PDA

View Full Version : Sony Xperia miro

stranice : [1] 2 3

bluz12
31.10.2012., 08:13
Nema nigdje teme pa...

Sinoc listam malo mobitele u tele 2 ponudi i vidim da je dosla Xperia miro. Povoljna cijena za ovakav oblik mobitela sto se mene tice :)

Dobrodosli su vasi komentari itd.

Na njuskalu ga jos nema pa neznam kako se krecu cijene polovnih :ne zna:

http://ch-slike.com/images/2012/10/31/72sEV.jpg

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/sony-xperia-miro-black/d348-t1/#img

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-4831.php

kondomanX
31.10.2012., 16:56
fora je mobitel, navodno ima odličnu kameru, a u 11. mjesecu bi trebal doc i do tmobilea

bluz12
31.10.2012., 19:31
Kao primjedbu jedino navode malu rezoluciju ekrana. Neznam kakav je uzivo ali mi se cini skroz uredan za 1000 kn.

Akesson
03.11.2012., 18:34
Lijep mobitel s nadasve prihvatljivom cijenom. Također čekam komentare vlasnika mobitela, pa si možda i odlučim kupiti ovaj model.

barbara27631
09.11.2012., 19:37
Ima li netko ovaj uređaj? Molim da napiše svoje dojmove.

narog1986
09.11.2012., 20:14
Ima li netko ovaj uređaj? Molim da napiše svoje dojmove.
E ovako,ja sam ga prekjučer kupio,u tele 2,koštao me 1097 kn..btw one 3 kune nisam ostavio mutavoj prodavačici :p
a čujte,na prvi pogled preljep,iako ima3.5 ekran sasvim je solidan..upalim ga i vidim da mališan stvarno vrjedi te pare,,brz je,dobro leži u ruci,kamera više od očekivanog..jednostavan i ljep mobitelčić za te pare..ali shit se dogodio prek noći kad su cjene pale za 100 kn..jbga druže..al nije mi žao,ugl ako ne zahtjevata previše preporučujem ga,za te pare dobit ćete red ljepog dizajna,red solidne grafike i red klasične brzine rada,sve to popraćeno ICS-om..mali savjet je da pričekate žićbo i blagdanske popuste...
it's only 45 days until Christmas HO HO HO :lol:

barbara27631
09.11.2012., 20:19
Narog, hvala za post!

goranszd
09.11.2012., 22:11
vrsta plastike poklopca bat je čudna, izgleda kao da je ofucana a ustvari nije, bar tako ima izložbeni model

mp3david
10.11.2012., 00:02
nisam ocekivao da bi ovaj ovakav mobitel mogao dobiti pocetnu cijenu od 945kn,ja sam iznenaden,jer malo losiji model xperia tipo dodje u tomatu 899kn,sta drugo reci osim toga da tehnologija napreduje i da se sada vec mogu naci jeftiniji jaci i bolji smartphonei za tako malo novaca a pogotovo SONY

Ensi
10.11.2012., 00:27
Ja se samo nadam da će t-mobile ili bonbon imat ovaj mobitel u svojoj ponudi.:D

goranszd
10.11.2012., 02:17
ja mislim da ga T-mobile ima 99%

kondomanX
11.11.2012., 11:56
trebal bi doc u tmobile do kraja mjeseca ak se dobro sjecam kaj su mi rekli

Sent from my U8815 using Tapatalk 2

goranszd
11.11.2012., 16:28
ima ga u tmobile centru u zadru

arino91
13.11.2012., 14:13
jel mobitel u tele2 otključan na sve mreže?

sony111
13.11.2012., 21:03
hej... vec mjesecima si trazim novi mob (smartphone) i buduci da sam financijski ogranicena i nakon svih mobova sto sam proucavala i usporedivala xperia miro mi je najvise zapela za oko sa svojim specifikacijama u odnosu na cijenu... jedino sto me zanima, da li netko od vas zna, buduci da je Miro potpuno povezana sa Facebookom, da li je moguce to nekako iskljucit (da mi konstantno ne dolaze notifikacije i ostale obavijesti za facea, da mi imenik nije integriran sa faceom itd...)? unaprijed hvala :D

assassin
13.11.2012., 21:22
Naravno da je moguće :)
Sve notificatione možeš paliti/gasiti po želji.
Isto je i u imeniku- sama biraš hoćeš li ili nećeš nešto sinkronizirati s facebookom.

fiona3008
13.11.2012., 22:04
jel znate možda jel miro koji je kupljen u tele2 može ići na bonbon karticu? bez obzira jel kupljen preko weba ili na prodajnom mjestu?
=))

Sonyhka
14.11.2012., 07:52
Nije kodiran, prima sve kartice. :)

arino91
14.11.2012., 08:11
Nije kodiran, prima sve kartice. :)

odlično! :))

deka16
14.11.2012., 16:37
Dali netko zna koliko glasan je zvučnik i kakav je zvuk ?

TSkye
16.11.2012., 07:54
Ukoliko trazim slijedece:
1. Prakticnost sms-anja i pisanja mailova (ne trazim preciznost kao na tipkama, ali da mi ne treba pola sata za sms)
2. Dobra mogucnost pregledavanja mailova uz document preglednik po mogucnosti.
3. Da mi se baterija ne prazni bas svaki dan uz prosjecno koristenje (5-6 sms-ova, par kracih poziva, provjeravanje mailova, eventualno slusanje glazbe kojih sat vremena dnevno)

(Dakle, vise poslovna i pismena komunikacija nego multimedijski sadrzaji. Igrice nikad ne igram)

tomo100brt
16.11.2012., 09:53
Ukoliko trazim slijedece:
1. Prakticnost sms-anja i pisanja mailova (ne trazim preciznost kao na tipkama, ali da mi ne treba pola sata za sms)
2. Dobra mogucnost pregledavanja mailova uz document preglednik po mogucnosti.
3. Da mi se baterija ne prazni bas svaki dan uz prosjecno koristenje (5-6 sms-ova, par kracih poziva, provjeravanje mailova, eventualno slusanje glazbe kojih sat vremena dnevno)

(Dakle, vise poslovna i pismena komunikacija nego multimedijski sadrzaji. Igrice nikad ne igram)

Predobar. XPERIA miro ima Android 4.0.4. XPERIA miro će to obaviti i još više nego ti treba.

pilsner
16.11.2012., 13:42
jeste sigurni u to da je mobitel kupljen u tele2 otključan i prima sve kartice? našla sam neki oglas na njuškalu, javim se i kažu mi da prima samo tele2. kad sam rekla da sam pročitala na internetu da je otključan, rekli su mi da će provjeriti pa mi javiti, ali još ne javljaju ništa.

84737
16.11.2012., 14:45
U to nemože biti nitko siguran 100%, najvjerojatnije da je otključan, ali uvijek postoji taj ali, pa su takva pitanja malo hm...
Jedino ako se isproba na licu mjesta. Ako ti nisu javili nazovi opet.:ne zna:
Kako da ti netko nešto ovdje garantira?

dorica27
16.11.2012., 14:59
jeste sigurni u to da je mobitel kupljen u tele2 otključan i prima sve kartice? našla sam neki oglas na njuškalu, javim se i kažu mi da prima samo tele2. kad sam rekla da sam pročitala na internetu da je otključan, rekli su mi da će provjeriti pa mi javiti, ali još ne javljaju ništa.

pozzz....e, molim javite nama kad jave vama, jer bi ga ja kupila u tele2, ali bi stavila drugu karticu :cerek:
hvala

pilsner
16.11.2012., 15:02
U to nemože biti nitko siguran 100%, najvjerojatnije da je otključan, ali uvijek postoji taj ali, pa su takva pitanja malo hm...
Jedino ako se isproba na licu mjesta. Ako ti nisu javili nazovi opet.:ne zna:
Kako da ti netko nešto ovdje garantira?

a ne znam, mislila sam da je možda netko od vas isprobao :) u svakom slučaju, hvala!

dorice, javim ako saznam!

proxi
16.11.2012., 19:01
i mene zanima da li je miro u Tele2 kodiran. Bila sam danas u Tele2
dućanu i prodavač mi nije dao da ga isprobam, kao nije više nov ako ga upali... Kako znati da li je kodiran???

84737
16.11.2012., 20:08
Nikako nije moguće znati sa 100% sigurnošću.
Molim vas da prestanete pisati o tome u temi, jer evo pola postova je tipa: "-kao znati da li je otključan?" takve postove brišem obzirom da nisu vezani uz uređaj već operatera.

kyra1
16.11.2012., 22:36
Ovak...zanima me da li je 0.facebook besplatan na ovom mobitelu?

84737
16.11.2012., 22:51
Kao i na svim drugima.
Samo poisključi sinkronizacije drugih programa da ti ne "pobjegnu" na internet...
Preporučeno je da na 0facebook ideš sa stock internet browserom (onaj integrirani, a ne da instaliraš npr Operu ili Dolphin...).

kyra1
16.11.2012., 23:05
84737 fala na odgovoru!

Zanima me još nešto u vezi mobitela:
Pročitala sam na par mjesta da slušalice koje se dobiju u paketu s mobitelom ne valjaju. Što kažete na to vi kaj imate mob?

žužika
17.11.2012., 10:59
Telefon je otključan, provjereno na licu mjesta :)

Šarafciger
17.11.2012., 11:25
mislim si kupit taj mob i zanima me što se dobiva s njim u kutij :ne zna:

miss-sunshine91
17.11.2012., 14:13
mislim si kupit taj mob i zanima me što se dobiva s njim u kutij :ne zna:

pise ti na http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/sony-xperia-miro-black/d348-t1/#txt pod specfikacije-sadrzaj pakiranja

Šarafciger
17.11.2012., 15:44
dali mi netko ko ima mob može reći koliko mu traje baterija, kakav je ekran i dali je zadovoljan sa zvučnikom, mob mi se čini odličan, ali nikad ga nisam imao u ruci pa me zanima, unaprijed hvala

kyra1
17.11.2012., 18:45
za sve koji žele kupit ovaj mob, neka se strpe do utorka ;)
i ako nemaju facebook profil neka ga naprave

Telefon je otključan, provjereno na licu mjesta :)
Kako misliš na licu mjesta? kaj su ti u tele2 dali da provjeriš? jer meni su u tele2 trgovini na trgu(zg) rekli da je zaključan. nisam mogla pročitati da li lažu :rofl:

Šarafciger
17.11.2012., 20:55
za sve koji žele kupit ovaj mob, neka se strpe do utorka ;)
i ako nemaju facebook profil neka ga naprave

nekužim zašto do utorka i šta sa fejsom, al ajd dobro

Edit:

Ovak...zanima me da li je 0.facebook besplatan na ovom mobitelu?

naravno, samo što to moraš upisati u na onu crto pri vrhu tražilice (operamini ili dolphin) upisati http://0.facebook.com zato jer većinamartphone-a ne podržava 0.facebook na mreži mobitela dok tražilice misle da je to obična adresa

Edit2:

Kao i na svim drugima.
Samo poisključi sinkronizacije drugih programa da ti ne "pobjegnu" na internet...
Preporučeno je da na 0facebook ideš sa stock internet browserom (onaj integrirani, a ne da instaliraš npr Operu ili Dolphin...).

većini smartphone-a stock internet browser ne podržava 0.facebook. i moraš upisati http://0.facebook.com baš u tražilicu (Operu ili Dolphin)

Ubuduće koristi multiquotq gumb ako odgovaraš na više postova, ili ako se nešto naknadno sjetiš dopisati, onda editiraj raniji post. Ovako 3 posta jedan iza drugoga od istog korisnika izgleda kao d arazgovaraš sam sa sobom ;)

84737
18.11.2012., 11:13
većini smartphone-a stock internet browser ne podržava 0.facebook. i moraš upisati http://0.facebook.com baš u tražilicu (Operu ili Dolphin)

Mislim da si se malo prenaglio sa tom izjavom.
Na kojem to uređaju stock browser ne podržava 0facebook?

