PDA

View Full Version : Ulje sjemenki grožđa

black leather
07.07.2012., 16:18
Evo otvaram zasebnu temu za ovo fenomenalno ulje.

Uzela sam ga prije koji tjedan u Aromatici, vjerujem da postoje još i bolja i kvalitetnija al uzela sam za probu. Krcato je vitaminima.

Sadrži vitamine E, C i beta karoten. Pogodno je za problematičnu kožu sklonu aknama, njegu kože oko očiju, regenerira i omogućava bolju kontrolu vlaženja kože te reducira pojavu strija kod trudnica. Upotrebljava se kao bazno ulje u aromaterapijskoj masaži.

Ulje SJEMENKI GROŽĐA iznimno je fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bogato je linolnom masnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama koje jačaju stanice tkiva i pomažu zadržavanju vlage u koži, te vitamin E i visok udio tokotrienola (snažnijeg antioksidansa od tokoferola). Ulje se brzo upija, nije komedogeno, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu.
Ulje sjemenki grožđa bogato je antioksidantima te sprječava oštećenje stanica od zračenja i slobodnih radikala.

Ovo ulje namijenjeno je prije svega očuvanju zdravlja vena i arterija i njihove elastičnosti.

Ulje sjemenki grožđa izvrsno je i kozmetičko sredstvo tzv. Bazno ulje, i može se nanositi i direktno na oštećenu kožu kod opekotina od sunčanja, za njegu kože lica i tijela a posebno dobro regenerira i kožu oko očiju.
ž
Koristim ga već 2 tjedna prije spavanja, jako se brzo upija i koža mi je od njega fenomenalna. Lice mi ujuto izgleda kao da nemam pora:cerek:
Uglavnom oduševljena sam, koji su vaši dojmovi?

anaviglam
08.07.2012., 06:04

Uzela sam ga prije koji tjedan u Aromatici, vjerujem da postoje još i bolja i kvalitetnija al uzela sam za probu. Krcato je vitaminima.

Sadrži vitamine E, C i beta karoten. Pogodno je za problematičnu kožu sklonu aknama, njegu kože oko očiju, regenerira i omogućava bolju kontrolu vlaženja kože te reducira pojavu strija kod trudnica. Upotrebljava se kao bazno ulje u aromaterapijskoj masaži.

Ulje SJEMENKI GROŽĐA iznimno je fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bogato je linolnom masnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama koje jačaju stanice tkiva i pomažu zadržavanju vlage u koži, te vitamin E i visok udio tokotrienola (snažnijeg antioksidansa od tokoferola). Ulje se brzo upija, nije komedogeno, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu.
Ulje sjemenki grožđa bogato je antioksidantima te sprječava oštećenje stanica od zračenja i slobodnih radikala.

Ovo ulje namijenjeno je prije svega očuvanju zdravlja vena i arterija i njihove elastičnosti.

Ulje sjemenki grožđa izvrsno je i kozmetičko sredstvo tzv. Bazno ulje, i može se nanositi i direktno na oštećenu kožu kod opekotina od sunčanja, za njegu kože lica i tijela a posebno dobro regenerira i kožu oko očiju.
ž
Koristim ga već 2 tjedna prije spavanja, jako se brzo upija i koža mi je od njega fenomenalna. Lice mi ujuto izgleda kao da nemam pora:cerek:

Slažem se sa svime navedenim...ODLIČNO ulje, od svih isprobanih zapravo me je ono najviše dojmilo. Imam masnu dehidriranu kožu koju nijedna krema ili sireum nisu tako dobro nahranili a sa porama čini čuda!!!!!
Nekad ga nanesem samostalno a nekad u kombinaciji sa jojobinim u omjer 30% jojobinog i 70% ulja sjemenki grožđa, u obe varijante djeluje savršeno.
Svakome sa istim tipom kože bi ga svakako preporučila!:cerek:

Nikita Durango
08.07.2012., 10:08
Ja imam suhu kozu sa prosirenim porama na nosu i dosta mitisera.Koristim ovo ulje tek 4-5 dana i vec sam odusevljena.Od prvog nanosenja koza je mekana,pore jedva vidljive a suhi dijelovi nisu zategnuti vec nahranjeni.Preporucujem svima.
Ako je nekome dostupno,najjeftinije sto sam nasla proizvodi Medimpex Sarajevo i 50 ml kosta 7,70 KM sto je oko 4 eura.

tajana21
08.07.2012., 10:27
Meni nije jasno kako sam prije živila bez njega. :ne zna:
Vidno mi se koža popravila otkad ga koristim,definitivno moje HG ulje:cerek:

SweetBabyDolly
08.07.2012., 13:29
Čini mi se interesantno ovo ulje. Samo me zanima dali zaista ovo ulje ima jako intezivan teški miris?

TheProvense
08.07.2012., 13:32
a radi li kaos na licu?
naime, lice mi jako loše reagira na ulja..svaki puta kada posegnem za uljem/uljima, ono bukne :(
a privlači me to ulje..nisam pametna, dali da ga uzmem ili ne..

Nikita Durango
08.07.2012., 13:38
Čini mi se interesantno ovo ulje. Samo me zanima dali zaista ovo ulje ima jako intezivan teški miris?
Miris je prilicno intenzivan ali nekako ispari nakon par sekundi.Ja ga osjetim samo dok ga stavljam na lice i nakon par sekundi vise ne :ne zna:
a radi li kaos na licu?
naime, lice mi jako loše reagira na ulja..svaki puta kada posegnem za uljem/uljima, ono bukne :(
a privlači me to ulje..nisam pametna, dali da ga uzmem ili ne..

Ja bi na tvom mjestu prvo probala negdje ali ovo je nekako bas lagano :mig:

mell256
08.07.2012., 23:45
Zvuči odlično ako je tako dobro za pore.. samo cijena je malo :flop: , koliko vidim u Kemig web shopu 100ml je 110 kn

anaviglam
09.07.2012., 10:34
Zvuči odlično ako je tako dobro za pore.. samo cijena je malo :flop: , koliko vidim u Kemig web shopu 100ml je 110 kn

Da cijena je malo viša...ja sam u Kemigu platila 50ml 72kn ali vrijedi svaku lipicu :D ...poprilično ga malo treba a i pomiješala sam ga sa 30% jojobinog ulja i vidjela sam razliku odmah!:cerek:

mell256
09.07.2012., 10:38
Onda moram nabavit kad je tako dobro, nemam izbora.. :zubo:

lusy
09.07.2012., 10:44
može li se ovo ulje kombinirati sa kokosovim uljem ?

Imam kokosovo ulje i fenomenalno mi je za kosu i kožu lica , a namažem prije spavanja i ruke i nokte. :)

anaviglam
09.07.2012., 10:47
Onda moram nabavit kad je tako dobro, nemam izbora.. :zubo:

Nemaš:cerek:

meche
09.07.2012., 14:48
A koje treba uzeti, rafinirano ili hladno tješteno i koja je razlika?

anaviglam
09.07.2012., 15:13
A koje treba uzeti, rafinirano ili hladno tješteno i koja je razlika?

Ja koristim hladno tiještena ulja tj nerafinirana jer nisu prošla termičku obradu a time nisu izgubila ni sve one bitne sastojke dok su rafinirana ulja termički obrađena ulja...ako sam šta pomogla ?

meche
09.07.2012., 15:17
Jesi, jesi sam ti ovdje skroz zelena, svašta još trebam naučiti, hvala :)

anaviglam
09.07.2012., 15:31
Jesi, jesi sam ti ovdje skroz zelena, svašta još trebam naučiti, hvala :)

...ma i ja sam na friško s upoznavanjem ulja ali toliko me je impresioniralo da sam već pola neta pročitala o toj temi :mig:

Nikita Durango
09.07.2012., 15:38
...ma i ja sam na friško s upoznavanjem ulja ali toliko me je impresioniralo da sam već pola neta pročitala o toj temi :mig:

I ja isto :rofl:
Prije mjesec dana sam prvi put otvorila ovaj podforum i od tad sam procitala skoro sve ovdje i jos za svako ulje zasebno trazila po netu :rofl:
Bas je zarazno :cerek:

Satin Doll
09.07.2012., 16:09
Aha, tak se počne, i onda ubrzo skupiš par knjižurina, skriptu visoku 10cm i pun frižider ulja :D Ovo što ste pričale da je ovo ulje skupo, da, malo je skuplje, ali zato traje sto godina. Meni su za lice dovoljne 2 (po ljeti) ili 3 (po zimi) kapi, a mažem se jednom dnevno, obično navečer. Tak da se itekako isplati.

Mirella
09.07.2012., 19:33
Aha, tak se počne, i onda ubrzo skupiš par knjižurina, skriptu visoku 10cm i pun frižider ulja :D Ovo što ste pričale da je ovo ulje skupo, da, malo je skuplje, ali zato traje sto godina. Meni su za lice dovoljne 2 (po ljeti) ili 3 (po zimi) kapi, a mažem se jednom dnevno, obično navečer. Tak da se itekako isplati.

So true :rofl: Ja sam eto već zauzela cijelu policu u frižideru, što s onim što redovito koristim, što s ostatkom koji čeka svoje kasnije miksanje :D

black leather
09.07.2012., 19:57
Ja sam svoje u Aromatici platila 60tak kn za 150 ml tako da ako nekome treba za početak probat neka proba tamo, ima i testerića. Kada potrošim to kupit ću si u Kemigu da probam i njihova. Noću ga koristim samostalno a preko dana ga pomiješam sa serumom JMO. Detinitivno sam oduševljena ovim uljem :cerek: <3

torrey
18.07.2012., 22:35
Kupila i ja danas! :) U Aromedici 49,66 kn (50 ml).

black leather
21.07.2012., 20:54
Kupila i ja danas! :) U Aromedici 49,66 kn (50 ml).

:top:
Javi kakvo ti je

torrey
22.07.2012., 07:09
Mislim da ću ga koristiti samo za skidanje šminke..:mad: Sinoć sam ga nanijela na lice i meni to toliko smrdi, da jednostavno ne mogu.. :) :mad: Inače, mogu svakakve biljne mirise potrpiti ali ovo grožđe, avokado, boražina i crni kim..Nikako! :D

cvijetić
22.07.2012., 08:47
ja kupila u kemigu i pripremala se na miris, ali ja ne osjećam nešto posebno...

Princez Krafna
22.07.2012., 10:54
Ja sam ga imala iz Cedrusa i isto je smrdilo a zadnje sam kupila u Bio terri od nekog domaćeg proizvođača za kojeg su mi rekli da su im ulja jako dobra i miris je puno blaži.

Starleta
22.07.2012., 11:09
Ulje iz kemiga koliko se sjećam nema neki jaki miris, ali ovo moje ulje
smrdi po povraćanju :rigo:

Torrey, probaj ga pomješati sa lješnjakom i nekim eteričnim uljima, malo ublaži miris.
Šteta ga je potrošiti za skidanje šminke jer je stvarno izvrsno u njezi kože :cerek:

torrey
22.07.2012., 12:29
Hvala Starleta, probati ću nešto iskemijati, a ako mi ne uspije šaljem ti kao i ono eu med! :)

mell256
22.07.2012., 12:31
ako ti ne paše prodaj ga meni :cerek:

edit: vidim sad da si napisala dati ovoj drugoj curi :rofl:

black leather
22.07.2012., 15:55
Mislim da ću ga koristiti samo za skidanje šminke..:mad: Sinoć sam ga nanijela na lice i meni to toliko smrdi, da jednostavno ne mogu.. :) :mad: Inače, mogu svakakve biljne mirise potrpiti ali ovo grožđe, avokado, boražina i crni kim..Nikako! :D

Ovo moje nema nikakav miris, zapravo ful je blag pa se ni ne osjeti:ne zna:

Starleta
22.07.2012., 15:57
Hvala Starleta, probati ću nešto iskemijati, a ako mi ne uspije šaljem ti kao i ono eu med! :)

Joj hvala ti, ali ti svakako probaj nešto smučkati.
Možeš ga korisiti i za tijelo.
Dodaj makadamiju i možeš eterično ulje slatke naranče pa se neće osjetiti miris grožđa. :cerek:
Možeš i kakao malsac, macerat vanilije, svašta možeš mješati.
Sjeme grožđa je dosta stabilno ulje, pa ga ne moraš brzo trošiti :mig:

BsBForever
22.07.2012., 16:09
A ja sam čitala na više mjesta da je ulje grožđa dosta nestabilno te da se lako kvari. A i imala sam ulje sjemenki grožđa od nekog domaćeg proizvođača, mislim da je u pitanju bila jedna gospođa ali joj se ne mogu sada sjetit imena, i meni se to ulje pokvarilo u roku od mjesec dana nakon otvaranja. Smrdilo je, ali ne na način kako i inače smrdi ulje grožđa i pojavile se kao neke bijele niti, te nekakav talog. I sad, šta je istina? :misli:

Starleta
22.07.2012., 16:37
Meni se ulje sjmenki grožđa nikada nije pokvarilo, a probala sam ulje od različitih proizvođača :ne zna:

Miris mu je uvijek kao kupovni i nisam imala problema sa talogom.

