PDA

View Full Version : Bioenergetičari

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

Alkemicharka
23.07.2011., 13:57
Dosta je imati vlastito iskustvo na svojoj koži i za svoje novce. Tko ne proba, neće ni znati da li mu je i koliko i za koju bolest pomoglo ili ne...

Soulsaver
24.07.2011., 14:36
Dosta je imati vlastito iskustvo na svojoj koži i za svoje novce. Tko ne proba, neće ni znati da li mu je i koliko i za koju bolest pomoglo ili ne...

Nažalost, osobno iskustvo u medicini vrijedi manje od crnog pod noktom. Nekada su se oboljeli od plućnih i jetrenih bolesti zaklinjali kako im "puštanje krvi" pomaže pa nam danas ne pada na pamet to pokušavati. Em su ljudi obrazovaniji, em je primjena znanja bolja.

Alkemicharka
24.07.2011., 17:25
Nažalost, osobno iskustvo u medicini vrijedi manje od crnog pod noktom. Nekada su se oboljeli od plućnih i jetrenih bolesti zaklinjali kako im "puštanje krvi" pomaže pa nam danas ne pada na pamet to pokušavati. Em su ljudi obrazovaniji, em je primjena znanja bolja.

Meni je iz osobnog iskustva bioenergija pomogla i nitko me ne može ubijediti u suprotno:rolleyes:. Nisam si umislila da me ne boli glava i da više ne trebam recepte za Brufene i Ibuprofene, na čemu mi je moj obiteljski liječnik jako zahvalan, a uz to mu je i jako drago što mi je bolje i zna od čega mi je bolje:top:

Soulsaver
24.07.2011., 17:39
Meni je iz osobnog iskustva bioenergija pomogla i nitko me ne može ubijediti u suprotno:rolleyes:. Nisam si umislila da me ne boli glava i da više ne trebam recepte za Brufene i Ibuprofene, na čemu mi je moj obiteljski liječnik jako zahvalan, a uz to mu je i jako drago što mi je bolje i zna od čega mi je bolje:top:
Nikada to nećemo pouzdano znati :ne zna: Ali drago mi je da je tvoje stanje subjektivno bolje. Moja susjeda kaže da je isti problem jednako uspješno riješila molitvom. :kava:

Alkemicharka
24.07.2011., 17:45
Nikada to nećemo pouzdano znati :ne zna: Ali drago mi je da je tvoje stanje subjektivno bolje. Moja susjeda kaže da je isti problem jednako uspješno riješila molitvom. :kava:

Ja se nisam molila:D

Saharun
24.07.2011., 17:49

Moja susjeda kaže da je isti problem jednako uspješno riješila molitvom. :kava:

jesu li ozdravili, jesu. Kako? Nemam pojma, ali ono bitno, ozdravili su bez suvremene medicine.

Soulsaver
24.07.2011., 19:16
jesu li ozdravili, jesu.
To ne znamo. Nemamo relevantnih dokaza. Samo osobna vjerovanja.
Kako? Nemam pojma, ali ono bitno, ozdravili...
Kao što rekoh, to ne znamo, ali čak i pod pretpostavkom da jesu, važno je utvrditi kako. Je li ih izliječila "bioenergija"? Utjecaj mjesečevih mijena? Molitva? Gledanje u šarene kolutiće? Meki Torabi? Braco? Ili puštanje krvi?

Važno je znati :kava:

ozdravili su bez suvremene medicine.
Zaista? Zaboravljaš da upravo "bioterapeuti" savjetuju suvremeno liječenje za vrijeme "bioterapije". :D

I da, kad smo kod ranije spomenutih glavobolja, imah problema s istima od puberteta do 25. godine. Nakon toga nestale kao da ih nikada nije bilo. Bioenergija? Molitva? I don't think so :kava:

Alkemicharka
24.07.2011., 19:19
Soulsalver, hvala Bogu što si zdrava. Jer da nisi, možda bi i ti jednog dana vjerovala i u šarene kolutiće ako ti medicina ne bi pomogla:rolleyes:. A onda bi ti bilo tako svejedno što ti je pomoglo, glavno da je pomoglo:top:

Soulsaver
24.07.2011., 19:30
Soulsalver, hvala Bogu što si zdrava. Jer da nisi, možda bi i ti jednog dana vjerovala i u šarene kolutiće ako ti medicina ne bi pomogla:rolleyes:. A onda bi ti bilo tako svejedno što ti je pomoglo, glavno da je pomoglo:top:

Nemam ništa protiv tvoga vjerovanja. Što se mene tiče, možeš vjerovati da te je izliječila telefonska slušalica.

Rekoh, važno je razlučiti radi li se u ovoj temi o znanosti ili vjeri. Kao što znamo, a nadam se da znamo, vjerske se tvrdnje ne mogu znanstveno ispitivati i vrednovati. Budući da se, očito, radi o vjerskom fenomenu, bilo bi pošteno da se "bioterapeuti" prestanu pozivati na znanost.

I to je to :kava:

Stablo
24.07.2011., 21:17
Stvarno mi nije jasno otkuda nekome toliko hrabrosti da čovjeku u oči kaže da je budala jer se izliječio? Jer ovo mi nalikuje na takvu konstataciju.
Što znači vjera? Vjera nekih ljudi je bila da je Zemlja okrugla, premda to nisu mogli dokazati, a danas se smijemo onima kojki nisu vjerovali. Prema tome, ja kažem, tko se zadnji smije, najslađe se smije :zubo:

Soulsaver
24.07.2011., 22:40
Stvarno mi nije jasno otkuda nekome toliko hrabrosti da čovjeku u oči kaže da je budala jer se izliječio? Jer ovo mi nalikuje na takvu konstataciju.
Što znači vjera? Vjera nekih ljudi je bila da je Zemlja okrugla, premda to nisu mogli dokazati, a danas se smijemo onima kojki nisu vjerovali. Prema tome, ja kažem, tko se zadnji smije, najslađe se smije :zubo:
Obmanjuješ. Još su antičke civilizacije znanstveno spoznale da je Zemja okrugla, no upravo je kasnije vjera učinila sve da se te spoznaje zatru.

Kužiš? Dva različita pojma. Prvi je vjera. Drugi je znanost. Vjerski fenomeni se ne vrednuju znanstvenim metodama. Znanost se ispituje vjerom. Aha :kava:

antik
24.07.2011., 23:10
da, točno tako mi je rekao moj bioenergetičar "Desno jaje ti ne radi".
rekao sam mu da imam 2 djece, curice, pogledao je visak, i rekao je i treće dijete bi ti bila curica, jer desno jaje ti ne radi...žena i ja smo i željeli samo 2 djece, i to curice, i to nam se ostvarilo, međutim, zanimljivo je to da je on vidio da mi desno jaje ne radi...a ja i znam koja su 2 događaja uzrok tome, prije više od 20 godina, kad sam dobio jak udarac koljenom u genitalije, i prije 25 godina kad mi se desno jaje povuklo nazad gore, ko kod male djece, jer je bilo izloženo na hladnom mjestu...bila su to 2 događaja koja pamtim i koja su mi tada prouzročila jako gadnu bol...zanimljivo je da bioenergetičar to vidi...
dakle nije sad da ja želim još djece, ili da želim sina...
želio bio pošto i dalje osjećam nekako čudno, tupo stanje u desnom testisu, da ga izliječim...
dakle kako izliječiti desni testis koji ne radi?

Soulsaver
25.07.2011., 06:19
Ispravak:

Znanost se ispituje vjerom.
Znanost se NE preispituje vjerom.

Tipfeler, jelte... :kava:

Stablo
25.07.2011., 21:58
.zanimljivo je da bioenergetičar to vidi...

Jedno je slaba funkcionalnost testisa i to nije problem dobrom bioenergetičaru detektirati, a sasvim drugo neobična teorija da se spermiji u desnom testisu razlikuju od onih u lijevom :D

antik
27.07.2011., 07:33
da, zanimljivo, no ja sam laik, ..trebao bi pitati urologa, može li čovjek koji ima samo jedan testis imati i mušku i žensku djecu?

Stablo
27.07.2011., 14:26
da, zanimljivo, no ja sam laik, ..trebao bi pitati urologa, može li čovjek koji ima samo jedan testis imati i mušku i žensku djecu?

Naravno da može :). Ne sekiraj se testis, tko ga šljivi, ako neće da radi, ne mora:zubo: Ali vjerojatno radi, možda sa smanjenom funkcionalnošću.
Znam ljude koji su doživjeli 90 godina bez bubrega, pa koga briga za jedan testis :). Bitno je da je sve vizualno OK :rofl:

antik
27.07.2011., 14:52
hvala

vedera
29.07.2011., 17:39
Ispravak:

Znanost se NE preispituje vjerom.

Tipfeler, jelte... :kava:

znaš dalo bi se raspravljati o toj znanosti:rolleyes: i o dokazima znanosti:rofl: zapravo u tom području vidiš što je netko negdje istražio..napisao..može biti točno ali ne mora....
Odlaskom kod bioterapeuta sve doživljavaš vlastitom percepcijom..vlastitim osjetilima..šteta što ne pokušaš sama doživjeti ovo o čemu ti pričamo.Nije to nikakva autosugestija....samo se pitaš kako je moguće i osjetiš veliko olakšanje..niti jednog trenutka nisam požalila vremena provedenog tamo niti novaca...svaki čovjek za svoj rad treba biti plaćen ne živi se od zraka.:mig:

edit:ja nisam vjernik...katolik..židov..musliman..zapravo uopće nisam za vjerske opredijeljenosti i gadi mi se što se sve pod vjeru i u ime vjere radi...moj odlazak bioterapeutu nema veze sa mojom ( ne ) vjerom

Soulsaver
29.07.2011., 19:24
znaš dalo bi se raspravljati o toj znanosti:rolleyes: i o dokazima znanosti:rofl: zapravo u tom području vidiš što je netko negdje istražio..napisao..može biti točno ali ne mora....
Odlaskom kod bioterapeuta sve doživljavaš vlastitom percepcijom..vlastitim osjetilima..šteta što ne pokušaš sama doživjeti ovo o čemu ti pričamo.Nije to nikakva autosugestija....samo se pitaš kako je moguće i osjetiš veliko olakšanje..niti jednog trenutka nisam požalila vremena provedenog tamo niti novaca...svaki čovjek za svoj rad treba biti plaćen ne živi se od zraka.:mig:

edit:ja nisam vjernik...katolik..židov..musliman..zapravo uopće nisam za vjerske opredijeljenosti i gadi mi se što se sve pod vjeru i u ime vjere radi...moj odlazak bioterapeutu nema veze sa mojom ( ne ) vjerom
Ne znam zašto si osjetio potrebu replicirati na ovaj način, ali znam da je rezultat loš. Drago mi je da kroz tvoju osobnu percepciju "bioterapija" radi, ako je to ono što si htio reći. No moja susjeda ima dojam da je molitva djelotvornija. Osjetila je nemjerljivo olakšanje također. Ona bi ti rekla da je šteta što ne pokušaš sam doživjeti iskustvo visoko organizirane religije. Možda je još moćnije od "bioterapije". :kava:

vedera
29.07.2011., 21:00
Ne znam zašto si osjetio potrebu replicirati na ovaj način, ali znam da je rezultat loš. Drago mi je da kroz tvoju osobnu percepciju "bioterapija" radi, ako je to ono što si htio reći. No moja susjeda ima dojam da je molitva djelotvornija. Osjetila je nemjerljivo olakšanje također. Ona bi ti rekla da je šteta što ne pokušaš sam doživjeti iskustvo visoko organizirane religije. Možda je još moćnije od "bioterapije". :kava:

:misli: možda zato jer se stalno pozivaš na znanost???? a ostalo negiraš i kakve sada veze ima vjera tvoje susjede sa bioterapijom???
"olakšanje" :rofl::rofl: prestanak bolova :ne zna: zato i idemo bioterapeutu:ne zna:tko spominje moć???

Soulsaver
29.07.2011., 21:07
:misli: možda zato jer se stalno pozivaš na znanost???? a ostalo negiraš
[sic]
i kakve sada veze ima vjera tvoje susjede sa bioterapijom??? "olakšanje" :rofl::rofl: prestanak bolova :ne zna: zato i idemo bioterapeutu:ne zna:tko spominje moć???
Vjeruj mi, bolje da ti ne objašnjavam. :kava:

Nego, ne znam je li tko gledao, ali HTV je jučer prikazao emisiju o homeopatiji. Vrlo je primjenjiva i na temu "bioterapije". Čujem da će i Domančić biti pozvan u sličnu emisiju. Nadam se da će se odazvati.

vedera
29.07.2011., 21:22
Soul ima knjiga u kojoj su dvije vježbe za ruke..napisao ju je Tasić..tjedan dana vježbe i u rukama ćeš osjetiti materiju :mig: probaj..zanimljivo je.
Bdw Domančić kaže da bioenergija nije rezervirana za pojedince već da je svatko može naučiti koristiti....pod naglaskom "naučiti koristiti":mig: ako razumiješ?..učiš..pa naučiš:)

Mada bih mogla ovdje izdvojiti bar 30-tak knjiga različitih autora..znanstvenika i ostalih koji znaju za postojanje bioenergije koji pišu o svojim dugogodišnjim istraživanjima.

Soulsaver
29.07.2011., 21:31
S jednakovrijednom argumentacijom ti mogu predložiti čitanje literature o liječenju molitvom. Isto tako piše da molitvu može svatko savladati i koristiti. Svjedoka djelotvornosti je mnoštvo. (namjerni argumentum ad populum)

:mig: ako razumiješ?..učiš..pa naučiš:)
Aha, sad smo došli do "von oben argumenta". Hvala, ne bih. :kava:

vedera
30.07.2011., 09:57
S jednakovrijednom argumentacijom ti mogu predložiti čitanje literature o liječenju molitvom. Isto tako piše da molitvu može svatko savladati i koristiti. Svjedoka djelotvornosti je mnoštvo. (namjerni argumentum ad populum)

Aha, sad smo došli do "von oben argumenta". Hvala, ne bih. :kava:

:ne zna: nešto mi nije jasno..zašto stalno uvlačiš..vjeru..molitvu u alternativu?
ima raznih oblika pomoći što fizičkih što duhovnih :rofl: ja doista ne vidim što si toliko nabrušena na bioterapeute? Kažeš ne moraš imati vlastitog iskustva da bi znala da nešto ne valja :ne zna: moguće ali ima mjesta gdje ti ta teza stoji a i sto tako i gdje ne stoji...ne možeš neko univerzalno pravilo primijeniti na sve segmente života...
Svi mi jako dobro znamo što je dobro a što loše..meni ne treba vjerski poglavar da mi kaže kako trebam živjeti...ili koji će mi reći gdje mi je kao ženi mjesto..što mi možeš kroz službenu vjersku doktrinu ponuditi kao pojedincu ili još bolje kao ženi?..hrpu predrasuda ili način na koji moram živjeti od rođenja do smrti???Zašto bih morala tako živjeti..imam svoju glavu..dano mi je da je koristim.Ne pitaš se tko si i što si?onako iskreno iznutra..ne zanima te tko si?
Kako funkcionira tvoje tijelo..odakle te divote koje su u tebi i oko tebe?..onak svejedno ti je.. imaš anatomski atlas..znaš što se gdje nalazi..čemu služi..i to je to???Odakle dah kojim dišeš..osjetiš li ikada kako život kola u tvojim venama??
Energija kojom živiš je u tebi i oko tebe samo treba pogledati i doista vidjeti da ti ne treba kalup u koji ćeš uskočiti već ga imaš...samo pojačaš percepciju i misliš svojom glavom.Bioterapeut radi sa tvojom energijom..služi se samo onime što već je u tebi i oko tebe..nema tu ničega mističnog... prije ili poslije slijediti će i znanstvani dokazi..Kirlijanu dobro ide...da ne kažem da se prakticirala i tisućama godina prije nas što itekako dobro znaš.

Veliki duhovi oduvijek su nalazili na žestok otpor mediokriteta.Ovi potonji ne mogu shvatiti da netko ne želi bezumno prihvaćati naslijeđene predrasude, već iskreno i hrabro koristiti svoju inteligenciju :)

Soulsaver
30.07.2011., 10:18
:rolleyes:

Ovaj, ne bih. Hvala na uloženom trudu. Neka rasprava između tebe i mene ostane na tvojim zaključcima. Tako je najbolje :cerek:

vedera
30.07.2011., 10:22
:rolleyes:

Ovaj, ne bih. Hvala na uloženom trudu. Neka rasprava između tebe i mene ostane na tvojim zaključcima. Tako je najbolje :cerek:

:rolleyes::rolleyes: da naravno

Orao
30.07.2011., 22:30
Molio bih neki kontakt za bioenergetičara po metodi ZD u Šibeniku. Hvala!

Beljki
01.08.2011., 09:52
Soul ima knjiga u kojoj su dvije vježbe za ruke..napisao ju je Tasić..tjedan dana vježbe i u rukama ćeš osjetiti materiju :mig: probaj..zanimljivo je.

Izazivanja raznih osjeta i senzacija pa sve do halucinacija su sastavni djelovi testova sugestibilnosti. Drugim rijecima dozivjeti nesto ne znaci da tu ima iceg stvarnijeg od vlastitog umisljaja, a snaga dozivljaja neceg sto "proiciramo iz glave" je direktno ovisna o nasoj sugestibilnosti.

vedera
01.08.2011., 12:29
Izazivanja raznih osjeta i senzacija pa sve do halucinacija su sastavni djelovi testova sugestibilnosti. Drugim rijecima dozivjeti nesto ne znaci da tu ima iceg stvarnijeg od vlastitog umisljaja, a snaga dozivljaja neceg sto "proiciramo iz glave" je direktno ovisna o nasoj sugestibilnosti.

puno prije te knjige sa rukama sam mogla štošta..tj literaturu sam pronašla nakon doživljenog:mig: tako da ta vježbica onako...ništa posebno :mig: ali zanimljivo:)

YinYang
01.08.2011., 20:31
Molio bih neki kontakt za bioenergetičara po metodi ZD u Šibeniku. Hvala!

Ukoliko jedno od njih dvoje imaju vremena, javit će ti se.

Stablo
03.08.2011., 08:25

Svakako... pa i kada se radi o uvjerenosti kako su drugi u krivu ;).

Znam bar pet ljudi koji su opisali bioenergetski osjet, a da pojma nisu imali ni o bioenergiji, ni o alternativi :D Ali da, zaboravih, ja sam to umislio odnosno sugerirao sam sebi da bih imao o čemu trkeljati na forumu :zubo:

totokotunio
14.08.2011., 20:34
Mogu preporučiti Centar za bioterapiju Rijeka

Ravine
18.08.2011., 13:17
Zanima me jel ja mogu otić do nekog bioenergetičara samo da me napuni "energijom" i da se bolje osjećam?
I u koga da odem u Splitu ili okolici ??

Hvala...

apollo.
18.08.2011., 18:17
Zanima me jel ja mogu otić do nekog bioenergetičara samo da me napuni "energijom" i da se bolje osjećam?

Hvala...

Uzmeš knjigu Chi-Kung, Way of Power i napraviš ove početne vježbe.
Meni super radilo. Il jednostavno meditirat odeš.
Mene i mjuza zna napunit gro. Znam se počet znojit strašno kolko tog ima :D

A kaj te muči?

vjekos30
18.08.2011., 20:23

Hvala...

U Splitu to možeš učiniti kod Ivice Šafranko, tel. 021 643 271, 095 815 6363.

