PDA

View Full Version : Postavite pitanje 2012./2013. (nakon čitanja prvog posta!!)

stranice : [1] 2 3 4 5

Aese
23.11.2012., 21:46
Prijašnja top tema je zaključana i otkačena, ali postoji i dalje na ovom linku (http://www.forum.hr/showthread.php?t=618406).
Zbog specifičnih pravila, ne isplati se držati jednu te istu temu otvorenom na neko dulje vrijeme.
Budući da je prošla tema funkcionirala sasvim ok, pravila teme ostaju ista.

Poanta ove teme je da vi ovdje postavite pitanje, a oni koji znaju odgovor na pitanje odgovaraju. Kratko i jasno, s provjerenim i točnim informacijama.

Svi mogu sudjelovati u odgovaranju ako imaju točnu i provjerenu informaciju, svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo i najvažnije: ne ostavljajte post na ovoj temi ako niste pročitali pravila i FAQ.

Drugo i najvažnije: na ovoj temi postavljaju se pitanja vezana za sistem, pojašnjavaju nejasnoće vezane za općenite stvari oko državne mature ako nisu pojašnjene na stranicama www.postani-student.hr i/ili www.ncvvo.hr ili u našoj temi Državna matura FAQ - Obavezno pročitati!! (http://www.forum.hr/showthread.php?t=533155) ili rješavaju konkretni problemi koji su vam iskrsnuli, a koje ne znate sami riješiti.

Pravila:

Pitanje mora biti postavljeno što preciznije moguće. Ne treba nam opis cijele procedure koja je dovela do problema nego konkretan problem, sažet, jasan i jednostavan.
Pitanje mogu postaviti svi bez obzira bili oni trenutni, stariji ili maturanti iz BiH
Odgovor isto tako mora biti jasan, jednostavan i potpun, ali prije svega točan i provjeren.
Prolistajte temu prije postavljanja pitanja jer se ponavljanje pitanja sankcionira brisanjem ili kartonom.
Ako ne dobijete odgovor odmah, nemojte ponavljati post - nećemo zaboraviti na vas.
Ne postajte ništa osim pitanja ili odgovora. Ako postoje nejasnoće oko odgovora ili želja za diskusijom, post kvotajte na temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=654868) predviđenu za to.

Pravila se mogu nadopunjavati i ispravljati ukoliko naiđemo na potrebu za time, pa se očekuje od vas da pratite prvi post. Konstantno. Da ne bi bilo "nismo znali".

Za sad toliko. http://www.gay.hr/forum/images/smilies/geisha.gif

2011./2012. tema se nalazi na ovom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=674449) linku!

Ugodno pisanje! :cerek:

ivor@
28.11.2012., 22:15
Do kada se stariji maturanti moraju registrirati na stranicu postani-student ? ima li neki rok ? znam da se ispiti prijavljuju do 1.2.2013. ali do kada je prijava na stranicu ?

bambus 17
29.11.2012., 01:23
Do kada se stariji maturanti moraju registrirati na stranicu postani-student ? ima li neki rok ? znam da se ispiti prijavljuju do 1.2.2013. ali do kada je prijava na stranicu ?

Mene također zanima da li je uopće počela prijava:ne zna:

I pošto san pisaja i položija lani sve da li mogu sad pisati samo izborni predmet?

Na ovo 2. pitanje mi je logično da mogu ali nigdi nisan nabasa na to pojašnjeno pa eto pitan..

The Black Cat
29.11.2012., 05:41
Mene također zanima da li je uopće počela prijava:ne zna:

I pošto san pisaja i položija lani sve da li mogu sad pisati samo izborni predmet?

Na ovo 2. pitanje mi je logično da mogu ali nigdi nisan nabasa na to pojašnjeno pa eto pitan..

Prijave traju od 1. 12. 2012. do 1.2. 2013.
To znači da se u tom roku moraš prijaviti na stranicu i odabrati ispite koje misliš pisati. Ako već imaš položene glavne ispite (hrvatki, matematika i strani jezik), možeš samo dodati izborne.

Nakon što završe prijave ispita, možeš još samo dodavati fakultete (one za koje imaš uvjet) tamo do sedmog mjeseca (ne znam točno koji je datum, ja sam polagala prošle godine).

bambus 17
29.11.2012., 13:40
To znači da se u tom roku moraš prijaviti na stranicu i odabrati ispite koje misliš pisati. Ako već imaš položene glavne ispite (hrvatki, matematika i strani jezik), možeš samo dodati izborne.

Nakon što završe prijave ispita, možeš još samo dodavati fakultete (one za koje imaš uvjet) tamo do sedmog mjeseca (ne znam točno koji je datum, ja sam polagala prošle godine).

Hvala puno:top:

mayales
29.11.2012., 19:56
Možemo li se već prijaviti na postani-student i koja je točno procedura? Koliko sam shvatio upišemo CARnetove podatke, zatim nas traže br. moba na koji na stižu PIN i TAN i onda se možemo ulogirati?

VelvetDiamond
30.11.2012., 08:25
Možemo li se već prijaviti na postani-student i koja je točno procedura? Koliko sam shvatio upišemo CARnetove podatke, zatim nas traže br. moba na koji na stižu PIN i TAN i onda se možemo ulogirati?

Možeš se prijavit na stranicu. Nama je koordinatorica rekla da je najbolje da to napravimo do danas, ali mislim da neće ništa bit ako ne napraviš. Radiš onako kako si napisao :)

plavidupin
30.11.2012., 14:08
BOK

Ispričavam se ako pitanje postavljam na krivom mjestu,Evo ove godine mislim na držanu maturu, starija sam maturantica pa bi me zanimala iskustva od vas starijih koji su polagali državnu maturu koliko ste se spremali? dali ste upisali željene fakultete i dali uopće imam kave šanse s obzirom da sam davno ispala iz sistema učenja bar ovih predmeta koje se traže na državnoj?

MatejMR
01.12.2012., 13:40
Bivši sam maturant,prošlogidišnji. I danas sam prilikom aktivacije napravio glupost, jednu krivu brojku telefona sam ubacio i sad su moje nove podatke poslali tamo, iako to uopće nije broj. Zna li netko kako da dođem do novih podataka (oznake,pina,tana) ??????

znatizeljaaaa
02.12.2012., 13:22
Pozdrav svima,
maturirala sam ove godine i pisala se na faks te počela ići u 10.mj.
Htjela bih upisati još jedan izvanredno pa bih pisala ponovno državnu maturu,ali ne sve predmete,već neke izborne koji su potrebni za faks koji želim.(nisam još sigurna što ću jer nema nekog izbora za izvanredne fakultete )
Kad se krenem prijaviti na postani-student.,ne mogu se više prijaviti,moram li tražiti u svojoj srednjoj školi nove podatke pošto sam sad studentica ,a ne maturantica i dokad moram prijavit ispite,ako netko zna..?hvala :):mig:
Možete odgovoriti ovdje ili na pm .

The Black Cat
02.12.2012., 13:54
Bivši sam maturant,prošlogidišnji. I danas sam prilikom aktivacije napravio glupost, jednu krivu brojku telefona sam ubacio i sad su moje nove podatke poslali tamo, iako to uopće nije broj. Zna li netko kako da dođem do novih podataka (oznake,pina,tana) ??????

Zovi Središnji prijavni ured, mislim da bi ti oni morali reći što i kako dalje.
Brojevi su ti na ovom linku (http://dl.dropbox.com/u/42306319/PRIJAVA%20U%20SUSTAV%20-%20kandidati%20koji%20su%20zavrsili%202010.%20do%2 02012.pdf)

rubia.despues
02.12.2012., 20:03
Maturu pisala prošle godine - sve uspješno položila, ali na kraju sam ipak odlučila ne upisati ništa, tako da sam odjavila sve fakultete prije objave konačnih rang lista...
I evo, danas ulazim na postani-student.hr i ne mogu vidjet svoje stare rezultate...
Da li to znači da moram ponovno pisati sve ispite?

exception
03.12.2012., 00:23
Maturu pisala prošle godine - sve uspješno položila, ali na kraju sam ipak odlučila ne upisati ništa, tako da sam odjavila sve fakultete prije objave konačnih rang lista...
I evo, danas ulazim na postani-student.hr i ne mogu vidjet svoje stare rezultate...
Da li to znači da moram ponovno pisati sve ispite?

Mozda si krivo gledala, stavi na ljetni rok 2012. Tako je i meni.

Imam i ja pitanje. Da li vrijedi Tan i Pin te korisnicko ime od prosle godine, ja bih popravljao rezultat?

The Black Cat
03.12.2012., 06:39
Mozda si krivo gledala, stavi na ljetni rok 2012. Tako je i meni.

Imam i ja pitanje. Da li vrijedi Tan i Pin te korisnicko ime od prosle godine, ja bih popravljao rezultat?

TAN vrijedi, tj. moraš unesti stari TAN i onda dobiješ novu korisničku oznaku i lozinku.

exception
03.12.2012., 14:41
TAN vrijedi, tj. moraš unesti stari TAN i onda dobiješ novu korisničku oznaku i lozinku.

Ali ja se prijavim normalno, gdje mogu to promijeniti?

blanca nieves
03.12.2012., 17:28
ovako.. imam jedan prilično kompleksan problem i toplo se nadam da će mi netko znati dati savjet..

imam različite adrese prebivališta i boravišta, dakle na jednoj adresi stanujem (tu primamo poštu i sve ostalo), a druga adresa piše na osobnoj iskaznici (prebivalište). u imeniku u školi mi je upisana adresa stanovanja i ta je adresa sad upisana i na mom "profilu" na stranici Postani student. Dakle, ne poklapa se sa dokumentima. svi ostali podaci (OIB,JMBG,datum rođenja..) su ispravni. pa me zanima igra li adresa u svemu tome neku veliku ulogu?

The Black Cat
03.12.2012., 18:08
Ali ja se prijavim normalno, gdje mogu to promijeniti?

Nisam sigurna da sam te shvatila

ovako.. imam jedan prilično kompleksan problem i toplo se nadam da će mi netko znati dati savjet..

imam različite adrese prebivališta i boravišta, dakle na jednoj adresi stanujem (tu primamo poštu i sve ostalo), a druga adresa piše na osobnoj iskaznici (prebivalište). u imeniku u školi mi je upisana adresa stanovanja i ta je adresa sad upisana i na mom "profilu" na stranici Postani student. Dakle, ne poklapa se sa dokumentima. svi ostali podaci (OIB,JMBG,datum rođenja..) su ispravni. pa me zanima igra li adresa u svemu tome neku veliku ulogu?

Mislim da ti adresa koja ti piše na postani-student nije bitna, ali ako te to muči možeš se javiti ispitnoj koordinatorici da ti to promijeni.

mugisugi
03.12.2012., 18:08
Pokušavam prijaviti studije na postani-student stranici i uvijek mi kaže da je došlo do greške u aplikaciji. :ne zna:

The Black Cat
03.12.2012., 18:11
Pokušavam prijaviti studije na postani-student stranici i uvijek mi kaže da je došlo do greške u aplikaciji. :ne zna:

Pričekaj malo, možda najbolje i do sutra, pa se onda probaj ulogirati. Stranica im zna puno zezati.
Mislim da nije neki veći problem :mig:

exception
03.12.2012., 22:37
@ The black cat
Napisala si da moram promijeniti korisnicko ime ako hocu ponovno pisati DM, prosle godine sam vec pisao i imam korisnicko ime i te stvari i normalno se prijavljujem, malo mi je glupo to mjenjati.
Kako onda to mjenjam?

The Black Cat
04.12.2012., 06:41
@ The black cat
Napisala si da moram promijeniti korisnicko ime ako hocu ponovno pisati DM, prosle godine sam vec pisao i imam korisnicko ime i te stvari i normalno se prijavljujem, malo mi je glupo to mjenjati.
Kako onda to mjenjam?

Ne mora se mijenjati ako se normalno prijavljuješ sa starim. Ja sam samo mislila da staro korisničko ime više ne vrijedi kad završiš srednju školu. A i tako piše na postani-student.

Ako se možeš prijaviti sa starim pinom, tanom i korisničkim imenom, ne vidim zašto bi ga mijenjao.

Barem ja tako mislim. Oprosti ako sam te zbunila :D

Feferonka94
04.12.2012., 08:01

I meni se to sinoć događalo i bas me iznerviralo... Kako će tek bit kad dodu rezultati?! :ne zna:

Fule99
04.12.2012., 13:52
Koliko vremena treba cekat da posalju taj PIN i TAN(na mob)? To je neka automatska poruka ili moraju obradit podatke,jer sam ujutro ispunio sve i sad cekam taj sms ali nikako ne dolazi.

bambus 17
04.12.2012., 15:29
Ja san dobija i novi TAN :ne zna:
Koliko vremena treba cekat da posalju taj PIN i TAN(na mob)? To je neka automatska poruka ili moraju obradit podatke,jer sam ujutro ispunio sve i sad cekam taj sms ali nikako ne dolazi.

