PDA

View Full Version : Fifty Shades of Grey

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

Iksbrown
15.02.2013., 17:16
Ali Ajnštajnove formule su dokazane. ĐB-ove pjesme nisu. :p
Nemoš brkat znanost i umjetnost. Ovdje se radi o ukusu.

Doña Barbara
16.02.2013., 20:27
A e! I kako si sama rekla, radi se o ukusu, a ukusi su različiti! :ne zna:

zagrebačka cura
16.02.2013., 20:32

potpisujem
plus, o ukusima se ne raspravlja :)

Asli29
17.02.2013., 11:22
Procitala sam prve dvije knjige, onako, u rekordnom roku. Treci nastavak sam nabavila kad sam vec pocela sa citanjem neceg sasvim drugog, tako da ce malo pricekati, ali definitivno se veselim. Mislim da nitko zapravo ne govori o nekom visoko kvalitetnom knjizevnom djelu, koliko o nekoj zanesenosti, zelji da se cita dalje... Mene definitivno vuce i znalo mi se dogodit da odgodim peglanje ili spremanje rucka za "jos samo pola sata" :)

Iksbrown
17.02.2013., 23:10
A e! I kako si sama rekla...

Muško sam. :P

Evo vam jedan zanimljiv pogled na knjigu: http://www.youtube.com/watch?v=iqkNYfKZV6s

Doña Barbara
18.02.2013., 13:18
Sry :D ..

Asli29
28.02.2013., 08:25
Evo, procitala i zadnji nastavak. U rekordnom roku. Bila sam na putu i citala u avionu, podzemnoj, tramvaju... Onako, sve skupa kad pogledam unatrag, jako mi je drago da sam procitala sve tri. Definitivno su me zabavile...

Terranea
04.03.2013., 20:37
Nakon šta sam pročitala presmiješno izrugivanje ove knjige i to u gifovima, odmah sam uguglala knjigu i pročitala jedno poglavlje.. Iako sam već odavno ustanovila da je knjiga smeće po sadržaju koji sam pročitala.

Al stvarno, stvarno.. :rofl:

Najbolje mi je opravdanje: "inače čitam remek djela..al ovo je za opuštanje". yeah!

:ne zna:

Jasno mi je da nas ima svakakvih i da neki čitaju smeća iako ne znaju da čitaju smeće jer su im tolike granice

Ovo je samo jedna teorija. Ništa nije crno i bijelo..postoji sivo :lol:

Uglavnom.. u jednu ruku sam šokirana, u drugu mi dođe da napišem i ja esej utisaka na temelju samo tog jednog poglavlja.. Al trošit više riječi od ovog ne mogu!

Rachellina
04.03.2013., 21:15
Znači, tebi je teško shvatiti da su se neki stvarno načitali remek djela i da im se povraća od npr. Krleže i da će radije čitati ovo? :ne zna: Ja sam prva među takvima.

irus
04.03.2013., 21:33
Hahahaha,meni su najjaci ovi literalni Bogovi koji procitaju nesto da bi pisali esej o tome,hahahaha,dok spavaju s Kafkom u ruci,doruckuju s Camusom,a lijezu s Dostojevskim...bace oko na forum,na ovaj topic pa malo procituckaju odlomcic i voila...hahahaha...a ljudi moji...bolje ne trosi vise rijeci.

Ovaj "drukciji " pogled od ovog muskarca me bas nasmija. Nije lose bacit oko i iz drugog kuta.

Zivili fiftijici

bubamaraa
06.03.2013., 08:33
Pročitala sam i 50 shades trilogiju i Crossfire sam kaj treći dio izlazi tek početkom lipnja (nadam se da im ne bude trebalo dugo da prevedu) i obje su mi ZAKOOOON!!!
I sad sam ja tu malo kod vas čačkala da si nađem kaj bi još čitala al od tih knjiga koje ste spominjale nemrem nać na netu da ih skinem,pa bi molia dobre duše ili da mi daju link gdje bi mogla skinuti ili pošalju na mail u pdf ili word-u! :)
Comfort food
Captive in the dark
Walking disaster (čitala sam Beautiful disaster-isto mi je super)
On Dublin street
Easy
Blackstone affair
This man
Marriage bargain

Doña Barbara
07.03.2013., 16:24
Pošalji mi svoj mail na PM i ja ću ti poslati On Dublin street, Easy i Blackstone affair :)

BlackWhiteWorld
10.03.2013., 07:43

Hau jes nou ! :cerek: :cerek:

Ljudi nikako da shvate što je zapravo Fifty .... :kava:

KatarinaRi
11.03.2013., 08:25
Znači, tebi je teško shvatiti da su se neki stvarno načitali remek djela i da im se povraća od npr. Krleže i da će radije čitati ovo? :ne zna: Ja sam prva među takvima.

Meni nije teško shvatiti, ali ne mogu skontati toliku razinu oduševljenja.
Pročitala sam prva dva dijela i ništa mi jebeno nije jasno.
Tko čita one Susan Elizabeth Phillips razumijem da mu je ovo dobro, ali isto za razonodu, ali nije mi bolje od bilo koje knjige recimo Phillips.
Zaplet je isti, uira je u dronjcima, siromašna, ali moralna i jaka, a nije dostojna frajera koji je i prezgodan i prebogat za nju, onda ga ona preodgoji i žive u dvorcu.
Zašto je baš ova knjiga postala tako jako popularna nije mi jasno, nikako:ne zna:

Ja ne čitam baš pretjerano komplicirane knjige, ali recimo Millenium trilogija me nije razočarala nakon isto tako ludila koje je vladalo, ondašnja ljubavna priča mi je stoput bolja mada je u drugom planu.

Njezna
14.03.2013., 17:09
Emma Watson!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk

coconutmilk
16.03.2013., 12:53
cula sam da su anonimusi hakirali i tako saznali da ce emma watson glumiti annu :lux:

theVill
16.03.2013., 17:05
nisam čitala sve postove, pa pardon ako ponavljam već rečeno..
dakle 50 shades je za domaćice koje se u životu nisu pošteno poje... :kava:
prvo: bdsm scene nemaju veze s onim što bdsm stvarno jeste, ovo je neko light opisivanje, drugo: tema bi možda bila probavljiva (uz veće izmjene) da nivo pisanja nije srednjoškolski. Treće, koji će poslovni magnat koji "jebe a ne vodi ljubav" objekt svoje požude upoznavati s mamom? dajte molim vas, ovo je ubojica sivih stanica.

Rachellina
16.03.2013., 20:34
cula sam da su anonimusi hakirali i tako saznali da ce emma watson glumiti annu :lux:

Katastrofa ako je istina. Meni ona uopće nije za Annu.

4pistolja
16.03.2013., 20:39
Katastrofa ako je istina. Meni ona uopće nije za Annu.

Ni meni. Ema je previše lijepa i predobra glumica da bi tratila svoj talent na takvu ulogu. Idealna bi bila Katie Holmes iz faze Dawson's Creeka.

Penelope69
16.03.2013., 22:15

Ako to stvarno tako bude... Užas. Ona nikako nije za tu ulogu.

A meni čitanje tih knjiga ne ide pa ne ide. Već neko vrijeme stojim pred kraj druge knjige, u međuvremenu sam čitala neke druge i nikako da se vratim na Fifty Shades.

Usput, ako nekom treba, prodajem trilogiju na engleskom: Fifty Shades Trilogy Boxed Set (http://public.fotki.com/Penelope69/ponuda_knjiga/e-l-james-the-fifty.html), javite se preko privatnih poruka.

Doña Barbara
17.03.2013., 17:18

:facepalm: ..sad da George Clooney glumi Greya neću gledat....jbte! Od toliko ljepih glumica oni izaberu nju?! WTF!? :horor:

Norii Blue
17.03.2013., 18:29
Emma? 0.0 Wtf, pa ona je katastrofa za tu ulogu. Je da je ona odlična glumica, ali nikako nije za ovu ulogu 0.0

coconutmilk
17.03.2013., 18:31
sta fali emmi? :zubo:
mislim da je moglo biti gore...
ovako ce bar postena glumica glumiti anu...
da su stavili neke nepoznate glumce znamo da ne bi nista bilo od filma...

meni je prvi izbor alexis bledel
ali nije bas neka glumica, uz to mi nije najzgodnija...
tak da mi ovo bolje :D

edit: kako nisu saznali tko je grey? :Slin:
:zubo:

ninili_
17.03.2013., 20:45
Mislim da ni sama E.L.James ne zna tko glumi Anu.

Stella82
17.03.2013., 21:05
Katie Holmes? Nikako.....losa glumica i nikako mi ne pada napamet ona kada pomislim na Anu

Norii Blue
18.03.2013., 14:50
Jedan od Emminih tweetova.
http://24.media.tumblr.com/38e868f772468f9d44e0717a55445904/tumblr_mjsd4rLdDx1qaf1wmo2_500.png

4pistolja
18.03.2013., 15:23
Katie Holmes? Nikako.....losa glumica i nikako mi ne pada napamet ona kada pomislim na Anu

Pa za glumit Anastasiu Čelik i nije potreban neki raskošan glumački talent. Također, sama autorica je nije opisala kao ženu neobične ljepote.
Po svim parametrima zadanim u romanu, talent mlade Katie Holmes odgovara opisu. Na kraju: šta to Anastasia radi u romanu? Pravi grimase, grize usnicu, povremeno se lijepo obuče i svršava k'o luda. Koja žena to ne bi mogla? :cerek:

vanessaella
18.03.2013., 15:28
O Boze,oprosti im sto ovaj trash uopce nazivaju knjigom...

coconutmilk
18.03.2013., 19:41
Jedan od Emminih tweetova.
http://24.media.tumblr.com/38e868f772468f9d44e0717a55445904/tumblr_mjsd4rLdDx1qaf1wmo2_500.png

ah nista onda :rofl:

mozemo i dalje nagadati...
al koliko mi se cini, nece nista bit od filma...

Doña Barbara
19.03.2013., 00:10
Fala Bogu, demantirala je glasine za neki časopis! :zubo: ..iako mene Anna baš i ne zanima, mene zanima ko će bit Grey, iako mi se sve više čini da neće bit niko ni Grey ni Anna niti će bit filma!

Rachellina
19.03.2013., 07:29
"Fifty Shades of Grey" Fans Rummage Through Screenwriter's Trash for Casting News:

http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=27762#ixzz2NbyHvj6a

coconutmilk
22.03.2013., 12:01
http://uk.eonline.com/news/400318/arrow-star-stephen-amell-had-a-meeting-about-fifty-shades-of-grey-casting
sta kazete na njega? :D

neki na fejsu kazu- He would make a pretty good Taylor... :rofl:

Doña Barbara
22.03.2013., 14:08
:rofl:, šta oni to hoće reć da su krenili sa potragom za glumcima!? Cool...xD ..a ko je bio Taylor? :misli:

ninili_
22.03.2013., 18:26
http://www.index.hr/rouge/clanak/prezgodni-stephen-amell-u-ulozi-christiana-greya/668855.aspx
evo i naši objavili.
http://cdn02.cdn.socialitelife.com/wp-content/uploads/2012/10/18/stephen-amell-arrow-10182012-09-580x435.jpg
Hi sexy!

coconutmilk
22.03.2013., 19:43
:rofl:, šta oni to hoće reć da su krenili sa potragom za glumcima!? Cool...xD ..a ko je bio Taylor? :misli:

njegova pratnja :rofl: desna ruka :rofl:

Roora
23.03.2013., 08:54
Pošalji mi svoj mail na PM i ja ću ti poslati On Dublin street, Easy i Blackstone affair :)

Može i meni na PM? :D

Stella82
24.03.2013., 14:30
Ipak bi trebala biti neka glumica koja se 'ocekuje', a ko to ikada ocekuje a jos da se nada Katie Holmes....

bolje onda mene, i ja mogu sve te grimasice da pravim :D

Pa za glumit Anastasiu Čelik i nije potreban neki raskošan glumački talent. Također, sama autorica je nije opisala kao ženu neobične ljepote.
Po svim parametrima zadanim u romanu, talent mlade Katie Holmes odgovara opisu. Na kraju: šta to Anastasia radi u romanu? Pravi grimase, grize usnicu, povremeno se lijepo obuče i svršava k'o luda. Koja žena to ne bi mogla? :cerek:

4pistolja
24.03.2013., 16:12
Ipak bi trebala biti neka glumica koja se 'ocekuje', a ko to ikada ocekuje a jos da se nada Katie Holmes....

bolje onda mene, i ja mogu sve te grimasice da pravim :D
Nisi baš shvatila. Ne nadam se da će Holmes biti Anastasia. Prestara je za ulogu. Kažem samo da njen izgled odgovara opisu Anastasie u romanu. I da je za glumit Anastasiu potrebna ta razina glumačkog umijeća koju Holmes ima.

