PDA

View Full Version : Prorok Muhamed u paklu

stranice : [1] 2

slučajni_prolaz
29.11.2012., 12:59
Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.

dominik01
29.11.2012., 13:06
Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.

sad će Shady da si moj klon, ja Majstora Ivan, on Pere Perić,...i tu negdje "Mu" se gubi lanac.... klonova... :lol:

rugovit
29.11.2012., 13:12
troll-fest na forum.hr

dux pessimus
29.11.2012., 13:25

Hvala.

Ima jedna zgoda, koja se dogodila Muhamedu, ne znam je u riječ napamet, pa ću je prepričati. Dakle:

Došao neki čovjek kod Muhameda. Na pitanje što on misli o Muhamedu, čovjek je rekao da je Muhamed sve najgore: prevarant, lopov, lažljivac, ubojica... Vjernici su se prenerazili ali Poslanik je potvrdio što je čovjek rekao, mahnuo rukom dozvolio da čovjek ode u miru.
Nakon njega dođe neki drugi, i na isto postavljeno pitanje on odgovori: "Ti si Božji poslanik, svetac, najbolje od ljudskog roda..." i sve u tom stilu. I to Poslanik potvrdi. Vjernici su bili sretni zbog takvog mišljenja ali i ostali zbunjeni. Pitali su Poslanika: "Pa kako, ovaj je govorio najgore, a onaj drugi najbolje o tebi, kako mogu obojica biti u pravu?"
Poslanik im odgovori: "Svatko je u meni vidio odraz samoga sebe."

:)

Anonimni xy
29.11.2012., 13:26

.

uobičajene katoličke zablude.. jer ništa ne čitaju ni u bibliji ni u kuranu,a pogotovo Muhammedov život...

naravno da je Muhammed bio prorok satanskog podnebesja i da je svojim vjernicima ostavio težak teret "nužnosti" ratovanja jer tko se mača laća od mača stalno i pogiba i da je to sve zamotao u prozirno pakovanje "mira"

gledajte kako je tužno stanje muslimanskog svijeta... patnje i ludila najviše ima tamo gdje se međusobno ubijaju, gdje su religijski najprimitivniji i odakle otvoreno izvoze terorizam u ameriku i evropu... sve im je sirovo i usiljeno...nisu doživjeli civilizaciju

pogledajmo dostojanstvene narode indije i japana...tko njih može muljati i natjerati ih na građanski rat !?

KREACIONIST
29.11.2012., 13:42
Odakle da znam jel ovo autentično ili nije, ali bi bilo zanimljivo čuti mišljenje o ovom videu od strane nekog iskusnog egzorciste. Koliko ja znam o tome mislim da je ovako nešto prilično teško falsificirati, a postavlja se i pitanje zašto bi taj južnokorejac išao tako nešto raditi? Takvi poduhvati nadilaze genijalnost "običnih" ljudi. Zašto? Zato što je "običnom" čovjeku vrlo teško predočiti istinu Pakla, to je toliko "teška stvar" da nije slučajno kad je referirajući se na demonološku tematiku Papa Pavao VI izjavio da se radi o "teškoj i PRETEŠKOJ stvari!"

U tome i jest bit raznih posjednuća: Upozoriti ljude na stvarnost pakla koja je "običnom" čovjeku toliko odbojna, nerazumljiva i neshvatljiva da "obični" ljudi od te stvarnosti bježe čak i u mislima, a kamoli da bi se upuštali u dublje proučavanje ili neku drugu vrstu bavljenja tom stvarnošću.

Nedavno mi reče jedan katolički svećenik kako od dužnosti egzorciste mnogi svećenici jednostavno instinktivno bježe. Vjerojatno se radi o krizi svetosti u današnjem sekulariziranom društvu kojim vlada, ateizam, teorija evolucije, relativizam, teorije multisvemira, internet i svekoliko poganstvo.

Međugorje daje odgovore na ovu suvremenu sekularizaciju-poganstvo i sotonistički vulgarni materijalizam iz kojeg se rađaju novi oblici dominacije nevjerojatne manjine nad ogromnom većinom čovječanstva. Ti oblici dominacije postaju u svojoj neetičnosti i dehumaniziranosti jednaki naci-fašizmu i staljinističkom-komunizmu, s tendencijom da po svojim metodama strahovlade i ukidanju ljudskih prava i temeljnih sloboda koje je Bog dao svakom pojedinom čovjeku stvorivši ga kao slobodno biće, nadvaldaju čak i najcrnje vidove fašističkog terora i komunističkog jednoumlja.

Međugorje upozorava, kao i Lourd i Fatima da Pakao postoji i da MNOGI završavaju u Paklu. Međugorje nudi i put kojim se Pakao izbjegava, a Raj Božjom Milošću stiče: Molitva!

Još jednom: teške su i PRETEŠKE te stvari za nas "obične" ljude, ali je razumno i nužno zapitati se: Mora li nešto biti čovjeku shvatljivo da bi bilo prihvatljivo? "Blago onima koji vjeruju, a ne vidješe!"

Ako je na išta Isus mislio kad je izgovarao tu rečenicu onda je po meni najviše mislio na istinu Pakla.

Njegova smrt je upravo i imala svrhu da nas spasi od te NEZAMISLIVO STRAŠNE STVARNOSTI.

Ako Je Isus Bog, tada je razumljivo da Islam prikrivajući i osporavajući tu činjenicu čini smrtni grijeh nesagledivih razmjera. Utoliko je razumljivo što Muhamed (pod pretpostavkom da je taj video autentičan u svim bitnim aspektima) poziva ljude da se odreknu Islama jer ga on (Muhamed) uopće i nije bio zamislio kao religiju nego kao političko-vojni program s ciljem stvaranja velike nacije.

Nisam proučavao Islam, tako da ovo što pišem, pišem isključivo na temelju onog što znam o Istinama Kršćanstva te na temelju pretpostavke (kao što sam u gornjem odlomku već naglasio) da je ovaj video u svim bitnim aspektima autentičan.

Agica
29.11.2012., 13:55

Hvala.

Ja cu samo rec da nisi katolik.
Ostalo mi je skroz bezveze komentirat.

naftali
29.11.2012., 14:04
Ovo što ću napisati je moje osobno mišljenje i duboko uvjerenje.Ne bih htjela komentirati niti osobu koja je ovaj video napravila, a još manje život Muhameda koji mi je u stvari, nepoznat.

Meni je inače, tema pakla vrlo daleka, a da ne kažem koliko mi je vizualizacija pakla (ognjevi, strašne muke, kričanje, patnja, vatre, sumpori...i kojekakve slike) u suštini, odbojna.

Slike pakla za mene, mogu imati nekakvu umjetničku vrijednost kada netko opisuje osobne duboke duhovne patnje i pritom upotrebljava razne metafore kojima želi vjerodstojno prenijeti osjećaj ili doživljaj koji proživljava...
Dakle, to mogu svrstati u neku književnu, filmsku ili kazališnu sferu.

No, kad su u pitanju ontološke istine pakla ili raja, e tu su stvari drugačije.

Pakao je teološki pojam i on je eshatološke prirode-znači, nešto što eventualno nekoga očekuje u budućnosti.

Kao vjernik, sad skoro da nije bitno koje vjere, pakao je za mene odvojenost od Boga...
Što se mene tiče, tu svaki opis pakla prestaje.Ja ne znam i ne mogu znati kako pakao izgleda,ni tko je "u njemu".

E sad...naklapanje, je li Muhamed u paklu ili nije, meni osobno predstavlja besmislicu.

Možda će netko reći kako je Isus u paklu, pošto je rekao da je Bog...a to je suprotno zapovijedi Vjeruj u jednoga Boga....(oholost..)

Prema tome, bilo bi nam bolje da razmišljamo kako da živimo kao ljudi i kako da ostvarujemo dobro, nego što mislimo tko je u paklu......
a netko će reći-pih, pakao je bajka.....i to s ružnim završetkom.

Shady
29.11.2012., 14:19
Ja cu samo rec da nisi katolik.
Ostalo mi je skroz bezveze komentirat.
A šta ako jeste katolik, ali dobronamjerna osoba? Mislim da ga takvim ocrnjivanjem samo tjeraš ka islamu. :ne zna:

Tako su i ovog katolika proganjali: Borac HVO: "Moj put u islam" (http://el-ilm.com/ostalo/moj-put-u-islam.html).

Ponekad pomislim da nema boljih islamskih misionara od tebe i domija. :cerek:

sad će Shady da si moj klon, ja Majstora Ivan, on Pere Perić,...i tu negdje "Mu" se gubi lanac.... klonova... :lol:
Ne dragi dominik, ja jasno razlučujem slučajni_prolaz i vas. Za razliku od njega, vi ste se nekim svojim postovima pokazali, onak... kao pomalo nacionalista... koji o vjeri ne zna baš puno... Smatram da ste u biti ipak dobar čovjek koji samo ne razumije muslimane. Siguran sam da vas cijene vaši u obitelji i da imate svoje dostojanstvo koje drugi poštuju. A mislim da biste još više bili dostojanstveni ako biste malo poradili na sebi i upoznali se sa islamom. Pozdrav :)

Dragi prijatelji fumaši,
otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine. Hvala.
Pozdrav. Ja sam musliman. Nisi ništa pogriješio, otvorio si dobru temu. :top:

Je li ovo katolički pastor ili protestantski, ako znaš?
Vizija ima raznih, dolaze nam sa nekoliko strana: od Boga i anđela, od sotone, od vlastitog nefsa (tj. nutrine, ega).
Brat Dux Pessimus je u postu iznad objasnio zašto je u slučaju ovog pastora po srijedi objava vlastite nutrine...

Postojie i pastori kojima se Isus javi i kaže: "Budi musliman kao što sam ja bio"
Evo ovoj pastorici se baš javio Isus i rekao joj je ultimativno da treba postati muslimanka:

Jesus told me to convert to Islam
(A female priest spent more than 25 years in christian church) (http://www.youtube.com/watch?v=hjk07dFCj9Q)

Nisam razumio šta ona u suzama kaže na 2:03 volio bih ako bi netko mogao prevesti njene riječi.
Također, ne znam zašto se nasmijala na 1:20. Unapred sam zahvalan svima koji to prevedu.

Kako vidimo, ukazanja ima raznih. Osobno mislim da se ovoj ljupkoj pastorici javio Isus.
I smatram i da je pastor Bo Ra Choi imao dojavu iz svoje vlastite nutrine (nefsa).

Sumnjam da mu se obratio sotona jer neke stvari sotona nebi smio izreći, jer se boji Muhammeda. Boji se jer je Muhammed posljednji Božiji poslanik i donositelj Kraljevstva Božijeg, koje je Isus najavio da uskoro dolazi. To je istina. Lijep pozdrav :)
.

MukaFFa
29.11.2012., 14:23
... jer tko se mača laća od mača stalno i pogiba

ovo je toliko ilustrativno da je svaki komentar suvišan

Shady
29.11.2012., 15:32
Nisam proučavao Islam, tako da ovo što pišem, pišem isključivo na temelju onog što znam o Istinama Kršćanstva te na temelju pretpostavke (cut) da je ovaj video u svim bitnim aspektima autentičan

A što nebi prvo upoznao islam, pa onda sam vidio da li je video autentičan? :)

Predlažem ti da potražiš objektivna djela uvažene Karen Armstrong, ranije katolička redovnica koja je apisala je nekoliko knjiga o islamu, čak biografiju poslanika Muhammeda. Posebno bih istakao njeno epohalno štivo Muhammad: A Prophet for Our Time (http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad:_A_Prophet_for_Our_Time) ("Muhammed - Božiji izaslanik za naše vrijeme") Njena su sva ili skoro sva djela prevedena u Hrvatskoj pa ih toplo preporučam. Znam da je nešto izdala “Alfa” iz Zagreba. Pozdrav
...

Anonimni xy
29.11.2012., 15:39
ovo je toliko ilustrativno da je svaki komentar suvišan

ilustracija:

stoljećima muslimani stalno se hvataju mača i stalno doživljavaju pogibeljna zla

naftali
29.11.2012., 15:47
Anonimni...
kad sam vidila naslov teme, bila sam uvjerena da si je ti otvorio...:)

Anonimni xy
29.11.2012., 17:49
Anonimni...
kad sam vidila naslov teme, bila sam uvjerena da si je ti otvorio...:):)

Moja misija o objašnjavanju lika i djela Muhammeda je malo dublja i uvjerljivija od autora ovog posta...

Golden-Boy
29.11.2012., 18:06
Zar je ova tema i dalje tu, realno je trol u stopostotnom obimu

Shady
29.11.2012., 18:18
@ Golden Boy
Tema je super, zašto da se o ovome ne priča. Selam

@ naftali
možda vi znate.. da li je južnokorejac iz uvodnog posta Bo Ra Choi katolički pastor? Pozdrav

Anonimni xy
29.11.2012., 18:19
Zar je ova tema i dalje tu, realno je trol u stopostotnom obimu

To bi bilo 100% trol na Bin Ladenovom forumu.... ovdje je postotak manji ali događa se... "čovjek nije krajnje ostvaren" rekla bi Naftali :)

Ti i dalje sanjaj idealan svijet u kojem će Muhammed biti mjera svih stvari i u kojem ćemo mi ostali "krivovjernici" vas pitati što u našim pisanijama "ne stoji".

dominik01
29.11.2012., 18:43
:)

Moja misija o objašnjavanju lika i djela Muhammeda je malo dublja i uvjerljivija od autora ovog posta...

Rekao si da ti je sestra 13 g. muslimanka u Jordanu. Je li ti prenijela svoje dojmove o Islamu i Jordanu?

F. Chief
29.11.2012., 18:50

Malo sam pogledao ovaj video, degutantno, ali nešto mi nije jasno, jel' to pastor nosio mikrofon u pakao, kameru, ili kako je to snimljeno? :rolleyes:

Golden-Boy
29.11.2012., 19:01
To bi bilo 100% trol na Bin Ladenovom forumu.... ovdje je postotak manji ali događa se... "čovjek nije krajnje ostvaren" rekla bi Naftali :)

Ti i dalje sanjaj idealan svijet u kojem će Muhammed biti mjera svih stvari i u kojem ćemo mi ostali "krivovjernici" vas pitati što u našim pisanijama "ne stoji".

Ja sanjam svijet u kojem se ljudi nece radovati tudjoj patnji kao sto si ti to radio na temi "izrael palestina". Inace Muhammed ne mora biti mjera nemuslimanima, samo nek je pravde i ljudskosti, a toga je najmanje danas

Anonimni xy
29.11.2012., 19:02
Rekao si da ti je sestra 13 g. muslimanka u Jordanu. Je li ti prenijela svoje dojmove o Islamu i Jordanu?

Ono bitno priznanje izvukao sam iz nje: "posvuda su ljudi isti" (lažovi,mrzitelji,sebični,licemjerni,zavidni...) ... a to znači da Bog ne djeluje ni tamo kao ni ovdje....jer ne poznaju Boga i nemaju Ga odakle poznati i nemaju od koga upoznati. To je ono što ja praktično dokazujem stalno.

Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ; prema svom stanju svijesti koja je užasno niska oni su uspjeli napraviti scenarij gdje su svi likovi negativcu...a iz svih usta se slavi Allah.

Golden-Boy
29.11.2012., 19:09
Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ;.

Gledas americko-tursku-neislamsku seriju, razlika je prevelika :kava:.

Anonimni xy
29.11.2012., 19:13
Gledas americko-tursku-neislamsku seriju, razlika je prevelika :kava:.

Uf...onda mi samo ostaje uvidi moje sestre u Jordanu. No i to ću zanemariti; meni ostaje kuran veličanstveni da ga tumačim....ima materijala u njemu.

dominik01
29.11.2012., 19:14
Ono bitno priznanje izvukao sam iz nje: "posvuda su ljudi isti" (lažovi,mrzitelji,sebični,licemjerni,zavidni...) ... a to znači da Bog ne djeluje ni tamo kao ni ovdje....jer ne poznaju Boga i nemaju Ga odakle poznati i nemaju od koga upoznati. To je ono što ja praktično dokazujem stalno.

Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ; prema svom stanju svijesti koja je užasno niska oni su uspjeli napraviti scenarij gdje su svi likovi negativcu...a iz svih usta se slavi Allah.

moja sestra je bila 6 g u braku s muslimanom (nije nikakav vjernik) govori kao i tvoja. No, nakon rastave je rekla da se neće udati za nikog osim Hrvata...otišla u Njemačku i sretno udala za Nijemca.

Nemruth Dagi
29.11.2012., 19:17
Da, svi se prže u paklu ....I Muhamed i Buda a vatru im potpriu ekipa koja podržava Isusa.
Konkurencija je gore gore, nego dolje:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=uSM8I-05Bm4

Tako je tu Buda u paklu ne zbog toga jer je bio dobar već što nije vjerovao u vječnog boga a taj je zna se...

i papa je tu, da se nađe ekipi pri ruci:

http://www.youtube.com/watch?v=Tq7_FkDMpPc

slučajni_prolaz
29.11.2012., 20:09

wtf ?

slučajni_prolaz
29.11.2012., 20:14
naravno da je Muhammed bio prorok satanskog podnebesja

što bi to trebalo značiti, malo objašnjenja molim.

slučajni_prolaz
29.11.2012., 20:54
Dragi Golden-Boy, po čemu si zaključio da trolam ?

U internetskom nazivlju, izraz trol označava osobu koja dolazi forum s ciljem da na njih šalje podrivačke, grube i uvredljive poruke kako bi namjerno dosađivala ostalim sudionicima, stvarala zadjevice, odnosno remetila tijek rasprave.

Pa mi sad reci u kojoj sam se to mjeri podrugivao, vrijeđao ili remetio tijek rasprave ? Ja sam se na kraju posta ispričao ako sam u nečemu pogriješio ili nehotice uvrijedio nekoga.

Kao što vidiš, tema koju sam otvorio ima svoju poveznicu, odnosno video clip na Youtubeu te nije nastala po principu rekla-kazala-vidjela-čula.

Budući da imaš pristojan nickname, onda se i ponašaj pristojno. Niti me ne poznaješ a već mi sudiš ? Nevjerojatno.

naftali
29.11.2012., 20:57
@ naftali
možda vi znate.. da li je južnokorejac iz uvodnog posta Bo Ra Choi katolički pastor? Pozdrav

nemam pojma...nisam ni pogledala sve, samo dio i to na početku....izgleda mi kao propagandni pamflet protiv Muhameda i islama..

meni osobno, bezveze.:ne zna:

adelon
29.11.2012., 21:18
....izgleda mi kao propagandni pamflet protiv Muhameda i islama..:lol: :rofl: :lol:

A to, da će se nevjernici (nemuslimani) grijati u muslimanskom paklu, nije ti propagandni pamflet protiv Isusa i kršćanstva (ili protiv židova, ili protiv hindujaca, ili protiv...)?

A gdje bi - prema kršćanskoj doktrini (pastor vjerojatno nije naziv za muslimanske svećenike) - trebao Muhamed završiti? Na Isusovoj desnici u raju, u kojeg se može ući (spasiti) jedino preko tog istog Isusa?

naftali
29.11.2012., 21:27
:lol: :rofl: :lol:

A to, da će se nevjernici (nemuslimani) grijati u muslimanskom paklu, nije ti propagandni pamflet protiv Isusa i kršćanstva (ili protiv židova, ili protiv hindujaca, ili protiv...)?

A gdje bi - prema kršćanskoj doktrini (pastor vjerojatno nije naziv za muslimanske svećenike) - trebao Muhamed završiti? Na Isusovoj desnici u raju, u kojeg se može ući (spasiti) jedino preko tog istog Isusa?

baš sam ja mjerodavna za određivanje tko će gdje ići i kako taj ambijent izgleda...

jednako gledam na sve vrste pamfleta..ili propagandnih listića.....to je samo furanje na emocije, zastrašivanje ili prijetnju.....totalni promašaj što se mene tiče.

ja sad u 10 min mogu napisati sablažnjivi tekst o paklu i sad bi to kao trebao bit pakao?!

ma dajte molim vas......
to su samo scenariji za horore..i to one američke.

Anonimni xy
29.11.2012., 21:54
što bi to trebalo značiti, malo objašnjenja molim.

primao je poruke iz svijeta palih anđela,podnebesja... vukova u jagnjećem krznu

Anonimni xy
29.11.2012., 22:13
baš sam ja mjerodavna za određivanje tko će gdje ići i kako taj ambijent izgleda...

Pa rečeno ti je u pismu: mjesto "ognja i sumpora". Muhammed je to preuzeo i dodao kako će tamo griješnici morati piti užarenu lavu i slično. Znači doslovno shvaćanje....

naftali
29.11.2012., 22:21
Pa rečeno ti je u pismu: mjesto "ognja i sumpora". Muhammed je to preuzeo i dodao kako će tamo griješnici morati piti užarenu lavu i slično. Znači doslovno shvaćanje....

meni se čini da je doslovno čitanje tekstova prejako u islamu...pa onda i čitanje Biblije...
No, svi mi, i kršćani i muslimani, zaboravljamo da riječi nikada ne mogu iskazati duhovnu stvarnost u cjelini....ili, duhovna stvarnost ne može biti pretočena u riječi bez da nešto od istine ne bude prikriveno....

Šta bi taj oganj i vatra značili materijalno mjesto pakla?
ne zamaram se izgledom pakla, vjeruj mi....

Anonimni xy
29.11.2012., 22:25
Šta bi taj oganj i vatra značili materijalno mjesto pakla?

Jasno je što je "oganj" kada je pisano od proroka "Bog je oganj što proždire", ali ajd ti to Allahu dokaži ako možeš !

Sebina
29.11.2012., 22:27
Zalosno je kada osobe koje uopce nerazumiju Islam iskazuju toliku mrznju prema njemu. Dobar primjer za to je clan foruma "Anonimni xy".

Ali ja ih u jednu ruku i razumijem, jer sam i ja bila takva dok nisam upoznala svoga supruga (koji je Musliman). Mrzila sam Muslimane, i Islam, a o toj vjeri sam samo znala ono sto sam citala na anti-Islamskim stranicama.

Moj suprug nije samo da mi je objasnio sta je Islam, vec sam se i iznenadila njegovim znanjem o drugim teologijama, pa cak i o Krscanstvu.

Hitler je nazalost bio Katolik. Ali naravno da moja vjera (Katolicanstvo) ne podrzava ovakve monstrume i njihova dijela. Dakle treba razlikovati izmedju manijaka i onih koji su pravi vjernici, pa nebitno koja religija je u pitanju.

Anonimni xy
29.11.2012., 22:30
Zalosno je kada osobe koje uopce nerazumiju Islam iskazuju toliku mrznju prema njemu. Dobar primjer za to je clan foruma "Anonimni xy".

drago mi je da me pratiš....jer ima nade

valli
29.11.2012., 22:38
...

Pa ako je pastor, znači da je protestantski.

Štoviše, prema tekstu ispod (groznog) videa, Bo Ra Choi
bi bio/bila žensko(jer se o njoj govori kao o "she").

Dakle, bila bi zapravo "pastorica", a ne pastor.

A on topic: ako postoji pakao za grešnike, naravno da bi Muhamed
morao biti u njemu. Jer, bio je ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
poticao i naređivao im ubojstva, pljačke i silovanja, zaluđujući ih da
Bog tako naređuje. I to je digao na vrlo visoku razinu, jer je svojom
pljačkaškom vojskom na koncu zavladao cijelom Arabijom.

Sebina
29.11.2012., 22:43
Pa ako je pastor, znači da je protestantski.

Štoviše, prema tekstu ispod (groznog) videa, Bo Ra Choi
bi bio/bila žensko(jer se o njoj govori kao o "she").

Dakle, bila bi zapravo "pastorica", a ne pastor.

A on topic: ako postoji pakao za grešnike, naravno da bi Muhamed
morao biti u njemu. Jer, bio je ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
Bog tako naređuje. I to je digao na vrlo visoku razinu, jer je svojom
Nigdje veze. :lol:

Gdje li si ti istoriju ucio da mi je samo znat. :D

Anonimni xy
29.11.2012., 22:50

Ovo je izgleda tvoj standard dokazivanja i uvjeravanja. Što će mu historija kad je tu sami Kuran "časni"....

U samom kuranu Allah je uspostavio izvore financiranja Muhammedovog ratovanja: naredio je način podjele plijena od pljačkaških pohoda. Razbojništva i plječke su Allahova institucija. A da je Muhammed bio opčinjeni i hipnotizirani pijun u njegovim rukama jasno je iz Allahovog ukaza: "Nisi ih ti ubio već ja".

AvluV
29.11.2012., 22:53
Lako je ubiti Muhameda na forumu no u sebi je malo teži slučaj to nije tako jednostavno.

Anonimni xy
29.11.2012., 23:06
Lako je ubiti Muhameda na forumu

Čuj lako je ali ga muslimani ovdje sa vremena na vrijeme oživljavaju...pa moramo stražariti ! Pravi Život je ovdje naprimjer sagradila Kulu Stražara !

no u sebi je malo teži slučaj to nije tako jednostavno.

Naravno,svi mi imamo neke svoje demončiće koje u sebi trebamo ubiti... da bi se lakše sa drugima zbratimili. Zato treba pozvati i muslimane da se ugledaju u Krista pravednika koji nije činio zla kao Muhammed.

Sebina
29.11.2012., 23:15
Naravno,svi mi imamo neke svoje demončiće koje u sebi trebamo ubiti... da bi se lakše sa drugima zbratimili. Zato treba pozvati i muslimane da se ugledaju u Krista pravednika koji nije činio zla kao Muhammed.
Ja nevjerujem u to da je Bog cinio bilo kakvo zlo. Ali na ovu tvoju mudrost (:D) koju si napisao cu samo reci slijedece:

Ako je Krist onaj Bog iz starog zavjeta, zar nije onda on taj koji je ubijao i unistavao cijela sela? Mislim na ubistva muskaraca, zena i djece. Dali ti je poznat Joshua 6:20-21? Ovo je samo jedan primjer.

Dali uopce poznajes Bibliju? Rekla bih da ne.

Zbog takvih kao sto si ti, odnosno zbog tvoga neznanja i nepoznavanja vlastite religije, mi Katolici ispastamo.

valli
29.11.2012., 23:20

Što je tebi? Pa pogledaj samo genocid koji je Muhamed naredio
nad plemenima Banu Kurejza i Banu Mustalik. Naravno, muslimani
to opravdavaju time da su se ta plemena htjela okrenuti protiv njega.

Tom lažnom optužbom opravdavaju pokolj muškaraca, zarobljavanje
i silovanje žena i djece ...

Dakle je Muhamed bio ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
Bog tako naređuje. Tako je, zlupotrebljavajući vjeru u Boga, svojom

Jasno je da je za takva zlodjela zaslužio gorjeti u paklu.

Anonimni xy
29.11.2012., 23:21

Naravno da ne poznajem bibliju...ja sam istraživač kurana i ovdje ti dokazujem da Allah u kuranu poziva na ubijanja i pljačkanja karavana....pa ne znam što bježiš ko ofurena vrućom vodom sa teme o Muhammedu kad si već počela hvaliti islam.

AvluV
29.11.2012., 23:28
Čuj lako je ali ga muslimani ovdje sa vremena na vrijeme oživljavaju...pa moramo stražariti ! Pravi Život je ovdje naprimjer sagradila Kulu Stražara !

Ti si kuhac koji bi se sashro od straha pred Muhamedom ja to znam jer takve galamdžije su pidzuni preko brda za dovikicanje.

Hodi na Bliski Istok pa pričaj kako Muhamed je zločinac nemoj ovde nama prosipati ta ...

Sebina
29.11.2012., 23:31
Naravno da ne poznajem bibliju...
Pa to se i vidi. :D Ali mi onda nije jasno zasto se hvatas Krista kad nemas pojma ni o cemu. :ne zna:

Evo cekam tvoj odgovor: http://www.forum.hr/showpost.php?p=42435320&postcount=43

ja sam istraživač kurana
Blago tebi. :lol: Koliko zaradjujes mjesecno?

i ovdje ti dokazujem da Allah u kuranu poziva na ubijanja i pljačkanja karavana....pa ne znam što bježiš ko ofurena vrućom vodom sa teme o Muhammedu kad si već počela hvaliti islam.
Jedini koji bjezi si ti. A tvoje (ne)znanje o Islamu je pokupljeno od anti-Islamski stranica koje su napravljene od Masona i slicnih islamofoba.

Anonimni xy
29.11.2012., 23:35
Jedini koji bjezi si ti. A tvoje (ne)znanje o Islamu je pokupljeno od anti-Islamski stranica koje su napravljene od Masona i slicnih islamofoba.

Ja pokazao koje su najjače antiislamske stranice - kuran.

Prodano.

Sebina
29.11.2012., 23:53
Ja pokazao koje su najjače antiislamske stranice - kuran.
Ja nisam vidjela ni jedan citat. Evo ti nekoliko od mene:

Surah 8:61:

"But if the enemy incline towards peace, do thou (also) incline towards peace, and trust in God: for He is One that heareth and knoweth (all things)."

Surah 41:34

"Nor can goodness and evil be equal. Repel (evil) with that is better: Then will he between whom and thee was hatred become as it were thy friend and intimate!"

Surah 2:256

"Let there be no compulsion (forcing others) in religion: Truth stands out clear from error: whoever rejects evil and believes in Allah hath grasped the most trustworthy handhold, that never breaks. And Allah heareth and knoweth all things."

Surah 23:96

"Repel evil with that which is best: We are Well-acquainted with the things they say."

Surah 13:22

"Those who patiently persevere, seeking the countenance of their Lord; establish regular prayers; spend out of (the gifts) We have bestowed for their sustenance, secretly and openly; and turn off evil with good: for such there is the final attainment of the (Eternal) Home."

Surah 5:28

"If thou dost stretch thy hand against me, to slay me, it is not for me to stretch my hand against thee to slay thee: for I do fear God, the cherisher of the worlds."

Surah 3:134

"Those who spend (freely), whether in prosperity, or in adversity; who restrain anger, and pardon (all) men; for Allah loves those who do good."

Surah 25:68-69

"Those who invoke not, with God, any other god, nor slay such life as God has made sacred except for just cause, nor commit fornication; - and any that does this (not only) meets punishment. (But) the Penalty on the Day Of Judgement will be doubled To him, and he will dwell Therein in ignominy."

Surah 28:54

"Twice will they be given their reward, for that they have persevered, that they avert evil with good, and that they spend (in charity) out of what We have given them."

Surah 5:45

"We ordained therein for them: 'Life for life, eye for eye, nose or nose, ear for ear, tooth for tooth, and wounds equal for equal.' But if any one remits the retaliation by way of charity, it is an act of atonement for himself. And if any fail to judge by (the light of) what God hath revealed, they are (No better than) wrong-doers."

Surah 42:40

"The recompense for an injury is an injury equal thereto (in degree): but if a person forgives and makes reconciliation, his reward is due from Allah: for (Allah) Loveth not those who do wrong."

Surah 4:90

"Except those who join a group between whom and you there is a treaty (of peace), or those who approach you with hearts restraining them from fighting you as well as fighting their own people. If God had pleased, He could have given them power over you, and they would have fought you: Therefore if they withdraw from you but fight you not, and (instead) send you (Guarantees of) peace, then God Hath opened no way for you (to war against them)."
Neznam koji si Kuran ti citao. Evo ocigledno je da nemas pojma ni o Islamu ni o Krscanstvu, pa bih ti preporucila da se neprovaljujes po forumu.

Anonimni xy
29.11.2012., 23:55
Ti si kuhac koji bi se sashro od straha pred Muhamedom ja to znam jer takve galamdžije su pidzuni preko brda za dovikicanje. Što se tiče moga straha...ja sam (još uvjek)pripadnik prve hrvatske oružane postrojbe osnovane 5.8.90. i čast mi je reći da sam tako prvi rekao ne srpskoj hegemoniji.

Ti znaš....jadno bi to znanje bilo....

AvluV
30.11.2012., 00:02
Što se tiče moga straha...ja sam (još uvjek)pripadnik prve hrvatske oružane postrojbe osnovane 5.8.90. i čast mi je reći da sam tako prvi rekao ne srpskoj hegemoniji.

Ti znaš....jadno bi to znanje bilo....

Ja govorim o hrabrosti propovjedanja da tamo odeš a ne ovde mlatiti praznu slamu a ti o topovima i zeleđem koje stoji iza tebe ..

I sad tko je pravi Muhamed neka zaključe pametne glave o kome se ovde radi tko je taj koji na druge mačem ide..

Anonimni xy
30.11.2012., 00:08
Neznam koji si Kuran ti citao. Evo ocigledno je da nemas pojma ni o Islamu ni o Krscanstvu, pa bih ti preporucila da se neprovaljujes po forumu.

Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli. On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio Sekinu (smirenost) na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom i bogatim plijenom koji će uzeti, jer Allah je silan i mudar. Allah vam obećava bogat plijen koji ćete uzeti ... (48:18-20)

Muslimani su najviše voljeli da razbojnički napadju karavane koje su bile nenaoružane:
Vi ste više voljeli da vam padne šaka ona /skupina/ koja nije bila naoružana,...” (8:7)

Anonimni xy
30.11.2012., 00:12
Ja govorim o hrabrosti propovjedanja ..

Ne,ti govoriš o hrabrosti protiv nekog nasilnika Muhammeda a ja ti kažem da straha nemam...a što se tiče propovjedanja ovdje je dovoljno...neka onaj tamo u pustinji živi i misli kako hoće.

Sebina
30.11.2012., 00:18
Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli. On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio Sekinu (smirenost) na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom i bogatim plijenom koji će uzeti, jer Allah je silan i mudar. Allah vam obećava bogat plijen koji ćete uzeti ... (48:18-20)

Muslimani su najviše voljeli da razbojnički napadju karavane koje su bile nenaoružane:
Vi ste više voljeli da vam padne šaka ona /skupina/ koja nije bila naoružana,...” (8:7)
O.k., znaci prvo ces da skroz ignorises moje pitanje u vezi Biblije (Jericho), pa poslije toga ces da komplet ignorises moj prilog i da ne prokomentarises ni jednu od ovih 12 citata koje sam postavila, i sada postavljas dva Kuranska ajeta komplet van konteksta, i dalje ces bez ikakvog srama da glumis pametnog covjeka?

Majko mila, sta sve zemljom hoda. :D

AvluV
30.11.2012., 00:24
Ne,ti govoriš o hrabrosti protiv nekog nasilnika Muhammeda a ja ti kažem da straha nemam...a što se tiče propovjedanja ovdje je dovoljno...neka onaj tamo u pustinji živi i misli kako hoće.

Jako čudno s obzirom da Muhamed nije ovde .
:D

dominik01
30.11.2012., 06:49
Ja nevjerujem u to da je Bog cinio bilo kakvo zlo. Ali na ovu tvoju mudrost (:D) koju si napisao cu samo reci slijedece:

Ako je Krist onaj Bog iz starog zavjeta, zar nije onda on taj koji je ubijao i unistavao cijela sela? Mislim na ubistva muskaraca, zena i djece. Dali ti je poznat Joshua 6:20-21? Ovo je samo jedan primjer.

Zbog takvih kao sto si ti, odnosno zbog tvoga neznanja i nepoznavanja vlastite religije, mi Katolici ispastamo.

Ti katolkinja, a pogotovo Hrvatica nisi......zbog čega bi "mi katolici ispaštali"?

F. Chief
30.11.2012., 08:11
Jako čudno s obzirom da Muhamed nije ovde .

Ovdje je, ovdje, zavlači se pomalo, već stoljećima, malo ga potjeraju, pa se vrati, pa opet... :D

Golden-Boy
30.11.2012., 08:21
Dragi Golden-Boy, po čemu si zaključio da trolam ?

Moras priznati da ti je tema neobicna i pomalo neozbiljna, ja sam je shvatio kao provokaciju sto je takodje trol. Izrazio si veliku nedoumicu da li je ovo istina ili nije sto je meni bilo smijesno, zar iko moze uzeti san nekoga kao dokaz o necemu. Ako cemo od tudjih snova praviti teme i tudjih vizija takodje teme onda ce biti zanimljivo. No eto kazes da nemas losu namjeru pa halali ako je tako, neka se tema razvija u tom slucaju

Golden-Boy
30.11.2012., 08:24

Ma de nam ti reci sta je lazna optuzba a sta istina:kava:
Pojasni nam te dogadjaje ponovo da pobacamo historijski knjige i tebe uzmemo kao naseg ucitelja, moze?

AvluV
30.11.2012., 11:04
Ovdje je, ovdje, zavlači se pomalo, već stoljećima, malo ga potjeraju, pa se vrati, pa opet... :D

Don Kihot Anonimac goni vjetrenjaču Muhameda.

Inače sektaši bez proganjanja tuđeg nemaju što drugo za ponuditi.

Po meni je interesantna tema tko je prvi započe s lažima religije pa da se nastavila laž na laž ili nova religija koja proganja staru.

krena
30.11.2012., 11:25

Dakle je Muhamed bio ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
Bog tako naređuje. Tako je, zlupotrebljavajući vjeru u Boga, svojom

Jasno je da je za takva zlodjela zaslužio gorjeti u paklu.

Uglavnom svak vjera nalaže ubijanje nevjernika. Nije Muhamed tu nikakav izuzetak: http://www.forum.hr/showpost.php?p=6056647&postcount=14

"Pokažite mi što je novoga Muhamed donio, i tamo ćete naći samo zlo i neljudsko, poput njegove zapovjedi o širenju religije mačem vjere koju je propovjedao.".

Kao i kršćani: http://www.forum.hr/showthread.php?t=698318

dux pessimus
30.11.2012., 12:15

Znači, to što ih Muhamed opominje da cilj nije pljačka nego obrana vlastitih života i vjere - to je tebi dokaz da je cilj pljačka? :rofl:

Analogno:
Majka: "Sine ne igraj se nožem, to je za rezanje kruha, ozlijedit ćeš nekoga!"

Zaključak: Majka potiče sina na krvoproliće! :lol:

dominik01
30.11.2012., 12:20
Znači, to što ih Muhamed opominje da cilj nije pljačka nego obrana vlastitih života i vjere - to je tebi dokaz da je cilj pljačka? :rofl:

Analogno:
Majka: "Sine ne igraj se nožem, to je za rezanje kruha, ozlijedit ćeš nekoga!"

Zaključak: Majka potiče sina na krvoproliće! :lol:

Alahu i Njegovu poslaniku 20% plijena...koliko Alahu samom?

dux pessimus
30.11.2012., 12:30
A to ima veze sa - čime točno?

Anonimni xy
30.11.2012., 12:48

Izgleda da bi nenaoružani napali njega pa je on preventivno prvi napao nenaoružane...:rofl:

jer nenaoružani su opasniji od naoružanih.....imaju opasnije namjere...

Anonimni xy
30.11.2012., 12:50

Kako neznaš...Muhammed baci u zrak sve opljačkane zlatnike pa ono što padne natrag bude Muhammedu a ono što ostane u zraku bude Allahu...:mig:

"Allah najbolje zna"

Shady
Uglavnom svak vjera nalaže ubijanje nevjernika.
Nije Muhamed tu nikakav izuzetak:
Hajd da je to napisalo neki trol...., ali ti?!?! Naprosto ne mogu vjarovati. :( To što si sada napisao je neistina kada je u pitanju islam. Islam ne nalaže ubijanje nevjernika, svatko ima prao ne vjerovati (ili vjerovati kako god želi i što god misli da je istinito) ali nitko nema pravo terorizirati druge ljude. Mrzovoljnici imaju rat sa muslimanima. A nitko normalan ga nema.

Kur'an 2:190: "Borite se na Božijem putu protiv onih koji se bore protiv vas.
Ali vi ne otpočinjite borbu! Bog, doista, ne voli one koji zapovjedaju kavgu".

Ovaj je ajet ponos muslimana! :kava:

Muslimanima je dopuštena je jedino samoobrana a zabranjeno im je da zapodijevaju bilo kakvo neprjateljstvo i otpočinjanje sukoba. Ako su napadnuti, samoobrana je legitimna. I legitimno je zaštititi napadnutog i potlačenog. Kome je to krivo?

Mnogobošci nas mrze zato jer ne volimo njihove idole koje su sami izmislili i o čemu Bog nije ništa objavio. Umjesto da u srcu gaje ljubav, pozitivne stvari pa da dulje žive, oni u njedrima gaje mržnju prema islamu. Ta mržnja im potamnjuje srca i kida jetru pa umiru mladi. Dux Pessimus je naveo dobru usporedbu gdje gdriješe ovi koji nas mrze.

MukaFFa
mene zanima da li ratni plijen podliježe PDV-u?
jasno mi je za visoko-tarifnu robu, kafa cigare alkohol zlato ali šta je sa recimo brašnom i pokretnom imovinom.
ako ima PDV da li se oporezuje cijeli plijen ili samo tih 20%

mene sad čudi kako neki anonimni računovođa u KSA ne optuži Muhameda za utaju poreza. jer mislim da se ovdje radi o više milionskim dugovanjima...
a moguće je da ga je strah smrti ;)

Anonimni xy
30.11.2012., 13:03

.

Ovo je čista podmetnuta Allahova laž. Allah nije imao principjelni i pošteni odnos da svako,svaki narod pravi red u svojoj kući i da živi po svojoj volji. Allahova ideja je da Muhammed treba osvojiti cijeli svijet,da islam bude posvuda u svijetu preko mača. Ako u nekom "nevjerničkom" narodu ima nereda ili daleko blaže-neživljenja po islamskim principima isto se smatra za opći nered i nepravdu (kao da svaki narod ne zaslužuje vlast kakvu ima) pa je tu Muhammed da javi vladaru te zemlje da mora primiti islam,da mora njemu plaćati porez za njegovu intervenciju...sve u stilu mafijaških ultimatuma da uđe u tvoju kuću i da pravi reda,da zavlada tobom. Nadalje stalno je pravio psihološke tenzije-oni nas mrze,oni će nas htjeti ubiti...samo da se izaziva i napada.

Strategija "vuka u jagnjećem krznu" - to je Allah-Muhammedov islam.

AvluV
30.11.2012., 13:05
Hajd da je to napisalo neki trol...., ali ti?!?! Naprosto ne mogu vjarovati. :(

To što si sada napisao je neistina kada je u pitanju islam. Islam ne nalaže ubijanje nevjernika, svatko ima prao ne vjerovati ali nitko nema pravo terorizirati druge ljude. Mrzovoljnici imaju rat sa muslimanima. A nitko normalan ga nema.

Muslimanima je dopuštena je jedino samoobrana a zabranjeno im je da zapodijevaju bilo kakvo neprjateljstvo i otpočinjanje sukoba. Ako su napadnuti, samoobrana je legitimna. I legitimno je zaštititi napadnutog i potlačenog. Kome je to krivo?

Mnogobošci nas mrze zato jer ne volimo njihove idole koje su sami izmislili i o čemu Bog nije ništa objavio. Umjesto da u srcu gaje ljubav, pozitivne stvari pa da dulje žive, oni u njedrima gaje mržnju prema islamu. Ta mržnja im potamnjuje srca i kida jetru pa umiru mladi. Dux Pessimus je naveo dobru usporedbu gdje gdriješe ovi koji nas mrze.

Imaš svoju zemlju svoj čardak i u njem nemoj niti jedan predmet imati a mani se tuđih dvorišta i njihovih predmeta i duže i puno ljepše ćeš da živiš.
Zato te ljudi ne vole ovde.Dakle da bi bio voljen znaš što treba kad već pišeš da treba da budeš biti voljen a to je poštuj tuđe ..
Čudno kako od Tite nije ništa ostalo TUĐE NEĆEMO SVOJE NEDAMO.

dominik01
30.11.2012., 13:28
A to ima veze sa - čime točno?

djelo: Sirat Rasul Allah....

dux pessimus
30.11.2012., 13:33
Izgleda da bi nenaoružani napali njega pa je on preventivno prvi napao nenaoružane...:rofl:

jer nenaoružani su opasniji od naoružanih.....imaju opasnije namjere... Za informaciju: Muhamed je ne samo opomenuo i izgrdio one koji su htjeli napasti nenaoružanu karavanu, nego se sukobio sa teško naroužanom karavanom, samo po brojnosti boraca triput brojnijom od njegove vojščice. To se u povijesnim analima zove "Bitka za Bedro".

Evo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Badr

Dakle u karavani je bilo: 900 pješaka, 100 konjanika i 170 jahača na devi. I to je tebi "nenaoružana karavana"? :rofl:

dominik01
30.11.2012., 13:40
Za informaciju: Muhamed je ne samo opomenuo i izgrdio one koji su htjeli napasti nenaoružanu karavanu, nego se sukobio sa teško naroužanom karavanom, samo po brojnosti boraca triput brojnijom od njegove vojščice. To se u povijesnim analima zove "Bitka za Bedro".

Evo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Badr

Dakle u karavani je bilo: 900 pješaka, 100 konjanika i 170 jahača na devi. I to je tebi "nenaoružana karavana"? :rofl:

Aha!!! Ta nevjernička karavana Alahovim putem išla?....

MukaFFa
30.11.2012., 13:41
djelo: Sirat Rasul Allah....
jel ibn ishaq sa www.faithoffreedom.org ?
piše još skraćena verzija

dux pessimus
30.11.2012., 13:41
Aha!!! Ta nevjernička karavana Alahovim putem išla?....

I opet: o čem ti? :confused:

dominik01
30.11.2012., 14:06
I opet: o čem ti? :confused:

Nisam plaćen za to. Pozdravi sestru sjenu!

Basta
30.11.2012., 14:14

Hvala.

muhamed je lažni prorok i prema onome što je učinio u životu, prema onome što piše u kuranu i hadišima, svakako zaslužuje pakao (osim ako se za sve nije pokajao prije smrti, al to je malo vjerojatno)... on i njegova sljedba su namrli svijetu 1400 godina patnji, bez izgleda da stanu... :kava:

Golden-Boy
30.11.2012., 14:17
muhamed je lažni prorok i prema onome što je učinio u životu, prema onome što piše u kuranu i hadišima, svakako zaslužuje pakao (osim ako se za sve nije pokajao prije smrti, al to je malo vjerojatno)... on i njegova sljedba su namrli svijetu 1400 godina patnji, bez izgleda da stanu... :kava:

jel ti lakse sad kad si istresao tu mrznju koju cuvas u sebi? Ako jeste neka si onda, emocije nije dobro cuvati kazu

Basta
30.11.2012., 14:21
jel ti lakse sad kad si istresao tu mrznju koju cuvas u sebi? Ako jeste neka si onda, emocije nije dobro cuvati kazu

nije mržnja već konstatacija... :kava:

MukaFFa
30.11.2012., 14:24
posebno je konstatacija ono "hadiš"

Golden-Boy
30.11.2012., 14:33
nije mržnja već konstatacija... :kava:

konstatacije se iskazuju sa manje emocija a vise argumenata:kava:

Sebina
30.11.2012., 14:45
Hajd da je to napisalo neki trol...., ali ti?!?! Naprosto ne mogu vjarovati. :( To što si sada napisao je neistina kada je u pitanju islam. Islam ne nalaže ubijanje nevjernika, svatko ima prao ne vjerovati (ili vjerovati kako god želi i što god misli da je istinito) ali nitko nema pravo terorizirati druge ljude. Mrzovoljnici imaju rat sa muslimanima. A nitko normalan ga nema.

Evo jos dosta toga:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42435704&postcount=49

Ali primjecujes da nema komentara na ove ajete -- ni jedan jedini komentar. :D

Samo kada neko nesto negativno kaze u vezi Islama i Muslimana, onda svi komentarisu.

Sebina
30.11.2012., 14:56
Ti katolkinja, a pogotovo Hrvatica nisi......zbog čega bi "mi katolici ispaštali"?
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.

AvluV
30.11.2012., 15:08
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.

Što će te podjele?
Čemu to?

Zaklali su ih loši ljudi to je korektnije..

Nepoznati
30.11.2012., 15:09

MASONI?!? Na osnovu čega si to zaključila?

AvluV
30.11.2012., 15:10

Rekla tetka na blagajni Konzuma..

dominik01
30.11.2012., 15:39

katolik i musliman malim, Kršćanstvo i Islam velikim. Katolkinja sigurno nisi. 100%.... Žao mi je tvoje obitelji i svih žrtava. Za hrvatske zločine, ni kriv niti dužan, osjećam sramotu. Nacionalizam ne znači nužno i zlo. Može biti i obrambeni mehanizam jednog naroda. Pozdrav!

Shady
30.11.2012., 15:40
Ali vi ne otpočinjite borbu! Bog, doista, ne voli one koji zapovjedaju kavgu". Ovo je čista podmetnuta Allahova laž. Allah nije imao principjelni i pošteni odnos
da svako,svaki narod pravi red u svojoj kući i da živi po svojoj volji.

Ajet je više jasan. On zabranjuje nepravednost a promovira pravdnost.
To je sposoban ne vidjeti samo onaj koji su srcu ima kumire (idole)

Na mjestu u srrcu gdje se nastanjuje Milostivi, nekakav kumir zauzme mjesto,
i onda srčani vid ne daje rezultate, pa mnogobožac srlja u vlastitu propast.

Ostale, ničim dokazane škrabotine i brljotine iz vašeg posta nemam namjeru komentirati. A ni vi ih niste argumentirali. Svojim postovima pokazujete da neskriveno mrzite islam i sljedbenike te lijepe vjere i skloni ste izmišljanju neistina da bi ih islam. Međutim, islam je Božije Svjetlo koje sija i cija u srcima vjernika. Grozne riječi mnogobožaca ne mogu utrnuti svjetlo Njegovo.

Great British Islam (www.youtube.com/watch?v=85uYk-LkWvc) :kava:
.

Shady
30.11.2012., 15:53
Evo jos dosta toga:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42435704&postcount=49

Ali primjecujes da nema komentara na ove ajete -- ni jedan jedini komentar. :D

Samo kada neko nesto negativno kaze u vezi Islama i Muslimana, onda svi komentarisu.

A primjećujem. To su riječi iz njihove duše. Sljepoća im je otvrdla srca a laži iskrivile usta.
I sada govore ono što ne misle, ćute o onom što misle, i brane sebe od onog što vole. :ne zna:

Moju sućud zbog stradanja tvoje obitwelji od srbočetnika, tj. "pravo"slavnih.

I evo nešto za tebe pošto si pokazala dobru volju. :)
http://www.youtube.com/watch?v=09G6sO3NKto

Anonimni xy
30.11.2012., 16:14
Ajet je više jasan. On zabranjuje nepravednost a promovira pravdnost.
To je sposoban ne vidjeti samo onaj koji su srcu ima kumire (idole)

Tvoj kumir ti ne dozvoljava da vidiš što je Muhammed radio od dalekih susjeda slično što je radio i "Sulejman veličanstveni" prema Beču...

Htio bi tvoj Muhammed sa sabljom doći i do Amerike da je mogao da tamo pravi "reda". Dakle Allah je svojim izjavama o uspostavljanju reda u cijelom svijetu dao prostora svim mogućim nasilnim vojnim akcijama prema drugim narodima...što je Muhammed i činio...i sva sreća za druge narode što je rano odapeo papke i što nije imao muško potomstvo da održi autoritet nastavka žešćeg vojnog ludila.

Sebina
30.11.2012., 16:48
katolik i musliman malim, Kršćanstvo i Islam velikim.
Pa onda rece ovo...
a što se ti prodaješ pod katolkinju?? U dvije riječi poznam tko je tko.

Dakle... u cemu je tvoj problem?

Katolkinja sigurno nisi. 100%....
Katolkinja jesam, ali ono sto si ti to nisam sigurno, i hvala Bogu pa je tako.

Sebina
30.11.2012., 16:58
Što će te podjele?
Čemu to?
Nisu podjele. Vec samo konstatujem da svo zlo koje je ucinjeno mojoj familiji nije od Muslimanske strane, vec od strane cetnika koje nemaju veze sa Islamom, a naravno ni sa pravim Krscanstvom.

Kada Srbi govore da su Bozji narod i kolju Hrvate i Bosnjake, oni su "zlocinci".

Kada Musliman ucini neko zlo onda je "Islamski fundamentalista" ili terorista. E to je ta razlika koju ja potenciram.

Zaklali su ih loši ljudi to je korektnije..
Ja govorim kako jeste. Ako su ih cetnici zaklali necu reci da je to deda mraz ucinio.

Sebina
30.11.2012., 17:03
Ja o tome znam dosta, i necu se ponavljati ko papagaj. Ali ako nisi citao moje postove moguce je da si propustio, pa evo procitaj:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42419348&postcount=291

dominik01
30.11.2012., 17:07
Pa onda rece ovo...

Dakle... u cemu je tvoj problem?

Katolkinja jesam, ali ono sto si ti to nisam sigurno, i hvala Bogu pa je tako.

Katolkinja nisi, nit si ikad bila.... Što sam ja, takođe nisi... Ti hvali Bogu. Meni svejedno...zašto odmah nisi rekla da si i muslimanka...nego katolkinja...pa slavu Islamu...bilo je još takvih propagandera ovdje...obmanuti me može kome dozvolim.......nemoguće biti oboje istodobno. Pitaj si braću muslimane

Nepoznati
30.11.2012., 18:23
Ja o tome znam dosta, i necu se ponavljati ko papagaj. Ali ako nisi citao moje postove moguce je da si propustio, pa evo procitaj:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42419348&postcount=291

Masoni me mrze. Prate me gdje god idem, i pokusavaju da prisluskivaju moje razgovore. Prepadali su me, pokusavali da me kidnapuju, i jedan duzi period su svaki dan moga zivota pokusavali da me ubiju.

Aha. :rolleyes:
Nisi u pravu. Masoni (Slobodni zidari) nisu ništa gori/bolji od katolika ili muslimana ili židova, a Muhamed neće ići u pakao. Što bi išao? A i nema pakla.

(ako stalno misliš da te netko proganja, mislim da ti je jasno što to znači. Zapitaj se samo, zar si stvarno toliko bitna u svemirskim razmjerima.)

Shady
30.11.2012., 18:25
Katolkinja nisi, nit si ikad bila.... Što sam ja, takođe nisi... Ti hvali Bogu. Meni svejedno...zašto odmah nisi rekla da si i muslimanka...nego katolkinja...pa slavu Islamu...bilo je još takvih propagandera ovdje...obmanuti me može kome dozvolim.......nemoguće biti oboje istodobno. Pitaj si braću muslimane

:rolleyes: Interesantno, ovo je već drugi katolik kojeg katolici roglašavaju nekatolikom.. čak evo i muslimanom. :rofl:

Prvo je agica proglasila (http://www.forum.hr/showthread.php?p=42426793#post42426793) nekatolikom nick slučajni_prolaz,
A sad domi proglašava muslimankom nick sa križom u avataru.

Kakva vremena?! :lol:

Sebina
30.11.2012., 18:42
Meni je zao, ali ja imam utisak da ti nemas apsolutno nikakve veze o Krscanskoj teologiji. Velika je razlika izmedju lazni i pravi Krscana. Mnogi me mrze zbog toga sto vjerujem u cijelu Bibliju - od pocetka do kraja. Ne zaokruzujem samo pojedine dijelove kao sto mnogi to rade. Nemozes biti Katolik i "birati" sta ti se svidja i nesvidja u Bibliji.

Matthew 5:17-20

"Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them. For truly I tell you, until heaven and earth disappear, not the smallest letter, not the least stroke of a pen, will by any means disappear from the Law until everything is accomplished. Therefore anyone who sets aside one of the least of these commands and teaches others accordingly will be called least in the kingdom of heaven, but whoever practices and teaches these commands will be called great in the kingdom of heaven. For I tell you that unless your righteousness surpasses that of the Pharisees and the teachers of the law, you will certainly not enter the kingdom of heaven."

Istina je jasna.

Basta
30.11.2012., 18:46
konstatacije se iskazuju sa manje emocija a vise argumenata:kava:

kako rekoh, argumenti su mi sam muhamed, kuran i hadiši...

taj čovjek je ili bio lud ili opsjednut zlom silom... što god bilo, muhameda je tjeralo u očajanje, toliko se puta pokušao ubiti... ta sila ga je progonila, prisiljavala, fizički kinjila... Bog tako ne djeluje, ovo je bilo čisto opsjednuće... sam muhamed je dugo vremena vjerovao da je opsjednut, a onda je nekako sam sebe uvjerio da viđenja dolaze od boga... povjerovavši u to, postao je sluga Zloga...

činio je zlo, mislio je zlo, naređivao je zlo...

http://www.thereligionofpeace.com/Pages/Jesus-Muhammad.htm
http://carm.org/religious-movements/islam/comparison-between-jesus-and-muhammad

dux pessimus
30.11.2012., 18:49
Meni je zao, ali ja imam utisak da ti nemas apsolutno nikakve veze o Krscanskoj teologiji. Velika je razlika izmedju lazni i pravi Krscana. Mnogi me mrze zbog toga sto vjerujem u cijelu Bibliju - od pocetka do kraja. Ne zaokruzujem samo pojedine dijelove kao sto mnogi to rade. Nemozes biti Katolik i "birati" sta ti se svidja i nesvidja u Bibliji.

"Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them. For truly I tell you, until heaven and earth disappear, not the smallest letter, not the least stroke of a pen, will by any means disappear from the Law until everything is accomplished. Therefore anyone who sets aside one of the least of these commands and teaches others accordingly will be called least in the kingdom of heaven, but whoever practices and teaches these commands will be called great in the kingdom of heaven. For I tell you that unless your righteousness surpasses that of the Pharisees and the teachers of the law, you will certainly not enter the kingdom of heaven."

Istina je jasna.

Eto malo doslijednosti. Na ovo mogu samo - skinuti šešir! :top:

dux pessimus
30.11.2012., 18:51
taj čovjek je ili bio lud ili opsjednut zlom silom... što god bilo, muhameda je tjeralo u očajanje, toliko se puta pokušao ubiti...

Može dokument u kojem piše da se Muhamed pokušao ubiti?

Basta
30.11.2012., 18:56
Može dokument u kojem piše da se Muhamed pokušao ubiti?

evo izvoli:
http://answering-islam.org/Silas/suicide.htm

kažu da se tri godine pokušavao ubiti... znak ozbiljne poremećenosti... :kava:

i-s-l-a-m-i-c
30.11.2012., 19:07
evo izvoli:

LINK (http://www.call-to-monotheism.com/does_prophet_muhammad_s_contemplation_of_suicide_d isprove_his_prophet_hood__assuming_he_did__)

Previse rupa, praznina, slabosti... Kako je i navedeno...

I odgovor u drugom dijelu teksta pod naslovom: "Cak i ako jesu istinite predaje" - mozes sazeti u protupitanje: Da li bi se nogometni igraci radovali nakon pobjede u finalu Svjetskog prvenstva da svako od njih dobija taj isti trofej nakon ama bas svake utakmice?

dux pessimus
30.11.2012., 19:08
evo izvoli:

:rofl:
Prema tom istom hadisu, anđeo Gabrijel ga je osobno spriječio u tome, ništa manje. Dakle, to je vrhunski dokaz da ga je Bog odabrao za poslanika!

Ili ćeš selektivno vjerovati jednom dijelu hadisa (to je ovaj o navodnim pokušajima samoubojstva) a na drugi dio žmiriti?

dominik01
30.11.2012., 19:15
Prema tom istom hadisu, anđeo Gabrijel ga je osobno spriječio u tome, ništa manje. Dakle, to je vrhunski dokaz da ga je Bog odabrao za poslanika!

Ili ćeš selektivno vjerovati jednom dijelu hadisa (to je ovaj o navodnim pokušajima samoubojstva) a na drugi dio žmiriti?

Ne anđeo Gabrijel, nego sam Bog spasio me od ruke moje...istina da imam psihičkih odstupanja, ali Božji poslanik nisam...

Sebina
30.11.2012., 19:17
Eto malo doslijednosti. Na ovo mogu samo - skinuti šešir! :top:
Hvala. :)

Nepoznati
30.11.2012., 19:19
taj čovjek je ili bio lud ili opsjednut zlom silom... što god bilo, muhameda je tjeralo u očajanje,

Isto se može reći za kršćanskog Isusa. Njegovi su "krenuli da ga obuzdaju, jer su mislili da je luđak".

Jel bio "božanski luđak", ili "luđak vulgaris" (s paranoidnim mislima o proganjanju), ili nema razlike, pitanje je sad. :ne zna:

"I dođe Isus u kuću. Opet se skupi toliko mnoštvo da nisu mogli ni jesti. Čuvši to, dođoše njegovi da ga obuzdaju jer se govorilo: 'Izvan sebe je!'"

Basta
30.11.2012., 19:21

demonsko opsjednuće često kao posljedicu ima samoubojstvo... to što zla sila nije željela da se ubije samo znači da je muhamed trebao obaviti zadatak... :kava:

Isto se može reći za kršćanskog Isusa. Njegovi su "krenuli da ga obuzdaju, jer su mislili da je luđak".

Jel bio "božanski luđak", ili "luđak vulgaris" (s paranoidnim mislima o proganjanju), ili nema razlike, pitanje je sad. :ne zna:

"I dođe Isus u kuću. Opet se skupi toliko mnoštvo da nisu mogli ni jesti. Čuvši to, dođoše njegovi da ga obuzdaju jer se govorilo: 'Izvan sebe je!'"
ne šlepaj se s glupostima i pokušavati izjednačiti isusa i muhameda...

o isusu su ljudi mogli misliti što god žele, ali isus je bio uvijek siguran u svoje poslanje i u ono što treba napraviti...

muhameda su od djetinjstva optuživali da je opsjednut demonima, ukazanja su ga navodila na suicid (tri godine), a mračna sila ga je mučila fizički i psihički...

Sebina
30.11.2012., 20:01
demonsko opsjednuće često kao posljedicu ima samoubojstvo... to što zla sila nije željela da se ubije samo znači da je muhamed trebao obaviti zadatak... :kava:
Pa zle sile su se zabavljale i sa drugima, ne samo sa Muhamedom. Isusa je sotona licno odveo bio da ga iskusavao!

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew+4&version=NIV

Matthew 4:5

"Then the devil took him to the holy city and had him stand on the highest point of the temple."

Zasto ne poredis Mojsiju i Muhameda? Zar nije i Mojsije imao vojsku? Ali nevezano za to, ako vjerujes u cijelu Bibliju, moras priznati da je Isus licno naredjivao pokolje muskaraca, zena i djece u starom zavjetu. Od ovoga nemozes pobjeci.

Joshua 6:20-21

"When the trumpets sounded, the army shouted, and at the sound of the trumpet, when the men gave a loud shout, the wall collapsed; so everyone charged straight in, and they took the city. They devoted the city to the Lord and destroyed with the sword every living thing in it—men and women, young and old, cattle, sheep and donkeys."

Ne treba bjezati od istine. Ja se ponosim sa tim sto vjerujem u Bibliju komplet -- svaku rijec, i ne odbacujem nista.

dux pessimus
30.11.2012., 20:07
Aha najprije ga tjeraju da se ubije ali onda mu - daju zadatak? Bit će da je negdje pucala zapovjedna veza između Sotone i podređenih demona... :rofl:

sivko5
30.11.2012., 20:13

Istina je jasna.

Polako ti samo o kršćanskoj teologiji, i o pravim/lažnim kršćanima. Slutim zašto si stavila ovaj citat:
"17"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. 19Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom." 20"Uistinu kažem vam: ne bude li pravednost vaša veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, ne, nećete ući u kraljevstvo nebesko."
-ali bi volio da sama objasniš, pošto se tu prikazuješ kao neki teolog.

dominik01
30.11.2012., 20:14
Pa zle sile su se zabavljale i sa drugima, ne samo sa Muhamedom. Isusa je sotona licno odveo bio da ga iskusavao!

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew+4&version=NIV

Matthew 4:5

"Then the devil took him to the holy city and had him stand on the highest point of the temple."

Zasto ne poredis Mojsiju i Muhameda? Zar nije i Mojsije imao vojsku? Ali nevezano za to, ako vjerujes u cijelu Bibliju, moras priznati da je Isus licno naredjivao pokolje muskaraca, zena i djece u starom zavjetu. Od ovoga nemozes pobjeci.

Joshua 6:20-21

"When the trumpets sounded, the army shouted, and at the sound of the trumpet, when the men gave a loud shout, the wall collapsed; so everyone charged straight in, and they took the city. They devoted the city to the Lord and destroyed with the sword every living thing in it—men and women, young and old, cattle, sheep and donkeys."

Ne treba bjezati od istine. Ja se ponosim sa tim sto vjerujem u Bibliju komplet -- svaku rijec, i ne odbacujem nista.

....ovo je kalež moje krvi koja će se proliti za sve ljude na oproštenje grijeha... ...Zavjet NOVOGA I VJEČNOGA saveza...dakle, Isus ukida oprost po zakonu (zub za zub...) uvodi oprost po milosrđu... Muhamed se više oslanjao na SZ. Eto sestro bolje ne znam.

AvluV
30.11.2012., 20:22

o isusu su ljudi mogli misliti što god žele, ali isus je bio uvijek siguran u svoje poslanje i u ono što treba napraviti...

muhameda su od djetinjstva optuživali da je opsjednut demonima, ukazanja su ga navodila na suicid (tri godine), a mračna sila ga je mučila fizički i psihički...

A Isus je ubio par dječaka dok je bio malen i roditelji su odselili s njime da ih ne ubiju jer su postali najomraženija family(to vrlo lako može biti onaj bjeg u Egipat) imaš o tome u Protuevangelum Jacob bio je običan divljak..

Ima priča koliko hoćeš o svima a koliko je istina ...

krena
30.11.2012., 21:42

I tako su muslimani za prvih 100 godina postojanja uspjeli se jako dobro braniti. :(:eek::D To se vidi na ovoj slici:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/Map_of_expansion_of_Caliphate.svg/350px-Map_of_expansion_of_Caliphate.svg.png
http://sh.wikipedia.org/wiki/Muslimanska_osvajanja

Mora da je Muhamed bio dobar nogometni trener:
http://www.jutarnji.hr/multimedia/dynamic/00108/d1_wide_108518S1.jpg

Sebina
30.11.2012., 21:49
....ovo je kalež moje krvi koja će se proliti za sve ljude na oproštenje grijeha... ...Zavjet NOVOGA I VJEČNOGA saveza...dakle, Isus ukida oprost po zakonu (zub za zub...) uvodi oprost po milosrđu... Muhamed se više oslanjao na SZ. Eto sestro bolje ne znam.
Zasto bjezis od toga da je Isus (Bog) u Bibliji naredjivao masovna ubistva muskaraca, zena i dijece? Ovo te pitam vec nekoliko puta.

"Then I heard the LORD say to the other men, "Follow him through the city and kill everyone whose forehead is not marked. Show no mercy; have no pity! Kill them all – old and young, girls and women and little children. But do not touch anyone with the mark. Begin your task right here at the Temple." So they began by killing the seventy leaders. "Defile the Temple!" the LORD commanded. "Fill its courtyards with the bodies of those you kill! Go!" So they went throughout the city and did as they were told." (Ezekiel 9:5-7 NLT)

Jel ti treba prevod? :D

Ja licno nemam nista protiv ovoga, jer smatram da su sve Bozije odluke pravedne! Nikada nisam bila protiv nasilja (kada je potrebno), i cak ponekad i volim vidjeti krv. Samo ne vidim zasto se ovo ignorise!? Smijesno mi je to da se Isus uvijek prikazuje kao neko koji nikada nije ubijao, niti naredjivao ubistva.

dominik01
30.11.2012., 23:17
Zasto bjezis od toga da je Isus (Bog) u Bibliji naredjivao masovna ubistva muskaraca, zena i dijece? Ovo te pitam vec nekoliko puta.

"Then I heard the LORD say to the other men, "Follow him through the city and kill everyone whose forehead is not marked. Show no mercy; have no pity! Kill them all – old and young, girls and women and little children. But do not touch anyone with the mark. Begin your task right here at the Temple." So they began by killing the seventy leaders. "Defile the Temple!" the LORD commanded. "Fill its courtyards with the bodies of those you kill! Go!" So they went throughout the city and did as they were told." (Ezekiel 9:5-7 NLT)

Jel ti treba prevod? :D

Ja licno nemam nista protiv ovoga, jer smatram da su sve Bozije odluke pravedne! Nikada nisam bila protiv nasilja (kada je potrebno), i cak ponekad i volim vidjeti krv. Samo ne vidim zasto se ovo ignorise!? Smijesno mi je to da se Isus uvijek prikazuje kao neko koji nikada nije ubijao, niti naredjivao ubistva.

ni riječ engleskog ne razumijem. Od BOGA JEDINOGA dominik bjezati neće...kažeš da si "katolkinja" ma hajde. Koga je to Isus ubio??...koga??? Tebi smiješno?, To ti je smiješno zbog rod ili boga tvoga? Ne zanimljiva si mi.,.ja KRV ne podnosim. U utorak imam ponovo ablaciju srca, to boli jako ali nije problem samo da ne vidim kap krvi. Za svinjokolju tebe zovem.pozdrav!

Sebina
30.11.2012., 23:29
ni riječ engleskog ne razumijem. Od BOGA JEDINOGA dominik bjezati neće...kažeš da si "katolkinja" ma hajde. Koga je to Isus ubio??...koga???
Pa napisao sam da je iz Ezekijela. Zar je toliko tesko otvoriti Bibliju i procitati?

Evo ti prevod Ezekiel 9:4-11

4 Gospod mu zapovjedi: "Idi posred grada, posred Jerusalema, i zabilježi 'Tau' na čelo ljudima, koji uzdišu i jadikuju zbog svih gadova, što su se činili u njemu!"

5 A drugima reče pred ušima mojim: "Idite za njim u grad i pobijte ga! Oko vaše neka ne gleda milostivo, i nemajte milosrđa!

6 Starce, mladiće, djevojke, djecu i žene pobijte do uništenja! Ali ne dirajte ni u jednoga, koji nosi na sebi Tau! Počnite od moga svetišta" Oni počeše od ljudi, starješina, što su stajali pred hramom.

7 On im zapovjedi: "Oskvrnite kuću i napunite predvorja pobijenima! Onda izađite!" Tada izađoše i učiniše u gradu krvoproliće.

8 Kada su tako ubijali i ja bio ostao sam, tada padoh na lice svoje i povikah: "Ah, svemogući Gospode, hoćeš li zatrti sav ostatak Izraelov, kad tako izasipaš gnjev svoj na Jerusalem?"

9 On mi odgovori: "Krivnja kuće Izraelove i Judine velika je preko svake mjere. Zemlja je puna krvi i grad je pun nasilja; jer misle: "Gospod je ostavio zemlju, i Gospod ne vidi.

10 Zato moje oko neće gledati milostivo. Neću imati milosrđa. Put njihov obratit ću na glavu njihovu."

11 Tada čovjek, koji je bio obučen l laneno platno i imao opravu pisarsku uz bedricu, donese vijest: "Učinio sam, kako si mi zapovjedio."
Dakle ocigledno je da je u Bibliji Isus (Bog) naredjivao pokolje nad zlim ljudima, i ja nemam problem sa tim. Ne vidim sta je tu sporno.

Tebi smiješno?, To ti je smiješno zbog rod ili boga tvoga? Ne zanimljiva si mi.,.ja KRV ne podnosim. U utorak imam ponovo ablaciju srca, to boli jako ali nije problem samo da ne vidim kap krvi. Za svinjokolju tebe zovem.pozdrav!
Nemam neki poseban komentar na ovakav prostakluk.

dominik01
30.11.2012., 23:32

Kao prvo: islam me ne zanima niti koliko crno ispod nokta. Za mene zadnja religija na svijetu. Ateist- sutra, musliman nikada....muslimani ubijaju u ime Alaha, ti ih razumiješ ??? Zar s tobom i Islamom nešto imati trebam. Ti katolkinja ??? Hahaha...čitaj Naftali i uči se duhovnosti

Sebina
30.11.2012., 23:38
Kao prvo: islam me ne zanima niti koliko crno ispod nokta. Za mene zadnja religija na svijetu. Ateist- sutra, musliman nikada....
Pa zasto onda trosis svoje vrijeme na jednom internet forumu, pljuvati po necemu sto te uopste ne zanima? Nema logike. :kava:

muslimani ubijaju u ime Alaha, ti ih razumiješ ???
Razumijem? Da.
Opravdavam? Ne.

Velika razlika.

Zar s tobom i Islamom nešto imati trebam. Ti katolkinja ???
Katolkinja od rodjenja, i to cu i ostati. A lazno Krscanstvo sam davno odbacila. Izmedju ostalog odbacila ucenja laznih propovjednika i Masona kao sto su to Joyce Meyer, Benny Hinn, itd.

Hahaha...čitaj Naftali i uči se duhovnosti
Bogami neznam ko je/sta je Naftali.

AvluV
30.11.2012., 23:38
Pa napisao sam da je iz Ezekijela. Zar je toliko tesko otvoriti Bibliju i procitati?

Evo ti prevod Ezekiel 9:4-11

Dakle ocigledno je da je u Bibliji Isus (Bog) naredjivao pokolje nad zlim ljudima, i ja nemam problem sa tim. Ne vidim sta je tu sporno.

Nemam neki poseban komentar na ovakav prostakluk.

Tu ipak ne piše da je Isus no ima u evandjelju njegova tamna strana a i u Otkrivenju na sličan štih gdje prijeti da će djecu pobiti kao i da pred njime će da glave padaju koji ga ne priznaju za kralja.
A je li to Isus to Dominik zna on je hodao s njime on nikoga ne može da ubije.

dominik01
30.11.2012., 23:40
A Isus je ubio par dječaka dok je bio malen i roditelji su odselili s njime da ih ne ubiju jer su postali najomraženija family(to vrlo lako može biti onaj bjeg u Egipat) imaš o tome u Protuevangelum Jacob bio je običan divljak..

Ima priča koliko hoćeš o svima a koliko je istina ...

ima priča da je bilo 21 Isus u to vrijeme...priče, priče...jedan je Krist koji svijet u mir uvodi... Koji Izraelu proreče da će u roblju svih naroda biti dok sin čovječiji iz oblaka se ne spusti nad Izrael. Tad podignite glavu uspravno... Tako i bijaše...

Sebina
30.11.2012., 23:42
Tu ipak ne piše da je Isus no ima u evandjelju njegova tamna strana a i u Otkrivenju na sličan štih gdje prijeti da će djecu pobiti kao i da pred njime će da glave padaju koji ga ne priznaju za kralja.
A je li to Isus to Dominik zna on je hodao s njime on nikoga ne može da ubije.
Nisi shvatio sustinu ovoga. U Starom Zajvetu Bog naredjuje razna ubistva i pokolje zli ljudi. Jel ti poznat Jericho?

Pa ako je Isus Bog, onda je jednostavno za shvatiti da je on taj koji je naredjivao te pokolje. Lazni Krscani koji navodno vjeruju u cijelu Bibliju (malo sutra) uvijek potenciraju da Isus nikada nije naredjivao ubistva, a istovremeno i tvrde da je Bog! Pa to nema smisla nikakvog!

Ja nemam nikakav problem priznati da je Bog naredjivao masakre u Bibliji. Ali ocigledno neki ljudi imaju.

AvluV
30.11.2012., 23:48
ima priča da je bilo 21 Isus u to vrijeme...priče, priče...jedan je Krist koji svijet u mir uvodi... Koji Izraelu proreče da će u roblju svih naroda biti dok sin čovječiji iz oblaka se ne spusti nad Izrael. Tad podignite glavu uspravno... Tako i bijaše...

Taj Isus je sin Marije i Josipa u tom tekstu a ja nisam živ bio onda da znam je li on to bio no eto ti znaš da nije ..
I tko priča o Kristu malo si pobrkao kao da ti nije dobro lončiće.
Stislo s sviju strana aa?

Nisi shvatio sustinu ovoga. U Starom Zajvetu Bog naredjuje razna ubistva i pokolje zli ljudi. Jel ti poznat Jericho?

Pa ako je Isus Bog, onda je jednostavno za shvatiti da je on taj koji je to naredjivao. Lazni Krscani koji navodno vjeruju u cijelu Bibliju uvijek potenciraju da Isus nikada nije naredjivao ubistva, a istovremeno i tvrde da je Bog! Pa to nema smisla nikakvog!

Ja nemam nikakav problem priznati da je Bog naredjivao masakre u Bibliji. Ali ocigledno neki ljudi imaju.

Razumio sam ja ne brini no da se ne izvuku da ne piše Isus pa u pomoć malo sam
dostignuo da tamna strana Isusa ima u novom zavjetu na sličan način kao u starom zavjetu da je to u biti sve jedna priča no priča ima i kontra stranu.
A tko ima probleme s time ?
Onaj koji to sve zaozbiljno shvaća.

Sad si počeo učiti strućnjaka za religiju o religiji a reče da ne poznaš religije.Koja smutulja si ti maleni ..

A Izrael maleni ima državu slobodan je fulao si s time ...

Sebina
30.11.2012., 23:50
Razumio sam ja ne brini no da se ne izvuku da ne piše Isus pa u pomoć malo sam
dostignuo
I nemora da pise Isus, jer su on i Otac (Yahweh) jedno.

Od ovoga se nemoze nikako pobjeci, koliko god dominik to pokusavao sa svojim diverzijama. Isus je u Starom Zavjetu veoma jasno naredio pokolje muskaraca, zena i djece.

Kada Isus ucini neko cudo u Novom Zavjetu, onda su lazni Krscani prvi ti koji govore da je on Bog. Ali kada Bog u Starom Zavjetu naredjuje ubistva, onda ni jedan od njih ne kaze "to je Isus ucinio."

A govore da su jedno. Pa naravno da jesu, ali zasto onda ne priznaju ove stvari koje je Isus cinio u Starom Zavjetu!?

Joj, glava me zabolila.

AvluV
30.11.2012., 23:54
I nemora da pise Isus, jer su on i Otac (Yahweh) jedno.

Od ovoga se nemoze nikako pobjeci, koliko god dominik to pokusavao sa svojim diverzijama. Isus je u Starom Zavjetu veoma jasno naredio pokolje muskaraca, zena i djece.

Kada Isus ucini neko cudo u Novom Zavjetu, onda su lazni Krscani prvi ti koji govore da je on Bog. Ali kada Bog u Starom Zavjetu naredjuje ubistva, onda ni jedan od njih ne kaze "to je Isus ucinio."

A govore da su jedno. Pa naravno da jesu, ali zasto onda ne priznaju ove stvari koje je Isus cinio u Starom Zavjetu!?

Joj, glava me zabolila.
Kad bi se to priznalo onda ne bi bio na tronu savršenstva više nego običan jedan kao i svi ...
No pasti će ta priča kako je došla a ostati će KRIST koji je bio, koji jest i koji će biti a lažni Isus će biti zbačen ..

Sebina
30.11.2012., 23:59
Kad bi se to priznalo onda ne bi bio na tronu savršenstva više nego običan jedan kao i svi ...
No pasti će ta priča kako je došla a ostati će KRIST koji je bio, koji jest i koji će biti a lažni Isus će biti zbačen ..
On je i dalje savrsen jer su Njegove odluke pravedne. Ali ljudi koji ga i dalje predstavljaju kao nekoga ko je protiv nasilja i koji nije naredjivao bilo kakvo nasilje, oni zive u zabludi!

To je ono, sto sam htjela reci.

AvluV
01.12.2012., 00:05
On je i dalje savrsen jer su Njegove odluke pravedne. Ali ljudi koji ga i dalje predstavljaju kao nekoga ko je protiv nasilja i koji nije naredjivao bilo kakvo nasilje, oni zive u zabludi!

Ne baš po bibliji to je jedan sitničavi egocentrični ljubomorni itd

Sebina
01.12.2012., 00:08
Ne baš po bibliji to je jedan sitničavi egocentrični ljubomorni itd
O ovome necu diskutovati, jer ce odvratiti od bitnijeg. Cekam jos uvijek dominikovu reakciju na ono sto sam rekla, i citirala.

AvluV
01.12.2012., 00:16
O ovome necu diskutovati, jer ce odvratiti od bitnijeg. Cekam jos uvijek dominikovu reakciju na ono sto sam rekla, i citirala.

Vidio je on to sto puta ovde njega to ne interesira ima on svoj zdravi film on je jako jedna pozitivna osoba vidjeti ćeš ,u njega je objeli svoje a ocrni tuđe..

dominik01
01.12.2012., 07:12
Taj Isus je sin Marije i Josipa u tom tekstu a ja nisam živ bio onda da znam je li on to bio no eto ti znaš da nije ..
I tko priča o Kristu malo si pobrkao kao da ti nije dobro lončiće.
Stislo s sviju strana aa?

hehe! Stišće, naravno...

krena
01.12.2012., 09:39

Dakle, po tebi je ipak Krist došao da donese mač, a ne mir. I da nastavi djelo i ponašanje svoga Oca: http://www.forum.hr/showpost.php?p=41244668&postcount=905

Bog Staroga zavjeta vjerojatno je najneugodniji od svih izmišljenih likova: ljubomoran i ponosan na to; sitničav, nepravedan, opsjednut time da sve nadzire, ništa ne oprašta; osvetoljubiv, krvoločni etnički čistač; ženomrzac, homofob, rasist, djecoubojica, genocidan, donositelj kuge, megaloman, sadomazohist, mušičavi pakosni silnik.

dominik01
01.12.2012., 09:54
Sad si počeo učiti strućnjaka za religiju o religiji a reče da ne poznaš religije.Koja smutulja si ti maleni ..

A Izrael maleni ima državu slobodan je fulao si s time ...

to čuh na svetoj misi prije tri dana...hvala na komplimentu..."maleni" je prevelik zalogaj mnogim stručnjacima...nije dobro da struka ovlada čovjekom u čovjeku...ti ne želiš shvatiti napisano...znači porazilo te tvoje stečeno znanje...gdje ostavi svoju nadarenost

dominik01
01.12.2012., 10:02

zar vam nije dosta ??

Sebina
01.12.2012., 14:05
Dominik, cekam jos uvijek tvoj odgovor na slijedece:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451546&postcount=116

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451699&postcount=121

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451770&postcount=123

Ocigledno je, i veoma jednostavno za shvatiti, da je Isus (Bog) u Bibliji zaista naredjivao pokolje muskaraca, zena, i djece. Ne treba bjezati od ove cinjenice, i ne treba slijepo slusati i ponavljati samo ono sto cujes na "svetoj misi". Treba ipak koristiti zdrav razum. Bozije odluke su pravedne, i ne treba se njih stiditi.

Ja ti se vise necu obracati sve dok ne komentarises ovo.

Zapamti samo jedno: Ultra-nacionalizam nema apsolutno nista sa pravim Krscanstvom. :)

Lijep pozdrav.

dominik01
01.12.2012., 14:54
Dominik, cekam jos uvijek tvoj odgovor na slijedece:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451546&postcount=116

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451699&postcount=121

http://www.forum.hr/showpost.php?p=42451770&postcount=123

Ocigledno je, i veoma jednostavno za shvatiti, da je Isus (Bog) u Bibliji zaista naredjivao pokolje muskaraca, zena, i djece. Ne treba bjezati od ove cinjenice, i ne treba slijepo slusati i ponavljati samo ono sto cujes na "svetoj misi". Treba ipak koristiti zdrav razum. Bozije odluke su pravedne, i ne treba se njih stiditi.

Ja ti se vise necu obracati sve dok ne komentarises ovo.

Zapamti samo jedno: Ultra-nacionalizam nema apsolutno nista sa pravim Krscanstvom. :)

Lijep pozdrav.

dominik neće niti pogledati te linkove. Ne razumijem što ti opće nije jasno od mene, niti što tražiš cijelo vrijeme, osim što, dojam imam, na suptilan način želiš Kršćanstvo ocrniti... Svojim upornim ponavljanjem Isusa Bogom priznaješ...zanimljiva si katolkinjo-muslimanka ??... Ultranacionalizam...ja sam izrazito domoljubno osjetljiv

Kitim
01.12.2012., 23:09
Biti božiji je nestajanje JA ili ega i onda čovjek postaje zdrav i priča o sebi u trećem licu jednine kao da o sebi ne govori jer njegovo ja je nestalo sjedinjilo se s bogom u jedno.

Sebina
01.12.2012., 23:28
Dakle, po tebi je ipak Krist došao da donese mač, a ne mir.
Da bi mir postojao, zlo mora biti unisteno.

Bez unistenja zla (zli ljudi, zli obicaja, itd.) nemoze postojati mir.

Kitim
01.12.2012., 23:34

Nikad ne možeš uništiti sve uvjek ostane jedan ili ideja i opet nanova.Zlo se uništava u korjenu gdje raste a ne gdje je biljka izrasla.
Ne znaš ti o tome ništa.Vjeruj mi na riječ da ne znaš da ne duljim..

Sebina
01.12.2012., 23:39
Nikad ne možeš uništiti sve uvjek ostane jedan ili ideja i opet nanova.
Nemozes sve, ali jedan po jedan. :D

Zar nebi bio bolji svijet kada bi se mucili i ubili svi zlocinci, pedofili, itd.?

Zlo se uništava u korjenu gdje raste a ne gdje je biljka izrasla.
Ali ima grupa ljudi koji stoje iza toga. Ti ljudi pomazu zlu da se "razvija" da tako kazem. Dok se oni ne uniste, nema napretka.

Ne znaš ti o tome ništa.Vjeruj mi na riječ da ne znaš da ne duljim..
Ma nemoj? Prosla sam ja dosta u zivotu.

Kitim
01.12.2012., 23:39
Interesira me kad je najveća posjećenost ovde da vam saopćim jednu veliku istinu za koje nitko ne zna ne samo ovde nego i u svjetu a meni je osobno saopćena u duhu preko boga.U koje doba je ovaj forum najposjećeniji??

Kitim
01.12.2012., 23:43
Nemozes sve, ali jedan po jedan. :D

Zar nebi bio bolji svijet kada bi se mucili i ubili svi zlocinci, pedofili, itd.?

Ali ima grupa ljudi koji stoje iza toga. Ti ljudi pomazu zlu da se "razvija" da tako kazem. Dok se oni ne uniste, nema napretka.

Ma nemoj? Prosla sam ja dosta u zivotu.

Vjerujem da jesi prošla ali nemaš razumjevanje čitao sam par postova ovde vidi se šupljina no uvjek ima bolji od boljeg no ja nisam bolji sam od sebe ja sam pod direktnim vodstvom sama boga kao medij samo prenosim što je odozgora na dole izrečeno ovoga trena.

Sebina
01.12.2012., 23:59
Vjerujem da jesi prošla ali nemaš razumjevanje čitao sam par postova ovde vidi se šupljina no uvjek ima bolji od boljeg no ja nisam bolji sam od sebe ja sam pod direktnim vodstvom sama boga kao medij samo prenosim što je odozgora na dole izrečeno ovoga trena.
Ma da, sigurna sam.

Hajde reci nam sta ti je Bog rekao?

Kitim
02.12.2012., 00:04
Ma da, sigurna sam.

Hajde reci nam sta ti je Bog rekao?

Malo vjere nevjerni neće biti naodmet i nikada ama baš nikada ne dopusti za zavist i ljubomora bude na razvoj tvoj prepreka.
Ja ništa sam ne pišem od sebe nego ono što mi duh nalaže i rekao sam već da ću objaviti istinu u vrijeme kad ima najviše ovde ljudi da ostane zapamćeno da ne ostane u hrpi postova negdje zagubljeno ako sad izrečem.

Želim da vam budem od pomoći nema razloga za negativni doček a ako ne bude prihvaćeno ja se neću ljutiti jer to i nije moja osobna volja nego božija volja,ništa ovo ja sam nisam smislio nego mi je večeras dato telepatksi i vezano je za Isusa i Muhameda.

KREACIONIST
02.12.2012., 01:13
Interesira me kad je najveća posjećenost ovde da vam saopćim jednu veliku istinu za koje nitko ne zna ne samo ovde nego i u svjetu a meni je osobno saopćena u duhu preko boga.U koje doba je ovaj forum najposjećeniji??

Radnim danom oko 4.30 a.m.
Vidi boldano, boga pišeš malim slovom, loše čitaš tarot, a i bioenergija ti šteka, ni pravopis ti nije jača strana, al se svejedno kladim u ćevape da ti se u najavljenom valjanju bureka u vrijeme najveće posjećenosti forum.hr, krije malo jača provala od koje bi mnogi koji pate od opstipacije napokon mogli dobiti trčkalicu :lol:

Anonimni xy
02.12.2012., 07:46
Biti božiji je nestajanje JA ili ega i onda čovjek postaje zdrav i priča o sebi u trećem licu jednine kao da o sebi ne govori jer njegovo ja je nestalo sjedinjilo se s bogom u jedno.

On kaže da ti pričaš gluposti !

Kitim
02.12.2012., 15:17
On kaže da ti pričaš gluposti !

Meni kaže drugačije a jasno mi ukazuje da si ti na suprotnoj strani i upozorio me da će da se pojaviti jedan ovde koji će htjeti da zaustavi božiju silu istine.

Shady
04.12.2012., 15:47
Meni kaže drugačije a jasno mi ukazuje da si ti na suprotnoj strani,
i upozorio me da će da se pojaviti jedan ovde koji će htjeti da zaustavi Božiju silu istine....

tj. islama! :mig:

Anonimni xy
04.12.2012., 16:24

"eli eli lama sabaktani"

is lama

Islam u svom grafemskom značenju znači predan ISI, Isusu :ne zna::)

Kitim
04.12.2012., 17:25

Svaki cigo svoga konja hvali i sve vjere su ciganske(bez uvrede ciganima) to je definitivni zaključak a ako tko ima što bolje reći od ove vrhunske istine koju bog mi objavio neka samo kaže ali da je s realnosti potkrijepljeno s rezultatima jer ova moja jest.

Samo nemojte pitati kako to pominješ bog a religije su ciganske ili zašto bog s malim slovom jer je to otrcano odavno..

Pravi Život
08.12.2012., 21:42
Želim da vam budem od pomoći nema razloga za negativni doček a ako ne bude prihvaćeno ja se neću ljutiti

znaš kako ide, ko te dočeka raširenih ruku, dočeka, a ko te mrko pogleda, znaš već samim pogledom u oku, ne treba više tu puno riječi...
premda, ne treba sudit unaprijed, jer se čovjek lako prevari, to mu u naturi :mig:

kako kaže naslov teme Prorok Muhamed u paklu
a ne, nije
... iako, njegovi protivnici bi voljeli baš to

Juda, koji je izdao Isusa, nije u paklu, a niti će biti
pakao je ionako nepostojeća adresa, nema jednog jedinog čovjeka koji bi mogao, osim slikovito, završiti tamo

UZTREW
08.12.2012., 21:59
Moras priznati da ti je tema neobicna i pomalo neozbiljna, ja sam je shvatio kao provokaciju sto je takodje trol. Izrazio si veliku nedoumicu da li je ovo istina ili nije sto je meni bilo smijesno, zar iko moze uzeti san nekoga kao dokaz o necemu. Ako cemo od tudjih snova praviti teme i tudjih vizija takodje teme onda ce biti zanimljivo. No eto kazes da nemas losu namjeru pa halali ako je tako, neka se tema razvija u tom slucaju

Pa Muhamed je stvorio vjeru skoro na isti taj nacin koi ti osporavas.

Kitim
08.12.2012., 22:30
Svi su svezani proroci patrijaharta gore unutar sedam sfera nije samo Muhamed.

RIOBOSS
11.12.2012., 21:23

Dobro i zlo su kao dan i noć, plima i oseka, muško i žensko...eros i tanatos.

Uništenje zla bi značilo i uništenje dobra, kao što dan ne bi postojao bez noći, oseka bez plime, muško bez ženska...eros bez tanatosa.

Te parole tipa: "uništenje zla", nameću potrebu objektivne i hirurški precizne definicije zla, što je za čovjeka nemoguća misija.

Zašto? Najkraći odgovor bi bio da čovjek ne može biti postojano objektivan i hirurški precizan krećući se kroz prostor i vrijeme. On to može ponekad i ponegdje.
A pogotovo grupa ljudi, masa, ne može biti postojano objektivna i hirurški precizna (za uništenje zla) jer se sastoji od mnoštva pojedinaca čiji se rijetki momenti objektivnosti nikada ne podudaraju.

Dakle, poenta nije u uništenju zla, nego u borbi protiv zla koja se uglavnom odvija unutar pojedinačnih ljudskih duša. Ta borba će trajati onoliko koliko bude trajao svijet, odnosno čovječanstvo. Unutar pojedinačnih ljudskih duša se događa većina pobjeda dobra nad zlom čije rezultate najprije vidimo po odsustvu zla, njegovoj oseki (pasivno dobro, pozitivna nula), nakon čega se tek stiču uslovi za pojavno dobro...

Moguće je da rijetki pojedinci zauzdaju zlo u sebi na duže periode, čime takvi ljudi stiču potreban kapacitet za inflaciju pojavnog dobra kroz vlastite akcije...
Takve ljude kršćani zovu svecima, a muslimani evlijama.

Ali, iz razloga što je Bog dao Luciferu specijalni portal, pristup, ljudskim dušama kroz ono što muslimani definiraju kao Nefs (primitivna životinja u nama), a Frojd kao Id (nagonska sfera), a čemu je se u stanju suprotstaviti jedino razum, potpomognut Bogom...

Konačna i definitivna pobjeda nad tom životinjom u nama (Luciferom) događa se u trenutku kada duša napušta tijelo, čime Lucifer gubi taj specijalni pristup ljudskoj duši dok je ona bila zakačena za tijelo.

Za kraj bih konstatirao da, kako postoje rijetki pojedinci koji su na duži rok savladali životinju u sebi (nakon čega su stvorili preduslove za aktivno i pojavno djelovanje na strani dobra), isto tako postoje i pojedinci koje je životinja (Lucifer) savladala na duži rok (nakon čega su stvoreni preduslovi za aktivno i pojavno djelovanje na strani zla).

Nije apsolutno sigurno da svetac/evlija do smrti neće zastraniti, niti da ljudi ogrezli u zlu neće na dobro izaći, ali to je već između njih i Boga ili Lucifera...

Borba između dobra i zla unutar pojedinačne ljudske duše aktivno mijenja dušu kako se ona kreće kroz prostor i vrijeme, tako da duša kroz borbu stiče kvalitet, odnosno nekvalitet. Broj pojedinačnih sitnih promjena može biti ogroman unutar samo jednog jedinog dana, a takođe, moguće su i velike promjene u kratkim intervalima, što se dogodi nekoliko puta u životu svakom ljudskom biću...

Improper
11.12.2012., 21:36
Dakle, poenta nije u uništenju zla, nego u borbi protiv zla koja se uglavnom odvija unutar pojedinačnih ljudskih duša. Ta borba će trajati onoliko koliko bude trajao svijet, odnosno čovječanstvo. Unutar pojedinačnih ljudskih duša se događa većina pobjeda dobra nad zlom čije rezultate najprije vidimo po odsustvu zla, njegovoj oseki (pasivno dobro, pozitivna nula), nakon čega se tek stiču uslovi za pojavno dobro...

Moguće je da rijetki pojedinci zauzdaju zlo u sebi na duže periode, čime takvi ljudi stiču potreban kapacitet za inflaciju pojavnog dobra kroz vlastite akcije...
Takve ljude kršćani zovu svecima, a muslimani evlijama.

Ali, iz razloga što je Bog dao Luciferu specijalni portal, pristup, ljudskim dušama kroz ono što muslimani definiraju kao Nefs (primitivna životinja u nama), a Frojd kao Id (nagonska sfera), a čemu je se u stanju suprotstaviti jedino razum, potpomognut Bogom...

Konačna i definitivna pobjeda nad tom životinjom u nama (Luciferom) događa se u trenutku kada duša napušta tijelo, čime Lucifer gubi taj specijalni pristup ljudskoj duši dok je ona bila zakačena za tijelo.
...
Borba između dobra i zla unutar pojedinačne ljudske duše aktivno mijenja dušu kako se ona kreće kroz prostor i vrijeme, tako da duša kroz borbu stiče kvalitet, odnosno nekvalitet. Broj pojedinačnih sitnih promjena može biti ogroman unutar samo jednog jedinog dana, a takođe, moguće su i velike promjene u kratkim intervalima, što se dogodi nekoliko puta u životu svakom ljudskom biću...
sve ovo što kažeš jaaaako mi podsjeća grčku filozofiju. uključujući i onaj dio o oslobađanju duše. a nije ni čudo jer dobar dio aristotelja imamo samo -- u arapskom prijevodu. originale su spalili primitivni kršćani na početku našeg doba.

valjda s tom razlikom što grčka filozofija nije kočila na tom dualizmu, niti prijetila paklom (dapače pakao je bio posmatran kao odživjelim praznovjerjem). najrafiniraniji njen oblik, stoicizam, jeste se zalagao za uništenje strasti, tj. istoga nefsa, i morao je. ali nikad i nigdje nije bilo smatrano (kao što to misle vjernici kršćani i muslimani) da je SMISAO ŽIVOTA borba sa zlom.

Zlo smeta životu, onemogućava život, čini život nesretan za one koji ne znaju kako ga se podnosi, i neugodan za sve...pa kad će zlo biti pobjeđeno, život treba da prestane?

ne, ne vjerujem.
tek kada zlo prestane će pravi život početi na zemlji. "Budi volja tvoja na zemlji kao na nebu."

usput, jel, na takav način možeš vrlo lako opravdati ništanerađenje, kao što su to radili kršćani vjekovima. "e vala," govorili su, "ništa od mene ne ovisi, sve je na Bogu ili na šejtanu ili na drugim ljudima ili na zlu...pa uopće ako se zlo pobjedi, život će prestati." hmm!

osim razgradnje, RIOBOSS, postoji i gradnja. Gradnja je velika stvar. Puno veća od razgradnje.

RIOBOSS
12.12.2012., 00:06
sve ovo što kažeš jaaaako mi podsjeća grčku filozofiju. uključujući i onaj dio o oslobađanju duše. a nije ni čudo jer dobar dio aristotelja imamo samo -- u arapskom prijevodu. originale su spalili primitivni kršćani na početku našeg doba.

Čitao sam Aristotela nekad davno, onako kako ga je sposoban čitati gimnazijalac ili nezreli brucoš.

Svoje viđenje svijeta nisam posudio od njih, nego sam ga izveo iz svetih knjiga Abrahamove djece.

Podudarnost sa starim Grcima je slučajna, a moguće da je i neminovna.

valjda s tom razlikom što grčka filozofija nije kočila na tom dualizmu, niti prijetila paklom (dapače pakao je bio posmatran kao odživjelim praznovjerjem). najrafiniraniji njen oblik, stoicizam, jeste se zalagao za uništenje strasti, tj. istoga nefsa, i morao je. ali nikad i nigdje nije bilo smatrano (kao što to misle vjernici kršćani i muslimani) da je SMISAO ŽIVOTA borba sa zlom.

Ne bih baš borbu sa zlom (pod čim podrazumijevam uglavnom unutrašnju borbu) podveo pod preširoki termin "smisla života".

Život je sam po sebi slojevit, a smislova ima mnogo, različitih po kvalitetu i kvantitetu.

S obzirom na događaje koji su prethodili Adamovom progonu na Zemlju (predstavljanje čovjeka; ograničena pobuna Lucifera koji se ne buni protiv Boga, nego protiv stvorenja; izazov Lucifera upućen Bogu za borbu za svakog pojedinog čovjeka koji će se roditi i živjeti, izuzev Božijih Poslanika; prihvat izazova od strane Boga; molba Lucifera Bogu i udovoljenje molbi - za davanjem svog vremena Luciferu...) - evidentno je da je čovjek u centru nadmetanja Boga i Lucifera.

Odmah da naglasim da nisam dualista.
Lucifera smatram Božijim stvorenjem koje je dobilo određenu zadaću koju ono i obavlja, kao npr. Anđeo smrti. Obrazac je sličan kod svih anđela. Svi oni rade kao švicarski sat, bez odstupanja...

Dakle, unutrašnju borbu bih definirao kao sudbinu, usud, startnu poziciju, a nikako kao smisao života.

Ovdje ne mogu da ne citiram Štulića: "Ukus je karakter, a karakter je sudbina."
Ovu, u smislu našeg dijaloga, naopačke izvrnutu logiku - vratimo u njen prirodan slijed: sudbina (borba) = karakter; karakter (koji se borbom definira) = ukus. Moj je ukus da volim Boga, a da Lucifera prezirem (kao što prezirem i anđela smrti). Nije to moralo tako biti. Moglo je biti bitno drugačije, a sve se može nenadano preokrenuti u nekom trenutku prije msrti. Smrću borba prestaje i duša sigurna (stabilna, nepromjenjiva) postaje...

Zlo smeta životu, onemogućava život, čini život nesretan za one koji ne znaju kako ga se podnosi, i neugodan za sve...pa kad će zlo biti pobjeđeno, život treba da prestane?

"Zlo" neće biti definitivno pobjeđeno do trenutka kada posljednji čovjek ispusti svoju dušu. Čak ni tad se neće moći reći da je pobijeđeno - nego tek da je ispunilo svoju ulogu.

Vidi, ja ne vidim zlo ni u crnim rupama, ni u lavljim čeljustima, ni u virusu kolere.

Zlo kao zlo je usko vezano za razumna stvorenja, te izvan njih i bez njih i ne postoji.

Lucifer nije u stanju pomaketi maleni kamenčić bez asistencije čovjeka u tom.

On samo nagovara, a ljudi ga slušaju ili ne slušaju (boreći se s njim unutar sebe ili bivajući poraženi u toj borbi u konkretnoj situaciji). Borbu sa zlom izvan bojnog polja pojedinačne ljudske duše vidim tek kao nužne reakcije i mjere pojednica ili društva prema onim ljudima koji su u toj borbi nedostojno poklekli, te su se prestali boriti; ili prema onim ljudima koji se nisu prestali boriti, ali njihov konkretan pojedinačan poraz ima nedopustive vanjske posljedice. Postoje ljudi koji u borbi pokleknu na način da vanjska posljedica šteti najviše ili isključivo njima. Takvi ljudi obično nisu pogodni za mjere pojedinaca ili društva koji bi ih kao takve privremeno ili trajno uklonili iz odnosnog društva.

ne, ne vjerujem.
tek kada zlo prestane će pravi život početi na zemlji. "Budi volja tvoja na zemlji kao na nebu."

A ti zaista vjeruješ da je moguće da svi ljudi u jednom trenutku trajno pobijede Lucifera?
Da budem precizan, protiv Lucifera je moguće dobiti bitku, pa i rat na individualnom nivou, ali nije moguće da svi ljudi u istom vremenu dobiju protiv njega rat.

P.S. volja Božija se svake sekunde ostvaruje i na zemlji, pa i čitavom Univerzumu na načine koje mi možemo dokučiti i razumom obuhvatiti, načine koje možemo tek naslutiti i načine koji našem razumu nisu dostupni.

Lucifer je tek jedna bijedna pričalica bez ikakve stvarne moći u Božijem Univerzumu. Čitav Univerzum i sve u njemu je isključivo Njegovo, a ne Luciferovo. Čak je i Lucifer Njegov!

usput, jel, na takav način možeš vrlo lako opravdati ništanerađenje, kao što su to radili kršćani vjekovima. "e vala," govorili su, "ništa od mene ne ovisi, sve je na Bogu ili na šejtanu ili na drugim ljudima ili na zlu...pa uopće ako se zlo pobjedi, život će prestati." hmm!

Nisi dokučio moju poentu.

Ta poenta nikako nije opravdanje za oportunizam.

Poenta je u stalnoj borbi sa sobom, a potom i sa svim onima koji nisu u stanju kontrolirati posljedice svojih poraza po druge pojednice i društvo u cjelini.
Konačan cilj (koji je takođe sudbinski) je sticanje određenog kaliteta ili nekvaliteta duše kroz te borbe, a prije smrti.
U tom smislu Božiji Konačni Sud nikako ne vidim sličnom čovječijim suđenjima jer se neće imati šta dokazivati. Sama duša, njen kvalitet ili nekvalitet predstavljaće konačan i ključni dokaz presude.

Vezano za ovu tvoju rečenicu: "ništa od mene ne ovisi, sve je na Bogu ili na šejtanu ili na drugim ljudima ili na zlu...pa uopće ako se zlo pobjedi, život će prestati."; koju si stavio pod navodnike, iako se vjerovatno ne radi ni o kakvom citatu - ja ne smatram tako. Nešto je do Boga, a nešto i do ljudi. Na sudnjem danu neće biti moguće prebaciti krivicu za loša djela na Lucifera jer on nije odgovoran za ono što ljudi učine slušajući njega. Odgovorni su ljudi. Zavisno od vanjskih posljedica - odgovornost može biti ogromna, čak i u tolikoj mjeri da ja odgovorno kažem da neki ljudi zaslužuju smrtnu kaznu, bez obzira šta o tome imali reći oni koji su protiv smrtne kazne.

Postoji jedan broj vanjskih posljedica koji čovjeka trajno izvode i odvajaju od drugih ljudi i društva (npr. pedofilija).
Nema nikakve potrebe, bazirano na humanističkim principima, trošiti milione poreskih obveznika na liječenje ili doživotno zatvaranje takvih ljudi.

osim razgradnje, RIOBOSS, postoji i gradnja. Gradnja je velika stvar. Puno veća od razgradnje.

Ja nisam kazao da je razgradnja velika stvar.

Iako radije "razgradnju" nazivam Tanatosom ili crnim kineskim punoglavcem, Idom, Nefsom ili životinjom - iza čega u konačnici stoji Lucifer i njegovo nagovaranje, te čovječiji akt i isključiva čovječija odgovornost, ipak ću koristti ovaj tvoj termin.

A iza gradnje stoji Bog, u konačnici, po pitanjima koja se tiču čovjeka - apsolutna sila koja gradi kroz čovjeka, te (za razliku od Lucifera) gradi i sama po sebi. Apsolutna sila koja i razgrađuje da bi gradila. Apsolutna sila koja je odredila da svakoj čovjekovoj gradnji u materijalnom svijetu neminovno slijedi razgradnja, a ista pravila je nametnuo i za svoje gradnje u materijalnom univerzumu. Sve božije gradnje u materijalnom Univerzumu se razgrađuju, pa grade, pa razgrađuju...

Ja oboje vidim kao principe i kao procese koji se smjenjuju i prepliću, te su jedno od drugog nerazdvojni (u okviru Univerzuma).

Na nivou čovjeka gradnja i razgradnja se manifestiraju kao borba koja uvijek ima posljedice po dušu čovjeka, a nekad i posljedice u vanjskom svijetu.

Ako sam razgradnju nazvao Tanatosom, bit ću dosljedan pa ću gradnju nazvati ljubavlju (Erosom). Svaka gradnja je ljubav u širem smislu.

Improper
12.12.2012., 01:16
Pametan si, govorimo o istom raznim rijecima. :)

A sad kad bi mi netko objasnio zasto su nase religije najbolji izraz istine?

Ako se mahnemo kananskih prica, zrtvvanja djece i drugih svireposti koje je judaizam potisnuo iz Kanana, zasto je nas monoteizam bolji od politeizma?

Sto predstavlja taj Tawhid pozitivnog?

Sto predstavlja negativnog, to ti mogu odmah rec. Ratovi zbog religije, krstasi i dzihadi (u vehabijskom smislu). Nis od toga u starih naroda nije bilo. Nijedan od njih nije pravdao rat Bogom. Bog ili bogovi se nalazili na jednoj ili drugoj strani, pa to. Samo mi pametni vodimo ratove i nalazimo izgovor u jedinstvu boga.

A pozitivnog? vjera u jednog boga.nije.preduvjet za moralni zivot. Preduvjet za moralni zivot je ispravno shvatanje boga (ako u njega vjerujes), kao izvor ljudskog naseg dijela i uzorak za nase postupke. A moram ti rec, nas abrahamski bog i nije neki uzorak. Bog da se ljuti? Kako moze apsolutna pravednost da se ljuti? Da izgovara neke misteriozne zakone bez objasnjenja? Kako moze apsolutno mudro bice to raditi ako mu nije na umu, ono, zamutiti oci dok sam ne znam sto gledam? Bog je istina, bog je dao razum covjeku, pa onda isti bog kaze stoti dio istine i trazi povjerenje?

Izvini ako odlazim u stranu, naravno monoteizam nije nuzno abrahamski, ali zanima me ekskluzivnost naseg monoteizma. Najvise.

Shady
12.12.2012., 06:26
Juda, koji je izdao Isusa, nije u paklu, a niti će biti
pakao je ionako nepostojeća adresa, nema jednog jedinog čovjeka koji bi mogao, osim slikovito, završiti tamo

Pismo ne kaže da je oganj kriva adresa, a isto veli i daće neki u njemu vriskati i škrgutati zubima. A vjeruj da ima ljudi koji tomu streme, i to ne malo. Svako koji čini nasilje i nepravdu jednom je nogom već zagazio tamo. A kad ustane, zagazit će sa obe.

Islam u svom grafemskom značenju znači predan ISI, Isusu :ne zna::)
Ne! :) Islam znači: predan Onome, Kome je i Isus Alejhiselam bio predan.
I Abraham. I Job. i Moše. I Marija. I John Baptist. I Salih (za njega niste čuli, ali je i on bio predan Bogu)

I koga želi i vaše srce.. samo što još tražite puta, poput onog sina što luta. :)

Anonimni xy
12.12.2012., 07:55
Pismo ne kaže da je oganj kriva adresa, a isto veli i daće neki u njemu vriskati i škrgutati zubima. A vjeruj da ima ljudi koji tomu streme, i to ne malo. Svako koji čini nasilje i nepravdu jednom je nogom već zagazio tamo. A kad ustane, zagazit će sa obe.

Ne! :) Islam znači: predan Onome, Kome je i Isus Alejhiselam bio predan.
I Abraham. I Job. i Moše. I Marija. I John Baptist. I Salih (za njega niste čuli, ali je i on bio predan Bogu)

Onda bi bilo preciznije da svoju religiju nazovete Muhammed-lam a ne Is-lam....ipak vi nemate nikave veze sa Isom,Isusom.

Sabur
12.12.2012., 12:55
Onda bi bilo preciznije da svoju religiju nazovete Muhammed-lam a ne Is-lam....ipak vi nemate nikave veze sa Isom,Isusom.

Isaa a.s je bio musliman koji je propovijedao cisti monoteizam, i njegova vjera je bila Islam . Vjerovao je u jednog Boga , padao mu nicice , klanjao mu se bas kao sto mu se muslimani klanjaju ,bio je obrezan, nije jeo svinjetinu i nigdje u Bibliji nije rekao za sebe da je Bog. Ovo sto sam ti napisao nisam izmislio , ovo sve stoji u Bibliji . I takodjer stoji da nije umro na krizu , ako ne vjerujes izvadit cu ti stihove iz Biblije koji o tome govore. Tvoj problem je sto ti ne slijedis Isusa ,nego neko "kriscanstvo" koje takodje nigdje u Bibliji nije spomenuto.

Povlović
12.12.2012., 13:58
Bolje je biti oprezan sa takvim izjavama. Možda se Krišćanstvo treba zvati Pavlizam, jer ipak je osnivač Krišćanstva apostol Pavle, a ne biblijski Isus. Njihove teologije se nepodudaraju, koliko ko god ti tvrdio suprotno.

Isusov recept za vječni život možeš naći ovdje: http://www.forum.hr/showthread.php?t=755127

Kršćani su brzi na jeziku kada pitaju dali je Muhamed stvarno vidio anđela Gabrijela, ali nikada se ne u pitaju dali je apostol Pavle zaista vidio Isusa, na putu za Damask.

MukaFFa
12.12.2012., 14:18

za razliku od svih drugih vjera koje postoje na ovom svijetu, jedino je islam vjera koja je odmah imenovana u svojoj svetoj knjizi. nije se moralo čekati ni dana. niti jedna svjetska religija se ne može sa ovim pohvaliti.

ONe su naime svoje ime dobile naknadno.

Meni je zanimljivo da je Bog propustio imenovati svoju vjeru u Bibliji...
ali On to nije učinio slučajno nego namjerno :)

te tvoje jezičke akrobacije ne govore nam ništa drugo osim da ti je jezik(engleski, hrvatski, srpski, bosanski, arapski, latinski, španjolski- bilo koji) špansko selo.

Anonimni xy
12.12.2012., 16:20
Kršćani su brzi na jeziku kada pitaju dali je Muhamed stvarno vidio anđela Gabrijela, ali nikada se ne u pitaju dali je apostol Pavle zaista vidio Isusa, na putu za Damask.

Ne samo vidio nego se i rvao sa njim...:)

Anonimni xy
12.12.2012., 16:25
za razliku od svih drugih vjera koje postoje na ovom svijetu, jedino je islam vjera koja je odmah imenovana u svojoj svetoj knjizi. nije se moralo čekati ni dana. niti jedna svjetska religija se ne može sa ovim pohvaliti.

.

Il ne znaš ili lažeš....:rolleyes:

Gledaj , Bog u SZ kaže "bit ćete mi svjedoci" pa su "Jehovini svjedoci" tako "dobili " svoje ime...

sivko5
12.12.2012., 16:40

Pa ne bu prošao tvoj pokušaj...krivo su te informirali.
"Kad ga nađe, odvede ga u Antiohiju. Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima
." (Dj.11:26)
"Agripa će Pavlu: "Zamalo pa me uvjeri te kršćaninom postah!"
(Dj.26:28)
"ako li kao kršćanin, neka se ne stidi, nego slavi Boga zbog tog imena." (1.Pt.4:16)

sivko5
12.12.2012., 16:50
Isaa a.s je bio musliman koji je propovijedao cisti monoteizam, i njegova vjera je bila Islam . Vjerovao je u jednog Boga , padao mu nicice , klanjao mu se bas kao sto mu se muslimani klanjaju ,bio je obrezan, nije jeo svinjetinu i nigdje u Bibliji nije rekao za sebe da je Bog. Ovo sto sam ti napisao nisam izmislio , ovo sve stoji u Bibliji . I takodjer stoji da nije umro na krizu , ako ne vjerujes izvadit cu ti stihove iz Biblije koji o tome govore. Tvoj problem je sto ti ne slijedis Isusa ,nego neko "kriscanstvo" koje takodje nigdje u Bibliji nije spomenuto.
Gdje piše u Bibliji da Isus nije jeo svinjetinu? Citat molim...
Gdje ti piše da nije umro na križu? Citat molim...
O "nespominjanju" kršćanstva u Bibliji sam odgovorio tvom pajdi.
Inače, dečki moji, debelo offtopičarite jer ovdje nije tema što je Isus radio ili nije, nego je tema da li je vaš idol Muhamed sada u paklu. Tako da vas molim da ne mutite vodu.

SalahHudin
12.12.2012., 16:55
Inače, dečki moji, debelo offtopičarite jer ovdje nije tema što je Isus radio ili nije, nego je tema da li je vaš idol Muhamed sada u paklu. Tako da vas molim da ne mutite vodu.

Oprosti kako možeš dokazati da Isus nije idol?I kako možeš dokazati da Muhmed jest idol?Muslimani se ne klanjaju kipu Muhameda kao Kršćani Isusovom raspelu.

Anonimni xy
12.12.2012., 17:05
ovdje nije tema što je Isus radio ili nije, nego je tema da li je vaš idol Muhamed sada u paklu. Tako da vas molim da ne mutite vodu.

Muhammed jeste u paklu ali to nije strašno...mnogi su u paklu ( i Allah prije svega), no svi se iz njega mogu izvući ako budu pametni.... pakao nije kazna radi kazne nego kazna radi osvješćivanja.

sivko5
12.12.2012., 17:11
Oprosti kako možeš dokazati da Isus nije idol?I kako možeš dokazati da Muhmed jest idol?Muslimani se ne klanjaju kipu Muhameda kao Kršćani Isusovom raspelu.
Kao prvo, kršćani smatraju Isusa Bogom, tako da kršćani ne spadaju u idolopoklonike. Niti se mnoštvo kršćana koristi kipovima (kipove rabe uglavnom samo pripadnici RKC, ostali kršćani ne.)
S druge strane, pošto vi Muhameda ne smatrate Bogom - ipak mu se u srcu klanjate -idolopoklonici ste upravo vi.

Anonimni xy
12.12.2012., 17:12

Muslimani se klanjaju Muhammedu i njegovoj nazovimo mudrosti a također se klanjaju porukama kurana. Klanjanje nije samo fizičko klanjanje...klanjanje je u pravom smislu davanje osobnog divljenja i pažnje nekoj ideji.

SalahHudin
12.12.2012., 17:14

te tvoje jezičke akrobacije ne govore nam ništa drugo osim da ti je jezik(engleski, hrvatski, srpski, bosanski, arapski, latinski, španjolski- bilo koji) špansko selo.

Čemu uzdizanje kad sam Alah reče da poslanici su svi isti?Zamsli da je Alah slava njemu u vjeke bila ,rekao da jedan je veći od drugoga kao što ti činiš.
Islam nije ništa poseban niti je nad Islamom nešto posebnije.

SalahHudin
12.12.2012., 17:16
Muslimani se klanjaju Muhammedu i njegovoj nazovimo mudrosti a također se klanjaju porukama kurana. Klanjanje nije samo fizičko klanjanje...klanjanje je u pravom smislu davanje osobnog divljenja i pažnje nekoj ideji.

Nisam o tome razmišljao na takav način no sad hoću hvala.Sad ću malo dublje da gledam.
No pada mi na pamet da ,ne čine li to i drugi pominjajući mudrosti drugi radeći od njih idole i diveći se njemu?
Što ćemo onda?Otvoriti natječaj tko je mudriji?Je li to mudrost ili ludost?

sivko5
12.12.2012., 17:28
Nisam o tome razmišljao na takav način no sad hoću hvala.Sad ću malo dublje da gledam.
No pada mi na pamet da ,ne čine li to i drugi pominjajući mudrosti drugi radeći od njih idole i diveći se njemu?
Što ćemo onda?Otvoriti natječaj tko je mudriji?Je li to mudrost ili ludost?
Gle...Puno godina uopće nisam razmišljao o Muhamedu i njegovim sledbenicima. Držao sam se nekako onog: "Vama vaša, a nama naša vjera".
Ali, zahvaljujući forumašima tipa Shady & comp. koji konstantno provode neku vrstu misionarenja usput se izrugujući sa stvarima koji su kršćanima svete, promjenio sam mišljenje.
Čitajući ovdje na forumu kako se ti isti muslimani međusobno "kolju" i sa mržnjom odgovaraju jedni drugima, shvatio sam koja je to netolerancija na djelu. Osobno svakog čovjeka poštujem kao pojedinca, ali da mi takvi "čistunci" nameću svoju vjeru usput kritizirajući moju, mogu samo reći: "Daleko im kuća."

SalahHudin
12.12.2012., 17:38
Gle...Puno godina uopće nisam razmišljao o Muhamedu i njegovim sledbenicima. Držao sam se nekako onog: "Vama vaša, a nama naša vjera".
Ali, zahvaljujući forumašima tipa Shady & comp. koji konstantno provode neku vrstu misionarenja usput se izrugujući sa stvarima koji su kršćanima svete, promjenio sam mišljenje.
Čitajući ovdje na forumu kako se ti isti muslimani međusobno "kolju" i sa mržnjom odgovaraju jedni drugima, shvatio sam koja je to netolerancija na djelu. Osobno svakog čovjeka poštujem kao pojedinca, ali da mi takvi "čistunci" nameću svoju vjeru usput kritizirajući moju, mogu samo reći: "Daleko im kuća."

Nije to započelo s Muslimanima(niti su svi Muslimani isti) več je ta priča misionarenja počela dosta prije.Mislim da priču je lakše razumjeti ako obuhvatimo kontekst u povjesnom momentu koji je zbir složenijih struktura.

maher18
12.12.2012., 18:05
Nije to započelo s Muslimanima(niti su svi Muslimani isti) več je ta priča misionarenja počela dosta prije.Mislim da priču je lakše razumjeti ako obuhvatimo kontekst u povjesnom momentu koji je zbir složenijih struktura.

ma svaki cigo svoga konja hvali.:ne zna:

SalahHudin
12.12.2012., 18:12
ma svaki cigo svoga konja hvali.:ne zna:

Bezdan je ogroman i tu treba tražiti izvor doktrine veličine.

Anonimni xy
12.12.2012., 18:30

Da...mnogi "kršćani" napravili su idol od biblijskog mrtvog slova (uveliko krivotvorenog) kao i muslimani od kurana koji nije riječ Neba.

maher18
12.12.2012., 18:31
Bezdan je ogroman i tu treba tražiti izvor doktrine veličine.

aj ti to meni prevedi, onako natenane, da shvatim što je pisac htio time reći. :rofl:

Sabur
12.12.2012., 20:38

Zabrana svinjetine [Levitski zakonik 11:7-8] , [Ponovljeni zakon 14:08].

Isus ziv , nije umro :

(LK 24:36 )
36Dok su oni o tom razgovarali, stane Isus posred njih i reče im: "Mir vama!" 37Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha. 38Reče im Isus: "Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? 39Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam." 40Rekavši to, pokaza im ruke i noge. 41I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče: "Imate li ovdje što za jelo?" 42Oni mu pruže komad pečene ribe. 43On uzme i pred njima pojede.

Jos jedan dokaz za to je kad su zidovi trazili od njega cudo da bi povjerovali , A on im odgovori:
"Naraštaj opak i preljubnički znak traži, ali mu se znak neće dati doli znak Jone proroka. 40 Doista, kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći.
Kao sto znamo Jona je bio ziv u utrobi ribe tri dana i tri noci.

Anonimni xy
12.12.2012., 20:42
Isus ziv , nije umro :

.

Ne momak, već Isus umro pa oživio

Sabur
12.12.2012., 20:43
Ne momak, već Isus umro pa oživio

Ne momak nego : kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Sabur
12.12.2012., 20:52
1Jahve zapovjedi velikoj ribi da proguta Jonu. Tri dana i tri noći ostade Jona u ribljoj utrobi. 2 Iz utrobe riblje stade Jona moliti Jahvu, Boga svojega... 11a Jahve zapovjedi ribi i ona izbljuva Jonu na obalu. (Jona 2)

Znaci Jona je bio ZIV u utrobi ribe , kao sto ce "Sin covjeciji u srcu zemlje".

Anonimni xy
12.12.2012., 21:09
Ne momak nego : kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći.

da tjelesno (umrlo tijelo) "u srcu zemlje" a dušom Isus nije umro već je otišao propovjedati evanđelje (1.petrova 3:18)

slabi si....momak

sivko5
12.12.2012., 21:12
Zabrana svinjetine [Levitski zakonik 11:7-8] , [Ponovljeni zakon 14:08].

Isus ziv , nije umro :

36Dok su oni o tom razgovarali, stane Isus posred njih i reče im: "Mir vama!" 37Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha. 38Reče im Isus: "Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? 39Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam." 40Rekavši to, pokaza im ruke i noge. 41I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče: "Imate li ovdje što za jelo?" 42Oni mu pruže komad pečene ribe. 43On uzme i pred njima pojede.

Jos jedan dokaz za to je kad su zidovi trazili od njega cudo da bi povjerovali , A on im odgovori:
"Naraštaj opak i preljubnički znak traži, ali mu se znak neće dati doli znak Jone proroka. 40 Doista, kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći.
Kao sto znamo Jona je bio ziv u utrobi ribe tri dana i tri noci.

A nećemo momče tako. Ti si napisao da u Bibliji piše da Isus nije jeo svinjetinu. Nemoj mi sa Levitskim i Ponovljenim Zakonom dolaziti, daj ti citat gdje piše to što si tvrdio.:mig:

Što se tiče citata iz Lukinog evanđelja...jadan ti pokušaj. Citirao si samo dio koji ti odgovara. Pročitaj što piše prije i poslije. Ovako ispada da manipuliraš. A ti kao pravi musliman ne bi manipulirao ili ne daj Bože lagao...jel tako?:)

Ovo sa Jonom ti je još jadniji pokušaj.
I jopet si offtopic, tema je o Muhamedu u paklu...

Sabur
12.12.2012., 21:15

da tjelesno (umrlo tijelo) "u srcu zemlje" a dušom Isus nije umro već je otišao propovjedati evanđelje (1.petrova 3:18)

slabi si....momak

.. ni tijelom ni duhom nije umro : "Zašto vam sumnje obuzimaju srce? 39Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam." 40Rekavši to, pokaza im ruke i noge. 41I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče: "Imate li ovdje što za jelo?" 42Oni mu pruže komad pečene ribe. 43On uzme i pred njima pojede.

Povlović
12.12.2012., 21:18

Samo da te podsjetim: Jona je bio živ tri dana u ribi.

Povlović
12.12.2012., 21:22
Ne samo vidio nego se i rvao sa njim...:)
Postanak 32:

22 Ipak se diže još one noći, uze obadvije žene svoje i obadvije sluškinje svoje i jedanaest sinova svojih i prijeđe gaz Jaboka.

23 Uze ih, prevede ih preko rijeke i ostalo onda imanje svoje prenese prijeko.

24 Jakov ostade sam. Tada se je jedan borio s njim (sa Bogom) sve do osvitka zore.

25 I kad ovaj vidje, da ga ne može nadjačati, udari ga po zglavku u stegnu, te se Jakovu isčaši stegno iz zglavka, kad se je borio s njim.

26 Tada reče onaj: "Pusti me; jer je zora već osvanula!" Ali on odgovori: "Ne puštam te, dok me ne blagosloviš."

Sabur
12.12.2012., 21:37
A nećemo momče tako. Ti si napisao da u Bibliji piše da Isus nije jeo svinjetinu. Nemoj mi sa Levitskim i Ponovljenim Zakonom dolaziti, daj ti citat gdje piše to što si tvrdio.:mig:

8 A svinja, premda ima papke razdvojene, ne preživa: neka je za vas nečista. Njezina mesa nemojte jesti niti se njezina strva doticati.

(Ponovljeni zakon 14:08 ) :mig:

sivko5
12.12.2012., 22:00
8 A svinja, premda ima papke razdvojene, ne preživa: neka je za vas nečista. Njezina mesa nemojte jesti niti se njezina strva doticati.

(Ponovljeni zakon 14:08 ) :mig:

Tko o čemu, ti o svinjama...(btw. ne znaš što propuštaš, fini špekec, pršutić, kobasice, pa odojčić - sve se topi u ustima - mljac mljac).
A sad ozbiljno. Predpostavljam i sam da Isus nije jeo svinjetinu, jer se držao starozavjetnog Zakona. Ali, ti si momče napisao ovako: "u Bibliji piše da Isus nije jeo svinjetinu". Tražio sam da napišeš koji je to citat (gdje PIŠE da "Isus nije jeo svinjetinu").
Takav citat nisi pokazao, pa predmijevam da manipuliraš. Ti možeš vjerovati da On to nije jeo, ali to u Bibliji ne piše. Žišku?

Shady
13.12.2012., 04:25
Tko o čemu, ti o svinjama...(btw. ne znaš što propuštaš, fini špekec, pršutić, kobasice, pa odojčić - sve se topi u ustima - mljac mljac). A sad ozbiljno. Predpostavljam i sam da Isus nije jeo svinjetinu, jer se držao starozavjetnog Zakona. Ali, ti si momče napisao ovako: "u Bibliji piše da Isus nije jeo svinjetinu". Tražio sam da napišeš koji je to citat (gdje PIŠE da "Isus nije jeo svinjetinu").Takav citat nisi pokazao, pa predmijevam da manipuliraš. Ti možeš vjerovati da On to nije jeo, ali to u Bibliji ne piše. Žišku?Pa ne piše decidirano da nije jeo krmka, ali piše da ih je bacao u vodu da se podave. :ne zna:
A što se tiče nabrojanih "đakonija".. muhama je slatko i šta nama nije. :mig:

RIOBOSS
13.12.2012., 06:37
:rofl:Inače, dečki moji, debelo offtopičarite jer ovdje nije tema što je Isus radio ili nije, nego je tema da li je vaš idol Muhamed sada u paklu. Tako da vas molim da ne mutite vodu.

Tema je i više nego budalasta.
Mislim da joj je mjesto na alternativi...

Koja glupost!

Ukucaš Bo Ra Choi u Google i diboješ 3-4 kršćanska sajta koji svi odreda prenose identičan tekst i link na video na youtube-u koji sadrži samo ton.

Ukucaš Bo Ra Choi u Google-slike i dobiješ:
http://www.google.ba/search?hl=en&sugexp=les%3Bpchsnhce&gs_rn=0&gs_ri=serp&pq=google&cp=10&gs_id=4&xhr=t&q=bo+ra+choi&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355272958,d.bGE&bpcl=39942515&biw=1024&bih=679&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=WHTJUPWbJ-7E4gTX2YHIDg
mnoštvo južnokorejskih slatkiša, čedno obučenih.

S obzirom da je tema takva kakva je - krajnje budalasta, na nju se može reći samo to da neki forumski katolici vjeruju u ovu budalaštinu, a svi muslimani ne vjeruju.

I to je to. Budući da je tema još uvijek otvorena, držim da ništa što se ovdje napiše nikako nije offtopic...

A iskrenim katolicima, vjernicima, iskreno savjetujem da se drže vjere u časnog Isusa i da ne podliježu vjerovanjima u ovakve i slične budalaštine.

RIOBOSS
13.12.2012., 07:20
Pametan si, govorimo o istom raznim rijecima. :)

A sad kad bi mi netko objasnio zasto su nase religije najbolji izraz istine?

Stvar uvjerenja. Kad si uvjeren lako pronađeš i dokaze za to. Kada nisi uvjeren gotovo da nema niti jednog dokaza...

Ako se mahnemo kananskih prica, zrtvvanja djece i drugih svireposti koje je judaizam potisnuo iz Kanana, zasto je nas monoteizam bolji od politeizma?

Sto predstavlja taj Tawhid pozitivnog?

Iz razloga jer je istinit! Idući lancom uzroka i posljedica ka početku lanca - uvijek dolazimo do početnog singulariteta (jednine) koji je eksplodirao/ekspandirao do današnje tačke još uvijek brzoširećeg Univerzuma.

Evo jedan Krenin odličan post dat kao odgovor na pitanje: "Što je bilo prije "Big Banga?", koje se može postaviti i kao: Šta je bilo prije početnog singulariteta, prije početne jednine?: (obrati pažnju na podvučeni i boldani dio)
Mnogi ljudi žive u velikoj zabludi, pa čak i stručnjaci. Kvantna fizika je dokazala jednu vrlo bitnu stvar vezanu za veliki prasak. Teorija koja je službeno usvojena kaže jednu bitnu stvar: Prije početka praska nije postojalo vrijeme, nego je ono nastalo skupa sa prostorom i energijom. Ovo je vrlo teško za shvatiti, ali je realna činjenica: Prije velikog praska ne postoji vrijeme, pa onda i ne postoji "prije". Glavno filozofsko pitanje svih fizičara, ali i teologa je:
Što je to eksplodiralo? Fizičari kažu: Eksplodirao je singularitet. A po definiciji singulariteta to je nešto što je beskonačno malo ali ipak postoji.
Dakle, možemo slobodno reći da je prije praska postojalo nešto beskonačno malih dimenzija, ali oko njega nema nikakvog prostora. Niti je je bilo vremena.
Među fizičarima vlada velika podvojenost, a ona se izražava problematikom toga početnoga singulariteta, koja se može izraziti na slijedeći naćin: Da li je početni singularitet bio inteligentan. Jedni fizičari kažu da nije, nego da je taj singularitet na trilijardu puta išao u stvaranje velikog praska, ali bi svaki puta ispao "ćorak" , tj. nekakav bezvezni svemir sa nestabilnim vremenom ili prostorom, odnosno nefunkcionalnom materijom. U takvim svemirima ne bi bio moguć nikakv život. Ovakvu teoriju podržavaju ateistički fizičari, a njihovu ideju možemo reći na slijedeći Einsteinovski način: Bog je bacao kocku milijardu trilijadi puta dok mu se nije potrefio "dobar" svemir. Ovako nešto je Roger Penrose dokazao na matematički naćin, koristeći formule od Hawkinga o entropiji. Vjerovatnost ovakvo dobrog svemira je 10 na 10-tu i još na 125.
To je esponent na ekspoment, broj užasno velik.
Ovi ateistički fizičari smatraju da je dosada bilo beskonačni broj Big Bang-ova, a svaki "milijarditi na milijardu nula" je ispao funkcionalan.
Ovo je moguće samo ako svaki svemir završava velikim sažimanjem, pa onda opet veliki prasak, ali sa skroz drukčijim karakteristikama svemira. Ateistički fizičari zastupaju i jednu drugu ideju, ako svemir ne završava kompresijom. a to je ideja da postoji beskonačni broj svih mogućih vrsta svemira, pomaknuti u nekom drugom prostorvremenu. Normalno samo je vrlo mali broj "svemirova" za život podržavajuć.
Fizičari koji vjeruju u Boga, ne vjeruju u gore navedenu supermalu vjerojatnost, nego smatraju da je početni singularitet bio u isto vrijeme i vrlo inteligentan. Po njima je Bog dakle jedan vrlo inteligentni entitet bez prostora i vremena. Kako to shvatiti? Nikako. Naš um ne može pojmiti da može nešto postojati a da je beskonačno malih dimenzija, a da izvan njega ne postoji ama baš ništa, niti prostora niti vremena ! A u isto vrijema da je to beskonačno malo i vrlo inteligentno, jer može Big bangom stvoriti funkcionalni materijalni svijet u kojem se mogu po zakonu velikih brojeva, pojaviti inteligentna stvorenja.

Sto predstavlja negativnog, to ti mogu odmah rec. Ratovi zbog religije, krstasi i dzihadi (u vehabijskom smislu). Nis od toga u starih naroda nije bilo. Nijedan od njih nije pravdao rat Bogom. Bog ili bogovi se nalazili na jednoj ili drugoj strani, pa to. Samo mi pametni vodimo ratove i nalazimo izgovor u jedinstvu boga.

Da se religije koriste u različite svrhe, pa i ratne, to je jasno.
Uspostava ateističkog društva miče samo zloupotrebu religije, pa i u ratne svrhe, a ostaje manipulacija vlasti masama i represija i ratovi, jednako kao i sa društvima koja nisu amputirala religiju iz društvene baze.

Ultimativni historijski dokaz je bivši SSSR.

Velika carstva naprosto podliježu inerciji i ulaze konstantno u ratove.

U današnjem SAD-u zloupotreba patriotizma je odmijenila zloupotrebu religije u svrhe ratovanja.

Dakle, apsolutno je irelevantno čime će se odnosno rat pravdati, a da će se pravdati - historijska je konstanta svih ratova.

A pozitivnog? vjera u jednog boga.nije.preduvjet za moralni zivot. Preduvjet za moralni zivot je ispravno shvatanje boga (ako u njega vjerujes), kao izvor ljudskog naseg dijela i uzorak za nase postupke. A moram ti rec, nas abrahamski bog i nije neki uzorak. Bog da se ljuti? Kako moze apsolutna pravednost da se ljuti? Da izgovara neke misteriozne zakone bez objasnjenja? Kako moze apsolutno mudro bice to raditi ako mu nije na umu, ono, zamutiti oci dok sam ne znam sto gledam? Bog je istina, bog je dao razum covjeku, pa onda isti bog kaze stoti dio istine i trazi povjerenje?

U ovom tekstu nazirem ono što je skupno označavam "humanističkim prigovorima Bogu". Ti prigovori lijepo zvuče, ali kada se sagledaju realno - prilično su djetinjasti...

Istina jeste da mi Boga ne možemo shvatiti. Možemo ga prihvatiti ili ne prihvatiti, i to je to. A on ima vlastite mjere stvari i bića...

Izvini ako odlazim u stranu, naravno monoteizam nije nuzno abrahamski, ali zanima me ekskluzivnost naseg monoteizma. Najvise.

E, to bi bila čisto stvar historija religija. Svi historijski monoteizmi potječu od istog, Abrahamskog Boga, samo su na historijskoj ljestvici niže pozicionirani.

Monoteizmi koji su nastali nakon Islama su tek refleksije judaizma/kršćanstva/islama sa subjektivnom odstupnicom izgrađenoj na bazi postavljenih humanističkih prigovora Bogu.

Ljudi koji skliznu u taj misaoni krug prihvataju jednog Boga, ali ne prihvataju Njegove metode i Njegov Univerzum, nego maštaju i sanjaju jedan bolji, iako je takav možda i nevjerovatan.

MukaFFa
13.12.2012., 07:43
Il ne znaš ili lažeš....:rolleyes:

Gledaj , Bog u SZ kaže "bit ćete mi svjedoci" pa su "Jehovini svjedoci" tako "dobili " svoje ime...

nije isto reći bit ćete mi svjedoci i vi ste jehovini svjedoci...

da je tako pisalo ne bi im trebalo 1900 godina da se toga sjete

dux pessimus
13.12.2012., 07:43
Iz razloga jer je istinit! Idući lancom uzroka i posljedica ka početku lanca - uvijek dolazimo do početnog singulariteta (jednine) koji je eksplodirao/ekspandirao do današnje tačke još uvijek brzoširećeg Univerzuma.

Ne samo zato, već i stoga što ova Jednost ima višestruke fizičke, filozofske i ine posljedice po način razmišljanja i shvaćanja. Jer, koje god božanstvo politeist štuje, on uvijek predstavlja jedan aspekt Boga. I zato ih i ima mnogo, kako bi obuhvatili sve aspekte Jednosti. Ok, ako je nekome tako lakše shvatiti Boga nego kao notornu Jednost, nek mu bude. Ali, kao što i čovjeka tek uvjetno "rastavljamo" na "dijelove", pa govorimo o čovjekovom duhu, čovjekovoj psihi i čovjekovom tijelu (i svako od to troje možemo opet do unedogled rastavljati), tako je i na Boga pomalo promašeno gledati kao tek nepovezani skup mnogih Njegovih aspekata.

I stvori Bog čovjeka, na svoju sliku i priliku.

P.S.
Rio, postovi su ti toliko fino trezveni, logični i čisti da bih 99% njih mogao potpisati bez zadrške. :)

MukaFFa
13.12.2012., 07:45
Pa ne bu prošao tvoj pokušaj...krivo su te informirali.
"Kad ga nađe, odvede ga u Antiohiju. Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima
." (Dj.11:26)
"Agripa će Pavlu: "Zamalo pa me uvjeri te kršćaninom postah!"
(Dj.26:28)
"ako li kao kršćanin, neka se ne stidi, nego slavi Boga zbog tog imena." (1.Pt.4:16)

vidiš ja pravim razliku između onoga što su riječi isusove, tj onoga što apostoli prenose kao njegove riječi i ono što su riječi apostola...

Isus nigdje nije imenovao svoju vjeru osim u Kur'anu!

RIOBOSS
13.12.2012., 08:26
Ne samo zato, već i stoga što ova Jednost ima višestruke fizičke, filozofske i ine posljedice po način razmišljanja i shvaćanja. Jer, koje god božanstvo politeist štuje, on uvijek predstavlja jedan aspekt Boga. I zato ih i ima mnogo, kako bi obuhvatili sve aspekte Jednosti. Ok, ako je nekome tako lakše shvatiti Boga nego kao notornu Jednost, nek mu bude. Ali, kao što i čovjeka tek uvjetno "rastavljamo" na "dijelove", pa govorimo o čovjekovom duhu, čovjekovoj psihi i čovjekovom tijelu (i svako od to troje možemo opet do unedogled rastavljati), tako je i na Boga pomalo promašeno gledati kao tek nepovezani skup mnogih Njegovih aspekata.

I stvori Bog čovjeka, na svoju sliku i priliku.

Nisam nikada razmišljao o implikacijama koje na razmišljanje i shvatanje nosi definitivno usvajanje jednoće Stvoritelja.
Svakako da je tako.
Govoreći o božanskim atributima, svojstvima, iz islamskog ugla, onih 99 Njegovih imena i legendarnoj i subjektivnoj vječnoj potrazi za 100. skrivenim atributom, te kada to povežemo sa kršćanskom tezom: "I stvori Bog čovjeka, na svoju sliku i priliku.", kada za obadvoje odškrinemo srce i pokušamo shvatiti, te odbacimo antropomorfizam na fizičkom nivou, te "sliku i priliku" shvatimo kao relativna svojstva Apsolutnog u svojim svojstvima (npr. ljudi mogu biti relativno pravedni, ali ne i apsoultno pravedni, relativno/subjektivno iskreni, ali ne i apsolutno/objektivno iskreni), prenesena na njegova ograničena bića dahom života i kroz odgoj Objava - šta bi mogla biti 100. osobina, 100. atribut?

Na život čovjeka se može gledati i na kao beskrajni niz pokušaja da se iz prizemnosti relativnog pokuša dostići što veća bliskost apsolutnom, a svaki uspon nagovještava skori pad...

Budući da je neobičnu važnost pridajem humoru, zdravom humoru, vedrini ljudskog duha koji je bio moje jedino utočište u danima ratnog ludila i paklenog ratnog ognja Gornjeg Vakufa, ja otvoreno špekulišem i formuliram tu 100. osobinu, skrivenu osobinu, kao Veliki humorista (na zdrav način), ili Vedri, Uvijek Raspoloženi...

Lično sam donekle uvjeren da sam pronašao tu 100. osobinu i moja potraga za njom je (sad za sad) prestala.

Radi dežurnih moralista, naglašavam da je to moj lični stav, a nikako nikakav islamski stav, te uz njega i sam postavljam ogradu. Neću se ljutiti ako neko ovo moje, shvati kao moju malu ličnu herezu. Naravno, zadržao bih je za sebe da sam stanovnik Saudijske Arabije.

Eto, da malo razvedrimo ovu paklenu temu!

P.S.
Rio, postovi su ti toliko fino trezveni, logični i čisti da bih 99% njih mogao potpisati bez zadrške. :)

Hvala lijepo. Nije da se ne trudim, kada napišem post uvijek ga pročitam, doradim, ali kada ga ponovo pročitam pronađem uvijek iznova novih gramatičkih grešaka, nedorečenosti, rupa...

Posebno se trudim da budem objektivan. Stvari sagledavam iz različitih uglova, a od malih nogu sam naučio kako da na stvari gledam i tuđim očima, ne samo svojim. Visoka empatijska sposobnost možda?

Kada su moja majka i otac, rahmetli, prolazili kroz izuzetno teško razdoblje zbog bolesti mog brata ja sam najčešće bježao napolje - od majčinih suza ili od očeve šutnje.
Naprosto nisam mogao izdržavati zbir svog i njihovog bola. Osjećao sam da počinjem pucati...

P.S. Sve rečeno za mene vrijedi i za tebe, čak i više.

RIOBOSS
13.12.2012., 08:37
Eto, da malo razvedrimo ovu paklenu temu vrhovnim božanstvom montipajtonovskog panteona, te upućujem iskren osmijeh motivima koji stoje iza ovako bijedne montaže...

Bilo kakvo, čak i najneprovjerenije viđenje Boga ili Lucifera kroz egzorcizam nosi mnogo veću težinu od: "dont stay togather! disperse! disperse! dont follow your liders! dispeeeersee!

P.S. Otkud "Muhamed iz pakla" tečno govori korejski jezik?

MukaFFa
13.12.2012., 08:45
Eto, da malo razvedrimo ovu paklenu temu vrhovnim božanstvom montipajtonovskog panteona, te upućujem iskren osmijeh motivima koji stoje iza ovako bijedne montaže...

Bilo kakvo, čak i najneprovjerenije viđenje Boga ili Lucifera kroz egzorcizam nosi mnogo veću težinu od: "dont stay togather! disperse! disperse! dont follow your liders! dispeeeersee!

P.S. Otkud "Muhamed iz pakla" tečno govori korejski jezik?

možda ima besplatni kurs!

ja sam naletio na sličan klip o budi koji je isto u paklu, ali bit će da on nije kažnjenik nego više kao neki leteći reporter.

po meni je Youtube veoma diskutabilam za traženje informacija.
problem je što clipovi koji se nalaze na njemu ne podliježu nikakvoj objektivnoj valorizaciji.
recimo,
snimim dva pijanca kako se tuku pa poslije povraćaju jedan preko drugoga nabacim određenu zvučnu pozadinu i napišem,
evo kako se .... mole jer im je ovako naređeno u njihovoj svetoj knjizi.

u tri tačkice možete napisati ime vjere sekta ili pravca kojeg želite ocrniti

RIOBOSS
13.12.2012., 08:58

Moram se još jednom osvrnuti na ovo.

Ti kažeš: "...naš abrahamski Bog i nije neki uzorak".

Već sam se osvrnuo na (ateističke) teze da religije uzrokuju rat i nasilje. Ne. Rat i nasilje su prirodna stanja ljudskih društava. Jedno od prirodnih stanja. A religije se zloupotrebljavaju, to da.

Pokušaj zamisliti čovječanstvo bez Isusa i Muhameda! Oduzmi sva dobra djela koja su milijarde pojedinaca činile u njihovo, odnosno kroz njih - Božije ime...
Oduzmi sav moral, odgoj koji je proizišao iz Objava datih kroz njih!
Pridodaj im, ako hoćeš i jednog starijeg Božijeg Poslanika - Budhu.

Dakle, ponavljam, držim da bi ista ili veća količina loših djela koja su počinjena u njihov i Božije ime - ionako bila počinjena.

Otužan svijet? da.

Ja ne vidim bolji uzorak na svijetu.

A jedan od mojih humanističkih prigovora Bogu bi bio da se meni ne sviđa što se Božija bića biosfere međusobno proždiru, te maštam jedan bolji Univerzum u kome sva braća i sestre biosfere jedu samoobnovljive minerale, te žive u ljubavlju i slozi. Jedan nemoguć Univerzum...

ispravka
13.12.2012., 09:34

Hvala.
nema sumnje da je isti u paklu.to sto ljudi misle da je neko svetac to Bogu ne znaci nista. na zalostmnogi idu za ovakim ucenjima i imace tuzan kraj.

RIOBOSS
13.12.2012., 09:59
nema sumnje da je isti u paklu.to sto ljudi misle da je neko svetac to Bogu ne znaci nista. na zalostmnogi idu za ovakim ucenjima i imace tuzan kraj.

Evo jedan jako poučan video za sve one koji razmišljaju kao ti:
http://www.youtube.com/watch?v=-GFBde8-Nxw

Anonimni xy
13.12.2012., 11:56
nije isto reći bit ćete mi svjedoci i vi ste jehovini svjedoci...

da je tako pisalo ne bi im trebalo 1900 godina da se toga sjete

hoćeš reći da narod kojemu je Jehova to objavio nije nakon toga "jehovao" nego smo morali čekati "jehovine svjedoke" da jehovuju !?

nisi popio jutarnju kavu?

dux pessimus
13.12.2012., 14:34
Nisam nikada razmišljao o implikacijama koje na razmišljanje i shvatanje nosi definitivno usvajanje jednoće Stvoritelja.
Svakako da je tako.
Govoreći o božanskim atributima, svojstvima, iz islamskog ugla, onih 99 Njegovih imena i legendarnoj i subjektivnoj vječnoj potrazi za 100. skrivenim atributom, te kada to povežemo sa kršćanskom tezom: "I stvori Bog čovjeka, na svoju sliku i priliku.", kada za obadvoje odškrinemo srce i pokušamo shvatiti, te odbacimo antropomorfizam na fizičkom nivou, te "sliku i priliku" shvatimo kao relativna svojstva Apsolutnog u svojim svojstvima (npr. ljudi mogu biti relativno pravedni, ali ne i apsoultno pravedni, relativno/subjektivno iskreni, ali ne i apsolutno/objektivno iskreni), prenesena na njegova ograničena bića dahom života i kroz odgoj Objava - šta bi mogla biti 100. osobina, 100. atribut?

Na život čovjeka se može gledati i na kao beskrajni niz pokušaja da se iz prizemnosti relativnog pokuša dostići što veća bliskost apsolutnom, a svaki uspon nagovještava skori pad...

Budući da je neobičnu važnost pridajem humoru, zdravom humoru, vedrini ljudskog duha koji je bio moje jedino utočište u danima ratnog ludila i paklenog ratnog ognja Gornjeg Vakufa, ja otvoreno špekulišem i formuliram tu 100. osobinu, skrivenu osobinu, kao Veliki humorista (na zdrav način), ili Vedri, Uvijek Raspoloženi...

Lično sam donekle uvjeren da sam pronašao tu 100. osobinu i moja potraga za njom je (sad za sad) prestala.Ja bih pak rekao da 100-ta osobina združuje svih 99... odnosno, ta stota je ta "neuhvatljiva" ono što jest, ali opet nije, ne može se "secirati"... Ali se slažem u razmišljanju da je i humor Božji izraz, dapače! :)

Hvala lijepo. Nije da se ne trudim, kada napišem post uvijek ga pročitam, doradim, ali kada ga ponovo pročitam pronađem uvijek iznova novih gramatičkih grešaka, nedorečenosti, rupa...

Posebno se trudim da budem objektivan. Stvari sagledavam iz različitih uglova, a od malih nogu sam naučio kako da na stvari gledam i tuđim očima, ne samo svojim. Visoka empatijska sposobnost možda?Itekakva. Ne bi ti tako pisao da se ne trudiš sagledati stvar iz svih "uglova". To je osobina široke duše! :)

Kada su moja majka i otac, rahmetli, prolazili kroz izuzetno teško razdoblje zbog bolesti mog brata ja sam najčešće bježao napolje - od majčinih suza ili od očeve šutnje.
Naprosto nisam mogao izdržavati zbir svog i njihovog bola. Osjećao sam da počinjem pucati... I ja sam neke stvari unutar najuže obitelji morao naučiti na težak način. Ali, upravo to me "iskalilo", iako još nisam kakav bi htio biti... pretpostavljam da je i tebe upravo muka i bol oblikovala, no nisi poražen, nisi izgubio vedrinu duha, a to je najvažnije! :D

P.S. Sve rečeno za mene vrijedi i za tebe, čak i više.Hvala.:)

A što se tiče korejskog, a valjda u duhovnim sferama imaju "univerzalnog prevoditelja", pa se i snovi "vrte" na sanjaču poznatom jeziku... :p Ili se Muhamedu nije dalo učiti korejski pa je pakao upravo u tome što ga mora učiti? :rofl:

A Poslanik bi to, kao što već napomenuh na početku teme, vjerojatno samo prokomentirao riječima poput: "Mišljenje čovjeka o meni odražava refleksiju njega samoga."

Shady
13.12.2012., 16:53
Postanak 32:
24 Jakov ostade sam. Tada se je jedan borio s njim (sa Bogom) sve do osvitka zore.

Očito je da Biblijski pisac doživljava Boga antropomorfno, da je u obliku, i da je građe slične čovjekovoj građi. Što se tu ima filozifrati? Jednostavno je tvrdnja da se čovjek horvao sa Bogom glupost na kub.

:rofl: Inače, dečki moji, debelo offtopičarite jer ovdje nije tema što je Isus radio ili nije,
nego je tema da li je vaš idol Muhamed sada u paklu.

Muhammed nije u paklu no u raju. U društvu Marije koja mu svako jutro pjeva lijepe ilahije i sprema lijepa, ukusna jela...

I kupaju se zajedno u rajskim špiljama. :lux:

A on nije naš idol i mi mu ne prirodajemo božanske epitete. Neprincipijelno je kada vi kršćani prebacujete muslimanima tako što je Isus vaš kršćanski idol i to čak i ne krijete nego govorite da je "božanstvo" i "čovjekobog"... što je razina bezvjerostva i obožavanja Zlatnog Teleta od strane nekih Židova u Mošino vrijeme. Tako da, vidite vi svoju idolatriju prvo. :)
...

Anonimni xy
13.12.2012., 17:13
Očito je da Biblijski pisac doživljava Boga antropomorfno, da je u obliku, i da je građe slične čovjekovoj građi. Što se tu ima filozifrati? Jednostavno je tvrdnja da se čovjek horvao sa Bogom glupost na kub.

Tako je... kao što je glupost da se je Muhammed boksao sa anđelom...

Shady
13.12.2012., 17:38
Nitko ne kaže da se boksao s anđelom. Interesantno je da vi, kada nemate šta pametno reći - onda izmišljate situacije. :rolleyes:

Anonimni xy
13.12.2012., 17:56
Nitko ne kaže da se boksao s anđelom. Interesantno je da vi, kada nemate šta pametno reći - onda izmišljate situacije. :rolleyes:

...nego ga je Gabrel davio sa krpom ? možeš opisati tu borbu?

sivko5
13.12.2012., 18:11
Muhammed nije u paklu no u raju. U društvu Marije koja mu svako jutro pjeva lijepe ilahije i sprema lijepa, ukusna jela...

I kupaju se zajedno u rajskim špiljama. :lux:

A on nije naš idol i mi mu ne prirodajemo božanske epitete. Neprincipijelno je kada vi kršćani prebacujete muslimanima tako što je Isus vaš kršćanski idol i to čak i ne krijete nego govorite da je "božanstvo" i "čovjekobog"... što je razina bezvjerostva i obožavanja Zlatnog Teleta od strane nekih Židova u Mošino vrijeme. Tako da, vidite vi svoju idolatriju prvo. :)
...

Jesam li napisao da je prorok Muhamed u paklu???:confused:
Mislim da nisam, jer nisam taj koji o tome odlučuje.
A što se tiče idolatrije....
I tebi je poznat stav kršćana o tome da je Isus Krist - Bog. Tako da po tom principu obožavanje i klanjanje Isusu Kristu nije idolopoklonstvo.
To što muslimani ne misle tako, to je irelevantno sa kršćanskog gledišta. Sada da ne ulazim u pravljenje kipova/slika i ev. klanjanje tim predmetima. To ne rade svi kršćani. Kada se to radi, to je i za kršćane idolopoklonstvo.

S druge strane imamo sljedbenike Muhameda. Oni za Muhameda ne vjeruju da je Bog - ali ipak mu se klanjaju. Klanjanje se može činiti i u srcu, zbog ismijavanja (što je naravno krajnji primitavizam i bezobraština) Muhameda se muslimani ljute, prijete, bacaju fetve a i ubijaju. Ne misliš li da se na taj način i od Muhameda pravi idol?

dominik01
13.12.2012., 18:29
Jesam li napisao da je prorok Muhamed u paklu???:confused:
Mislim da nisam, jer nisam taj koji o tome odlučuje.
A što se tiče idolatrije....
I tebi je poznat stav kršćana o tome da je Isus Krist - Bog. Tako da po tom principu obožavanje i klanjanje Isusu Kristu nije idolopoklonstvo.
To što muslimani ne misle tako, to je irelevantno sa kršćanskog gledišta. Sada da ne ulazim u pravljenje kipova/slika i ev. klanjanje tim predmetima. To ne rade svi kršćani. Kada se to radi, to je i za kršćane idolopoklonstvo.

S druge strane imamo sljedbenike Muhameda. Oni za Muhameda ne vjeruju da je Bog - ali ipak mu se klanjaju. Klanjanje se može činiti i u srcu, zbog ismijavanja (što je naravno krajnji primitavizam i bezobraština) Muhameda se muslimani ljute, prijete, bacaju fetve a i ubijaju. Ne misliš li da se na taj način i od Muhameda pravi idol?

najveći idolopoklonici na svijetu su muslimani...klanjaju se Muhamedu, mekanskoj crnoj stijeni okrenuti, od bilo kud, kao da je Bog crna stijena ...vjeru ispred života čovjeka stavljaju..."jesmo li mi uistinu braća"??

SalahHudin
13.12.2012., 18:30
Smijem li ja objasniti situaciju vezano za Jakova i njegovo hrvanje s bogom sa Staro Perzijsko/Iranskoga gledišta jer nama su te priče jako bliske i sličan način izražavanja smo i sami koristili.Sama religija nam je srodna i sve datira od Zorostrijanizma iz vremena Kira kad su Perzijanci skloipili savez s Semitima/Hebrejima i učinili im uslugu oslobođanja iz Babilonska ropstva.

MukaFFa
14.12.2012., 07:45
hoćeš reći da narod kojemu je Jehova to objavio nije nakon toga "jehovao" nego smo morali čekati "jehovine svjedoke" da jehovuju !?

nisi popio jutarnju kavu?

hoću da kažem da izmišljaš i konstruišeš...
"budite mi svjedoci" je jedna obična rečenica koja nema značenja u stipulacijkom smislu.
Bog u Bibliji i sebe naziva svjedokom, svjedocima naziva nebesa i zemlju, kamen...
u NZ na nekoliko mjesta piše Bog mi je svjedok:ne zna:

ovdje se radi o kasnijem konotacijskom značenju koje je pridodato ali samo denotativno to nije.

Anonimni xy
14.12.2012., 08:29
Bog u Bibliji i sebe naziva svjedokom, svjedocima naziva nebesa i zemlju, kamen...
u NZ na nekoliko mjesta piše Bog mi je svjedok:ne zna:

.

Taj Bog barem glumi čovjeka, no koga glumi Allah kada u kuranu na sto mjesta govori o bogovima pokraj sebe? " Mi ga u vidu jasnih ajeta objavljujemo, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" (Kuran)

MukaFFa
14.12.2012., 08:41
Taj Bog barem glumi čovjeka, no koga glumi Allah kada u kuranu na sto mjesta govori o bogovima pokraj sebe? " Mi ga u vidu jasnih ajeta objavljujemo, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" (Kuran)

hehehe...
ovo ti je pravo dječiji ispalo...
vidiš da štekaš na jednom pa skrećeš temu na drugo.

stav ligvista je da Kur'ansko "mi" ima za svrhu potvrdu jednoće Boga...
mu muslimani nemamo tih problema. u našoj svetoj knjizi barem piše da su oni koji vjeruju muslimani, da muslimani vjeruju u Allaha i da se vjera kroz koju vjeruju zove Islam.
U Bibliji nisu imenovani oni koji vjeruju, problem je i što ti koji vjeruju nisu sigurni kako je Ime Boga izgovara a nije ni vjera u Boga imenovana

Golden-Boy
14.12.2012., 09:49
najveći idolopoklonici na svijetu su muslimani...klanjaju se Muhamedu, mekanskoj crnoj stijeni okrenuti, od bilo kud, kao da je Bog crna stijena ...vjeru ispred života čovjeka stavljaju..."jesmo li mi uistinu braća"??

Kako se klanjamo Muhammedu i kako se klanjamo crnoj stijeni? Mi se samo okrecemo prema crnoj stijeni dok se klanjamo Allahu jer zamisli situaciju dodjes u dzamiju i hoces da klanjas pa se svako okrene gdje on hoce, zato postoji odredjen pravac za sve nas, srca usmjerena ka molitvi Jedinom, a tijela usmjerena ka jednom pravcu. Tesko je to tebi razumjeti jelda

dominik01
14.12.2012., 10:07
Kako se klanjamo Muhammedu i kako se klanjamo crnoj stijeni? Mi se samo okrecemo prema crnoj stijeni dok se klanjamo Allahu jer zamisli situaciju dodjes u dzamiju i hoces da klanjas pa se svako okrene gdje on hoce, zato postoji odredjen pravac za sve nas, srca usmjerena ka molitvi Jedinom, a tijela usmjerena ka jednom pravcu. Tesko je to tebi razumjeti jelda

Islam i muslimane sam razumio...sve više je previše....nebitno

Anonimni xy
14.12.2012., 10:08
hehehe...
vidiš da štekaš na jednom pa skrećeš temu na drugo.
Čitaj dole pa ćeš vidjeti da tebe,a ne mene, muči onaj kvocjent.... dakle vraćem se na temu kad već hoćeš...

stav ligvista je da Kur'ansko "mi" ima za svrhu potvrdu jednoće Boga...

" Mi ga u vidu jasnih ajeta objavljujemo, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" (Kuran)

Da "Mi" ovdje znači Allah i tu je vaš problem.

A sad pročitaj kako to izgleda u "prevodu"kada u jednoj rečenici prvi Allah spominje drugog Allaha: :rofl::rofl::rofl:

" Ja Allah ga u vidu jasnog ajeta objavljujem, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" .

Ja Allah ga,...a Allah će... smijurija brale..:rofl:

I tebe nije sramota zbog toga?

MukaFFa
14.12.2012., 12:38
Čitaj dole pa ćeš vidjeti da tebe,a ne mene, muči onaj kvocjent.... dakle vraćem se na temu kad već hoćeš...

" Mi ga u vidu jasnih ajeta objavljujemo, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" (Kuran)

Da "Mi" ovdje znači Allah i tu je vaš problem.

nema uopće dileme na koga se zamjenica odnosi- znaš zato se i zove zamjenica!

A sad pročitaj kako to izgleda u "prevodu"kada u jednoj rečenici prvi Allah spominje drugog Allaha: :rofl::rofl::rofl:

" Ja Allah ga u vidu jasnog ajeta objavljujem, a Allah će onome kome on hoće na pravi put ukazati" .

ključ za prijevod Kur'ana je Bismilla...

Ja Allah ga,...a Allah će... smijurija brale..:rofl:

opet se prosipaš na neviđeno. nije mi jasno što se petljaš u stvari o kojim ne znaš ništa- mislim na jezik da ne bude zabune.

eli evo da ti bude malo jasnije
uzet ćemo za primjer Jospiovića

mi( Jospipović kao predsjenik) smo predložili XY zakon, a predsjenik Hrvaske je otvorena prema prijedlozima boljeg zakona ako ga ima.
ova rečenica sa semantičkog i gramatičkog aspekta nije sporna.

I tebe nije sramota zbog toga?
ako imaš djecu nemoj im raditi zadaću iz hrvatskog da se ne bi osramotio!

tvoja argumentacija je totalno nenaučna
ajet glasi transkiribirano ovako:

ve kezalike enzelnahu jatin bejjinatin, ve ennallahe jehdi me(n)jjurid
doslovno
i kezalike/ i tako
enzelnahu/ smo spustili
(a)jatin/ ajete
bejjinat/ naše jasne, obznanjene
ve/ i
enallahe/ Zaista Allah...
jehdi/upućuje
min/ ko
jurid/ želi

prvo da ti se zahvalim što si izabrao baš ovaj ajet zaista me oduševio koliko pažljivo su riječi odabrane...
prema vjerovanju islama Kur'an tj ajeti su objavljeni kao Riječ Božija koju je zatim u većini slučajeva melek Džibril spustio poslaniku na srce(Reci: "Ko je neprijatelj Džibrilu? - a on, Allahovom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an - koji potvrđuje da su i prijašnje objave istinite - kao putokaz i radosnu vijest vjernicima.")
a zatim ajete Muhammed izgovara.
to, kao što vidiš, bi ti moglo to biti "mi" jer spuštanje ajeta u lancu ima troje Bog-melek-Muhammed, a to je u arapskom množina.
takođe zanimljivo je da ovdje stoji riječ bejjin...
bejjin, osim što znači dokaz, očit, jasan, znači i izdanak tj. znači nešto što je bilo u zemlji pa je izniklo tj. bilo je u nutrini pa je izašlo van.
Kur'an je prvo bio Muhammedu na srcu u njegovim prsima pa se obejanio...
dalje to da Alllah upućuje onoga ko želi biti upućen nije stvar niti džibrila niti muhammeda nego samo Boga.
u tekstu nigdje nema zamjenice "mi" nego samo oblik za prvo lice množine.

zaključak: "mi" se odnosi na objavljene ajete, a Allah na osobinu da samo on upućuje...

Još jednom, hvala ti! danas si mi uljepšao dan!

ispravka
14.12.2012., 22:35
Evo jedan jako poučan video za sve one koji razmišljaju kao ti:
http://www.youtube.com/watch?v=-GFBde8-Nxw
mozeli malo jasnije poruka sa videom? taj opsednuti sto peva ce biti sa muhamedom u istom zlu pakla. to je moj zakljucak.

Kitim
14.12.2012., 23:30
mozeli malo jasnije poruka sa videom? taj opsednuti sto peva ce biti sa muhamedom u istom zlu pakla. to je moj zakljucak.

Ti si Srbin isto kao Muhamed Hrvat a i za takve ima mjesto na kraju.

Kitim
14.12.2012., 23:35
Muhamedd je extra lik koliko sam pročitao o njemu.Imao je vrlinu skromnosti,poštivao je žene,prihvaćao je tuđe vjere i poznata mu je ona NE OČEKUJTE DA VAŠEG BOGA POŠTUJU UKOLIKO DRUGE BOGOVE VI SAMI NE POŠTUJETE i jako se zalagao da ne bude proglašen idolom nego je držao sebe kao svaki običan čovjek što je.I što dalje treba?
Ostalo su podmetanja s strane Muslimanskih osvajača koja su svoga Muhameda formirali kao Kršćani svoga Isusa.Ista je to priča rasnih slijedbenika tora gdje određena rasa stvar rasnog boga zaštitnika u svojim osvajaćkim pohodima.

Shady
15.12.2012., 02:31

Bog glumi. :D E svašta se može čuti danas... Ono "Mi" je već objašnjeno.

...nego ga je Gabrel davio sa krpom ? možeš opisati tu borbu?
Izvolite kako je to istinito opisala jedna nekad katolička redovnica:
Karen armstrong o Muhammedovom iskustvu u Hiri (http://www.youtube.com/watch?v=PYS6DDqNnF4) (dio koji vas zanima je od 12. min. 59 sec)

U Bibliji nisu imenovani oni koji vjeruju, problem je i što ti koji vjeruju nisu sigurni kako je Ime Boga izgovara a nije ni vjera u Boga imenovana
Da, sve se vjere zovu ili po ličnosti ili grupi (kršćanstvo/kršćani po kristu, budizam/budisti po Budi, judaizam po judejcima)... Jedini islam ima ime za vjeru i za vjernike. Zato nam govore "muhamedanci" (Ismaelćani) jer misle da smo slični. :)

Inače, jesi li znao, riječi "islam" i "musliman" se spominju u Bibliji? :)
Samo prevoditelji to prevode kao: "on je bio Bogu pokoran", "podložnost Bogu je najbolja" i tomu slično. Selam

Muhamedd je extra lik koliko sam pročitao o njemu.Imao je vrlinu skromnosti,poštivao je žene,prihvaćao je tuđe vjere i poznata mu je ona NE OČEKUJTE DA VAŠEG BOGA POŠTUJU UKOLIKO DRUGE BOGOVE VI SAMI NE POŠTUJETE i jako se zalagao da ne bude proglašen idolom nego je držao sebe kao svaki običan čovjek što je. I što dalje treba?
Sve je ok samo mala ispravka: ne kaže se da poštujemo tuđe kumire (idole), nego se zabranjuje da ih se psuje da neznabošci nebi psovali Allaha. :) A taman posla da bismo štovali kumire. Samo ih ne treba psovati. Pozdrav.

Anonimni xy
15.12.2012., 07:29
Izvolite kako je to istinito opisala jedna nekad katolička redovnica:
Karen armstrong o Muhammedovom iskustvu u Hiri (http://www.youtube.com/watch?v=PYS6DDqNnF4) (dio koji vas zanima je od 12. min. 59 sec)

.

nećemo se baviti islamskim izvorima? :)

Golden-Boy
15.12.2012., 08:46
nećemo se baviti islamskim izvorima? :)

Ne nego ces nam ti biti jedini izvor istine i otkrovenja, sta god izadje iz tvoje lebdeco mudre glave ce za nas sve ovdje biti de facto istina i zaista smo sretni sto se naslusasmo tako mudrih, objektivnih i razumnih stavova od tebe:blabla:

centurionix
15.12.2012., 10:39
Iz kršćanske perspektive,ne vidim kako Muhamed može biti u raju.

Gospodin Bog zna...

ispravka
15.12.2012., 11:10

Gospodin Bog zna...
moze,ako na vratima pakla bude stajao neki muslimanski uciotelj sa kuranom. i jos da bude jaci od Boga!

ispravka
15.12.2012., 11:12
Muhamedd je extra lik koliko sam pročitao o njemu.Imao je vrlinu skromnosti,poštivao je žene,prihvaćao je tuđe vjere i poznata mu je ona NE OČEKUJTE DA VAŠEG BOGA POŠTUJU UKOLIKO DRUGE BOGOVE VI SAMI NE POŠTUJETE i jako se zalagao da ne bude proglašen idolom nego je držao sebe kao svaki običan čovjek što je.I što dalje treba?
Ostalo su podmetanja s strane Muslimanskih osvajača koja su svoga Muhameda formirali kao Kršćani svoga Isusa.Ista je to priča rasnih slijedbenika tora gdje određena rasa stvar rasnog boga zaštitnika u svojim osvajaćkim pohodima.
pa sad,ostaje jos jedno pitanje,ko je ispisaokuran,on ili podmetaci? ako je on to ucinio,dovoljno za sud Bozji. da je bio najlepsi.ovo nije nas sud,ovo je Biblija dragi moji. oprez.

Golden-Boy
15.12.2012., 11:20

Gospodin Bog zna...

Zasto da ne, jedini je priznavao Isusa i postovao ga, kao i njegovu majku Mariju. Mi muslimani takodje jedini postujemo njih, jevreji, budisti, hindusi i svi ostali ne smatraju da je on bio poslat od Boga

centurionix
15.12.2012., 12:31
Zasto da ne, jedini je priznavao Isusa i postovao ga, kao i njegovu majku Mariju. Mi muslimani takodje jedini postujemo njih, jevreji, budisti, hindusi i svi ostali ne smatraju da je on bio poslat od Boga

Samo po Bibliji nije dovoljno samo lijepo govoriti Godpodine,Gospodine, već činiti dobro ljudima...Uostalom nije li Muhamed degradirao Isusovo Božanstvo u isključivo čovještvo,na taj način sebe napravio ravnim njemu.
Islam Kršćanima nije donio ništa dobro. Pitaj Bizant....puno je krvi palo u povijesti radi širenja Islama.

ispravka
15.12.2012., 13:44
Samo po Bibliji nije dovoljno samo lijepo govoriti Godpodine,Gospodine, već činiti dobro ljudima...Uostalom nije li Muhamed degradirao Isusovo Božanstvo u isključivo čovještvo,na taj način sebe napravio ravnim njemu.
Islam Kršćanima nije donio ništa dobro. Pitaj Bizant....puno je krvi palo u povijesti radi širenja Islama.
dobro si odgovorio! ovde se prethodno tvrdilo na kontu toga sto ljudiu misle o muhamedu kao da je to mera Bozja,a ne sto Bog govori.pominje se sta je on cinio koja dobra itd,niosta od toga nece pomoci coveku. pa sta reci za gruype hindu vernika koji nose zvoncice da ne zgaze nekog mrava i slicno?! kakvi poduhvati. ili katolike pravoslavne monahe koji jedu zemlju,postan kupus,spavaju na kamenu. sta ima sa time sustina Isusovog spasenja? nista.
plata ne ide po delima vec po onome sto je Isus rekao. nema vece zrtve od poslusnosti,a neposluh je ravan caranju i idolstvu. dakle smrtnim gresima.

Golden-Boy
15.12.2012., 14:33

Kao muslimani ne cine dobro ljudima? Za sta ti nas smatras?
Muhammed je samo potvrdio ono sto je Isus sam rekao u milion navrata, npr. "Boga niko nije nikad vidio niti moze vidjeti"

Ako je Isus bog kako ga niko ne moze vidjeti kad su ga vidili svi?:mig:

Islam nije donio nista dobro krscanstvu ali jeste mnogim krscanima koji su spoznali istinu i prikljucili se pod zastavu poslednjeg Bozijeg Poslanika Muhammeda koji ce ih odvesti u dzennet gdje ce biti zajedno sa Isusom. Do Isusa se moze doci samo putem islama
Pitaj ti krizarske ratove, koliko li je samo krvi palo u cilju unistenja islama:kava:

centurionix
15.12.2012., 14:48

Mnogi ljudi čine dobro,pa tako i muslimani.I smatram da su mnogi ljudi muslimani zbog straha,a isto tago mnogi i zbog uvjerenja.Islam se raširio na oružju i širenju straha u Kršćanskom svijetu.Pitaj narode na Balkanu koji su sačuvali kršćanstvo,što će ti reci o životu u Otomanskom carstvu.

Muhammed je samo potvrdio ono sto je Isus sam rekao u milion navrata, npr. "Boga niko nije nikad vidio niti moze vidjeti"
Boga Oca nitko nikada ne vidje,a Boga Sina su vidjeli u ono vrijeme mnogi,jer se utjelovio.

Islam nije donio nista dobro krscanstvu ali jeste mnogim krscanima koji su spoznali istinu i prikljucili se pod zastavu poslednjeg Bozijeg Poslanika Muhammeda koji ce ih odvesti u dzennet gdje ce biti zajedno sa Isusom. Do Isusa se moze doci samo putem islama
Pitaj ti krizarske ratove, koliko li je samo krvi palo u cilju unistenja islama:kava:

Svaki uzrok (islamska osvajanja) ima svoju posljedicu (križarsku vojnu).
Zar ne?

Golden-Boy
15.12.2012., 14:56
Mnogi ljudi čine dobro,pa tako i muslimani.I smatram da su mnogi ljudi muslimani zbog straha,a isto tago mnogi i zbog uvjerenja.Islam se raširio na oružju i širenju straha u Kršćanskom svijetu.Pitaj narode na Balkanu koji su sačuvali kršćanstvo,što će ti reci o životu u Otomanskom carstvu.

Boga Oca nitko nikada ne vidje,a Boga Sina su vidjeli u ono vrijeme mnogi,jer se utjelovio.

Svaki uzrok (islamska osvajanja) ima svoju posljedicu (križarsku vojnu).
Zar ne?

Na osnovu cega smatras da su mnogi iz straha muslimani? Cim smatras mora da imas jake dokaze, pa bi volio vidjeti ih
Hoces da kazes da se na balkanu islam prosirio silom. Ok, de mi onda kazi zasto ti isti "koji su silom" usli u islam na balkanu nisu taj islam napustili nakon odlaska turaka?:ne zna:

Boga oca niko ne vidje a Boga sina vidje, znaci ipak nisu njih dvojica iste osobe, definitivno imamo dva boga, Bog sebi rodio boga, to je znacenje tvoje recenice. Bolje da je nisi rekao.

Krscani su jos za vrijeme Poslanika htjeli unistiti islam, onda kada muslimani uopste nisu imali namjeru prosirivati i praviti islamsko carstvo. Ima slucaj kada je krscanska vojska od 200.000 krenula na 3000 muslimana 629 godine, i tu su bizantijci porazeni, nevjerovatno zvuci ali je tu pokazano na cijoj je strani Bog, da su tu bitku muslimani izgubili islama nebi bilo, a Boziji plan je da islama bude. Tako da tvoja tvrdnja o reakciji na akciju je ustvari zamjena teza, muslimani su reagovali kako bi se odbranili:mig:

centurionix
15.12.2012., 15:14
Na osnovu cega smatras da su mnogi iz straha muslimani? Cim smatras mora da imas jake dokaze, pa bi volio vidjeti ih
Hoces da kazes da se na balkanu islam prosirio silom. Ok, de mi onda kazi zasto ti isti "koji su silom" usli u islam na balkanu nisu taj islam napustili nakon odlaska turaka?:ne zna:

Tako kažu Grci,Srbi,Hrvati...
Oni koji su ušli u Islam više nisu bili živi,kad su Turci otišli.To su bile neke buduće generacije koje se više nisu sjećali svoG domaćeg porijekla.
Uostalom,zar nije narađeno da se smakne onaj tko prijeđe na Kršćanstvo?

Boga oca niko ne vidje a Boga sina vidje, znaci ipak nisu njih dvojica iste osobe, definitivno imamo dva boga, Bog sebi rodio boga, to je znacenje tvoje recenice. Bolje da je nisi rekao.

Naravno,da kršćani vjeruju da je Bog Otac i Sin i Duh Sveti.Čak tri osobe.

Krscani su jos za vrijeme Poslanika htjeli unistiti islam, onda kada muslimani uopste nisu imali namjeru prosirivati i praviti islamsko carstvo. Ima slucaj kada je krscanska vojska od 200.000 krenula na 3000 muslimana 629 godine, i tu su bizantijci porazeni, nevjerovatno zvuci ali je tu pokazano na cijoj je strani Bog, da su tu bitku muslimani izgubili islama nebi bilo, a Boziji plan je da islama bude. Tako da tvoja tvrdnja o reakciji na akciju je ustvari zamjena teza, muslimani su reagovali kako bi se odbranili:mig:

Znači tako je bilo?

Kitim
15.12.2012., 16:22
pa sad,ostaje jos jedno pitanje,ko je ispisaokuran,on ili podmetaci? ako je on to ucinio,dovoljno za sud Bozji. da je bio najlepsi.ovo nije nas sud,ovo je Biblija dragi moji. oprez.

Čovjek a tko drugi kao i bibliju,sve čovjek piše jer duh ne zna pisati nije materijalan.

Kitim
15.12.2012., 16:25
Sve je ok samo mala ispravka: ne kaže se da poštujemo tuđe kumire (idole), nego se zabranjuje da ih se psuje da neznabošci nebi psovali Allaha. :) A taman posla da bismo štovali kumire. Samo ih ne treba psovati. Pozdrav.

Upravo ovo što ti kažeš nije Muhamedovo nego težnja za tuđim pod izlikom da se razbiju idoli u ime boga.Tu je nastao zaokret.Alah se i preko idola prikazuje jer neki ljudi ne mogu drugačije stvari poimiti i to treba poštovati ukoliko ne nameću drugima ,lijepo su to Muslimanski velikani pisali poput Ibn Arebija.

Kitim
15.12.2012., 16:30
Bolest religije je podjela djavo bog zato i žele proglasiti Muhameda po crno bjelom scenariju da je o djavla da bi svoju religiju podigli a šuplja je na 100 ine mjesta.Jednostavno to treba izbaciti i imati ćemo kvalitet i poštovati tuđe i razgovarati o tuđem.No to teško će ići...No isto tako ako nastavite s tim načinom gledanja ne očekujte da kontra neće da se formira i veliki napadi na kršćanstvo to je jednostavno zakon akcije i reakcije koji je zakon svjeta.

old-soul80
15.12.2012., 17:16
Neka luda baba vrišti ko da je siluju i kolju uz neki cover sa death metal albuma i to je stvorilo tako veliku raspravu?
Blago vama!

Golden-Boy
15.12.2012., 19:19
Tako kažu Grci,Srbi,Hrvati...
Oni koji su ušli u Islam više nisu bili živi,kad su Turci otišli.To su bile neke buduće generacije koje se više nisu sjećali svoG domaćeg porijekla.
Uostalom,zar nije narađeno da se smakne onaj tko prijeđe na Kršćanstvo?

Naravno,da kršćani vjeruju da je Bog Otac i Sin i Duh Sveti.Čak tri osobe.

Znači tako je bilo?
To nije odgovor na moje pitanje. Zasto oni sto predjose na islam pod silom ne vratise se krscanstvu? Znas li da je Turska drzala pod kontrolom cijeli Balkan i da je htjela silom u islam natjerati svi bi morali preci na islam, jednostavno je njima to bilo ali nisu to radili i ne postoji niti jedan jedini dokaz da je vrsena prisilna islamizacija, niti jedan jedini dokaz, dokument, bilo sta...

Aha ipak znaci tri boga. Uredu politeisti:)

Povlović
15.12.2012., 21:52

Gospodin Bog zna...
Sa Isusove perspektive, ne vidim kako apostol Pavle može biti u raju.

Gospodin Bog zna. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=756290)

Kitim
15.12.2012., 22:16
Sa Isusove perspektive, ne vidim kako apostol Pavle može biti u raju.

Gospodin Bog zna. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=756290)

A ni Petar jer je umješan u ubistvo Ananije i žene mu.
No Isus oprašta ako je za njegovu zastavu.

centurionix
16.12.2012., 06:16
A ni Petar jer je umješan u ubistvo Ananije i žene mu.
No Isus oprašta ako je za njegovu zastavu.

Bog je dao svakome život i njegovo je pravo uzeti ga kada i kako hoće.

Misli li netko da je gospodar svoga života.?

ispravka
16.12.2012., 13:54

citat da Boga niko nikad nije video niti moze videti je izvrnuce Biblije. mojsije pise je gledao i govorio sa Bogom licem k licu! ne stoji li tako?
Boga ne mozemo videti do uzeca kakav on jeste,ali zato je Bog cesto uzimao oblicje adjela Gospodnjeg,a poslednji puta i samo oblicje coveka kako je prorokovano sve vreme da bi bio nas spasitelj,savrsena zrtva i to u telu Isusa Hrista.

Kitim
16.12.2012., 14:04
Ja imam viziju da će svi kršćani u pakao direktno a Muhamed će im biti učitelj da ih izvuče iz pakla jer je krasan čovjek bio i primjer kako skromnost da nadvlada veliku moć.
Zamislite koju moć je taj čovjek imao u svojim rukama i nikad se nije uzvisio nad drugima i skromno živio,pomagao ženama po kući,smirivao rulju koja je htjela da mu se pokloni no on je odolio pred svim iskušenjima.

Predivno moram priznati za razliku od Rimska Isusa koji traži da mu se klanja i naziva bogom i po kojem su svi lopovi prije njega i poslije njega.

Shady
16.12.2012., 14:15
bogme, progovori iz tebe Duh Sveti. :five:

Povlović
16.12.2012., 14:21
citat da Boga niko nikad nije video niti moze videti je izvrnuce Biblije.
A dali je ovo izvrnuće Biblije:

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."

Kitim
16.12.2012., 14:25
bogme, progovori iz tebe Duh Sveti. :five:

No ne štedim Muslimane i dalje koji bi rušili tuđe kipove to bi bilo potpuno neMuhamedovski da čine makar i u virtualnom ovde svjetu.

dominik01
16.12.2012., 15:23
Ja imam viziju da će svi kršćani u pakao direktno a Muhamed će im biti učitelj da ih izvuče iz pakla jer je krasan čovjek bio i primjer kako skromnost da nadvlada veliku moć.
Zamislite koju moć je taj čovjek imao u svojim rukama i nikad se nije uzvisio nad drugima i skromno živio,pomagao ženama po kući,smirivao rulju koja je htjela da mu se pokloni no on je odolio pred svim iskušenjima.

Predivno moram priznati za razliku od Rimska Isusa koji traži da mu se klanja i naziva bogom i po kojem su svi lopovi prije njega i poslije njega.

Ono tvoji sektaši Muhameda prorokom učiniše...al omaklo im se malo. Nije Muho sve slušao što ga antikristi učili...mislio je on na dunjaluk dobro

dominik01
16.12.2012., 15:27
No ne štedim Muslimane i dalje koji bi rušili tuđe kipove to bi bilo potpuno neMuhamedovski da čine makar i u virtualnom ovde svjetu.

viđe nezahvalnosti !!! Jatacima svojim oprostiti nećeš??...

Kitim
16.12.2012., 15:38
viđe nezahvalnosti !!! Jatacima svojim oprostiti nećeš??...

Ne razumjem te seljačke priče.
Prevedi mi što te muči.
Ima li što od argumenata tipa pogodujem li kome?
Dapače apeliram da ne idu na kršćane na način na koji su do sada išli ,kao ni da kršćani ne idu na Muhameda kao što su do sada.
Što još hoćeš od mene?
Hoćeš da stanem na jednu stranu i u rat s drugom stranom?

Povlović
16.12.2012., 15:52
Ono tvoji sektaši Muhameda prorokom učiniše...al omaklo im se malo. Nije Muho sve slušao što ga antikristi učili...mislio je on na dunjaluk dobro
Šta, Vatikan, Katolička crkva i tvoj Papa ne misle na dunjaluk? :rofl:

Zašto imaš toliku mržnju prema Muhamedu? Mora da ti je neki Musliman u školi zube izbio, ili ti curu oteo. Koje od to dvoje? :ne zna:

Kitim
16.12.2012., 15:55
Svježe su rane još od rata ne treba to zanemarivati.
No dozvoliti da generalno se ocrni cjeli narod na bilo kojoj strani je put u pomračanje potpuno uma.

Povlović
16.12.2012., 16:09
Svježe su rane još od rata ne treba to zanemarivati.
No dozvoliti da generalno se ocrni cjeli narod na bilo kojoj strani je put u pomračanje potpuno uma.
Da, svježe su rane. Nezaboravimo kako su splićani dolazili iz Hrvatske u Hercegovinu da bi ubijali Srbe i Bošnjake.