PDA

View Full Version : Sila / spoileri

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

V element
28.01.2013., 13:06
Boran: Cvrsto se uhvati za mene. Za mene i za zivot. Ne ostavljaj me. Ne ostavljaj me. :mama: :mama: :mama:

Ufff yaaa ova rečenica mi je baš bila jaka...i ja sam skoro plakala u kauču :mama:

Meni nisu jasni ovi Boranovi roditelji, oni su bolesnici žečši :ne zna:

I jeste primijetili koliko je Sila viša od Đihana :D
U svim zajedničkim scenama je ona ili pognuta ili ih snimaju iz nekih čudnih kuteva haha

Didily
28.01.2013., 13:21
Boran: "Dobro došla, ženo moja. S tim pogledom koji mi grije srce i dom"

Što se tiče Silinog položaja aginice mislim da ga je izgubila bijegom. Presuda je samo odgođena do rođenja djeteta. Dakle, pred njima je još puno problema.

Boranovi roditelji, što reći? Kako čovjek može biti zadrt, nemilosrdan, nehuman, nesamilosan i zao samo zbog krivog odgoja, okruženja. Boranov otac vjeruje kako neće dobiti oprost grijeha ako se ne drži zakona Tore. Dakle, neće dobiti oprost tih grijeha koje zbog Tore počini.
Ovdje razum jednostavno ne igra nikakvu ulogu, ti ljudi nisu učili misliti nego slušati i povinovati se onome što ih se uči. I tako stoljećima. Korijeni su kao što vidimo preduboki. Boranovom ocu je važnije da njegov sin "osvjetla" obraz ubistvom, nego što bi zbog tog ubistva proveo život u zatvoru (slučaj Emre).

Sve su to mahom neuki, neobrazovani ljudi koji kao da žive u posebnom, zatvorenom dijelu svijeta. Zato je bitno da se svi, bilo gdje da su, bore za što širim obrazovanjem.

M@3X
28.01.2013., 13:25
Sila za njegove roditelje, a i ostatak plemena, vise nije aginica, vec pokretna meta. :ne zna:

Ona je sad ziva jer na nju gledaju kao na inkubator, tu je zbog djeteta i bice ziva dok ne rodi, eventualno jos dok doji mogu je postedjeti.
Ali ce je ubiti hladno i bez griznje savjesti nakon toga.

Ona je odlaskom prestala biti ne samo aginica, vec i covjek (u njihovim ocima), ona je tek simbol njihove izgubljene casti, zapravo uzrok njihove izgubljene casti i dok je ziva podsjetnik je na tu izgubljenu cast.

dimanado
28.01.2013., 13:29
Sila za njegove roditelje, a i ostatak plemena, vise nije aginica, vec pokretna meta. :ne zna:

Ona je sad ziva jer na nju gledaju kao na inkubator, tu je zbog djeteta i bice ziva dok ne rodi, eventualno jos dok doji mogu je postedjeti.
Ali ce je ubiti hladno i bez griznje savjesti nakon toga.

Ona je odlaskom prestala biti ne samo aginica, vec i covjek (u njihovim ocima), ona je tek simbol njihove izgubljene casti, zapravo uzrok njihove izgubljene casti i dok je ziva podsjetnik je na tu izgubljenu cast.

Ne slažem se s ovim da je prestala biti aginica, ona je za mene snažna žena kao što je i Boran rekao. I dokazat će se kao aginica, jer će braniti svoje djete i svoga agu od svih, čak će i ona potegnuti pištolj kad bude trebalo da se vidi ko je aginica i da nema šale s njom.

Didily
28.01.2013., 13:35
Nije pitanje je li Sila za nekog od nas aginica ili nije. Postavljeno je pitanje zašto Sila ne koristi to što je aginica, pa smo M@3X i ja odgovorili na to pitanje.
Ne može koristiti položaj aginice jer ga je izgubila bijegom. Dakle ona je nepoželjna kao živo biće, kakva aginica, osramotila je obitelj Genzo i zato nitko ne poštuje ni nju ni njenu riječ.

KANTARIOL
28.01.2013., 13:47
Cvrsto se uhvati za mene. Za mene i za zivot. Ne ostavljaj me. Ne ostavljaj me.

Nisam gledala epizode unaprijed, samo na tv, ali nisam mogla više izdržati, malo sam ubrzala i stvarno ovaj Boran je sve bolji i bolji, gluma na početku serije i ovo sad nema veze jedno sa drugim, stvarno glumi tako da te prikuje za televiziju i ne možeš se maknuti, pokreti ruku, pogledi, oči ma nemam riječi a mislila sam da me nakon Demira nitko neće tako fascinirati. Svaka mu čast!! Nije čudo šta bi se sve mi željele bar na trenutak naći na Silinom mjestu.

Pozdrav svima

twistdrum
28.01.2013., 14:12
......Sve su to mahom neuki, neobrazovani ljudi koji kao da žive u posebnom, zatvorenom dijelu svijeta. Zato je bitno da se svi, bilo gdje da su, bore za što širim obrazovanjem....

ali oni, bez obzira što mlađi ljudi idu na školovanje ,i dalje zaista žive u posebnom, zatvorenom dijelu svijeta - a ne "kao da"

Nicole_Lilly
28.01.2013., 14:23
Boran: Cvrsto se uhvati za mene. Za mene i za zivot. Ne ostavljaj me. Ne ostavljaj me. :mama: :mama: :mama:

Da ti se srce slomi. :cry:

Nikog on jadan nema uz sebe. Svima je bitnija cast i glupi obicaji od njega. :(

:mama: :mama:

On baš nema nikoga osim nje. Pretužno.

ball
28.01.2013., 14:39
Boran: "Dobro došla, ženo moja. S tim pogledom koji mi grije srce i dom"

Što se tiče Silinog položaja aginice mislim da ga je izgubila bijegom. Presuda je samo odgođena do rođenja djeteta. Dakle, pred njima je još puno problema.

Boranovi roditelji, što reći? Kako čovjek može biti zadrt, nemilosrdan, nehuman, nesamilosan i zao samo zbog krivog odgoja, okruženja. Boranov otac vjeruje kako neće dobiti oprost grijeha ako se ne drži zakona Tore. Dakle, neće dobiti oprost tih grijeha koje zbog Tore počini. Ovdje razum jednostavno ne igra nikakvu ulogu, ti ljudi nisu učili misliti nego slušati i povinovati se onome što ih se uči. I tako stoljećima. Korijeni su kao što vidimo preduboki. Boranovom ocu je važnije da njegov sin "osvjetla" obraz ubistvom, nego što bi zbog tog ubistva proveo život u zatvoru (slučaj Emre).

Sve su to mahom neuki, neobrazovani ljudi koji kao da žive u posebnom, zatvorenom dijelu svijeta. Zato je bitno da se svi, bilo gdje da su, bore za što širim obrazovanjem.

Uprav tako. Drugačiji odnos prema vlastitoj djeci(ili unucima) zapravo dovodi u pitanje sve presude koje je za svog agovanja donio. Valjda to Silu i nagna da im oprosti sve zvizdarije koje su joj priuštili:ne zna:
Meni je u tom svjetlu zgodno prikazan Šivan koji je između tradicije(Firuz) i novina(Boran) na kraju izabrao promjenu, polako, mic po mic, ali promjenu(inače je mogao u Istambul po Ajšinu glavu, ali radije izabere poslati joj osobnu, možda joj zatreba)

tina01
28.01.2013., 15:20
požurila s posla kući da u miru sama pogledam 28.epizodu i evo ne mogu doći sebi,tulim ko kišna godina,mislim da mi je ovo najbolja epizoda do sada bez obzira što je tako teška
u dosadašnjim epizodama uvijek je bilo ponekih scena i dijaloga koji su me oduševljavali ali ova epka je premoćna od početka do kraja
zato ne znam što bih izdvojila jer mi se srce slamalo i u pozitivnom i i negativnom smislu gledajući ovu epizodu
već ste izdvojili neke dijaloge pa se neću ponavljati
napokon su jedno tijelo i jedna duša, zajedno bez obzira na sve,zajedno će se suprotstaviti svima,samo zajedno mogu nadvladati sve nedaće kojih će još biti ne mali broj,ali napokon je njihova ljubav tako jaka da se mogu oduprijeti nevoljama koje ih čekaju

idem nastaviti plakati :mad:

jesenjina
28.01.2013., 15:20
ova 28 ep je stvarno bila dobra.
vrlo je dinamicna u izazivanju emocija kod gledatelja.

onaj dio kad naizmjence pokazuju dolazak dzihana na trg i kako ga boran aga ceka, gdje je atmosfera dodatno podignuta popratnom glazbom je predobar.

jedva cekam 29 :)

tigyyyy
28.01.2013., 15:43
Mene stalno kopka Kevser,nakon one zadnje scene neznam šta da mislim,pa tko može imat takvo srce i tak nešto napravit.
Možda su nam baš kroz njezin lik htjeli dokazat koliko su ti običaji ukorijenjeni,jer kako to drugačije objasnit.Mislim da je većinu svog života provela u sjeni agovanja Firuz age i da ne zna živjet drugačije osim po pravilima običaja.
Možda je mislila da će Sila još uspjet pobacit i da će se time sve riješit,i Jezdu je otjerala u smrt,mislim da je to isto nesvjesno učinila,njoj je bilo bitno da se rodi mali aga,a pošto to Jezda nije mogla,pa naći ćemo nekog tko može zato jer to tako mora biti.Azada nije mogla smislit jer ih nije dostojan,nebitno što ga Narin voli. Kod nje se isključuju svi osjećaji kad je čast u pitanju.Mislim da je Sila prešla preko svega toga jer je shvatila zašto to čine,to je jednostavno jače od njih.
A sad malo o našem agi,scena na trgu dok čeka Džihana i šetka gore dolje sa onim svojim duuuugim koracima me bacila u trans i onda kažu da je Suljo veličanstven

Didily
28.01.2013., 16:00
Ha, pa ako uzmemo da su stari aga i aginica cijeli život živjeli životom povlaštenih, da su im drugi ljubili ruke, da se njihova riječ poštovala, a sad zbog jedne Sile oni to poštovanje i ugled mogu izgubiti. Mislim da je njihovo rezoniranje upravo u tom smislu, zato im Sila smeta i zbog toga je se žele riješiti.
Stari Firuz živi u uvjerenju da to što je aga i u Istanbulu znači nešto, da su i tamo nedodirljivi. Teško mu je uopće pomisliti, a kud priznati da je Istanbul daleko od njihovih pogleda na život, da tamo vrijede sasvim drukčiji zakoni.
Zato se on grčevito bori da sve ostane po starom i da se običaji slijepo poštuju. Pa što košta da košta. Život njihove snahe, unuka, a i sreća njihovog sina tu igraju manju ulogu.

tigyyyy
28.01.2013., 16:07
Neznam točno u kojoj epizodi i nisam baš razumjela,ali Firuz je ošamario Silu i u tom trenutku mu je pozlilo i strovalio se na pod,ona je tu pritrčala i spasila ga,kasnije,u bolnici mislim da je to rekao Boranu i od tada se smekšao,tak sam ja to shvatila

eMarina13
28.01.2013., 16:17
...
A sad malo o našem agi,scena na trgu dok čeka Džihana i šetka gore dolje sa onim svojim duuuugim koracima me bacila u trans i onda kažu da je Suljo veličanstven

imaš pravo, nismo dugo, baš je zapostavljen :cerek:

eto..
http://img819.imageshack.us/img819/7886/28agabmejdansmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/819/28agabmejdansmall.png/)

nego... tko ti je taj Suljo:eek::eek: :rofl:

...
ja nažalost neznam raditi gif , a ti duuuugiiii koraci su idealni za gif, slika nije dovoljna

Xavi-8
28.01.2013., 16:45
Sila-gelin ağa ili ne?

Sila je svojim bijegom izgubila status gelin ağa.
Ali...
Zaboravlja se da se ona opet udala za Borana.
Zaboravlja se da je presuda odgođena.
Ona, pod takvim okolnostima, jeste gelin ağa i dalje.
Ona je Boranova žena i samim tim je gelin ağa.
Njena riječ je odmah iza Boranove.
Ona tu, nazovimo je funkciju, koristi u pogrešne svrhe.
Konak u kojem žive nije vlasnistvo Firuz age, vec glavnog age, a to je Boran.
Poslije Borana, po hijerarhiji, glavnu rijec ima njegova gelin aga, a to je Sila.
Dakle, da Sila hoce, može naglavačke izbaciti i babu i babca.
A to što je meta za babu i babca, nije uopšte bitno, jer baba i babac nisu iznad torea, asiret reisa, niti asiret meclisa. :kava:

tigyyyy
28.01.2013., 16:54
imaš pravo, nismo dugo, baš je zapostavljen :cerek:

eto..
http://img819.imageshack.us/img819/7886/28agabmejdansmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/819/28agabmejdansmall.png/)

nego... tko ti je taj Suljo:eek::eek: :rofl:

...
ja nažalost neznam raditi gif , a ti duuuugiiii koraci su idealni za gif, slika nije dovoljna

ma meni je i to dovoljno...
Suljo-Sulejman:lol::lol::lol::lol:

eMarina13
28.01.2013., 17:09
ma meni je i to dovoljno...
Suljo-Sulejman:lol::lol::lol::lol:

dobro , dobro... taj veličanstveni.. po nazivu.. iako ni njegove ruke nisu za baciti:mig:
nego... briši IMG .. nesmije se ostaviti slika u quotu... znam ja tvoje namjere, naravno da nije loše da se ponavlja.. ali "pravila, pravila..."

gracijela
28.01.2013., 17:25
Evo mene i na ovoj temi malo :) jednostavno me znatiželja vuče a i nisam neki ljubitelj neizvjesnosti...nisam stigla sve postove pročitati,a zanimaju me neki veći događaji koji će se dogoditi?! Što će biti s Emreom? Hoće imati kakvu veću ulogu dalje ili će se povuči? :)

eMarina13
28.01.2013., 17:44
Evo mene i na ovoj temi malo :) jednostavno me znatiželja vuče a i nisam neki ljubitelj neizvjesnosti...nisam stigla sve postove pročitati,a zanimaju me neki veći događaji koji će se dogoditi?! Što će biti s Emreom? Hoće imati kakvu veću ulogu dalje ili će se povuči? :)

najkraće što sam ja shvatila je da će se u Americi oporaviti i neće biti u kolicima već sa štapom. i da doći će malo u Mardin da agi digne živac.. e sad dal namjerno tko će ga znat:mig:

M@3X
28.01.2013., 18:00
Jesu se oni ponovno vjencali u Istanbulu, ali mislim da u Mardinu to niko i ne zna.
A i da zna, nekako mi je tesko povjerovati da bi zbog toga imali postovanja prema zeni osudjenoj na smrt.
Jer ni taj ponovljeni brak ne ponistava presudu. :misli:
Jedino je trudnoca ono sto je za sad drzi u zivotu (osim Boranove ljubavi i spremnosti da mijenja obicaje zbog nje).

Tako da ne vjerujem, sve i da Sila ima trenutno snage i zelje nekome prkositi ili naredjivati, da bi nju iko poslusao. :ne zna:

Pa u jednom momentu kad Boran donosi Silu kuci cak ni oni cuvari ispred vrata (Aziz i jos neko) se ne zele smaknuti, jer je Firuz-aga rekao da Sila ne moze unutra. :ne zna:
Meni je to nekako bio neki pokazatelj da je Boran trenutno na tako klimavom terenu i sam (da ga mozda vise i ne dozivljavaju kao glavnog agu, vec i jeste i nije), a kamoli Sila pobjegulja. :misli:

Jer Aziz mi se cini kao da postuje i voli Borana, ali kao da vise nije siguran koga slusati, njega ili Firuza. Kao da se vise ne zna ko je glavni. Mislim, formalno se zna, ali su se temelji poljuljali malo.
Te Boran mora svojim ljudima pokazati da je on aga i da ce on odlucivati, pokazati im cvrstinu...tako da mislim da je zbog toga dobro sto su se vratili...da im na taj nacin prenese poruku da on nije pobjegao od problema, vec da ce ga rijesiti, na svoj nacin...

tratincic
28.01.2013., 18:01
Sila-gelin ağa ili ne?

Sila je svojim bijegom izgubila status gelin ağa.
Ali...
Zaboravlja se da se ona opet udala za Borana.
Zaboravlja se da je presuda odgođena.
Ona, pod takvim okolnostima, jeste gelin ağa i dalje.
Ona je Boranova žena i samim tim je gelin ağa.
Njena riječ je odmah iza Boranove.
Ona tu, nazovimo je funkciju, koristi u pogrešne svrhe.
Konak u kojem žive nije vlasnistvo Firuz age, vec glavnog age, a to je Boran.
Poslije Borana, po hijerarhiji, glavnu rijec ima njegova gelin aga, a to je Sila.
Dakle, da Sila hoce, može naglavačke izbaciti i babu i babca.
A to što je meta za babu i babca, nije uopšte bitno, jer baba i babac nisu iznad torea, asiret reisa, niti asiret meclisa. :kava:

Hvala Xavi-8 sto si potvrdila da sam ipak u pravu :)

Monika1705
28.01.2013., 18:09
Jesu se oni ponovno vjencali u Istanbulu, ali mislim da u Mardinu to niko i ne zna.
A i da zna, nekako mi je tesko povjerovati da bi zbog toga imali postovanja prema zeni osudjenoj na smrt.
Jedino je trudnoca ono sto je za sad drzi u zivotu (osim Boranove ljubavi i spremnosti da mijenja obicaje zbog nje).

Tako da ne vjerujem, sve i da Sila ima trenutno snage i zelje nekome prkositi ili naredjivati, da bi nju iko poslusao. :ne zna:

Pa u jednom momentu kad Boran donosi Silu kuci cak ni oni cuvari ispred vrata (Aziz i jos neko) se ne zele smaknuti, jer je Firuz-aga rekao da Sila ne moze unutra. :ne zna:
Meni je to nekako bio neki pokazatelj da je Boran trenutno na tako klimavom terenu i sam (da ga mozda vise i ne dozivljavaju kao glavnog agu, vec i jeste i nije), a kamoli Sila pobjegulja. :misli:

Jer Aziz mi se cini kao da postuje i voli Borana, ali kao da vise nije siguran koga slusati, njega ili Firuza. Kao da se vise ne zna ko je glavni.

Nisu se oni ponovo vjenčali.. on je to napravio za nju,za njih, jer to njima znači - kada je on njoj u sobi bio rekao : " u onoj vjenčanici nije bila žena koju volim.. " nema toga nigdje na papiru. prvo vjenčanje u midjatu je pravovaljano do njene smrti... ;)

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2

mima29
28.01.2013., 18:18
Ovi Boranovi su mi užasni, čak gori od Džihana. Ništa ih ne može opravdat. Da se onak smijulje i baš vesele nečijoj nesreći, užas...

Nego ne stignem često ovamo i ne mogu sve pročitati jer puno pišete :cerek: al kako na kraju uspiju da ne ubiju Silu nakon što rodi?

E da i što se na kraju dogodi s agovanjem? Tko će bit aga? Do kraja ostaje Zinar ili?

Nicole_Lilly
28.01.2013., 18:28
Nego ne stignem često ovamo i ne mogu sve pročitati jer puno pišete :cerek: al kako na kraju uspiju da ne ubiju Silu nakon što rodi?

E da i što se na kraju dogodi s agovanjem? Tko će bit aga? Do kraja ostaje Zinar ili?

Prije nego što prolijete krv moje žene i djeteta, morat ćete proliti moju krv. :s

Ili kako je već išla ta rečenica. Mislim, realno, dok god je Boran, pa - Boran, nema te sile koja bi njoj mogla nauditi.

Dilaver postaje aga. Ali koliko sam skužila, Boran prije svog odlaska mijenja sustav.

M@3X
28.01.2013., 18:32
Meni je Kevser babuskara nesto u stilu:
Skotrljala se snasa s planine
pa se sada stidi slanine...

Ona mi je bas zagrizla za moc i aginstvo.
Za to da je ona neko i nesto.
Pri tom ne stedi ni vlastitu cerku i cini je nesretnom podbadajuci Azada.
Svima zeli biti poklopac.
Zahebava malog Emira kad vozi bicikl.
I tu joj je Firuz rekao da je vec s njom razgovarao i da se prisjeti. Jer ni ona nije aginica rodjenjem, vec udajom.
A Firuz, koji je valjda po rodjenju aga, tj. to ga je cekalo "u nasljedstvo", je opet razumniji, te govori babuskari da pusti Azada na miru ako zeli srecu svoje cerke, pa onda dok babuskara broji na Silu da bi samo hajcala i da nije domacica, vec buntovnica, Firuz je podsjeca da je i Boran bio buntovan i da im da vremena i sve ce doci na svoje, cak i ono vece kad Sila bjezi ona grinta li grinta sto se njih ceka, a Firuz govori da nije gladan i da ce sacekati...
U dosta nekih sitnica je ona ta koja nema razumijevanja za druge, a oni koji su u tome od rodjenja pokazuju vece razumijevanje za odstupanja.

A ona kao - pobjegla snasa iz opanaka, pa sad stiklu i u krevet nosi. :rolleyes:

Ima i ona svojih momenata, kad kaze Boranu da ga je odgajala da bude milostiv (ocito, samo rijecima, a ne primjerom), kad se sazali na Narin, kad kaze Bedar (nakon prvog bijega) da je ona srecna jer se bar moze potuziti, traziti da ih postede, a ona to ne moze, kao aginica.
Ima tu i naznaka kroz neke scene da Firuz zapravo preko nje, govoreci njoj sta kome da kaze ili ispita, obavlja neke poslove koji su njemu valjda ispod casti...
Ali dzaba, nekako nemam bas puno razumijevanja za nju.
Jer onda kad nije pritisnuta obicajima, kad moze biti zena i majka i pokazati razumijevanje - ona to ne cini.
Nakon svega sto se izdesavalo na Silin rodjendan ona joj tutne halvu ispred nosa, halvu za pokoj duse onom Sulejmanu sto se upucao.
Pa daj imaj srce bar ponekad, daj ne budi govno od covjeka, ako te nista na to ne tjera...

Cak sam bila u dilemi o sceni na pocetku serije. Tad jos nisam znala na sta je sve baba spremna.
Kad ona dolazi do Borana koji je kod konja i ko zna koliko jadan vec nije jeo, nema apetita jer se mora ozeniti...
Ona zna da je jedini nacin da joj cerka ostane ziva taj da se Boran ozeni. Ona je prije toga ta koja place zbog cerke i zeli je zivu i zahvaljuje Boranu sto joj je obecao da Narin niko nece ubiti.
I onda govori o toj slici koju je dobila od Silinih roditelja i kao, pogledaj, mozda ti se ne svidja!!! :confused:
Mislim, sta i da mu se ne svidja? Nece se ozeniti, pa ce joj ubiti cerku, a njegovu sestru?
Zar to zeli?
Boran joj na to kaze da ga slika ne zanima, niti je bitno svidja li se njemu ili ne, bitni su obicaji i on ce postupiti tako da spasi sestru, bez obzira na sve.
Pomislila sam u jednom momentu da ona zeli da on bude srecan, da se ne ozeni djevojkom koja mu se bas bas ne svidja...jer jednu je tragediju vec ostavio za sobom...ali nekako mi je ta teorija suplja na sve strane.
Mnogo mi vise vuce na to da je njoj zao sto je dala cerku tom seljaku, a jos ce joj i sin ozeniti cerku tih obicnih zemljoradnika i da bi, ma koliko zeli Narin zivu, jedva docekala da on odbije tu snahu nize vrijednosti (iako o njoj ne zna nista, sem porijekla).
Jer da ona zeli dobrobit Boranu i zbog toga mu tutka sliku pod nos, valjda bi recenica glasila - dobila sam sliku od njenih roditelja, pogledaj, mozda ti se i svidi...a ne - pogledaj, mozda ti se cura ne svidja... :misli:
Taj negativan stav dok nudi sliku, a sin joj u bas teskom emotivnom stanju (govori i Abaju - jos vise cu patiti...)...

mima29
28.01.2013., 18:33
Prije nego što prolijete krv moje žene i djeteta, morat ćete proliti moju krv. :s

Ili kako je već išla ta rečenica. Mislim, realno, dok god je Boran, pa - Boran, nema te sile koja bi njoj mogla nauditi.

Dilaver postaje aga. Ali koliko sam skužila, Boran prije svog odlaska mijenja sustav.

Hvala ti puno. A jel Dilaver Džihanov brat? On na kraju završi s Lucy il sam ja krivo shvatila iz gledanja na turskom?

I šta znači ovo što zvuči ko "džekson"? :D

Nicole_Lilly
28.01.2013., 18:36
Hvala ti puno. A jel Dilaver Džihanov brat? On na kraju završi s Lucy il sam ja krivo shvatila iz gledanja na turskom?

I šta znači ovo što zvuči ko "džekson"? :D

Nema na čemu, ali neka ti još odgovore cure koje su baš gledale sve te scene, ja u biti samo prepričavam njihove postove. :D

Da, Džihanov brat, ali on se mijenja pa mu Boran ostavlja agovat. Ne znam s kim završi.

mima29
28.01.2013., 18:40
Ma do 28 sam ja Firuza i shvaćala i stalno govorila da je on ok da nije loš, al sad za ovo nemam opravdanje za njega. Baš mi je prisjeo. A ova baba mi nikako nije sjela. Od početka. A i prava se našla protiv običnih ljudi govorit. Ne podnosim je.

A jel jesu zamijenili glumca koji glumi Firuza. Na početku bio drugi il se meni čini? Već sam pitala al ne sjećam se da je netko odgovorio pa ja opet dosađujem :D

Nicole_Lilly
28.01.2013., 18:44
Ja to dvoje nikako ne shvaćam. Mislim, mogu shvatiti da žive drugačijim životom i imaju druge vrijednosti i da su kruti i sve, ali ne mogu shvatiti da možeš mirno stajati kad ti netko trudnu snahu baci pod noge svu krvavu i izmučenu. Ženu koja je tvom sinu centar svemira. To mi više nema veze s vrijednostima, već s poremećenim umom.

Je, drugi je glumac bio u prvih nekoliko epizoda.

Ninochka_mk
28.01.2013., 19:04
Majko bozja ova Kevser ! Zar je mguce da zena nema ni malo srca.. sad sam izgledala 28 opet, jadna Sila ko lane ju je gledala.. suze mi dodjose na oci...

Didily
28.01.2013., 19:15

Jer Aziz mi se cini kao da postuje i voli Borana, ali kao da vise nije siguran koga slusati, njega ili Firuza. Kao da se vise ne zna ko je glavni. Mislim, formalno se zna, ali su se temelji poljuljali malo.
Te Boran mora svojim ljudima pokazati da je on aga i da ce on odlucivati, pokazati im cvrstinu...tako da mislim da je zbog toga dobro sto su se vratili...da im na taj nacin prenese poruku da on nije pobjegao od problema, vec da ce ga rijesiti, na svoj nacin...

