PDA

View Full Version : Novogradnja (ZG)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

vvukman2000
06.02.2007., 13:45
Postovani! Mozda nije kao takav najprimjerenije ukljucit se na ovaj forum, ali igrom slucaja naletio sam na ove stranice pa bi iskoristio priliku da za sve zainteresirane koji uskoro kupuju stan u novogradnji na zapadnom dijelu grada nudim stanove od 57m2 ili 63m2. Slobodno posjetite stranicu na www.prodajastanovazagreb.com i raspitajte se. Radi se o izuzetnoj ponudi i posto sam ja i investitor, a i buduci stanar na lokaciji mislim da po opremi i cijeni nema bolje ponude. A da o estetici ne govorim. Hvala!

yamadado
06.02.2007., 14:34
Postovani! Mozda nije kao takav najprimjerenije ukljucit se na ovaj forum, ali igrom slucaja naletio sam na ove stranice pa bi iskoristio priliku da za sve zainteresirane koji uskoro kupuju stan u novogradnji na zapadnom dijelu grada nudim stanove od 57m2 ili 63m2. Slobodno posjetite stranicu na www.prodajastanovazagreb.com i raspitajte se. Radi se o izuzetnoj ponudi i posto sam ja i investitor, a i buduci stanar na lokaciji mislim da po opremi i cijeni nema bolje ponude. A da o estetici ne govorim. Hvala!

gdje se na toj stranici klikne za dalje?

elegant
06.02.2007., 16:48
gdje se na toj stranici klikne za dalje?

:p
dopustis pop up i to krenes po gornjem izborniku

vvukman2000
06.02.2007., 18:56
Ajme, nisam znao uopce da ima problema sa kretanjem po stranici. Bas i nisam neki web dizajner i to pa sam koristio priglup program za izradu i zato zahvaljujem na objasnjenju koji je ELEGANT dao. Thnx.! :)

forunas
06.02.2007., 20:52
Ovako na prvi pogled full neatraktivna lokacija i nimalo jeftino, gledao tlocrt trosobnog stana, nije me se dojmilo . Prednost je što je parkirno mjesto besplatno. Puno sreće sa prodajom, sumnjam da će se ljudi baš previše tući za tvoje stanove, meni osobno lokacija ti je najveći minus.

vvukman2000
06.02.2007., 22:19
Ma nemas beda, nisam ja tast. Meni osobno lokacija nije minus, ok lokacija ko lokacija...znam da je jarun in i te spike, ali mikrolokacija je bas ok. Mirna ulica, nije u brdu, okolo kuce, zelenilo, odmah do aleje bolonje i svih sranja od prometnih stanica. Tlocrt je ok, moderan, trebas uc u stan da skuzis, ima prozora za svih strana. Ok to je moj kvart, a i ubuduce cu zivjet u potkrovlju tak da skoro da radim i za sebe. Najteze mi je ekipi objasnit da bude oprema fakat vrhunska, a bio u xy drugih novogradnji i da vidis na kaj to lici iznutra. Ma prodat ce se, ne brinem se iako je sve teze i teze. Ekipa nema love, jebat ga! :)) Aj thnx. na postu!

vinova lozinka
07.02.2007., 08:27
Iskreno, uspoređujući s današnjim cijenama novogradnje (koje su, hvala Bogu u padu) čini mi se skupo tih 1790€/m2 za tu lokaciju.
Cijena Nivogradnje u Podsusedu ide od 1521€ do 1640€, a u (centru) bližem Vrapču od 1544 € do 1643€. Oprema je otprilike ista (ti vodiš s unutarnjim drvenim vrata, videoportafonom i alarmom), osim vanjskog parkinga koji u Vrapču košta 3950€.
Tlocrti 3s stanova jednako su nes(p)retno riješeni kao i kod Nivogradnje :D.
(u tvom slučaju u turbominijaturnu dječju sobu ulazi se iz dnevnog boravka, a ulazni hodnik totalno je klaustrofobične kvadrature opterećen četvorim vratima, "velika" spavaća soba uz bračni krevet ne prima veći ormar...gdje je uopće zamišljeno da tročlana obitelj sprema odjeću?)
U svakom slučaju želim ti sretnu prodaju! :)

yamadado
07.02.2007., 08:52
Iskreno, uspoređujući s današnjim cijenama novogradnje (koje su, hvala Bogu u padu) čini mi se skupo tih 1790€/m2 za tu lokaciju.
Cijena Nivogradnje u Podsusedu ide od 1521€ do 1640€, a u (centru) bližem Vrapču od 1544 € do 1643€. Oprema je otprilike ista (ti vodiš s unutarnjim drvenim vrata, videoportafonom i alarmom), osim vanjskog parkinga koji u Vrapču košta 3950€.
Tlocrti 3s stanova jednako su nes(p)retno riješeni kao i kod Nivogradnje :D.
(u tvom slučaju u turbominijaturnu dječju sobu ulazi se iz dnevnog boravka, a ulazni hodnik totalno je klaustrofobične kvadrature opterećen četvorim vratima, "velika" spavaća soba uz bračni krevet ne prima veći ormar...gdje je uopće zamišljeno da tročlana obitelj sprema odjeću?)
U svakom slučaju želim ti sretnu prodaju! :)

slažem se sa prigovorima, mi našli isto tako mirnu ulicu kraj stadiona u gajnicama po cijeni od 1650€/m2, jedino kaj nije obavezno ali nije ni besplatno je parking mjesto za 5000€ i spremište upitne kvadrature po još neznam kojoj cijeni, ali sve u svemu, nije loša gradnja, isto sve u cigli, čekaju još da se dobro osuši da bi postavili parkete...imali su tolerancije što se tiče naših prigovora i izmjena, da smo ga bar prije kupili dok su stanovi bili u fazi zidanja, bilo bi tu još izmjena, ali i ovak je dobro...po nacrtu je spavaca soba veca, u stvarnosti su je smanjili tj. pomakli zid da ipak ima dosta mjesta u spavacoj za veliki odmar, a da je dnevni boravak sa kuhinjom veci...dosta velika lođa...

kak vam se čini stan, bolje bi bilo jedino da je manje izdužen,

http://img443.imageshack.us/img443/9782/planstanasamonasstanfu9.th.jpg (http://img443.imageshack.us/my.php?image=planstanasamonasstanfu9.jpg)

vvukman2000
07.02.2007., 08:57
Eh sad da mi kazes ti gdje ces kupit u Podsusedu stan za 1521-1640EUR. Koje su to opet tablice i iz kojih ureda. Trenutno u Podsusedu pordaju samo 3 investitora i to jedan vec izgradjen skroz na samom raskrscu i to vidi koliko je pordano na http://www.terra-x.hr/ponuda/objekti_G2_i_G3_(Podsused).htm
i po kojoj cijeni. Moji su stanovi skuplji za 90 eur/m i to u ovoj fazi. Kasnije dizem cijenu jer je zgrada neusporedivo boje opremljena i izgradjena. Da ne nabrajam razlike. Moji objekti su pod krovom, a neposredno blizu je u izgradnji objekt (nema ni temelja, a prodaje se) vidi http://www.agencijanekretnine.com/novogradnja-prodaja/podsused/index.html. E pa sad mi nadji tih 1512 EUR. Najjeftinije je u ovom dijelu od nivogradnje i to punklinac stanova u bunkerima na samom kraku skorpikove kraj cementare i to sve u betnu za 1521 EUR za stanove od preko 100m2. Za male od 55m2 ti je cifra 1690EUR. E pa sad ti to usporedi sa opremom koju ja nudim i kvalitetom stanovanja. Oprema ti je dalekooo od od iste. A tlocrti nikad nisu kakvi bi trebali biti i ja se slazem. Spavaca soba je jako velika, a djecja/gostinaska ili radna soba je samo po izboru. izvediva sada ili kasnije. Bitno je slozit tako da ljudi kasnije lako kombiniraju. Pa ipka je to stan od nekih 56m2, a ne 70 ili vise. iu pravilu to komforan 2soban stan. Lođe su tako koncipirane da se lako micu poslije tehnickog ili uporabne. Staklene stijene su sve velike i bla, bla... ja zbilja ulazem puno truda da sve bude pic-pic jer cu tamo i ja stanovat, ali nije lako sve postic da bude savrseno to priznajem. :(

vvukman2000
07.02.2007., 09:10
e sad vidis matematike koliko se slazes sa necime.Kupili ste stan po mojoj procjeni od cca. 48 m2 i platili 1650 po kvadratu, dodaj 5000 za parking pa to zbroji sa cijenom stana pa opet podijeli sa kvadraturom i dobijes odprilike 1780 eur/m2. E sad, pitam ja vas di su vam prozori. Samo naprijed i nazad. Dal su u zagradi protuprovalna vrata, klima, videoportafon, ugradbeni geberit vodokotlic, a ne onaj ruzan plasticni izvana, moderne visece ugradbene skoljke, dal imate moderan umivaonik sa ogledalom, dal imate alarm, dal su povuceni mrezni kablovi, dal su roletne u hiparovim kutijama ili su ko i u 90% slucajeva prozori sa ruznim kutijama koje su sastavni dio njih pa se vide unutar na zidu (ona plastika), dal su vimarovi prekidaci, dal su cijevi od radijatora fino iz zidova i sakrivene, a ne iz poda, dal su cijevi besumne, sa lođe vam ziher strse rigalice pa kad je kisa curi jednom pa drugom dolje jer nema sifona. Kakva su vrata, obicno su suplja, kakve kvake? A kakvo je stubiste i tak. Kuzis kak je to sve relativno. Nije da samo zelim prodat svoje vec kupci na zalost ne znaju. Ja vas odvedem malo da vidite razlike pa se covjek zapita. Nije bas sve ni u cifri! Inace, zgodan stancic i najbolje bi bilo kad bi si svi mogli priustit ikakav, ali.... eto, sretno! :))

yamadado
07.02.2007., 09:37
e sad vidis matematike koliko se slazes sa necime.Kupili ste stan po mojoj procjeni od cca. 48 m2 i platili 1650 po kvadratu, dodaj 5000 za parking pa to zbroji sa cijenom stana pa opet podijeli sa kvadraturom i dobijes odprilike 1780 eur/m2. E sad, pitam ja vas di su vam prozori. Samo naprijed i nazad. Dal su u zagradi protuprovalna vrata, klima, videoportafon, ugradbeni geberit vodokotlic, a ne onaj ruzan plasticni izvana, moderne visece ugradbene skoljke, dal imate moderan umivaonik sa ogledalom, dal imate alarm, dal su povuceni mrezni kablovi, dal su roletne u hiparovim kutijama ili su ko i u 90% slucajeva prozori sa ruznim kutijama koje su sastavni dio njih pa se vide unutar na zidu (ona plastika), dal su vimarovi prekidaci, dal su cijevi od radijatora fino iz zidova i sakrivene, a ne iz poda, dal su cijevi besumne, sa lođe vam ziher strse rigalice pa kad je kisa curi jednom pa drugom dolje jer nema sifona. Kakva su vrata, obicno su suplja, kakve kvake? A kakvo je stubiste i tak. Kuzis kak je to sve relativno. Nije da samo zelim prodat svoje vec kupci na zalost ne znaju. Ja vas odvedem malo da vidite razlike pa se covjek zapita. Nije bas sve ni u cifri! Inace, zgodan stancic i najbolje bi bilo kad bi si svi mogli priustit ikakav, ali.... eto, sretno! :))

Kao prvo, nemam 100000€ za stan, po toj cijeni si mog priustit do 48 m2 kolko ovaj nas ima. Prozori su narpijed i nazad samo, nije baš nešto, ali zato stanovi imaju protuprovalna vrata, svaka lođa ima odvod unutar poda, kablovi su povučeni di trebaju, vrata još nemam, stubište je u kamenu, a inace zgrada ima dva kata sa dva ulaza i po dva stana na katu.
Ostalo je moglo i bolje i kvalitetnije, ali ne prigovaram, pločice su mojem izboru, kada nije, umivaonik je, wc nije, i tak, na kraju si na pozitivnom gledištu:)
Da imaš stan od 50 m2 bi se zamislio, ovak si ovo nemoze puno nas priustit, za kupnju stana vrijednog 100000 trebas 20000 kapare, i 80000 na kredit a za to trebas dve plaće od po 4500 kn i šta ti ostane?

vvukman2000
07.02.2007., 11:19
Ma nemas beda. Svaka cast! Nadam se da budete zadovoljni. Opcenito je tesko raspravljat o necemu ako samo vidis tlocrt. Dođi pša vidi! To ljudi ne razumiju, a ima zbilja za istu cifru od supe do hotela :) Da, tak i ja stavljam sifone na lođe, a ne one ruzne rigalice pa da curi niz cijev i udara nekome dolje. A i bitno je to sto kazes da su po etazi samo 2 stana. Ekipa ne kuzi kak je to u nivogradnji gdje je nagruvano pun klinac stanova pa su hodnici dugi imracni, sve smrdi kad neko nes kuha i tak to. A i protuprovalna vrata je ok imat, i ja ih naravno stavljam. Jedino je jadno kaj na tu cifru parking od 5000Eur je skoro 100/eur po kvadratu pa si misli. A probaj kupit stan bez parkiralista. Tak da su to samo kamuflaze! Preformulirat cu i ja cijenu fino na 1690 pa naplatit parking. A ovak za 5000eur tj. 35000kn ti dam i motore na roletne, i daljensko za otvaranje protuprovalnih i jakuzi kade i kaj jos hoces :))

yamadado
07.02.2007., 12:18
fakat kad gledaš kolko sve to košta po ovim šoping centrima je smiješno...a graditelji nabiju cijenu pod oblake.

Ne govorim o tebi, nego inače, mislim da je tvoja cijena ok za to što se nudi i kvadraturu...

Nego, reci ti nama sa otprilike kolko love si investirao u te zgrade i kolika je po tvojoj procjeni dobit nakon prodaje, ako nije tajna, svi znaju da je to dobar biznis i ako imas zemljiste na kojem neko hoće gradit mozes ga dobro prodati i dobit stan jos, kaj nije tak?

Ajd navedi cifre da slinimo malo :)

vvukman2000
07.02.2007., 13:38
:)) eh sad! Ma nije i je ti lova. Najbitnije ti je imat zemlju jer danas zemlja vrijedi zlata. Vidis mi ti imamo parcelu istu ko i lik koji je dao u prodaju stanove u istoj ulici, a tek ima građevinsku. Mozes vidjet na linku, iako ga ne bi smio reklamirat, ali tko ga sljivi.... :) http://www.agencijanekretnine.com/novogradnja-prodaja/podsused/index.html
On ti je recimo kupio zemlju od frenda od mog starog koji je kupio kad i moj stari po 50eur po m2. i to prije 3god. Zamsili biznis samo na prodaji zemlje jer je ta parcela nedavno pordana toj firmi za 300 i nes sitno eura ppo m2. Znaci nama je ok jer ti je stavka zemlje skoroz najbitnija dok je lik vec u sranju jer mu je zemlja 6x skuplja. kaj je bolje po novom GUPu su ga skresali za jedan kat i nabili mu 2 parkiralista pod mus za stanove. ok naplatit ce ih, ali.... Evo samo na zemlji smo mi ustedjeli oko 100000eur. I sad normalno je da lik nemre ic ispod 1720-1850 eur/m2 jer je banana. I to doslovce. E sad znas zakaj je glupa tresnjevka skupa ko zlato ili tam sestine gdje su cijene kvadrata zemlje samo po 1000eur pa nadalje. kad uzmes u obzir ostat ce mi stan koji cu ostavit sebi u potkrovlju, oprema za njega i iznadprosjecna gradnja i oprema drugih stanova. I to ti je to! Nema ti tu vise 100% tne zarade ko prije jer je zemlja skupa. Oni koji najvise, ali naj, najvise stede po mojoj procjeni mogu zaradit pola, sto je jako puno. Jer na millju eura ako dignes pola milje u god dana je fakat super. Ali u principu ti ide sve prema manjoj zaradi. Ali to je i normalno. I meni je bolesno da ekipa nerealno zaradjuje, a rade limenke. inace, vidis da su i bandicevi oni kao pos stanovi trebali biti po 1200eur, realno je 1000eur kak je radio cacic. A oni kao rade samo da se pokriju bez zarade. Sve ti ovisi koliko se smije gradit i koji su uvjeti s obzirom na katnost i bruto razvijenu povrsinu. Mos ti imat zemlju od xy kvadrata, a da smijes ici samo u 2 etaze ili 3 i to ukupno BRPa povrsina zemlje puta koef. od 0.6 ili slicno. Nije tak bajno kak se cini, ali je u svakom slucaju za onoga tko moze, ima i zna sigurna investicija. Tu nema nekog zajeba ili pushinga. U krajnjoj liniji ti ostene stanova onoliko koliko ti vrijedi zemlja ako jos nesto ne zaradis sa strane.

danko 4636
07.02.2007., 14:39
Pos stanovi su jeftiniji jer grad daje građevinsko zemljište, i ne plača bar dio komunalnih naknada.

Što se tiče komercijalne gradnje, po mojim saznanjima zarada je oko 20% od uloženog.

vvukman2000
07.02.2007., 15:16
Pa tako negdje, zapravo nesto vise, ali sve od oko 20-30% je uredu! Nekad na nekoj zemlji ti se vise ispalti prodat pa kupit stanove nego sam ici radit ili pak mijenjat zemlju za stanove. Istina je da su POSovi u startu jeftiniji jer oni imaju niz okolnosti, ali nije zemljiste besplatno. kupac ga plati gradu kada kupi stan no njihova je kalkulacija da se ide za pozitivnom nulom. A komunalne se plačaju isto koliko znam iako je sad to sve holding pa ne znam koje šeme imaju. Ali moras imat ugovor i od plinare i zakupljenu struju, pa od vodoopskrbe naknade placene. Ali ne znam! Ja samtram da si ipak oni sve to fino naplate pa jos i zarade :)

Ciklama
07.02.2007., 17:10
ako nekog zanima ili ne zna, VMD promet gradi stanove na ne lošoj lokaciji (Folnegovićeva) točno preko puta Chromosovog tornja (skoro na samom križanju heinzelove i vukovarske)..ima svakakvih stanova, stanovi trebaju biti gotovi 2008. ,grade se dvije zgrade, cijena prava sitnica za veće stanove 2100 EUR, za manje 2300 EUR ....kupnja garaže (13000eur) ili parkirnog mjesta obavezna(6000eur)...

nacrti stanova nisu bas najsretniji....

cjepidlaka
07.02.2007., 17:35
kad uzmes u obzir ostat ce mi stan koji cu ostavit sebi u potkrovlju, oprema za njega i iznadprosjecna gradnja i oprema drugih stanova.