Soulsaver
28.08.2011., 10:27
Tumori su se stalno vraćali u procesu službene medicine pa je gospodin Lazo odlučio pokušati to riješiti bioterapijom (po metodi Zdenka Domančića, op. Soulsaver). Hvala bogu to je i uspio. Kao i mnogi drugi iz sadašnje i prošle vlasti koji su si pomogli ovom metodom pri raznim zdravstvenim problemima.
Još uvijek stojiš iza svojih riječi? Gadno je kad ti umre poznati pacijent kojega si iskoristio za reklamu. Zar ne? :rolleyes:

R.I.P. Lazo. Sram neka bude one koji su obmanama na tebi zarađivali u najtežim životnim trenucima. :kava:

ashwinikumaras
29.08.2011., 15:58
Još uvijek stojiš iza svojih riječi? Gadno je kad ti umre poznati pacijent kojega si iskoristio za reklamu. Zar ne? :rolleyes:

R.I.P. Lazo. Sram neka bude one koji su obmanama na tebi zarađivali u najtežim životnim trenucima. :kava:

Na žalost nje se desilo prvi puta da pacijent odustane od bioterapije, ne završi je do kraja i umre od kemoterapije... U svakom slučaju bio je dobar čovjek... Nije dovoljno nekada jedna terapija i dobri nalazi da je sve gotovo... Ponekad trebaju kontinuirane terapije da se staje riješi do kraja... A kemoterapija čini svoje i ubija organizam...

Soulsaver
29.08.2011., 17:00
Dakle, lagao si kada si tvrdio da je Domančić izliječio Lazu.
Na žalost nje se desilo prvi puta da pacijent odustane od bioterapije, ne završi je do kraja i umre od kemoterapije...
Neki odustanu od terapije jer ih na to prisili smrt. Mekki je zbog toga promijenio tžište.
jedna terapija i dobri nalazi
I dalje lažeš. :kava:

Neka me modovi baniraju, ali ovakvo ponašanje je besramno. To je najblaže što se može reći.

sladana5
03.09.2011., 20:28
Ja sam vec tu negdje napisala da sam isla na tretmane kod Biserke Blaskovic;inace svaki je tretman kostal 300 kn (a preporucuje se najmanje 5 najvice 10).I to se opet treba ponoviti za nekih 6 mjeseci da se to sve "odrzi";tak nekaj,nisam skuzila...Uglavnom bilo mi je ok nekih 10-tak dana,dva tjedna da bi mi nakon toga bilo jako jako jako lose,puno gore nego prije.
Naime nisam osjetila nista tokom tih tretmana.
Medutim isto sam rekla da mi zenska nije sto posto obecala da mi bu pomogla,lijepo je rekla,pa mozemo probati.Dobro.To sam ja.
A moja frendica je isto bila kod nekih bioenergeticara,ne znam tocno kojih da bi prije par dana "naletila" na Tamaru Sindler,nispricavam se ak sam ime ili prezime krivo napisla,uglavnom zena radi po metodi Zdenka Dumancica u Draskovicevoj (Zg).Frendica mi veli da isto kod drugih bioenergeticara nije nis osjecala a kod ove neku prekrasnu toplinu,usporedila je to s opustajucom masazom,samo kaj ju ova naravno nije masirala.Isla je na tretman 4 puta u 4 dana i veli da joj je puno bolje;pa sad si i ja nekaj mislim da probam...I da ju zena nis nije trazila,frendica je mislim ostavila nekih 300 kn za ta 4 tretmana,tak nesto.
A ja sad ne znam,mozda i odem....

Jaguarova Šapa
06.09.2011., 22:08
moja jedna rođakinja je bila kod Z.Domančića i čovjek joj je zbilja pomogao (ginekološki problemi). Ja bih trebala otići zbog svoje anemičnosti koja me prati od moje desete godine..... jel se može to izliječiti?! I može li se pomoću bioenergije izliječiti probleme psihološke naravi (depresija, npr.)?!?!? sorry ako je pitanje glupo ali ne kužim se baš u te stvari.. tek sam se nedavno počela raspitivati jer i sama razmišljam o odlasku Z.Domančiću, odnosno njegovim učenicima :)

vjekos30
06.09.2011., 22:59
. . . Ja bih trebala otići zbog svoje anemičnosti koja me prati od moje desete godine..... jel se može to izliječiti?! I može li se pomoću bioenergije izliječiti probleme psihološke naravi (depresija, npr.)?!?!? sorry ako je pitanje glupo . . .

Naravno da se spomenuti problemi mogu riješiti bioterapijom.

master chef
09.09.2011., 22:41
Bila sam prije nekoliko dana na bioterapiji. Išla sam iz čiste znatiželje budući da ne vjerujem u šamaranje rukama okolo naokolo.:eek:
Inače imam problema s kralježnicom, imunosustavom itd. Preporučila mi je prijateljica budući da ona ide već dvije godine i pomoglo joj je jer je imala iks problema. Mislim si hajde, probaj.:confused:
Poslije bioenergije osjećam se super. Kralježnica me ne boli, lopatice su me pekle od bolova i stalno sam morala nekog žicat da me masira. Osjećam se kao nova. Inače terapeut je bila Adler Andrea, prema Domančiću. Samo riječi pohvale.

Sigurna
09.09.2011., 22:47
@vjekos30 - budući znam tko si, mislim da si napisao tu ili sam skužila drugačije, ne sjećam se, nebitno, i znam da si na popisu bioenergetičara koji su "certificirani" (onaj neki popis takvih u Hrvatskoj postoji na netu), možeš li mi reći što je s onima koji nisu? Konkretno, znati ćeš na koga mislim ako kažem da sam hodala k jednom iz tvojeg grada koji ima udrugu koja se bavi i jogom i etc. ali nisam nikad vidjela nijedan papir od toga što je on "završio" niti je na tom popisu. I, po svemu viđenom, moram priznati da sam dobila dojam da je...pa, šarlatan. A na pm su mi se javili još neki koji su bili kod njega i rekli isto.

Može komentar i na pm.

Soulsaver
09.09.2011., 23:48
Ja bih trebala otići zbog svoje anemičnosti koja me prati od moje desete godine..... jel se može to izliječiti?! I može li se pomoću bioenergije izliječiti probleme psihološke naravi (depresija, npr.)?!?!?
Kratko i jasno; NE. Ne postoji niti jedan dokaz da može. :kava:

vjekos30
10.09.2011., 20:47
@vjekos30 - budući znam tko si, . . . i znam da si na popisu bioenergetičara koji su "certificirani" (onaj neki popis takvih u Hrvatskoj postoji na netu), možeš li mi reći što je s onima koji nisu?
Konkretno, znati ćeš na koga mislim . . . ali nisam nikad vidjela nijedan papir od toga što je on "završio" niti je na tom popisu. I, po svemu viđenom, moram priznati da sam dobila dojam da je...pa, šarlatan. A na pm su mi se javili još neki koji su bili kod njega i rekli isto.

Onaj popis koji si vidjela na netu je popis redovnih članova HUPED-a, Hrvatskog udruženja za prirodnu, energetsku i duhovnu medicinu.
Oni koji nisu na tom popisu a bave se nekim iscjeliteljskim radom, vjerojatno imaju dokaze svoje stručnosti od nekih drugih institucija. To moraš sama provjeriti kod njih.
A što se tiće vaših loših dojmova, ja vjerujem da spomenuti gospodin ima više dobrih rezultata i da se onda baš ne bi moglo tvrditi da je šarlatan. Ako si čitala moje stranice http:/// onda se valjda sječaš tvrdnje da nema neiscjeljivih bolesti ali ima neiscjeljivih osoba.

Sigurna
11.09.2011., 00:40
Onaj popis koji si vidjela na netu je popis redovnih članova HUPED-a, Hrvatskog udruženja za prirodnu, energetsku i duhovnu medicinu.
Oni koji nisu na tom popisu a bave se nekim iscjeliteljskim radom, vjerojatno imaju dokaze svoje stručnosti od nekih drugih institucija. To moraš sama provjeriti kod njih.
A što se tiće vaših loših dojmova, ja vjerujem da spomenuti gospodin ima više dobrih rezultata i da se onda baš ne bi moglo tvrditi da je šarlatan. Ako si čitala moje stranice http:/// onda se valjda sječaš tvrdnje da nema neiscjeljivih bolesti ali ima neiscjeljivih osoba.

Jesam, čitala sam. Meni je, naime, moje stanje i izliječeno nakon terapije. Međutim, ja sam poduzimala i druge mjere da se izliječim - fizikalna terapija, sport, lijekovi....ne mogu znati da li bi bilo prošlo i samo od bioenergije.
Oke, mislila sam da, ako nije član udruge, definitivno nije stručan. Kažeš da nije tako, u redu. Ipak, očekivala bi da ima neke papire o tome u prostoru u kojem održava terapije, a ne da pacijent mora pitati za to. Kakvi su mu inače rezultati isto ne znam, ali znam da su u mojoj grupi bilo ljudi sa tegobama koje su jako autosugestivne i ne mogu se izmjeriti, pa je i poboljšanje takvo - nedokazivo. A moja je tegoba bila vidljiva, i mjerljiva. I da su mi se na pm javljali pacijenti sa ortopedskim i sličnim problemima kojima isto on nije pomogao...a jedna je gospođa onako mumljajući sebi u bradu nakon terapije rekla: kaj svima pomaže samo meni ne? Pa me navelo na mišljenje da je sve to lari-fari. Odnosno, on, ne općenito bioenergija.

Naravno, može biti da griješim. Ali znam da, ako ću opet željeti na bioterapiju, ne idem kod njega.

Soulsaver
11.09.2011., 05:39
Oke, mislila sam da, ako nije član udruge, definitivno nije stručan. Kažeš da nije tako, u redu.
HUPED nije stručna, već interesna udruga. Njegov "certifikat" nema baš nikakve vrijednosti. :kava:

Za vrijeme slučaja "Šenkovec" je objavljena reportaža kako HUPED dokazuje djelotvornost proizvoda jednog od svojih "izumitelja" i "iscjelitelja". Metoda je bila krajnje stručna i znanstvena - pitali su VISAK, nakon čega je slijedilo izdavanje certifikata. :cerek:

sladana5
11.09.2011., 06:48
Potpisujem.
Kolko samo "vidovnjaka" ima njihovu potvrdu;presmijesno.
A ovaj Domancic je stvarno ok,samo je daleko....A ne znam jel su ovi njegovi ucenici tolko dobri,mada neki ljudi vele da jesu....:ne zna:

TULIPANKAa
25.09.2011., 17:59
Da li zna netko koliko dođe 2 stupanj kod Domančića?

agent20
27.09.2011., 19:02
DA LI JE NETKO ČUO I IMA ISKUSTVA SA JADRANKOM HEGIĆ ?????

AKO NETKO ZNA NEKA MI JA NA PM !!!!

vise
28.09.2011., 13:45
Da li zna netko koliko dođe 2 stupanj kod Domančića?

980 eura

m-a-l-a
01.10.2011., 13:56
Što se tiče Domančića on je ok ali tečaj mu je jako skup . Meni terapiju radi frendica i jako sam zadovoljna , inače imam velike probleme sa kičmom nakon saobraćajke . Inače prvi stupanj je napravila kod Domančića bio je 850 eura , pa je htjela i drugi i treći što bi na krajku koštalo oko 6000 eura . Na kraju je da bi dobila diplomu išla kod nekog slovenskog poznatog bioenergetičara ali ovdje u rijeci i sve ju je koštalo ukupno oko 600 eura . Diploma je diploma a bioenergiju nije izmislio ni domančić ni bilo tko od ovih bioenergetičara pa čemu plaćati toliki novac . Certifikat je iz eu i ona radi super

coxy
03.10.2011., 08:53
Dali netko zna ili ima nekakva iskustva sa Alijom hasanovićem iz Visokog?

Beljki
04.10.2011., 17:21
Što se tiče Domančića on je ok ali tečaj mu je jako skup . Meni terapiju radi frendica i jako sam zadovoljna , inače imam velike probleme sa kičmom nakon saobraćajke . Inače prvi stupanj je napravila kod Domančića bio je 850 eura , pa je htjela i drugi i treći što bi na krajku koštalo oko 6000 eura . Na kraju je da bi dobila diplomu išla kod nekog slovenskog poznatog bioenergetičara ali ovdje u rijeci i sve ju je koštalo ukupno oko 600 eura . Diploma je diploma a bioenergiju nije izmislio ni domančić ni bilo tko od ovih bioenergetičara pa čemu plaćati toliki novac . Certifikat je iz eu i ona radi super

Buduci te diplome ne priznaju neke relevntne institucije (osim eventualno HUPED-a, koliko to znacilo) ne vidim sto bi uopce bilo relevantno po sebi imati takvu diplomu :ne zna:

argera
05.10.2011., 13:02
dali netko ima iskustvo sa Slavkom Matanović?

White Strike
14.10.2011., 07:13
Tko radi u bizovcu po metodi Zdenka Domančića? I dali to bude u bizovačkim toplicama? Hvala

inferNobile
19.10.2011., 15:43
Da vas upozorim kada već nije nitko mene, iako znam, u situaciji kada trebaš pomoć- ideš probati sve. Jako, jako loše iskustvo - Biserka Blašković, Hareom. Prodavačica magle, kamenja i homeopatskih pripravaka.

Stablo
21.10.2011., 11:37
moja jedna rođakinja je bila kod Z.Domančića i čovjek joj je zbilja pomogao (ginekološki problemi). Ja bih trebala otići zbog svoje anemičnosti koja me prati od moje desete godine..... jel se može to izliječiti?! I može li se pomoću bioenergije izliječiti probleme psihološke naravi (depresija, npr.)?!?!? sorry ako je pitanje glupo ali ne kužim se baš u te stvari.. tek sam se nedavno počela raspitivati jer i sama razmišljam o odlasku Z.Domančiću, odnosno njegovim učenicima :)

Kratko i jasno; NE. Ne postoji niti jedan dokaz da može. :kava:

Kratko i jasno, da. Postoji obilje dokaza koje osobno mogu potvrditi i uputiti onoga tko želi na te ljudi koji su ili sasvim iscjeljeni ili im se stanje znatno poboljšalo.

ashwinikumaras
21.10.2011., 20:41
Svatko onaj koji ne vjeruje u navedenu metodu može se i sam uvjeriti tako da ode na terapiju kada bude imao neki zdravstveni problem. Mnogi ljudi izvade nove nalaze nakon terapije i potvrde nalazima da se stanje popravilo. No, svatko ima pravo na svoje mišljenje, naravno.

agent20
22.10.2011., 18:51
Da li Zdenko Domančić osobno dolazi nekad u Hrvatsku raditi terapije npr. u Zagreb ili negdje ??

vjekos30
24.10.2011., 16:49
Da li Zdenko Domančić osobno dolazi nekad u Hrvatsku raditi terapije npr. u Zagreb ili negdje ??

Dolazi kada ima seminar za terapeute.

agent20
25.10.2011., 20:33
Dolazi kada ima seminar za terapeute.

A znaš li kada i gdje će uskoro doći u Hrvatsku i da li izvodi tada terapiju na pacijentima koji mu dođu ?

glacova1
08.11.2011., 07:37
Može li bioenergija pomoći kod grčeva kod malih beba? Ima li netko iskustva u tome?

AnaZajebana
08.11.2011., 23:37
po vašem cijenjenom mišljenju koja je najbolja stranica za edukaciju o bioenergiji koja "pogađa u sridu"?

Stablo
09.11.2011., 21:08
Može li bioenergija pomoći kod grčeva kod malih beba? Ima li netko iskustva u tome?

Vjerujem da bi pomogla. Djeca općenito dobro reagiraju na tretmane.

Stablo
09.11.2011., 21:18
po vašem cijenjenom mišljenju koja je najbolja stranica za edukaciju o bioenergiji koja "pogađa u sridu"?

MOžda ovaj tekst nije za klasičnu edukaciju, ali pogađa u sridu :)

http://mindpositive.bloger.hr/post/o-lijecenju-bioenergijom-ii-dio/174106.aspx

Saharun
13.11.2011., 18:32
Bioenergetičar Denis Bušelić: Bilić više nigdje neće ići bez mene!

http://www.vecernji.hr/sport/nogomet/bioenergeticar-denis-buselic-bilic-vise-nigdje-nece-ici-bez-mene-clanak-345721

Saharun
13.11.2011., 18:33
MOžda ovaj tekst nije za klasičnu edukaciju, ali pogađa u sridu :)

http://mindpositive.bloger.hr/post/o-lijecenju-bioenergijom-ii-dio/174106.aspx

oni koji djele energiju na pozitivnu i negativnu nisu mi baš neka preporuka

Stablo
13.11.2011., 18:49
oni koji djele energiju na pozitivnu i negativnu nisu mi baš neka preporuka

Ne razumijem, mislis da postoji samo pozitivna energija?

virus X
15.11.2011., 18:28
Pozz...treba mi pomoc oko pronalaska jednog bioenergetičara iz BiH tačnije iz B. Dubice,a sada se nalazi u Švicarskoj, njegovo ime je Halid Veladžić....pa ako neko zna kako ga naci ili ima neki kontakt da mi javi...hvala unaprijed svima koji imaju iskrenu namjeru...

npoljak
24.11.2011., 03:34
Bioenergetika nas vodi na ‘Euro 2012’ dok zdrav razum trpi. (http://laikaskeptik.wordpress.com/2011/11/20/bioenergetika-nas-vodi-na-euro-2012-dok-zdrav-razum-trpi/)

Stablo
24.11.2011., 13:27
Bioenergetika nas vodi na ‘Euro 2012’ dok zdrav razum trpi. (http://laikaskeptik.wordpress.com/2011/11/20/bioenergetika-nas-vodi-na-euro-2012-dok-zdrav-razum-trpi/)

Hmmm... i moj zdravi razum jako trpi čitajući slične budalaštine pa ne pišem blogove da pljujem po drugima :)

npoljak
24.11.2011., 14:54
Hmmm... i moj zdravi razum jako trpi čitajući slične budalaštine pa ne pišem blogove da pljujem po drugima :)
Zanimljiva interpretacija... Mislio sam da je poanta informiranje.

Saharun
24.11.2011., 16:28
Ne razumijem, mislis da postoji samo pozitivna energija?

postoji samo jedna energija, a ljudi koji znaju sa njom raditi mogu je rabiti ili u pozitivno ili u negativnom smislu.

Stablo
24.11.2011., 19:12
Zanimljiva interpretacija... Mislio sam da je poanta informiranje.

Svakako. Treba vidjeti obje strane. Međutim, neobično je što su najglasniji uvijek oni koji su protiv :).

postoji samo jedna energija, a ljudi koji znaju sa njom raditi mogu je rabiti ili u pozitivno ili u negativnom smislu.

Slažem se. Međutim nekako se ustalilo da se negativnom energijom zove ona energija koja se rabi u negativnom smislu.

Johnny1968
24.11.2011., 19:32
Da li netko zna nekog bioenergetičara koji može ustanoviti ima li ili nema struje u žici. Radi se o 220 V.

Stablo
24.11.2011., 19:49
Da li netko zna nekog bioenergetičara koji može ustanoviti ima li ili nema struje u žici. Radi se o 220 V.

Pa to možeš i sam sasvim jednostavno utvrditi. Samo ne smijem opisati postupak jer ću dobiti žuti karton :D

quartz3
29.11.2011., 21:52

Poznajem. Ali on tvrdi da nije on koji posjeduje energiju a da su 99% tzv. bioenergeticara obicne varalice, koji uzimaju pare od ocajnih ljudi.

Marian Oden
04.12.2011., 14:16
Kako izliječiti bolesnu psihu?

emofree KJ
05.12.2011., 13:20
Kako izliječiti bolesnu psihu?
:)
zaviriti iza maske,unijeti svijest( svjetlost) u sjenu.

Marko1976
05.12.2011., 19:22
Pozdrav, dali netko zna gdje bi se, ne predaleko od ZG, mogao pohadjati neki tecaj bioenergije, gdje bi se naucile bar osnove rada s bioenergijom ?

Hvala i pozdrav
M

morbidangel
11.12.2011., 19:56
Pozdrav. Koja je razlika u metodi po Zdenku Domančiću i Braci sa Srebrnjaka? Obojica su bioenergičari!?:ne zna:

Lily_
11.12.2011., 23:26
Da vas upozorim kada već nije nitko mene, iako znam, u situaciji kada trebaš pomoć- ideš probati sve. Jako, jako loše iskustvo - Biserka Blašković, Hareom. Prodavačica magle, kamenja i homeopatskih pripravaka.