Emma Watson je krasna djevojka i, po meni, jako je talentirana. Dakle, ne odgovara opisu Anastasie iz romana.

Doña Barbara
24.03.2013., 18:15
njegova pratnja :rofl: desna ruka :rofl:

Aha, sad sam se sjetila...ah, o čem oni razmišljaju :rofl:, pa nemaju ni Greya još, a kamoli da izaberu Taylera xD ..

Može i meni na PM? :D

Može, samo mi pošalji svoj mail! :)

Evo, vidla sad o onom iz Arrowa, a šta su se uskokodakali naši, pa nije jedini :rolleyes:, samo je na razgovoru bio, to ništa ne znači, i Ian je bio na razgovoru već 3-4 puta, i Nina za Anastaziju pa ništa...:ne zna:

*velvet_eyes*
27.03.2013., 03:05
Hau jes nou ! :cerek: :cerek:

Ljudi nikako da shvate što je zapravo Fifty .... :kava:

A što je zapravo Fifty? :D

Vrtiguz
03.04.2013., 00:49
Dobro sam se nasmijala čitajući vaše komentare. Slažem se da je knjiga loše pisana, to bi i ja mogla. Po mome mišljenju i za moj gušt previše je seksa, pa ljudi moji, kome treba pedeset opisa seksa na petsto stranica. iskreno, da ne ispadne da samo pljujem po knjizi, svidjela mi se, ali niti zbog seksa, niti zbog svih stvari koje spominjete... Meni je fenomenalna sva ta psihološka strana knjige. Onaj dio (druga knjiga,13.poglavlje) kad on njoj dopušta da ga dodirne, e tu sam se i ja raspala. Totalno sam se uživila kao da sam na njenom mjestu. Ni disala nisam čitajući taj dio. Da kažem samo, meni je trebalo pet dana za sve tri knjige.

Nymph.
03.04.2013., 01:14
Holmes je previše mlitava za ulogu Anastazije . :rofl:

mateichh
03.04.2013., 16:46
evo i mene :) potpuno i totalno opčinjena s 50 shades i Christianom Greyom :) :cerek:
4 dana, sve tri knjige.. čak sam i na faksu čitala :rofl: sviđa mi se psihološka strana romana, Christian je lik za poželjeti :D a za film bi da ga igra Ian Somerhalder :cerek::cerek: on ima te neke sivkaste okice, još mu stave leće i eto ga :D :D

P.S. ima koja od vas Bared to you?

Doña Barbara
05.04.2013., 01:33
Imam ja od Sylvie Day ...kom treba pošaljite mi mail na PM, al imam samo na engleskom!

Iksbrown
05.04.2013., 16:03
Christian je lik za poželjeti :D a za film bi da ga igra Ian Somerhalder :cerek::cerek:

Ne ne, Matt Bomer ili nitko. :mig:

jenny 28
08.04.2013., 17:35
[QUOTE=Iksbrown;44472817]Ne ne, Matt Bomer ili nitko.

Matt Bomer definitivno je najbolji za ulogu Greya:cerek:

Paw
12.04.2013., 23:46
http://uk.eonline.com/news/400318/arrow-star-stephen-amell-had-a-meeting-about-fifty-shades-of-grey-casting
sta kazete na njega? :D

neki na fejsu kazu- He would make a pretty good Taylor... :rofl:

Neee, previše je jajast nekako

Paw
12.04.2013., 23:47
Dobro jesu izabrali glumca, šta nije bilo da će u veljaći biti objava glumaca, malo nisam u toku :hekla:

coconutmilk
13.04.2013., 15:45
jel se nije sijecanj spominjao? ma :Sex: buve
:zubo:

Norii Blue
14.04.2013., 17:33
Preskočila drugi dio jer je kod tetke i pročitala treći dio, no očito nisam previše propustila nečitanjem drugog dijela :rofl:
Hmm...Knjiga mi je postala bolja tek kad je A. saznala da je SPOILER trudna. Na ostalo sam uglavnom kolutala očima.

jenny 28
22.04.2013., 16:31
Pročitala Dublin Street - Samantha Young i mogu reći da mi je puno bolja i realnija od 50 nijansi, prva mi je bila too much, druga odlična a treću od dosade nikada nisam ni privela kraju:confused:

teodora55
22.04.2013., 17:24
Pročitala Dublin Street - Samantha Young i mogu reći da mi je puno bolja i realnija od 50 nijansi, prva mi je bila too much, druga odlična a treću od dosade nikada nisam ni privela kraju:confused:
Da je nemas u e formi ,ukoliko je imas molim te da mi posaljes.

jenny 28
22.04.2013., 17:49
QUOTE=teodora55;44734927]Da je nemas u e formi ,ukoliko je imas molim te da mi posaljes.
[/QUOTE]

Nemam, samo orginal knjigu

mmarra
23.04.2013., 15:32
Da se i ja pridružim. Nedavno mi je prijateljica poslala 50 nijansi sie, tek sam na prvoj knjizi, i jedva čekam da ih sve pročitam. :-) svaki trenutak grabim da citam

I onda tu saznam da ima jos takvih slicnih knjiga i razveselila sam se. Voljela bi i procitat i od Sylviae Day, njezinu trilogiju. Jel ju ima netko u pdf?

mmarra
25.04.2013., 09:16
"Stojimo i gledamo jedno drugo, upijamo jedno drugo - vazduh između nas je naelektrisan, samo što ne pršti. Ne progovaramo,
samo se gledamo. Ujela sam se za usnu kad me je želja za ovim čovekom osvetoljubivo preplavila - krv mi je proključala, disanje
postalo plitko, steglo mi se ispod pojasa. Vidim svoje reakcije odražene u njegovom stavu, u njegovim očima.
Posegnula sam prema njegovoj kosi, ali u deliću sekunde me je uhvatio za kukove i privukao sebi. Usne mu se spustiše na moje.
Gurnuo me je uz frižider i čula sam maglovitu pobunu boca i tegli iznutra kad je jezikom pronašao moj. Zaječala sam mu u usta.
Gurnuo mi je jednu ruku u kosu i povukao mi glavu unazad dok smo se mahnito ljubili."

citam a slina mi curi. :-)

jenny 28
25.04.2013., 09:26
kaže=mmarra;44776615]"Stojimo i gledamo jedno drugo, upijamo jedno drugo - vazduh između nas je naelektrisan, samo što ne pršti. Ne progovaramo,
samo se gledamo. Ujela sam se za usnu kad me je želja za ovim čovekom osvetoljubivo preplavila - krv mi je proključala, disanje
postalo plitko, steglo mi se ispod pojasa. Vidim svoje reakcije odražene u njegovom stavu, u njegovim očima.
Posegnula sam prema njegovoj kosi, ali u deliću sekunde me je uhvatio za kukove i privukao sebi. Usne mu se spustiše na moje.
Gurnuo me je uz frižider i čula sam maglovitu pobunu boca i tegli iznutra kad je jezikom pronašao moj. Zaječala sam mu u usta.
Gurnuo mi je jednu ruku u kosu i povukao mi glavu unazad dok smo se mahnito ljubili."

citam a slina mi curi. :-)

Hahaha mislim da smo svi bili takvi na prvoj knjizi:lol:

mmarra
25.04.2013., 09:37
ma ovo je sad druga. :D
zarazila sam se. Kristijan bi bio savrsen, samo da nije sjeban, kontrol frik :503:

jenny 28
25.04.2013., 10:44
mmarra kaže :44776835]ma ovo je sad druga. :D
zarazila sam se. Kristijan bi bio savrsen, samo da nije sjeban, kontrol frik :503:

Mene je u drugoj Kristijan čak i rasplakao u jednom dijelu odličan je bio, treći mi je bio toliko dosadan pretvorio se u kakvu sapunicu naravno s happy end:durica

mmarra
25.04.2013., 11:00
Mene je u drugoj Kristijan čak i rasplakao u jednom dijelu odličan je bio, treći mi je bio toliko dosadan pretvorio se u kakvu sapunicu naravno s happy end:durica

happy end? naravno, sta drugo za ocekivati, al nemoj mi govorit pojedinosti. i previse sad znam sta ce biti :504:

rasplakao? ooo! kad su prekidali, na kraju prve i i pocetak druge knjige. suze mi same krenile :(

jenny 28
25.04.2013., 11:31
happy end? naravno, sta drugo za ocekivati, al nemoj mi govorit pojedinosti. i previse sad znam sta ce biti :504:

rasplakao? ooo! kad su prekidali, na kraju prve i i pocetak druge knjige. suze mi same krenile :(

Ne kasnije to na početku nije ništa ali neću više da ti govorim kada dođeš do toga sjetit ćeš se šta sam ti rekla:) Nego uživaj!
Kada pročitaš obavezno uzmi

Sylvia Day- Pred tobom, Ogledam se u tebi, treći još nije preveden :(
Samantha Young- Dublin Street
Jamie McGuire-Divna propast

mmarra
25.04.2013., 11:41
Ne kasnije to na početku nije ništa ali neću više da ti govorim kada dođeš do toga sjetit ćeš se šta sam ti rekla:) Nego uživaj!
Kada pročitaš obavezno uzmi

Sylvia Day- Pred tobom, Ogledam se u tebi, treći još nije preveden :(
Samantha Young- Dublin Street
Jamie McGuire-Divna propast

Uzivam, jakooo uzivam. :)
od Sylviae Day sam ovdje procitala i naisla neki dan na int da je i bolja od 50 nijansi, i cula sam se s jednom curom, poslat ce mi u pdf-u sam ne znam dali je na hr il eng. :ne zna:
Ovo si zapisem....al cu citati.
Prije nisma imala vremena, zato sad treba nadoknadit, samo mi obaveze ponekad uzimaju puno vremena :(

Rachellina
25.04.2013., 13:31
..... i odabir je živi užas. :(

http://dnevnik.hr/showbuzz/celebrity/je-li-on-pravi-odabir-alex-je-za-ulogu-i-poslao-svoju-scenu-seksa---283938.html

Meni je film već upropašten

mmarra
25.04.2013., 15:29
Ne zelim gledati ko ce glumiti, ni njega ni nju. Imam svoju viziju, svoje likove, ne zelim da gledam glumce. Imam neki osjecaj da nece bit film ko knjiga, ma ni priblizno. Tako da ja uzivam sad u knjizi i svojim likovima. :)

coconutmilk
25.04.2013., 16:14
:eek: ako je stvarno dobio ulogu :eek:
premlad mi je... ali barem je plavkast, nije garav :cheer: i nije ian :zubo:

koliko sam cula to je bilo samo snimanje nekih scena... kao neki test
nije potvrdeno da je on grey

jenny 28
25.04.2013., 17:11
:eek: ako je stvarno dobio ulogu :eek:
premlad mi je... ali barem je plavkast, nije garav :cheer: i nije ian :zubo:

koliko sam cula to je bilo samo snimanje nekih scena... kao neki test
nije potvrdeno da je on grey

Nadam se.:durica
Ja nikoga osim Matta Bomera ne vidim u toj ulozi:cerek:

ninili_
25.04.2013., 19:45
Ja zadovoljna odabirom!!! :cerek:
Divan je, samo su tu stavili ružne slike! :)

coconutmilk
25.04.2013., 20:10
on pase zato sto djeluje arogantno...
a grey je sve samo ne skroman :D

Orak
25.04.2013., 21:17
odličan je mali

axal
25.04.2013., 21:47
Uzivam, jakooo uzivam. :)
od Sylviae Day sam ovdje procitala i naisla neki dan na int da je i bolja od 50 nijansi, i cula sam se s jednom curom, poslat ce mi u pdf-u sam ne znam dali je na hr il eng. :ne zna:
Ovo si zapisem....al cu citati.
Prije nisma imala vremena, zato sad treba nadoknadit, samo mi obaveze ponekad uzimaju puno vremena :(

50 nijansi je samo napravila prodor na šire tržište, tako da sad sve što se bude izdavalo sa imalo primjesa ikakve erotike će imat deklaraciju '50 nijansi'. ima kvalitetnijih pisaca iste tematike od e.l.james, al džaba im kad su već etiketirani :ne zna:

izbor za christiana, bolje da ne komentiram :facepalm: iako me zanima kako je odglumio u Ja sam broj četri, to mi još nije stiglo na red... ovdje mu se nekako ne radujem...

sad još čekamo Anu...

