PDA

View Full Version : Trudnice Zbor vol. 20

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41

sikica
16.09.2012., 23:37
Candle, neka je sa srecom, brzo I sto manje bolno :grli:
Super si mi s ovim live prijenosom :mig: Jos malo, jos maaaalooo..

ooo pa i ti si nam došla malo....:mig::mig:
kako si?

ema-d
16.09.2012., 23:38
candle sretno :cheer::cheer:

candle
16.09.2012., 23:39
jopet sve isto,razmak i trajanje, samo sve jače boli...

candle
16.09.2012., 23:40
Hvala curke još jednom, odoh se sad stvarno istuširat, pa se javim...moram se izgleda spremat, treba i sina kod bake odbacit..

ema-d
16.09.2012., 23:42
Sikica mogu se i ja uvaliti na listicu za deveti mjesec:confused: ja imam termin 25.09:cerek:

sikica
16.09.2012., 23:42
Sikica mogu se i ja uvaliti na listicu za deveti mjesec:confused: ja imam termin 25.09:cerek:

ma kako ne bi mogla??? evo dodajem te....:D:D

sikica
16.09.2012., 23:43
Hvala curke još jednom, odoh se sad stvarno istuširat, pa se javim...moram se izgleda spremat, treba i sina kod bake odbacit..

oo ako sina vodiš onda stvarno kreni i to je to...sat vremena u rađaoni i maziš se sa bebicom....

sikica
16.09.2012., 23:45
i evo popisa iako sutra dodajemo dva datuma poroda al nema veze ....

NoName
02.09.2012. – 10.09.2012 stigla Iva
Kika5
04.09.2012 - 28.08.2012. stigao Karlo.
Ana55
10.09.2012. – 13.09.2012. stigao Luka
Nina2012
10.09.2012. – 08.09.2012. stigla Mia
LadyMo
12.09.2012.
candle
14.09.2012.
Cura-25
14.09.2012.
Amarillis
17.09.2012.
Loptica30
18.09.2012. – 12.09.2012. stigla Vida
Sikica
19.09.2012.
BellaTheCat
20.09.2012. - 02.09.2012 stigla Lana
Amexy
20.09.2012. – 15.09.2012. stigao Antonio
Eliena
23.- 27.09.2012.
Ema-d
25.09.2012.
Bubasta
28.09.2012.
Mogvaj
29.09.2012.

ema-d
16.09.2012., 23:45
ma kako ne bi mogla??? evo dodajem te....:D:D

srce si:kiss:

BellaTheCat
16.09.2012., 23:46
@Sikica :w malo navratila..taman zavrsila s izadjanjem pa riktam budilicu za slijedece :D Cijeli dan sam prikacena na struju :zubo:
A kak mislis da si neki dan zbrisala? :misli:

BellaTheCat
16.09.2012., 23:47
E, a kak je Mogvaj?

sikica
16.09.2012., 23:51
@Sikica :w malo navratila..taman zavrsila s izadjanjem pa riktam budilicu za slijedece :D Cijeli dan sam prikacena na struju :zubo:
A kak mislis da si neki dan zbrisala? :misli:

u subotu..išla na pregled u rađaonu, i ctg uredan. a u četvrtak mi je doktor rekao da dođem u subotu i ako se još cm otvorim prokinut će mi vodenjak i porod. a ja u subotu došla sva isprepadana i pregledao plodnu vodu i pustio me doma ipak jer sam bila prekoma, al mi je rekao da se vidimo u srijedu i da se pripremim za porod....

sikica
16.09.2012., 23:52
E, a kak je Mogvaj?

nećeš vjerovat baš o njoj razmišljam...nema nje večeras....:ne zna:

Eliena
17.09.2012., 01:35
ne mogu spavat,pa da javim. Rodila moju bezimenu cupavicu u 23:35! U rodiliste dosla oko 8 i po,u boks usla nesto posli 10! Svi su dolazili gledat,nisu mogli virovat da tako brzo radjam. Sve prirodno,moji trudovi. Bez rezanja! Malo pukla.. Javim detaljnije kad dodjem doma. Ugl,zelim svima bar upola ovakvog poroda! Ja jos ne mogu virovat

sikica
17.09.2012., 01:50
ne mogu spavat,pa da javim. Rodila moju bezimenu cupavicu u 23:35! U rodiliste dosla oko 8 i po,u boks usla nesto posli 10! Svi su dolazili gledat,nisu mogli virovat da tako brzo radjam. Sve prirodno,moji trudovi. Bez rezanja! Malo pukla.. Javim detaljnije kad dodjem doma. Ugl,zelim svima bar upola ovakvog poroda! Ja jos ne mogu virovat

ajmee pa čestitam!!!!!!
ajde nek je sve tako prošlo sretnice jedna, dođi nam ispričat detalje kad uspiješ....
ajme nadam se da će i meni tako biti

pepy26
17.09.2012., 05:21
Eliena :jumping::tulum::tulum::cheer:
čeeestitke od srca ponosnim roditeljima!!! Bravo za porod! :D
.....mazite se,uživajte!!! :cerek:

a sad odoh u grad... :kava:
jutro cure!

LadyMo
17.09.2012., 06:22
Jutro! Rujanke su krenule zestoko :) mali princ nas iznenadio jutros u 6 nakon samo1.5 sat trudova i pucanja vodenjaka. (u pol pet krenulo,na sv.duh stigli u 5.15 i pravac radaona,bez klistira i icega,8cm otvorena!!). Malac je 52cm dug i 3830g tezak.

pikol
17.09.2012., 06:25

Eliena, bravo svaka čast!!!!! :cerek: a kad se sjetiš kako si se bojala svega... uuuuu...

čestitam od srca!! :jumping: :cheer:

nina2012
17.09.2012., 06:39
Eliena!braaaaavoooooo!!!!!!!!!

Jutro! Rujanke su krenule zestoko :) mali princ nas iznenadio jutros u 6 nakon samo1.5 sat trudova i pucanja vodenjaka. (u pol pet krenulo,na sv.duh stigli u 5.15 i pravac radaona,bez klistira i icega,8cm otvorena!!). Malac je 52cm dug i 3830g tezak.

Cestitam drage cure!!!!!!!!!!!bravo,tako se rađa!!!:cerek::cerek::cerek:
Puse i vama i bebama:):):)
Jos candle nek se javi!!!

vallys
17.09.2012., 06:45
Evo vuku se na 6 min...imam 5 do 10 min s autom do bolnice, pa se ne žurim!
Sretnoooooooooooo :cerek:
Bravo, bravo, velika čestitka hrabroj mami i pusa maloj čupavici

Čestitammmmm

BellaTheCat
17.09.2012., 06:53
Oooo, jos jedna danas :cerek: Lady, cestitam I tebi :cheer:
I jedna forumska :jumping: I za Elienu :mig:

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 07:30
joj, super porodi :D

cestitam eliena i ladymo :cheer: :cerek:

cekamo candle :D

ema-d
17.09.2012., 07:32

cestitaaaaaam na curi i nenormalno mi je drago sto se niste mnogo ti i bebica napatile,to je jako lijepo cuti. bravo za vas :jumping::jumping:

patkica07
17.09.2012., 07:33
Čestitke Eliena i LadyMo :jumping: :tulum:

ema-d
17.09.2012., 07:35

:tulum: :jumping::tulum: cestitam od srca, to ce biti prava momcina :cerek::cerek:

lezem
17.09.2012., 07:39
:w jutro...

Čestitke novim mamicama!!! :lux: :cheer: :tulum: :zivili: :jumping:

ancy
17.09.2012., 08:01
čestitke mamicama Elieni i LadiMo i njihovim bebicama :cerek: :tulum: :tulum:
:jumping:
:zivili:

aannjaa
17.09.2012., 08:08
cega..??? svegaaaa :503:

:bicedobro: ma imaš ti još dosta vremena, samo ignoriraj i negiraj neizbježno još neko vrijeme :D

:503: ne znam kako je bilo vama tijekom live prijenosa, ali i jutarnje čitanje ovakvih izjava troši živčeke. ona još i do bake treba ići :503:

Eliena, LadyMo čestitam :cerek:

Candle...? :ceka:

Amarillis
17.09.2012., 08:14
eliena i ladymo- cestitam na super lakim porodima i na malim strucama:cerek::cerek:

:jumping::jumping::jumping::cheer::cheer::cheer:

koji porodi..:s:s pravo ohrabrenje za sve nas koje jos cekamo red...

Wonder Woman
17.09.2012., 08:20
Eliena, čestitam od srca! :jumping: Neopisivo mi je drago što ti je porod prošao tako dobro! :jumping:

LadyMo, iskrene čestitke! :cheer: :cheer:

A di nam je candle? Očekivala sam izvještaj o porodu iz auta :zubo:

mogvaj
17.09.2012., 08:22
Morgen!

Jel me netko tražio?:D

Nisam se javljala za vikend, bila neka ludnica doma.
Sinoć me počele kontrakcije prati pa sam se ukakila od straha da ne krene, a mala još na zadak.:rolleyes:
To me dijete već sad gnjavi, a kak bu kad se rodi..:rolleyes:
Nek se fino strpi do drugog tjedna i CR iako bih vrlo rado rodila već sad.

E, a kak je Mogvaj?

Eto me. Baš razmišlajm kak su sve moje off curke rodile i kak ste me ostavile samu!:durica
Nadam se da si se ti oporavila i da će ljepotica danas doma.:cerek:
Svakako javi.

nećeš vjerovat baš o njoj razmišljam...nema nje večeras....:ne zna:

:grli:

Čestitam od srca!Uživaj sa cupavicom.:cerek:

Čestitam.:cerek:

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 08:36
mogvaj, jedna poznanica je prije par dana isla u bolnicu da joj okrenu dijete..par min kaze da traje..jel to mene netko zeza ili je to stvarno moguce..? :misli:

mogvaj
17.09.2012., 08:41
mogvaj, jedna poznanica je prije par dana isla u bolnicu da joj okrenu dijete..par min kaze da traje..jel to mene netko zeza ili je to stvarno moguce..? :misli:

Moguće je, ali i dosta riskantno.

" Ukoliko se vaša beba ne okrene niti do 36.- 38. tjedna trudnoće, još uvijek postoji mogućnost tzv. vanjskog okreta. Preduvjet za vanjski okret je da ne postoji nikakav vidljivi uzrok za položaj zatkom (npr. uska zdjelica). Kod vanjskog okreta, koji se uvijek obavlja u bolničkim uvjetima, liječnik prihvaća izvana preko trbuha, glavicu i zadak bebe te ih istodobno okreće u pravilan položaj. Prilikom ovog zahvata moguće su komplikacije od strane posteljice i pupčane vrpce, zbog čega je nužno pažljivo nadzirati stanje fetusa."

Nekak se ne bih zezala sa time.:ne zna:

ema-d
17.09.2012., 08:57

" Ukoliko se vaša beba ne okrene niti do 36.- 38. tjedna trudnoće, još uvijek postoji mogućnost tzv. vanjskog okreta. Preduvjet za vanjski okret je da ne postoji nikakav vidljivi uzrok za položaj zatkom (npr. uska zdjelica). Kod vanjskog okreta, koji se uvijek obavlja u bolničkim uvjetima, liječnik prihvaća izvana preko trbuha, glavicu i zadak bebe te ih istodobno okreće u pravilan položaj. Prilikom ovog zahvata moguće su komplikacije od strane posteljice i pupčane vrpce, zbog čega je nužno pažljivo nadzirati stanje fetusa."

:w ja sam mislila da si me zeznula i odfurala prije mene vidim nema te:rofl:
ja imam problem da sam puno uska a posteljica je naprijed tako da nista od okretanja a i bolje vec sam se pomirila sa sudbinom:cerek:
kada imas termin kod dr

Ivančica-sunce
17.09.2012., 08:59
Čestitke Elieni i LadyMo :tulum::jumping::tulum::jumping::tulum:

Zadnjih 10ak poroda za koje sam čula, pročitala je bilo super (mislim koliko to porod može biti), brzo, expresno, bez rezanja, pucanja ili minimalno, bez nekakvih horora. Baš je lijepo to čitati, stvarno da hrabrosti !:D

mogvaj
17.09.2012., 09:04
:w ja sam mislila da si me zeznula i odfurala prije mene vidim nema te:rofl:
ja imam problem da sam puno uska a posteljica je naprijed tako da nista od okretanja a i bolje vec sam se pomirila sa sudbinom:cerek:
kada imas termin kod dr

:rofl:

U četvrtak popodne idem na dogovor za CR.
Bit će od 24-28.09.
Ako će se mene pitati ja bih odmah u ponedjeljak, 24.09.
Ali mislim da ćemo dan-dva kasnije zbog pretraga koje moramo obaviti prije.

Ivančica-sunce
17.09.2012., 09:05

Uuu ne bih ni ja se usudila na okretanje:ne zna:.
Mogvaj, iz moje zgrade cura prije tjedan dana rodila na zadak. Neznam ju baš dobro, nego onako iz viđenja, ali sam srela njenu mamu pa čim je vidjela trbuh počela mi prepričavati - znate kako to biva:rolleyes:. Ali kako kod nas u Ri nema CR samo zato jer je beba na zadak, išla je na prirodno, prvorotka, u boxu bila 2 h ili 3 :misli: nisam sigurna što mi je rekla. Nisu je rezali, imala 4 sitna šava (vanjska), rodila dečkića 3400gr.

mogvaj
17.09.2012., 09:08
Uuu ne bih ni ja se usudila na okretanje:ne zna:.
Mogvaj, iz moje zgrade cura prije tjedan dana rodila na zadak. Neznam ju baš dobro, nego onako iz viđenja, ali sam srela njenu mamu pa čim je vidjela trbuh počela mi prepričavati - znate kako to biva:rolleyes:. Ali kako kod nas u Ri nema CR samo zato jer je beba na zadak, išla je na prirodno, prvorotka, u boxu bila 2 h ili 3 :misli: nisam sigurna što mi je rekla. Nisu je rezali, imala 4 sitna šava (vanjska), rodila dečkića 3400gr.

Ma daj..pa to mi se cini idealno.
No, meni je gin.odmah rekla da je u Vinogradskoj zadak indikacija za carski i nema ni pokušaja vaginalnog.

ema-d
17.09.2012., 09:14

U četvrtak popodne idem na dogovor za CR.
Bit će od 24-28.09.
Ako će se mene pitati ja bih odmah u ponedjeljak, 24.09.
Ali mislim da ćemo dan-dva kasnije zbog pretraga koje moramo obaviti prije.

ajd 25.9 heheh:cerek:
ja nevjerujem da ce meni raditi pretrage jer su me narucili u 8h da budem u bolnici pa ce me po podne poroditi:cerek:
sretno u cetvrtak i javi datum

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 09:18
mogvaj hvala za info, nebi ni ja isla na to vanjsko okretanje :eek:

na svetom duhu takoder zadak nije indikacija za cr... :rolleyes: ne znam sto da mislim o tome..vaginalno na zadak ili cr..? da mogu birat bome bi imala opaku dilemu...

Ivančica-sunce
17.09.2012., 09:20
Ma daj..pa to mi se cini idealno.
No, meni je gin.odmah rekla da je u Vinogradskoj zadak indikacija za carski i nema ni pokušaja vaginalnog.

Ma ja sam ti totalni trtaroš i kukavica za bol inače i ja bih radije odmah na carski, jer ja osobno ne znam nikoga niti sam čula osobno za neku komplikaciju na CR. A čula sam više puta o patnji i kako se zna zakomplicirati na prirodnom (ne mislim na zadak nego općenito) pa onda završe na hitnom CR. Uvijek je kontraargument za CR kao duži oporavak, ali jbg ako netko ima pun klinac šavova unutarnjih i vanjskih s prirodnog poroda, pa isto ne može trčati sljedeći dan:ne zna:
Kod CR je dobro (po meni) je da znaš datum i sat kad će te poroditi, stigneš se pripremiti psihički, i pripremiti kupovinu i te pizd. za bebu, srediti stan, dogovoriti sve itd; doktori su spremni, anesteziolog itd.
Pa ove naše curke s forum akoje su rađale na CR su se odmah javljale kada su rodile i nijedna nije zvučala ništa gore od cura koje su rodile prirodno.

mogvaj
17.09.2012., 09:24
Ma ja sam ti totalni trtaroš i kukavica za bol inače i ja bih radije odmah na carski, jer ja osobno ne znam nikoga niti sam čula osobno za neku komplikaciju na CR. A čula sam više puta o patnji i kako se zna zakomplicirati na prirodnom (ne mislim na zadak nego općenito) pa onda završe na hitnom CR. Uvijek je kontraargument za CR kao duži oporavak, ali jbg ako netko ima pun klinac šavova unutarnjih i vanjskih s prirodnog poroda, pa isto ne može trčati sljedeći dan:ne zna:
Kod CR je dobro (po meni) je da znaš datum i sat kad će te poroditi, stigneš se pripremiti psihički, i pripremiti kupovinu i te pizd. za bebu, srediti stan, dogovoriti sve itd; doktori su spremni, anesteziolog itd.
Pa ove naše curke s forum akoje su rađale na CR su se odmah javljale kada su rodile i nijedna nije zvučala ništa gore od cura koje su rodile prirodno.

Ovog se ja bojim.
Da me muče satima i onda me pošalju na CR.
A to što kažeš stoji-netko ima i po dvadeset šavova nakon vaginalnog i u komi je još tjednima.
Ni ja nisam baš čula loša iskustva sa CR.
Ma, kako bude..bitno da je cura ok.:cerek:

Candle se ne javlja?

Verbena
17.09.2012., 09:24
sve rujanke nešto express brzo rađaju, čestitke curama!
@ivančica mene ta Ri bolnica sve više plaši sa svojim prirodnim metodama..............

Ivančica-sunce
17.09.2012., 09:32
@ivančica mene ta Ri bolnica sve više plaši sa svojim prirodnim metodama..............

I mene:(, a najgore je što oni to forsiraju samo zbog statistike (jer su kao 3. rodiliše u Europi s najmanjim brojem CR)

Ivančica-sunce
17.09.2012., 09:33

A kad želiš kadu ili stolčić to se trude izbjeći kao da tražiš ne znam što, a drip dobija svatko, toliko o prirodnim porodima

Verbena
17.09.2012., 09:34
I mene:(, a najgore je što oni to forsiraju samo zbog statistike (jer su kao 3. rodiliše u Europi s najmanjim brojem CR)

znam puno cura ove godine koje su im zaheb... statistiku ;) no nažalost, sve su to bili hitni CR nakon što su ih dobro izmučili

Verbena
17.09.2012., 09:36
A kad želiš kadu ili stolčić to se trude izbjeći kao da tražiš ne znam što, a drip dobija svatko, toliko o prirodnim porodima

neki dan rodila moja prija, brzo i prirodno, bez dripa i epi, sve je odbila, al joj nisu dali u kadu makar je imala dogovoreno, navodno zbog neke medicinske indikacije na ctg-u. dal im se nije dalo, to je pitanje.....

elisabeth
17.09.2012., 09:40
Ja sam bila 2 puta na carskom rezu pod spinalnom anestezijom i sve je oba puta super prošlo. Prvi put je indikacija bila hipertofično dijete (4950g i 54cm), drugi put jer je prošlo manje od 2 godine od prvog carskog i imala sam GD pa su mi radili CR u 38. tjednu, a i maternica mi je počela pucati po starom šavu. Toga me sada jedino strah, da ne počne pucati puno prije termina. Proći će 2,5 godine od drugog carskog i oper moram na carski sad. Idući tjedan idem na OGTT pa ako opet imam GD opet ću na carski u 38. tjednu i idem na spinalnu - opet :) Ovaj petak idem na UZV i pregled i baš me zanima jel cura ili dečko, doma imam oboje već. 1.10. idem na amniocentetu koja će potvrditi spol i nadam se da će nalazi biti dobri. Što se tiče CR i Svetog Duha, tamo su mi rekli da ja ne bi prvo dijete kod njih rodila na CR jer sam dosta visoka da rodim dijete od 5 kg vaginalno?! OK!! Zato sam i išla u Vinogradsku, i zato idem i dalje tamo.

ema-d
17.09.2012., 09:46
Ja sam bila 2 puta na carskom rezu pod spinalnom anestezijom i sve je oba puta super prošlo. Prvi put je indikacija bila hipertofično dijete (4950g i 54cm), drugi put jer je prošlo manje od 2 godine od prvog carskog i imala sam GD pa su mi radili CR u 38. tjednu, a i maternica mi je počela pucati po starom šavu. Toga me sada jedino strah, da ne počne pucati puno prije termina. Proći će 2,5 godine od drugog carskog i oper moram na carski sad. Idući tjedan idem na OGTT pa ako opet imam GD opet ću na carski u 38. tjednu i idem na spinalnu - opet :) Ovaj petak idem na UZV i pregled i baš me zanima jel cura ili dečko, doma imam oboje već. 1.10. idem na amniocentetu koja će potvrditi spol i nadam se da će nalazi biti dobri. Što se tiče CR i Svetog Duha, tamo su mi rekli da ja ne bi prvo dijete kod njih rodila na CR jer sam dosta visoka da rodim dijete od 5 kg vaginalno?! OK!! Zato sam i išla u Vinogradsku, i zato idem i dalje tamo.

pih koje mrgice i moj ce sigurno biti oko 4kg:cerek:
jeli boli kateter kad postavljaju ja isto imam sada carski sa spinalnom pa me zanima svasta sam se naslusala :confused:

Ivančica-sunce
17.09.2012., 09:58

Hej, a kako to da si se odlučila na 2. i 3., bebicu s tako malim razmakomm s obzirom da je i prvi i drugi porod bio na CR, a znala si da postoji mogućnost pucanja, ne moraš odg ako ti je bed, samo pitam jer mislim da se ja ne bih usudila zbog straha, a i koliko sam skužila imaš 28god pa nije da se baš moraš požuriti

elisabeth
17.09.2012., 09:58
pih koje mrgice i moj ce sigurno biti oko 4kg:cerek:
jeli boli kateter kad postavljaju ja isto imam sada carski sa spinalnom pa me zanima svasta sam se naslusala :confused:

Ne, ništa ne boli, nije ugodno, ali ne boli i brzo je gotovo :) Uglavnom, sjest ćeš na stol operacijski, raširiti noge, spustiti leđa prema dolje da ti mogu dati lokalnu anesteziju pa tek onda spinalnu, tako da nju ni ne osjetiš. Onda će te poleći i uskoro više nećeš osjetiti ništa ispod grudi. Štipat će te i ne znam šta i pitati jel osjećaš i tako. Vezat će ti ruke za krevet jer pod spinalnom se možeš malo trzati. Znat ćeš da ti nešto rade ali ništa ne vidiš (imaš paravan) i ništa ne osjećaš, osim da te malo klimaju dok te režu. Kad te otvore, onda će ti malo stisnuti gornji dio trbuha i izvaditi bebu. Od početka do vađenja bebe prođe oko 15 minuta. Nema boli, samo neki feeling da nešto fali, ne znam točno opisati. Onda će ti pokazati bebu odmah ili nakon vaganja i mjerenja. Ja sam se oba puta rasplakala kad sam ih vidjela. Tada te šivaju i "krpaju" oko 45 min. Kažu ti da malo odspavaš, ali naravno - ne možeš. Onda te voze u sobu i nakon par sati će ti donijeti bebu na dojenje što je malo zeznuto jer se ne možeš okrenuti skoro uopće jer još nemaš osjeta u nogama i trbuhu ali ti pomognu. Tek nakon valjda 4 sata ili 6, ne znam više, možeš piti, a još kasnije jesti. Veseliš se kad počneš micati prstima na nogama, jer ti se vraća osjet, ali kad taj osjet dođe do trbuha više se ne veseliš, jer onda počinje boljeti, ali samo traži lijekove protiv bolova, dat će ti u infuziju. Iduće jutro ideš na tuširanje sa sestrom i sele te na odjel - ako ima mjesta. Par dana ćeš hodati malo povijena i držati se za trbuh jer imaš osjećaj kao da će ti otpasti ako ga pustiš. Nakon carskog 6. dan ideš kući, dan kad je bio CR se ne broji, to je nulti dan. Konce ti ne vade, bez brige, samo odrežu krajeve - ne boli. Nakon 3-4 dana već možeš noralnije sjediti. Meni je bilo puno bolje nakon 2. carskog, nisam hodala tako pogrbljeno i nakon 2 dana sam sjedila turski sjed na krevetu. Valjda mi je taj dio tkiva otupio nakon 1 CR, pošto režu po istom šavu. Sretno, i ako te još pta zanima, pitaj!

elisabeth
17.09.2012., 10:05
Hej, a kako to da si se odlučila na 2. i 3., bebicu s tako malim razmakomm s obzirom da je i prvi i drugi porod bio na CR, a znala si da postoji mogućnost pucanja, ne moraš odg ako ti je bed, samo pitam jer mislim da se ja ne bih usudila zbog straha, a i koliko sam skužila imaš 28god pa nije da se baš moraš požuriti

Htjeli smo malu razliku među djecom, a nakon prvog CR nisam znala za mogućnost pucanja maternice, tj. nijedan gin. me nije na to upozorio. A sad sam se nadala da možda neću morati na CR jer je prošlo više od 2 godine, ali moram. Tako da ću morati češće na kontrole od 30. tjedna da se vidi ako počne pucati. NIje mi svejedno, naravno, ali nema mi šta biti bed. Ovo mi je peta trudnoća, imala sam jedan spontani u 7. tjednu i jedan inducirani porod u 21. tjednu zbog Pottera i nakon toga 2 trudnoće koje su uz sve komplikacije i rizike prošle dobro tako da čvrsto vjerujem da imam sretan niz i da će i ova trudnoća proći u redu, i da će se treća bebica naći živa i zdrava u mojim rukama krajem 2. mjeseca. Uvijek smo htjeli imati 3 djece s malom razlikom. Zašto čekati ako sad imaš sve uvjete i mogućnosti za to? A rizik će postojati i za 3-5-7 godina. Stvarno ne razumijem zašto bi mi bio nekakav bed? u 3. mj. ću navršiti 30 godina.

alleszusammen
17.09.2012., 10:06
ćao đaci :D

ko je rodio od petka nadalje? :cerek:

aannjaa
17.09.2012., 10:10
samo da se pohvalim, osjetila sam nešto što je moglo biti trud ili upozorenje da je vrijeme da odem na wc, samo malo drugačije nego dosad :D uglavnom, bila je lažna uzbuna za oboje, ali prvi put sam tako nešto osjetila (čak je imalo uzlazno-silaznu putanju, aha :) ) i uopće se nisam prepala, samo sam razmišljala da nisam u torbu spakirala rukavičice za bebicu i da će sigurno imati dugačke noktiće :rofl: tek mi je kasnije palo na pamet i da bi bilo dobro izdržati još par dana do 38 tjedna...

aannjaa
17.09.2012., 10:11

radije pitaj tko nije :mig:

mogvaj
17.09.2012., 10:12

Amexy, Eliena i Lady Mo.
Čekamo Candle da se javi.

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 10:14
elisabeth, svaka cast za hrabrost, troje djecice do 30te... :cerek:

LondonTown
17.09.2012., 10:14
Ejjj večeras dr.V dežuran hahaha!!! a danas kad sam bila na ctgu, ja govorim kak ću trčat maraton po Vu da večeras krene, a on viče-nemoj samo dok sam ja u smjeni!!!:D
Hej sugrađanko! Iščekujem vijesti, nadam se da se već maziš sa svojim sinčićem! :cerek: Nek si ti uletila dr-u V., on je stvarno super! ;)

Čestitam draga od srca!!! :kiss: :cerek:

Sad tek vidim - LadyMo - također čestitke! :jumping:

Ajme koliko bebica... :cerek:

Ivančica-sunce
17.09.2012., 10:15
Htjeli smo malu razliku među djecom, a nakon prvog CR nisam znala za mogućnost pucanja maternice, tj. nijedan gin. me nije na to upozorio. A sad sam se nadala da možda neću morati na CR jer je prošlo više od 2 godine, ali moram. Tako da ću morati češće na kontrole od 30. tjedna da se vidi ako počne pucati. NIje mi svejedno, naravno, ali nema mi šta biti bed. Ovo mi je peta trudnoća, imala sam jedan spontani u 7. tjednu i jedan inducirani porod u 21. tjednu zbog Pottera i nakon toga 2 trudnoće koje su uz sve komplikacije i rizike prošle dobro tako da čvrsto vjerujem da imam sretan niz i da će i ova trudnoća proći u redu, i da će se treća bebica naći živa i zdrava u mojim rukama krajem 2. mjeseca. Uvijek smo htjeli imati 3 djece s malom razlikom. Zašto čekati ako sad imaš sve uvjete i mogućnosti za to? A rizik će postojati i za 3-5-7 godina. Stvarno ne razumijem zašto bi mi bio nekakav bed? u 3. mj. ću navršiti 30 godina.

Ne, ne, mislila sam ako ti je bed napisati

elisabeth
17.09.2012., 10:15
elisabeth, svaka cast za hrabrost, troje djecice do 30te... :cerek:

Hvala :)

Da mi je netko to rekao kad sam imala 20, rekla bih da je lud:503:, ali kako se čovjek promijeni u par godina.

ema-d
17.09.2012., 10:17
Ne, ništa ne boli, nije ugodno, ali ne boli i brzo je gotovo :) Uglavnom, sjest ćeš na stol operacijski, raširiti noge, spustiti leđa prema dolje da ti mogu dati lokalnu anesteziju pa tek onda spinalnu, tako da nju ni ne osjetiš. Onda će te poleći i uskoro više nećeš osjetiti ništa ispod grudi. Štipat će te i ne znam šta i pitati jel osjećaš i tako. Vezat će ti ruke za krevet jer pod spinalnom se možeš malo trzati. Znat ćeš da ti nešto rade ali ništa ne vidiš (imaš paravan) i ništa ne osjećaš, osim da te malo klimaju dok te režu. Kad te otvore, onda će ti malo stisnuti gornji dio trbuha i izvaditi bebu. Od početka do vađenja bebe prođe oko 15 minuta. Nema boli, samo neki feeling da nešto fali, ne znam točno opisati. Onda će ti pokazati bebu odmah ili nakon vaganja i mjerenja. Ja sam se oba puta rasplakala kad sam ih vidjela. Tada te šivaju i "krpaju" oko 45 min. Kažu ti da malo odspavaš, ali naravno - ne možeš. Onda te voze u sobu i nakon par sati će ti donijeti bebu na dojenje što je malo zeznuto jer se ne možeš okrenuti skoro uopće jer još nemaš osjeta u nogama i trbuhu ali ti pomognu. Tek nakon valjda 4 sata ili 6, ne znam više, možeš piti, a još kasnije jesti. Veseliš se kad počneš micati prstima na nogama, jer ti se vraća osjet, ali kad taj osjet dođe do trbuha više se ne veseliš, jer onda počinje boljeti, ali samo traži lijekove protiv bolova, dat će ti u infuziju. Iduće jutro ideš na tuširanje sa sestrom i sele te na odjel - ako ima mjesta. Par dana ćeš hodati malo povijena i držati se za trbuh jer imaš osjećaj kao da će ti otpasti ako ga pustiš. Nakon carskog 6. dan ideš kući, dan kad je bio CR se ne broji, to je nulti dan. Konce ti ne vade, bez brige, samo odrežu krajeve - ne boli. Nakon 3-4 dana već možeš noralnije sjediti. Meni je bilo puno bolje nakon 2. carskog, nisam hodala tako pogrbljeno i nakon 2 dana sam sjedila turski sjed na krevetu. Valjda mi je taj dio tkiva otupio nakon 1 CR, pošto režu po istom šavu. Sretno, i ako te još pta zanima, pitaj!

puno ti hvala na ovim detaljnim informacijama,ovo mi jako znaci ja sam se sa svim pomirila ali uvjek bi me od same pomisli stegnulo u grlu i uhvatio me veliki strah ali sad mi je neopisivo lakse :cerek:

elisabeth
17.09.2012., 10:19
Ne, ne, mislila sam ako ti je bed napisati

Nije :)

elisabeth
17.09.2012., 10:20
puno ti hvala na ovim detaljnim informacijama,ovo mi jako znaci ja sam se sa svim pomirila ali uvjek bi me od same pomisli stegnulo u grlu i uhvatio me veliki strah ali sad mi je neopisivo lakse :cerek:

Drago mi je :)

alleszusammen
17.09.2012., 10:26
e to je draga moja izgleda pocetak kraja! :D

mama maca je odmah prihvatila malce i vec su pristekani na cice i uzivaju!

joooooooj, sam edobre vijesti :cerek:

ja sam si još prije 2 tj mislim skinula aplikaciju na mob za te trudove, da si ih mjerim kad krenu :rofl:

kakva aplikacija? to je neš za mog dragog, lud je za aplikacijama. treba to iskoristit:D

Candle- ako hoces da ih pozuris i otvoris brze idi ribat pod na sve cetri i udri- ja sam s prvim dosla u bolnicu 7 cm otvorena samo sto sam oprala spavacu sobu :rofl:

:zapisuje:

cure, čestitam vam na malim štrucama od srca :cerek: tu bi stavila još gomilu smajlića al mi odbija postat onda...grrrrrrrr...

i hvala na opisima poroda, odmah mi je lakše kad vidim da nisu samo horor priče.

elisabeth, svaka cast za hrabrost, troje djecice do 30te...

mhm, dragi i ja jučer počeli planirat drugo:kava: s obzirom na to da smo ko zečevi, sad nam je prva briga da ne ostanem trudna dok mi dijete nema ni godinu dana :rofl:

btw, šaljem ti sad KGB izvještaj, mislim da ćeš bit zadovoljna

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 10:47
trudnice moje, evo da vas i tu izvjestim jer znam da vecina ne cita ogtt temu (srecom, nemate potrebe :cerek:)

stigao mi nalaz kucnog profila konacno..krv ostavljena 05.09., nalaz stiže kući 17.09....ubuduce idem po njega :rolleyes:

rezultati su:

natašte: 2.8 :eek::rolleyes:
doručak (2dcl običnog jogurta sa malo corn fleksa): 6.9 :eek:
ručak (kuhani krumpir 200g, sataraš, malo piletine): 3.9
večera (crni kruh, abc sir, par žlica kiselog vrhnja i kiseli krastavci): 4.4

najvise me zacudio nalaz nakon dorucka..na tom corn fleksu (najobicniji žuti onaj) piše da nema secera a jogurta sam stavila cak manje nego sto smijemo...taj corn fleks od sad izbjegavam...bolji mi je nalaz bio prvi put kad sam jela strudlu od jabuka na dan pikanja (5.7)

takoder, nataste mi je fakat nizak secer :rolleyes:

dijagnoza: nalaz uredan, dalje pazit na prehranu, kontrola za 4 tjedna... :)

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 10:51
mhm, dragi i ja jučer počeli planirat drugo:kava: s obzirom na to da smo ko zečevi, sad nam je prva briga da ne ostanem trudna dok mi dijete nema ni godinu dana :rofl:

btw, šaljem ti sad KGB izvještaj, mislim da ćeš bit zadovoljna

pa to je lijepo, ja skidam kapu svakome tko se odluci na drugo, trece i tako dalje.. :) ja ni ne pomisljam na drugo jos...nikako.. :) ako i bude onda tek nakon 3-4 godine :)

čekam.. :ceka: :kava:

:D

aannjaa
17.09.2012., 10:58
maniakalna, to je super, znači da si na dobrom putu :five:

ja odoh pospremati i kuhati. valjda će se u međuvremenu pojaviti još neke vijesti o novim rodiljama :rofl:

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 11:01
maniakalna, to je super, znači da si na dobrom putu :five:

ja odoh pospremati i kuhati. valjda će se u međuvremenu pojaviti još neke vijesti o novim rodiljama :rofl:

da, bitno da je pod kontrolom :)

jooooj, gdje nam je candle..? :)

i kad ce nam se ana55 javit s jos dojmova...? :D ovima novim mamicama dajem još par dana fore da dodu k sebi... :D :cerek:

Pandorah
17.09.2012., 11:01
Lady Mo i Eliena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cheer: Čestitke, cure!!! :cerek:

Elisabeth, hvala ti na postu o spinalnoj :)

Zvjerka, dobre vijesti! :trio:

Ema, kaj ti nije termin bio 1.10.? :misli:

bella111
17.09.2012., 11:13
Cure cestitam na bebicama! :cerek::cerek::cerek:

bubasta
17.09.2012., 11:18
Eliena, cestitke na bebici :cerek::cerek: i super brzom porodu !!!! :cerek:

LadyMo, cestitke i tebi na princu !!!! :cerek:
Ove rujanske bebe su stvarno brze, sve neki expres porodi !! ;)

jel se Candle javila???

zvjerka, ovaj secer nataste ti je stvarno nizak :eek: A i u zadnje si nekako malo jela, moras to malo podebljat ;)
Meni je zadnji profil bio okej, nataste je 4.1, a ostale vrijednosti su se kretale izmedju 3.9 -5.0 , uglavnom oko 4.5

alleszusammen
17.09.2012., 11:21
trudnice moje, evo da vas i tu izvjestim jer znam da vecina ne cita ogtt temu (srecom, nemate potrebe :cerek:)

ček, to je dobro? sori, ne kužim s eu to...jel još moraš biti na dijeti ili samo paziti na prehranu?

bubasta
17.09.2012., 11:25
pa to je lijepo, ja skidam kapu svakome tko se odluci na drugo, trece i tako dalje.. :) ja ni ne pomisljam na drugo jos...nikako.. :) ako i bude onda tek nakon 3-4 godine :)

čekam.. :ceka: :kava:

:D

Naravno da sad ne pomisljas, tako sam i ja mislila...a onda nakon godine i tri miseca, krenuli na drugo ...bas me bila uhitila jakaaa zelja :cerek:

Al da mi je to tko rekao prije, rekla bi mu da je lud...

Verbena
17.09.2012., 11:29
Naravno da sad ne pomisljas, tako sam i ja mislila...a onda nakon godine i tri miseca, krenuli na drugo ...bas me bila uhitila jakaaa zelja :cerek:

Al da mi je to tko rekao prije, rekla bi mu da je lud...

ja želim drugo...jednom...sigurno ne prije neg što ovaj krene u školu

elisabeth
17.09.2012., 11:34
Meni će biti baš super razlike, kad se beba rodi, sin će biti 4, kćer 2,5 god. Kad krenu u školu ići će svake 2 godine.

mio mao
17.09.2012., 11:50
vidim priča se o razlici u godinama. paaa, moram priznati da sam ja počela pomišljati da bi mogli na drugo tek kad je prvi malac već napunio 3 godine. onda mi je trebalo još par mjeseci da mi ta ideja stvarno "sjedne" i onda smo tek počeli raditi na drugoj bebi. e sad - nije baš išlo iz prve, pokušavali smo nekih pola godine, pa sam ostala trudna, pa imala spontani s 2,5 mjeseca trudnoće, onda smo opet morali čekati nakon toga da se malo oporavim, tako da će nam sad razlika između djece biti 5 godina i 3 mjeseca.
ali ok mi je to, stariji je sad već skroz razuman, sve kuži i sve se može dogovoriti s njime, tako da će nam biti lakše puno nego da je skroz mala razlika.
osobno, sigurno bih ispalila na živce s dvoje skroz malih klinaca:D

aannjaa
17.09.2012., 11:51

nijedna nova još nije rodila? :lol: ja usisala, napravila krevet, izvadila meso iz škrinje i odlučila da je za sada dosta, vrijeme za pauzu :D

boli me trbuh, to mi je trenutno najveći problemček. boli me kad se bebač riče, boli me kad se ustajem, kad se nezgodno namjestim, kad napnem mišiće, kad se nagnem, čučnem.... i sve to nekako slično osjećam, a stalno sam ih svjesna jer pokušavam prepoznati radi li se o nečem zabrinjavajućem :rolleyes:

Amarillis
17.09.2012., 11:54
svekar je stavio kolace u hladnjak samo na tanjuru. i pokraj njih ostavio otklopljenu zdjelicu salate od krastavaca s octom... sada kolaci imaju okus po tim vrazjim krastavcima:503::503::503:

alleszusammen
17.09.2012., 11:58
svekar je stavio kolace u hladnjak samo na tanjuru. i pokraj njih ostavio otklopljenu zdjelicu salate od krastavaca s octom... sada kolaci imaju okus po tim vrazjim krastavcima:503::503::503:

jedem čokoladnu tortu koju sam napravila za šogora u sub. torta ubojica. ima milijun kalorija.:kava:

dobila sam kilu prošli tjedan.:facepalm:

mala-kate
17.09.2012., 11:59
Sto se tice razlike u godinama, kod nas je ovakvo stanje: odlucili smo se ici na drugu bebu 2 mjeseca prije nego je prva navrsila 2 godine. Ostala sam trudna odmah taj mjesec i to sa blizancima, tako da cu sa 28 godina imati troje djece. Meni dosta :kava:

brita
17.09.2012., 11:59
uf.... koji zaostaci :cerek:
prava drama jučer bila tu..
amexy, Eliena :jumping: :cheer: :tulum:

čestitam
e, da i Lady mo :jumping: :cheer:

Candle?.. ma i ona je sigurno rodila ... nadam se da je sve prošlo brzo i bezbolno :moli:

koje lijepe vijesti od svih vas danas...

aannjaa
17.09.2012., 12:06
ja u potrazi za dobrim receptima što bih mogla za zimnicu raditi. imate kakve ideje, recepte, linkove? sigurno ću raditi ajvar, pečenu papriku, paradajz sos, za ostalo još ne znam :klopa:

Wonder Woman
17.09.2012., 12:07

:lol::lol::lol::lol:
Ja moram raditi, a ne da mi seee :visi:
Kako sam bezobrazna, a cijelo ljeto naričem kako nemam posla :brukica:

brita
17.09.2012., 12:10
ja čekam MM da ode u grad kupiti kebab... danas smo na junk foodu :klopa: :klopa:

narda123
17.09.2012., 12:22
Mi evo dosli s pregleda i kave.. sve ok, samo mi nije jasno zasto zadnje mjerenje koje imam od bebana je 6cm u 12tt.. a od tad sam jos 2x bila.. danas na anatomiji bil, i malac se izvrto skroz na skroz.. jedva smo stigli vidjet sve sta nas je zanimalo a pol sata sam lezala.. doktor kaze da ce bit zajeban kad naraste jer stalno se vrpolji.. a on ne zna da ima tulum od 8-9, i negdje oko 13, podpodne oko 5-6 i navece prije spavanja.. :D

Sad nit znam kak je velik ni nista.. samo da je potpuno sve u redu sta on moze vidjet i da je deckic napredovao..

Wonder Woman
17.09.2012., 12:29
Koliko si ti sada trudna narda?
Nakon nekog vremena bebi se ne mjeri dužina jer postane prevelika da bi se to moglo učiniti, već se mjeri opseg glavice, trbščića, mjeri se duljina bedrene kosti i još neki parametri.
Sve to zajedno daje procjenu o tome koliko je beba velika, tj. teška.

narda123
17.09.2012., 12:46
danas 20+3.. bila sam dakle na ulrazvuku sa 6tj kad je reko da ima 6mm i da je sam trudna, sa 10 sam bila to smo samo otkucaje srca provjerili, sa 12 je mjerio ga i reko da ima 61mm, sa 17 samo otkucaji i danas 20+3 nista nije mjerio.. samo mi je napiso nesto sta ne vidim procitat.. nemam pojma sta mora sta ne.. ali nije mi se dalo ispitivat ga jer danas nas je bila puna cekaona trudnica, pa mi steta bilo zadrzavat ga dok jadne zene cekaju..

Amarillis
17.09.2012., 12:46
pojela sam 2 krastavco-kolaca:brukica:

i sad mi je loseeee... :visi:

idem nesta cackati po kuhinji i prirediti kromir za rucak polako... fuj! koji odvratan okus, nemate pojma, al taaako mi se jelo kolacaaaa:504::504::504:

ivancica14
17.09.2012., 12:49
:cheer: :cheer: :cheer:

čestitam Eliena i LadyMo!!!! super ste vi to odradile!!! :tulum:

ja imam pitanje (opet!):

nisam promijenila prezime na zdr.iskaznici ni iskaznici za dopunsko (k'o da sam se jučer udala :facepalm: ), na osobnoj mi je novo..danas uzela radnu knjižicu i poreznu karticu da mi tamo ne stoji više djevojačko..pa me sad zanima - moram li promijeniti djevojačko i na zdr. iskaznici, da ne bi bilo kakvih problema kad pođem roditi? ili je to nebitno? ima li koja iskustva?

alleszusammen
17.09.2012., 12:54
e, ovo je i mene sjetilo na jedno pitanje s prezimenom.

dragi i ja se nećemo ženiti prije poroda. čije će prezime malička onda dobiti u rodilištu?
:confused:

narda123
17.09.2012., 12:55
cije dragi upise.. jer u bolnici upisuje on ime i prezime dijeteta

ancy
17.09.2012., 13:00

dragi i ja se nećemo ženiti prije poroda. čije će prezime malička onda dobiti u rodilištu?

tvoje u rodilištu, a u matičnom ćete moći staviti na njegovo

Verbena
17.09.2012., 13:01

meni su iskusne žene da tebe pitaju koje ime i prezime ide bebi

ivancica14
17.09.2012., 13:02
zašto moj post ne primjećujete? :durica

hoću li poći promijeniti zdr.iskaznicu ili to mogu ostaviti iza poroda?

Wonder Woman
17.09.2012., 13:06
Ivančice, ja ti nemam pojma jer nisam u braku :zubo:
A i da jesam, ne bih mijenjala prezime :kava:

Nema veze s kojim prezimenom se dijete upiše u bolnici kada ionako oboje morate ići u matični ured i upisati dijete imenom i prezimenom, a za to imate mjesec dana od poroda.

ancy
17.09.2012., 13:07

ja sam sve promijenila, ali rekli su mi da ne moram, da mi je dovoljan vjenčani list da bi upisala dijete na novo prezime. Ja sam sve promijenila jer ionako moram, a činilo mi se lakše sada nego kad dođe bebica :ne zna:

matijacip
17.09.2012., 13:09
čestitam curama koje su rodile, svaka im čast :mirko::cheer::cheer::tulum:

dianchy
17.09.2012., 13:17
Isuse Bože!!!! Bila sam na ringeraji, ali sam zaključila da su tamo žene totalno neaktivne...i dođem tu, a kad ono...... Pa tko vas može pohvatati???!??? Nemam baš previše vremena uz maličku od 7 mjeseci,ali u danu vas škicnem bar jedanput, no ni to nije dovoljno da vas pohvatam... :D

Za sve koje imaju problema sa žgaravicom - meni je jedino tekući jogurt pomagao. A za one koje imaju problema s probavom (ja imala VELIKIH problema poslije poroda) : namočite 5 suhih šljiva, ujutro popijete tu vodu i pojedete te šljive i/ili u deci maslinovog ulja narežete šaku suhih smokava i to pojedete svaku večer prije spavanje. E da, sad sam se sjetila da mi je pomagalo i nacejanje sa mineralnom...

Ima li tu koja friška trudnica koja treba roditi u 3-4 mj.slj.god. na sv. Duhu? :)

ivancica14
17.09.2012., 13:21
ja sam sve promijenila, ali rekli su mi da ne moram, da mi je dovoljan vjenčani list da bi upisala dijete na novo prezime. Ja sam sve promijenila jer ionako moram, a činilo mi se lakše sada nego kad dođe bebica :ne zna:

dobro da sam i osobnu promijenila, koliko sam ažurna po tom pitanju :brukica:

ok, znači dovoljno je imati vjenčani list i neće biti problema.. (ako je ne odlučim promijeniti prije) ok, hvala :mig:

ivanna86
17.09.2012., 13:24
ajme koliko stranica od sinoć :zubo: ali bilo je napeto i gušt za čitati: eliena, lady, čestitam vam od srca na bebicama :jumping:

znači candle se još ne javlja? sumnjivo mi to :misli: nadam se da je i ona gotova ili bar pri kraju :cheer:

aannjaa
17.09.2012., 13:24

ja ću svom prikeljit tatino, kako god bilo :durica ionako mu ime biram tako da paše uz tatino prezime :rofl:

ne znam jel se tako baš i mora, ali znam da su žene koje se nisu udale spominjale da im je bilo bezveze što imaju prezime različito od djeteta :ne zna:

Wonder Woman
17.09.2012., 13:27
Ako roditelji imaju različita prezimena, dijete može imati prezime majke ili prezime oca ili oba prezimena.
O tome odlučuju roditelji.

ivancica14
17.09.2012., 13:29
Ako roditelji imaju različita prezimena, dijete može imati prezime majke ili prezime oca ili oba prezimena.
O tome odlučuju roditelji.

to kad se ide dijete prijaviti? ne u rodilištu, tamo mu otvore karton na mamino prezime ako nema vjenčanog lista - meni danas rekli, ne znam je li to istina ili ono "rekla-kazala" :ne zna:

Wonder Woman
17.09.2012., 13:31
Da, mislila sam kad se dijete ide prijaviti u matični.
To za rodilište je sasvim logično da ide prema majčinom prezimenu.
Ali kao što rekoh, to je nevažno jer se djetetovo ime i prezime određuje u matičnom uredu.

Amarillis
17.09.2012., 13:32
da. dok ste u rodilistu beba je na maminom prezimenu!

kad idete kod maticara birate koje ce nositi i to date.

ivanna86
17.09.2012., 13:35
evo Kerumova Fani izašla iz rodilišta :hekla: onda je i njen mali na njenom prezimenu, bar malo da dijete bude sretno :rofl:

ivancica14
17.09.2012., 13:36
Da, mislila sam kad se dijete ide prijaviti u matični.
To za rodilište je sasvim logično da ide prema majčinom prezimenu.
Ali kao što rekoh, to je nevažno jer se djetetovo ime i prezime određuje u matičnom uredu.

da. dok ste u rodilistu beba je na maminom prezimenu!

kad idete kod maticara birate koje ce nositi i to date.

a eto, uzet ću ja i taj vjenčani list, pa nek mu i u rodilištu piše tatino prezime..nije baš da mi je puno stalo :kava:

brita
17.09.2012., 13:38
ja čekam MM da ode u grad kupiti kebab... danas smo na junk foodu :klopa: :klopa:

nije bilo kebaba :tuzni:
na kraju papali tjesteninu u umaku od sira... bilo mi je preeefino,

dobiti će isključivo tvoje prezime... Tek po priznanju očinstva (na formularu u matičnom uredu) dijete dobiva prezime koje ste djetetu izabrali... i upisuje se ime oca.

cije dragi upise.. jer u bolnici upisuje on ime i prezime dijeteta

mislim da to nije tako, već kako sam gore napisala..
tako meni rekli i tako mi ima smisla.. jer je po Obiteljskom zakonu otac djeteta je muž majke... i onda bi se automatizmom dijete "pisalo" na muža.. a ovako otac djeteta je onaj tko prizna dijete i na čije priznanje majka da svoju suglasnosti..

brita
17.09.2012., 13:38
evo Kerumova Fani izašla iz rodilišta :hekla: onda je i njen mali na njenom prezimenu, bar malo da dijete bude sretno :rofl:

:lol::lol::lol::lol::lol:

narda123
17.09.2012., 13:43
ma svejedno je kak se preziva u bolnici.. mislim to ionak prezime traje samo par dana.. ionak ce bit mali jankovic, bez obzira na prezime koje bude u bolnici.. :D

mi razmisljamo da vjencanje i krstitke napravimo isti dan.. jel to bude ok?? kak se vama to cini??

ivancica14
17.09.2012., 13:44
ok, shvatila sam poantu :D

ne vrijedi isto za mene koja imam djevojačko prezime na zdr.iskaznici+vjenčani list i za one koje se uopće nisu udale..to nisam znala..

zahvaljujem :mig:

sad se idem malo ispružiti u nadi kad opet dođem - da ću vidjeti da je još neka rodila :cerek:

pepy26
17.09.2012., 13:50
NoName čestitaaam! :jumping::tulum::cheer:

alles nešto za tvog dragog :D : aplikacija se zove Contraction timer, besplatna s Marketa :cerek:

ivančice ja sam to u startu sve mijenjala,da sam mirna kasnije, da mi nije tlaka s trbuhom ići i nahodavati po gužvama u Zagrebu... :mig:

zvjerka super za nalaz, a niš - sad samo i dalje po režimu... :mig:
al,to sam cornflakesom :504: fakat nam mažu oči...užas!

brita
17.09.2012., 13:52
[.. :D

mi razmisljamo da vjencanje i krstitke napravimo isti dan.. jel to bude ok?? kak se vama to cini??

to smo i mi mislili...
ali.. nekako mi je normalno krstti dijete kada je najviše 4 mjeseca staro.. a bojim se da do tada neću stati u svoju vjenčanicu koju sam kupila za svadbu u 6 .mjesecu ove godine koja je odgođena radi mirovanja :(

a glupo mi je krstiti dijete kada je 9 mjeseci staro ili kasnije... :ne zna:

ivanna86
17.09.2012., 13:53
[

to smo i mi mislili...
ali.. nekako mi je normalno krstti dijete kada je najviše 4 mjeseca staro.. a bojim se da do tada neću stati u svoju vjenčanicu koju sam kupila za svadbu u 6 .mjesecu ove godine koja je odgođena radi mirovanja :(

a glupo mi je krstiti dijete kada je 9 mjeseci staro ili kasnije... :ne zna:

i meni je to isto, ali mm dolazi u 6. mjesecu, bebolina ce do tada biti oko 5 mjeseci. ne mogu drugacije :ne zna:

brita
17.09.2012., 13:54
toliko me trbuh svrbi ova dva dana..
mislim da će se strije krenuti pokazivati
nadam se da neće :moli:
iš....iš.. .strije ..... :moli:

brita
17.09.2012., 13:55
i meni je to isto, ali mm dolazi u 6. mjesecu, bebolina ce do tada biti oko 5 mjeseci. ne mogu drugacije :ne zna:

a i to je ok...
mi smo mislili svadbu napraviti u 9. mjesecu iduće godine...
a do tada mi je dugo čekati za krstiti dijete..
:ne zna:

jooooj,... a di je to... treba prije dočekati tu princezicu :cerek:

alleszusammen
17.09.2012., 13:56
ja ću svom prikeljit tatino, kako god bilo :durica ionako mu ime biram tako da paše uz tatino prezime :rofl:

ne znam jel se tako baš i mora, ali znam da su žene koje se nisu udale spominjale da im je bilo bezveze što imaju prezime različito od djeteta :ne zna:
pa to je i meni bezveze. mi ćemo maloj dati oba prezimena (kratka su), ja ću kad se udam dodat od dragog. samo me zanimala procedura u rodilištu.

alles nešto za tvog dragog :D : aplikacija se zove Contraction timer, besplatna s Marketa :cerek:

prekokrasno, bum mu to uvalila pa nek prati, od svih njegovih aplikacija ova je bar korisna :rofl:

narda123
17.09.2012., 14:02
posto ja moram u 2.mj rodit, savrseno nam pase 6mj.. taman velika beba, a moje kile.. hahaha.. necu si ni zamisljat.. iako sam do sad dobila 5,5.. vjencanicu nemam i ne budem je ni imala.. kupit cu si neke hlace i kosulju i gotovo.. jel mora bas bit bijelo ili slicno za vjencanje u crkvi?? ja to uopce nist ne znam..

stavim sliku da vidite kak sam se ja udebljala.. bas sam napravila danas.. nisam azurna i nije bas svakih tjedan dana, al ono.. vidi se napredak..

ivanna86
17.09.2012., 14:06
a i to je ok...

ma i to ti je ok, koliko sam skuzila, djeca se sve kasnije i kasnije krste, tak da ovo tvoje mi se ne čini baš predugo. sve ti je to individualno, a i ima se jos vremena promijeniti svašta. tko zna, možda se odlučite za ranije malo ;)

alleszusammen
17.09.2012., 14:06
a i to je ok...

mi imamo svadbu u 10. mjesecu iduće godine. kod matičara.
malu ćemo krstit prije toga - tata je vjernik, ja nisam. nadam se da neće radit probleme oko toga.
ne tata nego crkva, jelte :D

pepy26
17.09.2012., 14:07
http://hot.net.hr/tv/show/kourntey-kardashian-rukama-izvukla-dijete-rodila-kcer-penelope
:facepalm:

narda123
17.09.2012., 14:08
Evo kak rastemo.. ova zadnja je od danas.. http://imageshack.us/a/img502/1589/busa123.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/busa123.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

alleszusammen
17.09.2012., 14:11
http://hot.net.hr/tv/show/kourntey-kardashian-rukama-izvukla-dijete-rodila-kcer-penelope

to je napravila i sa sinom..da, navučena sam na kardašijance :facepalm:

ne znam, jednom sam gledala onu emisiju švapsku o porodima, jedna žena je rodila u kadi, cijelo vrijeme je kukala i onda si dijete uopće nije htjela primiti nakon poroda (a željeno i planirano dijete). meni je to bilo grozno za vidjeti.
ljepše mi je ovo, a toliko sam poroda već odgledala da me niš ne čudi :D

narda: super kompilacija :cerek:

Amarillis

a u pm....:facepalm::facepalm:

narda- fino ste porasli:cerek::cerek::cerek:

pepy26
mi smo skupa bili 6,5 godina...i eto čekali smo kao 'bolja vremena' (financijska) za vjenčanje, ali eto... micica nas je požurila :cerek:
udala sam se sa 16tt i imali smo malu svadbicu,samo najuža familija,nas 16 :D:D

meni je na kraju bilo ko iz snova :cerek::cerek:
ne bi niiiišta mijenjala...

a za krstitke...pa ne treba ništa siliti,žuriti,kad je god vama najbolje,najpovoljnije,najprikladnije...

imam frenda koji se krstio sa 26 god :lol:
(ja bila kuma) :rofl:

pepy26
17.09.2012., 14:12
narda baš ste narasli! :cerek:
slatka pupa! :)

narda123
17.09.2012., 14:15
mi smo skupa bili 6,5 godina...i eto čekali smo kao 'bolja vremena' (financijska) za vjenčanje, ali eto... micica nas je požurila :cerek:
udala sam se sa 16tt i imali smo malu svadbicu,samo najuža familija,nas 16 :D:D

meni je na kraju bilo ko iz snova :cerek::cerek:
ne bi niiiišta mijenjala...

a za krstitke...pa ne treba ništa siliti,žuriti,kad je god vama najbolje,najpovoljnije,najprikladnije...

imam frenda koji se krstio sa 26 god :lol:
(ja bila kuma) :rofl:

:lol:

Mi cemo zato sve zajedno.. kumovi, roditelji i par prijatelja sa strane , nesto blize rodbine i doma cemo naoravit sve jer ce bit lijepo vrijeme.. tak da nemamo problema s nicim.. a novaca nam i ne treba puno.. samo za sokove, mineralnu.. ostalo ce pomoc nasi sa sela.. ne hrane dzabe svinje, ovce i imaju vinograde.. kolace ce mama i bake i mislim da nas ne bude puno kostalo.. :D

Mani83
17.09.2012., 14:15
Eliena cestitam i tu!!! :jumping: :tulum:

nemogu virovat kako si to dobro i brzo odradila!! svaka cast!!! :cerek:

Mogvaj ajde i ti vise to odradi pa da se druzimo dolje opet :mig:

Amarillis
17.09.2012., 14:18
ja ne vidim zasto je glupo krstiti bebace kad su veci? :ne zna:neki dan bas gledam krstitke od braticeve male.. imala je godinu dana, i bas je gustala, naslikavala se u haljinici i bila si sva vazna:cerek::cerek:

mogvaj
17.09.2012., 14:19
Eliena cestitam i tu!!! :jumping: :tulum:

nemogu virovat kako si to dobro i brzo odradila!! svaka cast!!! :cerek:

Mogvaj ajde i ti vise to odradi pa da se druzimo dolje opet :mig:

:rofl::cerek:

Evo, budem drugi tjedan!:kava:

Kako ste mi vas dvije?
Uhodale se?

mio mao
mi smo jedini antikristi ovdje - ja sam doduše krštena ali ne prakticiram vjeru, mm nije vjernik, vjenčani smo kod matičara, prvi malac nije kršten niti ćemo drugoga. ako budu htjeli, kad odrastu neka se krste ili prakticiraju koju god vjeru žele :)

alleszusammen
ja ne vidim zasto je glupo krstiti bebace kad su veci? :ne zna:neki dan bas gledam krstitke od braticeve male.. imala je godinu dana, i bas je gustala, naslikavala se u haljinici i bila si sva vazna:cerek::cerek:

tak je i od frendice mali, kršten sa godinu dana, baš je slatki bio :D

alleszusammen
17.09.2012., 14:22
mi smo jedini antikristi ovdje - ja sam doduše krštena ali ne prakticiram vjeru, mm nije vjernik, vjenčani smo kod matičara, prvi malac nije kršen niti ćemo drugoga. ako budu htjeli, kad odrastu neka se krste ili prakticiraju koju god vjeru žele :)

ja isto, krštena ali se (kak oni to kažu) odrekla crkve. dragi ima sve sakramente, ide u crkvu svake prijestupne, al je rekao da bi htio da se dijete krsti, a poslije neka sama odluči šta će.

makica
17.09.2012., 14:24

Ne trebaš mjenjati na zdrastvenoj,barem ja nisam dok sam prvi put išla roditi :mig: i nisam imala nikakvih problema

brita
17.09.2012., 14:25
narda :cerek: krasno

ma i ja bi sada malu svadbu..
ali.. kako smo zakaparili salu za 200 ljudi :facepalm: te odgodili tu svadbu... sada da nam ne propadne kapara te da ne moramo platiti još 30 % od ukupno dogovorene cijene.. ne smijemo odustati samo tako.. moramo imati dernek od 200 ljudi..
a trenutno mi se to neda...

a vidjeti ćemo...

a ovaj porod :facepalm:
ne bi se ja dala tako snimati :nono:

linkina
17.09.2012., 14:28
ja u potrazi za dobrim receptima što bih mogla za zimnicu raditi. imate kakve ideje, recepte, linkove? sigurno ću raditi ajvar, pečenu papriku, paradajz sos, za ostalo još ne znam :klopa:

Ciganski grah :D

makica
17.09.2012., 14:35
[QUOTE=narda123;41364613]ma svejedno je kak se preziva u bolnici.. mislim to ionak prezime traje samo par dana.. ionak ce bit mali jankovic, bez obzira na prezime koje bude u bolnici.. :D

Upravo na jedne takve krstitke i svadbu idem sad 28.09. :lol::lol:

U današnje vrijeme iskreno mislim da je to čisto ok :mig::mig:

Curke Eliena i Lady Mo čestitam i uživajte u bebicama :tulum::tulum::jumping::jumping:

linkina
17.09.2012., 14:36
Procitala zaostatke...

Iskrene čestitke Eliena i LadyMo! Super ste to odradile cure i stvarno poticajno za nas kojima to tek slijedi :jumping:

I ja bi takav porod!!!

:tulum:

Candle javi nam se...brinemo se :grli:

Mani83
17.09.2012., 14:37
:rofl::cerek:

Evo, budem drugi tjedan!:kava:

Kako ste mi vas dvije?
Uhodale se?
ajde,ajde,mantrat cu za tebe! :mig:
jos se uhodavamo!!! :lol:

nikako ulovit neki "normalan" ritam. al nemogu ni ocekivat drukcije od male bebe,to je drugo sta sam ja opsjednuta :D

ali inace sve je ok,malo nas grcici muce al da se prezivit.

kako si ti?

linkina
17.09.2012., 14:40
Ja planiram krsiti dijete najkasnije dok ne napuni 6mj. a sada s koliko točno tjedana ne znam, vidjet ćemo. Meni je slađe vidjeti malu bebu da se krsti nego veću :D Iako ako se rodi početkom 11mjeseca onda bi mogli i pričekati da malo zatopli da baš po snijegu nemamo tu proceduru.

Pepy rekla si da si jucer bila na temi PP, ti se za pocetak odlučila za tetre? A ne prefoldse? Koliko tetri treba stavljati, 2 ili više u prematanju, meni se čini da će s njima guza biti puno veća nego s prefodsima. Ili?

Isto bi koristila snappy kopču?

linkina
17.09.2012., 14:42
Nove mamice pišite nam kako ste, da znamo što nas čeka ;)

silvaes85
17.09.2012., 14:43
:w

eto i mene napokon tu. za stalno mislim. barem iducih 7,5tjedana. hehehe. iako ja bas nemam puuuuno vremena za stalno chatanje i unaprijed se ispricavam ak ne stignem citati zaostatke.
tu ima nekoliko mojih terminusa pa ne skodi malo konzultacija i klafranja ovih zadnjih tjedana.

cestitke curama koje su rodile!!!!

ima li koja moja terminusa da je iz Rijeke?

linkina
17.09.2012., 14:46

Meni se ne sviđa to 2u1 povezivanje jednostavno zato što je meni baš značilo naše vjenčanje i htjela sam da to bude naš dan, kao što za kršenje želim da tada sve bude posvećeno našoj malo curici. Tako da ja nisam ljubitelj tog guranja sve u isto vrijeme, čisto zato što volim posvetiti vrijeme onome što mi je važno, sve organizirati kako priliči i sl.

Ali ako tebi ne smeta taj dan dijeliti sa svojim smotuljkom i ne predstavlja ti to nešto full bitno, zašto se zamarati tuđim mišljenjem. Napravite onako kako vama najboje odgovara :mig:

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 14:49
ček, to je dobro? sori, ne kužim s eu to...jel još moraš biti na dijeti ili samo paziti na prehranu?

pazit na prehranu = dijeta :)

uredan nalaz znaci da drzim secer pod kontrolom :) kad se nebi pridrzavala pravila i zanemarila cinjenicu da imam GD mogla bi zavrsit na inzulinu, zakomplicirat si porod, povecat sanse da mi dijabetes ostane i slicno.. :) vazno je drzati ga dijetom pod kontrolom :)

mogvaj
17.09.2012., 14:49
ajde,ajde,mantrat cu za tebe! :mig:
jos se uhodavamo!!! :lol:

nikako ulovit neki "normalan" ritam. al nemogu ni ocekivat drukcije od male bebe,to je drugo sta sam ja opsjednuta :D

ali inace sve je ok,malo nas grcici muce al da se prezivit.

kako si ti?

Dobro sam, sad već u iščekivanju.:cerek:
Ali s obzirom da idem na carski bar znam kad nam dolazi popišulja.:cerek:
Jedva čekam da krenemo u novu pustolovinu.:cerek:

Ma bitno da ti ona lijepo napreduje, a vec cete se uskladiti.:cerek:

makica
17.09.2012., 14:51
Evo kak rastemo.. ova zadnja je od danas.. http://imageshack.us/a/img502/1589/busa123.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/busa123.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Narda123 presladak trbuščić :cerek:

Iako je samo tjedan dana razlike između nas dvije ja imam osjećaj da se moj ne pomiće s mjesta da je stalno isti :lol: :lol:
Iako sad kod tebe vidim da ti se u tjedan dana razlika vidi itekako :mig::mig:
Znaći isto tako bi i ja mogla očekivati :p :p

elisabeth
17.09.2012., 15:18
posto ja moram u 2.mj rodit,

I ja trebam roditi u 2. mjesecu, krajem. U Vinogradskoj.

matijacip
17.09.2012., 15:19
e curke koliko je dana potrebno za upisati bebu,ako su svi papiri spremni???

elisabeth
17.09.2012., 15:20
e curke koliko je dana potrebno za upisati bebu,ako su svi papiri spremni???

Ja sam ujutro išla u matični, pa na mup pa odmah u hzzo. U grad sam išla nakon par dana jer sam krepala od tolikog hodanja.

alleszusammen
17.09.2012., 15:21
pazit na prehranu = dijeta :)

uredan nalaz znaci da drzim secer pod kontrolom :) kad se nebi pridrzavala pravila i zanemarila cinjenicu da imam GD mogla bi zavrsit na inzulinu, zakomplicirat si porod, povecat sanse da mi dijabetes ostane i slicno.. :) vazno je drzati ga dijetom pod kontrolom :)

uf, ponadala sam se da samo trebaš pripaziti da ne jedeš previše slatkog itd.

al dobro, nemaš još tak dugo :mig:

isabellle
17.09.2012., 15:33

Ja početkom 3 mjeseca, u Petrovoj :)

maniakalna Zvjer
17.09.2012., 15:34
uf, ponadala sam se da samo trebaš pripaziti da ne jedeš previše slatkog itd.

al dobro, nemaš još tak dugo :mig:

a ne, ne...NIŠTA slatko a sve ostalo na vagu :)

elisabeth
17.09.2012., 15:36
Meni je termin ustvari 11.3. ali kako su rekli, pošto je ovo treći carski i imam veliku šansu dobiti GD, porodit će me u 38. tjednu, a to je negdje krajem 2.mj

Hrabri_Bambi
17.09.2012., 15:43
Ja početkom 3 mjeseca, u Petrovoj :)

ja krajem 2. i idem u Vinogradsku, kak sadi stvar stoje :)

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 15:47
Hej!

Uljećem samo da pozdravim sve bivše supanice! :mig:

Prvo čestitke svim novim mamama, no name, amexy, ana, eliena, ladymo. ( nadam se da nisam koga zaboravila ).

Drugo, moram primijetiti da se popis za 9-i mjesec opako smanjio.

Mogvaj, Amarillis i Sikica, šta čekate, ajde više pa da se družimo na Mamama i bebama.

makica
17.09.2012., 15:47

I ja i ja.......od sredine pa na dalje :lol: :lol: :lol:
Jedni kažu 17.02.,a drugi početak 3....pa sad ga znaj :lol: :lol:

Hrabri_Bambi
17.09.2012., 15:56
I ja i ja.......od sredine pa na dalje :lol: :lol: :lol:
Jedni kažu 17.02.,a drugi početak 3....pa sad ga znaj :lol: :lol:

oooo, pa bit će nas dosta :D

confused11
17.09.2012., 16:01

meni je ovo takvo (da oprostite na riječniku ) preseravanje da mi se :rigo:
hajde da je ona to snimila pa zadržala za sebe nego da to vidi 6 milijardi ljudi. JAO ! Jadna ova djeca !

NARDA imaš dosta veću pupicu od mene,a ja tjedan više trudna :O

makica
17.09.2012., 16:04
oooo, pa bit će nas dosta :D

Vidim da ćemo mi biti kao i ove rujanke :lol: :lol:
Sve odjednom :p:p

elisabeth
17.09.2012., 16:05
ja krajem 2. i idem u Vinogradsku, kak sadi stvar stoje :)

znači bit će mo možda u isto vrijeme?

Ivančica-sunce
17.09.2012., 16:06
Hej!

Uljećem samo da pozdravim sve bivše supanice! :mig:

Prvo čestitke svim novim mamama, no name, amexy, ana, eliena, ladymo. ( nadam se da nisam koga zaboravila ).

Drugo, moram primijetiti da se popis za 9-i mjesec opako smanjio.

Mogvaj, Amarillis i Sikica, šta čekate, ajde više pa da se družimo na Mamama i bebama.

Prelijepi avatar:cerek::cerek:

Hrabri_Bambi
17.09.2012., 16:14
znači bit će mo možda u isto vrijeme?

meni je predviđeni termin 25.2. :mig:

Hrabri_Bambi
17.09.2012., 16:15
Vidim da ćemo mi biti kao i ove rujanke :lol: :lol:
Sve odjednom :p:p

da! :D

bella111
17.09.2012., 16:16
Ima nas dosta u 2. i 3. mjesecu koliko sam procitala! Meni je termin 30.3. Bit ce bebi i na proljece! :p:p:p:p

brita
17.09.2012., 16:19
hehhe. ja se trebam poroditi u 12. mjesecu i još uvijek biram bolnicu :lol: :lol:

alleszusammen
17.09.2012., 16:25
a di su siječanjke? :D

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 16:25
@ivančica-sunce - hvala :cerek:

ema-d
17.09.2012., 16:35
Lady Mo i Eliena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cheer: Čestitke, cure!!! :cerek:

Elisabeth, hvala ti na postu o spinalnoj :)

Zvjerka, dobre vijesti! :trio:

Ema, kaj ti nije termin bio 1.10.? :misli:

da bio je ali sad imam novi termin:rofl: sada je 25.9 idem na carski
a kako dobijam bolove u zadnjih 2h izgleda da cu im morati i prije u ruke

bubley
17.09.2012., 16:35
Ima nas dosta u 2. i 3. mjesecu koliko sam procitala! Meni je termin 30.3. Bit ce bebi i na proljece! :p:p:p:p

Jeeeeej :cheer:
Meni je termin 19.03.
Bit će i ribica i ovaca i bikova :D

brita
17.09.2012., 16:36
nove curke
dobro nam došle :w

došle ste u pravo vrijeme...
rujanke odlaze... vrijeme je bilo da dodju nove trudnice :)

bella111
17.09.2012., 16:39
Jeeeeej :cheer:
Meni je termin 19.03.
Bit će i ribica i ovaca i bikova :D

Ajme , kod mene se biti veselo! Moj muz bik, ja ovan, a kak izgleda i beba bi mogla biti ovan! Tu se nezna tko tvrdoglaviji! Al cemo se bosti :lol::lol::lol::lol:

ivanna86
17.09.2012., 16:40
a di su siječanjke? :D

tu sam :D

alleszusammen
tu sam :D

mislim da smo samo ti,matija i ja :D

vallys
A koliko nas ima u prosincu :ne zna:

ivanna86
17.09.2012., 16:41
mislim da smo samo ti,matija i ja :D

yep ;)
ima ih još dosta na offu.. :)

bubley
17.09.2012., 16:41
Ajme , kod mene se biti veselo! Moj muz bik, ja ovan, a kak izgleda i beba bi mogla biti ovan! Tu se nezna tko tvrdoglaviji! Al cemo se bosti :lol::lol::lol::lol:

Hahaha, slično i kod mene. Svi ćemo biti blizu...Bebač ili bebolina u 3. mjesecu i po svemu sudeći riba, dragi je u 4. (ovan) a ja u 5. (blizanac, granica s bikom)!

(Samo se nadam da mi se dijete neće roditi na svekrvin rođendan :rofl:)

alleszusammen
17.09.2012., 16:43
yep ;)
ima ih još dosta na offu.. :)

uvijek zaboravim na taj crni off :cerek:

brita
17.09.2012., 16:43
A koliko nas ima u prosincu :ne zna:

ja sam u prosincu :cerek:

nekada sam vidjela tamo na offu popis, a ne znam tko vodi taj popis...
tamo možemo vidjeti tko je u prosincu...

ivanna86
17.09.2012., 16:44
uvijek zaboravim na taj crni off :cerek:

vallys
17.09.2012., 16:44
ja sam u prosincu :cerek:

nekada sam vidjela tamo na offu popis, a ne znam tko vodi taj popis...
tamo možemo vidjeti tko je u prosincu...

aaaaaaaa - dobro si me sjetila, trudnička pamet :504: mislim da ancy vodi ili breža - nisam sigura, sad ću malo škicnut:mig:

alleszusammen
17.09.2012., 16:45

inače, neki dan me šokirala činjenica da ja zapravo mogu rodit od 4.1. pa nadalje.
rekla sam dragome, njega je šokiralo još više :D

sikica
17.09.2012., 16:49
curke rodila sam danas u 13:20 samo da javim, na intezivnoj sam pa nemam baš signala. uglavnom jedva sam rodila, poderao me uspavana sam i operirana. cim dobjem bolji signal javim se

ivanna86
17.09.2012., 16:52
curke rodila sam danas u 13:20 samo da javim, na intezivnoj sam pa nemam baš signala. uglavnom jedva sam rodila, poderao me uspavana sam i operirana. cim dobjem bolji signal javim se

Sikice, draga, čestitam ti! :cerek:
nadam se da je sve ok, drži se, i javi nam više kad budeš mogla :grli:

vallys
17.09.2012., 16:52
Našla sam ovaj popis - aaa sječanjkuša :rofl:

linkina~~~~~~~~01.-10.11.
ivancica14~~~~~~~~4.11.
Ivančica-sunce~~~~ 08.11.
silvaes85~~~~~~~~11.11.
Lulina~~~~~~~~~ 14.11.
Aaliyah vz ~~~~~~ 22.11.
Clicky~~~~~~~~~ 27.11.
Ancy ~~~~~~~~~ 28.11.

wilmica_st~~~~~~~04.12.
sara29~~~~~~~~~07.12.
brita~~~~~~~~~~~11.12.
vallys~~~~~~~~~ 16.12.
Ananke~~~~~~~~ 21.12.
Lezem ~~~~~~~~~31.12.

Leonardal~~~~~~~~9.1.2013.
ivanna86~~~~~~~~12.01.13.
oštrilo~~~~~~~~~~13.01.13
angelina333~~~~~~~15.01.13
matijacip~~~~~~~~~15.01.13.
piranjica~~~~~~~~~17.01.13
Lalea ~~~~~~~~~20.01.13.
brežanka~~~~~~~~22.01.13.
Misekica~~~~~~~~23.01.13.
BubiLoo ~~~~~~~~~31.01.13.

New Day~~~~~~~~24.02.13.
svjetlana13~~~~~~~~~26.02.13

LiliYellow28 ~~~~~~~~22.03.13.

vallys
17.09.2012., 16:53

Čestitam i želim brz oporavak :cerek:

ivanna86
17.09.2012., 16:53
inače, neki dan me šokirala činjenica da ja zapravo mogu rodit od 4.1. pa nadalje.
rekla sam dragome, njega je šokiralo još više :D

A kad je ono termin? :misli:
Meni je 12.1. i isto mislim da već u 12. mjesecu mogu roditi, dr. je rekao da je od 38. tt porođaj "u terminu" :ne zna:

E da, škicnula na off, cure se spremaju prijeći tu, čini mi se :lux:

LondonTown
17.09.2012., 16:54

Čestitam!! :jumping:
Brz oporavak ti želim! :kiss:

patkica07
17.09.2012., 16:59

Čestitam :jumping: :jumping:

Brz oporavak želim, drži se :grli:

ema-d
17.09.2012., 17:00

sikica cestitam:jumping::jumping::jumping:
zelim ti sto brzi oporavak i puno mazenja sa bebicom:kiss:

Amarillis
17.09.2012., 17:00

sikice cestitam :cerek::cerek::cerek:i zelim ti sto brzi i laksi oporavak:grli::grli:

brežanka
17.09.2012., 17:02
Evo jos jedne sjecanjke k vama! Nekak mi se bilo tesko prebaciti s offa, navikla sam na curke tamo...

Cestitke od srca curama koje su rodile ovih dana :cheer:

alleszusammen
17.09.2012., 17:04
Našla sam ovaj popis - aaa sječanjkuša :rofl:

Leonardal~~~~~~~~9.1.2013.
ivanna86~~~~~~~~12.01.13.
oštrilo~~~~~~~~~~13.01.13
angelina333~~~~~~~15.01.13
matijacip~~~~~~~~~15.01.13.
piranjica~~~~~~~~~17.01.13
Lalea ~~~~~~~~~20.01.13.
brežanka~~~~~~~~22.01.13.
alleszusammen~~~~~~~~22.01.13.
Misekica~~~~~~~~23.01.13.
BubiLoo ~~~~~~~~~31.0.1.13..

da se uguzim :D

A kad je ono termin? :misli:
Meni je 12.1. i isto mislim da već u 12. mjesecu mogu roditi, dr. je rekao da je od 38. tt porođaj "u terminu" :ne zna:

E da, škicnula na off, cure se spremaju prijeći tu, čini mi se :lux:

22.1. po začeću, 18.1. po ZM.

napokon :D

sikice, čestitam!!!:cerek: brzi oporavak ti želim!!!!!

bella111
17.09.2012., 17:05
sikice cestitam!

nego zenske, mene zanima da li je koja od vas isla raditi onaj kombinirani test u 12.-13. tjednu trudnoce! Ja sutra idem, pa me zanima sta me ceka!!!!

brežanka
17.09.2012., 17:10
Alles mi smo terminuse u dan :mig:

Bella ja nisam kombinirani radila jer je nuhalnii bio ok, mislim da ti vade krv i rade uzv al nisam ziher, budu se javile cure koje bolje znaju

silvaes85
17.09.2012., 17:11
Evo jos jedne sjecanjke k vama! Nekak mi se bilo tesko prebaciti s offa, navikla sam na curke tamo...

ma ne brini. brzo cemo se naviknuti ovdje.

evo da se pohvalim ja sam oprala vec 3 masine robe, plahti, pelena, dekica i inih stvari za bebicu. slozila sve u jastucnice i sad cekam volju za peglanjem.

muka mi je kad se sjetim peglanja tetri.
nego ne znam kakva je fora danas s tim sirokim povijanjem. dal se to jos prakticira?

Wonder Woman
17.09.2012., 17:12
Ajmeee, kol'ko novih cura. :cerek: Pogubit ću se :rofl:
Dobro došle sve!

Ova se kombinacija već nekoliko puta ovdje spomenula. Kod mene smo ja bik, a on ovan. Bit će da se nešto vole ta dva znaka :zubo:

Čestitam od srca draga sikice :jumping:
Želim ti što brži oporavak :grli:

nego zenske, mene zanima da li je koja od vas isla raditi onaj kombinirani test u 12.-13. tjednu trudnoce! Ja sutra idem, pa me zanima sta me ceka!!!!

Na UZV se mjeri nuhalni nabor i gleda se ima li nosna kost.
U Vinogradskoj (to je za ZG) se vadi krv.
Nalaz je ja mislim gotov isti ili sljedeći dan, dobijaš ga na mail ti i tvoj ginekolog.

brežanka
17.09.2012., 17:14
Joj ja jedva cekam to slaganje robice :cerek:, jucer mi frendica poslala dvije ppune kutije robe, ja bi najrade vec sutra to isla prat i peglat : rofl:

bubley

Bella ja nisam kombinirani radila jer je nuhalnii bio ok, mislim da ti vade krv i rade uzv al nisam ziher, budu se javile cure koje bolje znaju

Znači ako je nuhalni ok, ne treba nikakve dodatne pretrage?

Ex Wannabe mama
Čestitke sikica. Nadam se da ipak nije bilo prestrašno kako si napisala i želim ti brz oporavak. :jumping:

vallys

evo da se pohvalim ja sam oprala vec 3 masine robe, plahti, pelena, dekica i inih stvari za bebicu. slozila sve u jastucnice i sad cekam volju za peglanjem.

nego ne znam kakva je fora danas s tim sirokim povijanjem. dal se to jos prakticira?

hej jel vrtićanka ozdravila, jesi ti dobro?

alleszusammen
17.09.2012., 17:15

:five::D

bella, ja sam išla. prvo odeš na UZV, tamo izmjeri nuhalni, bedrenu kost i još nešto. onda s tim nalazom ideš vadit krv i tako dobiju procjenu rezultata. niš posebno, sam bzvz živce izgubiš.

brežanka
17.09.2012., 17:16

Mene moja gin nije nigdje vise slala, rekla je da nema potrebe

Wonder Woman
17.09.2012., 17:16
Wananbe, super ti je avatar :cerek: Šteta što se ne vidi bolje.

alleszusammen
17.09.2012., 17:17

ne, svejedno ti vade krv.:mig: meni je bio nuhalni super, sve na uzv zapravo, al sam svejedno krv vadila.

frendica koja je išla na ivf je isto tako. svi uzv nalazi super, ali loši krvni (njoj su neke vrijednosti bile povećane zbog samog postupka).

ne znam ovisi li to da vas šalju dalje i o godinama, ja imam 31 i rekla je da bolje da provjerimo.

Wonder Woman
17.09.2012., 17:17
Mene moja gin nije nigdje vise slala, rekla je da nema potrebe

Ali kombinirani probir je kombinacija ultrazvučnih mjerenja i biokemijske analize krvi :confused:

bubasta
17.09.2012., 17:19

Sikice, cestitam !!!!! :cerek::cerek:

nadam se da ces se brzo oporavit, drzi se !!! :grli:

ode je stvarno veselo ovih dana :cheer:

Ja bila na pregledu, nikakvih novosti..i dalje otvorena prst, napipala je glavu :rolleyes:, o majko...sve sam zvizde prebrojala :503: uh, imam osjecaj da mi je dosla do sisa iznutra !!
stvarno ne mogu viseeeeeeeeee, dosta mi je ovih pregleda :flop:

ivanna86
Cure nove, dobro došle! Kol'ko na ima!! :tulum: :trio:
Meni je oštrilo najbliža po terminu, ali je ne viđam ovdje. :ne zna:

silvaes85
Joj ja jedva cekam to slaganje robice :cerek:, jucer mi frendica poslala dvije ppune kutije robe, ja bi najrade vec sutra to isla prat i peglat : rofl:
ja sam prvi put mjesec dana prije. mozda i 3tj prije. sad sam 2mj prije dok jos ima puno finog sunca da se osusi. mrzim susit djecju robu 3 dana uz radijator.

hej jel vrtićanka ozdravila, jesi ti dobro?
ona je krenula danas opet. fala Bogu da dodjem malo k sebi dok jos imam kome :lol:
malo sam bolje. grlo vise ne boli tak jako.a i cini mi se da je najgore proslo.

Wonder Woman
17.09.2012., 17:20

I ja sam prala ovih dana, plahte, dekice, robicu, tetre danas. Plahte već speglala, ovo ostalo čeka :zubo:

Što se tiče širokog povijanja, vidjet ću kaj će mi sugerirati u bolnici i patronažna.
Mislim da se to više ne radi po defaultu kao prije.

brežanka
17.09.2012., 17:21
Ali kombinirani probir je kombinacija ultrazvučnih mjerenja i biokemijske analize krvi :confused:

Znam, meni je moja gin na redovnom pregledu izmjerila nuhalni, bio je 1.1 i rekla da je to ok i da ne trebam na daljnje testove...: nezna:

alleszusammen
17.09.2012., 17:23
Znam, meni je moja gin na redovnom pregledu izmjerila nuhalni, bio je 1.1 i rekla da je to ok i da ne trebam na daljnje testove...: nezna:

da, onda to nije bio kombinirani.
ja sam za kombinirani baš bila naručena jer se krv mora odmah vaditi.
a budući da pretraga nije obavezna ginićka je nakon mjerenja rekla da mogu i ne moram ić vaditi krv, ali da bi bilo bolje da odem.

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 17:24
@ww-evo nabrzinu. Ovo je poslije kupanja bilo, sama uzela pelenu i pokrila se. Mamina napredna curica.

Wonder Woman
17.09.2012., 17:25
Da, kombinirani probir nije obavezna pretraga i zato se to vađenje krvi plaća.

Wannabe, ajme koja slatkicaaa :cerek:
Rukavice ima? Znači ima duge noktiće i grebe se?

brežanka
17.09.2012., 17:27
Ajme WM, kakva ljepotica! Rastopila sam se :cerek::cerek::cerek:

bella111
17.09.2012., 17:27
:five::D

bella, ja sam išla. prvo odeš na UZV, tamo izmjeri nuhalni, bedrenu kost i još nešto. onda s tim nalazom ideš vadit krv i tako dobiju procjenu rezultata. niš posebno, sam bzvz živce izgubiš.

Hvala ti ! Ja zivim u Austriji, nadam se da i tu to tak funkcionira! Jel na kombiniranom ultrazvuk rade vaginalno ili preko trbuha?

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 17:28
Je, jako duge i jake, izgreba mene, sebe i sve okolo. :cerek:

bubasta
17.09.2012., 17:29
A vidi male slatkice :cerek::cerek:!!!!

Amarillis
17.09.2012., 17:33
wm- divna je, divna:cerek::cerek::cerek:

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 17:35
Hvala vam cure. Ako mi vjerujete, još mi je sve nestvarno. Ne mogu vjerovati da je ova cura moja, i da je ne moram nikome dati. Vidjet će te.

alleszusammen
17.09.2012., 17:37
Hvala ti ! Ja zivim u Austriji, nadam se da i tu to tak funkcionira! Jel na kombiniranom ultrazvuk rade vaginalno ili preko trbuha?

meni je išla i vaginalno i prek trbuha!

wm, preslatka je malena :cerek:

silvaes85
17.09.2012., 17:37
I ja sam prala ovih dana, plahte, dekice, robicu, tetre danas. Plahte već speglala, ovo ostalo čeka :zubo:

Što se tiče širokog povijanja, vidjet ću kaj će mi sugerirati u bolnici i patronažna.
Mislim da se to više ne radi po defaultu kao prije.

ma prosli put da nisam isla na patronazni tecaj ne bi ni znala sta je to. u bolnici ni a ni b o tome. ja povijala prakticki na sovju ruku. s 2mj isli na uzv i prestali povijati. sad cu inzistirat da mi nest kazu. jel treba ili ne. ak ne samo cemo vjezbice radit i to je to. spasit cu se tog silnog napeglavanja tih silnih tetri. za bljuckanje ne moraju bit opeglane.
i ovaj put nisam sve dva put ispirala u masini. samo jendom.

ja sam 32 i nest sitno. imam jos valjd fore za peglanje.izgovori, izgovori....:lol:

wb :cerek: za curicu.

patkica07
17.09.2012., 17:38
wm- divna je, divna:cerek::cerek::cerek:

A, šta ti čekaš? :zubo:

Verbena
17.09.2012., 17:38

da je, ali opet je sve to samo statistika, nema sigurnih rezultata. statistika se naravno pogoršava sa starošću trudnice :/.
ali ako je nuhalni ok, ima nosnu kost i općenito izgleda dobro, mislim da se ne treba brinuti. ja sam kod privatnika pa sam radila kombinirani, ali nije da sam nešto puno pametnija od toga :ne zna:

Verbena
17.09.2012., 17:41

meni bilo vaginalno jer imam špeka na trbuhu ;)

Amarillis
17.09.2012., 17:42
A, šta ti čekaš? :zubo:

milost bozju...:kava:

patkica07
17.09.2012., 17:46

Jel frka?

brita
17.09.2012., 17:48
sikicaaaaaaa :jumping: :cheer:

eto.. ipak je to bilo prije srijede...
nadam se i :moli: da si dobro i da nije bilo tako strašno

nuklea500
17.09.2012., 17:53

Meni je gledala samo vaginalno jer sam kombinirani radila u 12 tt, a dotad su mi bili isključivo vaginalni pregledi.

Rezultati bili gotovi za dva dana. Drago mi je što sam uradila taj test jer me u dobru ruku smirio, iako znam da nije 100 % pouzdan.

Pandorah
17.09.2012., 17:53
Uguzite mene na onaj popis, 23.12.2012.

Bili danas na pregledu, Monika dubi na glavi :cerek:

alleszusammen
17.09.2012., 17:58

Uguzite mene na onaj popis, 23.12.2012.

Bili danas na pregledu, Monika dubi na glavi :cerek:

neka tako i ostane :cerek:

Ex Wannabe mama
17.09.2012., 18:00
@pandorah - super za pregled. Neka tako i ostane.

Pandorah
17.09.2012., 18:00
neka tako i ostane :cerek:

Pa kaj je to moguće? Tko zna od kada ona tako visi... :cerek:

pepy26
17.09.2012., 18:03
ja bila nestala jer je burazu trebao komp... evo došla doma, naaapokon....
komisija mi produžila bolovanje do porodiljnog, 5.10. :eek: ajmeee....još malo!

prijavljujem punih 31 tt :cerek:

sikica čeeeestitke!!! :jumping::tulum::cheer:

Pepy rekla si da si jucer bila na temi PP, ti se za pocetak odlučila za tetre? A ne prefoldse? Koliko tetri treba stavljati, 2 ili više u prematanju, meni se čini da će s njima guza biti puno veća nego s prefodsima. Ili?

Isto bi koristila snappy kopču?
da,koristila bi snappy i tetre,jer ih imam več doma...pa.... još možda malo za nadokupiti... :D

nove curke :w
super da nas je sve više i više...

wm presladak avatar!!! :cerek::cerek: slikicu sam propustila,al nema veze :mig:

pepy26
17.09.2012., 18:05

:lol::lol:

i ja bi se uguzila u popis, vidim da me nema :durica :D

alleszusammen
17.09.2012., 18:08

frendici se mali nije mrdnuo s glave od 20. tjedna, a sad joj je termin. stalno dubi na glavi i okrenut leđima kad ide na UZV, veli da nema pojma kak joj dijete izgleda :rofl:

pepy, čestitam na tjednima ;)

makica
17.09.2012., 18:11

Sikice čestitam :tulum::jumping::jumping::tulum:

alleszusammen
17.09.2012., 18:15
"If you aren't given a specific time to go into the hospital, use the 411 method: Contractions four (4) minutes apart, lasting one (1) minute, for at least one (1) hour."

za one koji žive blizu bolnice :D

pepy26
17.09.2012., 18:20
pepy, čestitam na tjednima ;)

hvala! :grli:

Wonder Woman
17.09.2012., 18:30

:rofl: Samo nek visi. I moja je na glavi od kad idem na preglede. Možda je zato tako mirna? :misli:

oštrilo
17.09.2012., 18:39

Ti si se za stalno prebacila? Na offu mi to sve ne djeluje tako stvarno i brzo kao ovdje :eek: tu rodiš za čas :mig:

Cure nove, dobro došle! Kol'ko na ima!! :tulum: :trio:
Meni je oštrilo najbliža po terminu, ali je ne viđam ovdje. :ne zna:
Tu sam, ne brini, čitam, još nisam spremna za razgovor, tamo tješim početnice :bicedobro:
Bodrit ćemo se mi preko moba u rađaoni :rofl:

Amarillis
17.09.2012., 18:43
ajme vidi koliko novih curaaaa:cerek::cerek:

frka.. nemam pojma, mako je malo nije..
stomak mi danas cudno kuha nesta...evo me boli u ledima, muka mi je-dobro, ovo je mozda i od smrada paljevine u zraku:rolleyes:
ona je neka cudno mirna danas, tu i tamo se promeskolji.. i tako..

sad me vec pocinju cudno gledati na ulici:zubo: ali malo tko se usudi pitati sta:D:D

brežanka
17.09.2012., 18:44
Hehe ostrilo, probat cu pisat i tu i tamo, barem dok se ostatak ne odluci preselit ovdje:mig:

oštrilo
17.09.2012., 18:51
Sad ću imati više vremena pa ću više visit i ja ovdje :)

ancy
17.09.2012., 18:56
sikica čestitam :tulum: :jumping:

hehe i ti si došla :D

ja mislim da ću i ja to uskoro da iskoristim sunce, a i svakim sam danom sve kilavija :rolleyes:

:lol::lol:

i ja bi se uguzila u popis, vidim da me nema :durica :D

ima te, nije to zadnji popis :mig:

ancy
17.09.2012., 18:58
ŠALABAHTER http://yoursmiles.org/tsmile/pregn/t8301.gif (http://yoursmiles.org/t-pregn.php)

linkina~~~~~~~~01.-10.11.~~~~curica
ivancica14~~~~~~~~4.11.~~~~dečko
Ivančica-sunce~~~~ 08.11.~~~~dečko
silvaes85~~~~~~~~11.11.~~~~curica
Lulina~~~~~~~~~ 14.11.
pepy26~~~~~~~~19.11.~~~~curica
Aaliyah vz ~~~~~~ 22.11.
Clicky~~~~~~~~~ 27.11.~~~~dečko
Ancy ~~~~~~~~~ 28.11.~~~~curica

wilmica_st~~~~~~~04.12.~~~~dečko
sara29~~~~~~~~~07.12.~~~~dečko
brita~~~~~~~~~~~11.12.~~~~curica
vallys~~~~~~~~~ 16.12.
Ananke~~~~~~~~ 21.12.~~~~dečko
pandorah~~~~~~~~~~~23.12.~~~~curica
Lezem ~~~~~~~~~31.12.

Leonardal~~~~~~~~9.1.2013.~~~~curica
ivanna86~~~~~~~~12.01.2013.
oštrilo~~~~~~~~~~13.01.2013~~~~~~curica
confused11 ~~~~~~~~13.01.2013.
dinica1~~~~~~~~~~~13.01.2013.~~~~dečko
Malena05~~~~~~~~~~14.01.2013~~~~~curica
angelina333~~~~~15.01.2013~~~~curica
matijacip~~~~~~~~~15.01.2013.~~~~curica
piranjica~~~~~~~~~17.01.2013
Ninna~~~~~~~~~~18.01.2013.~~~~2 curice
Lalea ~~~~~~~~~~20.01.2013.
alleszusammen ~~~~~~~~~22.01.2013.
brežanka~~~~~~~~22.01.2013.~~~~dečko
Misekica~~~~~~~~23.01.2013.~~~~curica
riba i po ~~~~~~~~30.01.2013.
BubiLoo ~~~~~~~~~31.01.2013.~~~~dečko

buhtla_os~~~~~~~~2.2.2013.~~~~dečko
vrapček~~~~~~~~2.2.2013.~~~~dečko
Dallia~~~~~~~~~~18.02.2013~~~~curica i ?
heleks~~~~~~~~~20.02.2013
New Day~~~~~~~~24.02.2013.
Hrabri Bambi ~~~~~~~~~25.02.2013.
Plavooka Sanja ~~~~~~~~~25.02.2013.
svjetlana13~~~~~~~~26.02.2013
Svilena78~~~~~~~~27.02.2013.
donatela ~~~~~~~~~27.02.2013.

Zafrina~~~~~~~~~ 1.03.2013.
dazzling~~~~~~~~~10.03.2013.
tinkerbell~~~~~~~~~12.3.2013.
Oko~~~~~~~~17.03.2013.

noelova mama~~~~~~~~1.04.2013.
iva456~~~~~~~~~~03.04.2013.

Ako se još netko želi dodat neka slobodno doda

confused11
17.09.2012., 18:59
Sikice ČESTITKEEEE :klap::klap::klap::klap::klap:

mene ugurajte, ja sam prema doktoru 13.1 :))

patkica07
17.09.2012., 19:00
ajme vidi koliko novih curaaaa:cerek::cerek:

frka.. nemam pojma, mako je malo nije..
stomak mi danas cudno kuha nesta...evo me boli u ledima, muka mi je-dobro, ovo je mozda i od smrada paljevine u zraku:rolleyes:
ona je neka cudno mirna danas, tu i tamo se promeskolji.. i tako..

sad me vec pocinju cudno gledati na ulici:zubo: ali malo tko se usudi pitati sta:D:D

Sad će to... Pripremne radnje su očito u tijeku :D

Wonder Woman
17.09.2012., 19:01
Pa ovaj popis počinje od 11. mjeseca :rofl:
Morat ćet dodati i nas par iz 10. :zubo:

pepy26
17.09.2012., 19:01
do sad sam klafrala na telefonu :brukica:

a sad Sulejman :brukica:

uz 2 topla sendvića :brukica:

ajmeee popisa...koliko nas ima! :eek::eek: