PDA

View Full Version : Indigo i kristalna djeca

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7

woolfwalter
09.09.2007., 22:09
Nisu to samo protestanti. Kad se u Americi kaže crkva, može se misliti na sve i svašta, s obzirom na broj kršćanskih zajednica (da ne kažem sekta).

Sve je to o indigu medijska pompa. Ako novinaru dobaciš kost, on će ju natezati dok se kost ne raspadne, pa makar mu dao trulu kost.

pa jasno novinar traži kosti

ali stvar s tom djecom je da su ona pozitivna u svojoj biti ali drukčija od staraca
to je navodno pozitivan naraštaj djece koja neće jamrat i njonjat nego navodno učiniti svijet boljim
che sera sera

universe_is_hostile
13.09.2007., 18:35
da, to su tak dobra djeca-jako su inteligentna zato kaj su autistična i ne mogu se koncentrirat dulje od 5 sekundi...pravi mali geniji.

woolfwalter
13.09.2007., 20:39
da, to su tak dobra djeca-jako su inteligentna zato kaj su autistična i ne mogu se koncentrirat dulje od 5 sekundi...pravi mali geniji.

pardon vi ste doktor ili imate iskustva s dječjom psihologijom ili pedijatrijom?

admiralnorton
13.09.2007., 21:34
pa jasno novinar traži kosti

ali stvar s tom djecom je da su ona pozitivna u svojoj biti ali drukčija od staraca
to je navodno pozitivan naraštaj djece koja neće jamrat i njonjat nego navodno učiniti svijet boljim
che sera sera

Novinar traži kosti i ne preza od objave poluinformacija i dezinfromacija da bi dobio koju tisuću kunića. Ako su o "indigo djeci" govorili na OTV-u, to ne znači da se s njima slažu svi znanstvenici na svijetu. Uvijek se nađe neki doktor znanosti koji nema puno veze sa znanošću, pa počne trabunjati i koristiti titulu za promociju svojih gluposti.

Nadalje, znanost ne priznaje ništa o navodnom "pozitivnom naraštaju djece". Indigo djeca su za znanost hiperaktivna djeca, i tu stvar staje. Nema auri i nema telekineze i sličnih atributa. Ne postoje nikakvi dokazi da "indigo djeca" posjeduju ikakve posebne moći. Dapače, taj termin u znanosti ne postoji.

woolfwalter
13.09.2007., 21:49
Novinar traži kosti i ne preza od objave poluinformacija i dezinfromacija da bi dobio koju tisuću kunića. Ako su o "indigo djeci" govorili na OTV-u, to ne znači da se s njima slažu svi znanstvenici na svijetu. Uvijek se nađe neki doktor znanosti koji nema puno veze sa znanošću, pa počne trabunjati i koristiti titulu za promociju svojih gluposti.

Nadalje, znanost ne priznaje ništa o navodnom "pozitivnom naraštaju djece". Indigo djeca su za znanost hiperaktivna djeca, i tu stvar staje. Nema auri i nema telekineze i sličnih atributa. Ne postoje nikakvi dokazi da "indigo djeca" posjeduju ikakve posebne moći. Dapače, taj termin u znanosti ne postoji.

pa jasno da ne postoji u znanosti i to službenoj

imaš gore prirodne znanosti kemiju fiziku biologiju tamo je znanost
ovdje su teme umro sam i sad sam živ
opusti se

ThE_IMMORTAL
15.09.2007., 14:10
ta indigo djeca su nastala genskom manipulacijom koju su vrsila drako bica i dr. vanzemaljci. (iz knjige "Istorija Galaksije" - Ivan Antic). mislim da je sve to sto pise u knjizi prevedeno s stranice http://truthism.com/.
ta djeca su programirana da izvrse neka naređenja vanzemaljskih bica. ta bice upravljaju njima na astralnom nivou, a sva ta njihova naređenja ljudi dozivljavaju kao svoju volju i zelju, ne primjecuju uopste da su pod kontrolom.

admiralnorton
15.09.2007., 15:37
Prirodno ne vjerujem stranicama s crnom pozadinom i jarko obojanim slovima, a s truthismom sam već i imao posla. To je obična budalaština.

woolfwalter
17.09.2007., 20:18
ta djeca su programirana da izvrse neka naređenja vanzemaljskih bica. ta bice upravljaju njima na astralnom nivou, a sva ta njihova naređenja ljudi dozivljavaju kao svoju volju i zelju, ne primjecuju uopste da su pod kontrolom.

to mnogi ne primjećuju :mig:

pećina
17.09.2007., 20:50
Reptili, Icke :misli:

woolfwalter
17.09.2007., 22:52
Reptili, Icke :misli:

pa recimo ti jel kužiš :mig:
i drži se tema gdje imaš što pametno za reć
Icke i reptili su zasebne teme kakve ima veze to s djecom?
:( :zmaj:

pećina
17.09.2007., 22:56
pa recimo ti jel kužiš :mig:
i drži se tema gdje imaš što pametno za reć
Icke i reptili su zasebne teme kakve ima veze to s djecom?
:( :zmaj:

Pa kako bi ja mogao znati uopće da nemam vlastitu nego da mislim da imam? Tko upravlja sa mnom:misli: :?

woolfwalter
17.09.2007., 22:59
Pa kako bi ja mogao znati uopće da nemam vlastitu nego da mislim da imam? Tko upravlja sa mnom:misli: :?

:lol: ma dobro možemo nastaviti o tome na brbljaonici da ti objasnim ovdje nije mjesto :top:

printscreen
29.10.2007., 18:25
Na rubu znanosti

HTV1 29.10.2007. 23:48

* Naslov epizode: Indigo djeca

Naša djeca nisu naša. Ona dolaze kroz nas, ali ne od nas. S nama su, ali nam ne pripadaju. Možemo im dati ljubav, ali ne i misli, jer ona imaju vlastite misli. Možemo se truditi da budemo poput njih, ali ne možemo od njih tražiti da budu poput nas, jer život ne ide unatrag niti se zaustavlja na prekjučerašnjici. Drugim riječima, stigli su novi klinci. Zovu ih indigo djecom. Tko su oni? Kako ih se raspoznaje? Kako se odnositi prema njima?
Gosti emisije su Maja Maštroić, ravnateljica Siriona, Centra za očuvanje prirode i zdravlja i dipl. ing. arh. Johannes Matthiessen, profesor na waldorfskoj gimnaziji u Beču.

* Trajanje: 57 min.
* Voditelj: Krešimir Mišak
* Urednik: Krešimir Mišak

printscreen
29.10.2007., 23:55
:jumping: Kako je lijepa emisija. :cerek: :lux: :kava:

startrekfan
30.10.2007., 00:24
Jos jedan spektakularni nonsens.
Tko vjeruje ovakvim glupostima vise? Gdje se uopce pronalaze takve informacije? U Areni, Mili..?

New Age pokret je takav jedan crap. Vrlo zatupljujuc pokret ako je suditi po pobornicima.

Za razliku od krscanstva, Islama itd. koji su vrlo "nezatupljujuc" pokret :D ... New Age je po meni samo logican nastavak religija u skladu sa vremenom u kojem zivimo.

Ljudima ce uvijek biti potrebno vjerovanje u nesto, stare religije su vec pomalo OUT i treba populaciju pripremiti na nesto novo, na nesto sto je lakse probaviti od recimo covjeka koji razdvoji more ili covjeka koji sa jednom ribom nahrani tisuce...tu nastupa novo doba, uzmes religiju, pomjesas ju sa nadprirodnim, sa naukom da zvuci uvjerljivije i voila...

Rekao bih da new age ne mora biti nuzno negativnog predznaka...ipak "stare" religije zagovaraju previse nasilja, dosta se ratova i danas temelji na odnosima izmedju "starih" religija. Stvarno bi narodu dobro dosla neka nova univerzalna koja ne propagira unistenje nevjernika, pa makar neki i zaradili na tome...ipak smo mi potrosacko, materijalisticko drustvo, bolje zaraditi na vjerovanju nego na tudjoj smrti...

Kad covjek pogleda, radije bi da svi ti nabrijani vjernici radije vjeruju u neki mambo jambo koji nece nikog povrijediti, nego u nesto gdje je put za raj poplocen leshevima.

startrekfan
30.10.2007., 01:24
gocat, majstor si trollanja i podmetanja straw man argumenata.
što sad politika ima veze s ovim?

indigo djeca su IZMIŠLJOTINA dvoje New Agera koji kontaktiraju nekog "Kryona" (primijeti kako zvuči kao gumena lutka s tri oka i antenama na glavi iz loših SF-ova 50-ih!).

jesi li shvatio da je to njihova i samo njihova izmišljotina?

Istina, zvuci jednako lose kao npr. i Hyperion :rofl: ... btw, ako bi vec neka izvanzemaljska rasa/bice zeljela kontaktirati sa nekim zemaljskim odabranikom, a to bi se pretpostavljam odvijalo telepatski, zasto bi vanzemaljac uopce imao ime, zasto bi uopce poznavao abecedu da moze svom imenu dodjeliti nasa slova...navodno su delfini inteligetni poput nas, a ne znamo nista o njima, oni sigurno jedni drugoga ne zovu "hej Stipe, dodji malo vamo", nego se sporazumjevaju na neki drugi, nama nerazumljiv nacin, a delfini su genetski puno slicniji nama nego sto smo mi slicni nekom Kryonu, pa mi nije bas jasno kako bi uopce mogli kontaktirati (ipak nemamo univerzalne prevoditelje ko u star treku) toliko razlicitog od nas i to skoro pa na engleskom, kad ne mozemo sa nekim tko je genetski vrlo slican nama.

El Tomo
30.10.2007., 01:31
:jumping: Kako je lijepa emisija. :cerek: :lux: :kava:

Mene strah takvih ljudi. Oni su bolesni. Mislim, ok je kada se netko zafrkava s vlastitim zivotom - fucka mi se ako je netko toliko glup. Ali kada se krenu zafrkavati s djecom - e to je nesto sasvim drugo, odvratno i gnjusno.

chenonchenaux
30.10.2007., 05:34
INDIGO ILI PLAVA DJECA BISERA SU INKARNIRANE SLOBODNE DUŠE BUDUĆI NASLJEDNICI SVIJETA.lJUDI KOJI SU U PROŠLIM ŽIVOTIMA OTVORILI VRATA SVJESNOSTI.

U budućnost će moći samo ona bića koja su savladala uz energiju Kundalini zadnji ispit.Ostali će ostati zatoćeni u svom prošlom vremenu religija i u svojim prirodnim nagonima kao životinje nižih strasti materije.Straha,mržnje osvete i rata.Slugani Boga "lažnog" koji je zadužen za stvaranje svijeta.Brahme ili po našem Satana.

dobrimag
30.10.2007., 07:40
INDIGO ILI PLAVA DJECA BISERA SU INKARNIRANE SLOBODNE DUŠE BUDUĆI NASLJEDNICI SVIJETA.lJUDI KOJI SU U PROŠLIM ŽIVOTIMA OTVORILI VRATA SVJESNOSTI.

U budućnost će moći samo ona bića koja su savladala uz energiju Kundalini zadnji ispit.Ostali će ostati zatoćeni u svom prošlom vremenu religija i u svojim prirodnim nagonima kao životinje nižih strasti materije.Straha,mržnje osvete i rata.Slugani Boga "lažnog" koji je zadužen za stvaranje svijeta.Brahme ili po našem Satana.
Sooo old.
Kaj niste smislili neš zabavnije u međuvremenu.

El Tomo
30.10.2007., 10:41

Odakle vama ovakve nebulozne price? Pa srednji vijek i vrijeme zastrasivanja razlicitim vragovima i 'pravim putevima spasenja' je vec odavno proslo. A ta armagedonska, apokalipticna buducnost nikako da dode - vec dolazi 2000 godinu, i samo sto nije.

printscreen
30.10.2007., 11:02
Mene strah takvih ljudi. Oni su bolesni. Mislim, ok je kada se netko zafrkava s vlastitim zivotom - fucka mi se ako je netko toliko glup. Ali kada se krenu zafrkavati s djecom - e to je nesto sasvim drugo, odvratno i gnjusno.

ja sam skužila da su ta djeca pametnija od staraca , a svi naši roditelji su se zafrkavali s nama
a sad to da će čovječanstvo evoluirat nekako sam skeptična

suit
30.10.2007., 14:16
Hmm.. Zna li itko gdje se može nabaviti knjiga ili točan naslov one knjige o kojoj je govorio dr Johannes Matthiessen u jučerašnjoj emisiju "indigo dijeca"?
Knjigu je navodno napisalo indigo dijete (dječak) iz Argentine.

suit
30.10.2007., 14:25

Ne razumjem kako i gdje si skužio da se tu netko s nekim zafrkava?:flop:

oblak
30.10.2007., 15:31
drugim riječima - sve odlazi u kurac

Obješeni čovjek
30.10.2007., 15:51
a sad to da će čovječanstvo evoluirat nekako sam skeptična

kako ne, samo što je to socijalna evolucija i nema nikakve mistike u tome. kao prelazak iz komunizma u demokraciju.

printscreen
30.10.2007., 16:17
kako ne, samo što je to socijalna evolucija i nema nikakve mistike u tome. kao prelazak iz komunizma u demokraciju.

da s tim da komunizam nije socijalizam, a demokracija nije kapitalizam

printscreen
30.10.2007., 16:19
Ne razumjem kako i gdje si skužio da se tu netko s nekim zafrkava?:flop:

to je projekcija vlastitih osobina na druge

MoW
30.10.2007., 17:49
Hmm.. Zna li itko gdje se može nabaviti knjiga ili točan naslov one knjige o kojoj je govorio dr Johannes Matthiessen u jučerašnjoj emisiju "indigo dijeca"?
Knjigu je navodno napisalo indigo dijete (dječak) iz Argentine.

Vengo del Sol, (Dolazim sa Sunca). Nažalost, samo na španjolskom, pa tko zna...

MoW
30.10.2007., 17:50
drugim riječima - sve odlazi u kurac

Ne bih baš rekao. Zašto bi išta "tamo" odlazilo? To je samo drugačiji sustav, stare se stvari mijenjaju. Tako je uvijek bilo, sad su samo stvari nešto brže.

MoW
30.10.2007., 17:56
Mene je recimo u emisiji frapiralo to da su rekli da se to dijete treba zbog svoje "brze vibracije", odnosno hiperaktivnosti hraniti makrobiotički, veganski ili vegetarijanski. Kako oni to znaju, a da mu nisu radili sustavne preglede organizma, uključujući određivanje krvne grupe i sl?
Ne bi trebalo raditi eksperimente nad djecom dok posve sami nisu sposobni donositi razumne odluke. Inače ih se može dosta oslabiti i uništiti s neadekvatnom prehranom. Dakle, roditelji bi trebali polako istraživati, a ne mu nabiti svoj režim prehrane, koji djetetu ne mora odgovarati. Inače može dobiti slične simptome kao da uzima Ritalin.

kosturko
30.10.2007., 19:21
kad gnjave životinje šta ne bi i djecu, pravda za sve::cerek:

printscreen
30.10.2007., 19:55
kad gnjave životinje šta ne bi i djecu, pravda za sve::cerek:

poštujmo prava životinja!!!!!

startrekfan
30.10.2007., 21:09
Mene je recimo u emisiji frapiralo to da su rekli da se to dijete treba zbog svoje "brze vibracije", odnosno hiperaktivnosti hraniti makrobiotički, veganski ili vegetarijanski. Kako oni to znaju, a da mu nisu radili sustavne preglede organizma, uključujući određivanje krvne grupe i sl?
Ne bi trebalo raditi eksperimente nad djecom dok posve sami nisu sposobni donositi razumne odluke. Inače ih se može dosta oslabiti i uništiti s neadekvatnom prehranom. Dakle, roditelji bi trebali polako istraživati, a ne mu nabiti svoj režim prehrane, koji djetetu ne mora odgovarati. Inače može dobiti slične simptome kao da uzima Ritalin.

