PDA

View Full Version : Vodene kozice

stranice : 1 2 [3] 4

Mirotta
11.03.2011., 06:34
kod mojih prva 2 dana po par prištića..starijem na prsima, mlađem na leđima, ja sam mislila da su prištići jer su to bile samo sitne crvenkaste pikice..mlađem se 2. dan skoro nije ni vidjelo pa sam mislila da i nisu kozice..tek 3. dan se počele širiti i izbijati sve više.

Kod nas nema ništa novoga:ne zna:, osim začepljenog nosa i kašlja noćas, prištići su isti. Možda ipak nisu kozice.

svijet27
25.03.2011., 21:27
Drage mame,

imam petomjesečnu bebu a večeras nam je u gostima bila kumica koja je dobila vodene kozice, njena majka je to primjetila tek nakon što su se vratili kući od nas. Kolike su šanse da kozice dobije i moj beba i jesu li opasne za tako male bebe? Što to znači "inkubacija traje 2 tjedna"?:ne zna:

mandy
25.03.2011., 21:46
može dobiti a i ne mora..nemoguće je znat, vrijeme će pokazati

dijete koje je dobilo kozice je najzaraznije bilo 24-48 sati prije izbijanja prvih kozica..zarazno je i dok ne otpadnu sve krastice al navodno je manja vjerojatnost...

Moj stariji je bio 2 puta cijeli dan u društvu djeteta koje je sutradan nakon druženja dobilo kozice a on ništa (pili iz iste čaše, jeli istim žlicama)...i onda ih pokupi negdje (vjerojatno kod pedijatrice kad sam mlađeg vodila na cjepljenje) i prvo odradi stariji i točno 12 dana nakon što su prvom izbile dobije i mlađi..

bio je prepun kozica al brzo su prošle i bez ikakvih komplikacija (imao je 7 mj)

Inkubacija traje 10-21 dan, za 2 tj ako ne dobije, vjerojatno ni neće dobiti sad

svijet27
25.03.2011., 22:39
može dobiti a i ne mora..nemoguće je znat, vrijeme će pokazati

dijete koje je dobilo kozice je najzaraznije bilo 24-48 sati prije izbijanja prvih kozica..zarazno je i dok ne otpadnu sve krastice al navodno je manja vjerojatnost...

Moj stariji je bio 2 puta cijeli dan u društvu djeteta koje je sutradan nakon druženja dobilo kozice a on ništa (pili iz iste čaše, jeli istim žlicama)...i onda ih pokupi negdje (vjerojatno kod pedijatrice kad sam mlađeg vodila na cjepljenje) i prvo odradi stariji i točno 12 dana nakon što su prvom izbile dobije i mlađi..

bio je prepun kozica al brzo su prošle i bez ikakvih komplikacija (imao je 7 mj)

Inkubacija traje 10-21 dan, za 2 tj ako ne dobije, vjerojatno ni neće dobiti sad

Hvala ti na odgovoru:s, ja sam tako zabrinuta samo zato što je tako mali. a i čitala sam da se znaju pojaviti u ustima pa me strah da mi ne odbije siku ako se to dogodi...ma joj ja odmah sve najgore mislim...
Curici koja je bila kod nas su prve kouice izašle jutros a dok je bila kod nas meni je pokazala 2 kozice na prsima jer se požalila kako ju svrbi, znači kod nje je danas završila inkubacija?
A je l' ih to puno svrbi, imaju li temperaturu?

mandy
26.03.2011., 06:55
moji su imali temp 3 večeri al nije prelazila 37,5...mislim da je NIko imao jednu večer 38 (već sam zaboravila :D)
stariji se samo jednu večer žalio da ga svrbi, mlađi je bio 2 noći nervozan i stalno dirao glavu (tamo ih je bilo najviše), al namažem POxclin pjenom i smiri se...nijedan nije strgao ni jednu, obojica imali u donjem kapku kozicu i obojici je ta prva nestala a nije ničim tretirana...imali i oko usta al u ustima ne..

meni su kozice bile :horor: a od svega mi je najgora bila izolacija :D

Andeoska krila
26.03.2011., 09:25
Ne biste vjerovali ja ih imam troje ,prvo je dobio najstariji,samo par po tijelu i licu,a onda srednji i mala ,imala je 7 mjeseci i ona je najlakše preboljela.Srednje dijete je dobilo kozice kakve doktori u životu nisu vidjeli,bilo ih je više od tisuću,nije imao ni djelić kože bez kozica,čak ni nokte ,ni prste sve je bilo jedna na drugoj,izbijale su tri tjedna,temperatura do 41.Pomoći nikakve,bili smo čak i u bolnici,no nisu ga zadržali jer su rekli,samo kupanje u hipermaganu i snižavanje temp.sirupom i čepićem.Možete misliti kada je pedij.rekla da u 40 g.staža nije tako nešto vidjela.Tu sam dobila savjete da svi puderi i kremice zapravo dosta zatvaraju ,te su mi svi preporučili samo hipermagan i prirodno sušenje.On je imao 7 godina i bio je zaista hrabar,nije mogao ni jesti sve mu je bilo po grlu,licu ,tijelu,sve jedna na drugoj.Upotrebljavala sam samo hipermagan kupke i ama baš ništa drugo,oporavak je trajao mjesec dana i malo više i vjerujte on nema ni jedan jedini ožiljak,a zaista ih je bilo više od tisuću.

cvijetić
28.03.2011., 11:15
starija je prošla super ali bebici su ostale dvije rupice na licu, jedna minijaturna i ta će biti slabo vidljiva ali i jedna vidljiva između obrva, ne preduboka. svi me uvjeravaju da kad posvijetli i kad se koža razvuče da se to neće ni vidjeti.
aali ja bi rado mazala s nečim ako joj mogu ikako pomoći u regeneraciji.
da li je itko mazao s nečim ožiljke?

blond lady
28.03.2011., 11:24
moramo se i mi prijaviti na ovom temi, h. ima kozice, prošlo je već tjedan dana i sada se suše, nadam se samo da neće bebica dobiti, kako djeluju kozice na novorođenče

cvijetić
28.03.2011., 11:29
vjerujem da ih neće dobiti.navodno do 3 mjeseca imaju zaštitu ako ih je majka prebolila.

mandy
28.03.2011., 13:58
ja sam mojima par puta namazala one velike na leđima Ribljom masti (ona je baš za brzo zacjeljivanje i obnavljanje)....dal se zbog nje smanjilo il ne neznam...

~Scarlet~
28.03.2011., 16:40
Mi ih prošli, danas krenula u jaslice konačno nakon tri tjedna. A mm ih dobio i sad je na bolovanju.:rofl:
A imao ih je kao dijete. Baš nema sreće. Ja ih naravno nisam dobila, mi žene smo neuništive.:D
Koristili smo kupke od hipermangana, Pox Clin i sad Uriage Cu-Zn kremu za rezidue (najviše po guzi)...

larazg
28.03.2011., 18:01
Ja ih naravno nisam dobila, mi žene smo neuništive.:D
..

dobar :top::lol:

eruditio
28.03.2011., 18:02
moramo se i mi prijaviti na ovom temi, h. ima kozice, prošlo je već tjedan dana i sada se suše, nadam se samo da neće bebica dobiti, kako djeluju kozice na novorođenče

uf, nazalost mene ovo takkođer brine. Naime, necak je dobio kozice, a moja starija i on su bili u kontaktu prije tjedan dana (izbile su mu sad u subotu). Ono sto me najvise muci jest to da mi je termin za roditi za 2,5tjedna:eek: ajme ako mi starija dobije kozice, a ja taman rodim :horor:

Mi ih prošli, danas krenula u jaslice konačno nakon tri tjedna. A mm ih dobio i sad je na bolovanju.:rofl:

A imao ih je kao dijete. Baš nema sreće. Ja ih naravno nisam dobila, mi žene smo neuništive.:D
Koristili smo kupke od hipermangana, Pox Clin i sad Uriage Cu-Zn kremu za rezidue (najviše po guzi)...

pa cekaj zar ovo nije nemoguce? Ono, kad jednom prebolis kozice, otporan si?
jeste vi sigurni da je on imao kozice, da ih niste pobrkali s ospicama.

Kopiram sa medicina.hr
Bolest vodenih kozica ostavlja trajni imunitet, pa su osobe koje su bolovale od te bolest zaštićene od ponovne infekcije. U opasnosti za zarazu varičelom jesu starije osobe koje dolaze iz ruralnih krajeva gdje dosta dugo nije bilo varičele.

i sa plivazdravlje
Kad se ova bolest jednom preboli, obično se stekne doživotni imunitet protiv ponovne zaraze. Nažalost, osoba koja je imala vodene kozice može kasnije tijekom života dobiti herpes zoster.
Sad sam jos vise :horor: jer si kao brijem da sam sigurna jer sam ih preboljela aaaaaaaaaa prvi put u trudnoci zelim prenijeti

mandy
28.03.2011., 18:12
mogu se dobiti opet ako nije dovoljno antitijela stvoreno...neznam jel postoji testiranje na antitijela da se vidi

cvijetić
28.03.2011., 20:30
obično kažu da ponovo dobiju oni koji prvi put nisu razvili vodene mjehuriće, a po meni je upitno da li su onda i bile kozice....
eruditio ako su mu izbile u subotu najzarazniji je bio 2-3 dana prije tako da su male šanse da ih je dobila...
ne brini, a i ako je dok ti rodiš i dođeš kući ona će ih preboliti

Picek21
28.03.2011., 22:17
mi smo na kraju imali kozice. prvo nola, zajedno sa crijevnom virozom (zato povracanje), a sad neo. evo, njemu je danas 8 dana i kraste se suse. on je prosao puo gore od nje, temp 4 dana do 38,5, puno, puno vise kozica od nje. ona super, bez temp, mozda 30 koza n cijelom tijelu, jedan dan ju svrbilo!! ma, milina...

htjela sam vam rec da virus koji se preboli sa kozicama u odjecoj dobi se moze javiti i u odrasloj dobi, i to kad padne imunitet (najcese do stresa i isrcpljenosti) i tad se zove herpes zooster. tako da nije nista neuobicajeno, makar je rijetko... da se ne brinete...

edit: tek sam sad vidjela da je eruditio napisala, sorry... al ne brini, mala je sansa. moja susjeda je dobila recimo, al kad joj je sestra umrla, od soka joj je pao imunitet i eto ti ga na. al to je stvarno rijetko.

Picek21
28.03.2011., 22:18
mogu se dobiti opet ako nije dovoljno antitijela stvoreno...neznam jel postoji testiranje na antitijela da se vidi

postoji, vadi se krv na antitijela i vidi se jel se preboljelo ili ne :top:

lopticica
30.03.2011., 15:55
Koliko dugo otprilike traju kozice? Nama su krenule prije dva dana.

mandy
30.03.2011., 16:02
3-7 dana izbijaju i onda se suše i otpadaju...kod mojih trajalo sve 12 dana (svaki)..iako su Mihi sa glave otpale al ne skroz..držale se još neka 2 tj ispod kose (gusta i kruta kosa) al i one otišle.. :)

lopticica
30.03.2011., 16:25
Auuuu ceka nas puno dana sprecavanja cohanja :eek:
A koliko ne smiju medu ljude? Ja sad kad idem na wc, moram se prvo 10min luftati vani I tek onda na odjel sa wcom. Po noci nije bas zabavno :lol:

~Scarlet~
30.03.2011., 16:31
A koliko ne smiju medu ljude? Ja sad kad idem na wc, moram se prvo 10min luftati vani I tek onda na odjel sa wcom. Po noci nije bas zabavno :lol:

Zarazni su cca 6 dana od pojave simptoma. Za to vrijeme bi trebali biti doma. Nakon toga možete malo van ali ne u kolektive bar još tjedan dana dok se imunitet ne oporavi.

lopticica
30.03.2011., 17:07
Hvala :)

mandy
30.03.2011., 18:52

mogu među ljude koji su preboljeli kozice, preporučuje se izbjegavanje trudnica

pepapig
02.04.2011., 20:56
evo da se prijavimo s kozama :)
dobili tekući puder i hipermangan, temperature nema..samo želim provjeriti da li nakon kupanja u hipermanganu ispirem kožu čistom vodom ili:confused:..mogu li i kosu zalijevati s tim i ima li kakvih problema ako otopina dira oči:confused:
eto..bila bi zahvalna ako mi neko može odgovoriti pa da riješ:ne zna:im nedoumice

mandy
02.04.2011., 21:12
ja sam poljevala dijete hipermangan kupkom i nisam ispirala vodom poslje..poljevala i kosu...kad su počele otpadati oprala kosu sa amlo šampona jer su smrdili po hipermanganu

lopticica
02.04.2011., 21:13
evo da se prijavimo s kozama :)
dobili tekući puder i hipermangan, temperature nema..samo želim provjeriti da li nakon kupanja u hipermanganu ispirem kožu čistom vodom ili:confused:..mogu li i kosu zalijevati s tim i ima li kakvih problema ako otopina dira oči:confused:
eto..bila bi zahvalna ako mi neko može odgovoriti pa da riješ:ne zna:im nedoumice

Ovako su nama pokazali u bolnici: voda mora biti blago roza, ne ljubicasta. Nakon kupanja se nismo ispirali i prali smo kosu jer ih ispod kose ima ohoho. U oci nebi smjelo ici.

nikmi
02.04.2011., 21:28
Pročitala sam par strana unatrag, ali nisam primjetila pa da pitam... :)
Da li netko ima iskustva sa cijepljenjem protiv kozica, ali odraslih? Ja ih nisam preboljela, a nisam baš ni raspoložena za njih u ovoj dobi :zubo:, a klinci će ih vrlo vjerojatno dobiti u nekoj fazi života.

pepapig
02.04.2011., 22:19
Ovako su nama pokazali u bolnici: voda mora biti blago roza, ne ljubicasta. Nakon kupanja se nismo ispirali i prali smo kosu jer ih ispod kose ima ohoho. U oci nebi smjelo ici.

hvala lopticice

pepapig
03.04.2011., 22:14
Nisam imala izbora... Nema ga tko čuvati. Kupila mu tablete za imunitet i evo već 2 tjedna ide u vrtić i ok je.

daj mi reci sta si mu uzela za imunitet i od koje dobi se to moze piti?

pepapig
03.04.2011., 22:36
ja sam poljevala dijete hipermangan kupkom i nisam ispirala vodom poslje..poljevala i kosu...kad su počele otpadati oprala kosu sa amlo šampona jer su smrdili po hipermanganu

hvala na odgovoru. daj mi reci još samo koliko smiju biti u takvoj kupci jer moj je danas ušao i nikako ga van iščupati..da bi na kraju vidjela da su mu stopala bijela bijela, s jasnom linijom gdje počinje tamnija koža nogu..koju kad bi zatrljala - se počela pretvarati u valjuške..u kadi je bilo zaista malo hipermangana, roskasta voda :confused:

mandy
04.04.2011., 10:29
moj je znao biti u kupki 20ak min...natočim vode 5 cm u kadi, on sjedi, ja poljevam pa se htio malo igrati i pustila ga...koža se smežura kad su dugo u vodi..ja svog nisam traljala jer jedva ga stignem i obrisat kad izađe van pa ne dođemo do te faze..:D al mislim da je to normalno kad su duže u vodi..obavio je i pedikuru :)

chiquita
04.04.2011., 12:47
evo i nas sa prijavkom.
jučer temperatura i par crvenih točkica po tijelu koje sam primijetila ali nisam baš nešto reagirala na njih :zubo:
jutros otkrila veliki mjehurić na leđima, jedan na čeku, jedan na vlasištu, i jedan u kutu oka :(
to je zasad to. temepraturu zasad ima, malo manju nego jučer.

jupi.

Cattleya
04.04.2011., 15:23
Pročitala sam par strana unatrag, ali nisam primjetila pa da pitam... :)
Da li netko ima iskustva sa cijepljenjem protiv kozica, ali odraslih? Ja ih nisam preboljela, a nisam baš ni raspoložena za njih u ovoj dobi :zubo:, a klinci će ih vrlo vjerojatno dobiti u nekoj fazi života.

Ima cjepivo te idu u odrasloj dobi 2 doze. Možda da pitaš na Zavodu za javno zdravstvo?

Tinkili
04.04.2011., 17:01
u našem vrtiću su se pojavile vodene kozice, ja trudna, nisam ih imala ko klinka, malac ih isto nije imao :horor:

danas sam išla vidjeti što mogu napraviti, sutra vadim krv, radim TORCH i još neke zarazne bolesti uključujući i vodene....divota, taman sam mjesec i pol do termina :Serek:

traxdata
04.04.2011., 18:18
Tinkili, kućo stara, pa čestitammmm:cerek::cerek::cerek:

tonija
05.04.2011., 14:30
U 15.tjednu trudnoće sam,a evo mi dijete došlo iz vrtića u kojem su se pojavile vodene kozice.
Ja sam kao dijete imala vodene,ali svejedno bi li vi ostavile dijete kući dok je epidemija kozica ili bi ga slali u vrtić?

dani1
05.04.2011., 15:00
Postoji cjepivo protiv vodenih kozica. Ako ste odrasli, a niste preboljeli kozice cijepite se. Ja sam ih evo preboljela zajedno sa svojom djecom u mojim 30-tima i nije zezancija. Ja sam dobro prošla, ali dvoje roditelja iz vrtićke grupe moga sina je završilo u bolnici. Najbolji put je da vam pedijatar za vas napiše recept za cjepivo koje se kupuje u apoteci pa neka vas cijepi on ili vaš dr. opće prakse. Moj dr. opće prakse recimo nema pojma da cjepivo postoji, a zvala sam i odjel osipnih bolesti u zaraznoj bolnici i teta na tel. me odpilila da cjepivo ne postoji, dakle j--- lud, zbunjenog. Pedijatri jedini znaju sve u vezi toga i pravac njemu.

danijela m.
05.04.2011., 15:17
Moj je mali prošle g. u vrtiću dobio kozice. Muž i ja ih nismo preboljeli kao djeca pa sam se raspitivala o cijepljenju, mislim da cjepivo vrijedi za samo jednu sezonu, a ako dijete već ima kozice, budući da inkubacija traje 14 dana, možda ste već zaraženi pa je cijepljenje uzaludno. Iz tog se razloga mi nismo cijepili, a kozice su nas ionako zaobišle- na sreću. Ako se odlučite za cijepljenje, svakako pitajte koliko djeluje, jer ponavljam- nisam sigurna za ovu informaciju.

Tinkili
05.04.2011., 16:08
U 15.tjednu trudnoće sam,a evo mi dijete došlo iz vrtića u kojem su se pojavile vodene kozice.
Ja sam kao dijete imala vodene,ali svejedno bi li vi ostavile dijete kući dok je epidemija kozica ili bi ga slali u vrtić?

