PDA

View Full Version : Porez na oružje

Neno2
03.08.2012., 09:49
Evo nam još jedan namet u najavi.

Gosp. Linič je najavio oporezovanje na oružje u iznosu od 1600 Kn po cijevi :confused: , ne znam da li misle paušalno ili godišnje?

Još krasnije je što se za taj zakon nisu povodili za EU kojom se toliko busaju u prsa več Srbijom, pa s obzirom da se na oružje u RH zaračunavaju več vrtoglavi nameti ovo je izgleda još jedan korak prema cilju da se razoruža narod kao i 1991 a onda znamo šta slijedi :504:

Znam sad če se dignuti na zadnje noge protivnici oružja pa samo takve da podsjetim da se 99% razbojstava-ubojstava itd u ovoj zemlji "odradi" nelegalnim oružjem pa nek se naši dušebrižnici pozabave tim pitanjem, a sportske strijelce poštede ovakvih nameta na več ionako skup sport.

morbidangel
03.08.2012., 10:04
...

Odavno me kod nas više ništa ne čudi. Uz toliku hrpu nesposobnih i diletantskih šeprtlji koje su toliko prepotentne da ni ne pomišljaju pitati ljude koji o materiji čak i nešto znaju ovo je samo vrh ledenog brijega.

Potpuno se slažem s Gvozdanovićem (http://blog.vecernji.hr/gvozdanovic/2012/08/02/oruzje-u-hrvata-ili-oruzjem-po-hrvatima-2/), usput čovjek nam je jedan od najvećih stručnjaka što se tiče vatrenog oružja. Jel njega pitaju u vezi različitih zakona i odredbi o oružju!? Naravno da nije. Zašto bi pitali sposobnije s više znanja i nedostižnog iskustva kad se za dorađivanje zakona slušaju ridikuli poput jednog od bivših ministara MUP-a (jubito ministar) koji oružje smatra zlom koje treba istrijebiti.:bang:

tj1
03.08.2012., 10:05
ako je samo na vatreno-cijevi, onda se ne slažem. kad bi se porez uveo i na "hladno" oružje bio bih ZA. :D

teta-elza
03.08.2012., 10:07
ako misle oporezivati posjedovanje vatrenog oružja lovcima bit će krivolova i kriminala po tom pitanju još više. ne drukam više krivolovce.

a kaj se oružja tiče, na temi vlada sam vam davnih dana napisala da se uvodi porez na oružje pa niste registrirali. kasnite, :rolleyes:

i kaj se oružja tiče opet ponavljam; tko se nije skrio, magarac je bio.

Romo Lampkin
03.08.2012., 10:09
Još jedna legalna pljačka od strane države. U Iščekivanju poreza na disanje. Osoba koja brže diše proizvodi više CO2 pa krši protokol iz Kyota; treba to regulirati. :kava:

ZnaSeTkoJe
03.08.2012., 10:15
Još jedna legalna pljačka od strane države. U Iščekivanju poreza na disanje. Osoba koja brže diše proizvodi više CO2 pa krši protokol iz Kyota; treba to regulirati. :kava:

Slažem se. Razina kojom raste porezno opterećenje u ovoj zemlji je stvarno zabrinjavajuća.

Neno2
03.08.2012., 10:30
Na jednom skupu-tribini sam postavio pitanje predstavniku bivše vlasti da li bi mogao garantirati život dostojan čovjeka meni i mojoj djeci ako otplatim svoj dio javnog duga i to odmah u kešu?

Odgovor je bio, da nije bilo odgovora :D

Pitanje je bilo samo trzalica, ali u principu da im uspemo 44 mlrd € za vanjski i 35 mlrd za unutrašnji dug za dvije godine bi opet bili gdje smo sad.

I tako če nam biti.

http://www.zaslike.com/files/5zwjq38kf9ix3qqvvs8.jpg (http://www.zaslike.com/)

Rygel XVI
03.08.2012., 10:30
Pitam se kaj je sljedeće, mobiteli?

Theodore Bundy
03.08.2012., 10:34
Slažem se. Razina kojom raste porezno opterećenje u ovoj zemlji je stvarno zabrinjavajuća.

Nema ništa zabrinjavajuće u tome što nam vlada pruža priliku da iskažemo svoje domoljublje .

Novcem koji će se kroz ovaj porez prikupiti gladni će biti nahranjeni, bolesni izliječeni, ceste i škole izgrađene. Je li pogrešno što mene svako povećanje poreza i uvođenje novih poreza seksualno uzbudi? Zamišljam blistavu budućnost i ne mogu si pomoći.

Zagorec88
03.08.2012., 10:34
Za te novce si rađe nabavim gun na crno. Neće valjda taj porez proći :504:

Smotani2
03.08.2012., 10:35

Nekretnine.

Rygel XVI
03.08.2012., 10:42
Nekretnine.

To već znam. Kad pogledaš logično je, prvo ti uzmu gun a onda ti dođu po kuću, stan ili grunt.

Ego
03.08.2012., 10:46
Čudno da se oš nisu sjetili poreza na luksuz za računala. Ako imaš love da si priuštiš računalo i priključak na internet, bogat si i ima da platiš državi njen dio...

ZgSash
03.08.2012., 10:46
porez na kozu zvuci kao slijedeci logicni korak
ono, mozes ti plitko disati, ali neces mi se pred poreznim inspektorom toliko moci stisnuti

ZnaSeTkoJe
03.08.2012., 10:52
Nekretnine.

Za to već znamo, no što nakon toga, dajmo čovjeku još ideja.

Inače, taj porez na imovinu me poprilično raspizidio.

Imaju ga ostale zemlje. OK. Jel imaju ostale zemlje ovoliko porezno opterećenje? Jesu ostale zemlje imale hiperinflacije gdje su ljudi preko noći ostajali bez ušteđevine pa su ulaganjem u nekretnine probale zaštiti novac. Jer u tim ostalim zemljama po 3 generacije odjednom žive u istoj kući koju su roditelji gradili generacijama?

Jel ima koja razvijena zemlja gdje osoba koja plaća sve te poreze, trošarine, carine, dobija manje u vidu javnih usluga?

Čemu služe sve te hebene agencije? Čemu služi HAKOM sa prosječnom plaćom puno većom od prosjeka ako se, očito, korisnici i pružatelji usluga sami mogu dogovoriti u sporu (TELE 2-korisnici).

Što je sljedeće, kada dižeš plaću čekat će te ispred banke i lupit toljagom u glavu i uzet ti pola mjesečnog prihoda da mogu pozapošljavat rođake, osnovat još 50 agencija i pokrenut još 50 malinvesticija?

Merkel, dođi nas okupiraj molim te!

Rygel XVI
03.08.2012., 10:57
Za te novce si rađe nabavim gun na crno. Neće valjda taj porez proći :504:

Upravo to. Koji ću se kuki zajebavat s papirologijom, razgovarati s psihićem, plus još 1600kn svake godine ili kak su si oni to već zamislili. Raspitaš se u kvartu za lokalnog riđobradog koji hendla pljuce, platiš, stavi ti ga u vrećicu i nosi doma. I svake godine mi ostane 1600kn više za municiju.

Smotani2
03.08.2012., 11:00
Čudno da se oš nisu sjetili poreza na luksuz za računala. Ako imaš love da si priuštiš računalo i priključak na internet, bogat si i ima da platiš državi njen dio...

O, hoće, hoće...

Nije daleko dan kad će računalo proglasiti istovremeno i tv-om i naplaćivati tv pretplatu na njega.

K-pax
03.08.2012., 11:01
Većina lovaca jedva sklapa kraj s krajem da plati članarinu. Ovaj porez će većinu pokopati. Lov će opet postati zabava za najbogatije - novo plemstvo!

Vojky
03.08.2012., 11:03
Upravo to. Koji ću se kuki zajebavat s papirologijom, razgovarati s psihićem, plus još 1600kn svake godine ili kak su si oni to već zamislili. Raspitaš se u kvartu za lokalnog riđobradog koji hendla pljuce, platiš, stavi ti ga u vrećicu i nosi doma. I svake godine mi ostane 1600kn više za municiju.

Isto se odnosi i na lovce. Ove legalne, koji cijele godine trčkaraju po lovištu, hrane zimi visoku divljač, plaćaju iz džepa obogaćivanje lovišta fazanima, a onda još debelo plaćaju kada ulove nešto - treba definitivno zatuć u korist onih koji imaju ilegalnu pušku, ne rade ništa i ne plaćaju ništa.

Vojky
03.08.2012., 11:04
Za to već znamo, no što nakon toga, dajmo čovjeku još ideja.

Ja predlažem porez na glupost izrečenu na Internetu. Jedno 100-500 kuna ovisno o veličini gluposti.

Theodore Bundy
03.08.2012., 11:10
Oružje uvijek treba biti ilegalno, tako kad ti pokucaju na vrata jer nisi uplatio najnoviju ratu domoljublja neće znati što posjeduješ i doći će nespremni.

teta-elza
03.08.2012., 11:13

uz dužno štovanje dragi prijatelju ne mlatari i ne zazivaj vraga. i ne daji bedakima nove ideje za nove poreze. molim te.

Neno2
03.08.2012., 11:49
uz dužno štovanje dragi prijatelju ne mlatari i ne zazivaj vraga. i ne daji bedakima nove ideje za nove poreze. molim te.

Jooj Elza več vidim našeg gospon Liniča s oblačičem iznad glave, trlja bradu i komentira:

"Dobra ideja, doobra ideja...."

Vojky
03.08.2012., 12:24
A treba uzeti u obzir da je za razliku od posjedovanja jointa, posjedovanje ilegalnog neautomatskog oružja samo prekršaj, istina zeru teži nego prelazak ceste izvan pješačkog prijelaza. :)

Naravno, sigurno vam je jasno da onaj što "duva" predstavlja bitno veću društvenu opasnost od onoga što se recimo pijan šeta s dvije nabijene duge devetke. :D

ZgSash
03.08.2012., 12:26
a jos kad seta naduvan i prelazi cestu izvan pjesackog...

alfa146
03.08.2012., 12:54
Brilijantna ideja to s porezom na posjedovanje oružja.
Koliko je dosad prijavljeno oružja,5%,10% ?
Predviđam tendenciju pada legalnog posjedovanja oružja na 0%,5%.
I usput ne vidim intenciju zakonodavca da se trend pada legalizacije oružja barem zaustavi.

Neno2
03.08.2012., 12:59
Brilijantna ideja to s porezom na posjedovanje oružja.
Koliko je dosad prijavljeno oružja,5%,10% ?
Predviđam tendenciju pada legalnog posjedovanja oružja na 0%,5%.
I usput ne vidim intenciju zakonodavca da se trend pada legalizacije oružja barem zaustavi.

Auuuu ovo mi nije palo napamet!

Zamisli filmova kad nekom branitelju koji je legalizirao TT-jca koji brat bratu vrjedi 500 Kn, zvekne porez od 1600 Kn?

Orlovac
03.08.2012., 13:02
...Jel ima koja razvijena zemlja gdje osoba koja plaća sve te poreze, trošarine, carine, dobija manje u vidu javnih usluga?...

Koliko znam, niti jedna od EU zemalja to nema. Ali zato ima komšiluk na Moravu!!!

Vojky
03.08.2012., 13:07
Zamisli filmova kad nekom branitelju koji je legalizirao TT-jca koji brat bratu vrjedi 500 Kn, zvekne porez od 1600 Kn?

TT-jac je definitivno naprava koja ima veliku razliku između knjigovodstvene i stvarne vrijednosti. :D Ubitačna naprava s onim svojim metkom...