čekaj, jesam ja to nešto krivo shvatila? Kako misliš "ostat će ti oprema drugih stanova"?
Pa ako prodaš neki stan, oprema iz njega više nije tvoja, nego od onoga čiji je stan, ne?
Mislim, ak ti usfali love, nemreš mi doći i uzeti vrata jer si ih ti kupio i postavio...

vvukman2000
07.02.2007., 17:40
ma ne, jooj, hahhaha. je ziher cu vadit van nekome nes i stana. Kazem ostat ce mi tj. pokrit cu si opremu za svoj stan koji sebi ostavljam. Kuzis! Sebi sve opremit tip-top i pokrit od pordaje. Zato i tak sve brijem. Nema filozofije kod mene. A ak os vrata viska u stanu samo da ih i gledas ma i to cu dat kupcima. ali fakat. meni stari veli da sam lud i da ce jos netko zabrijat kak tu nes ne stima. Ali ja sam nes kad vidim da mi je super samo govorim ugrađuj, hahah. mogao sam ja na stubiste i obicne prozore stavljat, pa zljebove ne sakrivat, pa rigalice puknut sa balkona i lođa nek curi. a besumne cijevi, pa mene vodoinstlater blijedo gleda, veli kaj ce ti to, 200kn po metru. E o tome ti ja pricam!

vvukman2000
07.02.2007., 22:24
joooj, i da. aj nek ti nes vrisne u stanu pa ih zovi, a oni su ti vec sutra na drugom kraju grada u novom projektu od 100 stanova. Nisu ti sve firme velike ili svi investiraju kao firme. Moj super frend je nedavno zavrsio vile na zelenoj magistrali koje je radio kao privat sa svojom curom. Moje godiste... ima slika na http://www.taurus-grupa.hr/album_FLASH.htm i tek su sad otvorili firmu jer dalje ne mogu kao privat. Sustanari presretni! Sad jedni druge pozivaju na vecere i pokazuju tko si je kako sredio stan. Vezu se ko rendovi. To ti je kvaliteta stanovanja, a ak to nema cijenu onda ti fino odi kod renomirane nivogradnje ili profectusa ili tehnike ili...ovih kaj grade blokove, a ne vile.

ka:)
07.02.2007., 23:05
pozdrav svima!
hitno kupujem stan u zagrebu do 110000eura.
molim Vas da mi kažete neke mogućnosti itd. jer je situacija iskočila iznenadno i treba hitno urgirati.

ponude ovdje preko PM ili na luka13@gmail.com.

vvukman2000
07.02.2007., 23:11
eto ti vraga, ne znam kakav stan zelis i dal odmah useljavas, ali ja ti mogu ponudtit stanove sa kojima se mozes upoznati na www.prodajastanovazagreb.com pa vidi i javi ako te sto interesira. ja sam vedran i imas moj br. pod prodaja. Nadam se da pomazem :)

forunas
08.02.2007., 06:53
vvukman bio si zanimljiv prvi dan, ali sad postaješ polako naporan. Čovječe skačeš na svaki post u više topica čim netko nešto napiše.
Bez uvrede ali bacio si ovdje reklamu svojih stanova i sad malo ohladi.
Koga zanima javit će ti se.

katijak
08.02.2007., 08:08
Ja tražim neki stan u Zagrebu-po mogućnosti novogradnju ali mi je užasno što se prije treba dati učešće:confused:

vvukman2000
08.02.2007., 09:23
bio sam zanimljiv prvi dan, ali i jedini...evo gibam. Nisam nikad bio na forumima pa me ponijelo. Ne umisljam si da cu tu napravit veliki biznis vec sam malo reagirao... po meni ekipa ponekad cudno reagira jer ovdje u vecini svak svakog napada, ali nije do mene. Uzivajte! :)

Godiva
08.02.2007., 09:30
Sustanari presretni! Sad jedni druge pozivaju na vecere i pokazuju tko si je kako sredio stan. Vezu se ko rendovi. To ti je kvaliteta stanovanja, a ak to nema cijenu onda ti fino odi kod renomirane nivogradnje ili profectusa ili tehnike ili...ovih kaj grade blokove, a ne vile.

Sve što treba čovjeku koji je sretan što se izvukao iz betonjare i dokopao komadića trave je mili susjed da mu mjerka trosjed i provjerava jesu li fuge na pločicama bolje napravljene nego kog njega.

Razumijem da su kvaliteta stanovanja mir, zelenilo i kvalitetna gradnja, ali to što je u tako malim zgradama uglavnom neizbježno da ti sustanar(i) vise za vratom je, ako mene pitaš, ogroman minus. Mislim da je, upravo iz susjedskih razloga, za onoga tko želi zelenilo gradnja obiteljske kuće neusporedivo bolja i sigurnija varijanta od "urbanih vila", pa makar i duplo duže putovao na posao.

zlocestoca
08.02.2007., 11:31
Sve što treba čovjeku koji je sretan što se izvukao iz betonjare i dokopao komadića trave je mili susjed da mu mjerka trosjed i provjerava jesu li fuge na pločicama bolje napravljene nego kog njega.

:zubo:
tocno, susjede zelim vidjeti i cuti samo u liftu/stubistu
dobar dan - dobar dan je max komunikacije koju zelim, nikakve kavice i slicna sranja ne dolaze u obzir :nono:

yamadado
08.02.2007., 12:03
Seinfeld sistem :rofl:

vvukman2000
08.02.2007., 15:40
Jooj, moram jos malo :p A jeli! A kad imas hodnik od 15 metara na katu pa na njemu i toliko ulaza pa ne znas tko ti je susjed, a tko ne. Kakva ti je to sredina. Kaj svi stranci! Nit ne znas tko ti zivi u zgradi i sa kime djelis prostor. Pa tak mos dobar dan isto i liku na cesti dobacit, koliko ga znas. A kamoli kad treba nes sanirat na zgradi, dogovorit se oko necega, kaj mislis zakaj hodnici i haustori u velikim zgradama tak izgledaju, zaudaraju i slicno. I ak jedan nadobudan misli nes pametno rec/napravit drugi ili ga ne jebu ili ga poklope. Koja vjerojatnost ti je da u velikoj zgradi imas barem jednog retardiranog idijota koji sve jebe i niko mu nis nemre kad ima toliko stanara. A da ne velim ak odes na more pa nemres rec ni susjedu da ti barem malo pripazi ili pogleda na stan, dal je sve ok. Svasta! Najbolje je da se niti ne pozdravite. O kakvom dahtanju je rijec! Ko kome pokazuje plocice ili se nadmece, to je sve krivo shvaceno. Kavliteta stanovanja, ocito da nitko ne razumije taj pojam. Ali whatever! A naravno da je kuca najbolja varijanta, ali ajmo si svi priustit gradit kuce sa vrtovima i potocima. :)

Godiva
08.02.2007., 22:57
Jooj, moram jos malo :p A jeli! A kad imas hodnik od 15 metara na katu pa na njemu i toliko ulaza pa ne znas tko ti je susjed, a tko ne. Kakva ti je to sredina. Kaj svi stranci! Nit ne znas tko ti zivi u zgradi i sa kime djelis prostor. Pa tak mos dobar dan isto i liku na cesti dobacit, koliko ga znas.

Pa cca 5 godina živim u upravo takvoj zgradi i mogu ti reći da su u odnosu na malu zgradu u kojoj sam odrasla i u kojoj su gotovo svi susjedi jedni drugima svakodnevno ulazili u stan više-manje bez kucanja i svi imali svačije ključeve, čuvali jedni drugima klince itd. kolika je to idila i povjerenje bilo, ovi smrdljivi hodnici i "otuđenje" pravi preporod. U odnosu na bar dva gnjavatora dnevno koji dolaze posuditi jedno jaje ili glavicu češnjaka i ne možeš ih se riješiti za manje od pola sata, nemati pojma s kim dijelim lift i hodnik mi je izvanredna varijanta.

vvukman2000
08.02.2007., 23:17
Ima i u tome nesto! Ma zapravo sve je stvar izbora i prioriteta. Zato i kazem da se zapravo svak kupac vidi u svom(nekom) stanu i na kraju zna tocno koji je taj koji trazi. Masu puta ljudi kada kupuju kazu to je to i gotovo. Nemres ti dokucit razloge, svak ima svoje, ali bitno je da se u njemu prepoznaju. Bilo da je to tlocrt, da je to lokacija ili mikrolokacija... Jebes to kad kupis stan pa nisi zadovoljan. :)

san26
09.02.2007., 08:46
hej ljudi eto da se i ja malo uključim, ja sam kupila stan preko www.carin.hr
u otoku nasuprot sloboštine, tj. odma iza lidla i 24 sata, novogradnja po 1750e, useljenje je 01.03.2007. sad vam se još grade dvije zgrade, cijena je do 01.03.2007. 1850E, papiri čisti sve super, stvarno preporučujem, plaća se 5% kapare...

ps. ako je netko čuo za carin ili kupio stan nek se javi
thanx

strma
09.02.2007., 11:46
mora da je grda navala na carin:

Service Temporarily Unavailable :-D

san26
09.02.2007., 12:35
bome je, stanovi su stvarno bili prodani odmah, ja svoj uhvatila u zadnji čas

50cent
09.02.2007., 13:50
evo još jedan dodatak:
pogledajte stranicu Vrbanc gradnja (www.vrbanc-gradnja.hr) za stanogradnju i novogradnju

09.02.2007., 15:48
koliko sveukupno ima novogradnji u zg-u u ovom trenutku? ono..koje se prodaju..i u kojima se može naći stan oko 50m2

vvukman2000
09.02.2007., 18:32
Ima ih pun ku... i 500! :)

12.02.2007., 01:55
jel postoji neki site koji to sve ima na okupu?

zole car
12.02.2007., 12:41
Pionir Horvaćanska ima još stanova od 65 m2?
Može mišljenja?
Kupujem stan do 110 000 € zapadni dio grada pa ako neko ima neki info.
Hvala

vvukman2000
12.02.2007., 14:49
Poslao sam ti poruku na private pa vidi da ne bi rekli da se reklamiram! :)

rondomilk
13.02.2007., 07:00
Pionir Horvaćanska ima još stanova od 65 m2?
Može mišljenja?
Kupujem stan do 110 000 € zapadni dio grada pa ako neko ima neki info.
Hvala

Horvaćanska je dobra ako nisi na tram pruzi i ne smeta ti promet.
Možda bolje da pogledaš Špansko ili Malešnicu.

plavva
13.02.2007., 08:40
hej ljudi eto da se i ja malo uključim, ja sam kupila stan preko www.carin.hr
u otoku nasuprot sloboštine, tj. odma iza lidla i 24 sata, novogradnja po 1750e, useljenje je 01.03.2007. sad vam se još grade dvije zgrade, cijena je do 01.03.2007. 1850E, papiri čisti sve super, stvarno preporučujem, plaća se 5% kapare...

ps. ako je netko čuo za carin ili kupio stan nek se javi
thanx

1850 ojra po kvadratu za ono? taj kvart? ajde dobro.

markone
13.02.2007., 08:42
ne znam jeli tko otvarao ovu temu, ali bio sam jučer pogledati ovo vlaovićevo iz jutarnjeg lista. za te pare (2350 eura) nikad. to sa jarunom veze nema, bliži su vrbani, kuće su zbijene i sa bilo kakvom elitom, a tako se najavljivalo, veze nema. da li zna neko šta se gradi na potezu npr. vrbik- cvjetno pa do maksimalno jaruna?

san26
13.02.2007., 15:02
1850 ojra po kvadratu za ono? taj kvart? ajde dobro.

ah šta ćeš, kad cijene rastu a to je kao novogradnja u novom zagrebu, nema baš puno novogradnje u novom zagrebu pa mogu stavljati tak visoke cijene, to je kvart u razvoju puno se tamo gradi, mislim da će biti lijepo !

plavva
14.02.2007., 08:06
ah šta ćeš, kad cijene rastu a to je kao novogradnja u novom zagrebu, nema baš puno novogradnje u novom zagrebu pa mogu stavljati tak visoke cijene, to je kvart u razvoju puno se tamo gradi, mislim da će biti lijepo !

dobro poznajem taj kvart i s obzirom na bučnu prometnicu, stupanj zagađenja i općenitu izmještenost iz grada - puno, puno previše. za tu lovu dobiješ dugave, špansko, dubravu...

san26
14.02.2007., 12:43
ma znam da dobiješ ali ja sam baš htjela novi zagreb, novogradnju, a kda sam ja tražila stanove nije bilo previše izbora, dugave su tek sad počeli reklamirati novogradnju, bilo je i u remetincu ( zgrada super, super cijena ) ali bez papira. meni su papiri čisti sve super prošlo. moja zgrada nije na staroj goričkoj već iza ( u selu kak bi ja rekla ha ha ) mislim da će biti ok. :top:

strma
14.02.2007., 13:06
samo se nadam da ne rade stanove tak kak se brinu o webu ;-)

lisboa
14.02.2007., 14:44
Jooj, moram jos malo :p A jeli! A kad imas hodnik od 15 metara na katu pa na njemu i toliko ulaza pa ne znas tko ti je susjed, a tko ne. Kakva ti je to sredina. Kaj svi stranci!

ajme, ovo mi zvuči kao situacija iz snova.:) :D
Čuj, prijatelji se biraju i nije nužno da ako dijelim kuću/vilu/zgradu s nekime, da mi taj bude i prijatelj. Naravno, i na taj se način sklapaju prijateljstva, ali da ću pozivat svoje susjede da vide kak sam uredila stan, da ćemo se posjećivat i izlazit na redovnoj bazi...-ne hvala:eek: . Pozivat ću svoje prijatelje, a sa susjedima sam na pristojan "Dobar dan".

lisboa
14.02.2007., 14:47
a sad da prijeđem na pitanje-znate li za neku novogradnju u Gornjoj kustošiji?
Tu sam lokaciju odabrala za buduće stanovanje, ali na netu sam našla ukupno 2 novogradnje i to stanovi od preko 70m/kv.
meni je 70 maksimum, optimalno oko 60.

elegant
14.02.2007., 15:18
dobro poznajem taj kvart i s obzirom na bučnu prometnicu, stupanj zagađenja i općenitu izmještenost iz grada - puno, puno previše. za tu lovu dobiješ dugave, špansko, dubravu...

e neš ti centra grada.... dugave, špansko, dubrava :p

za 1850 € po m2 ja dobila Borovje.... nije centar, ali mu je bliže nego Špansko :top:

cvijeta
14.02.2007., 17:40
ajme ljudi, meni je to sve skupo, ali opet bolje dignuti i veliki kredit, nego davati novce za podstanarstvo

marijas2
16.02.2007., 11:19
Kao prvo ovaj carin.hr ne funkcionira, zašto? malo sumnjivo? ali ajde može se svakome dogoditi. Naime zvali smo ih, cijena od 1850 je ako do kraja 03/2007 platiš cijeli stan koji će biti useljiv do kraja godine. Ako ne platiš cijeli odmah unatoč danoj kapari oni ne mogu garantirati cijenu odnosno vrlo je izvjesno da će od 01.04.2007. cijena biti veća!
Ili još bolje Profectus, gdje kao možeš kupiti stan za 1650-1720€ ali... naravno uvijek ima ali....stan moraš platiti do 05/2007 a useljenje je proljeće 2008. I tu nema možeš kasnije po većoj cijeni, sada ili nikada!
Onda ti naravno to pokupuju agencije i oni koji imaju kofere pune para pa ih kasnije prodaju za veću cijenu!

Ja bi rado da mi netko kaže kako mlada osoba danas (bez nasljeđene, ukradene...nekretnine koju će dati pod hipoteku dok se nekretnina koju zapravo kupuje ne izgradi) može kupiti stan!!!

sijamac
16.02.2007., 11:25
Ja bi rado da mi netko kaže kako mlada osoba danas (bez nasljeđene, ukradene...nekretnine koju će dati pod hipoteku dok se nekretnina koju zapravo kupuje ne izgradi) može kupiti stan!!!

nikako,ocito:mad:
najveci stambeni kredit bez hipoteke ti je 15000 eura:mad: :mad: :mad:
ili stediti 50godina pa si kupit stan:zubo:

sijamac
16.02.2007., 11:28
ne znam kakva je situacija sa stanovima,vjerojatno mozes dignuti hipoteku na taj stan koji zelis kupiti! treba se raspitati u bankama

marijas2
16.02.2007., 11:38
Možeš ako je etažiran a etažiran ne može biti dok nije izgrađen, a ovo što prodaju tipa useljenje 12/2007 ili 03/2008 moraš platiti sada a naravno da za to još nema papira. Pardon, ima ali su to projektni papiri jer još ni rupa za temelj nije iskopana!

sijamac
16.02.2007., 11:50
a jesi sada u podstanarima ili kod staraca? ako roditeli nemaju hipoteku na kucu dignes privremeno na njihovu a kad dobijes sve papire od stana onda prebacis hipoteku na stan.

marijas2
16.02.2007., 12:07
Trenutno sam podstanar, i recimo ovako - nema staraca i nema druge nekretnine u srodstvu! :-) Totalna banana kako se meni čini!

strma
16.02.2007., 12:12
imaš bar 10% cijene ciljanog stana u kešu za kaparu?

sijamac
16.02.2007., 12:43
Trenutno sam podstanar, i recimo ovako - nema staraca i nema druge nekretnine u srodstvu! :-) Totalna banana kako se meni čini!

:horor: :cry: bed,stvarno ne znam...
zao mi je

marijas2
16.02.2007., 12:51
Da, to je sve što imam.

zlocestoca
16.02.2007., 12:56
kupi stari stan na koji mozes staviti hipoteku ili ako bas hoces novogradnju kupi kod neke provjerene firme koju prati neka od banaka i gdje mozes dobiti kredit s hipotekom koju ces staviti na stan koji kupujes (primjer nivogradnja i erste banka, bolnicka)

san26
16.02.2007., 12:57
Kao prvo ovaj carin.hr ne funkcionira, zašto? malo sumnjivo? ali ajde može se svakome dogoditi. Naime zvali smo ih, cijena od 1850 je ako do kraja 03/2007 platiš cijeli stan koji će biti useljiv do kraja godine. Ako ne platiš cijeli odmah unatoč danoj kapari oni ne mogu garantirati cijenu odnosno vrlo je izvjesno da će od 01.04.2007. cijena biti veća!
Ili još bolje Profectus, gdje kao možeš kupiti stan za 1650-1720€ ali... naravno uvijek ima ali....stan moraš platiti do 05/2007 a useljenje je proljeće 2008. I tu nema možeš kasnije po većoj cijeni, sada ili nikada!
Onda ti naravno to pokupuju agencije i oni koji imaju kofere pune para pa ih kasnije prodaju za veću cijenu!

ne znam u vezi carina ja kupila stan, dala sam samo kaparu i onda kad ga kapariš to ti je cijena stana ? nisam znala da to vrijedi samo ako platiš cijeli iznos ! baš mi je žao. ja sam jako zadovoljna sa njima jedino kaj me muče radnici kažeš im jedno a onda oni naprave drugo !

zlocestoca
16.02.2007., 12:59
ja sam jako zadovoljna sa njima jedino kaj me muče radnici kažeš im jedno a onda oni naprave drugo !
a s cim si onda zadovoljna? :zubo:

san26
16.02.2007., 12:59
btw napravili su temelje rade te nove zgrade još od 11. ili 12. mjeseca 2006 znam ja kakva je situacija jer je to nasuprot moje zgrade !

elegant
16.02.2007., 13:15
kupi stari stan na koji mozes staviti hipoteku ili ako bas hoces novogradnju kupi kod neke provjerene firme koju prati neka od banaka i gdje mozes dobiti kredit s hipotekom koju ces staviti na stan koji kupujes (primjer nivogradnja i erste banka, bolnicka)

marijas2
istina, npr zagrebgradnja .... za kredit kod pbza ti je potrebna samo kreditna sposobnost (prema visini plaće) i to je sve ... banka se knjiži hipotekom na njihovu imovinu umjesto da je tebi potrebna zamjenska hipoteka
ima još sličnih aranžmana ... pokušaj pogledati Ingru, Tehniku i sl... naći ćeš

marijas2
16.02.2007., 13:41
gledala sam starogradnju jer bi mi to bila skroz OK solucija a posebno zato jer se može odmah na hipoteku. ali bože moj pomozi! trebalo bi mi još 10000-30000€ da bi to dovela u neko meni prihvatljivo stanje stanovanja. A toliko više ne mogu dobiti od Banke.