Doña Barbara
26.04.2013., 14:49
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAH.....kako ovaj film NEĆU gledat :lol: ..isuse, dobro da nisu Charleya Chaplina izabrali za Greya, iako bi i on bolji bio nego ovaj mali :lol: ...

U konkurenciji za ulogu u filmu bili su Robert Pattinson, Ryan Gosling, Ian Somerhalder i Henry Cavill, no na kraju je pobijedio Pettyfer.
I ovi što su pisali članak nek se malo odu ubit! U konkurenciji NISU bili ni Pattinson ni Somerhalder ni Cavill, njih su fanovi izabrali(zapravo, Pattinsona ne znam odakle im takva glupost-on ni nije bio u planu za to), ni redatelji ni Jamesova..ona je samo rekla da bi ona željela Iana u toj ulozi, ali on nije prihvatio ulogu...:facepalm:

I ovo NIJE konačni odabir..to je samo "probno"..još se ne zna tko će bit Grey, a za Anastaziju da ni ne pričam, još nisu ni otvorili natječaj za nju :lol:, a oni planiraju pustit film krajem ove godine?! :lol: ..ako nastave ovim tempom neće film izać do kraja 2057., a ne do kraja ove godine..

*soul*mate*
26.04.2013., 15:14
Ne do kraja ove godine. :nono: do kraja 2014 sam ja na više izvora pročitala. ;)

Meni je Alex sladak klinac. U Magic Mikeu mi je bio dobar, ima nešto arogantno i hot, što sigurno doprinosi Greyjevoj ulozi. ali i dalje mi ostaje samo klinac.
Stvarno bi bilo bolje da uzmu nekog anonimca, jer teško je udovoljit svima. Nekom je Bomer hot, nekom ne, netko želi Iana, nekom izgleda ko Grinch (:zubo:), da uzmu nekog anonimca bi im bio pun pogodak. ljudi bi bez početnih predrasuda išli gledat film.

coconutmilk
26.04.2013., 15:18
2014 :eek:
a ko da snimaju titanik ili tak nes a ne 50 shades of grey :facepalm:

Doña Barbara
26.04.2013., 21:47
:rofl:, pa teško se dog kako će ona uzdahnit ili zastenjat, u kojem trenutku će se njemu dignit ili tako nešto :lol:, dok to ne nauče prođe i 50 godina...na kraju neće bit ništa od filma! :E

Najbolje bi im bilo da snime neki jeftini pornić i čića-mića gotova priča! Ionako će bit pornić...:ne zna:

fairytale1993
28.04.2013., 19:56
Hej,hej!
Evo i mene,potpuno opcinjene o trilogiji.Toliko su mi knjige bile dobre i prirasle srcu da sam dobrih 10 minuta plakala kad sam ih procitala,koliko mi je bilo žao što je čitanje gotovo.

jenny 28
29.04.2013., 07:06
Hej,hej!
Evo i mene,potpuno opcinjene o trilogiji.Toliko su mi knjige bile dobre i prirasle srcu da sam dobrih 10 minuta plakala kad sam ih procitala,koliko mi je bilo žao što je čitanje gotovo.

Ti to ozbiljno??:confused::eek:

fairytale1993
29.04.2013., 13:33
Ti to ozbiljno??:confused::eek:

Hahahah! Najozbiljnije!
Tako sam se nekako vezala za knjigu,bas mi je odlicna bila.Kad sam zadnju stranicu procitala,bilo mi je užasno žao.Ok,nisam plakala 10 minuta,to je bilo malo preuvelicano,ali bilo mi je krivo. :)

Iksbrown
29.04.2013., 13:39
Hahahah! Najozbiljnije!
Tako sam se nekako vezala za knjigu,bas mi je odlicna bila.Kad sam zadnju stranicu procitala,bilo mi je užasno žao.Ok,nisam plakala 10 minuta,to je bilo malo preuvelicano,ali bilo mi je krivo. :)

Nije to ništa neuobičajeno. Neslužbeno se zove "Post-series depression" http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Post-series%20depression

fairytale1993
29.04.2013., 14:33
Nije to ništa neuobičajeno. Neslužbeno se zove "Post-series depression" http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Post-series%20depression

Odmah mi je lakše kad vidim da postoji i strucni naziv,bar znam da nisam luda :rofl: Bas ovih dana sam procitala i prvi dio trilogije "Crossfire" od Sylvie Day i nekako,nisam bas odusevljena.Mislim,tematika je ista,a cak je i prica sama po sebi gotovo identicna kao i u Pedeset nijansi,samo sto mi "Crossfire" izgleda kao njena skracena verzija.Čak je malo i nerealnija.Ma baš "prava kopija",iako sam negdje procitala da je "crossfire" nastala prije Pedeset..Kakvi su vasi dojmovi,koji ste citali oboje? :)

mmarra
29.04.2013., 17:22
Odmah mi je lakše kad vidim da postoji i strucni naziv,bar znam da nisam luda :rofl: Bas ovih dana sam procitala i prvi dio trilogije "Crossfire" od Sylvie Day i nekako,nisam bas odusevljena.Mislim,tematika je ista,a cak je i prica sama po sebi gotovo identicna kao i u Pedeset nijansi,samo sto mi "Crossfire" izgleda kao njena skracena verzija.Čak je malo i nerealnija.Ma baš "prava kopija",iako sam negdje procitala da je "crossfire" nastala prije Pedeset..Kakvi su vasi dojmovi,koji ste citali oboje? :)

ja još nisam završila sa 50 nijansi, na drugoj sam knjizi, al vec vidim da cu i ja bit tuzna kad procitam :( a o ovim simptomima sam bas danas govorila prijateljici i da cu je opet citati, te da cu bit tuzna kad zavrsim s njom. barem znam da nisam jedina

Doña Barbara
29.04.2013., 17:58
Crossfire je po meni MILIJUN puta bolja od Fiftyja, likovi su bolje razrađeni, i tema..mislim, slične su, ali stil pisanja mi je bolji...a i Sylviju Day čitam već dosta dugo da onda i to pridonosi..a i Gideon je :mikrocerek:

coconutmilk
29.04.2013., 20:03

pa to i meni bude kad zavrsim sa nekom dobrom serijom ili knjigom... :D
sa filmovima ne posto su kratki i ne vezes se za sat dva za nesto...

fairytale1993
29.04.2013., 20:44
ja još nisam završila sa 50 nijansi, na drugoj sam knjizi, al vec vidim da cu i ja bit tuzna kad procitam :( a o ovim simptomima sam bas danas govorila prijateljici i da cu je opet citati, te da cu bit tuzna kad zavrsim s njom. barem znam da nisam jedina

Ja sam neki dan procitala trecu i stvarno mi je bilo krivo,jer sam se toliko uživjela u likove i radnju,ma bas su mi prirasli srcu..a da idem knjigu citat dva ili vise puta,nema mi smisla.Tako da,sada cekam film :cerek:

fairytale1993
29.04.2013., 20:47
Crossfire je po meni MILIJUN puta bolja od Fiftyja, likovi su bolje razrađeni, i tema..mislim, slične su, ali stil pisanja mi je bolji...a i Sylviju Day čitam već dosta dugo da onda i to pridonosi..a i Gideon je :mikrocerek:

E vidiš,ukusi su stvarno razliciti.Meni je Crossfire nekako prejednostavan,sve se nekako brzo događa.Cak mislim da sam toliko opcinjena Pedeset nijansi pa da mi zbog toga ova djeluje "jeftino".Možda sam previše ocekivala..ne znam ni sama to objasnit.U svakom slucaju,veceras cu pocet drugi dio,mozda se nesto i promjeni do kraja :D

mmarra
30.04.2013., 07:17
Ja sam neki dan procitala trecu i stvarno mi je bilo krivo,jer sam se toliko uživjela u likove i radnju,ma bas su mi prirasli srcu..a da idem knjigu citat dva ili vise puta,nema mi smisla.Tako da,sada cekam film :cerek:

ja još mogu uživati jer ne stignem puno čitat od posla i obaveza, sto mi se i ne svida :( a onda cu krenit sa Crossfire. Što se tiče filma, mislim da neće bit ni pola knjige, teško će oni moć napraviti te scene seksa, a uvijek su filmovi lošiji od knjiga. Gledat ću ga kad i ako ga naprave.

fairytale1993
30.04.2013., 09:10
ja još mogu uživati jer ne stignem puno čitat od posla i obaveza, sto mi se i ne svida :( a onda cu krenit sa Crossfire. Što se tiče filma, mislim da neće bit ni pola knjige, teško će oni moć napraviti te scene seksa, a uvijek su filmovi lošiji od knjiga. Gledat ću ga kad i ako ga naprave.

Ja sam ti trecu pocela citat u 1.mjesecu i tek neki dan je dovrsila.Jednostavno,dosla sam na pola knjige i nikako se nisam mogla natjerat da nastavim,ali onda sam do kraja procitala u jednom dahu,što se kaže :) A film? Pa nekako gorim od želje da ga pogledam.Sigurno nece biti dobar kao i knjige,ali bar nesto :D

teodora55
02.05.2013., 12:25
Pojavila je se online Dablin street.Kome je se svidela 50 nijansi ,svidece se i ova.Ja sam je nocas za 4 sata procitala :cerek:

kate 100
02.05.2013., 17:24
Evo da se i ja ubacim :)

Pa šta da kažem,ja sam jedna od onih koju su knjige oduševile...
Prva i druga su mi odlične (čak mi je druga malo bolja :cerek: )treću je,po mom mišljenju,trebala skratit.....
I Christian me oduševio skroz :mikrocerek::mikrocerek::mikrocerek:

I da,neće oni sve to strpat u film,skratit će....Sumnjam da će bit u 3 dijela...
Voljela bih da za ulogu Christiana odaberu Matta Bomera..:klopa::cerek:

mmarra
03.05.2013., 08:19
Pojavila je se online Dablin street.Kome je se svidela 50 nijansi ,svidece se i ova.Ja sam je nocas za 4 sata procitala :cerek:

imas na mailu da mi posaljes?

mmarra
03.05.2013., 08:26
Evo da se i ja ubacim :)

Pa šta da kažem,ja sam jedna od onih koju su knjige oduševile...
Prva i druga su mi odlične (čak mi je druga malo bolja :cerek: )treću je,po mom mišljenju,trebala skratit.....
I Christian me oduševio skroz :mikrocerek::mikrocerek::mikrocerek:

I da,neće oni sve to strpat u film,skratit će....Sumnjam da će bit u 3 dijela...
Voljela bih da za ulogu Christiana odaberu Matta Bomera..:klopa::cerek:

Procitala sam drugu jucer i krenila sa trecom :) i da, bolja mi je druga, kad sam procitala kako im je bilo lijepo i kako su uzivali, sva sam bila sretna, kao da se meni događa :D
Christian i mene oduševljava svaki put, da mi je jedan takav :cerek:

teodora55
03.05.2013., 10:17
imas na mailu da mi posaljes?

