu pa upao u krivu rečenicu.

Hafiz je bio taj kao i obično dovitljivi prevarant. Ramazan je melem postao.
Ti gledala, vidim, pa ti onda ne trebam prepričavat.

Sa parom Halide- Kemal se slažem. Lijep par. Samo Kemalova ruka što ju grije nešto mi kao mrtva prislonjena na njeno rame.

luna-anul
20.10.2012., 16:43
koja epizoda je u ponedjeljak, ja gledam na internetu??

cincamarinca2
23.10.2012., 19:35
koja epizoda je u ponedjeljak, ja gledam na internetu??

ja danas vidjela na teletekstu nove tv 42/140, to je valjda po podjeli nove tv

meni je žao što su se muzafer i gulu razišli. dopala mi se gulu kad je prijetila nakazama od oca i brata nožem (malo smiješno da ju nebi njih dvojica savladali, ali dobro).
ramazan samo dijeli lekcije, jučer muškardinima u birtiji, danas gulu i hafizu, koliko ima istine u njegovim riječima?
da li ste primijetile/i da je rupica u zidu prema sobici pakize i gulu, ispod one krpetine koja prekriva zid?
nisam vidjela muškog bez brkova, ali svaki je drukčiji.
bajna slikarica mi polako pije krv sa onim umetanjem francuskog,a čak mi se čini da i nije najispravniji :ne zna:
one dvije rospije, halide i gulizar su me ugodno iznenadile što su muzaferu dale guluino pismo, sve sam si mislila da će ga baciti, iskreno pismo, očekivala sam muzaferovu akciju, ali-ništa-gotovo je -kaže.

bende
25.10.2012., 09:53
Kako ja volim preobrazbe, najednom poštene ljude. Još ću se zaljubit
u tog Ramazana.

bende
25.10.2012., 18:31
"Bogataška ljubav se mijenja kao moda."

Ode drvo obilja, a tako ga je lijepo bilo vidjeti. Lijep prizor.
Kako je tim siromašnim ljudima vrhunac uživanja, dobra hrana.
Stvarno jadno žive, sve prihvaćaju kako im je dano, a ipak
znaju se i šaliti.

baby-deluxx
25.10.2012., 18:59
one dvije rospije, halide i gulizar su me ugodno iznenadile što su muzaferu dale guluino pismo, sve sam si mislila da će ga baciti, iskreno pismo, očekivala sam muzaferovu akciju, ali-ništa-gotovo je -kaže.

eeee i mene isto,taman sam mislila da ce ili baciti ili napisati neko novo,
a kad ono...
ma muzafer mi ide na jetra, ne kuzim sta joj ima govoriti onako ruzno,
sad ona jadna ispada ko da je samo htjela pare :rolleyes:
a zapravo on je bio taj koji je odma skočio naj nju čim ju je vidio:kava:

kandy7
27.10.2012., 20:09

i ja sam se iznenadila što su mu dostavile pismo

nisam mogla izdržat pa sam pročitala u tjednom rasporedu da se Gulu vratila na farmu i da je Muzafer voli, baš me razveselila :jumping:
jučerašnju epizodu ću sad odgledat, jučer nisam stigla, valjda se već vratila :ne zna:
sad će im se svima osvetit :D:cerek:

ona svađa između Džemšira, Hamze i Rešita je izvrsno odglumljena, davila sam se od smijeha, Hamza zaslužuje posebne pohvale, izgleda potpuno stvarno :)

Adriancija
29.10.2012., 12:22
INFO: Od ponedjeljka, 5.11. "Polja nade" prebacuju se na Doma TV u terminu od 19:15, a na Novoj istoga dana u 18:05 počinje nova serija Kako vrijeme prolazi (http://mojatv.wordpress.com/2012/10/29/kako-vrijeme-prolazi-oyle-bir-gecer-zaman-ki/).

cincamarinca2
30.10.2012., 07:33
nisam gledala u petak (poso stiso), pa sam se ugodno iznenadila jučer kad sam vidjela gulu na farmi, žao mi je što sam propustila muzaferov odlazak po ženu. gdje se može pogledati propuštena epizoda ?

Loreanna
30.10.2012., 16:57
INFO: Od ponedjeljka, 5.11. "Polja nade" prebacuju se na Doma TV u terminu od 19:15, a na Novoj istoga dana u 18:05 počinje nova serija Kako vrijeme prolazi (http://mojatv.wordpress.com/2012/10/29/kako-vrijeme-prolazi-oyle-bir-gecer-zaman-ki/).

Upravo vidim reklamu da ovu novu seriju i da će se prikazivati u 18.. PREglupo!!! :504:
Fakat ne kužim zašto nisu mogli ako već sele polja nade na domu, ostaviti isti termin, a ne staviti je u termin dnevnika!! :rolleyes:

nisam gledala u petak (poso stiso), pa sam se ugodno iznenadila jučer kad sam vidjela gulu na farmi, žao mi je što sam propustila muzaferov odlazak po ženu. gdje se može pogledati propuštena epizoda ?

Ovdje su ti sve epizode dosad prikazane

http://www.youtube.com/user/Vekifan?feature=g-all-u

baby-deluxx
30.10.2012., 21:04
I meni je to bas debilno sta ju idu micat sa Nove :504:

kandy7
30.10.2012., 23:15

tako opet neću gledat dnevnik mjesecima, isto kao i kad je bio moj voljeni Ask-i memnu :cerek:

cincamarinca2
31.10.2012., 08:22
hvala vesna12345, hvala loreanna

ramazan mi je zakon, uživala sam u "kinu" kao i klinci
ja navijam za halide i kemala, možda bi pozitivno utjecali jedno na drugo, on malo očvrsnuo, ona malo omekanila, kako sam to lijepo napisala :rofl:

bende
01.11.2012., 10:22
Baš si lijepo napisala Cincamarinca kako bi Halide i Kemal jedno na
drugo dobro utjecali, ali kemije, po meni, nema niti među njima niti između
Muzafera i Gulu.
Više kemije između Ramazana i Hafiza i među ostalom rajom.
Ramazan bi, ako bude vrijedan, a na tom je putu, mogao postati netko
pa i prestići ujaka Muzafera.

ribica0903
01.11.2012., 11:05
Baš si lijepo napisala Cincamarinca kako bi Halide i Kemal jedno na
drugo dobro utjecali, ali kemije, po meni, nema niti među njima niti između
Muzafera i Gulu.
Više kemije između Ramazana i Hafiza i među ostalom rajom.
Ramazan bi, ako bude vrijedan, a na tom je putu, mogao postati netko
pa i prestići ujaka Muzafera.

Za kemiju se slažem 100%.
A za Ramazana se i meni čini da kreće u nove radne pobjede. Uglavnom najzanimljiviji lik uz Hafiza i u kombinaciji s njim.
Gulu mi sviđa ovakva kakva je sada. Navijam za nju da nastavi kako je krenula.
Odabir brice za glavnu špiju na farmi je jaaako pametan, vrlo je intuitivno spoznala zakonitosti liberalnog kapitalizma.

cincamarinca2
02.11.2012., 07:52
drage moje, ne vidim niti ja kemiju kod halide i kemala, ali onaj kemal ne znam niti da li ima k od kemije - naravno, uvijek je jednak,ako se pojavi smiješak onda je to jako šturo, više se halide prislanja nego što je on privuče i sve nešto takvo.
nekako je ramazan prenaglo dobio tu zemlju, da nije neka začkoljica u igri, ako je sve u redu, želim mu da višestruko prešiša ujaka na svim poljima.

kandy7
03.11.2012., 23:35
komično mi je što je Gulizar rekla za Gulu - da je žena zmaj :rofl:
... a ipak joj je bilo žao što se Kemal oženio za Halide, neprežaljena ljubav :cerek:

Glavni frajer kaže:
05.11.2012., 19:03
moram baki javiti koji je novi termin polja nade i zašto je danas nije bilo, dali zna netko?

bende
05.11.2012., 21:42
Polja nade prebačena na Domu tv u 19.20.

ribica0903
07.11.2012., 19:36
Tko je ubojica, što mislite?

Meni su sumnjivi bivši zaručnik (od Halide) i bivša zaručnica(od Muzafera),. a bome moglo bi biti i nešto politički.

A Kemal mi debelo ide na živce sa svojim buljenjem u prazno uvijek istog izraza lica. Pitam se samo radi li taj čovjek išta? Kako misli uzdržavati ženu i majku?:503:

Žao mi je Gulu, nema nikoga na svojoj strani ( mislim na emocionalnu podršku). Barem je zakonski zaštićena, međutim, ako ne rodi živo i zdravo dijete, opet ništa... bem ti zakone.

winnerica
08.11.2012., 12:52
Tu i tam pogledam seriju, al sam zbunjena i molim pomoć oko raspetljavanja moje dvojbe: zar se nije glavni ženski lik prije zvao Gulu, a sad je zovu Serep? Jel to uopće ista žena? thnx

kandy7
08.11.2012., 18:10

Meni su sumnjivi bivši zaručnik (od Halide) i bivša zaručnica(od Muzafera),. a bome moglo bi biti i nešto politički.

A Kemal mi debelo ide na živce sa svojim buljenjem u prazno uvijek istog izraza lica. Pitam se samo radi li taj čovjek išta? Kako misli uzdržavati ženu i majku?:503:

Žao mi je Gulu, nema nikoga na svojoj strani ( mislim na emocionalnu podršku). Barem je zakonski zaštićena, međutim, ako ne rodi živo i zdravo dijete, opet ništa... bem ti zakone.

ja sumnjam i na njegovog partnera u firmi ili onog u partiji
baš mi fali Muzafer :( glumac ga je super dočarao

Tu i tam pogledam seriju, al sam zbunjena i molim pomoć oko raspetljavanja moje dvojbe: zar se nije glavni ženski lik prije zvao Gulu, a sad je zovu Serep? Jel to uopće ista žena? thnx

da, ista je, Gulu joj je zvučalo seljački pa je odlučila postati Serap, pravno sređivanje je obavio njen Muzafer :)

ribica0903
08.11.2012., 22:13
Ovo večeras je van pameti :504:
Turska policija je u svim ovim serijama koje gledamo poslovično "uspješna", uglavnom slučajeve rješava na temelju rekla kazala dokaznih elemenata, ali ovo...:confused:
Točno sam znala da je budu uhapsili.
I sad bi baš trebalo da izgubi dijete i ostane bez farme i imanja, pa da se Kemal sa Halide useli na farmu.:503:

cincamarinca2
09.11.2012., 07:53

ja imam iste sumnjivce, muzafer je prepoznao ubojicu, smišljeno je ubijen gulinim pištoljem, tko tako može šetati po kući i uzeti pištolj, zašto ormar sa oružjem nije zaključan?

kemalova faca uvijek ista :503:

bende
09.11.2012., 21:05
Mogla bi biti Gulizar. Pakosna žena. Ako je u stanju trovati u stanju je i
ubiti.
A meni sumnjiva čak i Halide. U kompaniji sa Zekajem.
Njoj farma, njemu tvornica. Prebrzo se Halide vratila na farmu i to bez
Kemala.
Puno je mogućih krivaca. Ruka koja je zakopala pištolj bila je muška a i to
je možda bila usluga nekom.
Pa bivši Halidin zaručnik. Bome svi imaju razloga za ubiti Muzafera.
Iskreno, nisam očekivala da će Muzafer tako brzo otići iz serije. Žao mi je.
Već je pusto bez njega.
Nego, na sprovodu se pojavio jedan lik u crnom i izrazio sućut Gulu.
Glumac je glavni lik u seriji koja se sad prikazuje, Kako vrijeme prolazi,
pa bi i ovdje mogao imati neku značajniju ulogu?