Baš sam htjela pitati za nju, pa pronašla tu ovaj tvoj post.
Znam da su je neki na ovom forumu hvalili da im je pomogla, ali mislim da sam pročitala i neke opaske da je prije desetak godina bila puno "jača", a sad da joj tretmani više i nisu nešto.

Ima li još netko iskustva s njom, molim vas podijelite.

Marko1976
13.12.2011., 15:08
Baš sam htjela pitati za nju, pa pronašla tu ovaj tvoj post.
Znam da su je neki na ovom forumu hvalili da im je pomogla, ali mislim da sam pročitala i neke opaske da je prije desetak godina bila puno "jača", a sad da joj tretmani više i nisu nešto.

Ima li još netko iskustva s njom, molim vas podijelite.

Evo ja imam super iskustva s ovim iscjeliteljem. On naravno ne naplacuje usluge, odnosno NAKON ostavis koliko ti mislis i osjecas da trebas.

lako ces ga naci na googlu d ane reklamiram

http://www.youtube.com/watch?v=6xrmVaVcfyw

Lily_
14.12.2011., 12:27
Hvala ti.

Možeš malo na PP u čemu ti je pomogao, koliko si išao k njemu i tako malo neke detalje? :)

nitkomir
14.12.2011., 12:48
poštovani!
počeo sam se baviti,drevnom starokineskom metodom izlječenja,koja se bazira na naizgled jednostavnom metodom(laički rečeno "lupkanje"),a zapravo se radi o aktiviranju trećeg oka,a pritom se akumulirana energija iz jedne točke "razliva",po cijelom fizičkom tijelu i vraća natrag...
ako koga zanima više ,slobodno neka pita

ili možete pogledati na you tube-u:http://www.youtube.com/watch?v=DxrnSYF17Qc

GREN MUSTER
14.12.2011., 15:12
Pozdrav, dali netko zna gdje bi se, ne predaleko od ZG, mogao pohadjati neki tecaj bioenergije, gdje bi se naucile bar osnove rada s bioenergijom ?

Hvala i pozdrav
M

Na google upiši etera lipik i na jednoj od stranica ćeš moči skinuti knjigu u kojoj pišu tajne o bioenergetskim lječenjima koje nečeš čuti ni od največih bioenergetičara uživo!:)

Pozdrav. Koja je razlika u metodi po Zdenku Domančiću i Braci sa Srebrnjaka? Obojica su bioenergičari!?:ne zna:

Metoda Domančić radi na razini emocionalnog tijela koje je do oko 40 cm udaljeno od kože, mahanjem se pokreču blokirani energetski zapisi.
Braco sa Srebrnjaka ne čini ništa, polje čiste svijesti oko njega proteže se nekoliko desetaka metara jer se uspio povezati sa njime (stvar evolucije manasa) tako da sama savršena inteligencija preuređuje svako biće koje se nađe u tom polju vračajući ga na stanje prema savršenom prvobitnom obrazcu.
Dovoljno jasno?:ne zna:

Marko1976
14.12.2011., 15:29
Na google upiši etera lipik i na jednoj od stranica ćeš moči skinuti knjigu u kojoj pišu tajne o bioenergetskim lječenjima koje nečeš čuti ni od največih bioenergetičara uživo!:)

Ma nisu tu ljudi u potragama za tajnama vec za pomoci u bolesti. Tesko ce im knjiga pomoci, treba im prakticar :)

Beljki
14.12.2011., 19:49
poštovani!
počeo sam se baviti,drevnom starokineskom metodom izlječenja,koja se bazira na naizgled jednostavnom metodom(laički rečeno "lupkanje"),a zapravo se radi o aktiviranju trećeg oka,a pritom se akumulirana energija iz jedne točke "razliva",po cijelom fizičkom tijelu i vraća natrag...

Izvor te drevne kineske metode je? Pismen narod je sigurno zapisao u nekom bar tisucu godina starom spisu na koji se moze referirati? :)

Marko1976
14.12.2011., 22:11
poštovani!

I ja koristim tu metodu lupkanja. Ko pati od gluposti ja ga osamarim iliti lupnem i da vidis kak brzo dodje k sebi :)))

cmok_1
14.12.2011., 22:19
da li je netko bio kod nenada bušelića u splitu? zanimaju me iskustva i cijena?!može i u inbox

nitkomir
15.12.2011., 11:30
Izvor te drevne kineske metode je? Pismen narod je sigurno zapisao u nekom bar tisucu godina starom spisu na koji se moze referirati? :)

izvor je ušće sa 7. dimenzije,a ti ako budeš dobar u hong kongu,vidjećeš bruce lee-a

Djarica00
15.12.2011., 13:03
Pozdrav svima...Moze jedno pitanje ?
Da li je neko cuo za izvjesnog/izvjesny Bengeri bioenergicara iz VZ? od poznanice sam cula da njena prijateljica ide kod njega ili nje (nisam je razumjela da li je u pitanju zensko/musko ili bracni par )...i da joj lijece migrenu! I ne samo to, tamo je isla sa deckom pa im je navodno govorio i o njima kao paru (vjerovatno o njihovoj zajednickoj energiji ili sta li vec ? )...E sad me zanima ima li ko iskustava sa tim bioenerg.....i da li mislite da komentarisanje necije veze, odnosa...prevazilazi kapacitete jednog bioenergicara?(u smislu da time zalaze u vode vidovnjastva...prognozirati da li neko treba ili ne ostati skupa i sl.)

Beljki
15.12.2011., 14:22
izvor je ušće sa 7. dimenzije,a ti ako budeš dobar u hong kongu,vidjećeš bruce lee-a

i mislio sam da je nesto tako ozbiljno :D

Stablo
16.12.2011., 09:36
Ma nisu tu ljudi u potragama za tajnama vec za pomoci u bolesti. Tesko ce im knjiga pomoci, treba im prakticar :)

Trebalo bi biti jasno da je to samo vješto sročena reklama za Eteru :rofl:

A mogao bi vidjeti i patuljka :rofl:

i da li mislite da komentarisanje necije veze, odnosa...prevazilazi kapacitete jednog bioenergicara?(u smislu da time zalaze u vode vidovnjastva...prognozirati da li neko treba ili ne ostati skupa i sl.)

Ovisi o osobi. Takve stvari obično nadilaze opseg djelovanja bioenergetičara, međutim ima ljudi koji mogu reći da li dvoje ljudi imaju šansu da budu zajedno duže vremena ili se radi tek o prolaznoj vezi koja čak i takva ima neku svrhu.

Ako ti treba preporuka javi se na private.

Marko1976
19.12.2011., 08:42
Trebalo bi biti jasno da je to samo vješto sročena reklama za Eteru :rof.

Ako je to jasno onda je to za ban

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

istinaipravda
19.12.2011., 21:02
Poštovanje svima, nisam u toku postojeće teme. Mene zanima da li je neko od vas čuo za Dejana Jambrošića. Ja sam nasjela na njegovu reklamnu poruku i na razgovor sa njim gdje me je uvjeravao da će mi pomoći. Inače imam skoliozu i jedna noga mi je zbog toga kraća za 2cm. U razgovoru prije tretmana mi je rekao da ako ne budem zadovoljna sa rezultatom tretmana ne trebam ništa platiti. Tretman je trajao oko pola sata u kojem nisam osjetila ništa. Nakon toga me pokušavao uvjeriti da se noga izjednačila. Na žalost platila sam punu cijenu tratmana, a kad sam došla kući uvjerila sam se da rezultata uistinu nije bilo.

krena
19.12.2011., 21:12
Poštovanje svima, nisam u toku postojeće teme. Mene zanima da li je neko od vas čuo za Dejana Jambrošića. Ja sam nasjela na njegovu reklamnu poruku i na razgovor sa njim gdje me je uvjeravao da će mi pomoći. Inače imam skoliozu i jedna noga mi je zbog toga kraća za 2cm. U razgovoru prije tretmana mi je rekao da ako ne budem zadovoljna sa rezultatom tretmana ne trebam ništa platiti. Tretman je trajao oko pola sata u kojem nisam osjetila ništa. Nakon toga me pokušavao uvjeriti da se noga izjednačila. Na žalost platila sam punu cijenu tratmana, a kad sam došla kući uvjerila sam se da rezultata uistinu nije bilo.

To se zove peh. Ja znam jedno samoukog bioenergetičara koje je solidno zarađivao od toga. dDobio je i polovni auto od 5000 eura. Ali mu je punica umrla od ciroze jetre, a nije bila pijandura. U 65. godini života. A žena mu se upravo vratila iz bolnice zbog neke čudne upale pluća. Za punicu mi je razumljivo da ju nije htio (mogao) izliječiti:eek::cerek:
Ali mi nije jasno za ženu. Jedino ako ima potajno ljubavnicu:eek:

npoljak
19.12.2011., 21:30
Dragi bože... I vi ste platili 1000kn za takvo smeće? Oprostite, ne vrijeđam vas, nego me užasno smeta da takvi prevaranti i kriminalci slobodno šeću ulicama.
Toliko o tom prokletom HUPED-u (http://laikaskeptik.wordpress.com/2011/07/01/alternativna-medicina-i-pseudonovinarstvo-u-hrvata-to-kaze-slobodna/) na koji se svi domaći šarlatani pozivaju i koji je dao certifikat tom majmunu Deanu.

krena
20.12.2011., 13:41
Ja danas pao u depresiju. Prijatelju su mi dijagnosticirali rak prostate, ali on još ne razmišlja o operaciji. Kaže da će ići putem alternative. A ja mu kažem neka se ne igra da ne bi završio kao Stiv Jobs. Liječio se taj bogataš svim mogućin alternativnim metodama. A sada je najbogatiji mrtvac :eek:

mala kia
20.12.2011., 18:22
Bok ekipa!
Evo,ja sam otkrila da imam dar pomoć ljudima putem bioenergije.Prvo sam bila skeptična prema tome,kao da zicer je to pomoglo mojim držanjem ruku na bolno mjesto,al svaki put bi mi se ruke naglo ugrijale(inače su mi ruke stalno hladne,hm:D) i bio bi odličan učinak.I tak..onda sam malo proučavala o tome i ima nešto u tome.Ak mogu pomoć nekom,meni još bolje:D
Mene samo zanima jel postoji tečaj za bioenergetičare,al koji je provjerena da naučim više baratat time. Hvala unaprijed:D:D

npoljak
20.12.2011., 21:01
Ja danas pao u depresiju. Prijatelju su mi dijagnosticirali rak prostate, ali on još ne razmišlja o operaciji. Kaže da će ići putem alternative. A ja mu kažem neka se ne igra da ne bi završio kao Stiv Jobs. Liječio se taj bogataš svim mogućin alternativnim metodama. A sada je najbogatiji mrtvac :eek:
Nadam se da ćeš se dobro potruditi da razuvjeriš prijatelja:/

krena
20.12.2011., 22:22
Nadam se da ćeš se dobro potruditi da razuvjeriš prijatelja:/

Trudim se koliko mogu. Ali on je tvrdoglav.

Saharun
21.12.2011., 18:32
Bok ekipa!
Evo,ja sam otkrila da imam dar pomoć ljudima putem bioenergije.Prvo sam bila skeptična prema tome,kao da zicer je to pomoglo mojim držanjem ruku na bolno mjesto,al svaki put bi mi se ruke naglo ugrijale(inače su mi ruke stalno hladne,hm:D) i bio bi odličan učinak.I tak..onda sam malo proučavala o tome i ima nešto u tome.Ak mogu pomoć nekom,meni još bolje:D
Mene samo zanima jel postoji tečaj za bioenergetičare,al koji je provjerena da naučim više baratat time. Hvala unaprijed:D:D

http://www.domanciczdenko.eu/hr/node/62 :)

istinaipravda
21.12.2011., 21:57
Dragi bože... I vi ste platili 1000kn za takvo smeće? Oprostite, ne vrijeđam vas, nego me užasno smeta da takvi prevaranti i kriminalci slobodno šeću ulicama.
Toliko o tom prokletom HUPED-u (http://laikaskeptik.wordpress.com/2011/07/01/alternativna-medicina-i-pseudonovinarstvo-u-hrvata-to-kaze-slobodna/) na koji se svi domaći šarlatani pozivaju i koji je dao certifikat tom majmunu Deanu.

da nažalost sam mu platila tih 1000 kn jer se nisam htjela nastavljat i svađat, iako je po mojoj reakciji vidio da nisam zadovljna i da sam zbunjena i dalje je uvjeravao me da bolje pogledam da su mi noge jednake,ono malo dijete nebi nasjelo na to a kamoli odrasla osoba ko ja i s obzirom da s tim hendikepom živim cijeli život naravno da bih uočila promjenu i razliku ali nažalost nisam,mada njega to nije smetalo on je bez imalo ustručavanja i milosti pokazivao prtom da želi novce i mi smo mu dali,ja sam u sebi rekla neka mu bog naplati i oprosti ja neću,jer ne samo da je me prevario za 1000 kn naravno da mi je žao novca jer imam mala primanaja ali više boli ta prevara od nekog kome si uistinu vjerovao i mislio da će ti od srca pomoć,oštećena sam dakle više psihički,nanio mi je duševnu bol,poveselila sam se i ponadala da je to istina da ću konačno imat jednake noge i ravnu kičmu ali nažalost ništa od toga,čak me nije ko čovjeka ni ispratio,RAZOČARANA......ako sam nasjela ja nemojte VI DRUGI.....

quartz3
23.12.2011., 00:46

Metoda Domančić radi na razini emocionalnog tijela koje je do oko 40 cm udaljeno od kože, mahanjem se pokreču blokirani energetski zapisi.
Braco sa Srebrnjaka ne čini ništa, polje čiste svijesti oko njega proteže se nekoliko desetaka metara jer se uspio povezati sa njime (stvar evolucije manasa) tako da sama savršena inteligencija preuređuje svako biće koje se nađe u tom polju vračajući ga na stanje prema savršenom prvobitnom obrazcu.
Dovoljno jasno?:ne zna:

"Mahanjem" se ne postize nista. Pravi terapeut moze vidjeti ili osjetiti prekide u energetskom tijelu. To "mahanje" je "krpanje" rupa u energetskom ovoju.
Bioenergija nije ama bas nikakva tajna. Oni koji vam to govore jednostavno uzimaju pare od naivnih.
Kako znati je li pravi? Nemojte mu (joj) kazati sto je naopako sa vama. Onaj pravi ce to vidjeti (ili osjetiti kad prode rukama uz tijelo). Moj sin (koji nece da se time bavi) jos NIKADA nije pogresio, niti kad je dijagnosticirao nakoga na drugoj strani planete. Nitko mu nikada nije trebao reci svoju dijagnozu. Prijatelji i rodbina koji nisu znali sta im je, saznali su na taj nacin.

Marko1976
23.12.2011., 13:53
"Mahanjem" se ne postize nista. Pravi terapeut moze vidjeti ili osjetiti prekide u energetskom tijelu. To "mahanje" je "krpanje" rupa u energetskom ovoju.
Bioenergija nije ama bas nikakva tajna. Oni koji vam to govore jednostavno uzimaju pare od naivnih.
Kako znati je li pravi? Nemojte mu (joj) kazati sto je naopako sa vama. Onaj pravi ce to vidjeti (ili osjetiti kad prode rukama uz tijelo). Moj sin (koji nece da se time bavi) jos NIKADA nije pogresio, niti kad je dijagnosticirao nakoga na drugoj strani planete. Nitko mu nikada nije trebao reci svoju dijagnozu. Prijatelji i rodbina koji nisu znali sta im je, saznali su na taj nacin.

ne, pravi je onaj koji ne naplacuje usluge.

pravi kazu da im sami ostaviti koliko zelite, odnosno kako se osjecate.

te im netko ne ostavi nista, a netko ostavi.

ko je laznjak taj trazi novce i naplacuje jer zna da nikom nece pomoci i da ako covjeku dozvoli da mu on sam ostavi - nece mu ostaviti nista jer nije osjetio poboljsanje

Lily_
23.12.2011., 14:18
ali više boli ta prevara od nekog kome si uistinu vjerovao i mislio da će ti od srca pomoć,oštećena sam dakle više psihički,nanio mi je duševnu bol,poveselila sam se i ponadala da je to istina da ću konačno imat jednake noge i ravnu kičmu ali nažalost ništa od toga,čak me nije ko čovjeka ni ispratio,RAZOČARANA......ako sam nasjela ja nemojte VI DRUGI.....

Strašno je kako su neki ljudi beskrupulozni i sve pod nekom maskom tobožnje humanosti i pomaganja spremni su ovako grubo se poigravati s ljudima. :mad:

Jako mi je žao što si to prošla.

Stablo
24.12.2011., 08:03
Kako znati je li pravi? Nemojte mu (joj) kazati sto je naopako sa vama. Onaj pravi ce to vidjeti (ili osjetiti kad prode rukama uz tijelo).

Apsolutno se slažem :top::D

Sigurna
24.12.2011., 16:09
Apsolutno se slažem :top::D

Zanimljivo. A zašto mu onda treba i dijagnozu donijeti? Ja sam imala više problema, ali sam svojem mađioničaru rekla samo za jedan....i nije nijedan drugi detektirao.

I iako je imao dijagnozu pred sobom i znao o kojem organu se radi, sam je rekao da mora uguglati da vidi u čemu je točno problem.

vedera
27.12.2011., 13:48
Da bi bioterapeut bio vješt u prepoznavanju vaših " dijagnoza " mora itekako uložiti truda..učiti..učiti..učiti ..zato ih ima kao i u svim područjima dobrih...manje dobrih..varalica...i ta varalica će već dobiti nagradu za svoj " rad " na vama je da pametno birate.Onaj tko je bio kod dobrog terapeuta reći će da mu terapeut nikada nije postavljao dijagnozu..zašto???? zato jer on nije dijagnostičar...npr može dati poneki savjet ali je uvijek prisutno savjetujte se sa svojim liječnikom...napravite koju pretragu itd...
Ponekad kada čitam ove stranice čini mi se kao dječji vrtić ..pa zar ne možete raspoznati kada vas netko mulja??? odrasli ste ljudi stvarno ne razumijem.:ne zna:

agent20
27.12.2011., 17:48
Zna li netko za Zlatka Novaka iz Zagreba točnu adresu i broj kontakt ???

quartz3
30.12.2011., 01:40
Da bi bioterapeut bio vješt u prepoznavanju vaših " dijagnoza " mora itekako uložiti truda..učiti..učiti..učiti ..zato ih ima kao i u svim područjima dobrih...manje dobrih..varalica...i ta varalica će već dobiti nagradu za svoj " rad " na vama je da pametno birate.Onaj tko je bio kod dobrog terapeuta reći će da mu terapeut nikada nije postavljao dijagnozu..zašto???? zato jer on nije dijagnostičar...npr može dati poneki savjet ali je uvijek prisutno savjetujte se sa svojim liječnikom...napravite koju pretragu itd...
Ponekad kada čitam ove stranice čini mi se kao dječji vrtić ..pa zar ne možete raspoznati kada vas netko mulja??? odrasli ste ljudi stvarno ne razumijem.:ne zna:

Vedera, jako dobro poznajem mladog covijeka koji ce TOCNO postaviti dijagnozu. U deatalje. Za detaljnu analizu mu treba otprilike 15-20 minuta. Osoba cak ne treba biti kraj njega. Cak sto vise, kaze da mu je lakse vidjeti detalje ako otide u drugu prostoriju ili ako nekoga dijagnosticira preko fotografije. NIKAD nije pogresio.
Na zalost, ne bavi se iscjeljiteljstvom. Mozda jednom hoce. Jos je jako mlad.

vedera
30.12.2011., 18:04
Vedera, jako dobro poznajem mladog covijeka koji ce TOCNO postaviti dijagnozu. U deatalje. Za detaljnu analizu mu treba otprilike 15-20 minuta. Osoba cak ne treba biti kraj njega. Cak sto vise, kaze da mu je lakse vidjeti detalje ako otide u drugu prostoriju ili ako nekoga dijagnosticira preko fotografije. NIKAD nije pogresio.

Ja nisam rekla da ne postoje ljudi koji mogu " vidjeti " bolesti i probleme u drugima već da postoje itekako kvalitetni terapeuti koji se ne izjašnjavaju oko dijagnoza jer to ne žele a u liječenju su itekako uspješni.:mig:

Stablo
31.12.2011., 10:34
Zanimljivo. A zašto mu onda treba i dijagnozu donijeti? Ja sam imala više problema, ali sam svojem mađioničaru rekla samo za jedan....i nije nijedan drugi detektirao.

I iako je imao dijagnozu pred sobom i znao o kojem organu se radi, sam je rekao da mora uguglati da vidi u čemu je točno problem.

U principu kao što je Vedera napisala, kod nekih terapeutskih postupaka nije niti bitno donijeti dijagnozu. Naprosto se pusti da prana ili bioenergija djeluje.
A dijagnoza se donosi kada se želi ciljano djelovati i savjetovati osobi kako da se hrani, što da izbjegava i općenito kako da podesi svoj mentalni sklop da bi izbjegla bolesti. U najvećem broju slučejeva je upravo um taj koji producira bolest. Dakle, dijagnoza je ponekad jako bitna obzirom da se po bolesti može odrediti koje su stranputice kojima um luta.

Naravno da ima i onih koji teško detektiraju problem, ali uspješno kanaliziraju energiju. Ima i onih koji misle da djeluju, a ne rade ništa. A ima i pacijenata koji se toliko opiru izliječenju da ih nitko ne može izliječiti. Misle da žele, a u stvari bolest im nečemu služi. I naposlijetku ima onih koji odu tretman, pa oćekuju čuda ili pak ne vjeruju u to što terapeut radi pa se na taj način mentalno blokiraju umjesto da propuste energiju. Jer na koncu, ono što se događa jest poticanje vlastitog mentalnog i tjelesnog sklopa da se izbori za zdravlje.

Nadajmo se da će krenuti u iscjeliteljske vode :). Ako ima sposobnost da Vidi, onda ima i sve ostalo što mu treba za iscjeljivanje :)

Markec243
31.12.2011., 16:22
Nažalost bolujem od epilepsije i unatoč terapiji koju pijem, napadaji su se nakon nekog vremena počeli vraćati. Počeo sam razmišljati o bioenergiji, možda bi mi to moglo pomoći u izlječenju moje bolesti, no nemam nekog iskustva s njom. Molio bih ljude koji imaju ISKUSTVA s bioenergijom kod Zdenka Domančića ili njegovih učenika neka mi ispričaju svoja iskustva. Da li vam je to šta pomoglo u izlječenju bolesti :))

Beljki
31.12.2011., 21:51
Moja stara je nekad davno bila kod Diomancica i kaze da joj je pomogao, iako joj se vise svidjao jedan iz njegove ekipe kao 'geticar od samog Domancica.
Osobno nisam bas siguran koliko je do toga, a koliko do njenog discipliniranog zivota i prehrane, izbjegavanja trgera itd, uopce ne pije lijekove (ali i ima oblik sa predosjecajem pa je jednostavnije).

Lily_
01.01.2012., 00:49
Osobno nisam bas siguran koliko je do toga, a koliko do njenog discipliniranog zivota i prehrane, izbjegavanja trgera itd, uopce ne pije lijekove (ali i ima oblik sa predosjecajem pa je jednostavnije).

Ne razumijem što si napisao. Ima oblik s predosjećajem čega? :ne zna:

Stablo
01.01.2012., 17:10
Nažalost bolujem od epilepsije i unatoč terapiji koju pijem, napadaji su se nakon nekog vremena počeli vraćati. Počeo sam razmišljati o bioenergiji, možda bi mi to moglo pomoći u izlječenju moje bolesti, no nemam nekog iskustva s njom. Molio bih ljude koji imaju ISKUSTVA s bioenergijom kod Zdenka Domančića ili njegovih učenika neka mi ispričaju svoja iskustva. Da li vam je to šta pomoglo u izlječenju bolesti :))

Poznajem osobu koja se izliječila od epilepsije reiki tretmanima. Najprije je dobivala, a onda radila sama sebi tretmane. Bolovovala je dugo godina od jačeg oblika (grand mal) i potpuno se izliječila.
A sasvim sigurno i bioenergija može pomoći. Ipak, potrebno je naći metodu s kojom će čovjek moći nastaviti raditi na sebi.

Beljki
01.01.2012., 19:17
Ne razumijem što si napisao. Ima oblik s predosjećajem čega? :ne zna:

napada, ne pukne ju odjednom kao neke pa se moze sklonit i pripremit, nekad i sprijecit kad osjeti da bi moglo do necega doc...

noklica
02.01.2012., 17:01
Pozdrav, čitam malo po malo, mučim se sa puno toga, pa me zanima, da li mi možete reći da li postoje bioenergetičari "specijalizirani" za neka područja djelovanja (ginekološki, probavni, urološki, neurološki problemi itd) ili će dobar bioenergetičar moći pomoći u svakoj situaciji? Također, ako mi možete preporučiti nekog kvalitetnog tko ne prodaje maglu, jer mi je pun kufer bacanja para u vjetar, kupovanja ovih i onih preparata, doista samoj sebi želim pomoći i medicina je u tom smislu napravila maksimum za mene i moram potražiti pomoć i na alternativnoj strani. Hvala :)

vjekos30
04.01.2012., 20:15
Pozdrav, čitam malo po malo, mučim se sa puno toga, pa me zanima, da li mi možete reći da li postoje bioenergetičari "specijalizirani" za neka područja djelovanja (ginekološki, probavni, urološki, neurološki problemi itd) ili će dobar bioenergetičar moći pomoći u svakoj situaciji? . . . Hvala :)

Terapija bioenergijom u stvari "ide" na provociranje obrambenog sistema organizma da se on sam izbori za svoje zdravlje. Prema tome, nije bitno o kojem se problemu radi, bioterapija može pomoći u svakoj situaciji.

enke
05.01.2012., 21:18
Da li bi kod tremora lijeve ruke i noge pomogla bioenergija?

Stablo
08.01.2012., 17:20
P Također, ako mi možete preporučiti nekog kvalitetnog tko ne prodaje maglu, jer mi je pun kufer bacanja para u vjetar, kupovanja ovih i onih preparata, doista samoj sebi želim pomoći i medicina je u tom smislu napravila maksimum za mene i moram potražiti pomoć i na alternativnoj strani. Hvala :)

http://www.nada-bolic.com/pocetna.htm

Provjereno dobra. Samo trebaš voditi računa da se od tebe kasnije traži da otkloniš uzroke do bolesti, a to često znači i promjenu životnog stila i situacije u kojoj jesi.

quartz3
13.01.2012., 22:07
Pozdrav, čitam malo po malo, mučim se sa puno toga, pa me zanima, da li mi možete reći da li postoje bioenergetičari "specijalizirani" za neka područja djelovanja (ginekološki, probavni, urološki, neurološki problemi itd) ili će dobar bioenergetičar moći pomoći u svakoj situaciji? Također, ako mi možete preporučiti nekog kvalitetnog tko ne prodaje maglu, jer mi je pun kufer bacanja para u vjetar, kupovanja ovih i onih preparata, doista samoj sebi želim pomoći i medicina je u tom smislu napravila maksimum za mene i moram potražiti pomoć i na alternativnoj strani. Hvala :)

Pomaze, ali svakome preporucujem da ne kaze od cega boluje. Pravi bioenergeticar ce to sam vidjeti i inda mu sigurno mozete vjerovati.

tasha0705
13.01.2012., 22:16
obavezno Nada Bolić. Deset godina znam tu enu i pomogla mi je u milijun stvari, prvo mi je pomogla riješiti se tumora na jajniku a bila sam svjedokom mnogobrojnih terapija, koje su se kasnije nazivale čudima. Npr, jedan je dečko imao non hodgkina - otpisali su ga, došao je k njoj i nakon par mjeseci terapija - kao da mu nikad ništa nije bilo. A on je samo jedan od mnogobrojnih.

Saharun
17.01.2012., 19:44
Pomaze, ali svakome preporucujem da ne kaze od cega boluje. Pravi bioenergeticar ce to sam vidjeti i inda mu sigurno mozete vjerovati.

Domančić i oni koji rade po njegovoj metodi, ne rade tako, ni ne dijagnosticiraju bolest, oni tretiraju ljude na temelju dijagnoze njihovog lječnika.

TULIPANKAa
24.01.2012., 09:04
Da li itko zna za diplomiranog bioterapeuta na području istočne slavonije?

CROLATINA
02.02.2012., 16:33
Ma kakav B Ivanov., niej B nego je V od vladimir, ili mislis na nekog treceg??

Imas nekakvog jako posznatog i dobrog iscjelitelja podrijetlom hrvata koaj radi u Sloveniji u kranjskoj gori, bas je sad bilo na Rtl-u exclusive magazinu, i po onomestasam vidio izgleda da je dobar..

Mislim da se preziva Ivančić

Sigurno misliš na Zdenka Domančića. :) Ja sam 01.08. krenula na terapiju po toj metodi. odradila sam već osam terapija. Učinkovito je, ali teži slučajevi se ne mogu riješiti preko noći. Ja, npr., imam poboljšanja, ali ne prevelika. Vidjela sam da puno ljudi ima velika poboljšanja, čak i ozdravljenja. Važno je biti uporan.

Domančić i oni koji rade po njegovoj metodi, ne rade tako, ni ne dijagnosticiraju bolest, oni tretiraju ljude na temelju dijagnoze njihovog lječnika.

Da, Domančić radi na temelju dijagnoze, ali npr. Mekki Torabi ne treba dijagnozu. On zna, tj. vidi od čega bolujete. Išla sam kod njega dvije godine i stvarno je odličan. Šteta što više ne dolazi u Hrvatsku... :(

Da li bi kod tremora lijeve ruke i noge pomogla bioenergija?

To ćeš lako saznati - otiđi kod nekog (diplomiranog!) bioenergetičara koji radi po Domančiću. Pomoću viska ti odmah može reći može li ti pomoći - tako nećeš započinjati terapiju i plaćati bezveze ako ispadne da ti ne može pomoći.

Svi koji rade po Domančiću su pouzdani - samo moraš paziti da odabereš diplomiranog bioenergetičara. Možeš ih naći na netu, u Zagrebu ih ima bar desetak. Mogu riješiti i ginekološke i probavne i urološke probleme. Rade i na neurološkim problemima, ali ako je psiha u pitanju, hipnoza je puno brža i učinkovitija. Npr.: astma se pomoću hipnoze riješi jako brzo, možda već nakon samo četiri dana.

Nemoj biti toliko skeptičan nego mu preporuči bioenergiju, ali neka ide kod pouzdanog bioenergetičara. Liječnici nisu tako dobri kao što svi misle,a bioenergijom se uspješno liječi rak.

bezubica
06.02.2012., 20:21
Pozdrav svima! Samo vas želim uputiti na bioenergetičara koji je meni uvelike pomogao - zove se Damir Kljako.

ELICEA
18.02.2012., 16:17
pozdrav ima li netko iskustva za alternativnim lječenjem geneliziranog anksioznog poremećaja i paničnih? bioenergijom? ima li itko izlječen?
znate li tko je dobar bioenergetičar? jel itko ikada čuo za miljenka oberana? išao k njemu? hvala

cosmicmama158
20.02.2012., 00:46
pozdrav ima li netko iskustva za alternativnim lječenjem geneliziranog anksioznog poremećaja i paničnih? bioenergijom? ima li itko izlječen?
znate li tko je dobar bioenergetičar? jel itko ikada čuo za miljenka oberana? išao k njemu? hvala

imas na pvt.

sretno ;)

skutin
22.02.2012., 19:21

probaj ovoga dolje tip radi za 100kn i samo ako budeš imala rezultate...
http://www.rekonekcija-iscjeljivanje.com

da, imaš pravo to je Vladimir Ivanov!

taj tamo neki nije tamo neki nego jedan od najpoznatijih i prvih koji su se na ovim prostorima bavili time

htjela bih OSOBNA iskustva, a ne preporuke iz trećerazrednih trač emisija i časopisa tipa moja sudbina.

pa ako vam je to izvor preporuke pliz nemojte mi tratit vrijeme, hvala!

ja sam bio kod V. Ivanova tip mi je uzeo 800kn za 15 min bez ikakvih rezultata - tip je prevarant sigurno, a baš je danas bio u 8. katu na tv :503:

DViktorian
24.02.2012., 22:23
Oprostite što ovako upadam, samo nisam stručan na forumima kako otvarati temu i gdje postaviti, nadam se da neće biti problem što pišem ovdje.

Naime, uhvatio me problem, tj više godina osjećam "protok" energija iz donjeg djela trbuha i leđa prema rukama i nogama. pogotovo prema rukama. U zadnje sam vrijeme to naučio kontrolirati i usmjeravati samo prema rukama koje mogu "utopliti" u nekoliko sekundi, osjetiti "masu" među dlanovima, prstima.

"Problem" je nastao nakon jednog čišćenja aure po prana principu, sa nekim kristalima. Terapeut je rekao da imam čiste čakre i jako stabilne i čvrste aure. Ja o tome neznam baš ništa, a on je imao još pacijenata pa nismo puno razgovarali. Ovaj protok energije iz leđa i donjeg djela trbuha je postao sve češći, moram izmišljati tehnike kako da se praznim, tj usmjeravam energiju prema biljkama u kući. to radim već par tjedana.

Jedan poznanik mi je rekao da pitao bioenergičara za savjet ili nekoga tko se razumije što bi to moglo biti. osobno neznam ni jednoga, a počinjem sumnjati da nešto ne štima samnom. mjerio sam tlak, krv, sve je u redu.
Na netu sam naletio na ovaj forum i ovu temu, molim vas, da li bi netko imao bilo kakav odgovor? Ja sam inače iz Istre, 27 godina, muško. (ako išta znači)

Hvala :)

ELICEA
25.02.2012., 11:28
Oprostite što ovako upadam, samo nisam stručan na forumima kako otvarati temu i gdje postaviti, nadam se da neće biti problem što pišem ovdje.

Naime, uhvatio me problem, tj više godina osjećam "protok" energija iz donjeg djela trbuha i leđa prema rukama i nogama. pogotovo prema rukama. U zadnje sam vrijeme to naučio kontrolirati i usmjeravati samo prema rukama koje mogu "utopliti" u nekoliko sekundi, osjetiti "masu" među dlanovima, prstima.

"Problem" je nastao nakon jednog čišćenja aure po prana principu, sa nekim kristalima. Terapeut je rekao da imam čiste čakre i jako stabilne i čvrste aure. Ja o tome neznam baš ništa, a on je imao još pacijenata pa nismo puno razgovarali. Ovaj protok energije iz leđa i donjeg djela trbuha je postao sve češći, moram izmišljati tehnike kako da se praznim, tj usmjeravam energiju prema biljkama u kući. to radim već par tjedana.

Jedan poznanik mi je rekao da pitao bioenergičara za savjet ili nekoga tko se razumije što bi to moglo biti. osobno neznam ni jednoga, a počinjem sumnjati da nešto ne štima samnom. mjerio sam tlak, krv, sve je u redu.
Na netu sam naletio na ovaj forum i ovu temu, molim vas, da li bi netko imao bilo kakav odgovor? Ja sam inače iz Istre, 27 godina, muško. (ako išta znači)

pa imati pozitivne čakre je pozitivno! moje su "zaštopane", zato i bolujem... možda ti imaš moć bioenergije tj. sposobnost da ju kanaliziraš!

ja sam bio kod V. Ivanova tip mi je uzeo 800kn za 15 min bez ikakvih rezultata - tip je prevarant sigurno, a baš je danas bio u 8. katu na tv :503:

definirivno proždrljivo. pravi iscjeljitelji bi trebali raditi besplatno, hraniti se duhovno. naravno da je to njima "posao", tj žive od toga, pa je i pošteno da uzmu naknadu za rad. bila sam osobno kod dvojice, prvi je uzimao 100 kn za 3 min, drugi uzima 300 kn za 15 min :D a još ni sama ne vjerujem da će pomoći. al moram probati!

sviđa mi se kako domančić radi. "daj koliko si zahvalan" nakon terapije. jasno da ako mi ne pomogneš ne očekuj lovu, barem ne neki poveći iznos, a ako mi pomogneš cijena će biti neupitna.

DViktorian
25.02.2012., 11:37
pa imati pozitivne čakre je pozitivno! moje su "zaštopane", zato i bolujem... možda ti imaš moć bioenergije tj. sposobnost da ju kanaliziraš!

nebi znao
neznam ni koje su pojave, princip rada, što bi to trebalo značiti, pošto neznam nikoga tko se bavi bioenergijom.
zato sam i pitao ovdje na forumu, surfajući netom jedino sam ovdje vidio da se vodi konstruktivna rasprava...

ELICEA
25.02.2012., 11:37
obavezno Nada Bolić. Deset godina znam tu enu i pomogla mi je u milijun stvari, prvo mi je pomogla riješiti se tumora na jajniku a bila sam svjedokom mnogobrojnih terapija, koje su se kasnije nazivale čudima. Npr, jedan je dečko imao non hodgkina - otpisali su ga, došao je k njoj i nakon par mjeseci terapija - kao da mu nikad ništa nije bilo. A on je samo jedan od mnogobrojnih.

znaš li da je izlječila nekoga od tjeskobe, depresije, paničnih napada... bolesti psihičke naravi?

Pozdrav svima! Samo vas želim uputiti na bioenergetičara koji je meni uvelike pomogao - zove se Damir Kljako.

kod koje problema/bolesti ti je pomogao?

nebi znao
neznam ni koje su pojave, princip rada, što bi to trebalo značiti, pošto neznam nikoga tko se bavi bioenergijom.
zato sam i pitao ovdje na forumu, surfajući netom jedino sam ovdje vidio da se vodi konstruktivna rasprava...

bioenergiju je moguće izmjeriti, taj potencijal, svatko ju ima, no samo mali postotak ljudi ima visoki potencijal bioen te ju mogu usmjeravti tj pomoću nje iscjeljivati. mnogi bioenerg drže tečajeve/škole, seminare. proguglaj... znam da Domančić ima svoje učenike

DViktorian
25.02.2012., 11:46
bioenergiju je moguće izmjeriti, taj potencijal, svatko ju ima, no samo mali postotak ljudi ima visoki potencijal bioen te ju mogu usmjeravti tj pomoću nje iscjeljivati. mnogi bioenerg drže tečajeve/škole, seminare. proguglaj... znam da Domančić ima svoje učenike

je, to sam vidio. kao i cijenu tečaja :)
nebi volio davati tolike novce (jer i nemam ih), a neznam ni što to znači.

ništa, idem tražiti po netu dalje, možda se nađe netko tko ima kakav konkretniji odgovor, jer ovo što prolazim sa navalama energije je već pomalo iritirajuće.

budem slao mailove ljudima koji se time bave, vidim da ih ima na netu dosta.
hvala vam na vremenu Elicea

Marko1976
25.02.2012., 19:36
probaj ovoga dolje tip radi za 100kn i samo ako budeš imala rezultate...
http://www.rekonekcija-iscjeljivanje.com

ZAsto je prevarant ? Jer ti kazes da nema rezultata, i to je bitnije od drugih 100 ljudi koji kazu da ima ?

Evo moja automehanicar je jucer bratu popravljao auto i danas takodjer motor stuca kao i prije. Sigurno je sarlatan :) nema veze sto je meni i drugih 100 popravio.

