PDA

View Full Version : uzasno bolan prvi put, molim pomoc :(

bLOODSTONE
06.12.2004., 22:01
Ovako, ne znam gdje bih počela, a da ne duljim previše.
Odmah cu zamolit one koji iz ovog posta misle napravit zajebanciju da bar jednom puste da tema na nesto liči ;) hvala!

Imam ozbiljan problem, zadnja mi je solucija raspravljanje o tom problemu na forumu, ali ok...

Dragi i ja smo jako dugo u vezi, volimo se, želimo biti zajedno, probali smo, probali smo više puta, ali ja osjećam takvu bol da ga jednostavno ne pustim da prodre do kraja. Inače mi je tolerancija na bol slaba, ali ne zaustavim ga zbog straha nego zbog fizičke boli. Zadnji put kad smo probali, osjetila sam da polako prodire, boljelo je cijelo vrijeme, suze su mi počele teći...a pokušala sam biti što opuštenija :(

Ne znam, žao mi je dečka, bitno mu je koliko i meni, stvarno želim biti s njim, od toga se napravio takav problem da nemam pojma kako iz njega izaći :(
Sama pomisao na slijedeći pokušaj mi se čini odbojnom.

Čitala sam na netu negdje da ako je prvi odnos jako bolan da je moguće kirurškim putem odstraniti himen :( Užasava me pomisao na to..ali bila bi i na to spremna, samo da vec jednom prođe ta bol :( Sl. tjedan planiram ponovo do ginekologa, ali ne vjerujem da mi on može išta konkretno reći ni savjetovati...

Eto, cijenim vaše savjete i odgovore, Trenutno ne znam gdje bi se više obratila osim kod ginekologa (ponovo). Znam, znam one priče, slatka bol, pretrpi malo da možeš uživati u tome itd, vjerujte mi, probali smo bar 5-10 puta, bila sam max opustena, uzbudjena, ma sve sve kako treba, vjerujem mu, volim ga, ali tu bol ne mogu podnijeti :(

Silajn
06.12.2004., 22:05
Odi doktoru. Ako ne nađu fizičke razloge, potražit će psihičke. Ne bi te trebalo bolit.
Puno sreće i uživancije kad problem riješiš :) :grli:

klio
06.12.2004., 22:14
Slažem se sa Silajn, idi doktoru.
Nemoj se previše sekirat. Zabrinutost i napetost također može utjecat na to da se dovoljno ne opustiš.

Bit će sve ok :grli:

gottcha
06.12.2004., 22:25
sigurno da ti i opuštenost nemora imati velikog utjecaja na sve skupa... u svakom slučaju idi giniću, znat će on što treba.. :grli: :w

Tinchi
06.12.2004., 22:33
Uvijek mi je teško povjerovat da nekog može TOLIKO bolit..
Al čitala sam da postoje slučajevi manjeg himenalnog otvora. Ništa strašno :)

Ponovit ću i ja - ginić će ti najbolje potvrditi što je (ako je) u pitanju.

te@
06.12.2004., 22:37
bLOODSTONE kaže:
Dragi i ja smo jako dugo u vezi, volimo se, želimo biti zajedno, probali smo, probali smo više puta, ali ja osjećam takvu bol da ga jednostavno ne pustim da prodre do kraja. Inače mi je tolerancija na bol slaba, ali ne zaustavim ga zbog straha nego zbog fizičke boli. Zadnji put kad smo probali, osjetila sam da polako prodire, boljelo je cijelo vrijeme, suze su mi počele teći...a pokušala sam biti što opuštenija :(

Doživjela. I preživjela. Jedva - doduše. Mislim da je bilo iz 7-og pokušaja. Onda sam rekla - sad il nikad, pa nek boli kol'ko boli. On upire k'o kompresorom, a ja samo šta neću svisnut od boli. Pa nek mi još neko priča o tim romantičnim "prvi put" spikama. :kava:

Krvarenje neću ni spominjat. Recimo da je malo falilo da Hitna intervenira. Jebem vam prvi seks... :2up:

Tinchi
06.12.2004., 22:40
Hmmm... :misli: vjerojatno je dobro za prvi put nać nekog s manjim :D
Možda je mene baš to izvuklo :zubo:

Mljacko
06.12.2004., 22:43
Tinchi kaže:
vjerojatno je dobro za prvi put nać nekog s manjim :D
Možda je mene baš to izvuklo :zubo:

Znači tvoj savjet njoj je da si ga njen dečko odreže?:zubo:

bLOODSTONE
06.12.2004., 22:43
te@ kaže:
Doživjela. I preživjela. Jedva - doduše. Mislim da je bilo iz 7-og pokušaja. Onda sam rekla - sad il nikad, pa nek boli kol'ko boli.

E vidiš, zar moram to proživljavat :( Pa zar ne postoji neki humaniji i bezbolniji način da se to prođe :(?!?

Tinchi
06.12.2004., 22:45
Mljacko kaže:
Znači tvoj savjet njoj je da si ga njen dečko odreže?:zubo: Jebemu, zamolila cura da joj se ne zajebavamo na topicu.

Al đaba nekima pisat :D :kiss:

Tinchi
06.12.2004., 22:46
bLOODSTONE kaže:
E vidiš, zar moram to proživljavat :( Pa zar ne postoji neki humaniji i bezbolniji način da se to prođe :(?!? Vele ti ljudi da odeš dr.-u. :) Poslušaj.

bLOODSTONE
06.12.2004., 22:48
Tinchi kaže:
Hmmm... :misli: vjerojatno je dobro za prvi put nać nekog s manjim :D

jebiga sad :D

te@
06.12.2004., 22:49
bLOODSTONE kaže:
E vidiš, zar moram to proživljavat :( Pa zar ne postoji neki humaniji i bezbolniji način da se to prođe :(?!?

Osim kirurškog, ne. Pati bejbe. :D

Al - isplati se - vjeruj. Poslije ti bude taaak lepeeee! :cheer: :cice:

Tinchi
06.12.2004., 22:50
bLOODSTONE kaže:
jebiga sad :D Aj aj, šuti i trk u prvu crkvu bogu zahvalit :D

bLOODSTONE
06.12.2004., 22:55
Tinchi kaže:
Vele ti ljudi da odeš dr.-u. :) Poslušaj.

Da, naravno da idem, da nemam M. već bi sutra zapalila do gin. tek slijedeći tjedan...
Ma ono, stvarno ste ok :w

Samo bih htjela čuti kako su ta bolna iskustva rješavana i da li nema druge opcije osim ove bolne...ono, čisto da mi dignete moral :)

bLOODSTONE
06.12.2004., 22:57
te@ kaže:
Osim kirurškog, ne. Pati bejbe. :D

Al - isplati se - vjeruj. Poslije ti bude taaak lepeeee! :cheer: :cice:

Ma znam i ja da se isplati :) lol

A taj kirurški način, jel zna itko šta o tome, da li se primjenjuje samo u ekstremnim slučajevima kad npr. krv ne može teći normalno..ili..kako? :confused:

te@
06.12.2004., 22:58
bLOODSTONE kaže:
Da, naravno da idem, da nemam M. već bi sutra zapalila do gin. tek slijedeći tjedan...

Velim ti da je izbor sužen. Da nisam bila u fakin provinciji gdje je i zubar luksuz - i sama bih posegnula za takvim riješenjem.

Ovako - odeš kod ginića i stvar je riješena u minuti. :)

bLOODSTONE
06.12.2004., 23:05
te@ kaže:
Ovako - odeš kod ginića i stvar je riješena u minuti. :)

kak da ovo shvatim sad :D ?
Najozbiljnije pitam, jel znaš možda kako ta procedura ide???

magic
06.12.2004., 23:07
nish ne brini, samo rashirish noge :D

Cro-cutie
07.12.2004., 00:25
te@ kaže:
Doživjela. I preživjela. Jedva - doduše. Mislim da je bilo iz 7-og pokušaja. Onda sam rekla - sad il nikad, pa nek boli kol'ko boli. On upire k'o kompresorom, a ja samo šta neću svisnut od boli. Pa nek mi još neko priča o tim romantičnim "prvi put" spikama. :kava:

Krvarenje neću ni spominjat. Recimo da je malo falilo da Hitna intervenira. Jebem vam prvi seks... :2up:

Ovako je i meni bilo. Dok na kraju sam rekla, kad već boli, onda nek zaboli do kraja da se i toga riješim.

I ja sam bila sva u suzama, i u krvi. Inaće, ja imam dosta jaku toleranciju na bol. A mene je boljelo.

Rekla bi ti da se opustiš, ali rekli su to i meni, i nije pomoglo. Da možda probaš lubrication? :confused:
Sretno

parabola
07.12.2004., 00:55
te@ kaže:
Osim kirurškog, ne. a prstom? :o

te@
07.12.2004., 07:48
parabola kaže:
a prstom? :o

Da - otprilike jednako k'o pročačkat uho. :rolleyes:

bLOODSTONE
07.12.2004., 18:30
zar stvarno nema vise nikakvih komentara, savjeta..na ovo pitanje :( ?
Nešto hrabrujuće, pa jebemu zar ste sve imale prekrasan prvi odnos ili u drugi ekstrem užasno bolan, al ste ga obavile da se i to obavi :( ..... pa ne želim se postavit u taj kut gledišta, ajmo da se obavi već jednom :( pa zgadit će mi se pomisao, ako već i nije na to :(
pa užasno se osjećam kad pomislim koji pakao moram prolazit :(....:(

parabola
07.12.2004., 18:47
rekli su ti da ideš doktoru i neće bit problema, zašto panika?

te@ kaže:
Da - otprilike jednako k'o pročačkat uho. :rolleyes: meni je tako uspjelo (ne iz prve) bez većih trauma pa pitam, zajedljivice :)

NoWa
07.12.2004., 18:54
Kolegica iz mog razreda imala je isti problem. Boljelo je toliko uzasno da je na kraju potrazila pomoc ginekologa.
Nije smak svijeta. Jednostavno je himen bilo nemoguce probiti spolnim odnosom.
Kasnije je sve bilo ok.
Mozda tizvuci grozno to sto ce ti ginekolog kao ukloniti himen, al gubljenje nevinosti je nesto sasvim drugo od obicnog gubljenja himena.
sretno dušo:)

Sanja :o)
07.12.2004., 19:02
bLOODSTONE kaže:
kak da ovo shvatim sad :D ?
Najozbiljnije pitam, jel znaš možda kako ta procedura ide???

Znam ja.... iz prve ruke nazalost. Isto smo pokusavali puuuuno puta. Nakon nekog vremena mi je bilo zlo i od same pomisli na sex. I onda sam otisla kod ginica. I napravila mi inciziju-pod lokalnom ti 'zareze' himen.

Mislila sam da nikad necu uzivati u sexu... Sva sreca, prevarila sam se.

Moj ti je savjet da odes kod ginica i vidis sto ces dalje.

Sretno! :)

DEBELKURAC
07.12.2004., 19:05
bLOODSTONE kaže:
Nešto hrabrujuće, pa jebemu zar ste sve imale prekrasan prvi odnos ili u drugi ekstrem užasno bolan, al ste ga obavile da se i to obavi :( ..... pa ne želim se postavit u taj kut gledišta, ajmo da se obavi već jednom :( pa zgadit će mi se pomisao, ako već i nije na to :(

davno si se ti jebala, iskreno moje,,,,

alexxx
07.12.2004., 19:11
bLOODSTONE kaže:
a šta bi ti? profesionalnog defloratora? :D
pa rekli su ti ljudi, odi kod ginekologa. ne znam baš što ti se više pametnog može reć.

te@
07.12.2004., 19:27
bLOODSTONE kaže:

Može kako ne. Na pun mjesec trebaš sjest na tkivu aka buču. Najbolje da je tikva srednje veličine, te obavezno mora bit ubrana od strane ponovno oženjenog udovca. Na sebi moraš imat košulju sa "lude 70-te" kragnom odnosno abbovku.

Golom guzicom trebaš sjest na buču pri tom pazeći da ti spolovilo ne dodiruje istu. Onda izmoli 43 Očenaša, Zdrave Marije i Slava Ocu na slavu skorog uhićenja Ante Gotovine, te što skorijeg dobijanja datuma za početak pregovora Republike Hrvatske s EU. Kad završiš otpjevaj Lijepu našu. Ritual ponovi pet puta. Ujutro ćeš primjetiti da ti je himen vidno omekšao.

T@nja
07.12.2004., 19:29
te@ kaže:
Može kako ne. Na pun mjesec trebaš sjest na tkivu aka buču. Najbolje da je tikva srednje veličine, te obavezno mora bit ubrana od strane ponovno oženjenog udovca. Na sebi moraš imat košulju sa "lude 70-te" kragnom odnosno abbovku.

Golom guzicom trebaš sjest na buču pri tom pazeći da ti spolovilo ne dodiruje istu. Onda izmoli 43 Očenaša, Zdrave Marije i Slava Ocu na slavu skorog uhićenja Ante Gotovine, te što skorijeg dobijanja datuma za početak pregovora Republike Hrvatske s EU. Kad završiš otpjevaj Lijepu našu. Ritual ponovi pet puta. Ujutro ćeš primjetiti da ti je himen vidno omekšao.

:rofl: :rofl:

Konacno jedan pametan savjet! :top: :D :D

bLOODSTONE
07.12.2004., 19:32
NoWa, Sanja :grli: :grli:

bLOODSTONE
07.12.2004., 19:35
Ah da i Sanja ak gledaš :) imaš PM! :)

bLOODSTONE
07.12.2004., 22:02
alexxx kaže:
a šta bi ti? profesionalnog defloratora? :D
pa rekli su ti ljudi, odi kod ginekologa. ne znam baš što ti se više pametnog može reć.

kad pitam glupost dobijem glupost a:)?
nije tako, sanja mi je dala ozbiljno dobar savjet..a upravo sam informacije o takvoj soluciji i tražila :top:

Cro-cutie
07.12.2004., 22:07
bLOODSTONE kaže:

Pa čekaj malo. Neznam kakve odgovore očekuješ?? Da ti kažem da će biti bezbolan, lagala bi ti - i to ne želim. Jer meni je bio bolan prvi put. I sve frendice su mi isto bile u istoj situaciji.

Ja nisam ginekolog - i nemogu ti dati savjet. Ako želiš odgovor i savjet - ginekolog ti je jedini savjet koju ti ja mogu dati.

Oprosti - ali koliko ti imaš godina? :confused: Zvučiš mi malo djetinjasto....sorry ako sam u krivu...

bLOODSTONE
07.12.2004., 22:28
Cro-cutie kaže:

Ja nisam ginekolog - i nemogu ti dati savjet. Ako želiš odgovor i savjet - ginekolog ti je jedini savjet koju ti ja mogu dati.
Oprosti - ali koliko ti imaš godina? :confused: Zvučiš mi malo djetinjasto....sorry ako sam u krivu...

1. rekla sam prije gro postova da kod ginekologa idem čim čim prije..al to je tak sad nebitno..

:) No offence, znala sam da će kad tad doći na tapetu to pitanje, jednostavno je neizbježno. Što se tiče posta u kojem ti zvučim djetinjasto, ne čudim se što je tako jer i jesam par godina mlađa od tebe ;) Prije zvučim splašeno i u situaciji koju trenutno vidim kao bezizlaznu :).

Mogu ti reći da me je najviše zanimalo, da li je netko imao sličnih problema i kako su to rješavali....Dalje, saznala sam da mogu čak kod ginekologa tražiti kirurški zahvat ukoliko je odnos jako jako bolan. Na takve savjete sam implicirala prošlim postom iliti pozivom u pomoć..no hard feelings, ali ne trebaš vrijeđati ako više nemaš što pametno za dodati na ovu temu ;) :w

Cro-cutie
07.12.2004., 22:57
bLOODSTONE kaže:
1. rekla sam prije gro postova da kod ginekologa idem čim čim prije..al to je tak sad nebitno..

:) No offence, znala sam da će kad tad doći na tapetu to pitanje, jednostavno je neizbježno. Što se tiče posta u kojem ti zvučim djetinjasto, ne čudim se što je tako jer i jesam par godina mlađa od tebe ;) Prije zvučim splašeno i u situaciji koju trenutno vidim kao bezizlaznu :).

Mogu ti reći da me je najviše zanimalo, da li je netko imao sličnih problema i kako su to rješavali....Dalje, saznala sam da mogu čak kod ginekologa tražiti kirurški zahvat ukoliko je odnos jako jako bolan. Na takve savjete sam implicirala prošlim postom iliti pozivom u pomoć..no hard feelings, ali ne trebaš vrijeđati ako više nemaš što pametno za dodati na ovu temu ;) :w

Da, i.......nisi li dobila odgovore?? :confused: Rekla si da nemaš toleranciju na bol. Sve ok. Ali malo si misli. Probaš ili probala si već x puta stavljat nešto popričično veliko u neku malu rupicu gdje ništa nije nikad bilo. Normalno je da će boljeti. I ti nisi jedina ženska na ovoj planeti. Sve su žene prošle ili će proć kroz ovo. Meni je bio sex bolan prvi 10 puta. I još do dan danas nekada zna bit bolan.

Dali redovno ideš na pa-pa testove?? Dali je bolno kad radiš pap testove? Ovo mi je malo čudno, zato opet ću ti reć (voljela ti to ili ne) od ginekologu a ne bjesnit na forumu. Napravi si termin.

PS. molim te gdje sam te ja vrijeđala? :confused: Cure su ti dale savjete, a ti opet pizdiš kako ti nitko nije dao konkretan odgovor! :rolleyes:

aola
07.12.2004., 23:06
stisni zube.
sve je to za ljude.
kak ti mislis rodit ak se ovog tak bojis?

Katrin
07.12.2004., 23:34
aola kaže:
stisni zube.
sve je to za ljude.
kak ti mislis rodit ak se ovog tak bojis?
:rolleyes:

bLOODSTONE
08.12.2004., 01:36
Cro-cutie kaže:
Dali redovno ideš na pa-pa testove?? Dali je bolno kad radiš pap testove? Ovo mi je malo čudno, zato opet ću ti reć (voljela ti to ili ne) od ginekologu a ne bjesnit na forumu. Napravi si termin.
PS. molim te gdje sam te ja vrijeđala? :confused: Cure su ti dale savjete, a ti opet pizdiš kako ti nitko nije dao konkretan odgovor! :rolleyes:

Što se tiče papa testa tražila sam ga,ali baš zbog toga što nisam imala spolne odnose nisam ga mogla obaviti.
Što se tiče termina, kažem, tako i ovako ovaj tjedan ne mogu kod gin. ali već slijedeći obavezno idem.
A što se tiče moje -opet pizdiš situacije- nisam pizdila što nisam bila zadovoljna odgovorima, dapače jako mi je drago što sam dobila uopće i 1 odgovor :grli:
nego mi je neshvatljivo (a još uvijek je) da se tolika bol mora prolazit bez mogućnosti ublažavanja iste. Konkretno, što se tiče mojih prijateljica, ni jedna se nije žalila da joj je bilo bolno, osim 1 koja i dan danas kao i ti proklinje taj prvi put, shvatljivo/neshvatljivo, djetinjasto/nedjetinjasto, kako u svemu postoji neki izbor vjerujem da osim izbora da sex/ne sex, postoji i bezbolniji prvi sex/bolan sex..nekom logikom :)....a u principu, možda I je stvar lako rješiva uz pomoć medicine...:D

bla, glupo je radit trakavicu sad od onog rekla/kazala
jako bih voljela da još neka cura pronađe ovaj topic pa riješi svoj problem..koji je sveee samo ne beznačajan...

a da i da komentiram onaj post da a kak ću onda izdržat porod, da znaš da sam i o tome razmišljala...ali i tu postoji neka opcija bezbolnijeg poroda, zar ne? mislim, nisam upućena baš u te vode, ali mislim da bi onaj porod u vodi :) trebao biti bezolniji..zar ne? i što ima u loše u tome da se raspitam baš o toj metodi i da nisam baš zadovoljna odgovorima - trpi i stisni zube i ja sam tako..
pa daj nećemo se sad valjda još i prepirat... :( bezveze

bLOODSTONE
08.12.2004., 01:46
aaaaaaaaa ak uspije sve kako treba ...častim vas sve nekim pićem :D :Pivo: :jumping:

AFRODITA69
08.12.2004., 02:11
bLOODSTONE kaže:
Odmah cu zamolit one koji iz ovog posta misle napravit zajebanciju da bar jednom puste da tema na nesto liči ;) hvala!

Imam ozbiljan problem, zadnja mi je solucija raspravljanje o tom problemu na forumu, ali ok...

Ne znam, žao mi je dečka, bitno mu je koliko i meni, stvarno želim biti s njim, od toga se napravio takav problem da nemam pojma kako iz njega izaći :(

Čitala sam na netu negdje da ako je prvi odnos jako bolan da je moguće kirurškim putem odstraniti himen :( Užasava me pomisao na to..ali bila bi i na to spremna, samo da vec jednom prođe ta bol :( Sl. tjedan planiram ponovo do ginekologa, ali ne vjerujem da mi on može išta konkretno reći ni savjetovati...

Eto, cijenim vaše savjete i odgovore, Trenutno ne znam gdje bi se više obratila osim kod ginekologa (ponovo). Znam, znam one priče, slatka bol, pretrpi malo da možeš uživati u tome itd, vjerujte mi, probali smo bar 5-10 puta, bila sam max opustena, uzbudjena, ma sve sve kako treba, vjerujem mu, volim ga, ali tu bol ne mogu podnijeti :(

ma kakv operativni put.puno cura boli.bitno je da je on sto njezniji,da ne forsira i da si ti sto opustenija i da te nije strah.mozda mislis da si opustena jer ga zelis,ali i sama kazes strah te je-znaci nisi opustena.ja i moj decko smo imali isti slucaj.doduse on je bio jako obogacen alatkom i sex nije nikak igral.probali smo puno puta i jednostavno nije islo.on je bio njezan,pazio je nije forsirao,isprobavao je sve moguce poze ali nista. na kraju mi je rekao da ocito fizicki nismo stvoreni jedno za drugo i da bi jednsotavno trebali zaboraviti na sex jer nebu igralo.tj oboje smo bili frustrirani zbog svega toga.medutim onda nakon 2 tjedna pauze,on je ipak poceo pokusavati ponovo i uspjelo je.uzelo je vremena,razumjevanja...ali iammo prekrasan sexualni odnos od tada pa sve do danas.

Cro-cutie
08.12.2004., 02:30
AFRODITA69 kaže:
ma kakv operativni put.puno cura boli.bitno je da je on sto njezniji,da ne forsira i da si ti sto opustenija i da te nije strah.mozda mislis da si opustena jer ga zelis,ali i sama kazes strah te je-znaci nisi opustena.ja i moj decko smo imali isti slucaj.doduse on je bio jako obogacen alatkom i sex nije nikak igral.probali smo puno puta i jednostavno nije islo.on je bio njezan,pazio je nije forsirao,isprobavao je sve moguce poze ali nista. na kraju mi je rekao da ocito fizicki nismo stvoreni jedno za drugo i da bi jednsotavno trebali zaboraviti na sex jer nebu igralo.tj oboje smo bili frustrirani zbog svega toga.medutim onda nakon 2 tjedna pauze,on je ipak poceo pokusavati ponovo i uspjelo je.uzelo je vremena,razumjevanja...ali iammo prekrasan sexualni odnos od tada pa sve do danas.

Upravo ovako!:top:

Cro-cutie
08.12.2004., 02:31
bLOODSTONE kaže:
Što se tiče papa testa tražila sam ga,ali baš zbog toga što nisam imala spolne odnose nisam ga mogla obaviti.

Curo, gdje ti živiš???:eek: :eek:

parabola
08.12.2004., 03:11
hm, koji je razlog da mlada cura koja nije imala spolni odnos radi papa-test?

magic
08.12.2004., 08:42
nisi nikad chula za rak?

DEBELKURAC
08.12.2004., 09:54
Na vojnomedicinskoj akademiji u bg postoji stanoviti Bušoje, kirurg, specijalista za vanmaterične defloracije,,, navodno ga bog podario specijalnim kurcem, tkz. razvrtač.

Kura'c potpuno stožastog oblika. Šiljat na vrhu, debel pri dnu. Dubinom prodora, pravi rupu trazenog kalibra. Tako možes ostati nevina, polunevina, trifrtalj nevina,,,

Javi mu se,,,

bLOODSTONE
08.12.2004., 10:26
Cro-cutie kaže:
Curo, gdje ti živiš???:eek: :eek:

:bang: ono jel ti itko ikad dopisao da si naporna... (retoričko)

Katrin
08.12.2004., 10:54
na djevojkama koje nisu imale spolni odnos se ne radi papa test.

ROAD RUNNER
08.12.2004., 11:00
Bloodstone...

Ti si jednostavno predugo čekala i pica ti se zarasla :lol::lol::lol::lol:

Cure...čim vam odlakavi, nabijte se na kitu i skratite si muke :D:D:D

Paragalactic
08.12.2004., 11:04
parabola kaže:
Taj Vatikan se u sve mora umješat... :mad:

AFRODITA69
08.12.2004., 15:29
parabola kaže:

ovak nekaj nisam jos cula!
pa kakve veze ima papa test sa sexualnom aktivnoscu?
pa papa test ne testira na spolne bolesti,nego na rak maternice,i ostalih podorgana u toj regiji.a rak nazalost mozes dobiti i bez jebacine.samo se kod nevinih radi na drugaciji nacin!
moja frendica je sa 17 u zagrebu imala papa test zbog nekih tegoba a nije jos imala sexualne odnose.
mislim,zbilja...

bLOODSTONE
08.12.2004., 15:50
ROAD RUNNER kaže:
Bloodstone...
Ti si jednostavno predugo čekala i pica ti se zarasla :lol::lol::lol::lol:

:bonk: :asshole:

Sad bi nešt prokomentirala, al neću, rekla sam ne bit zločesta na ovako ozbiljno temi
:D
Vidjet ćemo se mi još!! :D

Katrin
08.12.2004., 16:39
AFRODITA69 kaže:

moja frendica je sa 17 u zagrebu imala papa test zbog nekih tegoba a nije jos imala sexualne odnose.
mislim,zbilja...
o tome se i radi...radi im se papa ako se bas mora, ak su ozbiljni problemi. inace su pregledi analni, opipava se...
a sad, sto se tice uzimanja brisa...

AFRODITA69
08.12.2004., 17:15
da,ali poanta je u tome da se radi.njene tegobe su bile stalne menge,ono svaki tjedan...i peckanje neakvo.i onda su joj napravili pregled(naravno analni)i papa test...posto ja nisam bila kod ginica u to doba ja ti nisam ni znala niti me zanimalo kaj to je.a osim toga ja sam mlada od nje pa onda naravno nije mi padalo na pamet.inace ovde u usa se savjetuje da cure vec od puberteta pocnu sa godisnjim pregledima-moje sestricne su vec cjeli pregled skupa sa papa testom imale u 16-oj,i od onda stalno.nisam ti ziher dal su bile nevine tad ili ne..:D

Aricija
08.12.2004., 18:24
bLOODSTONE kaže:
osjetila sam da polako prodire, boljelo je cijelo vrijeme, suze su mi počele teći...

doživjela :D
one priče "bila je to bol, ali ugodna bol, slatka bol" i drugo blaaaaaaaaa baci ti lijepo u smeće. ono, meni je nevjerovatno da mi frendice pričaju "on je meni to puknuo unutra, pa malo nutra-van i sve gotovo".
ja si zabrijala "joj kak će meni to bit onda isto super". ma, ku*ac super ( mislim, bio je super ku*ac :D ). ja sam se doslovno osjećala ko da mi je šleper cijelu noć htio uči u pičku. eto. doslovno tako.

nakon prvog pokušaja sam frendici rekla da mislim da sam ja presitna ( jer sam stvarno sitnička ), a pošto je on tak sav nabildan i to sve da to jednostavno ne ide unutra. frendica mi je onak ozbiljno rekla : "vjeruj mi, sve ide unutra". tako da sad sva ponosna potvrđujem tu izjavu :D

pa sad nek meni netko priča kak je to divno i krasno. :2up: nikome ja to ništa ne vjerujem :D

toorkish
08.12.2004., 18:45
Efo ti muska strana medalje: i meni je prvi put bilo grozno...SHE MADE ME DO THINGS!!! Imah 13, a ona 17 :cice:

Al' je zato pustila vraga iz torbe :E

Odi k doktoru :)

Ava Adore
08.12.2004., 18:48
Tinchi kaže:
Uvijek mi je teško povjerovat da nekog može TOLIKO bolit..
Al čitala sam da postoje slučajevi manjeg himenalnog otvora. Ništa strašno :)

Ponovit ću i ja - ginić će ti najbolje potvrditi što je (ako je) u pitanju. Moze, moze TOLIKO boliti...

te@
08.12.2004., 18:55
AFRODITA69 kaže:
i onda su joj napravili pregled(naravno analni)i papa test...

Afrodita ti mene uvijek iznenadiš nekim novim medicinskim otkrićem. Kao što je analni papa test, na primjer. :top: :lol: :rofl:

AFRODITA69
08.12.2004., 19:04
nisam misla na analni papa test,nego su ga napravili preko cmara!sad jasnije?

te@
08.12.2004., 19:08
AFRODITA69 kaže:
nisam misla na analni papa test,nego su ga napravili preko cmara!sad jasnije?

:lol: A šta je čmar? Jel to blizu štitnjače negdje? :jumping:

parabola
08.12.2004., 21:16
magic kaže:
nisi nikad chula za rak? ne.

AFRODITA69 kaže:
pa papa test ne testira na spolne bolesti,nego na rak maternice,i ostalih podorgana u toj regiji.a rak nazalost mozes dobiti i bez jebacine. znam to, hvala. rak grlića maternice možeš dobiti i zbog jebačine, btw.

ono što ne znam jesu slučajevi mladih djevojaka bez spolnih odnosa s rakom ili sličnim problemima tog područja. color me ignorant.

te@
08.12.2004., 21:20
parabola kaže:
ono što ne znam jesu slučajevi mladih djevojaka bez spolnih odnosa s rakom ili sličnim problemima tog područja. color me ignorant.

Ja nažalost znam za slučaj 6-mjesečne curice, bebe - s rakom jajnika. Dizaster, 1 slučaj na 5 milijuna, whatever - al očito da je moguće.

Cro-cutie
08.12.2004., 22:38
bLOODSTONE kaže:
:bang: ono jel ti itko ikad dopisao da si naporna... (retoričko)

Hvala na uvrijedi. (i btw ne mislim na ono da sam naporna, nego na :bang: hvala :rolleyes: )

Nego, da se vračamo mojem pitanju.

Gdje živiš? Tko je to tebe savjetovao da se ne radi pap test na djevojke ili žene koje nisu imale spolne odnose?:confused:

Ovo me stvarno plaši, jer znam da ima puno cura koje misle da netrebaju ginekologu prije nego što imaju spolne odnose.

Kažeš da si nekoliko godina mlađa od mene, to znaći da si recimo brat bratu, između 22-25, jel tak? I nisi nikad napravila pap test? Dali znaš uopće kaj je pap test? Dali znaš kakve bolesti se mogu spriječit ako si ovaj test napravi jedanput godišnje (kako preporučuje s osamnaeste?? )

Jel to tebe imalo zanima, il te samo zanima koliko će boljeti kad se sexaš po prvi put?? Daj promučkaj glavom. Nisi djete. Shavačaj neke stvari ozbiljno. :(

Cro-cutie
08.12.2004., 22:38
katrin kaže:
na djevojkama koje nisu imale spolni odnos se ne radi papa test.

:eek: Pogledaj moj odgovor za Bloodstone. :(

gottcha
08.12.2004., 22:49
Cro-cutie kaže:
Kažeš da si nekoliko godina mlađa od mene, to znaći da si recimo brat bratu, između 22-25, jel tak?

mislim da je ipak maalooo mlađa ;) :W

Septembar
08.12.2004., 23:03
bLOODSTONE kaže:
Nešto hrabrujuće, pa jebemu zar ste sve imale prekrasan prvi odnos ili u drugi ekstrem užasno bolan, al ste ga obavile da se i to obavi :( ja nisam imala himena (pala sa bicikla u djetinjstvu i puknuo), al opet je bilo bolno, prva 2-3 pokusaja nismo uspjeli
isto duge pripreme, velika ljubav, a on neiskusan kao i ja...
i onda rekoh treca sreca, i taj put sam ja bila odozgo, sjela na njega i sama se lagano nabijala kak je meni odgovaralo.
mi nismo imali, al lubrikati (ili kakvo ulje, krema) bi sigurno jos vise pomogli
jer dzaba rajcanje, presusi slavina kad krene frka kad si neiskusan ;) dobro je malo namazat i curu svana, a i kitu

parabola
08.12.2004., 23:36
te@ kaže:
Ja nažalost znam za slučaj 6-mjesečne curice, bebe - s rakom jajnika. Dizaster, 1 slučaj na 5 milijuna, whatever - al očito da je moguće. :( da, svašta je moguće. ali, kolko ja znam, papa-testom se detektiraju abnormalnosti stanica grlića, koje su najčešće povezane s HPV-om, koji ipak mora nekako dospjeti unutra. zato se ne radi na mladim djevojkama koje nisu imale spolni odnos. ne kažem da se ne smije or votever.

AFRODITA69
08.12.2004., 23:42
parabola kaže:
ne.

znam to, hvala. rak grlića maternice možeš dobiti i zbog jebačine, btw.

btw,neznam za takav slucaj!jel bio negde u areni mozda?zena oboljela od raka na maternici zbog spolnog odnosa!
ha-ha-ha
color me sarcastic!

Katrin
08.12.2004., 23:47
parabola kaže:
:( da, svašta je moguće. ali, kolko ja znam, papa-testom se detektiraju abnormalnosti stanica grlića, koje su najčešće povezane s HPV-om, koji ipak mora nekako dospjeti unutra. zato se ne radi na mladim djevojkama koje nisu imale spolni odnos. ne kažem da se ne smije or votever.
nadam se da ovo i cro-cutie cita

parabola
08.12.2004., 23:52
AFRODITA69 kaže:
zena oboljela od raka na maternici zbog spolnog odnosa!
ha-ha-ha
color me sarcastic! :D Afro, you make my day!

ali, nije to za šalit se :nono:

AFRODITA69
08.12.2004., 23:56
drago mije parabola!i ne nije za saliti se jer niko od nas i nezna kaj nas ceka...posto smo svi sexualno aktivni.inace od samog sexa se ne dobiva rak...mozda od zarazenih organa,bakterija,fungusa koji onda prelaze u kronicno oboljenje i razaruju maternicu...hmmmmmmmmmmmm,strasno!:rolleyes:

bLOODSTONE
08.12.2004., 23:57
Cro-cutie kaže: Tko je to tebe savjetovao da se ne radi pap test na djevojke ili žene koje nisu imale spolne odnose?:confused:

ginekolog glavom i bradom

-u biti riječima, ali nema potrebe za nikakvim pregledom niti papa testom koji se još ni ne može napraviti jer nisi imala spolne odnose, tj. može, ali nije hitno...rekao je da dođem za koji mjesec kad se spolni život uspostavi jeli i stabilizira....
to je jedan ginekolog, drugi nije htio obaviti ama baš apsolutno nikakav pregled, nema potrebe imenovati, pitao me ovim riječima - jesi zdrava? jel imaš bubreg? jel imaš jetru? jel ovo jel ono?? Onda ne treba nikakav pregled... - naravno između ostalog sam ga i pitala da pregleda hoću li imati kakvih problema kod prvog odnosa ( to je bilo unazad godinu i pol )..jer sam čitala baš o ovoj temi da zna biti problematično..ne nije htio...katastrofa..

Ovo me stvarno plaši, jer znam da ima puno cura koje misle da netrebaju ginekologu prije nego što imaju spolne odnose.

Da, to je istina, ali ginekologu idem baš od cca. 18te godine, a evo 21 za 4 dana

Jel to tebe imalo zanima, il te samo zanima koliko će boljeti kad se sexaš po prvi put?? Daj promučkaj glavom. Nisi djete. Shavačaj neke stvari ozbiljno. :(

U potpunosti se slažem s tobom glede svega, ali ova tema je konkretno počela sa problemom prvog puta. Mislim meni je drago da se raspravlja i o drugim problemima, ali čemu onda impliciranje takvih stvari..ruku na srce ne znaš apsolutno ništa o meni izvan ovih nekoliko redaka, ali ti uporno imaš neki pikna mene, jel to povezano sa nickom, avatarom, onim danima..potpuno nepotrebno :flop:

parabola
09.12.2004., 00:10
AFRODITA69 kaže:
inace od samog sexa se ne dobiva rak...mozda od zarazenih organa you don't say! :p iako ne vjerujem, ipak, za tebe http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/cervicalcancer.html :)

Cro-cutie
09.12.2004., 00:37
katrin kaže:
nadam se da ovo i cro-cutie cita

I kaj sad? Zato kaj je parabola rekla, znaći da je ona ginekolog??

Kakve gluposti Katrin.

Ubijte me, radite kaj god! Al nemože mi nitko zdrave pameti reć da je normalno da žena ne ide ginekologu jedino ako ima spolne odnose. Koja glupost.

The point is - žene koje su 18 godina, ili prije 18-te ako su imale spole odnose, preporučuje se da radi pap test.
Točka. Ako nećete prepaziti na vaše zdravlje - to je vaš problem. Pap test vas neće koštati ništa. Neće vam nanjeti zla. Prihvatite to.
:flop:

Cro-cutie
09.12.2004., 00:53
bLOODSTONE kaže:
.....

Ja se ispričavam ako misliš da sam tebe napala. Nije mi bila namjera. Ustvari, dali sam ti odgovor prvi put na ovoj temi. I nisam te napala.

Ja jednostavno nemogu shvatit kako neke žene (ne sad osobno ti) ali dosta cura na ovaj forum ne uzimaju svoje zdravlje ozbiljno. To je i razlog kaj sam pitala koliko imaš godina. :)

Cro-cutie
09.12.2004., 00:57
bLOODSTONE kaže:

to je jedan ginekolog, drugi nije htio obaviti ama baš apsolutno nikakav pregled, nema potrebe imenovati, pitao me ovim riječima - jesi zdrava? jel imaš bubreg? jel imaš jetru? jel ovo jel ono?? Onda ne treba nikakav pregled... -

:eek:

Ja mislim da ima potrebe na se imenova ovaj ginekolog. Kako bi ti znala da si zdrava? Da nemaš problema sa bubregom, ili sam jetrom? Kako ti znaš da nemaš rak?? Rak ne boli - plus drugi bolesti koje se nalaze u ljudskom tjelu.

Samo još jedan savjet - mjenjaj ginekolog. Opet pitam, gdje ti živiš? U kojoj se zemlji nalaziš?:confused:

Cro-cutie
09.12.2004., 01:00
Malo informacije za vas: (sorry, na engleskom je)

Pap Smear

Studies have shown that each year 15,000 women learn that they have cervical cancer while 4,000 die from it. Cervical cancer can be detected with a Pap smear. Cervical cancer is a disease that, if it is caught early, can be eradicated 100 percent.

Finding problems early

Pelvic exams and Pap smears should be included in every woman’s routine physical exam: 1) starting after puberty, 2) after becoming sexually active, 3) presence of abnormal vaginal discharge. The pelvic exam not only detects problems in the reproductive organs, it can help diagnose sexually transmitted diseases and other problems in the pelvic area: in the bladder, rectum, or intestines, for example

bLOODSTONE
09.12.2004., 02:08
Cro-cutie kaže:
:eek:
Ja mislim da ima potrebe na se imenova ovaj ginekolog. Kako bi ti znala da si zdrava? Da nemaš problema sa bubregom, ili sam jetrom? Kako ti znaš da nemaš rak?? Rak ne boli - plus drugi bolesti koje se nalaze u ljudskom tjelu.

Samo još jedan savjet - mjenjaj ginekolog. Opet pitam, gdje ti živiš? U kojoj se zemlji nalaziš?:confused:

U Zagrebu sam uglavnom odlazila od ginekologa, ne idem više ni kod jednog ni drugog kojeg sam navela, nego sad sam dobila preporuku za jednu ginekologicu kod koje idem slijedeci tjedan na pregled i sve sve sto treba..

Kao što sam rekla, slažem se s tobom oko svega, užasno je bitan i ultrazvuk grudi, ne znam kak se strucno zove :)...na što planiram ići redovito...jer sam i sama imala smrtan slučaj u užoj obitelji vezano uz tu temu....., ma u zadnje vrijeme non stop čujem da je neka profesorica il poznanica oboljela od raka dojke....strašno strašno :( :( :(

Katrin
09.12.2004., 09:45
da ja jos jednom ponovim sta sam cula od nekoliko ginekologa, jer sam i sama isla na redovne preglede i prije prvog sexa...ako nema potrebe, nema nekih simptoma, znakova neke bolesti ili pacijentica ili situacije izricito to trazi, ak se nisi sexala ne rade ti papu...ne znam za druge zemlje, al u hr je takva praxa... sve ostale preglede rade, naravno.

Aricija
09.12.2004., 14:04
Cro-cutie kaže:
Hvala na uvrijedi.

uvredi, dušo, uvredi :raspa:

Aricija
09.12.2004., 14:08
0$4M4 kaže:

Al' je zato pustila vraga iz torbe :E

to sigurno :D :cheer:

gottcha
09.12.2004., 18:48
Aricija kaže:
uvredi, dušo, uvredi :raspa:

cro-cutie ne živi u hr i ne voli kad ju se ispravlja u gramatici :nono:

Aricija
09.12.2004., 18:54
gottcha kaže:

ispričavam se :tuzni:

ali kak bude onda ispravno naučila tipkati ak joj netko ne kaže da je krivo? :raspa:

gottcha
09.12.2004., 19:07
Aricija kaže:
ispričavam se :tuzni:

ali kak bude onda ispravno naučila tipkati ak joj netko ne kaže da je krivo? :raspa:

to ćemo ostavit kjutiju :frajer:

Cro-cutie
09.12.2004., 22:28
gottcha kaže:

Čuj, ovo je pola istine. Dapače, volim kad ne me netko ispravlja glede hrvatskog jezika i gramatike.

Jedino kaj mrzim je kad drugi nemaju niš drugo za reć nego "ne piše se lijepo nego ljepo" . :rolleyes: E to mi ide na živce.

A ovaj topik nije o meni. :D

gottcha
09.12.2004., 22:38
Cro-cutie kaže:
Čuj, ovo je pola istine. Dapače, volim kad ne me netko ispravlja glede hrvatskog jezika i gramatike.

Jedino kaj mrzim je kad drugi nemaju niš drugo za reć nego "ne piše se lijepo nego ljepo" . :rolleyes: E to mi ide na živce.

A ovaj topik nije o meni. :D

psst, psst, cro-cutie, piše se ljepo nego lijepo;)

Cro-cutie
09.12.2004., 23:52
gottcha kaže:
psst, psst, cro-cutie, piše se ljepo nego lijepo;)

Da, iiiii...??:rolleyes:

gottcha
09.12.2004., 23:54
Cro-cutie kaže:
Da, iiiii...??:rolleyes:

iii.. svi se gromoglasno nasmijaše... :rolleyes:

oke, šala, nećemo pretjerivati :five:

bozanstvena333
10.12.2004., 08:56
Cro-cutie kaže:
:eek: Pogledaj moj odgovor za Bloodstone. :( :D Papa test se radi kod spolno aktivnih zena,(jer ako je nevina ,nece joj ginekolog ic skidat himen,ima i drugih metoda pri nekoj sumnji) GLAVNI je uzrok raka maternice smegma sa penisa,koja sadrzava patogene viruse.U obrezanim kuturama (zidovi,arapi)je rak grlica maternice gotovo nepoznat.:rolleyes:Bolna penetracija moze bit zbog nesrazmjera spolnih organa,ili nekih bolesti, pa treba otic ginekologu.Ak je sve u redu,onda je psihicki.Ocito jos nije spremna psihicki, za seks s njim, iakose uvjerava da je.

magic
10.12.2004., 10:10
da li ste vi IKAD pogledale chime vam ginekolog uzima uzorak za papa test?

Oduzimanje nevinosti pri uzimanju brisa...moshsimislit :rolleyes:

I moja je mama izgubila nevinost jer je puno vozila biciklo :kava:

magic
10.12.2004., 10:12
gospodjo bozhanstvena, mijeshate rak maternice, rak grlica maternice, a zaboravljate npr. na 'tihog ubojicu zhena' - karcinom jajnika, koji do zadnjih stadija uopce ne uzrokuje velike simptome a otkriva se najcheshce sluchajno, pri papa testu. kod zhena koje idu ginekologu. redovno. pa iako nisu spolno aktivne.

bozanstvena333
10.12.2004., 10:29
magic kaže:
gospodjo bozhanstvena, mijeshate rak maternice, rak grlica maternice, a zaboravljate npr. na 'tihog ubojicu zhena' - karcinom jajnika, koji do zadnjih stadija uopce ne uzrokuje velike simptome a otkriva se najcheshce sluchajno, pri papa testu. kod zhena koje idu ginekologu. redovno. pa iako nisu spolno aktivne. :D Ne mijesam ja nista.Karcinom jajnika se nemoze utvrditi papa testom.Smijesne li izjave...Papa testom se moze dokazati rak grlica maternice.Ako je grlic zdrav,rak se moze razvijati u unutrasnjosti maternice.,i papa moze bit totalno u redu.I rak maternice i jajnika se moze dokazati,dok se nije rasirio(da se moze opipati)jedino sa ultrazvucnim pregledom,Vaginalnim dopplerom.

bozanstvena333
10.12.2004., 10:33
magic kaže:
da li ste vi IKAD pogledale chime vam ginekolog uzima uzorak za papa test?

Oduzimanje nevinosti pri uzimanju brisa...moshsimislit :rolleyes:

I moja je mama izgubila nevinost jer je puno vozila biciklo :kava: :rolleyes: :rolleyes: S ovom izjavom pokazujes koliko nemas pojma o anatomiji te nacinima pregleda.Inace nebi napisala tu glupost.Da bi ginekolog uzeo pravilno test,potrebno je da stavi spekulum u vaginu,rasiri je da bi se prikazao grlic i onda da uzme bris.To nije moguce napravit kod nevinih.Ajd odi i procitaj neshto nemoj se iscudjivati necem o cemu nemas pojma..nazalost tvoju

magic
10.12.2004., 10:35
pap test je u sluchaju karcinoma jajnika kao metoda nedovoljno 'osjetljiv' i specifichan u ranoj fazi.

magic
10.12.2004., 10:36
bozanstvena333 kaže:
:rolleyes: :rolleyes: S ovom izjavom pokazujes koliko nemas pojma o anatomiji te nacinima pregleda.Inace nebi napisala tu glupost.Da bi ginekolog uzeo pravilno test,potrebno je da stavi spekulum u vaginu,rasiri je da bi se prikazao grlic i onda da uzme bris.To nije moguce napravit kod nevinih.Ajd odi i procitaj neshto nemoj se iscudjivati necem o cemu nemas pojma..

javi se kad prvi put budesh prisustvovala pregledu i uzimanju brisa kod virgo intacta djevojchice.

Ili napishi da si ginekolog i ja cu se isprichati :)

magic
10.12.2004., 10:38
bozanstvena333 kaže:
Ako je grlic zdrav,rak se moze razvijati u unutrasnjosti maternice.,i papa moze bit totalno u redu.

Naravno :)

I Marija, vazda djevica je bezgreshno zachela...chuda se dogadjaju.

Jer nema nachina da stanice iz maternice dospiju van grlica....to je vakum zatvoreno, jelda :kava:

magic
10.12.2004., 10:53
uostalom, kad se kod djevojchica/djevojaka uopce i posumnja na neshto ozbiljno, vjerovatno je manje bitno chuvanje njihove nevinosti ( :rolleyes: ) od ochuvanja njihovog zdravlja i zhivota.

bozanstvena333
10.12.2004., 11:02
magic kaže:
pap test je u sluchaju karcinoma jajnika kao metoda nedovoljno 'osjetljiv' i specifichan u ranoj fazi. :rolleyes: PAPA test se ne koristi za dijagnozu karcinoma jajnika!!! Jer se s njim nemoze prikazati...Kao sto sam vec napisala samo sa ultrazvucnim pregledom te krvnom pretragom na CA 125!!! Karcinom jajnika ne metastazira na matericni grlic,vec ide na pluca itd.

bozanstvena333
10.12.2004., 11:11
magic kaže:
uostalom, kad se kod djevojchica/djevojaka uopce i posumnja na neshto ozbiljno, vjerovatno je manje bitno chuvanje njihove nevinosti ( :rolleyes: ) od ochuvanja njihovog zdravlja i zhivota. KOja pametna izjava.Tko posumnja na nesto ozbiljno???Djevojcice tj.djevojke dodju ginekologu koji ima razne metode kojima prvo mora potvrditi sumnju da je nesto ozbiljno,a papa test nije jedina metoda potvrdjivanja neke sumnje.Il ti predlazes da se sve djevojcice i djevojke pregledavaju spekulima kako bi im se otkrio rak grlica maternice?Shvati da je rak GRLICA maternice je povezan sa infekcijom virusima KOD SPOLNOG ODNOSA!!!!!Tvoj muz/partner /slucajni jebac nosi na kurcu te viruse....jel sam sad bila dovoljno jasna il ti ne prihvacas tu dokazanu medicinsku cinjenicu????KOd zidovskih zena ,te kod arapkinja koje spavaju sa muskarcima kojima je kozica odrezana,rak grlica maternice je gotovo nepoznat.

Dreamy
10.12.2004., 11:12
magic
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
bozanstvena333 kaže:
Ako je grlic zdrav,rak se moze razvijati u unutrasnjosti maternice.,i papa moze bit totalno u redu.
--------------------------------------------------------------------------------

Naravno

Jer nema nachina da stanice iz maternice dospiju van grlica....to je vakum zatvoreno, jelda
-------------------------------------------------------------------

Daj molim te pročitaj http://www.medicina.hr/clanci/papa_test.htm

da ne čitamo gluposti više

bozanstvena333
10.12.2004., 11:15
:D Magic ti si na zdravstvenom polju totalna neznalica,i to je zalosno,posudi kakvu knjigu pa procitaj malo,jer ipak si zena koja bi trebala znat malo vishe od jedne zatucane zene

magic
10.12.2004., 11:16
srecom imam vas da mi shirite horizonte :kava:

magic
10.12.2004., 11:17
bozhanstvena, ajd prestani editirati postove, ne stignem te pratiti.

Dreamy
10.12.2004., 11:17
By bozanstvena333

...te kod arapkinja koje spavaju sa muskarcima kojima je kozica odrezana,rak grlica maternice je gotovo nepoznat

---------------------------------------------------------------------
...i jel se saznalo koji je od Forumaša obrezan (sunećen i sl...)?!...bila jednom tema, čini mi se...baš me zanima :cool:

Dreamy
10.12.2004., 11:19
By magic

srecom imam vas da mi shirite horizonte
--------------------------------------------------------

(magic,bozanstvena i Dreamy) :trio:

bozanstvena333
10.12.2004., 11:20
Dreamy kaže:
magic
quote:
bozanstvena333 kaže:

Naravno

Jer nema nachina da stanice iz maternice dospiju van grlica....to je vakum zatvoreno, jelda
-------------------------------------------------------------------

Daj molim te pročitaj http://www.medicina.hr/clanci/papa_test.htm

da ne čitamo gluposti više Ma NERAZUMNA ZENO;papa je za otkrivanje raka na grlicu maternice,NEMOZE se s njim otkriti rak jajnika,procitaj ti jos jedamput clanak te procitaj clanak o karcinomu ovarija...i njegovoj dijagnostici.Nemoj zivjet u zabludi.

bozanstvena333
10.12.2004., 11:24
Magic pises gluposti o materiji koju UOPCE ne poznajes,i neda ti se dokazat jer neznas o cemu piskaras,a rugas se drugima da pisu gluposti.Daj rijesi se tog svog nadmenog pisanja gluposti,ili prvo DOBRO provjeri da ne ispadnes glupa:jer sad si se isprsila u punoj gluposti.Sljedeci put kad odes ginekologu ,pitaj ga dali papa testom moze dijagnosticirat rak jajnika.Pa ces cut sto ce ti reci.Dobit ces NObelovu nagradu jer si ti prva koja ce tu vezu uspostavit.:bljak:

Dreamy
10.12.2004., 11:27
Ček... čekaj, što ti moj post editiraš?! I zašto meni govoriš da ja još jednom pročitam članak - pa ja se slažem s tobom! :D

Ajd javi ko je obrezan od forumaša ili udobrovolji magičnu da napiše jer vi ste više na Forumu!

magic
10.12.2004., 11:28
josh, josh :lux:

Dreamy
10.12.2004., 11:37
Jebi ga, tako mi i treba...:D
hoće li se koja smislit da mi odgovori jer sigurno znate... :p

bozanstvena333
10.12.2004., 12:03
magic kaže:
javi se kad prvi put budesh prisustvovala pregledu i uzimanju brisa kod virgo intacta djevojchice.

Ili napishi da si ginekolog i ja cu se isprichati :) :D Odmah se isprichaj,jesam:D

Dreamy
10.12.2004., 12:09
A mene ko jebe...

bozanstvena333
10.12.2004., 12:10
Samo sam copy paste magic post,sorry dreamy :D

violent_femmes9
10.12.2004., 12:17
bozanstvena333 kaže:
:D Odmah se isprichaj,jesam:D

:eek: daj onda napisi gdje radis kao ginekolog, da znamo gdje ne treba doci

(navodno profesionalna osoba koja seksualne partnere naziva imenom "vasi jebaci" ne ulijeva bas povjerenje)

bozanstvena333
10.12.2004., 12:35
violent_femmes9 kaže:
:eek: daj onda napisi gdje radis kao ginekolog, da znamo gdje ne treba doci

(navodno profesionalna osoba koja seksualne partnere naziva imenom "vasi jebaci" ne ulijeva bas povjerenje) :D :D hmmm ma da,treba ulijevat povjerenje.....to je isto gramaticki i fino napisano... navodno pametna cura nema sta..::eek: :eek: :D

bozanstvena333
10.12.2004., 12:43
magic kaže:
josh, josh :lux: Sto pleshes,procitaj stivo,pa onda skaci:w

violent_femmes9
10.12.2004., 12:54
bozanstvena333 kaže:
:D :D hmmm ma da,treba ulijevat povjerenje.....to je isto gramaticki i fino napisano... navodno pametna cura nema sta..::eek: :eek: :D

:D ne brini se ti za moju gramatiku, a za pamet jos manje ;) jos uvijek je imam vise od tebe, makar to, iz ovog sto si pokazala na forumu, ne garantira skoro nista :zubo:

ginekologinji kod koje idem na preglede ne pada na pamet glumiti bitch, sto ti neuvjerljivo pokusavas. a i bolje se kuzi u struku, moram priznati

njena profesionalnost zbilja ulijeva povjerenje pacijenticama. no zato ona i dobro zaradjuje :rofl:

ti i dalje ostajes pri tvrdnji da si ginic?

steta, mozda bi ti bilo bolje da si odabrala neki drugi, manje zahtjevan, poziv.

:W

Anastasia
10.12.2004., 13:09
Dijagnoza raka vrata maternice postavlja se na osnovu:
• ginekološkog pregleda u spekulima (invazivni karcinom);
• citološkog nalaza: PAPA test, čiji se senzitivitet procjenjuje na 80 - 90% (učešće lažno pozitivnih rezultata 10 - 15%);
• kolposkopije: metoda promatranja površine vrata maternice uz povećanje od 6 - 40 puta;
• biopsije: ciljano uzimanja isječka sa sumnjivih dijelova vrata maternice uz histološku analizu i
• konizacije: dijagnostičko-terapijski postupak kada se u vidu konusa uzima manji ili veći dio vrata maternice i potom šalje
za histološku analizu.

Rak maternice:
U slučaju tijela maternice 98% malignih tumora predstavlja karcinom endometrija (rak sluznice maternice), a oko 2% malignoma otpada na maligni tumor mišićnog i vezivnog tkiva maternice koji se naziva sarkom maternice. Sasvim suprotno od karcinoma endometrija, sarkom uterusa se odlikuje gotovo asimptomatskom ranom fazom. Najčešće se slučajno otkriva. U kliničke simptome ubrajaju se brzi rast maternice i vrlo rijetke anomalije krvarenja, kao i bolovi u donjem dijelu trbuha. Dijagnoza se postavlja na osnovu histološkog nalaza. Pri tome je od osobitog značaja broj mitoza i staničnih atipija, kao i prodor u limfne odnosno krvne žile. Pomoć u dijagnostici mogu pružiti ultrazvučni pregled i CT male zdjelice, a frakcionirana kiretaža je pozitivna tek u 50% slučajeva sarkoma maternice. Najčešće se dijagnoza postavlja za vrijeme operacije ili poslije operacije (histološka dijagnoza). Podjela na stadije kod sarkoma odgovara podjeli na stadije kod karcinoma koji se javljaju na istom mjestu. Učestalost maligne alteracije mioma maternice procjenjuje se na oko 0,1%.

Rak jajnika:
Nažalost još uvijek ne postoji znanstveno potvrđena dijagnostička metoda koja bi se mogla nazvati screening metodom (metodom probira) za rak jajnika. Za rano otkriće raka jajnika neophodne su i veoma važne redovite ginekološke kontrole uz vaginalni ultrazvuk, odnosno pregled vaginalnim color-Doppler ultrazvukom.

Ovo sam preuzela s net-a, autor dr. Vesna Harni.

Anastasia
10.12.2004., 13:35
I još nešt, s iste stranice:

PAPA test ili citološka analiza vrste, izgleda i abnormalnosti stanica vrata maternice se sastoji u uzimanju obriska vrata maternice, pri čemu se koriste drvena špatula, štapić s vatom i predmetno stakalce, njegovom fiksiranju u alkoholu, i specijalnom bojanju u citološkom laboratoriju. Metodu bojanja je prije pedesetak godina otkrio američki znanstvenik grčkog podrijetla Papanicolau, po kojem je i nastao naziv PAPA test. U stalnoj potrazi za poboljšanjem točnosti u otkrivanju patoloških promjena, znanstvenici su razvili nove tehnologije, čija primjena bi mogla dati više informacija o anomalijama epitela vrata maternice, nego što to može isključivo PAPA test. PapNet test se služi kompjutoriziranim očitavanjem preparata, kako bi se otkrile promjene na stanicama koje je možda citolog propustio. ThinPrep test ili likvidni PAPA test podrazumijeva uzimanje uzorka stanica s vrata maternice i potapanje u bočicu s tekućinom kako bi se spriječilo isušivanje stanica, potom filtriranje i uklanjanje ostataka u citološkom laboratoriju, neposredno prije citološke analize. S novim tehnikama se procjenjuje porast kvalitete u dijagnostici promjena stanica vrata maternice: poboljšanje otkrivanja nenormalnih stanica za 65%, kao i smanjenje broja nekvalitetnih uzoraka za 50%, u usporedbi s običnom tehnikom PAPA testa.
Godišnja PAPA kontrola smanjuje rizik umiranja od raka vrata maternice za 90%. Optimalna je PAPA kontrola na 6 mjeseci, obavezna jednom godišnje. Najbolje vrijeme za uzimanje uzorka je oko sredine ciklusa. Ukoliko se promjene otkriju dovoljno rano, liječenje je jednostavno, relativno lako i poštedno. Točnost PAPA testa je oko 75 - 80%, u kombinaciji s drugim metodama (kolposkopija i histologija) točnost raste do 95%.

Dreamy
10.12.2004., 13:59
Ja bih molila još par tekstova na temu PAPA jer onih prethodnih 117 nije bilo dovoljno ili može i copy-paste pa ponovo sve u krug...bozanstvena - ginekolog koja je odbila potencijalnu pacijenticu vulgarnim izrazima :lol:

plavva
10.12.2004., 14:18
violent, ne moras stalno skakat magic u obranu, ona se sasvim dobro i sama snalazi. pogotovo sto si ovdje, ko sto vidim, na zadanoj temi.

Anastasia
10.12.2004., 14:25
Dovoljno je ići na net i pronaći tekst stručne i educirane osobe da se pronađe odgovore na neka pitanja. I vidjeti tko je ovdje ipak bio u pravu ;)

bozanstvena333
10.12.2004., 14:27
Dreamy kaže:
Ja bih molila još par tekstova na temu PAPA jer onih prethodnih 117 nije bilo dovoljno ili može i copy-paste pa ponovo sve u krug...bozanstvena - ginekolog koja je odbila potencijalnu pacijenticu vulgarnim izrazima :lol: :D :rolleyes: Ajde dreamy oladi malo,sto si navalila na mene bez razloga...moras priznat da u zivotu postoje bolje i pametnije maherice od tebe,al ocito ti to jaaako tesko pada ,

violent_femmes9
10.12.2004., 14:34
plavva kaže:
violent, ne moras stalno skakat magic u obranu, ona se sasvim dobro i sama snalazi. pogotovo sto si ovdje, ko sto vidim, na zadanoj temi.

joj ispricavam se sto ne trpim da mi se laze u oci, s "argumentima" tipa "gramatika ti nije dobra" (i to od osobe koja ne poznaje ni pravopis, pa mrtvo-hladno pise "NEMOZE")

ili ti vjerujes da je bozanstvena ginekolog? ;)

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

i izvoli pronaci postove na ZK gdje ja "stalno" skacem magic u pomoc, pa lijepo upotrijebi svoje moderatorske ovlasti, vidim da ih shvacas jako ozbiljno

:B

walter
10.12.2004., 14:44
Draga bLOODSTONE.

Ja ti želim da ne izgubiš nevinost još dugo vremena. :)

Pogledaj u šta se žene pretvore kad izgube nevinost. :) :) :)

Otići ćeš kod tog trećeg ginekologa. Možda bi bilo dobro da i dečko ide s tobom kao moralna potpora, ali i da razbije glavu ginekologu ako bude idiot kao onaj što ti je rekao da imaš jetru i ostale organe.

A vi babuskare prestanite se svađat na temama u koje nisam dovoljno upućen.

:closed:

Anastasia
10.12.2004., 14:47
walter kaže:

A vi babuskare prestanite se svađat na temama u koje nisam dovoljno upućen.

:closed:

:rofl:

bozanstvena333
10.12.2004., 14:54
Anastasia kaže:
Dovoljno je ići na net i pronaći tekst stručne i educirane osobe da se pronađe odgovore na neka pitanja. I vidjeti tko je ovdje ipak bio u pravu ;) :cerek:ja zna se

plavva
10.12.2004., 15:09
violent_femmes9 kaže:
joj ispricavam se sto ne trpim da mi se laze u oci, s "argumentima" tipa "gramatika ti nije dobra" (i to od osobe koja ne poznaje ni pravopis, pa mrtvo-hladno pise "NEMOZE")

ili ti vjerujes da je bozanstvena ginekolog? ;)

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

i izvoli pronaci postove na ZK gdje ja "stalno" skacem magic u pomoc, pa lijepo upotrijebi svoje moderatorske ovlasti, vidim da ih shvacas jako ozbiljno

:B

vf, vidim da sam piknula u zicu. nista, ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnijati si najpametnija, ti si najpametnija....:W

violent_femmes9
10.12.2004., 15:16
plavva kaže:
vf, vidim da sam piknula u zicu. nista, ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnija,ti si najpametnija, ti si najpametnijati si najpametnija, ti si najpametnija....:W

ziva istina u ovom okruzju, ali ti si preglupa da bi mi tvoja izjava o mojoj pameti nesto znacila, makar je napises 800 puta. :bonk:

inace, kad smo kod diranja u zicu, ne cini li ti se da je ovdje nekome drugom piknuta zica :kava:

walter
10.12.2004., 15:18
Jebo bi vas obadvije. :top:

plavva
10.12.2004., 15:33
violent_femmes9 kaže:
ziva istina u ovom okruzju, ali ti si preglupa da bi mi tvoja izjava o mojoj pameti nesto znacila, makar je napises 800 puta. :bonk:

inace, kad smo kod diranja u zicu, ne cini li ti se da je ovdje nekome drugom piknuta zica :kava:

oh, cudesno me diraju uvrede ovakve intelektualne velicine kao sto si ti:D

walter
10.12.2004., 15:36
plavva kaže:

Da!

Baš!

walter
10.12.2004., 15:36
violent_femmes9 kaže:

Je da!

Ahaaa!

mwm
10.12.2004., 15:37
: dodaje walteru kokice :

violent_femmes9
10.12.2004., 15:40
plavva kaže:

a moj tata je jaci od tvog :D

drugi put kad zazelis demostrirati svoju "moderatorsku moc" :zubo: , pokusaj razmisliti, OK? :)

ocel to blato vise, zao mi te ogrebat tako suhu

walter
10.12.2004., 15:41
violent_femmes9 kaže:

drugi put kad zazelis demostrirati svoju "moderatorsku moc" :zubo: , pokusaj razmisliti, OK? :)

Ma nemoj!

Pih!

walter
10.12.2004., 15:43
Tebi je to okej? Okej ako ti je okej. Ali meni to ne liči na okej. To nije okej. Možda tebi. Ali reći meni da je to okej je daleko od okej i ti bi to trebala znati, okej?

ajde mwm!

violent_femmes9
10.12.2004., 15:43
hej w, malo sam editirala, odi vidi :D

mwm
10.12.2004., 15:45
walter kaže:
Tebi je to okej? Okej ako ti je okej. Ali meni to ne liči na okej. To nije okej. Možda tebi. Ali reći meni da je to okej je daleko od okej i ti bi to trebala znati, okej?

ajde mwm!
Ne bi se štel mešat, ali čini mi se da plavva ima veće sise. :kava:

violent_femmes9
10.12.2004., 15:46
mwm kaže:
Ne bi se štel mešat, ali čini mi se da plavva ima veće sise. :kava:
ima k.urac

moje su vece. i bolje stoje, naravno

plavva
10.12.2004., 15:47
violent_femmes9 kaže:

ocel to blato vise, zao mi te ogrebat tako suhu

da sam htjela demonstrirat moderatorsku moc, brisala bih te ili zatvorila topic. samo mi je glupo da se svi sustite na nekog jer se svadja s vama dragim forumasem. a kaj je najbolje, bila bozanstvena ginekolog ili ne, ima pravo. i kaj cemo sad?

plavva
10.12.2004., 15:48
violent_femmes9 kaže:
ima k.urac

moje su vece. i bolje stoje, naravno

nedvojbeno su tvoje vece jer su moje nepostojece. samim tim, moje bolje stoje jer se nema kaj objesit:s

walter
10.12.2004., 15:49
plavva kaže:
da sam htjela demonstrirat moderatorsku moc, brisala bih te ili zatvorila topic. samo mi je glupo da se svi sustite na nekog jer se svadja s vama dragim forumasem. a kaj je najbolje, bila bozanstvena ginekolog ili ne, ima pravo. i kaj cemo sad?

I kaj ćemo?!

KAJ?!?!?!?!

KAJ BUMO SAD?!?!?!?!?!?!?!?!

plavva, nemoj me ubit. :s :s :s :s

Budem opet ja pao kao žrtva tuđe svađe. Imam taj gen u sebi, jebiga. :D

plavva
10.12.2004., 15:51
walter kaže:
I kaj ćemo?!

KAJ?!?!?!?!

KAJ BUMO SAD?!?!?!?!?!?!?!?!

plavva, nemoj me ubit. :s :s :s :s

Budem opet ja pao kao žrtva tuđe svađe. Imam taj gen u sebi, jebiga. :D

mi se ne svadjamo:kava:
mi si kratimo petak poslijepodne:D

walter
10.12.2004., 15:53
plavva kaže:
mi se ne svadjamo:kava:
mi si kratimo petak poslijepodne:D
Sad bi ti ja reko kako da kratiš petak poslijepodne konstruktivno i usput gajiš prijateljstvo i razmjenjuješ mejlove. :azdaja:

violent_femmes9
10.12.2004., 15:54
plavva kaže:

nisi skuzila da je cijelo vrijeme editirala svoje postove?

drugo, rekla je da je ginic (u zajebanciji, nadam se) i na to sam joj spustila

a ti si to, nicim izazvana, smatrala dovoljnim razlogom za javnu opomenu

kazem ti, drugi put razmisljaj

plavva
10.12.2004., 15:56
violent_femmes9 kaže:

nisam vidjela editiranje.
drugo, tebe nisam javno opomenula kao mod, nego te, pa ajmo to nazvat pravim imenom:D, zajebavala kao forumas:D i sad mi skini glavu.:D
na tom topicu ima puno gluposti, nije ih samo ona napisala. a o njoj mogu rec da o-t-k-i-d-a-m na likove ciji su nickovi ovak skromni & samozatajni ko njen:D

mwm
10.12.2004., 15:58
violent_femmes9 kaže:

: gurka waltera laktom : Dobra guza, a?

walter
10.12.2004., 15:59
mwm kaže:
: gurka waltera laktom : Dobra guza, a?
: walterdrkavećdesetminuta :

šta si reko?

mwm
10.12.2004., 16:01
walter kaže:
: walterdrkavećdesetminuta :

šta si reko?
Pa uzmi svojeg! :mad: :zmaj:

violent_femmes9
10.12.2004., 16:02
joj daj, zena tvrdi da se papa ne radi djevojkama koje su nevine

pa da je fakat zaguglala, mogla je naci da svugdje pise da je papa obavezan za sve zene koje su seksualno aktivne, i sve starije od 18, bez obzira na to imaju li himen ili ne

i skakala je po svakome

ako sam "branila magic", onda sam valjda branila i ostale zene koje su je popljuvale

a ti jesi reagirala kao moderator, jebiga.

i moje sise bolje stoje! u tebe nema sta stajat, kao sto sama priznajes. to ti je klasicna fizika :cool:

:w

Cro-cutie
11.12.2004., 00:00
bozanstvena333 kaže:
KOja pametna izjava.Tvoj muz/partner /slucajni jebac nosi na kurcu te viruse....jel sam sad bila dovoljno jasna il ti ne prihvacas tu dokazanu medicinsku cinjenicu???? KOd zidovskih zena ,te kod arapkinja koje spavaju sa muskarcima kojima je kozica odrezana,rak grlica maternice je gotovo nepoznat.

Ma koje ti gluposti pises???

Kao prvo, ako si stvarno ginekolog (sto sumnjam) - nebi nam bas takvim profesionalnim rijecnikom objasnila kak se dobije rak. Kuzis?

Drugo, kao sto su ti x forumasice vec probale objasnit 100 puta, PAPA test nema nikakve veze (ok, naravno da ima) sa seksualnom odnosima, nego se preporucije da svaka cura koja navrsi 18 godina ILI cure prije osamnaeste godine koje su imale odnose da rade PAP test.

Molim te, odgovori na ovo pitanje (ako si stvarno ginekolog). Dali ti, kao ginekolog, mislis da je zdravo da cura koja ima ajde recimo 25 godina, jos je djevica (znam da ce se Walter ovome obradovat :D ) ima redovnu menstruaciju i da nikada nije radila PAPA test? Dali mislis da je zdravo? Hoce mi netko rec da je normalno?? :confused:

Ja, iako nisam ginekolog, imam dosta pameti rec djevojkama koje su usle u pubertetu da redovno idu kod ginekologa i da prave nalaze. Jer to ocito nece nista skodit djevojci. :rolleyes:

bozanstvena333
11.12.2004., 09:18
Izgleda da ste se jako zbunile jer ocito dosad niste znale da je rak cerviksa,tj,grlica maternice jako povezan sa seksualnom aktivnoscu i sa promiskuitetom.I zato se ne radi na seksualno neaktivnim curicama,jer za to nema potrebe,isto tako u seksualno neaktivnih zena,znaci u jedne 25 godisnje djevice shansa da dobije rak cerviksa je jednaka nuli.Screening pretrage se vrse rutinski samo na ugrozenoj populaciji.Kao npr.Papa test koji je namjenjen spolno aktivnim zenama,jer POSTOJE studije da HPV HUMan Papiloma virus,koji se prenosi seksom izaziva rak cerviksa.Znaci promiskuitet muskarca i zene je jedan od uzroka.Za cro cutie nek si procita http://www.gyncancer.com/cervix.html poglavlje cause ili http://www.healthsquare.com/fgwh/wh1ch38.htm

bozanstvena333
11.12.2004., 09:38
[QUOTE]Cro-cutie kaže:
[B]Ma koje ti gluposti pises???

Kao prvo, ako si stvarno ginekolog (sto sumnjam) - Sumnjaj i dalje,sto to mene briga.Rijesavaj svoje frustracije sa svojim skolovanjem i obrazovanjem sama.Ocito je prilicno manjkavo.Al ja te ne pitam da mi izdefiniras kakve imas diplome.Ocito je nemas jer nebi te toliko mucio moj status...

verica
11.12.2004., 09:58
A zašto mislite da seksualno neaktivna žena treba raditi PAPU? Iz kojeg razloga?

Oleander
11.12.2004., 11:25
Cro-cutie kaže:
mislis da je zdravo da cura koja ima ajde recimo 25 godina, jos je djevica (znam da ce se Walter ovome obradovat :D ) ima redovnu menstruaciju i da nikada nije radila PAPA test? Dali mislis da je zdravo? Hoce mi netko rec da je normalno?? :confused:

ja ti kažem da je to normalno. :amen:

Pa zašto bi radila PAPA test ako ne spada u rizičnu populaciju i nema nikakvih problema, tj. sve kod nje je najnormalnije?

Božanstvena :top:

Ja imam 35 god i djevica sam, i nikad nisam bila kod ginekologa. I nikad nisam imala problema. Moj budući muž (35) je isto nevin (hvala Bogu :s), i još nisamo ništa radili. Prvo treba ući u brak. I ja mislim da je to normalno. za mene i njega. jer smo mi zadovoljni, a ni nikoga drugoga ne ugrožavamo. :)

walter
11.12.2004., 11:31
Oleander kaže:

Pa zašto bi radila PAPA test ako ne spada u rizičnu populaciju i nema nikakvih problema, tj. sve kod nje je najnormalnije?

Ja imam 35 god i djevica sam, i nikad nisam bila kod ginekologa. I nikad nisam imala problema. Moj budući muž (35) je isto nevin (hvala Bogu :s), i još nisamo ništa radili. Prvo treba ući u brak. I ja mislim da je to normalno. za mene i njega. jer smo mi zadovoljni, a ni nikoga drugoga ne ugrožavamo. :)

Spolne bolesti, kao što je svima vama priglupim ženama poznato, prenose se SAMO preko spolnog odnosa i ni na koji drugi način.

Šta ako si popušila klamidiju na bazenu i sad ne možeš zatrudniti zbog toga? S tim da ne znam da li se klamidija može otkriti preko papa-testa, ali to nije ni bitno.

Imaš mogućnost nikad ne moći roditi dijete, a znaš zašto? Zato što si PAMETNA. :)

walter
11.12.2004., 11:32
verica kaže:
A zašto mislite da seksualno neaktivna žena treba raditi PAPU? Iz kojeg razloga?
Pa možda zbog nalaza, što misliš o tome?

Oleander
11.12.2004., 11:38
walter kaže:
Spolne bolesti, kao što je svima vama priglupim ženama poznato, prenose se SAMO preko spolnog odnosa i ni na koji drugi način.

Šta ako si popušila klamidiju na bazenu i sad ne možeš zatrudniti zbog toga? S tim da ne znam da li se klamidija može otkriti preko papa-testa, ali to nije ni bitno.

:lol:

PAPA i Test na klamidiju nisu isti. Mi pričamo o PAPI.
ne idem na bazene, bože sačuvaj! :eek:
kažem, nikad nisam imala problema i dobro se čuvam. Ideš li ti svom doktoru kad si zdrav? Onako da za svaki slučaj provjeri je li sve u redu (iako se ti osjećaš savršeno dobro) ;) ?

Drugo, Cro cutie je pitala za djevojku koja nikad NIJE imala spolne odnose a ima ok cikluse. Pa sam ja odgovorila.

Ali ako ti kažeš.....morat ću početi ići na preglede...
morat ću si prvo rezervirati termin kod pulmonologa da si za svaki slučaj provjerim pluća. :eek: nadam se da je sve u redu, ne pušim, ne pijem, živim na selu :D

I da, ja jesam pametna :cool:, neka pati kome smeta. A što je tebi stalo do moje djece? ;)

verica
11.12.2004., 11:39
walter kaže:

Wow :top: koji dobar odgovor :D

Kojih nalaza?

walter
11.12.2004., 11:44
Oleander kaže:
:lol:

PAPA i Test na klamidiju nisu isti. Mi pričamo o PAPI.
ne idem na bazene, bože sačuvaj! :eek:
kažem, nikad nisam imala problema. Ideš li ti svom doktoru kad si zdrav? Onako da za svaki slučaj provjeri je li sve u redu (iako se ti osjećaš savršeno dobro) ;) ?

Drugo, Cro cutie je pitala za djevojku koja nikad NIJE imala spolne odnose a ima ok cikluse. Pa sam ja odgovorila.

Ali ako ti kažeš.....morat ću početi ići na preglede...
morat ću si prvo rezervirati termin kod pulmonologa da si za svaki slučaj provjerim pluća. :eek: nadam se da je sve u redu, ne pušim, ne pijem, živim na selu :D

Nemoj ići na preglede.

NIKAD!

To je zlo!

walter
11.12.2004., 11:45
verica kaže:
Kojih nalaza?

Oni koji se pronađu, tuko.

verica
11.12.2004., 11:48
walter kaže:
Oni koji se pronađu, tuko.

Nemaš ti pojma :D

walter
11.12.2004., 11:52
verica kaže:
Nemaš ti pojma :D

Daj nemojte me jebat žene ovdje vas ima nevinih NE. Vama nevinost ne bi vratili ni da vam padobransko krilo dolje zašiju.

Oleander
11.12.2004., 11:52
walter kaže:
Nemoj ići na preglede.

NIKAD!

To je zlo!

Dear, dear....

Ti si shvatio što ja pišem ili nemaš argumenata? :mig:

walter
11.12.2004., 12:00
Oleander kaže:
Dear, dear....

Ti si shvatio što ja pišem ili nemaš argumenata? :mig:
Ma vidim ja da si ti jako upoznata sa svojom pičkom, kao i većina žena. Nemam ja tu šta "argumentirat". :)

masterblaster
11.12.2004., 19:16
bLOODSTONE kaže:

tak je bilo i meni.prva 2-3 mjeseca iskljucivo pokusaji. bolilo ko vrag! kasnije je proslo.
nisam citala sve,pa ne znam da li ti je netko spomenuo - vaginizam.
u svakom slucaju, nemas razloga ne otici jos jedanput kod ginekologa,ali mozes prvo pokusati i sa podmazivacima.

masterblaster
11.12.2004., 19:28
Oleander kaže:

:eek: :eek: :eek:

mora da se salis! normalno da mislis da je sve u redu-kad nikad nisi bila kod onog tko bi ti mogao reci - i da nije. iako vjerujem da je sve u redu! ;)
ali vise se cudim tvojim godinama i djevicanstvu.

Oleander
11.12.2004., 20:12
ovo prvo što kažeš ;) -šalim se malo :o
iako i dalje mislim da se djevičanstvo ne mora izgubiti što_prije_to_bolje ;) :)

masterblaster
11.12.2004., 21:10
Oleander kaže:
ovo prvo što kažeš ;) -šalim se malo :o
iako i dalje mislim da se djevičanstvo ne mora izgubiti što_prije_to_bolje ;) :)

srce mi je preskocilo od shoka! :p

parabola
11.12.2004., 23:21
Cro-cutie kaže:
Dali ti, kao ginekolog, mislis da je zdravo da cura koja ima ajde recimo 25 godina, jos je djevica, ima redovnu menstruaciju i da nikada nije radila PAPA test? Dali mislis da je zdravo? uopće ne kužim zašto ovako paničarski pišeš. M. Moore je rekao da Kanađani nisu paranoični :misli: :p

walter kaže:

*nekoliko vremenskih jedinica ranije:*

A vi babuskare prestanite se svađat na temama u koje nisam dovoljno upućen. :closed: :D

gnjavež
12.12.2004., 00:20
verica kaže:
pa iz istog razloga zbog kojeg vadis krv.jebote, ko kaze da se nemos razbolit i bez sexanja:eek:

alexxx
12.12.2004., 00:52
ja nisam ginekolog al mislim da, iako se rak grlića maternice može dobit kao posljedica hapevea koji se prenosi seksom, postoje i slučajevi raka grlića maternice do kojih dolazi bez obzira na virus i zato ginekolozi preporučuju papa i curama/ženama 18+ bez seksualnog iskustva. i zato se papa i njima radi, a preporuča se i da idu na redovne kontrole ginekologu, onako kako se ide na redovnu kontrolu zubaru, i onako kako je ok napravit povremeno krvnu sliku.
meni je ginekologica koja mi je radila uzv na poliklinici prije par godina rekla da pošto nisam imala odnose nema šanse da imam neku upalu. jer je to jedini način i bla truć. a ja upalu dobila nedavno, potpuno nevezano sa seksom, nakon upale urinarnog trakta.

a kad mi je doktorica uzimala bris, ja nisam skoro ništa osjetila. iako sam čula priče o golemoj željeznoj stvari i silnoj neugodi i ne znam čemu ne.

i mene prvi seks uopće nije bolio. ali da je, tako jako ko što ovdje neki pišu, otišla bih kod ginekologa da mi pod lokalnom napravi zahvat, jer sam ja cendrava plačipička s nultom tolerancijom na bol i ne sviđa mi se ideja da se, nakon x bezuspješnih bolnih pokušaja, bojim seksa sa svojim dečkom.

alexxx
12.12.2004., 00:55
verica kaže:
A zašto mislite da seksualno neaktivna žena treba raditi PAPU? Iz kojeg razloga? zato što seksualna neaktivnost ne znači apsolutnu sigurnost od raka? mislim, meni je mama kad sam išla ginekologici rekla nek obavezno napomenem da je ona nekad davno imala neku patogenu promjenu na grliću maternice, rekla mi je i kako se to zove i šta su joj napravili al sam ja zaboravila, i još mi je doktorica rekla nek kažem mami da mi je napravila papa, i ziher sam da to nema veze sa spolno prenosivim bolestima ni hpv-om pošto mama i ja ne spavamo s istim ljudima.

alexxx
12.12.2004., 01:08
i da, ovo se ne odnosi na bloody :)
ali meni je strašno neodgovorno prema svom zdravlju imat 2o i kusur godina i nula posjeta ginekologu. ja jesam na prvi pregled otišla jer sam baš morala, i na drugi treći i ne znam koji, al sam na kraju priče znala da je stanje sad ok.
a znam neke seksualno jako aktivne cure koje ne idu jer ne znaju kak reć mami da idu. ili se ne idu testirat na spolne bolesti nakon xy gumafree seksanja jer se boje nalaza. il se boje da će ih doktor ošpotat ako nalaz ne bude ok. il tako neka nebuloza.

a ne ić na preglede jer se ne seksaš mi je otprilike kao ne ić zubaru jer pereš zube pa nisi rizična skupina.

verica
12.12.2004., 09:37
alexxx kaže:
zato što seksualna neaktivnost ne znači apsolutnu sigurnost od raka? mislim, meni je mama kad sam išla ginekologici rekla nek obavezno napomenem da je ona nekad davno imala neku patogenu promjenu na grliću maternice, rekla mi je i kako se to zove i šta su joj napravili al sam ja zaboravila, i još mi je doktorica rekla nek kažem mami da mi je napravila papa, i ziher sam da to nema veze sa spolno prenosivim bolestima ni hpv-om pošto mama i ja ne spavamo s istim ljudima.

Prvo: virus HPV-a otkriven je u preko 99% slučajeva raka grlića maternice.

Drugo: ne znam tko je ovdje spomenuo da seksualno neaktivna žena ne treba ići na ginekološke preglede :confused:
Rasprava se vodila o PAPA testu, ne o ginekološkim pregledima

verica
12.12.2004., 09:58
gnjavež kaže:
pa iz istog razloga zbog kojeg vadis krv.jebote, ko kaze da se nemos razbolit i bez sexanja:eek:

:D :D razbolit od čega, dijete?

alexxx
12.12.2004., 15:22
ok, ako je jedino seks razlog patogenih promjena tkiva grlića maternice, zašto ginekolozi preporučaju papatest i 18+ djevicama, i zašto sam ja morala napominjat doktorici da mi je mama imala nešto ne znam više što, ako ona i ja (ah koja perverzija :D) ne izmjenjujemo seksualne partnere, a ne seksamo se ni međusobno?

violent_femmes9
12.12.2004., 16:03
rak grlica maternice u najvecom broju slucajeva jest prouzrocen hpv-om, a infekcija je posljedica seksualnog odnosa s zarazenim partnerom. medjutim, rak cerviksa se moze javiti i kod putpuno nevinih zena, koje nisu imale apsolutno nikakve kontakte, i zbog toga se redoviti papa-testovi preporucaju i pri pregledu zena koje nisu imale partnere, ako imaju vise od 18 godina.

inace, nekako je ispalo da sve cure koje imaju himen (pa su tehnicki nevine) nisu seksualno aktivne. to po onoj clintonovoj definiciji sexa - ak ga ne gurne nutra, to nije sex. stvarnost je malo drukcija :D

dakle, i cura koja ima himen i seksualno je aktivna, svakako treba papa test, cak i ako je mladja od 18. kao i lezbijke, uostalom.

verica
12.12.2004., 16:40
E pa vidite, ja NE ZNAM i ne pravim se da znam zašto ginekolozi preporučaju papa test djevicama starijim od 18 godina.Ili, bolje rečeno, zašto NEKI ginekolozi to preporučaju, ili još bolje rečeno zašto je to službena preporuka.

Ja MISLIM da je to službena preporuka upravo radi toga što žena koja ima himen tj. tehnički je djevica nije nužno seksualno neaktivna žena, a HPV infekcija se, naravno, ne prenosi samo penetracijom. Pa mislim da je prekomplicirano sve to objašnjavati, i zato je vjerojatno službena preporuka da i djevice starije od 18 godina rade PAPA test. Usput budi rečeno, PAPA test se ne može napraviti svakoj djevici - to može li se ili ne može napraviti ovisi o građi himena. Isto tako, jedno je službena preporuka a drugo je što će ginkolog raditi u praksi, a ženi koja je seksualno neaktivna teško da će raditi PAPa test ako za to nema indikacija.

Ne znam kako se rak cerviksa može javiti kod potpuno seksualno neaktivnih žena :confused:, ako je u više od 99 % slučajeva raka cerviksa izoliran virus HPV-a, a HPV je spolno prenosiva bolest. Čitala sam da postoji neka vrsta raka cerviksa koji uopće nema predstadije, ne znam ima li ta vrsta veze sa HPV virusom, ali ako nema predstadija onda PAPA test opet nije koristan.

Dreamy
13.12.2004., 06:56
By bozanstvena333
Dreamy kaže:
Ja bih molila još par tekstova na temu PAPA jer onih prethodnih 117 nije bilo dovoljno ili može i copy-paste pa ponovo sve u krug...bozanstvena - ginekolog koja je odbila potencijalnu pacijenticu vulgarnim izrazima

Ajde dreamy oladi malo,sto si navalila na mene bez razloga...moras priznat da u zivotu postoje bolje i pametnije maherice od tebe,al ocito ti to jaaako tesko pada

---------------------------------------------------------------------

:confused: :confused: :confused:

Sorry, ti si draga, pukla ko kokica...gdje si skužila da ja tebe napadam (naprotiv)...ali kad malo bolje razmislim obzirom da me u dva moja javljanja (gdje sam bila na tvojoj strani) oba puta napadaš ja zaključujem da tebe baš ne krasi bistrina uma tj. glupasta si neka, a ja baš nemam želudac za duge rasprave s takvim osobama stoga :flop: bye, bye

mwm
13.12.2004., 08:21
: peče kokice, otvara pivu :

violent_femmes9
13.12.2004., 08:50
verica kaže:

Ja MISLIM da je to službena preporuka upravo radi toga što žena koja ima himen tj. tehnički je djevica nije nužno seksualno neaktivna žena, a HPV infekcija se, naravno, ne prenosi samo penetracijom. Pa mislim da je prekomplicirano sve to objašnjavati, i zato je vjerojatno službena preporuka da i djevice starije od 18 godina rade PAPA test. Usput budi rečeno, PAPA test se ne može napraviti svakoj djevici - to može li se ili ne može napraviti ovisi o građi himena. Isto tako, jedno je službena preporuka a drugo je što će ginkolog raditi u praksi, a ženi koja je seksualno neaktivna teško da će raditi PAPa test ako za to nema indikacija.

ja sam procitala prilicno jasno i nedvosmisleno objasnjenje: sluzbena je preporuka raditi papa test i zenama koje su seksualno neaktivne, nakon 18-te godine. u dodatku je stajalo da se pod seksualnom neaktivnoscu podrazumijeva potpuni izostanak bilo kakvih kontakata, ukljucivsi i peting.
kao sto sam vec napisala a sto je i verica primijetila, zene s himenom nisu nuzno seksualno neaktivne.

no, logika navodi na zakljucak: ocito postoji i rak cerviksa koji nije prouzrocen HPV-om.

verica
13.12.2004., 10:15
E da, to bi bio logičan zaključak :D , ali - izgleda da NE postoji. HPV virus je izoliran u preko 99% svih rakova cerviksa (brojka je veća od 99% ali sam zaboravila točan broj), pa se zapravo smatra da je HPV uzrok praktički svih rakova vrata maternice.

Ja stvarno mislim da je preporuka takva kakva je zato što je PAPA test izvrsno dijagnostičko sredstvo - broj žena oboljelih od raka cerviksa je jako smanjen otkad se koristi PAPA test, a inače je rak cerviksa bio (mislim) na trećem mjestu po učestalosti raka kod žena, a bilo bi vrlo komplicirano objašnjavati što se sve podrazumijeva pod spolnom aktivnošću, pa je jednostavnije preporučiti PAPA test za sve žene iznad 18. godine. A hoće li ginekolog raditi PAPA nekoj ženi ili neće to je stvar njegove procjene.

Inače, alexx - to što je tvoja mama imala vjerojatno je ranica na grliću maternice, i stvarno ne znam zašto si ti to morala spominjati ginekologu :confused: Koliko ja znam u nekakvu obiteljsku anamnezu ulaze bolesti koje mogu biti nasljedne - kao rak dojke, jajnika, i slično, a ne bih rekla da je ranica na grliću nešto nasljedno.

violent_femmes9
13.12.2004., 10:26
verica kaže:
E da, to bi bio logičan zaključak :D , ali - izgleda da NE postoji. HPV virus je izoliran u preko 99% svih rakova cerviksa (brojka je veća od 99% ali sam zaboravila točan broj), pa se zapravo smatra da je HPV uzrok praktički svih rakova vrata maternice.

a moze li se HPV prenijeti npr. "vertikalno", s majke na kcer, ili negenitalnim putom?

ja nasla u International Journal of STD & AIDS, 2001, 12, 71 clanak gdje kazu izmedju ostalog i ovo:

The sexual nature of transmission of genital warts has been known from ancient times; there is also good evidence of vertical transmission and transmission through non-genital contact.

verica
13.12.2004., 14:08
Koliko ja znam, generalno se ne smatra da HPV djeluje na trudnoću, a vertikalni prijenos je moguć ali izuzetno rijedak.

verica
13.12.2004., 14:10
E da, još sam se nečega sjetila: mislim da kod vertikalnog prijenosa ne dolazi do genitalne nego do oralne infekcije.

alexxx
13.12.2004., 23:42
verica kaže:

Inače, alexx - to što je tvoja mama imala vjerojatno je ranica na grliću maternice, i stvarno ne znam zašto si ti to morala spominjati ginekologu :confused: ne, nije bila ranica, bila je nekakva promjena tkiva koja je operirana, i giekologica je to upisala u obiteljsku anamnezu. nije hpv, zna mi mama šta je hpv.

bLOODSTONE
14.12.2004., 01:01
..... uglavnom :D ....
idem sutra kod ginekologice, pa ću je usput pitati što je s tim hpv-papa test-rak cerviksa-problemom... :D
poprilično se sve zakuhalo,
jel ima jos tko kakve želje, čestitke pozdrave za doktoricu, da odmah to riješim

dal da se javim onda sa dijagnozom kad se vratim ili ne? ;) :grli:

sutra ili ćemo pit ili ćemo pit do zore heheh
pozdrav svima :grli: :w

Braco
14.12.2004., 07:29
Ja da sam ginekolog mjerio bi dubinu i sirinu :D

verica
14.12.2004., 10:37
alexxx kaže:
ne, nije bila ranica, bila je nekakva promjena tkiva koja je operirana, i giekologica je to upisala u obiteljsku anamnezu. nije hpv, zna mi mama šta je hpv.

Ranica je promjena tkiva.

14.12.2004., 13:47
bLOODSTONE kaže:

idem sutra kod ginekologice, pa ću je usput pitati što je s tim hpv-papa test-rak cerviksa-problemom... :D
poprilično se sve zakuhalo,
jel ima jos tko kakve želje, čestitke pozdrave za doktoricu, da odmah to riješim

dal da se javim onda sa dijagnozom kad se vratim ili ne? ;) :grli:

sutra ili ćemo pit ili ćemo pit do zore heheh
pozdrav svima :grli: :w

Sretno sutra!

Javi kak je proslo! :kiss:

parabola
14.12.2004., 17:00
verica kaže:
Ranica je promjena tkiva. ali nije svaka promjena tkiva ranica :angeleye:

bloodstone, sretno :)

Katrin
14.12.2004., 17:04
blood, sretno s tim....svakako javi kak je proslo :)

verica
14.12.2004., 19:25
parabola kaže:
ali nije svaka promjena tkiva ranica :angeleye:

Eh, sad ne znam što želiš reći. Ja sam hoću reći da je ono što se kolokvijalno naziva 'ranica' na grliću maternice, a i ja sam to tako nazvala, u stvari promjena tkiva. Naravno da ja ne tvrdim da mama od alex imala ranicu niti bilo što drugo, to sam samo pretpostavila. Pojma nemam što je to mama od alex imala (a i kako bih imala pojma :D )

alexxx
14.12.2004., 20:15
..kad nema ni alex :D

bLOODSTONE
17.12.2004., 00:02
I tako, prošao je i taj dan, sve je u najboljem redu kaže doktorica :D Nikakvih tu problema nema osim što je u dijagnozi napisala da je baš taj dio jako osjetljiv na dodir, bol ..ono dosta jako i plus kao nek blokad..da, u što se ona ne bi štela mešati..drugim riječima po tom i ostalim pitanjima, ostala je suzdržana što joj jako zamjeram... i da..vjerojatno nije samo riječ u/o meni, glede veličine...Što me opet dovodi do drugog pitanja :) Dame i gospodo, ima li stvarno velike razlike, odnosno, postoji li neka koreliranost veličine muškog spolovila i recimo količine boli. Jel moguće da manje boli kada muškarac i ima sitnijeg..mislim logično zvuči..
uglavnom :top: da, dala mi je još nekakvu kremu, ne mogu pročitat s recepta točan naziv, i s tim bi trebalo ići sl. put kao podmazano.. :D :klopa: :cheer:

Dreamy
17.12.2004., 06:37
ne mogu pročitat s recepta točan naziv, i s tim bi trebalo ići sl. put kao podmazano..

:love: :K :grli:

:tulum: :rock:

:lux:

Black Hawk Down
17.12.2004., 10:50
Jebote, treba 14 stranica pisanija po Forumu, mjeseci naprezanja i natezanja glavića i posjet ginekologu da bi se kupila ... krema. :rolleyes:

walter
17.12.2004., 10:57
Black Hawk Down kaže:
Jebote, treba 14 stranica pisanija po Forumu, mjeseci naprezanja i natezanja glavića i posjet ginekologu da bi se kupila ... krema. :rolleyes:
Ti si malo brezobrazan! :azdaja:

Cro-cutie
17.12.2004., 11:26
bLOODSTONE kaže:
da, dala mi je još nekakvu kremu, ne mogu pročitat s recepta točan naziv, i s tim bi trebalo ići sl. put kao podmazano.. :D :klopa: :cheer:

Astroglide??:rolleyes:

walter
17.12.2004., 11:28
Cro-cutie kaže:
Astroglide??:rolleyes:
Ne, nego multisvrš.

mwm
17.12.2004., 11:30
walter kaže:
Ne, nego multisvrš.
Kuromicin Forte. :kava:

walter
17.12.2004., 11:35
mwm kaže:
Kuromicin Forte. :kava:
Ma pizdokliz je najbolji.

mwm
17.12.2004., 11:59
walter kaže:
Ma pizdokliz je najbolji.
To su samo vaginalete, a Kuromicin se može uzimati i oralno. :mig:

bLOODSTONE
21.12.2004., 01:55
walter kaže:
Ne, nego multisvrš.

hhahhaa lol :D :s

nije astro nešto..mislim da je Synarcol gel

Sirob
17.01.2005., 12:11
Necu puno pisati (nadam se), jer ako na ovaj forum naidje moja zena (a bude)......

Pa, eto, i nas je mucio isti problem. Jako dugo. Tek toliko da se ne osjecas usamljenom u tom problemu. U svakom slucaju, kupite si dobar lubrikant, npr. od durex-a u Varteksu u podrumu ga imaju. I nemojte ga sparati.
Mozda ti pomogne i nesto protiv boli, kao npr. ketonal i/ili nesto za dodatno opustanje kao npr. Lexaurin.
Osim toga, uvijek se iznova cudim nasim ginekolozima, koji valjda zbog podneblja u kojem zivimo prakticki ne priznaju ovaj problem. No, samo upisi u npr. yahoo trazilicu rijec: vaginismus i vidjet ces da se radi o rjetkoj ali poznatoj pojavi.

Jedan detaljcic unaprijed, da izbjegnes mozda neke buduce frustracije: kada ovo "obavite", ne znaci da te ceka uzivancija. Mozda s vremenom, ali...

A sto se velicine tice, mislim da nema veze. OK, valjda postoje ekstremi, ali sve je to tu negdje.

Nadam se da ste do sada vec rjesili problem, i da je ovo moje piskaranje vec suvisno, ali mozda na neki nacin pomogne nekom drugom, tko se ne usudi ni pitati nista, jer ipak je to jos uvijek veliki tabu. Nije tabu ako sve perfektno stima, ili ako zena ne smije ni zucnuti.

Bok!

UvijekProblemi
17.01.2005., 13:44
bLOODSTONE,
isti smo slucaj, s pomakom u fazi od nekih 2 godine. Ja sam isto kao i ti prije odnosa nakon niza pokusaja (naravno uzasno bolnih)morala otici ginekologu. Vaginalni regled je u idealnom slucaju moguc kod nevinih djevojaka, ali se ne radi ako nema potrebe tj problema. Postoje ultrazvuci te rektalni pregled, i to mi je radila, to mi je bio macji kasalj prema vaginalnom. Mene zena zbog boli nije mogla do kraja pregledati pa se nadurila, nikad sretnica nije cula za te probleme, ona sirota valjda zivi u uvjerenju kak je i porod bolan samo ak su zene glupace. Dakle stupanj razumijevanja nula bodova.
Na kraju smo, bolje da ne kazem ovdje na forumu kako , uspijeli, i to mi je definitivno najtraumaticnije i najbolnije iskustvo. Eto, moji strahovi od prvog sexa pokazali su se nazalost opravdani. A decko ljubav mog zivota. Da neko ovdje ne bi dao komentare tipa nisi spremna i to. Ljudi koji tak misle: NE RAZUMIJETE.
Poslije sam opet isla na pregled, te naisla na ipak bolju zenu, da skratim, ginekoloski ne da je sve u redu nego sve super. Na psihoterapije idem i dan danas, kolko su pomogle, ne znam, no nisam imala nikog za podijeliti moje muke osim decka, no to u toj situaciji ne pomaze dovoljno, pogotovo sto ni on ne zna.
Danas imam redovite spolne odnose, ponekad boli, no kroz previse trnja sam prosla da dodjem do ove faze. Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.
A zamislite samo savjete nasih baka 'Stisni zube' - e kad bi to bilo tak jednostavno. Kad bi bol bila samo takva da mozes rijesiti ako jako stisnes zube, haha. Jadne sve koje su morale proci kroz ovo.
Pozdrav

pakleni_patuljak
17.01.2005., 16:06
UvijekProblemi kaže:
Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.

Molim?
Jel moguće da sam ja nešto krivo razumijo?

gottcha
17.01.2005., 18:23
Sirob kaže:
No, samo upisi u npr. yahoo trazilicu rijec: vaginismus i vidjet ces da se radi o rjetkoj ali poznatoj pojavi.

Jedan detaljcic unaprijed, da izbjegnes mozda neke buduce frustracije: kada ovo "obavite", ne znaci da te ceka uzivancija. Mozda s vremenom, ali...

evo baš sam malo pogledala o toj pojavi.. i tu isto piše i više se oslanja na ženinu psihu.. govori o nekim mišićima vamo tamo... a mislim da čak ni ti mišići ne moraju bit razlog boli...

vinova lozinka
18.01.2005., 08:34
Sirob kaže:
[Mozda ti pomogne i nesto protiv boli, kao npr. ketonal i/ili nesto za dodatno opustanje kao npr. Lexaurin.
[/B]

Nisam sigurna da bi Ketonal pomogao :confused: (ako popiješ Ketonal pa se porežeš nožem, svejedno će te boljeti) , a baš ni Lexaurin (lagano uspavljuje). Imala sam dobru frendicu sa sličnim problemima, pa mislim da je strpljenje ključna riječ.
Nije stvar što je otvor uzak (iako postoje slučajevi vrlo čvrstog himena, pa se to riješi incizijom), nego što postoji blokada u glavi (e sad, zbog čega se javljaju blokade , to je druga stvar). Cura mora NAUČITI kako opustiti mišiće jer se oni često stežu potpuno automatski i bez njene volje, a upravo je ključno da se oni svjesno opuste u trenutku kad se "naiđe na otpor".

Ne treba u istu ladicu trpati Bloodstone i Uvijekprobleme, jer očito ova druga ima sasvim druge (teže rješive) probleme.

UvijekProblemi
18.01.2005., 08:54
Bok,
da, mozda nas ne bi trebalo strpati u isti kos, no vidim da se javilo na ovaj topic podosta cura koje su proklinjale taj prvi put.
Pogotovo sto je vecina do tada zivjela u zabludi kak je to nesto predivno i romanticno i tako to.
Vinova lozinka, po cemu ti zakljucujes da nismo isti slucaj, u stvari? :rolleyes:
Ja sam rekla svojim doktorima da je to mozda taj vaginizam, na sto je prvi put dr rekla da ne, misleci valjda da ja zapravo mislim na vaginalete. Drugi put mi je priznala da taj problem u Hr nije istrazen i da ne postoje mjesta gdje se vaginizam moze ljeciti. Vani se to lijeci posebnim psihoterapijama i posebnim vjezbama.
bLOODSTONE se nije javila, mozda je rijesila sve uspijesno preko blagdana. Nadam se.
Jedan od uzroka takve pojave moze lezati u kucnom odgoju, no to opet varira od osjetljivosti pojedinca do pojedinca. Kod mene doma sex je uvijek bio tabu, do te mjere da se nisu komentirali ni zgodni glumci. Ne krivim roditelje, oni su radili najbolje kako su znali, vjerujem i da je tesko govoriti o sexu pred djecom...
Pozdrav:W

vinova lozinka
18.01.2005., 10:50
UvijekProblemi kaže:
bLOODSTONE,
isti smo slucaj, s pomakom u fazi od nekih 2 godine. Ja sam isto kao i ti prije odnosa nakon niza pokusaja (naravno uzasno bolnih)morala otici ginekologu. Vaginalni regled je u idealnom slucaju moguc kod nevinih djevojaka, ali se ne radi ako nema potrebe tj problema. Postoje ultrazvuci te rektalni pregled, i to mi je radila, to mi je bio macji kasalj prema vaginalnom. Mene zena zbog boli nije mogla do kraja pregledati pa se nadurila, nikad sretnica nije cula za te probleme, ona sirota valjda zivi u uvjerenju kak je i porod bolan samo ak su zene glupace. Dakle stupanj razumijevanja nula bodova.
Na kraju smo, bolje da ne kazem ovdje na forumu kako , uspijeli, i to mi je definitivno najtraumaticnije i najbolnije iskustvo. Eto, moji strahovi od prvog sexa pokazali su se nazalost opravdani. A decko ljubav mog zivota. Da neko ovdje ne bi dao komentare tipa nisi spremna i to. Ljudi koji tak misle: NE RAZUMIJETE.
Poslije sam opet isla na pregled, te naisla na ipak bolju zenu, da skratim, ginekoloski ne da je sve u redu nego sve super. Na psihoterapije idem i dan danas, kolko su pomogle, ne znam, no nisam imala nikog za podijeliti moje muke osim decka, no to u toj situaciji ne pomaze dovoljno, pogotovo sto ni on ne zna.
Danas imam redovite spolne odnose, ponekad boli, no kroz previse trnja sam prosla da dodjem do ove faze. Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.
A zamislite samo savjete nasih baka 'Stisni zube' - e kad bi to bilo tak jednostavno. Kad bi bol bila samo takva da mozes rijesiti ako jako stisnes zube, haha. Jadne sve koje su morale proci kroz ovo.
Pozdrav

Još sam jednom pročitala tvoj komentar. Zašto mislim da vi dvije (blood i ti) niste u istom "košu"? Pa, Blood govori o problemu koji još uvijek nije prerastao u psihozu. Koliko sam shvatila, tebi seks ni sada (koliko je vremena prošlo od prvog "uspješnog" puta?) ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo. Govorimo li o izostanku orgazma, o izostanku želje ili se pak uopće groziš bilo kakvog pokušaja penetracije? Jesi li analizirala kada ti se događa bolan, a kada "normalan" odnos? Možda bi mogla u sjećanje prizvati neke uspješne pokušaje, pa vidjeti što ih je učinilo uspješnim? S druge strane, tko zna, možda imaš nekih zdravstvenih (fizičkih) problema tipa manjak nekog hormona (napr. nemogućnost vlaženja rodnice uzrokuje prilično veliku bol tijekom odnosa)?

Čitajući tvoj post očito je da je tvoj problem puno dublji i vuče korijene iz kojekakvih pogrešaka roditeljskog odgoja (vjeruj mi da sam i sama dugo raščišćavala kojekakve "crtice iz djetinjstva" koje se tiču nekih drugih tema, a naši roditelji uvijek žele "samo najbolje"... moš mislit!Njihove teorije šumom, a naš život drumom!). Nažalost, nema ih smisla sada optuživati jer niti oni nisu krivi za svoje traume koje su samo projecirali na svojudjecu. Snaga i zrelost odraslog čovjeka mora biti u tome da si sposobna analizirati svoj život , izvući neke zaključke i pokušati promijeniti svoja ponašanje i shvaćanja tako da ti život bude jednostavniji. Nažalost u HR se čovjek mora osloniti na svoj zdravi mozak, jer bojim se da naši psihići uopće nisu educirani, niti imaju motivacije za pomoći ovakve konkretne vrste. Želim ti sreću! :grli:

UvijekProblemi
18.01.2005., 11:13
Heh vinova... A ne znam sto bih ti rekla. Znam, da imam velik problem. Znam da sam prije toga imala puno bolju opustenost s deckom. I da se nikad nisam uspijela vratiti na to. A orgazmi sada nakon toga - haha! Pa ako ne uzivam u tome kako mogu doc do orgazma. Tome se vise uopce ne nadam, meni je cilj samo da mogu svaki put uci u sex a da nema boli... Eto pomalo uspijevam. Sad smo ipak vec u fazi da bar mogu psihicki osjetiti da je bar njemu pocelo biti lijepo pa mi je to drago. To je valjda ono sto kazu ljudi da u sexu treba nauciti davati, hah. U svakom slucaju, nije ni njemu bilo lako prolaziti kroz te probleme sa mnom. To treba imati na umu. Ja sam sretnica, sa deckom punog ljubavi i razumijevanja. Sto se tice vlazenja, rekla sam doktorici, ona nije nis na to odgovorila. Rekla je, svaka koja tvrdi da ju ne boli, laze... E sad... Ak nis drugo, bar me utjesila. Rekla je da trebamo puno 'vjezbati'...Hormone? Pa ne znam, vadili su mi krv... Mislila sam da ce se to doktorica sama sjetiti da je u tome problem mozda...
Mozda kod mene sve te faze 'vjezbanja' traju sporije, pa mozda kroz koju godinu :)

:W

Gothic Girl
18.01.2005., 17:48
ok.... nisam procitala sve do kraja.... dosla sam do djela di je svadja moze li se papa test napraviti nevinim djevojkama.....
meni je radjen sa 9 godina.... dakle onda je bio moguc... ne mora znaciti da je danas moguc :rolleyes:

Septembar
18.01.2005., 18:12
bLOODSTONE kaže:
hhahhaa lol :D :s

nije astro nešto..mislim da je Synarcol gel i?????????
jel pomoglo???

vinova lozinka
18.01.2005., 19:41
UvijekProblem!
Sad sam stvarno zbunjena! Ako ne osjećaš nikakvo seks.uzbuđenje, ako od vlaženja nema ništa, onda je penetracija ne samo bolna nego i NEMOGUĆA!!! Daj za početak kupi u apoteci kakav lubrikat, vaginalni gel na bazi vode (mislim da imaš nešto slično i u DM-u...vidjela sam, ali sam zaboravila ime...nešto na bazi čajevca).
Čovječe, pa ne može na suho :confused:

medeja
18.01.2005., 19:43
ja sam nakon 100 prvih bolnih puta promijenila partnera i problem je nestao

vinova lozinka
18.01.2005., 19:50
medeja kaže:
ja sam nakon 100 prvih bolnih puta promijenila partnera i problem je nestao

Ima nešto i u tome... :raspa:

UvijekProblemi
19.01.2005., 09:43
Hej curke, pa naravno da imamo lubrich... Nisam rekla da nema uopce uzbudjenja, jedino se nikako nemogu vratiti u staru fazu kad sam se fakat znala popaliti, a to je bilo prije... E cure moje. Taj je decko jedini koji je toliko pun razumijevanja, strpljiv, cekao me, isli smo totalno korak po korak (puzevim koracima) i ne bi ga mijenjala za nista.
U svakom slucaju, tko nije iskusio ove probleme, nemoze razumijeti, na vasu srecu.
No, zivot ide dalje, pa tako i ja vise ne cekam u ovim godinama cudo.
Lijep pozdrav i puno uzivanja u zivotu!

bLOODSTONE
20.01.2005., 02:45
Septembar kaže:
i?????????
jel pomoglo???

hej!
ma još sam u fazi traženja..
ma šalim se, iako ima dost istine
probala sam u ljekarni, ali su mi rekla da se mora naručivat izvana taj gel tako da nisam ni otišla tamo ...na dolac, gdje se narucuju....vjerojatno petak...

a inače..dečko mi je u jeku svega, imao lakši op. zahvat...tako da nismo bili preko praznika u prilici za nešto više..
mislim sad je bolje, sve je ok..

a što se tiče mog problema.....ipak je sve u psihi
jer sa ginekološke strane sve štima..
samo sam tak osjetljiva i inače na bol po prirodi..

psihu ću riješit sama..zato me malo začudio problem -uvijekproblem :) na neki način ipak prelazi neke granice ajmo reć..uobičajenog..

usput, zahvaljujem na podijeljenom iskustvu! :grli:
..

al ono..postoji strah: a) bol..i b) strah da nećemo napravit sve kak treba, tj. uprskat' nešto jer smo ipak početnici, i on i ja..
....uprskat ...bojim se jako trudnoće ...možda je čak i moguće da me to podsvjesno koči...možda, kažem..

u biti, ta se neka nelagoda i strah od neizvjesnosti kak bi rekla baš dogodi U trenutku kad krene prodirati...prije toga sve med i mlijeko...čak štoviše..ne mogu više izdržat bez seksa...dosta mi je maženja i orgazma nakon oralnog i slično..stvarno osjećam užasno želju, ali kažem, kad dođe do te krajnje točke, kad osjetim bol, gotovo, panika...

E sad..probat ću nabaviti taj doktoričin gel :D, ako ne to onda bar neki lubrikant...jel možete preporučit neki ok, al da nije neka cijena nabijena..i gdje da ga nabavim..il slično...

Možda je problem jer presporo ulazi....čula sam savjet od prijateljice, da bi ja trebala biti taj prvi put na njemu i tako regulirati ne znam..bol..al..opet...

ne znam..uglavnom..ono što smo još konstatirali je i da nismo probali nikad po noći :D heheh pa bi i taj faktor trebalo ispitat...
svašta sam ja dosad izanalizirala :D

a da i .. skužila sam da me u biti strah ne od boli kao takve, nego od moguće boli....možda je bila tanka linija između završetka mojih patnji i odgurivanja dečka od sebe taj zadnji put kad je tak boljelo..

vjerojatno treba par sekundi i više da ta bol dođe na svoj vrhunac..što ne ??

Uglavnom....sama sebe više ne mogu trpit..i jadikovke i nestrpljenje i ogromnu želju, i moju i njegovu...tak da ću već u petak ići u nabavku kreme i priručnih stvari :) hehe
pa ako se vidimo za vikend... vjerojatno ćemo opet probat...100% hoćemo..nekak ću valjda izdržat.....;)

walter
20.01.2005., 03:08
bLOODSTONE kaže:
Uglavnom....sama sebe više ne mogu trpit..i jadikovke i nestrpljenje i ogromnu želju, i moju i njegovu...tak da ću već u petak ići u nabavku kreme i priručnih stvari :) hehe
pa ako se vidimo za vikend... vjerojatno ćemo opet probat...100% hoćemo..nekak ću valjda izdržat.....;)

Pa zašto si ne kupiš Johnsons ulje za bebe sa arijola verom? Kad to kupuješne znaju da se karaš. ;I Karaš? Karam! Tako!

LoveMeTender
20.01.2005., 03:49
bLOODSTONE kaže:

a da i .. skužila sam da me u biti strah ne od boli kao takve, nego od moguće boli....možda je bila tanka linija između završetka mojih patnji i odgurivanja dečka od sebe taj zadnji put kad je tak boljelo.

Ljepo je shto si to skuzhila.

Ja imam "bogato" iskustvo sa raznim fobijama. I ljepo bih ti preporucila da se otarasish tog fuckin strava jer moguce je da bash to ima veliki uticaj na bol. Jer kad se uplashish (uvjek) tjelo ode u "gard" poziciju i stvaraju se spazme mishica (zgrchavanje) A tebi je najbitnije da ti vaginalni mishici budu shto je moguche relaksiraniji.

Pokushaj se nekako relaxirati, ne misli o nichem drugom nego o vashoj ljubavi, divno provedene dane. Nikako ne dospushtaj ijednu "loshu" misao da ti proleti kroz glavu. I nemoj se forsirat, ako bash vecheras ne ide (relaksiranje), onda sutra. I veoma veoma je loshe da planirash taj chin. Nema planiranja... Neka samo dodze od sebi. Koliko vishe mislish na to to che ti biti gore. Poslushaj me.. Znam o chemu pricham...

btw Lubrikant je dobra ideja, ali i namazivanje neka bude sexualna igrica, a ne kao podmazi motorichki i gurni unutra.

I da! ... velichina penisa ima veze sa kolichine boli. Pa mene i nakon 5-6 godina posle gubljenje nevinosti je znalo zabolit od velikog *****.

Relax just do it.... :w

bLOODSTONE
20.01.2005., 11:04
walter kaže:
Pa zašto si ne kupiš Johnsons ulje za bebe sa arijola verom? Kad to kupuješne znaju da se karaš. ;I Karaš? Karam! Tako!

Ajde molim te :rolleyes: , baš dobro da danas imaš materijala za podkurit..:flop:

Septembar
20.01.2005., 11:40
bLOODSTONE kaže:
..

al ono..postoji strah: a) bol..i b) strah da nećemo napravit sve kak treba, tj. uprskat' nešto jer smo ipak početnici, i on i ja..
....uprskat ...bojim se jako trudnoće ...možda je čak i moguće da me to podsvjesno koči...možda, kažem..

u biti, ta se neka nelagoda i strah od neizvjesnosti kak bi rekla baš dogodi U trenutku kad krene prodirati...prije toga sve med i mlijeko...čak štoviše..

E sad..probat ću nabaviti taj doktoričin gel :D, ako ne to onda bar neki lubrikant...jel možete preporučit neki ok, al da nije neka cijena nabijena..i gdje da ga nabavim..il slično...

Možda je problem jer presporo ulazi....čula sam savjet od prijateljice, da bi ja trebala biti taj prvi put na njemu i tako regulirati ne znam..bol..al..opet...

ne znam..uglavnom..ono što smo još konstatirali je i da nismo probali nikad po noći :D heheh pa bi i taj faktor trebalo ispitat...
svašta sam ja dosad izanalizirala :D

pa sve si vec rekla
strahove imaju vise manje svi

ocito da u decka imas povjerenja, jer mozes oralno svrsitit, dakle taj dio opustanja ide, nije stid il nelagoda
mora biti neki drugi kocioni faktor

oboruzaj se protusretsvima

kontracepcija da je sredjena!

ak velis da je prije ulaska sve uredu- dakle nije do lubrikacije... nego vaginalizam- onda ti netreba gel, al ne skodi naprimer bebi ulje, cist da bude sve skliskije

definitivno probaj biti ti ODOZGO
i ja sam tako prvi put uspjela (prije tog 3 puta pokusali bezuspjesno) i osjecala se SJAJNO- kao na vrrhu svijeta :D

priguseno svjetlo, puno vremena, koja casa vina... sve doprinosi opustanju

srtenooooooooooo :top:

UvijekProblemi
20.01.2005., 13:57
bLOOD,
pa bila si na pregledu, trebala si pitati za kontracepciju, to si rijesi pod alfa i omega. Ja sam isto imala uzasan strah od trudnoce, no povezano sa ostalim smetnjama. Mi smo se znali maziti i jako sam se bila uzbudila, klitoris je radio super, no cim bi probali prisloniti njega na moj ulaz, to je meni bilo jezivo. Poslije svega se kazem, mogu opustiti i uzbuditi do odredjene mjere, no to nije to, kako je nekad znalo biti. A i cim nastupi penetracija, osjetim tu bol koja je istina sad puno puno manja, no bol je ipak nesto sto bilo kakvo uzbudjenje presjece kao sa skarama i ja sam sa seksom ciao djaci poslije osjeta te boli. A moram trpiti jer jedino vjezbom umanjujemo tu bol, tako da sada ne boli cijelo vrijeme nego samo dok se sve rastegne i valjda dok se lubrikant do kraja ne razmaze.
Definitivno je stvar u psihi. Uzmi kontracepciju, bLOOD, prije svega, pa vidjet ces da ce ti ta blokada straha od trudnoce pasti, i ti mozda vise uopce neces imati problema. Mene je trebalo natjerati da odem zvaditi tu krv za pilule, jedva sam se odlucila, prije se ne sjecam kad sam zadnje vadila iz vene, no eto, dobijes pilule i na posao!!
bLOOD, preporucam Durexov lubrikant, bolji je od onog Tea Tree iz DM-a jer se taj DM-ov malo lijepi, ima trenja, dok je durexov dosta skup (cca 100 kunica), ali isplati se.
Sve me kostalo previse zivaca, tako da sam sada promijenila karakter u osobu koja se vise ne bori, mislim za svoje ideje, stavove...
Pozdrav,bLOOD, i drzim ti fige. Javi se, bilo bi mi drago... Pogotovo bi mi bilo drago da se javis kak je sve proslo fenomenalno i samo s uzitkom, bez boli!
:)

bLOODSTONE
21.01.2005., 00:07
Septembar kaže:

priguseno svjetlo, puno vremena, koja casa vina... sve doprinosi opustanju

srtenooooooooooo :top:

heheh :top: za prijedlog
:top: za post i
:top: za lijepe želje :D

ma ... ipak ne dolazi za vikend :( :( .....tako da :) malo ćemo se još morat strpit..;)

bLOODSTONE
29.01.2005., 03:11
Lijep pozdrav! :)
noćas je problem riješen :jumping: :cheer: :rock: :gitara: :headbang: :klap: :cerek: :love:

Heheh :D
Hvala svima bilo je jebeno hehheh??!???!

LoveMeTender
29.01.2005., 04:13
bLOODSTONE kaže:
Lijep pozdrav! :)
noćas je problem riješen

Heheh :D
Hvala svima bilo je jebeno hehheh??!???!

Chestitke chestitke dear :kiss: :top: :lux: :lux: :lux: :tulum:

Jeremijajooj
29.01.2005., 08:51
http://www.topgunsinc.com/Champagne%20POP.jpg

01.02.2005., 18:22
Bravo!

Cestitke! :tulum:

škašiškafnjak
02.02.2005., 19:34
ja po naslovu mislio da je autorica teme bosanka.....