Soul sister
10.11.2012., 16:15
Je li ja to dobro čitam? Muzafer je ubijen?

Toliko sam zauzeta da nisam pogledala seriju čitavu prošlu sedmicu, a kako pišete, prebačena je na neki drugi kanal, tako da je više ne mogu pratiti na TV-u.

E baš me sad ovo šokiralo za Muzafera. Je li bar Gulu nasljednica?

simmke
10.11.2012., 22:26
poz svima,morao sam da se i ja prijavim na forum jer ovde ima za svakog po nesto.....Polja nade(ili kod nas Nasledje jedne dame)je prva turska serija koju sam pratio i odusevio se!iako retko pratim serije gde se mnogo vracaju u proslost,ova ima neku dinamiku i neizvesnost!tako da mi je pored Ezela i Fatmagul,ova serija medju omiljenim....
i da,Gulu postaje naslednica ali bolje da nije jer ce joj Halide zagorcati zivot!a Muzafer nije jedini koji ce umro u seriji,tek sledi dramaturgija sto bi rekao Zika Pavlovic.....:D

kandy7
11.11.2012., 14:46
Je li ja to dobro čitam? Muzafer je ubijen?

Toliko sam zauzeta da nisam pogledala seriju čitavu prošlu sedmicu, a kako pišete, prebačena je na neki drugi kanal, tako da je više ne mogu pratiti na TV-u.

E baš me sad ovo šokiralo za Muzafera. Je li bar Gulu nasljednica?

prebačena je na Domu u 19:15, ovi s Nove žele da mi po cijeli dan gledamo njihov program :D

ostavio je sve Gulu ali samo ako se rodi dijete, valjda im je bio takav zakon :ne zna:
iako se ljuti na Halide ipak je odredio da joj Gulu daje četvrtinu svih prihoda, nekretnine joj nije htio ostaviti radi Kemala

poz svima,morao sam da se i ja prijavim na forum jer ovde ima za svakog po nesto.....Polja nade(ili kod nas Nasledje jedne dame)je prva turska serija koju sam pratio i odusevio se!iako retko pratim serije gde se mnogo vracaju u proslost,ova ima neku dinamiku i neizvesnost!tako da mi je pored Ezela i Fatmagul,ova serija medju omiljenim....
i da,Gulu postaje naslednica ali bolje da nije jer ce joj Halide zagorcati zivot!a Muzafer nije jedini koji ce umro u seriji,tek sledi dramaturgija sto bi rekao Zika Pavlovic.....:D

meni je Ask-i memnu najbolja serija :cerek:

baby-deluxx
11.11.2012., 15:29
btw, mene inaće taaaako živcira ona mater od Kemala :503:

ribica0903
11.11.2012., 15:42
btw, mene inaće taaaako živcira ona mater od Kemala :503:

Takve matere i u Rl i u serijama zaslužuju sve najgore, jer od njihovog "veličanja" princa kojeg su rodile i histeričnih napada na svaku žensku koja im se približi, čovjek ih ne može ocijeniti kao normalna ljudka bića, ne možeš im dodijeliti neku osobnost jer one je nemaju, one žive samo za svoje "prinčeve".
Ova babuskara je po de faultu još i primitivna pa je tim više teško za podnijeti. Ali takvih likica ima i u jednoj i drugoj socijalnoj skupini ( zna ih se naći čak i više među bogataškim "majčicama").

baby-deluxx
12.11.2012., 14:11
E svaka ti čast na ovom opisu, istina od riječi do riječi.
Nije joj bila dobro ni Gulu koja je bila siromašna, a sad joj ni ne paše Halide jer ju smatra ono umisljenom bogatašicom, ja stvarno ne znam koga bi ona za svog sina?
Možda onu malu kak se zove ne sjecam se, onu koja nju zove tetom :rolleyes:
Baš mi je bilo ružno ono ponižavanje Halide, donesi ovo, napravi večeru, kako se tako oblačiš, ma fuj fuj....baba dobila svojih 5 minuta slave pa se iskaljuje,
a onaj mulac Kemal samo šuti :503:

cincamarinca2
13.11.2012., 13:28
ja sam žalila halide kod svekrve, ali ovo što ona sada radi :eek:, ona pripada na farmu, pa nije važno što nevina trudna žena čami u zatvoru, fuj
konačno da je kemal pokazao neku inicijativu u vezi pištolja, da li će uspjeti odvesti halide na policiju - mislim se, mislim, ne bi me iznenadilo da ne uspije.

kandy7
13.11.2012., 19:55
baš uživam gledat ovu seriju :)
Gulu nam se vraća :jumping:

mene zanima hoće li Ramazan uspit zavest Pakize :cerek:
Pakize je toliko dobra Gulu da bi je trebala dovesti na farmu :)

cincamarinca2
14.11.2012., 08:31
javno priznajem da me kemal ugodno iznenadio, meni ne bi palo na pamet halide odvesti na groblje, dobar potez i koristan.
u kuhinji imamo dva klana, zgodno je gledati različite reakcije na isti događaj.gulu i beba su nažalost sigurniji u zatvoru nego doma, sve me strah one opake gulizar ( i halide, sad je još i jako ljubomorna).
fali mi muzafer, pre rano je otišao.

Eshyy
14.11.2012., 17:44
Meni je Hamza nekako sumnjiv, nije mu bilo drago što je Gulu nevina i što će izaći iz zatvora. Bio je sav smeten.
Gulizar ne volim, odvratna mi je, više nego Halide, a s obzirom da je samo sluškinja u kući previše se drži visoko.
Muzafer i meni puno fali, dok mi Kemal uopće ne bi nedostajao,nekako je bezličan, bez obzira što se trudio da Gulu izvuče iz zatvora. Voli li on Halide uopće?

baby-deluxx
14.11.2012., 18:57
Ja sam taaaak hepi sta je Gulu izašla vanka :cerek:
Sad kad svima pokaže di im je mjesto, aha! :D

cincamarinca2
15.11.2012., 08:33
meni se jako sviđa gospođa koja je potekla iz gulu ( gulu mi je ljepše od serap), nosi svoju glavu na ramenima, savjetuje se , ali su odluke njezine , bravo. bilo bi super kad bi pakize došla na farmu, nadam se da će je ramazan uspjeti osvojiti
onu uvlakačicu gulizar bi mogla utopiti u čaši vode

Eshyy
15.11.2012., 19:21
Ipak je ubojica Hamza.
Ubojica zbog oca jer ga je Džemšir uvjerio da će im biti bolje nez Muzafera.

Zašto se Gulu ovako ponaša prema Ramazanu, oduzela mu je zemlju koju mu je ostavila majka i uništila mu život. Ne volim je ovakvu...:confused:

cincamarinca2
15.11.2012., 19:56
Ipak je ubojica Hamza.
Ubojica zbog oca jer ga je Džemšir uvjerio da će im biti bolje nez Muzafera.

Zašto se Gulu ovako ponaša prema Ramazanu, oduzela mu je zemlju koju mu je ostavila majka i uništila mu život. Ne volim je ovakvu...:confused:

mene je ishod istrage iznenadio, hamza mi je totalno beznačajan lik, šteta što je muzafer nestao iz serije "od ruke" jednog takvog lika.

gulu je jučer bila jako hladna prema halide, malo mi je bilo krivo, možda više zbog gulu nego halide, ni ja je ne volim takvu, u tvornici daje previše (recimo), a ramazanu uzima previše,kužim ja da su se ljudi poveli za ramazanom, ali mi ga je žao.istina da ju je oteo i utjerao joj straha,ali ju je vratio kući i nekako je kod mene okajao grijeh, baš mi je simpa, ima nešto dječački neiskvareno u njemu.

justina
15.11.2012., 21:51
od ovoga vikenda Polja nade se emitiraju i subotom i nedjeljom od 18 sati i to po dvije epizode

bende
15.11.2012., 22:35
Hamza ubojica. Bez nekog čvrstog razloga, ako bi razlog za ubojstvo uopće
trebao postojati.

Bilo bi dobro da se pojavi neki novi Muzafer i spusti ovakvu Gulu zvanu Serap
na zemlju.Ona kao da više nije svoja. Ramaznu otela zemlju, a on nju oteo na
zapovijed one Halide koja sad uživa sa njenim Kemalom i sve joj zaboravljeno.
Čudne li pravde. Ramazan ovdje najpošteniji i meni najmiliji lik.

Super za seriju preko vikenda.

baby-deluxx
16.11.2012., 12:58
od ovoga vikenda Polja nade se emitiraju i subotom i nedjeljom od 18 sati i to po dvije epizode

Maaa daj? Znači 4 epizode za vikend, cool :headbang:

cincamarinca2
17.11.2012., 12:08
veselim se duplim epizodama preko vikenda, super

gulu i serap- dvije osobe u jednoj. stvarno je pretjerala u ponašanju prema ramazanu, jedva čekam da naiđe frajer da malo omekša, netko nov i neodoljiv.

baby-deluxx
17.11.2012., 20:19
Kako me nervira ova Halide sad se tu zgrožava zbog zatočenog Ramazana, a sta ona to isto nije napravila Gulu?? :504:

I ona rečenica:''ja volim Ramazana, nećak mi je, al Kemal nemoj se mješat u to'' ahahahaa, da ga iskreno voli kao sina svoje sestre sama bi se išla borit za njega, ahahaha...skače sama sebi u usta :kava:

Miss Angel
17.11.2012., 20:35
veselim se duplim epizodama preko vikenda, super

gulu i serap- dvije osobe u jednoj. stvarno je pretjerala u ponašanju prema ramazanu, jedva čekam da naiđe frajer da malo omekša, netko nov i neodoljiv.
Po meni nije pretjerala on je to isto njoj uradio...

cincamarinca2
18.11.2012., 11:12
Po meni nije pretjerala on je to isto njoj uradio...

lijepo joj je kemal rekao da gulu to nikada ne bi napravila, ali serap je, kao što smo vidjeli. ramazan se promijenio na bolje, a gulu u serap i na gore, po mom mišljenju.
serap se klonirala u muzafera, njen ulazak u stranku mi je bez veze, muzafer je promijenio stranku da bi došao do poljoprivrednih strojeva, znači iz koristi, ne ideala, koji je njen razlog? položaj, prestiž? gulu je patila za položajem i da joj se dive i zavide još dok je bila sa kemalom u nesuđenoj kući, meni to nije odlika karaktera. serapino uhođenje kemala i halide u nesuđenoj kući su mi također bez veze, ja sam vjerovala da je muzafera stvarno zavolila, ta me ženica stvarno zbunjuje :ne zna:

baby-deluxx
18.11.2012., 11:41
Gle ja ne sumnjam da ga nije voljela, voljela ga je, ali po meni nije bila zaljubljena u njega, dok je u Kemala to sigurno bila, jer ipak joj je on bio prva ljubav a to se opet ne može samo tako zaboraviti ma da joj je došlo i 100 Muzaferova :D
Kaj se tiće svega ovog ostalog, na neki način ju podržavam jer je valjda shvatila da u tom svijetu u kojem se sad nalazi, ide ono ''gazi ili ćeš biti gažen'' pa nije njoj lako, sama u svemu tome, za jednu ženu njezinih godina i još u ono doba, još se ona i dobro drži, zato je išla utjerivat strah u kosti svima kojima može jer zna da ce samo na taj način postić njihovu poslušnost i poštovanje.

