PDA

View Full Version : Prirodno bojanje kose

-KLEOPATRA
10.11.2012., 19:49
Otvorila sam novu temu jer nigdje nema ništa o bojanju kose sa biljkama osim sa kanom,na način kako su to činile naše bake dok još nisu znale za kanu.

Dakle bojanje kose na potpuno prirodan način bez ikakve kemije.

Također bi i da pišemo i o prirodnim šamponima bez konzervansa,raznim pakunzima iz kuhinje i slično.

Stavljajte slike i recepte svojih eksperimenata,uspješnih ili neuspiješnim i svakako javite koliko ste zadovoljne i koja je razlika u usporedbi sa kupovnim iz dućana.

-KLEOPATRA
10.11.2012., 20:02
želim posvijetliti kosu za par nijansi,inače sam tamno plava i našla sam recepte sa sljedećim biljkama

biljke za plavu kosu su:

neven,kamilica,šafran,kora luka,korjen rabarbare,kurkuma,đumbir,med,cimet,limun,kadulja i suncokretove latice.

saznala sam za sljedeće recepte:

napravi se jaki čaj od kamilice,nevena ili kadulje,ostavi preko noći i onda se više puta poljeva po kosi,te ostaviti par sati pod celofanom i zamotanom u ručniku

ili se taj čaj koristi kao voda za zadnje ispiranje nakon šamponiranja kose.

Za plave pramenove

MASKA OD LIMUNA I KRUMPIRA
limun
krumpir
pola šalice čaja od kamilice

Iscijedite limun, izribajte sirovi krumpir pa sve zajedno izmiješajte u finu kremastu masku. Dodajte čaj ohlađen na sobnoj temperaturi i promiješajte. Nakon što operete kosu nanesite masku, lagano masirajući vlasi i tjeme. Prekrijte kosu kapom za tuširanje ili plastičnom vrećicom pa 2-3 minute sjedite pod haubu ili zagrijte glavu fenom. Isperite.

to ću svakako isprobati i baš me zanima hoće li uspjeti na mojoj kosi.

no zanima me ima li netko već da je to napravio,želi ili ima kakvu svoju ideju da podjeli dojmove sa nama ostalima?:)

-KLEOPATRA
10.11.2012., 20:32
ako hoćete u tamniju boju možete probati sa sljedećim biljkama:

za smeđu ili crnu:

crni indijski čaj,ljuske oraha,kava

recept

od orahovih ljuski.ali ima i recept od orahovog mlevenog lišća.Valjda je cjelo drvo ok za farbu.Potrebno:3 šake mljevenih orahovih ljuski,žličica octa i biljnog ulja,mlaka voda.Pomiješati i pustiti da odstoji 15 minuta.Boju nanjeti na kosu i ostaviti 40 minuta.

za crvenu:

čaj od šipka,crvena mljevena paprika,klinčić,cimet

recept:

Pasta od čaja od šipka i crvene mljevene slatke paprike.
Dakle, skuhaj jači čaj (od pet-šest vrećica) i u njega umiješaj crvenu papriku dok ne dobiješ kompaktnu smjesu. Nanesi je na kosu i pokrij plastičnom vrećicom te drži oko 15 minuta i isperi.

-KLEOPATRA
11.11.2012., 07:12
našla sam ovaj recept za sijede,treba biti uporan ali bar nema kemije

PRIRODNA BOJA ZA SIJEDU KOSU - KADULJA

Skuhati jaki čaj od kadulje i malo ružmarina, ostaviti 10 minuta i ocijediti biljke. Infuziju spremiti u spray bocu u hladnjak te prije pranja kose nasprejati sijede pramenove i umasirati u korijen kose, ostaviti da stoji 5-10 minuta i nakon toga uobičajeno oprati kosu.Ispočetka možete sprejati svaki dan. Nakon nekoliko tjedana sijede će nestati. Za održavanje boje dovoljno je sprejati 1-2 puta tjedno. Prestankom stavljanja infuzije postupno će se vraćati sijeda kosa.

-KLEOPATRA
11.11.2012., 09:06
biljke za plavu kosu su:

neven,kamilica,šafran,kora luka,korjen rabarbare,kurkuma,đumbir,med,cimet,limun,kadulja i suncokretove latice.

saznala sam za sljedeće recepte:

napravi se jaki čaj od kamilice ili nevena,ostavi preko noći i onda se više puta poljeva po kosi,te ostaviti par sati pod celofanom i zamotanom u ručniku.

ili se taj čaj koristi kao voda za zadnje ispiranje nakon šamponiranja kose.Ponavljati nakon svakog pranja kose.

Za plave pramenove

MASKA OD LIMUNA I KRUMPIRA
limun
krumpir
pola šalice čaja od kamilice

Iscijedite limun, izribajte sirovi krumpir pa sve zajedno izmiješajte u finu kremastu masku. Dodajte čaj ohlađen na sobnoj temperaturi i promiješajte. Nakon što operete kosu nanesite masku, lagano masirajući vlasi i tjeme. Prekrijte kosu kapom za tuširanje ili plastičnom vrećicom pa 2-3 minute sjedite pod haubu ili zagrijte glavu fenom. Isperite.

LIMUN I CVIJEĆE

2 cijela svježa limuna,samo sok
20 grama nevena cvijet
20 grama kamilice cvijet
30 grama usitnjenog ili u prahu korijena rabarbare
50 grama bagremovog meda
1/2 litre jabučnog octa
50 grama 95% alkohola

Stavite sve u lonac osim meda ,limuna i alkohola i na laganoj vatri kuhajte 10 minuta,Procijedite u staklenu bocu.

Dodajte med, alkohol i limunov sok iz dva limuna. Stavite čvrsto poklopac na bocu i čuvajte u frižideru.

Kako koristiti

može se dodati 1 žlica u 1 litru vode i sa time isprati kosu nakon šaponiranja kao zadnje ispiranje

može se i nerazrijeđeno ostaviti min.30 min na kosi,pokriveno folijom i ručnikom.

koristiti rukavice i staru odjeću.

TheProvense
11.11.2012., 12:50
ovo je za pod prirodnu kozmetiku..

NiT
11.11.2012., 13:13
Ja sam prirodna crvenokosa, međutim s vremenom mi je kosa postala sve svjetlija tako da je došla do nekakve strawberry blond nijanse. Prije dva mjeseca počela sam jednom tjedno ispirati kosu čajem od hibiskusa i cvijeta nevena (našla recept na netu) i jako sam zadovoljna. Naravno rezultat se vidio tek nakon nekoliko puta, ali kosa mi je definitivno crvenija. Zapravo vratila se na onu boju koju sam imala prije nekoliko godina...nastavit ću sa ispiranjem kose jer mi se čini da mi je i zdravija i da ima više sjaja.

-KLEOPATRA
11.11.2012., 16:02
naišla sam i na zanimljivu ideju-KREDA u boji

postupak je ovakav

sa sprejem u kojem je se voda se našprica pramen i u takvu vlažnu kosu se utrljava kreda u boji,ona kreda s kojom se piše po ploči.

super je i za maškare ili tko je malo otkačeniji za noćni izlazak...:p

http://i48.tinypic.com/2m516op.jpg

http://i48.tinypic.com/wlszex.jpg

-KLEOPATRA
11.11.2012., 16:08
Ja sam prirodna crvenokosa, međutim s vremenom mi je kosa postala sve svjetlija tako da je došla do nekakve strawberry blond nijanse. Prije dva mjeseca počela sam jednom tjedno ispirati kosu čajem od hibiskusa i cvijeta nevena (našla recept na netu) i jako sam zadovoljna. Naravno rezultat se vidio tek nakon nekoliko puta, ali kosa mi je definitivno crvenija. Zapravo vratila se na onu boju koju sam imala prije nekoliko godina...nastavit ću sa ispiranjem kose jer mi se čini da mi je i zdravija i da ima više sjaja.

suuper,baš mi je drago da ti je uspjelo :cerek:

inače fora je sa tim prirodnim farbanjem da nema rezultata preko noći već treba više puta ponoviti i strpljivo čekati....a u ovom modernom svijetu neko bi rađe stavio opasnu kemikaliju nego malo pričekao,riskirao zdravlje za ljepotu

no ne moramo riskirati svoje zdravlje,postoje prirodni načini ali eto su se malo zagubili u moru marketinga za umjetne boje za kosu,nažalost

jeej drago mi je da ti je kosa super...javi kak napreduje nijansa i daj koju fotkicu:)

-KLEOPATRA
11.11.2012., 16:36
ovo je za pod prirodnu kozmetiku..

ne bih rekla :confused: i kana je prirodna pa je ta tema otvorena pod kosa,ovdje se piše o bojanju sa drugim biljkama a da nije kana no ipak ovdje sve pišemo u vezi kose pa neka je tu onda...:)

TheProvense
11.11.2012., 17:27
da, ali ovdje se želi pisati o svemu što je nekomercijalno a povezano je sa kosom..barem sam ja takav dojam stekla o ovoj temi..
spomenuti su prirodni šamponi bez konzervansa, razni pakunzi iz kuhinje iliti kućne radinosti, čajevi, biljke, odnosno, svaki pristup koji ne uključuje kemiju..
osobno mislim da je tema prikladnija za prirodnu kozmetiku..jer svatko/većina tko želi sa kosom išta napraviti a da je na prirodan način, ići će na prirodnu kozmetiku..a i šteta je da teme budu rasjeckane..meni se tema sviđa, i na prirodnoj se pisalo o ovome što ti ovdje pišeš..moje mišljenje je da bi bilo dobro da se to stavi u jednu cjelinu, da sve imamo na jednom mjestu..da nije rašrtkano..

-KLEOPATRA
13.11.2012., 13:25
da, ali ovdje se želi pisati o svemu što je nekomercijalno a povezano je sa kosom..barem sam ja takav dojam stekla o ovoj temi..
spomenuti su prirodni šamponi bez konzervansa, razni pakunzi iz kuhinje iliti kućne radinosti, čajevi, biljke, odnosno, svaki pristup koji ne uključuje kemiju..
osobno mislim da je tema prikladnija za prirodnu kozmetiku..jer svatko/većina tko želi sa kosom išta napraviti a da je na prirodan način, ići će na prirodnu kozmetiku..a i šteta je da teme budu rasjeckane..meni se tema sviđa, i na prirodnoj se pisalo o ovome što ti ovdje pišeš..moje mišljenje je da bi bilo dobro da se to stavi u jednu cjelinu, da sve imamo na jednom mjestu..da nije rašrtkano..

ok :)

-KLEOPATRA
13.11.2012., 13:25
hmm..ovo zvuči malo blesavo ali...

kad promisliš jestive boje se dakle mogu posjesti bez opasnosti za organizam,dakle ima ih u haribo bombonima,sladoledima,raznim kupovnim kolačima...dakle posvuda

onda ne bi štetile kosi zar ne?

na tu ideju sam došla i odmah isprobala sa žutom jestivom bojom.Odrezala sam pramenčić svoje kose i umočila u čašu sa malo alkoholnog octa i 2 kapi žute boje i nakon par sati moja tamno plava je za nijansu posvijetlila i ima zlatan odsjaj...:)

hotesse
13.11.2012., 14:11
Nakon nekoliko tjedana sijede će nestati.

:cheer::lux::cerek:

Prestankom stavljanja infuzije postupno će se vraćati sijeda kosa.