Vojky
03.08.2012., 13:08
Koliko znam, niti jedna od EU zemalja to nema. Ali zato ima komšiluk na Moravu!!!

Koliko bi Švicarska tek zaradila da uvede ovaj porez, prema njima su i Ameri grupa nenaoružena nejači...

šmokljanica
03.08.2012., 13:14
koga vraga će mi sef sad kad im predam samokres. :rolleyes:

felixx
03.08.2012., 13:35
A treba uzeti u obzir da je za razliku od posjedovanja jointa, posjedovanje ilegalnog neautomatskog oružja samo prekršaj, istina zeru teži nego prelazak ceste izvan pješačkog prijelaza. :)

Evo, baš jučer pričamo u društvu o tome, i objašnjavam pajdašima da ako upucaš provalnika, skoro ti je svejedno je li pucaljka legalna ili ne.
I kad zbrojiš sve zajebancije , kontrolne preglede, a sad i porez... bolje na crnjaka...

Vojky
03.08.2012., 13:42
Evo, baš jučer pričamo u društvu o tome, i objašnjavam pajdašima da ako upucaš provalnika, skoro ti je svejedno je li pucaljka legalna ili ne.
I kad zbrojiš sve zajebancije , kontrolne preglede, a sad i porez... bolje na crnjaka...

Pa da, dobiti ćeš par tisuća kuna prekršajne.

Vatreno oružje, osim na streljani, ionako smiješ koristiti samo ako je ti je ugrožen život (ili život nekog trećeg), a onda je pravno potpuno jednako upucao napadača iz legalnog ili ilegalnog pištolja, izudarao letvom, opaučio topuzinom ili bacio nakovanj na njega.

Strašno dobra poruka od strane vlasti, valjda je to reinkarnacija one Titine o "naoružanom narodu"!

felixx
03.08.2012., 14:07

Porez na sex.:cerek:
Tko želi biti oslobođen, neka izvoli dokazati poreznoj da nije sposoban za navedenu radnju.
I neka ovjeri kod bilježnika dozvolu da istu nesposobnost porezna inspekcija kontrolira bilo kada i bilo gdje. Da ne bi bilo utaje sexa... pardon, poreza...

felixx
03.08.2012., 14:13
Tako je!
Evo vidi nas ovdje na forumu - samo mlatimo bedastoće , a uglavnom svi više-manje kritiziramo vlast. Sve to treba razjurit, kakva vražja informatika. Kramp u ruke i šljakat!

felixx
03.08.2012., 14:20

Vatreno oružje, osim na streljani, ionako smiješ koristiti samo ako je ti je ugrožen život (ili život nekog trećeg),

A ako nekog upucaš opravdanost uporabe oružja po svoj prilici ćeš imati priliku dokazati na sudu nakon mjesec-dva pritvora. Možda ispadne opravdano a možda ti i opale kakav zatvor ili uvjetnu...
I što je u svemu tome par tisuća prekršajne? Baš beznačajno!

2livenoge
03.08.2012., 14:24

Vatreno oružje, osim na streljani, ionako smiješ koristiti samo ako je ti je ugrožen život (ili život nekog trećeg), a onda je pravno potpuno jednako upucao napadača iz legalnog ili ilegalnog pištolja, izudarao letvom, opaučio topuzinom ili bacio nakovanj na njega.

Strašno dobra poruka od strane vlasti, valjda je to reinkarnacija one Titine o "naoružanom narodu"!

Valjda nije i obrnuta situacija s pravnog aspekta ista. Tj. kad se naoružani narod ne brani, već diže ustanke?

Vojky
03.08.2012., 14:46
Valjda nije i obrnuta situacija s pravnog aspekta ista. Tj. kad se naoružani narod ne brani, već diže ustanke?

Ovisno tko pobijedi. :)

klapalo
03.08.2012., 15:13
Glupost je što će kriterij biti to dali si vlasnik samokresa na papiru ili nemaš papire pa ništa.

Pravedno bi bilo da porez plaća onaj samokres koji nije u upotrebi.
Znači ako nisi malo propuco npr nekog iz uže obitelji, to je luksuz - to bi trebalo oporezivati.

teta-elza
03.08.2012., 16:57
Porez na sex.:cerek:
Tko želi biti oslobođen, neka izvoli dokazati poreznoj da nije sposoban za navedenu radnju.
I neka ovjeri kod bilježnika dozvolu da istu nesposobnost porezna inspekcija kontrolira bilo kada i bilo gdje. Da ne bi bilo utaje sexa... pardon, poreza...

čekaj, jel buju inspektori utvrđivali seksualnu sposobnost? ako buju glasam za. nem niš platila, bogec bu pobegel dok me spazi.

kaj se pljuca tiče, svatko tko ima imalo mozga u tikvi je isto skril na sigurno mesto tak da ga bog isus nemre najti. ostali koji su prijavili nek plate. ja se ni ne sećam di su moji rekviziti :ne zna: negde v krumpirištu, mort mileki dojdu v potragu :rolleyes:

Vojky
03.08.2012., 17:16
kaj se pljuca tiče, svatko tko ima imalo mozga u tikvi je isto skril na sigurno mesto tak da ga bog isus nemre najti. ostali koji su prijavili nek plate. ja se ni ne sećam di su moji rekviziti :ne zna: negde v krumpirištu, mort mileki dojdu v potragu :rolleyes:

To ti hoćeš da ti dođu i besplatno izoraju polje! :)

felixx
03.08.2012., 17:23

Ništa od toga, imaju detektore metala.:D

teta-elza
03.08.2012., 17:56

i povade krumpire. felixx mi je pokvario raspoloženje. nehumano od njega. smislit ću ja već neku navlakušu. imam vremena.

Vojky
03.08.2012., 18:00
i povade krumpire. felixx mi je pokvario raspoloženje. nehumano od njega. smislit ću ja već neku navlakušu. imam vremena.

Samo zakopaj poklopce starih konzervi i problem riješen.

teta-elza
03.08.2012., 18:07
Samo zakopaj poklopce starih konzervi i problem riješen.

fala ti ko bratu. fala do nebesa. samo moram javiti nekim diskretnim ljudima informacije.

felixx
03.08.2012., 18:11
Pa nisam ništa pokvario - zamisli da si ih navukla, a oni došli s detektorima - pušiona!
Evo, Vojki ti je već dao uputu. Može i staniol od čokolade, čepovi od pive ili pivske konzerve, ...

Vojky
03.08.2012., 18:18
fala ti ko bratu. fala do nebesa. samo moram javiti nekim diskretnim ljudima informacije.

E, nisam ja bez veze skoro 30 godina u školu išao...

/U, što je lijepo biti moderator pa onda chatat u petak popodne./

JAWS
03.08.2012., 18:49
Hebiga,Vlast ne voli kad ima konkurenciju u obliku naroda koji na ugnjetavanje može odgovoriti silom.Znači Ja kao član društva,države koja bez svih nas nebi ni postojala,ne mogu legalno braniti svoj život,život obitelji i svoj dom

ali kad triba iči terorizirati,druge ljude pod krinkom nato-a onda sam sposoba.Što se taj porez nije uveo 1991 godine

Nishizawa
03.08.2012., 22:41
Uvesti porez onima koji nemaju oružje, država daje vaučere sa popustom od 30% za kupnju iz domaće proizvodnje (HS Produkt), prodaje se dodatnih milijun komada pištolja, zarada od PDV-a i potrebni dodatni kapiciteti u tvornici, zapošljavaju se ljudi.
Kada se svi naoružaju uvesti porez na oružje. :kava:

Vojky
03.08.2012., 22:51
Kada se svi naoružaju uvesti porez na oružje. :kava:

Misliš da bi onda itko ima muda to učinit? :rofl:

method_man
04.08.2012., 06:57

Gosp. Linič je najavio oporezovanje na oružje u iznosu od 1600 Kn po cijevi :confused: , ne znam da li misle paušalno ili godišnje?

Još krasnije je što se za taj zakon nisu povodili za EU kojom se toliko busaju u prsa več Srbijom, pa s obzirom da se na oružje u RH zaračunavaju več vrtoglavi nameti ovo je izgleda još jedan korak prema cilju da se razoruža narod kao i 1991 a onda znamo šta slijedi :504:

Znam sad če se dignuti na zadnje noge protivnici oružja pa samo takve da podsjetim da se 99% razbojstava-ubojstava itd u ovoj zemlji "odradi" nelegalnim oružjem pa nek se naši dušebrižnici pozabave tim pitanjem, a sportske strijelce poštede ovakvih nameta na več ionako skup sport.

Ajme meni majko moja..... :facepalm: Toliko sranja sličnih ovomu čujem u zadnje vrijeme da se već moram oštipnuti da vidim jesam budan ili sanjam.

Ne znam otkud vlast crpi svoju kreativnost, ali možda bi nešto od ovih silnih poreza koje nam nameće mogla iskoristiti za uvođenje osnovnoškolskog likovnog za zastupnike u svrhu razvijanja kreativnosti. Ili možda sati logike isto ne bi bili na odmet...

Ova se zemlja pretvara u totalitarizam. Kažeš 1600 po cijevi? Ne bi se čudio kada bi mi jednog dana pozvonili na vrata i rekli "Porazna, skinite gaće da vidimo cijev. To bi bilo 1600 kn". Doro, u mom slučaju možda 1400.

felixx
04.08.2012., 07:32
Kažeš 1600 po cijevi? Ne bi se čudio kada bi mi jednog dana pozvonili na vrata i rekli "Porezna, ....

Pa nisu poreznici samoubojice iz zasjede da idu skupljati porez na oružje od vrata do vrata.
Kakvo je raspoloženje raje, svako drugi bi im izvršio isplatu na licu mjesta - kroz cijev.

ceha
04.08.2012., 10:10

to ti je jednostavno odeš na Maldive i mužu pošalješ telegram da iskopa PM i podmaže ga te da ga vrati nazad :zubo:

kao i Mujo kad je otišao u Njemačku a trebalo posijat krumpir

Đuro Japaric
05.08.2012., 06:26

Odlučili Linić i Milanović ošišati mušku ovcu zvanom ovan ! Našišali 1 kg vune !
Budući da im je to malo odlučiše nakon nekog vremena uvesti ovnu porez i na rogove ! Opet im je to malo pa uvedoše porez na papke !

Kao pripadnik dragovoljačkog odreda kupio sam svojim novcem oružje i dio municije ! Budući da nismo Sirija ne možemo oružjem izazvati građanski rat !