Meni je došlo iste sekunde tako da si vjerojatno nešto krivo upisaja:ne zna:

Fule99
04.12.2012., 17:05
Jep. Krivi pozivni broj 358 umjesto 385 :503: a javilo mi da je prijava uspiješna. :504:
Sutra bum nazval da mi zamjene :rolleyes:

Apeirona
05.12.2012., 13:44
Imam hrvatsko državljanstvo i završavam srednju školu u BiH, jel' se ja prijavljujem na ovom linku 'Završavam ili sam završio/la srednje obrazovanje izvan RH i želim se registrirati'? Logično valjda, ali nije na odmet pitati. Ima li s tim ikakve veze to što se ne prijavljujem kao strani državljanin nego kao hrvatski? I moram li napisat tu adresu koja mi piše na dokumentima kao adresa prebivališta u Hrvatskoj ili adresu na kojoj trenutno stanujem? Mada ni ne znam što će im adrese uopće :ne zna:

sub-zer0
06.12.2012., 02:20
ljudi pomozite jer nigdje ne mogu naci odgovor
maturu sam pisao prosle godine i polozio sam 2 obavezna ispita i 2 izborna ali nisam polozio matematiku zbog nepredvidivih okolnosti. mene sad zanima hoce li mi se priznati polozeni ispiti od prosle godine pa da ove ponovo pisem samo matematiku ili cu morati ponovo polagati svih 5 predmeta?
neki poznanici su mi rekli da cu trebati sve ispite ponovo polagati jer se rezultati iz prijasnje skolske godine ne uvazavaju u novoj skolskoj godini

Apeirona
06.12.2012., 13:26
Imam hrvatsko državljanstvo i završavam srednju školu u BiH, jel' se ja prijavljujem na ovom linku 'Završavam ili sam završio/la srednje obrazovanje izvan RH i želim se registrirati'? Logično valjda, ali nije na odmet pitati. Ima li s tim ikakve veze to što se ne prijavljujem kao strani državljanin nego kao hrvatski? I moram li napisat tu adresu koja mi piše na dokumentima kao adresa prebivališta u Hrvatskoj ili adresu na kojoj trenutno stanujem? Mada ni ne znam što će im adrese uopće :ne zna:

Uglavnom, danas sam od koordinatorice u školi dobila odgovor da pišem adresu s dokumenata, jer ona svakako nije bitna, prijavljujem se na tom linku i pišem da sam hrvatski državljanin, pa ako je nekome od pomoći :)

Apeirona
06.12.2012., 13:39
Ja sam sigurno napisala ispravan broj mobitela, ali mi poruka ne dolazi :ne zna: Ima li veze to što je bh. broj?

Edit: Poslala sam i onu poruku OPET i opet ništa :horor:

Apeirona
06.12.2012., 14:43
I opet sama sebi odgovaram :rofl:

Navodno imaju poteškoće sa SMS servisom :raspa:

mugisugi
07.12.2012., 23:40
Pričekaj malo, možda najbolje i do sutra, pa se onda probaj ulogirati. Stranica im zna puno zezati.
Mislim da nije neki veći problem :mig:

A znam da nije neki veći problem, ali svaki dan pokušavam i nikako da poprave to :503:

dajanaa
08.12.2012., 02:10
ne brinite,stići će vam PIN i TAN u ponedjeljak tokom dana
tako je nama prošle godine bilo:tko je poruku slao petak/vikend povratnu poruku dobio je u ponedjeljak,zato ne paničarite ovo je tek početak :)
sretno:mig:

ZoeJ
09.12.2012., 20:47
Na nekim fakultetima se trazi 50 centi. i A razina iz recimo hrvatskog. e sad, meni nije jasno jel se to onda odnosi na 50 % najboljih maturanata samo A razine ili i A i B razine??

Starz
11.12.2012., 17:51
Ja sam upisao broj prije tjedan dana i nisam dobio još poruku s PIN-om i TAN-om. Ispitna koordinatorica nam je rekla da im je sistem u blokadi i da će do danas sigurno stići sve u SMS-u. Kako li se samo prevarila.

Apeirona
12.12.2012., 17:45
Ni meni još ništa nije došlo, zna li se kad će?

CottonEyeJoe
13.12.2012., 14:16
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, na koje vjerojatno ima odgovora, no ja to nisam uspio pronači, pa molim da se ne ljutite.

Znači srednju za računalnog tehničara sam završio još 2006. godine, kad nije bilo državne. Mislim, bila je ona glavna matura na kraju srednje, Hrvatski i Stručni predmet koliko se sječam.

Što da se ja sad odlučim na neki fakultet, da li se isto kao i svi prijavljujem na državnu maturu ili?

eddie_the_head
13.12.2012., 15:52
Stariji sam maturant i sljedeće god mislim prvi put polagati državnu maturu. Da li mogu odnijeti dokumente ( svjedodžbe, domovnicu itd.) osobno u ncvvo na verifikaciju, ili baš moram slati poštom? I mogu li zasad samo prijaviti ispite državne mature, a onda kasnije (4. ili 5. mjesec) odabrati studijske program? Jer mi ipak treba još vremena da ih poredam kak hoću.

bambus 17
13.12.2012., 19:37
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, na koje vjerojatno ima odgovora, no ja to nisam uspio pronači, pa molim da se ne ljutite.

Znači srednju za računalnog tehničara sam završio još 2006. godine, kad nije bilo državne. Mislim, bila je ona glavna matura na kraju srednje, Hrvatski i Stručni predmet koliko se sječam.

Što da se ja sad odlučim na neki fakultet, da li se isto kao i svi prijavljujem na državnu maturu ili?
Pa moraš se prijaviti ako misliš imati šanse za upis jer državna matura nosi dosta bodova za večinu fakseva a ocjene iz srednje manji dio..

Pročitaj i ovo pa se bolje informiraj...http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-11-30/upute_kandidati_2010.pdf
Stariji sam maturant i sljedeće god mislim prvi put polagati državnu maturu. Da li mogu odnijeti dokumente ( svjedodžbe, domovnicu itd.) osobno u ncvvo na verifikaciju, ili baš moram slati poštom? I mogu li zasad samo prijaviti ispite državne mature, a onda kasnije (4. ili 5. mjesec) odabrati studijske program? Jer mi ipak treba još vremena da ih poredam kak hoću.

Maturu prijavljuješ do 2 miseca a fakseve moreš poredati sve tamo do 5-6 miseca..

Također preporučam da pročitaš gornji link koji sam ostavio CottonEyeJoe-u pa možda nađeš odgovor na 1. pitanje jer ja neznam odgovor..

Hopery
13.12.2012., 21:05
Pozdrav svima!

Zanima me da li se još nekom dešava isti problem kao i meni. U slučaju da neke određene studije hoću prijaviti za svoj izbor, nakon učitavanja mi se izbaci poruka "Došlo je do greške u radu aplikacije" ( Konkretno, u mom slučaju se radi o studiju Psihologije na Filozofskom fakultetu u Osijeku)

Da li je to neka greška kod njih u sustavu ili se još neki studiji ne mogu prijaviti ili nešto treće? :ne zna:

Eintz
15.12.2012., 19:56
Možemo li zatražiti novu lozinku ili pin prijave za sustav? I kako?

bambus 17
16.12.2012., 14:21
Možemo li zatražiti novu lozinku ili pin prijave za sustav? I kako?

Ako si stariji maturant treba ti stari TAN,JMBG i broj telefona za ponovnu aktuivaciju.

Ako nemaš TAN onda ovako..

Ako je TAN izgubljen, a kandidat ima upisan broj mobitela u sustavu, šalje s tog istog broja mobitela poruku OPET na broj 66354. U slučaju da kandidat nema upisan broj mobitela u sustav, treba Središnjem prijavnom uredu poslati broj mobitela i skeniranu svjedodžbu 4. razreda srednje škole na e-mail adresu spu@azvo.hr i zatražiti reizdavanje korisničkih podataka.

Ako si pak ovogodišnji maturant isto pošalješ ovu poruku OPET sa mobitela koji je prijavljen u sustavu:top:

Ako imaš još pitanja pitaj:kava:

luka249
18.12.2012., 16:25
ima li kakve povlastice dijete branitelja pri upisu na faks ?

aurorić
23.12.2012., 20:25
ima li kakve povlastice dijete branitelja pri upisu na faks ?

imaju, imaš sve o tome u brošuri za maturu... uglavnom, trebaš proći sve obavezne predmete, pisati sve obavezne izborne i proći dodatne provjere( ako postoje) ;)

aurorić
23.12.2012., 20:26
jesu li ikome u onu rubriku natjecanja, natjecanja zaista upisana? na postani student? :D

BedakJen
28.12.2012., 13:58
Pozdrav. Neznam ako je ovo pitanje drugdje bilo postavljeno, ako je, onda oprostite, koristio tražilicu jesam al ne mogu naći odgovor na svoje pitanje.

Naime, 4. sam razred gimnazije, uskoro polažem državnu maturu itd itd.
Prvi izbor na postani-student.hr mi je FSB-Zrakoplovstvo, a drugi izbor je FER.
No imam jednu dilemu, tj strah me jedne stvari: To zrakoplovstvo ima upisnu kvotu samo 30 učenika. Pretpostavimo sada da ću jako dobro napisati maturu, zanima me što moram učiniti da se što prije upišem, da na kraju nebi ispalo da nema više mjesta!
Kako funkcionira taj postani-student.hr? Šalje li ta stranica odmah moje podatke FSB-u, što se onda događa? Sastavljaju li odmah listu 30 ljudi i vraća li se odmah ta informacija na postani-student.hr kako bi se ljudima koji JESU zadovoljili uvijete ali za njih nažalost NEMA više mjesta na zrakoplovstvu automatski odabrao drugi faks, u mom slučaju FER?

d._m.
28.12.2012., 14:15
Ak ne zadovoljiš na jednom fakultetu, odma te stavlja na listu za sljedeći na listi prioriteta. Al ak se ne varam, još uvijek imaš šansu za upasti na fakultet koji ti je veći prioritet, ak se oslobodi mjesto.
Nemoguće je da zadovoljiš uvjete (tj. budeš među tih prvih 30), a da ne upadneš na faks.

The Black Cat
28.12.2012., 14:17
Pozdrav. Neznam ako je ovo pitanje drugdje bilo postavljeno, ako je, onda oprostite, koristio tražilicu jesam al ne mogu naći odgovor na svoje pitanje.

Naime, 4. sam razred gimnazije, uskoro polažem državnu maturu itd itd.
No imam jednu dilemu, tj strah me jedne stvari: To zrakoplovstvo ima upisnu kvotu samo 30 učenika. Pretpostavimo sada da ću jako dobro napisati maturu, zanima me što moram učiniti da se što prije upišem, da na kraju nebi ispalo da nema više mjesta!
Kako funkcionira taj postani-student.hr? Šalje li ta stranica odmah moje podatke FSB-u, što se onda događa? Sastavljaju li odmah listu 30 ljudi i vraća li se odmah ta informacija na postani-student.hr kako bi se ljudima koji JESU zadovoljili uvijete ali za njih nažalost NEMA više mjesta na zrakoplovstvu automatski odabrao drugi faks, u mom slučaju FER?

Ako zadavoljiš sve uvjete i i nađeš se po bodovima na listi među prvih 30 na zrakoplovstvu sve tamo do 16. srpnja ne moraš apsolutno ništa napraviti. Čekaš samo da FSB objavi kad su upisi i pojaviš se tamo.
Ako slučajno ne uspiješ biti među tih 30, a FER si stavio na drugo mjesto na listi prioriteta, program na postani-student će te automatski staviti na tu listu.

Ti ne moraš ništa napraviti osim da si dobro poredaš fakultete i dobro napišeš maturu, sve ostao će se srediti samo. Ne mora te ništa brinuti, faks će znati tko im je na kraju upao u kvotu.

BedakJen
28.12.2012., 14:24
Hvala vam na odgovorima ;)

storm222
29.12.2012., 13:41
Prvi put se prijavljujem u sustav i ne mogu se nikako prijaviti,uvijek mi ovo pise... Could not connect to http://193.105.74.122:8286/smsbox/webservices. TCP error code 10061: No connection could be made because the target machine actively refused it 193.105.74.122:8286. Registracija nije uspjela......je li se ovo jos nekome dogadalo...u cemu je problem?

Sofia Victoria
29.12.2012., 15:30
Ne znam gdje da postavim pitanje, pa ću probati ovdje. Vi me uputite na drugu temu ako znate. Jedna moja poznanica, koja živi u Njemačkoj i tamo je završila školu želi doći studirati u Hrvatsku. Zanima me što sve treba napraviti. Slala je upite našim agencijama za obrazovanje, ali svatko joj drugačije odgovori. Zamolila me da pokušam doći do nekog broja telefona, gdje bi mogla sve detaljno upitati. Hvala ;)

Shaina
29.12.2012., 19:07
Do kojeg se datuma moze prijavljivat u sustav?? imam problema s TAN-om pa sam u panici, ako moze neko odg brzoo:D

Hopery
29.12.2012., 19:33
Do kojeg se datuma moze prijavljivat u sustav?? imam problema s TAN-om pa sam u panici, ako moze neko odg brzoo:D

Do 1.2.2013. se trebaš prijaviti i potvrditi svoje osobne podatke, ocjene od 1. do 3. razreda te prijaviti željene razine obveznih predmeta i izborne. Fakultete možeš i nakon toga prijavljivati do 6. ili 7. mjeseca, ovisno o tome da li traže dodatne provjere znanja ili ne. :)

Shaina
30.12.2012., 16:01
Do 1.2.2013. se trebaš prijaviti i potvrditi svoje osobne podatke, ocjene od 1. do 3. razreda te prijaviti željene razine obveznih predmeta i izborne. Fakultete možeš i nakon toga prijavljivati do 6. ili 7. mjeseca, ovisno o tome da li traže dodatne provjere znanja ili ne. :)

Hvala puno ! :)

misunderstood92
31.12.2012., 12:58
Jel vrijedi ispiti drzavne mature od prosle godine?

Alpagueur
31.12.2012., 14:52
Jel vrijedi ispiti drzavne mature od prosle godine?

Vrijedi. Vrijedi i onaj od 2010.