Evo link ,pa skini ,ukoliko ne budes mogla da skines posalji mi mail na PP pa cu ti poslati knjigu.

http://depositfiles.com/files/2ara64si0

mmarra
03.05.2013., 10:45
Evo link ,pa skini ,ukoliko ne budes mogla da skines posalji mi mail na PP pa cu ti poslati knjigu.

http://depositfiles.com/files/2ara64si0

Hvala :) kad budem doma, pokušat ću skinuti.

fairytale1993
03.05.2013., 12:42

Bas cu i ja poceti citati kad zavrsim Crossfire :D

kate 100
04.05.2013., 13:44
I jel netko prpčitao Dablin street?Kakva je knjiga? :)

jenny 28
04.05.2013., 14:40

Mislim da je dovoljno reći da sam je pročitala za par sati:cerek::rofl:

kate 100
04.05.2013., 14:53
Mislim da je dovoljno reći da sam je pročitala za par sati:cerek::rofl:

Ima sličnosti s 50 nijansi?

Edit,pitam jer se dvoumim oko čitanja..Neda mi se ako previše identična...

jenny 28
04.05.2013., 15:32

Meni lično puno bolja od 50 već sam to spomenula, da se ne ponavljam,
ali nema nikakve sličnosti s već spomenutom knjigom.:)
Mislim da oni sada svaku knjigu upoređuju s 50 samo zbog reklame:durica

nana_du
04.05.2013., 15:54

apsolutno nema nikakve slicnosti... slazem se sa Jenny i meni je bolja od 50... dosta je realnija... U tom fazonu se mogu zamislit, u 50 ne bas

kate 100
05.05.2013., 01:11
Meni se 50 bas svidjela....
Od Dablin sam procita samo ulomak i opis tako da :ne zna:
Al namjeravam se bacit na čitanje. :kokice::)

mmarra
07.05.2013., 09:36
Sviđa mi se izbor glazbe koju je na Christanovom ipodu. :) i onda kad citam si pustim da svira.

darius-britt
08.05.2013., 07:18

Knjiga se zove On Dublin Street i napisala ju je Samantha Young.
Ako netko ide tražiti kritike i slično po netu, da se ne muči ko ja maloprije.

Dijaa
13.05.2013., 00:58
imam sve 3 knjige za kindle, tko želi nek se javi u inbox.
inače, sasvim slučajno sam prvo pročitala 50 shades of darker i zainteresirala me da pročitam i ostale :D

dijanamay
13.05.2013., 08:20
50 nijansi sam pročitala i bila mi je ok , knjiga je obećavala , ali kad sam počela čitati 50 nijansi mračniji :bljak: koje prekenjavanje , strašno .. pročitala sam do pola i nakon što se apsolutno sve pretvorilo u već pročitani kliše , stala sam , nisam mogla više .. muka mi je bilo i od jedne te istih opisa na kristijanovu pojavu .. ok čovijek je komad ali da se apsolutno svaka žena na njegovu pojavu izbezumi i zacrveni .. helouu... isti opisi sexa , svaki puta , ona svrašava kao na traci od samog pogleda na njega .. pa ona Lejla .. trash , trash .. stala sam na pola radi svog mentalnog zdravlja i ne bi je preporučila !!

Spalatinna
15.05.2013., 07:44
Ja vam čitam Blackstone affair trilogiju i mogu reći da mi je zanimljiva. Oboje imaju neki svoj emocionalni teret, malo mi samo smeta kako su odmah nakon 3 dana uletili u vezu, al ajde, prešla sam preko toga. :)

Izasao je treci dio knjige, ako nekome zatreba mogu poslati...

zagrebačka cura
16.05.2013., 10:37
dobila sam 50 nijansi zadnji nastavak od frenda, jedva čekam da se bacim na čitanje :cerek:
sad imam službeno cijelu kolekciju doma:mig:

Gear
16.05.2013., 14:53
Pročitala danas Pred tobom od Sylvije Day, pošto je bila preporuka. Ni bilizu 5o nijansi :o. Čista kopija knjige, bez kemije između glavnih likova. :ne zna: Ne vjerujem da ću kupiti i nastavke :misli: 50 nijansi je 50 nijansi, ovo je onako, već viđeno. :)

teodora55
16.05.2013., 16:59
Pročitala danas Pred tobom od Sylvije Day, pošto je bila preporuka. Ni bilizu 5o nijansi :o. Čista kopija knjige, bez kemije između glavnih likova. :ne zna: Ne vjerujem da ću kupiti i nastavke :misli: 50 nijansi je 50 nijansi, ovo je onako, već viđeno. :)

Ne moze biti kopija posto je Pred tobom prva izdata.A sto se tice 50 nijansi prva knjiga mi je bila super ,a nastavci razocarenje veliko. Ali o ukusima ne treba raspravljati.

Gear
16.05.2013., 17:36
Iskreno, nisam gledala koja je prva izdata, ali nije me oduševila u toj mjeri da čitam dalje. Možda i budem, ali ne odmah. Nije mi to to, ali da - o ukusima se ne raspravlja :) Kristijan je Kristijan :cerek:, puno je karizmatičniji, opasniji i privlačniji, po mom mišljenju, a i nekako mi je napetija i veća razlika između iskustva, mišljenja, osobnosti između njega i Anastazije.

inazuma
17.05.2013., 08:26
Ja samo znam, da nakon sve ove trakavice s Crossfireom, 50 nijansi, Dublin streetom i ostalima, ako ikad više čujem rečenicu "Svrši za mene" - nekoga ću zatući, zadaviti, zakopati i politi vapnom. :kava:
E!! :D

jenny 28
17.05.2013., 09:01
Ja samo znam, da nakon sve ove trakavice s Crossfireom, 50 nijansi, Dublin streetom i ostalima, ako ikad više čujem rečenicu "Svrši za mene" - nekoga ću zatući, zadaviti, zakopati i politi vapnom. :kava:
E!! :D

Hahahahhaha:lol:
Nešto najbolje što sam do sada čula. Tačno u svakoj od ovih knjiga po sto puta ponove ovu rečenicu:504:

Lepricorn
21.05.2013., 11:48
Evo da i ja ostavim komentar.
Prvi dio 50shades je oke. Dobri opisi seksa, i svidio mi se Kristijanov lik, dakle emotivno distanciran, opasan i sexy.
No već u drugom dijelu sve je otišlo kvragu.
Ana ga je kastrirala :o
Ja sam mislila da će on nju uvesti u svijet BDSM, a ne da će ona u stilu majke Tereze spasiti njega :rolleyes:
I sad se borim sa trećim dijelom gdje je autorica doslovce usrala sve, ne znam jel mogu podnijeti toliko šećera ( volim te, nikad te neću ostaviti, pa on njoj, "i ja tebe volim, ti si moja bla bla " :bljak: )

Zašto to jednostavno nije mogla ostati knjiga o dobroj jebačini? (pardon my french)
Ovako se sa trećim dijelom svela na još jednu sapunicu..

inazuma
22.05.2013., 07:55
Evo da i ja ostavim komentar.

Zašto to jednostavno nije mogla ostati knjiga o dobroj jebačini? (pardon my french) .

Živio govornik :cerek:

mmarra
22.05.2013., 16:10
Procitala sam sve tri. Svaka mi je drugacija i dobra na svoj nacin. Svida mi se na kraju sto je napisano iz njegovog ugla. Procitala sam, pa mozda i ovdje, da ima, il ce bit napisana cetvrta knjiga iz njegovog ugla gledanja. Dali netko znao nesta o tome?

Monika001.h
22.05.2013., 23:16
ja sam 50nijansi sve tri knjige čitala već tri puta,doslovno obožavam taj roman,odličan.danas počela čitati dablin,došla sam do 77 stranice i da imam vremenu u dahu bi je pročitala,jer mi se knjiga zasad totalno dopala!jedva čekam čitati dalje!

coconutmilk
30.05.2013., 21:10
http://hollywoodlife.com/2013/04/24/alex-pettyfer-christian-grey-fifty-shades-of-grey-movie/
snimanje pocinje 2014? o.O
postat cemo babci dok budemo gledali film :rofl:

Spalatinna
04.06.2013., 21:23
kome treba imam treci dio crossfire trilogije ;)

inazuma
05.06.2013., 09:33

eng? daj meni, da procitam jos i to pa da zapecetim tu novokomponovanu BDSM knjizevnost :D

Kajagoogoo
05.06.2013., 15:29
A ja očekivala da ću moći s nekim porazgovarati koliko je to nepismeni trash od knjige :(

nitka
07.06.2013., 01:00
Prva knjiga mi je previše. U drugoj mi se sviđa psihološka priča :cerek:, treća knjiga puno previše. 50 kg šećera je lakše od trećeg dijela.

Mislim jasno je čemu knjiga služi :rofl: pocrvenim :rofl: da je riječ o The djelu nije i tu se slažem s Kajagoogoo

Sad svake princeze; naći gospodina Sjebanoviča kojeg će ONA izliječiti (iako je promijenio na 100-tine terapija i niti jedna mu nije pomogla) i živjeti će sretno do kraja života.

Kajagoogoo
07.06.2013., 15:04
Prva knjiga mi je previše. U drugoj mi se sviđa psihološka priča :cerek:, treća knjiga puno previše. 50 kg šećera je lakše od trećeg dijela.

Mislim jasno je čemu knjiga služi :rofl: pocrvenim :rofl: da je riječ o The djelu nije i tu se slažem s Kajagoogoo

Sad svake princeze; naći gospodina Sjebanoviča kojeg će ONA izliječiti (iako je promijenio na 100-tine terapija i niti jedna mu nije pomogla) i živjeti će sretno do kraja života.

Hear-hear. Idemo mijenjati nekoga jer ga volimo takvog kakav je... Al to je najmanji problem - meni najviše smeta nepismenost i manjak mašte, a scene seksa koje bi kao trebale bit kul su nezamislive (iz više razloga). Crossfire mi je isto loš, ali je bolji od 50 nijansi, iako su Renegade Angels debelo najbolji (znam nije isto al je Sylvia Day u pitanju)

dadolina1985
07.06.2013., 23:01
mogu li ja dobiti treći dio crossfirea?????????????????

casody
09.06.2013., 18:12

mozes li stavit link za download? :)

Kajagoogoo
10.06.2013., 09:40
Savjet. Kad tražite bilo koju knjigu (pogotovo tipa Crossfire) ukucajte u google "NASLOV MOBILISM". Rezultat http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=555641

Spalatinna
11.06.2013., 09:35
kome treba crossfire trilogija samo neka ostavi mejl u inboxu. skinula sam preko terrenta negdje a nemam pojma gdje... ;)
Inace crossfire trilogija ima pet nastavaka! ne zna se kada ce izac 4 dio :503: ... uzas.

inazuma
13.06.2013., 08:04
kome treba crossfire trilogija samo neka ostavi mejl u inboxu. skinula sam preko terrenta negdje a nemam pojma gdje... ;)
Inace crossfire trilogija ima pet nastavaka! ne zna se kada ce izac 4 dio :503: ... uzas.

Trilogija sa 5 naslova? E da ga jebeš ne ide zajedno :rofl::rofl:

Tempion
13.06.2013., 11:25
A ja očekivala da ću moći s nekim porazgovarati koliko je to nepismeni trash od knjige :(

Moš samnom. vrlo rado. :cerek:

Da BDSM književnost....e svašta.....:lol:

Monika001.h
15.06.2013., 11:31

jel to na našem ili na engleskom??mislim mogu čitati i na eng,ali lakše mi na hrvatskom!!!!

kate 100
16.06.2013., 02:45

Potpis!
Počela sam čiitati,stigla sam do stote stranice i iskreno mučim se s čitanjem..
I još su neki komentirali da je knjiga bolja od Nijansi,ne slažem se...
Prvo-Kemija između glavnih likova je,se slažem s Gear,nula bodova (kod Kristijana i Ane sam je osjetila čim mu je upala u ured)...
Cross mi uopće nije privlačan.dok Kristijan :klopa::klopa::klopa:
I sama Sylvia Day je komentirala nešto u stilu da su njeni likovi punoo realniji od Christiana i Ane,a ja ne vidim razliku,ona ima traumu iz prošlosti i on je bio zlostavljan na sličan način kao i Christian, tako da stvarni ne znam po čemu su Eva i Gildon tako bolje opisani...
I plus,sporedni likovi su mi simpatičniji u 50...Ovdje mi je simpa samo Evin cimer :cerek:...