Potpuno si u pravu. Ona je osuđenica, kazna je samo odgođena, a izvršit će se po rođenju djeteta. Kad su mislili da je pobacila, odmah su odlučili da se kazna izvrši.
Po svemu je očito da Silu više nitko ne drži osobom koja ima snagu jdne aginice. Naravno, svemu tome je pomogao Đihan i njegove laži, a i Boranovi roditelji podupiru nepoštovanje Sile.
Ona je formalno aginica jer je Boranova žena, ali po mišljenju svih samo dok se dijete ne rodi jer poslije toga je mrtva.
Ne samo da je osramotila Borana i obitelj veći cijelo pleme, pa njena riječ nema snagu koju inače aginičina riječima.

ball
28.01.2013., 19:20
Ja to dvoje nikako ne shvaćam. Mislim, mogu shvatiti da žive drugačijim životom i imaju druge vrijednosti i da su kruti i sve, ali ne mogu shvatiti da možeš mirno stajati kad ti netko trudnu snahu baci pod noge svu krvavu i izmučenu. Ženu koja je tvom sinu centar svemira. To mi više nema veze s vrijednostima, već s poremećenim umom.

Je, drugi je glumac bio u prvih nekoliko epizoda.

I drugi Firuz, i drugi Dilaver i druga Esma...ti miša, sam kad nije drugi Boran:mig:

deseti dar
28.01.2013., 19:23
I aga bi se malo "smucao" sa strane

http://img218.imageshack.us/img218/5413/gulendam21kq8.jpg
http://img102.imageshack.us/img102/8624/gulendam16ya3.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/1149/gulendam39tm9.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/3407/gulendam46fl2.jpg
http://img180.imageshack.us/img180/5743/gulendam95xl3.jpg

:cerek:
http://img169.imageshack.us/img169/2858/dsc1187sy3it6.jpg

Pa koliko ce ova doktorica smarati,evo gledam slike od 52. do 55.sveprisutna je,pa cak i u Mardinu :rolleyes:

deseti dar
28.01.2013., 19:34
Suzdrzavam se da ne komentiram ova dva reptila,ali moram.....:503:

Ne moraju oni nju,niti voljeti,niti postovati.Po njihovom ona je odgovorna za sve njihove trenutne nedace.U redu.Neka bude.
Aliiiiiiiiiiii onako hladno i zadovoljno promatrati kako se ona muci,ma zivotinju pored ceste da vidis u onakvu stanju,stao bi i pomogao.
Ne postoji apsolutno nista kaj bi oni meni mogli servirati u scenariju da bi ja o njima imala vise pozitivne rijeci.
Kako su Azada skratili za glavu,tako su komotno mogli i ovo dvoje i amen.Znam zlobno je tako misliti i o likovima u seriji,ali ne mogu si pomoci.
Oni kao likovi nemaju trunke covjecnosti i tako bi trebali i zavsiti.

anna_maria
28.01.2013., 19:40
druga esma?? :eek: pa sto se s ovom glumicom (meni je ona savaševa sestra, i vidim ju s onim ljigavim borom cim se pojavi u sili :rofl:) ?

kako je lijep boran s ovim sivim salom na slikicama koje je deseti dar stavila :cerek: a bome on s tom doktoricom na ruckovima... bit ce sila ljubomorna, jedva cekam :D

charra3005
28.01.2013., 19:48
Da se malo pridružim blaćenju Firuza i Kevser (nikad ne znam jel se tak piše ili KEsver ;)... stvarno su jedni od najnegativnijih likova, i svaki put mi dođe muka muka kada stanu pametovati...
iznjele ste neke argumente prema kojim bismo ih možda i mogli opravati i barem pokušati razumijeti (drugačija kultura, odgoj, sustav vrijednosti, i sve to stoji).

ono što mene s ljudske strane smeta je što naprave gadost, a Boran i Sila prijeđu preko toga. Primjer A: Boranov otac izbaci Silu iz kuće, onda ona njega spasi kada mu pozli, štoviše u jednom trnutku , kada on i baba isele iz kuće u vinograd, Sila starome pošalje lijekove!!!, a Silakasnije za nagradu bude oteta. a taman se čovjek ponada da je krenulo nabolje... BTW, glumac mi je super, netko je spomeno de je markantan i de mu ne stoji uloga negativc... ipak, super je to odradio, ako mene pitate... malo mi vuče na Seana Connerya :)

Primjer B: gotovo isto je s Kevser - pokaže natruhe ljudskosti, dobije toliko željenog unuka, a čak i kada je bila sigurna da je Boranov, opet je sudjelovala u Silonoj otmici. Čak ni činjenica da je priznala Boranu gdje je Sila, ne umanjuje taj grozan čin... Ono što me najviše smeta što oni nikako nisu kažnjeni za te grozote (ekipa koja je gledala do kraja neka me slobodno ispravi :)

OK sve je to serija, ali malo mi sve to ne drži vodu... Nema mi tu neke evolucije, razvoja lika, psihilogije... Šta je znam...

Ninochka_mk
28.01.2013., 19:52
Suzdrzavam se da ne komentiram ova dva reptila,ali moram.....:503:

Ne moraju oni nju,niti voljeti,niti postovati.Po njihovom ona je odgovorna za sve njihove trenutne nedace.U redu.Neka bude.
Aliiiiiiiiiiii onako hladno i zadovoljno promatrati kako se ona muci,ma zivotinju pored ceste da vidis u onakvu stanju,stao bi i pomogao.
Ne postoji apsolutno nista kaj bi oni meni mogli servirati u scenariju da bi ja o njima imala vise pozitivne rijeci.
Kako su Azada skratili za glavu,tako su komotno mogli i ovo dvoje i amen.Znam zlobno je tako misliti i o likovima u seriji,ali ne mogu si pomoci.
Oni kao likovi nemaju trunke covjecnosti i tako bi trebali i zavsiti.

Sto vredjas zivotinje poredjujuci ih sa ovim govnama ovde. Ma to nisu ljude to su olicenje zla!!! Pa sam djavo ima vise samisloti nego ovo dvoje. A ona Kevser kad se onako nasmije cinicno, u oci gleda Borana i smije mu se, i ona mi se zvala majka. Fuj!

Didily
28.01.2013., 19:58
Da se malo pridružim blaćenju Firuza i Kevser (nikad ne znam jel se tak piše ili KEsver ;)... stvarno su jedni od najnegativnijih likova, i svaki put mi dođe muka muka kada stanu pametovati...
iznjele ste neke argumente prema kojim bismo ih možda i mogli opravati i barem pokušati razumijeti (drugačija kultura, odgoj, sustav vrijednosti, i sve to stoji).

ono što mene s ljudske strane smeta je što naprave gadost, a Boran i Sila prijeđu preko toga. Primjer A: Boranov otac izbaci Silu iz kuće, onda ona njega spasi kada mu pozli, štoviše u jednom trnutku , kada on i baba isele iz kuće u vinograd, Sila starome pošalje lijekove!!!, a Silakasnije za nagradu bude oteta. a taman se čovjek ponada da je krenulo nabolje... BTW, glumac mi je super, netko je spomeno de je markantan i de mu ne stoji uloga negativc... ipak, super je to odradio, ako mene pitate... malo mi vuče na Seana Connerya :)

Primjer B: gotovo isto je s Kevser - pokaže natruhe ljudskosti, dobije toliko željenog unuka, a čak i kada je bila sigurna da je Boranov, opet je sudjelovala u Silonoj otmici. Čak ni činjenica da je priznala Boranu gdje je Sila, ne umanjuje taj grozan čin... Ono što me najviše smeta što oni nikako nisu kažnjeni za te grozote (ekipa koja je gledala do kraja neka me slobodno ispravi :)

OK sve je to serija, ali malo mi sve to ne drži vodu... Nema mi tu neke evolucije, razvoja lika, psihilogije... Šta je znam...

Pa u tome i jeste razlika. Što je Sila trebala učiniti, pustiti starog da umre, dopustiti da odu pokunjeno iz kuće i živjeti s time da je Boran ostao bez roditelja (njemu nije bilo lako)? U tom slučaju se ne bi baš puno razlikovala od njih.
Ne možemo suditi tuđe negativne karakteristike i postupati prema takvim ljudima na isti način. Onda smo isti.

anna_maria
28.01.2013., 20:12

sad sam ja opet zbunjena... druga otmica? :eek: radi cega?

Cobanica
28.01.2013., 20:14
Ha, pa ako uzmemo da su stari aga i aginica cijeli život živjeli životom povlaštenih, da su im drugi ljubili ruke, da se njihova riječ poštovala, a sad zbog jedne Sile oni to poštovanje i ugled mogu izgubiti. Mislim da je njihovo rezoniranje upravo u tom smislu, zato im Sila smeta i zbog toga je se žele riješiti.
Stari Firuz živi u uvjerenju da to što je aga i u Istanbulu znači nešto, da su i tamo nedodirljivi. Teško mu je uopće pomisliti, a kud priznati da je Istanbul daleko od njihovih pogleda na život, da tamo vrijede sasvim drukčiji zakoni.
Zato se on grčevito bori da sve ostane po starom i da se običaji slijepo poštuju. Pa što košta da košta. Život njihove snahe, unuka, a i sreća njihovog sina tu igraju manju ulogu.
ovdje bih samo dodala da se PR stručnjak džihan pobrinuo da svi misle da dijete nije boranovo, pa oni u sili, povrh svega vide nekoga tko im pokušava podmetnuti kukavičje jaje, samo se nitko ne usudi to reći otvoreno boranu.
Ovi Boranovi su mi užasni, čak gori od Džihana. uh, s ovim se nikako ne mogu složiti.koliko god nam je teško gledati njihov odnos prema sili on je ipak uvjetovan njihovim kodeksom časti, za koji,usput rečeno, sila ima više razumijevanja nego mi.....džihan uživa ubijajući i bez milosti gazi sve pred sobom u svrhu nanošenja zla boranu i dokazivanja da je baš on onakav kakav jedan aga treba biti.... samo to je razlog što je silu živu dovukao stricu u kuću... evo ti je...ona je problem tvoje familije, a kad ti već sin nije u stanju riješiti problem ja sam ju doveo tebi....kakva, samilost, silin otpor ili nešta treće. on je od početka planirao da ju živu dovuče stricu. ne preživu

Cobanica
28.01.2013., 20:32
druga esma?? :eek: pa sto se s ovom glumicom (meni je ona savaševa sestra, i vidim ju s onim ljigavim borom cim se pojavi u sili :rofl:) ?
na samom početku, kad silinim posvojiteljima dolazi nećak sa ženom, bila je neka druga glumica

sad sam ja opet zbunjena... druga otmica? :eek: radi cega?
i o tome smo naširoko pisali. dok boran izlazi iz zatvora, zbog ranjavanja džihana, firuzovi dečki na prevaru odvezu silu u neku kuću usred ničega i firuz ju tjera da napusti muža i sina....itd...gusto...ali ne brinite. superaa ju spasi u zadnjem trenu

ball
28.01.2013., 20:33

kako je lijep boran s ovim sivim salom na slikicama koje je deseti dar stavila :cerek: a bome on s tom doktoricom na ruckovima... bit ce sila ljubomorna, jedva cekam :D

U prvoj ili drugoj epizodi s Burhanom se pojavljuje druga glumica, a ova uskače kad Silini roditelji poginu pa dolaze na prepoznavanje i ostaje do kraja, a Dilavera mijenjaju kad Džihan dovuče Silu nazad u Mardin.

deseti dar
28.01.2013., 20:46
Meni su njegovi roditelji gori od Dzihana iz prostog razloga jer Dzihan mrzi Borana,vodi rat protiv njega,a u ljubavi i ratu je sve dozvoljeno.On ce za svoje grijehe biti i prikladno kaznjen.Ali kakvo opravdanje imaju roditelji koji ispred svog djeteta i njegove srece stave,sta,obicaje,kakve obicaje kad je dijete u pitanju,tu se ocituje ljudskost,a oni ju nemaju.Vidjeli smo da su se svi zapitali je li u redu to sta rade,jesu obicaji ispravni,samo njih dvoje nismo vidjeli da se preispituju.Meni dovoljno.
Ne treba Sila biti kao oni,ali njeno olako prihvacanje svega kaj su joj servirali prelazi granice ljudske dobrote,a ide u glupost.

anna_maria
28.01.2013., 20:57
na samom početku, kad silinim posvojiteljima dolazi nećak sa ženom, bila je neka druga glumica

i o tome smo naširoko pisali. dok boran izlazi iz zatvora, zbog ranjavanja džihana, firuzovi dečki na prevaru odvezu silu u neku kuću usred ničega i firuz ju tjera da napusti muža i sina....itd...gusto...ali ne brinite. superaa ju spasi u zadnjem trenu

ahaa... toga se ne sjecam s pocetka te druge esme. a prvi dilaver mi je bio bolji od drugoga :D

a vjerujem da ste pisali, ali mi se sve pomijesalo...:rofl:
hvala :cerek:

LucyBlue
28.01.2013., 21:12
Hoće li Emre ostati paraliziran do kraja serije?

navlakuša365
28.01.2013., 21:17
:w drustvo!!!!!

Netko reče da je 28. najbolja do sad. Slažem se, genijalna epizoda. Kako sam ju samo drugačije doživjela s prijevodom. Ja sam to sebi sve krivo složila gledajući bez prijevoda.
Na starce neću previše trošiti riječi, ne zaslužuju ni jedno slovo, ali mi samo nije jasno jesu li ti ljudi svjesni da su oni prije svega, prije torea, RODITELJI???? Pa gdje je nestala ta roditeljska ljubav???? Zaboga, ratujući protiv sile, ratuju protiv vlastitog djeteta!!! :ne zna: Ubijte me, ali ja stvarno ne kontam da neki tore može biti iznad toga!!!! :amen:

Najjača scena je definitivno ona kad Boran priča svome bebaću, a njegovi izrazi lica, nešto predivno, ja se sva rastopila :zvrko: , a onaj njegov ožiljak ispod oka tako mu dobro stoji, heben je i gotovo!!!

Nego, nešto me muči već danima. Kako to da kasnije Dilaver postaje aga, ako su Firuz, a potom i Boran postali age odmah po rođenju??? Pitam jer sam shvatila da aga postaješ rođenjem a prestaješ smrću. Mislim da su to i spomenuli u nekoj od početnih epizoda, pa mi nije jasno kako je Boran mogao predati agovanje i ostati živ? Možda sam nešto krivo shvatila, prosvijetlite me!! :mudri:

kerimboran
28.01.2013., 21:24
da li sam ja nesto pomjesala,,ili se na pocetku dzihan hvali da je on dao 3 sina?
a sada ima 2,,,,ili mi se sve pomjesalo?
da li se nekome cini da boran(mehmet)ima nasminkane oci?
u nekim scenama mi se tako cini
nista negativno,,,samo mi se tako cini
dosla sam do 33. na turskom,,tesko je bez da kuzis ista,,,ali radoznalost je jaca od pameti:504::503:

blenta
28.01.2013., 21:41
Shvatila sam da na kraju ipak ne postaje. Zinar želi vratiti agovat Boranu, on kaže da se to prenosi s oca na sina i da je red na Dilaveru. Ali onda na sastanku ašireta ukida agovat tako da dilaver nikad ne postaje aga, zdanji aga plemena Gendžo je Zinar. Tako sam nekako posložila slagalicu. :ne zna:

Čini mi se da su cure govorile da završi sa Silinom prijateljicom. Ne znam je li s Pelin, ili zapravo dobije još jednu prijateljicu prije kraja serije.

da li sam ja nesto pomjesala,,ili se na pocetku dzihan hvali da je on dao 3 sina?

U prijevodu su na početku bila tri sina. Sad, je li krivo prevedeno, ili se jedan izgubio putem, a možda i nisu tri sina, nego troje djece, pa je ovo žensko kao da ga i nema, nemam pojma.

natalija
28.01.2013., 21:44
dosla sam do 33. na turskom,,tesko je bez da kuzis ista,,,ali radoznalost je jaca od pameti:504::503:

Cure molim vas može li mi netko ukratko prepričati šta se događa na početku 29. epizode?
Gledam bez prijevoda jer ne mogu otići u krevet samo s onim "pomoli se Đihane, pomoli se" a razumijem ih isto kao i da kineski pričaju, ubit će me ova radoznalost jednog dana :503::504:
Koliko kužim Boran nije ubio Đihu zbog dječice (to sam mu iz očiju pročitala :mig:) ali sad bi voljela znati o čemu govore on i Sila kad je vrati nazad u krevet :ne zna:

Nicole_Lilly
28.01.2013., 21:48
Shvatila sam da na kraju ipak ne postaje. Zinar želi vratiti agovat Boranu, on kaže da se to prenosi s oca na sina i da je red na Dilaveru. Ali onda na sastanku ašireta ukida agovat tako da dilaver nikad ne postaje aga, zdanji aga plemena Gendžo je Zinar. Tako sam nekako posložila slagalicu. :ne zna:

Mene čudi kako on uopće može ukinuti agovat? Kužim da može odstupiti i onda put pod noge. Mislim, ok, može reći da ukida, ali zar sva ta zatucana ekipa zaista bezrezervno poštuje tu odluku?

Da se razumijemo, meni je to super, oduševljena sam takvim krajem. Ali me malo čudi, mislim da ću to u potpunosti shvatiti tek kad odgledam 79. epizodu s prijevodom.

ball
28.01.2013., 21:53
Čini mi se da su cure govorile da završi sa Silinom prijateljicom. Ne znam je li s Pelin, ili zapravo dobije još jednu prijateljicu prije kraja serije.

Ma ne s Pelin, već s Feride, a to je curka iz njihova kraja koja pomaže u kući kad se Bedar razboli, a Narin ima bebu te se usput školuje. Abay tu uskače kao dečko za pratnju, ali se to njenom amidži ne svidi pa bude povuci(za kosu) potegni(pištolj) i na kraju Abay veli kako će je ženit. Na kraju se i zaljube i čekaju bebeka.:D

Nicole_Lilly
28.01.2013., 21:58
A kako završi priča s Gizem?

Zasad se, kao i Sila, grozim doktorice.

blenta
28.01.2013., 22:15
Ma ne s Pelin, već s Feride, a to je curka iz njihova kraja koja pomaže u kući kad se Bedar razboli, a Narin ima bebu te se usput školuje. Abay tu uskače kao dečko za pratnju, ali se to njenom amidži ne svidi pa bude povuci(za kosu) potegni(pištolj) i na kraju Abay veli kako će je ženit. Na kraju se i zaljube i čekaju bebeka.:D

Ali ne Abay, nego Dilaver. :zubo: Zar ne završi on sa Silinom prijateljicom? Ne tom Abayevom, nego nekom drugom.

M@3X
28.01.2013., 22:31
Sto se tice broja sinova sigurno je pisalo da se radi o tri sina. Pisalo u prijevodu. A sta je on rekao to je drugi par jabuka. :D

Jer im brojevi ocito lose idu kod prevoda.
Kad Boran prvi put pusti Silu da sama luta (ona ga trazi da joj nesto kupi, a on joj kaze da dodje do njegove firme pa ce skupa kupiti), on kad odlazi dogovaraju se oko vremena.
U prevodu pise recimo 5 sati...a kad je on ceka i gleda u sat jer kasni per minuta, mislim da govori 3 i 5 minuta je... :o

I za zaruke od Lusi, skoro sam ubjedjena da oni govore u 1 sat, a prevedeno je drugacije... :ne zna:

A Mehmeta sigurno sminkaju.
U nekim scenama se vidi kreon/olovka oko oka (za dole sam sigurna).
Takodje se primjeti neko bijelo sjenilo na gornjem kapku (svijetla, recimo bijela linija uz rub trepavica, kako i Sili znaju nasminkati :D ).
A to sam ja ovako corava i neupucena u sminku skontala. Sta tek vide cure koje se vise sminkaju i bolje ucavaju. :D

deseti dar
28.01.2013., 22:32
Ja gledam unaprijed,ali slikovno :rofl:
Bar me ne muci kaj sad govore,kaj ovo,kaj ono:rolleyes:

http://i199.photobucket.com/albums/aa116/belizes23/Sila_55/s55_089.jpg
http://i199.photobucket.com/albums/aa116/belizes23/Sila_55/th_s55_096.jpg
http://i199.photobucket.com/albums/aa116/belizes23/Sila_55/th_s55_080.jpg

Edit:jos koja slicica

http://i17.photobucket.com/albums/b89/bimfanatikler8/S_25/cae00801.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/4192/afxj3.jpg
http://img250.imageshack.us/img250/8383/bedrhan11ab5.png
http://img76.imageshack.us/img76/5123/okul1hj9.png
http://img99.imageshack.us/img99/271/salbedirahner3.png
http://www.ressim.net/upload/50595304.gif

Nicole_Lilly
28.01.2013., 22:36
Ja na Mehmetu kužim samo puder. Na Emreu isto, baš se kuži da ih natrackaju.

Jao, deseti dar, slike. :cerek: Obožavam te scene kad se maze u krevetu, počelo je s ovom u 23. (?) epizodi, samo nek' se nastave.

ball
28.01.2013., 22:41
Ali ne Abay, nego Dilaver. :zubo: Zar ne završi on sa Silinom prijateljicom? Ne tom Abayevom, nego nekom drugom.

Ahaaaa, ni Dilaver ne završi s Pelin, već s nekom ženom što se zaposlila kod Sile u firmi(ime ne znam baš točno:ne zna:)Prvo je s njom surađivao, a onda mu se svidjela. Probali se i razdvojiti, ali nije im baš išlo.

zora964
28.01.2013., 23:19
Ahaaaa, ni Dilaver ne završi s Pelin, već s nekom ženom što se zaposlila kod Sile u firmi(ime ne znam baš točno:ne zna:)Prvo je s njom surađivao, a onda mu se svidjela. Probali se i razdvojiti, ali nije im baš išlo.

Dilaver i Esma su angažovali advokata da ih predstavlja kada su na sudu dobili deo Siline, Ozdemir, firme...hteli su da na prevaru uz njenu pomoć uzmu sve od Sile, ali se ona pobunila, odbila je Esmu i Dilaveru rekla da ona tako ne radi, e sad, pošto mu se dopala i on je odustao od te ideje...pošto je bio oženjen, po berdalu sa Džihanovom ženom nisu mogli mnogo biti zajedno, pa im je i pretio novi lik Berzan aga, ali na kraju se Dilaver ipak razvodi od Umut (mislim da se tako zove) i ženi advokaticom ( e njoj sam ime zaboravila)

gracijela
29.01.2013., 07:07
najkraće što sam ja shvatila je da će se u Americi oporaviti i neće biti u kolicima već sa štapom. i da doći će malo u Mardin da agi digne živac.. e sad dal namjerno tko će ga znat:mig:

hvalaa :D baš sam nestrpljiva i imam milijun pitanja,ovo je samo jedno od njih....ali moram se strpiti (i usput škicnuti malo unaprijed....) :)

Cobanica
29.01.2013., 07:22
ne sjećam se toga sa početka, ali ako je rekao da ima 3 nasljednika, mislio je na mlađeg brata i 2 sina.
vidim da nam se već miješaju u glavi :rofl:, netko je poslije objasnio o kome se radi , a cura se zove džeren.

Ninochka_mk
29.01.2013., 07:27
Cure molim vas može li mi netko ukratko prepričati šta se događa na početku 29. epizode?
Gledam bez prijevoda jer ne mogu otići u krevet samo s onim "pomoli se Đihane, pomoli se" a razumijem ih isto kao i da kineski pričaju, ubit će me ova radoznalost jednog dana :503::504:
Koliko kužim Boran nije ubio Đihu zbog dječice (to sam mu iz očiju pročitala :mig:) ali sad bi voljela znati o čemu govore on i Sila kad je vrati nazad u krevet :ne zna:

JA sam pogledala pocetak 29 epizode na turskom i nisam mogla savladaome umor. Na trgu dolazi Dzihanova zena sa decom i deca pocinju sa suznim ocima da mole borana da ga ne ubije. Ovaj smeksa na detse suze i ne ubije Dzihana. Na putu kuci susrece ga otac i pita ga dali je Dzihan mrtav a Boran samo kaze Sve je sredjeno. U medjuvremenu Sila sedi u dvoristu kuce sa sluskinjom Emine i dolazi Boran ljut na nju sto je ustala iz kreveta i dere se Emine zasto joj je dozvolila. Emine kaze boranu da ju je Kevser naterala da ustane .... e do ovde sam gledala..

Spadalo123
29.01.2013., 08:26
I aga bi se malo "smucao" sa strane

Pa koliko ce ova doktorica smarati,evo gledam slike od 52. do 55.sveprisutna je,pa cak i u Mardinu :rolleyes:

Pripremi se biće nje još puno, samo ne znam da li je aga bio glup da ne vidi, a čini mi se da mu s pamćenjem nešto nije bilo u redu nakon ranjavanja, ali opet nije mi bilo jasno da nije vidio njene namjere, još ga onaj njen napadao, Sila prošvikala, kad tome dodam da je cijelu dramu napravio oko dolaska Emrea u Mardin...sta ćeš valjda scenaristi sanjaju pa onda pišu, a ne sjećaju se dobro šta su sanjali prethodni put.

Pa u tome i jeste razlika. Što je Sila trebala učiniti, pustiti starog da umre, dopustiti da odu pokunjeno iz kuće i živjeti s time da je Boran ostao bez roditelja (njemu nije bilo lako)? U tom slučaju se ne bi baš puno razlikovala od njih.
Ne možemo suditi tuđe negativne karakteristike i postupati prema takvim ljudima na isti način. Onda smo isti.

Moj :s Sili. Kad se izdigneš onda bolje vidiš.

Sto se tice broja sinova sigurno je pisalo da se radi o tri sina. Pisalo u prijevodu. A sta je on rekao to je drugi par jabuka. :D

Ide njima loše i bez brojeva, u ovom slučaju mislim da je i prstima pokaza 3.

Meni bolje izgleda u seriji nego u RL, ne kažem da je stvar šminke, možda je titula u pitanju :rofl:

kerimboran
29.01.2013., 09:14

Kad Boran prvi put pusti Silu da sama luta (ona ga trazi da joj nesto kupi, a on joj kaze da dodje do njegove firme pa ce skupa kupiti), on kad odlazi dogovaraju se oko vremena.
U prevodu pise recimo 5 sati...a kad je on ceka i gleda u sat jer kasni per minuta, mislim da govori 3 i 5 minuta je... :o

I za zaruke od Lusi, skoro sam ubjedjena da oni govore u 1 sat, a prevedeno je drugacije... :ne zna:

U nekim scenama se vidi kreon/olovka oko oka (za dole sam sigurna).
Takodje se primjeti neko bijelo sjenilo na gornjem kapku (svijetla, recimo bijela linija uz rub trepavica, kako i Sili znaju nasminkati :D ).
A to sam ja ovako corava i neupucena u sminku skontala. Sta tek vide cure koje se vise sminkaju i bolje ucavaju. :D

ajde onda mi je lakse,,ako si i ti to vidla(i za sinove i za oci)
vec se bojim sama sebe koliko sam opsjednuta sa boranom,,,
sto se tice prijevoda stvarno je katastrofa
stalno nesto krivo,,ili 2 puta pa u jednoj epizoda jedan prijevod,,u drugoj drugi
bas mu se kuzi ta crta na donjem kapku u nekim scenama
i puder,,ali aga je toliko savrsen da to nista ne umanjuje dozivljaj,,,netko je jos komentirao hod--stvarno je savrsen....meni je engin akyurek(kerim)stvarno zgodan,,ali njegov hod je toliko trapav,,,da kada vidis mehmeta pitas se otkud su ga izvukli????????

deseti dar
29.01.2013., 10:31
JA sam pogledala pocetak 29 epizode na turskom i nisam mogla savladaome umor. Na trgu dolazi Dzihanova zena sa decom i deca pocinju sa suznim ocima da mole borana da ga ne ubije. Ovaj smeksa na detse suze i ne ubije Dzihana. Na putu kuci susrece ga otac i pita ga dali je Dzihan mrtav a Boran samo kaze Sve je sredjeno. U medjuvremenu Sila sedi u dvoristu kuce sa sluskinjom Emine i dolazi Boran ljut na nju sto je ustala iz kreveta i dere se Emine zasto joj je dozvolila. Emine kaze boranu da ju je Kevser naterala da ustane .... e do ovde sam gledala..