A kaj se tiće Ramazana, glupo mi je to kaj sad ona ispada vještica a Ramazan sirotan. Oke, znam promjenio se, i ono kaj je napravio nije bio njegov plan nego od Halide al opet! Stari moj da mene neko dva dana vuče po planinama, zavezanu i bosu, ma ne da bi ja zavezala u štali nego bi mi napravila to isto :mad: još je on i dobro prošao
I malo mi se tu zamjerila Pakize, ko da ne zna šta je on napravio njezinoj prijateljici, i još mu ide pomagat, tam skače oko njega ma daj molim te :kava: Ak je htjela čistu savjest mogla je samo reći di se nalazi i bok, a ne ici skupa sa svima tam na farmu, ispada ko da joj Gulu ama bas nista ne znači i time po meni daje indirektno do znanja da ju bas boli briga za ono kaj je Gulu prošla kad ju Ramazan oteo :rolleyes:

Uff što se raspisah :D

kandy7
18.11.2012., 21:31
potvrđujem svoje sumnje, sve mi se više čini da je Zekai naručitelj ubojstva
Muzafer baš nedostaje :(

ne zamjeram Gulu što je takva kakva je, moglo se i očekivati da će hrabra osoba poput nje koja se suprostavljala vlastitom ocu unatoč maltretiranju, biti nepopustljiva prema Ramazanu, previše ju je iznervirao svojim prijašnjim ponašanjem pa je zato takva prema njemu

mislim da će se poslije smekšati, ona nije nečovječna, mislila je i radnicima dati prava ali ju je Zekai uvjerio da bi tvornica propala, iako mislim da Zekai laže :ne zna:

cincamarinca2
19.11.2012., 20:02
otmica gulu su jabuke, otimačina oko zemlje su kruške.mislim da je gulu trebala sa lažnim bijegom raskrstiti sa prošlosti i bivšom ljubavi kad je otišla njemu ispred nosa sa muzaferom na bračno putovanje, nema se što osvećivati halide zbog kemala, ona je odabrala put, on je odabrao svoj put.e ,sada, što je halide bila zločesta do bole naspram nje kad je došla u kuću, to ide na halidinu dušu ( i one zmije gulizar).muzafer je na nepošten način došao do povećeg dijela zemlje, zašto od muzaferove sestre dijete ne bi imalo pravo na svoje naslijeđe? zašto halide nema pravo na novce koje je odredio muzafer? on nije uvjetovao rastavu, to je guluino maslo, muzafer nije želio da kemal na bilo koji način dođe do vlasništva nad farmom.
u ovom času je serap za mene negativka, toliko joj je žao muža da vlastitog brata koji je ubojica i niš koristi proklinje, a onda uhodi kemala i halide i guta knedle od ljubomore.znam da niš ne kužim , ali nema veze, daleko je kraj serije :rofl:počela sam sa kruškama i jabukama ,a naraso cijeli voćnjak :rofl:

baby-deluxx
20.11.2012., 15:31
Meni je jučer bila presmiješna scena ono kad je izlazila iz auta sa pištoljem, onak pred onim klincima ko da drži torbicu u ruci a ne pištolj ahahaha :rofl:

cincamarinca2
21.11.2012., 07:45
meni je bila smiješna(glupa) cijela potraga za hamzom, trudnica sa pištoljem u jednoj ruci,drugom pridržava trbuh, u bijelim sandalicama po vrletnoj planini, hamza čuva ovce, vlasnik se pita di su mu koze, baš me zanima što je ona "madmazel" radila u planini i tako to.

ribica0903
22.11.2012., 06:58
Meni je jučer bila presmiješna scena ono kad je izlazila iz auta sa pištoljem, onak pred onim klincima ko da drži torbicu u ruci a ne pištolj ahahaha :rofl:

meni je bila smiješna(glupa) cijela potraga za hamzom, trudnica sa pištoljem u jednoj ruci,drugom pridržava trbuh, u bijelim sandalicama po vrletnoj planini, hamza čuva ovce, vlasnik se pita di su mu koze, baš me zanima što je ona "madmazel" radila u planini i tako to.

Ha, ha, ha, - ja sam se već odavno prestala čuditi logici u turskim serijama, terminskim rasporedima, ljubavima i mržnjama u scenarijima koji nemaju veze s mozgom i protekom vremena.
Ali lijepi naivni, rekla bih čak i dječiji humor koji gledamo u scenama između Ramazana i Kabaka ( jel' se tako zove?), pa između Gulizar i ... joj zaboravih ime onom upravitelju, k vragu!!!:bonk:, e to mi već uveseljava dan. Davno nisam gledala ovako naiven scene, ali razgaljuju. Imam osjećaj kao da me bacilo u neko drugo vrijeme kad su na seoskim predstavama izvodili neke igrokaze sa skečevima pa se narod uveseljavao.

A što se tiče ozbiljnih scena pa... tu kao i obično Turci zakažu.

bende
22.11.2012., 09:48
Sporedni likovi i njihov odnos,Hamza- Đemšir, Ramazan-Kabak, Rešit-Gulizar
i gluma glumaca nose cijelu ovu seriju i daje joj kvalitetu. Bez njih bila bi manje nego osrednja. Glavni likovi se gube u neinteresantnoj i već viđenoj priči, a
glumci koji ih glume su mi isto osrednji. Nedostaje jedan karakteran glavni muški
lik. Čudno da Zekai nije za vrijeme uhićenja progovorio niti jednu riječ, niti se
branio, niti opravdavao, niti okrivio nekog drugog, kao da scenaristi sami nisu znali šta reći. Dosta toga neizrečenog.
Kemal i Halide su mi skladan i nježan par. Lijepo ih je vidjeti ali njihova veza
je jako krhka kao da bi svaki čas mogla puknuti.

Turci, naprotiv, u puno serija imaju jako dobro razrađene ozbiljne scene, al ova to nije.

baby-deluxx
23.11.2012., 18:36
Meni se iskreno ne sviđa ova kombinacija Pakize-Ramazan :rolleyes:
Cijelo vrijeme sam mislila da ce doc za nju neko novi, jer inaće je cura i lijepa i pametna, i mislim da zaslužuje nekog boljeg, jer Ramazan mi je ono ko neka karikatura, više mi paše za nju ko brat a ne ko muž....a i zbog toga jer ona u njega nije zaljubljena, fali mi ''ono nešto'' :o

cincamarinca2
26.11.2012., 08:06
pozdrav ribice, uvijek te se sjetim kad je riječ o logici. gledam ja ono groblje kako je naglo ozelenilo, narasla stabla, a prošli tjedan bila živa pustoš, nigdje grma, a kamoli stabljike, da ne rečem drveta, hahaha.
ja navijam za pakize i ramazana, ona je lijepo objasnila gulu zašto se udaje za njega, barem neće imati problema kao kemal i halide, različito porijeklo i bivše ljubavi, samo one koje si sami naprave.
slažem se sa mišljenjem da su sporedni likovi puuuuuno zanimljiviji.
nisam gledala - kako je selim postao direktor tvornice?
drago mi je da su se gulu i pakize pomirile, nadam se da će iskren razgovor sprečavati probleme u budućnosti.drago mi je da je dala novce ramazanu, baš me briga za razloge.
kako se kum kemal opustio :eek: pa ima i smiješka i klimanja laktovima, a onda se pojavi vlastita žena koja mora biti prikazana sa čašom u ruci jer inače valjda ne bi reagirala.

ribica0903
26.11.2012., 15:57
pozdrav ribice, uvijek te se sjetim kad je riječ o logici. gledam ja ono groblje kako je naglo ozelenilo, narasla stabla, a prošli tjedan bila živa pustoš, nigdje grma, a kamoli stabljike, da ne rečem drveta, hahaha.
ja navijam za pakize i ramazana, ona je lijepo objasnila gulu zašto se udaje za njega, barem neće imati problema kao kemal i halide, različito porijeklo i bivše ljubavi, samo one koje si sami naprave.
slažem se sa mišljenjem da su sporedni likovi puuuuuno zanimljiviji.
nisam gledala - kako je selim postao direktor tvornice?
drago mi je da su se gulu i pakize pomirile, nadam se da će iskren razgovor sprečavati probleme u budućnosti.drago mi je da je dala novce ramazanu, baš me briga za razloge.
kako se kum kemal opustio :eek: pa ima i smiješka i klimanja laktovima, a onda se pojavi vlastita žena koja mora biti prikazana sa čašom u ruci jer inače valjda ne bi reagirala.

Ha, ha, ha, ja se jučer koprcala po kauču zbog toga, psovala i puhala, pa jesu li oni normalni, ovo je drugo groblje, grob, spomenik ( do tada malo zemlje i dva kamena), drveće se razraslo, a ono godišnjica smrti, čak i okruženje sto posto drugačije.:ne zna:
A što da radimo s timTurcima? Ništa, u jednoj drugoj seriji, ljudi izađu na večeru, normalno obućeni, vraćaju se doma 30 cm snijega????:confused:

Međutim, nerviraju me ova dvostruka mjerila prema Gulu.

Ona i ćaća joj - sad bi trebala biti milostiva prema njemu, mlatio ju je, bičevao čak, ništa joj nije dozvoljavao, plaću mu je morala davati cijelu, natjerao sina da joj ubije muža ( zajedno s još jednim kretenom).. mlatio mater, uzeo joj ljubav života...prodao je prvom koji je za nju platio nešto love, itd. itd.
Ali kada se gleda sadašnjost - ona je bezosjećajna bogatašica gđa Serap, pih, ja to ne pušim!!

Gulu i Ramazan - kupio je bez njene volje, htio je oženiti bez njenog pristanka, oteo je, vukao golu i bosu po zimi, držao zavezanu za stolicu danima bez ičega, silovao bi je da se nije branila, napadao je konstantno i nakon što je bila udata za njegovog ujaka ) mislim verbalno), šurovao sa svima protiv nje ... i što bi ona sada trebala ... sve mu oprostiti... Zemlju mu je oduzela da se ostali seljaci ne pobune da i oni hoće isto... kao primjer, ali se ipak pokajala i dala mu lovu, a ne zemlju.

Njegovo zatočenje diglo revoluciju u selu, na njeno se nitko nije osvrnuo, nitko. Njegove ranjene rukice izazvala svekoliko sažaljenje, a dok je njen ćaća bičevao nju, tukao majku nasred sela nikome ništa.