Uglavnom jedina istina koju je ona zena izjavila je da bi se trebalo djecu hraniti makrobioticki, ali ne samo djecu, nego sve ljude jer dosta bolesti bas i dolazi zbog lose prehrane... Totalno je nezdravo djecu u razvoju hraniti sendvicima, termicki obradjenim ugljikohidratima i raznom rafiniranom (od pizza do slatkisa), konzerviranom i slicnom hranom.

printscreen
30.10.2007., 21:13
Uglavnom jedina istina koju je ona zena izjavila je da bi se trebalo djecu hraniti makrobioticki, ali ne samo djecu, nego sve ljude jer dosta bolesti bas i dolazi zbog lose prehrane... Totalno je nezdravo djecu u razvoju hraniti sendvicima, termicki obradjenim ugljikohidratima i raznom rafiniranom (od pizza do slatkisa), konzerviranom i slicnom hranom.

ma ta je emisija generalno glupa a Mišak poludebil

El Tomo
30.10.2007., 22:58

Upravo o ovome i govorim. Mogu prihvatiti kada se odrasla osoba zafrkava sama sa sobom, sa svojim mentalnim sklopom, nacinom zivota i prehranom. Ali kada to krenu raditi na djeci, bez ikakavih objektivnih, kritickih istrazivanja mogucih posljedica, to je gnjusno, i gadi mi se. Svoje vlastite percepcije, frustracije i zivotne stavove projecirati na djecu, a ne uloziti ni truncicu napora kako bi saznao da li to djetetu koristi ili skodi, je jadno i za zatvor.

Meni je krajnje nevjerojatno kako ti ljudi koriste znanstvene fraze i terminologiju, valjaju gluposti koje imaju vaznih reperkusija (upravo na djecu), a ne daju jedan jedini konkretni dokaz. Non-stop spominju fraze poput 'dokazano je', 'objasnjeno je', 'istrazeno je', a da pri tome ne daju niti jedno jedino istrazivanje, niti jedan dokaz. E to je ono sto se zove pseudoznanost - privid znanosti, a od znanosti udaljeno milijunima parseka.

Rosary
31.10.2007., 01:07
nisam gledala tu emisiju na tv, ali sam prije nekoliko godina pročitala knjigu "indigo djeca" (ne sjećam se više imena autora)....i ugl. knjiga mi je bila totalno, ali totalno glupa.
uvijek je bilo djece "drugačije od drugih" i ljudi "drugačijih od drugih" i to su stvarno totalne gluparije.

MoW
31.10.2007., 09:21

Treba se razlikovati makrobiotičku prehranu, koja je primarno namijenjena bolesnim osobama da bi usporila funkcije organizma i posljedično usporila određene vrste raka, od zdrave prehrane.
Makrobiotička prehrana ukljućuje vrlo malo bijele ribe i to je SVE što se tiče animalnih proteina. Malo se jede voća, jednostavni šećer se u potpunosti izbjegava, a konzumira se dosta integralnih žitarica koje su za 90% ljudi neprobavljive i uzrokuju deficijencije minerala. Govorim ti kao osoba koja je skoro stradala od tog režima, jer sam eksperimentirao.
Zdrava prehrana uključuje puno toga, dakle meso, ribu, domaće mliječne proizvode, što više salata, puno voća i povrća i minimum žitarica.
Naravno da bi trebalo izbjegavati brzu hranu, ali i brza hrana i makrobiotika su ekstremi. Moje je mišljenje da se makrobiotika i pojavila kao protuteža brze prehrane i kao kratka kura je pozitivna.
Mnogi su zaboravili na srednji put. Previše ljudi je zabrazdilo. Da.

MoW
31.10.2007., 09:23
nisam gledala tu emisiju na tv, ali sam prije nekoliko godina pročitala knjigu "indigo djeca" (ne sjećam se više imena autora)....i ugl. knjiga mi je bila totalno, ali totalno glupa.
uvijek je bilo djece "drugačije od drugih" i ljudi "drugačijih od drugih" i to su stvarno totalne gluparije.

I kakvu su oni imali boju aure, ti koji su bili drukčiji od drugih? :)

suit
31.10.2007., 12:38

Poima nemam da li si mislila na knjigu za koju sam ja pitao?
Ako da onda to nije odgovor koji mi treba.
Svejedno hvala!

Naime pitao sam za knjigu koju je napisalo djete o dolasku na planetu zemlju?

MoW
31.10.2007., 12:59
Svejedno hvala!

Vengo del Sol. :)

Rosary
31.10.2007., 13:10
Svejedno hvala!

pa očito nisam mislila na tu knjigu -- za tu knjigu ni ne znam. mislila sam baš na knjigu koja se zove "indigo djeca", ne znam više tko su autori, niti trenutno mogu pogledati, jer sam je šutnula negdje i nemam ni pojma više gdje mi je (u međuvremenu se i preselila, pa tko zna gdje je to završilo). ugl. u knjizi je bilo i nekakvih testova tipa: "je li vaše dijete indigo-dijete?" i "kako prepoznati indigo-dijete?", a pametna pitanja su bila tipa: "je li vaše dijete drugačije od ostale djece?" itd. mislim...:rolleyes: izmišljanje tople vode. neki se ljudi fakat sjete kako da namaknu lovu.
a koje je boje aura toj djeci, netko me pitao? pa valjda indigo :rofl: ...pojma nemam...nisam baš popamtila mudrosti iz te knjige.

knjiga je evidentno "nategnuta", strašno stupidna i dosadna.

desetipedeset
31.10.2007., 13:15
kako možete rasopznat onog tko fakat "vidi" aure od onog tko sere da vidi aure?
a?
mogu i ja pročitat malo na tu tematiku i čitat ljudima aure.
pogotovo u americi ohoho, vidim ti u boji aure da ćeš dat fju baks for dis.
jelda?
kak znate?

suit
31.10.2007., 16:38
Vengo del Sol. :)

Puno hvala!

Ima li gdje za skinuti u digitalnom obliku?:)

suit
31.10.2007., 16:45
Ej MoW ! Šta ti to piše u potpisu? Na kojem je jeziku?

tome
01.11.2007., 16:06
mogu i ja pročitat malo na tu tematiku i čitat ljudima aure.Ne treba. Odlično su definirali indigo-djecu u toj emisiji: to su djeca koja su problematična (doslovno je to frajer rekao). Shvatilo se da su problematična u smislu loša u školi ili upadaju u nevolje ili su na drugačiji način (kako je ranije rečeno) "drugačija".

Time se zna i tko su ciljana grupa za tu "teoriju": sve veći broj roditelja koji nemaju vremena (ili volje) posvetiti se djeci, nego ih puštaju da se pretvore u male, problematične dripce. Onda kroz tu "teoriju" dobivaju materijal da ništa ne poduzmu i kada im okolina počne skretati pažnju na njihove klince. Strašno, strašno, bojim se: prava "novodobnička" dijaboličnost.

MoW
01.11.2007., 18:13
Puno hvala!

Ima li gdje za skinuti u digitalnom obliku?:)

Ne znam, nisam našao na torrentu, dakle mislim da nema. Može se preko Amazona naručiti, ali je vrlo skupo i pitanje je šalju li u Hrvatsku.
Evo ti adresa, pa ako želiš...
http://www.amazon.co.uk/Vengo-del-Sol-Flavio-Cabobianco/dp/9507395539

MoW
01.11.2007., 18:14
Ej MoW ! Šta ti to piše u potpisu? Na kojem je jeziku?

"Krv anđela teče u tvojim venama."

Francuski, meni najljepši jezik. :cerek:

arna
02.11.2007., 11:08
kako možete rasopznat onog tko fakat "vidi" aure od onog tko sere da vidi aure?

:ne zna:
Moja me kćer, kad je imala tri godine, upitala što mi je to debelo, bijelo oko prstiju i zubiju? Onda smo je pitali vidi li to još negdje, a ona je rekla kod svih i stalno, različite debljine, od jače bijelog do gotovo prozirnog, da ju to smeta i da ne želi to vidjeti.
Veli da i danas može vidjeti ako se koncentrira.

Sedežničar
02.11.2007., 12:10
Tetica u vrtiću: "Djeco, uvijek čim uđete trebate izuti cipele i staviti ih u kut na predviđeno mjesto."
Indigo dijete: "Teta, ali možemo li tako da svaki puta donesemo odluku kada treba a kada ne treba izuti cipele, što će jasno svaki puta ovisiti o uvjetima u kojima se nađemo."
Tetica u vrtiću: "Ma ŠTA!? ŠTO TI MENI imaš govoriti? Svaki put kad uđete IMATE IZUTI CIPELE! MENE SE SLUŠA! Ja ću vam reći TO što trebate raditi, a VI ćete me slušati!"
Indigo dijete: "Ali tetice, dajte me..."

I od ovog trenutka nastupa veliki nesporazum i sankcije po indigo dijete.

Ja mislim da to nije dobro da tetice
Nemaju razumijevanja prema dječici.

Blonde bitch
02.11.2007., 12:24
uključila sam se očito jako kasno...i stvarno mi se neda čitati svih 15 stranica.....ali tu se govori o indigo djeci, koja su kao rađana poslije1980te

??!?!!?! hm...pa to nisu djeca...ta djeca imaju već 20 godina... e a baš! što kad indigo djeca ODRASTU?Postaju normalna ili?što!?!!?di su netsli ti mali geniji?

suit
02.11.2007., 12:28
Ne znam, nisam našao na torrentu, dakle mislim da nema. Može se preko Amazona naručiti, ali je vrlo skupo i pitanje je šalju li u Hrvatsku.
Evo ti adresa, pa ako želiš...
http://www.amazon.co.uk/Vengo-del-Sol-Flavio-Cabobianco/dp/9507395539

Šalju u HR i nije skupo ja sam kupio par knjiga preko amazona.
Nego našao sam je na rapidshareu samo neznam više link.
Mislim da je dovoljno da se pretraži pod vengo del sol .
Hvala!:top:

INDIGO22
02.11.2007., 13:26
uključila sam se očito jako kasno...i stvarno mi se neda čitati svih 15 stranica.....ali tu se govori o indigo djeci, koja su kao rađana poslije1980te

??!?!!?! hm...pa to nisu djeca...ta djeca imaju već 20 godina... e a baš! što kad indigo djeca ODRASTU?Postaju normalna ili?što!?!!?di su netsli ti mali geniji?

Kad indigo djeca odrastu počinju imati lagane probleme (zdrastvene ), mada svi nalazi pokazuju da je sve u redu...Inače, jako im je izražena intuicija, počinju polako shvaćati svoju ulogu u životu, većina njih jako počne raditi na duhovnosti...u 30-ima prelaze u kristale (aura)...

El Tomo
02.11.2007., 13:35
Time se zna i tko su ciljana grupa za tu "teoriju": sve veći broj roditelja koji nemaju vremena (ili volje) posvetiti se djeci, nego ih puštaju da se pretvore u male, problematične dripce. Onda kroz tu "teoriju" dobivaju materijal da ništa ne poduzmu i kada im okolina počne skretati pažnju na njihove klince. Strašno, strašno, bojim se: prava "novodobnička" dijaboličnost.

Super. Na zalost, upravo je ovako kako si ti napisao. Nedostatak roditeljskog odgoja opravdava se na milijun nacina, ali ovaj mi je jedan od najorginalnijih, ali i najopasnijih - 'nisu krivi roditelji jer oni ne mogu tu nista uciniti, djeca su jednostavno takva jer su tako rodena, ona su - indigo djeca'. Koja hrpa opasnih budalastina! Kako sam vec ranije rekao, ok je kada se netko zafrkava s vlastitim zivotom, ali ovo je zafrkavanje s ZIVOTOM DJECE! S njihovim odgojem, zdravljem (mentalnim, fizickim, svejedno), buducnoscu.

Postoji li jedan jedini dokaz kako takva djeca doista postoje? Naravno, ne postoji, a sve veci broj neprilagodene, problematicne djece nije rezultat 'novoga doba' i nekakvih mumbo-jumbo teorija, vec roditeljskog neodgoja i drustvene okoline!

maregruza
02.11.2007., 13:48
Za razliku od krscanstva, Islama itd. koji su vrlo "nezatupljujuc" pokret :D ... New Age je po meni samo logican nastavak religija u skladu sa vremenom u kojem zivimo.

Ljudima ce uvijek biti potrebno vjerovanje u nesto, stare religije su vec pomalo OUT i treba populaciju pripremiti na nesto novo, na nesto sto je lakse probaviti od recimo covjeka koji razdvoji more ili covjeka koji sa jednom ribom nahrani tisuce...tu nastupa novo doba, uzmes religiju, pomjesas ju sa nadprirodnim, sa naukom da zvuci uvjerljivije i voila...

Rekao bih da new age ne mora biti nuzno negativnog predznaka...ipak "stare" religije zagovaraju previse nasilja, dosta se ratova i danas temelji na odnosima izmedju "starih" religija. Stvarno bi narodu dobro dosla neka nova univerzalna koja ne propagira unistenje nevjernika, pa makar neki i zaradili na tome...ipak smo mi potrosacko, materijalisticko drustvo, bolje zaraditi na vjerovanju nego na tudjoj smrti...

Kad covjek pogleda, radije bi da svi ti nabrijani vjernici radije vjeruju u neki mambo jambo koji nece nikog povrijediti, nego u nesto gdje je put za raj poplocen leshevima.

:top: Vrlo dobra zamisao...jedino mi se čini da baš zbog tih materijalističkih pogleda na život teško da bi uistinu zaživjela...mnogima niti ne treba nikakav Bog niti vjerovanje jer im to zamjenjuju materijalne stvari...
a onaj dio s prolijevanjem tuđe i svoje krvi...apsolutno dobro primijećeno jedino što je to opet rezultat ljudskog uma i krivog tumačenja riječi duhovnih učitelja (Isusa, Muhameda i kompanije...)

MoW
02.11.2007., 13:58
Šalju u HR i nije skupo ja sam kupio par knjiga preko amazona.
Nego našao sam je na rapidshareu samo neznam više link.
Mislim da je dovoljno da se pretraži pod vengo del sol .
Hvala!:top:

Dakle, znaš španjolski dovoljno da čitaš Vengo del Sol? Hvalevrijedno!¨:top:

Murron
02.11.2007., 14:05
meni je najzanimljivije kako se "ilustriraju" osobite sposobnosti te indigo djece - na rtl-u prikazali nekog kakti genijalnog klinca (po riječima njegovog starog) koji je nešto nesuvislo lupetao i, naravno, ničim nije pokazivao bilo kakvu iznimnost, osim određenih dijagnoza koje mu nisu bez vraga mogle biti postavljene:rolleyes:

naravno da će starci progutat bilo kakvu izmišljotinu koja će njihovo dijete s poteškoćama u razvoju izdignuti iznad druge djece kad je već nemoguće da se s njima izjednače :bicedobro:

suit
02.11.2007., 14:27
Dakle, znaš španjolski dovoljno da čitaš Vengo del Sol? Hvalevrijedno!¨:top:

Nažalost još neznam al učim.

