PDA

View Full Version : Bubrežni kamenci

stranice : [1] 2

Dobra_vila
10.12.2004., 22:24
Pozdrav

Imam dva kamena u lijevom bubregu i jedan u desnom, pravi kamenolom:)
Sta mi je ciniti? Imali neko savjet,preporuku nekog caja...?

Dobra_vila

Toco1980
11.12.2004., 01:35
U bolnicu da ih razbiju onim nekim posebnim ultrazvukom ili kirurški izvade. Ako ti slučajno začepe mokračovode ne gine ti uremija, a s tim se nije samo tako za zafrkavati.

J-C
11.12.2004., 09:41
Toco1980 kaže:
U bolnicu da ih razbiju onim nekim posebnim ultrazvukom ili kirurški izvade. Ako ti slučajno začepe mokračovode ne gine ti uremija, a s tim se nije samo tako za zafrkavati.

Jedan moj prijatelj je išao na razbijanje i veli da je osjećaj takav kao da štemajzlom lupa po bubrezima. I ja imam jedan kamenac i pitao sam ga za savjet. On mi je preporučio da ne idem ako me ne boli. Slično mi je preporučila i moja doktorica, kaže da postoji mogućnost da se ponovo formira posle razbijanja.

eena_
11.12.2004., 09:54
ja sam čula da je protiv kamenaca dobra jedna biljka koja kao korov praktički raste uz cestu, ima malecke barkaste listiće koji se lijepe za odjeću. Tu u primorju je zovu šćirenica(:confused: ). Ne znam baš za razbijanje, ali je dobro za sprečavanje, jer neki ljudi su skloni tim kamencima. Navodno je liječnik to preporučio nekom pacijentu, pa ako netko zna više o tome, neka kaže.

kpt. Willard
11.12.2004., 10:20
Ja sam isto imal kamen u desnom bubregu ali sam ga sam popišal van.

Istina bog, trebalo je godinu i pol da izađe van.

lahor
11.12.2004., 11:37
Moja mama je pila neke tablete, nemam pojma kak se zovu, ali znam da nisu išle preko osiguranja.

Oleander
11.12.2004., 16:04
Rovatinex?

lahor
11.12.2004., 16:05
Mislim da je čak to.

Michaela
11.12.2004., 17:00
Je . to su te tablete. prestrašne za gutat. :(

Dobra_vila
11.12.2004., 18:40
I ja sam dobila Rovatinex i Buskopan za bolove.Zasad mi je bolje.Pijem puno uvinog caja.
Hvala svima

verica
11.12.2004., 20:39
Zašto je Rovatinex prestrašan? I moj tata je to pio - to izgleda kao žute prozirne kuglice, jelda? Meni su se baš sviđale :D bila sam malo ljubomorna na tatu.

Inače, mom tati su (nakon Rovatinexa) pokušali bezuspješno razbiti kamen laserom, i na kraju (zapravo, isti dan) mu operirali bubreg.

trebor
12.12.2004., 13:57
Bubrežni kamenci a? Hm, nije to za zanemariti. Bolovi koje ti kamenčići uzrokuju smatraju se među top 5 svih bolova.

Ako te ne boli onda imaš sreće. A da te ne bi ni počelo boliti bilo bi dobro to nekako istjerati van. Svakako to treba procjeniti urolog koji ti može to sve lijepo objasniti.
Bitna stvar koju nisam vidio da piše je da li su ti kamenci u samom bubrežnom tkivu ili van njega u bubrežnoj nakapnici ( pijelonu ) ili mokraćovodu.
Bez obzira na lokalizaciju, prvo što će ti svaki urolog preporučiti je obila hidratacija. Što više tekućine, uvina čaja i tako pokušati istjerati kamen. Uz to nije loše cugati i uroantiseptika ( nolicin recimo ) jer isti taj kamen može "pogrebati" bubrežno tkivo i navući nekakav infekt. Većina kamena tako obično i izađe van.

Ako tako ne ide u obzir dolazi ESWL ili litotripsija ili razbijanje kamenaca. Ovo šljaka na principu elektrohidrauličkih valova ( extracorporeal shock wave lithotripsy ).
Ako su ti kamenci baš u bubrežnom tkivu a ne van njega onda nisam sigurtan može li se ESWL raditi. Naime, to baš nije bezopasna stvar i postoji tkz. "colateral damage" odnosno može se povrijediti zdravo tkivo oko kamenca ako se stvar ne "nanišani" dobro ili je kamenac mali. A ako je u bubrežnom tkivu onda što ti vrijedi razbiti kamenac tamo kad fragmenti kamenca ne mogu nigdje otići. U ovo nisam baš siguran pa se vrijedi raspitati.
Ukoliko urolog procjeni, može te zadesiti i kirurško liječenje. To je malo rijeđe al ako je kamen u samom bubrežnom tkivu, radi se tkz. perkutana nefrolitotomija.
A ako te boli, e onda se naoružaj analginima, panadonima i sl. ljekarijama i "gruvaj" bez milosti.
:W

lyna
13.12.2004., 08:01
Uvin caj, caj od presuna, caj od svile kukuruza,...
Odvratnog su ukusa, ali vremenom se naviknes.... :D

Bar 2l dnevno, a jednom nedeljno praviti tzv. "vodene udare" kad popijes 1l caja za manje od sat vremena...

Srecno :W

kpt. Willard
13.12.2004., 09:04
Meni uvin uopće nije odvratan a ove ostale nisam pil.

Studentica
13.12.2004., 22:13
ma odi ti to razbij samo!

Dobra_vila
14.12.2004., 20:45
Jedan mi je u mokracovodu,velicine 2mm a drugi su u bubregu velicine 5 i 7mm.
Pijem i ja taj caj od kukuruzne svile,ljudi moji,uzasan je blaga rijec!

Jel vam se nego,ko pije Rovatinex,zalio na pojacan apetit?

Delfino
15.12.2004., 12:39
Za kamanje u bubregu dobar je konjogriz. :top:

Kleine
14.01.2005., 10:31
joj, nadam se da ti je sad bolje, slucajno sam naletila na tvoj post.

iz osobnog iskustva, u zivotu nisam osjetila goru bol!
a pocelo je odjednom i sve jace, zavrsila na hitnoj drugi dan u bolnici, nista mi nije pomoglo da mi smiri bol, pa su mi ustrcali morfin:eek: :eek: to je smirilo bol u roku keks, ali ne za dugo ( normalno je 12 i vise sati) ja sam mijaukala vec nakon 5 sati! ispovracala sam dusu iz sebe, na kraju su mi busili otraga neke dve rupe, zasto neznam, bila sam :zvrko: sta od boli, sta od ljekova...

nakon dva dana su mi ga razbijali s ultrazvukom...jedan se dio smrvio jedan je ostao, ali se nadam da onakvu bol vise necu dozivit iako me bocka svako toliko...

grozno je to!:w

komplicirana
16.01.2005., 13:56
Dobra_vila kaže:
Pozdrav

Imam dva kamena u lijevom bubregu i jedan u desnom, pravi kamenolom:)
Sta mi je ciniti? Imali neko savjet,preporuku nekog caja...?

Dobra_vila

Čaj od žita, imaš kupiti u biljnoj ljekarni, i čaj od biljke "preslica"... najvažnije je da se pije po 2-3 litra na dan...

ZorcJ
16.01.2005., 15:25
Imam jedno pitanje, a vezano je uz ovu temu. Naime, procitao sam da je kod bubreznih kamenaca dobro jesti lubenicu koja, navodno, prirodnim putem razbija kamenac! Zna li netko nesto o tome?

Natch
16.01.2005., 15:27
imam ja, siguran, brz i pouzdan lijek:LUBENICA.
jedes lubenicu sto vise mozes. najkasnije za tjedan dana ispisat ces kamen u obliku pijeska. provjereno.

Natch
16.01.2005., 15:28
sad tek vidim da je i zorcJ pisao o lubenici. :top:

ZorcJ
17.01.2005., 21:20
Natch kaže:
sad tek vidim da je i zorcJ pisao o lubenici. :top:

znaci ipak je istina ..... :top:

Morčić
07.07.2006., 21:12
Molim za pomoć prilikom bolova nastalih od bubrežnih kamenaca?Postoji li kakav prirodan lijek u smislu biljnih kapi koje otapaju kamence jer kirurški nož:eek: :eek: mi je zadnja želja.

trebor
07.07.2006., 21:39
Upiši u google "ESWL" pa vidi što piše pod tim.

Lavica02
07.07.2006., 21:40
Nikome nije želja ići pod nož ( dobro ima bolesnika), no mislim da ukoliko te to već tako boli nećeš imati izbora.
Jesi bio kod dr., na uzv...

postoji svašta, no sve zavisi koliki je i da li je krenuo na put po tvojim kanalima... imao je moj frend nedugo, prvo su mu ga pokušali razbiti, pa izvaditi ( no vrag se sakrio na neko mjesto pa neku mogli do njega), pa ga opet razbijali, pa jedan krenuo u mokraćni kanal... uglavnom nije mu bilo zabavno

Cordelia
08.07.2006., 00:31
Meni je otkriven kamen kad sam dobila jake bolove,fibru i povračanje. Brzinski mi je pomogla injekcija voltarena. A kamen sam izbacila s čajem za kamence i to od Čelikovića (ima ga kupiti u apotekama).

MilkyWay
08.07.2006., 09:03
Gle ovako: ako te boli onda se očito radi o tome da se kamenci miču i ozljeđuju bubreg ili mokraćne kanale. Ljudi znaju imat kamence godinama da ih zapravo ništa ne muči. I onda jednog dana se to pomakne i ćopi ih onaj napad. A ti napadi su nešto najgore što možeš doživjeti... jedna od najgorih boli koje uopće možeš zamisliti.

Uz to idu krvarenja, upale, problemi s prostatom (ak si muško) i kojekaj. A najgore kaj ti se može desit je da ti se zaštopa bubreg. Ak ti se to desi, postoji vjerojatnost da ga izgubiš.

Zato... nemoj se time igrati. Doktoru, pa te on pošalje urologu. Ultrazvuk, pa ako se ne može vidjeti problem, ideš na urografiju i nakon toga terapija.

I na kraju, nisu svi bubrežni kamenci za nož. Ako je kamen sitniji, to se može riješiti razbijanjima, lijekovima, itd... Samo ako je kamen veći ili opasniji po bubreg onda možeš očekivati rezanje.

Acidofil
08.07.2006., 18:04
oj..
evo ja imam to veselje od kamenja, u svakom bubregu po jedan.. zapravo jedan se spustio u mjehur vech... kaj se tiche bolova, ja sam imao te jebachke bolove, pochelo je sa pishanjem krvi dan prije, zavrshio u nedjelju na hitnoj, dobio 3 injekcije protiv bolova... nebi ti preporuchao da se kljukash tabletama protiv bolova umjesto odlaska ka doktoru - iako che ti i on prepisat neshto kao Knavon i Spasmex... to sam ja pio 2x1 svaki dan, bez obzira bolilo me ili ne... i tako oko dva tjedna... pio chaj od kamilice (takodje preporuka doktora, tj urologa)

ja sam ishao na rtg, uzv, pa intravenska urografija (u venu ti puste deci jodne otopine za kontrast i onda te snimaju na rtg-u - traje sat vremena) bio nekidan kod urologa, u 8. mj idem na razbijanje ultrazvukom... nozh se jako rijetko vishe koristi...

Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno... voda... ako pijem manje, pochinje me bolit bubreg... trenutno imam problema da me pimpek pecka s vremena na vrijeme, da idem svakih 15-20 min pishat a i onda stojim po 5 minuta ispishivajuchi pish po pish...

MilkyWay
08.07.2006., 20:36
Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno... voda... ako pijem manje, pochinje me bolit bubreg... trenutno imam problema da me pimpek pecka s vremena na vrijeme, da idem svakih 15-20 min pishat a i onda stojim po 5 minuta ispishivajuchi pish po pish...

Kaj je najgore, to ti se može ponavljati kroz duže vrijeme. Tak sam i ja imal problema. A vratilo mi se natrag slijedeće ljeto. Žlepati puno tekućine kroz ljeto.

Acidofil
09.07.2006., 11:15
Kaj je najgore, to ti se može ponavljati kroz duže vrijeme. Tak sam i ja imal problema. A vratilo mi se natrag slijedeće ljeto. Žlepati puno tekućine kroz ljeto.
znam, ja bash i nisam puno pio, onak, nikad zhedan... pa su tome kumovali i geni jer kamence mi je imo i stari, i strica dva, i teta...
zgodan mi je komentar nabacila sestra na hitnoj: "ha, neko nasljedi novce, neko kamenje" :zubo:

ali da, od sad pit vodu stalno, dosta mi je da se sjetim kak sam se previjao po autu od bolova dok me stari vozio na hitno... i to je najbolja prevencija... voda i josh kombinirat neki chaj za to... bitno da je u bubrezima i mokrachnom putu "flow"...

MilkyWay
09.07.2006., 18:35
znam, ja bash i nisam puno pio, onak, nikad zhedan... pa su tome kumovali i geni jer kamence mi je imo i stari, i strica dva, i teta...

Ista stvar kod mene. Nikad žedan. Inače sam znao popit po par čaša vode ili nečega dnevno. Da je po mome, dosta bi mi bila kava ujutro i dvije do tri čaše vode ostatak dana. Jednostavno nisam bio žedan.

Sad se jednostavno moram prisiliti popit čašu vode svaki sat do dva. Nauči se čovjek s vremenom.

alexxx
09.07.2006., 22:04
Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno..
kako uspiješ?
meni su rekli isto čim više tekućine, ja bih dogurala do, štajaznam više, 2 i pol litre, i ne mogu više. da ne spominjem da mi se nakon par dana zgadila tekućina i nisam više mogla pit nikako :D
sreća, bio jedan kamenčić i to mini.
mislim da bih 4 litre mogla konzumirat jedino da mi spiče braunilu u ruku i da fiziološka teče u mene dok sam na forumu naprimjer :D

Orbit2006
10.07.2006., 21:36
Ja sam bio i pod nožem za kamence i nije bilo baš prekrasno iskustvo. Sada ih vjerovatno imam opet i počeo sam ih lagano osjećati. Negdje na forumima pročitao sam da je nekome ROVATINEX pomogao da se s vremenom smanje i da pridobiju okrugliji oblik. Sada to pijem. Da li još netko ima iskustva sa ROVATINEX-om?

JoZ@
10.07.2006., 21:56
"ha, neko nasljedi novce, neko kamenje"
:lol:

AmADin_gospo
10.07.2006., 23:22
Molim za pomoć prilikom bolova nastalih od bubrežnih kamenaca?Postoji li kakav prirodan lijek u smislu biljnih kapi koje otapaju kamence jer kirurški nož:eek: :eek: mi je zadnja želja.
gledaj, zavisi jel več kamen il je samo pjesak, ukoliko je pjesak, znam pouzdano(imam slučajeva u familiji) da pomaže piva, tj. gajba tople pive i cugaj, al nemoj mokriti, i tako dok cugaš hodaj stepenicama, gore-dole, i tek onda kad se fakat nemože izdržati, kad mjehur bude pre popuštanjem, trkom na WC i sve opet, bolovi su ogromni jer pjesak izlazi kroz mokračni kanal, pogotovo kod muškaraca, el jebga, bolje i to nego da se stvori od toga kamen il pod nož.

Acidofil
11.07.2006., 07:28
gledaj, zavisi jel več kamen il je samo pjesak, ukoliko je pjesak, znam pouzdano(imam slučajeva u familiji) da pomaže piva, tj. gajba tople pive i cugaj, al nemoj mokriti, i tako dok cugaš hodaj stepenicama, gore-dole, i tek onda kad se fakat nemože izdržati, kad mjehur bude pre popuštanjem, trkom na WC i sve opet
ovo mi zvuchi josh smjeshnije i nerealnije od moje "terapije": lech u toplu kadu i cugat toplu pivu...
al neznam bash kolko je preporuchljivo drzhat i trpit dok mjehur nije pred popushtanjem...

AmADin_gospo
11.07.2006., 08:49
ovo mi zvuchi josh smjeshnije i nerealnije od moje "terapije": lech u toplu kadu i cugat toplu pivu...
al neznam bash kolko je preporuchljivo drzhat i trpit dok mjehur nije pred popushtanjem...
pa gledaj, smiješno-ne smiješno alo POMAŽE, tj, ako mokriš čim dobiješ nagon onda mokriš samo tekučinu, a vako, dok se suzdržavaš i hodaš sav bubrežni kamenac(tj. večina) se mučka s vodom i kad kreneš sa mokrenjem onda uz mokraču ide i pjesak, kad pjesak prolazi kroz urinalni trakt stvara OGROMNE BOLOVE, ali pomaže,

NAPOMENA, ovo je jedino moguče u slučaju PIJESKA a NE KAMENCA jerbo ukoliko je kamenac postoji mogučnost da se zaklavi u mokračnom kanalu što je grozna komplikacija,

Što se mene tiče, hvala bogu, nemam kamenca niti ga mogu imati jerbo dnevno pijem preko 3L tekučine tako da se i nema vremena stvoriti...

pijte puno tekučine i smanjiče vam se mogučnost stvaranja naslaga kamenca

Acidofil
11.07.2006., 09:08
as said, mislim da nije dobro trpit sa pishanjem, jer samim tim chinom trpe i bubrezi...

AmADin_gospo
11.07.2006., 10:20
bubrezi trpe i ovako i onako, al kako kažem, NEMA SVRHE sjediti/ležati i piti tekučinu i mokriti jer onda samo mokriš TEČNOST a ne i pjesak iz burega, razumiješ???

S60R
14.07.2006., 19:58
ja sam imao napadaj prije nekoliko godina i nikad više iza. rekli su mi da pijem UVIN čaj koji je gadnog okusa ali pišaš od njega ko od sanduka pive a ostaneš trijezan. bol je neizdrživa. pao sam u nesvjest od boli. čuo sam da je to najveća bol koju čovijek može upoznati.
da i čuo sam da nije zdravo odgađat mokrenje (čuo sam ali nemogu reč da je istina) jer to šteti bubrezima (hoću reči život je dug a ako stalno polako oštećuješ bubrege nakon nekog vremena to će se odrazit na njih.)

a reko mi je i doktor kad sam imao napadaj (jer otad nisam više ga posjetio) da ću uvijek imat problema s bubrezima.

strangelove
14.07.2006., 20:06
preporučuje se i topla piva

strangelove
15.07.2006., 08:26
nda, ja bi isto trebala čitat ranije postove.. ovako :bonk:
sori.
ugl, acidofil je dobro napisao..
i da spominjanu "nerealnu terapiju" o kadi i toploj pivi će vam pripomenuti skoro svaki liječnik

Acidofil
06.08.2006., 11:00
evo, bio ja na razbijanju kamena...
potrebno je imati dobar tlak da bi se zapocheo tretman... filing je malo neugodan no ne boli... zapravo je osjechaj kao da vam stave metalni tanjurich i onda lupkaju shiljastim chekichem po njemu.. u razmaku od 2 sec, i tako 45-60 min... nakon cca 30min pochelo mi se pish pish da sam jedva trpio, ali doktor kazhe da trpim kolko god mogu jer je to znak da se stvorio pritisak... i izdrzho ja :D poslje "tretmana" se ispishao i otishao doma normalno, bez bolova, sa napomenom doktora da sad moram puno piti i kretati se, trchati, skakati sa stolice bilo shto da taj pjesak u mjehuru razgibam da ide van...

doma kad sam se popishpish (u kahlicu, da vidim dal kaj izlazi) imam kaj za vidit - pjeskaaaaa... juhuu, konachno! :D dobro nakon toga neugoda i pechenje dotichnog organa al drugi dan je oke bilo...