Smeta mi to dvostruko mjerenje žrtve i patnje kod muških i kod žena.
I još Kemal - on je nju ostavio i to na jedan grozan način, bez pravog objašnjenja - kada je bila spremna čekati ga sto godina, kada je sve trpjela zbog njega pa i bičevanje, a on je ostavi i kaže da je ne voli - pa jbg!!!
A onda poslije oblijeće oko nje, i kao ona je kriva jer se udala - pa opet jbg!!

Bratec, braco, buraz i kak već ne - on jadničak u zatvoru - tata ne znaš kako je ovdje, hrana ne valja, nitko me ne voli, buuuu itd. propada, a kad je Gulu bila u zatvoru u istoj situaciji optužena za ubojstvo, trudna, nevina i sa boli za mrtvim mužem, nitko je nije žalio i nitko je nije posjećivao, e pa jbg još jednom.
Neriman - muž ubojica - žena ima najbolju prijateljicu, žena posjećuje društvena zbivanja, istovremeno Gulu se ne poziva na ista jer Bože moj, nije iz krugova, a nevina da ne može biti nevinija. Neriman nije ubojica i nije moralal znati da je njen muž naredio ubojstvo, ali je sigurno znala da je ovaj protiv Muzafera i da je tu i tamo rogoborio protiv njega.

A Halide, što reći na rečenicu : "Sve si mi uzela" - ja bih na to odgovorila "nisam ja, uzeo ti je brat i otac", ali i onu "Sve si sama ostavila".
I tu ne bih nadodala ništa drugo, jer o njoj imam što za reći u jednom puno dužem postu.

Dakle nisam davno napisala ovoliki post na ovoj temi.

Eysan
26.11.2012., 18:00
Pozdrav :)

Molim vas da mi netko posalje u poruci koja je jucer bila epizoda... mama mi dosla u goste,a ja to ne gledam pa da joj pustim preko neta da nebi nesto propustila :zubo:

Hvala :)

kandy7
26.11.2012., 21:25
jučer je bila 36. i početak 37.

nemam ništa protiv Pakize i Ramazana, nadam se da će je Ramazan slušati :)
meni je super kod serije što su jako dobro dočarali 50te godine, čini se kao da se zbilja tada odvija radnja, a i glumci stvarno dobro glume :top:

baby-deluxx
27.11.2012., 22:05
ribica0903 svaka čast na postu, od riječi do riječi :s:s:s
I mene također živciraju ta dvostruka mjerila, ufff
Posebno me ljuti to kaj sad žele prikazati Gulu ko neku bezosjećajnu bitch :mad:

cincamarinca2
28.11.2012., 08:56
gulu za mene nije bezosjećajna, ali je nestabilna u emocijama što je normalno njenim godinama, ona bi i ovce i novce, a to ne može. da li bi je toliko zanimao kemal da se oženio nekom drugom ženom umjesto halide?

ja sam gledala prvu epizodu , pa onda malo napreskokce jer me je strašno smetalo ponašanje ćaće i brata prema gulu, prosto nisam mogla podnijeti te scene. danas kad gledam djeda đemšira , onda mi ga bude žao, on bi kao djed bio potpuno druga osoba ( ne znam do koje mjere bi utjecao spol djeteta).

ramazan je bio komad govedine, nadam se da će uz pakize postajati sve bolji i bolji, da će ga ona nadograditi, oplemeniti, pokazati mu kako postati još bolja osoba, jer je on pokazao da može.

meni je serap postala lošija osoba od gulu, na početku je to bilo naivno ,dječje, naučiti francuski, oblačiti se i.t.d. serap svjesno i namjerno uništava kemalov brak, baš nju briga za novce, ali kemalu nesmije biti dobro s nekom drugom, pa jel se nisu oni razišli, jel nisu krenuli svako svojim putem?
rastanak je ona odredila kada, gdje i kako. onaj susret na stanici ja njoj ne mogu zaboraviti. zašto nije oštrija prema selimu, lopovu i prevarantu??? da se ne sazna da je nju netko prevario, tako pametnu, pa ne mora ona nikome polagati račune zašto je selim dobio vritnjak.

Miss Angel
28.11.2012., 10:00
gulu za mene nije bezosjećajna, ali je nestabilna u emocijama što je normalno njenim godinama, ona bi i ovce i novce, a to ne može. da li bi je toliko zanimao kemal da se oženio nekom drugom ženom umjesto halide?

ja sam gledala prvu epizodu , pa onda malo napreskokce jer me je strašno smetalo ponašanje ćaće i brata prema gulu, prosto nisam mogla podnijeti te scene. danas kad gledam djeda đemšira , onda mi ga bude žao, on bi kao djed bio potpuno druga osoba ( ne znam do koje mjere bi utjecao spol djeteta).

ramazan je bio komad govedine, nadam se da će uz pakize postajati sve bolji i bolji, da će ga ona nadograditi, oplemeniti, pokazati mu kako postati još bolja osoba, jer je on pokazao da može.

meni je serap postala lošija osoba od gulu, na početku je to bilo naivno ,dječje, naučiti francuski, oblačiti se i.t.d. serap svjesno i namjerno uništava kemalov brak, baš nju briga za novce, ali kemalu nesmije biti dobro s nekom drugom, pa jel se nisu oni razišli, jel nisu krenuli svako svojim putem?
rastanak je ona odredila kada, gdje i kako. onaj susret na stanici ja njoj ne mogu zaboraviti. zašto nije oštrija prema selimu, lopovu i prevarantu??? da se ne sazna da je nju netko prevario, tako pametnu, pa ne mora ona nikome polagati račune zašto je selim dobio vritnjak.
Zar oni nisu pokusali unistiti njen brak pogotovo Halide koja je na sve moguce nacine pokusala da je ukloni :kava:

cincamarinca2
28.11.2012., 12:19
Zar oni nisu pokusali unistiti njen brak pogotovo Halide koja je na sve moguce nacine pokusala da je ukloni :kava:

da li tvoje pitanje znači da je kemal ne bi zanimao da je s nekom drugom ženom, a ne halide. bila bi dovoljna osveta da je makne iz kuće u kojoj je odrasla i iz načina života na koji je navikla, uostalom ne mora biti zločesta kao halide.

Miss Angel
28.11.2012., 12:30
da li tvoje pitanje znači da je kemal ne bi zanimao da je s nekom drugom ženom, a ne halide. bila bi dovoljna osveta da je makne iz kuće u kojoj je odrasla i iz načina života na koji je navikla, uostalom ne mora biti zločesta kao halide.

Sa prljavim treba igrati prljavo,dok joj je muz bio ziv nisu joj dali mira ,sto bi ona njih pustila da zive sretno kad oni nisu njoj dali da zivi sretno sa svojim muzem :kava:

baby-deluxx
28.11.2012., 13:28
Upravo to...ko tebe kamenom ti njega kruhom, ma moš mislit!!
Di bi ona došla da je igrala tako, po meni je skroz okej to kaj je Ramazanu dala za vjenčani dar novce nego zemlju jer ja taj način poštuje Muzaferovu odluku da zemlja ostane u ''jednom komadu'' a i ne samo njegovu odluku, nego i odluku njegovog oca

ribica0903
28.11.2012., 19:24
ribica0903 svaka čast na postu, od riječi do riječi :s:s:s
I mene također živciraju ta dvostruka mjerila, ufff
Posebno me ljuti to kaj sad žele prikazati Gulu ko neku bezosjećajnu bitch :mad:

Hvala, hvala!!:)
Jučer nisam gledala pa ne znam što se dešava , ali eto vidim danas da se Halide uvalila u tvornicu.

baby-deluxx
28.11.2012., 22:49
Hvala, hvala!!:)
Jučer nisam gledala pa ne znam što se dešava , ali eto vidim danas da se Halide uvalila u tvornicu.

Ma pogledaj na youtubeu, bilo je bas par dobrih scena :mig:

cincamarinca2
30.11.2012., 08:06
jučer mi se gulu dopala, sama je odlučila i otišla na stanicu zaustaviti kemala i odmah je pokazala koliko ga voli, da, jako ga voli, ali farmu , tvornicu i novce puuuuuno više. zapravo serap i halide imaju nekoliko zajedničkih ljubavi: kemal, farma,tvornica,novci. halide se ne može naučiti na skromni život i to je uništilo njen brak, a gulu je ušla u bolji život i ne može ga se odreći, jake li ljubavi. zar ne postoje upravitelji, direktori koji će upravljati dok ona ljubuje negdje drugdje sa kemalom? zna se tko je sin muzaferov, nema dileme, znači i nasljednik, ma gdje on živio sa majkom.serapina prisutnost nije bitna za očuvanje tvornice dok je selim tamo, on radi po svom, krade i ostane raditi, odakle mi to poznato?:rofl:

baby-deluxx
30.11.2012., 19:08
Imam osjećaj da ova žena od Orhana došla tam samo da radi sranja :kava:

cincamarinca2
30.11.2012., 20:10
što bi onoj gulizar da se spetlja sa onim spadalom? ja mislim da ju je osvojio sa svojim osebujnim stilom trčanja:rofl: njoj je stvarno nestašica muškaraca.
seher je lijepa, ali opaka do bola, pravo zlo u lijepom pakiranju.
ovaj čas mi je žao halide, nijedna žena ne zaslužuje onakvo ostavljanje.s punim pravom može mrziti muški rod, najprije selimovo ostavljanje pred oltarom , pa sada kemalovo pisamce.
nadam se da i dalje idu duple epizode vikendom.

baby-deluxx
01.12.2012., 12:07
Idu idu :D
Da fkt ni ja ne kontam šta je došlo toj Gulizar, al stvarno
Rešit mi je istovremeno takva komedija od čovjeka i tako odvratan (to u trenutku kad pokušam zamislit njihovo druženje u krevetu :bljak: :rofl: )
Pa majke ti mile, zicer od onoliko radnika tam na farmi MORA biti bar jedan okej izgleda, al ne mora ona sa ovim :kava:

cincamarinca2
03.12.2012., 13:40
jučer mi je bilo žao gulu, poznavajući je :rofl:, sad će iz osvete prihvatiti onu ljigu od odvjetnika, takav joj je obrazac ponašanja.znam da je mlada, ali od silne brige da ne ispadne glupa, desi joj se upravo to. nije joj pokretač ljubav, nego osveta. prva udaja je još dobro ispala, vidjet ćemo.
samo sam čekala da gulizar ispadne ona taca kad je čula izjavu ljubavi od one ljige, ali ništa.
ramazan i mafija i novci su priča za sebe, mrzim tipove tipa ibrahim.
kemal, halide i beba- prejadno, on kod mamice ( ne mogu je smislit), ona sama, u goste joj dolazi ona zločestoća, tko bi ostao normalan????? i na mene ostavlja posljedice koja samo gledam :rofl:

baby-deluxx
03.12.2012., 15:22
Mene je baš razdočarao Orhan kad se otkrilo koje su mu namjere :(
A ja bas mislila da je lik okej, a daaaaj :503:
Sad ovo oko zemlje to mi je tako mutavo da ne mogu opisat, sad se želi prikazati Gulu ko neku rospiju koja tjera ljude zbog svoje osobne osvete, a sa druge strane kad se pogleda ako je ona vlasnica, čemu otpor sa druge strane?
Me ne znam, ne znam...stvarno mi je to glupo kak je to napravljeno, živiš i radit na zemlji koja nije tvoja a zapravo smatras ju svojom dok se ne pojavi neko sa papirom :rolleyes:

A ona mala Fatum ili kak se već zove, meni nje baš žao, gledam ju savila se ko suha grana, prođe joj mladost uz onu babetinu, imam osjecaj da ce na kraju biti sa onim Jilmazom (koji mi također ide na živce isto ko Kemalova matera), al ajd bar da ne ostari sama sirota.