:mama::503::(

Ma super je to (ako djeluje) ali tko ima vremena za tak nekaj??? stalno se špricat s tim? Osobno jako vjerujem u prirodnu kozmetiku, ali ovo mi ne polučuje povjerenje. :ne zna:
Možda netko tko ima sijede gusto, al ja ih imam 15 ak po cijeloj glavi..ko bi to tražio...:rofl:

TheProvense
13.11.2012., 19:36
ok :)

:)
super..sad ćemo imati sve na jednom mjestu :cerek:
ja sam bojala kosu sa cimetom i medom i mogu reći da kosa itekako poprimi boju..
od farbane crne sam došla do smeđe mahagonij..
naravno, potrebno je uzastopno ponavljanje..
nekad sam stavila i limun..da poprimi brže..ali uvijek i dodala neko ulje da se kosa ne isuši..cimet ju hoće isušiti a za limun svi znamo da je sklon tome..
boja je bila krasna..šteta što su mi obrve tamnije pa mi je to bio prevelik kontrast..morala sam odustati i promijeniti ju..
ali boja je posebna..vidjelo se da nije dobivena klasičnom farbom..
na suncu je vukla na neku vrstu bakra, ma baš je bila posebna..
i nevjerovatno koliko se miris cimeta zadržavao u kosi..sve do slijedećeg "farbanja" ili pranja..
ali trebam napomenuti da kada se bakča sa cimetom, da se koriste stari ručnici jer ni dan danas sa nekih ručnika nemogu maknuti boju cimeta :o
i da se pazi sa doziranjem cimeta, jer kad bi pretjerala- znalo me peckati tjeme od njega..
bolje ići malo pomalo..

-KLEOPATRA
14.11.2012., 12:00
super..sad ćemo imati sve na jednom mjestu :cerek:
ja sam bojala kosu sa cimetom i medom i mogu reći da kosa itekako poprimi boju..
od farbane crne sam došla do smeđe mahagonij..
naravno, potrebno je uzastopno ponavljanje..
nekad sam stavila i limun..da poprimi brže..ali uvijek i dodala neko ulje da se kosa ne isuši..cimet ju hoće isušiti a za limun svi znamo da je sklon tome..
boja je bila krasna..šteta što su mi obrve tamnije pa mi je to bio prevelik kontrast..morala sam odustati i promijeniti ju..
ali boja je posebna..vidjelo se da nije dobivena klasičnom farbom..
na suncu je vukla na neku vrstu bakra, ma baš je bila posebna..
i nevjerovatno koliko se miris cimeta zadržavao u kosi..sve do slijedećeg "farbanja" ili pranja..
ali trebam napomenuti da kada se bakča sa cimetom, da se koriste stari ručnici jer ni dan danas sa nekih ručnika nemogu maknuti boju cimeta :o
i da se pazi sa doziranjem cimeta, jer kad bi pretjerala- znalo me peckati tjeme od njega..
bolje ići malo pomalo..

med i cimet...mmmmm to sigurno ljepo miriši,svakako bolje od kupovne farbe od koje te peku oči i nos i moraš otvorit širom prozor i vrata da se ne ugušiš,a i znaš da se od toga nemožeš otrovat,dobit alergiju ili nešto još gore.

da,fora je sa tim prirodnim farbanjem da ti se ne vidi tako jako izrast i da je rezultat boje uvijek invidualan,pa si orginalan i to je super kad na ulici ili poslu nema nitko kosu ko ti ili kad te netko pita kako si dobila tu krasnu boju a ti znaš da se ta osoba nemože uputit frizeru i biti tvoj klon :cerek:

mi smo se navikli da sve bude brzo preko noći a kod prirodnog bojanja treba bit strpljiv i uporan da dođe rezultat...priroda ide polako i nikuda joj se ne žuri...tako je i kad se lječiš biljkama,ne ozdraviš preko noći kao kad popiš tabletu,ali zato tableta napravi još štete a biljke te izlječe iz korijene....zato polako i strpljivo:)

-KLEOPATRA
14.11.2012., 12:13

Ma super je to (ako djeluje) ali tko ima vremena za tak nekaj??? stalno se špricat s tim? Osobno jako vjerujem u prirodnu kozmetiku, ali ovo mi ne polučuje povjerenje. :ne zna:
Možda netko tko ima sijede gusto, al ja ih imam 15 ak po cijeloj glavi..ko bi to tražio...:rofl:

znaš kaj,i ja sam tako mislila...ma tko ima vremena i živaca za to trackanje,pa imaš posla,treba skuhati ručak i slično

ali baš treba nać vremena za sebe i u natrpanom rasporedu izvuč trenutke za sebe,opustiti se i njegovati svoje tijelo i izgled kako bi se osjećale ljepe....

što fali tome da se zatvoriš u kupaonu,pustiš opustajuću muziku,imaš šalicu mirisnog toplog čaja ili čašu vina,napuniš kadu i napraviš puno pjene,upališ svijeće,otvoriš knjigu i dok se tvoja kosa tracka pod folijom uživaš u svakom trenutku....i napuniš se energijom za još jedan naporan dan,budeš vedra i nasmijana sa ljepom sjajnom i mirisnom kosom sa divnim odsjajem....to mi žene zaslužujemo:)

Nikita Durango
14.11.2012., 12:18

I ja ih imam amo par rastrkanih ali kad ih bude vise definitivno cu ovo probati.Mozda jeste malo komplikovanije ali je sigurno bolje od farbanja a ja imam lijepu boju kose i nikad se nism farbala pa bi voljela da tako bude sto duze :cerek:

Seeenka
18.11.2012., 08:22
Da li se netko od vas zna recept za bojanje kose orahovim listovima? Pisala je jedna cura da tako njena teta boji kosu ali ja se ne mogu više sjetiti gdje sam to pročitala a nisam si zapisala.:504:

Merlina
18.11.2012., 10:13
Nekaj sam probavala sa orahovim listom no nije mi uspjelo.

Ono što mi je uspjelo i čime sam se farbala neko vrijeme je mljevena kora zelenog oraha no do nje se može u proljeće.
Boja mi je na sijedima bila zlatno plava no na mojoj tamnijoj smeđoj je slabo hvatala (što je i razumljivo) ipak je bila nekako bolja od kane.
Da li je tebi uspjelo farbanje kanom koju si naručila?
Svakako me zanima da li će ti uspjeti farbanje lišćem pa javi.

Inače, ako ne nađeš recept vjerujem da bi ovaj koji sam ja koristila za ljusku bio dobar i za lišće.
A taj je otprilike išao ovako

samljevena kora (lišće) na sitno stavi se u jogurt, doda žlica octa i mala žlica soli, evenutalno par kapi ulja a može se dodati i regenratora (omekša dlaku).
Ostavi sat, dva da se dobro spoji i nanese na glavu. Ja bih obično omatala folijom.

Inače sam našla da i prah korijena rabarbare farba kosu no do rabarbare nisam došla.

Seeenka
19.11.2012., 05:43
Nekaj sam probavala sa orahovim listom no nije mi uspjelo.

Ono što mi je uspjelo i čime sam se farbala neko vrijeme je mljevena kora zelenog oraha no do nje se može u proljeće.
Boja mi je na sijedima bila zlatno plava no na mojoj tamnijoj smeđoj je slabo hvatala (što je i razumljivo) ipak je bila nekako bolja od kane.
Da li je tebi uspjelo farbanje kanom koju si naručila?
Svakako me zanima da li će ti uspjeti farbanje lišćem pa javi.

Inače, ako ne nađeš recept vjerujem da bi ovaj koji sam ja koristila za ljusku bio dobar i za lišće.
A taj je otprilike išao ovako

samljevena kora (lišće) na sitno stavi se u jogurt, doda žlica octa i mala žlica soli, evenutalno par kapi ulja a može se dodati i regenratora (omekša dlaku).
Ostavi sat, dva da se dobro spoji i nanese na glavu. Ja bih obično omatala folijom.

Inače sam našla da i prah korijena rabarbare farba kosu no do rabarbare nisam došla.

Meni je kana super pokrila sijede, ali ja sam je stavila na suhu kosu kako sam to radila nekada, držala 3 sata, smjesa je bila dosta topla i stavila sam samo malo limuna u kanu. Sjede su svijetlije pa izgleda kao da imam sitne pramenove. Kana je Kahadi, to mi je preporučila jedna ženska na topicu o kani. I ako imam kratku kosu stavila sam je cijelu, ali sad nekih 10-ak dana primjećujem da mi se na dijelu oko uha kao isprala. Ne znam je li to normalno jer se nisam kanirala 30 godina, ali prije sam uvijek stavljla kanu,žutanjak,maslinovo ulje i žlicu limunovog soka i to na suhu prljavu kosu i uvijek mi je dobro ispalo i mislim da ću to i sada raditi. Pisala je cura na temi kana da ona također stavlja na prljavu i suhu kosu kanu i da nema vidljivog izrasta. Ako nađem točan recept za lišće napišem, jedino čega se sjećam da se drži 5-6 sati.:mig:

Seeenka
21.11.2012., 08:05
:lol:Uspjela sam napokon naći recept za farbanje kose orahovim lišćem, a mogu i oragove ljuske.

oragovo lišće, 1 čajna žlica biljnog ulja po želji,1 čajna žlica jabučnog octa.
Lišće mora biti sitno smljeveno.
Sve zajedno pomještati i dodati vrele vode da se dobije gusta smjesa koja se ostavi 24 sata da odstoji može i kraće ali ne manje od 1 h. Ako je smjesa pregusta prije nanošenja dodati još vruće vode, nanjeti je na kosu, omotati folijom i ručnikom i ostaviti na kosi najmanje 4 sata - što duže to bolje.
Ako stignem probat ću to u nedjelju napraviti pa javim rezultate.:mig:

mercury3
22.11.2012., 11:41
ako hoćete u tamniju boju možete probati sa sljedećim biljkama:

za smeđu ili crnu:

crni indijski čaj,ljuske oraha,kava

Znaš li možda postoji li neka biljka koja daje smeđu boju pepeljastog tona?
Imam srednje7tamnije smeđu boju kose i već sam isprobala bojanje s indijskim čajem i kavom, ali od njih mi je kosa dobila čudni crvenkasto-bakreni odsjaj koji mi se ne sviđa. I smeđa kana mi je dala isti takav odsjaj :confused:

-KLEOPATRA
01.12.2012., 13:50
Znaš li možda postoji li neka biljka koja daje smeđu boju pepeljastog tona?
Imam srednje7tamnije smeđu boju kose i već sam isprobala bojanje s indijskim čajem i kavom, ali od njih mi je kosa dobila čudni crvenkasto-bakreni odsjaj koji mi se ne sviđa. I smeđa kana mi je dala isti takav odsjaj :confused:

napisala si da nisi probala lišće oraha dakle probaj samo sa lišćem oraha

u 100 ml kipuće vode stavi 2 čajne žličice mljeveog lišća oraha,ostavi preko noći da otpusti boja.Stavi oko vrata stari ručnik i u lavor stavi tu tekućinu i gurni glavu po potrebi poljevaj sa čašom da se sve napacka,malo ocijedi i zamotaj u prozirnu foliju za kućanstvo,feniraj 15 minuta i ostavi još preko noći...u biti tu nema pravila ali što je dulje na kosi to je uspješnije bojanje

taj postupak ponavljaj dok ne dobiš željeni rezultat

ili probaj sa kakaom u prahu,isti je postupak

-KLEOPATRA
01.12.2012., 13:52
:lol:Uspjela sam napokon naći recept za farbanje kose orahovim lišćem, a mogu i oragove ljuske.