BsBForever
23.07.2012., 19:55
Vjerovat ću stručnjaku. Hvala :)

I sitila sam se, to ulje grožđa koje se meni pokvarilo u roku od misec dana je bilo Herbarom ulje :ne zna:

torrey
24.07.2012., 07:31
Na ovom mom piše zemlja podrijetla - Čile.

luliana
27.07.2012., 14:09
Slažem se sa svime navedenim...ODLIČNO ulje, od svih isprobanih zapravo me je ono najviše dojmilo. Imam masnu dehidriranu kožu koju nijedna krema ili sireum nisu tako dobro nahranili a sa porama čini čuda!!!!!
Nekad ga nanesem samostalno a nekad u kombinaciji sa jojobinim u omjer 30% jojobinog i 70% ulja sjemenki grožđa, u obe varijante djeluje savršeno.

Pozdrav!
Nova sam ovdje i molila bih za savjet.
Jako sam zainteresirana za ovo ulje. Do sada nisam koristila prirodnu kozmetiku, a imam dosta problematičnu kožu (masno-mješovita-osjetljiva-dosta mitesera sa pokojom aknom). Možeš li mi možda malo detaljnije objasniti način na koji koristiš ulja. Sa čime skidaš make up (tu mi je savjetovano da ga čistim lješnjakovim uljem)? I što onda, da li da nakon toga nanesem ulje i koje? A što preko dana, prije nanošenja pudera? I kako radim te mješavine? Ponajprije, gdje da ih kupim?
Sorry ako sam zagnjavila, ali jako sam se zainteresirala za ovu vrstu kozmetike, a nemam pojma.
Hvala unaprijed!

HotStuff
28.07.2012., 10:15
Ja sam ga htjela kupiti u jednoj bio ljekarni, ali trenutno nisu imali. Inače imaju Kemigovo. Moja koža je inače katastrofa. Proširene pore, miteseri, jako masna, popucale kapilare na nosu i sa jedne i sa druge strane, ugl. sve ne mogu se ni našminkati kako treba. Čini mi se da stalno izgledam masno i neuredno. Isprobala sam svašta, ali ništa nija dalo dobre rezultate. Strašno me zanima ovo ulje jer vidim da su iskustva pretežno pozitivna. Na koji način bi se to ulje trebalo koristiti za moj problem i sa čime čistiti kožu prije nanošenja ulja, običnim nekim gelom ili? Postoji li šansa da ima neki utjecaj i na kapilarice pa da one fino nestanu? Rekla mi je gospođa u toj bio ljekarni da žene time mažu kapilare na nogama i da se onda one kao povuku.

hvala :)

novabbb
28.07.2012., 10:23
Kupila sam ovo ulje u Aromatici i posto inace ne koristim ulja sad me muci to sto vidim da nije hladnopresano. Je li to OK za nanosit na lice ?

black leather
28.07.2012., 16:48
Kupila sam ovo ulje u Aromatici i posto inace ne koristim ulja sad me muci to sto vidim da nije hladnopresano. Je li to OK za nanosit na lice ?

Je, ja ga imam i koža mi je difna :cerek:

novabbb
28.07.2012., 20:18
Je, ja ga imam i koža mi je difna :cerek:

E super!:cerek:

Starleta
31.07.2012., 09:24
Pozdrav!
Nova sam ovdje i molila bih za savjet.
Jako sam zainteresirana za ovo ulje. Do sada nisam koristila prirodnu kozmetiku, a imam dosta problematičnu kožu (masno-mješovita-osjetljiva-dosta mitesera sa pokojom aknom). Možeš li mi možda malo detaljnije objasniti način na koji koristiš ulja. Sa čime skidaš make up (tu mi je savjetovano da ga čistim lješnjakovim uljem)? I što onda, da li da nakon toga nanesem ulje i koje? A što preko dana, prije nanošenja pudera? I kako radim te mješavine? Ponajprije, gdje da ih kupim?
Sorry ako sam zagnjavila, ali jako sam se zainteresirala za ovu vrstu kozmetike, a nemam pojma.
Hvala unaprijed!

Za tebe bi najbolje bilo napraviti jednu uljnu mješavinu sa nekoliko biljnih i eteričnih ulja.
Sjemenke grožđa su jako dobro ulje :cerek: ali puno bolje rezultate daje mješavina ulja primjerena tvojoj koži.
Ja osobno skidam šminku sa uljima koja se ne upoijaju brzo (suncokeret) jer ne želim da mi se ulje kojim skidam pude upije u kožu.
Nakon toga se umijem nekim blagim gelom i nanesem uljnu mješavinu ili aromakremu.
Prije pudera možeš korisiti aromakremu, a navečer kombinaciju tonika i uljne mješavine.

Mješavine radiš prema tipu svoje kože. Izabereš biljna i eterična ulja prema tipu kože i pomješaših :zubo:
Ulja možeš kupiti u kemigu, terra organica (web shop) ili bio terra.

Ja sam ga htjela kupiti u jednoj bio ljekarni, ali trenutno nisu imali. Inače imaju Kemigovo. Moja koža je inače katastrofa. Proširene pore, miteseri, jako masna, popucale kapilare na nosu i sa jedne i sa druge strane, ugl. sve ne mogu se ni našminkati kako treba. Čini mi se da stalno izgledam masno i neuredno. Isprobala sam svašta, ali ništa nija dalo dobre rezultate. Strašno me zanima ovo ulje jer vidim da su iskustva pretežno pozitivna. Na koji način bi se to ulje trebalo koristiti za moj problem i sa čime čistiti kožu prije nanošenja ulja, običnim nekim gelom ili? Postoji li šansa da ima neki utjecaj i na kapilarice pa da one fino nestanu? Rekla mi je gospođa u toj bio ljekarni da žene time mažu kapilare na nogama i da se onda one kao povuku.

hvala :)

Samo sjeme grožđa ti neće pomoći kod kapilara, puno bolje je korisiti uljnu mješavinu sa eteričnim uljima.
Kožu možeš čistiti gelom, micelarnom ili čime već čistiš.

luliana
31.07.2012., 11:07
[QUOTE=Starleta;40632570]Za tebe bi najbolje bilo napraviti jednu uljnu mješavinu sa nekoliko biljnih i eteričnih ulja.
Sjemenke grožđa su jako dobro ulje :cerek: ali puno bolje rezultate daje mješavina ulja primjerena tvojoj koži.
Ja osobno skidam šminku sa uljima koja se ne upoijaju brzo (suncokeret) jer ne želim da mi se ulje kojim skidam pude upije u kožu.
Nakon toga se umijem nekim blagim gelom i nanesem uljnu mješavinu ili aromakremu.
Prije pudera možeš korisiti aromakremu, a navečer kombinaciju tonika i uljne mješavine.

Mješavine radiš prema tipu svoje kože. Izabereš biljna i eterična ulja prema tipu kože i pomješaših :zubo:
Ulja možeš kupiti u kemigu, terra organica (web shop) ili bio terra. Hvala puno na postu, probat ću nešto od toga.

BsBForever
31.07.2012., 19:00
E cure da vas pitam. Evo vako, ja bi ulje grožđa koristila samostalno u dnevnoj njezi prije kreme. Znači umasirat ga na vlažnu kožu pa kad se to sve upije i osuši staviti moju uobičajenu kremu pa na to puder. E sad, nisam nigdi čitala ni ništa, al me nekako strah stavljat puder na kožu na kojoj je ulje. Ima li to kakav side effect? Također, budući da imam mješovito do masnu osjetljivu kožu koja se lako isuši i izritira, da li mogu samo ulje grožđa stavljati tako prije kreme, a da me ne isuši ili nešto slično s obzirom da je za masnu kožu? Znači njega samog bez dodataka ikakvih drugih ulja. To želim jer se zbilja brzo upija a to mi je jako bitno s obzirom da bi ga stavljala prije pudera, tj. koristila ga u dnevnoj njezi.

Satin Doll
01.08.2012., 14:31
Ja za njegu lica koristim samo ulja i uljne mješavine, prije sam si radila kremice al sam odustala jer mi ovo bolje odgovara. Imam mješovitu osjetljivu kožu, i uvijek prije šminkanja navlažim lice vodom ili hidrolatom, pa umasiram kap ulja ili uljne mješavine (za noćnu njegu stavim dvije kapi), i kad se fino upije, normalno stavljam puder. Ako se ne stigne upiti, ako mi se baš žuri, malo potapkam maramicom pa stavljam puder. Uglavnom, nisam primijetila nikakav side effect nego mi ulje baš fino hidratizira kožu, puder mi se bolje nanosi i bolje izgleda nego ako ničim ne namažem kožu prije.

Mislim da ti ulje sj. grožđa ne može isušiti kožu, eventualno ako ti je suša može se dogoditi da ti samo to ulje nije dovoljno hranjivo, ali mislim da ti za to koža mora biti baš baš suha.

Starleta
01.08.2012., 20:07
Ja isto koristim uljnu mješavinu prije pudera i nemam nikakvih problema.
Stavljam nekoliko kapi ulja, ali ns vlažnu kožu i brzo se upije.

BsBForever
02.08.2012., 21:02
Ja za njegu lica koristim samo ulja i uljne mješavine, prije sam si radila kremice al sam odustala jer mi ovo bolje odgovara. Imam mješovitu osjetljivu kožu, i uvijek prije šminkanja navlažim lice vodom ili hidrolatom, pa umasiram kap ulja ili uljne mješavine (za noćnu njegu stavim dvije kapi), i kad se fino upije, normalno stavljam puder. Ako se ne stigne upiti, ako mi se baš žuri, malo potapkam maramicom pa stavljam puder. Uglavnom, nisam primijetila nikakav side effect nego mi ulje baš fino hidratizira kožu, puder mi se bolje nanosi i bolje izgleda nego ako ničim ne namažem kožu prije.

Mislim da ti ulje sj. grožđa ne može isušiti kožu, eventualno ako ti je suša može se dogoditi da ti samo to ulje nije dovoljno hranjivo, ali mislim da ti za to koža mora biti baš baš suha.

Baš sam boldano tila čut. Hvala cure na odgovorima :). A da još nešto pitan, jel mi možete preporučit još neko brzoupijajuće ulje, a da nije lješnjak (koji mi nije nešto)? Ne mora nužno bit za masnu kožu, može bit i za suhu i osjetljivu, ali samo da je brzoupijajuć. Dodala bi barem još jedno ulje grožđu. Možda makadamija ili argan? Al ono da je baš turbo upijajuće :D, ka i grožđe.

Mirella
02.08.2012., 22:42
Možda bi ti ulje sjemenki marelice bilo dobro, brzo se upija i nije skupo.Ono od Kemiga 100 ml dođe 21 kn.
Argan baš nije brzo upijajući, ja ga miješam s marelicom,a imam suhu kožu i sada za ljeto mi je ta kombinacija za noć zadovoljavajuća

Satin Doll
03.08.2012., 08:54
Meni se i suncokret dosta brzo upija, često ga stavljam u mješavine za lice.

Starleta
03.08.2012., 11:00
Kukui je definitivno ulje koje se izuzetno brzo upija, a nije isključivo za masnu kožu.
Jako je hranjivo, a možeš ga korisiti i za pakunge za kosu :cerek:

Sunockret je super u njezi kože, ali meni se užasno sporo upija :ne zna:

Princez Krafna
04.08.2012., 12:15
Kukui je odlicno ulje jedino je malo skuplje, a kazu da je jedno od antiage ulja. Meni super i u kremama.

BsBForever
04.08.2012., 16:21
Ulje marelice sam probala, i premda je ok ulje nije mi ostalo u sijećanju kao brzoupijajuće :misli:. Barem ne brzoupijajuće ka šta je ulje grožđa. A i tila bi probat neko novo, koje nisam još do sad probala, pa ću razmislit o marelici.

Probala sam i ulje suncokreta, ali ono mi se pokazalo najviskoznije, tj. najslabije se upija. A mislim da ga baš zbog toga i najćešće predlažu za skidanje šminke :ne zna:

E vidiš, kukui nisam probala, pa ću definitivno njega kupit. A vjerovatno ubacim i malo marelice. Bitno je samo da su brzoupijajuća.