Eshyy
03.12.2012., 19:08
Vjerujem da nakon ovog danas s Kemalovom materom, Gulu i Kemal neće biti zajedno. Sada će ona ispasti kriva zbog njene smrti.
Orhan je odvratan, ne volim takve spodobe, kao ni Ibrahima.:mad:

cincamarinca2
03.12.2012., 19:21
šteta što se seher i orhan rastaju, baš zaslužuju jedno drugo
ono sa zemljom niti meni nije jasno, vlasnik je vlasnik,a uživaoc je privremen, dok ga vlasnik ne otjera.
nastrada hafiz ni kriv ni dužan,ako je to kraj mukama u poslovanju - dobro je ispalo.

baby-deluxx
04.12.2012., 14:54
šteta što se seher i orhan rastaju, baš zaslužuju jedno drugo
ono sa zemljom niti meni nije jasno, vlasnik je vlasnik,a uživaoc je privremen, dok ga vlasnik ne otjera.
nastrada hafiz ni kriv ni dužan,ako je to kraj mukama u poslovanju - dobro je ispalo.

E baš to!!!
I onda vlasnik ispada gad jer želi biti svoj na svome, ma vidi molim te :confused:

bende
05.12.2012., 11:08
Mislila sam da se Halide pokajala nakon svega što je prošla sa Kemalom i popravila , a ona postala još gora. Jako joj zamjeram što na sahrani nije rekla istinu o požaru, koju je iskamčila od onog siromaha. Pod svaku cijenu želi Kemala za sebe. Možda ipak više nije ni trudna.
Orhan i ona mogu ruku pod ruku. Orhan je toliko brutalan da me strah za Gulu.:503:

Eshyy
05.12.2012., 18:36
Ne sviđa mi se ovo s malenim. Ne volim kad se manipulira s djecom.

ribica0903
05.12.2012., 19:52
Dakle, davno sam odustala od logike u turskim sapunicama, ali ovo što ovdje rade od Gulu i njenog lika stvarno je van pameti.

Rospija, ubojica,gadura, zločestoća, izrabljivačica, namjerna uništavačica seljaka i radnika, zlotvorka, gadna kapitalistica, gadna feudalistica itd.itd.itd.

A što im je napravila ona a da nije prije nje Muzafer ( kojem se normalno nitko nije usudio ni prismrditi), dapače ona je i popustila u stisku koji je on nametnuo.
Njena jedina mana je što je žena, i to žena koja se izdigla iznad svog porijekla i that's all.
Drugi njen problem je što za suparnicu ima prefriganu i zločestu Halide, a prije nje i Kemalovu mater ( čista zloća - nije mi jasno zašto je nju mrzila, a Halide nije).
Zatočenje Ramazana je kakti veliki grijeh, a nitko, ni ona, ni Ramazan, ni Pakize ne spominju njeno zatočenje od strane tog istog Ramazana.:504::503:

Serija vrvi negativnim likovima, pokvarenjacima, prefrigancima, gnjidama i ljudskim crvima, ali policija nju u svakoj jeb... epizodi ima za nešto optužiti, čovječe kao da je glavna mafioza u Turskoj.

Ima farmu sa vratima kao u Alkatrazu u koju ulazi kako tko hoće i kad hoće i protestira kao da je na glavnom trgu u Istambulu.:eek:

Radnici u tvornici su uglavnom lupali po njoj a po onom partneru 50:50 koji joj je koknuo muža ništa. Po njegovoj ženi, ništa, po Halidi, ništa.

E pa kad su na farmu hodočastili i protestirali kad je Muzafer bio živ?, Kad su Halidu optuživali za bilo što vezano za tvornicu ili zemlju, nikad ( a žena je u duši najpokvareniji kapitalista i feudalac)?
Sjede u birtiji i trijebe Koreju i Gulu.
Ma ljuta sam.:503::503:

baby-deluxx
05.12.2012., 22:47
Potpisujem ribica0903 od riječi do riječi, opet :D

btw, očito mi je promaknulo, ili nisam skužila nezz ugl. na koju je foru Halide saznala za onaj požar da je Orhan kriv?

just-do-it
05.12.2012., 23:00
jadna gulu uvijek odabere krive suradnike:(
baš je lijepa gulu.i ja mislim da će ostat s kemalom jer će on pobijesnit na halide kas sazna da mu je lagala u vezi majčinog ubojice.
gulizar je baš zgodna ženska.stvarno je nisko pala s ovim rešitom.

ribica0903
05.12.2012., 23:13
Potpisujem ribica0903 od riječi do riječi, opet :D

btw, očito mi je promaknulo, ili nisam skužila nezz ugl. na koju je foru Halide saznala za onaj požar da je Orhan kriv?

Hvala draga!!
A Halide saznala slučajno - bila na cesti kad je Orhan razgovarao s palikućom, s tim da ga je palikuća napao kako mu nije rekao da u kući ima živa žena, nego da će kuća biti prazna itd.itd. A ova lijepo stajala sa strane i sve snimila.

cincamarinca2
06.12.2012., 06:30
orhan ušao u kuću na mala vrata i ima namjeru ostati "čuvati gazdaricu i pomagati joj", samo mi nije jasno gdje se izgubio kad su kemal i ekipa došli s puškama , serap je sama bila na vratima kuće.on je obični ljigavi priljepak.mislim da je on uzeo dijete, smjestio ga u bivšu kuću kemala i halide, samo da što više produbi jaz između kemala i gulu. žalosno je da se gulu i kemal uopće ne poznaju, ne znam koliko su vremena proveli zajedno , ali ovo međusobno optuživanje mi je bez veze, kako mogu pomisliti tako ružne stvari jedno o drugom?
mislim da je kemalova mama zamjerila jako gulu što je kemal zbog nje završio u zatvoru, ne sjećam se nekog drugog razloga, a halide je mrcvarila dok su živjeli u njenoj kući, poslije se promijenila.
mali muzafer ali mi je preslatki jučer bio u sceni sa gulu, osmijeh i ono dizanje obrva-super,super
gulizar ostala bez dragog, što će sad jadna?

bende
06.12.2012., 09:43
Dijete je uzeo Orhan tu noć kad je ostao na farmi radi Guline "sigurnosti" i
dao ga svojoj ženi na čuvanje dok on pridobije Gulino povjerenje i nju zavadi sa svima. Orhan je već rekao svojoj ženi da će i ona morati sudjelovati u ostvarenju njegovog plana.

baby-deluxx
06.12.2012., 11:24
Dijete je uzeo Orhan tu noć kad je ostao na farmi radi Guline "sigurnosti" i
dao ga svojoj ženi na čuvanje dok on pridobije Gulino povjerenje i nju zavadi sa svima. Orhan je već rekao svojoj ženi da će i ona morati sudjelovati u ostvarenju njegovog plana.

Gad prokleti :mad::mad::mad:

baby-deluxx
07.12.2012., 20:44
Ovo dns sa Halide, dobro jel ona normalna?? wtf :confused:
A malo mi to glupo, mislim ko da bi u realnom svijetu netko mogao sam sebi napravit pobačaj, nezz, koliki monstrum trebas biti da ides sam sebi nanjet toooliku bol?? :rolleyes: :ne zna:

kandy7
07.12.2012., 22:45
Halide nije u redu što je lagala Kemalu pa ju je s pravom i ostavio, ne bi se trebala ljutiti na njega jer je sama kriva :ne zna:

inače, primijetila sam da Gulu ne glumi baš naj naj, nije ni Kemal najbolji ali ipak nešto bolji od Gulu, za razliku od njih npr. Gulizar me oduševljava svojim stilom, glumica stvarno dobro glumi taj lik, dobar je i Gulin otac, Seraje, Ramazan i svi ostali, kao "sporedni", likovi :)

baby-deluxx
10.12.2012., 21:21
Dns čok zanimljiva epka, Gulu se napokon poslužile neke kockice u glavu :D
A ova Halide bas je gujetina :mad::mad::mad:

btw...Jedna stvar mi nije jasna, Đemšir je ko fol sirotinja, nema za živit, a on gazda svima ovima u sirotinjskoj četvrti, mislim ubire od njih za stanarinu :confused: a kao nema se para??

Eshyy
15.12.2012., 18:27
Halide je izgleda izgubila pamćenje.
Zaboravlja da je ona pomagala Orhanu i tako najviše doprinjela
da se izgubi dosta Muzaferove imovine.

Gadi mi se.:mad:

kandy7
17.12.2012., 17:26
Halide je glupa, misli da će joj osoba poput Orhana, koji je kockar, nešto dati

zanima me gdje se izgubio onaj političar Pašizade, trebao je Gulu reći da je Orhan prokockao ženinu imovinu a ne što je rekao Halide, Gulu bi valjda onda bila opreznija sa Orhanom, sad mu nema ni traga ni glasa :ne zna:

baby-deluxx
17.12.2012., 18:37
Ma joooj kako mi idu na živce ovi šta sad nagovaraju Ramazana na ono pismo :503: Sad ispada da je siroti Hamza samo drzao pištolj da nije uopće pucao, ma da nije on niš kriv :kava:
Al dobar mi je Ramazan ne da se on :top: lako je svima solit pamet kad se ne radi o njima :rolleyes:

baby-deluxx
17.12.2012., 18:58
aaa ipak se dao :(

bende
18.12.2012., 12:17
Trebalo bi biti "oko za oko, zub za zub", al nekad treba ući u dušu i srce ljudi
kako bi ih se razumjelo, zato neka se Ramazan dao. Aferim.
Halide će ostati pokvarena do kraja. Al eto, i nju treba razumjeti.
Đemšir glumi predobro, iskreno. Čovjek bi mu sve oprostio.

baby-deluxx
18.12.2012., 16:47
Trebalo bi biti "oko za oko, zub za zub", al nekad treba ući u dušu i srce ljudi
kako bi ih se razumjelo, zato neka se Ramazan dao. Aferim.
Halide će ostati pokvarena do kraja. Al eto, i nju treba razumjeti.
Đemšir glumi predobro, iskreno. Čovjek bi mu sve oprostio.