ALI!

moram rech da je AmADin_gospo bio U PRAVU govorechi da se treba trpiti sa mokrenjem dok god se mozhe inache nema koristi... istina je... tako i ja sad radim... trpim trpim shto vishe mogu, onda odskachem nekoliko puta sa stepenica i odtrchim i onda na wc, sa super-ultra-mega jakim mlazom izadje i neshto pjeska... dok ako ne trpim nego odma idem pish pish kad osjetim potrebu, nishta ne izlazi...

i tak, za dva tjedna kontrola, a onda opet razbijanje drugog kamena... veselje za cijelo ljeto :D

deer_hunter
06.08.2006., 12:19
to su užasni bolovi i definitivno ne pomažu tablete kad krene kamen - meni nisu pomogla ni dva spasmexa u infuziju, nego jedino i samo - injekcija voltarena u guzu :zubo: onda prođe bol, a ako imaš sreće odma od sreće ispiškiš kamen pa više ne boli kad prođe djelovanje drogice :s :s

moj urolog se slaže da treba popit pivu, pa ga ja slušam :Pivo: :zubo:

imala sam dva napada do sada, s razmakom od 10 godina - nadam se da mi sad neće niš bit do 36. :confused: inače i ja imam problem što zaboravim piti vode tijekom dana, posebice kad zahladi. ali od kako sam skužila da mršavim od vodurine, nekako se sjetim pit :D

Acidofil
06.08.2006., 14:40
to su užasni bolovi i definitivno ne pomažu tablete kad krene kamen - meni nisu pomogla ni dva spasmexa u infuziju, nego jedino i samo - injekcija voltarena u guzu :zubo:
spasmex nije protiv bolova vech za opushtanje glatkih stijenki u organima (smtin like that)... a pomazhu tablete, bar su meni pomagali knavon protiv bolova +spasmex...

rina68
10.08.2006., 08:09
Bok ljudi,
ja se mučim već godinu dana s pjeskom, neznam iskreno kad se on uopće počeo stvarat al pretpostavljam preije par godina kad sam počela na periode naoticat. Bilo bi mi drago kad bi mi netko mogao opisat njegove bolove jer mene zna izludit kako se ta bal seli od leđa, do mjehura(bocka) pa prepone znaju rasturat i nikad mira. Jako pomaže čaj od kukuruzne, svaki dan jednu šalicu. Rowatineks čini mi se nije laš ali imam osjećaj da kad dođe period "spuštanja pjeska" da bi tad trebalo malo jesti, piti puno čaja i jaaaaaaaaako paziti da vam nigdje ne puše po bubrezima. Inače samo da znate pošto svaka bolest dolazi iz glave , kamenci su "nakupine nerazriješenog bijesa", to je živa istina pa si razmislite. Nije ta ljutnja od jučer jer taj kamenac se stvara po par godina i ako ne riješimo tu ljutnju prema nekom ili nečem on se stalno stvara. Reći ćete "genetski", da to je istina ali i ta osoba je isto sklona ljutnji....držim vam svima fige da vam ta muka prođe

mestar
10.08.2006., 12:19
U Ri do nedavno nisu imali aparat za razbijanje tako da se uglavnom vadio kamen kroz misa (uvuku ti krutu cijev kroz misa u mjehur, pa kroz cijev uvuku sondu s kamerom i hvataljkama). Samo vadenje nije bad jer spavas, ali par dana nakon toga mokris, urlas, lupas glavom o zidu, trazis ima li kojeg doktora blizu da ga ubijes... :D A jos ti stave i nekakvu dodatnu sondu koju nakon mjesec dana vade na zivo. Opet kroz misa, isti postupak, ali sad na zivo. Nije neka bol, ali je grozno neugodno. Sve u svemu, da nema one ludacke boli dok se kamen giba cijeli problem bi bio zanemariv.

Gaelle
11.08.2006., 15:04
Ja sam isto prije par mjeseci imala problema s kamencima, tj jednim kamenčićem koji mi je stvarao takvu bol da sam mislila da ću izludit. Davali su mi spasmex, za doma sam dobila još i naki antibiotik Nolicin. Ubiše me skoro te renalne kolike.
Rekla mi je doktorica da je dobro popiti jednu tabletu vitamina C dnevno jer on povećava ili kiselost ili lužnatost (na znam više) jer u tom okolišu je manja mogućnost nastanka kamenaca.
Ljudi su mi donosili razne biljne pripravke nakon toga, od čega bih izdvojila jedan čaj i kapi, ne znam sad tko ih prozvodi, uglavnom to je čaj za poboljšanje funkcije bubrega i kapi koje se stavljaju po 20-ak u šalicu. Odvratnog je okusa, ali navikneš se. Nakon toga nisam imala tih problema, iako me i sad povremeno bole, ali ne ista bol. Dovoljno je da me malo napuše pa me boli. Sve u svemu, sad je mila majka.

Acidofil
11.08.2006., 18:40
heheeee evo ja ispisho jedan kamen, nije ni nishta bolilo, samo malo peckalo prije nego izasho... sad slijedi razbijanje drugog....

evo i slikica, pa da vidite kak to zgleda...

kamenchich (http://www.conamont.hr/madhatter/the_rock.jpg)
kamenchich uz mjerni instrument (http://www.conamont.hr/madhatter/the_rock_2.jpg)

Gaelle
11.08.2006., 20:59
ovo sa slikicama je super haha.
ajde super, jedan manje :)

zlix
02.09.2006., 11:30
Imam problema sa kamencima u bubregu, bolovi su nepodnošljivi , sve sam lijekove popijo ali opet nema napretka niti pomaka.
Probao sam sa pivom ali nije išlo:mad:
Liječnici kažu da ih treba izmokriti ali neidu van, nisam za operativni zahvat niti laserski.
Ako netko ima kakvu ideju neka se javi:s

soks
02.09.2006., 13:41
probaj s čajem od breze.

adri
02.09.2006., 13:50
Narodni lijek;popij veliko pivo i lezi u kadi punoj tople vode,trebao bi ga izmokriti.

zlix
02.09.2006., 14:22
ma pijem pivu i trčim uz & niz stepenice , a stanari .......

trebor
02.09.2006., 17:04
ESWL

Orbit2006
03.09.2006., 07:29
Jesi probao sa ROVATINEX-om?

Acidofil
03.09.2006., 09:27
http://www.forum.hr/showthread.php?t=153570

a ako su premali za razbijanje, ha onda il che sami otich, il chesh ich na razbijanje kad naraste dovoljno... tak ja chekam sa preostalim u drugom bubregu (4 mm)... trebam na uzv za tri mjeseca da vidimo dal se povechava... ak da, idem na razbijanje...

mangupica
03.09.2006., 22:58
Ja sam ti 1997 mokrila krv i odem doktoru i uslijedi klasicna prica s lijekovima i tekucinom. Medjutim, 1998 dozivim napad i budem ti srece da naletim na jednog njemackog doktora koji mi nakon svakodnevnih ispitivanja veli kako se meni stvara pijesak i kamen zato sto sam sklona dehidraciji...Nadju mi kamen u kanalu (zbog kojeg sam imala i napad), prikopcaju me na infuziju, kljukaju me vodom i lijekom koji se zove UROL. Ja sam ti probala naci taj lijek poslije ali mi rekose da se pravi samo za njemacku vojsku. Mozda su se stvari s vremenom promjenile. Na bazi je luka i nekih biljaka. U familiji mi niko nikad nije imao ovih problema. Sve u svemu, objasni on meni da moram vise VODE, ne tekucine nego vode, piti. I od tada nikad vise nisam imala problema a zivim i radim u tropskoj zemlji gdje su vrucine kakve nemozes zamisliti. Mogli bi o ovome jos ali mislim da je dosta. Pokusaj.

Noc leptira
04.09.2006., 00:36

Patio sam od istog problema, pa se saosecam sa Vama...

Ako imate napad koristite antibiotik na bazi Ciprofloxacina. To pomaze.

Ukopliko imate alergiju na antibiotike, konsultujte lekara.

Postoje biljni sastavi koje mozete piti da bi izbacili kamenac.

Ja sam svoj izbacio jer zivim u tropskom pojasu i Indijanci (oni pravi) su mi napravili neku vodu koju sam pio i izbacio na kraju kamenac.

Multichoking je ipak bolji od operacije.

Ako se na to odlucite, idite samo na poznatu kliniku kod vrhunskih strucnjaka.

Zelim Vam sve najbolje i da se toga resite.

soks
04.09.2006., 08:59
već sam spomenula čaj od breze, znam da ga je pio jedan čovjek i da se riješio kamenaca

http://www.tz-ravnagora.hr/ljekovito-bilje.htm

Rajčica
05.09.2006., 14:03
ljekovito bilje - simon ašić kaže da čaj od kukuruzove svile otapa kamenac
pa probajte :mig:

Jedna Tanja
06.09.2006., 22:52
Za svilu sam i ja citala da otapa, moracu probati...

Ali, evo i mog iskustva. Kada sam bila kod jednog "alternativca" prije vise godina, rekao mi je da ne smijem unositi sol u organizam... kao jednu od mogucih posljedica je naveo kamenac u bubrezima. Jednostavno, kaze, Vasem organizmu to skodi!

Ja to nisam mogla zamisliti i nastavila sam jesti soljeno. Sve je bilo kako je rekao: problemi s kicmom, zglobovima i najzad bubrezima. Porucila sam neki biljni lijek na bazi karanfilica (klincica) i poslije toga vise mjeseci pila caj od susenog persuna. Ne znam sta je od ovoga pomoglo, ali na sljedecem ultrazvuku nije se vidjelo nista!!!

E sad, postoji jedno ALI... Svako ko jednom dobije kamenac, ima dobre izglede da ga dobije opet. Dakle, i voda "cesmovaca", koja ima kamenca, i mineralna flasirana - izazivaju isti! Jedini izlaz je piti izvorsku slabomineralnu vodu, ako ste u mogucnosti. A caj od kukuruzne svile, persuna i breze su poznati prirodni lijekovi protiv kamenca...

:top:

iscjeljitelj
06.05.2007., 18:55
Da digenm temu iz prasine, evo i ja sam ovih dana u posjeti hitnoj svaki dan, pa cak i dva puta dnevno.
Imao sam kamenac u bubregu priej 5 godina i to sam rijesio sa rovatinexm ili tako nekako.
No ovih dana sam osjetio po dnu stomaka laganu bol.
Da bi dva dana nakon toga zagalvio u hitnoj.
gledajuci ove slike sto je netko postavi ''drago kamenje'' hvata me jeza jer je kod mene nesto te velicine i oci mi hoce ispasti kada sam to vidio.
DA opisem moje ''blazeno stanje'' kad dodu bolovi, je tako lijepo da od muke sebi kosu pocinjem cupati i to mi cak prestvalja zadovoljstvo u odnosu na bolove koje imam od kamenca.(ovo samo da docaram ljepotu)
Vec za dva dana sam imao 4 ''blazena satanja'' od kojih su tri bila samo danas.
Pod ova cetri podrazumjeva situacije, kada uzivam u diranju kose, a ono lagani bolovi su tu non stop.
Jedino pomaze injkcija direkt u venu od koje za par sekundi bol nestaje, ali nazalost djelovanje traje kod mene najvise dva sata i onda opet trpi.
Sto se tice lijevko jos nista konkretno nisam dobio za izbacivanje kamenca, nego samo protiv upale i bolova, od kojih nazalost bolovi ne nestaju.
Pijem caj od brusnice i cim ga popijem, u roku od par seknudi pocinje lagana bol u dnu stomaka koja se siri prema ledima a nastavak je brojanje stepenica!

ante dumbledore
06.05.2007., 20:34
bol se vrati nakon 2 h???daju li spazmolitik,hioscin ili trospij?mislim u kombinaciji sa analgetikom...

iscjeljitelj
13.05.2007., 15:22
nemam pojma sta su mi dali, pise na papiru ali ja ti ne kontam taj doktorski rukopis a kad mi daje, nemam pojma sat sam dobio od bolava, nije mi ni do cega.
Uglavnom, pio sam dosta tecnosti(nekakv caj a zasladivao sam ga medom).
Od te noci, bol mi je nestala, da bi jutros izbacio taj kamenac a da nisam ni osjetio.
Samo sam ga ugledao!
Nadam se da je to to ali jos nisam optimista.
Nekako mi mali da bi pravio toliko problema!

alexxx
13.05.2007., 15:35
moj je bio jako sićušan, a rikavala sam. :)

ramms+ein
13.05.2007., 15:40
ja mislim da se bubrežni kamenac sad operira laserom.......

Čočo san
14.05.2007., 08:20
Ja imam jedan 1cm velik :zubo:
I sad, nasli su ga jos u 3. mjesecu, pa sam prosli tjedan kod urologa bila pa me poslao na intravenoznu pijelografiju, ali to su me narucili tek za 2 mjeseca :eek:
Pa eto, dok trpim bolove i cekam, jel bi mi mogao netko reci kako izgleda ta pretraga i dan prije---imam neka uputstva za jesti neku bljutavu hranu prije i jos navecer 2 tablete za ciscenje, i to mi bas ne djeluje privlacno.
Netko je napisao da sam pregled traje sat vremena:eek: , a kak izgleda?
Ne svidja mi se zamisao o ubrizgavanju necega u venu pa jos sat vremena mucenja..:(

wickedangel
17.06.2007., 12:43
Ja sam prije nekih 8 mjececi imala poslednji napad,a prije toga 4-5 puta,
prvih puta to je bio pijesak a poslednji put kamencic..bol je bio nepodnosljiv :eek: 5-6 dana sam umirala od bolova,sve sam probala..brusnicu,uvin caj,uroloske cajeve dobijala sam infuzije i nista nije pomoglo :flop: ,onda sam narucila iz Srbije da mi posalju Prolom vodu,stigao mi je paket od 6 flasa po 1.5 l (tada je nije bilo moguce naci u BiH sada vec ima) u toku napada poslednja dva dana popila sam 4 flase,i kamencic je sam izasao,a od pijeska nije bilo ni traga tako da se doktor zaprepastio :eek: ,u medjuvremenu sam pila Buscopan jer on opusta glatku muskulaturu (pa se i mokracni kanali opuste i prosire) i tako je kamencic mogao izaci..od tad pijem samo Prolom vodu i hvala Bogu do sad sam mirna iako se ne cuvam nesto previse tipa: soli,hrane,odjevanja,i 90 posto vremena sam bosa..;)
Ako osjetim bilo kakvu bol momentalno popijem 2 Buscopana,1 Baralgin i pola L te vode..(znam kako je -pa za svaki slucaj -da ne zaboli :D )
eto mislila sam da ce nekome mozda ovo pomoci jer kazu da je to najjaca bol a ja svjedocim da je..
Veliki pozdrav svima:D

ante dumbledore
17.06.2007., 14:03
hm...preventivno drogiranje :D
jel baralgin metamizol?? kolika je doza,i naravski što je ako nije metamizol

strangelove
17.06.2007., 15:00
NE uzimati metamizol (Baralgin) za boga miloga.

ante dumbledore
17.06.2007., 15:39
pa u biti on dobro djeluje za kamence jer je i spazmolitik i analgetika al nije dobar za dr stvari...uglavnom ga treba izbjegavat...ima boljih kombinacija lijekova

wickedangel
17.06.2007., 18:46
hm...preventivno drogiranje :D
jel baralgin metamizol?? kolika je doza,i naravski što je ako nije metamizol

metamiazol-natrijum,500mg,dajte ljudi pa to drugi piju za glavobolju :rolleyes:
a i rowatinex sam pila neko vrijeme,on je na bazi biljaka,navodno je dobar ali se meni nije dalo kljukati prije svakog obroka pola sata kao da sam neki teski hronicni bolesnik :D

wickedangel
17.06.2007., 18:53
heheeee evo ja ispisho jedan kamen, nije ni nishta bolilo, samo malo peckalo prije nego izasho... sad slijedi razbijanje drugog....

evo i slikica, pa da vidite kak to zgleda...

kamenchich (http://www.conamont.hr/madhatter/the_rock.jpg)
kamenchich uz mjerni instrument (http://www.conamont.hr/madhatter/the_rock_2.jpg)

ijjjaaaoo kamena majko mila..:eek: moj je bio crn i odmah se raspao u pijesak cim sam ga pipnula znam da je malo fuj pricati o tome :D ,ali..takva nam tema:rofl:

wickedangel
17.06.2007., 18:56
pa u biti on dobro djeluje za kamence jer je i spazmolitik i analgetika al nije dobar za dr stvari...uglavnom ga treba izbjegavat...ima boljih kombinacija lijekova
za sta nije dobar?:confused:

strangelove
18.06.2007., 12:59
Metamizol jest djelotvaran, ali je i toksičan, te upravo zbog ozbiljnih nuspojava (agranulocitoza, aplastična anemija, bronhospazam, toksična epidermalna nekroliza, zatajenje bubrega, hepatitis.. ) u većini razvijenih zemalja zabranjen, a u nekima nikada nije ni bio odobren. (US FDA prije 30 godina)
Kod nas se nažalost taj lijek i dalje može uzeti u ljekarnama, i iako je HFD odavno savjetovalo liječnike da ga ne propisuju, pacijenti i dalje na svoju ruku odlaze u ljekarne po Analgin/Baralgin.
Sad se može i povući dio obaveznog savjetovanja LOM-a svojim pacijentima o štetnosti nekog lijeka, ali u to mi se ne ulazi..

ante dumbledore
18.06.2007., 13:17
tnx što mi skraćuješ posao :D

strangelove
18.06.2007., 13:33
:D nema problema
možda jest oftopik, ali vrijedi znati.

wickedangel
18.06.2007., 19:18
Metamizol jest djelotvaran, ali je i toksičan, te upravo zbog ozbiljnih nuspojava (agranulocitoza, aplastična anemija, bronhospazam, toksična epidermalna nekroliza, zatajenje bubrega, hepatitis.. ) u većini razvijenih zemalja zabranjen, a u nekima nikada nije ni bio odobren. (US FDA prije 30 godina)
Kod nas se nažalost taj lijek i dalje može uzeti u ljekarnama, i iako je HFD odavno savjetovalo liječnike da ga ne propisuju, pacijenti i dalje na svoju ruku odlaze u ljekarne po Analgin/Baralgin.
Sad se može i povući dio obaveznog savjetovanja LOM-a svojim pacijentima o štetnosti nekog lijeka, ali u to mi se ne ulazi..

pa sta onda uzimati a da je jednako djelotvorno?

strangelove
19.06.2007., 09:32
diklofenak ili ibuprofen

ante dumbledore
19.06.2007., 15:14
diklofenak je za neupućene voltaren :D

m_milica
19.06.2007., 15:24
Nema nikoga da preporuci stari narodni lijek ... onda cu ja.

Mozete pitati nekog veterinara i on ce vam isto reci da zna, ali nekog starog iskusnog koji hoda po selima i cuje od ljudi narodne lijekove...

Dakle ovako, kokos koja kljuca hranu po dvoristu kljucne i koji kamencic. Ona je naime smotana i nepromisljena i kljuca na nevidjeno. Kljuca pa sta upadne - malo hrane, a tu i tamo uleti joj koji kamencic. Njen zeludac s tim nema nikakvih problema radi necega sto njen zeludac ima pod normalno - neku kiselinu ili drugu vrstu tekucine koja kamencice uspjesno razbija. Zato zapalite na selo i raspitajte se tko bi vam mogao kad ubije kokos sacuvati i sasusiti njen zeludac. E sad koliko treba.... varira od velicine njenog zeluca. Ti suseni zeluci se kuhaju u vodi(1 zlicica za salicu) i ta se voda/caj/ pije. Nakon mjesec dana bi se trebali vidjeti rezultati - smanjenje kamencica, pa nastavite dok se svi ne raspadnu.

Inace, takvi zeluci nisu stetni za jelo ako znate da je kokos zivjela u prirodnim uvjetima - ovo tvrdim jer su bili na analizi zdravstvene ispravnosti za jelo u Zavodu za javno zdravstvo.. Ako se kokos hranila teskim metalima onda je druga prica, naravno...

Zasto o ovome ne zna niti jedan doktor/urolog stvarno mi nije jasno.

wickedangel
19.06.2007., 17:15
...Zasto o ovome ne zna niti jedan doktor/urolog stvarno mi nije jasno...

Doktore ,nemoj nam se sad raspucavat znanjem naziva lijekova,znamo mi da ti to znas (kao i pocetnici na medicini i farmaciji)...nego u pravu je cura sto nam ti nisi znao nista reci o kokosjim zelucima,mi buduci doktori i vi koji ste diplomirali moramo imati malo sire znanje od dva naziva istog lijeka,ne smijemo biti neupuceni :p :p :p

...salim se ja malo,nemoj mi zamjeriti... :D

Jedna Tanja
19.06.2007., 17:18
Je li moguce da je od Prolom-vode kamen izasao? :eek:
To prvi put cujem. Znam da je dobra preventivno, ali...:s
Jesi li imala bolove?
:w

PS. Milice, ideja je super :rofl:, samo ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...:zubo:

wickedangel
19.06.2007., 17:26
Je li moguce da je od Prolom-vode kamen izasao? :eek:
To prvi put cujem. Znam da je dobra preventivno, ali...:s
Jesi li imala bolove?
:w
:

ma imala sam bolove naravno,ali je fazon u tome sto bi to trajalo jos 5-6 dana da mi nije bilo nje,neznam ona je tako nekako pitka i laka da bukvalno prodje kroz tebe :D ,sad pijem samo nju,pise na flasi da je dobra za bubrege a ja sam se i uvjerila u to Boga mi.. ;)

wickedangel
19.06.2007., 17:29
samo ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...:zubo:

Hahaha :zubo: zamisli odneses stolicu kokosi na analizu:D

ante dumbledore
19.06.2007., 17:35
zločasti anđele,pa stvarno... :D
btw:jedan je generički a drugi tvornički,ako niste znali :P

ante dumbledore
19.06.2007., 17:52
moderator:D
ajd sad dosta više četa

wickedangel
19.06.2007., 18:06
moderator 2 :tuctuc:

ante dumbledore
19.06.2007., 18:17
bore ti sačuvaj sadašnje mladeži...

m_milica
19.06.2007., 20:01
"ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...."