Dakle kao i mehanicar, kao i pekar i svaka druga djelatnost. Za svaki posao ces naci nekog tko ce ti reci da nije dobio ocekivane rezultate od nekog, a za tog istog ce drugi pak reci da je super.

zora1942
25.02.2012., 20:34
Iskustvo moje prijateljice:-stavila je i na ALternativa Forum, neka ljudi znaju

Povremeno idem bionergetičaru u inozemstvo (kada sam tamo). Kako već dvije godine nisam bila kod nje (sprječena sam otputovati iz obiteljskih razloga), to je žena koja ovaj božji dar ne naplaćuje, strogo novce ne uzima, jako je humana, može joj se donijeti kava, bombonijera (nije obvezujuće).... NAkon takve terapije sam se uvijek osjećala lagano kao perce.

Bilo mi je čudno što nisam nigdje po forumima naišla na konkretno iskustvo sa tzv. Iscjeliteljem Božanskom energijom ZORANOM BRAČIKOM, osim basnoslovnih tv priloga o "hodanju unatrag".

Prije pola sata sam došla od njega i u potpunosti sam ogorčena.
Na moj upit o zakazivanju terminu je poslao pismeni odgovor da neka dođem bilo kada za probu u "uredovno vrijeme", što sam i napravila danas (na web stranici piše da je to besplatno, piše da su prva tri tretmana besplatna).-Poslao joj je čak i mail neka dođe, da je besplatno dok se ne vidi kako reagira na energiju, zato je i išla

Da VAm dočaram atmosferu, u čekaonici je stakleni stol kojeg podupire kićasti kip gole žene a u "officeu"-kako da drukčije nazovemo prostoriju u kojoj "biznismen" a namjerno ne pišem na engleskom sjedi zakopan za kompjuterom, okružen mobitelima i iphoneom. Uglavnom nakon što sam mu uzrokoval teško razočaranje jer nisam teški bolesnik (citiram: JA TEŠKIM BOLESNICIMA UZIMAM 3000 EURA pa im zato dajem tri tretmana besplatno!!!) i pošalje on mene na jedno mjesto u prostoriji (ON I DALJE SJEDI ZA RAČUNALOM I RADI SVOJ POSAO; MOŽDA ZBRAJANJE "PARA")...

i kaže on meni da ja ne trebam njegovu asistenciju (!!!!) jer da to sve funkcionira samo-ja sam bila totalno ZAPREPAŠTENA, jer ja stojim na tom mjestu (TOBOŽE RADI KULISA VISI KRIŽ SA ISUSOM, tik na mjestu kamo Vas pošalje)-i kaže da kada budem osjetila energiju da idem unatrag (na laminatu se vidi kako je taj trag od tzv SPORNOG MJESTA do njegovog stola ISTROŠEN). NA spornom mjestu se osjeća neki magnetizam i ja se uopće ne bi čudila da on tamo ispod laminata ima NEKI MAGNET ILI NEKI ORGONIT, ODN. NEKU DRUGU SPRAVU i da on svog radnog stola time magnetizmom upravlja. tO JE MOJ UTISAK.

I tako ja čekam, lagano zmagnetizirana (položila sam 65 ispita pa podosta znam o magnetizmu, fizici i srodnim stvarima) da tzv. BIoenergetičar dođe do mene, imala sam zamisao da će mi staviti ruke blizu tijela ili tako nešto.
Ja stojim dakle na SPORNOM MJESTU pozvoni mobitel i tzv. Iscjelitelj ZORAN BRAČIKA uredno telefonira, kucka poruke i obavlja svoje poslove. JA STOJIM I DALJENA SPORNOM MJESTU. Nakon što završi jedan mobitel, pogleda u mene i grubo počne na mene vikati zašto ne idem unatrag.

Ja odgovoram: Dekoncentrira me zvonjava mobitela i ništa ne osjećam zbog čega bi išla unatrag. On se sav uzruja i kaže da niti zbog nijedne osobe nikada ne gasi mobitel ali eto, da će to sada učiniti.

Nakon što me nekoliko puta gurne mic po mic unatrag sa SPORNOG MJESTA, i uvijek dovuće natrag na SPORNO MJESTO, kaže da neka 2-3 dana promislim jer da se odupirem.

Na kraju seanse (traje doslovno 3-4 minute) počne nešto primitivno pričati o čevapima i kaže: NE MOŽETE OVAJ TRETMAN DOBITI BESPLATNO, TO VAM JE 200 KN+PDV (!!!=PDV), MORAM VAM UZETI 200 KUNA JER VAM NE MOGU UZETI 3000 EURA, ALI EVO KAKO VI HOĆETE (ne da se smesti baš ničim) I JOŠ ME PITA ŽELIM LI JA IPAK PLATITI 3000 EUR? AJde, veli on NEĆU TI OND AUZETI PDV, DAJ 200 KUNA.

Ni na koji način ne mogu opisati svoju uzrujanost i zaprepaštenost

LJUDI DRAGI, PA JEL JE OVO MOGUĆE? OTKADA JE BIOENERGIJA VEZANA NA SPORNO MJESTO????????????????????

eto moje iskustvo iz prve ruke a tu sam pitala na forumu, je li tko išao kod njega a nitko nije odgovorio. Ovo je fakat porez na budale a ja sam ispala totalna budala što sam se dala navući na televizijski prilog............

userxxx
25.02.2012., 23:00
znaš li da je izlječila nekoga od tjeskobe, depresije, paničnih napada... bolesti psihičke naravi?

kod koje problema/bolesti ti je pomogao?

a čime se to mjeri bioenergija?

ELICEA
26.02.2012., 10:43

ne znam , nisam stručna u tome. samo preonosim što je meni moj psihoterapeut ( i bioenergičar +) rekao: "ja sam išao izmjeriti svoju bioenergiju"....

to je sve što znam... da ljudi na neke načine izmjere svoj bioenergetski potencijal, vjerojatno ne svaki čovjek, sad bi ti mjerio pa ajde, nego oni koji se time bave... ne znam što bih rekla, nemoj me uzimati za riječ!

al da je moguće, tako tvrde....

MIŠICA
26.02.2012., 17:45
Molim savjet sve koji mogu pomoći...naime, radi se o bolesnoj osobi kod koje su dolazile dvije bioenergičarke, a ja sam bila u toj obitelji i bilo nas je dosta.
Ono što me je zapanjilo je da su meni na kraju rekle da imam to u sebi, da sam"potočić", a ide potok, rijeka, more, ocean...da imam puno snage u sebi. Ono što sam osjetila je dok je jedna iznad mene radila pokrete rukom i osjetila sam toplinu i automatski poduzanje raspoloženja i "energije". Nije bilo vremena za pitanja i odgovore ali spomenule su školu..
Nisam laik ali ne znam što točno znači to, kako da ja budem sigurna da jeste tako? Jer ako je istina onda bih radila na tome...negdje sam pročitala da je jedan o znakova lako približavanje sa životinjama, a zaista mi lako prilaze i oduvijek sam osjećala posebnu povezanost s njima...eto, nadam se da mi se nećete smijati i da ćete imati kakav savjet...unaprijed hvala svima.

Saharun
27.02.2012., 09:45
ne znam , nisam stručna u tome. samo preonosim ....

Korejski znanstvenici dokazali da bioterapija uistinu liječi

Da liječenje bioterapijom uistinu djeluje, za sve koji su još uvijek prema samom pojmu sumnjičavi, i znanstveno je dokazano pomoću Auracomma 2000, medicinskog biorezonantnog dijagnostičkog sustava razvijenog u Koreji.

http://dalje.com/hr-zivot/korejski-znanstvenici-dokazali-da-bioterapija-uistinu-lijeci/420058

DViktorian
27.02.2012., 13:14
znate možda nekog pouzdanog bioenergetičara u Istri, okolica Poreča?

CROLATINA
29.02.2012., 12:48

Katastrofa... :eek: Stvarno mi je drago da nikad nisam naletila na nekog takvog...

CROLATINA
29.02.2012., 12:58
. . . Naime, uhvatio me problem, tj više godina osjećam "protok" energija iz donjeg djela trbuha i leđa prema rukama i nogama. pogotovo prema rukama. U zadnje sam vrijeme to naučio kontrolirati i usmjeravati samo prema rukama koje mogu "utopliti" u nekoliko sekundi, osjetiti "masu" među dlanovima, prstima.

Jedan poznanik mi je rekao da pitao bioenergičara za savjet ili nekoga tko se razumije što bi to moglo biti. osobno neznam ni jednoga, a počinjem sumnjati da nešto ne štima samnom. mjerio sam tlak, krv, sve je u redu. . . .

Mislim da nemaš razloga za brigu. Štoviše, mislim da ti se događa nešto odlično. S obzirom na to da su ti čakre i aura u redu i osjećaš taj jaki protok energije, mislim da imaš sve preduvjete da se počneš baviti bioenergijom. Bilo bi super da diplomiraš kod Domančića i naučiš liječiti po njegovoj metodi... :)

CROLATINA
29.02.2012., 13:05
Molim savjet sve koji mogu pomoći...naime, radi se o bolesnoj osobi kod koje su dolazile dvije bioenergičarke, a ja sam bila u toj obitelji i bilo nas je dosta.
Ono što me je zapanjilo je da su meni na kraju rekle da imam to u sebi, da sam"potočić", a ide potok, rijeka, more, ocean...da imam puno snage u sebi. Ono što sam osjetila je dok je jedna iznad mene radila pokrete rukom i osjetila sam toplinu i automatski poduzanje raspoloženja i "energije". Nije bilo vremena za pitanja i odgovore ali spomenule su školu..
Nisam laik ali ne znam što točno znači to, kako da ja budem sigurna da jeste tako? Jer ako je istina onda bih radila na tome...negdje sam pročitala da je jedan o znakova lako približavanje sa životinjama, a zaista mi lako prilaze i oduvijek sam osjećala posebnu povezanost s njima...eto, nadam se da mi se nećete smijati i da ćete imati kakav savjet...unaprijed hvala svima.

Super je što imaš takav potencijal i mislim da ga svakako trebaš iskoristiti. Ako se odlučiš školovati kod Domančića, on će odmah vidjeti koliko je jaka tvoja energija, pa ćeš znati na čemu si. :)

DViktorian
29.02.2012., 20:54
Mislim da nemaš razloga za brigu. Štoviše, mislim da ti se događa nešto odlično. S obzirom na to da su ti čakre i aura u redu i osjećaš taj jaki protok energije, mislim da imaš sve preduvjete da se počneš baviti bioenergijom. Bilo bi super da diplomiraš kod Domančića i naučiš liječiti po njegovoj metodi... :)

bok
danas sam bio na razgovoru kod jednog bioenergetičara, malo mi je pokazao "tehniku rada". za Domančića nemam novaca, ako su i dalje cijene kao prošle godine. rado, ali...
budemo se i ovako snašli, a kada budu bolja financijska vremena, onda ćemo se potruditi otići do g. Domančića, da konkretiziramo znanje... :)

vedera
01.03.2012., 14:14

Eh ako moje skromno znanje može pomoći to je Kundalini...osjetih je par puta..vidiš zvjezdano nebo usput :D detalje ne bih javno.:rofl:
kod brzih prolazaka energije treba se uzemljavati da ti ne poispadaju osigurači...malo se šalim ali uzemljavanje stoji :)

vedera
01.03.2012., 14:18

nekome je vidljiva i opipljiva :mig::mig: a može se i čuti :)

DViktorian
01.03.2012., 14:35
Eh ako moje skromno znanje može pomoći to je Kundalini...osjetih je par puta..vidiš zvjezdano nebo usput :D detalje ne bih javno.:rofl:
kod brzih prolazaka energije treba se uzemljavati da ti ne poispadaju osigurači...malo se šalim ali uzemljavanje stoji :)

nisam ništa razumio :rofl::rofl:

skutin
04.03.2012., 17:43

Povremeno idem bionergetičaru u inozemstvo (kada sam tamo). Kako već dvije godine nisam bila kod nje (sprječena sam otputovati iz obiteljskih razloga), to je žena koja ovaj božji dar ne naplaćuje, strogo novce ne uzima, jako je humana, može joj se donijeti kava, bombonijera (nije obvezujuće).... NAkon takve terapije sam se uvijek osjećala lagano kao perce.

Bilo mi je čudno što nisam nigdje po forumima naišla na konkretno iskustvo sa tzv. Iscjeliteljem Božanskom energijom ZORANOM BRAČIKOM, osim basnoslovnih tv priloga o "hodanju unatrag".

Prije pola sata sam došla od njega i u potpunosti sam ogorčena.
Na moj upit o zakazivanju terminu je poslao pismeni odgovor da neka dođem bilo kada za probu u "uredovno vrijeme", što sam i napravila danas (na web stranici piše da je to besplatno, piše da su prva tri tretmana besplatna).-Poslao joj je čak i mail neka dođe, da je besplatno dok se ne vidi kako reagira na energiju, zato je i išla

Da VAm dočaram atmosferu, u čekaonici je stakleni stol kojeg podupire kićasti kip gole žene a u "officeu"-kako da drukčije nazovemo prostoriju u kojoj "biznismen" a namjerno ne pišem na engleskom sjedi zakopan za kompjuterom, okružen mobitelima i iphoneom. Uglavnom nakon što sam mu uzrokoval teško razočaranje jer nisam teški bolesnik (citiram: JA TEŠKIM BOLESNICIMA UZIMAM 3000 EURA pa im zato dajem tri tretmana besplatno!!!) i pošalje on mene na jedno mjesto u prostoriji (ON I DALJE SJEDI ZA RAČUNALOM I RADI SVOJ POSAO; MOŽDA ZBRAJANJE "PARA")...

i kaže on meni da ja ne trebam njegovu asistenciju (!!!!) jer da to sve funkcionira samo-ja sam bila totalno ZAPREPAŠTENA, jer ja stojim na tom mjestu (TOBOŽE RADI KULISA VISI KRIŽ SA ISUSOM, tik na mjestu kamo Vas pošalje)-i kaže da kada budem osjetila energiju da idem unatrag (na laminatu se vidi kako je taj trag od tzv SPORNOG MJESTA do njegovog stola ISTROŠEN). NA spornom mjestu se osjeća neki magnetizam i ja se uopće ne bi čudila da on tamo ispod laminata ima NEKI MAGNET ILI NEKI ORGONIT, ODN. NEKU DRUGU SPRAVU i da on svog radnog stola time magnetizmom upravlja. tO JE MOJ UTISAK.

I tako ja čekam, lagano zmagnetizirana (položila sam 65 ispita pa podosta znam o magnetizmu, fizici i srodnim stvarima) da tzv. BIoenergetičar dođe do mene, imala sam zamisao da će mi staviti ruke blizu tijela ili tako nešto.
Ja stojim dakle na SPORNOM MJESTU pozvoni mobitel i tzv. Iscjelitelj ZORAN BRAČIKA uredno telefonira, kucka poruke i obavlja svoje poslove. JA STOJIM I DALJENA SPORNOM MJESTU. Nakon što završi jedan mobitel, pogleda u mene i grubo počne na mene vikati zašto ne idem unatrag.

Ja odgovoram: Dekoncentrira me zvonjava mobitela i ništa ne osjećam zbog čega bi išla unatrag. On se sav uzruja i kaže da niti zbog nijedne osobe nikada ne gasi mobitel ali eto, da će to sada učiniti.

Nakon što me nekoliko puta gurne mic po mic unatrag sa SPORNOG MJESTA, i uvijek dovuće natrag na SPORNO MJESTO, kaže da neka 2-3 dana promislim jer da se odupirem.

Na kraju seanse (traje doslovno 3-4 minute) počne nešto primitivno pričati o čevapima i kaže: NE MOŽETE OVAJ TRETMAN DOBITI BESPLATNO, TO VAM JE 200 KN+PDV (!!!=PDV), MORAM VAM UZETI 200 KUNA JER VAM NE MOGU UZETI 3000 EURA, ALI EVO KAKO VI HOĆETE (ne da se smesti baš ničim) I JOŠ ME PITA ŽELIM LI JA IPAK PLATITI 3000 EUR? AJde, veli on NEĆU TI OND AUZETI PDV, DAJ 200 KUNA.

Ni na koji način ne mogu opisati svoju uzrujanost i zaprepaštenost

LJUDI DRAGI, PA JEL JE OVO MOGUĆE? OTKADA JE BIOENERGIJA VEZANA NA SPORNO MJESTO????????????????????

eto moje iskustvo iz prve ruke a tu sam pitala na forumu, je li tko išao kod njega a nitko nije odgovorio. Ovo je fakat porez na budale a ja sam ispala totalna budala što sam se dala navući na televizijski prilog............

evo vidiš nitko ti nije htio niti odgovorit na ovaj tvoj detaljni opis kod Bračike iz kojeg se jasno vidi da je on prevarant, ali stvarno zanimljivo i ja sam ga vidio par puta na tv i mislio si kak je možda dobar.. Izgleda da su ti na televiziji uglavnom prevaranti, a nedavno je bio i V. Ivanov u 8. katu a za njega znam da je varalica jer sam bio.

skutin
05.03.2012., 16:38
Katastrofa... :eek: Stvarno mi je drago da nikad nisam naletila na nekog takvog...

očito si dobro pazila kod koga ideš:kava:, a kod kog si ti bila?

Coeli
05.03.2012., 20:24

(cut)...........

evo vidiš nitko ti nije htio niti odgovorit na ovaj tvoj detaljni opis kod Bračike iz kojeg se jasno vidi da je on prevarant, ali stvarno zanimljivo i ja sam ga vidio par puta na tv i mislio si kak je možda dobar.. Izgleda da su ti na televiziji uglavnom prevaranti, a nedavno je bio i V. Ivanov u 8. katu a za njega znam da je varalica jer sam bio.

čini se da se slučaj Bračika pretvorio u pravu sapunicu :D

Naime, dotični gospodin je na navednom forumu zahtijevao uklanjanje teme o tom slučaju, što je i učinjeno.
Nakon toga, korisnici su se pobunili i počeli tražiti da se tema vrati. Na to je Bračika reagirao tako, da je vlasniku foruma - vjerovali ili ne - počeo prijetiti sudskom tužbom ako se rasprava o njemu nastavi. :lol:

Eto i linkića na tu rapravu:
http://www.alternativa-forum.com/forum-help/5941-moje-iskustvo-kod-bioenergeticara-zoran-bracika.html

Osobno, smatram da to o njemu govori i više nego dovoljno. :kava:

cb3000
19.03.2012., 12:20
Pomoć energijom, ne košta ništa , pokušajte nemate što izgubit !

loved
19.03.2012., 20:17
bok,
molim vas ako mi netko zna reć ima netko tko se bavi bioenergijom u splitu? ima dosta ovih postova, nemam puno vremena sad sve pregledat. hvala !!!

ELICEA
20.03.2012., 19:13
Pomoć energijom, ne košta ništa , pokušajte nemate što izgubit !

kako, gdje, zašto free? :) može i inbox

cb3000
21.03.2012., 06:00
kako, gdje, zašto free? :) može i inbox

Ko pita ne skita :kava:pitaj:mig:

anaroz
26.03.2012., 07:59
ja sam išla u bizovac kod jednog bioenergetičara (ne znam ime, ali je učenik domančića) i izliječio mi je kronični bronhitis. trebalo je nekoliko mjeseci nakon druge terapije da osjetim poboljšanje i sada oko godine i pol nakon toga nemam više nikakvih tegoba vezanih za pluća koje sam imala prije, a nisam promijenila ni prehranu niti išta (tek kasnije zbog drugog problema, ali kada je već uslijedilo poboljšanje). dala sam prvi dan 100 kn jer je to njima za najam prostora, a zadnji dan sam dala još 250 (nisam bila baš pri lovi :) ), a neki su im umjesto novca dali neke poklone... bitno je tih 100kn prvi dan, a kasnije koliko možeš i što možeš dati, nije važno

CROLATINA
28.03.2012., 16:20
ja sam išla u bizovac kod jednog bioenergetičara (ne znam ime, ali je učenik domančića) i izliječio mi je kronični bronhitis. trebalo je nekoliko mjeseci nakon druge terapije da osjetim poboljšanje i sada oko godine i pol nakon toga nemam više nikakvih tegoba vezanih za pluća koje sam imala prije, a nisam promijenila ni prehranu niti išta (tek kasnije zbog drugog problema, ali kada je već uslijedilo poboljšanje). dala sam prvi dan 100 kn jer je to njima za najam prostora, a zadnji dan sam dala još 250 (nisam bila baš pri lovi :) ), a neki su im umjesto novca dali neke poklone... bitno je tih 100kn prvi dan, a kasnije koliko možeš i što možeš dati, nije važno

Najam ti ne smiju naplaćivati. Ima još takvih, ali ih se Domančić odrekao jer su prekršili ugovor u kojem jasno stoji da ti ne smiju naplatiti ni lipu. Poanta i je u tome da liječenje bude svima dostupno. Čak ni tretman ne moraš platiti ako nemaš novca.