Pikachuuu
02.01.2013., 20:56
Položila sam ispite na državnoj maturi 2010. g. i upisala redovno faks, a od sljedeće akademske mislim paralelno upisati još jedan. Prijavila sam se ponovo u sustav, ali ne mislim polagati ponovo predmete već samo prijaviti taj studij koji želim dodatno upisati. Da li to moram odabrati do kraja prvog mjeseca ili mogu čekati do srpnja sa prijavom željenog studija?

alhidada
02.01.2013., 21:05

moraš računati na to da prije same prijave na zrakoplovstvo moraš obaviti liječnički pregled od cca 1500kn :kava:

Satsuki
02.01.2013., 23:29
hej ekipa, stariji sam maturant, pisala sam već maturu i sad sam se prijavila na postani-student ali mi tamo ne pišu rezultati ispita. Sad malo paničarim (vjerojatno bez razloga) ali je li i ostalima tako za sad ili da zovem ncvvo?

Satsuki
03.01.2013., 01:23
hej ekipa, stariji sam maturant, pisala sam već maturu i sad sam se prijavila na postani-student ali mi tamo ne pišu rezultati ispita. Sad malo paničarim (vjerojatno bez razloga) ali je li i ostalima tako za sad ili da zovem ncvvo?

Nevermind, samo sam gledala krivi rok :D

kj1504
03.01.2013., 19:26
Jedno pitanje, mogu li nakon 1.2. kada prijavim predmete za maturu i fakultete, kasnije još mijenjati redoslijed fakulteta, jer se još uvijek dvoumim, posebno zbog mjesta studiranja?

Svarog
03.01.2013., 20:22
Pozdrav svima imam jedno pitanje. Naime stariji sam maturant i maturu sam polagao 2004. godine. Pokušat ću ove godine se upisati na fakultet. Uglavnom pošto planiram na FER ili PMF zanimaju me neke stvari vezane za to. Naime ovako prva stvar bi bila, da sam se regao na stranicu postani student dobio sve podatke uredno, unio ocijene iz srednje i ostale podatke. Potrebna je verifikacija koju obavljam slanjem ovjerenih kopija svjedodžbi sva 4 razreda srednje + svjedodžba sa mature + ovjerena kopija domovnice na adresu navedenu na stranici. E sad da li je potrebno još štogod poslati uz to? Nekakav dopis ili nešto?

Druga stvar me zanima koliko sam se informirao za FER i PMF priznaju starijim maturantima osnovni dio mature te ako se žele bodovi sa mature upisuju se samo Matematika viša razina + Fizika na državnoj maturi? Pa eto ako mi može tkogod potvrditi ili ispraviti to ukoliko je pogrešno.

Treće gore spomenute predmete za državnu imam vremena prijaviti sad do 1. veljače?

Eto toliko nadam se da mi neko može pomoći oko ovih nedoumica.

LP

Hopery
03.01.2013., 20:53
Jedno pitanje, mogu li nakon 1.2. kada prijavim predmete za maturu i fakultete, kasnije još mijenjati redoslijed fakulteta, jer se još uvijek dvoumim, posebno zbog mjesta studiranja?

Većinu studijskih programa, kao i njihov redoslijed možeš mijenjati do 16.7.2013.
Neki fakulteti mogu odrediti i raniji rok prijave za pojedine studijske programe (uglavnom one koji zahtijevaju dodatne provjere specifičnih znanja, vještina i sl.). Za svaki slučaj najbolje je provjeriti na službenim stranicama pojedinog fakulteta koji te zanima. :)

Ana0212
05.01.2013., 16:30
faks koji želim upisati daje 10% za maturu iz biologije, ali nije obavezno. Mene zanima koja je razlika ako ja položim taj test sa 2, ili sa 5? Jer sigurna sam da ne dobiješ 10 % za bilokoju ocjenu :confused:

hyhy
05.01.2013., 16:44
faks koji želim upisati daje 10% za maturu iz biologije, ali nije obavezno. Mene zanima koja je razlika ako ja položim taj test sa 2, ili sa 5? Jer sigurna sam da ne dobiješ 10 % za bilokoju ocjenu :confused:

Ovisi ti koliko posto dobiješ iz ispita biologije. Ako imaš, npr. 75%, dobit ćeš 0.75*10%(odnosno 0.75*100 bodova).

bambus 17
06.01.2013., 00:13
Evo da pitan pa ako tko zna odgovor..

Znači ja sam iz Zadra i pišem ponovno maturu i kad prijavin ispit za mjesto pisanja imam samo Split,Osijek,Rijeku,Zagreb i Slavonsi brod:confused:

Što stvarno moran ići sve do Splita za pisati maturu:ne zna:

exception
06.01.2013., 21:01
Evo da pitan pa ako tko zna odgovor..

Znači ja sam iz Zadra i pišem ponovno maturu i kad prijavin ispit za mjesto pisanja imam samo Split,Osijek,Rijeku,Zagreb i Slavonsi brod:confused:

Što stvarno moran ići sve do Splita za pisati maturu:ne zna:

Da moras, i ja sam iz Zadra pa sam prosle isao u Zg pisat maturu, a mozda budem i ove ponovno.

Imam i ja pitanje, koji je rok za uplatu ispita DM-a?

Hopery
06.01.2013., 21:35
Da moras, i ja sam iz Zadra pa sam prosle isao u Zg pisat maturu, a mozda budem i ove ponovno.

Prema podacima sa službene stranice rok za uplatu troškova polaganja ispita je 21. 4. 2013. :mig:

exception
07.01.2013., 01:15
Prema podacima sa službene stranice rok za uplatu troškova polaganja ispita je 21. 4. 2013. :mig:

Zahvaljujem na odgovoru. :-D

bambus 17
07.01.2013., 02:11

Hvala znači morati ću ići do Splita...oni kada znadu da san linčuga pa mi ovo namjerno radu:mad:

hrc1988
07.01.2013., 14:09
ajd ljudi pomagajte! Bitno mi je da znam odgovor na pitanje.
Stariji sam maturant i želim na državnu maturu.
1. Ako neki studijski program traži A razinu matematike, a ja položim B razinu, da li svejedno dobivam neke bodove (iako se traži a razina)?
2. A drugo pitanje, ako idem na A razinu i padnem , tj. npr. imam 5%, da li ću ipak imat neke bodove , npr. od 100 bodova ja dobijem 10 (i time u principu padam ispit)?

ZNAM DA TO NE VRIJEDI ZA LJUDE OD KADA JE POČEO SUSTAV DRŽAVNE MATURE, no kao stariji student znam da uopće ne moram polagat predmete koje ne želim.

Hopery
07.01.2013., 14:16
ajd ljudi pomagajte! Bitno mi je da znam odgovor na pitanje.
Stariji sam maturant i želim na državnu maturu.
1. Ako neki studijski program traži A razinu matematike, a ja položim B razinu, da li svejedno dobivam neke bodove (iako se traži a razina)?
2. A drugo pitanje, ako idem na A razinu i padnem , tj. npr. imam 5%, da li ću ipak imat neke bodove , npr. od 100 bodova ja dobijem 10 (i time u principu padam ispit)?

ZNAM DA TO NE VRIJEDI ZA LJUDE OD KADA JE POČEO SUSTAV DRŽAVNE MATURE, no kao stariji student znam da uopće ne moram polagat predmete koje ne želim.

1. Ne, B razina ti ništa ne vrijedi ako fakultet traži A razinu.
1. Ne. 5 % sigurno nije dovoljno za prolaz, što znači da ti se to računa kao pad - i automatski ne dobivaš nikakve bodove.

renata555
08.01.2013., 19:30
bok ljudi.. :)
da li znate na koju adresu je potrebno odnijeti potpisanu prijavnicu?

Hopery
08.01.2013., 19:36
bok ljudi.. :)
da li znate na koju adresu je potrebno odnijeti potpisanu prijavnicu?

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Petračićeva 4, 10000 Zagreb.

Pikachuuu
09.01.2013., 17:23
Do kada se mogu prijaviti studijski programi, ako su ispiti državne mature položeni još prošle godine i ne namjeravam ih ponovo pisati?

Hopery
09.01.2013., 20:01
Do kada se mogu prijaviti studijski programi, ako su ispiti državne mature položeni još prošle godine i ne namjeravam ih ponovo pisati?

Podatak sa službene stranice ncvvo-a: Prijave studijskih programa u ljetnome upisnom roku bit će omogućene od 1. prosinca 2012. godine do 16. srpnja 2013. godine (osim studijskih programa koji su odredili raniji rok prijave).

I da, jedna korisna informacija. Danas, 9. siječnja 2013. godine objavljen je NOVI kalendar polaganja ispita državne mature. :) Možete ga naći na sljedećem linku:

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-05-17/kalendar_dm_12_13.pdf

Gent Blaugrana
09.01.2013., 23:56
ja sam polagao državnu maturu u školskoj godini 2010./2011. i položio sam sve glavne ispite (B razine) i upisao se na faks. E sad nakon što sam odustao od faksa, želio bi se upisati na drugi, ali mi treba A razina iz Engleskog jezika da bi mogao prijaviti taj fakultet. Sad me zanima koji je postupak ako želim opet pisati maturu, tj. samo Engleski jezik ako je moguće?

Hvala.

Brainy Disorder
10.01.2013., 01:44
Na NCVVO-ovoj stranici pišu dva različita datuma za polaganje matematike:

(Na ovoj stranici piše 3.6.2013. kao datum polaganja matematike)

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-10-11/vremenik_2013.pdf
(A na ovoj 29.5.2013.)

Koji je sad točan datum? :zubo:

Hopery
10.01.2013., 07:19
Na NCVVO-ovoj stranici pišu dva različita datuma za polaganje matematike:

(Na ovoj stranici piše 3.6.2013. kao datum polaganja matematike)

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-10-11/vremenik_2013.pdf
(A na ovoj 29.5.2013.)

Koji je sad točan datum? :zubo:

Točan datum je 3.6.2013. :)

fušer
10.01.2013., 13:24
bok svima.
može li netko reć. završio sam srednju 2004. i je li za mene obavezno polagat DM? procedura oko toga je potpuno sumanuta i preskupa. (već sam završio jedan fakultet i nezaposlen sam.)

ivanak1994
10.01.2013., 16:04
E ovako.. Planiram prijavit ekonomiju i neke tehnicke fakultete u splitu.. I morat cu radit izborni iz fizike, a ekonomija mi ne trazni nijedan izborni. Pa zanima me je li dobivam ikakve bodove na ekonomiji od fizike? Ako ne, je li ako npr.uradim jos izborni politiku i gospodarstvo dobivam ikakve bodove?

Hopery
10.01.2013., 17:25
bok svima.
može li netko reć. završio sam srednju 2004. i je li za mene obavezno polagat DM? procedura oko toga je potpuno sumanuta i preskupa. (već sam završio jedan fakultet i nezaposlen sam.)

Nije obavezno, ali teško da ćeš samo s ocjenama (i rezultatima prijemnih ispita koje još uvijek traže pojedini fakulteti) moći konkurirati na bilo kojem "traženijem" fakultetu. :ne zna:

E ovako.. Planiram prijavit ekonomiju i neke tehnicke fakultete u splitu.. I morat cu radit izborni iz fizike, a ekonomija mi ne trazni nijedan izborni. Pa zanima me je li dobivam ikakve bodove na ekonomiji od fizike? Ako ne, je li ako npr.uradim jos izborni politiku i gospodarstvo dobivam ikakve bodove?

Ne dobivaš nikakve bodove niti za fiziku niti za politiku i gospodarstvo. Znači, ako ti je ekonomija prioritet, potrudi se napisati dobro obvezni dio državne mature. :mig:

lemon77
10.01.2013., 23:30
pozz, stariji sam maturant... moram poslati završnu svjedodžbu a ja se ne sjecam da sam to ikad dobio?? gdje je mogu podici? doma imam samo svjedodzbe od prvog do cetvrtog razreda..

Gent Blaugrana
11.01.2013., 01:29
ja sam polagao državnu maturu u školskoj godini 2010./2011. i položio sam sve glavne ispite (B razine) i upisao se na faks. E sad nakon što sam odustao od faksa, želio bi se upisati na drugi, ali mi treba A razina iz Engleskog jezika da bi mogao prijaviti taj fakultet. Sad me zanima koji je postupak ako želim opet pisati maturu, tj. samo Engleski jezik ako je moguće?

Hvala.

jeli zna netko odgovor na ovo?
još jednom hvala unaprijed :)

fico22
11.01.2013., 12:06
pozdrav ekipa, ja sam položio maturu na kraju prošle školske godine i sada bi je htio ponovo pisati. da bih prijavio ispite se trebam javiti koordinatoru ili se samo prijavim u sistem Postani-student ? Hvala!

night angel
11.01.2013., 21:11
Frend je završio srednju 2-3 godine prije uvođenja sustava državne mature. Sada bi ju pisao da si poveća šanse za upad na faks. Polagat će ju prvi puta. Da li mora plaćati? Ako da, da li plaća po ispitu? Koliko kn?

Eintz
11.01.2013., 21:22
Frend je završio srednju 2-3 godine prije uvođenja sustava državne mature. Sada bi ju pisao da si poveća šanse za upad na faks. Polagat će ju prvi puta. Da li mora plaćati? Ako da, da li plaća po ispitu? Koliko kn?

Ja mislim da je 175 kn po ispitu. Neka me netko ispravi ako griješim.

Free like a wind
13.01.2013., 14:42
Ja mislim da je 175 kn po ispitu. Neka me netko ispravi ako griješim.

Da.

Imam nedoumicu oko tog plaćanja. Mene sustav izgleda ne prepoznaje kao redovnu učenicu, budući da sam općeobrazovni program završila 2011./2012., no i dalje pohađam strukovni tj.glavni dio programa (raskorak u razredima).
Zašto mi se pojavljuje informacija o plaćanju DM ispita? Ima li to veze sa godištem?
Ja sam rođena 1993.

And, one more for you: Mogu li ići na DM prije nego odradim maturalni koncert u glazbenoj?

lemon77
14.01.2013., 14:06
jel mogu ja poslat samo domovnicu i prijavnicu tek tolko da se prijavim za ljetni rok pa onda do 6og mjeseca naknadsno poslat svjedodzbe?

kj1504
17.01.2013., 17:16
Do 20 dana prije mature možemo obrisati neki izborni predmet bez objašnjenja, a poslije moramo argumentirati zbog čega odustajemo od toga. Neka mi netko kaže jesam li u pravu.

Dotty
17.01.2013., 22:57

Ček, sad sam stvarno zbunjena...Daavno sam maturirala, al sad opet završavam dodatni 4 razred(prekvalifikacije). Školska matura je u lipnju. Ako odlučim ići na državnu maturu u jesenskom roku, do kad moram poslati dokumente?Jer, pročitala sam u brošuri "za kandidate koji srednje obrazovanje završavaju u ustanovama za obrazovanje odraslih"da je rok za slanje dokumenata za jesenski rok do 20.07. 2013, a onda čujem od drugih da je svima do drugog mjeseca rok za slanje :o Paranoja me hvata, najradije bi sada sve poslala!Znam da se mogu prijaviti i bez završenog zadnjeg razreda i ostaviti to prazno i onda naknadno slati, ali ja na ljetni rok neću moći izaći jer ću do tada(svibanj)vjerovatno još polagati preostale predmete +završni ispit, ako njega ne riješim neću imati završen četvrti razred :ne zna:

The Black Cat
18.01.2013., 05:00
Ček, sad sam stvarno zbunjena...Daavno sam maturirala, al sad opet završavam dodatni 4 razred(prekvalifikacije). Školska matura je u lipnju. Ako odlučim ići na državnu maturu u jesenskom roku, do kad moram poslati dokumente?Jer, pročitala sam u brošuri "za kandidate koji srednje obrazovanje završavaju u ustanovama za obrazovanje odraslih"da je rok za slanje dokumenata za jesenski rok do 20.07. 2013, a onda čujem od drugih da je svima do drugog mjeseca rok za slanje :o Paranoja me hvata, najradije bi sada sve poslala!Znam da se mogu prijaviti i bez završenog zadnjeg razreda i ostaviti to prazno i onda naknadno slati, ali ja na ljetni rok neću moći izaći jer ću do tada(svibanj)vjerovatno još polagati preostale predmete +završni ispit, ako njega ne riješim neću imati završen četvrti razred :ne zna:

U toj brošuri piše da se dokumenti za ljetni rok šalju do 15. 2. 2013., a da se svjedodžba 4.razreda i završna svjedodžba mogu poslati do 2. 7. 2013. Za jesenski rok piše da se sve mora poslati do 20. 7. 2013. tako da ne vidim zašto ne bi mogla izaći na ispit čak i na ljetnom roku i naknadno poslati svjedodžbe :ne zna:

Dotty
18.01.2013., 16:44
U toj brošuri piše da se dokumenti za ljetni rok šalju do 15. 2. 2013., a da se svjedodžba 4.razreda i završna svjedodžba mogu poslati do 2. 7. 2013. Za jesenski rok piše da se sve mora poslati do 20. 7. 2013. tako da ne vidim zašto ne bi mogla izaći na ispit čak i na ljetnom roku i naknadno poslati svjedodžbe :ne zna:

zato jer se neću stići pripremiti :ne zna: obzirom da sam ipak strukovna škola trebam se stvarno dobro pripremiti za državnu, ništa ne znam lol, samo za matematiku ću se morati spremati barem 2 mjeseca. uz to, ispiti za državnu u ljetnom kreću u 5 mjesecu, a ja ću tada još imati rokove za ispite od 4 razreda te polaganje završnog ispita :/ pokušati ću dati što više ispita sada, možda i završim prije pa se uspijem pripremiti...

evo što piše u kalendaru(nisam prije vidjela)

JESENSKI ROK

SRPANJ 2012.

11. srpnja - početak prijave ispita državne mature za jesenski rok
20.srpnja - zadnji dan prijava za ispite državne mature u jesenskom roku i zadnji dan za dostavu dokumentacije potrebne za prijavu ispita državne mature u jesenskome roku (za kandidate koji su srednju školu završili prije 2010.g., izvan RH ili u srednjoškolskom obrazovanju odraslih)
22. srpnja - pocetak prijave studijskih programa za jesenski rok

referentica
18.01.2013., 23:14
Pozdrav. Znači. Prijavila sam dva izborna predmeta. Zanima me što u slučaju ako jedan izborni prođem, a drugi ne? Da li mi se priznaje da sam prošla državnu maturu? I što ako je taj izborni koji sam prošla ključan za upis na neki fakultet?

pop-rock
19.01.2013., 08:36
Neće se ništa dogoditi čak i ako nijedan izborni ne prođeš, za prolaz državne mature bitno je samo da prođeš obvezne predmete.

Ako ti je taj predmet ključan za upis na neki faks, a ne prođeš ga, nećeš se moći upisati na taj faks, tj. na sve fakultete kojima je taj predmet uvjet za upis.

referentica
19.01.2013., 08:58
Neće se ništa dogoditi čak i ako nijedan izborni ne prođeš, za prolaz državne mature bitno je samo da prođeš obvezne predmete.

Ako ti je taj predmet ključan za upis na neki faks, a ne prođeš ga, nećeš se moći upisati na taj faks, tj. na sve fakultete kojima je taj predmet uvjet za upis.

A u slučaju da ga prođem, mogu upisati željeni fakultet? :cerek:
I hvala ti na odgovoru. :)

dr. diego
19.01.2013., 09:59
ja imam pitanje vezano uz prijave u sustav, tj. ponovno traženje podataka za prijavu. poslao sam OPET na 66354, ali nisam dobio povratnu poruku. koliko se treba čekati na nju, ili ju moram ponovno poslati? ipak, košta 3,66...

Mazoretkinja
19.01.2013., 10:06
Ja sam je isto slala i nije mi došla nikako pa sam ih nazvala i poslali su mi na mail podatke :)

dr. diego
19.01.2013., 10:34
Ja sam je isto slala i nije mi došla nikako pa sam ih nazvala i poslali su mi na mail podatke :)

hvala, tako ću i ja :)

A n a
19.01.2013., 11:00
ej ako smo polagali državnu maturu prošle godine i upisali faks a htjeli bismo nešto drugo..kada je krajnji datum za prijavu u sustav ako ne želimo pisati ponovno ispite državne mature ?

kj1504
19.01.2013., 11:08
Do 20 dana prije mature možemo obrisati neki izborni predmet bez objašnjenja, a poslije moramo argumentirati zbog čega odustajemo od toga. Neka mi netko kaže jesam li u pravu.

Molim vas, neka mi netko kažem ako sam dobro shvatila ili ne, to mi je stvarno jako bitno :confused:

pop-rock
19.01.2013., 11:48
A u slučaju da ga prođem, mogu upisati željeni fakultet? :cerek:
I hvala ti na odgovoru. :)

Možeš ako zadovoljiš sve uvjete koje traži taj fakultet. :)

Mazoretkinja
19.01.2013., 13:08
Molim vas, neka mi netko kažem ako sam dobro shvatila ili ne, to mi je stvarno jako bitno :confused:

Mi smo u školi dobili papir na kojem pišu svi datumi i piše da je odjava ispita do 1.5. :mig: Tako da mislim da si dobro shvatila :)

referentica
19.01.2013., 13:11
Možeš ako zadovoljiš sve uvjete koje traži taj fakultet. :)

E hvala ti puno, puno, punooo. :))))

sez
19.01.2013., 20:56
Ako neki predmet nosi 40% (razina A), znači li to da je iz istog predmeta moguće skupiti najviše 400 bodova?
Hvala.

Hopery
19.01.2013., 21:00
Ako neki predmet nosi 40% (razina A), znači li to da je iz istog predmeta moguće skupiti najviše 400 bodova?
Hvala.

Upravo tako. :)

sez
19.01.2013., 21:25
Upravo tako. :)

Hvala ti :)

referentica
20.01.2013., 11:22
Imam pitanje u vezi literature.
Dakle, idem u školu na pripreme iz matematike i engleskog. Za matematiku sam nabavila knjige koje je profesorica preporučila. Što se tiče engleskog, nisam mu pridavala previše pažnje, ali može se reći da se i sa tim malo zabavljam. Najviše me muči što ne znam odakle bih učila hrvatski jezik. Zanima me da li ćete učiti po onim uputama u ispitnom katalogu? Da li možda imate neku svoju skriptu pa ste učili iz nje? Ili možda nešto sasvim treće. :confused:

rap_boy
20.01.2013., 21:11
Ovaj tjedan je u novinama (čini mi se jutarnji ili večernji list) se dobivalo državna matura i rješenja, svaki dan posebni predmet. Bio sam toliko lijen da nisam mogao kupiti novine da imam zadatke iz prošlogodišnje mature, pa me zanima, jel se mogu igdje nabaviti ti zadatci?? Trebao bih višu razinu hrvatskog, nižu matematike, i višu engleskog. Politiku i gospodarstvo imam.

EDIT:
I što znači redovni preddiplomski sveučilišni studij? Koja je razlika između njega i redovni stručni studij ili izvanredni?

exception
21.01.2013., 19:45
Pozz, prosle godine sam maturu polagao kao stariji maturant i ov zelim malo popraviti rezultat.
Zanima me da li moram ponovno traziti pin i tan i sve sta s njima ide ako.se i sada normalno prijavljujem na stranicu postani student? tj sa podatcima od prosle godine.
Agenti Ncvvo ne znaju, jedni kazu ne treba drugi treba. Zna netko?

Svarog
22.01.2013., 09:57
Pozdrav
Pitanje jedno imam za vaša iskustva sa slanjem dokumentacije u ncvvo. Naime prošli tjedan u srijedu sam poslao sve tražene dokumente preporučeno sa povratnicom. Povratnica još uvijek nije stigla, međutim ako je za suditi po podacima za praćenje pošiljke online pošiljka je isporučena prošli tjedan. Međutim meni na stranici još uvijek se nisu pojavili poslani dokumenti kao zaprimljeni. Jel može netko podijelit svoja iskustva u kojem se roku dokumenti pojavljuju kao zaprimljeni? Znam da se na verifikaciju istih čeka cca 2 tjedna, tako da to nije sporno međutim kako se rok za slanje dokumentacije približava malo me panika hvata :rolleyes:

maja1407
22.01.2013., 13:34
Pozz, prosle godine sam maturu polagao kao stariji maturant i ov zelim malo popraviti rezultat.
Zanima me da li moram ponovno traziti pin i tan i sve sta s njima ide ako.se i sada normalno prijavljujem na stranicu postani student? tj sa podatcima od prosle godine.

https://www.postani-student.hr/Ucenici/Aktivacija.aspx ispuni ovo i onda ce ti na mobitel stici novi podaci.. pozdrav :)

Mazoretkinja
22.01.2013., 14:19
Pozdrav
Pitanje jedno imam za vaša iskustva sa slanjem dokumentacije u ncvvo. Naime prošli tjedan u srijedu sam poslao sve tražene dokumente preporučeno sa povratnicom. Povratnica još uvijek nije stigla, međutim ako je za suditi po podacima za praćenje pošiljke online pošiljka je isporučena prošli tjedan. Međutim meni na stranici još uvijek se nisu pojavili poslani dokumenti kao zaprimljeni. Jel može netko podijelit svoja iskustva u kojem se roku dokumenti pojavljuju kao zaprimljeni? Znam da se na verifikaciju istih čeka cca 2 tjedna, tako da to nije sporno međutim kako se rok za slanje dokumentacije približava malo me panika hvata :rolleyes:

Bez brige, rok za primitak je do 15.2., a do tada će stići :)

Effy
22.01.2013., 18:54

Mislim da ne treba mijenjati ništa, tj.da sve ostaje isto. Ako se možeš ulogirat na postani-student, prijaviti ispite i fakultete, ne trebaju ti novi podatci, sigurno.

Effy
22.01.2013., 19:01
Imam i pitanj, jer što više razmišljam, to sam nesigurnija :D

Znači, stariji sam maturant, išla prošle godine na maturu, htjela bih popraviti 1 predmet...uz odabrani fakultet, prijavim taj predmet i ova preostala 2 predmeta (radi se o glavnim, ne izbornim) mi ostaju s rezultatima od prošle, jel'da? Mislim, pretpostavljam da je tako, ali sam onda počela razmišljat...ako je fora da prijavim opet sve, gleda mi se rezultat od ove godine, pa makar bio lošiji...to znam...bolji rez.se gleda samo ako se matura polaže 2x u istoj godini.... E sad, ne će se meni ništa brisat ako prijavim opet položeni kolegij, s namjerom da ga poboljšam? Ova 2 neprijavljena,tj.položena prošle godine ostaju tamo gdje jesu, neće mi se pisat 0 jer ih ne polažem ove godine i idem na 1 predmet samo? :D

The Black Cat
22.01.2013., 19:17
Imam i pitanj, jer što više razmišljam, to sam nesigurnija :D

Znači, stariji sam maturant, išla prošle godine na maturu, htjela bih popraviti 1 predmet...uz odabrani fakultet, prijavim taj predmet i ova preostala 2 predmeta (radi se o glavnim, ne izbornim) mi ostaju s rezultatima od prošle, jel'da? Mislim, pretpostavljam da je tako, ali sam onda počela razmišljat...ako je fora da prijavim opet sve, gleda mi se rezultat od ove godine, pa makar bio lošiji...to znam...bolji rez.se gleda samo ako se matura polaže 2x u istoj godini.... E sad, ne će se meni ništa brisat ako prijavim opet položeni kolegij, s namjerom da ga poboljšam? Ova 2 neprijavljena,tj.položena prošle godine ostaju tamo gdje jesu, neće mi se pisat 0 jer ih ne polažem ove godine i idem na 1 predmet samo? :D

Koliko ja znam, ne bi se smjelo brisati. Bar nisam čula da se nekome brisalo :D

ajmoplavi
22.01.2013., 20:00
ovako,zanima me dali pri određivanju rezultata imaju veze prioriteti,tj.ako je meni neki fakultet na npr.6. mjestu a drugoj osobi je taj isti fakultet na npr.1. mjestu hoce li on imati nekakvu prednost pri određivanju bodova,rezultata??

i jos jedna stvar ja npr stavim na popis 5 fakulteta,uspijem se upisati na jedan od njih ajmo rec 3. na listi prioriteta na ostale ne uspijem dali ja taj fakultet mogu odbiti,ako da koliko imam vremena za oduku nakon prelaska upisnog praga?

hvala na odgovorima :D

misunderstood92
22.01.2013., 20:01
Znači prošle sam godine pisao mat B,hrv A te eng A a sada za faks moram mat A pa ako bih isao popravljat npr hrv opet na višoj koji rezultat bi mi se brojao?

Hopery
22.01.2013., 20:16
Znači prošle sam godine pisao mat B,hrv A te eng A a sada za faks moram mat A pa ako bih isao popravljat npr hrv opet na višoj koji rezultat bi mi se brojao?

Broji ti se rezultat od ove godine, bio on lošiji ili bolji od prošle. :)

The Black Cat
23.01.2013., 07:03
ovako,zanima me dali pri određivanju rezultata imaju veze prioriteti,tj.ako je meni neki fakultet na npr.6. mjestu a drugoj osobi je taj isti fakultet na npr.1. mjestu hoce li on imati nekakvu prednost pri određivanju bodova,rezultata??

Ako si ti upala na 6. faks na svojoj listi, a na ostale prije nisi, netko komu je to prvi na listi proriteta nema nikakvu prednost pred tobom. Ti se nalaziš na listi na temelju svojih bodova.

i jos jedna stvar ja npr stavim na popis 5 fakulteta,uspijem se upisati na jedan od njih ajmo rec 3. na listi prioriteta na ostale ne uspijem dali ja taj fakultet mogu odbiti,ako da koliko imam vremena za oduku nakon prelaska upisnog praga?

hvala na odgovorima :D

Fakultet možeš "odbiti" jedino brisanjem s liste prije nego se sve zaključa ili tako da upadneš na onaj koji ti je na višem mjestu na tvojoj listi, 1. ili 2. izbor. Kad se jednom zaključaju rang liste, ne možeš više ništa zato dobro razmisli i stavi na svoju listu samo one fakultete koje bi sigurno studirala da na njih upadneš.

exception
23.01.2013., 13:34
https://www.postani-student.hr/Ucenici/Aktivacija.aspx ispuni ovo i onda ce ti na mobitel stici novi podaci.. pozdrav :)

Mislim da ne treba mijenjati ništa, tj.da sve ostaje isto. Ako se možeš ulogirat na postani-student, prijaviti ispite i fakultete, ne trebaju ti novi podatci, sigurno.

Ajoj sta sad da cinim? :confused: :rofl:

Ovako su mi i u Ncvvo-u odgovorili.

kia3
23.01.2013., 18:49
Ovaj tjedan je u novinama (čini mi se jutarnji ili večernji list) se dobivalo državna matura i rješenja, svaki dan posebni predmet. Bio sam toliko lijen da nisam mogao kupiti novine da imam zadatke iz prošlogodišnje mature, pa me zanima, jel se mogu igdje nabaviti ti zadatci?? Trebao bih višu razinu hrvatskog, nižu matematike, i višu engleskog. Politiku i gospodarstvo imam.

EDIT:
I što znači redovni preddiplomski sveučilišni studij? Koja je razlika između njega i redovni stručni studij ili izvanredni?

te mature koje se prodaju su napravljene prema maturama s proslih rokova. sve ih imas na ovom linku http://ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/svi_ispiti
preddiplomski studij je studij u trajanju 3 god. nakon kojeg upisujes 2 god. diplomskog, a razliku strucnog i izvanrednog studija imas tu http://www.forum.hr/showthread.php?t=514476

bambus 17
23.01.2013., 20:09
Samo jedno brzo i mislim banalno pitanje..

Sad san zaključa prijavu i da li sad ova prijavnica se samo triba isprintati i poslati ili:ne zna:

Prošlogodišnji maturant sam naravno..

oxymoron69
23.01.2013., 22:28
Ajoj sta sad da cinim? :confused: :rofl:

Ovako su mi i u Ncvvo-u odgovorili.

Ovo drugo, tak je i meni bilo. Prvo sam pokušao dobiti nove podatke, ali to nije ni htjelo, pa sam se prijavio sa starim podacima... Već sam poslao i prijavnicu i primili su je, tak da nemaš brige da nešto krivo radiš...

Mazoretkinja
24.01.2013., 12:02
Samo jedno brzo i mislim banalno pitanje..

Sad san zaključa prijavu i da li sad ova prijavnica se samo triba isprintati i poslati ili:ne zna:

Prošlogodišnji maturant sam naravno..

Potpisat se i poslat, da :mig:

Imam i ja pitanje, zaprimili su moje dokumente (završavam školu izvan RH), koliko im treba da verificiraju ocjene i podatke? :kokice:

exception
24.01.2013., 12:41
Ovo drugo, tak je i meni bilo. Prvo sam pokušao dobiti nove podatke, ali to nije ni htjelo, pa sam se prijavio sa starim podacima... Već sam poslao i prijavnicu i primili su je, tak da nemaš brige da nešto krivo radiš...

Znaci sa starim podacima? Saad mi crvenim slovima pise da nema prijavljenih ispita, a polozeni su naravno ovi od prosle godine. Kad idem na dodaj predmet odmah mi izbrise onaj s polozenih?

exception
24.01.2013., 12:42
Potpisat se i poslat, da :mig:

Imam i ja pitanje, zaprimili su moje dokumente (završavam školu izvan RH), koliko im treba da verificiraju ocjene i podatke? :kokice:

Mislim da ne duze od 2 tjedna, vjerojatno i brze jer sad jos nema navale.

oxymoron69
24.01.2013., 15:45
Znaci sa starim podacima? Saad mi crvenim slovima pise da nema prijavljenih ispita, a polozeni su naravno ovi od prosle godine. Kad idem na dodaj predmet odmah mi izbrise onaj s polozenih?

Da sa starim. Pa ako nisi prijavio neki ispit, normalno da piše da nema prijavljenih ispita.
Da, ok je to da ti izbriše onaj od položenih. Ionako ako pišeš opet isti ispit kao prošle godine, vrijedit će ti samo ovaj koji ove godine pišeš neovisno o rezultatu.

exception
24.01.2013., 15:57
Da sa starim. Pa ako nisi prijavio neki ispit, normalno da piše da nema prijavljenih ispita.
Da, ok je to da ti izbriše onaj od položenih. Ionako ako pišeš opet isti ispit kao prošle godine, vrijedit će ti samo ovaj koji ove godine pišeš neovisno o rezultatu.

Aha, a oni stari rezultati ostaju, naravno za one ispite koje necu polgati ove godine? I zakljucis prijavu starim Tanom? :D Oprosti znam da davim, ali ovi u NCVVO-u ne znaju nista.

Effy
24.01.2013., 16:18
Da, što ponovno ne prijaviš, ostaje ti s rezultatom od prošle godine. Ono što prijaviš, tj.ponovno pišeš, bilo iz razloga što nisi položio i/ili želiš popraviti rezultat, računa ti se % koji ove godine ostvariš, bio on lošiji ili bolji od prošlogodišnjeg. Znači, brišu ti se prošlogodišnji rezultati ispita koje ove godine prijaviš ponovno, preostale koje ne diraš, ne diraju ni oni tebi :zubo:

Da, sve sa ˝starim˝ podatcima prijavljuješ, pa tako i TAN-om. :mig:

machiavelli1337
24.01.2013., 16:29
Imam ja jedno pitanje sto se tice prijavnice. Treba li ona biti u boji slucajno jer se po skoli(izvan RH) prica da treba printat u boji? Glupo pitanje ali mi je odgovor bitan. :)

Mazoretkinja
24.01.2013., 16:36
Moja nije bila u boji i stigla je i piše da je valjana, tako da... Nemojte se zamarati glupostima :mig:

machiavelli1337
24.01.2013., 16:42
Moja nije bila u boji i stigla je i piše da je valjana, tako da... Nemojte se zamarati glupostima :mig:

Hvala ti puno :)

exception
24.01.2013., 17:03
Da, što ponovno ne prijaviš, ostaje ti s rezultatom od prošle godine. Ono što prijaviš, tj.ponovno pišeš, bilo iz razloga što nisi položio i/ili želiš popraviti rezultat, računa ti se % koji ove godine ostvariš, bio on lošiji ili bolji od prošlogodišnjeg. Znači, brišu ti se prošlogodišnji rezultati ispita koje ove godine prijaviš ponovno, preostale koje ne diraš, ne diraju ni oni tebi :zubo:

Da, sve sa ˝starim˝ podatcima prijavljuješ, pa tako i TAN-om. :mig:

E hvala ti puno, sad je sve jasno u vezi s tim. :D

Ako netko zna jel se moze i ove godine kao i prosle stavit na prijavi ispite za koje nisam siguran da li cu uopce pisat pa kasnije prije roka ih odjaviti?

lethargy
25.01.2013., 12:29
što je sa starijima koji su položili 2010 ? prijavio sam se u sustav, imam položena 3 predmeta + jedan izborni. da li je i meni rok ovo do provg veljače ili što ? zadovoljan sam s ocjenama i ne bi ništa mjenjao. nije valjda da trebam odabrati studijski program do 1.2 ???

rustyfoot
25.01.2013., 18:11
Mene samo zanima gdje drzavnu maturu polazu kandidati koji su istu polagali prosle godine, tj kandidati koji maturu polazu drugi puta. Prvi puta se polaze u srednjim skolama koje se pohada, no ne znam na kojem se mjestu polaže drugi put?

exception
25.01.2013., 22:48
što je sa starijima koji su položili 2010 ? prijavio sam se u sustav, imam položena 3 predmeta + jedan izborni. da li je i meni rok ovo do provg veljače ili što ? zadovoljan sam s ocjenama i ne bi ništa mjenjao. nije valjda da trebam odabrati studijski program do 1.2 ???

Ako ne zelis polagati ispite onda za tebe 1.2 nista ne vrijedi, studijski programi se mogu odabrati do polovicr 7. mj.

Mene samo zanima gdje drzavnu maturu polazu kandidati koji su istu polagali prosle godine, tj kandidati koji maturu polazu drugi puta. Prvi puta se polaze u srednjim skolama koje se pohada, no ne znam na kojem se mjestu polaže drugi put?

Drugi put polazes u par gradova u Hrvatskoj po izboru. Npr u Zagrebu je to Pou i zgrada Ncvvo-a u Petracicevoj.

slavonija035
27.01.2013., 20:17
kakav je postupak prijave za maturu ako sam prošle godine završio srednju školu?
i u slučaju da ove godine ponovno upišem fakultet plaćam li nakon toga svaku iduću godinu svog studiranja?

The Great Duck
27.01.2013., 21:32
Isprike ako je već odgovoreno, ali samo da provjerim...Ako padnem na maturi iz izbornog predmeta, to nema utjecaj na faksove koje prijavim, a koji ne traže taj predmet? Tj. ako recimo među odabranim fakultetima imam pravo, koje ne traži nikakve izborne predmete, a jedan od izbornih predmeta na maturi mi je psihologija, ako padnem psihologiju, to neće imati nikakav utjecaj na moje šanse da upadnem na pravo?

ajmoplavi
27.01.2013., 22:11
Ako si ti upala na 6. faks na svojoj listi, a na ostale prije nisi, netko komu je to prvi na listi proriteta nema nikakvu prednost pred tobom. Ti se nalaziš na listi na temelju svojih bodova.

Fakultet možeš "odbiti" jedino brisanjem s liste prije nego se sve zaključa ili tako da upadneš na onaj koji ti je na višem mjestu na tvojoj listi, 1. ili 2. izbor. Kad se jednom zaključaju rang liste, ne možeš više ništa zato dobro razmisli i stavi na svoju listu samo one fakultete koje bi sigurno studirala da na njih upadneš.

da možda se nisam bas dobro izrazio sa ovim odbiti,al vjerujem da si shvatila sto sam mislio..znaci ako sam dobro shvatio nakon sto se zakljucaju liste te objave rezultati ja nemam više utjecaja,pa ja sam mislio da imam neki rok(npr.48 sati) za odluku zelim li upisat taj fakultet ili ne,naravno nakon sto upadnem..

jer moram prizanat da nisam ni sam siguran u svoj izbor pa da mogu nesto odmah sad stavit na prvo mjesto

fille curieuse
28.01.2013., 01:45
Isprike ako je već odgovoreno, ali samo da provjerim...Ako padnem na maturi iz izbornog predmeta, to nema utjecaj na faksove koje prijavim, a koji ne traže taj predmet? Tj. ako recimo među odabranim fakultetima imam pravo, koje ne traži nikakve izborne predmete, a jedan od izbornih predmeta na maturi mi je psihologija, ako padnem psihologiju, to neće imati nikakav utjecaj na moje šanse da upadnem na pravo?

nema veze ako padneš predmet koji nije obavezan za upis na taj određeni faks. Znači možeš past psihologiju i upisat pravo

Mene zanima koje dokumente, uz prijavnicu, moram poslati? :ne zna:

BlackLotus
28.01.2013., 03:25
(stari maturant speaking)
ako meni za fax koji želim upisati ne treba hrvatski ni strani jezik, da li moram ipak prijaviti(i platiti) te ispite? :ne zna:

audrey14
28.01.2013., 18:02
Imam jedno pitanje u vezi Filozofskog fakulteta u Zagrebu; na stranici postani-student piše da bilo koji od 11 izbornih predmeta za taj fakultet nosi 5 %. Odabrala sam psihologiju za koju 5 % i piše. Dvoumim se za izborni iz njemačkog jezika, ali sam ga ipak stavila pod izborni i piše da njemački nosi 15 %. Kako je to moguće ako piše da izborni predmet nosi 5 %?

Alfa KT
28.01.2013., 23:46
ako meni za fax koji želim upisati ne treba hrvatski ni strani jezik, da li moram ipak prijaviti(i platiti) te ispite? :ne zna:
kako ne treba,moras imat polozen i hrv i mat i strani jezik,to sta ti gledaju 0% nema veze :D

The Black Cat
29.01.2013., 09:20
Imam jedno pitanje u vezi Filozofskog fakulteta u Zagrebu; na stranici postani-student piše da bilo koji od 11 izbornih predmeta za taj fakultet nosi 5 %. Odabrala sam psihologiju za koju 5 % i piše. Dvoumim se za izborni iz njemačkog jezika, ali sam ga ipak stavila pod izborni i piše da njemački nosi 15 %. Kako je to moguće ako piše da izborni predmet nosi 5 %?

Gdje piše da njemački iznosi 15%? Išla sam na postani-student i nisam to vidjela ni na jednom studijskom programu.

Mislim da si pobrkala ono gdje piše strani jezik u obaveznom dijelu s izbornima. Tvoj glavni strani jezik (onaj koji moraš obavezno pisati) ti donosi 15%, a svaki strani jezik koji dodaješ kao izborni ti iznosi 5%.

kako ne treba,moras imat polozen i hrv i mat i strani jezik,to sta ti gledaju 0% nema veze :D

Stariji maturanti ne moraju imati položene ispite državne mature, čak ni te obavezne koliko ja znam. :ne zna:
Ne moraju ih prijaviti čak ni ako im donose bodove, ali ih onda u startu gube.

Ako ih se ne prijavi, onda ih se ne mora ni plaćati.

Maiya
29.01.2013., 09:55
Ispričavam se ako je pitanje bilo, jer temu ne čitam, a pitanje samo prenosim. Dokumenti samo moraju biti poslani do 1.veljače, znači mogu biti poslani i 1. veljače. A verificirat se mogu i poslije tog datuma? Točno?

ThIeF6
29.01.2013., 10:46

"Da probamo još malo pojasniti, takvi kandidati (stariji maturanti) mogu polagati samo one obvezne i izborne predmete koji im donose bodove. Primjerice, FER boduje matematiku, ali ne boduje hrvatski i strani jezik. Trenutni maturanti moraju i njih položiti da bi konkurirali za upis iako neće za hrvatski i strani jezik dobiti bodove, dok stariji mogu polagati samo matematiku jer im ne treba svjedodžba o maturi kao završni ispit srednjeg obrazovanja."

http://www.trinom.hr/trinom/zanimljivosti/za-starije-i-strance/52/

i sad.. mene isto zanima da li je to točno pošto u brošuri prijave ispita za 2012./2013 god. ništa ne piše o tome. Znači da ne vrijede vise ta pravila za ovu godinu?

Alfa KT
29.01.2013., 11:19
Stariji maturanti ne moraju imati položene ispite državne mature, čak ni te obavezne koliko ja znam. :ne zna:
Ne moraju ih prijaviti čak ni ako im donose bodove, ali ih onda u startu gube.

Ako ih se ne prijavi, onda ih se ne mora ni plaćati.
Nisam ja skuzio da je on toliko stariji maturant :504:

Alfa KT
29.01.2013., 11:23
"Da probamo još malo pojasniti, takvi kandidati (stariji maturanti) mogu polagati samo one obvezne i izborne predmete koji im donose bodove. Primjerice, FER boduje matematiku, ali ne boduje hrvatski i strani jezik. Trenutni maturanti moraju i njih položiti da bi konkurirali za upis iako neće za hrvatski i strani jezik dobiti bodove, dok stariji mogu polagati samo matematiku jer im ne treba svjedodžba o maturi kao završni ispit srednjeg obrazovanja."

http://www.trinom.hr/trinom/zanimljivosti/za-starije-i-strance/52/

i sad.. mene isto zanima da li je to točno pošto u brošuri prijave ispita za 2012./2013 god. ništa ne piše o tome. Znači da ne vrijede vise ta pravila za ovu godinu?
Evo pise nesta o tome u novoj brosuri :)
Evo link (http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2013-01-11/brosura_kandidati_prije_2010.pdf),11 stranica

ThIeF6
29.01.2013., 11:37
a nis, onda prijavljujem samo ispite koje faks boduje.. :)

MatijaRV
29.01.2013., 14:06
Dakle imam sledeci problem, pokusao sam se ponovno aktivirati upisujuci svoj oib i stari tan, ali sam kod brjoa mobitela pogrijesio jednu brojku i naravno nisam primio nikakvu poruku, stvarno neznam sto da sada dalje ucinim jer ponovno nemogu zatraziti jer pise da je postupak aktivacije vec obavljen -.-.

Mazoretkinja
29.01.2013., 14:06
Ispričavam se ako je pitanje bilo, jer temu ne čitam, a pitanje samo prenosim. Dokumenti samo moraju biti poslani do 1.veljače, znači mogu biti poslani i 1. veljače. A verificirat se mogu i poslije tog datuma? Točno?

Nama je rečeno da je tako :)

Maiya
29.01.2013., 15:06
Odlično. Hvala ti.

Gent Blaugrana
29.01.2013., 15:49
ja sam prijavio ispit državne mature, ali me zanima kakve dokumente trebam poslati i gdje? Državnu maturu pišem drugi put, pisao sam već prije 2 godine, a sad samo ponavljam ispit iz Engleskog. Jeli svejedno moram slati te dokumente? Hvala.

bambus 17
29.01.2013., 19:51
ja sam prijavio ispit državne mature, ali me zanima kakve dokumente trebam poslati i gdje? Državnu maturu pišem drugi put, pisao sam već prije 2 godine, a sad samo ponavljam ispit iz Engleskog. Jeli svejedno moram slati te dokumente? Hvala.

Moraš samo poslati prijavnicu isprintanu sa stranice do 1.2. odnosno do petka koliko ja znan jer sve tvoje podatke druge imaju ako si već pisaja maturu..

Gent Blaugrana
29.01.2013., 20:18
Moraš samo poslati prijavnicu isprintanu sa stranice do 1.2. odnosno do petka koliko ja znan jer sve tvoje podatke druge imaju ako si već pisaja maturu..

nisam baš upoznat sa time trenutno jer sam pisao prije 2 godine, a za ovu godinu sam se tek prijavio prije par dana. Gdje se nalazi ta prijavnica koju trebam poslati do 1.2? ne vidm ju na stranici pa ako može pomoć. Ispite sam prijavio na samoj stranici postani student i tamo mi piše samo za uplatu novca za same ispite, ali ništa za prijavnicu :ne zna:
jeli baš svi tu prijavnicu moraju poslati? Hvala...

Gent Blaugrana
29.01.2013., 20:23
evo našao sam prijavnicu. E sad me zanima, u prijavnici stoji da pišem Hrvatski jezik i Engleski jezik (oboje A razine) i piše da je 1. put? a pisao sam prije 2 godine i Hrvatski i Engleski, samo B razine? jeli to u redu sve ili bi trebalo stajati da pišem 2.put?

i na koju adresu šaljem prijavnicu?

mayales
29.01.2013., 21:00
Ako ove godine završavamo srednju školu i prvi put pišemo ispite DM trebamo li NCVVO-u slati dokumente(ako da koje i do kada?) te je li se ispiti išta plaćaju?

Gent Blaugrana
29.01.2013., 21:21
Ako ove godine završavamo srednju školu i prvi put pišemo ispite DM trebamo li NCVVO-u slati dokumente(ako da koje i do kada?) te je li se ispiti išta plaćaju?
na postani student piše ovako: "Kandidati koji su srednje obrazovanje završili ili završavaju u RH od 2010. godine na dalje nisu dužni slati dokumente za verifikaciju ocjena i osobnih podataka". Tako da vjerojatno ne šalješ ništa, negdje sam pročitao u vezi prijavnice da ni to vi ne šaljete. U vezi plaćanja,ispiti se ne plaćaju prvi put, odnosno kad ih pišeš kao maturant. Samo neznam kako te s time nisu poznali u školi :ne zna:

i može li mi netko pojasniti u vezi prijavnica, samo pošaljem potpisano na adresu NCVVO-a i to je to?

Levistej
30.01.2013., 10:17
mene bi isto zanimalo na koju adresu treba poslati prijavnicu :)
also, ovak, ja sam polozio vec dm i samo prijavljujem stare rezultate, jel u redu da mi nista ne pise pod "prijavljeni ispiti" vec je sve samo pod "položeni"? Također, na prijavnici mi ne piše ni jedan predmet,nit išta trebam platiti, bi to bilo sve kak spada ili?

bambus 17
30.01.2013., 11:43
Šalje te na adresu Petračićeva 4, 10000 Zagreb, s naznakom dokumenti uz prijavu ispita državne mature..

Levistej
30.01.2013., 14:48
hoće bit problema ak ja to danas navečer/sutra ujutro pošaljem ili je bitno samo da je poslano prije 1.2.?

Mazoretkinja
30.01.2013., 15:49
Bitno je da je poslano do 1. :D

slavonija035
30.01.2013., 17:50
ako ste srednju završili između 2010. i 2012. imate vremena do 15.2. poslati prijavnicu.

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-12-22/kalendar_aktivnosti.pdf

P.S. jedino ne znam gdje mogu naći prijavnicu za isprintati? :D

Gent Blaugrana
30.01.2013., 18:18
ako ste srednju završili između 2010. i 2012. imate vremena do 15.2. poslati prijavnicu.

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-12-22/kalendar_aktivnosti.pdf

P.S. jedino ne znam gdje mogu naći prijavnicu za isprintati? :D

prijavnica ti se pojavi na postani student kad završiš sa prijavom ispita koje pišeš.

X-Sync
30.01.2013., 19:49
Da li je samo do mene ili se sada moze staviti vise od 10 programa? Jucer mi je bilo 10 max, popodne danas 11, a evo sada mogu natrpati koliko hocu. Greska neka ili? Sto ce biti ako ostavim na 12?

SiXo
30.01.2013., 19:56
Što se dešava ako neki fakultet ima prijemni samo na jesenskom roku - i mi upišemo taj faks, ali smo prije toga sebi osigurali mjesto na nekakvome fakultet već u ljetnome roku? Koja se onda procedura dešava?

Hopery
30.01.2013., 20:10
Da li je samo do mene ili se sada moze staviti vise od 10 programa? Jucer mi je bilo 10 max, popodne danas 11, a evo sada mogu natrpati koliko hocu. Greska neka ili? Sto ce biti ako ostavim na 12?

Možeš staviti više od 10 studijskih programa samo ako su neki od njih dvopredmetni. U tom slučaju, svi programi na istom fakultetu koji se mogu kombinirati s nekim drugim dvopredmetnim programom, računaju ti se kao jedan. :mig:

X-Sync
30.01.2013., 20:33
Možeš staviti više od 10 studijskih programa samo ako su neki od njih dvopredmetni. U tom slučaju, svi programi na istom fakultetu koji se mogu kombinirati s nekim drugim dvopredmetnim programom, računaju ti se kao jedan. :mig:

Aha, ok, hvala.

BlackLotus
30.01.2013., 23:35
hvala ljudi, tražila sam po njihovim stranicama, al nisam našla odgovor :)

svugdje piše ko i u ovom priručniku: ne moram položit ništa, kamo li te koji mi ovako i onako ne donose bodove, al ako idem polagat nešto-ne piše moram li PRIJAVIT i hrvatski i engleski iako mi ne trebaju. ne bih se čudila da trpaju 350kn/osobi u džep bezveze, ipak smo u RH, zato pitam :mig:

Nisam ja skuzio da je on toliko stariji maturant :504:

onA
maturirala 2008. :cerek:

bluelions1986
31.01.2013., 08:57
Imam jedno pitanje:Prijavio sam obvezne i izborne predmete,potvrdio podatke i ocijene ali nisam napravio listu fakulteta,da li to moram napraviti prije 1.2 ili mogu napraviti do kad hoću,dakle da ta lista nije uvjetovana nekim rokom.Unaprijed hvala

The Black Cat
31.01.2013., 10:11
Imam jedno pitanje:Prijavio sam obvezne i izborne predmete,potvrdio podatke i ocijene ali nisam napravio listu fakulteta,da li to moram napraviti prije 1.2 ili mogu napraviti do kad hoću,dakle da ta lista nije uvjetovana nekim rokom.Unaprijed hvala

Listu fakulteta ne moraš sad stavljati. Njih možeš do datuma kad ti se zaljučavaju liste. Mislim da je to ove godine 16.7. Neka me netko ispravi ako sam napisala krivi datum.

I, naravno, ako je neki faks odredio raniji datum prijave, onda moraš do tog datuma staviti taj faks na listu.

kia3
01.02.2013., 18:54
Što se dešava ako neki fakultet ima prijemni samo na jesenskom roku - i mi upišemo taj faks, ali smo prije toga sebi osigurali mjesto na nekakvome fakultet već u ljetnome roku? Koja se onda procedura dešava?

Nama je receno da je najbolje upisati neki od fakulteta na ljetnom roku (koji zelimo ili imamo mogucnosti) kako bi bili sigurni. Ako upadnes na ovaj fakultet koji ima samo jesenski rok s onog prvog se ispises i normalno upises ovaj s jesenskog. :ne zna:

fakEEE
01.02.2013., 19:05
Evo do 23:59 se zakljucava jedan dio moje sudbine :D

Nego, jel potrebno negdje jos nesto potvrditi u vezi predmeta ?
Ja sam odabrao fakultete ( njih 10 ), izabrao razine odmah kad sam birao fakultete i to je to .. Ne treba nis nigdje potvrdit, samo ce se potvrdit/zakljucat ?

Alfa KT
01.02.2013., 19:33
Evo do 23:59 se zakljucava jedan dio moje sudbine :D

Nego, jel potrebno negdje jos nesto potvrditi u vezi predmeta ?
Ja sam odabrao fakultete ( njih 10 ), izabrao razine odmah kad sam birao fakultete i to je to .. Ne treba nis nigdje potvrdit, samo ce se potvrdit/zakljucat
? nista vise, ako su ti sve zeljene razine ispita na postani student uredu, to je to :mig:

Chloe_
01.02.2013., 20:01
hitno: kaj kad se zaboravi tan?

Shadawing
01.02.2013., 20:31
Likovna akademija traži samo položenu B razinu hrv jezika, od ostalog se ne uzimaju nikakvi bodovi. Ako npr padnem matematiku, a ostalo položim, dali mi se i dalje vrijedi za akademiju što sam položila hrv ili se ne boduje zbog pada i gubim pravo upisa na ljetni rok?

I dal gubim pravo upisa ako padnem izborni predmet, npr povijest umjetnosti?

Flipi
01.02.2013., 22:01
Likovna akademija traži samo položenu B razinu hrv jezika, od ostalog se ne uzimaju nikakvi bodovi. Ako npr padnem matematiku, a ostalo položim, dali mi se i dalje vrijedi za akademiju što sam položila hrv ili se ne boduje zbog pada i gubim pravo upisa na ljetni rok?

I dal gubim pravo upisa ako padnem izborni predmet, npr povijest umjetnosti?

Obvezne predmete moraš proći da bi ti se bodovali =hrvatski ,matematika , strani jezik

tinna_3
01.02.2013., 22:13
samo da provjerim :)
prošle god sam položila maturu, ali ove god idem opet, trebam li ja slat prijavnice u NCVVO?

Alfa KT
01.02.2013., 22:19
samo da provjerim :)
prošle god sam položila maturu, ali ove god idem opet, trebam li ja slat prijavnice u NCVVO?
sta ides opet? polagati maturu? Ako da mislim da si ih trebala poslat vec..

Alfa KT
01.02.2013., 22:20
hitno: kaj kad se zaboravi tan?
Mozes resetirat peko broja mobitela s kojeg si se aktivirao na postani student :)

tinna_3
01.02.2013., 22:25
sta ides opet? polagati maturu? Ako da mislim da si ih trebala poslat vec..

idem opet polagat maturu. ma rok je do 15.2. al sam ovo našla: ovi pristupnici upisani su u sustavu i nemaju obvezu dostavljati Centru ostalu dokumentaciju (svjedodžbe, rodni list, domovnicu), osim ako im podatci nisu verificirani. pa više nisam sigurna jer sam ovdje na forumu vidjela da svi nešto šalju :ne zna:

Alfa KT
01.02.2013., 22:32
idem opet polagat maturu. ma rok je do 15.2. al sam ovo našla: ovi pristupnici upisani su u sustavu i nemaju obvezu dostavljati Centru ostalu dokumentaciju (svjedodžbe, rodni list, domovnicu), osim ako im podatci nisu verificirani. pa više nisam sigurna jer sam ovdje na forumu vidjela da svi nešto šalju :ne zna:
Ja sam isto pisao prošle godine,ali nisam upisao,ne idem polagati ponovo maturu,nisam ništa slao,piše da se ne mora,a i koliko vidim sve je verificirano :)

tinna_3
01.02.2013., 22:37
Ja sam isto pisao prošle godine,ali nisam upisao,ne idem polagati ponovo maturu,nisam ništa slao,piše da se ne mora,a i koliko vidim sve je verificirano :)

ma ja sam upisala faks, a sad je groznica s ispitima pa sam maturu zapostavila :)
znači, ništa ne treba slat? a jel tebi možda kod osobnih podataka piše ovo: Obrati se nadležnoj službi da ti unesu: ulicu i broj.Javi se razredniku ili ispitnome koordinatoru da ti odverificira podatke. ne kužim što da radim s tim, adresa mi je unešena...

Alfa KT
01.02.2013., 22:40
ma ja sam upisala faks, a sad je groznica s ispitima pa sam maturu zapostavila :)
znači, ništa ne treba slat? a jel tebi možda kod osobnih podataka piše ovo: Obrati se nadležnoj službi da ti unesu: ulicu i broj.Javi se razredniku ili ispitnome koordinatoru da ti odverificira podatke. ne kužim što da radim s tim, adresa mi je unešena...
meni ne pise..isto su mi uneseni podaci svi,probaj stisnut dole snimi pa vidi oce se sta promijeniti..Ako se nista ne promijeni posalji im mail pa vidi :)

tinna_3
01.02.2013., 22:43
meni ne pise..isto su mi uneseni podaci svi,probaj stisnut dole snimi pa vidi oce se sta promijeniti..Ako se nista ne promijeni posalji im mail pa vidi :)

snimila sam :lol: al opet isto piše...
nema veze, poslala sam mail ispitnoj koordinatorici, ona će valjda znat što treba :)

Alfa KT
01.02.2013., 22:44
snimila sam :lol: al opet isto piše...
nema veze, poslala sam mail ispitnoj koordinatorici, ona će valjda znat što treba :)
Mislis ove godine ponovo upisivat neki drugi faks ili? kad vec pises maturu ponovo :rofl: Na koji faks ides?
Najbolje da,posaljes ispitnoj kordinatorici mail ili na NCVVO i mirna si da,bas me zanima sto ce rec u cemu je greska :D

tinna_3
01.02.2013., 22:47
Mislis ove godine ponovo upisivat neki drugi faks ili? kad vec pises maturu ponovo :rofl: Na koji faks ides?
Najbolje da,posaljes ispitnoj kordinatorici mail ili na NCVVO i mirna si da,bas me zanima sto ce rec u cemu je greska :D

ma mislim upisat drugi... poslala sam koordinatorica pa ako uskoro ne odg, šaljem ncvvo-u :)

fakEEE
01.02.2013., 23:11
Eto,i to smo uspjesno prijavili :D

Nego, kad cu moc vidjeti svoje trenutno stanje na rang listi temeljem ocjena za pojedine fakultete ?

adamovo rebro
01.02.2013., 23:14
na stranici studij.hr (www.studij.hr) može se izabrati ova školska godina tj. 12./13. i pogledati broj prijavljenih učenika za određeni studij i broj izbora prvog prioriteta... izgleda zanimljivo :)

Leah52
02.02.2013., 12:27
Nego, kad cu moc vidjeti svoje trenutno stanje na rang listi temeljem ocjena za pojedine fakultete ?

Da, to i mene zanima. Jer ako sam dobro shvatila piše da će rang liste biti vidljive od 1.2. :ne zna:

Alfa KT
02.02.2013., 14:50
Da, to i mene zanima. Jer ako sam dobro shvatila piše da će rang liste biti vidljive od 1.2. :ne zna:
gdje to piše?

Leah52
02.02.2013., 15:18
'' Od 1. veljače 2013. godine na mrežnoj stranici www.postani-student.hr može
se pratiti bodovno stanje za svaki prijavljeni studijski program, kao i trenutačni
položaj na oglednoj rang-listi temeljem do tada ostvarenih bodova.
U početku će to biti samo bodovi stečeni na temelju ocjena iz srednje škole
(prosjek svih završnih ocjena nastavnih predmeta iz svih razreda srednje škole)
i posebnih postignuća, no kako budu pristizali rezultati ispita državne mature
ili dodatnih provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti koje će pojedina
visoka učilišta provoditi, postat će vidljivi i ti bodovi. ''

Brošura za kandidate koji su srednje obrazovanje završili od 2010. do 2012. godine u Republici Hrvatskoj

maturant112
02.02.2013., 17:19
Greškom sam prijavio eng na visoj a mislio sam na nizoj,da li se sada moze nesto napraviti u vezi toga ,da kontaktiram nekog ili nesto?pls odg

Alfa KT
02.02.2013., 17:21
'' Od 1. veljače 2013. godine na mrežnoj stranici www.postani-student.hr može
se pratiti bodovno stanje za svaki prijavljeni studijski program, kao i trenutačni
položaj na oglednoj rang-listi temeljem do tada ostvarenih bodova.
U početku će to biti samo bodovi stečeni na temelju ocjena iz srednje škole
(prosjek svih završnih ocjena nastavnih predmeta iz svih razreda srednje škole)
i posebnih postignuća, no kako budu pristizali rezultati ispita državne mature
ili dodatnih provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti koje će pojedina
visoka učilišta provoditi, postat će vidljivi i ti bodovi. ''

Brošura za kandidate koji su srednje obrazovanje završili od 2010. do 2012. godine u Republici Hrvatskoj
hvala na informaciji :top:

bluelions1986
03.02.2013., 12:15
Da li je moguće prijavnicu poslati mailom ili nekako prebaciti na desktop pa da je prebacim na usb i isprintam jer nemam printer?

Feferonka94
03.02.2013., 12:51

Rang liste su vidljive

fakEEE
03.02.2013., 15:19
Da, dosli su rezultati !

Nego, broj prijava se razlikuje izmedu stranica studij.hr i postani-student ... Naime, na studij.hr pise puno vise prijava nego sto na postani-student ima plasmana ( npr. na studij.hr za pravo pise 2000 broja prijava dok na postani-student pod plasman ima samo do 1100 ) .. Zna netko u cemu je kvaka ?

sez
03.02.2013., 15:30
Pozdrav, stariji sam maturant (maturirala sam prije 2010.).
Zanima me moram li polagati izborni predmet za fakultet za koji na Postani student piše da je obavezan? To jest, mogu li konkurirati uopće za taj smjer ako ne izađem na njega ili jednostavno samo neću dobiti bodove koje je moguće dobiti za njega?
Hvala:)

Effy
03.02.2013., 16:26
Da li je moguće prijavnicu poslati mailom ili nekako prebaciti na desktop pa da je prebacim na usb i isprintam jer nemam printer?

Ne možeš mailom, ali možeš normalno spremiti kao dokument, staviti na usb i isprintat. Tako sam ja napravila kad sam skužila da sam ubila toner i zaboravila ga zamijenit :mig:

maturant112
03.02.2013., 17:04
jel mi mozete molim vas odgovoriti na pitanje,stvarno mi je bitno please:(

kemičar_93
03.02.2013., 17:13
Greškom sam prijavio eng na visoj a mislio sam na nizoj,da li se sada moze nesto napraviti u vezi toga ,da kontaktiram nekog ili nesto?pls odg

Nažalost ne možeš ništa.

Effy
03.02.2013., 17:17

Ne znam da li je prije bilo govora da se može s više na nižu, ali ne i obrnuto. Stvarno ne znam, valjda će odgovoriti netko tko je više upućen trenutačno.

Znam da možeš polagati na višoj svejedno, pa će ti se preračunat bodovi za nižu, pa ako i osrednje napišeš na višoj, možeš dobiti lijepe bodove na nižoj tako da ništa ne gubiš time što si prijavio krivo. Jedino ako ti ne ide engleski...

Feferonka94
03.02.2013., 17:41
Ne znam da li je prije bilo govora da se može s više na nižu, ali ne i obrnuto. Stvarno ne znam, valjda će odgovoriti netko tko je više upućen trenutačno.

Znam da možeš polagati na višoj svejedno, pa će ti se preračunat bodovi za nižu, pa ako i osrednje napišeš na višoj, možeš dobiti lijepe bodove na nižoj tako da ništa ne gubiš time što si prijavio krivo. Jedino ako ti ne ide engleski...

NE, NE I NE! Pročitaj brošuru i vidjet ćeš da piše kako to nikako nije moguće.

fakEEE
03.02.2013., 17:56
NE, NE I NE! Pročitaj brošuru i vidjet ćeš da piše kako to nikako nije moguće.

Sto ne ?
Ako si ti prijavio A razinu, a fakultet trazi B razinu i nosi 5% bodova, tih 5% bodova mozes dobiti JEDINO ako si sve tocno napisao na visoj razini ... Tako i za sve ostalo ....

Nego, mi moze netko odgovoriti na pitanje u vezi broja prijava sa prosle stranice ?

bluelions1986
03.02.2013., 18:02
Ne možeš mailom, ali možeš normalno spremiti kao dokument, staviti na usb i isprintat. Tako sam ja napravila kad sam skužila da sam ubila toner i zaboravila ga zamijenit :mig:

Kako da to spremim,kliknem desni klik i nigdje nema copy ili save as?

asdfg5
03.02.2013., 18:02
Ma gdje se točno može vidjeti ta rang-lista ocjena? ja to ne mogu naći..:ne zna:

Feferonka94
03.02.2013., 18:05
Sto ne ?
Ako si ti prijavio A razinu, a fakultet trazi B razinu i nosi 5% bodova, tih 5% bodova mozes dobiti JEDINO ako si sve tocno napisao na visoj razini ... Tako i za sve ostalo ....

Nego, mi moze netko odgovoriti na pitanje u vezi broja prijava sa prosle stranice ?

Oprosti, mislila sam da mislis da se bodovi preracunavaju na B razinu ako A ne polozis... Krivo sam procitala

fakEEE
03.02.2013., 18:08
Ma gdje se točno može vidjeti ta rang-lista ocjena? ja to ne mogu naći..:ne zna:

Moji rezultati > 12/13 - ljetni rok > rezultati po prijavljenim stud. programima

Feferonka, nema beda :mig:

Effy
03.02.2013., 18:54
Kako da to spremim,kliknem desni klik i nigdje nema copy ili save as?

Klikni na prijavnicu da ju otvoriš. Onda klikni print, pa pod destination - change - local destination (odaberi desktop ili što već) - save as pdf.

asdfg5
03.02.2013., 20:50
Moji rezultati > 12/13 - ljetni rok > rezultati po prijavljenim stud. programima

Feferonka, nema beda :mig:

Dakle, ja mogu vidjeti samo listu za one fakultete koje sam ja prijavio?
Nema negdje cjelokupna lista bez obzira na odabrane fakultete?

fakEEE
03.02.2013., 21:20
Dakle, ja mogu vidjeti samo listu za one fakultete koje sam ja prijavio?

dap.

asdfg5
03.02.2013., 22:35
dap.

Što je, dakle, sve u svemu jedna velika prevara jer tko zna koliko ljudi još uoće nije postavilo listu fakulteta.
Dakle, ovakva lista me može samo dovesti u zabludu.

fakEEE
03.02.2013., 23:14
Što je, dakle, sve u svemu jedna velika prevara jer tko zna koliko ljudi još uoće nije postavilo listu fakulteta.
Dakle, ovakva lista me može samo dovesti u zabludu.

Mozda, no vecina nas je sastavljala predmete po onome sto fakulteti traze ( razine i izborne ) tak da ja sumnjam da ce se ista drasticno mijenjati do pocetka polaganja mature :mig:

Alfa KT
04.02.2013., 00:31
Mozda, no vecina nas je sastavljala predmete po onome sto fakulteti traze ( razine i izborne ) tak da ja sumnjam da ce se ista drasticno mijenjati do pocetka polaganja mature :mig:
slazem se sa time sto si napisao,nece tu bit vise toliko ubacivanja. Nit je bilo prosle godine nit ce bit ove,a tamo pred kraj kad se bude masovno micalo zbilja ne zeljene fakseve samo ce se ic prema gore na listi :D

borntobewinner
04.02.2013., 09:50
Da, dosli su rezultati !

Nego, broj prijava se razlikuje izmedu stranica studij.hr i postani-student ... Naime, na studij.hr pise puno vise prijava nego sto na postani-student ima plasmana ( npr. na studij.hr za pravo pise 2000 broja prijava dok na postani-student pod plasman ima samo do 1100 ) .. Zna netko u cemu je kvaka ?

Na listama na postani student su samo oni kojima je to najviši izbor na koji su upali. Npr, ako si ti po ocjenama upao na svoj prvi izbor, nema te na listama 2., 3. itd izbora.

Mazoretkinja
04.02.2013., 13:56
Dokumenti su im stigli 23.1., ali još uvijek mi podatci nisu verificirani. Hoće to brzo? :tuzni:

mugisugi
04.02.2013., 15:06
Te rang liste onda ne znače baš previše do početka mature?

Alfa KT
04.02.2013., 15:18
Te rang liste onda ne znače baš previše do početka mature?
naravno da ne,netko ko ima manje bodova u srednjoj moze rasturit maturu pa se ugurat ispred ovih koji su imali dosta vise bodova itd,to je tek tolko da se vidi kolko ih se gdje prijavilo,mada mozes i sam vidjet otprilike hoces upast ili neces tj kak trebas napisat maturu da upadnes na zeljeni faks :)

mugisugi
04.02.2013., 15:27
naravno da ne,netko ko ima manje bodova u srednjoj moze rasturit maturu pa se ugurat ispred ovih koji su imali dosta vise bodova itd,to je tek tolko da se vidi kolko ih se gdje prijavilo,mada mozes i sam vidjet otprilike hoces upast ili neces tj kak trebas napisat maturu da upadnes na zeljeni faks :)

Ok hvala! :)

parenta
04.02.2013., 20:41
bok,
može li mi netko reći moram li ja slati potpisanu prijavnicu ak ne namjeravam pisat ništa ove godine nego želim ostavit rezultate od pretprošle DM...

borntobewinner
04.02.2013., 21:45
Dokumenti su im stigli 23.1., ali još uvijek mi podatci nisu verificirani. Hoće to brzo? :tuzni:

Ne baš :zubo:

GilmanPunk
04.02.2013., 22:02
Je li svi plaćaju pisanje ispita ili samo učenici koji završavaju srednju izvan RH?
Ako da, je li to uvedeno ove ili prošle godine?

borntobewinner
04.02.2013., 22:31
Je li svi plaćaju pisanje ispita ili samo učenici koji završavaju srednju izvan RH?
Ako da, je li to uvedeno ove ili prošle godine?

Stariji maturanti i učenici koji završavaju izvan RH. Uvedeno kad i državna matura.

asdfg5
05.02.2013., 00:50

Ne znam baš, evo ja sam na jednom faksu na listi samo od jučer do danas pao za skoro 30 mjesta.

exception
06.02.2013., 22:52
Ne znam baš, evo ja sam na jednom faksu na listi samo od jučer do danas pao za skoro 30 mjesta.

Sad stariji maturanti unose svoje ocjene, dosta se njih prijavi pa poslije mijenja, npr ja sam dosta toga stavljao pa mijenjao samo da vidim kako stojim na nekim fakultetima.

SuzanaM
09.02.2013., 16:48
Da li ima netko tko ne vidi te orijentacijske liste il samo ja? O.o

Alfa KT
09.02.2013., 18:27
moras ih moc vidjet ako si odabrala bilo koji faks

asdfg5
09.02.2013., 19:35
Sad stariji maturanti unose svoje ocjene, dosta se njih prijavi pa poslije mijenja, npr ja sam dosta toga stavljao pa mijenjao samo da vidim kako stojim na nekim fakultetima.

Dokad?
Teško mi je više gledati kako iz dana u dan padam na listi.

SuzanaM
09.02.2013., 19:40
moras ih moc vidjet ako si odabrala bilo koji faks

Hmmm, piše rezultati nisu dostupni. A odabrala sam fakseve. :S

Alfa KT
09.02.2013., 20:11
Hmmm, piše rezultati nisu dostupni. A odabrala sam fakseve. :S
Moras stisnuti na rezultati po prijavljenim studijskim programima,odma pokraj ovog trenutnog,to nisi napravila vjerovatno tj sigurno :D

šećerna vata
09.02.2013., 23:30
Bok, ima ja jedno pametno pitanje:D

Prijavila sam osim 3 obavezna predmeta, 4 izborna predmeta ove god.
E sad, zanima me da li ja mogu, ako se odlučim polagati samo obavezne + 2 izborna predmeta, znači da ova druga 2 ne platim i jednostavno ne odem na njih? Da li se to može tako pošto sam već prijavila to sve i poslala prijavnicu?
I da li trebam onda nešto izmijenit, odjavit te ispite, ili to ne mogu više nego se jednostavno ne pojavim na ta 2 ispita?

fakEEE
10.02.2013., 00:54
Bok, ima ja jedno pametno pitanje:D

Prijavila sam osim 3 obavezna predmeta, 4 izborna predmeta ove god.
E sad, zanima me da li ja mogu, ako se odlučim polagati samo obavezne + 2 izborna predmeta, znači da ova druga 2 ne platim i jednostavno ne odem na njih? Da li se to može tako pošto sam već prijavila to sve i poslala prijavnicu?
I da li trebam onda nešto izmijenit, odjavit te ispite, ili to ne mogu više nego se jednostavno ne pojavim na ta 2 ispita?

Trebas se javiti ispitnoj koordinatorici 30 dana prije datuma kad je taj ispit najavljen ..

Ja vise ne gledam rang liste, skacem gore-dole za par mjesta svako malo .. Mislim, imam 20 bodova manje od maximuma kaj morem imat na ocjena i 300. sam ispod crte
( primjer farmacije i stomatologije ) :rolleyes:

Mazoretkinja
10.02.2013., 09:01

Ja ih isto ne vidim :ne zna: Ali to vjerojatno ima veze s tim što sam iz BiH, možda je i kod tebe takva situacija?

SuzanaM
10.02.2013., 12:00
Moras stisnuti na rezultati po prijavljenim studijskim programima,odma pokraj ovog trenutnog,to nisi napravila vjerovatno tj sigurno :D

Jesam. Isto piše.

SuzanaM
10.02.2013., 12:02
Ja ih isto ne vidim :ne zna: Ali to vjerojatno ima veze s tim što sam iz BiH, možda je i kod tebe takva situacija?

Ja sam mislila da je možda zato jer im nisam poslala sve dokumente, tj. jedan nije valjao, i sad sam im sve poslala, ali mi i dalje piše da mi podaci nisu verificirani :503: Ne znam da li to ima veze. Ja sam iz HR.

regz
13.02.2013., 14:47
Imam pitanje o dostavi dokumentacije, koju tocno dokumentaciju moram dostaviti NCVVO-u i na koji adresu, ili se dostavlja drugim nacinom?

plavidupin
13.02.2013., 16:17
maturirala sam prije 2010 i napravila sam sve kako piše u brošuri za prijavu ali podaci mi još nisu verificirani, moje pitanje je kad će to biti? i ako sam što krivo poslala dali će me oni obavijestiti?. rok prijave je još 2 dana pa se bojim da sve ne propadne....

SuzanaM
14.02.2013., 10:56
maturirala sam prije 2010 i napravila sam sve kako piše u brošuri za prijavu ali podaci mi još nisu verificirani, moje pitanje je kad će to biti? i ako sam što krivo poslala dali će me oni obavijestiti?. rok prijave je još 2 dana pa se bojim da sve ne propadne....

Meni isto još nisu verificirani, a poslala sam sve. E sad, meni je pisalo na postani student da mi ne valjda jedan dokument, neće ti oni javit :mad: nego sama pogledaš. Ako je sve valjano onda bi trebalo bit sve ok. Ja se nadam barem, jer niti ja ne želim da sve propadne, al piše da svi dokumenti valjaju. :D

SuzanaM
14.02.2013., 10:58
Imam pitanje o dostavi dokumentacije, koju tocno dokumentaciju moram dostaviti NCVVO-u i na koji adresu, ili se dostavlja drugim nacinom?

Ovisi kad si maturirao/la? Ako je prije 2010. onda šalješ ovjerene kopije svjedodžba sva 4. razreda, mature, ovjerenu kopiju domovnice i prijavnicu koju isprintaš sa postani student. Šalješ obavezno preporučeno na NCVVO, Petračićeva 4, 10 000 Zagreb. Samo rok ti je do sutra.

regz
14.02.2013., 11:55
Ovisi kad si maturirao/la? Ako je prije 2010. onda šalješ ovjerene kopije svjedodžba sva 4. razreda, mature, ovjerenu kopiju domovnice i prijavnicu koju isprintaš sa postani student. Šalješ obavezno preporučeno na NCVVO, Petračićeva 4, 10 000 Zagreb. Samo rok ti je do sutra.

Maturirao sam 2012. Jel onda isto trebam?

tinna_3
14.02.2013., 14:19
Maturirao sam 2012. Jel onda isto trebam?

trebaš samo prijavnicu :)

Hightower
15.02.2013., 10:41
Brat mi je poslao prijavnicu danas, rekli su mu iz NCVVO da je dovoljno da posalje sa danasnjim datumom, da ne mora stici to danas.
Jeste li slali to kao preporuceno pismo ili ste samo stavili sve u kuvertu i poslali?

regz
15.02.2013., 14:09
Poslao sam preporuceno, sigurnije je.

Acid_2
15.02.2013., 22:29
ljudi, maturirala sam 2007. a maturu prijavila, sve dokumente slala i polagala ispite 2010. poslala sam samo prijavnicu prije par dana. sad odem na Zaprimljeni dokumenti i izbaci mi ovo:

http://www.deviantpics.com/images/2013/02/15/dr.png

:eek::(

imam panični napadaj, dajte smirite me da je nekome jednako kao meni.

piše mi kod osobnih podataka:

Verificirani osobni podatci: DA (18.8.2011.)
Verificirane ocjene: DA (7.5.2010.)

oxymoron69
16.02.2013., 15:02
Ne nije tako svima. Trebalo bi pisati Obrazac prijave i biti potvrđeno i pisat datum.
Jedino ako ne pišeš ni jedan ispit ove god, onda nisi ni trebala slat prijavnicu, čini mi se.
Ali nazovi ih za svaki slučaj.

Acid_2
16.02.2013., 19:04
Poštovana,
rubrika Zaprimljeni dokumenti i mora biti prazna, jer Vi niste bili dužni slati ove godine dokumente, osim prijavnice ako ste prijavili ispite državne mature i ove godine.
U tome slučaju u zaprimljenim dokumentima bit će prijavnica, ali kada dođe na red za obradu toga obrasca.

Srdačan pozdrav.

:)

p.s. prijavila sam par ispita ove godine i poslala prijavnicu 13.02. sve 5 ugl :mig:

exception
17.02.2013., 23:09
Ljudi kako se odjavljuju ispiti mature? Skida se neki obrazac ili? Prosle godine sam nesto slao ali se ne sjecam bas svega.

cccat
18.02.2013., 09:05
Što ako nismo uspjeli poslati potpisane prijavnice do 15.02., jel netko imao iskustva sa onim naknadnim slanjem molbe i razloga zasto niste uspjeli potvrditi prijavu za ispite mature slanjem prijavnice?
Koji razlozi su 'opravdani' razlozi?

Bet for Spade
18.02.2013., 09:45
ja ću prijavnicu probati danas odnjeti osobno u petračićevu, pa ću vidjeti kako će to proći...

cccat
18.02.2013., 10:27
ja ću prijavnicu probati danas odnjeti osobno u petračićevu, pa ću vidjeti kako će to proći...

Problem je u tome sta ju ja nisam stigla isprintati, a onaj gumb prijave se mice cim istekne rok i nemoguce je isprintati prijavnicu :/