PDA

View Full Version : Kemijski pilinzi lica

stranice : [1] 2

Kiki
14.12.2004., 20:04
Nu, danas sam isla kod plasticnog kirurga i imala sam medical grade acid peel. Sad izgledam pink i onak....ko de me neko izgorio. Sto zapravo i je. Pa eto...da podijelim s vama. Najgore je kad ti stave acid na lice pa onak prvo pocne peckat, a onda onak...doslovno gori, a nurse stoji iznad tebe i fanira te da ne pregoris...ahuahuahua. Eto, kaj ja znam...jel imate i vi neka iskustva...?
Sta da ocekujem? I to...

*cactus*
14.12.2004., 20:10
:eek:

lucija
14.12.2004., 20:16
Imala sam to iskustvo par puta u životu - kad sam izgorjela na suncu ko klinka, kad sam se zapalila ko dijete topeći neku plastičetinu s drugim wanna be kemičarima.

Nakon toga je uputno govorit sebi koja sam ja budala, kmečat cijelu noć i mazati se jogurtom.

Kiki
14.12.2004., 20:30
Zapravo....super mi je sad lice tight....onak....kaj ce ti i botox kad te ovo fino tighterira....:D
Joj, samo da mi prodje ova faza di sam pink ko jastog...uhuhuhuhu....:D

lucija
14.12.2004., 20:32
Tak je i meni kad izgorim, pa se onda koža zguli, pa onda na površinu dođe ona fina, meka od ispod :top:

Kiki
14.12.2004., 20:34
Joj, Lucija, daj me nemoj zajebavat....:p

kokakoka
14.12.2004., 23:14
wow, cool! jedva čekam da probam nešto slično :D sjećam se da je neka bakica u seriji "hollywodske žene" spominjala kemijski piling, i rekla je da je to jeza, ali kao da pravi horror počinje tek kad ga treba skinuti. kaže - jednostavno biste se pokupili i otišli, rekli - nema veze, živjet ću s tim na licu do kraja života, samo da ga ne skidaju :zubo: sad, ne znam jel to to što si ti imala, čini se da nije, jer kao veću stravu opisuje samo skidanje.

AFRODITA69
15.12.2004., 02:10
Kiki kaže:
Nu, danas sam isla kod plasticnog kirurga i imala sam medical grade acid peel. Sad izgledam pink i onak....ko de me neko izgorio. Sto zapravo i je. Pa eto...da podijelim s vama. Najgore je kad ti stave acid na lice pa onak prvo pocne peckat, a onda onak...doslovno gori, a nurse stoji iznad tebe i fanira te da ne pregoris...ahuahuahua. Eto, kaj ja znam...jel imate i vi neka iskustva...?
Sta da ocekujem? I to...

piliram rulju svaki dan!puno iskustava!al ne na sebi.

debelakrava
15.12.2004., 09:36
mislila sam pronaci kakvu sliku samanthe iz satc ili barem patsy iz abfab...
one su se podvrgnule istome ako dobro pamtim...i izgledale kao jastozi...:D

Lali Puna
15.12.2004., 11:47
pa, dobro ženo, ti - ako sma dobro skužila i zapamtila - imaš manje od 30?

šta će ti onda kemijski piling, pobogu?

magic
15.12.2004., 11:49
zguzhvala joj se kozha jer zimi bosa hoda. :D

chiquita
15.12.2004., 13:41
nije mi jasno čemu to?!?!
fakat mi nije jasno, koji vrag nekog tera da ide tak nešto napraviti sa sobom a iovak ionak dobro zgleda, kaj to nekom treba u životu?
ja bi opravdala takav čin samo onda ako postoje medicinski razlozi za to.
ali ovak...

AFRODITA69
15.12.2004., 15:31
goldberry kaže:

kem.peeling nema veze sa dobi..ili si misinformirana!;)

Leeloo
15.12.2004., 16:02
AFRODITA69 kaže:
kem.peeling nema veze sa dobi..ili si misinformirana!;)

I ja pojma nemam čemu to... :confused: informiši nas.

magic
15.12.2004., 16:09
AFRODITA69 kaže:
...misinformirana!;)

smijem li koristiti ovaj tvoj izraz pliiiiz :moli:

:rofl:

dora
15.12.2004., 16:16
Kiki kaže:
Sta da ocekujem? I to...

Jel to za bore? Za fleke? Za oziljke? :confused: Ak je za bore :D - kolko kosta :cerek:?

Kiki
15.12.2004., 16:46
goldberry kaže:

32, molim lijepo.
A kemijski peel nema veze s godinama ni ni sa cim...isto ko ni botox isto ko ni fillers etc....
Uostalom bas sam si fino pink i glatka. Jos uvijek se osjecam utegnuto.
I crveno. Jastozi, watch out!
Rock'n'roll, jebote. :gitara:

AFRODITA69
15.12.2004., 16:47
ako volis englohrvatski-go ahead!

Kiki
15.12.2004., 16:47
chiquita kaže:
nije mi jasno čemu to?!?!
fakat mi nije jasno, koji vrag nekog tera da ide tak nešto napraviti sa sobom a iovak ionak dobro zgleda, kaj to nekom treba u životu?
ja bi opravdala takav čin samo onda ako postoje medicinski razlozi za to.
ali ovak...

Jebo vas, koji vam je?
Ovdje uredno svi idu na peelinge, mikrodermabrazije, etc...
Pa nije to ko da ides pod skalpel, ne?
Nakon dva dana mozes na posao normalno i sve...crvenilo traje malo duze, al kad se makne crvenilo, koza je super.
Btw, sve je ocisceno, nema ni jedan blackhead ni nish, a koza je glatka ko bebina guzica.

AFRODITA69
15.12.2004., 16:48
dora kaže:
Jel to za bore? Za fleke? Za oziljke? :confused: Ak je za bore :D - kolko kosta :cerek:?

nije za bore!

magic
15.12.2004., 16:48
Kiki kaže:
32, molim lijepo.
A kemijski peel nema veze s godinama ni ni sa cim...isto ko ni botox isto ko ni fillers etc....
Uostalom bas sam si fino pink i glatka. Jos uvijek se osjecam utegnuto.
I crveno. Jastozi, watch out!
Rock'n'roll, jebote. :gitara:

nekidan si dala kilo funti za shpricanje samotamnjivachem, sad si to sve skinula...jebote :D

Kiki
15.12.2004., 16:54
dora kaže:

Za bore i za oziljke i da potakne produkciju kolagena etc...
Imas raznoraznih peelinga. Mislim da nisu svi za isto.
I kao sto sam rekla sve ti male pristeve i pristice pokupi. Nos mi nikad nije bio tako gladak kao sad.
I jos, imas kem. peelinge koje mozes napravit i u kozmetickim salonima, al to nije tolika koncentracija kao ovaj kod doktora i nema bas toliki wow! efekt.
Ovdje su kod kozmeticara peelinzi oko £30-£40 po tretmanu (treba ih vise), a kod doktora medical grade peeling (koji sam ja radila) je oko £100-£300.
Isto je najbolje vise njih napravit.
S ovim TCA peelingom koji sam ja radila, nemas bas down time, crven si i malo zategnut prvih par dana, al u principu mozes na posao nakon dan, dva i malo kamufliras crvenilo make-upom dok se sve to ne izflakeira s tebe. Dobis i neke dvije kreme za doma koristit jer ti je koza sensitivna na sve osim jako simple products (meni su rekli da kupim najobicniji Johnson&Johnson s norm. PH za pranje lica, a moisturiser je ta krema od njih sto su mi dali (neka vitaminska i anti-oxidant krema) i jos sun-factor 30 svaki dan dok se koza ne obnovi skroz.
Ima i medical grade peelinga koji napravis samo jedan, al mislim da kod tih moras poslije ostat doma jedno tjedan-dva jer si toliko izgoren.
Taj isto rade kod mog doktora, al nisam htjela lezat doma tjedan dana ko rak.
Kaj ja znam...meni je ovo super.

Kiki
15.12.2004., 16:55
magic kaže:
nekidan si dala kilo funti za shpricanje samotamnjivachem, sad si to sve skinula...jebote :D

Ahuahauhauahua...well spotted.
Pa ostalo mi je na tijelu. Sad sam u tijelu crna, a u licu pink. :D

Kiki
15.12.2004., 16:56
Afro, moze i za bore medical strenght peel. Mislim...onak male borice, ne brazde.
Kao sto rekoh nekak ti ovaj obnovi kolagen ili nesto pa ti koza izgleda plumped up. I svjezije.

AFRODITA69
15.12.2004., 17:06
Kiki kaže:
Imas raznoraznih peelinga. Mislim da nisu svi za isto.
I kao sto sam rekla sve ti male pristeve i pristice pokupi. Nos mi nikad nije bio tako gladak kao sad.
I jos, imas kem. peelinge koje mozes napravit i u kozmetickim salonima, al to nije tolika koncentracija kao ovaj kod doktora i nema bas toliki wow! efekt.
Ovdje su kod kozmeticara peelinzi oko £30-£40 po tretmanu (treba ih vise), a kod doktora medical grade peeling (koji sam ja radila) je oko £100-£300.
Isto je najbolje vise njih napravit.
S ovim TCA peelingom koji sam ja radila, nemas bas down time, crven si i malo zategnut prvih par dana, al u principu mozes na posao nakon dan, dva i malo kamufliras crvenilo make-upom dok se sve to ne izflakeira s tebe. Dobis i neke dvije kreme za doma koristit jer ti je koza sensitivna na sve osim jako simple products (meni su rekli da kupim najobicniji Johnson&Johnson s norm. PH za pranje lica, a moisturiser je ta krema od njih sto su mi dali (neka vitaminska i anti-oxidant krema) i jos sun-factor 30 svaki dan dok se koza ne obnovi skroz.
Ima i medical grade peelinga koji napravis samo jedan, al mislim da kod tih moras poslije ostat doma jedno tjedan-dva jer si toliko izgoren.
Taj isto rade kod mog doktora, al nisam htjela lezat doma tjedan dana ko rak.
Kaj ja znam...meni je ovo super.

kod nas se to kod doktora drugacije radi i nije za bore.definitivno nije za bore!

AFRODITA69
15.12.2004., 17:07
Kiki kaže:
Afro, moze i za bore medical strenght peel. Mislim...onak male borice, ne brazde.
Kao sto rekoh nekak ti ovaj obnovi kolagen ili nesto pa ti koza izgleda plumped up. I svjezije.

nije za bore!ja radim peels u tri strenghta svaki dan.i nije za bore.mozda englezi imaju nekaj drugo,ali ovde u doktorskim officeima nijedan nije za bore!

a soim toga crven si samo malo i to mozda par min poslje peela..a rulja na gablecu dolazi na to pa se vraca na posel.

dora
15.12.2004., 17:58
Kiki kaže:

:lux::lux::lux:
A ne necu si upiknut jedan za cca par godina :) Jebote, mrak!!! :D

Dobro osim ovog crvenila, al kaj sad, malo kamufliras sminkom prvih par dana i sve 5. Osim toga, sun block mi ne treba, nikad se ne suncam, taaak da :cerek:

I kolko traje ucinak? Doduse ne znas, al kaj ti je plasticar rekao? Misim kolko ti je lice tak lijepo glatko, mekano, bez igdje ijedne borice, pristica i inog nepozeljnog :)?

debelakrava
15.12.2004., 18:27
stoga ne budite misinformirani:D i krenite svi na chemical
osobno, nemam nista protiv toga ali moja koza je 10 godina mladja od kikičine, ne pušim, ne idem cesto u zadimljeno i, moram prioznati nemam jos bora. e sad, za ¸10 godina tko zna...mozda se prijavim za miss plasticne kirurgije a ovaj peeling bude nesto sto rade samo 'amateri':D

AFRODITA69
15.12.2004., 19:09
imas ga i po ducanima kupiti!ali nije ko pravi.osim toga chem peel se preporuca osobama sa problematicnom kozom-ot tuda i crvenilo onima koji ga koriste bezveze.bit je da isusuje akne i da skida prvi sloj koze-ako se radi o flekama
zdravo i cisto lice se odrzava tzv mini peels na bazi glycolic acid-a u obliku pads i to svaki dan.chem peel dolazi u 3 jacine-30,50,75%.prva dva su uvjek 30 po 3 min da se koza navikne,onda je 50 pa 70.u vecini slucajeva.kod fleka ne radi sam nego u sklopu kreme za izbjeljivanje.chem peel je kao microderm ali je microderm utoliko bolje jer cisti pore bez przenja koze,a radi i na sitnim borama sto peeling ne radi.

osim toga,pusenje,zadimljene prostorije i sl nema veze sa borama.moja baka je imala dve bore-plitke-na celu kad je umrla sa 88 god.nikad krema na licu,sminke,peelinga i sl.samo albus sapun(i "lug")
mama je 56,bez ijedne bore-pusi,cjeli zivot u zadimljenom,puno sminke,a sunca da ne govorim...ja ne pusim,u zadimljenom sam rasla(dim se dao rezzati skarama 16 god.)nosim make up,nemam peelinge ni sl a nemam nijednu boru...i jos puno takvih znam.
:top:

Kiki
15.12.2004., 20:09
AFRODITA69 kaže:
nije za bore!ja radim peels u tri strenghta svaki dan.i nije za bore.mozda englezi imaju nekaj drugo,ali ovde u doktorskim officeima nijedan nije za bore!

a soim toga crven si samo malo i to mozda par min poslje peela..a rulja na gablecu dolazi na to pa se vraca na posel.

Afro, plasticni kirurzi rade drugacije peels od kozmeticara. Imas kozmetickih peels u vise strenghtova i imas medical peels u vise strenghtova. Kozmeticarima nije dozvoljeno radit medical peel strenghts, samo kvalificirani doktori to mogu radit. Da, znam, da kod kozmetickih mozes odmah na posao, al bome kod ovih doktorskih ne mozes.
A ako radis najzesci medical peel, ne mres majci kucu napustit jedno tjedan. Trust me.
BTW, peels se koriste i za bore...evo, sta kaze dirketno s doktorskog leafleta "helps to reduce FINE LINES, close pores, sun damage, scarring and hyperpigmentation"

Kiki
15.12.2004., 20:11
dora kaže:
:lux::lux::lux:
A ne necu si upiknut jedan za cca par godina :) Jebote, mrak!!! :D

Dobro osim ovog crvenila, al kaj sad, malo kamufliras sminkom prvih par dana i sve 5. Osim toga, sun block mi ne treba, nikad se ne suncam, taaak da :cerek:

I kolko traje ucinak? Doduse ne znas, al kaj ti je plasticar rekao? Misim kolko ti je lice tak lijepo glatko, mekano, bez igdje ijedne borice, pristica i inog nepozeljnog :)?

Ne znam jos....ja idem na jos tri tretmana (jer ne radim onaj gung-ho peel di ne meres van iz kuce jedno tjedan). Mislim da traje neko vrijeme, al ne znam kolko tocno. Pitat cu ga slijedeci tjedan pa cu ti rec. Njegova nurse je imala to, a ima super kozu...mislim da oni to redovito ne znam...mozda svakih par godina ili tak, a nije skupo. Pitat cu.

magic
15.12.2004., 20:14
a nisi pitala ni kolko koshta :confused:

wow.

Kiki
15.12.2004., 20:15
AFRODITA69 kaže:
imas ga i po ducanima kupiti!ali nije ko pravi.osim toga chem peel se preporuca osobama sa problematicnom kozom-ot tuda i crvenilo onima koji ga koriste bezveze.bit je da isusuje akne i da skida prvi sloj koze-ako se radi o flekama

Afro, ovo nije tocno. Pogledaj gore sto sam napisala. Ne za akne (mada moze i to) nego za hiperpigmentaciju, fine lines, da zatvoris pore, etc...
Vec sam ti rekla da ima raznoraznih vrsta peelova i u raznoraznim strenghts. Peel koji ti koristis u kozmetickom salonu definitvno nije ni priblizno isti kao medical peel. Cak i medical peels ima raznih vrsta i sve te vrste dolaze u raznoraznim strenghts. Moj doktor primjerice ima dvije vrste peels sto radi i svaki od te dvije vrste dolazi u raznim strenghts i razlicitim phd.
A ako imas MEDICAL peel, bit ces crven kasnije bez obzira na kozu (problematicna ili ne) jer je veca koncentracija acida i prodre dublje u kozu, a ne zato jer ga bezveze koristis.

magic
15.12.2004., 20:16
kiki, ti cesh za 10 godina zavrshit ko ona zhena-lavica :D

Kiki
15.12.2004., 20:17
magic kaže:
a nisi pitala ni kolko koshta :confused:

wow.

Kak nisam? Pa napisala sam gore cijene medical peelova koliko se krecu.
Kaj mislis da se valjam u tolko novaca da ne moram pitat plasticara kolko mu sta kosta?

magic
15.12.2004., 20:18
vec sam ti napisala kaj mislim ;)

prije par dana platish da te ofarbaju, sad platish da ti to skidaju :bonk: :D

kem
15.12.2004., 20:19
magic kaže:
kiki, ti cesh za 10 godina zavrshit ko ona zhena-lavica :D

Misliš, bivša žena multimilijardera? :angel:

magic
15.12.2004., 20:21
kem kaže:
Misliš, bivša žena multimilijardera? :angel:

e, ona.

I ta se vjerovatno kemijski pilingovala oko tridesete :D

Kiki
15.12.2004., 20:22
magic kaže:
vec sam ti napisala kaj mislim ;)

prije par dana platish da te ofarbaju, sad platish da ti to skidaju :bonk: :D

Nisam platila da mi skidaju self tan nego da mi maknu blackheads etc, i da mi koza bude glatkija. Sto i je.

Kiki
15.12.2004., 20:23
Ja ne znam sta se vi iscudjavate svi ko da je to nesto sta ja znam....
To je normalna procedura i ja sam zadovoljna razultatom i koza mi izgleda bolje nego prije. I eto.

magic
15.12.2004., 20:23
misrazumjela sam te :D

kem
15.12.2004., 20:28
magic kaže:
e, ona.

I ta se vjerovatno kemijski pilingovala oko tridesete :D

Htjedoh napisati: KAO bivša žena. Nekako mi sve u tom smjeru naginje...

:misli: Sve nešto čitam ove rasprave i čudom se čudim. I ja volim svašta isprobati, ali ovdje se turbo pretjeruje. Ili kako bi rekao stari svijet: da mogu stavile bi zmijske oči na sebe.

T@nja
15.12.2004., 20:28
Kiki, lice ti je sad ko bebina guza. To bu trajalo, kolko? Mjesec dana? I kaj onda? Opet na mucenje? :confused:

Kak se to zove? Kemijski piling?

magic
15.12.2004., 20:30
kem kaže:
Htjedoh napisati: KAO bivša žena. Nekako mi sve u tom smjeru naginje...

:misli: Sve nešto čitam ove rasprave i čudom se čudim. I ja volim svašta isprobati, ali ovdje se turbo pretjeruje. Ili kako bi rekao stari svijet: da mogu stavile bi zmijske oči na sebe.

ti si jedna ljubomorna baba :kava:

;)

kem
15.12.2004., 20:32
magic kaže:
ti si jedna ljubomorna baba :kava:

;)

Ma naravno, mene ovakvu staru (i staromodnu) muški ne bi ni pogledali (biser by naša afroqueen). :B

magic
15.12.2004., 20:35
ne pretjeruj sada....ja sam josh starija :rofl:

meni bi zabranili disat :D

magic
15.12.2004., 20:36
T@nja kaže:
Kiki, lice ti je sad ko bebina guza. To bu trajalo, kolko? Mjesec dana? I kaj onda? Opet na mucenje? :confused:

Kak se to zove? Kemijski piling?

ti se lipo lice namazhi medom i daj kuchki nek te olizhe...da vidish kozhe :cerek:

AFRODITA69
ja ne radim kod kozmeticara niti sa kozmeticarima.radim u dobropoznatoj dermatoloskoj klinici na manhattanu gdje se radi od ljecenja koznih bolesti preko botoxa,kolagena...name it,microderms i peels.vlasnik je plasticar!:D

magic
....samo malo, idem po kokice i pivo :D

T@nja
15.12.2004., 20:39
AFRODITA69 kaže:
ja ne radim kod kozmeticara niti sa kozmeticarima.radim u dobropoznatoj dermatoloskoj klinici na manhattanu gdje se radi od ljecenja koznih bolesti preko botoxa,kolagena...name it,microderms i peels.vlasnik je plasticar!:D

Jesam li ja misinformirana :D, nisi li ti nesto petljala s psihologijom?

T@nja
15.12.2004., 20:40
magic kaže:
ti se lipo lice namazhi medom i daj kuchki nek te olizhe...da vidish kozhe :cerek:

To bi onda bio animalni piling? :D :D

AFRODITA69
15.12.2004., 20:42
Kiki kaže:
Afro, plasticni kirurzi rade drugacije peels od kozmeticara. Imas kozmetickih peels u vise strenghtova i imas medical peels u vise strenghtova. Kozmeticarima nije dozvoljeno radit medical peel strenghts, samo kvalificirani doktori to mogu radit. Da, znam, da kod kozmetickih mozes odmah na posao, al bome kod ovih doktorskih ne mozes.
A ako radis najzesci medical peel, ne mres majci kucu napustit jedno tjedan. Trust me.
BTW, peels se koriste i za bore...evo, sta kaze dirketno s doktorskog leafleta "helps to reduce FINE LINES, close pores, sun damage, scarring and hyperpigmentation"

i na kremama pise helps reduce fine lines-dali stvarno?????????
ja dobro znam sta za sta radi a sto ljudi plate da im se mazu oci.da sam samo pacijent tj klijent,mozda bi isla za time sto veli-ali ovako su nas nasi mafijasi koji zaraduju miljone naucili na razne stvari.najbolje je kad ti dode netko kome zmases oci pa pljune do 2000 za dva tretmana,a ne vidi se nis-ali mu je u glavi.sve su to mucke.zato ja upotrebljavam ono sto upotrebljavaju doktori koji s nama rade i njihove zene-a to je glycolic acid!i nema bora ni boricica...a i koza ti svaki dan ima prekrasan glow!

kem
15.12.2004., 20:42
T@nja kaže:
Jesam li ja misinformirana :D, nisi li ti nesto petljala s psihologijom?

Ma ona ti je multitalent. Vidiš da svaki dan uspije promijeniti avatar. :D

To bi onda bio animalni piling?

:rofl: :lol:

magic
15.12.2004., 20:45
AFRODITA69 kaže:
zato ja upotrebljavam ono sto upotrebljavaju doktori koji s nama rade i njihove zene-a to je glycolic acid!i nema bora ni boricica...a i koza ti svaki dan ima prekrasan glow!

a ja misila da je tvoja ljepota i svjezhina iskljuchivo nasljedna :D

AFRODITA69
15.12.2004., 20:48
ja svoje nasljede odrzavam!inace,hvala bogu na svemu cim me podario.i majci i ocu i cjelom obiteljskom stablu...jer svi smo ljepi i mladoliki!:D

kem
15.12.2004., 20:48
magic kaže:
a ja misila da je tvoja ljepota i svjezhina iskljuchivo nasljedna :D

Bože, magic, što si neinformirana... :rolleyes: To je posljedica života s Crncem. :D

Kiki
15.12.2004., 21:07
AFRODITA69 kaže:

Ok, al ti nisi doktor, ne?
Dakle, sumnjam da mozes radit medical peels.
Ima i ovdje dermatoloske klinke sto rade botox, fillers, microdermbarazije, i superficial peels.
Ne znam kako je u US, al ovdje ako je superficial peel moze radit kozmeticar ili nurse. Ako je medical peel, samo doktor.

Kiki
15.12.2004., 21:15
BTW, Afro, peel pomaze kod bora.
Evo ovdje link from American society of plastic surgeons. Mislim, ako ne vjerujes jednom doktoru, OK, al bas svima....?
O chemical peels (http://www.plasticsurgery.org/public_education/procedures/ChemicalPeel.cfm)
Na linku pise sve o peels sto zelite znati.
Kao sto sam vec napomenula, ja sam imala TCA peel.

dora
15.12.2004., 21:18
Kiki kaže:
Ne znam jos....ja idem na jos tri tretmana (jer ne radim onaj gung-ho peel di ne meres van iz kuce jedno tjedan). Mislim da traje neko vrijeme, al ne znam kolko tocno. Pitat cu ga slijedeci tjedan pa cu ti rec. Njegova nurse je imala to, a ima super kozu...mislim da oni to redovito ne znam...mozda svakih par godina ili tak, a nije skupo. Pitat cu.

Hvala na informaciji. Bas me zanima kolko traje (da se unaprijed ne raspitujem bezveze kod plasticara :D a ono ucinak traje - 4 mjeseca). :)

Inace, nisu mi jasne 'reakcije' ekipe. Ako vam se ne svida, ne radi to, ne biste niti u ludilu, bla, bla, bla... koji qurac komentirate? :confused:
Ja bi, kada dode vrijeme :), i nije mi jasno zake zacatavate topic pizdarijama?
Mene bas zanima kak je kakav je ucinak, kakvo je lice, bla, bla. Nije da cu sutra ici na kemijski piling, al sa 32 zakaj ne? Naravno ako ce biti potrebe, a bit ce, najvjerojatnije.

Hvala.

AFRODITA69
15.12.2004., 21:19
Kiki kaže:
Ok, al ti nisi doktor, ne?
Dakle, sumnjam da mozes radit medical peels.
Ima i ovdje dermatoloske klinke sto rade botox, fillers, microdermbarazije, i superficial peels.
Ne znam kako je u US, al ovdje ako je superficial peel moze radit kozmeticar ili nurse. Ako je medical peel, samo doktor.

pa ja sam rn!i ja ga radim.opet kazem,mozda je u uk drugacije ali ovde ti iz prve ruke kazem kako i gdje se radi.ovdje plasticni kirurg ne radi to nego izricito operacije i extremne slucajeve.za sve ostalo je ili kozmeticki salon-sto je jadnije i jeftinije,ili pak klinika ili office of dermatology sto je skuplje i naravno nagledano od ljecnika.jedan takav peel od 30% ovde dode 120-140 $za tri minute.tri min. je samo vrjeme dok ti je acid na faci-naravno da je ciscenje sa 10% glycoili clycox ono sto prvo radimo,pa tek onda peel.anyway-svugdje je drugacije.ja ti velim kako je ovdje i za sta sluzi ovdje.:W

osim toga,ja samo na jednoj lokaciji radim sa 5 ljecnika,a gde su jos dve...i svi kazu isto i pacijenti naravno vjeruju.sjecam se prije mjesec dana opet mcd masina nije radila,a ja sam svejedno radila mcd i naplacivala rulji po dve glave ama za nis.a oni su bili sretni kaj smo im dali super tretman i kak im koza vec nakon prvog tretmana blista...i to je amerika!

Kiki
15.12.2004., 21:21
Afro i Dora (i ostali koje zanima), pogledajte link, pls.
Sve tamo pise.

Kiki
15.12.2004., 21:25
Eh, da, Dora, ja sam zadovoljna razultatom. Ja nisam isla zbog bora, al sam imala neke blackheads i unevenness i sad mi se sve cini bolje iako mi je lice jos pink i malo scabby, a i prvi tretman je tek. No, razlike su vidljive.
To sam zapravo prvi put vidjela kod jedne svoje iz Kolumbije prosle godine. Ona je isla na kemijski peel kod plas. kirurga i lice joj je nakon toga bilo nevjerovatno. Ona je onda imala 25 godina. Tako...mislim da nema veze kolko godina imas i to, nego ako imas neke fleke, akne, akne scarring, male borice, sun damage....bilo sta tako, da ce lice poslije izgledat puno bolje.

kem
15.12.2004., 21:42
dora kaže:

Inace, nisu mi jasne 'reakcije' ekipe. Ako vam se ne svida, ne radi to, ne biste niti u ludilu, bla, bla, bla... koji qurac komentirate? :confused:

:dubokinaklon:

Ispričavam se, milostiva, što nisam unaprijed zatražila Vaše dopuštenje. Evo šaljem pismenu zamolbu u tri primjerka. :misli: Kol'ko biljega mi treba, ponizno molim?

Bilježim se s štovanjem.

:rolleyes:

:odlazidubokonaklonjena:

dora
15.12.2004., 22:40
Kiki kaže:
Eh, da, Dora, ja sam zadovoljna razultatom. Ja nisam isla zbog bora, al sam imala neke blackheads i unevenness i sad mi se sve cini bolje iako mi je lice jos pink i malo scabby, a i prvi tretman je tek. No, razlike su vidljive.
To sam zapravo prvi put vidjela kod jedne svoje iz Kolumbije prosle godine. Ona je isla na kemijski peel kod plas. kirurga i lice joj je nakon toga bilo nevjerovatno. Ona je onda imala 25 godina. Tako...mislim da nema veze kolko godina imas i to, nego ako imas neke fleke, akne, akne scarring, male borice, sun damage....bilo sta tako, da ce lice poslije izgledat puno bolje.
A tako :cerek: doduse, nemam problema koje si navela, od akna, oziljaka i slicno, ali borice imam, doduse oko ociju :D al jebiga sad :D imam ih od 16e nekak mi ih se zao odreci :mig:

Neeegooo, bas cu pitat mog plasticara radi li on ovakve radnje? :)

Nego, na kolko ces tretmana ic i u kojem razmaku?

Paragalactic
15.12.2004., 22:46
Ja apsolutno niš ne kužim o čem se radi na ovom topicu? Jesam li ja normalan?

dora
15.12.2004., 22:49
kem kaže:
:dubokinaklon:

Ispričavam se, milostiva, što nisam unaprijed zatražila Vaše dopuštenje. Evo šaljem pismenu zamolbu u tri primjerka. :misli: Kol'ko biljega mi treba, ponizno molim?

Bilježim se s štovanjem.

:rolleyes:

:odlazidubokonaklonjena:

Deep jebote. :top:

Velim, tema je tu, kazes svoje misljenje, odlicno. Al dalje komentiranje (ma da je bar to) na 2 stranice nekih kvazi duhovitih postica... jel ima smisla? A tebi ocito da. Meni bas i ne.

Isto kao sto ti sebi dozvoljavas brijanje na 2 stranice, tako i ja sebi dozvoljavam komentiranje istog, no naravno da se netko osjeti uvrijedenim time sto njegovo tlapljenje smatras bespotrebnim. Zanimljivo. Pa nije vrag da misis suprotno? :eek: No, evo moje ponizne isprike. Tvoji postovi su nadasve potrebni i samo razvi chat, bar na jos 5 strana. Go girl!!! :cheer:

Tema je meni (osobno) zanimljiva. I kao sto vec rekoh, zanima me iskustvo Kiki, sto je bilo, nije, kako je ispalo.

sergio
16.12.2004., 00:01
dora kaže:
Tema je meni (osobno) zanimljiva. I kao sto vec rekoh, zanima me iskustvo Kiki, sto je bilo, nije, kako je ispalo.

onda pitaj sad sve sto te zanima, posto Kiki brzo zaboravlja na kojim tretmanima je bila tj. pisala o njima po forumu :D

AFRODITA69
16.12.2004., 00:44
Kiki kaže:
Afro i Dora (i ostali koje zanima), pogledajte link, pls.
Sve tamo pise.

jesam kiki,no svejedno ne mjenja fact da se to tu radi na nacin na koji se radi igdje se radi.jebiga...

Karmela
16.12.2004., 02:25
Paragalactic kaže:
Ja apsolutno niš ne kužim o čem se radi na ovom topicu? Jesam li ja normalan?

bas zelis odgovor? :raspa:

Kiki
16.12.2004., 03:52
AFRODITA69 kaže:
jesam kiki,no svejedno ne mjenja fact da se to tu radi na nacin na koji se radi igdje se radi.jebiga... :confused: Ne kuzim ovu recenicu. BTW, link je od drustva AMERICKIH plasticnjaka tako da stoji za drzavu u kojoj si ti. Kao sto vec rekoh. pilinzi koje vi radite su vjerojatno oni prvi navedeni na linku. Sve drugo mora radit doktor.

dora
16.12.2004., 13:05
sergio kaže:
onda pitaj sad sve sto te zanima, posto Kiki brzo zaboravlja na kojim tretmanima je bila tj. pisala o njima po forumu :D
:confused: :confused: :confused:

AFRODITA69
16.12.2004., 15:39
Kiki kaže:
:confused: Ne kuzim ovu recenicu. BTW, link je od drustva AMERICKIH plasticnjaka tako da stoji za drzavu u kojoj si ti. Kao sto vec rekoh. pilinzi koje vi radite su vjerojatno oni prvi navedeni na linku. Sve drugo mora radit doktor.

ovisno o mjestu na kome radis!pa nede bas sve po zakonu!;)

nego,cure,najbolja stvar za bore vam je n-lite laser...to ja isto radim.doktor bi trebao,ali ne radi..dok ih neko ne tuzi.(e o tome se kiki radi!)uglavnom n-lite je za bore.neko probao?

smjeskica
16.12.2004., 16:02
AFRODITA69 kaže:
sjecam se prije mjesec dana opet mcd masina nije radila,a ja sam svejedno radila mcd i naplacivala rulji po dve glave ama za nis.a oni su bili sretni kaj smo im dali super tretman i kak im koza vec nakon prvog tretmana blista...
Dobra reklama za to radno mjesto:D

Ella E
16.12.2004., 16:29
Ma Afrodita, ti pričaš o pilingu glikolnim kiselinama, to možeš obavit u bilo kojem kozmetičkom ili dermatološkom salonu svugdi pa tako i po Zagrebu, pisalo se i ovdi dosta o tome, i to su tretmani koji se ponavljaju kroz određeni peroid (npr. jednom tjedno, nekoliko tjedana).
I to nema veze s ovim o čemu Kiki priča, ovo je kemijski piling, ono kad ti zguli cilu kožu lica, pa ti triba par dana da se lice oporavi.

Evo ti i sa linka: ;)
Alphahydroxy acids (AHAs), such as glycolic, lactic, or fruit acids are the mildest of the peel formulas and produce light peels. These types of peels can provide smoother, brighter-looking skin for people who can't spare the time to recover from a phenol or TCA peel

AFRODITA69
16.12.2004., 16:34
smjeskica kaže:
Dobra reklama za to radno mjesto:D

a tek da znas kolko takvih ima....oni za koje bi najmanje mislio da bi tak nekaj napravili.

AFRODITA69
16.12.2004., 16:37
Ella E kaže:
Ma Afrodita, ti pričaš o pilingu glikolnim kiselinama, to možeš obavit u bilo kojem kozmetičkom ili dermatološkom salonu svugdi pa tako i po Zagrebu, pisalo se i ovdi dosta o tome, i to su tretmani koji se ponavljaju kroz određeni peroid (npr. jednom tjedno, nekoliko tjedana).
I to nema veze s ovim o čemu Kiki priča, ovo je kemijski piling, ono kad ti zguli cilu kožu lica, pa ti triba par dana da se lice oporavi.

Evo ti i sa linka: ;)
Alphahydroxy acids (AHAs), such as glycolic, lactic, or fruit acids are the mildest of the peel formulas and produce light peels. These types of peels can provide smoother, brighter-looking skin for people who can't spare the time to recover from a phenol or TCA peel

nas zguli kozu isto.ali mi upotrebljavamo losion posle koga nisi crven ni izguljen.ti o kojima ti pricas(glikolni)su ti za po doma o kojima ja govorim da su zdravi za stalno!;)
premasone je losion..a dobis ga i za doma.i da ides na posao..jer to je amerika-tu da umires moras ici na posel!off the record.

Kiki
16.12.2004., 21:25
AFRODITA69 kaže:
ovisno o mjestu na kome radis!pa nede bas sve po zakonu!;)

nego,cure,najbolja stvar za bore vam je n-lite laser...to ja isto radim.doktor bi trebao,ali ne radi..dok ih neko ne tuzi.(e o tome se kiki radi!)uglavnom n-lite je za bore.neko probao?

Eh, ja sam cula za N-lite laser. Da je dobar za bore i za akne. Nisam probala.

PaleBlueEyes
25.12.2004., 00:55
Kiki kaže:
Jebo vas, koji vam je?
Ovdje uredno svi idu na peelinge, mikrodermabrazije, etc...

Koji svi?

kak ja nikad ne upoznam TE SVE? :rolleyes:

Oyster
18.11.2008., 13:39
Kiki ak si još tu negdje gdje si radila TCA peel i koja je bila koncentracija tj. postotak?

Zna li netko gdje se takav malo jači peeling kao što je TCA može napraviti kod nas?

Ja sam bila kod dermatologa na jednom kemijskom peelingu, koža se ljuštila par dana i izgorena je bila, ali su ožiljci od akni ostali, samo je otišao površinski sloj :ne zna:

bicbic
21.11.2008., 08:45
Ima li netko da je isao na kemijski piling lica? Kakva su iskustva? Isplati li se otici na to?:ne zna:

Rosa7
22.11.2008., 00:54
Ima li netko da je isao na kemijski piling lica? Kakva su iskustva? Isplati li se otici na to?:ne zna:
Ja sam bila kod dr.Glumičića,i jako sam zadovoljna...:):)

nemorinad.d.
24.11.2008., 14:18
Jedno glupo pitanje... Malo mi je neugodno, ali čemu služi taj piling? To je samo malo jači piling ili skida ožiljke i te gluposti?

Rosa7
24.11.2008., 15:23
Jedno glupo pitanje... Malo mi je neugodno, ali čemu služi taj piling? To je samo malo jači piling ili skida ožiljke i te gluposti?Mojoj sestri je sve ožiljke uklonio!Bila je kod dr.Glumičića..:):):kava:Ja jednom godišnje odem jer mi lice izgleda puno lijepše,blistavije,otkad to svake godine prakticiram!!:kava:

nemorinad.d.
24.11.2008., 15:30
Ma daj! Koliko to košta?

Rosa7
24.11.2008., 15:35
Ma daj! Koliko to košta?Kod dr.Glumičića oko 250.eura!!No rezultati se vide već nakon par dana...sad ti je idealno otići na kemijski piling!!:):kava:

nemorinad.d.
24.11.2008., 15:39
Zašto baš sad? Misliš da bi mi to riješilo flekice koje imam po licu? Ne znam od čega su, možda od solarija u kojem se sunčam jednom mjesečno... Jbg, druge žene se prže ko pilići unutra i ništa! :rofl:

Rosa7
24.11.2008., 15:44
Zašto baš sad? Misliš da bi mi to riješilo flekice koje imam po licu? Ne znam od čega su, možda od solarija u kojem se sunčam jednom mjesečno... Jbg, druge žene se prže ko pilići unutra i ništa! :rofl:Kemijski piling se radi u ovo doba godine!!Mislim da bi,moja sestra je imala i ožiljke,i flekice,i sad joj je lice bez svega navedenog!!Znam par cura koje su bile u nekim kozmetičkim salonima na kemijskom pilingu,al' njima nije tako dobro napravljen kemijski piling,jer nisu svi nedostaci nestali...:kava:

nemorinad.d.
24.11.2008., 15:46
Dakle, misliš da je dr. Glumi najbolji. Hvala ti, opskrbila si me svim potrebnim info. :cerek:

Rosa7
24.11.2008., 15:54
Dakle, misliš da je dr. Glumi najbolji. Hvala ti, opskrbila si me svim potrebnim info. :cerek:Čuj ja sam zadovoljna,nemam nikakvih nedostataka na licu,moja sestra je zadovoljna...:):)Naruči se,porazgovaraj s njim,obavi to,i uvjeri se sama...:)By the way,drago mi je ako sam ti pomogla,znam kako je mojoj sestri bilo teško zbog tih nedostataka!!:kava::)

kupusichka
17.12.2008., 13:23
Ima li netko iskustva ili je možda obrazovan na tom području, da mi kaže jeli opasno/zabranjeno raditi bilo koji od navedenih postupaka u trudnoći?
I ako da, zbog čega?
Misilm, znam da su se spominjale opasnosti pri bojanju kose, pa imam debeli izrast...sad već mogu, kad sam u 5.mj...budući da je koža ipak bliža cirkulaciji i svemu od kose, kakav je utjecaj ovoga?

zahvaljujem na relokaciji:)

Estee Lauder
17.12.2008., 14:37
Ja sam jednom ,tako usputno pitala kozmetičarku dali trudnice mogu ići na kem.pilinge.Ona mi je odgovorila,da je bolje ne ići,ali mi ništa detaljno objasnila,samo je nešto spominjala hormone i trudničke fleke koje izlaze.Više se i ne sjećam.

kupusichka
18.12.2008., 08:25
Ja sam jednom ,tako usputno pitala kozmetičarku dali trudnice mogu ići na kem.pilinge.Ona mi je odgovorila,da je bolje ne ići,ali mi ništa detaljno objasnila,samo je nešto spominjala hormone i trudničke fleke koje izlaze.Više se i ne sjećam.

hvala ti, neću riskirat:)

HNB
18.12.2008., 23:08
Kod dr.Glumičića oko 250.eura!!No rezultati se vide već nakon par dana...sad ti je idealno otići na kemijski piling!!:):kava:

Dali se treba vise puta ponavljat ili je dovoljno jedamput napravit tretman???
Naime ja imam stare oziljke od akni samo na bradi, pa bi se rado rjedila toga

yatta
20.01.2009., 14:56
Čuj ja sam zadovoljna,nemam nikakvih nedostataka na licu,moja sestra je zadovoljna...:):)Naruči se,porazgovaraj s njim,obavi to,i uvjeri se sama...:)By the way,drago mi je ako sam ti pomogla,znam kako je mojoj sestri bilo teško zbog tih nedostataka!!:kava::)

Koliko imaš godina?

Rosa7
01.09.2009., 13:29
Koliko imaš godina?25godina imam,tek sam sada vidjela tvoje pitanje..:mig:By the way,ja idem u 10mj opet pa sam onda dvije godine opet mirna,samo mazanje hidratantnim kremicama..:cerek::raspa::cice:

Rosa7
01.09.2009., 13:32
Dali se treba vise puta ponavljat ili je dovoljno jedamput napravit tretman???
Naime ja imam stare oziljke od akni samo na bradi, pa bi se rado rjedila togaNapraviš taj kemijski piling i dvije godine si mirna,moja sestra ima 35 godina i taj piling kod dr Glumičića joj je i bore uklonio,pore sve suzio i ožiljke koji su ohoho godina stari uklonio..:)

Estee Lauder
01.09.2009., 14:11
Napraviš taj kemijski piling i dvije godine si mirna,moja sestra ima 35 godina i taj piling kod dr Glumičića joj je i bore uklonio,pore sve suzio i ožiljke koji su ohoho godina stari uklonio..:)

Rosa radi li i Glumičić TCA pilinge ili samo glikolne?:)

Rosa7
01.09.2009., 21:36
Rosa radi li i Glumičić TCA pilinge ili samo glikolne?:)Jojj draga nisam sigurna,no nakon konzultacije i pregleda kod njega on individualno koliko ja znam odredi koji i koliko jak..no evo npr.mojoj sestri je preobrazio kožu..ja idem opet pa sam mirna dvije godine,samo nakon toga se mazati kremicama i to je to..:)

Estee Lauder
01.09.2009., 23:15
Jojj draga nisam sigurna,no nakon konzultacije i pregleda kod njega on individualno koliko ja znam odredi koji i koliko jak..no evo npr.mojoj sestri je preobrazio kožu..ja idem opet pa sam mirna dvije godine,samo nakon toga se mazati kremicama i to je to..:)

Baš ga pitaj radi li TCA piling. Nije to glikolni, to je još jači. U Americi ga rade plastični kirurzi.:)

zuba
02.09.2009., 07:03
Baš ga pitaj radi li TCA piling. Nije to glikolni, to je još jači. U Americi ga rade plastični kirurzi.:)

ako si zainteresirana, dam ti na pm podatke o poliklinici gdje sam ja radila.. ako vec nisam link stavila i ranije kad sam pisala o mom odlasku :ne zna:

u svakom slucaju, nekoliko puta je jeftinije nego kod glumicica..
pa ako se vec zbog toga putuje iz grada u grad, usteda je znatna (sto nije za zanemariti)..

Estee Lauder
02.09.2009., 14:16
ako si zainteresirana, dam ti na pm podatke o poliklinici gdje sam ja radila.. ako vec nisam link stavila i ranije kad sam pisala o mom odlasku :ne zna:

pa ako se vec zbog toga putuje iz grada u grad, usteda je znatna (sto nije za zanemariti)..

Može Zuba, pošalji mi pm i malo mi opiši kako to sve izgleda.:kiss:

Rosa7
02.09.2009., 16:11
Baš ga pitaj radi li TCA piling. Nije to glikolni, to je još jači. U Americi ga rade plastični kirurzi.:)Važi..:)No stvarno vrhunski radi kemijski piling,inače mnoge sam naše javne osobe vidjela kod njega na pilingu..:)

Rosa7
02.09.2009., 16:28

pa ako se vec zbog toga putuje iz grada u grad, usteda je znatna (sto nije za zanemariti)..Meni nije 250eu tako skupo,a dvije godine si mirna..:ne zna:..ma ustvari meni je najbitnija kvaliteta,ja sam prije nego što sam njega za kem.piling odabrala obišla sve u Zg-u,tražila da vidim iz njihove galerije slika prije i poslije tretmana,detaljno se raspitala o cijelom tijeku itd..i odabrala njega jer je definitivno predobre promijene na koži učinio mnogim ženama,pa se nisam više nećkala..ne znam,kad se radi o licu,općenito o koži,ne biram cijenu..:cerek:

zuba
02.09.2009., 16:50
...ma ustvari meni je najbitnija kvaliteta,

ma, rosa, sve ok..nisam nista zlocesto mislila..
ali, ako netko mora putovati iz grada u grad, pa trosak puta, pa eventualno boravak, pa sve te peripetije, onda se tu nakupi jos troskova sa strane (osim samoga tretmana) druga stvar je kad si bas u tom gradu, pa sto sad..

ja sam isto od onih koja si moze i hoce priustiti ono sto mi koristi..pa tako i ovaj TCA kem.piling (bila proslu zimu..) i zadovoljna i dalje..

zuba
02.09.2009., 16:52
ups!
dupliran post..

Mopsly
02.09.2009., 17:54
Ako je već bila navedena cijena - da je kod Glumićića 250 eura da li biste mogle napisati koliko je u toj poliklinici ovak javno?
Ne morate napisati koja je to poliklinika :mig:
Meni je recimo puno 250 eura za to dati jer nemam baš tolike probleme sa licem - odnosno uopće ih nemam osim što bi htjela možda malo "suziti" svoje pore :ne zna: a za to mi je puno tu lovu dati ali da je manje i ja bih se "odvažila" na kemijski peeling :D

top-secret-koka
02.09.2009., 17:56
Meni nije 250eu tako skupo,a dvije godine si mirna..:ne zna:..ma ustvari meni je najbitnija kvaliteta,ja sam prije nego što sam njega za kem.piling odabrala obišla sve u Zg-u,tražila da vidim iz njihove galerije slika prije i poslije tretmana,detaljno se raspitala o cijelom tijeku itd..i odabrala njega jer je definitivno predobre promijene na koži učinio mnogim ženama,pa se nisam više nećkala..ne znam,kad se radi o licu,općenito o koži,ne biram cijenu..:cerek:

a meni sad nista nije jasno:confused:
kolegica je mislila raditi kemijski piling i to su bile daleko vece cifre od ovih 250E.

mozes li malo poblize objasniti kako taj piling izgleda, ovo o cemu je moja frendica pricala je zahvat nakon kojeg se 2-3 tjedna ne prepoznajes (i ne ides medju ljude) a onda jos nekoliko mjeseci imas ruzicastu njeznu kozu dok opet ne dodje tvoj prirodni pigment. to je nesto na sto nemam namjeru ici, ali ako postoji blaza verzija, pa jednom odem kod glumicica i cijelu zimu nemoram koristiti aha kreme, to bi svakako uzela u obzir :)

zuba
02.09.2009., 18:44
mozes li malo poblize objasniti kako taj piling izgleda,

ja sam na hiperpigmentaciji lica pisala svoje iskustvo sa TCA 25% pilingom, cijena, trajanje, oporavak .. i osjecaji, naravno.. :D
(strana 12, 13)

Estee Lauder
02.09.2009., 20:02
Evo da malo razjasnimo.Postoje 3 vrste kemijskog pilinga:

1. Sa voćnim kiselinama......najblaži i najeftiniji -rade kozmetičari i dermatolozi
2. TCA piling.....................malo jači i naravno skuplji -rade plastičari
3. Piling sa fenolom............najjači, uništavaju se svi pigmenti na koži.Isto rade plastičari i on je najskuplji. Stručnjaci pretpostavljaju da je to napravio M.Jackson, a ja bi rekla i Madonna jer je bolesno blijeda i mora se kupati sa kišobranom.

Estee Lauder
02.09.2009., 20:06
Rosa ja pretpostavljam da si ti išla na voćne pilinge. Koliko si tretmana napravila za tih 250 eura ili je to ipak bio jedan tretman TCA pilinga. Pojasni nam , please!

Rosa7
02.09.2009., 21:44
a meni sad nista nije jasno:confused:
kolegica je mislila raditi kemijski piling i to su bile daleko vece cifre od ovih 250E.

mozes li malo poblize objasniti kako taj piling izgleda, ovo o cemu je moja frendica pricala je zahvat nakon kojeg se 2-3 tjedna ne prepoznajes (i ne ides medju ljude) a onda jos nekoliko mjeseci imas ruzicastu njeznu kozu dok opet ne dodje tvoj prirodni pigment. to je nesto na sto nemam namjeru ici, ali ako postoji blaza verzija, pa jednom odem kod glumicica i cijelu zimu nemoram koristiti aha kreme, to bi svakako uzela u obzir :)Znam da ima blagi,srednji,jaki..i on odredi kad dođeš k njemu koji je najbolji za tebe,vrlo je detaljan taj pregled..nakon tretmana mazala sam se sa Avene Cicaltive,koristila puno termalnih voda i već nakon tjedan dana koža je bila nova,obnovljena..mogla sam ići van,sve normalno..:mig:

Rosa7
02.09.2009., 21:47
Rosa ja pretpostavljam da si ti išla na voćne pilinge. Koliko si tretmana napravila za tih 250 eura ili je to ipak bio jedan tretman TCA pilinga. Pojasni nam , please!Bio je jedan tretman,došla sam k njemu,prvo su mi očistili lice,dali lokalnu anesteziju da ništa ne osjetim,namazali me sa kiselinom,nakon toga nekom kremicom njihovom za umirivanje,rekao šta da uzmem u lijekarni i išla sam doma..:)

Rosa7
02.09.2009., 21:52
Bio je jedan tretman,došla sam k njemu,prvo su mi očistili lice,dali lokalnu anesteziju da ništa ne osjetim,namazali me sa kiselinom,nakon toga nekom kremicom njihovom za umirivanje,rekao šta da uzmem u lijekarni i išla sam doma..:)Inače iskreno draga,ja sam ti od onih napornih kupaca,pacijenata,pitam svaki detalj,tražim da mi otvore galerije slika..hebeni perfekcionista..:visi::vidiga:

Estee Lauder
02.09.2009., 22:05
Bio je jedan tretman,došla sam k njemu,prvo su mi očistili lice,dali lokalnu anesteziju da ništa ne osjetim,namazali me sa kiselinom,nakon toga nekom kremicom njihovom za umirivanje,rekao šta da uzmem u lijekarni i išla sam doma..:)

To si Rosa onda radila TCA piling. Koliko ti je trajao oporavak, mislim na ljuštenje i dali si takva išla na posao ?:)

Evo pročitala sam u prethodnom postu koliko ti je trajao oporavak, sory!

Rosa7
02.09.2009., 22:18
To si Rosa onda radila TCA piling. Koliko ti je trajao oporavak, mislim na ljuštenje i dali si takva išla na posao ?:)

Evo pročitala sam u prethodnom postu koliko ti je trajao oporavak, sory!Za tjedan dana sam se oljuštila..:lol:Nisam takva išla na posao,uzela sam godišnji,kad sam došla sve su mi kolegice primjetile razliku,nakon mene su par njih isto uzele godišnji da naprave piling..žene,šta reći..:cerek:

Estee Lauder
02.09.2009., 22:29
E ovo je skroz druga priča, jer je to daleko dublji i efikasniji piling nego što je voćni i mislim da je to i na zapadu slično sa cijenama. Navodno je u Americi najbolji Obagi plavi piling. Znači svake dvije godine ga ponavljaš. Onda je to dobro uložen novac.

top-secret-koka
02.09.2009., 23:20
aaaaaaaa ja sam pomijesala kemijski i dermoabraziju :bonk: frendici su to ponudili u paketu zato je bila daleko veca cijena.

rosa a jel boli tih 7 dana dok se koza ljusti, imas cijelo vrijeme filing opecene koze ili to traje samo nekoliko sati nakon pilinga?
zasto moras ici svako 2 godine? pigmentacije, bore, pore ili nesto drugo...

imam osjecaj kad bi se jednom natjerala na kemijski i pobrisala fleke, da me vise nikad nebi vidio ni glumicic ni ostala ekipa :kava:

zuba, vidjeh ja tvoj opis, zbog njega je frendica odustala od pilinga :D

Rosa7
02.09.2009., 23:25
aaaaaaaa ja sam pomijesala kemijski i dermoabraziju :bonk: frendici su to ponudili u paketu zato je bila daleko veca cijena.

rosa a jel boli tih 7 dana dok se koza ljusti, imas cijelo vrijeme filing opecene koze ili to traje samo nekoliko sati nakon pilinga?
zasto moras ici svako 2 godine? pigmentacije, bore, pore ili nesto drugo...

imam osjecaj kad bi se jednom natjerala na kemijski i pobrisala fleke, da me vise nikad nebi vidio ni glumicic ni ostala ekipa :kava:

zuba, vidjeh ja tvoj opis, zbog njega je frendica odustala od pilinga :DMa suzi mi fino porice i primjetila sam da mi se nesavršenosti poput aknica itd ne javljaju u te dvije godine nakon tretmana..Ne boli te,malo pecka,no prvi dan samo,no termalne vodice pomažu..ma ja sam normalno jela,pila,uzela 7.dana godišnjeg,gledala doma filmove,odmarala..:mig:

Rosa7
02.09.2009., 23:28
E ovo je skroz druga priča, jer je to daleko dublji i efikasniji piling nego što je voćni i mislim da je to i na zapadu slično sa cijenama. Navodno je u Americi najbolji Obagi plavi piling. Znači svake dvije godine ga ponavljaš. Onda je to dobro uložen novac.Da,svake dvije i onda sam mirna..odlučila sam u 10mj to riješiti da se ne zajebavam sa kremicama,aha-bha-glikolna..:rolleyes:..Nakon toga samo hidratantne serume,kremice i to je to..:mig:

top-secret-koka
02.09.2009., 23:30
a nakon 7 dana ides normalno po svijetu da se nist ne kuzi?

na prvi dogovor si isla bas glumicicu ili nekom iz njegovog tima?

ajmee jos cu se navuci na kemijski i to kod dr. kojeg bas nemrem probavit na tv-ju :eek:

Estee Lauder
02.09.2009., 23:40
Ja bi prije otišla na Tca piling nego na dermomikroabraziju. Toga me je malo strah.

Koka navuci se, samo se navuci pa ćeš nam sve pričati.

zuba
03.09.2009., 06:48

a, ne... ne ides normalno.. :mig:
lijepsa si, mladja si, sigurnija, samouvjerenija..blistas...

ma, prekolijepa budes..
itekako se kuzi..
:)
(naravno, tko hoce to priznati.. a imas uvijek onih koji uvrnu nosom, odmahnu rukom, kojima je to glupost, bacanje love, gubljenje vremena.. i onih koji ce ti iskreno reci "sto si to radila sa licem, sva sjajis?"
jer, doista promjena bude poprilicna..

zuba
03.09.2009., 06:54
Ja bi prije otišla na Tca piling nego na dermomikroabraziju. Toga me je malo strah.

ja sam bila na dvije..tamo negdje kasno proljece, do pred ljeto..i onda smo kozma i ja stale s tim do zahladjenja..
inace, idem jednom mjesecno kozmeticarki, pod obavezno..
meni dobro, sto god mi radi..lezim, opustim se, slusam mjuzu, ona mi prcka po licu :) ..sve mi prija..a vidim i licu..

top-secret-koka
03.09.2009., 07:31
(naravno, tko hoce to priznati.. a imas uvijek onih koji uvrnu nosom, odmahnu rukom, kojima je to glupost, bacanje love, gubljenje vremena...

a znam taj tip zene :rolleyes: ovo ljeto pitam susjedu, koja je imala godinama strasnu melasmu, kako se rijesila te napasti, a ona meni pokaze tubu od nivee spf 20, jes rajt :flop:

mislim da je estee mislila na dermoabraziju, na to bi trebala ici moja frendica u kombinaciji sa kemijskim pilingom.
mikrodermoabrazija je bezvezarija, po meni, onak dobro te ispilingira i ako stavi dobru masku, lice kratkotrajno zablista, ali to mi napravi guam maska ako je stavim 2 dana za redom.

Estee Lauder
03.09.2009., 08:41
Zuba ti si prava sretnica sa svojom kozmetičarkom, ja još nisam pronašla takvu kojoj bi se ležerno prepustila i ukazala potpuno poverenje. I one koje bi to htjele ograničene su aparaturom , a one koje je imaju đaba je imaju.

zuba
03.09.2009., 09:27
.. sretnica sa svojom kozmetičarkom, ..

doista jesam
usput, studirala je i medicinu (ali nije zavrsila) što je šteta za nju, ali ona ima i ta znanja i odnos prema kozi, drugacije prilazi rjesavanju problema (bar sam ja to skuzila iz razgovora sa drugima i njihovih iskustava kod nekih drugih kozmeticarki)

klaunina
03.09.2009., 10:10
Cure, možete mi please objasniti taj TCA piling, što je to zapravo? Jači postotak glikolne ili?

Ja sam radila 70% glikolne, ono, prže kožu, nakon toga se treba mazati 5 dana sa Bepanthenom ili nekom masnijom kremicom da se cijela koža oljušti. A kad sve ljuskice otpadnu koža je blistavija, svježija, sve kako Rosa piše.

Sad, sumnjam da je to isa stvar jer ja tih 70% kiseline plaćam 400kn, a ovo je ipak 250E.

I možda je malo off, ali gdje ima Glumičić ordinaciju?:D (navući ćete me:lol:)

top-secret-koka
03.09.2009., 11:18
Cure, možete mi please objasniti taj TCA piling, što je to zapravo? Jači postotak glikolne ili?

Ja sam radila 70% glikolne, ono, prže kožu, nakon toga se treba mazati 5 dana sa Bepanthenom ili nekom masnijom kremicom da se cijela koža oljušti. A kad sve ljuskice otpadnu koža je blistavija, svježija, sve kako Rosa piše.

Sad, sumnjam da je to isa stvar jer ja tih 70% kiseline plaćam 400kn, a ovo je ipak 250E.

ovo ti je stranica od glumicica http://www.glumicic-dzepina.com/index.php

klaunina di si isla na glikolnu, ako nije tajna?

Rosa7
03.09.2009., 13:25

na prvi dogovor si isla bas glumicicu ili nekom iz njegovog tima?

ajmee jos cu se navuci na kemijski i to kod dr. kojeg bas nemrem probavit na tv-ju :eek:Kako misliš da se ne kuži,svako skuži da se nešto nevjerojatno desilo sa tvojom kožom,jer si tjedan prije imala nedostataka nakon toga ne..:mig:Išla sam kod svih mogućih,da sad ne nabrajam,glupo je..ispitala svaki detalj,tražila njihove galerije slika,da vidim njihov rad..Glumičić je najveće promijene napravio,a kako sam jebeni perfekcionista nisam se nakon toga nimalo dvoumila bez obzira na cijenu..:)

Rosa7
03.09.2009., 13:29
Zuba ti si prava sretnica sa svojom kozmetičarkom, ja još nisam pronašla takvu kojoj bi se ležerno prepustila i ukazala potpuno poverenje. I one koje bi to htjele ograničene su aparaturom , a one koje je imaju đaba je imaju.U Zg idem na tretman lica..čišćenje.ultrazvuk,oxycutan,zatim ti maske dvije stavi,kremicu,masaža lica..310kn..kozmetički salon Petra Kump,imaju stranicu,jako su dobre..:mig::)

Estee Lauder
03.09.2009., 14:09

Klaunina TCA piling je druga vrsta pilinga, puno jača nego glikolni. Radi se sa drugom kiselinom i to trikloracetatnom . Ne treba puno tretmana nego jedan do dva . Zato je i skuplji jer radi dublji piling nego glikolni.

Evo danas sam doznala da kod nas u Zd-u to radi i poliklinika Sanus. Naplačuju od 500 - 100 eura. Inače i plastične operacije nosa su 50 % skuplje nego u Zagrebu. Mi kao da smo u Kaliforniji. Ispada da je taj Glumičić još i super jeftin :lol:

salvador
04.09.2009., 13:54
...ja mislim da ću ja definitvno otići kog Glumičića, samo da još malo zahladi i nestane sunca....

:kava:

Estee Lauder
04.09.2009., 14:05
...ja mislim da ću ja definitvno otići kog Glumičića, samo da još malo zahladi i nestane sunca....

:kava:

Obavezno daj izvještaj, nakon što ga posjetiš :cerek:

salvador
07.09.2009., 10:43
naravski......:mig:

Nadam se da će sve ići po planu i programu....:)

:cerek:

lika daroš
16.09.2009., 23:14
gdje bi se mogao obaviti dobar kemijski piling u ri, zna li itko?

Vedy
12.11.2009., 11:04
I ja si stvarno razmišljam otići na kemijski piling, ali čula sam neke priče da lice užasno peče tjedan dana nakon toga i da izgledaš kao da si opečen, a da za potpuni oporavak treba oko 2 mjeseca. I da se ožiljci ne maknu u potpunosti. Jel to istina? :ne zna:
Ja imam ožiljke po čelu koji mi smetaju i koje bi htjela riješiti.

Tnx

zuba
12.11.2009., 12:15
Jel to istina?

ovisi kakav se piling radi (s cim)

imas na netu more podataka na temu kemijskog pilinga, pa si malo proguglaj..
evo za pocetak i nasumce odabrana stranica
http://www.dzepina.com/content/view/35/64/1/0/

Vedy
12.11.2009., 14:56
Tnx, budem baš pogledala.
Iako sam ja bila već na pregledu, ali nije mi uopće rekao da postoje razne vrste pilinga. Pretpostavljam da oni odrede koju vrstu pilinga će raditi kojoj osobi..

anneboleyn
15.09.2010., 17:40
:ne zna: moze li se kod nekog plasticara u splitu obaviti kemijski piling??

Velika_kokos
13.12.2011., 17:37
Prije svega, ispricavam se ako otvaram ovo na krivom mjestu, na temi "Tretmani lica kod kozmeticara" bas nema odgovara, a ja sam jako znatizeljna.
Zanima me tocno procedura pilinga glikolnom kiselinom, koliko traje, kakav je osjecaj na licu, kakvo je stanje lica odmah nakon, kakvo nakon prospavane noci, a kakvo nakon dva dna?
Ja ne poznajem nikoga tko je bio, a spremam se i po prirodi sam panicar pa je svaka pomoc dobrodosla. Hvala unaprijed

zviri
14.12.2011., 18:06
a znam taj tip zene :rolleyes: ovo ljeto pitam susjedu, koja je imala godinama strasnu melasmu, kako se rijesila te napasti, a ona meni pokaze tubu od nivee spf 20, jes rajt :flop:

samo da se nadovežem na ovo...

neki dan gledam mamu i nekako mi čudna, kad što, nema više melasmu - staračku pjegu, što god, a godinama ju je imala između sljepočnice i jagodice, bila je ispupčena, veličine malo većeg zrna graha.

Uglavnom, priča mi kako je na poklon dobila neku Garnier kremu za lice protiv bora kojom se ujutro prije šminkanja mazala...i nakon cca mjesec dana je skužila da joj je pjega nestala.

Znam da definitivno nije išla na nikakve tretmane.

I sad ti budi pametan.:confused:

Queeen
06.05.2012., 22:57
ja u srijedu idem na piling leda glikolnom, na dva tretmana. prvi sa 50% i drugi sa 70%
nadam se da ce maknut oziljke..

Estee Lauder
07.05.2012., 08:00
ja u srijedu idem na piling leda glikolnom, na dva tretmana. prvi sa 50% i drugi sa 70%

Pa di sada kad je upeklo, što to nisi ostavila za zimu.:)

Angor
07.05.2012., 08:03
Savjetujem ti odgodi da ne dobiješ fleke,ni faktor 50 neće pomoći...:(

Queeen
07.05.2012., 09:22
Savjetujem ti odgodi da ne dobiješ fleke,ni faktor 50 neće pomoći...:(

stvarno mislite da bi mi toliko lose moglo bit?
jer to mi je dermatologica preporucila.pila sam Roaccutane zbog akni,sad su mi još samo te fleke na leđima ostale...a odmah ide sa tako velikim postotkom jer vec mjesec dana perem leda sa New Cell gelom sa AHA kiselinama, i pitala me prije jesam li koristila nesto sa vocnim kiselinama i kako sam reagirala pa je rekla da ce mi odmah sa velikim postotkom radit..i upozorila da cu bit crvena i sve to..
znam da ne smijem sa kožom leđa na sunce previse,i da moram stavlljat visoki zastitni faktor.. na more idem tek za dva i pol mjeseca, mora se malo koza obnovit od tog do tad..?

Mopsly
07.05.2012., 09:25
Meni je "čudno" da ti to sada hoće netko i raditi :ne zna:
Moja kozmetičarka nakon travnja ni ne želi raditi kemijske pilinge :ne zna:

I nije da "ne smiješ sa kožom leđa na sunce previše" nego NIKAKO! I uz to uzmi u obzir da UV zrake prolaze i kroz odjeću ;)

Queeen
07.05.2012., 09:32
Meni je "čudno" da ti to sada hoće netko i raditi :ne zna:
Moja kozmetičarka nakon travnja ni ne želi raditi kemijske pilinge :ne zna:

I nije da "ne smiješ sa kožom leđa na sunce previše" nego NIKAKO! I uz to uzmi u obzir da UV zrake prolaze i kroz odjeću ;)

aaaaaaaaa--'
zezaš mee
daj sad sam tužna haha, ulije mi veselje onak"jej imat ću jebena leđa napokon" i sad ništa
a pa onda plaža nula bodova očigledno

Lola 27
16.05.2012., 17:13
Ja sam išla na to kod dermatologa i NESMIJE se raditi na ljeto!!!!!!Ne budi glupa,neće ti ni faktor 60 pomoći.To se isključivo zimi radi.Ja sam uklanjala ožiljke od akni.Išla sam na 7 tretmana po 500 kn počeli su sa malim postotkom i išli prema većem ,peče ko sam vrag i onda uklone sa hladnom vodom:cerek::cerek:milina!!Bila sam ko rakovica ali koža kasnije....:cerek:Ko bebina guza nema mrlja skoro pa mi uklonili veliki ožiljak od pada na sred čela.Jako dobra stvar ići ću opet kad skupim para.Imam problema sa aknama pa posle toga pa skoro da ih nemam.:cerek::cerek:

ajetam
17.05.2012., 08:42
aaaaaaaaa--'
zezaš mee
daj sad sam tužna haha, ulije mi veselje onak"jej imat ću jebena leđa napokon" i sad ništa
a pa onda plaža nula bodova očigledno

probaj sama doma mjesat glinu ili prah neema pa stavljat kao masku na leđa ..mozda ti pomogne malo

Queeen
18.05.2012., 19:41
Ja sam išla na to kod dermatologa i NESMIJE se raditi na ljeto!!!!!!Ne budi glupa,neće ti ni faktor 60 pomoći.To se isključivo zimi radi.Ja sam uklanjala ožiljke od akni.Išla sam na 7 tretmana po 500 kn počeli su sa malim postotkom i išli prema većem ,peče ko sam vrag i onda uklone sa hladnom vodom:cerek::cerek:milina!!Bila sam ko rakovica ali koža kasnije....:cerek:Ko bebina guza nema mrlja skoro pa mi uklonili veliki ožiljak od pada na sred čela.Jako dobra stvar ići ću opet kad skupim para.Imam problema sa aknama pa posle toga pa skoro da ih nemam.:cerek::cerek:

i ja na to idem kod dermatologice, i ako mi radi to znači da se smije XD
neće me sad sjebat ako me riješila akni uspješno...
pitala sam ju ja sve to vezano uz Sunce, i rekla mi je da mi imamo strože mjere blabla jer njena frendica dermatologica koja radi u Miamiu pilinge radi tokom cijele godine...ne znam šta da mislim više.još odradim 50% oaj tjedan i 70% ako će vrijeme dopuštat kako kaže ona, a ako ne dvaput će sa 50%kiselinama...
ja sam optimistična i pun mi je kufer više ožiljaka,hoću lijepu kožu..
javim vam za par mjeseci kako sam.puna opeklina ili je sve super :)

Queeen
18.05.2012., 19:42
probaj sama doma mjesat glinu ili prah neema pa stavljat kao masku na leđa ..mozda ti pomogne malo

ma to bi trebala jako dugo radit.ne vjerujem baš da će mi te ožiljke skinut..kemijski piling je sigurno učinkovitiji

bobica84
14.12.2012., 19:56
Bila sam danas na pilingu 35% glikolnom kiselinom, Neostrata i doktorka mi je posle tretmana stavila La Roche Posay kremu. Razlog pilinga su flekice od hormonski uzrokovanih bubuljica, koje imam po obrazima, a nastale su u poslednja dva meseca. Pre toga mi je lice bilo odlicno, nikada problematicno, jedino malo dehidrirano, jer nemam naviku da uzimam dovoljno tecnosti.
Prvo mi je skinula sminku, ocistila lice i onda, koliko sam shvatila, stavila nesto kao pripremu, nije puno peckalo, a sama kiselina je pekla posteno. Srecom, to nije trajalo dugo i hladila me da bi mi bilo prijatnije. Moj prag bola je visok, ali ovo je valjda nesto i psihicki izazvano, cini mi se da cinjenica da imam kiselinu na licu izaziva vecu neprijatnost nego sto je realno.
Na delovima lica gde nemam fleke ocigledno je neznija i svezija koza. Predivna! Fleke su bile uzasno crvene posle tretmana, sada, par sati kasnije, polako se smiruje. Rekla mi je da ne ocekujem cudo odmah, ali u narednih nedelju-dve bi trebalo da se primeti znacajno poboljsanje. Preporucila mi je da za 3-4 nedelje dodjem na jos jedan piling.
Ona sama sebi radi sa najjacim procentom i mogu vam reci da joj koza, bez sminke, izgleda fenomenalno, nema ni jednu jedinu tacku na licu, a ni boru (rekla bih da ima oko 40-45 godina).
Najbitniji savet koji mogu da vam dam je da hemijske pilinge radite kod doktora dermatologa, proverenog. U Beogradu ima bezbroj salona koji rade tretmane vocnim kiselinama po izuzetno niskim cenama, dele ih na sajtovima za grupnu kupovinu, mene je iskreno strah da mi tako nesto na lice stavlja ko zna ko, a i uostalom, ko zna koliko je kvalitetno to sto je tako jeftino.
Javicu kako mi napreduje lice.
Samo...ovo su sveze fleke, nemam nijedan oziljak, zato doktorka ocekuje brzu i pozitivniju reakciju nego da mi je lice u gorem stanju. Tada bi sigurno islo teze i mozda zahtevalo jaci procenat kiseline.

Sofia Victoria
02.02.2013., 16:50
I ja sam već 2 puta bila na kemijskom pilingu. Inače, imam proširene pore, mitesere, masnu kože, ali i osjetljivu. Za sad ne vidim neke velike promjene. Idem kod dermatologa, ova dva su bila svaka 2 tjedna, sad ću opet nakon 2-3 tjedna ići. Zanima me koliko plaćate piling? Kakve probleme imate i kakvi su vam rezultati? ;)

alanda
15.05.2013., 18:24
Zanim me kod koga je dobro ici na kemijski piling za uklanjanje oziljaka, jel ima netko da je bas nahvaljen u Zagrebu?
Jel se moze kemijski piling obavljat dok su jos i prisutni pristici ili se koza mora ocistiti od pristica pa tek onda raditi piling?

maljchik
19.05.2013., 15:05
pitanje: može li mi netko na pm preporučiti dermatologa za tretman uklanjanja ožiljaka od akni na leđima?

noor
24.11.2013., 14:55
Napravila sam TCA pilimg sama kod kuće prije 10 tak dana. U početkuu sam se dvoumila i bilo me iskreno strah. ali ipak sam skupila hrabrosti i nakon dugog proučavanja i pripremanja kože napravila sam ga.
Sve je super prošlo, nova koža je ljepša, manje mrlja, čišće pore. Planiram ga ponovo staviti za 3 tjedna.

PharmM
24.11.2013., 22:12
Napravila sam TCA pilimg sama kod kuće prije 10 tak dana. U početkuu sam se dvoumila i bilo me iskreno strah. ali ipak sam skupila hrabrosti i nakon dugog proučavanja i pripremanja kože napravila sam ga.
Sve je super prošlo, nova koža je ljepša, manje mrlja, čišće pore. Planiram ga ponovo staviti za 3 tjedna.

hahah fora :cerek::cerek: :) sam pazite da se ne spržite jer onda ni bog nit plasticar nece pomoc, vidio sam par puta kak su se unakazile zenskice i to tak da je to bilo nalik na keloidni oziljak na licu.

top-secret-koka
24.11.2013., 22:37

svaka cast, bas si hrabra :)

pretpostavljam da je bio 12%-tni u pitanju, svejedno bitno da je dobro proslo.

sladja1
25.11.2013., 11:04

Mozes li da objasnis kako si uradila sama i gdje si nabavila kiselinu:ne zna: ?

noor
25.11.2013., 20:54
Obično se sprže oni koji ne pripreme kožu i počnu sa jakim koncentracijama.
Ja sam pripremala kožu godinu dana sa glikolnom i mljecnom od 25 pa do 80%.
A nastavila sam kremama sa kiselinama.
Tjedan prije prestala sam koristite te kreme kao i pilinge.
Naručila sam tca 15% preko amazona.
Očisti se lice i nakon 10 minuta se stavi jedan premaz.
Nakon 2-3 minute lice je pobjelilo osim na obrazima. To se zove frost.
Nakon 5 minuta stavila sam drugi premaz na obraze i to je onda 25%
Pobjelili su i onda neutralzirala sa sodom. Poslije ispre se vodom i namaze antibiotiskom kremom.
To se koristi dva dana.
Koža postaje smedja i jako se ljušti.
Kasnije hidrolat nevenova krema i neka krema koju mi je lida dala.
Ne izlazis 7 dana i do 8. Dana se sve oljustilo.
Poslije faktor 50 i to je to :)

top-secret-koka
25.11.2013., 23:28
noor, imala si bas jake hiperpigmentacije?
80% glikolna i mlijecna ti nisu dale zadovoljavajuce rezultate?
pretpostavljam da se vecina fleka oljustila i da je sada mlada cista koza.

nemam previse povjerenja niti u dermatologe (ok, nisu mi ni dali razloga) niti u plasticare, vise vjerujem sebi i napravila sam hrpu pilinga, ali tca ne bi radila sama :D

PharmM
25.11.2013., 23:37
da znam kak ide tretman isto se desava sa salicilnom to "zamrzavanje" ali i ja moram priznat da bi me bilo strah malo al dobro ako ste se informirali i to proucavali dovoljno zašli u tematiku prema strucnoj literaturi, nije to neki bauk, samo mene bi mucilo jel to stvarno toliki postotak kiseline koji sam narucio, malo sam skeptik (pogotovo jer se radi o triklorooctenoj kiselini), osim ako nije nesto tipa iz provjerenog laboratorija sa certifikatom :) al dobro da ste hrabri tak :):cerek:

Estee Lauder
25.11.2013., 23:46
Ameri to svi rade doma. Pročitajte recenzije na MUA. Mene to isto privlači da u budućnosti napravim, ali sa najnižim postotkom.

PharmM
26.11.2013., 00:32
Ameri to svi rade doma. Pročitajte recenzije na MUA. Mene to isto privlači da u budućnosti napravim, ali sa najnižim postotkom.

hahaha da znam ameri su specificni :) bum si spročital :) mislim nemre vam nikaj bit ak znate kaj delate i s kojim postotkom, ali opcenito TCA se zna kombinirat sa salicilnom (25 postotna) i dobra je za hiperpigmentacije od akni, melazme, aktinicke keratoze i za svaki tip koze je - to su prednosti te kombinacije :) a sad ak ne znate kaj delate puno veci je rizik od preeksfolijacije, unistite sve na kozi-dođe gljiva, dođe bakterija i da prostite imate sranje :) (isto moze ic i glikolna umjesto salicilne do 70%)

vjerojatno znate da je duboki s tca je 50% dok neki osrednje duboki je 35% tako da kod ove gospođe je blaze ipak bilo, i dobro da nije odma isla na jače.

po meni lose je kod tca kaj se moze kod jacih koncentracija desit jaka hipopigmentacija nikad ne znate, zato je bolje kombinirat kiseline. U kombiniranim zahtvatima ide i predtretman anestetikom, neki daju i anksiolitik pa mi je to neki indikator da bu nekaj to bilo ipak bolnije ako se radi o visoj konc. Ali ak nemate indikacije za takav piling mislim da vam ne treba to.

zakljucno tca vam u koncentraciji do 25% nejde iza sloja koze zvan stratum granulosum i to je blagi piling (tak da nebute rešili s tim nekaj većeg) do 35% je srednji piling i mislim da tu sad tek krece djelovanje za ove teze slucajeve - melazme i slicno, a sve iznad te koncentracije je rizik i nikako nemojte sami to delat jer je djelovanje nepredvidivo i preporuka prema nekim smjernicama za dermiće je do 35 da se ide, dalje ne, osim kod jakih oziljaka i to samo na tom mjestu di je oziljak dakle ne po celom licu.

i opet da napomenem duboke melazme i hiperpigmentacije nekad pokazu slab odgovor i na ovaj tretman ali dobro dođe u osvježenju lica ako ste puni pjegica i tak tih gadosti :)

Mislim da se s glikolnom mlijecnom i salicilnom moze isto dobro napravit posel.

btw bez premca najbolje je šta sam vidio ucinak, je fenol (šta se tice bora) al to je prica za sebe i uopce ne znam dal to iko tu radi ali skida valjda 25 godina al to nije za nas mlade i to je vec opasna igra :) :usama:

top-secret-koka
26.11.2013., 08:25
PharmM odkud si ti izronio :eek::cerek:
ti si kemicar, farmaceut, dermatolog...???
di si bio prije par godina, kad nisam znala nista o nicemu :D
ajde zaviri na hiperpigmentaciju, pa udijeli koji savjet...mozda znas nesto o necemu o cemu jos nisam nista cula :D
odmah bi te iskoristila :rofl:

sto se tice tca...
gledala sam ga jos kad je zuba pisala o svom iskustvu i znam da se to masovno radi u diy verziji. ali... ameri su stvarno specificni :D necu dalje!
sto se tice samog izvodjenja tca pilinga, nema tu neke velike razlike u odnosu na mlijecnu, ali sto ako stvari krenu nezeljenim tokom...
mislim da je najbitnije poznavati svoju kozu, a noor je puno naucila jer si je godinu dana radila mlijecni/glikolni piling. mislim da je to kljucna stvar u njenoj prici.

svako gleda i komentira iz svoje pozicije. ja si to ostavljam kao zadnje oruzje u borbi protiv hiper :D za sada stvarno nemam potrebu za tca, hvala bogu. mada sam bila vec spremila tel. brojeve par plasticara koje bi nazvala za konzultacije nakon sto sam tokom ljeta koristila kreme za izbjeljivanje.

noor
26.11.2013., 09:55
noor, imala si bas jake hiperpigmentacije?
80% glikolna i mlijecna ti nisu dale zadovoljavajuce rezultate?
pretpostavljam da se vecina fleka oljustila i da je sada mlada cista koza.

nemam previse povjerenja niti u dermatologe (ok, nisu mi ni dali razloga) niti u plasticare, vise vjerujem sebi i napravila sam hrpu pilinga, ali tca ne bi radila sama :D
Kod mene su hormonske pigmentacije koje jako teško odlaze. Dosta je nestalo a neke su ostale ali su puno svjetlije. Zato cu ponovit.

PharmM@ i po salonima koriste svašta pa i dermatolozi ima na jednoj stranici specenih od dermatologa;)
Ja sam patila od koga naručujem tako da sam dobro prošla..

Slijedeći put ide i vrat i dekolte:)
Stavit cu danas sliku da vidite presvlačenje kao kod zmija :D

top-secret-koka
26.11.2013., 14:47
noor ako ponavljas budi pazljiva, sad ti je koza mlada i mogla bi ista jacina tca dublje penetrirati u kozu (lakse moguca infekcija).

mozda bi ti sada i 80% mlijecna dala dobre rezultate. pretpostavljam da imas debelu, otpornu kozu kad si se na tako nesto odlucila, ovo ti pisem kao vlasnica tanje, osjetljivije koze, pa eto imam potrebu upozoriti :)

cekam fotke :mig:
uvijek me zaboli, kad vidim slike ljustenja nakon tca pilinga :D

gyioia
26.11.2013., 18:30
koja je razlika TCA pilinga i mlijecne?

noor
26.11.2013., 19:23
noor ako ponavljas budi pazljiva, sad ti je koza mlada i mogla bi ista jacina tca dublje penetrirati u kozu (lakse moguca infekcija).

mozda bi ti sada i 80% mlijecna dala dobre rezultate. pretpostavljam da imas debelu, otpornu kozu kad si se na tako nesto odlucila, ovo ti pisem kao vlasnica tanje, osjetljivije koze, pa eto imam potrebu upozoriti :)

cekam fotke :mig:
uvijek me zaboli, kad vidim slike ljustenja nakon tca pilinga :D

Imam debelu kožu.Prošle godinesam sa aha 80% kombinirala mikrodermoabraziju i ništa joj nije bilo:D
mlječna niti glikolna kod mene nisu izazvale nikakvo ljuštenje ni približno ovome sa tca. bilo je nešto malo sitno oko nosa i brade i to je to. ali ovo je izvolite vidite sami:D
http://i1288.photobucket.com/albums/b483/ivanadr/tca_zps0f0de4d4.jpg

happines
26.11.2013., 19:28
koja je razlika TCA pilinga i mlijecne?

Razlikuju se u načinu djelovanja na kožu i dubini prodiranja u kožu. mliječna skida najpovršniji sloj kože, a TCA djeluje na srednje do duboke slojeve kože i poboljšava teksturu kože na način da stimulira stvaranje novoga kolagena, tako sam ja to negdje pročitala

happines
26.11.2013., 19:31
Imam debelu kožu.Prošle godinesam sa aha 80% kombinirala mikrodermoabraziju i ništa joj nije bilo:D
mlječna niti glikolna kod mene nisu izazvale nikakvo ljuštenje ni približno ovome sa tca. bilo je nešto malo sitno oko nosa i brade i to je to. ali ovo je izvolite vidite sami:D

odlično izgleda:) koja lijepa koža

iva1505
26.11.2013., 20:10
btw bez premca najbolje je šta sam vidio ucinak, je fenol (šta se tice bora) al to je prica za sebe i uopce ne znam dal to iko tu radi ali skida valjda 25 godina al to nije za nas mlade i to je vec opasna igra :) :usama:

moze nesto vise o fenolu? plizz

top-secret-koka
26.11.2013., 21:44

a dobro nije strasna fotka :D
nagledala sam se stvarno ne lijepih post-piling stanja :(

super ti je otporna koza :cerek:

PharmM
27.11.2013., 07:14
da pa farmaceut sam mislim da se vidi iz niknejma pharm :) dermatofarmacija je dio farmacije koji volim za sebe i u slobodno vrijeme nadopunjejem svoje znanje o tome… iako imamo i taj postdiplomski studij dermatofarmacije, ali me ne zanima u cijelosti to, nego sam se ja orijentirao na jedan dio samo, meni zanimljiv to je -anti aging preparati, nazovimo to tak, pa se prema tome ravnam i samostalno dopunjujem znanje teoretski.
Prakticno znanje kombiniram nekad na sebi i tu i tamo kad negde zapne me znaju pitat I drugi za misljenje. Sukus svega je da su neki lijekovi nezaobilazan dio antiaging garniture preparata pa od tud i to, a posto je sve to u principu isto kemijski gledano formulirate li lijek ili neki kozmeticki pripravak koji se od njega sastoji ili ga sadrži, od tud i neko znanje... nikaj spešl uglavnom :)

da jako ste se lepo ogulili inace to ne bude kod svih bas tak lijepo ljustenje... a kod jacih koncentracija pilinga to zna bit grozno, uglavnom dobro ste obavili posel vec sam vas pohvalio i na hrabrosti :D

kaj se tice hiperpigmentacija to je sirok pojam koji moze bit lagan za resit ili pak tvrdokoran kao neke duboke melazme i keratoze ili mislite na postinflamatorne hiperpigmentacije, obicno dermići imaju onaj uređaj visia kojim vam poskeniraju facu vide zapravo te nakupine pigmenata, ostecenja od sunca, bore plitke, duboke, oziljke akne i svašta lepog i onda na temelju tog ide odluka koji preparat dat. Nije to sam tak odabrat ali ja se nit ne bavim dijagnostikom, nit imam znanja za to nego samo čistom primjenom supstancija I njihovom primjenom bilo da se radi o lijeku ili ovak nekoj tvari.

dakle izbor supstancije za piling ide prema tome kaj hocete s njim koliko duboko i kakvu kozu imate kao i pigmentaciju, bijelci, mulati, crnci i azijati drugacije mjesaju komponente, neki ne koriste uopce ono kaj drugi koriste tak da je to sve preopsirna hrpa podataka i nisam kompetentan, ista stvar je u metabolizmu lijekova izmedu rasa pa cak i u istoj rasi ne metaboliziramo svi jednako stvari pa zato i drugaciji odgovori na terapiju, tak je i ovo prevec parametara a samo dermic s iskustvom za te pilinge i pozitivnim rezultatima moze bit najkompetentniji …iako niti to nije neki argument hehe :)

opcenito imate pilinge protiv akni, protiv znakova fotostarenja, melazme, lentiga, postinflamatornih hiperpigmentacija, protiv oziljaka, rozaceu, keratoze i tak sve u principu djeluje slicno samo ovisi koncentracija i dubina koju zelimo ovisno kak je duboko to kaj tretiramo. Dakle..... to ce dermic odredit prek tih aparata pretpostavljam. Ali to vec znate. Meni je bitna uvijek sigurnost i kontrola penetracije a to kod nekih npr TCA u visoj konc nemremo predvidjeti jer je varijabilna.

Zato ne pokusavajte bas sve kaj cu napisat i ogradujem se od svega samo pisem benevolentno kaj sam naucio u teoriji, praksa je cesto drugacija i prilagodljiva individualno prema ekspertizi dermića... okej :)

Apsolutne kontaindikacije su za sve sastavnice da ste alergicni na njih, oprez treba biti ako ste trudni ( ja se ne bih nikad kemikalizirao da sam trudan hehe) ili imate atipicne madeze i slicne neke nedefinirane izrasline i tak to. Madeze treba uvijek pregledat.

opcenito za hiperpigmentacije i melazme se koriste sve ove kemikalije (ali I ne samo za to, sirok je spektar djelovanja)

1. jessnerova otopina (to si guglajte malo ak vas interesira, dobro je kod nje da je relativno "super sigurna" kak vele, ide za sve tipove koze, moze biti pojacivac za djelovanje drugih preparata, mogu se akne tretirati, a lose je kaj zbog rezorcinola moze bit nuspojava na stitnjacu i opcenito toksicnost rezorcinola je tu kritika, takoder varijacije su kod proizvodaca u formulaciji kao i nestabilnost pilinga kad se izlozi zraku, svijetlu i slicno..... tak da je bitno kako je skladistena kao i sama ambalaza, al stalno trubim o toj ambalazi hehe jer to je prvi korak da koristite ispravnu stvar cijeli period, ako ste je vec masno platili)

Jessner se moze modificirat ali to su sad detalji moze ic u njega TCA ili pak jedan citostatik 5-fluorouracil al to nije tema ovog kozmetickog osvrta, mozete izbacit nekaj, ili dodat nekaj, smanjit koncentracije i tak.
Za one koji nisu u tematici pilinga… jessner je otopina u kojoj imamo smjesu mlijecne kiseline AHA), salicilne kiseline (BHA), rezorcinola (jedan alkohol) i etanola kao otapalo. O postotcima si zguglajte ako hocete.

2. salicilna kiselina (po meni je to zlatni standard za akne, sigurnog profila, kratko vreme oporavka, ide za sve tipove koze a ujedno imate i antiage ucinak ali ne i protiv znakova jakog fotostarenja, tu opet ima jedan ALI- kod osoba osjetljivih na salicilate i koji imaju astmu bi trebalo izbjegavati (ako znate da vam smeta npr aspirin, andol ali to pacijenti znaju koji trebaju to znat), postotak osoba je mali koji ce stvarno ragirati ali opet mjera opreza treba postojati, btw neki ne vole taj efekt peckanja kod nje jer bas žari ) kaj se tice toksicnosti salicilne dokazano je da je 20% salicina primjenjena na 50% tijela dovela do trovanja salicilatima- daklem ne se kupati u tome il da bi vam palo na pamet ic cijelo tijelo namakat s tim da budete mladi bez pjega, svakaj zenskice delaju i to moze bit opasno (malo toksikologije- prvi simptomi trovanja su ubrzano disanje, grčevi i tinitus-kad vam u uhu zvoni i bježite u hošpital)

3. rezorcinol -vec sam napisao kod one otopine koja je sadrzi, ne pece ko salicilna, ali zbog mogucnosti aritmija, djelovanja na stitnjacu i hemoglobin ne bih se s tim igrao ni pod cijenu uklanjaja melazme osim u kombinaciji- time smanjimo jos jedan njegov nepozeljni efekt - tamnijeg obojenja koze - zato tamne osobe ne koriste to nasamo i izbjegava se kod črnih ljudi odnosno crnaca. U manjoj koncentraciji ga imate deriviranog u eucerinovoj kremi za mrlje, djeluje kao i antiseptik takoder u pripravcima za akne.

Jasno je da je za piling koncentracija puno veca nego u ovim pripravcima pa tako i ta toksicnost je manja, i nemojte sad mislit da cete dobit aritmiju jer se mazete s necim kaj sadrzi mali postotak tog alkohola :) ne bute -jer je sve to oprezno dozirano i ne bi se moglo kupiti da je drugacije u slobodnoj prodaji.

4. triklorooctena kiselina- ono kaj je njena moguca nuspojava je zapravo paradoks jer kod nekih moze izazvat i hipo i hiperpigmentaciju al ce proc s vremenom, a zapravo koristi se za mrlje, kuzite :) dakle bitna je opet koncentracija. kod nje je dobro kaj se lako pripremi meša se s vodom, stabilna je otopina. Dubina penetracije kod nizih konc se lako predvidi s obzirom na stupanj "zamrzavanja" koji se desi, a to je da vam koza pobijeli- to se desi zbog denaturiranja proteina u kozi, ko kad pečete jaje na oko pa bjelanjak pobjeli tak je i s kožom .....kod vise konc taj stupanj denaturacije je nepredvidljiv i moze bit opasan jer nepovratno oštetite kožu. (salicilna isto u višoj konc radi taj bijeli sloj na kozi cca iznad 20% ali to vam nije radi denaturacije proteina nego kristaliziranja kad ispari alkohol u formulaciji, zato vidite kak ova kiselina ide duboko i kako moze bit razorna zaprav, i nemojte si pomješat te pojmove i uzet da su slicni, jer vjerujte nisu :P )

zbog tog sveg najvise benefita daju kombinirani pripravci kao što sam napisao prije TCA+ salicilna kod postinflamatornih hiperpigmentacija ali opet nuspojava moze bit hipo ili hiperpigmentacija ...dakle nema idealnog preparata da je benefit 100 % a rizik 0, kao niti lijeka :)

PharmM
27.11.2013., 07:15
suma sumarum da ne duljimo: ako se radi o postinflamatornim hiperpigmentacijama i melazmi i koristimo-
salicilnu 30%, zatim salicilnu 25%+ 10% tca (tca se kombinira do 25%), glikolna 50-70%, piruvicna 4o%, tca 15do25%, jessnerova otopina i rezorcinol.

glikolna je super za odrzavanje i mozete i samo snjom probat resavat probleme rezultati ce sigurno doc. (isto moze ic sa TCA u kombinaciji vec sam gore napisal to mislim)

opcenito prije tih tretmana treba kozu pripremiti i ta priprema je jako bitna npr mazanje tretinoinom (ili tazarotenom) 2- 6 tjedana prije pilinga, jer ce djelovat kao "pojacivac" zbog neposrednog ucinka kojeg ima. btw tjedan dana ili dva-3 tjedna, ovisno o tretmanu prije pilinga ga treba prestat koristit. to ce vam rec dermic sve.

umjesto retinoida mogu ic AHA ili PHA kiseline takoder u manjim konc. neki daju i hidrokinon u konc od 4% cca 3 tjedna, takoder da se smanji melaninska sinteza i komplikacije eventualne hiperpigmentacije.

Za izbjeljivanje se mogu dat jos i azelaicna kiselina, kojicna, niacinamid, askorbinska, arbutin i jos neke da ne nabrajam ....btw to cesto imaju i obicne kreme a da ni ne znate da to djeluje na pigmenatcije i antioksidativno (niacinamid, askorbinska, azelaicna) ali ne u tolikoj jakoj mjeri kao hidrokinon of kors, tako da kod blagih oblika se s time da dosta resit tih hiperpigmentacija radi melanina.

neposredno prije samog tretmana treba uklonit ulje i mast s koze- alkoholom neki uzmu aceton nadam se da i to znate, svaka rezidua ulja na kozi dovest ce do neravnomjernog penetriranja pilinga i onda negde moze doc do fleka :) posto volim salicilnu jer je lijek evo o njoj par stvari - s njom se radi u etanolnoj otopini najčešće i to se ponavlja svaka 2-4 tjedna, a rezultati se vide nakon 3-6 tretmana. drzi se od 3-5 minuta.

kombiniranje- salicilna i hidrokinon 4% super poboljsava melazmu i postinflamatorne hiperpigmentacije. tak da vam ne trebaju jace agresivni tretmani.

jos nekaj ponavljani blazi pilinzi (AHA BHA) imaju kumulativan ucinak- dakle par blagih vredi ko 1 veliki, dakle strpljivost vas moze nagraditi manjim nuspojavama, i tu vredi ona strpljen spašen :) kod dubokih pigmentacija to nazalost ne vredi i treba jedan srednje duboki napraviti ili ic na laser. Predlaze se uvijek ici prvo na blaze.

jos nekaj postoji razlika kod dubljih pilinga koze lica i tijela, i ne vredi isto zbog razlicitog ucinka reepitelizacije tj zacijeljivanja koze, de facto koza tijela ce dulje cijeliti, sporije sa vecom tendencijom nastanka oziljaka, ak nekaj zeznete, nego koža lica, to vredi i za kozu na rukama, vratu dekolteu i posebno vrijedi za TCA zbog denaturiranja proteina, to govorim jer se gospođa sprema na full remont pa da ne bi bilo, jer obicno mislimo... ah to nije lice ajmo jacu koncentraciju za ljepsu kožu, dakle oprez :D

ako pogledate neke djevojke koje su nevine žrtve ortodoksnih islamskih rezima gdje ih je moderno sipat kiselinama, lice im je bolje vizualno neg vrat ili ruke.

to je opcenito i neke smjernice kaj bi trebalo znat kaj se tice nanosenja kiselina, a sad o pilingu- fenolu ukratko jer nema potreba razglabati kad je to ko da pricam kako se vrsi transplantacija bubrega... de facto neizvedivo bez strucnjaka.

PharmM
27.11.2013., 07:18
dakle fenol ima nekih drugih upotreba kao kod aktinicke keratoze i tak to (al to nije tema) te se koristi i za duboki piling.

O fenolu kao supstanci ne treba puno reci, isto je alkohol- poznat po opekotinama topikalno i historijski je poznato sredstvo kojim su nacisti ubijali židove u logorima putem injekcije- aušvic je najpoznatiji.

Enivej jako razara tkivo i izlozenost uzrokuje opekotine 3 stupnja ako se polijete. Ne igramo se s tim ni u snu :) zapaženo je da moze doci do edema larinksa i sistemskog šoka i ponavljam - ne se igrati --iako ne znam di bi ga nabavili osim ak nemate veze po labosima i u kemigu :)

kaj mislite ko je prvi pocel koristit taj otrov za piling :) naravno ameri hehe
btw kemijski po strukturi samo, mu je jako slican hidrokinon i rezorcinol koji sam spomenuo ali djelovanje je puno drugacije, razlika u strukturi je samo u jednom dodatku koji ovisno na polozaju u prstenu strukture daje posve razlicite ucinke.

U pilingu fenol se formulira s glicerinom, destiliranom vodom i uljem nekim- maslinovo npr i sapun (al ne onaj iz kupaone) koncentracija mu je od 40-80 %, a sapun poboljsava penetraciju jer otapa masti na kozi. ulje mu usporava vrlo brzu i naglu penetraciju jer inace bi ostali bez kože da je čisti fenol u pitanju i bili jednom nogom u grobu ovisno i povrsini koju je zahvatio.

glavne indikacije za piling fenolom su duboki oziljci od akni, duboke bore, premaligni tumori koze i jako duboke pjege. histoloskom analizom je pokazano da se nakon 7 dana pocne obnavljat koza i sve se restrukturira cak i u dermisu to je duboki sloj koze, nakon pilinga kad ozdravite ste bijeli ko duh :) neki selebritiji su tak bijeli ali nisu vam unisteni melanociti (stanice koje stvaraju pigment). i ucinci su vidljivi cak i nakon 20 godina -poglete cher :) koza muskog manje odgovara na ovu vrstu pilinga ali rezultati su svejedno impresivni.

prije zahvata morate na sve pretrage i tak to morate bit mentalno stabilni i svakaj nekaj, ako imate neke kronicne bolesti morase vidjet kaj je u pitanju i da li je dobro kontrolirana tipa dijabetes, srce i tak. ako ste ikad imali herpes morate dobit lijekove kao profilaksu antivirotike, ako ste pili roakutan( lijek za akne) onda mora proc 1 godina od prestanka, da bi imali taj piling. dakle to je ozbiljna stvar.

prilikom tog pilinga pacijent je anesteziran intavenozno, dakle vi ste u opcoj anesteziji, na aparatima se prati stanje, disanje, pogotovo srce jer je fenol kardiotoksican i tak to... klinika mora bit dobro ventilirana radi para fenola da ne bi smetala djelatnicima - to vam govori da je to nekaj fakat agresivno plus imaju i fenove koji pušu i odvode pare.

Sve to traje oko jedne vure dok se obradi. Na kraju faca se cijela zamata u zavoje sa cinkom to je ko da imate selotejp oko glave nemrete niš u gipsu ste skoro hehe

oporavak traje dugo. cijeli tjedan vas premataju i posipavaju antisepticima, gaze mjenjaju da ne dode do infekcije, uglavnom rigorozno, pijete analgetike na infuziji mozete bit i tak.

kad odete doma dva tjedna ste krvavi i crveni i nateceni i kroz dva mjeseca traje oporavak.

kad vam nanesu fenol, 75% se odma asporbira kroz kozu u krv, takoder se mjeri onda i koncentracija fenola u krvotoku u toku operativnog zahvata.

nakon tog se morate cuvat sunca i njegovat ko beba, a jako svijetle osobe ne smiju par godina uopce na sunce, nikakvo suncanje ne dolazi u obzir il tak nekaj.... dakle skroz izbjegavati ga moraju.

osobe koje idu na duboke pilinge cesto dobe nakon 6 tjedana i milije pa stim moraju se jos bakčat hehe nikad kraja problemima :)

Ima li dobrovoljaca nakon ovog i za taj piling ??

--------------------------------------------------------------------------
i sad evo malog sažetka o hiperpigmentacijama kaj se tice melanina vidim da vama to svima predstavlja problem :)

ovo je podjela prema mehanizmima i razinama djelovanja i supstancijama kojima si mozete pomoc. djelovanje ovisi o koncentraciji i sto je dalje sastavnica navedena prema mehanizmu to je njen ucinak kraći, ja bih to tako rekao.

1. stanicna razina - dakle prije sinteze same molekule melanina- djeluje tretinoin, N acetil glukozamin i kalcijev pantetein sulfonat

2. ostali djeluju na sintezu melanina

A
ako inhibiramo enzim tirozinazu-to radi hidrokinon, azelaicna i kojicna kiselina, butil rezorcinol, resveratrol, arbutin, cinamična kiselina i tak to.

B
zatim ekstrakt zelenog caja jer inhibira peroksidaciju i jedan lijek indometacin koji se koristi kao protuupalni lijek oralno, a ovdje ide topikalno.

C
i na kraju imamo reducense, dakle oni sprječavaju oksidaciju melanina (oksidacijom melanin postaje tamniji to vidite kod mitesera kad bijeli komedon oksidira u crni - pa imate crne tockice to je zapravo melanin oksidirao u sebumu) to su sastojci vasih C seruma dakle askorbinska kiselina, i njezin palmitatni ester s magnezijem, glutation, alfa tokoferol, tiokticna kiselina, derivati kumarina...itd..

upalom izazvane pigmentacije radi melanina lijece topikalno kortikosteroidi to ide na Rp i van je ove domene.

3.
a kad se melanin vec sintetizirao imamo drugi arsenal oruzja (mehanizme necu govorit)- tu vam spadaju linoleinska kiselina, niacinamid i neki ekstrakti soje i glabidrin na kremi cesto pise licorice extract ( to vam je onaj slatki korijen iliti sladić iz kojeg se dobi taj sastojak)

4
na kraju puta dolaze preprati koji ubrzavaju izmjenu stanica tu spadaju- mlijecna kiselina, retinoicna kiselina, glikolna kiselina, mandelicna i laktobionska

zakljucimo kako je to s tim pjegama i opcenito sintezom melanina kompleksno i da morate napadat na vise polja razlicite mehanizme i korake kombinirano i dulje da se tog rijesite :) jer je to kaskada zapravo. Jedinstven proizvod ne postoji.

eto toliko o tome, hehe ak ima gresaka brzo sam to otipkao pa se ispricavam :)) valjda ce vam nekaj od informacija koristit i za kucnu radinost :)

novabbb
27.11.2013., 07:28
Pharm

Možda ne pitam na dobroj temi ali šta misliš o bio retinoidu konkretno mislim na serum sa slijedećim sastavom:

Rosa Rubiginosa Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Gossypium Harbaceum (Cotton) Seed Oil, Bidens Pilosa Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Parfum (Fragrance), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Tocopherol, Linalool.
*100% Natural Fragrance Parfum 100% Naturel

Da li ovo može imati i približne učinke retinu , kako piše:

Vitamin A from Andean Musk Rose Seed Oil, Pro-Vitamin A from Arctic Seabuckthorn Berry Fruit Flesh and Retinoid Analogue from Brazilian White Beggar’s Stick Flower boosts collagen, reduces wrinkles and finelines, corrects skin tone and repairs sun damage
Tocopherol from Vitamin E fights off free radicals and protects from oxidative damage
Omega 6 and 7 from Arctic Seabuckthorn Berry Fruit Flesh promotes healthy cell renewal and repair

PharmM
27.11.2013., 07:42
Pharm

Možda ne pitam na dobroj temi ali šta misliš o bio retinoidu konkretno mislim na serum sa slijedećim sastavom:

Rosa Rubiginosa Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Gossypium Harbaceum (Cotton) Seed Oil, Bidens Pilosa Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Parfum (Fragrance), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Tocopherol, Linalool.
*100% Natural Fragrance Parfum 100% Naturel

Da li ovo može imati i približne učinke retinu , kako piše:

Vitamin A from Andean Musk Rose Seed Oil, Pro-Vitamin A from Arctic Seabuckthorn Berry Fruit Flesh and Retinoid Analogue from Brazilian White Beggar’s Stick Flower boosts collagen, reduces wrinkles and finelines, corrects skin tone and repairs sun damage
Tocopherol from Vitamin E fights off free radicals and protects from oxidative damage
Omega 6 and 7 from Arctic Seabuckthorn Berry Fruit Flesh promotes healthy cell renewal and repair

cim pise provitamin, analog retinoida i slicne tvorbe to vam nazalost nema veze s retinoidima niti se moze usporedivat njihov ucinak. Ovo je vjerojatno lijepo za njegu ali niceg retinoidnog tu nema da bi bilo znacajno kao niti kod nekih krema od avene-a :) dakle to je samo lijepa njega s biljnim sastavnicama recimo.

Ako hocete nekaj kaj nije jako ko cisti tretinoin nego slabije,a da je retinol u pitanju- kupite si Redermic R kremu od la roche posay to im je okej krema s retinolom lepo pakirana i stabilna ce bit.

novabbb
27.11.2013., 08:21
cim pise provitamin, analog retinoida i slicne tvorbe to vam nazalost nema veze s retinoidima niti se moze usporedivat njihov ucinak. Ovo je vjerojatno lijepo za njegu ali niceg retinoidnog tu nema da bi bilo znacajno kao niti kod nekih krema od avene-a :) dakle to je samo lijepa njega s biljnim sastavnicama recimo.

Ako hocete nekaj kaj nije jako ko cisti tretinoin nego slabije,a da je retinol u pitanju- kupite si Redermic R kremu od la roche posay to im je okej krema s retinolom lepo pakirana i stabilna ce bit.

Hvala!

top-secret-koka
27.11.2013., 10:08
nemam puno vremena pa sam samo preletila tekstom, budem jos detaljnije pogledala...
koliko vidim rekao si sve sto i sama znam, nazalost.
a bas sam se nadala nekom svemirskom sastojku za koji nisam cula :rofl:

jedino mi je nepoznanica kalcijev pantetein sulfonat?
sto je to?
gdje ga ima?
stetnost? iritacije?

puno ti hvala na trudu :cerek:
ovdje si ne vicemo, na forumu si, svi smo na Ti

top-secret-koka
27.11.2013., 10:11
obzirom da volis salicilnu kiselinu, koji gotov proizvod sa salicilnom bi preporucio.
ne mora biti sa naseg trzista, ali da nije diy.

PharmM
27.11.2013., 11:17
ne znam kak bi ga nazvali ovdje po naški, nisam ekspert za prevađanje nomenklature s engleskog ali to bi bio neki derivat pantotenske kiseline a da ga imenujemo kemijski po IUPACU na hrvatskom nisam ga nasel, pa sam svojevoljno to tak preveo.

članak s pubmeda : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3898778

ili The effects of calcium D-pantetheine-S-sulfonate (PaSSO3Ca) on human pigmentation were examined by in vitro assays using two types of human melanocytes: normal adult melanocytes (HNM) and M4Be melanoma cells. The compound, when added to a culture medium at doses indicating no cytotoxicity, causes avisually recognizable, reversible loss of pigment in both types of cells, Determination of melanin content, incorporation of C-14-DOPA into melanins and tyrosinase activities demonstrated that treatment of these cells with PaSSO3Ca resulted in a marked decrease in all three areas. When homogenates of these cells were assayed with lectins, the glycosylation pattern was modified, as tyrosinase activities were reduced in the cells treated with the compound. Immunoprecipitation of tyrosinase and tyrosinase-related protein 1 (Tyrp1 or TRP1) in cells incubated with radioactive glucosamine disclosedthat glucosamine uptake by these enzymes was apparently increased, suggesting structural alterations in their sugar moieties, It is also noted that PaSSO3Ca is analogous in its chemical structure to Coenzyme A (CoA), which plays an important role in the intracellular transport of proteins. Based onthese findings, it is likely that the compound exerts its depigmenting effects in human pigment cells through the modification of glycosylation of tyrosinase and TRP1, which are key enzymes for melanogenesis.

a proizvodi koji ga imaju sam našel ove tak mi je izbacio gugel, nisam proštudiraval jel to stvarno u tome.

Product SpotLight(s) - Latest end-products launched on the market
GUERLAIN - ORCHIDEE IMPERIALE WHITE AGE DEFYING & BRIGHTENING SERUM
DIOR – CAPTURE TOTALE ONE ESSENTIAL SKIN BOOSTING SUPER SERUM
GUERLAIN - ORCHIDEE IMPERIALE WHITE EXCEPTIONAL COMPLETE CARE AGE-DEFYING & BRIGHTENING SERUM

eto mozda je sad jasnije :)

PharmM
27.11.2013., 11:35
obzirom da volis salicilnu kiselinu, koji gotov proizvod sa salicilnom bi preporucio.
ne mora biti sa naseg trzista, ali da nije diy.

mi nazalost nemamo tog preparata osim u prozvodima za ciscenje lica ali tam ne valja jer nije pH dobar pa nikaj od salicilne.

jedini koji ima ucinak, koji sam provjerio je od neutrogene s dobrim pH- oil stress control acne free peeling s mikrotehnologijom, narančaste je boje i samo taj nijedan drugi, koncentracija za neko depigmentiranje je preslaba oko 2% ali to je dovoljno na dnevnoj bazi za eksfolijaciju, čišćenje pora i mitesera.

sa stranim proizvodima nisam upoznat jer posto se radi o visokoj konc lijeka nemre se samo tako prodavat zbog nuspojava i FDA brani to, dakle ide samo na rp kao i kod nas odnosno kao i npr tretinoin sluzbeno jel :)

a sad ak neko prodaje gotove kiseline prek e baya mozete si to narucit ne vidim drugu opciju ili po rp kod doktorice ako ce vam htjet dat posto nemate indikacije nikakve osim da bi se sami pilingirali i odma napise kak da se izradi i stavi sve što treba na rp da vas ne bi vratile moje kolegice jer je nepotpun zbog prekoracene doze :)

iva1505
27.11.2013., 20:19
a pod sta mislis na salicilnu kiselinu? jel se moze koristiti obicni aspirin otopljen u vodi ili ??

top-secret-koka
27.11.2013., 22:51
dupli post

top-secret-koka
27.11.2013., 22:52
pharm havala na trudu.:cerek: milsim da ostajem pri starim provjerenim sastojcima, nista novo necu kemijati.

kad te vec mogu iskoristiti :D onda da pitam, koji bi najblazi a djelotvoran proizvod preporucio za prve pubertetske akne?
zapravo nisu to akne vec masan dio oko nosa i pocetni pristici. koza mlada, tanka i osjetljiva :(

PharmM
28.11.2013., 04:38
a pod sta mislis na salicilnu kiselinu? jel se moze koristiti obicni aspirin otopljen u vodi ili ??

aspirin(andol) je acetilsalicilna kiselina, kad aspirin "otopite" u vodi doci ce do reakcije hidrolize pa ce nastat salicilna kiselina, e sad trebalo bi vidjet koja kolicina nastaje same salicilne iz acetilsalicilne, jer nije bas lako topljiva u vodi, zato navodnici kod ovog "otopite":) kazemo obicno da je tesko topljiva,eventualno da zagrijete vodu malo... ali kemijski gledano da, iz acetilsalicilne ce nastat salicilna i octena a sad nemrem rec koliko cega nastaje tj kolika je iskoristivost produkta da bi imali zadovoljavajucu koncentraciju zbog kako rekoh slabe topljivosti. Ali dobro je znati da salicina vec u postotku od 0,5 moze imati ucinak, sve ovisi o podlozi u kojoj je formulirana. Ako je salicilna otopljena u alkoholu odma ce djelovat ali to je iritantno za kozu zbog utjecaja alkohola, perutat cete se jako i bit isušeni.

PharmM
28.11.2013., 04:48
pharm havala na trudu.:cerek: milsim da ostajem pri starim provjerenim sastojcima, nista novo necu kemijati.

kad te vec mogu iskoristiti :D onda da pitam, koji bi najblazi a djelotvoran proizvod preporucio za prve pubertetske akne?
zapravo nisu to akne vec masan dio oko nosa i pocetni pristici. koza mlada, tanka i osjetljiva :(

probajte onu neutrogenu kaj sam vec ranije rekao samo nemojte jako trljat taj piling, neg ga lagano stavite i za prvo koristenje ubrzo isperite, i imate takoder od njih neki s grejpom (kolekcija visibly clear) za ciscenje onak na pumpicu, dakle prvo ocistit a onda probajte dozirat taj piling sa salicilnom unutra probajte jednom na dan navecer, ak ce koza bit suha onda namazite kremom nakon toga (ulje jojobe isto moze mesto kreme) a ujutro samo s ovim na pumpicu opet ocistite.

Dakle iako pise dva put na dan vi cete samo 1 ako je koza jako osjetljiva, ako ce i tad bit jako osjetljivo onda svaki drugi dan, ali mislim da ne bi trebalo bit jer nije to nikaj jako bas, a i uvijek mozete stavit malo vise vode ili brze isprat to s lica dok ne naviknete kozu s vremenom.

top-secret-koka
28.11.2013., 17:32
hvala, a koja je to neutrogena?

happines
28.11.2013., 18:31
hvala, a koja je to neutrogena?

.......

jedini koji ima ucinak, koji sam provjerio je od neutrogene s dobrim pH- oil stress control acne free peeling s mikrotehnologijom, narančaste je boje i samo taj nijedan drugi, koncentracija za neko depigmentiranje je preslaba oko 2% ali to je dovoljno na dnevnoj bazi za eksfolijaciju, čišćenje pora i mitesera.

........

T-S-koka, evo baš sam čitala postove pa da pomognem u pronalasku neutrogene:mig:

top-secret-koka
29.11.2013., 09:24
hvala :)

happines
30.11.2013., 13:37
PharmM, čitajući tvoje (ja ću na "ti" jer smo na forumu :)) na Neutrogeninu kremu sa salicilnom s dobrim ph, proguglala sam te promašla još neke Neutrogenine proizvode pa ako si voljan pogledati sastav i prokomentirati :)
1. Ageless Intensives® Tone Correcting Daily Moisturizer Broad Spectrum SPF 30 http://www.neutrogena.com/product/ageless+intensives-+tone+correcting+daily+moisturizer+broad+spectrum+ spf+30.do?sortby=ourPicks

2. Healthy Skin Anti-Wrinkle Anti-Blemish Cream http://www.neutrogena.com/product/healthy+skin+anti-wrinkle+anti-blemish+cream.do?sortby=ourPicks

3. Tu si i proizvodi s spf http://www.neutrogena.com/category/sun/ultra+sheer.do?sortby=ourPicks&page=all

Hvala :)

iva1505
30.11.2013., 14:01
probajte onu neutrogenu kaj sam vec ranije rekao samo nemojte jako trljat taj piling, neg ga lagano stavite i za prvo koristenje ubrzo isperite, i imate takoder od njih neki s grejpom (kolekcija visibly clear) za ciscenje onak na pumpicu, dakle prvo ocistit a onda probajte dozirat taj piling sa salicilnom unutra probajte jednom na dan navecer, ak ce koza bit suha onda namazite kremom nakon toga (ulje jojobe isto moze mesto kreme) a ujutro samo s ovim na pumpicu opet ocistite.

jel se smije ta neutrogena koristit po ljeti? s obzirom da ima glikolne kiseline??

Estee Lauder
30.11.2013., 14:09
jel se smije ta neutrogena koristit po ljeti? s obzirom da ima glikolne kiseline??

Bolje ne. Napraviš pauzu od 5-6 mjeseca do 9.

PharmM
30.11.2013., 18:22
PharmM, čitajući tvoje (ja ću na "ti" jer smo na forumu :)) na Neutrogeninu kremu sa salicilnom s dobrim ph, proguglala sam te promašla još neke Neutrogenine proizvode pa ako si voljan pogledati sastav i prokomentirati :)
1. Ageless Intensives® Tone Correcting Daily Moisturizer Broad Spectrum SPF 30 http://www.neutrogena.com/product/ageless+intensives-+tone+correcting+daily+moisturizer+broad+spectrum+ spf+30.do?sortby=ourPicks

2. Healthy Skin Anti-Wrinkle Anti-Blemish Cream http://www.neutrogena.com/product/healthy+skin+anti-wrinkle+anti-blemish+cream.do?sortby=ourPicks

3. Tu si i proizvodi s spf http://www.neutrogena.com/category/sun/ultra+sheer.do?sortby=ourPicks&page=all

Hvala :)

opcenito neutrogena ima super stvari, kreme su im okej za te novce dobivate stvarno maksimum dok se za neke puno skuplje to ne moze rec (clinique, lancome i tak ta ekipa :)) steta kaj ih mi nemamo u europi kao i neke proizvode marke olay gdje mi dobimo škart a ne ono kaj valja a opcenito imaju okej proizvode tipa glikolne kiseline koja je istovjetna dr muradovoj za 900 kn a ovo platite 3 puta jeftinije i dobite duplo veću dozu al okej, snađemo se i s ovim kaj imamo hehe.

Prve dve kreme su okej kreme, ova prva je obicna krema sa spf faktorima, dakle sa zaštitom prvenstveno a uz to ima bonus niacinamid, taj tu retinol je zanemariv da bi imao ucinak, jako je daleko na popisu :) dakle ko hoce lijepu kremu za zaštitu protiv sunca a da ne čepi pore i nije teška za lice i to za pravu cijenu- to je super izbor.

Druga krema ima zato retinola malo vise i salicilne 2% i daje eksfolijaciju, čisti kožu, ne čepi pore, dakle super za masnu kozu i akne, plus ima anti age sastojak retinol za pocetnike :) Dakle ovde dobimo malo vise za iste pare vjerojatno.

btw sad sam se sjetio da znaju metat u svoje kreme mentol pa na to obratite paznju to iritira kozu i daje lazni osjecaj eksfolijacije, tj da krema djeluje kao- jer peče... pa ljudi misle da je to zbog kiseline, a istina je da nije. Pa provjerite to.

ove zadnje vam ne trebaju ako imate ovu prvu, faktor 70 il kaj ovo pise 100 su gluposti :)

anoda
30.11.2013., 20:24
moze link na gore spomenuti neutrogena peeling? zahvaljujem :)

PharmM
30.11.2013., 21:20
moze link na gore spomenuti neutrogena peeling? zahvaljujem :)

Ova neutrogena je spot stress control acne free peel sa mikrotehnologijom narančaste boje je gornji dio tube. Ima i od grejpa isti ali nisam mjerio pH...pa bolje bit siguran :D:D

evo nasel link

http://www.iparfumerie.de/neutrogena/visibly-clear-spot-stress-control-peeling-zur-tglichen-anwendung/

iva1505
30.11.2013., 21:56
a koliki ph mora biti za lice? sorry ako si vec rekao :/

happines
30.11.2013., 23:33
PharmM hvala na trudu i objašnjenu

Natalina
01.12.2013., 13:33
molim pomoć, savjet, preporuku :cerek:
Imam zrelu kožu, odnedavno sklonu aknama i gubitku tonusa.
Preporučeno mi je ovo :http://www.salonskincare.co.uk/product_info.php/products_id/33937, radi se o Decleor lift & brighten peeling gel u.
PharmM molila bih za pomoć i savjet :
postoji li nešto sa tim svojstvima ali po cijeni dostupnije.
hvala velika, neopisivo nam je dragocjeno tvoje iskustvo i savjeti ( naravno u procjeni sastava proizvoda :))

noor
04.12.2013., 17:50
Treba paziti i na ph kiseline. Očito da je pH bio previsok kada kod mene 80% ne daje neke posebne rezultate.

Danas sam bila i na djelomičnoj dermoabraziji. Puno jače od mikrodermoabrazije s konkretnijim rezultatima odmah.

Ustvari danas sam se uvjerila da moja koža podnosi svašta:D

PharmM
04.12.2013., 19:28
molim pomoć, savjet, preporuku :cerek:
Imam zrelu kožu, odnedavno sklonu aknama i gubitku tonusa.
Preporučeno mi je ovo :http://www.salonskincare.co.uk/product_info.php/products_id/33937, radi se o Decleor lift & brighten peeling gel u.
PharmM molila bih za pomoć i savjet :
postoji li nešto sa tim svojstvima ali po cijeni dostupnije.
hvala velika, neopisivo nam je dragocjeno tvoje iskustvo i savjeti ( naravno u procjeni sastava proizvoda :))

ja nemrem nigde nac u ovom kratkom vremenu sastav tog tocno pa nemrem odgovorit a niti ne znam koja je cijena. pa mi servirajte malo to hehe.

Općenito mi na nasem trzistu nemam neke super eksfolijatore da rade posao kak spada barem nisam našel... zapraf jesam lažem sad se sjetil :D ...ne znam da li je okej reklamirat ali ovo barem radi to kaj piše, tvrtka je neostrata pa si pogledajte malo ali cijene nisu male i nisu im svi proizvodi ekstra kul a opet ne znam koju bi cijenu htjeli pa se tipkamo :D

vidim da imate akne ako je amsna koža u pitanju bolje uzet BHA neg AHA, ali mislim da bacate novce za taj dekleor obicno kozmeticke kuce nemaju dobro rijeseno pitanje AHA kiselina niti BHA a često niti kakti ove dermatološke firme to je stvarnost.

Natalina
04.12.2013., 23:57
puno mi znači ova informacija jer teško se snaći u tolikoj ponudi, a da zapravo nemam pojma što je unutra.mislim da nije nikakav problem ovdje preporučiti neki brend jer smo nekako svi tu da jedni drugima pomognemo, što je stvarno super, jer tek iz iskustva nekog tko je isprobao ili ima stručno znanje o sastojcima možeš izvući zaključke :) naravno, svatko za sebe.
nisam mislila plaćati neke veće svote za proizvode razvikanih brendova (o kojima ništa ne znam,i iskreno ne vjerujem da čine čuda, malo sam tu skeptična).
Sve do sad preparativa mi nije predstavljala neku stavku za razmišljanje, imala sam dobar ten,nikad hiperpigmentacije, bez akni u mladim danima.. ali eto sad hormonalne promjene, pojavljivanje akni (na bradi najviše), lučenje sebuma na t-zoni, svašta nešto. i taj gubitak tonusa.

Natalina
05.12.2013., 09:34
nigdje ne nalazim kompletan popis sastojaka ovog gela za eksfoliaciju :ne zna:
Decléor PROLAGÈNE LIFT -LIFT & BRIGHTEN PEELING GEL 45ML. An exfoliator with fruits acids specially formulated to gently treat mature skin.

Inspired by our professional product Alpha+ Gel, used in our expert treatments, this gel peel has been specially designed to exfoliate mature skin. It acts in just five minutes to smooth and firm skin for a younger, more radiant complexion.

Concentrated in fruit AHA`s, this scrub, free from abrasive grains, smoothes and refines the skin`s texture, while protective Iris Essential Oil helps boost cell renewal giving the complexion a real burst of radiance. The L-PROLINE complex in this exfoliator stimulates the elasticity and tone of the dermis, while soothing active ingredients provide the epidermis with comfort and softness.

Suitable for mature skin types.

How to use: Use once or twice a week, apply with a damp cotton pad to cleansed face and neck, avoiding the eye contour area. Leave on for 5 minutes, and then rinse with warm water. The peeling effect can cause a slight temporary stinging sensation.
cijena kod nas je 400.- kuna
a neostratu ne nalazim u ponudi, uvoznik je bio medical intertrade a sad vidim jedan proizvod na njihovom stranicama.
možda netko vidio koje ljekarne drže njihove proizvode?

PharmM
05.12.2013., 10:17
nigdje ne nalazim kompletan popis sastojaka ovog gela za eksfoliaciju :ne zna:
Decléor PROLAGÈNE LIFT -LIFT & BRIGHTEN PEELING GEL 45ML. An exfoliator with fruits acids specially formulated to gently treat mature skin.

Inspired by our professional product Alpha+ Gel, used in our expert treatments, this gel peel has been specially designed to exfoliate mature skin. It acts in just five minutes to smooth and firm skin for a younger, more radiant complexion.

Concentrated in fruit AHA`s, this scrub, free from abrasive grains, smoothes and refines the skin`s texture, while protective Iris Essential Oil helps boost cell renewal giving the complexion a real burst of radiance. The L-PROLINE complex in this exfoliator stimulates the elasticity and tone of the dermis, while soothing active ingredients provide the epidermis with comfort and softness.

Suitable for mature skin types.

How to use: Use once or twice a week, apply with a damp cotton pad to cleansed face and neck, avoiding the eye contour area. Leave on for 5 minutes, and then rinse with warm water. The peeling effect can cause a slight temporary stinging sensation.
cijena kod nas je 400.- kuna
a neostratu ne nalazim u ponudi, uvoznik je bio medical intertrade a sad vidim jedan proizvod na njihovom stranicama.
možda netko vidio koje ljekarne drže njihove proizvode?

sad sam gledao druge proizvode dekleora i nisu mi nekaj bas pa ne bih mogao zakljuciti na temelju tog da je loš, ovo kaj ste napisali sam i ja našao ak dok ne vidim kaj je unutra nemrem vam nikaj reč ali s obzirom na dekleor nemre bit nikaj spektakularnog ovo mozete kupit za njegu ali sad da ce neke kiseline radi posao neće. Neostratu vam drže ljekarne joukhadar jer je on uvoznik za njih.

Evo ovo vam je ok krema s AHA kiselinama za dan

NeoStrata® Ultra Daytime Smoothing Cream SPF 15 40 g -cijena nije ispod 250 kn mislim - pitajte :)

(8% glikolne kiseline i 2% limunske kiseline) je krema protiv starenja kože, s pomlađujućim učinkom za cjelodnevnu hidrataciju i spektrom zaštite od UVA/UVB sunčevih zraka. Krema je nekomedogena, bez konzervansa (PABA) i bez mirisa. Preporuča se za normalnu i suhu kožu lica i vrata. .........Ne znam ako imate masnu kožu možda ce vam bit tekstura premasna pa trazite si tester obicno starije zene imaju suhu kožu ne znam kak vi.

Imate još i njihov dobar čistač lica sa triklosanom za kozu koja je sklona aknama i u njemu ima također kiselina (4%) cijena mu je oko 260 kn, al dobite dosta ml za te novce.

To dvoje sigurno imaju u ljekarnama dok ostatak asortimana ne uvoze koji postoji u americi.

Za sad to je kaj ja znam da valja, takoder valjala je od dr. murada isto s aha night repair tak nekak se zvao.... ali je bila krema oko 700 kn (nisam siguran) ali ju nemrem nac na njihovoj stranici očito ju ne uvoze više.

Natalina
06.12.2013., 11:59
PharmM what a generous man! :)
hvala još jednom

iva1505
06.12.2013., 14:42
@PharM jeli ovo ok: http://www.ebay.com/itm/Salicylic-Acid-Peel-BHA-5-10-20-30-ACNE-BLACKHEADS-BLEMISHES-SCARS-/261092698098?pt=UK_Health_Beauty_Skincare_PP&var=&hash=item3cca5667f2 ??

hvala

PharmM
06.12.2013., 18:22
@PharM jeli ovo ok: http://www.ebay.com/itm/Salicylic-Acid-Peel-BHA-5-10-20-30-ACNE-BLACKHEADS-BLEMISHES-SCARS-/261092698098?pt=UK_Health_Beauty_Skincare_PP&var=&hash=item3cca5667f2 ??

hvala

ne vidim zakej ne bi bilo :) bolje uzet vecu koncentraciju pa si razrjedujete na one kaj vam treba, i u omjeru mililitra 1:1 dobite uvijek za pola manju koncentraciju od one iz koje razređujete, razređivanje je s etanolom ili propilen glikolom. Etanol se lakše nabavi.

happines
06.12.2013., 18:51
iva1505, osim ovako u tekućem stanju salicilnu možeš i kod nas kupiti i to u prahu pa si napraviš sama koncentraciju koja ti treba ili prah staviš u kremu ako ju sama izrađuješ, evo kod nas imaš npr ovdje: http://www.nanotehnologija.info/web-shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=24&product_id=681

iva1505
06.12.2013., 20:54
ne vidim zakej ne bi bilo :) bolje uzet vecu koncentraciju pa si razrjedujete na one kaj vam treba, i u omjeru mililitra 1:1 dobite uvijek za pola manju koncentraciju od one iz koje razređujete, razređivanje je s etanolom ili propilen glikolom. Etanol se lakše nabavi.

sta se ne moze razrijediti u destiliranoj vodi? etanol mi nije bas za kozu :/

iva1505
06.12.2013., 20:55
iva1505, osim ovako u tekućem stanju salicilnu možeš i kod nas kupiti i to u prahu pa si napraviš sama koncentraciju koja ti treba ili prah staviš u kremu ako ju sama izrađuješ, evo kod nas imaš npr ovdje: http://www.nanotehnologija.info/web-shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=24&product_id=681

hvala ti!! jel to onda mogu u destiliranoj ili moram u etanolu? koliko postotni bi trebao biti?

PharmM
06.12.2013., 21:05
sta se ne moze razrijediti u destiliranoj vodi? etanol mi nije bas za kozu :/

znam da nije, ali piling sa salicilnom je ujedno i etanolni najčešće ili su druge inačice alkohola u pitanju, to je specificno kod tog ili velim kupite propilenglikol :D btw ne znam kak ste to zamislili vi kad stavite piling sa salicilnom alkohol ispari i kad prestane to peckat to je gotovo traje 5 minuta max, nije ko s glikolnom ili mlijecnom koje se drze na licu po pol sata, ovo ide dublje i brze je gotovo,

mozete umjesat u neko ulje salicilnu koja je vec u etanolu, to je isto okej ali onda je i dubina penetriranja sporija pa ne znam kak dugo treba drzat jer ne osjecate stalno jednaki intenzitet peckanja pa je tesko skuzit da ste se pofurili a isto tako i teze je mast uklonit s koze tj napravit odma neutralizaciju na masnu podlogu vodom ukoliko pretjerate, a ak imate akne pogrešan izbor ulja moze imat kontraefekt.

pa ja to ne bih preporucil, ovo ce bit alkoholiziranje samo taj put i ne bu vam nikaj jer se ne bute kronicno s tim pacali i ide za viši cilj-piling :D

vise ne bum osvrtal na ovo, radite kaj ocete, ja sam vam rekao kak je ispravno a vi mozete po svom. posto pitate o koncentracijama mislim da se niste bas uputili dovoljno u tematiku pa dajte si proucite to jer ocito nemate pojam o ucinku kiseline i postotka na kozi, a to je individualno. probajte s 5% za pocetak ukoliko ste novi, inace svakodnevno i 3% daje ucinak ali mora proc neko vrijeme. eto vise se ne bum mešal :D

iva1505
06.12.2013., 21:16
hvala ti puno! slobodno se ti mijesaj i daji nam svoje super savjete! :D

happines
06.12.2013., 21:37
hvala ti!! jel to onda mogu u destiliranoj ili moram u etanolu? koliko postotni bi trebao biti?

salicilna se ne otapa u destiliranoj, nego ovako kako je napisao Pharm, možeš otopiti u cetilnom alkoholu. Osobno nisam radila takve tretmane sa salicilnom, no čitala sam jer je tema zanimljiva. Ako se upuštaš u samostalne pothvate onda se prije svakako jako dobro informiraj.
Mene je zanimalo i zbog diy kremica za aknastu kožu (tu se stavlja od 2-3 % i treba se paziti na odgovarajući ph da bi djelovalo). :)

iva1505
07.12.2013., 08:09
kuzim.. onda je meni najbolje da si narucim ovu kremu (http://www.iherb.com/home-health-psoriasis-cream-2-oz-56-g/6448?rcode=zgz000) pa nemam brige

nenica0204
07.12.2013., 10:11
salicilna se ne otapa u destiliranoj, nego ovako kako je napisao Pharm, možeš otopiti u cetilnom alkoholu. Osobno nisam radila takve tretmane sa salicilnom, no čitala sam jer je tema zanimljiva. Ako se upuštaš u samostalne pothvate onda se prije svakako jako dobro informiraj.
Mene je zanimalo i zbog diy kremica za aknastu kožu (tu se stavlja od 2-3 % i treba se paziti na odgovarajući ph da bi djelovalo). :)

Ja sam si radila kremu sa salicilnom, u početku vidim poboljšanje da mi se upale smire i prištići sasuše, sad nakon par mjeseci nekako vidim da imam manje mitesera i lice mi je nekako glađe ali jednako se mastim. Nekako imam dojam da nemam taj efekt kao na početku, da ne djeluje toliko dobro na upale.
Jel može biti da se PH proizvoda poremeti? Stavim limunske radi regulacije PH i otopim salicilnu u toploj kremi na kraju izrade koju sama izradim.
Molila bi i Pharma da pomogne :)
Zanima me mogu li u kremi kombinirati i mliječnu sa salicilnom i koje postotke?
Već godinama muku mučim s potkoznim :(

PharmM
07.12.2013., 12:55
Ja sam si radila kremu sa salicilnom, u početku vidim poboljšanje da mi se upale smire i prištići sasuše, sad nakon par mjeseci nekako vidim da imam manje mitesera i lice mi je nekako glađe ali jednako se mastim. Nekako imam dojam da nemam taj efekt kao na početku, da ne djeluje toliko dobro na upale.
Jel može biti da se PH proizvoda poremeti? Stavim limunske radi regulacije PH i otopim salicilnu u toploj kremi na kraju izrade koju sama izradim.
Molila bi i Pharma da pomogne :)
Zanima me mogu li u kremi kombinirati i mliječnu sa salicilnom i koje postotke?
Već godinama muku mučim s potkoznim :(

onak kak bi trebali ispravno napravit je otopit salicilnu u nekom alkoholu u tu smjesu ulit u kremu i dobri izmjesat, podloga u kojoj je salilicna utjece na njenu aktivnost, u nekoj ce biti dovoljno 3 posto do kod neke ne, morate uzet u obzir da je ova otopina kisela ali kad ju metnete u kremu pH će porasti a koncentracija se smanjiti.

Btw zakiseljavanje otopine nejde odokativno, dakle da bi pH postojao moramo imat medij di se kiselina disocirala, a kak znate koji je pH tog svega kad se to sve spoji i dodate limunsku ? To kapate odokativno il imate lakmus papir tj indikator?

Mozete mešat i salicilnu i mliječnu skupa, zakej ne, postotke nemrem rec, ne znam kak vam izgleda koza, kak imate tolernaciju, nekog sprzi i 2% pa se ruli i peruta i crveni, ali pocetnicka koncentracija je cca 2% salicilne i recimo 4-5% glikolne ili mliječne.

Masna podloga nece bit dobra za probleme potkožnih pristeva ukoliko nije neka lijepa. bolje je da si napravite što tekućiji preparat tipa mlijeka za čišćenje nego bas kremu.

Čini mi se da ste si napravili okej kremu koja ima antiage ucinak ali ne i čišćenje jer je krema u pitanju :D jer prljavštinu i nečistoće kakti očištite al zapraf to utabate kremom i to vam tak stoji, i to ne počistite, dakle proizvod se treba ukoniti nakon posla a vaša krema sam stoji na faci, efekt vode u čišćenju se ne smije zanemariti.

Zbog toga vam se cini da efekt protiv upale nije jak. posao je odrađen na pola.

Zato se salicilna nalazi uvijek u tonicima (blazinicom povlačimo preko površine i kupimo gamad) ili nekim proizvodima za čišcenje koje speremo s face nakon vremena (piling recimo) i onda kad je koža čista ide anti age ucinak drugih stvari ako ciljate na borice ili ujednačenost tena i tak to kaj je kozmeticke prirode, pore i slično.

i doma kad cistite imate sredstvo i krpu, najbolji rezultat daju obje stvari skupa :D

nenica0204
07.12.2013., 14:01
onak kak bi trebali ispravno napravit je otopit salicilnu u nekom alkoholu u tu smjesu ulit u kremu i dobri izmjesat, podloga u kojoj je salilicna utjece na njenu aktivnost, u nekoj ce biti dovoljno 3 posto do kod neke ne, morate uzet u obzir da je ova otopina kisela ali kad ju metnete u kremu pH će porasti a koncentracija se smanjiti.

Btw zakiseljavanje otopine nejde odokativno, dakle da bi pH postojao moramo imat medij di se kiselina disocirala, a kak znate koji je pH tog svega kad se to sve spoji i dodate limunsku ? To kapate odokativno il imate lakmus papir tj indikator?

Mozete mešat i salicilnu i mliječnu skupa, zakej ne, postotke nemrem rec, ne znam kak vam izgleda koza, kak imate tolernaciju, nekog sprzi i 2% pa se ruli i peruta i crveni, ali pocetnicka koncentracija je cca 2% salicilne i recimo 4-5% glikolne ili mliječne.

Masna podloga nece bit dobra za probleme potkožnih pristeva ukoliko nije neka lijepa. bolje je da si napravite što tekućiji preparat tipa mlijeka za čišćenje nego bas kremu.

Čini mi se da ste si napravili okej kremu koja ima antiage ucinak ali ne i čišćenje jer je krema u pitanju :D jer prljavštinu i nečistoće kakti očištite al zapraf to utabate kremom i to vam tak stoji, i to ne počistite, dakle proizvod se treba ukoniti nakon posla a vaša krema sam stoji na faci, efekt vode u čišćenju se ne smije zanemariti.

Zbog toga vam se cini da efekt protiv upale nije jak. posao je odrađen na pola.

Zato se salicilna nalazi uvijek u tonicima (blazinicom povlačimo preko površine i kupimo gamad) ili nekim proizvodima za čišcenje koje speremo s face nakon vremena (piling recimo) i onda kad je koža čista ide anti age ucinak drugih stvari ako ciljate na borice ili ujednačenost tena i tak to kaj je kozmeticke prirode, pore i slično.

i doma kad cistite imate sredstvo i krpu, najbolji rezultat daju obje stvari skupa :D
Neizmjerno hvala na odgovoru :) Ovome baš začudilo jer sam puno puta čitala o tome da nema smisla koristiti salicilnu u proizvodima koji se isperu jer ne stigne djelovati, drago mi je da ste ispravili moje razmišljanje :) Znam da ne ide odokativno ali tako sam radila, uskoro cu naruciti PH indikatore pa cu raditi s njima. Inače stavljam limunsku kiselinu (0,4%) i jabučnog octa (10%)u vodenu fazu kada izrađujem kremu i salicilnu kada je krema vec gotova a još topla. Saliclnu sma kupila u Nanotehu i pokušavala sam ju otopiti prvo u alkoholu ali nije se uopće otapala, kasnije mi je prodavač rekao da ide direktno u kremu kada je već gotova.
Koža mi je inače mlada (relativno-25 g), masna, nečista puna mitesera na T-zoni uobičajno i najviše na U zoni zbog PCOSa. Pretpostavljam da se mliječna ne smije zagrijavati i ići u vodenu fazu?

Sofia Victoria
07.12.2013., 14:20
Ova neutrogena je spot stress control acne free peel sa mikrotehnologijom narančaste boje je gornji dio tube. Ima i od grejpa isti ali nisam mjerio pH...pa bolje bit siguran :D:D

evo nasel link

http://www.iparfumerie.de/neutrogena/visibly-clear-spot-stress-control-peeling-zur-tglichen-anwendung/

Mislim da ovo nisam vidjela kod nas. ALi puno ti hvala na trudu i u ime nas koji se ne javljamo često. Super je imati nekoga tko se razumije u te stvari i želi pomoći. :mig:

PharmM
07.12.2013., 14:35
Neizmjerno hvala na odgovoru :) Ovome baš začudilo jer sam puno puta čitala o tome da nema smisla koristiti salicilnu u proizvodima koji se isperu jer ne stigne djelovati, drago mi je da ste ispravili moje razmišljanje :) Znam da ne ide odokativno ali tako sam radila, uskoro cu naruciti PH indikatore pa cu raditi s njima. Inače stavljam limunsku kiselinu (0,4%) i jabučnog octa (10%)u vodenu fazu kada izrađujem kremu i salicilnu kada je krema vec gotova a još topla. Saliclnu sma kupila u Nanotehu i pokušavala sam ju otopiti prvo u alkoholu ali nije se uopće otapala, kasnije mi je prodavač rekao da ide direktno u kremu kada je već gotova.
Koža mi je inače mlada (relativno-25 g), masna, nečista puna mitesera na T-zoni uobičajno i najviše na U zoni zbog PCOSa. Pretpostavljam da se mliječna ne smije zagrijavati i ići u vodenu fazu?

to o ispiranju je djelomicno točno, vrijedi za glikolnu i mlijecnu ovisno o koncentraciji, manjim koncentracijama treba dulje da ucine nekaj, ali se njihov ucinak zbraja recimo to tako, dakle normalno je drzat glikolnu od 5 posto cijelu noc cak i 15% kreme prek dana postoje, a ako se radi kemijski piling s većom konc to je nemoguće jer je visoka koncentracija.

a ovo umjesavanje praha u kremu se ne preporuća radi kristala salicilne koje mogu nadražiti kožu i opet kristalizirati u nekom drugom obliku, na taj način nećete imat dobro dispergiranu kiselinu unutra i krema neće bit u svim svojim djelovima jednaka jer je niste dobro otopili.

Dakle vi bi trebali imat otopinu a ne suspenziju. Suspenzije imaju takve čestice tvari koje nisu otopljene, zato se moraju mućkatti i pise uvijek prije upotrebe promućkati da imate homogeniziraniji pripravak.

dakle napravite si nekaj ko piling koji cete stavit na kozu ili tonik, to nakon kaj prestane peč uklonit i stavit normalnu kremu koja sad moze sadrzavat opet kiselinu bilo koju (ali manji postotak, možete kombinirat kremu s mlijecnom sad) al ćete ju stavit na čistu kožu bez masti i nečistoća i tada će ta krema imat pun učinak kroz cijeli dan, ak peče onda smanjit konc, jer ste pretjerali sa salicilnom, pa pokusat dan kasnije. blago peckanje nije znak da treba prestat koristit.

jasno vam je da jednim toniziranjem il pilingom nećete postić ništa, to traje kako ste i sami rekli tek nakon nekoliko mjeseci ste vidjeli poboljšanje, s vremenom možete koncentracije povećavat dok si ne napravite otporniju kožu.

Dakle ako radite koncentracije od 3% treba dva puta dnevno to čišćenje ponavljat i povisivat koncentracije po potrebi.

Što jednostavnije napravite pripravak time je ucinak i djelotvornost manje upitna, u alkoholnoj otopini salicilne je sve jasno kao dan- ako se radi o pilingu, nakon tog slijedi krema, piling traje 5 minuta kako rekoh. Mozete drzat cijelu noc to na licu ali ucinak je isti samo ćete bih suhi ko grožđica.

Kad se topi salicilna u alkoholu to nije ko kad otapate šećer, trebate imat pistil kojim stvarate trenje kristala a ujedno zagrijete trenjem i brzom vrtnjom po tarioniku pa se lakse topi, jer trenjem smanjite veličinu čestice kristala. Nije to sam tak, često vidim da se to spravljanje krema banalizira ali da dobite pravu stvar treba znat tehniku, koja je varijabilna ovisno o tvari koju uzimamo :D

ko kad pečete kolač, zato nekom ispada super, a neko isto to radi i ne zmučka dobro šlag mikserom, pa mu se sve preljeva van i izgleda šugavo, tak i ovo :D

mliječna ide u vodu i lijepo se mješa s vodenom fazom bez zagrijavanja barem ove koje ja znam.

PharmM
07.12.2013., 14:41
Mislim da ovo nisam vidjela kod nas. ALi puno ti hvala na trudu i u ime nas koji se ne javljamo često. Super je imati nekoga tko se razumije u te stvari i želi pomoći. :mig:

kak ne ja kupio u mulleru prije 2 mjeseca ali to je drzal samo jedan muller ali sad ne znam u kojem sam kupio, mislim da cc1 west ili westgejt, na trgu nema tog, trazil sam a i nemaju isti asortiman uopće :504::504: nekad sam znao naletit i u dm na to i uvijek im stoji samo 1.

dakle utvrdimo zove se- visibly clear spot stress control, dnevni piling ( tagliches peeling piše na njemačkom ) microclear

mozda sam ubacio koju rijec viška prije, jer ja to iz glave po sjećanju pišem, pa vam krivo izlazilo. :rofl:

Lyte-as-a-rock
07.12.2013., 15:43
Postoje li takvi parcijalni pilinzi npr. za ljude koji imaju osjetljive kapilare na jednim djelovima lica,a na drugima ne?

nenica0204
07.12.2013., 17:00
to o ispiranju je djelomicno točno, vrijedi za glikolnu i mlijecnu ovisno o koncentraciji, manjim koncentracijama treba dulje da ucine nekaj, ali se njihov ucinak zbraja recimo to tako, dakle normalno je drzat glikolnu od 5 posto cijelu noc cak i 15% kreme prek dana postoje, a ako se radi kemijski piling s većom konc to je nemoguće jer je visoka koncentracija.

a ovo umjesavanje praha u kremu se ne preporuća radi kristala salicilne koje mogu nadražiti kožu i opet kristalizirati u nekom drugom obliku, na taj način nećete imat dobro dispergiranu kiselinu unutra i krema neće bit u svim svojim djelovima jednaka jer je niste dobro otopili.

Dakle vi bi trebali imat otopinu a ne suspenziju. Suspenzije imaju takve čestice tvari koje nisu otopljene, zato se moraju mućkatti i pise uvijek prije upotrebe promućkati da imate homogeniziraniji pripravak.

dakle napravite si nekaj ko piling koji cete stavit na kozu ili tonik, to nakon kaj prestane peč uklonit i stavit normalnu kremu koja sad moze sadrzavat opet kiselinu bilo koju (ali manji postotak, možete kombinirat kremu s mlijecnom sad) al ćete ju stavit na čistu kožu bez masti i nečistoća i tada će ta krema imat pun učinak kroz cijeli dan, ak peče onda smanjit konc, jer ste pretjerali sa salicilnom, pa pokusat dan kasnije. blago peckanje nije znak da treba prestat koristit.

jasno vam je da jednim toniziranjem il pilingom nećete postić ništa, to traje kako ste i sami rekli tek nakon nekoliko mjeseci ste vidjeli poboljšanje, s vremenom možete koncentracije povećavat dok si ne napravite otporniju kožu.

Dakle ako radite koncentracije od 3% treba dva puta dnevno to čišćenje ponavljat i povisivat koncentracije po potrebi.

Što jednostavnije napravite pripravak time je ucinak i djelotvornost manje upitna, u alkoholnoj otopini salicilne je sve jasno kao dan- ako se radi o pilingu, nakon tog slijedi krema, piling traje 5 minuta kako rekoh. Mozete drzat cijelu noc to na licu ali ucinak je isti samo ćete bih suhi ko grožđica.

Kad se topi salicilna u alkoholu to nije ko kad otapate šećer, trebate imat pistil kojim stvarate trenje kristala a ujedno zagrijete trenjem i brzom vrtnjom po tarioniku pa se lakse topi, jer trenjem smanjite veličinu čestice kristala. Nije to sam tak, često vidim da se to spravljanje krema banalizira ali da dobite pravu stvar treba znat tehniku, koja je varijabilna ovisno o tvari koju uzimamo :D

ko kad pečete kolač, zato nekom ispada super, a neko isto to radi i ne zmučka dobro šlag mikserom, pa mu se sve preljeva van i izgleda šugavo, tak i ovo :D

mliječna ide u vodu i lijepo se mješa s vodenom fazom bez zagrijavanja barem ove koje ja znam.

Kada smo kod takvih krema, što je s ovom (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=405398146204703&set=pb.211036728974180.-2207520000.1386434871.&type=3&theater)? Rad je farmaceuta, htjela sam napraviti takvu kremicu isto sa 2%. Koliko je onda sigurna? I čula sam da se zna odvojiti i jako iritirati što ide u prilog ovome što ste već i rekli.
Znači ovu salicilnu u prahu što imam rastopim dobro u alkoholu i dodam vode i limunske? Postotak računam po gramaži tonika (recimo 100 ml- 5% salicilne-5g praha salicilne..)? Da li je ta koncentracija ok za tjedno korištenje ili bi 10% bilo za jednom tjedno. Baš sada ispitujem sve i davim :D ne znam s kojim postotkom da počnem i do koje da idem..
Mogu li u takav tonik dodati glicerol, B5 i još neke ovlaživače da alkohol manje isuši ili bolje ne da ne narušim PH tonika?

happines
07.12.2013., 17:22
Kada smo kod takvih krema, što je s ovom (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=405398146204703&set=pb.211036728974180.-2207520000.1386434871.&type=3&theater)? Rad je farmaceuta, htjela sam napraviti takvu kremicu isto sa 2%. Koliko je onda sigurna? I čula sam da se zna odvojiti i jako iritirati što ide u prilog ovome što ste već i rekli.
............

Vjerojatno si čitala neke recenzije blogerica koje su koristile ovu kremu, jer to sam i ja pročitala, ne znam više kod koga, no to nije niti važno, važno je da je blogerica koja je napisala da ju je odjednom jako iritirala nepravilno koristila kremu s kiselinom, nije ju stavila na čistu suhu kožu, nego je nešto stavila prije kreme i vjerojatno je to uzrok iritacije, nije se pridržavala uputa i što je najvažnije kad je to i napisala nije skužila da se nije pridržavala uputa:(

PharmM, sa zadovoljstvom čitam tvoje postove:cerek:

nenica0204
07.12.2013., 17:29
Vjerojatno si čitala neke recenzije blogerica koje su koristile ovu kremu, jer to sam i ja pročitala, ne znam više kod koga, no to nije niti važno, važno je da je blogerica koja je napisala da ju je odjednom jako iritirala nepravilno koristila kremu s kiselinom, nije ju stavila na čistu suhu kožu, nego je nešto stavila prije kreme i vjerojatno je to uzrok iritacije, nije se pridržavala uputa i što je najvažnije kad je to i napisala nije skužila da se nije pridržavala uputa:(

PharmM, sa zadovoljstvom čitam tvoje postove:cerek:
Također, velika nam je pomoć :cerek:

Ja sam pročitala da je blogerica koristila kremu poslije tuširanja, da su se faze odvojile i da misli da ju je to jako iritiralo, što je i uobičajno sa salicilnom, ona baš hoće odvojiti kremu. Baš ću potražiti recenziju pa malo bolje pročitati opet, da ne tvrdim nešto što sam davno pročitala i možda krivo upamtila.
Jesi ti pravila takve kremice?

happines
07.12.2013., 17:39
Također, velika nam je pomoć :cerek:

Ja sam pročitala da je blogerica koristila kremu poslije tuširanja, da su se faze odvojile i da misli da ju je to jako iritiralo, što je i uobičajno sa salicilnom, ona baš hoće odvojiti kremu. Baš ću potražiti recenziju pa malo bolje pročitati opet, da ne tvrdim nešto što sam davno pročitala i možda krivo upamtila.
Jesi ti pravila takve kremice?

Nisam pravila jer ja na sreću nemam akne, ali mi ima prijateljica pa joj smišljamo nešto što bi joj pomoglo. Tako da su mi ove Pharmove upute tako dobro došle i sad kad je sve lijepo razjasnio i također i meni otklonio onu sumnju o ispiranju koju sam i ja negdje tako pročitala i zapamtila, mislim da je bolje napraviti što jednostavniji tonik, njime očistiti lice isprati i onda staviti neku finu kremicu za aknatu kožu koja će njegovati i nju i imati i onaj dodatni efekt protiv borica i sl.:)

PharmM
07.12.2013., 17:59
Znači ovu salicilnu u prahu što imam rastopim dobro u alkoholu i dodam vode i limunske? Postotak računam po gramaži tonika (recimo 100 ml- 5% salicilne-5g praha salicilne..)? Da li je ta koncentracija ok za tjedno korištenje ili bi 10% bilo za jednom tjedno. Baš sada ispitujem sve i davim :D ne znam s kojim postotkom da počnem i do koje da idem..
Mogu li u takav tonik dodati glicerol, B5 i još neke ovlaživače da alkohol manje isuši ili bolje ne da ne narušim PH tonika?

ja se na bavim formulacijama krema vec sastojcima, ne zanima me to bas :D

ovo radi moja kolegica i njezin pristup kozmetici je drugaciji od mog, ne kažem da je njen loš- a moj bolji. Ona je prirodna a ja neprirodan, volim botox, silikone i štošta, ona ne :D

u ovom slučaju mućkanjem se njena krema vrati u normalu i sve je uredu, tu se ne radi o problemu s prekristalizacijom neg odvajanjem faza koje mućkanjem se vrate i sve 5.

Sad ja ne vidim kaj je ona metala u nju ali veli da je nekomedogena pa valjda zna kaj dela :D ali mora koža bit čista da dobite potpun učinak. mozete prije tog si očistit lice i metnut ovu kremu, ali sama krema neće maknut gamad ak ne očistite lice.

Sad kaj je ko delal i kak ju je iziritiralo nema veze s kremom neg licem, ako je nekom loše nemora bit i vama, neko dobi iritaciju nakon 6 mjeseci a do tad sve super. individualno je, ova krema ako ima dobar pH moze bit za svakodnevno mazanje na očišćenu kožu i tad će dat neke pomake i imat eksfolijacijski ucinak i anti age.

nenica0204
09.12.2013., 11:44
ja se na bavim formulacijama krema vec sastojcima, ne zanima me to bas :D

ovo radi moja kolegica i njezin pristup kozmetici je drugaciji od mog, ne kažem da je njen loš- a moj bolji. Ona je prirodna a ja neprirodan, volim botox, silikone i štošta, ona ne :D

u ovom slučaju mućkanjem se njena krema vrati u normalu i sve je uredu, tu se ne radi o problemu s prekristalizacijom neg odvajanjem faza koje mućkanjem se vrate i sve 5.

Sad ja ne vidim kaj je ona metala u nju ali veli da je nekomedogena pa valjda zna kaj dela :D ali mora koža bit čista da dobite potpun učinak. mozete prije tog si očistit lice i metnut ovu kremu, ali sama krema neće maknut gamad ak ne očistite lice.

Sad kaj je ko delal i kak ju je iziritiralo nema veze s kremom neg licem, ako je nekom loše nemora bit i vama, neko dobi iritaciju nakon 6 mjeseci a do tad sve super. individualno je, ova krema ako ima dobar pH moze bit za svakodnevno mazanje na očišćenu kožu i tad će dat neke pomake i imat eksfolijacijski ucinak i anti age.

Super, hvala :) Volim i ja prirodno :)

Užasno ne volim etanol, jako reagiram na njega tako da trazim alternativu. Može li se otopiti salicilna u cetanolu (http://www.terra-organica.hr/cetilni-alkohol-lanette16-cetanol.html)? Smije li se salicilna uopće zagrijati jer se cetilni alkohol mora nekako otopiti?

PharmM
09.12.2013., 12:00
Super, hvala :) Volim i ja prirodno :)

Užasno ne volim etanol, jako reagiram na njega tako da trazim alternativu. Može li se otopiti salicilna u cetanolu (http://www.terra-organica.hr/cetilni-alkohol-lanette16-cetanol.html)? Smije li se salicilna uopće zagrijati jer se cetilni alkohol mora nekako otopiti?

pa mislim da bi se trebalo jer je alkohol al to nemrem predvidjet hehe, mozete zagrijat prvo alkohol i dok je još mješiv al ne vruć unutra sipnut i polako umješavat salicilnu i to onak probat razribat da nema unutra kristalića da je glatko, a ne hrapavo... al najbolje se topi u propilen glikolu i etanolu, mala mješavina tog dvoje bi bila najbolja.

PharmM
09.12.2013., 12:11
pa mislim da bi se trebalo jer je alkohol ali opet nije etanol, al to nemrem predvidjet hehe, mozete zagrijat prvo alkohol i dok je još mješiv al ne vruć unutra sipnut i polako umješavat salicilnu i to onak probat razribat da nema unutra kristalića da je glatko, a ne hrapavo iako mislim da će bit hrapavo... al najbolje se topi u propilen glikolu i etanolu, mala mješavina tog dvoje bi bila najbolja. ili otopite u etanolu i dodajte onda topli cetilni unutra tak je isto okej moramo tu žrtvovat malo etanola za kožu.

Ja nemrem predvidjet topljivost neceg u necemu tak da vam je jasno da to napamet govorim, ali znam di se moze lako topit i onda se nadopuni formulacija necim drugim do kraja, dakle smjesa je najbolja sa malo etanola, treba probat uglavnom.

Mi kad radimo nekaj uvijek imamo recept koliko ceg ide ne pamtimo to napamet ko i vi kad pečete kolač, a ako idete naslijepo bez recepture prvo pokusajte u manjoj kolicini jer se moze desit da sve ispadne krivo nikaj se ne otopi i nema povratka onda :D

nenica0204
09.12.2013., 12:47
ili otopite u etanolu i dodajte onda topli cetilni unutra tak je isto okej moramo tu žrtvovat malo etanola za kožu.

Ja nemrem predvidjet topljivost neceg u necemu tak da vam je jasno da to napamet govorim, ali znam di se moze lako topit i onda se nadopuni formulacija necim drugim do kraja, dakle smjesa je najbolja sa malo etanola, treba probat uglavnom.

Mi kad radimo nekaj uvijek imamo recept koliko ceg ide ne pamtimo to napamet ko i vi kad pečete kolač, a ako idete naslijepo bez recepture prvo pokusajte u manjoj kolicini jer se moze desit da sve ispadne krivo nikaj se ne otopi i nema povratka onda :D

Ok, hvala, isprobavati cu :)

happines
09.12.2013., 13:59
Sinoć sam otopila salicilnu u etanolu (sve vrlo mala količina, a li postotak je 20%) i samo sam si namazala onu viseću bradavicu (htjela bih ju ukloniti pa ću vidjeti da li će ići sa salicilnom, jer piše da i za to služi) Držala sam kratko i onda neutralizirala i dobro isprala vodom. Noć je dobro protekla, jutros nema nikakvih nus pojava na okolnoj koži. Ako ju uspijem ukloniti javit ću.

Inače salicilna mi se u etanolu otopila bez ikakvih problema i to potpuno.

PharmM
09.12.2013., 18:14
Sinoć sam otopila salicilnu u etanolu (sve vrlo mala količina, a li postotak je 20%) i samo sam si namazala onu viseću bradavicu (htjela bih ju ukloniti pa ću vidjeti da li će ići sa salicilnom, jer piše da i za to služi) Držala sam kratko i onda neutralizirala i dobro isprala vodom. Noć je dobro protekla, jutros nema nikakvih nus pojava na okolnoj koži. Ako ju uspijem ukloniti javit ću.

mislim da joj ne bu nikaj bilo, treba to malo više puta mazat... al bute vidli

happines
09.12.2013., 19:19
mislim da joj ne bu nikaj bilo, treba to malo više puta mazat... al bute vidli

I nije joj ništa bilo od jednog mazanja, no mislila sam ju mazati dok ne krepa:rofl:. Nisam sigurna da li je postotak dovoljan - napravila sam 20% u etanolu?
Tretiram ju tako da salicilnu kapnem na vatu koja je na štapiću i nanesem na bradavicu tako da ju mažem cijelu i pri tom pazim da što manje idem na okolnu kožu. Ako imaš koji savjet, molila bih:cerek:

PharmM
09.12.2013., 20:27
I nije joj ništa bilo od jednog mazanja, no mislila sam ju mazati dok ne krepa:rofl:. Nisam sigurna da li je postotak dovoljan - napravila sam 20% u etanolu?
Tretiram ju tako da salicilnu kapnem na vatu koja je na štapiću i nanesem na bradavicu tako da ju mažem cijelu i pri tom pazim da što manje idem na okolnu kožu. Ako imaš koji savjet, molila bih:cerek:

oko bradavice namazite vazelinom il nečim takvim i dobro u par navrata nasaftajte to, dakle recimo svake 3 minute 3 puta i tak par dana recimo 3 puta pa cemo vidjet, vazelin će zaštiti kožu okolo nemorate to odma ispirat a ak kapne na kožu odma obrišite to salicilna ne furi ko mliječna, inace to ide teže nek kaj izgleda osim ak je ne sfurite s jačom kiselinom, konc povećajte na 25 ako ovo neće dat učinka. Pa se tipkamo :D

happines
09.12.2013., 21:51
oko bradavice namazite vazelinom il nečim takvim i dobro u par navrata nasaftajte to, dakle recimo svake 3 minute 3 puta i tak par dana recimo 3 puta pa cemo vidjet, vazelin će zaštiti kožu okolo nemorate to odma ispirat a ak kapne na kožu odma obrišite to salicilna ne furi ko mliječna, inace to ide teže nek kaj izgleda osim ak je ne sfurite s jačom kiselinom, konc povećajte na 25 ako ovo neće dat učinka. Pa se tipkamo :D

Odlične upute, napravit ću tako, hvala:Pivo:

nenica0204
16.12.2013., 12:57

I meni se potpuno otopila ovaj put, izgleda da nije bio dobar alkohol u kojem sam prvi puta isprobavala.

CatOnTheRoof
11.01.2014., 15:28
Plizz help! Smijem li raditi hemijski piling ako pijem kontracepcijske pilule?

PharmM
13.01.2014., 06:43
Plizz help! Smijem li raditi hemijski piling ako pijem kontracepcijske pilule?

naravno da da, ne vidim zasto ne biste mogli :cerek:

massive attack
03.02.2014., 12:55
ne znam je li bilo, ako je ispričavam se :D uglavnom, čitam o tom kemijskom pilingu lica, ono što sam čula jest da ti koža izgleda ko bebina guza nakon toga. jel tko probao, iskustva?
ja bih se tila rišiti ovih proširenih pora i imati komplet čisto lice. bebinu guzu. dakle, ljudi, kakvo je vaše mišljenje, iskustvo s ovim?

Wedding
03.02.2014., 13:30
ne znam je li bilo, ako je ispričavam se :D uglavnom, čitam o tom kemijskom pilingu lica, ono što sam čula jest da ti koža izgleda ko bebina guza nakon toga. jel tko probao, iskustva?
ja bih se tila rišiti ovih proširenih pora i imati komplet čisto lice. bebinu guzu. dakle, ljudi, kakvo je vaše mišljenje, iskustvo s ovim?

da izgledat ce ti lice kao bebina guza ali tek nakon 1-2 mjeseca oporavka:mig:.

- ja sam radila green peel - to je vrlo slicno osim sto je green peel na bazi bilja al efekt je identican a i oporavak:o.

Definitivno to je stvar koju se isplati ucinit, najgore izgledas prvih recimo tjedan dana, nakon toga sve lako pokrijes puderom ako moras al preporuka je dobro njegovat tu mladu kozu, uglavnom, nakon 1-2 mjeseca lice je preporođeno, ten ujednacen, pore smanjene, koza zategnutija, nestaju plitke bore itd.:mig:

Ja opet razmisljam o jednom green peelu :zubo:

AmarieZgb
03.02.2014., 16:00
Wedding, gdje si radila taj green peel?! Iskustvo, cijena i ostali detalji (radi li se jednom ili nekoliko tretmana u nizu, itd.), molim te :)

Wedding
03.02.2014., 16:44
Wedding, gdje si radila taj green peel?! Iskustvo, cijena i ostali detalji (radi li se jednom ili nekoliko tretmana u nizu, itd.), molim te :)

Ja sam ga radila u centru Skin.... Cijene se ne sjecam tocno al znam da je bila neka akcija pa sam prosla povoljno al inace je oko 1500-2000 po tretmanu. Ja pricam o klasicnom tj jakom pilingu i on se radi jednom do dva puta godisnje al se smije ponovit tek za par mjeseci. Postoji i blaza varijanta koja se ponavlja jednom mjesecno al iskreno to se ne isplati. Bolje ovako odgulis i kao nova si :-)

massive attack
03.02.2014., 22:29
a jel se može desit da ti zaseru kožu i spale je da se nikadne oporavi? paranoja mode off :D :D
ja sam gledala nešto u poliklinici bagatin, sad ima ta neka akcija di za nekih 1500,1600 kn dobiješ tri tretmana. a cijena jednog, piše tamo u cjeniku, je 600 kn.
uglavnom, koliko je to, ajmo reć,opasan tretman za lice?

Wedding
03.02.2014., 23:15
a jel se može desit da ti zaseru kožu i spale je da se nikadne oporavi? paranoja mode off :D :D
ja sam gledala nešto u poliklinici bagatin, sad ima ta neka akcija di za nekih 1500,1600 kn dobiješ tri tretmana. a cijena jednog, piše tamo u cjeniku, je 600 kn.
uglavnom, koliko je to, ajmo reć,opasan tretman za lice?

Za Bagatina ne znam sto nudi:ne zna: al pretpostavljam da je to blaza varijanta pilinga za te novce tj svojevremeno sam se raspitivala kod nekih dermatologa i svi su mi govorili o nekih najmanje 5 tretmana pa cak i do 10 a cojena svakog je bila oko 500 kn (mislim da to ima i bagatin) i nekako se nisam dala nagovorit te je prevagnuo green peel.
Nakon green peela sam punih 2 dana izgledala strasno, cak sam i djecu poslala baki da me ne gledaju i to mi je bio pametan potez :zubo:. Piling u cetvrtak navecer, petak prolazi ok, u subotu sam izgledala kao pecena pekinska patka i navecer pocinje guljenje, u nedjelju se guljenje nastavlja sve do ponedjeljka. Ponedjeljak popodne sam ko zmija nakon presvlacenja:rofl:, mlada osijetljiva koza kojoj treba full njega.
Mene su rezultati odusevili al treba bit strpljiv i poslusan, desit se uvijek moze svasta al zato treba inzistirat da takve tretmane radi doktor a ne priucena kozmeticarka, zato sam i isla u Centar Skin jer tamo to radi jedino sefica koja je ujedno i dr.
Koza ce se oporavit kad tad, jer nisu to luzine koje otapaju kozu vec kiseline u dozvoljenim i provjerenim koncentracijama:mig:

massive attack
04.02.2014., 17:06
ni ja ne bih to kod kozmetičarke, već bih baš kod doktora i to onih koji imaju iskustva.
a čekaj, tebi je bio samo jedan tretman toga? jel ti pritom rezultat bio koža bez mitisera i proširenih pora? jer meni je to najveći problem. čak i ne izgleda to strašno, samo ja ne volim. hoću glatku i čistu kožu.

Wedding
04.02.2014., 18:40
ni ja ne bih to kod kozmetičarke, već bih baš kod doktora i to onih koji imaju iskustva.
a čekaj, tebi je bio samo jedan tretman toga? jel ti pritom rezultat bio koža bez mitisera i proširenih pora? jer meni je to najveći problem. čak i ne izgleda to strašno, samo ja ne volim. hoću glatku i čistu kožu.

Da jedan tretman:mig:, sto se tice poraone su se jako dobro izravnale a akni nisam nikad ni imala al sto se njih tice to ti je tako i tako kratkotrajno jer za mitesere nikad ne mozes ne mozes imat garanciju ako meces koristit preparativu za sprecavanje istih.
Ja sam rezultatom odusevljena:mig:, maknula sam isto dosta hiperpigmentacija i oziljaka od vodenih kozica.

massive attack
04.02.2014., 20:49
joj, čini mi se da bih i ja trebala ići na to, i da bi mi to skroz rišilo ten... prvo ću viditi ima li kod mene u zadru išta provjereno po tom pitanju, a onda ću vidit i za zagreb. uf.

Wedding
04.02.2014., 21:33
joj, čini mi se da bih i ja trebala ići na to, i da bi mi to skroz rišilo ten... prvo ću viditi ima li kod mene u zadru išta provjereno po tom pitanju, a onda ću vidit i za zagreb. uf.

Nazovi uvoznika iz Dubrovnika 0982 516 00 Beauty Line i pitaj ih tko drzi Dr. Schrammek Gren Peel u Zadru:mig:

Opcenito malo si progooglaj o tom pilingu pa da vidis o cemu se radi :)

massive attack
05.02.2014., 00:26
može! hvala puno!