PDA

View Full Version : Prestigio MultiPhone 4300, 4040 i 3500 DUO

stranice : [1] 2

anocomplete
19.10.2012., 11:37
----
----
----
----
----
----
Pročitati zadnji post :)

Mod edit:
http://metro-portal.hr/img/repository/2012/11/web_image/prestigio_multiphone.jpg

Što mislite o ovom smartphone
PRESTIGIO MultiPhone 4300 DUO (4.3",480x800,4GB,Android 4.0,SDHC,Wi-Fi,BT,3G) Black Retail , ima li tko kakvih saznanja da li to vrijedi (novo) 1300kn u slobodnoj prodaji

84737
19.10.2012., 13:22
Ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/prestigio-multiphone-uskoro-prodaji/119174.aspx)ti je kratki osvrt na uređaj.

Anteloff
20.10.2012., 13:25
Poz
ima li netko ovaj mobitel?
http://www.24sata.hr/gadgeti/prestigio-mobiteli-s-utorom-za-dva-sim-a-uskoro-i-kod-nas-285963

kakav je, zapinju li igre? itd..

dr_dinamo
20.10.2012., 15:54
Procesor u tom modelu je Mediatekov MTK6575, a GPU je PowerVR SGX540.

Što se igrica tiče, očekuj performanse slične kao kod Samsunga Galaxy S I9000.

dawg
20.10.2012., 17:06
Procesor u tom modelu je Mediatekov MTK6575, a GPU je PowerVR SGX540.

Što se igrica tiče, očekuj performanse slične kao kod Samsunga Galaxy S I9000.

To je prihvatljivo pošto košta nov sa 2 godine garancije kao i rabljeni SGS bez neke garancije.
A meni je još dual sim ogroman plus.

aardwark
22.10.2012., 13:57
Imao sam priliku poigrati se sa 4" verzijom (Multiphone 4040) i moram priznati da je za te novce dosta dobar mobitel. Dual sim radi super, sam OS je skoro pa cisti ICS 4.0.4 sa samo par Prestigiovih dodataka i jako je fluidan. 4" 800*480 ekran je TN matrica, ali nije los (4300 ima IPS matricu, ali istu rezoluciju pa je nesto nizi dpi). A i baterija od 1500 mAh drzi cijeli dan makar vrti dvije kartice istovremeno :)
Inace, je plastican, ali nista ne skripi, straznja strana je soft touch gumirana plastika slicna mom EVO 3D...

dawg
23.10.2012., 12:02
Imao sam priliku poigrati se sa 4" verzijom (Multiphone 4040) i moram priznati da je za te novce dosta dobar mobitel. Dual sim radi super, sam OS je skoro pa cisti ICS 4.0.4 sa samo par Prestigiovih dodataka i jako je fluidan. 4" 800*480 ekran je TN matrica, ali nije los (4300 ima IPS matricu, ali istu rezoluciju pa je nesto nizi dpi). A i baterija od 1500 mAh drzi cijeli dan makar vrti dvije kartice istovremeno :)
Inace, je plastican, ali nista ne skripi, straznja strana je soft touch gumirana plastika slicna mom EVO 3D...

Jesi možda imao priliku usporediti display sa 4300? Jel se vidi razlika između TN i IPS-a?
Kakav je kut vidljivosti?

aardwark
23.10.2012., 13:38
Nisam nazalost imao 4300 u ruci pa ne mogu suditi o ekranu i izradi. Ispod haube su prakticki isti (nisam jedino siguran ciji je, i je li isti procesor u oba).
IPS bi trebao imati bolje vidljive kutove, ali nije ni ovaj TN loš (naravno, u usporedbi sa onim sa EVO 3D se vidi razlika, ali to ne smatram velikim nedostatkom posto se radi o sasvim razlicitim klasama mobitela).

dr_dinamo
23.10.2012., 22:55
Ispod haube su prakticki isti (nisam jedino siguran ciji je, i je li isti procesor u oba).

Oba uređaja imaju isti SOC, radi se o MTK6575. Sve ugrađene komponente su identične, jedina razlika je u vrsti i veličini ekrana.

bad_ri
25.10.2012., 12:38
s obzirom da je hardware isti, osim ekrana i kamere, evo kako ide root na ove telefone:

Evo ja jučer kupio 4040, skoro na neviđeno. Vidio sam ga u dućanu, ali ga nisam mogao upaliti, protivno pravilima u Linksu.
Mobitel za tu cijenu više nego GROM!
Danas sam ga u firmi root-ao, ide super jednostavno. Dovoljno je na kompu imati instalirane Android drivere od nekog drugog mobitela (meni je prošlo s nekim Samsungovim, tako da komp vidi onaj ADB). Potrebno je da bude uključen USB debugging. Dalje root ide s onom skriptom koju je napravio neki lik, a nalazi se tu: http://thenextweb.com/google/2012/09...y-bean-device/

ili jednostavnije download skripte: http://forum.xda-developers.com/atta...8&d=1347882351

Root dakle ide preko superoneclick-a, ali meni nije radio dok nisam aktivirao baš skriptu od tog lika gore.
Nakon toga bez problema na mob ide instalacija busy box-a i superuser-a, a nakon toga ide lagano Titaniun backup, koji mi je uspio vratiti i neke aplikacije i postavke koje sam imao na prethodnom mobitelu (u8650). Bilo je potrebno samo prebaciti podatke s kartice, iz Titanium foldera u kojem su backupovi, na memoriju telefona, u Titanium backup folder.

noćni recepcioner
26.10.2012., 14:58
Ima li FM radio? Nigdje se ne spominje u specifikacijama.
Može li jedna ili dvije fotografije, kako radi kamera?

acer
26.10.2012., 15:20
FM nema, slike imas na kao i recenziju

http://www.racunalo.com/test-prestigio-dual-sim-multiphone-4300-i-4040-s-pristojnom-opremom-po-fer-cijeni/

noćni recepcioner
26.10.2012., 15:29
Hvala na linku.
Bit će ipak da ima radio:
http://i50.tinypic.com/k4f3lt.png
Što znači da bi uskoro mogao u moj džep...

bad_ri
28.10.2012., 13:47
FM nema, slike imas na kao i recenziju

http://www.racunalo.com/test-prestigio-dual-sim-multiphone-4300-i-4040-s-pristojnom-opremom-po-fer-cijeni/

4040 ima FM i radi sasvim solidno, malo mi je čudno da 4300 nema. čudno je što na prestigio.com stranicama na oba modela "radio" opcija stoji kao N/A

lasangel
29.10.2012., 12:18
4040 ima FM i radi sasvim solidno, malo mi je čudno da 4300 nema. čudno je što na prestigio.com stranicama na oba modela "radio" opcija stoji kao N/A

i 4300 ima radio, odlično radi...prava pila za nikakvu lovu..(skoro nikakvu)

aspirin
29.10.2012., 22:33
inace, lik neki ih nudi na njuskalu za jeftinije, navodno s garancijom istom... 1350kn za 4300...
Jako mi privlacno izgledaju ovi telefoni.. malo me muci ta dostupnost na drugoj kartici dok sa
prvom surfas... nesto je napomenuto u jednom testu... Iako vjerujem da su se malo zajebali...
jeli moze tko potvrdit da je dostupan na obje kartice dok, npr. slusa internet radio??

Moram nac gdje ga se moze vidit, i najvaznije opipat...

LLMB0611
29.10.2012., 22:54
Dok je aktivan prijenos podataka niste nedostupni za glasovne pozive za niti jednu mrežu, što je slučaj u većini drugih dual SIM modela. Blokirani. Nakon završetka poziva automatski se nastavlja prijenos podataka.
cijela recenzija (http://www.racunalo.com/test-prestigio-dual-sim-multiphone-4300-i-4040-s-pristojnom-opremom-po-fer-cijeni/)

samo si nedostupan na jednoj kartici kad imaš poziv na drugoj...znači nije dual standby...i mene je to malo mučilo ali opet nema veze, barem ne moraš prekidat aktivan poziv da bi se nekom drugom javio... može li netko napisat kakva je baterija? drži li barem 2 dana nekog normalnog korištenja...par poziva, par poruka, možda malo surfanja...da ne moram baš svaki dan punit mob...

aspirin
30.10.2012., 07:37
E taman o toj recenziji sam i pricao.. ali sam je krivo procitao izgleda :brukica:
Zar nije negdje pisalo da jest dual standby??

s obzirom da vecinu novih telefona treba (skoro) svakodnevno punit, ne nadam se da ce
ovaj biti drugaciji, pogotovo sta dvije SIM kartice opsluzuje...

LLMB0611
30.10.2012., 08:26
mislim da ne piše nigdje dual standby..i na par mjesta sam čitao da kad pričaš na jednoj da je druga zauzeta...to mi je jedan veliki minus za sve 'pametne' telefone...najrađe bi ostao na starom samsungu b7722...iako opet kad pogledaš, tražimo što više funkcija a opet bi i da baterija drži...i ovce i novce...nisu ti telefoni tele2 hahahaha

aspirin
30.10.2012., 08:48
hehehehe... ma to mi nije deal braker, ovo na sta sam sumnjao jest... Dok mi dodje
obavijest da sam propustio poziv dok sam na drugoj liniji bio, nema beda...

Volio bih cuti jos malo iskustava korisnika... od samog rada, koliko glatko GUI ide, aplikacije,
da li steka (iako po video recenzijama, prilicno glatko t izgleda), baterija, konstrukcija, i tako...

LLMB0611
30.10.2012., 09:38
i ja bi htio čuti iskustva ali čini mi se da sutra idem po njega..možda ga dobe i danas u dućanu di ga tražio al sutra će sigurno biti tamo. ja sam do sad bio stalno na samsungu (3 modela) i stvarno su odlični. došao je i novi samsung ali cijena u oglasniku mu je 1000kn veća od ovog 4300 modela a kad pogledam specifikacije ne izgleda mi da je išta bolji od prestigio modela. čini se da samo ime plaćamo. procesor isto 1ghz, 512 ram-a, čak i veći display ima prestigio, samsung ima tft dok presitigio ima ips. malo me smetalo dok sam čitao negdje da nema radio ali sad čini se da ipak ima. baterija ista, 1500 mAh, a s obzirom da su oba na android 4.0 ics nebi trebalo biti razlike u tome koliko ždere bateriju. uglavnom za te novce mi se čini stvarno dobar mob...

s obzirom da je hardware isti, osim ekrana i kamere, evo kako ide root na ove telefone:

Evo ja jučer kupio 4040, skoro na neviđeno. Vidio sam ga u dućanu, ali ga nisam mogao upaliti, protivno pravilima u Linksu.
Danas sam ga u firmi root-ao, ide super jednostavno. Dovoljno je na kompu imati instalirane Android drivere od nekog drugog mobitela (meni je prošlo s nekim Samsungovim, tako da komp vidi onaj ADB). Potrebno je da bude uključen USB debugging. Dalje root ide s onom skriptom koju je napravio neki lik, a nalazi se tu: http://thenextweb.com/google/2012/09...y-bean-device/

ili jednostavnije download skripte: http://forum.xda-developers.com/atta...8&d=1347882351

Root dakle ide preko superoneclick-a, ali meni nije radio dok nisam aktivirao baš skriptu od tog lika gore.
Nakon toga bez problema na mob ide instalacija busy box-a i superuser-a, a nakon toga ide lagano Titaniun backup, koji mi je uspio vratiti i neke aplikacije i postavke koje sam imao na prethodnom mobitelu (u8650). Bilo je potrebno samo prebaciti podatke s kartice, iz Titanium foldera u kojem su backupovi, na memoriju telefona, u Titanium backup folder.

linkovi ne rade...
jel to rootanje jako bitno? nisam do sad previše koristio android pa :ne zna::ne zna: ja ću ionako koristit osnovne funkcije na njemu...poruke, pozivi, malo surfanje, igrice i ne igram baš, radio i to je manje više to...

aspirin
30.10.2012., 09:58
Za osnovne potrebe root nije neophodan...

Uglavnom ga ljudi rade radi stvari tipa Titanium backup, firewalli razni, brisanje aplikacija koje su dosle
s njim i takve stvari...

bad_ri
30.10.2012., 09:58
linkovi ne rade...
jel to rootanje jako bitno? nisam do sad previše koristio android pa :ne zna::ne zna: ja ću ionako koristit osnovne funkcije na njemu...poruke, pozivi, malo surfanje, igrice i ne igram baš, radio i to je manje više to...

ako si novi na androidu, rootanje ti je najmanje bitan pojam.
sorry za linkove, kad sam ih postavio radili su, provjerio sam.
inače sam našao način za root kad sam u google upisao "root android 4.0.4", pretraga je izbacila youtube instrukcije za neki samsung, uglavnom root je išao istom metodom. potražio bih linkove sad, ali sam na poslu, pa nemam toliko vremena.

LLMB0611
30.10.2012., 11:45
ma kužim ja što je rootanje...novi sam na androidu ali sam malo stariji linux korisnik pa razumijem te stvari...uzet ću prvo mob pa probat sa osnovnim stvarima i vidit kako to šljaka pa ću onda odlučit treba li mi rootanje ili ne...:mig:
hvala na odgovoru bad_ri potražit ću ja linkove sam kasnije, nije problem

lasangel
30.10.2012., 12:50
baterija ista, 1500 mAh, a s obzirom da su oba na android 4.0 ics nebi trebalo biti razlike u tome koliko ždere bateriju.

jučer sam se cijeli dan igrao s njim...baterija riknula nakon 12 sati surfanja i igranja... ali punila se od 21 do danas ujutro...i postigla tek 95%... danas ću isto trošiti, pa da vidim koliko će ga puniti..
inače, fakat je brz, pregledan i odličan za igrice..:mig:

aspirin
30.10.2012., 13:05
nakon 12 sati cackana i neta pali bi i puno jaci od ovoga!!

Samo pisi iskustva odi.. Sad sam zvao links u St i kazu da su im stigla 2 modela
al da jos nisu raspakirali.. Navratit cu popodne bacit oko...

alfredo nr.2
30.10.2012., 13:40
Koja je SAR vrijednost tih mobitela?

genius_one
30.10.2012., 13:48
Ne znam kakva bi to trebala biti baterija da izdrži 12 sati.. Prije će biti da je prošlo 12 sati od prestanka punjanja, od čega je efektivno bilo 2,3 sata prčkanja

Blue Corsair
30.10.2012., 15:34
šteta da nije dual standby, a dal u oba slota šljaka 3G ili samo u jednom slotu a drugi je normala?

LLMB0611
30.10.2012., 21:52
to jest mali nedostatak što nije dual standby ali dobije se poruka odmah nakon propuštenog poziva tako da nije problem...a 3g je samo na prvom slotu...barem tako piše u specifikacijama..

ago89
31.10.2012., 19:41
Pozdrav, ljudi.

Imam pitanje vezano za ovaj Prestigio 4300:

u specifikacijama pise da ima 4 GB unutarnje memorije, no koliko je dostupno za koristenje? Ne vjerujem da je svih 4 GB dostupno, jer ipak i OS zauzima odredeni prostor...

To mi je jako bitna informacija jer trenutno gubim zivce na jednom HTC-u gdje mi ni memorijska kartica ne pomaze jer mi jednostavno ne dozvoljava premjestanje nekih aplikacija iz memorije teleofna na sd karticu...a memorija telefona je puna (oko 150 MB) i apsolutno nista ne mogu napraviti...tako da se nadam da to sa Prestigiom nece biti slucaj :)

cickova
31.10.2012., 19:58
računaj bar pola

LLMB0611
31.10.2012., 22:48
ne služi li za to rootanje telefona pa možeš onda malo bolje upravljat sa tim aplikacijama i premještat ih na karticu? ili aplikacije jednostavno imaju već preodređeno di će bit instalirane?

ago89
31.10.2012., 22:53
ok, hvala na odgovoru.

jos jedno pitanje - na racunalo.com (http://www.racunalo.com/test-prestigio-dual-sim-multiphone-4300-i-4040-s-pristojnom-opremom-po-fer-cijeni/) sam procitao ovo: U SIM zborniku određujete koju karticu će te koristiti za glasovne pozive, slanje SMSa, a koju i za prijenos podataka. 3G mod radi samo za karticu u prvom utoru.

Ono sto me muci je boldano - jel to znaci da istu SIM karticu ne mogu koristiti i za 3G i za pozive i sms-ove? to mi nema bas smisla, ne vjerujem da je tako, al reko bolje da pitam... :ne zna:

ne služi li za to rootanje telefona pa možeš onda malo bolje upravljat sa tim aplikacijama i premještat ih na karticu? ili aplikacije jednostavno imaju već preodređeno di će bit instalirane?

iskreno, nemam pojma sto je to rootanje i nisam to nikad radio... :/ vjerojatno je predodredeno gdje ce biti instalirane...kod nekih mi je dopustio premjestanje na sd karticu, kod drugih mi uopce ne da tu opciju da pomaknem aplikacije s interne memorije na sd karticu...

cickova
01.11.2012., 06:51
to znaci da ces na SIM1 imat 3G vezu (brzu), a na SIM2 samo 2G (odnosno neupotrebljiv internet). Razgovori i sms naravno na obje, ali NE istovremeno

ago89
01.11.2012., 07:39
to znaci da ces na SIM1 imat 3G vezu (brzu), a na SIM2 samo 2G (odnosno neupotrebljiv internet). Razgovori i sms naravno na obje, ali NE istovremeno

aha, tako sam i mislio :) hvala na pojasnjenju :)

i sto se memorije tice...na ovoj (http://mob.hr/testiramo-prestigio-mutiphone-4300-duo-multiphone-4040-duo-i-multiphone-3500-duo/) stranici je slika koja prikazuje da ima ukupno 503 MB interne memorije :eek: moze li netko tko ima ovaj smartphone potvrditi ili demantirati? ne mogu vjerovati da OS zauzima 3,5 GB...

lasangel
01.11.2012., 09:43
(model 4300)
kad pogledam na postavke - pohranjivanje pokazuje 512 RAM, i memoriju od 2,1 GB.....
isto pokazuje na aplikacijama: unutarnja pohrana 503 mb, pohrana SD kartica 2087 MB....
ne kužim od kuda podaci da ima 4 GB unutarnje memorije..ili su mi uvalili polovični mobitel? :)

ago89
01.11.2012., 10:22
evo jedan odgovor što se memorije tiče:

Ovako. Mobitel internu memoriju dijeli na “internal” i “USB storage”. Internal storage ima 503 MB, a USB storage 2,1 GB. (...) postoji i mogućnost određivanja prioriteta instalacije apliakcija (Internal, Storage i SD card)

dakle, nema problema što se memorije tiče :) lasangel, kao normalno je kako ti pise u postavkama :) 4 GB je memorija, ali OS koristi 1,5 GB memorije, pa onda ostanu ovi dijelovi od 503 MB i 2,1 GB :)

Super, mislim da idem sutra kupiti mobitel :D

LLMB0611
01.11.2012., 11:26
ja bi ga već kupio jučer ali ga nisu dobili u dućanu di ga mislim kupit...rekli su da možda sutra...

ago89
02.11.2012., 14:10
kupio sam ga :D predobro radi, za sad sam prezadovoljan :D

cak sam i jeftino prosao: za sve vas koji ste u zagrebu i okolici - Micro Team (http://www.microteam.hr/) u Velikoj Gorici ga prodaje po povoljnijoj cijeni: 1359 kn (cijena je veća jedino ako ga se uzima na rate, kreditnim karticama... ali detaljnije piše na njihovoj stranici) :)

wadra
02.11.2012., 17:31
gdje ga još ima za kupiti? mislim na 4300

ago89
02.11.2012., 18:55
Nakon cjelodnevnog korištenja, otkrio sam dvije mane:

1. fotoaparat - prelijevaju mi se crvena i zelena boja...nekad vise, nekad manje...i na slikama se to isto onda vidi...jel ima netko jos takav problem? najbolje da ga odem zamijeniti, ili?

2. strujni adapter malo radi, malo ne radi...na poslu sam ga htio puniti na jednoj uticnici i nisam uspio, ali na drugoj jesam...doma sam isprobao na dvije uticnice i nije htio ni na jednoj. sreca pa imam neki drugi adapter i na njemu se normalno puni...

ima tko slicna iskustva? ili savjet?

gdje ga još ima za kupiti? mislim na 4300

emmezeta, hg spot, svijet medija...

aka47
02.11.2012., 21:54

ili jednostavnije download skripte: http://dl.xda-developers.com/attachdl/f6789f21524c7ed4ebd6224288c112d5/50943f26/1/3/3/3/0/6/8/Root_with_Restore_by_Bin4ry_v3.rar

brate mili... svaka ti dala... već 2 sata se gubim sa driverima i super1click metodom kad ono naletim na tvoj post i sve riješim za 5 minuta...
Veliko HVALA!!!

cickova
03.11.2012., 08:30
2. strujni adapter malo radi, malo ne radi...na poslu sam ga htio puniti na jednoj uticnici i nisam uspio, ali na drugoj jesam...doma sam isprobao na dvije uticnice i nije htio ni na jednoj. sreca pa imam neki drugi adapter i na njemu se normalno puni...

ima tko slicna iskustva? ili savjet?

emmezeta, hg spot, svijet medija...

jel labav kad ga ustekas? (lol)
zna se cesto puta dogodit da su nogice od utikača tanke, pa jos ako ih kinez nije dovoljno spigo (one ne bi trebale bit paralelne, engo je jedna uvijek malo na koso) onda ti nema kontakta kad ga gurnes (opet lol). Provjeri to :)

Draghar
03.11.2012., 15:15
Pozdrav,

čuo sam da se 4300 da nabaviti u nekim dućanima i po jeftinijoj cijeni (1400 ili čak 1300 kn). Jel našao netko negdje po toj cijeni i gdje?
Također me zanima ako netko zna koji je ovlašteni(garancijski) servis za ove mobitele i gdje se nalazi.
Hvala!

EasyOn
03.11.2012., 15:22
Kak radi sa samo jednom karticom? Jel i sa njom ima dual izbornik ili kaj vec?

SCHOKRE
03.11.2012., 16:04
Pozdrav,

čuo sam da se 4300 da nabaviti u nekim dućanima i po jeftinijoj cijeni (1400 ili čak 1300 kn). Jel našao netko negdje po toj cijeni i gdje?
Također me zanima ako netko zna koji je ovlašteni(garancijski) servis za ove mobitele i gdje se nalazi.
Hvala!

Moj servis

ago89
03.11.2012., 16:11
jel labav kad ga ustekas? (lol)
zna se cesto puta dogodit da su nogice od utikača tanke, pa jos ako ih kinez nije dovoljno spigo (one ne bi trebale bit paralelne, engo je jedna uvijek malo na koso) onda ti nema kontakta kad ga gurnes (opet lol). Provjeri to :)

adapter je malo labav kad se usteka, da (lol, morao sam zbog tebe boldati :) ) hvala na savjetu ;)

a ono drugo, cini se da ipak nije fotoaparat, nego ekran prikazuje te boje cudno...

Moj servis

da, Moj servis informatika d.o.o., nalazi se u Zagrebu, Oreškovićeva 55 (Novi Zagreb / Sloboština ak se ne varam)

Ja sam ga kupio u Velikoj Gorici, Micro Team trgovina za 1359 kn :D

Draghar
03.11.2012., 17:09
adapter je malo labav kad se usteka, da (lol, morao sam zbog tebe boldati :) ) hvala na savjetu ;)

a ono drugo, cini se da ipak nije fotoaparat, nego ekran prikazuje te boje cudno...

da, Moj servis informatika d.o.o., nalazi se u Zagrebu, Oreškovićeva 55 (Novi Zagreb / Sloboština ak se ne varam)

Ja sam ga kupio u Velikoj Gorici, Micro Team trgovina za 1359 kn :D

Ima netko iskustva možda s tim servisom? :)

bad_ri
03.11.2012., 17:57
brate mili... svaka ti dala... već 2 sata se gubim sa driverima i super1click metodom kad ono naletim na tvoj post i sve riješim za 5 minuta...
Veliko HVALA!!!

drago mi je da nije uspjelo samo meni! happy rooting everyone!

Tozy
03.11.2012., 21:52
jel ima hot spot?

bad_ri
04.11.2012., 09:12
jel ima hot spot?

ima, može raditi preko bluetootha ili preko wirelessa

http://imageshack.us/a/img831/1962/71392388.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/831/71392388.jpg/)

http://imageshack.us/a/img12/2958/16383060.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/12/16383060.jpg/)

http://imageshack.us/a/img849/3853/27139134.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/27139134.jpg/)

rasheed
04.11.2012., 10:29
Pozdrav svima...

kao vlasnik telefona sa dual SIM imao bi nekoliko pitanja za sve Vas koji koristite ovaj uređaj...

Dakle već godinu dana imam tada najbolji dual sim android Gigabyte Gsmart 1345. imao sam dosta muke sa njime.

Pitanja, da li gubi signal na karticama ? onako, bezveze, spontano..Moj je često to radio, to me izluđivalo. znao sam na simu 2 dobit poruku dva sata nakon što je poslana, znao sam biti nedostupan iako je na njemu bio pun signal.( SIM 1 tcom, SIM 2 VIP). Nekako sam to riješio nakon kupnje iphone-a kad sam micro sim stavio u adapter , no sada užasno šumi mikrofon.

Izuzev toga, radio je dobro :)

Ako ovaj uređaj nema navedenih gluposti, kupujem odmah.... Dakle?? gubi li signal? nakon završetka razgovora, vraća li se na drugoj signal brzo, ili treba vječnost?? hvala....

zpelko
04.11.2012., 12:02
Pozdrav svima...

kao vlasnik telefona sa dual SIM imao bi nekoliko pitanja za sve Vas koji koristite ovaj uređaj...

Dakle već godinu dana imam tada najbolji dual sim android Gigabyte Gsmart 1345. imao sam dosta muke sa njime.

Pitanja, da li gubi signal na karticama ? onako, bezveze, spontano..Moj je često to radio, to me izluđivalo. znao sam na simu 2 dobit poruku dva sata nakon što je poslana, znao sam biti nedostupan iako je na njemu bio pun signal.( SIM 1 tcom, SIM 2 VIP). Nekako sam to riješio nakon kupnje iphone-a kad sam micro sim stavio u adapter , no sada užasno šumi mikrofon.

Izuzev toga, radio je dobro :)

Ako ovaj uređaj nema navedenih gluposti, kupujem odmah.... Dakle?? gubi li signal? nakon završetka razgovora, vraća li se na drugoj signal brzo, ili treba vječnost?? hvala....

Sve je ok i radi savršeno.

rasheed
04.11.2012., 12:09
Možda glupo što to isputujem, ali imao sam neugodnih iskustava sa prethodnim uređajem, tipa da upalim skype i svakih 5 sekundi me izbacuje, a ne želim opet to prolaziti :)

Dakle, ovo je uređaj koji sam tražio..

Ovaj 4300 ima ips matricu, dakle ona bi trebala imati bolju sliku...ostale je više manje sve tu negdje....

ago89
04.11.2012., 13:14
Koji flash player koristite?

Hocu otvoriti neku online igricu i pise da moram updateati flash player, a adobe flash player nije kompatibilan s ovim uređajem. Ostali flash playeri zahtjevaju da se instalira neki plug-in od adoebea, ali ne mogu ga nigdje naci...

moze pomoc?

miss-sunshine91
04.11.2012., 15:02
evo naišla sam na još jednu recenziju pa da podijelim s vama :)
http://mob.hr/recenzija-prestigio-multiphone-4300-duo/

Bizarro
04.11.2012., 15:29
Opširna recenzija Prestigio MultiPhone 4300 Duo (Presitgio MultiPhone 4300 Duo)

lasangel
04.11.2012., 16:55
eReader Prestigio radio je puna dva dana...

pokušam ga pokrenuti i dobijem poruku: eReader Prestigio has been crached, sorry...

odem na market,nađem ga, stisnem ažuriraj.... poruka datotečni paket nije ispravno potpisan...
i
ma li netko ideju kaj napraviti?

84737
04.11.2012., 16:57
Ugasiti i ponovno upaliti uređaj? : ne zna:

Android via Tapatalk

Draghar
04.11.2012., 17:11
Jel našo netko 4300 negdje u Zagrebu ispod soma ipo kuna?

bad_ri
04.11.2012., 17:19
eReader Prestigio radio je puna dva dana...

pokušam ga pokrenuti i dobijem poruku: eReader Prestigio has been crached, sorry...

odem na market,nađem ga, stisnem ažuriraj.... poruka datotečni paket nije ispravno potpisan...
i
ma li netko ideju kaj napraviti?

potpuni reinstall aplikacije, znači prvo deinstaliraj totalno, pa skini s marketa opet.

Grab53
04.11.2012., 20:45
Zna li netko gdje se moze naci Manual za Prestigio 4300 DUO?
Osim kratkog User Guida na njihovim starnicama nema nista.

Draghar
05.11.2012., 09:33
Jel našo netko 4300 negdje u Zagrebu ispod soma ipo kuna?

Nitko? Provjerio sam u Gorici u MicroTeam-u, tamo ih više nemaju na raspolaganju, čekaju novu isporuku.

ago89
05.11.2012., 17:33
Nitko? Provjerio sam u Gorici u MicroTeam-u, tamo ih više nemaju na raspolaganju, čekaju novu isporuku.

ja sam kod njih u petak kupio, moguce da je to onda bio zadnji model...i danas sam ga odnio na servis jer se boje razlijevaju...valjda cu dobit novi...

robil
08.11.2012., 18:46
Odjedamput danas više nemogu na internet. Nisam čačkao po postavkama.
Probao sam sim karticu na drugom mobitelu i radi. Molim savjet. Hvala.

assassin
08.11.2012., 19:19
Probaj ga prvo staviti u avionski način, pa vrati na "ne-avionski" nakon minutu.

Ako ni tada ne radi- prekontroliraj je li sve u redu.
Je li upaljen internet i imaš li postavke.
Ako oboje imaš- restartaj mobitel pa probaj ponovno.
Ako ni tada neće- pobriši postavke i upiši ih ponovno (Android tutorial da vidiš kako, tj. koje, se upisuju).

Ako ni tada neće- javi se tu opet i reci što si točno pokušavao i gdje točno zapinje ;)

ago89
08.11.2012., 21:58
I meni se to dogodilo, nekih 45 min se nije mogao spojiti. restartao sam mobitel, ukljucivao i iskljucivao data prijenos, ali nista nije pomoglo...kasnije je sam od sebe proradio, bas kao sto je i sam od sebe prestao raditi. ali to se samo jednom dogodilo...nadam se da nece vise

rasheed
08.11.2012., 22:29
...bojim se da je počelo...
Nikako ne želim biti zloguki prorok, ali tako je i ovaj moj gigabyte počeo zezati nakon nekoliko dana...

nadam se da se to neće ponavljati, jer ga i ja planiram kupiti. Izgleda da je taj dual SIM dosta komplicirana stvar za uskladiti da radi sve perfektno...

miss-sunshine91
08.11.2012., 23:46
kako ste zadovoljni sa kamerom? kako to da pise da ima 5mpx, a ustvari ima 8? tako bar pise na: http://mob.hr/recenzija-prestigio-multiphone-4300-duo/4/

robil
09.11.2012., 03:53
Probao sam restartat; i airplane mode i upisao postavke.
I Ništa. Pa sam vratio deufalt postavke sa kojim je radilo prošla tri dana.
Na kraju sam opet upisao one sa tutorijala i čekam da samo proradi jer koliko čitam ima i takvih slučajeva.:503:

LLMB0611
09.11.2012., 07:16
ja ga još nisam nabavio ali mislim da ću i pričekat malo. bio sam odmah skeptičan a sad kad vidim da se javljaju problemi još sam malo skeptičniji. ne vjerujem tim manjim proizvođačima. predobro to zvuči za tako malu cijenu takav mob. izgleda da je samsung još uvijek ispred svih ovih proizvođača. do sad sam samo samsung koristio i svaki model radio odlično. jedino je ovom novom modelu cijena prevelika, ali valjda će je snizit malo, pa ću rađe dati 500-600kn više i biti malo sigurniji da radi dobro.

backtothesleep
09.11.2012., 09:22
matko333 post ti je premjesten u topic Dual sim mobiteli opcenito (http://www.forum.hr/showthread.php?t=268376), ovdje se samo raspravlja o prestigio modelu

Ataman
09.11.2012., 12:30
Probao sam restartat; i airplane mode i upisao postavke.
I Ništa. Pa sam vratio deufalt postavke sa kojim je radilo prošla tri dana.
Na kraju sam opet upisao one sa tutorijala i čekam da samo proradi jer koliko čitam ima i takvih slučajeva.:503:

meni se ista stvar dogodila....Nakon par dana prčkanja po njemu bez rezultata opalim factory reset i sad radi....inače meni je uredno radilo dok nisan instalira Power Widget....Možda je slučajnost ali na moj mob više ne idu.... :kava:

mac09
09.11.2012., 13:00
Jel zna netko ima li ga koja trgovina još u ZG? Sve što sam zvao nemaju, dobiti će krajem mjeseca...a ja nestrpljiv...ja bi danas :p

nikipaul
09.11.2012., 14:26
Mislim da sam ih vidio u Technomarketa, ali ako je taj mobitel kao i njihov tablet, e onda bolje ne kupujte to .

miss-sunshine91
09.11.2012., 14:45
izgleda da uskoro u prodaju dolaze jos dva modela:

http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=14566

robil
09.11.2012., 16:16
I brat Robert isto:)
Factory reset i sad je sve u redu sa netom. Vidićemo dokad:504:

ago89
09.11.2012., 22:14
Mislim da sam ih vidio u Technomarketa, ali ako je taj mobitel kao i njihov tablet, e onda bolje ne kupujte to .

zasto? ja sam cuo da su njihovi tableti medu top 5 tablet racunala u europi...

sto se tice trgovina, koliko sam citao, u zagrebu ih nigdje vise nema..svi su rasprodani, krajem mjeseca bi trebali stici novi...i to u crnoj i bijeloj boji...

azozagreb
10.11.2012., 08:28
bok svima, novi sam ovdje i nemojte mi zamjeriti ako nisam razumio/pročitao sve postove...
no imam jedno pitanjce - kupio sam u technomarketu 4040... sve 5, skoro pa savršen, no imam samo 3 desktopa...
postoji li način da si dodam neki ili da otvorim preostala dva (unutra je 4.0.4 koji bi trebao imati pet desktopa/homescreenova)...
to mi kida živčeke, jer bi si htio stavit neke widgete koje sam koristio na huaweiu y200 ali više nemam mjesta...
help!
sorry, sad sam našao članak:
http://www.pcekspert.com/articles/1001-2.html

xfairguy
10.11.2012., 09:00
zasto? ja sam cuo da su njihovi tableti medu top 5 tablet racunala u europi...

sto se tice trgovina, koliko sam citao, u zagrebu ih nigdje vise nema..svi su rasprodani, krajem mjeseca bi trebali stici novi...i to u crnoj i bijeloj boji...

Pa da, ja imam Prestigio tablet I zadovoljan sam, naravno postoje I bolji ali ne za ovu cijenu.

kondomanX
10.11.2012., 12:26
bok svima, novi sam ovdje i nemojte mi zamjeriti ako nisam razumio/pročitao sve postove...
no imam jedno pitanjce - kupio sam u technomarketu 4040... sve 5, skoro pa savršen, no imam samo 3 desktopa...
postoji li način da si dodam neki ili da otvorim preostala dva (unutra je 4.0.4 koji bi trebao imati pet desktopa/homescreenova)...
to mi kida živčeke, jer bi si htio stavit neke widgete koje sam koristio na huaweiu y200 ali više nemam mjesta...
help!
sorry, sad sam našao članak:
http://www.pcekspert.com/articles/1001-2.html

imaš drugih homescreen aplikacija, ADW, Nova, Holo Launcher i druge koji imaju mogucnost dodavanja homescreenova ako ti fali koji

Nova launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher)
ADW Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adw.launcher)
Holo Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobint.hololauncher)

azozagreb
10.11.2012., 13:36
imaš drugih homescreen aplikacija, ADW, Nova, Holo Launcher i druge koji imaju mogucnost dodavanja homescreenova ako ti fali koji

Nova launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher)
ADW Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adw.launcher)
Holo Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobint.hololauncher)

svaka čast...
nisam znao da i to postoji...hvala još jednom

robil
12.11.2012., 06:02
baterija mi se prazni rapidnom brzinom. Stavio sam neke baterry aplikacije ali
ništa. Ima li kakvih riješenja ili moram kupit drugu.

84737
12.11.2012., 07:37
Informacije 0%

Koliko je to rapidno?

To ti se događa od same kupnje ili se počelo kasnije?
Ako od početka, možda ti je mob neispravan (pod uvjetom da ga ne koristiš za gledanje filmića i da ti nije nonstop u rukama), ako nije to, možda ti neka aplikacija drži mob budnim.

No da, dualsim svakako troši više od mono.

Zašto bi kupovao novu bateriju za uređaj koji je kupljen nedavno ako je neispravna? I za nju vrijedi garancija.

pelinkovac
12.11.2012., 09:54
evo nakon početnog oduševljenja navedenim prestigiom - problemi.

počeja je signal zezat, jednostavno pukne i ne vraća se ako ne restartam mob.
to se dešavalo dok je bila 1 sim kartica unutra. zatim sam nabavija još jednu karticu i onda je situacija ista, puca signal na primarnoj kartici. ali kad ga prebacim na drugu, obavim poziv, onda opet prebacim na prvu- onda radi.
kartica 1 je tomato, druga bonbon. vidim da još neki imaju sličan/isti problem:

http://www.gadgeterija.net/2012/11/05/recenzija-prestigio-multiphone-4300-duo-je-dual-sim-android-koji-se-itekako-isplati-kupiti/#.UKDGc4bO82I - zadnji komentar recenzije

robil
12.11.2012., 09:55
Traje pol dana. Prvih par dana je trajalo više.
Nikakvi filmići, samo malo surfanja. Imam task killer za ubit aplikacije u pozadini.

pelinkovac
12.11.2012., 09:57
izgleda da ću morat iskoristit garanciju

bad_ri
12.11.2012., 16:08
evo izašao i update za pap4040, telefon ga sam pronašao preko defaultnog system update... upravo radi download, pa ćemo vidjet što donosi.... kažu da je ispravljena greška s nekim kineskim slovima koja se pokazuju u imeniku u grupama i početna "android is updating" poruka, te još neke sitnice...
nadam se da mi neće poprčkai ostale postavke

update radi na pomalo čudan način.... na početku telefon izgleda kao mrtav (brickan), ali radi.... ubrzo se ukopča ekran na kojem stoje prestigio logo i mali znak "recovery mode", a kasnije i mali android robot koji se update-a... procedura traje cca minutu i pol do dvije, nakon čega se telefon sam reboota u normalan radni mod.
postavke se nisu sprčkale, jedino prvo bootanje nakon upgradea traje duuuugo, ali nakon toga je sve opet normalno.
hm, zanimljiva stvar, nakon prvog updatea, provjerom dostupnih updateova, pojavljuje se novi, u kojem navode još popravljenih bugova (camera application, contacts aplication etc).... upravo downloadam, pa šta bude vjerujem da su updateovi preko telefona koji se sam spaja na neki server dostupni za sve modele, pa provjerite kome treba

napomena - ukoliko nema slike, nemojte dugo držati power tipku, slika se za vrijeme update-a pojavi nakon kratkog dodira power tipke... nemojte niti slučajno vaditi bateriju iz uređaja, da se update ne smrzne, pa da ne dobijete uređaj zaključan u nekom recovery modu ili nekoj sličnoj nevolji.

primijetio sam da je telefon nakon updatea izgubio root, ali sad ću ga rootat nanovo, valjda će uspjeti opet

nakon nekoliko neuspjeli pokušaja, root je prošao!!! morao sam na pc-u onemogućiti "wondershare mobilego for android", jer se spajanjem usb-a uplitao u rad adb drivera... nakon toga je root prošao kao i prvi put, korištenjem skripte. dakle, ukoliko koristite neki pc program koji na neki način vrši management android uređaja, potrebno ga je isključiti, da se ne miješa sa usb debugging načinom rada telefona.

ukoliko nekome treba, evo download skripte s mog g-docsa: https://docs.google.com/file/d/0B5SaRXTAiO1kWWEwTHo4bTZEYm8/edit?pli=1

download radi kad se izabere opcija file, download ili po hrvatski, datoteka, preuzimanje

koristite na vlastitu odgovornost!!! morate imati adb drivere na pc-u, usb debugging ukopčan na androidu, za prestigio pap telefon, nakon startanja skripte odaberite opciju 4 i slijedite upute na ekranu.... kad se na telefonu pojavi "recovery" opcija, na pola ste puta, odabrati i čekati.... ukoliko se ne odabere ta opcija, telefon se neće rootati.
još jednom se ograđujem od bilo koje odgovornosti, sve što radite s tom skriptom, radite na vlastitu odgovornost.

sinekzg1
15.11.2012., 21:45
evo ima tjedan dana da sam kupio taj mobac... i full mi je dobar... sve sljaka,nisam ,doduse koristio dual tehnologiju ali sve ostalo radi bez greske,tako da,ak neko hoce nov uredjaj a ne bi kupovao u oglasniku,i ne bi dao puno para... ja mislim da je to ok izbor.

sasalota
18.11.2012., 15:01
Kupio sam mobitel prije pet dana ima fleku na ekranu iznutra sa strane.Kada su tamnije nijanse vide se a kod svijetlih ne.Mislim da se radi o tvornickoj greski.Mobiteli su losi znam dosta ljudi koji mi se pozalilo i reklamiralo ih procesor je ok,brzina.Kod kamere se ponekad prelijevaju boje.Lcd ekran im je dosta los.Proslo je 4 dana sutra ili idem po drugi ili po povrat novca.Fleka na ekranu na rubu lijeve strane kao mrtvi pixeli ili nesto slicno.Imao sam losih iskustva s tom uredzajem.

aspirin
18.11.2012., 20:47
ne razumijem, naletio si na tvornicku gresku, sta se dogodi sa svakom markom... zamjenis ga za drugi
i bog te veselio... Netko je spomenuo razljevanje boja, ali kad prebacis sliku na PC navodno to nestane?

Kako je LCD los? Objasni malo? I objasni malo kako su mobiteli losi? Bas znas puno ljudi sta su ga uzeli
i svima je los? Jeli ta tvornicka greska uzrokovala sva losa iskustva s njim ili?

Iscjedak!
19.11.2012., 21:02
oli, jel mi moze ko dat neki link sa ebay-a il bilo ceg sedmoga kao primjer za neku zaštitnu futrolicu za prestigio 4040 i link za zaštitnu foliju za ekran...ovo mi prvi smartphone ikada tako da sam automatski od uzbuđenja oglupavio :P

ago89
19.11.2012., 21:54
ja sam imao problema sa razlijevanjem boja. odnio sam ga na servis, tamo mu je serviser samo ustekao flat kabel kako treba. nije bio dobro ustekan i u tome je bio problem. boje se vise ne razlijevaju, sve je super :D mobitel vec preko 2 tjedna koristim i prezadovoljan sam :D nisam se puno brinuo oko tog razlijevanja jer se to moze dogoditi bilo kojem poznatijem brandu. tako da...

sto se tice zastitnih folija, futroli, maski i sl., za sada ne postoji jos nista na trzistu, ali dobavljac radi na tome da dobije sve to od proizvodaca cim ovaj proizvede neku odredenu kolicinu :)

Iscjedak!
19.11.2012., 22:06
znači nema ništa šta bi se moglo mrknuti od drugog proizvođača, jer vidim da oni proizvode za druge, pa reko da nisu možda nešto slično dizajnirali pa da se moze koristiti maska za iphone npr...

ago89
20.11.2012., 21:33
mobitel je jos uvijek nov na trzistu i vecinom je jos nepoznat, zato nema za sada ni dodatne opreme. ali kako su mi rekli u prestigio hrvatska, radi se na tome da dodu zastitne folije, maske i sl. eh sad, kada ce to biti, to ni oni ne znaju...

bezkintos
22.11.2012., 12:59
Gledam ove Prestigio smartphone i zagrijao sam se prvenstveno za ovaj 4300, ali imam jedno pitanje. Imam samo jednu karticu, pa me zanima jel glupo kupovati mobitel koji podržava dual sim a ne treba ti ta opcija? Odnosno, budući da mi ne treba dual sim, jeli svejedno, prema drugim karakteristikama, ovaj mobitel i dalje best buy za mene? Ili ga se ne isplati kupovati ako ne koristiš dual sim?

P.S. ne pratim razvoj mobitela i praktički nemam pojma o njima, a htio bih se malo updateat tj. zamijenit kantu koju trenutno koristim...
Inače sam računalno pismen i svladavanje novih tehnologija mi nije problem, ali do sad mi je mobitel trebao samo za pozive i slanje sms-a, pa me nisu pretjerano interesirali...

LLMB0611
23.11.2012., 12:07
@bezkintos ne vidim baš svrhu da nabavljaš ovaj mob ako ne koristiš dual sim...mislim da možeš nabavit bolji mob koji koristi samo jednu karticu...

bezkintos
23.11.2012., 20:57
da... mislio sam da je ovaj bez obzira na to što mi ne treba dual sim i dalje super za te pare. A što bi mi po tebi bila bolja opcija za te pare?

ago89
24.11.2012., 17:09
ja za sada koristim samo jednu karticu i nije mi zao sto sam ga kupio. jednog dana cu staviti i drugu karticu, ali to nemam pojma kad ce biti :) kad bude neka tarifa drugog operatera koja mi bude odgovarala, vjerojatno cu tada staviti drugu karticu :)

ja na to gledam ovako: za male pare si dobio izvrstan mobitel, otkljucan je na sve mreze i nisi ugovorom vezan kod nijednog operatera. Iako ti sad ne trebaju dvije kartice, mozda ce ti za godinu dana trebati, tko zna...ili ces htjet promijenit operatera, pa neces morat otkljucavat drugi mob nego odmah mozes ovaj nastavit koristit...mislim da je ovo i dalje best buy, makar koristio single sim :)

bezkintos
24.11.2012., 18:24
ja za sada koristim samo jednu karticu i nije mi zao sto sam ga kupio. jednog dana cu staviti i drugu karticu, ali to nemam pojma kad ce biti :) kad bude neka tarifa drugog operatera koja mi bude odgovarala, vjerojatno cu tada staviti drugu karticu :)

ja na to gledam ovako: za male pare si dobio izvrstan mobitel, otkljucan je na sve mreze i nisi ugovorom vezan kod nijednog operatera. Iako ti sad ne trebaju dvije kartice, mozda ce ti za godinu dana trebati, tko zna...ili ces htjet promijenit operatera, pa neces morat otkljucavat drugi mob nego odmah mozes ovaj nastavit koristit...mislim da je ovo i dalje best buy, makar koristio single sim :)

e pa s tom pretpostavkom sam i ja išao, al kao što rekoh, ne kužim se u mobitele previše...

aspirin
24.11.2012., 23:18
Pa hajde vlasnici testirajte ga malo za nas.. ekran, baterija, brzina
Svasta, dajte malo iskustava.. i mene jako zanima telefon a imam
cime 2 sima popunit ;)

Sent from POS Galaxy3

Iscjedak!
27.11.2012., 22:38
moze savjet kak da smanjim potrosnju Mb na mobitelu, na Tele2 smart tarifi sam i danas sam prvi put koristio spajanje na net preko 3G mreze...osim sto sam se mal zajebavo da sam unesem podatke za spajanje na internet jer ovi iz tele2 jos ne prepoznaju prestigo mobitele muci me i to sto imam izrazito veliki podatkovni promet...cak sam i na fejsbuk aplikaciji iskljucio sve one notifikacije al i dalje mi dost guta mobitel...sad ne znam dal neka sedma aplikacija trosi Mb za sta ja ne znam il je to tak normalno...imo sam 106Mb, sad sam na 80Mb a izmjenio sam nekih 15tak poruka preko fejsa...

xonox
30.11.2012., 12:33
moze savjet kak da smanjim potrosnju Mb na mobitelu, na Tele2 smart tarifi sam i danas sam prvi put koristio spajanje na net preko 3G mreze...osim sto sam se mal zajebavo da sam unesem podatke za spajanje na internet jer ovi iz tele2 jos ne prepoznaju prestigo mobitele muci me i to sto imam izrazito veliki podatkovni promet...cak sam i na fejsbuk aplikaciji iskljucio sve one notifikacije al i dalje mi dost guta mobitel...sad ne znam dal neka sedma aplikacija trosi Mb za sta ja ne znam il je to tak normalno...imo sam 106Mb, sad sam na 80Mb a izmjenio sam nekih 15tak poruka preko fejsa...

Skineš si aplikaciju koja ti mjeri potrošnju i pomoću koje možeš vidjeti gdje ti se točno troši internet, tj koja aplikacija troši koliko prometa. Imaš ih više, ja koristim Onavo Count https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid&hl=hr

Može malo više info o mobu? Da li ste još uvijek zadovoljni? Razmišljam o 4300 Duo...

robil
01.12.2012., 12:43
Imam problem. Spajam se na PC ne prepoznaje mob.....
Do sad je bilo OK.
Inače mobitel dobar. Prema Galaxy Ace-u kojeg sam imao prije svemir.....

Edit:
Probao sam opet spojit i sad hoće:)

bad_ri
02.12.2012., 08:24
oli, jel mi moze ko dat neki link sa ebay-a il bilo ceg sedmoga kao primjer za neku zaštitnu futrolicu za prestigio 4040 i link za zaštitnu foliju za ekran...ovo mi prvi smartphone ikada tako da sam automatski od uzbuđenja oglupavio :P

zaštitna futrola, toga bar ima na izvoz kod nas, ja kupio u tele2 neku u koju stane taman, kao da je za njega rađena (zapravo sam je kupio kad sam imao u8650 kojem je bila prevelika, ali za 4040 je taman)

foliju sam kupio preko ebaya, ali za 7" tablet, pa sam izrezao da paše na ovaj ekran. nije super fensi-šmensi, ali uspio sam staviti na ekran bez većih količina zraka pod folijom, zapravo jedina zamjerka samom sebi je na lijevoj strani ekrana gdje se vidi malo zraka koji nisam istisnuo, vjerujem jer nisam dobro očistio ekran od masnoće.

topa2412
02.12.2012., 10:46
Kupio sam prije neki dan Multiphone 4300. Da li postoji neki desktop software za PC za sinkronizaciju telefona i npr. kontakata iz outlooka, mailova i sl. (kao recimo što ima Samsung ili Blackberry)? Sa telefonom nisam dobio nikakav CD da povežem telefon i PC!

mungo
02.12.2012., 11:27
dajte malo napišite o njemu vi koji ste ga kupili! koliko traje baterija,kakav je na suncu ekran,odaziv ekrana i brzina kad si na internetu šteka li ili se zamrzne,gasi li se......ajde!!!!!!!!

BrkoniX
03.12.2012., 11:21
@ mungo
Evo ja ovaj 4040 imam od trena kad su se pojavili.
Baterija se moze ubiti za 3-4 sata, a moze trajati (bar meni, max.) 2 dana. Sve ovisi sto radis. Ako se ne surfa previse, sa stalno ukljucenim WI/FI, povremeno bluetooth, 1h telefoniranja, 2 kartice, izdrzi mi 24h. Stabilnost je zadovoljavajuca, meni se jedino desava da se iz nekog razloga svi zvukovi na telefonu vrate na default. Zasto? Nemam pojma. Sam se nije nikad pogasio.
Na internetu preko WI/FI je mrak. Stranice otvara puno brze nego moj stari LG P500 optimus one, ali nije ni cudo kad je HW puno jaci. Ekran drzim na automatskom prilagodjavanju svjetline i izuzetno je dobar s obzirom da je TFT (kakav li je onda na 4300 sa IPS matricom?)

Edit: (84737) Postoji podforum mali oglasi pa prodaju molim oglasiti tamo. Hvala!

mungo
03.12.2012., 13:31
Hvala na osvrtu :top:

mene takoder zanima ili 4500 ili 4300,nisan još odlučija,moram vidit kako lezi u ruci :D
..nisan ti za 4040 to je slično ovome sta sad imam.

BrkoniX
04.12.2012., 08:21
Nema frke, moj 4040 je otisao, a ide 4500. 4300 je isti kao i 4040 osim IPS matrice, pa mi se cini da je ovaj 4500 puno napredniji giga RAM-a, 2 jezgre, 8Mp cam (makar to ne znaci mozda nista)... Bitno da se ja iako imam vec 45 jos uvijek palim na takve gluposti :-)
Pozdrav

P.S. admin, sorry :-)

mungo
04.12.2012., 22:56
Nema frke, moj 4040 je otisao, a ide 4500. 4300 je isti kao i 4040 osim IPS matrice, pa mi se cini da je ovaj 4500 puno napredniji giga RAM-a, 2 jezgre, 8Mp cam (makar to ne znaci mozda nista)... Bitno da se ja iako imam vec 45 jos uvijek palim na takve gluposti :-)
Pozdrav

P.S. admin, sorry :-)

sacekat cu i ja da vidim 4500 u ducanu i uzmem ga u ruke :D

aspirin
05.12.2012., 11:14
Jeli ima informacija kad stize 4500? 2k mi je malo puno, al definitivno super cijena za ono sta nudi...

Les Deux
05.12.2012., 11:46
Bog,
Imam problem sa memorijom na prestigio 4300. Dakle idem u kameru i piše sd card is full. Kao prvo , nemam uopće ubačenu sd karticu, a kao drugo mi piše usb pohrana. Kakva je to pohrana !? I zatim u postavkama, u pohranjivanju piše ukupno prostora 503 mb, i da imam još slobodno 318 mb s tim da aplikacije zauzimaju 107 mb.
A kod usb pohrane je slobodno samo 316 kb, i sigurno je to problem. I onda kad idem u aplikacije, u postavkama, kliknem na sd karticu, i piše na dnu 2.1 gb up i 316kb besplatno. Kod ram memorije piše da imam još slobono 140 mb.
Kad uđem u meni i onda u file manager kliknem na mtklog datoteku, za koju nemam pojma šta znači, i vidim da ona zauzima tih 2,1 gb i da mi je još slobdono 316kb.
Uglavnom, mislio sam izbrisat sve sa sd kartice, kako mi piše da može, premda je nisam stavio u mob, i da mi se sve ne izbriše iz telefona.
Dali zna itko kako da riješim taj problem
Hvala

BrkoniX
06.12.2012., 14:24
Bog,
Imam problem sa memorijom na prestigio 4300.....

Ta datoteka je ocito ostala od nekog programa (dali neka instalacija nije prosla, mada log od 2GB ne rade moje SQL baze...). Stavi SD karticu unutra i premjesti ju sa cut na nju za backup i restartaj mob. Nebude li problema, obrisi ju i gotovo.
File exploreri memoriju telefona (cesto)zovu SD card, a karticu SD card2, ili SD card ext,...
I jos nesto pozdrav ti je "Bok", a Bog ti je onaj gore :)

@ aspirin
zvao sam dobavljaca i nisu mi znali reci kad ce 4500 doci. Dosli su novi 4300 (sad ima i bijeli), i 3500. Rekose da nazovem za 10-tak dana (kraj iduceg tjedna)

Pozdrav

acer
06.12.2012., 15:29
Prema informacijama od Prestigia novi modeli bi trebali biti oko 14.12 na carini,tako da tamo pred Bozic bi trebali biti dostupni za prodaju.

Ja sam svoj primjerak modela 4500 rezervirao :)

ago89
06.12.2012., 22:07
Pozdrav, ljudi.

Jel netko uspio updateati software telefona s verzije 1.0.07 na 1.0.08/1.0.09?

U postavkama mi piše da koristi verziju 1.0.07, a kad hoću napraviti update na 1.0.08 piše da je sustav ažuran, što je netočno :rolleyes:

druga opcija je ručno skidanje softvera i prebacivanje na sd karticu, čak su i upute napisali kako to napraviti (piše ovdje (http://www.prestigio.com/products/Smartphones/MultiPhone/MultiPhone_4300_DUO))
no kad to napravim sve prema uputama, on krene s instalacijom, ali vrlo brzo prekine i izbaci grešku:
"E: Error in /tmp/sideload/package.zip
(Status 7)
Update.zip is not correct
Installation aborted."

zna li netko u čemu je problem?

mislim da ću ionako morat opet do servisa, sad mi je pak poludila on/off tipka, gubi kontakt :rolleyes:

fantabox
07.12.2012., 05:24
Pozdrav, ljudi.

Jel netko uspio updateati software telefona s verzije 1.0.07 na 1.0.08/1.0.09?

U postavkama mi piše da koristi verziju 1.0.07, a kad hoću napraviti update na 1.0.08 piše da je sustav ažuran, što je netočno :rolleyes:

druga opcija je ručno skidanje softvera i prebacivanje na sd karticu, čak su i upute napisali kako to napraviti (piše ovdje (http://www.prestigio.com/products/Smartphones/MultiPhone/MultiPhone_4300_DUO))
no kad to napravim sve prema uputama, on krene s instalacijom, ali vrlo brzo prekine i izbaci grešku:
"E: Error in /tmp/sideload/package.zip
(Status 7)
Update.zip is not correct
Installation aborted."

zna li netko u čemu je problem?

mislim da ću ionako morat opet do servisa, sad mi je pak poludila on/off tipka, gubi kontakt :rolleyes:

Pozdrav, nisi jedini sa tim problemom, ali sve je OK. Pazljivo procitaj ovaj thread ovdje i naci ces odgovor na tvoja pitanja!
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240504

auss
07.12.2012., 07:44
kupio tel.4300 01.12. bio odusevljen ali ne zadugo, isprobao sve radi i ostavio po strani kad nakon 24 sata zove me prijatelj na kucni i pita gdje sam i zasto se ne javljam na mob. ja sam probam zvati druge ljude ne radi, rebutujem ga nekoliko puta i on proradi,ostavim ga neko vrijeme i on opet ne radi, dosao sam u situaciju da vise ne znam dali me nitko ne zove ili sranje ne radi,vratim se u emmezetu gdje sam ga i kupio prije tri dana i trazim lovu nazad a oni se pukli smijati ko ludi na brasno-ne moze , ja onda kazem dajte isti takav samo novi-ne moze moraju ovaj poslati u servis u zg da oni provjere da ga nisam zalio sa tekucinom ili downloadovao zabranjeni materijal koji ga je unistio, trenutno nemam niti mob niti mojih 1500 kuna, zazalio dan kad sam vidio i reklame o tome telefonu,cjelokupno iskustvo toliko stresno da cu taj telefon koji ce mi oni vjerojatno vratiti neispravan kakav i jeste,vjerojatno dati djeci da se igraju sa njime a ja cu ili kupiti drugi ili ostati sa mojim deset godina starim koji jos uvijek radi perfektno ono za sta je i9 namijenjen za telefoniranje

cickova
07.12.2012., 08:42
postoji ti tema o tome, izigran si, trebali su ti vratit novce. procitaj clanak 5. zakona o zaštiti potrošača, ja bi iz ovih stopa nazvao inspektorat i prijavio ih

ago89
07.12.2012., 10:44
Pozdrav, nisi jedini sa tim problemom, ali sve je OK. Pazljivo procitaj ovaj thread ovdje i naci ces odgovor na tvoja pitanja!
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240504

Hvala puno na linku! Odnio sam mob jutros na servis zbog on/off tipke, pa cu se ovime pozabaviti cim ga dobijem natrag :D

grogo bolger
07.12.2012., 21:39
Skineš si aplikaciju koja ti mjeri potrošnju i pomoću koje možeš vidjeti gdje ti se točno troši internet, tj koja aplikacija troši koliko prometa. Imaš ih više, ja koristim Onavo Count https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid&hl=hr

Može malo više info o mobu? Da li ste još uvijek zadovoljni? Razmišljam o 4300 Duo...

evo od jučer sam ponosni vlasnik presrižija 4300, za sad imam samo tele2 smart sim, ali stavit ću i još jedan...nebitno.

Za sad su dojmovi neutralni, nakon dugo sam se vratio na andriod pa istražujem, ali mi nije jasan savjet ovo gore.
Pa andrioid 4.0.3 ima ovu opciju pod mobilne podate da staviš ograničenje i prag upozorenja, tako da ne kužim koja je poanta aplikacije.

Jedino mudro rješenje je korištenje Opere web preglednika u turbo modu, on dosta slike "skupi" pa se na taj način ušpara prometa.
Mada ne znam što moraš raditi na netu da natučeš 1GB na mudrofonu?

dalaBu
08.12.2012., 11:20
ljudi desavalo se i meni jednom ili dva put da nestane mreze(4300) ali cim ga rebootujem odma proradi...sve u svemu i ja ga koristim sa samo jednom karticom i telefon sad zasad djeluje savrseno iako sam ja hajmo rec presao sa konja na magarca jer sam prije njega imao htc sense...
pitanje: da li je slucajno neko na ovaj model uspio instalirati kakvu navigaciju...ja sam juce pokusavao citav dan sa iGO i nisam uspio...ako moze pomoc??

assassin
08.12.2012., 11:50
Pogledaj podforum aplikacije- tamo imaš teme o navigacijama :)

grogo- Onavo je ljepši i ima fora widgete :D

fantabox
08.12.2012., 11:52
pitanje: da li je slucajno neko na ovaj model uspio instalirati kakvu navigaciju...ja sam juce pokusavao citav dan sa iGO i nisam uspio...ako moze pomoc??
Pozdrav, iGO radi savrseno, ukljucujuci i TMC (tamo gdje sam trenutno), za detalje pogledaj P.M!

Iscjedak!
09.12.2012., 13:39
et, da se i ja pozalim i da potrazim savjet...
imo sam prvo tele 2 karticu i mobitel je fino radil, onda sam nabavil simpu i izvadil tele 2 skroz, sformatiral sam mobitel i odjednom vise kada telefoniram ja ne cujem sugovornika, dok oni mene normalno cuju...
ke da radim, ponovno formatiranje neko, nekaj u postavkama namjestit il nes trece...probo sam vrnut i tele 2 karticu i na njoj se dogadja isto sranje :)

robil
09.12.2012., 16:12
Spojim se na PC i ne prepoznaje mobitel. Do jučer je bilo sve OK.
Savjet molim...

auss
09.12.2012., 17:17
sve u svemu ljudi moji ja se osjecam izigran i prevaren.Ne bih preporucio te telefone ni najgorem neprijatelju.Obicno ako je predobro da bi bilo istinito ispadne na kraju neistinito.

Iscjedak!
09.12.2012., 18:18
http://www.prestigio.com/info/product/downloads?NODE_ID=120816052053288888&ITEM=120814070200589066

kaj pak z ovim downloadom, di denem te fajlove, čem to uoće služi ? :ne zna:

mungo
09.12.2012., 21:45
sve u svemu ljudi moji ja se osjecam izigran i prevaren.Ne bih preporucio te telefone ni najgorem neprijatelju.Obicno ako je predobro da bi bilo istinito ispadne na kraju neistinito.
sta je bilo? :ne zna:

Zašto imamo dvije vrste nadogradnje driversa, jel to znaci da ima i dva različita mobitela ove oznake MultiPhone 4300 DUO i PAP4300 DUO?

auss
10.12.2012., 08:56
sta je bilo? :ne zna:

bilo je to da se gubi mreza tj. ljudi te ne mogu nazvati a kad-kad niti ti ne mozes zvati dok ne rebutujes telefon,procitao sam ovdje na forumu da i drugi imaju slican problem ali se zbog toga uopste ne uzbudjuju njima su vazne igrice internet i imidz dok je meni vazno da prokleti telefon radi i da moze obavljati funkciju tele-komunikacije, procital sam post gdje forumas kaze nije bilo mreze ali nema problema rebutovao sam i radi,no zaboravio je da ga je rebutovao onda kada je primjetio da nema mreze,tj. kada je htio nekog nazvati,a sve ono vrijeme kada je njega netko htio dobiti on nema pojma dali ima mrezu ili je nema sto moze rezultirati nebrojenim propustenim pozivima koji se cak niti ne registriraju kao propusteni, uzas zivi:504::mad:

qwertuzio
10.12.2012., 10:28
Evo kupio sam ga i ja prije tri dana.

I da budem iskren, poceo me za... odmah prvi dan, tj sat vremena nakon sto sam ga uključio mi je nestalo signala, nakon reboota je proradilo, evo jutros se ponovilo opet.

Isto tako mi se desavalo da ukljucim 3g, al internet ne radi dok isto tako ga ne rebootam.

Telefon ovako u ruci bar meni djeluje mocno, surfanje kroz menije i web je poprilicno fluidno, ali ima tu jos zamjerki.
Telefon nema onu lampicu pokraj zvucnika, koja sluzi kao notifikacija za poruku ili propusteni poziv, kamera pri slabijem svjetlu mi je razocaranje (u potpunom mraku da ne govorim) dok je pod svjetlosti ok. Isto tako tokom razgovora zvuk na slusalici mi je jako slab, bas se trudim da razumijem sto mi govore dok pricam na telefon.

Ja znam da za tu cijenu ne mogu previse ocekivat, ali mi je za ocekivat da se telefon ne rusi i za to sto sam platio da radi i isto tako sam se mrvicu nadao da ce me odusevit kao prijasnji telefon (huawei u8650), kao ono, novi su na trzistu pa im je u cilju se dokazat. Nazalost ovdje to nije slucaj, bar za sad.

Vidim da nisam jedini s slicnim problemom i sta radit sad? Povuc njegove update-e i nadat se da će bit bolje ili otić tamo di sam ga kupio i trazit povrat novaca? :)

m1k108
10.12.2012., 10:32
Evo kupio sam ga i ja prije tri dana.

I da budem iskren, poceo me za... odmah prvi dan, tj sat vremena nakon sto sam ga uključio mi je nestalo signala, nakon reboota je proradilo, evo jutros se ponovilo opet.

Isto tako mi se desavalo da ukljucim 3g, al internet ne radi dok isto tako ga ne rebootam.

Telefon ovako u ruci bar meni djeluje mocno, surfanje kroz menije i web je poprilicno fluidno, ali ima tu jos zamjerki.
Telefon nema onu lampicu pokraj zvucnika, koja sluzi kao notifikacija za poruku ili propusteni poziv, kamera pri slabijem svjetlu mi je razocaranje (u potpunom mraku da ne govorim) dok je pod svjetlosti ok. Isto tako tokom razgovora zvuk na slusalici mi je jako slab, bas se trudim da razumijem sto mi govore dok pricam na telefon.

Ja znam da za tu cijenu ne mogu previse ocekivat, ali mi je za ocekivat da se telefon ne rusi i za to sto sam platio da radi i isto tako sam se mrvicu nadao da ce me odusevit kao prijasnji telefon (huawei u8650), kao ono, novi su na trzistu pa im je u cilju se dokazat. Nazalost ovdje to nije slucaj, bar za sad.

Vidim da nisam jedini s slicnim problemom i sta radit sad? Povuc njegove update-e i nadat se da će bit bolje ili otić tamo di sam ga kupio i trazit povrat novaca? :)

meni se ovo isto događa sa signalom... s jednom karticom (vip) radi sasvim normalno, s njom sam i pokrenio mobitel, a kad ubacim novu karticu, isto mi radi neko vrijeme i nestane signala... kako i zašto? može pomoć?

revolt
10.12.2012., 12:39
jel ovaj problem s gubitkom signala ima i model 4040 ili se ovdje radi samo o modelu 4300?

nadam se da će se ovo uspjeti riješiti sa novim firmwareom...

qwertuzio
10.12.2012., 13:04
jel ovaj problem s gubitkom signala ima i model 4040 ili se ovdje radi samo o modelu 4300?

Zvao sam prestigio hrvatska, tj njihov servis i vele mi da su upoznati s problemom te isto tako kažu da verziju 9 update-a testiraju i zasad se cini da je rijesilo problem. Odmah instalirao i ja, pa da vidimo sad kroz neko vrijeme...

mungo
10.12.2012., 14:45
sacekat cu jos neko vrijeme na kupnju....vidim da se ne treba zaletit dok se ne riješe ovi problemi

vinko3
10.12.2012., 19:34
e a jeste me izbedirali sa tim lošim vjestima :)
naručio sam 4040 model, dolazi mi u petak poštoma, valjda neću imati tih problema.....

anocomplete
11.12.2012., 11:39
Kupio novi u Tehnomarketu i sve ok dok nisam skužio da povremeno ali prečesto nestaje mogućnost zvanja i primanja poziva. Na display-u se vidi dobar signal na obadvije SIM-kartice ali jednostavno ne možeš uspostaviti vezu a niti primati poziv. U Čemu je stvar ne znam pa pitam da li ima ekipe koja zna o čemu se radi.
Nije stavljeno na Airplane mode. Pomagajte sa savjetima. Pomaže reboot smartphona ali velim to je dnevno 4-5 puta pa nisam valjda kupio nešto da ga tako često bootam. Ono što je najvažnije nikad ne znam da li je prestigio spreman primiti poziv jer po signalu na njemu može primiti poziv ali kad se pokušam sam nazvati s drugog telefona jednistavno mi sekretarica veli da KORISNIK SE TRENUTNO NE MOŽE JAVITI ..... :504:

anocomplete
11.12.2012., 11:55
Isti problem i sa Prestigio 3500 povremeno nema signala i ne znam jel me može tko zvati ili ne

scarface1
11.12.2012., 13:23

Ovo i mene zanima? :ne zna:

qwertuzio
11.12.2012., 17:47
Potrebno je napraviti system update pod settings -ima, tj. prvo prvu dostupnu verziju 8 instalirat, pa nakon toga ce biti dostupna verzija 9 u kojoj se zapravo I nalazi kriticni update za problem koji postoji s nestajanjem signala (tako mi rekli u prestigio hrvatska).

Ja instalirao update jucer I od tad mi radi bez greske. Bez spontanog nestanka signala i bez greske na 3g mrezi kao sto je prvotno i bio problem.

BrkoniX
12.12.2012., 13:20
Neko je pitao postoji li problem s nestankom signala, tj. nemogucnosti zvanja na 4040. Imam zadnji update na mob.-u (v1.0.10) i sve radi 5. Jedini problem koji sam ja primjetio da se povremeno (jako rijetko 2-3 puta u 2 mjeseca) svi zvukovi (ring tone, alarm,...) vrate na default. Zasto pojma nemam. Iako u tom vremenskom razdoblju je mob trpio svasta. Razne instalacije, deinstalacije, rootanje,... Pa je to mozda razlog njegove tuge?! :-) Da rezimiram: za tu lovu, je telefon vrhunski. Pogledajte koje se smece dobiva uz razne pretplate i koliko telefon kosta nakon isteka ugovora.

qwertuzio
12.12.2012., 17:10
Potrebno je napraviti system update pod settings -ima, tj. prvo prvu dostupnu verziju 8 instalirat, pa nakon toga ce biti dostupna verzija 9 u kojoj se zapravo I nalazi kriticni update za problem koji postoji s nestajanjem signala (tako mi rekli u prestigio hrvatska).

Ja instalirao update jucer I od tad mi radi bez greske. Bez spontanog nestanka signala i bez greske na 3g mrezi kao sto je prvotno i bio problem.

Ovo se odnosi na model 4300.

DarioDK
12.12.2012., 20:52
Imam jedno jednostavno pitanje, ima li netko da je zadovoljan sa Prestigio mobilphone uređajima, ipak ih je u prvoj turi prodano 2000 komada. Htio bi kupiti jedan 4300, ali poslije ovih iskustava nešto razmišljam.

ago89
12.12.2012., 23:27
Imam jedno jednostavno pitanje, ima li netko da je zadovoljan sa Prestigio mobilphone uređajima, ipak ih je u prvoj turi prodano 2000 komada. Htio bi kupiti jedan 4300, ali poslije ovih iskustava nešto razmišljam.

Ja sam zadovoljan :D iako sam ga vec nosio na servis, svjestan sam da je to sve potrosna roba i da jedan od xyz uredaja ima neku gresku (hardversku). medutim, to je rijeseno i mobitel radi predobro :D ja srecom nemam nikakvih losih softverskih iskustava kao sto ostali ovdje navode.

koristim ga gotovo mjesec i pol i ne mogu se ni na sto pozaliti :) odusevljen sam mobitelom, svima ga preporucujem. jer za taj novac dobiti novi smartphone s dvogodisnjom garancijom i dual-simom je predobro :)

svi bugovi koje su ljudi naveli se rjesavaju novim verzijama firmwarea, tako da ako se nesto i dogodi, prvim sljedecim updateom sustava bi trebalo sve biti u redu :)

ako ga se sada kupi, dobije se i futrola s njim (mi prvi kupci cemo biti naknadno obavijesteni, morat cemo ispuniti neku web formu i onda cemo i mi gratis dobiti futrolu) sto mi je super stvar jer za sve druge mobitele moras kupiti posebno futrolu, nigdje ne dolazi u pakiranju... (ah, kako male stvari vesele covjeka :D )

sto jos reci? memorija je podijeljena na unutarnju pohranu (503 MB) i usb pohranu (cca 2.1 GB), dok preostalih 1.4 GB zauzima Android 4.0 :D meni osobno je to sasvim dovoljno, ali ako nekome nije, bez problema se memorija moze povecati mikro SD karticom.

isprobao sam neke malo zahtjevnije aplikacije tipa neka auto utrka (hyundai gtr ili tako nesto) i neka nogometna igrica, ne znam tocan naziv, i sve mi je radilo bez ikakvih problema.

kao sto je receno, kamera je nadogradena s 5 na 8 MP, pocetni zaslon se prosirio novim firmwareom s 3 na 5 zaslona...mogao bih ga danima jos hvaliti :cerek:

auss
13.12.2012., 08:50

kupio ga u emmezeti 1.12. jos uvijek je u servisu,kkad sam zvao prije neki dan rekli mi da ga jos testiraju i da ce im biti potrebno najmanje jos nekoliko dana testiranja???????? na sto sam ih ja pitao je li to atomska bomba ili telefon?ali sto sad mogu kad sam vec u govnima moram plivati u njima a ti s obzirom da jos nisi u g.. budi pametan i ne razmisljaj se previse oko neceg sto nije vrijedno utroska ijedne primisli a kamoli 1500HRK

qwertuzio
13.12.2012., 11:03
kao sto je receno, kamera je nadogradena s 5 na 8 MP, pocetni zaslon se prosirio novim firmwareom s 3 na 5 zaslona...mogao bih ga danima jos hvaliti :cerek:

Novim firmware-om je nadograđena na 8 MP?

Što se tiče mobitela, nadogradom firmware-a meni telefon radi odlično, stvarno nikakvih problema.

Da li netko mozda zna da li se i ako moze kako produljiti trajanje osvijetljenja kapacitativnih tipki. Recimo u mraku kad mi se ugase ne vidim gdje mi je back tipka i to me mrvicu izludi. :504:

pepezagreb
13.12.2012., 20:21
Kupio sam mobitel prije tri dana i jednostavno biti online tj. biti spojen na TELE 2 mrezu, niti mogu koga nazvati, niti tko mene, niti mogu poslati sms (pretpostavljam niti primati). Napravim Reboot i onda je ok dok ne skuzim da opet ne radi. Danas sam morao dvaput rebootirati i sada navecer skuzim da opet ne radi. Imate li kakvo rjesenje? Ako nista, nosim ga na reklamaciju, ili jos prije nazvati njihov ovlasteni servis da vidim ste ce reci.

Pozdrav, Petar

mobil-r6
14.12.2012., 05:41
Ja sam imao istih problema sa signalom. Prekjučer sam ga updatea-o na verziju 9 i ama bas nikakvih problema...telefon više ne gubi signal...ja sam prezadovoljan telefonom za cijenu koju sam platio...radi izvrsno sa dvije kartice...performanse samog telefona odlične.
Meni odličan!
Samo mi nije jasno ovo sa kamerom, da li je istina da je moguće kameru sa verzijom 9 dici sa 5MP na 8MP, i prije je u postavkama nudio veličinu slike od 8MP?
lp

patakVK
14.12.2012., 12:30
Ja imam 4040 vec vise od mjesec dana I sve 5. Apsolutno nikakvih problema. Jedino mi se nesvida dialer tvornicki,odnosno prikaz dolaznog poziva. Brojevi I slova su mi sitni po mom ukusu,tj. prikze ih sitno u gornjem lijevom kutu. Pa ako netko zna kako
ovo urediti na neki nacin.

assassin
14.12.2012., 12:33
exDialer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb 2Rvb2h1dC5kaWFsZXIiXQ..) (ili neki drugi- samo upiši "dialer" u Play Store pa gledaj koji ti se sviđa) :)

patakVK
14.12.2012., 13:08
exDialer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb 2Rvb2h1dC5kaWFsZXIiXQ..) (ili neki drugi- samo upiši "dialer" u Play Store pa gledaj koji ti se sviđa) :)

Ma stavio sam rocketdial,I stvarno je odlican ali neznam kako iskljuciti tvornicki,a ovako se pale oba kad vrsis poziv. Kad ja pozivam nije problem ,ali kod dolaznog poziva prvo se moram javiti na rocketdial pa onda jos jednom na stock,tvornicki.

fullHD
14.12.2012., 14:29
Kako uslikati svoj ekran. Uspio jedamput slucajno i vise nikada. . Pomoc

cickova
15.12.2012., 10:15
Ma stavio sam rocketdial,I stvarno je odlican ali neznam kako iskljuciti tvornicki,a ovako se pale oba kad vrsis poziv. Kad ja pozivam nije problem ,ali kod dolaznog poziva prvo se moram javiti na rocketdial pa onda jos jednom na stock,tvornicki.

odi u settoings-apps-all apps i na dialer vidi jel imas opciju Disable

wackyzg
15.12.2012., 10:39
Ja sam kupio svoj 4300 u ponedjeljak i uistinu sam zadovoljan s njime.Brz,dobra baterija,kuciste ne skripi.Imam jedan problem,pa bih molio ekipu s Tele2 da mi malo pomogne.Naime,ne radi mi MMS.Postavke su tocne,kontaktiran i Tele2 i servis,kazu da je sve OK i da bi trebalo raditi.Inace,Android 4.0.3 ima bug s MMsom kod nekih(kad dodjem doma,zalijepim link),alo ni jedan solution mi nije uspio.Ako netko od Tele2 normalno koristi MMS,molio bih da mi prepise APN i kaze da li je jos sto trebao ukljuciti(data roaming ili sl.).U mobu je samo jedan SIM,radio sam i reset,ali nije pomoglo.

Edit: evo link s problemom: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=23233

vilusan
15.12.2012., 12:29
Zanima me kako koristiti fotografiju kao kontakt fotografiju? dođem do odabira kontakta za odabranu sliku i tu je priči kraj :-) imam 4040. Neznam jel se radi o nekom bugu?

fullHD
15.12.2012., 21:46
Za sliku kontakta moras kopirati kontakt u tel.tek tada mozes staviti sliku uz kontakt . Dalu neko zana kako uslikati vlastiti ekran

patakVK
16.12.2012., 10:26
odi u settoings-apps-all apps i na dialer vidi jel imas opciju Disable

Nedopusta mi opciju disable,zatamnjena je!
Pa jel I kod vas isto tako kod poziva prikaz kako sam opisao?

halek
16.12.2012., 10:32
Za sliku kontakta moras kopirati kontakt u tel.tek tada mozes staviti sliku uz kontakt . Dalu neko zana kako uslikati vlastiti ekran

power + volume down + home tipka

fullHD
16.12.2012., 21:27
Jos jedna molba moram ga rucno podignuti sa 1.07 na 1.08 i sve napravio prema uputam snimio na sd card i kada zelim instalirati kaze e signature faild i kraj price sta dalje

Supernatural76
16.12.2012., 21:31
Imam 4300 model par dana i prezadovoljan sam.Stvarno nemam zamjerki niti na sam uređaj niti na kvalitetu izrade.Stvarno su se kinezi potrudili.Nakon sto sam ga odpakirao odmah sam napravio update softwera tako da za sada nemam problema koji se spominju u gornjim postovima vezano za gubitak signala...

fullHD
17.12.2012., 15:04
Dalu postoji jos nekakav nacin kako napraviti rucni update . Ono sto je opisano na dluzbenim stranicama ne pali javlja gresku. E signature fail. Pomoc

patakVK
17.12.2012., 17:02
Jeli i kod vas ovakav prikaz dolaznog poziva i odlaznog ?
http://imageshack.us/a/img716/3100/jpegcq.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/jpegcq.jpg/)

assassin
17.12.2012., 17:38
Meni je na Galaxy S, na ICS (i JB-u).
U čemu je problem?

coherent
17.12.2012., 21:14
Dalu postoji jos nekakav nacin kako napraviti rucni update . Ono sto je opisano na dluzbenim stranicama ne pali javlja gresku. E signature fail. Pomoc

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=239163&page=14#post2289112

patakVK
17.12.2012., 21:58
Meni je na Galaxy S, na ICS (i JB-u).
U čemu je problem?

Jesi odgovorio na moj post,ili neki drugi ?

Supernatural76
17.12.2012., 22:20
http://imageshack.us/a/img716/3100/jpegcq.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/jpegcq.jpg/)

je isti je ko kod mene...

assassin
17.12.2012., 23:03
Jesi odgovorio na moj post,ili neki drugi ?
Na tvoj. Citirao bih da je na neki prije ;)

qwertuzio
18.12.2012., 10:07

Kod mene je sličan prikaz, samo ova slika profila/osobe je kod mene puno manja.

patakVK
18.12.2012., 16:32
Uglavnom,meni se taj prikaz nikako ne sviđa.Premala slova i brojke pored tolikog ekrana i premalo mogučnosti izbora podešavanja i načina javljanja.ja sam stavio Rocket dial,i stvarno je odličan,ali pošto se nemože isključiti stock dialer prilikom primanja poziva moram se prvo javiti na rocket pa onda još jednom na stantardni.Nadam se da ču to nekako uspijeti riješiti.evo kako izgleda sa Rocketom,lijepa velika slova čija se veličina i boja i još masa stvari može podešavati.Kao što je podloga ispod poziva i ima puno raznih vrsta odgovora i uspostave poziva.Evo primjer .....

http://img845.imageshack.us/img845/8848/screenshot2012121815243.png (http://imageshack.us/photo/my-images/845/screenshot2012121815243.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

leut79
18.12.2012., 22:16
baterija je kod oba modela 4040 i 4300 jednaka...u specifikacijama stoji da u 4040 izdrži 8 sati razgovora a kod 4300 samo 3 sata..... kako je u praksi jel stvarno 4300 tako brzo potroši bateriju radi -ips ekrana ili...?

wackyzg
19.12.2012., 11:22
Meni je prvih tjedan dana baterija trajala pola dana. Jesam stalno prčkao po njemu, instalirao, testirao, deinstalirao, ekran je bio na maksimum osvjetljenju, bluetooth, WiFi, data connestion, sve je bilo upaljeno. Nakon jednog factory reseta, namještanja na automatsko osvjetljenje i gašenje nepotrebnih potrošača kada ih ne trebam (bluetooth, WiFi), uz cca 2 sata razgovora, 20tak poruka, te dopisivanje na FBu oko sat i pol, potrošim 50-70% baterije tijekom dana, tako da sam sasvim zadovoljan s time. Jedino što me i dalje mući je nemogućnost slanja i primanja MMSa, pa ako netko s Tele2 može slati i primati MMs, ponavljam upit, molio bih APNove i ostale postavke oko mreže (upaljen roaming ili nije itd.)

Alfer
19.12.2012., 16:24
Imam Prestigio 4300 sada već 5 dana i što se tiče hardwarea i softwarea te povezivanja sve radi odlično, brzo, automatski je napravio postavke i za Vip i za bonbon mrežu, ekran ima izvrsnu sliku, dakle s te strane je odličan. Međutim imam jednu zamjerku, a možda je to i stvar za eventualnu reklamaciju - zvuk iz zvučnika za razgovore je vrlo "plitak" kao da mu nedostaje bas. Koristim razne mobitele i ni na jednom nije tako plitki zvuk. Da li je imao tko od vas takvo iskustvo s tim mobitelom?
Što se tiče futrolice koja dolazi s njime u paketu - lijepo je dizajnirana, mobitel stane unutra "na knap", ali nažalost dobro brtvi i pokrije zvučnik za zvonjavu pa se jednostavno gotovo uopće ne čuje kada vas netko nazove, a kamoli poruka ili mail.:eek:

vinko3
19.12.2012., 20:55
Imam Prestigio 4300 sada već 5 dana i što se tiče hardwarea i softwarea te povezivanja sve radi odlično, brzo, automatski je napravio postavke i za Vip i za bonbon mrežu, ekran ima izvrsnu sliku, dakle s te strane je odličan. Međutim imam jednu zamjerku, a možda je to i stvar za eventualnu reklamaciju - zvuk iz zvučnika za razgovore je vrlo "plitak" kao da mu nedostaje bas. Koristim razne mobitele i ni na jednom nije tako plitki zvuk. Da li je imao tko od vas takvo iskustvo s tim mobitelom?
Što se tiče futrolice koja dolazi s njime u paketu - lijepo je dizajnirana, mobitel stane unutra "na knap", ali nažalost dobro brtvi i pokrije zvučnik za zvonjavu pa se jednostavno gotovo uopće ne čuje kada vas netko nazove, a kamoli poruka ili mail.:eek:

hellow,
danas mi je poštom isporučen mobitel, ali futrolice nema nigdje-kome bi se mogao obratiti?

vinko3
20.12.2012., 20:25
jedno pitanjce , gdje unosim postavke za internet, koristim tele2 i već dva dana pokušava naći unos postavki?
hvala

84737
20.12.2012., 22:24
Pročitaj Android FAQ (često postavljana pitanja) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332)
Tamo sve piše... :)

A evo ti i ovdje.
(Settings> Wireless & network> Mobile networks> Access Point Names (APN)> menu tipka> New APN).

qwertuzio
21.12.2012., 08:50
Međutim imam jednu zamjerku, a možda je to i stvar za eventualnu reklamaciju - zvuk iz zvučnika za razgovore je vrlo "plitak" kao da mu nedostaje bas. Koristim razne mobitele i ni na jednom nije tako plitki zvuk. Da li je imao tko od vas takvo iskustvo s tim mobitelom?

Plitki zvuk je prva stvar koju sam zamjetio kod razgovora i svima kojima to velim, komentar je: "a i ti gledaš svaku sitnicu i najmanje stvari te smetaju", ocito vecini telefon sluzi za igrice i wireless.

Znaci nije samo kod mene? :)

robil
21.12.2012., 18:56
Danas sam sa kolegama bio na Grobniku na klopi za kraj radne godine:D
i samo ja nemam signal. Tele2 kod kolega na drugim markama smartphona besprijekoran. Kao da sam u Sibiru?????

coherent
21.12.2012., 19:15
I ja sam mislio si za blagdane "darovati" nekakav mobitel i cak je ovaj Prestigio usao u neki uzi izbor, pa sam malo pogledao po forumima i slicno, ali ispada da dosta ljudi ima probleme. Valjda koliko para toliko signala/muzike/dubokih tonova cega vec. Malo sam i proguglao tu firmu Prestigio. Izgleda kao nekakva ruska muljaza, regani na Cipru i tako. A koliko vidim, distributer im je Asbis s kojim sam imao isto neugodna iskustva, doduse rijetka jer jednom kad ne ide glatko, okrenem se gdje ide glatko. A kako cujem okolo po servisima, ni RMA nije bas bajan.

patakVK
22.12.2012., 09:28
Očigledno je da je 4040 puno stabilniji i bolji uređaj. Ali uporno se kupuje 4300. A sto se tice problema...jucer kolega na poslu i ja stavimo uređaj jedan do drugog da provjerimo signal jer se on žalio da na svom gubi a na istoj smo mreži. Kod mene full signal i 3g mreža a kod njega nula,nista,telefoni stoje jedan pored drugog na stolu. Njegov je Iphone....

kbrletic
23.12.2012., 10:07
Za sve one koji imaju problema sa ovim uređajom.

U glavnom, svi se slažu da je riješenje u nadogradnji na noviju verziju firmwera. Pa krenimo:

1. Provjerite koju verziju imate instaliranu:
Settings --> About Phone --> Build number

Primjer Build number: PAP4300DUO.20121128.v1.0.09

Znači instalirana je verzija v1.0.09.

2. Zadnja i stabilna verzija je 1.0.09. Za uspješnu nadogradnju potrebno je instalirati sve verzije, po redu i bez preskakanja:

http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20120914.v1.0.06_20121102.v1.0.07. zip

http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20121102.v1.0.07_20121121.v1.0.08. zip

http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09. zip

3. Znači, ko ima v1.0.06 prvo mora instalirati:
PAP4300DUO_from_20120914.v1.0.06_20121102.v1.0.07. zip

Skinite sa gornjeg linka željene verzije. Potrebno je raspakirati skinutu datoteku i kopirati BILO GDJE NA TELEFONU datoteku "Update.zip". Jedini uvjet je da znate di ste ju stavili, trebat će vam.
Datoteku snimite na telefon, ne na vanjsku microSD karticu.

4. Ugasite uređaj. Kad je uređaj ugašen, pritisnite I DRŽITE "VOL. -" ( tipka za stišavanje zvuka), nakon toga upalite uređaj, kad se pojavi mali zeleni na ekranu, pustite tipku stišavanja.

5. Stisnite "HOME" tipku (kućica). Upravo ste ušli u "Android system recovery"
Za navigaciju po ovom izborniku koriste se VOL+ i VOL- tipke.
Odaberite "apply update from sdcard" i pritisnite "Menu" tipku (pored kućice, izgleda kao ljestve).
Nađite datoteku "Update.zip", odaberite ju i ponovno stisnite "Menu".

6. Android je započeo nadogradnju... Ponovite postupak dok ne dođete do verzije 1.0.09 i uživajte u svom novom i stabilnom PAP4300 telefonu.

Sretno.

auss
23.12.2012., 10:35
nakon dosta frustracija sa ovim telefonom konacno sam ga dobio iz servisa gdje su mi rekli da su izvrsili nadogradnju softvera, izgleda da im je uspjelo tj. sada se cini sve u redu te nemam problema sa signalom, na kraju krajeva zadovoljan

lubenne
23.12.2012., 13:59
4300 DUO
Moje mišljenje je da smo mi, prvi kupci, bili na neki način pokusni kunići. A evo i zašto mislim. Prestigio je na tržište pustio 4300 sa dvije različite verzije firmwara.
1. 20121102.v1.0.07.
2. 20120914.v1.0.07. (u mom slučaju)
Ova druga verzija radi dobro osim nekih sitnica, neda mi nadogradit gmail app i ponekad sve ikone nestanu na sek. dvije pa se vrate. OTA nadogradnju mi ne nudi, a postupkom koji je dao @kbrletic izbacuje, eror in/tmp/sideload/package.zip (status 7)
Tako da svi koji imate 20120914.v1.0.07. nemojte ni pokušavati postupkom koji je gore opisan, ili probajte, meni nije uspjelo.
Za nadogradnju sa 20120914.v1.0.07. na aktualnu verziju postoji postupak, ja ga nisam probao jer mi je to prvi android pa se bojim da nešto ne zabrljam. Ako nekog zanima postupak mogu stavit upute.

coherent
24.12.2012., 16:36
4300 DUO
Moje mišljenje je da smo mi, prvi kupci, bili na neki način pokusni kunići. A evo i zašto mislim. Prestigio je na tržište pustio 4300 sa dvije različite verzije firmwara.
1. 20121102.v1.0.07.
2. 20120914.v1.0.07. (u mom slučaju)
Ova druga verzija radi dobro osim nekih sitnica, neda mi nadogradit gmail app i ponekad sve ikone nestanu na sek. dvije pa se vrate. OTA nadogradnju mi ne nudi, a postupkom koji je dao @kbrletic izbacuje, eror in/tmp/sideload/package.zip (status 7)
Tako da svi koji imate 20120914.v1.0.07. nemojte ni pokušavati postupkom koji je gore opisan, ili probajte, meni nije uspjelo.
Za nadogradnju sa 20120914.v1.0.07. na aktualnu verziju postoji postupak, ja ga nisam probao jer mi je to prvi android pa se bojim da nešto ne zabrljam. Ako nekog zanima postupak mogu stavit upute.

Pokusni kunici. :) Bas si se dobro izrazio.
Posudio mob na test. Vec su u temi pobrojane stvari koje rade pa da se malo osvrnem i na ono sto jos nitko nije napisao. Onako na prvu ne radi bluetooth, recimo nema L2CAP profila sto bi trebalo biti standardno na Androidu 4.x. Nadalje, ne radi ni USB host tako da sto se povezivosti i eksternih uredjaja tice - banana. Googlea sam i problem sto je gore netko napisao oko updatea firmwarea i mora se preko nekakvog alata na racunalu. Vjerojatno nije problem poweruserima, ali ce biti pocetnicima. S druge strane, poweruserima ce faliti puno toga, od gappsa, do povezivosti i slicno. Zbilja steta za uredjaj koji je mogao biti best buy u low mid rangeu. Izgleda da ce uskoro izaci i novi modeli od iste firme pa ce biti zanimljivo i to pogledati. Doduse, uvoznik za Hr je prilicno mutava firma tako da cemo se za nove modele nacekati.

ago89
26.12.2012., 09:17
evo mene s jos jednim problemom. stvarno mi nije jasno...mislim, odusevljen sam i dalje mobitelom, ali stalno se neke cudne stvari dogadaju...

1. gps ne moze pronaci lokaciju, cak ni kada su sve moguce opcije ukljucene. Google maps me jednostavno ne moze locirati. Zna li netko u cemu je problem i kako to rijesiti?

2. Iz postavki o telefonu je nestala stavka "Software update", ostala je samo opcija System update. Jel to zbog novog firmwarea (1.0.09), ili?

zbunjen sam :rolleyes:

davort22
26.12.2012., 10:07
dali vrijedi tih para!!! kakva su vam iskustva!!!

kbrletic
26.12.2012., 20:39
lubenne, mislim da je kod tebe jedino riješenje vraćanje na v1.0.06.

Ipak prije toga (meni je pomoglo), pokušaj izbrisati sve iz root direktorija, to pali kod nekih grešaka prilikom nadogradnje.

Normalno, ako imaš podataka od kojih se ne želiš rastati prije napravi backup.

skroby17
01.01.2013., 17:37
Imao bih pitanje vezano uz slušalice! Dal je utor 3.5 pa odgovaraju bilo koje ili idu samo posebne od Prestigia? Netko mi je rekao al nisam siguran dal se to odnosilo za taj mobitel ili koji drugi kao da odgvaraju samo neke posebne jer je utor kao malo širi!

Ataman
01.01.2013., 18:27
Imao bih pitanje vezano uz slušalice! Dal je utor 3.5 pa odgovaraju bilo koje ili idu samo posebne od Prestigia? Netko mi je rekao al nisam siguran dal se to odnosilo za taj mobitel ili koji drugi kao da odgvaraju samo neke posebne jer je utor kao malo širi!

Utor je standardni 3.5 na pap 4040 kojeg imam za 4300 neznam....koristia sam do sad više različitih modela slušalica bez ikakvih problema...

BrkoniX
02.01.2013., 09:48
Imao sam 4040 i radio mi je OK, vec sam negdje prije postao da mi se jedino desavalo da iz nekog razloga "zaboravi" moje zvukove (za SMS, ringtone, i dr.), ali sem toga nisam imao problema. Sad imam 4300 do izlaska 4500 :). Imam telefon 20-tak dana i za sad nemam nikakvih problema. Citavsi forume, znao sam da trebam update na 1.0.9, pa sam to napravio prije nego sam mob. uopce poceo upotrebljavati (pri tome nije bilo nikakvih problema). Mob. je dosao sa v1.0.7, sam je ponudio na v 1.0.8, a rucno sam mu stavio 1.0.9. Iako je HW, osim ekrana isti, nekako mi se cini brzim prilikom koristenja. Mozda je to samo subjektivan dojam, ali tako mi se cini. Dobio sam i futrolu iako mi je neiskoristljiva jer nosim mob. zakvacen za pojas a ova je namjenjena za dzep. Minus je mali gumbic za paljenje koji je jos i uvucen, tj. poravnat s kucistem, pa ga je u mraku tesko napipati. Kazu neki da ima "plitak" zvuk. Ja sam od rata pomalo nagluh (LMB 120mm), ali cujem sugovornika normalno. Kao minus bi mu jos stavio to da update na novu verziju ne nudi preko OTA, sto je totalno bez veze. Nisu svi informaticki pismeni da to odrade sami. Sve u svemu, za te novce je mobitel super.
I ne radim za Asbis :)

davort22
02.01.2013., 11:37
Ja sam kupio 4300 prije nekih tj dana!!! ali mi je update radio automatski!!! znači pitalo me dal želim nadograditi sustav na 1.0.8 ina 1.0.9 !!! i sve je radio sam!!!

BrkoniX
03.01.2013., 08:10
Ja sam kupio 4300 prije nekih tj dana!!! ali mi je update radio automatski!!! znači pitalo me dal želim nadograditi sustav na 1.0.8 ina 1.0.9 !!! i sve je radio sam!!!

Vjerojatno "Prestigio" dozvoljava update po regijama da im se serveri ne opterecuju.

grogo bolger
03.01.2013., 08:20
4300 baterija prekratko traje, niti jedan dan :mama:

davort22
03.01.2013., 10:09
4300 baterija prekratko traje, niti jedan dan :mama:
pa skoro svi smartfoni ne traju duže od 1. dana

davort22
03.01.2013., 10:43
dali se i vama na fotoaparatu postavke stalno vračaju na početne postavke???

salerule
03.01.2013., 15:08
Mob zbilja mrak za tu lovu. Nedostatak - potpuno zbunjen kak funkcionira sd kartica (sd 2) i kak se na nju pohranjuju aplikacije
Za sad bez problema radi - v1.0.9
I ja ne znam kak staviti navigaciju (navigon ili tomtom)
Ak neko uspije nek javi.

davort22
03.01.2013., 15:17
Mob zbilja mrak za tu lovu. Nedostatak - potpuno zbunjen kak funkcionira sd kartica (sd 2) i kak se na nju pohranjuju aplikacije
Ak neko uspije nek javi.

ja sam stavio copilot-a i radio je savršeno!!

salerule
03.01.2013., 20:11
Koji copilot? Free verzija radi a druga ne.
Cini mi se da free verzija nema glasovnu navigaciju

qwertuzio
04.01.2013., 08:20
Da li je poznato da li ga je netko root-ao i stavljao neki drugi rom na 4300?

mac09
04.01.2013., 08:22
Pozdrav..i ja sam vlasnik 4300 i prezadovoljan sam. Imam jednu malu zamjerku, a ujedno i pitanje za vas -naime, problem je signal WiFi-a. U stanu mi je dosta slab. zapravo užasnio slab dok sa drugim mobitelima to nije slučaj. Postoji li kakvo rješenje za ovaj problem. Naime, užasno je iritantno kada se taj signal svako malo gubi pa opet pojavljuje...

BrkoniX
04.01.2013., 08:45
@ mac09
nesto mi to ne stima kod tebe. Moj 4300 ima upaljen WI/FI stalno (i kad je stand by-u), a toliko dobro "lovi" da mi kad se vozim gradom kroz kvartove (polako), uredno javlja da vidi nezasticene mreze! Imas jednu na krizanju Zagrebacke avenije i Dragutina Golika (na sjevernoj strani), pa probaj sam. SSID je "guest". Kad dolazim doma pokupi moju mrezu dok se parkiram i skine mailove. Router je "Edimax" a mreza "N" standard 300Mbps. Zvuci nevjerojatno, ali za okladu u cevape, dogovorimo se i ja dokazem! :)
Kako ti se ponasa na drugim routerima?

@ qwertuzio
rootao sam ga ali custom ROM-a (koliko ja znam) jos nema
Ima jedna modifikacija, a o tom mozes vise:
"http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240504&page=3"

Prije sam ima 4040 koji je isto bio odlican. Za njega ima CVM.

*mary30*
04.01.2013., 10:27
Ak neko uspije nek javi.

e ovo muči i mene

inače potpuno zadovoljna sa mobitelom,trajanjem baterije. uz redovito "čačkanje" izdži dan i pol do dva dana ako ga manje koristim
dobila sam ga na verziji v1.0.07. i sam mi je ponudio nadogradnje za sljedeće verzije

prije prestigija koristila galaxy ace oko godinu i pol u usporedbi sa njim ovaj je mnogo bolji i definitivno vrijedi svake lipe

mac09
04.01.2013., 11:32
[QUOTE=BrkoniX;42942733]@ mac09

Budem probao sa drugim routerima pa ću vidjet

Viivann
04.01.2013., 11:48
vidim da se štošta piše o uređaju 4040. kupio sam isti prije tri dana, na TELE2 sam mreži i ne mogu se spojit na internet.
jel imao tko kakva iskustva sa navedenim?
ak je molim da mi pošaljete postupak uređivanja postavki?

mac09
04.01.2013., 12:25
Tele2 postavke

Internet
Name: Tele2 Internet
APN: internet.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
Proxy: 130.244.196.090
Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 02
APN type: default
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

MMS
Name: unesite Tele2 MMS
APN: mms.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
MMSC: http://mmsc.tele2.hr
MMS proxy: 193.012.040.066
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
APN type: mms
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

dEC
04.01.2013., 15:31
Stigao mi je 4300 i za sad radi odlično. :) Trebao je doći prije Božića, ali sam ga dočekao tek jučer jer je navodno vladala nestašica zbog velike potražnje. :ne zna:

Došao je s firmwareom v.1.0.07 i uspio sam napraviti update preko "System updates" na v1.0.08. "System update" nije vidio v1.0.09 i morao sam skinuti update (http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09. zip) na v1.0.09 i instalirati ga po uputama (http://www.forum.hr/showpost.php?p=42792527&postcount=181) iz ovog threada. Nakon toga sam ga rootao skriptom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460) za koju sam našao komentar da radi i to je prošlo bez problema u "Normal" modu. Instalirao sam "Root Uninstaller" i uspio maknuti neke od aplikacija koje su došle na uređaju, a ne trebaju mi. Aplikacija koja iz nekog čudnog razloga nije uključena je Google Talk. Probao sam prekopirati Talk.apk iz firmwarea od 4040, ali se ta verzija rušila. Verzija koju sam skinuo s http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps#Ice_Cream_Sandwich_.28Android_4.0.x.29 za sad radi dobro. :)

Za sad unutra imam tek jednu karticu, a planiram ubaciti kad nađem elegantan način za prebacivanje kontakata sa starog mobitela. Kako mi je ovo prvi Android telefon, vjerojatno ću vikend provesti u traženju korisnih aplikacija.

davort22
04.01.2013., 19:55
Koji copilot? Free verzija radi a druga ne.
Cini mi se da free verzija nema glasovnu navigaciju

ja sam skinuo sa torenta copilot 8.2!!!
imaš i novije al treba telefon rootat

salerule
04.01.2013., 21:49
Davore tx ali neda mi se sa tim zezati jer mob radi bez greske pa bolje ne dirat

safarb
05.01.2013., 14:07
Kupio sam pred 2 dana bijeli Prestigio 4300, dobio sve bijelo u paketu osim crne baterije. Telefon izgleda predivno, slično Iphoneu. Ponudio mi je sam update na zadnju verziju, wi-fi mi radi besprijekorno kao i 2 sim kartice koje se ne miješaju. Display je odličan, brzo se preklapaju stranice i brzina je super. Slušalice su ok, čak i preglasne na maximumu ali bez krčenja. Radio ima Rds, a što se tiče videa, čitao mi je avi i mkv format, a nije uspio mp4 film. ALi u mkv-u se vidi predivno. Igrice rade savršeno, za sada imam 3 ali otvara ih brzo i ne trzaju. Bateriju sam napunio full jučer popodne a danas mi je na nekih 70% s time da stalno čačkam po njemu. Znači mogla bi i 2 dana potrajat osim ako se ne igraju igrice stalno. Inače sve u svemu jako dobro za tu cijenu. Slike fotoaparata su odlične sa rez do 8mpx. POzdrav

valentina2304
06.01.2013., 10:06
Jel ima kakvih novosti kada bi mogao doći Prestigio 4500 Duo?

acer
06.01.2013., 15:08
Navodno polovicom prvog mjeseca.

r308
06.01.2013., 18:05
Da li se mogu koristiti druge slušalice na modelu 4300 i 4040 ? I da li je netko uspio staviti talk na 4300 ? Uz malo sreće ovaj tjedan kupujem jedan od ova dva modela pa će mi ovo presuditi

patakVK
07.01.2013., 09:08
Jutros se moj PAP 4040 nadogradio na V.1.0.13,sam mi ponudio. Osnovna razlika je pet ekrana,pstalo nisam jos istrazio....

vat_d_fak
07.01.2013., 13:34
postavljam pitanje za prijatelja koji ima prestigio (onaj najveci model / dual sim).
do sada je imao nokiju i nju je koristio kao modem za internet na laptopu (preko nokia suita), e sad bi isto htio sa ovim mobitelom pa ako netko zna koji program skinuti da mu to radi neka napise.

ps. treba mu takva mogucnost spajanja na net na laptopu jer ima besplatan mobilni internet (firma placa).

unaprijed zahvaljujem

davort22
07.01.2013., 18:44
postavljam pitanje za prijatelja koji ima prestigio (onaj najveci model / dual sim).
do sada je imao nokiju i nju je koristio kao modem za internet na laptopu (preko nokia suita), e sad bi isto htio sa ovim mobitelom pa ako netko zna koji program skinuti da mu to radi neka napise.

ps. treba mu takva mogucnost spajanja na net na laptopu jer ima besplatan mobilni internet (firma placa).

unaprijed zahvaljujem

nema programa!!! al se može preko telefona!!!
ovako
ideš u postavke
tamo gdje imas bežično povezivanje otvoriš si gdje ti piše djeljenje mreže!!! tamo se može spojiti preko usb! a može se i stvoriti wirelles mreža!!! ako treba još što samo pitajte

GoGs
07.01.2013., 20:38
jel postoji 4.1 update za prestigio 4300?

BrkoniX
08.01.2013., 11:53
@ GoGs
ne, a pitanje hoce li.
Bio sam danas na njihovoj stranici i nema za download v1.0.9??!!
Zanimljivo mi je i to da je frend kupio 4300 prije 3 dana i nije mu se ta verzija nudila preko OTA, iako neki ovdje tvrde drugacije.
:confused:

vat_d_fak
08.01.2013., 12:49
ako treba još što samo pitajte

hehe, treba :)

kad ga netko zove ne pise mu ime pozivatelja (piše samo broj moba) iako ga ima u imeniku. ako mu netko posalje poruku onda mu pise ime pozivatelja/pošiljatelja :).

moj buraz je imao isti problem pa je išao u postavke i ugasio obje sim kartice pa ih upalio i sve mu je opet radilo. probali smo to i kod frenda, ali ne ide.

hvala unaprijed opet hehe

Igor154
08.01.2013., 13:43
Meni je to prvi smartphone (prestigio 4300), a instrukcije su strašno šture. Zna li netko kako uključiti hrvatska slova u sms.u i kako dobiti zvuk poruke. Ima li neki manual na webu?

wackyzg
08.01.2013., 15:10
[QUOTE=mac09;42945940]Tele2 postavke

Ispravak postavki.
U internet APNu NE TREBA proxy i port.
Nema baš za naš mobitel postavki na Tele2 stranici, ali postavke za ZTE Blade III odgovaraju:

Prijenos podataka

Ime: Tele2 Internet
APN: internet.tele2.hr
Proxy: ostavite prazno
Port: ostavite prazno
Korisničko ime: ostavite prazno
Zaporka: ostavite prazno
MMSC: prazno
MMS proxy: prazno
MMS priključak: prazno
Vrsta provjere autentičnosti: ostavite prazno
Vrsta APNa: default
APN protokol: IPv4

Tipka Menu -> Spremi -> Pozicionirajte se na njega i aktivirajte (plava točka pokraj njega)

Postavke za MMS

Ime: Tele2 MMS
APN: internet.tele2.hr
Proxy: ostavite prazno
Port: ostavite prazno
Korisničko ime: ostavite prazno
Zaporka: ostavite prazno
MMSC: http://mmsc.tele2.hr
MMS proxy: 193.012.040.066
MMS priključak: 8080
Vrsta provjere autentičnosti: ostavite prazno
Vrsta APNa: mms
APN protokol: IPv4

Tipka Menu -> Spremi

Postavke su iste za pretplatu i bonove.

Hrvatska tipkovnica:

Meni -> Postavke -> Jezik i ulaz -> kliknuti na slidere pored Android tipkovnica (u drugom redu će pisati Engeski vjerojatno) -> Jezici unosa -> staviti kvačicu ili na Upotrijebiti jezik sustava, ili maknuti kvačicu s te funkcije te ispod odabrati čije tipkovnice želimo koristiti (hrvatski, engleski, češki, ruski, što god vam već sve treba)
Izaći iz postavki, otvoriti Slanje poruka i odabrati novu poruku (ili bilo gdje možete upisati tekst), te nakon što se pojavi tipkovnica, povući dolje notifikacijski centar i pod Odaberite način unosa odabrati hrvatsku tipkovnicu.
Hrvatska slova neće biti vidljiva na ekranu, ali dugim pritiskom, npr., tipke C, dobijemo meni sa našim dijakritičkim znakovima (Č,Ć).Slova se odabiru povlačenjem prsta u smjeru slova koje želimo BEZ puštanja, znači, kako smo napravili dugi pritisak na slovo C, kada nam se pojavi izbornik, povučemo prst u desno, bez dizanja s ekrana, na slovo Ć (ili pustimo prst ako nam treba Č, jer će po otvaranju menija s dodatnim slovima, Č već biti odabrano).

GoGs
08.01.2013., 17:45
@ GoGs
ne, a pitanje hoce li.
Bio sam danas na njihovoj stranici i nema za download v1.0.9??!!
Zanimljivo mi je i to da je frend kupio 4300 prije 3 dana i nije mu se ta verzija nudila preko OTA, iako neki ovdje tvrde drugacije.
:confused:koja je razlika između v1.0.7 i svih ostalih? koje promjene donose?

hvala na odgovoru.

umbrela
08.01.2013., 18:27
Stigao mi je 4300 i za sad radi odlično. :) Trebao je doći prije Božića, ali sam ga dočekao tek jučer jer je navodno vladala nestašica zbog velike potražnje. :ne zna:

Došao je s firmwareom v.1.0.07 i uspio sam napraviti update preko "System updates" na v1.0.08. "System update" nije vidio v1.0.09 i morao sam skinuti update (http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09. zip) na v1.0.09 i instalirati ga po uputama (http://www.forum.hr/showpost.php?p=42792527&postcount=181) iz ovog threada. Nakon toga sam ga rootao skriptom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460) za koju sam našao komentar da radi i to je prošlo bez problema u "Normal" modu. Instalirao sam "Root Uninstaller" i uspio maknuti neke od aplikacija koje su došle na uređaju, a ne trebaju mi. Aplikacija koja iz nekog čudnog razloga nije uključena je Google Talk. Probao sam prekopirati Talk.apk iz firmwarea od 4040, ali se ta verzija rušila. Verzija koju sam skinuo s http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps#Ice_Cream_Sandwich_.28Android_4.0.x.29 za sad radi dobro. :)

Za sad unutra imam tek jednu karticu, a planiram ubaciti kad nađem elegantan način za prebacivanje kontakata sa starog mobitela. Kako mi je ovo prvi Android telefon, vjerojatno ću vikend provesti u traženju korisnih aplikacija.

ja tako sve uradim kako pise ali mi na kraju izbaci eror i pise
E:signature verification failed
help pleasee

EDIT:
ustvari imam 1.8 al bi htio ispocetka sve instalirati pojedinacno jer mislim da mi se desila greska gubi mi prijem..
dakle opet bi htio 1.6 pa navise

BrkoniX
09.01.2013., 10:52
@ GoGs
Na zalost ne mogu ti reci iskustva sa starijim ROM-ovima od 1.0.9. Prije nego sam kupio 4300, sam citao da ljudima mob. stabilno radi od te verzije. Cim sam ga prvi put ukljucio sam je trazio upgrade na 1.0.8, a sam sam mu stavio sljedeci. Najveca je promjena sa tom zadnjom verzijom da se ne gubi signal sto se ljudima cesto desavalo. Meni sad radi savrseno.

Jedino mi je kao i 4040 ponekad znao "zaboraviti" tonove koje sam mu zadao i sve vratiti na default. Danas sam shvatio zasto. Mob je bio spojen na computer kao removable device (disk), a na SD kartici su ti tonovi. Tada ta kartica nije mountana na telefonu. U medjuvremenu sam dobio SMS, mob je probao naci zadani ton, nije uspio i prebacio se na default.

@ umbrela
o tom sam pricao gore, ta verzija ima bug - gubi se signal (prijem) djeluje kao da je telefon na "flight modu"
Ja sam ga upgrade-ao sa "PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09" skinutom s njihove stranice "prestigio.com. Toga tamo vise nema. Zasto? Pojma nemam.
Provjeri koju verziju imas na 1.0.8, pa ako pase, mogu ti ovo poslati i mailom <5MB

ivan nzg
09.01.2013., 12:48
Jel netko uspio islkjučiti vibraciju na donje 4 tipke "Home,__,Back i Search"...na 4300? Evo sad ga uzeo - djelje solidno jedino mi se zvučnik čini nekako...kao da "vibrira" - kao da zvučnik nije dobro pričvršćen.

dEC
09.01.2013., 15:44
Da li se mogu koristiti druge slušalice na modelu 4300 i 4040 ?

Mogu, meni rade najobičnije slušalice s 3.5mm stereo jackom. Jedino što u tom slučaju nemaš mikrofon i tipku za javljanje kad te netko zove.

I da li je netko uspio staviti talk na 4300 ?

Da. Meni na 1.0.09 radi vezija koju sam našao na http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps#Ice_Cream_Sandwich_.28Android_4.0.x.29 . Skini zadnju verziju, odpakiraj system/app/Talk.apk, prebaci na 4300 i instaliraj.

dEC
09.01.2013., 15:53
Skužio sam kako maknuti boot i shutdown animacije i zvukove. Trebate prvo rootati telefon, a onda trebate ili preimenovati ili obrisati slijedeće fajlove: /system/media/bootanimation.zip, /system/media/bootaudio.mp3, /system/media/shutanimation.zip i /system/media/shutaudio.mp3. :)

dEC
09.01.2013., 15:57
ja tako sve uradim kako pise ali mi na kraju izbaci eror i pise
E:signature verification failed
help pleasee

EDIT:
ustvari imam 1.8 al bi htio ispocetka sve instalirati pojedinacno jer mislim da mi se desila greska gubi mi prijem..
dakle opet bi htio 1.6 pa navise

Mislim da ne trebaš ići od početka već samo skinuti update s 1.0.08 na 1.0.09, odzipati ga, kopirati update.zip na telefon i izvršiti update kao što je već opisano u ovom threadu.

davort22
09.01.2013., 17:36
hehe, treba :)

kad ga netko zove ne pise mu ime pozivatelja (piše samo broj moba) iako ga ima u imeniku. ako mu netko posalje poruku onda mu pise ime pozivatelja/pošiljatelja :).

moj buraz je imao isti problem pa je išao u postavke i ugasio obje sim kartice pa ih upalio i sve mu je opet radilo. probali smo to i kod frenda, ali ne ide.

hvala unaprijed opet hehe

neznam meni normalno piše ko me zove!!

davort22
09.01.2013., 17:38
Davore tx ali neda mi se sa tim zezati jer mob radi bez greske pa bolje ne dirat

nemas šta pogriješiti!!!

r308
09.01.2013., 17:44
Mogu, meni rade najobičnije slušalice s 3.5mm stereo jackom. Jedino što u tom slučaju nemaš mikrofon i tipku za javljanje kad te netko zove.

Da. Meni na 1.0.09 radi vezija koju sam našao na http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps#Ice_Cream_Sandwich_.28Android_4.0.x.29 . Skini zadnju verziju, odpakiraj system/app/Talk.apk, prebaci na 4300 i instaliraj.da li je telefon rootan? meni ne ide na 1.0.0.08......1.0.0.09 više nema za skiniti

davort22
09.01.2013., 17:46
Meni je to prvi smartphone (prestigio 4300), a instrukcije su strašno šture. Zna li netko kako uključiti hrvatska slova u sms.u i kako dobiti zvuk poruke. Ima li neki manual na webu?

u postavkama ima pod jezik i ulaz!! tamo se postavi pod hrvatski!!

umbrela
09.01.2013., 20:44
napravio sam na 1.9 ali opet mi se desava da dodje prijem pa slab pa se nekad i izgubi..
a kako da postavim neki mp3 zvuk pjesmu il sl kao ring tone stvarno nisam mofao naci nikako

salerule
09.01.2013., 21:12
nemas šta pogriješiti!!!

Sa IOSom znam što činiti, ali sa Androidom sam početnik.
Još ću neko vrijeme osluškivati i proučavati prije nego se odlučim.
Eventualno bi se odlucio za provjereni step by step postupak ak postoji.

pizzonia
09.01.2013., 21:13

Da. Meni na 1.0.09 radi vezija koju sam našao na http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps#Ice_Cream_Sandwich_.28Android_4.0.x.29 . Skini zadnju verziju, odpakiraj system/app/Talk.apk, prebaci na 4300 i instaliraj.
Pozz
Registrirao sam se na forum samo da mogu pitat kako ti je uspjelo stavit gtalk.
Kupivši prije par dana pap 4300, imao je verziju 07 s instaliranom gtalkom, nadogradio sam ga na 08, pa 09 i na kraju 11 i na niti jednom više nije bilo gtalka.
Pokusao sam iz recoverya flashat gapps-ics-20120429-signed cijeli pa nije htjelo, pokusao sam ekstraktirati talk.apk i samo njega ubacit na telefon i prilikom instalacije uvijek je izbacilo gresku.
Čak sam i rootao mob s onom skriptom.
Instalirao sam Nimbuzz kao zamjenu ali bih više volio čisti gtalk.
Ako može detaljno objašnjenje kako vam je uspjelo upogoniti ga.
Pozz

GoGs
09.01.2013., 22:10
@ GoGs
Na zalost ne mogu ti reci iskustva sa starijim ROM-ovima od 1.0.9. Prije nego sam kupio 4300, sam citao da ljudima mob. stabilno radi od te verzije. Cim sam ga prvi put ukljucio sam je trazio upgrade na 1.0.8, a sam sam mu stavio sljedeci. Najveca je promjena sa tom zadnjom verzijom da se ne gubi signal sto se ljudima cesto desavalo. Meni sad radi savrseno.

Jedino mi je kao i 4040 ponekad znao "zaboraviti" tonove koje sam mu zadao i sve vratiti na default. Danas sam shvatio zasto. Mob je bio spojen na computer kao removable device (disk), a na SD kartici su ti tonovi. Tada ta kartica nije mountana na telefonu. U medjuvremenu sam dobio SMS, mob je probao naci zadani ton, nije uspio i prebacio se na default.

@ umbrela
o tom sam pricao gore, ta verzija ima bug - gubi se signal (prijem) djeluje kao da je telefon na "flight modu"
Ja sam ga upgrade-ao sa "PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09" skinutom s njihove stranice "prestigio.com. Toga tamo vise nema. Zasto? Pojma nemam.
Provjeri koju verziju imas na 1.0.8, pa ako pase, mogu ti ovo poslati i mailom <5MBbrkonix, hvala ti, kupio sam 4300 model. :)

ivan nzg
10.01.2013., 07:01
Jel netko uspio islkjučiti vibraciju na donje 4 tipke "Home,__,Back i Search"...na 4300? Evo sad ga uzeo - djelje solidno jedino mi se zvučnik čini nekako...kao da "vibrira" - kao da zvučnik nije dobro pričvršćen.
skuzio sam i sam - pod postavkama profila

ivan nzg
10.01.2013., 07:16
Evo sve nekako zadovoljniji i zadovoljniji mobitelom....No ostalo je još nešto što me "bode" i dalje...Jel se može promijenit izgled razgovora da bude kao na svim "normalnim" androidima - znači da su poruke oblačićima (s lijeve strane su tvoje poruke a s desne od onoga s kim se dopisuješ) a ne ovak kak su po defaultu...znači da budu kao na whatsApp-u

jkralj
10.01.2013., 11:58
Molim Vas pomoć. Imam 4300, no ne mogu se spojiti na internet. SIM je vip i tomato. U vipu me zavlače več 3 tjedna kako nemaju internet postavke za moj telefon. Kad sam ga kupila, mogla sam se spajati, ali sam prešla na jednu od tarifa, i nakon toga, 0 bodova. Muku mućim s njima, i uporno me ubjeđuju kako telefon ne valja, jer je sve uneseno kako treba.
Ako neko ima postavke za vip, molim vas da iste napiše, kao da piše budali, jer očito to jesam - vjerna vip-u, kao dokazano najboljoj mreži, jel?

ivan nzg
10.01.2013., 13:01
Evo i meni prestao raditi 3G na VIPu....jučer i danas ujutro sve OK radilo...a na 1.09 firmwareu sam - a bome neće ni na Tmobile-u...
Napravio Factory reset - nula bodova...Jedno pitanje za one kojima na 4300 normalno radi 3g - dal vam je u onom "padajućem izborniku" (kojeg povučete sa vrha) gdje se nalaze shrtcuti za wifi, BT,GPS, Data,...Da li vam se na ikonici od Data conn. (sa dvije strelice) nalazi i znakić SIM kartice u plavoj ili narančastoj boji - ovisno o mreži koja je u SIM 1 slotu...??? Jer se ne sjećam da sam ju prije primjetio (tu malu ikonicu sim kartice) kada mi je 3g normalno radio....

ivan nzg
10.01.2013., 14:02
Evo i meni prestao raditi 3G na VIPu....jučer i danas ujutro sve OK radilo...a na 1.09 firmwareu sam - a bome neće ni na Tmobile-u...
Napravio Factory reset - nula bodova...Jedno pitanje za one kojima na 4300 normalno radi 3g - dal vam je u onom "padajućem izborniku" (kojeg povučete sa vrha) gdje se nalaze shrtcuti za wifi, BT,GPS, Data,...Da li vam se na ikonici od Data conn. (sa dvije strelice) nalazi i znakić SIM kartice u plavoj ili narančastoj boji - ovisno o mreži koja je u SIM 1 slotu...??? Jer se ne sjećam da sam ju prije primjetio (tu malu ikonicu sim kartice) kada mi je 3g normalno radio....

rjeseno - nekako izgubio postavke....dodao novi APN
Aplikacije / Postavke / Bežično i mreža / Mobilne mreže / Koristi paketne podatke (opcija mora biti ukjučena) / Pristupne točke (APN) / tipka Menu / Novi APN

Ime: Internet

APN: gprs0.vipnet.hr

Proxy: 212.091.099.091

Ulaz: 8080

Korisničko ime: Nije postavljeno

Šifra: Nije postavljeno

Poslužitelj: Nije postavljeno

MMS centar: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS ulaz: Nije postavljeno

MNC: 10

Vrsta provjere: Ništa

APN vrsta: Internet

tipka Menu / Spremi

označiti kreiranu postavku / 5x nazad za povratak u glavni izbornik

Nakon upisa postavki potrebno je iskljuciti i ukljuciti mobilni aparat.

assassin
10.01.2013., 19:04
Evo sve nekako zadovoljniji i zadovoljniji mobitelom....No ostalo je još nešto što me "bode" i dalje...Jel se može promijenit izgled razgovora da bude kao na svim "normalnim" androidima - znači da su poruke oblačićima (s lijeve strane su tvoje poruke a s desne od onoga s kim se dopisuješ) a ne ovak kak su po defaultu...znači da budu kao na whatsApp-u
Čudno mi je da ti sad nije takav, ali dobro.
Uglavnom, instaliraj neku SMS aplikaciju (tipa GO SMS ili Handcent SMS).
Molim Vas pomoć. Imam 4300, no ne mogu se spojiti na internet. SIM je vip i tomato. U vipu me zavlače več 3 tjedna kako nemaju internet postavke za moj telefon. Kad sam ga kupila, mogla sam se spajati, ali sam prešla na jednu od tarifa, i nakon toga, 0 bodova. Muku mućim s njima, i uporno me ubjeđuju kako telefon ne valja, jer je sve uneseno kako treba.
Ako neko ima postavke za vip, molim vas da iste napiše, kao da piše budali, jer očito to jesam - vjerna vip-u, kao dokazano najboljoj mreži, jel?
Iako je i ivan sada stavio- postavke imaš i u Android tutorialu (u mom potpisu).

GoGs
10.01.2013., 19:26
također ne mogu instalirati gtalk. ima li netko riješenje?

davort22
10.01.2013., 20:05
dali neko ima informaciju dal ce prestigio 4300 dobiti jelly bean nadogradnju
???

salerule
10.01.2013., 21:17
Pozz
Registrirao sam se na forum samo da mogu pitat kako ti je uspjelo stavit gtalk.
Kupivši prije par dana pap 4300, imao je verziju 07 s instaliranom gtalkom, nadogradio sam ga na 08, pa 09 i na kraju 11 i na niti jednom više nije bilo gtalka.

Gdje si naso verziju 11?

GoGs
10.01.2013., 21:24
dali neko ima informaciju dal ce prestigio 4300 dobiti jelly bean nadogradnju
???nikad kak mi se čini. :D

pizzonia
10.01.2013., 23:23
Gdje si naso verziju 11?

Pa slučajno našao link na nekoj češkoj stranici, ali sad vidim da su maknuli nadogradnju..

ftp://yf2.value4it.com/Firmware/LONGCHEER/

kraljek
11.01.2013., 10:29
Pozz ekipo.

Eto napisat cu kako mozete napraviti upgrade firmware-a na verziju 1.09, bez obzira koju verziju firmware-a imate, s time da vas moram upozoriti da se time gubi svi podatci sa uređaja, ali ne i sa extsd kartice (odnosno dodatne SD kartice).

Tu cu objasniti direktno tocenje firmware-a na verziju 1.08, pa rucno na verziju 1.09, jer se javljaju neki problemi ili oko servera ili su povukli update.

Skinite za pocetak:

http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_20121102_V1.0.08.zip

1. raspakirajte zip file u neki direktorij
2. ugasite mobitel, izvadite bateriju i spojite na pc, s time da ne vracate bateriju i pricekajte nekoliko sec
3. pocet ce vam instalacija drivera (unknown device), za koje windows-i nece naci drivere, tako da kroz device manager morate rucno natociti drivere ''MediaTek Preloader USB VCOM PortPort''
- sto se tice drivera, najbolje ih je instalirati sa modela 4040duo, jer s njegovim isporucenim zna biti problema
- eto i link na kojem sam izdvojio samo drivere
- potrebno je raspakirati zip i od tuda povuci rucno drivere https://www.dropbox.com/s/cj8b49vtm8ir83h/4300_drivers.zip
- nakon instalacije drivera ne smije biti usklicnik na driveru, znaci da je nesto krenulo nizbrdo :-), ako je sve ok, tada predite na sljedeci korak

4. iskljucite mobitel sa PC-a, pokrenite u dir tools CheckSum_Generate.exe
- nakon što završi stisnite bilo koju tipku
5. pokrenite SPMultiPortFlashDownloadProject.exe
6. zatim u tom programu napravite sljedece: FILE/OPEN DOWNLOAD AGENT FILE - nadite u prvom raspakiranom direktoriju u direktoriju FIRMWARE ime file-a MTK_AllInOne_DA.bin, oznacite ga i stisnite open
- tada ce vam se ispisat DA file name (gornje plavo polje)

7. nakon toga stisnite na Scatter File i ponovno odete u raspakirani diretorij pod direktorijem FIRMWARE i oznacite MT6575_Android_scatter_emmc.txt, te kliknite open - popunit ce vam se plavo polje scatter files

8. nakon sto ste to napravili, potrebno je oznaciti na USB port (dolje desno) ''Preloader ----- DA''

9. Tada stisnite ''Start all
- pocet ce vam teci sekunde, sto je dobar znak - ne obazirite se na eventualne errore koji su iskocili nakon start-a.

10. odmah nakon sto se pritisnuli ''start all'', potrebno je spojiti mobitel na pc - takoder bez baterije i pricekati do 10 sec, nakon cega bi trebalo poceti u jednom od stupaca tocenje uredaja, traje 5-10min

11. kada se zavrsi, jedno od polja ce vam se zazeleniti i lijevo od njega ce vam pisati wk ok.

12. tada iskljucite mobitel sa PC-a i stavite bateriju, te ga upalite

UPGRADE na verziju 1.09.

nakon sto ste uspijesno napravili recovery sistema, sada je jos mali korak do upgrade-a

nakon sto se upalili mobitel i dobili svoj desktop potrebno je napraviti sljedece:

1. spojite mobitel na PC, te ukljucite TURN ON USB STORAGE (Ukljuci USB pohranjivanje)
2. Skinite datoteku http://yf2.value4it.com/Service_Files/Smartphones/PAP4300/PAP4300DUO_from_20121121.v1.0.08_20121128.v1.0.09. zip
3. raspakirajte zip, te kopirajte iz raspakirane datoteke update.zip na internu memoriju vaseg mobitela (nikako na vanjsku sd karticu jer vam je recovery nece vidjeti)

4. Tada ugasite mobitel
5. stisnite i drzite VOL- (VOL DOWN) tipku i upalite mobite - s time da nastavite drzati VOL- tipku

6. pojavit ce vam se mali zeleni
- potrebno je stisnuti tipku HOME (prva lijeva touch tipka od cetri koje se nalaze na dnu mobitea), nakon cega ce vam se pokazati menu
- sa VOL- i VOL+ se krecete po menu-iju.
- oznacite APPLY UPDATE FROM EXTERNAL STORAGE
- tada sa menu tipom (druga sa lijeve strane) udete na internu memoriju mobitela
- VOL tipkama oznacite datoteku koju ste kopirali odnosno update.zip, te pritisnete tipku menu kako bi potvrdili update
- nakon sto zavrsi update, ponovno pritisnete tipku menu kako bi napravili reboot mobitela - na oznacenom reboot system now

I to bi trebalo biti to.
Sretno

LP

qwertuzio
11.01.2013., 11:25

Settings -> Audio Profiles -> General -> Vibrate on touch (maknuti kvačicu)

Kako produžiti vrijeme osvjetljenja funkcionalnih (kapacitativnih tipki), znaci HOME, BACK, SEARCH, SETTINGS za prestigio 4300? Da li je moguce uopce?

Cijeli google sam pretrazio i nista. :504:

Što si ti s ovog cijelog popisa za ICS tocno skinuo da bi instalirao gtalk?

ivan nzg
11.01.2013., 13:04
Kako predefinirati grupu ljudi (iz jedne grupe ili sa jednog google accounta) na jednu sim karticu a druge(ili ostale, ili sa drugog accounta) na drugu...

Još jedno pitanje na tom tragu: dal je moguće (možda sam bedast) maknuti izbornik sa koje sim kartice da zove?? Jer ako mi je po defultu Sim1 i "associated" sim sa tim kontaktom je sim1 onda me niš ne pita, samo zove, a ako je s tim kontaktom "associated sim2" onda mi ponudi izbornik i lijepo je naznačeno da je "suggested sim2" pa ti izaberi naknadno....Čemu to ako sam postavio za taj kontakt Sim2 po defultu...?? Ili ja nešto krivo radim???

E i jel moguće nekako promijeniti "asocirane" boje za pojedinu sim...Ali custom boje - bilo bi cool za T mobile postavit baš onu njihovu boju ružičastu...za tele2 žutu npr...itd

kraljek
11.01.2013., 13:59
Kako produžiti vrijeme osvjetljenja funkcionalnih (kapacitativnih tipki), znaci HOME, BACK, SEARCH, SETTINGS za prestigio 4300? Da li je moguce uopce?

Cijeli google sam pretrazio i nista. :504:

Mislim da ces se morat zadovoljiti sa takvim kakvim je.