Da bas kad ga vidis sa onim pogledom puppy face, totalno druga osoba, da ne znam kak je mlatio Gulu i mater, da mi to neko kaže ne bih mu vjerovala,fkt dobro glumi

just-do-it
18.12.2012., 19:05
kako mi je žao hamze.nadala sam se da će ga u zadnji tren spasit.ali to nije meksička sapunica:(
dobro da je stigao čuti da mu gulu oprašta.jako tužna serija.

kandy7
18.12.2012., 19:37
slažem se da Džemšir super glumi, i Hamza isto, jako su uvjerljivi :top:

baby-deluxx
22.12.2012., 12:08
Nek sam prokleta, zlocesta ili nesto trece, al jucer kad je onaj lik napao Halide, navijala sam da to odradi do kraja. Zasluzila je. :amen:

Alicia_K
22.12.2012., 16:40
koja epizoda je danas u originalu na tv-u?
majka je spriječena gledat na tv, pa da joj pustim na kompu..
fala :)

baby-deluxx
22.12.2012., 21:18
koja epizoda je danas u originalu na tv-u?
majka je spriječena gledat na tv, pa da joj pustim na kompu..
fala :)

nisam ti zicer ak pogledaj na natabanu.com mislim da cu tamo oriđiđi, al provjeri :mig:

rozzza
26.12.2012., 10:19
odlična dramska serija, nije sapunica, snimana je po književnom djelu!
odgledala sam sve na pinku BiH i sve pohvale.:top:

baby-deluxx
26.12.2012., 20:26
Jadna Gulu sva zla na nju :( :503:

cincamarinca2
26.12.2012., 21:02
meni gulu nije jadna, ja je ne žalim, do sada joj nisam odobravala odluke i bila sam u pravu.jedino joj je opravdanje mladost, zbunjenost i nepoznavanje ljudi oko sebe.sama je odlučila se udati za muzafera, sama je odlučila se udati za ljigu orhana (stvarno,gdje nestade pašazade,"prijatelj" koji ju je mogao upozoriti?).cijelu seriju do sada ju krivim za nešto, ali sada dolazi veliki a l i .sada je doživljavam kao mladu, borbenu ženu, koja se ne služi smicalicama i djetinjastim igricama za postizanje cilja. slažem se da je u velikim problemima, tonula je duboko, a l i sada joj držim fige i vjerujem u nju jer razmišlja, a ne tvrdoglavi i ne inati se kao malo dijete. uvidjela je pogreške i ne srami se priznati i krenuti novim putem ispravnim i pravednim, bravo gulu.
halide nekada žalim, nekada bi je zadavila, vjerujem da ne bi bila tako zločesta da su okolnosti u životu bile drukčije. biti muzaferova sestra nije dobitak na lutriji, pa joj se dogodio selim ( još uvijek ne znam što još uvijek radi u tvornici, davno je trebao dobiti vritanjak), pa joj se dogodio kemal. ja stvarno vjerujem da je ona njega zavolila, ali on prosto nije za nju osjećao ništa i kraj je bio ružan i ostavio još tragova na njoj. sad je tu ekrem, opet neka ljiga, pa da ne povjeruješ.

sad mi je najveća enigma zašto halide smije u muškom društvu izlaziti koja je udata i ne želi se rastati, a gulu ne smije koja je dvostruka udovica izlaziti sa kao oženjenim muškarcem :ne zna:

ribica0903
26.12.2012., 23:34
sad mi je najveća enigma zašto halide smije u muškom društvu izlaziti koja je udata i ne želi se rastati, a gulu ne smije koja je dvostruka udovica izlaziti sa kao oženjenim muškarcem :ne zna:

Oprosti što sam ti ovako skratila post, ali kako i mene muči upravo ova činjenica morala sam je istaknuti.

Turski scenaristi mi stvarno puno puta pile po živcima, a i po inteligenciji pa se ja dignem od gledanja serije uz onu , ma koga vi.... ali... onda opet nastavim, što ćete slaba sam na priče.

Isto kao što je Gulu bila kučka seljacima kada je htjela posaditi pamuk na svojoj zemlji, ali sada ovaj novi Ekrem nije kučak kad hoće rižu.

I onda seljaci opet k njoj dolaze napadajući je - " obećala si da nam se ništa neće desiti!" :503::504:

Halidu ne žalim ni malo, žena je od početka zločesta i to bez zadrške. Nikakva ljubav prema Kemalu i sl. ne opravdava sve što je učinila, što čini i što očito još bude činila, a ona još ima i otegotnu okolnost, a ta je da je i najinteligentnija osoba u seriji pa bi barem mogla malo upotrijebiti tu pamet razmišljajući malo unaprijed i znati kako se zlo ne isplati. Uz to je kratkopamteća, odnosno vrlo brzo zaboravlja ono što joj ne odgovara.

cincamarinca2
27.12.2012., 08:23
ribica0903 - prekrasan ti je izraz - kratkopamteća- :rofl:super,super

ribica0903
27.12.2012., 12:44
ribica0903 - prekrasan ti je izraz - kratkopamteća- :rofl:super,super

He, he, he hvala ti draga!!

A Turci me sa svim svojim serijama, scenarijima, karakterizacijama likova, pričama ( jako dobrim), glumom ( predobrom) , utjecajem na ljude na našim prostorima naprosto tjeraju da se počnem "ozbiljno" baviti neozbiljnim "sapunicama" - za sada samo u svojoj glavi, a nadam se skoro i ....

Ah, da zaboravila sam i "društvenu osudu" muškog člana preljubničkog tima - Kemala - ništa, nijente, nada, zero, nula - svi ga savjetuju, svjetuju : "pazi što radiš, Gulu bi mogla biti u ozbiljnoj nevolji!!!"???" i još nekoliko upitnika, uskličnika, zareza, dvotočki, točki i ostalog znakovlja, hello!!! Pa dobro..

Ona "slobodna udovica" on oženjen, Halide udata i sve pet??

Gulizar osuđuje gazdaricu, ona ševi oženjenog , prije toga udovca, gazdu i nikom ništa, moral na visini??!!

baby-deluxx
27.12.2012., 13:12
Ah, da zaboravila sam i "društvenu osudu" muškog člana preljubničkog tima - Kemala - ništa, nijente, nada, zero, nula - svi ga savjetuju, svjetuju : "pazi što radiš, Gulu bi mogla biti u ozbiljnoj nevolji!!!"???" i još nekoliko upitnika, uskličnika, zareza, dvotočki, točki i ostalog znakovlja, hello!!! Pa dobro..

Ona "slobodna udovica" on oženjen, Halide udata i sve pet??

Gulizar osuđuje gazdaricu, ona ševi oženjenog , prije toga udovca, gazdu i nikom ništa, moral na visini??!!

E upravo to i mene zna razljutiti, ti dvostruki kriteriji :durica pogotovo od Gulizar, bilo bi joj bolje da zatvori tu labrnju, nek pogleda prvo sebe umjesto da ide okolo olajavat :rolleyes:
I dam se sad kladit da ce ovi seljaci stoposto prestat pruzat otpor Ekremu, cim im on ponudi pare sve ce biti super, al bitno da su na Gulu bacali i drvlje i kamenje a sad kad im ovaj pokaze zube bit ce manji od makovog zrna :504:

A ono jucer kad je Gulu došla guverneru za vrijeme one svečane večera, svaka joj čast, treba imat hrabrosti :top: i još joj veća jer je zavrnula rukave i otišla radit u tvornicu, a ne da je sjela u ured i gledala kako firma propada :s iako ne znam dal ce to sta puno pomoc sta je otisla radit, al lijepo od nje

ribica0903
27.12.2012., 19:38
Ja se opet živciram na scenariste i režiju of kors.

Kreću kamatari u rat s dugim cijevima i skoro pa oklopnjacima na jednu ženu, kojoj by the way farmu od jedno 300 zaposlenih čuvaju ( barem ja svaki put vidim da ih se toliko besposleno metilja po onom dvorištu), nekoliko najmršavijih koji imaju oružje i izigravaju Sokole Mariće i kao čuvaju farmu, a ulazna vrata čuva starčić i baba kuharica ...:503::504:

I onda naplata duga kreće naravno tako što se dužnike po mogućnosti kokne.

Eh, jeste da su i ove naše banke sada ovako nekako krenule, barem što se tiče zivkanja svaki drugi dan na telefon, uskoro očekujem parkiranje kamiona pred vratima s nekoliko bankarčića s ganovima kako mi banu pred kuću - kredit dospio, niste platili, hanuma.:mad:

Što me dalje živcira - u ovoj seriji kao i u drugima - to što su dobrice po de faultu gluplji od zlica pa ništa ne zaključe do zadnje epizode u posljednjih 10 min, i to ako im netko nacrta. A ja moram, jer sam dobra duša voljeti ove priglupe, a mrziti ove inteligentne - a u životu više volim pametne, pih. Daj mi seriju gdje su dobrice pametniji od zlica pa da sve lijepo povežu i da uvijek budu korak ispred Cruella de Will.

cincamarinca2
28.12.2012., 07:45
i tko će naježit nego sirotinja, hafiz traži blago, a nađe leš ( bilo za očekivati). ramazan na nivou u zatvoru, poslije sve galame, sjedne i ne ide nikuda.
gulu me oduševila sa radom u tvornici, bravo gulu!
za halide sam nastojala naći neka opravdanja, nadati se da nitko nije gad do srži, ali prevarila sam se, potrošila je sve kredite, sjetila sam se forumašice koja je napisala da je đelal trebao ići do kraja, malo mi je to bilo predrastično, ali sada više nije :w
kad kemal treba sredit mafijozu, nigdje čuvara, ono šakanje mi uopće nije bilo uvjerljivo.od kemala sam očekivala da će prisluškivati ekrema i halide u tvornici i saznati nešto o paležu, ali ništa.

baby-deluxx
28.12.2012., 19:05
i tko će naježit nego sirotinja, hafiz traži blago, a nađe leš ( bilo za očekivati). ramazan na nivou u zatvoru, poslije sve galame, sjedne i ne ide nikuda.
gulu me oduševila sa radom u tvornici, bravo gulu!
za halide sam nastojala naći neka opravdanja, nadati se da nitko nije gad do srži, ali prevarila sam se, potrošila je sve kredite, sjetila sam se forumašice koja je napisala da je đelal trebao ići do kraja, malo mi je to bilo predrastično, ali sada više nije :w
kad kemal treba sredit mafijozu, nigdje čuvara, ono šakanje mi uopće nije bilo uvjerljivo.od kemala sam očekivala da će prisluškivati ekrema i halide u tvornici i saznati nešto o paležu, ali ništa.

hehehe, ta sam :w
Halide nemam riječi :bljak: a tek Gulizar jooooj kako me nazivcirala jaoo :503:

cincamarinca2
29.12.2012., 12:23
gulizar se mozak pomiješao od nestašice dukata, nakita i onoga ( ne želim biti prosta), svi vide tuđe greške i mane, a sebe nitko ne gleda.
žao mi je što neznam raditi gifiće, ova trčanja su za valjati se od smijeha.nekoliko puta sam primijetila da muški nose natikače: rešit, hafiz,jasin, pa je možda to razlog.

ribica0903
29.12.2012., 13:14
gulizar se mozak pomiješao od nestašice dukata, nakita i onoga ( ne želim biti prosta), svi vide tuđe greške i mane, a sebe nitko ne gleda.
žao mi je što neznam raditi gifiće, ova trčanja su za valjati se od smijeha.nekoliko puta sam primijetila da muški nose natikače: rešit, hafiz,jasin, pa je možda to razlog.

Hi. hi. hi,:lol: dobro si to primijetila, i to je samo kod muških. Ženske ne.

Čini mi se kao da svi karikiraju trčanje onako pederasto, nisam vidjela natikače, ali lamatanje rukama je hit!!

