PDA

View Full Version : Pokrov kuće - vaš odabir

Flo_Master
29.11.2004., 15:58
Sto je bolje staviti na krov od ovo troje?

Kvadrat Bramaca je tezak 43 kg, Tonacha 45 kg, a Glinex-a 41 kg. Po tome kriteriju je stvar poprilicno ujednacena.
Cijena Bramaca je negdje oko 65kn / m2, Toncacha 70 kn, a Glinex-a je 62 kn.

Sto odabrati?

zh1
29.11.2004., 16:14
"Tondach" kontinental plus je provjereno crijep broj 1 za kontinentalni dio Hrvatske .:top:

ljuban
30.11.2004., 11:44
A gdje nabavljaš Tondach tako jeftino ?
koliko je to po komadu 4,6 kn ili ?

ROAD RUNNER
30.11.2004., 13:47
Definitivno Tondach.

Bramac je betonski crijep koji se znoji, i na kojem raste mahovina!

Hvala, ali ne hvala!

kiki-j-zg
30.11.2004., 14:48
U zadnje vrijeme sve više ljudi umjesto crijepa stavlja lim u obliku crijepa na koji koliko znam ide garancija od 10 godina i nema uobičajene nedostatke crijepa (padanje sa krova, lom) a i estetski je meni puno bolji i uz pravilno postavljanje i izolaciju bolje rješenje.
Također je daleko jednostavnije postavljanje od klasičnog crijepa.

Flo_Master
30.11.2004., 15:21
ljuban kaže:
A gdje nabavljaš Tondach tako jeftino ?
koliko je to po komadu 4,6 kn ili ?

5.04 kn po komadu u Begamontu.
Vele da u kvadrat ide 13,5 komada (znam da je to malo nategnuto, ali pise na Tondach site-u da to moze proci).

Flo_Master
30.11.2004., 15:22
kiki-j-zg kaže:
U zadnje vrijeme sve više ljudi umjesto crijepa stavlja lim u obliku crijepa na koji koliko znam ide garancija od 10 godina i nema uobičajene nedostatke crijepa (padanje sa krova, lom) a i estetski je meni puno bolji i uz pravilno postavljanje i izolaciju bolje rješenje.
Također je daleko jednostavnije postavljanje od klasičnog crijepa.

Slazem se, ali je prilicno skupo (cca 80-100 kn/ m2).

Flo_Master
30.11.2004., 15:23
ROAD RUNNER kaže:
Definitivno Tondach.

Bramac je betonski crijep koji se znoji, i na kojem raste mahovina!

Hvala, ali ne hvala!

Ne znam sto je znojenje, ali danas su krovovi ventilirani pa to valjda nema utjecaja.
Mahovina? Nemam pojma. Mozda, ali crijep ima garanciju od 30 godina.

Flo_Master
30.11.2004., 15:24
Gdje se moze naci povoljan Bramac?

Flo_Master
30.11.2004., 15:26
Glinex je silikoniziran. Sta mislite o njemu?

zh1
30.11.2004., 15:39
Ukvadrat ide 14 komada i mora se letvati na 32-34 cm da bi preklop bio idealan.Time ispadne 19 redova crijepa na 6-metarskim roženicama .Bramac uistinu navlaći patinu tako da je nakon 7-8 godina izrazito ružan( mislim na clasic tip bramaca) . Limeni krovovi su za naše podrućje najnepouzdaniji bilo da je rijeć o lindab ploćama ili trapeznom pokrovu. Najnoviji hit je GERARD pokrov kojeg je glavni diler Lesnina a proizvod je porijeklom iz Australije ali je relativno skup.
p.s. Moram na roditeljski, o detaljima možemo kasnije.
Bramac- povoljno - TRGOKLIN d.o.o. Brdovec

ljuban
30.11.2004., 16:49
Flo_Master kaže:
5.04 kn po komadu u Begamontu.
Vele da u kvadrat ide 13,5 komada (znam da je to malo nategnuto, ali pise na Tondach site-u da to moze proci).

meni su faheri rekli da zaboravim na to i da ide 15 komada na kvadrat .

Bramac švabe svakih nekoliko godina farbaju na onim njihovim montažnim kućicama .

Da li je tko stavio onduline ploče ? koštaju oko 50-60 kuna samo ne znam koliko su izdržljive . Susjed je to stavio na svoj krov prije 2-3 godine . Estetski i nije nešto al još ne curi :D

Glinex : kažu da se teško postavljaju jer su im falcovi grbavi a mada izgleda jako čvrsto i dosta je debel ali kažu da se sa vremenom peruta i raspada .

zh1
30.11.2004., 17:12
Da li je tko stavio onduline ploče ? Bačen novac!!! Bilo da je na letvi ili na dašćanoj podlozi ,prva prava tuča ju prosvira i jači snijeg deformira .Sve što se prodalo bio je utjecaj vrlo agresivne reklame ,inaće totalni promašaj!!

ROAD RUNNER
01.12.2004., 07:34
Flo_Master kaže:
Ne znam sto je znojenje, ali danas su krovovi ventilirani pa to valjda nema utjecaja.
Mahovina? Nemam pojma. Mozda, ali crijep ima garanciju od 30 godina.

Uzalud ti i ventilacija....

A što se tiče garancije - jebeš garanciju kad ti kuća nakon par godina izgleda kao zemunica

Flo_Master
01.12.2004., 11:07
Sto ljudi - sto cudi!

Netko veli da je Tondach dobar, a drugi vele da je los (ljusti se). Kao, nas nije dobar nego ako kupis austrijski onda je dobar. Jedan krovopokrivac mi je rekao da austrijanci imaju bolje peci, a u ducanu su mi rekli da je nasa glina bolja pa je bolji i crijep!!!

Ukoliko ide 15 kom/m2 onda je definitivno najskuplji (75 kn/m2), a ukoliko se ljusti onda je stvar jos gora. Limar mi je rekao da ne voli Tondach jer ih puno pukne ukoliko moras raditi nesto na krovu (zljebovi, kucice itd..).

Prednost bramaca nad tondachom je u cijeni (8-10 kn/m2 nije malo) , a svidja mi se i to sto se brze postavlja.

Uglavnom, prekomplicirano je to sve.

O glinexu ne znam nista. Vjerojatno je puno bolji nego sto to ljudi misle o njemu, ali ima manu sto je hrvatski pa ga to cini "upitnom kvalitetom".

zh1
01.12.2004., 13:15
Tvoj limar je izgleda autolimar i nema pojma o crijepu i njegovu pucanju. Bramacov crijep u pravilu biva u 30% slućajeva s okrhnutim čoškom velićine 2-3 cm pa ti vidi ,dok je jedini crijep koji se ljuštio nekadašnja "kikinda" i vinkovački crijep u kasnim devedesetim dok su proizvodili za potrebu obnove pa im je država uvjetovala cijenu što se automatski odrazilo na kvalitetu.Tvog "limara" bi više trebalo brinuti kako će uglazbiti prelaze lima preko crijepa jer je bramac visoko profilni crijep i ima vlastitu liniju proizvoda za razne opšave umjesto limenih .Limarija ako je dobro napravljena također utjeće na kompletan vizualni identitet krova što naravno ovisi i o majstoru a bome i o tipu pokrova. Zažmiri na razliku u cijeni ukoliko krov radiš sebi i pokrij ga bedekovčinom tj. tondachom.

moja-kucica
01.12.2004., 14:46
Ja sam nedavno stavio tondach kontinental plus i naravno nemogu nista rec iz iskustva ali mogu iz iskustva mog starog i ostalih koji vec godinama imaju crijep. Zakljucak je da je crijep kao pokrivalo nenadjebiv. I to bas taj kontinental plus je ok. Mislim da s njim ne mozes pogrijesit
Sve ove druge gluposti (salonit, sindra, lim i ostala smeca) su dolazili i odlazili al crijep uvjek ostaje. Imas veliku garanaciju, i sve sta trebas napravit nakon 30tak ili ja vjerujem i 50 godina je investirat 10 tak k kuna i kupit novi crijep, zamjenit ga u jednom danu i opet si miran 50 godina.
Mislim da nema govora o pucanju. To puca onaj biber al ovaj mislim ne. Cak ga je i moj susjed, veliki picajzlek uzeo. To mi je bila najveca preporuka....

Juraj
01.12.2004., 18:37
Flo_Master kaže:
O glinexu ne znam nista. Vjerojatno je puno bolji nego sto to ljudi misle o njemu, ali ima manu sto je hrvatski pa ga to cini "upitnom kvalitetom".

I Tondach ti je hrvatski. Radi se u Bedekovcini :) Ovi iz Tondacha kazu da im je taj crijep iz Bedekovcine najbolji od svih njihovih tvornica. Navodno je sirovina najbolja, a tehnologija je ionako ista u svim njihovim tvornicama.

Flo_Master
02.12.2004., 10:21
Bilo sto da stavim kao pokrov, kroviste ce me jako puno kostati. Samo mi limar trazi 4 800 DM (2400) Eur za zljebove i dvije krovne kucice koje treba obuci u lim.
Kaze da je njegova cijena 25 Dm/m zljeba i kada sve izracuna (vjetarlajsne, zljebove, opsave,...) ispane nekih 160 duznih metara limarije. Uglavnom, jako skupo.

Juraj
02.12.2004., 14:57
Flo_Master kaže:
Bilo sto da stavim kao pokrov, kroviste ce me jako puno kostati. Samo mi limar trazi 4 800 DM (2400) Eur za zljebove i dvije krovne kucice koje treba obuci u lim.
Kaze da je njegova cijena 25 Dm/m zljeba i kada sve izracuna (vjetarlajsne, zljebove, opsave,...) ispane nekih 160 duznih metara limarije. Uglavnom, jako skupo.

Od kojeg materijala ? Ovo moze biti i jako skupo i jako jeftino ovisno o materijalu.

zh1
02.12.2004., 16:34
Okvirna cijena postavljanja limarije sa dostavom na gradilište,uključivo sav spojni materijal i pribor :
1. Pocinćana limarija ..... 60 kn/m
2. Poc. bojana limarija .... 75 kn/m
3. Bakrena limarija .......... do 150 kn/m
opšavi krovnih ploha dvostruko falcanim limom oko 100 kn/m2 samo ruke bez materijala .
Po želji dodajte pdv i to je to !!
Dajemo i garanciju te besplatan servis.

moja-kucica
03.12.2004., 09:37
Flo_Master kaže:

Cuj to je jako puno. Di nalazis te ekstra skupe. Ja sam rad za cijeli krov platio 4000 kuna. Tu sam bio ja stari i jos jedan decko al to je sve pomocna radna snaga koju mozes dobit za 150 kn po danu. Ovaj decko je cak bio 100. a sve skupa traje 4 dana, znaci da ga hebes to nemoze preko 6000 kuna. tebi je samo lim 4800dem.
Limar me trazio nesto preko 4000 kuna za sve (zljebovi, vjetar lajsne, opsav dimnjaka i prozora tavanskog). Nisam upotrebio bakar nego neki drugi (mislim pocincani pofarbani lim) al izgleda super. Neznam kolka mu je izdrzljivost al se nadam najboljem....
Mislim da je kod ovog tvog stvar sta je upotrebio bakar. Ti sad odluci jel ti se to isplati. Po meni, za 4 puta vise love ne bas....

Flo_Master
03.12.2004., 13:31
moja-kucica kaže:
Cuj to je jako puno. Di nalazis te ekstra skupe. Ja sam rad za cijeli krov platio 4000 kuna. Tu sam bio ja stari i jos jedan decko al to je sve pomocna radna snaga koju mozes dobit za 150 kn po danu. Ovaj decko je cak bio 100. a sve skupa traje 4 dana, znaci da ga hebes to nemoze preko 6000 kuna. tebi je samo lim 4800dem.
Limar me trazio nesto preko 4000 kuna za sve (zljebovi, vjetar lajsne, opsav dimnjaka i prozora tavanskog). Nisam upotrebio bakar nego neki drugi (mislim pocincani pofarbani lim) al izgleda super. Neznam kolka mu je izdrzljivost al se nadam najboljem....
Mislim da je kod ovog tvog stvar sta je upotrebio bakar. Ti sad odluci jel ti se to isplati. Po meni, za 4 puta vise love ne bas....