čekam nalaz krvi i tresem se i iskreno se nadam da će pokazati da sam ih možda ipak nekad preboljela (iako moja mama kaže da nisam) jer ako rezultati pokažu da ipak jesam - šaljem malca natrag u vrtić unatoč trudnoći - pa ne mogu se dva puta zaraziti, a sad zadnjih mjesec pred porod mi je stvarno teško hendlati klinca, moj poveći stomak i treba mi svaki tren odmora prije nego što krene ponovno ludilo :cerek:

a ako kaže da nisam - onda povećan oprez, malca ću izolirati od djece skroz do poroda jer mi ne treba takav rizik

pepapig
05.04.2011., 22:00

epidemiju nećeš izbjeci jer je to kolo sreće koje se okreće mjesecima..unutar jednog vrtića mislim..u tvojoj situaciji bi ga odvela ravno u žarište kozica da ih se riješi dok je mali, a ti si imuna...
u mom vrticu je epidemija kozica nekih 2 mjeseca, skoro svi su se izredali, moj ih je dobio prije tjedan dana..

eruditio
06.04.2011., 08:25
Evo nama je proslo vise od dva tjedna kako smo bili u doticaju s kozicama i zasad ih nema :kucaodrvo: Meni je termin poroda za 10dana, preboljela sam ih, ali novorodjence i kozice bas i nisu neka kombinacija, pa:moli: samo nek nas zaobidju ovaj put

Cattleya
06.04.2011., 09:50

Možeš dijete par dana ostavit doma, a za to vrijeme napravi titar antitijela na zarazama pa ćeš vidjeti da li imaš zaštitnu količinu. Nazovi Zavod za javno zdravstvo- epidemiološki službu pa pitaj za savjet. I to je opcija. Epidemiolozi bi se najbolje trebali razumjeti u to jer im je to u stvari i posao.

anja987
24.04.2011., 19:01
ok ajde plizz plizzz help..
imam 23 godine i nisam nikad imala vodene kozice...
danas sam išla kod kumova a kad ono tamo ko za vraga klinka koja ima vodene već 10 dana...pošto je danas Uskrs čestitala sam sa poljupcem u lice (onaj standardni) njezinim roditeljima,ali blizu nje nisam išla nikako...išla sam se umiti brzo poslije,oprala ruke....sad šta će to pomoć najvjerojatnije ništa jer sam pehista...
a najbolja frendica ima svadbu za manje od 4 tjedana...eee i sad sam u dooobroj panici...
ajde od vas tko se kuži i zna nešto kolko je moguće da ću ih dobiti?

Tinkili
24.04.2011., 19:30
danas sam išla kod kumova a kad ono tamo ko za vraga klinka koja ima vodene već 10 dana...pošto je danas Uskrs čestitala sam sa poljupcem u lice (onaj standardni) njezinim roditeljima,ali blizu nje nisam išla nikako...išla sam se umiti brzo poslije,oprala ruke....sad šta će to pomoć najvjerojatnije ništa jer sam pehista...
a najbolja frendica ima svadbu za manje od 4 tjedana...eee i sad sam u dooobroj panici...

napravi titar antitijela na varicellu i odmah ćeš iz tog nalaza vidjeti da li si ih preboljela odnosno imala kontakt s njima, evo i ja ih nikad nisam službeno preboljela (mama se ne sjeća) a titar antitijela kojeg sam dobila prije dva dana (napokon :s) kaže da sam ih ipak preboljela ili bila u kontaktu i uspjela stvoriti antitijela, (a ujedno sam radila i cijeli TORCH, te mnoge druge bolesti)

Inače, dr. opće prakse mi je napisao uputnicu prema preporuci infektologa, izvadila krv, odnijela da mi iz krvi izvuku serum, spakirala sve u kovertu i poslala na kliniku Fran Mihaljević - nalaz stigao poštom, (nisam u Zg, vjerujem ako si tamo, da je sve puno jednostavnije i brže). Uglavnom, unatoč zadnjim tjednima trudnoće - šaljem klinca natrag u vrtić, jer bi beba kad se rodi prvih 6mj. trebala biti zaštićena.

mandy
24.04.2011., 22:07

neće ti biti ništa....ako je prošlo 10 dana od izbijanja prve kozice malena nije zarazna

lopticica
25.04.2011., 07:52
Cime ste mazali oziljke od koza? G. su ostale dvije na celu drito...

Enid
25.04.2011., 08:44
Je li to uopće moguće? Dvaput dobiti kozice?:eek:

Kada je imala 2 mj. dobila je kozice i to jako blagi oblik, temperatura malo povišena dan dva i 4 kozice. Tada sam ju dojila.
Sada ima 12 mj. i prije 10 dana zakurila na jedan dan. Dva dana nakon toga skužila sam vodeni prišt na ruci koji mi je odmah bio sumnjiv ali nisam povezala. Sada se to suši i sve sam uvjerenija da je to kozica.
Sad sam malo zabrinuta jer ničim ne tretiramo a i ponašamo se kao da smo zdravi (idemo van, kupamo se, družimo s drugima :confused:...)

Je li tko imao sličan slučaj? čuo za sličan slučaj?

Carla B.
25.04.2011., 08:55
Samo znam da kad tako male bebe dobiju kozice da je moguće da opet dobiju kasnije. To šta opisuješ ne mora biti kozica jer kažeš da je samo jedna? Čekaj sutra i odvedi je pedijatru. Moja najstarija je s 10mj.bila dobila i tad je pedijatar rekao da je moguće da ih opet dobije, ali nije više jer kad ih je srednja imala ona nije.

LISA1
25.04.2011., 08:56
:eek::eek::eek: nemoj mi to govorit...aaaaa moja je imala sa mjesec ipo , više manje blago...bez temperature i nije sad bila sva istočkana...ali kao bilo ih je...
isto sam negdje čula da je moguće da se vrate jer ih je mala prebolila...aaaaaa ne mogu virovat

Carla B.
25.04.2011., 09:00
Meni je pedijatar nakon svega rekao da je očito 10 mj.njenog života bilo dovoljno da stvori imunitet, a i ona je bila puna, puna točkica, stvarno su bile prave kozice. Nakon takvih, definitivno se stvori imunitet. Iako je kolegicin mali s 3 mj.prebolio, ali nisu mu više nikad izbile.

mandy
25.04.2011., 09:05
I kad ih izađe više moguće je da se opet vrate...postoji krvni test kojim se može provjeriti jel u tijelu ima dovoljno antitijela i znati jel moguće dobiti ih opet

Picek21
25.04.2011., 09:08
Meni je pedijatar nakon svega rekao da je očito 10 mj.njenog života bilo dovoljno da stvori imunitet, a i ona je bila puna, puna točkica, stvarno su bile prave kozice. Nakon takvih, definitivno se stvori imunitet. Iako je kolegicin mali s 3 mj.prebolio, ali nisu mu više nikad izbile.

slusala sam predavanje na roditeljskom u vrticu od jednog pedijatra sa zarazne i rekao nam je da bez obzira jel djete imalo 1 ili 1001 kozicu, da se stvori jednak imunitet i da su to stara i zaboravljena stajalista da se vjeruje da ce se dobit kozice ponovno ako ih se ima malo. sto je logicno, virus je u tijelu bez obzira na kolicinu vidljivih koznih promjena. kaze da cak odredeni postotak ljudi je imalo kozice a da nije razvilo nikakve simptome (pa zapravo ni ne znaju da su ih prebolili). :top:

Carla B.
25.04.2011., 09:19
Meni je to pedijatar prije 7 god.rekao. Očito ta informacija više nije valjana. Sve se mijenja, odnosno, dolazi se do novih saznanja iz godine u godinu pa valjda i to. Nadam se da si umirila mame. http://www.roditelj.org/download/Ovcije_boginje.pdf Evo jedan link, ne piše o ponavljanju, ali evo nekih informacija i o tome zašto netko dobije herpes zoster itd.

HiP
25.04.2011., 20:43
:D

Mala mi je prošli tjedan startala sa vrtićem, nakon dva dana teta mi rekla da su se pojavile vodene kozice. Eh, sad, ne bi to tolko bio problem, da mi nemamo isplanirani (i bukirani!) odlazak u inozemstvo krajem 5. mjeseca :rolleyes:.

I sad sam na sto muka. Pitala sam našu pedijatricu, koja inaće slovi kao vrlo dobra, da ne kažem, odlična, dal bi ona preporučila sad cjepivo, iako je možda S već u fazi inkubacije, i rekla žena da preporučuje, jer da je nedavno isto tak cijepila unučicu od nekog doktora, isto nisu znali jel mala u fazi inkubacije ili nije, na kraju je mala dobila koze, ali jako blagi oblik, tri točkice po čelu.

Htjela sam čuti i drugo mišljenje, pa sam pitala onog lika na Cybermedu, umišljenog i prepotentnog, odgovoril mi je samo : Nema smisla. Ni dobar dan, ni doviđenja, ono wtf. Jesi doktor, al badava ti titula. :D

A baš sam jadna, tak ne bi htjela da nam to putovanje padne u vodu, svi smo se tak veselili......

anja987
26.04.2011., 22:44
ok..da se nastavim...
koliko ja znam dijete je zarazno i nakon 10 dana...jer ona je isto dobila od jedne klinke kojoj je doktorica čak rekla da više nije zarazna...prošlo je sigurno dva tjedna i ova se ipak zarazila...
eehhh zbog toga me i je strah..al isto tako sam čula da mi stariji teže i pokupimo te koze....nadam se da je tako...al isto tako kad ih pokupimo teže ih prebolimo...buahhh:flop:

pzulic
27.04.2011., 08:47
:D

Mala mi je prošli tjedan startala sa vrtićem, nakon dva dana teta mi rekla da su se pojavile vodene kozice. Eh, sad, ne bi to tolko bio problem, da mi nemamo isplanirani (i bukirani!) odlazak u inozemstvo krajem 5. mjeseca :

ja sam kuma na svadbi u inozemstvu, sad polovicom 5mj, stariji mi je dobio danas kozice. ok njemu će to proći za 10-15 dana, ali ako mlađi dobije onda sam banana. a baš sam se veselila. ja sam ih preboljela, no moj muž ne zna da li ih je imao, a nema žive roditelje da ih pita. biti će veselo.

sunce moje
27.04.2011., 13:21
Nakon koliko dana se može prat kosica sa šamponom? Mali jadnik se znoji i sav je sljepljen od kreme a tek nam je 3. dan. Koliko se treba klonit sunca? Doktor nam nije niš spominjao.

mambi
03.05.2011., 08:08
evo i nas kozičara :D
prije 2 tj. je imao anginu koja mu je uz kozice harala u vrtiću.
popio je antibiotik,silapen i nakon izliječenja došle kozice na red...
znam da antibiotik nemože ubiti viruse,ali kako je prestao ići u vrtić baš sam mislila da su nas mimoišle...kad ono...
krenulo je jučer....sa aftama u ustima i blagom temperaturom...vodila ga zubaru,jer se žalio da ga boli zub...Stomatolog rekao da su svi zubi ok,samo da ima afte,oštećenu sluznicu zbog pada imuniteta(uzrokovanu anginom) i da temp. nema veze s tim.I bio je upravu.Danas se pojavile kozice...
Pedijatrica je preporučila hipermangan i rinolan sirup jednom dnevno...
Rekla je da ga predvečer kupam u kadi u hipermanganu a preko dana gazicom po plikovima vlažim.Samo neznam koliko puta dnevno???
Teta u ljekarni kaže nije bitno dali kupate ili sa gazicom više od 2 puta dnevno netreba...
I da kad ga kupam u toj tekućini u kadi,dali onda to ispirem sa vodom ili ne??
koliko sve to približno traje? do kad se kupa?

mambi
03.05.2011., 10:21
mogu dugo jer kozice jako oslabe imunitet

poludjet ću :(
početkom 6 mj vadimo sve tri mandule.imamo zakazano
dali se do tad može organizam oporaviti :(
koliko često da ga kupam dnevno u toj otopini? :ne zna:

Gerta
03.05.2011., 10:54
Kada ga kupaš u kadi ne trebaš ga potom ispirati, samo pazi da staviš vrlo vrlo malo - tek toliko da voda skroz blago poružičasti, a nakon par min. i ta boja izblijedi.
Brisanje gazom možeš par puta dnevno - moja malena je ležala na zaraznom s kozicama, pa su nam donijeli bocu otopine i tako preporučili. Davali su joj i Rinolan da ublaži svrbež.
Kad je nedugo zatim i sin dobio kupila sam PoxClin pjenu koja je izvrsna - mazala sam ga s tim prilikom mijenjanja pelene i uopće se nije grebao, a bio ih je prepun.

mandy
03.05.2011., 21:55
poludjet ću :(
početkom 6 mj vadimo sve tri mandule.imamo zakazano
dali se do tad može organizam oporaviti :(
koliko često da ga kupam dnevno u toj otopini? :ne zna:

Mihu sam kupala jedanput jer nije imao puno i nije ga svrbilo, mlađeg 2-3 puta dnevno 4. 5. i 6. dan, inače 1 ili 2 puta...

pzulic
05.05.2011., 15:23
evo mi smo ok, danas nam je 9.dan još su ostale neke sitne krastice koje polako prolaze. da pitam koja je vjerojatnost da mi mlađe dijete dobije, čitam da inkubacija traje i do 21 dan, starijemu je danas deveti, a u subotu sam kuma na svadbi u inozemstvu i ne znam šta ću ako mlađi dobije. kuda baš sada. čitala sam da postoji i mogućnost da mlađi ne dobije, utješite me, ako je bilo slučajeva u obitelji gdje je jedno dijete dobilo drugo nije.

mambi
05.05.2011., 19:17
:moli::moli::moli:
da mi netko odgovori

maleni ima kozice danas treći dan,svakim danom sve više izbijaju...
u principu su više manje iste,neke bliže,neke dalje,neke veće,neke manje,neke u vodenom pliku,neke u krastici....
ALI!!!
Oko jedne kozice na nozi,stvara se sve veći crveni krug...
Pratim cijeli dan i mogu reći da se širi,oko te kozice je sve crveno u krugu i čak nateklo...samo oko nje,sve ove izgledaju iz daljine kao prištići veći i manji a ova kao da ga je osa ubola...
čak sam mislila da ga je upiknuo neki insekt ali nije...
a i nismo makli nigdje...
dali je moguće i normalno da područje oko kozice tako crveni i naotiče????

Gerta
05.05.2011., 19:23
:moli::moli::moli:
da mi netko odgovori

maleni ima kozice danas treći dan,svakim danom sve više izbijaju...
u principu su više manje iste,neke bliže,neke dalje,neke veće,neke manje,neke u vodenom pliku,neke u krastici....
ALI!!!
Oko jedne kozice na nozi,stvara se sve veći crveni krug...
Pratim cijeli dan i mogu reći da se širi,oko te kozice je sve crveno u krugu i čak nateklo...samo oko nje,sve ove izgledaju iz daljine kao prištići veći i manji a ova kao da ga je osa ubola...
čak sam mislila da ga je upiknuo neki insekt ali nije...
a i nismo makli nigdje...
dali je moguće i normalno da područje oko kozice tako crveni i naotiče????

mom je isto tako bilo oko jedne, i to one koja mi je bila na podlaktici na dohvat druge rukice i u vidnom polju pa si ju je grebuckao.
Nije ga svrbilo (koliko sam stekla dojam) nego mu je bilo zanimljivo što to nešto ima na ručici pa je svako malo čačkao. I tako mu se naravno inficiralo.
Međutim, taman sam bila kupila taj PoxClin (koji ima i antibakterijsko djelovanje) , namazala ga s tim 2-3 puta i odmah se oteklina i crvenilo smanjilo.
Dalje sam ga isto s tim mazala i pazila da ima duge rukave i da to ne čačka i za par dana je sve bilo ok.

mambi
05.05.2011., 19:28
mom je isto tako bilo oko jedne, i to one koja mi je bila na podlaktici na dohvat druge rukice i u vidnom polju pa si ju je grebuckao.
Nije ga svrbilo (koliko sam stekla dojam) nego mu je bilo zanimljivo što to nešto ima na ručici pa je svako malo čačkao. I tako mu se naravno inficiralo.
Međutim, taman sam bila kupila taj PoxClin (koji ima i antibakterijsko djelovanje) , namazala ga s tim 2-3 puta i odmah se oteklina i crvenilo smanjilo.
Dalje sam ga isto s tim mazala i pazila da ima duge rukave i da to ne čačka i za par dana je sve bilo ok.

hvala ti na odgovoru :)
moj ne čačka,pije Rinolan i zbilja ga ništa ne svrbi.
kad mu dotaknem kaže da ga boli,sad neznam dali mulja jer je inače takav...drami i preuveličava.
znači normalno je,već sam pomislila da se nešto zakompliciralo...

do kad one izbijaju,onako okvirno?

Gerta
05.05.2011., 19:32
evo mi smo ok, danas nam je 9.dan još su ostale neke sitne krastice koje polako prolaze. da pitam koja je vjerojatnost da mi mlađe dijete dobije, čitam da inkubacija traje i do 21 dan, starijemu je danas deveti, a u subotu sam kuma na svadbi u inozemstvu i ne znam šta ću ako mlađi dobije. kuda baš sada. čitala sam da postoji i mogućnost da mlađi ne dobije, utješite me, ako je bilo slučajeva u obitelji gdje je jedno dijete dobilo drugo nije.

moguće je da drugo dijete ne dobije, ali ako su bili u kontaktu (tipa zajedničko kućanstvo) dok je starije dijete bilo zarazno šanse su jako jako male.
Isto tako je moguće da se dijete zarazi, ali da infekcija bude klinički inaparentna, tj.da dijete dobije i preboli zarazu bez ikakvih kliničkih manifestacija tj. da se bolest ne ispolji (tako je npr. moj mlađi brat imao svega 2-3 točkice koje nitko ne bi ni skužio da nisam ja imala kozice pa su stalno svi i u njega gledali kad će dobiti).
Moj mlađi je dobio točno 21 dan nakon sestrice.
U biti ti nitko ne može reći hoće li i kada drugo dijete dobiti, to je jako individualno.
Ali ako ti ga ima tko pričuvati kome vjeruješ, zašto ne bi išla na svadbu? Ja sam normalno radila dok je mali imao kozice (imao je 15 mjeseci).

Edit: tek sad sam skužila da je svadba u inozemstvu. Sr...e. ne znam ni ja što bi na tvom mjestu napravila. Dulje od 21 dan inkubacija ne može biti, a sve do tada je moguće.

Gerta
05.05.2011., 19:41
hvala ti na odgovoru :)
moj ne čačka,pije Rinolan i zbilja ga ništa ne svrbi.
kad mu dotaknem kaže da ga boli,sad neznam dali mulja jer je inače takav...drami i preuveličava.
znači normalno je,već sam pomislila da se nešto zakompliciralo...

do kad one izbijaju,onako okvirno?

Kod djece se u pravilu iza 5.dana smanjuje izbijanje.
Sekundarna bakterijska infekcija varičeloznih lezija se smatra komplikacijom, tako da bolje nazovi sutra pedijatra pa pitaj trebaš li dovesti dijete da vidi.

mambi
05.05.2011., 19:46
Kod djece se u pravilu iza 5.dana smanjuje izbijanje.
Sekundarna bakterijska infekcija varičeloznih lezija se smatra komplikacijom, tako da bolje nazovi sutra pedijatra pa pitaj trebaš li dovesti dijete da vidi.

Mislim da sam skužila uzrok.....ubila bi samu sebe...:rolleyes:
još sam čitala da se preporučuje nositi garderobu naopako,kako šavovi na robi nebi iritirali a ja njemu odjenem trenirku,koja točno na tom mjestu ima šav gdje je njemu nateklo,kad prisloniš hlače na kožu...
a valjda će proći ak ne zovem sutra pedicu.