Rat Milanoviću i Saboru u kojem ima većinu možemo objaviti sakupljanjem 10 % potpisa birača i prisiliti Sabor da o nekim zakonima i Ustavu raspiše referendum !

teta-elza
05.08.2012., 19:24
to ti je jednostavno odeš na Maldive i mužu pošalješ telegram da iskopa PM i podmaže ga te da ga vrati nazad :zubo:

kao i Mujo kad je otišao u Njemačku a trebalo posijat krumpir

idem ja na maldive al pod uvjetom da me ti pratiš. eto.

ludi mjesec
05.08.2012., 22:11
U potpunosti se slažem sa uvođenjem poreza na oružje jer je drzanje tj posjedovanje npr pištolja apsurd.Nesmijes ga nositi sa sosbom,mora biti pod ključem,nesmije biti nabijen a municija mora bit odvojeno.Dakle sa sobom ga nemozes nosit pa samoobrana na ulici npr pada u vodu ,a ako zateknes provalnika u kući koji ide prema tebi nožem,fino ga zamolis da pričeka dok ti otključaš trezor ,napuniš pištolj itd:rofl:Dakle tko se drzi zakona pištolj mu je potpuno beskoristan u kritičnoj situaciji.Znači tko ima pištolj samo zato da ga ima(sto je glupo)nek plati porez na tu glupost,a sto se lovaca tiče njima bih naplatio dupli porez jer su to isfrustrirane budale,ubojice pasa i mačaka,požderuhi ,pijanice i sl.Iskompleksirani ljudi,pa zato nek plaćaju.:kava:

K-pax
06.08.2012., 06:57
http://sportski.net.hr/ostalo/dva-hrvata-napravili-fantastican-posao-na-oi

evo, kad se vrate, neka plate porez, majku im isfrustriranu i glupu! (mogao bi autor pročitati s udaljenosti svoj post pa onda pričati o gluposti i frustriranosti)

Neno2
06.08.2012., 08:19
U potpunosti se slažem sa uvođenjem poreza na oružje jer je drzanje tj posjedovanje npr pištolja apsurd.Nesmijes ga nositi sa sosbom,mora biti pod ključem,nesmije biti nabijen a municija mora bit odvojeno.Dakle sa sobom ga nemozes nosit pa samoobrana na ulici npr pada u vodu ,a ako zateknes provalnika u kući koji ide prema tebi nožem,fino ga zamolis da pričeka dok ti otključaš trezor ,napuniš pištolj itd:rofl:Dakle tko se drzi zakona pištolj mu je potpuno beskoristan u kritičnoj situaciji.Znači tko ima pištolj samo zato da ga ima(sto je glupo)nek plati porez na tu glupost,a sto se lovaca tiče njima bih naplatio dupli porez jer su to isfrustrirane budale,ubojice pasa i mačaka,požderuhi ,pijanice i sl.Iskompleksirani ljudi,pa zato nek plaćaju.:kava:

iiiihaaa!

Odavno ne vidjeh da nekom ovako dobro pristaje nick :D

ludi mjesec
06.08.2012., 08:53
iiiihaaa!

Odavno ne vidjeh da nekom ovako dobro pristaje nick :D

Nick mi pristaje odlično.A ovo što sam napisao o drzanju pištolja kaže zakon o drzanju oruzja.Mnogi misle da ako imas pištolj da ga možeš nositi sa sobom sto nije točno.Postoje dvije vrste dozvola,dozvola za posjedovanje oruzja i dozvola za nošenje oružja.Dozvolu za posjedovanje oružja možeš dobiti lako ,dok ja dobivanje dozvole za nošenje oružja gotovo nemoguća misija.Oružje mora biti pod ključem a municija odvojena od oružja.Čemu onda netko uopće želi npr pištolj kad mu je beskoristan u kritičnoj situaciji?Prema tome tko želi imati pištolj koji mu ničemu ne služi nek plati porez na svoju glupost.:kava:
Ja bih osobno uveo porez na kič i šund kojeg imamo u izobilju u građevini i muzici.

ceha
06.08.2012., 09:01
idem ja na maldive al pod uvjetom da me ti pratiš. eto.

eh može samo moramo izabrati na koji od otočića (na glavni ni pod razno) :zubo:

ZloPrase
06.08.2012., 09:06
U potpunosti se slažem sa uvođenjem poreza na oružje jer je drzanje tj posjedovanje npr pištolja apsurd.Nesmijes ga nositi sa sosbom,mora biti pod ključem,nesmije biti nabijen a municija mora bit odvojeno.Dakle sa sobom ga nemozes nosit pa samoobrana na ulici npr pada u vodu ,a ako zateknes provalnika u kući koji ide prema tebi nožem,fino ga zamolis da pričeka dok ti otključaš trezor ,napuniš pištolj itd:rofl:Dakle tko se drzi zakona pištolj mu je potpuno beskoristan u kritičnoj situaciji.Znači tko ima pištolj samo zato da ga ima(sto je glupo)nek plati porez na tu glupost,

Potpisujem.

Plus nikad, ali NIKAD nisam čuo da je itko pištolj koji ima doma iskoristio za išta korisno. Tu ubiju sami sebe, tu i tamo poubijaju familiju, ali nikad nisam čuo da su se vlasnici tim pištoljem obranili.

Naknadni porez na nešto što si kupio i platio PDV je tupav, ali postoji npr. na televizore (TV pretplata), pa može onda i na štednjake, tepihe, oružje štogod...

Svakako je još gluplje da se prevashodno porez skuplja otimanjem radnicima od plaće.

a sto se lovaca tiče njima bih naplatio dupli porez jer su to isfrustrirane budale,ubojice pasa i mačaka,požderuhi ,pijanice i sl.Iskompleksirani ljudi,pa zato nek plaćaju.:kava:

Dijelom točno, dijelom ne. Nažalost, zbog nestanka vukova isl, neophodni su kao tamanitelji živina koje bi se inače suludo razmnožile.

Vergh
06.08.2012., 10:22
Plus nikad, ali NIKAD nisam čuo da je itko pištolj koji ima doma iskoristio za išta korisno. Tu ubiju sami sebe, tu i tamo poubijaju familiju, ali nikad nisam čuo da su se vlasnici tim pištoljem obranili.

Ima primjera

http://www.vecernji.hr/vijesti/lovac-upucao-susjeda-koji-mu-je-provalio-kucu-clanak-361708

http://grad-brod.info/slavonskibrod/hrvatska/vlasnik-kafica-legalno-upucao-provalnika/

Ali kad pogledaš kakvi te problemi nakon toga čekaju, možda je bolje pustiti da te opljačkaju :(

Dijelom točno, dijelom ne. Nažalost, zbog nestanka vukova isl, neophodni su kao tamanitelji živina koje bi se inače suludo razmnožile.

Protiv lovaca mogu govoriti oni koji ne žive na selu i koji se ne bave poljoprivredom. Istina, ima svakakvih lovaca (za neke se s pravom možete zapitati tko mu je dao oružje), ali lovstvo je u svojoj suštini neophodno. Što mislite kako se osjeća čovjek kojem lisica svaki dan ubije jednu kokoš? Kako biste se vi osjećali da vam svaki dan netko uzme iz novčanika 100 kuna koje marljivo zarađujete? Ili uzmite za primjer kada nekome kroz kukuruz prođu divlje svinje i preko noći mu unište cjelogodišnji trud. Od čega će on dalje živjeti? :ne zna:

Ima onih koji misle da su s oružjem u rukama direktori svemira i da mogu raditi što žele, ali ima i onih koji rade baš ono što bi kao lovci i trebali

Neno2
06.08.2012., 10:42
Nick mi pristaje odlično.A ovo što sam napisao o drzanju pištolja kaže zakon o drzanju oruzja.Mnogi misle da ako imas pištolj da ga možeš nositi sa sobom sto nije točno.Postoje dvije vrste dozvola,dozvola za posjedovanje oruzja i dozvola za nošenje oružja.Dozvolu za posjedovanje oružja možeš dobiti lako ,dok ja dobivanje dozvole za nošenje oružja gotovo nemoguća misija.Oružje mora biti pod ključem a municija odvojena od oružja.Čemu onda netko uopće želi npr pištolj kad mu je beskoristan u kritičnoj situaciji?Prema tome tko želi imati pištolj koji mu ničemu ne služi nek plati porez na svoju glupost.:kava:
Ja bih osobno uveo porez na kič i šund kojeg imamo u izobilju u građevini i muzici.

Dozvola za držanje ti je prošlo svršeno vrijeme.

ludi mjesec
06.08.2012., 11:05
Dozvola za držanje ti je prošlo svršeno vrijeme.

Ne.Nisi informiran.Moš dobit dozvolu za posjedovanje ali teško za nošenje.:kava:

teta-elza
06.08.2012., 11:09
Ne.Nisi informiran.Moš dobit dozvolu za posjedovanje ali teško za nošenje.:kava:

a što je sa lovcima? gledam ih svaki dan kako nanašaju puške. dakle? ono nose oružje.

ludi mjesec
06.08.2012., 11:18
a što je sa lovcima? gledam ih svaki dan kako nanašaju puške. dakle? ono nose oružje.

Lovci su druga priča od ove koje pričam.Jedno je bit lovac a drugo građan koji želi pištolj.Inače lovci su naoruzana skupina ljudi koji šumom idu u birtiju,i ubiju mačku ili psa usput.

dk1
06.08.2012., 11:29

dozvolu za posjedovanje možeš dobiti samo teoretski.

u praksi policija hoda po susjedstvu, po familiji, po firmi dok ne nađe nekog tko kaže da si prije 10 godina jebo mater šefu
i onda ništa od dozvole

ludi mjesec
06.08.2012., 11:33
dozvolu za posjedovanje možeš dobiti samo teoretski.

u praksi policija hoda po susjedstvu, po familiji, po firmi dok ne nađe nekog tko kaže da si prije 10 godina jebo mater šefu
i onda ništa od dozvole

A što ako je nekome npr šefova mater žena.Logično je da ju je jebo po zakonu.Jel onda dobiš dozvolu?
I ako se uvodi porez na oružje onda treba uvest i porez na moju sjekiru u šupi jer i sjekira je hladno oruzje.Isto je i sa noževima i škarama u domaćinstvu.Leone Glembay je ubio barunicu Castelli škarama.

ZloPrase
06.08.2012., 12:58
I ako se uvodi porez na oružje onda treba uvest i porez na moju sjekiru u šupi jer i sjekira je hladno oruzje.Isto je i sa noževima i škarama u domaćinstvu.Leone Glembay je ubio barunicu Castelli škarama.

Može, zašto ne. Bilo je i poreza na dimnjake, na duge brade...

ChienSaintHuber
06.08.2012., 13:08
Lovci su druga priča od ove koje pričam.Jedno je bit lovac a drugo građan koji želi pištolj.Inače lovci su naoruzana skupina ljudi koji šumom idu u birtiju,i ubiju mačku ili psa usput.

Lovac sam i ovo me direktno vrijeđa. Rado bih da živiš na selu i živiš od svoje pšenice, kukuruza pa mi dođeš plakati svaki put kad ti svinje unište glavni izvor prihoda. Kad se lijepo lije namnože pa kolju kokoši patke, grizu pse i prenose bjesnilo. Kad bolesna divljač tumara šumom i prenosi tu istu bolest dalje. Kad tvoji lijepi susjed iskrca smeće usred šume pa ja i moje društvo to čistimo. Kad se skupi čopor, da čopor pasa koje su ljudi zapustili i ostavili, postanu poludivlji i napadaju ljude uz rubne dijelove šuma, kolju divljač. Kad divljač preskoči zaštitnu ogradu na autoputu pa se nas zove da je potjeramo natrag jer životno ugrožava.
Da svi smo pijanice i sadisti koji ubijaju sve što se kreće.

ChienSaintHuber
06.08.2012., 13:11

Da li može link na ovaj iznos, jer u Srbiji je porez 50e po cjevi po godini.

K-pax
06.08.2012., 13:26
Vidim da uporno ignorirate ove pijance niš koristi koji sa oružjem ništ korisnog ne mogu napraviti:

možda ludi mjesec da kakvo ludo objašnjenje

ludi mjesec
06.08.2012., 13:45
Lovac sam i ovo me direktno vrijeđa. Rado bih da živiš na selu i živiš od svoje pšenice, kukuruza pa mi dođeš plakati svaki put kad ti svinje unište glavni izvor prihoda. Kad se lijepo lije namnože pa kolju kokoši patke, grizu pse i prenose bjesnilo. Kad bolesna divljač tumara šumom i prenosi tu istu bolest dalje. Kad tvoji lijepi susjed iskrca smeće usred šume pa ja i moje društvo to čistimo. Kad se skupi čopor, da čopor pasa koje su ljudi zapustili i ostavili, postanu poludivlji i napadaju ljude uz rubne dijelove šuma, kolju divljač. Kad divljač preskoči zaštitnu ogradu na autoputu pa se nas zove da je potjeramo natrag jer životno ugrožava.