oragovo lišće, 1 čajna žlica biljnog ulja po želji,1 čajna žlica jabučnog octa.
Lišće mora biti sitno smljeveno.
Sve zajedno pomještati i dodati vrele vode da se dobije gusta smjesa koja se ostavi 24 sata da odstoji može i kraće ali ne manje od 1 h. Ako je smjesa pregusta prije nanošenja dodati još vruće vode, nanjeti je na kosu, omotati folijom i ručnikom i ostaviti na kosi najmanje 4 sata - što duže to bolje.
Ako stignem probat ću to u nedjelju napraviti pa javim rezultate.:mig:

rezultate molim :cerek:

TheProvense
01.12.2012., 14:14
pošto sam pisala o bojenju cimetom, red je da priložim svoje rezultate ;)
na crnu boju sam stavljala smjesu meda, malo limuna, suncokretovo ulje i cimet..
mislim da sam tu stavila 3,4 puta :misli: ..uglavnom, jako brzo mi primi to sa cimetom..
a ovo je posljedica toga..
razlika je više nego očita :)
na suncu je cimet boja još više izraženija, ovo je nažalost snimano unutra..kako god, jako zanimljiva boja..
http://i47.tinypic.com/5pmr8p.jpg http://i46.tinypic.com/10dshuc.jpg
moj savjet, nakon pothvata sa cimetom, obavezni su pakunzi raznoraznih ulja..cimet dosta isušuje kosu!!
suncokret, argan, kokos, klice, ricinus, bilo što..samo neka su ulja na glavi ;)

-KLEOPATRA
01.12.2012., 15:36
za smeđu kosu

možete probati i ovaj recept,ne daje crvenkasti odsjaj

lišće metvice pola šalice
lišće koprive pola šalice
lišće ružmarina pola šalice
2 i pol šalice kipuće vode

ostaviti preko noći,ocijediti,natrackati kosu i zamotati u foliju i ostaviti što duže na kosi.

-KLEOPATRA
01.12.2012., 15:38
pošto sam pisala o bojenju cimetom, red je da priložim svoje rezultate ;)
na crnu boju sam stavljala smjesu meda, malo limuna, suncokretovo ulje i cimet..
mislim da sam tu stavila 3,4 puta :misli: ..uglavnom, jako brzo mi primi to sa cimetom..
a ovo je posljedica toga..
razlika je više nego očita :)
na suncu je cimet boja još više izraženija, ovo je nažalost snimano unutra..kako god, jako zanimljiva boja..
http://i47.tinypic.com/5pmr8p.jpg http://i46.tinypic.com/10dshuc.jpg
moj savjet, nakon pothvata sa cimetom, obavezni su pakunzi raznoraznih ulja..cimet dosta isušuje kosu!!
suncokret, argan, kokos, klice, ricinus, bilo što..samo neka su ulja na glavi ;)

vauuu:cerek:

kako ljepa boja i koja razlika :klap:

fairy wings
02.12.2012., 08:27
TheProvense koliko cega si stavljala u tu smjesu? probala bi i ja s cimetom. inace se farbam u neku bakrenu boju ali brzo se ispere pa bi joj malo pojacala sjaj do iduceg farbanja ...

Merlina
02.12.2012., 10:43
Probala sam farbati se cimetom u kombinaciji sa medom ljetos više puta.
Nije ni gotovo ništa uhvatilo, unatoč velikoj količini cimeta, iako imam dosta svijetulu kosu :ne zna:.
Jedino kaj mogu reći je da kosa bude super mekana :), meni je to više kao hranjivi pakung nego što se može zaista dobiti neka nijansa.
Tako je isto, neuspješno bilo i sa lišćem oraha i kaduljom.

-KLEOPATRA
02.12.2012., 11:15
Probala sam farbati se cimetom u kombinaciji sa medom ljetos više puta.
Nije ni gotovo ništa uhvatilo, unatoč velikoj količini cimeta, iako imam dosta svijetulu kosu :ne zna:.
Jedino kaj mogu reći je da kosa bude super mekana :), meni je to više kao hranjivi pakung nego što se može zaista dobiti neka nijansa.
Tako je isto, neuspješno bilo i sa lišćem oraha i kaduljom.

a kako si uspjela razmazati cimet i med po kosi,zar to nije bilo onako ljepljivo?

the provense je stavila uz to još i suncokretovo ulje i sok limuna a njoj je očigledno ispala druga nijansa kose :confused:

TheProvense
02.12.2012., 15:20
vauuu:cerek:
kako ljepa boja i koja razlika :klap:
jel' da?
ma boja je divna..baš se primjeti da nije dobivena klasičnim putem..
u zatvorenom je neki tamni mahagonij, na suncu svjetlija sa daškom bakrenija..
imaš osjećaj da u raznoraznim uvjetima imaš svaki put drugu boju kose..
to je valjda još ta dodatna čar bojenja prirodnim putem..
nije onaj klasičan dobiven efekt "kacige"..
vjerujem da da sam ponavljala još par puta da bi ju vjerovatno još za ton posvjetlila..

TheProvense koliko cega si stavljala u tu smjesu? probala bi i ja s cimetom. inace se farbam u neku bakrenu boju ali brzo se ispere pa bi joj malo pojacala sjaj do iduceg farbanja ...
teško mi je reći koliko sam stavila cimeta jer nisam tip od mjerenja..
ali za ništa..sve stavljam odokativno..
meda sam stavljala dosta, da pokrijem cijelu kosu, suncokretovo ulje toliko da mi se lakše razmazuje, da prorijedim med (neki stavljaju i vodu u tu svrhu ali bolje ulje jer kombinacija limuna i meda je idealnaza isušivanje),
limuna tipa cca pola i cimet..cimet- hm, svaki put drugačije..ali ajmo reći da je to najčešće bilo malo manje od pola male vrećice..
jednom sam stavila cijelu vrećicu, išla sam sa mišlju da ubrzam proces :horor: mislila sam da će mi glava izgoriti..doslovno sam išla odmah sve isprati pod hladnom vodom :D
vidjeti ćeš, kako dodaješ cimet u smjesu i miješaš, kada smjesa poprimi cimet boju, tu staješ sa doziranjem..

the provense je stavila uz to još i suncokretovo ulje i sok limuna a njoj je očigledno ispala druga nijansa kose :confused:
ovo sa cimetom sam vidjela na netu i dosta je onih kojima je kao i meni primilo a ima i onih kojima nije..
prirodno imam crvenkastog pigmenta u kosi, iako sam prirodno tamnija brineta ali možda i zahvaljujući tom kestenjastom pigmentu mi je tako primilo :ne zna:

TheProvense
02.12.2012., 16:59
fairy wings-krivo sam napisala: limun i cimet su idealni za isušivanje..ne limun i med ;)
koliko sam čitala po netu,čak i gledala na youtubeu, neki drže smjesu cijelu noć..ja osobno nisam mogla..meni je prejak miris cimeta..ne bi mogla zaspati uz njega..
držala sam smjesu po par sati..
ako se odlučiš na ovo, svakako javi dojmove ;)

-KLEOPATRA
02.12.2012., 17:59
uspjeh boje ovisi o kosi kakva je

tako se na prirodnu kosu najbolje prima a na kemijski farbanu baš i ne...:tuzni:

da,a isto tako boja ovisi o prirodnom odsjaju....crveni,bakreni,zlatan ili ga nema

za najbolje rezultate prvo provjeriti svoj odsjaj na prirodnoj kosi i onda ga samo pojačati prirodnim bojanjem sa biljkama

npr ako ti je kosa onako zlatna na suncu onda je treba pojačati sa biljkama koje daju žutu boju,a ako je bakreni,crveni onda one koje daju crvenkastu boju...

fairy wings
02.12.2012., 18:05
obavezno cu probat i javim dojmove. samo da se sjetim kupit med

TheProvense
02.12.2012., 18:19
tako se na prirodnu kosu najbolje prima a na kemijski farbanu baš i ne...:tuzni:

ovo se baš i ne bi moglo primijeniti u mom slučaju, pošto sam stavljala na farbanu kosu :)
svaka kosa drugačije reagira..očito je do kose, svaka drugačije reagira..
sjećam se kad sam jednom stavljala masku od paradajza, isto mi skinulo boje..
a nisam išla sa tom namjerom već sam željela hranjivi pakung..
da čovjek ne povjeruje..očito su kiseline iz paradajza učinile svoje..
i očito je da moja kosa nikako ne želi biti crna :s :D

fairy-javi :)

mercury3
03.12.2012., 12:56
napisala si da nisi probala lišće oraha dakle probaj samo sa lišćem oraha

u 100 ml kipuće vode stavi 2 čajne žličice mljeveog lišća oraha,ostavi preko noći da otpusti boja.Stavi oko vrata stari ručnik i u lavor stavi tu tekućinu i gurni glavu po potrebi poljevaj sa čašom da se sve napacka,malo ocijedi i zamotaj u prozirnu foliju za kućanstvo,feniraj 15 minuta i ostavi još preko noći...u biti tu nema pravila ali što je dulje na kosi to je uspješnije bojanje

taj postupak ponavljaj dok ne dobiš željeni rezultat

ili probaj sa kakaom u prahu,isti je postupak

Ok, hvala na savjetu!:)

Samo, mislim da će mi bit problem nabavit lišće oraha. Već sam ga pokušavala nabaviti, ali u mom gradu nitko nema to stablo. U ljekarnama isto nema.. Možda da probam po obližnjim selima:rofl:

-KLEOPATRA
09.12.2012., 07:00
Ok, hvala na savjetu!:)

Samo, mislim da će mi bit problem nabavit lišće oraha. Već sam ga pokušavala nabaviti, ali u mom gradu nitko nema to stablo. U ljekarnama isto nema.. Možda da probam po obližnjim selima:rofl:

http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=203

ako nisi našla orah drvo u svom gradu, imaš na suban.hr,oni imaju sve moguće biljke

i rezultate bojanja molim!

-KLEOPATRA
09.12.2012., 07:04
ovo se baš i ne bi moglo primijeniti u mom slučaju, pošto sam stavljala na farbanu kosu :)
svaka kosa drugačije reagira..očito je do kose, svaka drugačije reagira..
sjećam se kad sam jednom stavljala masku od paradajza, isto mi skinulo boje..
a nisam išla sa tom namjerom već sam željela hranjivi pakung..
da čovjek ne povjeruje..očito su kiseline iz paradajza učinile svoje..
i očito je da moja kosa nikako ne želi biti crna :s :D

fairy-javi :)

tako je,svaka kosa drukčije reagira...znaš kaj meni je crna onako ugljen crna prekrasna boja samo meni nikako ne bi stajala....al ljepša i je od bilo koje druge....a šta ti reć ženo budi uporna dok ne dobiš željenu boju:)

daneejela
27.12.2012., 17:01

ovo je i moj razlog zasto sam odustala od bilo kakvog farbanja...nakon godina eksperimentiranja, vratila se svojoj tamnosmeđoj do crnoj kosi i otad se vec par godina farbam u skoro pa svoju boju, samo zbog sjaja.

A sad kad gledam sva ova prirodna magijanja, pala mi je na pamet jedna ideja, koja mi nije nikad dolazila u obzir s kemijom, ali mozda s ovim prirodnim sastojcima i nije losa... sto mislis, bi li se mogle obrve isto posvijetlit i jel bi to licilo na sto?

P.S. Imas bas prekrasnu kosu :cerek: Bas si hodajuca reklama za prirodnu kozmetiku :D
Puno sam naucila iz tvojih postova tamo na temi o njezi kose,vidi se da govoris iz iskustva :s i bas inspiriras :cerek:

TheProvense
28.12.2012., 11:33
sto mislis, bi li se mogle obrve isto posvijetlit i jel bi to licilo na sto?
ne bih znala..nisam iskušavala to..
zanimljiva ideja..

