PDA

View Full Version : Tko u stvari vlada Hrvatskom?! ( regionalna i nacionalna struktura)

sperr
15.09.2012., 11:15
Tragao sam za nekim sasvim drugim informacijama vezanim za planirane investicije Kukuriku koalicije po regionalnom ključu i onda nabasao na ovaj nevjerojatan članak koji nam možda može dati odgovor na ključno pitanje zašto je Hrvatska i dalje u banani i tone sve dublje i dublje:

" Zemljopisno i nacionalno podrijetlo članova Vlade Zorana Milanovića
Kreirano nedjelja, 01. siječanj. 2012. 21:40 | Objavljeno petak, 06. siječanj. 2012. 00:00 | |
Sljedeće četiri godine Hrvatskom će vladati Dalmatinci, Srbi i Riječani

Je li se pri izboru potpredsjednika i ministara u budućoj Vladi vodilo računa o ravnomjernoj zastupljenosti hrvatskih regija? Svakako nije. Iako većina pripadnika nove Milanovićeve Vlade danas živi u Zagrebu, većina je došla iz provincije. U novoj Vladi uvjerljivo dominiraju ministri i ministrice iz Zagreba i Dalmacije. Slavonija je podzastupljena, a sjeverna Hrvatska, taj crveni bastion SDP-a i HNS-a, nema nikoga u toj i takvoj Vladi za koju je glasovala.

Najviše potpredsjednika i ministara buduće Vlade rođeno je, odraslo i živi u Zagrebu, ali su im roditelji došli „iz daleka“. Među njih spada predsjednik Vlade Zoran Milanović, čiji je otac iz „crvenoga“ dijela Glavica kod Sinja, a majka je iz Senja. U Zagrebu je rođen i narcisoidni ministar gospodarstva Radimir Čačić, dok su mu korijeni iz Siska, odakle mu je otac Dragan, koji je imao još dva brata – Milana i Slavka. Čačić se 1979. preselio k supruzi Mariji u Varaždin. I kći ustaše Eugena Pusića je rođena u Zagrebu. Po očevoj liniji pretci su joj s juga, poznat orjunaši Anđelinovići. I lička Srpkinja od Plaškoga, Milanka Opačić, rođena je u Zagrebu. U Zagrebu je rođena i Čehinja Mirela Holy, čiji otac uz hrvatsko ima i češko državljanstvo. U Zagrebu je rođen i dalmatinski Vlaj Gordan Maras.

Uz „zagrebačke Dalmatince“, Milanovićeva Vlada vrvi „pravim Dalmatincima“. Čak osam ministara i potpredsjednika Vlade rođeno je i odraslo u Dalmaciji, a neki u njoj žive i danas. Dalmatinci u novoj Vladi su: potpredsjednik Vlade za unutarnje i vanjske poslove Neven Mimica koji je rođen i odrastao u crvenim Mimicama kod Omiša. Ministar zdravstva Rajko Ostojić je iz Ploča. Ministar rada i mirovine Mirando Mrsić rođen je u crveno-orjunaškoj Makarskoj. Ministar regionalnog razvitka Branko Grčić rođen je u Kninu, a sada živi u Splitu.

Ima ih i s Brača, ili kako u Splitu kažu – s „prvog Brača“. Jedan od njih je i najslabija karika Milanovićeve Vlade - ministar uprave Arsen Bauk. Rođen je u Supetru na Braču, ali s tim otokom nema ništa više! Bračke korijene vuče i ratoborni šef policije Ranko Ostojić, a s Brača je i novi ministar pravosuđa Orsat Miljenić. Tu je i ministar obrane Ante Kotromanović iz Potravlja kod Sinja.

Osim superiorne Dalmacije, Rijeka se nalazi na drugome mjestu po broju svojih ministara. Iz Rijeke stiže ratoborni Slavko Stečajko Linić. Na drugom je mjestu još ratoborniji riječki Srbin Željko Jovanović, kirurg koji iznenađujuće postaje ministar športa, obrazovanja i znanosti, što je puno gore od vremena kada je Stipe Šuvar bio na istoj dužnosti. Uz njih dvojicu je i Zlatko Komadina, poznatiji po „komadininom zakonu“, prema kojemu je kao u najvećoj tiraniji i despociji sam sebi izabrao zamjenika župana dok se on nalazi u Zagrebu na dužnosti ministra. Inače, Komadina je podrijetlom Hercegovac. Njima trojici treba pribrojiti i ministra turizma iz Istre Srbina Veljka Ostojića.

Netko će reći da u Milanovićevoj vladi ima i Slavonaca, ali nije baš tako. Ministar graditeljstva Ivan Vrdoljak iz HNS-a svoje korijene vuče iz Imotske krajine. Skandalozni ministar branitelja Predrag Matić je s dvije godine doselio u Vukovar u kojemu je, navodno, postao hrvatski branitelj! Jedini pravi Slavonac je ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina, podrijetlom iz Bukovlja kraj Broda na Savi.

Činjenica da nikoga nema iz Prigorja, Posavine, Zagorja, Međimurja, Podravine, Baranje, Moslavine, Bilogore, Pokuplja, Banovine, Korduna, Like, Konavala...

Osim zemljopisnoga podrijetla Milanovićevih ministara, zanimljivo je i nacionalno podrijetlo. Od četvero potpredsjednika, dvojica su Srbi, Milanka Opačić i Branko Grčić. Uz to u Vladi je još četvero Srba: Veljko Ostojić, Željko Jovanović, Rajko Ostojić i Arsen Bauk. Njima još treba pridodati i Čehinju Mirelu Holy, što znači da je u Vladi zastupljena trećina neHrvata i dvije trećine Hrvata."
http://www.hrvatski-fokus.hr/index.php/unutarnja-politika/3858-zemljopisno-i-nacionalno-podrijetlo-lanova-vlade-zorana-milanovia-

Dok je Sanader bio na vlasti, imali smo sličnu strukturu po ova dva ključa s tim da i oni koji su dolazili sa "strane" ( poput Čobankovića i Polančeca npr.) su bili puki izvršitelji Sanaderovih naredbi. Kako se sada stvari odvijaju u ovoj vlasti, glavnu riječ koja je i zadnja ima Linić.
Znači opet one man show :(

thatfeel
15.09.2012., 11:31
...

Koja hrpa bullshita. :kava:

Ovaj članak ne samo da je rasistički nego i netočan i nema nikakve logike. Kakve veze ima to tko od nekud dolazi. Pa nećemo valjda biti kao Amerikanci i paziti da imamo točno određen postotak bijelaca/crnaca/azijata pri zapošljavanju, ili u našem slučaju Dalmatinaca, Istrijana, Slavonaca. Važno je sposobnost, a ne odakle je netko. Sumnjam da bi ijednom Zagorcu i Međimurcu smetalo to što nema nekog njihovog u vladi ako ta vlada dobro radi svoj posao. Oni koji se osjećaju zakinuti zato što u vladi nema nikog iz njihove regije se i zaslužuju osjećati zakinuti jer ih očito boli briga za sve van svojeg sela. Između ostalog, premalena smo zemlja za takve glupe nepotrebne podjele.

A i ovaj popis Srba u vladi je čista glupost. Otkad je Arsen Bauk Srbin? :rofl: Jedina ne-hrvatica u vladi je Milanka Opačić, a niti ona se baš ne želi izjasnit kao srpkinja, koliko ja znam. Jovanović i par ostalih možda imaju srpsko porijeklo, ali su rođeni i odrasli ovdje i smatraju se Hrvatima.

Kyle Reese
15.09.2012., 12:10
Srba ima 25 do po nekim čak 60% u vladi(takve brojke viđam po internetu), što jest čudno s obzirom da ih ima samo 3% u Hrvatskoj, ali gledajte ljudi, njihova imena su bila na listama, nitko vam ih nije podvalio,a i to su ljudi koji su rat proveli na našoj strani, nisu poput mnogih iz SDSS-a imali ništa sa RSK ili agresijom na Hrvatsku :ne zna:

Kyle Reese
15.09.2012., 12:11
Znaimljivo je koliko je potez Krapina-Varaždin-Čakovec dao HNS/SDP-u, koliko malo ima moći danas, to jest sramota

sperr
15.09.2012., 13:02
Koja hrpa bullshita. :kava:

Ovaj članak ne samo da je rasistički nego i netočan i nema nikakve logike. Kakve veze ima to tko od nekud dolazi. Pa nećemo valjda biti kao Amerikanci i paziti da imamo točno određen postotak bijelaca/crnaca/azijata pri zapošljavanju, ili u našem slučaju Dalmatinaca, Istrijana, Slavonaca. Važno je sposobnost, a ne odakle je netko. Sumnjam da bi ijednom Zagorcu i Međimurcu smetalo to što nema nekog njihovog u vladi ako ta vlada dobro radi svoj posao. Oni koji se osjećaju zakinuti zato što u vladi nema nikog iz njihove regije se i zaslužuju osjećati zakinuti jer ih očito boli briga za sve van svojeg sela. Između ostalog, premalena smo zemlja za takve glupe nepotrebne podjele.

A i ovaj popis Srba u vladi je čista glupost. Otkad je Arsen Bauk Srbin? :rofl: Jedina ne-hrvatica u vladi je Milanka Opačić, a niti ona se baš ne želi izjasnit kao srpkinja, koliko ja znam. Jovanović i par ostalih možda imaju srpsko porijeklo, ali su rođeni i odrasli ovdje i smatraju se Hrvatima.

A u kojem detalju ti pronalaziš sposobnost vladajuće garniture? Spososbni su koliko vidim jedino sebi udovoljavati, kao što su to činile sve graniture do sada. Prvo što su učinili jesu sebi povisili prava i plaće, a raji dijele otkaze i smanjuju stećena prava i to sve dok tonemo u sve dublju krizu.

Ako Međimurcima i ostalima ne smeta što nemaju svojih predstavnika u vlasti, e pa meni kao Slavoncu smeta što smo podzastupljeni. Pun mi j Q više ove bahate i prepotentne žgadije iza koje ne stoji ništa nego samo udbaško-orjunaški pedigre i laktanje.

I da, laži su još jedna odlika svih do sada vladajućih, ali mislim da ova najnovija ekipa u lažima nadilazi i samog Sanadera.

Milanović laže kako je za Slavoniju spreman datu ruku u vatru, a ja tvrdim da laže kao pas i to ću dokazati. Uskoro ću na gospodarstvu otvoriti temu o Kukuriku investicijama po regionalnom ključu, dakle investicijama koje se fianciraju iz državnog proračuna.
I te brojke će otkriti pravu sitinu o Milanovićevoj brizi za nas jer brojke ipak ne lažu.

Što se tiče same strukture vladajućih moj naglasak je na zemljopisnom ključu, ne nacionalnom jer čak i pripadnici manjina većinom dolaze s juga. Da ne govorimo o onima koji se broje "zagrepčancima".

Dosta je obmana i laži i dosta mi je onih koji misle da su bogom dani, da znaju, a pojma nemaju.

Car je gol i to treba otvoreno reći.

sperr
15.09.2012., 13:05
Znaimljivo je koliko je potez Krapina-Varaždin-Čakovec dao HNS/SDP-u, koliko malo ima moći danas, to jest sramota

Sva je moć u rukama južnjaka, oni drže ključne poluge vlasti još od Tuđmanovih vremena. Samo prvi sastav vlade je bio donekle pravedan.

Mene to sve više i više frustrira i zato sam odlučio o tome javno progovoriti.

Inox 18/10
15.09.2012., 13:06
Jedini pravi Slavonac je ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina, podrijetlom iz Bukovlja kraj Broda na Savi.

Činjenica da nikoga nema iz Prigorja, Posavine, Zagorja, Međimurja, Podravine, Baranje, Moslavine, Bilogore, Pokuplja, Banovine, Korduna, Like, Konavala...

Tko je kompetentan iz tih krajeva i ima člansku iskaznicu esdepeja ? :kava:

Xenoborg
15.09.2012., 13:19
Je li se pri izboru potpredsjednika i ministara u budućoj Vladi vodilo računa o ravnomjernoj zastupljenosti hrvatskih regija? Svakako nije.
...
Osim zemljopisnoga podrijetla Milanovićevih ministara, zanimljivo je i nacionalno podrijetlo. Od četvero potpredsjednika, dvojica su Srbi, Milanka Opačić i Branko Grčić. Uz to u Vladi je još četvero Srba: Veljko Ostojić, Željko Jovanović, Rajko Ostojić i Arsen Bauk. Njima još treba pridodati i Čehinju Mirelu Holy, što znači da je u Vladi zastupljena trećina neHrvata i dvije trećine Hrvata."

Ovo je najgori nacionalistički, šovinistički, ustaški, mrzilački, sitničavi, djetinjasti i uvredljivi članak u dugo, dugo vremena. Osim šta je bolno netočan (Jovanović je npr. Hrvat), etiketiranje ljudi po prezimenima i traganje za regionalnom ravnopravnosti u vladi posve je deplasirano. U biti, radi se o članku koji bi trebao pobuditi niske strasti u neobrazovanom, zaostalom politički desno orijentiranom puku.

A u kojem detalju ti pronalaziš sposobnost vladajuće garniture? Spososbni su koliko vidim jedino sebi udovoljavati, kao što su to činile sve graniture do sada. Prvo što su učinili jesu sebi povisili prava i plaće, a raji dijele otkaze i smanjuju stećena prava i to sve dok tonemo u sve dublju krizu.

Čekaj. Krenuo si s regionalnom i nacionalnom strukturom, a sad tu strukturu koristiš u kontekstu nesposobnosti. Dakle, ako su ministri bračani, rječani ili slavonci - oni su, kao i ministri, svi nesposobni. Vrijeđaš pola države.

Ako Međimurcima i ostalima ne smeta što nemaju svojih predstavnika u vlasti, e pa meni kao Slavoncu smeta što smo podzastupljeni. Pun mi j Q više ove bahate i prepotentne žgadije iza koje ne stoji ništa nego samo udbaško-orjunaški pedigre i laktanje.

Ma da. Dakle, u vladi bi trebali svi biti jednako zastupljeni - ljudi iz svih krajeva, žene, obrazovani, neobrazovani, svi osim ljudi nepoćudnog prezimena. Njih treba biti šta manje. Svodi se Hrvat protiv Hrvata, a za jednu ovako nacionalističku temu to je dosta paradoksalno.

I da, laži su još jedna odlika svih do sada vladajućih, ali mislim da ova najnovija ekipa u lažima nadilazi i samog Sanadera.

Pusti ti to. Kad ukradu više od HDZ-a (ne samo Sanadera, to su priče za naivne), onda ćemo ih moći uspoređivati.

Milanović laže kako je za Slavoniju spreman datu ruku u vatru, a ja tvrdim da laže kao pas i to ću dokazati. Uskoro ću na gospodarstvu otvoriti temu o Kukuriku investicijama po regionalnom ključu, dakle investicijama koje se fianciraju iz državnog proračuna.
I te brojke će otkriti pravu sitinu o Milanovićevoj brizi za nas jer brojke ipak ne lažu.

Da mu se ruka osuši, i to je bilo u kontekstu EU fondova. A državne investicije u Slavoniji obično završe kod lokalnih šerifa, župana. Iz koje su ono stranke većina župana?

Kyle Reese
15.09.2012., 13:21
Sva je moć u rukama južnjaka, oni drže ključne poluge vlasti još od Tuđmanovih vremena. Samo prvi sastav vlade je bio donekle pravedan.

Mene to sve više i više frustrira i zato sam odlučio o tome javno progovoriti.

Ova vlada je izgubila od HDZ-a u dvije dalmatinske izborne jedinice, a Varaždinska im je najveća utvrda, uz Riječku...

Osim toga,ne vladaju trenutno južnjaci nego Rijeka i nešto manje Zagreb :ne zna:

PeroOrlić
15.09.2012., 13:22

Biljana Borzan (http://www.sdp.hr/nasi-ljudi/predsjednistvo/biljana-borzan/) :D

sperr
15.09.2012., 13:47

članak je stari i sad svi oni ipak imaju jednog predstavnika u liku Siniše H. Dončića. Samo slabe vajde kad se zna da je na mjesto Mirele postavljen samo zato što se obvezao na bespogovornu poslušnost alfa mužjaku Čačiću.

A evo danas čitam kako je i cijela Istra zašutjela pred nakanama ovog merzera i ubojice da Plomin gradi na plin.

Nego kad smo već kod Čačića, ja kao da sam negdje pročitao da je i njegovo porijeklo negdje s juga, da mu je ćaća u Varaždin došao vlakom bez voznog reda?! :ne zna:

Kyle Reese
15.09.2012., 13:48
Nego kad smo već kod Čačića, ja kao da sam negdje pročitao da je i njegovo porijeklo negdje s juga, da mu je ćaća u Varaždin došao vlakom bez voznog reda?! :ne zna:

Nije li Čačić rođenjem zagrepčanin, tek kasnije da se doselio u Varaždin?

Rufio
15.09.2012., 13:51
Kao za vrijeme Yuge. Onda u KP danas u SDP. SLučajnost? Sve se bojim:rolleyes:

Kyle Reese
15.09.2012., 13:55
To sa brojem Srba tj. pitanjem tko je sve Srbin,zna biti dosta diskutabilno. Neupitno je da ih u vladi ima više nego ikad,ali ne bi se ovako odokativno razbacivao procjenama koliko posto,iz razloga što zaključci prosječnog puka često dovode do (na pravdi Boga)proglašavanja Srbinom svakoga kome ime ili prezime nekoj seljačini zvuči srpski.Zato sam tu malo rezerviran po pitanju narodnih procjena koliko % troprstih šeta saborom.

Onaj Ostojić iz Istre je koliko čujem Srbin, dok su ovi iz Splita navodno ipak Hrvati...

Zoki je čisti Hrvat, a prezime i ime zvuče,tu se slažem

Begemotica
15.09.2012., 13:59
Super, idemo po stomilijunti put svima prebrojiti krvna zrnca umjesto da gledamo stručnost i sposobnost.

sperr
15.09.2012., 14:02
=Xenoborg;41335897]Ovo je najgori nacionalistički, šovinistički, ustaški, mrzilački, sitničavi, djetinjasti i uvredljivi članak u dugo, dugo vremena. Osim šta je bolno netočan (Jovanović je npr. Hrvat), etiketiranje ljudi po prezimenima i traganje za regionalnom ravnopravnosti u vladi posve je deplasirano. U biti, radi se o članku koji bi trebao pobuditi niske strasti u neobrazovanom, zaostalom politički desno orijentiranom puku.

oprosti, ali Jovanović se izjašnjava kao srbin, i to kao ugroženi srbin koji zbog svog podrijetla nije mogao ostavriti sve svoje potencijale dok ga eto Milovanović nije postavio za ministra. Čudi me da mu nije ponudio premijersku stolicu, jer ipak je Jovanović čovjek koji to zaslužuje.

Čekaj. Krenuo si s regionalnom i nacionalnom strukturom, a sad tu strukturu koristiš u kontekstu nesposobnosti. Dakle, ako su ministri bračani, rječani ili slavonci - oni su, kao i ministri, svi nesposobni. Vrijeđaš pola države.

Ja samo izvodim zaključke na osnovi gospodarskih pokazatelja. Ako te zanima možeš pratit temu koju sam po tom pitanju pokrenuo na pdf gospodarstvo.

Ma da. Dakle, u vladi bi trebali svi biti jednako zastupljeni - ljudi iz svih krajeva, žene, obrazovani, neobrazovani, svi osim ljudi nepoćudnog prezimena. Njih treba biti šta manje. Svodi se Hrvat protiv Hrvata, a za jednu ovako nacionalističku temu to je dosta paradoksalno.

Ti hoćeš reći da su srbi uebermenshi pa da su zato nadprosječno (7x) zastupljeni u vlasti? Ili da su s obzirom na zemljopisno porijeklo južnjaci isto to s obzirom na ostatak RH?

btw. ja Milnovića kao i Josipovića ne smatram zagrepčancima kao što ni Glavaša, Ožbolticu, Vrdooljaka ne smatram slavoncima. Mi ovdje u slavoniji, autohtoni, i te kako znamo da se oni slavoncima ne osjećaju. Osjetio na vlastitoj koži.

Pusti ti to. Kad ukradu više od HDZ-a (ne samo Sanadera, to su priče za naivne), onda ćemo ih moći uspoređivati.

Tko laže taj i krade, a ja ne sumnjma kako ta norodna nema osnovu. zato ih treba spriječiti u naumu.

Da mu se ruka osuši, i to je bilo u kontekstu EU fondova. A državne investicije u Slavoniji obično završe kod lokalnih šerifa, župana. Iz koje su ono stranke većina župana?

Osušit će mu se obadvije ruke i još ponešto jer laže unaprijed. Investicija u slavoniji, barem državnih, NEMA, a nije ih nikada ni bilo, a i one koje jesu bile, poput WC koridora ( čardak ni na nebu ni na zemlji koji nikuda ne vodi), na njima su brke omastili građevinska mafija koja je opet, porijeklom pogodi odakle?!

sperr
15.09.2012., 14:05
Nije li Čačić rođenjem zagrepčanin, tek kasnije da se doselio u Varaždin?

Ma mene zanima oklen su mu ćaća i dida. jesu li oni rođeni varaždinci ili su odnekud doselili.

sperr
15.09.2012., 14:11
To sa brojem Srba tj. pitanjem tko je sve Srbin,zna biti dosta diskutabilno. Neupitno je da ih u vladi ima više nego ikad,ali ne bi se ovako odokativno razbacivao procjenama koliko posto,iz razloga što zaključci prosječnog puka često dovode do (na pravdi Boga)proglašavanja Srbinom svakoga kome ime ili prezime nekoj seljačini zvuči srpski.Zato sam tu malo rezerviran po pitanju narodnih procjena koliko % troprstih šeta saborom.

Pa imaš taj članak koji tvrdi to što tvrdi i ako ti znaš da netko od navedenih nije porijeklom srbin ( može se on danas izjašnjavati i marsijancem ili hrvatskim građaninom), slobodno demantiraj. Sanader je bio u koaliciji sa srpskom manjinom pa opet u vladi nije bilo toliko srba.
I sad da ne bude zabune, ja uopće nemam ništa protiv njih da su oni te funcije dobili zbog svojih spososbnosti, znanja i kavaliteta, ali se bojim da to nije bio ključni parametar, pogotovo ne kod Jovanovića, Opačićke, onih Krčana, i policajca Ostojića.

sperr
15.09.2012., 14:14
Super, idemo po stomilijunti put svima prebrojiti krvna zrnca umjesto da gledamo stručnost i sposobnost.

Može, nema ništa protiv da ih ti prebrojavaš po sposobnosti. Jedino ne znam što će ti u tom prebrojavanju biti benchmark. Novi pravedniji i učinkovitiji Zakoni, novi pravedniji i učinkoviti ustroj zaduženog resora, ili će to biti gospodarski pokazatelji...:cerek:

Lucius C
15.09.2012., 14:26
Nikad mi neće biti jasno zbog čega je sramotno Srbinu reći da je Srbin ? Isto tako ne vidim problem u tome ako neki ljudi ne podnose da njim Srbi budu u vlasti. Neki još uvijek pamte što su nam Srbi napravili 90'.

data_
15.09.2012., 15:14
Tko u stvari vlada Hrvatskom?

"Bogovi novca" (u istoimenoj knjizi William-a Engdahl-a)!
O "tome" Carroll Quigley, u svojoj knjizi "Tragedija i nada", piše:

'Međunarodni bankari nisu željeli ništa manje nego stvoriti sustav financijske kontrole nad svijetom koji bi bio u privatnom vlasništvu i pomoću kojeg bi oni mogli vladati političkim sustavom svake pojedine države, kao i cijelim svjetskim gospodarstvom. Tim su sustavom trebale feudalistički upravljati svjetske središnje banke, djelujući sporazumno, i to pomoću tajnih sporazuma koje bi ugovorili često na zatvorenim sastancima i konferencijama.'

"Regionalna struktura" (njihovih plačenika u HR) uopće nije bitna, a služi samo za izazivanje unutrašnjih trzavica.
Primjer: zadržavanje kreditnog rejtinga za Hrvatsku otprilike znači:
operacija uspjela, pacijent umro!
To je ustvari kockica šećera za njihove servilne hr-majmune.

sperr
15.09.2012., 19:39
Nikad mi neće biti jasno zbog čega je sramotno Srbinu reći da je Srbin ? Isto tako ne vidim problem u tome ako neki ljudi ne podnose da njim Srbi budu u vlasti. Neki još uvijek pamte što su nam Srbi napravili 90'.

Samo rijetki koji su na vlastitoj koži devedesetih osjetili srpsku agresiju i zločin. ostali hrvati su i dalje guske izgubljene u magli.

plejer_as
15.09.2012., 19:50
hrvatskom su vladali srbi a i danas posredno vladaju jer su potjerali pola Bosne u Hrvatsku

br-oz
15.09.2012., 22:22
Šteta da Milošević nije postao predsjednik HDZa. Možda još postane, ako KM raspiše izbore. Hoće li se i njegovo porijeklo istraživati do stoljeća sedmog?

Stup društva
15.09.2012., 22:23
Moram čestitati autoru teme. Zaista jedna izvanredna i iscrpna analiza :s. Naravno, budući da je točna i istinita, zasnovana na ne baš zadovoljavajućim činjenicama, samim tim je "politički nekorektna" (već su se vidim i javili vječno budni ljevičarski talibani da ju proglase "rasističkom"), a kako naglašava i nacionalnu strukturu samo je pitanje vremena kad će doći na udar i biti proglašena "brojanjem krvnih zrnaca" :504:.

Inače to histerično zgražavanje pa i kažnjavanje na forumu (i sam sam to osjetio) prilikom spominjanja nacionalnosti pojedinih dužnosnika je u potpunosti proizvod novog doba. Jer u razdoblju socijalizma je redovno, prilikom predstavljanja u tisku ili na TV-u tadašnjih komunističkih "funkcionera" kao jedan od podataka bila navedena i nacionalna pripadnost i nitko nije smatrao to za nešto "opasno" kao što to danas smatraju kerberi "političke korektnosti" budno motreći na takve pojave i sukladno tome "dejstvuju".

Ova vlada međutim, ovakva kakva jeste je upravo potvrda teze pokojnog predsjednika dr.Tuđmana od "stoki sitnog zuba". O onih 20-25% stanovništva, kako je naveo, koji nikada Hrvatsku nisu doživljavali kao svoju domovinu i kojima je sama ideja hrvatske državne i nacionalne neovisnosti odbojna i mrska. Uostalom zato nas i ovak grčevito guraju u novu, iako već propadajuću, "federaciju" samo petnaestak godina nakon što smo se krvavo i skupo iz prethodne izvukli. Jer upravo je gore spomenuti postotak (http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/0/A8889C1202F9CA0FC125797B0047D2DC/$File/rezultati2011_sumarni.pdf) od ukupnog broja glasača u Hrvatskoj otprilike glasovao za kukurikavce. Plus jedan manji broj pripadnika tzv. "tihe većine" koji su bili ogorčeni korupcijom i nesposobnošću HDZ-a pod vodstvom Sanadera i Kosorice i glasovali su za ove samo zato da se riješe prošle vlasti, a ne zato jer uistinu podržavaju kukuriku koaliciju.

A budući da se polovica Hrvata ionako više u ovoj letargiji i beznađu ne odaziva na izbore ili referendume dobili smo što smo dobili. vladu sastavljenu od djece pripadnika "crvene buržoazije" - nekadašnjih više i srednjorangiranih komunističkih "funkcionera" ili djece nekadašnjih lokalnih partijskih sekretara i aparatčika, vladu sastavljenu od ljudi koji potječu iz tradicionalno orjunaških ili "crvenih" sredina i na kraju i vladu u kojoj 30% (6 od 21) ministarskog kadra čine "lojalni" Srbi koji su možda ostali "lojalni" dijelom i zato jer su živjeli na većinski hrvatskim etničkim područjima koja nisu bila okupirana. Time su Srbi u današnjoj Vladi Republike Hrvatske otprilike deset puta zastupljeniji nego što je njihov sadašnji realni udio u stanovništvu iste te Republike Hrvatske.

Naravno da je naglašavanje ovog nesrazmjera nepoželjno i vrlo lako može povući sankcije. Ali ne mogu se ne zapitati, zar zaista Kukuriku koalicija nema dovoljno kvalificiranih i sposobnih Hrvata u svojim redovima koji bi u ovoj državi obnašali rukovodeća mjesta? Jer koliko god čitao njihove biografije, uvijek mi nekako promaknu, kako dotadašnja epohalna dostignuća, dokazi neke vrhunske stručnosti, tako i kvalitetni prošli i tekući rezultati rada tih ministara srpske nacionalnosti. Baš nijedan od njih se dosada nije iskazao nekim dostignućima pa da bi se njihova sposobnost i stručnost mogla uzeti kao razlog zašto su baš oni izabrani u vladu. Inače, treba spomenuti da je ovolika zastupljenost Srba u vladi veća čak i od one u vremenu nekadašnje Socijalističke Republike Hrvatske - "države Hrvata i Srba iz Hrvatske" kako se službeno u Ustavu nazivala.

Ali kamo sreće da je broj ministara Srba glavni problem ove vlade. Ili njihova regionalna pripadnost. Osnovne karakteristike ove vlade su oportunizam, kukavičluk, nestručnost i latentno antihrvatstvo velikog dijela njenih članova. Ovo je vlada sastavljena od slojeva ljudi koji su uglavnom imali privilegiran položaj u vrijeme SFRJ. Ljudi čiji prethodnici i mentori se nisu znali nositi sa rastućom velikosrpskom Miloševićevom politikom, pa su se jednostavno "napravili grbavi" i odlučili "pokupiti svoje igračke", nevoljko su "prigrlili demokraciju" i prepustili HDZ-u i dr Tuđmanu odgovornost i teret da se odupre Miloševiću, JNA i velikosbima i bori i izbori za hrvatsku državu.

Tih deset najtežih i najopasnijih godina političke borbe, rata i poraća današnji kukurikavci i njihovi prethodnici su se hibernirali i blaženo prepajkili čekajući da se HDZ istroši da ugrabe vlast. Isto su napravili i sada kad im je vlast praktično pala u ruke kao zrela kruška jer se HDZ pod Sanaderom i Kosorušom toliko kompromitirao da nije imao ni najmanje šanse na izborima, a sve ostale desne i nacionalističke opcije su vješto rascjepkane i uništene čime hrvatskom narodu, odnosno onoj "tihoj" domoljubnoj većini nije ni ostala neka mogućnost te je stoga uglavnom apstinirala od izbora.

Antihrvatsvo nekih članova ove vlade je notorno, a generalno se ogleda u sustavnoj kriminalizaciji Domovinskog rata i branitelja, stalnom relativiziranju krivice i upornim nametanjem nekakve "pomirbe i suradnje u regionu" što kako vidimo podrazumijeva čak i odricanje dijelova hrvatskog teritorija i konstantno popuštanje na sve drskije zahtjeve susjednih zemalja.

O stručnosti ove vlade zaista ne treba trošiti riječi. Osim Čačića i Linića tu zaista nema nijednog ministra koji se do sada pokazao imalo kompetentan i uglavnom je sve što su demostrirali velika jalovost, bahatluk i socijalnu neosjetljivost, kao i bezuvjetnu spremnost služenju interesima EU, SAD, NATO-a, "regiona", stranih "investitora" i špekulanata, ukratko svih i svakog samo ne hrvatskog naroda.

zenodor
15.09.2012., 23:35
Znači tko kontrolira kasu, gazda je u kući. Ako gledamo na mikro razini, a ne globalno, kod nas je to drug Linić.
Da, ali samo u granicama koje mu odredi ta globalna financiokracija.
Linić ustvari već provodi "program MMF-a za Hrvatsku" premda isti nije (još) službeno objavljen.
Vrijedi isto i za "poduzetničke ambicije" Čačića.

Kyle Reese
15.09.2012., 23:50
Znači tko kontrolira kasu, gazda je u kući. Ako gledamo na mikro razini, a ne globalno, kod nas je to drug Linić.

Da je čak i tako, ne bih se bunio, makar neki kriterij.

Ali pogledaj tko kroji mišljenje u ovoj državi, likovi kao Jergović,Ante Tomić, Šprajc, Teršelić, a oni se nisu istakli ni time, netko im je dao sve to, a oni obilato koriste tu moć.

brale_st
16.09.2012., 02:26
:rofl:
Pardoncek stovana gospodo, zaboravili ste i voljenog nam predsjednika Republike koji je takodjer Dalmosh.

A ko van je kriv sta ste podzastupljeni kad smo pametniji, inteligentniji, obrazovaniji i ljepsi od vas. :kava:

rope0076
16.09.2012., 07:15
U ovoj zemlji nakon vise od 15 izbora ekipa jednostavno nije upucena u izborna pravila i kako se ona izvršavaju.
Ako želiš više lokalpatriota u vladi glasaj za lokalne situirane ljude iz svoga grada a ne za mlade perspektivne kadrove nametnute iz središnjice u Zagrebu(HDZ,SDP,HNS...)
Što trenutnih 40-ak zastupnika Sabora iz Slavonije čini za Slavoniju, ili što je u prošlom mandatu činila "Vlajisavljevicka"(ako već prebrojavamo krvna zrnca) ili Šeks u 20 godina...
Sa druge strane taj Brač mora da je procvjetao sa tolikim ministrima, a tek Sinj ili Rijeka...
Meni najdebilniji primjer je Čačić.Čačić je otvoreno vrijeđao Varaždin i Varaždince prije koju godinu kad je bio župan,iza toga se pokušao kandidirati za gradonačelnika Zagreba(vidi se Varaždinac u srcu) a većina ga je u Varaždinu podržala na zadnjim izborima i sad su podzastupljeni.

Kexx
16.09.2012., 07:56
Da su sposobni nikom ne bi smetalo koje su nacionalnosti, ali ova se vlada baš i nije dokazala sposobnošću.

Osim toga, glasači su dali glas za rejugoslavizaciju HR i dobili su što su dobili.
Današnja HR je srpskohrvatsko jugoslavenska HR. Tim putem je krenula 3.11.2000. i dolaskom Josipovića i Pusićke to je i potvrđeno.

pikzibner
16.09.2012., 09:59
To je i bila bit "detuđmanizacije". Micanje svega nacionalnog i domoljubnog - a učvršćivanje i jačanje pozicija za stare lijevo udbaško komunjarske strukture i njihove biološke potomke.....

Cicka
16.09.2012., 10:19
To je i bila bit "detuđmanizacije". Micanje svega nacionalnog i domoljubnog - a učvršćivanje i jačanje pozicija za stare lijevo udbaško komunjarske strukture i njihove biološke potomke.....

Ne nužno biološke, nego duhovne potomke ekipe koja se je 1991, kao što kaže Stup društva "napravila grbava" i na neki način zbrisala ili se sakrila u mišje rupe (kao što je opjevao izvjesni utajivač poreza).
Oni su mladež 15 godina na miru obrazovali i instruirali (uzmimo za primjer na filozofskom faksu), a ostalima putem medijske kampanje mijenjali (povijesno) sjećanje.
Nacionalna i regionalna pripadnost tu ima manje veze.
Naša zagorska perjanica od nedavno u ekipi ministara, štovani Hajdaš Dončić, s tradicijom, povijesnim sjećanjem i nekakvim nacionalnim ukorijenjenim osjećajem Zagorja ima veze kolko i ja s Masai plemenskim sustavom u Keniji.

Kyle Reese
16.09.2012., 11:09
Ne nužno biološke, nego duhovne potomke ekipe koja se je 1991, kao što kaže Stup društva "napravila grbava" i na neki način zbrisala ili se sakrila u mišje rupe (kao što je opjevao izvjesni utajivač poreza).
Oni su mladež 15 godina na miru obrazovali i instruirali (uzmimo za primjer na filozofskom faksu), a ostalima putem medijske kampanje mijenjali (povijesno) sjećanje.
Nacionalna i regionalna pripadnost tu ima manje veze.
Naša zagorska perjanica od nedavno u ekipi ministara, štovani Hajdaš Dončić, s tradicijom, povijesnim sjećanjem i nekakvim nacionalnim ukorijenjenim osjećajem Zagorja ima veze kolko i ja s Masai plemenskim sustavom u Keniji.

Slažem se, etničko projeklo nema punovo veze sa anti-hrvatstvom u današnoj, etnički gotovo homogenoj Hrvatskoj.
Problem su duhovni naslijednici orjunaša, talijanaša,mađarona, ljudi koji bi ama baš sve na kugli zemaljskoj bilo bolje nego neovisna Hrvatska, a nažalost, većina takvih su porijekom Hrvati, dakako, samo porijeklom

DJTcro
16.09.2012., 11:23
Ova vlada je izgubila od HDZ-a u dvije dalmatinske izborne jedinice, a Varaždinska im je najveća utvrda, uz Riječku...

Osim toga,ne vladaju trenutno južnjaci nego Rijeka i nešto manje Zagreb :ne zna:

HDZ je izgubio od Kukuriku koalicije u 10. izbornoj..

Kyle Reese
16.09.2012., 12:38
HDZ je izgubio od Kukuriku koalicije u 10. izbornoj..

Imaš pravo, 6 Sdp-U, 5 HDZ-, dakle neusporedivo sa Istro-riječkom ili Varaždinskom, te Zagrebačkom zar ne?

data_
16.09.2012., 13:06
Ne nužno biološke, nego duhovne potomke ekipe koja se je 1991, kao što kaže Stup društva "napravila grbava" i na neki način zbrisala ili se sakrila u mišje rupe ...
Mislite valjda na ustašoidnu tzv "Munchensku bojnu" formiranu od "domoljuba" s (predratnim) uzvikom:
"Bože čuvaj Hrvatsku a ja odoh u Njemačku". :rofl:

PeroOrlić
16.09.2012., 13:21
Da su sposobni nikom ne bi smetalo koje su nacionalnosti, ali ova se vlada baš i nije dokazala sposobnošću.

Osim toga, glasači su dali glas za rejugoslavizaciju HR i dobili su što su dobili.
Današnja HR je srpskohrvatsko jugoslavenska HR. Tim putem je krenula 3.11.2000. i dolaskom Josipovića i Pusićke to je i potvrđeno.

Aha.

Srbin da bi bio ministar mora biti sposoban i obrazovan i lijep (lijepa) i pametan.

Hrvat može biti ministar iako je glup, nepismen ... grbav... :504:

Cicka
16.09.2012., 13:44
Mislite valjda na ustašoidnu tzv "Munchensku bojnu" formiranu od "domoljuba" s (predratnim) uzvikom:

Pa da vidim. Stara sam, moram se malo napregnuti.:)
Poznajem osobno nekoliko minhenaša koji su 91 bili vrlo grleni ustašoidi. I koji su kad je prva uzbuna oglašena u gradu Zagrebu (u ovo vrijeme negdje) spakirali kufere i otišli. Srela sam jednog na stubištu zgrade. On je vukel kufere, a ja transportnu torbu. Jedan od njih je sad stručnjak u HNB-u. Drugi radi u ministarstvu vanjskih poslova. Sad su tehnološki orijentirani tipovi koji ne spominju svoju "mračnu" prošlost. Pravi tehnomenađeri. Njima ustvari ništa ni ne zamjeram.
Ja sam više mislila na one poput Mesića koji su beskičmenjaci, ustaše po potrebi, pa likovi koje neću imenovati, karijerni udbaši čije je jedino djelo bilo švrljat po zatvorima i tu i tamo zašamarat kojeg Srbina, što onda uopće nisam kužila svrhu toga, ali sad mi je jasno: tako da nam sad Teršelićka može nabijat na nos zločine Hrvata tipa Lora, Kuline itd. Misija ispunjena.
I onda najmasovnija ekipa zlatne mladeži 80-tih koja je skupa s menom slušala Azru i Indekse, zlatna djeca socijalizma, koji su u panici i nesnalaženju krenuli u skrivanje i potajno plakanje za Jugom.
Što misliš kakvu su djecu i učenike odgojili ovi predzadnji i zadnji? Recimo Perković kao primjer udbaša i Lovrićka ili štajaznam...Pusićka kao primjer ovih zadnjih?

Oni su danas u Vladi, u politici, u strankama, oni ili njihovi duhovni (i biološki) nasljednici.

Srbi su tu najmanji problem.

Kyle Reese
16.09.2012., 13:52

Jao koja spika, a kao uglavnom su je branili ljevičari?

Norac, Gotovina, Glavaš, Brodarac, i njih mnogi nazivaju "ustašoidima", oni su svi ostali, kakav ti je ovo post, ispada da su je branili samo nedomoljubi, dok je meni to plitka laž...

Kyle Reese
16.09.2012., 14:17
Da ne spomenem da je na dan 18.11.1991. od predratnog broja, preko 50% Hrvata i dalje bilo u JNA, tek nakon Sarajevskog primirja ih većina napušta JNA,a dio prelazi na našu stranu, samo se o tome danas šuti, da ispadne "da smo svi bili jedno"

Stup društva
16.09.2012., 14:38
Slažem se, etničko projeklo nema punovo veze sa anti-hrvatstvom u današnoj, etnički gotovo homogenoj Hrvatskoj.
Problem su duhovni naslijednici orjunaša, talijanaša,mađarona, ljudi koji bi ama baš sve na kugli zemaljskoj bilo bolje nego neovisna Hrvatska, a nažalost, većina takvih su porijekom Hrvati, dakako, samo porijeklom

Ne bih se baš složio da je etničko porijeklo potpuno nevezano sa anti-hrvatskim osjećajima i ponašanjem mnogih pripadnika vladajuće koalicije (i to ne samo u vladi nego i na nižim razinama - "na terenu"). Dovoljno je samo pogledati istupe brojnih "lojalnih", od hrvatske države protežiranih i zaštićenih Srba, od Pupovca, Džakule, Stanimirovića, pa do Leskovca, pokojnog Đukića i mnogih drugih istaknutih hrvatskih Srba poslije rata. Možda mi volimo ili želimo zatvarati oči pred stvarnošću, ali svi ti istaknutiji Srbi su se mnogo puta "izletili" u svojim izjavama (pogotovo kada su recimo gostovali u srpskim medijima, ali i hrvatskim) i jasno pokazali da im postojeća situacija, tj postojanje neovisne i samostalne hrvatske države čiji eto, silom prilika, moraju biti građani baš i nije previše prirasla srcu.

Osobno sam uvjeren da bi i danas velika većina Srba u Hrvatskoj, kad bi se njih pitalo, daleko rađe živjela u nekakvoj "velikoj srbiji" ili Jugoslaviji nego u ovoj državi (koja je sve manje hrvatska) i da su se samo p'rivremeno pomirili sa ovakvim stanjem stvari. Do prve slijedeće prilike. Jako je naivno vjerovati drugačije.

Netko je spomiinjao problem kompetentnosti i sposobnosti. u smilslu da nikom ne bi smetala njihova nacionalnost da su sposobni. Ja ipak pitam zar nemamo dovoljno sposobnih Hrvata? Zar među 90% Hrvata u ovoj državi nemamo dovoljno sposobnih ljudi pa spas i sposobne ljude moramo tražiti u onih 3-4% građana srpske nacionalnosti? Zar su Srbi takvi ubersposobni nadljudi pa da njih 3-4% daje skoro trećinu članove hrvatske vlade?

Ili je toliki broj njih u vladi ipak posljedica "podobnosti"? Ideološke bliskosti i zajedničkih interesa i stavova prema hrvatskoj državi koje dijele sa svim tim duhovnim i biološkim potomcima i nasljednicima (uvjetno) hrvatskih komunjara i orjunaša danas prerušenih u "kozmopolite", "demokrate" i EU-ropljane? Ja bih ipak rekao da je u pitanju ovo potonje.

Uostalom tko se to od tih ministara srpske nacionalnosti iskazao tolikom stručnošću i sposobnostima? Pročitajte im biografije. Zaista ništa impresivno što bi ih moglo preporučiti za vođenje zemlje. Pa jedna Milanka Opačić nikada nije ništa drugo radila nego sjedila u Saboru. Čim je diplomirala pravo, našla se visoko na listi SDP-a i tako ušla u Sabor gdje je provela cijeli "radni" vijek. Čime se to dokazala i gdje? A i ostali nisu puno bolji. Uostalom cijela ova vlada je na vlasti već 10-tak mjeseci i dosada nisu napravili baš ništa. Niti na jednom području nisu dali ni za nagovjestiti bilo kakav, i najmanji napredak. Suprotno tome, brod sve brže tone što dovoljno govori o njihovoj stručnosti i sposobnostima.

Ali da se razumijemo, ovo se ne odnosi samo na ministre Srbe, nego i na sve ostale. To i jeste glavni problem ove vlade. Vlast im je pala u ruke samo zato jer su vladavine Sanadera i Kosor toliko iskompromitirale drugu stranu da su birači jednostavno odbili podržati ju pa su ili glasovali za promjenu ili, što je još daleko češće, apstinirali i tako omogućili kukurikavcima dolazak na vlast. Ali sada, kad su došli na vlast pokazuju sve svoje glavne karakteristike - nemoć, nesposobnost, jalovost, bezidejnost i kukavičluk. Oni jednostavno ne znaju što bi sad s tom vlašću koju su olako i nezasluženo dobili u ruke radili. I onda, u strahu da nešto jako ne zaseru jednostavno ne rade ništa. Otprilike slično kao što se ponašala dok je bila premijerka Jadranka Kosor i njena vlada.

možda najbolji primjer toga je Vesna Pusić i ministarstvo vanjskih poslova. Što Pusićka i to ministarstvo rade? Pa Hrvatska uopće nema vanjsku politiku. Nikakvu. Sva hrvatska vanjska politika u zadnjih 10-12 godina se svodila na ulazak u EU pod svaku cijenu. I ništa drugo. Ostatak svijeta a naše "diplomate" ne postoji. Sa izuzetkom SAD kioje ne mogu baš ignorirati. Što poslije one sramote od referednuma radi MVP i ministrica Pusić? Zna li tko?

A to nečinjenje ničega je u ovoj situaciji pogubno po Hrvatsku. Ne može se čovjek koji upadne u brzace samo opustiti i ne raditi ništa. davit će se. Tako si i Hrvatska ne može dozvoliti vlast koja ne zna što bi poduzela i radije ne poduzima ništa i gubi vrijeme. Sada je vrijeme za dobro osmišljene, konkretne, brze i odlučne akcije. U protivnom će nas struja odvući i razbiti o stijene.

data_
16.09.2012., 16:44
... Linić ustvari već provodi "program MMF-a za Hrvatsku" premda isti nije (još) službeno objavljen.
Vrijedi isto i za "poduzetničke ambicije" Čačića.
Boldano, napokon i hvala Bogu, jer, do sada, sve su "druge šanse" proigrane (od strane HDZ-a i SDP-a).

Stup društva
16.09.2012., 17:32
Boldano, napokon i hvala Bogu, jer, do sada, sve su "druge šanse" proigrane (od strane HDZ-a i SDP-a).

Ustvari pogrešno. Linić, koliko god mnogima ne sviđao, je jedini član ove vlade koji je svjestan kakva je pogibelj i katastrofa bilo kakav sporazum sa MMF-om i očajnički pokušava naći načina da se on izbjegne. I to na sličan način kao i Viktor Orban. Povećanjem poreza, uvođenjem novih i pokušajima naplate nenaplaćenih pokušava pronaći unutarnje rezerve da bi se izbjeglo da nas MMF "spašava" (a znamo kako ta njihova "spašavanja" završavaju po ciljanu zemlju-žrtvu).

I to je, iskreno rečeno jedini pravilan način. Nažalost, to što Linić pokušava i predlaže nije dovoljno samo po sebi, ako gospodarstvo ne ojača. A glavni čovjek koji bi to ozdravljenje gospodarstva trebao osmisliti i predvoditi - Čačić je upravo glavni agent i provoditelj politike MMF-a u Hrvatskoj, a ne Linić.

plejer_as
16.09.2012., 17:45

gradonačelnik Splita Željko Kerum kazao gostujući u emisiji Nedjeljom u 2: 'svaki čovjek koji radi zna da Srbi imaju najveći utjecaj na banke u Hrvatskoj'

Na pitanje što se događa s njegovim poslovnim carstvom, Kerum je objasnio da su problemi nastali kad je Hypo banka blokirala njegovu matičnu tvrtku Kerum, koja je bila jamac za dizanje kredita za hotel Marjan. Kerum je kazao kako je banka to učinila zato jer imaju kupca za hotel ili ga žele preuzeti, ali tako da ga kupe po manjoj cijeni od 150 milijuna eura.

sperr
17.09.2012., 13:51
a zašto je onda Glavas pobjegao ?
Cijeli rat je branio Osijek , poslije postavljao svoje ljude i osnovao stranku bosanaca koja je preuzela Slavoniju..... izjavljivao da mu je draže bit u u svom zavičaju u zatvoru i slično .
Bandic je gradonačelnik Zagreba a sa njim ima veze manje od Budise i Parage .... i dok jedan uzgaja paprike na gruntu a drugi je politički uništen , potomak partizana radi od Zagreba prčiju di se zna tko je odakle i šta može radit .
Gotovna je u zatvoru .... i šuti , zašto ?
Bosanska Posavina je iseljena , većinom u Zagreb.... za čiji interes ? Tko vlada tim državotvorno-hrvatskim bosancima ?
Jel Franjo u bijesu i nemoći odgovorio na to pitanje - "stoka krupnog zuba " ?
Dalje ne trebam pisati , pametnom dosta

Pa o tome ja i progovaram. Za mene Glavaš nije slavonac niti je to ikada bio. svima takvima je slavonija bila samo odskočna daska za ostvarivanje vlastitih probitaka, a kad su ispali iz igre od jačih, postala je sredstvo za podkusurivanje. Diže mi se kosa na glavi kad vidim domaće ljude, ugledne, visokoobrazovane, koji su zagrizli Glavašev mamac "Inati se Slavonijo".

No bez obzira na ove "sitnice", Glavašu skidam kapu što je devedesetih ostao u Slavoniji i organizirao kakvu takvu obranu, dok su mnogi domaći i starosjedioci ( posebice osječani) digli rep i put pod noge. Pravac Minken ili Grac.

Glavaš nije smio odgovarati za ratno "zločinačke" aktivnosti , ali je trebao za mnoge druge ratnoprofiterske i pretvorbeno privatizacijske.

No srbima to nije smetalo pa je glavaš odgovarao samo zato što im je pokazao zube.

Revenger20
17.09.2012., 23:33
Sva sreća pa nema Janjevaca u Vladi.

Kyle Reese
19.09.2012., 10:34
I potpuno je u pravu. jer od kako je onaj lignjun zasjeo na Pantovčak, Hrvatska je izgubila i zadnji gram suverenosti.

Srbi uopće nisu jaki u bankama, ali tekako jesu u medijima(navodno i u i policiji), dok za pravosuđe,dheuje mi kao da postoji jak antibraniteljski lobi, ali ne vjerujem da su to etnički Srbi

sperr
19.09.2012., 13:19
Srbi uopće nisu jaki u bankama, ali tekako jesu u medijima(navodno i u i policiji), dok za pravosuđe,dheuje mi kao da postoji jak antibraniteljski lobi, ali ne vjerujem da su to etnički Srbi

Srbi kontroliraju i indirektno, preko svojih zetova ( josipović je naj eklatantniji primjerak jednog takvog srbskog zeta), pa ih negdje (kao u bankama) i ne mora biti, a da stvar drže u svojim rukama. Zato bi trebalo vidjeti tko su supruge svih viceguvernera i članova uprave u HNB-u, a isto tako pogledati i vrhovne suce, pa ustavne i sve će biti jasno. Evo ministar branitelja kao i predsjednik imaju srbkinje i naravno da se onda prema srbskim zločinima i zločincima u njihovim uredima gleda drugačijim očima. Ja sam se u to uvjerio stoput i u svojoj i u ženinoj obitelji čiji članovi imaju bračne veze s njima.

Kyle Reese
19.09.2012., 14:03
Srbi kontroliraju i indirektno, preko svojih zetova ( josipović je naj eklatantniji primjerak jednog takvog srbskog zeta), pa ih negdje (kao u bankama) i ne mora biti, a da stvar drže u svojim rukama. Zato bi trebalo vidjeti tko su supruge svih viceguvernera i članova uprave u HNB-u, a isto tako pogledati i vrhovne suce, pa ustavne i sve će biti jasno. Evo ministar branitelja kao i predsjednik imaju srbkinje i naravno da se onda prema srbskim zločinima i zločincima u njihovim uredima gleda drugačijim očima. Ja sam se u to uvjerio stoput i u svojoj i u ženinoj obitelji čiji članovi imaju bračne veze s njima.

Pretjeruješ i ne slažem se kažem da Srbi imaju mnogo veze sa orjunom koja danas (bar po meni) vlada medijima, većina tih likova su etnički 100% Hrvati

Revenger20
19.09.2012., 21:44
Pretjeruješ i ne slažem se kažem da Srbi imaju mnogo veze sa orjunom koja danas (bar po meni) vlada medijima, većina tih likova su etnički 100% Hrvati

Još gore. Navodno je Josipovićeva žena Srpkinja. A gle istina je da u hrvatskoj Vladi ima etničkih Srba neproporcionalno njihovom postotku u državi. Ne kažem da oni mrze Hrvatsku, nit imam dokaza za to, ali je činjenica da su u jednoj projugoslavenskoj Vladi. Iskreno, meni je Milanka Opačić puno manje bitna i bezopasna od etničkog Hrvata Josipovića koji je primjer najgoreg otpada KPJ.

U biti ova današnja Vlada je jugoslavenska desnica.

Kyle Reese
19.09.2012., 22:00
Ako imaš ženu Srpkinju, to ne znači ama baš ništa u politici, nego je jednostavno žena u koju si se zaljubio je Srpkinja.
Isto tako može biti Portugalka,Estonka ili Moldavka... :ne zna:

Jergović je Hrvat i ne vjeurjem da je u nekom miješanom braku pa kakve stavove ima o narodu kojeg je porijeklom član, tako da molim te nemoj više pisat ovakve stvari, jako ružne zvuče

Zeleni89
19.09.2012., 22:01
Dobro. Ali ovi Srbi (Jovanovic, Opacic) kao sto netko rece nisu Anti-Hrvati kao onaj sljam 90ih.

Revenger20
22.09.2012., 23:09
Dobro. Ali ovi Srbi (Jovanovic, Opacic) kao sto netko rece nisu Anti-Hrvati kao onaj sljam 90ih.

Nisu, to nitko ne spori. Srbi koji priznaju ovu državu su građani RH. Točka.
Svatko tko je radio nešto protiv ove države zaslužuje oduzimanje državljanstva, trajnu zabranu ulaska u RH i zatvor ako je sudjelovao u zločinima.

Josipović je politički anti-Hrvat i točka. Sve ostalo je mazanje očiju.

Mesić bi u svakoj normalnoj državi bio optužen za veleizdaju i završio bi kao Ceaucescu.

Revenger20
22.09.2012., 23:16
Ako imaš ženu Srpkinju, to ne znači ama baš ništa u politici, nego je jednostavno žena u koju si se zaljubio je Srpkinja.

Jergović je Hrvat i ne vjeurjem da je u nekom miješanom braku pa kakve stavove ima o narodu kojeg je porijeklom član, tako da molim te nemoj više pisat ovakve stvari, jako ružne zvuče

Kolega, jesam li ja vrijeđao Josipovićevu ženu? Nisam, napisao sam da je, NAVODNO, Srpkinja. Može biti bilo kakve nacionalnost, ja nemam problema s tim.

Napisao sam da je i broj Srba u Vladi neproporcionalnom njihovom broju u RH.

I Pupovac je Srbin koji je lojalan RH. Barem javno. Iskreno odgovori, bi li mu vjerovao da sutra izbije rat sa Srbijom? Odkud znaš kome bi bio lojalan?

Isto tako je pitanje i s Josipovićem. Zbog obiteljske situacije i glavnog savjetnika Srbina se postavlja pitanje kako bi on vodio državu čiji je predsjednik u ratu s državom kojom je emocionalno, poslovno i obiteljski vezan? Bi li prevladali osjećaji ili razum? Zašto nitko takva pitanja ne postavlja?
Ljudi u određenim trenucima bi izdali cijelu državu ako se radi o njihovom osobnom životu. Josipović mi se ne čini kao netko tko bi izdao obitelj i prijatelje radi ''domoljublja''. To su opasne stvar i nije se s njima za igrati.

Normalno, to ne znači da meni smeti što je njegova žena Srpkinja. Nemam ništa protiv.

Što se tiče Jergovića sramota je da čovjek koji je izbjeglica sere po državi koja ga je primila. Takve ljude ne mogu nazvati drugačije osim stokom.

plejer_as
23.09.2012., 05:11
......ekipa zlatne mladeži 80-tih koja je slušala Azru i Indekse, zlatna djeca socijalizma, koji su u panici i nesnalaženju krenuli u skrivanje i potajno plakanje za Jugom.
Što misliš kakve su učenike odgojili ?
Recimo Perković kao primjer udbaša i Lovrićka ili štajaznam.... Pusićka

Oni su danas u Vladi, u politici, u strankama, oni ili njihovi duhovni (i biološki) nasljednici.
Srbi su najmanji problem.

ne podcjenjivati srbe , nikada .
Zlatna omladina je imala svoj povlašteni status baš kao i zlatna mladež , ali sve u svoje vrijeme i "prema zaslugama" roditelja . Ako razumiš šta pišem onda će ti bit jasnija uloga srba u formiranju služenja u hrvata .
Zasluge roditelja idu od toga da su bili i špijuni koji su srbima cinkali svoje najbliže članove obitelji , do eliminacije susjeda hrvata iz javnog ali i fizičkog života , što je najekstremnije i rijetko . Najbolje je hrvat služio srbima tako da je bio bolji sluga od drugog hrvata što je rezultiralo boljim imovinskim i društvenim statusom . A i djeca su se družila .
Nedavno je povučena njemačka tjeralica za Perkovićem . A valjda je i to došlo na red da se švabama moralo baš sve nacrtat jer im nije bilo jasno koja im je uloga bila u zadnjih 40-tak godina .
Pusićka se spremala za Europu već najmanje 5 godina , a neke druge neću spominjat , tako da se nemamo čemu čuditi - otkud ta stara baba tu nešto pametuje , odjednom ?

plejer_as
23.09.2012., 06:37

ma daj .... ti se šališ da je isto ako ti je žena srpkinja ili iz plemena Zulu .
Ajd javi da se šališ pa ti neću objašnjavati ništa o tomu kako se srbi proširiše na Balkanu a Hrvatska u istočnoj Africi :afro:

Jergović je profesionalni i etnički bosanac a možda je i katolik , ali čisto sumnjam . Jednom sam ga vidio u Zagrebu i učinilo mi se da opet vidim bauštelce koji odlaze kao gastarbajteri presjedajući na Glavnom kolodvoru na Zirih - Minhen a za njima ostaje miris tirolske salame i piva :lol:
Književni opus me ne zanima - to je pisano za izbjeglice i "prepametne"

Cicka
23.09.2012., 11:15
ne podcjenjivati srbe , nikada .
Zlatna omladina je imala svoj povlašteni status baš kao i zlatna mladež , ali sve u svoje vrijeme i "prema zaslugama" roditelja . Ako razumiš šta pišem onda će ti bit jasnija uloga srba u formiranju služenja u hrvata .
Zasluge roditelja idu od toga da su bili i špijuni koji su srbima cinkali svoje najbliže članove obitelji , do eliminacije susjeda hrvata iz javnog ali i fizičkog života , što je najekstremnije i rijetko . Najbolje je hrvat služio srbima tako da je bio bolji sluga od drugog hrvata što je rezultiralo boljim imovinskim i društvenim statusom . A i djeca su se družila .
Nedavno je povučena njemačka tjeralica za Perkovićem . A valjda je i to došlo na red da se švabama moralo baš sve nacrtat jer im nije bilo jasno koja im je uloga bila u zadnjih 40-tak godina .
Pusićka se spremala za Europu već najmanje 5 godina , a neke druge neću spominjat , tako da se nemamo čemu čuditi - otkud ta stara baba tu nešto pametuje , odjednom ?

Oh, Srbe ne podcjenjujem. :D
Oni djeluju na svoju korist i korist svog plemena.
Svi smo se mi zajedno družili 80-tih. Odnosno, barem je moja mikrookolina bila takva i imala sam najbolje djetinjstvo i mladost koju sam mogla zamislit. Do 20-te negdje. Ja, koja sam bila praktički primjer filozofije "živi i pusti druge nek žive" uspjela sam se poticana srpskim kolektivnim pritiskom 90-tih neposredno prije rata pretvoriti u teškog nacionalista. Ma imala sam dečka Srbina kojem je stari bio oficir i fetivi Srbin iz Niša. :D
Zato kad mi netko popuje o hrvatskom nacionalizmu, fašizmu, urođenom neprijateljstvu prema Srbima koje je njih jadne utjeralo u rat, odma dobijem ospice.
I brojanje krvnih zrnaca koje je užasno, jeli, primitivno i to specijalno kad ih brojiš Srbima.
Zato vjeruj mi kad ti kažem. Odgojili su svoje nasljednike Hrvate koji su danas anacionalni europljani koji streme samo plemenitim ciljevima. Jednakost, prijateljstvo i slično. A Srbin ostaje uvijek Srbin. Uvijek. Za njih znaš što misle.
A Hrvati bi trebali zapamtit kako je Isus imao samo 12 apostola pa ga je jedan izdao.

sperr
24.09.2012., 19:56
Oh, Srbe ne podcjenjujem. :D
Oni djeluju na svoju korist i korist svog plemena.
Svi smo se mi zajedno družili 80-tih. Odnosno, barem je moja mikrookolina bila takva i imala sam najbolje djetinjstvo i mladost koju sam mogla zamislit. Do 20-te negdje. Ja, koja sam bila praktički primjer filozofije "živi i pusti druge nek žive" uspjela sam se poticana srpskim kolektivnim pritiskom 90-tih neposredno prije rata pretvoriti u teškog nacionalista. Ma imala sam dečka Srbina kojem je stari bio oficir i fetivi Srbin iz Niša. :D
Zato kad mi netko popuje o hrvatskom nacionalizmu, fašizmu, urođenom neprijateljstvu prema Srbima koje je njih jadne utjeralo u rat, odma dobijem ospice.
I brojanje krvnih zrnaca koje je užasno, jeli, primitivno i to specijalno kad ih brojiš Srbima.
Zato vjeruj mi kad ti kažem. Odgojili su svoje nasljednike Hrvate koji su danas anacionalni europljani koji streme samo plemenitim ciljevima. Jednakost, prijateljstvo i slično. A Srbin ostaje uvijek Srbin. Uvijek. Za njih znaš što misle.
A Hrvati bi trebali zapamtit kako je Isus imao samo 12 apostola pa ga je jedan izdao.

A što reći nego da te u potpunosti razumijem i sve ovo boldano i sam potpisujem.
Odrastao sam u sredini okružen srbima, sjedio s njima u školskim klupama i prijateljevao do zadnjeg dana, dok se nisu okrenuli i navalili da nas zbrišu s lica zemlje. I to podmuklo, iz daljine, kukavički, ubijajući nasumice po ulicama naših gradova i sela. Pretvoriše se u bijesne zvijeri željne naše krvi i naših života i to im nikada neću oprostiti dokle god sam živ.