Drugo, imam otegotnu okolnost, naime i sama radim u jednoj banci, ne bitno kojoj, ali kredit mogu dići samo u toj nigdje drugdje a ona se ne bavi takvim poslovima odnosno ne surađuje sa stanograditeljima. Pardon, surađuje sa malobrojnima koji imaju cijenu kvadrata od 2300€ na više a to nažalost nije za mene.

marijas2
16.02.2007., 13:42
btw napravili su temelje rade te nove zgrade još od 11. ili 12. mjeseca 2006 znam ja kakva je situacija jer je to nasuprot moje zgrade !

Na koju zgradu misliš? Ova carin.hr? ili ovo od Profectusa?

zlocestoca
16.02.2007., 13:58
Drugo, imam otegotnu okolnost, naime i sama radim u jednoj banci, ne bitno kojoj, ali kredit mogu dići samo u toj nigdje drugdje a ona se ne bavi takvim poslovima odnosno ne surađuje sa stanograditeljima.
ne znam u kojoj banci radis, ali ovo ne moze biti istina...
mozes dignuti kredit gdje hoces samo u svojoj banci mozes vjerojatno kao zaposlenik dobiti povoljnije uvjete

marijas2
16.02.2007., 13:59
Istina je, ali ne bi o tome više nadam se da me razumijete.

laella
16.02.2007., 15:12
Marijas2,
nisi baš u totalnoj banani kao što ti se čini, jer i ja sam bila podstanar, bez ikakvih maminih i tatinih nekretnina za staviti hipoteku za kredit, pa sam uspjela kupiti stan.
Ok, ja sam u par godina (koliko se otegnuo moj projekt 'tražim idealan stan i idealno rješenje') uspjela uštediti za 'prvu ratu', a ostatak je išao na kredit tek kad je stan bio etažiran, dakle kad sam dobila ključeve.
Ali sad je puno bolja situacija nego što je bila kad sam ja kupovala stan - sve je više graditelja koji daju opciju kredita 100% u samom startu, što je, ako nemaš cash za 'prvu ratu', spasonosno rješenje. Catch je u tome da počneš otplaćivati kredit čak i godinu dana prije nego se useliš u stan (a paralelno s tim i podstanarstvo), ali to je cijena koju plaća onaj koji nema ušteđevinu, a želi novogradnju. Ako ti se to čini velikim rizikom ili velikim troškom, onda kupi stari stan, kojeg ne treba nužno odmah renovirati.

gagi
16.02.2007., 15:20
jedini je bed sto vecina podavatelja po oglasnicima prodaje svoje starogradnje po visoj ili jednakoj cijeni novogradnje,a ovi ostali se prodaju preko usmene predaje i nikad oglasnik niti ne vide. nije sve tako strasno crno, ali crno je. cesto ekipa ispipava trziste a buduci da je stan "u otkupu" ni ne zuri im se previse jer i tako zive negdje drugdje a tu su im podstanari (a onda kad vam na faci vide razocaranje zatecenim ocajnim stanjem koje oni zato nude "povoljno" uslijedi prica:znate kako podstanari uniste stan- zato to tako izgleda, malo samo obojate zidove i sl...)

san26
16.02.2007., 15:25
Na koju zgradu misliš? Ova carin.hr? ili ovo od Profectusa?

mislim na zgradu carina !

Mr_Orang3
16.02.2007., 16:04
Eto nacuo sam da Kaic d.o.o. (www.kaic.hr) ima u planu na Sigetu gradit jos nekoliko zgradica. Ja sam od njih uzeo isto na sigetu Radmanovacka 6. I ne mogu naci rijeci hvale za njih glede profesionalnosti. Samo 5% kapara, mogucnost kredita putem Zagrebacke banke (bar dok sam ja kupovao), odlicni materijali i majstori. Udovoljavaju svim zahtjevima za preinake... :top:

vemar1
17.02.2007., 03:52
To da ads drugu nekretninu za hipoteku mi je najveci biser! Pa neciji roditelji imau i nekretninu manje vrijednosti nego sto kupujes ili jos imas brata ili sestru pa kako onda? Mislim da je jedina solucija starogradnja ili prodavatelj kojeg prati banka.

Mr_Orang3
17.02.2007., 12:47
To da ads drugu nekretninu za hipoteku mi je najveci biser! Pa neciji roditelji imau i nekretninu manje vrijednosti nego sto kupujes ili jos imas brata ili sestru pa kako onda? Mislim da je jedina solucija starogradnja ili prodavatelj kojeg prati banka.

Ovo replay na moj post? Pa ja i jesam dao hipoteku na buduce izgradjeni stan. Jer imaju ugovor sa zabom.

zlocestoca
17.02.2007., 15:59
u cemu je toliki problem :confused:
imas graditelje koje prate banke, ako onog ciji stan zelis kupiti ne prati nijedna, stavis hipoteku na nekretninu od staraca dok se tvoj stan ne zavrsi pa kad dobijes vlasnicki list hipoteku prebacis na stan
ako imas brace i sestara svi mozete tako, osim ako bas svi ne kupujete stanove u isto vrijeme

strma
17.02.2007., 22:52
u cemu je toliki problem :confused:
imas graditelje koje prate banke, ako onog ciji stan zelis kupiti ne prati nijedna, stavis hipoteku na nekretninu od staraca dok se tvoj stan ne zavrsi pa kad dobijes vlasnicki list hipoteku prebacis na stan
ako imas brace i sestara svi mozete tako, osim ako bas svi ne kupujete stanove u isto vrijeme

a banke i bilježnici (javni) zadovoljno trljaju ruke, ovjera tu, naknada tam :D
al slažem se, ak je to jedini način, nema druge..

srdalxMI
18.02.2007., 15:01
Bok,
Da li netko mozda ima (ne)sluzbenu informaciju da kada ce biti useljiva Pionirova zgrada u Spanskom na okretistu busa (Soljana-Korajca)...odnosno da li ce slucajno biti gotova i prije sluzbenog roka 10./2007.

vlajaa
18.02.2007., 19:18
Ja sam neki dan pogledao LOTR I i moram priznati da kad god ga pogledam
skontam neke nove fore. I dok sam ga tako gledao pala mi je sjajna ideja
vezana za jedan mali problem oko kojeg trenutno razbijam glavu. Imam ranč
nedaleko od grada i planiram graditi vikendicu tamo međutim neznam još
kako bih je napravio i tada mi je sinula ideja dok sam gledao kako Gandalf
dolazi kod hobit tj. kod Bilbo Baginsa da mali ima strašno krasan objekat
e sad jedino neznam di bi mogao pokupiti nacrte za takvo što, pa ako netko ima ideju gdje bih to mogao uzeti ili di potražiti bio bih jako zahvalan:s

toncica
19.02.2007., 12:16

pa postoje i neki koji ne traže da se cijeli iznos plati unaprijed jer jedino tada garantiraju cijenu,

ja sam platila kaparu 10% i u predugovoru koji smo potpisali piše da je cijena ta i ta i nema mogućnosti mijenjanja cijene za 12 mjeseci kada je predviđeno useljenje.

imala sam jedino mogućnost da ako mogu platiti 70% iznosa unaprijed da mi smanji cijenu po kvadratu, ali pošto tih novaca nemam ostaje onda ta 'službena' cijena i ona je fiksna.

tako da samo traži dalje jer sigurno ima i onih koji ne posluju tako kako si opisala.

sretno u traženju :)

yamadado
19.02.2007., 12:35
Jedna napomena i savjet:

Kada radite predugovor obavezno probajte ucijeniti prodavatelja na rok izrade, probajte neke kamate sredit tako da budete sigurniji ukoliko kasne...tak radi grad zagreb, mozete i vi...

bandićevi tzv. penali :zubo:

vemar1
20.02.2007., 11:32
Nije to tako jednostavno staviti drugu nekretninu pod hipoteku. Evo. npr stan od moje mame. Prvo ima manju vriejdnost nego stan koji sam ja kupila. Zatim stan ima vise suvlasnika, svaki mora dati suglasnost. To sve kosta. Kao i prebacivanje hipoteke. I vremena i novaca.
Po meni ne bi firme trebale prodavati stanove ako se na njih ne mzoe staviti hipoteka.
Ja sam hvala Bogu, kupila isto tada jos neizgradjeni stan na kredit jer je Nivogradnju pratila poslovna banka.Ali par godina ranije nisam uspjela kupiti Tehnikin stan bas zbog nemogucnosti stavljanja hipoteke jer nisu jos bili otplatili zemljiste gradu Zagrebu. I nisu bili vlasnici zemlje na kojoj su gradili. Toga ima samo u Hrvatskoj.

elegant
21.02.2007., 11:49
i PBZ ima sa Zagrebgradnjom i Tehnikom deal, pa se može kupiti stan bez zamjenske hipoteke

laella
21.02.2007., 15:46
To sa PBZ-om onda mora da je nešto novo, pogotovo kad je Tehnika u pitanju.
Mene je prije jedno 4 godine Tehnika pošteno zeznula: potpisala sam predugovor i kaparila stan uz njihovo obećanje (istinabog usmeno) da će oni riješiti problem zamjenske nekretnine za nekolicinu nas, koji nemamo svoje rješenje za zamjensku nekretninu.
I onda sam čekala jedno 8 mjeseci da se ta njihova zamjenska nekretnina oslobodi prethodno stavljenog tereta, a u međuvremenu sam gledala kako se npr. Nivogradnjini stanovi u Lopatinečkoj i Kuzminečkoj prodaju, a moja kapara stoji u blagajni kod Tehnike sa sve slabijom nadom da će od toga nešto biti.
Nakon 8 mjeseci su mi javili da su zamjenske nekretnine podijelili po listama prioriteta, koje niti jednom nitko nikad prije nije spomenuo (a bilo je prilike, jer sam ja zvala bar 50 puta sveukupno).
Obzirom da sam ja kupovala SAMO jedan stan, manje kvadrature, kotirala sam nisko na toj listi, pa sam lijepo ubila 8 mjeseci u ništa, a kapara je naravno otišla u nepovrat. I gomila drugih prilika da se kupi stan...
Toliko o Tehniki...i prodaji stanova na kredu kod njih.

VeronichA
21.02.2007., 19:10
Imam jedno pitanje na koje ne mogu dobit odgovor već nekoliko dana.
Dakle, zanima me pri kupnji novogradnje, stana, da li je istina da se isti ne može prodati unutar 3 godine odnosno ako ga prodam moram platiti porez (na dobit valjda) ja kao podavač?

malimišo
22.02.2007., 07:59
Da li tko zna što o Marvel gradnji ?

elegant
22.02.2007., 17:38
Imam jedno pitanje na koje ne mogu dobit odgovor već nekoliko dana.
Dakle, zanima me pri kupnji novogradnje, stana, da li je istina da se isti ne može prodati unutar 3 godine odnosno ako ga prodam moram platiti porez (na dobit valjda) ja kao podavač?

je, rekose nam tako kad smo podnosili zahtjev za oslobadjanje od placanja poreza, pri kupovini novogradnje

dakle, placas porez kojeg si bila oslobodjena .... a porez kod prodaje mozes rijesiti u kupoprodajnom ugovoru ... moze se precizirati da kupac placa porez, a ti recimo korigiras malo cijenu ... no, to jos provjeri negdje jer nisam sigurna; ono za prodaju u roku tri godine je ziher :D

elegant
22.02.2007., 17:43
To sa PBZ-om onda mora da je nešto novo, pogotovo kad je Tehnika u pitanju.
Toliko o Tehniki...i prodaji stanova na kredu kod njih.

evo, paste sa weba PBZa:
Cijenjeni klijenti,

PBZ je u suradnji s tvrtkom Tehnika d.d.. za Vas pripremila posebne uvjete kreditiranja za kupnju stana u Zagrebu na lokaciji "Centar Zagrebačka" (ugao Zagrebačke avenije i Zagrebačke ceste) i "Centar Zvonimir" (Branimirova ulica).

Posebne pogodnosti:

redovna kamatna stopa već od 5,49% godišnje (EUR), promjenjiva, odnosno već od 4,27% godišnje (CHF), promjenjiva
efektivna kamatna stopa/realna godišnja kamatna stopa od 5,68% za EUR odnosno 4,40% za CHF
naknade za obradu kreditnog zahtjeva od 0,5% do 1%
mogućnost izbora otplate kredita:
- u ratama što omogućuje plaćanje manjeg iznosa kamate za cijelo otplatno razdoblje ili
- u jednakim anuitetima
niski troškovi procjene (izvida) nekretnine
mogućnost korištenja počeka do 12 mjeseci
zaprimanje zahtjeva za stambeni kredit, uz poseban prioritet (ugovaranje sastanka), u sljedećim poslovnicama:
...

laella
22.02.2007., 22:23
Ja tu ne vidim ništa novo...tako je pisalo i prije..
Onda odeš sav sretan/sva sretna u PBZ i onda ti oni kažu: je, istina, imamo posebne uvjete kreditiranja ali vi morate imati neku drugu nekretninu na koju ćemo mi staviti hipoteku za kredit (pretpostavljam da su te zgrade još jako daleko od etažiranja, kad bi bilo moguće staviti hipoteku na konkretan stan-kandidat za kupovinu; ako su gotove, onda problema nema).
A možda se situacija i promijenila, pa sad PBZ daje kredit za Tehnika stanove i bez hipoteke...svakako provjeri taj 'beznačajni detalj'...

elegant
23.02.2007., 10:49
Ja tu ne vidim ništa novo...tako je pisalo i prije..
Onda odeš sav sretan/sva sretna u PBZ i onda ti oni kažu: je, istina, imamo posebne uvjete kreditiranja ali vi morate imati neku drugu nekretninu na koju ćemo mi staviti hipoteku za kredit (pretpostavljam da su te zgrade još jako daleko od etažiranja, kad bi bilo moguće staviti hipoteku na konkretan stan-kandidat za kupovinu; ako su gotove, onda problema nema).
A možda se situacija i promijenila, pa sad PBZ daje kredit za Tehnika stanove i bez hipoteke...svakako provjeri taj 'beznačajni detalj'...

ja pitala za tu shemu, za deal Zagrebgranja, pa mi u banci rekose da je dovoljna samo kreditna sposobnost (visina plaće....), a da sve ostale rijesavaju sa prodavateljem i da meni odobravaju kredit samo na potpisani ugovor. No, u konacnici ja sam kupila nesto drugo....

Crocy
24.02.2007., 09:03
Bok svima....ukratko, kupio bi stan nekih 60-65m2 sa 3 sobe plus garaža u manjoj zgradici do nekih 10 stanova, zanima me maksimir ( do 2000E ) ali može i jarun (do 1800E ) .
Jel neko zna da se što kvalitetno, dobro gradi i za takve iznose na OK lokaciji.

Hvala

Lavica02
24.02.2007., 09:49
Bok svima....ukratko, kupio bi stan nekih 60-65m2 sa 3 sobe plus garaža u manjoj zgradici do nekih 10 stanova, zanima me maksimir ( do 2000E ) ali može i jarun (do 1800E ) .
Jel neko zna da se što kvalitetno, dobro gradi i za takve iznose na OK lokaciji.

Hvala

za Maksimir ne znam, no novogradnju na Jarunu za 1.800 :rofl: bez uvrede ...
... stari stan, možda, možda

Crocy
24.02.2007., 11:10
Ma nema ni maksimir za 2000E, uventualno Oboj i tako bi se našlo a jaruna ima od 1800-2000E ovisno ali je uglavnom oko 2000....koliko koji vrijedi o tome nebi ali ako ko zna nekaj OK i povoljno.....

i da zaboravio sam napisati da me jako zanima i perjavica....

Yazz
25.02.2007., 08:15
ima ti agencija biliškov na perjavici, mi smo išli gledati, kvalitetno i dobar raspored - mi smo gledali stan od nekih 100m2.

ali ovo što pričaš o jarunu za 2000 m2 - prije koliko vremena si to gledao?
novogradnja ti je sad tamo po 2 300 - 2 400.
ima jedan stan po 1 950 - koma raspored, 3. kat, potkrovlje - negdje kod tržnice - na peti smo se okrenuli...

zamiel
26.02.2007., 11:35
Jel zna netko kaj to Pionir počinje graditi na Savici, opet neka crkva ili pak stambena zgrada?

elegant
27.02.2007., 09:38
U Borovju, Vib gradnja, planira useljenje cca 6 mjeseci prije roka :top:

Crocy
27.02.2007., 13:24
Obišao sam Jarun, Perjavicu, Stenjevac itd i kvartovi su mi koma.....ostajem na svojem pa makar i platio više :-( ..... kad bi tako negdje morao otići onda bi radije živio u Samoboru nego tamo.

Alfeta
27.02.2007., 14:28
Obišao sam Jarun, Perjavicu, Stenjevac itd i kvartovi su mi koma.....ostajem na svojem pa makar i platio više :-( ..... kad bi tako negdje morao otići onda bi radije živio u Samoboru nego tamo.

Pa Samobor je ok gradić, sad je dobro povezan sa Zagrebom, a kvadrat novogradnje u Lugu Samoborskom je 1400, dok je u centru i blizini centra od 1750-1900 eura. Tako da ni Samobor nije nešto prejeftin!!! A što se tiče Maksimira to je jako atraktivna i tražena lokacija i cijene su otišle gore.
Malešnicu neću komentirati jer mislim da su stanovi tamo precijenjeni!!!!

Boromira
27.02.2007., 15:25
Jel zna netko kaj to Pionir počinje graditi na Savici, opet neka crkva ili pak stambena zgrada?

Rade dvije stambene zgrade, cca 8 katova. Čula sam da još ne prodaju, i navodno cijena se ne zna još, al bi trebala bit preko 2 soma. Kako oni grade??

mew
27.02.2007., 16:10
Ima li tko kakvih iskustava s firmom "V.D. Građenje" ?

zamiel
28.02.2007., 10:44
Rade dvije stambene zgrade, cca 8 katova. Čula sam da još ne prodaju, i navodno cijena se ne zna još, al bi trebala bit preko 2 soma. Kako oni grade??