Kikica
02.11.2007., 14:32
meni je najzanimljivije kako se "ilustriraju" osobite sposobnosti te indigo djece - na rtl-u prikazali nekog kakti genijalnog klinca (po riječima njegovog starog) koji je nešto nesuvislo lupetao i, naravno, ničim nije pokazivao bilo kakvu iznimnost, osim određenih dijagnoza koje mu nisu bez vraga mogle biti postavljene:rolleyes:

naravno da će starci progutat bilo kakvu izmišljotinu koja će njihovo dijete s poteškoćama u razvoju izdignuti iznad druge djece kad je već nemoguće da se s njima izjednače :bicedobro:

gledala sam jučer to :rolleyes: i taj mali mi je bio, ono... blago rečeno čudan, iritantan, nisam uvidjela ogromnu inteligenciju u tome da se on boji rata i da će ga netko upucati laserskim pištoljem.
Al nije mi tu problem u djetetu nego u roditeljima.

Meni, kao roditelju, jedna stvar nije jasna. Zašto bilo tko ima potrebu svrstavati svoje dijete u određenu kategoriju kako bi naglasilo njegovu posebnost?

Mene uopće ne zanima dal mi je dijete indigo il žuto, dal to uopće postoji. Svako od nas je poseban, jedinstven, i smiješno mi je stavljati dijete u neke kalupe, tradicionalne ili alternativne, samo da mogu reći da je moje dijete posebno. Neki se previše bave ovakvim p.izdarijama umjesto da se igraju i bave sa svojim djetetom.

Blonde bitch
02.11.2007., 14:48
Kad indigo djeca odrastu počinju imati lagane probleme (zdrastvene ), mada svi nalazi pokazuju da je sve u redu...Inače, jako im je izražena intuicija, počinju polako shvaćati svoju ulogu u životu, većina njih jako počne raditi na duhovnosti...u 30-ima prelaze u kristale (aura)...

wtf?!?!?!?

plavuša sam, nekužim

jel se ti kao spdaš ili ono koje KRISTALE majko moja

indigocakra
02.11.2007., 15:15
wtf?!?!?!?

plavuša sam, nekužim

jel se ti kao spdaš ili ono koje KRISTALE majko moja

ja sam brijao dosta dugo na taj new age,cak sam i neke stupnjeve reikija polozio,
nacitao se svakakvih sranja kroz godine,zabrijavao na svasta i nakon svega toga
mogu samo potvrditi gore navedeno:
sve je to kao neki nastavak religija koje se lagano gase a da se ne bi ugasile potrebno je ponovo izmisliti nesto neshvatljivo i neobjasnjivo tako da bi covjekova vjera i nada imala crpiti snagu iz necega beskrajnog...
sa jedne strane religija kao takva je izvor kreativnosti i blazenstva no sa druge izgovor za pasivnost(ako me se razumije)..
sve u svemu kao i svaki fanatizam i ovo ima 2 strane a stvarno rijetki ostanu na onoj pozitivnoj...tako da nema tu bas kruha kada samo manjina od mase uspijeva sebi donijeti blagodati od svih tih kakti duhovnih stvari...
ne zelim omalovazavati niti jedan vid religioznosto no eto ja dragi moji
nakon par godina i proucavanja i naravno velikog posvecivanja tome nisam dozivio ama bas nista drugo do po stoti put premazanog autogenog treninga!

tako da i sva ta djeca kakti indigo nisu nikakvo cuda,ima cuda na bacanje..
pravo cudo je usmjeriti svoj um i znanje ka istini a ove new age pizdarijice su
meglovite stvarcice zapakirane u istinu...:flop:

znaci nije new age niti religija ono sto nas usmjerava,to su samo tabletice koje su nam u odredjenom trenutku potrebne,a tabletice se ne jedu bas cijeli zivot:mig:

indigocakra
02.11.2007., 15:17
znaci stvari koje su neobjasnjive neobjasnjive su koliko god nas zanimale..
naravno sve je to zanimljivo ali rezultati su doslovno isti kao da citate da vinchijev kod koji je za nekoga koji je imalo nacitan totalno sranje od knjige....

printscreen
02.11.2007., 17:45
Meni je logično da se djete zapita kad dođe na svijet: Šta je ovo? Di sam ja to došlo? Kakav je to svijet oko mene?

Što se tiče religije zanimljiv je taj čovjekov dio da mu treba poticaj izvana a ne može ga naći u sebi.

suit
02.11.2007., 18:55
Koga ne može naći u sebi?

indigocakra
02.11.2007., 19:57

pa religiju iliti nekakvo bozanstvo...
naravno da ga ne moze naci bez vanjskog poticaja kada je to jedna velika bajka...

sta mislis zasto su egipcanima kraljevi bili bogovi?
takav je bio vanjski poticaj,znaci kroz par stoljeca im se utuvila u glavu nekakva glupost i to je rezultiralo vjerom da su njihovi kraljevi bogovi:top:

kakve sve gluposti covjek covjeku nece prodati:kava:

na tome i pocivaju sve religije...zalosno ali istinito...
nego je li tko citao 12.planet?
pa da vidis bogova ko u prici!
:s :s vrhunska hipoteza!!!

printscreen
02.11.2007., 20:05

ne može naći moralni poticaj, ohrabriti se, odvažiti , trebaju velikog tatu-Boga da ih pazi , da mu se mole, meditirajiu itd.

MoW
02.11.2007., 21:43
pa religiju iliti nekakvo bozanstvo...
naravno da ga ne moze naci bez vanjskog poticaja kada je to jedna velika bajka...

sta mislis zasto su egipcanima kraljevi bili bogovi?
takav je bio vanjski poticaj,znaci kroz par stoljeca im se utuvila u glavu nekakva glupost i to je rezultiralo vjerom da su njihovi kraljevi bogovi:top:

kakve sve gluposti covjek covjeku nece prodati:kava:

na tome i pocivaju sve religije...zalosno ali istinito...
nego je li tko citao 12.planet?
pa da vidis bogova ko u prici!
:s :s vrhunska hipoteza!!!

Da, jednako nedokaziva kao i dokaz da je piramida Keopsova. :s :s

indigocakra
02.11.2007., 22:34
Da, jednako nedokaziva kao i dokaz da je piramida Keopsova. :s :s

istina to stoji..:s

INDIGO22
03.11.2007., 07:10
Žalosno je to da je većina vas još totalno ukalupljena i ne vidi dalje od svog nosa...zato nam i je ovako...

suit
03.11.2007., 07:41
ne može naći moralni poticaj, ohrabriti se, odvažiti , trebaju velikog tatu-Boga da ih pazi , da mu se mole, meditirajiu itd.

Aha. A ti misliš da si sam bog?

indigocakra
03.11.2007., 10:11
Žalosno je to da je većina vas još totalno ukalupljena i ne vidi dalje od svog nosa...zato nam i je ovako...

ja godinama drugacije gledo,proucavo i shvatio da je sve stvar percepcije a ne nikakvog bozanstva..
tako da mi sve to i ne izgleda kao nekakva velika mudrost...:kava:

indigocakra
03.11.2007., 10:13
znaci stvar je u pogledu,promjeni pogled i promjenit ces razmisljanje...
sta je to sada nekakvo umjece?
vece je po meni umjece magistrirati matematiku nego zavrsiti recimo 2,3 stupnja reikija...
sori ali tako je...

printscreen
03.11.2007., 18:59
Aha. A ti misliš da si sam bog?

da

printscreen
03.11.2007., 19:01
znaci stvar je u pogledu,promjeni pogled i promjenit ces razmisljanje...
sta je to sada nekakvo umjece?
vece je po meni umjece magistrirati matematiku nego zavrsiti recimo 2,3 stupnja reikija...
sori ali tako je...

slažem se, ali ne može se reći da matematičar vrjedi 1 000 000 € , a reikist 1 000 €

tisina
03.11.2007., 20:08
Vjerujem da postoje djeca sa posebnim mogucnostima al u tolikom broju kao sto sam vidjela na linku tesko...
Puno toga je dodato bez potrebe jer da ih zaista ima davno bi ovaj svjet napredovao i ljudi bi shvatili pouku te djece.

printscreen
03.11.2007., 20:11
Vjerujem da postoje djeca sa posebnim mogucnostima al u tolikom broju kao sto sam vidjela na linku tesko...
Puno toga je dodato bez potrebe jer da ih zaista ima davno bi ovaj svjet napredovao i ljudi bi shvatili pouku te djece.

teško da bi ljudi shvatili poruku te djece.

spiderfrommars
03.11.2007., 21:29
Super. Na zalost, upravo je ovako kako si ti napisao. Nedostatak roditeljskog odgoja opravdava se na milijun nacina, ali ovaj mi je jedan od najorginalnijih, ali i najopasnijih - 'nisu krivi roditelji jer oni ne mogu tu nista uciniti, djeca su jednostavno takva jer su tako rodena, ona su - indigo djeca'. Koja hrpa opasnih budalastina! Kako sam vec ranije rekao, ok je kada se netko zafrkava s vlastitim zivotom, ali ovo je zafrkavanje s ZIVOTOM DJECE! S njihovim odgojem, zdravljem (mentalnim, fizickim, svejedno), buducnoscu.

Postoji li jedan jedini dokaz kako takva djeca doista postoje? Naravno, ne postoji, a sve veci broj neprilagodene, problematicne djece nije rezultat 'novoga doba' i nekakvih mumbo-jumbo teorija, vec roditeljskog neodgoja i drustvene okoline!

Oprosti što te pratim po tvojim postovima ali treba mi informacija gdje se mogu nabaviti Epsom soli što si spomenuuo u jednom postu.Puno bi mi značilo ako mi možeš pomoći.Hvala unaprijed!

spider

indigocakra
04.11.2007., 09:50
slažem se, ali ne može se reći da matematičar vrjedi 1 000 000 € , a reikist 1 000 €

vrijednost jednog reikista ovisi o njegovom uspjehu isto kao i matematicara..
no ipak mislim da kada covjek udje u "matematiku" ima dokaz sam sebi da je nesto postigao dok u reikiju nikada nisi na cisto da li si lud ili si u istini...
zato sam prestao pruzati preveliku paznju new ageu..
nema opipljivih dokaza da si u pravu cak i kada si na razini majstora!
znaci sve je kao nekakvo zabrijavanje koje tu i tamo proradi u tvoju korist,a
iste rezultate se da postici i na puno realnije nacine...:kava:

najgore od svega sto sa stvarima koje nisu realne i za koje bas dokazi ne postoje u 90% slucajeva dolazi do fanatizma,a fanatizam u bilo cemu nas odvlaci od realnosti u kojoj zivimo..
zar mislite da ce te se bas sad vi uspjeti odrzati na toj razini?
dragi moji "ljudi"ako niste u stanju magistrirati "glupu"matematiku ili zavrsiti neki fakultet od kud vam (ljudima u globalu govorim) uopce ideja da ce te doci do bozanskih razina?

sve je to ego trip koji se "duhovnjaci" ne zele priznati..:s :kava:

printscreen
04.11.2007., 11:34
sve je to ego trip koji se "duhovnjaci" ne zele priznati..:s :kava:

da ali ni 100% realnost nije dobra, ova vanjska recimo svjetska je prilično siva
a ego trip je obično dobar za osobu koja je na ego tripu

indigocakra
04.11.2007., 13:11
da ali ni 100% realnost nije dobra, ova vanjska recimo svjetska je prilično siva
a ego trip je obično dobar za osobu koja je na ego tripu

to je sa jedne strane istinito,no najbolje od svega je
jednostavna umjerenost,znaci od svega po malo...

no zelim reci da ako nista onaj realni ego trip daje bolje rezultate nego nerealni
barem sto se tice zivljenja u danasnjem svijetu..
znaci covjek se treba prilagoditi okolini jer okolinu prilagoditi sebi
ne moze isto kao sto samo sebe moze mijenjati dok utjecaj na drugog djeluje samo sa vlastitom promjenim...

_creative_
04.11.2007., 13:22
http://www.youtube.com/watch?v=vAt329otj6Y

El Tomo
04.11.2007., 13:39
to je sa jedne strane istinito,no najbolje od svega je
jednostavna umjerenost,znaci od svega po malo...

Eh, pa to je jos Aristotel ustanovio...

Samo, za proucavanje Aristotelove filozofije (ili bilo cije druge) treba vremena, truda i napora, a svega toga 99% covjecanstva nema. Pa se zato rade priklanja jednostavnijim, razumljivijim new age gluparijama, razlicitim reikijima i slicnim tvorevinama koje se lako uce, puno, puno lakse od medicine ili kako si i sam rekao - matematike. Covjek danas zudi za instant rjesenjima koja su mu shvatljiva bez imalo muke, i sam sebe tjera vjerovati u takvo nesto kako ne bi 'poludio'.

indigocakra
04.11.2007., 14:06
Eh, pa to je jos Aristotel ustanovio...

Samo, za proucavanje Aristotelove filozofije (ili bilo cije druge) treba vremena, truda i napora, a svega toga 99% covjecanstva nema. Pa se zato rade priklanja jednostavnijim, razumljivijim new age gluparijama, razlicitim reikijima i slicnim tvorevinama koje se lako uce, puno, puno lakse od medicine ili kako si i sam rekao - matematike. Covjek danas zudi za instant rjesenjima koja su mu shvatljiva bez imalo muke, i sam sebe tjera vjerovati u takvo nesto kako ne bi 'poludio'.

znas i sam da bez motike nema kruha..
tako da ne moram nadam se objasnjavati koliko zapravo vrijede bilo kakva instant rjesenja...to je bilo i homosapiensu jasno a kamoli aristotelu...:cerek:

indigocakra
04.11.2007., 14:09
naravno lakse i ljepse je nadati se sedmici na lotu nego gristi citav zivot da bi standardno egzistirali...

El Tomo
04.11.2007., 14:26
znas i sam da bez motike nema kruha..
tako da ne moram nadam se objasnjavati koliko zapravo vrijede bilo kakva instant rjesenja...to je bilo i homosapiensu jasno a kamoli aristotelu...:cerek:

Da, ali zapadnoevropsko, a posebno hrvatsko drustvo se itekako ulijenilo (ne mislim toliko u fizickim, koliko umno-moralno-filozofskom radu), covjek cita samo zato da bi procitao reklame, a svo slobodno vrijeme se provodi pred masovnim medijima. Tko ima vremena za komplicirana, nedorecena rjesenja poput Kantovog morala ili Heideggerovog bitka? Pa lakse se uclaniti u Harekrishnu ili poloziti instant tecaj reikija!

indigocakra
04.11.2007., 17:07
Da, ali zapadnoevropsko, a posebno hrvatsko drustvo se itekako ulijenilo (ne mislim toliko u fizickim, koliko umno-moralno-filozofskom radu), covjek cita samo zato da bi procitao reklame, a svo slobodno vrijeme se provodi pred masovnim medijima. Tko ima vremena za komplicirana, nedorecena rjesenja poput Kantovog morala ili Heideggerovog bitka? Pa lakse se uclaniti u Harekrishnu ili poloziti instant tecaj reikija!

naravno da je i dobro zboris no i meni i tebi je jasno da iz te kupljene magle ljudi mogu samo napredovati u minusu po bankovnom racunu...:D

KoRnY_st
31.03.2008., 11:51
Pročitala sam ovih 16 stranica i pročitala sam brdo gluposti.Pored inteligencije zaboravili ste na jako bitnu stvar kod indigo djece a to je osjecanje energije.
Ja kao indigo dijete imam tu sposobnost da osjecam emotivna stanja ljudi,jednostavno osjetim tuđu energiju.Konstantno mi se događa da mi prilaze ljudi koji nisu baš psihički svoji i govore mi da ih smirujem.Ima tu još hrpa stvari ali ne vidim svrhu da to pišem na forumu.Ni sama ne znam odgovor na mnoga pitanja,tražim ih iz dana u dan,možda ih nikad neću dobiti,ali odlučila sam stvari prihvatiti takvima kakve jesu i prestati bježat od toga.Ako ima tu neko odraslo indigo dijete
nek mi se javi na pp jer mi se ne da pisat na forumima jer nismo svi rođeni da bi spoznali i razumijeli

suit
31.03.2008., 12:24
Pročitala sam ovih 16 stranica i pročitala sam brdo gluposti.Pored inteligencije zaboravili ste na jako bitnu stvar kod indigo djece a to je osjecanje energije.
Ja kao indigo dijete imam tu sposobnost da osjecam emotivna stanja ljudi,jednostavno osjetim tuđu energiju.Konstantno mi se događa da mi prilaze ljudi koji nisu baš psihički svoji i govore mi da ih smirujem.Ima tu još hrpa stvari ali ne vidim svrhu da to pišem na forumu.Ni sama ne znam odgovor na mnoga pitanja,tražim ih iz dana u dan,možda ih nikad neću dobiti,ali odlučila sam stvari prihvatiti takvima kakve jesu i prestati bježat od toga.Ako ima tu neko odraslo indigo dijete
nek mi se javi na pp jer mi se ne da pisat na forumima jer nismo svi rođeni da bi spoznali i razumijeli

Dobro dobro cijenimo sve što ti znaš i osjećaš i baš nas zanima, nemoraš se odmah ljutiti. :D

Simultan
31.03.2008., 14:25

Potpisujem...Nito jedno niti drugo ne znaci da je netko i malo uopce zagrebao po duhovnosti, a kamo li samim "inicijacijama" postao duhovan. kakav duhovan rad? kakav intelektualan rad ( a da isti ne ubraja pohranjivanje sto vise cinjenica u glavu bez ikakvog rezoniranja)? Indigo djeca su banalizacija teorija o djeci sa PSI sposobnostima, koju su razne organizacije vrbovale u doba hladnog rata. New age kultura je to malo izmijenila te stvorila "prelijepu" teoriju o "odabranima", "prorocima", "uciteljima" itd.

zidd
31.03.2008., 16:44
Pojam "indigo djeca" se sve više koristi u svijetu, a označava posebnu vrstu djece koja su na ovaj svijet došla s ciljem da pomognu duhovni rast čovječanstva i nauče nas živjeti u većoj harmoniji i miru. Mnogi ih opisuju kao duhovna bića koja su se u naše doba došla masovno utjeloviti kako bi ubrzali i potpomogli cjelokupnu preobrazbu čovječanstva prema višim razinama svijesti.

Vidovnjaci tvrde da ih možemo prepoznati po osobitoj boji njihove aure koja je boje indiga ili ljubičasto tamnoplava. Indigo boja simbolizira čeonu čakru, ili takozvano treće oko, energetski centar odgovoran za intuiciju i psihičke sposobnosti. Indigo djeca su i dobila ovo ime zbog pretpostavke da je kod njih ovaj centar potpuno otvoren. Nekada su ih zvali i "električno plavima" ili "kobaltnima" zbog različitih nijansi visoko-frekventnih zračenja njihovih aura. Indijanci su također prepoznavali posebnu vrstu djece te su ih nazivali Djecom Sunca, drugi autori koriste naziv Milenijska djeca, Djeca novog sna itd. U literaturi pronalazimo čitav niz različitih termina , ali ovdje ćemo zadržati naziv indigo djeca zbog njegove opće prihvaćenosti i simbolizma.

Riječ je o djeci koja već od najranijeg doba pokazuju izuzetnu mudrost i cjelovitost, često se sjećaju svojih prošlih života, odlikuju se jakim moralnim shvaćanjima, ljubavi prema životu i zajedništvu svih živih vrsta te imaju snažan osjećaj ljubavi prema prirodi i planeti Zemlji . Često su u kontaktu s duhovnim svjetovima, većina njih vidi anđele i eterični svijet te razgovaraju sa životinjama i drvećem.

Indigo djeca su najčešće ugodna, brižna i puna ljubavi i zaista žive u sadašnjem trenutku. Ti nas mališani tjeraju da se usredotočimo na igru, smijeh, ljubav i slobodu. Indigo djeca žive u skladu s najvišim Dobrom. Imaju izuzetno snažnu želju da pomognu i pridonesu čovječanstvu i kao da su oduvijek svjesna neke svoje misije. Ona su mudraci našeg vremena i došla su ovamo iscjeljivati. Riječ je o djeci tješiteljima, zaštitnicima, rođenim vođama, otvorenoj i blagoj djeci koja smiruju ostalu. (prema Marc-Alain de Scamp, iz časopisa Reiki Usui, proljeće 2001.)

Neki autori toj pojavi pristupaju sa strogim kritičkim i znanstvenim odmakom. Jedan od najčešćih prigovora je svakako da to nije nova pojava i da je oduvijek bilo čudesne i neobične djece. Sjetimo se samo Budhe Gautame ili sv. Tereze iz Lisieuxa. Prvo je indigo dijete nedvojbeno bio Krišna, koji se rodio u Brindavanu u Indiji 2000. godina prije Krista. Cijelo mu je tijelo bilo u toj plavoj boji indiga, a tako su ga prikazivali i svi kasniji umjetnici. Dobre, blage i samilosne djece ima posvuda i u svim naraštajima. (prema Marc-Alainu de Scampu)

S druge strane, neka pojava postaje glavna tema kada je njena učestalost toliko velika da se više ne može izbjeći. Oduvijek gotovo svaki roditelj svoje dijete smatra posebnim i neobično mudrim, međutim čini se da se u posljednjih nekoliko godina događa nešto zaista posebno. Sve više stručnjaka koji rade s djecom: psihologa, socijalnih pedagoga, učitelja, socijalnih radnika, dječjih psihijatara - primjećuje kako su danas djeca znatno drugačija nego se sjećaju.

Izgleda da stare odgojne metode, discipliniranje ili kažnjavanje, na ovoj djeci jednostavno ne funkcioniraju. To su djeca koja zahtjevaju poštovanje i pravednost, djeca koja traže realna objašnjenja, a ne nekadašnje "priče za malu djecu" ili objašnjenja tipa "to je tako jer ja kažem da je tako!". Takva vrsta autoriteta za njih ne postoji. To znači i da su pred njihovim odgojiteljima postavljeni i sve veći zahtjevi sto nažalost najčešće rezultira svrstavanjem ove posebne vrste djece u kategoriju problematične djece ili djece s poremećajima u ponašanju.. Premda nam je to možda teško priznati, danas se odraslima sve češće događa da im djeca održe lekciju te da nas iznenade svojom mudrošću i dubinom uvida. Zato nije ni čudo što se o toj temi toliko priča!

Pitamo se tko je tu koga došao učiti i pripremati za život?

IZVOR: INDIGO svijet

Mislim da je sve to izmišljeno da bi mediji imali o čemu pričati.

suit
31.03.2008., 16:53
Mislim da je sve to izmišljeno da bi mediji imali o čemu pričati.

Koji mediji ? Bo... pa toga uopće nema po medijima :flop:

zidd
31.03.2008., 17:37
I internet je medij, zar ne?

BioNQ
31.03.2008., 18:53
evo jedan mali isti je kao i sva ostala djeca samo sto je ovo mali JimmyHendrix (http://youtube.com/watch?v=Jz3dcWp7xA0)

KoRnY_st
31.03.2008., 18:57
da , neki ljudi na temelju indigo djece dižu odličnu lovu,crkva isto tako diže lovu na račun Boga.Indigo djecu trebate prihvatiti ili ne.Kažu da postoji ljubav,jet to netko dokazao? Kažu da postoji Bog ,jel mi to netko dokazao??Nije ali vjerujem u njega, i sigurno necu blatit nekog nevjernika.To je stvar osobnog izbora.Možda da sretnete neko indigo djete (odnosno indigo-odraslo dijete), promjenili bi mišljenje, e da i sigurno pravo indigo dijete nece hodat po svijetu i govorit "DA , JA SAM INDIGO" . Neki ljudi nemaju razvijen određeni intelektualni i emotivni sklop da bi mogli razumijet neke stvari , i onda prestanite ih uvjeravat u suprotno,isisat će vam svu energiju koja neće urodit plodom.ONI gube ,a ne Vi!!

Khor
31.03.2008., 19:19
"indigo" dječica ne postoje. postoje samo ona koja su zadojena i zatucana globalnom amerikanizacijom ili pak ona koja iz neke svoje fiksacije imaju određene umišljaje (poput imaginarnog prijatelja). ljudima je jako teško pokazati tu svoju ingenioznu inteligenciju i emotivnost pa im je lakše reći za sebe da su "indigo" jer to se, jel, podrazumjeva. mnogo je lakse prtljati po new ageu nego su u nečemu zaista dokazati. pa se tako poistovjećuju sa segregacijskim terminima kao što je "indigo", promičući neke nove kaste uz slogan "NWO" - vrhovi ljudske budalaštine. nekome je kryon donio fine pare.

sylar86
31.03.2008., 20:25
Ja kao indigo dijete imam tu sposobnost da osjecam emotivna stanja ljudi

Joj daj ajdeeeeeeeeeeeeeee :D

Jadni mi koji nismo...
E, a zakaj su indigo djeca tak umisljena?

KoRnY_st
31.03.2008., 20:35
aj zašto misliš da sam umišljena??

Predator28
31.03.2008., 21:11
Boriska (http://www.youtube.com/watch?v=y7Xcn436tyI) indigo

Mr.Dogon
01.04.2008., 22:36
Indigo djeca...hmmm...:kava:

pa to su vam lijepo lupetanja raznih Cakrista.Postoje djeca sa izrazito kvalitenim mozgom i percepcijom.
Ako Indigo dijete raste na selu uz Krave i Koze..tesko da ce postati novi
Albert Einstein.
No ako mu Mama,Baka i tete te Otac i Stricevi...posvete puno ljubavi..
strpljenja i vremena..e pa to je sasvim druga prica...dragi moji.

Dakle...knjiga je iz raja izasla..Hocu kazati prvo...Slikovnica je iz raja izasla.
Pa su po tom iz raja izasle...basne..na primjer..Ezopove...pa Ruske bajke...
pa bajke brace grim.Kad dijetre zavoli citati...sve ste rijesili.
Pa kad dijete nauci citati...morate slijediti njegov ritam...dobavljati mu i stavljati pred njega knjige po vasem izboru ali i po djetetovom.
Jer dijete ce se vec samo znati snaci u svojim zeljama da otkriva nove svijetove a i svoj vlastiti svijet.
Ako vam dijete procita bar tridesetak knjizica do kretanja u prvi razred
tad ste sigurni da ste stvorili Indigo dijete.
U skoli ce mu cesto biti dosadno...izgledat ce kao da je u pitanju..hiper aktivno dijete...no prevarit cete se.
Takovo dijete ce imati ...smisao i za racionalno i za apstraktno..odnosno iracionalno..na poslijetku ce odabrati ono sto ga u zivotu zanima oko
dvanaeste trinaeste godine..i to je to.Takovo dijete gledat ce Svijet i zbivanja u boji i nijansama...a ne crno bijelo.
Dobro slusajte sto prica takovo vase dijete oko pete seste godine...u jednom
trenutku ce vam u nekom beznacajnom momentu spontano kazati i
kazivati sto ce raditi i uraditi za svojega zivota i sto ce mu biti opsesija
vodilja u zivotu.Po tom ce sve pasti u zaborav...no onda cete oko njegove dvadeset pete tridesete godine vidjeti da njegova realnost ima sveze s onim
sto je dijete pricalo oko svoje pete seste godine.
Tako ce biti cak i ako odabere pogresno svoju profesiju.

Trece oko...ma kakovo trece oko..pobogu ljudi..nemojte da se smijem grohotom.
Cijeli je mozak vazan a kolo vodi ceoni rezanj.Upravo bajke i vizualno lijepi dozivljaji koje dijete ima privode sto veci broj neurona ceonog reznja
redu...koji ce sluziti u buducnosti djetetu..pogotovu kad odraste.
O tome pitajte Zidove...oni znaju tajnu ..kao i ja sto je znam.Dakle ..prvo
puno ljubavi..po tom bajke i slikovnice..pa basne..po tom tablica mnozenja i
racunske operacije...poslije ne brinite...za buducnost vaseg djeteta.
toliko o I N D I GO D J E C I.

Mr.Dogon,:top:

suit
01.04.2008., 22:41
Indigo djeca...hmmm...:kava:

pa to su vam lijepo lupetanja raznih Cakrista.Postoje djeca sa izrazito kvalitenim mozgom i percepcijom.
Ako Indigo dijete raste na selu uz Krave i Koze..tesko da ce postati novi
Albert Einstein.
No ako mu Mama,Baka i tete te Otac i Stricevi...posvete puno ljubavi..
strpljenja i vremena..e pa to je sasvim druga prica...dragi moji.

Dakle...knjiga je iz raja izasla..Hocu kazati prvo...Slikovnica je iz raja izasla.
Pa su po tom iz raja izasle...basne..na primjer..Ezopove...pa Ruske bajke...
pa bajke brace grim.Kad dijetre zavoli citati...sve ste rijesili.
Pa kad dijete nauci citati...morate slijediti njegov ritam...dobavljati mu i stavljati pred njega knjige po vasem izboru ali i po djetetovom.
Jer dijete ce se vec samo znati snaci u svojim zeljama da otkriva nove svijetove a i svoj vlastiti svijet.
Ako vam dijete procita bar tridesetak knjizica do kretanja u prvi razred
tad ste sigurni da ste stvorili Indigo dijete.
U skoli ce mu cesto biti dosadno...izgledat ce kao da je u pitanju..hiper aktivno dijete...no prevarit cete se.
Takovo dijete ce imati ...smisao i za racionalno i za apstraktno..odnosno iracionalno..na poslijetku ce odabrati ono sto ga u zivotu zanima oko
dvanaeste trinaeste godine..i to je to.Takovo dijete gledat ce Svijet i zbivanja u boji i nijansama...a ne crno bijelo.
Dobro slusajte sto prica takovo vase dijete oko pete seste godine...u jednom
trenutku ce vam u nekom beznacajnom momentu spontano kazati i
kazivati sto ce raditi i uraditi za svojega zivota i sto ce mu biti opsesija
vodilja u zivotu.Po tom ce sve pasti u zaborav...no onda cete oko njegove dvadeset pete tridesete godine vidjeti da njegova realnost ima sveze s onim
sto je dijete pricalo oko svoje pete seste godine.
Tako ce biti cak i ako odabere pogresno svoju profesiju.