P.S. Imas bas prekrasnu kosu :cerek: Bas si hodajuca reklama za prirodnu kozmetiku :D
Puno sam naucila iz tvojih postova tamo na temi o njezi kose,vidi se da govoris iz iskustva :s i bas inspiriras :cerek:
hvala ti puno :K
drago mi je ako sam pomogla..
hvala ti još jednom..

Victoria88
12.01.2013., 21:31
svako koliko se moze ponavljati farbanje ovim nacinom, dan, dva, pet, tjedan? smjesu koju drzite na glavi, normalno ispirete samponiranjem ili?

TheProvense
27.01.2013., 11:47
svako koliko se moze ponavljati farbanje ovim nacinom, dan, dva, pet, tjedan? smjesu koju drzite na glavi, normalno ispirete samponiranjem ili?
kada sam radila ovo, radila sam prije pranja kose, a to je jednom tjednom..
i tako svaki tjedan..
da, normalno se šamponira..

edit: na suncu mi je cimet boja bila ovakva:
http://i46.tinypic.com/2j339me.jpg
prekrasna boja, šteta što su mi obrve tamne pa ju nemogu nositi..prevelik kontrast..šteta..

Instant Human
28.01.2013., 20:38
Malo cu skrenuti s originalne teme, no jeste li ikad probale boje za kosu sa manje kem. sastojaka i blabla, ala Phyto (http://www.formasana.com/Rainbow/PopisKategorija/tabid/79/ttl/Boje-za-kosu/rbtid/527/Default.aspx) boje za kosu sa uljima i svacime necime? Valjaju sta ili je to najobicnija overpriced boja za kosu?

TheProvense
29.01.2013., 09:20
Malo cu skrenuti s originalne teme, no jeste li ikad probale boje za kosu sa manje kem. sastojaka i blabla, ala Phyto (http://www.formasana.com/Rainbow/PopisKategorija/tabid/79/ttl/Boje-za-kosu/rbtid/527/Default.aspx) boje za kosu sa uljima i svacime necime? Valjaju sta ili je to najobicnija overpriced boja za kosu?

probala sam phyto jednom i žali bože novaca koje sam dala, a dala sam ih..skupa je ta boja..preskupa..
uzela sam najtamniju moguću smeđu, na granici sa crnom..ispala sam nikakva..boja se nije ni primila..
mislim, da se (skoro) crna ne primi :confused:
ali zato imam jako dobra iskustva za color erbe farbama..
duplo jeftinije, postojane, ne uništavaju kosu, mirišu kao marmelada..
color erbe su u ljekarnama..

Merlina
29.01.2013., 09:38
Probala sam tu phyto i bila mi je izvrsna :).
No ja sam uzela onu plavo crvenu nijansu.
Kosa mekana, ne peče za vlasište, boja postojana.
Color Erbe mi je isušivala kosu, no za one sa masnijom kosom bila bi vjerojatno ok.

TheProvense
29.01.2013., 10:00
kako je to sve drugačije :)
a meni je color erbe bila :top:, phyto :flop:
a daleko sam od masne kose..

Merlina
31.01.2013., 13:16
Eto vidiš meni su one iz bio i bio Hena nešto :confused:bile katastrofa, uopće mi nisu primile na korijen i kosa suha ko barut .

Dal je netko probao biokap?

la-lala
24.02.2013., 22:08
moram ovo podijeliti s vama..nakon godina farbanja kose (a probala sam zaista sve marke farbi za kosu-od jeftinih do najskupljih, profesionalnih) i niti jedna mi nije "trajala" na glavi dulje od 3 tjedna. Medutim, odlucila sam kupiti Biokap farbu za kosu (moja je narancasto-smeda), kupila sam tamno smedu i eto trajala mi je 2 mjeseca, bez ispiranja. Ispire se najsporije od svih koje sam probala...i zaista ima prekrasnih nijansi- predobro prekriva izrast, crveni pigment i sijede :D:D:D

-KLEOPATRA
01.03.2013., 19:11
pronašla sam još jedan recept sa medom za posvjetljivanje kose

Recept

http://i46.tinypic.com/lkw0m.jpg

Omjer meda i destilirane vode je 1:4, a najmanja količina meda 10 grama. Prema tome koliko vam je kosa duga procijenite koju ćete količinu upotrijebiti za ovaj preparat. U smjesu možete dodati žličicu cimeta i kardamoma u prahu te žlicu maslinova ulja i ostaviti da sve odstoji barem sat vremena na sobnoj temperaturi.

Čarolija se sastoji u tome da med u dodiru s destiliranom vodom oslobađa prirodni hidroksid, a cimet, kardamom i maslinovo ulje pojačavaju učinak tog spoja. Smjesu se nakon što odstoji nanosi na čistu kosu na kojoj nema ostataka regeneratora ili drugih preparata te se preporučuje staviti plastičnu kapu za tuširanje, a može se omotati i starim ručnikom.

autorica koja je smeđekosa kaže da joj je već nakon samo jednog tretmana kosa bila malo svjetlija a tko želi jače rezultate da može ponavljati postupak do željene nijanse naravno bez posljedica od oštečenja,od meda kosa može biti samo još ljepša i zdravija...priroda je zakon :)

TheProvense
01.03.2013., 22:20
da, med je kak' ti alternativa peroksidu..
i onda se uz njega dodaje boja..cimet za crvenkasto, kamilica za posvjetljivanje..
čudno mi je malo da cimet netko ide stavljati ako želi samo posvjetliti kosu..
cimet je znamo kakva boja..

mrkvich
08.03.2013., 14:48
da, med je kak' ti alternativa peroksidu..
i onda se uz njega dodaje boja..cimet za crvenkasto, kamilica za posvjetljivanje....

kako se moze kamilica staviti? kao caj ili suhi cvjetovi?

abutilon
20.05.2013., 21:02
Pozdravljam sve forumašice. Biljke za bojanje kose. Tema je odlična. jako sam zainteresirana. Puno sam naučila čitajuči vaša iskustva. Hvala vam.Kako se nisam prije dosjetila potražiti ovdje. Slabo pokrivam svoje sijede, bilo što god stavljam. Sad ću se više poigrati s tim. zelenivrt.blogspot.com

dunja81
12.10.2013., 21:49
Kadulja sa ružmarinom je navodno odlična za prirodno farbanje kose i kao tretman protiv ispadanja kose.
O tome se već pisalo na forumu na sličnim temama.
S obzirom da tražim što prirodniji način prikrivanja sijedih (ali da nije kana-loša iskustva s mojom kosom ) ali i nešto što sprečava opadanje, koje je pojačano baš zbog čestog farbanja zanima me da li je to uistinu ostvarivo sa kaduljom i ružmarinom?
Kakva su vaša iskustva?
I da li se stvarno mogu sijede na taj način ofarbati u smeđe-to mi je inače prirodna boja?

divazg
12.10.2013., 22:07
ne znam za kadulju i ružmarina i bojanje kose, ali odličan šampon za jačanje kose i protiv ispadanja je od aromatice s koprivom i ružmarinom:
http://www.aromatica.hr/hr/proizvodi.aspx?c=1099&s=1623
nadam se da sam bar malo pomogla :)

dunja81
12.10.2013., 22:14
Jesi, hvala na odgovoru ali mislila sam skuhati caj od kadulje sa ruzmarinom kako savjetuju pa s njim ispirati kosu, navodno treba biti uporan ali nije problem ako uistinu djeluje.

princess_leia
13.10.2013., 09:17
To je isto za crni caj, ja sam to radila, da, treba biti uporan, citala sam i o kadulji i ruzmarinu da pomaze ali nisam probala, s time cu napraviti infuz pa staviti u sampon...

curlysue25
13.10.2013., 09:19
kadulja i ruzmarin definitvno jesu odlicni protiv ispadanja kose..ja osobno koristim etericno ulje ruzmarina i cedra atlasa u malo baznog ulja (kokos,jojoba,suncokret..) i to natrackam na tjeme:) ali i cajevi su fenomenalna stvar..isto kao i ispiranje cajem od koprive..samo uporno i rezultata ce bit :) a sto ce tice potamnjivanja,zasto ne probat..nemam iskustva pa ne mogu rec :)

racunajnamene
13.10.2013., 09:28
Nikada nisam cula da netkome je dobro ispala kosa ofarbana kanom.

Kako se napravi čaj od koprive za farbanje? Jel ima tko kakav recept?

curlysue25
13.10.2013., 09:49

onda moras otic na topic s kanom,kakvih sve prekrasnih kaniranih kosa ima..cure su fenomenalne i imaju dobre savjete :cerek:
listove koprive u zakljucalu vodui cekat malo da odstoji,pa procijedit..neznam koliko ce imat utjecaja na farbanje kose,ali protiv ispadanje je super :cerek:

dunja81
13.10.2013., 16:16
NIje mi jasno zašto je moja tema Kadulja/Ruzmarin premještena na ovu temu kad sam ju namjerno htjela odvojiti, jer me zanima samo, isključivo kadulja/ruzmarin za bojanje kose i protiv ispadanja? i iskustva onih koji su to isprobali.

dunja81
13.10.2013., 20:33
U svrhu bojanja se savjetuje nanositi kadulju/ružmarin sa sprejom na sijede vlasi 5-10 min prije pranja kose i poželjno je da je to svakodnevno, da li to znači da se kosa mora svaki dan prati ili se smije to nanositi svakodnevno i bez pranja kose?

princess_leia
13.10.2013., 22:16
Iz iskustva meni je jaki crni caj napravio promjene..

Ali da; to je prirodno, nije kemija, tako da mislim da ce neko duze vrijeme trebati za tako nesto, meni je crni caj npr.. ja sam svaki dan s njime ispirala kosu, i pustila da se osusi, nije me isusivao jer imam masnu kosu..

ovo ja mislim da je u redu svakodnevno ali ne ispiranje, osim ako ne osjetis da ti ne smeta na vlasistu..

@ racunajnamene "Nikada nisam cula da netkome je dobro ispala kosa ofarbana kanom."

Vjerojatno zato sto nikad ne znas kakva ce tocno ispasti boja.. Ali tako meni nije nikad bilo ni s "kemijskim" bojama..

dunja81
13.10.2013., 22:59
Hvala na odgovoru:)
Sto se tice kane zao mi je sto nije bila dobra za moju kosu koja je suha i kovrcava, ona ju je dodatno isusila i izravnala je. Sad sam tek skuzila da postoji nesto sto se zove amla i to bi mozda bilo rjesenje ali o tome sam postavila pitanje na temi kana.
Ali prava grozota su obicne farbe:(

racunajnamene
14.10.2013., 14:24
onda moras otic na topic s kanom,kakvih sve prekrasnih kaniranih kosa ima..cure su fenomenalne i imaju dobre savjete :cerek:
listove koprive u zakljucalu vodui cekat malo da odstoji,pa procijedit..neznam koliko ce imat utjecaja na farbanje kose,ali protiv ispadanje je super :cerek:

Odlican savjet, to nisam znala, bas cu probati to napraviti jer mi kosa dosta ispada. Samo se nadam da se nece ofarbati?

curlysue25
14.10.2013., 16:01
Odlican savjet, to nisam znala, bas cu probati to napraviti jer mi kosa dosta ispada. Samo se nadam da se nece ofarbati?

Jesi li svijetla ili tamna? ja cesto ispirem kosu razlicitim cajevima i nikada nisam neku promjenu vidjela u boji..trenutno sam crvena a bila sam smedja..mozda neko sa sigurnoscu moze rec za svijetlu kosu??osobno mislim da nece..al pricekaj,mozda je i netko svijetliji probao pa zna iz osobnog iskustva :D

Nessadha
14.10.2013., 18:07

šta zbilja misliš da bi čajem od koprive mogla pofarbati kosu? Ako uspiješ, javi se, napravit ćemo milijarde

dunja81
14.10.2013., 22:08
Ne mogu vjerovati! Pomoć!

Išla sam si skuhati čaj od kadulje s ružmarinom....kad se ohladio nanijela na tjeme, dobro, utrljala i mislila sam teko možda sutra ili prekosutra oprati kosu i svaki dan malo to špricati i masirati tjeme.....
Kadulja od koje sam skuhala čaj je ustvari Kadulja-začin od firme Nadalina, mislim si zašto ne, osušeni komadići biljke ionako piše na netu da se može od toga i čaj skuhati, da bi ipak išla provjeriti latinski naziv sa njihove kutije-
Satureja hortensis koji je ustvari biljka čubar a ne kadulja. ne mogu vjerovati kako oni to prodaju, pa to nije jedno te iste, uglavnom sad mi je čubar na glavi a ne kadulja ali neću prati sad kosu već je kasno nego sutra valjda mi neće ništa biti.
Sram ih bilo!!!!! ili je možda štamparska greška???

mlada1
16.10.2013., 11:29
Ne mogu vjerovati! Pomoć!

Išla sam si skuhati čaj od kadulje s ružmarinom....kad se ohladio nanijela na tjeme, dobro, utrljala i mislila sam teko možda sutra ili prekosutra oprati kosu i svaki dan malo to špricati i masirati tjeme.....
Kadulja od koje sam skuhala čaj je ustvari Kadulja-začin od firme Nadalina, mislim si zašto ne, osušeni komadići biljke ionako piše na netu da se može od toga i čaj skuhati, da bi ipak išla provjeriti latinski naziv sa njihove kutije-
Satureja hortensis koji je ustvari biljka čubar a ne kadulja. ne mogu vjerovati kako oni to prodaju, pa to nije jedno te iste, uglavnom sad mi je čubar na glavi a ne kadulja ali neću prati sad kosu već je kasno nego sutra valjda mi neće ništa biti.
Sram ih bilo!!!!! ili je možda štamparska greška???

Jel stvarno caj od kadulje dobar za pokrivanje sijede? Bas me zanima konkretan primjer?

Hvala

dunja81
16.10.2013., 13:28
Jel stvarno caj od kadulje dobar za pokrivanje sijede? Bas me zanima konkretan primjer?

Hvala

Nadam se da je, evo ja sam tek prije par dana počela sa tretmanom da ga tako nazovem, znam da će se tek vjerojatno vidjeti promjena za mjesec dana nadam se i prije, u svakom slučaju ću biti uporna i izvještavati vas ako upali

jacca88
19.10.2013., 21:14
hej,trebala bih mi pomoci oko tog farbanjem prirodnim putem,dugo sam bila plava,izblajhana ali sad je dosta:)gledajuci ovako forume po netu,odlucila sam malo potamniti kosu,bar de nebude tako svjetla,uzmem ja taj recept sa kavom i uspjelo mi je malo da primi ali najgore od svega sto sam dobila neku zutö-narandjastu boju nekako bas odvratno:)pa se sad borim kako na prirodan nacin da ostvarim t, da mi kosa malo potamni u neku smedju svjetliju ili tamniju i nije bas bitno samo da nisam ovakva:)

dunja81
20.10.2013., 19:12
hej,trebala bih mi pomoci oko tog farbanjem prirodnim putem,dugo sam bila plava,izblajhana ali sad je dosta:)gledajuci ovako forume po netu,odlucila sam malo potamniti kosu,bar de nebude tako svjetla,uzmem ja taj recept sa kavom i uspjelo mi je malo da primi ali najgore od svega sto sam dobila neku zutö-narandjastu boju nekako bas odvratno:)pa se sad borim kako na prirodan nacin da ostvarim t, da mi kosa malo potamni u neku smedju svjetliju ili tamniju i nije bas bitno samo da nisam ovakva:)

Pokušaj isto što i ja radim ili probaj zalijevati sa crnim čajem.

countrywoman
27.10.2013., 12:41
odlucila sam i ja probati ovo s ruzmarinom i kaduljom i isto ne znam ako se koriste svakodnevno a kosa se ne pere svakodnevno, sto bi se dogodilo? mozda bi kosa previse potamnila?

mozda cu probati prije pranja, znaci 2xtjedno pa vidjeti hoce li djelovati.

nego, sad prije pranja stavljam i pakunge protiv ispadanja, pa ako njih drzim na glavi, kako da u to uklopim ovaj sprej? ako ga sprejam preko pakunga, vjerojatno od ulja cajevi nece ni doci do vlasista?

ili da pricekam s "cajofarbanjem" dok ne sredim ispadanje? :ne zna:

happines
27.10.2013., 14:23
odlucila sam i ja probati ovo s ruzmarinom i kaduljom i isto ne znam ako se koriste svakodnevno a kosa se ne pere svakodnevno, sto bi se dogodilo? mozda bi kosa previse potamnila?

mozda cu probati prije pranja, znaci 2xtjedno pa vidjeti hoce li djelovati.

nego, sad prije pranja stavljam i pakunge protiv ispadanja, pa ako njih drzim na glavi, kako da u to uklopim ovaj sprej? ako ga sprejam preko pakunga, vjerojatno od ulja cajevi nece ni doci do vlasista?

ili da pricekam s "cajofarbanjem" dok ne sredim ispadanje? :ne zna:

Ako si odlučila tako koristiti, zašto onda ne bi probala obrnutim redosljedom? Najprije si staviš taj čaj recimo ujutro kad se probudiš, taman ti se posuši i onda naneseš pakung protiv ispadanja kose. Tad ćeš imati oboje.:kava:

countrywoman
27.10.2013., 15:39
ako sam dobro zapamtila, caj se ne drzi dugo, nego 15-20 minuta. a pakunge drzim makar sat-dva.

al sad si mi dala ideju, treba stavit prvo caj, pa ga samo isprati pa za pakung samo prosusiti kosu jer ga je ionako bolje stavljati na vlaznu nego na suhu.

hvala na ideji :s :cerek:

countrywoman
27.10.2013., 22:11
evo na kraju sam prvo natopila kosu blazinicom namocenom u caj (nisam uspjela nabaviti bocicu s rasprsivacem) tamo gdje mi je sijedi izrast (nedavno sam se farbala a kako koristim prirodnu boju, imam osjecaj da mi nekad naprosto "sklizne" sa sijedih, posebno oko lica). jedna kolegica mi je rekla da mi boja vjerojatno oko lica tako brzo ode jer se umivam skroz do kose. :confused: ona, navodno, ne umiva oko 1 cm lica koje je uz kosu. al sve je valjda moguce.

no. tako sam namazala te sijede dijelove cajem i drzala 20 minuta. kad sam se isprala, cinilo mi se kao da sam tom blazinicom zapravo skinula jos malo boje :rofl:

onda sam stavila pakung i drzala ga nekih sat vremena i nakon pranja opet stavila caj. za sada mi se i dalje cini da ovime samo skidam boju :tuzni:

cim nabavim bocicu, planiram se sprejati svaki dan dok ne vidim poboljsanje, a onda cu sprejati 1-2 puta tjedno, kao sto kaze uputa. i one dane kad koristim sprej a ne perem kosu, necu ispirati caj. a kad perem, sprejat cu i prije i poslije pranja.

pa da vidimo.

dunja81
27.10.2013., 23:21
evo na kraju sam prvo natopila kosu blazinicom namocenom u caj (nisam uspjela nabaviti bocicu s rasprsivacem) tamo gdje mi je sijedi izrast (nedavno sam se farbala a kako koristim prirodnu boju, imam osjecaj da mi nekad naprosto "sklizne" sa sijedih, posebno oko lica). jedna kolegica mi je rekla da mi boja vjerojatno oko lica tako brzo ode jer se umivam skroz do kose. :confused: ona, navodno, ne umiva oko 1 cm lica koje je uz kosu. al sve je valjda moguce.

no. tako sam namazala te sijede dijelove cajem i drzala 20 minuta. kad sam se isprala, cinilo mi se kao da sam tom blazinicom zapravo skinula jos malo boje :rofl:

onda sam stavila pakung i drzala ga nekih sat vremena i nakon pranja opet stavila caj. za sada mi se i dalje cini da ovime samo skidam boju :tuzni:

cim nabavim bocicu, planiram se sprejati svaki dan dok ne vidim poboljsanje, a onda cu sprejati 1-2 puta tjedno, kao sto kaze uputa. i one dane kad koristim sprej a ne perem kosu, necu ispirati caj. a kad perem, sprejat cu i prije i poslije pranja.

pa da vidimo.

Nemoj ispirati kosu nakon što naneseš čaja na sijede prije pakunga već pustiš da se osuši par minuta pa samo naneseš pakung prije pranja kose, nećeš skoro vidjeti promjenu u boji treba stvarno biti uporan i nije loše da nakon što opereš kosu zadnji polijevanje bude sa čajem i samo onda osušiš kosu. Inače kad nabaviš sprey ali možeš i sa blazinicom :) svaki dan malo nanijeti jačeg čaja od kadulje sa malo ružmarina i lagano umasritai te samo pustiti da se osuši.

Merlina
28.10.2013., 11:26
Nema što nisam probala od prirodnih varijanti za bojanje kose.
Jedino što osim kane (koja meni osobno ne odgovara) može djelovati u tu svrhu je kora zelenog oraha.
I ta ne djeluje na svaku kosu.
Ovo što pokušavate sa čajevima, cimetom, šafranom, kaduljom ....može dati samo blagi tonirani odsjaj a nikako zamijeniti (i na moju žalost) funkciju farbe.

dunja81
09.11.2013., 16:04
Koja je po vama najbolja?
Tj. ima najmanje štetnih sastojaka i kako ste zadovoljne njima? Bez obzira što su kao prirodne i one imaju malo amonijaka i peroksida u sebi.
Hennaplus longlasting znam da ima malo amonijaka i peroksida, hennaplus color creme je bolja po sastavu ali se jako brzo ispere jer je polutrajna, biokap nema amonijaka, peroksid ima a za colorerbe ne znam sastav.
Kakva su vaša iskustva?

dunja81
10.11.2013., 18:07
Šta nitko nije probao ove "prirodne" farbe za kosu?
Iskustva? Usporedba? Koja je po vama sa najmanje kemikalija?

Lullaby12
10.11.2013., 21:31
nisam probala nijednu od navedenih,ali ti mogu preporučiti kanu iz mullera :top:
ali to je baš kana,nije u obliku komercijalnih boja za kosu, tako da je i proces nanošenja puno kompliciraniji

dunja81
10.11.2013., 21:46
nisam probala nijednu od navedenih,ali ti mogu preporučiti kanu iz mullera :top:
ali to je baš kana,nije u obliku komercijalnih boja za kosu, tako da je i proces nanošenja puno kompliciraniji

Hvala na odgovoru,
razmatram opet i korištenje kane i na toj temi sam pisala, ali u zadnje vrijeme opet razmišljam i o ovim organskim farbama u svakom slučaju "obične" farbe više neću nikad staviti na glavu jer mi od njih opada kosa užasno.....

