PDA

View Full Version : Sila (vol.1) / Nova TV

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Loreanna
06.11.2012., 15:04
Nova turska serija koja kreće na Novoj tv vjerojatno nakon Izgubljene časti..

Nema o njoj baš puno podataka na netu, osim da je snimana 2006.-2008. i da je naglasak na patrijahalnom društvu Turske.

http://www.ansamed.info/webimages/foto_large/2012/10/30/1351595747137_sila.jpg

''When the viewer meets the title character, Sila Özdemir (Cansu Dere) as a young adult living in Istanbul, her life enjoys the sort of perfection that only exists on television: she lives in a mansion on the sea, she has two doting parents, she is about to go to London to attend university, and she has has a yuppie-ish boyfriend (Omar in the Arabic version of the series) who, if somewhat unimaginative (his idea of a surprise for Sila is the trophy from his tennis tournament), seems to be a satisfactory enough boyfriend, being blandly good-looking and a lawyer in Sila's father's enormous company.

All of this abruptly ends when Sila's biological family - who years earlier, had given her to her adopted parents in exchange for money - show up in Istanbul. Her father and brother claim her biological mother is dying. In truth, however, they have a plan to marry her off to Boran Genco (Jawdat Genco in the Arabic version)(Mehmet Akif Alakurt), the wealthy agha of a tribe in Mardin, as a way to restore the "honour" of both families' after Sila's brother and Jowdat's sister attempted to run off together.

Sila's life goes from dream to nightmare in a few brief episodes. After luring her to Mardin, she is forced by her father and brother, at gunpoint, to marry Jowdat(who is unaware of Sila's unwillingness to the marriage). She attempts to run away, is nearly killed by her husband's family, and is saved only by her husband's lie to protect her. When her adoptive parents come to Mardin to rescue her, they die in a tragic car accident. The relatives of her adopted parents reject her, hoping to keep her parents' considerable fortune for themselves, leaving Sila seemingly vulnerable and unprotected.

That, however, is just the very beginning of the series. Sila inherits her parents' fortune in its entirety, making escape a distinct possibility. Sila's flight back to Istanbul - despite her slowly growing feelings for her new husband, who fell in love with her almost at first sight - provokes consequences that keep the series' suspense level cranked to the maximum.''

Evo trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=P1F7aEPbvXM

S.N.O.B
06.11.2012., 15:32
Nada i očaj...Ljubav i tradicija...Život i smrt...

Godina proizvodnje: 2006-2008
Produkcija: Fm Yapım - Most Production
Producent: Yasin Uslu, Gül Oğuz
Scenario: Eylem Canpolat, Sema Ergenekon

Glumci: Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samaniclar, Fatoş Tez, Fatoş Sezer, Muhammed Cangören...

http://img407.imageshack.us/img407/1209/52577945109278826651717.jpg

Priča o mladoj djevojci Sili koju je vlastiti otac prodao bogatom biznismenu. Sila je odrasla u Istanbulu u bogatoj obitelji ne znajući da oni s kojima živi zapravo nisu njezina prava obitelj. Njezin rođeni brat Azat zaljubit će se i pokušat pobjeći sa sestrom jednog od aga u Meridinu, ali plan im neće uspjeti. Kako bi izbjegli smrtnu kaznu, koja je po tamošnjim običajima važila za sve one koji ne poštuju zakon i tradiciju, Silina obitelj će dobiti ponudu da njihov aga Boran oženi sestru od odbjeglog. Azat je osim Sile imao još jednu četrnaestogodišnju sestru koju otac nije htio dati agi pa je na koncu izbor pao na Silu. Celil i Azat odlaze u Istanbul s namjerom da Sili otkriju pravu istinu. Nekoliko dana poslije Sila dolazi u Meridin na bratovljevo vjenčanje ne znajući da se sprema i njezina svadba. Sila biva primorana udati se za Borana i tako postati žena jednog age...

Sila je strastvena priča o mladoj djevojci ispunjenoj čežnjom i Agi koji vodi borbu sa svojim srcem i tradicijom.

PROMO: http://www.atvdistribution.com/en/catalog/seriesdrama/sila

USKORO na Novoj!

monimalu
06.11.2012., 15:35
CAST
Cansu Dere (Sila Sönmez/Genco)
Mehmet Akif Alakurt (Boran Genco/Boran Ağa)
Zeynep Eronat (Bedar Sönmez)
Menderes Samancılar (Celil Sönmez)
Fatoş Tez (Kevser Genco/Kevser Hanım/Hanım Ağa)
Fatoş Sezer (Boran'ın süt ninesi)
Muhammed Cangören (Firuz Ağa)
Kartal Balaban (Emre/Sıla'nın eski sevgilisi ve avukatı)
Devrim Saltoğlu (Cihan Genco)
Cemal Toktaş (Azad/Narin'in eşi/Sıla'nın ağabeyi)
Boncuk Yılmaz (Narin/Azad'ın eşi/Boran'ın kardeşi)
Tayanç Ayaydın (Abay/Boran'ın kan kardeşi)

Na WIKI pise da ima 3 sezone - 79 epizoda (approx. 90 min) :eek:

* * * * *
komentar o seriji s IMDb
This rather long and sometimes, too long TV series is actually very well done and gives insight to some of the aspects of Turkish society torn between modernism and ancient tribal traditions. Beautiful photography in equally magnificent scenery make this series a must see.

The complicated relationship between Sila and Boran is well interpreted by two good professional actors and obviously well directed. The plot is sometimes exaggerated and melodramatic but obviously the producers had to find ways to add episodes in order to sell them. In spite of this, the director managed to assemble something which has captured the attention of millions of households, making it one of the best episode TV movies of the past decade.

Wow! :top:

Trailer izgleda super, primamljivo.. jedva cekam. :cerek:
Evo uvodne pjesme (Sila - jenerik)
http://www.youtube.com/watch?v=DOkQDr3Hj6Q

Ovo iz trailera i jenerika me pomalo podsjeca na Bir bolut olsam.

I koliko vidim, osim Cansu jedino mi je poznat 'Demirov otac' iz ASI :D (Menderes Samancılar).. tamo i nije bio nesto omiljen. :D

ps. Hvala na temi. :)

mina_jasmina
06.11.2012., 18:18
:top: eee, već neko vrijeme se raspitujem za ovu seriju i da li će ju otkupiti naši, evo dočekala sam! volim povuci-potegni serije, ovo će biti romantika, volim te - ne volim te ... taman dobro dodje u ove zimske dane :cerek: moni tu je i the birdmen :zubo: aj baš me zanima hoće li opet biti neki ljigavac.

material_girl
06.11.2012., 19:14
ajme Cansuuuu opet na tv-u,yesssss :s :s :s

nadala sam se da će neka naša televizija otkupit seriju,ajde hvala ti nova :s

ova serija je imala ogroman uspjeh u turskoj.jedva čekam gledat :top:

S.N.O.B
06.11.2012., 19:32
material, vraća nam se Carica :cerek:

Fatma bi trebala završit do kraja ovog mjeseca, nadam se. Ostalo je još 5 i pol originalnih epizoda.

EzelFata
06.11.2012., 22:36
Carica nam se vratila :cerek::cerek::cerek::cerek:
ovo se ne propusta ...:mig:

dolcevita026
06.11.2012., 22:44
Blago vama,konacno cete gledati Silu,a ja mogu i dalje da kukam jer nemam Novu:503:Ako bude dobar rejting mozda i ovi nesretnici sa Prve kupe,posto trenutno od turskih ide samo Sulja,sve druge su ukinute:rolleyes:Drago mi je sto cete gledati Cansu u sasvim drugom izdanju,bas me zanima kako se snalazi u ulozi koja je potpuno drugacija od Eysan...a bogami ni partner joj nije za baciti:cerek:

Snupika
06.11.2012., 22:49
Serija je mogu reci prelepa.Ja sam je gledala zbog Cansu, jer sam njen veliki fan do 28 epke sam stigla.Ima je na ddizi.com ali bez prevoda, mada se skonta delimicno, nije strasno :D

Jedva cekam da pocne i nadam se da ce je neko postavljati na yt ili dm ... :jumping::jumping::jumping:

tina 25
06.11.2012., 22:56
Opet teska tema! :(,kaj oni neznaju nesto lijepoga napraviti,a ne teror nad zenama! :503: :504:

Nicole_Lilly
06.11.2012., 22:58
Jedva čekam. :cerek:

mala angie
07.11.2012., 08:19
ovo super zvuči.:cerek: ne pratim trenutno nijednu seriju pa ću počet gledat ovu! jedva čekam!:cerek::cerek:

Tonjamiki
07.11.2012., 08:53
Jedva cekam da serija pocne, obozavam Cansu :) , nadam se da ce moci da se gleda negde online.

S.N.O.B
07.11.2012., 10:30
[PROMO] Sıla (Nova TV, Croatia) #1
http://www.youtube.com/watch?v=XAPS4PZD-Xs&feature=plcp

deseti dar
07.11.2012., 11:38
Huh tko ce docekati kraj mjeseca,kao da su mi misli procitali jer je to trenutno jedina Turska serija koju bi bas htjela pogledati i eto ga,hvala Nova tv :top:

Volim te price o nemogucim ljubavima,gdje je sve protiv ljubavi ali ona na kraju pobijedi.Ovo mi se cini takva prica.......

Vera Wang
07.11.2012., 13:21
Jedva čekam! :cheer: Opet gledamo prelijepu Cansu... :D

sapunka
07.11.2012., 13:45
prijavak! :D

davno nam je još @hormašica ( na FSN ) spominjala tu seriju i slinila nad glavnim glumcem...

pošto je navala velika i red na Bali begu:raspa:, ev' da se ja prešaltam onda ovdje ( a i Suljo mi je bezeze )...pa i zbog snoba i njegove Cansu :D....
rekoh, ajd sape.... što nisi odgledala Ezela- nisam stigla :ne zna:

al za ovu ću se zabiljužit :kava:...baš me zanima kakva je ( nešto mi vuče na Bir Bulut Olsama , :ne zna:..vama ? )

: anonimna ovisnica o turskim serijama : :cerek:

MariaIsabella
07.11.2012., 20:09
:top: eee, već neko vrijeme se raspitujem za ovu seriju i da li će ju otkupiti naši, evo dočekala sam! volim povuci-potegni serije, ovo će biti romantika, volim te - ne volim te ... taman dobro dodje u ove zimske dane :cerek: Potpis na ovo :top: Meni se radnja pravo sviđa.Pogledala sam par fanclipova i stvarno su :cerek: Ne znam da li se ovo smatra spojlerom (tako neka mi moderatori oproste :))ali na ovom kanalu http://www.youtube.com/user/mzhci?feature=watch imaju najljepše fanclipove od Sile i Borana :cerek::cerek:
Što se tiče glavnog glumca Mehmet je fizički :mikrocerek: Uh jedva čekam da počne jer po ovom što sam dosad vidjela čini se da stvarno imaju kemije :D

ComboBox
07.11.2012., 20:55
... ( nešto mi vuče na Bir Bulut Olsama , :ne zna:..vama ? )

Evet, canım :mig: Vraćamo se mi u Mardin :cerek:...

material_girl
07.11.2012., 23:13

odlično :cerek:

Tamee
08.11.2012., 08:47
Merhaba, znanima i neznanima :W

Mardin? Cansu Dere? Volim - ne volim?

Može! :cerek:

monimalu
08.11.2012., 10:52
:top eee, već neko vrijeme se raspitujem za ovu seriju i da li će ju otkupiti naši, evo dočekala sam! volim povuci-potegni serije, ovo će biti romantika, volim te - ne volim te ... taman dobro dodje u ove zimske dane :cerek moni tu je i the birdmen :zubo: aj baš me zanima hoće li opet biti neki ljigavac.

I ja, radije malo 'povuci-potegni' nego da me 'ubijaju u pojam tragikom' .. jer iskreno mi je muka od beskonacne drame kod Turaka. U zadnje vrijeme samo nam to serviraju. :503:
A birdman ... joooojjjj opet :horor:, ne znam kakav mu je lik ovdje, ali njega je tesko lajkati cak i da glumi nekog turbo dobricu. :D

Promo mi se svidja, steta jedino da nije duzi. Valjda bude jos koji, kao i inace. Nema puno detalja o cemu se radi, samo ovo - tradicija vs. modernizam.

Potpis na ovo :top Meni se radnja pravo sviđa.Pogledala sam par fanclipova i stvarno su :cerek Ne znam da li se ovo smatra spojlerom (tako neka mi moderatori oproste :))ali na ovom kanalu http://www.youtube.com/user/mzhci?feature=watch imaju najljepše fanclipove od Sile i Borana :cerek :cerek
Što se tiče glavnog glumca Mehmet je fizički :mikrocerek Uh jedva čekam da počne jer po ovom što sam dosad vidjela čini se da stvarno imaju kemije :D

Odvjetnice bas mi je drago vidjeti te tu :cerek:.. nakon dugooo vremena vidim tvoj nick.

Pogledala sam par klipova, ne smijem puno da mi ne prijedje u naviku :D, Cansu i Mehmet (Sila i Boran) su izgleda bas po nasoj mjeri :cerek:

http://i47.tinypic.com/2vam883.jpg

ejisa
08.11.2012., 10:57
Moni :kiss: upravo si me kupila.. ah ti nezaobilazni makovi..

prijavljujem se, vidjela sam promo i I Like it:rolleyes:

malo sam se nadala da će nakon fatme biti sus ali nema veze, i ovo će biti super..

vidim ekipa se polako formira..:mig:

luisana
08.11.2012., 12:56
Baš mi se se sviđa promo, šteta što su sa SBB-a ukinuli Novu, sad ne mogu s vama gledati :503: :durica

Ovaj Mehmet uopšte nije loš :cerek:

Cansu, zna se, carica :cerek:

x files agent
08.11.2012., 12:58
i ja sam vidla promo na tv-u a ono normalan je,niš neotkriva:ne zna:

ja se nekako nadam da ovaj glavni zna glumit jer je jako zgodan ali hebeš izgleda ako nezna glumit:ne zna:

nadam se da Cansu ne umire na kraju:rofl:

tina 25
08.11.2012., 14:16
nadam se da Cansu ne umire na kraju:rofl:

I ja se nadam!Moze na PP kakva je njezina sudbina u seriji! :moli:,Snop,pomazi!

mal1f2
08.11.2012., 14:27
i mene zagolicalo
pa vam se pridružujem, ali imamo li info što će bit da mi netko šapne :rolleyes:

defnne
08.11.2012., 16:06
Baš me zanimlo što ide nakon Fatmagul..:mig:

Sudeći prema sličicama, ovdje bi moglo biti romantike, falim te Bože...:moli:

Još jedan novi turkiš glumac, onako izgleda da je zgođušan..

Ona kuća, ako ju tako upoće možemo nazvati, ista kao ona iz BBO-a, ili su te kuće tamo sve iste/ slične ili se o istoj radi..

just-do-it
08.11.2012., 18:10
sad sam vidla najavu na novoj.ful me zaintrigiralo.ali ako cansu umre na kraju onda neću ni počinjati gledati.ne da mi se mučiti.

Didily
08.11.2012., 19:04
http://img9.imageshack.us/img9/8262/clipboard01kdru.jpg

Serija je i dan danas popularna u Turskoj, ostavila je odlične dojmove. Svrstavaju je u dramu, akciju, a sve kroz ljubavnu priču. Oboje glavnih glumaca ovom serijom je steklo veliku popularnost.
Serija je također najgledanija serija u Grčkoj, a emitirana je u još mnogo zemalja. Odličan izbor Nove TV.

Didily
08.11.2012., 19:20
Boran is a good-looking and trustworthy man. An agha… But different from other aghas, he’s well-educated. Yet at times, due to his respect for his land, he submits to the yoke of unwritten laws of tradition./Boran je zgodan i pouzdan aga. No za razliku od drugih aga, on je visoko obrazovan. Ponekad, zbog poštovanja prema svojoj zemlji, povinuje se teretu nepisanih tradicionalnih zakona.

http://img822.imageshack.us/img822/3405/3756190174642.jpg

Sıla is brought up in Istanbul by a very well-off couple who adopted her. She’s well-educated. She’s slender and very beautiful. But also rebellious and fearless./Sila je odrastala u Istanbulu pod paskom dobrostojećeg bračnog par koji ju je usvojio. Visoko je obrazovana. Vitka je, vrlo lijepa, ali isto tako buntovna i neustrašiva.

http://imageshack.us/a/img688/8092/atvtraugust292108090207.jpg

mistymay
08.11.2012., 20:38
Ona kuća, ako ju tako upoće možemo nazvati, ista kao ona iz BBO-a, ili su te kuće tamo sve iste/ slične ili se o istoj radi..