Ne znam gdje nalazim te skupe. Pitam se gdje ti nalazis te jeftine. 4000 kn mi je nevjerojatna cifra. Osim toga, ne znam kako netko tko nije kvalificiran moze raditi sa limarom. Nije to tek puko slaganje crijepa.

Flo_Master
03.12.2004., 13:34
zh1 kaže:
Okvirna cijena postavljanja limarije sa dostavom na gradilište,uključivo sav spojni materijal i pribor :
1. Pocinćana limarija ..... 60 kn/m
2. Poc. bojana limarija .... 75 kn/m
3. Bakrena limarija .......... do 150 kn/m
opšavi krovnih ploha dvostruko falcanim limom oko 100 kn/m2 samo ruke bez materijala .
Po želji dodajte pdv i to je to !!
Dajemo i garanciju te besplatan servis.

Da, to su vec cijene koje su u rangu realnosti. Ja sam nasao jednog limara za 70 kn/m, ali je mali problem sto je zauzet iducih 10 dana.

moja-kucica
03.12.2004., 16:15
Flo_Master kaže:
Ne znam gdje nalazim te skupe. Pitam se gdje ti nalazis te jeftine. 4000 kn mi je nevjerojatna cifra. Osim toga, ne znam kako netko tko nije kvalificiran moze raditi sa limarom. Nije to tek puko slaganje crijepa.

nije to malo. dnevnica je 400 kuna. ja sam znao da je to 4 dana posla a dao sam njima dvojici majstora 5 dnevnica da ne ispadne nategnuto.dva majstora i 3 "budale" je dovoljno pameti za jedno kroviste.
sta se tice limara (u fusu naravno) on je sav lim skrojio kod nekog svog i doso sa bratom (koji je meni kao tesar radio to isto kroviste i u lim se ne kuzi previse, bar ja tako mislim) i za par dana oni to slozili. ne znam sta ce ti tu vise od jednog limara koji se kuzi i jednog pomocnika koji ce mu pridrzat na drugom kraju, i koji se naravno ne boji visine kao ja i ne bi se ni za zivu glavu penjao gore. ovi su to tako slozili bez problema...za par dana posla je zaradio barem 2000 kuna. pa nije to bas ni malo...
slozio je za 10.nemam nikakve primjedbe i osim funkcionalnosti sta je isprobana i estetike koju svako vidi nemas tu sta drugo....

Flo_Master
06.12.2004., 12:41
moja-kucica kaže:
nije to malo. dnevnica je 400 kuna. ja sam znao da je to 4 dana posla a dao sam njima dvojici majstora 5 dnevnica da ne ispadne nategnuto.dva majstora i 3 "budale" je dovoljno pameti za jedno kroviste.
sta se tice limara (u fusu naravno) on je sav lim skrojio kod nekog svog i doso sa bratom (koji je meni kao tesar radio to isto kroviste i u lim se ne kuzi previse, bar ja tako mislim) i za par dana oni to slozili. ne znam sta ce ti tu vise od jednog limara koji se kuzi i jednog pomocnika koji ce mu pridrzat na drugom kraju, i koji se naravno ne boji visine kao ja i ne bi se ni za zivu glavu penjao gore. ovi su to tako slozili bez problema...za par dana posla je zaradio barem 2000 kuna. pa nije to bas ni malo...
slozio je za 10.nemam nikakve primjedbe i osim funkcionalnosti sta je isprobana i estetike koju svako vidi nemas tu sta drugo....

OK. Ja sam govorio o ukupnoj cijeni, tj. ruke + materijal.
Vidim da govoris o cijeni za ruke i tu se slozem sa tvojom cifrom.

moja-kucica
06.12.2004., 13:26
ma naravno, samo ruke. cijenu materijala u principu ne govorim jel je to vise manje isto. mozes ti proc malo jeftinije al na rukama mozes spusit puno puno vise....
kod ove gradje za krov bi puno vise paznje upotrebio kako je osusit.na tvom bi je mjestu (ak bude sirova) jako pazljivo slozio sa razmakom izmedju redova i stupaca da dobro ventilira i ravno (ja sam je pod waser vagu stavio) da ne dobije torziju kako se susi.moja je ispala prilicno ravna, a kakve sam samo vidio....

crh
06.05.2005., 09:05
Pozdrav

Krećem u prekrivanje kuće koja je bila pokrivena šindrom i počela curiti. Razmišljao sam o dosta solucija i na kraju zaključio da mi je najbolje staviti limeni pokrov bez skidanja starog pokrova. E sad... ne sviđa mi se obični glatki lim jer mi izgleda kao za hale. Naišao sam na čelični pokrov koji s gornje strane ima posip od kamenog granulata. Montiraju se ploče koje su profilirane kao crijep i visine crijepa(oko 37 cm). Kad se postavi izgleda kao klasični crijep. Prednost mi je jer je lagan pa ne moram mijenjati konstrukciju. Izgleda mi super a ploče su zaštićene sa alu-cinkom, akrilnim bojama i granulatom koji uz lijepi izgled daje pokrovu zaštitu od fizičkih utjecaja.
Naišao sam na više proizvoda u hrvatskoj i na sve ide garancija, od 30 do 50 godina, kako kod kojeg. Manje više svi izgledaju slično i tehnologija izrade je ista.
Zasad mi je najpovoljniji proizvod ROSER. Ima 50 g garancije i cijenu oko 113 - 115(ovisno o modelu - postoje 3 modela) Kn/m2. Postoji web www.roser.com ili www.gratrade.hr kod nas.

Interesira me dali je neko naišao na nekog drugog proizvođača s nižom cijenom kod nas.

Također me interesira način prekrivanja preko šindre. Planiram samo preko nje staviti paropropusnu foliju pa kontraletve(zbog zračnog mosta) i letve pa pokrov. Dali je to u redu ili je još nešto potrebno?

Nadam se da ima zainteresiranih za temu a nekom sam možda dao i ideju za prekrivanje. Pokrov mi se čini jako interesantan i koliko sam gledao na internetu vani se stvarno puno koristi i ljudi su jako zadovoljni jer pokrov stvarno dugo traje i izgleda kao nov.

zh1
06.05.2005., 10:21
Također me interesira način prekrivanja preko šindre. Planiram samo preko nje staviti paropropusnu foliju pa kontraletve(zbog zračnog mosta) i letve pa pokrov Ja bih ti predložio da šindru strgaš skroz dole i da onda kreneš sa gore opisanim radnjama zbog bolje ventilacije krova te specifićne izrade i montaže limarskih radova za taj tip pokrova . Na našem tržištu se prvobitno pojavio pod nazivom"gerrard" pod novozelandskom zastavom i zastupala ih je "lesnina" a sada pokrov izrađuju i slovenci pod nazivom "hosekra".Meni osobno se kao pokrov prilićno sviđa i ako posao izvedu ljudi od struke a ne fušeri sa ceste krov izgleda više nego dobro.Posebnu pažnju treba obratiti na hodanje po ploćama jer su sklone deformaciji a raskrivanje je zbog specifićnog pričvršćivanja malo komplicirano.

konjina
06.05.2005., 12:42
Bok,
Crh.....danas je tvoj lucky day :D

Ovak, ja sam prije dva tjedna postavio taj pokrov na kucu ;) tako da ako te zanima kak to uzivo izgleda i Velika Gorica ti nije daleko....slobodno navrati.
Naravno, gazdi butelja, gazdarici bombonjera :cool:

-Sto se tice samog pokrova zadovoljan sam, bilo je malo problema dok majstori nisu skuzili kak se postavlja ( pa je dosla guba koja postavlja Gerard - konkurentski proizvod, ali nesto skuplji ) koji im je sve objasnio u pol sata i sve 5.
Lako se postavlja, lagan je, pribija se galvaniziranim cavlima tako da nema sanse da ti ga vjetar baci s krova, a i sad kad je kisa padala malo sam ga "slusao" jer ekipa brije da se cuje kisa kad pada po njemu , ali ja stvarno nisam nista od toliko spominjanje buke prouzrocene kapljicama kise po limu cuo, naravno zbog kamenog posipa.
Fotic mi se malo zbrejko pa dok to ne rjesim linkam samo ove dvije fotke.

http://web.vip.hr/kos.vip/krov1.JPG

http://web.vip.hr/kos.vip/krov.JPG

Lp,

k

zh1
06.05.2005., 13:47
Nadam se da lik neće doći uzeti smjernice jer se na gore linkanim slikama vidi samo totalno nepoštivanje uobićajenih standarda i materijala koji se koriste kod tih pokrova a sve u svrhu uštede . Opšavi bi MORALI BITI izvedeni od istog materijala kao i pokrov te bi trebali nasjedati na pokrovnu ploću koja na završetku MORA biti 4 cm spertlana okomito i nalijegati na predhodno montiranu štaflu 5x8 cm po rubovima krova .Prvi red ploća(najdonji) mora nasjedati na okapni lim a ne izlaziti direktno nad žljeb.Nadam se da nečeš nikada imati potrebe za reklamacijom ,jer garanciju možeš slobodno zaboraviti.

konjina
06.05.2005., 15:28
Nadam se da lik neće doći uzeti smjernice jer se na gore linkanim slikama vidi samo totalno nepoštivanje uobićajenih standarda i materijala koji se koriste kod tih pokrova a sve u svrhu uštede

-Ustede kod limarije ili ?

Opšavi bi MORALI BITI izvedeni od istog materijala kao i pokrov te bi trebali nasjedati na pokrovnu ploću koja na završetku MORA biti 4 cm spertlana okomito i nalijegati na predhodno montiranu štaflu 5x8 cm po rubovima krova

- Ajd please pojasni

Prvi red ploća(najdonji) mora nasjedati na okapni lim a ne izlaziti direktno nad žljeb

-ok, a di sad nasjeda ? Koliko ja vidim ploce su nad limom ili ?

Nadam se da nečeš nikada imati potrebe za reklamacijom ,jer garanciju možeš slobodno zaboraviti.

-Pisanu garanciju od proizvodaca i izvodaca sam dobio tako da se ne brinem glede toga.

Ovak, buduci da se ti bavis tom problematikom,a ja sam laik, poslikat cu ovaj vikend detalje pa ih ti ako ti nije problem prokomentiraj jer i mene zanima ako je tko nesto krivo napravio.

Lp,

k

zh1
06.05.2005., 19:38
Ovdje (http://www.lesnina-inzenjering.hr/tech.htm) ti je link pa si nađi sve kaj te zanima a možeš skinuti i uputstvo za montažu(nije preveliko) pa detaljno proući problematiku.Za uštedu sam mislio na limariju tj. isključivo opšave jer bi oni trebali biti od istog materijala kao i okapni lim a za nestrućne detalje sam mislio na veterlajsne koje se ne postavljaju kao kod tebe već kao što je na slici na uputstvima za montažu od proizvođaća.Nemoj misliti da ja pljujem po tvome krovu već ti govorim iz iskustva da će se u slućaju reklamacije predstavnik proizvođaća pozvati na detalje izvedbe jer je kod tvoje izvedbe moguć prodor snijega i vode ispod ploća u malo ekstremnijim uvjetima .

konjina
09.05.2005., 10:10
ne znam , bumo vidli rekli su slijepci ;)
-Limar koji je postavljao limariju mi je tako reci susjed, odnosno ne mre nikud pobjec, a kazem nitko od ostalih susjeda se jos nije zalio na njegovu izvedbu, a garanciju i racune imam od samog proizvodaca pokrova i izvodaca radova ( koji je njegov ovlasteni krovopokrivač )...tako da mislim da ne bi trebalo biti problema prilikom mozebitne reklamacije.
Nadam se da bu sve ok, a ak ne bu....hebaga...