Lullaby12
10.11.2013., 21:58
zadnji put kada sam na sebe stavila komercijalnu trajnu farbu za kosu tjeme mi je doslovno gorjelo od kemikalija :503:
sa kanom mi se to nikad nije dogodilo..a ove prirodne boje za kosu ne znam,nisam nikad koristila

*Alicia*
11.11.2013., 03:41
Lush kane za kosu :top:

Rachela
14.11.2013., 16:15
Neznam jel na dobroj temi pitam, dal netko zna kakve su one biljne farbe za kosu što ima u bio&bio ili u biljnim ljekarnama, a da su za lagano posvjetljivanje? Dal isušuje kosu itd.

dunja81
14.11.2013., 22:01
Neznam jel na dobroj temi pitam, dal netko zna kakve su one biljne farbe za kosu što ima u bio&bio ili u biljnim ljekarnama, a da su za lagano posvjetljivanje? Dal isušuje kosu itd.

Imaš od Biokapa odličan posvjetljivač ( oznaka je "0" ), odlična stvar, može mislim do 2 nijanse posvjetliti ali kosa je predivna nakon njega, mekana i boja kose bude svjetlija ali i sjajna, ma odlično nešto:)

Rachela
14.11.2013., 22:54
Imaš od Biokapa odličan posvjetljivač ( oznaka je "0" ), odlična stvar, može mislim do 2 nijanse posvjetliti ali kosa je predivna nakon njega, mekana i boja kose bude svjetlija ali i sjajna, ma odlično nešto:)

Uuu najs :) a di to ima za nabaviti i koliko košta, ako znaš možda? :D

dunja81
15.11.2013., 07:59
Uuu najs :) a di to ima za nabaviti i koliko košta, ako znaš možda? :D

ljekarne drže Biokap biljne farbe, skoro sve cijene su cca 60, 70 kn, zavisi kako u kojoj. Ovaj posvjetljivač me oduševio, ako se budem htjela posvjetliti ikada samo s tim, blanš više nikada ni u ludilu:)

Rachela
15.11.2013., 09:12
ljekarne drže Biokap biljne farbe, skoro sve cijene su cca 60, 70 kn, zavisi kako u kojoj. Ovaj posvjetljivač me oduševio, ako se budem htjela posvjetliti ikada samo s tim, blanš više nikada ni u ludilu:)

Dobro zvuči, mogla bi probat. Hvala :D

stihaa
06.02.2014., 10:05
Kupila sam amlu. Međutim nisam sigurna kako da je koristim. Mislila sam je umješati u kanu netom prije stavljanja na kosu. A svakodnevno možda umješati u neki uljni pakung?

Raštika
06.02.2014., 21:38
Ja sam naručila jednom sa iHerb-a neku smeđu kanu,light mountain se zove firme. Jedna kutija je dosta za barem dva farbanja, a ja imam stvarno čudo kose na glavi... probala jednom, al kako živim na moru, od kupanja svakodnevnog se boja nije uspjela ni primiti kako spada. jer navodno tek drugi, treći dan se počne boja vidjeti na kosi. tako da sam i odustala, a i ukenjala sam cijelu kupaonicu tako da ništa od toga više... nemam živaca.

V the fabulous
10.03.2014., 14:25
Evo da napišem tu i svoje iskustvo - ako želite potamniti kosu ljuska crnog oraha je fantastična za to! Imam pepeljasto svijetlo smeđu kosu s par nijansi svjetlijim pramenovima i htjela sam je potamniti i nakon tone guglanja uspjela sam nabaviti ljuske crnog oraha.

Prvo da kažem da je rezultat bio itekako vidljiv, kosa je bila barem 2 nijanse tamnija i zbilja diiiiivna :cerek: s tim da se naravno boja treba obnavljati svaki put kad se pere kosa. Imate na guglu hrpu fotki prije i poslije farbanja (black walnut hair dye)

E sad, šugav dio - znači, ja sam nabavila friške ljuske crnog oraha preko jednog stričeka na jednom forumu. Ljuske su crrrrrrrne ko ugljen i odvratne ljigave i ispuštaju to crnilo ko da si ih tintom namazao. I flekaju SVE oko sebe. Recept koji sam ja koristila je bilo 5 ljuski lagano kuhati u cca litri vode, tek tolko da kipi, nekih 30 min i onda pustiti da se ohladi na sobnu temp. S tom tekućinom namočiti već opranu kosu, držati što duže (ja sam sat vremena), isprati i osušiti. Khm, zaflekala sam cijelu kupaonu, tri ručnika, majicu, šlape, pločice i u kupaoni i u kuhinji... Katastrofa. Sve od tkanine je trajno uništeno. Probala sam stavit u bočicu s prskalicom ali s obzirom da su u tekućini bili i mali komadići ljuske, nije išlo. Plus kaj je to potpuno tekuće i crno ko vrag pa se dok sam sjedila s tim na glavi stalno cijedilo i po čelu i vratu i ušima... Ok, al to se da oprati. Doduše, prste i nokte sam ribala vimom kloralom dobrih 10 min..

Međutim, ne želim odustati od njih jer zaista drastično tamne kosu bez imalo crvenih tonova, dakle, dobila sam svoj pepeljasti ton, samo tamniji. Ali sad sam odlučila probati kupit prah sušenih ljuski (ima na ebayu - black walnut hull powder) i macerirat to u nekom ulju i nekoj jakoj koncentraciji pa koristiti to 2 u 1 kao pakung za kosu prije pranja + bojanje... Trebalo bi manje curiti...

Ako imate dvorište ili neki prostor kojeg možete zaflekati po meni bi bilo najbolje gurnut glavu u tu tekućinu i držati kosu u tom kolko vam se da...

Eto, ispričavam se na dugačkom postu ali nadam se da će bar nekome pomoći :mig:

Raštika
10.03.2014., 16:32
ovo je super :top:
jel prekrije sijede?

pliz reci da prekrije.. :moli: :D

V the fabulous
10.03.2014., 16:55
Ja ih još nemam (našla sam dosad 1-2 al ta je otišla pa pa s pincetom :D ) ali vele cure na netu da ih potamni definitivno. E sad ne znam kakva je situacija ako si baš potpuno sijeda...

Evo jedne dobre fotke kakav je rezultat - al ona je držala sigurno 3-4 sata to na glavi http://www.healthextremist.com/wp-content/uploads/2012/09/walnut-hair-dye-before-and-after.jpg

Raštika
10.03.2014., 16:58
wow! :)
znaš li može li se naći kod nas kore od oraha za kupiti?

V the fabulous
10.03.2014., 17:03
Ja sam uspjela nabavit zimus ''na crno'' malo friške kore ali ti to nikako ne bi preporučala jer je ooooooodvraaaaatnaaaaaa :o ljigava i sluzava i fujfujfuj. Ima na ebayu za kupiti u prahu, 30g je cca 40 kn sa shippingom i ja sam si to baš danas naručila... Vele ako hoćeš jaaaaaaaaaaaaako tamnu boju da ti za šalicu vode treba žlica praha... Uglavnom, nije baš jeftino... Zato budem ja sad probala mixat prah s uljem - da mi bude kao pakung pa onda s tim mogu i spavati ako treba. Jer s ovom vodicom ne možeš ni mrdnut glavom a kamoli nešto više jer curi SVUDA...

Raštika
10.03.2014., 17:04
Ja sam uspjela nabavit zimus ''na crno'' malo friške kore ali ti to nikako ne bi preporučala jer je ooooooodvraaaaatnaaaaaa :o ljigava i sluzava i fujfujfuj. Ima na ebayu za kupiti u prahu, 30g je cca 40 kn sa shippingom i ja sam si to baš danas naručila... Vele ako hoćeš jaaaaaaaaaaaaako tamnu boju da ti za šalicu vode treba žlica praha... Uglavnom, nije baš jeftino... Zato budem ja sad probala mixat prah s uljem - da mi bude kao pakung pa onda s tim mogu i spavati ako treba. Jer s ovom vodicom ne možeš ni mrdnut glavom a kamoli nešto više jer curi SVUDA...

obavezno javi dojmove kad stigne prah, baš me zanima. :) zvuči odlično. ;)

V the fabulous
10.03.2014., 17:06
Budem :) ali imam feeling da bi moglo dobro ispast u ulju jer je taj prah praktički koncentrat :mig: U svakom slučaju javim dojmove!

nenica0204
11.03.2014., 10:48
Dala si mi ideju da napravim jaki čaj od oraha i dodajem u kanu :) A macerat oraha možeš i sama napraviti čim bude zelenih oraha :)

V the fabulous
11.03.2014., 15:52
eeee, al ovo su crni orasi a oni su puno puno pigmentiraniji i crnji od naših običnih oraha, nije za usporedit :mig:

maja2075
18.03.2014., 11:15
jel netko uspio skinuti boju s kose prirodnom metodom? Jel to uopce moguce, pogotovo crnu boju?

Ja sam probala sa vitaminom c, sa sodom i sa ne bas prirodnom metodom. Vidim sitni pomak, al vise u izrastu i to sto mi je izbacilo crveni pigment/odsjaj na suncu..

nenica0204
18.03.2014., 15:15
eeee, al ovo su crni orasi a oni su puno puno pigmentiraniji i crnji od naših običnih oraha, nije za usporedit :mig:

kakvi su to orasi? imaš neki link, sliku?
znam da su i ovi naši crni kao ugljen kada se uberu zeleni i osuše se.. mogu se poslije i usitniti u prah u mlincu :)

-KLEOPATRA
23.03.2014., 15:22
evo ja sam krenula posvijetliti svoju kosu sa maskom od krumpira,limuna i kamilice....treba na kosi držat 20 min nakon pranja kose....:)

vidjet ćemo nakon mjesec dana korištenja ima li pomaka...netko probao?

sumarka
23.03.2014., 19:08

Moja je mama kupila baš tu kanu/henna boju u smeđoj nijansi, ali nikako da se usudi isprobati ju. Možeš li dati nekakav savjet za bojenje? Po čemu je proces kompliciran? Negdje sam pročitala da se ta boja može pomiješati s bademovim uljem (ili nekim drugim) umjesto s vodom? Bilo što da ju potaknem da konačno uhvati hrabrost :503:

nenica0204
24.03.2014., 12:38
Moja je mama kupila baš tu kanu/henna boju u smeđoj nijansi, ali nikako da se usudi isprobati ju. Možeš li dati nekakav savjet za bojenje? Po čemu je proces kompliciran? Negdje sam pročitala da se ta boja može pomiješati s bademovim uljem (ili nekim drugim) umjesto s vodom? Bilo što da ju potaknem da konačno uhvati hrabrost :503:

Kanu miješaš sa vrućim (ne previše vrućim) čajem ili vodom do konzistencije gustog jogurta, može se dodati žlica jabučnog jogurta ili limunovog soka. Ja uvijek dodajme žlicu-dvije ulja da kana ipak ne osuši kosu. Većinom dodam kokosovo ulje pa to bude baš lijep pakung za kosu i kosa se poslije predivno sjaji :cerek:
E sad proces je kompliciran za početak za nekoga tko pati na jednostavnost ali već od drugog puta kada e sve pohvata je lakše. Kana se nanosi na svježe opranu kosu, vlažnu ili suhu. Ako se nanosi na vlažnu kosu onda bi smjesa trebala biti malo gušća da to sve ne kapa a na vlažnu je nekako lakše nanositi jer bolje klizi. Prije kane oprati kosu sa šamponom koji ne sadrži silikone ili šamponu malo na dlanu dodati sode bikarbone da se temeljito opere kosa. Držati po mogućnosti što dulje, ja sam u žurbi prva dva puta držala oko 2 sata i bude sve ok ali ne bude kosa tako blesavo sjajna i prekrasna kao kada se drži po 5 sati ili preko noći. Nanosi se šakom ili prstima kao da blato maljaš na kosu. Ispiranje je dosta teško a najlakše ju je isprati tako da se prvo vodom proba što više isprati i onda cijelu kosu dobro nasaftati regeneratorom i onda ona lakše klizi s kose. Poslije toga po želji oprati šamponom.
Nadam se da sam sve jasno objasnila. Ako nije nešto jasno, slobodno pitaj :)

sumarka
24.03.2014., 18:55
Kanu miješaš sa vrućim (ne previše vrućim) čajem ili vodom do konzistencije gustog jogurta, može se dodati žlica jabučnog jogurta ili limunovog soka. Ja uvijek dodajme žlicu-dvije ulja da kana ipak ne osuši kosu. Većinom dodam kokosovo ulje pa to bude baš lijep pakung za kosu i kosa se poslije predivno sjaji :cerek:
E sad proces je kompliciran za početak za nekoga tko pati na jednostavnost ali već od drugog puta kada e sve pohvata je lakše. Kana se nanosi na svježe opranu kosu, vlažnu ili suhu. Ako se nanosi na vlažnu kosu onda bi smjesa trebala biti malo gušća da to sve ne kapa a na vlažnu je nekako lakše nanositi jer bolje klizi. Prije kane oprati kosu sa šamponom koji ne sadrži silikone ili šamponu malo na dlanu dodati sode bikarbone da se temeljito opere kosa. Držati po mogućnosti što dulje, ja sam u žurbi prva dva puta držala oko 2 sata i bude sve ok ali ne bude kosa tako blesavo sjajna i prekrasna kao kada se drži po 5 sati ili preko noći. Nanosi se šakom ili prstima kao da blato maljaš na kosu. Ispiranje je dosta teško a najlakše ju je isprati tako da se prvo vodom proba što više isprati i onda cijelu kosu dobro nasaftati regeneratorom i onda ona lakše klizi s kose. Poslije toga po želji oprati šamponom.

Hvala puno za savjete! Ja sam htjela potpuno izmiješati s uljem, a za čaj nisam ni znala. Naime u pakovanju su upute na hrv jako šture. Valjda ćemo sad skupiti hrabrost konačno :D

torrey
25.03.2014., 07:36

Octa?! :)

:mig:

Velvet Black
25.03.2014., 10:52

Ja se vec godinu dana farbam tom smedom "kanom" i preko toga indigo.
Ne stavljam u kanu i indigo nikakva ulja ili caj. Jednostavno dodam vrucu vodu i kad vidim da pocne otpustati boju (na povrsini ti se pocne loviti obojana tekucina, u slucaju te smede "kane" ce biti plavicasta jer je to kana mijesana s indigom) krenem stavljati na kosu.
Kosu inace njegujem uljima mimo tih farbanja, zato u smjesu ne dodajem nista drugo.

Morat cete se ti i mama malo ispraksirati i vidjeti koja gustoca smjese pase za nanosenje, moj savjet je zamijesiti gusce, probati nanijeti pa se lako doda vode ako je pregusto.

I obavezno staviti staru robu na sebe, najbolje je po podu rasiriti plasitcne vrece za smece jer to kapa, curi i prlja :D.

Rezultat je individualan, ovisi o boji koja je ispod toga, koliko kosa ima npr. svog crvenog pigmenta. Na sijedu kosu boja ne lovi.

A najgora faza je ispiranje tog blata iz kose, treba dugo ispirati i kao sto je netko napisao dobro je obilno nanijeti regeneratora ide lakse.

Prvi put je najgore, ali poslije ide lako i pomiris se s ribanjem kupaonice :D

nenica0204
25.03.2014., 12:56
Octa?! :)

:mig:

da,da octa :D ne znam što mi bi, umor valjda :)

Miladoyka
26.03.2014., 08:03
Ja sam htjela potpuno izmiješati s uljem, a za čaj nisam ni znala.

Možeš i s uljem. Ja sam dugo koristila kanu tako da bi je zamiješala samo s kokosovim mlijekom, bez vode, i odlično se primala. Zadnji put sam pomiješala s mlakom vodom iz pipe i dodala jednu veliku žlicu jojoba ulja, i isto se odlično primila (iako taj put čak ni nisam prala kosu šamponom prije kaniranja, već sam je samo smočila radi lakšeg nanošenja kane) :mig:

Acid_2
26.03.2014., 17:23
I tak sam se ja koza išla farbati u salon sa kemijom i opa podivljala seboreja na vlasištu. :o Trebala sam se držati organskih boja tipa Biokap Nutricolor ali nisam željela zeznuti kosu. Sad se svakako vraćam tim bojama, mooožda čak probam i kanu. Nego, probao itko ove boje? Gledala sam danas katalog u Lavanda Mii, imaju predivnu bakreno narančastu boju i dobar izbor ostalih crvenih nijansi. 71 kn dođu.

http://en.pharmacy4u.gr/images/color-erbe_24.jpg

Maslinica
26.03.2014., 20:02
One kao nemaju amonijaka, ali ako pogledas sastav vidjet ces da imaju (amini su derivati amonijaka). Uglavnom bez amonijaka ili peroksida boja ne moze prodrijeti u vlas... Godinama sam koristila color erbe I boja stvarno lijepo ispadna, ali I isusi kosu... Ja koristim Schwartzkopfovu toniranu kremu. Jest da se ispere u 3 pranja I ne pokriva bas sijede, ali bar ne isusuje...

Edit: e sad vidim da I tonirana krema ima ethonolamine (na 11 mjestu)
Edit 2: sorry, malo dam brzopleto odgovorila - mislim da su color erbe boje bolje od klasicnih drogerijskih I da uz adekvatno tretiranje kose uljima nece biti problema. Ja sam ih koristila kad sam bila mlada neznalica I nisam se lijepo odnosila prema svojoj kosi kao sad pod stare dane ;)

Sent from my Speedy Gonzales using Tapatalk

Acid_2
26.03.2014., 22:44
Hvala na odg :) Pitanje: jesi primjetila veći sjaj kose s C. Erbe bojama?

Anna Freud
26.03.2014., 22:59
I tak sam se ja koza išla farbati u salon sa kemijom i opa podivljala seboreja na vlasištu. :o Trebala sam se držati organskih boja tipa Biokap Nutricolor ali nisam željela zeznuti kosu. Sad se svakako vraćam tim bojama, mooožda čak probam i kanu. Nego, probao itko ove boje? Gledala sam danas katalog u Lavanda Mii, imaju predivnu bakreno narančastu boju i dobar izbor ostalih crvenih nijansi. 71 kn dođu.
ja sam po tvojoj preporuci uzela Biokap. nisam sigurna za nijansu ali mogu potražiti. bila sam zadovoljna kvalitetom (ipak je tvoja preporuka ;)), ali u usporedbi s kanom boja mi je bila bezveze.

Lullaby12
26.03.2014., 23:01
jel netko uspio skinuti boju s kose prirodnom metodom? Jel to uopce moguce, pogotovo crnu boju?

nedavno sam u par navrata napravila smjesu od meda i pročišćene vode u omjeru 1:4, dodala malo cimeta i mrvu maslinova ulja jer ti sastojci u kombinaciji djeluju kao blagi hidrogen. pustila sam da smjesa odstoji 1 sat, onda nanijela na kosu i držala sat,dva..
nakon 2 puta sam primjetila da mi je mrvu posvjetlilo crveni kanirani dio kose i moj smeđe sivi izrast, ali nije bilo učinka pri donjoj trećini kose jer sam taj dio kanirala sa smeđom kanom koja sadrži indigo :/
dakle na crnu boju (indigo) ne djeluje, inače malo posvijetli, puno sjaji.

to mi nije bilo dovoljno, a imam začuđujuće puno sijedih za svoje godine pa sam izrast ipak na kraju obojala crvenom kanom. i to ovo je prvi put da sam samo izrast bojala, inače bi kanirala cijelu kosu, i nije mi ispalo ujednačeno, naravno, ali tako bi bilo i da sam na cijelu stavila, zbog tamnijeg indigo dijela.. morat ću se šišat :)

Acid_2
26.03.2014., 23:06
ja sam po tvojoj preporuci uzela Biokap. nisam sigurna za nijansu ali mogu potražiti. bila sam zadovoljna kvalitetom (ipak je tvoja preporuka ;)), ali u usporedbi s kanom boja mi je bila bezveze.

Biokap je meni fakin odlična boja, vratila bih joj se odmah sutra da imaju u ponudi boju koju tražim a to je neka riđe crvena koja vuče na narančasto, imaju samo tamnije crvene na žalost. Sad sam tamno crvena, čekam da mi izblijedi da se mogu farbati u željenu boju opet. AKO se primi. :o Ako ne, tamno crveno it is. :D

Lullaby12
26.03.2014., 23:14
Biokap je meni fakin odlična boja, vratila bih joj se odmah sutra da imaju u ponudi boju koju tražim a to je neka riđe crvena koja vuče na narančasto, imaju samo tamnije crvene na žalost. Sad sam tamno crvena, čekam da mi izblijedi da se mogu farbati u željenu boju opet. AKO se primi. :o Ako ne, tamno crveno it is. :D

sad kad sam vidjela ovo "riđe crvena koja vuče na narančasto"-muller kana intensiv rot! to bi bio točan opis ove nijanse kane, po meni, s tim da takva boja najviše dolazi do izražaja iz mog iskustva na nebojanu kosu mišje smeđu.

samo što je problem kod kane što nema iste nijanse kod svakog, nijansa se mijenja prilikom više kaniranja..i ne znam kako bi ti djelovala na trenutnu boju koju imaš sada, uhvatila bi sigurno samo ne znam kako :mig:

Anna Freud
26.03.2014., 23:16
Rezultat je individualan, ovisi o boji koja je ispod toga, koliko kosa ima npr. svog crvenog pigmenta. Na sijedu kosu boja ne lovi.

hm, šta ne lovi (kana) bolje na sijedu kosu?
ja isto u smjesu ne stavljam dodatnih sastojaka, samo čaj, vrući al baš da kipi i dvije, tri žlice octa. pakunzi naknadno. uopće nemam problema sa ispiranjem, i ne perem kosu poslije kane (samo prije).
obavezne su rukavice. ruke su mi tjedan dana narančaste ako ih ne stavim.
i nije tako kompliciran postupak. samo dobra smjesa, potpisujem :).
evo detaljnih uputa: http://www.hennaforhair.com/freebooks/croatianh4h.pdf

Anna Freud
26.03.2014., 23:26
Acid, provjerila sam, biokap 8.64. nije tamna al nije baš niti riđa (šta opet ovisi o podlozi).

Acid_2
27.03.2014., 07:40
Ajme divna li je! :eek:

Hvala :s Čekati ću da mi što više izblijedi ova pa nju kupujem. Nisam ni gledala tu zelenu linu, a pošto mi seboreja opet divlja na vlasištu (sumnjam da je kombinacija suhog šampona - btw, planiram napraviti 100% prirodnu verziju i maknuti i tu kemiju iz kose - i grijanja jer je fkt hladno pa još grijem na centralno i nove boje) mogla bi biti još bolja i njegujuća od klasične Biokap. :top:

nenica0204
27.03.2014., 10:20
Definitivno ti preporučujem kanu ako baš želiš boju koja lovi na narančasto :) Em će ti njegovati kosu, em ćeš dobiti divnu boju i sjaj :cerek: Možda da pričekaš da se boja malo ispere jer imaš plavu kao podlogu i onda nastaviš s kanom.

