PDA

View Full Version : Atkinsova dijeta - 2. dio

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

smjeska
13.12.2004., 11:24
Da li itko ima iskustva s tom dijetom? Jel pruza kakve rezultate? Negdje sam procitala da bas i nije zdrava a neki ju preporucuju. :confused:

Štrikalica
13.12.2004., 12:13
Moj se frend kune u to..a fakat se nešto prepolovio u zadnje vrijeme..

smjeskica
13.12.2004., 18:07
Ja ti ne bi preporucila,imam rodicu koja je na toj dijeti smrsala oko 20 kg. ali...
Izgleda strasno nezdravo,koza joj je siva i perutava,kosa nikakva i pocela joj je jako opadati,smrdi joj iz usta a nije stvar nehigijene (keto-tijela,aceton).
Imunitet oslabio i u svakom slucaju meni mnogo gore izgleda sada nego kada je imala 20 kg viska.
I cim pocne jesti normalnije kile se lijepe kao nikada prije te je upala u zacarani krug-cas jeste na atkinsu cas nije.
A i ne znam kako moze biti dobra dijeta koja ti zabranjuje skoro svo voce i moras vitamine i minerale dobijati iz vjestackih proizvoda.
Dijeta koja skoro da ti zabranjuje UH koji su u fizioloskom stanju jedini izvor energije za tvoj mozak.
Dijeta koja ti dozvoljava da jedes premasnu hranu i dijeta koja se skoro iskljucivo zasniva na mesu-zamisli koje groblje postaje zeludac.
Cula sam za cure koje su nakon ove dijete izgubile mjesecnicu na odredjeni period.

Ja sam prije par godina smrsala 10-ak kg,nije islo brzo (2-3 kg mjesecno) ali nisam ni natukla te kile preko noci.
Znam da zvuci dosadno i 100X ponovljeno ali ako se pocnes vise kretati (npr. sat vremena brzog hoda) te ako povedes malo vise racuna o pretjeranom seceru i masnocama vidjet ces rezultate.
A te dijete koje nude rezultate preko noci nikako ne mogu biti dobre.

eena_
13.12.2004., 18:09
Cula sam za cure koje su nakon ove dijete izgubile mjesecnicu na odredjeni period.

kada postotak tjelesne masnoće padne ispod određenog postotka gubi se mjesečnica. To ne ovisi o vrsti dijete.

smjeskica
13.12.2004., 18:14
eena_ kaže:
kada postotak tjelesne masnoće padne ispod određenog postotka gubi se mjesečnica. To ne ovisi o vrsti dijete.
Stvarno?
Hvala na info,nisam to prije znala:)

MaxB
13.12.2004., 23:41
smjeska kaže:
Da li itko ima iskustva s tom dijetom? Jel pruza kakve rezultate? Negdje sam procitala da bas i nije zdrava a neki ju preporucuju. :confused:
Atkinsonova dijeta je dobra za velik dio ljudi, ali ne za sve. Ako spadas u onu skupinu ljudi kojoj treba veci udio ugljikohidrata u prehrani, onda nije za tebe. Uglavnom, mozes probati na neko vrijeme pa vidjeti kako ces se osjecati i kako ces napredovati. Pritom, ako brojis ugljikohidrate, nemoj u to brojiti povrce (da, to su isto ugljikohidrati), vec ga jedi cim vise. Napomena: krumpir i zitarice nisu povrce.

te@
14.12.2004., 20:54
Ja s njom imam pozotivna iskustva i redovito ju koristim nakon Božićnih i NG blagdana kad navučem 2-3 kile više.

Doduše jednom sam bila i prećerala, jer sam se skorz navikla na takav način prehrane, a valjda mi se i apetit nakon dugo vremena smanjio pa sam se nesmotrenošću bila dovela na 53 kile na 177.
Budući da sam krhke građe sa 57 kila se osjećam okej. Zimi nekad dođem do 59-60.

Kristina19
14.12.2004., 21:52
Ja sam probala i nisam izdržala dulje od 2 dana. Jesti samo meso i povrće (uglavnom zelenjavu) :bljak: Rigalo mi se od toga! A što se tiče "zdravosti" te dijete da i ne govorim. Ja ne mogu izdržati a da ne pojedem kakvo voće ili bar šnitu kruha na dan. Meni je to bilo:horor:

Daphne
15.12.2004., 03:11
Necu da pricam o tome kako ta dijeta moze utjecati na zdravlje na duze relacije. Osobno je ne smatram nimalo privlacnom i najpametnijim potezom.
Ipak, pred neki dan sretnem prijateljicinog muza koji je bio poprilicno krupan. Nisam ga prepoznala. Izgubio je jedno dvadesetak kg i izgleda super. Ne samo da izgleda super vec se i osjeca mnogo bolje. Prije bi se zapuhao nakon sto metara, sada vodi sina u setnju.
Nakon sto je sljedio Atkinsonovu djetu par mjeseci, poceo je da se polako vraca raznovrsnosti prehrane. Vidjet cemo dali ce mu se izgubljeno ko Lesi vratiti.

Drugi primjer je kolegica s posla. Nakon par mjeseci na Atkinsu se prepolovila.
U oba ova slucajeva, pricamo o pretilim ljudima. Kod njih je Atkins upalio.
Poznajem velik broj ljudi koji su imali desetak kg viska. A Atkinsom izgube to ali cim pocnu da jedu sve....eto i kilograma nazad.

zhmigi
15.12.2004., 11:59
Ispravite me ako griješim da se radi baš o Atkinsu, ali negdje sam pročitala da je bas on godinama prakticirao svoju dijetu i o tome pisao knjige. Rezultat je naravno bilo mršavljenje, ali se u sljedećem periodu krio od novinara i fotografa jer je nakon prestanka dijete natukao toliko kila da je izgledao izvitopereno od debljine. I tako non-stop

Inače, jednom pokušala i treći dan upala u takvu hipoglikemiju da sam se tresla kao narkić u krizi, bolila me glava i povraćalo mi se.
rezultat-odustala od te dijete

LadyInRed
15.12.2004., 12:56
Te@ je najbolje shvatila poantu dijete - to je dijeta za 2-3-5- kila viška a ne za dugoročno mršavljenje. rijetko koji čovjek na ovom svijetu živi super turbo zdravo, bez ijedne greške u koracima. stvarno mi nije jasno što se toliko pjenite oko štetnosti te dijete a kad ugasite kompjuter napušite se cigara, napijete coca cole, nažderete odojaka i sendviča, buljite u teve i kompjutere i sl.:D i onda vam je Atkins jebeno štetna stvar:rolleyes: dajte malo samokritičnosti.
Atkins je super za tjedan-dva i nešto kila viška. ali dugoročno nije dobar kao što nije dobra ni jedna dijeta koja traži odricanje od bilo koje vrste namirnica. zato se dugoročno ide s ono prastarom metodom - uravnotežena prehrana, izbjegavati što ne valja i vježbati.

magic
15.12.2004., 13:01
LadyInRed kaže:
...nažderete odojaka ...

oni su zapravo na atkinsu a ni ne znaju :D

LadyInRed
15.12.2004., 13:05
a baš:D

violent_femmes9
15.12.2004., 13:08
LadyInRed kaže:
a kad ugasite kompjuter napušite se cigara, napijete coca cole, nažderete odojaka i sendviča, buljite u teve i kompjutere i sl.:D i onda vam je Atkins jebeno štetna stvar:rolleyes: dajte malo samokritičnosti.

meni se ne da ponovno pisati o atkinsu i slicnim tzv. "dijetama", i znam da nisi mene osobno prozvala. ipak, ne znam otkud ti ideja da svi koji smatraju atkinsa stetnim rade ono sto si gore navela.

ja sam svaki put govorila iz svoga iskustva. dozvoli mogucnost da takvi ljudi postoje :) i da nisu ortoreksicari, nego se ne smiju zajebavati s prehranom iz zdravstvenih razloga. i k tomu su relativno dobro informirani.

LadyInRed
15.12.2004., 13:14
nisam imala pojma violent da si ikada pisala o Atkinsu. moj komentar se odnosi samo na ljude koji su pisali na ovom topicu.

ograđujem se od svih koji imaju velike zdravstvene probleme pa ionako imaju poseban režim prehrane. ali ako govorimo o "srednjoj struji"* ljudi onda se moraš složiti da previše važu koja je dijeta "dobra" a koja "loša" a s druge strane dnevno naprave gomilu loših stvari po svoje zdravlje pa mi to dođe malo smiješno. ljudskom licemjerju nema kraja:)

*"srednjoj struji" se misli na ljude koji nemaju zdravstvenih problema i poseban režim prehrane

a kad na ovom forumu moram ovak, ko po jajima :D

smjeskica
15.12.2004., 13:23
LadyinRed u pravu si,lakse je raspravljati koja je dijeta zdrava a koja ne nego krenuti sa mrsavljenjem.
Ali eto na primjeru te moje rodice mogu govoriti o toj dijeti-meni cura stvarno sada izgleda lose.
A kako je zaista smrsala 20 kg-sto nije malo,cim dobije koju kilu vise ponovo se vraca na atkins i tako vec skoro 2 godine.
E sad zamisli skoro 2 godine tamaniti przeno meso,majonezu i vrlo malo voca.
Zna da nije zdravo,i sama kaze da se ne osjeca bas poletno ali ljudima koji su jednom bili pretili cesto vitkost postaje bitnija od zdravlja.

violent_femmes9
15.12.2004., 13:31
LadyInRed kaže:

ograđujem se od svih koji imaju velike zdravstvene probleme pa ionako imaju poseban režim prehrane.

moji zdravstveni problemi nisu veliki, i nemam poseban rezim prehrane.

sto se tice toga da li se sjecas ili ne sto sam pisala o atkinsu - rekla sam ti da znam da nisi mene osobno prozvala :)

ali sigurna sam da se sjecas da sam pisala kriticki o brzinskim dijetama, na vise topica ;)

LadyInRed
15.12.2004., 14:20
violent_femmes9 kaže:
ali sigurna sam da se sjecas da sam pisala kriticki o brzinskim dijetama, na vise topica ;)

toga se sjećam. ali bi se i ti trebala sjetiti činjenice koju stalno zaboravljaš da sam ja tada rekla da i "onu" dijetu smatram dijetom za kratko, više s ciljem čišćenja organizma. a ne kao life style dijetu;)

violent_femmes9
15.12.2004., 14:30
LadyInRed kaže:
toga se sjećam. ali bi se i ti trebala sjetiti činjenice koju stalno zaboravljaš da sam ja tada rekla da i "onu" dijetu smatram dijetom za kratko, više s ciljem čišćenja organizma. a ne kao life style dijetu;)

pa to je u redu, to sto ti neku dijetu smatras ovakvom ili onakvom.

no, i atkinsova je brzinska dijeta, dakle "za kratko".

medjutim, koncept privremenog i povremenog odlaska na dijete, kakve god one bile, jest pogresan. trust me ;)

LadyInRed
15.12.2004., 14:37
pa tako i ja nekako o tome mislim. sve "dijete" su ok za kratko vrijeme. tjedan do dva i nekakvih 3-4 kila. sve ostalo preko toga ne valja. dugoročno.

ali što ćeš, griješni smo pa posežemo i za takvim brzim rješenjima.
ja osobno nemam problema s kilama ali imam onaj problem povremenog dobivanja 3-4 kile viška. jer si jednostavno dozvolim povremeno više "teže" hrane i ne mislim se toga odreći. i onda dolazi onaj kratki period uskraćivanja neke hrane dok se organizam ne vrazi na staro. međutim kod mene to ide brzo i nije tako problematično. mislim da sve što čovjek smatra kao 10 i više kg viška mora riješavati na potpuno drugačiji način. uz obvezan nadzor liječnika.

violent_femmes9
15.12.2004., 14:51
violent_femmes9 kaže:

medjutim, koncept privremenog i povremenog odlaska na dijete, kakve god one bile, jest pogresan. trust me ;)

LadyInRed kaže:
pa tako i ja nekako o tome mislim. sve "dijete" su ok za kratko vrijeme. tjedan do dva i nekakvih 3-4 kila.

? :D

i nije lijepo nazivati ljude koji normalno jedu i ponekad dobiju koju kilu "grijesnicima", fakat si prestroga :D

i malo je pretjerano reci da je "organizmu potrebno ciscenje" tako sto ce ici na neku od brzinskih dijeta, zamisljenih prvenstveno za brzo mrsavljenje :rofl:

cistimo se odlaskom na wc

eto, necu vise, naj mi zamjerit

MaxB
15.12.2004., 14:51
zhmigi kaže:
Inače, jednom pokušala i treći dan upala u takvu hipoglikemiju da sam se tresla kao narkić u krizi, bolila me glava i povraćalo mi se.
To nije nista cudno - to ti je dokaz kako se lose hranis i u kakvom ti je stanju organizam kad ti je slabo bez secera i losih ugljikohidrata. Postepeno prestaj konzumirati te lose namirnice i nakon nekog vremena ti vise nece trebati i neces padati u shokove. ;)

LadyInRed
15.12.2004., 15:35
i dalje mi nije sasvim jasna poanta tvog javljanja na ovu temu, ali dobro. ti valjda znaš što si htjela dokazati:)

violent_femmes9 kaže:
cistimo se odlaskom na wc

a kada bi ovo bila apsolutna istina onda bi svi ljudi na svijetu bili zdravi i svaki zdravstveni problem bi riješili odlaskom na wc:) kolesterol, šećer....jednim odlaskom na wc:D a ne ide baš tako;)
"čišćenje" je pojam koji sam onda bila razjasnila, a ponukana problemom mamine najbolje prijateljice prije puno godina. imala je rak (kosti) i prognoze su bile još 6 mjeseci života. posebnim režimom prehrane, Brojsovom metodom čišćenja u trajanju 40 dana produžila si je život na još narednih 6 godina ....

no...ah....ne da mi se više.

violent_femmes9
15.12.2004., 15:51
LadyInRed kaže:
i dalje mi nije sasvim jasna poanta tvog javljanja na ovu temu, ali dobro. ti valjda znaš što si htjela dokazati:)

violent_femmes9 kaže:

btw. ne dokazujem nista, to je vec odavno dokazano.

povod mojem javljanju ima veze s tvojom lakonskom konstatacijom da svi koji kritiziraju npr. atkinsa doma zderu cips i opcenito se hrane nezdravo. to jednostavno nije istina.

LadyInRed kaže:

a kada bi ovo bila apsolutna istina onda bi svi ljudi na svijetu bili zdravi i svaki zdravstveni problem bi riješili odlaskom na wc:) kolesterol, šećer....jednim odlaskom na wc:D a ne ide baš tako;)

neki zdravstveni problemi samo su djelomicno vezani za loshe funkcioniranje mehanizama eliminacije toksina (koji su normalni medjuprodukti metabolizma) iz organizma.

secer (ako si mislila na dijabetes) nema nikakve veze s "nakupljenim otrovima", dijabetes tip 2 kod jedne skupine pacijenata ima veze s loshim prehrambenim navikama, ali uvjetovan je takodjer i genetikom. kod tih ljudi moze ga se prevenirati normalnom, zdravom, uravnotezenom prehranom, uz prethodno skidanje viska kila uz pomoc uravnotezene redukcijske dijete, ni priblizno neke od tzv. brzih dijeta.

LadyInRed
15.12.2004., 16:01
violent_femmes9 kaže:
povod mojem javljanju ima veze s tvojom lakonskom konstatacijom da svi koji kritiziraju npr. atkinsa doma zderu cips i opcenito se hrane nezdravo. to jednostavno nije istina.

s obzirom da nismo na znanstvenom simpoziju ne osjećam potrebu da se ograđujem neprestano disklejmerima da kada napišem nešto ne mislim na sve ljude ovog svijeta. potpuno nebitno na ovom forumu i na ovoj temi. potpuno nepotrebno toliko isticati što se mislilo jer nisam liječnik i ovo nije mjesto gdje se nekoga liječi pa stoga ne osjećam moralnu potrebu da super znanstveno o tome pričam jer to ovdje stvarno nisam nikome dužna:)

ako baš hoćeš, moji postovi na zdravlju su vrlo transparentni i prepuni su lakonskog tumačenja. no međutim, nisu neistiniti, lažni ili sasvim pogrešni. iz mojih su, laičkih usta (prstiju):D i svatko tko je htio razumjeti je razumio što sam htjela reći.

iz tog razloga mi se ne da prepucavati o ovome dalje. ne zato što mi to ne odgovara s tobom, nego zato što mislim da je mjesto, vrijeme i tema preblesavo a da bih uzimala to tako ozbiljno. dobivam strah na forumu pisati o nečemu za što nisam završila fakultet:D
a to je nadasve - bzvz:mig:

smjeskica
15.12.2004., 16:05
LadyInRed kaže:

Brojsovom metodom čišćenja u trajanju 40 dana
. Lady mozes li mi samo okvirno reci nesto o toj metodi?

LadyInRed
15.12.2004., 16:11
smjeskica kaže:
Lady mozes li mi samo okvirno reci nesto o toj metodi?

nemoj se ljutiti ali radije ne bih:D:D će da me netko na križ rastegne:zubo:

proguglaj, naći ćeš nešto:mig:

smjeskica
15.12.2004., 16:16
:( ,hajd dobro...odoh guglat':)

violent_femmes9
16.12.2004., 08:35
LadyInRed kaže:
s obzirom da nismo na znanstvenom simpoziju ne osjećam potrebu da se ograđujem neprestano disklejmerima da kada napišem nešto ne mislim na sve ljude ovog svijeta. potpuno nebitno na ovom forumu i na ovoj temi. potpuno nepotrebno toliko isticati što se mislilo jer nisam liječnik i ovo nije mjesto gdje se nekoga liječi pa stoga ne osjećam moralnu potrebu da super znanstveno o tome pričam jer to ovdje stvarno nisam nikome dužna:)

ako baš hoćeš, moji postovi na zdravlju su vrlo transparentni i prepuni su lakonskog tumačenja. no međutim, nisu neistiniti, lažni ili sasvim pogrešni. iz mojih su, laičkih usta (prstiju):D i svatko tko je htio razumjeti je razumio što sam htjela reći.

iz tog razloga mi se ne da prepucavati o ovome dalje. ne zato što mi to ne odgovara s tobom, nego zato što mislim da je mjesto, vrijeme i tema preblesavo a da bih uzimala to tako ozbiljno. dobivam strah na forumu pisati o nečemu za što nisam završila fakultet:D
a to je nadasve - bzvz:mig:

naravno, lutko

:w

ja sta nadrobi, pa nisam te napadala, sta se pravdas zeno bozja

Paola_Ltd
17.12.2004., 13:12
Moje iskustvo:
Pre sest meseci prestala pusiti i dobila posao koji zahteva sedenje od 9-5, a posle posla sam smorena od kompa pa mi se i ne ide na neku organizovanu rekreaciju. U poslednjih 6 meseci natukla sam nekih 7 kg viska od svoje idelane tezine. Iako se zdravo hranim, ovaj visak nikako da ode.
Tu sledi Atkins...cula sam da ne sme da se drzi duze od tri nedelje. Ja za nedelju dana skinula 3 kg, pravim dve nedelje pauze pa cu opet jedno 7-10 dana i to je to. Fakat sam se drugi dan osecala kao narkic u krizi, jer ti organizam "besni" sto mu ne dajes energiju...samo sam gledala u pekare, voce i slatkise (iako ih ne volim ovako). Tremor, nizak pritisak pa cak i mala vrtoglavica...ali kad se to prebrodi (jedan dan), bukvalno osetis da ti se telo switch-ovalo na postojece rezerve i nema problema s gladi ili nedostatkom energije. Mislila sam da bih mogla tako i mesec dana, ali ipak previse volim sireve i voce da bih se toga lisila :D

MaxB
17.12.2004., 20:00
Paola_Ltd kaže:
Moje iskustvo:
Tu sledi Atkins...cula sam da ne sme da se drzi duze od tri nedelje.
Atkinsova dijeta je zdravija za vecinu ljudi (osim za one koji su ugljikohidratni tipovi) od onog cime se vecina ljudi hrani. ;)

Mislila sam da bih mogla tako i mesec dana, ali ipak previse volim sireve i voce da bih se toga lisila :D
Ne znam tocno sto sve Atkins propisuje, no koliko je meni poznato, sirevi su proteinska hrana - dakle, samo naprijed. A i bolje da jedes voce nego kruh, krumpir, bombone ili cokoladu. ;)

atena
17.12.2004., 23:01
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce, zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika. Ono sto bih ja rekla, izvrsite pretrage (krv, pritisak) prije i poslije dijete da vidite jel to ok (ako dijeta duze traje ono svaki mjesec dana pregled, pa kad utvrdite da je lose odmah prestanete sa istom). OVo cisto radi zdravlja, jer sta ce vam dijeta kad ostanete 'bez zdravlja' ???? Zar vam ipak nije ono najvaznije? Ili ja grijesim?

LadyInRed
17.12.2004., 23:13
atena kaže:
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce, zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika. Ono sto bih ja rekla, izvrsite pretrage (krv, pritisak) prije i poslije dijete da vidite jel to ok (ako dijeta duze traje ono svaki mjesec dana pregled, pa kad utvrdite da je lose odmah prestanete sa istom). OVo cisto radi zdravlja, jer sta ce vam dijeta kad ostanete 'bez zdravlja' ???? Zar vam ipak nije ono najvaznije? Ili ja grijesim?

ja sam u jednoj fazi u životu bila na "gladovanju" 4 tjedna. "prehrana" mi se bazirala na sokovima od povrća, (Biotta), 1 komad friškog voća dnevno i 1,5 l tekućine. dakle samo 4 tjedna. krvna slika mi nikada nije bila bolja nego tada. kontrolirala sam se, da, i bilo je sve ok.

medjutim, nisam sigurna kakva bi krvna slika bila da sam tako živjela mjesecima. zaista ne znam.

MaxB
18.12.2004., 15:05
atena kaže:
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce
Hm... Imam ja jedno pitanje za tebe: otkud ti znas koliko 'dobra' je Atkinsova dijeta za bubrege i srce? Koliko ja znam, samo je jedno istrazivanje, ako bi se to uopce tako moglo nazvati, pokazalo neku vezu izmedju Atkinsonove dijete i bubrega - 'nesreca' je u tome sto nije postojao reprezentativni uzorak ljudi, 'istrazivanje' je izvedeno posve trajaljavo, i nekim cudom se doslo do zakljucka da Atkinsonova dijeta nije dobra za bubrege. Postoje li jos neka istrazivanja koja to dokazuju, a koja nisu fejkana?

Osim toga, zbilja ne vidim po cemu bio Atkinsonov rezim prehrane bio losiji od onog cime se vecina ljudi hrani - imas proteine, vrlo ogranicene lose ugljikohidrate i zdrave ugljikohidrate. Sto je tu toliko losije od uobicajene prehrane bogate kruhom, krumpirom, secerom (ukratko - upravo onim tvarima koje debljaju, koje povisuju inzulin u krvi, uzrokuju dijabetes, koje dovode do bolesti srca i krvnih zila ukoliko ih se neumjereno konzumira - a konzumira ih se neumjereno)!?

zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika.
Razlika izmedju toga sto si napisala i Atkinsonove dijete je u kolicini proteina (mesa) koju covjek uzima - nekima mediteranska prehrana ima mozda premalo proteina. Bez proteina, nema misica!

Loli
18.12.2004., 16:16
Ja ne znam što ste se vi svi tako uzjogunili oko jedne obične dijete. Već je par puta tu ponovljno da je Atkinsova dobra kao kratkoročno riješenje od kojih tjedan-dva (naravno, za ljude koji nemoaju ozbiljnijih zdravstvenih tegoba i problema) a nakon toga bi trebalo nastaviti sa normalnom prehranom koja će imati uravnotežen postotak ugljikohidrata, proteina i masti. End of story.
Osim toga, onaj tko želi skinut kile - naći će načina da to napravi, a onaj tko neće će naći 101 protiv svake žive i nežive dijete. Vidim da tu nekako prevldavaju ovi drugi. Ajmo baljezgat - ali za kile skidat ima vremena.

Pallas
18.12.2004., 17:01
smjeska kaže:

Radije probaj zonsku dijetu.

kem
18.12.2004., 20:00
Loli kaže:
Ja ne znam što ste se vi svi tako uzjogunili oko jedne obične dijete. Već je par puta tu ponovljno da je Atkinsova dobra kao kratkoročno riješenje od kojih tjedan-dva (naravno, za ljude koji nemoaju ozbiljnijih zdravstvenih tegoba i problema) a nakon toga bi trebalo nastaviti sa normalnom prehranom koja će imati uravnotežen postotak ugljikohidrata, proteina i masti. End of story.
Osim toga, onaj tko želi skinut kile - naći će načina da to napravi, a onaj tko neće će naći 101 protiv svake žive i nežive dijete. Vidim da tu nekako prevldavaju ovi drugi. Ajmo baljezgat - ali za kile skidat ima vremena.

Gledaj, ako se ljudi hoće trovati, nek' samo izvole. ali ako traže ovdje savjet ili mišljenje drugih, zašto im ne reći? Nema čarobne dijete. Jedino TRAJNOM promjenom načina prehrane može se skinuti višak i potom ostati na normalnoj težini. Ako naglo počneš gladovati - a to svaka dijeta jest - tijelo dobije signal da se prebaci na "štednju". Možeš izgubiti vodu i mišiće, mast ostaje. Ali nekim ljudima to ne ide u glavu...Daklem, i ja sam za Zonu.

Laganini
18.12.2004., 22:44
Prvo moram rec da sam procitao samo prva 2 posta gore, pa se nemojte ljutit ako sad ponovim nesto vec receno.
Dakle, atkinsova dijeta nije OK. Svako ko zna malo vise o ljudskoj prehrani zna da ta dijeta nije dobra.
Medjutim, dobar broj ljudi ima prilican uspjeh sa tom dijetom.
Zasto?
Pa, kad se covjek nakon 20 godina hranjenja pastama, hamburgerima, pizzama i krmicima prebaci na IOLE uredniju prehranu, kad barem malo izbaci gore navedeni junk-food, kad barem malo obrati paznju na broj obroka u toku dana, onda se dogadja da ljudi sa 115 kg u 4 mjeseca padnu na 95. Nije to stvar Atkinsa ni bilo koje druge dijete, to je rezultat IOLE poboljsanog nacina prehrane.
Ja bi volio da se netko tko se uredno hrani, ima urednu kilazu i nema problema sa zdravljem prebaci na atkinsovu dijetu. Garantiram odustajanje nakon mjesec dana.
Dakle, Atkinsova, mjeseceva, ova-ona, dijeta iz Mile, dijeta iz Tene. Sve se svodi na isto.

atena
19.12.2004., 01:03
Odakle ja znam za bubrege, odakel znam za srce, draga moja znam i to odlicno, svaki dan gledam par njih koji danas imaju probleme zbog te bas te dijete.......No zasto bih ja tebi pricala o tome, ocito nezelis savjet, dala sam dobronamjeran komentar rekla da uradis sve pretrage (to bi ti i svaki lijecnik rekao)...Da li vjerujem u Atkinsonovu dijetu ne, par slucajeva teskih oboljenja, i jos gore i uzasnije je gledati te ljude danas :(, moj savet je bio dobronamjeran, mislim da sve sto steti treba izbaciti iz opcije, ovo je ipak forum o zdravlju a ne o tome kako smrsati bez obzira na posljedice (da li si spremna na posljedice?).
Zato kad vec idete na dijete kakve god obavezno uradite pretrage, obavezno se posavjetujte sa lijecnikom, ja ipak mislimda je zdravlje na prvom mjestu, ti ne? To je bio moj komentar, a nemoj mi braniti ovu dijetu mnislim da nema potrebe, tvoj zivot tvoj put, moje je samo da ti kazem da nevalja, tvoje je da se sama odlucis da li ej vrijedno truda.

FANTASY
24.12.2004., 19:08
Moja mama je bila par mjeseci na atkinsonovoj djeti i skinula je 25kg ali si je uništila organizam, no ne samo to, postala je užasno agresivna i živčana. Sada koristi proizvode Herbalifea da bi si oporavila organizam. Ja te proizvode koristim preko 3 mj i od tada nisam imala glavobolje i osječam se puna energije. Prvi mjesec skinula sam svoja 4kg viška i velik dio celulita. Nastavila sam koristiti proizvode za održavanje težine jer se nikad nisam bolje osječala. Ako koga zanima više neka mi se slobodno javi na 098 695 372. Ja sam Nelly.

ZAŠTO SE INAČE KILOGRAMI VRAČAJU? Ovako ide krug... Primjetiš višak kg, izbaciš neku hranu iz svakodnevne prehrane ili ukloniš večeru (smanjiš broj dnevnih obroka i automatski usporiš metabolizam). Kako organizam ne funkcionira s dovoljno hranjivih tvari i obroka na koje je navikao, čovjek podlježe stresu, postaje živčan, nervozan, gladan i nakon nekog vremena odustaje. Recimo da je uspio skinuti 10kg kad počne jesti kilogrami se doslovce lijepe jer organizam stvara zalihe da mu se to nebi ponovo dogodilo.

LEPA83
18.02.2007., 02:14

Moja majka je dobila recept od te dijete od svog sefa i skinula je sa njom 20kg ali za 3 mjeseca i izgledala je strasno iscrpljeno kao da u njoj j\nema ni kap krvi i kada je htjela da isproba jos jedan mjesec pozeli su da je bole bubrezi i ja sam joj rekla da sam citala na internetu da je jedna 45 gospodja dobila ne izlecivu bolest od te atkinsonove dijete i najvise stradaju bibrezi.Stoga ti preporucujem da ni za zivu glavu neides na tu dijetu jer je jako opasna za zdravlje jer kad izgubis zdravlje onda si izguila sve.Zasto neides na dijetu sa kojom sam ja za3 nedelje skinula 5kg jedes samo kuvano meso povrce i sve kuhano nista przeno i dosta voca i dosta tecnoti i dosta jogurta moja drugarica je za 2 mjeseca skinula 20kg zasto ne probas.SRETNO:) :top:

KLCCLK
18.02.2007., 07:48
takve price su zapravo suvisne jer nazalost mnogi nikada nece shvatiti, ali u biti ne postoji niti zdrava, a niti ucinkovita brza dijeta. postoji hrpa nezdravih dijeta od kojih covjek privremeno smrsavi i onda ubrzo sve vrati.
jedino rjesenje je postepena i trajna promjena prehrambenih navika. jedino.

oni koji u to sumnjaju mogli bi razmislit o tome zasto na topicima o raznim dijetama dominiraju ljudi iz cijih se postova vidi da su neprekidno na nekakvim dijetama. zasto kad djeluju? :)
svaka dijeta koja se temelji na izbacivanju neceg sto je potrebno organizmu nije i nikada nece biti ucinkovita. jer ce cim vratis to u prehranu svi kilogrami doci natrag.

Taroth
18.02.2007., 09:03
Atkins je prije nekoliko mjeseci umro.. od infarkta mislim... (definitivno je imao visak kg)
i sluzbeno je njegova dijeta proglasena kao losom...

diana11
21.02.2007., 14:28
Atkinsova prehrana se bazira na visokom unosu proteina, a niskom unosu ugljikohidrata, i ubraja se u tzv. dijete za mršavljenje.

Prehrana je podijeljena u tri faze: uvod, provođenje dijete i gubitak tjelesne mase, faza održavanje tjelesne mase. Tijekom uvodne faze (prvih 14 dana dijete), unos ugljikohidrata je limitiran na ne više od 20 g dnevno. Nije dozvoljeno voće, kruh, žitarice, povrće bogato škrobom, mliječni proizvodi (izuzev sira, vrhnja i maslaca). Tijekom faze u kojoj masa počinje opadati, vrši se eksperimentiranje različitim vrstama ugljikohidrata dok se ne ustanovi koje su «najliberalnije» doze koje se mogu unositi, a da se i dalje gubi na tjelesnoj masi. Tijekom posljednje faze utvrđuje se količina ugljikohidrata koju osoba može konzumirati, a da pri tome uspije zadržati svoju tjelesnu masu. Kada se nakon završnih faza odredi optimalna količina ugljikohidrata, nerijetko se osobama koje su provodile ovu dijetu sugerira da ostatak života unose tu, optimalnu, količinu ugljikohidrata, nikako veću.

Prema dr. Atkinsu, većina osoba mora limitirati unos ugljikohidrata na ne više od 60 g dnevno kako bi uspijeli održati tjelesnu masu.

S obzirom na restrikcije koje ova prehrana zahtijeva, dr. Atkins preporuča redovitu tjelovježbu i unos suplemenata u prehrani (multivitaminsko mineralne pripravke)

Napomena: Preporuke o adekvatnom unosu ugljikohidrata formirane i prihvaćene od strane različitih renomiranih organizacija potiču dnevni unos otprilike 300 g ugljikohidrata.

Tko provodi ovu dijetu?

Atkinsova dijeta privlačna je osobama koje su bezuspiješno pokušavale izgubiti tjelesnu masu uz pomoć niskokaloričnih bezmasnih dijeta. Osobe koje provode ovaj tip dijete mogu unositi koliko žele kilikalorija, samo je bitno da te kilokalorije ne potječu iz ugljikohidrata.

Što kažu pristalice?

Osnovna premisa ove dijete je da povišen unos ugljikohidrata uzrokuje porast tjelesne mase, koji vodi ka pretilosti. Prehrana bogata ugljikohidratima povećava proizvodnju inzulina. Kada je razina inzulina povećana, hrana koju jedemo brzo i lako se konvertira u masti, i skladišti u našim stanicama. S druge strane, u nedostatku ugljikohidrata, tijelo je, da bi dobilo potrebnu energiju, prisiljeno sagorijevati masti.

Dr. Atkins sa svojim kolegama ovom vrstom prehrane tretira pretile osobe, osobe oboljele od dijabetesa tipa 2, osobe sa visokim kolesterolom i trigliceridimau krvi te osobe sa povišenim krvnim tlakom.

Što kažu kritičari?

Mnogi nutricionisti ne slažu se niti preporučaju Atkinsovu dijetu jer smatraju da je povišen unos kilokalorija, bez obzira otkud one potječu, te nedostatak tjelovježbe glavni unos pretilosti.
Kritičare zabrinjava utjeca Atkinsove dijete na zdravlje osobe koje je prakticiraju. Naime prehrana koja može sadržavati velike količine zasićenih masnoća i kolesterola izlaže osobe riziku od srčanih bolesti. Nedavno objavljena istraživanja pokazuju da prehrana bogata proteinima može ubrzati razvoj ateroskleroze, glavnog uzroka srčanog udara, povećati rizik od osteoporoze te poremetiti rad bubrega.

S druge strane, namirnice koje dr. Atkins u svojoj prehrani izbacuje, voće, povrće, sjemenke..., dokazano štite od srčanih oboljenja.

amber
21.02.2007., 17:23
smjeska kaže:

ja sam smrsavila 10 kg s atkinsovom pretproslo lito (par ih se vratilo :zubo: ,al tel zadnjih mjeseci)! meni je bila ok, mada znam da nije bas zdrava - no ugljikohidrati se ne iskljucuju u potpunosti! falilo mi je jedino voce, kruh ionako bas ne jedem ni inace (zaboravim :D)! jela sam najvise bilo meso od kokosi - u tavi ili sa gradela, mljac.

amber
21.02.2007., 17:25
e da - bila sam iscrpljena malo, al samo na pocetku! vozila sam puuuno biciklu i dalo je rezultate!

Alexia33
17.03.2007., 21:16
Molim Vas nemojte na ovu dijetu!
Evo mog iskustva...Drzala sam ovu dijetu 3 sedmice i smrsala 3 kg. Nemam puno viska ince ,pa ide sporije. Grozno mi je bilo! Sanjala sam tijesto bilo koje...Prije dijete sam mislila da je ona idealna za mene. Nema satnice, jedes ono sto se smije neograniceno, maltene...Super za zaposlenu zenu...Jela sam meso, kupus, pecurke, nekad malo karfiola, jaja itd. Poslije sedmicu dana pocele su da mi se tresu ruke za doruckom, i osjecala sam se strasno uznemireno...Plakala sam citav dan i umalo ne raskinuh sa momkom! Ne pretjerujem ,stvarno...Pa naravno da mi se to desilo, pa ljudi, ne unosite secer uopste! ni skrob...O cega da se luci serotonin, hormon raspolozenja...Osim toga to je veliko opterecenje i za jetru i citav organizam...Ma mora se jesti sve po malo...Evo, ja sam sad krenula sa UN dijetom, bar ima svega, mada tek mi je 4ti dan, ima i ona sigurno mana ali ne kao Atkinsonova. Inace, kazu da je on umro na kraju od sopstvene dijete!
Jos nesto....Toliko mi se osjetilo iz usta da sam morala nonstop da zvacem zvake...
Nadam se da vam je ovo bilo dovoljno...Samo logicno razmislite...

Ona Koja Zna
17.07.2007., 23:44
mozete mi molim vas vi koji ste bili na atkinsu reci tocno u DETALJE sve o rezimu, koje dane jesti sto, kolko dugo, koja hrana i sve to, ili bar neki link na hrvatskom (ja nadoh samo na engleskom) jer sve do sada sto sam procitala ovdje/nasla na netu je neprecizno i okvirno..

hvala :D

Ann8
18.07.2007., 15:52
Na Atkinsovoj dijeti mozes jesti koliko hoces i kad hoces, poenta je da ti se ishrana svodi na meso, ribu, jaja i povrce ( ne sve povrce) . Nemoj je drzat vise od 3, 4 tjedna.

Bila sam na ovoj dijeti 6 tjedana. Nije istina da se gube brzo kile, barem ne toliko brzo kolko pise ( kg za dan, dva). Ja sam za tih 6 tjedana izgubila 9 kg, isto bih toliko izgubila i na zdravijoj dijeti. Sad sam procitala na sajtu da bubrezi sradaju, i sad mi je jasno sto su me bubrezi boleli a mislila sam da sam se prehladila, sad vidim da je radi dijete. Nitko me nije upozorio na posljedice.
Nakon zavrsene dijete sam vratila sve kile plus jos 5 kg viska. Nisam se prejedala, normalno sam jela.
Dijeta nije lagana, mislim, meni nije bila. Meso i sve ostalo mi se smucilo, zadnja 2 tjedna nisam vise mogla ni jesti, zgadilo mi se meso i povrce za citav zivot.

polly
28.11.2010., 08:48
prvi dio topica je ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=323436)

ugodan nastavak druženja i neka vam kilice lagano i veselo klize dolje :)

lajko
28.11.2010., 18:44
prvi dio topica je ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=323436)

ugodan nastavak druženja i neka vam kilice lagano i veselo klize dolje :)

O.K,znaci ovdje nastavljamo dalje.

bumbica23
29.11.2010., 06:34
negdje sam na ovom forumu ćitala da kada se ide vaditi krv da treba uzeti par dana stanke...a neznam na kojoj je strani da sada ne čitam ponovno...a stolica? pa ako je dam reči će da ima puno masnoća... molim vas pomozite neznam šta mi je ćiniti... dali se u krvi mogu naći i ketoni jer ako je tijelo u ketozi onda se to vidi i u krvi i onda će biti belaj...katarina skinula sam 16 kg za 2 mjeseca i nešto dana...to je super...ali me i dalje kopka kako bih izgledala sa još 5 skinutih kilica...molim vas da date svoje mišljenje u vezi vađenja krvi...jer mi je to za sistematski pregled na poslu....

lajko
29.11.2010., 08:13
negdje sam na ovom forumu ćitala da kada se ide vaditi krv da treba uzeti par dana stanke...a neznam na kojoj je strani da sada ne čitam ponovno...a stolica? pa ako je dam reči će da ima puno masnoća... molim vas pomozite neznam šta mi je ćiniti... dali se u krvi mogu naći i ketoni jer ako je tijelo u ketozi onda se to vidi i u krvi i onda će biti belaj...katarina skinula sam 16 kg za 2 mjeseca i nešto dana...to je super...ali me i dalje kopka kako bih izgledala sa još 5 skinutih kilica...molim vas da date svoje mišljenje u vezi vađenja krvi...jer mi je to za sistematski pregled na poslu....

Ja sam isto kao i Barbara par puta bio kod lijecnika i zakljucak je da mi krvna slika nikad nije bila bolja.I kolesterol i secer su bili kao u mladica.Nemas se sto brinuti.Ako slucajno i dodje do nekog razgovora ti samo spomeni tih 16 izgubljenih Kg(svaka cast,pohvala) i svi njihovi kontra argumenti ce pasti u vodu.
Budi sretna da ces biti u prilici da provjeris svoje zdravlje.I vjerujem da nece biti nikakvih problema,dapace bit ce samo lob.Zar ti tvoj uspjeh ne uljeva povjerenje i samopouzdanje.Ako se osjecas dobro i ako ti nalazi budu dobri nemas se cega bojati.Vjerujem da i sada vec izgledas dobro i da si ponosna na samu sebe i neka ti to bude podstrek da nastavis dalje a za vadjenje krvi ne brini,bit ce sve u redu.Panika te treba uhvatiti ako nalazi budu losi a to se po nasim iskustvima nece desiti.

kaatarina
29.11.2010., 12:40
ne mogu baš svih 500 str pretražiti, a nikako da nađem. jel se smije piti čaj od šipka? znam da kamilica smije. a budući da ja ne pijem kavu uopce htjela bi popiti nesto sto nije voda. :)

lajko
29.11.2010., 13:12
ne mogu baš svih 500 str pretražiti, a nikako da nađem. jel se smije piti čaj od šipka? znam da kamilica smije. a budući da ja ne pijem kavu uopce htjela bi popiti nesto sto nije voda. :)

Caj od sipka ima 0,3-0,6 gr UH na 100 ml,zavisi od proizvodjaca.Na jednu ili dvije salice i nije puno ali ako ga pijes litru i vise,znacilo bi da uzimas preko 4 gr UH samo sa cajem a to bi ti mozda moglo biti i previse.Ima cajeva(menta,kamilica,rooibos,lavanda i razni biljni cajevi)koji imaju jako malo UH,svega 1 gr po litri.Mozes piti Colu light.

bumbica23
29.11.2010., 13:24
ajme hvala vam puno...strah me da mi nebi bili ketoni ili šta ja znam u krvi pa da nebi rekli da nisam zdravstvenoi sposobna pa kud bi onda...hvala vam..

bumbica23
29.11.2010., 13:28
još da pitam... a pretrage stolice? zar neče biti malo puno masnoća? jeli to onda bilo da se trebga prekidati zbog pretrage stolice...joj znam da sam negdje proćitala ali ne zanm na kojoj strani...

kaatarina
29.11.2010., 14:13
Caj od sipka ima 0,3-0,6 gr UH na 100 ml,zavisi od proizvodjaca.Na jednu ili dvije salice i nije puno ali ako ga pijes litru i vise,znacilo bi da uzimas preko 4 gr UH samo sa cajem a to bi ti mozda moglo biti i previse.Ima cajeva(menta,kamilica,rooibos,lavanda i razni biljni cajevi)koji imaju jako malo UH,svega 1 gr po litri.Mozes piti Colu light.

joj hvala ti. ma ne mislila sam na jednu šalicu dnevno. a ionako nikada ne unesem baš svih 20 UH dnevno pa je ok. ja sam tražila i po netu i pakiranju ali nigdje ne piše. tek sada vidim kako kod nas u HRV skoro većina proizvoda nema na pakiranju otisnute te vrijednosti.
hvala ti!

lajko
29.11.2010., 15:06
još da pitam... a pretrage stolice? zar neče biti malo puno masnoća? jeli to onda bilo da se trebga prekidati zbog pretrage stolice...joj znam da sam negdje proćitala ali ne zanm na kojoj strani...

Nitko ti nece dati otkaz jer u govnu imas masnoce,ne boj se.Reci da si se dan prije najela slanine i cvaraka.

lajko
29.11.2010., 15:07
joj hvala ti. ma ne mislila sam na jednu šalicu dnevno. a ionako nikada ne unesem baš svih 20 UH dnevno pa je ok. ja sam tražila i po netu i pakiranju ali nigdje ne piše. tek sada vidim kako kod nas u HRV skoro većina proizvoda nema na pakiranju otisnute te vrijednosti.
hvala ti!

Nema na cemu.Tu smo da pomognemo ako mozemo.

snježana0301
01.12.2010., 00:38
Bumbice, ako je to pregled za posao, onda će ti u stolici tražiti parazite, mislim da ih masnoće niti ne zanimaju. :D
Inače, po pitanju krvne slike, ja sam nekoliko puta već tijekom ovih pet godina koliko sam na dijeti, pravila tu pretragu, nisam ništa prekidala dijetu i sve je bilo OK. Zapravo i više od OK. Prije nešto više od pet godina, kad još nisam bila na Atkinsu (niti znala za njega), imala sam dosta lošu krvnu sliku, povišen kolesterol i trigliceride i šećer na gornjoj granici. Nakon što sam se "bacila" na Atkinsa, nakon godinu dana sam opet radila krvnu sliku i sve je bilo u najboljoj normali. :top:
Evo, upravo sad imam jednu uputnicu za krvnu sliku, vjerojatno ću to uskoro obaviti, pa javim rezultate.

snježana0301
01.12.2010., 00:39
Nitko ti nece dati otkaz jer u govnu imas masnoce,ne boj se.Reci da si se dan prije najela slanine i cvaraka.
:rofl: ... i kobasica :mig::cerek:

bumbica23
01.12.2010., 06:34
hvala vam ljudi što ste me umirili...hvala puno....

lajko
01.12.2010., 10:04
A cuda i s ovom dijetom.Dugo vec nista i onda u dva dana preko kila dolje.

barbara5
01.12.2010., 15:52
A cuda i s ovom dijetom.Dugo vec nista i onda u dva dana preko kila dolje.

Super, kod mene je bilo isto prošle sedmice:top:

A sad kilu gore:mig::mad: ne znam zasto, al bit ce bolje. Idemo do kraja Lajko!

snježana0301
01.12.2010., 17:11

Kod nas žena to varira i od menstrualnog ciklusa, obično par dana prije zaostaje voda u organizmu, pa onda i od kontracepcijskih pils ako ih se uzima, pa ako se koji dan jede preslano, pa opet zaostaje voda u organizmu.... :rolleyes: , a da spomenem i stres koji radi velika sr.nj. u organizmu.... ah, mi žene smo baš komplicirane, nikad ništ' normalno. :D
Lajko nema pojma koliko mu je dobro kaj je muško :D

lajko
01.12.2010., 17:17

Ma i meni je tako bilo i vjerujem da ce se to i dalje dogadjati.Neka,upornost ce nam se na kraju isplatiti,u stvari vec i je.

lajko
01.12.2010., 17:18
:D

He-he-he!!!!!!!!Sad bi vam se mogao i rugati ali necu iz postovanja prema zenskom rodu.

snježana0301
01.12.2010., 19:54
He-he-he!!!!!!!!Sad bi vam se mogao i rugati ali necu iz postovanja prema zenskom rodu.
:tuctuc: :cerek:
No problem. :)
Slobodno se rugaj, shvatit ćemo to kao šalu. :):mig:

barbara5
02.12.2010., 07:39
Kod nas žena to varira i od menstrualnog ciklusa, obično par dana prije zaostaje voda u organizmu, pa onda i od kontracepcijskih pils ako ih se uzima, pa ako se koji dan jede preslano, pa opet zaostaje voda u organizmu.... :rolleyes: , a da spomenem i stres koji radi velika sr.nj. u organizmu.... ah, mi žene smo baš komplicirane, nikad ništ' normalno. :D

hehe, nikad nist normalno? Pa kilice su sad skoro normalne:D, jos tri do pobjede, ali to ce bit ovim tempom tek iduce godine:):kava:

vinicka
02.12.2010., 08:59
Dobro jutro zenskom drustvu i Lajku:)
Jel moze pitanjce? Unazad par meseci sam na low carb nacinu ishrane (LCHF) koji mi jaaako prija:s. E onda sam se zainteresovala za ceo taj niski UH koncept ishrane i koliko sam shvatila izmedju Atkinsa i LCHF nema neke SUSTINSKE razlike..bar ja ne vidim:ne zna:. O Atkinsu sam najvise citala na http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=2786, a sto vidim da je prakticno prevedena atkins.com stranica..I tu vidim da je unos masnoca ogranicen, u smislu kasika ulja uz obrok i sl. Ono sto me zanima je kakva su vasa iskustva i sta u stvari radite s masnocama: koliko ih koristite (uz obrok i u toku dana ukupno otprilike..) Eto to je moje pitanje, a razlog je sto bih zelela da mi gubitak kila bude nesto "odredjeniji", jer treba da izgubim jos oko 25 kila : ne da bih bila anoreksicna vec da udjem u zonu normalnog BMI :D (za sada oko 5-7 kila u oko dva meseca, sto je super, naravno, ali me uvek kopkalo pitanje kolikicine masnoca koja se koristi u niskim UH nacinima ishrane (u South beach je taj unos prilicno mali, kako vidim,pa mi ne bi leglo nikako:rolleyes:) Zanima me kako je kod Atkinsa i kakva su vasa iskustva. Hvala!:)

lajko
02.12.2010., 11:28
:tuctuc: :cerek:
No problem. :)
Slobodno se rugaj, shvatit ćemo to kao šalu. :):mig:

A ne,nikako.Strah me da neprodjem kao onaj tvoj smiley gore.Ne,ne.

snježana0301
02.12.2010., 18:05
Jel moze pitanjce? Unazad par meseci sam na low carb nacinu ishrane (LCHF) koji mi jaaako prija:s. E onda sam se zainteresovala za ceo taj niski UH koncept ishrane i koliko sam shvatila izmedju Atkinsa i LCHF nema neke SUSTINSKE razlike..bar ja ne vidim:ne zna:. O Atkinsu sam najvise citala na http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=2786, a sto vidim da je prakticno prevedena atkins.com stranica..I tu vidim da je unos masnoca ogranicen, u smislu kasika ulja uz obrok i sl. Ono sto me zanima je kakva su vasa iskustva i sta u stvari radite s masnocama: koliko ih koristite (uz obrok i u toku dana ukupno otprilike..) Eto to je moje pitanje, a razlog je sto bih zelela da mi gubitak kila bude nesto "odredjeniji", jer treba da izgubim jos oko 25 kila : ne da bih bila anoreksicna vec da udjem u zonu normalnog BMI :D (za sada oko 5-7 kila u oko dva meseca, sto je super, naravno, ali me uvek kopkalo pitanje kolikicine masnoca koja se koristi u niskim UH nacinima ishrane (u South beach je taj unos prilicno mali, kako vidim,pa mi ne bi leglo nikako:rolleyes:) Zanima me kako je kod Atkinsa i kakva su vasa iskustva. Hvala!:)
Kao što si napisala, nema neke VELIKE razlike, ali ima SITNIH. :mig:
No, da se osvrnemo samo na masnoće jer je to ono što tebe ovdje zanima.
Na Atkinsu masnoće nisu zabranjene, zapravo su preporučljive i poželjne. Zabranjeni su samo loši UH.
Inače, postoje neke smjernice koje je Atkins dao u postocima: on je rekao da je najpoželjniji omjer bjelančevina, masnoća i UH 40%:40%:20%. Dakle, u ukupnoj dnevnoj prehrani, bjelančevine i masti SMIJU biti zastupljeni u istim postocima, dok UH puno manje, u prvoj fazi dijete samo do 20 g dnevno, a kasnije - ovisno o tome koliki ti je KRUG, ali za nikoga više od 60 g dnevno, što je neka gornja granica iznad koje svaki organizam izlazi iz ketoze. Naravno, neki izlaze iz ketoze već i iznad 30 g, a neki su i sa 60 g još u ketozi, ali to ti nitko za tebe ne može reći, nego moraš dugotrajnim isprobavanjem i eksperimentiranjem sama zaključiti.
No, da se vratimo mastima. Dakle, masti su na Atkinsu dozvoljene i poželjne (svinjska mast, ulja, maslac (ne-margarin), a šta se tiče tog omjera, ne treba se toga strogo držati, Atkins je to dao kao neke smjernice, ali ne možeš tu fulati, ja sam već pet godina na Atkinsu, nikad nisam to nešto mjerila, jedem kako i šta hoću, pazim samo na UH da ne pretjeram.

snježana0301
02.12.2010., 18:10
hehe, nikad nist normalno? Pa kilice su sad skoro normalne:D, jos tri do pobjede, ali to ce bit ovim tempom tek iduce godine:):kava:
Ma, super da je tako :top: , a i ovo tek iduće godine srećom, pa na to nećeš morati dugo čekati, uskoro će i iduća...:)
A tempo? Hm... :misli: Ne mora biti da će to biti tek iduće godine. Možda se to dogodi i jako brzo, s Atkinsom ima i iznenađenja. Vagica zna stajati i stajati.... i stajati..... pa onda odjednom padne.... tako da.... možda ti te tri kile riješiš i prije.... mada opet, jasno je da kad si blizu cilju, kile nekako kao za inat sporije padaju..:mad:
Bilo kako bilo - samo izdrži sad kad si već tako blizu cilju. :top:

lajko
02.12.2010., 18:53

Ja bih se slozio sa Snjezanom.Mislim da nijedna dijeta nije tako individualna kao Atkinsova dijeta.Sve zavisi o pojedincu i njegovom organizmu,toleranciji.
Vec sam i prije spominjao da se originalna Atkins dijeta puno razlikuje od ove danasnje.Procitao sam onaj link koji si postavila i moram reci da ima nekih stvari koje mi i nisu bile poznate.Dr Atkins je napisao knjigu,cini mi se jos u pedesetim ali je radi cestih i zestokih napada raznoraznih nutricionista morao promjeniti.Imao sam srecu da na E-Bayu nabavim jedan primjerak i mogu ti reci da se dosta razlikuje od onog sto sam na tom linku procitao.Na masti se ne moras obazirati.Bitno je da ih ne izbjegavas.Jedi ih slobodno.

vinicka
02.12.2010., 20:01
Snjezana i Lajko: hvala vam!:s Mene je malo zbunilo kad sam procitala i na sajtu sto sam poslala link i na atkins.com: kasika masnoce uz obrok (nije da je to malo.:zubo:.) i ipak i neka kalorijska ogranicenja, pa mi je to bilo malo.:confused:.Al opet vidim kako spominje i przenu slaninu kao dodatak salatam i sl..Dosta je slicnosti sa LCHF, pa cu malo da eksperimentisem..bitno je da su UH niske. A kako proveravate ketozu..sa onim tracicama za urin?

vinicka
02.12.2010., 20:04
.Procitao sam onaj link koji si postavila i moram reci da ima nekih stvari koje mi i nisu bile poznate.Dr Atkins je napisao knjigu,cini mi se jos u pedesetim ali je radi cestih i zestokih napada raznoraznih nutricionista morao promjeniti.Imao sam srecu da na E-Bayu nabavim jedan primjerak i mogu ti reci da se dosta razlikuje od onog sto sam na tom linku procitao.
mozete li mi, molim vas, dati neki link , ako znate, sem oficijelnog atkins.com, a za koji misite da je koristan! Hvala!:)

lajko
02.12.2010., 20:23
mozete li mi, molim vas, dati neki link , ako znate, sem oficijelnog atkins.com, a za koji misite da je koristan! Hvala!:)

Koliko ja znam na nasem jeziku nema,osim ovog foruma,linka.

vinicka
02.12.2010., 20:28
Koliko ja znam na nasem jeziku nema,osim ovog foruma,linka.
ok, hvala :top:, onda cu listati forum..ako znate nesto na engleskom, isto moze, a da je sem atkins.com., njega sad proucavam...:)

snježana0301
02.12.2010., 20:30
A kako proveravate ketozu..sa onim tracicama za urin?
Ja sam ti tu ketozu provjeravala samo na početku dijete.
Onako bila sam znatiželjna, još mi puno toga nije bilo jasno, tek sam počinjala, učila i isprobavala, pa naravno da mi je i taj "dokaz" ketoze bio jako važan i bitan. I mogu ti reći da taj "dokaz" - to kad ti štapić dobije rozu boju, kad vidiš "dokaz" da se nešto (mršavljenje) događa u organizmu, da dobro radiš.... sve to djeluje jako motivirajuće i daje snagu za dalje.
Kasnije, kad sam se već uhodala, skužila se, nisam više upotrebljavala trakice, mislim, šta će mi više, nego tek kad sam tražila svoj KRUG, eksperimentirala u trećoj fazi koja mi je gornja dozvoljena granica UH, a da se ne počnem debljati, e onda sam opet koristila trakice sve dok nisam točno shvatila koja je to brojka.
Inače, vjeruj mi, s vremenom, ketozu ćeš i "osjećati" i dobro osjetiti, a osjetit ćeš onda i kad se/ako se izbaciš iz nje.
Nedostatak apetita koji će te potpuno zaokupiti kad budeš u dubokoj ketozi, postat će ti normalna svakodnevnica, a ako se nakon tog vremena "zezneš" i pojedeš previše UH, izbaciš se iz ketoze, vjeruj mi, osjetit ćeš to već idućeg dana jer ćeš biti gladna, vratit će ti se onaj osjećaj gladi kojeg do tada nije bilo.
I vrlo važno: nauči - prepoznaj razliku između "gladi" i gladi. Pod time mislim na onu glad koja dolazi iz PRAZNOG želuca - to je prava glad i nju nećeš osjećati na Atkinsu, ona će nestati - ali PAZI SE -
one druge gladi - one koja dolazi iz MOZGA - to nije glad - to je želja, to je potisnuta u mozgu želja za nedozvoljenom hranom, ono što ne možemo zaboraviti, a tome se dosta teško oduprijeti.
Znači, nauči to dobro razlikovati.
Kad se najedeš par odrezaka i salate, nema šanse da si još gladna (zaozbiljno gladna), ali može se dogoditi da osjećaš užasnu "glad" (onu želju što dolazi iz mozga) za nedozvoljenom hranom. Tu je taj problem i ta razlika koju čovjek treba skužiti i prepoznati i oduprijeti joj se.
Jer, nitko mi ne može reći da je pojeo npr. 5 jaja i salatu i da je poslije toga bio gladan i morao je pojesti šnitu kruha. To nije istina. Glad je onaj osjećaj koji se javlja iz praznog želuca, a nakon pojedenih 5 jaja ne možeš više biti gladan. Ali..... javlja se ono iz mozga, ona želja za lošim UH, zna se da loši UH stvaraju ovisnost, jednostavno organizam ih traži, ali to se da kontrolirati.
Atkins je napisao da niti jedna dijeta kao ova tako efikasno ne rješava ovisnost o lošim UH. Jednostavno, odvikneš se od toga. U početku se organizam buni, traži ono što si mu uskratila, ali - navikne se s vremenom i prestane to tražiti. E, tu dolazimo do onih kriza koje tu spominjemo kad se organizam s vremena na vrijeme buni i jednostavno "ludiš" da baciš u usta nešto nedozvoljeno.
Meni se znalo u početku dijete dogoditi da prolupam, uzmem čokoladicu, otvorim ju, pa čak i zagrizem, ali.... eto, nekako kočnice prorade i - sve ispljunem. :D
I onda budem ponosna na sebe i sretna što sam se oduprla iskušenju i bila jača od jedne male glupe čokoladice...:) A sutradan vagica pokaže manju brojkicu....:) i šta ćeš većeg veselja....
Isplati se definitivno.

vinicka
02.12.2010., 21:01
Snjezana, VELIKO ti hvala na korisnim informacijama i iscrpnom postu!!!:cerek:

kaatarina
02.12.2010., 22:50
mene zanima koliko je normalno da mi 1. tjedan dobro ide i onda odjednom stane. sad mi je 10. dan. i već mi 3 dana stoji kilaža. a sigurno ne jedem ništa zabranjeno. i skoro svaki dan pojedem manje od 20UH.
imala sam oko 65kg, kažem oko, jer nisam imala digitalnu vagu koju sad imam, a jutros sam imala 61,5kg i tako već 3. dan. :(

snježana0301
02.12.2010., 23:11
mene zanima koliko je normalno da mi 1. tjedan dobro ide i onda odjednom stane. sad mi je 10. dan. i već mi 3 dana stoji kilaža. a sigurno ne jedem ništa zabranjeno. i skoro svaki dan pojedem manje od 20UH.
imala sam oko 65kg, kažem oko, jer nisam imala digitalnu vagu koju sad imam, a jutros sam imala 61,5kg i tako već 3. dan. :(
Katarina, ne brini - jako je normalno to što ti se dogodilo.
Nekome prije - nekome kasnije. ZASTOJ - famozni zastoj koji se događa svima, dođe neplanski, nema pravila, nekome prije, nekome poslije, nekome potraje par dana, nekome po par tjedana :rolleyes: .
No, u tom zastoju ipak postoji nešto dobro - za vrijeme zastoja vaga stoji, brojke se ne miču, ali tijelo se preoblikuje, mršavi se i dalje, to smo već svi prošli i skužili.
Eto i Lajko je nedugo pisao o tome, imao je dugačak zastoj, brojka na vagi se nije micala, a po odjeći je primijećivao da mršavi. Dakle, sve šta ti se događa je normalno i očekivano. Inače, moj najduži zastoj do sada je trajao dva tjedna.
Psihički to dosta "ubija" čovjeka, gubi se strpljenje, mnogi tada gube nadu i misle da im ta dijeta ne odgovara. Atkins se posebno osvrnuo na taj fenomen zastoja u svojoj knjizi i taj trenutak spominje kao ključni i kritični trenutak u kojem najviše ljudi odustaje od te dijete jer misle da ta dijeta više nema efekta. POGREŠNO. Ti zastoji su normalni, imat ćeš ih još - sigurno, povremeno.
Inače, kao što si napisala, sad ti je 10. dan dijete, vidim da si znači u tih deset dana (zapravo u prvih sedam dana, pošto pišeš da ti sad već tri dana kilaža stoji), izgubila 3,5 kg. To je jako dobar rezultat i odličan početak, vrlo motivirajuće i ohrabrujuće i dokaz da ova dijeta povoljno djeluje na tebe i da ti organizam odlično reagira na ovu dijetu. Inače, Atkinsov prosjek i "obećanje" je da se u prva dva tjedna gubi 4-6 kilograma. Znači, ti imaš još 4 dana na raspolaganju da izgubiš barem još pola kile (pa da to onda bude ukupno 4 kile u prva dva tjedna) i sasvim se lijepo uklapaš u taj prosjek, a moguće je i da sad još u ova četiri dana ode i više.
Uglavnom, skroz je normalno to što ti se dogodilo, očekivano..... i očekuj to ponekad opet. Samo nemoj tada odustajati, jer nakon svakog zastoja slijedi opet ubrzani pad težine, a kao što sam i napisala, i za vrijeme zastoja, tijelo se stanjuje i formira. Tako da sve je OK.
Bilo bi ipak prelijepo kad bi na ovoj dijeti baš svaki dan vaga pokazivala brojku manje....

kaatarina
02.12.2010., 23:30
joj puno ti hvala snježana. a znam. čitala sam sve to što ste pisali. i znaš kad čitaš kako to netko piše misliš si: joj pa dobro šta sad, 2 dana stoji, nije to ništa. al kad se navikneš da svako jutro ide prema dolje. i onda stane. veselim se jutarnjem vaganju jer sam svaki put optimistična da će biti manje, al onda kad stanem i vidim isto... uuufff..
neki dan sam imala samo 100g manje i bilo mi smješno, u stilu joj 100g, a sad.. :D šta bi dala za sto grama. :)
ja u životu nisam pazila na prehranu. ovo mi je prvi puta i iznenađena sam kako mi dobro ide. jer sam ja znala u sred noći pojesti pola milke i ništa, uvijek bila mršavica. nikada nisam imala tu naviku da pazim na prehranu.
potpuno se slažem s onom ''naučenom'' ili ''psihološkom'' gladi. recimo ja se već 2 dana tjeram da jedem 2 puta dnevno. prvi tjedan sam jela 3x dnevno, gledala da razmaci budu oko 5h. a sad vec jedem samo 2x. zaboravim jesti. jer ne osjecam glad. samo vidim neku reklamu na tv-u ili se sjetim nečeg slatkog, ali to nije ona prava GLAD. to je ono ''joj jede mi se..''.
nadam se da će biti pomaka do božića. jer ja za sada to planiram do božića, pa onda poslije nove godine opet. jer nije sad da treba smršaviti nešto jako puno. pa ni ne mora to sve biti odjednom. naravno da se neću sad kad prestanem ubijati i prežderavati. a vidjet ću kako će mi tijelo reagirati.

hvala ti puno na tvojim postovima. zaista širiš pozitivnu energiju i daješ utjehu. ;)

bumbica23
03.12.2010., 07:08
imam jedan problem...ja sam primjetila da mi kosa strašno otpada...nikada kao do sada...dali je moguče to da je od atkinsa?

barbara5
03.12.2010., 08:27
Ma, super da je tako :top: , a i ovo tek iduće godine srećom, pa na to nećeš morati dugo čekati, uskoro će i iduća...:)
A tempo? Hm... :misli: Ne mora biti da će to biti tek iduće godine. Možda se to dogodi i jako brzo, s Atkinsom ima i iznenađenja. Vagica zna stajati i stajati.... i stajati..... pa onda odjednom padne.... tako da.... možda ti te tri kile riješiš i prije.... mada opet, jasno je da kad si blizu cilju, kile nekako kao za inat sporije padaju..:mad:
Bilo kako bilo - samo izdrži sad kad si već tako blizu cilju. :top:

Snjezana, hvala ti na dobrim zeljama.
Osjecam se preporodeno, tek sad vidim kako se covjek osjeca sa normalnom tezinom. Uvjek sam mislila da dobro nosim svoj visak kila i da mi ne smetaju. Ali razlika je ogromna:) i nadam se da se vise nikad necu ugojiti.:)A ove 3 kile skinut cu ja i nije mi vise vazno ili za mjesac ili za tri.:D:D

Vinicka, puno uspjeha kod mrsavljenja, ja sam bila prije 9 mjeseci na istom kao ti.
(ne pisem vam bas duge postove, nezanam bas dobro vas jezik i znam da radim puno gresaka:cerek:)

vinicka
03.12.2010., 09:34
Snjezana, hvala ti na dobrim zeljama.
Osjecam se preporodeno, tek sad vidim kako se covjek osjeca sa normalnom tezinom. Uvjek sam mislila da dobro nosim svoj visak kila i da mi ne smetaju. Ali razlika je ogromna:) i nadam se da se vise nikad necu ugojitiA ove 3 kile skinut cu ja i nije mi vise vazno ili za mjesac ili za tri

Vinicka, puno uspjeha kod mrsavljenja, ja sam bila prije 9 mjeseci na istom kao ti.
(ne pisem vam bas duge postove, nezanam bas dobro vas jezik i znam da radim puno gresaka:cerek:)

hvala ti puno, sve te razumem.:top:.ne brigaj!..Bas ti zavidim na tome da se fino osecas sa normalnom kilazom.:s.ja se toga osecaja vise ni ne secam..:brukica: Al ajd..nema predaje, u boj do konacne pobede:mig:. meni LCHF na kome sam deluje kao komotnija verzija Atkinsa, te mi nema druge nego da predjem na stroziju varijantu, jer vreme ide, a kile idu suvise sporo..:zubo:..ajd videcemo..ma nek se ishrana zove kako hoce, samo da ima rezultata:mig::mig:

jelena1109
03.12.2010., 11:38
imam jedan problem...ja sam primjetila da mi kosa strašno otpada...nikada kao do sada...dali je moguče to da je od atkinsa?

Bumbice, fali ti cink, provereno :), kupi makar sumece sa cinkom (postoje bez secera), prestace ti opadati posle 1 ili2 tablete. ja ih pijem sada samo povremeno, 3 ili 4 mesecno i sve je u redu :)
Inace, nedostatak cinka se nekom desi tokom atkinsa, ali desavao se i mojim drugaricama koje nisu na dijeti nego jedu bas bas sve, svima su nam sumece pomogle. Nadam se da ce i tebi:mig:

timi178
03.12.2010., 15:10
Pozdrav! Ja sam vec po ne znam koji put na ovoj dijeti....Trebam skinuti dosta kg. Zanima me koliko zelene salate (endivije) smijem pojesti? Danas sam pojela cijelu glavicu. Jesam pretjerala? S obzirom da svaki dan idem u teretanu treba mi nesto UH da mogu vjezbati.

snježana0301
03.12.2010., 18:30
Pozdrav! Ja sam vec po ne znam koji put na ovoj dijeti....Trebam skinuti dosta kg. Zanima me koliko zelene salate (endivije) smijem pojesti? Danas sam pojela cijelu glavicu. Jesam pretjerala? S obzirom da svaki dan idem u teretanu treba mi nesto UH da mogu vjezbati.
E, ovisi kolika ti je ta glavica :misli: :mig:
Salatu a i ostale namirnice koje sadrže UH, mjerimo u gramima i postoje tablice u kojima piše koliko koja namirnica sadrži UH pa onda i znaš koliko čega smiješ pojesti.
Konkretno, zelena salata ti u 100 g sadrži samo 2 g UH, dakle, odgovor na tvoje pitanje bi glasio da smiješ pojesti 1 kg zelene salate dnevno. Naravno, ako je to jedini ugljikohidrat koji si taj dan pojela. Dakle, ako jedeš meso i zelenu salatu, ako možeš, pojedi je kilu, slobodno:mig:.
Međutim, ako si u jednom obroku taj isti dan, pojela i npr. rajčicu 100 g, koja ti u 100 g sadrži 3 g UH, onda to znači da više ne možeš pojesti toliko salate, jer si pojela i 3 g UH u vidu rajčice.
Dakle, svi pojedeni UH u jednom danu se zbrajaju, u prvoj fazi dijete ne prelaziš ukupno 20 g UH dnevno.
Imaš tablice u kojima ti stoje vrijednosti UH u namirnicama i onda si računaš. Ako nešto ne kužiš, obrati se tu ponovno, rado ćemo ti objasniti.
Šta se tiče povrća, trebaš ga jesti na toj dijeti, između ostaloga i zbog vlakna da probava nastavi funkcionirati kako treba. Samo, kao što sam rekla, zbrajaj dnevno SVE pojedene UH i pazi da ne pređeš 20 g UH dnevno.
Npr. ta zelena salata ti ima u 100 g 2 g UH, pa ti onda izvažeš koliko ćeš je pojesti i izračunaš si koliko ti je to UH. Tome pridodaješ i ostale UH koje si isto tako izračunala i tijekom dana pojela.
Npr. 100 g rajčice = 3 g UH
200 g zelene salate = 4 g UH
šampinjoni 100 g = 3 g UH (ako ih pojedeš 200 grama, onda ti je to već 6 g UH),
kupus 100 = 4 g UH
I npr. ako si to tako u tom jednom danu jela i računala, sveukupno ti ne smije biti više od 20 g UH.
Dakle, najvažnije je da znaš vrijednosti UH u namirnicama i da to računaš i važeš.
Inače, zelena salata je najpoželjnija na toj dijeti, budući da ima mali udio UH, lagana je, pa i količinski ispadne da je smiješ pojesti puno, a napuni želudac.
Ako ne možeš pronaći tablice UH vrijednosti, vjerujem da će ti netko tu pomoći i dati neke linkove (ja se služim Atkinsovim tablicama iz knjige).
Možda će ti se sad činiti sve malo i komplicirano, ali vjeruj mi, uopće nije.
Jednom kad skužiš koliko čega dnevno možeš pojesti, više ti tablice neće niti trebati, to ti bude sve išlo onako "od oka".:mig:
I još jedna napomena - pišeš da ideš u teretanu, vježbaš - ništa se ne brini - bjelančevine u kombinaciji s mastima koje smiješ jesti na ovoj dijeti, dat će ti jako puno snage za vježbanje.
I još nešto u vezi s vježbanjem. Ako namjeravaš intenzivno, onako stvarno jako i zaozbiljno vježbati u teretani i biti na Atkinsu, nemoj biti razočarana ako ti kile (pri tome mislim na brojku na vagi), neće baš munjevito ići dolje, upravo zbog tog vježbanja, zbog formiranja mišića do čega će doći intenzivnim treninzima u teretani.
Naime, ti ćeš mršaviti, dakle gubit ćeš salo, ali će na njegovo mjesto doći mišići a koji su još nešto teži od sala. Tako da zapravo, ti ćeš mršaviti, ali vaga neće to baš tako odmah pokazivati, upravo zbog težine mišića koji će se formirati i zauzeti mjesto nekadašnjeg sala.

lajko
03.12.2010., 18:38

100 gr sadrzi otprilike 2 gr UH,ako je glavica bila nekih 300-400 gr jos i ide nekako.Pojacano vjezbanje i Atkins dijeta se i ne vole bas previse.Trebala bi se necega odreci.Moj savjet ti je da se razgibavas 15-20 min.dnevno.Znaci,jednostavne vjezbe za razgibavanje bez upotrebe tegova i sl.U kasnijoj fazi nebi smjelo biti problema,mozes kombinirati teretanu sa dijetom.Sacekaj prvih par sedmica(mozda i dva do tri mjeseca)da ti se organizam navikne na novi rezim prehrane pa se vrati teretani.

timi178
03.12.2010., 18:38
Snjezana hvala ti na objasnjenju i podrsci,.......U biti sam vec veteranka na ovoj dijeti, procitala orginal knjigu, uspjela skinuti 14 kg koje sam vratila natrag i dodala jos malo....Neki ljudi ne mogu jesti kad su pod stresom, e ja radim bas suprotno. Ovo za salatu me zanimalo jer mi je knjiga na engleskom pa nisam znala koja je tocno od nabrojenih salata endivija.
Sto se tice teretane, misica, sala,.....i na to sam spremna zato sam si i izmjerila grudi, struk i bokove kad sam krenula s dijetom pa cu vidjeti po tome kako napredujem. Sad sam tri tjedna na dijeti i vec po hlacama osjetim napredak :).

timi178
03.12.2010., 18:40
Lajko, u biti u teretani najvise radim aerobne vjezbe jer uopce nemam kondicije. Hodam minimalno, uopce se ne krecem. Mislim da mi ne bi trebala dijeta predstavljati problem?!

lajko
03.12.2010., 18:56
Lajko, u biti u teretani najvise radim aerobne vjezbe jer uopce nemam kondicije. Hodam minimalno, uopce se ne krecem. Mislim da mi ne bi trebala dijeta predstavljati problem?!

Stvar je individualna.Netko podnosi dijetu dobro a netko i ne.Cesti su slucajevi da pri kombinaciji teskih fizickih napora i Atkins dijete dodje do mucnina,vrtoglavica,bolova u misicima(magnezij i samo magnezij) i totalne iscrpljenosti i samim tim ljudi okrivljavaju dijetu za tako lose fizicko stanje.Nitko ne zeli reci mozda mi je vjezbanje naskodilo jer je uvrjezeno misljenje da je vjezbanje zdravo.I ja se slazem da u vecini slucajeva vjezbanje ne moze naskoditi ali ga isto tako treba znati dozirati i pravilno usmjeriti.Ali posto je tebi ova dijeta vec dobro poznate i znas sto te sve na njoj ceka probaj.Ako pocnes osjecati bilo kakve smetnje nemoj se igrati sa time.Pojacaj dnevnu dozu vitamina i MAGNEZIJA i svakako kalcija.

snježana0301
03.12.2010., 20:39
Snjezana hvala ti na objasnjenju i podrsci,.......U biti sam vec veteranka na ovoj dijeti, procitala orginal knjigu, uspjela skinuti 14 kg koje sam vratila natrag i dodala jos malo....Neki ljudi ne mogu jesti kad su pod stresom, e ja radim bas suprotno. Ovo za salatu me zanimalo jer mi je knjiga na engleskom pa nisam znala koja je tocno od nabrojenih salata endivija.
Sto se tice teretane, misica, sala,.....i na to sam spremna zato sam si i izmjerila grudi, struk i bokove kad sam krenula s dijetom pa cu vidjeti po tome kako napredujem. Sad sam tri tjedna na dijeti i vec po hlacama osjetim napredak :).
E, veteranko :mig: , dugujem ti onda ispriku u vezi onog mog posta u kojem sam ti sve onako "objašnjavala" - "broj UH, pa zbrajaj, pa računaj...." :D ...
Znaš, kad si postavila onakvo pitanje za salatu - koliko salate smiješ pojesti, ja sam iz tog pitanja (očito pogrešno :rolleyes:) zaključila da si ti tek početnik, činilo mi se da zapravo niti ne znaš da se računaju vrijednosti UH, znaš... tako mi je to nekako zvučalo.... Stvarno sam mislila da tek počinješ s dijetom pa ne znaš niti koliko salate smiješ pojesti..... :mig:
No, OK, sve je jasno, ja sam se malo više "potrudila" :cerek: s tobom objašnjavajući ti ono što zapravo već i sama znaš, - ne zamjeri - u najboljoj namjeri. :) Mislila sam da nemaš pojma još o ničemu i htjela sam ti pomoći, a sad se uspostavilo da imam ravnopravnu sugovornicu, supatnicu :cerek: na dijeti i veteranku.
Sorry još jednom, :kiss:
drago mi je da imaš iskustva (pozitivnih) s ovom dijetom i da ćemo ih moći razmjenjivati.

bumbica23
04.12.2010., 05:49
jelena hvala ti puno budem to kupila odmah... nevjerojatno kako sam se prepala...hvala ti...

timi178
04.12.2010., 12:21
E, veteranko :mig: , dugujem ti onda ispriku u vezi onog mog posta u kojem sam ti sve onako "objašnjavala" - "broj UH, pa zbrajaj, pa računaj...." :D ...
.
Ma sta se ispricavas! Ja ti se divim na volji i zelji da svima objasnis sta ih zanima. Bolje da si mi dala previse informacija nego premalo :top:....Ma sa salatom sam pocela previse panicariti pa sam htjela za svaki slucaj priupitati tu na forumu da budem sigurna :mig:......Sad brojim pazljivo UH i ne brljam pa pazim na svaku sitnicu. Tri tjedna sam na dijeti...U dva tjedna je otislo 5 kg, ali kao sto je Lajko spomenuo sad idem u teretanu pa cu vise gledati izgubljene cm...
E da i cim sam krenula sa dijetom pocela sam piti vitamine i magnezij jer su mi odmah krenuli grcevi u misicima i glavobolje. Drugi dan nakon uzimanja sve je prestalo :D

snježana0301
04.12.2010., 18:04
Ma sta se ispricavas! Ja ti se divim na volji i zelji da svima objasnis sta ih zanima. Bolje da si mi dala previse informacija nego premalo :top:....Ma sa salatom sam pocela previse panicariti pa sam htjela za svaki slucaj priupitati tu na forumu da budem sigurna :mig:......Sad brojim pazljivo UH i ne brljam pa pazim na svaku sitnicu. Tri tjedna sam na dijeti...U dva tjedna je otislo 5 kg, ali kao sto je Lajko spomenuo sad idem u teretanu pa cu vise gledati izgubljene cm...
E da i cim sam krenula sa dijetom pocela sam piti vitamine i magnezij jer su mi odmah krenuli grcevi u misicima i glavobolje. Drugi dan nakon uzimanja sve je prestalo :D
Da, magnezij će ti definitivno pomoći kod tih grčeva. Ja baš s tim grčevima i nisam nešto imala previše problema, sjećam se možda dva-tri puta noću da me onako u listu noge "uhvatilo" - ništa strašno, ali glavobolje su me zato zezale, nekih prvih pet-šest dana svaki put kad bih ponovno počinjala dijetu nakon nekih prekida.
I mučnina u želucu me obično "drži" prva dva dana, ali njoj se zapravo i veselim :D jer je znak ketoze.

snježana0301
04.12.2010., 18:07
jelena hvala ti puno budem to kupila odmah... nevjerojatno kako sam se prepala...hvala ti...
A ako nakon nekog vremena ne bude bolje, onda možeš probati i s nekim preparatom s kojim se tretira vlasište, ima ih dosta na tržištu.

kaatarina
05.12.2010., 10:09
ja sam pomalo očajna... :( u utorak mi je bio 8. dan i imala sam 61,5kg i da bi danas imala 61,9kg. :( znači u 6 dana ne da nisam ništa skinula nego mi je otišlo gore. jako me to demotivira. nisam očekivala takav zastoj u prva 2 tjedna. :( a sigurno nisam ništa krivo jela. :(

babicana4
05.12.2010., 10:40
Bumbice, fali ti cink, provereno :), kupi makar sumece sa cinkom (postoje bez secera), prestace ti opadati posle 1 ili2 tablete. ja ih pijem sada samo povremeno, 3 ili 4 mesecno i sve je u redu :)
Inace, nedostatak cinka se nekom desi tokom atkinsa, ali desavao se i mojim drugaricama koje nisu na dijeti nego jedu bas bas sve, svima su nam sumece pomogle. Nadam se da ce i tebi:mig:

pročitala sam ovaj post prije par dana, prekjučer sam kupila za 8 kn nekakav preparat cinka i c vitamina, odmah pocuclala dvije tablete i jučer opet. jutros u četki 1 vlas:), a do sada puna četka kose:eek:Jelena:cerek:, hvala:s

sanja78
05.12.2010., 14:07
Cao ljudi, nova sam na forumu, a danas sam pocela sa Atkinsonovom dijetom. Prije par godina sa njom sam za dva mjeseca izgubila 20 kg i nisam ih vratila do prosle godine. Sad imam desetak kg viska. Cula sam da ta dijeta ima najbolji efekt kad se drzi prvi put, a da svaki je svaki slijedeci put ucinak dijete slabiji. Molim vas, da lli netko od vas ima iskustva s tim? Da li je drzao ovu dijetu vise od jednog puta i da li je i drugi put bilo efekta? Hvala

sanja78
05.12.2010., 14:38
a sto se tice opadanja kose to je bilo i meni kad sam prvi put drzala ovu dijetu, i kad sam zavrsila kosa mi je nastavila opadati sve dok nisam nasla vichijev sampon, nisam sigurna kako se zove ali kutija je bijelo crvena i bas je protiv ispadanja kose, cak mislim da im je to jedini takav sampon

kaatarina
08.12.2010., 10:59
jeste živi? :) danima nikoga nema. nista valjda svi prestali! :D

lajko
08.12.2010., 14:58
jeste živi? :) danima nikoga nema. nista valjda svi prestali! :D

A ne,nisam prestao nego se psihicki pripremam za nadolazece blagdane.Bice gadno.

kaatarina
08.12.2010., 15:27
A ne,nisam prestao nego se psihicki pripremam za nadolazece blagdane.Bice gadno.

uf, vjerujem ti. a ja sam na početku planirala 2 tjedna samo.
onda sam produzila do bozica znaci na 4 tjedna. i sad neznam sta bi. ne ide mi nikako. vec 9.dan mi vaga stoji. a tek mi je 16. dan dijete. pa me malo to obeshrabruje :( rekla sam si da cu biti do 18.12. pa sta bude. al tesko je kad nema pomaka. jucer sam kupila trakice za ketozu i ljubicasta je skroz. znaci da sam u ketozi.. al ne vidim efekta. :(
nadam se da tebi dobro ide.

lajko
08.12.2010., 15:54
uf, vjerujem ti. a ja sam na početku planirala 2 tjedna samo.
onda sam produzila do bozica znaci na 4 tjedna. i sad neznam sta bi. ne ide mi nikako. vec 9.dan mi vaga stoji. a tek mi je 16. dan dijete. pa me malo to obeshrabruje :( rekla sam si da cu biti do 18.12. pa sta bude. al tesko je kad nema pomaka. jucer sam kupila trakice za ketozu i ljubicasta je skroz. znaci da sam u ketozi.. al ne vidim efekta. :(
nadam se da tebi dobro ide.
Ici ce,samo trebas biti uporna.Niti meni ne ide nikako.Stoji pa stoji ali to je vec vidjen scenario.Ti zastoji su normalna stvar iako je kod tebe stvarno malo prerano za zastoj.Probaj malo pokrenuti metabolizam.Radi neke vjezbe ili jednostavno prosetaj.Ucini nesto sto ne radis svaki dan.Ako ti je prehrana jednolicna probaj i tu nesto promjeniti.

kaatarina
08.12.2010., 17:32
Ici ce,samo trebas biti uporna.Niti meni ne ide nikako.Stoji pa stoji ali to je vec vidjen scenario.Ti zastoji su normalna stvar iako je kod tebe stvarno malo prerano za zastoj.Probaj malo pokrenuti metabolizam.Radi neke vjezbe ili jednostavno prosetaj.Ucini nesto sto ne radis svaki dan.Ako ti je prehrana jednolicna probaj i tu nesto promjeniti.

a neznam. i meni se čini rano za takav zastoj. vec sam pomalo ocajna. :(
a jedem raznovrsno. nije da jedem svaki dan isto. setam. neznam. stvarno neznam.

kaatarina
13.12.2010., 08:57
svi ste odustali od foruma. :) a ja sam se tako veselila forumu. baš mi je na početku dok sam vas čitala dao veliku motivaciju. ali evo da podjelim s vama.
danas mi je 21. dan. imala sam početnih 65kg a možda i više jer tada još nisam imala ovu superkul digitalnu vagu. danas imam 60,1kg. s tim da sam nakon već od 8. dana dijete ušla u zastoj i bila zastoju 10 dana. ali sad je opet krenulo dolje. u 4 dana 1,5kg. bojim se previše veseliti. samo da tako nastavi.
meni nije toliko teško biti na dijeti. poslušala sam šta mi je lajko rekao i počela sam šetati možda nekih 7-8km dnevno, onako malo bržim tempom. i negdje sam naletila na to da se metabolizam može ubrzati ako se pije hladna voda, jer se ona onda mora ugrijati na tjelesnu temperaturu pa... tako da sam i to počela. i nakon toga je prestao zastoj. e sad, koliko je to zbog toga, neznam. al bitno da ide dolje. puno je lakše kad se svako jutro vaga pomiče.
nadam se da svima vama dobro ide.

lajko
13.12.2010., 17:46
svi ste odustali od foruma. :) a ja sam se tako veselila forumu. baš mi je na početku dok sam vas čitala dao veliku motivaciju. ali evo da podjelim s vama.
danas mi je 21. dan. imala sam početnih 65kg a možda i više jer tada još nisam imala ovu superkul digitalnu vagu. danas imam 60,1kg. s tim da sam nakon već od 8. dana dijete ušla u zastoj i bila zastoju 10 dana. ali sad je opet krenulo dolje. u 4 dana 1,5kg. bojim se previše veseliti. samo da tako nastavi.
meni nije toliko teško biti na dijeti. poslušala sam šta mi je lajko rekao i počela sam šetati možda nekih 7-8km dnevno, onako malo bržim tempom. i negdje sam naletila na to da se metabolizam može ubrzati ako se pije hladna voda, jer se ona onda mora ugrijati na tjelesnu temperaturu pa... tako da sam i to počela. i nakon toga je prestao zastoj. e sad, koliko je to zbog toga, neznam. al bitno da ide dolje. puno je lakše kad se svako jutro vaga pomiče.
nadam se da svima vama dobro ide.
Bas mi je drago da se netko javio.Ne znam gdje su svi nestali.Nije vrag da cemo dozvoliti da se ovaj nas forum ugasi.Vidis Katarina da se moze.Ponekad sama dijeta nije dovoljna pa joj treba malo poticaja.Koliko vidim nije ti jos puno preostalo.Samo naprijed,zelim ti puno uspjeha.

barbara5
14.12.2010., 07:06
Bas mi je drago da se netko javio.Ne znam gdje su svi nestali.Nije vrag da cemo dozvoliti da se ovaj nas forum ugasi.Vidis Katarina da se moze.Ponekad sama dijeta nije dovoljna pa joj treba malo poticaja.Koliko vidim nije ti jos puno preostalo.Samo naprijed,zelim ti puno uspjeha.

Lajko, kako ide? Meni još uvjek fali 3 kg do cilja, nikako da skinem,:confused:
Pa i ne sekiram se, skinut cu ja to iduce godine.........Juce sam prvi put u zivotu cula da sam mrsava:D:D:D........dolaze mi poslovni partneri u firmu koji me nisu vidjeli skoro godinu dana i cude se:)....

lajko
14.12.2010., 11:16
Lajko, kako ide? Meni još uvjek fali 3 kg do cilja, nikako da skinem,:confused:
Pa i ne sekiram se, skinut cu ja to iduce godine.........Juce sam prvi put u zivotu cula da sam mrsava:D:D:D........dolaze mi poslovni partneri u firmu koji me nisu vidjeli skoro godinu dana i cude se:)....

Ne ide ali da ti pravo kazem i ne trudim se.Sad sam u nekoj fazi odrzavanja.Bitno da se ne uzdebljam a poslije blagdana cemo opet na 20 gr dnevno.

barbara5
14.12.2010., 11:22
Ne ide ali da ti pravo kazem i ne trudim se.Sad sam u nekoj fazi odrzavanja.Bitno da se ne uzdebljam a poslije blagdana cemo opet na 20 gr dnevno.

Ja isto, onda nastavljamo posle nove godine:top:

lajko
14.12.2010., 12:38
Ja isto, onda nastavljamo posle nove godine:top:
Ja i ti smo zajedno skinuli skoro 60 kg(!!!!!!!!!!!!!!!!!!)zar to nije dosta za 2010 ?

barbara5
14.12.2010., 14:45
Ja i ti smo zajedno skinuli skoro 60 kg(!!!!!!!!!!!!!!!!!!)zar to nije dosta za 2010 ?

Hehehe, istina:D:D:D

glumeta
14.12.2010., 23:46
jaaako vas molim za savet!!!
dakle vec skoro 2 meseca sam na toj tzv. mesnoj dijeti... sve se pridrzavam do poslednjeg uputstva koje mi je dala prijateljica, a to je: jedi mesa i povrca koje nije skrobno koliko god hoces, sve ostalo zaboravi!
disciplinovana, odlucna, tacna, sve sam postovala sto mi je rekla.
i ja za prvih 3 nedelje izgubim 4 kg i od tada nista!
isto i sa mojom sestrom. sisle joj 4 kg i kraj...
evo ja celi drugi mesec ni grama!
i pocnem lutati po netu, te naidjem na to mesanje atkinsa i mesne. i totalno se zbunim...
dakle ja sam koristila i vegetu i senf i kari i sargarepu i colu light i belo vino i nisam vagala povrce vec ga jela po potrebi...
kile stoje, ali ja imam sve simptome ketoze, posebno me zivcira zadah i taj konstantni proliv.
a kile ni makac!
poludela sam sada stvarno.
i sta sada da radim?
jako sam se zazelela torte, i kolaca i testa i mleka i hleba i pice i svega, ....
a moooooram da smrsam 10- 15kg.
moram.
pomagajte , please.
ocajna sam.
sta cu sad?

lajko
15.12.2010., 06:01
jaaako vas molim za savet!!!
dakle vec skoro 2 meseca sam na toj tzv. mesnoj dijeti... sve se pridrzavam do poslednjeg uputstva koje mi je dala prijateljica, a to je: jedi mesa i povrca koje nije skrobno koliko god hoces, sve ostalo zaboravi!
disciplinovana, odlucna, tacna, sve sam postovala sto mi je rekla.
i ja za prvih 3 nedelje izgubim 4 kg i od tada nista!
isto i sa mojom sestrom. sisle joj 4 kg i kraj...
evo ja celi drugi mesec ni grama!
i pocnem lutati po netu, te naidjem na to mesanje atkinsa i mesne. i totalno se zbunim...
dakle ja sam koristila i vegetu i senf i kari i sargarepu i colu light i belo vino i nisam vagala povrce vec ga jela po potrebi...
kile stoje, ali ja imam sve simptome ketoze, posebno me zivcira zadah i taj konstantni proliv.
a kile ni makac!
poludela sam sada stvarno.
i sta sada da radim?
jako sam se zazelela torte, i kolaca i testa i mleka i hleba i pice i svega, ....
a moooooram da smrsam 10- 15kg.
moram.
pomagajte , please.
ocajna sam.
sta cu sad?

Ma vidi ti nje,kakvo ocajavanje!!!!!!!!!!!! Nema toga.Greska nije do tebe vec do krivih informacija.Meni se to isto desavalo tako da te u potpunosti razumijem.Ne brini rjesicemo i to.Prvo,mesna dijeta i Atkins nije isto.Moras ograniciti ugljkohidrate.Cilj dijete i ketoze nije samo u sagorjevanju masnih naslaga vec ketoni utjecu na centar za apetit(nema apetita nema prejedanja)Nema mrkve(najbolje nikako )a sa senfom moras paziti.Povrce mozes uzimati ali nikako neograniceno.Moj savjet ti je da krenes sa indukcijskom fazom.Znaci meso i birano povrce,jaja,riba.Od povrca zelena salata i sampinjoni su odlican izbor.Izbaci veceru.Ima negdje na ovom nasem forumu prehrambena tablica pa je malo pregledaj.Nemoj izbjegavati masnoce.Najbolje uhvati vremena,sjedi za kompjuter i kreni sa citanjem foruma od pocetka.Znam da je puno ali mislim da je to neophodno da udjes u srz dijeted a vidis gdje smo mi pravili greske pa ih sebi neces dozvoliti.Opisi nam tocno u detalje kako se ti i sestra hranite i vrlo vazno sto pijete.

glumeta
15.12.2010., 14:32
Dragi Lajko,
kazem da sam upravo preko ovog foruma skontala da mesna i atkins nisu isto... zato sam se i iznervirala...
evo ovako,
nas dve klopamo ujutro pecenicu ili 2 kuvana jaja ili kajganu ili neku salamu , i to ne mnogo nego cisto da bismo mogle popiti centravit, i kalcijum, magnezijum, cink. Dakle par kolutica samo, pa vitamini.
Rucak:
peceno belo meso , ili dinstamo luk, sampinjone i piletinu, sa zacinom c i senfom, i uz to neku salatu.
ili sarmu, ali bez pirinca i zaprske, punjenu papriku isto tako, ili karfiol, brokoli kao corbica ( samo skuvamo i izmiksiramo) pa uz to pecemo pile, ili neke snicle, salatu od piletine , jaja , majoneza i kiselih krastavaca,
ili,
kuvana kolenica,
ili
supa od belog mesa i uz to povrce iz supe,( dakle, mrkva...) ili narucimo rostilj
i UVEK uz to pojedemo i salatu....
Dakle , povrce uopste nismo merile , nikada nismo jele skrobno povrce niti mahunarke, samo ovo lako....
predpostavljam da je tu najveca greska, kao i u zacinu c, kariju i slicno.
soja sos nikada, niti bilo sta od soje.
u pocetku smo pile, kad nas uhvati kriza za slatkim i coca colu zero, pa smo i to izbacile, i presle na limunadu sa natreenom. kafa, voda i poonekad caj od mente ili zeleni caj.
Nismo takodje merile ni kolicinu mesa, ali to je uglavnom bilo oko 300-400 gr svaka.
Vecera je bila nesto suhomesnato, (nikada hrenovke) ili ono sto ostane od rucka.
Nikada nista mlecno, testasto ili slatko. Mada sam juce shvatila da i u kiselim salatama ima dosta secera....:mad:
posle desetak dana , ja sam popila par casa belog vina, i pila to s vremena na vreme, kad osetim da sam napeta.
orbit zvake ili five zvake, i to je to.
izvinite, pliz na gnjavljenju, ali sam juce poludela kad sam otkrila da se 2 meseca mucim, a pogresno... vec mesec i pol nista. ni grama.
imam taj grozni zadah iz nosa, ( od ketoze) i jaako retku stolicu, piskim non stop.
i ajd sad kazite, da li sam ja mnogo pogresila i kaKo da se iskobeljam iz ovoga?
stisla me frka za tortom i kolacima i cokoladom, a nemam rezultata.
sta, kog djavola da radim da izadjem iz ovog kruga?:kava:
volim ovu dijetu jer nisam izopstena iz drustva( kao sa UN) nemam malaksalosti, drhtavice, glavobolje, i nisam gladna... samo sam zeljna...
shvatam da trebam kupiti knjigu i krenuti sa brojanjem UH, ali zao mi ovih dva meseca baciti u vodu.

lajko
15.12.2010., 20:19
Dragi Lajko,
kazem da sam upravo preko ovog foruma skontala da mesna i atkins nisu isto... zato sam se i iznervirala...
evo ovako,
nas dve klopamo ujutro pecenicu ili 2 kuvana jaja ili kajganu ili neku salamu , i to ne mnogo nego cisto da bismo mogle popiti centravit, i kalcijum, magnezijum, cink. Dakle par kolutica samo, pa vitamini.
Rucak:
peceno belo meso , ili dinstamo luk, sampinjone i piletinu, sa zacinom c i senfom, i uz to neku salatu.
ili sarmu, ali bez pirinca i zaprske, punjenu papriku isto tako, ili karfiol, brokoli kao corbica ( samo skuvamo i izmiksiramo) pa uz to pecemo pile, ili neke snicle, salatu od piletine , jaja , majoneza i kiselih krastavaca,
ili,
kuvana kolenica,
ili
supa od belog mesa i uz to povrce iz supe,( dakle, mrkva...) ili narucimo rostilj
Dakle , povrce uopste nismo merile , nikada nismo jele skrobno povrce niti mahunarke, samo ovo lako....
u pocetku smo pile, kad nas uhvati kriza za slatkim i coca colu zero, pa smo i to izbacile, i presle na limunadu sa natreenom. kafa, voda i poonekad caj od mente ili zeleni caj.
Nismo takodje merile ni kolicinu mesa, ali to je uglavnom bilo oko 300-400 gr svaka.
Vecera je bila nesto suhomesnato, (nikada hrenovke) ili ono sto ostane od rucka.
Nikada nista mlecno, testasto ili slatko. Mada sam juce shvatila da i u kiselim salatama ima dosta secera....:mad:
posle desetak dana , ja sam popila par casa belog vina, i pila to s vremena na vreme, kad osetim da sam napeta.
izvinite, pliz na gnjavljenju, ali sam juce poludela kad sam otkrila da se 2 meseca mucim, a pogresno... vec mesec i pol nista. ni grama.
imam taj grozni zadah iz nosa, ( od ketoze) i jaako retku stolicu, piskim non stop.
i ajd sad kazite, da li sam ja mnogo pogresila i kaKo da se iskobeljam iz ovoga?
stisla me frka za tortom i kolacima i cokoladom, a nemam rezultata.
sta, kog djavola da radim da izadjem iz ovog kruga?:kava:
volim ovu dijetu jer nisam izopstena iz drustva( kao sa UN) nemam malaksalosti, drhtavice, glavobolje, i nisam gladna... samo sam zeljna...
shvatam da trebam kupiti knjigu i krenuti sa brojanjem UH, ali zao mi ovih dva meseca baciti u vodu.

Trebalo bi izbjegavati kupovne suhomesnate proizvode bez obzira sto imaju malo UH.Senf smo vec spomenuli a i kapula ima dosta UH.Majoneza i kiseli krastavci su dozvoljeni ali ipak prvo procitaj prehrambene vrijednosti na njima jer se moze desiti da ih ima u izobilju,zavisi od proizvodjaca.Bijelo vino je dozvoljeno pola litre na dan ali tek nakon dvije sedmice.Zvake bih ja osobno izbjegavao iz vise razloga.Ostalo je u redu.Te psiholoske napade gladi moras nekako pobjediti,sve je samo u glavi.Iako,ti napadi gladi su znak da si negdje zabrljala.Fino kreni od pocetka na uvodnu fazu,ne da bi usla u ketozu vec da te prodju ti napadaji.

glumeta
16.12.2010., 11:34
hvala, dragi lajko!
dakle jasno mi je da moram kupiti knjigu, i posvetiti se doooobro tablicama za povrce.
inace sinoc sam pojela saku badema, i mnogo mi je lakse. :cerek:
izvini na gnjavljenju, imala sam tesku krizu...
sad je lakse. znam gde sam gresila, i probacu sve to ispraviti.
hvala puno.
ne odustajem nikako.

stara koka
16.12.2010., 16:44
pozdrav svima koji su još uvijek uporni...bliže se blagdani i vjerujem da će nekima biti teško odolit meseku, kolačićima i ostalim divnim delicijama...nadam se da nećemo jako zgriješiti i da ćemo si biti podrška.., danas sam bila kod frizera i kada sam se vidjela u onom ogromnom ogledalu prvi put, od ne sjećam se kada, sama sebi sam izgledala mršavo....:):):), s obzirom na to danas ću se počastiti s jednom finom salaticom...puno vas sve pozdavljam, želim svima sretne blagdane i pišemo se iza Nove..možda s kojom kilicom viška ali i čvrstom voljom za nastavak...:cerek:

lajko
17.12.2010., 06:27
pozdrav svima koji su još uvijek uporni...bliže se blagdani i vjerujem da će nekima biti teško odolit meseku, kolačićima i ostalim divnim delicijama...nadam se da nećemo jako zgriješiti i da ćemo si biti podrška.., danas sam bila kod frizera i kada sam se vidjela u onom ogromnom ogledalu prvi put, od ne sjećam se kada, sama sebi sam izgledala mršavo....:):):), s obzirom na to danas ću se počastiti s jednom finom salaticom...puno vas sve pozdavljam, želim svima sretne blagdane i pišemo se iza Nove..možda s kojom kilicom viška ali i čvrstom voljom za nastavak...:cerek:

Hvala

lajko
19.12.2010., 08:21
Ajme meni,svi su digli ruke od Atkinsa !

kaatarina
19.12.2010., 12:56
Ajme meni,svi su digli ruke od Atkinsa !

niiisu! nisam ja! 25.dan i 59,2kg. počela sa 65kg. željna težina 56-58kg.
ovaj tjedan sigurno još po dijeti. a sad šta će biti za božić još nisam odlučila.
vidjet ću kako će mi biti.
a i ako prekinem poslije nove godine se opet vraćam. :)

mene zanima šta je sa snježanom! :( nestala je!

lajko
19.12.2010., 15:08
niiisu! nisam ja! 25.dan i 59,2kg. počela sa 65kg. željna težina 56-58kg.
ovaj tjedan sigurno još po dijeti. a sad šta će biti za božić još nisam odlučila.
vidjet ću kako će mi biti.
a i ako prekinem poslije nove godine se opet vraćam. :)

To je normalno za Snjezanu,vec ce se ona javiti.

snježana0301
21.12.2010., 20:04

To je normalno za Snjezanu,vec ce se ona javiti.
:):mig: E, kako mene Lajko već dobro poznaje. Tu sam, naravno.
Ja to malo po fazama (ne Atkinsovim:D), nego malo me ima-pa me malo nema (ne na Atkinsu, nego na forumu:cerek:) - razlog: obaveze, nedostatak vremena :rolleyes: , ali uvijek kad se vratim na forum potrudim se pročitati sve što sam propustila (nažalost, ovaj put vidim da nisam puno propustila :confused: ).
Nešto smo se ulijenili, opustili. Zabundanima u debele jakne, istina, višak kilograma se tako i ne vidi, pa sad manje ljudi razmišljaju o višku kila. Znam da će na proljeće ovaj forum opet oživjeti... Malo nas je ostalo, a i ne čudim se, stiže Božić, Nova, teško će biti u ovim danima odolijevati kolačima... Ili.... možda uzeti nekoliko day off, nauživati se, pa poslije Nove popravljati štetu :misli: .
Kako vi planirate preživjeti :D ove dane? :ceka:

Debela guda
21.12.2010., 20:28
Evo i mene :D
Hello svima, evo, svi donose neke odluke za 2011 - ja imam jednu za 2010 - želim ju završiti i želim ući u novu godinu s bar malo manje kila nego što imam sad :)
Stanje je poprilično užasno trenutno - 59 kg na 159 cm. :(
Želim se spustiti na 50 kg jer mi to nekako najbolje pristaje,a usput dijetom sad želim spriječiti i dolazak novih nepotrebnih kilograma tijekom narednih dana.
Pokušavala sam već prije par puta s Atkinsom, al izdržim 2-3 dana i onda pokleknem.. Nadam se da ću ovaj put imati više uspjeha! :D
Tako daaaaaa ujutro počinjem i držite mi figee.!

snježana0301
21.12.2010., 20:29
Rucak:
ili,
kuvana kolenica,
ili

Trebalo bi izbjegavati kupovne suhomesnate proizvode bez obzira sto imaju malo UH.Senf smo vec spomenuli a i kapula ima dosta UH.Majoneza i kiseli krastavci su dozvoljeni ali ipak prvo procitaj prehrambene vrijednosti na njima jer se moze desiti da ih ima u izobilju,zavisi od proizvodjaca.Bijelo vino je dozvoljeno pola litre na dan ali tek nakon dvije sedmice.Zvake bih ja osobno izbjegavao iz vise razloga.Ostalo je u redu.Te psiholoske napade gladi moras nekako pobjediti,sve je samo u glavi.Iako,ti napadi gladi su znak da si negdje zabrljala.Fino kreni od pocetka na uvodnu fazu,ne da bi usla u ketozu vec da te prodju ti napadaji.
Glumeta, u potpunosti se slažem sa svim savjetima koje ti je dao Lajko.
Ja bih još k tome dodala da bi bilo bolje izbaciti limunadu i radije piti Colu ili Pepsi Light, ako ti fali nešto slatko. Jer, limun, npr. jedna šalica limunovog soka (šalica od 2 dl) ima 19,5 g UH. Sad, jasno mi je da ne praviš limunadu od toliko puno limunovog soka, ali ako dnevno piješ puno limunade, nakupi se to a da niti ne primijetiš. Dakle, i limunov sok ima UH i s njime treba isto biti oprezan, a još kad tome pribrojiš i povrće koje si u jednom danu pojela, nakupi se toga, vjeruj mi. Dok, recimo Pepsi light ti ima u 100 ml samo 0,02 g UH.
Dakle, ipak su Pepsi i Cola light bolji izbor.
Žvake i mrkvu izbaci - oprez s lukom.
Osim ovoga što smo dosad spomenuli Lajko i ja da trebaš pripaziti, mislim da je tvoja (nenamjerna) pogreška bila u tome što nisi brojila, mjerila količinu povrća koje si pojela i tako si nesvjesno prelazila dozvoljenu granicu dnevno dozvoljene količine UH.
Zato si najvjerojatnije imala i napadaje gladi.
Sve, ali baš sve povrće koje jedeš, za sve trebaš znati vrijednost UH i mjeriti i računati koliko ćeš čega pojesti i sve skupa u jednom danu zbrajati.
Oprez i sa suhomesnatim - oni isto sadrže UH, a teško je saznati koliko koji sadrži kad je kod nas tako da kad u dućanu kupiš salamu, na većini ne pišu vrijednosti. Obično na vakuumiranim, već narezanim salamama, na pakovanju to piše. Tako da i s time - oprez. U Lidlu ima dosta vakuumiranih suhomesnatih mesnih prerađevina i na većini njih pišu nutritivne vrijednosti.
Vjerujem da će se sve natrag korigirati i doći na svoje kad malo pripaziš na te stvari.
I naravno, nema ti sad druge - natrag u uvodnu fazu - do 20 g UH dnevno, strogo pazi da ne pređeš tu količinu.
Vjerujem da će sve dalje ići glatko. :top:
Sretno, želim ti da uspiješ i javljaj nam se kako ide. :)

snježana0301
21.12.2010., 20:37
Evo i mene :D
Hello svima, evo, svi donose neke odluke za 2011 - ja imam jednu za 2010 - želim ju završiti i želim ući u novu godinu s bar malo manje kila nego što imam sad :)
Stanje je poprilično užasno trenutno - 59 kg na 159 cm. :(
Želim se spustiti na 50 kg jer mi to nekako najbolje pristaje,a usput dijetom sad želim spriječiti i dolazak novih nepotrebnih kilograma tijekom narednih dana.
Pokušavala sam već prije par puta s Atkinsom, al izdržim 2-3 dana i onda pokleknem.. Nadam se da ću ovaj put imati više uspjeha! :D
Tako daaaaaa ujutro počinjem i držite mi figee.!
Dobro nam došla. :)
Pišeš da uvijek kad počneš s dijetom izdržiš 2-3 dana i onda odustaneš....
Zapravo, ti izdržiš ono najteže (prva dva dana koliko ti treba da uđeš u ketozu), a onda kad uđeš u ketozu i kad bi ti svakim danom postajalo sve lakše - ti zapravo onda odustaneš.
Jer - poznato je da su prva dva dana najteža - toliko treba tijelu da uđe u ketozu (48 sati), a kad jednom uđeš u ketozu, ona će ti, između ostaloga, izazvati gubitak apetita (istina je, kako god možda nevjerojatno zvučalo).
Jer, jedna od glavnih dobrih stvari na ovoj dijeti je upravo taj blagotvorni učinak ketoze, a to je - gubitak apetita i to uvelike pomaže na ovoj dijeti. Na njoj se s vremenom sve više gubi osjećaj gladi i zapravo ju je sve lakše držati - što si duže na njoj. Dakle, kad već izguraš prva dva dana, vjeruj mi, onda si na konju i nemoj si tada dozvoliti da padneš s njega :D , jer nakon toga će ti samo biti svakim danom sve lakše. :top:
Idi polako - dan po dan, uvijek si govori sama sebi da ćeš izdržati još ovaj dan. Drugi dan ćeš se probuditi sretna i ponosna na sebe što si izdržala još jedan dan i to će ti biti jako dobra motivacija da izdržiš i taj dan koji je pred tobom. Kad te ulovi kriza, pokušaj misliti na nešto drugi, otiđi negdje, radi nešto, obuzdaj misli na nedozvoljenu hranu u glavi, vjeruj mi, nije tako teško kako se čini.
Krize obično dođu često, ali ne traju dugo. Za nekih desetak minuta kriza prođe i onda je opet lakše gurati dalje. S vremnom kriza će biti sve manje i sve rjeđe, a tebi će biti sve lakše.
Sretno, izdrži i javljaj nam se.

Debela guda
21.12.2010., 20:42
Hvala Snježana :)
Ma, meni nikad nije problem istrpit glad ili tako nešto, ja češće počmem nakon ta 2-3 dana jest eto čisto tako, jer mi se nešto žvače. Ali ovaj put sam stvarno odlučila, i nedam se! :D

Nego, čitala sam da nije baš preporučljivo vježbat na Atkinsu, ali ja bih ipak pokušala malo biciklat ujutro na prazan želudac - tako se najbolje gube masne naslage.. Pa šta misliš hoće li mi to škodit? (Vidim ti stvarno imaš iskustva što se atkinsa tiče..)

snježana0301
21.12.2010., 21:05
Ma, nije da će ti vježbanje smetati mršavljenju, nego se ne preporučuju neki intenzivniji treninzi u teretanama, nabijanje mišićne mase i sl. :D, zato jer ti onda vaga neće pokazivati da mršaviš, a to zbog toga jer se takvim intenzivnijim vježbanjem "nabijaju" mišići, a koji su teži od sala koje se dijetom gubi.
Tako zapravo, ti gubiš kile, ali nabijaš mišiće, salo se otapa, ali na njegovo mjesto dolazi mišići, a tada težina još može i porasti jer su mišići teži od sala. Tako se prividno čovjeku na dijeti može činiti da uopće ne mršavi a onda to djeluje demotivirajuće.
Zapravo, nije potrebno vježbati na toj dijeti, ona je dovoljno učinkovita i djelotvorna zbog same promjene režima prehrane na kojem nije bitno otapati kalorije (skidati ih, sagorijevati ih vježbanjem), nego je bitno izbaciti UH iz prehrane. To malo rekreacije koju ti spominješ, to ti samo može koristiti.
I ne daj se :D, možeš ti to. :top:

Debela guda
21.12.2010., 21:39
Ma znam te salo-mišići priče, bila sam dugo vremena sportašica, pa mi je sve to poznato, nego sam se bojala da će mi možda bit slabo ili tako nešto..
Ja ću ujutro pokušat 10ak km na biciklu odvozit, pa ćemo vidjet šta će bit :D
Mada inače ne preferiram sobno biciklo, al prehladno mi van, a i ulice su prezaleđene za trčanje. :(
Hvala ti puno Snježana! :D

barbara5
24.12.2010., 20:24
Sretan Božić!

lajko
24.12.2010., 20:46
Sretan Božić!
Hvala Barbara.
Sretan Bozic svima.

lajko
28.12.2010., 07:59
Hvala Barbara.
Sretan Bozic svima.

Jede se ,pije se a na ovaj nas jadan forum nitko i ne misli.Bit ce nam poslije blagdana opet glavom u zid-ajme meni sto je meni ovo trebalo.U svakom slucaju sretna vam nova godina.

barbara5
28.12.2010., 15:05
Jede se ,pije se a na ovaj nas jadan forum nitko i ne misli.Bit ce nam poslije blagdana opet glavom u zid-ajme meni sto je meni ovo trebalo.U svakom slucaju sretna vam nova godina.

hehe, bit ce bolje posle nove godine............ja bas nisam na dieti:D, nisam ni previse sretna zbog toga, ali sta cemo.......tako je doslo:)
Lajko, posle nove godine idemo opet na strogu dietu. A do tad.......malo brljavimo, dozvoljeno nam je to....:cerek:

lajko
28.12.2010., 15:19
hehe, bit ce bolje posle nove godine............ja bas nisam na dieti:D, nisam ni previse sretna zbog toga, ali sta cemo.......tako je doslo:)
Lajko, posle nove godine idemo opet na strogu dietu. A do tad.......malo brljavimo, dozvoljeno nam je to....:cerek:

Je,imas pravo,zasluzili smo(iako i nije nam bas neka nagrada).Za Bozic sam tri dana brljavio i sad do 31. opet na 20 gr.Za docek se zna a poslije naravno opet sve iz pocetka,barem do uskrsa.

babicana4
29.12.2010., 14:08
Atkinsovci:), ja vas redovito čitam, Lajka, Barbaru, Snježanu i sve druge i velika ste mi inspiracija. Kod vas sam pročitala za cink i zaista mi je kosa prestala opadati.:s Čini se da smo svi ove dane malo otpustili uzde, a nakon Nove godine se vraćamo na staro.:top:

Debela guda
30.12.2010., 17:59
Sretni blagdani svima :D

I failed. Opet :rolleyes:
Za Božić ti kolači naravno, onda me uhvatila gripa, nije mi bilo ni na kraj pameti ić po filete i tunu, bilo mi je samo da pojedem šta prvo stignem..
No dobro, sutra probamo ponovno, pošto Novu slavim s dragim uz film, ne mislim da ćemo nešto puno jest :D, pa neće bit prilike ni za brljanje.

lajko
02.01.2011., 21:07
Nadam se da ste svi usli u novu godinu kako treba.Mene su ovi blagdani " debelo " kostali.Plus 5 kg ali sam zato iz svega izasao pametniji i imam jedno iskustvo vise.Da ponovim ono banalno"nikad vise" nema potrebe.Idemo dalje po starom.

lotus_flower
02.01.2011., 22:45
bok ljudi :)
ja vam se pridružujem ovih dana...
ukratko, imam jedno 10 kg viška. većina od trudnoće i par kg neposredno prije jer sam prestala pušiti bila u pripremi za trudnoću i odmah i tu nabila kojih 3-4kg. U trudnoći dobila ukupno 17kg, otišlo skoro 12 odmah nakon poroda ali ostalo tih tvrdoglavih 5-6 i ovo od prije...rezultat: nikad ovako očajno nisam izgledala :D
celulita tona i posvuda, čak i na trbuhu i rukama.
bokovima i guzicom rušim sve oko sebe.
čak mi i veće grudi smetaju.
:rolleyes:

bila sam prije 5 godina na atkinsu i izgubila 8kg u kratkom roku i bila prezadovoljna. kile nisam ni dobila natrag dok eto nisam prestala pušiti i do trudnoće.

princip mi je jasan i prošla sam sve uglavnom, samo me zanima:
- koliko obroka imate? jel ok 4?
- može li proteinski shake zamijeniti obrok?
- možete napisati par primjera vaših obroka?

moj najveći problem će čini se biti izbalansirati kuhanje i pripremu hranu u svoje svrhe s djetetom, i ostalim obvezama. ne stignem baš kuhati dok muž ne dođe s posla i preuzme malu, tako da kroz dan uglavnom jedem smeće i ono što mi je najlakše za napraviti i tu trebam neka praktična rješenja.
Idealno bi bio neki shake...tako da ujutro pojedem recimo jaja za doručak, za užinu shake i onda kad muž dođe s posla spremim neko meso, pa shake za večeru. Izvedivo?

barbara5
03.01.2011., 07:23
Nadam se da ste svi usli u novu godinu kako treba.Mene su ovi blagdani " debelo " kostali.Plus 5 kg ali sam zato iz svega izasao pametniji i imam jedno iskustvo vise.Da ponovim ono banalno"nikad vise" nema potrebe.Idemo dalje po starom.

:cerek:To ti je samo voda! Nemoguce je ugojiti se za 10 dana 5 kg. Ja imam kilu vise, mislila sam da ce bit vise...........pravila sam domace kekse i prvi put brljavila sa slatkim, ali ne puno:mig:
Lajko, skinut cemo to za tren!

lajko
03.01.2011., 08:10
:cerek:To ti je samo voda! Nemoguce je ugojiti se za 10 dana 5 kg. Ja imam kilu vise, mislila sam da ce bit vise...........pravila sam domace kekse i prvi put brljavila sa slatkim, ali ne puno:mig:

Ma znam Barbara,problem je dok to sve nanovo krene proci ce najmanje dva tjedna.

lajko
03.01.2011., 08:18
bok ljudi :)

princip mi je jasan i prošla sam sve uglavnom, samo me zanima:
- koliko obroka imate? jel ok 4?
- može li proteinski shake zamijeniti obrok?
- možete napisati par primjera vaših obroka?

...tako da ujutro pojedem recimo jaja za doručak, za užinu shake i onda kad muž dođe s posla spremim neko meso, pa shake za večeru. Izvedivo?
Broj obroka nije bitan,izbjegavaj veceru a pozeljno je da u biti i nejedes onako da sjednes pa trpas.Najbolje bi bilo uvijek po nesto grickati a izbjegavati klasicno rucak-vecera i.t.d.Zvuci skoro pa ne moguce ali moze se.Ovo sa shake-om ne znam ali ako ima mlijeka izbaci.Obroci,hmmmm odakle poceti ? Red mesa pa red slanine pa opet meso,pa jaja i sta ja znam.Dozvoljena hrana u raznim kombinacijama.U prva dva tjedna i nemas neki veliki izbor a poslje ce ti vec nesto pasti na pamet.

bumbica23
03.01.2011., 09:24
sve najbolje za prošle blagdane...dugo se nismo ćuli ali vas redovito ćitam...bila sam u strci i srisci sa vremenom pa nikako napisati pokoje slovo...evo da se prvo ˝POHVALIM˝ sve što sam izgubila na atkinsu u ovih 10 dana sve sam vratila nazad brzinom svjetlosti...prva 4 dana blagdana nisam jela npuno a svaki dan sam sve više primjećivala da bumbam...pa sam onda lijepo se skroz opustila jer je nemoguće pored tolikih posjeta i gošća ništa ne uzeti i new nazdraviti...tako da sam ja od sutra ponovno na strogom atkinsu (samo meso i jaja) prva 2 tjedna...prosto mi je neugodno kako sam se samo razbumbala u samo 10 dana...nažalost nove krpice mi više ne mogu jer ni nogavicu jednu ne mogu obući...strahota...ponovno sam u staroj robi...pa iako mislim i da mi je stara roba sada preuska...ali da vam priznam...nije mi žao jer sam mozak opustila uz pravu ekipu i cijelu obitelj i napunila baterije za narednu godinu...pozdravljam sviju i nadam se da niste i vi jako nabumbali ovih zadnjih dana...od sutra ponovno na skidanje kilica i napokon NE reci svoj onoj hrani koja teško pada na želudac...see you....

cvita 3
03.01.2011., 12:07
Pozdrav svim vrijednim ljudima na ovoj temi:)

Ovo je moja omiljena dijeta i uvijek ju koristim nakon blagdana i prežderavanja,jedino sam primjetila da mi je bila najdjelotvornija nako prvog pokušaja ali šta je tu je moram krenuti pa taman i sporijim tempom.
Moje prvo pitanje je da li mogu piti s kavom ona mala pakovanja vrhnja za kavu jer mi je obična:rofl:

Da li jedete kupovne suhomesnate proizvode i koje?
Do sada mi je to bila odlična zamjena za grickalice između obroka:)
I još samo da pitam da li vježbate na ovoj djeti,negdje sam pročitala da vježbanje čak nije ni poželjno,izuzev šetnje ili neke lagane rekreacije.
Pozdrav:mig:

lajko
03.01.2011., 17:04

I još samo da pitam da li vježbate na ovoj djeti,negdje sam pročitala da vježbanje čak nije ni poželjno,izuzev šetnje ili neke lagane rekreacije.
Suhomesnati proizvodi-da ali samo ako su domaci,ja osobno kupovne izbjegavam.Slanina i prsut jos i nekako ali kobasice su prepune svega i svacega a ti konzervansi znaju izazvati zastoje.Vjezbanje je svakako dobro ali je pitanje koliko dobro podnosis dijetu.Desavalo se da pri vecim naporima dodje do pojave mucnina,glavobolja i nesvjestica.Meso daje onu trenutacnu energiju,eksplozivnost a povrce daje dugotrajnu energiju.Posto smo sa ovom dijetom izbacili dosta povrca iz prehrane znaci da smo (u prvoj i drugoj fazi)podlozniji umaranju.Lagane vjezbe razgibavanja i setanje te lagana voznja biciklom ti nikako nece naskoditi.

stara koka
03.01.2011., 17:04
dragi moji forumaši, svima sretna nova 2011.:cerek: nadam se da svi dobro i da niste baš pretjerali...ja sam za božić bila vrlo pristojna što se tiče klope (malo više grah salate) a malo manje pristojna što se tiče cuge, a što se tiče ulaska u novu moram priznati da sam tamanila francusku u vrlo pristojnim količinama,...nadam se da šteta nije velika budući da nisam pojela niti jedan kolačić, kruhić ili nekaj slično....ha, dobro je što je bilo bilo je...od danas sam opet disciplinirana...vidim da nas je na forumu ostalo još nekoliko,( malo nas je al nas ima) ali nadam se da ćemo izdržati do kraja, odnosno do željene kilaže...

stara koka
03.01.2011., 17:12

ja si znam kupiti extrawurst pileći (poli, pipo..svejedno) i to mi je odlično jer nije preteško kao neke kobasice i stvarno me zasiti, premda u nedostaku ideje znam posegnuti i za rolanim hamburgerom, čajnom, kulenom (mljac), ali najbolje je pojesti neki komadić mesa bilo pečenog ili kuhanog, a što se tiče vježbanja ja imam malu pesicu koju svakodnevnom prošečem jedanput ili dvaput (mjenjamo se), i nisam ni sama znala koliko je to blagotvorno, i što se tiče same fizičke aktivnosti i što se tiče psihičke ravnoteže...kad sam gladna, ajmo curka na lajnu i u park..

cvita 3
04.01.2011., 07:14
Hvala svima na odgovorima!!!
Još mi samo recite šta mi je raditi po pitanju kave s vrhnjom,da li da ju pijem tako ili ipak bez vrhnja?

lajko
04.01.2011., 08:00
Hvala svima na odgovorima!!!
Još mi samo recite šta mi je raditi po pitanju kave s vrhnjom,da li da ju pijem tako ili ipak bez vrhnja?

Bilo bi najbolje bez vrhnja ali ako ne mozes biraj vrhnje sa malo UH i nema problema.Racunaj na to da na pocetku nije pozeljno uzimati vise od 100 gr mljecnog na dan.

cvita 3
04.01.2011., 08:53
Bilo bi najbolje bez vrhnja ali ako ne mozes biraj vrhnje sa malo UH i nema problema.Racunaj na to da na pocetku nije pozeljno uzimati vise od 100 gr mljecnog na dan.

Hvala,vlajko!!!
Ti si veteran na ovoj temi i stvarno imaš super rezultate,svaka čast na volji:top:

kaatarina
04.01.2011., 08:58
pozdrav svima. evo i mene nakon božića i nove godine. dobila sam 1,5-2kg. što nije tako strašno s obzirom da uopće nisam ni pazila ni razmišljala o tome što jedem i kad jedem.
danas sam na 61,6kg. i danas krećem. cilj je doći na 56kg. znači na dijeti sve dok se ne postigne željena kilaža.
nadam se da će dobro ići. svima vama želim da vam svaki dan kile idu dolje i da što lakše izdržite dijetu dok ne postignete cilj koji ste zacrtali!!

Hana H.
04.01.2011., 09:15
Pozdrav svima.

Dečko mi ima 130 kg i odlučio je na neku dijetu,pošto nemože bez mesa odlučio je na tu mesnu dijetu,nemam živaca za njega sada čitat milion stranicu tu sve o tome,nekaj sam malo guglala i ono osnovno znam,tak je i on malo tražio gledao.Počeo je jučer,pojeo je prijepodne malo salamice(kulena,pršuta,zimske)naravno bez kruha sa dvije šnite trapista,popodne popio 4-5 čaša čaja,voćnog bez ičega,navečer 2 kuhana jaja,malo salame i 3 čaše jamničke.
danas sam mu napravila prije posla opet kuhana jaja,malo buđole,3 šnitice i ponio čaj da si kuha na poslu.Dal je ok piti čaj?Vodu nije pio godinama,nemre to pit al ću ga natjerat:mig:
Molila bih za savjet,nekakav mali meni..U planu mu je biti 3 tjedna pa mali odmor pa nastavit dalje,kad vidimo šta če biti,kako če se to sve kretati,dal če imat kakvog efekta:rolleyes:
Danas mu planiram speć šnicle na naglo,malo posolit, kad dode s posla,prvih tjedan dana samo da bude na mesu(peceno,kuhano)malo narezaka onda če sljedeci tjedan dobivat i salate,kuhano povrće(ono ledo smrznuto,onaj mix?? )
hvala:mig:

lajko
04.01.2011., 11:10
Pozdrav svima.

Dečko mi ima 130 kg i odlučio je na neku dijetu,pošto nemože bez mesa odlučio je na tu mesnu dijetu,nemam živaca za njega sada čitat milion stranicu tu sve o tome,nekaj sam malo guglala i ono osnovno znam,tak je i on malo tražio gledao.Počeo je jučer,pojeo je prijepodne malo salamice(kulena,pršuta,zimske)naravno bez kruha sa dvije šnite trapista,popodne popio 4-5 čaša čaja,voćnog bez ičega,navečer 2 kuhana jaja,malo salame i 3 čaše jamničke.
danas sam mu napravila prije posla opet kuhana jaja,malo buđole,3 šnitice i ponio čaj da si kuha na poslu.Dal je ok piti čaj?Vodu nije pio godinama,nemre to pit al ću ga natjerat:mig:
Molila bih za savjet,nekakav mali meni..U planu mu je biti 3 tjedna pa mali odmor pa nastavit dalje,kad vidimo šta če biti,kako če se to sve kretati,dal če imat kakvog efekta:rolleyes:
Danas mu planiram speć šnicle na naglo,malo posolit, kad dode s posla,prvih tjedan dana samo da bude na mesu(peceno,kuhano)malo narezaka onda če sljedeci tjedan dobivat i salate,kuhano povrće(ono ledo smrznuto,onaj mix?? )
hvala:mig:

Tri tjedna je prekratak rok.Tek nakon prva dva tjedna pocinje se topiti salo.Ako nakon ta tri tjedna pocnes opet sve normalno jesti eto njega na staroj kilazi dok si rekla keks.Sa sirom budite oprezni,nekim ljudima smeta pa bih vam ja preporucio samo 100 gr dnevno dok se ne vidi kako organizam reagira na sir.Jaja.Ona su zakon za ovu dijetu i njih bih ti svakako preporucio.Vocni caj ima puno U.H.Radije koristite neke druge cajeve kao kadulja,kamilica i slicno.Crni i zeleni caj takodjer nisu preporucljivi.Taj mix-povrca u vecini slucajeva sadrzi puno mrkve,zato radije uzmi sampinjone ili zelenu salatu koju mozes uzimati jako puno.On je na 130 kg.Morao bi naci vremena pa zivce u kanticu i pred kompjuter i neka cita ovaj forum kad ti nemas zivaca.Puno je nakupio i morat ce najvjerojatnije duze vremena na dijetu a zato ce mu trebati svi moguci savjeti i trikovi da uspije u svom naumu.Na ovom nasem forumu je sve sto mu treba i najbolje je dobro se informirati da vidi dali mu sve to pase i hoce li moci izdrzati.

Hana H.
04.01.2011., 17:00
Hvala,no neznam dal tko ima vremena čitati više od 500 stranica :)

Jaja obožava,kuhana..i meso,valjda ce moc bit na toj dijeti da skine bar 15-20 kg..Negdje smo čitali da bi trebalo ić 2-3 tjedna , napravit pauzu i onda opet,do željene kilaže.Nadam se da če moči biti na toj dijeti,danas je popodne pojeo 2 šnicle,navečer če malo nečeg mesa.salatu neče jest prvih tjedan dana a onda če uzimat zelenu salatu uz meso.nek gricka meso umjesto čipsa i nek onda pije samo vodu,bar jamničku.Spremamo se i na trčanje,moram i ja sa njim jer znam da bi on završio u mekdonaldsu :rofl: . To čemo iči za kojih mjesec dana kad zatopli.Da ga poteram u teretanu :confused: Da malo diže utege,radi na nekim spravicama? Jer mi je sada ko žele,sav salast pa da malo ucvrsti grudi,prsa,leda,ramena?
Dal može papat salame,one suhe npr kulen,zimska,cajna,da gricka ko cips uz tv il kaj vec? poli nije dobar kao ni hrenovke?

vinicka
05.01.2011., 11:36

haj ljudi! potpuno se slazem..bila sam u ketozi (na lchf) do N. Godine i dva dana sa UH bez` nekih prejedanja, su me kostala 2,5 kg dobijenih naravno. A osecala sam se odvratno i naduveno ko da sam dobila ne 2,5, nego 7,5...Vec posla dva dana sa UH do 20 sam splasla (sve voda ko sto kaze barbara)..i za ta dva dana izgubila te kile..O tome kako se bolje osecam (sem prokletog zadaha i ukusa u ustima od ketoze :mad::()..da ne pricam..:mig:

vinicka
05.01.2011., 11:45
Hvala,no neznam dal tko ima vremena čitati više od 500 stranica :)

Jaja obožava,kuhana..i meso,valjda ce moc bit na toj dijeti da skine bar 15-20 kg..Negdje smo čitali da bi trebalo ić 2-3 tjedna , napravit pauzu i onda opet,do željene kilaže.Nadam se da če moči biti na toj dijeti,danas je popodne pojeo 2 šnicle,navečer če malo nečeg mesa.salatu neče jest prvih tjedan dana a onda če uzimat zelenu salatu uz meso.nek gricka meso umjesto čipsa i nek onda pije samo vodu,bar jamničku.Spremamo se i na trčanje,moram i ja sa njim jer znam da bi on završio u mekdonaldsu :rofl: . To čemo iči za kojih mjesec dana kad zatopli.Da ga poteram u teretanu :confused: Da malo diže utege,radi na nekim spravicama? Jer mi je sada ko žele,sav salast pa da malo ucvrsti grudi,prsa,leda,ramena?
Dal može papat salame,one suhe npr kulen,zimska,cajna,da gricka ko cips uz tv il kaj vec? poli nije dobar kao ni hrenovke?

ja nisam na ovoj temi, iako je redovno citam..mislim da se trebate dobro informisati, jer sa 130 kg sledi dug put, maraton je to, ne trka na 50 m:)..a za to se ne mora citati bas svih 500 str..idi nasumice pa iscitaj 50ak bice ti dosta da ukapiras o cemu se radi..Za suhomesnato i fizicku aktivnost imas odgovor par postova gore od lajka:mig:

Hana H.
05.01.2011., 16:37
Evo čitam čitam :mig:

Spominju se šampinjoni ali nigdje nismo pročitali kakvi,dal pečeni onak da iz izađe sokić,ili na neki umak?Obožava ih onak grickat sirove..

lajko
05.01.2011., 22:05
Evo čitam čitam :mig:

Spominju se šampinjoni ali nigdje nismo pročitali kakvi,dal pečeni onak da iz izađe sokić,ili na neki umak?Obožava ih onak grickat sirove..

Pirjani,peceni na salatu ili kako vec zelis samo da u umaku ne bude brasna niti puno bijelog luka ili kapule.

barbara5
06.01.2011., 07:46
Pirjani,peceni na salatu ili kako vec zelis samo da u umaku ne bude brasna niti puno bijelog luka ili kapule.

Lajko, kako ide?
Ja sam jos uvjek na odrzavanju, malo testiram da vidim kako telo reagira na malo vise UH. Od ponedeljka idem opet na do 20g UH, namjerno sam malo prekinula jer nisam vise mrsavila, sad cemo vidjet kako ce tjelo reagirati.
I nemoj mislit da jedem kruh i secer............:D nista od toga.

Vinicka, na pravom si putu:) Skinut ces te kilice do ljeta:)

lajko
06.01.2011., 18:22
Lajko, kako ide?
Ja sam jos uvjek na odrzavanju, malo testiram da vidim kako telo reagira na malo vise UH. Od ponedeljka idem opet na do 20g UH, namjerno sam malo prekinula jer nisam vise mrsavila, sad cemo vidjet kako ce tjelo reagirati.
I nemoj mislit da jedem kruh i secer............:D nista od toga.

Pomalo skidam ono sto se nakupilo.Za sada je poslo oko tri i pol kila.Trebat ce mi jos vremena dok se vratim na kilazu od prije bozica.Hajde javi nam svoja iskustva,bas me zanima.I opisi kako i sto jedes.

barbara5
07.01.2011., 07:22
Pomalo skidam ono sto se nakupilo.Za sada je poslo oko tri i pol kila.Trebat ce mi jos vremena dok se vratim na kilazu od prije bozica.Hajde javi nam svoja iskustva,bas me zanima.I opisi kako i sto jedes.

cestitam, eto na istom smo sad. I ja imam 1,5 kg vise. Ali ja startam u ponedeljak, prijatelj mi ima 50 godina u subotu:cerek:.........ne bojim se da cu previse pojesti ali cuga:rofl::rofl::rofl: ne mogu vise u drustvu govoriti da ne pijem jer mrsavim, svi mi govore da sam dosta smrsavila ...........izgleda onda ko da sam sad poblesavila, hehe.
Tako da u ponedeljak opet start .......javljam:)

Hana H.
07.01.2011., 15:47
Večer :mig:

Evo javljam da je dečko na dijeti od početka tjedna,ponedeljka i ima sada 121 kg,bilo je 126,skinuo 5 kg!!Strogo se pridržava samo toga što smije,što nesmije.Jučer bili kumovi sa djecom,on se igrao vani sa njima,,dok smo mi klopali,pojeo malo meseka i 3-4 lista salate,pršuta,2 krastavcica,sve onak grickao u prolazu,šetao..Vidjela sam kako mu je teško gledati pive(koju obožava) kolača,krumpira i sve ostalo,salte itd..Jako sam ponosna na njega a i on sam na sebe,nema mu većeg veselja kada vaga ide prema dole,svako jutro žuri na vagu.Nadamo se da će uspijet ono bar malo,ja na to njemu nevidim da je izgubio,ali kaže on da se bolje osječa,da mu je trbuh nešto malo manji,još malo pa če u broj manje hlača uć :p

Mislio je da je jučer prekršio ali nije,papao je samo meso,3-4 lista salate zelene,2 krastavcica uz pršut kad smo poslje narezali i pojeo je 2 šnite tilzita(sira) i puno vode obične i kisele(jamničke)

Jos kad sljedeči tjedan počne malo sa trčanjem ma suuper:mig::mig:
Jako sam sretna,a i on, pa sam se zato raspisala,oprostite.
pusa

khalia.flower
07.01.2011., 20:48
Ej ljudi!!Pozdrav svima:)evo da vam se i ja pridruzim!..vec nekih mjesec i pol cesto citam razne postove na forumima o različitim dijetama,a sad mi se ova cini nekako najboljom za mene..iako mi prije ne bi tolko pasala,a sad mi je dobra jer sam si rasirila svoj zeludčić!.. pa na ovoj dijeti nikad nisam gladna..
e ovako ovo vam je moja priča,ne bas toliko sretna:rolleyes:
Vratila sam se sa ljetovanja u 9 mjesecu sretna,zgodna i s lijepom linijom!! I tako sa taj1 mj(rujan) bila nekako sretna ,lijepo sam isla van,uzivala sam s drustvom,zivot mi je bas bio lijep:D Nisam ja neka mršavica bila al sam bila normalne tezine,bila sam bas zadovoljna sobom!,jer premrsavo mi nije lijepo..jedino me mucilo 2kile koje sam dobila tokom tog9 mjeseca ...
Odmah pocetkom 10 mj odlucila sam 2 tjedna pauzirati sa izlascima i alkoholom :P kako bi malo trenirala isla na neku laganu dijetu i smrsavilate 2 kile,svaki dan trcala,al nakon nekih 10 odustala,posto nije bilo rezultata..i tako ja si mislim ; ajd od sl tjedna opet cu na dijetu pa cu sad jest,i tako sam se ja prezderavala tih par dana i dobila jos 3kile!!:eek:sad vec 5 za skinuti.. i tako par puta krenula na dijetu i svaki put od sutra krecem,i izdrzim cijeli dan i na vecer oko 9 pocnem jest ko manijak...i poslije toga natukla jos 4 kga!!:eek:
Dakle od ljeta +9 kga u mjesec i pol dana!!!!to mogu samo ja :mad:
al i razumno jer se skoro uopce nisam kretala a zderala bi prije spavanja!
i onda sam citala o atkinsu i krenula na tu nasu dijetu i bila sam nekih 7 dana na njoj s tim da sam svaki dan trcala po 6km u prva četiri dana izgubila sam 4 kilograma!!Inače volim trčati i ne pada mi tesko ,cak i po snjegu al ipak na-7 temp tesko disem.. Bilo mi je super sto je to tako brzo islo ali imala sam velike glavobolje i tako sam odustala..i poslije toga vratila sve kge i jos 2+,a naravno da sam normalno jela nebi ih mozda i vratila, al ja sam opet pretjerala,i na kraju od ljeta sam se do sredinoe 12g mjeseca udebljala 11kga!!!!!!!!!!!!:eek:
I sad sam krenula od nedjelje 02.01.2011ponovo!!Iako sad nisam trcala od sutra planram zbog toplog vremena:)u 2 dana pola kga mi je otišlo al utorak sam pogrijesila sve.. al sam sutradan krenula dalje kao da ista nije bilo!! stvarno bi htjela skinuti tih11 kg jer sam u tolikoj depresiji zbog toga da to nije normalno:-(((!! Citala sam neke od postova i stvarno svaka cast svima koji imaju uspjeha!:mig:ja u zivotu nikaddd nisam bila deblja i zelim sto prije smrsaviti i uci u traperice od ljeta,nositi svoje haljinice vani.itd ...:(
Nadam se da vam nisam ispala dosadna s ovakom opširnom pričom al eto nadam se da ce mi sad biti lakse kad vidim koliko ljudi ima slican problem! i imam pitanje... Ja sam dns kupila vrhnje za šlag od dukata posto mi se jelo nesto slatko i stavila malo zalađivača i pojela pola onog pakiranja od 10 kna ujutro i navecer,e sad jel to previse s tim da sam tek u prvoj fazi dijete??

lajko
07.01.2011., 21:24
Ej ljudi!!Pozdrav svima:)evo da vam se i ja pridruzim!imam pitanje... Ja sam dns kupila vrhnje za šlag od dukata posto mi se jelo nesto slatko i stavila malo zalađivača i pojela pola onog pakiranja od 10 kna ujutro i navecer,e sad jel to previse s tim da sam tek u prvoj fazi dijete??
Skinuces ti to vec nekako.Sa mljecnim se nikad ne zna.Neki ljudi ga podnose dobro a neki ne.Bas zbog toga ti u uvodnoj fazi ne bih preporucio vise od 100 gr dnevno.Kasnije mozes lagano experimentirati.

vinicka
07.01.2011., 21:34

Hvala ti, Barbara...iz tvojih usta u Bozje usi!:rofl: Super je i prilagodjavam sebi..zastoji su dugi i uporni, ali ni ja nisam za bacanje:D pa cu se valjda izboriti..tracicom redovno ispitujem ketozu da "nema lazi, nema prevare!"..Samo napred i vi veterani! pratim vas.....:mig:

khalia.flower
08.01.2011., 14:01
Skinuces ti to vec nekako.Sa mljecnim se nikad ne zna.Neki ljudi ga podnose dobro a neki ne.Bas zbog toga ti u uvodnoj fazi ne bih preporucio vise od 100 gr dnevno.Kasnije mozes lagano experimentirati.

nadam seee...hvala na podrsci:)
joj,bas uzas,vaga ne pokazuje nikakve pomake,to me tako deprimira!!:(
a to valjda i je zbog jucerasnjeg glupog vrhnja:mad:...
a kaj je s ovom temom,cini se ko da se gasi lagano:(,,to je siher jer sam ja dosla,hhh:P..nemam srece:bonk::bonk::bonk::kukuc:

Hana H.
08.01.2011., 17:31
Večer--

Može pitanjce?
Osim vode,koju stvarno pije moj dragi,zaželi se bar čašu kole,nekaj gaziranoga,mislim da smo negdje pročitali dal bi možda mogao popit čašu-dvije kole zero?

I koje bi bilo najbolje vitamine uzimat,dal one šumeče tablete bez šečera ili?

:top:

lajko
08.01.2011., 18:07
Večer--

Može pitanjce?
Osim vode,koju stvarno pije moj dragi,zaželi se bar čašu kole,nekaj gaziranoga,mislim da smo negdje pročitali dal bi možda mogao popit čašu-dvije kole zero?

I koje bi bilo najbolje vitamine uzimat,dal one šumeče tablete bez šečera ili?

:top:
Neka uzima multivitaminske tablete za zvakanje.Magnezij i kalcij moze i u obliku sumecih tableta.Kola light je dozvoljena,sad u kojim kolicinama ne znam.Mislim da mu litra na dan i nece skoditi,barem meni nije.

lajko
08.01.2011., 18:09
Hvala ti, Barbara...iz tvojih usta u Bozje usi!:rofl: Super je i prilagodjavam sebi..zastoji su dugi i uporni, ali ni ja nisam za bacanje:D pa cu se valjda izboriti..tracicom redovno ispitujem ketozu da "nema lazi, nema prevare!"..Samo napred i vi veterani! pratim vas.....:mig:
Sto bude blize svom cilju i ti zastoji ce biti cesci i duzi ali vidim da se ti sa tim uspjesno boris.Bravo

Hana H.
08.01.2011., 20:02
Neka uzima multivitaminske tablete za zvakanje.Magnezij i kalcij moze i u obliku sumecih tableta.Kola light je dozvoljena,sad u kojim kolicinama ne znam.Mislim da mu litra na dan i nece skoditi,barem meni nije.

Lajko,kao prvo želim ti se zahvalit na strpljenju i na svim tvojim odgovorima,večti možda idemo i na živce,sto pitanja,možda glupih ali ono što me zanima stvarno vi voljela/voljeli znati :mig:

Ma ne litra kole,njemu je dovoljna bočica o.5 cjeli dan,ubiti samo čaša kad mu dođe.Imam doma te šumeče tablete kao dijatalne ali sam čitala sastav i kaže da ima škroba,sve drugo ok,no kad sam pročitala škrob tu sam stala i vartila ih natrag na policu,što se tiče njega da nepije,ja si popijem jednu dnevno..Kao magnezij i c vitamin,sad neznam dal može to piti ili da u ponedeljak odemo u ljekarnu i tražimo neke tablete npr multivitanim :confused:

lajko
08.01.2011., 20:28
Lajko,kao prvo želim ti se zahvalit na strpljenju i na svim tvojim odgovorima,večti možda idemo i na živce,sto pitanja,možda glupih ali ono što me zanima stvarno vi voljela/voljeli znati :mig:

Ma ne litra kole,njemu je dovoljna bočica o.5 cjeli dan,ubiti samo čaša kad mu dođe.Imam doma te šumeče tablete kao dijatalne ali sam čitala sastav i kaže da ima škroba,sve drugo ok,no kad sam pročitala škrob tu sam stala i vartila ih natrag na policu,što se tiče njega da nepije,ja si popijem jednu dnevno..Kao magnezij i c vitamin,sad neznam dal može to piti ili da u ponedeljak odemo u ljekarnu i tražimo neke tablete npr multivitanim :confused:
Multivitamin u obliku tableta za zvakanje je najbolje uzeti iz apoteke, iako je mozda i malo skuplje.Magnezij i kalcij slobodno uzmi sumece ali izbjegavaj te sa skrobom.U apoteci ima i mjesavina magnezija u kalcija pa bi to bilo idealno.

vinicka
08.01.2011., 21:05
Sto bude blize svom cilju i ti zastoji ce biti cesci i duzi ali vidim da se ti sa tim uspjesno boris.Bravo
hvala lajko!:top: Tvoj fantastican uspeh mi je podsticaj da ustrajem...a sigurno nisam jedina...:s:rofl:Sad posle praznika ce sigurno oziveti i ova tema, a ti ces skupa sa barbarom i snjezanom opet biti u ulozi savetnika...:top::cerek:

lajko
08.01.2011., 21:10
hvala lajko!:top: Tvoj fantastican uspeh mi je podsticaj da ustrajem...a sigurno nisam jedina...:s:rofl:Sad posle praznika ce sigurno oziveti i ova tema, a ti ces skupa sa barbarom i snjezanom opet biti u ulozi savetnika...:top::cerek:

Ma nema na cemu,bitno da mi uspijemo smrsaviti.

Bikicka
09.01.2011., 15:49
E ovako ja imam jedno pitanje pa ako mi ko moze pomoci bila bih mu zahvalna.Ovako,ja sam drzala Atkinsovu djetu 2 mj,striktno,stim da sam negdje 5-6 puta zgrijesila s cokoladom,i izgubila sam 11kg.Dali je to malo?Sad sam pauzirala,pa bi opet nastavila dal cu opet pokrenuti topljenje kg?s obzirom da vec 10 dana 'grijesim' iako nisam dobila ni grama,i da nisam jela hljeb,tjesto,samo cokolade dosta,kikirijija,badema,eventualno smoki,i od voca jabuku?

lajko
09.01.2011., 16:42
E ovako ja imam jedno pitanje pa ako mi ko moze pomoci bila bih mu zahvalna.Ovako,ja sam drzala Atkinsovu djetu 2 mj,striktno,stim da sam negdje 5-6 puta zgrijesila s cokoladom,i izgubila sam 11kg.Dali je to malo?Sad sam pauzirala,pa bi opet nastavila dal cu opet pokrenuti topljenje kg?s obzirom da vec 10 dana 'grijesim' iako nisam dobila ni grama,i da nisam jela hljeb,tjesto,samo cokolade dosta,kikirijija,badema,eventualno smoki,i od voca jabuku?
Moras biti i vise nego zadovoljna.Grijesila si u prosjeku svakih deset dana,ja ti u neku ruku i zavidim.Toliko skinuti uz toliko brljanje je cudo.Sa dijetom mozes slobodno nastaviti dalje.Mozda dodje do zastoja ali krenut ce prije ili kasnije.

Rinnnna
09.01.2011., 19:05
Pozdrav svima!

Samo sam htjela pitati da li netko ima iskustva s onim shakeovima koji se piju umjesto obroka?
Gdje ih kupiti i koje su cijene?

Unaprijed hvala!!:)

Bikicka
10.01.2011., 09:33
Hvala puno na odgovoru.Nastavljam dalje pa cu da vidim.Pozdarav svima i zelim vam puno srece u ostvarenju cilja:-*

bumbica23
10.01.2011., 10:28
jedno pitanje....dali je normalno da se u prva 2 dana kada tijelo ulazi u ketozu po tijelu pojavljuju mrlje tj flekice u osipu...to mi se događa prva 2 dana i poslje polagano prolazi...to sam vas imala namjeru pitati pa nikako...molim vas da mi odg jer možda to i nije dobro....

lajko
10.01.2011., 11:14
jedno pitanje....dali je normalno da se u prva 2 dana kada tijelo ulazi u ketozu po tijelu pojavljuju mrlje tj flekice u osipu...to mi se događa prva 2 dana i poslje polagano prolazi...to sam vas imala namjeru pitati pa nikako...molim vas da mi odg jer možda to i nije dobro....
Ne znam,ovo mi je prva cuti.Najbolje da se savjetujes sa lijecnikom.Najvjerojatnije se radi o nekoj alergiji ali ipak potrazi lijecnicki savjet.

babicana4
10.01.2011., 11:51

Osip može biti reakcija tijela na dijetu. Sagorjevanje masnih naslaga oslobađa otrove koje smo nakupljali iz hrane i zraka, a koji su se taložili u masnim naslagama. U procesu mršavljenja, kada se otapaju masne naslage, otrovi se oslobađaju i izlaze van na kožu, disanjem, mokrenjem itd. Možeš si pomoći tako da piješ puno vode i poticanjem znojenja. :mig:

lajko
10.01.2011., 12:43
Osip može biti reakcija tijela na dijetu. Sagorjevanje masnih naslaga oslobađa otrove koje smo nakupljali iz hrane i zraka, a koji su se taložili u masnim naslagama. U procesu mršavljenja, kada se otapaju masne naslage, otrovi se oslobađaju i izlaze van na kožu, disanjem, mokrenjem itd. Možeš si pomoći tako da piješ puno vode i poticanjem znojenja. :mig:

Evo,uvik se moze nesto novo nauciti na ovom nasem forumu.Hvala na informaciji.

Hana H.
10.01.2011., 14:15
Dobar dan dragi ljudi.:top:

trazio sam dragu da mi da svoju sifru da se netrebam logirat da vas pitam iz prve ruke kaj me sve zanima da nemoram nju zvat il slat poruke da pita tu dok sam na poslu i slicno..
ovak,kak sam cital postove od vas negdi sam cital da se moze jest vrhnje,kao npr procital sam da se moze napravit kao kuhana jaja narezat kisele krastavce pomjesat sa vrhnjem i majonezom malo i mislim da je snjezana napisala jos se moze dodat i sunkice,il kaj vec i to moze kao posluzit i salata kao,to negdje sam cital u prvom djelu na pocecima,prije 2 godine:D je to pisano.mene zanima koje vrhnje?kiselo ono malo plavo pakiranje?jer bi htel pojest nekaj toga vec sam 10 dana na samom mesu..danas se gustam da si specem pljeskavicu i mislim da sam isto procitao da se moze stavit sir gore,da se onak malo otopi??
neke djelove koji su mi bili interesantni sam si sprintal,vecinom ono kaj se moze jest no mene zanimaju takve nekakve đinđe koje se mogu kombinirat sa namirnicama koje se smiju pa bih vam bio zahvalan da netko napise koju kombinaciju,ko je kaj smislio,jeo napravio itd.(nis mi se negadi,sve mogu jest):rofl:

do tipkanja

ogy

bumbica23
10.01.2011., 14:36
hvala vam ljudi na savjetu...budem pojaćala vodu...

lajko
10.01.2011., 15:46
Dobar dan dragi ljudi.:top:

trazio sam dragu da mi da svoju sifru da se netrebam logirat da vas pitam iz prve ruke kaj me sve zanima da nemoram nju zvat il slat poruke da pita tu dok sam na poslu i slicno..
ovak,kak sam cital postove od vas negdi sam cital da se moze jest vrhnje,kao npr procital sam da se moze napravit kao kuhana jaja narezat kisele krastavce pomjesat sa vrhnjem i majonezom malo i mislim da je snjezana napisala jos se moze dodat i sunkice,il kaj vec i to moze kao posluzit i salata kao,to negdje sam cital u prvom djelu na pocecima,prije 2 godine:D je to pisano.mene zanima koje vrhnje?kiselo ono malo plavo pakiranje?jer bi htel pojest nekaj toga vec sam 10 dana na samom mesu..danas se gustam da si specem pljeskavicu i mislim da sam isto procitao da se moze stavit sir gore,da se onak malo otopi??
neke djelove koji su mi bili interesantni sam si sprintal,vecinom ono kaj se moze jest no mene zanimaju takve nekakve đinđe koje se mogu kombinirat sa namirnicama koje se smiju pa bih vam bio zahvalan da netko napise koju kombinaciju,ko je kaj smislio,jeo napravio itd.(nis mi se negadi,sve mogu jest):rofl:

do tipkanja

ogy

Drago mi je da nisam jedini muskarac na ovoj temi.Majoneza,kiselo vrhnje,jaja,kiseli krastavci,preprzena slanina,kuhani korjen petrusimula ili celera,rotkvica,kuhani kaul (i sad mi vise ne pada na pamet )su dozvoljene namirnice koje mozes kombinirati kako zelis.Ja znam napraviti salatu od kuhanog mesa jaja i majoneze.Takodjer kuhani celer majoneza,zlica vrhnja,par jaja,sampinjoni i przena slanina cine odlicnu salatu.Ima mali milijun raznoraznih kombinacija.

Hana H.
10.01.2011., 16:23
pa sta ti fali medu zenama :):mig:

ma znam da ima milion kombinacija,no nikak da mi padne napamet nekaj,ovo kad sam procitao sa jajima krastavcima majonezom vrhnjem pa dodati meso,npr piletinu zvuci jebeno i iznenadio sam se,no vidis,nikak da se sjetim pa zato kad vidim tak nekaj zapisem si i budem si ovo napravio..

ajmo dalje :D

barbara5
10.01.2011., 16:57
pa sta ti fali medu zenama :):mig:

ma znam da ima milion kombinacija,no nikak da mi padne napamet nekaj,ovo kad sam procitao sa jajima krastavcima majonezom vrhnjem pa dodati meso,npr piletinu zvuci jebeno i iznenadio sam se,no vidis,nikak da se sjetim pa zato kad vidim tak nekaj zapisem si i budem si ovo napravio..

ajmo dalje :D

Zdravo Hanek!:):mig:
Ne mozes bit samo na mesu............Ja si kuham i juhe od povrca,salate,dinstano povrce kao prilog. Sira ne jedem puno jer mi koci mrsavljenje.
Puno uspjeha u kuhanju i mrsavljenju:top:

Bikicka
11.01.2011., 13:40
Molila bih vas ako ko zna neki recept za desert.Kad god 'zgrijesim' to bude radi slatkog pa me zanima ako ko zna da mi napise?Pozdrav svima i hvala na odgovoru unaprijed.Ja sam opet na pocetku jer sam ovih praznika grijesila pa sad opet drzim prvu fazu Atkinsa,a htjela bi koji recept za slatko u kriznim situacijama:-D

kaatarina
11.01.2011., 13:44
Molila bih vas ako ko zna neki recept za desert.Kad god 'zgrijesim' to bude radi slatkog pa me zanima ako ko zna da mi napise?Pozdrav svima i hvala na odgovoru unaprijed.Ja sam opet na pocetku jer sam ovih praznika grijesila pa sad opet drzim prvu fazu Atkinsa,a htjela bi koji recept za slatko u kriznim situacijama:-D

a da uzmeš kockicu tamne čokolade sa 80% kakaa?
ja sam nalazila čokolade koje imaju 100g oko 35 UH. i kad podijeliš ispadne ti da ti je kockica oko 2-3UH. a te čokolade ni ne možeš pojesti više od 1-2 kockice. pogotovo aku uzmeš i pustiš da ti se topi u ustima. tako da je to super. ili možda šlag sa onim slatkim vrhnjem napraviš i naribaš kockicu te čokolade.
nek ti na to ode i 5 UH onda ih uštediš na siru i drugim stvarima.
al to što ti se jede slatko ti je sve u glavi. ja kad sam u stanu ništa mi se ne jede, ako izađem negdje ili vidim nešto na tv-u sve mi se jede, da sad ne nabrajam da vas ne dovodim u napast. :)

lajko
11.01.2011., 14:15
a da uzmeš kockicu tamne čokolade sa 80% kakaa?
ja sam nalazila čokolade koje imaju 100g oko 35 UH. i kad podijeliš ispadne ti da ti je kockica oko 2-3UH. a te čokolade ni ne možeš pojesti više od 1-2 kockice. pogotovo aku uzmeš i pustiš da ti se topi u ustima. tako da je to super. ili možda šlag sa onim slatkim vrhnjem napraviš i naribaš kockicu te čokolade.
nek ti na to ode i 5 UH onda ih uštediš na siru i drugim stvarima.
al to što ti se jede slatko ti je sve u glavi. ja kad sam u stanu ništa mi se ne jede, ako izađem negdje ili vidim nešto na tv-u sve mi se jede, da sad ne nabrajam da vas ne dovodim u napast. :)

Katarina,ovaj tvoj recept nije los.Problem je sto su tu sadrzani losi UH tako da i nije bas najsretnije rjesenje.Slag mozete umutiti sa umjetnim tekucim sladilom i kakao prahom.

lajko
11.01.2011., 15:17
Ma jeli se i vama javio na privatne poruke neki lik Hrvoje pa pokusao prodati neka svoja sranja.Nemojte slucajno padati na te fore.Tip pokusava izvuci novce od ljudi koji imaju probleme sa tezinom.Ja takve nazivam "govno od covjeka".A i tribalo bi ga banovati samo ne znam kome se obratiti.

kaatarina
11.01.2011., 16:08
Ma jeli se i vama javio na privatne poruke neki lik Hrvoje pa pokusao prodati neka svoja sranja.Nemojte slucajno padati na te fore.Tip pokusava izvuci novce od ljudi koji imaju probleme sa tezinom.Ja takve nazivam "govno od covjeka".A i tribalo bi ga banovati samo ne znam kome se obratiti.

meni nije. a i ne doživljavam takve. ima bezobraznih ljudi.
a ja stvarno dobro podnosim slatko pa mi ni ne treba to. jedna prijateljica je to radila, i dalje je bila u ketozi i gubila kile.
ja sam za božić i novu godinu brljala i za vrijeme dijete mi je falilo slatko, ali sam skužila da ga sad nakon dijete uopće više ne mogu puno jesti. recimo prije bi pojela cijeli veliki snikers, kolu, chips, sad pojedem odjednom jedva malog snikersa, koji je pola velikog.
i 2. dan kad sam prekinula dijetu išta s prijateljicom na palačinke, i jedva pojela pola palačinke s nutelom.
i sviđa mi se ta ''nuspojava'' dijete! :D

Bikicka
11.01.2011., 17:36
Hvala na odg.Mozda da probav s slatkim vrhnjem?Nije ti losa ideja sa crnom cokoladom al 'bojim' se tog secera u njoj?Dali bi bolja solucija bila rastopit kakao prah u vrucoj vodi pa dodat umjetni zasladjivac?Neznam dal se smije Kakao? ? ?I odozgo tuceno slatko vrhnje?. . .mljac. . .

Bikicka
11.01.2011., 17:54
Eto ako ko zna za Kakao i kokos UH u njima?Znam da je kokos dosta mastan pa mozda bi se i on dao iskoristit u ovoj dijeti?Help. . .

lajko
11.01.2011., 18:22
Eto ako ko zna za Kakao i kokos UH u njima?Znam da je kokos dosta mastan pa mozda bi se i on dao iskoristit u ovoj dijeti?Help. . .
Kakao sam ti spomenuo u prijasnjem postu a kokos mozes ali oprezno.Koliko znam kokos ima izmedju 4 i 7,2 gr UH na 100 gr.

vinicka
11.01.2011., 20:42
Hvala na odg.Mozda da probav s slatkim vrhnjem?Nije ti losa ideja sa crnom cokoladom al 'bojim' se tog secera u njoj?Dali bi bolja solucija bila rastopit kakao prah u vrucoj vodi pa dodat umjetni zasladjivac?Neznam dal se smije Kakao? ? ?I odozgo tuceno slatko vrhnje?. . .mljac. . .
ja sam isto na ketogenoj dijeti, al ne bas atkins..nema ni veze..svaki dan tracicama merim ketonska tela i stalno sam u ketozi a ponekad se zasladim sa sledecim: u solju stavim cirka jednu kasiku slatke pavlake, vrhom punu kafenu kasicicu kakaa, promesam i stavim u mikrotalasnu na 30 sek, kad je sve fino sjedinjeno, dodam malo cimeta, nekoliko neslanih pecenih kikirikija i par bobicastih vockica: visnja ili ribizla ili malina (sada kupujem zamrznute, narafski!) to kad pomesas dobijes tako predivan ukus...Ako izbacis vockice dobijes nasu verziju snickersa..Prefino a garant ne izbacuje iz ketoze! Srecno! i prijatno..:cerek:

Klonirana
11.01.2011., 21:01
Da se pridruzim
pocetak: 7. sijecanj, kilograma: 75
cilj: 3. ozujak (8 tjedana) kilograma: 67

navijajte za mene :)

danas dan 5, kilaza -1kg, ketoza vec u pogonu (stapici pokazali)

Bikicka
12.01.2011., 00:38
Dali ko od vas ima zadah na mlijeko?I zasto je to a nepijem ga?HVALA NA SVIM ODG.

Bikicka
12.01.2011., 00:43
ja sam isto na ketogenoj dijeti, al ne bas atkins..nema ni veze..svaki dan tracicama merim ketonska tela i stalno sam u ketozi a ponekad se zasladim sa sledecim: u solju stavim cirka jednu kasiku slatke pavlake, vrhom punu kafenu kasicicu kakaa, promesam i stavim u mikrotalasnu na 30 sek, kad je sve fino sjedinjeno, dodam malo cimeta, nekoliko neslanih pecenih kikirikija i par bobicastih vockica: visnja ili ribizla ili malina (sada kupujem zamrznute, narafski!) to kad pomesas dobijes tako predivan ukus...Ako izbacis vockice dobijes nasu verziju snickersa..Prefino a garant ne izbacuje iz ketoze! Srecno! i prijatno..:cerek:

A STA JE S KAKAOM DALI JE ON DOZVOLJEN NA ATKINSU.KOLIKO IMA UH?ZA BOBICASTO VOCE I KIKIRIKI ZNAM DA SU DOZV.AL TAMO U 3-4 FAZI.PO CEMU SE RAZLIKUJE TA TVOJA DJETA?I DALI JE EFIKASNIJA OD ATKINSA?

Bikicka
12.01.2011., 00:50
Da se pridruzim
pocetak: 7. sijecanj, kilograma: 75
cilj: 3. ozujak (8 tjedana) kilograma: 67

navijajte za mene :)

danas dan 5, kilaza -1kg, ketoza vec u pogonu (stapici pokazali)

Jesi i ti na Atkinsu?Kako to da si izg.samo 1kg u 5 dana?Sta si jela?Ja sam drzala Atkinsa i za 5 dana mi otislo 3kg,naravno posle Uvodne faze islo je nesto sporije,al za 2.5mj uspjela sam izgubiti 11 kg,stim da sam 5-6 puta imala Day Off u kome sam jela Cokoladu,smoki,kikiriki,bademe,itd.ali Hljeb,tjesto,kolace nikako.Sad opet krecem s 1 fazom pa cu da vidim.Htjela bi jos 5 kg izgubit najmanje.Pozzz. . .i SRECNO

vinicka
12.01.2011., 09:37
A STA JE S KAKAOM DALI JE ON DOZVOLJEN NA ATKINSU.KOLIKO IMA UH?ZA BOBICASTO VOCE I KIKIRIKI ZNAM DA SU DOZV.AL TAMO U 3-4 FAZI.PO CEMU SE RAZLIKUJE TA TVOJA DJETA?I DALI JE EFIKASNIJA OD ATKINSA?
ja sam na lchf (imas temu pa vidi.:mig:.) a da li je efikasnije?..ne verujem, mislim da su tu negde: obe se baziraju na slicnim principima, ne istim, ali vrlo slicnim. Koliko tacno kakao ima UH ne znam. Mene sigurno taj "slatkis" ne izbacuje iz ketoze..svaki dan proveravam. U pocetku sam brojala svaki UH, sad sam se opustila jer znam otprilike sta koliko ima, a tracice koristim svako vece da budem sigurna..:cerek:

Klonirana
12.01.2011., 09:41
Jesi i ti na Atkinsu?Kako to da si izg.samo 1kg u 5 dana?Sta si jela?Ja sam drzala Atkinsa i za 5 dana mi otislo 3kg,naravno posle Uvodne faze islo je nesto sporije,al za 2.5mj uspjela sam izgubiti 11 kg,stim da sam 5-6 puta imala Day Off u kome sam jela Cokoladu,smoki,kikiriki,bademe,itd.ali Hljeb,tjesto,kolace nikako.Sad opet krecem s 1 fazom pa cu da vidim.Htjela bi jos 5 kg izgubit najmanje.Pozzz. . .i SRECNO

jesam al ja preskocila sam "uvod" :p
jedem i mlijecne proizvode i povrce i "low carb" kruh

Bikicka
12.01.2011., 13:08
jesam al ja preskocila sam "uvod" :p
jedem i mlijecne proizvode i povrce i "low carb" kruh

Ja mislim da je ova dijeta najefikasnija,probala sam jednom 20 dana bit na vocu i nista,nisam izg.ni grad,tako da mi je ova najefikasnija,samo da nema Zadaha,a orbit nesmijem (sorbitol),vodicu koristim al nema efekta nekog,neznam sta bi. . .

senka1981
12.01.2011., 14:13
Pozdrav svima! Evo danas je treći dan da sam na dijeti. Jučer i prekjučer sam se osjećala katastrofalno i 100 puta sam pomislila šta je meni ovo trebalo? Danas se osjećam odlično, apetita nemam, ali sam ipak doručkovala i ručala. Najteže mi je ujutro jer ne znam što bih doručkovala, za sad su to svaki dan bila jaja. Pijem ujutro kavu bez šećera s vrlo malo mlijeka pa mi jaja nikako uz to ne pašu. Zanima me što vi doručkujete.

Klonirana
12.01.2011., 14:41
i meni ta najvise pase ja vec par godina zivim na low carb, al i ponekad me uhvate periodi prezderavanja i cim duze vrijeme ne pazim ode sve u vraga
tako i ove godine: zima, praznici, bolest i nabih 5 kg bezveze :mad:

moram moram moram sici ispod 70!

a meni najbolje bude kad silazim lagano, kilogram tjedno (ja ne mjerim samo trenutnu kilazu nego prosjek zadnjih 7 dana, to mi je mjerilo)

Hana H.
13.01.2011., 10:59
dobar dan!

evo sad sam si u vrijeme pauze na poslu skoknuo do ljekarne i uzeo CENTRAVIT,vitamini i minerali.
kaze zena svaku vecer prije spavanja..30 tableta 49,80 kn:mig:

senka1981
13.01.2011., 14:42
Danas mi je palo na pamet, a ne sjećam se da sam to negdje pročitala. Smijemo li piti cedevitu? Nisam gledala sastojke, ni tablicu jer nemam trenutno kod kuće bočicu. Tako bih nekad umjesto vode rado gucnula cedevite......

lajko
13.01.2011., 18:50
Danas mi je palo na pamet, a ne sjećam se da sam to negdje pročitala. Smijemo li piti cedevitu? Nisam gledala sastojke, ni tablicu jer nemam trenutno kod kuće bočicu. Tako bih nekad umjesto vode rado gucnula cedevite......

E morat ces jedno vrijeme zaboraviti na cedevitu.

kaatarina
13.01.2011., 18:58
jedno pitanjce, koje doba dana je najbolje za mjerenje ketoze?

lajko
13.01.2011., 19:25
jedno pitanjce, koje doba dana je najbolje za mjerenje ketoze?

Jutro

Bikicka
14.01.2011., 08:43

Ja sam bas gledala sadrzaj cedevite i to one light al nazalost ima dnsta UH pa nevjerujem da je preporucljiva.Smatram da je bolje piti coca-colu zero bar je 0 UH.Pozz. . .

kaatarina
14.01.2011., 10:28
Ja sam bas gledala sadrzaj cedevite i to one light al nazalost ima dnsta UH pa nevjerujem da je preporucljiva.Smatram da je bolje piti coca-colu zero bar je 0 UH.Pozz. . .

ili recimo ako pijete magnezij ili kalcij u obliku šumećih tableta pa s nekim okusom. to vam je 2 čaše dnevno nečeg drugog. meni je i super čaj od mente.
ja koja sam ga prije pila sa 3 žličice šećera sad ga mogu piti bez imalo šećera. a ok mi je da uništi onaj okus u ustima. :)

Bikicka
14.01.2011., 14:42
Evo bas sam gledala sad bonbone Orbit drops bez secera,u kutijici od 25g nema vise od 25UH-TU NEGDJE OTPRILIKE.A zasladjivaci su svi dozvoljeni,ksilitol. . .itd da nenabrajam,..

lajko
14.01.2011., 15:43
Evo bas sam gledala sad bonbone Orbit drops bez secera,u kutijici od 25g nema vise od 25UH-TU NEGDJE OTPRILIKE.A zasladjivaci su svi dozvoljeni,ksilitol. . .itd da nenabrajam,..

Nisu bas svi dozvoljeni.

senka1981
14.01.2011., 15:50
Vidjela sam da neki jedu med. Smije li se med? Pogledala sam na cedevitu, ima previše uh, tako da ostajem pri vodici. Meni 5.dan, ne važem se, ali sam stala jučer u svoje omiljene rifle koje nisam mogla zakopčati.

Bikicka
14.01.2011., 15:54
Vidjela sam da neki jedu med. Smije li se med? Pogledala sam na cedevitu, ima previše uh, tako da ostajem pri vodici. Meni 5.dan, ne važem se, ali sam stala jučer u svoje omiljene rifle koje nisam mogla zakopčati.

Smijes med ako nisi na Atkinsovoj dijeti:-D

ivanaa777
14.01.2011., 15:57
caooo ljudi!!

evo i mene kod vas.. :))
par dana sam citala sta pisete,sta se smije jesti a sta ne..tako da za sad nemam pitanja.. ;))

samo sam vas htjela pozdraviti i prikljucit se.. :)) nadam se da me primate..:)
od sutra i ja startam..ubio me ovaj 12 mj.. :)

Bikicka
14.01.2011., 16:02
Evo pitanje jedno dali ko zna dali se smije KAKAO na atkinsu?Nigdje to nisam nasla,a pravila bi nesto s zasladjivacem??I dali gdje imaju cokolade gorke bez secera to nisam nigdje nasla?

Bikicka
14.01.2011., 16:06
caooo ljudi!!

evo i mene kod vas.. :))
par dana sam citala sta pisete,sta se smije jesti a sta ne..tako da za sad nemam pitanja.. ;))

samo sam vas htjela pozdraviti i prikljucit se.. :)) nadam se da me primate..:)
od sutra i ja startam..ubio me ovaj 12 mj.. :)

Evo da te pozdravim i pozelim ti srecu da skines sto si zamislila kila.Evo da ti kazem svoj uspjeh kao motivaciju,ja sam za dva mj.izgubila 11kg.Sad sam u blazoj varijanti Atkinsa,al opet ide brzo jer sam gresila i vec 5 dana na dijeti izg.jos dve kile. . .i nastavljam.Puno SRECE I USPJEHA!

ivanaa777
14.01.2011., 16:10
Punoo ti hvala na potpori ...prvi put cu pokusati s ovom dijetom i nadam se da ce mi uspjeti...trebala bih skinuti oko 9 kila...
drago mi je zbog tebe i tvog uspjeha..svaka cast!:top: valjda cu i ja uspjeti biti karakter..uh :)

lajko
14.01.2011., 16:53
Evo pitanje jedno dali ko zna dali se smije KAKAO na atkinsu?Nigdje to nisam nasla,a pravila bi nesto s zasladjivacem??I dali gdje imaju cokolade gorke bez secera to nisam nigdje nasla?

Kakao smijes.Cokolade bez secera koliko ja znam nema.Ima cokolade sa 95 % kakaa i one imaju neki manji udio secera.Cini mi se oko 17-25 gr UH na 100 gr.Vecinom su to losi UH i ne bih ti to preporucio,barem ne u prvim fazama dijete.

Hana H.
14.01.2011., 18:33
vecer..

jel smijem jest domaci sir?:ne zna:

kaatarina
14.01.2011., 20:06
vecer..

pa ja mislim da da. sve sireve, samo ne neke light. mislim da domaći smiješ. al ne sad pola kile. :)

lajko
14.01.2011., 21:07
vecer..

Pocni sa 100 gr sira dnevno.Biraj tvrde sireve.Ako primjetis da te ne koci poslije jedne sedmice probaj podignuti na 150 gr dnevno i.t.d.Ima ljudi kojima mljecno ne smeta i jedu ga bez problema.Mene recimo koci i moram paziti na kolicinu.Sa njim i jos nekim namirnicama moras experimentirati i sa vremenom naci dozu koja ti pase.Ti si jos na pocetku pa bih ti savjetovao da se zadrzis na tih 100 gr a nakon dva tjedna mozes lagano poceti experimentirati.

Bikicka
14.01.2011., 23:10
Kakao smijes.Cokolade bez secera koliko ja znam nema.Ima cokolade sa 95 % kakaa i one imaju neki manji udio secera.Cini mi se oko 17-25 gr UH na 100 gr.Vecinom su to losi UH i ne bih ti to preporucio,barem ne u prvim fazama dijete.

Hvala na odgovoru,onda cu koristit samo kakao. Jos jednom hvala ti !

Hana H.
15.01.2011., 08:08
Pocni sa 100 gr sira dnevno.Biraj tvrde sireve.Ako primjetis da te ne koci poslije jedne sedmice probaj podignuti na 150 gr dnevno i.t.d.Ima ljudi kojima mljecno ne smeta i jedu ga bez problema.Mene recimo koci i moram paziti na kolicinu.Sa njim i jos nekim namirnicama moras experimentirati i sa vremenom naci dozu koja ti pase.Ti si jos na pocetku pa bih ti savjetovao da se zadrzis na tih 100 gr a nakon dva tjedna mozes lagano poceti experimentirati.

Jutro!

Evo ja vec bio u jutarnjoj setnjici:)

danas mi je 15. dan dijete,jucer sam pojeo na salatu,malo sunkice,krastavaca, 2 žlice sira,nebu nis bilo,vidim da mi zasad uspijeva,skinuo sam 8kg!! inace dosta brzo skinem kg al ovo mi je uspijeh najveci.drzim se svega i to je to..
nakon kolko se preporuca stanka,mala pauza?kolko dana?u toj pauzi planiram malo pojest koji jogurt i tak nekaj laganije,necu odma u mekdonalds il na pizzu da se nazderavam jer mi nis nefali..tak i tak nemrem vise jest kao prije.znaci nakon kolko da idem na tu pauzu,kolko ona traje i dalje cu onda nastavit di sam stao:mig:

lajko
15.01.2011., 09:36
Jutro!

Evo ja vec bio u jutarnjoj setnjici:)

danas mi je 15. dan dijete,jucer sam pojeo na salatu,malo sunkice,krastavaca, 2 žlice sira,nebu nis bilo,vidim da mi zasad uspijeva,skinuo sam 8kg!! inace dosta brzo skinem kg al ovo mi je uspijeh najveci.drzim se svega i to je to..
nakon kolko se preporuca stanka,mala pauza?kolko dana?u toj pauzi planiram malo pojest koji jogurt i tak nekaj laganije,necu odma u mekdonalds il na pizzu da se nazderavam jer mi nis nefali..tak i tak nemrem vise jest kao prije.znaci nakon kolko da idem na tu pauzu,kolko ona traje i dalje cu onda nastavit di sam stao:mig:

Dijeta u biti traje samo prve dvije sedmice.Ostale faze to i nisu.Ako ces gledati sa druge strane da moras paziti sto jedes i izbaciti UH onda je ova dijeta dozivotna.Na Atkinsu nema day off,nema pauze.Izgubio si 8 kg ali to je vecinom visak vode.Masti se pocinju otapati tek sada.Napravi sad pauzu i onda si u banani.UH su ti koji zadrzavaju vodu u organizmu i ako sad predjes dozvoljeni broj UH i izadjes iz ketoze eto tebe jako brzo na staroj kilazi.

Hana H.
15.01.2011., 11:59
ljudi mi govore da primjete da sam se malo skinuo a i to vidim po odjeci.ok,onda necu ici na nikakvu pauzu nego jos bit na tome na cemu sam do sada bio.mislio sam da ima neka pauza nakon 2-3 tjedna pa opet,al ok..necu bit na pauzi nego samarat dalje pa dokle idem do nedodem do zeljene kilaze..jos malo aktivnosti(bicikl,trcanje) pa kad skinem onda u teretanu:top:

e ta ketoza,kak se to mjeri,kaj je to??:confused::ne zna:

Bikicka
15.01.2011., 13:41
Evo samo da kazem da mene licno sirevi nisu stekali.Ja sam posle Uvodne faze jela svjezi kravlji sir,gaudu,parmezan,a nije me kocilo nista,jela sam do 4 kasike na dan,po dve uz obrok,sa svjezim sirom przena slanina-mrak!Evo jedan recept za slanu roladu:Umutit snijeg od bjelanjaka,dodati mu malo soli i ispeci.U tavi poprzit na malo luka mljeveno meso i sampinjone.Tom smjesom filovat koru od bjelanjaka i posluzit uz sir.Mmm. . .

senka1981
15.01.2011., 14:16
Ja jedem tvrdi sir. Umiješam ga u jaja, kad pravim omlet. Meni je danas 6.dan, nisam se vagala, ali prejučer sam stala u rifle koje nisam mogla zakopčati i sinoć u hlače koje nisam mogla zakopčati. I još nešta...jučer sam bila na jednom rođendanu, odoljela sam svim kolačima. Da mi je netko prije mjesec dana pričao da neću pojesti niti jedan kolač ( od tih je jedan bio moj omiljeni-rolat s bananama) ne bih mu vjerovala. Bilo mi je teško, ali može se!!!! I jedna negativna stvar je ta da sam noćas prokrvarila, a nije mi vrijeme za M. Ne znam ima li to veze s Atkinsom, no bude li se ponavljalo mislim da ću morati odustati.

WolfWoman
15.01.2011., 16:28
Ja sam vec osmi dan na mesnoj dijeti, vizuelno se bas brzo smanjujem, a na kilazi skoro nista ne gubim jer idem na fitness vec dva mjeseca i nabijam misicnu masu. Vjezbam 6-9 sati tjedno.
Ali cini mi se da je bas funkcionalna ova dijeta, iako me malo demotivira to sto vaga stoji na istom broju.
Jedem meso, povrce i jaja.. pijem caj za mrsavljenje, limunadu i crnu kavu sa sladilom. I naravno, uzimam dnevnu dozu vitamina i minerala. Sad zasad se osjecam odlicno.

kaatarina
15.01.2011., 18:33
Ja sam vec osmi dan na mesnoj dijeti, vizuelno se bas brzo smanjujem, a na kilazi skoro nista ne gubim jer idem na fitness vec dva mjeseca i nabijam misicnu masu. Vjezbam 6-9 sati tjedno.
Ali cini mi se da je bas funkcionalna ova dijeta, iako me malo demotivira to sto vaga stoji na istom broju.
Jedem meso, povrce i jaja.. pijem caj za mrsavljenje, limunadu i crnu kavu sa sladilom. I naravno, uzimam dnevnu dozu vitamina i minerala. Sad zasad se osjecam odlicno.

a ako si čitala prije postove mogla si skužiti da se kao vježbanje ne preporučuje na početku dijete. ali to ne zato što je loše ili sl. nego čisto zbog motivacije. kad na početku vidiš kako kile idu dolje svako jutro to jako motivira. a ti budući da vježbaš 6-9h tjedno i nabijaš mišićnu masu kile ti ne idu dolje. može ti se čak dogoditi da počnu rasti jer su mišići naravno teži. ali u tvom slučaju bitno da ti sama to osjetiš i primjećuješ da unatoč kilaži ide dolje. ja sam na početku same dijete imala nakon 1. tjedna 9 dana zastoja. bilo mi je jako teško i bila sam očajna, ali sam skužila da mi tada najviše sala otišlo. možda da se mjeriš? pa ćeš na tome vidjeti rezultate. ma svi mi to sami na sebi najbolje primjetimo, po staroj odjeći ili tome kako se osjećamo.

samo naprijed!

WolfWoman
15.01.2011., 23:32
a ako si čitala prije postove mogla si skužiti da se kao vježbanje ne preporučuje na početku dijete. ali to ne zato što je loše ili sl. nego čisto zbog motivacije. kad na početku vidiš kako kile idu dolje svako jutro to jako motivira. a ti budući da vježbaš 6-9h tjedno i nabijaš mišićnu masu kile ti ne idu dolje. može ti se čak dogoditi da počnu rasti jer su mišići naravno teži. ali u tvom slučaju bitno da ti sama to osjetiš i primjećuješ da unatoč kilaži ide dolje. ja sam na početku same dijete imala nakon 1. tjedna 9 dana zastoja. bilo mi je jako teško i bila sam očajna, ali sam skužila da mi tada najviše sala otišlo. možda da se mjeriš? pa ćeš na tome vidjeti rezultate. ma svi mi to sami na sebi najbolje primjetimo, po staroj odjeći ili tome kako se osjećamo.

samo naprijed!

Pa vidim ja po odjeci da se smanjujem, ali ne znam gdje sam stavila metar, tako da se ne mogu jos mjeriti u cm. A ja vec dva mjeseca vjezbam, i ako ne idem na fitness, onda se ne osjecam najbolje, tako da ne mogu prekinuti trening samo zbog motivacije na dijeti.
Ja cu ostati na dijeti i nadam se da ce se rezultati primijetiti nakon mjesec dana, ali bas dobro primijetiti. :)

lajko
17.01.2011., 09:59
Barbara gdje si?Sta se kod tebe desava?

barbara5
17.01.2011., 10:44
Barbara gdje si?Sta se kod tebe desava?

Sta da ti kazem, za sedam dana stroge diete samo 20 dkg dole:mad:, izgleda da imam spek zabetoniran na sebi, ............ne odustajem!!!!
Kako ide tebi?

Hana H.
17.01.2011., 11:02
eto mene isto neki kujac se desava,vec 3 dana sam na istoj kilazi,nemrdam,opet se osjecam napuhnuto :rofl: a nisam nis zabranjeno jeo...:ne zna:

kaatarina
17.01.2011., 11:19
o pa očito nas sve iste brige muče. ja ne samo da stojim nego u zadnja 2 dana idem i prema gore. a pojedem i manje od 20UH dnevno. zadnja 2-3dana sve po 100-200g prema gore.
iako ja mislim da meni ovisi o tome koliko se krećem. a ne znam. vidjet ćemo. pripremam se na to da će ovaj period potrajati. :( a opet se nadam da neće.
valjda će nam uskoro svima krenuti prema dolje.

lajko
17.01.2011., 11:33
Sta da ti kazem, za sedam dana stroge diete samo 20 dkg dole:mad:, izgleda da imam spek zabetoniran na sebi, ............ne odustajem!!!!
Kako ide tebi?

Ja jos nisam dosao do kilaze od prije blagdana.Normalno je da poslije bljavljenja sve zasteka i dodje do zastoja ali krenuce prije ili kasnije.Uostalom ti to vec znas.Uspjecemo mi,za to se ne bojim samo je pitanje vremena.U ostalom i da prekinemo sa dijetom sto smo dobili ?

lajko
17.01.2011., 11:36
eto mene isto neki kujac se desava,vec 3 dana sam na istoj kilazi,nemrdam,opet se osjecam napuhnuto :rofl: a nisam nis zabranjeno jeo...:ne zna:

Tebi je jos rano za zastoj.Hajde pisi sto si sve jeo i pio.I da,mi muski volimo slano a to ne valja.Ako se osjecas napuhnuto moze biti da si sebi dozvolio puno soli a one zadrzavaju vodu u organizmu.

lajko
17.01.2011., 11:39
o pa očito nas sve iste brige muče. ja ne samo da stojim nego u zadnja 2 dana idem i prema gore. a pojedem i manje od 20UH dnevno. zadnja 2-3dana sve po 100-200g prema gore.
iako ja mislim da meni ovisi o tome koliko se krećem. a ne znam. vidjet ćemo. pripremam se na to da će ovaj period potrajati. :( a opet se nadam da neće.
valjda će nam uskoro svima krenuti prema dolje.

Krenut ce ne brini.Meni je jednom zastoj trajao punih sest tjedana pa je opet krenulo.Nitko nije rekao da ce biti lako.Jednostavno se trebamo naoruzati strpljenjem i uspjeha ce biti.

Hana H.
17.01.2011., 15:08
svaki dan jedem ono kaj smijem..jedino sam u petak rucao pecenog piceka,kupio ga na placu i bil je za 10,samo kaj korica bila slana jako,al zato onak hrskava.mmm...he he,ok,i dalje cu jest meso i malo zelene salate,1 paradajz itd i valjda ce se opet pokrenut nekaj u meni:D

lajko
17.01.2011., 17:25
svaki dan jedem ono kaj smijem..jedino sam u petak rucao pecenog piceka,kupio ga na placu i bil je za 10,samo kaj korica bila slana jako,al zato onak hrskava.mmm...he he,ok,i dalje cu jest meso i malo zelene salate,1 paradajz itd i valjda ce se opet pokrenut nekaj u meni:D

A sto je sa vecerom ?

Hana H.
17.01.2011., 18:14
odem na pizzu :lol::rofl:
sala...

za veceru si uzmem malo neke salamice,griz sira..il tak neke..e moze bit da sam nekaj sjebo jer sam bio pojeo malu zlicicu tartara sa salamom,sirom i domacim sirom???onak kad sam si napravio salaticu i stavio za prst tartara da mi nebude suho..mozda to nisam smio al jbg,ruka bila jaca od mene:p

senka1981
17.01.2011., 22:54
zanima me koliko obroka imate? ja ne mogu bez 4 obroka. recite mi jel radim dobro? imam osjećaj da se već par dana ne događa ništa. ujutro pojedem omlet od 2 jaja sa salamom poli (ona ima 1g Uh na 100 grama), ručam meso, zelenu ili kupus salatu, večeram opet omlet, a kasnije pojedem još konzervu sardina. ja sam dugo budna, do 2h pa mi je prerano zadnji obrok imati u 19 ili 20h. Više ne jedem sireve jer mi se čini da ometaju mršavljenje. iskreno, mislila sam da ću još više smršaviti, danas mi je ipak 8 dan!

lajko
18.01.2011., 08:18
zanima me koliko obroka imate? ja ne mogu bez 4 obroka. recite mi jel radim dobro? imam osjećaj da se već par dana ne događa ništa. ujutro pojedem omlet od 2 jaja sa salamom poli (ona ima 1g Uh na 100 grama), ručam meso, zelenu ili kupus salatu, večeram opet omlet, a kasnije pojedem još konzervu sardina. ja sam dugo budna, do 2h pa mi je prerano zadnji obrok imati u 19 ili 20h. Više ne jedem sireve jer mi se čini da ometaju mršavljenje. iskreno, mislila sam da ću još više smršaviti, danas mi je ipak 8 dan!

I ti i Hana H imate isti problem.Vecerate i to po prilici dosta kasno.Vecere treba izbjegavati.Narezite na tanjur neki komad mesa,slanine,jaja ili vec po zelji.Ne sjesti i jesti vec u popodnevnim satima kad uhvati kriza samo onako u prolazu gricnete i gotovo.Svaki put kad prodjete kraj tog tanjura malo stavite u usta i to je to.Ubit ce vam one krize a necete pretjerati.Nabavite digitalne vage pa zapisujte ujutro i navecer kako napredujete.Po vagi cete najbolje i najbrze naci sto vam pase a sto ne.Zna vaga djelovati deprimirajuce ali ona vam je u ovom slucaju najbolji prijatelj.

vinicka
18.01.2011., 08:20
lajko, super su ti postovi i odlicni saveti..te iako sam samo padobranac, redovno vas pratim i saznam nesto korisno svaki put!:top:

barbara5
18.01.2011., 08:28
I ti i Hana H imate isti problem.Vecerate i to po prilici dosta kasno.Vecere treba izbjegavati.Narezite na tanjur neki komad mesa,slanine,jaja ili vec po zelji.Ne sjesti i jesti vec u popodnevnim satima kad uhvati kriza samo onako u prolazu gricnete i gotovo.Svaki put kad prodjete kraj tog tanjura malo stavite u usta i to je to.Ubit ce vam one krize a necete pretjerati.Nabavite digitalne vage pa zapisujte ujutro i navecer kako napredujete.Po vagi cete najbolje i najbrze naci sto vam pase a sto ne.Zna vaga djelovati deprimirajuce ali ona vam je u ovom slucaju najbolji prijatelj.

Uf:rofl:, ja imam glavni obrok posle 19 sati kad dodjem doma iz posla, inace grickam nesto kroz cjeli dan.Ali kasno idem u krevet, tek oko ponoci ili kasnije tako da je moj bioritam drugaciji.

Hana H.
18.01.2011., 10:20
pa sto nije stvar u tome da mogu jest kolko hocu i kad hocu,tog jebenog mesa?

vagu imam:mig:

danas je za 500gr manje nek jucer :p

lajko
18.01.2011., 10:28
pa sto nije stvar u tome da mogu jest kolko hocu i kad hocu,tog jebenog mesa?

vagu imam:mig:

danas je za 500gr manje nek jucer :p

Ma nije bas sve to tako jednostavno.Zato sam ti na pocetku i rekao,citaj ovaj nas forum sto vise mozes,informiraj se o dijeti.