To sa teskim metalima ne bi trebalo bas tako doslovno shvacati...
Htjedoh reci - ne bih jela zeludac od Vindijine kokose nego od neke sa sela koja je u zivotu trcala po nekom dvoristu i dozivjela kamencice i prirodan okolis ...

m_milica
19.06.2007., 20:04
ajme nisam opet sve rekla... nastavak

ne zato sto vindijina kokos ne valja tj nije zdravstveno ispravna, nego zato sto je ova druga sigurno ukusnija i trcala je po svjezem zraku dok je "tvornicka" vjerojatno zivjela u kavezu u kojem valjda ne moze ni ustati, a kamoli prosetati...

lahor
01.07.2007., 18:11
I moj dragi je trenutno u tom "blaženom stanju". Bolovi su počeli pred tjedan dana, trebao je na uzv u ponedjeljak (privatno jer su ga u domu zdravlja naručili za deveti mj.), ali smo bili prisiljeni jutros otići na hitnu urologiju jer je postalo nepodnošljivo. Obavio ultrazvuk i rtg, kamen je zaglavljen u ureteru, nasred puta od bubrega do mjehura, dimenzije 10X4mm. Zadnjih 12h je stvarno u mukama, ništa od tableta ne pomaže (voltaren, ketonal, tramal), nije pomogla ni injekcija voltarena. Dr. kaže da će čekati 2-3 tjedna sa eswl, kao možda spontano izađe. Trebam mu sad srediti hitnu iv pijelografiju, jel znate jel se dugo čeka ili da lovim vezu?

Ovo je totalna katastrofa, nisam još vidjela ovakve bolove, a vidjela sam svašta...

Koristimo čaj od čelikovića, još neki, lubenice, pivu, uvin...cijeli arsenal.

Jedna Tanja
01.07.2007., 18:16
Znaci, kokosji zeludac cio ili samo opna? I sta onda, kad se osusi? Kako se to primjenjuje?
Gdje sad to naci, `bem ti...:misli:

ante dumbledore
01.07.2007., 22:36
lahor ja ne vidim ni jedan spazmolitik a to je najbliže etiološkom liječenju što se konzervativno može postić
dakle prima li spasmex, buscopan il neš treće?

lahor
01.07.2007., 22:52
Ne, i ne znam zašto mu to nisu dali na urologiji i pitam se je li postoji neki pravi razlog. Znam da je iv spazmolitik super stvar. Nadam se da to kaj ga sad više boli u području mjehura znači da se kamenčina pomalo spustila i da ide u pravom smjeru - tj. van :D

ante dumbledore
02.07.2007., 00:55
to je u biti super ali tkđ i izrazito bolno a ne vidim razloga zašto ne olakšat proces jer ako ništa medicina je toliko napredovala da nitko ne bi trebao biti u bolovima...
ako ga jako boli idite na hitnu i neka mu tamo daju spasmolitik

wickedangel
03.07.2007., 23:44
Ne, i ne znam zašto mu to nisu dali na urologiji i pitam se je li postoji neki pravi razlog. Znam da je iv spazmolitik super stvar. Nadam se da to kaj ga sad više boli u području mjehura znači da se kamenčina pomalo spustila i da ide u pravom smjeru - tj. van :D

ima on jos 20-tak cm bolova :o mi cure smo sretnije ruke bar sto se toga tice :D trebat ce ti Buscopan ili tako nesto :top:

lahor
03.07.2007., 23:54
Jucer su mu promijenili antibiotik jer je temperatura skocila... Iv urografiju naganjam privatno jer u drzavnim ustanovama narucuju za osmi mjesec. Jedino mi nije jasno zasto su rekli da ako su veliki bolovi pretraga ne daje korektne rezultate... Help, anybody.... nije problem u lovi, samo da bubreg ostane kak treba... jel mozemo napraviti pretragu u aktunoj fazi? (mislim... nema sanse da akutna faza zavrsi samo tako ako je kamen zapeo u ureteru)...

Inace, ja sam onak... malo na izmaku psihički...

lahor
04.07.2007., 00:04
Inace, dr. je rekao da su mu sanse minimalne da ga uspije ispiskiti jer je velik. Ja cu poludjeti, zbog brige za bubreg jer je ureter blokiran i dolazi do infekcije...

lahor
11.07.2007., 09:56
Kamen se nije pomaknuo s mjesta, bar tako kaze iv urografija. Kata-faking-strofa.

Jedna Tanja
11.07.2007., 10:40
Cekaj, a jeste li probali lasersko razbijanje?... Mislim, to je zadnja stvar (nije, zadnja je operacija, ovo je predzadnja), ali kazu da pomaze...

Inace, svima savjetujem, kako kamen ne bi rastao, uzimati sto vise caja od kukuruzne svile, tresnjinih peteljki, lista breze... postoji sansa da se okruni sam... Uspjeha vam!:w

lahor
11.07.2007., 10:53
Pa nismo jos, sad ispitujem mogucnosti - inace, nije laser nego ultrazvuk. I pitanje kad ce ga naruciti u drzavnoj bolnici, tako da sad istrazujem druge opcije. Inace, da ide po nasem sustavu ne bi ovaj mjesec obavio ni urografiju, to smo kesirali 800 kuna.

lahor
20.08.2007., 13:08
Dočekao dragi danas eswl i riješili ga kamena.

tutchckica
20.08.2007., 13:23
hm. kamenac. meni je valjda takve nekakve strukture (ispitali jedan izbačeni) da reagira na rowatinex, mislim ovaj ga kruni, nagriza. tak da je sad ok, moram pazit da ešerihiju držim pod kontrolom (što manje upala) pa zato pijem brusnicu, ovaj jednom godišnje turu od 3 mjeseca homeocanove brusnice i rowatinex, jednom godišnje kutiju, želudac mi ode u qurac, al tako održavam da imam samo pijesak i da se ne stvara u kamen. sve je do otprilike veličine riže, kako kad se pokaže na ultrazvuku. ljudi a pijem vode, ono oduvijek, ko žaba, a taj kamenac se samo stvara i stvara...
ja sam nekad ustvari dobila obostranu upalu bubrega od ešerihije pa sam kao dio terapije morala pravit te vodene udare (po 2 l vode u pol sata) pa sam u roku od 24 h na svu upalu pokrenula kamence za koje nisam ni znala da postoje, pa se to sve skupa zaglavilo, ja pala u groznicu i gotovo komu, al eto, bogu hvala, sve je najgore prvi put, čovjek se vremenom nauči od čega pati i nauči načine kak reagirat i postupat, kak se nosit s tim

wickedangel
20.08.2007., 15:10
hm. kamenac. meni je valjda takve nekakve strukture (ispitali jedan izbačeni) da reagira na rowatinex, mislim ovaj ga kruni, nagriza. tak da je sad ok, moram pazit da ešerihiju držim pod kontrolom (što manje upala) pa zato pijem brusnicu, ovaj jednom godišnje turu od 3 mjeseca homeocanove brusnice i rowatinex, jednom godišnje kutiju, želudac mi ode u qurac, al tako održavam da imam samo pijesak i da se ne stvara u kamen. sve je do otprilike veličine riže, kako kad se pokaže na ultrazvuku. ljudi a pijem vode, ono oduvijek, ko žaba, a taj kamenac se samo stvara i stvara...
ja sam nekad ustvari dobila obostranu upalu bubrega od ešerihije pa sam kao dio terapije morala pravit te vodene udare (po 2 l vode u pol sata) pa sam u roku od 24 h na svu upalu pokrenula kamence za koje nisam ni znala da postoje, pa se to sve skupa zaglavilo, ja pala u groznicu i gotovo komu, al eto, bogu hvala, sve je najgore prvi put, čovjek se vremenom nauči od čega pati i nauči načine kak reagirat i postupat, kak se nosit s tim

Znam kako ti je :(

drako
21.08.2007., 13:53
ja danas došla s hitne,još uvijek kamen u bubregu i ne da se smeće jedno.umirem od bolova,pijem hektolitre tekućine dnevno,a on se neda.ipak osoblje na sv duhu je divno i svaki puta me tak nadrogiraju da mi je cijeli svijet ružičast:-)btw ja ih imam bar jednog na godinu i kad ovaj ode van planiram donirati bubreg,pa kom treba...

radoznala
22.08.2007., 14:09
imala sam kamenac u bubregu u razdoblju mog tineđerstva...u potpunosti razumijem sve koji su prozivjeli isto, jer...usporedbe nema..ta bol je nesto najintenzivnije i najgore sto sam ja u zivotu prozivjela. umjesto pod nođž možes ici na lasersku operaciju, ovisno o velicini kamenca. moj je bio 1cm... tako da sam ga uz pomoć caja ispisala. isto sam zavrsila u bolnici, imala sam napadaj, kamen je krenuo iz bubrega prema ureteru i tamo zapeo,gadno...povraćala sam, ukocila sam se i svi misici su se zgrcili.
doktor mi je propisao vrlo jake tablete Rowatinex, koje sam trebala piti slijedeće dvije godine. budući da su same po sebi izuzetno jake, nisam ih pila tak dugo, vec sam,o jedan mjesec.
jel ikome propisan taj lijek. ako da, koliko ste ih dugo pili?

radoznala
22.08.2007., 14:15
I moj dragi je trenutno u tom "blaženom stanju". Bolovi su počeli pred tjedan dana, trebao je na uzv u ponedjeljak (privatno jer su ga u domu zdravlja naručili za deveti mj.), ali smo bili prisiljeni jutros otići na hitnu urologiju jer je postalo nepodnošljivo. Obavio ultrazvuk i rtg, kamen je zaglavljen u ureteru, nasred puta od bubrega do mjehura, dimenzije 10X4mm. Zadnjih 12h je stvarno u mukama, ništa od tableta ne pomaže (voltaren, ketonal, tramal), nije pomogla ni injekcija voltarena. Dr. kaže da će čekati 2-3 tjedna sa eswl, kao možda spontano izađe. Trebam mu sad srediti hitnu iv pijelografiju, jel znate jel se dugo čeka ili da lovim vezu?

Ovo je totalna katastrofa, nisam još vidjela ovakve bolove, a vidjela sam svašta...

Koristimo čaj od čelikovića, još neki, lubenice, pivu, uvin...cijeli arsenal.

ja sam primila 3 injekcije koje su kao sulfatna kiselina. kad te upikne to skaklja naspram onog sto ti ubrzgava, kao vinski ocat. meni je kamen isto bio zaglavljen u ureteru...sad kad citam ovo sve sto svi vi pisete, o ponovnom pojavljivanju kamence, hvata me jeza...ne bih mogla ponovo to sve prozivljavati!!!

drako
23.08.2007., 08:24
ja pijem rowatinex (od jučer) i nadam se da će pomoći.bolovi nisu ugodni,ali su pozitivni(znači da se kamen kreće i izlazi van).uglavnom velike pomoći tu nema,prevencija je svakodnevno piti puno tekućine i eventualno provjeriti paratiroidni hormon(kod čestih recidiva)i to je to.

radoznala
23.08.2007., 09:16
ja pijem rowatinex (od jučer) i nadam se da će pomoći.bolovi nisu ugodni,ali su pozitivni(znači da se kamen kreće i izlazi van).uglavnom velike pomoći tu nema,prevencija je svakodnevno piti puno tekućine i eventualno provjeriti paratiroidni hormon(kod čestih recidiva)i to je to.

cula sam info da je dobro piti jako puno tekućine. no isto tako da je voda iz slavine puna pijeska te to može pogodovati novom nastanku kamenca...
tako da bi trebalo piti ili kupljenu vodu ili imati doma filer za vodu...

abusaef
23.08.2007., 11:15
Ja sam imao 2 napada u zivotu dosada.
Prvi je trajao cijelu noc i bio sam u panici jer nisam znao sto je, hitna 2 puta, povracao sam, bolnica ... izbacio sam ga nakon 2 dana.
Drugi napad je trajao oko pola sata :) . Nakon lezanja i trpljenja velikih bolova sam se ustao i masirao bubrege ... za 5 minuta su mi nestali bolovi. Kamen sam izbacio prvim odlaskom na wc i imam ga doma za uspomenu :).
Mozda sam imao srece no ako me opet uhvati pokusat cu isto.

drako
23.08.2007., 20:40
što se vode tiče ja već godinama pijem filtriranu vodu(brita)i nije baš pomoglo.uglavnom,što više tekućine piješ,bubrezi više rade i ništa se previše ne zadržava u njima(kaže moj doktor),a ja evo imam već drugi kamen ove godine

Acidofil
28.08.2007., 06:23
Dočekao dragi danas eswl i riješili ga kamena.
chestitam! :)

jel ga i ispisho, zapravo pijesak & stuff? sad samo puuuuno tekuchine i prije odlaska na wc trchanje po stepenicama, skakanje, divljanje... samo tako che izach sve....

Jedna Tanja
28.08.2007., 12:22
Sta je eswl?:misli:

Da, kamenac ima nezgodnu naviku da se ponovo pojavljuje. Objasnio mi homeopata da to ne ide samo od kamenca u vodi, nego i od individualne sklonosti organizma da talozi soli. Dakle, sto manje soli...

Otkrila sam da aparat Ceragem (proizvodi ga Juzna Koreja, imaju Ceragem-centri u svim zemljama) utice, izmedju ostalog, i na smanjivanje kamenca... Da li ga na kraju sasvim ponisiti, ne znam, valjda je to individualno. Inace, aparat djeluje na razne bolesti, pa sta kome izlijeci...

Meni za sada pomaze oko kicme i ubrzava mi oporavak kad se prehladim. Kamenac nisam kontrolisala vec neko vrijeme... Pozdrav svima.:w

lahor
28.08.2007., 16:35
chestitam! :)

jel ga i ispisho, zapravo pijesak & stuff? sad samo puuuuno tekuchine i prije odlaska na wc trchanje po stepenicama, skakanje, divljanje... samo tako che izach sve....

Sve je smrvljeno u finu prasinu, kaze da je skoro zaspao jer ga nije boljelo, a doktori su se zgrazali kak moze tak izdrzat i mogli su aparat drzati cijelo vrijeme na maksimumu.

Acidofil
28.08.2007., 18:07
Sve je smrvljeno u finu prasinu, kaze da je skoro zaspao jer ga nije boljelo, a doktori su se zgrazali kak moze tak izdrzat i mogli su aparat drzati cijelo vrijeme na maksimumu.
vish super... ja sam osjechao dosta veliku nelagodu dok su mi to chinili...

phyto
28.08.2007., 18:41

Da, kamenac ima nezgodnu naviku da se ponovo pojavljuje. Objasnio mi homeopata da to ne ide samo od kamenca u vodi, nego i od individualne sklonosti organizma da talozi soli. Dakle, sto manje soli...

Otkrila sam da aparat Ceragem (proizvodi ga Juzna Koreja, imaju Ceragem-centri u svim zemljama) utice, izmedju ostalog, i na smanjivanje kamenca... Da li ga na kraju sasvim ponisiti, ne znam, valjda je to individualno. Inace, aparat djeluje na razne bolesti, pa sta kome izlijeci...

Meni za sada pomaze oko kicme i ubrzava mi oporavak kad se prehladim. Kamenac nisam kontrolisala vec neko vrijeme... Pozdrav svima.:w
Nije mislio na kuhinjsku sol (NaCl)!:zubo:
Dakle osim naše ultra tvrde vode i kamenca u njoj nastanku kamenca u bubrezima mogu pogodovati suplementi kalcij-karbonata,a i vitamin C.Kako vitamin C?Pa on pomaže odložiti soli oksalne kiseline u bubrege.A odakle pak sad ona?:zubo: Ima je dosta u kavi,kakaovcu (čokolada...),špinatu...Zato ove namirnice i napitke uzimati uvijek sa mlijekom jer Ca sa oksalnom kiselinom tvori kalcijev oksalat koji se ne apsorbira.

phyto
28.08.2007., 18:55
Još par savjeta:
Ako uzimate kalcij uzimajte kalcij-citrat zajedno sa magnezijom i vitaminom D.Na ovaj način će se daleko manje,ako i uopće,odlagati u bubrezima ako ste tomu skloni.
Rowatinex može biti od pomoći,ali i:
zlatnica
list breze
Ukoliko se radi o kamencima nastalima od mokraćne kiseline može pomoći list koprive.
Sve se ovo koristi jako dugo da bi uopće djelovalo.
Dobro je piti filtriranu vodu ili meke izvorske vode (Jana,Bistra) te cijeđeni sok od naranče (sadrži dosta kalij citrata koji sprječava kristalizaciju mokraćne kiseline i kalcijeva oksalata koji tvore bubrežne kamence)

Acidofil
28.08.2007., 19:15
Extracorporeal shock wave lithotripsy (ESWL)

ah taj gugl :D

ugl, to ti je naziv za razbijanje bubrezhnih kamenaca pomochu "zvuchnih valova"... iliti "kljuckanje" po "tanjuru" prislonjenom uz bubreg ili blizu njega, zavisi o poziciji kamena...

maple leaf rag
08.09.2007., 14:22
Evo ja novi sto se kamencica tice...naime prekjucer sam napravio ct nadbubreznih zlijezda i abdomena i nalaz je sitni kamencici oko oba bubrega:eek: a na uzv-u mjesec dana prije sve bilo uredno.to me totalno deprimiralo jer nemam nikakve bolove ni tegobe oko bubrega ali sad otkad su mu rekli da imam sitne nakupine kao da me pocelo bolit,e da li je to na psihickoj bazi bol ili stvarno boli nemam pojma ali napominjem nikad nisam osjetio bol u tom predjelu(osim kad me vjetar prodje:) ).Pozdrav.

iscjeljitelj
08.09.2007., 15:41
samo sto vise tecnosti tokom dana i ne sikiraj se za kamnecice.

Inovator2
14.10.2007., 18:34
gledaj, zavisi jel več kamen il je samo pjesak, ukoliko je pjesak, znam pouzdano(imam slučajeva u familiji) da pomaže piva, tj. gajba tople pive i cugaj, al nemoj mokriti, i tako dok cugaš hodaj stepenicama, gore-dole, i tek onda kad se fakat nemože izdržati, kad mjehur bude pre popuštanjem, trkom na WC i sve opet, bolovi su ogromni jer pjesak izlazi kroz mokračni kanal, pogotovo kod muškaraca, el jebga, bolje i to nego da se stvori od toga kamen il pod nož.