E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom :cerek:. I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu :503:. Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete :o. Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam :ne zna::rofl:

novabbb
04.08.2012., 16:35
E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom :cerek:. I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu :503:. Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete :o. Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam :ne zna::rofl:[/QUOTE]

A kako onda onda sa SPF ako imas samo ulje? I ja sam probala ulje ispod bb kreme i odlicno je.

BsBForever
04.08.2012., 16:59
E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom :cerek:. I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu :503:. Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete :o. Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam :ne zna::rofl:

A kako onda onda sa SPF ako imas samo ulje? I ja sam probala ulje ispod bb kreme i odlicno je.[/QUOTE]

Ima mi ga puder i to mi sasvim dovoljno. Od tih zaštinih krema meni lice i pore izgledaju užasno. Blago rečeno. I iskreno, ne bojim se panično sunca kao većina oko mene. Štitim se od njega tako da ga nastojim izbjeći, a ako ne mogu onda se zaštitim kapom i sličnim pomagalima.

novabbb
04.08.2012., 17:07
A ima istine i u tome sta kazes, ja sam fleku od sunca dobila bas kad sam redovno koristila kremu sa spf 40.

BsBForever
04.08.2012., 17:11
Eto vidiš :). Od tih krema više štete nego koristi. Točno vidim da mi koža lica pati od njih što mi jasno govori da nije dobro za nju. Triba slušat vlastite instinkte. Doduše, stavljam SPF na tijelo kad idem na more čisto reda radi, ali na lice nope. Štitim ga tako da mi je stalno glava u hladu + shea butter koji ima SPF, doduše vrlo mali.

Mirella
04.08.2012., 17:49
A ima istine i u tome sta kazes, ja sam fleku od sunca dobila bas kad sam redovno koristila kremu sa spf 40.

Ja sam ove godine po prvi puta koristila kremu s mineralnim filterom od Florame koja kao nema štetnih sastojaka i po prvi puta nisam dobila pjege. Ja imam prirodno pjegice, ali se ljeti to pojača bez obzira što koristila.
I ove godine po prvi puta uzela nju sa SPF 30. Malo ostavlja bijeli trag koji se nakon 20 minuta skroz upije. ja sam jako zadovoljna.

Merlina
06.08.2012., 09:52
Nismo na dobroj temi ali željela bih podijeliti svoje iskustvo u vezi pigm. fleka i prirodne kozmetike sa vama kad ste već krenule sa tim.
Znate da se već godinama time bavim i niti jedna od mojih curki koje su imale problema sa pigmentacijom prelaskom na prirodnu kozmetiku, što onu svakodnevnu, što onu baš za sunčanje, a sva sadrži vrlo male prirodne faktore, nije imala problema sa pigm. flekama.

Po zimi se već postojeće (od prije) fleke tretiraju onom već poznatom mješavinom ploda d. ruže sjemena mrkve i celera, a po ljeti i uz ovakovu prirodnu minimalnu zaštitu niti jednoj se nisu pojavile nove, niti pojačale stare.

Ne znam zašto je tome tako niti koji je to "vrag" :D, u tim umjetnim zaštitnim faktorima, no jednostavno rečeno prirodna kozmetika djeluje:).

novabbb
06.08.2012., 10:54
Meni su se nakon tjedan dana korištenja ulja sjemenki grožđa ( a u subotu sam počela koristit i hidrolat smilja) jučer na bradi pojavila dva ogromna upaljenja potkožna. Ne znam kada mi je zadnji put tako nešto iskočilo (uglavnom mi je znalo u pms, a sada to nije slučaj)
pa me zanima je li moguće da je to od ovog ulja i da mi prirodna kozmetika jednostavno ne odgovara?

Mirella
06.08.2012., 11:32
Ako je samo na bradi, može biti u pitanju i cista na jajniku. meni se to događa kad ju dobijem,a znam i još nekim curama.

novabbb
06.08.2012., 12:45
Ako je samo na bradi, može biti u pitanju i cista na jajniku. meni se to događa kad ju dobijem,a znam i još nekim curama.

A moguće je i to. A bilo mi je super i sad par dana pred more :504:

Mirella
06.08.2012., 13:46
Joj meni je godinama cista bial na jajniku kad god bi otišla na more, po prvi puta ove godine prošla bez toga i potkožnjaka na bradi.
Starim :zubo: i hormoni su mi se malo drukčije posložili

shopy
07.08.2012., 17:08
Baš sam boldano tila čut. Hvala cure na odgovorima :). A da još nešto pitan, jel mi možete preporučit još neko brzoupijajuće ulje, a da nije lješnjak (koji mi nije nešto)? Ne mora nužno bit za masnu kožu, može bit i za suhu i osjetljivu, ali samo da je brzoupijajuć. Dodala bi barem još jedno ulje grožđu. Možda makadamija ili argan? Al ono da je baš turbo upijajuće :D, ka i grožđe.

bademovo :)
odlično ti je, imaš ga za 20-ak kn u Kozmu ili Bipi.

Starleta
07.08.2012., 18:51
Ali to bademovo ulje je rafinirano, zar ne?
Badem baš i ne spada u brzoupijajuća ulja, a može biti i blago kemodogen pa nije preporučljiv za masniju kožu.

Nikita Durango
07.08.2012., 20:05
Meni se suncokret upije za par sekundi :ne zna: Cak mi se upije brze nego sjemenki grozdja :mig:

shopy
07.08.2012., 20:53
Ali to bademovo ulje je rafinirano, zar ne?
Badem baš i ne spada u brzoupijajuća ulja, a može biti i blago kemodogen pa nije preporučljiv za masniju kožu.

sto je stvarno komedogeno? ja nisam primjetila, bas dapace imam osjecaj da mi bas fino procisti kozu, mada ne koristim ga svaki dan vec 1-2 puta tjedno :) brzo se upije i nema masnog traga na licu poslije.
ali sve je od koze do koze naravno :)

stihaa
08.08.2012., 07:55
Kupila sam jučer 1l ulja koštica grožđa u konzumu od Olitalia za 40 kn. Pretpostavljam da je rafinirano i planiram ga koristiti za izradu sapuna. da li je netko koristio već ovo ulje (od iste firme sam kupila i litru rižinog za sapune).

Mirella
08.08.2012., 08:25

meni se badem jako sporo upija,a imam suhu kožu i zato ga koristim u body butteru za tijelo,a na licu nikako.
I ovo što prodaju u apotekama, Bipama, Kozmima i sličnim dućanima po 20 kn je rafinirano bademovo ulje što baš nije dobro koristiti.
100 ml nerafiniranog bademovog ulja dođe oko 40 kn.

Mirella
08.08.2012., 08:27
Kupila sam jučer 1l ulja koštica grožđa u konzumu od Olitalia za 40 kn. Pretpostavljam da je rafinirano i planiram ga koristiti za izradu sapuna. da li je netko koristio već ovo ulje (od iste firme sam kupila i litru rižinog za sapune).

negdje ti mora pisati da li je rafinirano ili nije, barem na deklaraciji, al sudeći po cijeni, vjerojatno je rafinirano.

Merlina
08.08.2012., 09:56
Ak je da se "baš, baš" upija onda prije bademovog svakako makadamija ili kukui.
No, oprez jer kod korištenja takvih ulja koža se zna isušiti i postati kao "papir" čak i ona masna problematična.
Uvijek preporučam kombinaciju bar tri biljna, a pri izradi svojih mješavina koristim i po šest.

Nikita Durango
08.08.2012., 10:46
Ak je da se "baš, baš" upija onda prije bademovog svakako makadamija ili kukui.
No, oprez jer kod korištenja takvih ulja koža se zna isušiti i postati kao "papir" čak i ona masna problematična.
Uvijek preporučam kombinaciju bar tri biljna, a pri izradi svojih mješavina koristim i po šest.

A u kojem omjeru se najcesce stavljaju ulja recimo za mjesovitu kozu?Ima li za svako ulje mjera u kojem procentu ide u mjesavine ili ima neki okvirno pravilo?Npr. od 3 ulja koliko staviti onh sto se brze upijaju i onih masnijih?

BsBForever
08.08.2012., 18:25

Koristim ja već bademovo u noćnoj njezi, ali to ulje je definitivno sporoupijajuće. A i iskreno, mislim da ta ulja koja si ti predložila nisu kvalitetna, tj. hladno prešana. Vjerovatno su rafinirana, a tim postupkom se gube vitamini i druge supstance dobre za kožu, pa ja tebi predlažem da si radije kupiš ovo bademovo ulje :http://www.terra-organica.hr/badem-prunus-amygdalus-var.-dulcis-bademovo-biljno-ulje-oleotherapy-kemig.html :)

Edit: Evo vidim da su cure već odgovorile šta i ja

Merlina
09.08.2012., 10:47
A u kojem omjeru se najcesce stavljaju ulja recimo za mjesovitu kozu?Ima li za svako ulje mjera u kojem procentu ide u mjesavine ili ima neki okvirno pravilo?Npr. od 3 ulja koliko staviti onh sto se brze upijaju i onih masnijih?

Nema recepta za takvo što, iako ima puno općenitih recepata po internetu. Kvalitetna aromaterapija tj. aromakozmetika podrazumijeva individualni pristup pa je tako naglasak na tipu kože svake osobe.

Recimo jedan od takvih "općenitih" a za mješanu kožu mogao bi biti

10 ml lješnjaka
10 ml sjemenki grožđa
10 ml nevena u bademu
5 kapi ružmarina verbenona

Samantha
09.08.2012., 13:15
Po zimi se već postojeće (od prije) fleke tretiraju onom već poznatom mješavinom ploda d. ruže sjemena mrkve i celera, a po ljeti i uz ovakovu prirodnu minimalnu zaštitu niti jednoj se nisu pojavile nove, niti pojačale stare.

Ne znam zašto je tome tako niti koji je to "vrag" :D, u tim umjetnim zaštitnim faktorima, no jednostavno rečeno prirodna kozmetika djeluje:).

Merlina ako mozes ponoviti ili dati link,sigurno je vec pisano o tome...ta mjesavina za zimsko tretiranje fleka i nisam dobro sve pohvatala,sto ljeti koriste?

Mirella
09.08.2012., 13:43
Nisam Merlina, valjda se neće ljutiti, baš sam neki dan zapisala taj recept za sestru, mislim da je to ovaj recept:

50 ml biljno ulje plod divlje ruže
20 kapi eterično ulje sjeme mrkve
30 kapi eterično ulje celer

nanosi se na zahvaćeno područje dva puta na dan tijekom mjesec dana, ne nanositi barem 12 sati prije izlaganja kože suncu.

No mislim da je ovo prevelika količina za kuru od mjesec dana, ja bi to sve na pola smanjila.

Samantha
09.08.2012., 13:50
Nisam Merlina, valjda se neće ljutiti, baš sam neki dan zapisala taj recept za sestru, mislim da je to ovaj recept:

50 ml biljno ulje plod divlje ruže
20 kapi eterično ulje sjeme mrkve
30 kapi eterično ulje celer

nanosi se na zahvaćeno područje dva puta na dan tijekom mjesec dana, ne nanositi barem 12 sati prije izlaganja kože suncu.

No mislim da je ovo prevelika količina za kuru od mjesec dana, ja bi to sve na pola smanjila.

Hvala puno,prepisujem:)

shopy
09.08.2012., 14:55
kako mješate ulja? vidim da se ulje sjemenki grožda preporučuje mješati sa 30% drugog ulja (ulje jojobe i ulje lješnjaka).
da li ga odmah pomiješate, svo ulje ili? može malo detaljnije :) :D hvala.

i kakvo je ovo ulje lješnjaka da li ga tko koristi i da li ga koristi u kombinaciji sa uljem sjem.grožđ.?

Starleta
09.08.2012., 16:54
Ako su pjege na licu onda možete probati sa manjom mješavinom

u bočicu od 20 ml nakapati
8 kapi eteričnog ulja sjemena mrkve
12 kapi eteričnog ulja sjemenki celera
do vrha biljno ulje ploda divlje ruže. Maže se na mrlje!

Za ruke može i do 10% koncentracija eteričnih ulja.

Celer je fototoksičan, pa ga je bolje koristiti u jesen.

Starleta
09.08.2012., 16:57
kako mješate ulja? vidim da se ulje sjemenki grožda preporučuje mješati sa 30% drugog ulja (ulje jojobe i ulje lješnjaka).
da li ga odmah pomiješate, svo ulje ili? može malo detaljnije :) :D hvala.

i kakvo je ovo ulje lješnjaka da li ga tko koristi i da li ga koristi u kombinaciji sa uljem sjem.grožđ.?