Velvet Black
27.03.2014., 19:13
hm, šta ne lovi (kana) bolje na sijedu kosu?
ja isto u smjesu ne stavljam dodatnih sastojaka, samo čaj, vrući al baš da kipi i dvije, tri žlice octa. pakunzi naknadno. uopće nemam problema sa ispiranjem, i ne perem kosu poslije kane (samo prije).
obavezne su rukavice. ruke su mi tjedan dana narančaste ako ih ne stavim.
i nije tako kompliciran postupak. samo dobra smjesa, potpisujem :).
evo detaljnih uputa: http://www.hennaforhair.com/freebooks/croatianh4h.pdf

Ja imam jednu sijedu koja mi strsi nasred glave kao antena i ona ulovi slabo narancastog pigmenta, Bude nekako narancasto prozirna. Indigo pak nikako ne lovi. Mislim da i u uputama stoji da nije preporucljivo sjedu kosu time farbati.
Meni je ispiranje muka, vjerovatno ovisi i o tipu vlasi, koliko se to blato drzi za kosu.
Ali nije nista toliko dramaticno da se ne moze izdrzati. Jer sjaj koji kosa ima nakon kaniranja je :zvrko:, glava mi sljasti kao disco kugla :rofl:

@ Acid: probaj vidjeti sto od nijansi ima logona. Ja sam koristila njihovu cassiu i indigo, sampone i stvarno su dobri proizvodi. Imaju i trajne boje, paleta nije ne znam kako siroka, ali mozda nades nijansu koja ti pase.

Acid_2
27.03.2014., 19:14
Svakako ću dobro razmisliti prije nego što se upustim u sljedeće bojanje kose. Što više perem kosu to mi postaje svijetlija crvena i manje tamnija crveno-ljubičasta :cerek: Super mi zvuči ovo za sjaj i kosu nakon kane :cerek:

Postoji li način kako da prirodno posvijetlim kosu prije ponovnog bojanja bez kemije/blajha, osim limuna na suncu (iako i to jako nagriza kosu...)?

@Velvet: čekirati ću sad, thnx. :)

Miladoyka
27.03.2014., 20:42
Ja imam jednu sijedu koja mi strsi nasred glave kao antena i ona ulovi slabo narancastog pigmenta, Bude nekako narancasto prozirna. Indigo pak nikako ne lovi. Mislim da i u uputama stoji da nije preporucljivo sjedu kosu time farbati.
Meni je ispiranje muka, vjerovatno ovisi i o tipu vlasi, koliko se to blato drzi za kosu.
Ali nije nista toliko dramaticno da se ne moze izdrzati. Jer sjaj koji kosa ima nakon kaniranja je :zvrko:, glava mi sljasti kao disco kugla :rofl:

Što se tiče sijedih meni ih kana pokriva odlično, doduše sijedi dio kose bude za nijansu svijetliji od ostatka, ali baš djeluje prirodno, kao da imam pramenove :D
Što se tiče ispiranja, ni tu nemam nikakvih problema, jer ju miješam uglavnom samo s kokosovim mlijekom, bez vode, i onda ju ispirem samo s vodom, i kana jednostavno sklizne.
A sjaj koji daje kana se s ničim drugim ne može postići, kosa zaista sjaji kao reflektor :cerek:
I još jedna stvar mi je odlična kod kanirane kose što se boja kose mijenja ovisno o osvjetljenju: na suncu sam kričavo mrkvasta, u zatvorenom zagasitija, mijenjam boju dnevno nekoliko puta :rofl:

Velvet Black
27.03.2014., 21:08
Što se tiče sijedih meni ih kana pokriva odlično, doduše sijedi dio kose bude za nijansu svijetliji od ostatka, ali baš djeluje prirodno, kao da imam pramenove :D
Što se tiče ispiranja, ni tu nemam nikakvih problema, jer ju miješam uglavnom samo s kokosovim mlijekom, bez vode, i onda ju ispirem samo s vodom, i kana jednostavno sklizne.
A sjaj koji daje kana se s ničim drugim ne može postići, kosa zaista sjaji kao reflektor :cerek:
I još jedna stvar mi je odlična kod kanirane kose što se boja kose mijenja ovisno o osvjetljenju: na suncu sam kričavo mrkvasta, u zatvorenom zagasitija, mijenjam boju dnevno nekoliko puta :rofl:

Ako ti nije sva kosa sijeda izgledat ce kao pramenovi, ako je kosa sva sijeda i treba obojati sijedi izrast, well ne sluti mi to na dobro.
Koliko ce se kana primiti ovisi ja mislim i o strukturi dlake, koliko je ona sama "porozna", a to je individualno.
Ovo s kokosom je dobra ideja, jer je masno pa se lakse skida s vlasi. Zato ja stavim dosta regeneratora kojim lakse raspetljam pa isperem kosu. Ne znam kako bi indigo reagirao na kokos.

Miladoyka
27.03.2014., 21:22
Ako ti nije sva kosa sijeda izgledat ce kao pramenovi, ako je kosa sva sijeda i treba obojati sijedi izrast, well ne sluti mi to na dobro.
.

Naprotiv, pokazala mi se odličnom, i jedini dio gdje nemam sijedih je na zatiljku i uz čelo, a ostalo je skoro sve bijelo :rofl:
I još jedna odlična stvar kod kane je da nikad nemam uočljiv izrast kao što sam imala kod farbanja, jer se kanom mogu bez bojazni "farbati" čim mi se počne uočavati izrast (već na 5mm) a prije dok sam se farbala mi je izrast bio po tri cm jer nisam htjela kosu uništavati prečestim farbanjem :mig:
Tako da eto kod mene se ne primijeti ta razlika, a što ću biti više sijeda to ću i ja biti više mrkvastija :D

nenica0204
27.03.2014., 23:53
Svakako ću dobro razmisliti prije nego što se upustim u sljedeće bojanje kose. Što više perem kosu to mi postaje svijetlija crvena i manje tamnija crveno-ljubičasta :cerek: Super mi zvuči ovo za sjaj i kosu nakon kane :cerek:

Postoji li način kako da prirodno posvijetlim kosu prije ponovnog bojanja bez kemije/blajha, osim limuna na suncu (iako i to jako nagriza kosu...)?

@Velvet: čekirati ću sad, thnx. :)

Ja sam probavala s medom, pa medom i cimetom a poslije i otopljenim vit c koji mi je isušio kosu. Nisam bila dovoljno strpljiva pa sam odustala.. Cimet mi je baš lijepo blago obojao kosu, boju kakvu sam i htjela samo je pola glave bilo obojano jer sam donji dio kose nastojala posvijetliti od stare boje :D

torrey
28.03.2014., 07:42

Med? :misli:

Acid_2
28.03.2014., 08:47
Ne koristim med niti ga imam doma. Ma pričekati ću da izblijedi sama od sebe, ne da mi se prčkati pa nešt zeznuti ipak, thnx, :)

torrey
28.03.2014., 14:36
Joj, zaboravila sam da ne koristiš pčelinje proizvode, sorry.. :)

Acid_2
28.03.2014., 19:52
Sve 5. :mig:
Danas sam u naletu šize gledala i La Riche Directions boje iako nisu prirodne, no nemaju puno šita i CF/veganske su. Ima jedna luda divna nijansa no radije bih uzela Biokap i bila sigurna da će boja trajati. Javim što sam na kraju odlučila. :D

-KLEOPATRA
01.04.2014., 14:58
cure ne želim kvariti zabavu ali ovdje se ne priča o kani,pročitajte prvi post...ovo je tema za sve druge biljke osim kane.

razlog zašto sam otvorila ovu temu...da otkrivamo i druge biljke osim kane koja je ograničena samo na crvene,smeđe i crne nijanse.

da otkrivamo druge biljke i to naročito one biljke koje su nekad koristile naše bake a pale su u zaborav kada su tržištem zavladale kemijske boje...kao npr orahovo lišće,kamilica,cvjetovi maslačka,šafran,korijen rabarbare,kadulja,cimet i slično

to je mjesto di bi trebale okupiti sve recepte da ne padnu u zaborav i izbrišu se sa lica zemlje...

to je znanje koje smo nasljedile od naših baka i vrijeme je da se pročuju i da ti recepti izađu iz prašnjavih bilježnica sa tavana...jer ako ne mi...naša djeca sigurno neće...

priroda je bogata i darežljiva i vrlo je žalosno što su naše police u kupaonici zamjenile tvornički sintetički i kemijski proizvodi koji se posvuda reklamiraju što je i žalosno i pod organskom kozmetikom a nemaju veze sa prirodnim ,

od toga nam zaista ništa ne treba,oni nam mogu samo uništiti zdravlje i kosu a i to smo se i naravno same uvijerile,pravac u svoju kuhinju i izradite ručno svoje boje...o tome ovdje pišemo

živjela priroda!:)

-KLEOPATRA
01.04.2014., 20:00
našla sam jednu web stranicu o biljkama koje daju boje,biljke treba staviti u kipuću vodu i ostaviti preko noći,kosu je potrebno prvo isprati sa vodom i octom(omjer 1:4,ocat-voda)i onda namočiti kosu u boju i ostaviti 1 sat i isprati

žuto

lovorov list
alfa alfa sjemenke
brusnice
cikla
čičak
lišće celera
šafran
narcisa cvijet
dalija cvijet
maslačak cvijet
zlatošipka
vrijesak
neven
mimoza
zečija kiselica cvijet
stolisnik cvijet
žuta paprika
lišće breskve
dijetelina cvijet
šafranika
gospina trava cvijet
vratić
kurkuma
vrba listovi

naranđasto

joha -kora
mrkva
luk kora
jorgovan
lišajevi
kurkuma

nastavit ću kad budem imala više vremena...:)

izmeđuostalog možete ih također i koristiti za farbanje jaja,pošto uskoro dolazi uskrs,ideja više :)

-KLEOPATRA
02.04.2014., 19:17
smeđu boju daju sljedeće biljke

brezina kora
kava
Ehinacea
komorač sjemenke i lišće
sljezove latice
hrastova kora
origano stabljika
orah,ljuska daje tamno smeđu

rozu boju daju sljedeće biljke

jagode
avokado kora i sjemenka
maline
trešnja
ružine latice
lavanda

crvenu boju daju sljedeće biljke

šipak oguljeni
kora plantane
korijen maslačka
cikla
bambus
kora drveta divlje jabuke
ružin šipak
korijen ivanjskog cvijeće
cvijet hibiskusa
priljepača korijen

-KLEOPATRA
02.04.2014., 19:26
sivu i crnu boju daju
sljedeće biljke

korijen perunike
borovnice
kora butternut tikve
rogač cijeli
orahova zelena ljuska
končara

Orahovo lišće pomješano sa hrastovim šišarkama( šišarke su izrasline na peteljkama i listovima hrasta, uzrokovane ubodom ose šiškarice) daje crnu boju

lišće jasena
lišće i kora leske

-KLEOPATRA
03.04.2014., 12:19
neznam zašto ne mogu pronaći nigdje osušeni korijen rabarbare(rhubarb-powder),pa sam odlučila naručiti izvana,ukoliko netko još traži možete je nabaviti sa ove stranice http://www.henna-boy.co.uk/rhubarb-powder/100g-rhubarb-powder,rabarbara je za tamne plavuše koje žele svjetliju kosu