Mokrenje se ne smije nipošto zadržavati jer time samo povećavaš koncentraciju urina i stvaranje mokraćnih kamena odnosno pijeska. Mokriti treba čim čovjek osjeti potrebu za mokrenjem, jer tada još urin nije koncentriran i nisu se još iskristalizirali kristali u urinu, osnosno su tako mali da ih čovječje oko ne vidi. Ako pa tada zadržavaš uriniranje dolazi do prekoncentracije urina, kristalizira se mokraćni pijesak i tada ti pri mokrenju to vidiš i osjetiš. A da si išao na vrijeme mokriti taj pijesak se još ne bi iskristalizirao i ne bi bio ni postojao u tebi odnosno ne bi bio ni tako velik da bi ga vidio običnim okom i osjetio pri uriniranju.

solar
26.10.2007., 16:23
mene je ESWL tako bolio da su morali stati nakon 10 min.
i sad nemam pojma šta ću dalje.. a kamen me gadno zeza :(

žacko
11.12.2007., 17:11
imao sam bubrežni kamenac 1.5 cm i on je uspješno odstranjen,sa tim da je djelomično oštetio bubrežnu ovojnicu ili parenhim.taj operirani bubreg radi znatno smanjenim kapacitetom pa sam i više nego zabrinut da se bolest tkz. ne pojavi ili ne pogorša.pijem adekvatne čajeve te bih molio ljude sa sličnim iskustvom bolesti kao i kompetentne osobe za stručni savijet.hvala.:top:

lumbarda
13.12.2007., 20:16
imao sam bubrežni kamenac 1.5 cm i on je uspješno odstranjen,sa tim da je djelomično oštetio bubrežnu ovojnicu ili parenhim.taj operirani bubreg radi znatno smanjenim kapacitetom pa sam i više nego zabrinut da se bolest tkz. ne pojavi ili ne pogorša.pijem adekvatne čajeve te bih molio ljude sa sličnim iskustvom bolesti kao i kompetentne osobe za stručni savijet.hvala.:top:

nisam te bas razumio ?

stipe_mrc
21.12.2007., 12:52
imam već godinama pijesak u bubregu, pa me zanima jel postoji neki čaj ili nešto slično da se toga riješim

snow1401
21.12.2007., 13:32
imam već godinama pijesak u bubregu, pa me zanima jel postoji neki čaj ili nešto slično da se toga riješim

pij što više tekučine na dan,a pokušaj piti uvin instant čaj ili u granulama on je meni pomogao.:mig:

Michaela
21.12.2007., 14:04
pij što više tekučine na dan,a pokušaj piti uvin instant čaj ili u granulama on je meni pomogao.:mig:

navodno i piva pomaže :rolleyes:

snow1401
21.12.2007., 15:02
navodno i piva pomaže :rolleyes:

istina ali topla:mig:

stipe_mrc
21.12.2007., 17:09

pio sam uvin, dobro je dok ga pijem, ali čim prestanem piti, vraća se na staro

snow1401
21.12.2007., 19:03
pio sam uvin, dobro je dok ga pijem, ali čim prestanem piti, vraća se na staro

žao mi je što ti je tako,meni osobno je uvin puno pomogao:ne zna:
jesi napravio kakve pretrage?
pokušaj s pivom al se nemoj napit:lol:

stipe_mrc
22.12.2007., 18:21
žao mi je što ti je tako,meni osobno je uvin puno pomogao:ne zna:
jesi napravio kakve pretrage?
pokušaj s pivom al se nemoj napit:lol:

napravio brojne pretrage, od ultravenozne urografije, do raznoraznih uzimanja briseva, ultrazvuka,....zaključak je povišeni eritrociti (nekad 10, nekad 3) uz zaključak da se radi o pijesku koji izaziva ''krv u mokraći'' ili eritrocite

p.s. piva ne pomaže

ante dumbledore
22.12.2007., 18:45
ultravenozne :D lud....
kažeš da imaš godinama kamence? pa trebaš onda istražit zašto se si skloniji stvaranju kamenaca

stipe_mrc
23.12.2007., 12:33
ultravenozne :D lud....
kažeš da imaš godinama kamence? pa trebaš onda istražit zašto se si skloniji stvaranju kamenaca

ispričavam se, nije ultravenozna, nego intravenozna urografija

i što ti predlažeš?

ante dumbledore
24.12.2007., 01:29
pa trebaš počet sa osnovnim nalazima, odredit funkciju bubrega, pretpostavljam da si to već uradio: urea, kreatinin, elektroliti( Na, K, Ca, Cl), hormonski status: PTH, kalcitonin, pregled hematologa, ac.uricum, LDH,

Marquee
24.12.2007., 12:29

Ricinusovo ulje možda :confused:
Vjerujem da bi te pročistilo, pa onda čim više tekućine.

Sorrela
23.04.2008., 13:33
Joj ja moram dici ovu temu.
Hocu izluditi vise.
Isla sam jutros na ESWl, boli uzasno, posebno pri kraju. Alo ovo sad je meizdrzivo, dobila sam i Voltarem IM.
Pisam krv non stop, nalijevam se caja, izludicu od bolova.
Bio mi je kamen 1 cm u bubregu i krenuo prema izlazu.
To je bolilo uzas, jos s tim se mucim godinu dana plus makrohematurija.
Ne znam vise sto da radim, skocicu s balkona:cerek:od bolova

Antonio00
04.07.2008., 20:21
i jel tko cuo u medjuvremenu nesto novo da bi kamen isao sto prije van?

jordanco
22.07.2008., 03:26
Nasao sam pravi lek za kamenac u bubregu..Posle treceg dana 100% ide napolje..ja sam najsretniji sada bez njega...pozzz

lahor
22.07.2008., 10:59
I, hoćeš to podijeliti sa ostalima?

Antonio00
22.07.2008., 12:08
Nasao sam pravi lek za kamenac u bubregu..Posle treceg dana 100% ide napolje..ja sam najsretniji sada bez njega...pozzz

Ajde! cekamo odgovor!!?

kamenčić
15.08.2008., 15:04
Ljudi moji dragi, i ja sam u potrazi za rješenjem i kad ga nađem javit ću vam. Sad bi vam samo tila ispričat moje iskustvo. Taj ESWL o kome pričate meni je ugrozio život! Naime imam cistu u bubregu u kojem imam i tri kamenca i moj urolog me je poslao na razbijanje. Razbijanje nije uspilo i nakon dva mjeseca ja sam završila na hitnoj sa visokom temperaturom, užasnim bolovima i mučninom. Nakon dva tjedna napokon su skužili da mi se ta ista cista ugnjojila i da se to pod hitno treba riješit inače bi mogla izgubit glavu. I oni vam to meni punktiraju, temperatura spadne i posalju me kući. Bolovi se opet ponove, ali slabijeg intenziteta i ja vam odem do privatnika. Njemu skoči kosa na glavi kad mu ispričam o ESWL-u jer mi se zbog toga i ugnjojila cista. Tako da sam doznala da taj ESWL i nije tako bezazlen, dapače, opasan!
On mi je preporučio operaciju, ali s obzirom da mi je tek 23 i da mi se to sve može ponoviti još koji put želim prije probati kakvim čajevima. Posjećivat ću stranicu da vidim jeste li doznali šta novo, a ako mi ovo uspije odmah ću vam javiti!!!
POZDRAV :top:

trebor
15.08.2008., 18:24
ESWL je itekako opasan. Kao i svaka terapija ako se rabi neprecizno ili zbog loše procjene.

Proximus
15.08.2008., 20:02
i ja imam problema sa kamencem i kad čitam ovo ovdje.. odma mi je slabo. jednog sam se rješio, odnosno jedan bubreg. a jedan me još čeka... pijem puno tekućine ali sad po ljeti nema efekta jer se tolko znojim da do bubrega nit ne dođe. pio sam dosta uvin, pomaže protiv bolova.. neznam, doktor mi je dao neki recept sa čaj od šipka sa borovicama (ORTOVNE SU pa oprez s tim) ali nisam primjetio neke pomake tijekom 2 tjedna. Imao sam dosad jedan dan prije 6 mjeseci tolike bolove da sam povraćao i pao u nesvjest od svega toga. Ali nakon toga se malo popravilo. Makar, prema uzv čeka me još i drugi bubreg za očistit, a taj se izgleda neda baš... Eh, koma uglavnom. Idem sad malo van popiti 100 L pive. Možda pomogne.

mrki_medvjed
27.08.2008., 19:36
Ja sam imao kamen prije 2 tjedna. Bol je užasna! Stvarno jedna od najvećih boli koju šovjek može osjetiti. Povraćanje, skoro sam pao u nesvijest. Bol se smirila nakon injekcije Voltarena. Propisan mi je i Voltaren retard 100 mg koje je izuzetno jak, ali samo malo ublaži bol! Kamen je bio 4 milimetara i liječnik je rekao da takvi najviše i bole. Za tjedan dana sam ga tek izbacio s time da boli zadnjih par dana nije bilo. Bol se pojavljuje kad se počne micati i izlaziti iz bubrega. Kad krene kroz mokraćovod onda je sve ok. Ne želim to prolaziti više jer čovjeku stvarno dođe da se ubije. Čitao sam dosta o prevenciji ali svi kažu da pravila nema i da se može i ne mora pojaviti. Najbitnije od svega jest piti jako puno vode da se bubreg stalno čisti i da dnevno čovjek pomokri 2.5 l mokraće. Onaj tko ih je imao 2 puta, šanse su velike da će imati opet. Ako je bilo u obitelji također su veće šanse. Poželjno je smanjiti unos gaziranih pića, čokolade, soje itd. Pretpostavlja se da vitamin C može uzrokovati kamenac, ali to nije dokazano. Ipak, bolje spriječiti nego liječiti! Mlijeko također.

goran07
19.09.2008., 19:04
moj otac ima problema s kamencima,u jednom 9mm,a u drugom 11mm.ima 45 godina,i hoda tim doktorima,ali svi znamo kako to funkcionira,zanima me zna li netko dobrog doktora,privatnika naravno, da zatrazi savjet sto dalje,,skoro je zavrsio na hitnoj i u bolnici par dana,i opet nista,to i dalje stoji,samo je pitanje dana kad ce ga opet zaboliti,,hvala na pomoci,,,

b*u*h*i*c*a
06.11.2008., 10:24
pozz,dali je netko imao onaj cickasti kamen u bubregu koji ne moze van mokrenjem vec mora operacijom ili razbijanjem u sitnije komade??dali je boolno to razbijanje??i koji je proces..hvala

shaby
18.01.2009., 13:29
Prijateljica ide na razbijanje kamenca u bubregu stručni naziv "Ekstrakorporalna litotripsija ESWL" !

Pitanje je, dali neko zna kakva se anestezija koristi pri tom zahvatu ?

Termination
19.01.2009., 00:34
Radi se o neinvazivnom zahvatu koji koristi ultrazvučne valove velikog intenziteta.

Primjenjuje se lokalna anestezija ili sedativi...

shaby
19.01.2009., 09:56
Hvala,znači samo lokalna,ali pročitao sam negdje da i nije baš bezbolno

Termination
19.01.2009., 10:42
Da ne boli ne bi ni primjenjivali anesteziju, ali kad pogledaš bol kad dobiješ napadaj (kolike), ova bol je zanemariva. Boli dok razbijeni fragmenti kamena prolaze kroz mokračnu cijev, a onda će bit ka nova... ;)

lahor
19.01.2009., 12:07
Nikakva anestezija, bar ju moj dragi nije dobio. Njega nije niš bolilo, kaže da je samo malo neugodno. Doduše, čovjek koji je bio naručen prije njega je skoro krepao od bolova, jedva izašao iz prostorije.

GothicRomance
19.01.2009., 12:35
i meni je svali put na razbijanju bilo katastrofa (bila sam vec 5 puta :(). jednom sam se i rasplakala kolko me bolilo i stvarno se uzasavam od toga. tak da je to individualno. i ovisi kolku jacinu udarca ti nastimaju i kak to podnosis. ja ocito nikako jer mi svaki put dodje da vristim od bolova :(. samo vam preporucujem da ni u kojem slucaju nejdete razbijat na rebro (a nadam se da su im i zabranili taj aparat tamo il da su konacno nabavili novi :D). na rebru nisam nikada nikakvu anasteziju dobila dok je u vinogradskoj daju (pikica u guzu), al meni i nije bila od neke koristi. uglavnom na rebro nejdem vise da ni da mi plate (iako sam tamo imala jednog super doktora).

miloshz
20.01.2009., 21:48
isao sam na pomenuti tretman 3 puta... doduse, u moskvi. nije bolilo, ali jeste bilo neugodno.

thinkpinky
02.02.2009., 18:05
Pozdrav!Zna li netko ima li Prolom vode za kupiti u Hrvatskoj ili bar u Bosanskom/Srpskom brodu?Hvala!

GothicRomance
02.02.2009., 18:10
moj otac ima problema s kamencima,u jednom 9mm,a u drugom 11mm.ima 45 godina,i hoda tim doktorima,ali svi znamo kako to funkcionira,zanima me zna li netko dobrog doktora,privatnika naravno, da zatrazi savjet sto dalje,,skoro je zavrsio na hitnoj i u bolnici par dana,i opet nista,to i dalje stoji,samo je pitanje dana kad ce ga opet zaboliti,,hvala na pomoci,,,

znam da je dosta vremena proslo od tvog posta, ali ako ti jos uvijek treba neka preporuka javi mi se na privat. ja sam promijenila nekoliko urologa i zadnje sam bila privatno kod jednog koji radi i u jednoj zagrebackoj bolnici i odmah mi je u privatnoj kliniki rekao da drugi dan dodjem kod njega u bolnicu i covjek me prek reda zgurao unutra kod sebe dok naravno drugi nisu bili bas odusevljeni, al bas me briga :D. uglavnom ja vec desetak godina imam kamenje i u mom slucaju jedini nacin da se sprijeci ovo sta se desilo tvom tati je redovita kontrola jedom, a po potrebi i vise puta godisnje. jer kad oni previse narastu ostaje ti samo ic pod noz.

Doryna
13.04.2009., 21:20
mr.sci. Drago Plečko savjetuje sljedeće:

UKLANJANJE KAMENCA PRIRODNIM PUTEM
Kao priručno sredstvo može poslužiti trčanje stepenicama gore-dolje ili ležanje u kadi vruće vode, postrance, na onoj strani gdje se kamenac nalazi. Vruća voda opusti kanale i bol se smanji ili nestane. Čaj koji može otopiti i istjerati bubrežne kamence priprema se od čajne žličice preslice (lat. Equisetum arvense) u 250 ml kipuće vode. Pusti se da vrije 5-7 minuta, procijedi i pije. Na dan treba popiti 1,5-2 litre čaja, tri dana uzastopno. Kako u krajevima gdje se jede crna rotkva (lat. Raphanus sativa) nema takvih problema, uočeno je da 1 dl soka iscijeđena iz sirove rotkve uzimana natašte može istjerati kamence te spriječiti njihovo nastajanje. Od preparata pomažu Rowatinex ili indijski Cistone. Prije uzimanja lijeka savjetujte se s liječnikom.

http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=151

Jedan diskutant navodi:

Upisao: shanti Kategorija: Prirodne terapije

Čaj otapa bubrežne kamence.

Uzmemo jednu čajnu žličicu preslice, stavimo u 250 ml kipuće vode, i pustimo da lagano vrije 5 - 7 min. Zatim se procijedi i pije.

Dnevno popiti oko litru i pol do dvije litre čaja – i to tri dana.

U svega tri dana taj čaj otopi bubrežne kamence.

Još jedan podatak o toj metodi.
Recept sam dobio od prijatelja koji je dr. a sam je imao problem sa kamencima.
Metodu je proveo 2 puta u toku nekoliko godina, i od onda mu se kamenci nisu ponovo formirali. I on taj recept daje "ispod stola" svakom svom pacijentu koji ima taj problem.

Navodno čaj od preslice može otopiti "kamenje". Nema previše podataka o tome ali mislim da vrijedi barem probati.

Tko želi sam brati preslicu - za čaj - ima ih nekoliko vrsta i nisu sve pogodne za ovaj tretman.

- slika "naše" preslice koju treba brati (Equisetum arvense):

http://i196.photobucket.com/albums/aa106/ivanastipiclah/preslica.jpg

Ako ovaj čaj doista pomaže, hvala svima koji su zaslužni za ovo saznanje.

Doryna
13.04.2009., 22:03
http://www.earthclinic.com/CURES/kidney_stones.html

Za one koji razumiju engleski - na ovo stranici se debatira o prirodnim ljekovima i metodama...

Zeleni ninja
13.04.2009., 22:15
Da postoje preparati ili čajevi koji otapaju kamence, sigurno bi bili dio lijekova ili preparata u konvencijalnoj medicini.
Pustite te bapske priče...

Dea1234
18.04.2009., 16:58
Drage moje

Prosli tjedan mi je ultrazvuk pokazao kamen u bubregu velicine 11mm. Iduci tjedan idem na lasersko otklanjanje pa me zanima jel to boli koliko traje te kako izgleda taj cijeli proces...

eto ako neko ima iskustva s tim il zna nesto o tom molila bi da mi napise sve su informacije dobrodosle:)

wanda77
18.04.2009., 18:14
a kakve ovo veze ima sa zenskim zdravljem?

pos1
04.06.2009., 12:59
Dragi miji,

kao srednjoškolac imao sam prve probleme sa kamencem u bubregu ,(sad imam 55 god.), i od tada do danas u periodima od 3 do 8 godina stalno se ponavlja isto. Kad osijetim bolove odem lječniku koji ustanovi u kamen u bubregu cca 6 mm veličine i onda počinje patnja kako ga se riješiti. Mislim da sam se danas riješio i posljednjih ostataka kamena koji me mučio prethodnih desetak dana. Skoro sve ranije navedeno sam koristio a to je Rovatinex, Voltaren čepiči samo kod bolova, sok od rotkve, uvin čaj, pivo jako toplo alkoholno i bezalkoholno sto više to bolje, prolom vodu. Koristio sam i neke stvari ovdje nespomenute i to:
1.svako jutro malu šalicu mješavine maslinovog ulja , soka od limuna i meda,
2.Sok iz stabla ili korijena breze,
3.Kad imam bolove primaknem naizmjenično leđa ili stomak grijalici da ugrijem tijelo i to me opušta te se bol smanji.

Ovaj posljednji sam izgleda izbacio u cijelosti kao pijesak, prije tri godine sam ga razbio laserom iz drugog pokušaja i to nije bilo bolno, prije sedam godina sam izbacio kamen veličine cca 7 do 8 mm mislim najviše zahvaljujuči pivu alkoholnom i bezalkoholnom koje sam popio oko 3 litra u kratkom vremenu i tek onda pod jakim mlazom i malo pod dejstvom alkohola sve je islo neocekivano brzo i lako.
Moj jedini savjet je pazite na infekciju koja se moze dogoditi prilikom pokretanja kamena i koja vas moze dovesti do iscrpljenosti pa u tom slučaju nepropustite uradit analizu urina.

Svima onima koji osječaju bolove od kamenca da kažem da je to beznačajno za razliku od ljepote kad se kamena riješite. I zato živimo za taj trenutak.

Jedna stvar u cijelom slučaju mi nije jasna , mislim da je kod mene pokretanje kamenca vezano za konzumiranje jabukovog octa u salati. Imali neko takvo iskustvo.

GothicRomance
04.06.2009., 13:08
tak je i meni, samo sto sam ja jos u dvadesetima :D. prije desetak godina su mi otkrili prvi kamen i od tada ih stalno dobivam. sve za sta sam saznala sam probala cak sam i imala prehranu slozenu na temelju analize mog kamena i ni od toga nisam imala bas nikakve koristi. kamenje mi je u obitelji i pomirila sam se s tim. razbijanje mi je vec ko dobar dan. samo redovito dva puta godisnje idem na kontrole (ultrazvuk, urinokultura i ostalo...) i sve mi je pod kontrolom. ja inace imam i peh da obavezno jednom godisnje imam infekciju. ne zelim da mi se napravi neka infekcija zbog koje cu zavrsit u bolnici il da mi se napravi neka kamencuga koju cu moc izvadit jedino operacijom. ima puno gorih stvari u zivotu i ovo uopce nije neka bolest zbog koje bi se trebalo bedirat i barem potice covjeka da se puno krece i skace okolo :).

Star0105
05.12.2009., 21:42
Bok ljudi evo ja sam nova a imam iste probleme kao i većina vas. Pila sve tablete i svašta nešto, al ne pomaže. Sad čekam laser pa ćemo vidit. Jako boli a pomoć si nemožeš. Što se tiče Rowatinexa meni nije pomoglo baš nimalo:rofl: Dapače još je gore imam 5 kamena u desnom i 3 u ljevom bubregu. I rade se tom brzinom da nestignemo pratit. Ako ko zna kakav lijek molim vas javite mi. Hvala :p

goa
16.02.2010., 13:03
jedno pitanje...da li netko zna da li se može lasersko razbiti kamenac koji se spustio u uretru?
unaprijed hvala
pozdrav

lahor
16.02.2010., 13:37
Misliš ESWL-om, ne laserski.

U ureteru da, u uretri - ne znam baš. Ako je u ureteru, ovisi o položaju, nekad ga guraju nazad ako se prenisko spustio.

goa
17.02.2010., 10:59
Misliš ESWL-om, ne laserski.

U ureteru da, u uretri - ne znam baš. Ako je u ureteru, ovisi o položaju, nekad ga guraju nazad ako se prenisko spustio.

mislim da nije operacija, odnosno da nije pod anestezijom

lahor
17.02.2010., 11:29
ESWL nije operacija i ne radi se pod anestezijom.
ESWL = extracorporeal shock wave litotripsy
http://en.wikipedia.org/wiki/Extracorporeal_shock_wave_lithotripsy

goa
18.02.2010., 10:41

Hvala ti puno na informacijama, prvi put čujem za tu metodu..jako me strah bilo kakve operacije pa ju pokušavam na svakojake načine izbjeći
Hvala još jednom

felis23
01.03.2010., 22:41
eh,
evo jučer sam doslovce ugibala od bubrežnih kolika. povraćala 10-15puta i preznojila hektolitar tekućine, sve to od se od 2-8. strašno nešto. ne znaš kud bi sa sobom.
imala sam ljetos situaciju, al sa dva jača napada i konstantnom boli tokom cijelog dana... a ovo sad je prestrašno bilo, napadaji nisu prestajali...
dansa bila na UZV- hidronefroza 1/2 stupnja. kamen se nekud skrio izgleda, krenuo dalje izgleda. nisam imala problema s mokrenjem, ni ljetos ni sad, kao ni temperasturu.
TH što više vode, uvin čaj.
ne kužim kako se gad od ljetos do sad ponovno uspio napravit i toliko me iz*ebat s oproštenjem. koma.