Ovo za punu adresu:
Pa to se podrazmjeva da moraš upisati punu adresu. :)
Ja sam samo napomenuo da je na stock browseru najsigurnije, jer drugi browseri mogu nešto aktualizirati u pozadini te trošiti data promet (kune sa računa).

Sonyhka
19.11.2012., 09:29
dali mi netko ko ima mob može reći koliko mu traje baterija, kakav je ekran i dali je zadovoljan sa zvučnikom, mob mi se čini odličan, ali nikad ga nisam imao u ruci pa me zanima, unaprijed hvala

Baterija zavisi od korištenja. Ja sam mobitel kupila u petak, navečer stavila na punjač i skinula ga s njega u subotu ujutro. Cijelu subotu i nedjelju sam čačkala po njemu, skidala programe, igrala se s postavkama, i u nedjelju navečer mi se ugasio. Ima opcija "štednja energije" koju nisam bila ni u jednom trenutku uključila. I s tim da mi je bio na wi-fi stalno što također guta bateriju, ja sam zadovoljna. Vidjet ću sada kada ga malo pustim.... :)

Ekran je fantastičan, boje žive. Meni je na 40% svjetlina, i više nego dovoljna.
Zvučnik je super, pri razgovoru, a o reprodukciji glazbe da ne pričam. Ima opciju xLOUD (poboljšaj glasnoću zvučnika) koja je kod mene stalno uključena.

U mobitel sam se bila zaljubila preko specifikacija, i nisam se prevarila. ;) Najbolje utrošenih 995kn za sada.... :D

goranszd
19.11.2012., 12:54
Tele 2 najavljuje da je sutra 20.11. ovaj mob snižen za 30%, znači 650kn ce koštati

Modedit:Prepravljen datum sa 20.10. na 20.11., hvala krasnodaru što je primjetio.

kyra1
19.11.2012., 19:15
Tele 2 najavljuje da je sutra 20.11. ovaj mob snižen za 30%, znači 650kn ce koštati

Modedit:Prepravljen datum sa 20.10. na 20.11., hvala krasnodaru što je primjetio.
jok. 695kn
i bojim se da će bit velika navala na mireka :(

Siari
19.11.2012., 19:21
Kakav je zvuk na Miru, pogotovo preko slušalica? i dal se mogu koristiti bilo koje slušalice ili baš one koje dobiješ s njime?

kyra1
19.11.2012., 19:56
Kakav je zvuk na Miru, pogotovo preko slušalica? i dal se mogu koristiti bilo koje slušalice ili baš one koje dobiješ s njime?
na gsmareni( http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-4831.php ) piše da idu 3.5mm slušalice(to su one standardne koje idu i u mp3 i sl) tak da ćeš one koje dobiješ valjda moći mijenjati :ne zna:

noćni recepcioner
19.11.2012., 20:07
Idu li slušalice uopće u paketu za naše tržište? Na stranicama Tele2 nisu navedene, a također znam da na nekim tržištima ne idu.

Siari
19.11.2012., 20:13
Kyra1 hvala ti na odgovoru. :)

Idu li slušalice uopće u paketu za naše tržište? Na stranicama Tele2 nisu navedene, a također znam da na nekim tržištima ne idu.

Na stranicama VIPa su navedene slušalice kao dio paketa, tako da vjerujem da se dobiju.

Proserpina
19.11.2012., 20:52
A gdje ste saznali za tu informaciju da će sutra biti snižen ? Je li to provjereno? Tražim na njihovim stranicama, ali ništa nisam pronašla...pa zato pitam :)

Sonyhka
20.11.2012., 07:12

Idu i u Tele2 paketu, samo ih ja još nisam stigla isprobati. No čujem da su loše. Kao što je kyra1 rekla, idu 3,5mm tako da mogu bilo koje s takvim ulazom.

backtothesleep
20.11.2012., 08:56
Ima zainteresiranih za kupnu kod tele2? za 695kn? he he reklama, uglavnom odite na http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/facebook-promocija/p17/
a kod vam je: XPERIAMIRO, al ga rucno unesite, ne copy paste jer ga ne prihvaca
i trebalo bi pozurit jer po facebooku navala je velika
sretno

MMachéte
20.11.2012., 11:05
I kaj sad recimo da to i ispunim, pa kak cu znat dal je kupljen mobitel, i kad ce doc mi uoppce ? ma jesu zakomplicirali bzvz..

komplicirana87
20.11.2012., 11:08
Moj je naručen u vipa, za 395kunića (111 tarifa), jedva čekam :cerek:

backtothesleep
20.11.2012., 11:12
@mašete
zvucis ko da nikad nista nisi kupoval preko neta... na njihovim stranicama pise da je dostava unutar 3 radna dana
kad sve ispunis dobit ces mail sa detaljima kupnje..
fakat ne kuzim kaj je tu komplicirano, a kak bi ti to izvel da bude jednostavnije!? :ne zna:

MMachéte
20.11.2012., 11:17
DA sjednem u auto, odem u tele2 centar , isprobam, vidim dal prima mozda i druge kartice , i ak mi se svidi , kupim !

Old fešn vej :kava:

kupujem ja i previse prek interneta, imam spremnu karticu da odmah kupim ali se nećkam.
Muško sam naravno, imam dlake i sve

backtothesleep
20.11.2012., 11:32
pa mozes i tak, sam bas dal budu ti dali da prije kupnje ubacujes unutra druge kartice to sve ovisi o trgovcu, makar po mojem to ne bi trebali radit, je postavi se u situaciju da da kupujes mobitel i da te ne muci dal radi na druge kartice i da tirgovac da otvoreni paket s mobitelom kojeg je netko prije isprobavao, naravno da ces traziti zapakirani, i sto onda s tim otvorenim? nitko ga nece htjet kupit ili ce trazit da mu snize cjenu...

naravno,al na taj nacin kupnje nema tog popusta od 30% jer je on osmisljen samo za web kupnju.. politika tele2 na koju ti ne mozes utjecat, ili hoces ili neces..

a ima i opcija vezana uz zastitu potrosaca gdje ti mozes unutar par dana vratit kupljeno u roku nekoliko dana, jer kao nisi zadovoljan kupljenim, npr ekran ili kamera nije ono kako si ti zamislio i dobijes povrat, detalje o toj proceduri ne znam, al je izvediva:kava:

dire Dawn
20.11.2012., 16:24
jel miro ima i običnu tipkovnicu uz to što ima qwerty?

sve videe što sam pogledala u vezi njega su bili sa qwertyjem, ali sam na nekoj stranici pročitala da ima i običnu tipkovnicu sa 12 tipki. s obzirom da bih ga kupila kao poklon (dvoumim se između njega i još jednog), a imala sam prije mob sa qwertyjem i rekla "nikad više", vodim se onom da ne kupim drugom što sama nebi koristila. :)

sama7
20.11.2012., 16:50
danas ga kupila i odličan,u tele 2 995 kn,radi ko avion,android softver 4.0 više nego odličan za te novce,kamera i front i back odlična,skype perfektno radi i na 3g i na wi fi,vrlo jednostavan za upotrebu,i da u tele 2 a otključan za sve kartice!!! ko ima keku u đepu pametno će je utrošit na ovo malo ali veliko čudo tehnologije,po meni je pomeo samsunge i to dobro...zvuk,slik,sve za čistu desetku!!!

---------

meni radi na simpu bez problema,odmah sam u trgovini pitala jel otključan,kaže je al dobijete sa njim tele 2 start paket,pa kako želite,hvala,paket u ladicu,svoju karticu u mob i radi bez pola frke,još je toliko uljudan i pristupačan prodavač odmah mi je aktivirao i net postavke i sve u manje od 10 min,mob u đep i mirna

marko86
20.11.2012., 17:07

hvala, ustedio si mi dobre pare

danas ga kupila i odličan,u tele 2 995 kn,radi ko avion,android softver 4.0 više nego odličan za te novce,kamera i front i back odlična,skype perfektno radi i na 3g i na wi fi,vrlo jednostavan za upotrebu,i da u tele 2 a otključan za sve kartice!!! ko ima keku u đepu pametno će je utrošit na ovo malo ali veliko čudo tehnologije,po meni je pomeo samsunge i to dobro...zvuk,slik,sve za čistu desetku!!!

znam da me se ne tiče ali zašto nisi kupila online i ostavila 300 kn u džepu

backtothesleep
20.11.2012., 17:17
@dawn
ovo je android uređaj, pa mozes skinuti s marketa tipkovnicu kakvu zelis, ok ako si bas zapela da tu opciju ima stock tipkovnica, to je druga stvar i u to nisam siguran pa ce na to morat odgovoriti korisnici samog uređaja
@sama7
napokon neki konstruktivni post i osvrt na sam mobitel, a da nema onog blesavog pitanja "jel mobitel otkljucan na sve mreze?", eto drago mi je sto si naletjela na uljudnog trgovca koji ti je otkrio tu "tajnu o zakljucsnosti mobitela" i sto si zadovoljna sa samim uređajem, jos si mogla usparat 300kn da si ga danas narucila preko webshopa, al opet s druge strane ne bi bila sigurna jel otkljucan ili ne...

dire Dawn
20.11.2012., 17:23
@dawn
ovo je android uređaj, pa mozes skinuti s marketa tipkovnicu kakvu zelis, ok ako si bas zapela da tu opciju ima stock tipkovnica, to je druga stvar i u to nisam siguran pa ce na to morat odgovoriti korisnici samog uređaja.

ma može i ako se može ikakva normalna (samo da nije qwerty ili nešto divlje poput ovoga što je assassin stavio :D) skinut, nije problem. provjerit ću danas na marketu kakve se stvari nude za moj pa ću viditi :lux:

sama7
20.11.2012., 17:24
zato sta uopće nisam planirala kupit ovaj mob,krenila sam kupit samsung mini 2 i kad sam ustanovila da nema front kamere,razpčarala se i odustala,kontam skupit cu koju kintu pa oko božća kupit S2....i na putu doma ubrala trgovinu,privatnik,ima svega i svačega i lik mi ponudi ovo,prezadovoljna....a preko neta su mislim zaključani,uzimao je sin preko nete tele 2 mob i bio je zaključan,čak je i ovaj trgovac lagano slgnuo ramenima,mislim da je to nekom greškom otključan,jer u pravilu svaki mobilni operater sebe štiti na taj način,inače ovo mi je prvi put da sam uopće čula da se prodaju paket( bilo simpa,tele,ili vip) a da je mob otključan,neobično

---------

tih 300 kn manje više,al vrijedi tih novaca kad ga vidiš i takneš u ruci ipogotovo skeptik koliko sam ja,ja ni očima vlastitim ne vjerujem koji puta,a prodavaču sam ostavila 50 kn za uljudnost fakat je zaslužio

Dijete_zvijezda
20.11.2012., 17:44
i ja sam uzela danas preko te ponude miroa ... nego zanima me, koje su šanse da dođe otključan? gledam po netu i dosta puta se dogodilo da su tele2 mobiteli bili otključani. i s druge strane, koja je cijena dekodiranja?

Proserpina
20.11.2012., 20:47
Ja bih si naručila, ali da platim pouzećem. Super mi je ponuda, al sve me strah da nije opet neka caka ko što uvijek bude s tim operaterima.

marko86
20.11.2012., 22:21
Ja bih si naručila, ali da platim pouzećem. Super mi je ponuda, al sve me strah da nije opet neka caka ko što uvijek bude s tim operaterima.

samo je pitanje koliko mobitela imaju za tu ponudu, pazi da ti ne izmakne

kelly-forever
21.11.2012., 08:36
Ako mi može tko rasvijetliti ovu ponudu, tj. promociju za 695 kn. Ja bih kupila samo uređaj, da li je moguće dobiti ga po toj cijeni? Jer piše tamo da je to ponuda za bonove. Da li je moguće uzeti samo 1 bon i nakon toga koristiti drugi broj koji inače koristim (Vip). Hoće bit kakvih "sankcija" ako dalje ne budem kupovala bonove tele2? Znači ja sam inače vipov korisnik ali bih uzela kod tele2 ovaj uređaj, ali bez da se moram obvezati da svaki mjesec kupujem bonove. da li je to moguće? unaprijed hvala! :)

assassin
21.11.2012., 08:49
Naravno da možeš kupiti samo mobitel.
Mislim da dobiješ karticu uz njega- ali lako je ti baciš u smeće i nikad više ne koristiš.
Sad, jedino je problem ako je mobitel zaključan pa u njega idu samo Tele2 kartice.
Onda moraš koristiti neku Tele2 karticu u njemu.

Ali, ovakvih sankcija kakve si opisala se ne moraš bojati :)

kelly-forever
21.11.2012., 08:58
super, hvala puno! :)

može još samo info ako netko zna, koje su opcije plaćanja, jel može preko maestro od zabe? ili na rate? :D

84737
21.11.2012., 09:25
A samo da odeš na njihov webshop (https://www.tele2.hr/stage3.aspx) i sve ćeš vidjeti kakvi su uvjeti plaćanja. :)

Dok ti tu čekaš odgovor i premišlja se, već će (ako nisu) rasprodati telefone, a tebi ostati šipak. :D

kelly-forever
21.11.2012., 09:41
u pravu si, hvala ti! :)

backtothesleep
21.11.2012., 09:46
ode:p
kad se odabere ili crni ili bijeli, pise da uređaja više nema na skladištu:D

ćubi
21.11.2012., 10:29
Miro je opet u ponudi, dobili su još komada za prodati, sad će pola Hrvatske imati taj mob, hahaha

Foxon123
21.11.2012., 13:52
imam pitanje. Na stranici od tele 2 pise da je mobitel s web shopom 995 kn (tako nes), a u slobodnoj prodaji cca. 1500 pa sad neznam koja je prava cijena. moze pomoc molim vas :)

assassin
21.11.2012., 13:59
U dućanu- Tele2 paket (mobitel + kartica)= 995 kuna
Preko webshopa- Tele2 paket= 945 kuna
Slobodna prodaja- samo mobitel (slobodan na sve mreže)= 1500
I sad, ako je još ostalo, imaš i preko webshopa za 695 (http://www.forum.hr/showpost.php?p=42289379&postcount=48) (Tele2 paket).

Proserpina
21.11.2012., 14:05
Ipak sam si ga naručila i platit ću pouzećem. Na računu je sve kako i treba biti. :) Jedva čekam da stigne !

baranjka123
21.11.2012., 14:48
Poz svima
evo ja ga imam, družim se s njim 24 sata :) lijep, elegantan, viže ženski, al ko voli nek izvoli... al me UŽASNO živcira!!! preuzeo mi je imenik sa FB i ''mogu'' unjet svoje neke extra brojeve, al mi ih ne pokaže??? Pa pobogu kud ih sprema??? Luda sam.
ima netko ko mi može pomoć? čak sam pomislila da mu treba sd kartica, al bratko, 3 broja vald može spremit bez nje H E L P

jok. 695kn
MA NEEEEEE :( jedan fuc**ng dan ga imam i oni stave popust!!!

Ipak sam si ga naručila i platit ću pouzećem. Na računu je sve kako i treba biti. :) Jedva čekam da stigne !
3 radna dana :) ja naručila u petak naveče, došao mi jučer :) Brzi su :) svaka čast

007jaran
22.11.2012., 08:50
Vi koji ste kupili u tele2, jel mob otkljucan da moze i na druge mreze?

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

plavusa123
22.11.2012., 12:00
Meni je jutros stigao i OTKLJUČAN je na sve mreže. Kupila sam ga preko njihovog shopa za 695 kn.

007jaran
22.11.2012., 12:18
Tko dostavlja pakete?
HP Expres ili City?

backtothesleep
22.11.2012., 12:26
zalihe su potrosene (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/facebook-promocija/p17/) sto se promotivne "fejsbuk" akcije tice, al ima ga u redovnoj web shop ponudi

bluz12
22.11.2012., 14:56
Uzeo sam ga na akciji. Dosao mi je za 2 radna dana i platio sam pouzecem. Dostavlja ga oversees express. Mobitel za tu cijenu sasvim ok, otkljucan je na sve mreze :)

noćni recepcioner
22.11.2012., 17:11
Došao danas iz facebook akcije, otključan je.

bluz12
22.11.2012., 21:39
Kad se pali mobitel ima mogucnost integracija sa Facebookom. Ja sam se ulogiro i povuko mi je sve kontakte sa Facea u imenik. I nikako ih nemogu izbrisat. Je ima netko nacin?

backtothesleep
22.11.2012., 22:09
odi u facebook aplikaciju, klikni na ljevu touch tipku, settings, sync contacts, i odaberi dont sync ili sync with existing...:ne zna:

bluz12
22.11.2012., 22:20
Hvalaaaaa:top:

kelly-forever
23.11.2012., 07:17
Molim Vas ako mi može reći netko od vas tko je kupovao Sony Xperia miro - Tele2 paket (za tih 900 i nešto kuna) preko njihove web stranice ili direktno u njihovom shopu, da li daju kupovanje na rate? Tipa na 2 rate, preko Maestro (Zaba)? Jer nisam uspjela naći na njihovoj stranici.. Hvala puno unaprijed :)

Akesson
23.11.2012., 11:08
Kada kupuješ putem web shop-a ovisno o tome kojom karticom kupuješ, može se odabrati kupovina na rate. Što se tiče prodajnih mjesta to ti ovisi o prodajnom mjestu da li omogućuje kupovinu na rate. U pravilu omogućuje, ali kažem, sve ovisi o prodajnom mjestu.

Inače, fora mobitel; šteta što imaju samo dvije boje u ponudi, meni se baš sviđa white-silver verzija ali nje nema kod nas.

Lady_Tila
23.11.2012., 15:53
Kako nema,kod tele2 i crna i bijela verzija.

Sonyhka
23.11.2012., 16:24
Kako nema,kod tele2 i crna i bijela verzija.

U tele2 je bijelo-zlatna kombinacija, a inaće je dostupna i bijelo-srebrna, ali je u HR nema...
http://www.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2012/06/xperia-miro.jpg

-chester-
23.11.2012., 19:32
zanima me kakav je zvuk na miru i da li se dobe slušalice u tele2 paketu?

realovka
23.11.2012., 19:47
zanima me kakav je zvuk na miru i da li se dobe slušalice u tele2 paketu?

Dobar i dobiju se slušalice.

Moj je stigao danas (isto kupljen na onoj facebook akciji) i otključan je :D

ćubi
23.11.2012., 22:58
Miro za 695 kn + tele2 smart paket s potencijalnih 250kn na računu + otključan, zaista sam morao kupiti taj mobitel i nadam se da se neću pokajati zbog toga jer sam ionako tražio neku jeftiniju verziju mobitela :)

Naravno u paketu dobijete i slušalice,zvučnik još nisam puno isprobavao i mislim da je garancija 2 godine (1+1)

arino91
27.11.2012., 17:03
mobitel je otključan,ne brinite se ništa :)
odličan za te pare,stvarno je. kamera predobra,zvuk također. jedino se meni dosta brzo baterija potroši :/ sad sam pročitala da je nekome trajala dan i pol ili dva. kako uspije? ://

Alice_05
27.11.2012., 17:47
Kupih si ga, divan je. :cerek:

splitami
27.11.2012., 20:38
Mobitel ima prednju kameru,zanima me moželi radit sa skype-om?
Ako može,kakva je kvaliteta prijenosa?

bluz12
28.11.2012., 11:18
Moze sa skypeom. VGA kvaliteta, nemas sta pretjerano ocekivat. Jedino mi je zvuk preko slusalica dosta slab, to mi se nesvida...

splitami
28.11.2012., 11:22
znači video sugovornika je ok ,a moželi se zvuk riješiti sa boljim slušalicama ili je problem u vezi preko skype-a

komplicirana87
28.11.2012., 13:25
mobitel je otključan,ne brinite se ništa :)
odličan za te pare,stvarno je. kamera predobra,zvuk također. jedino se meni dosta brzo baterija potroši :/ sad sam pročitala da je nekome trajala dan i pol ili dva. kako uspije? ://

Meni traje dosta 2-3 dana :ne zna:

Alice_05
28.11.2012., 17:26
Da, dosta je slab zvuk preko slušalica jer ja sam naviknuta naviti do kraja na samsungu :o

arino91
28.11.2012., 18:08
slažem se za zvuk preko slušalica. u busu kad slušam stavim do kraja i opet se ne čuje toliko jako,al ajde. nećemo se žalit. :D

a baterija,ne znam zašto. možda jer sam prvi put samo 12 sati punila? :/ evo danas sam ugasila podatkovni promet,da ne mogu uopće na net i ne troši se tako brzo,mada ne kužim uopće svima traje samo meni ne :(

Alice_05
28.11.2012., 18:18
slažem se za zvuk preko slušalica. u busu kad slušam stavim do kraja i opet se ne čuje toliko jako,al ajde. nećemo se žalit. :D

Istina :D

baterija,ne znam zašto. možda jer sam prvi put samo 12 sati punila? :/ evo danas sam ugasila podatkovni promet,da ne mogu uopće na net i ne troši se tako brzo,mada ne kužim uopće svima traje samo meni ne :(

:o Ja sam prvi put čekala da se skroz isprazni i držala dok nije pisalo da isključim iz punjača, dakle 2-3 sata. Mislim da za ove nove baterije više ne vrijedi ono pravilo da prvi put ispraznimo do kraja i punimo koliko god dugo možemo :D:ne zna:
Btw najviše posto baterije troši zaslon, tako da si smanjite osvjetljenje. Nije potrebno čak ni ono srednje. I ja sam ugasila podatkovni promet, vidjet ćemo sad koliko će mi trajat baterija...

Lady_Tila
28.11.2012., 18:20
Zagasite i pozadinske podatke i to dosta jede bateriju.

arino91
28.11.2012., 18:29
Istina :D
:o Ja sam prvi put čekala da se skroz isprazni i držala dok nije pisalo da isključim iz punjača, dakle 2-3 sata. Mislim da za ove nove baterije više ne vrijedi ono pravilo da prvi put ispraznimo do kraja i punimo koliko god dugo možemo :D:ne zna:
Btw najviše posto baterije troši zaslon, tako da si smanjite osvjetljenje. Nije potrebno čak ni ono srednje. I ja sam ugasila podatkovni promet, vidjet ćemo sad koliko će mi trajat baterija...

ma i ja to mislim. čak ne treba čekat kao da se isprazni do kraja,može se punit i sa npr. 30%.

ma smanjila sam osvjetljenje,nemam pojma :/

Alice_05
28.11.2012., 21:43
Zagasite i pozadinske podatke i to dosta jede bateriju.

Kak da to napravim?

84737
28.11.2012., 22:12
Kak da to napravim? Android FAQ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332) (često postavljana pitanja)
2. post, stavka br.3.
Ali molio bih pročitati cijelu temu da se izbjegnu ubuduće takva pitanja ;)

Alice_05
28.11.2012., 22:57
Ups, sad sam skužila da sam ja to već napravila :rofl::rofl:

Svejedno, nisam vidjela tu temu, hvala!

bluz12
29.11.2012., 10:33
Imali kakav progaram da se pojaca zvuk na slusalicama? Oce biti sta jaci sa malo kvalitetnijim slusalicama sonyevim?

ljutakopas
29.11.2012., 19:00
Može li mi netko objasniti kako povezati melodiju s pozivateljem? Otišla sam u kontakte, odabrala osobu, kliknula uredi i iz glazbene datoteke odabrala pjesmu. Spremila sam promjene, ali kad ta osoba nazove nije ta pjesma nego neka defaultna melodija! U čemu je problem??

Prenijela sam kontakt sa sim kartice u telefon, ali ista stvar. Neće povezati ni sliku iz galerije sa tim kontaktom?
Jel trebam reklamirati telefon ili je neka sitnica koja mi promiče u pitanju?

mirooooooo
29.11.2012., 22:08
mobitel imam tek 2 dana, a vec se pojavio problem sa spajanjem na internet putem wifi-a. situacija je takva da se mobitel sasvim normalno spoji na mrezu, signal dobar, brzina isto, ali ne mogu otvoriti niti jednu internet stranicu niti nista. moram napomenuti kako nekad radi dobro, nekad ne, stvarno nemam pojma u cemu bi mogao biti problem. recimo pred sat vremena sam uredno bio na netu, ugasio wifi, ponovno ga sada upalio i nece na internet. u mrezi nije problem buduci da sam se probao spojiti s laptopom i drugim mobitelom i sve super radi. jel ima tko kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem?

bluz12
30.11.2012., 19:53
mobitel imam tek 2 dana, a vec se pojavio problem sa spajanjem na internet putem wifi-a. situacija je takva da se mobitel sasvim normalno spoji na mrezu, signal dobar, brzina isto, ali ne mogu otvoriti niti jednu internet stranicu niti nista. moram napomenuti kako nekad radi dobro, nekad ne, stvarno nemam pojma u cemu bi mogao biti problem. recimo pred sat vremena sam uredno bio na netu, ugasio wifi, ponovno ga sada upalio i nece na internet. u mrezi nije problem buduci da sam se probao spojiti s laptopom i drugim mobitelom i sve super radi. jel ima tko kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem?

Ja ga imam vec par tjedana i nema nikavih problema pa ni ovih. Servis? Mozda antena ne radi dobro.

mirooooooo
01.12.2012., 19:29
Ja ga imam vec par tjedana i nema nikavih problema pa ni ovih. Servis? Mozda antena ne radi dobro.

otkrio sam u cemu je kvaka. ako mi je neki uredaj (laptop, mobitel) vec spojen na mrezu sony xperia nema pristup internetu. ako nijedan uredaj nije spojen na mrezu mobitel radi sasvim normalno. isto tako, ako se prvo s xperiom spojim na mrezu nakon toga mogu spojiti i drugi mobitel i laptop i svi tri rade normalno bez ikakvih problema. to se dogadja samo doma na mojoj kucnoj mrezi, probao sam na drugim mrezama i sve radi bez ikakvih problema.

noćni recepcioner
03.12.2012., 19:28
Baterija monstruozna. Inače ne spadam u hard usere, ali ovih dana imam izvanrednu situaciju pa se puno telefonira. Krepao nakon dva dana i dva sata i to poslije ukupno tri sata poziva (bilo ih je sigurno četrdesetak), otprilike 150 poruka i uz to stalno uključen prijenos podataka pod 3G i stalno osvježavanje Facebooka i vremenske prognoze na svaki sat, te dva sata Walkmana i sat radija. Miro, gdje si bio do sad?

dire Dawn
04.12.2012., 22:02
@noćni recepcioner
u just made my day :top:. u petak idem po svog miru i ovo što si ti napisao me veoma obradovala. mrzim to što svoj mobitel moram puniti svaki dan, a miro će ići dečku koji nema tu naviku, pa ajd, svaka dva dana će se sjetiti, ali baš svaki, sumnjam da bi. a sigurno ga neće koristiti ni upola toliko kako si ti gore opisao.

Bonkoooo
05.12.2012., 23:54
Jednostavno pitanje: Dali ove tipke ispod zaslona mogu svijetliti, i ako može kako se upali ?

Malo je ne praktično kad je mrak !

sanjic990
06.12.2012., 21:03
Eto samo da potvrdim, znaci najjeftinija mogućnost mi je kupiti taj mob u Web shopu od tele2 za 945 kn? Dodje za 3 dana i može se staviti u njega bez dekodiranja i vip kartica?? Ne kuzim cemu onda imaju i cijenu na stranici od 1 595 kn kad je to isto sve samo ne dobim karticu od tele2....

mirooooooo
06.12.2012., 21:08
Eto samo da potvrdim, znaci najjeftinija mogućnost mi je kupiti taj mob u Web shopu od tele2 za 945 kn? Dodje za 3 dana i može se staviti u njega bez dekodiranja i vip kartica?? Ne kuzim cemu onda imaju i cijenu na stranici od 1 595 kn kad je to isto sve samo ne dobim karticu od tele2....

da, mobitel je otkljucan i mozes staviti bilo koju karticu u njega. ono što su meni rekli je da su im svi mobiteli koji se krecu od 1000kn nadalje otkljucani, a kolko sam skuzio cim napravis prvi update android se sam otkljuca. ni meni ta cijena od 1595kn nije jasna. taman da je mobitel i zakljucan mozes ga otkljucati i opet te izadje povoljnije nego da kupis ovaj od 1595kn. ;)

sanjic990
06.12.2012., 21:12
da, mobitel je otkljucan i mozes staviti bilo koju karticu u njega. ni meni ta cijena od 1595kn nije jasna. taman da je mobitel i zakljucan mozes ga otkljucati i opet te izadje povoljnije nego da kupis ovaj od 1595kn. ;)

Ajme super, hvala....evo kupujem istog trena :rolleyes:

Vanh3lsing
07.12.2012., 18:16
Jel itko od vas uzeo taj mob u vipu? Kontam si produžiti pretplatu i uzeti taj mob curi. Zanima me jel otključan taj iz vipa jer ona je na tele2.

dire Dawn
07.12.2012., 18:44
isti problem kao što je netko naveo - ne želi se spojit na wi-fi! probam kasnije kad nitko nebude spojen na mrežu.

hellie
07.12.2012., 19:35
da li je mob čvrst, tako mi krhko izgleda kad ga držim. bojim se ako padne da se sav ne polomi.
da li se mogu widgeti po želji stavljati na home screen i koliko home screenova ima. i da li se postojeći widgeti mogu maknuti
kakva je kvaliteta slika. kako slika/snima po mraku. npr. kod moto defy, u mraku su slike očajne i mogu slikati samo relativno blizu stvari. nešto u daljini i kad se zumira do maksimuma, jedva se razaznaje.

dire Dawn
07.12.2012., 20:01
da li je mob čvrst, tako mi krhko izgleda kad ga držim. bojim se ako padne da se sav ne polomi.

e to neznam. mogu ga jedino baciti pa provjeriti, ali onda ti snosiš troškove :p

da li se mogu widgeti po želji stavljati na home screen

mogu

i koliko home screenova ima.

5

i da li se postojeći widgeti mogu maknuti

mogu

kakva je kvaliteta slika. kako slika/snima po mraku. npr. kod moto defy, u mraku su slike očajne i mogu slikati samo relativno blizu stvari. nešto u daljini i kad se zumira do maksimuma, jedva se razaznaje.

slike slikane pod umjetnim svjetlom su, po meni, odlične. jedino treba paziti da se isključi blic ako se slika nekoga iz velike blizine jer će ga se oslijepiti na par sekundi (iskusila na vlastitim očima :durica)
po mraku još nisam slikala, ali vidjet ćemo i to večeras/sutra pa javim

i da, na kraju nije bio problem u spojenosti drugih uređaja na Wi-Fi nego u tome što sam ja šifru upisala velikim umjesto malim slovima :o

EDIT
piše da mi google usluge skidaju net. s obzirom da dečko ima gmail acc, ali mu je glavni hotmail (gmail samo za YT), kak se isključi to da se google usluge refrešaju svako malo?

assassin
07.12.2012., 20:18
S tim da možeš povećati broj homescreenova koristeći neki drugi launcher.

Zumiranje na mobitelima (koji imaju samo digitalni zum) je beskorisno.
To je kao da zumiraš sad sliku na kompjuteru- toliko da vidiš piksele.
Radije uslikaj bez zumiranja, tako da dobiješ bolju sliku (manje se "trese" kamera) pa je lako na kompjuteru zumiraj.
Jer je to ono što digitalni zum zapravo radi.
"Rasteže sliku".

Evo, jednostavnije rečeno- kada bi to zumiranje radilo kako ljudi misle- tada bi to bilo CSI (http://www.makemymood.com/wp-content/uploads/2009/10/csizoom.jpg).
A realno je "CSI" bez ovog zadnjeg koraka u kojem se vidi čista slika. :D

dire Dawn- U postavkama imaš opciju računi (ili sinkronizacija)- tamo ugasiš.
Meni je u postavkama jedan dio Accounts, tu stisnem na Google, na moj račun i onda biram što hoću/neću sinkronizirati.

hellie
07.12.2012., 20:23
dire Dawn, thanx :kiss:, nemoj ga bacati :D
imam trenutno defy a on mi je onako deblji i nekako robusniji naspram miroa. pa valjda se neće raspasti ako padne na pod. ne bi ga bacala, ali dogodi se da sklizne iz ruke ili sa stola.
danas sam zacrtala da ga kupim i malo se igrala još s njime i onda odustala jer mi se ZTE blade učinio čvršći pa sam htjela još malo provjeriti recenzije za oba. i pitala sam prodavačicu da li su zaključani(iako ste svi već nekoliko puta potvrdili da jesu) čisto da vidim što će mi reći i odgovorila da su svi otključani :D

i koliko vam bateriaj traje. neko prosječno korištenje, malo na net, par sati glazbe, koji video, malo zvanja i poruka

dire Dawn
07.12.2012., 20:52
dire Dawn- U postavkama imaš opciju računi (ili sinkronizacija)- tamo ugasiš.
Meni je u postavkama jedan dio Accounts, tu stisnem na Google, na moj račun i onda biram što hoću/neću sinkronizirati.

meni tamo piše da je sinkronizacija isključena, a sad kad odem u aplikacije koje trenutno rade piše da rade 'Google usluge'. kakve su to druge usluge ako nisu gmail računi? :misli:

@hellie
:five:
nebrini, neću ga baciti. ali nemogu garantirati da dečku neće ispasti iz ruke :p
inače, što se samog ispadanje iz ruke tiče, mob nije sklizak uopće (barem u usporedbi s mojim rayem). ali da, djeluje nekako krhko :ne zna:
nadam se da će ispasti izdržljivi momak taj miro :mirko:

roberto144
07.12.2012., 22:18
jok. 695kn

Bok, imas li kakve informacije za sljedecu eventualnu akciju, kao sto je za xperiamiro? :D

assassin
08.12.2012., 08:30
meni tamo piše da je sinkronizacija isključena, a sad kad odem u aplikacije koje trenutno rade piše da rade 'Google usluge'. kakve su to druge usluge ako nisu gmail računi? :misli:
Koliko znam, tu spadaju i imenik i kalendar.
Meni su (na SGS) pod Google Services Network Location i Google Messaging.
Stisni ti kod sebe pa vidi što je od servisa tamo :)

dire Dawn
08.12.2012., 12:41
Koliko znam, tu spadaju i imenik i kalendar.
Meni su (na SGS) pod Google Services Network Location i Google Messaging.
Stisni ti kod sebe pa vidi što je od servisa tamo :)

"google slanje poruke" - s obzirom da nemam pojma što je to i vođena time zaljučujem da mi onda vjerojatno ni ne treba, dali bi mi se zblokao mobitel da ju samo "ručno" zgasim?

assassin
08.12.2012., 15:20
Probaj- ne možeš ništa strgati...
U najgorem slučaju ćeš restartati mobitel :)

Bonkoooo
08.12.2012., 21:47
Vidim da se nitko ne obazire na moje pitanje :( Šmrc..

jel zna možda tko kako upaliti ove tipke ispod zaslona, ako se može naravno :/

merlin10
08.12.2012., 22:21
Vidim da se nitko ne obazire na moje pitanje :( Šmrc..

jel zna možda tko kako upaliti ove tipke ispod zaslona, ako se može naravno :/

Kod nekih Androida te tipke se ne pale,ako je svjetlina podešena na "Automatic". Pokušaj svjetlinu podesiti ručno na neku razinu. Ukoliko ti tipke tada svijetle,to je to.

To je poznati slučaj sa nekim uređajima. Vidio sam dosta pritužbi na netu,ali nemoj se brinuti da je samo tebi tako, jer taj problem imaju i neki Samsung mobiteli, HTC.....itd.

Pokušaj, ne košta te ništa.....

Pozdrav!!!

dire Dawn
08.12.2012., 23:36
noup. ne radi ni tako :D

te tipke su na kučištu mobitela, a ne na ekranu i ne svijetle isto kao ni na npr rayu :)

sama7
09.12.2012., 23:19
pao...ekranom na asfalt...ni ogrebotine :ne zna: navodno ima antiscratching staklo :confused:

tipke ne mogu svjetlit,sve probano,al tri su,da si tu energiju traženja načina kako da svijetle preusmjerio u to da zapamtiš koja je koja tipka od moguce tri,nebi ni imao ovo pitaje :rofl::kava:

kikibomboni
10.12.2012., 17:21
DAL SE NA TAJ MOB MOZE IGRAT IGRA: SUBWAY SURFERS????????
molim vas da netko od vas proba instalirat i igrat na svom mobu, bila bi mu jako zahvalna:cerek::cerek::cerek::):):):)

supern
10.12.2012., 19:02
Ovako ovaj mob preko vipa uz pretplatu je 349 kn uz ovu bozicnu akciju... e sad me zanima premda bi presla na preplatu... dal ja placam samo tih 349kn za uredjaj i poslije mjesecno samo preplatu??

ako itko zna ....bila bi zahvalna... :)

dire Dawn
10.12.2012., 20:53
Ovako ovaj mob preko vipa uz pretplatu je 349 kn uz ovu bozicnu akciju... e sad me zanima premda bi presla na preplatu... dal ja placam samo tih 349kn za uredjaj i poslije mjesecno samo preplatu??

ako itko zna ....bila bi zahvalna... :)

s obzirom na cifru koju si navela, znači misliš na Bez limita 111 kn. znači, platiš mobitel 349 kn i onda svaki mjesec još 55,50 kn pretplate + 10 kn radijske frekvencije (koja poslije 1.1.2013. pada na 5 kn) + uspostava poziva + pozivi prema drugim mrežama. :)

što se samog mobitela tiče, 349 kn je sve što platiš, a ostalo spada pod pretplatu.

kikibomboni
10.12.2012., 21:48
HOĆE LI MI ITKO ODGOVORIT NA MOJE PITANJE??? :confused:

DAL SE NA TAJ MOB MOZE IGRAT IGRA: SUBWAY SURFERS????????
molim vas da netko od vas proba instalirat i igrat na svom mobu, bila bi mu jako zahvalna

84737
10.12.2012., 21:59
Čemu caps lock?
Ako bude tko imao volje i vremena bude probao i odgovorio ti, ako ne.... nebude.
Mislim da se vikanjem postiže upravo suprotan učinak.

Molim pročitati Pravila podforuma MTiT (http://www.forum.hr/announcement.php?f=280&a=322).

Hvala!

backtothesleep
10.12.2012., 22:33
offtopik obrisan, podforum za usporedbu i preporuku operatera postoji (http://www.forum.hr/showthread.php?t=628510)...
nejasnoce u vezi ovoga? ako ih uistinu imate pitajte preko p.m.

ubuduce drzite se teme, Hvala!

Mjollnir
11.12.2012., 15:07
Evo i ja sam kupio xperiu miro, moram reći za pare koje sam dao mobitel je super. Zvuk je stvarno dobar, kamera je iznad očekivanja i iako je procesor od 800 mhz on sve to dobro odrađuje, gledao sam seriju hdtv mp4 format i lijepo bez legganja prebacuje na bilo koji trenutak filma. Nisam u paketu dobio memorijsku, ali to nije problem kupiti, slušalice koje se dobiju nisu baš vrhunske al to isto ne bi trebala biti nikakva prepreka pri kupnji, a zvučnici su sami po sebi dva puta glasniji od onih na mom laptopu haha. Jedini problem je što ih ljudi kupuju ko ludi pa ih u pola tele 2 centara i nema. Nisam isprobavao igrice jer nisam veliki fan, rađe slušam muziku ili gledam neku seriju kad negdje čekam i on dobro obavlja posao šta se tiče toga. Šta se tiče surfanja, radi normalno, tj ne šteka.

Kova555
12.12.2012., 17:13
Nakon neuspješnih obilaska svih Tele2 dućana u Splitu u kojima sam dobio odgovor da mobitela nema na stanju i ne zna se kada će doći te da je velika potražnja za njim, kupio sam Miro preko web shopa Tele2 mreže.Stigao je za dva dana.Mobitel je otključan za sve mreže.Prvi dojmovi su odlični.Pravi stroj za ove novce(945 kn).
Pozdrav!

supern
12.12.2012., 19:40
dakle filmovi se mogu normalno gledat?!

a kupovanje preko android marketa?!

mungo
12.12.2012., 20:04

to moze i moja xperia X8 :kava:

supern
12.12.2012., 20:14
ma znam imam ju i ja ...
al ak kupim miro, da ne bi kasnije bilo nismo znali .... XD

dire Dawn
12.12.2012., 20:24
može se. eto sad znaš :mig:

Mjollnir
12.12.2012., 21:19

Ne znam čemu ovo pitanje kad sam napisao odgovor odma iznad . Sad story.

mungo
13.12.2012., 15:29
ma znam imam ju i ja ...
al ak kupim miro, da ne bi kasnije bilo nismo znali .... XD

i ja razmisljan o miru,a li mi je presličan ovoj X8,tako da mislim da je necu uzet :D

dire Dawn
13.12.2012., 16:56
i ja razmisljan o miru,a li mi je presličan ovoj X8,tako da mislim da je necu uzet :D

:rofl: po čemu su miro i x8 toliko slični?

Alice_05
13.12.2012., 16:58
Ne znam jel ima većeg plusa ovaj mobitel od toga da se stalno može, kako izlaze nove verzije Androida, iste ažurirat preko kompa na mob. :s Vrh!

mungo
13.12.2012., 19:46
:rofl: po čemu su miro i x8 toliko slični?

Miro je daleko bolji od X8, velicina tu negdi,miro ljepši i tanji. Procesor u X8 600,u mira 800,kamera bolja...baterija bolja....ma eto kad nabrajam i nisu baš slični......:eek: :504:
otvaram sam sebi oči!!
Hvala!

tomo100brt
14.12.2012., 10:52
Miro je daleko bolji od X8, velicina tu negdi,miro ljepši i tanji. Procesor u X8 600,u mira 800,kamera bolja...baterija bolja....ma eto kad nabrajam i nisu baš slični......:eek: :504:
otvaram sam sebi oči!!
Hvala!

Pa sad lijepo uzmi XPERIA miro kad si vidio koliko je bolji.

decepticon
14.12.2012., 15:30
moze mala pomoc imam sony xperia miro i kako da stavim da mi aplikacije skida na memorijsku jer mi se interna memorija popunila??

kikibomboni
14.12.2012., 20:10
Dali se na taj mobitel moze igrat igra: SUBWAY SURFERS?
molim vas da netko od vas proba instalirat i igrat na svom mobu. :(

dire Dawn
14.12.2012., 20:56
Dali se na taj mobitel moze igrat igra: SUBWAY SURFERS?
molim vas da netko od vas proba instalirat i igrat na svom mobu. :(

vidim da ti nitko nije (još) odgovorio, pa sam skinula i probala igricu. može se igrat, ja nisam sigurna kako pa mi baš nije išlo :p, ali to je do mene.

Obrisan odgovor na usporedbu sa drugim uređajem.
Za usporedbe postoji određen podforum :)

decepticon
14.12.2012., 21:42
Radi subway surf na njemu....nadam se da sam ti pomogao....

decepticon
14.12.2012., 22:05
Jer mi moze ko reci kako da stavim da mi aplikacije skida na memorijsku jer mi je interna memorija puna....

dire Dawn
14.12.2012., 23:04
99,99% sam sigurna da bez određenih modifikacija (u koje se ja naravno ne razumijem) na memorijsku nemožeš prebacivati niti spremati aplikacije (osim određenih izuzetaka koje su neki spominjali i te aplikacije se daju staviti na memorijsku).

decepticon
15.12.2012., 07:50
pa mora postojat neko rjesenje ipak samo 2,2gb za aplikacije?:confused:

-chester-
15.12.2012., 08:20
99,99% sam sigurna da bez određenih modifikacija (u koje se ja naravno ne razumijem) na memorijsku nemožeš prebacivati niti spremati aplikacije (osim određenih izuzetaka koje su neki spominjali i te aplikacije se daju staviti na memorijsku).

aplikacija AP 2 SD FREE ;)

decepticon
15.12.2012., 08:49
kad imam tu aplikaciju to mi se automatski skida na memorijsku?

mungo
15.12.2012., 09:58
i uz root uređaja

dire Dawn
15.12.2012., 10:25
i uz root uređaja

eto, kak sam i rekla. mora se čačkat po njemu :D

decepticon
15.12.2012., 11:10
jer je netko od vas overclockao miru?:)

Kova555
15.12.2012., 17:30
Da bi se aplikacije prebacile na sd karticu mobitel ne mora biti root-an.To je bilo potrebno kod androida 1.6-2.1 ali kod novijih androida to je tvornički u software-u dozvoljeno.Problem je kod samih applikacija,tj ovisi da li je programer kod izrade aplikacije dao aplikaciji tu mogućnost.Vjerovatno ste primjetili da se neke aplikacije mogu prebaciti a neke ne.Nećete prebaciti aplikacije koje su tvornički instalirane na mob niti ih možete deinstalirati a to je već stvar marketinga tj reklama.
Aplikacija app2sd vam samo pomaže da imate bolji uvid koje aplikacije instalirane na vašem mobu možete prebaciti na sd ili vam može pomoći da sama automatski kod instalacije preusmjere aplikaciju na sd.
Ako se niste bavili root-om i ne poznajete dubinu android sustava nemojte iznositi netočne informacije.

sony111
17.12.2012., 15:59
zna li netko kada ce tocno doc xperia miro opet u tele2?

tip top
18.12.2012., 09:43

Ja sam ih pitala jučer. Kažu da će ovaj tjedan.

TheBlaženka
18.12.2012., 10:33

Misliš na web ili? Ja sam ga kupila jučer u prodavaonici (u Osijeku).

Zeppelin85
18.12.2012., 17:31
Imam Xperiu Miro nekih 10-tak dana i mob mi je odlican. Jos se privikavam na sve mogucnosti koje nudi.
Ali,javio se juce problem. Aplikacija fotoaparat ne reaguje.
Kada ju pokrenem,nakon par sekundi zacuje se neki cudan zvuk i izbaci mi gresku na aplikaciji. Sve mi to jako cudno.
Sada sam nadogradio Android u nadi da ce se to srediti,ali sve isto.
Ima li tko ovakav problemcic? Ili mozda ideju kako to resiti? Da li da probam resetovati telefon?

decepticon
18.12.2012., 18:30
ja nemam taj problem ali sam ga imo na nokiji c7 na njoj sam iskljucio mob i opet ga upalio i onda je sve bilo dobro...

84737
18.12.2012., 18:50
Ako si nadogradio android, onda napravi još i hard reset. U slučaju da ti ni to ne pomogne tada je svakako kvar hardverske prirode i servis ti ne gine.

Zeppelin85
18.12.2012., 20:16
Reset napravljen i nema promjene.
Cudno mi je da se Sony tako kvari. Imam ih vec godinama i nije bilo greske.
Pokusacu jos nesto cackati mozda proradi.

84737
18.12.2012., 21:20
Nije ni Sony što je Sony bio...
Teško da ćeš isčačkati nešto. Ziher je vrisnuo modul kamere ili matična.

backtothesleep
18.12.2012., 21:24
ma ja bi jos prije servisa dao sansu repairu preko pccompaniona ili sus-a

84737
18.12.2012., 21:31
Hajde da, ali ako je nadograđivao i svejedno je to ostalo, sumnjam da će i repair pomoći.:ne zna:

backtothesleep
18.12.2012., 21:36
pusti vraga.... nadogradjivanjem se neki dio sistema obrisal a neki dodal, onda ni hardreset ne zna na cemu je, ipak je friska instalacija friska instalacija i sve zavrzlame su otklonjene oko software-a, pa ako ni onda nece radit, moguce da je hardware....

jer njoj se aplikacija zblokira, nije da je slika crna ili nest slicno, zato ja jos uvjek sumnjam na softversku gresku, no kak to biva velika vjerojatnost je da sam u krivu :D ali ipak:cerek:

makar spominje se i cudni zvuk... eh... :ne zna:

84737
18.12.2012., 21:40
Ma da, ništ ne košta još i to probati. Možda prošljaka! :)

Zeppelin85
18.12.2012., 22:03
Zvuk jeste cudan. Nesto kao zatvarac kod starih fotoaparata.
I kad gasim aplikaciju kamere isto se cuje. Izbornik kamere imam i on radi,ali sve okolo je crno.
Prednja kamera radi.

decepticon
18.12.2012., 22:17
zanima me koliko dobijete na antutu benchmarku?:)

backtothesleep
18.12.2012., 22:18
Zvuk jeste cudan. Nesto kao zatvarac kod starih fotoaparata.
I kad gasim aplikaciju kamere isto se cuje. Izbornik kamere imam i on radi,ali sve okolo je crno.
Prednja kamera radi.

eh, onda bude ipak hardverska greska najvjerojatnije, tako da ti servis ne gine

prperic
19.12.2012., 11:29
adobe flash player i reader se instaliraju preko aplikacija?

84737
19.12.2012., 12:09
Da, samo za Flash Player treba biti i odgovarajući CPU koji obavlja određene instrukcije prilikom reprodukcije flash materijala.

Matija Trosic
19.12.2012., 14:36
imam jedan problem sa memorijskom karticom. Kupio sam microSD memorijsku karticu od 16Gb. imam neke igrice na mobitelu koje bih želio prebaciti na nju. ali ta opcije nije nigdje postavljena. zna li tko kako to napraviti?
btw mob sam kupio prije mjesec dana i odlican je, sve radi odlicno. jedina zamjerka ja to sto ima slab procesor.

dire Dawn
19.12.2012., 21:05
pročitaj prošlu stranicu što se tiče prebacivanja aplikacija na memorijsku. sve ti piše. :)

lili111
20.12.2012., 17:58
Kupila sam sinoć sony x.miro i nemam u imeniku niti jedan broj (iako su mi kontakti snimljeni na sim) a kada me netko zove piše mi ime i sve,nije mi jasno,pomozite pliz :503::confused:

decepticon
20.12.2012., 22:12
takav sam i ja imao problem,odnio sam mob u tele 2 i rekli su mi da mi je u postavkama nesto bilo iskljuceno....

Giga7
21.12.2012., 06:46
Imam pitanje za sve vas koji imate Mira (ili ste samo pametni :) )

Ne mogu nikako naći opciju za isklljučiti zvuk pri igranju android igrica. Konkretno za "100 doors 2013".

Zvuk na mobitelu isključen skroz, a u opcijama igrice uopce nema nista za iskljuciti zvuk, ili ne mogu nac....

I tako ja klikam, klika i mobitel sa mnon svoje popratne zvukove. Da li postoji nekakav botun nesto "TURN ALL sounds OFF" ?

Molim pomoc, nervira me taj zvuk ,a pogotovo ljude oko mene kad treba biti tišina....

Hvala

Alice_05
21.12.2012., 10:51
Imam pitanje za sve vas koji imate Mira (ili ste samo pametni :) )

Ne mogu nikako naći opciju za isklljučiti zvuk pri igranju android igrica. Konkretno za "100 doors 2013".

Zvuk na mobitelu isključen skroz, a u opcijama igrice uopce nema nista za iskljuciti zvuk, ili ne mogu nac....

I tako ja klikam, klika i mobitel sa mnon svoje popratne zvukove. Da li postoji nekakav botun nesto "TURN ALL sounds OFF" ?

Molim pomoc, nervira me taj zvuk ,a pogotovo ljude oko mene kad treba biti tišina....

Hvala

Igrice bi trebale imati svoju ikonicu za gašenje zvukova jer, koliko ja znam, mobitel nema ništa poput "ugasite sve zvukove" :D

Ako ne nađeš kako ugasiti zvuk na toj igrici, stavi slušalice u mob i riješena stvar. :mig:

84737
21.12.2012., 12:56
Nemam Miro, ali mi nije jasno kako igra može i dalje reproducirati zvukove ako mobitel prebaciš u silent mode :ne zna:
To mi zvuči kao neispravan mobitel, tj bug u OS-u.

sony111
21.12.2012., 18:22
ej.. prije 3 sata sam preko tele 2 webshopa narucila xperiu miro (konacno ) ali nisam dobila racun na e-mail... jel netko zna da li je to nuzno za poci mobitel?

blindguard
24.12.2012., 09:55
Bok svima, kupio sam jučer xperia miro i fakat mi se sviđa. Kak sam ziheraš i nisam baš neki maher od tehnologije prvo bih vama postavio neka pitanja, prije nego počnem detaljnije prčkat po njemu.
1. kako se prenosi muzika, filmovi i sl. sa kompa na mob? klasično preko USB-a il trebam skidat neke programe? E da i u koje datoteke?! nisam našo nigdi folder za glazbu, slike, fotografije...vjerojatno ga negdi treba napravit
2. jel moguće "ući" u mob kad je u stanju mirovanja s kojom drugom tipkom na mobu (npr. one tri ispod ekrana) osim s onom kojom ga i pališ??
3. skidanje aplikacija....vidio sam punoooo zanimljivih aplikacija, pa zanima me vaša iskustva s tim, koje su korisne (vidio sam da ima i avast!! jel to potrebno mobitelu??), kako se brišu i sl.
Zahvaljujem na odgovorima....:five:

assassin
24.12.2012., 11:54
Pogledaj Android tutorial u mom potpisu- tamo je većina toga objašnjeno.

Jedino ovo za otključavanje mobitela ne možeš promijeniti (osim rootanjem i remapiranjem na tipke za glasnoću ili tako negdje ili instaliranjem nekog wakelocka).
Ali, ne vidim potrebu za tim pošto se svi tako otključavaju...

bass999
24.12.2012., 13:13
vjerojatno treba uvesti kontakte iz kartice u mob (imas u prirucniku opisano kako).

istipa622
24.12.2012., 19:59
da li netko zna hoće opet doć u ponudu na webshop i kada?..bio sam danas u karlovcu i nema više...sve rasprodano... :(

decepticon
25.12.2012., 23:17
Koliko vi na miri dobivate na antutu benchmarku??

cleanthismess
27.12.2012., 14:50
tko je kupio mob u tele2 za 900 i nešto kn, radi na sve kartice? čemu onda ona cijena od 1500 i nešto kuna na njihovom webu? piše da je to cijena za mob u slobodnoj prodaji :misli:
koji operateri još nude miro?

također, kako se mob nosi dok ga se malo jače upotrijebi? više aplikacija otvoreno i to, ima li lag, blokira li se?

blindguard
27.12.2012., 14:57
Pozdrav, kako maknuti Widget sa homescreena na Xperia Miro-u??!?! slučajno sam tri analogna sata stavio na početni zaslon, pa ne bi ih makno za boga miloga....jel moram ić na aplikacije pa ih zaustaviti negdi il šta?? pomozite

cleanthismess
27.12.2012., 15:04
blindguard, trebao bi malo dulje držati prst na satu dok ti mob ne zavibrira pa samo odvuci widget prema dolje u kantu za smeće :D

-chester-
27.12.2012., 15:26
tko je kupio mob u tele2 za 900 i nešto kn, radi na sve kartice? čemu onda ona cijena od 1500 i nešto kuna na njihovom webu? piše da je to cijena za mob u slobodnoj prodaji :misli:
koji operateri još nude miro?

također, kako se mob nosi dok ga se malo jače upotrijebi? više aplikacija otvoreno i to, ima li lag, blokira li se?

Ja sam ga kupio preko tele2 webshopa i radi na sve kartice. A ovo što se tiče aplikacija, imam ga mjesec dana i još ni jedanput mi se nije zablokirao ni ništa slično.

cleanthismess
27.12.2012., 15:35
tko onda krivo informira ekipu na tele2 szk gdje su mi rekli da 'svi uređaji u našoj ponudi zaključani su na Tele2 mrežu' :misli:

kiklja
27.12.2012., 15:36
Koliko vi na miri dobivate na antutu benchmarku??

4053

-chester-
27.12.2012., 21:45
tko onda krivo informira ekipu na tele2 szk gdje su mi rekli da 'svi uređaji u našoj ponudi zaključani su na Tele2 mrežu' :misli:

Neznam, al meni je otključan mob a i prolistaj malo ovu temu pa ćeš vidjet da je svima koji su ga kupili u tele2 otključan. A i mislim da sad po novom zakonu se ne smiju prodavati zaključani mobiteli, al nisam 100 % zicer.

Jole 96
27.12.2012., 22:03
4053

4053 ?? pa koga ti zavaravaš ?! Miro daje rezultat od 2900 do najviše 3000 što je nista , a otkuda si ti izvukao 4053 neznam

Sent form ZTE Blade 3

Behjon
28.12.2012., 18:03
Bio sam danas u tele 2 prodavaonici u city centru (west) i rekli su mi da nemaju vise xperia miro a za web shop da pogledam na webu. Nažalost nisam se sjetio pitati kad će xperia ponovno stići pa ako netko zna možete pliz odgovoriti :))

Basa223
28.12.2012., 22:11
Bok svima, kupio sam jučer xperia miro i fakat mi se sviđa. Kak sam ziheraš i nisam baš neki maher od tehnologije prvo bih vama postavio neka pitanja, prije nego počnem detaljnije prčkat po njemu.
1. kako se prenosi muzika, filmovi i sl. sa kompa na mob? klasično preko USB-a il trebam skidat neke programe? E da i u koje datoteke?! nisam našo nigdi folder za glazbu, slike, fotografije...vjerojatno ga negdi treba napravit
2. jel moguće "ući" u mob kad je u stanju mirovanja s kojom drugom tipkom na mobu (npr. one tri ispod ekrana) osim s onom kojom ga i pališ??
3. skidanje aplikacija....vidio sam punoooo zanimljivih aplikacija, pa zanima me vaša iskustva s tim, koje su korisne (vidio sam da ima i avast!! jel to potrebno mobitelu??), kako se brišu i sl.
Zahvaljujem na odgovorima....:five:

1. sve obično preko USB-a, tako ja prenosim
2. ja mislim da ne, al ne znam
3. ovisi što želiš? ja sebi imam avg na mobu, ako misliš da ti je potrebno instaliraš

blupita
02.01.2013., 20:20
Znali netko kako se isključi glupa autorizacija
Za wfi
Miro xperia neće mi se spojit na moju kućnu mrežu
Kad stisnem poveži
Prvo prvjeri pa onda se počne spajat
A onda napise
Problem s autrizacijom
Onda kao nes onemogućeno
U cemu je stvar
Naime na nezašićen wfi se spoji bez problema
Mobitel je nov novcat tek danas upaljen i pušten u funkciju
Help plz

84737
02.01.2013., 21:29
"Zaboravi" mrežu na mobitelu.
Isključi wep/wpa zaštitu na routeru i spoji se na njega. Opet uključi zaštitu i ponovno se probaj spojiti.

blupita
02.01.2013., 23:38
Uspio se spojit ali sad se pojavio broj 2
Xperia miro mi je povuko kontakte iz gmaila i stvio ih u imenik
Kako ih izbrisat
Sinkrnizeranje kontakakata je isključeno
A gmail kontakti ostali u imeniku

žužika
03.01.2013., 11:34
Imam miru jedno mjesec dana. Zadovoljna sam sa svime..jedino mi se u zadnje vrijeme ekran sam od sebe uključi.. pa isključi. Ide mi na živce što mi se stalno pali..Ima li još netko takav problem?

-chester-
03.01.2013., 13:38
Na svim widgetima za vrijeme neće mi očitati lokaciju, čak i ako bilo što upisem, pa i New York. Do danas ujutro sve je bilo ok a nisam ništa mjenjao u postavkama. Isto tako timescape mi ne radi, samo pise da je nemoguće azurirati s usluge facebook. Zna možda ko u čemu je problem?

mirooooooo
03.01.2013., 15:53
Na svim widgetima za vrijeme neće mi očitati lokaciju, čak i ako bilo što upisem, pa i New York. Do danas ujutro sve je bilo ok a nisam ništa mjenjao u postavkama. Isto tako timescape mi ne radi, samo pise da je nemoguće azurirati s usluge facebook. Zna možda ko u čemu je problem?

ja imam slican problem. naime, na widgetu za vrijeme (koji dolazi vec instaliran na mobu) pise: "vezu s mrezom nije moguce uspostaviti". ispod mi pise koja je lokacija, ali se podaci o vremenu i temperaturi nece refresh-ati vec samo stoji ta poruka. zelim napomenuti kako nije problem u internet vezi. ima li tko kakvu ideju?

EDIT: izgleda da se problem s widgetom za vrijeme pojavio i kod velikog broja drugih korisnika. kao sto u clanku pise, ne preostaje nam nista nego cekati da gospoda rijese problem. ;)

http://www.xperiablog.net/2013/01/03/sony-xperia-weather-widget-stops-working-accuweather-looking-for-a-fix/

Alice_05
03.01.2013., 17:23
Ni meni taj widget s vremenom jedno vrijeme nije šljakao, ali danas je proradio :mig:

mirooooooo
03.01.2013., 19:47
Ni meni taj widget s vremenom jedno vrijeme nije šljakao, ali danas je proradio :mig:

evo, i meni proradio! :)

blupita
03.01.2013., 20:40
Problem rješen
Bio je problem u nekmpitabilnosti
Iphone 3 i xpirie mire
3 prestara za niro exp
Meni isto vrjeme proradilo danas
Jedino sam kontakte morala unjet na
Old fashion way ručno
Jer 3 ojka iphon ne podrzava xperiu miru

-------------------------------------------------------------------------

Ako koga zanima
Xperia miru Vip ima
Crnu i bjelu
Ja sam htjela bjelu
Ali bjela bila sam na pretplAtu
tak da sam uzelacrnu na bonove
Inače super mob
Zvjerčica

blupita
04.01.2013., 15:14
Jel itko od vas uzeo taj mob u vipu? Kontam si produžiti pretplatu i uzeti taj mob curi. Zanima me jel otključan taj iz vipa jer ona je na tele2.

Ja
Kupljen na bonove ali da li je otključan :ne zna:

Odgovor za baranjku
Ja sam čim sam sam prvi put uključila FB stavila
dont sinc za sve
Akontakte sam sve ručno upisala
I meni susvi kontakti uredno spremljeni u imenik i vidljivi

blupita
04.01.2013., 15:37
Kupila sam sinoć sony x.miro i nemam u imeniku niti jedan broj (iako su mi kontakti snimljeni na sim) a kada me netko zove piše mi ime i sve,nije mi jasno,pomozite pliz :503::confused:

Probaj ručno unjet brojeve u imenik
Meni se svi brojevi vide u imeniku

84737
04.01.2013., 15:39
Uđeš u phone aplikaciju, stisni meni tipku, te odaberi import (ili uvezi) from SIM card. Pa će ti se svi kontakti prekopirati u uređaj.

blupita
04.01.2013., 17:27
Opet ja
Kako maknut postavku obreži
Kad se stavlja pozadina iz albuma ?

žužika
05.01.2013., 09:37
Imam miru jedno mjesec dana. Zadovoljna sam sa svime..jedino mi se u zadnje vrijeme ekran sam od sebe uključi.. pa isključi. Ide mi na živce što mi se stalno pali..Ima li još netko takav problem?

itko?

assassin
05.01.2013., 10:03
Vjerojatno ga pali neka od aplikacija.
Napiši što sve imaš instalirano. :)

cleanthismess
05.01.2013., 10:10
Opet ja
Kako maknut postavku obreži
Kad se stavlja pozadina iz albuma ?

mislim da ne možeš (bez neke aplikacije), zbog toga što wallpaper mora biti određenih dimenzija da bi dobro pasao kada scrollaš kroz ekrane.
eventualno da na kompu složiš cca rezoluciju koja odgovara wallpaperu, da ne bude previše rezanja slike.

Pajser_
05.01.2013., 11:35
Imam doma jednu xperiu miro koja ide na tomatu, dali ju je moguće otključati kod kuće na tmobile?

prperic
05.01.2013., 17:19
kupio sam,al nezz kak instalirat flash player,ima samo adobe reader na app store?

backtothesleep
05.01.2013., 17:51
vise flashplayera nema na marketu (google playu), al se moze manualno instalirati kao bilo koju drugu aplikaciju opisano u assassinovom f.a.q.-u (tocka 2)
(http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332)
evo link za apk flash playera
http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.34/install_flash_player_ics.apk

prperic
05.01.2013., 18:10
hvala,u međuvremenu sam rijesio preko
http://forums.adobe.com/message/4675670 :D

backtothesleep
05.01.2013., 18:34
e to ti je prakticki isto sto sam i ja napisao, samo je i komp bio u igri... no nebitno glavno da si rijesio :top:

mirooooooo
06.01.2013., 14:14
imam pitanje u vezi flash playera. nakon instalacije mogu otvoriti jednu internet stranicu koju prije instalacije nisam mogao otvoriti (iz razloga jer je za otvaranje potreban flash player). problem je u tome sto tu stranicu mogu otvoriti samo s preglednikom, ali ne i s google chrome-om. drugi problem je sto nakon otvaranja stranice s preglednikom istu ne mogu zumirati. jel se susreo tko s takvim problemom?

RC Da Kookee
06.01.2013., 14:25
Chrome ne podrzava flash. Sto fali stock browseru uopce? Opera, Dolphin, Firefox itd. podrzavaju flash...

splitami
06.01.2013., 18:15
pozdravljam

Kako se na miru pali-gasi 3g?

mirooooooo
06.01.2013., 18:34
Chrome ne podrzava flash. Sto fali stock browseru uopce? Opera, Dolphin, Firefox itd. podrzavaju flash...

u principu ne fali mu nista. jedino me smeta sto ne mogu zumirati stranicu koju sam otvorio uz pomoc flash playera.

gasolina
06.01.2013., 22:04
Gdje ima taj mobitel, ali da je ono dolje rozo? Vidim da tele2 ima samo s bijelu i crnu opciju? Zna li itko? :)

dire Dawn
06.01.2013., 22:48
mislim da ga kod nas nema. i u vipu je bio samo bijeli i crni, a mislim da ostali operateri ni nemaju miru u ponudi.

probaj naći taj nastavak na ebayu pa si ga staviš negdje u servisu :)

OOOOOOO
06.01.2013., 22:48
i ja sam vlasnica ovog modela sonya,imam ga tjedan dana i za sada se ne mogu pozalit,osim jednog,baterija mi strasno malo traje,niti 24sata s tim da ga ne koristim pretjerano.koliko izdrzi baterija vama? u 5 dana sam ga morala 4 puta punit,sta mi se cini nenormalno ,i svima kome sam rekla su mi rekli da su mi sigurno podvalili staru bateriju i ja ne budi lijena odem lijepo na prodajno mjesto i to im kazem,mob sam tada imala 5 dana i oni mi kazu pustite ga na promatranju kod nas 10-15 dana pa cemo vam javit da li cete dobit drugu bateriju,krasno mislim si:503: i naravno mob nisam pustila tamo a sta po pravilu nemam u roku tjedan dana dobiti novu bateriju,ili cak i mobitel drugi?

gasolina to je i mene zanimalo jel mi je ta crno roza kombinacija bili predivna,ali kako mi je receno u HR ni nemaju te boje,samo crna ili bijelo zlatna,cak ni bijelo srebrne da nema

dire Dawn
06.01.2013., 23:05
mom dečku baterija drži po 3-4 dana. je da ga on baš ne koristi nešto puno, ali ipak mislim da se tebi baterija puno prebrzo troši.

OOOOOOO
07.01.2013., 07:50
Ma uzasno brzo,skinula ga sa punjaca subotu kasno navecer i sinoc vec davo mi signal, pretjerano

cleanthismess
07.01.2013., 10:04
pozdravljam

Kako se na miru pali-gasi 3g?

Settings -> Data Usage -> Mobile data OFF/ON
bilo bi ti najpametnije da instaliraš neki od widgeta s kojim ćeš lako moći paliti/gasiti WiFi i 3G.

Gdje ima taj mobitel, ali da je ono dolje rozo? Vidim da tele2 ima samo s bijelu i crnu opciju? Zna li itko? :)
također mislim da ga kod nas nećeš naći...

baterija mi strasno malo traje,niti 24sata s tim da ga ne koristim pretjerano.koliko izdrzi baterija vama?
:eek: ako me nešto iznenadilo na ovom mobitelu, onda je to bila baterija. koristim ga dosta, najviše za SMSove, net i muziku.
drži do 3 dana bez problema. trenutno sam na 75% nakon 1 i pol dana.

trebala bi definitivno odnjeti mob na servis, baterija bi trebala trajati puno duže od 24 sata ako kažeš da ga ne koristiš pretjerano.
na koliko ti je brightness, imaš li wifi i 3g upaljen non stop?
ja bi, da sam na tvom mjestu, u svakom slučaju otišla do servisa i tražila drugu bateriju.

mirooooooo
07.01.2013., 13:04
[QUOTE=cleanthismess;42991633]Settings -> Data Usage -> Mobile data OFF/ON
bilo bi ti najpametnije da instaliraš neki od widgeta s kojim ćeš lako moći paliti/gasiti WiFi i 3G.

meni je na jednom od glavnih zaslona, tocnije na onom skroz lijevo, jedan mali prozorcic na kojem mozes jednostavno paliti i gasiti wifi, bluetooth, 3g, gps,... pogledaj imas li to, trebalo bi biti tamo ispod onog prozora gdje ti pise vrijeme i temperatura. barem je tako kod mene.

OOOOOOO
07.01.2013., 14:19
Settings -> Data Usage -> Mobile data OFF/ON

također mislim da ga kod nas nećeš naći...

:eek: ako me nešto iznenadilo na ovom mobitelu, onda je to bila baterija. koristim ga dosta, najviše za SMSove, net i muziku.
drži do 3 dana bez problema. trenutno sam na 75% nakon 1 i pol dana.

trebala bi definitivno odnjeti mob na servis, baterija bi trebala trajati puno duže od 24 sata ako kažeš da ga ne koristiš pretjerano.
na koliko ti je brightness, imaš li wifi i 3g upaljen non stop?
ja bi, da sam na tvom mjestu, u svakom slučaju otišla do servisa i tražila drugu bateriju.

bila sam na prodajno mjesto gdje sam ga kupila kako sam napisala tocnije 5.dan i rekla im sta je na stvari ali gospoda me traze da im pustim na promatranje mob 10-15 dana i da ne smije biti nigdje ostecen u stanju kakom sam ga kupila jel inace nece primit,eto to mi rekli,pa samo tratim drugu bateriju nista drugo,nije meni problem kupit si drugu ali zasto kad je mob nov i imam pravo na drugu.napisala cak mail im direktno ali odgovora nisam dobila,katastrofa:503:
evo primjerice danas ga napunila i skinula sa punjaca,nakon 5min pogledam kapacitet baterije pise ovako 8m,44sek 98% ,kako se u 5min moglo tih 2% ispraznit a nisam ga ni takla,stvarno sam luda vec s tom baterijom,ne usudim se ga ni uzet ni posteno razgovarat od straha da ce mi riknut baterija opet:503:

evo gledala wifi mi je ugasen,svjetlina negdje na pola mrvicu manje a taj 3g di to mogu vidjet nikako da ga nadjem? kad sam bila tamo sam ih pitala da li mi je mozda ukljuceno nesto sto tako brzo trosi bateriju i rekli su mi da nije,bila sam cak na ispitivanje baterije u servis i rekao mi covjek da bi mi baterija trebala duze svakako drzat,on ima samsung galaxy sa puno vecim ekranom nego moj kaze da mu minimum 3 dana traje

Letticija
07.01.2013., 21:38
Ja sam uzela ovaj mob u vipu za 9 kn. Mene zanima kako maknut na početnom zaslonu prečace koja sam stavila za ulaz u neku aplikaciju. Prčkala sam po onom dodaj i tako ja dodala pun k.. widgeti i ostalog po ekranu a nezam maknut:504:. pošto sam žensko i nemam pojma molim detaljno objašnjenje:bonk:

84737
07.01.2013., 21:43
Dodirni i zadrži prst na widgetu, kad zavibrira (ili se pojavi kanta za smeće) odvuci ga u nju. I to je to. :)

elle-l
07.01.2013., 21:44
Bok ljudi,
vidim da većina piše kako ovaj mob prosječno drži samo 3 dana pa me to malo zabrinulo..inače, moja mama planira uzeti ovaj mobitel u vipu uz produljenje ugovora..ali znam da je njoj baterija jedna od važnijih stavki...sve ove neke moderne postavke njoj ne znače puno...bitno joj je da može normalno tipkati...nije nikad imala touchscreen pa je brine kako će pisati poruke...kako stoji ovaj telefon s time? osobno ne preferiram touch jer kad god sam probala pisati na tome uvijek mi se nekako ulovi susjedna tipka i slično... mislite li da bi joj mogla baterija duže trajati s obzirom da ona vjerojatno ne bi imala upaljeno ništa od svih ovih mogućih dodataka, a ni ne sluša muziku na mobu baš?
hvala

Mod edit:
Obrisano pitanje u vezi usporedbe.Za usporedbe sa drugim uređajima možeš otvoriti temu ovdje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=182).
Ova tema je fiksna za raspravu samo o Xperia miro uređaju.
:)

cleanthismess
07.01.2013., 22:02
'samo' 3 dana je dosta dobro za android telefon... :zubo: a ovaj telefon zbog relativno male rezolucije ekrana ne troši puno baterije ako ga se ne zlostavlja previše, gore sam o tome pisala.
što se tiče tipkovnice, ne koristim qwerty zbog toga što nemam živaca stalno okretati telefon da mogu normalno tipkati, no mislim da default tipkovnica ima opciju da se prebaci na t9?
koristim better keyboard sa 'običnom' tipkovnicom i tipka se bez problema, odaziv ekrana na dodir je dosta brz.
neka netko tko koristi default qwerty kaže kako njih služi?

dire Dawn
07.01.2013., 22:17
na miri mi dečko ima običan T9 i s obzirom da je ekran dosta velik ne hvata(m)(o) druge tipke.

a zašto mama hoće miru, ako joj ustvari ne treba smart dio telefona i touch? :misli:

backtothesleep
07.01.2013., 22:45
...bitno joj je da može normalno tipkati...nije nikad imala touchscreen pa je brine kako će pisati poruke...kako stoji ovaj telefon s time?

nadam se da mama nema duge ili duze nokte jer noktima nece moci pisat po njemu, kao ni sa bolo kojim novijim touch telefonom, samo velim da nebi bilo nismo znali:D

elle-l
07.01.2013., 23:48
ok..thanx ljudi..
..ovako...htjela je taj telefon jer ga može dobit za 9kn zbog produljenja ugovora pa gleda što može najbolje dobit kad već ima dobru cijenu, a trenutno je većina telefona koja se nudi na touch.. osobno nisam imala još android pa nisam ni upoznata s time koliko im traje baterija obično...meni na nokiji c3 traje ponekad i skoro 2 tjedna i ja recimo volim qwerty tipkovnicu..al eto, sad pokušavam njoj pomoći da si uzme nešto s čim neće imati puno problema.. a ove tipkice kakve ja imam na nokiji su njoj recimo presitne... što se tiče smart dijela telefona - nije da njoj to nije uopće interesantno već znam da joj je bitnije dal će moći tipkati po njemu i da ga baš ne mora punit svako malo...a eto,ženska bi se htjela i malo ponovit... ne želi sad uzet neki pretpotopni model ako joj se nude novije stvari..ako me kužite.. :-)
..uglavnom..hvala na odgovorima...ovaj komentar vezan uz duge nokte je posebno koristan, hehe...i mislila sam si da bi tu moglo biti frke..i meni je prvo trebalo vremena dok se naviknem na svoju tipkovnicu..a morala sam i malo skratit nokte na palcima jer su mi se sklizali po tipkama.. ma kažem..problem je u tome što je sad skoro svaki mobitel već na touch, a koji nije onda je s ovom qwerty tipkovnicom ili je već neki stariji model..

84737
08.01.2013., 08:12
Zasto imam osjecaj da zena nece biti najsretnija odabirom? : misli:
Ako dosta tipka 3,5" je donja granica gdje je postotak krivo unesenih slova kod upisa prihvatljiv (ima ljudi koji pisu i na 3" i manje, ali nisu sretni). Ja imam tanje prste od podosta zena u srednjim godinama i sa touch screen uredajima se "druzim" dugi niz godina - otkad je bio popularan windows mobile i htc je bio poznat samo u obliku mda uredaja.
Te mi je svejedno ta dijagonala onak "na knap". Zamisli nekog tko se tek susrece sa time.
A kao sto veli backtothesleep sa noktima kapacitivni ekran postaje nocna mora.
Baterija 2 tjedna. Ma ni u naucnoj fantastici. 10 dana sam uspio natjerati android sa iskljucenom mrezom i svim procesima. Kad je prijavljen na mrezu ocekuj cca 4 dana uptime. Ako se malo koristi, vrijeme se smanjuje. Prosjek je zapravo 2-3 dana stedljivijeg koristenja.

Vec sam ranije naveo da bi ti bilo dobro otvoriti temu u usporedbi mobitela, jer rasprava mora krenuti dalje obzirom da Miro mozda i nije najbolji izbor za nju.

Forum Runner via Android phone

Behjon
08.01.2013., 17:54
Zdravo ljudovi :)) zanima me što to točno znači google chrome-u kada kaže da ''vaš preglednik ne prihcaća cookies'' ?

Letticija
08.01.2013., 20:53
Dodirni i zadrži prst na widgetu, kad zavibrira (ili se pojavi kanta za smeće) odvuci ga u nju. I to je to. :)

Hvala ti puno:w evo sve sam pobacala u kantu:frajer: šta ćeš žensko bit će još glupih pitanja:visi:

OOOOOOO
08.01.2013., 20:58
vidim da mi gore u desnom kutu ekrana bude slova H ili E ali najcesce H,sta bi to bilo?do sad nisam imala sonye nego samsunge pa mi ovo nepoznato

backtothesleep
08.01.2013., 21:21
mobilni internet
E - edge do 236.8 kbit/s
H - hsdpa/hsupa do 7.2 odnosno 14.4 Mb/s (al ako je 5-6 Mbps na mobu onda je super)

OOOOOOO
08.01.2013., 21:45
mobilni internet
E - edge do 236.8 kbit/s
H - hsdpa/hsupa do 7.2 odnosno 14.4 Mb/s (al ako je 5-6 Mbps na mobu onda je super)

Znaci znak za net, ali zasto mi je to stalno pokazano,ukljuceno, to bi mi onda moglo trosit tako bateriju?

backtothesleep
08.01.2013., 21:52
iskljucis kako je opesano u točki 3 assassinovog f.a.q.-a (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332), i osim sto ti trosi bateriju, trosi ti i megabajte, tj lovu ako nemas neki paket mobilnog interneta ukljucenog kod operatera

OOOOOOO
08.01.2013., 22:26
iskljucis kako je opesano u točki 3 assassinovog f.a.q.-a (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332), i osim sto ti trosi bateriju, trosi ti i megabajte, tj lovu ako nemas neki paket mobilnog interneta ukljucenog kod operatera

Mislim da mi lovu ne trosi ajde bar to jel svaki dan pratim stanje ne vidim neku vecu potrosnju.tnx na linku pogledala sam ali opet ne kuzim bas tocno gdje to trebam ici ovo sve na engleskom pise a meni je na hr

E da jos nesto me zanima gdje se moze iskljucit ono da ne pise s kojeg moba saljes kad npr na forumu napises post

dire Dawn
09.01.2013., 00:14
Mislim da mi lovu ne trosi ajde bar to jel svaki dan pratim stanje ne vidim neku vecu potrosnju.tnx na linku pogledala sam ali opet ne kuzim bas tocno gdje to trebam ici ovo sve na engleskom pise a meni je na hr

E da jos nesto me zanima gdje se moze iskljucit ono da ne pise s kojeg moba saljes kad npr na forumu napises post

troši ti lovu ako nemaš neki paket jer postoje widgeti koji se refrešaju i rade u pozadini, je da možda "jedu" malo megabajta, al skupi se barem par kuna u mjesec dana. bolje ti to isključi, ako ti ne treba.
a i troši ti bateriju bezveze.

isključivanje:
postavke - imaš wi-fi i ispod, mislim 'prijenos podataka'. nešto tako, nemam sad miru kod sebe da ti točno kažem. ugl, klikneš na desni dio ekrana kod prijenosa podataka i isključit će ti se.

a da bi ti pisalo s kojeg moba šalješ post na forumu moraš si instalirat aplikaciju tapatalk, ja npr nisam, i evo sad ti pišem sa SE xperie ray. i nigdje se to ne vidi :)

assassin
09.01.2013., 08:54
Zdravo ljudovi :)) zanima me što to točno znači google chrome-u kada kaže da ''vaš preglednik ne prihcaća cookies'' ?
Da si u postavkama Chromea isključila cookies :)
Uđi u postavke (menu tipka kad si u samoj aplikaciji> Settings), nađi ih i uključi (ako želiš).