Ulje se mješaju prema potrebama kože.
Obično se rade uljne mješavine od 30 ili 50ml, a mješa se ovisno o tipu kože.
U tamnu bočicu naprimjer možeš staviti
10ml lješnjaka
15ml sjemenki grožđa
5ml jojobe

Lješnjak se često nalazi u kombinaciji sa sjemenkama grožđa, a u mješaviama za masniju kožu. Jedno od najčešće korištenih ulja u prirodnoj kozmetici.

*soul*mate*
11.08.2012., 11:37
a kako uzeti mjeru?
jel imate neke posudice koje vam mjere mililitre ili to žličicom radite?

možda je glupo pitanje, al nisam nikad mješala pa nemam pojma kako to ide :brukica:

Nikita Durango
11.08.2012., 11:57
a kako uzeti mjeru?
jel imate neke posudice koje vam mjere mililitre ili to žličicom radite?

možda je glupo pitanje, al nisam nikad mješala pa nemam pojma kako to ide :brukica:

Mozes zlicicom od sirupa nekog ili spricom za inekciju :mig:

Starleta
11.08.2012., 15:51
Imaju i male staklene menzuer ili laboratorijske čaše sa manjom mililitražom za kupiti u većini web shopova i kemigu.
Cijena je mala, a praktične su jer imaju onaj malo "ljevak" pa, osim što možeš točno izmjeriti ulje lakše ga je i pretočiti u bočicu.

*soul*mate*
11.08.2012., 16:17
odlično!

a kad pomiješate sva ta ulja (konkretno ta smjesa za mrlje) - jer se trebaju posebno mućkati na nekoj temperaturi ili ih je dovoljno samo pomiješati pa su već spremna za uporabu?

Starleta
11.08.2012., 19:40
Me ne. Ja ti prvo u tamnu bočicu ukapam eterična ulja i onda samo ulijem mješavinu biljnih iz menzure.
Nema nikakvog zagrijavanja.
Vrlo je jednostavno, kao da radiš salatu :zubo:

*soul*mate*
12.08.2012., 10:12
odlično :raspa: sad se baš bacam na naručivanje ulja s aromatica (pošto u osijeku nema tih dućana kao u zg-u), a onda se na jesen bacam na tretiranje mrlja!
nadam se da su nekom te smjese pomogle, jer ova komercijala iz ljekarni i dermatologa ne daje nikakvog učinka :o

marela23
12.08.2012., 10:43
gdje kupiti ulje od sjemenki grozda

Starleta
12.08.2012., 11:44
U kemigu i bio terri
ili preko web shopa, terra orgaanica, aromedica, herbarom....

shopy
12.08.2012., 11:45
gdje kupiti ulje od sjemenki grozda

ja sam ga naručila sa terra organice:
http://www.terra-organica.hr/index.php?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=11&q=gro%C5%BE%C4%91e&x=0&y=0&dispatch=products.search

Aeon+
13.08.2012., 22:05
odlično :raspa: sad se baš bacam na naručivanje ulja s aromatica (pošto u osijeku nema tih dućana kao u zg-u), a onda se na jesen bacam na tretiranje mrlja!
nadam se da su nekom te smjese pomogle, jer ova komercijala iz ljekarni i dermatologa ne daje nikakvog učinka :o

Ljekarna u zupanijskoj (prekoputa katedrale) ima neka kemigova ulja;sto nemaju mozes naruciti :mig:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

*soul*mate*
14.08.2012., 19:36
Ljekarna u zupanijskoj (prekoputa katedrale) ima neka kemigova ulja;sto nemaju mozes naruciti :mig:

ajme, odlično, baš sam jučer bila u njoj, al nisam mislila da bi oni mogli držat nešto 'alternativnije'.

OriginalnoIme
14.08.2012., 22:56
Moze li to koristiti mlada koza? Imam 21 godinu i ne znam bi li smjela, a privlaci me. :/

Starleta
15.08.2012., 08:39
Može, a kakva ti je koža?

OriginalnoIme
15.08.2012., 12:39
Mislim da je mjesovita. Masna u predjelu cela i nosa, a u predjelu obraza normalna (barem se ne masti puno). Imam osjetljivu kozu sklonu pucanju kapilara (imam par puknutih, sto mi predstavlja problem). Pokusavam naci nesto sto ce odgovarati mome licu, ali tesko... :/

Starleta
15.08.2012., 13:33
Probaj sa sjemenkama grožđa, ali moguće da ti samostalno neće odgovarati.
Puno bolja bi bila kombinacija nekoliko biljnih i eteričnih ulja :)

OriginalnoIme
15.08.2012., 13:53
Mogu li pomijesati sa jojobom?

Starleta
15.08.2012., 14:09
Poslala sam ti na pp primjer mješavine :)

marela23
15.08.2012., 21:41
hvala curama na odgovorima
imam mjesovitu kozu t zona masna s dosta mitesera po nosu....
koja mjesavina bi za mene bila idealna,a da je baza ulje sjemenki grozda...

Aeon+
15.08.2012., 21:41
ajme, odlično, baš sam jučer bila u njoj, al nisam mislila da bi oni mogli držat nešto 'alternativnije'.

Ima i u onoj bio trgovini u nami,hladno presana.. Zaboravila sam samo cija su

Trolička
16.08.2012., 21:11
pozdrav :) imam 27 god i suhu i osjetljivu kozu koja je u zadnje vrijeme malo podivljala :503: dobivam podkozne pristeve i izvan pms-a.

zanima me da li bi mogla u ulje sjemenki grozda dodati etericno ulje palmarose ili ruzinog drveta, da li bi to zaokruzilo njegu lica? da li ima netko neku bolju ideju sto da radim?

hvala

Starleta
16.08.2012., 21:28
Je li ti koža baš suha ili dehidrirana?

Bez obzira na tip kože, jedno biljno ulje dugoročno nije najbolji izbor.
Možeš dodati palmarosu i ružino drvo u mješavinu :)

Trolička
16.08.2012., 22:23
Je li ti koža baš suha ili dehidrirana?

Bez obzira na tip kože, jedno biljno ulje dugoročno nije najbolji izbor.
Možeš dodati palmarosu i ružino drvo u mješavinu :)

eh kad bi znala tocnu razliku :S mislim da su mi vichy-evci rekli suha - tko se tocno sjeca vise. ne znam koji su simptomi dehidrirane koze.

rekla bih da je moja ovakva: sjećaj zategnutosti, prhutanje, jače crvenilo, nadražaj na svrbež i jače ili slabije ljuštenje kože. to bi bila suha koza. nije samo na licu problem vec i po tijelu ali taj problem sam rijesila.

koja kombinacija ulja bi bila dobra? probala sam arganovo s psenicinm klicama ali je cepilo pore - ne znam koje od njih jer nisam ni jedno probala samostalno. imam doma jos i ulje ploda divlje ruze.

Nikita Durango
17.08.2012., 09:06
Evo ja vec neko vrijeme koristim ulje sjemenki grozdja navecer i lice mi se jako popravilo i ocistilo i pore se smanjile.E sad, osjecam da mi to ulje samo nije dovoljno za njegu koze vec bi dodala jos 2 ulja i etericno sjemena mrkve i palmarosu.Posto imam 31 godinu i lice mi je vise mjesovito ljeti a suho zimi mislila sam staviti plod divlje ruze i ne znam da li da stavim jos kostice kajsije,rizino,suncokretovo ili arganovo ulje.Koja bi kombinacija bila najbolja sa uljem sjemenki grozdja i u kojem omjeru?
Hvala.

Starleta
17.08.2012., 09:08
Možeš marelicu, argan i plod divlje ruže :)

Nikita Durango
17.08.2012., 09:28
Zvuci dobra kombinacija :cerek: U kojem omjeru da to pomjesam sa sjemenkama grozdja?

Merlina
17.08.2012., 10:33
eh kad bi znala tocnu razliku :S mislim da su mi vichy-evci rekli suha - tko se tocno sjeca vise. ne znam koji su simptomi dehidrirane koze.

rekla bih da je moja ovakva: sjećaj zategnutosti, prhutanje, jače crvenilo, nadražaj na svrbež i jače ili slabije ljuštenje kože. to bi bila suha koza. nije samo na licu problem vec i po tijelu ali taj problem sam rijesila.

koja kombinacija ulja bi bila dobra? probala sam arganovo s psenicinm klicama ali je cepilo pore - ne znam koje od njih jer nisam ni jedno probala samostalno. imam doma jos i ulje ploda divlje ruze.

Ak si koristila vichy, onda nije ni čudo da ti je koža u tom stanju.

Tvoja situacija zahtijeva detaljnije posvećivanje da bi se došlo do rješenja ali i vrijem tj. strpljenje.
Potrebna ti je dnevna ali i noćna prirodna njega te uz to svakako biljni tonici ili hidrolati,oralna konzumacija ulja.
Mazanjem jednog ili dva ulja nećeš doći do zadovoljavajućeg rješenja.

Trolička
17.08.2012., 11:59
Ak si koristila vichy, onda nije ni čudo da ti je koža u tom stanju.

Tvoja situacija zahtijeva detaljnije posvećivanje da bi se došlo do rješenja ali i vrijem tj. strpljenje.
Potrebna ti je dnevna ali i noćna prirodna njega te uz to svakako biljni tonici ili hidrolati,oralna konzumacija ulja.
Mazanjem jednog ili dva ulja nećeš doći do zadovoljavajućeg rješenja.

ne krivim vichy ni malo, puno mi je pomogao sa hidratacijom koze. sada se javio problem pristeva (djelomicno krivim zasladivac aspartam koji se koristi u coca coli 0 ali to je druga prica) pa ako koristim njegu protiv pristeva onda mi dodatno isusi kozu. znaci trebala bi nesto sto vlazi i ubija pristeve. sto se estetike tice, najvise mi smeta sto sam svjetle puti i dugo treba da nestane crvena mrlja od prista a u meduvremenu se stvore jos dva :503:

tupperware
17.08.2012., 13:45
Jel netko naručivao s ove stranice? http://shop.omegalan.info/proizvodi/ulja/120

Vidim da je cijena dosta niža nego drugdje..piše da je hladno cijeđeno i nerafinirano, 100 ml, 50 kn.
Ili mi je bolje da naručim s terra organice? :)

Elessael
22.08.2012., 13:09
Jel netko naručivao s ove stranice? http://shop.omegalan.info/proizvodi/ulja/120

Vidim da je cijena dosta niža nego drugdje..piše da je hladno cijeđeno i nerafinirano, 100 ml, 50 kn.
Ili mi je bolje da naručim s terra organice? :)

To isto ulje sam ja kupila u Bioterri u Staroj Vlaškoj, meni je super :)

-anna-
22.08.2012., 15:50
Evo i mene na prirodnoj kozmetici. :D

Već nekoliko dana koristim propolisno biljno ulje i krastica i ranice na licu mi prolaze brzinom munje. :eek: Pa sam se odmah pomamila i za ovim uljem, jer vidim da je mnogima pomoglo kod pora. Meni bi trebalo neko ulje koje koje neće mastiti kožu i čepiti pore, a da će ju pri tome i lagano hidratizirati. Jel ovo ulje upravo to što tražim? :o

Inače imam problema sa dermatitisima i alergijama na konzervanse i ostala čudesa. :o

Gledam upravo to ulje u online shopu, pa mi nije jasno koje vi točno kupujete.. ovo prvo ili drugo? :o

http://www.terra-organica.hr/index.php?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=11&q=gro%C5%BE%C4%91e&x=0&y=0&dispatch=products.search

Starleta
22.08.2012., 18:27
Evo i mene na prirodnoj kozmetici. :D

Već nekoliko dana koristim propolisno biljno ulje i krastica i ranice na licu mi prolaze brzinom munje. :eek: Pa sam se odmah pomamila i za ovim uljem, jer vidim da je mnogima pomoglo kod pora. Meni bi trebalo neko ulje koje koje neće mastiti kožu i čepiti pore, a da će ju pri tome i lagano hidratizirati. Jel ovo ulje upravo to što tražim? :o

Inače imam problema sa dermatitisima i alergijama na konzervanse i ostala čudesa. :o

Gledam upravo to ulje u online shopu, pa mi nije jasno koje vi točno kupujete.. ovo prvo ili drugo? :o

Dobrodošla :)

Bilo koje ulje sa ovog linka je ok :)

Inače se ne preporuča dugoroćno korištenje samo jednog biljnog ulja, već je uvijek bolji izbor mješavina od nekoliko vrsta biljnih ulja sa dodatkom eteričnih ulja prema tipu kože.