MajaB
03.03.2010., 11:03
ja imam tupi bol ( i to vec 2 god) , koji se malo spustio, prije bio vise na ledjima, a sada je dole s prednje strane.
Snimali su mi bubreg, sve je ok, test krvi- bubrezna funkcija ok , onda mi je radjen nedavno rentgen, opet nisu nista nasli, a mene i dalje boli. Moj instinkt mi govori da je mokracni kanal a ne npr jajnik.
Zsnima me da li iko od vas ima tupi bol ( onako slican menzesu cure) ili svi imaju ostre bolove?

Doktorica mi je rekla da mi je jedno ostalo da idem na magnetnu rezonancu... a meni se ne ide. Pijem vode i dosta uvinog caja.

UPITNA
15.04.2010., 00:38
Bok ljudi,
ja se mučim već godinu dana s pjeskom, neznam iskreno kad se on uopće počeo stvarat al pretpostavljam preije par godina kad sam počela na periode naoticat. Bilo bi mi drago kad bi mi netko mogao opisat njegove bolove jer mene zna izludit kako se ta bal seli od leđa, do mjehura(bocka) pa prepone znaju rasturat i nikad mira. Jako pomaže čaj od kukuruzne, svaki dan jednu šalicu. Rowatineks čini mi se nije laš ali imam osjećaj da kad dođe period "spuštanja pjeska" da bi tad trebalo malo jesti, piti puno čaja i jaaaaaaaaako paziti da vam nigdje ne puše po bubrezima. Inače samo da znate pošto svaka bolest dolazi iz glave , kamenci su "nakupine nerazriješenog bijesa", to je živa istina pa si razmislite. Nije ta ljutnja od jučer jer taj kamenac se stvara po par godina i ako ne riješimo tu ljutnju prema nekom ili nečem on se stalno stvara. Reći ćete "genetski", da to je istina ali i ta osoba je isto sklona ljutnji....držim vam svima fige da vam ta muka prođe

moze li netko meni odgovorit na pitanje vezano za bubrege.... prije 4 god sam otkrila da imam kamen u lijevom bubregu pa neko vrijeme poslije da imam i u desnom. nisu bili veliki, do 3mm... i tako svakih 10ak mj bih isla na kontrolu i slusala price o tekucini, i trudila se sama rijesit... nije bas nesto islo. nisu rasli pa je to bilo super. e sada, prije 2 mj me zabolilo nesto oko desnog kuka, neka tupa bol i cedna bol, na trenutke se sirila prema koljenu, pa iza ledja al ne tako strasna kao sto vi opisujete i odem ja doktoru i gle cuda nemam kamenja, ne u bubrezima...prema ultrazvuku ne mogu vidjet ima li ga u mokracnom kanalu (barem moj doktor, jer se crijeva nalaze preko kanala bla bla)pa me zanima jel moze zapet tamo i bit 2mj???? nije bol neka al neda mi mira, zulja me nesto i boli, iduci tj idem na ginekoloski pregled - mada nadam se da je s tim sve ok bar nekako nisam prije imala s tim problema... ajme ludim vec 2mj a nitko nista da mi pametno kaze...

znam da ste ovo pisali prije 4 godine... al nadam se da ce netko ugledat ovo i pojasnim mi nesto, procitala sam sve i svasta al.........nista

UPITNA
15.04.2010., 00:44
ja imam tupi bol ( i to vec 2 god) , koji se malo spustio, prije bio vise na ledjima, a sada je dole s prednje strane.
Snimali su mi bubreg, sve je ok, test krvi- bubrezna funkcija ok , onda mi je radjen nedavno rentgen, opet nisu nista nasli, a mene i dalje boli. Moj instinkt mi govori da je mokracni kanal a ne npr jajnik.
Zsnima me da li iko od vas ima tupi bol ( onako slican menzesu cure) ili svi imaju ostre bolove?

Doktorica mi je rekla da mi je jedno ostalo da idem na magnetnu rezonancu... a meni se ne ide. Pijem vode i dosta uvinog caja.

jel te nesto zulja kao, neka tupa bol oko kuka i naprijed?na preponi? ista stvar je sa mnom, dole sam detaljno opisala sve.... pa ak ti se da procitaj, jedino nisam napisala da sam se rijesila kamena iz bubrega al ne znam trenutak kad je izasao van, mozda je zapeo negdje (u mjehuru nije), jel moze kamen u mokracnom kanalu bit neko vrijeme?

lahor
15.04.2010., 16:47
može

UPITNA
15.04.2010., 23:51
može

pa jel znas nesto vise od tog moze?:confused:

MK-1964
06.07.2010., 06:41
Bok svima, da se i ja javim na ovu temu. Kalvariju s bubrežnim kamencima sam prošao čak dva puta, odn. i s lijevim i s desnim bubregom.
Bol s kamenčićem u bubregu je čak još i podnošljiva iako boli ko vrag. Puno je gore imati bubrežni pijesak ( ili mulj).
Meni je bila utrnula cijela desna strana dolje, to mi se desilo u toku vožnje, doslovce me trgalo od bolova, ne možete si pomoći, a nalaziš se u špici gužve. Pa ipak, nekako sam se dokotrljao do kuće te zvao hitnu (1.puta), došli oni dali inekciju i otišli. 2 sata je bilo O.K. a onda opet bolovi. Hodao sam cijelu dio noći kao da imam 154 godine ( tada sam imao 27) i zazivao Boga i vraga i ne znam koga sve nisam. Problem koji je prisutan kod bubrežnog pijeska ( u odnosu na kamenčić) je taj da ti je rad bubrega blokiran potpuno pa ne možeš ništa popiti ni pojesti jer u roku dvije minute sve izbaciš van. Nakon što mi je hitna došla još jednom odlučio sam otići u bolnicu i pokušati rješiti problem. Trebao sam proći tzv. kontrastno snimanje da bi utvrdili što mi je ( to snimanje ide otprilike ovako: dobiješ jednu konjsku špricu neke tekućine, od koje imaš osjećaj da ti tijelo ispod kože proizvodi 100 stupnjeca Celzijusa, doslovce goriš).
No da skratim priču dobio sam na kraju tablete protiv bolova i za opuštanje mišića te nakon tjedan dana uz ca dvije litre čaja dnevno uspio to srediti.
Otprilike dvije godine nakon slučaja s bubrežnim pijeskom, eto ti vraga ponovo, ali sada u obliku kamenčića u lijevom bubregu. Samo sada sam imao iskustvo pa sam znao odmah što treba poduzeti. Pravac dežurni urolog, inekcija i jasno naputak uz tablete puno puno čaja. Ali inače ja nisam osoba sklona da pijem puno tableta pa sam poslušao savjet svoje doktorice i napravio ovo:
natočio kadu navečer punu vruće vode i popio na eks 4 piva, topla. I tako dvije večeri zaredom. Treći dan ujutro sam izmokrio kamnečić. To je bio osjećaj koji je teško opisati riječima. Mokriš i osječaš kako se gad kotrlja po kanalima i izlazi van. Vrag mi nije dao mira pa sam to mokrenje obavio u kadu, da vidim što me to ubijalo iznutra. Otrpilike kao spojena zrnca pijeska u malu grudicu, sa oštrim bridovima.
E da, što se tiče piva moglo bi biti O.K. i s bezalkoholnim jer kad saspeš 4 piva na eks u sebe pijan si u roku par minuta.
Poslije sam o svemu razmišljao, možda bi to sve funkcionirali i s nekim čajevima, ali kada je obavezna jer vruća voda opušta mišiće. Sada pijem jedan biljni sok koji je preventiva kamenčićima, ali ne bih o tome pisao da ne ispadne da nešto reklamiram. Koga interesira može mi poslati poruku.
Toliko od mene. Pozdrav

krasnodar
21.07.2010., 11:26
Zamolio bih za pomoć .U bubregu imam kamen 18 mm,bio sam na 2 laserska razbijanja (ESWL) ali kamen nije moguće razbiti.Nakon tih razbijanja bio sam prošli tjedan kod doktora u Vinogradskoj u Zagrebu,doktor je rekao da moram na operaciju jer se takav kamen ne može izmokriti,da je rez 3-4 cm ,7 dana ležanja u bolnici.Ima li tko više saznanja kakva je to operacija,kako se izvodi,kako teče oporavak... Unaprijed se od srca zahvaljujem na bilo kojem odgovoru i savjetu.

Charla
22.07.2010., 18:09
Probaj malo proguglati, pogledaj koji video - upiši operacija bubrega i traži dalje -sretno:cerek:

Uro-log
22.07.2010., 21:10
Zamolio bih za pomoć .U bubregu imam kamen 18 mm,bio sam na 2 laserska razbijanja (ESWL) ali kamen nije moguće razbiti.Nakon tih razbijanja bio sam prošli tjedan kod doktora u Vinogradskoj u Zagrebu,doktor je rekao da moram na operaciju jer se takav kamen ne može izmokriti,da je rez 3-4 cm ,7 dana ležanja u bolnici.Ima li tko više saznanja kakva je to operacija,kako se izvodi,kako teče oporavak... Unaprijed se od srca zahvaljujem na bilo kojem odgovoru i savjetu.

Imaš mail na pp

tanja.p
24.07.2010., 07:52
zasao,ne mnoze vise nazad...tko je sklon kamencima ,uvijek ce ih imati...tome nema lijeka ,lijek je preventiva...puuuuuuuuuuuuuuuuno tekucine
Nekoliko od vas poslala sam obavijest da mi se javite na mail u svezi operacija " rez 3-4 cm " sto Krasnodar kaze.Dakle ta operacija se zove PERKUTANA NEFROLITOTRIPSIJA.I mene je bunio naziv i utjeha mi je bila reci rez od 2-3-4 cm.Bitno je bilo da nemam onaj rez od pupka do kicme.MajaB...upravo to ,tupa bol.Tako je krenulo kod mene.Svi nalazi uredni ,nema mokracnih infekcija,nema temperature,krv sve 5,nikakvi znakovi upale.Zlu ne trebalo,otidjem ja obaviti i urografiju ( iznapijaju te sokovima,ustrcavaju kontraste i snimaju nekih sat vremena iz svih mogucih poza) ...dobro da je bio zgodan asistent ,pa je vrijeme relativno brzo proslo :)))...uglavnom ,nakon toga stizu nalazi...strava...zar to nitko nije uocio na prijasnjim UZV? Pronadju mi mineralnu sjenu od 21 mm na samom ulazu u ureter i jednu sjenu od 12 mm u samom bubregu ,tzv.casici bubrega.Zakljucak: nefrolitijaza lijevog bubrega.Sta bi ti ga doslo ,mala moja ,ti moras pod noz.Dakle laser ne dolazi u obzir za ovaj veci kamen jer se kamen nalazi u podrucju gdje nema podloge u koju bi oni mogli nesmetano udarat u kamen.
Pohvalit cu ovom prilikom dr.Oguica iz KBC Rijeka Susak.I toplo vam preporucujem da kod svog doktora trazite da vas upute za Rijeku.Svo osoblje je nevjerovatno ljubazno i pristupacno,sto je vrlo rijetko.Nemojmo se zanosit americkim serijama gdje je neko vrijeme glavnu ulogu imao Visnjic.Ma dajte ,mi smo 50 god iza njih.U Rijeci se doktori totalno spuste na razinu nas bolesnika koji stalno jaucemo.Imaju vremena za svakog od nas i trude se olaksati vam bol maksimalno.U krajnjem slucaju,samo lijepa rijec u trenutku puno znaci.Ta bolnica je doista puna osoblja sa lijepim rijecima.uglavnom,ja sam dosla pod noz :))). Sam postupak pripreme i operacije kod mene je trajao 3 h. Probudila sam se blazena i prvo sto sam skuzila bilo je da sam puna cijevi i da se ne mogu ni pomaknut.Necu uljerpsavat stvar ,jer nije ok nekome mazat oci...oporavak prva dva dana je ubitacan.Jedna cijev je spojena direktno na bubreg.Na kraju cijevi nalazi se vrecica u koju otice " ciscenje bubrega". osoblje svakodnevno kontrolira sadrzaj.neka vas ne uplasi grozno crna boja,to je sve normalno u ta dva prva dana.Slijedeca cijev vam izlazi iz "njega" ili "nje".Ta je cijev puno neugodnija nego ona iz bubrega.Svaki pomak imas osjecaj kao da ti netko cupa nesto iz utrobe.Ne dao ti bog naglo napravit pokret.jako je neugodno.Nakon 5 dana meni su izvadili cijev iz bubrega ,ljepo premotali i stvarno rez ima nekih 2 cm.Vrlo je neprimjetan,nalazi se nekih 5-6 cm iznad kuka.Druga cijev....ahhh...kad su je izvadili ,prvo sam se pitala di je toliko toga stalo.Ali lako za to...kad su je skinuli,onda sam tek skuzila koliko mi je bilo zapravo jednostavno s njom.Mokraca nesmetano otice kroz tu cijev,pijes i po 5 -6 litara tekucine ,lipo drzis vrecicu u ruci ,samo pazis da je ne potegnes.ali to je sve.ne koristis wc jer sve otice u nju.ispocetka je mjenja osoblje ,a kasnije dobijes vrecicu sa "spinicom" ,sam si ispraznis sadrzaj kad se napuni lita,litra i pol.a kad je skinu...kroz tih 5-7 dana misic se lipo opustio ,znao je da ne mora nista stiskat ni opustat i onda ti slijedi ucenje kako ici piskiti.Boliiiiii...ja sam ih molila da mi to skinu prije nego idem doma,,,kao kako cu ja hodat s nekom vrecicom po kuci,bilo mi je bitno ne imat vrecicu.Vjerujte mi da sam prvih 8 dana plakala ko malo dijete svaki put kad sam isla piskit.Htjela sam se vratit u rijeku da mi nazad stave onu cijev.Pored toga ,da bi slucaj bio jos gori, na izlasku iz bolnice ,kad sam mislila ajd najgore je proslo,primarijus me zove na kontrolu i tada se konzultira da bi bilo najbolje da mi ugrade ureteralni stent,tzv.double J endoproteza.Mislim se ja ,ma ugradi sta hoces ,samo da ja idem doma.aha...prvih 8 dana nisan mogla piskit,nakon toga naucim se nosit sa odlaskom u wc,a onda se pocnem boriti sa tom protezom.To je zapravo jedna kao zica ( tako vidljiva na rengenu) koja ide od bubrega do samog izlaza.sprecava da se pijesak zaustavlja u kanalima.meni je danas 40 dana proslo od operacije i ta proteza me ubija u mozak.mogu ja popit 10 spasmexa i 5 voltarena...ma kakvi ,ona kad se odluci bosti ,ona bode....trpim i sutim,jer sam vec svima po kuci pocela ici na zivce.u ponedjeljak ,sad ovaj,idem na lasersko razbijanje radi onog manjeg kamena.tada mi vade i protezu.niko se ne veseli odlasku u bolnicu ,ali vjerujte ja jedva cekam jer se duboko nadam da ce mi tu zicu izvadit vani.nek rezu nek lome i razbijaju ,samo da mi ona izadje van. i nisam nikad bila na laseru,i odlazim na taj laser kao da odlazim u shooping,nemam straha.samo se zelim rijesiti ove tupe boli koja je jos uvijek ucestala.
Ja sam svoj dozivljaj s perkutnom operacijom opisala vrlo neugodno.onako kako sam i dozivljavala i neko ce reci ma sta je ovo,ali Ima jedna utjeha,ne reagiramo svi isto.Ja sam se prije operacije cula sa ljudima koji su to isto obavili i vec nakon 10 dana otisli na posao. ja sam od 15.06. na bolovanju s time da imam 17 god radnog staza i da mi je ovo prvo bolovanje.Nisam neki tip od zabusavanja,niti sam ne znam kako osjetljiva tratincica.ali eto....iskustvo je vrlo neugodno.Dakle ljudi moji budite puni entuzijazma,on vam uvelike pomaze oko svih tih neugodnih bolova ,ali imajte na umu uci u najgore i cuvajte snagu za takvu situaciju.Covjek je operirao srce kad i ja moj bubreg ,on vec vadi krumpire ,a ja jos lamatam po kuci ,strah me sjest u auto da me ne uhvati bol negdje na semaforu. Ne omalovazam bol bubrega,jer ja s kamencima imam problem vec 20 god.Odgadjala sam operacije,jer bi svako toliko izbacila kamencice kroz mokracu.Ocito da se negdje iza u medjuvremenu napravio cijeli kamenolom.
Slazem se sa nekima koji kazu da prehrana ne igra ulogu.Prije bi se slozila s onim da je to od nakupljanja nekog unutarnjeg bijesa,iako puno ljudi to smatra nekakvim homeopatskim glupostima.svakom misljenje na volju.
ja sam u ovih mjesec dana uspjela izbacivat sto time sto su kamencice malo zdrmali ,ali svako jutro popijem zlicu maslinovog ulja i dnevno pijem oko 3,5 l vode.Nikakvi cajevi,nikakav sok ,piva...cista voda. i trpim mokrenje...iz pocetka od straha ,a kasnije iz koristi...sto je puniji mjehur,veci je mlaz tekucine i pijeska je ko u prici.bolno je,ali kad jednom izadje ,taj je i izasao .

hrca
15.09.2010., 16:25

Ako se radi bez anestezije, zašto ja onda držim ispred sebe anesteziološki upitnik? Dobio sam danas uputnice za EKG itd. tako da sa svim nalazima prije ESWL tretmana idem kod anesteziologa na kontrolu...ništa mi nije jasno.

Imam 23 god. i eto već mi pronašli 2 kamenčića, prije 10 dana sam dobio takve bolove da sam završio na hitnoj gdje su ustanovili da u desnom bubregu imam kamen 5x2mm i još jedan koji se već nalazi negdje na putu promjera 7x3 mm. Dobio sam injekciju Voltarena i odmah odahnuo, prepisan mi je voltaren i spasmex protiv bolova i mnogo tekućine u nadi da će u nekoliko sljedećih dana kamenčići sami izaći. Ali, još ništa nije izašlo, bolova nema, ali pijem nolicin protiv upale koju imam. Danas sam bio na kontroli i kako je uređaj za UZV star, doktor ništa ne vidi, na radiologiji su mi tako slikali urotrakt da doktor ne vidi gdje je uopće drugi kamen. Sada sam upućen na drugi odjel na UZV bubrega i na IVP, a uz to me urolog odmah naručio i na ESWL 13.10. Mene zanima kako funkcionira taj zahvat i koliko boli i jesam li na kraju pod anestezijom ili nisam, jer kako sam gore spomenuo, dobio sam anesteziološki upitnik koji moram ispuniti i uputnice za sve pretrage prije kontrole anesteziologa.

Zapravo , stalno dobivam drugačija mišljenja, prvi urolog je rekao da kamenčići uopće nisu veliki i da bi ih trebao izmokriti, onda mi je rečeno da ću ići na nekakav zahvat gdje mi kroz penis ulaze u urotrakt, ugrađuju cjevčicu kroz koju će izaći ti kamenci, a sada idem na ESWL. Svaki put mi mrak padne na oči jer do sada nikada nisam bio u bolnici i nisam obavljao slične pretrage, tako da mi je sve novo i strano.

kplese
30.09.2010., 18:38
Googlajući sam naišla na ovaj forum .... pa mi treba savjet vezano uz bubrežne kamence ... naime prije 4 godine slučajno na sistematskom su mi našli kamenac u desnom bubregu ... kasnije na svim sistematskim bio je još uvijek tamo ... prošle godine sam radila nativnu snimku UZV i bio je veliki 6 mm; u trećem mjesecu sam dobila užasan napad, bolovi,pritisak na mokrenje, povraćanje ... došla hitna i da li mi injekcije protiv bolova ... kad se malo smirilo navečer sam išla na hitnu urologiju.. stvar je u tome da sam imala mengu tako da nisam vidjela jesam li ga izmokrila, ali navečer na UZV ga više nije nigdje bilo .... nakon tjedan dana sam radila opet UZV i nativnu snimku urotrakta i nije ga bilo više ... no ja od tada znam imati često bolove u desnom donjem dijelu trbuha ...prije tri dana me je isto jako boljelo .. ..i tjeralo me pišati ko ludo, a nakon mokrenja boli užas .. na urinokulturi nema bakterija ... a na UZV nema ni kamena...kaže moja doktorica možda su kristalići koji se ne vide ni na ultrazvuku ni prostim okom ???

da li postoji mogućnost da mi je kamen negdje skriven?? Kako ga mogu otkriti ako je ipak negdje .....

ines25
21.10.2010., 21:10
vjerojatno je netko od vas ovdje iskusio bolove bubreznog kamena, pa trazim savjet od iskusnih jer ja vise neznam kako si pomoc da me NE BOLI vec cetiri dana zaredom.. bolovi su nesnosljivi po cijele dane, ponekad slabi, ponekad jaci. pa kad me primijace hodam gore dole ko baltazar.. pokusam sjest, lec,vrpoljim se..cekam da spasmex i ketonal pocnu djelovat.. i nis.. onda se naglo smiri..pa opet..
Bila sam i u vinogradskoj danas, pa mi reko doktor da nema lijeka osimtablete za bolove i trpit dok ne izadje to malo prokleto smece od 3mm van.
glava me boli cijeli dan, povraca mi se cesto (cak jucer i jesam) i primila sam inekciju danas popodne i prekjucer isto popodne (opet me sad copilo, fala Bogu smirilo se nakon pola sata)

Neznam sta mi je ciniti ali ako ovako nastavi necu biti sposobna za posao dok to sranje ne izadje ...