P.S.: Drago mi je da ti je pomoglo. :)

vjekos30
28.03.2012., 18:11
Najam ti ne smiju naplaćivati. Ima još takvih, ali ih se Domančić odrekao jer su prekršili ugovor u kojem jasno stoji da ti ne smiju naplatiti ni lipu. Poanta i je u tome da liječenje bude svima dostupno. Čak ni tretman ne moraš platiti ako nemaš novca.

A tko bi trebao platiti prostor kojeg ti koristiš kada dođeš na terapiju? Zar bi to trebao učiniti terapeut koji bi ti i terapiju trebao radiiti besplatno?

ELICEA
29.03.2012., 11:20
jel nektko čuo za larisu jusić,iz tuzle? :))

viper50
30.03.2012., 07:27
ima li tko iskustva s g. Ivanom Živkovićem iz Đakovahttp://www.bioenergija.hr/

CROLATINA
31.03.2012., 13:31
A tko bi trebao platiti prostor kojeg ti koristiš kada dođeš na terapiju? Zar bi to trebao učiniti terapeut koji bi ti i terapiju trebao radiiti besplatno?

Da, naravno. Zbog ugovora ne smiju naplaćivati najam. A ne rade besplatno terapiju svima. To su iznimni slučajevi.

ELICEA
31.03.2012., 13:42
imate li iskustva s bachovim kapima??

CROLATINA
31.03.2012., 13:51
imate li iskustva s bachovim kapima??

Ne... Nisam ni čula za to... :ne zna:

ELICEA
31.03.2012., 16:15
to većina bioenergičara preporučuje.... za psihosomatske bolesti--- ukucajte u google, dobra stvar

CROLATINA
31.03.2012., 17:49
to većina bioenergičara preporučuje.... za psihosomatske bolesti--- ukucajte u google, dobra stvar

Evo, pročitala sam. :) Ne znam, meni je kod borbe s negativnim stanjima najviše pomogao Tolle. Baš ću pitati terapeuta za te kapi...

ELICEA
31.03.2012., 17:56
Evo, pročitala sam. :) Ne znam, meni je kod borbe s negativnim stanjima najviše pomogao Tolle. Baš ću pitati terapeuta za te kapi...

a što je tolle??

pisac??

userxxx
31.03.2012., 20:02

P.S.: Drago mi je da ti je pomoglo. :)

pa naravno da ne smiju ništa naplatiti jer bi onda morali platiti i porez a uz to mislim da strahuju i od ovoga Kazneni zakon članak 244. kratko o nadriliječništvu:
Kazna od 150 dnevnih dohodaka ili 6 mjeseci zatvora predviđena je za one koji drugoga liječe ili mu pružaju medicinsku pomoć bez odgovarajuće stručne spreme. Kazna zatvora od godinu dana predviđena je za one koji za takvo djelo još prime plaću

CROLATINA
01.04.2012., 11:00
pa naravno da ne smiju ništa naplatiti jer bi onda morali platiti i porez a uz to mislim da strahuju i od ovoga Kazneni zakon članak 244. kratko o nadriliječništvu:
Kazna od 150 dnevnih dohodaka ili 6 mjeseci zatvora predviđena je za one koji drugoga liječe ili mu pružaju medicinsku pomoć bez odgovarajuće stručne spreme. Kazna zatvora od godinu dana predviđena je za one koji za takvo djelo još prime plaću

Nažalost, takvih kod nas ima puno... :rolleyes: Stvarno mi je žao kad vidim koliko se prevarenih ljudi javlja na forum. I onda čujem da je jedan od tih prevaranata bio na tv-u u 8.-om katu. :horor: Pa toga samo kod nas ima... :rolleyes:

CROLATINA
01.04.2012., 13:35
a što je tolle??

pisac??

Imaš pp. :)

cb3000
02.04.2012., 11:34
Da, naravno. Zbog ugovora ne smiju naplaćivati najam. A ne rade besplatno terapiju svima. To su iznimni slučajevi.

Ma kakav ugovor ?? kad i sam domančić naplaćuje ,, otiđi kod njega na seminar , ili na terapiju pa ćeš vidjet koliko ćeš platiti . Ja osobno nemam nikakav ugovor sa nikim niti sam nikome naplatio ali odobravam svakome ko naplaćuje nek naplati još više jer svoje znanje i umjeće nitko nebi trebao besplatno dijeliti . Vjerujte ima ljudi koji me redovito zovu dolaze k meni trošeći moje vrijeme sa svojim problemima a da mi kasnije ne kažu niti hvala , svakim dolaskom popiju kavu ,sok često i nešto gricnu ali se nikada ne sjete donijeti 10 deka kave ...........

ELICEA
02.04.2012., 14:42
Ma kakav ugovor ?? kad i sam domančić naplaćuje ,, otiđi kod njega na seminar , ili na terapiju pa ćeš vidjet koliko ćeš platiti . Ja osobno nemam nikakav ugovor sa nikim niti sam nikome naplatio ali odobravam svakome ko naplaćuje nek naplati još više jer svoje znanje i umjeće nitko nebi trebao besplatno dijeliti . Vjerujte ima ljudi koji me redovito zovu dolaze k meni trošeći moje vrijeme sa svojim problemima a da mi kasnije ne kažu niti hvala , svakim dolaskom popiju kavu ,sok često i nešto gricnu ali se nikada ne sjete donijeti 10 deka kave ...........

nije mi jasno zašto onda ti ne naplaćuješ?? :))
ja sam prva koja ću platiti ono što valja,, sad sam već kod trećeg terapeuta... a da ne vidim nikakvog pomaka, a nadavala sam npr. ovome prije 8 tisuća kuna za 20 terapija! gdje je moj račun, gdje je meni povrat novca?? čovjek se igra Boga. ja kao da nemam sreće, ali uvijek na nekog šarlatana naiđem. to je dar Božji i kao takav se ne bi smio naplaćivati, naravno da se treba cijeniti i opet s druge strane i zaraditi jer treba platiti i svoje školovanje prije svega, no ima vas puno šarlatana. ako terapija uspije, onda se treba naplatiti. na taj način bi lječenje bilo svima dostupno, a oni pravi i sposobni bi uvijek imali klijente.

CROLATINA
02.04.2012., 17:01
ja sam prva koja ću platiti ono što valja,, sad sam već kod trećeg terapeuta... a da ne vidim nikakvog pomaka, a nadavala sam npr. ovome prije 8 tisuća kuna za 20 terapija! gdje je moj račun, gdje je meni povrat novca?? čovjek se igra Boga. ja kao da nemam sreće, ali uvijek na nekog šarlatana naiđem. to je dar Božji i kao takav se ne bi smio naplaćivati, naravno da se treba cijeniti i opet s druge strane i zaraditi jer treba platiti i svoje školovanje prije svega, no ima vas puno šarlatana. ako terapija uspije, onda se treba naplatiti. na taj način bi lječenje bilo svima dostupno, a oni pravi i sposobni bi uvijek imali klijente.

:s :s :s Potpisujem... :top:

cb3000
03.04.2012., 08:10

Sa svime se slažem što je napisano , ne naplaćujem najprije napravimo sve što je u mojoj mogućnosti da pomognem a novci su mi zadnji na pameti . Pa kome si platila 8 tisuća i kakav ste dogovor imali ?

ELICEA
03.04.2012., 10:29
nikakav "dogovor". njegova cijena za 15 min terapije je 300 kn... pa mi stalno govori treba ti još. još i još.. pa uz to bachove kapi... sad mi ne da mira pa me plaši sa duhovima

cb3000
03.04.2012., 11:55
nikakav "dogovor". njegova cijena za 15 min terapije je 300 kn... pa mi stalno govori treba ti još. još i još.. pa uz to bachove kapi... sad mi ne da mira pa me plaši sa duhovima
300Kn:503:15 min :503: Pa jesi bila negdje drugdje pitala mišljenje ,savjet . Zato mi koji radimo kak treba i nastradamo pored takvih .

cb3000
03.04.2012., 12:34
Pa tko je taj koji je pokupio 8 tisuća ????

vjekos30
03.04.2012., 18:31

Ajde ne pametuj o nečemu o čemu pojma nemaš.
Kakav ugovor?
Daj nam ti, npr. svoj stan, da u njemu radimo terapije i da nam za to ništa ne naplatiš.

ELICEA
03.04.2012., 21:32
Pa tko je taj koji je pokupio 8 tisuća ????

bio je na alter tv-u pa eto tako dođoh do dotičnoga...

hrpaomota
15.04.2012., 18:48
Zna li netko išta o čovjeku koji se zove Karlo Kodela? Sugeriran mi je kao bliski suradnik Z. Domančića i jedan od njegovih glavnih terapeuta u centru na Bledu, ali pretragom Googlea nalazim samo to da se na njegov broj ljudi mogu prijaviti za sudjelovanje na tečajevima koji se tamo održavaju, kao da je recepcioner ili tajnica.

Saharun
17.04.2012., 18:55
Zna li netko išta o čovjeku koji se zove Karlo Kodela? Sugeriran mi je kao bliski suradnik Z. Domančića i jedan od njegovih glavnih terapeuta u centru na Bledu, ali pretragom Googlea nalazim samo to da se na njegov broj ljudi mogu prijaviti za sudjelovanje na tečajevima koji se tamo održavaju, kao da je recepcioner ili tajnica.

Što te zanima?

I zašto misliš da je sve na guglu ?

hrpaomota
18.04.2012., 10:50
Što te zanima?

I zašto misliš da je sve na guglu ?

Pa zato i pitam ovdje, računajući da će netko znati, jer ni Google nije svemoćan. Preporučen mi je kao vrstan terapeut "na daljinu", a i na Domančićevim stranicama nalazim samo da je zadužen za dogovore oko dolaska na tečajeve i terapije, s istim telefonskim brojem za koji mi je rečeno da se preko njega rade terapije. Voljela bih dobiti neki podatak o njegovim referencama i uspješnosti, cijeni i sličnome prije nego se upustim u bilo šta. Ako je problem, može i kao osobna poruka

emofree KJ
18.04.2012., 17:35
Ja sam cula da je dosta grub i neotesan prema klijentima.
Z.D. ga drzi vise zbog "ratnih zasluga" i odradjuje manje bitne poslove.

hrpaomota
19.04.2012., 10:12
Hm... http://www.alternativa-forum.com/bio...tml#post226796

hrpaomota
19.04.2012., 13:33
Pogrešan link: http://www.alternativa-forum.com/bioenergija/1890-bioterapija-po-metodi-zdenka-domancica-96.html#post226796

kas0
30.04.2012., 17:02
Pozdrav
Zanima me u vezi Zdenka Domacica jeli on jos uvijek radi i gdje jel ima netko nekakav kontakt email recimo ?
i Jel GERB izljeciv ovom metodom ?

samopouzdana
02.05.2012., 16:39
Imate preporuku za alternativog liječnika u Rijeci jer imam jake bolove ispod desnog rebra, napuhnutost crijeva. Dobila sam hrpu lijekova ali mi ništa ne pomaže. Unaprijed hvala!

vjekos30
02.05.2012., 20:00
Imate preporuku za alternativog liječnika u Rijeci jer imam jake bolove ispod desnog rebra, napuhnutost crijeva. Dobila sam hrpu lijekova ali mi ništa ne pomaže. Unaprijed hvala!

Ja radim bioterapije po metodi Zdenka Domančića i mogu vam pokušati pomoći na daljinu. Više o tome ima ovdje - http://bioterapije.weebly.com/

Lijep pozdrav
Vjekoslav

samopouzdana
03.05.2012., 15:25
Ja radim bioterapije po metodi Zdenka Domančića i mogu vam pokušati pomoći na daljinu. Više o tome ima ovdje - http://bioterapije.weebly.com/

Lijep pozdrav
Vjekoslav

Hvala vam na ponudi, ali već sam bila na tretmanima kod dvvojice učenika Domančića i bilo je bez rezultata. sada bih htjela nekoga zaista stručnog i savjesnog:confused:, tko sa sigurnošću zna što radi, jer ovako dalje ne ide.

bezgubitka
04.05.2012., 15:34
Hvala vam na ponudi, ali već sam bila na tretmanima kod dvvojice učenika Domančića i bilo je bez rezultata. sada bih htjela nekoga zaista stručnog i savjesnog:confused:, tko sa sigurnošću zna što radi, jer ovako dalje ne ide.

Mogu Vam preporučiti gospođu liječnicu larisu Balog koja ima ordinaiju u Rijeci, moj prijatelj je bio kod nje i pun je hvale, jer mu je riješila problem. Kod nje je dobro to što se ne seli iz grad u grad nego radi na jednom mjestu, pa uvijek znaš gdje je možeš pronaći. U Domančića baš nemam povjerenja jer stalno drži tečajeve i obučava nove ljude a oni opet trebaju vrijeme da znaju dobro raditi. Domančić ide iz grada u grad pa moraš trčati za njim. Ako ti bude trebao telefon mogu pitati prijatelja. javi ako ti to treba. Puno sreće i pozdrav!

hrpaomota
05.05.2012., 06:01
Smiju li terapeuti, bez obzira rade li "na daljinu" ili direktnim kontaktom, tretirati djecu bez suglasnosti jednog od roditelja? Postoji li neki propis ili profesionalni kodeks ili bilo koji skup pravila po kojem trebaju tražiti takvu suglasnost, odnosno inzistirati na kontaktu s oba roditelja uoči ili na početku tretmana?

Lastan
06.05.2012., 21:54
Smiju li terapeuti, bez obzira rade li "na daljinu" ili direktnim kontaktom, tretirati djecu bez suglasnosti jednog od roditelja? Postoji li neki propis ili profesionalni kodeks ili bilo koji skup pravila po kojem trebaju tražiti takvu suglasnost, odnosno inzistirati na kontaktu s oba roditelja uoči ili na početku tretmana?
Profesionalni kodeks? Što ti misliš, da je riječ o liječnicima s pravilima ceha? :bonk:
Ako dijete dovede jedan roditelj, čisto sumnjam da će ijedan išta dalje pitati.

Srećom, ako se radi o “bioenergiji”, nije da će djetetu naškoditi. Ili da će ikako djelovati na njega.

hrpaomota
07.05.2012., 08:44
Vrlo dobro, Lastane. Na sličnom smo tragu i što se tiče kodeksa, odnosno pravila službe, i efikasnosti. :D

TeaLove
07.05.2012., 12:28
Kakva iskustva imate s bioenergicarima ? dali se nekom poslije terapije zd.stanje pogorsalo "trajno"

ja sam bila na terapijama,prva radi povremenih vrtoglavica ,dalje radi istih duplo jacih vrtoglavica,kod istog bioenergicara iz slavonije
uglavnom htjela sam rijesiti mali problem koji me je ponekad mucio ,sada se 80 % osjecam gore

Lastan
07.05.2012., 15:46
Kakva iskustva imate s bioenergicarima ? dali se nekom poslije terapije zd.stanje pogorsalo "trajno"

ja sam bila na terapijama,prva radi povremenih vrtoglavica ,dalje radi istih duplo jacih vrtoglavica,kod istog bioenergicara iz slavonije
uglavnom htjela sam rijesiti mali problem koji me je ponekad mucio ,sada se 80 % osjecam gore
Budući da bioenergija de facto ne postoji, bilo bi dobro da posjetiš pravog liječnika. Pogoršanje bi moglo značiti tko zna kakve zdravstvene probleme.

hrpaomota
07.05.2012., 16:12

Stvarno, jesi li bila kod pravog liječnika zbog svojih tegoba? Nadam se da nisi pomislila da će te samostalno izliječiti nešto što je jednako efikasno kao i da svaki dan u isto vrijeme prođeš autom pored bolnice?

bezgubitka
07.05.2012., 18:24

Ja sam bila danas na Vežici kod gđe Larise. Dok mi je radila osjetila sam neke mravce i ugodnu, posebnu toplinu a odredila mi je i posebnu prehranu.Ono što sam osjetila bilo je da sam bila jako pospana kada sam otišla doma. Vidjet ću kako ću spavati noćas. Trbuh mi baš kao da više nije napuhan. nekako se smirilo.Možda je prerano da osjetim veliko poboljšanje. Odradit ću nekoliko tretmana pa ću vidjeti, hoće li mi biti bolje. Koliko si platila za jedan tretman u Slavoniji.? Tamo je valjda jeftinije.Pozdrav

jelena mia
08.05.2012., 16:35
Hello svima,
ono sto vam ja zelim reci o ovoj temi je slijedece-osobno sam bila 2 puta na Bledu kod Domancica jer sam prije toga bila svjedokom nekih ozdravljenja koja su u klasicnoj medicini bila nemoguca.Inace sam med.sestra i za svoj problem-vrtoglavica i anksioznost obisla sam sve doktore koje sam trebala i pila propisanu th.Nakon njegovog tretmana bilo mi je bolje ali sam u isto vrijeme pila i Betaserc ( protiv vrtoglavice) tako da mi je tesko reci sto mi je pomoglo.Nakon tretmana odlucila sam se i za seminar te sam sad i ja terapeut po njegovoj metodi.Svima bih samo htjela preporuciti tu terapiju ali da nikada a ma bas nikada ne prestanete s terapijom lijecnika i njihovom dijagnostikom.Neka bioenergija bude samo dodatna terapija a ne jedina jer samo u kombinaciji te dvije medicine cine cuda.Sretno svima.:)

samopouzdana
08.05.2012., 18:34
Ja sam bila danas na Vežici kod gđe Larise. Dok mi je radila osjetila sam neke mravce i ugodnu, posebnu toplinu a odredila mi je i posebnu prehranu.Ono što sam osjetila bilo je da sam bila jako pospana kada sam otišla doma. Vidjet ću kako ću spavati noćas. Trbuh mi baš kao da više nije napuhan. nekako se smirilo.Možda je prerano da osjetim veliko poboljšanje. Odradit ću nekoliko tretmana pa ću vidjeti, hoće li mi biti bolje. Koliko si platila za jedan tretman u Slavoniji.? Tamo je valjda jeftinije.Pozdrav

Hvala što si u moje ime utipkao, stvarno sam puno bolje i hvala ti na druženju i kavi, podržao si me u najgorim trenucima. Danas sam bila na drugom tretmanu..Super je.Odlično mi paše od liječnice preporučena hrana. Već dvije noći dobro spavam i bez bolova. Objasnila mi je da trebam počistiti jetru, kad već upala bude prošla. Još ću ti o tome pisati, za sada hvala ti na preporuci.:)

samopouzdana
08.05.2012., 18:40
Hello svima,
ono sto vam ja zelim reci o ovoj temi je slijedece-osobno sam bila 2 puta na Bledu kod Domancica jer sam prije toga bila svjedokom nekih ozdravljenja koja su u klasicnoj medicini bila nemoguca.Inace sam med.sestra i za svoj problem-vrtoglavica i anksioznost obisla sam sve doktore koje sam trebala i pila propisanu th.Nakon njegovog tretmana bilo mi je bolje ali sam u isto vrijeme pila i Betaserc ( protiv vrtoglavice) tako da mi je tesko reci sto mi je pomoglo.Nakon tretmana odlucila sam se i za seminar te sam sad i ja terapeut po njegovoj metodi.Svima bih samo htjela preporuciti tu terapiju ali da nikada a ma bas nikada ne prestanete s terapijom lijecnika i njihovom dijagnostikom.Neka bioenergija bude samo dodatna terapija a ne jedina jer samo u kombinaciji te dvije medicine cine cuda.Sretno svima.:)

Jelena draga slažem se potpuno s tobom jedino ne znam što će čovjek barem u mom slučaju po svim pretragama sam zdrava, Nisu našli ništa a tegobe sam vukla više mjeseci i sada završavam kod alternativne liječnice u Rijeci s punim povjerenjem jer nemam kamo.Već iza dva dana s promijenjenom ishranom i tretmanima sam bolje i što sada da ja kažem mojoj liječnici?:504:

hrpaomota
08.05.2012., 19:33
Hello svima,

Jelena, pomogao ti je Betaserc. Slažem se s tobom da ni za živu glavu ne treba prekidati liječenje, ali nemoj vrijeđati tisuće godina svoje struke nazivajući i bioenergiju "medicinom"

jelena mia
09.05.2012., 16:03
Hej, hrpaomota,iz zdrav.sam obitelji i jako volim ljude i pomaganja ljudima i nikad ne bih vrijedala klasicnu medicinu jer sam zbog odgoja i osobnih uvjerenja i izabrala tu skolu a poslije i visu medicinsku.Nikad ne bih dala otkaz i znam da radimo kako najbolje mozemo ali samo da kazem svima koje to zanima da je bioenergija postala granom medicine jos 1976.god.Te godine ju je svjetska zdrav.organizacija prihvatila kao granu medicine.Ona je prihvacena kao i akupunktura,kiropraktika,homeopatija...
Samo nikad nemojte imati povjerenja samo u jednu granu.I mnogi lijecnici su i alternativci to znam sigurno,radim s jednim koji me i nagovorio da odem Domancicu a taj moj doktor-kolega je vrhunski specijalista:).

jelena mia
09.05.2012., 16:09
Jelena draga slažem se potpuno s tobom jedino ne znam što će čovjek barem u mom slučaju po svim pretragama sam zdrava, Nisu našli ništa a tegobe sam vukla više mjeseci i sada završavam kod alternativne liječnice u Rijeci s punim povjerenjem jer nemam kamo.Već iza dva dana s promijenjenom ishranom i tretmanima sam bolje i što sada da ja kažem mojoj liječnici?:504:

ma sto te sad briga za svoju lijecnicu--bitno da ti je bolje.
Molim te da mi das br.od te gde. Larise i sto je ona zavrsila,cime se bavi?:)

jelena mia
09.05.2012., 17:32
HRPAOMOTA---zanima me dal ti jos trebaju informacije o K.Kodeli? Ako mogu,pomoci cu ti.On je Domancicev ucenik tj.radi s njim na Bledu i gdje god ovaj ide.Zaduzen je za primanje na seminare i radi terapiju i na daljinu.Nisam vidjela da radi terapiju s Domancicem u dvorani u Hotelu Lovec,ali sigurno radi negdje.Pitaj sto te jos zanima.Inace su 3-4 puta godisnje i u Opatiji na seminaru i seminar kosta 650 eura dok za terapiju nisi duzan nista ostaviti-samo zahvalu ukoliko si zadovoljan na kraju 4ero dnevnog tretmana.:)

hrpaomota
09.05.2012., 18:30
HRPAOMOTA---zanima me dal ti jos trebaju informacije o K.Kodeli? Ako mogu,pomoci cu ti.On je Domancicev ucenik tj.radi s njim na Bledu i gdje god ovaj ide.Zaduzen je za primanje na seminare i radi terapiju i na daljinu.Nisam vidjela da radi terapiju s Domancicem u dvorani u Hotelu Lovec,ali sigurno radi negdje.Pitaj sto te jos zanima.Inace su 3-4 puta godisnje i u Opatiji na seminaru i seminar kosta 650 eura dok za terapiju nisi duzan nista ostaviti-samo zahvalu ukoliko si zadovoljan na kraju 4ero dnevnog tretmana.:)

Hvala na info, korisno je, ali mi više ne treba.

samopouzdana
09.05.2012., 18:49
ma sto te sad briga za svoju lijecnicu--bitno da ti je bolje.
Molim te da mi das br.od te gde. Larise i sto je ona zavrsila,cime se bavi?:)

Evo me iza trećeg tretmana, puno sam bolje. Na tvoje pitanje Jelena mogu ti reći da sa vidjela na zidu istaknute diplome. Poročitala naravno. Gospođa Larisa je završila višu medicinsku školu, tako da sam se uvjera da je i zdrastveni radnik. I vidjela sam diplome verificirane od Mađarskog ministarstva zdrastva, diolomu refleksologije, bioenergetika extrasenzorika, fitoterapeuta i bavi se i dijetetikom. Mogu ti reći da mi ona stvarno odmah u kompletu počela rješavati probleme. dala mi određenu dijetu, čajeve preporučila. Radila je po refleksnim zonama glave, vrata leđa. Nemam bolova, umor. Ova tri dana se osjećam puno jače ali mi je rekla da moram pripaziti na prehranu dok ne očistim jetru. A zamisli na ultrazvuku se nije vidjelo ništa. Ali ona je rekla da ultrazvuk nije točan. Budem to sve još vidjela do kraja. Djelovala mi je jako pažljiva, inteligentna. Osjećam se sigurnom pored nje. Izdaje i račune, nema ništa na crno...Evo ako hoćeš njen telefon, a možeš zvati od 14 sati javlja se sestra koja jepored nje. Ljubazni su i možeš pitati što hoćeš. 098 161 27 07

Premudri
09.05.2012., 18:57
Ja sam bio energetičar: radio u energetici pa dobio otkaz :afro:

jelena mia
09.05.2012., 20:05
Evo me iza trećeg tretmana, puno sam bolje. Na tvoje pitanje Jelena mogu ti reći da sa vidjela na zidu istaknute diplome. Poročitala naravno. Gospođa Larisa je završila višu medicinsku školu, tako da sam se uvjera da je i zdrastveni radnik. I vidjela sam diplome verificirane od Mađarskog ministarstva zdrastva, diolomu refleksologije, bioenergetika extrasenzorika, fitoterapeuta i bavi se i dijetetikom. Mogu ti reći da mi ona stvarno odmah u kompletu počela rješavati probleme. dala mi određenu dijetu, čajeve preporučila. Radila je po refleksnim zonama glave, vrata leđa. Nemam bolova, umor. Ova tri dana se osjećam puno jače ali mi je rekla da moram pripaziti na prehranu dok ne očistim jetru. A zamisli na ultrazvuku se nije vidjelo ništa. Ali ona je rekla da ultrazvuk nije točan. Budem to sve još vidjela do kraja. Djelovala mi je jako pažljiva, inteligentna. Osjećam se sigurnom pored nje. Izdaje i račune, nema ništa na crno...Evo ako hoćeš njen telefon, a možeš zvati od 14 sati javlja se sestra koja jepored nje. Ljubazni su i možeš pitati što hoćeš. 098 161 27 07
ej,puno ti hvala,zvat cu sigurno jer i sama sam zavrsila tecaj po Domancicevoj metodi pa cisto da usporedim a dosta me i prehrana zanima i rafleksologija.
Mozes li mi poblize opisati koliko traje tretman,na koliko trebas tretmana ici i koliko kosta?I bilo sto jos bitno.
Zao mi je samo da je rekla da je utz netocan jer to nije istina.Netocan moze biti samo covjek(doktor) koji gleda utz.Ako ti je on dobar i jetrene probe ok ne moze to reci.Ali dobro,bitno je da je tebi bolje.Vidis i mi med.sestre smo ponekad bolje od doktora.Bas sam ponosna.Pusa

hrpaomota
10.05.2012., 13:10
Ljudi, ništa osobno, ali: http://www.alisonblogs.com/wordpress/index.php/2011/11/22/fuck-alternative-medicine/

TeaLove
10.05.2012., 15:30
Jelena, pomogao ti je Betaserc. Slažem se s tobom da ni za živu glavu ne treba prekidati liječenje, ali nemoj vrijeđati tisuće godina svoje struke nazivajući i bioenergiju "medicinom"

i ja mislim da je betaserc ,meni je voltaren rapid: fuck yea

ELICEA
10.05.2012., 20:37

Larise Jusić_ BIh????
ja vam odmah kažem bila sam kod nekoliko njih- redom prevaranti

hrpaomota
11.05.2012., 05:59
Ja sam bio energetičar: radio u energetici pa dobio otkaz :afro:

Raspoložio si mi dan s ovim :D:D:D:D

vannia
11.05.2012., 18:48

Al smo isključivi.Ja sam onako bez veze eksp sa EFT i preko noći se oslobodila jedne glupe navike koja me prati godinama.I već više od godinu dana nemam problema. Ali ne ja ne vjerujem u to jer to nije službena medicina, i nije znanstveno dokazano.Pa javna je tajna da su liječnici prvi koji traže pomoć alternative za sebe ili svoje bližnje.Osuđujem šarlatane, i pompozna obećanja, zato se i prava vrijednost i mogućnosti alternativne med. dovode u pitanje.Ali čovjek ima pravo da vjeruje ili ne..

hrpaomota
11.05.2012., 19:13
Al smo isključivi.Ja sam onako bez veze eksp sa EFT i preko noći se oslobodila jedne glupe navike koja me prati godinama.I već više od godinu dana nemam problema. Ali ne ja ne vjerujem u to jer to nije službena medicina, i nije znanstveno dokazano.Pa javna je tajna da su liječnici prvi koji traže pomoć alternative za sebe ili svoje bližnje.Osuđujem šarlatane, i pompozna obećanja, zato se i prava vrijednost i mogućnosti alternativne med. dovode u pitanje.Ali čovjek ima pravo da vjeruje ili ne..

Jedno je vjerovati, ja vjerujem da je pozivanje točnog vremena jednako efikasno kao DOmančićevo liječenje na daljinu. Nešto sasvim drugo je TO nazivati medicinom. Zgodna su ova pitanja ovdje postavljena: http://www.quackwatch.org/11Ind/domancic.html
Domančić je napravio savršeni perpetuum mobile. Rekao je da može liječiti stotine bolesti, i time privukao ljude u očaju, kojih će uvijek biti, što je dovoljno za izazivanje mučnine. No, onda su neki od tih ljudi izliječeni jer cijelo vrijeme "tretmana" nisu prestajali s pravom medicinom, ali im je Domančić rekao da je to njegova zasluga. Rekao im je i da mu ne moraju ništa platiti, ali eto, ako će netko nešto ostaviti... Pa im je i objasnio da i oni mogu liječiti, ali samo ako prođu njegov tečaj, sitnica od 850 eura za četiri dana, ili tako nešto, i to je samo prvi stupanj. Otprilike petina godišnje školarine na Sorbonnei. Ali on je, jel'te, plemenit, a ako ga se dovede u pitanje onda si isključiv? A za izjavu u njegovom "dokumentarcu" "Ruke" da su već nakon prvog njegovog tretmana oboljeli od leukemije napola zdravi vezanih ruku bih ga vodio od jedne do druge sobe na odjelu dječje hematologije, neka gleda s kime se i čijim zdravljem poigrava. Isključivo za tvoj ukus? Neka je. Nije stvar u vjeri, nego u organiziranom zločinačkom poduhvatu koji od nečije očajem izazvane vjere profitira onako kako Tony Montana u Scarfaceu profitira od nečije ovisnosti o kokainu

vannia
11.05.2012., 20:51
Jedno je vjerovati, ja vjerujem da je pozivanje točnog vremena jednako efikasno kao DOmančićevo liječenje na daljinu. Nešto sasvim drugo je TO nazivati medicinom. Zgodna su ova pitanja ovdje postavljena: http://www.quackwatch.org/11Ind/domancic.html
Domančić je napravio savršeni perpetuum mobile. Rekao je da može liječiti stotine bolesti, i time privukao ljude u očaju, kojih će uvijek biti, što je dovoljno za izazivanje mučnine. No, onda su neki od tih ljudi izliječeni jer cijelo vrijeme "tretmana" nisu prestajali s pravom medicinom, ali im je Domančić rekao da je to njegova zasluga. Rekao im je i da mu ne moraju ništa platiti, ali eto, ako će netko nešto ostaviti... Pa im je i objasnio da i oni mogu liječiti, ali samo ako prođu njegov tečaj, sitnica od 850 eura za četiri dana, ili tako nešto, i to je samo prvi stupanj. Otprilike petina godišnje školarine na Sorbonnei. Ali on je, jel'te, plemenit, a ako ga se dovede u pitanje onda si isključiv? A za izjavu u njegovom "dokumentarcu" "Ruke" da su već nakon prvog njegovog tretmana oboljeli od leukemije napola zdravi vezanih ruku bih ga vodio od jedne do druge sobe na odjelu dječje hematologije, neka gleda s kime se i čijim zdravljem poigrava. Isključivo za tvoj ukus? Neka je. Nije stvar u vjeri, nego u organiziranom zločinačkom poduhvatu koji od nečije očajem izazvane vjere profitira onako kako Tony Montana u Scarfaceu profitira od nečije ovisnosti o kokainu

U jednu ruku se slažem, bahatost, profit na bazi upitnog rezultata, skupi tečajevi i ne realna obećanja sve to dovodi do razočarenja, do isključivosti..a ne bi trebalo biti tako, a nažalost je jer danas nažalost profit pokreće svjet bilo to u službenoj medicini ili alternativi.

vannia
12.05.2012., 10:31
Prije nekoliko godina bila sam kod ZD , iako mi nije baš simpatičan, pomogao mi je iako nisam imala nikakva očekivanja, a i pomogao je i mojoj prijateljici.Nisam uzimala ništa usporedo.Nije bio neki veliki problem ali dvije godine ništa mi nije pomagalo. Možda je ipak pomogao njegov učenik koji me je tretirao.Isto tako znam i ljude kojima nije pomogao...a što se tiče profita, mislim da ljudi više cjene nešto što košta..a i snašao se čovjek zašto ne, pa koliko se samo novaca daje svakod.na ljekove..koliko ima ljudi koji nisu u mogućnosti financ.lijek o kojem im život ovisi..Sve je relativno, ali zato što je i meni ZD malo prebahat, ne znači da ne vjerujem u njegovu metodu, samo je stvar što očekuješ.

TeaLove
12.05.2012., 11:25
imam cudan problem nakon odlaska bioenergicaru ,moze li mi se netko javit pp
kome nije problem odgovorit , ja sam se javljala nekima,al nista

vannia
12.05.2012., 12:44
Žao mi je, Molim te oprosti, Hvala ti i Volim te.. došlo mi onako.Pozdrav od srca

cb3000
13.05.2012., 06:05

Ovo potpisujem i slažem se u potpunosti , Prošao sam njegov tečaj bavim se bioenergijom pomažem ljudima ali se samo ne slažem da su sve belesti izlječive nisu i nikada neće biti mješavina bioenergije i medicine podržavam i zajedno mogu dosta učiniti .

Saharun
14.05.2012., 09:42

misli :rolleyes:

kojih tisuću godina, čega to tisuću godina?

DA si stavio sto ajdajd, ali tisućama godina postoji narodna medicina, prirodno ljećenje priprodnim ljekovima. Šamani tisućama godina lječe ljude koristeći prirodne ljekove koje je moderna medicina zadnjih 200tinjak g prikupila i prisvojila.
Za primjer ti navodim anasteziju, ako ne znaš kako je nastala informiraj se pa ćeš vidjet da je cijela grana moderne medicine nastala na bazi jednog jedinog pripravka amazonskih domorodaca.

Bioenergija pomaže, ovako ili onako i ne nanosi zlo kao moderni ljekovi koji svi imaju nuspojave.

Saharun
14.05.2012., 09:47
Hello svima,

Ovo potpisujem i slažem se u potpunosti , Prošao sam njegov tečaj bavim se bioenergijom pomažem ljudima ali se samo ne slažem da su sve belesti izlječive nisu i nikada neće biti mješavina bioenergije i medicine podržavam i zajedno mogu dosta učiniti .

Ima jedna konkretna stvar kod ZD metode i to treba reči. Metoda ZD ne dijagnosticira bolest, on primjenjuje svoju metodu prema lječničkoj dijagnozi. I nikada nisam čuo da je bilo tko od ZD ekipe tražio da se prestane sa uzimanjem ljekova.

hrpaomota
14.05.2012., 10:51
misli :rolleyes:

kojih tisuću godina, čega to tisuću godina?

DA si stavio sto ajdajd, ali tisućama godina postoji narodna medicina, prirodno ljećenje priprodnim ljekovima. Šamani tisućama godina lječe ljude koristeći prirodne ljekove koje je moderna medicina zadnjih 200tinjak g prikupila i prisvojila.
Za primjer ti navodim anasteziju, ako ne znaš kako je nastala informiraj se pa ćeš vidjet da je cijela grana moderne medicine nastala na bazi jednog jedinog pripravka amazonskih domorodaca.

Bioenergija pomaže, ovako ili onako i ne nanosi zlo kao moderni ljekovi koji svi imaju nuspojave.

Prijatelju dragi, sve što si postigao je potvrda moje teze. I narodna medicina je medicina, i ona je nasljeđe moderne medicine, isto kao što je to i drevna egipatska, helenistička, rimska, i pogotovo arapska, pa eto i amazonska. Ukratko, svaka ona koja se prije nego je kršćanstvo ubilo u srednjem vijeku svaki analitički i eksperimentalni duh bavila liječenjem ljudi isprobanim i dokazanim preparatima, metodama i postupcima. I sve je to temelj moderne medicine. Ili, još kraće, svaka ona koja je suprotnost bioenergiji. Odnos između medicine i bioenergije može se baš opisati tim srednjovjekovnim primjerom. Dok su u Alhambri (vidim, načitan si, znaš za Alhambru sigurno) arapski hećimi iznenađujuće modernim instrumentima i lijekovima operirali očni tlak, vršili plastične operacije i liječili rane i svaku bolest s kojom bi se suočili, u njihovom katoličkom susjedstvu su liječnici kraljice Isabele puštali krv pijavicama ili mahali kandilima u crkvama ili, kod kompliciranijih bolesti, istjerivali vraga iz bolesnika. I tako do prosvjetiteljstva, na čiji spomen se svaki alternativni iscjelitelj današnjice hvata za pištolj jer mu ruši koncepciju i mogućnost zarade. Da ti pojednostavim, Arapi su liječili, a kršćani su tjerali pacijente da vjeruju da ih se liječi. Tako je i s bioenergijom, pa ako hoćeš i s homeopatijom. U bolnicama se ljude liječi, na bledskim i drugim seansama oni moraju vjerovati da ih se liječi. Srednji vijek je to, prijatelju, srednji vijek. I to još mračniji, jer negira ono što su i nekadašnji palitelji vještica i njihovi nasljednici u međuvremenu shvatili. Netko je ovdje napisao da bioenergetičari ne traže prekid konvencionalnog liječenja, nego da čak i inzistiraju na njemu. Pa naravno, kako bi se drukčije ljudi izliječili? A ljudski očaj je lako podložan manipulaciji da je, eto, baš Domančićevo mahanje rukama zaslužno. I onda je samo korak do toga da se kaže da to može svatko, ali da prethodno mora platiti da bi otkrio tu sposobnost u sebi. Za te masne pare neće dobiti znanje, dobit će samo svijest o vlastitoj svemoćnosti, a onda ulazimo u opasne vode, bili ateisti ili vjernici. Ateist sam, ali međugorski vidioci su prema Domančiću i njegovoj organizaciji oličenje uvjerljivosti i poštenja. Ako ništa, bar neće naplaćivati hodočasnicima poduku kako će i oni doživjeti susret na Brdu ukazanja. Nedavno sam pročitao (zamisli, pročitao sam) rečenicu koja objašnjava sve: ako se nešto ne može testirati, u tome nema ničega za testiranje. Liječenje bioenergijom se ne može testirati, jer ako uz nju koristiš konvencionalnu medicinu, kako ćeš dokazati da ti je baš bioenergija pomogla? Nikako, osim ako se ne poslužiš klasičnim tlapnjama tipa da moderna znanost to još nije u stanju pojmiti. Ma da, poslali su ljude na Mjesec, otkrili DNA i klonirali sisavce, ali zato ovo ne mogu. Ah da, zaboravio sam, spuštanje na Mjesec je snimano u Novom Meksiku, DNA je izmišljotina, a ovcu Dolly je napravio lokalni župnik. Mumbo-jumbo, prijatelju, mumbo-jumbo.

Saharun
14.05.2012., 11:53
Prijatelju dragi, sve što si postigao je potvrda moje teze. I narodna medicina je medicina, i ona je nasljeđe moderne medicine, isto kao što je to i drevna egipatska, helenistička, rimska, i pogotovo arapska, pa eto i amazonska. Ukratko, svaka ona koja se prije nego je kršćanstvo ubilo u srednjem vijeku svaki analitički i eksperimentalni duh bavila liječenjem ljudi isprobanim i dokazanim preparatima, metodama i postupcima. I sve je to temelj moderne medicine. Ili, još kraće, svaka ona koja je suprotnost bioenergiji. Odnos između medicine i bioenergije može se baš opisati tim srednjovjekovnim primjerom. Dok su u Alhambri (vidim, načitan si, znaš za Alhambru sigurno) arapski hećimi iznenađujuće modernim instrumentima i lijekovima operirali očni tlak, vršili plastične operacije i liječili rane i svaku bolest s kojom bi se suočili, u njihovom katoličkom susjedstvu su liječnici kraljice Isabele puštali krv pijavicama ili mahali kandilima u crkvama ili, kod kompliciranijih bolesti, istjerivali vraga iz bolesnika. I tako do prosvjetiteljstva, na čiji spomen se svaki alternativni iscjelitelj današnjice hvata za pištolj jer mu ruši koncepciju i mogućnost zarade. Da ti pojednostavim, Arapi su liječili, a kršćani su tjerali pacijente da vjeruju da ih se liječi. Tako je i s bioenergijom, pa ako hoćeš i s homeopatijom. U bolnicama se ljude liječi, na bledskim i drugim seansama oni moraju vjerovati da ih se liječi. Srednji vijek je to, prijatelju, srednji vijek. I to još mračniji, jer negira ono što su i nekadašnji palitelji vještica i njihovi nasljednici u međuvremenu shvatili. Netko je ovdje napisao da bioenergetičari ne traže prekid konvencionalnog liječenja, nego da čak i inzistiraju na njemu. Pa naravno, kako bi se drukčije ljudi izliječili? A ljudski očaj je lako podložan manipulaciji da je, eto, baš Domančićevo mahanje rukama zaslužno. I onda je samo korak do toga da se kaže da to može svatko, ali da prethodno mora platiti da bi otkrio tu sposobnost u sebi. Za te masne pare neće dobiti znanje, dobit će samo svijest o vlastitoj svemoćnosti, a onda ulazimo u opasne vode, bili ateisti ili vjernici. Ateist sam, ali međugorski vidioci su prema Domančiću i njegovoj organizaciji oličenje uvjerljivosti i poštenja. Ako ništa, bar neće naplaćivati hodočasnicima poduku kako će i oni doživjeti susret na Brdu ukazanja. Nedavno sam pročitao (zamisli, pročitao sam) rečenicu koja objašnjava sve: ako se nešto ne može testirati, u tome nema ničega za testiranje. Liječenje bioenergijom se ne može testirati, jer ako uz nju koristiš konvencionalnu medicinu, kako ćeš dokazati da ti je baš bioenergija pomogla? Nikako, osim ako se ne poslužiš klasičnim tlapnjama tipa da moderna znanost to još nije u stanju pojmiti. Ma da, poslali su ljude na Mjesec, otkrili DNA i klonirali sisavce, ali zato ovo ne mogu. Ah da, zaboravio sam, spuštanje na Mjesec je snimano u Novom Meksiku, DNA je izmišljotina, a ovcu Dolly je napravio lokalni župnik. Mumbo-jumbo, prijatelju, mumbo-jumbo.

nisam dovoljno pametan da sve znam no dovoljno sam pametan da ne budem isključiv

kada bioenegetičar tretira ljude oni osjećaju toplinu, hladnoću, trnce, on ih pomiće po svojoj volji. Što je to, što to ima tu snagu da čovjeka pomakne sa mjesta kontra njegove volje?
Nije to bioneregetičar nego je to enegija, božanska, alahova, budina kako ko je naziva nije bitno no ona je tu, postoji. A ljudi koji je znaju koristiti po bilo kojoj metodi od ZD do joge, reikija .... su samo sluge te energije. A sluge znaju i koji put zastraniti :D

Dakle, prihvačam da postoji svemoguća energija, prihvačam da ona može pomoći, a prihvačam i da su ljudi grešni i da sa svojim znanjem i uvjerenjima ne mogu biti isključivi. Kako bioenergetičari tako i protivnik bioenergije.

Glede medicine, jučer sam gledao Vrtlaricu gdje voditeljica u Istri sa jednim travarom bere maslačak i poslije radi ljekoviti sirup i pekmez, jede stabljiku, list i koristi sok. Vjerujem da u modernim ljekovima također postoje supstance maslačka no kemijskom preradom i izradom nastaje pilula koja stvara nuspojave. Zašto onda ne koristiti tisućugodišnje :mig: iskustvo travara, bez nuspojava, nego piti pilule sa nuspojavama?

hrpaomota
14.05.2012., 14:53
nisam dovoljno pametan da sve znam no dovoljno sam pametan da ne budem isključiv

kada bioenegetičar tretira ljude oni osjećaju toplinu, hladnoću, trnce, on ih pomiće po svojoj volji. Što je to, što to ima tu snagu da čovjeka pomakne sa mjesta kontra njegove volje?
Nije to bioneregetičar nego je to enegija, božanska, alahova, budina kako ko je naziva nije bitno no ona je tu, postoji. A ljudi koji je znaju koristiti po bilo kojoj metodi od ZD do joge, reikija .... su samo sluge te energije. A sluge znaju i koji put zastraniti :D

Dakle, prihvačam da postoji svemoguća energija, prihvačam da ona može pomoći, a prihvačam i da su ljudi grešni i da sa svojim znanjem i uvjerenjima ne mogu biti isključivi. Kako bioenergetičari tako i protivnik bioenergije.

Glede medicine, jučer sam gledao Vrtlaricu gdje voditeljica u Istri sa jednim travarom bere maslačak i poslije radi ljekoviti sirup i pekmez, jede stabljiku, list i koristi sok. Vjerujem da u modernim ljekovima također postoje supstance maslačka no kemijskom preradom i izradom nastaje pilula koja stvara nuspojave. Zašto onda ne koristiti tisućugodišnje :mig: iskustvo travara, bez nuspojava, nego piti pilule sa nuspojavama?

Čisto sumnjam da bi bilo koji znanstveno napravljeni preparat od maslačka imao naročite nuspojave, osim što bi s jednom kapsulom zamijenio količinu koju bi trebao pojesti s oko hektara površine

hrpaomota
14.05.2012., 15:46

Usput, maslačak ili žutinica ti je najbolje lešo, s kvasinom i tvrdo kuhanim jajima

kas0
14.05.2012., 17:03
Evo mene doso s prvog bio tretmana
Ulazim u prostoriju sjedam na stolicu i promatram kako radi na drugima a u meni kola milion osjecaja
jednostavno ne opisivo
isuse ja nisam vidio onako nesto jos u zivotu kako covjek mice ruke hrkci upinje rukama napne oci i gleda iznad vas kao da nesto vidi,,da nije to mozda ta aura ? vjerovatno,,,moja se mama isto zacudila dok je gledala,,,ja kad sam doso na red pocinjem osjecyat trnce jednostavno se cudno osjecam,,,nekako najvise pri kraju tretmana kada sam stojao i kada je radio nesto okolo rukama i gleda iznad glave meni kao da vidi nesto rasiorio ruke i u mom se slucaju pomicao od mene pa jedno 3 metra sto mi je bilo cudno jer kod nikog prije mene nije toliko daleko,,,najvise je prelazio malo preko glave a kod mene boze sacuvaj, dok je to radio kao da me je nesto pocelo vuci prema naprjed mislim da sam stojao pod nekim kutem, cijela ljeva strana tijela mi je drhala noga pocela trzat, cudan osjecaj,,
Nadam se da ce biti nekih rezultata jos su tri dana preda mnom
eto raspisah se malo a moram stas :)

Lastan
14.05.2012., 17:34
Usput, maslačak ili žutinica ti je najbolje lešo, s kvasinom i tvrdo kuhanim jajima
I kockicama prepržene slanine. :klopa:

Saharun
14.05.2012., 19:16
Čisto sumnjam da bi bilo koji znanstveno napravljeni preparat od maslačka imao naročite nuspojave, osim što bi s jednom kapsulom zamijenio količinu koju bi trebao pojesti s oko hektara površine
A kako to jedna kapsula zamjenjuje hektar maslačaka?
Kemijskim tretiranjem kojim u maslačak dodaju tko zna što. I ti dodatci uzrokuju nuspojave.
:D ma volin ga ja na sve načine.

Usput još jedna narodna biljka je na vrhu popisa, kopriva.

hrpaomota
14.05.2012., 19:49
I kockicama prepržene slanine. :klopa:

Ali to onda nije protiv kolesterola, nego ZA kolesterol:):)

vjekos30
14.05.2012., 22:13
. . .Sve je to temelj moderne medicine. Ili, još kraće, svaka ona koja je suprotnost bioenergiji.
. . . .
U bolnicama se ljude liječi
. . . .
Nedavno sam pročitao (zamisli, pročitao sam) rečenicu koja objašnjava sve: ako se nešto ne može testirati, u tome nema ničega za testiranje. Liječenje bioenergijom se ne može testirati,
. . . .
Nikako, osim ako se ne poslužiš klasičnim tlapnjama tipa da moderna znanost to još nije u stanju pojmiti. Ma da, poslali su ljude na Mjesec, otkrili DNA i klonirali sisavce, ali zato ovo ne mogu.

hrpoomota, ovdje si pokazao da si ustvari hrpa neznanja. Ako ti o nečemu ništa neznaš ili ne želiš znati, ne možeš druge uvjeravati da to ne postoji.

Kažeš da se u bolnicama ljude liječi. Čemu služe mrtvačnice u svakoj bolnici?

Vrhunski znanstvenici su dokazali da su itekako u stanju pojmiti bioenergiju.
Vidim da se o tome još nisi informirao.
Slanje ljudi na Mjesec, otkrivanje DNA i kloniranje sisavaca očito nema nikakve veze s bioenergijom. Ti tvoji stručnjaci su npr. proizveli zrno pšenice koje je po svim svojim fizikalnim osobinama potpuno jednako prirodnom zrnu. Ipak, ima jedna ogromna razlika između ta dva zrna. Ti i ti tvoji stručnjaci ju nećete nikada prevladati. Dali naslučuješ u ćemu je stvar?

hrpaomota
15.05.2012., 05:30
hrpoomota, ovdje si pokazao da si ustvari hrpa neznanja. Ako ti o nečemu ništa neznaš ili ne želiš znati, ne možeš druge uvjeravati da to ne postoji.

Slanje ljudi na Mjesec, otkrivanje DNA i kloniranje sisavaca očito nema nikakve veze s bioenergijom. Ti tvoji stručnjaci su npr. proizveli zrno pšenice koje je po svim svojim fizikalnim osobinama potpuno jednako prirodnom zrnu. Ipak, ima jedna ogromna razlika između ta dva zrna. Ti i ti tvoji stručnjaci ju nećete nikada prevladati. Dali naslučuješ u ćemu je stvar?

Da nije stvar u nepoznavanju Č i Ć?

TeaLove
15.05.2012., 08:58

moze odgovor pp!

hrpaomota
15.05.2012., 09:53

Usput, mrtvačnice postoje i na cruiserima. Hoćeš reći da ti brodovi služe za umiranje? A evo, kod Vrgorca u jednom selu žele u zgradi škole izgraditi mrtvačnicu jer nemaju gdje. Što li će tamo raditi jadnoj djeci? Da, prijatelju, ljudi umiru, a ne kako te Domančić učio a ti popio

hrpaomota
15.05.2012., 11:01
http://www.dilbert.com/strips/comic/2012-02-25/

vjekos30
15.05.2012., 19:42
Da nije stvar u nepoznavanju Č i Ć?

Odgovorio nisi na ništa, ali vidim da se pomalo razumiješ u gramatiku što je za ovu temu ipak najvažnije.

vjekos30
15.05.2012., 20:01
Jelena, pomogao ti je Betaserc.

Na osnovu čega tvrdiš da joj je pomogao Betaserc? Jasno je rekla: "osobno sam bila 2 puta na Bledu kod Domancica jer sam prije toga bila svjedokom nekih ozdravljenja koja su u klasicnoj medicini bila nemoguca. Inace sam med.sestra i za svoj problem-vrtoglavica i anksioznost obisla sam sve doktore koje sam trebala i pila propisanu th. Nakon njegovog tretmana bilo mi je bolje . . . " Kako to, da prije bioterapije, nikakve šarene tabletice nisu pomagale a poslije bioterapije samo jedna tabletica je riješila problem?

vannia
15.05.2012., 20:09
Prijatelju dragi, sve što si postigao je potvrda moje teze. I narodna medicina je medicina, i ona je nasljeđe moderne medicine, isto kao što je to i drevna egipatska, helenistička, rimska, i pogotovo arapska, pa eto i amazonska. Ukratko, svaka ona koja se prije nego je kršćanstvo ubilo u srednjem vijeku svaki analitički i eksperimentalni duh bavila liječenjem ljudi isprobanim i dokazanim preparatima, metodama i postupcima. I sve je to temelj moderne medicine. Ili, još kraće, svaka ona koja je suprotnost bioenergiji. Odnos između medicine i bioenergije može se baš opisati tim srednjovjekovnim primjerom. Dok su u Alhambri (vidim, načitan si, znaš za Alhambru sigurno) arapski hećimi iznenađujuće modernim instrumentima i lijekovima operirali očni tlak, vršili plastične operacije i liječili rane i svaku bolest s kojom bi se suočili, u njihovom katoličkom susjedstvu su liječnici kraljice Isabele puštali krv pijavicama ili mahali kandilima u crkvama ili, kod kompliciranijih bolesti, istjerivali vraga iz bolesnika. I tako do prosvjetiteljstva, na čiji spomen se svaki alternativni iscjelitelj današnjice hvata za pištolj jer mu ruši koncepciju i mogućnost zarade. Da ti

pojednostavim, Arapi su liječili, a kršćani su tjerali pacijente da vjeruju da ih se liječi. Tako je i s bioenergijom, pa ako hoćeš i s homeopatijom. U bolnicama se ljude liječi, na bledskim i drugim seansama oni moraju vjerovati da ih se liječi. Srednji vijek je to, prijatelju, srednji vijek. I to još mračniji, jer negira ono što su i nekadašnji palitelji vještica i njihovi nasljednici u međuvremenu shvatili. Netko je ovdje napisao da bioenergetičari ne traže prekid konvencionalnog liječenja, nego da čak i inzistiraju na njemu. Pa naravno, kako bi se drukčije ljudi izliječili? A ljudski očaj je lako podložan manipulaciji da je, eto, baš Domančićevo mahanje rukama zaslužno. I onda je samo korak do toga da se kaže da to može svatko, ali da prethodno mora platiti da bi otkrio tu sposobnost u sebi. Za te masne pare neće dobiti znanje, dobit će samo svijest o vlastitoj svemoćnosti, a onda ulazimo u opasne vode, bili ateisti ili vjernici. Ateist sam, ali međugorski vidioci su prema Domančiću i njegovoj organizaciji oličenje uvjerljivosti i poštenja. Ako ništa, bar neće naplaćivati hodočasnicima poduku kako će i oni doživjeti susret na Brdu ukazanja. Nedavno sam pročitao (zamisli, pročitao sam) rečenicu koja objašnjava sve: ako se nešto ne može testirati, u tome nema ničega za testiranje. Liječenje bioenergijom se ne može testirati, jer ako uz nju koristiš konvencionalnu medicinu, kako ćeš dokazati da ti je baš bioenergija pomogla? Nikako, osim ako se ne poslužiš klasičnim tlapnjama tipa da moderna znanost to još nije u stanju pojmiti. Ma da, poslali su ljude na Mjesec, otkrili DNA i klonirali sisavce, ali zato ovo ne mogu. Ah da, zaboravio sam, spuštanje na Mjesec je snimano u Novom Meksiku, DNA je izmišljotina, a ovcu Dolly je napravio lokalni župnik. Mumbo-jumbo, prijatelju, mumbo-jumbo.

"Moraju vjerovati da ih se liječi" Pa ne znam baš, bila sam veliki skeptik, isključiva dok na nagovor prijateljice onako iz znatiželje i iz potrebe nisam probala. Pomoglo mi je nije bilo neko čudesno izlječenje, ali pomoglo je. Ali ne ja sumnjam i dalje jer kako nešto što znanstveno nije dokazano (ili možda jeste?) može djelovati, i kako ja mogu vjerovati u čiri biri. Predrasude, ljudi opustimo se , ne razbijajmo glavu što i kako mislim da to nije važno. Važno je da pomaže. A najviše me je začudilo kad sam shvatila da su doktori ti koji za sebe ili svoje bližnje prvi traže pomoć alternative samo se to službeno boje priznati.Dajmo svemu šansu, a prepucavati se kad je bolest u pitanju nije baš humano..

hrpaomota
16.05.2012., 05:59
Odgovorio nisi na ništa, ali vidim da se pomalo razumiješ u gramatiku što je za ovu temu ipak najvažnije.

Pa i nije tako nevažno. Kad ti nisu uspjeli objasniti č i ć, tko sam ja da pokušavam išta kompliciranije? A vidim da si u sljedećem postu pisao bez kvačica. Mudro, mudro

vannia
16.05.2012., 14:10
Pa i nije tako nevažno. Kad ti nisu uspjeli objasniti č i ć, tko sam ja da pokušavam išta kompliciranije? A vidim da si u sljedećem postu pisao bez kvačica. Mudro, mudro

Poznavanje č i ć stvarno je u potpunosti nevažno i ponajmanje je stvar inteligencije, bitna je suština a ne forma. Oko čega se ljudi zamaraju, korisno je znati pravopis, ali mislim da stvarno to nije tema i još da se nekoga upozorava na to.. smješno ustvari žalosno !!!!

Begemotica
16.05.2012., 14:30
Prestanite jašiti po pravopisu, niste na DZ

vannia
16.05.2012., 14:34
Prestanite jašiti po pravopisu, niste na DZ

Izvini, ali morala sam , znam da smo ko djeca ali eto!?

hrpaomota
16.05.2012., 15:24
Isprika, profesionalna deformacija.

tasha0705
16.05.2012., 21:55
ELICEA, naravno da radi i s tim, i to vrlo uspješno. TAkođer radi i s ovisnicima

ELICEA
17.05.2012., 10:18
ELICEA, naravno da radi i s tim, i to vrlo uspješno. TAkođer radi i s ovisnicima

??? o čemu je riječ?

ingrid2
03.06.2012., 10:28
Inace ja se bavim lijecenjem energijom..za sada sam 100% uspjesna.. Ako netko treba pomoc ili ga zanimaju detalji neka posalje privatnu poruku..

vannia
03.06.2012., 14:49
Inace ja se bavim lijecenjem energijom..za sada sam 100% uspjesna.. Ako netko treba pomoc ili ga zanimaju detalji neka posalje privatnu poruku..

Ej što to znači 100% uspješna. Nemoj me krivo shvatiti, ali ovo ti više djeluje kao antireklama. A malo skromnosti

jelena mia
03.06.2012., 15:16
Ej što to znači 100% uspješna. Nemoj me krivo shvatiti, ali ovo ti više djeluje kao antireklama. A malo skromnosti

I ja ovo potpisujem,svakako se ljudi reklamiraju.Ma,uzas.