Izvođač je Pionir, a Munis investitor.

01.03.2007., 19:31
a sto kazete za onu novogradnju u rapskoj ulici? lokacija? gradnja? gradi MESIC com

Isa
02.03.2007., 09:07
ka
Pogledaj zgrade u Rapskoj, pa ćeš vidjeti zašto se još prodaju:D . Par velikih zgrada, nagurane jedna na drugu. Ispred jedne je neki "toranj", koji oduzima svijetlo dijela zgrade do nje. Bolja je Pionirova zgrada, ali i tu će brzo "niknuti" druga njihova zgrada.I kod njih ima slobodnih stanova.Pretpostavljam da su oni stanovi sa boljim orijentacijama već prodani.

zveki07
05.03.2007., 10:39
Da li netko zna sto ce se graditi na svjeze poravnatoj parceli iza Pionirove zgrade na Horvacanskoj?

zenn
05.03.2007., 11:51
Da li netko zna sto ce se graditi na svjeze poravnatoj parceli iza Pionirove zgrade na Horvacanskoj?

Pionir počinje graditi 2 zgrade na toj parceli, također će srušiti one kućice.
Zgrada će biti iste visine kao i ona na Horvaćanskoj i "L" oblika....

saddik
05.03.2007., 14:16
Pozdrav svima, evo nakon nekog vremena pracenja foruma i trazenja stana konacno se nesto ukazalo pa normalno nebi bio los kaji komentar.
Radi se o Marvel gradnji, investitor Predolac, ako imate kakvih iskustava s njima molim savjet, kakvi su, vrijedi li imati posla s njima

mexicana
05.03.2007., 15:02
što mislite o stanovima badelov brijeg, ulica rebro? u kojo banci dižete stambeni kredit? a uzas, mjesec dana ko budala hodam od banke do banke, nadam se da ce se isplatiti.:kada: moja kada!!!:)

Beginnerica
05.03.2007., 15:08
ista stvar!
danas nesto u novinama pise da ce kamate rasti, uzas

mexicana
05.03.2007., 15:11
ista stvar!
danas nesto u novinama pise da ce kamate rasti, uzas

ako budem cekala za par godina garantiram da cu moc pola garaze kupit:mad:

Yazz
05.03.2007., 15:27
ako budem cekala za par godina garantiram da cu moc pola garaze kupit:mad:

yup! i to samo ako su vrata obična, ne ona na daljinsko :rofl:

ot: badelov brijeg - misliš ona novogradnja po 1590?

ja sam ti u hegedušićevoj ulici koja je po meni wow :s :top: iznam da se prodaju dva stana od po 67 m2 - a stari su po 4 godine, jedan je dvoetžni i dobiješ još 33 m2 u proktovlju.

mexicana
05.03.2007., 15:34
yup! i to samo ako su vrata obična, ne ona na daljinsko :rofl:

ot: badelov brijeg - misliš ona novogradnja po 1590?

ja sam ti u hegedušićevoj ulici koja je po meni wow :s :top: iznam da se prodaju dva stana od po 67 m2 - a stari su po 4 godine, jedan je dvoetžni i dobiješ još 33 m2 u proktovlju.

nasla sam 60 m2 90 000E, a vjerujem da cemo to uzet, i cist ok mi izgleda, kuhjina gleda na vinograd, dosta prostora. cekam odgovor banke:rolleyes: Koliko si godina u svom stanu? kakva je zgrada nakon par godina? jel propuštsa i popušta šta? koliko si ti svoj platila? sory na ovolikim pitanjima:kokice:

Yazz
05.03.2007., 15:45
nije gradio isti tip te novogradnje na badelovom brijegu, tako da ne znam koliko ti koristi moje iskustvo, ali evo :)
ja sam pet godina i par mjeseci u svom stanu od 45 m2, gradio majić :cerek:
prezadovoljna sam sa svime - kvaliteta zgrade, unutarnji radovi (ja donijela moju keramiku i sanitarije i oni su mi svoju uredno izbili iz cijene, mijenjala sam tlocrt - sve bez nadoplate), nema vlage, pvc stolarija koemerling, vaillant etažno grijanje, susjedi super, uređena okućnica sa travnjacima, šuma, na brdašcu, mir i tišina :cerek:

no, sad nas je dvoje, planiramo da će nas bit i toje pa sam ja baš jučer (kuc, kuc u drvo da ne ureknem - čekam kaparu) prodala svoj stančić, šmrc :( baš sam tužna :(((

kupila sam stan na jarunu jer sam ja pacijent koji voli rolanje :zubo: i tako to... ali ovakvog kvarta nema u zagrebu kao što je hegedušićeva :top:

a da, cijena po kojoj sam ja kupila stan je ista kao i sad (u brojkama), samo sam ga ja platila toliko DEM :D

mexicana
06.03.2007., 13:14
:mama: :

a da, cijena po kojoj sam ja kupila stan je ista kao i sad (u brojkama), samo sam ga ja platila toliko DEM :D[/QUOTE]

Crocy
06.03.2007., 17:41
kako danas ludo rastu cijene, to nije normalno.....eto pa tako ja tražim stan za 2000eura po m2 i na kraju to ispada kao smješno, gotovo da se više nigdje za te pare ni ne nudi nikaj osim ono zgrada gdje ima oko 400 stanova.....di se još može i kod koga kupiti stan za 1900-2000eura u ZG, okolica tipa sesvete,samobor,zaprešić otpadaju.

yamadado
07.03.2007., 07:32
kako danas ludo rastu cijene, to nije normalno.....eto pa tako ja tražim stan za 2000eura po m2 i na kraju to ispada kao smješno, gotovo da se više nigdje za te pare ni ne nudi nikaj osim ono zgrada gdje ima oko 400 stanova.....di se još može i kod koga kupiti stan za 1900-2000eura u ZG, okolica tipa sesvete,samobor,zaprešić otpadaju.

Gajnice, Vrapče...kolko ja znam

chatou
07.03.2007., 09:10
vidim da se gradi nekoliko zgrada u remetincu, nedaleko od zatvora:cool: , cijene su oko 1700 kako čuh...

Mischa
07.03.2007., 09:21
Ekipo, moze se na Jarunu naci stanova jeftinijih od 2000 eura, ali ne u novogradnji..

Ja bih htjela recimo kupiti neki apartman na moru..ali jebo ih cijene..za apartman u Crikvi od 50 kvadrata, kupim stan u Zagrebu od 60 kvadrata..

bruno027
07.03.2007., 11:25
www.novistan.com

Zanimljivo 1790 €/m2, dugo se nije spominjala Kamenarka, navodno Jakušeevac ima koncesiju još ovu godinu, a onda mora proraditi spalionica na Žitnjaku. Jel zna netko što o tome?

Siohan
07.03.2007., 12:31
vidim da se gradi nekoliko zgrada u remetincu, nedaleko od zatvora:cool: , cijene su oko 1700 kako čuh...

Možeš mi reći koje firme točno grade na Remetincu? Tražim mali stan na tom području. Možeš i na PM.

Crocy
07.03.2007., 13:00

pa kaj to nije malo previše za takve kvartove, mislim tamo bi trebao biti kvadrat 1200eura, gajnice, vrapće ono 1500-1700maksimalno a ne da je u gajnicama 2000eura, pa to je smjenšno malo, srečom imam stan u maksimiru gore na lijepom kvartu i radije budem tu ostao u manjem nego drugdje u 15m2 većem stanu.

ima po bukovcu za 2000eura, nađe se ako se kapari stan kad se krene u gradnju.

romang
07.03.2007., 14:51
pokraj obiteljskog radija poćinje gradnja novih stanova cijena oko 2000eura po kvadratu!!

Meggi
07.03.2007., 15:41
Bok ljudi,

da li netko može nešto reći o firmi RENTING odnosno PRO-GRAD, pogledajte na http://www.renting.hr/novagalerija/index.html, rade novu zgradu u Španskom, kao neki super-luksuz, zatvorenog tipa itd, cijena 2200-2250 eur/m2

Šta kažete, neki savjet, uzeti ili ne uzeti, help !:cerek:

zlocestoca
07.03.2007., 15:55
pisalo se vec o tome
superluksuz na autoputu izmedju autopraonice i pumpe :lol: :lol:

Meggi
07.03.2007., 16:14
pisalo se vec o tome
superluksuz na autoputu izmedju autopraonice i pumpe :lol: :lol:

Ma da, i meni se čini, a osim toga Tehnikin Centar Zagrebačka je isto tako uz benzinsku, ali je 500-600 m bliži gradu i 300 eur/m2 jeftiniji !

mexicana
07.03.2007., 17:00
mrzim bankeeeeeeeeee:mad: najgora je zaba, užassssssssssssss:azdaja: referentice su im katastrofa, gram pameti nemaju, pa to ih tamo stavi:cice: bang :Snajper:

Crocy
07.03.2007., 17:05
"Bok ljudi,

da li netko može nešto reći o firmi RENTING odnosno PRO-GRAD, pogledajte na http://www.renting.hr/novagalerija/index.html, rade novu zgradu u Španskom, kao neki super-luksuz, zatvorenog tipa itd, cijena 2200-2250 eur/m2

Šta kažete, neki savjet, uzeti ili ne uzeti, help !"

sa pogledom na autoput, parkiralište konzuma i toranj antunović sa pumpom, ta zgrada je porez na budale a pogledaj tlocrte stanova, gledam ja trosobni dvoetažni od 80m2 i skužim širina dnevne sobe od 3.80 m , pa takav stan mora imati nevnu 25 kvadrata a ne da sjedim i noge držim na TV-u.....

luksuz je to kaj budeš imao portira i svoju teretanu i party room koji se bude djelio na 350 stanova pa kad dođeš na red možeš proslaviti odlazak u penziju a pričuva ti bude 350-400kn i još pod luksuz smtraju videoportafon koji po stanu košta 100eura

Bundy
07.03.2007., 21:17
što mislite o stanovima badelov brijeg, ulica rebro? u kojo banci dižete stambeni kredit? a uzas, mjesec dana ko budala hodam od banke do banke, nadam se da ce se isplatiti.:kada: moja kada!!!:)

ja zivim na badelovom brijegu i mogu ti rec da su ga u zadnjih par godina totalno nagrdili sa tim bezličnim zgradicama. Ta pozicija je zasad uzas sta se tice prilaza no ako se spoji cesta dole do srednje( a trebala bi se spojit u 4.mj, barem mi je tako rekao voditelj gradilista). Ja bi rade uzeo stan u ovim novih zgradicama na kasinskoj kod trezora. U samom si centru, apsolutno sve ti je blizu ili u kasinskom odvojku gdje ce navodno krenut gradit zgrade(jos bolja lokacija, sve ti je blizu al si na miru u prirodi)

Bundy
07.03.2007., 21:20
Bok ljudi,

Šta kažete, neki savjet, uzeti ili ne uzeti, help !:cerek:
po meni je pozicija za stambenu zgradu uzasna, na najprometnijoj cesti u drzavi daleko od svega. Rade sii uzmi za te pare na jezeru nesto ako vec biras taj dio grada.

vvukman2000
08.03.2007., 00:09
200 stanova na okupu, a arhitektura i raspored stanova po principu hotelskih soba. Balkoni stanova su kao u hotelima svi do jednoga, prozora samo naprijed tj. jedna strana stana ostakljena, sve u betonu. Dalje, kupaona bez prozora, stanovi od 60-70m2 su izricito samo dvosobni, a cijena prava sitnica 2200-2300eur/m2. Plus mjesecno za pricuvu i bla, bla, bla. Ja bi takodjer radije uz jezero! Ali gle cuda, prodaja kao jako pala, ocekuje se nagli pad cijena, a ljudi pokupovali vec pola stanova da se objekt prakticki nije ni digo iz zemlje. :) Eh sad tko je tu lud!

elegant
08.03.2007., 07:43
po meni je pozicija za stambenu zgradu uzasna, na najprometnijoj cesti u drzavi daleko od svega. Rade sii uzmi za te pare na jezeru nesto ako vec biras taj dio grada.

slažem se ... ova lokacija je strahota :eek:

Nick Nolte
08.03.2007., 08:05
Vuče, malo si težak, a mogu ti i reći da si ne radiš uslugu "reklamirajući" se ovdje, zato jer ljudi čim vide takve pokušaje, imaju odbojni stav.

Za dobro prodaje tvojeg objekta savjetujem ti da se držiš redovnih oblika oglašavanja, čim ovako guraš svoj proizvod, kupci misle da nešto nije u redu sa njime.

chatou
08.03.2007., 08:18
za Siohan: samo sam vidila jedan natpis vrbanc gradnja (mislim), ali ima jos nekoliko drugih zgrada od drugih graditelja. najbolje se prošetat ako si zainteresiran/a. netko je rekao da je cijena od 1700 puno za taj kvart, slažem se, no ipak, s obzirom da si minutu-dvije do rotora i jos 2 do savskog mosta-ako se usporedi s drugim kvartovima (gajnice, dubrava...) koliko su daleko... ma, sve zavisi kako komu paše. ja živim u tom dijelu grada, pa mi odgovara

Siohan
08.03.2007., 08:51
tenks chatou. meni je taj kvart ok. vrbanic gradnja ima stanove od po 50+ kvadrata jos, a meni je to puno... jer naravno ide garaža na cijenu itd.

Nego jeste primijetili kako je Kajzerica postala popularan kvart? Tamo je novogradnja sad po nekim ludim cijenama, navodno kao luksuzni stanovi u urbanim vilama. Ima li to stvarno opravdanja?

Godiva
08.03.2007., 09:10
www.novistan.com

Zanimljivo 1790 €/m2, dugo se nije spominjala Kamenarka, navodno Jakušeevac ima koncesiju još ovu godinu, a onda mora proraditi spalionica na Žitnjaku. Jel zna netko što o tome?

Ja znam da tamo smrdi toliko da mi je još uvijek teško povjerovati da to naselje nije halucinacija. A jučer sam u birtiji načula da do 2016. Jakuševac ostaje na tu gdje je, nemam pojma je li istina.

vvukman2000
08.03.2007., 09:30
[QUOTE=Nick Nolte;7660889]Vuče, malo si težak, a mogu ti i reći da si ne radiš uslugu "reklamirajući" se ovdje, zato jer ljudi čim vide takve pokušaje, imaju odbojni stav.

THNX! I znaaam da si u pravu! :)
Iako, suzdrzavam se ja samo kaj mi je to valjda u prirodi. Pa ipak ja sam trgovac! Svejedno, hvaaala! :) :) :)

08.03.2007., 11:43
a sta kazete na rapsku kao lokaciju? jer uspio sam ubosti zadnji stan sa dobrom orijentacijom..

mexicana
08.03.2007., 19:57

ocito si ti na maloj poziciji pa patis od stambenih pozicija.:frajer: joj zamisli nema novu cestu pa kaj onda, ubit cu se sad. :mikroval: sta je bolje kupit stan da ti ne valja al da je cesta dobra? i kaj hvali tim zgradam, prekrasne su! :ziba: al ocito patis od pozicija, imas dobru poziciju na pantovcaku, sta tamo ne zivis?:rofl:

MicekMucek
08.03.2007., 20:48
Nego jeste primijetili kako je Kajzerica postala popularan kvart? Tamo je novogradnja sad po nekim ludim cijenama, navodno kao luksuzni stanovi u urbanim vilama. Ima li to stvarno opravdanja?

ja živim na Kajzi i nisam skužila da su cijene baš takve, u pravilu su oko 1800. ali, ako je zgrada fakat luksuzna, možda imak kvadrat bude oko 2000 eura/m2. :confused: znam samo da je to najbrže rastući kvart u N. Zagrebu (naravno, jer se ništa drugo ne gradi :) ) i da ima oko 4.000 stanovnika, pa bi u par idućih godina trebao dobiti i vrtić i osnovnu školu...

Inače, lokacija je jedna od boljih - izvan centra a strašno blizu (z 5-10 min ovisno o gužvi si busom ili autom do Glavnog kolodvora), biciklom za 10-ak minuta na Jarunu, preko rotora odmah na autoputu, a navodno (valjda će se obistiniti, držim fige) će za 3 god. kad maknu hipodrom u Brezovicu, tamo biti nastavak parka Bundek... :top:

ne znam, meni je stvarno ok kvart, ako možete zažmiriti na podosta nabijene ulice (a u Južnim obalama još nisu sve ni asfaltirane, koliko sam vidjela) i stare kućice između novih zgrada - taj dio me čak podsjeća na Trešnjevku :zubo:

rujni
09.03.2007., 09:09
poštovanje svima , tu sam novi i bio bih zahvalan ako netko zna podatak koja firma gradi nove stanove na području velike gorice . zahvaljujem

TroYa
09.03.2007., 09:57
Bok,
U procesu sam kupovine stana, dogovorili smo cijenu ( u €). investitor me traži uplatu po prodajnom tečaju. da li je to uobičajeno? meni bi bilo logično da se izvrši po srednjem?

Autosjedalica
09.03.2007., 10:22
poštovanje svima , tu sam novi i bio bih zahvalan ako netko zna podatak koja firma gradi nove stanove na području velike gorice . zahvaljujem

Čula sam neki dan za www.filkom.hr, da prodaju novogradnju na rubu Dugava (Draganići), to ti je skoro pa Velika Gorica koliko ja znam. Ne znam ništa detaljnije, ali tlocrti na njihovoj stranici ne čine mi se lošim.

Bundy
09.03.2007., 12:31
ocito si ti na maloj poziciji pa patis od stambenih pozicija.:frajer: joj zamisli nema novu cestu pa kaj onda, ubit cu se sad. :mikroval: sta je bolje kupit stan da ti ne valja al da je cesta dobra? i kaj hvali tim zgradam, prekrasne su! :ziba: al ocito patis od pozicija, imas dobru poziciju na pantovcaku, sta tamo ne zivis?:rofl:

joj sreco mamina, zivim an badelovom brjegu vec 20godina i mogu ti rec da od 4- 6 ceti trebat jedno 15min do sesveta koje su udaljene zracne linije 100m. Na ulici badelov brijeg se nemogu mimoić dva auta a strma je jako. Sada je vec tamo guzva, a kako cebit akd se usele te pute zgrade. Pješke kad pada kiša moras do sesvete ici uz glavnu cestu pokre badela, to i nije bas najbolji osječaj. Milijardu auta, smrad octa. A da se napravi cesta dole do srednje bila bi u centru pjesle za 2min. zgrade se rade po starom gupu(stvarno nerazuimjen na koji nacin jer znam kada je kupljeno zemljiste) pa su jedna na drugoj jos.Inaće isti je investitor napravio i zgradu an krizanju ulice rebro-vinogorska koja je nagrdila cjeli kvart. Iz svih tih razloga ti kazem da ti je bolje da kupis stan na nekoj od dvije prije navedene lokacije.

Frankie
09.03.2007., 15:48
Bok,
U procesu sam kupovine stana, dogovorili smo cijenu ( u €). investitor me traži uplatu po prodajnom tečaju. da li je to uobičajeno? meni bi bilo logično da se izvrši po srednjem?

ja sam platio po srednjem HNB-a

Hrvoje xyz
09.03.2007., 16:39
dansa bili u razgledavanju stana u vrbanima III, za mjesec dva bi trebali bit gotovo.

btw ja sam naivno mislio da se modza dobije garaza , il da je neka sitna nadoplata .. kad ono ... koje cifre :eek:

Ekonomist
09.03.2007., 17:37
Bok,

Nije uobičajeno. Nije on Banka pa da od tebe uzima devize po prodajnom. Srednji HNB (za cash) ili srednji od banke od koje uzimaš kredit.

Joules
10.03.2007., 11:09
dansa bili u razgledavanju stana u vrbanima III, za mjesec dva bi trebali bit gotovo
o kojoj zgradi govoris? K6A i B i K7A i B ili?
kupio si davno ili tek gledas? nije mi skroz jasna ta zg gradnja, svaki put kad dodjes/nazoves, razlicita prica...

kils 10
10.03.2007., 13:26
dansa bili u razgledavanju stana u vrbanima III, za mjesec dva bi trebali bit gotovo.

btw ja sam naivno mislio da se modza dobije garaza , il da je neka sitna nadoplata .. kad ono ... koje cifre :eek:

koliko traze tamo za garazu???

10.03.2007., 22:03
a što mislite za rapsku (folnegovićevo-ja mislim) isključivo kao lokaciju?

Crocy
12.03.2007., 07:45
di bi vi kupili stan u novogradnji da imate na raspolaganju 2000eura po kvadratu i da kupujete recimo 70kvadrata, poželjno je ostati u maksiću.....kak vam se čini črešnjevec?

Frankie
12.03.2007., 09:26
a što mislite za rapsku (folnegovićevo-ja mislim) isključivo kao lokaciju?

meni osobno je najbolja od svih Pionirovih lokacija

zenn
12.03.2007., 10:17

Baš me zanima cijena tih garaža na Vrbanima III, kolko traže??

Siohan
12.03.2007., 10:57
@ micekmucek
slažem se da je lokacija dobra, ali mislim da su neke cijene malo prenapuhane ipak...

@ ka
rapska je izvrsna lokacija po meni

12.03.2007., 13:45
thnx na dobrim mislima:)) jer uzeo sam stan u Mešićevoj zgradi po 2000..zadnji stan s dobrom orijentacijom..

Autosjedalica
16.03.2007., 08:30
Ima li itko informacije o novogradnji na križanju Petrovaradinske i Ljubljanske koju gradi Polundak adapting, odnosno Elusar? Kako gradi ta firma, ima li itko ikakvo iskustvo s njima?

Thanks in advance. :)

scary27
16.03.2007., 14:19
ekipa zanima me da li ima neko ko zna nešto o vrbanima-industrogradnja-u vječnoj izgradnji!!! :confused: ona bijela zgrada!!!

Johny
18.03.2007., 01:28
thnx na dobrim mislima:)) jer uzeo sam stan u Mešićevoj zgradi po 2000..zadnji stan s dobrom orijentacijom.. Bit ćemo susjedi. Ja sam kupio stan u pionirovoj zgradi koja bi trebala biti useljena do kraja mjeseca (ako ne probiju rokove).

Još malo i bit ću u svom stanu (namještaj je, naravno, kupljen i samo čeka dopremu :) ). :top: :cool: :cheer: :tulum: :jumping:

BundyBoy
19.03.2007., 06:48
ima u albaniji, novi stanovi za 600€/m2 :zubo:

Boromira
19.03.2007., 09:08
Što mislite o Pionirovoj lokaciji na Jarunu? Petrine nešto ... . Ima netko možda saznanja o tome dal su ljudi koji su tamo uselili zadovoljni .. Thks.

19.03.2007., 17:39
Bit ćemo susjedi. Ja sam kupio stan u pionirovoj zgradi koja bi trebala biti useljena do kraja mjeseca (ako ne probiju rokove).

Još malo i bit ću u svom stanu (namještaj je, naravno, kupljen i samo čeka dopremu :) ). :top: :cool: :cheer: :tulum: :jumping:

oho..pa pozdrav susjed:)) daj mi malo pricaj o lokaciji tj. njezine dobre i lose strane jer nisam inace iz zg, a selidba je uvjetovana studijem..

19.03.2007., 17:41
a za ostatak pitanje: tko gradi one dvije zgrade na savici?

Mr_Orang3
19.03.2007., 20:27
gdje na savici? Ja sam trenutno na savici i nigdje ne vidim gradiliste! :)
Nego ... u cetvrtak konacno useljenje u Kaiceve zgrade na Sigetu! SEEEELIM SEEE!!! :)

Johny
19.03.2007., 21:24
U pionirovu zgradu useljenje 31.3. (zadnji dan roka). jeeeeeeeeeee

@ka

Dobre strane: miran dio, blizina centra, blizu mercator (menza:) ), Konzum, Lidl i McDonalds stanicu daleko, ambulanta preko puta zgrade...

Loše strane: ružan kvart, gradit će se dosta u ovom kvartu u slijedećih 5-10 godina, bit će gužve uskoro (nabijene su 4 pionirove i 2 mešićeve zgrade)

Na koju stranu ti gleda stan? Moj na istok tako da gledam u onu drugu zgradu. :(

20.03.2007., 00:27
Nego ... u cetvrtak konacno useljenje u Kaiceve zgrade na Sigetu! SEEEELIM SEEE!!! :)

ZINKE KUNC ili tako nesto se zove ulica?

20.03.2007., 00:29
U pionirovu zgradu useljenje 31.3. (zadnji dan roka). jeeeeeeeeeee

@ka

Dobre strane: miran dio, blizina centra, blizu mercator (menza:) ), Konzum, Lidl i McDonalds stanicu daleko, ambulanta preko puta zgrade...

Loše strane: ružan kvart, gradit će se dosta u ovom kvartu u slijedećih 5-10 godina, bit će gužve uskoro (nabijene su 4 pionirove i 2 mešićeve zgrade)

Na koju stranu ti gleda stan? Moj na istok tako da gledam u onu drugu zgradu. :(

Moja je Mesiceva zgrada skroz na pocetku..gledam gore kao prema Vukovarskoj..a guzva..a sta ces..dobro je to da se gradi, tako ce onda biti i sadrzaja..a koji je kvart u zgb-u prekrasan uopce? ja sam sad na tresnjevci..

Johny
20.03.2007., 13:35
Moja je Mesiceva zgrada skroz na pocetku..gledam gore kao prema Vukovarskoj..a guzva..a sta ces..dobro je to da se gradi, tako ce onda biti i sadrzaja..a koji je kvart u zgb-u prekrasan uopce? ja sam sad na tresnjevci..
Zamisli čuda. I ja sam sada na trešnjevci (ali ne zadugo :) ) Trešnjevka mi isto nije lijepa, ali dio sigečice iza naših zgrada (tamo iza Jadrana) mi je baš ružan.

Znam koje je Mešićeva zgrada. Malo su mi boje zgrade blesave, ali de gustibus non es disputandum. Kad je useljenje u tvoju zgradu? Možemo otići na cugu kad budemo susjedi.

Nisam napisao u dobre stvari da imam kineski restoran odmah do zgrade. :D

henry ford
20.03.2007., 23:14
Kakva su Vaša iskustva s firmama koje se time bave?
Ako ste upoznati s detaljima ugovora, navedite npr visinu naknade dotičnom upravitelju, visinu pričuve po kvadratu i sl. ali prije svega me zanimaju pozitivna i negativna iskustva u poslovima održavanja i uređivanja zgrada, oko stanja računa pričuve itd.

Svaka preporuka će mi jako dobro doći. Hvala!

Stari Zeke
21.03.2007., 05:35
Kakva su Vaša iskustva s firmama koje se time bave?
Ako ste upoznati s detaljima ugovora, navedite npr visinu naknade dotičnom upravitelju, visinu pričuve po kvadratu i sl. ali prije svega me zanimaju pozitivna i negativna iskustva u poslovima održavanja i uređivanja zgrada, oko stanja računa pričuve itd.

Svaka preporuka će mi jako dobro doći. Hvala!

Ja ti mogu reci slijedece. Vec godinu dana zivim kao podstanar u jednom stanu u N. Zagrebu. Upravitelj je doslovno bitanga - nema nikakvih sastanaka sa stanarima, niti se je izborio za ikakvu dobrobit zgrade i stanara. Zimus, kad je bilo najhladnije, riknuo je nekakav el. sklop za pumpu za grijanje i bili smo 5 dana bez grijanja i tople vode.... Bitanga se nije htjela javiti na telefon, otvoriti vrata - nista! Nakon 5 dana je dosao serviser i za 15min rijesio stvar. A sto se zgrade tice - nema nikakvih pozitivnih promjena glede uređenja i sl. Ne bih nikom zelio takvog upravitelja...

btw. po kojem se kljucu izabire upravitelj? Na koliko potpisuje ugovor? Moze li se traziti promjena upravitelja?

henry ford
21.03.2007., 19:28
Mislim da govoriš o predstavniku suvlasnika. Oni često ne otvaraju vrata:rofl:

Upravitelj je poduzeće koje brine o održavanju zgrade a kojeg treba alarmirati taj spomenuti predstavnik suvlasnika. Dakle mene zanimaju oni - UPRAVITELJI. Predstavnici suvlasnika su priča za sebe i u ovom me topicu ne zanimaju.

Pošto si podstanar nažalost ne možeš učiniti ništa da bi promijenio lošu situaciju. To mogu vlasnici stanova.

lbucar
21.03.2007., 21:46
GSG d.o.o. kod nas naplaćuje 0,293281 kune po kvadratnom metru ukupne površine.

Prednosti ove "najveće" firme je što su sposobni kreditirati (posuditi) novce zgradama koje su u minusu, a imaju hitne radove.
Ostale prednosti ne vidim, ali zato bih nedostatke mogao duže nabrajati. Ti nedostaci su u stvari naslijeđe jedne firme iz onog sistema gdje se radilo kako se htjelo, a naplatilo koliko se htjelo.:flop:
Tako će se čovjek susresti s hrpom nejasnoća vezanih recimo uz osiguranje zgrada, načina naplate poslova, izbora izvoditelja radova.... Doduše, rade oni po zakonu i pravilniku, ali ...... Neću nabrajati primjere iz vlastitog iskustva jer bi se odužilo.

Došao sam do zaključka da je vrlo bitno imati dobrog referenta koji radi odgovorno i koji će dati pravu informaciju. Kod mene to nažalost nije slučaj (referent je unaprijed određen za neku ulicu, kvart).

Iskustva s drugim upraviteljima nisam imao, ali mi se čini da su manje firme poduzetnije i prilagodljivije.

oko_zeleno
22.03.2007., 08:14
Neznam da li je princip rada kod svih upravitelja isti, ali od našeg upravitelja zgrade nema pomoći ni za lijek. Uredno svaki mjesec šalje uplatnicu za pričuvu, a za to ne dobiješ ništa.
Zgrada je nova i još nisu svi uselili, predstavnik je neki hercegovac koji uredno svaki mjesec dobiva plaću za svoj nerad, samovoljno donosi odluke ne konzultirajući se sa stanarima, nema sastanaka, ništa.
I kada se to iznese upravitelju (konkretno je to standard održavanje), oni sa tim nemaju nikakve veze, na bilo kakve prigovore tipa čišćenja stubišta, postavljanje nekakvih optičkih kablova unutar stubišta i slično samo odmahuju glavom kao to je problem stanara a ne njihov
Pa za što onda služi upravitelj, samo da se vode na papiru kao upravitelj i da uredno uzimaju svoju naknadu.
Zato ja do daljnjega ne plačam pričuvu. I znam da nisam jedina, jer neki ju nisu platili od kad su uselili. I nikom ništa! čak i našeg predstavnika nije briga!

malimišo
22.03.2007., 13:20
ekipa zanima me da li ima neko ko zna nešto o vrbanima-industrogradnja-u vječnoj izgradnji!!! :confused: ona bijela zgrada!!!

Ja sam gledao tamo za kupiti stan i ostale su samo stanovi sa koma rasporedom. I da , na svakom katu je 20-ak stanova.Cijena je prije nekih mjesec i pol bila 1850 Eur.

sara4
22.03.2007., 13:42
Zato ja do daljnjega ne plačam pričuvu. I znam da nisam jedina, jer neki ju nisu platili od kad su uselili. I nikom ništa! čak i našeg predstavnika nije briga!

Cuvaj se ovrhe.

scary27
22.03.2007., 14:24
Ja sam gledao tamo za kupiti stan i ostale su samo stanovi sa koma rasporedom. I da , na svakom katu je 20-ak stanova.Cijena je prije nekih mjesec i pol bila 1850 Eur.

a da li su ti možda rekli neki datum useljenja ili tako nekakvu informaciju?
to mi niko ne zna reći.

strma
22.03.2007., 15:19
Cuvaj se ovrhe.

Pridružujem se čestitkama, mi (ja sam predstavnik suvlasnika kod Upravitelja GSKG) već par godina uspješno utužujemo neplatiše.
Druga je stvar način rada i komunikacija na relaciji vlasnici - predstavnik - upravitelj. Ako ne valja, mijenjaj predstavnika (dovoljan je potpis 51% vlasnika površina). U novim zgradama je obično minimalna pričuva i nema puno radova (redovno održavanje), ali je bitno da ima love na računu jer će trebat popravljat kad stvari počnu rikavat (struja, bravarija, farbanje...).

22.03.2007., 17:51
a savica? zinke kunc cini mi se

TheQ
23.03.2007., 03:09
u doglednom periodu bih si htio kupiti neki stančić i ovo mi je savršena lokacija. ja bih jednostavno htio živjeti ovdje: http://www.mojdvor.hr/index.html

:zubo: :cerek:

ali bojim se da će cijena jednostavno biti prevelika :tuzni:

moj dvor *slini*

oko_zeleno
23.03.2007., 06:56
Pridružujem se čestitkama, mi (ja sam predstavnik suvlasnika kod Upravitelja GSKG) već par godina uspješno utužujemo neplatiše.
Druga je stvar način rada i komunikacija na relaciji vlasnici - predstavnik - upravitelj. Ako ne valja, mijenjaj predstavnika (dovoljan je potpis 51% vlasnika površina). U novim zgradama je obično minimalna pričuva i nema puno radova (redovno održavanje), ali je bitno da ima love na računu jer će trebat popravljat kad stvari počnu rikavat (struja, bravarija, farbanje...).

Kako sam prije rekla, našeg predstavnika nije briga za ništa, a s obzirom da još nisu svi uselili, nema šanse prikupiti 51% glasova.
Već se je potezalo pitanje naplate pričuve, budući da ju većina uopće ne plaća, ali prestavnik trenutno nema vremena baviti se time a ni previše ga to ne zamara.

Još me samo zanima, da li upravitelj zgrade može utjecati i pomoći da se promjeni predstavnik zgrade?

Frankie
23.03.2007., 08:31
meni kraj želj. pruge nije baš neka lokacija

elegant
23.03.2007., 09:02
Borovje ... 1850€

malimišo
23.03.2007., 09:03
a da li su ti možda rekli neki datum useljenja ili tako nekakvu informaciju?
to mi niko ne zna reći.

Mislim da mi je čovjek u prodaji rekao u 5 mjesecu ! Imaš u zgradi ispred još slobodnih stanova po 2000 Eur !

strma
23.03.2007., 09:48
naravno da može, pitanje je da li želi.. skupi to vlasnika šta ima (koji su nezadovoljni predstavnikom) i pravac upravitelju (referentu).. recite kaj vas muči i tražite pomoć
problemi se ne rješavaju sami od sebe

yamadado
23.03.2007., 09:54
da li je tko kupio ili razmatra kupnju stana u gajnicama kraj stadiona?

lbucar
23.03.2007., 12:33
Još me samo zanima, da li upravitelj zgrade može utjecati i pomoći da se promjeni predstavnik zgrade?

Ne može utjecati, a čini mi se da to i ne želi. Pa njima odgovara "nezainteresirani predstavnik" jer onda oni imaju manje problema.

oko_zeleno
23.03.2007., 14:03
Ne može utjecati, a čini mi se da to i ne želi. Pa njima odgovara "nezainteresirani predstavnik" jer onda oni imaju manje problema.

Znam da to upravitelju više odgovara, ali takav nezainteresirani predstavnik će dovesti do toga da će nam zgrada brzo početi propadati, jer se neće održavati, a da ne govorim o nekulturnim stanarima koji već sad uništavaju stubište, te se neće moći upozoriti ih preko sastanaka stanara, budući da se isti nikada ne održavaju.
Tako da ako upravitelj ništa nemože ili neće poduzeti zgrada je osuđena na propast!
Kad već spominjem stanare, nemogu a ne reći da ti mladi ljudi koji su došli pitaj boga od kuda (bar one koje viđam na stubištu) i da nemaju osnovnu kulturu pozdraviti ili pridržati vrata (nego ti ih onako elegantno zveknu pred nosom), a kamoli kulturu zajedničkog življenja u zgradi. Sramotno ali istinito!

sara4
23.03.2007., 14:33
Sigurno ima jos ljudi u tvojoj zgradi koji su nezadovoljni predstavnikom, nisu valjda svi neodgojeni i mladi, kako ti kazes. Pa poduzmite nesto. Stavi oglas u ulaz da se saziva sastanak stanara, smjenite Hercegovca, ulovi se posla i rijesite sve sto u zgradi ne valja. Mi smo se tako organizirali (nismo trebali mijenjati predstavnika jer ga nismo jos ni imali, ali smo se nasli, sjeli, dogovorili, nasli super tetu za stubiste i sve ostalo sto nam je trebalo). Ali, netko treba preuzeti inicijativu i pokrenuti stvar. Najlakse je nista ne poduzeti, zar ne?

strma
23.03.2007., 14:41
sara4, sve potpisujem i to je jedini ispravan pristup

lbucar
23.03.2007., 15:15
Kod mene je bilo ovako. Zgrada stara 30 tak godina. Predstavnik stari penzioner, nije loš, ali služi samo kao fikus. Kako mu stambeno veli, on napravi. Zgrada lagano propada, fasada, lift, čistoća O itd. Dolazi drugi predstavnik. Ovaj totalno :rolleyes: Pored što je smotan, nesiguran, postaje lagano i bahat i bezobrazan. Izbjegava ljude, ne rješava probleme (voda curi na sve strane, čistoća još gora.....) Ja u poziciji kao što sada govori oko zeleno. Pokušava se sve i svašta. Osniva Vijeće stanara. Ali zalud. Predstavnik još luđi.

I što preostaje :confused: Prihvatim se posla, preuzmem ulogu predstavnika i danas imamo novu fasadu, renoviran lift, čisti ulaz ....Samo za prikaz, potrošnja vode se smanjila za 30% od godišnjeg prosjeka.
Ne vrijedi se buniti, dizati ustanke, svađati se i gubiti živce. Preuzmi stvar u svoje ruke, ako želiš promjenu.

pupetta.maresca
23.03.2007., 19:45

isti slučaj na Laništu...nikad kraja

mfcc
24.03.2007., 08:24

Mr Orange dali to vec janjetina miriši ili me to njuh vara? :zubo:

scary27
24.03.2007., 09:33
isti slučaj na Laništu...nikad kraja

a ti si vidim sretnik sa Lanista!!:rolleyes:
malo mi ih je sada vec pun k....
a kad je tamo trebalo biti useljenje?
na vrbanima je ovo vec 56 rok i opet ce ga probiti:flop:

pupetta.maresca
24.03.2007., 20:54
a ti si vidim sretnik sa Lanista!!:rolleyes:
malo mi ih je sada vec pun k....
a kad je tamo trebalo biti useljenje?
na vrbanima je ovo vec 56 rok i opet ce ga probiti:flop:

ne podstanar sam ispred, imam sreće..
zamalo smo kupili stan tamo, sada sam Carinov nesretnik...
sad po novom ovdje je rok u 7 mjesecu, u što sumljam, jer sada je skoro 4 mjesec, a ni fasadu nisu do kraja stavili

Pitanje
25.03.2007., 19:41
e da ne otvaram novi topic pa cu tu..

kolko bi bila trenutna trzisna cijena stana u novoizgradenoj 3katnici na Jarunu , pokraj onih naplatnih kucica konkretno. 76 kvadrata prizemlje + 90 kvadrata vrta , parking spot , podrum 4 kvadrata .

danke

ssvemirac
26.03.2007., 14:30
Lijepi pozdrav, drustvo!

U interesu da se napkon skucim, a nakon mnogobrojnih lutanja bespucima galaktike PonudaStanovaGradZagreb, kvadrant Prodaja, obracam se cijenjenom forumu sa pitanjem:

zna li itko ima li jos ista slobodno, kvalitetno, novogradno s rokom useljenja travanj, svibanj 2007?i specifikacijama:

da nije prek 90.000,00 ojra (moze i manje, pa i za djabe), a da je bar 1,5 sobno
s papirima da moze na kredu (banka po mom izboru)
da nije prizemlje
da ne gleda na sjever
da nisu susjedi na 2 mikrona udaljenosti
da je UPU definiran, tj. da mi nece sutra niknut X katova s balkonom u livingu
da je negdje da se autom po guzvi moze do centra za 15-20 minTrazim se vec cca. 10 metara dana, preferirano starogradnja i do sad sam imao tri odustajanja prodavatelja na predugovoru, a ovaj zadnji me konacno bacio u sevdah, pa rekoh, ako neko nesto zna, veliki vam .... hvala puno!

Agencije - f!off

elegant
27.03.2007., 08:57
Lijepi pozdrav, drustvo!

U interesu da se napkon skucim, a nakon mnogobrojnih lutanja bespucima galaktike PonudaStanovaGradZagreb, kvadrant Prodaja, obracam se cijenjenom forumu sa pitanjem:

zna li itko ima li jos ista slobodno, kvalitetno, novogradno s rokom useljenja travanj, svibanj 2007?i specifikacijama:

da nije prek 90.000,00 ojra (moze i manje, pa i za djabe), a da je bar 1,5 sobno
s papirima da moze na kredu (banka po mom izboru)
da nije prizemlje
da ne gleda na sjever
da nisu susjedi na 2 mikrona udaljenosti
da je UPU definiran, tj. da mi nece sutra niknut X katova s balkonom u livingu
da je negdje da se autom po guzvi moze do centra za 15-20 minTrazim se vec cca. 10 metara dana, preferirano starogradnja i do sad sam imao tri odustajanja prodavatelja na predugovoru, a ovaj zadnji me konacno bacio u sevdah, pa rekoh, ako neko nesto zna, veliki vam .... hvala puno!

Agencije - f!off

:kava: :kokice:
e svemirac, krasno si ti zamislio schortcut do rješenja! :klap:
Uglavno smo mi to prošli ili prolazimo, pa eto, osobno, želim ti da nakon bar dve godine upornog (podcrtano) traženja, raskida bar dva predugovora, patnje oko povrata jedne do dvije kapare, potrošenih galona benzina (ili od špancira ponekog podranog đona) plus očaravajući trošak telefonskih računa, druženja sa svakovrsnim pacijentima (čitaj: prodavateljima), uživanja u pogledu na "divne, funkcionalne, prvorazredne, elitne, u odličnom stanju, na savršenoj lokaciji i sa savršenim pogledom u susjedovu kuhinju, besprijekorno održavane i u svakom slučaju podcijenjene vrijednosti" bukse, konačno nađeš ono što tražiš ....
sretno! :rofl:

ssvemirac
27.03.2007., 13:35
Bio vidio prosao. Jedino fali iskustvo s povratom kapare.
Znaci, po tvojoj procjeni gulim jos 14 metara. Vona bet??
Ti se jos trazis ili?

Uglavnom, konkretnih informacija nema, kazhes. Ali thnx enivej!

elegant
27.03.2007., 16:03
Bio vidio prosao. Jedino fali iskustvo s povratom kapare.
Znaci, po tvojoj procjeni gulim jos 14 metara. Vona bet??
Ti se jos trazis ili?

Uglavnom, konkretnih informacija nema, kazhes. Ali thnx enivej!

nakon svega rečenog, našla

btw a koliko bi to kvadrata za 90.000 € ... i jel bi još možda i novogradnju?! Nije li to ipak naivno od tebe ... na max 20 min od centra grada PO GUŽVI ???? ccc zelenooooooo

savjet: schortcut se zove ... barem 100.000 €

Himor
27.03.2007., 19:46
Ako netko ima iskustva s kupnjom stanova Alpine Bau u Čulinečkoj molim da napiše par rečenica. Zainteresiran sam za kupit stan tamo pa bi mi svaki komentar pomogao. Hvala!!!!!!

milenii
28.03.2007., 09:00
Evo siromašna rajo bez krova nad glavom prenosim sa jednog drugog foruma. Pa tko voli da je 15 min od centra....

Na prostoru Croatia baterija stanovi i poslovni prostori

CB u partnerstvu s Tehnikom gradi četiri zgrade po šest i osam etaža u Koturaškoj

Na svom atraktivnom zemljištu u Koturaškoj ulici u Zagrebu, Croatia baterije će u partnerstvu s Tehnikom podići četiri zgrada poslovno stambene namjene su ukupnom nadzemnom površinom od 31.200 četvornih metara. Zona obuhvata gradnje iznosi preko 11 tisuća četvornih metara, od kojih su dvije čestice na kojima će se graditi, u vlasništvu Croatia Baterija, a jedna čestica od 3827 četvornih metara je u vlasništvu Tehnike. Tehnika će samostalno graditi svoju na svom zemljištu, ali će vjerojatno biti izvođač radova za Croatia baterije. Sad već zatvoreni pogon Croatia baterija se nalazi na izrazito vrijednoj lokaciji između Koturaške ceste i Ulice grada Vukovara, tik uz novu zgradu Europapress holdinga i s druge strane uz Ministarstvo unutrašnjih poslova. Novi stanovi na toj lokaciji koja se nalazi 15-ak minuta hoda od Trga bana Jelačića mogu postići cijenu od minimalno 2200 eura po četvornom metru. Tri objekta imaju približan omjer stambene i poslovne namjene 50:50, dok je jedan pretežito stambeni.
Branko RoglićSuinvestitori
Tehnika i Croatia baterije zatražili su kao suinvestitori od zagrebačkog Poglavarstva suglasnost da oni financiraju izgradnju potrebnih pristupnnih prometnica, dok bi im Grad vratio iznos u roku tri godine. U zaključku se navodi kako će se graditi prema planu uređenja Martinovka - zapad. Taj plan predviđa zgrade od kojih su tri po osam nadzemnih etaža, a jedna je visine šest etaža. Za sve objekte su predviđene po dvije podzemne etaže za garaže. Ukupni broj potrebnih parkirnih i garažnih mjesta za zgrade je 524. Koliki će biti broj stanova teško je odrediti, ali je uobičajeno da u stambeno poslovnim zgradama, prizemlja budu namjenjena poslovnom prostoru, a ostale etaže za stanove. Plan Martinovka zapad na širem području koje obuhvaća 47,5 tisuća četvornih metara predviđa u zgrade Tehnike i Crotia baterije još osam novih zgrada visine sedam i osam etaža, ali nije poznato tko kada bi se te zgrade trebale početi graditi i tko će biti investitor. "Iako smo dobijali ponude za prodaju zemljišta u Korutraškoj, odlučili smo ići u izgradnju poslovno stambenih objekata u kojima će među ostalim biti sjedište mojih tvrtki Orbico, Orvas i Orvas plus. Na lokaciji u Ivanić Gradu će biti logističko distributivni centar tih tvrtki. Gruba procjena je da će nas gradnja tri zgrade koštati oko 25 milijuna eura, ali je još rano o tomu govoriti jer smo tek pripremamo zahtjeve za lokacijske dozvole. Početak gradnje i količina poslovnog prostora zavisi i od procjene koliko je zagrabačko tržište zasićeno poslovnim prostorima. Međutim, već sad je interes za zakup ili kupnju četiri tisuće četvornih metara iskazao EPH kojemu postojeća zgrada nije dovoljna", potvrdio je većinski vlasnik Croatia baterija Branko Roglić.
Izvođači
I iz Tehnike su potvrdili investiciju, ali također nisu mogli reći kada bi gradnja trebala početi. "Mi imamo jednu parcelu uz zemljište Croatia baterija i odlučili smo udružiti snage i poslati zajednički zahtjev Zagrebu za pristupne prometnice bez kojih se zgrade ne mogu napraviti. Mi ćemo sigurno graditi na svom zemljištu stambeno poslovnu zgradu, a ne bih prejudicirao hoćemo li biti i izvođač za zgrade Croatia baterija, iako imamo dobre partnerske odnose i to je moguće. Još je rano govoriti o visini investicije i rokovima izgradnje jer je među ostalim naš treći partner Grad Zagreb koji mora osigurati dozvole za prometnice i provesti natječaj za izvođača", rekao je direktor marketinga Tehnike Davorin Popović.

elegant
28.03.2007., 10:51
Evo siromašna rajo bez krova nad glavom prenosim sa jednog drugog foruma. Pa tko voli da je 15 min od centra....

Na prostoru Croatia baterija stanovi i poslovni prostori
Novi stanovi na toj lokaciji koja se nalazi 15-ak minuta hoda od Trga bana Jelačića mogu postići cijenu od minimalno 2200 eura po četvornom metru. Tri objekta imaju približan omjer stambene i poslovne namjene 50:50, dok je jedan pretežito stambeni.

S naglaskom na "minimalno 2200 eura po četvornom metru" :eek:

ssvemirac
28.03.2007., 14:04
nakon svega rečenog, našla

btw a koliko bi to kvadrata za 90.000 € ... i jel bi još možda i novogradnju?! Nije li to ipak naivno od tebe ... na max 20 min od centra grada PO GUŽVI ???? ccc zelenooooooo

savjet: schortcut se zove ... barem 100.000 €

OK, zantizeljo:

42 qm je neka minimalna povrsina za organizaciju suvislog stana sa odvojenim spavanjem, a da se uz open-space kuhinju, balgovaonu i living moze uglaviti i radni kutkak koji obavezno nosi min. 4 qm, za nas jadnu raju koja radi i doma.

Novogradnja, radije ne. Konkretna starogradnja druge polovice 70-tih, kao i druge polovice 80-tih, osobno mi je puno draza solucija. Pitanje za novogradnju u ovom forumu sam postavio po principu 'zasto ne probati'.

20 min. po guzvi - vjeruj mi, dokazano, provjereno, radijus je velik.
Dovoljni faktori su:

dobra prometna povezanost lokacije = mogucnost alternativnih pravaca za izbjegavanje cepova iliti kapilarnost
dobra percepcija prostora
multitasking
i na kraju suvisla kolica'ccc zelenooooooo' - dobro hajde, ponekad okines i neko zuto ;)

Dakle, 90 000 ojra ti je definitivno plafon koji zelis dati u tom slucaju, pogotovo ako imas novogradnju u backup-u, samo ti se ne svidja kvart i ne ceka ti se; ipak je ljepse skinut sve prije godisnjeg. Dakle, time is now.

Onda, elegant, imas kaj ili si samo znatizeljna po prirodi? Btw, tko te naljutio?

Lijepi pozdrav

elegant
28.03.2007., 14:18
OK, zantizeljo:

42 qm je neka minimalna povrsina za organizaciju suvislog stana sa odvojenim spavanjem, a da se uz open-space kuhinju, balgovaonu i living moze uglaviti i radni kutkak koji obavezno nosi min. 4 qm, za nas jadnu raju koja radi i doma.
Onda, elegant, imas kaj ili si samo znatizeljna po prirodi? Btw, tko te naljutio?

Lijepi pozdrav

:confused: da li se me naljutio??? ne, naravno da ne ... ovdje smo zbog diskusije, zar ne?! Jedino što je riječnik iz nekih drugih krajeva (ili je to mešugeneracijski jaz) pa me to pomalo zbunjuje. No, ok.... ako je za jednu osobu .... ta kvadratura može proći; za dvije s tendencijom na tri člana ... bez 50 m2 zaboravi. Provjereno!
20 minuta do grada po guzvi je još uvijek relativan centar grada, jer od semafora do semafora, za to vrijeme ne stigneš baš daleko ... provjereno! Dakle, širi centar grada :cool: max Dubrava ... e pa, u Dubravi bi se možda za te novce nešto i našlo! I u nekoj lijevoj uličici na Trešnjevki, ali i tamo bolje zgrade sa uvjetima koje ti tražiš ... khhmmm... teško, iako priznajem ne i nemoguće ... no opet.... za tako kratak rok, sretno!
Usput budi rečeno, dobra povezanost .... kolega stanuje nešto prije Vrapča... do posla u centar grada cca 40 - 50 min. U gorim danima i do sat vremena!
Nagledali se mi "kavlitetnih" starijih stanova baš nekako tih godina gradnje ko što tražiš .... khhhmmmm.... cijene ko za novogradnju, ako ne i više, a žohari hodaju oko nas!
A iz Novog Zgb ... pa ... rekoh već ... sretno!

vaci
28.03.2007., 16:09
ne podstanar sam ispred, imam sreće..
zamalo smo kupili stan tamo, sada sam Carinov nesretnik...
sad po novom ovdje je rok u 7 mjesecu, u što sumljam, jer sada je skoro 4 mjesec, a ni fasadu nisu do kraja stavili

kad ti probiju godinu dana, onda ti je dopušteno kukat :zubo:

vaci
28.03.2007., 16:12
a za ostatak pitanje: tko gradi one dvije zgrade na savici?

al su 2 :confused: meni se čini jedna

to je ona rupa šta je godinama tako stajala dok se nisu neki imovinskopravni odnosi rješili

elegant
28.03.2007., 16:13

to je ona rupa šta je godinama tako stajala dok se nisu neki imovinskopravni odnosi rješili

ako ti nije bed, strpi se do nedjelje... odšetat ću do tamo :cool:

vaci
28.03.2007., 16:16
šta će mi bit bed, ja tamo šetam svaki dan bar 2 puta - kad iden na tramavj i kad se vraćan :zubo:

ssvemirac
28.03.2007., 16:16
Ma ne, mislio sam netko drugi / nesto drugo, ne mogu ja naljutit ljude.

Da Vrapče, kao i sve 'daleko' na zapad ima problema, ipak, za donji dio (izmedju bologne i autoputa) postoji polurjesenje, jedini shit je Bastijanova, prije i nakon je laganica. Za gornji dio (iznad bologne) jedino sjeverne ceste uz obronke Medvednice spasavaju stvar, ako pristup postoji. Zato, 'divlji zapad' - no thnx.

Donja Dubrava je puno bolje rjesena, cak i kad se zapne na Zvonimirovoj, 20 min je sasvim dosta. Gornja Dubrava, opet via sjever - 20 min. To je otprilike jedini plus.

Novi Zagreb, mostovi - osjecam se nezgodno - no thnx slijedecih 5 godina.

Dakle, izbor se priblizio nemogucem, e tu smo doma.

Zohari i ekipa - well, postoje vojne zgrade i one koje to nisu. Postoje i razlicita rjesenja odrzavanja zgrada. Dakle, evo ih i u novoj zgradi ako se ne odrzava dobro.

Da, da, dvoje, pa troje, pa .... Neka, neka, moze cekati.
Jos samo ovo odradim, pa onda:
kazhu zgodan, mlad, ponekad pametan, situiran, dobar posao, dobra kola, fancy struke, s faznim pomakom u glavi (ali pozitivnim), trazi ljudsku jedinku zenskog spola sa slicnim karakteristikama koja kapira timski rad.
(osim ako se vec nisam 'zakopao', a da toga nisam ni svjestan, buduci da mi je super, vjerojatno jesam)

Hvala na dobrim zeljama i lijepi pozdrav

elegant
28.03.2007., 16:18

pozdrav i tebi i javi kad nadješ :D

vaci
28.03.2007., 16:19
kazhu zgodan, mlad, ponekad pametan, situiran, dobar posao, dobra kola, fancy struke, s faznim pomakom u glavi (ali pozitivnim), trazi ljudsku jedinku zenskog spola sa slicnim karakteristikama koja kapira timski rad.

hm, hm :raspa:

elegant
28.03.2007., 16:19
šta će mi bit bed, ja tamo šetam svaki dan bar 2 puta - kad iden na tramavj i kad se vraćan :zubo:

ja se ponadala da su već i tablu metli .... ali očito ... a niš, ak saznam... javim :D

ssvemirac
28.03.2007., 16:23

GIP PIONIR - nisu rjesili papire niti za one pokraj kaj su napravili 1998.
2190 Eur/qm traze za tu lokaciju. GIP je firma koju po glavi pegla debeli socijalizam u plasmanu na trziste - ouch!

ssvemirac
28.03.2007., 16:27
hm, hm :raspa:

da, da .... skupa kozha ;)

vaci
28.03.2007., 16:40
GIP PIONIR - nisu rjesili papire niti za one pokraj kaj su napravili 1998.
2190 Eur/qm traze za tu lokaciju. GIP je firma koju po glavi pegla debeli socijalizam u plasmanu na trziste - ouch!

neam pojma, al meni je pozicija te zgrade idealna - kvart je super, tramvaj je blizu, do grada često idem pjehe :top: al ja sam tu samo podstanar :zubo:

vaci
28.03.2007., 16:42
da, da .... skupa kozha ;)

ne pratim te :confused:

ssvemirac
28.03.2007., 16:57
ne pratim te :confused:

nije problem - fazni pomak

Je, kvart je super, nedavno mi je zena odustala od prodaje u zgradi pokraj. Pojela mi jedno mjesec dana, trebalo bi to naplacivat od prodavatelja po nekom ugovoru :)

Ne kazhem, GIP gradi dobro i kvalitetno, ali jedino ih potraznja za stanovima drzi na trzistu, stvarno, plasman im je kanta.

28.03.2007., 22:06
znaci gip radi to na savici? sad razmisljam..dal uci u to ili mesiceva zgrada u rapskoj? sto je po vama bolje? lokacijski gledano? a i na sve moguce druge nacine?

ili mozda ipak nesto trece..do 130000ojra

porqe
29.03.2007., 07:21
Danas idem gledati stan u cetingradskoj na trešnjevci koji je radila ova agenicija pa vas molim da mi napisete neke informacije ako ih imate o agenciji:)

elegant
29.03.2007., 07:27
znaci gip radi to na savici? sad razmisljam..dal uci u to ili mesiceva zgrada u rapskoj? sto je po vama bolje? lokacijski gledano? a i na sve moguce druge nacine?

ili mozda ipak nesto trece..do 130000ojra

Za Pionir i frku s papirima sam čula .... navodno je pored dvije postojeće na Savici trebala biti i treća, ali nisu mogli riješiti papire ni za prve dvije, pa od treće odustali na vrijeme. Meni se to čini preskupo. Lokacija mi je bolja od Rapske ... to tamo mi je previše blizu tih ogromnih poslovnih zgrada ... ne privlači me to ... ovo je više stambeni kvart, parkići ... nasip blizu. No, da li riskirati sa dilemom hoćeš li ikada moći uknjižiti stan?! Ja ne bih ... zato sam po 1850€ kupila stan u Borovju, sa čistim papirima ... dobila bez problema kredit u PBZ. :top:

ssvemirac
29.03.2007., 09:39
Za Pionir i frku s papirima sam čula .... navodno je pored dvije postojeće na Savici trebala biti i treća, ali nisu mogli riješiti papire ni za prve dvije, pa od treće odustali na vrijeme. Meni se to čini preskupo. Lokacija mi je bolja od Rapske ... to tamo mi je previše blizu tih ogromnih poslovnih zgrada ... ne privlači me to ... ovo je više stambeni kvart, parkići ... nasip blizu. No, da li riskirati sa dilemom hoćeš li ikada moći uknjižiti stan?! Ja ne bih ... zato sam po 1850€ kupila stan u Borovju, sa čistim papirima ... dobila bez problema kredit u PBZ. :top:

Tko ima dilemu oko Savice i Rapske, samo rokaj po Savici. OBAVEZNO!

Rapska: GIP (kao i mnogi u ovom trenutku) gradi izmedju ostalog i tamo pomalo predimenzionirani volumen. Na Savici (Zinke Kunc) osim sadasnje, planiraju jos jedan objekt pokraj i tu prica zavrsava (dakle u planu je od pocetka bilo cetiri objekta). Nakon toga se mikrolokacija urbanisticki definira i miran si. Zinke Kunc je super place. Jos malo pa rijetkost u sirem centru Zagreba sto se tice organizacije samog kvarta.

Za papire u Z.Kunc nije toliko kriv GIP, nego Grad, svi objekti ce biti ubrzo rjeseni. Po procjenama, ove godine. Ovi novi koje grade u startu imaju garanciju za to.

Koga zanima kupnja jeftine GIP-ove novogradnje, a moze doci do zamjenske nekretnine, adresa je Oporovecka za 1.590,00 Eur/m2. Tri detacha, kranji na tri etaze, srednji na dvije, simpa, dva stana po etazi. Kazhu de ce objekt biti dan u proceduru etaziranja tek po zavrsetku (travanj 2007.), sto je logicno, ali tu im je prica tanka, pitam se zasto nemaju neki ugovor s bankom, stoga oprez. NAPOMENA: samo za one koji nisu nimalo izbirljivi u pogledu mikrolokacije, jer situacija on d fejs je tipicna zagrebacka katastrofa novog ratnoprofiterskog pseudourbanizma zapocetog u prvoj polovici 90-tih, proslog sotljeca (hercigi style).

A kad smo kod 'hercigi style-a', pitanje vezano za Renesansu 96 i Tresnjevku iza Nehajske - you don't wanna go there! Mozda je place superguba, ali te ulicice u kvadrantu Selska-Ljubljanska-Nehajska-Ozaljska vise ne sluze svrsi.

Lijepi pozdrav!

Nego, ima li tko kaj po mom pitanju??? (Ili opet sve moram sam)

porqe
29.03.2007., 09:59

Rapska: GIP (kao i mnogi u ovom trenutku) gradi izmedju ostalog i tamo pomalo predimenzionirani volumen. Na Savici (Zinke Kunc) osim sadasnje, planiraju jos jedan objekt pokraj i tu prica zavrsava (dakle u planu je od pocetka bilo cetiri objekta). Nakon toga se mikrolokacija urbanisticki definira i miran si. Zinke Kunc je super place. Jos malo pa rijetkost u sirem centru Zagreba sto se tice organizacije samog kvarta.

Za papire u Z.Kunc nije toliko kriv GIP, nego Grad, svi objekti ce biti ubrzo rjeseni. Po procjenama, ove godine. Ovi novi koje grade u startu imaju garanciju za to.

Koga zanima kupnja jeftine GIP-ove novogradnje, a moze doci do zamjenske nekretnine, adresa je Oporovecka za 1.590,00 Eur/m2. Tri detacha, kranji na tri etaze, srednji na dvije, simpa, dva stana po etazi. Kazhu de ce objekt biti dan u proceduru etaziranja tek po zavrsetku (travanj 2007.), sto je logicno, ali tu im je prica tanka, pitam se zasto nemaju neki ugovor s bankom, stoga oprez. NAPOMENA: samo za one koji nisu nimalo izbirljivi u pogledu mikrolokacije, jer situacija on d fejs je tipicna zagrebacka katastrofa novog ratnoprofiterskog pseudourbanizma zapocetog u prvoj polovici 90-tih, proslog sotljeca (hercigi style).

A kad smo kod 'hercigi style-a', pitanje vezano za Renesansu 96 i Tresnjevku iza Nehajske - you don't wanna go there! Mozda je place superguba, ali te ulicice u kvadrantu Selska-Ljubljanska-Nehajska-Ozaljska vise ne sluze svrsi.

Lijepi pozdrav!

Nego, ima li tko kaj po mom pitanju??? (Ili opet sve moram sam)

nerazumijem kako mislis ne sluze svrsi:confused:

se bum vas tužil
29.03.2007., 11:04
Ma ne, mislio sam netko drugi / nesto drugo, ne mogu ja naljutit ljude.

Da Vrapče, kao i sve 'daleko' na zapad ima problema, ipak, za donji dio (izmedju bologne i autoputa) postoji polurjesenje, jedini shit je Bastijanova, prije i nakon je laganica. Za gornji dio (iznad bologne) jedino sjeverne ceste uz obronke Medvednice spasavaju stvar, ako pristup postoji. Zato, 'divlji zapad' - no thnx.

Donja Dubrava je puno bolje rjesena, cak i kad se zapne na Zvonimirovoj, 20 min je sasvim dosta. Gornja Dubrava, opet via sjever - 20 min. To je otprilike jedini plus.

Novi Zagreb, mostovi - osjecam se nezgodno - no thnx slijedecih 5 godina.

Dakle, izbor se priblizio nemogucem, e tu smo doma.

Zohari i ekipa - well, postoje vojne zgrade i one koje to nisu. Postoje i razlicita rjesenja odrzavanja zgrada. Dakle, evo ih i u novoj zgradi ako se ne odrzava dobro.

Da, da, dvoje, pa troje, pa .... Neka, neka, moze cekati.
Jos samo ovo odradim, pa onda:
(osim ako se vec nisam 'zakopao', a da toga nisam ni svjestan, buduci da mi je super, vjerojatno jesam)

nema buducnosti za tebe s ovako nesuvislim nacinom izrazavanja u postovima.
koja je poanta tvojih postova? koji kvart bi ti uzeo da si na mjestu osobe koja je postavila pitanje u ovoj temi? na stranu tvoj freakovski stil odgovaranja?

ssvemirac
29.03.2007., 11:08
nema buducnosti za tebe s ovako nesuvislim nacinom izrazavanja u postovima.
koja je poanta tvojih postova? koji kvart bi ti uzeo da si na mjestu osobe koja je postavila pitanje u ovoj temi? na stranu tvoj freakovski stil odgovaranja?

Sori, 'jest greka, ali tehnicka' - reply bez Quote-a, jednostavno zanemarite doticni post

ssvemirac
29.03.2007., 11:15
nerazumijem kako mislis ne sluze svrsi:confused:

Taj kvadrant nema kapacitet koji moze podnijeti izgradnju koja mu se dogodila zadnjih 15 godina, prenapucen je na najjace, a pazi, jos se gradi...

Ne znam jeste li prosli onuda lately?

se bum vas tužil
29.03.2007., 11:20
Taj kvadrant nema kapacitet koji moze podnijeti izgradnju koja mu se dogodila zadnjih 15 godina, prenapucen je na najjace, a pazi, jos se gradi...

neovisno o tome sto se meni tamo gradi stan - mislim da je lokacija jako dobra, selskom si otvoren prema n zg i autoputu za jug, do jaruna mozes doci bilo selskom bilo preko ulice dragutina golika (ex-drvinje), do crnomerca si isto zacas preko selske, do centra mozes preko selske, zagorske ili preko ozaljske a i selske pa na ljubljansku...dakle milion puteva, a tamo te ulice su jako lijepe. slazem se da se mozda i previse izgradilo ali ne brini, kucice se vec ruse, i na njihovo mjesto dolaze manje zgrade, isti slucaj kao i na starom trnju, koje ce postati elitno naselje (tak vele). inace, bastijanova je izrovana, ali krajem god je u planu njezino potpuno obnavljanje i uredjenje, dakle bice znatno bolje. mene to previse ne dira jer nisam u voltinom, mogu je i zaobici u velikom dijelu, a vazno mi je jedino ako idem do jaruna ili dalje prema spanskome.

ali daj mi molim te objasni zasto ne bi "sluzile svrsi". kuzim da zelis ispast pametan, ali ponekad je najbolje bit skroman i pisat jednostavno tako da te svi razumijemo
:)

se bum vas tužil
29.03.2007., 11:26
i prijatelju moj racunica je vrlo jednostavna - daleko radije uzmem stan u tom "kvadrantu" za 1640 eura/m2 (moja cijena, mozes uzet i 2000) kako kazes nego na kraju preckog u zgradi blizu same ljubljanske avenije za 1950 e/m2. ili sto prodaje "renting" u spanskom takodjer blizu same ljubljanske za 2300 e/m2 (mali stanovi). moja ulicica konkretno je slijepa, iza je nogometno igraliste, teniski tereni, restoran i squash centar. okolo ima sasvim dovoljno zelenila i cvijeca - selska mi je na minutu voznje, tramvaj trenutno na 7 min hoda, a u buducnosti na minutu (prema GUP-u) .svi sadrzaji kao pekara, ljekarna, vrtic i skola su u samoj blizini. parkirno mjesto naravno posjedujem sa stupicem koji onemogucuje manijake da se parkiraju kako im se sprdne. u sirem centru grada neces naci nista ispod 2000 e/m2 od novogradnje tako da ne moras puno razmisljat. meni se savica ne svidja, ja bi radije uzeo tu rapsku, ali mislim da je to tu negdje. dubrava mi se ne svidja iz razloga sto je puna janjevaca i narkomana. mozda ces rec da govorim preuopceno, ali koga god znam da je od tamo je il klosar il narkoman il propalica. mene zanima koji je tvoj izbor, uzmi do 2000 e/m2 ? kvart, izvodjac?

strma
29.03.2007., 12:20
dubrava mi se ne svidja iz razloga sto je puna janjevaca i narkomana. mozda ces rec da govorim preuopceno, ali koga god znam da je od tamo je il klosar il narkoman il propalica.

hehe obožavam ovakve :zubo:
sam ti radje kupi kokošinjac na vrbanima, vrbiku ili "elitnoj" Trešnjevci po 2-2.3k€ neg sličan kokošinjac (ali s boljom infrastrukturom i povezanosti s gradom) u Dubravi po cca 1.6-1.9k€
pozdrav od propalice i narkomana iz dubrave :E

Bundy
29.03.2007., 14:27
Dubrava je zakon, dosta ljudi dugo nije bilo pa i nemaju bas nekui preodzbu. evo par (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=12345559&postcount=174) slika od proslog tjedna

29.03.2007., 22:01
hvala vam na analizi plus i minus stvari izmedu zinke kunc i rapske..samo..stvar je u dvije stvari:))..istina je da je zeznuto to s papirima jer ja zelim moci dignuti kredit na nekretninu koju kupujem..a druga stvar je subjektivne prirode..neznam je li bolje biti u takvom #stambenom kvartu# ili pak u business kvartu #zagrebacki manhattan# u kome si siguran da ce sve biti sredeno i uredeno jer, budimo realni, kapital je tamo..i to doslovno..

no, sad mene zanima..koje su opcije u ovom trenutku..

dakle:

Rapska, Folnegovicevo- MESIC COM i GIP PIONIR
Zinke kunc, Savica - PIONIR

vi nastavite..

Johny
29.03.2007., 22:29

Jesmo i nismo primijetili da je prenapućeno.

Johny
29.03.2007., 22:31

Rapska: GIP (kao i mnogi u ovom trenutku) gradi izmedju ostalog i tamo pomalo predimenzionirani volumen.
Na osnovu čega si ovo proglasio predimenzioniranim? Sigečica je kvart u razvoju i mislim da će biti super živjeti tamo. :)

se bum vas tužil
29.03.2007., 23:42
Dubrava je zakon, dosta ljudi dugo nije bilo pa i nemaju bas nekui preodzbu. evo par (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=12345559&postcount=174) slika od proslog tjedna

jel ovo neka sprdnja ili si mislio ozbiljno? ove slike koje si linkao su reprezentativne za Dubravu, odnosno pokazuju svu raskos ruznoce tog kvarta. i podsjecaju sve nas zasto Dubrava ima najnizu prosjecnu trazenu cijenu stana od svih kvartova u zagrebu.
:flop:

se bum vas tužil
29.03.2007., 23:48
hehe obožavam ovakve :zubo:
sam ti radje kupi kokošinjac na vrbanima, vrbiku ili "elitnoj" Trešnjevci po 2-2.3k€ neg sličan kokošinjac (ali s boljom infrastrukturom i povezanosti s gradom) u Dubravi po cca 1.6-1.9k€
pozdrav od propalice i narkomana iz dubrave :E

a ja obožavam ovakve kao ti - ukusi se razlikuju :zubo:

sto smatras pod "kokosinjcem" ? zasto ne spominjes "kokosinjce" u strogom sredistu grada, sram te je priznat da si se popisao na jednu od tih zgrada dok si se pijan vracao doma i cekao nocni tramvaj za dubravu?:eek:

cuj bio sam dosta u dubravi, vidio dosta zgrada, stanova i ljudi i imam jednako misljenje bas kao vecina potencijalnih kupaca stanova u zagrebu - taj kvart ima statisticki najnizu trazenu cijenu kvadrata, nizu i i do 400 eura /m2 od primjerice tih vrbana koje spominjes, vrbika ili tresnjevke.

zapitaj se zasto je to tako - ja sam ti dao dio odgovora. samo nemoj izigravat pametnjakovica i tvrdit da je dubrava bolji kvart od gore spomenutih, samo "to nitko ne kuzi".

:eek:

strma
30.03.2007., 00:57
a ja obožavam ovakve kao ti - ukusi se razlikuju :zubo:

sto smatras pod "kokosinjcem" ? zasto ne spominjes "kokosinjce" u strogom sredistu grada, sram te je priznat da si se popisao na jednu od tih zgrada dok si se pijan vracao doma i cekao nocni tramvaj za dubravu?:eek:

cuj bio sam dosta u dubravi, vidio dosta zgrada, stanova i ljudi i imam jednako misljenje bas kao vecina potencijalnih kupaca stanova u zagrebu - taj kvart ima statisticki najnizu trazenu cijenu kvadrata, nizu i i do 400 eura /m2 od primjerice tih vrbana koje spominjes, vrbika ili tresnjevke.

zapitaj se zasto je to tako - ja sam ti dao dio odgovora. samo nemoj izigravat pametnjakovica i tvrdit da je dubrava bolji kvart od gore spomenutih, samo "to nitko ne kuzi".

:eek:

prvo, ne vređaj (u dubravi žive samo narkomani i propalice), to je bila poanta mog posta.. pretpostavljam da si rođen i odrasel banskom konju pod repom i s jaguarom u garaži.. i fuj tramvaj, ni mrtav ne bi ti u njega.. o pišanju da ne pričam
drugo, kokošinjcem smatram stančićem od 40-tak (ili koji više) m2 koji si mentalni jadnici priušte na 30-godišnji kredit za višečlanu familiju samo da bi bili u "elitnom" kvartu
treće, nije mi sila izigravat pametnjakovića (a tebi očito je) i na kraj pameti mi nije nekoga uvjeravat kak je neki kvart bolji od nekog drugog
i zadnje, jadni ljudi s kojima komuniciraš u stvarnom životu (ili si frajer samo tu kad lupetaš po tipkama?) jer očito imaš problema s bahatim nastupom :flop:

Frankie
30.03.2007., 08:35
"Na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu na mjestu današnjeg Gradskog podruma i Zagrebačke banke niknut će nova zgrada s najskupljim stanovima u Hrvatskoj - kvadrat će doći od 5.000 do 7.000 eura.... " više na Monitoru

eto, ko voli nek izvoli, sigurno će biti rasprodano preko noći..

elegant
30.03.2007., 08:41
hvala vam na analizi plus i minus stvari izmedu zinke kunc i rapske..samo..stvar je u dvije stvari:))..istina je da je zeznuto to s papirima jer ja zelim moci dignuti kredit na nekretninu koju kupujem..a druga stvar je subjektivne prirode..neznam je li bolje biti u takvom #stambenom kvartu# ili pak u business kvartu #zagrebacki manhattan# u kome si siguran da ce sve biti sredeno i uredeno jer, budimo realni, kapital je tamo..i to doslovno..

no, sad mene zanima..koje su opcije u ovom trenutku..

dakle:

Rapska, Folnegovicevo- MESIC COM i GIP PIONIR
Zinke kunc, Savica - PIONIR

vi nastavite..

Kod Mesica, osobno mi se ne svidjaju tlocrti manjih stanova ... to trazis, zar ne?! Pionirovi su mi tlocrti bolji.

se bum vas tužil
30.03.2007., 09:56
"Na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu na mjestu današnjeg Gradskog podruma i Zagrebačke banke niknut će nova zgrada s najskupljim stanovima u Hrvatskoj - kvadrat će doći od 5.000 do 7.000 eura.... " više na Monitoru

eto, ko voli nek izvoli, sigurno će biti rasprodano preko noći..

e drago mi je da si ovo spomenuo, a pazi sad ovo:

citam u novinama da se u na hyde parku grade najskuplji stanovi u Londonu, a, cijena tih stanova po m2 je manja od 7.000 eura koliko ce kostat kvadratni metar stana na mjestu Gradskog podruma, u Zagrebu, koji se jasno s Londonom ne moze mjerit (niti nas standard s njihovim). s time da ce ovi stanovi u Londonu imat prozore i zidove otporne na metke :)

ha ha ha ha ha ha ha

se bum vas tužil
30.03.2007., 10:04
prvo, ne vređaj (u dubravi žive samo narkomani i propalice), to je bila poanta mog posta.. pretpostavljam da si rođen i odrasel banskom konju pod repom i s jaguarom u garaži.. i fuj tramvaj, ni mrtav ne bi ti u njega.. o pišanju da ne pričam
drugo, kokošinjcem smatram stančićem od 40-tak (ili koji više) m2 koji si mentalni jadnici priušte na 30-godišnji kredit za višečlanu familiju samo da bi bili u "elitnom" kvartu
treće, nije mi sila izigravat pametnjakovića (a tebi očito je) i na kraj pameti mi nije nekoga uvjeravat kak je neki kvart bolji od nekog drugog
i zadnje, jadni ljudi s kojima komuniciraš u stvarnom životu (ili si frajer samo tu kad lupetaš po tipkama?) jer očito imaš problema s bahatim nastupom :flop:

ma gle u tvom nacinu pisanja i komunikacije se jasno vidi da si iz Dubrave.
sorry, al tako je. ne gajim mržnju prema tom kvartu i zivio bi tamo da bas moram (iako bi radije odabrao sv. nedelju ili jakusevac) i znam da iz dubrave dolaze prljavci i neki drugi muzicari ciju glazbu relativno cijenim, ali ovaj tvoj komentar da je stan od 40 m kokosinjac pokazuje koliko si jos svjež i znanjem o ovoj tematici i vjerovatno i godinama. u "kokosinjcu" od 40 kvadrata zivi valjda 50% ljudi u zagrebu, a takvih kokošinjaca imaš u svim kvartovima i nemoguce je sa ceste znat koliko je pojedin stan velik, jedino ako ih nisi sve obisao i pomno ispitao.:rofl: i ne vidim kakve to veze ima sa okolisem, ili prometnom povezanoscu, stan je stan, mali ili veliki, big deal za stanovnike naselja.

a "mentalnih jadnika" koji su digli kredit ima koliko hoces. znam nekoliko "mentalnih jadnika" koji zaradjuju vjerovatno i 5x vise od tebe pa svejedno imaju kredite. nije problem u kreditu, nego u kupovnoj moci onoga tko dize kredit.

ono sto mene zanima je pozadina svega - u kakvom stanu ti zivis, kako putujes do grada...to sam vec negdje objasnjavao, lako je kenjat po forumima kao anonimac, i izivljavat svoje komplekse, ali hajde da saznamo otprilike sto si u zivotu, pa cemo vidjet mozemo li dalje s tobom uopce komunicirat. sudeci po dosada vidjenom, jako teska misija :flop:

dajrakije
30.03.2007., 13:36
e drago mi je da si ovo spomenuo, a pazi sad ovo:

citam u novinama da se u na hyde parku grade najskuplji stanovi u Londonu, a, cijena tih stanova po m2 je manja od 7.000 eura koliko ce kostat kvadratni metar stana na mjestu Gradskog podruma, u Zagrebu, koji se jasno s Londonom ne moze mjerit (niti nas standard s njihovim). s time da ce ovi stanovi u Londonu imat prozore i zidove otporne na metke :)

ha ha ha ha ha ha ha

a meni je drago da si ti ovo spomenuo jer pazi sad:

Novinar koji je to pisao i nije baš previše inteligentan,a vidim ni tebi nije bilo čudno kako su to prodali stan za 100 miliona funti a cijena m2 je kao 4000 EUR-a.Tek da bi dobio stvarnu sliku reći ću ti da m2 u spomenutoj zgradi košta pišljivih 66.000 EUR-a

ssvemirac
30.03.2007., 15:34
i prijatelju moj racunica je vrlo jednostavna - daleko radije uzmem stan u tom "kvadrantu" za 1640 eura/m2 ... mene zanima koji je tvoj izbor, uzmi do 2000 e/m2 ? kvart, izvodjac?

Ma prijatelju, nedaj se tangirat (qute: '...znam da zelis ispast pametan...'), za tu cifru ozezi. Sve 5 za povezanost i lokaciju, apsolutno si u pravu, ali ako ti je uvjet da ti je prvi susjedni objekt na koji gledas na min. 40-50 m udaljenosti i po mogucnosti nizi od tvoje pozicije, te da ti u tom radijusu u slijedecih 10 godina nece niknut neki novi objekt, onda ne ides u taj 'kvadrant'.

(Za Johny-a) Upravo iz gore navedenih razloga preferiram Z. Kunc (samo uz mudar odabir orjentacije stana) u odnosu na Rapsku, ali da bih rjec reko, Sigecica je definitivno kvart s jakom prespektivom. No, svatko ima svoje prioritete i prema tome nema pogresnih odluka.

Moj izbor? Volio bih se sad malo pohvaliti, ali pametnije je sutjeti zasad, napeto je, drzi fige!

Lp

30.03.2007., 17:04
@elegant: eh..sad..jel manji ili ne..ali pikiram jednog od 60m2 kod MESICA..i ima najbolju mogucu orijentaciju

@iz-dubrave-lik: oprosti ali nacinom pisanja i etiketiranjem poput #kokosinjac od 40 kvadrata# ili #mentalni bolesnici koji kupuju takvo nesto# pokazao si svo svoje znanje i nacin razmisljanja.sry, ali takav nacin nije ti u redu. i to je za sada to.

@ssvemirac: bas me zanima sto si ti to odabrao?

i ja dijelim misljenje sa svima vama da je sigecica kvart s velikim potencijalom i ubrzanim razvojem

ssvemirac
30.03.2007., 17:55
Za one koji vec imaju proceduru oko dobivanja kredita, a specificno postupak PROCJENE u malom prstu:

trazi se neki kutak na webu na kojemu se nalaze svi propisi i izvori podataka na temelju kojih se vrsi procjena na jednom mjestu.

Skupio sam vecinu materijala na tu temu (sistematizacija istih mi je domaca zadaca za vikend), ali pazi foru, malo SF-a:

kupujes stan
nadjes stan
krenes u pregovore
zicer si za kredu
jebe te procjena jer:
- ne zelis jamce
- radije bi cash ukucao u uredjenje stana
odes na web, a kad tamo sajt:
- ukucas ulozak, podulozak, itd.
- popunis parametre o zatecenom stanju nekretnine u formularu i gle cuda: engine ti izbaci informativni rezultat o tome kolika je ocekivana procjenaEh, da, na zalost, ovo je samo pocetak 21. st i nije npr. Japan...

You get the picture:
ima li ista sto bi bilo barem mali korak prema tome, uglavnom da omogucava laksi dolazak do informacije, a bez onog 'znam nekog tko ti za X eura moze narihtat da ti sve stima'.

Barem sam uvjeren da ce ti taj isti jazavac, ako imas dobre i potkovane argumente (i jos pokoju kartu), napraviti to i za djabe, samo da sutis.

Ako tko naleti s nekakvim konkretnim infom, HVALA!!! Pamtim, pa vratim.

vidim ose u ponedjeljak!

se bum vas tužil
30.03.2007., 18:08

Novinar koji je to pisao i nije baš previše inteligentan,a vidim ni tebi nije bilo čudno kako su to prodali stan za 100 miliona funti a cijena m2 je kao 4000 EUR-a.Tek da bi dobio stvarnu sliku reći ću ti da m2 u spomenutoj zgradi košta pišljivih 66.000 EUR-a

priznajem, nisam uopce pomislio da bi netko od novinara mogao bit tako glup, a nije jos prvi travanj :)

inace, citajuci 24 sata otkrivam puno pocetnickih novinarskih gresaka, ali izgleda da toga ima u svim novinama. bilo bi stvarno cudno da kvadratni metar stana bude 7000 eura na elitnoj lokaciji u londonu, iako na prvi pogled izgleda puno.

naravno, sada je pitanje je li i ta brojka od 100 milijuna funti tocna.

se bum vas tužil
30.03.2007., 18:19
Ma prijatelju, nedaj se tangirat (qute: '...znam da zelis ispast pametan...'), za tu cifru ozezi. Sve 5 za povezanost i lokaciju, apsolutno si u pravu, ali ako ti je uvjet da ti je prvi susjedni objekt na koji gledas na min. 40-50 m udaljenosti i po mogucnosti nizi od tvoje pozicije, te da ti u tom radijusu u slijedecih 10 godina nece niknut neki novi objekt, onda ne ides u taj 'kvadrant'.

(Za Johny-a) Upravo iz gore navedenih razloga preferiram Z. Kunc (samo uz mudar odabir orjentacije stana) u odnosu na Rapsku, ali da bih rjec reko, Sigecica je definitivno kvart s jakom prespektivom. No, svatko ima svoje prioritete i prema tome nema pogresnih odluka.

Moj izbor? Volio bih se sad malo pohvaliti, ali pametnije je sutjeti zasad, napeto je, drzi fige!

Lp

i opet te nisam skuzirao, ali sam skuzirao da te ispalio i "ka:)" a nasi pojmovi o kokosinjcima se ocito razlikuju, za mene je tvoj kvart kokosinjac s onim silnim visekatnicama, smrdljivim ulazima, liftovima, narkomanima i kokosarima. ali opet nije pametno ni generalizirat pa nemoj ni to to radit.

inace, trend je da se kucice ruse, pa i one bespravne, sto siguran sam ocekuje i tresnjevku, staro trnje, sigecicu i sve ostale kupcima atraktivnije kvartove (sto indeks trazenih cijena pokazuje). bez brige, sve ce se to srediti ukljucujuci i promet. uzmi samo primjer londona gdje se u centru grada naplacuje promet ali samo za nestanovnike tog centra grada (cime moj kvart u odnosu na tvoj dobiva dodatno na cijeni), a u nekim gradovima je i potpuno ukinut a sve to jasno pretpostavlja i uvjet gradnje metro-a. tako da ces ti i stanovnici prigradskih naselja na posao najvjerojatnije ici metroom a ja autom, sto nosi komfor da ne moras sa sobom teglit razne torbetine i slicno (a i dalje cu imat mogucnost odlaska u centar (da ljudima treba centar grada, za razliku od pojedinaca na forumu koji misle da sto ce ti centar - jelte sto ce nama kazaliste, cinestari, skole, jezicni centri, pa i setnje gornjim gradom, ma da pa to je sve bezveze:)) skuterom ili tramvajem, metroom, cimegod). a ja sam svoj stan platio manje nego sto bi platio stan u dubravi pa ti vidi koliko tvoja prica o kokosinjcima ima smisla. a najgluplje od svega je da je za tebe kokosinjac stan od 40-ak kvadrata. posto jos krijes u kakvom ti stanu zivis, slobodno te mozemo proglasit zavidnom budalom jer i ti bi bubreg dao da zivis u jednom takvom kokosinjcu, jel tako? :).

strma
31.03.2007., 09:07
i opet te nisam skuzirao, ali sam skuzirao da te ispalio i "ka:)" a nasi pojmovi o kokosinjcima se ocito razlikuju, za mene je tvoj kvart kokosinjac s onim silnim visekatnicama, smrdljivim ulazima, liftovima, narkomanima i kokosarima. ali opet nije pametno ni generalizirat pa nemoj ni to to radit.

ovo je očito išlo meni a ne svemircu
gle dečec, ja sam rekel da ne vređaš dubravu jer nisi u pravu, ok? tvoj kvart nisam vređal, nemoj ni ti moj
kokošinjici su kokošinjci, bili oni tu il tam i ne vrede tolke nofce

zdgrunf
31.03.2007., 10:01
jel ovo neka sprdnja ili si mislio ozbiljno? ove slike koje si linkao su reprezentativne za Dubravu, odnosno pokazuju svu raskos ruznoce tog kvarta. i podsjecaju sve nas zasto Dubrava ima najnizu prosjecnu trazenu cijenu stana od svih kvartova u zagrebu.
:flop:

Glupost, za te slike uvijek možeš reći da su iz npr. Španskog, Malešnice...Dubrava je po meni puuuuuno ružnija. Te slike su je uljepšale po mom mišljenju.

se bum vas tužil
31.03.2007., 13:48
ovo je očito išlo meni a ne svemircu
gle dečec, ja sam rekel da ne vređaš dubravu jer nisi u pravu, ok? tvoj kvart nisam vređal, nemoj ni ti moj
kokošinjici su kokošinjci, bili oni tu il tam i ne vrede tolke nofce

dečec, vređal si kvart - citirat cu tvoju recenicu od koji post ranije: "sam ti radje kupi kokošinjac na vrbanima, vrbiku ili "elitnoj" Trešnjevci po 2-2.3k€ neg sličan kokošinjac (ali s boljom infrastrukturom i povezanosti s gradom) u Dubravi po cca 1.6-1.9k€.

inace, bez brige, ne dira mene sto ti vređaš neki kvart nego me dira kad citam da mi budale pametuju, a dobro znaju da ne mogu biti pametniji od tržišta ponude i potražnje. da dubrava vrijedi vise od, primjerice vrbana, onda bi i trazena cijena stana u dubravi bila veca. cista logika koja je jasna svakom osim tebi, zar ne?:)

a ko se vrijeđa na svoj kvart najbolje se vidi iz početka tvog posta "ja sam rekel da ne vređaš dubravu jer nisi u pravu". u cemu ja to nisam u pravu, da dubrava ima najnize trazene cijene u zagrebu?

e moj dečec, zelen si jos..

se bum vas tužil
31.03.2007., 13:52
Glupost, za te slike uvijek možeš reći da su iz npr. Španskog, Malešnice...Dubrava je po meni puuuuuno ružnija. Te slike su je uljepšale po mom mišljenju.

slazem se. jos jedan koji misli da je dubrava ruzna. da li se onda isplati ustedjet 200-ak. pa i 300-ak eura/m2 da bi zivio u takvom kvartu umjesto u nekom normalnom kvartu u kojem zive normalni ljudi ?

ja mislim da ne.

sad ce se opet javit ovaj iz dubrave s legendarnom "ne vređaj dubravu, dubrava je zakon kuiš"

strma
31.03.2007., 14:22
da bi zivio u takvom kvartu umjesto u nekom normalnom kvartu u kojem zive normalni ljudi ?

sad ce se opet javit ovaj iz dubrave s legendarnom "ne vređaj dubravu, dubrava je zakon kuiš"

joj kaj bum sad kad si me skužil :p
budala i normalnih ima svuda, bili oni iz dubrave, brezovice, trga ili trešnjevke pa se ti sam smjesti u koju grupu spadaš
urbanizam nam je za q.. i usran po svim dijelovima grada i kokošinjaca ima svuda a svako bira kvart po željama i mogućnostima
kaj se mene tiče EOD :D

se bum vas tužil
31.03.2007., 15:47
joj kaj bum sad kad si me skužil :p
budala i normalnih ima svuda, bili oni iz dubrave, brezovice, trga ili trešnjevke pa se ti sam smjesti u koju grupu spadaš
urbanizam nam je za q.. i usran po svim dijelovima grada i kokošinjaca ima svuda a svako bira kvart po željama i mogućnostima
kaj se mene tiče EOD :D

ne kuzim ti ja te kratice, EOD, IMF, i te bezvezarije. slazem se da se gradi na divljaka puno toga, ali morat ce se i to uredit. u svakom slucaju, ja sam si dao plafon za stan u zagrebu - 1650 e/m2, na postenijoj lokaciji (a postenija lokacija nije dubrava), i tu je prici kraj. inace, posto vidim da me hvatas za brezovicu, moram ti rec da imam i luksuzno uređenu kuću 15 km od zagreba i stan u zagrebu, a za tebe jos ne znam ni gdje zivis, prema tome kad mi kazes u kojoj si se to rupi sakrio, onda mozemo pricat na ravnopravnom nivou. dečec. i moja kuca u brezi vrijedi pa barem 5x vise od tvojeg stancica u zagrebu, ako pretpostavimo da ga uopce i imas (a znamo da ga nemas decec).

zato jezik za zube.

se bum vas tužil
31.03.2007., 15:52

cuj, nevjerovatno, ali izgleda si ipak ti u krivome. citirat cu ti clanak o toj gradjevini (http://www.onehydepark.com/):

"Flats at the development, on the site of the old 1950s office block Bowater House, are being sold for as much as £4,200 per square foot, a record for London. The four largest penthouses are 20,000 square foot each. " (izvor: http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/02/07/nhyde107.xml)

caka je u tome (kao sto vidis iz clanka) da se radi o ogromnom penthouseu kakav se u zagrebu nece gradit slijedecih 500 godina - 20,000 četvornih metara !

podijeli 100 milja funti sa tim brojem kvadrata i doci ces do brojke od 5,000 funti, to je to, ispada nešto povoljnije po kvadratnom metru od gradskog podruma, ali daj ti 100 milja funti :) cak i najjeftiniji stanovi koštaju 4 milijuna funti, dakle opet je ogromna razlika u odnosu na nas.

dakle, ipak se prije treba malo raspitat na netu, nije tesko, radio sam i ja kao novinar pa znam kakvih sve novinarcica ima, jednostavno prepisu vijest s neta a da ne razmisle sta su prepisali. jasno je da se kvadratura od 20.000 četvornih metara ne može uspoređivat sa onom od 120 :rofl:

al nevjerovatno je da su svi nasjeli na tu "jeftinu cijenu" kvadrata u komentarima tog clanka, pa i ti koji si zabrijao da se radi o pogresci novinara. upotrijebite malo mozak, ljudi.

rev2000
31.03.2007., 17:44
cuj, nevjerovatno, ali izgleda si ipak ti u krivome. citirat cu ti clanak o toj gradjevini (http://www.onehydepark.com/):

"Flats at the development, on the site of the old 1950s office block Bowater House, are being sold for as much as £4,200 per square foot, a record for London. The four largest penthouses are 20,000 square foot each. " (izvor: http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/02/07/nhyde107.xml)

caka je u tome (kao sto vidis iz clanka) da se radi o ogromnom penthouseu kakav se u zagrebu nece gradit slijedecih 500 godina - 20,000 četvornih metara !

podijeli 100 milja funti sa tim brojem kvadrata i doci ces do brojke od 5,000 funti, to je to, ispada nešto povoljnije po kvadratnom metru od gradskog podruma, ali daj ti 100 milja funti :) cak i najjeftiniji stanovi koštaju 4 milijuna funti, dakle opet je ogromna razlika u odnosu na nas.

dakle, ipak se prije treba malo raspitat na netu, nije tesko, radio sam i ja kao novinar pa znam kakvih sve novinarcica ima, jednostavno prepisu vijest s neta a da ne razmisle sta su prepisali. jasno je da se kvadratura od 20.000 četvornih metara ne može uspoređivat sa onom od 120 :rofl:

al nevjerovatno je da su svi nasjeli na tu "jeftinu cijenu" kvadrata u komentarima tog clanka, pa i ti koji si zabrijao da se radi o pogresci novinara. upotrijebite malo mozak, ljudi.

1 square foot = 0,092 kvadratna metra
pa racunaj (ili i tu trebas pomoc:rofl: )