Svima su se polupali lončići - što je moje nije tvoje, što dozvoljeno meni, nije tebi, za istu stvar ti kriv do smrti, ja nevin do kraja života i sl.i itd.itd.

Mene jedino živcira Gulu koja ne koristi mozak nego srce, tako da sam jučer, mrtvo hladno rekla : "uzeo ti Selim novce, dabogda!!" ono kad mu je dala lovu da plati kamataru, pa stvarno - glupa li je, majko mila. Ako se njoj u glavi nije upalila lampica da za direktora ima facu koja je bivši ljubavnik najveće neprijateljice i faca koja ju je već zalomila za lovu, a pa onda, ne znam što bih rekla.

cincamarinca2
31.12.2012., 10:20
uopće me nije iznenadilo što je orhan živ, to se moglo očekivati, a jandarma je tako dobro istražila, čudo jedno! otmica nije u redu,ali je rekao bolnu istinu gulu u lice (to sam joj i ja zamjerala onih dana).
halide u zatvoru traži ćeliju sa pristojnim ljudima :lol:, ona sirota ne zna da su pristojni ljudi van zatvora (uglavnom :rofl:)
po ovim turskim serijama bi čovjek rekao da je najnormalnije otići u zatvor u svom životnom vijeku, bez obzira kao zločesti ili kao nevini.
ekrem ostao bez dozvole za biznis sa rižom, ajde barem nešto, veseli me.
đemšir i pjevaljka- pa ne mogu vjerovati
živo me zanima što će hafiz sa gulizarinim zlatom
gulizar i rešit :rigo:
pakize i ramazan se mimoilaze u mišljenju, ali su mi i dalje dragi, on njoj ne dozvoljava da se druži sa gulu, ali poslije je vozi na farmu, ahhh što je ljubav lijepa kad je obostrana i normalna.

Soul sister
31.12.2012., 10:24
Već odavno ne pratim seriju čak ni na netu, jednostavno nemam vremena. Nisam izdržala već sam pronašla posljednju epizodu i pogledala je. :D

Uglavnom, pohvatala sam mnogo toga, sad mi je lakše. :rofl:

ribica0903
31.12.2012., 17:09
Halide u zatvoru! Neprocjenjivo!

A u turski zatvor se ide isključivo temeljem nečije izjave, nema šanse da žandarmerija nešto dokaže, pronađe materijalne dokaze, opovrgne i sl. Daš izjavu i that's all falks.
U nekim drugim serijama bilo je jedno vrijeme glavna fora, netko drugi prizna za tvoje nedjelo, odsluži, platiš njegovoj familiji nešto sitno i gotovo. Kao da netko nešto dokazuje, ma nema šanse. Postoje profesionalni odležači za tuđa sranja.

Ali opet iako je Halide u zatvoru, društvo i dalje opanjkuje Gulu zbog nemorala.:504: Mislim na gđu boutique - madam.

Ramazan, glup kao i njegov nos!!:503:

A Ekrem špija, što reći, isto kao i u RL, postoje ljudi koji sve mogu, a ne znaš im zašto i zbog čega, c,c,c,c,c!!!

cincamarinca2
02.01.2013., 07:46
sve najbolje u novoj godini vam želim :rock::trio::grli:

fali mi serija ovih dana
šteta što u ćeliji sa halide nisu špaga i ona druga kojoj ne znam ime, iako i ova ekipa ima dobre metode.
sada sam opsjednuta sa kvakama, vrata nemaju kvaka ili imaju samo sa jedne strane :eek:
primijetila sam da se jako voli jedna nijansa plave boje, ponavlja se u više serija.

ribica0903
02.01.2013., 15:18

fali mi serija ovih dana
šteta što u ćeliji sa halide nisu špaga i ona druga kojoj ne znam ime, iako i ova ekipa ima dobre metode.
sada sam opsjednuta sa kvakama, vrata nemaju kvaka ili imaju samo sa jedne strane :eek:
primijetila sam da se jako voli jedna nijansa plave boje, ponavlja se u više serija.

Hi, hi, hi, kvaku nose u džepu!!

Vrata od kartona i šperploče, a neka umjesto staklenog dijela imaju i vreću, gurneš nogom malo jače i voila!! Ali glavno da nema kvake!!
Daj me prosvijetli s tom plavom bojom, nisam primijetila, pliiiiz.

Ali sam primijetila da Kemal već 50-tak epizoda nije izašao iz istog smeđeg odijela, al' miriše, joooj!!

cincamarinca2
02.01.2013., 16:07
Hi, hi, hi, kvaku nose u džepu!!

Vrata od kartona i šperploče, a neka umjesto staklenog dijela imaju i vreću, gurneš nogom malo jače i voila!! Ali glavno da nema kvake!!
Daj me prosvijetli s tom plavom bojom, nisam primijetila, pliiiiz.

Ali sam primijetila da Kemal već 50-tak epizoda nije izašao iz istog smeđeg odijela, al' miriše, joooj!!

kad je ramazan uređivao neki prostor, ofarbao je stolce u tu famoznu plavu, a kemal ju je koristio kod uređenja ove sadašnje kuće, za onu sa halide nisam sigurna. u izgubljenoj časti je cijela kućica bila plava, i tako to.
nemoj me zezati za kvake, seher ima lijepu kuću - ali- nema kvake, imaju nekakav riglec (lijevo-desno sistem).sad kad su u kadru vrata, ja tražim kvake:rofl:, a tek onda facu:rofl: sva sreća nisu u plavoj boji:rofl:

ribica0903
02.01.2013., 16:14
kad je ramazan uređivao neki prostor, ofarbao je stolce u tu famoznu plavu, a kemal ju je koristio kod uređenja ove sadašnje kuće, za onu sa halide nisam sigurna. u izgubljenoj časti je cijela kućica bila plava, i tako to.
nemoj me zezati za kvake, seher ima lijepu kuću - ali- nema kvake, imaju nekakav riglec (lijevo-desno sistem).sad kad su u kadru vrata, ja tražim kvake:rofl:, a tek onda facu:rofl: sva sreća nisu u plavoj boji:rofl:

Ah, ta plava!! :D U Fatmi mi je to ličilo više na Grčku i otoke pa sam mislila da to vuče od tamo, ali ako i ovi u unutrašnjosti ( Adana jeste unutra, ili nije :ne zna:), onda je to neka istočnjačka plava, a ja mislila mediteranska, ha, ha, ha:rofl:
Lijevo desno sistem iz unutra mi je jasan, ali kako ulaze izvana???:ne zna: Na ključ, na kvaku u džepu ili na "sezame otvori se". Moram malo bolje gledati . Tko šiša ljubavne zaplete sad bum gledala kvake.:lol:

baby-deluxx
02.01.2013., 17:33
Dobro sad sam zbunjena, kad je bila serija, jucer nije jer je bilo ono zameo ih vjetar, pa kad je onda bila?? U nedelju? :confused:

fali mi serija ovih dana

:lol:
to sam i ja odma pomislila kad sam vidla ekipu iz ćelije, al bas bi fino pasale tamo da ju malo nauče pameti :mig: ( zlocesta sam na najjače :E hihihihi )

cincamarinca2
03.01.2013., 07:28
:rofl:nemojte se smijat :rofl:ali sam i sinoć :rofl: u sili vidjela :rofl:plava vrata:rofl:kad su odvlačili ono dvoje bjegunaca:rofl:
kod gulu su u principu uvijek otvorena ulazna vrata kuće, na ulazu na farmu stoje "moćni" čuvari ,kod seraje postoji kvaka s obje strane, a za ostalo postoji "sezam":rofl:
jučer nisam stigla pogledati, ima li dobra dušica koja bi malo ispričala, lijepo molim!

ribica0903
03.01.2013., 15:02
Evo da ne ostaneš u neznanju.
Gulu probala pobjeći i pala niz neku livadu pa joj se kolac zabio u nogu. Orhan joj na živo nožem vadio kolac, ali se stvar zakomplicirala odnosno inficirala i Gulu dobila gorznicu pa je Orhan zvao doktora. Dok je u gradu inkognito tražio doktora, tko ga je vido, naravno Ekrem, pratio i pametan sve zaključio, te onda otišao Kemalu i ucijenio ga ili povlačiš tužbu ili ti neću reći gdje ti je Gulu , a život joj visi o koncu.
U međuvremenu Halide nabodena na pletaću iglu, završi u bolnici.
U istu bolnicu izgleda da će i mali Muharem ( ili Mehmet, grebi ga) Ali jer ima temperaturu.
Grdo se piše i Gulu, doktor je ne zarezuje kad ona kaže da je oteta, a prijeti joj gangrena. Orhan opalio na zdrav razum.
Gulu probije neki mali prozorčić šalicom i zazove jednog dečkića te mu kaže da dovede ćaću jer je ona zarobljenik, uznik, zatočenik itd.

Ekrem i Kemal taman daju izjavu policijotu, kojem je sve malo sumljivo ali kako kod njih pravosudni sustav i onako funkcionira na majke mi sa potpisom on prihvaća sve što kaže Kemal.
Sekundu prije nego je potpisao upada drugi član Zakona i reda i kaže da imaju dojavu o uznici koja je vjerojatno Gulu.
Propade Ekremu plan.

Eto to je najbitnije.
Aha, ima još Đemšir se probudio u krevetu od pjevaljke, a nema pojma kak je tu završio.

cincamarinca2
03.01.2013., 17:48
hvala ti puno ribice, sva si lijepa (tamo lijevo) i jako dobra(tamo gore)
preporučam se i za danas, stiso poso (dobro je dok ga ima):grli::Pivo:

đemšir je imao cuga-pauzu, pa se jadan zanio, nije on to namjerno:rofl:, žena ga pozvala na ćakulanje, pa se odužilo.
koliko još uopće ima epizoda?

ribica0903
03.01.2013., 21:20
hvala ti puno ribice, sva si lijepa (tamo lijevo) i jako dobra(tamo gore)
preporučam se i za danas, stiso poso (dobro je dok ga ima):grli::Pivo:

đemšir je imao cuga-pauzu, pa se jadan zanio, nije on to namjerno:rofl:, žena ga pozvala na ćakulanje, pa se odužilo.
koliko još uopće ima epizoda?

Jesam li, jesam li, mislim lijepa?:cerek:
Pa i bilo je vrijeme da si nakeljim sličicu nakon dvije godine, ali moram reći da je za inspiraciju bila zaslužna @Sapunka , supatnica sa Strasti orijenta.
Blago tebi na poslu!:( Budi sretna dok ga ima, a ja ću ti pomalo prepričavati.