Ne živim tako kako si napisao.Osobno sam bio u lovu ali u pogonu kako se to lovački kaže i to sa vrhunskim intelektualcima.Prvo su se svi napili već putem,popilo se par litara žestice ,a onda sam osobno čuo tu kremu našeg društva kako se hvali koliko je tko pobio mačaka u svom kvartu.Dakle vrhunski intelektualac priča ,na svoje usi sam čuo kao kad je bio sam doma lijepo vježbao gađanje na mačkama koje bi mu došle u dvorište.Taj čovjek radi na fakultetu.Jedan profa je naveo cifru od 25 mačaka koje je pobio.Dalj ,kad je lov bio gotov ,bilo je žderanje i lokanje u ogromnim količinama ,sve puno primitivizma itd.Opet ponavljam navedeni "lovci" u ovoj priči su poštovani intelektualci i krema društva.Tko mi ne želi vjerovat nemora ,no ja pišem istinu.

ludi mjesec
06.08.2012., 13:50
Vidim da uporno ignorirate ove pijance niš koristi koji sa oružjem ništ korisnog ne mogu napraviti:

Hitno taj link pošalji poreznoj upravi.:kava:

ChienSaintHuber
06.08.2012., 13:55
Ne živim tako kako si napisao.Osobno sam bio u lovu ali u pogonu kako se to lovački kaže i to sa vrhunskim intelektualcima.Prvo su se svi napili već putem,popilo se par litara žestice ,a onda sam osobno čuo tu kremu našeg društva kako se hvali koliko je tko pobio mačaka u svom kvartu.Dakle vrhunski intelektualac priča ,na svoje usi sam čuo kao kad je bio sam doma lijepo vježbao gađanje na mačkama koje bi mu došle u dvorište.Taj čovjek radi na fakultetu.Jedan profa je naveo cifru od 25 mačaka koje je pobio.Dalj ,kad je lov bio gotov ,bilo je žderanje i lokanje u ogromnim količinama ,sve puno primitivizma itd.Opet ponavljam navedeni "lovci" u ovoj priči su poštovani intelektualci i krema društva.Tko mi ne želi vjerovat nemora ,no ja pišem istinu.

Prvo, žena sam, ono piše mi ispod nicka.
Drugo, generalizacija na temelju jednog pogonskog lova je dobar pokazatelj intelekta...

ludi mjesec
06.08.2012., 14:01
Prvo, žena sam, ono piše mi ispod nicka.
Drugo, generalizacija na temelju jednog pogonskog lova je dobar pokazatelj intelekta...

O ubijanju mačaka od navedenih osoba nisam čuo samo u tom lovu.evo kako je bilo.

"E dečki,dečki jednom se mi vraćali iz lova i vidite onaj kontejner?E tamo mačka u kontejneru ,ja pušku van i pljas ..nije ni iskočila ostala je unutra.

Mogu navesti još primjera hvalisanja intelektualaca o ubijanju mačaka i ostale lovačke nebuloze ,al to nije tema.Mogao bih napisati nesto i o povraćanju u autu zbog pijanstva hrvatske kreme lovaca dok se vraćaju iz lova.Nemam samo jedno iskustvo.

ChienSaintHuber
06.08.2012., 14:12
O ubijanju mačaka od navedenih osoba nisam čuo samo u tom lovu.evo kako je bilo.

"E dečki,dečki jednom se mi vraćali iz lova i vidite onaj kontejner?E tamo mačka u kontejneru ,ja pušku van i pljas ..nije ni iskočila ostala je unutra.

Mogu navesti još primjera hvalisanja intelektualaca o ubijanju mačaka i ostale lovačke nebuloze ,al to nije tema.Mogao bih napisati nesto i o povraćanju u autu zbog pijanstva hrvatske kreme lovaca dok se vraćaju iz lova.Nemam samo jedno iskustvo.

Daj nemoj, samo se sramotiš. Da lovac van lovišta u naseljenom mjestu ( jer kontejner se postavljaju u naseljenim područjima uz neku nastambu , cestu, društveni dom, biraj...ne usred ničega) izvadi pušku, pazi pušku, ono komad oružja i javno pucao u kontejner ( koji btw omogućava svojom konstrukcijom mogućnost rikošea ako nije plastičan) gađajući mačku u njemu?
Jea right:D
Ili on laže pa si ti naivko ili ti izmišljaš.
I nemoj mi spominjati intelektualce i kremdela krem jer zaboli me tko su, oni očito nisu lovci već vikend pucači.

MučkoĐubre
06.08.2012., 14:48

Isto kao sto ja mogu navesti jos primjera hvalisanja npr. neodgovornih vozaca. Jesu li svi neodgovorni? Naravno da nisu.

Lovstvo je jednostavno nuzno potrebno u danasnjem svijetu intenzivnog uzgoja hrane u stanistima divljaci i divljih zivotinja.

Dobiti dozvolu za drzanje i nosenje lovackog oruzja (u sto spadaju i pistolji, za tzv. samilosni hitac) je jednako komplicirano kao dobiti vozacku za automobil ili nekad proci testiranje za prijem u vojsku. To moze svatko normalan.

No to je dozvola samo za nosenje u lovu, a ne i u druge svrhe, tipa po gradu.

Inace, nije potrebno drzati oruzje odvojeno od streljiva, prazno i slicno, tako se mora cuvati, no u prisutnosti vlasnika itekako smije biti napunjeno.

Osobno, nikad ne bi boravio na vikedici koja je usred sume, bez napunjenog pistolja. Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici.

antet
06.08.2012., 17:17

I na kraju zlato za Hvatsku.
Cestitke!

K-pax
06.08.2012., 17:27
I na kraju zlato za Hvatsku.
Cestitke!

svaka ima čast!
valjda linić nije to gledao, ipak, zlato je tu u pitanju. ima se...

ludi mjesec
06.08.2012., 17:33
Daj nemoj, samo se sramotiš. Da lovac van lovišta u naseljenom mjestu ( jer kontejner se postavljaju u naseljenim područjima uz neku nastambu , cestu, društveni dom, biraj...ne usred ničega) izvadi pušku, pazi pušku, ono komad oružja i javno pucao u kontejner ( koji btw omogućava svojom konstrukcijom mogućnost rikošea ako nije plastičan) gađajući mačku u njemu?
Jea right:D
Ili on laže pa si ti naivko ili ti izmišljaš.
I nemoj mi spominjati intelektualce i kremdela krem jer zaboli me tko su, oni očito nisu lovci već vikend pucači.

Ne,on ne laže nije takav tip,tako je bilo bili su sitni noćni sati u dijelu zg koji to omogućava jer je kontejner reći uz puteljak kraj parka koji je vukojebina i to je učinio,Ako može ured bijela dana otvoriti prozor u vlastitoj kući i upucati mačku u dvorištu ,moze i to.Inače pričao je kako se mačka ponasa kad je pogodi ovisno o kalibru kojom ju je pogodio ,pa ti vjeruj il ne vjeruj.Ti o kojima pričam su vrh lovstva kod nas,i imaju vrlo ruzno ,šovinističko mišljenje o lovcima ženama poput tebe.A ti vjeruj il ne vjeruj.:kava:

K-pax
06.08.2012., 17:59
http://www.vecernji.hr/vijesti/kakav-porez-lovac-sada-kupuje-jednu-pusku-sebi-a-drugu-drzavi-clanak-439017

na kraju, to je 70 000 ljudi sa pravom glasa. interesantna skupina, zar ne?

dk1
06.08.2012., 18:50

pazi, naseljeno mjesto. zadnji dio dvorišta. prostor ograđen žicom u kome se inače drže kokoši. trenutno je prazan pa je nekom palo na pamet da tu pusti kunića iz gajbe, da se malo istrči i nadiše zraka. naiđe lovac i bum.
koliki konj moraš biti da pucaš 20 metara od kuće, da ne vidiš žicu, da ne razlikuješ zeca od kunića....?

ludi mjesec
06.08.2012., 19:04
pazi, naseljeno mjesto. zadnji dio dvorišta. prostor ograđen žicom u kome se inače drže kokoši. trenutno je prazan pa je nekom palo na pamet da tu pusti kunića iz gajbe, da se malo istrči i nadiše zraka. naiđe lovac i bum.
koliki konj moraš biti da pucaš 20 metara od kuće, da ne vidiš žicu, da ne razlikuješ zeca od kunića....?

Nije to ništa,bilo je na tv kako su lovci pobili preko 10 ili čak dvadeset vukova koji su zaštićeni zamijenivši ih za čagljeve.Bila posebna emisija o tome.Uglavnom lovci su sredili trećinu populacije vukova zamijenivši ih za čagljeve.Nitko nije odgovarao za to.

Gle da ti objasnim sa psihološkog stanovništa lovstvo.To je jednostavno nagon u čovjeku da kad vidi životinju puca.Ne vidi nista drugo.Nesto slično desilo se meni.Ja koji sam protivnik lovstva bio sam u lovu u pogonu spletom okolnosti, divlja svinja trči prema meni i zastane na desetak metara od mene.Ja kad sam ju vidio u meni se probudio neki nagon ,neka agresivnost i da sam imao oruzje pucao bi u nju iako nisam lovac.Ponijela me ta buka u pogonu ,ta vika ,lavež pasa ,divlje svinje trče ,neka nenormalna atmosfera.Nesto čovjeka obuzme i to je to.

BD-zg
06.08.2012., 21:33
Isto kao sto ja mogu navesti jos primjera hvalisanja npr. neodgovornih vozaca. Jesu li svi neodgovorni? Naravno da nisu.

Lovstvo je jednostavno nuzno potrebno u danasnjem svijetu intenzivnog uzgoja hrane u stanistima divljaci i divljih zivotinja.

1Dobiti dozvolu za drzanje i nosenje lovackog oruzja (u sto spadaju i pistolji, za tzv. samilosni hitac) je jednako komplicirano kao dobiti vozacku za automobil ili nekad proci testiranje za prijem u vojsku. To moze svatko normalan.

2Inace, nije potrebno drzati oruzje odvojeno od streljiva, prazno i slicno, tako se mora cuvati, no u prisutnosti vlasnika itekako smije biti napunjeno.

3Osobno, nikad ne bi boravio na vikedici koja je usred sume, bez napunjenog pistolja Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici.