Monika001.h
16.06.2013., 09:43
Potpis!
Počela sam čiitati,stigla sam do stote stranice i iskreno mučim se s čitanjem..
I još su neki komentirali da je knjiga bolja od Nijansi,ne slažem se...
Prvo-Kemija između glavnih likova je,se slažem s Gear,nula bodova (kod Kristijana i Ane sam je osjetila čim mu je upala u ured)...
Cross mi uopće nije privlačan.dok Kristijan :klopa::klopa::klopa:
I sama Sylvia Day je komentirala nešto u stilu da su njeni likovi punoo realniji od Christiana i Ane,a ja ne vidim razliku,ona ima traumu iz prošlosti i on je bio zlostavljan na sličan način kao i Christian, tako da stvarni ne znam po čemu su Eva i Gildon tako bolje opisani...
I plus,sporedni likovi su mi simpatičniji u 50...Ovdje mi je simpa samo Evin cimer :cerek:...

vidiš ja se ne bih složila sa navedenim
čitajuči knjige obje autorice mogu reći da je crossfire pun emocija toliko stvarnih da je to neopisivo,totalno je sve nabijeno..kraj druge knjige je više nego perfektan,nemogu to opisat.takva posesivna,potrebna i ogromna ljubav je opisana savršeno..jednostavno su gladni i potrebni jedan drugome..
samo sam se čitajući zapitala dal bi ja izdržala tako?da mi netko prati svaki korak,udisaj..ali i ona je takva pa eto nadopunjuju jedan drugoga.savršeni su..
između fifty i crossfire biram drugo,vidjet ćemo šta će biti u drugim nastavcima.
bacam se sada na aferu blackstone,pa ćemo vidjeti kakvo je i to štivo
ako je netko čitao,neka mi napiše dojmove.

ninili_
16.06.2013., 10:01
Blackstone je po meni najlošija kopija do sada i nisam se pomaknula dalje od 1.nastavka što je čudno za mene jer sam zaista pročitala sve i svašta.

kate 100
16.06.2013., 20:22
vidiš ja se ne bih složila sa navedenim
čitajuči knjige obje autorice mogu reći da je crossfire pun emocija toliko stvarnih da je to neopisivo,totalno je sve nabijeno..kraj druge knjige je više nego perfektan,nemogu to opisat.takva posesivna,potrebna i ogromna ljubav je opisana savršeno..jednostavno su gladni i potrebni jedan drugome..
samo sam se čitajući zapitala dal bi ja izdržala tako?da mi netko prati svaki korak,udisaj..ali i ona je takva pa eto nadopunjuju jedan drugoga.savršeni su..
između fifty i crossfire biram drugo,vidjet ćemo šta će biti u drugim nastavcima.
bacam se sada na aferu blackstone,pa ćemo vidjeti kakvo je i to štivo
ako je netko čitao,neka mi napiše dojmove.

Ja sam došla do pola prve knjige ,zasad mi je 50 puno bolja....Vidjet ćemo dalje :mig:..al nadam se da će mi postat bolja kad počnu otkrivat međusobne probleme...Ta psihološka strana mi je uvijek zanimljiva....
I da,nadam se da neće imat 5 ili koliko vec nastavaka,3 su sasvim dovoljna...

Monika001.h
17.06.2013., 10:01
Ja sam došla do pola prve knjige ,zasad mi je 50 puno bolja....Vidjet ćemo dalje :mig:..al nadam se da će mi postat bolja kad počnu otkrivat međusobne probleme...Ta psihološka strana mi je uvijek zanimljiva....
I da,nadam se da neće imat 5 ili koliko vec nastavaka,3 su sasvim dovoljna...

meni je iskreno početak bio dosadan užasno,ali kako se priča odvijala sve mi bolje bilo...pogotovo kraj druge knjige mi je više nego odličan...sjebani su totalno oba dva lika,ali se bez obzira na to bore svim silama za tu svoju međusobnu ljubav..fan sa i 50 i ovoga,isto tako i dablin mi je dobra knjiga...
što se tiče ovog za 5 knjiga,nemam pojma što bi autorica mogla napisat da ima 5 nastavaka,vjerojatno tu njihovu borbu i šta ja znam šta još...
u 50 sam od samog početka bila uvjerena da će ana ostati trudna,da će se vjenčati itd.
za gidiona i evu to baš i nisam sigurna,možda ova knjiga neće imati sretan kra jer neće moći izaći jedno s drugim nikako,nemam pojma što očekivati,iskreno...

Kajagoogoo
18.06.2013., 14:51
Moš samnom. vrlo rado. :cerek:

Da BDSM književnost....e svašta.....:lol:

Hihihihihi :rofl:
Dakle.....gdje početi - neshvaćanje koncepta SM-a (ne social media :mig:), nerazumijevanje koncepta pismenosti i jezika, nesposobnost korištenja materinjeg jezika kao takvog, urnebesno smiješne i neizvedive scene seksa koje su pisane iz perspektive nekoga ko u seksu ima onoliko iskustva koliko ga ima na stranicama Twilighta. Da parafraziram njeno umijeće pisanja...
I flush crimson, biting my lower lip and my inner goddess waves her pom-poms as he looks at me that way.

Ariela87
19.06.2013., 12:29
može netko da mi pošalje na e-mail (andjela_mo87@hotmail.com) na hr ili sr jeziku svejedno Easy, Bared to you, Reflected in you, Stranger, Beautiful disaster! toliko ih trazim, i ako ih nađem ne mogu ih skinut! hvala unaprijed!!! :)

Monika001.h
19.06.2013., 15:41
može netko da mi pošalje na e-mail (andjela_mo87@hotmail.com) na hr ili sr jeziku svejedno Easy, Bared to you, Reflected in you, Stranger, Beautiful disaster! toliko ih trazim, i ako ih nađem ne mogu ih skinut! hvala unaprijed!!! :)

imaš na fejsu grupu knjige u pdf formatu,odlična je,tamo imaš sve te naslove za preuzet si i mnogo mnogo više knjiga kakvih želiš..na eng i na hr,srp....nadam se da sam ti pomogla...

Ariela87
21.06.2013., 09:50
imaš na fejsu grupu knjige u pdf formatu,odlična je,tamo imaš sve te naslove za preuzet si i mnogo mnogo više knjiga kakvih želiš..na eng i na hr,srp....nadam se da sam ti pomogla...

Hvala!!!

coconutmilk
28.06.2013., 12:54
http://www.deadline.com/2013/06/fifty-shades-of-grey-release-date-august-1-2014/

riba1304
28.06.2013., 13:26

Hej, pošalješ 3.dio Crossfire-a? :):):)

tea42x
28.06.2013., 17:46
bok ekipa :)
da li netko od vas ima knjigu WALKING DISASTER od Jamie Mcguire prevedenu na hrv u pdf-u? :)
jucer sam procitala beautiful disaster i jako mi se svidjela, tako da bi voljela procitat i trevisovu pricu :)

kate 100
30.06.2013., 13:57
http://www.deadline.com/2013/06/fifty-shades-of-grey-release-date-august-1-2014/

A odabarali su samo redatelja..
Od glavnih glumaca ni G :rolleyes:

inazuma
01.07.2013., 09:43
Hej, pošalješ 3.dio Crossfire-a? :):):)

i meni...

posla sam ti mail na PP.

coconutmilk
01.07.2013., 16:47
A odabarali su samo redatelja..
Od glavnih glumaca ni G :rolleyes:

makar nesto :rofl: i tak ce film za godinu dana :rofl:
ne znam sta rade znastvenu fantastiku od toga svega

coconutmilk
08.07.2013., 19:10
https://www.facebook.com/pages/Craig-Horner/136723073030858?directed_target_id=0

ljudi moji mislim da je ovo grey :D
kad sam otvorila fejs prva obavijest mi je da james ide na kavu s njim, tagirala ga je..

https://www.facebook.com/FiftyShadesofGreyBook?ref=stream&hc_location=stream

mateja2222
09.07.2013., 16:50
Ima li netko drugi í treci nastavak Crossfire da mi ma mail posalje ? mateja.broz@gmail.com
lijepo molim !

kate 100
12.07.2013., 13:49
https://www.facebook.com/pages/Craig-Horner/136723073030858?directed_target_id=0

ljudi moji mislim da je ovo grey :D
kad sam otvorila fejs prva obavijest mi je da james ide na kavu s njim, tagirala ga je..

https://www.facebook.com/FiftyShadesofGreyBook?ref=stream&hc_location=stream

Pa ne znam,i nije tako loš :D
Iako sam se ja nekako nadala Bomeru :durica:rofl:

coconutmilk
12.07.2013., 13:55
meni nije nesto... :ne zna:
ima trideset godina, a izgleda mlade (bar na platnu)
ja se nadala alexandru skarsgard :cerek:

nauticarka
15.07.2013., 20:40
imali tko u pdf formatu dublin street i 50 nijansi mračniji i 50 nijansi oslobođeni...
pliz bila bi jako zahvatna jer ne mogu nikako skinut :)

inazuma
16.07.2013., 10:56
imali tko u pdf formatu dublin street i 50 nijansi mračniji i 50 nijansi oslobođeni...
pliz bila bi jako zahvatna jer ne mogu nikako skinut :)

imam dablin i fifti, ali su na srpskom...
ne znam kako ne mozete skinuti, sve ima na scribdu.

Monika001.h
17.07.2013., 18:54
imam i ja,ali isto je na srpskom jeziku!

kate 100
23.07.2013., 00:37
Nego...ljudi, jel ima kakvih novosti u vezi filma?
Jesu izabrali Greya i Anastasiu? :o

Monika001.h
24.07.2013., 23:07
i ja čekam,al nema vijesti.svugdje pišu uskoro,uskoro
pa se nadam da to bude brzo!

axal
25.07.2013., 07:35
Ma to kad se objavit bit ce na sva zvona...cisto sumnjam da ce ikome promaknut

boky29
25.07.2013., 22:15
Upravo počeo slušati audio-knjigu....pa ćemo vidjeti kakva je....

Sent from my Ideapad K1 using Tapatalk 2

Jeguljica
27.07.2013., 12:20
Jel ima u Algoritmu za kupit knjigu?

Poncho23
27.07.2013., 13:08
Jel ima u Algoritmu za kupit knjigu?

Ima. Sva tri dijela.

kate 100
01.08.2013., 14:17
Oni će od tog filma naučnu fantastiku napravit.Mudruju li ga mudruju.Neš ti dva glumca izabrat....

Jeguljica
02.08.2013., 12:31
Ima. Sva tri dijela.

Al samo na engleskom:rolleyes:

Poncho23
02.08.2013., 13:05
Al samo na engleskom:rolleyes:

Kako? Pa ja sam vidio i na hrvatskom i na engleskom :ne zna:

kate 100
04.08.2013., 13:36
Sad vam ima na svim kioscima,za 40 kn.

Monika001.h
08.08.2013., 16:42
je da sam preko interneta pročitala sve tri knjige 3puta,evo čitam i 4 put jer sad napokon imam sve tri doma kupljene,i mogu vam reći da držeći knjigu u rukama i čitati je osjećaj je još puno bolji.jednostavno ih obožavam!

*Flower*
08.08.2013., 22:05
je da sam preko interneta pročitala sve tri knjige 3puta,evo čitam i 4 put jer sad napokon imam sve tri doma kupljene,i mogu vam reći da držeći knjigu u rukama i čitati je osjećaj je još puno bolji.jednostavno ih obožavam!

Ima li negdje za skinuti ali na hrvatskom jeziku?
Tenks

Monika001.h
09.08.2013., 00:02
imaš na fejsu u grupi knjige u pdf formatu,ali nije hrvatski nego srpski,ako ti nesmeta samo daj
imaš tamo puno knjiga s takvim opisima i još svakakvih.

Somania
09.08.2013., 01:18
Knjiga je sasvim ok, al isto mislim da su napravili nepotrebnu strku oko svega... Malo pretjerano

Monika001.h
09.08.2013., 15:51
Ima li negdje za skinuti ali na hrvatskom jeziku?
Tenks

il ako želiš daj mail pa ti pošaljem sve tri da nemoraš skidat!

Bromi
09.08.2013., 21:20
Nije me se nešto posebno dojmila knjiga, valjda jer sam netom prije pročitala Raine Miller-Zavedena, Afera Blackstone i Oči širom otvorene.
Jaaaako su mi slične te knjige.
Sve u svemu, da sam prije pročitala 50 nijansi sive, bila bih očarana ali ne toliko.

Monika001.h
10.08.2013., 10:52
meni je afera blackstone bezveze skroz,od tri knjige najbolja mi druga,pisana iz njegove perspektive.
afera blackstone je napisana iza 50 nijansi i skroz autorica vuče na 50 nijansi,al po meni neuspješno.jer ja dok sam čitala aferu nisam osjećala nikakvu kemiju,osjećaje što sam npr osjećala čitajuči 50 nijansi.

Tempion
10.08.2013., 11:26
Nikakve, ali ama baš nikakve kemije nema među njima. Likovi su toliko isprazni, beskrvni i bezkarakterni, knjigu kao da je pisalo 15-godišnje dijete. Što mogu reći o Anastasiji, nakon što sam (jedva) pročitala prvu knjigu, osim da je glupava? *Pocrvenim*, pa opet malo *pocrvenim* i na kraju još malo *pocrvenim*. I naravno, nema govora da napiše *pi*ka*, nego *tamo dolje*....a što je to *tamo dolje*??? Nešto jako jako fuj i bekino i sramotno da se ne može nazvati svojim imenom....:rolleyes:
Bijeda od knjige. A još su mi žešće izjave cura - "da, da, puno nam je bolji seks nakon što sam pročitala ovu knjigu...":lol::lol:

Bromi
10.08.2013., 15:01
meni je afera blackstone bezveze skroz,od tri knjige najbolja mi druga,pisana iz njegove perspektive.
afera blackstone je napisana iza 50 nijansi i skroz autorica vuče na 50 nijansi,al po meni neuspješno.jer ja dok sam čitala aferu nisam osjećala nikakvu kemiju,osjećaje što sam npr osjećala čitajuči 50 nijansi.

Zato i mislim da sam trebala pročitati 50 nijansi sive najprije. I da, slažem se da je neuspješno kopirano. Nevjerojatno mi je da postoji tolika sličnost i u 50 nijansi je sve detaljno opisano dok u ovoj nije. Zato se osjećam kao da čitam ponovno iste knjige, ali s više detalja i boljim opisima.

Monika001.h
10.08.2013., 23:00
Zato i mislim da sam trebala pročitati 50 nijansi sive najprije. I da, slažem se da je neuspješno kopirano. Nevjerojatno mi je da postoji tolika sličnost i u 50 nijansi je sve detaljno opisano dok u ovoj nije. Zato se osjećam kao da čitam ponovno iste knjige, ali s više detalja i boljim opisima.
slažem se s tobom
malo mi je bezveze što svaki problem rješavaju sexom,što je po meni krivo,ali zaključih da drukčije neznaju i da jedino tako znaju sve riješiti.
ma jedva čekam film,al ak bude neki žnj glumac glumio christiana nebu mi film bio zanimljiv mislim!

*Flower*
11.08.2013., 00:51
il ako želiš daj mail pa ti pošaljem sve tri da nemoraš skidat!

Hvala, imam na srpskom poskidano već odavno, na hr. nisam nigdje našla

Orak
11.08.2013., 08:56
i bolje ti je na srpskom, hrvatski prevod je drven i neuvjerljiv. ovo je bar duhovito.

Monika001.h
11.08.2013., 10:43
i bolje ti je na srpskom, hrvatski prevod je drven i neuvjerljiv. ovo je bar duhovito.

potpisujem
čitah prvo na srpskom,odlično!
sad evo napokon imam knjige na hrvatskom,i nije mi to to nekako.šturo je nekak napisano!tj.prevedeno!

*Flower*
11.08.2013., 12:49
potpisujem
čitah prvo na srpskom,odlično!
sad evo napokon imam knjige na hrvatskom,i nije mi to to nekako.šturo je nekak napisano!tj.prevedeno!

Znači ipak je bolji srpski prijevod, zato sam se i premišljala kupiti knjige ili ne...
Bacam se na čitanac, pa javim dojmove :D

x files agent
11.08.2013., 12:55
ja imam osjećaj da ako neko dobije ulogu u tom filmu da će ispast predmet sprdnje,pogotovo glumica koja će glumit anastaziu:rofl:jednostavno je lik preglup

Tempion
11.08.2013., 13:33
nije mi to to nekako.šturo je nekak napisano!

Da, baš je u tome problem, ne u prijevodu. Nivo izražavanja djeteta.:504:

Monika001.h
11.08.2013., 13:39
meni lik ane nije glup uopće
zašto bi bila glupa?zato što je sa 21 godinom bila djevica?zato što je pristala na to sve?ja mislim da 90 posto bi na to pristalo bez obzira na njegove unutarnje borbe!

x files agent
11.08.2013., 13:58
ma bi ti naš kak potpisivala neki ugovore di nekom trebam bit robinja, pa da je najjebeniji tip na svijetu sterala bi ga naš di:rolleyes:

Tempion
11.08.2013., 14:31
meni lik ane nije glup uopće
zašto bi bila glupa?zato što je sa 21 godinom bila djevica?zato što je pristala na to sve?ja mislim da 90 posto bi na to pristalo bez obzira na njegove unutarnje borbe!

Pocrvenila je ukupno 117 puta u prvoj knjizi (word count). Znači jednom na svake dvije stranice. U drugoj 105 puta. I konačno 78 puta u trećoj. Ravno 300 puta!!! Samopouzdanje = ravno nuli.

No, nije to ono što me zgrozilo. Njegova reakcija na njenu trudnoći (a u braku su) i njeno "Žao mi je". Strašno glupava osoba.

Monika001.h
11.08.2013., 16:04
dobro slažem se s vama
po tom pitanju je malo tupava jer istina i bog dokazao joj je da ju voli pun kufer puta da ju voli još u prvoj knjizi,a da to nije izgovorio.
problem samopouzdanja je bio vjerujem u tome što je znači bila neiskusna,a i naspram drugih robinja(po njenom mišljenju)obična i nije toliko držala do izgleda,kao one npr.
pa dobro vjerujem da bi ga poslala u pm da mi dođe tak da neki ugovor potpišem,ma neznam i sama,trebala bi se naći u takvoj situaciji!

Somania
11.08.2013., 16:40
Pocrvenila je ukupno 117 puta u prvoj knjizi (word count). Znači jednom na svake dvije stranice. U drugoj 105 puta. I konačno 78 puta u trećoj. Ravno 300 puta!!! Samopouzdanje = ravno nuli.

No, nije to ono što me zgrozilo. Njegova reakcija na njenu trudnoći (a u braku su) i njeno "Žao mi je". Strašno glupava osoba.

AAAAA ZASTO sam ovo pročitala a nisam dovršila knjige! :(

kate 100
12.08.2013., 00:34
Nikakve, ali ama baš nikakve kemije nema među njima. Likovi su toliko isprazni, beskrvni i bezkarakterni, knjigu kao da je pisalo 15-godišnje dijete. Što mogu reći o Anastasiji, nakon što sam (jedva) pročitala prvu knjigu, osim da je glupava? *Pocrvenim*, pa opet malo *pocrvenim* i na kraju još malo *pocrvenim*. I naravno, nema govora da napiše *pi*ka*, nego *tamo dolje*....a što je to *tamo dolje*??? Nešto jako jako fuj i bekino i sramotno da se ne može nazvati svojim imenom....:rolleyes:
Bijeda od knjige. A još su mi žešće izjave cura - "da, da, puno nam je bolji seks nakon što sam pročitala ovu knjigu...":lol::lol:

Ne slažem se da nije bilo kemije.Bilo je je itekako. :kava:

slažem se s tobom
malo mi je bezveze što svaki problem rješavaju sexom,što je po meni krivo,ali zaključih da drukčije neznaju i da jedino tako znaju sve riješiti.
ma jedva čekam film,al ak bude neki žnj glumac glumio christiana nebu mi film bio zanimljiv mislim!

Pa sad oni su bar razgovarali tu i tamo o problemima....Dok,recimo,u Crossfireu,ti ljudi nikakvu komunikaciju nisu imali,samo bi se ševili (ne kažem da ovi ne) ali ovi nisu ni razješili neke stvari,neki dijelovi kao da su ostali visit u zraku.
ma bi ti naš kak potpisivala neki ugovore di nekom trebam bit robinja, pa da je najjebeniji tip na svijetu sterala bi ga naš di:rolleyes:

Pa NIJEona ništa potpisala....

Ok,to u vezi crvenjenja,glupavog izražavanja i ponavljanja jednih te istih fraza je i meni kidalo živce,al nije zato najveća glupača na svijetu.I to šta nema samopouzdanja :confused: pa šta je tu tako čudno.???

I to s trudnoćom, i tu se slažem...To je i mene naživciralo,i još činjenica da su u braku :503:..Iako tu nije bila stvar u tome jesu li oni u braku ili ne,nego je to bilo do njega jer je želio svu njenu pažnju (što je glupo).

A za to njeno "žao mi je"...Uvjerena sam da nije ona jedina koja je se tako ponijela u takvoj situaciji....Ima još žena koje bi za tako nešto krivile sebe i snosile svu odgovornost. :kava:

Tempion
12.08.2013., 10:53
Ne slažem se da nije bilo kemije.Bilo je je itekako. :kava:

Ja ju nisam osjetila, ni malo. Osim ispraznog teksta koji me umorio i dosade, nisam osjetila ništa drugo.

A za to njeno "žao mi je"...Uvjerena sam da nije ona jedina koja je se tako ponijela u takvoj situaciji....Ima još žena koje bi za tako nešto krivile sebe i snosile svu odgovornost. :kava:

Da, nažalost. I imam pravo smatrati takve žene glupavima. It takes two to tango, pa tako i da se napravi dijete.

inazuma
12.08.2013., 12:07
Ja ju nisam osjetila, ni malo. Osim ispraznog teksta koji me umorio i dosade, nisam osjetila ništa drugo.

Da, nažalost. I imam pravo smatrati takve žene glupavima. It takes two to tango, pa tako i da se napravi dijete.

Mene više zanima koliko žena bi zaista zaboravile da ne koriste nikakvu kontracepciju, a dopuštale da se svršava u njih :rofl:

axal
12.08.2013., 22:58
Mene više zanima koliko žena bi zaista zaboravile da ne koriste nikakvu kontracepciju, a dopuštale da se svršava u njih :rofl:

pa one koje žele smotat lika :mig:

problem samopouzdanja je bio vjerujem u tome što je znači bila neiskusna,a i naspram drugih robinja(po njenom mišljenju)obična i nije toliko držala do izgleda,kao one npr.

nema ona problem samopuzdanja zbog neiskustva jelte.. toga se vrlo brzo riješila, a ionako grey vodi igru, nju se tu i ne pita...
manjak samopuzdanja je jednostavno u njoj i sastavni je dio nje, to se vidi odmah na prvim stranicama knjige... u nju 'običnu' šeprtlju ;) se grey odmah zainteresirao/zaljubio/whatever a ona zbog manjka samopouzdanja to nemože poistovjetit sa vlastitom slikom o sebi.. nema tu ništa čudno :ne zna:

kate 100
13.08.2013., 00:49
pa one koje žele smotat lika :mig:

nema ona problem samopuzdanja zbog neiskustva jelte.. toga se vrlo brzo riješila, a ionako grey vodi igru, nju se tu i ne pita...
manjak samopuzdanja je jednostavno u njoj i sastavni je dio nje, to se vidi odmah na prvim stranicama knjige... u nju 'običnu' šeprtlju ;) se grey odmah zainteresirao/zaljubio/whatever a ona zbog manjka samopouzdanja to nemože poistovjetit sa vlastitom slikom o sebi.. nema tu ništa čudno :ne zna:

E,upravo to...Ni meni nije jasno šta tu ima bit tako čudno i glupo...:confused:

Jedino,mislim da su malo pretjerali s tim nejnim udvaračima ili šta već....Bilo ih je previše....:rofl::rofl:

Lola 27
13.08.2013., 14:10
Bijeda od knjige. A još su mi žešće izjave cura - "da, da, puno nam je bolji seks nakon što sam pročitala ovu knjigu...":lol:

Potpis na sve.Ja sam prvu knjigu dobila na poklon i došla do pola stranice i zašvikala je pod ormar.Knjigu ko da je pisala petnaistgodišnjakima u viktorijanskom dobu.Nakon pola stranice mi je bilo WTF?!:rolleyes::rolleyes:A ja zbilja čitam sve ,pa jebote Brenda Joyce je prema ovoj Nobelovka.U pola stranice šta sam pročitala ,ženska je 50 puta rekla sranje.Likovi katastrofa,bezlični ma užas.
Film može jedino biti bolji od ovoga,gore ne može .Barem neće govorit sranje
svake 2 sekunde.:rolleyes:
Boldano::lol::lol::lol::lol::lol:Neš ti...

Gabia
13.08.2013., 18:13
Koliko sam se veselila započeti ju čitati toliko se sad veselim trenutku kad ću je napokon završiti. Knjiga je bezveze, prenapuhana, dosadna. Može biti zanimljiva samo neiskusnim djevojčicama koje su još uvijek u fazi maštanja. Ne mogu samo vjerovati da ima nastavke.

bubamaraa
13.08.2013., 19:40
Ima li tko The billionare bad boys club od Emma Holly i Bad boys of football series od Bella Andre???

axal
13.08.2013., 23:00
Film može jedino biti bolji od ovoga,gore ne može .Barem neće govorit sranje
svake 2 sekunde.:rolleyes:

oćemo se kladit :rofl:
od amera malo kad očekujem upgrade na knjigu, dapače oni to još dodatno unakaze
mislim da bi film imaš više uspjeha da ga odmah naprave ko parodiju :o

zagrebačka cura
13.08.2013., 23:39
danas sam napokon u ruke dobila treći nastavak ove knjige, jedva čekam da se bacim na čitanje :cerek:

kate 100
18.08.2013., 13:28
Je netko čitao Tri boje crna i Tri boje crvena?? :kokice:

Alčak
18.08.2013., 13:31
samo sam procitao pocetak i knjiga me uopce nije dojmila

coconutmilk
18.08.2013., 14:38
pa musko si :ne zna:
vise je za zenske...

dokle si stigao? :kokice:

inazuma
19.08.2013., 10:20
Ok. Mislila sam da nemoze gore ali moze. Čitam Raine Miller taman. Čista kopija Crossfirea i 50 nijansi i dosadna u PM.
Stil pisanja u pedesetki je majka nada ovim.

Bethnal Green
19.08.2013., 11:20
Je netko čitao Tri boje crna i Tri boje crvena?? :kokice:

Čitao sam crveno i crno. Ali od Stendala :)

Monika001.h
19.08.2013., 12:18
Ok. Mislila sam da nemoze gore ali moze. Čitam Raine Miller taman. Čista kopija Crossfirea i 50 nijansi i dosadna u PM.
POTPISUJEM
blackstone afera je uzas uzasa,bože me sačuvaj,ženska je blesavija od ane i eve,na kubik onako.
od afere mi samo druga valja koja je pisana kao da on piše,prepričava to njihove sve..

kate 100
19.08.2013., 14:36
samo sam procitao pocetak i knjiga me uopce nije dojmila

Dobro..Glupo je odustat od knjige na početku i onda ni ne možeš imat neko mišljenje o istoj. :kava:

A ček o čem se uopće radi u tom Blackstonu?Meni je frendica čitala i njoj se svidjela....Mislila sam i ja,ali kad kažete da je kopija Fiftya i Crossa,ne znam baš je li vrijedna čitanaja...:o

JaneL
19.08.2013., 20:28
Evo da se i ja pridružim ovoj temi :D

Dakle, prvu dio ove famozne trilogije vidjela sam u prijateljice prije dva mjeseca te posudila.
Ono, čula sam da je knjiga "fenomen" i sve te spike, pa rekoh 'ajde. Idem i ja to pročitati.
Prvi dio sam pročitala za dva dana. Bila sam slobodna, knjiga je i prelako čitljiva, a mene je zanimala ful jako. I tako... prvi dio mi je bio OK. Ništa posebno.
Drugi dio nije bio kod nje pa sam prošli tjedan kupila i drugi, i treći na kiosku. Drugi dio mi je postao tako dosadan i naporan. Svako poglavlje više-manje isto.
Npr. ako ima 20 str., evo kako radnja ide: na prvih deset stranica oni pričaju, na sljedeće dvije ili tri vode neki "dirty talk", a na onim preostalim je opisan njihov uvijek savršeni seks.
A ako ima 30 str. poglavlje, ide ovako: deset stranica oni opet pričaju, pet ili šest stranica - njihovi mailovi, onda opet dvije, tri "dirty talk-aˇi opet opis seksa.

O glavnim likovima da ne govorim. Gospođicu Steele na početku i mogu probaviti nekako, ali kasnije... :503:
Grey mi je, a ono, predobar da bi bio stvaran.

Došla sam do 15. poglavlja i odustala. Meni je knjiga postala previše monotona. Ne znam, nije mi se drugi dio nimalo svidio. Žalim što sam kupila treći uopće. :ne zna:

Ovo je samo moje mišljenje o knjizi. Oni kojima se svidjela, nek' ne uzimaju moje riječi k srcu, molim lijepo :kava:

kate 100
21.08.2013., 22:37
Ako nekome treba prporuka za knjigu,preporučam Vladaricu svoje pokornosti od Laure Reese. :hekla::D

deepblack
22.08.2013., 21:25
Ja nisam uspjela pročitati knjigu do kraja. Loše pisana a ona me je dokrajčila. Jedino što me držalo su scene seksa. Zanimalo što će biti dalje a onda mi je i to dosadilo. Uopće mi nije jasno zašto je ova knjiga toliko popularna. :ne zna:

Ima li netko preporuku za neku knjigu slične tematike ali blisku stvarnosti?

coconutmilk
23.08.2013., 17:18
http://www.forum.hr/showthread.php?t=746308&page=67

na ovoj temi imas sve moguce preporuke :mig:

mouse
27.08.2013., 08:33
Taman čitam prvi dio...ok mi je,premda mi je malo naporno jer je sve tako savršenoooo....svaka izvedba je savršena, ona totalna početnica u sve tako savršeno podnosi i savršeno doživljava...ma daj...ali čitam dalje, vidjet ćemo...

Ghostflower
27.08.2013., 20:06
Nije mi jasno kako netko ovu (http://www.profil-mozaik.hr/divna-propast/PR/141553) knjigu može uspoređivati s "Pedeset Nijansi" :confused:

Pročitala sam obje, i "Divna propast" mi je tisuću puta bolja te ne vidim bog zna kakve sličnosti.

haralampije
27.08.2013., 21:50
Kod mene je situacija tekla ovako:

Već sam kratki sadržaj mi nije bio nešto na što bi mi potekle sline, uprkos najavi solne erotike i strasti. Emocionalni invalidi, što glavni lik po svemu sudeći jest, sve su mi prije nego uzbudljivi i erotični.

Dakle, krenuh ja to čitati kad mi je već kolegica uvaljala i kad to već cijeli svijet čita i svršava. Ajme, ne mogu se maknuti od početka, ne mogu variti te rečenice, tu anemičnu superpametnu likicu koja je preskočila pubertet i valjda imala ko konj poklopce ne očima.

Rekoh prijateljici, sorry, draga, ne mogu ja to. A ona meni, sva ustreptala, jesi li došla do ugovora, daj barem ugovor pročitaj.

I tako sam pročitala taj famozni i za ženu ponižavajući ugovor. Tu mi se smrklo. I na takav ugovor da pristane jedna pametna gospođica. Ali ona njega voli, zapištala moja kolegica. Ma što voli, ta naivka pojma nema što je ljubav.

I tak, rasrdila sam se, a da ni knjigu nisam pročitala. I porječkala s kolegicom.

haralampije
27.08.2013., 21:52
Nije mi jasno kako netko ovu (http://www.profil-mozaik.hr/divna-propast/PR/141553) knjigu može uspoređivati s "Pedeset Nijansi" :confused:

Pročitala sam obje, i "Divna propast" mi je tisuću puta bolja te ne vidim bog zna kakve sličnosti.

Divna propast po opisu malo nalikuje na Opasne veze.

toncicaad
30.08.2013., 08:55
Jel imas mozda treci dio crossfire-a ili On dublin street od Samanthe Young u pdf na hrvatskom?

Norii Blue
31.08.2013., 21:26
Ako netko ima drugi i treći dio Crossfirea a da je na hrvatskom, može meni u inbox? :D Pročitala prvi i sad želim dovršit trilogiju.
Btw Crossfire mi je bolji od 50 shades

kate 100
01.09.2013., 00:07
Ako netko ima drugi i treći dio Crossfirea a da je na hrvatskom, može meni u inbox? :D Pročitala prvi i sad želim dovršit trilogiju.

:eek:

Prvi dio je smor živi...:hrk:

Monika001.h
01.09.2013., 22:51

imam ja al na srpskom
javi mi meil u box pa ti sutra pošaljem

Monika001.h
01.09.2013., 22:52
Jel imas mozda treci dio crossfire-a ili On dublin street od Samanthe Young u pdf na hrvatskom?

imam ja,al na srpskom
javi meil u box pa pošaljem

coconutmilk
02.09.2013., 17:28
Charlie Hunnam ce biti grey :D :zadovoljna:
Dakota Johnson bi valjda trebla biti anna, ali ona mi nikako ne ide.. vise mi ona ide za kate :ne zna:

ninili_
02.09.2013., 17:51
Charlie Hunnam ce biti grey :D :zadovoljna:
Dakota Johnson bi valjda trebla biti anna, ali ona mi nikako ne ide.. vise mi ona ide za kate :ne zna:

Oboje trebaju žešći make-over. Pogotovo ona. Izgleda na nekim slikama kao da ima 40, a ne 22 ko' ja. Oh well, nisam sigurna da ću pohrliti u kino...

yay
02.09.2013., 21:01
Hunnam :cerek::cerek::cerek:

kate 100
02.09.2013., 22:26
Ona još nekako i može proć....

Ali on :eek::eek::eek::eek::eek: :horor::horor::brukica:

Samim time šta izgleda prestaro ne može bit Grey! Uglavnom,ne sviđa mi se nimalo.

Čisto sumnjam da ću pogledat film. Razočarana sam. :durica

Monika001.h
03.09.2013., 00:07
totalno razočarana izborom glumaca,jednostavno fuj,fuj i fuj!
protestiram totalno!
mislim da neću film ni gledati.
jadno do neba!

kate 100
03.09.2013., 00:36
I to da za Greya od svih mogućih izabere baš toga.. :504::horor::bljak:

:mama:

black fox
03.09.2013., 00:58
genijalna knjiga, brijem da će ovaj pisac pokupit Nobela za književnost dogodine, a što se tiče filma - Oscar winner garant!

coconutmilk
03.09.2013., 09:10
Ona još nekako i može proć....

Ali on :eek::eek::ee k::ee k::eek: :horor::horor::brukica:

Samim time šta izgleda prestaro ne može bit Grey! Uglavnom,ne sviđa mi se nimalo.

Čisto sumnjam da ću pogledat film. Razočarana sam. :durica

meni bas obrnuto :rofl: glumac mi je odlican :cerek: a glumica bezveze :ne zna:

Fashion Barbie
03.09.2013., 09:27
Ne sviđa mi se izbor glumaca, pogotovo glumice (on i nekako može proć) :flop: Nisam tako zamišljala likove :o

zagrebačka cura
03.09.2013., 10:54
nisam tako zamišljala likove, niti glumca niti glumicu, :flop: nadam se da će dobro ispasti film na kraju :hekla:

ellaria
03.09.2013., 11:44
predobro su (ste) prosli s glumcem :eek:
charlie wtf :rofl:

yay
03.09.2013., 12:14
Pa nije sad da je ružan :ne zna:. Samo je trenutno zarastao u bradu i kosu zbog serije.

http://img823.imageshack.us/img823/9269/gk54.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/823/gk54.jpg/)

http://img89.imageshack.us/img89/2023/lrb8.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/lrb8.jpg/)

yay
03.09.2013., 12:18
http://img28.imageshack.us/img28/5286/99y.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/28/99y.gif/)

http://img571.imageshack.us/img571/6286/38pc.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/571/38pc.gif/)

http://img543.imageshack.us/img543/1213/b72v.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/543/b72v.gif/)

Monika001.h
03.09.2013., 15:10
dobro,negdje je zgodan!ima svojih trenutaka,priznajem!

coconutmilk
03.09.2013., 15:11
ja ga se sjecam u queer as folk :cerek:
glumio je slatkog tinejdera :) bio je najmladi od tih tipova :)
ne cudi me da on glumi greya :D

ali zenska mi je kate :amen:

kate 100
03.09.2013., 22:37
http://img28.imageshack.us/img28/5286/99y.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/28/99y.gif/)

http://img571.imageshack.us/img571/6286/38pc.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/571/38pc.gif/)

http://img543.imageshack.us/img543/1213/b72v.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/543/b72v.gif/)

Slažem se s Monikom,nije svugdje ružan,ima svojih trenutaka,al po meni,NIJE za Greya!:amen:

axal
03.09.2013., 22:58
kakav kasting :503:
doduše ja ni od scenarija ne očekujem ništa, a sad još i manje :o

kc5555
04.09.2013., 06:22

Jel može 3.dio trilogije Crossfire na mail?:eek:
Nova sam na forumu pa ako može pomoć? ne snalazim se još pa ne znam gdje je tvoj inbox radi mog maila!!!

inazuma
04.09.2013., 07:53
Nova sam na forumu pa ako može pomoć? ne snalazim se još pa ne znam gdje je tvoj inbox radi mog maila!!!

kliknes na nick od osobe kojoj zelis poslati poruku i zatim kliknes posalji privatnu poruku.

Monika001.h
04.09.2013., 08:45

ako želiš daj meni mail,pošaljem ti

mateichh
06.09.2013., 08:48
Razočarana sam izborom glumaca :/ iako me zanima tko će glumiti gospođu Robinson :D :D
i usput, jel ima slučajno netko u PDF-u od S.J. Watson knjigu Prije nego što zaspim? :)

kate 100
08.09.2013., 00:08
Izgleda da i drugi baš ne lajkaju ovaj par. :rofl:

Napravljene je i peticija:https://www.change.org/petitions/we-want-matt-bomer-and-alexis-bledel-as-christian-grey-and-anastasia-steele-on-50-shades?share_id=exwKdRlyyI&utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition :rofl::rofl:

coconutmilk
08.09.2013., 11:12
dajte, pa to su sigurno ameri :rofl:
ajd natjerajte dvoje glumaca da glume :lol: mozda puskom....
pa treba naci 2 hrabre osobe koje ce tako sta glumiti... i da im pase termin snimanja i da se slazu i imaju kemiju i tak...
ko da redatelji ne bi htjeli nekog poznatijeg... :rofl:

kate 100
08.09.2013., 12:43
Ma jesu,Ameri su,ko bi drugi. :rofl:

A valjda ne računaju na to da izbor glavnih glumaca ne ovisi samo o James nego i o tome hoće li ljudi prihvatit ulogu. :rofl:

ciccy
16.09.2013., 12:10
Pozz svima:) ima li neko od vas u pdf prevedene:
Walking disaster
Tammara Webber- Easy
Neke od Colleen Hoover
Wait for you J.lynn( kazu jako dobra knjiga)
Up In The Air

Hvala puno unaprijed :)

PS. ne znam jeste li prije pisali o tome al vidjela sam negdje na netu da se uskoro pocinje snimat serija Crossfire :D..( yeee) :rofl:

tiiniica
17.09.2013., 20:45
Totalno sam se navukla na Fiftyja, takvu literaturu sam inace zaobilazila, ali sad mi se svidaaa :cerek:
I citam tu na forumu o toj trilogiji Crossfire, pa ako ima netko da mi posalje, bila bih vam i vise nego zahvalna :D

dobrica31
18.09.2013., 21:31
50 nijansi sam progutala u četiri dana...i poludila totalka......kupila sam si trilogiju Crossfire jer me izluđuje čitanje na netu i nju progutala u 3 dana.....i sad sam slomljena...nije kraj,a dalje nema....zna li netko kad izlazi nastavak Crossfire....spisateljica je na kraju napisala da to nije kraj....i ne može biti kraj.....ostalo je sve u zaku.....nedovršeno...osim Eve i Gideona.....

ima li tko informaciju o nastavku?????

ciccy
19.09.2013., 09:41
50 nijansi sam progutala u četiri dana...i poludila totalka......kupila sam si trilogiju Crossfire jer me izluđuje čitanje na netu i nju progutala u 3 dana.....i sad sam slomljena...nije kraj,a dalje nema....zna li netko kad izlazi nastavak Crossfire....spisateljica je na kraju napisala da to nije kraj....i ne može biti kraj.....ostalo je sve u zaku.....nedovršeno...osim Eve i Gideona.....

ima li tko informaciju o nastavku?????

Cetvrti nastavak izlazi krajem 2013 i pocetkom 2014:) i zove se Capitivadet To You :).

ejisa
19.09.2013., 13:12
Konacno i ja procitala Greyeve.

christianova verzija- hmmm - vjerojatno je socnija:p

Nadam se da cemo ju imati prilike citati.

Moze na pm ako netko ima crossfire- sve tri knjige, pls pls.

Hvala

coconutmilk
19.09.2013., 19:56
ima na netu neka verzija od christiana..

ejisa
19.09.2013., 20:13
ima na netu neka verzija od christiana..

Hvala na info. Jel to ista spika kao i sa sumrakom? Moze neki link??

coconutmilk
19.09.2013., 20:58
ne znam nista za sumrak :rofl:

http://eminethe1st.blogspot.com/2012/04/christian-and-anastasia.html

jenny 28
20.09.2013., 08:46
Reynard Sylvain - Gabrijelov pakao

Kome kod se svidjel 50 nijansi ova će mu se svidjeti više, bar meni je.
Uživajte:cerek:

ejisa
20.09.2013., 10:21
ne znam nista za sumrak :rofl:

http://eminethe1st.blogspot.com/2012/04/christian-and-anastasia.html

Hvala ti na linku. Pročitala sam, to je otprilike ono što je dodano na kraju knjige.. mislila sam da ima dalje.. voljela bi da ima dalje..
Sad sam u potrazi za crossfire..
Čitam na netu komentare cura (puritanke koje očito vole Krležu i Dostojevskog) koje pljuju nas koje volim ovako laka i „plitka“ štiva..

ninili_
20.09.2013., 12:04
Hvala ti na linku. Pročitala sam, to je otprilike ono što je dodano na kraju knjige.. mislila sam da ima dalje.. voljela bi da ima dalje..
Čitam na netu komentare cura (puritanke koje očito vole Krležu i Dostojevskog) koje pljuju nas koje volim ovako laka i „plitka“ štiva..

Ima dalje, gore si biraj poglavlja. Ženska piše sada i dalje od 3.knjige, sad je na 4. :)
Meni je odličan blog! Pratim ju svaki tjedan od samih početaka, totalno je skinula Greya. I još lijevo sa strane imaš dodatna poglavlja. :)

coconutmilk
20.09.2013., 21:29

pa ima sve
ono vise od sve
ima i na portugalskom i ne znam vise kojim jezicima...

Doña Barbara
30.09.2013., 16:13
Kome treba Crossfire series, nek mi se javi na PM...ja imam sva tri dijela, ali na engleskom, Fiftyja imam i na engleskom i na srpski..ako kome treba!

U vezi glumaca, a ne sviđa mi se odabir, al jbga..ko da se mene išta pitalo! Mislim, ovog muškog sam gledala u Sons of Anarchy i nije neki loš glumac, šta ja znam, dok ova ženska mi nije poznata ni otkuda..a čekam trailer da izađe po njemu ću vidjet hoću li gledat ili ne...i da, šta je ovo o Crossfire? Kakva serija?? To sam na netu vidjela nešto da kao traže glumca za Gideona ili tako nešto, ali nisam se nešto obazirala na to, mislila sam da to netko ovako piše samo. Šta stvarno planiraju snimat seriju??

spektor
30.09.2013., 22:26
Mogu se ja ubaciti? :mig:
Ja sam također sve tri knjige pročitala u tjedan dana, i imala sam potpuno drugačiju sliku Ane i Christiana od ovoga. Na prvu mi glumci nisu sjeli, cura ajde još nekako ali on nikakooo
Ali nekako što ga duže gledam više mi sjeda :D
I čitala sam neki intervju s njim i rekao je nešto u smislu kada je upoznao Dakotu da se osjećala takva kemija i napetost između njih da se mogla rezat nožem :cerek:
Ako se ta napetost između njih dvoje bude osjetila u filmu, morat će valjat :D

Eysan
30.09.2013., 22:30
Pozz ljudi evo i mene,upravo sam na 2 dijelu :cerek:

Nego zbunjujete me,sta sa ovim trecim dijelom nije happy end? i kakve to jos neke knjige imaju?

Nego da prokomentiram izabrane glumce,naravno ni meni se bas ne dopadaju.. Taj decko nije ruzan,ali nije mi ni BOG kako je opisivan u knjizi..uopce mi nije ljepotan pa da bi mu sada pala pred noge..ali sminka cini cuda :)

Da se mene pita ja bi izabrala Kıvança Tatlıtuğa za Christiana,vidjela sam da ga je jos netko spomenuo na nekoj stranici .. Nije da sam luda za njim kao za nekim drugima :rofl: ali decko je prelijep i za njega mogu reci da je Bog i hodajuci sex .. Njegova me kosa bas podsjeca na Greyevu :cerek:

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/q71/1383651_10200332643822105_1960791340_n.jpg

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q71/1379241_10202582077732227_365740449_n.jpg

Odmah da naglasim da ja volim vise tamnopute decke,ali on mi se bas uklapa u pricu :zubo: (od sad njega zamisljam kad citam knjigu :Slin: ) :D

Monika001.h
01.10.2013., 09:51
kome treba crossfire,dublin,london,pedeset,oslobodi me,začarana itd nek mi se javi u inbox pa mu pošaljem imam to sve na srpskom jeziku...
što se tiče hunnama nadam se da će odustat od uloge i da će na kraju ga bomer glumit jer ovaj plavokosi momak nimalo mi nije CG nikako,ne sviđa mi se uopće..ni ona mi nije po volji al ajd nju bi još progutala al njega nemrem nikako...

Goc-369
10.10.2013., 10:43
Ekipa koja pored toliko prekrasnih romana čita sranja nalik ovome, gora je od ekipe koja ne čita uopće!