Hvala:(

Uro-log
22.10.2010., 17:57
vjerojatno je netko od vas ovdje iskusio bolove bubreznog kamena, pa trazim savjet od iskusnih jer ja vise neznam kako si pomoc da me NE BOLI vec cetiri dana zaredom.. bolovi su nesnosljivi po cijele dane, ponekad slabi, ponekad jaci. pa kad me primijace hodam gore dole ko baltazar.. pokusam sjest, lec,vrpoljim se..cekam da spasmex i ketonal pocnu djelovat.. i nis.. onda se naglo smiri..pa opet..
Bila sam i u vinogradskoj danas, pa mi reko doktor da nema lijeka osimtablete za bolove i trpit dok ne izadje to malo prokleto smece od 3mm van.
glava me boli cijeli dan, povraca mi se cesto (cak jucer i jesam) i primila sam inekciju danas popodne i prekjucer isto popodne (opet me sad copilo, fala Bogu smirilo se nakon pola sata)

Neznam sta mi je ciniti ali ako ovako nastavi necu biti sposobna za posao dok to sranje ne izadje ...
Hvala:(

Kamenac od 3mm zaista se ne tretira aktivno (niti razbijanje ESWLom niti drugi zahvat). Pijte obilno tekućine, Spasmex i Ketonal i krećite se što više. Terapiji možete dodati lijek Omnic (ili neki drugi alfa-blokator) jer pomaže eliminaciji kamenca u ureteru.

zaručena
19.11.2010., 15:37
joj pa na ovu temu rijetko tko piše a ja trebam podršku i savjete hitnoooo :(
prije godinu dana me satrala bol. injekcijama je prošla. nedavno su mi na sistematskom otkriveni žućni i bubrežni kamenci. imam zakazano vađenje žune vrećicei i idem na lasersko razbijanje bubrežnog kamenca. u ponedjeljak sam naručena na ivu, vidim da tu pretragu netko opisuje kao strujanje vrele tekućine, baš me sad to usrećilo :rolleyes: jučer sam počela piti i neki biljni pripravak. piše na uputstvu da se piju 2 šalice na dan. ja sam svoje dvije popila u malom razmaku, recimo od 2 sata i navečer sam počela osjećat bubrege. ne znam jel to sad pozitivno ili negativno. htjela sam prekinuti terapiju čajem, no ipak sam još jednom pročitala uputstva i vidjela da čak navodno ima svojstvo rastvaranja kamenca, što mi je potvrdila i žena koja se čajeima bavi. mene je prepalo to da ako taj kamenac krene van, a velik je 5-6 i 7-8 mm (po jedan veliki na svakom bubregu) da bi se mogao zaglavit. :confused: uglavnom, moje pitanje glasi, jel ta veličina može izaći bez razbijanja, koliko je štetno / bolno to razbijanje i šta očekivati nakon toga? jel normalno da me boli dok pijem čajeve ako čajevi rade svoje, pretpostavljam da kad ne bi osjetila bubrege da bi značilo da od tih čajeva nikakva korist.

mrs monk
19.11.2010., 15:49
joj pa na ovu temu rijetko tko piše a ja trebam podršku i savjete hitnoooo :(
prije godinu dana me satrala bol. injekcijama je prošla. nedavno su mi na sistematskom otkriveni žućni i bubrežni kamenci. imam zakazano vađenje žune vrećicei i idem na lasersko razbijanje bubrežnog kamenca. u ponedjeljak sam naručena na ivu, vidim da tu pretragu netko opisuje kao strujanje vrele tekućine, baš me sad to usrećilo :rolleyes: jučer sam počela piti i neki biljni pripravak. piše na uputstvu da se piju 2 šalice na dan. ja sam svoje dvije popila u malom razmaku, recimo od 2 sata i navečer sam počela osjećat bubrege. ne znam jel to sad pozitivno ili negativno. htjela sam prekinuti terapiju čajem, no ipak sam još jednom pročitala uputstva i vidjela da čak navodno ima svojstvo rastvaranja kamenca, što mi je potvrdila i žena koja se čajeima bavi. mene je prepalo to da ako taj kamenac krene van, a velik je 5-6 i 7-8 mm (po jedan veliki na svakom bubregu) da bi se mogao zaglavit. :confused: uglavnom, moje pitanje glasi, jel ta veličina može izaći bez razbijanja, koliko je štetno / bolno to razbijanje i šta očekivati nakon toga? jel normalno da me boli dok pijem čajeve ako čajevi rade svoje, pretpostavljam da kad ne bi osjetila bubrege da bi značilo da od tih čajeva nikakva korist.

Nemam osobnih iskustava ali moj sin je s osam godina imao problema s bubrežnim kamencima. Prvo su mu mehanički odstranjivali kamenčiće, a jedan je bio veličine 10 mm kojeg je trebao laserski razbiti. Međutim onaj dan kad su ga polegli na stol za lasersko razbijanje kamena više nije bilo tako da je to otpalo, a par dana kasnije ga je popiškio.

zaručena
19.11.2010., 19:26
zar su ti neki kanalići toliko široki da kamenac od 1cm može izaći van??? :eek:

Zli Mali Medo
19.11.2010., 19:50
Nemam nis pametno, samo me ova tema sjetila na bubrezni kamenac koji sam imao. Jedno nezaboravno iskustvo, znojenje od bolova i pisanje krvi u 6 ujutro, dok jos nisam znao kaj mi je. Prvu sam injekciju protiv bolova primio 4 sata nakon napada, naprosto sam uzivao, sjecam se da nisam mogao disati od bolova :D :D

zaručena
19.11.2010., 21:15
sjecam se da nisam mogao disati od bolova :D :D
e baš tako da, ja sam izdržala pola sata tj toliko mi je trebalo da skupim hrabrosti pokrenuti se s poda i krenuti na hitnu. tko zna što me tek sad kad ga razbijem čeka :rolleyes:

mrs monk
20.11.2010., 16:53
zar su ti neki kanalići toliko široki da kamenac od 1cm može izaći van??? :eek:

Ne znam, ali se nitko u bolnici nije previše čudio kad smo ga donijeli, samo su nas poslali da ga odnesemo na analizu.

jelena2105
24.11.2010., 19:50
nema gore boli od upale bubrega s kamenčićima....imala sam to prije 2 godine i umirala od bolova...em temperatura, povraćanje od bolova, cijela leđa su mi žarila kao da je vatra u njima...sve u livom bubregu pa bi spavala na desnu stranu .al se desila situacija kad više nisam mogla spavati u niti jednoj pozi i onda bi išla na dasku od wc školje ,stavila jastuk iza vrata i tako dočekala jutro :(
kamenčići nikako nisu htjeli vani. ja sam pila neki čaj naručen u nekog travara i nakon hektolitara čaja počela sam izbacivati kamenčiće...
rekli su mi da to neće boljeti,međutim ja sam imala osjećaj kako piškim žilete, mene je to stravično bolilo toliko sam vrištala da me susjeda čula,mislila je da rađam :eek:

crveni9
02.01.2011., 12:07
prvi napadaj sam imao prije 8 godina,prijatelj mi preporuči terapiju trčanjem nizbrdo ili niz stepenice uz puno tekućine,ja poslušam i drugi dan izmokrim kamenac oko 5,6 mm ! iza toga bio na ultrazvuku,nije bilo ništa!
Prije mjesec dana eto ga nazad,opet napadaj,isti neizdrživi bol,samo injekcije protiv bolova pomažu.....poslije toga napadaja više ne boli osim uz malo veći fizički napor na poslu,najviše kad se saginjem za podići nešto teško!
Ovaj put UZV pokazuje 10mm u jednom i 6mm u drugom bubregu,trčanje ne pomaže,samo izaziva krv u mokraći tako da me strah i zaigrati nogomet......
probat ću sa nekim od ovih čajeva pa ćemo vidjeti......

crveni9
19.02.2011., 13:01
dogodio se na kraju kako mi u Dalmaciji kažemo mirakul:confused:....urolog me pošalje na IVP-rendgensko snimanje,naravno da je prošlo dosta vremena od upisa do snimanja,u međuvremenu nisam imao nikakvih problema ni bolova da bi na kraju nalaz pokazao-ništa-ni kamenčića.....kaže urolog da ultrazvuk može i pogriješiti a IVP nikako....a valjda se izmrvio jer sam ja u međuvremenu igrao nogomet i sl.
svakako niko sretniji od mene šta se riješilo samo od sebe!:)

drot13
22.02.2011., 13:13
Evo da malo probudimo temu. Prije 4 godine mi je krenulo kamenje iz oba bubrega. Kad sam se nakon 4 dana svijanja po krevetu odlučio ići u bolnicu, ispalo je da su se smrvili, pa sam ispišavao pijesak. Jučer se ponovno aktivirao desni i osim prvog bolnog potiska, sad nije tako strašno. Na mahove boli da bih plakao, ali uglavnom ili ne boli ili je blaga bol. Jedino je zeznuto što iznenada zna presjeći kao da mi netko zabija nož u leđa, pa nije baš zgodno ako sam negdje vani. Valjda će brzo proći, zadnji put je trajalo 2 tjedna.:top:

drazen-gt
02.03.2011., 15:20
evo, prije 6 god. sam završio na bolnici zbog takvih bolova da sam ih molio da me ubiju.
bio na laseru u osijeku, i nista. postoje (organski i anorganski) kamenci i jedni se daju spržit, drugi ne.
htjeli su mi tad gurati nekakve sajle kroz ***** ja odustao i trazio da me puste kući.
nakon 5 dana trgnuo 5-6 piva i osjetio da je krenuo.

bitno je (MUŠKI) da sjede na wc šolji dok mokre jer tad lakše ispada van.i ispao. 6 milimetara.
izgleda kao nakupina nekakvih kristala. oštro na sve strane.

evo prije 20 dana opet bolovi, što kazuje da su krenuli kroz ureter do mjehura.
opet bolnica, bolovi, galama na doktore da daju nešta protiv bolova no ništa dok neustanove šta je.
ipak kamen.
voltaren i spasmex u dupe i ruku vađenje krvi, tablete i pakuj kući pit čaj. 20-30 litara na dan

poteralo mokrenje i on zaglavio na pol puta.
aj u birtiju drmni par piva i natrag doma sjedi na wc šolju i ispade. opet oko 6 mm.

pitanje:

jel tko slao kamen na neko vještačenje da se vidi od čega je i kako nastao da se znam klonit hrane koja potiče skupljanje kamenaca??????

žmiga
03.03.2011., 10:20
meni je doktor rekao da imam takav organizam koji je sklon stvaranju kamenaca tj.kiselo tkivo...pa vjerujem da je i kod tebe tako.
već sam 2x u 10 godina imala problema s tim...s tim da mi je zadnji put kamenac zapeo na izlazu iz bubrega, pa mi je sve naoteklo, bolilo ko sam vrag. razina boli mi je bila 9/10 i s ničim se nije dala stišat :(
a moja doktorica me naručila na ultrazvuk za mjesec i pol dana!!! sva sreća pa postoje privatnici kod kojih se za par sto kuna sve sredi odmah :kava:

Da ne bih proživljavala sve to iz početka, i mene zanima da li tko zna da li nešto može utjecat na sprečavanje stvaranja istih? prehrana, tablete, bilo što preventivno??
vjerojatno unos antioksidansa...al htjela bih nešto konkretno :)

utisana
03.03.2011., 10:52
meni su našli pijesak u lijevom bubregu, a kako na lijevom jajniku imam cistu, ne znam od čega me boli.Bol ide iz leđa i trbuha u noge.
da li je još nekome tako?

drazen-gt
03.03.2011., 15:13
meni su našli pijesak u lijevom bubregu, a kako na lijevom jajniku imam cistu, ne znam od čega me boli.Bol ide iz leđa i trbuha u noge.
da li je još nekome tako?

bas u noge ili u /&//$%$ ???

utisana
03.03.2011., 17:15
:D he he, nije u /&//$%$ (;)! baš u noge, otraga do koljena

drazen-gt
03.03.2011., 18:10
:D he he, nije u /&//$%$ (;)! baš u noge, otraga do koljena

to mi nejasno. meni je prvo krenulo od stomaka pa niže, pa se širi odozad gdje inače bubrezi stoje. i skroz do /&$%&/%$...
možd kod žena drukčije

drot13
07.03.2011., 14:04
Mene su boljele prepone i noge s unutarnje strane ispod prepona, tako da je moguće da je to to.:ne zna:

Što se tiče dijete, imam negdje popis čega se treba čuvati kod povećanog lučenja purinske kiseline, pa ću pokušati pronaći.:top:

utisana
07.03.2011., 14:14
Mislim da trebamo povećati unos C vitamina

Gladijator
08.03.2011., 17:27
Mene su boljele prepone i noge s unutarnje strane ispod prepona, tako da je moguće da je to to.:ne zna:

Što se tiče dijete, imam negdje popis čega se treba čuvati kod povećanog lučenja purinske kiseline, pa ću pokušati pronaći.:top:

Stavljaj,tako ti mlijeka u prahu :D
p.s. meni je doktor rekao obavezno izbjegavat gazirano,a ja luud za colom :(

nikikita
16.03.2011., 10:32
ja imam mikrohematuriju već duže vrijeme , ponekad uz povišene leukocite , a jedan mi je nalaz pokazao dosta povipenih proteina u urinu ....

bila sam na uzv bubrega
na lijevom bubregu se vidi parcijalna ektazija pijekalciealnog sustava gornje ppola...

na netu sam našla da je to kao proširenje bubrežne nakapnice...

urolog mi traži citološki nalaz urina , bakteriološki , intravenoznu urografiju , te ureu i kreatin iz krvi te sediment urina ...

citološki nalaz urina - viđeena po koja stanica prijelaznog i žljezdanog epitela , nešto eritrocita uglavnom starih .

bakteriološki nalaz uredan.

rekli su mi da to može biti aberantna krvna žila , ili da je kamenac oštetio bubreg...

najviše me zanima ovaj citološki nalaz ako neko zna :-)

ja imam konstantne mukle i jače bolove u donjem djelu trbuha , i leđa , ponead prestanu i imam otežano mokrenje i taman urin

mrcika
18.03.2011., 08:26
Molim mišljenje!

Tati mi se pojavila bol u bubregu(klasika),neznam točno koliko traje jer on ne govori ništa dok ne počne umirati od bolova...
dobio sinersul na slijepo,bez da su mu ikakvi nalazi gotovi i spasmex.

pri hodanju bol jače osjeća i ujutro prilikom dizanja "cupka"na jednoj nozi?
uzv za tjedan dana.

mene zanima kolika je vjerojatnost da je kamen a ne nešto ozbiljnije?
zašto sinersul na "slijepo" ??
da li uzv može čekati?

zahvlajujem na bilo kakvom komentaru

Kira Frenchie
19.03.2011., 00:32
Moje iskustvo je sljedece: nakon 3 mjeseca jakih bolova napokon docekam ESWL u Vinogradskoj, pojavim se tamo sa slikama i svim nalazima i kaze doktor da se gad pomakao i da je na mjestu gdje ga ne mogu razbijati. Treba cekati jos oko mjesec dana ( naravno u bolovima) da se pomakne koji centimetar. Dodjem ja drugi put i sve super, pomakao se na super mjesto (daleko od kostiju pa ne bi trebalo biti bolno).
Uglavom zahvat izgleda ovako: skines se do gola( ostanes samo u gacama), legnes na stol, sestra te pokrije, stavi ti tlakomjer koji ti izmjeri tlak nekoliko puta tijekom tretmana, na ledja ti zaljepi elektrode za pracenje rada srce, da ti inekciju voltarena i jos necega u guzu, namjesti uredjaj i onda cekas doktora koju minutu. Tada je tretman trajao jedno 40 tak minuta mozda malo manje (naravno to je individualno). Nije bilo bolno. S vremena na vrijeme zapecka, pred kraj malo jace. Obuces se, odes u prostoriju do gdje dobijes 2 bocice infuzije sto traje oko 2 sata (malo manje ali i to je individualno) i ides doma.
Kontrola za mjesec dana. Ponovno slikanje urotrakta (to je sad vec bilo 10 slikanje od pocetka bolova) i komentar urologa da se kamen spustio jos ali da nije nimalo razbijen i da moram ici jos jednom i to hitno. narucim se za tjedan dana (inace se ceka oko dva mjeseca) i opet ista procedura kao i prvi put samo sto je sad razbijanje trajalo15 minuta.
I sad cekam. Kontrola za tjedan dana. Naravno ponovno slikanje urotrakta i jos jedna doza zracenja. I za kraj info da je gad velik 10 mm!!

šveki
29.03.2011., 13:29
Pozdrav svima! Tema mi je jako zanimljiva, jer i sama prolazim slične muke. Imam kamen u bubregu 15mm, koji se prije tjedan i pol spustio u kanal i omeo rad bubrega. Na hitnoj su mi ugradili JJ protezu, a u petak idem urologu u Vinogradsku da se naručim za ESWL. Može li mi tko reči, da li postavljanje JJ proteze mora tak boljeti, ili ja imam nizak prag boli? Koliko dugo smije biti ta proteza u meni, da li je normalno da stalno pika i boli? Da li se dugo čeka na ESWL?:rofl:

Kira Frenchie
30.03.2011., 22:27
Pozdrav svima! Tema mi je jako zanimljiva, jer i sama prolazim slične muke. Imam kamen u bubregu 15mm, koji se prije tjedan i pol spustio u kanal i omeo rad bubrega. Na hitnoj su mi ugradili JJ protezu, a u petak idem urologu u Vinogradsku da se naručim za ESWL. Može li mi tko reči, da li postavljanje JJ proteze mora tak boljeti, ili ja imam nizak prag boli? Koliko dugo smije biti ta proteza u meni, da li je normalno da stalno pika i boli? Da li se dugo čeka na ESWL?:rofl:

za JJ protezu ti neznam jer je ja nisam imala. Redovno se u Vinogradskoj ceka oko 2 mjeseca za red na ESWL osim ako nije hitno. Onda te naruce cim ti mozes.
Kako izgleda postavljanje JJ proteze? Ja cu morati na operaciju pa mislim da ce mi je postavljati.

Franz Ožbolt
31.03.2011., 08:31
Imao sam dva kamena u sebi od nekih 5mm...sjećam se samo da sam jedan dan došao doma s faxa i pišao krv, i vjerujte mi nije vam svejedno kad to vidite jer odmah pomislite na najgore....da imate nekih ozbiljnih zdravstvenih problema.
Nakon toga uslijedili su i učestali bolovi prilikom pomicanja istog...e to tek ne želite doživjeti...nenormalni bolovi, želite iskočiti iz vlastite kože!
Sva sreća propišao sam oba, i to bez većih problema na moje opće čuđenje!!
Znam da mi je doktor rekao da izbjegavam gazirano, mlijeko (jer ima puno kalcija, a on pogoduje stvaranju kamenca), piti što više vode...
Moja seka isto imala jedan ko klinka...očito genetika ima važnu ulogu, il si sklon tome il nisi...!!

šveki
01.04.2011., 11:32
za JJ protezu ti neznam jer je ja nisam imala. Redovno se u Vinogradskoj ceka oko 2 mjeseca za red na ESWL osim ako nije hitno. Onda te naruce cim ti mozes.
Kako izgleda postavljanje JJ proteze? Ja cu morati na operaciju pa mislim da ce mi je postavljati.

:confused: Ne želiš znati, Ležiš na stolu kao kod ginekologa, kroz stidnicu ti ulazi sa endoskopom do mjehura, pa do bubrega. Mislim da tu protezu instaliraju pomoću te endoskopske cijevi, cijev izvade, a proteza (tanka silikonska šupljikava žica) ostaje. traje oko 15 minuta, boli i peće. Nema nikakve anestezije. Poslije ti je stalno sila na wc, imaš osječaj da ne možeš ispraznit mjehur. Neugodno je dan, dva, poslije je lakše. Ja ju imam dva tjedna i još me pika iznutra kad duže sjedim i svaki sat moram na wc.

Kira Frenchie
01.04.2011., 20:43
Hvala za info. Zvuci uzasno :eek: . I mislila sam da to nekako tako izgleda ali sam se ipak nadala da nije tako.

Kira Frenchie
05.04.2011., 23:49
Evo nakon sto je jedno 5 urologa reklo da moj kamen sigurno nece van sam ponosno javljam da je izasao prirodnim putem :) . Dug je 10 mm a sirok 8 mm.

šveki
06.04.2011., 09:59
Evo nakon sto je jedno 5 urologa reklo da moj kamen sigurno nece van sam ponosno javljam da je izasao prirodnim putem :) . Dug je 10 mm a sirok 8 mm.

:) Sretna sam zbog tebe, mene su naručili u petom mjesecu na ESWL, pa sada u međuvremenu moram ići raditi. Neznam kak bu to bilo,jer me proteza pika i stalno moram na wc, katastrofa. Još kad se sjetim vađenja proteze.....
Preživjet ću, i gore stvari čovijek preživi! :D

tratincica8
06.04.2011., 19:02
Evo ljudi da pomognem. Ovo je meni rekla doktorica. Njen sin je umirao od bolova zbog kamena, ništa nije pomoglo. Jednom prilikom je dobila pacijenticu iz Bosne, ista dijagnoza i rekla joj je-dajte mi analgetik a onda idem po kadilo od cedre. Dr sva u čudu, o čemu sad ova? Da skratim, to su kuglice (koriste ih u crkvi za miris i nadam se da se na hr kaže kadilo). Ide ovako - 3 kuglice u 1 kuglicu kruha,jer je preodvratno samo. Takve 3 kuglice kruha pojesti (znači 9 kuglica kadila) odjednom- Sin joj je to napravio - sve je popiškio kroz 2 dana. Ako itko još ovo proba, neka javi rezultat. Ne bi ovo pisala da mi nije rekla dr.

Sretno!

Ljines
07.04.2011., 10:44
Lipi moji-pozzzzdrav...
Evo jedna tema za mene...super tema, o super s*anjima....
počelo je sa sitnim kamenčićima, koji bi tu i tamo zapeli...pa hitna, infuzija, malo koktela protiv bolova... i trajalo...javili bi se tu i tamo...
ali onda..prije 10 godina, jedan zapeo...tresla sam bolnički krevet, pokrivena sa 4 deke i umirala od leda...to je trajalo 14 dana..pa prebačena na kirurgiju...
eh, onda ide ono...ja na redu za operaciju..on se pomaka-nije za operaciju...
pa da ne duljim, razbijanje ESWL u Splitu-4 puta...izmokrila ...nešto..sitneži...
pa jedan put kući...nešto veće, onako ko zrno graha..

I za kraj duuuuge priče, sretni dobitnik-JA na ultrazvuku...kaže dr. puni ste kamenja, neda mi se ni brojiti..čak napravila analizu- kalcijsko oksalatni..u R.B.
Da ne spominjem urologe domaće, Splitske, Vinogradske(perkutana op.), one iz Dubrave...
Sad sam "ponosni" vlasnik okamenjenih bubrega- po prof. sa Rebra spremni za van...i dijalizu...

a o broju ugrađenih JJ da ne govorim(oko 10-15) sve pod narkozom...
one mogu stajat par mjeseci, ako niste skloni uzgajanju nakupina po njima...onako kaže meni dr. ti ko da uzgajaš pidoće(dagnje)...
a o bakterijama, koje se množe oko stranih tijela i kamenja i proteza, da ne govorimo...

i tako veselo prođe 10 godina...
još sam tu:confused::confused:
i ratujem protiv bolova, baš svaki dan...
a o čajevima, travama, limunima, čentrunima, pivi, i dr. pomagalima...
na lotu dobiješ 4...ili sedmicu plus.. pa kako kome... ja ovo zadnje..
zgadih vam dan...sad čaos..:top:

šveki
07.04.2011., 14:16
Lipi moji-pozzzzdrav...
Evo jedna tema za mene...super tema, o super s*anjima....
počelo je sa sitnim kamenčićima, koji bi tu i tamo zapeli...pa hitna, infuzija, malo koktela protiv bolova... i trajalo...javili bi se tu i tamo...
ali onda..prije 10 godina, jedan zapeo...tresla sam bolnički krevet, pokrivena sa 4 deke i umirala od leda...to je trajalo 14 dana..pa prebačena na kirurgiju...
eh, onda ide ono...ja na redu za operaciju..on se pomaka-nije za operaciju...
pa da ne duljim, razbijanje ESWL u Splitu-4 puta...izmokrila ...nešto..sitneži...
pa jedan put kući...nešto veće, onako ko zrno graha..

I za kraj duuuuge priče, sretni dobitnik-JA na ultrazvuku...kaže dr. puni ste kamenja, neda mi se ni brojiti..čak napravila analizu- kalcijsko oksalatni..u R.B.
Da ne spominjem urologe domaće, Splitske, Vinogradske(perkutana op.), one iz Dubrave...
Sad sam "ponosni" vlasnik okamenjenih bubrega- po prof. sa Rebra spremni za van...i dijalizu...

a o broju ugrađenih JJ da ne govorim(oko 10-15) sve pod narkozom...
one mogu stajat par mjeseci, ako niste skloni uzgajanju nakupina po njima...onako kaže meni dr. ti ko da uzgajaš pidoće(dagnje)...
a o bakterijama, koje se množe oko stranih tijela i kamenja i proteza, da ne govorimo...

i tako veselo prođe 10 godina...
još sam tu:confused::confused:
i ratujem protiv bolova, baš svaki dan...
a o čajevima, travama, limunima, čentrunima, pivi, i dr. pomagalima...
na lotu dobiješ 4...ili sedmicu plus.. pa kako kome... ja ovo zadnje..
zgadih vam dan...sad čaos..:top:

E, kad ovo vidim, moja bol je neznatna, divim se tvojoj hrabrosti i humoru. Da li si dobila anesteziju kad su ti vadili JJ, ja se jednostavno ne znam nositi s boli, da mi nije bilo neugodno urlala bi kad su mi ju postavljali. Nekak se nadam da će sve proći kad razbijem taj kamen, a onda pročitam da se hoče ponovo napravit....

Ljines
07.04.2011., 16:55
hm..da...
hrabrost-šta je to???
oh, ono o kadilu...pretpostavljam da je to tamjan...probala...
a šveki, šveki....ne mora se napraviti ponovo...
nismo svi isti...prof.na Rebru je na moj CT bubrega rekao da u svojoj praksi nije ima možda dva takva slučaja...a sad je pred mirovinom..

velim, ja čista sedmica + pogođeno slovo A

a za JJ..meni uvijek ide pod potpunom anestezijom, ležim u bolnici, naravno, dobijem i kateter koji se dva tri dana puni sa bljak bljak krvavom mokraćom...

a izvlači se naživo, i nije strašno...rekla bi ti moja ćer nisam ni odsušala pismu, a ona već gotova...

šveki
13.05.2011., 12:09
Ja sam prije dva dana bila na ESWL. Milslila sam da je to puno strašnije, uglavnom preživjeh. E sad, oni neznaju da li je kamen razbijen ili napukao ili ništa, mene baš ništa ne boli, niš se ne događa. Pijem puuuno tekučine i čajeva, šetam i čekam hoče li šta izaći. Da li je moguće da su ga razbili u pijesak pa da ni ne skužim kad ide van? Možda me ne boli zbog proteze pa to ide kroz nju i ne grebe okolo, a možda se nije ni razbio. Držim fige svima da se rješite kamenja. A da osnujemo građevnu firmu i skupo prodamo kamenje, kad smo ih več proizveli?

Private spice
19.02.2012., 13:03
'Bubrežni kamenci uglavnom nastaju u jednom bubregu. Rrazlikuju po svom sastavu i veličini.Pretežni dio kamenaca je od mineralnih soli. Po učestalosti pojavljuju se kalcijeve soli (oksalati i urati), fosfati i kalcijev karbonat (vapnenac), ksantin i cistin. Pri nastajanju kamenaca znatnu ulogu imaju ometano izlučivanje urina, bakterije, osteoporoza, pogrešna prehrana, dugotrajna boležljivost, a svoj udio imaju i nasljedne sklonosti. '
Citajte ovdje vise:

http://www.vitamelmelem.com/html/o_bubre_nim_kamencima.html

http://img.ehowcdn.com/article-preview/ehow/images/a05/hc/k1/dissolve-kidney-stones-coke-1.1-800x800.jpg
http://img.ehowcdn.com/article-preview/ehow/images/a05/hc/k1/dissolve-kidney-stones-coke-1.2-800x800.jpg

Ovdje vam je recept-tocno sljedite upute i nista se nebojte:D
p.s.obavezno iza coca-cole i sparoga raspalite po desteliranoj vodi-u narednih 24h popijte 2 l destelirane vode!
http://www.ehow.com/how_5812865_dissolve-kidney-stones-coke.html

Moj stari je probao i uspjelo je!
Super stvar je i limun jer otupi ostre bridove kamenca.
Jabucni ocat je jaci od limuna ali ga mjesajte s medom ili toplom vodom(destelirana je bolja) ili maslinovim uljem.
Jabucni ocat (2 zlice u casu vode)svako jutro je super prevencija.
I jos jedna super stvar 'razbijac kamena' se zove i nije skup za naruciti preko e-baya;
evo link i slika (kapi su jos jace).
Ovo sam namjerno ostavio za kraj jer ako nista drugo ne pomogne ovo ce pomoci!:D Sretno!
http://thumbs1.ebaystatic.com/m/mw0Miz_Jzwjg9cGmvbX7fKA/140.jpg

http://www.ebay.com/itm/CHANCA-PIEDRA-Capsules-Tea-PURE-HERB-GRINDS-Natural-60-/170625168692?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27ba0d7534

Lola 27
21.03.2012., 16:35
Evo jučer počeli bolovi u leđima,prvo je počela me kičma rasturat ko da imam upalu mišića a onda me počelo parati u bubrezima.Završila na Hitnoj dali mi Voltaren i Spasimex protiv bolova,nije baš pomoglo.Poslali me na ultrazvuk i imam pjeska u bubrezima.Imala sam ga i prije ali nije bolilo uopće i ispišala to van.Imala sam i kamenac pred jedno par godina razbijala ga i imala sam sondu u bubregu jer sam ga pokušala ispišat ali se ispriječio u mokraćovodu pa sam počela povraćat.Sad dok ovo pišem manje me boli ali zahvaljujući Voltarenu,rekao mi je doktor puno uvinog čaja i tekućine.Pjesak je 1 mm veličine .Ne razumijem ako imam pjesak u oba bubrega zašto me samo jedan boli?Pred jedno 2 mjeseca sam bila na kontroli urina,krvi i ultrazvuku i sve je bilo ok,kako se je moglo pogoršat u tako kratko vrijeme.Sad nosim steznik i opijam se sa uvinim čajom i pivom.:kava:Možda ispišam ako bude sreće.

Lola 27
21.03.2012., 19:10
Zna netko dali je probava povezana sa bubrežnim kamencima ili pijeskom?Naime danas na ultrazvuku doktor me je pitao kakva mi je probava,isto to me je drugi doktor pitao pred dva mjeseca.:ne zna:Inače odkad su mi počeli ovi bolovi u leđima stolica mi je katastrofa i želudac.Prvo sam mislela da je to povezano sa lijekovima koje uzimam protiv bolova ali zašto me onda svi to pitaju?Imam proljev samo takav već dva mjeseca.:503:

Volume
05.05.2012., 08:40
@Lola - moguće je da je povezano sa probavom, jer kamence svrstavaju u ''bolest'' koja je rezultat metabolizma, svakavih simptoma ima kod kamenaca, kod mene konkretno baš što se stolice tiće tjeralo me samo na wc više puta dnevno.

Eto da malo opišem i svoje iskustvo sa kamenima jer sam naletio na ovaj topic googlajuči.

Imam 31 god, i prvi put sam se susreo sa kamencem 2004 god kad sam imao 24 god, uhvatila me takva bol na ulici da sam pao na pod, ko da me neko nožem probio, nakon toga usljedila je standardna manifestacija mokraće boje coca cole, kako tad nisam ništa znao odoh kod doktora koji šalje na urinokulturu i krvnu sliku, nakon toga šalju me na uzv gdje mi vide kamenac u desnom bubregu tada velićine cca 6*3 mm, kao nije to ništa, terapije spasmex i voltaren ili brufen po potrebi (zbog bolova), tada je moja mama ležala na Rebru iako nek donesem nalaze k njoj pitaće on doktora nek pita urologa šta mi je činiti, urolog pogleda i kaže mačjui kašalj, piti puno tekućine vode i po mogućnosti tople ili na sobnoj temp. bezalk. pive i puno fiz. aktivnsti tj. trčanja i da če amo izači. Nakon toga slijedi period bolova koje nebih želio ni najgorem neprijatelju, glavom sam znao udarat doslovce po zidu, znao sam i zaplakt od jada, jer si pomoći nisam mogao osim što mi je vruča kupka pogla tj malo umirila sve ti na sat-dva, jedne večeri nisam više mogao izdržati i pravac hitna VŽ urologija, zadržan u bolnici, i idući dan odmah doktor zatraži intravenoznu urografiju (presudno je to bilo), nakon toga pušten odmah doma, odlazim u ZG u rtg Čavka na urografiju i isti dan vračam se u bolnicu sa nalazima-slikama, odmah se vidi da imam anomaliju ako možemo to tako nazvati - iz svakog bubrega imam po 2* mokračovoda, koji je pred mjehur spajaju u jedan, rezime, mokračovod tanak i kamen nikako ne može samo van, sljedi za 2-3 dana OP zahvat URS, ležin, noge u zraku kao da sam kod ginegologa - kroz mokračnu cijev u lok. anesteziji (idući dan mi bila muka od spinalne injekcije, vrtoglavica, mućnina), ulaze mi instrumentom u mokračni mjehur pa u mokračovod gdje je kamenac (nisu ga vadili van da ne oštete mokračovod) , postavljaju ''žicu'' tzv JJ protezu i instrumentom proširuju kanal koliko je to moguće, idući dan mi vade van tu protezu, ležim 2-3 dana u bolnici i idem doma, režem bocu od cole u koju pišam i nakon 5 dana kamenac popišao bezbolno i sve 5, još ga danas čuvam doma, pun je sitnih kristalića oštrih ko oštrica noža ... konotroliram se svakih 12 mj na UZV, krvna slika, urinokultura, tada 2004 mi doktor kaže da sam sklon kamencima zbog mokračovoda i da ču sigurno opet dobiti u narednih 10 godina ...

Volume
05.05.2012., 08:49
... nesrečom ako se to tako može zvati, nije prošlo 10 god, već 8, sada 2012 na Usk. ponedjeljak ujutro u pola 5 probudi me strašna bol u lijevoj strani abdomena, ustajem i uplašen jer sam mislio da je slijepo crijevo, obućem trenirku i gas na hitnu u Zabok, tamo ko konj čekam 4 sata doktora, previjem se od bolova u čekaoni, dolazi dr, šalje na urinokulturu, krv sliku, rtg i uzv, na uzv dr. vidi kamenac u gornjoj skupini čašica ali sada na lijevom bubregu, odlazim doma, krkam voltarene ...za par dana odlazim u VŽ urologija kod svog doktora koji odmah vidi djelomićno začepljenje mokračovoda i smanjenu aktivnost bubrega, HITNO isti dan predop. pretrage (krv, urin, ekg, anestezilog, rtg) i idući dan ujutro u 10:45 već sam u OP sali na istom zahvatu kao i 2004 (URS), bam injekcija u kićmu i noge u zrak i party može početi, no ovaj put problem, kamenac mi se već spustio u zdjelićni dio i zapeo je u samom spju gdje mi se dupli mokračovodi spajaju u jedan prije samog ulaska u mjehur (niti 4 cm do mjehura), no na tom djelu je jako suženje mokračovoda, tzv. cirkularna stenoza, instrumentom nemože poči kroz taj dio i boji se da ne probuši mokraćovod da me nebi trebao rezati i otvarati dalje, bezuspješno nekih pola sata pokušava prući ali nejde, čak nemože niti postaviti JJ protezu, proširuje donji dio mokračovoda i op gotovo, za 2 dana idem doma uz terapiju Omnic 1* dnevno, rowatinex 3*2, spasmex, voltaren po potrebi ...i sad eto već 11 dan čekam da ispišam kamenac ako ga prije rowatinex ne rastopi u tom suženju gdje se nalazi, bolova nema, i funk. normalno i nadam se da če čim prije izači van ...

Volume
05.05.2012., 10:23
Sažetak:
1. nisu svi kamenci isti, nije svaki organizam isti da svakom pomogne ista terapija pa čak i narodni ljekovi, čajevi, viski, piva, brusnica, ovo ono ...glicerol i sl.
2. po meni - obavezna intravenozna urografija da se vidi stanje mokračovoda, bubrega, mjehura, tek kad to imate onda doktor znaš ta i kako dalje.
3.Najbolje je rješenje kad ga možete kamenac spontano izbaciti - to je super
4.NIKAD ne kupujte ljekove na ebayu ili bilo što da koristite u svrhu lječenja, jer je u 99% slučajeva to samo marketing i samo si možete našeteti tim preparatima.
5. Prevencija - Preporuča se uzimanje uvin h čaja, preslice, kukuruza, breze, rowatinexa koji ide i bez recepta, mala žlićica glycerola dnevno, puno tekućine, čim manje ili uopće ne gazirana pića, mlijeko, fermente ...povremeno piti Uralyt granule (kura po 2 mj) zbog reguliranja PH mokrače...
6.Ureteroskpija (URS) - ne boli sam zahvat zbog anestezije, osječa se nelagoda prilikom zahvata, kasnije iskreno jako boli penis, prva 3-4 dana kad sam pišao obićno bih zagrizao maramicu zubima da ne vićem zbog boli u penisu i peče ko vrag. Spinalana anestezija - kad dobijete ko da ubode pćela ako i toliko, obavezno taj dan mirovati ležati u mirnom položaju čim manje dizati glavu jer ako ste nemirni budu mučnine i vrtoglavica i to jaka, ovaj put sam slušao i drugi dan sve normalno mi je bilo, nakon URS-a dobije se infuzija i kad počnu bolovi koji trjau cca 2-3 dana, rješava se voltarenom, ili spasmex + analgin ili sl, ja sam samo zvao sestro može jedan koktel i sve 5.
7. Razbijanje - kako je već neko rekao nije preporučljivo i izbjegava se to mahom, zašto, previše štete nastaje razbijenjem.
8. BOL - kad se kamenac pomiće bol je a ne znam kako bih to opisao, nemogu se izravnat, pa čak ni hodat, obično zapravo ni sam ne znaš di te boli a boli ko vrag ...ubraja se među 5-6 najačih bolova u ljud. organizmu, tupa jaka intenzivna bol, bol od kićme prema preponama uzdž i popreko abdobena donjeg dijela, mene je čak boljela i noga posebice koljeno, čudno ali istinito, moguće povraćanje, mućnina, glavobolja ...pain killersi - analgetici i vruča kupka, bar kod mene pomoglo, uglavnom, takvu bol nebi poželio niti najgorem neprijatelju.
9. DA moguće su komplikacije, oštećenje samog bubrega, mokračovoda, začepljenje mokračovoda, uremija...ovo ono, nije se stim za igrati, treba ići doktoru odmah.

..eto, ako mogu još kako pomoći tj. dati kome kakvu info. slobodno pitajte, još je sve svježe jer sam 27/4 izašao iz bolnice ...iako je sve to vezano uz kamence dosta individualno.

Somina
03.07.2012., 09:28
Imam jedno pitanje. Prosao sam veliki dio teme ali nisam mogao naci da je to netko pitao ili odgovorio. Prica: imao sam kamenac kojie je zapeo u kanalu (10x8 mm) prije 4 godine koji mi je izvaden cistotkopijom. S obzirom da mi je pri tome kanal ostecen, sada mi je (navodno) dosta shiri. Neki dan mi se pojavila bol u istom bubregu i opet imam kamenac, sada nesto manji 10x6. Urolog mi je dao antiseptike i analgetike i rekao da cu ga vjerojatno moci izmokriti. Taj dan (prije 5 dana) kamenac se tek pokrenuo iz bubrega. Sada osjetim da je bol (koja nije jaka s obzirom na prijasnje iskustvo prije 4 godine) znatno nize, te me zanima dali je netko imao slicno iskustvo i dali je bol veca, kada kamenac prode mokracovod i dode do mjehura i genitalija? Dali ga je tesko i bolno izmokriti ili ne?

Volume
21.07.2012., 09:47
Bok, ja sam kamenac cca 9*5mm ispišao prije nekih 20-ak dana spontano dakle, TO apsolutno ništa ne boli dakle samo pišanje, boljelo me zadnja 2 dana dosta jako i neugodno u predjelu prostate dakle u međunožju a posebice kad bih pišao pa ono znaš kad stisneš da prekineš pišanje i to, a to je bilo zato jer je kamen bio već na samom ulasku iz mjehura u mok. cijev. Normalno da ti je bol sada manja ako je mokračovod/ureter širi jer kamen ima više mjesta i komotnije se spušta dolje a da tebe to manje boli, logično. Meni se ja usporedbu nakon urs-a spuštao 2 mjeseca nekih 4 cm dok nije upao u mokračni mjehur, jer sam imao tj. imam stenozu suženje uretra (ne previnuće) u jednom djelu prije samog mjehura, uglavnom samo pij pno tekućine i pive i brzo če to van, sretno.

Timbalandica
26.07.2012., 09:33
Evo mama ima dva bubrežna kamenca. Bori se s time i sada je četvrti dan u bolnici. Danas su joj preporučili tzv. uteg. No ona se jako boji i ne želi ga.
Što joj reći i što činiti?
To je najbolji potez?

pravaš21st
20.08.2012., 08:40
Evo da i ja nešto napišem na ovu temu.
Već šest mjeseci sam na bolovanju zbog kamenčića vel 9mm u nakapnici desnog bubrega.Bila na razbijanju ESWL-om 29.06. kamen nije razbijen.Ponovno naručena za razbijanje 11.10.
U međuvremenu mi se formirao kamen vel 7mm i u lijevom bubregu koji me za sad ne boli.
Do tad ću isprobati još jedan narodni lijek za koji sam(kao i za ostalo što sam isprobala) čula da sigurno otapa kamence u roku najviše mjesec dana,pa javim djeluje li
Dakle: 1 litra bijelog vina
1 litra vode
2 prstohvata korijena koprive (ima u svakoj apoteci)
Kuhati dok ne iskuha do 2dl.
Svako jutro na tašte popiti po jedan do dva gutljaja.
Nije ništa goreg okusa od svih isprobanih čajeva

iad
20.08.2012., 10:16
Zdravo.Da postavim jedno pitanje. U zadnjih godinu dana oko 3 puta u trenutak prije mokrenja osetila sam vrlo jaku probadajuci bol u zadnji dio ledja levo u predelu gde se nalazi bubreg. Tada moram da odlezim oko pola sata pa onda da mokrim. Dali ovo moze da je simptom za kamen u bubreg? Pozdrav i hvala unapred.

Private spice
09.09.2012., 00:34
Evo da i ja nešto napišem na ovu temu.
Već šest mjeseci sam na bolovanju zbog kamenčića vel 9mm u nakapnici desnog bubrega.Bila na razbijanju ESWL-om 29.06. kamen nije razbijen.Ponovno naručena za razbijanje 11.10.
U međuvremenu mi se formirao kamen vel 7mm i u lijevom bubregu koji me za sad ne boli.
Do tad ću isprobati još jedan narodni lijek za koji sam(kao i za ostalo što sam isprobala) čula da sigurno otapa kamence u roku najviše mjesec dana,pa javim djeluje li
Dakle: 1 litra bijelog vina
1 litra vode
2 prstohvata korijena koprive (ima u svakoj apoteci)
Kuhati dok ne iskuha do 2dl.
Svako jutro na tašte popiti po jedan do dva gutljaja.
Nije ništa goreg okusa od svih isprobanih čajeva

Moj stari je to pokusavao godinama i nista - nemora znaciti da nekome nece
uspjeti na taj nacin:ne zna:

pravaš21st
19.09.2012., 10:57
uređaj za ESWL u Vinogradskoj u kvaru,zna li netko gdje još osim Zadra u Hrvatskoj rade razbijanje ESWL-om

solar
22.09.2012., 16:06
Meni su kamenac razbijali na rebru.

Crnjača
13.11.2012., 10:30
Moram vam se pridružiti.
Mislim da upravo imam treći napadaj u tri mjeseca.
Prvi put me uhvatilo krajem osmog mjeseca (bol na desnoj strani), završila u bolnici, nakon 2 inekcije voltarena, jedne inekcije spasmexa i dvije infuzije sam izmokrila jedan.
Ukupno je bol trajala nekih 8 sati.

Tad su mi odradili rendgen, ultrazvuk i kromatografiju.
Ispostavilo se da imam spužvaste bubrege pune kamenčića do 7mm iu dvostruki sustav izlaznih kanala na lijevom bubregu.

Mjesec dana kasnije se ista priča ponovila, ovaj put na lijevoj strani.
Uhvatila me oštra, probadajuća bol, popila spasmex i voltaren, nije pomoglo. Ispovraćala sam dušu iz sebe i završila na hitnoj, dali mi inekciju voltarena i poslali me doma.
Iduće jutro me bol opet uhvatila, pozvala sam hitnu, dobila tri inekcije (diazepam, buscopan i alkagin). Djelovale su nekih 4 sata, na poslu me opet uhvatilo i ponovno sam dušu iz sebe ispovraćala. Navečer opet na hitnu, ultrazvuk je pokazao da se nijedan gad nije pomaknuo, dali mi dvije inekcije voltarena i vratili me doma.
Treći dan je bol bila još gora, ležala sam u kadi punoj vrele vode i vrištala.
Otišla sam svojoj liječnici opće prakse, tamo dobila još dvije inekcije (ketonal i normabel), ona me s uputnicom poslala u bolnicu, tad su me konačno primili, dobila sam još jednu inekciju voltarena i dvije vrećice fiziološke i izmokrila 4 kamenčića od 3 do 5mm.

Sad sam popila 2 voltarena, 2 spasmexa i jednu kapsulu omnica i čekam razvoj situacije.

pravaš21st
13.11.2012., 19:59
Crnjača,budući kamenci nisu veliki i idu van pij što više tekućine i pojačaj fizičku aktivnost trčanje,skakanje,aktivan i žešći sex pa biraj kaj ti paše.
Naime, ja sam umjesto ponovnog razbijanja 11.10. završila na operaciji,kako je kamen bio u pijelonu dolazila je u obzir samo klasična operacija.
Rez cca 15 cm na struku.Operacija je trajala četiri sata.U bolnici sam bila 18 dana s tim da su mi udradili jj protezu jer bubreg baš i nije htio radit nakon operacije.Danas bila na kontroli i razočarana došla doma jer ću protezu imati najmanje još dva mjeseca,a ona pika i izaziva bol u bubregu nakon mokrenja koje je zbog obilne hidratacije često.
Nadam se da ćeš ti svoje izmokrit i zaboraviti da si ih ikad imala.

Crnjača
13.11.2012., 22:53
Crnjača,budući kamenci nisu veliki i idu van pij što više tekućine i pojačaj fizičku aktivnost trčanje,skakanje,aktivan i žešći sex pa biraj kaj ti paše.
Naime, ja sam umjesto ponovnog razbijanja 11.10. završila na operaciji,kako je kamen bio u pijelonu dolazila je u obzir samo klasična operacija.
Rez cca 15 cm na struku.Operacija je trajala četiri sata.U bolnici sam bila 18 dana s tim da su mi udradili jj protezu jer bubreg baš i nije htio radit nakon operacije.Danas bila na kontroli i razočarana došla doma jer ću protezu imati najmanje još dva mjeseca,a ona pika i izaziva bol u bubregu nakon mokrenja koje je zbog obilne hidratacije često.
Nadam se da ćeš ti svoje izmokrit i zaboraviti da si ih ikad imala.

Pa, izmokrit ću ih sigurno, ali ih se navodno nikad neću riješiti :503:
Zasad čekam 12. mjesec i nefrološke pretrage, pa ću biti pametnija.

nata zadar
21.11.2012., 21:49
Pozdrav svima,
nova sam ovdi ali kamenci su moj stari problem..sa 27 godina sam otkrila da ih imam..ne znam bi li se smijala ili plakala kad me neko pita kako sam otkrila da ih imam..onaj ko tu bol nije prošao ne može je niti zamisliti...taj put je bol trajala satima, uz inekciju voltarena i spasmexa se bol malo stišala, kamenac je izašao tako da nisam ni znala koliki je
...nakon godinu dana stvorio se novi 7mm i on mi je sam izašao uz ne trebam opisivati koje bolove i tako redovno svaku godinu po jedan dva kamenčića da bi mi se to malo primirilo zadnje 3 godina..kako sam inaće lijena ići doktoru, na kontrole svih ovih godina nisam išla i
..onda BINGO prije cca misec dana, 10 sati navećer, laganini se gleda tv, a onda onako s neba pa u rebra oštra probadajuća (tako poznata) bol..u roku od 2 minute više nisam mogla niti na nogama stajati, jedva disala od bolova...zovem hitnu i kažem im da dođu jer nisam u stanju niti do auta dopuzati da me netko odveze..
..na to mi oni odgovore da ne izlaze na teren radi kamenaca ??!! uglavnom došla na hitnu, spičili mi inekciju voltarena i spasmexa i poslali me kući..ujutro otišla kod urologa, ultrazvuk+rengen, nalaz:kamenac u bubregu 8mm (u fazi mirovanja) i 2 u mokraćnom kanalu..jedan 3 mm i drugi od 9mm..radi bolova dobijen još jednu inekciju voltarena pošalju me kući uz preporuku obilne hidratacije i voltarene pp...taj dan nekako preživjeh...došla noć opet isto jaki napad, ne mogu disati od bolova, mučnina, vrtoglavica..opet na hitnu, opet inekcija i kući..sutradan jedva preživila od bolova...predvećer se malo smirili..noć ok..slijedeće jutro bol za poludititi..
..kljukam se kući voltarenima i spasmexima..kako ide većer bol jača i oko ponoći je postala nesnosna..opet na hitnu, oni me poslali hitno na odjel u bolnicu...dođem tamo kaže sestra da nema dežurnog liječnika da je čovik kući, al da će ga zvati na mobitel..javi se tako dežurni liječnik iz svoje kuće (???!!!) kaže joj da mi spiće koktel lijekova i da me ostave na odjelu do jutra, ali ona mu odgovara da nema slobodnih kreveta..ugl.dobijem infuziju i u njoj koktel svega i svačega protiv bolova..pošalju me kući...odspavam cca pola sata i krenu opet nenormalni bolovi...ujutro kod urologa opet..spiće mi inekciju voltarena i kaže da mi je onaj kamenac od 9mm zaglavio u mokraćnom kanalu...odi kući i vrati se za 3 sata...vratila se ja i ugradili mi JJ stent (protezu) koju btw ugrađuju bez ikakve anastezije (cijevčica koju provuku kroz mokraćni kanal do bubrega)..kaže doktor ovo će ti rasteretiti bubreg i bolovi bi trebali prestati...opet rengen (izračila se svih tih dana ka da san u Černobilu bila) i na nalazu mi vidi da mi je slučajno prilikom ugradnje JJ proteze izgurao kamen nazad u bubreg...i naruči me na ESWL 20.11. tj jučer.....
ESWL to je priča za sebe..očekivala sam da manje boli, ali valjda nije svima isto...trajalo je cca između sat i sat i po...daju ti normabel+voltaren, skineš se do kraja osim gaćica, daju ti neku kutu preko, čisto da se ne smrzneš, legneš na leđa (barem sam ja tako-kamenci su mi u desnom bubregu) namisti te, počme ciljati i ...uživancija...u početku je bilo ok, ali svakim minutom sve gore...vrhunac je bio kad mi se kamen pomakao prema rebrima i onda veselje..bolovi neizdrživi...epilog:nije mi ga smrvio do kraja, ali je sada barem manji...kontrola 03.12. s rengenskom snimkom (opet zraćenje??!!!)...do tada bi ga trebala izmokriti...

Volume
28.12.2012., 20:02
Prokleti bili ti kamenci ....ja sam kraj 4 mj 2012 završio na drugom zahvatu (URS) i kamen sam ispišao spontano na kraju svega u 5 mj, da stvar bude bolja, ja sam se nadao , kako sam prvi kamen imao 2004, ovaj drugi sad dakle 2012, pa reko sad sam do 2020 pri miru :) No nije prošli dakle niti 8 mj...prošla subota 22/12 od jutra neka čudna bol sa lijeve strane od bubrega prema mjehuru, tjera me na pišanje često, ma reko prehladio sam se, niti ne boli, već neka nelagoda, neda meni vrag mira, kuham uvin čaj i maznem tokom dana skoro 4 litre, naravno, stavim u bide onu mrežicu na odvodnu rupu jer u sebi mislim kamen je pa ču ga uloviti mokreći u bide, i naravno naveler oko 22 h idem pišat i ding ding izadje kamenac cca 4 mm dug, srećom nije boljelo ništa....no eto danas opet ujutro probudim se 28/12 rano oko 5:45 jer moram u ZG i opet ista stvar, tjera na pišanje, no boli jače no ne tako da bi me zabrinjavalo...no već oko podne sam se vratio kući opet pišanje u bide i oko 15 H izmokrim Hvala Bogu kamenac dug cca 6 mm ...no dobio sam temepraturu oko 17 h, opet uvin, lupocet, krevet, i eto sad je 21 h iza sad je sve ok....nejde mi u glavu kako se samo stvaraju tako brzo....i hvala Bogu što ih ispišam da se ne stvore veči da moram ponovo na prokleti URS, ali u nepunih 8 mj već 2 komada, ko zna šta če biti dalje...nakon zahvata u 4 mj nisam kasnije trošio ništa osim omnica, no poslije ljeta sam počeo sa uvinom svako večer i ujutro po 3 deci čaja sa medom, tko zna jel to možda pomaže da se prije pokrene kamenac prije nego postaje veliki da zajebe stvar i mokračovodu ??

I malo glupo pitanje, da li je možda stvaranje kamenca povezano sa gastritisom koji me intezivno muči od 9 mj 2012 ?? Uzimam Nexium nekih cca 3 mjeseca ???

51R
27.01.2013., 19:58
Kao i svi ostali koji ovdje pišu, i ja se previjam od bolova i tražim pomoć, savjet ili bilo kakvu sugestiju za ovo što me zadesilo. Guglajući sam pronašao i opširno objašnjenje o svemu, nešto što možda nedostaje ovom topicu jer se manje više svodi na osobna iskustva (http://www.vasdoktor.com/medicina-od-a-do-z/urologija/1010-nephrolythiasis-bubrezni-kamenac)
Tekst nije kratak, pa sam se čitanju posvetio dovoljno vremena za ispijanje litre čaja od preslice, i nekako mi se čini da je sad bol manja.

51R
18.02.2013., 14:39
Od danas ne samo da nemam kamenaca više, nego mi je izvađen i stent (JJ proteza). brzo sam zaboravio bolove i komplikacije, ali radi opreza pokušao sam pronaći neke preporuke za izbjegavanje budućih mogućih nevolja.
Našao sam članak: http://www.zzjzpgz.hr/nzl/33/dodatak.htm i mislim da baš dobro opisuje preventivnu prehranu, kao i sam način izvođenja pojedinih zahvata. Od svega navedenoga, vjerujem kako je nama koji smo podložni stvaranju kamenca najvažnije smanjiti sol (manje od 3 mg dnevno) i konzumaciju crvenog mesa, a povećati unos tekućine (2,5 do 3 litre na dan).

tina2706
17.04.2013., 13:19
Ajme ljudi koje muke su to bile! Imala sam bolove sa desne strane u trbuhu oko jajnika ali bol bi se pojačala pri mokrenju, prije 6 mj. Bol je bila dosta jaka pa sam sa hitne otišla u Bolnicu Pakrac. Tamo ova pretraga ona pregledi i ništa idi doma tko te fućka slijepo crijevo nije žuć nije i dođi drugi dan na urino-kulturu i na uzv abdomena. Mokraća u super stanju nigdje nikakvih bakterijica ni upala, uzv isto odličan da ne može bit bolji sve u super stanju, pa idi kod ginekologa. Ginekološki sve 5 brisevi, papa sve ok ali treba UZV u Pakracu napravit. Napravim ja i to i isto sve u najboljem redu. Već sam mislila da si umišljam te bolove, spontano su ti bolovi nakon silnih pretraga sami prošli. Svojoj sam se doktorici obraćala sa problemima u mokrenju i samo dala da se labaratorijska pretraga obavi i nikom ništa sve je dobro pa ti onda ništa ni ne treba više. Kad prije 9 dana stalno moram na vc, ali mislila sam da je to zbog puno tekućine koju sam popila počelo me peć pri mokrenju i od jednom jaki bolovi u bubregu i trbuhu s lijeve strane nisam se mogla ni obuć ni sagnut a kamoli hodati. Tako s tim bolovima sam čekala još 1 sat kod moje doktorice dok se ona sjetila dat injekciju tada sam već gubila svijest polako. Završila sam na Urologiji u Bjelovaru oko 22 sati tek a u 23 primljena na odjel jer sam imala više kamenaca koji su krenuli van,a od tih 5-6 su neki već i izašli. U 5 u jutro ponovno napad i mokrenje svakih 5 min. i više bolova nije bilo napokon ostavili su me još taj dan da se to očisti i tek 3 dan na uzv. Kad ono lijeva strana odlično čista i kanali suženi, sve je izašlo van, ali na desnoj strani u čašici kamen promjera 7 mm i cista na jajniku tj više cističnih promjena, promjera oko 15 mm. Ostavili me tako taj dan i četvrti dan me poslali kući sa uputom da ako i ovaj krene opet isti postupak, sada stalno moram na vc već 7 dana i stalno me mući ta desna strana a to nikako izaći samo da ne počne boljeti kao oni s lijeve strane. I još moram ponovno kod ginekologa. Eto barem sada znam što mi je i kuda moram ići ako se ponovi isti problem.

Private spice
25.07.2013., 17:32
Čaj od sjemenki lubenice

Edgar Cayce posebno preporučuje čaj od sjemenke lubenice osobama koje imaju bubrežne kamence. Ovaj čaj također stimulira rad bubrega.

Da biste pripremili čaj, potrebna Vam je jušna žlica sjemenki lubenice, koje prethodno trebate samljeti ili isjeckati.

Prelijte sjemenke s pola litre kipuće vode i ostavite da se čaj ohladi. Zatim procijedite i odmah popijte čaj. Ako je moguće, uvijek pripremite svježi čaj.

Čaj pijte tri puta tjedno, a možete ga piti i više puta na dan.

Super stvar! Pišat će te kao ludi :)

I naravno limun nemoj te zaboraviti iscjediti jednom dnevno, malo vode i na eks :) tako da oštri rubovi kamenca popucaju pa ne boli kad se spušta...i ocat jabučni je super - naravno pomiješan s vodom...može se i med dodati jer med isto radi nekakav utjecaj na kamence.Sretno!

Evo i link:
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/lubenica

petra00
17.01.2014., 13:42
Dok ne dođu lubenice evo jedan čaj u koji se zaklinju. Kažu da čuda čini za kamence u bubrezima.

Čaj od biljke http://www.val-znanje.com/index.php/ljekovite-biljke/1044-marulja-marrubium-vulgare-l
I još jedan savjet, ako volite lubenice, uzeti slobodan dan i 2 lubenice. Jedite lubenicu koliko možete kroz dan do maksimuma koji možete izdržati, leći da vam bude lakše. Očistiti ovako bubrege svaku godinu.

blubird
12.02.2014., 15:50
Bok!
Da li mi netko može preporučiti nekog dobrog urologa u Zagrebu?
Imam dosta veliki kamen u desnom i jedan manji u lijevom bubregu, bolove skoro pa uopće nemam i rekli su mi da kameni stoje na mjestu. Da li je moguće ikako rastopiti te kamene na prirodan način znači bez operacija? I da li je moguće da se razbiju sa ESWL aparatom?

Volume
13.02.2014., 18:23
@blubird - ovisi kako su veliki i u kojem se točnom dijelu nalaze, probati rowatinex-om ili ako imaš para cystinol long + piti puno tekućine min 3 lit dnevno

blubird
14.02.2014., 12:15
Jedan 14mm, drugi 4mm :( Dobila sam spasmex, ne znam di se tocno nalaze ali zasad kao ne smetaju nista.. Danas dobila uputnicu za urologa pa cemo vidjeti dalje :/

Volume
22.02.2014., 10:43
Sretno Bluebird !

blubird
02.03.2014., 12:25
Hvala :)

Ivančica
04.04.2014., 15:50
urolog u splitu? preporuka?