Cattleya
05.05.2011., 19:49
ja sam kuma na svadbi u inozemstvu, sad polovicom 5mj, stariji mi je dobio danas kozice. ok njemu će to proći za 10-15 dana, ali ako mlađi dobije onda sam banana. a baš sam se veselila. ja sam ih preboljela, no moj muž ne zna da li ih je imao, a nema žive roditelje da ih pita. biti će veselo.

muž može otići da mu odrede protutijela pa će znat dal je imun. Za to treba uputnica e sad ne znam da li bi mu je dr. opće prakse dao za to. Da pitate?

Gerta
05.05.2011., 19:50
Mislim da sam skužila uzrok.....ubila bi samu sebe...:rolleyes:
još sam čitala da se preporučuje nositi garderobu naopako,kako šavovi na robi nebi iritirali a ja njemu odjenem trenirku,koja točno na tom mjestu ima šav gdje je njemu nateklo,kad prisloniš hlače na kožu...
a valjda će proći ak ne zovem sutra pedicu.

Da. bit će da je to :flop:
Nazovi svakako, mi nismo išli jer se već nakon 2 mazanja PoxClinom počelo smanjivati.

ivana....
05.05.2011., 21:03
pozdrav svima!:)
sin mi ima kozice treci dan,odmah prvi dan bili smo kod pedijatrice(ako ju se moze tako nazvati) koja ga nije niti pogledala,rekla je sestri da nas posalje van da cekamo red,a vani hladno,no nebitno,nakon sto sam se posvadjala sa sestrom dr.je izasla van sa dva recepta,taj neki krecasti puder i dibodrin sirup.rekla je da se javimo za 10 dana na kontrolu,da ga za to vrijeme NE kupam i da ne izlazimo van..
a sada vidim da svi koristite taj hipermangan koji mi pedijatrica nije niti spomenula...sta da radim?da i ja kupim to i da ga kupam ili da se drzim ovoga sto mi je rekla pedijatrica koja ga nije niti pogledala???

Gerta
05.05.2011., 21:19
pozdrav svima!:)
sin mi ima kozice treci dan,odmah prvi dan bili smo kod pedijatrice(ako ju se moze tako nazvati) koja ga nije niti pogledala,rekla je sestri da nas posalje van da cekamo red,a vani hladno,no nebitno,nakon sto sam se posvadjala sa sestrom dr.je izasla van sa dva recepta,taj neki krecasti puder i dibodrin sirup.rekla je da se javimo za 10 dana na kontrolu,da ga za to vrijeme NE kupam i da ne izlazimo van..
a sada vidim da svi koristite taj hipermangan koji mi pedijatrica nije niti spomenula...sta da radim?da i ja kupim to i da ga kupam ili da se drzim ovoga sto mi je rekla pedijatrica koja ga nije niti pogledala???

Meni su kad smo ležali na zaraznom rekli da se taj kreč više ne preporučuje po novom.
Ja sam malenu u bolnici normalno tuširala svaki dan.
Kupanje u hipermanganu nije nužno, kao trebalo bi smanjiti mogućnost superinfekcije, ali ti ga u ljekarni neće dati bez recepta.
U biti kod nekompliciranih vodenih kozica nije nužna nikakva terapija, antihistaminici (kao npr. taj sirup što ste dobili) se koriste ako dijete ima svrbež da se ne grebe kako se lezije ne bi inficirale.

mambi
05.05.2011., 21:23
Meni su kad smo ležali na zaraznom rekli da se taj kreč više ne preporučuje po novom.
Ja sam malenu u bolnici normalno tuširala svaki dan.
Kupanje u hipermanganu nije nužno, kao trebalo bi smanjiti mogućnost superinfekcije, ali ti ga u ljekarni neće dati bez recepta.
U biti kod nekompliciranih vodenih kozica nije nužna nikakva terapija, antihistaminici (kao npr. taj sirup što ste dobili) se koriste ako dijete ima svrbež da se ne grebe kako se lezije ne bi inficirale.

ja ga kupila bez recepta,za nekih 8 kn :ne zna:
e da te pitam još nešto,baš sam zabrinuta za ovo na nogici ako preko noći se bar malo ne povuče mogu li mu na svoju ruku kupit ako se može kupit bez recepta i mazat taj gel s kojim si ti mazala.
ja ga kupam u hipermaganu,3 puta dnevno...pustim ga da se brčka u kadi,u svijetlo rozoj boji i to je sve...
dali je to puno?

Gerta
05.05.2011., 21:30
ja ga kupila bez recepta,za nekih 8 kn :ne zna:
e da te pitam još nešto,baš sam zabrinuta za ovo na nogici ako preko noći se bar malo ne povuče mogu li mu na svoju ruku kupit ako se može kupit bez recepta i mazat taj gel s kojim si ti mazala.
ja ga kupam u hipermaganu,3 puta dnevno...pustim ga da se brčka u kadi,u svijetlo rozoj boji i to je sve...
dali je to puno?

ja sam svome namazala par puta sa Neosporin masti (kombinacija antibiotika), ali sam tek nakon PoxClina vidjela promjenu. Ali s obzirom da nije baš u redu da ti ja kažem što da činiš, bolje ti bar nazovi svoju pedicu sutra pa vidi što će ti reći.
Ja sam ih kupala 1x dnevno, ali opet..radije se ne bi petljala u tuđu terapiju, mogu ti samo reći kako je nama preporučeno.

mambi
05.05.2011., 21:45
ja sam svome namazala par puta sa Neosporin masti (kombinacija antibiotika), ali sam tek nakon PoxClina vidjela promjenu. Ali s obzirom da nije baš u redu da ti ja kažem što da činiš, bolje ti bar nazovi svoju pedicu sutra pa vidi što će ti reći.
Ja sam ih kupala 1x dnevno, ali opet..radije se ne bi petljala u tuđu terapiju, mogu ti samo reći kako je nama preporučeno.

meni je pedica rekla navečer kupati a preko dana tapkati sa hipermanganom na vatici.teta u ljekarni mi je rekla da nije važno dali kupam ili tapkam...pa sam se ja odlučila za kupanje,jer mi je uz malu bebu tako jednostavnije...i brže...a vidjet ću sutra,samo sam sada baš zabrinuta.
ja se brinem radi te koze,a on blaženo spava :D

MilaVila
06.05.2011., 07:51
moj sin-2.4god je upravo prebolio kozice i to bez ikakvih problema-naime,frendica nam je dala čarobnu kremu-URIAGE(PURICED GEL) i samo smo s njom mazali-nije se NITI JEDNOM počeškao i navečer prije spavanja kupanac u hipermanganu(što je njemu bilo jako zanimljivo jer je ljubičasta voda)!jedini problem je bio kozice u ustima pa je malo slabije jeo,ali kroz 7 dana se sve vratilo u normalu!

iva0404
06.05.2011., 08:16
moj sin-2.4god je upravo prebolio kozice i to bez ikakvih problema-naime,frendica nam je dala čarobnu kremu-URIAGE(PURICED GEL) i samo smo s njom mazali-nije se NITI JEDNOM počeškao i navečer prije spavanja kupanac u hipermanganu(što je njemu bilo jako zanimljivo jer je ljubičasta voda)!jedini problem je bio kozice u ustima pa je malo slabije jeo,ali kroz 7 dana se sve vratilo u normalu!

uriage je zbilja super, nama je susjeda posudila malo te kremice jer je moj mali imao ogromnu kozicu na nosu i čim sam mu s tim namazala kozica se smanjila i počela se sušiti! krema vrijedi svake kune. nama je Poxclin bio katastrofa, kad sam ga s tim namazala mjehuri su još bolje iskakali, češkao se za poludjet.... očito mu nije pasao za kožu,ne znam....

na kraju sam ga mazala s običnim puderom s anestezinom i tek tada su se kozice smirile i posušile. uriage je susjedi trebao tak da sam kupila puder (za tih par dana kozica nije mi se dalo trošit 100 i nekaj kn na tu kremu) ali ako budem ikad opet imala dijete koje ima kozice svakako kupujem Uriage.

chiquita
06.05.2011., 08:49
ja bih vam htjela napisati svoje iskustvo sa urigaeom.
dakle mali dobio kozice ja zvala pedicu i sestra mi rekla da koristim samo i isključivo hipermangan. tapkanje ili kupanje. isto tako mi je rekla da NE nasjedam na ponude i apotekarke koje mi žele uvaliti gel, pjene, kreme bilo šta za te kozice, ok rekoh neću poslušati. :zubo:
mali nakon 3 dana u vrhuncu faze izbijanja i od plača i svrbeža/bolova, temperature plače ko ljuta godina, i ja skupa s njim. ne znam šta mu ne bi bila kupila u tom trenu samo da mu olakšam. i odoh i kupim taj uriage gel i mažem s tim kozice...malko bolje je bilo ali nije nešto sad posebno i senzacionalno pomoglo.
odemo nakon tjedan dana na pregled i na upit pedice čime sam tretirala kozice kažem h. i taj gel. i ona se primi za glavu i veli zašto i zbog čega...na kraju mi je objasnila da se u sadašnjoj praksi izbacuju ti gelovi i puderi jer oni začepljuju pore i krasta ne zarasta onako brzo i bez problema kako bi trebalo da se ničim ne tretira. i stvarno, pregledali smo ga zajedno i našli par kozica koje su "zarasle" ali tako da je ostao ožiljak.
i to drito na čelu, na prsima i na leđima. koža se obnovila, kraste otpale, ranica zarasla ali udubljenje je ostalo.
napominjem da moj mali nije češao te kozice niti je ijednu raskrvario češući se.
tako da pazite s tim.
meni je sad žao što je nisam poslušala.

pzulic
06.05.2011., 09:36
muž može otići da mu odrede protutijela pa će znat dal je imun. Za to treba uputnica e sad ne znam da li bi mu je dr. opće prakse dao za to. Da pitate?

što se tiče muža, on i doktori-nikako. ako nije jako bolestan, za njega doktori ne postoje, nikakve preventivne pretrage kod njega ne dolaze u obzir.

što se tiče svadbe, nešto smo skombinirali, zdrav ili bolestan, najvejrovatnije će moja mama ga čuvati ta 2-3 dana, i starijeg. u biti ja bim mogla otići sama, a muž ostati s bolesnim djetetom da se ja usudim sama voziti, a budući da se ne usudim voziti 700 km moramo ići obadvoje.
ako se razboli, ja se nadam da će imati istog intenziteta ko i stariji, jer stariji ih uopće nije imao puno, nije se svrbio, stvarno smo super prošli.

e sad mene zanima čitala sam na internetu o kozicama, ali nigdje ne nalazim ovu situaciju. pregledavam mlađeg svaki dan, neka još nikakvih kozica, ali se jako svrbi, pa ne znam da li je to vezano sa kozicama??? jer on inače ima atopijski dermatitis, ima crvene hrapave flekice po licu i tijelu koje su vezane za tu bolest, ali dugo vremena ga nije svrbilo, sve do prije nekih deset dana, pa ne znam da li taj svrbež najavljuje kozice??

mambi
06.05.2011., 10:34
nama je pedica propisala Rinolan sirup,žlica dnevno i u slučaju jakog svrbež još pola žlice...i zbilja pomaže,pratim maloga i uopće ga ne svrbi i ne čoha se...preporučujem svakako :top:

m@m@
07.05.2011., 10:30
čini mi se da će moja mala dobiti kozice tj da ih već dobija. svi su vrtiću imali, iako ona rijetko ide u vrtić al ih je pokupila ipak..
bar mislim da budu to kozice :confused: joooj
ima tri točkice na trbuhu i dvije na vratu.....onak sitne crvene.
kupila sam jutros hipermangan.
kaj sad s tim?? niš o tome ne znam!!! kupam je u toj tekućnini znači, neka bude svijetlo roza?
da je već počnem s tim tretirat il da čekam da budem sigurna da su kozice.
temp nema.

mambi
07.05.2011., 10:40
čini mi se da će moja mala dobiti kozice tj da ih već dobija. svi su vrtiću imali, iako ona rijetko ide u vrtić al ih je pokupila ipak..
bar mislim da budu to kozice :confused: joooj
ima tri točkice na trbuhu i dvije na vratu.....onak sitne crvene.
kupila sam jutros hipermangan.
kaj sad s tim?? niš o tome ne znam!!! kupam je u toj tekućnini znači, neka bude svijetlo roza?
da je već počnem s tim tretirat il da čekam da budem sigurna da su kozice.
temp nema.

pričekaj još malo,neće ništa škodit čekanje...
dali te točkice izgledaju kao vodeni prišt?
kad pukne,napravi se krastica.
pričekaj još...i prati je,nama pedica nije bila sto posto sigurna jer se tek kasnije pokazao vodeni prišt...
može biti i neš drugo :ne zna:

mambi
07.05.2011., 10:42
pitanje???
do kada kupam u hipermanganu?
samo dok izbijaju ili i kasnije dok se suše i ispadaju kraste :ne zna:

m@m@
07.05.2011., 10:49
pričekaj još malo,neće ništa škodit čekanje...
dali te točkice izgledaju kao vodeni prišt?
kad pukne,napravi se krastica.
pričekaj još...i prati je,nama pedica nije bila sto posto sigurna jer se tek kasnije pokazao vodeni prišt...
može biti i neš drugo :ne zna:

sad je već dobila i dve tri na leđima....ma kozice su, sto bi drugo bilo:ne zna:
pa više su ko mali crveni prištići, ne baš vodeni, jedna ima samo takva.

koliko dugo tvoje dijete ima kozice i jesi ga svaki dan kupala u hipermanganu?
sorry ako si već o tome pisala nemam sad vremena čitat nazad, samo sam nabrzinu skoknula i sitno neš pročitala!

m@m@
07.05.2011., 11:07
jel to znači da ne smijemo nikuda sad? mislim, bakama i didama valjda da...oni su svi preboljeli kozice... ne...a van...vozit bicikl,šetnja, ali ne među djecu i to?
nećemo valjda 10 dana biti među 4 zida ili...???

mambi
07.05.2011., 11:07
sad je već dobila i dve tri na leđima....ma kozice su, sto bi drugo bilo:ne zna:
pa više su ko mali crveni prištići, ne baš vodeni, jedna ima samo takva.

koliko dugo tvoje dijete ima kozice i jesi ga svaki dan kupala u hipermanganu?
sorry ako si već o tome pisala nemam sad vremena čitat nazad, samo sam nabrzinu skoknula i sitno neš pročitala!

moj ima danas peti dan,još mu izbijaju...
svaki dan ga kupam 2 puta u svijetlo rozoj boji...
pedica rekla samo navečer kupati,preko dana tapkati sa vaticom a teta u ljekarni rekla da je svejedno dali tapkam ili kupam pa sam se ja odlučila na kupanje,jer mi je tako uz malu bebu lakše...

eh da,nazovi pedicu da ti bar prepiše RINOLAN sirup za svrbež...
zbilja pomaže,moj se uopće ne čoha :mig:

i to ti je to...

mambi
07.05.2011., 11:09
i još nešto oblači joj robicu naopako da je šavovi ne iritiraju,kad krenu izbijati jer su mog toliko iziritirali drugi dan da mu je nateklo oko dvije kozice i to dosta.pazi na higijenu,češće mijenjaj posteljinu i garderobu,nokte joj podreži da si nebi ranice napravila i inficirala.

m@m@
07.05.2011., 11:15
hvala mambi
:mig:
za sad ih imamo malo..pa ne svrbi...a i kaze ona da se ne smijem grebati :cerek:...u pon ću zvati pedijatricu pa vidjeti šta kaze dalje....
ajd nek smo ih dobili pa ćemo ih se bar riješit...

mambi
08.05.2011., 17:05
da pitam još jednom!!!
u hipermanganu se kupa samo dok kozice izbijaju ili sve do kraja dok krastice ne otpadnu...??? :ne zna:
koliko primjećujem više mu ne izbijaju...

Gerta
08.05.2011., 17:12
Dok se sve kozice ne posuše u krastice. Kada ostanu same krastice ne moraš više.

pzulic
09.05.2011., 06:48
da prijavim, 14 dana nakon Alen, dobio i Dino. i nekako mi se čini da će ih biti puno. koliko dugo one izbijaju?

m@m@
09.05.2011., 07:22
i mene zanima koliko dugo izbijaju. moja ih ima evo tri dana do sad, na leđima i trbuhu, malo na licu i vratu, na nogama ništa......čini mi se da danas nema nijedna nova. neke se pretvaraju onak u vodene prištiće.....
jel da ju još kupam u hipermanganu????
ped nam radi tek popodne , pa moram čekat da ju nazovem i da vidim što će reći.....

mandy
09.05.2011., 09:34
ja sam svoje kupala dok kratsice nisu otpale, ne baš sve al većina, tako mi je pedijatrica rekla

Tinkili
11.05.2011., 08:30
evo i nas, ja u 38 tjednu trudnoće, sinak jutros cijelog lica prekrivenog crvenim točkama

srećom, radila sam za sebe titar antitijela jer nisam znala jesam li ih imala kao dijete i nalaz je pokazao stare anamnestičke titrove preboljenih infekcija među kojima je i Varicella IgG pa sam ipak malo mirnija, iako ne bih voljela roditi ovih dana, nek bebica pričeka barem idući tjedan dok se bratu kozice ne počnu sušiti

ren0707
15.05.2011., 19:27
Moj Tom je s 2,5 godine došao iz jaslica s prvim pikicama. Sutradan temperatura i kozica jedna na drugoj ( u ustima, ušima, na pimpeku,...nema gdje nema). Tata otišao u apoteku , kupio sve najskuplje stvari a Tom neda mazati niti dirnuti. Slučajno me nazvala teta iz Švedske i kaže da kod njih djecu mažu gustinom za kolače. I fakat pali. Kad je zaspao , naprašila sam ga gustinom i kozice se počele sušiti.

mambi
16.05.2011., 14:51
da prijavim, 14 dana nakon Alen, dobio i Dino. i nekako mi se čini da će ih biti puno. koliko dugo one izbijaju?

i mom sinu danas 14 dan,već tjedan dana su u fazi opadanja...
ali mi se čini da kod bebice(4,5 mj) danas počinju :(
nisam ziher jer mi baš ne izgledaju kao kod sina...ima 2 crvene točke,prišta po licu,3 oko prepona i 1 na nozi...od jutros je pratim i vidim kako postepeno te crvene točkice izbijaju...
budem vidjela,još se nadam da možda nisu i ako mislim da jesu...
a nadala sam se da ako ih nije dobila do sada da i neće.:(

nikolina82
16.05.2011., 15:10
i mom sinu danas 14 dan,već tjedan dana su u fazi opadanja...
ali mi se čini da kod bebice(4,5 mj) danas počinju :(
nisam ziher jer mi baš ne izgledaju kao kod sina...ima 2 crvene točke,prišta po licu,3 oko prepona i 1 na nozi...od jutros je pratim i vidim kako postepeno te crvene točkice izbijaju...
budem vidjela,još se nadam da možda nisu i ako mislim da jesu...
a nadala sam se da ako ih nije dobila do sada da i neće.:(

pozz ja imam blizance i jedan je ima 20 komada po sebi i vec smo mislili da mladi nece ni dobiti kad ono 15 dan izbilo 200 komada po njemu,sav je bija u tockicama

Mario11
16.05.2011., 19:28
Mi našeg sinčića kupamo u exomega kupki i za sada je sve u redu i ne svrbi ga skoro nimalo.

mambi
17.05.2011., 09:11
Malom prošle,maloj došle :rolleyes:
Ona ima 4,5 mj...nadam se da joj to bude bez problema prošlo :s:s

mambi
17.05.2011., 19:25
Kako kod pelenaša tretirate područje u peleni????
Ima dosta kozice,na preponima,oko spolovila i na guzi...
Večeras je nisam namazala kremom,jer nebi htjela pogoršat stanje kozica...sa druge strane valjda nebude dobila ojede :ne zna:

Gerta
17.05.2011., 19:48
Kako kod pelenaša tretirate područje u peleni????
Ima dosta kozice,na preponima,oko spolovila i na guzi...
Večeras je nisam namazala kremom,jer nebi htjela pogoršat stanje kozica...sa druge strane valjda nebude dobila ojede :ne zna:

Moj je imao baš jaaako puno u pelenskoj regiji. Mazala mu PoxClinom pri prematanju.
Ali nosi platnene pa ionako kremu izuzetno rijetko koristimo :ne zna:

mandy
17.05.2011., 19:55
ja svog i inače perem kod svakog prematanja, i prije nove pelene obavezno Poxclin jer on djeluje i anibakterijski...sasušile se brže tamo nego na leđima

mambi
17.05.2011., 21:25
ček,ček :D
taj poxclin se rabi samo za to područje gdje je pelena?
ili za cijelo tijelo?
pedica rekla,kao i malom da je dovoljno samo u hipermanganu...
ma nije problem nju oprati prilikom svakog prematanja,ali svejedno to je relativno vlažno područje bez zraka pa mi je palo napamet da neznam kako to tretirati :ne zna:
I večeras sam shvatila,da je problem što spava na trbuhu,lice zabije u madrac i "vuče" glavu dok se uspavljuje lijevo/desno...moram to nekako spriječiti jer će si rane napraviti čini mi se

Gerta
17.05.2011., 21:37
Nije ni meni pedijatar preporučio, sama ga uzela :D - u slobodnoj prodaji je.
Ima antibakterijsko djelovanje (da ne nastane superinfekcija - najčešće grebanjem), posuši ih i smanjuje svrbež.
Ja sam malca mazala i nije se uopće češkao (možda sam mu koji put dala i Fenistil, ne sjećam se više).
Da ne govorim (pisala sam već o tome) kako mu se jedna ranica bila upalila, a nakon mazanja su u rekordnom roku crvenilo i oteklina nestali :s :s

mambi
17.05.2011., 22:01
Gerta hvala,sutra kupujem bar da ovo područje u peleni tretiram :)

Gerta
17.05.2011., 22:11
Košta cca 100 kn - da se ne iznenadiš.:mig:
A slobodno možeš mazati i ostatak tijela jer nećeš sve uspjet potrošiti.
Meni je ostalo bilo pola bočice, nudila sam na temi Poklanjam, ali se nije nitko javio.
U međuvremenu prošao rok trajanja.

plagra
27.05.2011., 11:16
mame,danas bili vani i dolazi mama i iza nje dotrči dijete koje ima vodene kozice.mama veli da više nije zarazan,8 dana je prošlo,one se suše.nismo bili predaleko a ni preblizu.jedino je dirao bicikl od mog malog.ja paničar,bili 2 minute pored njih i pravac doma.čim smo došli,dezinficirala bicikl.koja je mogućnost zaraze i u kojem razdoblju?
hvala :)

mandy
27.05.2011., 13:08
inkubacije traje do 21 dan, većinom je to 12-14 dana

Nositelj je najviše zarazan 1-2 dana prije izbijanja prvih simptoma, poslje nije toliko pogotovo ako ne dijele prostoriju, čaše, žlice..mislim da nemaš razloga za brigu

Moj stariji je 2 puta proveo skoro cijeli dan sa djetetom čija me mama nazvala drugi dan da su dobili kozice, on nije dobio.

blue shmizla
27.05.2011., 15:01
Znači možda i mi prođemo bez :ne zna:, bili ovaj tjedan dva puta kod doktora i oba puta puna čekaonica djece s kozicama

plagra
27.05.2011., 18:50
inkubacije traje do 21 dan, većinom je to 12-14 dana

Nositelj je najviše zarazan 1-2 dana prije izbijanja prvih simptoma, poslje nije toliko pogotovo ako ne dijele prostoriju, čaše, žlice..mislim da nemaš razloga za brigu

Moj stariji je 2 puta proveo skoro cijeli dan sa djetetom čija me mama nazvala drugi dan da su dobili kozice, on nije dobio.

hvala ti mandy,malo si me smirila.:)

mandy
27.05.2011., 23:02
Znači možda i mi prođemo bez :ne zna:, bili ovaj tjedan dva puta kod doktora i oba puta puna čekaonica djece s kozicama

moj stariji je pokupio kod pedice kozice (iako postoji posebna soba za klince sa kozicama i doktorica ih ide tamo pregledavati..al to je virus i nikad neznaš..
išao samnom jer sam vodila mlađeg na cjepljenje...mlađi dobio tek 14 dana nakon što je stariji dobio

hidmen
07.06.2011., 07:48
eh ljudovi moji, dobio sam kozice prije oko 4-5 dana tj tad su mi se izbacili prvi mjehurici.... i evo danas su se umirile sa iskakanjem. doktorica mi je propisala tecni puder koji redovno koristim i koji mi donekle pomaze. sinoc nisam mogao zaspati od svraba pa sam nekom mukom sve te baloncice na trbuhu popucao. ali nisu bili veliki dok su na licu ogromni ali ih ne smijem dirati, znam da ce mi na stomaku ostati oziljci. eh, posto je sada na ovim stvorena krasta (na stomaku) da li ce ta krasta otpasti prije ostalih, tj ovih na licu ili ce mi se stvarati nove pljuskavice... i da, zanima me koliko bi to sve otprilike trebalo trajati i da li bih smio u petak (za 4 dana) otici na skolski izlet ??

jivanov8
18.06.2011., 09:53
bokić, moj malac jučer dobio vodene kozice, pa me interesira, kad će ga počet svrbit, tj. kad da mu počnem davat fenistil kapi, u apoteci smo dobili tekući puder al ne vjerujem da će mi dat da ga s tim "tapkam". za sad ima samo po trbuhu i leđima crvene točke i vodene mjehuriće. :confused:

zija
20.06.2011., 10:57
pozdrav svima!

imam jedno pitanje. mala mi je neki dan bila u blizini( ne i kontaktu) s djetetom od 18 mjeseci koji je 2 dana nakon toga dobio kozice.
samo da napomenem, to dijete je ležalo u svojim kolicima par metara udaljen od moje curice, vani na zraku. nisu došli u nikakv kontakt.:ne zna:

koje su šanse da se zarazi? strah me jer muž ih nije imao?:eek:

larazg
27.06.2011., 16:05
danas dolazim po malu.. a teta mi govori da je djevojčica iz grupe dobila vodene kozice i da nije ni došla u jaslice danas a i prošli tjedan je bila doma (starci spojili ove praznike)

definitivo sam ZA da dijete preboli dječije bolesti a ne kao ja sa 30 da dobije vodene kozice ali jebemu miša kud sad pred godišnji moj, pred more i pred sve ovo..

Odlučila sam da angažiram moju sitericu da ju čuva ova 3 tjedna i da mala ne ide u vrtić.. e sad lutrija je ako ih je već ubola onda će se to vidjeti za par dana a ako nije onda ih odgađamo do slijedeći puta..

mislim, kozice su 'in' uvijek, da li sam što propustila ako ih ne dobije sa 2 godine :ne zna:

i ako ih dobije.. jebote što onda :ne zna:

znam da se ne smije kupati, čašati.. svašta nešto ali da li može na more?

mandy
27.06.2011., 17:59
bokić, moj malac jučer dobio vodene kozice, pa me interesira, kad će ga počet svrbit, tj. kad da mu počnem davat fenistil kapi, u apoteci smo dobili tekući puder al ne vjerujem da će mi dat da ga s tim "tapkam". za sad ima samo po trbuhu i leđima crvene točke i vodene mjehuriće. :confused:

možda ga neće svrbiti uopće..moj stariji se samo jednu večer požalio da ga svrbi, ja našpricala cyteliumom i poslje se više nije žalio

prvo izlaze na prsima, leđima, području oko gaćica/pelena, onda krenu prema šakama i stopalima i kad dođu do tamo obično je kraj.

ja preporučujem PoxClin, super ohladi, dezinficira i smiri svrabež...naša pedica ne preporuča puder jer previše zatvori plikove

mandy
27.06.2011., 18:00
pozdrav svima!

imam jedno pitanje. mala mi je neki dan bila u blizini( ne i kontaktu) s djetetom od 18 mjeseci koji je 2 dana nakon toga dobio kozice.
samo da napomenem, to dijete je ležalo u svojim kolicima par metara udaljen od moje curice, vani na zraku. nisu došli u nikakv kontakt.:ne zna:

koje su šanse da se zarazi? strah me jer muž ih nije imao?:eek:

male su šanse...jako male

mandy
27.06.2011., 18:02
lara ako je curica već dobila možda ih i Lara već ima, tj možda inkubacija već traje..

Ako ih dobije ništa od mora....dijete ne smije van 7-10 dana, treba mazati,kupati u hipermanganu, ako svrbi dati Fenistil (Niko je grozno prošao i PoxClin mu je začas sve sredio), ako ima temp snižavati i čekati da prođe.
Sad ti je već ok dob da preboli jer razumije, surađuije i možeš joj nešto objasniti

carrie23
04.07.2011., 13:24
evo i moja mala (2 god) dobila kozice. prvo je dva dana imala samo dvije točkice, nisam ni skužila da je to to, a onda se cijela istočkavila, to je nešto strašno kolko ih posvuda ima :eek:
i naravno da se sve ovo izdogađalo na prvi dan mog godišnjeg :rolleyes:

moje pitanje: nakon koliko smije na more? imamo rezerviran termin, baš pada na 14. dan od izbijanja prve točkice, jel to ok? pliz recite da je :moli:

ne mažem ju ničim, samo ju tapkam s hipermanganom, preko dana se i ne češka baš, možda malo, nesvjesno, ali prestane čim ju opomenem, ali noći su joj koma, ne može spavat i plače, viče da ju pika i da ju smeta:(
sad sam vidla da dosta hvalite poxclin, da ga kupim? kolko dugo kozice zapravo svrbe? njoj je danas 5. dan, s tim da su prva dva dana bile samo te dve točke, a tek je treći dan zapravo počelo, da li najgori svrbež tek slijedi?

mandy
04.07.2011., 14:12
carrie ok je :) imate vremena za sve, za 14 dana se vjerojatno neće ni znat da je imala
4. dan je obično najgori, do 5-6 dana izbijaju, kad se krenu sušiti i otpadati gotovo je...7-10 dana se preporučuje ne izlaziti (moji su išli nakon 7. dana pomalo van)

Neznam za Poxclin, za starijeg mi nije trebalo, mali se češkao ko lud...mislim da vam neće trebati...ako je jako svrbi smije uzeti fenistil kapi

~Scarlet~
04.07.2011., 14:41
Poxclin je super. Ja sam trackala malu s time, a i mm se trackao uskoro:D i rekao je da fakat hladi i umanjuje svrab.
Imaš ga za kupiti u ljekarnama, ak se dobro sjećam cca 180 kn.

carrie23
04.07.2011., 21:52
carrie ok je :) imate vremena za sve, za 14 dana se vjerojatno neće ni znat da je imala
4. dan je obično najgori, do 5-6 dana izbijaju, kad se krenu sušiti i otpadati gotovo je...7-10 dana se preporučuje ne izlaziti (moji su išli nakon 7. dana pomalo van)

Neznam za Poxclin, za starijeg mi nije trebalo, mali se češkao ko lud...mislim da vam neće trebati...ako je jako svrbi smije uzeti fenistil kapi
znači sutra joj je zadnji dan za izbijanje :D
iako mislim da je sve izbilo šta je trebalo, ima ih posvuda i došlo je do nadlanica i stopala. al opet, plikovi su još tu, baš se i ne suše još.
a ako je oko 4. dana najgore, onda :s

a koji je zapravo razlog da se ne smije van? ona tu i tamo prošeta po dvorištu, a navečer napravimo krug triciklićem po ulici :brukica:
Poxclin je super. Ja sam trackala malu s time, a i mm se trackao uskoro:D i rekao je da fakat hladi i umanjuje svrab.
Imaš ga za kupiti u ljekarnama, ak se dobro sjećam cca 180 kn.

to mi je puno. možda da sam odmah kupila, al sad je već pri kraju...

larazg
05.07.2011., 05:05
mi još čekamo..
pola njezine grupe je dobilo kozice...
kažu mi da je inkubacija 14 do 21 dan.. e sad nadam se da neću imati sreću da mi se ospe 1 dan na moru :misli:

magaly
05.07.2011., 05:56
iako mislim da je sve izbilo šta je trebalo, ima ih posvuda i došlo je do nadlanica i stopala. al opet, plikovi su još tu, baš se i ne suše još.

a koji je zapravo razlog da se ne smije van? ona tu i tamo prošeta po dvorištu, a navečer napravimo krug triciklićem po ulici :brukica:

ne smije se na sunce, i jako su zarazne kozice dokle god se ne pocnu sušiti,
a to je dovoljan razlog

carrie23
05.07.2011., 10:31
ne smije se na sunce, i jako su zarazne kozice dokle god se ne pocnu sušiti,
a to je dovoljan razlog

a dobro, kod nas u dvorištu nema nikoga kog bi zarazila :zubo: i kad idemo triciklom navečer, totalno je prazna ulica.
a zašto se ne smije na sunce, šta bi se desilo? ja joj obučem duge tajce i dugu tanku majicu i stavim joj šeširić to navečer kad idemo.

danas joj se počelo sušit :s ali je danas imala i prvu temp višu od 38 :(

carrie23
05.07.2011., 20:28
cure, mojoj maloj je danas šesti dan, zakurila je 39,6, jel to normalno? šta nije kao da na početku kozica visoko kure, a ne sad kad se već suše? :confused:

i, jel smijem davat ibuprofen? ili samo paracetamol?

dudolinjo
06.07.2011., 09:37
cure, mojoj maloj je danas šesti dan, zakurila je 39,6, jel to normalno? šta nije kao da na početku kozica visoko kure, a ne sad kad se već suše? :confused:

da se nije prohladila?

nama je pedica zabranila ići van jer je orgaizam tj imunitet kod kozica skroz u banani i može lako pokupit virozu ili nešto drugo.

navodno da ne smiju na sunce zbog ožiljaka tj pigmentacije.

kod starije se odmah nakon 14 dana sve povuklo i ništa se nije vidlo dok kod mlađeg su ostale tamnije flekice koje su nestale tek nakon mjesec dana od izbijanja

mandy
06.07.2011., 09:41

Imunitet je jako oslbljen i osim što može i vani nešto pokupiti (nije stvar u prenošenju drugima) tijelo treba odmarati i ima još nešto vezano za neurološki dio, ne sjećam se točno al nešto sa time da se vani previše stimulira živčani sustav a kako kozice jako oslabe imunitet može se zakomplicirati cijela bolest

i, jel smijem davat ibuprofen? ili samo paracetamol?

ako je iznad 39 ja dajem Ibuprofen , paracetamol tad uopće ne djeluje

Nazovi pedicu pa pitaj jel treba vaditi krv...

moji su poslje kozica bili mjesec dana bolesni

carrie23
06.07.2011., 11:28
danas je ok, noćas se spustilo nakon dalsyja... samo da tako i ostane :moli:

Imunitet je jako oslbljen i osim što može i vani nešto pokupiti (nije stvar u prenošenju drugima) tijelo treba odmarati i ima još nešto vezano za neurološki dio, ne sjećam se točno al nešto sa time da se vani previše stimulira živčani sustav a kako kozice jako oslabe imunitet može se zakomplicirati cijela bolest

da sam barem ovo ranije znala...

skvikic
15.07.2011., 16:58
možda ste već pisali o tome al da sad ne tražim....zanima me da li dijete smijem pustiti vani bar oko kuće, naravno ne po jakom suncu. Ima vodene kozice al već mu se suši, doktorica nije ni bila sigurna jesu li jer je imao samo par vodenih mjehurića, fibre nema....

larazg
15.07.2011., 17:06
malu sam digla iz vrtića krajem 6 mjeseca.. evo danas je 15.7 nismo još dobili osip.. jel to znači da nećemo ili da se još nadam da bi moglo nešto izbiti :ne zna:

lopticica
15.07.2011., 17:42
Mislim da je sada sigurna, barem sa vrticke strane jer je proslo vise od 2 tjedna ;)

Gerta
15.07.2011., 17:48
21. dan je službeno zadnji dan eventualne inkubacije.
Znači ako su prošla 3 tjedna bez pojave bolesti smatra se da dijete nije bilo zaraženo (ili je bilo, ali je infekcija bila klinički inaparentna što je ipak manje vjerojatno)

mandy
15.07.2011., 22:24
možda ste već pisali o tome al da sad ne tražim....zanima me da li dijete smijem pustiti vani bar oko kuće, naravno ne po jakom suncu. Ima vodene kozice al već mu se suši, doktorica nije ni bila sigurna jesu li jer je imao samo par vodenih mjehurića, fibre nema....

nakon 5.-6. dana ako nema temp dijete može početi izlaziti po malo, ne dozvoliti previše tjelesne aktivnosti

soeur
23.07.2011., 16:20
Cure, poklanjam Poxclin pjenu, ima je oko pola, platite samo poštarinu!

agni
09.11.2011., 10:00
U vrtiću su nam rekli da očekujem kozice jer ih imaju već neki u grupi.
Curka mi kuri već drugi dan i ako sam dobro shvatila do pojave osipa ne mogu ni znati da su kozice jer drugih simptoma nema?

Khan
09.11.2011., 19:43
nema nikakvog razloga da djeca ne idu van! to je mjera zaostala iz vremena haranja ospica, koje su puno ozbiljnija bolest, i koje su između ostalog bile praćene upalom očiju, i bronhiolitisom, pa je djeci smetalo svjetlo i suhi zrak. kako su ospice gotovo istrijebljene cijepljenjem, nekako se ta 'mjera' prenijela na kozice, koje su puno blaža bolest.

jedino treba paziti na jako sunce, jer koža na mjestu kozica može lakše izgorjeti.

mandy
10.11.2011., 09:19
U vrtiću su nam rekli da očekujem kozice jer ih imaju već neki u grupi.
Curka mi kuri već drugi dan i ako sam dobro shvatila do pojave osipa ne mogu ni znati da su kozice jer drugih simptoma nema?

Kod nekih prvo krene temperatura pa onda izbijanje kozica.
Moji su temp dobili tek 3. dan (obojica, nije prelazila 38 i trajala je do druge večeri).
Stariji je prvo dobio pikice na prsima (ja sam mislila da su prištići), pa onda u predjelu gaćica pa tek onda lice/glava, ruke i noge.
Mlađi je dobio prve na leđima, sitne crvene mrljice, nisam 2 dana bila sigurna jel jesu kozice ili nisu, tek 3. dan su te postale jače i u 2 dana ih je izbila masa, najviše po glavi.

agni
10.11.2011., 10:23
Kod nekih prvo krene temperatura pa onda izbijanje kozica.
Moji su temp dobili tek 3. dan (obojica, nije prelazila 38 i trajala je do druge večeri).
Stariji je prvo dobio pikice na prsima (ja sam mislila da su prištići), pa onda u predjelu gaćica pa tek onda lice/glava, ruke i noge.
Mlađi je dobio prve na leđima, sitne crvene mrljice, nisam 2 dana bila sigurna jel jesu kozice ili nisu, tek 3. dan su te postale jače i u 2 dana ih je izbila masa, najviše po glavi.

Nama je 2 dana bila temp. do 39 i od jutros ju nema, sad čekamo osip ili od trodnevne ili od kozica :rofl:
Meni je ovo za neizlaženje van grozna opcija, jer je ona navikla biti vani non stop. Ali opet sam čula da trebaju odmarati više i da im je imunitet u banani, pa ne izlaze van da još nešto ne pokupe, a ne da ne zaraze druge.

Prestaju li biti zarazni od trenutka izbijanja osipa? :misli:

El Gato Félix
10.11.2011., 22:20
Prestaju li biti zarazni od trenutka izbijanja osipa? :misli:

Ne.

Djeca oboljela od vodenih kozica su zarazna obično oko 1-2 dana prije pojave osipa i još 4-5 dana nakon pojave osoba. Kožne promjene su zarazne sve do pojave kraste.

agni
11.11.2011., 14:40
I dobili mi kozice. Najgore je što ih ima i po kapcima i po obrvama :(
Kupila sam poxclin, ali svejedno se češka.
Danas bih kupila i onaj uriage gel.
Netko je spomenuo i fenistil kapi, idu li one bez recepta?

Šogorica nije mazala malog ničim pa ima ogromne rupetine po licu. Tako da se nemojte čuditi što sam spremna kupiti bilo proizvod samo da ju brže prođe.

mandy
14.11.2011., 08:43
Nama Uriage nije ništa pomagao, kao ni Adermin Cytelium a treba ga dosta da se namaže sve...
Moj mlađi je gore prošao i njemu sam osim kupanja u hipermanganu još napravila 1-2 dnevno kupku i malo ga potapkala samo blaznicom da se smanji svrbež, Poxclin nanosila kad bi se počeo češkat previše, 4. i 5. dan su bili najgori, poslje je već bilo puno lakše..

lopticica
14.11.2011., 14:01
Mom je krenula prvo temp vecer prije lagano. Iduci dan do 40, navecer dok sam mu skidala temp primjetila sam par tockica. Potrefilo se da je morao u bolnicu i tamo tu prvu vecer nisu znali radi li se o kozicama ili ne, tek ujutro su bili sigurni.
Uglavnom, kupala sam ga u otopini hipermangana, nekad samo i tapkala u otopini. Najvece koze mazala sam mu Avenom cicalfate. Prvo je imao par crvenih tragova gdje su bile najvece al su se kasnije povukli, obzirom na to da ih je bio pun puncat super je prosao :)

agni
15.11.2011., 10:02
Nama su kozice nakon 4 dana bile potpuno suhe, neke i jedva vidljive.
Mazala sam ju poxclinom, uriage gel nije dala mazati (govorila da ju boli), a od roze vode je bježala kao od vraga pa sam ju dvaput uspjela samo splahnuti malo.
Sve u svemu nije strašno kako sam se bojala.
Jedna boleština iza nas :).

RTosijek
25.11.2011., 20:31
Dobro veče... Evo imam 18-est godina i prije 2-3 dana sam dobio vodene kozice...čini mi se da još nisu sve "sazrijele" i svrbi ko sam vrag..imam ih doslovno svugdje, cijelo tijelo, u kosi na licu u ustima itd..zanima me koliko će dugo svrbit, koliko će se dugo širiti i kada će se pojavit kraste i dali i kraste svrbe? imao sam temperaturu i boljela me glava međutim danas mi je to prestalo ali svrbeš se pojačao...puder koliko mi se čini nepomaže xD

El Gato Félix
26.11.2011., 21:37
Poštovani,

U klasičnom obliku bolesti, druga faza, koju karakterizira izbijanje osipa i jaki svrbež, traje između 5 i 6 dana, a onda uslijedi treća faza - postupno povlačenje promjena i cijeljenje.

U Vašoj dobi bolest se može i zakomplicirati i trajati dulje a intenzitet osipa i svrbeža može biti jači od uobičajenog.

Danas većina liječnika primjenu tekućeg pudera ("kreča") ne preporučuje, već kupanje u vodenoj otopini hipermangana (u mlaku kupku se doda nekoliko zrnaca da bude blijedoružičasta). Nokte obvezno podrežite i nastojte se sudržati od češanja jer se promjene mogu inficirati.

U ljekarni možete nabaviti neki antihistaminik (tablete koje se inače koriste kod alergija) za ublažavanje svrbeža.

Lali Puna
09.12.2011., 18:12
nema nikakvog razloga da djeca ne idu van! to je mjera zaostala iz vremena haranja ospica, koje su puno ozbiljnija bolest, i koje su između ostalog bile praćene upalom očiju, i bronhiolitisom, pa je djeci smetalo svjetlo i suhi zrak. kako su ospice gotovo istrijebljene cijepljenjem, nekako se ta 'mjera' prenijela na kozice, koje su puno blaža bolest.

jel smijemo van onda ili ne? dijete mi ima kozice, danas su počele izbijati. sunca nema. jel mora bit zatvorena u 4 zida ili smije malo po dvorištu, do dućana i to?

Dancica
10.12.2011., 11:05
ako nema temperaturu i osjeca se dobro smije malo po dvoristu.
svaki pedijatar ce preporuciti barem 2tjedna mirovanja kod kuce i jos tjedan nakon otpadanja kozica, zato jer im imunitet u doba kozica (i poslije) sasvim padne i jako su podlozni ponajvise upalama grla, problemima disnih puteva :(

cvijetić
11.12.2011., 10:17
navodno u fazi izbijanja nije dobro ići na hladnoću jer onda kozice ne izbijaju na van nego više po unutarnjim organima...

Lali Puna
12.12.2011., 12:00
jel mogu mazat kozice fenistil gelom?

Dancica
12.12.2011., 12:03
preporuka je da se nista ne stavlja na kozice , tako da pretpostavljam ni to :ne zna:

Lali Puna
12.12.2011., 13:18
pretpostavila sam da ne smije. čitam sad da bi se psoteljina trebala mijenjati svaki dan...i ručnici, donji veš, pidžama i to...? jel to stoji? mislim, ona sama sebe više ne može zaraziti, jel da? mene i MM-a ne može..može brata, al on se ionako ne šmajhla po njezinoj posteljini i pidžami.

Dancica
12.12.2011., 13:25
mi nismo isli tako daleko..... posteljinu sam mjenjala kao i inace, bilo je ljeto pa su bili u bodiju bez rukava/potkosulja i gace.
tusiranja desetak dnevno, cak bi znala i pustiti ih pet minuta u kadi da se brckaju malo.
brisala ih uglavnom i nisam jer je bilo sto stupnjeva vani i susili su se u trenu...

mandy
12.12.2011., 21:45
Ne van dok izbijaju, prevelike su temperaturne razlike i može doći do izbijanja u unutrašnjosti.
Mi smo krenuli po malo 6. dan van (pedica rekla ne van 7-10 dana), u našem vrtiću klinci se vraćali u kolektiv već 9. - 10. dan.

Ne mazati ništa po kozicama osim sredstava za kozice (Uriage, Aderma cytelium ili Poxclin).
Fenistil možeš dati oralno ako je jako svrbi.
Ja sam mjenjala potkošulju i gaćice nakon svakog kupanja (2 puta dnevno prvia 4 dana), pidžamu svaka 2 dana, posteljinu nisam posebno mjenjala zbog kozica.

Lali Puna
13.12.2011., 14:47
ma nisam imala fenistil kapi nego samo gel, zato sam pitala. al dobro, čini se da smo skroz dobro prošli, danas je već super raspoložena i ne žali se da ju svrbi, a i noćas je super spaala. imali smo dakle jednu lošu noć i jedan loš dan.
ostat će doma do poslije nove godine, ja sam na porodiljnom i nema potrebe da ju vraćam u kolektiv, a osobito ne pred božić i ng.
sad samo čekamo da vidimo hoće li malac dobit

mlana
16.12.2011., 14:25
Evo i nas sa kozicama. Danas nam je peti dan i još uvijek pračen visokom temp. Koža je već toliko prekrivena kozicama da ne znam gdje će još izbijati. :( Zvali smo danas u zaraznu i rekli su nam da ako temp do sutra ne padne da ga moramo dovesti. :(

traxdata
17.12.2011., 11:04
da, jer temp ne traje toliko. moji su imali 2 dana temp prije izbijanja. i to mi je doktor na zaraznoj rekao, da je maximalno trajanje temperature 2 dana. ak traje duže, onda to nije od kozica, tak mi je rekao. tak da, ja bi išla na zaraznu, svakako.

groficaaa
18.12.2011., 10:44
prije par dana nam je u vrtiću rečeno da jedno dijete ima koze.... mali je inače šmrkav već 2 tj.... jučer ujutro zakurio 37-38,5, noćas ništa nismo spavali, temp se nastavlja danas i dalje, a leđa i trbuh su mu od sinoć puni sitnih točkica-izgledaju kao osip od trodnevne.
totalni je nervozan, neće jest, sve brlja, opet spava sad, već drugi put. kak da znam jesu li to koze, ili možda ipet trodnevna... nakon kolko bi trebali nastat mjehurići, i ako jesu koze, što da idem kupiti

traxdata
18.12.2011., 11:00
kod trodnevne ti je 3 dana jako visoka temp, do 40 se popne. moj mali je imao 40 kod trodnevne. 4. dan padne temp i pojavi se osip. točke nemaju tekućine. kod vodenih kozica je temp takva kakvu ima tvoje dijete, točke imaju mjehure, onak vodenaste. i imaš više faza na tijelu, kak koja točka prolazi, zaraštava, tak se nova pojavi. pogledaj malo točke, jesu li mjehurići.

a neće jesti, jer možda ima u ustima, pa ga boli.

groficaaa
18.12.2011., 11:07
nema još nikakvih mjehurića, zato me i buni. samo sitne točkice...
a trodnevnu smo imali, sa temp 38-39, i osip treći dan, isto ovakav.
neznam, al ne sjećam se kad je ovoliko plakao i cvilio... prvo sam mislila da ima neu virozicu sa temperaturom, al ove točkice... i to je brdo točkica, osip potpuni...

cukerino77
18.12.2011., 12:33
ljudi, nisam na cisto da li moja 3,5 godisnjakinja s kozicama smije ici van? Doktor dezurni (vikend je pa pedijatrica ne radi) je rekao da moze, a stalno na netu nailazim na informacije (doduse od mama koje nisu doktori, bas kao ni ja) da kao ne smiju van jer im velika razlika u sobnoj i vanjskoj tempearturi moze stopirati izlazak kozica van pa onda odu na neki unutrasnji organ...mozda je ovo glupost, jedva cekam sutra nazvat pedijatricu, a u medjuvremenu bih vas molila da napisete sta su vama rekli vasi pedijatri...isli bismo samo do bake....imamo doma i bebu od 40 dana pa bih zato stariju poslala malo kod bake jer me strah da mali ne dobije...hvala

mandy
19.12.2011., 08:44
Evo i nas sa kozicama. Danas nam je peti dan i još uvijek pračen visokom temp. Koža je već toliko prekrivena kozicama da ne znam gdje će još izbijati. :( Zvali smo danas u zaraznu i rekli su nam da ako temp do sutra ne padne da ga moramo dovesti. :(
Moji su imali (obojica), laganu temp, 3. i 4. dan.
Nadam se da je temp prošla :grli:

nema još nikakvih mjehurića, zato me i buni. samo sitne točkice...
a trodnevnu smo imali, sa temp 38-39, i osip treći dan, isto ovakav.
neznam, al ne sjećam se kad je ovoliko plakao i cvilio... prvo sam mislila da ima neu virozicu sa temperaturom, al ove točkice... i to je brdo točkica, osip potpuni...

kod starijeg sam mislila da su prištići, tek su 3. dan počele izgledati kao kozice. Mlađi je imao točkice kao osip (roze, ne jako vidljie i u ravnini sa kožom), drugi dan ih uopće nije bilo, 3. dan su na tim mjestima počele izbijati kozice.

Lali Puna
23.12.2011., 15:37
imamo doma i bebu od 40 dana pa bih zato stariju poslala malo kod bake jer me strah da mali ne dobije...hvala

nadam se da ne odgovaram prekasno, ali pedica je meni rekla da su do 3 mjeseca zaštićeni majčinim antitijelima. moj je imao 2 i pol kad je starija dobila pa je rekla da može dobiti (jer su antitijela već dosta slaba), ali ne mora.

prošla su već 2 tjedna od njezinog izbijanja, mali još nema niš.
mi smo super prošli s kozicama, nije ih imala puno i nisu ju puno mučile, jednu noć i jedan dan je bila nervozna i svrbile su ju i to je to.

WandaTheFamous
27.12.2011., 09:38
Koliko dugo izbijaju "točkice"?

Kćerka je zakurila prošli ponedjeljak. U srijedu su počele izlazit "točkice", juče je šesti dan izlaženja i još sam sinoć našla par novih...
Koliko to dugo izlazi?

I kažu ono, 10 dana ne van.... Kojih 10 dana? Od prve ili od zadnje izašle točkice? :misli:
I kad krastice počimaju padati?

mandy
28.12.2011., 07:50
Mojima su isto izlazile mislim 6 dana, mi smo 7. dan već krenuli po malo van...klinci su u našem vrtiću dolazili u kolektiv 9-10 dan.

Počele su otpadati 7. ili 8. dan, ne sjećam se više točno

Lali Puna
30.12.2011., 23:49
moj je malac ipak dobio
odgulio i on kozice, s tri mjeseca
blagi oblik, iako je imao dosta po glavi. temp nije imao, jednu noć nije nikako spavao, pretpostavljam da ga je tad svrbilo jer je poslije spavao uobičajeno.

WandaTheFamous
31.12.2011., 07:20
Naš kvart su očito poharale....
Juče na kontroli 4 slučaja....

enigmatic
31.12.2011., 16:40
Mi danas išli dežurnom pedijatru radi uha i pojavilo ih se dvoje sa kozicama.Sada samo čekam da vidim da li će šta biti jer ni ja ni sin ih nismo imali.Mene je frka jer sam trudna.Moj brat ih je imao prije 2 godine (tada je imao 34g) i nisam ih dobila,ni sin a živimo svi zajedno. Nadam se da će nas za sada zaobići.

zoran78
09.01.2012., 11:33
L.P svima koji nesto vise zele znati o ovoj vrsti bolesti,jer sam upravo jedan od zarazenih od te bolesti i cekam ozdravljenje.Imam 34 god.
06.01.2012.god. osjetio sam prve simptome vodenih kozica,mada u pocetku nisam ni znao sta je dok nisam proguglao.Tog dana vratio sam se iz Grada u kasnim vecernjim satima i osjetio da nisam bas kako treba,bezvoljnost,temperatura mi je bila 37,6,sutradan sam ustao temperatura je i dalje bila prisutna,s tim da su mi se pojavile neke cudne crvenkaste tockice,jedno 3-5 komada na prsima i mozda koja vise na glavi,tako i na ledjima.na rukama i nogama ni jedna.Posto je bila nedjelja nazvao sam hitnu gdje je ustanovljeno da se radi o kozicama,te su mi rekli da kupim hipermangan i neki sprej protiv cesanja,kako je vreme odmicalo,tog istog dana bilo ih je sve vise i vise..Danas kad ovo pisem,09.01.2012.(treci dan od prvih simptoma),toliko ih imam da se nemogu prebrojat,naj ucestalije su na glavi,vratu i licu, pa onda trup i nesto manje udovi.Noc koja je iza mene me se dojmila posebno po nespavanju a toliko svrbi da nisam zaspao tako rec niti sat vremena,nesto malo pred jutro.
E sad kad me to zadesilo cjelo vreme razmisljam gdje sam to mogao pokupiti?..da bi na kraju dosao do zakljucka da sam pre nekih dva tjedna bio u sopingu od jednih centara,gdje sam probao neke uske majice na golu kozu i 100%sam siguran da je to!..Tad i nikad vise nesto probati ako nije zapakirano,Zato OPREZ! Kroz koji dan javim daljnji ishod..

Veronica4
10.01.2012., 23:43
Pitanje;
Preboljela sam kozice prije otprilike 2-3 godine...Napominjem da NIJE bilo lakši oblik...
I sad nakon tuširanja primjetim crvene točkice po rukama i par na vratu..
Je li to uopće moguće?
Ako je,kill me right now. :eek:

mandy
12.01.2012., 08:15
zorane kozice su virusna bolest, trenutno vlada u vrtićima, mogao si je pobrati bilo gdje, u centru su najveće šanse ali sumnjam da je zbog isprobavanja majice.
I da 3. i 4 dan i noć su najgori, poslje je puno lakše.

Veronica nedavno sam pročitala negdje da je i ako je osoba imala teži oblik mogće ponavljanje bolesti ako tijelo nije stvorilo dovoljno antitijela, svakako odi doktoru.

ift07
12.01.2012., 10:05
je li netko cijepio svoje dijete protiv vodenih kozica? meni pedijatar preporučio da kupim u ljekarni. jučer zvala pa mi rekli da dođe 400 kn i kao zašto biste cijepili dijete, pa razmislite...

Elich San
12.01.2012., 10:33
mojih svo troje ih sada preko praznika dobilo, i ludimo više.
prvo dvoje je dobro, bilo ih je dosta ,temperatura preko 39 4 dana, ali sada su o.k.
ali ova najmlađa je jadna puna ko čičak, i to su sada tolike kraste po leđima i stomaku da se bojim da će sve ostat ožiljci.
danas je već 11. dan i ne bi ih trebalo više biti a njoj još ne otpqadaju krastice ,a na rukicama na prstima ima još kozica koje nisu ni postale kraste.
ne znam više što da radim. kupam ju u hipermanganu svaki dan i prvih dana smo ju ''krečili'' a one još ne prolaze.

googaa
12.01.2012., 12:20
Moja je dobila prije 9 dana, ima 3 godine. Ostale su samo kraste, ali one nikako da padnu, koliko to traje? Imam malog od 1godine, još nije dobio. Postoji li mogućnost da ih ipak dobije? Što se tiče izlaženja, nama su rekli da se nepreporuča van jer su prvih 7-9 dana naon što ih dobiju još uvijek zarazni. I rečeno nam je da izbjegava kontakt sa trudnicama i malim bebama. E da, može li osoba koja je imala kozice prenest zarazu nekome tko ih nije imao?

zoran78
12.01.2012., 13:47
Kao sto sam rekao,javljam daljnji ishod mog zdr,stanja..Dns.12.01.2012 god.(sesti dan od prvih simptoma),situacija je skroz zadovoljavajuca,proslu noc temperatura nisam imao,sto znaci da je bila prisutna samo prve tri noci,(po danu ne ), i to od 37-38.
Tockice koje su i dalje prisutne su u daleko manjem stadiju te su se sve pretvorile u krastice koje jako malo svrbe tako rec nikako.po mom misljenju kroz jos 2-3 dana uopce se nece kuziti ni jedna tockica.
MOJ SAVJET SVIMA KAD DOBIJU KOZICE: Temperatur snizavati s odg.tabletama za temperaturu.Koristiti PERMANGANAT? 2xna dan,(u jutro i na vecer)svako dr.kupanje iskljuceno!.Biti smiren i cekati da prodju te prve tri noći,(dana) koja su najgora!kasnije sve ok!..Makar je kod mene teko.VAŽNO!!! Kako se kupati u PERMANGANATU?,moj savjet!:16 kapi Permanganata nakapati u jednu Litru mlake vode.Da bih naj lakse i naj ucinkovitije nanjeli po zahvacenom djelu vaseg tjela,potrebno je pronac posudu koja na vrhu ima pumpicu koja rasprsuje vodu i stvara u maglu,(ako je rabljena dobro ju oprati u alk),s time cete spreciti prenosenje samih kozica gdje je to u pocetnoj fazi prenosivo!. Nadam se da sam nekom pomogao..

Elich San
12.01.2012., 13:57
Moja je dobila prije 9 dana, ima 3 godine. Ostale su samo kraste, ali one nikako da padnu, koliko to traje? Imam malog od 1godine, još nije dobio. Postoji li mogućnost da ih ipak dobije? Što se tiče izlaženja, nama su rekli da se nepreporuča van jer su prvih 7-9 dana naon što ih dobiju još uvijek zarazni. I rečeno nam je da izbjegava kontakt sa trudnicama i malim bebama. E da, može li osoba koja je imala kozice prenest zarazu nekome tko ih nije imao?

naravno da postoji mogućnost da još uvijek i maleni dobije.
moji blizanci su dobili 13 dana nakon seke, a od kolegice malecki je dobio 17 dan od moje najstarije.a samo se s njom družio i to dva dana prije nego su joj izbile kozice.
za izlaženje je nama doktorica rekla 7 dana nikako, onda smo bili na kontroli i rekla je da sada može slobodno na zrak i među drugu djecu da više nije zarazna.
osoba koja je imala kozice a u kontaktu je sa zaraženom osobom ,trebala bi provest 20-ak minuta na zraku prije druženja sa nezaraženim osobama kako im ne bi prenijela kozice.

zoran78
12.01.2012., 13:58
zorane kozice su virusna bolest, trenutno vlada u vrtićima, mogao si je pobrati bilo gdje, u centru su najveće šanse ali sumnjam da je zbog isprobavanja majice.
I da 3. i 4 dan i noć su najgori, poslje je puno lakše.

Veronica nedavno sam pročitala negdje da je i ako je osoba imala teži oblik mogće ponavljanje bolesti ako tijelo nije stvorilo dovoljno antitijela, svakako odi doktoru.

mandy-- Posto nigdje nisam isao a i nisam bio u kontaktu s bilo kim,znajuci koja je guzva bila u Centru i svi su isprobavali robu ko ludi jer je bilo snizenje 70% nije mi trebalo puno da zakljucim gdje sam to pokupio!..cekam samo da se jos neko javi ovako ko ja pa da je imao isti slucaj,jer sigurno ima jos neko tko se ovako zarazio..pozz

Elich San
12.01.2012., 14:01
Kao sto sam rekao,javljam daljnji ishod mog zdr,stanja..Dns.12.01.2012 god.(sesti dan od prvih simptoma),situacija je skroz zadovoljavajuca,proslu noc temperatura nisam imao,sto znaci da je bila prisutna samo prve tri noci,(po danu nije bila prisutna), i to od 37-38.
Tockice koje su i dalje prisutne su u daleko manjem stadiju te su se sve pretvorile u krastice koje jako malo svrbe tako rec nikako.po mom misljenju kroz jos 2-3 dana uopce se nece kuziti ni jedna tockica.
MOJ SAVJET SVIMA KAD DOBIJU KOZICE: Temperatur snizavati s odg.tabletama za temperaturu.Koristiti HIPERMANGAN 2xna dan,(u jutro i na vecer)svako dr.kupanje iskljuceno!.Biti smiren i cekati da prodju te prve tri noći,(dana) koja su najgora!kasnije sve ok!..Makar je kod mene teko.VAŽNO!!! Kako se kupati u Hipermanganu?,moj savjet!:16 kapi Hipermangana nakapati u jednu Litru mlake vode.Da bih naj lakse i naj ucinkovitije nanjeli po zahvacenom djelu vaseg tjela,potrebno je pronac posudu koja na vrhu ima pumpicu koja rasprsuje vodu i stvara u maglu,(ako je rabljena dobro ju oprati u alk),s time cete spreciti prenosenje samih kozica gdje je to u pocetnoj fazi prenosivo!. Nadam se da sam nekom pomogao..

ne znam kakav ti hipermangan imaš ali ja sam ga dosad kupovala u 2 ili 3 navrata i uvijek bi bio u zrncima.
i klince s kozicama kupam na način da u kadu sipam mlaku vodu(ne pretoplu ne prehladnu ) i stavim par zrnaca hipermangana da dobijem vodu boje maline. sjednu u tu vodu i ja ih lagano polijevam po tijelu i gazicom potapkam po kozicama da skinem s njih puder. kasnije ih posušim ručnikom(bez trljanja) i ponovno namažem kozice s puderom(tekućim naravno-baš za kozice).
kada se krastice pojave onda samo kupanje u hipermanganu bez mazanja puderom. i to je sva mudrost.

temperaturu naravno skidat lijekovima

zoran78
12.01.2012., 16:32
ne znam kakav ti hipermangan imaš ali ja sam ga dosad kupovala u 2 ili 3 navrata i uvijek bi bio u zrncima.
i klince s kozicama kupam na način da u kadu sipam mlaku vodu(ne pretoplu ne prehladnu ) i stavim par zrnaca hipermangana da dobijem vodu boje maline. sjednu u tu vodu i ja ih lagano polijevam po tijelu i gazicom potapkam po kozicama da skinem s njih puder. kasnije ih posušim ručnikom(bez trljanja) i ponovno namažem kozice s puderom(tekućim naravno-baš za kozice).
kada se krastice pojave onda samo kupanje u hipermanganu bez mazanja puderom. i to je sva mudrost.

Mislim da je isto,to sam dobio u ljekarni,na pakiranju pise,Koncentrirana otopina kalijevog permanganata 1%.Postoji mala tamna bocica,50 g tamno ljubicaste je boje ,kad se razredi bude svjetlo ljubicasta,jel..i cak se nebi smjelo brisati rucnikom poslije tusiranja,ja samo lagano isusim fenom kroz neko vrjeme,tako da svedem kontakt ruku i kozica na 0

Wedding
13.01.2012., 14:54

Voda boje maline je prejaka otopina:mig:

Sto se tice mazanja, to sve ovisi od doktora do doktora jer svaki iam svoj filozofiu dok recmo zarazna bolnica ne zeli ni vidjet puder uopce na djetetu:rolleyes:, a mi smo recimo mazali smao puder i uopce nismo koristili hipermangan:D

googaa
13.01.2012., 22:18
kada se može počet koristit običan šampon? Da li moramo čekat da padnu sve kraste? Kosu nije prala više od tjedan dana (osim kupanja sa hipermanganom).

Elich San
13.01.2012., 22:36
Voda boje maline je prejaka otopina:mig:

Sto se tice mazanja, to sve ovisi od doktora do doktora jer svaki iam svoj filozofiu dok recmo zarazna bolnica ne zeli ni vidjet puder uopce na djetetu:rolleyes:, a mi smo recimo mazali smao puder i uopce nismo koristili hipermangan:D

vodu boje maline mi je prvi puta napravila patronažna , i sada mi je pedica ponovila da voda baš takva treba biti.:mig:

ja sam mojima kosu oprala tek 7 dan, imali su još krastice na glavi ali što da radim. za dečka još i nekako, ima kratku kosu ali cure mi imaju dugu kosu i užasno je izgledalo :(

googaa
14.01.2012., 21:07
ja sam mojima kosu oprala tek 7 dan, imali su još krastice na glavi ali što da radim. za dečka još i nekako, ima kratku kosu ali cure mi imaju dugu kosu i užasno je izgledalo :(

Tnx na odgovoru. Nama je prošlo 10 dana ali još uvijek ima krastice pa nisam bila sigurna. Isto ima dugu kosu i već joj smeta sva prljava.

enigmatic
15.01.2012., 16:53
Mi danas išli dežurnom pedijatru radi uha i pojavilo ih se dvoje sa kozicama.Sada samo čekam da vidim da li će šta biti jer ni ja ni sin ih nismo imali.Mene je frka jer sam trudna.Moj brat ih je imao prije 2 godine (tada je imao 34g) i nisam ih dobila,ni sin a živimo svi zajedno. Nadam se da će nas za sada zaobići.

evo da sama sebe quotam.dobila kozice.za sada ih nemam puno,par po trbuhu,par po cikama i par iz jednog i drugog uha.nadam se da ih neće biti puno i da će sve proći ok.čitam da u ovim tjednima trudnoće nisu jako opasne,ali naravno da brinem.sutra zovem gin i opće prakse pa da vidim šta će reći.

sada još čekam da vidim kada će sinu izbiti.

mmrva
22.01.2012., 12:16
Eto i mene. 32 godine, musko i imam kozice. Nakon jucerasnjeg dana opake glavobolje, temperature i 2 plika na trbuhu i pokojeg na glavi, danas je bolje a nove tockice se sire i okupiraju lice. Sutra cu kod doktorice po strucan savjet za svaki slucaj. Obavjestavat cu vas kako napreduje.
:503:...mrzim bit bolestan.

leeloo27
22.01.2012., 12:43
Vidim da su se počeli na ovoj temi javljati i odrasli koji su zaraženi vodenim kozicama. :)

Ova tema je o vodenim kozicama kod djece, na Zdravlju postoji tema o vodenim kozicama kod odraslih. Evo linkića: Vodene kozice u odrasloj dobi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=62680) (i evo još jedna tema za čitanje koja je postojala na zdravlju dok nije bilo dječjeg zdravlja pa se tamo pisalo o svim uzrastima: Vodene kozice (http://www.forum.hr/showthread.php?t=105922)), pa molim vas da tamo pišete.

Wedding
28.01.2012., 09:45
vodu boje maline mi je prvi puta napravila patronažna , i sada mi je pedica ponovila da voda baš takva treba biti.:mig:

Jao si ga na da takvim medicinskim djelatnicima:rolleyes:

Ovakva otopina treba bit otprilike, moze i malo jaca al ne se igrat sa hipermanganom
http://www.amasci.net/misc/images/misc/permanganatometry-3.jpg

lopticica
28.01.2012., 14:17
Tako je, moj je igrom slucaja za vrijeme kozica lezao na zaraznoj i kupka u kojoj su nas kupali je bila ovakva ili svjetlija. Napomenuli su da ni slucajno ne pretjeramo jer moze cak doc do opeklina :ne zna: Malina boja mi je malo too much :ne zna:

Wedding
29.01.2012., 11:40
Tako je, moj je igrom slucaja za vrijeme kozica lezao na zaraznoj i kupka u kojoj su nas kupali je bila ovakva ili svjetlija. Napomenuli su da ni slucajno ne pretjeramo jer moze cak doc do opeklina :ne zna: Malina boja mi je malo too much :ne zna:

:mig:
Pa naravno kad hipermangan bas i nije igracka, sa njim se cak i spricaju vocke

Evo jos nesto o njemu:
kalij permanganat ima svoj tradicionalni, kolokvijalni naziv a to je hipermangan (hypermangan), no jedini ispravni naziv je kalij permanganat. U pitanju je jedan od najjačih oksidacijskih agensa. Dobiva se industrijskom preradom minerala piroluzita (MnO2) uz pomoć elementarnog klora. Dolazi u obliku sitnih igličastih kristalića crno-ljubičaste boje. Lako se rastvara u vodi koju boji intenzivnom crveno-ljubičastom (pink) bojom. Ukoliko ga dotaknemo rukama tada na prstima ostavlja smeđe mrlje. Naime, kalij permanganat je jako oksidacijsko sredstvo i reagira sa većinom supstanci koje može oksidirati. Pri toj oksidaciji nastaje mangan dioksid tj. piroluzit (MnO2) koji je smeđ i od njega potiču mrlje koje on ostavlja.
Koristi se u obliku kristalića kao dezinficijens. Naime, u apotekama dolazi najčešće u kutijicama po 5 grama, a prije upotrebe valja napraviti rastvor terapijske koncentracije do 1%. Rastvor koncentracije 1% je roze boje. Pri rastvaranju treba pričekati da se rastvore svi kristalići, jer se kalij permanganat sporo rastvara. On ne sme biti jači od 1% jer je kalij permanganat jako oksidaciono sredstvo i može oštetiti kožu. Kalij permanganat deluje samo površinski (reduciraju ga proteini kože pa ne stigne delovati u dubinu). Primjenjuje se kao dezinficijens. Neugodna nuspojava je ta što na koži ostavlja vrlo tvrdokorne smeđe mrlje mangan dioksida koje se ne daju oprati, no s vremenom te mrlje se povlače.

WandaTheFamous
30.01.2012., 10:46
Nama nije ostavio mrlje na koži, ali mi je zato kada dobila finu patinu koja je otišla tek nakon dva izbjeljivanja domestosom. :D

BlackBoy :)
08.02.2012., 10:04
Pozdrav. Zna netko ako se primi cjepivo protiv kozica,koliko ono djeluje,jesu antitjela za samo jedan određen period ili za stalno i koliko su one sigurne?

German
08.02.2012., 12:48
Pozdrav. Zna netko ako se primi cjepivo protiv kozica,koliko ono djeluje,jesu antitjela za samo jedan određen period ili za stalno i koliko su one sigurne?

Za stalno djeluje, sigurnost je 72 % nakon prve doze i nakon druge preko 90 %. :)

Mi smo kćer cijepili, unatoč teoretičarima zavjere.. :kava:

lilabecca
11.02.2012., 15:28
U USA cjepe protiv varicelle i puno djece ima losu reakciju na cjepivo. Ja sam kcer od 2,5 god koja je bila KRCATA, samo 20 na nosu, kupala u zelenoj glini. cudo,toliko izvuce upalu. jednu vecer sam ju cijelu namazala glinom. puno joj je pomoglo. uz to homeoptija i nocu drzati ruke da se ne kopka...prodje..treba izdrzati. postoje i neke kremice ala calendula,lavanda..sto manje dirati!!

Vodenna
16.02.2012., 23:19
Evo i mene ovdje. Zanima me da li je koje od vaše djece imalo kombinaciju kozica i šarlaha?
Naime, mi smo za vikend dobili šarlah, a prekjučer su nam krenule kozice. Imamo 7 godina i već sam imala dvoje male djece sa kozicama, ali ovo se ne može usporediti sa njihovim. Imali su puno, al ovo je more.
Za šarlah smo pod antibiotikom, al kozica ima na milijarde.
Kompletna glava je pod opsadom, limfni čvorovi na glavi povećani, u ustima i na jednjaku i na zubnom mesu ih ima više od desetak, zatim po dlanovima, a najviše po torzu, donjem dijelu trbuha, spolnom organu, leđima, pazuhima, iza uha je sve crveno i spojeno, zatim na vratu i glavi. Čak ih ima i u debelom crijevu.
Rečeno mi je da u ovakvom slučaju em duže izbijaju, em duže traju. Mi evo danas cijeli dan se mažemo i hladimo fenom jer su zbilja prekrile skoro sve.
Maloprije temperatura je bila 39.4, skidamo ju, čak smo se za potrebe hlađenja morali koristiti oblozima. Svrbež je uporan i plikovi samo rastu.
Ako ima itko sa ovakvim životnim iskustvom, molim da to podijeli sa mnom.

Niamh
16.02.2012., 23:46
ajme, toliko čitam za i protiv kupanja u hipermagarnu...pa onaj kreč..

nama je 7g. i 3 dan..i ima ih dosta po sebi ali ju jakkkkoooo svrbi. Ispirem ju sa otopinom zobene kaše i pomaže ali kratkotrajno....cijelu večer mi dolazi u navratima plačući..i cijelo vrijeme razmišljam da ujutro kupim Poxclin....skup je a već smo pregrmili 3 dana...nisam sama pametna.

Vodenna
17.02.2012., 00:14
meni je srednji imao prije tri tjedna i mazala sam ga samo poxclinom, nisam ga niti prala hipermanganom, niti mazala "krečom" i evo sve je super prošlo, al ovaj je već potrošio više od pola poxclina u ova dva zadnja dana, isto tako cvili, plače, pa ga maži, pa ga peri, hladi, puši, užas....šarlah nam je zakomplicirao stvar.
Danas smo kupili novo pakiranje poxclina i nadam se da će nam biti dosta.
U ljekarni su mi preporučile neku Mustelinu kupku za kupanje.:ne zna:
Maloprije sam ga u tome obrisala.
Samo da se krenu više sušit ove ogromne i da ih više nema po grlu i glavi.

Vesa55
20.02.2012., 11:03
Sorry, uključujem se kasno, ali za vodene kozice važno je riblje ulje i to u tekućem obliku ( Chidelife ima potpuno proćišćeno ) jer ublažava svrbež i omogućuje brže zarastanje krastica.

kalipsa
24.02.2012., 09:38
Iz vlastitog iskustva mogu reci da kod svrbezi fenomenalno pomaze zobena kupelj. Evo, ja se okupala svega 4 puta (prije nekih 5 dana zadnji put) i uopce vise ne svrbi :) Pocela sam kad sam bila u fazi punjenja plikova vodom a sad sam u fazi susenja.

Recept: u salicu zobi dodati salicu vode i zblendati. Ocijediti od komadica i zobenu tekucinu ubaciti u kadu s vodom. Ja sam jos ovaj ostatak zobi u komadima stavljala u najlonku i ubacila u kadu i jos malo istisnula "soka" iz njih. Kupala sam se u tome 15 min 2 puta dnevno i rijesila se veeeeelike muke!

Meni je osobno bilo dovoljno raditi to 2 dana (4 kupanja), prestalo je vec nakon 2 puta...

Nadam se da ce vam pomoci kao i meni :)

keksić2
04.03.2012., 14:58
Sorry, uključujem se kasno, ali za vodene kozice važno je riblje ulje i to u tekućem obliku ( Chidelife ima potpuno proćišćeno ) jer ublažava svrbež i omogućuje brže zarastanje krastica.

I ja se kasno uključujem ali bar će biti na vrijeme za mlađega (očekujem drugu turu: mlađi i MM za 7 dana).
Imam to riblje ulje, pijemo ga inače na žličicu, ali nisam imala pojma da pomaže i za kozice. Da li se time maže koža, ili tapkaju kozice, ili pije ili? Meni su savjetovali da kozice što manje diram, tako da smo mi 3-4 puta poljevali hipermanganom, dva dana tapkali one koje su svrbile Proriced gelom (ili nešto tako) i više ih ne diramo. Tušira se normalno, kosu smo oprali dva puta šamponom za bebe jer joj je od gela bila potpuno sljepljena.
Kozice prolaze, ostalo ih je možda još nekoliko, a sada treba čekati da prođu i krastice.

Zna li netko koliko dugo se ne smije izlaziti iz kuće nakon preboljenih kozica i zašto? Nalazim savjete da minimalno dva tjeda treba stajati u kući, pa neki kažu i do mjesec dana, a dijete kada ima same krastice konkretno nije više zarazno. (ona je prve kozice dobila prije 5 dana)
Uostalom, mogu li je izvesti iz kuće na igru s prijateljima iz vrtića koji svi do ti jednog imaju kozice sada? Čemu to silno stajanje u kući? Vani je tako lijepo vrijeme, a kad se sjetim da će uskoro druga tura, tako mi je žao propustiti iti jedan lijepi dan... :(

nightfall
06.03.2012., 09:11
Zna li netko koliko dugo se ne smije izlaziti iz kuće nakon preboljenih kozica i zašto? Nalazim savjete da minimalno dva tjeda treba stajati u kući, pa neki kažu i do mjesec dana, a dijete kada ima same krastice konkretno nije više zarazno. (ona je prve kozice dobila prije 5 dana)
Uostalom, mogu li je izvesti iz kuće na igru s prijateljima iz vrtića koji svi do ti jednog imaju kozice sada? Čemu to silno stajanje u kući? Vani je tako lijepo vrijeme, a kad se sjetim da će uskoro druga tura, tako mi je žao propustiti iti jedan lijepi dan... :(

Ja tek očekujem okzice, krenule su kod male u grupi. Znam da to ne znači da će ih dobiti, ali možda ne bi bilo ni loše da ih sad preboli (ima 4 godine).
Ovo za ribje ulje nisam znala da pomaže, zna li tko više o tome?

Za izlaske van i mene zanima, dolazi proljeće , šteta je da ne izađemo ako nema štete u tome. Mada se maglovito sjećam da sam negdje pročitala (ili čula) da se van ne bi trebalo izlaziti radi sunca (?), pojma nemam zbog čega. Osim zbog pada imuniteta od kozica (čitala sam da jako sruše imunitet ), nije mi jasno zašto bi trebali ostati tako dugo doma. Ne znam ni kako da nam to uspije, volimo landrati :D

Đunđi Bunđi
06.03.2012., 10:45
Nazovem pedijatricu da pitam za cjepivo protiv kozica...
A ona ce meni da to ona ne radi vec da moram u Zavod za javno zdravstvo???
Jel to inace tako ili...?

mandy
06.03.2012., 11:03
nightfall nama je rečeno da se izlasci ne preporučaju dok kozice izlaze.
Imunitet je jako oslabljen od virusa i može se bolest zakomplicirati.
Previše tjelesne aktivnosti dodatno iscrpljuje tijelo.
Mi smo počeli izlaziti van 6. dan kad su već počele sušiti i otpadati, taj dan 15-20 min, igrali se u dvorištu sa autićima i sl.

Đunđi mislim da mogu birati hoće li cjepiti ili ne kao i za sva druga cjepiva koja nisu obavezna.

Đunđi Bunđi
06.03.2012., 11:07
Đunđi mislim da mogu birati hoće li cjepiti ili ne kao i za sva druga cjepiva koja nisu obavezna.

... i onda nazovem Zavod za javno zdravstvo gdje mi zenska kaze da to rade pedijatri....
Nakon sto sam joj rekao da me na njih uputila upravo pedijatrica, rekla mi je; "dobro ajde, onda dodjite"

A inace, pedijatrica nas je cijepila i protiv gripe i pneuma koja su isto neobavezna.

keksić2
06.03.2012., 11:18
nightfall nama je rečeno da se izlasci ne preporučaju dok kozice izlaze.
Imunitet je jako oslabljen od virusa i može se bolest zakomplicirati.
Previše tjelesne aktivnosti dodatno iscrpljuje tijelo.
Mi smo počeli izlaziti van 6. dan kad su već počele sušiti i otpadati, taj dan 15-20 min, igrali se u dvorištu sa autićima i sl.

Znaš li možda kada se preporuča povratak u vrtić? Tu je veliki napad na imunitet i kada je sve u redu, a poslije kozica tek...

Ostali, kakva su vam iskustva s tim imunitetom nakon kozica, da li su vam se djeca razboljela? Kada ste ih vratili u vrtić?

mandy
06.03.2012., 14:20
Nama jew pedica rekla da 10 dana ne bi smjeli van, nemam pojma kad bi ga poslala u vrtić (moj tad nije išao).
Ove zime su u našu grupu dolazili klinci 9-10 dan. Još im nisu ni sve kraste bile popadale.

Moji su imali svaki po 2 viroze mjesec iza kozica, tad sam dala starijem Imunoglukan jer je on u 12om prebolio kozice a u ožujku krrenuo u vrtić.
Od polaska u vrtić imao je mononukleozu i 2 viroze (ide godinu dana).

cvijetić
06.03.2012., 19:16
keksić, imunitet je 6 tj nakon kozica na nuli. ja sam starijoj dala imunoglukan i nakon 4 tj je išla u vrtić. ja sam bila na porodiljnom i mogla je ostati.
nije oboljevala poslije...

sandrić
07.03.2012., 17:00
Ajme evo i mog maleckog je ćopilo....prvi put se susrećem s tim i sve me strah šta će to bit,tak nam je prvi dan i ima ih tek nekoliko!opskrbili smo se hipermanganom i nekakvim losionom koji hladi i olakšava patnje s tim čudima......ali najviše me muči ovo sa neizlaženjem van,pa on će meni slom živaca dobit 10 dana u kući,nema šanse da ga toliko držim,namjeravam ga pustit na dvorište da se malo poigra barem nakratko tamo 5.-6.dan barem nakratko,jel se može šta loše desit??

Kikica123
09.03.2012., 07:37
svi pričaju drugačije.
ima problem
u utorak je bila u igraonici sa curicom koja je idući dana dobila kozice, e sad nisam sigurna da su se dodirivale al opet to ništa ne znači. od kad je ona zarazna? Baka nije preboljela kozice ( al ići če vadit krv da se provjeri). ja ju namjeravam i dalje voditi u vrtić jer nemam kamo sa njom,a ionako neznam dal je uopće zaražena.
mene brine šta ako se ona u vrtiću u iduća 2 tjedna razboli od neke viroze ili gripe pa na to dobije kozice? šta onda???
Baka servis otpada, možda da je ostavim doma samo poni uto jer ona kao treba dobiti kozice za 14 dana-znači u utorak
nisam pametna....
pomagajte

keksić2
09.03.2012., 08:35
svi pričaju drugačije.
ima problem
u utorak je bila u igraonici sa curicom koja je idući dana dobila kozice, e sad nisam sigurna da su se dodirivale al opet to ništa ne znači. od kad je ona zarazna? Baka nije preboljela kozice ( al ići če vadit krv da se provjeri). ja ju namjeravam i dalje voditi u vrtić jer nemam kamo sa njom,a ionako neznam dal je uopće zaražena.
mene brine šta ako se ona u vrtiću u iduća 2 tjedna razboli od neke viroze ili gripe pa na to dobije kozice? šta onda???
Baka servis otpada, možda da je ostavim doma samo poni uto jer ona kao treba dobiti kozice za 14 dana-znači u utorak
nisam pametna....
pomagajte

nisu se morale dodirivat, u tom stadiju kozice se prenose kapljičnim putem, znači kao i prehlada.
Tvoje dijete (ako se uopće zarazila) sada prolazi fazu inkubacije koja traje 10-20 dana, ali može trajati i samo 7 dana. Zarazna je dan-dva prije pojave prvih simptoma. Znači teoretski mogla bi biti zarazna već za 5 dana. U praksi najčešće inkubacija traje oko 14 dana.
Što se vrtića tiće, nema smisla da ne ide što se kozica tiče - ne možeš znati kada će joj izbiti niti kada će biti zarazna. A za prehlade, pa bilo bi dobro davati nešto za imunitet čisto zato jer i kozice lakše prođu što je imunitet bolji. Možda imunoglukan, ili vitamin C ili prirodna sredstva - češnjak i sl?

enigmatic
09.03.2012., 13:13
Kikica ja sam sa svojim sinom bila kod dežurnog pedijatra na staru godinu i tamo je jedna čekaona,nema izolacije.Mi smo sjedili,došla je mama koja je nakon minutu rekla da mora pitati sestru jer joj je mali dobio kozice,sestra ju je doslovno sprašila na drugi kraj doma zdravlja. 13 dana nakon toga meni su se pojavile prve kozice, a moj sin ih je onda dobio za 15 dana od mene.Osoba je zarazna par dana prije nego izbe prve kozice pa sve dok su vodenasti mjehurići.Ja sam sina povukla iz vrtića kada sam ja dobila kozice da ne zarazi druge jer sam očekivala da će on dobiti,na kraju nitko u vrtiću nije dobio.Sa druge strane moj brat ih je imao prije 2 godine pa se tada nismo zarazili od njega.
Ako ti mama slučajno dobi kozice neka se odmah javi na zaraznu,ja sam kao trudnica trebala odmah doći u roku od 24-48 sati i dali bi mi neku injekciju za ublažavanje,ali nisam to znala pa sam prekasno došla.(srećom za sada je sve ok sa bebom).

sandrić
11.03.2012., 07:52
Dokad se mora kupat u hipermanganu i dokad da ga mažem ovim losionom?

enigmatic
11.03.2012., 14:53
Ja sam marka svega 2 puta oprala u hipermanganu,nisam ga ni puno mazala jer je govorio da ga ne svrbi,kad su koze prešle u kraste više nisam mazala.Sebe sam mazala dok me svrbilo.

Stowaway
12.03.2012., 15:51
Kakve su sadašnje preporuke vezane uz vodene kozice?
Moj ih je mališa počeo sijati u petak i tek danas počinju pravi problemi u obliku bola i svrbeža. Samo u subotu je temperatura bila relativno sitna (37,5°), a ostatak vremena je afebrilan.
Vidim da se više ne preporuča tekući puder, već samo kupanje u otopini hipermangana... ali čime djetetu olakšati svrbež i bol?
Any ideas?

enigmatic
13.03.2012., 06:23
Poxclin je nama pomogao,i meni i sinu.Prva noć je bila gadna,nije baš spavao,svrbilo ga pa sam drugi dan zvala pedicu pa mu je dala i sirup claritin,to sam mu davala par dana 1 žličicu i super mu je bilo.

Stowaway
13.03.2012., 09:47
Poxclin je nama pomogao,i meni i sinu.Prva noć je bila gadna,nije baš spavao,svrbilo ga pa sam drugi dan zvala pedicu pa mu je dala i sirup claritin,to sam mu davala par dana 1 žličicu i super mu je bilo.

E, hvala. Meni su u apoteci dali Adermin Cytelium, ali, osim što neodoljivo potsjeća na onaj tekući puder koji se nekad koristio (bijela tekućina u sprayu s imenom :mig: ), ne vidim da je malenom od toga išta bolje.

Već se dvije noći družimo budni s "mama, ne mogu, mama ne mogu, mama boli...". Srce mi puca gledat ga i slušat takvog.:(
A i glava mi puca od umora...
Ništa, Claritin već jest sastavni dio kućne apoteke, a po Poxclin - pravac ljekarna.

enigmatic
14.03.2012., 09:05
Kako je danas?
Nama je ta kombinacija super pomogla.Nadam se da će brzo proći.

Stowaway
14.03.2012., 12:25
Kako je danas?
Nama je ta kombinacija super pomogla.Nadam se da će brzo proći.

Već i sam prirodan tijek bolesti čini svoje, a pogotovo uz ovu kombinaciju - danas je moj Dalmatiner :cerek: puno bolje. :s

keksić2
17.03.2012., 07:47
Ja ću poludit, moj mališ od skoro 6 mjeseci je dobio varičele od starije sestre. :503: Ima na stotine mjehurića, krastica i crvenih točkica. Od svraba se ne može umiriti niti na 10 minuta, pa ne može ni spavati. Prema tome, ne možemo ni mi. :504::504::504:
Svi smo već poluludi, stalno ga nosimo, više ga uopće nema smisla točkati, jednostavno mu čitavo područje premažemo, ali mu to uopće ne pomaže. Svrbi ga strašno, a kupke u hipermanganu koje su starijoj pomagale, uopće ne djeluju. Ni tekuči puder ne djeluje, ni Uriage krema, ništa. Uz to on još ima i atopijski dermatitis i koža mu je suha i peruta se te je stalno treba održavati vlažnom, što je nespojivo s time da kozice moram isušivati. Ima li smisla stavljati puder na vezikule koje su se već sasušile? Ili samo na one u kojima se vidi tekućina? Ili treba mazati sve dok krasta ne otpadne?
Kako ste mazali kozice u pelenama? Konkretno, da li ste stavljale kremu za guzu? Ima jaaako puno mjehurića na genitalijama, strašno nešto, i naravno svrbe ga. Ako namažem tekućim puderom, koža na guzi se zacrveni od pelena, ako stavim kremu bojim se da se kozice neće nikad isušiti...:ne zna:

cvijetić
17.03.2012., 21:32
Konkretno, da li ste stavljale kremu za guzu? Ima jaaako puno mjehurića na genitalijama, strašno nešto, i naravno svrbe ga. Ako namažem tekućim puderom, koža na guzi se zacrveni od pelena, ako stavim kremu bojim se da se kozice neće nikad isušiti...:ne zna:

moja ih je imala sa 5,5 mj...
guzu sam mazalaa A derminom Dermalibour kremom.to je CU Zn krema.kema je odlična! nisu se inficirale, a mogle su se sušiti, doduše ne brzo kao dr. na drugim mjestima.

keksić2
18.03.2012., 09:28
Mame molim vas hitan odgovor: malome je danas 7 dan kozica, jučer dobio fibru 39. Danas mi se čini da mu više ne izbacuju nove.
Da li je to normalno? Fibra se odmah skine ibuprofenom, ali za par sati je opet tu.
Što bi to moglo biti? Ima jednu krasticu na glavi, to je prva točkica koju je dobio, krasta nikako ne zacjeljuje i kosa se stalno lijepi na nju, da li je to inficirano? Kako uopće izgleda inficirana kozica?
Ima 6 miseci, i ima ih na stotine svugdje po sebi, svrbi se ko lud, sad kako više ne izlaze nove manje, ali ipak...
Pokušali smo staviti čarapice na ruke ali ih zagrize i skine i onda se svrbi.

mandy
19.03.2012., 12:53
Moji su imali temp 3. i 4. dan...
Jel ima još nekih simptoma?

JA bi odvela doktoru 2. dan temperature...

keksić2
19.03.2012., 12:57
Evo i nastavak: dakle za sve mame kojima to ubuduće bude trebalo: visoka temperatura koju dijete dobije dok mu izbijaju kozice je normalna. Temperatura koju dijete ima nakon što kozice više ne izbijaju je uvijek znak da nešto nije u redu.
Konkretno kod nas se jedna kozica na glavici u kosi inficirala, izgledala je kao krasta koja je stalno malo vlažna i zakrečena hrpom pudera. Dežurna pedijatrica je gazom namočenom u Rivanolu fizički strgala tu krastu i namazala Betrion antibiotskom masti i danas je već puuuno bolje.
U slučaju da dijete dobije visoku temperaturu nakon što kozice više ne izlaze treba promatrati slijedeće: da li dijete jede, da li kašlje, da li mu curka nešto iz uha, da li ima neku inficiranu kozicu te kakvog je općeg stanja (umorno i pospano, ne da se probuditi i sl.).
U slučaju bilo čega od toga ODMAH ići u dežurnog pedijatra.

Wedding
22.03.2012., 14:12
Evo i nastavak: dakle za sve mame kojima to ubuduće bude trebalo: visoka temperatura koju dijete dobije dok mu izbijaju kozice je normalna. Temperatura koju dijete ima nakon što kozice više ne izbijaju je uvijek znak da nešto nije u redu.
Konkretno kod nas se jedna kozica na glavici u kosi inficirala, izgledala je kao krasta koja je stalno malo vlažna i zakrečena hrpom pudera. Dežurna pedijatrica je gazom namočenom u Rivanolu fizički strgala tu krastu i namazala Betrion antibiotskom masti i danas je već puuuno bolje.
U slučaju da dijete dobije visoku temperaturu nakon što kozice više ne izlaze treba promatrati slijedeće: da li dijete jede, da li kašlje, da li mu curka nešto iz uha, da li ima neku inficiranu kozicu te kakvog je općeg stanja (umorno i pospano, ne da se probuditi i sl.).
U slučaju bilo čega od toga ODMAH ići u dežurnog pedijatra.

ja bi dodala da treba jos provjerit i kako djete mokri, jer kod kozica kao komplikacija mogu nastradat i bubrezi:( ... od susjede mali ima tu komplikaciju:(

crvena sonja
15.04.2012., 21:07
ja bi dodala da treba jos provjerit i kako djete mokri, jer kod kozica kao komplikacija mogu nastradat i bubrezi:( ... od susjede mali ima tu komplikaciju:(

Kako bubrezi, molim te pojasni? Misliš kao posljedica infekcije ili nešto drugo?

Wedding
16.04.2012., 14:30
Kako bubrezi, molim te pojasni? Misliš kao posljedica infekcije ili nešto drugo?

Ne, nego dolazi do nezgodnih unutarnjih lokalizacija vezikula (moze bit komplikacija na plucima, srcu itd....

Sekundarne infekcije spadaju u lakse komplikacije za razliku od gore navedenih koje spadaju u teze:(

crvena sonja
16.04.2012., 23:15
Ne, nego dolazi do nezgodnih unutarnjih lokalizacija vezikula (moze bit komplikacija na plucima, srcu itd....

Sekundarne infekcije spadaju u lakse komplikacije za razliku od gore navedenih koje spadaju u teze:(

Hvala. Zapravo sam čula za te unutarnje kozice, ali ne znam što pogoduje da one "ostaju unutra" (ne znam se bolje izraziti). Mislila sam čak da ima veze sa izlaganjem suncu, pa da je zato preporuka da se ostaje doma a ne ide van, da ih što više izađe na kožu, ali ne mogu naći nigdje takvu potvrdu.

mladenka:))
18.04.2012., 14:19
Hvala. Zapravo sam čula za te unutarnje kozice, ali ne znam što pogoduje da one "ostaju unutra" (ne znam se bolje izraziti). Mislila sam čak da ima veze sa izlaganjem suncu, pa da je zato preporuka da se ostaje doma a ne ide van, da ih što više izađe na kožu, ali ne mogu naći nigdje takvu potvrdu.

kolika ja znam upravo suprotno, radi se o hladnoći koja ih zadržava unutra.

Wedding
22.04.2012., 13:37
kolika ja znam upravo suprotno, radi se o hladnoći koja ih zadržava unutra.

Bapske price:kava:

Komplikacije imaju veze ponajvise sa imunitetom organizma tj ovise o tome kako ce imunoski organizam izreagirat. A preporuka kod kozica kao i kod svih bolesti takve vrste kod koje imunitet jako pada jest ne raditi nagle promjene temperature pa zato djeca po ljeti ne smiju na sunce kao ni po zimi na snijeg, ili pojednostavljeno: nikud iz kuce osim u slucaju kada treba posjetit lijecnika:mig: i potrebno je mirovanje ( ne treba djete bas lezat al ne ni skakat ni trcat)

foresst
22.04.2012., 19:23
A preporuka kod kozica kao i kod svih bolesti takve vrste kod koje imunitet jako pada jest ne raditi nagle promjene temperature pa zato djeca po ljeti ne smiju na sunce kao ni po zimi na snijeg, ili pojednostavljeno: nikud iz kuce osim u slucaju kada treba posjetit lijecnika:mig: i potrebno je mirovanje ( ne treba djete bas lezat al ne ni skakat ni trcat)
samo nagle promjene temperature su bitne?
onda bi značilo da u proljeće i jesen, kad je i u kući i vani skoro pa ista temperatura, oko 20°, dijete može najnormalnije ići van i laganini šetati ili ga ja npr mogu vozati u sjedalici na bajku?

Wedding
22.04.2012., 19:43
samo nagle promjene temperature su bitne?
onda bi značilo da u proljeće i jesen, kad je i u kući i vani skoro pa ista temperatura, oko 20°, dijete može najnormalnije ići van i laganini šetati ili ga ja npr mogu vozati u sjedalici na bajku?

A nebi smjelo opcenito bas lunjat po vani uz kozice iz vise faktora a jedan je i sekundarne infekcije vezikula. Opcenito se pravila: biti doma, stakleno zvono :zubo:, mirovanje, nema gostiju itd.

Mi smo se toga stvarno drzali i vidjevsi komplikacije od susjeda nije mi bilo svejedno (inace taj mali se bas nije drzao pravila i naganjao je loptu po dvoristu jos sa neposusenim krastama:(), a i bio mi je doboljan razgovor sa frendom koji je infektolog.
Svi mi kozice smatramo banalnom virozom a komplikacije su ustvari vrlo ceste: kad mi je mala oboljela zvala sam dr i odmah mi je rekla da uopce ne vucem malu po ambulanti nego da dodjem za tjedan dana na kontrolu (znala je da znam sve o tome ) i poslala mi je recepte u ljekarnu i svejedno mi je mala navukla i neku crijevnu virozu:rolleyes: + infekciju gornjih disnih puteva:o

maza1
02.05.2012., 09:15
evo i moj je dobio jučer vodene kozice
kupa se u hipermanganu, ne da mu namažem sa uriage gelom, urla da ga boli i dala sam mu rinolan protiv svrbeža
jel moguće da ga to jako boli ili samo urla jer je hiper osjetljiv?
neke je već malo počohao pa izgledaju ko krastica, ali ne zasušena
jučer je navečer imao temp 38 dala mu lupocet pa je zaspao, ali se budio 10 puta da ga boli i stalno bi se kupao u hipermanganu
ped kaže da najviše 2,3 puta na dan može
jel opasan taj hipermangan? vidim da mu je od njega lakše

Wedding
02.05.2012., 14:12
evo i moj je dobio jučer vodene kozice
kupa se u hipermanganu, ne da mu namažem sa uriage gelom, urla da ga boli i dala sam mu rinolan protiv svrbeža
jel moguće da ga to jako boli ili samo urla jer je hiper osjetljiv?
neke je već malo počohao pa izgledaju ko krastica, ali ne zasušena
jučer je navečer imao temp 38 dala mu lupocet pa je zaspao, ali se budio 10 puta da ga boli i stalno bi se kupao u hipermanganu
ped kaže da najviše 2,3 puta na dan može
jel opasan taj hipermangan? vidim da mu je od njega lakše

Nije opasan ali pazi na koncentraciju:mig:, imas par stranica unazad sliku koje boje bi otopina trebala izgledat:mig:

Krasste tj mjehurici i ranice ne bole nego svrbe, ali i sama znas da su neka djeca ponekad hiperosijetljiva i zeljna paznje pa cincare oko svega:D

maza1
02.05.2012., 14:14
Nije opasan ali pazi na koncentraciju:mig:, imas par stranica unazad sliku koje boje bi otopina trebala izgledat:mig:

Krasste tj mjehurici i ranice ne bole nego svrbe, ali i sama znas da su neka djeca ponekad hiperosijetljiva i zeljna paznje pa cincare oko svega:D

hvala
stavim malo hipermangana da voda bude svijetloroza
ali on bi svako malo u vodu

mamano1
03.05.2012., 19:34
Evo i nas sa kozama....D je dobila prije 14 dana i imala ih je malo , počele
su se sušiti nakon 6 dana , nakon 4 dana smo izašli na dvorište , a na balkonu je bila kad god
nije bilo jako sunce .
Sada je i drugo dijete dobilo koze i opet čemo biti dan-dva u kući i onda opet van , misli
da su to totalne zablude da moraš mirovat , biti u kući.......da ako dijete ima temperaturu
, ali i tada provjetravate kuću - zar ne ?
Komplikacije su moguče ,kao i kod sveke druge bolesti ,pa i ako se našpranjiš i to se može razviti iu nešto
i zakomplicirati .

Bitno je ne izložiti drugu djecu zarazi , ali na svom balkonu , vrtu .......

marcipanka
05.05.2012., 07:50
situacija kod nas...

30.4. navečer izbile su mu 2 crvene flekice. s obzirom da je prvi put jeo njofra sladoled (alergičar je, prve dvije godine nije jeo apsolutno ništa s KM al smanjila se alergija pa od jeseni uvodimo polako namirnice i do sada je sve prošlo dobro), mm i ja smo mislili da je to reakcija na njega.

sutradan su flekice i dalje bile tu.

tek 2.5. ih se pojavilo još, a ove prve su dobile vodeni plik.
odvela ga kod dr, potvrdili vodene kozice.

e sad...

on nema temp, na cijelom tijelu, od glave do pete ima 25 kozica, super je volje, dobro jede, spava, ne svrbe ga (zna počešat povremeno samo 3 koze koje su među kosom).

meni je to sve skupa turbo čudno jer sam ja umirala kad sam imala kozice (preboljela ih s 12 godina, tjedan dana kurila preko 39, nema kvadratnog centimetra kože na kojoj nije bilo kozice...).

dobio je rinolan (al zašto da mu dajem kad ga ne svrbi:ne zna:), trackam tih 25 koza s uriage gelom, one se fino suše...

toliko mi je sve to čudno da sve sumnjam da su to kozice:rofl:
al, jbg, ovih nekoliko najvećih zbilja izgledaju ko kozice, a i dr je potvrdila, pa valjda zna prepoznati kozice:rofl:

marcipanka
05.05.2012., 07:52

to su i meni rekli, da uopće nije problem da bude vani, samo da nije s drugom djecom, ali u vrtu, na terasi... da slobodno može biti.

jedino da ne bude na drektnom suncu (al ni inače ga ne pržim na suncu:p)

katjes
05.05.2012., 15:45
kod nas u vrtiću krenule kozice. veli teta da najbolje da cijela grupa to obavi pa smo mirni :cool: pa idemo u ponedjeljak po porciju kozica :zubo:

dakle, ak sam dobro apsolvirala:
- pojavi se neko zarazan, vrijeme inkubacije je 10-14 dana (rijetko kraće-dulje) za to vrijeme dijete nije zarazno nego tek kad krenu izbijati prve. onda tih 9-10 dana je zarazna i treba se kloniti druge djece. potom može natrag u vrtić. (moram isplanirati baka servis da s posla ne izostajem)
-hipermangan je neki dezificijens. kupka
-spominjete neki puder i gel koji se nanosi lokalno na krasticu - al to se sve kupi na recept, ne? možda mi je zgodno imati te stvari doma pa ako nešto krene recimo sljedeći petak na večer da smo spremi :ne zna: najbolje da kupimo pa da imamo.

-ima li pravila gdje se prvo pojavljuju? jučer i danas imamo neki osip po vratu za koji ne znam da li bi mogle biti koze. flekica crvena al nekoliko njih ima kao neku točkicu na sredini al većina flekica nema te točkice. može možda to biti od znojenja.. vidjet ćemo

dakle, lupocete treba imati. i puno sreće i strpljenja :zubo:

nešto još?

i jedno pitanje- vele da je najlakše to preboljeti dok si što mlađi jer su simptomi puno blaži i rijeđe se javljaju komplikacije. zašto onda ne ići među drugu djecu- pa napravimo im uslugu, riješe se toga pa su mirni :D malo brutalno zvuči, ali ni nemaš nekog izbora: možeš jedino birati želiš li da se dijete razboli prije ili kasnije. :kava:

marcipanka
05.05.2012., 16:42
kod nas u vrtiću krenule kozice. veli teta da najbolje da cijela grupa to obavi pa smo mirni : cool: pa idemo u ponedjeljak po porciju kozica : zubo:

dakle, ak sam dobro apsolvirala:
- pojavi se neko zarazan, vrijeme inkubacije je 10-14 dana (rijetko kraće-dulje) za to vrijeme dijete nije zarazno nego tek kad krenu izbijati prve. onda tih 9-10 dana je zarazna i treba se kloniti druge djece. potom može natrag u vrtić. (moram isplanirati baka servis da s posla ne izostajem)
-hipermangan je neki dezificijens. kupka
-spominjete neki puder i gel koji se nanosi lokalno na krasticu - al to se sve kupi na recept, ne? možda mi je zgodno imati te stvari doma pa ako nešto krene recimo sljedeći petak na večer da smo spremi :ne zna: najbolje da kupimo pa da imamo.

-ima li pravila gdje se prvo pojavljuju? jučer i danas imamo neki osip po vratu za koji ne znam da li bi mogle biti koze. flekica crvena al nekoliko njih ima kao neku točkicu na sredini al većina flekica nema te točkice. može možda to biti od znojenja.. vidjet ćemo

dakle, lupocete treba imati. i puno sreće i strpljenja :zubo:

nešto još?

i jedno pitanje- vele da je najlakše to preboljeti dok si što mlađi jer su simptomi puno blaži i rijeđe se javljaju komplikacije. zašto onda ne ići među drugu djecu- pa napravimo im uslugu, riješe se toga pa su mirni :D malo brutalno zvuči, ali ni nemaš nekog izbora: možeš jedino birati želiš li da se dijete razboli prije ili kasnije. :kava:

mojem je prva izbila na vratu. druga pored pupka:p

tek treći dan od izbijanja su dobile vodeni plik i počele nalikovati kozicama.

uriage gel (http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/uriage-pruriced-gel-p-772), s tim ga trackam, lagane je teksture, brzo se upije.

ja sam na poslu ponudila kozice, i curama s foruma:rofl: nitko ih neće:rofl:

mene te njegove "kozice" izbezumljuju :bonk:
eto, da mu je loše, ne bi bilo dobro, i ovako, kad mu nije ništa, sva sam zabrinuta :bonk:

janis2102
05.05.2012., 21:09
i moja je dobila kozice. Rekla je da ju je piknuo komarac. Ja kažem da komaraca nema i malo joj namažem kremicom. To je bila mislim srijeda. U četvrtak se opet žali na komarca, ja zavrnem potkošulju, a ono kozice. U petak je kupala u hipermanganu 3x i to sam napravila malo jaču kupku (poslije sam skužila). Vidim da je dobila žute mrlje i odlučim joj napraviti kupku sa zobenim brašnom. To je bila subota, navečer kupka od lavande. U nedjelju još malo lavande i poslije se nije žalila da ju svrbi. Uz to sam joj davala aerius. Sada su to male točkice i malo ima većih krastica. Razmišljam da ju u ponedjeljak šaljem u školu. Je li to prebrzo?

marcipanka
05.05.2012., 21:34
i moja je dobila kozice. Rekla je da ju je piknuo komarac. Ja kažem da komaraca nema i malo joj namažem kremicom. To je bila mislim srijeda. U četvrtak se opet žali na komarca, ja zavrnem potkošulju, a ono kozice. U petak je kupala u hipermanganu 3x i to sam napravila malo jaču kupku (poslije sam skužila). Vidim da je dobila žute mrlje i odlučim joj napraviti kupku sa zobenim brašnom. To je bila subota, navečer kupka od lavande. U nedjelju još malo lavande i poslije se nije žalila da ju svrbi. Uz to sam joj davala aerius. Sada su to male točkice i malo ima većih krastica. Razmišljam da ju u ponedjeljak šaljem u školu. Je li to prebrzo?

ja ne bi.
čisto da se skroz organizam oporavi, koliko god da ima lakši oblik kozica, ipak je to gadan virus u tijelu.

ja ću svog malog sigurno cijeli tjedan ostaviti doma, iako djeluje fit:rofl:

kod dr su mi rekli da u kolektiv ne smije dok god koze izbijaju, kad prestanu izbijati i suše se, više dijete nije zarazno.

al, eto, ja je ne bi slala u školu u prvom redu da ne pokupi neku novu boleštinu.

janis2102
06.05.2012., 07:38
Ma u proslu srijedu je to pocelo. Nisam dobro napisala. Danas je 11 dan

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

mandy
07.05.2012., 10:02
mom starijem su prve točkice krenule po prsima, kao mali prištići, mlađem po leđima, 2 dana 4 točkice kao flekice promjera 2 mm, drugi dan jedva vidljive, 3. dan su to već bile koze :D

Od svih sredstava, probali Uriage, Aderma cytelium i Poxclin, zadnji je bio najbolji.

Wedding
07.05.2012., 16:45
Ma u proslu srijedu je to pocelo. Nisam dobro napisala. Danas je 11 dan

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Ako su sve koze postale kraste tada vise nije dijete zarazno:mig: a neka opca preporuka je da se djete makne iz kolektiva barem 14 dana i to prvenstveno zbog imuniteta koji pada uzasno i nije mu potrebno da navuce dodatno neky bolestinu:)

Wedding
07.05.2012., 16:54
Evo i nas sa kozama....D je dobila prije 14 dana i imala ih je malo , počele
su se sušiti nakon 6 dana , nakon 4 dana smo izašli na dvorište , a na balkonu je bila kad god
nije bilo jako sunce .
Sada je i drugo dijete dobilo koze i opet čemo biti dan-dva u kući i onda opet van , misli
da su to totalne zablude da moraš mirovat , biti u kući.......da ako dijete ima temperaturu
, ali i tada provjetravate kuću - zar ne ?
Komplikacije su moguče ,kao i kod sveke druge bolesti ,pa i ako se našpranjiš i to se može razviti iu nešto
i zakomplicirati .

Pusti dijete da se istrci al kasnije nemoj kukat nad komplikacijama:mig:

Nisu bapske price, pitaj dr (za to sluzi) pa neka ti objasni sto, kako i znog cega. Sto se tice izlaska nitko ne kaze da se ne smije uopce van al treba pazit na promjene temperature jer kako temp varira tako se organizam bori sa prilagodbom a ostecenom imunitetu to nije macji kasalj kao zdravoj osobi:mig:. Svi kozice smatraju bezazlenim al su ustvari podmukle i totalno srozaju imunitet

katjes
07.05.2012., 20:15
da ponovim svoje pitanje;
ta sredstva koja se koriste za tretiranje kozica, da li se kupuju na recept ili je moguće jednostavno kupiti?
da li je pametno nešto od tog iamti doma pa ako izbiju recimo subotu navečer da se odmah može nešto poduzeti?
i da li su početni simptomi izrazito neugodni-jaki svrab i sl. ili to ne počne tako naglo da bi se trebalo išta imati u kućnoj apoteci nego kroz dan-2 pa se stigne kupiti..

a što je sa imunitetom nakon preboljenih kozica? negdje mi se čini da sam pročitala da su još neko vrijeme pomalo krhki?

Wedding
08.05.2012., 10:26
da ponovim svoje pitanje;
ta sredstva koja se koriste za tretiranje kozica, da li se kupuju na recept ili je moguće jednostavno kupiti?
da li je pametno nešto od tog iamti doma pa ako izbiju recimo subotu navečer da se odmah može nešto poduzeti?
i da li su početni simptomi izrazito neugodni-jaki svrab i sl. ili to ne počne tako naglo da bi se trebalo išta imati u kućnoj apoteci nego kroz dan-2 pa se stigne kupiti..

a što je sa imunitetom nakon preboljenih kozica? negdje mi se čini da sam pročitala da su još neko vrijeme pomalo krhki?

Sve se kupuje bez recepta u apoteci, a jedino postoji onaj krec (ne znam kak se zove) koji mozes dobit i preko HZZo-a:mig:

Pa mozes imat al cemu investirat 100 kn koje ce mozda propast zbog roka trajanja jer uvijek rade dezurne ljekarne:mig:

Svrab pocinje najcesce kad s pocinju formirat mjehurici 2-3 dan al to je individualno.

- da imunitet kod kozica jako pada ma koliko god nama te kozice izgledaju bezazleno i treba mu poduze da se vrati u normalu. Doktori kazu da se imunitet dize cak i do 2-3 mjeseca nakon oboljenja:)

marcipanka
10.05.2012., 17:57
Sve se kupuje bez recepta u apoteci, a jedino postoji onaj krec (ne znam kak se zove) koji mozes dobit i preko HZZo-a:mig:

Pa mozes imat al cemu investirat 100 kn koje ce mozda propast zbog roka trajanja jer uvijek rade dezurne ljekarne:mig:

Svrab pocinje najcesce kad s pocinju formirat mjehurici 2-3 dan al to je individualno.

- da imunitet kod kozica jako pada ma koliko god nama te kozice izgledaju bezazleno i treba mu poduze da se vrati u normalu. Doktori kazu da se imunitet dize cak i do 2-3 mjeseca nakon oboljenja:)

sve potpisujem!

mi smo iskeširali 140 kn za uriage gel, možda smo 1/4 potrošili.
jer je imao malo kozica.

budem se ja s gelom trackala nakon depilacije :zubo:

noelova mama
18.05.2012., 15:44
Mislim da je malac dobio kozice, jutros je imao dvije tockice pod pazuhom, a sad ima po trbuhu puno njih, jednu na vratu i par po nogama.
Super je volje, pjeva i igra se. :)

Dr nam je danas radila ujutro, a u pon radi tek popodne. Glupo mi je zbog toga ici na hitnu. Ili bih trebala? :ne zna:

Pitanje: da li da ga odmah pocnem kupati u hiperm ili da pricekam da se zavodene mjehurici? Vidim da spominjete i uriage gel...

Pomoc molim! ;)

Wedding
18.05.2012., 16:43
Mislim da je malac dobio kozice, jutros je imao dvije tockice pod pazuhom, a sad ima po trbuhu puno njih, jednu na vratu i par po nogama.
Super je volje, pjeva i igra se. :)

Dr nam je danas radila ujutro, a u pon radi tek popodne. Glupo mi je zbog toga ici na hitnu. Ili bih trebala? :ne zna:

Pitanje: da li da ga odmah pocnem kupati u hiperm ili da pricekam da se zavodene mjehurici? Vidim da spominjete i uriage gel...

Pomoc molim! ;)

Mozes sa svime pocet odmah jer sutra popodne i u nedjelju ocekuj svrbljenje:D

Yin&Yang
18.05.2012., 20:03
Moja curica je dobila kozice u prošli petak, počelo je sa jednom na bradi, u subotu se proširilo na vrat i tu i tamo koju po tijelu, sveukupno jako malo tih kozica. Kupal sam je u hipermanganu od subote, taj gel nisam kupovala, jer je jako skup a ona ih je imala malo, htjela sam prvo vidjeti kako će se stvari razvijati. Uglavnom, mi smo prošli super, u nedjelju je izbilo zadnjih par, do ponedjeljka su se skoro sve posušile. Nju to nije mnogo svrbilo, tu i tamo bi se požalila da je neka svrbi, ali nije češala.
Mene sad zanima, kada ona smije vani? Od subote smo kući, dakle cijeli tjedan, ona više nije zarazna, pedijatar mi je telefonom rekao da ne moramo dolaziti s obzirom na opisano stanje i da u pon može u vrtić. Mene muči to što sam čitala da ne bi smjela na sunce, do kada se to preporuča?