Pod broj 1.
Dozvolu za nabavku oružja može dobiti svaka osoba koja prođe lječnički i policijsku kontrolu da li je u povjesti bio nasilan ili sl(da obilaze ti familiju i susjede kao udba) i moraš imati DOBAR RAZLOG za nabavu istog
Imaš dva razloga na koje imaš šanse nabaviti oružje
Sport
Lov
Npr sportsko oružje u koje spada MK pištolj, MK puška,trap puška,
U tom slučaju se osoba koja nabavlja oružje mora učlaniti u streljački klub
Kad se dobije nabavna dozvola osoba ima 7 dana da nabavi oružje jer inače mora ponovo podnjeti zahtjev i platiti sve takse ponovo
Kad se nabavi oružje opet se odlazi u policiju i prijavljuje se onda se dobiva oružani list(dozvola za držanje) kojim je uključeno samo prenošenje oružja u zaključanom koferu do streljane ili ovlaštenog puškara oružje mora biti prazno sve ostalo je kazneno djelo

Lovačko oružje
Puške glatke cijevi(sačmarice) karabini(repetirke) i poluautomatske puške ne manjeg kalibra od 7mm i spremnikom večim od 10 kom streljiva
Nabavka oružja počinje kad osoba završi lovački ispit(trajanje 2g) onda se dobiva oružani list za lovačko oružje (dozvola za držanje i nošenje ali samo u lovištu za vrijeme lova)

Oružje za samoobranu kratko ili dugo nabavlja se kao i sportsko oružani list je samo za držanje oružja i oružje se koristi za obranu osoba ili objekta na koje je oružje prijavljeno
(osobno ne poznajem nikoga tko je dobio tu dozvolu)

Pod broj 2
Oružje uvijek mora biti zaključano u ormaru predviđenom za držanje oružja sve ostalo rezultira oduzimanjem oružja sportsko oružje mora biti ispražnjeno streljivo u zaključano u drugom pretincu unutar ormara,lovačko može biti napunjeno,zakočeno i pohranjeno na adresi koja je navedena na oružanom listu NEMA NOŠENJA ORUŽJA U VIKENDICU osim ako je vikendica u lovištu i lov prijavljen

Pod broj 3
Korištenje sportskog ili lovačkog oružja u svrhu samoobrane je kazneno djelo prekoračenja nužne obrane
I ovo ˝Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici˝ dosta zvuči paranoidno:rofl:

BD-zg
06.08.2012., 21:48
Malo na temu
Taj ˝porez˝ več postoji samo če ga sada podebljati nekad je bio u cijeni oružja sad če uz podebljanu cijenu oružja na godišnjoj bazi pokupiti cca 1500kn po komadu
Uglavnom uništavaju lovstvo več godinama a ovo je recept koji če nas dokrajčiti
Največi problem je ilegalno oružje ali za to ne zna linić di bi poslao uplatnicu pa šalje nama koji imamo prijavljeno
Ta praksa postoji u EU ali cifra nije toliko velika naspram prosječne plače koju ima 99% lovaca u RH
Ovim ne suzbijaju krivolov samo ga potiću

ChienSaintHuber
06.08.2012., 21:57
Malo na temu
Taj ˝porez˝ več postoji samo če ga sada podebljati nekad je bio u cijeni oružja sad če uz podebljanu cijenu oružja na godišnjoj bazi pokupiti cca 1500kn po komadu
Uglavnom uništavaju lovstvo več godinama a ovo je recept koji če nas dokrajčiti
Največi problem je ilegalno oružje ali za to ne zna linić di bi poslao uplatnicu pa šalje nama koji imamo prijavljeno
Ta praksa postoji u EU ali cifra nije toliko velika naspram prosječne plače koju ima 99% lovaca u RH
Ovim ne suzbijaju krivolov samo ga potiću

Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi. I nema mi logike da bi porez bio 200e kad porez na motorno vozilo od cc250000 kn i snage 110kw placam do 100e godisnje, sad bi puska prosjecne vrijednosti 3000e imala godisnji porez od 200e.Ne razumijem bas kako su to zamislil.

ludi mjesec
06.08.2012., 22:02
Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi.

E daj da te nekaj pitam tebe kao lovca.Kad sam bio u pogonu vidio sam malog lovačkog pesa kako naganja mrcinu od divlje svinje.Kak to da se takva mrcina boji psa malo većeg od patuljastog pinča?Koji prizor je to bio-mrcina od divlje svinje bježi a naganju ju pesek kojeg jedva vidiš,pa dovoljno je da se divlja svinja okrene i nabije ga na kljove.

lostcase
06.08.2012., 22:05
Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi. I nema mi logike da bi porez bio 200e kad porez na motorno vozilo od cc250000 kn i snage 110kw placam do 100e godisnje, sad bi puska prosjecne vrijednosti 3000e imala godisnji porez od 200e.Ne razumijem bas kako su to zamislil.

Ja neznam , jel taj Linic sebi zbilja u glavi racuna tak, imamo X komada oruzja ajmo puknut Y porez pa cemo skupit X*Y kuna ....pa nek si nosi to oruzje, ko je lud da placa tolki porez.....

ludi mjesec
06.08.2012., 22:12
Ja neznam , jel taj Linic sebi zbilja u glavi racuna tak, imamo X komada oruzja ajmo puknut Y porez pa cemo skupit X*Y kuna ....pa nek si nosi to oruzje, ko je lud da placa tolki porez.....

Da.Upravo tak računa i ne uzima u obzir činjenicu da će ta njegova mjera još više povećati problem nelegalnog posjedovanja oruzja čime će se povećati rizik od zloupotrebe,a problem nelegalnog posjedovanja oruzja je već sada ogroman.Dakle tko želi oružje imat će ga nelegalno da ne plaća porez.To će ići na ruku crnom tržištu oružja.Kao i cigarete-što više poskuplju ljudi više kupuju duhan na placu i sami si rade cigarete.:kava:

ChienSaintHuber
06.08.2012., 22:14

Ja ga stvarno ne kuzim, kak misli oporezivat pusku IZ staru 40godina u vlasnistvu dedeka sa penzijom od tih 200e koliko bi trebao iznositi porez. Pa ta puska toliko vrijedi..
Jel misli uvesti klasifikaciju prema starosti i kataloskoj vrijednosti oruzja? Dal misli jednako oporezivati kratko i dugo oruzje, sto sa sportskim oruzjem za streljastvo? To je kao da oporezuje pancerice i golf stapove...

ludi mjesec
06.08.2012., 22:22
Ja ga stvarno ne kuzim, kak misli oporezivat pusku IZ staru 40godina u vlasnistvu dedeka sa penzijom od tih 200e koliko bi trebao iznositi porez. Pa ta puska toliko vrijedi..
Jel misli uvesti klasifikaciju prema starosti i kataloskoj vrijednosti oruzja? Dal misli jednako oporezivati kratko i dugo oruzje, sto sa sportskim oruzjem za streljastvo? To je kao da oporezuje pancerice i golf stapove...

Rečeno je da će oporezivat i zračne puške.Ne zajebavam se,tako su rekli na tv.

Đuro Japaric
07.08.2012., 05:53
http://www.vecernji.hr/vijesti/kakav-porez-lovac-sada-kupuje-jednu-pusku-sebi-a-drugu-drzavi-clanak-439017

na kraju, to je 70 000 ljudi sa pravom glasa. interesantna skupina, zar ne?

70 000 plus da svaki sakupimo još 6 potpisa u > najdemokratskijoj > državi na svijetu možemo natjerati > demokratski sabor da raspiše referendum o prijedlogu zakona !

Većina nas je kupila oružje uoči ili za vrijeme agresije na Hrvatsku ! Oni koji su hladili dupeta u Istri , šetali pudlice po Zagrebu ili branili Hrvatsku u Minhenu sada su za porez na oružje !

Normalno je to ako žive od proračuna i novca kojeg sakuplja Vlada !

MučkoĐubre
07.08.2012., 07:38
Pod broj 1.
Dozvolu za nabavku oružja može dobiti svaka osoba koja prođe lječnički i policijsku kontrolu da li je u povjesti bio nasilan ili sl(da obilaze ti familiju i susjede kao udba) i moraš imati DOBAR RAZLOG za nabavu istog
Imaš dva razloga na koje imaš šanse nabaviti oružje
Sport
Lov
Npr sportsko oružje u koje spada MK pištolj, MK puška,trap puška,
U tom slučaju se osoba koja nabavlja oružje mora učlaniti u streljački klub
Kad se dobije nabavna dozvola osoba ima 7 dana da nabavi oružje jer inače mora ponovo podnjeti zahtjev i platiti sve takse ponovo
Kad se nabavi oružje opet se odlazi u policiju i prijavljuje se onda se dobiva oružani list(dozvola za držanje) kojim je uključeno samo prenošenje oružja u zaključanom koferu do streljane ili ovlaštenog puškara oružje mora biti prazno sve ostalo je kazneno djelo

Lovačko oružje
Puške glatke cijevi(sačmarice) karabini(repetirke) i poluautomatske puške ne manjeg kalibra od 7mm i spremnikom večim od 10 kom streljiva
Nabavka oružja počinje kad osoba završi lovački ispit(trajanje 2g) onda se dobiva oružani list za lovačko oružje (dozvola za držanje i nošenje ali samo u lovištu za vrijeme lova)

Oružje za samoobranu kratko ili dugo nabavlja se kao i sportsko oružani list je samo za držanje oružja i oružje se koristi za obranu osoba ili objekta na koje je oružje prijavljeno
(osobno ne poznajem nikoga tko je dobio tu dozvolu)

Pod broj 2
Oružje uvijek mora biti zaključano u ormaru predviđenom za držanje oružja sve ostalo rezultira oduzimanjem oružja sportsko oružje mora biti ispražnjeno streljivo u zaključano u drugom pretincu unutar ormara,lovačko može biti napunjeno,zakočeno i pohranjeno na adresi koja je navedena na oružanom listu NEMA NOŠENJA ORUŽJA U VIKENDICU osim ako je vikendica u lovištu i lov prijavljen

Pod broj 3
Korištenje sportskog ili lovačkog oružja u svrhu samoobrane je kazneno djelo prekoračenja nužne obrane
I ovo ˝Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici˝ dosta zvuči paranoidno:rofl:

Meni za lovacko oruzje nisu obilazili familiju. No, nisam nabavljao karabin dosad, mozda za to bi.

Ne znam kad si ti i dal si polagao lovacki ispit, al ne traje 2 godine. Imas jedan termin gadjanja, i desetak, mozda petnaestak termina po nekoliko sati predavanja, nakon toga mozes na ispit.

Ima nosenja oruzja u vikendicu, kao sto ima i u tudji smjestaj. Sto kad ides kao gost u lov u drugo lovacko drustvo? Ne bi smio odsjesti kod kolege za sutrasnji lov zato sto ne drzis oruzje na lokaciji prebivalista, nego kretat u ponoc, ne slucajno prije jer dan lova ne bi bio isti, i onda vozit 6 sati na drugi kraj Hr da bi ispostovao tvoje tumacenje? Naravno, nema nista bolje od lova nakon 6 sati voznje. Moje lovacko drustvo je na lokaciji blizu vikendice, zapravo je vikendica u lovistu susjednog drustva, a ne u centru Zagreba gdje imam prebivaliste, i naravno da ponesem oruzje kad dolazim, kaj bi trebao, u 3 ujutro vracati se u Zagreb po oruzje i onda ga vracati nazad da bi stigao do 7? Ja nosim sa sobom, u petak, za lov u nedjelju. Gdje pise da je to zabranjeno?
Skupni lov je iovako svake nedjelje.

Sto se tice 3, clanak zakona koji definira da je svaka upotreba lovackog oruzja u obrani automatski prekoracenje nuzne obrane molim.
I da, nikad ne znas tko moze naici. U susjednom selu su pljackasi premlatili starca i na kraju ga poklopili krevetom i ostao je tako preko 2 dana dok nije neki rodjak naisao trazeci ga. Mozda je paranoicno, no kad imas vikendicu usred sume, a prvog susjeda na gotovo kilometar, kroz sumu naravno, onda se osjecas nekako sigurnije, pogotovo kad si sam.

Oruzje za samoobranu, neznam tocno pravno kako se to naziva, dobio je kolega iz srednje skole. Ne znam kako. Ali nije ni lovac ni sportas.