Lp,

k

crh
09.05.2005., 10:19
Dobio sam listu krovopokrivača od nekoliko distributera i većina ih se poklapa. Neke sam kontaktirao i vele da se radi o istim materijalima makar postoji razlika u cijeni. Pitao sam za obrube i kaže mi krovopokrivač koji radi i za Gerard i za Roser da se preporuča izrada opšava od istog materijala ali da nekad ljudi traže klasični limeni opšav i da se može i tako izvresti. Roser je dosta povoljniji od ostalih i mislim da ću se odlučiti za njega jedino još moram odlučiti dali skidati šindru ili ne.

konjina
10.05.2005., 10:01
zh1:Za uštedu sam mislio na limariju tj. isključivo opšave jer bi oni trebali biti od istog materijala kao i okapni lim

-Sad se sjetih, mislim da je to bila spika da ti od njihovog materijala imas ploce max duljine 1320 mm, sto znaci da tamo di ti treba 4-5 metara morao bi spajati ploce sto mi bas i nije bila opcija, zato sam radije uzeo obican lim.

zh1
10.05.2005., 14:36
Ploće su dugaćke 2 m i široke 40 i 50 cm i to im je naravno nedostatak ,ali se to može izvesti da ispadne ok.Da su skupe ,skupe su ali mi se u principu odreknemo dijela rabata pa se uvijek nađe nekakav kompromis .

konjina
10.05.2005., 23:25
Ceoni,zidni opsav,visenamjenska ploča:
-duzina: 1400 mm

Ne znam mozda kod Gerarda ima duzih ploca, ali kod Rosera su ovakvih dimenzija sto mislim da nikako ne moze biti bolje od neprekinutog lima od 5 m, a sto se pak cijene tice metar toga bi me kostao nekih 60 kn (materijal) , a limarija me kostala 80 kn ( s postavljanjem naravno ) tako da nije bila cijena u igri vec su me savjetovali da napravim na ovaj nacin.

canis_lupus
09.11.2005., 07:11
projektiranje kuće je u toku.
Arhitekt je definirao tlocrte za idejni projekt, fasade su u toku, a i krov...
Predlaže mi limeni krov, odnosno nekakve limene panele, koji su kao sad turbomoderni.
U principu nemam ništa protiv, pogledao sam malo po webu, i vidim o čemu je riječ.
Jedino što još nijednu obiteljsku kuću nisam vidio pokrivenu na taj način u mojoj okolici, a to je južna dalmacija...
Ima li tko iskustva sa tim stvarima, i kako se to ponaša u uvjetima ekstremnog juga i velikih kiša?
Na stranicama proizvođača normalno piše da je to turbo super, ali me zanimaju vaša iskustva. Cijena je navodno slična klasičnoj izvedbi, a to bio ovdje bio mediteran crijep ili kupa kanalica

zh1
09.11.2005., 07:49
Navedi konkretno o kojem pokrovu se radi ako želiš isti takav odgovor !!

canis_lupus
09.11.2005., 08:45
Mislim da je u pitanju ovo:

http://www.gratrade.hr/karakteristike.html

ili ovo:
http://www.lesnina-inzenjering.hr/index.htm

ili da fino stavim mediteran crijep i budem miran?

Tustonja
09.11.2005., 11:34
Meni je taj pokrov odličan po pitanju težine, jednostavnosti montaže, estetike i trajnosti. Jedina rezerva prema njemu mi je što je u pitanju željezo pa ne znam kako se ponaša kod grmljavina, tj, jeli veća vjerojatnost da kuću pogodi gorm radi takvog pokrova.
Ako će se zbog njega svako malo pržiti elektronika po kući, zajebi ga...

zh1
09.11.2005., 13:11
I mislio sam da ti to žele uvaliti. Taj pokrov je za kontinentalni dio sasvim prihvatljiv i mi ga montiramo unatrag 3 godine vrlo često no u Dalmaciji sam ga vidio samo na jednom objektu .On je zamišljen tako da ukoliko se po uputstvima slože svi prateći elementi ne može doći do prodora vjetra u unutrašnju zonu ,međutim ja bih na tvojem mjestu ipak još razmislio o tradicionalnom pokrovu podneblja u kojem gradiš ili barem rubne dijelove krova prilagodi da možeš pokriti "gerrardom" a da ti vjetar ne odnese čitavu konstrukciju.

canis_lupus
09.11.2005., 17:07
hvala zh1.

Pa i mislio sam zašto da ja jedini budem pametan, a svi ostali sa klasičnim krovom budale.
A i ne mogu zamisliti da bi taj lim izdržao orkansko jugo kakvo zimi nije rijetkost kakav god i od čega god bio.

Lee Champa
09.11.2005., 18:58
ne može doći do prodora vjetra u unutrašnju zonu
Da bi vjetar dignuo krov ne mora doći ispod njega!
Kad se poklope nagib krova, smjer i jaćina vjetra krov leti u zrak zbog podtlaka-princip krila aviona :W
Na kući imam daske, terpapir i trapezni lim (trapez visine 3 cm, 7 kom na 1 m). Lim sam narućio na potrebnu duljinu. Lim je željezni, pocinčani, pofarban i plastificiran 1m2 oko 68 kn.:W

zh1
09.11.2005., 20:18
Da bi vjetar dignuo krov ne mora doći ispod njega! Nisam na to mislio u tom smislu ,da bi dignulo krov nego raskrilo . Na jugu se od odnošenja krovne konstrukcije štite tzv. "hemplatama" tj. betonskim rubovima u koje su zabetonirani svi vanjski (rubni) crijepovi.Tamo ne postoje "veterlajsne" kao kod nas u kont. dijelu gdje rubne crijepove ne treba ni čavlom fiksirati a kamoli mortati izuzev sljemenjaka što je preporučljivo.

bodul
09.11.2005., 22:40
Za dalmaciju je takav krov neuobicajen .
Ovdje se trazi sto tezi , upravo radi vitra.

Sto se tice groma i slicnog .
Ako je limeni krov ispravno uzemljen , steta od groma ce biti manja i sigurnije je biti u kuci sa limenim krovom nego u ne uzemljenoj sa bilo kojim materijalom.

daliborbobic
16.05.2006., 13:33
Evo prije zime namjeravam krenuti u prekrivanje privatne kuće i razmatram mnoge opcije. Vjerujem da su mnogi već imali ovakvu dilemu a vidim da se dosta davno prije već i raspravljalo o istoj temi.
U moru raznih mogućnosti odlučio sam se za limeni pokrov i to onaj s kamenim posipom koji zapravo uopće ne izgleda kao lim. Veliki broj krovopokrivača preporučio mi je lim kao pokrov u bilo kojem obliku kao znatno trajnije rješenje od crijepa.
E sad čak i rijetki majstori znali su za ovaj pokrov na koji sam naišao na news grupama, ali oni koji znaju za njega stvarno ga jako hvale. Razgovarao sam i s nekim ljudima koji su ga stavili i svi su iznimno zadovoljni, a krovovi izgledaju super.
Sto se tiče ponude ima par firmi koji prodaju ovakav pokrov. Prvo sam kontaktirao lesninu koja prodaje gerard i dobio njihovu cijenu od nekih 135 Kn/m2, a onda sam naišao na firmu iz varaždina koja nudi pokrov roser po dosta nižoj cijeni nekih 115 kn/m2. Imaju i neki popust na smeđi crijep pa je cijena za njega oko 103Kn. Evo ima dosta detalja na www.gratrade.hr pa se može pogledati.
Nadao sam se da neko ima izravnih iskustava a i čisto da čujem općenita mišljenja onih koji se spremaju na sličan posao.

Pozdrav, Dalibor

Codegun
16.05.2006., 14:44
za jedno mjesec dana meni će stavljati limeni pokrov (neki Lindap (???), plastificirani lim). Kao i ostalo staviti ću to na blog.

canis_lupus
16.05.2006., 18:52
kod mene slična stvar. Stigao sam tek do nadtemeljnih zidova, a pokrov po projektu treba biti krovni sendvič lim debljine 8 cm na AB kosoj ploči nagiba 10%. Nevolja je što nemam nikog pitati kakva su iskustva s njim, jer je to ovdje potpuna novost na obiteljskim kućama. Arhitekt kaže da će biti super, ali živi bili pa vidjeli. Ali bio sam u njemačkoj prije par tjedana i tamo sam vidio masu tih limenih pokrova, imitacija crijepa, vrlo lijepo za vidjeti i vrlo trajno, čini mi se. Zato, samo naprijed!

canis_lupus
16.05.2006., 18:55
i da, codegun, nije lindap, nego lindab. :). Probaj na www.lindab.ba, još nemaju hrvatsku stranicu

Codegun
17.05.2006., 08:14
i da, codegun, nije lindap, nego lindab. :).

a zato ne mogu pronaći ništa o tome :confused: ...
hvala :s :s

kiki-j-zg
17.05.2006., 13:13
Lindab u Hrvatskoj ima prodaju, ali nema svoju montažu. Isti program i isti švedski lim kao i Lindab imaš u Zaboku, tvrtka "M-Profil". Nazovi ih, imaju svoje montere, i iako se ne bave pokrivanjem obiteljskih kuća (rade uglavnom velike hale...) dati će ti savjete potrebne za pokrivanje i eventualno te uputiti na svoje kooperante koji izvode takve radove ako se sam ne želiš zezati.

Mirko_M
17.05.2006., 17:48
Ja sam prije dvije godine stavio bakreni lim 0,6mm, cijena je bila oko 140kn/m2 ako se dobro sjećam, ali je od onda bakar otišao preko 100% gore u cijeni. Sad je već tamno smeđe boje, ali je cijela terasa zelena :D od slijevanja vode s krova.

sunshine
19.05.2006., 13:45
mi cemo za koji dan staviti na krov Metrotile http://www.metrotile.be/

pokrov ima garanciju 50 godina, izgleda prekrasno, nitko ne bi rekao da je lim u pitanju (doduse posut je pijeskom)

mi smo ga uzeli od od firme Velogradnja, Heinzlova 47 a u Zagrebu

daliborbobic
22.05.2006., 11:24
E to je to. Ista stvar. I ja sam gledao kod njih ali Roser mi je ispao jeftiniji a i ljepše mi je profilirani. Išao bi na oblik biber crijepa i Roser u tom obliku mi je za nijansu ljepsi i od metrotile-a i od gerard-a. Koja Vam je cijena po m2 i kolko kosta izvodjenje radova.

sunshine
09.06.2006., 12:08
mi smo isto bili kod gerarda i nama su ga nudili za 120 kn/m2
metrotile smo dobili za 100 kn/m2

za cijenu radova ne znam
to je dogovarao muz a i jos nismo pokrili jer nas zeza vrijeme
vec dva tjedna ne mozemo skupiti 3 dana bez padalina da se napravi kroviste i pokrije kuca

Lee Champa
09.06.2006., 13:24
2004.g. stavio na daske + terpapir lim pocinčani i plastificirani profiliran u trapez (7 trapeza visokih 3 cm na 1 m širine) sa dužinom po narudžbi.
Ima firma u Zaboku -nešto kao MG profil.
dužina krova 7,2 m. Lim u dva reda sa preklopom od 15 cm.

zh1
09.06.2006., 20:51
Jedino što zadovoljava za kontinentalnu Hrvatsku zove se : Tondach Continental Plus!! Ne mijenja boju,ne ljušti se,nije porozan ,ima svu prateću opremu,lagan servis,uklapa se sa svim vrstama limarije ,idealan za sanacije i prepokrivanja krovova .

zigy
15.06.2006., 13:16
Jedino što zadovoljava za kontinentalnu Hrvatsku zove se : Tondach Continental Plus!! Ne mijenja boju,ne ljušti se,nije porozan ,ima svu prateću opremu,lagan servis,uklapa se sa svim vrstama limarije ,idealan za sanacije i prepokrivanja krovova .
:top: :top: :top:

zlocko2002
15.06.2006., 15:05
a za Dalmaciju:
- Tondach: kupa/kanalica, Carmen ili Mediteran plus
- Dilj: Mediteran 304

t.d.
27.06.2006., 09:39
Planiram staviti novi crijep na kuću (do sada je šindra). Da li je netko nedugo kupovao crijep i gdje je najpovoljniji ?

marijoj
27.06.2006., 09:55
Planiram staviti novi crijep na kuću (do sada je šindra). Da li je netko nedugo kupovao crijep i gdje je najpovoljniji ?
buduci da sam nedavno kupovao Bramac mogu ti iz osobnog iskustva reci da je cijena Bramac crijepa u svim ducanima ista tj. vjerojatno Bramac odredjuje trgovcima maloprodajnu cijenu a zarada trgovca je u rabatu koji ima daje Bramac. Odluka Bramac ili Tondach je na tebi. Ja sam se odlucio za Bramac. Jedni hvale Bramac,drugi Tondach, treci limeni pokrov......

Flo_Master
27.06.2006., 15:34
Ja sam kupio Bramac.
Razlozi su tezina (manja po kvadratu od Tondach-a), nesto manja cijena, manji utrosak letvi, isti vijek trajanja, veca cvrstoca (tako vele limari koji stalno skacu po krovovima).
Nedostatak je moguca promjena boje (moze izblijediti).

Inace, preporucam ti lim kao najbolje pokrivalo (malo veca cijena, no brze postavljanje, laksi krov, dulje trajanje, otpornost na udarce, nema potpuhivanja snijega, ....)

GuardianAngel
27.06.2006., 17:09
...Razlozi su tezina (manja po kvadratu od Tondach-a), nesto manja cijena, manji utrosak letvi, isti vijek trajanja, veca cvrstoca (tako vele limari koji stalno skacu po krovovima)...

Ja nemam takva iskusta. Puno je moja firma radila s Bramacom, i jednom s Tondachom, i Tondach me je oduševio kao crijep. Možda je Bramac po podacima čvršći, ali to u praksi ne pokazije. Naime, beton je u odnosu na opeku puno krtiji materijal, pa samim time puno lakše puca pri većim opterećenjima. To se najviše odrazi kod transporta crijepa dok je još na paletama. Redovito su nam stizale palete Bramaca na kojima je bilo i do 30% škarta, dok kod Tondach-a nije bilo uopće škarta.

Što se tiče težine, ona se izjednači ili čini mi se još i poveća kada se crijep namoči. Ako stavljate Mediteran kao mi, utrošak letvi je isti, razmak cca 33 cm.

Moj glas ide Tondachu :top: , a još je k tome prirodni materijal.

Ali ako se odlučite za Bramac, to će isto biti jako dobar izbor. Ne treba se previše oko toga razmišljati, jednostavno uzmite jeftiniji. Bit će sve u redu.

shaggy000
27.06.2006., 22:24
Ja sam stavio BRAMAC i jedino što mogu reći zadovoljan sam..možeš birat i boju dok recimo kod TONDACH ima crijep u boji ali recimo dosta skuplji ( ako je u boji ):top: :top: :top: :top: :top: :top: :top: :top:

Littlefoot
28.06.2006., 08:29
Ne piše gdje živiš, ali ako si u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, možda bi mogao - ako se odlučiš za Bramac - skočiti do Varaždina. Na priključnoj cesti za autoput je Turčin, a do njega Gornji Kneginec. Ondje je (prije 5 godina doduše) bio glavni zastupnik Bramaca za ovo područje i crijep je bio osjetno jeftiniji nego u "običnom" dućanu građevnim materijalom.

Uz to, upao sam kad je bila gužva i dobio rabat (koji inače ne bih dobio) jer čovjek koji radi predračune jedan te isti Excel file copy/paste unedogled :)

Renata
29.06.2006., 15:40
moj prijatelj je prije 5 godina sagradio prekrasnu kuću i stavio bramac kao "najbolji" crijep, ali sada mu je žao jer je prepun mahovine koju bi trebalo pošpricati, ma, samo problemi.
a kaže da je čuo da je tondach kontinental plus najbolji, jer ima neki zaštitni sloj protiv nakupljanja mahovine, a bramac još to nema, i tondach je jeftiniji

BAUER
30.06.2006., 21:14
A kaj mislite o CREATON crijepu. Razmišljam o njihivom engobiranom.

GuardianAngel
06.07.2006., 22:02
...jer je prepun mahovine koju bi trebalo pošpricati...

Ja iskreno nisam još vidio mahovinu na Bramacu, čak ni na ostalim crijepovima, ali sam vidio dosta mediteran crijepa (neki talijanski jeftini) koji je s godinama pocrnio.

dxer
07.07.2006., 07:16
Što mislite o Glinex Kontinental crijepu (Nexe grupa) ili pak crijep Classic BERG. Oba se prodaju u Pevecu.

BTW: Da li mi netko moze pomoci kako bi dosao do nekakvog izracuna koliko bi kostao materijal za krov od cca 160 m2 povrsine. Zasad samo okvirno da uopce imam dojam o tome. Znaci, crijep, letve, grede, izolacija (potkrovni stan)..........sve sto bi trebalo.Hvala

Fletcher
07.07.2006., 23:35
Ako si dosada imao šindru pripazi na nekoliko detalja.
1. Oblik krova (uvale, kućice na krovu i sl.). Moglo bi biti problema oko zahtjevnijih oblika i nemogućnosti pokrivanja crijepom. A spoj krovne limarije i crijepa nikad nije 100% vodonepropusan.
2. Statika krova. Mogu li rogovi i grede podnijeti to što im spremaš sa crijepom ili ćeš još i to morati mijenjati

Netko je već bio rekao da probaš sa limenim pokrovom. Mislim da je ideja dobra. Lagani su i neće ti previše opteretiti krovnu potkonstrukciju.
Pripazi, i lima ima svakakvog - od običnog bojanog čeličnog do kvalitetnih aluminijskih "plastificiranih". :)

Ferrari
08.07.2006., 00:26
Živim u kući u bloku, susjed mi je stavio Bramac, a kod mene je Tondach, stavljeni su sa jednom godine razlike. Ovaj tip koji je radio krovište nije se mogao načuditi kako je Bramac za godinu dana propao! Dosta propucani crijepova, i crni se kao da je star 10 godina. Ovaj austrijski Tondach na mome krovištu je klasa! Mislim da su sa cijenom tu negdje. Mi smo stavili Tondach kontinental.

dk_
08.07.2006., 12:21
A kaj mislite o CREATON crijepu. Razmišljam o njihivom engobiranom.

napravili smo puno krovova sa CREATON crijepom i pokazao se vrlo kvalitetnim, njemački je proizvod, dimenzije su pravilne s minimalnim odstupanjima i kod nas je to daleko najkvalitetniji crijep...

bramac je betonski crijep i on je najteži pokrov koji postoji... tondach je kvalitetni crijep, ali onaj austrijski, ovaj koji se proizvodi kod nas je upola jeftiniji ali i daleko nekvalitetniji... imali smo par slučajeva da se morao mijenjati cijeli krov zbog nepravilnih biber crijepova... to u tondachu garantiraju (promjenu), ali rijetko ima smisla napraviti pokrov pa ga mijenjati...

Danijel
www.urban.hr

Flo_Master
08.07.2006., 18:03
bramac je betonski crijep i on je najteži pokrov koji postoji...

Iako je betonski, Bramac je laksi od Toncach-a. Tezina se racuna po kvadratu, a ne po komadu. Bramac je tezi pojedinacno, no posto ga ide manje na 1 m2 od Tondach-a, onda Tondach ispada tezi.
Ne daju mi se traziti sada specifikacije, no kad sam gradio kucu onda sam to racunao. Ne sjecam se tocno, no Bramac je laksi od Tondach-a barem za 5-10 %. Na vama je da provjerite ako ne vjerujete.

dk_
08.07.2006., 18:29
pa ako ćemo tjerati mak na konac, težina po kvadratu je skoro pa ista... cca 42-43 kg, ali je Bramac teži po komadu i teže je manipulirati s njim...
Bramac cca 10 kom x 4,3 kg = 43 kg/m2
Tondach cca 14 kom x 3 kg = 42 kg/m2

Danijel
www.urban.hr

t.d.
09.07.2006., 09:42
Mislim da ću ipak staviti bramac protektor,cijena mu je za keš 7,80 kn.Što se tiće statike krova krovopokrivač tvrdi da se ništa sa krovom neće desiti jer će sve rogove povezati poprijeko sa fosnama,a skoro pola rogova i greda ide novo jer dižem tavanski dio skoro preko cijele dužine krova sa obje strane kuće.Kako su stari rogovi standardnih dimenzija 10x12 sada sam uzeo nove i to 10x14.Inače se radi o provjerenim majstorima i s preporukom jer mi je to vrlo bitno da nisu nekakvi šalabajzeri.

Ferrari
09.07.2006., 18:53
Mislim da ću ipak staviti bramac protektor,cijena mu je za keš 7,80 kn.Što se tiće statike krova krovopokrivač tvrdi da se ništa sa krovom neće desiti jer će sve rogove povezati poprijeko sa fosnama,a skoro pola rogova i greda ide novo jer dižem tavanski dio skoro preko cijele dužine krova sa obje strane kuće.Kako su stari rogovi standardnih dimenzija 10x12 sada sam uzeo nove i to 10x14.Inače se radi o provjerenim majstorima i s preporukom jer mi je to vrlo bitno da nisu nekakvi šalabajzeri.

Sretno!!, brat mi je stavio Bramac, susjed isto, kod mene je Tondach Kontinental Plus austrijski. Ovi sa Bramacom starim 6 i 4 godine jako su nesretni.

Flo_Master
09.07.2006., 20:16
pa ako ćemo tjerati mak na konac, težina po kvadratu je skoro pa ista... cca 42-43 kg, ali je Bramac teži po komadu i teže je manipulirati s njim...
Bramac cca 10 kom x 4,3 kg = 43 kg/m2
Tondach cca 14 kom x 3 kg = 42 kg/m2

Danijel
www.urban.hr

Ne sporim ovo. Takvi su su sluzbeni podaci. Meni je svejedno o kojem se crijepu radi i nisam u tome poslu pa da tjeram vodu na neciji mlin. Ono sto znam jeste to da kad sam trebao naruciti crijep i racunao koliko mi ga treba (prije letvanja), krovopokrivac mi je rekao da po kvadratu ode izmedju 15 i 16 komada. Za Tondach ide i vise letve jer je manji i gusce se letva, no to nije neka razlika u novcu na koju treba paziti.
Glavno je bilo to sto je broj crijepa po kvadratu veci od sluzbene cifre. Krovopokrivac (licencirani iz udruge krovpokrivaca) mi je rekao da JE MOGUCE imati 14 crijepova po kvadratu, no to bi znacilo da su letve na samoj granici a u praksi to znaci da se ne mogu svi crijepovi lijepo posloziti.
No, ovo sve je moje iskustvo i informacije koje sam dobio od majstora, a ako su lagali mene,....
Zna li netko ovdje koliko mu je otislo crijepa po kvadratu, pa da vidim jel mi majstor pogresno rekao?

dk_
10.07.2006., 16:54
potrošnja crijepa po m2 ne ovisi o majstoru već o nagibu krova cccc....

Danijel
www.urban.hr

nyla
10.07.2006., 17:40
Ne piše gdje živiš, ali ako si u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, možda bi mogao - ako se odlučiš za Bramac - skočiti do Varaždina. Na priključnoj cesti za autoput je Turčin, a do njega Gornji Kneginec. Ondje je (prije 5 godina doduše) bio glavni zastupnik Bramaca za ovo područje i crijep je bio osjetno jeftiniji nego u "običnom" dućanu građevnim materijalom.

Uz to, upao sam kad je bila gužva i dobio rabat (koji inače ne bih dobio) jer čovjek koji radi predračune jedan te isti Excel file copy/paste unedogled :)

Da, i mi smo uzeli u Laberni, crni classic, sad je to protector. Nama je majstor reko da je u startu Tondah nešt lakši al dok upije kišu da je dosta teži.
I ovi u Laberni imaju dva put godišnje extra popust + rabat koji dobiš tak i tak

Flo_Master
10.07.2006., 21:03
potrošnja crijepa po m2 ne ovisi o majstoru već o nagibu krova cccc....

Danijel
www.urban.hr
?
Govorimo o kvadratu krova?
Sto crijep zna koliki je nagib krova? Mozda se malo rastegne na vecem nagibu?

dk_
11.07.2006., 03:18
vidiš kako ne znaš... odi malo na stranice proizvođača, ima sve lijepo objašnjeno...

Danijel
www.urban.hr

dxer
11.07.2006., 08:20
@ Flo Master

Koliko te kostala komplet oprema tj. materijal za krov, a koliko posebno radovi majstora ? I kolika ti je povrsina krova ?

Flo_Master
11.07.2006., 13:05
@ Flo Master

Koliko te kostala komplet oprema tj. materijal za krov, a koliko posebno radovi majstora ? I kolika ti je povrsina krova ?

Povrsina je negdje oko 240 m2. Za gradju (daske, letve, rogovi, stolice, sandolin...) ne znam vise. Crijep (sa sljemenjacima i ozracnicima) negdje oko 20 000 kn.
Limarija (ima jos par detalja za napraviti) negdje izmedju 18 i 19 000 kn (ukljucujuci i dvije krovne kucice obucene u lim).
Mislim da sam bio negdje oko 10 000 E.

Najvece iznenadjenje mi je bio lim. 15 500 kn su bili zljebovi, vjetarlajsne i kucice. Poslije je bilo jos i nekih dodataka pa se sve to popelo. Lim je bojani i pocincani.

Radove sam dogovorio zajedno sa cijelom kucom, pa ne mogu reci koja je cijena radova.

postmen
13.07.2006., 21:40
Tondach landach i sigurno češ biti zadovoljan. Kaj se tiče cijene krovišta to je tu negdje moj krov ima isto tolko kvadrata i kučice na oba dvije strane, pocinčano-farbana limarija prošo sam sa 10000 E.

zigy
13.07.2006., 22:18
mene je majstor za krov od 240 m2 trazio 28 000 kn za ruke, drugi mi je rekao 22 000 kn, onda sam fino odustao od njih i sam sa bratom starim i jos dvoje pomocnika napravio krov za 15 dana.

1411
27.05.2007., 21:00
Ako netko zna gdje se mogu naći paneli (u Hrvatskoj) tipa lindap elegant.
http://www.lindap.si/
Profilirani kao crijep izrađeni od metala. Cijena, iskustva i sl.

Hvala

mvi
27.05.2007., 21:02
lindab --> www.izokom.hr

Inače na forumu je bilo jaaaako puno govora o tome.

Edgar
27.05.2007., 21:13
lindab --> www.izokom.hr

Inače na forumu je bilo jaaaako puno govora o tome.

Da, uglavnom ja bi pričao o tome :)

zastupnik lindaba je lindab d.o.o. u donjem stupniku, ali oni to ne prodaju već distribuiraju preko svojih ovlaštenih distributera.

najbolje da nazoveš njih direktno da ti preporuče ditributere i izvođače na tvom području

mvi
27.05.2007., 22:11
najbolje da nazoveš njih direktno da ti preporuče ditributere i izvođače na tvom području

Ili pitaj Edgara. :zubo:

1411
10.09.2007., 11:38
Zanimaju me mišljenja, iskustva, sve...

hvala

serz76
13.11.2007., 17:45
Sto je bolje staviti na krov od ovo troje?

Kvadrat Bramaca je tezak 43 kg, Tonacha 45 kg, a Glinex-a 41 kg. Po tome kriteriju je stvar poprilicno ujednacena.

Sto odabrati?

Tondach ti je keramički crjep i teži i lomljiviji je od bramaca. U ostalom, nebi pola njemačke bilo pokriveno s njim da ne valja ili da je to gov.. bolje.

sky cruiser
13.11.2007., 20:56
Ček što je sad govno, bramac ili tondach ?

zh1
13.11.2007., 21:02
Dobro je počeo lik na forumu,replika na post datiran 6.12.2004.!!

sky cruiser
14.11.2007., 21:54
A ima nas svakakvih.

livpool
08.04.2008., 18:24
kaj mislite o tome pokrovu ima li netko kakva iskustva

livpool
08.04.2008., 18:27
kombinacija je naime slijedeča, daska folija termo top6cm folija letva štafla gerard klasik

livpool
12.04.2008., 21:24
kaj

livpool
12.04.2008., 21:25
ništa

livpool
12.04.2008., 21:26
kak ste u kurcu samo vas politika jebe

Mican
12.04.2008., 22:47
Ja sam svojevremeno razmišljao o tom krovu ali mi je bio malo preskup. Navodno je to super stvar (naročito orginalni, a ne kopija). Gledao sam ga jednom na velesajmu pa mi je malo čudno bilo da se čavao zakucava s čela (vodonepropusnost?). Ali to je bio neko češki proizvođač. Ne znam kako je kod originala.

Ne znam. Vjerojatno je to najtrajniji krov, lagan je, lijep do boli, vjetar ga ne može otpuhat, . . . Ak' imaš love, mislim da ne možeš pogriješit.

kruno
12.04.2008., 23:44
kaj mislite o tome pokrovu ima li netko kakva iskustva

s Gerardom ne, ali s Roserom da... ako se dobro sjećam, objašnjavali su mi da je Gerard iz N Zelanda, a Roser je korejski... sve ostalo isto... u svakome slučaju, od prošloga ljeta se taj pokrov nalazi na mojoj kući... garancija kažu 50 godina (nadam se da ću doživjeti) :rofl:... što se cijene tiče u odnosu na klasičan pokrov, nešto je skuplji (mislim da je razlika bila oko 10%)... stvar je u tome da su ruke jeftinije za postavljanje ovakvog tipa pokrova od klasičnog, pa se cijena u konačnici skoro pa poravnala... u svakome slučaju, da sada nikakvih problema :top:... btw, najvažniji razlog zašto sam se odlučio za ovakav pokrov je njegova težina, tj. lakši je od klasičnog pokrova (i to dosta, ne sjećam se više koliko)...

Qwen
13.04.2008., 19:46
"Cristiano Ronaldo" krovni pokrov :lol: :lol: :lol:

tradicev
14.04.2008., 09:57
s Gerardom ne, ali s Roserom da... ako se dobro sjećam, objašnjavali su mi da je Gerard iz N Zelanda, a Roser je korejski... sve ostalo isto... u svakome slučaju, od prošloga ljeta se taj pokrov nalazi na mojoj kući... garancija kažu 50 godina (nadam se da ću doživjeti) :rofl:... što se cijene tiče u odnosu na klasičan pokrov, nešto je skuplji (mislim da je razlika bila oko 10%)... stvar je u tome da su ruke jeftinije za postavljanje ovakvog tipa pokrova od klasičnog, pa se cijena u konačnici skoro pa poravnala... u svakome slučaju, da sada nikakvih problema :top:... btw, najvažniji razlog zašto sam se odlučio za ovakav pokrov je njegova težina, tj. lakši je od klasičnog pokrova (i to dosta, ne sjećam se više koliko)...

Daj mi reci kako si zadovoljan sa zvučnim karakteristikama ? Da li se jako čuje kad pada kiša ili nema razlike od glinenih crijepova? Ja isto planiram stavljati Gerard, ali sam malo skeptičan s obzirom da ću imati visoko potkrovlje pa se bojim buke jer je to ipak čelik i lim.

kruno
14.04.2008., 11:54
nemam nikakvih problema :flop:... spavaći dio stana mi se nalazi u potkrovlju, a do sada nikakve posebne buke vezano na kišu nije bilo... taj pokrov nije samo od lima (velika je to razlika od onih starih, klasičnih, limenih pokrova), već je dodatno posut mrvljenim kamenom (ili već takvim nečim, ne sjećam se)... a, ako se ne varam, puno toga ovisi i o izolaciji ispod pokrova...

Mican
14.04.2008., 12:10
Što se tiče buke, mislim da nema problema. Ja imam klasični trapezni lim, ali i 30 cm Tervola. Samo kod najjačeg pljuska se čuje tiho brundanje. Izolaciju tako i tako moraš staviti, a Gerard je (vjerojatno) puno tiši jer je razmak kontraletvi puno manji nego kod trapeznog lima, a i premazan je smolom + granulat. Vjerujem da nije puno glasniji (ako je uopće) od običnog crijepa ili salonitki. Težina Gerarda je, koiko se sjećam oko 6 puta (!) manja od crijepa tako da je statički superioran. Ako se mijenja krov na kući koja nije bila proračunata na crijep, ovo je super izbor.

kmarolt
25.04.2008., 18:50
:)Drustvo dobar dan svima,
vidim da puno ima informacija na forumu za crijep. Trenutno mi je kuća pokrita šindrom, ali ona je procurila nakon deset godina strašno.
Ja sam zaimnteresiran za limeni pokrov, pa me interesira ako netko ima informaciju o cijenama, koji limeni pokrov odabrati, itd. Naime površina krova je 130m2 plus tri kučice, tako da se površina povečava na cca 150m2.
Unaprijed hvala svima koje će imati dobre volje za odgovor

bricki
24.06.2008., 00:11
Pogledaj firmu LIM MONT iz LUDBREGA to jest VRBANOVCA.Imaju proizvodnju na dva mjesta,NAzovi i pitaj šta ti nude.Imaju kvalitetna lim i dobre cijene.

Roberto
06.07.2008., 02:14
Pozdrav,

nagodinu planiram uređenje stana u potkrovlju obiteljske kuće (SZ Hrvatska), pa ću najprije promjeniti i malo preurediti krovište, te sam konačno odlučio između lima i crijepa (pobjedio je crijep) a sad več drugi problemi kojeg staviti. Tako sam gledao tondach, bramac i nexe glinex, te me zanima da li netko ima taj crijep na kući (nexe glinex kontinental), koliko dugo i kako je zadovoljan njime (da li je pozelenio, promjenio boju, puca ....)?? Svaka informacija je dobrodošla.

Ukratko o nexe glinex kontinental(koliko sam uspio saznati):

U kvadrat ide 13 komada, prosječna masa je 3,1kg/kom, proizvodi se u vinkovcima (dilj), može se uzeti u više boja (engobirani) ili natur, pisana garancija je 40 god.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Stari Zeke
06.07.2008., 06:22
Daleko najkvalitetniji glineni crijep u HR radi Tondach. Nedavno su plasirali na tržište i vlastite engobe.... Što se usporedbe cijena tiće, to nemam pojma.

Roberto
06.07.2008., 07:42
Slažem se, tondach je daleko poznatiji a isto tako se slažem i sa ovime o kvaliteti, iako polusestrična mi ima tond.kont.+ na kući, nova kuća naravljena unatrag 4-5 god., taj cijep je gore oko 3,5 god., i po rubovima kad se bolje pogleda se vidi "zelenilo", istina kuća je unutar dosta visokih borova sa dvije strane pa možda zato, ali također ima tu u mjestu jedna kuća sa istim cijepom na samoj osami, nigdje nikakog drveta oko kuće, crijep je gore 5god.i isti slučaj.

Tondach-a u kvadrat ide 15 kom., a ovog glinexa ide 13 komada, trenutno tondach mogu kupiti po 6,75/kom a glinex 4,88/kom, što mi u konačnici na 200 kvadrata izađe oko 7,5tkn razlike što i nije malo, pa me zato zanima dal netko ima taj glinex kontinental da mi može malo više reči o njemu ...??

cagar
07.07.2008., 11:37
Slažem se, tondach je daleko poznatiji a isto tako se slažem i sa ovime o kvaliteti, iako polusestrična mi ima tond.kont.+ na kući, nova kuća naravljena unatrag 4-5 god., taj cijep je gore oko 3,5 god., i po rubovima kad se bolje pogleda se vidi "zelenilo", istina kuća je unutar dosta visokih borova sa dvije strane pa možda zato, ali također ima tu u mjestu jedna kuća sa istim cijepom na samoj osami, nigdje nikakog drveta oko kuće, crijep je gore 5god.i isti slučaj.

Tondach-a u kvadrat ide 15 kom., a ovog glinexa ide 13 komada, trenutno tondach mogu kupiti po 6,75/kom a glinex 4,88/kom, što mi u konačnici na 200 kvadrata izađe oko 7,5tkn razlike što i nije malo, pa me zato zanima dal netko ima taj glinex kontinental da mi može malo više reči o njemu ...??

Za NEXE kažu da je kvalitetan, ali probaj se raspitati za CREATON.
Njemačka kvaliteta nebi trebala biti upitna, daju garanciju 50 godina

Roberto
07.07.2008., 19:44
Moram priznati da za creaton nisam baš čuo, najviše se priča o tondachu ali raspitat ću se o tome (no pretpostavljam da je skuplji), iako očekivao sam malo više mišljenja o nexe crijepu, ovako ispada da ga nitko nema ...

zh1
08.07.2008., 08:09
Ima,ima,no još je veći nedostatak volje za pisanjem jer se sve nakraju svede na obićno filozofiranje . A vidim da je i količina novca u pitanju pa zato uzmi ono što si možeš priuštiti.

ALIEN9
08.07.2008., 08:17
Taj danasnji crijep koji s eproizvodi u vinkovcima nema nikakve veze sa nekadašnjim tzv. vinkovačkim crijepom jer se radi sasvim novom tehnologijom i ima sve popratne detalje kao i bramac i tondach(početne i završne komade, završne koruge, koruge za račvanje...) a i kvalitet je nemjerljiv sa onim bivšim.
A garancija od 40 godina je marketinga radi jer taj se crijp proizvodi možda najduže dvije godine i niko ne može znati kako će se ponašati za 40 godina i kako će izgledati.
Što se tiče cijene najskuplji je tondach, pa bramac pa onda taj nexe. Najbolje je da kupiš ono koliko možeš platiti i da ne patiš zbog toga ako susjed kaže kako on ima bramac i kako je to naj naj. Ispruži se koliko si dug.:top:

cagar
08.07.2008., 08:46
Evo šta sam doznao o CREATONU, cijene od 62 kn za m2 pa na dalje što i nije preskupo za razliku od tondacha.
Ima ih puno vrsta a bibera najviše. Uguglaj creaton pa vidi ponudu.

Roberto
08.07.2008., 12:37
Hvala na mišljenjima i trudu, odlučio sam, ovaj tjedan idem po ovaj nexe glinex kontinental, uspio sam dobiti i dodatni popust na gotovinu tako da mi je ta razlika zbilja velika da bih uzeo bilo što drugo, a o cijeni "dodatne opreme" da ne govorim, razlika u žljebnjacima između tondach-a i nexe 10kn/komad itd...i prijevoz imam tu, creaton nisam nigdje uspio naći da ga drže.

Nadam se da neću požaliti zbog ove uštede za par godina :)

Pozdrav!

sky cruiser
09.07.2008., 22:35
namoj se sekirati, NEXE ima najmodernije strojeve i tehnologiju kojom proizvodi Glinex crijep. To je vrhunski proizvod i oni (a i neki drugi) se kunu da je bolji od Tondacha, ali ne mora biti bolji , bitno ti je da ti znaš da je on kvalitetan.

btw. moji starci imaju već 25 godina na krovu taj stari vinkovački crijep (Dilj) , i dan danas je sve OK. A taj je navodno jedno 16 puta lošiji od ovog današnjeg Glinexa.

Roberto
10.07.2008., 06:36
A sad kakav je takav je, kupio ga komplet za cijelo krovište, platio, sutra stiže dostavom, na kraju sam uspio dobit još neki popustić pa me izašao 4,7kn/komad umjesto 4,88kn/kom. :)

sky cruiser
10.07.2008., 19:19
ajde napiši sutra kakvi su dojmovi ...

Roberto
14.07.2008., 22:05
Pozdrav,

ispričavam se nisam stigao prije pisati, crijep je stigao i zadovoljan sam svime vezanim uz sam crijep. Nabavio sam par komada tondach kont.+crijepa da usporedim, glinex je veči (logično jer ga ide 2 manje u kvadrat), tondach ima jaču boju, glinex je blijed naspram tondach-a. Probao sam složiti par komada i sve se lijepo pokriva koliko sam uspio vidjeti iz tih par komada koje sam složio, e sad probao sam i "čvrstoču", tako da sam stavio na pod glinex i par puta skočio po njemu, onda sam isto to napravio i sa tondach-om (ne sa jednim par komada od svakog) i iako mi kad ih držim u ruci tondach izgleda "jači", na tom svojem testu to baš i nisam zamjetio, jer su oba popucala prilikom sličnog skoka, no kad se drži u ruci tondach se dojma jačim, a isto tako mislim da i je za nijansu jer je manji od glinex-a pa je stoga i vjerojatno čvršći, no nikakva drastična razlika.

E sad ono što nema veze sa crijepom tj.proizvođačem je dostava, na svakoj palet u najdonjem redu je obavezno bilo popucanih, majstor što mi je dostavio crijep očito nije čuo za "nježnost", dobio sam dojam kao da su palete bacane sa 2m, na dvije palete su sa bočne strane bili svi popucani jer su se prilikom istovara palete nabile jedna na drugu, sljemenjaci i odzračnici su bili posebno složeni na drugoj paleti i od njih ima porazbijanih (3 sljemenjaka i 4 odzr.), neznam što su radili da su to uspjeli napraviti. No super je da im sve te koji su polomljeni mogu vratiti i zamjenit će ih novima. Kupio sam u pgm-u poznanovec po 4,7kn/komad, i eto zasad zadovoljan, a vrijeme će pokazati kako će izgledati na krovu za par godina.

Budem poslikao jedan pored drugog kad uhvatim vremena koji dan ako netko želi vidjeti.

Matach
15.07.2008., 07:50
moja kuća stara 35 godina na njoj je crijep Toza Marković Kikinda 333, e to je bio crijep. Rekao je majstor da taj crijep ni slučajno ne baciti nego da kad ćemo mijenjati letve i stavljati izolaciju pod krov da uzmemo taj crijep dolje i da ga probamo s nečim očistiti i da će biti ko nov.

Crijep je još ko majka....gledam krovove novijih kuća oko moje, a njihov crijep je neusporediv s mojim. Na mojem crijepu nema niš crnoga, ima nekakvih "lišajeva" gore i zmazanoće koja se na njemu nakupila, a kad se to izriba s njega ispod je ko nov. Prijetelj je prije tri godine stavio na krov Bramac ...kolko sam primjetio već je sav neki zelenkasti i izbljeđen, ono čini mi se da je prebrzo oronuo.

ruby
26.07.2008., 18:49
ja stavljam novo krovšte na kljet tj vikendicu u zagorju!

htio bi neki tamniji crijep tj ne normalan crveni pa me zanima kakve su razlke u cijenama dali je puno skuplji kontinental plus u drugoj boji

isto tako i biber

bricki
04.08.2008., 22:33
Bramac definitivno

dankas
08.08.2008., 20:21
molim savjete za saniranje krova sad su salont ploce . ne bih zelio preopteretiti kroviste i temelje pa me interesira dal ima ko Gerard , creaton ili ruuki pokrov ?

hvala

dankas
08.08.2008., 20:22
ili mozda neki produkt od Lindab-a

gaultier
08.08.2008., 21:24
Imam ja Lindab,crveni.Jako je lagan,ali mislim da je malo i skuplji u odnosu na crijep

dankas
14.08.2008., 17:18
kakav je junmeierov crijep , moze li ga tko preporuciti

pozz

zh1
15.08.2008., 09:29
Ja ga mogu preporučiti!!

dankas
15.08.2008., 18:33
koja je razlika od drugih crijepova i gdje ga najpovoljnije nabaviti?

pozz

dankas
15.08.2008., 20:06
dal je nekom poznato FeRoof pokrovi

pozz

livpool
25.08.2008., 20:16
molim savjete za saniranje krova sad su salont ploce . ne bih zelio preopteretiti kroviste i temelje pa me interesira dal ima ko Gerard , creaton ili ruuki pokrov ?

hvala

definitivno gerard i ja sam imal salonitke,stavil sam gerard i super je cijena za 220 kvadrata sa daskama i izolacijom i limarijom oko 120 000kn

bili.
05.09.2008., 11:36
Koji je minimalni magib krova za nexe crijep na betonskoj kosoj ploči?Vidim da u prospektima spominju 22 stupnja a mene zanima može li sa nešto manjim nagibom cca 18-19?

mRaDjE
29.09.2008., 23:22
LP, češljao sma po forumu i vidio dosta tema o krovu i fasadama ali sve nekako općenito, bi li neko znao koliko bi otprilike sa materijalom i rukama koštalo po metru kvadratnom fasada - znači bez izolacije i ostalih radova samo farbanje zidova, i postavljanje crijepova na krov uz micanje starih, dosta su mi samo neke okvirne cijene čisto da se znam orijentirati, bio bih zahvalan. hvala.

bram
30.09.2008., 11:29
Krov - oko 200 kn/m2 sa promjenom letvi i folijom
boja - 25 kn/m2 bojanje sa skelom bez materijala

dxer
30.09.2008., 11:50
Kad smo vec kod cijena, zanima me koliko bi kostalo po m2 ili vec kako se racuna:

- izrada klasicnog krovista na dve strane sa materijalom i bez
- izrada betonskog krova , 10-12 cm zaobljena deka sa vanjskom izolacijom i zatim oblaganje limom (takodjer sa materijalom i bez)

recimo da je krov za kucu povrsine 8,5x13m

seceruuu
08.10.2008., 20:20
dali netko zna koja je cijena CREATON crijepa?

alen38
06.12.2008., 13:46
dali netko zna koja je cijena CREATON
crijepa?

creatone-balance 7,87kuna-kom

priključak za sljeme(ozračnik)-26,46kuna-kom

sljemenjak 57,96kuna-kom

crijep je jako kvalitetan po 1m2 ide 8,5-9,00kom, njemačka proizvodnja mislim da je najkvalitetniji do sada u hrvatskoj i šire. Ove cijene su sa popustom od 30% inaće je koštao 11,25 po komadu što i sama cijena govori o kvaliteti.Ljudi si ga nisu mogli baš svi imati jer je bio malo skup , ali sada nema razlike velike prema tondahu . Evo ja upravo sada naručujem taj crijep i mislim da sam odlično izabrao.50g garancije do sada nema to nitko u RH. cijenik ti je star 7dana.eto ukoliko te još kaj zanima pošalji mi poruku ima toga još!!!!!!!!

mario.vtc
17.12.2008., 11:28
Bok ljudi!
planiram uređenje potkrovlja na kući.pritom moram urediti i krovište(staviti izolaciju,izrada malih kučica itd).kako je kuća stara 25 god odmah bi promjenio i crijep-crijep je vinkovački mediteran i nemam nikakve primjede na njega do sada(dobro pokriva i ne izgleda tako loše)
Zanima me koliko je pametno isti crijep vratiti natrag(namam ga dovoljno ako ću raditi kućice) ili kupiti novi. KOJI??????????
Bramac nebi nikako zbog težine, dvoumim se između tondach-a i nexe ili možda neki treći. kuća je oko 100 m2.
Molim vas za savjete!

dankom
30.01.2009., 07:09
dal je nekom poznato FeRoof pokrovi

pozz

Ja sam ga stavio preko šindre i zasad sam jako zadovoljan. Plašili su me neki majstori da ako uzmem metalni pokrov dolazi do buke kad pada kiša ali kod ovog stvarno nema buke. I još jedna prednost iz prve ruke... kad je padala tuča dosta krovova je probila ili razbila crijepove a kod mene je pošteno tukla ali ništa. Inače kad sam kupovao gledao sam i gerrard ali mi je feroof bio jeftiniji. Netko mi je poslao poruku da napišem cijene ali nisam ju uopče zamjetio do sad. Ovako cijena je bila oko 112 Kn ili tu negdje a montaža po m2 oko 100 kn. Ide tu još i kontraletva i letva i dodatni elementi ali to je manje u ukupnoj cijeni.

ranac
20.02.2009., 20:50
Ja sam ga stavio preko šindre i zasad sam jako zadovoljan. Plašili su me neki majstori da ako uzmem metalni pokrov dolazi do buke kad pada kiša ali kod ovog stvarno nema buke. I još jedna prednost iz prve ruke... kad je padala tuča dosta krovova je probila ili razbila crijepove a kod mene je pošteno tukla ali ništa. Inače kad sam kupovao gledao sam i gerrard ali mi je feroof bio jeftiniji. Netko mi je poslao poruku da napišem cijene ali nisam ju uopče zamjetio do sad. Ovako cijena je bila oko 112 Kn ili tu negdje a montaža po m2 oko 100 kn. Ide tu još i kontraletva i letva i dodatni elementi ali to je manje u ukupnoj cijeni.
Spremam se na isti posao prekrivanja kuće i odluka je pala na pokrov tipa Gerard,Rosser,Metrotile isl.Cijene limova sam saznao,interesira me cijena montaže.Na šindru bi stavljao letve i kontraletve pa pokrov,da li je netko radio nešto slično i kolika je bila cijena radova(letvanja i svih limarskih).

Romeo20
27.02.2009., 09:48
Radi se o glinenom crijepu M-222 (Novi Bečej), starog 20 godina, kojeg mislim oprati visokotlačnim peračem, a zatim bi ga htio nečim premazati da ga zaštitim i vratim mu sjaj.
Ima li neko sredstvo namjenjeno baš za to?

demosten
27.02.2009., 12:43
Ne ali imam jedno pitanje?
što dobivaš sa pranjem crijepa?

Mislim osim ljepote. Samo skidaš mahovinu?
A koliko taj tlak oštečuje crijep, odnosno skida taj sloj zapečene gline (zapečene gline na suncu a ne u tvornici) koja štiti unutrašnjost crijepa?

Romeo20
27.02.2009., 13:42
Ne ali imam jedno pitanje?
što dobivaš sa pranjem crijepa?

Mislim osim ljepote. Samo skidaš mahovinu?
A koliko taj tlak oštečuje crijep, odnosno skida taj sloj zapečene gline (zapečene gline na suncu a ne u tvornici) koja štiti unutrašnjost crijepa?

Nakon pranja crijep izgleda ko nov! Ali bih ga htio još sa nečim premazati da mu produžim vijek trajanja, ali ne znam s čim?

Roofmaker
01.03.2009., 22:22
Bok ljudi!
planiram uređenje potkrovlja na kući.pritom moram urediti i krovište(staviti izolaciju,izrada malih kučica itd).kako je kuća stara 25 god odmah bi promjenio i crijep-crijep je vinkovački mediteran i nemam nikakve primjede na njega do sada(dobro pokriva i ne izgleda tako loše)
Zanima me koliko je pametno isti crijep vratiti natrag(namam ga dovoljno ako ću raditi kućice) ili kupiti novi. KOJI??????????
Bramac nebi nikako zbog težine, dvoumim se između tondach-a i nexe ili možda neki treći. kuća je oko 100 m2.
Molim vas za savjete!

Baš i nije neki potez vratiti isti crijep, morao bi ga mjenjati kroz par godina. Ako ideš sa novim crijepom obavezno na dasku stavljaj paropropusnu, vodonepropusnu krovnu foliju, kontraletvu za odzračivanje i crijep zračnik raspoređen na krovnu plohu ovisno o kvadraturi krova i propusnosti zračnika. Što se tiče crijepa preporučio bi ti Tondach VB Austria, Tondach kontinental plus i Creatone a od limenog pokrova Lindab ili Gerard. Svi proizvođači nude jamstvo od 30 pa do čak 50 godina ako je sve u skladu sa njihovim tehničkim zahtjevima. U svemu tome dosta veliku ulogu ima i sam izvođač pa bi ti preporučio da se raspitaš u Hrvatskoj udruzi krovopokrivača. Tamo ti mogu preporučiti majstora koji če ti po obavljenom poslu izdati garanciju za izvedene radove. Ovo je skuplja verzija ali dugoročno gledano isplativija.

jolly_jocker
05.06.2009., 18:03
pozdrav svima

uskoro postavljam tj. mijenjam pokrov na kući i proveo sam svoje vlastito laičko istraživanje u vezi raznih vrsta crijepova
i definitivno je tondach pobijedio
ali
ima jedan crijep za koji je cijenom prihvatljiviji
a kvalitetom,koliko sam saznao,isti ili još bolji(kvaliteta gline)
radi se o M-333 Velika Kikinda
pa s obzirom da su na ovom forumu mnogi jako dobri poznavaoci crijepa i sl.
zanimljivo bi bilo čuti vaše mišljenje kakav je to crijep i koliko je pogodan za kontinentalni dio hrvatske
navodno je pola međimurja prekriveno sa njime

domsar
06.12.2010., 15:49
Namjeravam praviti kuću u Dalmaciji. Dobivam betonski crijep bramac. Inače ću raditi i betonski krov pa me zanima kako se pokazao taj crijep. Znam da mu neki spočitavaju da je težak i da puca i da ga neki tobože mijenjaju nakon godine dana. Zanimaju me vaša iskustva. A i ne znam kako može biti problem sa pucanjem ako ima 30 godina garancije

Emmet
09.12.2010., 07:24
Spremam se na isti posao prekrivanja kuće i odluka je pala na pokrov tipa Gerard,Rosser,Metrotile isl.Cijene limova sam saznao,interesira me cijena montaže.Na šindru bi stavljao letve i kontraletve pa pokrov,da li je netko radio nešto slično i kolika je bila cijena radova(letvanja i svih limarskih).

Ja sam radio nešto slično, cijena je bila 500 kn/m2 za Gerard, od ovlaštenog izvoditelja sa 50 godina garancije. Jako sam zadovoljan.

inzr
11.12.2010., 22:28
limarija i letvanje nemože biti 500 kn/m2

inzr
11.12.2010., 22:38
letvanje krovišta sa letvom 48/78 i kontraletve 28/48 je cca 85,00 kn/m2
za gotovinu je popust 20%
imaju nešto skuplje opšave, ali tu je negdje, cijena je odprilike 180 kn/m2
znači sveukupno cca. 270 kn/m2

kako je vama ispalo 500 kn/m2

ovdje imate katalog sa svim cijenama
http://www.lesnina-i.hr/download/Gerard_cjenik_ozujak_2010.pdf

zh1
12.12.2010., 11:23
Čini mi se da si nešto pobrkao u nazivima i dimenzijama . Ja još nisam nikoga vidio da je gerrard zabijao na štaflu 5x8 a da mu je kontraletva bila 5x3.

kanjar
04.01.2011., 11:23

htio ne htio, izveden krov sa gerard pokrovom na letvama 40/40 uz primjenu svih pravila struke vezanih za takove pokrove stoji 460 kn/m2 (tu je i limarija u cijelosti) svakako da je u cijeni i zarada

morino
06.01.2011., 22:33
jer ima tu koji krovopokrivač da se kuzi u krovne kućice?
planiram složiti dvije 0d 4 m i čovjek me trazi 27kkn.
jer to puno?

technotronic
08.01.2011., 19:52
Ja moram na viksi prekrit oko 150 kvadrata krova... treba mi nešto jeftino... Roženice ostaju,a stari crijep i letve idu dole... Što mi preporučate... salonit, lim, crijep?

zh1
08.01.2011., 21:40
Crijep je najoptimalnije rješenje.

technotronic
09.01.2011., 09:07
zašto?

zh1
09.01.2011., 11:23
Zato jer je sa cijenom u konačnici u rangu sa ostalim "razvikanim" jeftinim pokrovima,jer se najlakše i najjeftinije servisira uslijed raznoraznih okolnosti te zbog toga što po tradiciji spada u pokrov našeg podneblja.Iznimka je ako je vikendica u nekom planinskom predjelu sa puno snijega gdje je ravno falcani lim u kombinaciji sa crijepom tradicionalni pokrov.

inzr
10.01.2011., 18:35
Ja moram na viksi prekrit oko 150 kvadrata krova... treba mi nešto jeftino... Roženice ostaju,a stari crijep i letve idu dole... Što mi preporučate... salonit, lim, crijep?

najkonkurentniji u cijeni 3,99 kn/kom, evo vam specifikacijahttp://www.nexe.hr/default.aspx?id=93

inzr
10.01.2011., 18:50

Čini mi se da si nešto pobrkao u nazivima i dimenzijama . Ja još nisam nikoga vidio da je gerrard zabijao na štaflu 5x8 a da mu je kontraletva bila 5x3.[/QUOTE

pa mislim da nisam ništa krivo napisao

[QUOTE=kanjar;30881600]htio ne htio, izveden krov sa gerard pokrovom na letvama 40/40 uz primjenu svih pravila struke vezanih za takove pokrove stoji 460 kn/m2 (tu je i limarija u cijelosti) svakako da je u cijeni i zarada

da ali nije 500 kn, jer takav krov mi kooperanti izvode za 415 kn

inzr
10.01.2011., 18:54
jer ima tu koji krovopokrivač da se kuzi u krovne kućice?
planiram složiti dvije 0d 4 m i čovjek me trazi 27kkn.
jer to puno?

cijena je po m2, a dodatak za svaku kućicu ( na rezanja i dr.) je od majstora do majstora, neko naplaćuje 2.500,00 kn, a neko tko hoće više posla naplati 1.600 kn po kućici

bager666999
11.01.2011., 14:13
trebam uskoro mijenjat krov (crijep) pa me zanima jel se neko susteo sa Jungmeier crijepom i u koju klasu/kvalitetu spada
Vizualno mi odgovara, tehnički podaci sve pet, samo me zanima kvaliteta

zh1
11.01.2011., 16:18
Već ima tema o Jungmeier crijepu .To je odličan crijep !!

inzr
11.01.2011., 23:08
Već ima tema o Jungmeier crijepu .To je odličan crijep !!

Slažem se jako kvalitetno, ali i košta!!

bager666999
12.01.2011., 08:58
bedast sam pa nemrem naći :ne zna:
može link ?

inzr
13.01.2011., 17:31
Ja mislim da Nexe proizvodi dobar crijep i također povoljan, sad im je cijena 3,99 kn/kom silikoniziran. Njihova mana je samo u obradi što im ivice nisu uređene kao kod Tondacha, ali tko to vidi s ceste, jer svi gledamo plohu i kako je složen, dali fuge idu ravno

Dudosnowman
22.08.2011., 21:56
Pozdrav svima.
Jel zna netko gdje je kakva akcija za Bramac crijep?
Dosta prodavaonica gura Tondach u prvi plan a izbacuje Bramac pa me zanima gdje se može naći kakva akcija kada je Bramac u pitanju? Trebao bi 1000kom klasik protector tamnosmeđi.

Hvala unaprijed. :top:

marijapo
19.09.2011., 14:12
[QUOTE=Flo_Master;2434045]Sto je bolje staviti na krov od ovo troje?

Sto odabrati?[/QUOTE

Što se tiče pokrovnog crijepa tu je tondah definitivno broj 1. .
tražila sam ponudu na tondah (austrija), i tondah jupiter ( bedekovčina),
na 200 m2 krovišta austrijanac mi je skuplji cca. 3500 kn., pa me zanima u što da se upustim, jer crijep star oko 18. godina moram strgat jer propušta vodu i već je ispucao (mislim da je neki vinkovački), nije mi stalo u nekih par kuna samo da više nemam problema. Još nešto čula sam za još neki njemački crijep čak sam ga i vidjela, (Junger) uopće mi ne izgleda loš što vi mislite o svemu ovom.....HVALA..

_mištge_
20.09.2011., 11:21
Evo ja upravo postavio krov; Bramac - Reviva - Antik. Pre zadovoljan! 11 komada u kvadrat, 6,30 kn komad!

nitko666
20.09.2011., 22:51
Jel mi moze netko malo prokomentirati ove cijene rada za limeni krov:
obrada i montiranje konstrukcije krova (grede i rogovi): 45kn/m2
daskanje (OSB ploče): 30kn/m2
brodski pod: 60kn/m2
letvanje (letve i kontraletve): 18kn/m2
montaža lima: 35kn/m2
tu sad jos ima troskova limarije, bojanja, isl od 35kn/m2 krova

znaci ukupna cifra RADOVA za kompletan krov ispada 200kn/m2

koliko ste vi placali?

marion56
21.09.2011., 07:55
Jel mi moze netko malo prokomentirati ove cijene rada za limeni krov:
obrada i montiranje konstrukcije krova (grede i rogovi): 45kn/m2
daskanje (OSB ploče): 30kn/m2
brodski pod: 60kn/m2
letvanje (letve i kontraletve): 18kn/m2
montaža lima: 35kn/m2
tu sad jos ima troskova limarije, bojanja, isl od 35kn/m2 krova

znaci ukupna cifra RADOVA za kompletan krov ispada 200kn/m2

koliko ste vi placali?

to ti je pristojna cijena kad se sve zbroji

nitko666
21.09.2011., 09:29
to ti je pristojna cijena kad se sve zbroji

pristojna za koga, mene ili ponudjaca?
i da - cijena je za cash

nekako mi se cini da bi to trebalo biti i jeftinije?
pogotovo jer je veliki krov

neznam da li da trazim jos ponuda

marion56
21.09.2011., 10:05
pristojna za koga, mene ili ponudjaca?
i da - cijena je za cash

nekako mi se cini da bi to trebalo biti i jeftinije?
pogotovo jer je veliki krov

neznam da li da trazim jos ponuda

za tebe više nego njega. hoću reći nije preskupo, srednja cijena. Ako znaš da će ti dobro napraviti uzmi ga, ako ga ne poznaješ zatraži još koju ponudu negdje

nitko666
21.09.2011., 12:16
za tebe više nego njega. hoću reći nije preskupo, srednja cijena. Ako znaš da će ti dobro napraviti uzmi ga, ako ga ne poznaješ zatraži još koju ponudu negdje

Pa dosad sam bio zadovoljan, ali sam i znao koje cifre rada ocekivati pa smo tako dogovarali.
Sa krovom sam zelen, i bas mi je treba ovakva informacija kakav je to red velicine cijene.
Ne zaboravimo cijena je za cash, znaci nema troskova firme itd.

Ja sam to racunao kao x dana posla sa x ljudi pri cemu ispada da svi radnici imaju dnevnicu bar 1000kn sto mi se cini puno.

marion56
21.09.2011., 12:50
Pa dosad sam bio zadovoljan, ali sam i znao koje cifre rada ocekivati pa smo tako dogovarali.
Sa krovom sam zelen, i bas mi je treba ovakva informacija kakav je to red velicine cijene.
Ne zaboravimo cijena je za cash, znaci nema troskova firme itd.

Ja sam to racunao kao x dana posla sa x ljudi pri cemu ispada da svi radnici imaju dnevnicu bar 1000kn sto mi se cini puno.
u tom i je problem što investitori tako računaju. Ja isto kažem kad mi tak stračunaju, da ću doći raditi za dnevnicu, ali onda ne želim trošiti svoj kombi, nositi svoju motorku, mješalicu, mašinu za štemanje, bušenje, tačke, dizalicu, oplatu i slično.

Računati dnevnice nemoj, jer neznaš ni sam za koliko se šta može napraviti. Ja sam nedavno završio krov od 220 m2 za 4 dana, al onda sam se na erkeru od 6 m2 zezao još 5 dana....ako me razumiješ

Mikalica
07.10.2011., 15:34
U stanu nam je počeo prokišnjavati strop na jednom mjestu (i to opako kapa) pa smo dobili informaciju da je šindra na tom dijelu uništena. Uopće se ne razumijemo u to i nisu nikakvi naši radnici bili gore nego susjedovi jer smo mislili (a možda i je to slučaj) da nam se krov oštetio uslijed radova na njihovom krovu, a informacije nisu prenijeli nama nego susjedima tako da ne znamo detalje oko situacije na krovu.
Zanima me da li možete poreporučiti neke krovopokrivače koji bi došli to vidjeti i dati realnu procjenu da li se treba mijenjati cijeli krov ili samo popravljati taj dio (odnosno da nam ne dođe netko tko će nas laike samo nažicati da mijenjamo cijeli krov njihove zarade radi ukoliko to možda ipak nije potrebno)? Dakle tražimo nekog tko solidno radi po prihvatljivoj cijeni!
Hvala :s

mrzm smglsnk
14.10.2011., 07:13
Vidim da se par puta spomenula tvrtka Lindab d.o.o. pa da napišem u par rečenica moje (ne)iskustvo s njima ovaj tjedan.

Utorak: Zovem Lindab d.o.o. i javi se neka gospođa/gospođica. Kažem joj da me zanima mijenjanje krovišta te me prebaci nekom gospodinu koji me pitao što me zanima, gdje se nalazim te moj kontakt s rečenicom da će mi se netko javiti tokom dana ili tokom idućeg radi dogovora da se dođe pogledati moj krov + savjet što s njim/kako/zašto.
Srijeda prijepodne: Zove me neki gospodin, pretpostavljam s terena, kaže mi da je iz Lindaba te da je dobio moj kontakt i o čemu se radi. Kažem mu da bi netko trebao doći pogledati moj krov, izmjeriti ga i dati mi ponudu za mijenjanje cijelog krovišta. Pita me kada je netko doma i ja mu kažem da će od 14 sati biti moja supruga. On na to kaže: Odlično, doći ću s radnicima između 15 i 16 sati.
Srijeda poslijepodne: Već sam i ja doma, a od radnika ni traga ni glasa! U 16:40 sati zovem tog istog gospodina koji, bez isprike, kaže da su se malo zadržali na jednom krovišu, da imaju još 20 minuta posla i da su kod mene za 30 minuta. Rekoh ženi da će doći za najmannje 50 minuta. Uglavnom, da ne duljim, nitko se nije pojavio na vratima, a bogme, nitko nije ni zvao da neće doći.
Četvrtak, oko podneva: Zovem opet Lindab d.o.o. (ne onog lika od jučer nego baš tvrtku) i javi se neka gospođa/gospođica. Kažem joj da me zanima mijenjanje krovišta te me prebaci nekom gospodinu kojem ponovim što me zanima (krovište, bla bla), a on me pita da zar mi se nitko nije javio. OK, jest, javio mi se, obećao je da će doći, ali niti dolaska niti poziva da ipak neće doći. Vidim da gospodinu nije svejedno i obeća mi da će mi se kroz dan netko 100 % javiti. (Bez isprike, naravno)!
Četvrtak navečer: Nitko mi se nije javio!
Petak, malo prije: Zovem opet Lindab d.o.o. i javi se neka gospođa/gospođica. Kažem joj što me zanima, a ona mi prepoznaje glas i pita me što me zanima i kakvi su problemi nastali. Sve joj objasnim, prva isprika pada od strane Lindaba, uz obećanje da će ona poduzeti sve mjere da mi se netko danas javi! Hm, živi bili pa vidjeli.

PS: Već je prošlo 9 minuta, a od njihovog poziva ništa :D

PPS: Zvali su me (neki drugi gospodin, ne onaj od srijede) i dogovor je pao da mi se opet javi u nedjelju jer, jbg, danas meni ne paše! OK, živi bili pa vidjeli!

čvarkožder
18.06.2013., 00:26
Dobio sam ponudu od krovopokrivača za promjenu krova (crijepa) - cca 200 m2. Kuća je u kontinentalnoj Hrvatskoj. Imam par pitanja za dobre duše koje se više razumiju i voljne su pomoći mišljenjem i savjetom.
1. ponuđena cijena "ruku" za skidanje i slaganje postojećeg biber crijepa, skidanje letvi, skidanje horizontalne i vertikalne limarije, popravljanje manjeg dijela rogova daskama, stavljanje nekakve vodonepropusne folije, ponovno letvanje, postavljanje Bramacovog crijepa (još ne znam tip), opšivanje lamperijom i odvoz svega krša je 13.000 kn. Kako vam se čini ta cijena?
2. krovopokrivač mi predlaže Bramacov crijep (sutra ću ga pitati koji tip) jer da ga može nabaviti po 58 kn. Je li Bramac osjetnije teži po kvadratu od glinenog crijepa? Je li točno da postaje još teži uslijed "natapanja" kišom? Skuplja li se na njega mahovina više nego na glineni ili neki treći? Gubi li brzo boju? Smeta li Bramacu nagib od 22% koliko je na jednom (manjem) dijelu krova?
3. zašto se postavlja ta folija? Stavlja li se ona samo kod Bramaca jer možda više zakišnjava i zapuhuje snijeg? Kaže da će me za taj cijeli krov folija koštati cca 1.700 kn.

Unaprijed puno hvala.

Mojito2013
18.06.2013., 11:30
Dobio sam ponudu od krovopokrivača za promjenu krova (crijepa) - cca 200 m2. Kuća je u kontinentalnoj Hrvatskoj. Imam par pitanja za dobre duše koje se više razumiju i voljne su pomoći mišljenjem i savjetom.
1. ponuđena cijena "ruku" za skidanje i slaganje postojećeg biber crijepa, skidanje letvi, skidanje horizontalne i vertikalne limarije, popravljanje manjeg dijela rogova daskama, stavljanje nekakve vodonepropusne folije, ponovno letvanje, postavljanje Bramacovog crijepa (još ne znam tip), opšivanje lamperijom i odvoz svega krša je 13.000 kn. Kako vam se čini ta cijena?
2. krovopokrivač mi predlaže Bramacov crijep (sutra ću ga pitati koji tip) jer da ga može nabaviti po 58 kn. Je li Bramac osjetnije teži po kvadratu od glinenog crijepa? Je li točno da postaje još teži uslijed "natapanja" kišom? Skuplja li se na njega mahovina više nego na glineni ili neki treći? Gubi li brzo boju? Smeta li Bramacu nagib od 22% koliko je na jednom (manjem) dijelu krova?
3. zašto se postavlja ta folija? Stavlja li se ona samo kod Bramaca jer možda više zakišnjava i zapuhuje snijeg? Kaže da će me za taj cijeli krov folija koštati cca 1.700 kn.

Unaprijed puno hvala.

Pozdrav,

Prijatelji su bili postavili bramac crijep prije par godina i crijep se pokazao dosta loš. Mahovina se dosta lovi na njega i isparala mu se boja. Mi imamo Creaton (engobirani crijep) i jako smo zadovoljni njime.
Nadam se da sam pomogao.

makedonac001
23.06.2013., 08:56
Ima li tko iskustva sa eurocrijepom ?

Mariqa
23.06.2013., 13:32
Ima li netko iskustva s krovnim panelima?Zanima me proizvodaci,cijena i iskustva.

asja007
15.11.2013., 18:04
Pozdrav svima, može jedan savjet? Preporuka za krov: kontinental nexe ili tondach? U čemu je razlika?

b_special
15.11.2013., 18:46

Unaprijed puno hvala.

Pretpostavljam da znaš kako izgleda Bramac crijep? Pogledaj malo po krovovima kad se voziš okolo kako izgleda nakon par godina i biti će ti sve jasno. Ja ne bih nikada uzeo Bramac.

Što se tiče paropropusne / vodonepropusne folije može ti biti korisna, ona je kao dodatni osigurač ako vjetar digne crijep a nije preskupa. Služi i za spriječavanje kondenzacije u sloju izolacije kada je tavan stambeni prostor.. itd.. Dobro ju je staviti kod manjih nagiba crijepa. U trgovini se ona kreće oko 8 kn/m2 pa računaj.

Jedino što primjećujem da nema pokrivanja daskom. Ako nema daskanja onda ne može ići ta jeftina folija jer nije dovoljno čvrsta. Trebala bi skuplja verzija (oko 20%).

petra00
15.11.2013., 19:47
A kakva to folija može ići bez daskanja?
Mi smo se odlučili za Creaton crijep.

Ali mogu reći da je Bramac profesionalniji od svih. Na osnovu podataka koje samo poslali su mi napravili spisak svega što treba za pokriti krov, i to za 2 dana su odgovorili. Dok ovi Tondah-a i Creaton-a se nisu javili.

Nama su iz Bramca rekli da bilo koji njihov crijep ide za Gorski kotar, tako da to vrijedi i za koninentalni.

Nama su za izradu krova ( građe) i polaganje crijepa tražili od 7 700 eura i zadnja ponuda ravno 10 000 eura. I to sve bez mateijala.
Još uvjek dolazimo iz nesvjesti i tražimo dalje maistore.

bruce80
15.11.2013., 22:41
Koliko budeš platila materijal toliko ćeš platiti i majstore.
Unazad par godina kad smo prekrivali krov ( mi smo odabrali Lindab lim ) išli smo preko Izokoma na Kastvu i koliko nas je ispao materijal toliko nas su došli majstori. Sa time da smo tata i ja skinuli stare salonitke, promjenili lošije daske, njihovo je bilo staviti krovnu ljepenku, lim i gurle. Bili su gotovi za dva dana ( odradili totalno profesionalno, svaka čast ) i dignuli samo takvu lovu.

Nemojte gledati samo lovu, ima majstora koji razvlače stvari nikad u nedogled, primjerice kad su moji rođaci isto mjenjali krov, moj tetak se sa njima naradio ko kreten. A da ne kažem koliko su popili i pojeli.

drazen vr
25.11.2013., 17:53
Pošto naša zgrada nema izlaz na kosi krov trebali bi ga dati izraditi.
Krov je pokriven šindrom ali pod malim nagibom.
Treba probiti knauf,izolaciju i daske na krovu stubišta.
Postaviti krovni prozor za izlaz na krov i obraditi knaufom špaletu oko prozora.
Napraviti i montirati na zid metalne ljestve do krovnog prozora dužine 3,5 m
s tim da bi se donji dio ljestvi trebao moči preklopiti za oko 1 metar.
Mene zanima koliko bi sve to koštalo.
hvala