Radi se o istoj kuci, Midyat konuk ev (http://www.google.rs/search?q=midyat+konuk+evi&hl=sr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=LBecUJ6HKeOn4gSk9YDoCw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643), svima poznata iz BBO, tu se snimala i Sila :)

Ako budete saznali da neko postavlja na dm ili yt, javite, za nas koji nemamo NovuTv.

Vera Wang
09.11.2012., 12:12
Cansu predivna, kao i uvijek :cerek: A bome ni ovaj bajica nije loš, baš su mi po mjeri :D

Nadam se samo da neće biti umiranja glavnih likova :kava:

S.N.O.B
09.11.2012., 16:21
otvorena spoiler tema pa bujrum :mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=42142446#post42142446

Nicole_Lilly
10.11.2012., 23:32
Ok, totalno sam se nabrijala na ovu seriju, iako nikad nisam čak ni jednu jedinu scenu iz nje pogledala. Ali zato jesam ovaj video (http://www.youtube.com/watch?v=k36WD3wl9lM) i pretvorila sam se u čisti :cerek: .

deseti dar
11.11.2012., 00:43
Ok, totalno sam se nabrijala na ovu seriju, iako nikad nisam čak ni jednu jedinu scenu iz nje pogledala. Ali zato jesam ovaj video (http://www.youtube.com/watch?v=k36WD3wl9lM) i pretvorila sam se u čisti :cerek: .

I ja sam :mig: mada ajd pogledala sam par ovakvih uradaka i kaj ih vise gledam to vise ne mogu docekati da pocne :ceka:
Ova scena kaj pocinje na 1.32 tako me podsjeca na jednu E&E scenu,na trenutak sam pomislila da je to iz Ezela,taj dio kad ga ljubi u vrat:ne zna:

Civetta
11.11.2012., 16:25
Mislim da bi Sila trebala početi negdje 4. prosinca...

Vrlo mi je drago da dolazi jedna serija u kojoj se ponovno pojavljuje Cansu Dere. Meni je Cansu bila odlična u Ezela, jedino što joj je uloga bila malo snobovska ali mislim da u ovoj seriji nije tako... Radnja se događa u prirodi,na selu. to je super:cerek:

Jedino što me nervira je to što ima toliko epizoda. mislim da je 79 originalnih epizoda malo previše. Možda bi bilo dobro kad bi sve epizode rascjepali na dvije sezone kao što su učinili sa Fatom.

Ja sam mislio da će Nova otkupiti neku noviju,popularnu seriju. npr. Kuzey-Güney. Možda ju otkupi RTL kad Suljo završi.

Iskreno,najbolje bi bilo da prekinu Larino preseravanje s obzirom da ju nitko normalan iz užitka ne gleda i uvedu neku dobru,tursku (ili primjerice neku srpsku,to bi bilo fora).

Nadam se da će Nova biti brža od RTL i da će otkupiti Kuzey-Güney prij neg li je se dočepa RTL. Ali trenutačno,jedva čekam Silu:)

Nicole_Lilly
11.11.2012., 16:33
I ja sam :mig: mada ajd pogledala sam par ovakvih uradaka i kaj ih vise gledam to vise ne mogu docekati da pocne :ceka:
Ova scena kaj pocinje na 1.32 tako me podsjeca na jednu E&E scenu,na trenutak sam pomislila da je to iz Ezela,taj dio kad ga ljubi u vrat:ne zna:

Ja samo te video uratke gledam i već to čini da je ne mogu dočekati. :zubo: Pravog spojlanja u vidu gledanja scena se suzdržavam, želim baš uživati, ovo je prva turska serija nakon Ezela koja me baš privlači. :cerek:

I meni je bio cim na tu scenu, samo tako je Ezel uletio. :rofl:

Što se otvaranja Mehmetove teme tiče, mislim da moramo čekati početak emitiranja serije. Koji nikako da dođe.

S.N.O.B
11.11.2012., 16:39
Civeta, vjeruj Sila je bila mnogo više popularnija i gledanija nego je to K/G danas. Evo to mogu mnogi i potvrdit. Turci vole ovu seriju. Ne smeta mi što je iz 2006-2008.

K/G ti uskoro počinje u BiH pa ako imaš TV1 moći ćeš je gledat.

Mislim da će "Sila" početi i prije 12-og mjeseca. Kao što sam već rekao očekujem je već do kraja ovog. :cerek:

Civetta
12.11.2012., 10:10
Civeta, vjeruj Sila je bila mnogo više popularnija i gledanija nego je to K/G danas. Evo to mogu mnogi i potvrdit. Turci vole ovu seriju. Ne smeta mi što je iz 2006-2008.

K/G ti uskoro počinje u BiH pa ako imaš TV1 moći ćeš je gledat.

Mislim da će "Sila" početi i prije 12-og mjeseca. Kao što sam već rekao očekujem je već do kraja ovog. :cerek:

Dobro,meni bi bilo zanimljivije da je neka novija. No,serija je uvijek serija,ma koliko stara:)

Ja sam brojao dane na kalendaru i ispalo mi je da će početi negdje 4.prosinca. Jedino ako Fatu vrate i petkom,pa ako brže završi. A gdje si to pročitao kad će početi?

P.S. Imam B-net,pa nemam TV1 (nažalost:cerek:)

ComboBox
12.11.2012., 16:20
P.S. Imam B-net,pa nemam TV1 (nažalost:cerek:)

Imaš :zubo:… u tzv. Balkanskom paketu…

I mene zanima Sıla; prije svega zbog ovog boldanog: This tale takes place in the magical city of Mardin on the fruitful plains of Mesopotamia - a place of terraced buildings, shy windows and narrow lanes, where tradition challenges law and love challenges tradition.

Zaljubila sam se nedavno u Mardin :cerek:, što ću jadna... i prepoznala konak :cerek: iz foršpana..

eckway
12.11.2012., 18:24
material, vraća nam se Carica :cerek:
Fatma bi trebala završit do kraja ovog mjeseca, nadam se. Ostalo je još 5 i pol originalnih epizoda.

Snobi da li ces gledati ovu seriju, mislim, s obzirom na glavnu glumicu :mig: ???
Ovdje mi je bas predivna :).

eckway
12.11.2012., 18:39
Baš me zanimlo što ide nakon Fatmagul..:mig:
Sudeći prema sličicama, ovdje bi moglo biti romantike, falim te Bože...:moli:
Još jedan novi turkiš glumac, onako izgleda da je zgođušan..

Da i meni je slican krajolik. Turska sa svojim obicajima i krajolicima je zaista svijet za sebe. Nadam se da radnja nije onako mucna kako u BBO (obitelj tog mladog age itd).
A ovako djeluje bajkovito .... uvodi nas u jedan novi svijet .... a romantika je naravno pozeljna :)

tina 25
12.11.2012., 19:22
Meni se cini da su i ja poceti gledati,svida mi se Borat,ali ono sto se napraviti mi se ne svida! :facepalm:

x files agent
12.11.2012., 19:25
Meni se cini da su i ja poceti gledati,svida mi se Borat,ali ono sto se napraviti mi se ne svida! :facepalm:

misliš Boran:rofl::mig: čim si napisala Borat ja se sjetim onog drugog:rofl:

Civetta
13.11.2012., 10:03
Imaš :zubo:… u tzv. Balkanskom paketu…

I mene zanima Sıla; prije svega zbog ovog boldanog: This tale takes place in the magical city of Mardin on the fruitful plains of Mesopotamia - a place of terraced buildings, shy windows and narrow lanes, where tradition challenges law and love challenges tradition.

Zaljubila sam se nedavno u Mardin :cerek:, što ću jadna... i prepoznala konak :cerek: iz foršpana..

Probat ću sredit...:cerek:

Da,i mene najviše interesiraju te serije s radnjom u nekom tradicionalnom,izdvojenom dijelu Turske. A ovi ostali zapilali s otin Istanbulom:504:

gradjevinarka
13.11.2012., 15:37
:w
Evo još jedne koja se veseli povratku Cansu na male ekrane :cheer:
Baš mi paše fizički uz Borana :cerek: ...jedva čekam početak...

material_girl
13.11.2012., 21:22
jedva čekam da počne :cerek:

Nuci
13.11.2012., 23:14
Jedva cekam seriju, deluje zanimljiva i bice i romantike ...

Zezica
13.11.2012., 23:30
Merhaba! Gledala sam najavu, malo preletila po postovima, kad je tema već otvorena, pa me zanima jel' netko odgledao seriju? Vrijedi li truda? Privukao me i konak, Mardin, glazba je fenomenalna, ja sam se nekako nadala da će neka kuća otkupiti BBO, čudi me da nisu vidjeli koliko slinimo za tom serijom.
Cansu nisam gledala nikad, Ezel mi se kosio sa drugom serijom, tu i tamo bacila pogled, ali Ezel nije serija koju možeš povremeno škicnuti. Ona mi izgleda onako "frajerski" ima nešto buntovno u njoj, moglo bi biti dobro. A i gl. glumac nije ružnjikav, dapače.
U stvari, tražim razlog dal' da uopće počnem gledati? Duga je, 79 epizoda, da nas lupi sreća pa da ju i gledamo u oriđiđi trajanju od ponedjeljka do petka, to je opet 4 mjeseca. Skužajte, smorila me Fata.....

EzelFata
13.11.2012., 23:37
ono sto sam ja vidjela i procitala misljenje drugi djeluje jako zanimljivo
al naravno ja cu to ponajvise gledati zbog Cansu :cerek:
nadm se da ces e pridruziti bice zanimljivo citati tvoje postove .....

monimalu
14.11.2012., 12:07
Moni :kiss upravo si me kupila.. ah ti nezaobilazni makovi..
prijavljujem se, vidjela sam promo i I Like it:rolleyes
malo sam se nadala da će nakon fatme biti sus ali nema veze, i ovo će biti super..
vidim ekipa se polako formira..:mig

Canimice, lako je meni s tobom, a i tebi sa mnom.. kad vidimo makove, ne treba nas puno moliti, za sec. smo tu. :cerek: :D :kiss:

Cansu predivna, kao i uvijek :cerek A bome ni ovaj bajica nije loš, baš su mi po mjeri D

Nadam se samo da neće biti umiranja glavnih likova :kava

Da, Cansu je bas prekrasna, bit ce zanimljivo vidjeti njenu glumu prije EZELA.
:503: Please, samo to ne... Muka mi je od zalopojki i 'No happy endings'-a.

@Zezili :w... nadam se da ces pratiti, lijepo bi bilo citati tvoje komik postove opet. Ako nista, bar pokusaj. Moj moto ti je: ako ide, ide.. ako ne ide - bijela zastavica na vrh koplja i adio. :D :mig:

Gledala sam neki video na YT-u, malo mi je bio cudan glas gl.glumca pa sam isla traziti neki intervju - je li se meni cini ili to nije njegov glas u seriji?! :confused:

ps. jos se ne zna datum pocetka prikazivanja ili ... ?!

blondie27
14.11.2012., 12:37
Gledala sam neki video na YT-u, malo mi je bio cudan glas gl.glumca pa sam isla traziti neki intervju - je li se meni cini ili to nije njegov glas u seriji?! :confused:

Ovo se i meni čini:confused:

Jedva čekam da krene serija, pogledala sam već nešto unaprijed, ali koliko sam uspjela skužiti pitanje je.
Zbog ove serije sam iskopala staru šifru za ovaj forum, inače sam dosad samo vas čitala na temama o nekim drugim turskim serijama.:)

Nicole_Lilly
14.11.2012., 12:43
Baš sam išla poslušati neki intervju s njim i da, i meni se čini da su mu izmijenili glas u seriji. :503:

blondie27
14.11.2012., 12:56
Nije ništa novo u turskim serijama, ali mi se kod njega previše kuži.

Xavi-8
14.11.2012., 13:09
Da, Mehmetu je glas sinhroniziran.
Sinhroniziranjem glasa su htjeli da pokažu muževnost, jacinu u njegovom glasu onako kako to rpistaje jednom agi.mehmetov glas je dosta "mlak" :raspa:

S.N.O.B
14.11.2012., 14:29
Fatma bi mogla završit idući tjedan, kad bi ovi s Nove stavili u petak tu finalnu ep
pa bi Sila mogla početi 26-og :moli: ali ne vjerujem, znajući ih ima tu zadnju Fatme da otegnu cijeli tjedan :504:

http://img853.imageshack.us/img853/461/55075920048703008729127.jpg

blondie27
14.11.2012., 16:50
Ajoj kad se sjetim gledanja zadnje epizode Fatme, pa to još razvučeno na cijeli tjedan. nadam se da će malo ubrzati, i da će Sila početi što prije.

x files agent
14.11.2012., 17:01
pa mislim da i oće ovaj mjesec počet jer je nebi već sad počeli reklamirat da ide tek u 12 mjesecu:ne zna:

Civetta
15.11.2012., 10:23
Da, Mehmetu je glas sinhroniziran.
Sinhroniziranjem glasa su htjeli da pokažu muževnost, jacinu u njegovom glasu onako kako to rpistaje jednom agi.mehmetov glas je dosta "mlak" :raspa:

To sinkroniziranje mi je užas:rolleyes:
Pogotovo u Fati,Mustafa uopće nije zvučao prirodno s onim "glasom".

A koliko je ljudi gladalo Silu u Turskoj emitiranja? Negdje sam pročitao da baš i nije bila popularna:ne zna:

Xavi-8
15.11.2012., 10:29
Neke epizode su bile gledane, neke malo manje.To je bilo 2006 godine.
Boran i Sila su kultni par u Turskoj, tako da ne znam odakle ta informacija :ne zna:

Didily
15.11.2012., 10:35
A koliko je ljudi gladalo Silu u Turskoj emitiranja? Negdje sam pročitao da baš i nije bila popularna:ne zna:

Mora da si to pročitao o nekoj drugoj seriji jer je Sila bila jako gledana, uvijek među prvima.
Unatoč vremenskom odmaku i dan danas Turci slave svoj najomiljeniji par...još uvijek su aktuelne teme na turskim forumima, a serija se nedavno i reprizirala.

:kava:

material_girl
15.11.2012., 14:44
To sinkroniziranje mi je užas:rolleyes:
Pogotovo u Fati,Mustafa uopće nije zvučao prirodno s onim "glasom".

Sila je u Turskoj jedna od najgledanijih serija ikada.tamo je KULT :kava:

mala angie
15.11.2012., 19:47
jedva čekam da počne! gledala sam neke isječke na yt i full mi se sviđa!:)

Didily
15.11.2012., 20:26
Ja ne znam tko što kaže o nekim serijama. Ono što ti pišeš o Sili da si "negdje" pročitao, nije istina, dakle, krivo je napisano, ako si čitao o Sili.
Hrvatski mediji nisu još riječ napisali o seriji, pa time još nisu iznijeli ni vjerodostojne ni nevjerodostojne podatke.
O tome da je Sila kultna serija u Turskoj i da je među najgledanijima govore nam turski izvori. To doista nije teško saznati. Google zna sve :)

globigerina
16.11.2012., 07:55
O tome da je Sila kultna serija u Turskoj i da je među najgledanijima govore nam turski izvori. To doista nije teško saznati. Google zna sve :)

Ja sam isto pratila turske izvore i nigdje nisam pročitala da je kultna serija... možda je kultna kod fanova Cansu Dere i ovog glumca-manekena, kod drugih sigurno NE, ma ni približno. Serija je prosjecna, rekla bih u rangu latinoamerickih, gluma takođe. Uvjerićemo se mi veoma brzo:kava:

Xavi-8
16.11.2012., 09:15
Ja sam isto pratila turske izvore i nigdje nisam pročitala da je kultna serija... možda je kultna kod fanova Cansu Dere i ovog glumca-manekena, kod drugih sigurno NE, ma ni približno. Serija je prosjecna, rekla bih u rangu latinoamerickih, gluma takođe. Uvjerićemo se mi veoma brzo:kava:

Boran i Sila jesu kultni par u Turskoj.
Status kultniih parova u turskoj je veoma suzen, njega cine Boran i Sila, te Elif i Polat.O ta dva para se i dan-danas piše po forumima :cerek:
Serija je prosjecna...izvini, ali odakle ti to? :kava: I to u rangu latinoamerickih serija :D
Daleko je ona od prosjecnosti, serija govori o promjenama, obicajima i velikoj ljubavi koja se krije iza njih.:cerek:
Ljudi, malo prosnjuhajte po Turskim forumima i pročitajte sta ljudi pišu :kava:

S.N.O.B
16.11.2012., 11:47
Mislim čemu ovo nadmudrivanje ? Ako hoćete gledajte seriju, ako nećete ne morate.

Dovoljno je malo proguglati i saznati mnogo toga. Ako X-avi koja je živjela u Turskoj kaže da serija ima status kakav ima, naravno da nema razloga da joj ne vjerujem. Djevojka je najupućenija u zbivanja u Turskoj.

x files agent
16.11.2012., 12:11
baš to... koga briga dal je kultna i ko ju je gledao pa ako tebi valja boli te briga za druge:ne zna:

sapunka
16.11.2012., 12:30
Mislim čemu ovo nadmudrivanje ? Ako hoćete gledajte seriju, ako nećete ne morate. Dovoljno je malo proguglati i saznati mnogo toga. Ako X-avi koja je živjela u Turskoj kaže da serija ima status kakav ima, naravno da nema razloga da joj ne vjerujem. Djevojka je najupućenija u zbivanja u Turskoj.

:rofl: e tek sad jedva čekam da počne:rofl:
kad smo se vako "usijali" i "nabrijali" prije početka, kontam da će bit "veselo" kad počne : klapa perajama :
:cheer:

snoPe, jesil ti već gledao tu seriju?:D
ja sam davno čula za nju od one hormašice na FSN, žena je imala i stila i humora, pa kontam da je seerija dobra, još naročito kad to moja Xavi-ca kaže:cerek:
njoj vjerujem i ako kaže da je glavni glumac isto nekad bio gay( u doba kad se serija prikazivala , poslije se je valjda odgayi-jo :rofl:..kako to već biva )

seeni
16.11.2012., 13:07
Ma mislim da niko više ne vjeruje u ono "najgledanija serija u Turskoj" koje nam serviraju televizije, pa tako npr. mi u BiH imamo za Kuzne Guney najavu da je serija jedna od najgledanijih serija svih vremena (a ono vječito druga srijedom s nekih 15-20 % ).

Silu nisam gledala, ni ne planiram, ali sam čitala da je bila popularna u Turskoj a i davno sam naletila na članak da su Sila i ovaj Boran (kako se već zove) jedan od legendarnih parova..Vjerujem da je serija bila gledana, u to vrijeme nije se ni snimalo ovoliko serija kao sada pa su sve serije imale relativno dobru gledanost, što znači da im nije puno mijenjana priča zarad gledanosti kao ovim sada što je svakako dobro i nisu imale previše epizoda, tako da vjerujem onima koji kažu da je serija dobra...ali ja ne definitivno ne gledam..

Legendarni parovi u turskim serijama (http://www.internethaber.com/dizilerin-efsane-ciftleri-foto-galerisi-21697-p33.htm) (nema nekih nama, mislim na forumu, legendarnih, a imaju neki koji ovdje nisu bili tako ni popularni)

Didily
16.11.2012., 14:00
Mislim čemu ovo nadmudrivanje ? Ako hoćete gledajte seriju, ako nećete ne morate.

Dovoljno je malo proguglati i saznati mnogo toga. Ako X-avi koja je živjela u Turskoj kaže da serija ima status kakav ima, naravno da nema razloga da joj ne vjerujem. Djevojka je najupućenija u zbivanja u Turskoj.

Divim se onima koji su seriju vidjeli pa stoga nam pouzdano i argumentirano mogu reći kako serija nije nešto naročito, da je prosječna. Blago njima znaju turski (nema prijevoda na neki drugi jezik do sada).
Ili sam ja nešto krivo shvatila? :ne zna:

No, šalu na stranu. O seriji sam pročitala i vidjela na internetu sve što postoji, visim po forumima (turskim) i potpisujem da serija JEST kultna.

Pa kome drugome nego fanovima? Ti isti fanovi održavaju aktualnim teme o seriji već 6 godina neprekidno. To se zove kult, vjernost, opsesija..kako god hoćette. :kava:

hormasica1
17.11.2012., 10:39
Sve vas od srca pozdravljam ali kad me Zezi i Sapunka prozivaju moram se i javiti i obrisati prašinu sa svoje lozinke...JEEEEEEES ,TOOOO,NAPOKON!,NEĆU SEBI DOĆI,:s MORATE ju gledati ,hoču s nekim da više podijelim tu seriju....Možda sam luda ali poslije toliko odgledanih serija,Sila je još vrh vrhova i evo dočekah je! MOLIM VAS GLEDAJTE JU, A JA ĆU SE PRIDRUŽITI ČIM DOBIJEM RAZVOD OD MUŽA (jer kad dozna da se OPET spremam zaluditi tom serijom, razvod mi ne gine:mig: )

leytonforever
17.11.2012., 10:46
Kad pocinje?? I mene uzasno zanima serija :D !!

Xavi-8
17.11.2012., 11:24

Tacno nije pod moranje da se gleda bilo koja serija.

Ja nisam živjela u Turskoj, ja sam iz Turske, ali ne živim u njoj (bit ce i to ako Bog da):D
Dobro se sjećam tog perioda (2006 godine) nikada nije bila hiperprodukcija serija, nego su postojale samo dvije popularne serije KV i Sila.
Sve su moje drugarice, rodice imale postere od ova dva para.
Ti posteri su se djelili u magazinima i časopisima.
Koliko je Sila bila popularna govori i cinjenica da je Sezen Aksu radila jenerik tj. uvodnu pjesmu, a Tarkan je dopustio da se pjesme beni anlama i istanbul ağlıyor koriste u ovoj seriji.
U tom periodu, periodu 2006 godine u koji god sam kafic, disko usla u Istanbulu i u Konyi stalno su se mogle cuti te pjesme.
O tim ljubavima se i dan-danas prica, pise, postavljaju se slike, pjesme, serija se reprizira. :cerek:

ja sam davno čula za nju od one hormašice na FSN, žena je imala i stila i humora, pa kontam da je seerija dobra, još naročito kad to moja Xavi-ca kaže:cerek:
njoj vjerujem i ako kaže da je glavni glumac isto nekad bio gay( u doba kad se serija prikazivala , poslije se je valjda odgayi-jo :rofl:..kako to već biva )

Sapka :cerek:
Nije gey, nikada se o njemu to nije ni pričalo, ali ukus za žene mu je katastrofa.
Bio je (ne znam jesu li jos uvijek zajedno) sa Selin Demiratar :bljakić: http://www.zenginbilgiler.com/attachments/633d1308652177/mehmet-akif-alakurt-ile-selin-demiratar.jpg

A on je hot http://img200.imageshack.us/img200/8508/adanali2310.jpg :cerek:

ComboBox
17.11.2012., 15:51
Sveznajuća wikica kaže da Engin Altan Düzyatan participira u seriji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Engin_Altan_D%C3%BCzyatan

Hadi be!? Da joj vjerujem :ne zna:???

Nadam se :zubo: da je greška jerbo priznajem da ga u ovoj seriji ne bih željela gledati; ionako ću sve vrijeme iščekivati Serdara :cerek: da mi se stropošta niz one stepenice konaka, a njega biti neće... EAD http://yoursmiles.org/ssmile/girls/s1208.gif (http://yoursmiles.org/s-girls.php) u nekoj sporednoj ulozi u blizini tog konaka... ne, ne, ne i ne :503:... aman, aman!

mina_jasmina
17.11.2012., 23:23
Sveznajuća wikica kaže da Engin Altan Düzyatan participira u seriji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Engin_Altan_D%C3%BCzyatan

Hadi be!? Da joj vjerujem :ne zna:???vjeruj vjeruj ... pročitaj 9. ime od dole (http://www.sinematurk.com/film/9918-sila/kunye/) i bingo! ne znam što/koga glumi, možda će xavi znati.

Xavi-8
18.11.2012., 09:38
EAD igra i uloga je full sporedna :kava: ono nije vrijedno spomena.

ComboBox
18.11.2012., 12:37
vjeruj vjeruj ... pročitaj 9. ime od dole (http://www.sinematurk.com/film/9918-sila/kunye/) i bingo! ne znam što/koga glumi, možda će xavi znati.

Piše da glumi novinara; hebate, čak ni imena nema :rofl:. Nadam se da ću prespavati to pojavljivanje :zubo:

dennomon
18.11.2012., 15:09
Ovo bi se moglo gledati. :kokice:
Odavno nisam gledao seriju na tv-u od prve do zadnje epizode, iskreno fali mi to... :tuzni:
Uglavnom, dajem šansu seriji. :top:

Nicole_Lilly
18.11.2012., 20:55
Jel' znamo kad počinje? Dosta mi je onog "uskoro". :D

x files agent
18.11.2012., 20:59
i ja jedva čekam:kokice: nadam se da će bar ovaj mjesec:ne zna:

Nicole_Lilly
18.11.2012., 21:08
Da, i ja, pa makar bilo krajem mjeseca, samo da nije 4.12., kao što se tu po temi pisalo. Ne mogu ih dočekati.

S.N.O.B
18.11.2012., 21:35
Da, i ja, pa makar bilo krajem mjeseca, samo da nije 4.12., kao što se tu po temi pisalo. Ne mogu ih dočekati.

Ja mislim da će početi prije, možda 26-og.

Nicole_Lilly
18.11.2012., 21:58
Ja mislim da će početi prije, možda 26-og.

Uf, to bi bilo odlično, još samo tjedan dana. :cerek:

mini vanilli
20.11.2012., 13:39
Pozdrav znanima i ne znanima!

Pridružujem vam se u iščekivanju prikazivanja serije. Nadam se da će biti dobra.:kava:

S.N.O.B
20.11.2012., 15:58
Sad gledam tv raspored, od pon im stoji da ide Lud, zbunjen, normalan u 21h :confused: :504:

Šta je sa Silom ?? :503:

Nicole_Lilly
20.11.2012., 17:10
Bome stoji LZN. :mad: :503:

x files agent
20.11.2012., 17:20
ma nisu valjda stavili najavu na tv-u bezveze:ne zna: bit će garant,ali očito ipak u 12 mjesecu:(

tina 25
20.11.2012., 21:23
Vise ne najavljuju seriju na Novoj! :ne zna:.

Nicole_Lilly
20.11.2012., 21:31
Samo fali da su odustali od emitiranja. :503:

S.N.O.B
20.11.2012., 22:05
Od njih me ništa ne bi začudilo :rolleyes:

deseti dar
20.11.2012., 22:51
Ja sam poslala vrlo "miroljubiv" mail novoj tv,ako netko nesto odgovori budem napisala.
Nisu valjda tako neprofesionalni da mogu nesto najaviti pa se ponasati kao da nista nije bilo,mada si sa onim USKORO osiguravaju prostor za manevar,nadam se da ce nas iznenaditi i fakat uskoro poceti s prikazivanjem.
Jel to Fata zavrsava ovaj tjedan?

S.N.O.B
20.11.2012., 22:55
Ja sam poslala vrlo "miroljubiv" mail novoj tv,ako netko nesto odgovori budem napisala.
Nisu valjda tako neprofesionalni da mogu nesto najaviti pa se ponasati kao da nista nije bilo,mada si sa onim USKORO osiguravaju prostor za manevar,nadam se da ce nas iznenaditi i fakat uskoro poceti s prikazivanjem.
Jel to Fata zavrsava ovaj tjedan?

I ja sam im poslao. Nadam se odg. :kava:

U petak završava.

Nicole_Lilly
20.11.2012., 23:07
I ja sam poslala. Pa da vidimo. Baš treba LZN u udarni termin. :rolleyes:

S.N.O.B
20.11.2012., 23:12
I ja sam poslala. Pa da vidimo. Baš treba LZN u udarni termin. :rolleyes:

I to reprizine reprize :kava:

deseti dar
20.11.2012., 23:13
I to repriza po 6483943737 put.Tjesi me to sto je bas LZN jer nju prekinu bez problema na 3.epizodi da bi recimo Sila pocela u cetvrtak,tjesim se tjesim :)
Cisto sumnjam da ce odgovoriti pogotovo ako je za nas losa vijest,znala sam ih(u svoje vrijeme) bombardirati sa nekoliko mailova dnevno ali nikad odgovor ni za sto sta sam pitala nisam dobila :(

x files agent
20.11.2012., 23:52
ja neznam kad sam zadnji put gledal neku NOVU seriju(na tv-u) i da se još zapalim za nju i onda tako me sje...u:503: nadam se da se radi o greški:kava:

leona23
21.11.2012., 13:18
E pa mene je isto tako iznenadilo da nema serije na programu.A nema je ni na teletekstu.Nije valjda da su odustali od nje,a činila mi se baš obećavajuće.

monimalu
21.11.2012., 13:58
Ne vjerujem da su odustali. :ne zna: Nema razloga.
Izet Fazlinovic po milijuniti put repriza ... :504: uzas! :503:

Ja bas htjela pisati kako su ucestili s najavama ovih dana, vidjela sam par puta onaj isti promo u vecernjim satima. :)

Btw, bzvz je sto toliko odugovlace s pocetkom prikazivanja.

S.N.O.B
21.11.2012., 14:04
Ne vjerujem da su odustali. :ne zna: Nema razloga.
Izet Fazlinovic po milijuniti put repriza ... :504: uzas! :503:

Ja bas htjela pisati kako su ucestili s najavama ovih dana, vidjela sam par puta onaj isti promo u vecernjim satima. :)

Btw, bzvz je sto toliko odugovlace s pocetkom prikazivanja.

Ma ne vjerujem da su odustali, ako su je otkupili emitovat će je , samo možda ne sad. Baš bezveze, toliko dugo čekam da neka tv kuća ovdje otkupi seriju i vidi sad :durica:504:

Dobio sam odgovor :kava:

Poštovani,

Nova TV planira emitirati navedenu seriju, a o točnom terminu prikazivanja obavijestit ćemo vas bliže datumu emitiranja putem našeg ekrana, web i teletext stranica. Nakon isteka serije 'Izgubljena čast' počinjemo prikazivati 'Lud, zbunjen, normalan'.

Lijep pozdrav,
Nova TV

Hajde barem znamo da će se emitovat . :)

leona23
21.11.2012., 14:23
Znači,ipak će biti,ali kada,još ne znaju.Bar su odgovorili na mail.

deseti dar
21.11.2012., 14:24
Evo i ja sam dobila odgovor,nije da znam nesto vise nakon odgovora ali kao sto S.N.O.B rece bar ima nade da ce se prikaivati,kad-tad :rolleyes:
Evo kaj mi odgovorise:

Poštovani,

Nova TV planira uskoro emitirati i seriju 'Sila', a o točnom terminu prikazivanja obavijestit ćemo vas bliže datumu emitiranja putem našeg ekrana, web i teletext stranica.

Lijep pozdrav,
Nova TV

blondie27
21.11.2012., 16:33
A baš bzvz
Misli tolike najave, i što sad reprize LZN
A možda čekaju da završi Sulejman:confused:

ejisa
21.11.2012., 17:47
koje sranje..

ja jedva čekala da završi fatma da krene sila, kad ono, izet, MM otvara šampanjac.. veseli se ko malo dijete, sad ću se u inat navući na sulju, kojem odoljevam već mjesecima..

a možda ipak puste sus i murata..:rolleyes:

Nicole_Lilly
21.11.2012., 20:57
Pa ja ću poludit'. Nabrijem se na seriju, oni bace promose i vidi sad... :503: Uskoro je veoma relativan pojam.

Loreanna
22.11.2012., 09:08
Ako je odgađaju, vjerojatno neće počet prije nove god.. Što ne bi bio problem da je u udarnom terminu nešto zanimljivo umjesto nje, a ne 20. repriza jedne od najglupljih serija na ovim prostorima.. Imam alergiju na samu reklamu :503:

mini vanilli
22.11.2012., 09:22
To se od "Nove" i može očekivati. Zbog čega su dali najavu. Najave idu neposredno prije prikazivanje, a sada više nema niti njih.:504:

Inače Novu i ne gledam od kada su prekinuli prikazivati FSN nakon prve sezone.:confused: Izgleda da ću i dalje pauzirati.:kava:

tina 25
22.11.2012., 14:02
Ja poslije Izgubljene casti ne gledam vise NISTA!Mislila sam Ovu seriju,ali kako vidim da ju nece emitirati,necu nista gledati,CEKAM Silu!Suljo ne planiram gledati!Ne privlaci me :503:

Bhea
22.11.2012., 15:41
Topic će biti otvoren kad bude poznat datum početka emitiranja.

Bhea
20.12.2012., 17:06
Od 02.01.2013., u 20 sati na Novoj TV.

I malecni podsetnik: Pravila ponašanja - 19.12.2012. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=565920)

Izvolite topic. :D

S.N.O.B
20.12.2012., 17:19
Na plodnom tlu Mezopotamije ženama drugi silom kroje sudbinu. Može li ljubav nadjačati običaje saznajte u serije “Sila” od 2. siječnja u 20 sati na Novoj TV!

http://mojatv.files.wordpress.com/2012/12/sila.jpg?w=547

Njeno ime je Sila, ona je neustrašiva i svadljiva. Strastveno ljubi, a s još većim žarom mrzi. Njen slobodan duh ne podnosi pokoravanje tradiciji. No igra sudbine baca je u željezne okove zastarjelih običaja.

Sila cijeli svoj život odrasta u laži. Rekli su joj da joj je cijela obitelj mrtva, a ona je usvojena u obitelj koja joj je pružila mnogo ljubavi. Školovala se u najboljim školama i postala mlada djevojka koju svi obožavaju. Jednog se dana upoznaje s biološkom obitelji koju je smatrala pokojnom. Njezin pravi otac neočekivano se pojavi pred Silom i pod izlikom da joj je majka bolesna odvodi u Mardin. Da bi spasila život brata kojeg nikad nije upoznala, na silu je udaju za poglavara plemena Borana kojeg nikad prije nije vidjela. Silin brat Azad pobjegao je s aginom mlađom sestrom Narin, pa je pleme dogovorilo razmjenu mladenaca da bi se izbjeglo prolijevanje krvi. Dok se Sila raduje što je upoznala svoju pravu obitelj, duboko je pogodi što ju je vlastita obitelj žrtvovala običajima. No ona se ne predaje i traži način da se silom izvuče iz te nemilosrdne zamke.

Radnja serije događa se u Mardinu, gradu jugoistočne Turske koji je poznat po svojoj arapskoj arhitekturi.

Silu je sudbina u dobi od tri godine otrgnula od doma i obitelji i odvela u Istanbul. Iako su Silini korijeni na istoku, ona je odgojena u modernom zapadnom svijetu. Pojam ‘razmjena mladenaca’, s kojim se Sila nikad nije susrela, u potpunosti mijenja tijek njezina života. Da bi spasila život brata kojeg nikad nije upoznala, na silu je udaju za poglavara plemena, naočitog Borana kojeg nikad prije nije vidjela. Sila u golemoj kući postaje zarobljenica nesmiljenih pravila. Ona iz dana u dan kuje planove za bijeg, no nije svjesna da je ono od čega zapravo pokušava pobjeći beznadna ljubav prema svom novog suprugu agi Boranu. Boran je bogati zemljoposjednik i aga koji se samo iz poštovanja, i kad je to potrebno, pokorava običajima i tradiciji.

Link: http://mojatv.wordpress.com/2012/12/20/sila/

Nicole_Lilly
20.12.2012., 21:15
2.1.! :cheer: Odlično, taman se s puta vratim na prvu epizodu. :cerek:

x files agent
20.12.2012., 22:22
ahhh konačno:D još jednom.... Cansu:cerek:

jelena35
20.12.2012., 22:47
čini mi se dobro,dat ću im šansu,a Cansu i ovaj glumac mi izgledaju čoč privlačno skupa:)

Plavi kaputić
21.12.2012., 13:04
super.ovo u osam, pa suljo u devet..izvrsno...samo da ne promijene vrijeme emitiranja....

hajat
21.12.2012., 13:21
samo da je ne budu sjekli ko sto su s asi radili
onda je niko nece gledat

S.N.O.B
23.12.2012., 21:06
Novi datum!

1.1.2013.

Zorée
24.12.2012., 13:11
Novi datum!

1.1.2013.

a majke ti mile. ima još vremena, promijenit će datum još par puta :eek: :eek:

Lola 27
24.12.2012., 20:00
Mislila sam gledat seriju ali naišla sam na neke spolere i rekla ne hvala,Fatma mi je bila dovoljna.:kava:A volim Cansu.

Didily
25.12.2012., 00:51
Sila nema ama baš nikakve sličnosti s Fatmagul.

Didily
25.12.2012., 02:31
Nova TV otvorilastranicu:

http://novatv.dnevnik.hr/sila/

Maitte
25.12.2012., 06:23
Pratiti ću ovo jer čini se zanimljivo.
Cansu. :cerek:

Xavi-8
25.12.2012., 09:00
Sila nema ama baš nikakve sličnosti s Fatmagul.

:top:

Znam na sta misli @ Lola 27, ali Sila nema istu tematiku kao Fata.
Usuđujem se reči Fata je čista limunada nasprem Sile :cerek:

Zorée
25.12.2012., 20:37

meni ovo dosta baca na BBO, po onome što vidim iz promoa. nekako ambijent je sličan, al vidit ćemo. :eek::eek::eek:

rosa967
25.12.2012., 23:33
i to najavljuju cijeli tjedan cijele epizode :top:
bar ćemo uvodnu radnju pogledati bez rezuckanja :D

Xavi-8
26.12.2012., 09:53
meni ovo dosta baca na BBO, po onome što vidim iz promoa. nekako ambijent je sličan, al vidit ćemo. :eek::eek::eek:

Da, serija je snimana na istim lokacijama kao BBO :cerek:
Ali serija nije ista kao BBO.
Ja ti predlazem da das seriji priliku.

Maitte
26.12.2012., 11:30
i to najavljuju cijeli tjedan cijele epizode :top:
bar ćemo uvodnu radnju pogledati bez rezuckanja :D

Super onda ima da uživamo cijeli tjedan. :)

Zorée
26.12.2012., 17:20
Da, serija je snimana na istim lokacijama kao BBO :cerek:
Ali serija nije ista kao BBO.
Ja ti predlazem da das seriji priliku.

dat ću ja priliku, od fsn ne gledam ništa :eek: a nisam ja protiv bbo, bila je dobra serija :eek: a ni ovaj glumac nije za odbacit :cerek:

Didily
26.12.2012., 19:57
Što je BBO?

Ja doduše ne znam što je Lola mislila, ali sam pretpostavila na što cilja, pa sam joj stoga i odgovorila da Sila i Fatmagul nemaju nikakve sličnosti.

S.N.O.B
26.12.2012., 20:01
Što je BBO?

Bir Bulut Olsam (Da sam oblak) . Emitovala se u BiH na FTV. :mig:

Lola 27
26.12.2012., 20:06
Što je BBO?

Ja doduše ne znam što je Lola mislila, ali sam pretpostavila da cilja na silovanje, pa sam joj stoga i odgovorila da Sila i Fatmagul nemaju nikakve sličnosti.

Kako ne?Sama si odgovorila na pitanje.

pattie_boyd
26.12.2012., 20:31
vidim da će bit epizode na netu, pak ak niš, tam ću pratit jer uz sve silne obaveze ne znam baš kako ću ju moć ugurat uz MY

Nicole_Lilly
26.12.2012., 20:40
Mislila sam gledat seriju ali naišla sam na neke spolere i rekla ne hvala,Fatma mi je bila dovoljna.:kava:A volim Cansu.

Za ovakve stvari postoji spoiler tema.

tina 25
26.12.2012., 20:43
Lola 27,i ja sam mislila da ima slicnosti s Fatmom,ali nema!Na srecu :D

x files agent
26.12.2012., 20:43
jel može pitanje:D kaj je BBO?:ne zna:

S.N.O.B
26.12.2012., 20:45
Ljudi, molim vas imajte obzira prema onima koji ne žele znati radnju unaprijed.

iksice, imaš moj odg. par postova iznad. :mig:

x files agent
26.12.2012., 20:53
Ljudi, molim vas imajte obzira prema onima koji ne žele znati radnju unaprijed.

iksice, imaš moj odg. par postova iznad. :mig:

a joj fala nisam skužila:mig: nikad čula za tu seriju:ne zna:

ali da ja isto nebi ovdje spojlere,u zadnje vrijeme samo nekako reprize gledam, ovo mi je prva za koju namam pojma o nicem, pa bi bilo ok da se ne pišu spojleri ovdje

Didily
26.12.2012., 21:24
Kako ne?Sama si odgovorila na pitanje.

Vjeruj, tema nema veze jedna s drugom. Više možeš saznati na temi Nperikazano sapunice/Sila spoileri.

Hvala, Snobiću čula sam za tu seriju, hvale ju.
Sorry, ispravila sam post da ne spojlamo.

split1995
27.12.2012., 19:32
nadam se da će biti kao Izgubljena čast jer nisam gledao seriju, a izgleda da je dobra serija. Ima 79 epizoda koje će vjerojatno biti od pon-pet i zato da finale bude u petak je stavljau baš tada tj. ukidaju po 8252025 put LZN i stavljaju nešto novo. Ako bude bez pauza i sve ovako onda bi trebalo završiti 26,4,2013, Živi bili pa vidjeli :)

tratincic
28.12.2012., 20:41
Pozdarvljam ekipu, radujem se sto je i za ovu seriju otvorena tema, opet vidim poznata lica:) odgleda nekoliko epizoda cinimi se bas kako neko ovdje rece povuci potegni ali dobro i bolje je, zanima me samo jel neko gleda na turskom kakav je kraj, pitam jer je ovo turska seria a kod njih moze da se desi da glavni lik umire. Dobro o tome smo i na drugim temamma pisali turci prae zivotne serije. dakle i glavni lik umire pnekad. AKo neko od vas zna kakav je kraj bila bih zahvalna ako mi javi:) hvala:)

S.N.O.B
28.12.2012., 20:42
Pozdarvljam ekipu, radujem se sto je i za ovu seriju otvorena tema, opet vidim poznata lica:) odgleda nekoliko epizoda cinimi se bas kako neko ovdje rece povuci potegni ali dobro i bolje je, zanima me samo jel neko gleda na turskom kakav je kraj, pitam jer je ovo turska seria a kod njih moze da se desi da glavni lik umire. Dobro o tome smo i na drugim temamma pisali turci prae zivotne serije. dakle i glavni lik umire pnekad. AKo neko od vas zna kakav je kraj bila bih zahvalna ako mi javi:) hvala:)

Sila/spoileri :mig:

Bhea
28.12.2012., 21:08
Podsetnik: spoileri (i hintovi) su na Sapunicama zabranjeni.

Na ppdf-u Neprikazano-sapunice postoji otvorena tema: Sila / spoileri (http://www.forum.hr/showthread.php?t=749998).

monimalu
31.12.2012., 12:19
Znaci sutra krece?! :cheer:
Super, samo se nadam da ima repriza sljedeci dan, iz ocitih razloga.. :rofl: :rofl:

http://www.24sata.hr/image/miljenik-hrvatica-aga-boran-i-prelijepa-cansu-na-novoj-tv-223x335-20121252-20121228150743-d089a5f4ce279cd0cb9e377ee30a12ff.jpg

Ono 'uskoro' i nije bilo bas tako uskoro, ali nema veze.
I mislila sam da Nova ceka pauzu na RTL-u... :mig: :D

I ja se nadam da serija nema slicnosti s Fatmom, bilo bi to previse za svariti .. opet! :rolleyes: Bude li bilo - ja odustajem!

Btw, 24 sata:
Njeno ime je Sila, ona je neustrašiva i svadljiva. Strastveno ljubi, a s još većim žarom mrzi. Njen slobodan duh ne podnosi pokoravanje tradiciji. No igra sudbine baca je u željezne okove zastarjelih običaja.

Radnja serije se događa u Mardinu, gradu jugoistočne Turske koji je poznat po svojoj arapskoj arhitekturi. Serija je u Turskoj bila popularnija od 'Asi' koja se prikazivala u isto vrijeme. Seriju je režirao Gul Oguz, a scenarij potpisuje i scenaristica Gumuša Sema Ergenekon te Eylem Canpolat.

x files agent
31.12.2012., 12:28
zakaj svi spominjete tu Fatmu:ne zna: nikakve veze serija nema sa njom:mig:

teuta.luburic
31.12.2012., 20:46
e jedva cekam kad ce serija krenuti ...bas mi se cini zanimljivom , ova najava mene je bas zainteresirala...prica, likovi a posebno glumci ...
Cansu Dere i Mehmet Akif Alakurt su mi odlicni... nadam se da me nece razocarati glumom...

Didily
31.12.2012., 22:54
Počela je i medijska kampanja. Pisali su već o Cansu, nastavljaju s Mehmetom...

http://dnevnik.hr/showbuzz/celebrity/turci-osvajaju-on-je-novi-miljenik-zena.html

S.N.O.B
01.01.2013., 04:16
e jedva cekam kad ce serija krenuti ...bas mi se cini zanimljivom , ova najava mene je bas zainteresirala...prica, likovi a posebno glumci ...
Cansu Dere i Mehmet Akif Alakurt su mi odlicni... nadam se da me nece razocarati glumom...

Cansu ne može razočarati .

Melani@
01.01.2013., 08:24
Društvo, sve najbolje u novoj 2013.!!!!

Koliko ova serija ima epki, 79 kako piše ili 79 samo u prvoj sezoni??

Hvala

Lionel10
01.01.2013., 12:12
Ovu seriju ću pogledati tu i tamo samo radi naše Eysan.:cerek:

S.N.O.B
01.01.2013., 15:35
Društvo, sve najbolje u novoj 2013.!!!!

Koliko ova serija ima epki, 79 kako piše ili 79 samo u prvoj sezoni??

Hvala

Ukupno 79 ep ( od po 1h i pol)

x files agent
01.01.2013., 15:40
ja se nadam da će ić serija svaki dan po sat i pol:D

zanimaju me komentari na prvu epku danas:kokice:

Ivona F
01.01.2013., 15:56

I ja sam seriju otkrila pre neki dan i bas mi se svidja. Kazu da je srecan kraj. Jupiii.

ejisa
01.01.2013., 17:36
Sretna NG svima!!

jedva čekam seriju..

ja se nadam da će ić serija svaki dan po sat i pol:D
zanimaju me komentari na prvu epku danas:kokice:

nažalost, bojim se da će ovo biti navlakuša od dva tjedna (ako i toliko) s cijelim epizodama, a nakon toga cjepkanje..

i mene zanimaju komentari i baš se veselim ovoj seriji.. (nadam se da se neću razočarati, ali kako snobić kaže Cansu ne može razčarati)..

split1995
01.01.2013., 18:14
Sretna Vam nova godina
zakaj svi spominjete tu Fatmu:ne zna: nikakve veze serija nema sa njom:mig:
Zato jer ima jednu istu scenu kao u Fatmagul(Pošalji poruku i reću ti šta, ali ne želim spojler dati ovdje)

x files agent
01.01.2013., 18:57
Sretna Vam nova godina

Zato jer ima jednu istu scenu kao u Fatmagul(Pošalji poruku i reću ti šta, ali ne želim spojler dati ovdje)

ma da znam na kaj misliš:mig: ali mislim da bi svi koji gledate trebali zaboravit na Fatmu jer nije to ni slično (da ne spojlamo)

S.N.O.B
01.01.2013., 19:57
Joj već vidim da će mi ovaj Silin otac strašno ići na živce :mad:

Sila i Boran-prvi susret :cerek:

Sila Töre http://www.youtube.com/watch?v=kIz212dmXw4

Prenosim X-avino objašnjenje šta predstavlja tore kako bi lakše razumjeli postupke i običaje koji su nama većinom u 21. st. nepojmljivi, a u nekim dijelovima Turske oni su još uvijek prisutni .

Töre (ono sto vi zovete aširetska pravila)je običajno pravo, koje je obavezano za sve koji se nalaze na doređenom prostoru.On se temelji na principu časti.Po njemu je dozovljena krva osveta, ženjenje rođaka i rodica....
Žena je samo muževo vlasnistvo, pogotovo ako je aga u pitanju.

just-do-it
01.01.2013., 20:30
meni je ovo jezivo.ovog lika koji ju je prodao neću ni komentirati.to je najodvratniji lik.ali kakva joj je to mama?nije ju vidla sto godina i onda ju opet hoće zmuljati i udati za nekog bez njenog znanja.

leinamama
01.01.2013., 20:36
Pozdrav svima.Evo jednog padobranca,koji je Cansuin obozavatelj,za sad mi je serija napeta.Nadam se da ce biti i dalje takva.
Nadam se da ce imati kemijunjih dvone mada nakon ezela mi ni jedan nije dovoljno dobar.UPravo sam primjetila da je vila u Istanbulu ona ista iz Gumus.

S.N.O.B
01.01.2013., 20:37
Majka je opet žrtvuje, ovaj put zbog drugog sina. Ženski život tamo ništa ne vrijedi.

Ona jadna ne konta da i nju zapravo udaju. Prelijepa mi je u ovoj nošnji :cerek:

Lola 27
01.01.2013., 20:51
meni je ovo jezivo.ovog lika koji ju je prodao neću ni komentirati.to je najodvratniji lik.ali kakva joj je to mama?nije ju vidla sto godina i onda ju opet hoće zmuljati i udati za nekog bez njenog znanja.

Potpis,meni je ovo sve skupa nerazumljivo.Ona dolazi iz Istanbula kod stranih ljudi,otac joj odlazi ,a ona ostaje???!Alo ,ti te ljude ne poznaš,mogu je skuhat,bacit u pustinju i ko zna šta a ona najnormalnije ostaje tamo???I onda je još ožene tj iskoriste po drugi put a mati je to sve ok.:confused:Bože idiotizma.Dobro da Borat izgleda kako izgleda jer da izgleda ko bradavičasta svinja cijli forum bi se digo na noge.:rofl:

Lionel10
01.01.2013., 20:51
Pa šta se u svakoj seriji Eysan mora na silu udavati. :rofl:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 20:56
Boran stvarno izgleda :cerek:. A prica je stvarno jeziva, ona tamo plese i veseli se, a ni ne zna da je u tijeku njeno vlastito vjencanje. :eek: Obitelj joj je odurna, a ona druga u Istanbulu glupa ko k.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ejisa
01.01.2013., 20:56
malo sam razočarana serijom.. ima dosta nebuloza
(najviše mi je upralo npr. gdje joj je nestala krv s haljine..)

zapravo sve skupa malo naivno... ali naviknut ću se..

postupci njenih pravih roditelja nisu vrijedni ni komntiranja.. jadno, i prestrašno..

sva sreća da je Borko faca samo takva pa se nama razvoj situacije sviđa (a isto tako je mogao biti i neki sileđija, ali njene starce to ne bi previše tangiralo)

nije li njen otac onaj naporni i sebični stvor iz Asi (Demirov tata)- tamo sam ga mrzila, a čini se da će mi i ovdje prilično dizati tlak..

x files agent
01.01.2013., 21:05

.

pa nije joj nestala:ne zna: samo je prekrila sa plaštom preko nje,takva je haljina:mig:

ma meni se sviđa, prica je malo onako totalno zatucano ali opet bit će zanimljivi gledat nju buntovnu i liberalnu kako se snalazi među tako zatucanom sredinom:D

duchessa
01.01.2013., 21:06

zapravo sve skupa malo naivno... ali naviknut ću se..

postupci njenih pravih roditelja nisu vrijedni ni komntiranja.. jadno, i prestrašno..

sva sreća da je Borko faca samo takva pa se nama razvoj situacije sviđa (a isto tako je mogao biti i neki sileđija, ali njene starce to ne bi previše tangiralo)

nije li njen otac onaj naporni i sebični stvor iz Asi (Demirov tata)- tamo sam ga mrzila, a čini se da će mi i ovdje prilično dizati tlak..

Meraba svima i Sretna Nova :cerek:

Evo da se pridružim, serija se čini zanimljivom..evo meni prva turska sapunica koja mi je zapela za oko nakon meni ČOK, ČOK drage Asi.

Bold: Je, to je Demirov otac (Hajdar Dogan). I meni je u Asi bio antipatičan..a i ovdje :rolleyes:

ejisa
01.01.2013., 21:07
Joj već vidim da će mi ovaj Silin otac strašno ići na živce :mad:

Sila i Boran-prvi susret :cerek:

da upravo napisala i meni..

grozan i arogantan.. fujj

pravo sam mislila da su i nju zmuljali i rekli joj da je mala umrla, a onda kroz onu priču u sobi shvatim da ju je ona dala u zamjenu za pare da spasi drugo djete nakon što joj je jedno već umrlo (veli ona njoj: "nisam mogla podnjeti gubitak još jednog djeteta", WTF, stresla bi ju i pitala: "a tko sam ti onda ja" curka je jadna sva zbunjena pa se nije ni snašla, valjda će doći pameti, pa kad će biti bogata aginica.. neka ih malo nauči pameti)

Boran stvarno izgleda :cerek:. A prica je stvarno jeziva, ona tamo plese i veseli se, a ni ne zna da je u tijeku njeno vlastito vjencanje. :eek: Obitelj joj je odurna, a ona druga u Istanbulu glupa ko k.

slažem se, zapravo je i to prilično jadno, ostavlja ju tamo zbog nekog natječaja.. ljudima koji su ju već jednom prodali, a bome joj se na mami vidi da puca zdravlja, a ova druga mamica ju zivka i zivka... sve skupa je djelovalo prilično jeftino..

Bayleaf :P
01.01.2013., 21:13
Bože idiotizma.Dobro da Borat izgleda kako izgleda jer da izgleda ko bradavičasta svinja cijli forum bi se digo na noge.:rofl:

Istina, bila bih među prvima! :mudri:

Običaji stvarno jesu grozni, i položaj žena i svega. Jadna Dilan mora pazit da ju tata ne vidi dok čita knjigu, al što je tu je.
Zaprepastila sam se malo kad sam skužila da Sila ima 17, nedavno sam napunila 18 i ne mogu zamisliti da mi netko to napravi.

Vjenčanica od Sile mi je bila lijepša od Narin, i baš me iznenadila kad je išla plesati. Stvarno ih je bilo lijepo za vidjeti. Kemija frca. :cerek:
I kad su se sreli kod česme i kad joj je dao ružu. Htjela mu je platit, a on vjerojatno ima duplo više para od nje. :rofl: I onda još kaže u autu "Sve bih kupila da prodaje"... to smo vjerojatno svi pomislili :cerek:

Odkud Boranu dvije njene naušnice, vidla sam ono kad su se sudarili kad je razgledavala grad sa bratom i sestrom al kad joj je druga ispala? :ne zna:

Zorée
01.01.2013., 21:15

jadna, ja se baš sažalila nad njom... a i ona mater joj...joj vidim čok čok čok glupe ljude ovde.....

a boran :cerek: hipnotizrao me kad je god bio u kadru... :cerek:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 21:17
slažem se, zapravo je i to prilično jadno, ostavlja ju tamo zbog nekog natječaja.. ljudima koji su ju već jednom prodali, a bome joj se na mami vidi da puca zdravlja, a ova druga mamica ju zivka i zivka... sve skupa je djelovalo prilično jeftino..

Da, slažem se. Bilo je tako par jeftinih dijelova...zato se sad najviše veselim daljnjem razvoju odnosa Sile i Borana, vidi se da su se na prvu zagrijali.

Odkud Boranu dvije njene naušnice, vidla sam ono kad su se sudarili kad je razgledavala grad sa bratom i sestrom al kad joj je druga ispala? :ne zna:

Nisu joj obe ispale, ispala joj je samo jedna i tu je stavio na golubicu, druga naušnica ne pripada Sili. :mig:

I mene je začudilo kad su rekli da ima 17, mislila sam da glumi curu u 20ima...

a boran :cerek: hipnotizrao me kad je god bio u kadru... :cerek:

:rofl: I mene. Mislim da te sekunde dok su njega prikazivali nisam ni disala. :zubo:

ejisa
01.01.2013., 21:18
pa nije joj nestala:ne zna: samo je prekrila sa plaštom preko nje,takva je haljina:mig:

ma meni se sviđa, prica je malo onako totalno zatucano ali opet bit će zanimljivi gledat nju buntovnu i liberalnu kako se snalazi među tako zatucanom sredinom:D

ma da, ali činilo mi se da je taj plašt dok je sjedila na krevetu i razgovarala s majkom spuznuo i da se vidjelo da nema fleke, na nije bitno, haljina je baš lijepa i njoj je savršno pristajala..

nego, da priča je i meni jako zanimljiva, sviđalo mi se kak je brzo shvatila da se treba malo "pokriti" ali ne zbog hladnoće nego zbog sredine..

Meraba svima i Sretna Nova :cerek:

Evo da se pridružim, serija se čini zanimljivom..evo meni prva turska sapunica koja mi je zapela za oko nakon meni ČOK, ČOK drage Asi.

Bold: Je, to je Demirov otac (Hajdar Dogan). I meni je u Asi bio antipatičan..a i ovdje :rolleyes:

hvala ti, e tamo sam mu one golubove htjela nagurati u usta.. lik je da se fakat zbljuješ od njega..

S.N.O.B
01.01.2013., 21:18
Boran aga je prava romantična dušica. :) A Sila bi kupila njegove ruže :rofl: Ima mnogo likova koji će me nervirat, i nadam se da onu Silinu mater u Istanbulu neće više prikazivat ,žena je jeziva :rolleyes:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 21:22
Ja se nadam da Sila fino odmah odlazi k Boranu tako da ne moramo više gledati onu ljigavu obitelj njenu. Mislim, znam da ćemo ju i dalje gledati, ali barem ne u tolikoj mjeri kao i danas.

Zorée
01.01.2013., 21:24
Boran aga je prava romantična dušica. :) A Sila bi kupila njegove ruže :rofl: Ima mnogo likova koji će me nervirat, i nadam se da onu Silinu mater u Istanbulu neće više prikazivat ,žena je jeziva :rolleyes:

majke mi, 100 puta ne javlja se. i mene je počela nervirati. a nekako mi se i samma glumica preglumljava :ne zna:

a jadni borko. kako me steglo oko srca zbog njega. znaš kako bi ga utješila :cerek:

S.N.O.B
01.01.2013., 21:24
Ja se nadam da Sila fino odmah odlazi k Boranu tako da ne moramo više gledati onu ljigavu obitelj njenu. Mislim, znam da ćemo ju i dalje gledati, ali barem ne u tolikoj mjeri kao i danas.

Ne zna se ko je gori, otac ,mati il' brat :503:

Super mi je ples bio. Cakle se Boranu okice :cerek: da mi je par gifića :zubo:

Sviđa mi se ambijent, one zidine, kamenjarnik itd

A. Angel
01.01.2013., 21:28
I ja sam pogledala prvu epizodu, nisam sad vec neko vrijeme gledala nikakve serije, pa naletila veceras na Silu. Neznam, meni se svidjela prva epizoda. Sila je preeedivna :cerek:, a mislim da Borana uopce nije potrebno komentirat :p :cerek:
nadam se da budem imala vremena ovo gledat, ima potencijala :D

x files agent
01.01.2013., 21:29
mene isto strašno živcira Silin tata:rolleyes: očito Cansu nema sreće sa očevima u serijama:rofl:

a i popit će mi živac od Borana brat:rolleyes: bar mislim da mu je brat:ne zna:

Boran sa golubovima:cerek: totalno mi je ko neki micek kad ode tamo,kao da se skriva od svih i samo je tamo među njima najmirniji

o da ples je bio super,bilo je kemije:cerek:a šta se tiče Borana,ima mi prekrasne crne oči:Slin:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 21:30
Ne zna se ko je gori, otac ,mati il' brat :503:

Super mi je ples bio. Cakle se Boranu okice :cerek: da mi je par gifića :zubo:

Sviđa mi se ambijent, one zidine, kamenjarnik itd

Baš. Čitavo vrijeme mi je otac bio najgori, a onda je došla zadnja scena s milim bracom. :rigo:

I meni. Baš su mu se caklile okice. :cerek: Još kad ga je ona onako zavodnički pogledala...baš mi se sviđaju kao par, çok, çok. Jedva čekam sutra.

Ambijent je super, samo što mi zapravo još više pridonosi jezivosti same situacije.

Eva Lisa
01.01.2013., 21:36
Meni se po reklami čini da je ovo super serija, ali ju neću gledati, jer od 13. na RTL-u kreće Sulejman u istom terminu... Onda nema smisla da počnem pratiti, kad neću dalje gledati. Nadam se da će ju jednom reprizirati...

Zorée
01.01.2013., 21:39
Baš. Čitavo vrijeme mi je otac bio najgori, a onda je došla zadnja scena s milim bracom. :rigo:

I meni. Baš su mu se caklile okice. :cerek: Još kad ga je ona onako zavodnički pogledala...baš mi se sviđaju kao par, çok, çok. Jedva čekam sutra.

Ambijent je super, samo što mi zapravo još više pridonosi jezivosti same situacije.

a dragi braco kreten ko i otac mu. kukavica obična :rigo:

Cobanica
01.01.2013., 21:46

a i slika u onoj sobi di ju čeka matičar mi nešto poznata :cerek::rofl: šta oni u Asi nisu mogli naći neku drugu? :ne zna: :(

Oria
01.01.2013., 21:51
Malo više sam očekivala od prve epizode, ali ne znam još odrediti što mi je nedostajalo, :ne zna: no vjerujem da će kasnije biti bolje, pogotovo kad se Sila i Boran počnu upoznavati.

Koji lik ovaj Dželil. :facepalm: Proda kćer, pa slaže da je umrla, uredno svaki mjesec prima lovu za nju, pa se sjeti da je živa i da s njom može pokriti sinovu grešku, onda obraduje ženu s viješću da joj je lagao i da je Sila živa. A od prodane ''mrtve’’ kćeri očekuje da mu poljubi ruku. :bang:

Boran ju je fino odmjerio kod česme, diskretno, ali ipak proradio muškarac u njemu. :D

Mene muči onaj WC, je li Sili još uvijek sila ili se prisilila ući u onu egzotičnu nusprostoriju? :zubo:

Ezel fan
01.01.2013., 21:54
Pozdrav ekipa! :) Odgledala prvu epizodu i oduševljena sam! Novoj svaka čast, pa su otkupili Silu!
Cansu odlična kako sam i očekivala, normalno- gluma joj nije na razini one u Ezelu, al' je očekivano dobra. Znala sam da neće razočarati. Ponovno me oduševljavaju njene transformacije od slatkice do femme fatale!
Nadam se da će serija bit kvalitetna do kraja. Za sada mi smetaju jedino brat, otac, a nije mi simpatičan ni onaj agin rođak, al' vidjet ćemo.. A smotani joj je brat mogao objasniti i na ljepši način, ona mu spašava život (po 2. put), a on je tretira kao smeće samo zato što je žena. Zahvala za to joj je pištolj u glavu! Što bi još bilo da je obrnuto? I ono njegovo i očevo prigovaranje- užas!
Kemije će među glavnim likovima biti (barem po onim pogledima večeras) :cerek:, krajolik lijep, spoj dva potpuno različita svijeta, ljubavna priča, zanimljivo je sve to oko običaja, al' je odvratno kako postupaju prema ženama- prodaju je, vrate je, raspravljaju kome će pripast, pa ako je potrebno udat će i curicu od 12 godina- kao da je roba, a ne ljudsko biće. Posebno jadnu Silu- žrtvuju je po 2. put, a ona se jadna veseli, a nema pojma da je na vlastitom vjenčanju! :horor: Srećom muž joj je dobar- u svakom zlu neko dobro! :rofl: Gledam dalje i čekam da se radnja razvije, do pisanja.

rosa967
01.01.2013., 21:55
meni se sviđa glavni par, a ostali....valjda ću ih podnijeti :D

Nicole_Lilly
01.01.2013., 21:56
Jao da, ono s curicom od nepunih 12 godina je bilo strašno. Sva sam se naježila, pogotovo kad sam njegov pogled vidjela. U-žas.

S.N.O.B
01.01.2013., 21:56
meni se sviđa glavni par, a ostali....valjda ću ih podnijeti :D

to je bitno :cerek: ostali likovi su nebitni :rofl:

Didily
01.01.2013., 21:57
Kod Turaka mi se sviđa što koriste serije da progovore o temama koje su dio njihove tradicije i to onaj loš dio. Naime nevjerojatno zvuči, gledajući iz naše perspektive, da postoje društva u kojima vladaju takvi nepisani zakoni prema kojima obitelj ili potpuni stranac mogu raspolagati našim životom, kako ćemo živjeti i s kim. Zapanjujuće je da u Turskoj postoje potpuno dva različita svijeta. Na žalost, nije Turska jedini primjer takvih uređenja koje daju za pravo jednom ili malobrojnim pripadnicima tog društva da po nepisanim, stoljetnim pravilima, uređuju odnose te sredine. Općenito, žene su manje vrijedan dio društva.

Što se tiče serije, jasno da nas tek upoznaju s pozadinom cijele priče, odnosima i karakterima likova kao bismo s razumijevanjem mogli pratiti zaplet radnje.
Odnos Sile i Borana, samo kao nagovještaj koji obećava buran, strastven odnos jedne mlade, samosvesne i odrješite djevojke i mirnog, staloženog, samozatajnog mladića odraslog u društvu sa stoljetnim tradicionalnim običajima.
Iskre su planule, obostrano, kontrasti su očiti i nadam se da će biti burno i napeto. Susreti s njim je iritiraju, osjeća potrebu da se opire onome što on u njoj budi, a on kao da pri svakom susretu s njom oživi, probudi se iz mrtvila u kojem već dugo živi.
Obećavajuće.

x files agent
01.01.2013., 22:02
ja nemogu vjerovat da takvi običaji postoje u Turskoj još uvijek,to je i meni bilo odvratno da su spremni žrtvovat dijete od 12 godina:(,pa šta onaj kreten od brata nije razmišljo kad se išo petljat sa Boranovom sestrom:rolleyes:šta mu nije sam Boran reko na početku da je samo moro njega prvog pitat za dopuštenje:ne zna: i šta je najbolje roditelji su spremni žrtvovat svoje dvije kćeri radi jednog sina koji je očito debil:503:

ili još uvijek sila ili se prisilila ući u onu egzotičnu nusprostoriju? :zubo:

mislim da je Sila odlučila da joj više nije sila:rofl:

S.N.O.B
01.01.2013., 22:03
Kod Turaka mi se sviđa što koriste serije da progovore o temama koje su dio njihovog naroda. Naime nevjerojatno zvuči, gledajući iz naše perspektive, da postoje društva u kojima vladaju takvi nepisani zakoni prema kojima obitelj ili potpuni stranac mogu raspolagati našim životom. Zapanjujuće je da uTurskoj postoje potpuno dva različita svijeta. Na žalost, nije Turska jedini primjer takvih uređenja koje daju za pravo jednom ili malobrojnim pripadnicima tog društva da po nepisanim, stoljetnim pravilima, uređuju odnose te sredine.

Što se tiče serije, jasno da nas tek upoznaju s pozadinom cijele priče, odnosima i karakterima likova kao bismo s razumijevanjem mogli pratiti zaplet radnje.
Odnos Sile i Borana, samo kao nagovještaj koji obećava buran, strastven odnos jedne mlade, samosvesne i odrješite djevojke i mladića odraslog u društvu sa stoljetnim tradicionalnim običajima.
Iskre su planule, obostrano, kontrasti su očiti i nadam se da će biti burno i napeto. Susreti s njim je iritiraju, osjeća potrebu da se opire onome što on u njoj budi, a on kao da pri svakom susretu s njom oživi, probudi se iz mrtvila u kojem već dugo živi.
Obećavajuće.

Za boldano se slažem. Baš je vidljivo kako ona njemu daje do znanja da s njom ne može kako on hoće ,a njemu se okice zacakle kad je vidi, totalna suprotnost onom Boranu kad se osami s golubovima . Baš su mi se svidjeli, i koliko god da su mi ostali likovi ogavni,većina , njih dvoje su mi prekokrasni :cerek:

S.N.O.B
01.01.2013., 22:05
ja nemogu vjerovat da takvi običaji postoje u Turskoj još uvijek,to je i meni bilo odvratno da su spremni žrtvovat dijete od 12 godina:(,pa šta onaj kreten od brata nije razmišljo kad se išo petljat sa Boranovom sestrom:rolleyes:šta mu nije sam Boran reko na početku da je samo moro njega prvog pitat za dopuštenje:ne zna: i šta je najbolje roditelji su spremni žrtvovat svoje dvije kćeri radi jednog sina koji je očito debil:503:

Žena je tamo samo mašina za rađanje, njezin život ne vrijedi ni pišljiva boba. Il' mora biti luda i jaka pa se suprostavit običajima i rizikovat metak u čelo il' pognut glavu i šutjet. :( Nadam se da će Sila izabrat ovo prvo :)

Zorée
01.01.2013., 22:06

mislim da je Sila odlučila da joj više nije sila:rofl:

pa on je muško. on može sve . :eek:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 22:06
šta mu nije sam Boran reko na početku da je samo moro njega prvog pitat za dopuštenje:ne zna: i

Je. I da ovaj i dalje drhti pred njim kao perce. :rofl:

Stvarno oduran lik. A i sestra je tuka, pa valjda zna kakav joj je brat.

Doña Barbara
01.01.2013., 22:07
Merhaba!..evo i ja se pridružujem gledanju! Jedva sam čekala da počne...trailer je bio super i sviđa mi se...epka je bila dobra! Gl glumicu prije nisam baš nešto voljela, ali u ovoj seriji mi je :cerek: ..gl glumac..ne znam gdje je glumio, zanima me njegova gluma, po ovoj epki čini se dobra...jedino mi smeta glas...sinkroniziranje :flop: ...al dobro! Ugl., zaljubila sam se u Boran-agu :cerek:, predivan je! Sila mi je super..žao mi je nje...i ovo što su joj napravili :503:, ne znam kako to netko može napravit. Kontam običaji su im takvi i sve to, ali ma daj...pa prije bih se ubila nego da moram prodat dijete...Njen pravi tata mi se gadi...prodat dijete i onda je kasnije "dovuć" nazad i udat na prevaru..užas, o bratu neću ni pričat, lik mi se nije svidio ni kad su ga prikazali sa aginom sestrom sav mi je nekakv mlakonjast bio...i sad joj ovako prijetit da potpiše! :Snajper: (iako mene ne bi trebalo tjerat pištoljem da potpišem :zubo: ) ...mama njena, a ne znam šta da mislim o njoj, ono kad je vidi opet mi je bilo tužno, ali kasnije, i ono na vjenčanju...:flop:, sad ne znam kako će dalje bit, al mi se ne sviđa, žao mi je te djece one male i malog...njena posvojena obitelj...retardirani u pm! Onaj njen istanbulski dečko mi nije nikakav, nije loš, al već vidim da je smatra nekom nagradom, bla bla...neki umišljenko! :ne zna: ...Boran-aga, osim što je predivan!? :zubo:, sviđa mi se njegov lik, razuman je, po onome što sam vidjela, mogao je bez problema ubit sestru ljubavnika joj, ali nije, razmislio je i dobro, dalje što se događa...tradicija! Iako mi se ne sviđa, ali dobro...njihov prvi susret i ono kad joj je dao cvijet :cerek:, de predivno...i odakle njemu druga njena naušnica?! Vidla sam kad se šetala sa bratom i sestrom po gradu i kad je naletio na njih, onda joj je ispala jedna, odakle mu druga!? ...jedva čekam sutrašnu epku!

Didily
01.01.2013., 22:10
Nije li i kod česme nešto izgubila?

Nicole_Lilly
01.01.2013., 22:12
Hmmm, mislim da nije, mislim da joj je samo ružu tamo dao. :ne zna:

S.N.O.B
01.01.2013., 22:18
Intro kojeg naravno vidjet nećemo :kava: http://www.youtube.com/watch?v=DOkQDr3Hj6Q

x files agent
01.01.2013., 22:25
Intro kojeg naravno vidjet nećemo :kava: http://www.youtube.com/watch?v=DOkQDr3Hj6Q

a točno sam znala da to neće stavit:kava:

Zorée
01.01.2013., 22:28

lajkam into. a i pjesmu. :cerek::cerek:

Didily
01.01.2013., 22:32
Pregledala scenu kod česme. Ništa tamo nije izgubila.

justJasmine
01.01.2013., 22:33
Pozdrav svima i sretna Nova! :Pivo:

Evo, dok ne pročitam vaše komentare, samo jedno za reći nakon 1. ep: Već vidim da ću zamrzit cijeli muški rod od ove serije. :503::503:

x files agent
01.01.2013., 22:35

a očito onda pogreška scenarista jer sam i ja vidla samo jednu naušnicu:ne zna:

S.N.O.B
01.01.2013., 22:35

Možda je drugu našao kod njih kući :ne zna:

Nicole_Lilly
01.01.2013., 22:41
Ja sam to shvatila kao da je golubica jednu naušnicu već imala otprije, a onda joj je on stavio drugu i rekao da je ta Silina.

I da, ona je njemu u biti poslala vrlo suprotne signale na svadbi. :rofl:

Ivona F
01.01.2013., 22:59
Procitala sam vase komantare i ne bi da pisem, jer se u sustini slazem sa vama.Samo me interesuje kako su agu ubedili da stavi potpis kod maticara ranije, pre mlade, sta su mu rekli, pa su uspeli da ga ubede, jer mi to ne lici na normalno vencanje. Ako on vec nije znao da je ona prisiljena na taj cin, a stvarno nije znao.
Mozda su mu rekli da se devojka "stidi"?

Didily
01.01.2013., 23:03
Mislim da to nije ni bitno za priču, ali pošto je on odlučio da će se žrtvovati kako ono dvoje ne bi izgubili glavu, njemu je bilo svejedno kad će staviti taj potpis prije ili za vrijeme svadbe. Nije imao razloga sumnjati u nešto, a odluku je tako i tako donio. Ženi se i time je stvar gotova.

Blood Dima
01.01.2013., 23:21
Odlična serija :)
Cccc opet sam se navukao na još jednu tursku.

Hvala Bogu na Maxtv pa mogu Sulejmana pogledati kada hoću, a Silu ću gledati u terminu.

S.N.O.B
01.01.2013., 23:23
Odlična serija :)
Cccc opet sam se navukao na još jednu tursku.

Hvala Bogu na Maxtv pa mogu Sulejmana pogledati kada hoću, a Silu ću gledati u terminu.

a ja sam već pomislio da smo nešto zabrljali :rofl:

Blood Dima
01.01.2013., 23:25
Zabrljali u vezi čega?

Nego, ona kuća u Istanbulu, jel to nije kuća iz Strasti orijenta?

Nicole_Lilly
01.01.2013., 23:26
Ne znam za SO, ali znam da je iz Gümüş.

S.N.O.B
01.01.2013., 23:29
Zabrljali u vezi čega?

pa prekršili neko pravilo i to :rofl:

Nije iz SO.

Ivona F
01.01.2013., 23:34
Zabrljali u vezi čega?

Kuca iz Istanbula je iz Gumus......a kuca iz Mardina je iz serije Da sam oblak.

wadra
01.01.2013., 23:36
ahoj :w, pa sviđa mi se, i serija, a i Boran :cerek:, ja ne znam gdi Turci nalaze sve te zgodne glumce :rofl:
btw. još uvijek mi se kiše od svih onih tepiha :bara:

jel zna netko što je onda s naušnicama? :misli:

deseti dar
01.01.2013., 23:48
Na pocetku SRETNA NOVA GODINA svima i sve najbolje :grli:

Zahvaljujuci magli na autoputu doma stigla sa sat vremena zakasnjenja i nisam onda nis gledala,sutra moooooram nes iskemijati da pogledam reprizu,aaaaaa :503: bas sam ljuta,cekam taj pocetak serije dva mjeseca i onda zakasnim :bonk:

Citam komentare i netko dobro napisa,da mu se cini da ce mrziti cijeli muski rod u ovoj seriji,e pa i meni se to cini,samo Borana :cerek: ne bi mogla ruzno pogledati sve i da hocu,ali ostale vec sad ne podnosim,a jos nista nisam pogledala samo procitala vase dojmove,kaj li cu tek misliti o njima nakon kaj pogledam epizodu.

Jedva cekam sutra,imati cu duplu dozu serije,u 13 pa u 20 h
:cerek: ah napokon je pocela serija :cheer:

zvrnda
02.01.2013., 00:41
Hej, ekipa, evo i mene. Pogledala sam upravo prvu epizodu, Sila mi je super, njeni otac i majka iz Istanbula su dragi ljudi koji je istinski vole, njena "prava" obitelj, uh, ni smisliti ih ne mogu, otac, mater, brat, nevjesta...ekipa užas... svi su jednako krivi i jednako spremni žrtvovati kcer koja je vec puno puta otplacena. Onog njenog mlakog bracu trebalo je odmah ubiti jer je i sam znao kakva je obitelj njegove drage i da sa njima nema šale, isto vrijedi i za dragu mu.
Brat je dno, ali otac...nemam rijeci i još suluda ideja da mu poljubi ruku. Pitam se zašto bi ona to bila dužna...iako, mogla mu je poljubiti ruku jedino iz zahvalnosti što je bio toliko sebican i pohlepan pa joj je, nehotice, osigurao život iz bajke. Kakvo smece od covjeka...kakva grozna obitelj...koji užasni obicaji... KLadim se da ce joj svekrva biti :azdaja:...

sultanahmet
02.01.2013., 00:48
Pogledala sam malo više epizoda ove serije i jedino što mogu reći je da niti jedan lik nije crno-bijeli...
Ovo dvoje čeka teška muka u borbi s višestoljetnim običajima ... glumci imaju nevjerojatnu kemiju - savršeni su skupa.

Blood Dima
02.01.2013., 01:17
A da, da iz serije Gumuš, pomiješao sam :D

teuta.luburic
02.01.2013., 08:17
ima li netko neki link da odgledam ovu prvu epizodu s prijevodom jer sam gledala pred kraj nekih 20-ak minuta ...
bdw imala neke nenajavljene goste pa nisam mogla pratiti....
pitance, ja sma skužila znači Sila nije znala da je došla na vjenčanje, tj.da će se udati ?!
ovo je definitivno moja serija i ja sam se oduševila...obožavam ovu tematiku ...podsjeća me na seriju Asmail Konak...
prekrasni su Cansu i Mehmet /Sila-Boran također/ ...oduševljena sam s pričom i glumcima....
u trenu sam mislila da je ona kuća što je Onur kupio Šeh ali sam kasnije skužila da nije , da je iz Gumuša...

blondie27
02.01.2013., 08:32
Pozdrav svima, i ja sam odgledala. Iako sam još prije malo pogledala bez prijevoda, sad sam sve razumjela kako treba.
ovo je dobro dok nam daju seriju u u jednom komadu, ali kad krenu rezati, ajme.
pročitala sam vaše komentare i slažem s vama.
Sila i Boran ( a posebno Boran) predobar par, kemija odlična
Njihov ples:cerek:
I da ne ponavljam vaše postove samo ću reći jedva čekam epizodu večeras.

Maitte
02.01.2013., 09:23
Sviđa mi se serija i nastaviti ću gledati.

Sila. :)

masal
02.01.2013., 09:40
ima li netko neki link da odgledam ovu prvu epizodu s prijevodom jer sam gledala pred kraj nekih 20-ak minuta ...
bdw imala neke nenajavljene goste pa nisam mogla pratiti....
pitance, ja sma skužila znači Sila nije znala da je došla na vjenčanje, tj.da će se udati ?!
ovo je definitivno moja serija i ja sam se oduševila...obožavam ovu tematiku ...podsjeća me na seriju Asmail Konak...
prekrasni su Cansu i Mehmet /Sila-Boran također/ ...oduševljena sam s pričom i glumcima....
u trenu sam mislila da je ona kuća što je Onur kupio Šeh ali sam kasnije skužila da nije , da je iz Gumuša...

Sila nije znala da će to biti i njeno vjenčanje..šaljem ti pp sa linkovima :cerek:

sapunka
02.01.2013., 09:58
Gunajden svima znanim i neznanim, mojim dušicama s FSN gatanja i SO Aškanja i svima ostalima : cerek od uha do uha :
SNG 13 svima , kolko vas ima!

Rekoh sebi sinoć,i da me sam Engin Akyurek zaprosi himself, duboko bih udahnula i rekla :" Ne, korkma me je!" :durica
Štajaznam,možda bi to bila neka navlakuša, čujem da on ima trojicu braće, pa da me, kakve sam fck sreće, dadne onom najružnijem.: ajme i kuku :
To bi bilo apropo sinoćnjeg početka Sile .

Ne mogu doći sebi da jedna cura , koja je čak i plesala folklor :confused: bude toliko glupa pa da ostane sama u onoj pripizdini donjoj u majci na bretele i puknutim rabatinkama i da ne skuži da su je oblekli u vjenčanu halju, i gdje sjedi, zašto tamo sjedi, da otpleše onaj Kondorov El pasa, i to sve s ljudima koje je jučer upoznala.
Kakti "pravim" roditeljima !:rolleyes:

Familija za poželjeti, ćako se igra robne razmjene, majka lažno voli i plače i pada u nesvijest,mala seka od 11 godina ZNA da će se Sila udati i mudro krije , braco joj tepa s gunom, mislim, helouuu, znam da su to običaji i sve, ali majke mi, tamo ako se rodiš ko žensko, bolje ti je da se odeš odmah quickly operirat u muško i da nadoštukaš onu stvar kako god znaš i umiješ....gore od Indijaca( xavka, nemoj mi niš zamjerit, luftvan ) .
Kad smo kod kuća u T.serijama, šta oni imaju samo jednu bogatu i jednu "siromašnu" za snimat serije ? :o
Prvo sam mislila da je ona bogata iz Strasti orijenta : tužna još uvijek na spomen SO :, ista je lokacija,kad ono Gumuš ( eto ti je witch :rofl:), a ona druga od mog Mustafe Buluta .:cerek:

Ja sam mislila da neću više gledat turske serije di ima golubova i galebova:durica, jebhali ih golubovi, shitali su mi se u ćeif još od Fatme.:503:
A Borislav ih ima ko kućne ljubimce!
Pitam se kakvo će im značenje ovdje biti, ako kojeg pusti jel onda *****, ili ako kojeg pomazi oćel poslije bit **** ?
Opet gatanje! : rolleyesam :

Lajkam kemiju dvoje glavnih, ali me ubi to sinhroniziranje .
Za sad samo pristajem da bude sinhronizirana Valida Suljina ( Fidervers u SO ) , njoj stoji, ali kod Borislava mi to čok smeta .
Gubi mi na muškosti dosta jer mu se ne poklapa glas šaptača s njegovim izgovorom s usana .
Ali ,nek mi se nemerakitme, Borko prolazi na listi : "Đe učupa ovako zgodne Turke glumce ?"
Visok, dobre mu dimije, ima samozatajan pogled, dobre zube,uspravan i sve to .....( jbte, koda konja opisujem , hihihaha )
Eto, toliko.:cerek:

zbunjola edit : Jel ono na dnu bunara ima još mobitela, il je meni još isparavalo vino od NG pa sam krivo vidla ?Možda je ćako neki sajko što ubija cure i baca im mobitele u bunar ? ( hihihahah )Oćel se voda zagadit ? ( opet sam počela s nebitnim stvarima ! )

:rofl:

mima32
02.01.2013., 10:37
Pozdrav ekipi, evo i ja se pridružujem gledanju i nadam se ugodnom komentiranju ovdje s vama:kava:

Nisam odgledala prvi dio serije pa mi nije odmah bilo jasno; ona obučena u traperice i potkošulju sa mobitelom, a ostatak ekipe kao da je pobjegao sa seta Sulejmana, pa nikako skontat jel radnja smještena u moderno doba ili neko tamo.

Ne poznajem turske običaje ali me šokiralo da stvarno i dan danas tako nešto postoji, da je žensko dijete u obitelji svojina oca ili brata i da ga se može prodati ili kao u slučaju Sile dati u leasing:eek: I iako su je prodali i dalje je smatraju svojom "robom" s kojom trguju i manipuliraju kako im se sprdne...ugl. šokantno, i to je ono što vidim da će mi najteže biti za prihvatiti u ovoj seriji.

Slažem se sa mojom @sapom po pitanju Siline naivnosti...ok, mogu razumjeti da je cura odjednom saznala da njen život nije onakav kako je 18 godina mislila da je, da njeni roditelji nisu njeni roditelji,i da je željela saznati istinu i upoznati pravu obitelj. Ali s druge strane, ona je odrasla u urbanoj sredini i iz tog joj je razloga trebalo biti stravično sve što je doživjela u rodnoj selendari, plus saznala je da je prodana...dovoljno razloga da pobjegne glavom bez obzira. Ali mi onda ne bi imali seriju tako da...

Kemija između glavnih likova mi se svidjela, to je meni zapravo i najbitnije da me zadrži pred ekranom, tako da im dajem šansu da me "zavedu"...ali se unaprijed grozim scena početka njihovog "braka" koje sam vidjela u traileru:eek:

split1995
02.01.2013., 10:52
ja nisam pogledao 1 ep, ali sad ubrzo je repriza pa je idem gledati i večeras nakon 2 ep napišem vam dojmove jer popodne do Sile idem u šoping,
p.s. neka mi netko u pp pošalje link jer možda neke epizode ne vidim zbog škole i ostalog pa valjda će isit čokac objaviti cijelu seriju. unaprijed hvala ;)

teuta.luburic
02.01.2013., 11:06
ja se ufuram i uživim u ove turske serije/priče stavim si „roza cvike“ i briga me …
ma vidim i ja mali milijun propusta, ali opet me briga, tada stavim samo malo „tamnije roza cvike“…
onda pročitam sad ovaj sapunkin post i smijem se kao kakva ludača ….ma molena nemoj mi razbijati draž gledanja hahah pusti me da se uživim , malo pobjegnem "van iz realnosti u maštu“ i lijepo mi…..

S.N.O.B
02.01.2013., 11:10
sapoooooooooooooooo :rofl: đe si puška te ne ubiila :lol:

Ja evo nestrpljivo čekam reprizu da još jednom fino i polako odgledam :zubo:

Bezveze jeste ta sinhornizacija Borana ali valjda Mehmet ima 'glasić' nepodoban za jednog agu :D

Xavi-8
02.01.2013., 11:13
sapunka

Pa, Silica nije bila obućena u vjenčanicu.
Ona ne zna te obicaje i meni je logicno da je nasjela.
Ko ne bi?

ja nemogu vjerovat da takvi običaji postoje u Turskoj još uvijek,to je i meni bilo odvratno da su spremni žrtvovat dijete od 12 godina,pa šta onaj kreten od brata nije razmišljo kad se išo petljat sa Boranovom sestrom.šta mu nije sam Boran reko na početku da je samo moro njega prvog pitat za dopuštenje i šta je najbolje roditelji su spremni žrtvovat svoje dvije kćeri radi jednog sina koji je očito debil

Naravno da postoje.
To su male sredine, u kojima vladaju plemena.
Žrtvovati :ne zna: Pa, gledaj Azad bi bio žrtvovan, majka je majka i svu djecu gleda isto i ne može se odreci niti jednog.
Azad je obicna kukavica i interesđija, nista vise.
Muško djete vrijedi kao dva ženska u takvim sredinama.

a boran hipnotizrao me kad je god bio u kadru...

I tebe :zubo:

Boran :Slin:

Ne znam za SO, ali znam da je iz Gümüş.

Kuca se koristila u KV, Gumus, Sili, Lale Devri, to je to ili sam jos nesto zaboravila :misli:

Sila Töre http://www.youtube.com/watch?v=kIz212dmXw4

Töre-Običaji, adeti

Tekst i muzika: Sezen AksuIzvodI:Sıla Gençoğlu

Buralarda hasretim çürümez, Moja ćežnja ne prestaje ovdje

Başa gelince figanin duyulmaz, Kada dođe to toga, moje glasno jecanje se neće čuti

Boran'im önünde baharın geçmez. Sa mojim Boranom, pored mene, proljeće je neutoljivo*

Can per perisan Duša je slomljena
Esim dostum uyansin Moj suprug, prijatelj se budi
Imdadimin vakti Vrijeme je za pomoć
Elime biri uzansin neko će već dotaći moju ruku
Basi dumanin Glava mi je puna nevolja
Care tutmayanin bespomoćna sam (ne mogu pronaći riješenje)
Silaya giden donerde bir gun Onaj ko je otišao jednog dana će se vratiti tamo gdje se rodio .*

Allahın emri değil To nije Božija naredba.
Bu kulların aklı Vec je djelo njegovog roba.
Haktan gelen değil bu To ne dolazi od Boga.
Bebeler doğar mı silahlı Zar se djeca rađaju sa oružjem?

Töre Töre Töre Običaji..Običaji..Običaji...*

Olur mu kul kula köle Da li je moguće da Božiji sluga postane sluga drugom čovjeku?
Kin koydun kör yüreğe Slijepo srce obavila je mržnja.
Böyle adalet olur mu Da li je takva pravda moguća?

Prvio dio pjesme ne postoji u originalu, vec se dodao naknadno, za potrebe serije.
Posto se u seriji spominje ime Sila, dodala se još jedna strofa u kojoj se spominje ime Boran.
Kasnije je cijela pjesme, od strane fanova, nazvana "pjesma o Boranu i Sili."

*Boran znači nasilna oluja koja donosi kišu, bura...
Ime Boran je Tursko ime, koje je često i u Albaniji.
Često je i među Kurdskom populacijom samo kao Baran.
Dio: Boran'im önünde baharın geçmez može se prevesti kao: uz buru koja puše pored mene, proljece je neutoljov, ne prestaje.
geçmez-neutoljivo, ne prestaje, ne prolazi.

*Sila znači ona koja osjeća nostalgiju za rodnim krajem, koja se vraća tamo gdje je rođena i gdje je odrasla.Također znači ponovno okupljanje, spajanje.
Dio:Silaya giden donerde bir gun, može se prevesti kao: Sila ce se vratiti, jednog dana, tamo odakle je došla.

*Töre su običaji, zakoni koji obuhvačaju sve koncpete života.
Nisu pisani, vec se prenose sa koljena na koljeno.
Zajednica tj. stanovnici su ih se obavezni pridržavati.
Ponašanje cijele zajednice mora biti u sladu sa Tore-om.
Bilo kakvo ponašanje koje nije regulisano Tore-om se smatralo neoprostivim i za njih se propisuje smrtna kazna ili progon.
Za takve zakone se smatra da su propisani direktno od Boga.
U užem smislu Tore je koncept ponašanja u zajednici.
Tore uređuje odnose muža i žene, snahe i svekrve, odnos stričeva, ujaka, plemensku organizaciju, sankcionise donose prije braka, uspostavljanje patrijarhata.
Najvrijedniji princip Torea je cast i to pojedinačna, ali i kolektivna čast plemena.
Toreom su dozvoljena ubistva iz časti, kamenovanje, progon iz plemena itd.

Prvi susret :cerek:
http://img247.imageshack.us/img247/5402/gulov6.jpg

Prodajete ih?
Šta?
Ruže.
Ne.
Zašto ih onda skupljate?Ako ih prodajete, željela bih kupiti.
Nisu na prodaju.
Dobro.
Izvolite.
Hvala. Sačekajte malo da donesem novac.
Nema potrebe.
Da li je to moguće?
Ne treba, rekao sam.
Dobro, hvala.

http://imageshack.us/a/img94/9467/siladizisi32.jpghttp://imageshack.us/a/img546/7991/017si6.jpg

U Turskoj postoji vise vrsta tradcionalnih plesova: Halay, Karsilama, Hora i Zeybek.
Zeybek se pleše na vjenčanjima.Potiče iz Anatolije, i pokazuje sve vrijednosti braka.Postoji preko 15 tipova ovog plesa, ali se oni klasificiraju na dva načina:
1.sporiji Zeybek
2. yörük Zeybek

P.S Mehmetu Akifu u svim serijama sinhroniziraju glas, ne zna zasto covjek ima lijep glas. :kava:

cielo1
02.01.2013., 11:13
Ja mislila da serija počinje danas, tako sam pročitala na forumu prije i ja to uzela zdravo za gotovo i idem ja sad vidjeti u koliko sati je nastavk i hoće li ih cijele pustiti, a ono vidim da je danas već repriza i da je jučer pocela
No problem mi je kaj mi je u pola jedan AB na prvom koji volim i ne mogu gledati reprizu od početka
Zna netko je li se na Oyo može besplatno pogledati 1. Nastavak, ne mogu provjeriti jer mi internet ne radi na kompu, imam trenutačno samo ovaj na mobu

hormasica1
02.01.2013., 11:21
Samo da kažem da sam slušala Mehmeta na jednom intervjuu ima dubok muževan glas i STVARNO mi nije jasno zašto ga sinhronizuju?

Nicole_Lilly
02.01.2013., 11:24
Samo da kažem da sam slušala Mehmeta na jednom intervjuu ima dubok muževan glas i STVARNO mi nije jasno zašto ga sinhronizuju?

Je, slažem se, slušala sam par njegovih intervjua, baš ima dubok muški glas. Bolji je sto puta nego ovaj koji su mu dali u sinkronizaciji. :ne zna:

sapunka
02.01.2013., 11:36
Slažem se sa mojom @sapom po pitanju Siline naivnosti...ok, mogu razumjeti da je cura odjednom saznala da njen život nije onakav kako je 18 godina mislila da je, da njeni roditelji nisu njeni roditelji,i da je željela saznati istinu i upoznati pravu obitelj. Ali s druge strane, ona je odrasla u urbanoj sredini i iz tog joj je razloga trebalo biti stravično sve što je doživjela u rodnoj selendari, plus saznala je da je prodana...dovoljno razloga da pobjegne glavom bez obzira. Ali mi onda ne bi imali seriju tako da...

đe's moja mime 22
meni je najbolje kad joj onaj bogati tata kaže; ma tu su ti sve fini i pošteni ljudi, ....a oni bokte ko iz "Petak 13 " muvisa, sve na finjaka, a oće je utrpat Boranu da ona jadna i ne zna,bacaju mobitele i mobitele u bunare,ono, brrrrr..
Kažu ;
ajde ti lipa moja otur tu na stolicu,
ajd mamina ljepoto, da te majka vidi jes mi zgodna : krik : ,
obucider se u ovu šta xavi kaže nevjenčanicu, a opet može proć kao takva kad treba ućutkat susjedu ili tetku , votever,
ajd , brajina seko,di si svom braji, dođder u sobu da ti neš kažem ko svojoj sisterici, i onda : clint estvud :, da se nisi makla, saš se udat i susaj dalje , jednom si me spasila, morat ćeš opet ..

onda pročitam sad ovaj sapunkin post i smijem se kao kakva ludača ….ma molena nemoj mi razbijati draž gledanja hahah pusti me da se uživim , malo pobjegnem "van iz realnosti u maštu“ i lijepo mi…..
Pa ja sam kad sam počela gledat IČ, isto sam se smijala od ludosti i Kerimovog trkanja, a poslije sam poludila skroz naskroz
: umut hep var :

sad sam malo bolje, prošlo me je,al zato su me Strasti napale :rofl:
Prva epka nikad ne legne , to je tako , barem meni :ne zna:
Ako ću "tamo" bježat " u maštu ,oću,.. samo ako ima Engina ili Kivanca
sapoooooooooooooooo :rofl: đe si puška te ne ubiila : lol:Ja evo nestrpljivo čekam reprizu da još jednom fino i polako odgledam : zubo :

Bezveze jeste ta sinhornizacija Borana ali valjda Mehmet ima 'glasić' nepodoban za jednog agu : D
Točno me je stroh kolko si mi puta to već poželio :rofl:
Imaš kakvih Đazira gatalačkih sposobnosti sačuvajmepoše ?

Odsad se, luftvan, javi ; "Di si sapooooooo, Engin te kobogda oteo " :rofl:
sapunka
Pa, Silica nije bila obućena u vjenčanicu.
Ona ne zna te obicaje i meni je logicno da je nasjela.
Ko ne bi?

:cerek: xaviiii

Ako je majka od nje rekla svojoj nekoj susjedi da je Sila to odabrala, a niko se tamo nije zgrozio tipa : "Vidi nje, obukla je brokatni kaftan , a udaje se!", to znači da se podrazumijeva (njima koji su tradicionalni) da se i u tome može udati...

I btw, ono s prekriženim nogama, oke , čula sam za to, ali zar nije logično da je bolje da su prekrižene nego da su raširene :facepalm:, ono, nekako mi logičnije :brukica:

eH ,da, ev' recimo , Ja sam odrasla u gradu , i ako me neko zovne na "selo" i dadne mi jabuku s dukatima da je prekobacim preko kuće :rofl:, znala bi da se udajem :durica, il ako mi objese ručnike i sukance bičve na antenu na auto .....bila bi glupa kad bi mislila da me oće počastiti s vitaminom c, Suljinim must have zlatom i novom kolekcijom pret a porter čarapa i ručnika neke babe Mande,seoske fashion designerice na tkalačkom ..... hihihihahaha

Xavi-8
02.01.2013., 11:44
:cerek: xaviiii

Ako je majka od nje rekla svojoj nekoj susjedi da je Sila to odabrala, a niko se tamo nije zgrozio tipa : "Vidi nje, obukla je brokatni kaftan , a udaje se!", to znači da se podrazumijeva (njima koji su tradicionalni) da se i u tome može udati...

Pa, Boranova majka je pitala Silnu majku zbog čega Sila nije obukla vjenčanicu, na sto joj je ova odgovorila da je ona gradska cura i da se tako htjela obuci.
Ono nije tradicionalna vjencanica, vec kaftan, samo su joj stavili veo na glvu, da se zna da je ona druga mladenka.

S.N.O.B
02.01.2013., 12:00
Ja mislila da serija počinje danas, tako sam pročitala na forumu prije i ja to uzela zdravo za gotovo i idem ja sad vidjeti u koliko sati je nastavk i hoće li ih cijele pustiti, a ono vidim da je danas već repriza i da je jučer pocela
No problem mi je kaj mi je u pola jedan AB na prvom koji volim i ne mogu gledati reprizu od početka
Zna netko je li se na Oyo može besplatno pogledati 1. Nastavak, ne mogu provjeriti jer mi internet ne radi na kompu, imam trenutačno samo ovaj na mobu

Upravo ide repriza :mig:

sapunka
02.01.2013., 12:10
Pa, Boranova majka je pitala Silnu majku zbog čega Sila nije obukla vjenčanicu, na sto joj je ova odgovorila da je ona gradska cura i da se tako htjela obuci.
Ono nije tradicionalna vjencanica, vec kaftan, samo su joj stavili veo na glvu, da se zna da je ona druga mladenka.

Ma znaš da mene vazda bune detalji.:cerek:
Recimo, stroga tradicija i običaji se u "SILI" primjete u dosta segmenata i čok je važna i zbog nje se shitane stvari i događaju , i onda budu "ležerni" pa dopuste da se ona uda u zelenkastom kaftanu ?:zubo:

Nebilyorim to i yeter.:durica

Eh da, jel Borko ubo onog goluba s naušnicom ili šta ?
Ima'l golub probušeno krilo or what ? : voli životinje :
Oćel biti neki flashback kako je Boran našao drugu naušnicu ? :rofl:
Ili se ja opet smaram s nevažnim detaljima ? :zvrko:

p.s. a sebi sam u NG poželjela manje forumizacije :facepalm:

Xavi-8
02.01.2013., 12:21
:cerek:

Pa, nije bitna vjenčanica u tim pripizdinam, njima je posljednji krik mode kaftan :rofl:
Osim toga ona potice iz siromasne porodice i oblačenje kaftana se shvatilo kao diferencija između nje i Narin koja je sestra age.Bas kao sto se vidi razlika između Borana i Azada u tom pogledu. :mig:
Tradicija jeste bitna, ali je bitano samo ono sto propisuje Tore, po obicajima bitno je samo da ima veo na glavi i nista vise, jer taj veo treba da podigne muž prve bracne veceri.

Mia007
02.01.2013., 13:13
Pozdrav ekipi, evo i ja se pridružujem gledanju i nadam se ugodnom komentiranju ovdje s vama:kava:

Nisam odgledala prvi dio serije pa mi nije odmah bilo jasno; ona obučena u traperice i potkošulju sa mobitelom, a ostatak ekipe kao da je pobjegao sa seta Sulejmana........

:lol::lol:

Mima sorry kaj kratim ali odvalila na ovo.....

Evoooooo i meneeeeee....čekajteeeeeee :D

Vidim, vidim, ekipica se skupila......mi svi ko da imamo antene na TR serije i samo se okrećemo i vatamo signale di će koja naletit....

Pozraf cijeloj ekipi :D posebno mojima sa FGSN :cerek:

@sapa - totalno mi fali ova spika .....BTW moj bršljan dobro napreduje u vrtu...nego jel ima kakvih naznaka ili spešl info da će Boran gostovat kod nas u LI ili u Storyju izać na par strana....ono ko poster :lol: cccccccccc ovo neću zaboravit dok sam živa :durica

Pogledala prvu...uuuuuuuu bokte opakiiiii....već vidim kaj će ovdje sve bit, dar-mar odnosi.......a ona scena Sila sjedi prekrženih nogu i nekaj s mobitelom, a buraz onako naočit :rolleyes: tam čući i šilji ono drvo ili štagod već i ošine aj reci Sili da tako ne sjedi pred ocem :confused: WTF.....aaaaa saš ti vidjet, pa nije ti ovo Istanbul....čo'eče....ono s onim golubovima i naušnicama mi bilo malo sick....a mob ćuf u bunar sam tak, dat ću ti ja mobiteliranje....
Dobra ona marama Boranu, --> čooook lajk....imam tih marama, super su mi, samo kaj ih ko žemsko ne smijem natakarit na glavu neg okolo vrata...aj dobro....

Gledamo dalje.....

sapunka
02.01.2013., 13:19
: cerek :

Pa, nije bitna vjenčanica u tim pripizdinam, njima je posljednji krik mode kaftan :rofl:
Osim toga ona potice iz siromasne porodice i oblačenje kaftana se shvatilo kao diferencija između nje i Narin koja je sestra age.Bas kao sto se vidi razlika između Borana i Azada u tom pogledu. :mig:
Tradicija jeste bitna, ali je bitano samo ono sto propisuje Tore, po obicajima bitno je samo da ima veo na glavi i nista vise, jer taj veo treba da podigne muž prve bracne veceri.

:facepalm:
Znaš li ti kolko ja bukvalno shvaćam i čitam postove Xavice moja :brukica:
Onda je mogla samo bit u velu i s crvenom ružom u ruci ?:rofl:

Znači bitno je da ima veo i niš više ?:brukica:
Pa zakaj nije bila u majici na bretele i stonewashizjedenim trapkama ?
:ne zna:
Ma buraknit ću ja tu , ne bum se inatila !:durica
Kad te seni mučo sevyorkam , zar mi je za merakitit ?:cerek:

Al ajde, da je ona shvatila odmah da joj se sprema udaja, ne bi mi ni mi serije gledali :ne zna: , tako je kako je, ja ću isto nataknit ote ružičaste naočale i guštat ...

p.s. miaaaaaaa , hošgarden i hošbuldog canim : maše maramicom :

material_girl
02.01.2013., 13:21
ajme meeni,zaboravila totalno da je serija počela :503:

daj,nadam se da će netko stavit reprizu na youtubu. :cry:

monimalu
02.01.2013., 13:22
I poletjeli smo! Za prvu epku ok. Mislim.. ima svakakvih nebuloza i radnja se odvija 100 na sat, ali tako je to u 1. epki. Glavni par je zanimljiv, ima kemije coooook. :cerek: Blago nama!

Silin babacim mi je uzasno kidao zivce u ASI i ovdje ce izgleda. :mad:
Obicaji su im zivi horor! Nesto od toga smo vidjeli i u AvC.

Sila jest nasjela, ali ne cudim se tome. Djevojka ima 17 i kusur godina, jos uvijek naivna i mlada.. sto moze znati o obicajima na 'wild wild istoku'?! Ovi bi gadno preveslali i puno starije i upucenije od nje. :D

Mrzim ove sinkronizacije glasa! :503: Skroz bespotrebno.

:cerek
Pa, nije bitna vjenčanica u tim pripizdinam, njima je posljednji krik mode kaftan :rofl
Osim toga ona potice iz siromasne porodice i oblačenje kaftana se shvatilo kao diferencija između nje i Narin koja je sestra age.Bas kao sto se vidi razlika između Borana i Azada u tom pogledu.

:rofl: :rofl:
Zao mi je Narin, djeluje kao ok djevojka. Cak mi je i Silin brat bio ok.. dok nije potegao pistoljcinu. :D

ps. Boran je tako smijesan na onom svom konjicu :lol:

Xavi-8
02.01.2013., 13:30
Onda je mogla samo bit u velu i s crvenom ružom u ruci ?:rofl:

Sumnjam da bi se Boran bunio da se takva pojavila :lol::rofl:
Ma, samo treba staviti ružičaste naočale i gledati Borana :cerek: ja ostale ignoriram :hrk:
Mada ce nam sapka moja ovo doci kao šok, poslije Fate, jer ovdje se konstantno praktikuje ono sto se u Fati rijetko događalo ili gotovo nikada nije dešavalo :misli: :zubo:

S.N.O.B
02.01.2013., 13:32
ajme meeni,zaboravila totalno da je serija počela :503:

daj,nadam se da će netko stavit reprizu na youtubu. :cry:

šaljem ti u pp :mig:

Nicole_Lilly
02.01.2013., 13:33
Uf, ovaj ples im je :cerek: .

long_time_for_U
02.01.2013., 13:39

Ajde pliz i meni, skroz sam zaboravila da ce bit.. :mad:

pattie_boyd
02.01.2013., 13:45
pogledala sam sad jer sam jučer bila preumorna :D
baš mi je žao Sile...ne shvaćam jednostavno te običaje koji ti nalažu da je ugovoreni brak u redu...jest da se i ona na prvu loptu zaljubila u Borana koji je çok çok hot, a bome i on u nju i onda kad je shvatio da će je oženiti je bio valjda najsretnija osoba na svijetu
greška je što je Sila ostala, ali ipak upoznati davno izgubljenu biološku obitelj nije mala stvar i naravno da joj nije bilo lako napustiti ih nakon ravno jednog dana

eMarina13
02.01.2013., 13:49
Ma znaš da mene vazda bune detalji.:cerek:
Recimo, stroga tradicija i običaji se u "SILI" primjete u dosta segmenata i čok je važna i zbog nje se shitane stvari i događaju , i onda budu "ležerni" pa dopuste da se ona uda u zelenkastom kaftanu ?:zubo:

Nebilyorim to i yeter.:durica

Eh da, jel Borko ubo onog goluba s naušnicom ili šta ?
Ima'l golub probušeno krilo or what ? : voli životinje :
Oćel biti neki flashback kako je Boran našao drugu naušnicu ? :rofl:
Ili se ja opet smaram s nevažnim detaljima ? :zvrko:

p.s. a sebi sam u NG poželjela manje forumizacije :facepalm:

ne draga... to samo znači da ti gledaš i pamtiš a oni misle da nam je dovoljno da je aga u kadru pa ma što radio... nego nije ovo bila prva nego druga/ biće prva sa ružama:lol: na česmi/ a naša draga Sila toliko udubljena u sve drugo da i ne komentira da joj nema naušnica na ušima koje su joj se toliko dopale kad ih je dobila... ah scenaristi:504:

pattie_boyd
02.01.2013., 13:56
Bezveze jeste ta sinhornizacija Borana ali valjda Mehmet ima 'glasić' nepodoban za jednog agu :D

šta su njega sinhronizirali? bome, rade Turci vrhunsku sinhronizaciju budući da nisam skužila da je i Valide u MY sinhronizirana:rofl:

ma meni je uopće glupo što ga je on oupće trebao i pitat za dopuštenje...jest da je on kao poglavar tog sela i sve to stoji, ali opet, čovjek se zaljubio i čemu to...opet je to do njihovih običaja koji su meni pomalo nerazumni...ne vjerujem da je jugoistok Turske takva konzerva :rolleyes:

nadam se da Nova na web stvalja reprize jer će se serija preklapat sa MY

winnerica
02.01.2013., 14:14
Uf, stvarno nemogu vjerovati naivi kojom zrači Sila dok joj oblače svilen kaftan i veo od mladenke, stavljaju je na magarca, koliko je ona morala biti "naivna" da ne kuži da je udaju?! Pa nije Istanbul u SAD-u u odnosu na ostatak Turske; nama u RH je jasno o čemu je riječ, a njoj iz Turske kao nije... Svašta! Baš režiserska nebuloza!!!
I njen ostanak uz ljude koji su joj biološka familija; da ih upozna... Cmon... Osobe koje su je već jednom prodale, izdale i živu pokopale i ona ostane sama u pripizdini i vjeruje njima... Meni bi na njenom mjestu okidač bilo bratovo ponašanje s prekriženim nogama, te očevo ponašanje. Tu bi uzela torbu i baj baj. Nevjerojatna količina podmuklosti; cijela kuća svi znaju da je silom i potajno udaju, a šute ko kuje, pa čak i "mater"!!! Bljuv!

tina 25
02.01.2013., 14:16
Napokon pocelo!:s

Malo mi je bedasto da ju je tata ostavio samu s obitelji koja ju je prodala kad je bila mala,previse naivno :503:,a i ona je previse vjerovala da joj je prava mama bolesna,ponasa se kao da joj je 30 god,a ne 17,onako slobodno vjeruje bez i malo sumnje za svoj zivot! :ne zna:
Da iskreno kazem,meni bi sve bilo sumnjivo da mi se to dogada,proslo je 17 god. da su se ovi sjetili da imaju jos jednu kcerku u Istambulu! :503:,prenaivno!

ribica0903
02.01.2013., 15:01
Evo i mene na Sili, dokle ću ne zna se!!

Ružičaste naočale ne nosim i vjerojatno ću se posvađat sa scenaristima i odustati, ali ... vidjet ćemo.

@sapo đnem da te ne quotam, sve se slažem, of kors jer nema Engina.:cerek::grli:

Ali ljudi moji, zar su ove neke stvari moguće u 21 vijeku, ja prvo mislila da je radnja iz Sulje ili prije Sulje, a kad ono džip vamo, džip tamo i vidim bome to su novopečeni kumovi, zvali se oni age ili sl. isti kokot.

Ne gledam sapunice radi znanstvenog uzdizanja - imamo za to dokumentarce, ja ovo definitivno teško varim u svojim "slobodnim opuštenim" trenucima. Sjedne cura, prekriži noge, jelte pristojno, a oni obđekšn . Pred ćaćom treba sjesti raskrečenih nogu, hladit mandu, ili podvit i raskrečit.

Sve ostalo , jedno gore od drugog, neću ponavljati, bolji od mene već spomenuli sve detalje.

Ali sad imam jedan moj osobni doživljaj za koji vidim da većina nema.

Crni, tamnooki, bradati aga!!

Eh, pa nije mi napet, odnosno možda bi i bio da nema one dimije. Ne može mi muški biti seksi kad ga vidim u onoj vreći koja me uvijek asocira na pune gaće g.... i onda još tako i hodaju, jooooj!!

Drugo, poznato je da volim plavušane, razigrane, frajere, neobuzdane, sa sto mana, ali im soli na rep ne možeš staviti.

I taj ptičiji passo doble mi nije baš bio kemijast. Bilo je i boljih, a čisto sumnjam da je u Turskoj to asocijacija na kondorov let kak smo to mi proglasili, prije bi mi ličilo na napada ovan ovcu, kokot kokošku i sl.

Vidim da će biti zapetljancija glede i u svezi prisile na ljubav i sl. što meni samo stvara dodatni kamen u želucu.

Stvarno bi bilo dobro da Turci jednom snime seriju gdje je ženski lik psihički stabilan, intelektualno superioran, emocionalno odrastao, društveno dokazan, te da onda vidimo sve te "age", "kondore", "muškarčine", "sultane" i ostale muške superiorce kako se bore s pravim ženskom, a ne s ovim svim malim nedoraslim, lijepim, a naivnim curetcima.

6104
02.01.2013., 15:32

Moze li netko i meni poslati u pp? please :)

bartolina
02.01.2013., 15:47
Bok cure i decki!

Evo i mene u vasem drustvu, inace pisem na MY, a jucer pocela Sila pa me bas zanimao pocetak.

Uglavnom, nije mi bas sjela prva epizoda. Gluma od Cansu mi je neka bezveze, jel joj ovo prva uloga, jer je u Ezelu bila super?

Plus naivna i predobra za onu tamo ekipu. Ne mogu vjerovati koliko nebuloza u samo prvoj epizodi. Ona nausnica je valjda od neke druge zene koju je volio:ne zna:

Zamislite, tata joj zna cemu sluzi mobitel:lol:, i u bunar.

Totalno mi je nespojivo to: bazen i poljski wc. Jadna Sila. Ja bi pobjegla glavom bez obzira. I kako je mogla tako lako prihvatiti cinjenicu da su joj lagali i ostati s njima, dok se bogati babo odvozi sa BMW X5:504:

Bas sam rekla muzu da mi nikako ne sjeda serija zbog te tradicije i zene kao manje vazne. I ne mogu vjerovati da je tako u 21. st.

@Ribica, Po meni je Sehica bila jak karakter, a ostale nisam gledala serije pa ne znam.

Nesto mi jednostavno ne pase u seriji a ne znam sto. Dat cu seriji sansu pa cemo vidjeti. Boran je sinkroniziran:eek: Nisam skuzila, al ako kazete da ima dobar glas, cemu onda to:confused:

Sapunka, opet si me nasmijala, thanks:)