Neno2
07.08.2012., 08:29
Neka Slavko Linić fino uzme uplatnicu i pravac aerodrom da sačeka našeg zlatnog olimpijca Giovannija Cernogoraza :503:

antet
07.08.2012., 08:31
U sportsko oruzje spadaju svi kalibri navedeni u tablici (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/338700.html) MUP-a, bez obzira na tip oruzja (poluatomatsko, repetirajuce, duga ili kratka cijev).
Nabavna dozvola traje 6 mjeseci, a ne 7 dana.
Loavcki ispit vise ne traje 2 godine, po starom zakonu je toliko trajalo staziranje i tek nakon njega se moglo ici na polaganje.
Po novome je mnogo krace, nema vise staziranja.
Lovacko oruzje moze biti bilo koje jednometno oruzje, repetirajuce oruzje bez obzira na kapacitet spremnika te poluatomatsko s maksimalnim kapacitetom spremnika od dva metka (plus jedan u cijevi).
Nema ogranicenja po kalibru za dugo lovacko oruzje.
Takodjer lovacko oruzje moze biti i kratko oruzje ako je kalibra veci od 7.62 mm i energije vece od 300 jula.
Jedino ogranicenje je da taj tip oruzja mora biti u evidenciji MUP-a.

U Hrvatskoj vec postoji posebni porez od 30 posto na "luksuznu" robu u koju spada i lovacko oruzje.
Jedina Evropska zemlja s porezom na oruzje je Srbija, i tamo se ne placa na lovacko i sportsko oruzje.

Kad sam ja trazio nabavnu za lovacku dolazio je policajac kuci i raspitivao se kod roditelja, susjeda nemam blizih od kilometra, kod njih nije bio.
Vec od prije ima oruzje za samoobranu, dobio dozvolu bez ikakvih problema.

Garofeeder
07.08.2012., 08:37
Sto se tice 3, clanak zakona koji definira da je svaka upotreba lovackog oruzja u obrani automatski prekoracenje nuzne obrane molim.
.

Ma ovo je budalastina... Niti uporaba ilegalnog oruzja nije automatski prekoracenje nuzne obrane...

K-pax
07.08.2012., 08:40
Jedina Evropska zemlja s porezom na oruzje je Srbija, i tamo se ne placa na lovacko i sportsko oruzje.

Vidiš, ovaj 'detaljčić' je promakao svima ( i meni). Kako zgodno to nije nitko spomenuo.

antet
07.08.2012., 09:11
Ima jos toga, jedine dvije evropske zemlje u kojima je zabranjeno ponovno punjenje streljiva su Srbija i Hrvatska!
Kod nas je bilo dozvoljeno do prije dva mjeseca ali onda su "uskladili" zakon o oruzju sa EU zakonima i to zabranili.
Naravno u EU zakonima to nigdje nije zabranjeno, ali u srpskim je.

Neno2
07.08.2012., 09:30
A naša gospoda vlastodršci vidjeli kako srbi rješavaju svoje vladare pa se i njim stislo, štoli?

Glavno da se imamo u koga ugledati!

ChienSaintHuber
07.08.2012., 09:49
U Hrvatskoj vec postoji posebni porez od 30 posto na "luksuznu" robu u koju spada i lovacko oruzje.
Jedina Evropska zemlja s porezom na oruzje je Srbija, i tamo se ne placa na lovacko i sportsko oruzje..

Evo ti izvod iz zakona u Srbiji o oporezivanju oružja
ZAKON O POREZIMA NA UPOTREBU, DRŽANJE I NOŠENJE DOBARA

("Sl. glasnik RS", br. 26/2001, 80/2002, 43/2004 i 31/2009)

Ovim zakonom uvode se porezi na upotrebu, držanje i nošenje dobara, i to:
1) porez na upotrebu motornih vozila;
2) porez na upotrebu mobilnog telefona;
3) porez na upotrebu plovnih objekata;
4) porez na upotrebu vazduhoplova i letilica;
5) porez na registrovano oružje.

POREZ NA REGISTROVANO ORUŽJE

Član 21

Na registrovano oružje utvrđeno ovim zakonom plaća se porez za svaku kalendarsku godinu.

Član 22

Obaveza plaćanja poreza na registrovano oružje nastaje danom izdavanja odobrenja, odnosno oružnog lista, odnosno dozvole, za držanje, odnosno za držanje i nošenje oružja.

Član 23

Obveznik poreza na registrovano oružje je fizičko i pravno lice na koje glasi oružni list za držanje oružja za ličnu bezbednost, oružni list za držanje i nošenje oružja, odnosno dozvola za nošenje oružja za ličnu bezbednost.
Ako je za više pravnih ili fizičkih lica izdat oružni list za držanje i nošenje jednog istog oružja, poreski obveznik je vlasnik oružja.

Član 24

Porez na registrovano oružje za koje je izdato odobrenje, odnosno oružni list za držanje oružja, plaća se u godišnjem iznosu, i to za:
1) automatsku pušku 8.240 dinara;
2) poluautomatsku pušku 3.300 dinara.
Porez na oružje za ličnu bezbednost za koje je izdat oružni list za držanje oružja, odnosno oružni list za držanje i dozvola za nošenje oružja plaća se u godišnjem iznosu, i to za:
Dinara
1) oružje za koje je izdat oružni list za držanje oružja 2.230
2) oružje za koje je izdat oružni list za držanje i dozvola za nošenje oružja 11.130

Član 25

Porez na registrovano oružje ne plaća se na:
1) oružje registrovano za potrebe obavljanja posla u državnom organu ili državnoj organizaciji (službeno oružje) u čijoj su nadležnosti poslovi za čije obavljanje je potrebno i propisima uređeno držanje, odnosno držanje i nošenje oružja,
2) oružje streljačkih organizacija i streljačkih klubova,

4) oružje koje je obveznik dobio na poklon kao nagradu ili prilikom odlaska u penziju, od Vojske Srbije, odnosno vojske država čiji je pravni sledbenik Republika Srbija, ili od organa nadležnog za unutrašnje poslove Republike Srbije, odnosno organa nadležnog za unutrašnje poslove države čiji je pravni sledbenik Republika Srbija, a najviše na jedno od dobijenih registrovanih oružja za koje je propisana najniža visina poreza,
5) oružje koje ovlašćeni proizvođači oružja i municije koriste kao osnovno sredstvo (opremu) u procesu namenske proizvodnje.

Oslobođenje za streljačku organizaciju primenjuje se samo za oružje koje je trajno smešteno u skladištu ili drugim obezbeđenim prostorijama organizacije.

Član 26

Porez na registrovano oružje utvrđuje rešenjem nadležni poreski organ, na osnovu podataka koje mu dostavlja republički organ uprave zadužen za unutrašnje poslove koji je izdao oružni list za držanje i nošenje oružja za ličnu bezbednost, oružni list za držanje i nošenje oružja odnosno dozvolu za nošenje oružja za ličnu bezbednost.
Republički organ uprave zadužen za unutrašnje poslove dužan je da podatke iz stava 1. ovog člana dostavi nadležnom poreskom organu u roku od 15 dana od dana izdavanja oružnog lista za držanje oružja za ličnu bezbednost, oružnog lista za držanje i nošenje oružja odnosno dozvole za nošenje oružja za ličnu bezbednost.
Poreski obveznik plaća porez na registrovano oružje u roku od 15 dana od dana dostavljanja rešenja iz stava 1. ovog člana.
Nadležnost poreskog organa određuje se prema mestu prebivališta, odnosno sedišta poreskog obveznika.

Tako da plaćaju na lovačko i sportsko ( osim ako nije trajno pohranjeno u streljačkom klubu ).

ChienSaintHuber
07.08.2012., 09:53
Ima jos toga, jedine dvije evropske zemlje u kojima je zabranjeno ponovno punjenje streljiva su Srbija i Hrvatska!
Kod nas je bilo dozvoljeno do prije dva mjeseca ali onda su "uskladili" zakon o oruzju sa EU zakonima i to zabranili.
Naravno u EU zakonima to nigdje nije zabranjeno, ali u srpskim je.

I tome je lako doskočiti, zabranjeno je puniti ali nije zabranjeno uvesti potrebni mehanički alat za punjenje( bar još za sada).

Đuro Japaric
07.08.2012., 10:44
Neka Slavko Linić fino uzme uplatnicu i pravac aerodrom da sačeka našeg zlatnog olimpijca Giovannija Cernogoraza :503:

Za osvajače Olimpijskih medalja Linić daje isplatnice i novčane nagrade ! Slažem se sa tim i čestitam osvajačima medalja !

antet
07.08.2012., 11:19
U Srbiji (a i kod nas) lovacko, sportsko i oruzje za osobnu sigurnost su razlicite kategorije.
Primjeti da se u tom zakonu spominje samo oruzje za osobnu sigurnost.
Prema informacija sa srpskih foruma, porez se ne placa na lovacko i sportsko oruzje, nego samo na oruzje za osobnu sigurnost.
Ljudi tamo kazu da nisu nikad nikakve poreze placali na lovacko oruzje.

Vojky
07.08.2012., 11:35
Evo, ovaj topic govori zašto nikada neću biti u visokoj politici.

Jer ja bih za ovakav prijedlog na predsjedništvu stranke rekao da je kretenski i da je onaj tko je ovo predložio glup i neupotrebljiv. Izričito se usmjeravaju građani na ilegalno držanje oružja, koje je 10x opasnije od legalnog i evidentiranog. Što je puno veća opasnost od koristi nešto prikupljenih novaca.

ludi mjesec
07.08.2012., 12:31
Evo, ovaj topic govori zašto nikada neću biti u visokoj politici.

Jer ja bih za ovakav prijedlog na predsjedništvu stranke rekao da je kretenski i da je onaj tko je ovo predložio glup i neupotrebljiv. Izričito se usmjeravaju građani na ilegalno držanje oružja, koje je 10x opasnije od legalnog i evidentiranog. Što je puno veća opasnost od koristi nešto prikupljenih novaca.

A zašto ti ko moderator pišeš ono što sam već ja napisao:ne zna:A spadam među veće trolove ovog foruma.

BD-zg
07.08.2012., 16:36
Ma ovo je budalastina... Niti uporaba ilegalnog oruzja nije automatski prekoracenje nuzne obrane...

Kad je meni lik provalio u garažu pozvao sam muriju naravno imaju me uvedenog kao vlasnika nekoliko komada oružja prvo kaj su išli gledati da li je pucano iz kojega:rofl:
A ˝inspektor˝ mi je rekao da JA nemam pravo uzimati zakon u svoje ruke i ubijati provalnike na svom dvorištu zato postojimo MI kao policija i da sam pucao u lika priveli bi me za ubojstvo jer kao nisam ja napadnut a da jesam onda bi bilo prekoračenje nužne obrane pogotovo ako je napadač naoružan hladnim oružjem a ti ga potegneš brenericom 25g ti ne gine
To mi je murjak rekao na uviđaju a ti stari moj glumi šerifa zakon brani kriminalce jer su kriminalci napisali zakon

BD-zg
07.08.2012., 16:47

Kao cca 100000 kom oružja=150 milijuna kuna godišnje tako je pisalo u večernjem dobivaš cifru od 1500kn po komadu:ne zna:
Ja se duboko nadam da su fulali jer ja po tome plačam 9000kn:horor:
Izgleda da čemo svi u partizane

ChienSaintHuber
07.08.2012., 17:16
Kao cca 100000 kom oružja=150 milijuna kuna godišnje tako je pisalo u večernjem dobivaš cifru od 1500kn po komadu:ne zna:
Ja se duboko nadam da su fulali jer ja po tome plačam 9000kn:horor:
Izgleda da čemo svi u partizane

Uzas, mene ceka po tom izracunu 6000 kn poreza :(Ma ja cu sve prodati u Slo Austriju i kupiti jedan komad sa promjenjivom cijevi. Ne dam im kune vise nego moram!

antet
07.08.2012., 17:24
Kod mene 9000 kuna, ali prema MUP-u ima nesto vise od 300000 komada oruzja, sto znaci da bi cifre trebala biti tri puta manje.

JohnDoe-25
07.08.2012., 17:51
Kad je meni lik provalio u garažu pozvao sam muriju naravno imaju me uvedenog kao vlasnika nekoliko komada oružja prvo kaj su išli gledati da li je pucano iz kojega:rofl:
A ˝inspektor˝ mi je rekao da JA nemam pravo uzimati zakon u svoje ruke i ubijati provalnike na svom dvorištu zato postojimo MI kao policija i da sam pucao u lika priveli bi me za ubojstvo jer kao nisam ja napadnut a da jesam onda bi bilo prekoračenje nužne obrane pogotovo ako je napadač naoružan hladnim oružjem a ti ga potegneš brenericom 25g ti ne gine
To mi je murjak rekao na uviđaju a ti stari moj glumi šerifa zakon brani kriminalce jer su kriminalci napisali zakon

Oćito je koga policija štiti.
S druge strane, poruka je jasna, registrirano oružje je balast, em imaš problema i kao žrtva kaznenog djela, em plaćaš porez suhim zlatom.

europe2seoul
07.08.2012., 18:05

Blazena Amerika po tom pitanju. Ako ti netko udje na tvoj teren (stan, dvoriste ili sto vec) ti se imas pravo braniti. Lijepo mu kazes da se makne ako neces slobodno ga upucas. Pa neka si sljedeci put misli. A pogotovo ako te netko pljacka ili napada. Sto bi sada ti trebao isprobati sve karate poteze (koje ne znas) i sve tomu slicno pa ako sve to ne upali tek onda pistoljem? Ili on tebe nozem, ti imas pistolj on te napada i sto bi ti sada trebao? A ako te pljacka jos mu pridrzis vrata, pozoves lift i das mu termosicu caja da mu ne bude hladno dok vozi tvoje stvari tijekom noci.

MučkoĐubre
07.08.2012., 20:10

Pa tko kaze da moras pucat u lika. Izmedju neimanja oruzja i ubojstva postoji puno razlicitih akcija koje mozes poduzeti. Ni policija ne poteze prvo u glavu.

I ne radi se tu o provalnicima, boli mene k za stvari, da me ulovi nenaoruzanog pa sam bi mu tovario u auto il cim je vec dosao.

BD-zg
07.08.2012., 23:03
Pa tko kaze da moras pucat u lika. Izmedju neimanja oruzja i ubojstva postoji puno razlicitih akcija koje mozes poduzeti. Ni policija ne poteze prvo u glavu.

I ne radi se tu o provalnicima, boli mene k za stvari, da me ulovi nenaoruzanog pa sam bi mu tovario u auto il cim je vec dosao.

Ni murija skoro ne smije sam tak pucati na prvu ali mogu se braniti
Pa nije bitno uopče da li imaš vatreno oružje glavno je da lopova ne ozljediš jer kod mene je bila pljačka pošte neki rednik lopova u bijegu potegnuo sa lopatom ispalo sranje lopov je završio u zatvoru ali je tužio radnika za nanošenje težih ozljeda i sud zamalo dosudio da radnik mora platiti odštetu lopovu
E sad si zamisli da ga potegneš kakvom sačmom u zatvoru si taj čas

BD-zg
07.08.2012., 23:17
Kod mene 9000 kuna, ali prema MUP-u ima nesto vise od 300000 komada oruzja, sto znaci da bi cifre trebala biti tri puta manje.

:ne zna: teško linić je zagrizo u taj posebni porez na ˝luksuz˝ ko jebeni pitbul možda če nešto smanjiti ali to je možda
Možda se ne vozimo u ferrariju ali čemo plačati porez ko da imamo 2komada u garaži:rofl:
I kaj sad prodati oružje kome?van RH? za koju cijenu kad je vani jeftinije i kad sam platio porez opet je ispala jeftinije nego kod nas
A vidim i da se stranica u oglasniku lagano popunjava sve više ljudi prodaje
Tek sad bude krivolova i ilegalnog oružja opet budu u modi cijevi volana od fičeka:504:

ChienSaintHuber
08.08.2012., 05:49
:ne zna: teško linić je zagrizo u taj posebni porez na ˝luksuz˝ ko jebeni pitbul možda če nešto smanjiti ali to je možda
Možda se ne vozimo u ferrariju ali čemo plačati porez ko da imamo 2komada u garaži:rofl:
I kaj sad prodati oružje kome?van RH? za koju cijenu kad je vani jeftinije i kad sam platio porez opet je ispala jeftinije nego kod nas
Tek sad bude krivolova i ilegalnog oružja opet budu u modi cijevi volana od fičeka:504:
Prodati vani jer kod nas nemas kome. Ja kad sam kupovala zadnju pusku, stuc mauzer 8x60 kupila sam u perfektnom stanju (cijev kao da nikad nije pucano iz nje) kod nas, od nekog dedeka za malo love jer vec tada (prije cc2god) prodaja je ljudima isla ocajno i dalo se dobro proci.Jos sam je fino uredila i znam da cu vani bar neku lovu dobiti, tu nista. Vrtit ce se po oglasima mjsc kako se vrte stalno iste puske zadnjih godina.

Neno2
08.08.2012., 07:18
Uzas, mene ceka po tom izracunu 6000 kn poreza :(Ma ja cu sve prodati u Slo Austriju i kupiti jedan komad sa promjenjivom cijevi. Ne dam im kune vise nego moram!

Eee neče moči, meni zadnji put razdvojilo cijevi tako da sad imam dvije rubrike popunjene jedna za kombinirane jedna za sačmene.

Dakle porez X 2

Neno2
08.08.2012., 07:21

Sve mi se čini da če mi netko ukrasti sef skupa s cijevima :D

ChienSaintHuber
08.08.2012., 08:57
Eee neče moči, meni zadnji put razdvojilo cijevi tako da sad imam dvije rubrike popunjene jedna za kombinirane jedna za sačmene.

Dakle porez X 2

Užas:503:

BD-zg
08.08.2012., 17:08
Sve mi se čini da če mi netko ukrasti sef skupa s cijevima :D

Jebemu brzi ste :lol:

BD-zg
08.08.2012., 17:20
Prodati vani jer kod nas nemas kome. Ja kad sam kupovala zadnju pusku, stuc mauzer 8x60 kupila sam u perfektnom stanju (cijev kao da nikad nije pucano iz nje) kod nas, od nekog dedeka za malo love jer vec tada (prije cc2god) prodaja je ljudima isla ocajno i dalo se dobro proci.Jos sam je fino uredila i znam da cu vani bar neku lovu dobiti, tu nista. Vrtit ce se po oglasima mjsc kako se vrte stalno iste puske zadnjih godina.

U austriji su jeftinije nego kod nas i sad ako ja stavim cijenu 30% jeftinije nego novo možda če se netko zaletiti ali u 90% slučajeva ekipa ide po novo neda im se zaj... sa rabljenim osim ako nije neka limitirana serija ili sl
Ja sam prodao berettu 686 za istu lovu ali samo zato jer sam radio novi kundak sa podešavanjem otišla je u SLO

Garofeeder
09.08.2012., 08:54

Ajde da ti probam nacrtat... Legalni status oruzja upotrijebljenog za samoobranu nema utjecaja na odluku suda jeli to stvarno bila samoobrana ili ne...

Josey_Wales
09.08.2012., 09:10
Blazena Amerika po tom pitanju. Ako ti netko udje na tvoj teren (stan, dvoriste ili sto vec) ti se imas pravo braniti. Lijepo mu kazes da se makne ako neces slobodno ga upucas. Pa neka si sljedeci put misli. A pogotovo ako te netko pljacka ili napada. Sto bi sada ti trebao isprobati sve karate poteze (koje ne znas) i sve tomu slicno pa ako sve to ne upali tek onda pistoljem? Ili on tebe nozem, ti imas pistolj on te napada i sto bi ti sada trebao? A ako te pljacka jos mu pridrzis vrata, pozoves lift i das mu termosicu caja da mu ne bude hladno dok vozi tvoje stvari tijekom noci.

Nope... Kada pucas, pucas da ubijes... Ako ga ranis, dogadja se da podigne privatnu tuzbu i jos tu tuzbu i dobije pa si mu duzan isplacivati goleme odstete... Ovako kada ga posaljes u vjecna lovista, samo tvoja rijec se slusa, a i cinjenica da se on nalazio u tvojoj kuci u gluho doba noci ide tebi u prilog po zakonu i nikome nista... Varljivo ti je to americko pravosudje...

BD-zg
09.08.2012., 14:58
Ajde da ti probam nacrtat... Legalni status oruzja upotrijebljenog za samoobranu nema utjecaja na odluku suda jeli to stvarno bila samoobrana ili ne...

Oružje je legalno ali ti nisi kompetentan da se po zakonu RH braniš na taj način zato imamo našu i vašu miliciju upss policiju koja nas štiti razno raznih prijestupnika
Primjer dva huligana tuku nekog klinca čovjek sastrane uleti da spasi klinca nalupa ovu dvojicu murija dođe i privodi čovjeka koji se je umješao a sud mu je dosudio uvjetnu kaznu za NAPAD i nanošenje tjelesnih ozljeda a šečer na kraju huligani su tražili odštetu ne znam kak je završilo
Zaključak:
Ako nekoga braniš ili se braniš pobrini se da ovog koji napada nikad ne nađu i da ne postoji šansa da te privatno tuži

Neno2
13.08.2012., 11:32
Ljudi daleko ste otišli od poreza na oružje :D

Moja cevka završila na njuškalu, traži novi dom.

Ja ču se streljaštvom za svoj gušt baviti zračnom, nije ni upola precizna niti je feeling sličan ali šta se može, ovo da moram prijaviti i zračnu mogu me povuče za ...

Šta da im prijavim?

Da mi i na nju lupe porez?

E da gospodo iz vlade u slučaju da Vam moja usluga ne dao bog zatreba kao 1991, možete me tražiti na adresi Auckland ili Toronto :kava:

teta-elza
13.08.2012., 23:34
Ljudi daleko ste otišli od poreza na oružje :D

Moja cevka završila na njuškalu, traži novi dom.

Ja ču se streljaštvom za svoj gušt baviti zračnom, nije ni upola precizna niti je feeling sličan ali šta se može, ovo da moram prijaviti i zračnu mogu me povuče za ...

Šta da im prijavim?

Da mi i na nju lupe porez?

E da gospodo iz vlade u slučaju da Vam moja usluga ne dao bog zatreba kao 1991, možete me tražiti na adresi Auckland ili Toronto :kava:

cevke i slične igračke se ne prijavljuju. si ponorel? to se skrije i o tome se čkomi. i to se ne trži. prosim :o

ni vrag da nam buju opizdili porez na zračnice? naj me plašiti.

kaj se zadnje rečenice tiče, prva obaveza je kupiti kartu. ja sam si pikirala novi zeland.

Neno2
14.08.2012., 07:23
cevke i slične igračke se ne prijavljuju. si ponorel? to se skrije i o tome se čkomi. i to se ne trži. prosim :o

kaj se zadnje rečenice tiče, prva obaveza je kupiti kartu. ja sam si pikirala novi zeland.

Dilema, rodbina mi je u kanadi a NZ me baš onako privlači ...

ZgSash
14.08.2012., 08:19
...ili bas zato?
:D
kako bilo, potpisujem
ovaj put mogu jedino pomoci na nacin da skupljam po podrumima ratnike koji su zakasnili 91. , ili da cuvam granicu od onih koji imaju hitnog posla u minkenu
ali puno vjerojatnije je da bi sve sto se dogada gledao na telki, negdje ispod palme i bio sav zabrinut hoce li mi novi koktel stici tocno dok ispraznim stari

teta-elza
14.08.2012., 16:29
nego, apropo oružja, kakve nas to nofce prose bosanci za nekakve tenkove koje smo tijekom rata prodavali nekome i muljali s bosancima pa ih zajebali-neisplatili? sjećam se da je nekad davno gregurić talambasao o totalnom neznanju, neistinama, izmišljotinama a sada dopizdilo bosancima pa nas žicaju lovu. koji klinackuracpalac? zna ko kaj o tome?

ili sam otišla u off?

ludi mjesec
14.08.2012., 20:22

Da,oprezovat će i zračne puške.Bilo na tv.I to je već rečeno na ovoj temi al treba stalno ponavljat,dakle oporezovat će sve što je cijev i može opalit metak bilo kakav(kurac kao muški spolni organ tu ne spada)Jel sad jasno?????
:503:Jebemu mater ,kolko put to još treba ponovit.

teta-elza
14.08.2012., 21:34
Da,oprezovat će i zračne puške.Bilo na tv.I to je već rečeno na ovoj temi al treba stalno ponavljat,dakle oporezovat će sve što je cijev i može opalit metak bilo kakav(kurac kao muški spolni organ tu ne spada)Jel sad jasno?????

kaj se dereš na mene, nismo v braku. stara sam i slabo pamtim. koja budala još more opizditi porez na zračnicu? muški spolni organ buju oporezivali a ne moje zračnice. skrivam igračke mam. a oni nek ih išču. boli me moj stari spolni organ, nebuju ih nigdar našli. nis ni ja veslo sisala čamac usisala. :503:

ludi mjesec
14.08.2012., 21:36
kaj se dereš na mene, nismo v braku. stara sam i slabo pamtim. koja budala još more opizditi porez na zračnicu? muški spolni organ buju oporezivali a ne moje zračnice. skrivam igračke mam. a oni nek ih išču. boli me moj stari spolni organ, nebuju ih nigdar našli. nis ni ja veslo sisala čamac usisala. :503:

Al cijev koju spominjem u svom postu si sisala?(da ne prostačim):lol::lol::lol:I na to buš platila porez.

teta-elza
14.08.2012., 21:59
Al cijev koju spominjem u svom postu si sisala?(da ne prostačim):lol::lol::lol:I na to buš platila porez.

tu cev nisam vidla ima već par let. nemam ju. jel si siguran da je tvoja u funkciji? redovito podmazana, uredno gađa, ispravna?

samo pitam jebote, naj se mam srditi. ( sumnjam da imaš i ti tu cjev al dobro, verujem ti na reč ko svakom poštenom čoveku. kaj je-je.)

ludi mjesec
14.08.2012., 22:15
tu cev nisam vidla ima već par let. nemam ju. jel si siguran da je tvoja u funkciji? redovito podmazana, uredno gađa, ispravna?

samo pitam jebote, naj se mam srditi. ( sumnjam da imaš i ti tu cjev al dobro, verujem ti na reč ko svakom poštenom čoveku. kaj je-je.)

Imam tu cev(kurac)al spada u antikvitete pa neznam dal podliježe porezu.:lol:
Možda mi možeš pomoć da vidimo jel u funkciji:ne zna:

Vojky
15.08.2012., 01:13

Mislim da ovo zadnje ne moraš toliko naglašavat, inače će se sjetiti i na tu cijev nabit porez, po centimetru, uz javnu objavu registra, kako bi umanjili broj žalbi da je porez prevelik. :D

Šabović Adis
15.08.2012., 03:08
Mislim da ovo zadnje ne moraš toliko naglašavat, inače će se sjetiti i na tu cijev nabit porez, po centimetru, uz javnu objavu registra, kako bi umanjili broj žalbi da je porez prevelik. :D

Bogme, ja ću svoga stesati na milimetre. Šta će onda naplaćivat'? :rofl:

teta-elza
15.08.2012., 11:26

hahahahahaha,šefe, mislim da tu ne bi bilo nikakvog poreza. preminijaturno koliko čujem po forumu. joj, nasmijal si me do suza.

ludi mjesec
15.08.2012., 18:26
hahahahahaha,šefe, mislim da tu ne bi bilo nikakvog poreza. preminijaturno koliko čujem po forumu. joj, nasmijal si me do suza.

Sam si ti misli,kad ja bacim svoju mrcinu u poreznoj na stol itekak bu poreza,a zapisničarka nek se poigra.:kava:

felixx
15.08.2012., 21:33
Da,oprezovat će i zračne puške.Bilo na tv.

Ma čekaj malo. Bilo na tv, to je kao ono- pisalo na zidu pička, ....
Pa još nismo vidjeli niti konkretan prijedlog zakona, to je više probni balon.
Porez na zračnicu, pa koliko bi taj bio? 50 kuna? Pa zračnice su po parsto kuna, osim onih topova jačih od 10,5 J, ili koliko već.

I to je već rečeno na ovoj temi al treba stalno ponavljat,dakle oporezovat će sve što je cijev i može opalit metak bilo kakav(kurac kao muški spolni organ tu ne spada)Jel sad jasno?????
Naj se sekirat, šteti zdravlju.
Ionako sam već htel nabavit compound luk, ove fazane moram mamit kuruzom i gađat u glavu na 20 m.:D

felixx
15.08.2012., 21:39
Sam si ti misli,kad ja bacim svoju mrcinu u poreznoj na stol itekak bu poreza,a zapisničarka nek se poigra.:kava:

Bude tu kazna za seksualno uzbuđivanje...hm, ... mislim, uznemiravanje... ono, nesmeš baš mlatit po stolu i po zapisničarki...:lol:

Neno2
16.08.2012., 07:36
Vrag te j _ _ _ l !

Šta ste mi napravili od teme?

Amo natrag na temu.

Kakvi su zakoni u EU glde kretanja s oružjem?

Mislim na ovo, prebacim papinato cijevi na frenda iz Kočevja, a ja se i dalje njima služim?

Đuro Japaric
16.08.2012., 07:50
nego, apropo oružja, kakve nas to nofce prose bosanci za nekakve tenkove koje smo tijekom rata prodavali nekome i muljali s bosancima pa ih zajebali-neisplatili? sjećam se da je nekad davno gregurić talambasao o totalnom neznanju, neistinama, izmišljotinama a sada dopizdilo bosancima pa nas žicaju lovu. koji klinackuracpalac? zna ko kaj o tome?

ili sam otišla u off?

dio tenkova koji su rađeni od strane više firmi iz Jugoslavije a to znači i iz Bosne nisu isporučeni Kuvajtu , već su iz Đure Đaković uzeti za obranu Hrvatske !

Bosanci neka se sjete svoga Alije koji je govorio da rat u Hrvatskoj nije njihov !
Budući da smo sa tim tenkovima oslabili Srbe , pomogli smo i Bosancima islamske vjere da ih od strane Srba ne bude pobijeno još i više !

Bosanci islamske vjere neka se zahvale što smo tenkove uzeli i neka ne traže novac ! Neka dogovore sa Kuvajtom i ostalim da zajedno servisiramo njihove tenkove i proizvodimo dijelove !

sivkić
17.08.2012., 09:50
Kakvi su zakoni u EU glde kretanja s oružjem?

Mislim na ovo, prebacim papinato cijevi na frenda iz Kočevja, a ja se i dalje njima služim?

Trenutno. napraviš kupoprodajni,frend uzme tvoju pušku i prijavi slovenskoj carini i nešto i plati.Uvedu "tvoju" pušku u njegov oružani listi i ako želiš ponovo koristit pušku on je uredno donese u RH a pri tome granična policija izda odobrenje za unos lovačkog oružja,lupi mu pečat unosa u slo putovnicu, naplati 105 kn i ti loviš.Kada lov završi frend nosi pušku u Kočevje i vrati ti je istim postupkom drugi put kad želiš lovit.

Od 01.07.2013 (ako uđemo u EU). Samo će je donijet i dat tj.posudit tebi.

Važno:možeš koristit tu "tvoju" pušku samo ako isti kalibar imaš u svojem oružnom listu.U oba slučaja.

Đuro Japaric
12.11.2012., 14:01
Nije porez ali je trošak !

Vlasnici oružja prema obavijesti lokalnog radija moraju do 5. 12. 12. donijeti potvrdu svojeg liječnika policiji . Slijedom toga danas sam dobio potvrdu koju moram ( o ) odnijeti u policiju .

Glotka
18.08.2013., 08:03
Postavljam pitanje ovdje jer nisam uspio pronaći prikladniju temu. Ako takva postoji, molim moderatora da moj upis preseli.

Koliko mi je poznato, u Hrvatskoj poluautomatske puške u privatnom vlasništvu smiju imati magazin u koji stanu maksimalno 2 metka/patrone.
E sad, zanima me kako se to u praksi sprovede? Uvozi se i prodaje samo oružje kojem je već tvornički ograničen kapacitet, ili se na standardnom oružju nekako blokiraju ta mjesta viška u magazinu?

Creeping Death
18.08.2013., 08:17
kakvo ograničenje na 2 metka?

4. poluatomatsko dugocijevno vatreno oružje s spremnikom i ležištem naboja za više od tri naboja – poluatomatska puška s užlijebljenom cijevi;

antet
18.08.2013., 08:34
Poluatomatske puske moraju bit ogranicene na dva metka (ustvari dva u spremniku + jedan u cijevi) samo ako se koriste za lov.
Za sportsko oruzje te oruzje za samoobranu nema ogranicenja.

U praksi se ogranicenje izvodi tako da se u npr. cijevasti spremnik za sacmaru stavi plasticna sipka koja ogranicava spremnik na dva metka.

Glotka
18.08.2013., 09:05
Poluatomatske puske moraju bit ogranicene na dva metka (ustvari dva u spremniku + jedan u cijevi) samo ako se koriste za lov.
Za sportsko oruzje te oruzje za samoobranu nema ogranicenja.

U praksi se ogranicenje izvodi tako da se u npr. cijevasti spremnik za sacmaru stavi plasticna sipka koja ogranicava spremnik na dva metka.

E, to me zanimalo. Tko postavlja tu plastičnu šipku? Uvoznik/prodavač oružja, policija, netko treći? I može li se ta šipka ukloniti kada se oružje nosi u lov u neku državu koja nema takva ograničenja, pa vratiti kada se unese natrag u Hrvatsku?

antet
18.08.2013., 09:21
Uglavnom dolazi postavljena od proizvodjaca i moze se ukloniti.

Creeping Death
18.08.2013., 09:34

On je postavio pitanje tvrdeći da svo poluautomatsko oružje u rh mora imati ograničenje na 2 metka...pa me zanimalo od kada to?

antet
18.08.2013., 11:23
Po starom zakonu (do 2007) kapacitet je bio ogranicen na 10 metaka za dugo PA oruzje, u novom, koji je "uskladjen" sa EU to je ukinuto.
Po njemu nema ogranicenja po kapacitetu magazina, samo razlicite kategorije oruzja.
Ostaje ogranicenje za lov, a i to je regulirano zakonom o lovu, ne zakonom o oruzju.
AR-15, G3, FAL u svojim poluatomatskim verzijama se uredno registriraju kao sportsko oruzje u Hrvatskoj.

Michael Collins
18.08.2013., 11:48

sjetime se priča Broja 1 o Lombardskoj ligi "uvedi te porez na zrak, upotrijebite malo maštu" :D

Zagorec88
18.08.2013., 12:11
šta je s ovim porezom na oružje.. nadam se da je propao :kava:

antet
18.08.2013., 14:10
Nista od poreza nema.

Zagorec88
18.08.2013., 18:18
Nista od poreza nema.

:lux: