PDA

View Full Version : Muhteşem Yüzyıl / spoileri (vol.2)

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Dugonoga
23.01.2013., 14:12
Niti meni, bila su jako okrutna vremena pogotovo za cure. Mihrimah jest pokupila puno od Hurem u ponasanju, ali Rustem mi se niti malo ne svidja, bit ce to paklen brak.

chosen one
23.01.2013., 14:15
vraća vraća, a evo i prvih slika :zubo: :cerek:

(ALBUM (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.458268967553675.98221.206801676033740&type=1))

http://img203.imageshack.us/img203/4109/e83c4094352a445da6e4a76.png

to je stara promo slika, dokaza o njegovom vraćanju još nema...
samo me zanima kojim povodom vraćaju lik u seriju? ne glumca, to mi je raumljivo, treba drzati gledanost i dovoditi eye candy modele, ali me zanima ako se vraća kojim povodom vraćaju taj lik?!

navodno se isto pregovara sa glumicom Melike Yalova koja je glumila Princezu Isabelu u drugoj sezoni..pa sad koliko je sve to istina..vidjet cemo...
http://www.harbiforum.org/attachments/diziler/4698d1317374048-prenses-isabella-rolu-melike-ipek-yalova-melike-ipek-yalova.jpg

mina_jasmina
23.01.2013., 14:26
samo me zanima kojim povodom vraćaju lik u seriju? ne glumca, to mi je raumljivo, treba drzati gledanost i dovoditi eye candy modele, ali me zanima ako se vraća kojim povodom vraćaju taj lik?!ROFL, a pazi kad je čak i u TR novinama ova slika + još 3 u objavi o povratku bali bega. ja ih istina nisam vidjela do sada, zato sam i pomislila da jesu prave. zašto vraćaju njega, tko će znati, ponestalo im je likova ... samo nitko ne može zamijeniti ibricu. međutim, kao eye candy može, ja se ne bunim :cerek: melike iliti pranses trenutno glumi u "karadayi" sa kenanom, tako da ne vjerujem u njezin povratak, čak sam sigurna da su to samo tračevi.

Amona M
23.01.2013., 14:27
Niti meni, bila su jako okrutna vremena pogotovo za cure. Mihrimah jest pokupila puno od Hurem u ponasanju, ali Rustem mi se niti malo ne svidja, bit ce to paklen brak.

Za razliku od male Mirhimah koja je imala svoje trenutke "zloće" ja bome nisam kod odrasle vidjela do sada neku zloću, čak štoviše pristojna je i mirna nema ni Z od zloće, Hurka je imala svojih trenutaka zloćestoće, ali mala niti jednom. Čak su sva djeca bila ok barem do sad što smo vidjeli a recimo, meni je čak i Mehmed bolji lik od Mustafe koji je stalno govorio kako on ne bi naštetio braći, a Hurki je rekao da će se svetit gdje je najosjetljivija, Mehmed je bez razmišljanja stao pred strijelu da zaštiti bratov život. Sva djeca su pristojna prema svima čak i prema mahinalnoj.

Amona M
23.01.2013., 14:29
navodno se isto pregovara sa glumicom Melike Yalova koja je glumila Princezu Isabelu u drugoj sezoni..pa sad koliko je sve to istina..vidjet cemo...

Ovo me uopće ne bi čudilo, pošto se tolika prašina digla u njihovoj vladi, a otac od te glumice je jedan od ministara.

chosen one
23.01.2013., 14:31
ROFL, a pazi kad je čak i u TR novinama ova slika + još 3 u objavi o povratku bali bega. ja ih istina nisam vidjela do sada, zato sam i pomislila da jesu prave. zašto vraćaju njega, tko će znati, ponestalo im je likova ... samo nitko ne može zamijeniti ibricu. međutim, kao eye candy može, ja se ne bunim :cerek: melike iliti pranses trenutno glumi u "karadayi" sa kenanom, tako da ne vjerujem u njezin povratak.

pa iskreno bilo bi mi zanimljivo da vrate njega, princezu, ali i da malo dovedu i ostale Suljemanove sestre, mislim da ima jos jedna koju nismo jos "upoznali".
Sto se tice Bali Bega, ako i dodje, to ce biti vise gostujuca uloga, jer neznam di svrstati taj lik, u koju priču. Mozda nekako sa MIhrimah, ali ni tu ne vidim sretan kraj, ai sve mi je to nelogicno sa starenjem likova. Sigurno ni on kao i sve ove sulatnije nece ostariti, svi su kao vakumirani :p...najbolji mi je primjer Mahidevran i Mustafa. Glumica koja igra ulogu Mahi je u stvarnosti 3-4 godine mladja od glumca koji igra Mustafu :ne zna::504:

chosen one
23.01.2013., 14:35
Za razliku od male Mirhimah koja je imala svoje trenutke "zloće" ja bome nisam kod odrasle vidjela do sada neku zloću, čak štoviše pristojna je i mirna nema ni Z od zloće, Hurka je imala svojih trenutaka zloćestoće, ali mala niti jednom. Čak su sva djeca bila ok barem do sad što smo vidjeli a recimo, meni je čak i Mehmed bolji lik od Mustafe koji je stalno govorio kako on ne bi naštetio braći, a Hurki je rekao da će se svetit gdje je najosjetljivija, Mehmed je bez razmišljanja stao pred strijelu da zaštiti bratov život. Sva djeca su pristojna prema svima čak i prema mahinalnoj.

To sa osvetom nema veze s time da bi ubio ili na bilo koji nacin ozljedio svoju braću. Taj razgovor se odnosio na to da će se s njima sve vise i vise zblizavati i dobivati njihovu podrsku a ne da im naudi.
Povjesno je poznato da je Mustafa bio dobar ovjek, obozavan u narodu, milostiv i navodno zgodan.
Sad podatke o Hurkinoj djeci neznam, iako znam da je lik Mehmeta ovdje u seriji jos dosta i prikizan, s obzirom da nije bas ni zivio dugo.

gogili18
23.01.2013., 14:48

meni su i mehmet i mustafa super likovi, mustafu sam zapravo pocela sve vise i vise zaliti upravo zbog njegove matere koja ne propusta priliku da mu puni glavu sa svojom mrznjom prema hurem, vec mi je postala toliko dosadna i toliko jadna, nemoze proci ni jedna scena s njom a da ona ne pocne - hurem ovo, hurem ono.... :rolleyes:

za razliku hurem je prava majka, nikad nije djeci ruzno govorila ni o mahidevran nit je govorila da im je mustafa suparnik, sto je mahidevran svakodnevno na repertoaru...sad i na tv-u idu one epizode oko vlasti u haremu, s jedne strane hurem govori mirimah da niposto ne bude bezobrazna prema mahidevran, neka se prema njoj odnosi s postovanjem i ponasa se ko sultanija, a s druge strane mahidevrana koja govori da ne zeli ici s sinom u provinciju jer eto nezeli vlast prepustiti hurem... :kava:

Amona M
23.01.2013., 14:49
To sa osvetom nema veze s time da bi ubio ili na bilo koji nacin ozljedio svoju braću. Taj razgovor se odnosio na to da će se s njima sve vise i vise zblizavati i dobivati njihovu podrsku a ne da im naudi.
Povjesno je poznato da je Mustafa bio dobar ovjek, obozavan u narodu, milostiv i navodno zgodan.
Sad podatke o Hurkinoj djeci neznam, iako znam da je lik Mehmeta ovdje u seriji jos dosta i prikizan, s obzirom da nije bas ni zivio dugo.

Iskreno, ne vjerujem baš ni ja da bi im nešto svojom voljom ucinio. Mehmed je i u RL umro od boginja negdije u dobi od 22-23 godine. Komentiram samo seriju, ne ono što je doista i bilo. Vidjeli smo da je Mustafa i dalje pod utjecajem Ibrahima i kad bi mu ovaj objasnio da je to običaj i za dobrobit dinastije, vjerovatno bi se upustio u to i odobrio. U ostalom, pa odrekao se i ljubavi prema Eleni kad mu je Ibro objasnio da je to u interesu države. Jasno mi je da je izreceno bilo samo da uzruja hurku, ali nismo do sad vidjeli niti jedne prijetnje od strane Mehmeda, do sad znaći viđeno, iako mi je Mustafa izuzetno drag lik u seriji, Mehmed mi se čini kvalitetniji.

chosen one
23.01.2013., 15:08
Iskreno, ne vjerujem baš ni ja da bi im nešto svojom voljom ucinio. Mehmed je i u RL umro od boginja negdije u dobi od 22-23 godine. Komentiram samo seriju, ne ono što je doista i bilo. Vidjeli smo da je Mustafa i dalje pod utjecajem Ibrahima i kad bi mu ovaj objasnio da je to običaj i za dobrobit dinastije, vjerovatno bi se upustio u to i odobrio. U ostalom, pa odrekao se i ljubavi prema Eleni kad mu je Ibro objasnio da je to u interesu države. Jasno mi je da je izreceno bilo samo da uzruja hurku, ali nismo do sad vidjeli niti jedne prijetnje od strane Mehmeda, do sad znaći viđeno, iako mi je Mustafa izuzetno drag lik u seriji, Mehmed mi se čini kvalitetniji.

naravno, kad je HUrkin mora ti biti draži :mig::D

Amona M
23.01.2013., 15:16
naravno, kad je HUrkin mora ti biti draži :mig::D

hahahaaaa, dobraaaa:D

Kako su nam predstavili Mahinalnu u seriji Mustafa je ispao prekrasan, bilo bi mi draže vidjeti da je malo samostalniji. Očekivala sam da će se scenaristi poigrati hurkinom sjecom da ćemo vidjeti malo zloće, zakuhavanja, ali nisu, doista su sva djeca lijepo prikazana.

chosen one
23.01.2013., 15:34
hahahaaaa, dobraaaa:D

Kako su nam predstavili Mahinalnu u seriji Mustafa je ispao prekrasan, bilo bi mi draže vidjeti da je malo samostalniji. Očekivala sam da će se scenaristi poigrati hurkinom sjecom da ćemo vidjeti malo zloće, zakuhavanja, ali nisu, doista su sva djeca lijepo prikazana.

pa mislim da Hurkina djeca i nisu bila, barem koliko mi je poznata povjest, zlobna, osim ovoga sto je vladao, mislim Selim. Mehmet je bio skoro pa nebitan, Bajazid mi se cinio ok, onaj sto je grbav, on je bio dosta blizak sa Mustafom, mislim da je on i umro odmah nakon Mustafe. Mihrimah je ista zmija kao i svoja majka, ali mislim da barem zasad u seriji to nece prikazati. Sto se tice prikazivanja mahidevran, vidim ja da ti nju ne volis, ali cinjenicno je bila puno pozitivnija, bolja i obozavanija u drustvu od Hurke. Sad, u seriji naravno mora biti sve malo napuhanije i zanimljivije to je normalno:mig:

Amona M
23.01.2013., 15:51
Ako ćemo po povijesti, Mehmed umro mlad, onaj što je imao grbu je bio jako vezan za mustafu i navodno se obijesio sam kad je cuo za mustafu da je ubijen, Bajazit puno kvalitetniji od Selima, ali na žalost još jedan krivi potez sultana koji je pomogao da ga se ubije jer je smatrao da je Selim podobniji za tron, a on se pretvorio u pijanicu i nesposobnjakovića. mahinalna mi nije legla u seriji jer ne volim cmizdravice, draže su mi fajterice i osobe koje znaju što hoće u životu, a i jesu ju scenaristi napravili nesposobnom i podmuklom. Hurkini neki potezi se kose s mojim svjetonazorom, ali gledam na radnju u haremu i u to vrijeme, znaći samo ono što nam prilazuju i tu Hurka ima moje veće simpatije, a ja doista nisam vidjela ni jednu scenu odrasle Mirhimah da je zlica. I da, u to vrijeme žene su bile nebitne i ima logike da je večini više odgovaralo ponašanje Mahinalne nego Hurke koja se pokazala kao jaka žena.

Gledam na sat i ne mogu dočekati večerašnju epku, lalp se kraj serije bliži svaka mi završava sve napetije.

chosen one
23.01.2013., 16:12
Ako ćemo po povijesti, Mehmed umro mlad, onaj što je imao grbu je bio jako vezan za mustafu i navodno se obijesio sam kad je cuo za mustafu da je ubijen, Bajazit puno kvalitetniji od Selima, ali na žalost još jedan krivi potez sultana koji je pomogao da ga se ubije jer je smatrao da je Selim podobniji za tron, a on se pretvorio u pijanicu i nesposobnjakovića. mahinalna mi nije legla u seriji jer ne volim cmizdravice, draže su mi fajterice i osobe koje znaju što hoće u životu, a i jesu ju scenaristi napravili nesposobnom i podmuklom. Hurkini neki potezi se kose s mojim svjetonazorom, ali gledam na radnju u haremu i u to vrijeme, znaći samo ono što nam prilazuju i tu Hurka ima moje veće simpatije, a ja doista nisam vidjela ni jednu scenu odrasle Mirhimah da je zlica. I da, u to vrijeme žene su bile nebitne i ima logike da je večini više odgovaralo ponašanje Mahinalne nego Hurke koja se pokazala kao jaka žena.

Gledam na sat i ne mogu dočekati večerašnju epku, lalp se kraj serije bliži svaka mi završava sve napetije.

eto, mi smo primjer kako se moze bez neke svadje, prepucavanja i vrijeđanja komentirati dogadaji i likovi,a da pritom s jedne strane imamo Hurkinu stovateljicu a s druge strane Mahinog obozavaoca:):mig::p

na sreću ili nesreću, nove epizode nemam priliku trenutno gledati, ali citao sam na netu i vidio reklame, auuu ceka nas svasta :D...

Amona M
23.01.2013., 16:23
nisu se njihovi povijesničari mogli dogovoriti o svemu što je i kako bilo a da bi se mogli mi forumaši :D

Percepcije su nam svima različite i stoga svako ima svoga lika u seriji koji mu je više ili manje drag. Znam da nas još svašta očekuje, meni je jako napeta ova šah-sultanija, mislim da će fokus u narednim epkama biti i na njoj dosta, a ne izgleda mi da će biti mimozica, bit će zanimljivo gledati nadmudrivanje nje i Hurke. recimo meni u seriji lik Ibrahim paše nije legao, doživjela sam ga kao najviše iskompleksiranog lika koji ima bolesni ego, koji najviše voli sam sebe, njegova smrt mi je logična, ali mi je strašno i nezamislivo, a pogotovo što je to i bilo u RL-u da se ne zna gdje mu je grob. Je on izdao sultana u puno toga, ali ruku na srce i ucinio mu je kao veliki vezir puno za državu.

dennomon
23.01.2013., 18:24
Ne razumijem zašto se ovdje vodi rasprava Hurrem - Mahidevran?
Znam, svako ima svog lika u seriji koji mu je više/manje drag... :kava:
Valjda je problem u tome što je Hurrem pregazila Mahidevran već odavno... :lol: :lol:
Istina, ljudi su u to vrijeme više voljeli slabe žene koje mogu mlatiti k'o slamu a ne snažne i proračunate kao Hurrem.
Za vrijeme vladavine Osmanskog carstva biti hladan i proračunat znači OPSTANAK.
Saditi mržnju u svoju djecu nije bilo potrebno a upravo to je Mahidevran radila Mustafi... Zašto nije bilo potrebno?
Zato što bi ih to na kraju došlo glave, a Mustafi će doći glave još malo... Zato su Mehmet, Mihrimah, Selim, Bajazid i onaj mali puni ljubavi i pažnje, jer nisu rasli u mržnji kao Mustafa... S time znamo ko je bolja majka i žena od njih dvije. :cerek:

Želim samo reći da obratite pažnju na činjenice i sve ćete sami shvatiti. :amen:

plavi-safir
23.01.2013., 21:17
ne naginjem ni jednom previse liku..
b+voljela sam i ajbige,nigar,bali beg -to da i ne spominjem se zna da ga žene vole...ma i maleckog mustafu..

a sada samo čekam zaplete i sta ce se desiti :)

sada kad babca nema,kad je sultan kraj dvije rospije alaaa

Amona M
23.01.2013., 21:39
Uh odgleda 83-u epku na turskoj tv, tko će sad dočekati prijevod:504:

U svakom slućaju kreće sukob između Hurke i Šah-sultanije, ova je ipak uspjela ubaciti muža na divan, a ne Hurka Eustem pašu kako je planirala. Nisam skužila gdje je Matrakči poslao malenu od nigar, ali mi se ćini kod njegovog brata, eto kad se Nigar rastane može i ona tamo, možda se rodi i ljubav između nje i Ibrinog brata blizanca.

plitko
23.01.2013., 22:05
Uh odgleda 83-u epku na turskoj tv, tko će sad dočekati prijevod:504:

U svakom slućaju kreće sukob između Hurke i Šah-sultanije, ova je ipak uspjela ubaciti muža na divan, a ne Hurka Eustem pašu kako je planirala. Nisam skužila gdje je Matrakči poslao malenu od nigar, ali mi se ćini kod njegovog brata, eto kad se Nigar rastane može i ona tamo, možda se rodi i ljubav između nje i Ibrinog brata blizanca.

:rofl: to se zove kompromis...svaka čast...taj se ionako čini puno stabilnijim od rahmetli Ibrahima...on nema problema s identitetom...:)

Amona M
23.01.2013., 22:23
A baš bi bila fora da se to dogodi, ionako su isti, a u krevetu mu može govoriti paša :D

plava ruža
23.01.2013., 22:43
Znam, svako ima svog lika u seriji koji mu je više/manje drag... :kava:
Valjda je problem u tome što je Hurrem pregazila Mahidevran već odavno... :lol: :lol:
Istina, ljudi su u to vrijeme više voljeli slabe žene koje mogu mlatiti k'o slamu a ne snažne i proračunate kao Hurrem.
Saditi mržnju u svoju djecu nije bilo potrebno a upravo to je Mahidevran radila Mustafi... Zašto nije bilo potrebno?
Zato što bi ih to na kraju došlo glave, a Mustafi će doći glave još malo... Zato su Mehmet, Mihrimah, Selim, Bajazid i onaj mali puni ljubavi i pažnje, jer nisu rasli u mržnji kao Mustafa... S time znamo ko je bolja majka i žena od njih dvije. :cerek:

Želim samo reći da obratite pažnju na činjenice i sve ćete sami shvatiti. :amen:

Aferim:top:! Isto mislimo.

pattie_boyd
23.01.2013., 22:58
samo me zanima kojim povodom vraćaju lik u seriju? ne glumca, to mi je raumljivo, treba drzati gledanost i dovoditi eye candy modele, ali me zanima ako se vraća kojim povodom vraćaju taj lik?!

http://www.harbiforum.org/attachments/diziler/4698d1317374048-prenses-isabella-rolu-melike-ipek-yalova-melike-ipek-yalova.jpg

ajme, tu Melike nemrem smislit...užasno mi je antipatična žena...valjda se neće vraćat

chosen one
23.01.2013., 23:48
ajme, tu Melike nemrem smislit...užasno mi je antipatična žena...valjda se neće vraćat

a sad, ko koga ne moze smisliti to je druga priča...meni ide npr. ova Hurka nenormalno na zivce, cijela njena napuhana pojava, ali sto cu:rolleyes:

sad cemo vidjeti dal se vraća i tko se uopće vraća:kava:

dennomon
23.01.2013., 23:55
Aferim:top:! Isto mislimo.

:klap: Drago mi je... Hurrem jednostavno ne zaslužuje ničiju mržnju, ispočetka je sve radila iz ljubavi a kasnije zbog djece. :mig:

Ninochka_mk
24.01.2013., 07:26
Sada kad su skinuli Ibrahima mogu da gledam sa uzitkom, Joj sto mi je ta liziguzica isla na zivce :503: Shah Sultan je pravo osvezenje za seriju mada prema istoriji njen muz je ubijen od strane sulejmana nakon sto ga je Sah sultan tuzila da ju je izneverio sa nekom. Ostaje da vidio hoce li se drzati istorije ili ce filmovati pricu.. Sto se tice odabire glumice :S: Deniz Cakir je ko stvorena za takve uloge .

tessie
24.01.2013., 09:29
Verujem da se puno nece sloziti sa mnom, ali meni pa i nema neki smisao nastavak serije bez Ibrahima. Negativac JE, ni govora, kao i vecinom ostalih likova cim dobiju malo vise moci. Ali meni je ostavio najjaci utisak.

Iz samog pocetka serije, njega sam prvog primetila (gluma je bila izvanredna moram priznati :s). Njegova violina, njegova ambicija, njegova psihologija, njegove slabosti, sve je to u mome dojmu kreiralo lika kojeg necu lako zaboraviti.

Svi su manje/vise bili pokvareni, prevrtljivi, lazljivi, ulizice kada im je to omogucavalo da se popnu stepenicu vise, ali samo sam u Ibrahima uspela pronaci nesto dublje, emotivnije, bio je osvezenje od grupu zena koje cupaju jedna drugoj kose za sultana. I Sulejmana su pokusali da prikaze u to svetlo, ali je po mome previse idealizovan. Ibrahim je talentovano i duboko bice koje nikada sebi nije oprostio sto je dopustio da urade od njega ono sto su uradili.

Hurem je vise mehanicki prikazana, bez emocija, sem histerisanja. Mehanicki ide napred, eliminise sve sto joj smeta tim putem i to je to. Kod Ibrahima ima rat sa samim sobom, kajanje, potraga za samim sobom. Mozda je i zato voleo da bude sultan. Ceo zivot je bio sluga, cak mu i Hatice to jednom napomenula (mislim nije fer da je nesto iznenadjena sto se nije zaljubio u nju. Nakon takve reci i ja i da bi bila nekad zaljubljena, ogadila bi mi se). Svaki postupak mu je bio 'za imperiju', sve je dao imperiji, cak i vlastitu ljubav i srecu. Hteo je da bude slobodan covek, da bude gospodar kako bi se pronasao sam sebe. Umesto toga, postao je sluga samog sebe i sluga vlastitih ambicija.

Nacin na koji je ubijen je previse bezobrazan i podmukao, nesto sto Ibrahim definitivno ne zasluzuje. Nije on kao Hurem, pusti otrov i bezi, nego je sam doneo otrovani ratluk (mada mu je to bio jedan od najgroznijih postupaka).

Zadnjan me je njegov govor dirnuo do suze.

Ne gledam vise ovu seriju. Nema mi poante bez mojeg omiljenog lika.

Lake
24.01.2013., 11:08
mislim da je sulejman trebao dat slobodu ibrahimu kad je postao vezir isto ko šta je dao hurrem kad je oženio. ipak je bio veliki vezir, čovjek najbliži sultanu. uopće nije bio fer prema njemu. kakav god je bio ibrahim, služio mu je pokorno. ne znam šta je još bilo u povijesti između njih ali ovo prema sapunici je totalno glupo i falit će puno. ko može platit njegovo i hurremino prepucavanje?! to je bilo najbolje od svega u seriji...nije mi bio drag nikad ali stvarno nije pravedno šta ga je ubio kokošarski, tipično haremski. još je sulejman dobro znao da ovaj želi umrit na bojištu, bar to mu je mogao omogućit. po meni ovo je ibrahimova pobjeda, veći je čovik ispa od sulejmana jedno 200 puta. u svemu. a nikad mi nije bio drag, ja san hurrem fan :D
a da, i onaj glupi savjet od ujaka :rofl: suca, da ga ubije u snu pa kao time neće prekršit svoju riječ di ga štiti od samog sebe, ma daaaaj :rofl: ono mi je glupost žešća bila!

tessie
24.01.2013., 11:19
Veoma nisko, podmuklo, intrigaski. Ne prilici takvo nesto jednom sultanu, pa ni muskarcu. Bar da ga razresio svih duznosti i odmah ubio. Ali boreci se lice u lice. A ne k**vinski trazeci rupe u zakon koji je sam doneo i krijuci se iza njih. Fuj! Ma koliko bio rdjav, bio mu je posvecen, bio je nada njim kada je bio bolestan, koliko mu je puta spasio zivot ugrozujuci svoj, odrasli su zajedno, bar je dostojanstveniju smrt zasluzio, ili bar razresavanje svih duznosti i proterivanje, s time bi mu i pomogao da pronadje samog sebe, spasiti se.

I da, sprijateljio se sa njim pre nego sto je postao sultan dok Hurrem je jedino bila sa njim zbog moc i titulu. Ljubav je dosla kasnije, da, no svak bi se zaljubio kad ga toliko izdignes iz blata.

dennomon
24.01.2013., 11:42
Veoma nisko, podmuklo, intrigaski. Ne prilici takvo nesto jednom sultanu, pa ni muskarcu. Bar da ga razresio svih duznosti i odmah ubio. Ali boreci se lice u lice. A ne k**vinski trazeci rupe u zakon koji je sam doneo i krijuci se iza njih. Fuj! Ma koliko bio rdjav, bio mu je posvecen, bio je nada njim kada je bio bolestan, koliko mu je puta spasio zivot ugrozujuci svoj, odrasli su zajedno, bar je dostojanstveniju smrt zasluzio, ili bar razresavanje svih duznosti i proterivanje, s time bi mu i pomogao da pronadje samog sebe, spasiti se.

I da, sprijateljio se sa njim pre nego sto je postao sultan dok Hurrem je jedino bila sa njim zbog moc i titulu. Ljubav je dosla kasnije, da, no svak bi se zaljubio kad ga toliko izdignes iz blata.

Želiš reći da je Ibrahim dobar? Mislimo li na istog Ibrahima? :misli:
Čovjek koji odvoji majku od kćeri je dobar? :lol:
Ibrahim je umro a nije dopustio da Nigar i Kader budu zajedno... :Snajper:
Izvini, poštujem Tvoje mišljenje ali on nije nimalo dobar čovjek... :o

tessie
24.01.2013., 11:49
Ne kazem da je dobar, kao sto gotovo niko i nije u ovoj seriji, ali je on najmanje zasluzio da tako umre od svih zlikovca...po mome.

Potencirala sam kako su odrasli zajedno sa Sulejmanom zato sto me Sulejmanov postupak prema Ibrahimu uprkos sve sto su doziveli i proziveli razocarao.

Amona M
24.01.2013., 11:58
Ne kazem da je dobar, kao sto gotovo niko i nije u ovoj seriji, ali je on najmanje zasluzio da tako umre od svih zlikovca...po mome.

Potencirala sam kako su odrasli zajedno sa Sulejmanom zato sto me Sulejmanov postupak prema Ibrahimu uprkos sve sto su doziveli i proziveli razocarao.

Treba razmišljati o vremenu koje nam serija prikazuje, taj nacin smrti s tim svilenim užetom je predviđeno samo za članove dinastije, drugog sestrinog muža su ubili odsjecanjem glave. Koliko god oni bili prijatelji previše je neiskrenosti bilo sa strane Ibrahima i izdaje prijatelja, a ne samo sultana koji mu je pružio jako puno toga u životu. Meni je njegova smrt logičan zaključak, jedino što mi je fuj neobilježen grob, bez obzira na sve negativno što je napravio, zbog uspjeha na vojnim pohodima mislim da mu se ipak trebalo znati za grob.

tessie
24.01.2013., 12:04
Ma sta ja znam, meni ga je zao. I meni me neobijeljezeni grob strasno uzrujao, a i sam nacin ubojstva, dok je bio u spavacoj sobi, izvukli ga nespremnog iz kreveta. Sada je i Hurem nadmasao u podmukloscu. Za tako velikog vojskovodju i veoma znacajnog coveka za imperiju, drugi nakon Sulejmana, nije tako zasluzio. Ja bi ga razresila sve duznosti i poslala natrag u Pargu. Mozda bi mu time i pomogla. Mozda bi se uspeo pronaci. Ali to sam samo ja i moje razmisljanje:ne zna:

Samo mi nije jasno zasto ga je terao da mu opet svira na violinu i iste noci da ga ubije na tako okrutan nacin ... jao citavu sam epizodu isplakala.

dennomon
24.01.2013., 12:09
Ma sta ja znam, meni ga je zao. I meni me neobijeljezeni grob strasno uzrujao, a i sam nacin ubojstva, dok je bio u spavacoj sobi, izvukli ga nespremnog iz kreveta. Za tako velikog vojskovodju i veoma znacajnog coveka za imperiju, drugi nakon Sulejmana, nije tako zasluzio. Ja bi ga razresila sve duznosti i poslala natrag u Pargu. Mozda bi mu time i pomogla. Mozda bi se uspeo pronaci. Ali to sam samo ja i moje razmisljanje:ne zna:

Samo mi nije jasno zasto ga je terao da mu opet svira na violinu i iste noci da ga ubije na tako okrutan nacin ... jao citavu sam epizodu isplakala.

Vjerujte, završio bi on mnogo gore da se mene pita... :E

dennomon
24.01.2013., 17:00
Šta je bilo sa čuvenom Guliom Gonzagom? :confused:

Amona M
24.01.2013., 17:29
Nisu ju uspijeli uhvatit, pobjegla im je, a nadam se da nam neće još i s njom razvodniti seriju, jer i ona Firuze je bila promašaj živi. Vidjelo se na kraju koliko je Sulji i bilo stalo do nje, morao joj je ( Hurki) na neki naćin dat do znanja da je on gazda, jer ga je prešla za validine prostorije:D

Bhea
25.01.2013., 15:37
Sve vezano za prevode epizoda itd. postavljajte ovde: Titlovi /prevod… [OBAVEZNO PROČITATI 1. POST] (http://www.forum.hr/showthread.php?t=759160).
Molim vas sa tim pitanjima i odgovorima nemojte spamati ovaj topic, ostavite ga za diskusiju o seriji, njenoj sadržini, likovima.. itd.

dennomon
25.01.2013., 17:09
Nisu ju uspijeli uhvatit, pobjegla im je, a nadam se da nam neće još i s njom razvodniti seriju, jer i ona Firuze je bila promašaj živi. Vidjelo se na kraju koliko je Sulji i bilo stalo do nje, morao joj je ( Hurki) na neki naćin dat do znanja da je on gazda, jer ga je prešla za validine prostorije:D

Ne razumijem... :confused: U kojoj epizodi se Gulia pojavljuje?

Luđak iz hrv
25.01.2013., 17:20

Meni je Ibrahim najdrazi lik u seriji,ali toliko je gluposti napravio da je jednostavno morao platit glavom i opet mu je Suljo dao 7 dana da pobjegne ili cak da ga ubije(tako je valjda bilo u pravom zivotu,ne znam kako su to u seriji prikazali):ne zna:
Pa najstarijeg sina Mustafu je ubio za pricu rekla-kazala,a dok je Ibri oprastao mnoge stvari:kava:
-Varao mu sestru sa obicnom robinjom
-Poceo se ponasati i prikazivati da je veci od samog Sultana(to je bila najveca greska zbog koje je platio glavom)
-Iskender Celebi kojeg je prema povjesnim spisima Suljejman jako cijenio i volio bio je pogubljen opet zbog Ibrinog ega
-Narod ga nije volio,ali ipak ga je Sulejman podrzavao
-itd

I opet je Sulejman zalio do svoje smrti za svojim "prijateljem" koji mu je zabio noz u leda bezbroj puta:ne zna:

dennomon
25.01.2013., 17:33
Meni je Ibrahim najdrazi lik u seriji,ali toliko je gluposti napravio da je jednostavno morao platit glavom i opet mu je Suljo dao 7 dana da pobjegne ili cak da ga ubije(tako je valjda bilo u pravom zivotu,ne znam kako su to u seriji prikazali):ne zna:
Pa najstarijeg sina Mustafu je ubio za pricu rekla-kazala,a dok je Ibri oprastao mnoge stvari:kava:
-Varao mu sestru sa obicnom robinjom
-Poceo se ponasati i prikazivati da je veci od samog Sultana(to je bila najveca greska zbog koje je platio glavom)
-Iskender Celebi kojeg je prema povjesnim spisima Suljejman jako cijenio i volio bio je pogubljen opet zbog Ibrinog ega
-Narod ga nije volio,ali ipak ga je Sulejman podrzavao
-itd

I opet je Sulejman zalio do svoje smrti za svojim "prijateljem" koji mu je zabio noz u leda bezbroj puta:ne zna:

Bold - Da, debilno. Za takvim "prijateljima" se ne žali... :kava:

Koga briga što je Sulejman kasnije žalio... Važno je da je "prijatelja" pogubio i
tako sad Hurem može koliko-toliko normalno disati. :D
Sad je na redu Mustafa... :ceka: Koja ljepota... Svi neprijatelji odlaze, jedan po jedan... Baš kako je Hurem obećala... :raspa:

dr_md
25.01.2013., 17:51
Ne bih ulazila u povjest jer znamo premalo o dogadjajima tada... Ali ako već govorimo o povjesti - Koliko da je Sulejman ima "nož u ledja" od Ibrahima, toliko je imao i koristi. Uvijek to tako biva...

A Sulejman u seriji ne "trza" baš puno na porodicu; majku, sestre itd.. Samo da Hurrem nije povredjena, ostalo ga baš i ne zanima.

Ninochka_mk
25.01.2013., 18:36
Vratio se Bali bey :) :party:

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2

Amona M
25.01.2013., 18:46
Vratio se Bali bey :) :party:

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2

Nisam ga vidjela, samo je u ovoj zadnjoj epki Suljo na divanu pitao gdje je i koja su mu zaduženja, tako da mi to daje nadu da će se vratiti :cerek:

Ninochka_mk
25.01.2013., 18:54
Nisam ga vidjela, samo je u ovoj zadnjoj epki Suljo na divanu pitao gdje je i koja su mu zaduženja, tako da mi to daje nadu da će se vratiti :cerek:

Najava za sledecu epizodu :) (http://www.youtube.com/watch?v=5iv1TSRJ3S8)

http://i.imgur.com/o5DCn8y.gif

dennomon
25.01.2013., 19:04
Sad je na redu Šah Sultanija da smeta Hurem... :mad:
Mahidevran govori Hurem da su joj ruke uprljane krvlju... :rolleyes:
Kako su njene ruke uprljane krvlju kad je Sultan naredio Ibrahimovo pogubljenje? :504:

Amona M
25.01.2013., 19:13
Najava za sledecu epizodu :) (http://www.youtube.com/watch?v=5iv1TSRJ3S8)

http://i.imgur.com/o5DCn8y.gif

mmmmmmmmm nisam gledala najavu, toooooo:trio:

A vidim da je i Dijana ubačena u harem da bi sje...Hurku :D naime bio je AFŽ ( Mahinalna, Hata, Bejhan) gdje je Mahinalna mozak operacije kako srediti Hurku i koju robinju poslati kao špijuna, u najavi se vidi da je to Dijana, bome nas čeka još uzbudljivih trenutaka :D

plitko
25.01.2013., 19:17

:) Sad kad se djelomično p(ri)omirih da Ibre više nema konačno se dohvatih 83. epke i 'postibrahimovske' ere, pa mi bacilo najavu 84....tam se vidi susret Mihrimah s Balićem..:mig:

ah sad vidim @Ninochka_mk već bacila i 'materijalne' dokaze :)

dr_md
25.01.2013., 20:05
Što govori Nigar Hurrem u najavi za 84. epizodu?

Dugonoga
25.01.2013., 20:41
Što govori Nigar Hurrem u najavi za 84. epizodu?

Kaze da se Rustem sastaje sa sultanijom Sah u Mramornom paviljonu i da izgleda ima velike ambicije.
Jos nisam gledala ovu epizodu, nema prijevoda jos niti jos imam snage gledati u kako @plitko kaze 'postibrahimovskoj' eri.
Vidim po najavi da je Mihrimah zastalo srce kad je ugledala Bali bega, a Rustem postaje sve ambiciozniji.

dennomon
25.01.2013., 20:58
Odgledao sam 83. epizodu.

Uprkos tome što su mi Hurem i Ibrahim najdraži likovi, nisam vidio ljepše scene od njegove sahrane... :trio:
Mahidevran i Hatidže otvoreno pokazuju sve svoje slabosti... :rolleyes: Sad se one zajedno sa Šah našle svetiti Hurem. :rolleyes:
Sulejman je otvoreno rekao Mustafi da bi mu se moglo dogoditi isto što i Ibrahimu, dakle to je kao neka najava za dalje... :D
U najavi za 84. epizodu vidim Dianu u haremu... "Inteligentna" Mahidevran ju poslala da uništi Hurem. :lol:
Šta može učiniti jedna djevojka glavnoj Sultaniji na dvoru, živo me zanima kako će uspjeti joj nauditi pokraj svih njenih sluga, od robinja pa do vojnika... :kava:
Ponekad stvarno pomislim da je Mahidevran stvarno mahinalna kako vi svi kažete... :lol:

Eysan
25.01.2013., 22:26
Aaaaaa Bali Beg :cerek::cerek:

..nego scena na kraju jel to sluskinja od Mahodevran? Jel to ona ima nekakvu periku??? :ne zna:

chosen one
25.01.2013., 23:19

..nego scena na kraju jel to sluskinja od Mahodevran? Jel to ona ima nekakvu periku??? :ne zna:

Bali Beg nista nije ostario :p:cerek: sad će mala Huremina slastiti brke:D

Amona M
25.01.2013., 23:21
Nešto ju je hladno pogledao, možda ju nije prepoznao :D

chosen one
25.01.2013., 23:43
Nešto ju je hladno pogledao, možda ju nije prepoznao :D

Hahaha, neznam ja, taj i kad je zaljubljen i kad nije ima isti izraz lica:D:D
Sad jos cekamo Pricezu Isabellu:)

Amona M
26.01.2013., 01:18
U najavi za sljedecu veli Mahinalna Hurki da je ista Ibrahim, e sad meni nije jasno, ili voli jako Hurku ili se folirala da voli Ibru. :lol::lol:

Solna Kiselina
26.01.2013., 01:59
Nu Balibegovica. Znaci zato je samo on iz serije otisao sa glavom na ramenima.

Uprkos tome što su mi Hurem i Ibrahim najdraži likovi, nisam vidio ljepše scene od njegove sahrane... :trio:

:rofl:
Meni je do sad bila najljepsa scena njegovog pogubljenja. :cerek: Tu nisam gledala, ali drago mi je da ima i ljepsih. :D

Sad jos cekamo Pricezu Isabellu:)
:rofl:

dennomon
26.01.2013., 02:19

Zar su u to vrijeme postojale perike? :confused:

U m a
26.01.2013., 07:48
Malkoçoğlu ??? :jumping: Yeah! Onda ponovo mogu da gledam MY :klopa:

A vraca se znaci i Izabella Principessa? Zar se jos nije udala ?! :lol:

Ninochka_mk
26.01.2013., 09:10
U najavi za sljedecu veli Mahinalna Hurki da je ista Ibrahim, e sad meni nije jasno, ili voli jako Hurku ili se folirala da voli Ibru. :lol::lol:

Htela je joj reci da ja iako Sulejman voli,nece se libiti da joj oduzme zivot,kako sto je oduzeo Ibrahimu, koji mu je bio ko rodjeni brat.

plitko
26.01.2013., 11:10
Odgledah konačno 83.epku..kao prvo, kao Okan u prošloj, tako je Selma Ergec pošteno zaradila svoju plaću za ovu epku :)... oplakala Ibrahima baš kako sam očekivala, puno vrištanja, padanja na koljena, pokušaj samoubojstva, snovi, napad na Sulju i Hurem, sve u njenom stilu...ni ja ne bi bolje patila za njim, jedino kaj bi ja po palači trčala s nekim hladnim oružjem a ne goloruka, pa ko god naiđe cap :D...

ova Šahica je živi vrag i već vidim da bu frcalo u palači...dobro je rekla, nisam ti ja Hatiđe...nema mira za Hurem, još se Ibro nije ni ohladio eto ti nove nevolje...

Nigar i Matrakči, stari frendovi, svašta prošli uz i zbog paše i uvijek je on tu da joj nekako uskoči, pomogne... otfural ju je i na onu Ibrinu rupu...svaka čast Matrakči. pravi si čovjek, drug, prijatelj :s...Nigarica si je malo poškropila pašu, poplakala i sad bu se valjda nekak dočepala svoje kćeri koju je Nasuh ef. otfural Ibrinoj familiji...držim fige :)

Jedino sam malo razočarana s Hurrem :durica...toliko godina i živaca potrošila, dugo čekala i nadala se ovom trenutku i sad kad treba :tulum::cheer::rock:, šerbet, lokum, malo vrećica i svile, ništa, ko da joj više nije bitno...izgubila inspiraciju, nema paše nema izazova...mislim, malo se nešto šepirila al slabo je to... možda joj je žao što ga nije ona lično&personalno skratila za glavu nego je njegovo umorstvo tek rezultat Sulejmanove odluke, vjerujem da bi zadovoljstvo osobnim činom bilo kudikamo veće...ovako, milosrdna kakva jest, odlučila ne slaviti Ramazan u palači zbog poštovanja prema Hatiđe...sluđena Hata će joj se sigurno 'duboko pokloniti' zbog toga...nabrijala se Hata i sad je drži osveta ...od Gulfem i Mahi ne očekujem osobito kvalitetan doprinos u realizaciji al ako Šahica pristane, Hurka bu imala puno posla... Dakle, nema odmora za našu 'vladaricu svijeta', već joj nove brige kucaju na vrata...:hekla:

Lake
26.01.2013., 11:40
zašto muslimani u seriji pripadnike drugih vjera zovu ''nevjernici''?

dennomon
26.01.2013., 13:26
Odgledah konačno 83.epku..kao prvo, kao Okan u prošloj, tako je Selma Ergec pošteno zaradila svoju plaću za ovu epku : )... oplakala Ibrahima baš kako sam očekivala, puno vrištanja, padanja na koljena, pokušaj samoubojstva, snovi, napad na Sulju i Hurem, sve u njenom stilu...ni ja ne bi bolje patila za njim, jedino kaj bi ja po palači trčala s nekim hladnim oružjem a ne goloruka, pa ko god naiđe cap : D...

ova Šahica je živi vrag i već vidim da bu frcalo u palači...dobro je rekla, nisam ti ja Hatiđe...nema mira za Hurem, još se Ibro nije ni ohladio eto ti nove nevolje...

Nigar i Matrakči, stari frendovi, svašta prošli uz i zbog paše i uvijek je on tu da joj nekako uskoči, pomogne... otfural ju je i na onu Ibrinu rupu...svaka čast Matrakči. pravi si čovjek, drug, prijatelj : s...Nigarica si je malo poškropila pašu, poplakala i sad bu se valjda nekak dočepala svoje kćeri koju je Nasuh ef. otfural Ibrinoj familiji...držim fige : )

Jedino sam malo razočarana s Hurrem : durica...toliko godina i živaca potrošila, dugo čekala i nadala se ovom trenutku i sad kad treba : tulum:: cheer:: rock:, šerbet, lokum, malo vrećica i svile, ništa, ko da joj više nije bitno...izgubila inspiraciju, nema paše nema izazova...mislim, malo se nešto šepirila al slabo je to... možda joj je žao što ga nije ona lično&personalno skratila za glavu nego je njegovo umorstvo tek rezultat Sulejmanove odluke, vjerujem da bi zadovoljstvo osobnim činom bilo kudikamo veće...ovako, milosrdna kakva jest, odlučila ne slaviti Ramazan u palači zbog poštovanja prema Hatiđe...sluđena Hata će joj se sigurno 'duboko pokloniti' zbog toga...nabrijala se Hata i sad je drži osveta ...od Gulfem i Mahi ne očekujem osobito kvalitetan doprinos u realizaciji al ako Šahica pristane, Hurka bu imala puno posla... Dakle, nema odmora za našu 'vladaricu svijeta', već joj nove brige kucaju na vrata...: hekla:

Bold - Jedino ne shvatam zašto nije Nigar pustio da bude sa kćerkom... :( :mama:

plitko
26.01.2013., 16:55
Bold - Jedino ne shvatam zašto nije Nigar pustio da bude sa kćerkom... :( :mama:

Pa valjda je Nigar došla u Istanbul nakon što je Matrakči već poslao malu s dadiljom pašinoj obitelji :ne zna:...a i ako me sjećanje još išta služi (pobrkalo mi se već sve :zvrko:) paša je još za života rekao da ne da malu Rustemu u kuću, tako da ne bi Matrakči takvo što učinio dok je Nigar u braku s tim tipom...sad, ako se Rustem rastane da bi oženio Mihrimah (kako je povijesno bilo) onda se možda i ta Nigaričina muka završi...hopefully :moli:

dennomon
26.01.2013., 17:04
Pa valjda je Nigar došla u Istanbul nakon što je Matrakči već poslao malu s dadiljom pašinoj obitelji :ne zna:...a i ako me sjećanje još išta služi (pobrkalo mi se već sve :zvrko:) paša je još za života rekao da ne da malu Rustemu u kuću, tako da ne bi Matrakči takvo što učinio dok je Nigar u braku s tim tipom...sad, ako se Rustem rastane da bi oženio Mihrimah (kako je povijesno bilo) onda se možda i ta Nigaričina muka završi...hopefully :moli:

Nema on pravo da odlučuje o njenoj kćeri... :Snajper:
Nemam ništa protiv njega ali želim da Nigar i Kader konačno počnu živjeti zajedno... :mama:

SamaNaSvijetu
26.01.2013., 18:06
Jaaaoooo Bali beg :cerek::cerek:

Ajde bar ću imati nad kim sliniti :D

Već vidim da bi se on i Mihrimah mogli spetljati ali s obzirom da on fakat nema sreće opet bi to moglo biti kobno ali po njega naravno.

Opet ću morati iskazati svoje zadovoljstvo što je Ibrek "otišao" :D, koje zlo od čovjeka. On i Mahuša su mi najgori likovi.

Ali kako stvari stoje nema mira Hurki, već njušim nove problemčiće.

gogili18
26.01.2013., 18:17
vraca se bali begovic :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
vidim vec ste svi spojili macka i mirimah, a na jahju ste pozabili :tuctuc:

to bi mogo biti jedan zanimljivi trokutic :D

Eysan
27.01.2013., 01:37
Zar su u to vrijeme postojale perike? :confused:

Pa to se i ja pitam..nista mi nije jasno :rofl::rofl:

@plitko potpuno se slazem sa tobom.. Hatice je ovdje maestralno odigrala oplakivanje da sam cak i ja zaplakala ... 2 puta ..kad sam gledala bez prijevoda i sad sa prijevodom ... nemam pojma zasto placem :rofl:

Jedva cekam slijedecu epku :cerek:

machkala
27.01.2013., 11:58
odgledah tu 83 epizodu i cijelo vrijeme mi ne ide iz glave,zbog cega toliko svi HUrem krive za Ibrahimovu smrt:confused:

pa da je ona toliko vazna u cijeloj palaci,puno ljudi tamo ne bi bilo....nisam bas gledala sve epizode na netu ,ali mi se ne cini ,da ju je Sulejman uopce dozivljavao u nekim stvarima, mislim da mu je cak i sla i na zivce sa svojim primjedbama...

mozda se varam:ne zna:

uglavnom ova Šahica mi se cini gora od njih svi zajedno..

Ana So
27.01.2013., 13:00
odgledala sam i ja 83 epizodu
i moram reći da me je Hatiđe iznenadila kad je došla kod Sulejmana (i primjerila da mu se čak nije ni naklonila :rofl:) i odjednom kad je dreknula i mene je uplašila :mama: :raspa:

nadam se da će Šah Sultanija napakostiti Hurem :ceka:

Bali-beg :cerek: :lux: :klopa: (imam njegov poster :raspa: :Placebo: )
baš me zanima kako će se odvijati situacija između njega,mirimah i jahje
jer sjećam se da je hurem rekla mirimah kad je bila mala da će njoj dopustiti da sama bira za koga će se htjeti udati,no vidim da je u povijesti ona bila udana za rustema :bara:

Amona M
27.01.2013., 13:08
Bome je Hata smračila do kraja dok nije poštovala pravila nego onako ufurala kod Suljice, rekla što je imala, okrenula mu leđa i otišla, a kad se sukobila s Hurkom, ja sam mislila da će ju raščupati :D Iznenađenje u seriji mi je u biti najveće što se Hurka uopće nije obradovala u svome stilu kad je čula za Ibru, više se veselila manjoj pobjedi, onaj njen trijumfalni osmijeh kad nešto uspije, a toga bome nije bilo. A pva Šah sultanija bi mogla stvarno biti veći neprijatelj i od Ibre . Mahinalna, Hata i Gulfem pričaju da se treba riješiti Hurem, Hata kaže "ja ću odlučiti kako joj dušu izvaditi" a onda u najavi sljedeće ide kako je došao Malkočou i spriječio atentat na Sulju, jbt da su lude znam, ali toliko da će na sultana krenuti još ne mogu vjerovati.

Lake
27.01.2013., 14:11
jel znate vi išta o tome da je u stvarnoj povijesti mustafa bio podmetnut sulejmanu a ustvari bio ibrahimov sin, pošto je mahidevran rodila kćer, i da se ibrahim preko mustafe htio domoć vlasti na takav način, pošto je bio svjestan da on kao rob i sluga nikad neće bit vladar?

dennomon
27.01.2013., 15:45
Bome je Hata smračila do kraja dok nije poštovala pravila nego onako ufurala kod Suljice, rekla što je imala, okrenula mu leđa i otišla, a kad se sukobila s Hurkom, ja sam mislila da će ju raščupati :D Iznenađenje u seriji mi je u biti najveće što se Hurka uopće nije obradovala u svome stilu kad je čula za Ibru, više se veselila manjoj pobjedi, onaj njen trijumfalni osmijeh kad nešto uspije, a toga bome nije bilo. A pva Šah sultanija bi mogla stvarno biti veći neprijatelj i od Ibre . Mahinalna, Hata i Gulfem pričaju da se treba riješiti Hurem, Hata kaže "ja ću odlučiti kako joj dušu izvaditi" a onda u najavi sljedeće ide kako je došao Malkočou i spriječio atentat na Sulju, jbt da su lude znam, ali toliko da će na sultana krenuti još ne mogu vjerovati.

Bold - Jeste, u sceni kada je njene robinje češljaju... :D
Pogledaj dobro, pa ćeš vidjeti. :mig:

plitko
27.01.2013., 17:00

Ah, čim treba pogledat dobro, onda je to slabo :D...kad je ona sretna to se vidi iz svih kutaka i zakutaka palače...:)

Al ovo moram podijeliti sa svim štovateljicama lika i djela našeg rahmetli Ibrahim paše...

Izvjesni hotel (ne znam smijem li napisati ime i staviti link na njihov web, bojim se da je to neki oblik reklame pa da ne bi bilo 'nisam znala', ako nekog zanima nek mi se javi na pp) koji se nalazi u blizini istanbulske Ibrahim-pašine palače na svojoj web stranici, uz uobičajene hotelske infomacije i slike (btw. hotel se čini super) u rubrici 'Tko je Ibrahim paša', između ostalog, piše:

Amongst many titles, he was also unofficially known as "the most beautiful man in the empire" :mikrocerek:

Dakle, Hata i Nigarica su imale dooobar ukus, paša je naprosto obarao s nogu,:rofl:. I sad u svjetlu ove informacije mam se druga slika kaže :D...Sad mi je jasno zakaj ga je Suljo krknuo...a i jasnija mi je Hurremina opsesija istim...a i Hatina...a i Nigarina..a i...:lol::lol: U biti, paša nam bio fatalan u svakom pogledu, i pametan i lep :cerek:

dr_md
27.01.2013., 17:39
a i jasnija mi je Hurremina opsesija istim...a i Hatina...a i Nigarina..a i...:lol::lol: U biti, paša nam bio fatalan u svakom pogledu, i pametan i lep :cerek:

Ne znam dali se smem ovde ovako šaliti ali ja se odavno šalim sa mamom kad gledamo seriju da se trebala serija zvati Ibrahim Veličanstveni jer su svi na smrt zaljubljeni u njega; Hatice, Nigar, Sulejman (:E) i Hurka potajno obožava njegove sposobnosti i moć... :lol::mig::D

Amona M
27.01.2013., 17:45

Vidjela sam to, govorim o scenama kad joj je Zumbul došao reci da je mrtav i scene tog cijelog dana, ni u jednom trenu nije bilo onog pobjedničkog osmijeha ili ponašanja, ta scena s češljanjem je bila navečer, Suljo nemirno leži, prisjeća se svega, a ona sjedi i uživa u češljanju i tek se tu vidi da se raduje budućnosti i eliminaciji jednog neprijatelja više. S obzirom na njenu ljubomoru prema njemu, na kasniju otvorenu netrpeljivost i mržnju, očekivala sam više veselja s njene strane u epizodi, za to govorim da je izostalo.

I da, fantastićno snimljene scene s Hatom u toj njenoj boli, ali mene je dirnula scena s Nigar koja je skupila snage došla izraziti sućut Hati, ona koja je bila ljubavnica, sad u prisilnom braku , koja za razliku od Hate ne smije tako javno pokazivati svoju bol.

Amona M
27.01.2013., 17:48
Ne znam dali se smem ovde ovako šaliti ali ja se odavno šalim sa mamom kad gledamo seriju da se trebala serija zvati Ibrahim Veličanstveni jer su svi na smrt zaljubljeni u njega; Hatice, Nigar, Sulejman (:E) i Hurka potajno obožava njegove sposobnosti i moć... :lol::mig::D

S likom velikog vezira Ibrahim-paše su scenaristi napravili možda i najbolji dio u seriji. Prikazali su ga izuzetno s tim njegovim unutarnjim previranjima, Toliko je kompleksan kao lik da ne ostavlja nikoga ravnodušnim, jednostavno se mora gledati i izazvati emocije, bilo ljubav, bilo mržnju.

alexamona
27.01.2013., 18:26
zasto nigar nije rekla hati gdje je grob? bas jadno od nje.
kad ce se rustem vratit na dvor?
zasto se malokocoglu vraca,zar nisu on i ajbige zivjeli happily ever after?

cini mi se da opet slijedi dio koji s povijesti ima najmanje veze.
i kakav zaplt planiraju sa sahicom,zivo me zanima sto ce izmislit?

Basta
27.01.2013., 18:32
ajme više su dosadni s frustriranim ženturačama koje nemaju pametnijeg posla nego kidisat na hurrem... sad će u nesvetom trojstvu bit šah, mehidrvan i tko još, dijana? :rolleyes:

dennomon
27.01.2013., 19:11
Vidjela sam to, govorim o scenama kad joj je Zumbul došao reci da je mrtav i scene tog cijelog dana, ni u jednom trenu nije bilo onog pobjedničkog osmijeha ili ponašanja, ta scena s češljanjem je bila navečer, Suljo nemirno leži, prisjeća se svega, a ona sjedi i uživa u češljanju i tek se tu vidi da se raduje budućnosti i eliminaciji jednog neprijatelja više. S obzirom na njenu ljubomoru prema njemu, na kasniju otvorenu netrpeljivost i mržnju, očekivala sam više veselja s njene strane u epizodi, za to govorim da je izostalo.

I da, fantastićno snimljene scene s Hatom u toj njenoj boli, ali mene je dirnula scena s Nigar koja je skupila snage došla izraziti sućut Hati, ona koja je bila ljubavnica, sad u prisilnom braku , koja za razliku od Hate ne smije tako javno pokazivati svoju bol.

Bold - Pa koliko je čekala taj dan, nije mogla vjerovati što se dogodilo... :lol:
Ona scena sa češljanjem je meni sasvim dovoljna, baš se vidi trijumf na njenom licu. :cerek:

witch69
27.01.2013., 19:13
ajme više su dosadni s frustriranim ženturačama koje nemaju pametnijeg posla nego kidisat na hurrem... sad će u nesvetom trojstvu bit šah, mehidrvan i tko još, dijana? :rolleyes:

:rolleyes: i ja bas to kontam.....konacno sam odgledala 82 i 83 i ide mi na zivce ovoliko oplakivanje Ibre :rolleyes: ....ne bi toliko pihzdili da je sam Suljo preselio na ahiret! Pa i Suljo? Sta? Naredio da ga maknu, i sad depresija? Zaheb'o se sam sto je nadobudno izdao ferman da se Ibri ne smije naudit, i sad cmolji!!!

A one tri jadnice, kuju plan :rofl: I sta je to Hurem ikad uradila Gulfremici? Ili Bejhanici? Ona se sad "ide svetit" Hurem sto joj je Suljo pogubio muza prije 100 godina?

Hurem nema nista s Ibrinim pogubljenjem....niti sa smrcu valide.....da nije Ibro napravio razlog da se ima ista reci, ne bi nista ni mogla reci. Ibro je sam sebi ikopao mezar.....i iskopao ga je i validi :kava:

Gledam onu Sah sultanu....razumijem da ima ambicije i ide provesti svoje ciljeve. Iskoristava za to od Sulje, preko Hatidze do Hurem. A ova jadna se obradovala da konacno ima ikog vaznog na svojoj strani....naivno od Hurem....tacno nikad niko nije bio iskren prema njoj. Ona je najveca zrtva u cijeloj ovoj prici. I Suljo mi je omrzao zbog idiotskog tretiranja Hurke.

I sta se sad opet promijenio redoslijed? Na cestitanju bajrama, u liniji stoji prva Sah, pa Mahinalna, pa Hurem? WTF was that about? :rolleyes:

Katastrofa :kava:

Edit:

Otkud vama to da je na Sulju izvrsen atentat? Ja skontala da je na Hurem :ne zna:

I taj ferman, Suljo nije ni za koga napravio ni prije ni poslije....cak ni za svoju rodjenu djecu?!?!? Sto nije napravio tako nesto da zastiti svig sina Mustafu? ....nego iso Ibru stitit...i eto kako mu je vraceno "krotitelj lavova" :rofl:

machkala
27.01.2013., 19:32
Ne znam da li je netko primjetio , ali je ova Šah sultanija u razgovoru sa muzem ,rekla kako se trebaju rijesiti Ibrahima, da bi on bio u divanu...one veceri kad su ostali na veceri kod Hatide i Ibrahima...

to je bilo ja mislim u 82 epizodi...

dennomon
27.01.2013., 19:34
/cut/

Otkud vama to da je na Sulju izvrsen atentat? Ja skontala da je na Hurem :ne zna:

I taj ferman, Suljo nije ni za koga napravio ni prije ni poslije....cak ni za svoju rodjenu djecu?!?!? Sto nije napravio tako nesto da zastiti svig sina Mustafu? ....nego iso Ibru stitit...i eto kako mu je vraceno "krotitelj lavova" :rofl:

Bold - Ni ja ne razumijem... :ne zna: Shvatio sam da je atentat izvršen na Hurem preko Diane... :mig:

majica17
27.01.2013., 20:32
može li mi netko napisati kako završava 2. sezona? :)

KittyBeatrice
27.01.2013., 22:12
Sta se desi s Gul Agom nakon sto Valide Sultanije umre, i uopce nakon sto su ga protjerali? Hoce li se pojaviti ponovno u trecoj sezoni?:ne zna:

teuta.luburic
27.01.2013., 22:41
enn30mon kaže:
Znam, svako ima svog lika u seriji koji mu je više/manje drag...
Valjda je problem u tome što je Hurrem pregazila Mahidevran već odavno...
Zato što bi ih to na kraju došlo glave, a Mustafi će doći glave još malo... Zato su Mehmet, Mihrimah, Selim, Bajazid i onaj mali puni ljubavi i pažnje, jer nisu rasli u mržnji kao Mustafa... S time znamo ko je bolja majka i žena od njih dvije.

Želim samo reći da obratite pažnju na činjenice i sve ćete sami shvatiti.

potpisujem tvoj post a posebno ovaj dio za majka-žena tj kraljica...
Meni je Hurem sve to ! Meni je taj lik najjači ...
Ono što je Meh uradila od Mustafe je jadno i to je pokazatelj njene ljigavosti i zloće...
Hurem je jasna , kad te voli , voli te beskrajno i nitko ne može voljeti kao ona a kad ju povrijediš nitko ne može više bit okrutna od nje ...
A kod Meh ništa u očima ne vidiš već zloći i ljigavost i jadna ...taj lik mi je bez veze ...

dennomon
27.01.2013., 22:51
potpisujem tvoj post a posebno ovaj dio za majka-žena tj kraljica...
Meni je Hurem sve to ! Meni je taj lik najjači ...
Ono što je Meh uradila od Mustafe je jadno i to je pokazatelj njene ljigavosti i zloće...
Hurem je jasna , kad te voli , voli te beskrajno i nitko ne može voljeti kao ona a kad ju povrijediš nitko ne može više bit okrutna od nje ...
A kod Meh ništa u očima ne vidiš već zloći i ljigavost i jadna ...taj lik mi je bez veze ...

Mahidevran nije lijgava i nije zloća, ona je jedna nesposobna, jadna žena koja sinu puni glavu da
radi ono što ona nije bila sposobna uraditi... :bljak:

Bold - Veličanstveno! :cerek:

jelena35
27.01.2013., 22:54
pozdrav....evo mene znatiželja ubi ko mačku...neću ništa drugo čitati,ali crknut ću ako ne saznam:D

hoće li Hatice stvarno ubiti Nigar?:(hoće li oprostiti Ibrahimu?:mad:

eto samo to,please:cerek:

plava ruža
27.01.2013., 22:57
ne i da

dennomon
27.01.2013., 23:00
pozdrav....evo mene znatiželja ubi ko mačku...neću ništa drugo čitati,ali crknut ću ako ne saznam:D

hoće li Hatice stvarno ubiti Nigar?:(hoće li oprostiti Ibrahimu?:mad:

eto samo to,please:cerek:

Bold - Nema šanse, Nigar je do kraja u seriji. :mig:
Bold II - Da, Hatidže će oprostiti Ibrahimu, kako bi ona živjela bez svog mužića? :504:

Ako te još neke sitnice zanimaju, samo pitaj... :mig:

jelena35
27.01.2013., 23:07
hvala cure:)
joj,kud mu oprostit:504:katastrofa

dennomon
27.01.2013., 23:13
hvala cure:)
joj,kud mu oprostit:504:katastrofa

Bold - Ispravka, ja sam muško... :durica Nikad ne dopusti da te avatar prevari... :kava:

Da, oprostila mu je... Pravi luđački par. :rolleyes:

jelena35
27.01.2013., 23:17
Bold - Ispravka, ja sam muško... :durica Nikad ne dopusti da te avatar prevari... :kava:

Da, oprostila mu je... Pravi luđački par. :rolleyes:

:mig:sorry...večeras je napeto na forumu nakon super epke,pa ne pratim dobro...još sam pod dojmom:)

plava ruža
27.01.2013., 23:18
Da. Ona je slabić pod okriljem dinastije, on preambiciozan i egoist.

dennomon
27.01.2013., 23:29
Da. Ona je slabić pod okriljem dinastije, on preambiciozan i egoist.

Bold - :lol: :lol: :lol: :lol: Da, sirota...
Toliko o njenom mentalnom sklopu kad je mogla zaspati na bebi i ugušiti je... :Snajper:

Lake
28.01.2013., 09:31
kao ispada da je suljo ubio ibrahima jer je prolio nevinu krv tj odgovoran za smrt iskender čelebija...jeste vidili u zadnjoj epizodi kad je rustem zumbulu pričao da je čuo ''ibrahime da bog da i tebe dopala ista sudbina'' i točno godina dana se navršila od tada...znači, suljo je to već davno odlučio tako da hurrem nije utjecala ali ipak je ibrahim bio u pravu šta še tiče iskendera, on je bio ''ekselencija''! šta bi značilo da je suljo stvarno pogriješio, ako je to bio razlog

machkala
28.01.2013., 09:36
kao ispada da je suljo ubio ibrahima jer je prolio nevinu krv tj odgovoran za smrt iskender čelebija...jeste vidili u zadnjoj epizodi kad je rustem zumbulu pričao da je čuo ''ibrahime da bog da i tebe dopala ista sudbina'' i točno godina dana se navršila od tada...znači, suljo je to već davno odlučio tako da hurrem nije utjecala ali ipak je ibrahim bio u pravu šta še tiče iskendera, on je bio ''ekselencija''! šta bi značilo da je suljo stvarno pogriješio, ako je to bio razlog

a je li taj Iskender stvarno bio nevin ( nisam zagovrnik Ibre :cerek: ) ,stvarno me zanima...

U hr se sad prikazuje epizode di se otkrilo da je Iskender onaj efendija , koji kao radi kontra Sulje :ne zna:

Robika1996
28.01.2013., 10:24
Ma mene zanima šta sad ova Şah sultanija smišlja, najava 84 epizode. Nije mi jasno???

http://www.youtube.com/watch?v=5iv1TSRJ3S8

Dugonoga
28.01.2013., 12:19
Napokon odgledaj zadnju epizodu, teskom mukom, ali sam uspjela :( Rasplakah se dva puta, na Ibrahimov monolog dok ga nose iz palace i drugi put kad ga je Hatidze vidjela u lijesu :( Odlicno je Selma odglumila bol. tugu i rastrojenost, jadna joj sestra i Gulfem ne znaju sto ce :( Ne cudim se sto je Sah sultanija rekla da ne jede i ne pije, i prije smo vidjeli sto je u stanju napraviti ako joj Ibrahima nema. Iznenadila me sa svojom reakcijom kod Sulejmana, nema klanjanja, govori mu ti, ona koja ga je uvijek postovala sad odjednom nema vise pokornosti, cak se usudila mu ne govoriti vi. Zenska je dobila nevjerojatnu hrabrost. Medjutim, nisam se iznenadila kad je rekla da on za nju vise ne postoji.
Hurem me isto cak iznenadila, onaj pogled lica kad je usla u Sulejmanove odaje:eek: Nista nije rekla, stajala tamo kao kip gledajuci u muza koji se ocito muci. Nema neke radosti sto je unistila svog najveceg neprijatelja.
Sulejmana mi je bilo drago vidjeti da pati, to je i zasluzio. Ibrahim se vinuo jako visoko, sto je sve radio, mocan bio, govor o sebi kao sultanu, ali onakav kraj nije zasluzio.
U razgovoru s Mustafom mi se nije isto svidio, rijetko kad je upotrebljavao ovakav ton glasa kad je razgovarao sa sinom, sad je skoro pa vikao ne njega, ogorcenost mu se osjeti u glasu, a kao pokusava nauciti sina nekoj lekciji.
Sah sultanija na kraju :s Kako je spustila Hurem da ona nije Hatidze i da njezin muz nije Ibrahim:cerek:
Jos jedan :s za Mahidevran, smireno, tihim glasom je rekla Hurem sve sto je ide:cerek: Ovakva je trebala otpocetka biti pa bih je i postovala.

Lake
28.01.2013., 13:38
a je li taj Iskender stvarno bio nevin ( nisam zagovrnik Ibre :cerek: ) ,stvarno me zanima...

U hr se sad prikazuje epizode di se otkrilo da je Iskender onaj efendija , koji kao radi kontra Sulje :ne zna:

ma kakvi nevin! on je bio onaj ''vaša ekselencija'' koji je dizao pobunu protiv carstva...dobro je njega ibrahim nanjušio samo šta se nikad nije saznalo za njega pa suljo misli da je prolio nevinu krv radi ibrinog hira...i najviše mu je to presudilo a u stvari ibro je tu sto posto ispravan bio. volila bi da nekako sulejman sazna za je iskender bio izdajica, pa da zažali šta je ubio ibrahima...ako je samo to bio razlog (a mislim da nije samo to al od bitnijih minusa)

gogili18
28.01.2013., 13:47

pa nije on radio konra sulje, nego kontra ibrahima... njima je smetalo to sto jedan "nevjernik" moze imati tako velike ovlasti i poziciju u OC

arna
28.01.2013., 14:47
Heh, da malo sami izrežiramo kak bi se stvari mogle dalje odvijati, ha? :cerek:

Evo, ja bih to ovak napravila: Nakon dogovora Mahidevran i Hatiđe, Dijana stiže u Hatiđinu palaču i od tuda sprema napad na Hurem. Istovremeno Nigar, shvativši konačno tko je glavna faca i da bi joj Hurem mogla pomoći oko kćeri, slučajno načuje za Dijanu i obavijesti Veličanstvenu o planu. Hurem pak, vidjevši novu šansu za ostvarenje svojih interesa, zaduži Rustema da spriječi Dijanu, a to kasnije prikaže Sulejmanu kao Rustemovu odanost dinastiji i carstvu, te sultanu nevino predloži da Rustemove zasluge nagradi odobravanjem rastave od Nigar, jerbo bi kao oboje to htijeli, što ovaj i odobri. :p
Time su Hurem otvorena vrata za daljnje aktivnosti oko povezivanja Rustema s Mihrimah, jer vidi da je to jedini put kojim će svog čovjeka, Rustema, ugurati na veći položaj i bliže vlasti.

Još kad se sazna da je Dijanu u palaču u Manisi doveo Mustafa i da je bila vjerna Mahidevranina sluškinja, a da je sad pokušala ubiti njegovu ženu, Sulejman bi se mogao prisjetiti svog sna o Ibrici koji u vreči ima Mehmetovu glavu i Mustafi na tronu, te bi s većim podozrenjem gledao na dio obitelji u Manisi, i počeo mentalno polako plesti omčicu za sina.
A onda ispliva na površinu i odanost Mustafi onog tipa ( nikak da mu zapamtim ime) koji udvara Mihrimahici, pa se i tu Huremki pruži prilika da svojoj kćeri usadi sumnju da je ovaj zapravo izdajica i da joj hofira po Mustafinom/ Mahidevraninom nalogu, te ova u očaju kod Rustema potraži rame za plakanje...:rolleyes:
Ono, malo po malo, sva voda ipak teće na Hurkin mlin! :D

Jedino bi Bali beg mogao pomrsiti ove moje račune, no kak je bezobrazno zgodan, sve bih mu oprostila. :zubo:

gogili18
28.01.2013., 15:08
jbt tek sam sad skuzila zasto neki pitaju dal dijana nosi periku :lol: :lol: :lol:
trebala sam desetak puta pogledati najavu da bi vidla da dijana ima duge kose :rofl:
znaci ili je proslo par godina jer su cekali da dijani kosa naraste ili je kojeg konja ocerupala za rep ili grivu i zakacila na svoju glavu :rofl:

vjerojatno da se bolje uklopi medu haremske djeve :D

@arna ako nam se nebu svidalo kak ide scenarij bumo turce kontaktirali da tebi prepuste scenarij :cerek:
izrezirala si super, ali si zaboravila na sahuban :D

Amona M
28.01.2013., 15:23
znaci ili je proslo par godina jer su cekali da dijani kosa naraste ili je kojeg konja ocerupala za rep ili grivu i zakacila na svoju glavu :rofl:

vjerojatno da se bolje uklopi medu haremske djeve :D

@arna ako nam se nebu svidalo kak ide scenarij bumo turce kontaktirali da tebi prepuste scenarij :cerek:

Prvi bold/ kako su imali čudotvorne meleme, možda su oni izumili i ekstenzije :D

Što se tiće Šah-sultanije, ne znam koliko će se držati povijesti, ali šejtan je to bio u to vrijeme koji je prevario muža, a onda ju je mužić malo propustio kroz ruke, naravno di ćeš na dinastiju :D( pošto nema plavog telefona) trk braci se žaliti i dragi mužić ( nasilnik u obitelji) izgubi sve ovlasti, skinu ga braco s dužnosti i progna na Rodos, kao aj nek mi jedan šogi ostane živ.

gogili18
28.01.2013., 15:33
Prvi bold/ kako su imali čudotvorne meleme, možda su oni izumili i ekstenzije :D

Što se tiće Šah-sultanije, ne znam koliko će se držati povijesti, ali šejtan je to bio u to vrijeme koji je prevario muža, a onda ju je mužić malo propustio kroz ruke, naravno di ćeš na dinastiju :D( pošto nema plavog telefona) trk braci se žaliti i dragi mužić ( nasilnik u obitelji) izgubi sve ovlasti, skinu ga braco s dužnosti i progna na Rodos, kao aj nek mi jedan šogi ostane živ.

ma da ona prevarila muza, ajde bila je i ona napredna za ono vrijeme :D
inace ova glumica mi glumi fenomenalno tog sejtana, njene promjene lica su vrh :D
ko zna mozda ga je bas prevarila s ibricom, mozda ga zato toliko ne voli, a i bejhan joj je rekla u zadnjoj epki da je bila uvijek ljubomorna na hatu.
vec se tu pisalo da je mahi zamijenila bebe kod rodenja, pa se opce nebi cudila da nam isceniraju da je kcer od sahuban zapravo kcer od mahidevran, a mustafa sin od ibrahima i sahuban :lol: :lol: :lol:

witch69
28.01.2013., 15:36
ko zna mozda ga je bas prevarila s ibricom, mozda ga zato toliko ne voli, a i bejhan joj je rekla u zadnjoj epki da je bila uvijek ljubomorna na hatu.
vec se tu pisalo da je mahi zamijenila bebe kod rodenja, pa se opce nebi cudila da nam isceniraju da je kcer od sahuban zapravo kcer od mahidevran, a mustafa sin od ibrahima i sahuban :lol: :lol: :lol:

I ja sam imala dojam da ona i Ibrica imaju 'proslost' :mig:
A ovaj scenario zamjene beba ti je odlican :rofl:

gogili18
28.01.2013., 15:42
pa kaj nije? :zubo: mada cisto sumnjam da je mahi imala toliko soli u glavi da tako nesto izvede :rofl:

nego se jos nekome cini da je mirimah pokusavala uvaliti kcer od sahuban mehmetu ?
sta je to tamo svima s tim rodbinskim vezama :misli:

a kak je mirica bila ljubomorna kad se ova spominala s jahjom :lol: :lol:

Amona M
28.01.2013., 15:54
inace ova glumica mi glumi fenomenalno tog sejtana, njene promjene lica su vrh :D

Ajmeee konstrukcije oko beba :D Nešto je Zumbul pričao Hurki kako su se njih dvoje lijepo družili u mladosti, a i onaj razgovor između Ibre i Šah nam je rekao da je moguće da su tu bile neke simpatije, ali vidjeti ćemo što će biti od tog svega. Mene raduju sukobi Hurke i nje, baš zato što je šejtan , ne kao Hata slaba.

gogili18
28.01.2013., 15:58
Ajmeee konstrukcije oko beba :D Nešto je Zumbul pričao Hurki kako su se njih dvoje lijepo družili u mladosti, a i onaj razgovor između Ibre i Šah nam je rekao da je moguće da su tu bile neke simpatije, ali vidjeti ćemo što će biti od tog svega. Mene raduju sukobi Hurke i nje, baš zato što je šejtan , ne kao Hata slaba.

pa da nam tak isceniraju mozda mi bila i jasnija ta velika ljubav prema mustafi :D

arna
28.01.2013., 16:52

E da, nisam gledala najavu! :cerek:

Sad vidim da Rustemu nebu lako, onak između Hurke i Šahice. :D
Ma Hrvatina je to, snaći će se! Namirisat će on gdje je sigurnija lova! :rofl:

E baš mi je drago da su i velkim ( okrutnim) Turcima žene paprile povijest! :lol:

A ak je šah sultanija fakat bila takav vrag kak pričate, bit će još zanimljivije vidjet kak je Hurem nadigrava. :p
Čovječe, Ibrica bi mogao ispasti pravo maće u odnosu na sraz dviju jakih žena. ;)

tuncay
28.01.2013., 16:55
evo i mene u ovoj temi malo, vidim dosta poznatih nickova iz druge teme :lol: mali osvrt na ovu trecu sezonu, po meni je dosta mracna, premracna, Suljo i Hurem se vole na kapaljku, podvale, ubojstva, zlocini, uh ok znam da svemu dobrom iz prve ili druge epizode dodje kraj i da je ovo nekakav logican slijed serije ali uh uh, inace da se vratim u blizu povijest i da se osvrnem na pocetak trece sezone, ona mrznja Hatidze naspram Hurem zbog Ibrine prevare mi je presmijesna, kao da je Hurem kriva sto je ovaj kurvis, mislim ono, uvijek joj je Hurem dezurni krivac za sve, i kad je Hurem zbilja kriva i kad nije, i tako kroz cijelu trecu sezonu, tako i za ovo Ibrino ubojstvo, pa nije Hurem kriva za ubojstvo iako je bila glasnik i iako ga je prizeljkivala ali opet, ona s tim nema nikakve veze, bila bi krivac da su ga one nindze u onoj stali ubile ali sada ovako kada ga je Suljo ubio, nema je stvarno smisla optuzivat pogotovo ako se zna da je Ibro tako rec sam sebi iskopao grob kroz sve ove epizode, sada kada bi se islo nabrajati sve njegove grijehe naslo bi se barem 7-8 velikih gresaka koje je pocinio, ok volio je Sulju i nevjerujem da bi mu ikad naudio, ali dobro je se vidilo kako je se sve vise i vise bahatio, tako da bi bilo tesko reci sta bi bilo kad bi bilo da je Ibro ostao ziv, jer budimo realni smatrao je da je uz bok Sulji a upravo je na to Suljo i poludio rekavsi sta si on umislja, da je ravnopravan meni, jer jbga Suljo je ipak Suljo, vladar svijeta, vec na onoj prvoj sceni kada je Ibro bio na prijestolju medju lavovima s onim govorom je Suljo bio ljut i dao mu zadnje upozorenje da to vise nikad nekaze jer ima i drugih nacina za pregovaranje s poslanicima, e sad Ibro je napravio gresku i jer je se kroz proglas proglasio sultanom na ratistu u Perziji a bogme i sa ovim zadnjim govorom koji ga je ponajvise i dosao glave, Suljo je vidio da Ibro opet neskrece sa kursa i da se opet bahati kako je on glavni = jednak Sulji ako ne i veci od njega, a znamo da je Suljo na to slab, e sad Ibro je bio samouvjeren da mu nemoze nitko nista jer ga Suljo stiti i to je vise puta napominjao kroz ove zadnje epizode, nazalost malo je pretjerao, sjetimo se i one zadnje vecere u njegovom dvorcu pred smaknuce kada je sjedio sa vezirima Ajazom, Mustafom i gusarom Barbarosom i sebe hvalio, nazalost imao je preveliku manu, svakodnevno podsjecanje i borbu sa tim da je samo jedan obicni rob, ta borba ga je i kostala glave, previse mu je puta Suljo napomenuo da vise rascisti to u glavi sam sa sobom, ali jednostavno Ibro je pucao na to kada se spomene da je rob i 'nemusliman'. Inace neki kazu da su preplakali ove zadnje epizode pogubljenja, ja sam odgledao normalno, vec sam dugo ovo cekao, i sada sam nekako hladan i zacudjen na sve, kao i Hurem, neznam, i njoj ce faliti Ibro kao i nama gledateljima, jer njih dvoje su bili pravi neprijatelji :cerek: one pricice njihove, podmetanja, falit ce, ipak su njih dvoje glavna dva lika koja su do sada nosili ovu seriju, nakraju mi ga je bilo zao, inace nacin pogubljenja Ibre i sama ta epizoda su mi nekako glupavi, Ibro je kroz cijelu epizodu 'bio dobrica', neznam nekako mi je mucki ubijen, nije bio svjestan nicega sta ga ceka, ok da ga je Suljo ubio i pogubio nakon neke ozbiljnije svadje, neke njegove greske, ali ovako nakon ho ho vremena i to 'miroljubljivo' da ga ubije praveci se da je sve ok, aaa neznam, nije mi sjelo, pogotvo ono njegovo razmisljanje oce li ili nece, vidili smo da do zadnje sekunde nije znao oce li ga ubit ili nece ccc, neznam umara me serija pomalo, po najavi jesenas po svemu sudeci u ovoj trecoj sezoni cemo vidjet i Mustafinu smrt, nadam se da ce ondam nekako sve ukomponirat u ovu trecu sezonu i zavrsit seriju tj. da nece snimat i cetvrtu jer stvarno nemam volje gledat ove negativnosti i mrak koji je sada u seriji i koji ce tek biti, uf kad usporedim prvu sezonu i ovu trecu, pogotovo odnos izmedju Hurem i Sulje, inace Rustem aga mi je do sada nekako bas zakon, ono okrutan, odlucan, pravi Huremin saveznik, iako ga 90% ljudi nevoli :lol: sad imamo da vidimo hoce li izdat Hurem

Eysan
28.01.2013., 19:08
2. Najava

http://www.turkweb.tv/izle/71432/muhtesem-yuzyil-84-bolum-2-fragman

Ovoj stvarno stavili periku,ne mogu da vjerujem :rofl::rofl::rofl:

Jel to Miri rekla Hatice da pazi na rijecnik? :D

Di je sad Bali Beg :o

dr_md
28.01.2013., 19:25
Ne može bez Ibrahima... :zubo: on vam je fatalan! Sad i ova zaljubljena u njega.. lista sve veća i veća... :cheer: :cerek:
Deniz Cakir je meni fenomenalna! :s E sad ću imati razlog da zbog nje gledam seriju. :D I nadam se da mi Nigar ostaje duže...

Dugonoga
28.01.2013., 19:54
Zaljubljena?:eek: Skuzila sam da se nesto dogadjalo izmedju njih iz zadnjeg razgovora, ali zaljubljena? Ima tko prijevod ove najave?

dr_md
28.01.2013., 20:27
Zaljubljena?:eek: Skuzila sam da se nesto dogadjalo izmedju njih iz zadnjeg razgovora, ali zaljubljena? Ima tko prijevod ove najave?

Ja se samo šalim. :mig: Nemoj mene ozbiljno uzimati. :D

dennomon
28.01.2013., 21:25
2. Najava

http://www.turkweb.tv/izle/71432/muhtesem-yuzyil-84-bolum-2-fragman

Ovoj stvarno stavili periku,ne mogu da vjerujem :rofl::rofl::rofl:

Jel to Miri rekla Hatice da pazi na rijecnik? :D

Di je sad Bali Beg :o

Vidim, Diana je nova Gulšah... :rolleyes:
Bold - Da. :D Mihrimah ima pravo joj tako nešto reći, jer su Hatidže i Mihrimah po položaju iste. :E

Dugonoga
28.01.2013., 21:48
Ja se samo šalim. :mig: Nemoj mene ozbiljno uzimati. :D

Nemoj da me srce uhvati:D Ima negdje prijevod ove najave da vidimo u cemu je stvar?

Amona M
28.01.2013., 22:16
Evo zahvaljujući fejsu...

Sažetak ( zahvaljujući Nevin ) ...

U " Veličanstvenom stoljeću ", napetost zbog smrti Ibrahim paše ne jenjava .

Hurem uviđa da joj Šah Sultana nije prijateljica .
Koristeći podršku sultana Sulejmana , Hurem izaziva svoje neprijatelje .
Dok traje žalovanje za Ibrahim pašom , organizira zabavu u haremu .
Hatidže Sultana je obuzeta ludilom .
Mihrimah je razočarana Tašlidžinim ponašanjem , a Malkočoglu Bali Bey se vraća u Istanbul .
Obavještava Sulejmana da mu se sprema napad .
Hatidže se zaklinje na osvetu i dovodi Dijanu u palaču da ubije Hurem .

Shvativši da Šah Sultana ima druge namjere , Hurem neće dugo čekati da reagira . Prije prolaska 40 dana od smrti Ibrahim paše ona organizira zabavu u haremu . Doznavši za zabavu , Hatidže gubi prisebnost . Kako bi ju spriječila , ide u harem .

Dok putuje u glavni grad , Malkočoglu je napadnut . No , on i njegovi ljudi se uspijevaju spasiti . S druge strane , vijest o smrti Ibrahim paše nastavlja odjekivati . Papa , misleći da je Sulejman ostao sam , kreće u akciju da ga uništi .

Princ Mehmet očekuje dan kada će krenuti u provinciju . Ali Suleiman odlučuje to odgoditi . I princ Mustafa je bio istog mišljenja kao i njegov otac . Mehmet misli da je Mustafa utjecao na oca da donese ovu odluku .

Mahidevran primjećuje da se veza između Mihrimah i Tašlidže nastavlja . Ona prisiljava Tašlidžu da donese odluku . On mora odlučiti hoće li se prepustiti ljubavi s Mihrimah , ili ostati vjeran princu Mustafi .

Uz Hureminu podršku , Rustem je imenovan za upravitelja Diyarbakira , a time se otvara put da postane vezir . Zabrinuti njegovim položajem , Lutfi paša i princ Mustafa su suglasni poduzeti mjere i suprotstaviti se Hurem i njenom krugu .

Hatidže organizira komemoraciju za navršenih 40 dana nakon smrti Ibrahim paše . Gotovo svi iz harema su na komemoraciji . Naravno , svi , ali bez Hurem . Nad Hurem , koja je ostala u haremu , nadvija se opasnost .

Što se događa između Hurem i Šah Sultane ?
Uspije li se Hatidže osvetiti Hurem ?
Što će izazvati , iznenada pristigao , Malkočoglu ?

dr_md
28.01.2013., 22:26
Ah Hurrem... sad su pretjerali... LOL A dal' će Suli biti tamo? Prvo ga ubije posle ga žali.. "ne gre to više tako, stari moj"

Lake
29.01.2013., 09:22

opa mikiiii, stvarno postaje zanimljivo baš kad san pomislila da je dosadno :rofl:

tuncay
29.01.2013., 11:59
Ja se samo šalim. :mig: Nemoj mene ozbiljno uzimati. :D salila se ti nesalila ocito tu i ima istine, iz najave je vidljivo da je Sah nesto imala s Ibrom cim najavljuje osvetu, a bogme je i ove prijasnje epizode bila ljubomora na Hatidzu i Ibru tako da tko zna sta tu ima, a i onaj muz mi se cini da joj je samo figura neka i da nema nikakve veze sa njim

Amona M
29.01.2013., 12:54
Druga najava 84-e epke

Šah Sultana: Ibrahime... Ibrahime Paržanine!

Ibrahim: Čini mi se da se Vaša ljubav prema meni pretvorila u mržnju.

Šah Sultana: Zaklinjem se da ću Vas osvetiti!

Hatidže: Nemam o čemu razgovarati s podlim stvorenjem poput Vas.

Mihrimah: Pripazite što govorite, Sultano!

Hatidže: Što ste rekli?!

Mihrimah: Nemate pravo vrijeđati moju Majku!

Zumbul: Ide Njegovo Veličanstvo sultan Sulejman!

Sulejman: Hatidže, vratite se u svoju palaču!

Mahidevran: Hurrem je potpuno privezala Gospodara.

Šah Sultana: Pitam se, zbog koga?

Gulfem: Ne brinite, Sultano! Ovaj problem će danas biti riješen.

gogili18
29.01.2013., 14:12
:jumping: joj al ce biti veselo u 84.epizodi
na kraju prve najave je mackov glas ako se ne varam i govori - pripremaju atentat na vas- mislim da to on govori sulji da ga papa dolazi unistiti
druga najava :s mirica je sjajno poklopila hatidže, i ako se ne varam suljo je cuo sto je hata govorila hurki...
jedino mi nije jasno ovo :

:misli:

dijana sa dugom kosom :lol: :lol: :lol: stvarno su scenaristi zakazali po tom pitanju :rofl:

p.s. ma ocito je koliko je ova zatelebana u ibrahima, zasto bi se inace isla osvecivati za njegovu smrt

Amona M
29.01.2013., 14:18
jedino mi nije jasno ovo :

:misli:

p.s. ma ocito je koliko je ova zatelebana u ibrahima, zasto bi se inace isla osvecivati za njegovu smrt

Mislim da je Šah tu mislila na nesposobnost Mahinalne kao žene da ga zadrži, pošto je i ona jaka kao osoba i manipulira svojim mužem, a kao Mahinalna to nije znala, ali budemo vidjeli.

Moguće je da je bila zaljubljena u Ibru, jer vidimo da je i ona uspijela saznati gdje je njegov grob i obići ga i na grobu obećava da će se osvetiti.

Miss Angel
29.01.2013., 14:32
Ibrica je pucao na visoko ,sad pocinjem da sumnjam da je ikada volio Hatidze,htjeo je visoki polozaj sa Sah al to nije uspjelo pa je dosla Hatidze na red :rofl:

arna
29.01.2013., 14:47
Heh, jel će to Hurka vidjeti Dijanu u zdjelici, ko što je onomad kad joj je valida postavila zamku, vidla Suljin obris u zlatnom vrču?!? :D

gogili18
29.01.2013., 14:47
Mislim da je Šah tu mislila na nesposobnost Mahinalne kao žene da ga zadrži, pošto je i ona jaka kao osoba i manipulira svojim mužem, a kao Mahinalna to nije znala, ali budemo vidjeli.

Moguće je da je bila zaljubljena u Ibru, jer vidimo da je i ona uspijela saznati gdje je njegov grob i obići ga i na grobu obećava da će se osvetiti.

aaaaa, hvala mona sad mi je jasnije :D

Ibrica je pucao na visoko ,sad pocinjem da sumnjam da je ikada volio Hatidze,htjeo je visoki polozaj sa Sah al to nije uspjelo pa je dosla Hatidze na red :rofl:

dobro zboris, kad se samo sjetim pocetka serije koliko sam navijala za ibrinu i hatinu ljubav...sad i meni sve to nekako pada u vodi, jer jos je i zumbul reko da su se u manisi sah i ibro znali dugo i ljepo razgovarati, a posto je onda bio samo sokolar nije moglo biti nicega izmedu njih, pa onda kad je postal komornik se okrenul hati... :rolleyes:

gogili18
29.01.2013., 14:49
Heh, jel će to Hurka vidjeti Dijanu u zdjelici, ko što je onomad kad joj je valida postavila zamku, vidla Suljin obris u zlatnom vrču?!? :D

majke mi i ja sam si to pomislila, :rofl:
nekako mislim da bi ju i mogla opizdit tom zdjelicom po glavi...:lol:

Amona M
29.01.2013., 14:57

Uvjerena sam da je kod njega od početka veća ljubav bila kroz ono što uz nju ide nego ljubav prema njoj, jer ne može se prava ljubav na gumb ukljucivati i iskljucivati .

Miss Angel
29.01.2013., 15:02
Uvjerena sam da je kod njega od početka veća ljubav bila kroz ono što uz nju ide nego ljubav prema njoj, jer ne može se prava ljubav na gumb ukljucivati i iskljucivati .

On je htjeo da on bude drzava a ona rob,a desilo se obrnuto pa je otisao Nigar da ljeci svoje komplekse jer jedino njoj moze biti drzava :D

Amona M
29.01.2013., 15:23
On je htjeo da on bude drzava a ona rob,a desilo se obrnuto pa je otisao Nigar da ljeci svoje komplekse jer jedino njoj moze biti drzava :D

Da odabir ljubavnice, tj. njen položaj i govori da je u pitanju kompleks. Iako, da ga malo i branim :D nije baš tako mogao zaskočiti npr Gulfem ili neku drugu gospu koja se malo uzdigla.

dennomon
29.01.2013., 15:25

Nigar je mnogo toga lošeg doživjela zbog Ibrahima psihopate. :503:
Samo se nadam da će jednom uzeti svoju kćer i pobjeći od svih na kraj svijeta... :p

Slažem se, Mihrimah je dobro poklopila Hatidže u najavi, jedva čekam to vidjeti... :kokice:

Amona M
29.01.2013., 15:37
Slažem se, Mihrimah je dobro poklopila Hatidže u najavi, jedva čekam to vidjeti... :kokice:

Baš sam o tome razmišljala, kad se sjetim kako je bila zločka kao dijete, stvarno je izrasla u pristojnu mladu damu, a pogotovo kad uporedimo nju i Hatu koje su obadvije rođenjem sultanije koliko je Mihrimah normalnija, a uz to imaju isti status i vrijeme je bilo da pokaže zube svojoj labilnoj tetici, ipak se radi o njenoj majci, bit će to jako zanimljiva epka oćito.

dennomon
29.01.2013., 15:50
Baš sam o tome razmišljala, kad se sjetim kako je bila zločka kao dijete, stvarno je izrasla u pristojnu mladu damu, a pogotovo kad uporedimo nju i Hatu koje su obadvije rođenjem sultanije koliko je Mihrimah normalnija, a uz to imaju isti status i vrijeme je bilo da pokaže zube svojoj labilnoj tetici, ipak se radi o njenoj majci, bit će to jako zanimljiva epka oćito.

Samo, meni ono u najavi nije bilo dovoljno... :kava:
Želim da dobro pokaže zube onoj psihopati od njene tete. :E

Baš sad razmišljam, Hurem napokon ima nekoga ko je može uvijek zaštititi ukoliko je to potrebno - njena djeca... :cerek:

Amona M
29.01.2013., 15:57
Baš sad razmišljam, Hurem napokon ima nekoga ko je može uvijek zaštititi ukoliko je to potrebno - njena djeca... :cerek:

Pa zbog djece je sve i radila, bila je spremna nekoliko puta umrijeti, ali oni su joj bili na prvom mjestu, vidjeli smo to i kad joj je Ibro rekao da će nju negdije preseliti ako Suljo umre, a da joj djecu ne može zaštitit, iako ne zato što on to ne želi, znao je kakva su pravila o braći.

gogili18
29.01.2013., 16:03
Samo, meni ono u najavi nije bilo dovoljno... :kava:
Želim da dobro pokaže zube onoj psihopati od njene tete. :E

slazem se, narocito zbog toga jer hurem nesmije odgovoriti gospođi Državi, jel eto ona se rodila ko sultanija :rolleyes: :rolleyes:

go miri go :cheer: :cheer: :cheer:

dennomon
29.01.2013., 16:05
Pa zbog djece je sve i radila, bila je spremna nekoliko puta umrijeti, ali oni su joj bili na prvom mjestu, vidjeli smo to i kad joj je Ibro rekao da će nju negdije preseliti ako Suljo umre, a da joj djecu ne može zaštitit, iako ne zato što on to ne želi, znao je kakva su pravila o braći.

O Ibrahimu i njegovim sramotnim prijetnjama njenoj djeci ne mislim komentarisati jer svi znamo koji je to bolesnik bio... :kava:
Bitno je da su djeca sad velika i da Hurem može računati na njihovu podršku. :D

EDIT: @gogili18 - Upravo to, mada bih ja na njenom mjestu gospođi Državi davno sve po spisku...
Ali sada je Mihrimah tu da joj odbrusi koju pametnu... :cheer: :cheer: :cheer:

gogili18
29.01.2013., 17:00
ja najvise zbog te scene cekam ovu epizodu... :klopa:
da konacno neko zacepi gubec gđi.Drzavi , i tek njenu facu...neprocijenjivo :rofl:

mislim da ce njoj najveci sok biti kj joj je to rekla upravo mirimah, a do nedavno joj je nudila da se preseli k njoj (kad je ova vidla da se ne slaze s hurem jer je saznala za jahju)

plavi-safir
29.01.2013., 17:11
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/154124_330110433774592_149067599_n.jpg

aaa sablasnooo :eek::eek:

mona a sta utsvari najavljuje taj dijalog i tko je šah sultana?

dr_md
29.01.2013., 17:21
Ma sad još nega Nigar najavi osvetu i ide 3-ka u napad. :zubo: :D

Amona M
29.01.2013., 17:23
mona a sta utsvari najavljuje taj dijalog i tko je šah sultana?

Dijalog je isječak iz sljedeće epizode, ne znam što najavljuju, vidjeti ćemo u srijedu, nije isključeno da ćemo napokon saznati koji su pravi odnosi bili između Šah sultanije i Ibre, Zamišljam scenarij........Šah je u braku, ali pošto je bilo neke kemije u prošlosti, a naš Ibro poznat kao kurviš, lijepo su se njih dvoje našli u nekom welnesu :D pa malo družili :cice: :Sex: i kako se istina uvijek sazna, istina dragi mužek zadnji :D Ovaj Lufrić to saznao poslije Ibrine smrti i lijepo :tuctuc: svoju ženicu , ona trk braci, on lijepo njega :visi: oslobodi se mjesto u divanu i Hurka bez puno muke tu stavi Rustem-pašu :D

ps. Šah sultanija je još jedna sultanova sestra.

dennomon
29.01.2013., 17:31
ja najvise zbog te scene cekam ovu epizodu... :klopa:
da konacno neko zacepi gubec gđi.Drzavi , i tek njenu facu...neprocijenjivo :rofl:

mislim da ce njoj najveci sok biti kj joj je to rekla upravo mirimah, a do nedavno joj je nudila da se preseli k njoj (kad je ova vidla da se ne slaze s hurem jer je saznala za jahju)

Bold - Da, takođe zbog napada na Hurem... :ceka:
Jednostavno imam osjećaj da će ovo biti odlična epizoda... :tulum:

plitko
29.01.2013., 17:41

dobro zboris, kad se samo sjetim pocetka serije koliko sam navijala za ibrinu i hatinu ljubav...sad i meni sve to nekako pada u vodi, jer jos je i zumbul reko da su se u manisi sah i ibro znali dugo i ljepo razgovarati, a posto je onda bio samo sokolar nije moglo biti nicega izmedu njih, pa onda kad je postal komornik se okrenul hati... :rolleyes:

:) Davno sam ja rekla da ako je ikoga bio sposoban imalo voljeti (osim sebe ofkors:D), onda je to Nigi :cerek:...ona je samo davala, a baš ništa nije tražila, mazila ga, tepala mu, nikad mu nije proturječila, sve je bilo njemu podređeno...kraj nje nije osjećao nikakvu ugrozu, kraj svih drugih se furt nekaj osjećal ugrožen, ponižen bla, bla....
i jako je volio svoju i Niginu curicu...al to je već nekaj sasvim drugo :)

Nigar je mnogo toga lošeg doživjela zbog Ibrahima psihopate. :503:
Samo se nadam da će jednom uzeti svoju kćer i pobjeći od svih na kraj svijeta... :p

Bome i ja...već je krajnje vrijeme da ta štorija sretno završi...:)

marinchek
29.01.2013., 17:54
evo još jedne veeelike ljubiteljice Hurem i društva..imam pitanjce :) kad ce na rtl-u ako netko zna biti prikazano Ibrahimovo ubojstvo? Pozdrav :)

plavi-safir
29.01.2013., 18:11
evo još jedne veeelike ljubiteljice Hurem i društva..imam pitanjce :) kad ce na rtl-u ako netko zna biti prikazano Ibrahimovo ubojstvo? Pozdrav :)

i mene zanima
ja gledam tek 78 ep ovdje
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/154124_330110433774592_149067599_n.jpg

mona mona
kako si sve pohvatala :)
ja gledam malo na preskokce znas da imam frku s gledanjem neki link otvori neki ne
pa onda skačem s ep na ep..

e znaći Šah he setra praktički treća
jer jedna je bila nedavno kad je majka umrla!

shef Sale
29.01.2013., 21:51
Ulijećem ko padobranac ovdje na spojlere :zubo: ali kako je jučer počela 3. sezona na RTL-u, i već su skoro pa uveli sve nove likove (Afife najavili već danas), zanima me ovaj "detaljčić":

pa nije on radio konra sulje, nego kontra ibrahima... njima je smetalo to sto jedan "nevjernik" moze imati tako velike ovlasti i poziciju u OC

on= Iskender Celebi...
s obzirom koliko je bio protiv Ibrahima kao nevjernika, kako je moguće da je Rustem aga (budući paša) bio njegov pouzdanik (kakvim ga je predstavio Hrrem u pismu) ak je i on bio nevjernik kao i Ibrahim, ali Hrvat iz Skradina navodno?
Ili se ta činjenica uopće neće nigdje spomenuti u 3. sezoni, kao još jedna izmišljotina scenarista :bonk:

gogili18
29.01.2013., 21:59
Ulijećem ko padobranac ovdje na spojlere :zubo: ali kako je jučer počela 3. sezona na RTL-u, i već su skoro pa uveli sve nove likove (Afife najavili već danas), zanima me ovaj "detaljčić":

on= Iskender Celebi...
s obzirom koliko je bio protiv Ibrahima kao nevjernika, kako je moguće da je Rustem aga (budući paša) bio njegov pouzdanik (kakvim ga je predstavio Hrrem u pismu) ak je i on bio nevjernik kao i Ibrahim, ali Hrvat iz Skradina navodno?
Ili se ta činjenica uopće neće nigdje spomenuti u 3. sezoni, kao još jedna izmišljotina scenarista :bonk:

jeste rustem je hrvat iz skradina, a vjerujem da je to bilo zbog toga jer je ibro imal kipove u dvoristu, jeli su za stolom, imal je "zapadnjacke" slike po zidovima itd, u principu nije zivjel strogo po muslimanskim pravilima- tipa jedenje na podu...itd govorkalo se klanja kipovima....
a rustem je u jednom razgovoru s ibrahimom napomenuo da je on samovoljno dosao u istanbul dok je ibrahim dosao u okovima....

shef Sale
29.01.2013., 22:05
Ma znam ja tko je Rustem u stvarnosti, bez brige :D
Mislio sam, da li se ta činjenica tijekom 3. sezone spomenula i u seriji ili je ostala nedorečena...jer je totalno nelogično da bi "vjerski rasist" da se tak izrazim) kao Efendija/Iskender uopće uzeo u razmatranje da mu neki pouzdanik bude preobraćenik. Van svake logike :zubo:
No, s obzirom da se sjećam svih "logičnosti" scenarista, od starih i debelih Ludovika i Karla V, do troje papa koji isto izgledaju, ne bi me ni čudilo da je i ovdje zaobiđena povijesna činjenica.. :D

No, čak ako i nije (to što je R rekao I.. da li je išao u detalje ili samo toliko?), doista je rupast scenarij u pogledu Iskender-Rustem, u svakom slučaju :D

gogili18
29.01.2013., 22:14
jeste, rustem mu je tako reko, vjerojatno je od hurem dobival instrukciije kako ucinkovito podsjetiti ibricu da je on rob :rofl:

a ja sam to shvatilaa ovako : Iskender i ostali pristase rodeni muslimani su se bunili jer je jedan "nevjernik" imao tako velike ovlasti i poziciju, a rustem se tu priklonio jer je vidio svoju korist. :ne zna:
jer je i povjesno poznato da je on jedino znao dobro napuniti drzavnu riznicu i vlastiti džep, i zapravo nista drugo nije mogao napraviti.

ali eto osim toga sto je rustem reko ibrici za sad je ostalo nedoreceno :mig:

plitko
29.01.2013., 22:19

on= Iskender Celebi...

Mislim da je tu stvar pozicije u pitanju...Iskender Ćelebi je, kak bi se reklo, ministar financija, a Rustem je konjušar, tak da objektivno trenutno ima ulogu 'liaison officer-a' između Hurrrrem i Iskendera i ne predstavlja neku ozbiljnu ugrozu za iskendera... A Ibro je ipak vezir, i to Veeliki vezir...mislim da je to...:) a da li bi u RL Iskender sebi odabrao nekog takvog za pouzdanika, tko zna, dok mu je samo teklić možda :ne zna:

shef Sale
29.01.2013., 22:23
Kužim, hvala :)

No, jel se na koncu u seriji izriče Rustemovo podrijetlo eksplicitno ili ne? :D

Imam osjećaj (ako se ne spominje) da su "hrvatsku kvotu" - umjesto da su se držali činjenica, ispucali na tome da Mustafa jebe samo Hrvatice, prvo onu Noru iz Beograda (jer poznato je da su 15xx Hrvati bili prilično naseljeni u Beogradu :rofl: ), a zatim kvrgonosu Fatmu iz Dubrovnika, inače uobičajene fizionomije južnohrvatskih podneblja :rofl:

Bolje bi bilo da je Gulšah Dubrovkinja, s obzirom koliko je dobro promijenila strane ni ne trepnuvši :zubo:

gogili18
29.01.2013., 22:32
pa jednom on govori mirimah da mu se konj zove butomir, i da iz tog mjesta dolazi iz hrvatske, e sad se stvarno ne sjecam dali se spominje skradin
a ima i jedna scena di se on sjeca kak je bio kraj maminog kreveta pa onda mama umrla a on kao djecak vice majko

Okanica
29.01.2013., 22:34
I ovdje sam se doselila, pa samo da vas pozdravim :D
I da prokomentarišem, pošto ovdje mogu, ovo preslatko stvorenje, gdje su je samo našli
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.843.403/p843x403/408409_331073937010466_1313496996_n.jpg

Nisam čitala ranije postove, vjerovatno ste je već komentarisali, ali ne mogu da se suzdržim :cerek:

shef Sale
29.01.2013., 22:44
Jel to Ibrica drži ajfon u ruci? :zubo:

Jedna fotka za uspomenu... :kava:

Okanica
29.01.2013., 22:47
Jok, Esmanur je izričito tražila Samsung galaxy :rofl:

pattie_boyd
29.01.2013., 23:58
voljet ću Šah sultaniju ako stvarno nekako uspije osvetiti Ibru :cerek:

Amona M
30.01.2013., 00:08
I da prokomentarišem, pošto ovdje mogu, ovo preslatko stvorenje, gdje su je samo našli

Nisam čitala ranije postove, vjerovatno ste je već komentarisali, ali ne mogu da se suzdržim :cerek:

Kad god bude scena s njom ja se raspametim više je nego slatka, a da znaš da sam i pomislila da njih dvoje imaju kčer da bi vjerovatno tako i izgledala.

Okanica
30.01.2013., 00:21
Koliko im samo liči, na Filiz/Nigar pogotovu :mikrocerek:

EDIT: čitam ove starije postove, i tako mi je žao što od početka nisam ovdje sa vama da komentarišem. Ovisnica sam o seriji, trebalo mi je ovakvo nešto :D. Posebno mi je za zadnje dvije epizode trebala podrška da svarim što mi Paše više nema :( Još mi je Nigar ostala, nek je drže koliko god mogu. Vidim i u najavi za sutrašnju epizodu da je došla kod Hurke na dvor, nek joj nađu neki poslić opet :)
P.S. Puno mi se više sviđaju razmjene mišljenja ovdje, nekako su mi svi objektivniji :mig:

machkala
30.01.2013., 06:03
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.843.403/p843x403/408409_331073937010466_1313496996_n.jpg

Ne znam di su je našli , ali meni ja mala baš pravi mix Ibre i Nigar,kao da je stvarno njihova :cerek:

preslatka :cerek:

stvarno se nadam da će se NIgar uskoro vidjet sa malom..

marinchek
30.01.2013., 09:42
Ne znam di su je našli , ali meni ja mala baš pravi mix Ibre i Nigar,kao da je stvarno njihova :cerek:

ne samo ona,općenito u seriji su sva djeca vrlo slična svojim roditeljima....to je vrhunski odrađeno...selim je koruzni ko mama :D mihrimah ima punašnu facu isto ko ona....a i njihove faze odrastanja/života, mali mehmet fkt podsjeca na odraslog...valide isto,ona u mlađoj verziji kad je išla k sulji u sandžak il kaj već...i kad ju usporediš s Nebahat Çehre,fkt su slične...no dosta usporedbi,bacam se i ja na online gledanje da uhvatim ritam s vama :cerek:

mina_jasmina
30.01.2013., 10:25
samo malo, da li je 3. sezona krenula sa prikazivanjem na RTL??? :ne zna: ja sam pratila na PRVOJ TV i tamo je završila 2. sezona i kraj priče (hurremin monolog dok hoda hodnikom, stavljanje krune na glavu, gulfem, gulsah, zumbul itd. stoje pored nje). bilo je govora da turci neće prodati 3. sezonu dok se ne završi snimanje u TR, međutim upravo čitam ovdje da je na RTL krenula 3. sezona??? na rtl.hr u programskoj šemi piše da je danas u 13:50h repriza S3E2/62, a u 14:15 repriza S3E3/62 (sezona 3 epizoda 3, a šta je 62?) :confused:

Lake
30.01.2013., 10:31
ne samo ona,općenito u seriji su sva djeca vrlo slična svojim roditeljima....to je vrhunski odrađeno...selim je koruzni ko mama :D mihrimah ima punašnu facu isto ko ona....a i njihove faze odrastanja/života, mali mehmet fkt podsjeca na odraslog...valide isto,ona u mlađoj verziji kad je išla k sulji u sandžak il kaj već...i kad ju usporediš s Nebahat Çehre,fkt su slične...no dosta usporedbi,bacam se i ja na online gledanje da uhvatim ritam s vama :cerek:

ali ne mogu im oprostit failove tipa mustafa smeđih očiju, a općepoznato je da od dva svjetlooka roditelja ne može bit tamnooko djete. obrnuto može
u jbt, sad mi je sinilo, to nije fail, mustafa je stvarno podmetnuti ibrahimov sin :eek:

a šta se tiče rustema, negdje piše da je hrvat iz skradina a negdje da je srbin iz sela butmira kod sarajeva :ne zna:

a onaj luftić paša pari šah sultani otac....garant su ga namjerno takvog stavili, da se vidi da među njima nema ničeg :kava:

marinchek
30.01.2013., 14:01
samo malo, da li je 3. sezona krenula sa prikazivanjem na RTL??? :ne zna: ja sam pratila na PRVOJ TV i tamo je završila 2. sezona i kraj priče (hurremin monolog dok hoda hodnikom, stavljanje krune na glavu, gulfem, gulsah, zumbul itd. stoje pored nje). bilo je govora da turci neće prodati 3. sezonu dok se ne završi snimanje u TR, međutim upravo čitam ovdje da je na RTL krenula 3. sezona??? na rtl.hr u programskoj šemi piše da je danas u 13:50h repriza S3E2/62, a u 14:15 repriza S3E3/62 (sezona 3 epizoda 3, a šta je 62?) :confused:

dap,čini se da je krenula, jer ja i gledam na rtl-u i uvodna špica je drugačija nego prije...znači da je valjda počela :D

Imran
30.01.2013., 18:20
Da pitam, kada bi se trebao u seriji pojaviti Mehmed paša Sokolović :ne zna:

gogili18
30.01.2013., 18:33
ljudi ovako ja sad upadam ko padobranac s ovim pitanjem, ali neceg sam se sjetila kad sam vidl da macak dolazi :cerek:
znaci hurem su tatari pobili familiju i odveli u krimsku palacu, a ta krimska palaca ju je poklonila sulejmanu.
e sad, ajbige je dosla s krima, a njezin tata je tam bio kralj, car ili sta vec...
jel to znaci da ju je ajbigin tata poklonio sulji ? :rofl:

Okanica
30.01.2013., 18:39
ali ne mogu im oprostit failove tipa mustafa smeđih očiju, a općepoznato je da od dva svjetlooka roditelja ne može bit tamnooko djete. obrnuto može
u jbt, sad mi je sinilo, to nije fail, mustafa je stvarno podmetnuti ibrahimov sin :eek:

Ja iskreno mislim da je to još jedna od onih gluposti koji neki povjesničari napišu jer im, onak, dobro zvuči. Čak sam pročitala da je Selim bio sin od Ibre i Hurem, ispade Ibro plodniji od Sulje, :rofl: U svakom slučaju, ne vjerujem u te priče.

A Sokolović je služio Selimu, tako da ne vjerujem da će se pojavljivati u seriji. Ja bih jako voljela da ubace Mimar sinana :cerek:. Za one koji ne znaju, on je bio Suljin glavni arhitekta koji je zaslužan za većinu onih džamija i česmi po Istanbulu, renovirao je veliki dio Topkapija... Suljo ga je prvi put angažirao za izgradnju prinčeve džamije u znak sjećanja na Mehmeta kad je umro, tako da nam se možda i Sinan ubrzo pridruži...

A mogu i ubaciti onu divnu priču da je on u RL bio potajno zaljubljen u Mihrimah, ali to nije mogao nikome priznati, naravno. I to se lijepo vidi kroz njegova djela. Mihri mu je naložila izgradnju dvije džamije u njeno ime. I napravio ih je tako da je jedna svijetla, sa puno prozora, svjetlosti i toplote; dok je druga puno mračnija i hladnija. Jedna predstavlja mjesec, a druga sunce ( znamo značenje Mihrinog imena :mig:). I ne samo to. Ako se gleda sa tačke sa koje se vide obje džamije, vidi se da sunce izlazi tačno iznad minareta osunčane, a zalazi ispod minareta hladnije džamije. Obrnuto je sa mjesecom. Posjetila sam ovu koja prestavlja sunce, i potvrđujem da je veoma svijetla i topla :cerek:. U svakom slučaju, lik je bio genijalac, i mnogo je zadužio OC, red bi bio da se pojavi u seriji...

Amona M
30.01.2013., 21:44
Ovi Turci me izludiše, kad je najnapetije oni prekinuše epku i tko će sad čekati idući tjedan?? Bome je bila epka napetaaa.

Dugonoga
30.01.2013., 21:46
Ovi Turci me izludiše, kad je najnapetije oni prekinuše epku i tko će sad čekati idući tjedan?? Bome je bila epka napetaaa.

Moze, molim te, ukratko, sto je bilo? Jos nema sadrzaja na fejsu.

Okanica
30.01.2013., 22:04
Ouuu, epka mi je bila suuuper! A baš sam se nešto razočarala kad sam vidjela najavu, mislila sam da nakon Ibre neće biti dobrih zapleta i da se vrte u krug. ALI... Oduševljena sam!

Prije svega, mahidevran je potpuno pukla. Onako s visoka tražiti od Jahje da bira između mihri i mustafe mi je baš fuj, šta se to nje tiče kome će Jahja pisat pjesme :rolleyes:. Rustem mi je dno dna, fuj fuj fuj :bljak: Klasična ulizica i beskičmenjak. i bolje što mi je Ibro umro, da ne gleda ko se uvaljuje u vlast nakon njega :503:. O Ibri se može svašta reći, ali on je uvijek imao jasne stavove iza kojih je stajao, nije niko mislio za njega.

Ali vrhunac svega mi je udruživanje Šahe i moje Nigar, oduševljena sam :lux:! Konačno da se udruže dvije pametne osobe, ona tri kvočke i njihovi glupi planovi su mi navrh glave. Kad samo pomislim da sam se zabrinula da za Nigar više neće biti mjesta u seriji, hehe. Onaj im je plan da rustema malo zaljuljaju kod Hurke SAVRŠEN :s. Šaha igra Hurkinu igru, sviđa mi se to :mig:. I sigurna sam da će onaj njen aga ispraviti glupost koju je maloumna Hurka napravila poslavši Dijanu. Dosad i ptice na grani znaju da to jednostavno ne ide tako sa Hurem.

I naravno, nigar na Ibrahimovom grobu- previše za mene :cry:

Balibegović mi je super! U ranijim epizodama mi je bio OK, ali ništa posebno. Sad se vidi da je i on sazrio, počinje malo pokazivati zube, više mi se sviđa ovakav :cerek:

Amona M
30.01.2013., 22:14
Moze, molim te, ukratko, sto je bilo? Jos nema sadrzaja na fejsu.

Okanica napisala dio....Bali-beg stigao i s vrata u gostionu kod Elenike :D

Hurka priredila neku fešticu u haremu, Mahinalna to prijavila Hati ova trk tamo, napravi rusvaj, a onda ju Mihrimah spusti na zemlju da ne može tako razgovarati s njenom majkom, Hurka se osmjehnula, ali ju je ukorila da se ponaša pristojno, mala izjuri van i naleti na Sulju koji stoji i sluša Hatino vrištanje i spusti ju do kraja na zemlju i pošalje u njenu palaču. Trio fantastikus kao opet pametuje, međutim Šah se udružila s Nigar. ima zanimljiva scena u kojoj i Mahinalna, Mustafa, Šah i onaj njen Luftić nešto planiraju, Hurku još nisu ubili, u pokušaju za sad Dijana priklala samo jednu robinju, ostala još jedna i Hurka.

Okanica
30.01.2013., 22:18

Hurka priredila neku fešticu u haremu, Mahinalna to prijavila Hati ova trk tamo, napravi rusvaj, a onda ju Mihrimah spusti na zemlju da ne može tako razgovarati s njenom majkom, Hurka se osmjehnula, ali ju je ukorila da se ponaša pristojno, mala izjuri van i naleti na Sulju koji stoji i sluša Hatino vrištanje i spusti ju do kraja na zemlju i pošalje u njenu palaču. Trio fantastikus kao opet pametuje, međutim Šah se udružila s Nigar. ima zanimljiva scena u kojoj i Mahinalna, Mustafa, Šah i onaj njen Luftić nešto planiraju, Hurku još nisu ubili, u pokušaju za sad Dijana priklala samo jednu robinju, ostala još jedna i Hurka.

To mi je malo smiješno odrađeno. U onom silnom mermeru koji odjekuje Dijana zakolje robinju, a Hurka se kupa lagano ne slutivši ništa. Još im poslije bukvalno diše za vratom, a one kao to ne kuže :lol:

Dugonoga
30.01.2013., 23:22
Hvala, cure!:cerek:
Cini se super epizoda, morat cu gledati cim izadje prijevod iako sam mislila da nakon Ibrahimovog pogubljenja vise necu moci.
Sah mi se po ovome svidja, zenska je pokazala da se zna nositi s Hurem, barem je potpuno drugacija od Hatidze.
Kakva je to zabava bila? Nesto sam procitala da ju je Hurem namjerno organizirala iako je jos trajalo zalovanje?
Je li Hatidze nesto rekla Sulejmanu (osim sto je histerizirala) da ju je poslao u palacu?
Bali beg odmah do Elenike, zna gdje je zabava :D Hoce li ici prica mozda u tom smjeru?

chosen one
31.01.2013., 00:30
Pogledao sam zadnju epku danas i sto reci...osim sto nista u boga miloga ne kuzim:P...svaka vama cast kad ste tako brzo turski naucili:)..Što jar? i ona protiv Hurke sad ili? Šah mi je ono bas sexy komad, neznam zasto, auuu:)...Hurka ostarila nenormalno, svaka cast na transformaciji, dok ni Mahidevran ne zaostaje previse za njom. Zanima me što joj je Suljo rekao na odlasku?! Mihrimah i Balibegović su mi super par, nadam se nekom hook upu uskoro:)..Tko je ova Dijana što vrši masakr po haremu?!

plavi-safir
31.01.2013., 08:41
Mihrimah i Balibegović su mi super par, nadam se nekom hook upu uskoro:)..Tko je ova Dijana što vrši masakr po haremu?!

sta se ona neće udat za Rustem pašu?
negdje to iščitah.

a kako joj sinoć Hurrem obećala da će se udati iz ljubavi

a zna se da je mala luda bila za Bali-begom :cerek:

ali da je baš ona lijepa i nije ;(

gogili18
31.01.2013., 12:10

cek cek, sah se udruzila sa nigar :eek:
hmmm ad mi vise nist nije jasno, negdje sam i bila procitala kratki sadrzaj gdje pise da su mahi i hata uvjerene da ce im sah pomoci ali to bas nebu tak...
joooj nemogu docekati da pogledam s prevodom...

alexamona
31.01.2013., 12:27
a kako je sah saznala gdje mu je grob?
i zar nije nigar u teki?!
i u kom kontekstu su vratili bali bega,jel to idu u pohod neki ili?

jel spominju ibru sta,jel ga se suljo sjeca?

Dugonoga
31.01.2013., 12:31
cek cek, sah se udruzila sa nigar :eek:
hmmm ad mi vise nist nije jasno, negdje sam i bila procitala kratki sadrzaj gdje pise da su mahi i hata uvjerene da ce im sah pomoci ali to bas nebu tak...
joooj nemogu docekati da pogledam s prevodom...

I ja, ali na to cemo jos nekoliko dana morati pricekati :(
Ovako mi nista nije jasno iako mi je logicno da se udruzila s Nigar, ona Ibrahima jos voli i hoce ga osvetiti, a ni Sah mi ne gaji simpatije prema Hurem.
A sto je bilo sa Sahinim govorom na Ibrahimovom grobu? Vidjela sam to u najavi.
Mihrimah ce Hurme udati za Rustema da bi dobila veci politicki utjecaj kad on postane veliki vezir.

dennomon
31.01.2013., 12:43
Mihrimah ce Hurme udati za Rustema da bi dobila veci politicki utjecaj kad on postane veliki vezir.

Da. :D Po povijesti, Mihrimah je do kraja života živjela veoma bogato upravo zbog toga što se udala za Rustema... :zivili: Na tome samo može zahvaliti svojoj majci. :cerek:

gogili18
31.01.2013., 12:46
I ja, ali na to cemo jos nekoliko dana morati pricekati :(
Ovako mi nista nije jasno iako mi je logicno da se udruzila s Nigar, ona Ibrahima jos voli i hoce ga osvetiti, a ni Sah mi ne gaji simpatije prema Hurem.
A sto je bilo sa Sahinim govorom na Ibrahimovom grobu? Vidjela sam to u najavi.

i meni je nekako locicno da se njih dvije udruze, mada mi nije jasno koje koristi bi sah imala od nigar, mozda se nada da hurem jos uvijek ima povjerenja u nigar :ne zna:
sah je na grobu obecavala da ce ibru osvetiti, ali opet mi onda nije jasno zasto maze oci mahi i hati, mislim ako im je svima cilj unistiti hurem zasto ne djelovati skupa :ne zna:
a i bejhan mi isto nije jasna, razumijem da ju mahi mrzi, hata ju iovk i onak okrivljava za sve od prvog dana, ali bejhan...

Okanica
31.01.2013., 14:12
Da. :D Po povijesti, Mihrimah je do kraja života živjela veoma bogato upravo zbog toga što se udala za Rustema... :zivili: Na tome samo može zahvaliti svojoj majci. :cerek:

Mihrimah bi kao kćerka Sulje, i kasnije sestra Selima (+ je preuzela ulogu Valide kad joj je majka umrla) živjela bogato u svakom slučaju. Ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi trebala biti zahvalna svojoj majci što ju je zbog lične koristi udala za onog starog, ljigavog beskičmenjaka :bljak:.

Ja razumijem turski, tako da slobodno pitajte šta niste shvatili dok ne dođe prevod :mig: Šaha je saznala gdje je Ibrin mezar jer je naredila onom svom agi da prati Nigar. Šaha je itekako inteligentna, zna da udruživanjem sa pomalo glupom i previše neuravnoteženom Hatidžom ne može ništa uraditi protiv Hurem. Sa druge strane, Nigar možete voljeti ili ne, ali joj se oštroumnost nikad ne bi smjela poricati :cerek:. Što se i vidjelo u ovom savršeno odrađenom planu oko Rustema :top:.

dennomon
31.01.2013., 14:23
Znate šta se meni posebno sviđa u ovoj seriji? Što svaki lik ima vrline i mane.... :cerek:
Najbolji primjer za to su Hurem i Ibrahim, kapa dolje! :s

plavi-safir
31.01.2013., 14:38
Znate šta se meni posebno sviđa u ovoj seriji? Što svaki lik ima vrline i mane.... :cerek:
Najbolji primjer za to su Hurem i Ibrahim, kapa dolje! :s

hoćes reći da su dobro razradjeni?
bome jesu..
mnogo su ompleksniji nego sta su u likovi u sapunjarama made in Mexico

gogili18
31.01.2013., 14:41
Okanica daj plis naisi sta to hata vristi na hurem a sulejman slusa?
i kad hata razgovara sa suljom sam shvatila iz najave da on nju salje u njenu palacu, a jesam dobro shvatila da ona njega pita kako je moguce da je zabava a nije proslo zalovanje a on joj odgovara da je on dopustil zabavu?
i kaj se hurem i suljo razgovaraju poslje toga? :moli: :moli: :moli:

Okanica
31.01.2013., 14:50
ma standardna Hatina spika. kako se usuđuju, on je bio zet dinastije, ne može to tako, zar Hurem nije dosta što je mrtav, već se tako naslađuje sada... onda joj Hurem priđe, a Hata joj odgovori da sa tako bezobraznom osobom ne želi ni da razgovara, i tu Mihri upada. A to si dobro skontala, kad sulejman dođe, hatidža ga pita kako je moguće da se ovakva zabava desi u haremu, a on odgovori da je moguće samo zato što je on to dozvolio, i da se vrati u svoju palaču

kasnije mu se hurka žali kako joj je više dosta što je uvijek ona za sve kriva, evo sad i za ibrahima je krive, malo koju suzicu baci, i tak to :D. On joj odgovori da se ne obazire na te priče, jer njemu nije važno šta se priča, njemu je samo ona važna, nešto u tom stilu...

dennomon
31.01.2013., 15:04
bome jesu..

Da. :D Muhtesem Yuzyil je po meni jedna od najboljih serija, poslije La Mujer de Judas, naravno. :cerek:

EDIT: @Okanice - Molim te, nisam gledao cijelu epizodu (razlog: tehnički problemi :rolleyes:) i zato sam propustio dio kada Mihrimah upada u raspravu... Šta je sve rekla Hati? :ne zna:

Okanica
31.01.2013., 15:16
mihri: pazite na svoje riječi Sultanijo
Hata: šta si to rekla
Mihri: ne možete tako razgovarati sa mojom majkom
(hurem procvjetala, al je odmah nabacila kao ozbiljnu facu)
Hurem: idi u svoju sobu, mihrimah
mihri: ali majko...
Hurem: Idi u svoju sobu, rekla sam!

Tu mihri uplakana izađe, i sretne sulejmana na hodniku. on naravno poludi jer je osjetljiv na nju, i ostatak znaš :D

gogili18
31.01.2013., 15:24
ajme.... na stranu kaj mi je serija fenomenalna i jednostavno gutam svaku epizodu...ali scenaristi su stvarno zabrazdili...i to pogotovo sa trecom sezonom, mislim prakticki su unistili seriju.
prvo su uludo potrosili 13 epizoda na firuze i na kraju su to ostavili nedoreceno, sad su opet potrosili jednu epizodu, a mozda i dvije na atentat na hurem, opet potpuno bezpotrebno, i sad u navodno tih 12 epizoda do kraja oni misle smjestiti razdoblje od nekih 15-20 godina :rolleyes:
rustem treba postati veliki vezir, a to se dogada nekih 15 godina poslje smrti ibrahima,znaci sad opet mozemo ocekivti ubrzanje vremena od nekih desetak godina gdje trio fantastikus pokusava ubiti hurem a ne uspijeva...ma mislim stvarno...
u ovoj epizodi nam serviraju dijanu s dugom kosom,meni osobno je trebalo nekoliko godina da mi kosa naraste do te duzine, pa onda ona dolazi i predstavlja se drugim imenom, presetava se pred hurem i onom njenom robinjom nazlom s kojom se pocupala kad su bile u manisi i nju nitko nemoze prepoznati :rolleyes:
isto taj poredak iz prosle 83.epizode sad odjedamput stoji prva sah, pa mahi pa tek onda hurem...
a da ne govorim o gulfem...meni od prvog dana nije jasno sta ona radi u toj seriji... u RL ona je bila protjerana nakon smrti djeteta, a tu se samo slepa za hatom. da ne govorim o cinjenici da je ona postala riznicarka, sto opet nema logike bar za mene, s obzirom da je bila suljina zena... :kava:

da a jel to ovaj gargamel od sah sultane dolazi spasiti hurem ili sam ja to opet nesto krivo shvatila:confused:

dennomon
31.01.2013., 16:10
Serija je zaista fenomenalna ali mislim da je dobar dio pao u vodu kada je Meral Okay umrla. :(
Iskreno, seriju volim jednako kao i na početku ali mislim da bi bila malo bolja da je Meral nastavila... :mig:
Sve ovo sa Firuze je debilana teška, čak su mi epizode sa Isabelom bile bolje... :hekla:
Meni je treća sezona najdraža jer je tu Hurem moćnija nego ikad prije, ali ovo sa Šah Sultanijom me malo razočaralo...
...Vidjeti ćemo šta će biti od svega toga, samo se nadam da će slijedeća epizoda biti daleko bolja od ove. :zivili:

@gogili18 - Ne shvatam... :confused:

@Okanica - Hvala. :D

gogili18
31.01.2013., 16:40
Serija je zaista fenomenalna ali mislim da je dobar dio pao u vodu kada je Meral Okay umrla. :(
Iskreno, seriju volim jednako kao i na početku ali mislim da bi bila malo bolja da je Meral nastavila... :mig:
Sve ovo sa Firuze je debilana teška, čak su mi epizode sa Isabelom bile bolje... :hekla:
Meni je treća sezona najdraža jer je tu Hurem moćnija nego ikad prije, ali ovo sa Šah Sultanijom me malo razočaralo...
...Vidjeti ćemo šta će biti od svega toga, samo se nadam da će slijedeća epizoda biti daleko bolja od ove. :zivili:

@gogili18 - Ne shvatam... :confused:

@Okanica - Hvala. :D

i ja volim seriju ali eto bila bi puno bolja da je meral ostala ziva, firuze su potpuno bespotrebno ubacil. kad su bile epizode sa izabelom srija mi je skoro pa bila negledljiva upravo zbog nje i njene lose glume, al eto ona je dosla,prosetala se po par epizoda i otisla, isto tako i s leom, i s mackom i s ajbige, i s nekim ostalim likovima, svi su oni bili tu i imali neku sporednu ulogu u svemu tome i ubrzo otisli, a pricu s firuze razvukli na 13epizoda, sva radnja se oko nje odvijala a zapravo na kraju nista nikom nije jasno :ne zna:

bold-sto ne shvacas :ne zna:

dennomon
31.01.2013., 16:49
i ja volim seriju ali eto bila bi puno bolja da je meral ostala ziva, firuze su potpuno bespotrebno ubacil. kad su bile epizode sa izabelom srija mi je skoro pa bila negledljiva upravo zbog nje i njene lose glume, al eto ona je dosla,prosetala se po par epizoda i otisla, isto tako i s leom, i s mackom i s ajbige, i s nekim ostalim likovima, svi su oni bili tu i imali neku sporednu ulogu u svemu tome i ubrzo otisli, a pricu s firuze razvukli na 13epizoda, sva radnja se oko nje odvijala a zapravo na kraju nista nikom nije jasno :ne zna:

bold-sto ne shvacas :ne zna:

Sa svime se slažem, Firuze :flop:

Ne shvatam ovo za Gargamela... :ne zna:

gogili18
31.01.2013., 16:56
Sa svime se slažem, Firuze :flop:

Ne shvatam ovo za Gargamela... :ne zna:

aaa, ja ovog agu od sah sultanije zovem gargamel jer me na njega podsjeca :rofl:

a i istina je da sam 84 epku odledala na preskokce, i zadnje kaj sam vidjela je da dijana kolje age i robinje na putu do hurem a u isto vrijeme dolazi gargamel u huremine odaje i pita di je hurem a dok mu ove vele da je u hamamu on uzurbano odlazi...

pa eto to sam ja mislila da on nju dolazi spasiti posto je dijana poslana od strane hate-mahi-gulfem-bejhan, a sah ocito nije s njima u tandemu, a mozda i ima kakve druge planove s hurkom :)

Okanica
31.01.2013., 17:31
E pa vidiš, i ja sam mislila da će razvodniti seriju po najavi ove epizode, jer mi je više navrh glave glupih pokušaja ubistva Hurem koja naravno ne pale. Ali tu je došla Šah sultanija na scenu da me oduševi svojom brilijantnošću! :cerek:

Ona je bila zaljubljena u Ibrahima, očigledno, zbog toga i onakav odnos prema Hatidži i njemu na početku. Ali sad joj je itekako žao što je mrtav, i želi da se osveti. Protiv Hurem je, ali radi mnooogo pametnije nego bilo koji njen neprijatelj do sada. Zato je i poslala agu da spriječi Dijanu. Zna da bi se prvo okrivila Hata i taj tabor, zna koje su posljedice tog pokušaja, i zna da se to ne radi tako protiv Hurem. Ona igra mnoooogo pametnije, zapravo igra Hureminu igru :mig:. Još u kombinaciji sa Nigar, biće tu još mnogo sjajnih nadmudrivanja :cerek:

Jedino što mogu ona tri pileća mozga smisliti jeste poslati neku robinju da ubije Suljinu miljenicu, mislim dokle više :kava:

gogili18
31.01.2013., 17:46
e to mi se zapravo i svida sa dolaskom sah sultane, jer do sad nitko pa cak ni ibrica u puno slucajeva nije mogao parirati hurem u njenim spletkama :cerek:

i vise je nego ocigledno da sah igra hureminu igru, mada eto malo mi je zao koliko god bila na hurkinoj strani, da se ova malo prerano otkrila :rofl:

ajd fala bogu, nisam jedina koja misli da gargamel ide spasiti hurem, vec sam mislila da sam luda :rofl:

witch69
31.01.2013., 19:02
e to mi se zapravo i svida sa dolaskom sah sultane, jer do sad nitko pa cak ni ibrica u puno slucajeva nije mogao parirati hurem u njenim spletkama :cerek:

i vise je nego ocigledno da sah igra hureminu igru, mada eto malo mi je zao koliko god bila na hurkinoj strani, da se ova malo prerano otkrila :rofl:

Slazem se s tobom, i meni se dopalo uvodjenje jednog ovakvog zenskog lika koji moze ozbiljnije parirati nasoj kraljici i malo joj pomrsiti konce....ali kako su sinoc insinuirali da je i ona valjda bila zaljubljena u Bljuhavog Gudaca Ibru, fakat sam se razocarala :( .....zar je to bas moralo?!? Zar nije mogla ona gurati svoje ambicije bez da je se svrsta sa onim " osvetimo Ibru" jadnicama?

dennomon
31.01.2013., 19:28
Sada sam ponovo dobro pogledao 84. epizodu i shvatio da nije uopšte loša... :D
Iskreno, meni se sviđa lik Šah Sultanije, nekako mi je zagonetna i mislim da će ovaj njen aga ipak spasiti Hurem... :cheer:
Samo čekam da ubiju više onu antipatičnu Dijanu. :rolleyes: Predosjećam da će se tri kokoške uvaliti u
gadne probleme kad Sulejman sazna šta su pokušale... :trio: Naravno, ako sazna... :ceka:
Nigar ponovo izdala Hurem... Ali opet mi je žao zbog Kader... :(

Jedva čekam 85. epizodu... :zivili:

Amona M
31.01.2013., 21:41
Za sve nestrpljive, zahvaljujući fejsu prijevod 84-e epke :D

1. dio

Na putu prema prijestolnici, Malkočoglu Bali-bega okružuje skupina vojnika, sa zahtjevom da ih slijedi, inače prijete da će ga ubiti. (Ima li ijedna od vas da joj srce nije poskočilo, da se nije isprsila, popravila frizuru i čeznutljivo uzdahnula?!)

Vojnik: Malkočoglu Bali-beže, pođite s nama! Ako odbijete, umrijet ćete.
Malkoč: Vi ćete me ubiti?! ... Recite, tko vas je unajmio?

Papa prima vijest o smaknuću Ibrahim-paše, što ga jako obraduje - jedan neprijatelj manje. Uvjeren da je time Sulejman oslabljen, nalaže otmicu Bali-bega. Međutim, Bali-beg nastavlja put, uspješno se rješivši neprijatelja, od kojih jednom, koji pokuša pobjeći, presuđuje Malkočev bodež. (A Turci su baš čudan narod; zamaglili su ubodnu ranu, da se ne vidi krv, a bodež se baš krasno vidi. Obzirom da je ova serija dopuštena za gledanje svim uzrastima, ovo je baš prikladno za odgoj djece.)
Kardinal: Sveti Oče, stigla je vijest da je sultan Sulejman ugušio velikog vezira Ibrahim-pašu.
Papa: Zašto?
Kardinal: To nitko ne zna, ali sigurno je nešto skrivio.
Papa: Konačno dobre vijesti!

Gulfem izvješćuje Afife da je iz Stare palače pozvala vjernu sluškinju i moli je da je imenuje haremskom kalfom. Tako se prerušena Dijana uvlači u Topkapi.

Hurrem nalaže Zumbulu da u haremu priredi zabavu. Zumbul prosvjeduje, govoreći da je to neprilično, jer još nije prošlo 40 dana od Ibrahimove smrti, te da će ostale Sultane zbog toga negodovati. Hurrem odgovara da ona upravlja haremom, i da nikome nije dopušteno osporavati njene odluke. Pita Zumbula gdje je Šah Sultana, i doznaje da je kod Hatidže Sultane. Hurrem se pita kakav je to zajednički cilj mogao ujediniti sestre i Mahidevran ( vezenje, pletenje, sviranje na citri, kolektivno plakanje, a usput i poneko ubojstvo). Zumbul sugerira da vjerojatno nastoje utješiti Hatidže, no Hurrem je uvjerena da je riječ o nečem drugome. Zumbul je upozorava da će joj Hatidže sigurno uzvratiti, ali Hurrem više brinu Šah Sultanine spletke, pogotovo nakon što je tako uspješno uspjela ugurati Lutfi-pašu na Divan. Nalaže Zumbulu da ne skida pogleda sa Šah Sultane.
Hurrem: Reci Afife neka sve prigotovi za večerašnju zabavu.
Zumbul: U ovim okolnostima?!
Hurrem: U kakvim okolnostima?! Ovdje ja upravljam! Bit će kako ja kažem!
Zumbul: Brine me kako će to primiti Gospodar.
Hurrem : Gdje je trenutno Šah Sultana?
Zumbul: Otišla je u Hatidže Sultaninu palaču.
Hurrem: Samo mi još reci da je tamo i Mahidevran, uz Bejhan, Gulfem, Afife, a sada i Šah Sultana... Sve su se okupile i spletkarit će.
Zumbul: Ne znam za Šah, ali Hatidže će Vam sigurno pokušati uzvratiti.
Hurrem: Radije slijedi Šah Sultanu! Nitko me neće omesti! Još ona mene ne poznaje!

Mustafa prima Ajaz-pašu u Ibrahim-pašinom uredu, čestitajući mu imenovanje na položaj velikog vezira. Govori mu da ne sumnja da će, kao i prije, i dalje vjerno služiti Dinastiji, no ne propušta spomenuti kako u predstojećoj vojni, nitko neće moći zamijeniti Ibrahima.

Ajaz: Htjeli ste me vidjeti?
Mustafa: Dođite, Ajaz-paša! Želio sam Vam čestitati. Ne sumnjam da ćete biti uspješni. Dostojna ste zamjena Ibrahim-paši.
Ajaz: Da, počivao u miru!
Mustafa: Kolike ima zasluge. I Vi ćete biti jednako predani, zar ne?
Ajaz: Pokušat ću.
Mustafa: Ibrahim-paša je pogubljen. Trebamo se s tim pomiriti, ali ga nitko ne može zamijeniti.
Ajaz: U pravu ste, Prinče.
Mustafa: No, siguran sam da ćete biti uspješni. Možete ići!

Po Sulejmanovoj zapovijedi kipovi su uklonjeni su Ibrahimovi kipovi (ma to ih je Suli samo poslao na poliranje). Hatidže postaje svjesna da Sulejman želi zatrti sve Ibrahimove tragove. Posjećuje je Šah Sultana. Mahidevran izvješćuje Hatidže Sultanu da se Dijana uspjela uvući u harem, te da će obaviti posao čim joj se ukaže prilika. Savjetuje Hatidže da se drži Šah Sultane, pogotovo sada, kad joj je suprug postao utjecajniji.

Mahidevran: Možda je tako najbolje, Hatidže Sultano. Svi se žele okoristiti čak i Ibrahimovom smrću.
Hatidže: Gospodar je tako naložio. Želi li u potpunosti izbrisati sve Ibrahimove tragove?
Bejhan: Hatidže, gledajte - dolaze nam gosti.
Mahidevran: Šah Sultano, jako mi je drago što ostajete ovdje i što Lutfi-paša ima novu dužnost. To se Hurrem neće svidjeti.
Šah: Koga briga za Hurremine osjećaje?!
Hatidže: Mene, želim da pati.
Šah: A Vi, Mahidevran, kada odlazite?
Mahidevran: Za dan, dva. Želim da prije toga razgovarate s Mustafom.
Mahidevran obećaje Hatidže da će Hurrem uskoro za sve platiti. Šah Sultana je pita o čemu ona to govori, a Hatidže se pokušava izvući, govoreći da je sve u Božjim rukama, da On sve vidi. Mahidevran pokušava uvjeriti Hatidže da im je za uspješan ishod poduhvata potrebna pomoć Šah Sultane, te da bi joj trebala reći za Dijanu, no Hatidže se protivi, govoreći da želi da što je moguće manje ljudi zna za to.
Hatidže: Što manje Šah Sultana zna, tim bolje.

Amona M
31.01.2013., 21:48
2.dio
Šah uvjerava Hatidže u svoju potporu, te joj kaže, da osim toga namjerava razgovarati s Mustafom prije njegova odlaska. Mahidevran se raduje, jer osjeća da je Šah Sultana doista spremna djelovati protiv Hurrem.
Dijana se od početka stupanja na dužnost pokazala nemilosrdnom kalfom, najprije svima zaprijetivši trenutnom rigoroznom kaznom i za najmanji prekršaj, te da bi svima pokazala da se ne šali, pljusne jednu od naložnica. Naravno, sve to ne promiče Zumbulu.
Dijana: Tišina! Nisam kao druge kalfe. Ako ne budete slijedile pravila , duše će vam gorjeti!

Zumbul izvješćuje Afife o predstojećoj zabavi.
Mustafa i Sulejman razgovaraju o nadolazećem pohodu. Pridružuje im se Mehmet.
Mustafa: Uskoro krećemo na pohod. Teško mi je biti strpljiv i čekati.

Rustem pita Ajaz-pašu kako to da je Sulejman imenovao zamjenika velikog vezira bez prethodnog savjetovanja s Ajazom. Ajaz-paša mu odbrusi ga Sulejman nije smatrao dostojnim tog položaja.
Ajaz: Kad već pitate, reći ću Vam. Gospodar ne misli da ste dostojni tog položaja.

Mehmet pita Sulejmana kad će otići u pokrajinu, i ostane razočaran Sulejmanovim odgovorom da je odlučio odgoditi njegov odlazak do povratka iz rata.
Mehmet: Oče, kada i u koju pokrajinu odlazim?
Sulejman: Odlučit ću kamo ćeš, kad se vratim s pohoda.

Zumrut-aga predaje Pljevljanininu Mihrimahinu poruku, ali ga upozorava da se Hurrem protivi toj vezi i da će biti velikih problema ako se to pročuje, i to ne samo za Jahju, nego i za Mihrimah. Mahidevran svjedoči tom sastanku, i pita Pljevljanina zašto nije ostavio Mihrimah i postavlja mu ultimatum: ili će s njima u Manisu, ostati vjeran Mustafi ili će ostati u Istanbulu, služiti Hurreminu obitelj.

Mahidevran: Dao Vam je njeno pismo? Dajte mi ga!
Pljevljanin: Nije ono što mislite, Sultano.
Mahidevran: Mihrimah je hrabra poput majke... Ali upozorila sam Vas!... Dužnost Vam je štititi Princa. Odlučite- ili ćete se vratiti s nama u Manisu ili ćete ostajati ovdje!
Pljevljanin: Nikad Vas neću iznevjeriti.

Rustem izvješćuje Hurrem o razgovoru s Ajaz-pašom. Postaje jasno da iza Lutfi-pašinog imenovanja stoji njegova supruga, Šah Sultana. Rustem upozorava Hurrem da bude oprezna, jer je Lutfi-paša opasniji i moćniji od Ajaza, te da je na kocki Mehmetova budućnost. No, Hurrem samouvjereno kaže da će sve biti onako kako ona bude htjela.

Hurrem: Rustem, budite mirni. Bit će kako ja želim. Pronaći ću način.

U haremu se zabavljaju svi, osim Mihrimah. Hurrem primjećuje da je Mihrimah tužna i ponovno je upozorava, da niti ne pomišlja na susrete s Pljevljaninom, jer joj drugi put neće oprostiti.
Hurrem: Mihrimah, čujem da je i Pljevljanin ovdje. Nisi se valjda odlučila susresti s njime?!
Mihrimah: Nemam veze s njime.

Šah Sultana se kod Gulfem raspituje gdje je Ibrahimov gob.

Šah: Gulfem, gdje je pokopan Ibrahim-paša?
Gulfem: Nitko ne zna, možda je tako najbolje.

Matrakči i Pljevljanin liječe tugu u konobi, koju prekida radosni susret s Bali-begom.
Matrakči: Pljevljanine, na tom svijetu mira nema...
Gulfem je zabrinuta Hatidžinim stanjem. Situacija se pogoršava kad je Mahidevran izvijesti da Hurrem u haremu priređuje zabavu, dok je ona u koroti. Hatidže zanijemi od nevjerice. Nalaže da joj odmah pripreme kočiju i odlazi u palaču.

Gulfem: Hatidže Sultano, jeste li dobro?! Bože, kako sam se prepala kad Vas nisam zatekla u Vašim odajama!
Mahidevran: Pripremili su vam hamam, i barem nešto morate pojesti. Već danima ne jedete.
Hatidže: Od čega bih još trebala strahovati?!
Mahidevran: Ta Hurrem treba platiti za svu Vašu bol. Vi patite, a ona u haremu priređuje zabavu.
Malkočoglu se raspituje o Ibrahim-pašinoj smrti, pita Matrakčija što je to toliko skrivio da mu je odletjela glava.

Malkoč: Nosim Gospodaru važne vijesti. .. Ti sigurno znaš zašto je pogubljen Ibrahim-paša?

Šah Sultana i Lutfi zahvaljuju Sulejmanu na imenovanju. Sulejman im odvraća da im treba pronaći pristojnu palaču u kojoj će boraviti. Šah traži dopuštenje da se vrati u svoje odaje, Lutfi-paša ostaje sa Sulejmanom.
Šah Sultanu mračni sluga Merdžan-aga izvješćuje o zabavi u haremu. Naravno, jasno joj je što Hurrem time želi postići – izazvati je. Vraća se Sulejmanu i moli ga da zajedno posjete Džhihangira.
Sulejman: Korak po korak, i Lutfi-paša se uzdigao do ovog položaja.
Lutfi: Čast mi je služiti tako moćnom vladaru.
Sulejman: Trebate se nastaniti u vlastitoj palači.

Šah: Gospodaru, dopustite da se udaljim.

Sulejman: Naravno, ali Vi ostanite, Lutfi-paša!

Merdžan: U haremu je slavlje, po nalogu Hurrem Sultane.
Šah: Hurrem mi je osobno rekla da neće biti slavlja.

Mehmet optužuje Mustafu da je nagovorio oca da ga ne pusti u pokrajini. Mustafa se zaklinje da ocu nije rekao ni riječi, i pita ga kako je to uopće mogao pomisliti. Obećaje mu da nikada neće spletkariti protiv vlastitog brata.
Mehmet: Brate, jesi li ti spriječio da me pošalju u pokrajinu?!
Mustafa: Tko ti je to rekao?! Znaj da ja nisam umiješan u takve prljave igre. Znam da ni ti to ne bi dopustio.

Hatidže se suprotstavlja Afife i zahtijeva da se prekine zabava. Vrijeđa Hurrem, no Mihrimah joj se neočekivano suprotstavlja, zahtijevajući od nje da joj poštuje majku. Hurrem nezadovoljna Mihrimahinim uplitanjem, šalje je u njene odaje. U tom trenutku, u odaje ulazi Sulejman, i čuje kako Hatidže vrijeđa Hurrem. Nalaže Hatidže da se vrati u svoju palaču, koja mu se požali kako se Hurrem usudila prirediti zabavu, dok je ona u koroti. Sulejman joj odgovara da joj je on to dopustio. Hurrem zahvaljuje Bogu što se Sulejman zatekao u blizini.
Hatidže: Afife, kako ste to mogli dopustiti?!
Hurrem: Hatidže Sultano, nisam znala da ste ovdje.
Hatidže: Mrtav je Veliki vezir, zet Dinastije.
Hurrem: Ako želite, razgovarajmo u mojim odajama.
Hatidže: Nemam o čemu razgovarati sa spodobom poput Vas. Radite li to namjerno? Zar je malo sve što ste mi učinili?!

Zumbul: Ide Njegovo Veličanstvo sultan Sulejman!

Sulejman: Hatidže?!
Hatidže: Dok ja tugujem, Hurrem organizira zabavu. Kako može to raditi?!
Sulejman: Ja sam joj dopustio...

Mihrimah i Šah Sultanina kćer postaju prave prijateljice, što neizmejerno obraduje Hurrem. (Već vidim kako će se počupati oko Malkoča.)

Esmahan: Kako mi je drago što ostajemo ovdje trajno.
Hurrem: I meni.
Mihrimah: Idem u svoje odaje.
Hurrem: Čekaj, ne idi tako brzo!

Hatidže Sultana i Šah Sultana razgovaraju o incidentu. Šah Sultana se čudom čudi kako im se to moglo dogoditi, da ih je Hurrem sve uništila – i Valide, i Mahidevran, i Ibrahima, i Hatidže. Bejhan je pita što još čeka, da uništiti čitavu Dinastiju.
Šah: Dovela sam Sulejmana da vidi zabavu, ali... kako sam mogla znati da joj je on dao dopuštenje?! Najprije Majka, pa Mahidevran, zatim Ibrahim, a sada Hatidže...
Bejhan: Strahuješ da će i tebe pregaziti?!
Šah: Od nikoga ja ne strahujem! Ti to najbolje znaš...
Bejhan: Zašto se onda držiš po strani?! Čekaš da uništiti čitavu Dinastiju?!

Hurrem se žali Sulejmanu, kako su svi nepravedni prema njoj. Kaže mu da je priredila proslavu samo zbog činjenice da ne bi svi pomislili kako je palača potonula u žalost i kako iz toga ne bi zaključili da je odluka o Ibrahimovom smaknuću bila pogrešna. Sulejman joj odgovara da je baš zbog toga i dopustio tu proslavu.
Sulejman: Hurrem, nemojte to shvaćati osobno! Hatidže je obuzeta žalošću, i za sve Vas krivi. Ali ja zahvaljujem Bogu što imam Vas i Vašu ljepotu. (E, Sulejmane, za tebe baš vrijedi ona da je ljubav slijepa!)

Mihrimah se susreće s Jahjom kod fontane. Mori je tuga, pita se koliko će dugo trajati njihova razdvojenost. No, Jahja joj govori da je odlučio raskinuti njihovu vezu. Mihrimah je slomljena Jahjinom odlukom.

Mihrimah: Zumrut-aga, ne želim se više sretati s Pljevljaninom u Hatidžinoj palači. Reci mu da ću ga čekati kod fontane.

Mihrimah: Konačno se vidimo. Do kada će biti tako? Vi tamo, ja ovdje?!
Pljevljanin: Više se nećemo viđati...
Mihrimah: Što se promijenilo?! Donedavno ste me uvjeravali...
Pljevljanin: Tako je najbolje... Uskoro će pohod... Ja tamo, vi ovdje...

Diana u tajnosti dolazi u Hatidžinu palaču i prenosi Hatidže novosti o svom djelovanju u haremu. Hatidže od nje traži samo jedno- da se približi Hurrem i ubije je prije navršenih 40 dana od Ibrahimove smrti.
Hatidže: Znate li zbog čega ste dovedeni ovamo?!
Dijana: Da!
Hatidže: Oduzeti život Hurrem. Ako to uspijete... bit ćete nagrađeni.

Nigar posjećuje Ibrahimov grob, ispovjeda mu se u svom osobnom rekvijemu za snove, zavjetuje mu se na vječnu ljubav. Tamo je zatiče Šah Sultana. Šah pita Nigar gdje joj je kći. Znajući gdje je Nigar najtanja, pita je tko joj je priredio sve te muke i želi li se osvetiti. Nigar kaže da to želi više od svega, ali da to nije moguće, jer ne živi u Prijestolnici. Šah obećava Nigar da će joj to omogućiti, samo ako joj bude odana. Nigar pristaje biti njezina saveznica. Šah se na Ibrahimovom grobu zaklinje da će osvetiti njegovu krv.

Nigar: Ne mogu Vam dovesti našu kćer... Voljela sam Vas... Otvorila Vam svoje srce... Zapravo ste mi slomili srce... Neću Vas pljuvati, ne mogu... Paša, gdje ste?!... Ostavili ste mene i našu kćer... Što god bilo, volim Vas, Paša.

Šah: Nigar Kalfa... Dakle, ovdje su bacili Ibrahim-pašu.

Šah: Nigar, gdje je tvoje dijete? Imaš li kakvu ideju?
Nigar: Nemam, Sultano. Zar bih bila tu da znam?
Šah: Čula sam što govoriš o tuzi... Ne želiš li se osvetiti onome tko ti je to priuštio?
Nigar: Više od ičega, Šah Sultano. No, što ja mogu učiniti? Osim toga, moram otići s Rustem- pašom.
Šah: Danas je tako kako jest, sutra možda ne bude tako. Želiš li mi se prikloniti?

Mehmet se i dalje ne miri s odgađanjem odlaska u provinciju. Optužuje Hurrem da je i njena želja bila da ne ode. Hurrem traži od njega da bude strpljiv i da se okrene odlasku na svoj prvi pohod, što je trenutno najvažnije. Uvjerava ga da sve radi na dobrobit svoje djece i njihove budućnosti.

Amona M
31.01.2013., 21:50
3.dio

Bali-beg dolazi pozdraviti Sulejmana i Mustafu, koji ga srdačno dočekuju. Izvješćuje Sulejmana o napadu tijekom putovanja, te ga upozorava da je Papa Benedikt poslao ljude da ubiju samog Sultana. Sulejman mu odgovara da nitko ne može izbjeći svoju sudbinu i da će biti onako kako je Bog odlučio, ali da nije zabrinut za sudbinu Carstva, uz nasljednike poput Mustafe i Mehmeta.
Malkoč: Imam važnu vijest za Gospodara.
Sulejman: Makočoglu, dobrodošli! Recite, kakve novosti nosite?
Malkoč: Volio bih da su dobre, ali nisu. Karlo V je podržao Francoisa. Više ne plaćaju svoje obveze. Njima upravljaju Mlečani. Ali ja mislim, da Papa stoji iza Mlečana. No, nisam ih mogao ispitati. Svi su bili mrtvi.
Sulejman: Brzo moramo poći u vojnu. No, miran sam, jer imam divne prinčeve poput Mustafe i Mehmeta. Oni su čuvari Dinastije.

Pred vratima Divana Matrakči susreće Rustem agu, okrivljuje ga za Ibrahim-pašinu smrt, i upozorava da se ne raduje prerano. Rustem mu odgovara da je sreća na njegovoj strani. Njihovu prepirku prekida Bali-beg, koji ne pokazuje nikakav inetres za Rustema i odlazi iz palače u društvu prijatelja.

Sulejman nalaže pojačane mjere predostrožnosti u palači, te izdaje naloge vezane za predstojeći pohod. Ajaz-paša od njega traži imenovanje Rustem-paše upraviteljem Dijarbakira. Sulejman potvrđuje imenovanje, no Mustafi se to ne sviđa.

Sulejman: Krećemo u vojnu, Lutfi-paša... Neka se sve pripremi.!
Lutfi: Čast mi je biti pod vodstvom Velikog Vladara. Smatram da bismo trebali pozvati Mehmet -pašu i njegovu vojsku iz Anadolije.

Sulejman: Ajaz-paša, neka se pozove Mehmet-paša iz Anadolije da se pridruži pohodu!
Ajaz: Gospodaru, jako je opasno ostaviti Anadoliju bez upravitelja.
Sulejman: Dobrodošli, Rustem-aga! Upravo Vas je Ajaz-paša predložio za Dijarbakirskog beglerbega. Slažete li se?
Rustem: Gospodaru, kamo me pošaljete, tamo je za mene Raj.

Hurrem zatiče uplakanu Mihrimah i pokušavaju odgonetnuti uzrok njezine tuge. Mihrimah ne skriva od majke da je za sve razlog Pljevljanin i okrivljuje je da naložila Jahji da prekine s njom. Hurrem je uvjerava da s tim nema nikakve veze, i da je to najvjerojatnije tako odlučio, jer je bio prinuđen odabrati, ili nju, ili služenje Mustafi. I dodaje, da je znala, da bi joj sigurno zabranila tu vezu. Hurrem kaže kćeri da je sudbina jača od svega, pa čak i od ljubavi.
Hurrem: Mihrimah?!
Mihrimah: Vi znate, Majko. Niste li Vi to učinili?! Vi ste mu rekli da tako postupi.
Hurrem: Ne razumijem o čemu govoriš, Mihrimah.
Mihrimah: Niste li rekli pljevljaninu da odustane?
Hurrem: Nisam, no spriječila bih vas da sam znala da se srećete.
Mihrimah: Ali zašto? Što se promijenilo? Rekao je da će dati svoj život za mene?
Hurrem: Sudbina je jača od svega, pa čak i od ljubavi.

Mustafa izvješćuje Mahidevran o Rustemovom imenovanju, i to na Ajaz-pašinu preporuku. Postaje im jasno da je i Ajaz-paša odan Hurrem.
Sulejman posjećuje suca, koji su objeduje u društvu svog sina Mehmeta Čelebija. Žali mu se na nesanicu i grižnju savjesti. Ebussud mu kaže da je svatko ponekad prisiljen donijeti takve odluke i da Bog svakome daje onoliko koliko može podnijeti.
Sudac svom sinu: Sjedni na svoje mjesto.! Ti ni Ramazan, ni Bajram ne poštuješ.
Sluga: Došao je sultan Sulejman.
Sudac: Čast nam je, Gospodaru. Sofra još nije sklonjena.
Sulejman: Nije važno.

Sudac: Gospodaru, nadam se da ste dobrog raspoloženja...
Sulejman: Nisam. Ne mogu spavati... A opet, Ibrahim se loše ponio...

Sudac: Gospodaru, Vi čvrsto stojite na zemlji. Svatko je ponekad prisiljen donijeti takve odluke. Bog svakome daje onoliko koliko može podnijeti.
Mustafa i Mahidevran dijele svoje strahove s Lutfi-pašom i Šah Sultanom. Šah ih smiruje, govoreći da Sulejman neće dopustiti da se njime upravlja, a i da je, uostalom, sada Lutfi-paša na vlasti. Podsjeća Mustafu koliko je omiljen u Carstvu. Mustafa im savjetuje da pokušaju pridobiti Bali-bega. Šah mu kaže da može spokojno otići u Manisu, jer ona ostaje u Prijestolnici i za sve će se pobrinuti.
Šah: Sutra odlazite?
Mustafa: Ajaz-paša je predložio Rustema za Dijarbakirskog beglerbega. Gospodar nije čekao ni da zatvori usta, odmah ga je imenovao. Ajaz-paša uklanja sebi nesklone ljude i postavlja svoje na Divan.
Mahidveran: Za nas su nastupili loši dani.
Lutfi: Ne brinite, Prinče. I ja sam na Divanu. Ja ću biti Vaše oči.
Šah: Mustafa, ništa ne brini! Ti si povlašteni princ, janjičari te obožavaju. Ti si budućnost Dinastije... Uz tebe smo.
Mahidveran: Nakon Vaših riječi sam mirnija, Šah Sultano.

Hurrem ne može dovoljno zahvaliti Sulejmanu što Mehmeta nije poslao u pokrajinu. Sulejman od nje traži da pronađe prikladnu palaču za Šah i njezinu obitelj.
Sulejman: Dođite, Hurrem!
Hurrem: Sulejmane, zahvalna sam Vam što ste odložili Mehmetov odlazak u pokrajinu.
Hurrem: Sulejmane, Želim Šah Sultani dati najluksuzniju palaču. Osobno ću se pobrinuti za to.
Sulejman: Odlično, Hurrem!

Hatidže se raspada od tuge za Ibrahimom. Posjećuje je Šah, gleda kako joj kopni pred očima i ponovo joj obećava da će učiniti sve što je u njenoj moći kako bi Hurrem za sve platila i time osvetiti Ibrahimovu smrt. Ali zahtijeva od Hatidže da ništa ne poduzima bez njenog znanja.
Hurrem uočava Dijanu, koja se predstavlja kao Fahrije i raspituje se o njoj.

Nazla: Otkud se poznajemo? Kako se zoveš?
Dijana: Fahrije. Sigurno ste me vidjeli u Staroj palači.
Hurrem : Tko je ona? Što radi među mojom poslugom?
Nazla: Došla se pobrinuti za Džhiganhira.

Dva stara druga, Matrakči i Bali-beg u konobi raspravljaju o Rustemovom imenovanju.

Nigar dolazi u harem i moli Zumbula da joj omogući primanje kod Hurrem.
Zumbul: Nigar, kako si se ti stvorila ovdje?!
Nigar: Rekla sam da si me ti pozvao. Zar si zaboravio da sam život provela u ovoj palači?! Mogu i doći i otići bez da itko primjeti.
Zumbul: I Boga će uhvatiti strah od tebe! Reci mi zašto si došla? Dođi sa mnom!

Šah se sastaje s Rustem-agom. Čestita mu na imenovanju i kaže mu kako zna da je odan Hurrem. Zahtijeva od Rustema da ubuduće bude njoj odan.
Šah: Rustem-paša!
Rustem: Čast mi je, Sultano!
Šah: Ne podilazite mi praznim riječima! Znam da vjerno služite Hurrem.
Rustem: Dužnost mi je biti na usluzi svim sultanama.
Šah: Nalažem Vam da ubuduće budete vjerni meni, a ne Hurrem!

Nigar izvješćuje Hurrem o susretu Rustem-age i Šah Sultane, te kao protuuslugu, moli je da joj pomogne pronaći kćer.
Hurrem: Nigar?!
Nigar: Sultano, pozvali ste Rustema. Unaprijedili ste ga, no kome se on nije obratio?! Svaki dan ga vidim s nekim. Malo previsoko cilja...

Hurrem: Zašto to meni govoriš?!
Nigar: Esmanur, moja kćer, je nestala... Molim Vas, pomozite mi pronaći je!

Mustafa i Mahidevran prije polaska u Manisu opraštaju se sa Sulejmanom i Mihrimah. Uronjena u razmišljanja o Jahji, Mihrimah na hodniku susreće Bali-bega.
Mihrimah: Malkočoglu?! Ja Mihrimah Sultana.
Malkoč: Oprostite mi, Mihrimah Sultano, nisam Vas prepoznao. Prošlo je puno vremena.
Hurrem ne propušta priliku opet uvrijediti Mahidevran, koja joj kaže da je nakon Ibrahim-pašine smrti sada ona u opasnosti, jer su toliko slični.

Nigar izvješćuje Šah Sultanu o susretu s Hurrem.

Šah: Nigar, jesi li vidjela Hurrem? Razgovarala si s njom?
Nigar: Dolazim od nje...
Šah: Je li povjerovala?
Nigar: Nije, ali sumnja u Rustema.

Hurrem zahtijeva da joj Rustem ispriča pojedinosti susreta sa Šah Sultanom, ali Rustem joj odgovara da mu je samo čestitala. Hurrem ga upozorava da treba znati svaki njegov korak.

U Sulejmanovim odajama susreću se Bali-beg i Hurrem Sultana.

Mahidevran u Manisi dočekuje Prinčev harem, Fidan Hatun se raspituje o Dijani, ali Mahidevran joj kratko odgovori da je otišla. Što je najvažnije, Ajše je i dalje trudna i svi se o njoj dobro brinu.

Mahidevran u Manisi: Fidan, kako je Ajše Hatun?
Fidan: Dobro, Sultano.
Mahidevran: A moj unuk? Brineš li dobro o njemu?
Fidan: Gdje je Dijana, Sultano?
Mahidevran: Nema više Dijane.

Hatidže u svojoj palači priređuje mevlud za Ibrahima (zajedničku molitvu nakon 40 dana od nečije smrti- Hvala Bini na objašnjenju!). Svi su prisutni, osim Hurrem, koja, naravno ne miruje. Još jednom upozorava Zumbula da budno motri na Šah Sultanu i odlazi u hamam. Slijedi je Dijana.

Hurrem: Zumbule, svi su otišli na mevlud za Ibrahima?
Zumbul: Svi.
Hurrem: I Šah Sultana?
Zumbul: I ona. Ali Vi ste sada najjači. Sve je u Vašim rukama.
Hurrem: Reci neka mi pripreme hamam!

Šah Sultana vidi kako se Hatidže i Gulfem došaptavaju i nalaže sluškinji da obavijesti Merdžan-agu neka ode u palaču.

Šahina i sobarica eunuhu: Šah Sultan je naložila da odeš u palaču.
Merdžan: Što se dogodilo?!

Zumbul i Šeker su u kuhinji, u svom uobičajenom izdanju.

Zumbul: Šeker Aga, Hurrem je otišla u hamam. Pripremi brzo voće. Ja ću malo otići u obilazak. (I kod njih je recesija, mrkva, mrkva, ništa ravanija!)
Šeker: Zbog čega?! Daj, odigrajmo jednu partiju bekgemona (tavle).

Merdžan-aga hita u palaču.

Eunuh: Nema Hurrem Sultane?
Sluškinja: U kupaonici je.

Dijana ubija sve redom i s isukanim bodežom krči put do Hurrem.

chosen one
01.02.2013., 00:04
svaka cast na sadrzaju:)
Iako je već opće poznato da Hurrem i njeno psihotično ponašanje i vladavinu ne volim, ne mogu a da ne primjetim da su joj djeca odlicna, pogotovo Mehmet, Mihri i onaj grbavi. Mislim da je jedino onaj rođokosi bio lopovče... Odnos Mehmeta i Mustafe je odlican. Što se tiče "tabora" protiv Hurem, sto reci...bilo bi savrseno kad bi uspijelo, ali zar nisu već navikle da sa tim postupcima neće Hurrem unistiti, samo sebi kopaju jamu. Razumijem da su sve ljute i histerične zbog svega što im je Hurka godinama priređivala, ali opet,:ne zna: igra Sah sultane mi je puno bolja. Ne kaže se bezveze "neprijatelja unisti njegovim vlastitim oruzjem". Netko je ovdje pitao zasto je Bejhan protiv HUrrem? Pa sta treba veći razlog od toga sto zene gleda godinama kako joj Hurka unistava sestru, unistila joj je i majku, naravno, krv nije voda.

witch69
01.02.2013., 01:36
Netko je ovdje pitao zasto je Bejhan protiv HUrrem? Pa sta treba veći razlog od toga sto zene gleda godinama kako joj Hurka unistava sestru, unistila joj je i majku, naravno, krv nije voda.

Ja sam pitala.....Hurka joj unistava zeta ........istom mjerom kako i zet unistava Hurku godinama, a sestri Hati je kriva Hurka sto se zet kurva, a i mater im je umrla isto zbog zeta kurvisa ....i samim tim je sad Bejhan protiv Hurke .....logicno :bonk:

Zato mi se svidjala ideja da se Sah sultana pocupa s Hurkom ali zbog svojih sopstvenih ambicija, a ne zbog Gudaca Ibre.....ali nista od toga :(

Basta
01.02.2013., 12:23
A Sokolović je služio Selimu, tako da ne vjerujem da će se pojavljivati u seriji. Ja bih jako voljela da ubace Mimar sinana :cerek:. Za one koji ne znaju, on je bio Suljin glavni arhitekta koji je zaslužan za većinu onih džamija i česmi po Istanbulu, renovirao je veliki dio Topkapija... Suljo ga je prvi put angažirao za izgradnju prinčeve džamije u znak sjećanja na Mehmeta kad je umro, tako da nam se možda i Sinan ubrzo pridruži...
već smo vidjeli sinana, u pohodu na ugarsku, sagradio je most...

imam jedno pitanje...

na netu se jedno vrijeme u prijevodu tašlidžali prevodio kao pljevljanin... zanima me zašto, zna li tko?

Okanica
01.02.2013., 13:12
već smo vidjeli sinana, u pohodu na ugarsku, sagradio je most...

imam jedno pitanje...

na netu se jedno vrijeme u prijevodu tašlidžali prevodio kao pljevljanin... zanima me zašto, zna li tko?

Bold: vidiš, nisam tada obraćala pažnju na to... Kako god, nadam se da će dobiti neku veću ulogu sada.
A Taslidža je staro ime za Pljevlja, tako se taj grad zvao za vrijeme Osmanlija. Istraživala sam, i kažu da je Jahja upravo bio iz Pljevalja. S tim što sam negdje i našla podatak da je albanac, pa mi to malo nije jasno :ne zna:

Basta
01.02.2013., 13:40
Bold: vidiš, nisam tada obraćala pažnju na to... Kako god, nadam se da će dobiti neku veću ulogu sada.
A Taslidža je staro ime za Pljevlja, tako se taj grad zvao za vrijeme Osmanlija. Istraživala sam, i kažu da je Jahja upravo bio iz Pljevalja. S tim što sam negdje i našla podatak da je albanac, pa mi to malo nije jasno :ne zna:

jahja je stvarni lik?

dobri su turci... za grittija sam bio sasvim sigur da je fiktivni lik, a kad sam istražio, ostao sam paf...

još će na kraju matrakči i nigar bit pravi likovi... :s :D

pattie_boyd
01.02.2013., 13:44
jahja je stvarni lik?

dobri su turci... za grittija sam bio sasvim sigur da je fiktivni lik, a kad sam istražio, ostao sam paf...

Matrakči i je stvaran lik:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nasuh-matrakci-bio-najslavniji-bosnjak-osmanskog-carstva

Okanica
01.02.2013., 13:46
jahja je stvarni lik?

Ooo da, Jahja je veoma poznati pjesnik koji je živio u Sulejmanovo doba. Čak je tačan i onaj dio da ga je Ibrahim poslao da bude uz Mustafu u Manisi. U RL se poslije Mustafine smrti vratio u rodni kraj, ne znam šta će biti sa ovim iz serije.

Pa i Matrakči je pravi lik. Poznat je kao jedan od najinteligentnijih ljudi koji su živjeli u to vrijeme. Bio je izuzetan matematičar i slikar, onu igru matrak je on izmislio... Dosta ljudi se bunilo u Turskoj što ga u seriji prikazuju kao pomalo zbunjenog, i nigdje nije došla do izražaja ta tolika pamet koju je imao.

Al je zato Nigar potpuno izmišljena, u to nema sumnje :mig:

gogili18
01.02.2013., 13:53
Ooo da, Jahja je veoma poznati pjesnik koji je živio u Sulejmanovo doba. Čak je tačan i onaj dio da ga je Ibrahim poslao da bude uz Mustafu u Manisi. U RL se poslije Mustafine smrti vratio u rodni kraj, ne znam šta će biti sa ovim iz serije.

Pa i Matrakči je pravi lik. Poznat je kao jedan od najinteligentnijih ljudi koji su živjeli u to vrijeme. Bio je izuzetan matematičar i slikar, onu igru matrak je on izmislio... Dosta ljudi se bunilo u Turskoj što ga u seriji prikazuju kao pomalo zbunjenog, i nigdje nije došla do izražaja ta tolika pamet koju je imao.

bold-ja sam cak i negdje procitala da je on bio prvi pjesnik koji je pisao u rimi.

za matrakcija se slazem, njega su prikazali kao ibrahimovog slugu,a zapravo si je bio jako dobar sa suljom, i bio jedan od najpametnijih ljudi...

Amona M
01.02.2013., 14:20
za matrakcija se slazem, njega su prikazali kao ibrahimovog slugu,a zapravo si je bio jako dobar sa suljom, i bio jedan od najpametnijih ljudi...

Slažem se i mislim da su scenaristi njegov lik mogli puno bolje prikazati, čovjek je ostao zabilježen u povijesti kao izuzetno inteligentan, a ovdije je više kao Ibrin potrčko.

majica17
01.02.2013., 14:28
može li mi netko reči što će biti sa Fatmom? :)

Luđak iz hrv
01.02.2013., 14:47

Tocno,ali istina je da je Ibro imao ljubavnicu,samo ne znam,jel to Hatitze i Suljo otkrili kao sto je slucaj u seriji:ne zna:
http://www.youtube.com/watch?v=94GLf4fga3c
Ta se ljubavnica zvala nekako Muhnise ili Muhsibe,ne zna ni Okan:lol:

gogili18
01.02.2013., 15:01
može li mi netko reči što će biti sa Fatmom? :)

objesit ce se kad joj djete oboli od boginja i umre.

dennomon
01.02.2013., 16:56
Hej :D

@mona_mona - Hvala na prevodu... :cheer:
Idem sad gledati onaj dio kada Hurem otkriva Firuze i kada je protjeraju iz harema... :cerek:
Nisam uspio gledati tu epizodu pa ću sad nadoknaditi. :mig:

EDIT: :eek: Upravo sam pogledao 1. najavu za 85. epizodu. Biti će više nego zanimljivo... :kokice:

Dugonoga
01.02.2013., 17:25
Izasla je najava za 85. epizodu, vidim da Sulejman i Hatidze pricaju o nekakvoj njegovoj odluci, nije valjda doslo vrijeme da je uda za nekog starca?
Ne svidja mi se Hatidze u ovim epizodama sto sada gledamo na nasoj televiziji, ali nakon sto Ibrahim umre pretvorila se u zenu zmaja (iako znam da joj nece uspjeti s one tri da ista naprave Hurem).
Posto Hurem govori da je ocito da ce Mustafa krenuti na prijestolnicu kad Sulejman ode u pohod, blizi li se to njegova smrt?

gogili18
01.02.2013., 17:36
hmmm, ne vjerujem da ce ici sad uskoro mustafina smrt jer je on povijesno umro 1553. godine, a ibrahim 1536.g. osim ako sad ne namjeravaju napraviti odmak od 17 godina... kaj je opet malo nerealno... osim ako suljo ne namjerava biti u pohodu 17 godina :rofl:

izgleda da ce sad u 85 biti suljina odluka da je udaju za starca, bas me zanima kojeg

dennomon
01.02.2013., 17:57
Udati Hatidže? :eek: Nju treba pogubiti i to što prije... :kava:
Kada i kako je ona umrla po povijesti? :ne zna:

gogili18
01.02.2013., 18:12
Udati Hatidže? :eek: Nju treba pogubiti i to što prije... :kava:
Kada i kako je ona umrla po povijesti? :ne zna:

umrla je dvije godine poslje ibrahima, a suljo ju je udal za nekog starca nakon smrti ibre a iz kojeg razloga to neznam

dennomon
01.02.2013., 18:31
umrla je dvije godine poslje ibrahima, a suljo ju je udal za nekog starca nakon smrti ibre a iz kojeg razloga to neznam

Hvala. :D Dakle, umrla je prirodnom smrću?

gogili18
01.02.2013., 18:35
pretpostavljam da da.vjerojatno od tuge za ibricom.

nema na cemu :D

Amona M
01.02.2013., 18:44
Izasla je najava za 85. epizodu, vidim da Sulejman i Hatidze pricaju o nekakvoj njegovoj odluci, nije valjda doslo vrijeme da je uda za nekog starca?
Ne svidja mi se Hatidze u ovim epizodama sto sada gledamo na nasoj televiziji, ali nakon sto Ibrahim umre pretvorila se u zenu zmaja (iako znam da joj nece uspjeti s one tri da ista naprave Hurem).
Posto Hurem govori da je ocito da ce Mustafa krenuti na prijestolnicu kad Sulejman ode u pohod, blizi li se to njegova smrt?

Dijana nije uspijela ubiti Hurku, ali izgleda ju je zarezala dok Suljo pita tko joj je to napravio, a ona mu odgovori da se zna tko ju želi ubiti. Ide scena u kojoj Šah govori Hati gospodar sumnja da ti stojiš iza tih događaja i zato je donio tu odluku, poslije toga dolazi braco seki na razgovor i ona mu otvoreno govori da je istina i da ju ona želi vidjeti mrtvu, tako da vjerujem da će to presuditi toj udaji. Gužva se i oko Mustafe jer ga je sultan obavijestio da ne ide u pohod s njim, a vidi se i scena u najavi 85-e ukojoj Hata savjetuje Mustafu i govori mu da tron pripada njemu.

dennomon
01.02.2013., 18:53
pretpostavljam da da.vjerojatno od tuge za ibricom.

nema na cemu :D

Jedva čekam to vidjeti, Selmina (Hatice) gluma mi je izvrsna... :D

gogili18
01.02.2013., 18:58
jeste, diplomirala je iz histeriziranja u ovoj seriji :D

mane zapravo jako cudi da hata u 85.epki priznaje sulji da ona stoji iza atentata na hurku. tome se stvarno nisam nadala :ne zna:

prije bi ocekivala da ce se izmotavati i pokusati hurem optuziti za klevetu ili nesto slicno

dennomon
01.02.2013., 19:03
jeste, diplomirala je iz histeriziranja u ovoj seriji :D

mane zapravo jako cudi da hata u 85.epki priznaje sulji da ona stoji iza atentata na hurku. tome se stvarno nisam nadala :ne zna:

prije bi ocekivala da ce se izmotavati i pokusati hurem optuziti za klevetu ili nesto slicno

Bold - Vjerovatno luđakinja misli da nema više ništa za izgubiti. :503:
Jadna njena djeca, njihova majka nikad ne misli na njih... :(

gogili18
01.02.2013., 19:16
ona zapravo nikad ni nije mislila na njih, pa kad e samo sjetim kad ju je ono ibro kakti ostavil i otisao u pohod(kaj se sad prikazuje na rtl-u) ona je samo cendrala, histerizirala smisljavala urote protiv hurem... itd. zapravo nikad nije bila prikazana njena briga za djecu...
meni se pak opet cini da u cijeloj toj prici hata-ibro za nju su djeca bila sporedna stvar, ono kad sam vec u braku moram imati djecu jer sta ce ljudi reci :rolleyes: njoj je ibro uvijek bil vazniji :rolleyes:

Okanica
01.02.2013., 19:32
Ouuu, opasna najava. Čuj ti one Dijane glupače, ja sam ovdje zbog Vas došla :lol:. Znala sam da će se taj zadatak preglupo završiti, ali ovo je već pomalo vrijeđanje inteligencije :rofl:

Vidi se da planiraju ubrzati radnju, Hatu će udati sada, Hurka je već počela klevetati Mustafu... Ove će epizode biti baš mračne i napete, ne znam baš koliko mi se to dopada :rolleyes:

chosen one
01.02.2013., 19:49
Ta zena iz potpuno opravdanih razloga zeli Hurrem mrtvu. Bez obzira na Ibrino muvanje okolo ipak je on bio njen muz i voljela ga je. Hurka je naravno svu svoju snagu i inteligenciju upotrijebila da bi Ibru "prijetnju" sklonila s puta, jednostavno ta zena zeli osvijiti "svijet". Veću luđakinju povijest nije imala, svaka joj čast..
Hatidze mi je nekako psihički nestabilna, naravno zna se i zbog čega, Ibrahimova prevara, Hurkine igre, bratova zasljepljenjenost s Hurem i neviđenje prave situacije. Ali mislim da nije zasluzila da je rođeni brat tako tretira. Još uvijek pamtim kad je Hurki opalila onu sočnu šamarčinu, a tek Hurkino napuhavanje nakon toga:D..auuuu, neprocjenjiva scena:)))

dennomon
01.02.2013., 19:49
ona zapravo nikad ni nije mislila na njih, pa kad e samo sjetim kad ju je ono ibro kakti ostavil i otisao u pohod(kaj se sad prikazuje na rtl-u) ona je samo cendrala, histerizirala smisljavala urote protiv hurem... itd. zapravo nikad nije bila prikazana njena briga za djecu...
meni se pak opet cini da u cijeloj toj prici hata-ibro za nju su djeca bila sporedna stvar, ono kad sam vec u braku moram imati djecu jer sta ce ljudi reci :rolleyes: njoj je ibro uvijek bil vazniji :rolleyes:

To je meni grozno... :( No dobro, još malo i pa-pa Hatidže! :cerek:

gogili18
01.02.2013., 19:59
Ouuu, opasna najava. Čuj ti one Dijane glupače, ja sam ovdje zbog Vas došla :lol:. Znala sam da će se taj zadatak preglupo završiti, ali ovo je već pomalo vrijeđanje inteligencije :rofl:

Vidi se da planiraju ubrzati radnju, Hatu će udati sada, Hurka je već počela klevetati Mustafu... Ove će epizode biti baš mračne i napete, ne znam baš koliko mi se to dopada :rolleyes:

a cuj scenaristi opasno vec neko vrijeme vrijeđaju inteligenciju, kako nasu tako i hurkinu :D
prvo dijani duge kose :rolleyes:
onda dijanu nitko ne prepozna :rolleyes:
a iz ovoga se da pretpostaviti da nebu samo hata najebala, nego i gulfem, jer eto ako sam dobro shvatila gulfem je zicala afife da primi dijanu u sluzbu jer je kao to osoba iz povjerenja, a jedan dan nakon dolaska ona radi atentat na hurem :rolleyes:

dennomon
01.02.2013., 20:31
Zna li neko kad će 2. najava za 85. epizodu? :kokice:

Okanica
01.02.2013., 20:57
Prva najava izlazi petkom, druga ponedjeljkom, tako uvijek rade :mig:
Razumijem ja Hatidžu da se želi osvetiti, ali ženo draga, ne ide to tako. Glupača je samo naškodila sebi i svojoj djeci :504:
Nadam se samo da Šahu i Nigar njihovi brilijantni mozgići neće još dugo iznevjeriti :cerek:

lilo230
01.02.2013., 21:16
Ha, baš me zanima kako će Dijana završiti!!!!
Hurem mi je u početku serije bila fuj, međutim sad navijam za nju,žena se borila da ona i djeca prežive u tom svijetu, a to je bilo moguće samo dok je Suljo živ, jer su od samog početka svi bili protiv nje, da je Mustafa došao na tron ubili bi i nju i djecu.......ali ne mogu vjerovat da je na kraju Mahidevran njih sve nadživjela.....vještica zna li tko od čega je Hurem umrla?

gogili18
01.02.2013., 21:30
hurem je umrla u 52. godini ako se ne varam i to prirodnom smrcu.

naravno pa upravo se zbog djece borila i zato je svog sina htjela na prijestolju, ona je jako dobro znala da prijestolje nasljedi mustafa i ona i njena djeca bi vjerojatno istog trena ostala bez glave, dok je mahidevran konstantno punila glavu mustafi i hranila svoju mrznju prema hurem, hurem svojoj djeci to nikad nije radila. pa dovoljno govori i sam cinjenica da je maidevran u RL zivjela u bijedi isiromastvu sve dok selim nije dosao na prijestolje i osigurao joj penziju

dennomon
01.02.2013., 21:31
Ha, baš me zanima kako će Dijana završiti!!!!
Hurem mi je u početku serije bila fuj, međutim sad navijam za nju,žena se borila da ona i djeca prežive u tom svijetu, a to je bilo moguće samo dok je Suljo živ, jer su od samog početka svi bili protiv nje, da je Mustafa došao na tron ubili bi i nju i djecu.......ali ne mogu vjerovat da je na kraju Mahidevran njih sve nadživjela.....vještica zna li tko od čega je Hurem umrla?

Bold - Mislim da je umrla prirodnom smrću kada je imala oko 50 godina, valjda... :misli:

Da, ko bi rekao da će ih Mahidevran sve nadživjeti... :kava:
Meni se to mnogo sviđa jer je drukčije od svega dosad na TV-u... :zivili:

@Okanica - Znači prva najava petkom, druga najava ponedjeljkom... Hvala :D

EDIT:

@gogili18 - Slažem se sa napisanim iznad... Da, Hurem je umrla u 52. godini života... :tuzni:
Ali je barem bila i ostala legenda... - Rokselana :cerek:

pattie_boyd
01.02.2013., 23:08
jel mi može netko reći u 84. di je onaj dio kad Šah odlazi u šumu i govori da će se osvetiti za Ibru da ne gledam cijelu epizodu

Basta
01.02.2013., 23:25
nije mi jasan susret šah sultanije i rustem-paše... čime ga ona ucjenjuje, što je on napravio s ibrinim grobom?

plitko
02.02.2013., 11:38
Konačno odgledala 84.epku (thnx @mona, ne bi išlo bez tvoje dobre volje :))... odmah da ne zaboravim, jer me scena gdje tlači onog Jahju zbog Mihrice pa mu se unosi u facu asocirala, Mahicu su odlično postarali...odlično...baš mi je super i susret Balića i Matrakčija...dva stara frendića :)...Normalno da je suza iz oka kanula kad vidjeh Nigar na, ajmo reći, grobu Paše...nema tu pomoći, živ il mrtav, s njom il nekom drugom, volio je il mrzio ona je uvijek i zauvijek pašina...Ova Šah kuha li kuha, tu bu sigurno još svakog vraga... 'pohod' perikaste G.I. Dijane mi je ipak too much, sad ona ko u amazonskoj prašumi raskrčuje put po haremu do Hurrem...i nigdje nikog nema :rolleyes:...malo mi je to ipak bedasto...Ukratko,svašta su opet nagurali, nije dosadno, dinamično je i sve to al što mogu :ne zna:, fali mi Paša...to je lik kojeg je nemoguće nadomjestiti...možda glupo zvuči, al ja i dalje mislim da je povratak Bali bega čisti pokušaj kompenzacije za Ibrahim pašu...više nisam sigurna (a ne da mi se sad rovat) al mislim da mu je ova 1:28 minuta 84.epke prvo 'novo' pojavljivanje, i da je u tom trenu pola Turske duboko udahnulo (da ne kažem izdahnulo) :cerek:...i neka je, dečko je stvarno krasan, al u mom slučaju ne budi baš nikakve emocije osim da bi ga uokvirenog stavila na kredenc :D...al neka Balića, on je dobrica, nadam se da neće od njega napraviti neku zločestoću, ima ih sasvim dovoljno... Vidjeh i najavu za 85.epku... a niš...čekamo daljnji razvoj događaja...šteta da nije neki horror pa da kao u De Palminovoj 'Carrie' uskoro vidimo ruku kako proviruje iz groba.... :D

jel mi može netko reći u 84. di je onaj dio kad Šah odlazi u šumu i govori da će se osvetiti za Ibru da ne gledam cijelu epizodu

To je u 3. dijelu negdje oko 8.minute...:)

Basta
02.02.2013., 11:48
Matrakči i je stvaran lik:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nasuh-matrakci-bio-najslavniji-bosnjak-osmanskog-carstva

mašala! :s

i to čoek iz ovijeh krajeva... mislim stvarno, koliko likova, stvarnih i nestvarnih je s ovog područja: bali beg, efsun, fatma, matrakči, nigar, rustem... :s

dennomon
02.02.2013., 12:01
mašala! :s

i to čoek iz ovijeh krajeva... mislim stvarno, koliko likova, stvarnih i nestvarnih je s ovog područja: bali beg, efsun, fatma, matrakči, nigar, rustem... :s

Bold - Za ovo dvoje ne znam... :ne zna: Odakle su oni? :misli:

Basta
02.02.2013., 12:11
Bold - Za ovo dvoje ne znam... :ne zna: Odakle su oni? :misli:

fatma je dubrovkinja...

bali beg malkočoglu je potomak stare srpske obitelji malković koja je stoljećima predano služila turcima, poznati kao jako dobri ratnici... obitelj ima razna imena: malković, malkoč, malkočoglu... u našim krajevima dan-danas i među srbima i hrvatima ima dosta malkoča i malkovića...

http://en.wikipedia.org/wiki/Malkoçoğlu_family

Okanica
02.02.2013., 12:13
Bali beg je iz Smedereva ( Srbija), za Fatmu se ne sjećam.
@pattie: to ti je oko 55. minute sveukupno :mig:
@plitko: naravno da su ga ubacili da nadomjesi Okanića, čak je i u najavi zauzeo njegovo mjesto, odmah iza Meryem i Halita :kava:
Al jedan je Paša Veličanstveni, nema tog brke koji njega meni može da nadoknadi :cerek:

Gear
02.02.2013., 12:36
Koliko vremena prođe od odlaska Ibrice do Mustafinog ubojstva? Hoće to uskoro ili...

Ana So
02.02.2013., 12:43
Koliko vremena prođe od odlaska Ibrice do Mustafinog ubojstva? Hoće to uskoro ili...

ja mislim da će uskoro,jer u najavi Hurem govori veziru kako će mustafa okupiti vojsku i krenuti prema prijestolnici,tak da vjerujem da će uskoro i sam kraj serije.

gogili18
02.02.2013., 13:09

u RL prode 17 godina, nakon ibrine smrti veliki vezir postaje ajaz pasa koji je na tom polozaju nekih 15 godina do svoje smrti, onda veliki vezir postaje rustem koji je upleten u pobunu janjicara sto dovodi do smrti mustafe,

u najavi smo vidli da mustafa sad nece ici u pohod, a hurem govori mislim mustafi pasi da mustafa ide na prijestolnici a koliko se sjecam u jednoj najavi za cjelokupnu 3 sezonu mustafu ubiju u satoru na pohodu, tak da mislim da sad jos nece doci do njegovog ubojstva...

pattie_boyd
02.02.2013., 13:31
u RL prode 17 godina, nakon ibrine smrti veliki vezir postaje ajaz pasa koji je na tom polozaju nekih 15 godina do svoje smrti, onda veliki vezir postaje rustem koji je upleten u pobunu janjicara sto dovodi do smrti mustafe,

ispravak: nakon Ibre je došao Ajaz paša, a nakon njegove smrti 1539. došao je Lufti paša, muž od Šah sultanije i na tom položaju ostaje do dolaska Rustema :mig:

@pattie: to ti je oko 55. minute sveukupno :mig:
@plitko: naravno da su ga ubacili da nadomjesi Okanića, čak je i u najavi zauzeo njegovo mjesto, odmah iza Meryem i Halita :kava:
Al jedan je Paša Veličanstveni, nema tog brke koji njega meni može da nadoknadi :cerek:

pogledah, jako mi se svidjela i ona scena prije di su ona i Nigar na grobu, ono kad su se odlučile udružiti protiv Hurke, a i onaj Nigarin monolog di unatoč svemu što joj je Ibra napravio, ona ga je i dalje voljela :cerek:

da, mora se naći dostojna zamjena za našeg Ibricu, iako po meni to mjesto više pripada Šah nego Bali-begu :D

bez veze mi je što će im taj plan uklanjanja Hurke kolko sam skužila propast već u samom startu...ne sviđa mi se kod serije jedino to što non-stop ide u Hurkinu korist :503:

dennomon
02.02.2013., 13:37
fatma je dubrovkinja...

bali beg malkočoglu je potomak stare srpske obitelji malković koja je stoljećima predano služila turcima, poznati kao jako dobri ratnici... obitelj ima razna imena: malković, malkoč, malkočoglu... u našim krajevima dan-danas i među srbima i hrvatima ima dosta malkoča i malkovića...

http://en.wikipedia.org/wiki/Malkoçoğlu_family

Dobro. :D Jel Fatma izmišljeni lik? :ne zna:

pattie_boyd
02.02.2013., 13:57
Dobro. :D Jel Fatma izmišljeni lik? :ne zna:

nije, i u stavrnosti je bila s Mustafom kolko sam skužila

Basta
02.02.2013., 14:10
gledam listu otomanskih velikih vezira, nisam ni znao da ih je toliko bilo hrvata, bosanaca i srba:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ottoman_Grand_Viziers

stjepan hercegović kosača je u pet navrata bio veliki vezir... :s služio je tri sultana, zadnji put je bio veliki vezir suljinog babe selima...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ahmed-paša_Hercegović
http://en.wikipedia.org/wiki/Hersekzade_Ahmed_Pasha

dr_md
02.02.2013., 14:44
bome jesu..

+1
I što mi se svidja u turskim "sapunicama" je to da nema crno-bijelo, svi su sivi i ne znam dali ste primjetili ali serije su im radjene u stilu saro-grčkih drama; na početku je atmosfera vedrija kako odmiče serija postaje sve tamnije i tamnije, napeto, likovi se mjenjaju i uvijek se desi neka ozbiljnija tragedija pri kraju ili na samom kraju... redko je happy-end.

dennomon
02.02.2013., 15:21
nije, i u stavrnosti je bila s Mustafom kolko sam skužila

Jel u stvarnosti spalila Hurem i bila onakva luđakinja? :eek:

temptations
02.02.2013., 17:20
pogledala zadnju epizodu 84 što je izašla s prijevodnom na serije biz.

vi ćete da me ubijete?

ajajjajajjajajjajaaaaaa :mikrocerek:

Novi233
02.02.2013., 17:26
Jel tko zna kako će skončati ona kuja od Firuze?:mad::mad:

dennomon
02.02.2013., 17:33
Jel tko zna kako će skončati ona kuja od Firuze?:mad::mad:

Hurem će otkriti Sulejmanu da je ona izdajica i on će je poslati kući... :mig:

Ouch
02.02.2013., 19:04
Helou ekipa , zao mi je sta upadam ovako kao padobranac , al samo me zanima tko je otrovao Sulju tamo negdje u 77. epizodi ( ako se ne varam , ono kad Hurka dode pricat s njim jer je rekao Mehmetu da moze u provinciju pa ga nade onesvijestenog na balkonu ) i je li ga itko uopce otrovao ?

I hoce li se zmijetina "Firuze" vratit u seriju ? Malo mi je nedorecen onaj dio gdje ona dolazi pa ju oni vojnici u crnom docekaju i onda prica o Firuze u trecem licu..

Hvala :)

Amona M
02.02.2013., 19:11
Nije direktno otkriveno, ostala je sumnja da je to napravila Firuze, ali je dosta to nejasno. Mislim da se neće vračati u seriju, imala je ugovor samo za 13 epki, a bila je ubačena kao špijun koji se treba približiti sultanu kako bi ga ubila, jer ona pripada drugoj dinastiji. Firuze u biti nije Firuze, nego se predstavila kao kčer od Šahovg brata.