Ulje sjemena grožđa ne bi smjelo mastiti kožu, a niti začepiti bore. Izvrsno je za hidrataciju i super ugodno na koži, ne ostavlja masni film i brzo se upija :cerek:

Za masniju kožu se najčešće koristi u kombinaciji sa lješnjakom :cerek: koji je također izvrsno ulje :cerek:

tupperware
22.08.2012., 18:27
To isto ulje sam ja kupila u Bioterri u Staroj Vlaškoj, meni je super :)

Hvala :)
Bit će za drugi put, sad sam bila nestrpljiva i uzela u Kemigu.

Evo mojih dojmova - za ovih par dana koliko ga koristim sam zadovoljna, ali bojim se da mi neće biti dovoljno hidratantno (imam mješovito dehidriranu kožu). Morat ću ga još isprobat i s drugim uljima.

chichita
22.08.2012., 19:05
da se i ja priključim temi :D koristim ovo ulje već par mjeseci i sad koliko čitam izgleda da sam ga pogrešno koristila, naime ja sam ga stavljala kao kremu za lice nakon umivanja ujutro i navečer a sad čitam kako treba na vlažnu kožu, ili? :504: i da li je dovoljno koristiti to ulje kao njegu (dakle ujutro i navečer umjesto kreme za lice) :ne zna:

krezava
22.08.2012., 21:34
I ja se prijavljujem u carstvo sjemenki grozdja:D
Imam mjesovitu kozu,masnu t zoni i bas dehidrirane obraze...mazem ulje od sjemenki grozdja uvece vec dva mjeseca i odlicno mi je,bar sad za ljeto,malo se plasim zime,jer joj tad malo sta odgovara,pogotovo za dan...
I posto sam se polakomila na ulja,pokupovala bi svako koje se iole hvali ovdje,a skupa su za eksperimentisanje,da mi samo neko napravi selekciju-koja od ovih ulja da uzmem(jojoba,divlja ruza,ljesnik,kajsija)zadehidriranu ,masnu kozu..
Hvala unaprijed,uljaši:rolleyes:

Aeon+
22.08.2012., 21:47
Uzela sam danas kemigovo ulje,vidim tek kasnije da je rafinirano.. Valjda nece biti neki problem? :ne zna: nadam se da ce za prvu ruku posluziti,a iduci mjesec cu potraziti nerafinirano i uz to jos i ljesnjak.
Enivej,htjela sam vas pitati gdje je sad na ovih +50 najbolje drzati ulje? I koji je na kraju ispravan nacin koristenja? Hvala :)

Merlina
23.08.2012., 10:03
U Kemigu uvijek naglasiti da želite nerafinirana ulja, rafinirana nemaju ljekovita i terapijska svojstva.

Suncokret28
23.08.2012., 10:11
Evo i mene ovdje :D

Trenutno koristim propolisno biljno ulje (kao i pola foruma vjerojatno) i sada me je zainteresiralo i ovo od sjemenaka grožđa.

Pročitala sam sve stranice topica, ali kako sam totalni laik u tom području, može li mi netko preporučiti s čime da ga mješam? (isto sam pročitala da je najbolje ga kombinirati)

Koža mi je mještovita dehidriana, sklona aknama, redovito idem na čišćenje.

Hvala unaprijed

LP

Aeon+
23.08.2012., 13:31
U Kemigu uvijek naglasiti da želite nerafinirana ulja, rafinirana nemaju ljekovita i terapijska svojstva.

A ovo je kupljeno u ljekarni u os,nemamo kemig :( znaci,dzaba sam i ovo kupovala...

Starleta
23.08.2012., 21:54
I ja se prijavljujem u carstvo sjemenki grozdja:D
Imam mjesovitu kozu,masnu t zoni i bas dehidrirane obraze...mazem ulje od sjemenki grozdja uvece vec dva mjeseca i odlicno mi je,bar sad za ljeto,malo se plasim zime,jer joj tad malo sta odgovara,pogotovo za dan...
I posto sam se polakomila na ulja,pokupovala bi svako koje se iole hvali ovdje,a skupa su za eksperimentisanje,da mi samo neko napravi selekciju-koja od ovih ulja da uzmem(jojoba,divlja ruza,ljesnik,kajsija)zadehidriranu ,masnu kozu..
Hvala unaprijed,uljaši:rolleyes:

Za masniju kožu jojoba, marelica, lješnjak (od ovih koje si navela) iako možeš dodati i malo ploda divlje ruže.

Uzela sam danas kemigovo ulje,vidim tek kasnije da je rafinirano.. Valjda nece biti neki problem? :ne zna: nadam se da ce za prvu ruku posluziti,a iduci mjesec cu potraziti nerafinirano i uz to jos i ljesnjak.
Enivej,htjela sam vas pitati gdje je sad na ovih +50 najbolje drzati ulje? I koji je na kraju ispravan nacin koristenja? Hvala :)

U frižideru :zubo:

Pa najbolje je korisiti onako kako tebi odgovara. Nije nikakav problem ako ste ulje stavljali na suhu kožu. Kad se stavlja na mokru (a najbolje mokru od tonika-hidrolata) onda se puno brže upije i koža dobije dodatnu hidrataciju.

Ukoliko vam sada odgovara sjeme grožđa samostalno, nemojte misliti da će tako biti dugoročno.
Ulje je najbolje kombinirati prema tipu kože, jer sjeme grožđa može i za masnu kožu biti preblago u zimi (i dugoročno).
Najbolje je uljna mjepavina nekoliko biljnih i eteričnih ulja.
Meni bude žao kad cure počnu korisiti ulja i prvo su oduševljene, a kasnije razočarane jer im je prirodna kozmetika kratko pomogla.
Često je to zato što se ulja koristi na neispravan način :503:

Evo i mene ovdje :D

Pročitala sam sve stranice topica, ali kako sam totalni laik u tom području, može li mi netko preporučiti s čime da ga mješam? (isto sam pročitala da je najbolje ga kombinirati)

Koža mi je mještovita dehidriana, sklona aknama, redovito idem na čišćenje.

Hvala unaprijed

LP

Možeš sa lješnjakom, marelicom, avokadom, suncokretom, noćurkom, jojobom, kukui...

Merlina
24.08.2012., 10:14
A ovo je kupljeno u ljekarni u os,nemamo kemig :( znaci,dzaba sam i ovo kupovala...

Kemig ima web shop, nisu vremena za bacanje, iskoristi ulje za skidanje šminke, nakon toga se umij sa malo nekog prirodnog sapuna :) i biti će ok.

Aeon+
24.08.2012., 11:09
Starleta,hvala! :kiss: kupio mi muzic grozdje i ljesnjak,nerafinirano :cerek:
Skontala sam da bi mi ta dva trebala odgovarati-dosta masna t-zona,obrazi su normalni,prosirene pore na nosu,miteseri,dogode se akne i pristici.. Ako imas neki recept za takvu kozu,podijeli pliz :mig:

marela23
24.08.2012., 12:07
Skontala sam da bi mi ta dva trebala odgovarati-dosta masna t-zona,obrazi su normalni,prosirene pore na nosu,miteseri,dogode se akne i pristici.. Ako imas neki recept za takvu kozu,podijeli pliz :mig:

i meni bi trebao recept kao za ovu gore opisanu kozu....

Suncokret28
24.08.2012., 12:08
HVala na odgovorima/savjetima

Pozzz

doktor_2
24.08.2012., 12:11
Kako se prsvi uljr od sjemenki grožđa zna li neko ? hvala

lyra28
24.08.2012., 13:50
Ja imam suhu kozu sa prosirenim porama na nosu i dosta mitisera.Koristim ovo ulje tek 4-5 dana i vec sam odusevljena.Od prvog nanosenja koza je mekana,pore jedva vidljive a suhi dijelovi nisu zategnuti vec nahranjeni.Preporucujem svima.
Ako je nekome dostupno,najjeftinije sto sam nasla proizvodi Medimpex Sarajevo i 50 ml kosta 7,70 KM sto je oko 4 eura.

ja kupila preko amazona 500 ml za 4.69 funti, plus dostava cca 3 funte.

oko 70 kn

ovo ulje se inace kupuje na prehrambenim odjelima vani.. ne znam zasto kod nas tako pumpaju cijene :/

lyra28
24.08.2012., 13:53
.

ulja i kreme bez konzervansa preko ljeta treba drzati u frizideru ( ja drzim u frizideru cijelu godinu ).

ako sami raditi kreme ( kao ja ) obavezno treba koristiti neki od prirodnih konzervasna, iako ni tada nije bas dobro da su na +50 :)

missm
24.08.2012., 14:06
Kupujem ga u Konzumu i koristim za prženje (u kombinaciji s kikiriki uljem).
Često ga stavljam na kosu prije pranja i mažem na vlažna stopala nakon kupke.

Isto tako, možda još i bolje za istu namjenu mi je rižino ulje.

Starleta
24.08.2012., 20:50

i meni bi trebao recept kao za ovu gore opisanu kozu....

Super :)

Ako sam dobro shvatila sada imaš lješnjak i grožđe?
Stavi
15ml grožđa
15 lješnjaka

Ako ti bude presuho, povečaj sjeme grožđe.
Od eteričnih možeš elemi, širokolisnu lavanu, eukaliptus globulus, ružmarin verbenon, palmarosu, mirtu kem cineol...
Po zimi kad ako je koža dehidrirana u mješavinu slobodno staviš i nerafinirano ulje suncokreta :)

Ma ima brdo kombinacije, igraj se pa isprobaj koja tebi najbolje odgovara :)
U mjepšavinu možete dodati i vit F i E.
A osimasmog ulja, dobro je da kombinirate i tonik od hidrolata ;)

Aeon+
24.08.2012., 21:08
Hvala! :) hidrolate jos nisam proucavala,iskreno ni ne znam sto su :brukica: cim uhvatim vremena,bacim se na citanje

doktor_2
27.08.2012., 10:39
Ne zna niko recept za ulje od sjemenki grožđa??

Starleta
27.08.2012., 21:05
Ne razumijem kakav recept?
Dobiva se postupkom hladnog tiještenja sjemenki grožđa

Cvrčak i Mrav
27.08.2012., 21:43
ne hladno , nego uz pomoc topline jer sjemenke sadrze jako malu kolicinu ulja

novabbb
27.08.2012., 22:07
Da li se ovo i ulja opcenito smiju drzati u plasticnim bocama?

doktor_2
28.08.2012., 09:51
Ne razumijem kakav recept?
Dobiva se postupkom hladnog tiještenja sjemenki grožđa

pa recept - postupak kako se radi to ulje jeli se moze napravit kod kuce ?

doktor_2
28.08.2012., 09:53
Da li se ovo i ulja opcenito smiju drzati u plasticnim bocama?

staklo je bolja ambalaza od plastike

nebeskoplava
28.08.2012., 11:57
pa recept - postupak kako se radi to ulje jeli se moze napravit kod kuce ?

Osjećam nervozu u tonu pa:

1. Recept i postupak nisu isto i ne mogu ti ljudi čitati misli što ti sad konkretno želiš čuti.

2. Starleta ti je odgovorila pa ako ti imaš doma mogućnosti za tiještenje sjemenki grožđa i proizvodnju ulja, javi nam rezultat. Ako očekuješ da će ti netko reći da možeš jesti grožđe, pljuckati sjemenke i ubijat boga u njima čekićem da izađe ulje, sumnjam da ćeš to čuti. Da je tako lako, svi bismo proizvodili nešto.

3. Ovo je podforum Prirodna KOZMETIKA, a ne prirodna proizvodnja ulja. To pitaj na nekim drugim podforumima, dobio si kakav-takav odgovor, ako stoput ponoviš pitanje, neće ljudima odjednom sinuti odgovor ako ga ne znaju.

Uostalom, Google je tvoj prijatelj pa imaš ovdje nešto o postupcima dobivanja ulja ako ti to išta znači:

http://www.etericnaulja.net/aromakozmetika/biljna-ulja/biljna-bazna-ulja-macerati-voskovi-kozmetika-lice.html

doktor_2
28.08.2012., 12:39
Ako očekuješ da će ti netko reći da možeš jesti grožđe, pljuckati sjemenke...

Pa šta ja znam, ako koristite prirodno možda(nadam se da) neko nesšt zna napravit i doma.

btw...sad je kod nas u dalmaciji u tijeku proizvodnja vina tako da sjemenki od grožđa ima na kila koje jednostavno u procesu obrade grožđa same se izdvoje i ne treba poseban trud za skupit sjemenke :) , znaci to je razlog zasto sam ja ovo pita a nasli bi i naci za samljeti na kraju sjemenke :D.

moj je moto uradi sam sto mozes ;).

p.s. svakako hvala na linku :)

shopy
29.08.2012., 16:04
Za kakvu se kožu preporuča kombinacija ulja sjemenki grožđa i jojobino ulje?
I u kojim omjerima? :)

fiona-ana
02.09.2012., 19:09
i ja bih postavila jedno pitanje - mogu li na lice mazati samo ulje od sjemenki grozda? ili u kombinaciji s jos nekim uljem? u srednjim 30-im sam i jos uvijek masne koze....

Starleta
02.09.2012., 21:05
Za kakvu se kožu preporuča kombinacija ulja sjemenki grožđa i jojobino ulje?
I u kojim omjerima? :)

Dehidrirana, masnija koža

i ja bih postavila jedno pitanje - mogu li na lice mazati samo ulje od sjemenki grozda? ili u kombinaciji s jos nekim uljem? u srednjim 30-im sam i jos uvijek masne koze....

Možeš samo, ali je digoročno puno bolje koristiti mješavinu biljnih i eteričnih ulja.
Za masniju kožu možeš korisiti sjeme grožđa, marelicu, kukui, lješnjak, jojoba, suncokret...
Od eteričnih palmarosa, sjeme mrkve, ružmarin verbenon, širokolisna lavanda, elemi...

Aeon+
02.09.2012., 21:16
Dakle,kao sto sam i nazalost pretpostavljala,pehist sam kojem i prirodna ulja izazivaju gadarije po licu :mad: :tuzni: koristila sam grozdje ujutro,navecer ljesnjak i opristavila :rolleyes: steta,stanje je bilo totalno nelose i pocnem s ovim i ode sve u krasni kuki :o

Starleta
02.09.2012., 21:22
a joj...:(

Ali ne mora značiti da bi tako reagirala na sva ulja i općenito prirodnu kozmetiku.
Meni je trebalo dugo da se naviknem i da nađem idealnu njegu za sebe ;)

Probaj još sa tonicima (hidrolatima) i aromakremamam :cerek:

Možda bi ti bolje odgovarala kombinacija nekoliko biljnih i eteričnih ulja..

*soul*mate*
04.09.2012., 20:45
bila sam prva dva tjedna toliko oduševljena i sad sam odjednom dobila toliko prišteva. :(
naravno, neću to pripisat prirodnoj kozmetici, jer moguće da sam još nešto konzumirala, zbog čeg mi je lice tako buknulo. tako da ću biti uporna i nastaviti koristiti ulja.

no zapažanje: dosta mi kožu isušuje grožđe u kombinaciji s lješnjakom.
ljušti mi se nos, oko nosa i malo na čelu.
imaš starleta možda kakav savjet što da ubacim? suncokretovo ulje?
koje eterično? :moli:
imam proširene pore i puno mitesera (nažalost nisam skužila da su se povukli korištenjem ulja, već ko da su još malo više izašli na površinu).

Starleta
04.09.2012., 22:30
Moguće da je to presuha kombinacija.
Suncokret je dobar izbor :)
Od eteričnih možeš palmarosu, širokolisnu lavandu, mirtu cineol...

Također možeš korisiti Vitamin E i F :)

Ukoliko ti je koža sklona dehidraciji, možda ti sama ulja neće biti dovoljna njega.
Trebat će ti i tonik obogaćen ovlaživačima (hidrolat + ovlaživači i komponenete) da dobiješ vodenu fazu.
Pa onda takav tonik našpricaš na lice i odmah u to utrljaš uljnu mješavinu.

*soul*mate*
04.09.2012., 22:34
Moguće da je to presuha kombinacija.
Suncokret je dobar izbor :)
Od eteričnih možeš palmarosu, širokolisnu lavandu, mirtu cineol...

Također možeš korisiti Vitamin E i F :)

Ukoliko ti je koža sklona dehidraciji, možda ti sama ulja neće biti dovoljna njega.
Trebat će ti i tonik obogaćen ovlaživačima (hidrolat + ovlaživači i komponenete) da dobiješ vodenu fazu.
Pa onda takav tonik našpricaš na lice i odmah u to utrljaš uljnu mješavinu.

Hvala na savjetu! Koristim već hidrolat (lavandin s aromatice), stavim ga na vaticu i onda odmah preko stavljam ulja.

s koje stranice mi preporučuješ da uzmem suncokretovo i eterična ulja?
zadnji put sam naručila s aromatice, al neću više :zubo: predugo njima treba.

edit: kakvo je ulje marelice? baš čitam opis i sviđa mi se skroz :cerek:
dobro je za njegu kože lica, naručito suhe i osjetljive kože, preuranjeno ostarjele kože i kod upalnih procesa kože.
Riječ je o vrlo laganom ulju, no istovremeno iznimno emolijentnom, s visokim udjelom oleinske i linolne kiseline.

a i neven ima super opis
http://kemig.kosarica.hr/biljna-bazna-ulja-macerati-maslaci/ulje-nevena-oleotherapy-Calendulae-oleum-kemig
Posebice je poznato po sposobnosti da zacijeli razne posjekotine i rane. Smiruje upale, koristi se kod opekotina, u preparatima nakon sunčanja, ali i kod raznih upalnih bolesti kože, od atopijskog dermatitisa, psorijaze, lihena te kod uboda insekata i opekotina od meduza. Također se može koristiti kod tretmana proširenih i ispucalih kapilara, kao i proširenih vena.

Starleta
04.09.2012., 22:43
Onda sa terra organica, oni su mi uvjerljivo najbolji web shop :)
Uvijek mi sve brzo stigne i super zapakirano :)

Ako ti i dalje bude koža isušena tj dehidrirana probaj u hidrolat dodati neke komponente.
Javi mi se na pp pa ti kažem što bi ja dodala :)

shopy
05.09.2012., 21:37
Koristim vec mjesec dana ulje grozda i jojobu i moram priznati da mi dosta isusuje kozu.
I cini mi se da mi se cak ten i pogorsao.

Moram jos malo eksperimentirati pa cu vidjeti do cega je tocno :(

moćna carica
12.09.2012., 21:17
možda nedostaje hidratantna komponenta u njezi

Starleta
12.09.2012., 21:20
Da, jel nanosiš ulje na mokru kožu ili na suhu?
Može biti da isušuje.
Koliko si stavila grožđa, a koliko jojobe?

chevchelios
24.10.2012., 07:14
Pozdrav, evo oduvik, imam problema s kozom lica, masna, velike pore, zadnjih godina sam koristia vichy normaderm i avene diaclean, al izgleda da su mi preagresivne, pa sad sa strane nosa sam dobia crvenilo i ljusti mi se koza , znaci na ostatak lica mi pase normaderm al kad tu namazem jos je gore. Upravo sam uzea ulje grozdja i sa cime da ga jos pomisam?

Merlina
24.10.2012., 09:49
Ništa čudno da jojoba i grožđe isušuju.

chevchelios
26.10.2012., 19:49
Ništa čudno da jojoba i grožđe isušuju.

Moze li meni mala pomoc, ako nije problem

nenica0204
26.11.2012., 14:57
Stručniji, što mislite o ovom ulju: http://shop.omegalan.info/proizvodi/ulja/120 ili da se bolje ne igram i uzmem od kemiga?
Bila sam u njihovoj trgovini i na bočicici piše da je ulje od crnog grožđa..

Starleta
26.11.2012., 14:59
Koliko sam shvatila ovo je nake mješavina (macerat) sa ljekovitim biljem?

nenica0204
26.11.2012., 16:23
Poslala sam im mail pa ću javiti odgovor..

Merlina
26.11.2012., 19:32
Moze li meni mala pomoc, ako nije problem

ovo sa crvenilom vuče na dermatitis. Čuj mogu ti napisati puno kombinacija ajde razmisli koliko još možeš potrošiti pa mi se javi na pm a ja ću u okviru tvojih želja i mogućnosti smisliti recept

nenica0204
27.11.2012., 14:17
Dobila sam odgovor pa ću vam proslijediti, možda još nekoga zanima. Na mailu sam dobila odgovor da misli da nije macerat ali da će kontaktirati proizvođača. Ja sam u međuvremenu našla proizvođača s kojim sam popričala. Kaže da je 100% čisto ulje, nerafinirano, nefiltrirano i hladno prešano ulje sjemenki crnog grožđa. Ima sve potrebne papire.
Uzela sam ulje pošto je bilo samo 40 kn pa ću ga probati samog malo nanositi da vidim hoće li imati ikakvog efekta iako nemam iskustva sa drugim proizvođačima. Ako ne bude dobro za kožu pojesti ću ga :)
U ponudi ima i druga ulja poput lješnjaka (40 kn su više manja sva), jezgre marelice, oraha, crnog kima, cameline sative, sikavice, konoplje- za koje mi je rekao da je super za problematičnu kožu.. Da li netko ima iskustva s tim ulje u tu svrhu?
U opisima prvenstveno piše da su za oralnu upotrebu i rješavanje raznih zdravstvenih tegoba ali spominje da su blagotvorne za kožu..
Ako nekoga zanima gdje nabaviti prepisati ću sa papira gdje se točno lokacije nalaze pa pitajte, ugl sljedeći gradovi su u pitanju: Zg, Osijek, Karlovac, Split, Rijeka, Varaždin, Samobor, Zaprešić, Dugo selo, Hvar
Da li vaša ulja imaju miris po vinu, slatkasti miris kad se namaže na kožu i dublje žute boje??
(ispričavam se ako sam bila malo off)

Merlina
27.11.2012., 18:19
Znam za ta ulja ali zar nisu oko 60-tak kn za 100 ml?

Gdje si ti kupila za 40 kn i koliko ml?

jedno te isto ulje od različitih proizvođača, dobavljača mogu biti različita mirisa, gustoće, kvalitete. Neće ti ništa loše biti licu no jedno ulje nikada nije dugoročno dovoljno za njegu lica.

nenica0204
27.11.2012., 21:36
Kupila sam ga direktno od proizvođača u Osijeku. Na kakvom su glasu, da li ste ga koristili?
Hvala, znam i imam već nekoliko ulja pa ću smućkati mješavinu.. Ovo ulje me baš zanima kako će djelovati samo, pa ću ga par dana probati stavljati. Bojim se da ne upropastim mješavinu s njim ako ne valja..

Merlina
28.11.2012., 09:31
gle, ima više njih koji distribuiraju ta ista ulja pod različitim nazivima firmi. Barem do tuda je moje istraživanje došlo. Molim te napiši mi na pm što točno piše na ambalaži pa ću ti bolje znati odgovoriti.

Svaka mješavina se može raditi i sa po 5 ml svakog ulja tako da se eventualno upropasti neka mala količina. Isto tako uvijek se nešto može dodati od ulja, razrijediti mješavinu ....rijetko se što može upropastiti baš.

nenica0204
11.01.2013., 12:19
Prijavljujem ovo ulje kao favorit :))) koža mi je predivno glatka i satenska poslije nanosenja a ne izaziva mi nered :) u svoju mjesavinu sam ga stavila u najvecem postotku

Starleta
11.01.2013., 13:02
Jesu li ti i ostala ulja u mješavini od tog proizvođača?

nenica0204
11.01.2013., 14:03
Nisu, ostala ulja su oleotherapy.. Njega sam i samog malo stavljala pa znam da je do njega. Svakako se isplati nabaviti to ulje jer je puno jeftinije od recimo kemiga.

lida
11.01.2013., 14:29
Stručniji, što mislite o ovom ulju: http://shop.omegalan.info/proizvodi/ulja/120 ili da se bolje ne igram i uzmem od kemiga?
Bila sam u njihovoj trgovini i na bočicici piše da je ulje od crnog grožđa..

Gdje je njihova trgovina?

nenica0204
11.01.2013., 14:36
To je bilo nesto tipa biljne ljekarne u Os. Ulje sam kupila kasnije direktno od proizvođača koji ima štand u prostorima Os tržnice. Ima više lokacija u Zg gdje se ulje moze nabaviti pa ako želite prepišem iz njegove "skripte" i pošaljem na pp.

lida
11.01.2013., 17:40
Moze pp molim te, zagreb me zanima. Hvala ti puno!

nenica0204
11.01.2013., 17:54
Poslano! :)

anagard
11.01.2013., 20:13
To je bilo nesto tipa biljne ljekarne u Os. Ulje sam kupila kasnije direktno od proizvođača koji ima štand u prostorima Os tržnice. Ima više lokacija u Zg gdje se ulje moze nabaviti pa ako želite prepišem iz njegove "skripte" i pošaljem na pp.

Pozdrav!
Možeš li molim te reći gdje je ta biljna ljekarna?

Hvala:)

Elessael
12.01.2013., 11:29
Moze pp molim te, zagreb me zanima. Hvala ti puno!

U Zagrebu sam ja to ulje kupila u Bioterri u Staroj Vlaškoj. A viđala sam njihove proizvode i na onim sajmovima što znaju biti u šatoru na Trgu i Glavnom kolodvoru :)

nenica0204
12.01.2013., 18:24
Pozdrav!
Možeš li molim te reći gdje je ta biljna ljekarna?

Hvala:)

Donji grad.. Ne snalazim se u tom dijelu grada pa ne mogu bolje objasniti (osim da je mljekara pokraj i blizu je konzum, borovo)
Najbolje uzeti od proizvođača na tržnici (kod Gajevog trga), najsvjezije je i cijena je 40 kn. Drugdje je 50 kn.

hananah
20.05.2013., 20:28
Da li je ulje sjemenki grožđa pogodno i za osjetljivu kožu sklonu crvenilu, proširenim kapilarama i slično?:)

ajajajaja
20.05.2013., 20:40
Da li je ulje sjemenki grožđa pogodno i za osjetljivu kožu sklonu crvenilu, proširenim kapilarama i slično?:)

pa nije baš za taj problem, osim ako ti je koža osim navedenih problema (a za njh su ti biljna ulja šafranike, tamanu) još k tome treba hidratititzirati jer je suha, izgleda prijevremeno ostarjelo ili je pak masna ili sklona aknama, ili ćeš ga pak koristiti kao dobrog nositelja eteričnih ulja jer se brzo upija. U svakom slučaju dobro je za kožu, ako i zanemarimo sva ostala djelovanja, možeš ga dodati u uljne mješavine ili kremice zbog hidratacije:)

lordy
19.07.2013., 22:13
Kakav miris bi trebalo imati ulje od grozdja? Danas sam naletila na ulje koje tako prekrasno mirisi,bas po zrelom grozdju. Tip mi je rekao da on to uljesam radi parnom destilacijom od crnog grozdja. Jel to to sto sve koristite,ili nesto drugo? Cijena mu je 130kn za 100g. Znam da je puno,Ali miris je bozanstven. Nisam ga kupila jer me zanimalo Vase misljenje jel to pravo ulje od grozdja i vrijedi li te novce?

<Lady in Black>
21.07.2013., 11:52
mislim se kupiti ovo ulje, pa me zanima je li pogodan i za korištenje na kosi u vidu pakunga? :)

Jess22
21.07.2013., 14:10
mislim se kupiti ovo ulje, pa me zanima je li pogodan i za korištenje na kosi u vidu pakunga? :)

Nekako mislim da bi ti bolje kokosovo išlo kao maska za kosu. :)

<Lady in Black>
21.07.2013., 15:57
hvala :), ma imam kokosovo, ali volim eksperimentirat :zubo:

ma kupit ću, pa ću provat i tako, pa ću javit dojmove :D

iva1505
01.09.2013., 07:52
sta kazete na ovo ? http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pure-Grapeseed-Oil-16-fl-oz-473-ml/44208

jako je jeftino a pise da je hladno presano :/

nenica0204
01.09.2013., 10:19
sta kazete na ovo ? http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pure-Grapeseed-Oil-16-fl-oz-473-ml/44208

jako je jeftino a pise da je hladno presano :/
Ja se dvoumim između tog i ovog
(http://www.iherb.com/Heritage-Products-Grapeseed-Oil-16-fl-oz-480-ml/6493). Baš ću ga probati, mislim da koristiti i u prehranu a ako je i za njegu dobro super :) Ne znam, ne piše da je nerafinirano samo da je hp.
neka se netko iskusniji javi :)

pantera0207
21.09.2013., 12:05
hej nenice, imaš li molim te broj od ovog prizvođača ulja što si stvaila link??

nenica0204
21.09.2013., 12:25
hej nenice, imaš li molim te broj od ovog prizvođača ulja što si stvaila link??

Pošaljem ti u pp.

*Alicia*
21.09.2013., 13:18
Moze li se ulje sjemenki grozda koristiti samo za lice? Kako djeluje na kozu?

happines
21.09.2013., 15:44
Moze li se ulje sjemenki grozda koristiti samo za lice? Kako djeluje na kozu?

ž

Sve sa prve stranice ove teme:mig:

Lullaby12
21.09.2013., 16:01

Mene zanimaju lokacije u Zagrebu na pp ako nije problem,hvala :)

*Alicia*
21.09.2013., 16:34
hvala za copy, paste, ali ja sam to vec sve procitala. Valjda imam pravo cuti i novija iskustva. ;)

happines
21.09.2013., 16:58
hvala za copy, paste, ali ja sam to vec sve procitala. Valjda imam pravo cuti i novija iskustva. ;)

Tvoje pitanje nije neko novo pitanje, već jedno općenito pitanje.
Novija iskustva? - iskustva su iskustva, sad ili prije isto kao što je to ulje sad ili prije - jednako. A kakvo će tvoje iskustvo biti - e to moraš sama isprobati - zašto? - zato što je svaka koža drugačija i reakcije su drugačije i individualne. Dali se može koristiti samostalno - pa sve se može koristiti samostalno - no to nije preporučljivo, zato se i rade uljne mješavine ili pak kreme, a niti uljna mješavina niti krema ne podrazumijeva jedan sastojak:mig:

*Alicia*
21.09.2013., 17:13
Kad sam konkretno pitala za sebe, nije bilo odg. tako ovako bar ima odziv, pa makar i copy od ranije. :D

Huitzilop
25.09.2013., 00:29
Prije dva dana sam kupila Probotanic ulje sjemenki grozdja, na njemu pise da je hladno cijedjeno, ali nema bas nikakav miris. Kako je to moguce? Citajuci razna iskustva, vidim da bi trebalo da ima neki miris, ruzan ili lijep, nebitno.

Satin Doll
25.09.2013., 09:12
Nema miris zato što je rafinirano.

*Alicia*
25.09.2013., 09:30

Obrnuto.:D

happines
25.09.2013., 11:36

Alicia, Satin Doll je dala točan odgovor, tako da ništa nije obrnuto:mig:

Satin Doll
25.09.2013., 19:16

Što, rafinirano je zato što nema miris? :zubo:

Huitzilop
25.09.2013., 23:35
Da li je 'hladno cijedjeno' isto sto i 'nerafinirano'? Jer na njemu pise 'hladno cijedjeno'.
Tako mi je isto bilo i sa ljesnikovim uljem Probotanic, nije imalo nikakvi miris, a na njemu pisalo 'hladno cijedjeno'.

happines
26.09.2013., 00:16
Da li je 'hladno cijedjeno' isto sto i 'nerafinirano'? Jer na njemu pise 'hladno cijedjeno'.
Tako mi je isto bilo i sa ljesnikovim uljem Probotanic, nije imalo nikakvi miris, a na njemu pisalo 'hladno cijedjeno'.

Nije to isto.
"Hladno cijeđeno" podrazumijeva postupak dobivanja biljnog ulja. Može se ulje dobiti i postupkom vrućeg cijeđenja, no u prirodnoj kozmetici koristimo biljna ulja dobivena postupkom hladnog cijeđenja ili tiješnjenja. Također koristimo i ulja dobivena ekstrakcijom superkritičnim ugljičnim dioksidom (CO2 ekstrakcija).

Nadalje hladno tiješnjeno biljno ulje može biti nerafinirani, a može biti i rafinirano. Nas ovdje zanima nerafinirano. Rafinirana BU su prošla neke oblike ekstrakcija, neutralizacija, dezodoriranja ili pak vinterizacije i takva rafinirana BU nemaju vrijednost koju mi želimo u prirodnoj kozmetici :mig:

Huitzilop
26.09.2013., 14:53
happines, hvala na objašnjenju. Ima puno proizvođača koji prodaju rafinirana ulja po visokim cijenama i navodno za kožu. :(

Satin Doll
26.09.2013., 18:11
I rafinirano ulje je za kožu, samo što nema sve blagodati kao nerafinirano.

zaraaa
04.11.2013., 09:15
ovo kemigovo nema baš nikakav miris.. da li je moguće da je rafinirano??

mali buco
04.11.2013., 09:24
ovo kemigovo nema baš nikakav miris.. da li je moguće da je rafinirano??

upadam, ali ima miris, meni osobno ne baš fin.

vjerojatno je to do tvog nosa, tako se ja isto čudim šta svi svršavaju ma miris ulja makadamije, a ja, koliko god šnjofala, ne nalazim neku ljepotu u njemu :ne zna:

Satin Doll
04.11.2013., 09:54
Kemig ima i rafinirano i nerafinirano ulje sjemenki grožđa...

mali buco
04.11.2013., 10:03
pa no, ja pričam o neraf. ;)

Satin Doll
04.11.2013., 13:21
Da, a zaraaa vjerojatno priča o rafiniranom. Zato ne osjeća nikakav miris, a ne zato što je to do njenog nosa :D. Uspoređuju se kruške i jabuke..

mali buco
04.11.2013., 13:44
ae, spomenula je kemigovo, a ja sam bila uvjerena da prodaju samo neraf.
my bad. ;)

zaraaa
04.11.2013., 22:52
ae, spomenula je kemigovo, a ja sam bila uvjerena da prodaju samo neraf.
my bad. ;)

nije valjda da sam ulje platila sto i nešt kuna i da je još rafinirano? pa ubit ću se:((

btw,makadamija ima prekrasan miris :)

DBys
05.11.2013., 09:45
mali off, ali ovo je nevjerojatno, kako sada znati sto se kupuje :503:
ja sam htjela kupiti neka ulja preko kemiga i poslala sam im upit za odredjena ulja jesu li nerafinirana ili ne (buduci da sam bas ovdje na forumu citala kako hladno tijesteno ne podrazumijeva i nerafinirano) i lik mi je odgovorio: 'Uz sva rafinirana ulja je navedeno da su rafinirana, a uz nerafinirana da su hladno tiještena.'
:facepalm:

happines
05.11.2013., 15:42
DBys ako kupuješ preko weba, uz proizvod imaš opis, pročitaj ga i vidjet ćeš da li se u hladno tiješnjenje proveo i kakav stupanj rafiniranja ili ne. Iz svog iskustva mogu isto tako potvrditi da na proizvou ili u opisu proizvoda piše o čemu se radi i to malo gdje drugdje baš tako mogu pronaći napisano.

Ereshkigal
29.12.2013., 23:37
Imam ovo ulje od kemiga i u nekoliko navrata sma ga isporbala na licu i svaki puta bi mi iskočili prištići. Više sebojim pokušavati, a budući da ga imam skoro punu bočicu, zanima me na koji ga drugi način mogu upotrijebiti? Guglala sam, ali nisam našla ništa korisno...

Možda nešto za kosu?

Pretpostavljam da ovo kemigovo nije jestivo?

elly
30.12.2013., 08:09
inače je grožđe baš dobro za kožu sklonu aknama ali opet svakak je koža drugačija. Koliko znam možeš Kemigova ulja jesti tako da ga možeš iskoristiti i na taj način. Inače, dodaj ga u neku formulaciju za balzam za usne, maži tijelo, ruke... A s obzirom da sam već nailazila na sjemenke grožđa u primjeni na kosi, možeš ga i tako iskoristiti... evo tu (http://www.svijet-kose.com/biljna-ulja/58-tanka-kosa.html) je neka kombinacija, ali zašto ne bi moglo i samo?

Grubač.
30.12.2013., 11:19
Imam ovo ulje od kemiga i u nekoliko navrata sma ga isporbala na licu i svaki puta bi mi iskočili prištići. Više sebojim pokušavati, a budući da ga imam skoro punu bočicu, zanima me na koji ga drugi način mogu upotrijebiti? Guglala sam, ali nisam našla ništa korisno...

Možda nešto za kosu?

Pretpostavljam da ovo kemigovo nije jestivo?

Meni je u salatama odlicno :top: i ne znam zasto kemigovo ne bi bilo jestivo, nerafinirano je i hladno presano i nije stetno za organizam :ne zna:

happines
30.12.2013., 15:05
Ne znam zašto Kemigovo ulje sj. grožđa ne bi bilo jestivo??? Svako ulje koje stavljaš na kožu ustvari "papaš" - ulazi ti preko kože u krvotok kao i sve što staviš na kožu. Jestivo je i to kako jestivo, sjemenke grožđa su jedno od ulja na kojima možeš i pržiti, a da pri tom ne razvija ništa štetno. samo to si malo tko može priuštiti zbog cijene, nažalost.

anab789
30.12.2013., 19:44
inače je grožđe baš dobro za kožu sklonu aknama ali opet svakak je koža drugačija. Koliko znam možeš Kemigova ulja jesti tako da ga možeš iskoristiti i na taj način. Inače, dodaj ga u neku formulaciju za balzam za usne, maži tijelo, ruke... A s obzirom da sam već nailazila na sjemenke grožđa u primjeni na kosi, možeš ga i tako iskoristiti... evo tu (http://www.svijet-kose.com/biljna-ulja/58-tanka-kosa.html) je neka kombinacija, ali zašto ne bi moglo i samo?

Pa baš i nije dobro, ima jedan post phyta gdje je odgovorio na moje pitanje vezano uz proširene pore i ulje sjemenki grožđa. Treba ga stavit do 1/3.

elly
31.12.2013., 07:25
ne, krivo sam se izrazila... mislila sam da se samo koristi na kosi (kako bi se potrošilo a ne zato što je to najbolja opcija), a za lice bi uvijek trebalo miješati ulja kako bi se dobila kompletna njega. Znam za taj post od phyta ali se ulje grožđa u kombinaciji s drugim uljima stavlja u mješavine za njegu masnije kože. U tom kontekstu sam mislila da je grožđe dobro za problematičnu kožu. Nisam bila koncizna :brukica:

Lali Puna
31.12.2013., 09:07
otkad mi se pokvario lješnjak, stavljam sjemenke grožđa i to same na lice. možda su mi od toga iskočile gadosti na licu, a ne od uljne umivalice?!
gledala sam neke recepte za masnu kožu, sjemenki grožđa je uvijek trećina količine lješnjaka.
što kažete samo na mješavinu lješnjaka i sjemenki grožđa, stvarno mi se ne kupuju neka eterična ulja kojih ću iskoristiti 5 kapi svakog pa nakon 3 godine baciti.
imam masnu kožu, sklonu proširenim porama.

što se tiče jestivosti ulja - ja lješnjak ulje dajem klincima na žličicu za imunitet (kad mi laneno nije pri ruci, inače dajem laneno), stavim malo ponekad u salate s orašastim plodovima jer ima predivnu aromu, kapnem malo u palačinke pa zamiriše, probala sam staviti i u čokoladnu tortu, ali se kod pečenja miris izgubio pa je to bio neuspjeli eksperiment.

princess_leia
31.12.2013., 10:05
Nema puno stranica pa prolistaj malo, znam da je ja mislim Starleta bila davala neke omjere lješnjaka i sg... :)

anab789
31.12.2013., 10:55
otkad mi se pokvario lješnjak, stavljam sjemenke grožđa i to same na lice. možda su mi od toga iskočile gadosti na licu, a ne od uljne umivalice?!
gledala sam neke recepte za masnu kožu, sjemenki grožđa je uvijek trećina količine lješnjaka.
što kažete samo na mješavinu lješnjaka i sjemenki grožđa, stvarno mi se ne kupuju neka eterična ulja kojih ću iskoristiti 5 kapi svakog pa nakon 3 godine baciti.
imam masnu kožu, sklonu proširenim porama.

što se tiče jestivosti ulja - ja lješnjak ulje dajem klincima na žličicu za imunitet (kad mi laneno nije pri ruci, inače dajem laneno), stavim malo ponekad u salate s orašastim plodovima jer ima predivnu aromu, kapnem malo u palačinke pa zamiriše, probala sam staviti i u čokoladnu tortu, ali se kod pečenja miris izgubio pa je to bio neuspjeli eksperiment.
Ako si stavljala samo grozde to je to,sad nabavi zelenu glinu jojobu i ljesnjak i jos neko ulje namjesaj i saniraj nastalo,ja sam se bome namucila i jos nisam uspjela.

Lali Puna
31.12.2013., 11:04
sad sam malo čitala temu o eteričnima - što kažete na mješavinu lješnjaka, jojobe, sjemenki grožđa i nerolija, je li dovoljno samo jedno eu?
inače, meni je filing na koži samo od sg bio diiivan - brzo se upije, koža je divno glatka, vidno hidratizirana i ne masti se. ipak, izgleda da radi nered nakon par dana :/

je li jojoba od mullera ok ili i tu moram paziti da piše nerafinirano, hladnoprešano i kupim neku provjerenu marku?

http://4.bp.blogspot.com/-WQD9ixkSFSs/UD9HHm4h9gI/AAAAAAAADjA/Kuk_Vyf2U_M/s1600/jojo.jpg

i, da, neoprezno sam to ulje SG kupila rafinirano, je li to veliki problem? pretpostavljam da nije učinkovito kao nerafinirano, ali da ipak nekog učinka ima?

anab789
31.12.2013., 11:18
sad sam malo čitala temu o eteričnima - što kažete na mješavinu lješnjaka, jojobe, sjemenki grožđa i nerolija, je li dovoljno samo jedno eu?
inače, meni je filing na koži samo od sg bio diiivan - brzo se upije, koža je divno glatka, vidno hidratizirana i ne masti se. ipak, izgleda da radi nered nakon par dana :/

je li jojoba od mullera ok ili i tu moram paziti da piše nerafinirano, hladnoprešano i kupim neku provjerenu marku?

http://4.bp.blogspot.com/-WQD9ixkSFSs/UD9HHm4h9gI/AAAAAAAADjA/Kuk_Vyf2U_M/s1600/jojo.jpg

i, da, neoprezno sam to ulje SG kupila rafinirano, je li to veliki problem? pretpostavljam da nije učinkovito kao nerafinirano, ali da ipak nekog učinka ima?

Ako imas volje vidi sto je phyto napisao meni za sjemenke grozda. Super je koza s njim ali radi kaos,meni je prosirio pore,zapravo bila je kombinacija ljesnjaka,jojobe,sg,divlje ruze.
Ne znam koliko kosta ta jojoba,ja uvijek uzmem nerafinirano i u tamnim bocicama npr.onaj od kemiga. Bolje birat nerafinirana ulja ako je moguce.

Ereshkigal
31.12.2013., 11:26
Hvala svima na odgovorima, puno ste mi pomogli.

Merlina
31.12.2013., 11:36
Ulje sjemenki grožđa zna biti iritativno za problematičnu masniju kožu. Bitno je u kojem se omjeru (a to važi i za sva ostala ulja) stavlja u neku mješavinu.
Nije bez veze individualni pristup u aromakozmetici.

Merlina
31.12.2013., 11:42

Rafinirano ulje ti nema terapeutski učinak no može se koristiti.

Ako se ne varam, a ti me ispravi ako griješim, negdje si napisala da si koristila kiseline za lice. Ukoliko si bila na takvim tretmanima unazad godinu dana, onda ti je koža preosjetljiva, iziritirana i jednostavno reagira na sve pa i prirodno.
Osobno odbijam baš zbog tog razloga raditi aromakozmetiku za one koji su bili na takvim tretmanima jer tu nema (pa niti sa prirodnom kozmetikom) dok se koža ne oporavi (a za to treba i po godinu dana) nikakvog učinka.

anab789
31.12.2013., 12:52
Rafinirano ulje ti nema terapeutski učinak no može se koristiti.

Ako se ne varam, a ti me ispravi ako griješim, negdje si napisala da si koristila kiseline za lice. Ukoliko si bila na takvim tretmanima unazad godinu dana, onda ti je koža preosjetljiva, iziritirana i jednostavno reagira na sve pa i prirodno.
Osobno odbijam baš zbog tog razloga raditi aromakozmetiku za one koji su bili na takvim tretmanima jer tu nema (pa niti sa prirodnom kozmetikom) dok se koža ne oporavi (a za to treba i po godinu dana) nikakvog učinka.

Merlina, spada li tu i tretmani s do 10% AHA tj. korištenje takvih seruma ili seruma s vitaminom C?

Lali Puna
31.12.2013., 13:25

nisam bila na tretmanima kiselinama, koristim povremeno (2-3 puta tjedno) kao noćnu kremu ovu kremu (http://www.novexpert.co.uk/novexpert/products/see_all/novexpert_-_the_peeling_night_cream/) s glikolnom kiselinom.
koristim i serum s vitaminom c, ne znam je li to bitno

Lali Puna
04.01.2014., 16:32
Ne znam koliko kosta ta jojoba,ja uvijek uzmem nerafinirano i u tamnim bocicama npr.onaj od kemiga. Bolje birat nerafinirana ulja ako je moguce.

ima li kemig možda dva jojobina ulja, rafinirano i nerafinirano?
gledala sam po ljekarnama i vidjela samo hladnoprešano ulje jojobe, 60 i par kuna ona standardna bočica. ne piše da je nerafinirano, a tako je obično s rafiniranim uljima - na onima koja su nerafinirana piše da su nerafinirana, a na onima koja su rafinirana piše obično samo hladnoprešano i ništa više.
je li uopće bitno da je nerafinirano, budući da piše da je to ulje otporno na visoke temperature i vrlo stabilno?

uglavnom, izgleda da su sjemenke grožđa stvarno bile krive za začepljene pore i gadosti po licu, prestala sam s tim i stanje se popravilo. sad još moram vidjeti s tom jojobom pa radim mješavinu - imam lješnjak, sjemenke grožđa i eterično ulje palmarose.
imam i alnaturino suncokretovo u kuhinji vidim da se negdje spominje da je super za masnu kožu, da probam i s njim?

anab789
04.01.2014., 16:49
ima li kemig možda dva jojobina ulja, rafinirano i nerafinirano?
gledala sam po ljekarnama i vidjela samo hladnoprešano ulje jojobe, 60 i par kuna ona standardna bočica. ne piše da je nerafinirano, a tako je obično s rafiniranim uljima - na onima koja su nerafinirana piše da su nerafinirana, a na onima koja su rafinirana piše obično samo hladnoprešano i ništa više.
je li uopće bitno da je nerafinirano, budući da piše da je to ulje otporno na visoke temperature i vrlo stabilno?

uglavnom, izgleda da su sjemenke grožđa stvarno bile krive za začepljene pore i gadosti po licu, prestala sam s tim i stanje se popravilo. sad još moram vidjeti s tom jojobom pa radim mješavinu - imam lješnjak, sjemenke grožđa i eterično ulje palmarose.
imam i alnaturino suncokretovo u kuhinji vidim da se negdje spominje da je super za masnu kožu, da probam i s njim?
Ja imam ovo (http://www.terra-organica.hr/jojoba-simmondsia-chinensis-biljno-ulje-kemig-oleotherapy.html), mislim da je to ono što spominješ za 60 kn.

happines
04.01.2014., 16:51
Lali Puna, nisam vidjela da Kemig ima dvije vrste jojobe (nerafiniranu i rafiniranu) samo ima različitu mililitražu. Obično navedu i na etiketi kad se radi o rafiniranom ulju, a i u opisu ulja. Evo ti link pa pogledaj na što sam mislila http://kemig.kosarica.hr/oleotherapy-kemig-biljna-ulja-gdje-kupiti/jojoba-Simmondsia-chinensis-biljno-ulje-jojobe-oleotherapy-kemig evo recimo pored badema piše hladno tiješnjno, a pored druge bočice je navedeno da je rafinirani badem, tako je i kod avokada i još nekih koje imaju i jedno i drugo. Ne znam da li sam pomogla, nadam se da jesam.

Lali Puna
04.01.2014., 21:07
evo recimo pored badema piše hladno tiješnjno, a pored druge bočice je navedeno da je rafinirani badem, tako je i kod avokada i još nekih koje imaju i jedno i drugo.

da, to je to ulje. na nerafiniranim uljima koja imam nedvosmisleno piše da su nerafinirana ili ekstradjevičanska, kako za koje ulje.
nerafinirano/rafinirano i hladno tiješteno su dvije različite stvari - to znam čak i ja i ulje može biti hladnoprešano, ali rafinirano (takve su ove sjemenke grožđa koje sam prvo kupila)

očito je to ta jojoba onda :ne zna:

anab789
04.01.2014., 21:24
da, to je to ulje. na nerafiniranim uljima koja imam nedvosmisleno piše da su nerafinirana ili ekstradjevičanska, kako za koje ulje.
nerafinirano/rafinirano i hladno tiješteno su dvije različite stvari - to znam čak i ja i ulje može biti hladnoprešano, ali rafinirano (takve su ove sjemenke grožđa koje sam prvo kupila)

očito je to ta jojoba onda :ne zna:

Slobodno uzmi tu jojobu od 60 kn.

rinoa
07.02.2014., 15:22
Lijep pozdrav, evo pratim vas već neko vrijeme ali nisam baš aktivni forumaš :( Odlučila sam početi koristiti ulja u njezi kože, pa me zanima vaše mišljenje. Konkretno, koža lica mi je normalna, u ove hladnije dane nešto više suha, prištići mi znadu izbiti samo za vrije pms-a, gdje koji. Jedina muka su mi proširene pore. Što mislite o kombinaciji ulja sjemenki grožđa sa uljem sjemenki marelice?