Uglavnom Gulu još traže, nisu je našli, ona boluje, noga je u gorem stanju, ali..
Onaj napeti trenutak, kada je žandarmerija zajedno s Kemalom krenula tražiti napravili su u hoolywoodskom stilu. Lupaju na vrata, onda gledaš Orhana kako se uspaniči, veže Gulu , noge, ruke, usta da ne viče, otvara vrtata s pištoljem, a ono...... mali dečec s tatom. Tata provjerava istinitost tvrdnji o otmici, a s druge strane, žandarmima vrata otvara tip koji je fakat oteo ali izgleda neku curu pa ga oni vode u zatvor.
Hafiz spašava Gulizar koju na cestu, odnosno ono prljavo dvorište izbacuje Rešitova žena u spavačici jer je ulovila Rešita kak je cima. Hafiz i Gulizar se lijepo napiju, jedno drugom sve oproste i zaspu sjedečki, ujutro, normalno Gulizar zapanjena kaj je napravila, a Hafiz presretan guguče. Ah, da i Hafiz joj kaže da je našao njeno blago.
Kemal očajan u bolnicu odnosi Gulinog sina gdje se ustanovi da mali ima neku krvnu bolest, ( nije valjda opet kod Turaka popularna leukemija), normalno Halide ga vidi dok se brine za malog i opet popizditis chronicus. Futra i Ramazana protiv Kemala i Gulu konstantno. Ekrem vidio da je vrag odnio šalu pa govori Halidi da prizna samoobranu, ali...
Kemal na suđenje upada i povlači tužbu, samo zato da mu Ekrem kaže gdje je Gulu, jer su mu i doktori rekli da malom krv može dati samo majka:confused: Hajde, dobro da im vjerujemo.:mig:

baby-deluxx
04.01.2013., 13:31
Eto ti na ovog Kemala :503: sta nije došao sekund kasnije joooooj!!! Sad kad se ova guja izvuće :mad: J**em ti ova turske serije di se zlikovci znaju izvuć a pozitivci pate :( :504: Sta se malo neugledaju u stare dobre telenovele :D

ribica0903
04.01.2013., 22:34
Eto izvukla se! I što je najgore neće dati krv za maloga.

Nek više i Ramazan vidi tko mu je rod!:mad:

A sad će se još i ovaj Orhan izvući!:503:

cincamarinca2
05.01.2013., 10:15
draga ribice, puno ti hvala :kiss:
jučer sam konačno gledala, a misli su mi vrludale:
- tko je ekrema počastio šljivom ispod lijevog oka?
- hoće li halide cijeniti ovu mirišljavu kupku
- jesu li ovaj kemal i gulu bez ruku kad ne mogu izbiti pištolj iz orhanovih ruku, samo jedan pokret van dama i spašeni su
- seher i kemal imaju krpe ispod nosa da se zaštite od dima, a oni ih bacaju
- zašto ima dima više u njihovoj sobi nego tamo gdje je dimnjak zatvoren
- seher traži po šumi i kuća joj se natakne na nos
- kakva je to specijalna krv ako bi samo mamina odgovarala ( halidina bolje da ne odgovara da zločestoća ne dođe u maloga)
i tako, sve u svemu, epizoda me se nije dojmila, za kraj halidina faca govori da se neće dati pikati.
ja bi za gulu htjela nekog okretnijeg momka, vatrenijeg, ah, ta ljubav

ribica0903
05.01.2013., 16:42
draga ribice, puno ti hvala :kiss:
jučer sam konačno gledala, a misli su mi vrludale:
- tko je ekrema počastio šljivom ispod lijevog oka?
- hoće li halide cijeniti ovu mirišljavu kupku
- jesu li ovaj kemal i gulu bez ruku kad ne mogu izbiti pištolj iz orhanovih ruku, samo jedan pokret van dama i spašeni su
- seher i kemal imaju krpe ispod nosa da se zaštite od dima, a oni ih bacaju
- zašto ima dima više u njihovoj sobi nego tamo gdje je dimnjak zatvoren
- seher traži po šumi i kuća joj se natakne na nos
- kakva je to specijalna krv ako bi samo mamina odgovarala ( halidina bolje da ne odgovara da zločestoća ne dođe u maloga)
i tako, sve u svemu, epizoda me se nije dojmila, za kraj halidina faca govori da se neće dati pikati.
ja bi za gulu htjela nekog okretnijeg momka, vatrenijeg, ah, ta ljubav

- Kemal
- neće poznavajući je
- mogli su al' da su ti ili ja, ili da je Kemal malo više poduzetno muško, a ne samo pesek koji reži
- isto pitanje i zašto kad je već otovren prozor i razbijeno staklo, dim nije izašao, poduzetno muško nije ugasilo vatru, ili mu mala bogatašica rekla kako kamini imaju žicu za potezanje koja se zove zatvori/otvori,
- pratila ona nji htaksijem, ali se taksi na uskom putu pokvario, ona izašla i nije krenula putem nego preko šikare - ali to je pitanje uzmimo njene gluposti, ali scenaristička je ta što je Orhan poslije autom prošao po tom uskom šumskom putu, a taksista njet,
- nema veze kaj bi mamina = negativna odgovarala , ali zar u bolnici nema 0 negativne ili nitko u Adani sa 50000 duša nema tu grupu??? Da ne kažemo da je Gulu u fazi gangrene i vjerujem da njena krv nije baš nimalo zgodna za ubrizgavati u dijete.
- aha, ostadoše krpe - nije problem zaštita od dima, nego kako su oni uopće disali jer su im i usta i nos bili pod krpama.
Eto, ima toga još, znaš i sama, turski scenaristi daju materijala na pretek.

cincamarinca2
06.01.2013., 06:22
jučer sam već počela navijati za mafijozu zato što ne dozvoljava halide da se izvuče kad onda- nećak za nećaka- baš se pravoj obratio kojoj je stalo do maloga ufuf
nisam normalna, znam, u prvom orhanovom pojavljivanju se vidjelo da nosi tupe, sada, ili ima šešir , ili je samo licem na ekranu, ili mu je samo pola glave na ekranu, onda gledam seher, koliko ima botoksa, od ispod nosa pa na obrazima, pa gledam ruž na halidinim usnama, pa pjevaljkinu haljinu ispod desne ruke( u jednoj epizodi kipi cica van) i tako, luda sam, znam :rofl:
gledam ja i ljubavnu priču ( gulu i kemal), ali nisu me se dojmili, više je halide pokazala ljubavi prema kemalu nego gulu, puno jače sam doživjela prijateljstvo ramazana i hafiza, ljubav pakize i ramazana, preljub rešita i gulizar, neuzvraćenu hafizovu ljubav, ne znam, možda dobro ne gledam.
nadam se da je metak iz orhanovog pištolja bio pravi i da je pucao u pravu glavu, da mu nema pomoći, da si je sam presudio.
jučer su se stolci u ramazanovoj birtiji tako lijepo plavili :rofl:

ribica0903
06.01.2013., 07:24
jučer sam već počela navijati za mafijozu zato što ne dozvoljava halide da se izvuče kad onda- nećak za nećaka- baš se pravoj obratio kojoj je stalo do maloga ufuf
nisam normalna, znam, u prvom orhanovom pojavljivanju se vidjelo da nosi tupe, sada, ili ima šešir , ili je samo licem na ekranu, ili mu je samo pola glave na ekranu, onda gledam seher, koliko ima botoksa, od ispod nosa pa na obrazima, pa gledam ruž na halidinim usnama, pa pjevaljkinu haljinu ispod desne ruke( u jednoj epizodi kipi cica van) i tako, luda sam, znam :rofl:
gledam ja i ljubavnu priču ( gulu i kemal), ali nisu me se dojmili, više je halide pokazala ljubavi prema kemalu nego gulu, puno jače sam doživjela prijateljstvo ramazana i hafiza, ljubav pakize i ramazana, preljub rešita i gulizar, neuzvraćenu hafizovu ljubav, ne znam, možda dobro ne gledam.
nadam se da je metak iz orhanovog pištolja bio pravi i da je pucao u pravu glavu, da mu nema pomoći, da si je sam presudio.
jučer su se stolci u ramazanovoj birtiji tako lijepo plavili :rofl:

:lol::rofl: E jesi luda, majke mi ( mislim pozitivno)!!

Ruževi su koma, i kod pjevaljke, jedino mi na Gulu ponekad taj jarkocrveni stoji dobro jer je ta faca (ono Ava Gardner). Pjevaljka još ne može otvoriti oči od umjetnih trepavica pa ih spustila na pola koplja.

Ljubav, ah ljubav, ovdje je stvarno nema . Kemal izgleda ima neku manu na usni pogledaj mu sredinu gornje usne, a samo kesi zube i viče "Gulu, Gulu drži se!!"
A viš, tupe nisam vidjela, a u šta ja gledam??:facepalm:

Meni Ekrem malo zgodan - što ću, volim takve starije, moj broj, ha, ha, ha!!

A i ja navijam za Jozu Mafijozu!!

baby-deluxx
06.01.2013., 14:04
Meni je ovaj Orhan jucer bio presmješan (dok je još uvijek bio ziv naravno, sad bog mu dušu prosti) znaci Gulu ga ošine po glavi onom bocom ili sta vec, i sad si ja vec kontam jooj kako ce joj j**** sve po spisku kad je se dočepa, a on onak kd je došao svijesti od tog udarca jel, dođe njoj ''jesi dobro, dođi da te zagrlim'' :lol: a da ne pricam koliko ga je puta do sad pokušala nasamarit, npr ono kad je trazila vode pa se dala u bijeg, čovjek bi pomislio da ce ga to sve skupa više raspiz*** al ne, on i dalje ''fin'' prema njoj :eek: eeee šta ti je ljubav :rofl:

šalu na stranu, fala bogu da su ih napokon nasli vec sam se pocela brinut za stanje svojih zivaca, bilo to sve too much za mene :D

ova ogavna Halide mi se svake sekunde sve vise i vise gadi, crkla da bog da :mad:
a bas me jucer dirnulo ono kad je Ramazan trazio od ekipe u kafani da odu dat krv, bas se vidlo da mu iskreno stalo :) ma ubiti nije on loš čoek, samo je čoook mutav pa vjeruje svakoj budali :rolleyes: u ovom slucaju tj u vecini slucajeva je to bila Halide ::mad: na sta ga je dosad sve navukla :o nije đaba ona poslovica ''tanka je granica imeđu dobrote i gluposti''

cincamarinca2
07.01.2013., 08:12
gledam ja jučer birtije, u jednoj pjevaljka i sirotinja, u drugoj uhu ugodna diskretna muzika,odijela,večernje haljine ,ali , u restoranu ubojica(makar samoobrana) i katastrofa osoba, a u drugom, mafija, krijumčari.
kemal - gulu- ostavi sve, idemo daleko odavde, volim te
ekrem - halide- ostavi sve, idemo odavde udaj se za mene, rezultat je isti, muški ostaju s košaricom.
pakize trudna, kakoje tata lijepo pokazao sreću, šteta što je poslije "poplavio".jako mi se dopala pakize kad je skresala halide u lice što je ide, valjda će i moj omiljeni lik jednog dana shvatiti tko i kakva mu je draga tetica.
đemšir i pjevaljka, što reći, čovjeku je dala drugi život, to što je vlastita žena doma sama, tužna, jer je izgubila sina - nema veze.
onakav ulet u kuću da bi se otelo dijete nisam vidjela nego u filmovima o divljem zapadu, oni čuvari na ulazu su već nekoliko puta pokazali izuzetnu hrabrost i sposobnost.
nemojte se ljutiti ,ali mi je bila jako smiješna gulu sa onom pušketinom, veća puška od gulu.

Romantica
07.01.2013., 14:14
Jel zna tko koliko epizoda ima ova serija?

WitchHunter
07.01.2013., 14:16
Jel zna tko koliko epizoda ima ova serija?

140. Piše ti na str Dome. :mig: