PDA

View Full Version : Star Wars: Episode 7

stranice : 1 [2] 3 4 5

ObiWanKenobi
30.11.2012., 17:01
Ja smatram da je EU jednostavno nemoguće zanemariti jer te knjige izlaze već gotovo 20 godina i autorizirane su od Lucasa. Ni Disney zasigurno neće proturiječiti EU, no definitivno u SW svijetu ima dovoljno prostora da se uguraju još 3 priče a da i EU ostane vjerodostojan. Uzevši u obzir i dob Harrisona Forda, Carrie Fisher i Marka Hamilla, vjerojatnije je da će radnja biti bliža Yuuzan Wong dijelu nego Thrawnovoj trilogiji i duologiji (meni je osobno duologija bolja zbog Boothan spies).

A što se Pattinsonove Jar Jar izjave tiče, on je tu glupost, slučajno ili namjerno izlanuo samo da skrene pozornost od stvarne moguće uloge, a to je po meni definitvno jedan od sinova Hana Sola. Pa ak je ko Cedric Diggory mogo poginut u Potteru, može i u SW-u.

Sumrak7
30.11.2012., 18:50
Ja smatram da je EU jednostavno nemoguće zanemariti jer te knjige izlaze već gotovo 20 godina i autorizirane su od Lucasa. Ni Disney zasigurno neće proturiječiti EU, no definitivno u SW svijetu ima dovoljno prostora da se uguraju još 3 priče a da i EU ostane vjerodostojan. Uzevši u obzir i dob Harrisona Forda, Carrie Fisher i Marka Hamilla, vjerojatnije je da će radnja biti bliža Yuuzan Wong dijelu nego Thrawnovoj trilogiji i duologiji (meni je osobno duologija bolja zbog Boothan spies).

A što se Pattinsonove Jar Jar izjave tiče, on je tu glupost, slučajno ili namjerno izlanuo samo da skrene pozornost od stvarne moguće uloge, a to je po meni definitvno jedan od sinova Hana Sola. Pa ak je ko Cedric Diggory mogo poginut u Potteru, može i u SW-u.

Knjige će i dalje postojat kao neka alternativna priča.
Ali u tim knjigama jednostavno je sve predetaljno opisano o životu Lukea, Leie i Han Sola te njihove djece. Doslovno se zna što se sve događalo i sa njihovom djecom. Baš sam čitala na netu sadržaj ukratko. Čak jedno dijete postane kasnije sith i umre.
Predetaljno je da nova trilogija to nebi zanemarila kad je originalna priča.:mig:

A čak se govori o dvije nove trilogije.:)
I u tim filmovima bi navodno trebala bit razriješena cijela saga o obitelji Skywalker. Kako je njihova priča već razriješena u knjigama a priča u filmovima je nova. To onda mora značit da će proturiječit knjigama, nema izlaza.:)

Evo raznih citata o filmovima.
''Episode VII is expected to be an entirely original story, and not based on the various novels, graphic novels, and other materials that have previously been considered Star Wars canon. As part of the purchase, Disney received an "extensive story treatment" by Lucas. In a video interview that was part of the purchase announcement, Kennedy stated that she and Lucas had already met with writers to discuss the film script.''

''Lucas biographer Dale Pollock, who had read the original twelve stories written by Lucas, noted that the new episodes would involve character Luke Skywalker in his 30s or 40s. In an interview, Pollock stated that "the three most exciting stories were 7, 8 and 9. They had propulsive action, really interesting new worlds, new characters. I remember thinking, 'I want to see these 3 movies.'" Pollock expects the screenplays to follow the treatments written by Lucas''

''Star Wars Thrawn Trilogy author Timothy Zahn had been briefed by Lucas on his plans for the various Star Wars trilogies during discussions of the Thrawn trilogy writing. After the Disney announcement, Zahn's trilogy had been speculated as the basis for the new trilogies, but Zahn stated that the Thrawn trilogy would fall into the gap between Episode VI and Episode VII. The third film trilogy would involve Luke's children, as each of the three trilogies would involve different generations of the Skywalkers. Zahn also discussed the speculation about any conflict between the films and the Expanded Universe, stating that the “The books were always just the books.” The Thrawn trilogy did introduce things that were used in later Star Wars books and the later Lucas Star Wars movies, indicating Lucas “has been keeping a close eye on what has been done''

Tomislav B
30.11.2012., 19:12
Expanded universe je čisti fan fiction. Zašto bi oni uzimali u obzir gomile tih sranja.

Hard-Boiled Wonderland
30.11.2012., 20:20
Neće moći poštovati te knjige ako će priča bit posve drugačija. Kako kažeš u knjgama su točno opisani svi događaji nakon i što se događa sa djecom Lukea, Leie i Han Sola. Jednostavno će novi filmovi morat proturječit.:mig:

Sve se može kad se hoće :mig: Lucas dosta pažnje posvećuje expanded universe-u, uostalom, puno stvari je i sam sugerirao. Priča sequel trilogije ne mora nužno biti u proturječju, uvijek se može ubaciti negdje u već postojeći timeline.

Jer ipak knjige nije napisao Lucas, njegova vizija je bila drugačija.:)

Expanded universe je posredno i nastao po Lucasovoj viziji, za sve bitnije zahvate morali su tražiti njegovo odobrenje.

Hard-Boiled Wonderland
30.11.2012., 20:24
Zašto bi oni uzimali u obzir gomile tih sranja.

Zato što je expanded universe popularna i isplativa gomila sranja.

Sumrak7
30.11.2012., 21:55
Sve se može kad se hoće :mig: Lucas dosta pažnje posvećuje expanded universe-u, uostalom, puno stvari je i sam sugerirao. Priča sequel trilogije ne mora nužno biti u proturječju, uvijek se može ubaciti negdje u već postojeći timeline.

Expanded universe je posredno i nastao po Lucasovoj viziji, za sve bitnije zahvate morali su tražiti njegovo odobrenje.

U ovom slučaju to bi bilo jako teško.:mig:
Jer ako se sudbina likova već zna, ne možeš napravit novu, posve drugačiju priču o njihovom životu i kraju a da ne proturječiš onome što je već napisano.:)

Te knjige su se možda prije smatrale slijedom događaja, ali kad ih zamjeni nova priča, ona će se smatrati pravim slijedom događaja. Jer filmovi su uvjek ispred knjiga i puno isplativiji od knjiga, a nove se knjige uvjek mogu napisati. A tko kaže da nova priča neće bit puno bolja od tih u knjigama.:)

Tomislav B
30.11.2012., 22:37
Zato što je expanded universe popularna i isplativa gomila sranja.

Ako je nešto isplativo ne znači da je dobro. Ovi koji imaju prava na SW mogu mrtvi hladni zanemariti sve to i napraviti nešto deseto, a nadam se da hoće jer je to zanimljivije nego da se sve unaprijed zna iz trećerazrednog romana.
Pa onda neka šire universe po novim pravilima i neka se pišu nove knjige, jer sve te EU knjige su se odavno isplatile.

Roy
30.11.2012., 22:53
Koliko ja znam, Lucas je za knjige poslije ep 6 dozvolio sve osim kloniranja Vadera. No ni to nije spriječilo nebulozni šit poput kloniranja Palpatinea. I to tko zna koliko puta.
Jest, ali je opisan kraj zadnjeg klona. I tome je došao kraj.
Nova trilogija mora zanemariti EU. To je jednostavno tako. Kad bi krenuli raditi filmove koji prate već napisano, scenarij bi morao pratiti već postavljene događaje, sve bi se moralo događati unutar nekih vremenskih granica, a sve s puno backstoryja. Piši propalo.
Ne nužno. Sve ovisi koliko će scenarista biti pametan i imati kreativne slobode.
Expanded universe je čisti fan fiction. Zašto bi oni uzimali u obzir gomile tih sranja.
The Star Wars Expanded Universe encompasses all of the officially licensed, fictional background of the Star Wars universe, outside of the six feature films produced by George Lucas. The expanded universe includes books, comic books, video games, spin-off films like Star Wars: The Clone Wars, television series, toys, and other media. This material expands and continues the stories told in the films and, excepting where it contradicts the films, is generally considered canonical. However, George Lucas has viewed it as a separate canon from his movie series. link (http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Expanded_Universe)
Zato. Istina, papa Lucas ima malu zadršku prema EU ali sve je to licencirani SW universe.

Kyle Reese
30.11.2012., 23:07

Kao što sma rekao, ima tu i dobrih stvari,a većina je sigurno bolja od Fantomske Prijetnje npr.

Hard-Boiled Wonderland
01.12.2012., 06:49
U ovom slučaju to bi bilo jako teško.:mig:
Jer ako se sudbina likova već zna, ne možeš napravit novu, posve drugačiju priču o njihovom životu i kraju a da ne proturječiš onome što je već napisano.:)

Ne moraš napraviti drukčiju priču i ne moraš objašnjavati uopće njihov kraj. Može biti samo jedna epizoda iz života, iz razdoblja koje nije obuhvaćeno u EU. Uostalom, ne bih se čudio da Lucas uzme i nešto od već napisanog ili nacrtanog i kaže da je i on tako zamislio priču. Lucas često upada u kontradikcije što se SW tiče tako da mu ne vjerujem dok ne vidim Episode VII. :D

Sumrak7
01.12.2012., 15:13
The Star Wars Expanded Universe encompasses all of the officially licensed, fictional background of the Star Wars universe, outside of the six feature films produced by George Lucas. The expanded universe includes books, comic books, video games, spin-off films like Star Wars: The Clone Wars, television series, toys, and other media. This material expands and continues the stories told in the films and, excepting where it contradicts the films, is generally considered canonical. However, George Lucas has viewed it as a separate canon from his movie series.[/I]
Zato. Istina, papa Lucas ima malu zadršku prema EU ali sve je to licencirani SW universe.

Prema ovome podebljanome Lucas to smatra odvojenim kontinuitetom od filmova. Odnosno to jest star wars ali ne isti onaj kao u filmovima.
Kao recimo Spiderman filmovi. Imaš njih a imaš i crtiće razne o spidermanu i stripove. Ali svi oni makar su svi Spiderman nisu dio istog kontinuiteta.:mig:
Isti slučaj i sa Batmenom i slično.:)

Ne moraš napraviti drukčiju priču i ne moraš objašnjavati uopće njihov kraj. Može biti samo jedna epizoda iz života, iz razdoblja koje nije obuhvaćeno u EU. Uostalom, ne bih se čudio da Lucas uzme i nešto od već napisanog ili nacrtanog i kaže da je i on tako zamislio priču. Lucas često upada u kontradikcije što se SW tiče tako da mu ne vjerujem dok ne vidim Episode VII. :D

Nova trilogija je nastavak sage o obitelji Skaywalker u stilu prequel i originalne trilogije. Znači priča se doslovno nastavlja dalje do kraja. Filmovi će vjerojatno pokrit razdoblje od puno godina, kao što je bilo i u dvije predhodne trilogije.:mig:
Ako je priča potvrđena original, nova nikad ispričana i napisana u niti jednoj knjizi. I potvrđeno je da se filmovi neće radit po toj Thrawn trilogiji.
Ne vidim kako bi mogla ne proturiječit.
Ako je u toj knjizi napisano da će recimo sin Leie i Han Sola postati sith i umrijeti. To je već nešto unaprijed određeno.
Priča ne može biti nova ako se i u njoj dogodi to isti.:)
Mi ne znamo dali je Lucas uopće zamislio da će oni imati djecu, blizance.:mig:

Ja očekujem posve novu priču koja će zanemarit te knjige, crtiće i ne znam što sve ne.
Baš sam malo čitala po netu jučer da se malo informiram o tom EU. Tu stvarno ima svega. Crtića za malu djecu tipa Ewoks i slično. Nezamislivo mi je da je to sve dio istog kontinuiteta.:)

Hard-Boiled Wonderland
01.12.2012., 23:50
Nova trilogija je nastavak sage o obitelji Skaywalker u stilu prequel i originalne trilogije. Znači priča se doslovno nastavlja dalje do kraja.

Nastavak Skywalker sage ne znači da se ona mora nastaviti do kraja, do smrti Luke Skywalkera ili Han Sola.

Ako je priča potvrđena original, nova nikad ispričana i napisana u niti jednoj knjizi. I potvrđeno je da se filmovi neće radit po toj Thrawn trilogiji. Ne vidim kako bi mogla ne proturiječit.

Ne mora proturječiti jer ima razdoblja u EU koja nisu obrađena. Ako se ne želi, ne mora se proturječiti već se mogu popuniti te praznine.

Ako je u toj knjizi napisano da će recimo sin Leie i Han Sola postati sith i umrijeti. To je već nešto unaprijed određeno.
Priča ne može biti nova ako se i u njoj dogodi to isti.:)
Mi ne znamo dali je Lucas uopće zamislio da će oni imati djecu, blizance.:mig

Naravno :mig: nova trilogija se može odvijati i prije i nakon prelaska Jacena Sola na tamnu stranu. Lukeovi i Hanovi klinci mogu biti samo sporedni likovi ili ih se može samo spomenuti dok im starci obavljaju kakvu novu misiju. Mislim, Lucas se trudio držat sve konce EU u rukama čitavo vrijeme, ne vjerujem da će sad to sve pogaziti.

Ali ima fiksaciju na Darth Vadera pa bi bilo logično da se pojavi i u trećoj trilogiji. :D

general Martok
02.12.2012., 19:56
Ne znam je li netko već spomenuo slijedeće, pa eto... :)

Kasdan i Kinberg scenaristi Star Wars spinoff filmova? (http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=1286)

http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/bobbafett-returnofthejedi.jpg

I dok sigurno kako je Disney angažirao Lawrencea Kasdana (The Empire Strikes Back, Return of the Jedi) i Simona Kinberga (Sherlock Holmes, X-Men: First Class) kao scenariste na budućim Star Wars projektima, ipak se sada čini kako nije sigurno na kojim. Naime, kako navodi The Hollywood Reporter, navedeni scenaristički dvojac mogao bi raditi na prethodno najavljenim spinoff Star Wars filmovima, a ne na Epizodama VIII i IX.

*Hades*
22.12.2012., 02:00
It's official - Konačno poznat zaplet najiščekivanijeg SF filma "Ratovi zvijezda" (http://www.cdm.me/zabava/muzika-film-i-tv/konacno-poznat-zaplet-najiscekivanijeg-sf-filma-ratovi-zvijezda)
Ne zna se bas nesto puno, ali ipak ide u smjeru prema ocekivanjima :D Po mom misljenju bi moglo ispast dosta dobro.

yoda33
22.12.2012., 02:43
biće zanimljivo gledati ponovo Hamilla u ulozi Skywalkera, sada kao čelnika Jedija. :) naravno isto mišljenje delim i za Forda, te Carrie. stara ekipa na okupu. :cerek:

gambit_09
22.12.2012., 02:49
Kad već napišu članak, onda nek stave cijelu priču. To ništa nije službeno. Samo jedna od tisuću drugih glasina vezane za film. Reuters je objavio tu "službenu" vijest gdje kažu kako je Disney rekao da ćemo vidjeti Yavin 4 i Skywalkera, kad su kupili LucasFilm. No to nije istina, jer oni nisu otkrili nikakve detalje.

*Hades*
22.12.2012., 02:53
Meni se cini sluzbenim, pisalo je na vise web siteova samo sta sam linkao ovaj na HR.A i bilo bi vrijeme da otkriju bar nesto.

gambit_09
22.12.2012., 02:58
Meni se cini sluzbenim, pisalo je na vise web siteova samo sta sam linkao ovaj na HR.A i bilo bi vrijeme da otkriju bar nesto.

Nije službeno a i još je prerano za bilo kakve detalje. Znam da je pisalo na više stranica, ali većina je stavila samo kao glasina. Kažem, Reuters (http://www.reuters.com/article/2012/12/18/us-maya-calendar-starwars-idUSBRE8BH16120121218) je objavio to prvi, gdje kažu:

Yavin 4 and the rebel base return to the Star Wars plot in the forthcoming Episode VII, announced in October by the Walt Disney Co, in which Skywalker comes back to the planet to build a Jedi Knight academy. However, fans said that Disney will likely film those scenes in a studio rather than return to Tikal.

Ovo u boldu... Oni baziraju sve to prema riječima FANOVA i spekulacijama. A i ovi iz Disney nikada nisu rekli detalje vezane za film.

Sumrak7
22.12.2012., 15:15
Da nije službeno. To je samo nekakva glasina. Ništa još nije potvrđeno.:)
Navodno bi sad u siječnju trebo biti službeno objavljen redatelj, također će otkriti i neke informacije o filmu.
Tako je bar rekla predsjednica Lucasfilma Kathleen Kennedy.
Tako da moramo čekati sječanj za službene informacije.:)

Xenoborg
22.12.2012., 17:18
Ovdje (http://uk.movies.yahoo.com/matthew-vaughn-confirmed-as-star-wars-director--102901549.html) imamo još jednu zanimljivu pričicu koja kazuje kako je Matthew Vaughn zainteresiran za Ep 7. Nakon što sam pogledao X-men: Prvu generaciju imam samo riječi hvale za čovjeka. Nadajmo se da će dobiti posao.

gambit_09
24.01.2013., 23:28
J.J. ABRAMS REŽIRA 'STAR WARS EPISODE VII'

J.J. Abrams To Direct New ‘Star Wars’ Movie For Disney (http://www.deadline.com/2013/01/j-j-abrams-to-direct-new-star-wars-movie-for-disney/)

Star Trek director J.J. Abrams will be helming the next Star Wars movie. “It’s done deal with J.J.,” a source with knowledge of the situation told Deadline today. Argo director Ben Affleck was also up for the gig, the source says. Abrams was courted heavily by producer Kathleen Kennedy to take the Star Wars job. Expected in 2015, Episode VII will be the first new Star Wars movie since 2005′s Episode III: Revenge Of The Sith.

Corvus
24.01.2013., 23:40
Odlican izbor, lik je preuzeo dvije najvece sf sage.

La Familia
25.01.2013., 01:29
I meni je ovo odlican izbor, treba se prisjetiti sto je rekao krajem studenog prosle godine:

“Look, Star Wars is one of my favorite movies of all time. I frankly feel that – I almost feel that, in a weird way, the opportunity for whomever it is to direct that movie, it comes with the burden of being that kind of iconic movie and series. I was never a big Star Trek fan growing up, so for me, working on Star Trek didn’t have any of that, you know, almost fatal sacrilege, and so, I am looking forward more then anyone to the next iterations of Star Wars, but I believe I will be going as a paying moviegoer!”

Odbio je. :D

A i logican je to izbor, sjajna je to druzba (intervju (http://www.fak-tvojfilm.net/kava-i-pljuge/autocestom-prema-vrhu-matt-reeves/) s Reevesom imate na FAK-u, Sanderson mi upravo javlja da ce pasti i J.J.), isto preporuka za citanje: Gerard Ravel and the Super 8 Festival that Launched J.J. Abrams (http://filmmakermagazine.com/34904-gerard-ravel-and-the-super-8-festival-that-launched-j-j-abrams/)

p.s.

3. George Lucas isn’t driving the ship.

http://www.forbes.com/sites/davidhochman/2013/01/24/5-reasons-j-j-abrams-is-a-bold-choice-to-direct-the-new-star-wars-movie/

:zubo:

Xenoborg
25.01.2013., 12:14
Nisam baš previše oduševljen. Ako je suditi po Zvjezdanim stazama 2009., onda je loš izbor.
Možda ovogodišnji film popravi sliku, no svejedno...

Ord Mantel
25.01.2013., 12:54
Upravo suprotno, Zvjezdane Staze iz 2009. su pokazale da je on baš za Star Wars.

Katatonični Dabar
25.01.2013., 13:09
"Super 8" je pokazao da je on baš za Star Wars filmove.

Xenoborg
25.01.2013., 13:49
Upravo suprotno, Zvjezdane Staze iz 2009. su pokazale da je on baš za Star Wars.

Pa, taj je film rađen za opću publiku, ne za fanove. Nema one moralne priče/pouke koju je čak i Nemesis imao. Sve je čista akcija bez propitkivanja zašto je to tako ili kakav utjecaj ima na likove. Izgubljena je draž serijala.
Da, sve je u scenariju, stoga još ima nade.

Olio FTL
25.01.2013., 14:17
čovjek može napraviti super zabavan film, ali više od toga još nije pokaza. Po meni loš izbor, ali moglo je gore....puno gore

c0bra
25.01.2013., 15:17
sad će raditi paralelno na Star Treku i Star Warsu :ne zna:

gambit_09
25.01.2013., 15:21
Pa, taj je film rađen za opću publiku, ne za fanove.

Filmovi od 150 milijuna dolara se ne rade samo za fanove.

Galijun1
25.01.2013., 16:18
Nije za Star Trek, ali je za Star Wars.

Dokaz u pogledu toga i je da je Star Trek 2009. vrlo nalik Star Warsu (minus jediji i Sile)...

Ord Mantel
25.01.2013., 16:50
Pa, taj je film rađen za opću publiku, ne za fanove. Nema one moralne priče/pouke koju je čak i Nemesis imao. Sve je čista akcija bez propitkivanja zašto je to tako ili kakav utjecaj ima na likove...
Baš kao što sam i rekao. A tvoje napisano i sugerira da i jeste baš za Star Wars.

sad će raditi paralelno na Star Treku i Star Warsu :ne zna:
Star Trek je završio, pa nema potrebe za paralelom.

general Martok
25.01.2013., 20:05
Sad se stvarno nadam kako će Star Trek XIII režirati Jonathan Frakes (ili, pak, Bryan Singer). :)

general Martok
26.01.2013., 21:15
Službeno: J.J. režira Epizodu VII, ostaje u Treku

http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/swlensflare.jpg

Disney je danas i službeno potvrdio kako je J.J. Abrams preuzeo redateljsku palicu Epizode VII, koja u kina stiže 2015. godine.

"Vrlo je uzbudljivo imati J.J.-a kao čelnu osobu na projektu stvaranja novog Star Wars filma. J.J. je savršen izbor za taj posao. Uz nedvojbene kvalitete filmaša, J.J.-a krasi i dubinsko razumijevanje ove franšize. On razumije bit Star Warsa i sigurno će taj talent iskoristiti kako bi stvorio nezaboravan film", izjavila je nova čelnica Lucasfilma Kathleen Kennedy.

"Uvijek i iznova sam oduševljen J.J.-em kao filmašem i pripovjedčem. On je savršen izbor za redatelja novog Star Wars filma i stoga franšiza ne može biti u boljim rukama", konstatirao je George Lucas.

"Biti dio idućeg poglavlja Star Wars sage, surađivati sa kathy Kennedy i ovom izvanrednom skupinom ljudi, neopisiva je čast. Štoviše, mislim kako sam sad zahvalniji Georgeu Lucasu negoli kad sam bio dijete", rekao je Abrams.

Abramsu će se pridružiti i njegov dugogodišnji kolega Bryan Burk, koji će zajedno sa Kathleen Kennedy objediniti producentske snage Bad Robota, Lucasfilma i Disneya.

Za kraj, spomenimo kako se je danas oglasio i dopredsjednik uprave Paramounta Rob Moore, otkrivši kako će Abrams i dalje ostati dijelom Star Trek franšize, i to u najmanju ruku kao producent trinaestog Star Trek filma.

"J.J. će nastaviti s razvojem projekata za nas, uključujući novu Nemoguću misiju, a obvezao se producirati i slijedeći Star Trek film", rekao je Moore.

Podsjetimo, slična se situacija dogodila i tijekom Abramsovog prijelaza sa Nemoguće misije na Star Trek. Naime, nakon što je režirao Nemoguću misju 3, i potom prešau redateljsku stolicu Star Trek franšize, Abrams je i dalje ostao producent četvrog nastavka Nemoguće misije, Mission: Impossible - Ghost Protocol.

Naravno, sad se postavlja pitanje tko bi Abramsa mogao naslijediti na mjestu Star Trek redatelja. Ako nas pitate onda bismo rado vidjeli ili Jonathana Frakesa, ili, pak, Bryana Singera. A svakako nije naodmet spomenuti i malo čudnije rješenje za redatelja Star Trek XIII, koje je u proteklih nekoliko sati postalo prava pošast na raznim filmskim forumima, gdje se za navedeno radno mjesto predlaže George Lucas.

No, o tom potom, a zasada nam ostaje uživati u Star Trek Into Darkness, koji u hrvatska kina stiže 16. svibnja.

Preneseno sa SFCentra (http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=1300) i MosCroatije (http://www.moscroatia.com/). :)

Gedeon
26.01.2013., 21:24
U glavnoj ženskoj ulozi bi volio vidjeti Jen Lawrence :cerek:

Zek0slav
27.01.2013., 00:54
Ne sviđa mi se J.J. nimalo.
Ajde Star Trek, ali nisam se nadao da će dobiti obje franšize. :(

Olio FTL
27.01.2013., 01:29
znate ono kad neko kaže da je trek i wars jedno te isto sranje?
Najveća uvreda u povijesti.

E pa sada će stvarno bit ista stvar :) (već je po novom treku)

Sumrak7
28.01.2013., 01:47
Ja i nisam baš zadovoljna. Radje bi da je neki drugi redatelj. Nisam baš fan njegovih filmova.:)
Ali što je tu je. Ostvarit će mu se dječački san.

Snack
28.01.2013., 09:44
:rofl: @ ovaj Star Wars logo. Trebalo je ubaciti još koji JJ-jev lense flare. :D

von_ungern
29.01.2013., 14:35
Ne sviđa mi se J.J. nimalo.
Ajde Star Trek, ali nisam se nadao da će dobiti obje franšize. :(

jedna riječ - Armagedon :D

general Martok
05.02.2013., 18:46
Star Wars se vraća na HRT od 17. veljače (http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=1312)

http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/palpatinevsyoda.jpg

Nakon što je HRT prije nekoliko godina dva puta emitirao originalnu Star Wars trilogiju, te prva dva filma iz prequel trilogije, Star Wars nam se uskoro opet vraća na male ekrane, ovaj put kompletiran Osvetom Sitha, kojoj će ovo biti hrvatska TV premijera.

*Hades*
05.02.2013., 19:13
Super, zaostajemo samo 8g od izlaska filma u kina do HR premijere :D

general Martok
05.02.2013., 20:04
Stiže Star Wars film o Yodi?! (http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=1313)

http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/masteryoda-themovie.jpg

Iako obično nismo skloni objavljivanju nepotvrđenih glasina, na ovu smo se udicu jednostavno morali upecati. Naime, prema navodima sa AICN-a, Disney priprema spin-off Star Wars film koji će se pozabaviti Yodom!

JAWS
05.02.2013., 20:10
Najbolje da snime sapunicu,jedno par iljada nastavaka.Ipak tribaju zlatnu koku do kraja izmusti.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

*Hades*
05.02.2013., 20:55
Sta je jos gore, mogao bi od te ideje nastati i serijal o jos nekim likovima... great, dobit cemo vise filmova za svakog lika zasebno...
Fan sam SW-a no sta je vec to much je ipak to much.

Sumrak7
05.02.2013., 21:47
Ni meni se to ne sviđa previše. Razvodnit će SW sa tim spin-off filmovima. Trebali bi se držati samo glavne filmske serije.

mako
06.02.2013., 01:13
SW već je razvodnjen sporednim radnjama svega što se može naći u njemu, od Mace Windua do nekog tamo prapra djeda od Luke Skywalkera, ali ne u filmovima već u stripovima, novelama, igrama i što sve već ne. I zapravo većina toga je bila pod direktroskom palicom ili odobrenjem Lucasa.

Zapravo on je sasvim slučajno napravio kultni film jer nije bilo tehničkih mogućnosti 70ih da upropasti film sa Jar Jar Binksom. Zbog toga posvećeno je više pozornosti priči i odnosu među likovima. I to sve zajedno rezultiralo je jednim kvalitetnim filmom, herojem u filmu koji od ničeg postane nešto, i s kojim su se ljudi mogli poistovjetiti. Zlo u staroj trilogiji nije neka nadnaravna sila koja kola svemirom nego je više predstavljalo ljudski izbor da lakši put koji je često i krivi. Čak su tehnike i scene izgledali više realno dok u novoj trilogiji sve baca na fantasy.

Tako da u ovom novom filmu već vidim nabacanih svjetlosnih mačeva i super uber ultra ratova u svemiru... više, jače, svjetlije, brodova x1000 od one bitke klonova :rofl: Kad bi napravili takav film da čovjek zaboravi da je uopće gledao novu trilogiju, mislim da bi to bio pogodak.

facersplaca
06.02.2013., 07:47
Sta je jos gore, mogao bi od te ideje nastati i serijal o jos nekim likovima... great, dobit cemo vise filmova za svakog lika zasebno...
Fan sam SW-a no sta je vec to much je ipak to much.

Ja bi trilogiju s jar-jar binksom.

Grupa Queen
06.02.2013., 11:19
Ja bih da Lucas shvati kako mu je originalni film nosio Harrison Ford, a dotični je u godinama kada se umire. Prema tome mislim da je logičan zaključak kako je i franšiza u sličnoj dobi života. 6 nastavaka je dovoljno, priča je zaokružena i tu se nema više ništa konkretno za napraviti.

Jeguljica
06.02.2013., 14:05
Super, zaostajemo samo 8g od izlaska filma u kina do HR premijere :D

Da,točno to.
Ja sam bila na premijeri tog zadnjeg nastavka, i nikak da ponovo pogledam,i evo,sad ću napokon:cerek::cerek:

*Hades*
06.02.2013., 16:23
Onda si bome imas kaj pamcenje osvjezavat :D

Jeguljica
06.02.2013., 16:30
Onda si bome imas kaj pamcenje osvjezavat :D

O daaa:cerek:
Jedva čekam!:mig:

Sumrak7
06.02.2013., 17:18
I ja ći pogledat svih 6 filmova na HTV-u da malo osvježim pamćenje. Nisam dugo.

Sargeras
06.02.2013., 17:43
Moj kratki komentar...

Yoda film
Nadam se da je ovo šala. Da se razumijemo Yoda je cool lik i sve to, ali imho nije materijal za solo film. Ako ćemo se vodit tom logikom onda pretpostavljam da u bližoj budućnosti možemo očekivat i filmove o Jar Jar Binksu i kompaniji...

Star Wars 7
Apsolutno sam protiv toga! Kako je netko gore već spomenuo, 6 filmova je napravljeno i double trilogija (koji je uopće izraz za 6 filmova :ne zna:) je zaokružena. Dakle - čiča miča i završila je priča!

Ono što može proć, zapravo ono za što navijam
Kao prvo nisam zadovoljan što je Disney in charge, ali ne želim davat daljne predrasude jer tko zna kako će to sve ispast.
Uglavnom - moj favorit, kada pričamo o novim SW filmovima, je potpuno novi SW serijal(mislim da bi trilogija bila idealna) baziran na priči iz KOTOR-a. E to bi bila i filmčina i priča da ti slina izlazi na usta :D

mako
06.02.2013., 18:34
Yoda film
Nadam se da je ovo šala. Da se razumijemo Yoda je cool lik i sve to, ali imho nije materijal za solo film. Ako ćemo se vodit tom logikom onda pretpostavljam da u bližoj budućnosti možemo očekivat i filmove o Jar Jar Binksu i kompaniji...

Možda film bude kao Kraljev govor - traume života Yode dok mu bolest uzrokuje demenciju govora :D

phiber
06.02.2013., 18:54
Star Wars 7
Apsolutno sam protiv toga! Kako je netko gore već spomenuo, 6 filmova je napravljeno i double trilogija (koji je uopće izraz za 6 filmova :ne zna:) je zaokružena. Dakle - čiča miča i završila je priča!

Po cemu je prica tocno zavrsila? Imas fantasticnih story arcova koji se dogadjaju nakon ROTJa. Thrawn trilogy knjige su odlicne, Dark Empire (http://www.darkhorse.com/Books/17-422/Star-Wars-Dark-Empire-Trilogy-HC) kao strip je takodjer vrijedan citanja.

6 filmova = hexology :D

Xenoborg
06.02.2013., 19:00
Star Wars 7

Još je od 70-ih godina općepoznato da je Lucas prvo planirao četiri trilogije, što se potom skresalo na tri, a potom na dvije. Prva je trilogija bila o Lukeu, s drugom je sve priča o Vaderu, a sad bi mogla biti o tri generacije Skywalkera.

Uglavnom - moj favorit, kada pričamo o novim SW filmovima, je potpuno novi SW serijal(mislim da bi trilogija bila idealna) baziran na priči iz KOTOR-a. E to bi bila i filmčina i priča da ti slina izlazi na usta :D

KOTOR je sjajna igra, no ona je ustvari prerada originalne trilogije. Isti likovi, isti zaplet. Sad, jedan serijal u tom vremenskom razdoblju ne bih odbio. :)

Garak
06.02.2013., 19:05
Ne mogu shvatiti da neko kaže kako je priča zaokružena i da nema smisla dalje snimati :rolleyes: Zar niko osim Lucasa nije u stanju smisliti SW film? Još bolju priču, sa još boljim likovima, i još više iskoristiti potencijal koji SW nude? Pih...

mako
06.02.2013., 19:21
Film kakav je napravljen 70-ih i 80-ih... pa, ne baš. Možda da palicu preda Spielbergu u ruke koji u stanju izvuć ono nešto iz tog razdoblja.

*Hades*
06.02.2013., 19:29
Star Wars 7

Prica je zavrsila ali samo na velikim ekranima. Itekako se tu ima jos puno materijala za snimati dalje, a kad bi se gledalo o prequelima bilo bi jos i vise materijala.

KOTOR je sjajna igra, no ona je ustvari prerada originalne trilogije. Isti likovi, isti zaplet. Sad, jedan serijal u tom vremenskom razdoblju ne bih odbio. :)

Kotor je tak tak, no bilo bi puno bolje da naprave (a nadam se da kad tad i hoce) The Force Unleashed III. Dvojka je bila odlicna iako kratka.

Gajgo
06.02.2013., 19:44
Prica Star Wars: Jedi Knight 2: Jedi Outcast nije losa takodjer

sjeverni vjetar
06.02.2013., 19:55
Moj kratki komentar...

Yoda film

Star Wars 7

Ono što može proć, zapravo ono za što navijam
Kao prvo nisam zadovoljan što je Disney in charge, ali ne želim davat daljne predrasude jer tko zna kako će to sve ispast.

ne kužim problem

star wars ionako nije bio puno od samoga početka, jedinica je ok akcijski sf, dvojka je sjajan fantasy film, trojka je uglavnom bezvezna
ovi novi su kompletno bezvezni osim (djelova) zadnjega

budimo realni, ionako se neće snimat "novi sw film"
snimat će se film postavljen u taj universe, i bit će vjerovatno nešto sasvim drugačije od sadašnjih filmova
jednako kao što je wrath of khan bio različit (i bolji) od samog star treka, voyage home nešto posve različito od wraht of khana, a najnoviji film nema nikakve veze s ničim od toga

ne znači da je nešto od toga loše

*Hades*
06.02.2013., 20:07
budimo realni, ionako se neće snimat "novi sw film"
snimat će se film postavljen u taj universe, i bit će vjerovatno nešto sasvim drugačije od sadašnjih filmova

To se odnosilo na moguci film o Yodi?

Michael Collins
06.02.2013., 20:34

Pa ako i je, kakve ima veze?

Mlađa ekipa se ne sjeća ni filmova iz 2003., a ne 1977., zašto misliš da im se ne bi moglo prodati takvo što? :ne zna:

Hard-Boiled Wonderland
06.02.2013., 22:24
Držimo se realnosti. Obzirom da će se u sedmici najvjerojatnije pojaviti Hamill, Ford i Fisherica obrađivat će se vrijeme između godina 30. ABY i 40. ABY. Dalje, obzirom na Lucasovu fiksaciju Darth Vaderom mogao bi se i taj lik ponovo pojaviti.

Yoda kao središnji lik SW spin-off trilogije? OK, samo da ne bude neko Yodino djetinjstvo. Poznavajući sve blagodati franšize lako mogu zamisliti poplavu plišanih baby Yoda igračaka. :zubo:

Sumrak7
07.02.2013., 00:24
Nemam ništa protiv EP 7. Dapače drago mi je da nastavljaju dalje sa novom trilogijom. Ali sve van toga ( čitaj razni spin-offovi ) preskačem.:)

Hard-Boiled Wonderland
07.02.2013., 08:20
Da vidimo kako bi to onda izgledalo od 2015 na dalje

Star Wars Episode VII
Star Wars The Clone Wars Episode IV
Star Wars Adventures of Young Skywalkers Episode I
Star Wars Story of Han and Lando Episode VII

Extra, extra, read all about it :D

http://www.imdb.com/news/ni46505857/?ref_=hm_nw_tp_t1

Xenoborg
07.02.2013., 11:16
Pa ako i je, kakve ima veze?

Mlađa ekipa se ne sjeća ni filmova iz 2003., a ne 1977., zašto misliš da im se ne bi moglo prodati takvo što? :ne zna:

Pa bilo bi glupo ponavljati istu tematiku u tako velikom svijetu kao što je SW. Mogućnosti su bezgranične, a tratiti resurse, vrijeme i novac na ponavljanje već viđenog, pa bilo i za nove gledatelje, uzaludno je.

phiber
07.02.2013., 11:40
Držimo se realnosti. Obzirom da će se u sedmici najvjerojatnije pojaviti Hamill, Ford i Fisherica obrađivat će se vrijeme između godina 30. ABY i 40. ABY. Dalje, obzirom na Lucasovu fiksaciju Darth Vaderom mogao bi se i taj lik ponovo pojaviti.

Kao da ih ne mogu pomladiti / postarati koliko treba. Dark Empire je 10 ABY, poprilicno solidan za nastavak ako se svi stari pojavljuju.

Razbijač
07.02.2013., 11:46
Obožavam SF filmove.

Al ovi Star Wars mi nikako ne sjedaju.

Vjerujem da nisam jedini.

Ord Mantel
07.02.2013., 13:02
Pa oni i nisu SF.

Jeguljica
07.02.2013., 13:05
Obožavam SF filmove.

Al ovi Star Wars mi nikako ne sjedaju.

Vjerujem da nisam jedini.

Pa ja dok nisam pogledala prvi put ovu staru trilogiju pred 12-13 godina,isto sam imala mišljenje da je šrot,ali sam pogledala i zainteresirala se za priču.

Sargeras
07.02.2013., 15:46
izgleda da su po najnovijim glasinama u igri za spin-off han solo i boba fett
LINK (http://www.index.hr/black/clanak/spinoffovi-ratova-zvijezda-zvijezde-posebnih-filmova-mladi-han-solo-i-boba-fett/661270.aspx)

Judas priest
07.02.2013., 16:47
Ovo za Han Sola mi liči na onaj serijal o mladom Indijani Đonsu od 500 i nešto filmova koji se prikazivao na htv-u prije 10 godina (ne znam ako je repriziran). Nadam se da ga neće prostituirati na taj naćin, točnije da to uopće neće snimiti.

A ovo za Bobu Fetta bi moglo biti dobro jedino ako namjeravaju snimiti neku trešinu gdje se bori protiv Superhika uz hektolitre kečapa i puno odrubljenih glava uz pokoji citat poput onih u najboljim filmovima Arnolda Švarcinegera :D

*Hades*
07.02.2013., 16:55
izgleda da su po najnovijim glasinama u igri za spin-off han solo i boba fett
LINK (http://www.index.hr/black/clanak/spinoffovi-ratova-zvijezda-zvijezde-posebnih-filmova-mladi-han-solo-i-boba-fett/661270.aspx)

A jbt nikako da se smire... Novu trilogiju cemo jos progutat jer je sequel sa originalnom postavom, ali Yoda the movie? Han Solo? Boba Fett? Come on... :facepalm:

Ord Mantel
07.02.2013., 17:14
Potpuno nepotrebni spin off-ovi koji nemaju veze sa obitelji Skywalker. Proslavit će se kao Ewoks: The Battle for Endor (TV 1985) (http://www.imdb.com/title/tt0089110/)

Sargeras
08.02.2013., 21:37
Nisam znao za ovaj Ewoks...
Pa da su imali ne znam kakav budžet (pretpostavljam da lova nije bila problem, ali svejedno) i ne znam kakve efekte ovo je moralo bit osuđeno na propast :D

http://gifs.alphacoders.com/images/366/36.gif

sjeverni vjetar
09.02.2013., 10:15
To se odnosilo na moguci film o Yodi?

ma na sve što izbace
jednostavno to neće bit to, ali to naravno ne znači da će bit loše
štoviše, možda bude i puno bolje nego zadnja četiri snimljena filma

Nisam znao za ovaj Ewoks...
Pa da su imali ne znam kakav budžet (pretpostavljam da lova nije bila problem, ali svejedno) i ne znam kakve efekte ovo je moralo bit osuđeno na propast :D

http://gifs.alphacoders.com/images/366/36.gif

strava je zapravo ta, da ti ewoksi koliko glupi bili nisu najgluplja stvar u return of the jedi
što više razmišljam o tome filmu, sve mi se manje sviđa
ništa, ali ništa unutra nije kako valja (osim cijele stvari s luke-om na death staru, to je bilo kul makar pomalo nedorečeno)

Michael Collins
09.02.2013., 10:21
Povratak ipak im odličan završetak, i ovo s Ewoksima je s godinama prenapuhano.

Povratak je odrasli film sa daškom filma za djecu, Fantomska Prijetnja je 100% dječji film, plus nešto za sve što je ubačeno.

*Hades*
09.02.2013., 14:09
ma na sve što izbace
jednostavno to neće bit to, ali to naravno ne znači da će bit loše
štoviše, možda bude i puno bolje nego zadnja četiri snimljena filma

To je upitno, jer koliko god neki smatrali failom novu trilogiju, Ep II i III su odlicne.
Nema sanse da ti filmovi o Yodi, Hanu ili Boba Fettu budu bolji.

Vidi se da Disney ne zna kud bi s parama, pa izmislja nebulozne projekte.

Xenoborg
09.02.2013., 16:11

Može i tako, no ja smatram kako kreću s tim spinoff filmovima samo da što prije povrate investiciju od 4 milijarde dolara koliko su platili LucasFilm.
Mnogi su srali po Lucasu da muze novac od fanova, ali što će Disney tek napraviti...
No zasad su sve to predrasude. Na tim će filmovima raditi i Kasdan. Možda i ne ispadnu loši.

Nick7
09.02.2013., 16:48
Vezano za ono što nam Disney sprema.

I have a bad feeling about this. (http://www.youtube.com/watch?v=XnE8RitIN4s)

*Hades*
09.02.2013., 17:46
Može i tako, no ja smatram kako kreću s tim spinoff filmovima samo da što prije povrate investiciju od 4 milijarde dolara koliko su platili LucasFilm.
Mnogi su srali po Lucasu da muze novac od fanova, ali što će Disney tek napraviti...
No zasad su sve to predrasude. Na tim će filmovima raditi i Kasdan. Možda i ne ispadnu loši.

Sumnjam nekako da ce oni povratit tu lovu tako brzo kako su si oni zacrtali.
Istina, prije su osudjivali Lucasa zbog muzenja para, no sta ce tek o Disneyu nakon ovoga. Svakome ce biti jasno kao dan da su kupili Lucas studio samo zato da pomuzu zlatnu kravu.
Samo ce im reputacija pasti :kava:

c0bra
09.02.2013., 20:13
Bilo bi super kad bi radnja u novoj trilogiji krenula ovim smjerom: http://www.imdb.com/title/tt2488496/board/nest/210504003?ref_=tt_bd_1

Me like it! :)

Corvus
09.02.2013., 21:03
Šta ste se uhvatili srati po Disneyu?:ne zna:
Kupili su franšizu i naravno da će krenuti sa štancanjem novih filmova.

Nije vam palo na pamet možda da će ti Spin off- ovi biti nešto slično Marvelovim zasebnim filmovima, a Star Wars trilogija će biti Avengersi.:kava:

Osobno smatram da novi SW film ne može biti gori od episode 1.

@Cobra
Sviđa mi se ovaj fan fiction, mogli bi to iskombinirati sa Kotorom, uzeti one glavne elemente, te se Malaka i Revana zamjeni sa Sidiusom i Pelagiusom.

Mystique
09.02.2013., 22:30
U novim filmovima trebaju uzeti

Hugh Jackmana kao Han Sola,
Kate Beckinsale kao princezu Leiu
i Leonarda Di Capria kao Luke Skywalkera i eto ti hit. :D:D:D

Zek0slav
09.02.2013., 23:50
Sumnjam nekako da ce oni povratit tu lovu tako brzo kako su si oni zacrtali.
Istina, prije su osudjivali Lucasa zbog muzenja para, no sta ce tek o Disneyu nakon ovoga. Svakome ce biti jasno kao dan da su kupili Lucas studio samo zato da pomuzu zlatnu kravu.
Samo ce im reputacija pasti :kava:

Filmovi i nisu tako bitni.
Kada krenu igračke i zabavni parkovi onda će povratiti uloženo.

*Hades*
10.02.2013., 00:02
Bilo bi super kad bi radnja u novoj trilogiji krenula ovim smjerom: http://www.imdb.com/title/tt2488496/board/nest/210504003?ref_=tt_bd_1

Ova prica mi se svidja.
Pitanje je dali je Plagueis zbilja mogao manipulirati midiklorijanima da bi stvorio zivot, ili su to samo bile ribicke price za Anakina kako bi ga Sidious cim prije doveo na svoju stranu. A svi znamo da je to bio jedini razlog zasto je on postao Vader.

No sta se jos tice moguceg scenarija za novu trilogiju tj sequel, mozda nebi bila losa ideja i uskrsnuce Sidiousa. Ima dugo od kada sam to citao tako da se ni ne sjecam vise detalja.
Mada mi se prva ideja sa IMDb-a vise svidja. Prvo je u dugoj sagi pao Sidious, a sada dodje na red njegov navodno ubijeni Master koji je jos mocniji.

Sta se moci tice, bas me zanima tko bi dobio u dvoboju izmedju Yode i Sidiousa u ep.III da nije doslo do elektricnog blasta.
I dali bi Anakin imao sanse u dvoboju protiv Yode :D

U novim filmovima trebaju uzeti

Hugh Jackmana kao Han Sola,
Kate Beckinsale kao princezu Leiu
i Leonarda Di Capria kao Luke Skywalkera i eto ti hit. :D:D:D

Zaboravila si cinjenicu da se planira sequel, ne prequel :D

Sumrak7
10.02.2013., 00:22
Šta ste se uhvatili srati po Disneyu?:ne zna:
Kupili su franšizu i naravno da će krenuti sa štancanjem novih filmova.

Nije vam palo na pamet možda da će ti Spin off- ovi biti nešto slično Marvelovim zasebnim filmovima, a Star Wars trilogija će biti Avengersi.:kava:

Osobno smatram da novi SW film ne može biti gori od episode 1.

@Cobra
Sviđa mi se ovaj fan fiction, mogli bi to iskombinirati sa Kotorom, uzeti one glavne elemente, te se Malaka i Revana zamjeni sa Sidiusom i Pelagiusom.

Kako su meni ti Marvel filmovi bezveze ( svi na isti kalup ), to mi i ne znači puno.:D

Što god bude više spin-offova sve će se više to pretvarati u sapunicu i izgubit će se ona draž koju filmovi sad imaju.:)

Xenoborg
10.02.2013., 12:17

Osobno, nikad nisam smatrao Plagueisa Palpatineovim učiteljem. Palpatine je tu priču ispričao Anakinu kao legendu, a sve su ostalo fanovske špekulacije.
S druge strane, ne želim niti jednog Sitha kao neprijatelja u nastavcima. Aktualnih je šest filmova sazdano oko toga da Anakin vrati ravnotežu Sile uništenjem učitelja i učenika Sitha, a to je i učinio. Vraćanje Sithova bila bi glupost i vjerujem da Lucas to neće učiniti.

phiber
10.02.2013., 19:57
To je upitno, jer koliko god neki smatrali failom novu trilogiju, Ep II i III su odlicne.
Nema sanse da ti filmovi o Yodi, Hanu ili Boba Fettu budu bolji.

Star Wars svemir je ogroman. OGROMAN. Zbog cega se uopce radi usporedba filma o recimo Fettu sa SW filmovima koji su do sada vani?

Mozda bude flop, mozda bude genijalan al ovako determinirano tvrditi 'nema sanse' bez ikakve argumentacije ne cini uslugu filmu. Dobar dio filmova i bude flop u kinima zbog interneta.

Osim toga, reci da Disney izmislja je isto pretenciozno. Stripovi i knjige o svemu tome vec postoje, Bobba Fett stripovi su jedni od boljih.

general Martok
10.02.2013., 20:03
Epizoda VII iz fanovske perspektive (http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=1317)

http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/swepisodeviii-milleniumfalcon.jpg

I dok su Lawrence Kasdan i Simon Kinberg u proteklih nekoliko dana javno potvrdili kako rade na zasada neimenovanim Star Wars spinoff filmovima, a Frank Oz izrazio želju za povratkom ulozi Yode, fanovi skloniji grafičkom dizajnu već su pronuli poslu stvaranja fan-made postera nadolazeće Epizode VII.

phiber
10.02.2013., 20:05
I dok su Lawrence Kasdan i Simon Kinberg u proteklih nekoliko dana javno potvrdili kako rade na zasada neimenovanim Star Wars spinoff filmovima, a Frank Oz izrazio želju za povratkom ulozi Yode, fanovi skloniji grafičkom dizajnu već su pronuli poslu stvaranja fan-made postera nadolazeće Epizode VII.

Mene su kupili (http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/epviifanposter3.jpg).

*Hades*
10.02.2013., 22:18
Star Wars svemir je ogroman. OGROMAN. Zbog cega se uopce radi usporedba filma o recimo Fettu sa SW filmovima koji su do sada vani?

Mozda bude flop, mozda bude genijalan al ovako determinirano tvrditi 'nema sanse' bez ikakve argumentacije ne cini uslugu filmu. Dobar dio filmova i bude flop u kinima zbog interneta.

Osim toga, reci da Disney izmislja je isto pretenciozno. Stripovi i knjige o svemu tome vec postoje, Bobba Fett stripovi su jedni od boljih.

Ti zbilja vjerujes da bi zasebni filmovi mogli biti bolji od Osvete Sitha? Koliko se sjecam taj film je bio vrhunski od strane mnogih.

Zadnji fanmade poster je dobar.

phiber
11.02.2013., 11:40
Ti zbilja vjerujes da bi zasebni filmovi mogli biti bolji od Osvete Sitha? Koliko se sjecam taj film je bio vrhunski od strane mnogih.

Ono sto ti pokusavam reci jest da ne uspoređujem Han Solo spinoff s bilo kojom trilogijom nego cu ga gledati kao film stavljen u SW svemir i dati mu takvu sansu.

Kao sto sam Prometeja gledao kao film stavljen u Aliens svemir i nista drugo.

Kao sto Nolanovog Batmana ne uspoređujem s Burtonovim.

Sargeras
15.02.2013., 17:45
još malo o han solu...
<LINK> (http://www.cinemablend.com/new/Harrison-Ford-Return-Han-Solo-Future-Star-Wars-Movies-35781.html)

Iwona
18.02.2013., 12:56
Iskreno mene je više rastužio ovaj nastavak nego razveselio....Svakako ću kao veeeeliki obožavatelj SW ići to gledati..Ne vjerujem da bi itko to želio propustiti...Ali da će to biti to...Sumnjam da će se moći i usporediti ... Šest knjiga-šest filmova,tu je priča zaokružena...Kako uopće može postojati nastavak na nešto gdje nema glavnog glumca...Možda će mi mnogi ovdje proturiječiti jer vole više Luke-a nego Anakina...Ali ono realno-Anakin je bio Obećani,Izabrani,Jedini koji je mogao ujediniti silu,postaviti balansu...I to jest napravio...To je bila poanta svega...Kakve sad izmišljotine uvoditi??To bi bilo kao da netko mijenja Bibliju.George Lucas je to davno ispričao i priča je privedena kraju.Amen!!!! Ne dirajte to!!!

Sumrak7
15.03.2013., 19:46
Iskreno mene je više rastužio ovaj nastavak nego razveselio....Svakako ću kao veeeeliki obožavatelj SW ići to gledati..Ne vjerujem da bi itko to želio propustiti...Ali da će to biti to...Sumnjam da će se moći i usporediti ... Šest knjiga-šest filmova,tu je priča zaokružena...Kako uopće može postojati nastavak na nešto gdje nema glavnog glumca...Možda će mi mnogi ovdje proturiječiti jer vole više Luke-a nego Anakina...Ali ono realno-Anakin je bio Obećani,Izabrani,Jedini koji je mogao ujediniti silu,postaviti balansu...I to jest napravio...To je bila poanta svega...Kakve sad izmišljotine uvoditi??To bi bilo kao da netko mijenja Bibliju.George Lucas je to davno ispričao i priča je privedena kraju.Amen!!!! Ne dirajte to!!!

Originalno je i trebalo biti 9-12 filmova.:mig:

Lapinot
16.03.2013., 11:28
Star Wars Episode VII: Amour :D

http://www.youtube.com/watch?v=dr_U_cXgzBo&feature=player_embedded#!

*Hades*
16.03.2013., 11:53
Vec vidjeno, sranje od videa.

Sumrak7
22.03.2013., 21:12
Vidim da nitko ne prenosi najnovije špekulacije o EP 7.:)

Pa ću ja.

1. Carrie fisher je 6. 3. potvrdila u medijima da će glumit princezu Leiu u EP 7.
No već idućeg dana njen glasogovornik je to demantirao i rekao da se ona samo šalila.

Špekulacije su da je Carrie fisher prerano pustila vjest u medije pa su joj iz Disneya naredili da sve demantira.

A ni George Lucas ne zna tajit informacije. Samo dan nakon što je njen glasogovornik rekao da se ona samo šalila. George Lucasu je također izletilo u medijima da se cijela postava originala vraća, ali ubrzo je shvatio što je učinio pa se pokušao ispraviti...:rofl:

“We had already signed Mark and Carrie and Harrison—or we were pretty much in final stages of negotiation,” Lucas said. ”So I called them to say, ‘Look, this is what’s going on.’” He pauses. “Maybe I’m not supposed to say that. I think they want to announce that with some big whoop-de-do, but we were negotiating with them.” Then he adds: “I won’t say whether the negotiations were successful or not.”

2. Špekulacija druga:D

Naveliko se govori i špekulira da će u nadolazećoj trećoj trilogiji za razliku od prve 2 koje su imale muškarce kao glavne protagoniste ( Anakin u prequelu, Luke u originalu ) glavni protagonist biti žena.

Unuka Anakina. Navedno u scenariju koji se piše glavni protagonist nasljednik Anakina i Lukea u trećoj generaciji obitelji Skywalker će bit ženski lik.
Nova trilogija će navodno pratiti njenu priču.

Kao glumica koju žele u toj ulozi spominje se Chloë Grace Moretz
http://4.bp.blogspot.com/-3pN5_Z9SkhQ/UNjJcpWuaaI/AAAAAAAACg0/ILwN-bB_EZQ/s1600/Chloë+Grace+Moretz+2012-6.jpg

J.J. Abrams je poznat od prije da jako voli snažne ženske likove, što se vidi u njegovim serijama Felicity, Alias i Fringe.

Što će na kraju ispasti istina, vidjet ćemo.:)

manchild
22.03.2013., 21:25
bez Darth Vadera SW nisu SW

sjeverni vjetar
22.03.2013., 21:40
Vidim da nitko ne prenosi najnovije špekulacije o EP 7.:)

Pa ću ja.

1. Carrie fisher je 6. 3. potvrdila u medijima da će glumit princezu Leiu u EP 7.
No već idućeg dana njen glasogovornik je to demantirao i rekao da se ona samo šalila.

Špekulacije su da je Carrie fisher prerano pustila vjest u medije pa su joj iz Disneya naredili da sve demantira.

A ni George Lucas ne zna tajit informacije. Samo dan nakon što je njen glasogovornik rekao da se ona samo šalila. George Lucasu je također izletilo u medijima da se cijela postava originala vraća, ali ubrzo je shvatio što je učinio pa se pokušao ispraviti...:rofl:

“We had already signed Mark and Carrie and Harrison—or we were pretty much in final stages of negotiation,” Lucas said. ”So I called them to say, ‘Look, this is what’s going on.’” He pauses. “Maybe I’m not supposed to say that. I think they want to announce that with some big whoop-de-do, but we were negotiating with them.” Then he adds: “I won’t say whether the negotiations were successful or not.”

2. Špekulacija druga:D

Naveliko se govori i špekulira da će u nadolazećoj trećoj trilogiji za razliku od prve 2 koje su imale muškarce kao glavne protagoniste ( Anakin u prequelu, Luke u originalu ) glavni protagonist biti žena.

Unuka Anakina. Navedno u scenariju koji se piše glavni protagonist nasljednik Anakina i Lukea u trećoj generaciji obitelji Skywalker će bit ženski lik.
Nova trilogija će navodno pratiti njenu priču.

Kao glumica koju žele u toj ulozi spominje se Chloë Grace Moretz
http://4.bp.blogspot.com/-3pN5_Z9SkhQ/UNjJcpWuaaI/AAAAAAAACg0/ILwN-bB_EZQ/s1600/Chloë+Grace+Moretz+2012-6.jpg

J.J. Abrams je poznat od prije da jako voli snažne ženske likove, što se vidi u njegovim serijama Felicity, Alias i Fringe.

Što će na kraju ispasti istina, vidjet ćemo.:)

znači loša ideja (izvlačit potrošene glumce iz naftalina) i još jedna loša ideja (felicity jedi)

kao da se uopće ne žele potrudit oko toga da naprave gledljivi film

Sumrak7
22.03.2013., 21:57
U korist tih špekulacija ide i nedavni tweet filmskog montažera Petera Sciretta. :)

http://imageshack.us/a/img803/7885/screenshot001fm.jpg

Meni se sviđa to što će protagonist ovaj put vjerojatno bit ženski lik.
Do sad su ženski jediji uvjek bili postrani u filmovima. Jedva da se i vide.:)

*Hades*
22.03.2013., 22:35
Cura kao glavni lik u SW? Ovo mi ne mirise na dobro, no ni ne cudi me - Disney... -.-
Bez Marka kao glavnog lika nije to to, a pogotovo ne po knjizi ako ce cura bit zamjena.

Ocemo vidjeti Lukea kao grand master Jedia i mentora Jedi akademije :kava:

Sumrak7
22.03.2013., 22:44
Nova trilogija se neće snimati po knjigama. Priča će bit alternativna u odnosu na one u raznim pričama, knjigama.:mig:
Znači posve drugačiji slijed događaja koji će ignorirati sve do sad napisano o događajima nakon EP VI.:)

Luke, Leia i Han Solo će vjerojatno biti više poput Yode, Mace Windua i slično.
Bit će u filmovima, ali ne kao glavni likovi. Luke će bit možda poput Obi-Wana u originalnoj trilogiji.

A novi protagonist žena će vjerojatno biti kćer od Lukea, jer priča prati Skywalker obitelj. Leia je Solo.:)

To što će ovaj put glavna vjerojatno bit žena ima smisla posebno kad se uzme u obzir da u zadnje vrijeme filmovi u kojima su žene glavni likovi su jako financijski uspješni, kao na primjer ''Hunger games''

Disney je svjestan toga. A navodno žele privući više ženske publike Star warsu.

*Hades*
22.03.2013., 23:29
Tipicno... Disney.
Kao da njih boli djon za misljenje fanova.

Deckard
22.03.2013., 23:30
Mene su kupili (http://www.sfcentar.com/cms/data/upimages/epviifanposter3.jpg).

Mene sa spin-off filmom (http://milnersblog.files.wordpress.com/2012/06/cantina-royale1.jpg) o Hanu. :D

La Familia
23.03.2013., 00:42
U korist tih špekulacija ide i nedavni tweet filmskog montažera Petera Sciretta. :)

Nije Sciretta nikakav filmski montazer (blizak produkciji), vodi blog /Film. Naklapa kao i svi ostali blogeri. :D

babarej
23.03.2013., 07:41
Mene veseli sto ce biti nekih novih stvari. Ne bi imalo smisla da se jos 3 filma vrti oko Vadera. Neka to odrade korektno i film mozda i uspije.

A ovo kako je netko nesto ''slucajno'' rekao pa demantirao pa ovo, pa ono... Sve je to navlacenje fanova. Novi SW mora biti najiscekivaniji film ikada i na tome vec treba poceti raditi.

sjeverni vjetar
23.03.2013., 09:01

http://imageshack.us/a/img803/7885/screenshot001fm.jpg

Meni se sviđa to što će protagonist ovaj put vjerojatno bit ženski lik.
Do sad su ženski jediji uvjek bili postrani u filmovima. Jedva da se i vide.:)

da...

logično je, jer u prvom filmu "jedini" ženski lik bio je damsel in distress, do trećega su žene bile političarke, u četvrtome je dođeno do toga da sjedokosa baba pilotira borbenim lovcima...

kaj god

doslovce se može vidjet evolucija lucasova mozga

to budi rečeno, ja se nikada nisam mogao uživjet u priče o nekim ženama ratnicama i uvijek mi je to bilo pomalo smiješno, uključujući i alias koja je uz to bila i pretenciozna i naporna, tako da me ovo nimalo ne zanima i ako bude tako film neću ni pogledat

ne znači da nitko neće, i rezident evil proljev ima svoju publiku, a imat će i ovo, kako ima nešto sposobnijeg režisera možda čak i bude gledljiv film

Corvus
23.03.2013., 09:48
Odličan Fan Made Poster:
http://media.comicbookmovie.com/images/users/uploads/8073/Adam-Schickling-Star-Wars-Episode-VII.jpg

Xenoborg
23.03.2013., 10:04
Bilo bi fora vidjeti ženu u glavnoj ulozi. To bi svakako malo pomaklo fokus i pružilo nam cjelovitiju sliku SW svemira.
Doduše, ne kao ovu spomenutu 16-godišnjakinju.
No ovdje (http://www.cosmicbooknews.com/content/exclusive-star-wars-episode-vii-takes-place-30-years-after-disciple-palpatine-plot-info) također imamo neke glasine.

• Star Wars Episode VII will be set 30 years after Episode VI: Return of the Jedi
• It will indeed feature the Skywalker/Solo children coming to the peak of their powers
• The Jedi Order has been rebuilt with Luke Skywalker as Grand Master
• A disciple of Emperor Palpatine aims to rebuild the Sith Armies of the Old Republic and destroy the Jedi where the Skywalker children will be thrust into battle and face their inner demons of their Skywalker lineage.

Sve mi se osim Palpyjeva učenika sviđa. No kao što piše, to su glasine.

Michael Collins
23.03.2013., 15:27
navodno se koketiralo i s ovime:
http://screencrush.com/jennifer-lawrence-han-solo/

*Hades*
23.03.2013., 15:43
Odličan Fan Made Poster:

Zbilja super poster :top:

• Star Wars Episode VII will be set 30 years after Episode VI: Return of the Jedi
• It will indeed feature the Skywalker/Solo children coming to the peak of their powers
• The Jedi Order has been rebuilt with Luke Skywalker as Grand Master
• A disciple of Emperor Palpatine aims to rebuild the Sith Armies of the Old Republic and destroy the Jedi where the Skywalker children will be thrust into battle and face their inner demons of their Skywalker lineage

Ovako bi i trebalo bit, i mislim da bi velikoj vecini fanova i odgovaralo.

c0bra
23.03.2013., 16:04
Možemo i ovo očekivati od Disneya:

http://www.blankmaninc.com/wp-content/uploads/2013/01/star-wars7.jpg

karnivor
23.03.2013., 16:16

jte sad sam zamislio ovo na velikom platnu- radije bi metak u čelo nego 2 sata jar-jara

Michael Collins
23.03.2013., 16:50

Već smo imali Fantomsku Prijetnju, ne zajebavaj... :lol:

babarej
23.03.2013., 16:51

Dobre droge i u kino pa da vidis veselja :D

*Hades*
23.03.2013., 17:08
Nema te droge koja bi mi pomogla u gledanju toga.

Ace Ventura
23.03.2013., 17:57
A baš.

Michael Collins
23.03.2013., 18:30
Ja ponavljam, Disney ne radi smao crtiće, iznenadili biste se što je sve njihovo.

A od Jar-Jar i onog klinca, mislim da gore ne može, jedino još da ubace onog psa koji igra košarku

babarej
23.03.2013., 18:34
Ima Disney svojih trenutaka ali pricekati cemo film prije nego mozemo nesto pametno reci. Ja se nadam najboljem.

Xenoborg
23.03.2013., 18:49

Ajme, Ewoci! :lol:
Baš mi trebaju krzneni medvjedići koji praćkama ubijaju jurišnike, a balvanima drobe carske hodače... I to najelitnije carske postrojbe.

Michael Collins
23.03.2013., 19:59
Ajme, Ewoci! :lol:
Baš mi trebaju krzneni medvjedići koji praćkama ubijaju jurišnike, a balvanima drobe carske hodače... I to najelitnije carske postrojbe.

Ewoci jesu mrlja na Povratku Jedija, ali što su onda ljudi ribe koji pobjeđuju robote ubojice?

Ili klinca koji uništi onu postaju samo da se očajnički ponovi scena iz Nove Nade?

PS
navodno postoji verzija u kojoj su maksimalno isječeni Jar Jar i klinjo, volio bih je naći, možda mi i popravi dojam

Sumrak7
23.03.2013., 21:03
Bilo bi fora vidjeti ženu u glavnoj ulozi. To bi svakako malo pomaklo fokus i pružilo nam cjelovitiju sliku SW svemira.
Doduše, ne kao ovu spomenutu 16-godišnjakinju.
No ovdje (http://www.cosmicbooknews.com/content/exclusive-star-wars-episode-vii-takes-place-30-years-after-disciple-palpatine-plot-info) također imamo neke glasine.

Sve mi se osim Palpyjeva učenika sviđa. No kao što piše, to su glasine.

Ako doista ona bude protagonist nove trilogije, to što sad ima 16 godina nebi trebalo zabrinjavati. Do kraja cijele trilogije ona bi imala 25 godina.:mig:
( star wars filmovi izlaze u razmaku od 3 godine ).

Natalie Portman je bila još mlađa kad su ju izabrali za ulogu Padme.

Naime u EP I, Natalie Portman je imala samo 16 godina.:)

VodkaM
23.03.2013., 22:48
navodno postoji verzija u kojoj su maksimalno isječeni Jar Jar i klinjo, volio bih je naći, možda mi i popravi dojam

yt - tpm - fan edit

ne može lakše.

Ace Ventura
23.03.2013., 22:57
robote ubojice?

Robote debile koji su žalosni + od toga da su Tripija prcali svi u staroj triologiji došli su do toga da moraju napraviti luckaste droide gdje je vrhunac kad Tripijo zamijeni glavu sa jednim debilom i onda izjavljuje omg ja pucam po svojima.

Valjda to neće ponavljati ovdje.

Deckard
24.03.2013., 00:22
Naime u EP I, Natalie Portman je imala samo 16 godina.:)

Ili možda 18? :mig:

Sumrak7
24.03.2013., 00:43
Ili možda 18? :mig:

Imala je 18 kad je film izašao u kina. Ali scene u filmu je snimala sa 16.:)
Na filmu se radilo pune 3 godine prije nego je izašao u kina.

Deckard
24.03.2013., 00:57
Imala je 18 kad je film izašao u kina. Ali scene u filmu je snimala sa 16.:)
Na filmu se radilo pune 3 godine prije nego je izašao u kina.

Moj bed, imala je 17 (tako kaže produkcijski detalji) kad je snimala svoje scene. Inače, film je u pogonu od 1994, 5 godina prije nego je izašao u kina.

Sumrak7
24.03.2013., 01:04
Moj bed, imala je 17 (tako kaže produkcijski detalji) kad je snimala svoje scene. Inače, film je u pogonu od 1994, 5 godina prije nego je izašao u kina.

Natalie je u jednom intervjuu izjavila da je imala 16.

A da je potpisala ugovor za tri filma u pratnji majke sa 14-15 ( te da je to za nju bilo čudno iskustvo jer tad nije znala što je star wars niti da će se uopće baviti glumom cijeli život a ako potpiše vezana je za star wars na 9 godina ).:)

Deckard
24.03.2013., 01:25
Natalie je u jednom intervjuu izjavila da je imala 16.

Ekipa koja ju je zaposlila kaže 17. Netko onda malo zamagljuje stvari. Nebitno za cijelu priču :)

A da je potpisala ugovor za tri filma u pratnji majke sa 14-15 ( te da je to za nju bilo čudno iskustvo jer tad nije znala što je star wars niti da će se uopće baviti glumom cijeli život a ako potpiše vezana je za star wars na 9 godina ).:)

To je malo nemoguće jer u doba kad je ona imala 14-15 Lucas je tek počinjao pisati scenarij. Iako, vidjeli su je u filmu izašlom 1996, samo što je malo kasnije dobila ponudu da glumi. Svatko od njih ustvari izmišlja po tom pitanju, ali vjerujem Lucasu kad kaže da su prvo sjeli i vidjeli što sve mogu napraviti s efektima, ima li smisla ulaziti u priču, a da su tek onda razmišljali o glumcima.

c0bra
24.03.2013., 22:53
Odličan Fan Made Poster:
http://media.comicbookmovie.com/images/users/uploads/8073/Adam-Schickling-Star-Wars-Episode-VII.jpg

LOL je li ovo Barbra Streisand na posteru? :lol:

von_ungern
24.03.2013., 23:06

i zašto čubaka nema sjedo runo ?? :lol:

*Hades*
25.03.2013., 02:06
Mozda Wookies ne sjede :D

Sumrak7
25.03.2013., 19:37

Carrie Fisher je u starije dane počela sličit njoj.:D

http://silveropossum.homestead.com/CARRIEFISHER/carrie-fisher.jpg
http://www.usmagazine.com/uploads/assets/articles/60829-carrie-fisher-to-return-as-princess-leia-in-star-wars-episode-vii/1362594391_131301835_carrie-fisher-467.jpg

Inače počela je ta glumica jako mršaviti prošle godine ( bila se dosta zdebljala ). Priprema li se to ona za EP 7.:)

German
25.03.2013., 20:14
Mislim da njezine oscilacije u težini prije imaju veze s njezinom dijagnozom.. :zubo:

Richie
05.04.2013., 13:13
Više nije bitno.... šteta je napravljena sa prequelima i mrcvarenjem orginalne trilogije od strane ludog Lucasa. Ta trauma se ne zaboravlja pogotovo za fanove orginalne trilogije i neće bit onog hypea prije izlaska filmova i iščekivanja.

Kaj se ovih mlađih klinaca tiče koji ne znaju za OT njima ti novi filmovi neće bit ništa važniji od recimo Transformersa ... ljetni hit ali ništa više od toga ...kult je uništen:

http://www.youtube.com/watch?v=hi5jjXTPtyY
http://www.youtube.com/watch?v=27RVJJfny4I

Govori u svoje ime, a sto se tice klinaca to je isto potpuno krivo i moglo se vidjeti na nedavnom HTV emitiranju svih 6 epizoda. Nece proci.

zlatna ribica
05.04.2013., 15:24
http://25.media.tumblr.com/cdc3adf04f661b1571daff91a862184a/tumblr_mkm4rpBP4Y1r2zmajo1_500.jpg

:)

*Hades*
05.04.2013., 17:09
Kako mi izgleda ovo je slika sa seta?

c0bra
05.04.2013., 17:19
mislim da nije

Xenoborg
05.04.2013., 18:55
Kako mi izgleda ovo je slika sa seta?

Nema još setova Epizode 7.
Slika je, ako se ne varam, iz nekog američkog časopisa. Entertainment Weekly ili nešto slično. Ima već duže vrijeme otkako je snimljena.

Wild Horses
06.04.2013., 11:51
Jebote, Chewie nije ni dana ostario. Dobro se drzi. :D

Zek0slav
06.04.2013., 17:31
Pa oni žive nekoliko stotina godina. Tek je iz puberteta izašao u epizodi V.

general Martok
06.04.2013., 19:59
Zafrkava li nas to Peter Jackson, ili pak, stvarno režira Epizodu VIII? (http://www.ign.com/articles/2013/04/04/has-peter-jackson-read-star-wars-episode-viii) :D

Sumrak7
06.04.2013., 21:34
Moguće je. U dokumentarcu sa DVD izdanja Star wars sage, on je u intervjuu rekao da je veliki fan star warsa te da su mu ti filmovi bili uzor kad je snimao LOTR.:)

Nucky Swanson
07.04.2013., 12:37
Zafrkava li nas to Peter Jackson, ili pak, stvarno režira Epizodu VIII? (http://www.ign.com/articles/2013/04/04/has-peter-jackson-read-star-wars-episode-viii) :D

Vjerojatno ipak samo 1. april.

*Hades*
09.04.2013., 02:32
PJ na projektu Star Wars? That must be good :D

shosho
12.05.2013., 10:09
http://starwars.com/news/star_wars_feature_film_production_returns_to_the_u k.html

Lucasfilm najavio film za 2015.

c0bra
12.05.2013., 10:17
Snimanje počinje početkom 2014. u Engleskoj.

c0bra
20.05.2013., 16:48
Novi glumac u ''Ratovima zvijezda''!

http://mojtv.hr/magazin/9202/novi-glumac-u-ratovima-zvijezda.aspx

Jigsaw85
12.06.2013., 16:21
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)

Moze li mi netko ovo objasniti,kako je epizoda 1 snimljena 1999 a npr epizoda 4 1983..
Odgleda bi ih sve pa neznam odakle poceti..

Archangel
12.06.2013., 16:27

Moze li mi netko ovo objasniti,kako je epizoda 1 snimljena 1999 a npr epizoda 4 1983..

Počni s Ep 4, 5 i 6, pa onda 1, 2, 3. Tako su snimljeni i prikazivani i napravljeni da se gledaju.

babarej
12.06.2013., 16:40
Počni s Ep 4, 5 i 6, pa onda 1, 2, 3. Tako su snimljeni i prikazivani i napravljeni da se gledaju.

Slazem se. Takodjer sam ih nedavno prvi puta gledao(neke sam vec bio gledao ali davno pa sam htio pogledati sve u komadu) i krenuo sam od ep4, prve snimljene.

Kad sam sve odgledao vidio sam da je to i jedino normalno i zanimljivije..

Jigsaw85
12.06.2013., 18:03
Hvala.

Xenoborg
12.06.2013., 20:17

Prvo su snimani jednostavniji i tehnički nezahtjevniji filmovi jer je autor zamislio krenuti iz središta priče. Kasnije snimljeni filmovi proširuju priču na način koji nije bio izvediv prije četiri desetljeća.
Možeš gledati u dva redosljeda: 4-5-6-1-2-3 koji je produkcijski, skriva neka iznenađenja i gradira neke filmske elemente ili kronološki 1-6 koji je u biti ispravniji ne samo zato što je priča kvalitetnija i onakva kakvu je autor zamislio o usponu, padu i iskupljenju glavnog lika, već i zato što će izlaskom Epizode 7 biti jedino moguće.

general Martok
21.06.2013., 20:53
Koga to Disney traži za Epizodu VII? (http://sfcentar.geek.hr/koga-to-disney-trazi-za-epizodu-vii/)

Nakon što je jučer Bleeding Cool objavio neslužbenu verziju poziva na audiciju za uloge u Epizodi VII, Lucasfilm je potvrdio kako je riječ o autentičnom popisu. Iako iz navedenog popisa nije moguće zaključiti puno o radnji ili likovima, dotični ipak pruža zanimljive mogućnosti za špekulaciju.

*Hades*
06.07.2013., 13:19
Hmm, moguci povratak Ray Parka kao Sith Lorda?
http://screenrant.com/darth-maul-standalone-movie-star-wars-prequel/

Btw. Nisam znao da su najavljena dva filma o Solou...

Xenoborg
07.07.2013., 15:43
Zanimljivija mi je ova (http://screenrant.com/carrie-fisher-mark-hamill-getting-fit-star-wars-episode-7/) vijest s istog sajta, Carrie Fisher i Mark Hamill pumpaju formu za Epizodu 7.

Zek0slav
07.07.2013., 15:50
Hamillu to i najviše treba. :D

Sva sreća pa će većinom mahati rekvizitima uz pomoć Sile.

Sumrak7
24.07.2013., 10:57

Počni sa EP I, ako želiš pratiti priču kronološki. :mig:

Xenoborg
27.07.2013., 21:04
John Williams potvrđen za Epizodu 7.
U to nije ni trebalo sumnjati jer od početka je izražavao želju za time. Plus video (https://www.youtube.com/watch?v=kQ4jZr1w0AI) u kom govori o povratku, a ima i slika Kennedyce, Lucasa i J. J. Abramsa. Zgodno.

Sumrak7
28.07.2013., 19:42
Drago mi je. Bez njega to nebi bilo to. Obožavam njegove glazbene teme u star wars filmovima. Teško da bi netko drugi to mogao bolje.:top:

Henryj
30.07.2013., 21:58
Samo da nam ne umre :zubo:. Ima vec dosta godina :D

*Hades*
30.07.2013., 22:18
Star Wars Episode 7 to see less CGI and more models and real droids (http://metro.co.uk/2013/07/29/star-wars-episode-7-to-see-less-cgi-and-more-models-and-real-droids-3902277/)

Old skool snimanje.

yoda33
30.07.2013., 23:06
Star Wars Episode 7 to see less CGI and more models and real droids (http://metro.co.uk/2013/07/29/star-wars-episode-7-to-see-less-cgi-and-more-models-and-real-droids-3902277/)

rispekt njima za ovo, nadam se da stoje iza svojih reči.

Xenoborg
31.07.2013., 16:31

Old skool snimanje.

Odlično! Baš me zanima kako će snimiti scene u svemiru.

nelle_tz
01.08.2013., 01:14
Hoce li i ovo imati dijelova kao James Bond?:)
Cura ima pravo u nekim stvarima.
http://www.youtube.com/watch?v=MmxyN0G0eCs

*Hades*
02.09.2013., 20:18
‘Star Wars: Episode 7′ Cast Adds Benedict Cumberbatch? (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-cast-benedict-cumberbatch/)

http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Benedict-Cumberbatch-as-John-Harrison-in-Star-Trek-Into-Darkness1.jpg

Lady_Tila
05.09.2013., 09:06
Benedict bi bio odličan Sith Lord:D

Archangel
05.09.2013., 13:04
Jel bi to bio prvi glumac koji se pojavio u važnoj ulozi i u Star Wars i Star Trek?

*Hades*
05.09.2013., 14:59
Benedict bi bio odličan Sith Lord:D

Ja mislim da su ga zato i angazirali, tj to su jos sve glasine, ali vjerujem da ce prihvatit ulogu.
Odlicno je utjelovio Khana u ST, sigurno onda moze vrhunski odglumit i Sitha.

Jel bi to bio prvi glumac koji se pojavio u važnoj ulozi i u Star Wars i Star Trek?

Da.

general Martok
05.09.2013., 17:46
Ja mislim da su ga zato i angazirali, tj to su jos sve glasine, ali vjerujem da ce prihvatit ulogu.

Cumberbatch opovrgnuo navedene glasine (http://www.darkhorizons.com/news/28451/cumberbatch-greengrass-deny-recent-rumors).

Lady_Tila
06.09.2013., 07:27
A šteta,al još ima nade.

Sumrak7
10.09.2013., 13:31
Špekulira se da će Ewan McGregor opet glumit Obi-Wan Kenobija u novoj trilogiji.

Ito u obliku duha sile.

http://www.huffingtonpost.com/2013/08/17/ewan-mcgregor-star-wars-episode-vii_n_3772670.html

*Hades*
16.10.2013., 19:52
Anthony Daniels Teases C-3PO’s Return in ‘Star Wars: Episode 7′ (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-c3po-anthony-daniels/)

http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/star-wars-episode-7-c3po.jpg

Working Titles For ‘Star Wars: Episode 7′ Revealed? (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-title/)
Our friends at Latino-Review may have discovered the answer to one of the questions we’re all wondering. Their insider reveals that the two working titles for Episode VII based on a screenplay written by Michael Arndt (Oblivion, Toy Story 3) are Return of the Sith and Rise of the Jedi.
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Star-Wars-Episode-7-VII-Logo.jpg

VodkaM
16.10.2013., 20:39
Oba naslova poprilično reciklasta. Ne bih volio da na kraju kad sve bude posnimavano svi filmovi imaju riječi:
Revenge i Rise - Jedi i Sith.:rolleyes:

Phantom menace je primjerice bio odličan naziv za novi film iz sage (u doba dok nismo pogledali film).

Znam, znam, Jedi don't take revenge pa zato to nije naslov Ep VI :D

Michael Collins
16.10.2013., 22:56
ovo već počinje sličiti na "kucamo na vrata zaboravljenih asova", kao da itko iz originalne postave mora biti u filmu osim kao cameo :ne zna:

Aerial_51
16.10.2013., 23:56
Return of the Sith and Rise of the Jedi.

I to ono, baš dvije dijametralno suprotne tematike :D

Lady_Tila
17.10.2013., 09:53
Negdje sam čula i Dawn of the Jedi,taj mi se najviše sviđa.

Sumrak7
19.10.2013., 19:48
A George Lucas je već napravio puno posla za EP 7.

Naime otkriveno je da je Lucas proveo godinu dana razvijajući i radeći na EP 7 prije nego što je prodao Star Wars Disneyu.

http://screenrant.com/star-wars-episode-7-8-9-story-george-lucas/

Xenoborg
25.10.2013., 17:57
Ažurirajmo malo stanje.
Lawrence Kasdan i J. J. Abrams potvrđeni (http://starwars.com/news/master-filmmaking-team-announced-for-star-wars.html) su kao drugi i treći scenaristi Epizode 7. Michael Arndt napisao je prvu verziju scenarija, a ova će je dvojica još ispolirati, bilo to pozitivno ili negativno.
Film je najavljen za ljeto 2015., još se biraju glumci, snimanje počinje na proljeće u Engleskoj.

Sumrak7
28.10.2013., 16:48
A od svega toga veseli me samo to da će John Williams opet skladati glazbu za film.:cerek:

Lady_Tila
28.10.2013., 18:00
Bez Williamsove glazbe niti nema SWa:cerek:

redrum
28.10.2013., 19:16
Skuplja se stara bagra, Abrams je veliki fan Sw-a, budgeta ne manjka :D Moglo bi ovo jebački ispasti.

*Hades*
30.11.2013., 03:47
Millenium Falcon Already Built For ‘Star Wars: Episode 7′? (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-millenium-falcon/)
“A full-scale 1:1 Millennium Falcon has been built as well as the interiors of the ship for filming. The Falcon is done – inside and out. The sets were built off-site, ready to move when Lucasfilm/Bad Robot were ready to move into Pinewood.”
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Millenium-Falcon-Original-Star-Wars.jpg

lavko
30.11.2013., 11:03
Čudno da još nitko nije napisao da je premijera filma pomaknuta za 18 prosinca.

Sumrak7
30.11.2013., 17:18
Ljudima čini se ovaj film još nije na radaru.

I i jasno mi je zašto. Prošlo je godinu dana od kad je najavljen a ne znamo ama baš ništa o filmu. Niti o čemu će se radit, niti tko će glumit.
Da bar najave da se originalni trio vraća ili nešto. Ali ovoliki muk i tajanstvenost oko svega mi je bezveze.

*Hades*
30.11.2013., 17:32
Pa Ford, Hamill i Fisher se vracaju, to se zna vec neko vrijeme iako na IMDb stoji ''rumored''.

Sumrak7
30.11.2013., 22:22
Pa Ford, Hamill i Fisher se vracaju, to se zna vec neko vrijeme iako na IMDb stoji ''rumored''.

Ali to je samo rumor. Nigdje nije potvrđeno. I postalo je naporno više.
Bar meni.

Nek više potvrde i gotovo. Aj razumjela sam prvih par mjeseci tu šutnju, ali ovo je već previše, godina dana a i dalje ništa službeno.:(

*Hades*
30.11.2013., 23:18
Da nisu ukljuceni u SW7 projekt, nebi doticni glumci radili na sebi, dovodeci se u formu.

Harrison Ford ‘without a doubt’ returning for Star Wars Episode 7 (http://metro.co.uk/2013/10/31/harrison-ford-without-a-doubt-returning-for-star-wars-episode-7-4168261/)
Harrison Ford will be ‘without a doubt’ reprising his role as Han Solo in Star Wars Episode 7.

A source said to be close to production told HollywoodLife.com: ‘Yes, without a doubt, he is coming back to play the role of Han Solo.

Sumrak7
01.12.2013., 17:28
Da nisu ukljuceni u SW7 projekt, nebi doticni glumci radili na sebi, dovodeci se u formu.

Harrison Ford ‘without a doubt’ returning for Star Wars Episode 7 (http://metro.co.uk/2013/10/31/harrison-ford-without-a-doubt-returning-for-star-wars-episode-7-4168261/)

Znam sve ja to. Čitam sve vjesti vezane za taj film.
Ali sve je to još uvjek rekla kazala, rumor, ono, ovo.

Smeta mi što nema nikakve službene potvrde.
Ako se vraćaju što ih onda i službeno ne potvrde. Sva ta tajnovitost me odbija od filma.

*Hades*
01.12.2013., 17:32
A dobro.. uvijek ima i bit ce onih koji vjeruju samo crno bijelom na papiru, ne i samim rijecima doticnih ljudi. Meni dovoljno ono sta znamo.
Vi zene samo trazite dlake u jajetu :o

*Hades*
04.12.2013., 00:53
R2-D2 Officially Confirmed to Appear in ‘Star Wars: Episode 7′ (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-r2-d2/)

http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/star-war-episode-7-r2-d2.jpg

Michael Collins
04.12.2013., 07:02
Ma nek ga stave, mene je više smetalo što su toliko očajnički željeli poveznicu sa starom triologijom, da je Darth Vader napravio C3PO-a :503: :504:

RoboWarrior
04.12.2013., 09:42
R2-D2 Officially Confirmed to Appear in ‘Star Wars: Episode 7′ (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-r2-d2/)

Ko da se to nije očekivalo od trenutka kad su najavili film :rofl:

*Hades*
16.01.2014., 22:51
Super vijesti ako ce biti istinite - Star Wars Episode 7 to feature Yoda as a Force ghost? (http://metro.co.uk/2014/01/15/star-wars-episode-7-to-feature-yoda-as-a-force-ghost-4263850/)
‘We’re told that Yoda will have words with Luke Skywalker about a rising unbalance in the force and the need to preserve the Jedi.’

And Yoda’s might not be the only old face to pop up again – the site reports that holograms of Alec Guinness as Obi-Wan Kenobi, Liam Neeson as Qui-Gon Jinn, Samuel L Jackson as Mace Windu could also be displayed in the new Jedi Temple.
http://metrouk2.files.wordpress.com/2013/07/as.jpg

Btw. Ovo je fan made instrumental, ali zvuci jako dobro i bilo bi super da se nadje kao soundtrack u Episode VII - Star Wars Episode VII Soundtrack - Duel Of The Heroes (Fan Made) (http://www.youtube.com/watch?v=WXhrLziXJUg)

navie
17.01.2014., 00:00
Bi li neko mogao reci sto ce to tocno biti u novoj SW trilogiji? Koja je glavna tema?

RoboWarrior
17.01.2014., 10:32
Nitko ne zna. Ohladite malo ljudi, ima još skoro pune 2 godine do dolaska filma. Još uvijek smo u fazi špekulacija i glasina. No, ako je suditi po nekim standardima, za koji mjesec bi trebale početi dolaziti prave vijesti.

Archangel
17.01.2014., 13:10
Bi li neko mogao reci sto ce to tocno biti u novoj SW trilogiji? Koja je glavna tema?

Pa ili ovi http://starwars.wikia.com/wiki/Yuuzhan_Vong
ili će se biti djeca Luke Skywalkera u priči

lavko
17.01.2014., 13:17
Je li netko čitao Thrawn Trilogy, znam da je hvale i da neće snimati nove SW filmove to tim knjigama, koja su vaša mišljenja o toj trilogiji?

Tomislav B
17.01.2014., 14:28
Najavljeno je da će Disney i Lucasfilm baciti u smeće, tj radikalno očistiti Expanded universe tako da se samo filmovi smatraju kanonom i tako da novi filmovi mogu imati čist start. Thrawn trilogija spada u smeće, jer se dešava nakon RotJ, a novi filmovi će imati i novu priču.

http://arstechnica.com/gadgets/2014/01/op-ed-disney-takes-a-chainsaw-to-the-star-wars-expanded-universe/

Sumrak7
17.01.2014., 16:15
Da, najavljeno je od početka da će se sve van filmova ignorirati.
Samo će filmovi biti dio istog kontinuiteta.

Meni je to uredu.

babarej
17.01.2014., 19:04
Sto se mene tice samo filmove sam i gledao tako da nemam nista protiv. Mozda ce nekim velikim fanovima to biti minus ali razumljivo je da ovi zele imati mogucnost razviti neku drugu pricu a da ne moraju ovisiti o svemu sto se van filmova snimilo i napisalo.

good kid
18.01.2014., 13:21
Nešto sam čitao da je Jesse Plemons bio na audiciji za film i oduševio. Bio je odličan u Breaking Badu kao Todd, fino bi bilo da dobije ulogu.

Sumrak7
18.01.2014., 16:08
Meni se on nekako ne uklapa u star wars. Posebno ne kao protagonist. Ajde kao neki sporedni lik možda.

Xenoborg
18.01.2014., 19:05
Zadnjih je dana bilo dosta glasina. Cosmicbooknews tako donosi da je prvotni scenarist Michael Arndt otišao/najuren jer su redatelj Abrams i scenarist Kasdan htjeli u Epizodi 7 staviti naglasak na likove iz originalne trilogije, a ne na nove junake, koji bi postali glavni u Epizodama 8 i 9. Link. (http://movies.cosmicbooknews.com/content/michael-fassbender-hugo-weaving-rumored-star-wars-episode-vii-more-details)
Još je jedna stvar iskrsla, Kasdan namjerava rasturiti kanon svemira i u odijelo Bobe Fetta staviti neznanca koji je i ubio Fetta. No to je samo glasina. Link. (http://movies.cosmicbooknews.com/content/boba-fett-retcon-rumored-george-lucas-out-picture)

Hard-Boiled Wonderland
18.01.2014., 19:44
Jesse Plemons se spominje u kontekstu uloge sina Luke Skywalkera koji će se, gle čuda, zvati Ben Skywalker.. što NIJE odstupanje od Expanded Universea.

A gdje je sin Ben Skywalker tu je i mama Mara Jade! :cerek:

Sumrak7
18.01.2014., 20:04
Jesse Plemons se spominje u kontekstu uloge sina Luke Skywalkera koji će se, gle čuda, zvati Ben Skywalker.. što NIJE odstupanje od Expanded Universea.

A gdje je sin Ben Skywalker tu je i mama Mara Jade! :cerek:

To su samo naklapanja i glasine. Ako i bude sina, ne zna se kako će se zvati.
Bile su i glasine da će Luke imati i kćer, koja će bit glavni lik.
Isto je tako službeno potvrđeno i da će se sve van filmova otkantati i ignorirati.:mig:

Tako da ja ne vjerujem da će u filmu bit te Mare Jade.

Roy
18.01.2014., 20:21
Je li netko čitao Thrawn Trilogy, znam da je hvale i da neće snimati nove SW filmove to tim knjigama, koja su vaša mišljenja o toj trilogiji?

IMO najbolji dio SW u knigama. Šteta što neće iskoristiti nešto od toga u filmovima jer Thrawn je (mogao biti) upečatljiv bad guy.

Hard-Boiled Wonderland
18.01.2014., 20:22
To su samo naklapanja i glasine.

I to što ti kažeš da je službeno potvrđeno također su naklapanja i glasine. :mig: U proljeće bi trebalo početi snimanje pa će valjda netko makar iz daljine vidjeti taj script.

Hard-Boiled Wonderland
18.01.2014., 20:35
IMO najbolji dio SW u knigama. Šteta što neće iskoristiti nešto od toga u filmovima jer Thrawn je (mogao biti) upečatljiv bad guy.

I ne samo Thrawn već i invazija Yuuzhan Vonga. Također teško da će nova trilogija npr. nadmašiti dramatiku uspona i pada Dartha Caedusa. Episode 7 uopće ne mora biti u kontradikciji sa Expanded Universeom, dovoljno je samo da radnju stave koju godinu nakon Second Galactic Civil War-a. Luke bi imao negdje oko 60 a Han Solo oko 70 godina što je prilično OK.

Sumrak7
18.01.2014., 20:53
I to što ti kažeš da je službeno potvrđeno također su naklapanja i glasine. :mig: U proljeće bi trebalo početi snimanje pa će valjda netko makar iz daljine vidjeti taj script.

Ne to nije.
Doista je službeno potvrđeno još prije godinu dana da će filmovi ignorirati taj prošireni svemir.:mig:

Hard-Boiled Wonderland
18.01.2014., 21:20
Ne to nije.
Doista je službeno potvrđeno još prije godinu dana da će filmovi ignorirati taj prošireni svemir.:mig:

Ma hajde :mig: koliko se samo toga promjenilo u vezi Episode VII zadnjih godinu dana. I koliko će se još promijeniti u slijedećih godinu dana..

lavko
19.01.2014., 11:53
Ne to nije.

Bilo je rečeno za TDKR da Marion neće biti Talia, pa na kraju ona jest to bila, ne bi bio iznenađen da novi SW ipak uzme dosta toga iz Thrawn Trilogy jer je najprije snimanje trebalo početi početkom godine pa prebačeno na proljeće da bi se potom i premijera filma pomaknula za prosinac.

Novi SW će prijeći milijardu $ zarade sigurno, možda čak i bude broj 1 na kino blagajnama te godine, veliki je pritisak na epizodu 7 jer će o njoj ovisiti uspjeh sljedećih epizoda (barem u SAD-u, jer američke filmove danas dosta spašava inozemni box office).

Je li bilo riječi hoće li biti u 3D, pretpostavljam da hoće?

Derek Trotter
19.01.2014., 11:58
pričekat ću 19-u epizodu...

RoboWarrior
19.01.2014., 12:16
Je li bilo riječi hoće li biti u 3D, pretpostavljam da hoće?

Iako službeno ništa nije rečeno o tome, mnogi pretpostavljaju da bi itekako mogao biti. No ako i bude, neće biti sniman u 3D sigurno jer su već rekli da snimaju na klasičnu 35mm traku a ne digitalno.

3D kamere su digitalne kamere > nije sniman u 3D.

RoboWarrior
19.01.2014., 23:05
Abrams potvrdio da je scenarij gotov i da su u pripremama za snimanje. Također, potvrdio glasinu da je Jesse Plemons stvarno bio na audiciji.

Are you close to finding a director for Star Trek 3?

ABRAMS: I’m just focusing on Episode VII, right now. That’s the focus.

Where are you on Star Wars? Is the script done?

ABRAMS:: Yeah. We’re working really hard. We’ve got our script and we’re in deep prep. We’re full steam ahead.

Since you’re going to have to start production soon, when might we hear announcements about cast?

ABRAMS: When the announcements happen. But, we’re working really hard on it and it’s quite a thrill.

What are the craziest rumors you heard?

ABRAMS: God, there have been so many of them, honestly. I don’t know. But, it’s amazing to see how many there are. It’s really remarkable. But, it’s sweet because it shows that there’s an interest in this movie that we all obviously know is there. It is an incredible thing to see how many crazy things get thrown out that people then often write commentaries about how happy they are or how disappointed they are about something that’s completely false. But, it’s a lot of noise, frankly.

Was the Jesse Plemons report accurate?

ABRAMS: He is one of the actors that we’ve talked to, yeah. It’s not often that I read about actors that I’m going to be meeting. I get to read articles about actors who were going to come in, so I get to see someone and say, “Oh, I read that I was going to see you. It’s very nice to see you.” It’s usually agents talking to people about what’s happening. It’s just a lot of noise.

Would you like to shoot it in IMAX, at all?

ABRAMS: In the right situation, I’d like to use IMAX again. The problem with IMAX is that it’s a very loud camera. It’s a very unreliable camera. Only so much film can be in the camera. You can’t really do intimate scenes with it. It’s slow. They break down often. Having said that, they’re working on digital versions of that, so there may be a version one day. But, we’re going to be shooting this next movie on film.

Xenoborg
20.01.2014., 12:27
Također teško da će nova trilogija npr. nadmašiti dramatiku uspona i pada Dartha Caedusa.

Taj serijal od 9 knjiga priča pričicu o tome kako je Hanov i Lein sin Jacen Solo potpao pod utjecaj žene Sitha Lumiye. Ono šta me iritira kod toga jest osjećaj već viđenog jer je to u biti trilogija 1-3 razvučena kroz devet knjiga, a kako su ih pisali tri autora, svaki po tri knjige, svaki vuče na tri strane sa svojim setom likova i sve je veoma raspršeno, nedosljedno i mlako. I, dakako, nedoraslo filmovima.

Novi SW će prijeći milijardu $ zarade sigurno, možda čak i bude broj 1 na kino blagajnama te godine, veliki je pritisak na epizodu 7 jer će o njoj ovisiti uspjeh sljedećih epizoda (barem u SAD-u, jer američke filmove danas dosta spašava inozemni box office).

Govorka se da će budžet filma biti oko 200 milijuna dolara. A znamo šta se dogodilo s Disneyevim filmovima s tolikom uloženom svotom. :D
I ne vjerujem da će o uspjehu Ep 7 ovisiti uspjeh sljedećih epizoda.

sjeverni vjetar
20.01.2014., 16:24
Govorka se da će budžet filma biti oko 200 milijuna dolara. A znamo šta se dogodilo s Disneyevim filmovima s tolikom uloženom svotom. :D

Ako misliš na to da su bili šugavi filmovi, onda je to vrlo vjerojatno da će bit tako i s ovim. Zapravo teško može bit drugačije kada seniore od kojih većina desetljećima nisu imali uloge izvlačiš i guraš u film. Vrlo je vrlo vjerojatno da će ovo ispast neko čudoviše koje sve svoje nade polaže u referenciranje starih filmova, zaboga, čak i jodu opet izvlače, ekipa će svršavat na loš film, a oni zaraditi hrpu love.

Da imaju muda napravili bi KOTOR trilogiju, ali otom potom.

Sumrak7
20.01.2014., 19:20
Čini se da spin-off filmovi neće biti dio istog kontinuiteta kao Star wars saga.

Star wars saga će bit jedan kontinuitet, a spin-off filmovi drugi.
Tako novi Star wars filmovi neće preuzimati likove iz spin-off filmova niti će imati reference na njih i događaje iz tih filmova.

Postojat će unutar istog svemira, ali opet posve odvojeni jedni od drugih.
Razlog tome je što ne žele da se Star wars saga razvodni, te da ne bude potrebno gledati filmove van sage da bi se shvatila priča.

Slično kao što je do sad bilo sa Ewoks filmovima.

http://www.starwars7news.com/2014/01/kathleen-kennedy-on-star-wars-canon-and.html

lavko
20.01.2014., 20:58
Snimanje počinje u svibnju u Engleskoj

http://www.usatoday.com/story/life/tv/2014/01/20/star-wars-episode-vii-jj-abrams-believe/4653261/

*Hades*
21.01.2014., 17:01
Rumor Patrol: Will Judi Dench Play Mon Mothma in ‘Star Wars: Episode 7′? (http://screenrant.com/star-wars-episode-7-judi-dench-mon-mothma/)
When a film is as highly anticipated as Star Wars: Episode VII, it’s bound to collect more than a few rumors. Most recently, both Jesse Plemons of Breaking Bad fame and Chiwetel Ejiofor, the star of 12 Years a Slave, were rumored to be up for roles. There’s been several rumors about the possible spinoff films, Boba Fett’s in particular. (Could Lawrence Kasdan be working on it? Will it still be Jango’s clone in the armor?) And with extensive rewrites to Episode VII‘s script pushing the release date to late 2015, there have been rumors that these changes allow for Luke, Leia, and Han to have larger roles than initially planned.
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Judi-Dench-as-Mon-Mothma-in-Star-Wars-Episode-7.jpg

J.J. Abrams Comments on ‘Star Wars 7′ Casting Rumors; Script Is Complete (http://screenrant.com/star-wars-7-rumors-jj-abrams-comments/)

general Martok
21.01.2014., 18:40
M^2 :rofl::rofl:

Sumrak7
21.01.2014., 19:00
A Jesse Plemons je demantirao da će imati ikakve veze sa Star wars 7.

Hard-Boiled Wonderland
21.01.2014., 20:43
Ono šta me iritira kod toga jest osjećaj već viđenog

A misliš da te u Episode VII kakva god bude bila neće proganjati osjećaj već viđenog? :)

veoma raspršeno, nedosljedno i mlako.

Dopuštam da je tebi to mlako ali meni je sasvim fina dramatika gdje sin ubije majku a sestra brata. Ali nećemo o tome, kako kaže Sumrak7, neće se snimati po knjigama. Ni ne treba na kraju, bitno da bude dobra trilogija.

Sumrak7
22.01.2014., 18:35
Carrie Fisher upravo potvrdila da se vraća u SW 7 kao princeza Leia, kao i ostatak trojca.:top:

http://www.belfasttelegraph.co.uk/entertainment/film-tv/news/fisher-confirms-star-wars-return-29940627.html

*Hades*
22.01.2014., 19:49
Ajme, sokiran sam... :D

Jeguljica
22.01.2014., 20:44
Pa kaj to nije već odavno potvrđeno?

Sumrak7
22.01.2014., 21:49
Pa kaj to nije već odavno potvrđeno?

Do sad se samo špekuliralo. Ali nije bilo potvrde.:)

Jeguljica
23.01.2014., 12:29
Aaaaa,tako....da,sad vidim na većini portala naveliko o tome.
A bit će mi smiješno ih gledati opet,ovak pod stare dane :D

general Martok
23.01.2014., 13:05
Aaaaa,tako....da,sad vidim na većini portala naveliko o tome.
A bit će mi smiješno ih gledati opet,ovak pod stare dane :D

general Han Solo. :D

http://www.anovos.com/assets/images/enders-game/slideshow/enders-game-character-graff-slideshow.jpg

RoboWarrior
23.01.2014., 15:26
Baš... zanimljivo. Naravno, neće oni imati krucijalne uloge u filmu, već samo kao neki mentori, sporedni likovi i više sam nego siguran da će se VII baviti tom nekom tranzicijom sa njih na juniore.

Sumrak7
23.01.2014., 15:39
Baš... zanimljivo. Naravno, neće oni imati krucijalne uloge u filmu, već samo kao neki mentori, sporedni likovi i više sam nego siguran da će se VII baviti tom nekom tranzicijom sa njih na juniore.

Navodno kruže glasine da će bit baš obratno.

Prvi scenarij je navodno trebao imati njih kao sporedne likove, a glavna je trebala biti nova generacija likova.

A onda su dali otkaz scenaristu ( Michael Arndt ), i njegov scenarij je navodno jako prepravljen od strane Lawrence Kasdana i Abramsa. I stara trojka će opet bit glavna a svi ostali sporedni u novom prepravljenom scenariju.
Navodno je zato film odgođen.

Tako trenutno kruže glasine.:)

Jeguljica
23.01.2014., 15:54
Ja si ne mogu zamislit Forda sad pod stare dane,u onakvoj ulozi.Tam j bil takav zaje**** :D
I odgovaralo mu je,ali sad....hm,hm.

Sumrak7
23.01.2014., 15:57
Vjerujem da će CGI tu imati veliku ulogu.:)

Sad je više moguće praktički sve. Pa i da digitalno pomlade glumce. Da njihove glave stave na druga tijela.

To se već radilo recimo u EP III.:)

babarej
23.01.2014., 16:03
Ako mi Ford bude skakao naokolo to ce liciti na zajebanciju a ne na jedan ambiciozan projekt.

Nekako sam skeptican toga sto Abrams preuzima sve vecu ulogu, nije mi tip koji zna sloziti pricu i bojim se da ce sve zavrsiti na efektima u poznatom kalupu.

Volio bih da se varam.

Jeguljica
23.01.2014., 16:17

Sad je više moguće praktički sve. Pa i da digitalno pomlade glumce. Da njihove glave stave na druga tijela.

To se već radilo recimo u EP III.:)

:rofl::rofl:
Kaj im tijelo znači kad je glava bitna?

Sumrak7
23.01.2014., 16:23
:rofl::rofl:
Kaj im tijelo znači kad je glava bitna?

Da.:D

Recimo u EP III, to su napravili sa glumcem Christopher Lee-iem. On je tada već imao preko 80 godina i nije bio sposoban za nikakve koreografije, pa su njegovu glavu nalijepili na tijelo kaskadera.

http://chippielancaster.files.wordpress.com/2012/11/dookuepisodeiii1.jpg

http://static.comicvine.com/uploads/original/5/55774/3056491-christopher-lee-count-dooku.jpg

general Martok
23.01.2014., 16:54

Ne baš. To što navodiš bio je prvotni plan Michaeala Arndta. No, nakon što ga je Disney šutnuo nogom u g... i zadužio Abramsa i Kasdana na daljnjem poliranju scenarija, ispalo je kako je Disney to napravio jer Arndt nije želio staviti Lukea, Leiu i Hana u prvi plan, a studio je.

Xenoborg
23.01.2014., 16:56
Naravno, neće oni imati krucijalne uloge u filmu, već samo kao neki mentori, sporedni likovi i više sam nego siguran da će se VII baviti tom nekom tranzicijom sa njih na juniore.

Pa, postao sam pred koji dan glasine da će stara garda iz originala imati glavne uloge, da je zbog toga Arndt i otišao.
No to ni ne mora biti tako loše; nedavno sam naišao na komentar koji opravdava takav potez: prijelaz generacija. Pogledaj kako je npr. Osveta Sitha napravila vizualan i karakteran prijelaz s likova iz trilogije prednastavaka na trilogiju originala. Originali nemaju prijelaz jer je Povratak Jedija zaokružio priču poslije koje 1983. nije bilo nastavka. Stoga će Epizoda 7 (najvjerojatnije) biti prijelaz u kom će Luke, Leia i Han predati palicu mlađim, tj. novim likovima.

*Hades*
23.01.2014., 18:10

A kada nije imao u Star Wars sagi :rofl:

Jeguljica
23.01.2014., 19:05
Da.:D

Recimo u EP III, to su napravili sa glumcem Christopher Lee-iem. On je tada već imao preko 80 godina i nije bio sposoban za nikakve koreografije, pa su njegovu glavu nalijepili na tijelo kaskadera.

http://chippielancaster.files.wordpress.com/2012/11/dookuepisodeiii1.jpg

http://static.comicvine.com/uploads/original/5/55774/3056491-christopher-lee-count-dooku.jpg

Ovo nisam znala.

Al opet,na licu se vide godine,tak da...ne znam zakaj bi uopće bilo kaj takvoga radili,ak se radnj događa upravo nekoliko godina kasnije:ne zna:

Sumrak7
23.01.2014., 19:55
Zato jer bi jediji i u starosti trebali bit svejedno dosta okretni i sposobni baratati svjetlosnim mačem. Bar su bili u ostalim SW filmovima do sad.

I nekako vjerujem da će bit akcijskih scena i u ovom novom sa njima.:)

general Martok
23.01.2014., 20:22
http://static2.wikia.nocookie.net/__cb20101224142861/darth/images/4/45/DarthSaruman.JPG

:D :D

Jeguljica
23.01.2014., 20:35
Zato jer bi jediji i u starosti trebali bit svejedno dosta okretni i sposobni baratati svjetlosnim mačem. Bar su bili u ostalim SW filmovima do sad.

I nekako vjerujem da će bit akcijskih scena i u ovom novom sa njima.:)

Okej,al Han Solo nije Jedij,ne?

*Hades*
23.01.2014., 20:40
:D :D

Kaj je to Count Doruman? :D

*Hades*
23.01.2014., 20:41

Nije.
On ionako nije ni dozivljavao ozbiljno to sve sa silom.

general Martok
23.01.2014., 20:43

Han je Chewieva druga polovica. :D