Znaci on sazna da mu je mamica zeni o glavi radila:503:
Bas me zanima kaj ce napraviti,ili ce zakljuciti kao i prosli put kad ju je zasamarala da je to napravila jer ju voli :rolleyes:

Pripremi se biće nje još puno, samo ne znam da li je aga bio glup da ne vidi, a čini mi se da mu s pamćenjem nešto nije bilo u redu nakon ranjavanja, ali opet nije mi bilo jasno da nije vidio njene namjere, još ga onaj njen napadao, Sila prošvikala, kad tome dodam da je cijelu dramu napravio oko dolaska Emrea u Mardin...sta ćeš valjda scenaristi sanjaju pa onda pišu, a ne sjećaju se dobro šta su sanjali prethodni put.

Daj me neeemooooooj,uzasno mi je antipaticna ta doktorica.Jos kad se on presetava s njom,a pravi se malo glup pa kao ne kuzi da ga ova skida pogledom :eek: Nije da ju ne razumijem :ne zna:

Da se i ja opet dotaknem odnosa Sile i negovih roditelja.
Upravo u medusobnoj interakciji tih likova naglasena je njihova razlika u ponasanju.
Ona njemu pomaze bez obzira kaj ju je/planirao je,osamariti i tu se vidi covjek,dok oni nju gledaju kako,i to dva puta,na podu k'o psa koji "krepava" bez ikakve naznake da bi pomogli,to mogu samo monstrumi,dapace drugi put su i izravno odgovorni.Tu se jasno vidi razlika izmedu njih,ali na kraju svega oni ne da nece biti kaznjeni za to nego i nagradeni :ne zna: u obliku sretne obitelji,a nije da nisu pokusali nju i unaku par puta likvidirati.Meni je to nebulozno.

Poncha_los a
29.01.2013., 10:45
Ide njima loše i bez brojeva, u ovom slučaju mislim da je i prstima pokaza 3.

Ide, ide. Zna njih zezati taj prijevod.

http://i47.tinypic.com/m9xegy.jpg Ali ovdje je ovaj lijepo pokazao tri prsta i još mahao njima. I sve to tako milo nabio Boranu na nos. :rolleyes:

jedna30
29.01.2013., 10:51
Pozdrav,
nova sam, pratim svakodnevno postove i odlučih se pridružiti svojim opaskama
odgledala sam na brzaka manje više cijelu seriju na turskom u stvari ponekad i bez tona, jer mi nije ni potreban
u stvari fast forward-irala sam svaku epku i gledala samo sila/boran scene
dakle bit će svađa, bit će odlazaka, ne javaljanja na telefon i sl...
najljepša epizoda mi je 39. - rođenje sina

najljepše scene u 39. - dolazak borana u bolnicu kada onaj dilber (dilaver) želi upucati silu i/ili malog, boranov pogled, stav - ma sve uffff....
nakon toga scena kad ostanu sila i boran sami u sobi - joooj....

druga dobra scena iz 56. epke- dolazi aga doma i traži silu u spavaćoj sobi, nema je, uputi se prema kupatilu....
sila u kupatilu, sjedi umotana u ono njihovo karirano pokrivalo, baca pogled preko ramena i smješka se, a boran na vratima - vidiš mu vragolast pogled, lagani šeretski smješak i počinje skidanje
joooj
evo, sad sam se i zacrvenila dok se sjetim te scene koliko mi cok!!!
inače mi boran puno, puno bolje izgleda u epizodama nakon 49. epizode, sve mi je na njemu mmmmm, frizura, obleka

blenta
29.01.2013., 11:00
Ide, ide. Zna njih zezati taj prijevod.

http://i47.tinypic.com/m9xegy.jpg Ali ovdje je ovaj lijepo pokazao tri prsta i još mahao njima. I sve to tako milo nabio Boranu na nos. :rolleyes:

Možda treći sin ne pati od stockholmskog sindroma pa negdje sa strane navija za Borana? Upucaj ga sad, upucaj ga sad.

jedna30
29.01.2013., 11:19
http://img250.imageshack.us/img250/8383/bedrhan11ab5.png

e, da, i ovo mi je super moment kad dozna da je sila rodila....

a ima tih momenata kad me onak malo žigne oko srčeka, samo što ih se sad ne mogu svih sjetiti

charra3005
29.01.2013., 12:07
Da se i ja opet dotaknem odnosa Sile i negovih roditelja.
Upravo u medusobnoj interakciji tih likova naglasena je njihova razlika u ponasanju.
Ona njemu pomaze bez obzira kaj ju je/planirao je,osamariti i tu se vidi covjek,dok oni nju gledaju kako,i to dva puta,na podu k'o psa koji "krepava" bez ikakve naznake da bi pomogli,to mogu samo monstrumi,dapace drugi put su i izravno odgovorni.Tu se jasno vidi razlika izmedu njih,ali na kraju svega oni ne da nece biti kaznjeni za to nego i nagradeni :ne zna: u obliku sretne obitelji,a nije da nisu pokusali nju i unaku par puta likvidirati.Meni je to nebulozno.

@deseti dar - potpisujem gore citirano :) Upravo to sam i ja htjela naglasiti, a netko je krivo protumačio mij prethodni post... :ne zna:

BTW, kada govorimo o roditeljstvu, velika je razlika u prikazivanju Boranovih i Silinih (o tvom miljeniku da ne govorimo :D), što opet može biti tumačeno na razne načine (odgoj, imetak, status u društvu i dr.).
Hoću reći, kod Dželila se vidi ta transformacije, i težnja da bude dobar otac usprkos svemu, i trudi se izaći na pravi put (OK, ponekad zabludi :rolleyes: ), dok kod Firuza toga nema... Da posudim izraz iz literature - nema katarze :kava:

Nicole_Lilly
29.01.2013., 12:14
druga dobra scena iz 56. epke- dolazi aga doma i traži silu u spavaćoj sobi, nema je, uputi se prema kupatilu....
sila u kupatilu, sjedi umotana u ono njihovo karirano pokrivalo, baca pogled preko ramena i smješka se, a boran na vratima - vidiš mu vragolast pogled, lagani šeretski smješak i počinje skidanje
joooj
evo, sad sam se i zacrvenila dok se sjetim te scene koliko mi cok!!!

Joj, ovo je super scena. Ima tako tih par senzualnih scena (kao npr. ona u sobi s rukom i pokrivačem) u kojemu baš dolazi do izražaja ta druga dimenzija njihova odnosa.

kerimboran
29.01.2013., 14:16
evo mene dosadne opet
zna li netko u kojoj je epizodi ona crna haljina(njezin rodendan)
ako sam dobro povezala po klipicima na yt

i sada sam upravo nasla neki klipic sa cansu,,,kao manekenke
pa to sve vrvi od golotinje,,,tako da ne vidim poveznicu pricama da se nije ljubila sa mehmetom na snimanju sile zbog tadasnjeg partnera,,pa ako je to progutao,,,malene gacice i gore u prozirnom,,,sta bi bilo par odglumljenih poljubaca?
ali sta je tu je,,,osudeni smo na njuskanje i draganje,,,a sta je bilo od ljubljenja proslo
u 5. i 11.epizodi:504::504::504:
sada samo treba biti strpljiv i cekati prijevode za nove epizode,,makar vise ne kuzim sta radi nova,,,prvo normalne epizode,,pa skracene,,pa ponovo duge,,pa u petak ima,,pa u petak nema,,,mala je razlika izmedu tv i oya
strpljen spasen,,,tako kazu,,pa cu i ja probati to biti:503::503:

tratincic
29.01.2013., 14:33
evo mene dosadne opet
zna li netko u kojoj je epizodi ona crna haljina(njezin rodendan)
ako sam dobro povezala po klipicima na yt

i sada sam upravo nasla neki klipic sa cansu,,,kao manekenke
pa to sve vrvi od golotinje,,,tako da ne vidim poveznicu pricama da se nije ljubila sa mehmetom na snimanju sile zbog tadasnjeg partnera,,pa ako je to progutao,,,malene gacice i gore u prozirnom,,,sta bi bilo par odglumljenih poljubaca?
ali sta je tu je,,,osudeni smo na njuskanje i draganje,,,a sta je bilo od ljubljenja proslo
u 5. i 11.epizodi:504::504::504:
sada samo treba biti strpljiv i cekati prijevode za nove epizode,,makar vise ne kuzim sta radi nova,,,prvo normalne epizode,,pa skracene,,pa ponovo duge,,pa u petak ima,,pa u petak nema,,,mala je razlika izmedu tv i oya
strpljen spasen,,,tako kazu,,pa cu i ja probati to biti:503::503:

Ja sam upravo ovo htjela da pitam sinoc gledam na tvnova i vidim nije tu neka velika razlika a i serija traje li traje pravo duga sinoc epka bila....sad me zanima jel se zna konacno koja je poredu na tvnova i u kojem intervalu ide??????????

kerimboran
29.01.2013., 15:02
Ja sam upravo ovo htjela da pitam sinoc gledam na tvnova i vidim nije tu neka velika razlika a i serija traje li traje pravo duga sinoc epka bila....sad me zanima jel se zna konacno koja je poredu na tvnova i u kojem intervalu ide??????????

ova koja je jucer zavrsila,,i koja ce biti veceras je 24.sada do koje ce pustiti to znaju samo oni,,,i kojim tempom opet znaju samo oni,,,ne znam sta ih je ponukalo da produze termin,,,ne gledanje lare,,,gledanje sile,,,da li su duze epizode jer nema petkom,,tko ce ga znati

Naty Split
29.01.2013., 15:58
Pozzzzz ekipa, citan vas vec dugo i primite moje cestitke. Super ste. Pratin Silu na oyo i unaprid na turskom i zanima me ova doktorica. Iskreno sokirana san s cinjenicom da Boran toliko vrimena provodi s njom-razni ruckovi, pa vodi je u Mardin, pa su u shoppingu, pa je zivka u gluvo doba noci, idu brodom...ne razumin koja je caka sa njih dvoje? Vidin Sila pizdi, pocela je razbijat po kuci, urla,bizi od kuce...Boran mi je skroz nejasan?! Molila bi Xavi il bilo kog od vas da mi objasnite o cem je ric jer me ta doktorica bas zivcira i nikako da svatin u cem je bit?! Unaprid zahvaljujem.

zora964
29.01.2013., 16:18
kada smo kod lepih scena...pored kupanja u skorašnjoj, sledećoj na redu, 29...meni najbolja :)

http://www.youtube.com/watch?v=OVB5AlFo9DA

ima i u 33 lepih detaljčića koji nam pokazuju ono iza kamere, što nije za naše oči...kratko traje i žao mi je što ne umem gif da napravim

http://i1091.photobucket.com/albums/i381/zora964/Sila/331_zpsc2919713.jpg?t=1359475059

Naty Split doktorica je stara školska drugarica iz Medyata...nisu se videli godinama, ali sad mu je i lekar iz tih razloga on kontaktira sa njome, ništa više...posle budjenja iz kome je zaboravio ponešto iz svoje prošlosti i svi ti sastanci su terapija, on uglavnom priča o sebi, životu...malo se ona nameće i iskače iz pa-šteta, pa se nudi da ide u kopivinu sa njime, pomaže oko još jedne nesrećne plemenske žene koja je pobegla, pomaže Dilan, sama se samo pojavila u Medyatu kada je čula da je Boran tamo, pod izgovorom da godinama nije bila i tako to...on nema dilema po pitanju njihovog odnosa, to je njemu jasno, ona je nedefinisana, izrečeno nije ništa, ali njeni pogledi, razmišljanja upućuju na svašta...ali kada Sila otvoreno kaže da joj ona smeta, da joj smeta taj njihov odnos, Boran prekida sa njom svaki kontakt...na kraju završi tako što se stala ispred Sile kad Esma puca i gine...

Cobanica
29.01.2013., 16:44
Naty Split doktorica je stara školska drugarica iz Medyata...nisu se videli godinama, ali sad mu je i lekar iz tih razloga on kontaktira sa njome, ništa više...posle budjenja iz kome je zaboravio ponešto iz svoje prošlosti i svi ti sastanci su terapija, on uglavnom priča o sebi, životu...malo se ona nameće i iskače iz pa-šteta, pa se nudi da ide u kopivinu sa njime, pomaže oko još jedne nesrećne plemenske žene koja je pobegla, pomaže Dilan, sama se samo pojavila u Medyatu kada je čula da je Boran tamo, pod izgovorom da godinama nije bila i tako to...on nema dilema po pitanju njihovog odnosa, to je njemu jasno, ona je nedefinisana, izrečeno nije ništa, ali njeni pogledi, razmišljanja upućuju na svašta...ali kada Sila otvoreno kaže da joj ona smeta, da joj smeta taj njihov odnos, Boran prekida sa njom svaki kontakt...na kraju završi tako što se stala ispred Sile kad Esma puca i gine...
opet ću cjepidlačiti :rofl: na prekid kontakta sa doktoricom sveprisutnom :504: se boran odluči tek kad i abay dobije blagi slom živaca :eek: i usred ničega iziđe iz boranovog auta :lol:

Naty Split
29.01.2013., 16:46
Puno fala Zora...iskreno meni je parilo ko da se i on ozbiljno zagrija za nju...stalno nailazin na scene njih dvoje i Silu kako urla, razbija, bizi iz sobe, kuce...bila je neka scena di Boran i doktorica neku sliku komentiraju valjda njih ko dice na sta je Sila naletila i pukla od ljubomore-izgledali su mi u par navrata bas prisno. A i nakon tih Silinih ispada on se i dalje nalazija s doktoricom tako da mi nista nije bilo jasno-cak je Sila bila kod nje u ordinaciju i nesto su se pokefale, a i vidilo se da joj smeta sveprisutnost doktorice. Dovoljno je da pogledas doktoricu u oci i sve ti je jasno-djeluje bas zaljubljeno. Iskreno meni ko gledateljici je ta doktorica uzasno zasmetala, a ne nece njoj ko zeni i majci ahahha...jedva san cekala da ode-eto za mi sta je imala tragican kraj, al iskreno bas me zivcirala.

Nego zanima me jos jedna stvar-sta je s Emreom? Vidila san prohoda je-bija je posjetit Silu i malog i nakon tog ga uopce ne vidim?! I da Sila umisto da mu je pizdila onoliko tribala je lipo udrit kontru i vidjat se sa Emreom-ako on moze imat prijateljicu, moze i ona prijatelja. Malo me tu Boran razocara sa dvostrukim kriterijima. Majke ti di god se okrenes eto doktorice-doma stalno dolazi, zove je u gluvo doba noci, ruckovi, brodic, Mardin...

zora964
29.01.2013., 17:25
opet ću cjepidlačiti :rofl: na prekid kontakta sa doktoricom sveprisutnom :504: se boran odluči tek kad i abay dobije blagi slom živaca :eek: i usred ničega iziđe iz boranovog auta :lol:

ajd ti samo...cepidlači...eto ja se toga ni ne sećam...mislim, sećam se neke Abyeve reakcije na nešto i izlaska iz kola, ali da mi život zavisi od toga ne bih znala da je zbog drage nam doktorice....bilo je momenata da sam samo oči koristila, buljila u slike, a ne i ostala čula :cerek:

Naty, ja nisam stekla takav utisak, da se ona njemu dopala kao žena, on je stvarno imao iskrene namere i poverenja u nju kao lekara i starog druga....
Sila jeste i njoj rekla da, eto, Boran se setio svega, više mu ne treba lekar, ali se ova uzjogunila, pa na to momenat da je sam Boran rekao, eto ne mogu da se setim sa kime sam se sinoć video, zna da je neki drug, ali ne i ime druga i eto, doktorici razloga da ne ide...

a muško čeljade..nekada ih moraš prstom u oko ubosti da bi videli očito, a nekada su kao babe vračare...on je mislio on zna i to je dovoljno...a Sila je bila ljuta, nezadovoljna, ali se nije izjašnjavala i po njemu se videlo da pojma nema šta je po sredi...
a vezi Emrea je opet on mislio, Emre je bio zaljubljen u Silu i ta vrsta veze, makar jednostranih osećanja, je zabranjena, jer se zna... a on sa ovom ima samo recimo, poslovni odnos i to nije problem, jer on nije ni primetio da ona nešto više oseća....i Sila je dobro po meni uradila..kontra te vrste bi bila još gore rešenje, mada bih ja na njenom mestu, prvo rekla Boranu, dragi, to i to mi smeta, povuci ručnu, a ne prvo Zejnep

Naty Split
29.01.2013., 17:36
Kako mislis nije se izjasnjavala-pa ja je vidin svako malo da urla, pizdi, razbija po sobi, cak je bila i otisla iz zajednicke sobe, na onoj veceri kad su dosli Narin i Abay vidilo se iz aviona da je ljuta ka ris-nije mu se ni obratila. I da na kraju krajeva zar nije pobigla, pa je on trca na plazu da je spasi od onog bradatog lika ( neman pojma ko je taj ), a i u par scena pokazivalo je Borana kako se prisjeca scena sa doktoricom-onu s pica, pa onu u bolnici...dakle nije bas da nije mislija na nju?!

deseti dar
29.01.2013., 17:47
Doktorica :503:
Boran :tuctuc:
Sila :bicedobro:

Ma mene je vec na slikama nazivcirao s doktoricom,a tek kad budem gledala :503:
Bemu misa Borko pa zar ti Abay treba reci di je granica u odnosu s doktoricom.I Sili je Abay otvorio oci,ali to je bio sami pocetak njihovog,recimo normalnog odnosa,a ovo njegovo "terapijsko" smucanje s doktoricom sveprisutnom mi izgleda bas bezveze.Ovo da nije ni skuzio da ga doktorica skida pogledom,ma daj musko je to,malo hrani ego,skuzio je on sve,glup nije,a oci ima,znaci........No bumo vidli :mig:

Zora onaj prvi video kaj si stavila tu s pjesmom "Zauvijek tvoj" je prekrasan,pjesma savrsena a stih,Nedam nikom ovu bol jer to je zivot moj dok on lupa glavom o drvo je :(:cerek:

hasrett
29.01.2013., 18:16
Cvrsto se uhvati za mene. Za mene i za zivot. Ne ostavljaj me. Ne ostavljaj me.

Nisam gledala epizode unaprijed, samo na tv, ali nisam mogla više izdržati, malo sam ubrzala i stvarno ovaj Boran je sve bolji i bolji, gluma na početku serije i ovo sad nema veze jedno sa drugim, stvarno glumi tako da te prikuje za televiziju i ne možeš se maknuti, pokreti ruku, pogledi, oči ma nemam riječi a mislila sam da me nakon Demira nitko neće tako fascinirati. Svaka mu čast!! Nije čudo šta bi se sve mi željele bar na trenutak naći na Silinom mjestu.

Pozdrav svima

Haha, da, bar na trenutak :rofl: . Ma na sto godina.

zora964
29.01.2013., 19:39
Kako mislis nije se izjasnjavala-pa ja je vidin svako malo da urla, pizdi, razbija po sobi, cak je bila i otisla iz zajednicke sobe, na onoj veceri kad su dosli Narin i Abay vidilo se iz aviona da je ljuta ka ris-nije mu se ni obratila. I da na kraju krajeva zar nije pobigla, pa je on trca na plazu da je spasi od onog bradatog lika ( neman pojma ko je taj ), a i u par scena pokazivalo je Borana kako se prisjeca scena sa doktoricom-onu s pica, pa onu u bolnici...dakle nije bas da nije mislija na nju?!

Video je on da ona šizi, pizdi i ostalo..ali mu nije otvoreno rekla da je to zbog Zejnep...kad se ona spomene i ti tretmani, Sila se samo usiljeno nasmeši kad Boran objasni kako terapija teče, kako je zbog Dilan zvao Zejnep, ali ćuti o ljubomori....do one noći kada je otišao zbog one Zejšan koja je bila u Zejnepinoj kući, a njen dečko pravio problema, a i taj Beruzan aga, taj bradati je tražio...

on je na nju mislio u kontekstu priče da je morala i ona da beži od običaja, da joj je otac ubijen zbog krvne osvete, ali ne kao na ženu koja mu se dopada i prema kojoj oseća više od nekih prijateljskih osećanja...

deseti dar hvala draga :)

Spadalo123
29.01.2013., 19:59
Video je on da ona šizi, pizdi i ostalo..ali mu nije otvoreno rekla da je to zbog Zejnep...kad se ona spomene i ti tretmani, Sila se samo usiljeno nasmeši kad Boran objasni kako terapija teče, kako je zbog Dilan zvao Zejnep, ali ćuti o ljubomori....do one noći kada je otišao zbog one Zejšan koja je bila u Zejnepinoj kući, a njen dečko pravio problema, a i taj Beruzan aga, taj bradati je tražio...

on je na nju mislio u kontekstu priče da je morala i ona da beži od običaja, da joj je otac ubijen zbog krvne osvete, ali ne kao na ženu koja mu se dopada i prema kojoj oseća više od nekih prijateljskih osećanja...

Da istina, nešto mu se poremetilo u glavi, nije na nju mislio kao o ženi koja mu se dopada, nije prevario Silu, nije ni pokušao ali doktorica smorila, samo što nije bila u njihovoj spavaćoj sobi, vidjela da mu žena pizdi, onaj njen skočio na Borana, čovjek odmah shvatio čim je prvi put s njima sjedio za stolom, samo "naš" promućurni aga ne vidi ništa neprimjereno u njenom a bome i svom ponašanju. Opasan poremećaj... :504:

Cobanica
29.01.2013., 20:22
Da istina, nešto mu se poremetilo u glavi, nije na nju mislio kao o ženi koja mu se dopada, nije prevario Silu, nije ni pokušao ali doktorica smorila, samo što nije bila u njihovoj spavaćoj sobi, vidjela da mu žena pizdi, onaj njen skočio na Borana, čovjek odmah shvatio čim je prvi put s njima sjedio za stolom, samo "naš" promućurni aga ne vidi ništa neprimjereno u njenom a bome i svom ponašanju. Opasan poremećaj... :504:
kad je već večeras na redu ono šta nas nervira, da si i ja malo olakšam dušu :rofl:....od sad, pa sve do kraja pucačine više nego u obračunu kod OK korala. :rolleyes: ne sjećam se serije u kojoj nije bilo bolničke scenografije, ali ovi su pola serije tamo snimili :503: pokušat ću se sjetiti tko je sve ležao u bolnici: džihan, boran, sila, bedar, firuz,brat mu, dilaver, šivan, neki dede bez veze, a neki i po više puta ...:rofl:...a možda sam koga i zaboravila...emre je svoje odležao pa ga više ne brojim :D

lorny
29.01.2013., 22:23
u kojoj epizodi se pojavljuje ta doktorica Zeynep ? ako tko zna ?:p

tigyyyy
29.01.2013., 22:25
u kojoj epizodi se pojavljuje ta doktorica Zeynep ? ako tko zna ?:p
u 51.

lorny
29.01.2013., 22:32
u 51.

thx.....evo , moram vidit , jao izludila me ova serija načisto.....

Spadalo123
29.01.2013., 22:45
thx.....evo , moram vidit , jao izludila me ova serija načisto.....
Uživaj do 66

Spadalo123
29.01.2013., 22:52
kad je već večeras na redu ono šta nas nervira, da si i ja malo olakšam dušu :rofl:....od sad, pa sve do kraja pucačine više nego u obračunu kod OK korala. :rolleyes: ne sjećam se serije u kojoj nije bilo bolničke scenografije, ali ovi su pola serije tamo snimili :503: pokušat ću se sjetiti tko je sve ležao u bolnici: džihan, boran, sila, bedar, firuz,brat mu, dilaver, šivan, neki dede bez veze, a neki i po više puta ...:rofl:...a možda sam koga i zaboravila...emre je svoje odležao pa ga više ne brojim :D

Narin kad je bebu izgubila. Esma? Još da su svaki put pogodili kad su pištolj izvukli.

Naty Split
29.01.2013., 22:59
Opaaa Boran-aga izbacuje Dzihana iz plemena auuuu...bit se sad svega. Nego sta ce bit sa Emreom? On je ka otisa u Ameriku na operaciju-operacija ce uspit, hodat ce uz pomoc stapa, doc u posjet Sili i malom i poslin ko da je propa u zemlju?! Sta biva s njim?

tigyyyy
29.01.2013., 23:04
Evo Ajše su opet vratili onom mlatitelju:503:

ice_queen
29.01.2013., 23:10
Joj dal netko zna što se dešava u 30.-oj?

Evo malo za smijeh :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vnlJ9txGclM

Nicole_Lilly
29.01.2013., 23:20
Opaaa Boran-aga izbacuje Dzihana iz plemena auuuu...bit se sad svega. Nego sta ce bit sa Emreom? On je ka otisa u Ameriku na operaciju-operacija ce uspit, hodat ce uz pomoc stapa, doc u posjet Sili i malom i poslin ko da je propa u zemlju?! Sta biva s njim?

Izbacuje ga? To je sad u 29./30., nakon što nađe Silu?

Aferim, Boran. Neka se ovaj sveti, svetio bi se što god ovaj učinio.

anna_maria
29.01.2013., 23:26
29. zanimljiva... iako toliko svega, ne znam na sto bi se osvrnula
znaci boran pokazao zube dzihanu? auu :eek: tu ce jos biti pravi rat.
ajse :(:(
oko boranovih roditelja se vec puno pisalo pa mi se neda, u 29. pokazuju da ipak imaju srca ali... ne znam, nisu me skroz dobili onim suzama.
i bedar mi je tako zao bilo sto joj nisu dali da vidi silu :( a bome i dzelil je bio jadnicak kad mu ni kruh nisu htjela prodat i svi mu okrecu ledja.

a scene izmedu borana i sile prepredivne :cerek: a trbuh raste, oni pricaju s malom zejsan :cerek::cerek:

eMarina13
29.01.2013., 23:37
Sila obećaje i izmamljuje osmjeh sreće...

http://img845.imageshack.us/img845/7239/29silaobecajesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/845/29silaobecajesmall.png/)

još samo da Sila prijeđe sa riječi na djela.. doduše to je svima nama teško.. osim Boran agi

Boranove odluke... milostiv

http://img26.imageshack.us/img26/2756/29poglednasidasinadsmal.png (http://imageshack.us/photo/my-images/26/29poglednasidasinadsmal.png/)

Boranov izazov

http://img42.imageshack.us/img42/8995/29dihanupozivsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/42/29dihanupozivsmall.png/)

eMarina13
29.01.2013., 23:53
Đihan je definitvno mrtva osoba.. on je sa Jezdinom smrću izgubio i ono malo ljudskosti. Voljela bi da je Sila ispričala kako je tekla otmica.. ovako ona ko Fatmagul =nemoj o tome.. tako da se stekne sasvim drugi dojam. Je da je rekla neznam da li me htio spasiti ili ubiti.

Zašto do sad nije ubio ni sestru ni šogora a ni ženu mu..

http://img6.imageshack.us/img6/8908/29dihanmejdansmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/6/29dihanmejdansmall.png/)

ovo mi ide uz Đihana.. on izaziva da ga se ubije, da se smiri..

http://img836.imageshack.us/img836/3985/27dihanjezdaboransmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/836/27dihanjezdaboransmall.png/)

zato radi zlo oko sebe..

rosa967
30.01.2013., 00:01
Kevser se kao ne usudi nista "raditi" bez muzeva odobrenja, ali kada treba "gristi i otrovno ujedati" snahu prvu, snahu drugu, zeta, e za to joj ne treba podrska, ni nicije odobravanje

Naty Split
30.01.2013., 00:03
Izbacuje ga? To je sad u 29./30., nakon što nađe Silu?

Aferim, Boran. Neka se ovaj sveti, svetio bi se što god ovaj učinio. Tako je zavrsila 29-a epizoda. Boran je sazva pleme i priopcija je svoju odluku vezanu uz Dzihana, a ona glasi da je on izbacen iz plemena...nastavak slijedi u 30-oj. Inace Narin srece oca na ulici koji je prije tog staroj zabranija da se ode vidit cer il ce i nju izbacit ako ga ne poslusa. Kako ju je prezrea pogledom auuuu-poslin je dosa u kucu, zakljuca se, razbija i plaka. Inace stari je tija da Boran i Sila odu, al mu je Boran zapiva da odu li sad nece se vratit nikad. Stara ga je molila, plakala i na kraju je popustija i reka im da ostanu kad su se vec bili uputili put vinograda. I da u 29-oj dolazi ona famozna scena kupanja. Bedar ne daju da posjeti Silu, Sila trazi od Borana da je majka posjeti jer je treba, a on na to moze li joj on pomoci, a ona ne. Tad on pita koja je to zelja koju on ne moze ispuniti svojoj zenici na sta ga ona sramezljivo pogleda i tad slijedi scena kupanja awwww.

Btw Zorin video je extra...ej Boro lepi Boro :D

tigyyyy
30.01.2013., 00:09
Evo i ja odgledala do kraja i sve mi je nekako nedorečeno.
Dobre su mi njihove zajedničke scene,ali to je sad već sve viđeno,meni jednostavno fali jedna prava sočna pusa

Cobanica
30.01.2013., 00:32
ohoho! noćna smjena radi punom parom :)....nisam 29. odgledala sa prevodom, pa neću o njoj, već o nekim meni dragim sitnicama.....dok boran i abay autom jure za silom i džihanim boran kaže: " prvi put smo se susreli kod jedne česme. tad još nismo znali da smo jedno drugom suđeni" :cerek: ....osim abaya, koji puno i lijepo priča, boran ima još jednog čovjeka od velikog povjerenja. šivana. s njim se razumije pogledom, uz malo riječi, ili govoreći u šiframa. kad šivan kaže boranu da je ayše nestala, ovaj odgovara da je ona pametna cura, snaći će se. kad boran ne bi znao di je, digao bi frku, a kad ga šivan vidi mirnog, donese sestrinu osobnu.:cerek:...nek se nađe agi, ako zatreba :mig:

anna_maria
30.01.2013., 00:42
ohoho! noćna smjena radi punom parom :)....nisam 29. odgledala sa prevodom, pa neću o njoj, već o nekim meni dragim sitnicama.....dok boran i abay autom jure za silom i džihanim boran kaže: " prvi put smo se susreli kod jedne česme. tad još nismo znali da smo jedno drugom suđeni" :cerek: ....

ovo je predivno :cerek: to sjecanje kraj cesme je bilo vec puno puta, i da bude jos deset ne bi mi dosadilo, taj susret je predivan :cerek:
i onaj razgovor koji nam je xavi prevela, dok on lezi u komi, kada mu ona spomene taj susret... bila je to na neki nacin ljubav na prvi pogled, iako nisu se odmah zaljubili, ali pogled... eh, pogled

deseti dar
30.01.2013., 01:14
Gotova i 29.Uvijek ja kasnim kad ekipa pogleda pa prokomentira,al jbg treba stalkati Akifa pa kasnim :rofl:

Napokon malo mirnija epizoda u odnosu na ove infarktne prije.Najprije moram napomenuti da mi se napokon vratio stari Miljenik,opet sam se kvalitetno nasmijala.Ocito je "ozbiljan sam" faza bila kratkog vijeka.U cijeloj zbrci eto njega hebe kaj mu je caj cudne boje :D Pa zasto nije Bedarina sestra hranu provjetrila pa bi ju pojeli,omg ludaka.Nego da nebi on pio caj cudne boje,uze popis za speceraj i otpici,ali jadniku nisu htjeli nista prodati pa se vratio bez icega.Jadan :( Kaze on za Bedar da njima brani izlaziti,a nje nikad nema,kad ga slusas,a da ga ne vidis kao da mu je 8 godina,taj glas i stav prkosnog djeteta.Bedar se vratila,nisu ju pustili da vidi Silu,zali se njemu i Narin,a on zapeo da kaj je radila tamo,da jel ocekivala da ju docekaju i ugoste.Cini mi se da je bacio oko na mjesto direktora u novoj tvornici,uspjeh je zagarantiran,jos ako mu i Azad bude pomagao,pleme se nema zasto brinuti :lol: zemlja ce sama doci nazad.

Sila i Boran,ima lijepih scena,al dosadnjikavi su ovakvi mucasti.Jedva cekam da se aginica oporavi pa da pocnu opet okrsaji kod O.K. korala.
Za divno cudo duo tore-tore(K i F,jer im je svaka druga rijec koju cujem tore) nisu me danas toliko zivcirali.Mislim nisam im zaboravila pizarije,ali cmizdre danas oboje pa se sazalim(opet moje mekano srce :rolleyes:) Tjeraju kontru,ali opet popuste kad skuze da su pretjerali.

Dzihan :ne zna: otkad neki dan otkri u njemu tracak svjetla nije mi vise toliko nepodnosljiv.I Sila rece ne znam jel me htio ubiti ili zastiti,i meni su :confused: nad glavom.Procitala sam tu negdje da mlati onu zenu,pa nije tak strasan bio,bar danas.Ja sam ocekivala nakon procitanog da ce ju danas razbit onom tacnom kad ono sam salatu bacio.

Azad i Narin-da ne znas mislio bi da rade za :usama:
Nije me dotaknulo kupanje :ne zna: Fali mi strasti danas izmedu njih dvoje,a posto ju jedino kroz svadu ispoljavaju,onda nek se svadaju.
Prekrasan je onaj buket koji joj je donio,a Kevsa snima sa terase :eek:

Ah da Ajsu jadnicu zaboravi,vratili ju onom manijaku.Jadni Sivan,jadna Ajsa.Imam neki osjecaj da ce opet Siline dobre namjere sa zemljom pasti u vodu kad cuje za Ajse.

eunuh
30.01.2013., 01:22
Jesan li ja luda ili su se ovo Đihi zacaklile oči prije nego njegova draga pala Boranu pod noge?
Ako mi ko može objasnit, šta se Đihan dere na svoju hanumu u sobi, ona mu jadna hranu donosi da nije gladan?

Narin i Azad apsolutno nista ne rade u seriji. Dangube u Mardinu, dangube u Istambulu. :503: Sta su uopce isli iz kuce? Sta je ona mislila da ce joj se stari bacit oko vrata? :504:

Joj Šivane, joj. Dovede Ajše starom Firuzu, pa di ti je mozak? Ubi nju muž, a kuće još vidjela nije. :visi:

Đelile moj ostade ti bez kruha u svakom smislu.

ajme, pun mi je kufer grljenja Sile i Borana. Malo su mi razvodnili seriju, al opraštam zbog 'kupke'! :cerek:

*jes da ne znan turski, al' rasturam slike :D

M@3X
30.01.2013., 01:28
a muško čeljade..nekada ih moraš prstom u oko ubosti da bi videli očito, a nekada su kao babe vračare...on je mislio on zna i to je dovoljno...a Sila je bila ljuta, nezadovoljna, ali se nije izjašnjavala i po njemu se videlo da pojma nema šta je po sredi...
a vezi Emrea je opet on mislio, Emre je bio zaljubljen u Silu i ta vrsta veze, makar jednostranih osećanja, je zabranjena, jer se zna... a on sa ovom ima samo recimo, poslovni odnos i to nije problem, jer on nije ni primetio da ona nešto više oseća....i Sila je dobro po meni uradila..kontra te vrste bi bila još gore rešenje, mada bih ja na njenom mestu, prvo rekla Boranu, dragi, to i to mi smeta, povuci ručnu, a ne prvo Zejnep
Bas tako.
Njemu Emre nije sjeo jos i dok nije znao ko je on. :rofl:
Znao je samo da je jako ljut kad ga vidi. :rofl:

A sad da li se imalo sta vidjeti kod doktorice ne znam. Ali nekako ne vjerujem da je znao i smatrao to sve normalnim i prihvatljivim. :misli:

I zanima me na koju foru Ajse samo vrate muzu. Zar nije i ona kao pobjegulja osudjena na smrt (kad je vec aginica Sila za isti prestup dobila smrtnu kaznu)?

serenay
30.01.2013., 01:55
Da hoce past poljubac za prave, pa da na miru umrem:503:

kerimboran
30.01.2013., 07:40
ja isto tako odgledala 29.sinoc pa odmah poslije te 28.ponovo(valjda 5.put sa premotavanjem na njih dvoje)
ne znam sta bi mislila,,,mislim da cu tesko dozivjeti emocije ko u 28. koja je za mene vrh do sada
meni se svidaju kada se vole(ne cekam da se svadaju)
ja bi da su stalno sretni,,,znam da nece biti,,ali sta cu ja bi samo romantiku
jedino mi epizode idu u presporom ritmu sa prijevodom,,ali nema druge nego biti strpljiv

roska
30.01.2013., 08:08
ja neznam,mene ovo ubija :503:

ok,na početku serije dovoljni su bili samo pogledi i ekran se zapali,

al nijednog poljupca u usta,ni nakon vjenčanja,ni nakon svega što su prošli sad u ovo malo vrimena otkad su opet došli u Mardin,mislim,zar nije trebalo dovest njihov odnos na višu razinu,bar na razinu poljupca u usta??? :504::504:

to mi ubija seriju,i kemiju koja je bila među njima na početku :(

kerimboran
30.01.2013., 08:50

al nijednog poljupca u usta,ni nakon vjenčanja,ni nakon svega što su prošli sad u ovo malo vrimena otkad su opet došli u Mardin,mislim,zar nije trebalo dovest njihov odnos na višu razinu,bar na razinu poljupca u usta??? :504::504:

tu se slazem,,ali bojim se da u turskim serijama visa razina znaci njuskanje i draganje,,,,mislim meni je to sto puta bolje od onog americkog stila gdje ima svega,,,,ali da bar poljubaca ne moze biti,,,tu stvarno pretjeruju,,,ali netko je vec napisao,,,da su 2 najjaca poljupca bila i da nema vise,,,sada je samo ovlas u obraz:503::504::bonk::flop::Snajper::mljacko:

roska
30.01.2013., 08:51
a ludi đihan radi sranja,zato jer zna da je Boran mekan,i da će mu to prolaziti svaki put,i tu je i Boran kriv,jer ga svojim ponašanjem (popuštanjem) na neki način tjera da i dalje radi zlo :503: jedva čekam da ga Burhan ubije :kava: zlo mi je od njega

roska
30.01.2013., 08:53
da,i meni je super to njuškanje,al ipak fali ono nešto.. :(

katica zlatica
30.01.2013., 09:24
Pozdrav svima:)
Treba mi pomoć.. Sinoć nisam uspila odgledat vjenčanje S&B (i noć poslje) na novatv, pa me zanima gdje mogu odgledati te scene? Probala sam na onom sajtu "turske-serije" ali je tamo trajalo jako kratko (pola minute plesa, i otkopčavanje patenta na vjenčanici). Jeli tako kratko bilo i na tv nova??

eMarina13
30.01.2013., 09:32
Pozdrav svima:)
Treba mi pomoć.. Sinoć nisam uspila odgledat vjenčanje S&B (i noć poslje) na novatv, pa me zanima gdje mogu odgledati te scene? Probala sam na onom sajtu "turske-serije" ali je tamo trajalo jako kratko (pola minute plesa, i otkopčavanje patenta na vjenčanici). Jeli tako kratko bilo i na tv nova??

da... to je sve
jedino je onaj razgovor o drhtanju i strahu .. ali i obećanju da se ne boji prije otkapčanja patenta.. :)

katica zlatica
30.01.2013., 09:36
da... to je sve
jedino je onaj razgovor o drhtanju i strahu .. ali i obećanju da se ne boji prije otkapčanja patenta.. :)

a jooooooj, pa to je stvarno ispod svih očekivanja :(

KANTARIOL
30.01.2013., 10:58
Ja ovo moram podijeliti sa vama jer nemam nikoga oko sebe tko gleda Silu. Ma poludila sam dok sam gledala ove dvije epizode 28 i 29. Strašno, ruke su mi se oznojile od muke i najradije bi uletila među ona dva starca i gospođi aginici skinula osmjeh sa lica i onaj pogled upućen Sili, a starog agu ...ma uopće neznam šta bi rekla. Ona stara plaće "ostavi djecu tu" kako ću umrijeti bez djece, ja sam majka, a u isto vrijeme Silu gleda kako leži nasred dvorišta visoko uzdignute glave i mislim da bi je najradije zadavila, ma grozno...Dobro joj je Boran obrusio.
A Đihan, uh... ma ne mogu ni pisati koliko sam bijesna i na scenariste i na sve one negativce, bijesna sam i na "običaje" i na ono muž može tuči ženu ali voli je dok je lupa i zlostavlja.
Svome mužu sam rekla da me može jednom udariti jer je jači snažniji ali više nikada jer ne bi imao prilike za drugi put, jednostavno bi otišla.... i sad se ježim dok ovo pišem jer znam da još postoje divljaci kao Halil i da neke žene jednostavno nemaju drugu opciju...ma počela sam pisati gluposti, još uvijek sam pod dojmom svega onog šta me je u ova dva sata naljutilo.

orange123
30.01.2013., 12:35
29ep - Kevser

Već sam davno prije primjetila, a nikako napisat..Kevserin glas...i ona je sinhronizirana..dakle, ubija me :504: njen glas u ovoj epizodi, kad moli staroga da ne dopusti Boranu da ode..neuvjerljiva mi je do boli...a tek njene face... :503: :504: ne znam jel žena plače, smije se, ironična je ili sarkastična.. :503: jedino je bila uvjerljiva kad im je slugan prenio (lažnu) vijest da je Sila pobacila..tada su mi njih dvoje izgledali kao da su došli iz zločestog Muppet showa :(

a što se tiče emocije i glasa, jadni naš Aga, jadni MAA..jer ovaj lik je toliko neizražajan da mi je to za :504: :503: ufffff...sreća naša, pa MAA ima oči kojima sve kaže :cerek:

mislim na Umutov glas - glasovno neizražajan

Nevjerna
30.01.2013., 13:47
a što se tiče emocije i glasa, jadni naš Aga, jadni MAA..jer ovaj lik je toliko neizražajan da mi je to za :504: :503: ufffff...sreća naša, pa MAA ima oči kojima sve kaže :cerek:

mislim na Umutov glas - glasovno neizražajan

Jao kako sam glupa bila :o

Primijetila sam da ovi iz Mardina: Boran, Narin, Dželili itd. imaju nekako 'tvrđi' naglasak, ali ja sam to pripisivala njihovoj dobroj glumi. :o :zubo:

Znači sinhronizuju im glasove? :(

roska
30.01.2013., 14:02
evo napokon pogledala cilu 29. što reći :p

da počnem od ludog đihana,fuj..jadan je kolko je dug i širok i težak i sve to skupa još na kubik..mislim da je njemu najteže palo što ga je Boran poštedio zbog žene,i tu ga je Boran posrao pred svima :rofl: eh što volim,pati gnjusu,pati :kava:

žao mi je đelila i bedar,a znali su da će tako biti,jadan đelil,ko beba je :(

kevser :Snajper: klekni babo i moli za milost

a sad Sila i Boran :cerek: kako on nju nosi,pa one ruže kad joj donese,pa kad su šetali se,kad ju je konj uplašio,pa malo janje :cerek: ajme,cok su mi cok cok predivno nešto :cerek: ne trebaju mi ni poljupci u usta nakon toga više :cerek:

i još samo jedan zaključak ove epizode: čini mi se da se Sila bolje nosi sa svim tim običajima od njih svih tamo skupa!

Naty Split
30.01.2013., 14:14
Jesan li ja luda ili su se ovo Đihi zacaklile oči prije nego njegova draga pala Boranu pod noge?
Ako mi ko može objasnit, šta se Đihan dere na svoju hanumu u sobi, ona mu jadna hranu donosi da nije gladan?

Narin i Azad apsolutno nista ne rade u seriji. Dangube u Mardinu, dangube u Istambulu. :503: Sta su uopce isli iz kuce? Sta je ona mislila da ce joj se stari bacit oko vrata? :504:

Joj Šivane, joj. Dovede Ajše starom Firuzu, pa di ti je mozak? Ubi nju muž, a kuće još vidjela nije. :visi:

Đelile moj ostade ti bez kruha u svakom smislu.

ajme, pun mi je kufer grljenja Sile i Borana. Malo su mi razvodnili seriju, al opraštam zbog 'kupke'! :cerek:

*jes da ne znan turski, al' rasturam slike :D Ka ljut je na nju jer se bacila pred Borana i molila ga da postedi Dzihanov zivot-da ne ostavlja sinove joj bez oca, da radije uzme njen zivot. Za njegov pojam osramotila se. Isto tako je i stariji sin kleka i molija da radije ubije njega nego oca mu. Na to se Boran smilova dici i zeni i postedija mu zivot.

tratincic
30.01.2013., 15:06
I zanima me na koju foru Ajse samo vrate muzu. Zar nije i ona kao pobjegulja osudjena na smrt (kad je vec aginica Sila za isti prestup dobila smrtnu kaznu)?

Sorry sto ti skracujem post, al i mene je upravo ovo zanimalo....sta sad tora izuzima Ayse a sve one cure silne ulovili i pobijali (dvije se spominju u seriji, aobadvijeje Boran pokusao zastititi) ni je ne kontam.

vibica
30.01.2013., 15:22
Pogledala 28 i 29...dušu sam isplakala...
Ne znam jesam li više sokirana,il tužna spoznajom da vjerovatno i postoje negdje tako okrutni stvorovi poput Kevser ii
Firuza.
Ona lezi krvava na podu oni ju ni pogledali nisu,djubrad jedna gnjusna!Điho je za njih mala beba.barem svoju surovost i zlocestocu ne umotava u celofan.
Potisteno odgledala do kraja,a gorak okus će mi ostati još neko vrijeme,snažan dojam ove dvije epizode ostavile,snažan

Galarina
30.01.2013., 15:30
Pogledala i ja konačno 29.epizodu....meni se svidjela iako je 28 neprevaziđena....

Meni se baš sviđa da se oni samo njuškaju i grle:cerek:, ipak je ovaj njihov odnos poseban i zato mi se i sviđa što ga iznose drugačije od svega što je klasično.:)

tigyyyy
30.01.2013., 15:58

ma meni se stalno mota po glavi njihov odnos na snimanju serije i mislim da upravo zbog toga nema pravog poljupca,vjerojatno sam ja to samo tak zabrijala bezveze,ne kažem da se moraju meznam kak žvaljakati,ali njima se usne niti ne dotiču.
Ma dobri su oni meni,sve te njihove nježnosti,ali nakon takvih dubokih srcedrapajućih pogleda oni se samo naslone jedan na drugog.
Neznam točno šta nose naredne epizode a koliko sam shvatila da se neće baš puno toga promijeniti,nije me se ni to kupanje previše dojmilo. Neznam,ali uz tak erotičnog muškarca ipak fali malo strasti.

tigyyyy
30.01.2013., 16:47
http://www.youtube.com/watch?v=JDerfRqidks

meni vako nešto fali:cerek:

mima29
30.01.2013., 16:51
Evo taman gledam 29. :)

Sigurno ste i o tome pisale al šta na kraju bude sa Silinom tvrtkom? I dalje ostaje njoj il nešto dobije i ona očeva obitelj il propada?

orange123
30.01.2013., 16:54
Primijetila sam da ovi iz Mardina: Boran, Narin, Dželili itd. imaju nekako 'tvrđi' naglasak, ali ja sam to pripisivala njihovoj dobroj glumi. :o :zubo:

Znači sinhronizuju im glasove? :(

a sad, da li svima sinhroniziraju ili ne :ne zna:..MAA je sinhroniziran :503:, a uvjerena sam da su i Kevserica i Firuz-aga isto, jer mi nemaju pravu žestinu emocije trenutka..malo :Prd:, zabrijala sam na njihove glasove, ne mogu si pomoći :jumping:

tigyyyy
30.01.2013., 17:00
a sad, da li svima sinhroniziraju ili ne :ne zna:..MAA je sinhroniziran :503:, a uvjerena sam da su i Kevserica i Firuz-aga isto, jer mi nemaju pravu žestinu emocije trenutka..malo :Prd:, zabrijala sam na njihove glasove, ne mogu si pomoći :jumping:

Meni Boran sa tim glasom koma,kao da recitira

mima29
30.01.2013., 17:02
Meni Boran sa tim glasom koma,kao da recitira

Upravo sam htjela to napisat. točno tako. :) baš mi ide na živce. ko moja bivša profa iz fizike. bez ikakvih oscilacija. ko da vijesti čita

mima29
30.01.2013., 17:06
Ma jel se to samo meni čini il su se malo Kevserka i Firuzo "smekšali" na početku 29. (u odnosu na 28.)?

eMarina13
30.01.2013., 18:16
Ma jel se to samo meni čini il su se malo Kevserka i Firuzo "smekšali" na početku 29. (u odnosu na 28.)?

ovako je počelo...
http://img845.imageshack.us/img845/6610/2silinacastsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/845/2silinacastsmall.png/)

Da nebi bilo zabune.. i ja se ježim kako svekar i svekrva sad doživljavaju Silu ali stalno me nešto vuklo da „vidim“ razloge.
I danas sam se vratila na drugu epizodu.. dolazak nevjeste Sile. Shvatila sam da su i oni ostali iznenađeni činjenicom da je djevojka na silu udana, da uopće nije pitana. Bili su dovedeni pred gotov čin.. već su imali nevjestu koja je potpisala brak. Dakle .. nisu baš tako bezosjećajni. Trebalo je to reči i sinu.. nisu napravili, sad su oni njega doveli pred gotov čin.. nevjesta ga čeka u sobi , sjedi kao po običaju/btw. sila očito znala o običajima kako mlada dočekuje muža... i Boran ima još nekoliko trenutaka lažne nade da će sve biti dobro/pa i da napravi što se od njega očekivalo.

I onda se klupko počelo odmotavati ili s druge strane zakotrljala se gruda koja je postala lavina. Sin prvo odlazi roditeljima po potvrdu.. a dobije i zadatak.. mora mu postati žena pa makar i silom.
Gdje su u svemu tome svekar i svekrva.. Prvo mi je upalo u oči to da su se pokupili i ostavili njih same..a Kevser kaže Ajše da ne izlazi ma što čula dok ju ne pozovu/ tako je i napravila.. javila se tek kad ju je ujutro Boran zazvao a vidjeli smo da je sve čula i vidjela). A ono najvažnije.. Kevser pozna svog sina i zna da neće primjeniti silu.. primjena sile je bila samo za gledaoce u konaku da se ispriča kako ju je odvukao jer kad se dozna/a doznalo se/ da nije došla dobrovoljno, da je aga ipak izvršio svoju dužnost. Jer je ta krvava plahta dokaz da je zamjena provedena.( sad se ja ježim svojih riječi jer kao da opisujem sadnju kupusa). Btw. vrlo brzo shvatila da je to tako i bilo.

Svjesni činjenice da je djevojka došla bez pristanka, da je drugog odgoja.. i da se ne miri sa tim.. ipak je štite prema van... Kevser govori „prva noć može biti napeta, pa onda nije gladna, pa kad je otišla kaže možda se izgubila..
Zapravo su oni (muž, svekar i svekrva) dobili u zadatak da istanbulsku curu uče običajima , da ju uče životu po tore i da ona postane žena svjesna situacije u kojoj se našla .

Njeni roditelji su je predali mužu.. i skinuli brigu. Bedar vjeruje u Boran agu ali nezna kakva joj je kćer, nije ju ona odgojila u svom okruženju. Priča ide dalje... do 29.epizode kad Kevser na optužbe svog sina kako može biti tako besćutna/iznenađuje ga jer očito zna da može i drugačije/ prema jednoj majci odgovara „nije se ni potrudila prihvatiti nas...
Tako da njihovo nezadovoljstvo i ovolika hladnoća spram Sile nisu samo hir i zloba staraca nego njihovo shvaćanje svega što se dogodilo ide od toga da se ona nije bar potrudila shvatiti njih .. vjerujem da znaju koliko znači njihovom sinu .. al eto oni su kao i ja .. neka i ona pokaže koliko on njoj znači. Tore u cijeloj priči samo pojačava dojam.
Eto... to me tišti, kopka jer nisu sad badava u kadru njihove suze i žal za kćeri i sinom.

ovako je sad...

http://img9.imageshack.us/img9/936/29borankevsersmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/9/29borankevsersmall.png/)

deseti dar
30.01.2013., 18:32
Mima i meni su nekako bili blazi nego u 28.kad sam ih htjela hladnokrvno smaknuti a la Dzihan.U 29.kao da su malo stali na loptu :ne zna:

Marina uvijek kad napisem tvoj nick u glavi mi ona pjesma Marina,Marina,Marina...no nisam to htjela reci :rofl:

Ma i meni su starci jasni,od pocetka nisu dobro poceli,ni oni s njom,ni ona s njima.Realno nemaju oni nju zasto voljeti,napravila je kaj je napravila,po njima smrtni grijeh i to je njihovo misljenje i :amen: Ali ne mogu im zaboraviti ono ironicno cerenje dok ova krvava lezi,pa bemu misa da ti je ne znam kaj napravila,kako mozes biti takav bezosjecajni necovjek prema bilo kome,prema trudnici,a kamoli prema nekome tko mozda nosi tvoje unuce :ne zna:

Jucer je Sila pol epizode imala ovakvu facu
http://img132.imageshack.us/img132/6128/kljkhjk.png

Evo napokon blizanki i imena
http://img28.imageshack.us/img28/9224/samp1a9f45c9fbad6c1d.jpg

vibica
30.01.2013., 18:53
Kad vidiš ranjenog psa,mačku ili goluba pogledas jel možeš pomoći,treba li ga/ju prenijeti sa ceste...ma bilo šta
Al ne ceris se i praviš da nitko/ništa ne lezi na podu i treba tvoju pomoć.
Da joj u narednim epizodama cesljaju kose i maze trbuh puni ljubavlju meni su fuj.

motoro
30.01.2013., 18:58
molim pomoć, pogledala sam više manje cijelu seriju na turskom, sve sam pohvatala (naravno i uz vašu pomoć :) ), al ne kužim dio s kućom. on je kupio kuću van grada, a poslje žive u gradu, ima li objašnjenja ili ne? hvala!

maururu
30.01.2013., 19:13
Curke jel itko zna zasto su se svađali na pocetku 30 epizode:(

Naty Split
30.01.2013., 19:28
Drage moje ako sam vas dobro svatila Boran ce odustat od agovanja-e sad zanima me kad ce to bit, ko dolazi na njegovo misto, zasto se odlucuje na to, kako njegovi prihvacaju to? Koji je njegov polozaj nakon toga? Unaprijed zahvaljujen.

blaenka
30.01.2013., 19:59
bas me razocarala ova scena sa kupanjem u 29 epizodi, valjda sam previse ocekivala :(
kada ce spasiti Ajse od onog cudovista od muza po radnji mi se cini da je proslo vise od 24h i nitko je jos nije spasio?

kerimboran
30.01.2013., 20:02

meni vako nešto fali:cerek:

ali ako pogledas i ovdje nema bas strasti,,,samo su usne na usnama
i dalje je najjaci pijani poljubac,,,mislim 5.epizoda
netko je napisao da su se kerim i fatmagul ljubili vise od sile i borana
sada to shvacam i tesko mi je:504::bonk:

anna_maria
30.01.2013., 20:16
kerimboran - odlican ti je ovaj potpis :rofl::cerek: tko je to provalio, dzelil? :p

sude&bade znaci ... a nisu mi bas imena za djecu :D iako mi je bade jos i dobro, voljela sam bade u kuzey guney :)

veceras takva praznina zbog neprikazivanja nove epizode :(
inace nas nova tv opasno sustize, mislim da ce uskoro oyo malo pojacati prikazivanje, barem se nadam :p

dimanado
30.01.2013., 20:48
kerimboran - odlican ti je ovaj potpis :rofl::cerek: tko je to provalio, dzelil? :p

sude&bade znaci ... a nisu mi bas imena za djecu :D iako mi je bade jos i dobro, voljela sam bade u kuzey guney :)

inace nas nova tv opasno sustize, mislim da ce uskoro oyo malo pojacati prikazivanje, barem se nadam :p

I ja se nadam isto da će oyo početi s više prikazivanja, danas tuga velika nema novih epizoda a na novoj mi se ne da gledati unatrag.
Boran-aga Silaaa sto nam radite :504:

kerimboran
30.01.2013., 21:08

dzelil,,a tko ce drugi????kada je to provalio ja sam umrla od smijeha:rofl::rofl:
a ovo sam i ja htjela komentirati,,,nismo ni 2 epizode ispred,,koma:504:

Lilibella
30.01.2013., 21:29
konačno odgledana i 29...meni je u istom tonu kao i prethodna...Sila na podu, Boran i Džihan nastavljaju sukob, o Firuzu i Kevser je sve rečeno, mogu samo reć da se slažem - grozni su...od scene kupanja previše sam očekivala... jedino kraj napet...baš me zanima što će biti vezano uz izbacivanje Džihana iz plemena...
Kronično fali pusa i baš me to počelo smetat. Nedavno sam pročitala da se nikako nisu slagali tokom snimanja, pa se pitam da to nije zbog toga? Htjela sam pitati ako netko zna što će biti s Narin nakon Azadove smrti? I kako to da je Ajše izbjegla smrtnu kaznu, a pobjegla je od muža? Bilo mi je čudno danas kad muž moli brata da je vrati, a u situacijama s curama do sada muževa (nakon toga ako sam dobro shvatila bratova ili očeva) riječ je bila amen...

navlakuša365
30.01.2013., 21:36
29, pregledana!!!!

Netko reče da onaj je glumac koji glumi Firuza markantan i da mu ne stoji ovakva uloga, i baš sam i ja to pomislila, ali više ne mislim tako. To dvoje su čisto zlo!!!! Svaka čast Sili, ja ne znam jel bih mogla prijeći preko svega toga.

B&S lijepe scene, ali već sam ranije još na početku napisala da mi kod njih fali više bliskosti i pusica, sami zagrljaji i njuškanja i tako cijelih 79 ep,. :503: I zasmetalo mi to što nisu otvoreno pričali npr o situaciji kad ju je Boran pitao što joj je Džiho napravio ili kad je ona njega pitala što će učiniti u vezi s njim. Odmah sam se sjetila F&K, i tamo su mi s tim izbjegavanjem razgovora strašno išli na živce, sve što kažu stane u jednu rečenicu :504::504:

Najbolji su mi bili Bedar (koja je još jednom potvrdila da je ŽENA, MAJKA, KRALJICA) i Dželil kad se on jadničak vratio iz nabavke praznih ruku. Baš mi ih bilo milo gledati, a posebno Bedar kako ga tješi (bez obzira kakav bio i što je sve radio), a on kao uplašeni dječarac. Kad vidim njih dvoje uvijek mi se u glavi mota ono da iza svakog uspješnog i pametnog muškarca stoji još pametnija i uspješnija žena, samo što u našem slučaju Dželil nit je tolko pametan niti uspješan :lol: Ali čast Bedar :s

A Azad i Narin :rigo: strašno iritantni!!!!

leksonaze
30.01.2013., 21:51
meni isto kao i većini nedostaje među njima strasti i ljubljenja...baš sam očekivala da će biti toga ipak više...na početku i nije tako izgledalo da će to izostati...izgleda da je ipak razlog bio što njih dvoje nisu bili u dobrim odnosima, jer ne mogu vjerovati da nigdje u scenariju nije pisalo da se trebaju poljubiti, a ne samo grliti, njuškati i maziti...baš čudno :503:

Audrey 2010
30.01.2013., 21:53
Ja sam odgledala 28 ..... ali prije svega da kažem da i meni, unatoč njivoj enegriji i kemiji, fali malo smući smući .... uh, da barem bude malo scena kao kod marie jose i alexa..... ponekad imam osjećaj da bi i on improvizirao,ali cansu kao da u tim trenutcima pogne glavu i baci se na zagrljaj ....

piruz i ag K su katastrofa od "roditelja" .... Sila je pokazala veličinu što je rekla da ostanu u kuči (u narednim epizodama), ali naon svega što je prošla radi njih pa ja mislim da su ih trebali pod svaku cijenu udaljiti iz svoje kuće... nisu zaslužili da budu pod istim krovom.....

primjetila sam par greškica....

-sliln trbuh je u istanbulu potpuno ravan, nakon omtice u mad se njoj nazire stomak i u sceni kad silazi niz stepenice kad je K tjera....
-doktor sili govori da je i ustajanje iz kreveta jako opsano za bebu, ona u dvorištu pada na trbuh, još na onaj kameni pod i ništa

imala sam još par manica,ali zaboravila....
scene Borana i izljevi ljubavi, njegove emocije su sve živo stavile u drugi plan...

eMarina13
30.01.2013., 21:59
kad sam već bila u toj drugoj.. evo malo momenata..

1...
http://img41.imageshack.us/img41/294/2boranpogledistinesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/41/2boranpogledistinesmall.png/)

2..Silin stil.. sva sreća pa znamo da ona mijenja odluke vrlo lako

http://img132.imageshack.us/img132/2153/2trenutakistinebsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/132/2trenutakistinebsmall.png/)

3.. Sila ima rješenje za odlazak iz Mardina... opet će oni iskeširati za nju
http://img812.imageshack.us/img812/2716/2silanudinovacsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/812/2silanudinovacsmall.png/)

eto ...

lorny
30.01.2013., 22:00
Uživaj do 66

zašto do 66 ?:eek:

navlakuša365
30.01.2013., 22:05
meni isto kao i većini nedostaje među njima strasti i ljubljenja...baš sam očekivala da će biti toga ipak više...na početku i nije tako izgledalo da će to izostati...izgleda da je ipak razlog bio što njih dvoje nisu bili u dobrim odnosima, jer ne mogu vjerovati da nigdje u scenariju nije pisalo da se trebaju poljubiti, a ne samo grliti, njuškati i maziti...baš čudno :503:

Ma ja nekak ne vjerujem da je zbog toga. Vjerujem da tko se tuče taj se voli!!! Mislim ak se nisu slagali kako pišu, ne vjerujem da bi mogli išta od njuškanja odglumiti a o pogledima da ne govorim. Jer, ruku na srce, iako nam ide na živce to njuškanje i zagrljaji, ima scena gdje su to odradili savršeno, toliko da sam ja osjetila leptiriće. Pada mi na pamet ona scena s bosiljkom. Kako ga je samo pratila pogledom dok se on mazio po vratiću, samo sam čekala kad će ga zaskočiti.

Queen of Ambition
30.01.2013., 22:11
Vidim da ću morati ponoviti detaljno gradivo do desete epizode jer svi spominju taj bosiljak :)

navlakuša365
30.01.2013., 22:13
Vidim da ću morati ponoviti detaljno gradivo do desete epizode jer svi spominju taj bosiljak :)

Bosiljak je u 34. ep. ako se dobro sjećam

eMarina13
30.01.2013., 22:14
ipak uspjela editirat :)

Kad ovako gledam njihov razgovor zaključim da se nije puno promijenilo.. ona napada prije nego što Boran išta i kaže ili napravi... u ljutnji svašta izgovori.. a on .. daj da razgovaramo ko ljudi... ah Sila, ah..

Queen of Ambition
30.01.2013., 22:19
oh, onda ću se do toga i strpiti...iako me onaj oyo iscrpi do krajnosti sa logiranjim i zujanjem, ali ide nekako. Moj dojam njihovih intimnijih scena je da je sve na nivou, pa ne moraju se sad pred nama valjati po krevetima. Ovo što je tu prikazano je sasvim realistično, nježno i ugodno za gledati...a dalje eto prilike za sanarenje :)

serenay
30.01.2013., 22:20
kerimboran
Quote:
tigyyyy kaže:

meni vako nešto fali
sada to shvacam i tesko mi je

dobra ova scena... uf http://www.rajvosa-x.com/forum/images/smilies/icon_cool.gif

da ovako nešto iole slično bude, ma heej slavila bi http://www.rajvosa-x.com/forum/images/smilies/dance.gif

aaaa http://www.rajvosa-x.com/forum/images/smilies/icon_eek.gif
recite da se šalite, i da nije istina da do kraja nema više poljubaca i da su ona dva bila kraj??

btw. ta trakica kod sile oko glave, jel to kod njih neki običaj ili, jer je na svakom porodu nosi...? a i nije prvi put da tako nešto vidim kod porodilja im

Nicole_Lilly
30.01.2013., 22:24
sada to shvacam i tesko mi je:504::bonk:

U 5. epizodi je dobar poljubac jer se baš vidi da "krenu" jedno na drugo (:rofl:), on ju još odmah prima za vrat i sevijoraju se. Ali meni ima i onaj dobar kad se ona probudi, on ju privuče k sebi i padne pusa. S time da da, bojim se da onakvoga kao iz 5. epizode nema.

Ne znam, mene to ne smeta toliko jer ima masa scena koje mi zrače s toliko erotike da to nijedan poljubac ne bi uspio bolje prikazati. Tipa ona s poplunom i rukom (ta mi je odličan primjer) ili ono kad on dođe doma, nalazi nju u kupaoni u ručniku, onako se zavodnički nasmiješi i odmah krene skidati košulju. Ne znam, baš mi između njih ima te napetosti.

Ako mi je u nekoj sceni falilo poljubac, to je prvo pomirenje i druga bračna noć.

M@3X
30.01.2013., 22:32
ovako je počelo...
[http://img845.imageshack.us/img845/6610/2silinacastsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/845/2silinacastsmall.png/)

Da nebi bilo zabune.. i ja se ježim kako svekar i svekrva sad doživljavaju Silu ali stalno me nešto vuklo da „vidim“ razloge.
I danas sam se vratila na drugu epizodu.. dolazak nevjeste Sile. Shvatila sam da su i oni ostali iznenađeni činjenicom da je djevojka na silu udana, da uopće nije pitana. Bili su dovedeni pred gotov čin.. već su imali nevjestu koja je potpisala brak. Dakle .. nisu baš tako bezosjećajni. Trebalo je to reči i sinu.. nisu napravili, sad su oni njega doveli pred gotov čin.. nevjesta ga čeka u sobi , sjedi kao po običaju/btw. sila očito znala o običajima kako mlada dočekuje muža... i Boran ima još nekoliko trenutaka lažne nade da će sve biti dobro/pa i da napravi što se od njega očekivalo.

I onda se klupko počelo odmotavati ili s druge strane zakotrljala se gruda koja je postala lavina. Sin prvo odlazi roditeljima po potvrdu.. a dobije i zadatak.. mora mu postati žena pa makar i silom.
Gdje su u svemu tome svekar i svekrva.. Prvo mi je upalo u oči to da su se pokupili i ostavili njih same..a Kevser kaže Ajše da ne izlazi ma što čula dok ju ne pozovu/ tako je i napravila.. javila se tek kad ju je ujutro Boran zazvao a vidjeli smo da je sve čula i vidjela). A ono najvažnije.. Kevser pozna svog sina i zna da neće primjeniti silu.. primjena sile je bila samo za gledaoce u konaku da se ispriča kako ju je odvukao jer kad se dozna/a doznalo se/ da nije došla dobrovoljno, da je aga ipak izvršio svoju dužnost. Jer je ta krvava plahta dokaz da je zamjena provedena.( sad se ja ježim svojih riječi jer kao da opisujem sadnju kupusa). Btw. vrlo brzo shvatila da je to tako i bilo.

Svjesni činjenice da je djevojka došla bez pristanka, da je drugog odgoja.. i da se ne miri sa tim.. ipak je štite prema van... Kevser govori „prva noć može biti napeta, pa onda nije gladna, pa kad je otišla kaže možda se izgubila..
Zapravo su oni (muž, svekar i svekrva) dobili u zadatak da istanbulsku curu uče običajima , da ju uče životu po tore i da ona postane žena svjesna situacije u kojoj se našla .

Njeni roditelji su je predali mužu.. i skinuli brigu. Bedar vjeruje u Boran agu ali nezna kakva joj je kćer, nije ju ona odgojila u svom okruženju. Priča ide dalje... do 29.epizode kad Kevser na optužbe svog sina kako može biti tako besćutna/iznenađuje ga jer očito zna da može i drugačije/ prema jednoj majci odgovara „nije se ni potrudila prihvatiti nas...
Tako da njihovo nezadovoljstvo i ovolika hladnoća spram Sile nisu samo hir i zloba staraca nego njihovo shvaćanje svega što se dogodilo ide od toga da se ona nije bar potrudila shvatiti njih .. vjerujem da znaju koliko znači njihovom sinu .. al eto oni su kao i ja .. neka i ona pokaže koliko on njoj znači. Tore u cijeloj priči samo pojačava dojam.
Eto... to me tišti, kopka jer nisu sad badava u kadru njihove suze i žal za kćeri i sinom.

ovako je sad...

[http://img9.imageshack.us/img9/936/29borankevsersmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/9/29borankevsersmall.png/)
Ali ni oni nisu htjeli, ni zeljeli prihvatiti nju. Niti su joj dali vremena da se prilagodi.
Oni su nju htjeli po hitnom postupku pretvoriti u jednu od njih.
I tad je jos Firuz bio i razuman, za razliku od Kevser babe.

I kad mu Boran govori da je mlada na prevaru udata, otac govori da je sad njegova zena i da je ucini svojom zenom makar i na silu. Mogao mu je reci - sad je ona tvoja zena, povratka vise nema, znas sta pleme ocekuje od tebe, smisli nacin da to rijesis, ali tako mora biti.
A tu mi je i zlo od Kevsarke mucninu izazivalo. To sto kazes da Kevser zna svog sina i zna da nece primijeniti silu, meni se tako ne cini.
Jer baba prvo upozorava mladu da ce uskoro doci mladozenja i da mu se ne smije opirati, da mu mora pokazati postovanje (u prevodu rasiriti noge).
Zatim ostavlja Ajse sa zadatkom da pazi sta se desava i ispituje je o tome (da li je on odradio ono sto treba, dakle ona ocekuje da on to uradi i drago joj je kad ova prica kako ju je vukljacio uz stepenice iako se Sila opirala).
Dalje, da zaista vjeruje da njen sin nista ne bi silom i tome se nada, ne bi trcala za njim kad vidi rasjecenu ruku i napadala ga da je na carsafu njegova krv, a ne Silina nevinost (vec bi shvativsi sta je uradio pustila da sve ide svojim tokom). Ona je njega napadala bijesna sto on Silu nije silovao!!!
I kad joj on kaze - majko, treba joj vremena, navici ce se, ona jos sa onom funjavom facom kaze - sad jos trebamo cekati da joj se prohtije!!!

Onda kad njih dvoje nekako i pokusavaju uspostaviti kontakt i razumjeti jedno drugo, ona sve kvari.
Ispljuskala je Silu i natjerala je da nosi one vrecurine. Nije joj dala vremena da ona to sama prihvati, iako je Boran, koji je Silin muz, valjda bitniji, on i njegov stav prema tome. Ako joj je on dao vremena, onda je baba trebala biti kus. On joj i kupi jednu haljinu na bretelice da bi je razveselio, dakle njemu i nisu toliko bitni obicaji koliko to da je ona sretna. Moze aginica i tako da se obuce, ako aga nema nista protiv. A aga nije silio nju da se drugacije oblaci, dao joj je vremena. Da nije bilo zle babe sve bi mnogo lakse i brze islo.
Ali morala je baba pokazati svoju moc nad slabijim.

Onda kad on nju sa macom vodi veterinaru, umjesto da budu sretni sto se njih dvoje zblizavaju, sto stvari krecu naprijed, oni broje da se zbog macke toliko putovalo, a baba dodaje zlobno da su to snahina posla.
Zena izgubila roditelje, na silu udata, haos joj od zivota napravili, Boran se trudi i njihov odnos napreduje, a ovo dvoje vampira sve koce i kvare.

Onda kad kaze Boranu da sto svi titraju oko nje kao da je beba, a on joj objasnjava da je izgubila roditelje, da joj je tesko, da je razumije malo baba, a baba na to odbrusi da toliko ljudi gine, sta sad...
Ma tu mi se zgadila, krava jedna.

I sa onom halvom sto ju je stavila Sili pod nos, a zna da je za pokoj duse Sulejmana...i to na Silin rodjendan, nakon svih onih prica koje su sve koji imaju srce dirnule...samo babuskaru nisu...ne moze ona, a da ne sipa zlo...

Svakom loncu je morala biti poklopac. Da nije svoje zlo sipala posvuda, oni ne bi ni pobjegli, jer bi ono dvoje kucnih ljubimaca od Narin i Azada bili sretni, a i Sila je postala svjesna da voli Borana.

Cak i te veceri kad oni bjeze, jedina koja pizdi jer je vrijeme za veceru i sipa zlo je ona. I sam Firuz kaze nisam gladan, sacekacu, ali ne, ona ne prestaje.

Da nije toliko zlobna i naporna, bila bi i prihvacena.
Kako prihvatiti nekog poput nje, cak i da su isti svijet?

Kako je Ajse na fin nacin postigla da Sila obuce onu haljinu...
Kako je Boran toliko toga postigao na fin nacin...
A baba je sve samo kvarila. Zlobna je i grozna, a onda se cudi sto je Sila ne prihvaca. Umjesto da se cudi sto je Sila nije necim zatukla. :D :o

A Sila je na normalno ponasanje reagovala pristojno.
Nosila je one vrecurine nakon razgovora sa Boranom...gdje je on opravdao majcino samaranje (iako je poslije nasamo naruzio mamu)...
Nakon veterinara i haljine ona sjeda s njima za sto i sama od sebe toci Firuzu pice.
Nikad nije zlobna prva prema njima.

I precutkujuci Boranu da je Sila na prevaru udata, te stiteci Silu prema vani, oni zapravo ne stite Silu vec sebe, Silina dobrobit njima nije ni u peti.

eMarina13
30.01.2013., 22:33
oh, onda ću se do toga i strpiti...iako me onaj oyo iscrpi do krajnosti sa logiranjim i zujanjem, ali ide nekako. Moj dojam njihovih intimnijih scena je da je sve na nivou, pa ne moraju se sad pred nama valjati po krevetima. Ovo što je tu prikazano je sasvim realistično, nježno i ugodno za gledati...a dalje eto prilike za sanarenje :)

ja se slažem... koliko god to bila gluma.. dvoje se ljubi.. a ja neću biti voajer Mehmetu .. previše bi gledala te usne, analizirala i bila ljuta :mig:... ovako imam priliku za sanjarenje
tako da neka njih sa zagrljajima i dalje ...

eMarina13
30.01.2013., 23:08
Ali ni oni nisu htjeli, ni zeljeli prihvatiti nju. Niti su joj dali vremena da se prilagodi.

....

I precutkujuci Boranu da je Sila na prevaru udata, te stiteci Silu prema vani, oni zapravo ne stite Silu vec sebe, Silina dobrobit njima nije ni u peti.

vidim... Kevser ne prolazi i gotovo.. i imaš pravo :)..Osoba je definitivno teška i nema takta sa drugima.
Ali je
.... shvatila kakav je Azad/ što smo i mi poslije zaključili/ i time ubrzala već prilično veliku grudu.

A zapravo je Azadov šamar /nego što bi bilo da je prešutjela tko je ošamario Silu / opet okrenuo priču u drugom smjeru... Boran je već pakirao kofere..

A da je nisu htjeli prihvatiti ipak nebi rekla... no točno je da su mislili da se prilagodba treba desiti odmah i sad.

A ima još jedna dimenzija ove priče.. da je ona bila bolja Sila bi se lakše prilagodila i nebi željela otići iz Mardina i nebi shvatila koliko voli Borana:lol::lol:

no što je tu je... ona postoji i biće s nama do kraja.. promijenjena ili ne

Nicole_Lilly
30.01.2013., 23:19
Jel' se tu (http://www.google.hr/imgres?start=225&um=1&hl=hr&tbo=d&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=_piOWn1Q1TPZoM:&imgrefurl=http://www.popscreen.com/v/79Gsf/Sila-Boran-You-Found-Me-greek-fan&docid=oPQ2sfp4fucT2M&imgurl=http://v002o.popscreen.com/eHR5MnduMTI%253D_o_sila-boran-you-found-me-greek-fan.jpg&w=396&h=240&ei=UKoJUZT7K9GR0QWSroH4Dg&zoom=1&ved=1t:3588,r:38,s:200,i:126&iact=rc&dur=1765&sig=104523270101849943836&page=11&tbnh=166&tbnw=263&ndsp=21&tx=185&ty=61) poljube?

Muči me sad to, sigurna sam da sam u fan videima vidjela još koju pusu.

deseti dar
30.01.2013., 23:35
Kvragu,taman se prisilim da pokusam nekako probaviti Kevsu i Firuza,jer smo osudeni gledati ih do kraja serije,pa ako ne omeksam stav prema njima serija ce postati mucenje,a ne uzitak za gledanje.I taman,nadem ja poneki tracak svjetla u njihovim karakterima i onda M@3X napise opus o njima,podsjeti na sve gadosti koje su izvodili i ja ih opet ne mogu vidjeti,dobre namjere pale u vodu.:durica

Ma nekako bi ih i probavila da ih ne moram gledati u istom dvoristu sa S&B,nego kad prikazu onaj konak meni mrak na oci kakvu ce gadost opet izvesti protiv ove jadnice.Kad im je jucer u sobu uletila :503: a Sila ju ne smije pogledati nego pogled spusta :503:zato necu da su u Mardinu,kad vidim onu njenu jadnu facu dode mi da :cry:

Oni su mi u rangu sa Dzihom,samo on ce za svoje platiti,a oni biti nagradeni :confused::504:

eMarina13
30.01.2013., 23:53
.....Kad im je jucer u sobu uletila :503: a Sila ju ne smije pogledati nego pogled spusta :503:

Oni su mi u rangu sa Dzihom,samo on ce za svoje platiti,a oni biti nagradeni :confused::504:

vidim teška borba...
nego .. zašto je ne smije pogledati.. znam .. ružna svekriva.:lol::lol:

ili ... sram pred svekrvom :eek::eek:

M@3X
31.01.2013., 00:03
Pogledala 29...

Tako mi je drago sto je sluzavka rekla Boranu sta je Kevsar baba uradila.
Sila je stiti...i razumije...ja vala - jok!!!
Ali je Sila tu bas ispala velika.

A kad Boran pita majku sta je uradila, ova zlica odmah po sebi mjeri i druge i kaze - vec ti se pozalila. :rolleyes:
I jos joj je Boran na izlasku iz kuce fino rekao cuvaj mi zenu, tebi je ostavljam i ona rekla dobro, a onda je izbaci iz kreveta cim je Boran okrenuo ledja (iako zna da ova ne smije ustajati ili moze izgubiti dijete)...

Mada me i Sila malo izbila...prvo je na sve spremna za svoje dijete, sad ima veci razlog od sebe da zivi, a onda sa poda gdje ju je Kevsar smjestila trk na kapiju za Boranom, jer je on na dvobou...

Zao mi je i sto Sila Boranu nije fino objasnila sta se sve desavalo sa Dzihanom.
I da ju je spasio od onog na T ubice, ali i da njega mrzi zbog Jezde i da je nju namjerno truckao po kaldrmi da bi izgubila dijete...

Na veliku je zrtvu Sila bila spremna odlucivsi doci u Mardin sa Boranom. :cerek:
Ona kaze da nije nista drugo ni ocekivala...jadna...

Ja moram veceras pogledati one neke pocetne epizode i romantiku da se smirim. :rofl:

deseti dar
31.01.2013., 00:09
Ma strah pred onom azdajom :horor:

Ma i mene to muci,zasto spusta pogled.Osjeca se krivom,mozda :ne zna: ili mozda izbjegava sukob,jer ako se budu gledale :eek: 20 sekundi u oci sukob je neizbjezan.Sila pokusava biti strpljiva,vidla si kako samu sebe hrabri :mirko: da izdrzi,da ce srusiti zidove samo polako mora ici,vidim shvatila je ponesto.
Ali koji god razlog bio,zivcira me kad spusti pogled,kao da se predala,time samo hrabri onu azdaju da ju jos vise maltretira.Cekam samo kad ce Sila puknuti pa nastaviti u starom tonu otresitog razgovora sa sveKrivom.

deseti dar
31.01.2013., 00:17
Pogledala 29...

Tako mi je drago sto je sluzavka rekla Boranu sta je Kevsar baba uradila.
Sila je stiti...i razumije...ja vala - jok!!!
Ali je Sila tu bas ispala velika.

A kad Boran pita majku sta je uradila, ova zlica odmah po sebi mjeri i druge i kaze - vec ti se pozalila. :rolleyes:
I jos joj je Boran na izlasku iz kuce fino rekao cuvaj mi zenu, tebi je ostavljam i ona rekla dobro, a onda je izbaci iz kreveta cim je Boran okrenuo ledja (iako zna da ova ne smije ustajati ili moze izgubiti dijete)...

Mada me i Sila malo izbila...prvo je na sve spremna za svoje dijete, sad ima veci razlog od sebe da zivi, a onda sa poda gdje ju je Kevsar smjestila trk na kapiju za Boranom, jer je on na dvobou...

Zao mi je i sto Sila Boranu nije fino objasnila sta se sve desavalo sa Dzihanom.
I da ju je spasio od onog na T ubice, ali i da njega mrzi zbog Jezde i da je nju namjerno truckao po kaldrmi da bi izgubila dijete...

Na veliku je zrtvu Sila bila spremna odlucivsi doci u Mardin sa Boranom. :cerek:
Ona kaze da nije nista drugo ni ocekivala...jadna...

Ja moram veceras pogledati one neke pocetne epizode i romantiku da se smirim. :rofl:

Ja sam nakon 28.bila izbacena iz kolosjeka,nakon 29.sam se primirila i odlucila da moram poceti malo opustenije gledati na to,jer mi je njihov povratak u Mardin opasno poljuljao zelju za nastavkom gledanja serije.Sama pomisao da se ostatak serije svodi na Silin boravak u kuci di ju ne mogu ni nacrtanu vidjeti me nazivcirala.Ali onda vidim da se snaha i sveKriva izbjegavaju po zidinama,pa mislim mozda to i ne bu tak strasno.Sto manje njihovih zajednickih scena -meni epizoda bolja.

Edit.Zbog ovakvih scena bi trpila i jos jednu Kevsericu
http://img169.imageshack.us/img169/9259/esa5hl1.gifhttp://img169.imageshack.us/img169/6646/esa16ug5.gif

eunuh
31.01.2013., 01:27
Lik Kevser mi je svakom epizodom sve cudniji. Nikako mi nije jasan. u ovoj 29.toj ona: mrzi Silu, zauzima se za Ajše, plače za Narin, oće Borana u kući. U istoj toj epizodi, dakle, sere Ajše da joj je misto uz muža jer kao muž i kad tuče-voli. E sad, kako može mužu plakat da je ona mati, da je boli duša, da umire i ta s*anja. Znamo svi kakva je prema snašama, što Sili, što Jezdi. Ti scenaristi nisu normalni!
Još ako smijem zaključit: Narin i Azad su vjenčani, dakle muž i žena. Pošli u Istambul kao bračni par i u biti nikome nisu oskvrnuli obraz jer su pošli skupa (a muž je glava kuce, jel..), pa mi nije jasno zašto ih gone! (eto meni prid Azadovo ubojstvo to palo na pamet)
ispravite me ako griješim

zora964
31.01.2013., 01:32
Oni su nju htjeli po hitnom postupku pretvoriti u jednu od njih.
I tad je jos Firuz bio i razuman, za razliku od Kevser babe.

I kad mu Boran govori da je mlada na prevaru udata, otac govori da je sad njegova zena i da je ucini svojom zenom makar i na silu. Mogao mu je reci - sad je ona tvoja zena, povratka vise nema, znas sta pleme ocekuje od tebe, smisli nacin da to rijesis, ali tako mora biti.
A tu mi je i zlo od Kevsarke mucninu izazivalo. To sto kazes da Kevser zna svog sina i zna da nece primijeniti silu, meni se tako ne cini.
Jer baba prvo upozorava mladu da ce uskoro doci mladozenja i da mu se ne smije opirati, da mu mora pokazati postovanje (u prevodu rasiriti noge).
Zatim ostavlja Ajse sa zadatkom da pazi sta se desava i ispituje je o tome (da li je on odradio ono sto treba, dakle ona ocekuje da on to uradi i drago joj je kad ova prica kako ju je vukljacio uz stepenice iako se Sila opirala).
Dalje, da zaista vjeruje da njen sin nista ne bi silom i tome se nada, ne bi trcala za njim kad vidi rasjecenu ruku i napadala ga da je na carsafu njegova krv, a ne Silina nevinost (vec bi shvativsi sta je uradio pustila da sve ide svojim tokom). Ona je njega napadala bijesna sto on Silu nije silovao!!!
I kad joj on kaze - majko, treba joj vremena, navici ce se, ona jos sa onom funjavom facom kaze - sad jos trebamo cekati da joj se prohtije!!!

Onda kad njih dvoje nekako i pokusavaju uspostaviti kontakt i razumjeti jedno drugo, ona sve kvari.
Ispljuskala je Silu i natjerala je da nosi one vrecurine. Nije joj dala vremena da ona to sama prihvati, iako je Boran, koji je Silin muz, valjda bitniji, on i njegov stav prema tome. Ako joj je on dao vremena, onda je baba trebala biti kus. On joj i kupi jednu haljinu na bretelice da bi je razveselio, dakle njemu i nisu toliko bitni obicaji koliko to da je ona sretna. Moze aginica i tako da se obuce, ako aga nema nista protiv. A aga nije silio nju da se drugacije oblaci, dao joj je vremena. Da nije bilo zle babe sve bi mnogo lakse i brze islo.
Ali morala je baba pokazati svoju moc nad slabijim.

Onda kad on nju sa macom vodi veterinaru, umjesto da budu sretni sto se njih dvoje zblizavaju, sto stvari krecu naprijed, oni broje da se zbog macke toliko putovalo, a baba dodaje zlobno da su to snahina posla.
Zena izgubila roditelje, na silu udata, haos joj od zivota napravili, Boran se trudi i njihov odnos napreduje, a ovo dvoje vampira sve koce i kvare.

Onda kad kaze Boranu da sto svi titraju oko nje kao da je beba, a on joj objasnjava da je izgubila roditelje, da joj je tesko, da je razumije malo baba, a baba na to odbrusi da toliko ljudi gine, sta sad...
Ma tu mi se zgadila, krava jedna.

I sa onom halvom sto ju je stavila Sili pod nos, a zna da je za pokoj duse Sulejmana...i to na Silin rodjendan, nakon svih onih prica koje su sve koji imaju srce dirnule...samo babuskaru nisu...ne moze ona, a da ne sipa zlo...

Svakom loncu je morala biti poklopac. Da nije svoje zlo sipala posvuda, oni ne bi ni pobjegli, jer bi ono dvoje kucnih ljubimaca od Narin i Azada bili sretni, a i Sila je postala svjesna da voli Borana.

Cak i te veceri kad oni bjeze, jedina koja pizdi jer je vrijeme za veceru i sipa zlo je ona. I sam Firuz kaze nisam gladan, sacekacu, ali ne, ona ne prestaje.

Da nije toliko zlobna i naporna, bila bi i prihvacena.
Kako prihvatiti nekog poput nje, cak i da su isti svijet?

Kako je Ajse na fin nacin postigla da Sila obuce onu haljinu...
Kako je Boran toliko toga postigao na fin nacin...
A baba je sve samo kvarila. Zlobna je i grozna, a onda se cudi sto je Sila ne prihvaca. Umjesto da se cudi sto je Sila nije necim zatukla. :D :o

A Sila je na normalno ponasanje reagovala pristojno.
Nosila je one vrecurine nakon razgovora sa Boranom...gdje je on opravdao majcino samaranje (iako je poslije nasamo naruzio mamu)...
Nakon veterinara i haljine ona sjeda s njima za sto i sama od sebe toci Firuzu pice.

:top::top:

Jesi ti sigurna da nisi ja, ili obrnuto...krenulo nas večeras, noćas :)

Neko je pitao šta je bilo sa Narin posle Azadove smrti....izvinjavam se ne znam sada tačno ko..

poteglo se pitanje berdala, ne sme udovica dugo biti sama ni slučajno, ali Nazad saznaje da je trudna i tada veće aga odlučuje da njena "čast" sad ide na brk Boranu i Firuz-agi, tako da ostaje malo dok Bedar, a malo i kod svojih, radja devojčicu i do kraja ostaje pratnja Sili i Bedar, ne udaje se....

Cobanica
31.01.2013., 06:17
Ma ja nekak ne vjerujem da je zbog toga. Vjerujem da tko se tuče taj se voli!!! Mislim ak se nisu slagali kako pišu, ne vjerujem da bi mogli išta od njuškanja odglumiti a o pogledima da ne govorim. Jer, ruku na srce, iako nam ide na živce to njuškanje i zagrljaji, ima scena gdje su to odradili savršeno, toliko da sam ja osjetila leptiriće. Pada mi na pamet ona scena s bosiljkom. Kako ga je samo pratila pogledom dok se on mazio po vratiću, samo sam čekala kad će ga zaskočiti.
kako ne bi mogli? pa oni su glumci i to im je posao. njuškanje i malo glađenja po licu i vratu su odradili dobro. pogledi su dobri, ali najbolji su pogledi kad nisu u istom kadru. npr. njegov ulazak u kupatilo i bosiljak. za pravu bliskost imaju kočnicu. netko je već spominjao govor tijela na fotkama (prekrižene ruke-distanca) . meni smeta kad legnu skupa u krevet, ona njemu u zagrljaj, ruka joj dođe na njegova prsa, a ona ju zgrči :confused: mislim, haloo, :ne zna: takve sitnice mi ubiju vjerodostojnost scene. :kava:

leksonaze
31.01.2013., 07:16
u pravu ste, jer imaju dobru kemiju, ali ju nisu dovoljno iskoristili u tim scenama, a čini mi se da je razlog baš taj što nisu bili u dobrim odnosima...velika šteta

Lilibella
31.01.2013., 07:45
Neko je pitao šta je bilo sa Narin posle Azadove smrti....izvinjavam se ne znam sada tačno ko..

poteglo se pitanje berdala, ne sme udovica dugo biti sama ni slučajno, ali Nazad saznaje da je trudna i tada veće aga odlučuje da njena "čast" sad ide na brk Boranu i Firuz-agi, tako da ostaje malo dok Bedar, a malo i kod svojih, radja devojčicu i do kraja ostaje pratnja Sili i Bedar, ne udaje se....

ja sam pitala :) hvala ti, baš me zanimalo što će s njom biti.

nasmijanonebo
31.01.2013., 08:03
i ja sam primijetila da se cansu odmice od njega u scenama kad je obgrli, poljubi u vrat itd. bas ima neke nagle kretnje odmaka. npr, u sceni 2."vjencanja" kad je poljubi u vrat, ona odmah odmaknula glavu, a imam dojam da je on to cisto spontano napravio. itd itd..

blenta
31.01.2013., 08:25
i ja sam primijetila da se cansu odmice od njega u scenama kad je obgrli, poljubi u vrat itd. bas ima neke nagle kretnje odmaka. npr, u sceni 2."vjencanja" kad je poljubi u vrat, ona odmah odmaknula glavu, a imam dojam da je on to cisto spontano napravio. itd itd..
Nije mi smetalo to odmicanje glave. :ne zna: S jedne strane, malo ju je sram pred ostalima, nije da su se prije cmakali pred svijetom, a ne cmaču se ni drugi pred njima. S druge, aga tako ima bolji pristup. :zubo:

Jel' se tu (http://www.google.hr/imgres?start=225&um=1&hl=hr&tbo=d&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=_piOWn1Q1TPZoM:&imgrefurl=http://www.popscreen.com/v/79Gsf/Sila-Boran-You-Found-Me-greek-fan&docid=oPQ2sfp4fucT2M&imgurl=http://v002o.popscreen.com/eHR5MnduMTI%253D_o_sila-boran-you-found-me-greek-fan.jpg&w=396&h=240&ei=UKoJUZT7K9GR0QWSroH4Dg&zoom=1&ved=1t:3588,r:38,s:200,i:126&iact=rc&dur=1765&sig=104523270101849943836&page=11&tbnh=166&tbnw=263&ndsp=21&tx=185&ty=61) poljube?

Muči me sad to, sigurna sam da sam u fan videima vidjela još koju pusu.
Ako se dobro sjećam iz videa, krenu se poljubiti i tu prestaje scena. Tako da se ne poljube na kameri, ali očito je da su prema tome krenuli. Ni ne smeta me to toliko, što se mene tiče, mogli su i više takvih rezova napraviti.

animirana
31.01.2013., 10:06
Evo malo romantike Boran i Sila http://youtu.be/KPas2f7Uvcw

Spadalo123
31.01.2013., 10:07
zašto do 66 ?:eek:

U 66 je upucana, a do tada je glavni oslonac Boranu, noći , danju, u kući, na poslu, na putovanju, kuda aga tuda ona.
Nisu je trebali upucati ali maketi iz njihovih života da.

Nicole_Lilly
31.01.2013., 11:06
Do 66. epizode? :eek: A u kojoj se epizodi pojavi?

deseti dar
31.01.2013., 11:21
Mislim da je netko napiao u 51. Vec vidim da ce mi krv na slamcicu piti :durica

Nicole_Lilly
31.01.2013., 11:25
Ma glupi su mi takvi zapleti, pogotovo kad su u pitanju parovi kao Sila i Boran, gdje je i više nego očito da ih treća strana ne može razdvojiti.

zora964
31.01.2013., 12:12
Do 66. epizode? :eek: A u kojoj se epizodi pojavi?

Pojavi se u 51 ep., bude do 58, gde joj na brodu, gde se odveli onu trudnicu na Z (nikako da joj ime zapamtim), Boran zahvali na svemu i kaže da se više neće vidjati....pa se ponovo pojavi u 65, pri kraju epizode, a na kraju 66 gine....suma-sumarum nekih 10 epizoda...

leksonaze
31.01.2013., 12:48
već zna da se ni meni neće svidjeti, ali o tome ću onda kada se pojavi...
sada uživajmo u Sila/Boran scenama...čini mi se da će večeras biti scena kad Boran plače...oboje će misliti da su izgubili dijete...
ufff znam da će i meni suze krenuti, ali jedva čekam tu scenu :504: kad zasuze te predivne, duboke, crne okice :cerek:

Poncha_los a
31.01.2013., 14:22
Znači toliko će epizoda nama i Sili parati živce?! :503:

Ajde da su koju epizodu ubacili, čisto da vidimo malo ljubomore sa Siline strane, da vidimo kako ništa ne može poljuljati njihovu ljubav i da vidimo kako se još više vole. :cerek: (Mi to znamo, ali ipak).
Ali toliko epizoda ne, ne i ne. Hayır.

deseti dar
31.01.2013., 17:53
http://www.youtube.com/watch?v=mxYAIc1vdOA

Prekrasan video i neponovljivi Cohen koji sve podigne na jednu visu dimenziju :cerek:

Jos nesto vise od 3h do 30.napokoooooon :durica:ceka:

Queen of Ambition
31.01.2013., 18:26
http://www.youtube.com/watch?v=mxYAIc1vdOA

Prekrasan video i neponovljivi Cohen koji sve podigne na jednu visu dimenziju :cerek:

Jos nesto vise od 3h do 30.napokoooooon :durica:ceka:

O kako dobar spoj - predivno....

zatelebana
31.01.2013., 20:02
Jel moze netko sa turskog reci sta ce biti sad na pocetku 30. i sto ce dzihan reci , da se Boran moze naljutiti na SilU?? ja ne mogu izdrzati!

Gill01
31.01.2013., 21:30
Moze li mi netko reci da li su na kraju Silu ubili ili ne?

Po ovim obicajima da se naslutiti tragican zavrsetak serije (sto nas turci u zadnje vrijeme i uce :504:

tigyyyy
31.01.2013., 21:40

Po ovim obicajima da se naslutiti tragican zavrsetak serije (sto nas turci u zadnje vrijeme i uce :504:

neće,kraj je sretan

zatelebana
31.01.2013., 21:48
jel gledan netko 30. sa oyo- daj napisite sto je vikao na Silu!! sto je dzihan opet izveo da su se posvadali???

Nicole_Lilly
31.01.2013., 21:48

Boran, Sila, troje djece i odlazak u nepoznato. :cerek:

Poncha_los a
31.01.2013., 21:52
Nakon svega što su prošli zaslužili su biti negdje sami, bez ikakvih običaja, ašireta... Baš živjeli sretno do kraja života. :cerek:

Samo oni, njihova djeca i ljubav!!! :cerek: I to me neizmjerno raduje nakon ovakvih epizoda kao što je bila današnja.

Arslana
31.01.2013., 22:09
Pozdravljam i pridružujem se! :-)
Ne znam odakle bih počela... možda od onog da je prvo što sam gledala bila Šeherezada (iz čiste znatiželje da vidim taj novi svijet turskih sapunica), i to mi je onda s vremenom postalo razvodnjeno pa sam gledala preskačući epizode. Iako je imala određen naboj, s vremenom mi postalo manje zanimljivo. Otad nisam ništa tursko gledala. Niti me zanimalo. Čak ni Sila, počela sam tek negdje na 3.-4., možda 5. epizodi. A onda je krenulo. Nisu me zanimale te serije, ali na ovu sam se tako nečuveno navukla. Kapitulirala. :-) Toliki naboj, emocije... Pa sam pronašla i vas ovdje i malo čitala ovih dana. I nasmijala se komentarima i doznala svašta od vas. :-)

Gledala sam malo 28. epizodu unaprijed, no na linku gdje gledam, naravno, drukčije su "odrezane" i sad u toj 28. ima dio današnje epizode, završetak kad ona završi u bolnici i kad doznaju da je dijete ipak dobro. Ali uopće nema te zadnje scene koja je kod nas bila, kad on uđe k njoj i kad mu kaže da je dijete živo. Nije mi jasno...
Onda sam još gledala dalje... ne razumijem božetebe... samo gledam scene. :-)) Pa čekam da se i vi ostali oglasite. Tako sam već sam dosta toga i doznala unaprijed. Ne smeta, ne kvari dojam. ;-)

Definitivno sam se upecala na ovu emociju (najbolji dokaz što sam se čak tim povodom dospjela registrirati na ovaj forum).

I te famozne životne rečenice, na to sam isto slaba. Vidim da je već bilo i krasnih citata iz današnje epizode.

Još nešto, ali ne i manje važno... stvarno dugo nisam vidjela tako nesavršeno-savršenu ljepotu muškarca kakav je Akif. :cerek:

anna_maria
31.01.2013., 22:57
30.ta mi je odlicna samo zbog one scene pri kraju uz cesmu i kad bebici boran kaze 'mama je bila malo umisljena ali lijepa' :cerek: joj sila i njene face kad boran kaze da bi beba mogla biti musko :rolleyes: pa samo da je zivo i zdravo, nije ni rodila vec glavu razbija hoce li joj sin biti aga :ne zna:
ali boran i ruze kraj cesme... predivna romanticna gesta. divan je. iako sam se ''ljutila'' (pod navodnicima jer to je nemoguce kad vidim one njegove oci) kad je cijelu noc proveo vani i nije htio razgovarati sa silom... al to su one njegove sutnje.

ova sva situacija oko zemlje mi je dosadna malo, kak sad odjednom ozdemir holding ima podruznicu u mardinu? to su izgradili u meduvremenu? samo je uletilo azad i dzelil u firmi. dzelil u istanbulu nije bio ni blizu poslu, azad se povukao da bi isao u skole (naucio malo engleskog - see you later :rofl:) i sad oho evo oni poslovni ljudi :rolleyes: obracaju se radnicima, u silino ime dzelil obecava skolovati djecu? malo mi je to sve previse bilo...

a emre ide u ameriku i nosi sliku, jadnicak... ta slika je bas dobra, na njoj sila izgleda bas kao sila nekada, nesto sto vise nije...

a ajse jadna :( nadam se da nikad vise joj se onaj gmaz nece priblizit.

deseti dar
01.02.2013., 00:25
Evo ga i 30.ide u folder-rijeseno.Opet odlicna epizoda,bas drzi paznju od pocetka do kraja.
Ah aga,veceras ostar kao Excalibur,napokon da stoji iza onoga kaj veli pa neka se ostali postave na glavu.Izbacio je Dzihu iz plemena i nema uzmaka,bez obzira kaj stric brije.Opet ta jbna zemlja,Dzihan je kupio neku zemlju da moze okriviti Silu.Boran ju brani pred plemenom,ali nju nasamo napada zbog zemlje,ona se brani.Malo mi je tu aga bio preostar,izmucena je,trudna,bespomocna,a on ju bas strijelja rijecima.Tu zapravo dolaze do izrazaja njihovi medusobni problemi,ljubav nije upitna,ljubav postoji,ali po meni jednako bitno je i povjerenje koje je kod njih trenutno u povojima.Ona mu kaze da nije nista kupila otkad mu je obecala da nece,veli on i prije si obecavala,pa pobjegla prvom prilikom:( Neke rane ne mogu zacijeliti brzo,neke nikada.Njih dvoje su jedno drugomu zadali neoprostive udarce,ali posto je ljubav milostiva,oni pokusavaju oprostiti onomu drugomu,i ide im,ali u nekim trenutcima to ispliva na povrsinu.Kao ono njeno na plazi o silovatelju,kao ovo njegovo veceras da ona ne drzi obecanja.Jednom izgubljeno povjerenje ne stjece se opet tako lako.Treba ga se zasluziti.Ja se nadam da cemo mi vidjeti i to.Mislim da je upravo ovo njeno "opsesivno" inzistiranje da ce roditi curicu odraz neke vrste nepovjerenja.Samo mi nije jasno da nije uvidjela,da se tamo bolje roditi bez glave nego bez q...ca(sorry zbog prostacenja,izreka je kriva)
Ne shavacam zasto misli da ce zensko biti u ikakvoj prednosti,jedino nece biti aga,a u ovom slucaju bolje i aga,nego da te koknu jer hoces ici u skolu.Malo sam konfuzna zbog tog njenog stava,pa zaboga vidi kaj se dogada zenama.Na njenom mjestu mantrala bi za decka danonocno:ne zna:
Jos kad je cula Firuza kako "sanjari" o odgoju unuka,pomracilo joj se.
Odlicne su mi njihove scene danas,i ona u sobi kad ona place nakon bliskog susreta trece vrste sa sveKrivom.Tu se vidi koliko zele vjerovati jedno u drugo,ma meni su predivni tu.:cerek:
Pa onda ona dok ga gleda kroz prozor,dok on vani hoda s rukom na boku,a drugom prolazi kroz kosu(aaaa Marina ovo je bila prikrivena zeljica i pozdrav,onak da ga malo uhvatis kako samo ti znas):D
Gledajuci nju prvi put sam imala osjecaj da ga razumije,da shvaca koliko mu je to sve tesko drzati u kakvom-takvom balansu,nije dopustila svom alter egu-inatljivici,da preuzme kontrolu,nije se naljutila zbog onoga kaj je napao u sobi,shvaca valjda da nije imao namjeru da ju povrijedi,ali jedostavno vise ne zna kud udara.Razgovor nakon toga je tocno opisao ono zbog cega je ne volim da su u Mardinu,na stranu sad Kevsa,Firuz i ostali.
Ona ga ceka na onoj terasi,on dolazi,sav dalek,distancira,povucen i u jednom od svojih raspolozenja.Cak stane metar dva ispred nje,ne priblizava joj se.
Boran:Sto cekas?Zasto nisi otisla spavati?
Sila:Cekala sam te.Zar neces doci?
Boran:Idi u krevet.
Sila:Zato ne volim biti ovdje.Tvoja moc i polozaj cine te distanciranim.Teze ti se pribliziti.U Istanbulu nije bilo tako.
Boran:I u Istanbulu i ovdje isti sam covjek.Ako sam ucinio ustupke,to je bilo iz ljubavi prema tebi.Sila,ovdje je tesko voljeti.Hajde,idi spavati.Danas si dovoljno stajala.
Sila:Zar neces doci? On samo nijemo odmahne glavom.

Eto ni ja ne volim kad je distanciran,zatvoren.
I ona kod cesme :cerek: aaaaa kad pricaju klincu
Svida mi se to jer mi se cini da je njihov odnos presao na jedni visu razinu,nema bespotrebne ljutnje,razgovaraju otvoreno,bar danas.

Danas su mi oni bili u fokusu,ostale nisam bas dozivljavala.Firuza nikako da smjestim,na trenutke se cini ok,postuje Borana kao agu,ne stvar mu dodatne probleme.Ali zato Kevserica zari i pali,al zena ima otrovan jezik.Dobro je kaj Sila polako nadolazi pa joj je odbrusila,nekako mi je podnosljivija situacija dok su recimo ravnopravne pa se medusobno podhebavaju,nego dok Sila suti pognute glave,a ova ju napada.Ovako nije ni Sila bas slaba na jeziku pa neka igre otpocnu.

Napokon spasili Ajsicu od onog manijaka,aga odlucan da ju razvede.Kaze Firuz jos se u plemenu nitko nije rastao,neka Boran ne uvodi nove obicaje,a ovaj mu fino odbrusi da ce i to prvi put dozivjeti.

Ajme Dzelil i Azad u poduzetnickim vodama :facepalm: Azad mu objasnjava kak posao ide,mislim da je svima jasno kak ce to zavrsiti :lol:
Dzelil se kao pravi frajer prica Bedar price kak ce on ovo ono,kad netko pokuca,a on brzo posla Bedar da otvori.Toliko o hrabrosti:rofl: Al dobro je skresao onima u birtiji.Okupio radnike ispred tvornice i obraca im se s DRUSTVO :lol: Narin naporna u Istanbulu o zatocenistvu,naporna u Midyatu o zatocenistvu.Al voli dramiti.
Dzihan standardno pokvaren,sad jos ima i drustvo tate i brata.

Sorry na plahti od slova,ali kad nitko oko mene u RL ne gleda pa jedino ovdje mogu istresti zapazanja :mig:

zora964
01.02.2013., 00:48
Pozdravljam i pridružujem se! :-)
Ne znam odakle bih počela... možda od onog da je prvo što sam gledala bila Šeherezada (iz čiste znatiželje da vidim taj novi svijet turskih sapunica), i to mi je onda s vremenom postalo razvodnjeno pa sam gledala preskačući epizode. Iako je imala određen naboj, s vremenom mi postalo manje zanimljivo. Otad nisam ništa tursko gledala. Niti me zanimalo. Čak ni Sila, počela sam tek negdje na 3.-4., možda 5. epizodi. A onda je krenulo. Nisu me zanimale te serije, ali na ovu sam se tako nečuveno navukla. Kapitulirala. :-) Toliki naboj, emocije... Pa sam pronašla i vas ovdje i malo čitala ovih dana. I nasmijala se komentarima i doznala svašta od vas. :-)

Gledala sam malo 28. epizodu unaprijed, no na linku gdje gledam, naravno, drukčije su "odrezane" i sad u toj 28. ima dio današnje epizode, završetak kad ona završi u bolnici i kad doznaju da je dijete ipak dobro. Ali uopće nema te zadnje scene koja je kod nas bila, kad on uđe k njoj i kad mu kaže da je dijete živo. Nije mi jasno...
Onda sam još gledala dalje... ne razumijem božetebe... samo gledam scene. :-)) Pa čekam da se i vi ostali oglasite. Tako sam već sam dosta toga i doznala unaprijed. Ne smeta, ne kvari dojam. ;-)

Definitivno sam se upecala na ovu emociju (najbolji dokaz što sam se čak tim povodom dospjela registrirati na ovaj forum).

I te famozne životne rečenice, na to sam isto slaba. Vidim da je već bilo i krasnih citata iz današnje epizode.

Još nešto, ali ne i manje važno... stvarno dugo nisam vidjela tako nesavršeno-savršenu ljepotu muškarca kakav je Akif. :cerek:

Pozdrav i dobro došla u leglo ludih :)
sve smo mi kapitulirale jako brzo

pretpostavljam da gledaš na ddizi.com ili na atv, ima i na Veoh i na DM...ja samo tamo našla te turske, na YT ih skoro i nema....problem je što se brišu, a i one koje ostanu se prenose sa kanala na kanal, ali takve, malo osakaćene, jer je njih postavljao neko od gledalaca, pa šta je snimio tako je i podigao na kanal...i u toj 28 nedostaje bar nekih 10 minutu...Dželil dolazi do Firuzove kuće i sledeća scena je u bolnici pred Boranom...dok na tv ide kompletna epizoda, jer je ona kupljena od distributera...ali dobro je bar večeras bilo da su posle onako mučne epizode imali sluha prema gledaocima i pustili do te scene gde se saznaje da dete ipak nije pobačeno, kako je ona babica rekla, jer mislim da bi one žene koje ne gledaju unapred, a ima ih dosta, totalno prošvikale do nedelje, do sledeće epizode...

deseti dar hvala....gledala sam je stotinu puta (kao i sve epizode), ali kad neko to ovako napiše, kao i većinu postova kada čitam, sva se naježim...
neke stvari su mi toliko surove, mučne, neljudske, nepojmljive, a opet me razgale te njihove scene, reči, razgovori pa i svadje, jer je sve to život...a i već sam pisala, ove sada od 29 pa sve do 34 su mi više nego odlične.....

Naty Split
01.02.2013., 03:40
Molila bi nekog da mi kaze kome ce i kad Boran prepustit agovanje? Ko dolazi na celo plemena, zasto se odlucuje na to? zanima me ta informacija jer mi Boran djeluje ko neko ko ne odustaje tako lako. Unaprid zahvaljujem.

anna_maria
01.02.2013., 09:37
deseti dar, volim citati tvoje osvrte, jako :cerek: jel ti neke zabiljeske radis dok gledas ili samo tako dobro pamtis? :D ja pola zaboravim dok dodem ovdje pisati, kao onu super scenu kad dzelil salje bedar da otvori vrata :rofl:

i razgovor sile i borana, kad on kaze 'sila ovdje je tesko voljeti' mi je medu najdrazima :s nakon naravno scene kraj česme :D

sad me bas zanima njena reakcija kad cuju da je musko dijete, valjda ce se pribrat i veselit djetetu :kava:

i ono kad emreov otac prica majci o sudenju, jel se meni ucinilo ili su umjesto onog ljigavog strica na b napisali boran? nije mi se dalo vrtjeti za slucaj da je moja halucinacija :rofl: al i to sudenje... ne pise se sili bas dobro. a azad i dzelil joj bas ''pomazu''.

malo off: netko je napisao da dobro da su prikazali da nije izgubila dijete jer do nedjelje... bas to, meni jucer za vrijeme epizode poziv, poruke 'jel izgubila dijete?', onda sam ih sve morala smirivati :cerek:

edit: arslana, dobro nam dosla :D sve nas je ovdje zaludilo, gledaj i pisi s nama ;)

sljemica
01.02.2013., 10:37
:w
ja sam isto među ovima koji su totalno hipnotizirani serijom. pokusala sam vec pisati, nesto krivo napravila pa nisam vise htjela. ali ne da mi "vrag mira" pa moram :)
cure zakon ste! :top:
sinocnja epizoda na novoj bila je :mama:
gledala sam nesto dalje na turskom bez titlova, ali sam vas citala pa znam dosta o radnji unaprijed. ne znam samo, pa ako bi mi netko objasnio, zasto vrate jadnu ajse muzu? kako ona uopce pristaje na to? :flop: ja bi ga :Snajper:
onu babu kevser i firuz čiku ne zelim ni spominjati..
Hvala :)

Da ne zaboravim, netko je stavio link "lepog bore" :top: :trio: :D

zora964
01.02.2013., 11:10
ja sam isto među ovima koji su totalno hipnotizirani serijom. pokusala sam vec pisati, nesto krivo napravila pa nisam vise htjela. ali ne da mi "vrag mira" pa moram :)
cure zakon ste! :top:
sinocnja epizoda na novoj bila je :mama:
gledala sam nesto dalje na turskom bez titlova, ali sam vas citala pa znam dosta o radnji unaprijed. ne znam samo, pa ako bi mi netko objasnio, zasto vrate jadnu ajse muzu? kako ona uopce pristaje na to? :flop: ja bi ga :Snajper:
onu babu kevser i firuz čiku ne zelim ni spominjati..
Hvala :)

Da ne zaboravim, netko je stavio link "lepog bore" :top: :trio: :D

A ko Ayše pita išta, muški su gospodari....
Šivan je nameravao da je razvede, to je i rekao onom kretenu, ali su se pojavili Firuz i Kevser i ovaj to iskoristio i uz "obećanje" da je neće više tući....do prve prilike....odve, tj. odvukao kući
Bilo je priče kako njoj nije presudjeno kao i Sili zbog bega...samo pretpostavljam da i to zavisi od statusa u plemenu...on i nije neka zverka, sam nije imao hrabrosti za to, a pleme se ne meša ako to neko od muških iz porodice ne traži....
A zbog tih statusnih mesta u aširetu i vidim zašto Boran nije dozvolio Šivanu da ovog izudara kada su Ayše našli okovanu....Šivan je ipak samo sluga agi, malo grubo zvuči, ajd, zaposlen kod age, i da je on udario Hamdija moguće da bi tu bio velik problem i da bi se tu neko umešao, ali kako je to aga uradio svojeručno, Hamdi imbecil nema kome da se žali, aga je zakon....

Hvala za "Lepog Boru"....to je bila šala, Ninochka_mk postavila dva linka, a ja ih samo spojila u jedno, nisam ni mislila da će se tako dopasti ljudima

orange123
01.02.2013., 11:14
Deseti dar tvoji postovi su toliko dobri pa ću guštat pogledat 30.ep na oyu, poslije tvojeg eseja :D
na jednu stvar sam htjela dati osvrt , primjetile ste naravno kako je SIla u prvim epizodama od svih iz Mardina, osim od Borana :cerek:, pobrala šamare..i to se činilo sa njihove strane kao sasvim normalna reakcija, jer zaboga, Sila ne sluša, pa da joj malo pročistimo uši :504: ..a ona, odgojena u Istanbulu, bila je blagorečeno šokirana s njihovim postupcima, to je točno bila šok reakcija - kada se prvi put u životu susretneš sa zlom, i toliko si zatečen s tim da se ukipiš ko janje koje vode na klanje...medjutim, naša Sila je dosla pameti :cerek:, ne znam jeste li primjetile u 28.ep, kada ju je Džihan :503: odveo u ono skladište da mu potpiše prijenos za zemlju..pa kad ju je ošamario :504: ..pa kad mu je ona odmah refleksno vratila šamar :eek: ostala sam u šoku :eek: i vraćala scenu nekoliko puta da vidim jesam li dobro vidjela ili mi se pričinilo :lol: :rofl:

Lilibella
01.02.2013., 11:17
uh, uh, uh! 30-a je bila odlična!!! Dželil poduzetnik ajme meni, brzo će taj holdng propast ;) nego mene se najviše dojmio Džihan, njegove suze, povrijeđen ponos, iskrivljeno gledanje na svijet, dvostruka mjerila...na početku mi je bio izrazito negativan lik, ali nakon nekoliko "otkrivanja" (posebno Sili na onoj litici) sve mi se više sviđa kompleksnost njegovog lika. ne znam kako se zove glumac koji ga glumi, ali dobro je odradio posao.
I da Emreove suze i pusa Sili na fotografiji, baš mi ga je bilo žao!
Sad jedva čekam Silinu reakciju kad sazna da nosi agu juniora :)

sljemica
01.02.2013., 11:57
hvalaZora964 :w

edit: opet radim gluposti :flop:

htjela sam reci da se slazem sa LILIBELLA, nekako mi je sada postao jasan lik Dzihana. On, u svom nekom svijetu, smatra da ga je Boran izdao, oteo mu zeni njegovog zivota. Vjerovatno nije dosao da zakljucka da je Boran bio Jezdina odluka. I sad se on osvecuje. Zbog smrti svoje ljubavi. "Za neke stvari vrijedi umrijeti". On zeli osvetiti njezinu smrt, smatra to ispravnim. I dalje ga ne volim, ali razumijem njegov lik. I da, odlicno je taj glumac iznjeo ulogu.
Dok, s druge strane, za ona dva zmaja ne mogu naci nijedno slovo koje bi ih opravdalo.

dimanado
01.02.2013., 14:36
Meni je zao Azada i Narin bas kad bi trebali biti skupa i veseliti se djetetu, njega onaj luđak baca s litice.

Victoria0
01.02.2013., 14:38
Meni je zao Azada i Narin bas kad bi trebali biti skupa i veseliti se djetetu, njega onaj luđak baca s litice.

Da, i meni je jako zao Azada i Narin, pogotovo Narin. Ona zbilja njega obozava, ja sam gledala unaprijed i uffff, onog Đihana bi ubila odmah, sta mu je trebalo da ubije Azada, ccccccccccc.....Mozda ipak Narin nađe novu ljubav... navodno da ima 132 epizode a ja nasla do 82.. hmmm

tigyyyy
01.02.2013., 15:19
Evo i ja sam riješila tridesetu ep.,što dalje gledam sve više razmišljam o likovima i baš se mučim pokušavajući shvatiti.
:confused:
Prvo Boran i silovanje koje je po mom nemoguće za takav karakter i takvu nježnu dušu,ali to pokušavam opravdati pijanstvom,nije mi jasno šta oni to piju kad se tak pogube i ničeg se nesjećaju,a neizgledaju baš previše:zivili:
Džihan mi kao otac izgleda savršen,možda i nebi bio loš da nema tak čudne percepcije.

tigyyyy
01.02.2013., 15:43
:usama:meni ovaj smajlić vuče na Firuza,a dobro je rekao Zinaru za Borana-on je dobar i milostiv,ali kad se naljuti nosi sve pred sobom

eMarina13
01.02.2013., 16:13
teška noć...koliko problema i briga... kako ih riješiti

http://img715.imageshack.us/img715/3791/30agabrigesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/715/30agabrigesmall.png/)

meni je i ovaj uzdah preosoban

http://img685.imageshack.us/img685/6017/30agabrigezudahsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/685/30agabrigezudahsmall.png/)

a evo i još jedne slike te noći... nijemi prijatelji..

http://img11.imageshack.us/img11/2942/30agamunjesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/11/30agamunjesmall.png/)

jedna30
01.02.2013., 16:25
https://www.youtube.com/watch?v=JKbYY26pSH0

o ovome sam pričala neki dan... 56. epka

jedna30
01.02.2013., 16:28
[QUOTE=eMarina13;43424426]teška noć...koliko problema i briga... kako ih riješiti

mrak, uzdah mi je mrak
ja ne znam kak vi cure
al ja ga se ne mogu nagledati

eMarina13
01.02.2013., 16:37
......

mrak, uzdrah mi je mrak
ja ne znam kak vi cure
al ja ga se ne mogu nagledati

dakle draga... evo ja žmirim :cerek::cerek: i zamišljam...

nastavak... nije mogao otići u sobu.. koliko god da mu je drago što je javno i glasno a bogme i hrabro izgovorila da nije prekršila obećanje , on zna da je time samo nahranila kako vidjesmo Đihana .. njemu takva podrška nije korisna..
o njemu
http://img546.imageshack.us/img546/6388/30agaiuistiumidsmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/546/30agaiuistiumidsmall.png/)

tigyyyy
01.02.2013., 16:47
https://www.youtube.com/watch?v=JKbYY26pSH0

o ovome sam pričala neki dan... 56. epka
jel zna možda netko šta ona njemu tu priča:ne zna:

jedna30
01.02.2013., 16:56

ma daaaaj, pa koga briga što pričaju
daj ga samo pogledaj dok stoji tamo na vratima

deseti dar
01.02.2013., 17:06
Daklemmm drage djevojcice tek sto stigoh na forum gle iznenadnja,aga se seta po terasi :cerek: Marina :top: zlatna si :grli:
Moram reci,meni je to do sada njegovo najbolje izdanje,naravno nakon istanbulskih noci u autu,volim ga zabrinutog :cerek:

Eh da kak je dosla reci da nije kupila zemlju,to je nasa Sila,da joj je usta zavezati na lakat bi progovorila:D

Anna-M ma mozes si misliti kak zapamtim,ne bi da je neka dosadnija serija,a kamoli ovo di se svaku sekundu nesto bitno dogada.To ti otprilike ovak zgleda,jedan laptop spojim na tv(zbog cm jelte) i gledam,a drugi imam sa sobom u krevetu,i kad pogledam sve opet pustim ispocetka,a ja piskaram i tak se usputno prisjetim nekih dijelova ;) Imas pravo rekao je Kenan najprije Boran,ja ovak :eek: kakav sad Boran,sud,ali je onda u sljedecoj recenici rekao Burhan pa mi sjede na mjesto o cemu se radilo.Izgleda da ce ju "poduzetnici" kostati i naslijeda,pa njih dvojica di god se pojave automaski steta nastane.

Orange imas pravo za pljusku,jbg iz iskustva se uci,pa shvatila da nema druge nego vratiti.Meni su toj epizodi njih dvoje mrak.

Ni meni nije jasni zasto ce "poduzetnika" Azada ubiti,pa ima ih bar tucet prije njega koji su zasluzili odstrel,a oni njega maknuli.Bezveze mi je to,Narin je ionako depra zesca i sad kad ovog ubiju strah me gledati kaj ce biti od nje.

tigyyyy
01.02.2013., 17:15

to na vratima prekratko traje,već sam pogledala nekoliko puta i svejedno bi htjela znat da si lakše mogu zamislit šta je bilo dalje:):cerek:

orange123
01.02.2013., 18:33
teška noć...koliko problema i briga... kako ih riješiti

http://img715.imageshack.us/img715/3791/30agabrigesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/715/30agabrigesmall.png/)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/30agamunjesmall.png/]http://img11.imageshack.us/img11/2942/30agamunjesmall.png (http://imageshack.us/photo/my-images/685/30agabrigezudahsmall.png/ http://img685.imageshack.us/img685/6017/30agabrigezudahsmall.png[/URL)

Ajme...fotke..otkinila sam, nema mi više spasa - to sam mislila...a onda ovaj video, ufffff....definitivno najbolje što sam do sada vidjela, vidi se čak i malo kemije :cerek: između njih dvoje..

Mislim da ću početi pisati dijaloge koji obilježe svaku epizodu, nešto na što se odvalim od smija, ili je životno dobro rečeno...
u 30ep. kada Zinar govori Džihanu (35:48)
- Svaka obitelj ima jednog luđaka. Ti si naš. :rofl: :lol:

deseti dar
01.02.2013., 19:48
Izvor,a kaj drugo osim turski forum.

http://img507.imageshack.us/img507/8357/5302zv5.png
http://img119.imageshack.us/img119/4907/53boranur0.png
http://i235.photobucket.com/albums/ee50/hafiza_03/SilaBL41DVBXviDTSRGavi_003442000.jpg
http://i235.photobucket.com/albums/ee50/hafiza_03/SilaBL41DVBXviDTSRGavi_003724080.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/9797/d6udsc00760nz8au6.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/1544/bi0922001349tz3vp3.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/8085/1101hl6.jpg
http://img66.imageshack.us/img66/6982/482ap5.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/9240/55ppnr9.png

Nema epizode na tv-u,nema epizode na oyu : pa dnevnu dozu njih imam na slikama
(http://i40.tinypic.com/1glshk.gif

noelaninyssa
01.02.2013., 20:06
Veliki pozz svima !! Evo da se i ja napokon priključin klubu obožavatelja Sile & zgodnog nam age :mig:

Moran reći da vas pratin od početaka, ali dok san pročitala sve vezano uz ovu i dr. teme, tribalo je vrimena... A šta reći, nego da ste me nasmijale do suza. Fala van na svim informacijama i iscrpnin izvještajima. Inače, od turskih serija pratila san samo Ezela (i to kad se prikaziva na tv-u), Strasti orijenta na net-u i sad Silu. Potonja me osvojila na prvu. Oduševljena san.
Moja opsesija me toliko daleko odvela da san se pretplatila na oyo, odgledala sve epizode na turskon (iako razumin svaku desetu rič) i pogledala masu clipova na YT. Poludila san :)

Veselin se našim virtualnin druženjima. :lol: :kiss:

M@3X
01.02.2013., 20:11
A ko Ayše pita išta, muški su gospodari....
Šivan je nameravao da je razvede, to je i rekao onom kretenu, ali su se pojavili Firuz i Kevser i ovaj to iskoristio i uz "obećanje" da je neće više tući....do prve prilike....odve, tj. odvukao kući
Bilo je priče kako njoj nije presudjeno kao i Sili zbog bega...samo pretpostavljam da i to zavisi od statusa u plemenu...on i nije neka zverka, sam nije imao hrabrosti za to, a pleme se ne meša ako to neko od muških iz porodice ne traži....
A zbog tih statusnih mesta u aširetu i vidim zašto Boran nije dozvolio Šivanu da ovog izudara kada su Ayše našli okovanu....Šivan je ipak samo sluga agi, malo grubo zvuči, ajd, zaposlen kod age, i da je on udario Hamdija moguće da bi tu bio velik problem i da bi se tu neko umešao, ali kako je to aga uradio svojeručno, Hamdi imbecil nema kome da se žali, aga je zakon....

Hvala za "Lepog Boru"....to je bila šala, Ninochka_mk postavila dva linka, a ja ih samo spojila u jedno, nisam ni mislila da će se tako dopasti ljudima
:top:

Vidis ovo me je bas kopkalo, a sad kad si to ovako napisala, sve sjeda na svoje mjesto. :)

Bas mi je kvarilo sliku to sto se Ajse moze vratiti, pa sam se onda pitala zasto Boran, kad tako silno voli Silu, ne moze nju vratiti kao Hamdi Ajse.
A zapravo ni Hamdi, ni neko od njegovih, ne traze kaznu za nju, trazi je Hamdi nazad.
A kod Borana onaj grozni Dziho i stric Zinar odmah polete pricati kako ce gaga voditi pleme, ako ne moze obuzdati sestru i zenu i odmah traze kaznu i nude podrsku u izvrsenju. :504:

Takodje mi je zasmetalo sto aga nije pustio Sivana da izlema ono govno od Hamdija, jer i on je branio svoju zenu, cak i od brata Azada sakicama. Ali sad kad si pojasnila, da to je tako.
Da je Sinvan nalupao Hamdija, buduci da je Ajse Hamdijeva zena, on na nju polaze vece pravo, ona vise nije bratova, pa bijos Hamdi mogao traziti zadovoljstinu pred plemenom.

A toliko sam kontala i nisam nista skontala, a sad kad si ti napisala cini se sve tako jednostavno i samo po sebi razumljivo. :bonk:

Evo i ja sam riješila tridesetu ep.,što dalje gledam sve više razmišljam o likovima i baš se mučim pokušavajući shvatiti.
:confused:
Prvo Boran i silovanje koje je po mom nemoguće za takav karakter i takvu nježnu dušu,ali to pokušavam opravdati pijanstvom,nije mi jasno šta oni to piju kad se tak pogube i ničeg se nesjećaju,a neizgledaju baš previše:zivili:
Džihan mi kao otac izgleda savršen,možda i nebi bio loš da nema tak čudne percepcije.
Ja uopste u tu noc ne racunam alkohol, iako je vidno da je pijan, jer ni sam Boran niti u jednom momentu se ne pravda na alkohol.
Iskljucivo govori o svojoj ljubomori. :ne zna:
Mozda je alkohol potpomogao da se ne zaustavi, ali pokretac je bila ljubomora, pomisao da je Emre doticao Silu, njegovu zenu...

noelaninyssa
01.02.2013., 20:22
Evo ja naletila na ovaj clip iz Adanali (20.bolum) http://www.youtube.com/watch?v=iNX09eCiLVQ

Meni se pari da ovo naš aga piva tj. da su mu ostavili njegov glas ili san počela halucinirati. Šta vi mislite ??

anna_maria
01.02.2013., 20:30
ajme koje slike i klipici :cerek::cerek:
deseti dar, iz koje je epizode ova pusa sto si klipic stavila? :D ako znas mozda, ja nigdje ne mogu smjestiti.

ono tusiranje je uff... jedva cekam te scene :D

i drago mi je da nisam luda, znaci rekao je prvo boran :eek: ja jedva cekam da taj stric na b sredji dzihana, ne podnosim ga :503:

i drago mi je u 30.ep sto i sivan i boran dolaze do zakljucka da netko podmece sili, a ne da boran sad opet ne moze imat povjerenja u nju ne znam koliko :mig:

Arslana
01.02.2013., 20:52
@anna maria, @zora964, hvala na dobrodošlici. :mig:

S obzirom na to da sam baš odgledala sad one nastavke koji slijede nakon naše jučerašnje epizode, dobro mi je došlo ono što je @deseti dar napisala. Čak i dijalozi, odlično. ;-)
Lijepo mi je kako on postupa prema njoj nakon što se vrate iz bolnice. S obzirom na to da se mora čuvati, onda je on nosi kamo god krene, hrani je, donese joj cvijeće. :cerek: I primjećujem da njih dvoje u tim dijelovima stvarno dosta razgovaraju nasamo (čista nježnost) :-). Naravno, uz povremene trzavice koje svojim podmetanjima izazove svekrva krvopija. :mad:

Sad mi je bilo lakše zbrojiti što se dogodilo kad su age vijećale, valjda je Džiho nešto došao na red, ali opet podmetnuo...pa se Boran vraća u sobu i uh... :rolleyes: opet od Sile traži objašnjenje, to je očito ona situacija u kojoj je opet podmetnuo Sili, to s kupnjom zemlje (što je opisala @deseti dar).

Krasan je i onaj trenutak na izvoru, tamo gdje joj je opet dao cvijeće i gdje se on saginje i razgovara s bebom. Rastopila sam se tako da me se moglo spužvicom pokupiti...:cerek:

Vidjeh da je jadni Dželil dobio batina, Džihan i Zinar doveli neke razbijače u kamionu (usput, odvalila sam na onaj citat - kad je Zinar rekao da svaka obitelj ima jednog luđaka...:lol:).

Onda sam još malo škicala naprijed pa vidjela da su B&S zajedno na ultrazvuku. :cerek: Tad, čini se, doznaju da je muško dijete. E, onda ona, ako sam dobro ubrala po izrazima lica... malo ima trenutke "vedro-oblačno". Očito je on nešto rekao o nasljeđu... zaustavili su se na nekoj livadi, prekrasno, zeleno, puno žutih cvjetića... pa razgovaraju (ona zabrinuta). A nebo plavo... s onim bijelim oblacima poput pamuka. :cerek:

Vratili se doma....a tamo belaj... izgleda da je Abaj, ako sam dobro shvatila, doznao od Borana da je sin pa došao reći starom Firuzu. Ovaj odmah organizirao slavlje, okupila se ekipa, svirka, ples, pucnjava. Vraćaju se B&S, ona pošizi kad to vidi, uh... Stari joj pruža ruku na poljubac, ona ignorira. Onda joj on i Kevser opet nešto spočitavaju, ona se penje na kat, B. skuži da nešto ne valja, dolazi za njom. Opet neki (čini se težak) razgovor nakon kojeg on silazi, ona ostaje naslonjena na zid, čučne i zaplače.

Čekam da se opet nađu nasamo i da bude nježnosti. :grli: To su mi tako lijepi trenuci kad su njih dvoje izdvojeni od svega, u svom malom svijetu.

Baš sam si dala oduška. Nemam u blizini nekog tko tako sa žarom prati seriju kao vi, onda mi je ovo pravo mjesto. :)

mima29
01.02.2013., 21:14
Upravo gledam 30 :cerek: Super su mi vaši komentari, čitak kad god stignem :)
Nego šta će na kraju bit sa Silinom tvrtkom? Oće je izgubit, bankrotirat? Ne zvuči baš dobro...

deseti dar
01.02.2013., 21:27
Anna mislim da je to iz 11.kad su slavili njen rockas u vinogradu.

Arslana i meni je tak,nigdje nikog u blizini tko bar donekle prati,sve sami "fusarosi".Jednu gledaju pa tri ne gledaju i pazi razlog zaborave na seriju :rolleyes: Pa zar od onih 800 000 koji navodno prate seriju bas nitko koga ja poznajem :durica

http://img117.imageshack.us/img117/9229/sahillvy8.gif

A ovo mislim da je iz 50 i neke kad doktorica ude u igru pa su njih dvoje nes posvadni i nju prati onaj neki novi pokvarenjak kaj ce se pojaviti.Pazi kak je zabrinut,e pa neka je,samo se ti smucaj s doktoricom dok nju opet netko hoce za glavu skratiti:p

M@3X
01.02.2013., 21:28
E sad 30 epizoda.
Vidim da je mnogima simpa.
Mene je totalno pogubila.
Kao da nije dio ove price. :durica

Pa sam malo pauzirala, razmislila, odgledala jos jednom. I kao da nisam gledala istu epizodu kao vi.

Da ne govorim da mi je Dziho uz sadizam i zlobu dobio jos jednu dijagnozu, sizofrenija, jer svijet nije ni priblizan slici koju on u svojoj glavi ima. :ne zna:

Ali da pocnem od pocetka.

Boran ustrajan da Dziho leti. I to me jako obradovalo.
Onda Dziho uleti sa pricom o novoj kupovini zemlje. I Boran se odmah poljulja, mada je brani pred svima ne vjeruje Sili i kad mu kaze sama da ona to nije kupila.
Koliko sam do sada upratila Sila njega nije do sada lagala. Jeste mijenjala misljenja, ali ako ga promijeni to hrabro i kaze.
On je nju slagao vise puta (ne zna ni da li je na ptici njena mindjusa, a kamoli gdje ju je nasao...nije bilo prilike da joj kaze za Jezdu, a jeste, direktno ga je jednom pitala...laze da se bacio pred metak zbog djeteta, pri prvom bijegu laze da je ocu lagao samo zbog sestre, jer kad mu jave da je zamijena mladenki ponistena on se prvo sjeti njihovog svadbenog plesa), a i precutao joj je dosta toga.
Sili se svasta moze zamjeriti, ima i ona momenata precutkivanja, ali laganje bas i ne (barem koliko se ja sjecam).
Nekako sam mislila da su odlukom o zajednickom povratku u Mardin preboljeli djecije bolesti i odlucili vjerovati jedno drugom i skupa se boriti za svoju ljubav... :ne zna:
Dalje, ne svidja mi se sto nju salje u krevet i kaze da on doci nece!!!
Koji ti je klinac, dosla je tu u to muciliste, u raj Markiza de Sada, zbog tebe, a ti se cijelu noc setkas po terasi, muceci i sebe i nju. :503:

Sila je u pravu, on se drugcije ophodi prema njoj u Mardinu, razumijem ja sve i agovanje i obicaje, ali kad krsis za druge, mozes i za svoju ljubav, a nije to ne znam kakvo krsenje - pokazivanje ljubavi iza zatvorenih vrata spavace sobe. Ali hajde, bar se prema svima postavlja cvrsto i brani je.

Dzihina sizofrenija, iskrivljeni pogled na svijet.
Podsjeca me na Dzelila, ali on se jadan rodio bez mozga, nije njegova krivnja (kad se samo sjetim Dzelilove recenice o Sili - tolike godine sam je trazio :rofl: ).
Ali Dziho ima mozak, to smo vidjeli nebrojeno mnogo puta.
Dziho: Zar je u redu da se naudi clanu obitelji.
Pa jesam ja mozda jela bunike???
Pa tamo je svakodnevica da braca, muzevi i ocevi ubijaju sestre i zene.
Hajde, sve i da zene nisu obitelj (vec saksije za staviti kitu cvijeca i rasplodna goveda), zar nije on sam svjesno isao nauditi Boranovom djetetu? A koliko je puta naudio Boranu?
I jos kaze: Dusa me boli.
Kakva crna dusa? Valjda je ima samo kad se radi o njegovoj guzici. Pa kolike je ljude pobio, koliko mrznje izrigao na Borana, Silu i njihovo nerodjeno dijete...

Onda, nisu li Dziho i Zinar uvijek bili predvodnici himne: Tore, Tore, sudi da ne moze gore?
Sto se sad ne drze toga. Ni Dziho, a bogme ni govedo Zinar.

Sledeca scena izmedju Firuza i Borana. Boran se zahvaljuje ocu sto je podupro njegovu odluku, a ovaj odgovara: Ti si aga. Ne bih ti se suprotstavio.
Izvinjavam se dragim autorima (kojima sam zahvalna na postojanju ove serije), ali ja nemam memoriju zlatne ribice. Taj covjek je u jucerasnjoj epizodi jos naganjao svoju snahu i zalio sto su stradale ubice i govorio da ce ih osvetiti. A to je sve bilo ne samo suprotstavljanje agi, vec velikom plemenskom vijecu aga.

Zinar sere kako ce svi okretati glavu od njegovog sina i kako je jos gore kad ti to porodica priredi (Boran svojom presudom).
Pa nije tako davno bilo, Zinare senilni, kad je tvoj sin, prvo tebi to rekavsi, rasirio pricu da je Boranovo dijete zapravo Emreovo i napravio istu stvar Boranu...tamo svi ovi na strani dobra se ujutro bude kao tabula rasa...niko se ne sjeca nicega, niko rijec da bi rekao o Dzihanovim grijesima, a ima ih toliko, da su danas poceli nabrajati ispunili bi naredne 102 epizode...
Onda Zinar prijeti da ili vrate Dzihu u pleme ili ce on uzeti svoj komad zemlje i odvojiti se od plemena.
Pa zar se to moze?????????????
Sto neko o tome ne obavijesti Dzelila, nego jadan koru hljeba kupiti ne moze.
A ako ne vrijedi za stoku sitnog zuba, sto je Boran prolazio golgotu??? On nije stoka sitnog zuba, vec u istoj (jos boljoj) poziciji.
Sto nije rekao - necu ubiti sestru, ni zenu, uzeh ja svoju zemlju i odvajam se od vas, niti cu vas vise za savjet pitati, niti za mene vrijede vase odluke i zakoni...i zivjeli su sretno do kraja zivota Boran i Sila...
I jos kad izlazeci kaze Kevsar vragu kako Boranova zena ne postuje njihovu obitelj...koga (Dzihu ili tebe) treba vise postovati...mislim, crni humor je preblag za ovu vrstu humora...

Onda napokon Boran i Sila u normalnijem razgovoru...

Firuz staje uz svog sina bas kao i Zinar. Vidis prdonjo da se moze, na zalost do pameti nisi dosao sam, vec prepisujes od brata, koji je zloban prema drugima, ali prema svom sinu itekako dobar. Za razliku od tebe i vjestice s kojom u krevet lijezes.
A ona guja Kevser jos navija (tako sam ja shvatila ono: Gdje je muskarac koji ce dominirati plemenom? ) da Boran vise ne bude aga.
Koja podrska...
Jos pogotovo kad imaju primjer pred ocima kako je porodica stala iza one gnjusobe od Dzihe. A ona ne moze iza Borana koji zasluzuje i podrsku i postovanje.

M@3X
01.02.2013., 21:37
Onda opet tracak sunca. Boran i Sivan odlaze vidjeti Ajse. Ajse jadna isprebijana i kao pseto, rob, okovana u lance u prasini. Mislim da je malo sto je seronju Boran tek 2 puta klepio, ali eto, rekao je da to nece biti sve.

Sada saznajemo i koje su sve posljedice lude porodice kakvu na nesrecu Sila ima. Azad i bacanje pola miliona na nepostojece masine, Dzelili i kockanje, Sila i kupovina zemlje koja ne donosi korist...sve vodi tome da ce ostati bez nasljedstva...blago njoj sa kretenima kojima je okruzena...

Dziho se ubi kupujuci zemlju, ali posto su se odcijepili od plemena za njih valja nece vrijediti smrtna kazna, koja vazi za one koji kupuju i prodaju plemensku zemlju?
Pa se opet pitam sto Boran tako napada Silu zbog kupovine zemlje, kad je dovoljno odcijepiti se od plemena sa svojom zemljom i raditi sta te volja.

Sta su Silini jeli nakon onog dana kad su Dzelilu odbili prodati bilo sta ostaje tajna, jer ni caja nisu imali, a Bedar je cekala na njega da zapocne rucak...i nikom nije palo na pamet dati novac njenoj sestri da im kupi namirnice ili nekom od Boranovih ljudi (on bi pristao pomoci)...ipak ona Hatidze mi je ispala jos veci covjek...jer em sto je onako hladno dala pare Bedar kad krece u Istanbul, sad i dijeli ono malo sirotinje sto ima s njima...a mogli su joj i oni dati lovu s kojom su planirali sebi kupiti stvari, pa da zena ima za kupiti jos, jer je ocito u losoj situaciji s lovom...

Boran zaista ima divan razgovor s majkom. Sve sam kontala urazumice se. Podsjetio je na njenu bol za Narin i brigu, te rekao kako je i Sila necije dijete i da njena majka brine za nju i pati za njom.

Dzelil i Azad nastavljaju svoju uspjesnu poslovnu karijeru i u Mardinu...malo su iz Istanbula usrali...
Ali hajde, Dzelil im svima odrzi dobar govor u onoj kafani. U lice im je rekao ogoljenu istinu.

Zbog Narin mi je drago sto se susrela s majkom, ali mi je tako zao sto je to dozivjela ona krava Kevsar, da zagrli svoju kcer. A Bedar nije. :cry:
A otkud sad Firuz u vinogradu (dok si rekao keks) to samo nebo zna. Valjda su posudili teleport iz "Zvjezdanih staza".
Ali drago mi je zbog posudjenog teleporta - bar ga je srcka strefila. Kad jos ne bi prezivio.

I onda, vrhunac svega!!!
Sila sa tacnom u ruci srece zmiju Kevsar...takav rekvizit pri ruci, a ne odalami je tacnom niti jednom...smatram to velikim propustom...mozda najvecim propustom danasnje epizode... :rofl:
Em tacna, em kasika, em viljuska, em noz...da je ispred mene stala zazalila bi sto je nije strefio brzi voz, ovaj novi, nagibni...

Dzelil i Azad u firmi, aman kao vlasnici.
Azad je bio direktor firme ulja tamo u Istanbulu, onda je sve sjebao, pobjegao, pa se isao malo igrati skolice.
Ko njima onda daje pravo da udju u tu firmu u Mardinu, a kamoli da je vode???
To tako moze negdje u nekoj zemlji? U Turskoj?
Ode tamo neki Ekrem prodati stan strica Idriza, nema veze sto Idriz zivi u tom stanu i sto ga ne zeli prodati, Ekrem samo treba reci (ne dokazati, reci) da mu je Idriz stric, a sto je stricevo/cacino/sestrino to je i njegovo???
Sad se ne cudim sto su cure slale Akifu zahtjev za fejs prijateljstvo. Mozda je to u Turskoj dovoljno da mu se mogu useliti u kucu. Ajme, imace Akif bolji harem nego Sulejman Velicanstveni. :lux: :trio: :cheer:
Ali barem vidimo sta je sve Sila planirala sa tom fabrikom.
Tako nekako sam i ja razmisljala - da ce u firmi moci posao zadrzati oni koji ne mlate zene i skoluju djecu, a kome to ne pase, kome je veci merak mlatiti zenu - nek crkne od gladi.

Ajse je aga zamolio da ne ide Sili na oci neko vrijeme, da se ova ne uznemiri. I covjek krsi obicaje, bori se protiv svih, bice prva mlada koja iz braka nece izaci na groblje...jok, ona se mora setkati po dvoristu, a onda i oglasiti da je Sila nadje...
Dobar i budala dva rodjena brata. To mi je prvo palo na pamet, iako mi je Ajse neopisivo draga.

Aga spasava Berin...I brat Mustafa divan, a o onom smradu sto se obratio Dzihi nemam rijeci. Molim lijepo, zensko se zeli skolovati, pa sta drugo presuditi nego - metak!!!
Medjutim tu vidimo i da se moze otici u policijsku stanicu i sve reci cika policajcu, pa drzava preuzme skrb o zrtvama Torea...
Kako to nije vrijedilo za Silu...za sve druge cure...

Scena kod cesme...Cvijece skriveno iza cesme...i kad Boran prica bebici da ja mama djelovala umisljeno, ali je bila lijepa, a ona govori - ne vjeruj tati, on je bio umisljen, gotovo me istukao jer sam mislila da prodaje cvijece :rofl: , zeljela sam mu platiti, ali jako me izgrdio...
I moje sjecanje vise vuce na Silin opis.
Meni simpa kako Sila hoce da je Zejsan...tvrdoglava mamica...

A onda Rambo susrece Terminatora...opla, mozda je u toku i iskrcavanje na Normandiju...uglavnom Dziho i Zinar imaju privatnu vojsku i poveli su je da zastrase Dzelila... :rofl:
Zar im nije bilo lakse povesti Bedar? :misli: :D

Njih dvoje kod doktora iscekuju da saznaju pol djeteta - neprocjenjivo...njihovi pogledi jedno prema drugom, pa prema ekranu i doktoru... :cerek:

Nicole_Lilly
01.02.2013., 21:40
Mislim da onaj poljubac nije u 11., ne sjećam se da je tamo palo išta više od pusa u vrat. Hmmm.

M@3X
01.02.2013., 21:48
i drago mi je da nisam luda, znaci rekao je prvo boran :eek: ja jedva cekam da taj stric na b sredji dzihana, ne podnosim ga :503:
Ma Kenan je rekao Burhan (sto se cuje kao Buran), a nasi magarci napisu u prevodu Boran.
Pa ja da prevodim nesto 30 epizoda bar bih povatala osnovnu radnju i ko je kome protivnik u parnici. :503:

- Svaka obitelj ima jednog luđaka. Ti si naš. :rofl: :lol:
:rofl: :rofl: :rofl:

To mi je bilo predobro. Vrhunski. :lol:

Mislim da onaj poljubac nije u 11., ne sjećam se da je tamo palo išta više od pusa u vrat. Hmmm.
To jeste sa proslave njenog rodjendana (11 epizoda).
Kad joj kaze volim te, poljubi je.
A dok je obara prema podu idu ove sitne pusice, cmakanje usne na usne. :)

Nicole_Lilly
01.02.2013., 21:52
Sto stvarno? Ja se tih pusa uopce ne sjecam :eek:

mima29
01.02.2013., 21:52
A ovaj Dželil čudo od čovjeka. Ne možeš mu se ne nasmijat. Nema za hranu i susjeda donese, a on kaže nek muž i sin dođu radit kod njega :cerek: Slatkica mala

deseti dar
01.02.2013., 21:55
E ak nije 11.onda fakat :ne zna: Voljela bi da si u pravu pa da se radujem da nas ocekuje i takvo nesto :cerek:
Ono u pozadini mi izgledalo k'o oni jastuci na kojima je ona prespavala,to me najvise odvuklo na tu epku.

M@3X sve kaj velis imas pravo,ja se za sad trudim gledati bez pretjeranog analiziranja nedosljednosti jer obicno kad to pocnem raditi prestanem gledati seriju vrlo brzo,a ne zelim da mi se to desi s ovom pa stavim roze cvike i vidim njih dvoje i nesto malo okolo :D

Edit.znaci ipak je 11.

Nicole_Lilly
01.02.2013., 21:59
Mene je pak zbunilo sto iza nje nije onaj kamin. Plus, njegova frizura.

Ma bit ce jos koji kiss, mora. :D

anna_maria
01.02.2013., 22:02

pa i meni .. hm :ne zna: al predivan je! mozda veceras pogledam opet taj rodendan :cerek: nisam dugo :rofl:

totalno vas kuzim da nemate s kime komentirati, tako je i meni, samo mi teta od preko 70godina prati al uz novu tv i ne s tako dubokim analizama, od frendice baka, i jedna frendica al malo gleda malo ne gleda ... :kava: nema do vas forumasica :cerek:

m@3x - odlicna analiza :s uzivala sam u citanju!! i ja neke od tih nelogicnosti uocim (zasto bedar nije dala pare hadize, sto su jeli onih dana, kako je emir sam doputovao u mardin i krenuo setat ulicom :rofl:, odakle sad boran na policiji rjesava tore:confused: (btw ta cura koju su spasili je bas lijepa bila!) ... al onda kazem sama sebi - ma to je samo serija. kod nekih drugih sam i veca sranja gutala radi dobre ljubavne price :cerek:

ahaha, jos se smijem kako si napisala sto ce im svi oni vojnici, mogli su bedar dovest! i kak je bila dobra s onim komentarom -allah, allah, otac i sin se jadaju jedan drugome cc, odmah ih je procitala da nesto smjeraju

kad gledam narin kako place i zavlaci se u krevet jer je otac okrenuo ledja, bojim se samo pomisliti sto ce biti kad ubiju azada :(

eMarina13
01.02.2013., 23:09
ajme...Narin koristi kontracepcijske pilule....:eek::eek::eek::eek:
a ja se stalno pitala ... jel to oni niš ne rade ili eto neide... a kad tamo Narin neće dijete u priču o tore... :cerek:

M@3X
01.02.2013., 23:14
A zar nije Narin plakala u Istanbulu kad je cula da je Sila trudna, pa rekla kako je ona jadna - jalova. :rofl:
Tad joj nije smetao Tore, kad je bio u punom jeku...a sad kad jenjava i kad vidis da ga razvlace kao zvaku, sad koristi pilule, sad kad im niko hljeba prodat nece... :D
Vec vidim sljedecu fabricku investiciju koju predvodi Azad... :D

deseti dar
01.02.2013., 23:20
Da pilule,daj me najjj :rofl: Kaj je bilo sa Dzelkom,nisu ga valjda pretukli:(

Tak ga fino ovdje skica u usne :cerek:
http://img295.imageshack.us/img295/76/mg5201na7.jpg

anna_maria
01.02.2013., 23:30
Da pilule,daj me najjj :rofl: Kaj je bilo sa Dzelkom,nisu ga valjda pretukli:(

Tak ga fino ovdje skica u usne :cerek:
http://img295.imageshack.us/img295/76/mg5201na7.jpg

tu mi je prelijepa :cerek: tu i na onom plesu povodom zaruka od lusi i kad daje izjavu za novinare :cerek: njena dva meni najdraza izdanja!

dok za borana... ni da godinu dana biram ne bi mogla napraviti izbor, on je u svim izdanjima predivan :cerek: jao kriza mi je, idem neku drugu seriju gledat da se smirim malo :rofl:

Cobanica
01.02.2013., 23:53
kad gledam narin kako place i zavlaci se u krevet jer je otac okrenuo ledja, bojim se samo pomisliti sto ce biti kad ubiju azada :(
već sam jednom komentirala narin poslije azadove smrti, pa je ispalo dosta grubo, ali i dalje mislim da narin bolje funkcionira poslije. kad prođe prvi šok izazvan smrću i sazna da nosi bebicu, izgradi neki svoj intimni, začahureni svijet u kojem priča sa azadom i bebicom. trudnoća ju je spasila. dala joj svrhu životu i neku sigurnost, tako da odjednom plačljiva narin postaje stup dželilove kuće, a i sili velika pomoć. moj utisak :ne zna:......sad kad su ona dva preduzetnika odlučila :rofl: da ponovo kreću u bizmis, spašavaj živu glavu, tko može :eek:.... i dok firma ne izgori u plamenu, ovo su mi najjače dželilove epke, pa molim, malo više osvrta :cerek:...kad je već prelomio da izlazi iz ilegale, kaže bedar da ima nekog posla i ode u country club :D...upita svakog ponaosob za junačko zdravlje :lol:... hrabro održi jedan od svojih jačih govora i ode....jedva stigne do sokaka i raspadne se :( ma može on protiv džihana bez da suzu pusti, ali ovi ovdje zgubidani su njegovi kompići ...a kad se čudi što ona curica, pa još dilan, ne ide u školu, e to mi je vrh vrhova :lol:

deseti dar
02.02.2013., 00:15
Evo prva slika na kojoj ga vidim da ima kravatu.Doduse ja nisam skuzila da pusi(Mehmet)do nedavno,tako da vjerojatno je vec imao kravatu samo meni promaknulo.
http://img72.imageshack.us/img72/4104/03212116570580004rl8un2.jpg

Kardisice kazes Miljenikove najbolje epizode,morat cu opet paznju na njega fokusirati.Ovih dana me ovo dvoje zaokupilo :rofl:

Buduci da si ti odgledala seriju pa znas,kak Dzelil reagira na Azadovu smrt,nekako mi se cini da ce on to najteze prihvatiti:ne zna:

anna_maria
02.02.2013., 00:22
hm, ni ja ne pamtim kravatu, tako mi je cudan u njoj :D na dobar nacin :cerek: evo jedan dobar smajlic ukrala za njega s druge teme, bas opisuje stanje kad se gleda borana : http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/icecubesmiley.gif

cobankardis, nisam zapamtila da si komentirala, hvala ti, to me bas zanimalo i drago mi je da ce narin ipak naci svoje mjesto pod suncem i biti sretna :)

joj, dzelil legenda ono u selu, kad je onome rekao: vidam ti sinove po gostioni, ajde dat cu ja njima posao, da nisu kao ti po gostioni cijeli dan :rofl::rofl::rofl:

Cobanica
02.02.2013., 00:28
Buduci da si ti odgledala seriju pa znas,kak Dzelil reagira na Azadovu smrt,nekako mi se cini da ce on to najteze prihvatiti:ne zna:
ha, dosta teško, iako se živeću uz tolika ubijanja kod njih smrt prihvaća kao dio života, ako tako mogu reći, ali u sjećanju mi ostalo da je naš ljubimac na džihanovoj sahrani prišao zinaru i izrazio saučešće.....dobra scena

deseti dar
02.02.2013., 00:38
A oni ce svi znati da je Dzihan gurnuo Azada ?????Ma nije miljenik los,nije on kriv kaj ne razmisli ni o cemu nego samo radi po svome,a to obicno ispadne katastrofa na kvadrat.Ma meni je najbolje kak se raspekmezi na sred ulice :lol:
A Bedar mu je dezurni krivac,psiholog,podrska ma sve :D

Edit.Kravata-znaci nisi ni ti vidla kravatu prije,i meni je onak neobican,ali kao i obicno dobar hiihih
Smajlic je mrak.......

eMarina13
02.02.2013., 07:52
A oni ce svi znati da je Dzihan gurnuo Azada ?????Ma nije miljenik los,nije on kriv kaj ne razmisli ni o cemu nego samo radi po svome,a to obicno ispadne katastrofa na kvadrat.Ma meni je najbolje kak se raspekmezi na sred ulice :lol:
A Bedar mu je dezurni krivac,psiholog,podrska ma sve :D

Edit.Kravata-znaci nisi ni ti vidla kravatu prije,i meni je onak neobican,ali kao i obicno dobar hiihih
Smajlic je mrak.......

eto.. ni ja nisam skužila kravatu???? danas imam zadatak ak je do sad bila:lol:

nego... u 31. nam Ajla saznaje da će biti opet tata :rofl::rofl::rofl: guta i knedle al se i smješka..

tigyyyy
02.02.2013., 08:51
Ja uopste u tu noc ne racunam alkohol, iako je vidno da je pijan, jer ni sam Boran niti u jednom momentu se ne pravda na alkohol.
Iskljucivo govori o svojoj ljubomori. :ne zna:
Mozda je alkohol potpomogao da se ne zaustavi, ali pokretac je bila ljubomora, pomisao da je Emre doticao Silu, njegovu zenu...
Ja ga sebi pokušavam opravdati sa alkoholom,a ako ne tako onda još gore nikakva ljubomora , nema opravdanja..za lik Borana ne,pogotovo za ovo što sad pokazuje. Ma ustvari ne isplati se zamarati sa ovakvim :)propustima,trba gledati i uživati

žeeljka
02.02.2013., 08:53
http://img261.imageshack.us/img261/9240/55ppnr9.png

ovdje se i on iznenadio da ga je pošla poljubiti :lol:

Xavi-8
02.02.2013., 10:11

"Uvijek, svuda, osjetim te znam.
Kada ti čujem dah smirim se.
Dodirni me, poljubi me." :Serek:

Victoria0
02.02.2013., 16:07
već sam jednom komentirala narin poslije azadove smrti, pa je ispalo dosta grubo, ali i dalje mislim da narin bolje funkcionira poslije. kad prođe prvi šok izazvan smrću i sazna da nosi bebicu, izgradi neki svoj intimni, začahureni svijet u kojem priča sa azadom i bebicom. trudnoća ju je spasila. dala joj svrhu životu i neku sigurnost, tako da odjednom plačljiva narin postaje stup dželilove kuće, a i sili velika pomoć. moj utisak :ne zna:......sad kad su ona dva preduzetnika odlučila :rofl: da ponovo kreću u bizmis, spašavaj živu glavu, tko može :eek:.... i dok firma ne izgori u plamenu, ovo su mi najjače dželilove epke, pa molim, malo više osvrta :cerek:...kad je već prelomio da izlazi iz ilegale, kaže bedar da ima nekog posla i ode u country club :D...upita svakog ponaosob za junačko zdravlje :lol:... hrabro održi jedan od svojih jačih govora i ode....jedva stigne do sokaka i raspadne se :( ma može on protiv džihana bez da suzu pusti, ali ovi ovdje zgubidani su njegovi kompići ...a kad se čudi što ona curica, pa još dilan, ne ide u školu, e to mi je vrh vrhova :lol:

Pa sta nece Narin izgubit i drugu bebu, tj beba nece biti ziva, mislim da je to oko 50 i neka?? Ako sam dobro skuzila?? Hmm

Arslana
02.02.2013., 16:47
"Uvijek, svuda, osjetim te znam.
Kada ti čujem dah smirim se.
Dodirni me, poljubi me." :Serek:

Baš si mislim kako bi bilo dobro da na jednome mjestu skupimo različite citate iz serije - koje tako zapisujemo (vidim da ih ima dosta i u potpisima forumašica), one dirljive i nježne ljubavne, životne, a stvarno ima krasnih rečenica.
I one smiješne, pa i one s dozom sarkazma (kako ono bijaše - kad je Zinar rekao Džihanu da svaka obitelj ima svog luđaka) :-D. Zbilja bi bilo materijala. Šteta da se zagubi.:)

Edit: vidjela sam u najavi kako Kevser optužuje Silu da je ona kriva ako Firuz umre. A to ide nakon neke svađe u kojoj će Firuz pljusnuti Silu. Od bijesa će dobiti srčani napad i srušiti se, ispast će mu tablete koje uzima, preplašena Sila će mu pomoći, donijeti vode i dati mu tabletu. Stara će očito nakon toga napasti Silu. Zbilja nema kraja toj okrutnosti.

tigyyyy
02.02.2013., 17:10
Uvijek,svuda,osjetim te,znam.
Kada ti čujem dah,smirim se.
Dodirni me,poljubi me.
http://www.youtube.com/watch?v=JKbYY26pSH0
i sad ću ja opet pokvarit romantiku.
Lijepe riječi je rekla i opet ostala drvena,pa to je 56. ep. već se trebala opustit malo,ali zato je on nenadyebiv sa onim osmjehom na licu kad je shvatio da je ona u kupaonici,pa raskopčavanje košulje :Serek:

sljemica
02.02.2013., 17:15

ne mogu docekati sutrasnji dan! petak i subota toliko sporo prolaze i stvarno me ova nova izludjuje!

gledam na turskom i apsolutno nista ne razumijem, samo gledam njihove zajednicke scene :cok:

negdje sam totalno pogubila Zejsan (sto ju je onaj silovao), sta ce s njom biti?

sortiadictos
02.02.2013., 17:18
Dodirni me,poljubi me.
Lijepe riječi je rekla i opet ostala drvena,pa to je 56. ep. već se trebala opustit malo,ali zato je on nenadyebiv sa onim osmjehom na licu kad je shvatio da je ona u kupaonici,pa raskopčavanje košulje :Serek:

meni je sigurno nećeš pokvariti:cerek: predivna suptilno izvedena scena, savršeni oboje:cerek:

Victoria0
02.02.2013., 17:19

ne mogu docekati sutrasnji dan! petak i subota toliko sporo prolaze i stvarno me ova nova izludjuje!

gledam na turskom i apsolutno nista ne razumijem, samo gledam njihove zajednicke scene :cok:

negdje sam totalno pogubila Zejsan (sto ju je onaj silovao), sta ce s njom biti?

A tako i ja, ma nesto se moze razumiti, jel gledam i Sultana i Silu, pa neke rijeci zapamtis.. ali opet ovaj OYO zajebava maximalno... grrrrrrrr

Nicole_Lilly
02.02.2013., 17:19
Onaj osmijeh u kupaoni i raskopcavanje kosulje je stvarno :s scena, nikakvi mi poljupci ne fale uz takve scene.

Savrseni su :cerek:

tigyyyy
02.02.2013., 17:24
meni je sigurno nećeš pokvariti:cerek: predivna suptilno izvedena scena, savršeni oboje:cerek:
drago mi je što je vama sve savršeno,neni kod nje stalno nešto fali,nemogu si pomoć:)

sljemica
02.02.2013., 17:27
ne znam, tezak mi je turski. onaj spanjolski sam, uz serije, usavrsila. ovo ne ide pa ne ide.
raspolazem s 10ak rijeci. sreca pa njihovi pogledi govore vise od 1000 rijeci :D

nego, najdrazi/najbolji citati, kako vec..
meni je (zasad) najdrazi kad Boran, koji je skroz dobrica, kornjaci stane, spasava gdje god stigne koga god stigne, ima <3 ko kucu i onda kaze onom cuvaru

"Nađi Džihana, reci mu neka mi dođe ili neka se sam ubije" :Snajper: :klap: :top:

zora964
02.02.2013., 17:28
Ko ono pit'o šta bismo sa užom i širom familijom.....

http://youtu.be/e7bdlYatWZg

Poncha_los a
02.02.2013., 17:49
Dodirni me,poljubi me.

Meni nećeš pokvariti romantiku. :cerek: Ova scena mi je savršena. On i ona. Počevši od njegovog dolaska pa sve do kraja kad je ljubi.

Naravno nisam još vidjela sve, ali mislim da će mi ovo biti jedna od najboljih njihovih zajedničkih scena.

A on je ovdje, nemam riječi... Savršen!!!