Cijeli je mozak vazan a kolo vodi ceoni rezanj.Upravo bajke i vizualno lijepi dozivljaji koje dijete ima privode sto veci broj neurona ceonog reznja
redu...koji ce sluziti u buducnosti djetetu..pogotovu kad odraste.
O tome pitajte Zidove...oni znaju tajnu ..kao i ja sto je znam.Dakle ..prvo
puno ljubavi..po tom bajke i slikovnice..pa basne..po tom tablica mnozenja i
racunske operacije...poslije ne brinite...za buducnost vaseg djeteta.
toliko o I N D I GO D J E C I.

Molim?! Hoćeš reći da su indigo dijeca u biti pederi?

KoRnY_st
01.04.2008., 23:26
ja ne mogu virovat koje se gluposti pišu ovdje...

luiz
01.04.2008., 23:27
Cijeli je mozak vazan a kolo vodi ceoni rezanj.

http://img261.imageshack.us/img261/9108/eclipsegeomanbliteew6.jpg (http://imageshack.us)

suit
01.04.2008., 23:44
ja ne mogu virovat koje se gluposti pišu ovdje...

lol Pucam od smijeha,, :top: Svaka čast :rofl::rofl::rofl::rofl:

Mr.Dogon
01.04.2008., 23:46
Molim?! Hoćeš reći da su indigo dijeca u biti pederi?

Ja sam bio Indigo dijete...:kava:
sada sam kako vi definirate..po Cakranski..glupanski..takav tip uma i osobnosti..indigo Covijek.
Ja prijavio tri izuma i patentirao sam ih...a mogao bih trideset...samo neznam zasluzuje li to ova Civilizacija.

I Albert je odrastao upravo onako kako sam opisao...i jeli bio Peder?
Pitaj Milevu Maric pa i njegovu rodjakinju Elzu.

Isaac Bashevi Singer je odrastao na slican nacin..a i mnogi drugi znameniti
umovi ovog tuznog roda sto ljudski se zove...gdje glupost..pohlepa i ludost caruje...i sto umu se i svjetlosti zlurado podsmjehuje.

Ja sam odrastao po tom receptu..lakoumni stvore i prijetvore...a pametan nisi.

Pitaj moju zenu ...koliko sam Peder...i sve one zene s kojima sam bio prije nego li sam upoznao moju zenu.Mojoj zeni pederi se ne svidjaju...intelektualka je i zna sto hoce.
Ovaj Indigo Covijek bio je i Branitelj...dakle ...Peder?
Sto lupas ko maxim po diviziji i pretendiras na neki lakmus status na ovome topicu?
O kakovim pederima pricas budaletino?
E u istinu svega ima na ovom Forumu.Ma koliko ti u opce godina imas?
Ako si odrasla osoba...nisi bas pametna.
Postoje indigo djeca i indigo ljudi...kako ih vi glupavo nazivate i postoje...oni koji
o njima samo mogu ...filozofirati s mozgom u leru.

Mr.Dogon,:flop:

luiz
02.04.2008., 00:47
ah dogon, nemoj mi dirati panjeve.
bilo bi nam dosadno bez njih.

Mr.Dogon
02.04.2008., 00:51
http://img261.imageshack.us/img261/9108/eclipsegeomanbliteew6.jpg (http://imageshack.us)

Pa slika je vrlo naivna..u biti.Recimo ..:kava:
da sam bolji slikar od osobe koja je
naslikala tu sliku..i imam bolje zamisli...po deset zamisli na istu temu..ako treba.
Hoce li me netko platiti da mu slikam takove gluposti?
Pa ne mozes zbog slike...zakljuciti da trece oko postoji!To je apsurdno i naivno.Naime..naivno je moc vizualizacije..nazivati trecim okom...tjah..bah
U neke topice gdje se zabavljaju astralci i cakrasi bolje ne dirati...promjesas
pa zasmrdi...s oprostenjem.
Ako hoces pravu intelektualnu moc...Luiz..kloni se takovih tema.Te stvari
izazovno svezu covijeka i nema vise...naprijed...sve ostane na tome stupnju.
Postoji vise..ozbilnjija prica o ljudskom bicu..Univerzumu i njihovoj povezanosti.
Znanost i ono sto ce znanost postati je puno vise od onoga sto Orijentalni
gurui i glupsoni..polu uceni i nedouceni..njihovi a i nasi nude puku.Nude u glavnom polu ucenu svijetu ..rog pod svijecu.
Nemoj mi samo kazati kako eto...i trece oko upravo koristi u razvoju znanosti...
jer cu se usrati od muke.Dodje mi lijepo da se upisam od smijeha...He..trece oko...al ste ga ukakili do daske.Nesto drugo je u pitanju gospodo.

Mr.Dogon,:lol:

luiz
02.04.2008., 01:08
Mr.Dogon,:lol:
http://www.crystalinks.com/dogon.html
pogledaj link do kraja

ja ustvari nisam nista napisala, osim potvrde da se radi o panjevima,
za koje sam sigurna da nemaju poima ko je m.maric.
i nema tu nikakvih izazova za mene. daj me ne trpaj u isti kos, i koristi
vise tu fucking intuiciju, ili trece oko ili kako god hoces nazvati.
svejedno.
kaj si tak ogorcen? pa ovo je dobra zabava.

a sto se tice znanosti; diplomirala sam fiziku, a sad studiram psihologiju.
valjda ce ti to biti neki znanstveni dokaz, kad me vec ne citas izmedju redova.

suit
02.04.2008., 08:17
Ja sam bio Indigo dijete...:kava:
sada sam kako vi definirate..po Cakranski..glupanski..takav tip uma i osobnosti..indigo Covijek.
Ja prijavio tri izuma i patentirao sam ih...a mogao bih trideset...samo neznam zasluzuje li to ova Civilizacija.

I Albert je odrastao upravo onako kako sam opisao...i jeli bio Peder?
Pitaj Milevu Maric pa i njegovu rodjakinju Elzu.
...

Bah.. i nije ti to neka rečenica na kojoj ćeš pokazati svoju superiornost.
Jer to Peder protupitanje je trebalo nasmijati a ne uputiti na ništa. :flop:
Pih.. kao da netko objavljuje patenta s pozicije da li civilizacija to zaslužuje ili ne.

Hej, maco
02.04.2008., 09:16
aj zašto misliš da sam umišljena??

Ja bih prije rekla da si agresivna. To valjda od neshvaćenosti u djetinjstvu. :D I osjećaji sprdačine je preplave... :cerek:

KoRnY_st
02.04.2008., 10:24
nisam agresivna samo me iritira šta se ovdje lupetaju takve gluposti da to nisu istine...

Hej, maco
02.04.2008., 12:18
Da, ali takvim nastupom djeluješ trivijalno, s takvim djetinjastim stavom gubiš na bilo kakvoj uvjerljivosti. Uletjela si na topic i jedino što čujem kad tebe čitam je kreštanje. Daj se uozbilji. :p

Khor
02.04.2008., 13:19
nisam agresivna samo me iritira šta se ovdje lupetaju takve gluposti da to nisu istine...

a ti imaš saznanja da je kryon istinit?

Da, ali takvim nastupom djeluješ trivijalno, s takvim djetinjastim stavom gubiš na bilo kakvoj uvjerljivosti. Uletjela si na topic i jedino što čujem kad tebe čitam je kreštanje. Daj se uozbilji.

to je tipično obilježje "indigo" umišljaja.

Mr.Dogon
03.04.2008., 00:50
Pa dobro...:kava:
Ak je tak...sa tim Pederi.Kako kazes...da je smijeha radi.
Ja sam ti ozbiljan kao macak kad ide pisati..pa kad me netko uznemiri a ja
odmah sapu gore i pandje van...za svaki slucaj.
Namjeru nemam dokazivati svoju superiornost...to je za djecu.
A malo se kurciti na forumu...ako mozes i ako ti uspije,,pa nije za zgorega ..po nekad.
Meni se cini da sam ja malo pre ozbiljno shvatio ovaj Forum.
Ja se vodim onom..Masa moze biti pametnija od pojedinca.U glavnom je blesavija od pojedinca.Ali Pentagon i neka istrazivanja kazu da je masa
ako je sacinjena od nezavisnih mislilaca...cak i prosjecnih...po nekad pametnija i od naj pametnijeg pojedinca u masi.Naime kad ekipa genijalaca nije pronasla jednu njihovu izgubljenu podmornicu...potonula na dno mora...jednom od tih genijalnijih genijalaca palo na pamet da pitaju obicne ljude...ne strucnjake..gdje bi mogla biti podmornica.
I jebo te...nasli je...zahvaljujuci masi nestrucnjaka koji su komunicirali medju sobom i sa njima.
dakle ja sam prisao ovom forumu sa tog aspekta.I vjerojatno pogrijesio.
A mozda ipak genijalci koji prate ovaj forum a ne ucestvuju u njemu cekaju da netko odvali kardinalno novu spoznaju.Tko zna.

Dakle...sory zbog...tezine moga posta.

Mr.Dogon,:cerek:

Mr.Dogon
03.04.2008., 01:35
Ja ti imam spor i satri kompic...:kava:

pa nisam u stanju koristiti Google Earth...sory.
Meni u biti kompic sluzi za Auto Cad i pisanje...pa nisam ni primjetio da
je tehnologija odmakla.

Uskoro cu kupiti dobar Note Book...moram prvo zenu ubijediti da mi treba.

Ako mozes prenesi snimak u Forum da pogledam.

Pozdrav,

Mr.Dogon,

KoRnY_st
03.04.2008., 16:21
Da, ali takvim nastupom djeluješ trivijalno, s takvim djetinjastim stavom gubiš na bilo kakvoj uvjerljivosti. Uletjela si na topic i jedino što čujem kad tebe čitam je kreštanje. Daj se uozbilji. :p

Čuješ glasove ??hmmm ada posjetiš nekog specijalistu?? :mig::mig:

KoRnY_st
03.04.2008., 16:22
a ti imaš saznanja da je kryon istinit?

.

pa naravno..pijemo kavu svaki dan:lol::lol:

Khor
07.04.2008., 11:51
i jel ti otkrio tajnu da se glasovi čuju? :kava:

emanuela
09.04.2008., 00:11
indigo djeca, pretpostavljam da su do tog pojma dosli roditelji koji su dobili klince nakon 1980-te:rolleyes:
ako su to tako pametna djeca, kako to da su toliko podlozna vanjskim utjecajima tj. da tako naivno reagiraju na sve marketinske trikove koji im se svakodnevno serviraju putem razlicitih medija???:rolleyes:

Your Baby
08.05.2008., 15:11
Prema vašim opisima zaključila sam da sam ja jedan primjerak indigo djeteta :)
Sad, jedino nebih baš tvrdila da sam neznam kak pametna... al drugi kažu da jesam, pa... :D
Indigo djeca rules :top:

Groinx
08.05.2008., 20:50
rođen sam 1991 godine bili ja spado u indigo dijete jer pisali ste da se indiko djeca rađala početkom 1980 bili ja spado ako sam rođen 1991 ili moji vršnjaci.

gunsmith
08.05.2008., 21:14
Kako otkriti ''indigo dijete''?

Po čeme su prepoznatljivi?

mrgi124
08.05.2008., 23:27
Kako otkriti ''indigo dijete''?

Po čeme su prepoznatljivi?

po tome šta maltretiraju drugu djecu ne slušaju roditelje i razmaženi su

PS:takva djeca trebaju na psihoterapiju u ludnicu:top:

mrgi124
08.05.2008., 23:30
indigo djeca, pretpostavljam da su do tog pojma dosli roditelji koji su dobili klince nakon 1980-te:rolleyes:
ako su to tako pametna djeca, kako to da su toliko podlozna vanjskim utjecajima tj. da tako naivno reagiraju na sve marketinske trikove koji im se svakodnevno serviraju putem razlicitih medija???:rolleyes:

zato jer to nisu normalna djeca to kreteni sa psihičkim poremečajima

blured
09.05.2008., 19:59
zato jer to nisu normalna djeca to kreteni sa psihičkim poremečajima

ak ne gube na kilaži zbog živaca nisu kretene poremećeni

razmisli malo tvoja baba je srala na dvorištu, a klinci imaju sve , čim se rodi dobije robota, ne baš , ali već s godinu dana sjedne za kompjuter, to su krajnosti, što je normalno? ---¤---definicija je teška ko i što je smisao života :kava:

mrgi124
09.05.2008., 20:17
ak ne gube na kilaži zbog živaca nisu kretene poremećeni

razmisli malo tvoja baba je srala na dvorištu, a klinci imaju sve , čim se rodi dobije robota, ne baš , ali već s godinu dana sjedne za kompjuter, to su krajnosti, što je normalno? ---¤---definicija je teška ko i što je smisao života :kava:

pa koja budala da djetetu od godinu dana kompjuter .moja djeca neče dobit kompjuter i mobitel do petog osnovne.

blured
09.05.2008., 20:23
pa koja budala da djetetu od godinu dana kompjuter .moja djeca neče dobit kompjuter i mobitel do petog osnovne.

aaaaaaaaa da sami će si kupiti :kava:

mrgi124
09.05.2008., 20:28
aaaaaaaaa da sami će si kupiti :kava:

kako će si kupit kad im ja pare neču dat ako če bit indigo nepopustljivi vragovi zaprijtit ču im da ču ih poslat u dom ako ni to nebude palilo starno ču ih dat u dom pa neka se neko drugi nateže sa njima:top:

cinober
09.05.2008., 20:44
kako će si kupit kad im ja pare neču dat ako če bit indigo nepopustljivi vragovi zaprijtit ču im da ču ih poslat u dom ako ni to nebude palilo starno ču ih dat u dom pa neka se neko drugi nateže sa njima:top:

ne samo da ćeš im dati pare, nego ćeš im vjerovatno ponuditi i svoju svesrdnu pomoć pri odabiru odgovarajućeg računala, skenera i pisača.
a učiniti češ to iz istog razloga kao i ja. zbog škole i silnih ˝projekata˝ koji se traže od 2. razreda nadalje.
dakako i ocjenjuju. pa kad ćeš jednom žicat nekoga ,pa drugi put, treći će te vjerovatno biti sram i zbog klinje i sebe pa ćeš nabaviti komp.

gledala sam jednu reportažu o indigo djeci i nemalo se razočarala.
ja sam brijala kako su to osjetljivi genijalci ( opet ja bukvaljac ), a ispalo da su više bolesni neg zdravi, da teško prate razrednu nastavu.
nije bilo nimalo laskavo po njih.
ispalo je ko da roditelji hoće nas uvjeriti kako su njihova djeca indigo,
a ja dobila dojam da prodaju inteligentno dijete sa poremećajem pažnje pod bogtepitajšto . kao da sami sebe a i djecu uvjeravaju da su nešto posebno, a zapravo - nisu.

mrgi124
09.05.2008., 21:19
ne samo da ćeš im dati pare, nego ćeš im vjerovatno ponuditi i svoju svesrdnu pomoć pri odabiru odgovarajućeg računala, skenera i pisača.
a učiniti češ to iz istog razloga kao i ja. zbog škole i silnih ˝projekata˝ koji se traže od 2. razreda nadalje.
dakako i ocjenjuju. pa kad ćeš jednom žicat nekoga ,pa drugi put, treći će te vjerovatno biti sram i zbog klinje i sebe pa ćeš nabaviti komp.

gledala sam jednu reportažu o indigo djeci i nemalo se razočarala.
ja sam brijala kako su to osjetljivi genijalci ( opet ja bukvaljac ), a ispalo da su više bolesni neg zdravi, da teško prate razrednu nastavu.
nije bilo nimalo laskavo po njih.
ispalo je ko da roditelji hoće nas uvjeriti kako su njihova djeca indigo,
a ja dobila dojam da prodaju inteligentno dijete sa poremećajem pažnje pod bogtepitajšto . kao da sami sebe a i djecu uvjeravaju da su nešto posebno, a zapravo - nisu.

"indigo"(hyperaktivna) djeca su sebični razmaženi gadovi koji misle da se cijeli svijet vrti oko njih, ne slušaju roditelje čak smatraju da roditelji moraju njih slušati, u školi su nemirni i maltretiraju drugu djecu.kad odrastu postanu kriminalci narkomani ili neki drugi tip propalice
znam to iz iskustva iz škole dvojica indigoa koji su me osam godina maltretirali.na roditeljskom bi njihove glupe stare uvijek govorile nisu oni zločesti oni su samo malo življi,jedan sada šmrće bijelo, puši marihuanu,uzima ekstazi i speed drugi puši marihuanu a obojiva imaju podeblji policijski dosje,obojica su pripadali opisu indigo djece

neki kreteni smatraju da su ta djeca poslana da spase svijet i da im se ništa nesmije naređivati nego oni nama moraju naređivati. takva djeca su poslana da unište svijet a ne da ga spase

PS:indigo je papir

ja ču imati računalo i svu opremu oni neče imat če pristup računalu samo pod nadzorom a moči če ući u windowse samo putem šifre
sad če nego bubnut da ako če bit indigo da če skužit šifru e pa neče ja koristim šifre od 15 znakova

gnki2000
09.05.2008., 21:28
"indigo"(hyperaktivna) djeca su sebični razmaženi gadovi koji misle da se cijeli svijet vrti oko njih, ne slušaju roditelje čak smatraju da roditelji moraju njih slušati, u školi su nemirni i maltretiraju drugu djecu.kad odrastu postanu kriminalci narkomani ili neki drugi tip propalice

neki kreteni smatraju da su ta djeca poslana da spase svijet i da im se ništa nesmije naređivati nego oni nama moraju naređivati. takva djeca su poslana da unište svijet a ne da ga spase

a A3?

cinober
09.05.2008., 22:07

ja ču imati računalo i svu opremu oni neče imat če pristup računalu samo pod nadzorom a moči če ući u windowse samo putem šifre
sad če nego bubnut da ako če bit indigo da če skužit šifru e pa neče ja koristim šifre od 15 znakova

ne zamjeri na otvorenosti ali ti tu djecu gledaš kroz dva hiperaktivna narkomana,
to nisu indigo djeca, a nisu bila ni ono što sam ja gledala na tv-u.
ja vjerujem da su mali indigaći poluvidoviti hipersenzibilci koji se ne daju manipulirati ni prikazivati na telki ko cirkuski majmuni.

mrgi124
09.05.2008., 22:24
ne zamjeri na otvorenosti ali ti tu djecu gledaš kroz dva hiperaktivna narkomana,
ja vjerujem da su mali indigaći poluvidoviti hipersenzibilci koji se ne daju manipulirati ni prikazivati na telki ko cirkuski majmuni.

ma znaš šta nabijem ja ta new age sranja na ku..c!!!!!
ne postoje nikakva indigo djeca postoje normalna djeca i postoje nenormalna djeca koja ne žele da se njima manipulira ali zato žele da oni manipuliraju drugima

Mezomorph
10.05.2008., 16:32
Kolko vidim tzv, indigo djeca i njiohva generacija koncetrirana je jako... uglavnom na probavni trakt

gnki2000
10.05.2008., 16:37
Kolko vidim tzv, indigo djeca i njiohva generacija koncetrirana je jako... uglavnom na probavni trakt

ne kužim :kava:

Preem Palver
10.05.2008., 19:59
Bah.... Indigo djecu zovu onom djecom koja zlostavljaju drugu, nažalost monoge škole imaju više Indigo djece

UBERSOLDAT
11.05.2008., 19:38
Indigo djeca :lol:

Još jedna podvala!

Pitajte se zašto u zadnje vrijeme (poslije 80-tih) njihova populacija raste, a osobito u zapadnim zemljama :confused:....zbog hrane!

Neki aditiv ili dodatak hrani uzrokuje hyperaktivnost djeteta, a to se zamaskirava pojmom "plave klinčadije" koja bi trebala promjenit svijet (turn my ass :lol:)

Znam ja takvih primjera oko sebe koliko hočeš; Prvo pokazuju ranu pretjeranu aktivnost i rano inteligentno razmišljanje te u osnovnoj školi briljira i maltretira okolinu, al s vremenom ga agresija počne sputavat, pa po onom zakonu da samo uporni završavaju više škole ostaje zaboravljen i utućen u nekoj birtiji.

Probajte proučit djetinjstva svih poznatih povjesnih genijalaca, pa če te uvidjeti da se uvelike razlikuju od tzv. indigo dječurlije.

Ja bi ih rađe nazivao "djeca na aditivima" :lol:

UBERSOLDAT
11.05.2008., 19:39

Još jedna podvala!

Pitajte se zašto u zadnje vrijeme (poslije 80-tih) njihova populacija raste, a osobito u zapadnim zemljama :confused:....zbog hrane!

Neki aditiv ili dodatak hrani uzrokuje hyperaktivnost djeteta, a to se zamaskirava pojmom "plave klinčadije" koja bi trebala promjenit svijet (turn my ass :lol:)

Znam ja takvih primjera oko sebe koliko hočeš; Prvo pokazuju ranu pretjeranu aktivnost i rano inteligentno razmišljanje te u osnovnoj školi briljira i maltretira okolinu, al s vremenom ga agresija počne sputavat, pa po onom zakonu da samo uporni završavaju više škole ostaje zaboravljen i utućen u nekoj birtiji.

Probajte proučit djetinjstva svih poznatih povjesnih genijalaca, pa če te uvidjeti da se uvelike razlikuju od tzv. indigo dječurlije.

UBERSOLDAT
11.05.2008., 19:41

Još jedna podvala!

casia
14.05.2008., 08:26

Totalno si u krivu,uopće nisu podložni,imaju širom otvorene oči i vide daleko više nego ostali,u jednom periodu svog života jako pate jer ih bole sve nepravde ovog svijeta,sve ludosti koje ljudi čine i zapravo im je jako teško dok se ne nauče nositi sa svim tim.Hiperaktivci nemaju veze sa takvom djecom koja su mudra i imaju tzv."staru dušu"a nemojte zaboraviti da u 80-ima,ovdje kod nas nije bilo interneta ni igrica niti smo to imali mi doma a da su nekako drugačiji jako se rano uoči.Znači djeca koja imaju od dvije,tri godine na dalje halo,o čemu je tu riječ o internetu??Ma dajte molim vas zašto jednostavno ne prihvatiti da su oni tu među nama a to što ih nema u vašoj obitelji ne znače da su izmišljeni jedino što bih rekla da je pojam "Indigo" glup i senzacionalistički a pod tim pojmom se utrpava sve i svašta.Takva djeca nipošto nisu zločesta niti teroriziraju druge,naprotiv onaj tko ih shvaća može strašno puno naučiti od njih.

Articles of Faith
14.05.2008., 10:57
Totalno si u krivu,uopće nisu podložni,imaju širom otvorene oči i vide daleko više nego ostali,u jednom periodu svog života jako pate jer ih bole sve nepravde ovog svijeta,sve ludosti koje ljudi čine i zapravo im je jako teško dok se ne nauče nositi sa svim tim.Hiperaktivci nemaju veze sa takvom djecom koja su mudra i imaju tzv."staru dušu"a nemojte zaboraviti da u 80-ima,ovdje kod nas nije bilo interneta ni igrica niti smo to imali mi doma a da su nekako drugačiji jako se rano uoči.Znači djeca koja imaju od dvije,tri godine na dalje halo,o čemu je tu riječ o internetu??Ma dajte molim vas zašto jednostavno ne prihvatiti da su oni tu među nama a to što ih nema u vašoj obitelji ne znače da su izmišljeni jedino što bih rekla da je pojam "Indigo" glup i senzacionalistički a pod tim pojmom se utrpava sve i svašta.Takva djeca nipošto nisu zločesta niti teroriziraju druge,naprotiv onaj tko ih shvaća može strašno puno naučiti od njih.

Kakvu "staru dušu",zar duše nisu vječne?:confused:

casia
14.05.2008., 11:14
Kakvu "staru dušu",zar duše nisu vječne?:confused:

Tako se kaže za dijete koje je odmaleno mudro,kad ispali nešto a ti ostaneš zabezeknut ili govori o nekim stvarima kao zreli čovjek ili ti da odgovor na pitanje na koje ni sam neznaš odgovoriti,ili ti pobije teoriju u hipu tako da ostaneš bez teksta u tom kontekstu se kaže "stara duša",naši stari bi rekli koje starmalo stvorenje...understand?

Articles of Faith
14.05.2008., 11:27
Tako se kaže za dijete koje je odmaleno mudro,kad ispali nešto a ti ostaneš zabezeknut ili govori o nekim stvarima kao zreli čovjek ili ti da odgovor na pitanje na koje ni sam neznaš odgovoriti,ili ti pobije teoriju u hipu tako da ostaneš bez teksta u tom kontekstu se kaže "stara duša",naši stari bi rekli koje starmalo stvorenje...understand?

ok

KoRnY_st
14.05.2008., 13:22

slažem se:top::top::top:

UBERSOLDAT
14.05.2008., 13:34
Mene zanima kakva korist od malih "modrih", ako samo trabunjaju ono što če se dogodit, e nevalja ovo, e nevalja ono....

Tako i tako budućnost planeta određuju oni fuš-majstori tipa Bush, Putin, i neki europski moćnici, a ljudi koji imaju dodir s indigo ekipom nemaju nikakav utjecaj na okolinu. Pa prema tome, sve da i pričaju istinu, rade to potpuno na krivi način, kao prvo pričaju je zombyjima koji su potpuno ovisni o blagodatima istih onih moćnika koji guraju ovaj svijet u propast.

Ja bi čisto volio da 2012.god Bog pusti vodu, jer previše papira viri van iz školjke :lol:

Khor
14.05.2008., 14:02
Totalno si u krivu,uopće nisu podložni,imaju širom otvorene oči i vide daleko više nego ostali,u jednom periodu svog života jako pate jer ih bole sve nepravde ovog svijeta,sve ludosti koje ljudi čine i zapravo im je jako teško dok se ne nauče nositi sa svim tim.Hiperaktivci nemaju veze sa takvom djecom koja su mudra i imaju tzv."staru dušu"a nemojte zaboraviti da u 80-ima,ovdje kod nas nije bilo interneta ni igrica niti smo to imali mi doma a da su nekako drugačiji jako se rano uoči.

tko su to "oni"? "oni" ne postoje.

Znači djeca koja imaju od dvije,tri godine na dalje halo,o čemu je tu riječ o internetu??Ma dajte molim vas zašto jednostavno ne prihvatiti da su oni tu među nama a to što ih nema u vašoj obitelji ne znače da su izmišljeni jedino što bih rekla da je pojam "Indigo" glup i senzacionalistički a pod tim pojmom se utrpava sve i svašta.Takva djeca nipošto nisu zločesta niti teroriziraju druge,naprotiv onaj tko ih shvaća može strašno puno naučiti od njih.

zašto bi itko pametan želio prihvatiti new age nebuloze? sociološki fenomen zvan indigo je plasiran krajem 80-ih od dvoje ljudi - lee carroll i jan tober, imenom i prezimenom. to je dokumentirana činjenica a ne isprazna demagogija. točka. marketinški trik koji je zgrnuo masne pare. nema apsolutno nikakvih dokaza o fenomenu rađanja tkz. "indigo", "kristalne" i kakve sve ne djece, o fiktivnom kryonu, niti o promjenama u strukturi dna itd, niti postoj ijedan povijesni pokazatelj koji bi to potvrdio. oduvijek su se rađali ljudi sa izvanprosječnim sposobnostima, doduše, mali postotak na ukupni broj stanovnika, ali to je to. sve izvan toga je neutemeljena papajazija.

ajmemeni
15.05.2008., 00:03
Meni su to gluposti,kakva indigo djeca,koj vam je ?
Pametna djeca od uvjek postoje,i mudra i vidovita...ali koja je svrha njih svrstavat,definirat i nazivat indigo?Ljudi bi stalno nešto definirali i svrstavali.
Kao u školi,pr.biologija ili neki drugi predmet...naslov pa pod naslov pa opet neki podpod naslov,pa definicija ovog definicija onog.

Gandalf_suba
15.05.2008., 00:14
Ljudi bi stalno nešto definirali i svrstavali.

Svaka definicija je zarobljavanje u oblik. Ljudi potrebuju oblike. Ako to negdje ne spreme kako će, to će ih stalno kopkat.

"Kad se odrede stroga pravila igre onda možemo zaplesat" a inače bez toga ništa

:D

casia
15.05.2008., 06:53
[QUOTE=UBERSOLDAT;14043092]Mene zanima kakva korist od malih "modrih", ako samo trabunjaju ono što če se dogodit, e nevalja ovo, e nevalja ono....

Pa nedavno se vidjelo što mogu napraviti nekolicina plavcih koja je u par dana organizirala prosvjede(sindikatima trebaju mjeseci),povezala se sms-ovima i netom pa se izborila za svoje pravo u jedan dan!Vidi se na njima da su inteligentni i da znaju o čemu su govorili i što hoće(za razliku od polupismenih političara koji nas vode) i to je mladost koja se budi i dolazi.Jako sam ponosna na njih.

Solo761
19.05.2008., 11:37
Pa nedavno se vidjelo što mogu napraviti nekolicina plavcih koja je u par dana organizirala prosvjede(sindikatima trebaju mjeseci),povezala se sms-ovima i netom pa se izborila za svoje pravo u jedan dan!Vidi se na njima da su inteligentni i da znaju o čemu su govorili i što hoće(za razliku od polupismenih političara koji nas vode) i to je mladost koja se budi i dolazi.Jako sam ponosna na njih.

Nekak' imam feeling da podcjenjujes volju ucenika da zdime s predavanja pod svaku cijenu :D

nebeski plesač
19.05.2008., 11:59
Casia, samo naprijed, očito je da su pojedinci pogrešno shvatili pojavu i ulogu indigo djece, pa nisu oni super likovi koji će pohvatat za uši sve nevaljalce, to su "stare duše" koje su izabrale dolazak u ovo vrijeme, i njihova uloga je potaknuti promjene u nama, dovesti nas u poziciju kritičkog sagledavanja svog života i onog velikog upitnika poviše glave, odakle ONI znaju kako i zašto, i sinoć sam svog starijeg sina, kroz igru i zabavu, pokušao propitkivati, reka mi je, tata pusti me, pa reka san ti da svi ljudi prije nego se ponovo rode budu kod Boga i čekaju

XeiX
26.05.2008., 07:53
znam to iz iskustva iz škole dvojica indigoa koji su me osam godina maltretirali.na roditeljskom bi njihove glupe stare uvijek govorile nisu oni zločesti oni su samo malo življi,jedan sada šmrće bijelo, puši marihuanu,uzima ekstazi i speed drugi puši marihuanu a obojiva imaju podeblji policijski dosje,obojica su pripadali opisu indigo djece

Cekaj malo, pa ti si edukator da su te djeca osam godina maltretirala??? Ti si prosvjetni radnik??? Cemu ti ucis djecu? Pa ti si polupismen covjece.

Adonia
26.05.2008., 18:55
Cekaj malo, pa ti si edukator da su te djeca osam godina maltretirala??? Ti si prosvjetni radnik??? Cemu ti ucis djecu? Pa ti si polupismen covjece.

POLU? POLU? :rofl::rofl::rofl::lol::lol::lol:

mukotrpak
30.05.2008., 09:05
Je li itko od vas ikada vidio indigo dijete ili sve ovo pisate na temelju novinskih clanaka? Novinari su toliko vjerodostojan izvor podataka da vec 120 godina imamo vulkan na Sljemenu.

foo_fighter
30.05.2008., 18:57
... Novinari su toliko vjerodostojan izvor podataka da vec 120 godina imamo vulkan na Sljemenu.

Pusti ti to, ja sam jednom kao klinac sanjao da je eruptirao vulkan na Sljemenu. Bio je to jako "stvaran" san i kad sam se probudio bio sam u šoku još 2-3 dana.
Tek sam 15-ak godina kasnije pročitao o toj teoriji da se unutar medvednice krije vulkan :)

emanuela
30.05.2008., 21:34

:rolleyes:svi mi, manje -vise, patimo zbog nepravde na ovom svijetu, i zbog zlocestih ljudi:rolleyes:hmm...znaci nisu nist posebno
draga casia:rofl: pod pojmom "medija" nije ti samo internet, tu ti spada TV, novine, letak, reklame koje su na svakom koraku itd., :rolleyes:u lijepoj nasoj internet ti je jos tak mali i beznacajni medij, nazalost,to je zanemarivo u marketniskom smislu u smislu love, kako kaj su npr. reportaze u casopisima(:mig:skirveni marketing ) i sl., a TV jos uvijek najaci blabla..

ok, kaj mi mozemo nauciti od takvih klinaca? mislis li da ce oni jednog dana promjeniti svijet?:rolleyes:a gle sigurno jedan od njih hoce, da li je on indigo djete, a ne znam bas
drugo, svaki roditelj u svojem djetetu vidi ono najbolje, i ne samo najbolje vec i ono cega nema, umislja, a zapravo je klinac nista vise ni manje nego prosjek...

kaj se tice prosvjeda koje spominjes, to zaista fakat nema veze sa necim "posebnim" kao sto bi pojam indigo djece trebao predstavljati:zvrko:

mukotrpak
31.05.2008., 08:31
Lijepo je sanjariti kao klinac ali treba znati i neke fakte. Recimo, kako je nastala "teorija " o vulkanu na Sljemenu. 1880. se dogodio jaki potres sa epicentrom kod Kašine i porušio dobar dio Zagreba. U selima uz Savu a posebno u Drenju i Oborovu došlo je do pucanja zemlje i izbacivanja mulja i pijeska skupa s vodom. Nastali su mali humci visine oko pola metra a oblika vulkana sa uleknućem sličnim krateru na vrhu. Domaći novinari su se raspisali o MULJNIM vulkanima u okolici Zagreba a strani novinari su tu vijest prenjeli kao na Sljemenu se pojavio vulkan. Toliko o sljemenskom vulkanu a i o vjerodostojnosti novinski članaka. Koliko je pokvarenih telefona u napisima o indigo djeci, koliko je roditelja željnih pažnje i zaljubljenih u svoje razmaženo derište, koliko je vjernika koji povjeruju bilo šta što im može riješiti probleme po mogućnosti brzo, elegantno a iznad svega bez vlastitog angažmana i, nedaj Bože, bez uporabe vlastitog mozga?

blazko
09.07.2008., 11:17
Pa nedavno se vidjelo što mogu napraviti nekolicina plavcih koja je u par dana organizirala prosvjede(sindikatima trebaju mjeseci),povezala se sms-ovima i netom pa se izborila za svoje pravo u jedan dan!Vidi se na njima da su inteligentni i da znaju o čemu su govorili i što hoće(za razliku od polupismenih političara koji nas vode) i to je mladost koja se budi i dolazi.Jako sam ponosna na njih.[/QUOTE]

Ti si ponosna na njih.., pa ti nisi jebeno normalna...:eek:

Nisu mi jasni ljudi poput tebe koji bi najrađe dali toj djeci da upravljaju svijetom pa kud puklo da puklo jer tak i onak je u banani a ovi su kao poslani da nas spase..

Kako se nece organizirati kad su im sve vrste komunikacije na dlanu(sms, facebook, koje kakvi chatovi i ostalo)
Ako se mene pita prosvjede su organizirali jer im je draze kenjat protiv svega nego bit na nastavi (a nitko im nista nesmije jer ih zakon jebeno dobro stiti, tak da im ni starci ni nastavnici nemogu i nesmiju nista jer se odmah pozivaju na netoleranciju prema djeci,.. daj molim te ) , a sto se tice znanja mogu se sakrit, jer 70% srednjoskolaca (tih istih koji su prosvjedovali) ne zadovoljava osnovi prag prolaska iz matematike a sa hrvatskim su na nekih 50% pa ti zakljući.

Plus sta im je moralno-eticka svijest ispod svake razine..samo pogledaj kako se te danasnje klinke oblace (nemoj mi reci da je to danas tako i da je tako u cijelom svijet), sex im je zanimacija na odmoru između dva skolska sata:flop:
Traze svoja prava...koja sam ja prava imao u srednjoj; dobio sam mobitelom u glavu od profesora ak sam bio bahat ili ko neki moji iz razreda koje je profac primio za vrat i reko im da je on u ratu klao cetnike ko zeceve i da mu nije bed ni jednog narkomana zaklat..:eek:

A sti se tice indigo djece, ljudi prestanite pušit fore od polu-retardiranih amera kojima je iber inteligentno svako dijete koje sa 10 godina zna spelovat 40-etak njihovih rijeci .. pa svako dijete danas moze biti ultra informirano jer imaju prokleti internet i televiziju (imam 23 godine pa se sjecam kad je internet tek dolazio kod nas u onom smislu kakvim ga danas dozivlajvamo -čitaj dail-up veze:top:)

Ishwar
09.07.2008., 11:37

Još jedna podvala!

Zbog medija, zbog (ne)obrazovanja, zbog (ne)odgoja.

Ja,Lucifer
10.07.2008., 19:31
indigo djeca...ljudi vjeruju u razne bajke

mukotrpak
11.07.2008., 07:38
Ako su ovi koji sazivaju pobune pomoću interneta i mobitela indigo, koje su boje bili oni iz 68. koji su to isto radili pomoću telefona ili oni iz 1789. koji su to radili pomoću štapa, kanapa i kurira Boška Stjenice?

walterwolf4
14.07.2008., 06:59
Ne postoje indigo djeca... postoje problematicna djeca kojoj su roditelji "indigo generacija" sta znaci da se vecinu svog zivota ni ne sjecaju... Tako nastaju indigo djeca, a ne kroz neke nadnaravne pojave... sjebi im svojim alkoholizmom zivot... i onda se cudi sta znaju mislit svojom glavom cak i kad im je 9 godina...
I onda ih nazovi indigo djecom, jer nije tvoj alkoholizam kriv , nego su oni napredni,nda, kako da ne

casia
14.07.2008., 10:22

Ti si ponosna na njih.., pa ti nisi jebeno normalna...:eek:

Nisu mi jasni ljudi poput tebe koji bi najrađe dali toj djeci da upravljaju svijetom pa kud puklo da puklo jer tak i onak je u banani a ovi su kao poslani da nas spase..

Kako se nece organizirati kad su im sve vrste komunikacije na dlanu(sms, facebook, koje kakvi chatovi i ostalo)
Ako se mene pita prosvjede su organizirali jer im je draze kenjat protiv svega nego bit na nastavi (a nitko im nista nesmije jer ih zakon jebeno dobro stiti, tak da im ni starci ni nastavnici nemogu i nesmiju nista jer se odmah pozivaju na netoleranciju prema djeci,.. daj molim te ) , a sto se tice znanja mogu se sakrit, jer 70% srednjoskolaca (tih istih koji su prosvjedovali) ne zadovoljava osnovi prag prolaska iz matematike a sa hrvatskim su na nekih 50% pa ti zakljući.

Plus sta im je moralno-eticka svijest ispod svake razine..samo pogledaj kako se te danasnje klinke oblace (nemoj mi reci da je to danas tako i da je tako u cijelom svijet), sex im je zanimacija na odmoru između dva skolska sata:flop:
Traze svoja prava...koja sam ja prava imao u srednjoj; dobio sam mobitelom u glavu od profesora ak sam bio bahat ili ko neki moji iz razreda koje je profac primio za vrat i reko im da je on u ratu klao cetnike ko zeceve i da mu nije bed ni jednog narkomana zaklat..:eek:

A sti se tice indigo djece, ljudi prestanite pušit fore od polu-retardiranih amera kojima je iber inteligentno svako dijete koje sa 10 godina zna spelovat 40-etak njihovih rijeci .. pa svako dijete danas moze biti ultra informirano jer imaju prokleti internet i televiziju (imam 23 godine pa se sjecam kad je internet tek dolazio kod nas u onom smislu kakvim ga danas dozivlajvamo -čitaj dail-up veze:top:)[/QUOTE]

Ti malo previše uopćavaš stvari.Uzeo si za primjer cijelu sliku današnjeg potrošačkog društva i nus produkt omladine kao proizvod istog (u koju vidim i ti spadaš po godinama) stvorene od tog društva + njihove izmanipulirane roditelje koji potiču takve potrošaćke gluposti kod svojih potomaka jer ako im ne kupe brand majicu,tenisice i najnoviji model mobitela biti će odbačeni od društva(imam nekoliko primjera takvih brižnih roditelja oko sebe,kojima je najvažniji standard pa po cijele dane nisu doma i zgrču lovu a dječici nadoknađuju ljubav u vrtiču skupim tehnološkim igračkama,u osnovnoj skuterima a za maturu automobilima da bi se na kraju čudili kad im nastrada,kad od silne zasićenosti svim i svačim odu u narkomanske vode da i to probaju,kad im muljaju da idu na faks a kasnije se ispostavi da su samo muljali,...i svakakva druga sranja.Ako takvima kažeš,hej stani malo čovječe,upropaštavaš i sebe i svoju djecu odgovor je:"je raditi se mora da bi se održao standard na nivou!" A tom nivou nema kraja jer to je poput droge.Ali nisu svi takvi.Eto ti primjer mog sina(22.god.)dakle tvoj vršnjak,odličan od prvog do zadnjeg srednje,učenik generacije u gimnaziji,stipendist na faksu,oblači se normalno,izlazi(ali ne partija)voli kazalište,prezire ovo današnje društvo i drži se podalje od svih sranja od kojih može.I njegovi svi prijatelji su takvi s kojima se druži.Napominjem ti da sam s njim do njegove sedme godine u svako svoje slobodno vrijeme išla od planinarenja(da zavoli i cijeni prirodu),kazališta,izložbe(čitaj voljeti umjetnost) i da čitala sam i pričala snjim da beskraja o svem i svačem,pisali smo crtali itd...Kad je krenuo u školu imao je već usvojene navike i ljubav prema mnogim stvarima ali nije nosio Nike a prvo računalo je dobio kad je krenuo na faks,Play station 1,2,3, si je kupio sam od zašteđenog novca itd.Nemoj me krivo shvatiti ne želim se tu producirati i praviti važna samo sam ti htjela reči zašto je stanje danas takvo kakvo je.Ljubav se ne može kupiti,pogotovo ne dječja ona se mora zaslužiti a ulaganje u djetetovu budućnost je dat mu cijelog sebe bez izgovora i opravdanja i nadam se da ćeš se složiti tu samnom pa kad ti dijete i priča o nečemu što se tebi čini čudno i fantastično i tu ga treba ozbiljno shvatiti i podržati a ne ga odbaciti kao daj budalo prestani fantazirati.Sve u životu pojedinca ima svoj cilj i svrhu.I da svake nedjelje samoinicijativno ide na misu(nisam vjerski fanatik ali duhovnost mi je jako važna i vjera bez koje nebi mogla biti ni ja niti moje dijete ono što jesmo=jake ličnosti koje se nedaju izmanipulirati,tebi osobno sve najbolje,vidim da si mlad i ne daj se ni ti i čitaj između redova.

mrgi124
14.07.2008., 11:34
http://cectic.com/comics/143.png:top::top:

blazko
14.07.2008., 12:16
Casia kaze:

Ti malo previše uopćavaš stvari.Uzeo si za primjer cijelu sliku današnjeg potrošačkog društva i nus produkt omladine kao proizvod istog (u koju vidim i ti spadaš po godinama) stvorene od tog društva + njihove izmanipulirane roditelje koji potiču takve potrošaćke gluposti kod svojih potomaka jer ako im ne kupe brand majicu,tenisice i najnoviji model mobitela biti će odbačeni od društva(imam nekoliko primjera takvih brižnih roditelja oko sebe,kojima je najvažniji standard pa po cijele dane nisu doma i zgrču lovu a dječici nadoknađuju ljubav u vrtiču skupim tehnološkim igračkama,u osnovnoj skuterima a za maturu automobilima da bi se na kraju čudili kad im nastrada,kad od silne zasićenosti svim i svačim odu u narkomanske vode da i to probaju,kad im muljaju da idu na faks a kasnije se ispostavi da su samo muljali,...i svakakva druga sranja.Ako takvima kažeš,hej stani malo čovječe,upropaštavaš i sebe i svoju djecu odgovor je:"je raditi se mora da bi se održao standard na nivou!" A tom nivou nema kraja jer to je poput droge.Ali nisu svi takvi.Eto ti primjer mog sina(22.god.)dakle tvoj vršnjak,odličan od prvog do zadnjeg srednje,učenik generacije u gimnaziji,stipendist na faksu,oblači se normalno,izlazi(ali ne partija)voli kazalište,prezire ovo današnje društvo i drži se podalje od svih sranja od kojih može.I njegovi svi prijatelji su takvi s kojima se druži.Napominjem ti da sam s njim do njegove sedme godine u svako svoje slobodno vrijeme išla od planinarenja(da zavoli i cijeni prirodu),kazališta,izložbe(čitaj voljeti umjetnost) i da čitala sam i pričala snjim da beskraja o svem i svačem,pisali smo crtali itd...Kad je krenuo u školu imao je već usvojene navike i ljubav prema mnogim stvarima ali nije nosio Nike a prvo računalo je dobio kad je krenuo na faks,Play station 1,2,3, si je kupio sam od zašteđenog novca itd.Nemoj me krivo shvatiti ne želim se tu producirati i praviti važna samo sam ti htjela reči zašto je stanje danas takvo kakvo je.Ljubav se ne može kupiti,pogotovo ne dječja ona se mora zaslužiti a ulaganje u djetetovu budućnost je dat mu cijelog sebe bez izgovora i opravdanja i nadam se da ćeš se složiti tu samnom pa kad ti dijete i priča o nečemu što se tebi čini čudno i fantastično i tu ga treba ozbiljno shvatiti i podržati a ne ga odbaciti kao daj budalo prestani fantazirati.Sve u životu pojedinca ima svoj cilj i svrhu.I da svake nedjelje samoinicijativno ide na misu(nisam vjerski fanatik ali duhovnost mi je jako važna i vjera bez koje nebi mogla biti ni ja niti moje dijete ono što jesmo=jake ličnosti koje se nedaju izmanipulirati,tebi osobno sve najbolje,vidim da si mlad i ne daj se ni ti i čitaj između redova.

e ovako, posto vidim da je tvoje djete sigurno indigo zbog gore navedenih osobina a ja sam kao nusproduk danasnjeg potrosackog drustva (tu me ti svrstavas) pa cu malo o sebi samom....

Ja sam bio uredan ucenik u osnovnoj skoli dok nisam dobio losije ocjene iz nekih predmeta jer je moja mama samohrana majka koja nije imala za potlatit neke ucitelje a nit je bila glasna kao neciji starci koji su svoju polu debilnu djecu dizali do neba...
Srednja skola = klosarenje po ulici, pusenje trave cuga itd., uspio sam ju zavrsit kako tako..da se razumijemo moja je majka redovno isla na sastanke i info razgovore kod profesora tak da ona nit je mene zapustila a bogami nit me obasipala kojekakvim skuterima autima ili sl.

Mene se takoder ko malog ucilo na umjetnost jer je deda slikar vec 50etak godina te me ko malog cesto vodio po izlozbama, boravak u prirodi takoder je bio cest; sljeme, maksimir koje kakva jezera....

Da ne kazes da ja podljezem trendovima...ja se takoder drzim podalje problema međutim oni se ne draze podalje mene, ako me razumijes...

Takoder se druzim s ekipom koja prezire sve sta je danas kao IN a sutra je OUT...
..u slobono vrijeme se bavim muzikom i filmom (zajedno s jos par ljudi furam produkciju istog) tak da nisam bas lik koji vozi tuniranog golfa cetvorku, nosi lakosta tenisice i izlazi u folk-centre i pusi svaku mogucu reklamu koju vidi na televiziji i nemozes me bacat u isti kos s ostalima...

ali indigo djeca..totalni FAKE :flop:

casia
15.07.2008., 13:50
Casia kaze:

e ovako, posto vidim da je tvoje djete sigurno indigo zbog gore navedenih osobina a ja sam kao nusproduk danasnjeg potrosackog drustva (tu me ti svrstavas) pa cu malo o sebi samom....

Ja sam bio uredan ucenik u osnovnoj skoli dok nisam dobio losije ocjene iz nekih predmeta jer je moja mama samohrana majka koja nije imala za potlatit neke ucitelje a nit je bila glasna kao neciji starci koji su svoju polu debilnu djecu dizali do neba...
Srednja skola = klosarenje po ulici, pusenje trave cuga itd., uspio sam ju zavrsit kako tako..da se razumijemo moja je majka redovno isla na sastanke i info razgovore kod profesora tak da ona nit je mene zapustila a bogami nit me obasipala kojekakvim skuterima autima ili sl.

Mene se takoder ko malog ucilo na umjetnost jer je deda slikar vec 50etak godina te me ko malog cesto vodio po izlozbama, boravak u prirodi takoder je bio cest; sljeme, maksimir koje kakva jezera....

Da ne kazes da ja podljezem trendovima...ja se takoder drzim podalje problema međutim oni se ne draze podalje mene, ako me razumijes...

Takoder se druzim s ekipom koja prezire sve sta je danas kao IN a sutra je OUT...
..u slobono vrijeme se bavim muzikom i filmom (zajedno s jos par ljudi furam produkciju istog) tak da nisam bas lik koji vozi tuniranog golfa cetvorku, nosi lakosta tenisice i izlazi u folk-centre i pusi svaku mogucu reklamu koju vidi na televiziji i nemozes me bacat u isti kos s ostalima...

ali indigo djeca..totalni FAKE :flop:

Ti si mene krivo shvatio,uopće te nisam u svrstala u kaos,naprotiv- prepoznala sam osobu koja baš takve prezire,koja kuži stvari i ogorčen si zbog ostatka generacije tatinih sinova.(Zato sam ti i odgovorila,inače se baš nerado upuštam u diskusije osim ako me nešto ne potakne).To što si bio osrednji učenik ne znači ništa,indigo dijete ne mora uopće biti neki super odlikaš,bit je da kuži stvari ili ih osjeća na sebi svojstven način a osim toga vidim da si kreativac i to je super.Ali i vidim da si drukčiji od ostalih ali na pozitivan način.Stoga uopće nije bitan pojam Indigo,,bitno je da stvari osjećaš i da ne pušiš fore nego furaš svoj film i zato sam ti napisala da čitaš između redova tj,nastavi tako jer si poseban ma kako to poricao.By the way,pozdravi majku,mislim da te je dobro odgojila jer je samohrana tek toliko da znaš i ja sam.A da li je moj sin Indigo ili nije to je manje važno ali da je drugačiji od većine svoje generacije koje uopće nemaju glavu za razmišljenje to je i na to sam ponosna.(i on se bavi muzikom kao i ti.)

blazko
15.07.2008., 15:15
Ma sve štima, samo mi to sa Indigo klincima vuce na nekakvu komercijalu..kuzis..

Mislim da je tu u pitanju evolucija jer do sada se smatralo da je za određenu stepenicu ( ćitaj razinu ili level) u istoj trebao proci dulji period vremena medutim sada se jasno zna da je interval izmedu dve razine evolucije puno kraci...o tome vjerojatno zavisi i tehnologija koja nas svakodnevno "tjera" dalje, tak da ono..zeljeli ili ne djeca su sve naprednija i naprednija..citam u novinama da danasnji klinci od desetak godina rijesavaju matematicke zadatke iz trece godine srednje skole i ide im jako dobro..samo sto trenutno teenagere (u koje sam i ja spado do prije par godina) naprosto jede kolicina informacija kojom su obasipani svakodnevno i to nazalost na vecinu utjece lose a da ne spominjem da se standardi i ono sta je "IN" mjenja iz minute u minutu i normalno je da su izgubljeni a sam pokusaj prilagođavanja situaciji ih tjera da budu napredni...mislim da je to uzrok svemu, sto ne znaci da je lose al ic tolko daleko i nazivat takvu djecu spasiteljima covjecanstva..mislim da je nepotrebno..:rolleyes:

casia
16.07.2008., 07:31
Ma sve štima, samo mi to sa Indigo klincima vuce na nekakvu komercijalu..kuzis..

Mislim da je tu u pitanju evolucija jer do sada se smatralo da je za određenu stepenicu ( ćitaj razinu ili level) u istoj trebao proci dulji period vremena medutim sada se jasno zna da je interval izmedu dve razine evolucije puno kraci...o tome vjerojatno zavisi i tehnologija koja nas svakodnevno "tjera" dalje, tak da ono..zeljeli ili ne djeca su sve naprednija i naprednija..citam u novinama da danasnji klinci od desetak godina rijesavaju matematicke zadatke iz trece godine srednje skole i ide im jako dobro..samo sto trenutno teenagere (u koje sam i ja spado do prije par godina) naprosto jede kolicina informacija kojom su obasipani svakodnevno i to nazalost na vecinu utjece lose a da ne spominjem da se standardi i ono sta je "IN" mjenja iz minute u minutu i normalno je da su izgubljeni a sam pokusaj prilagođavanja situaciji ih tjera da budu napredni...mislim da je to uzrok svemu, sto ne znaci da je lose al ic tolko daleko i nazivat takvu djecu spasiteljima covjecanstva..mislim da je nepotrebno..:rolleyes:

Ha,čuj u moje vrijeme se kazalo na mladima svijet ostaje a moja ti je generacija spušila sve što se je spušit dalo a sada su nam zabranili i pušenje:hebemu:pa onda ljudi u očajnom pokušaju da pronađu spasitelje svijeta toj su djeci dali ime indigo.Već sam rekla da uopće nije važno da li pametne glave koje znaju upotrebljavati sivu moždanu masu imaju ljubičastu ili infra crvenu auru,da li se zovu ovako ili onako(uostalom s time se ni ne treba previše hvaliti u današnja vremena ako to i jesi)na neki način predstavljaju prijetnju današnjem :asshole:poretku.Ti si svoj pubertet prošao na neki buntovnički način a moj sin je bio u totalnoj depri već sam se pobojala da ću ga morati voditi psihologu ali na sreću prošlo je i sada se lakše nosi s tim.Pa tko će nas izvući ako će to uopće biti moguće iz svega toga možda jet seterska ili tajkunska djeca:bljak:Ili takve treba lječiti jer kao imaju taj kako se već zove poremećaj,treba ih smiriti i usput prodavati ljekove.Možda bi ih trebalo čipirati da su pod kontrolom???Slažem se s tobom da je to iskomercijalizirano ali u razne svrhe i da, evolucija je ubrzana i vrijeme je ubrzano a zašto se to sve događa?Zbog čega sve više i više ljudi prolupavaju pa si stave štrik oko vrata ili si prosviraju glavu zato jer su sve velike civilizacije došle do svog vrhunca i propale zašto bi i ova koja se bliži svom vrhuncu prošla dalje?!Ljudi žive bez Boga koji im je bio jedini autoritet,sve je dozvoljeno a u našoj divnoj kriminalci po zatvorima idu na vikende,ljetovanja i ispijanja kavica i žive u apartmanima otvorena tipa pa sad ti podigni ma samo i glas na nekoga a da ne zaradiš metak,pa razumiješ naravno da su "indigovci"opasnost,trebalo im je dati ime i obilježiti ih ali pametni šute ne trube to na sav glas.A ima ih čitava vojska e sad da li će oni spasiti svijet i kako u to nebi ulazila,biti će što će biti ali istina se sve teže skriva.

casia
16.07.2008., 13:00
Da li su INDIGO djeca Reptilska HIBRIDNA rasa!?

Po ovoj teoriji postoje dvije vrste"Indigo" grupe djece,one OPD i OPS hijerarhije.Dobri i loši.Loši su oni koji su neposlušni,sa ADHD-om i agresivni,naspram onih za koje se ni ne čuje(OPD).Opet propaganda ili je počeo progon takve djece?Čitajte na ovom linku ako vas zanima,previše je toga za pisati.

http://www.val.hr/php/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=1

HogaR93
17.07.2008., 15:26
Znate postoji igrica INDIGO PROPHERCY igrica je zakon a u njoj se pojavljuje neka mala koja bi trebala promjeniti svjet (na bolje ili lošije),u igrici je to naravno na bolje!!!:D

iva69
09.09.2008., 19:42
ja sam indigo djete doista dokazali su mi na sve moguce nacine ali ja se ne zelim tako deklarirati...
ljudi misle da sam luda....,a ne zelim se objasnjavati jer to preraste u katastrofu..,,

iva69
09.09.2008., 19:45
Da li su INDIGO djeca Reptilska HIBRIDNA rasa!?

Po ovoj teoriji postoje dvije vrste"Indigo" grupe djece,one OPD i OPS hijerarhije.Dobri i loši.Loši su oni koji su neposlušni,sa ADHD-om i agresivni,naspram onih za koje se ni ne čuje(OPD).Opet propaganda ili je počeo progon takve djece?Čitajte na ovom linku ako vas zanima,previše je toga za pisati.

http://www.val.hr/php/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=1 e da spika za aliene je totalno sra...
nema veze s vezom...
postoji zivot ali to o visokim sivim ili malim zelenim je prica za laku noc(bolje rec za nocnu moru):ne zna:

oblak
10.09.2008., 11:23
ja sam indigo dete. vidim stvari ružičasto!!!!

legi0nar
10.09.2008., 19:04
ja sam indigo dete. vidim stvari ružičasto!!!!

ne ti si vjerojatnije kristal - vidim ti po ponašanju u postovima ... ako si išta od toga.

Kako je madragora negdje rekla - indigo djeca su posljednji odazov evolucije onda kada je čovječanstvo na rubu

oblak
10.09.2008., 20:01
čovječanstvo je skoro uvijek bilo na rubu :rolleyes:
aj bash bi voljela vidit nekog indigo il kristalnog

legi0nar
10.09.2008., 20:10
čovječanstvo je skoro uvijek bilo na rubu :rolleyes:
aj bash bi voljela vidit nekog indigo il kristalnog

šteta što si iz Dalmacije - ak oćeš možemo se dopp sa MSN-om :D

oblak
10.09.2008., 21:30
nisam ti ja bolan iz dalmacije... :rolleyes:

legi0nar
10.09.2008., 21:32
nisam ti ja bolan iz dalmacije... :rolleyes:

govoriš čakavskim ? ne znam blizu nje jesi sigurno , uglavnom imaš MSN

croatish7
10.09.2008., 23:11
ne ti si vjerojatnije kristal - vidim ti po ponašanju u postovima ... ako si išta od toga.

Kako je madragora negdje rekla - indigo djeca su posljednji odazov evolucije onda kada je čovječanstvo na rubu

ajmo...kaj sam ja...?
meni reču kristal...nevjerujem...
kaze učitelj da mi je aura najcesce tirkizna ili bijela

Te-te
11.09.2008., 08:51
Veoma su kreativna i mogu raditi više stvari odjednom, zapravo lako im nešto drugo odvuče pažnju i skloni su skakati sa jedne stvari (teme) aktivnosti na drugu. Imaju problema sa strpljenjem. Teško se nose s strogošću naših (i većine) obrazovnih sustava. Školu često smatraju nekim nužnim zlom i jedva čekaju da završi.Nije rijetko da mnogi od njih iznenada prekidaju školovanje iako su veliki zaljubljenici u knjige i učenje kao takvo. Mnoga Indigo djeca ostaju s par ispita do diplome i nikad ne završe zapoćete fakultete.

Njihovi su interesi intezivni i strastveni te se potpuno upuštaju u područja koja ih zanimaju, na poseban hologramski način. Mnogi su indigovci, mladi i oni stariji, strastveni zaljubljenici znanstvene fantastike, mitologije, priče o vilama i čarobnjacima, parapsihologije, igara uloga; zapravo svega što potiče njihovu maštu i predstavlja im intelektualni izazov. Skloni su povlačenju u intimni svijet knjiga i mašte i zapravo vole samoću ili uski krug bliskih osoba. Velike gužve ih pomalo plaše i odbijaju.

Karakterizira ih ekstremna fizička i emotivna osjetljivost. Izuzetno su osjetljivi na intezivne mirise, buku, vrućinu, žarke boje i gužve. Znaju patiti zbog pretjerane izloženosti svim tim osjetima suvremenog svijeta oko sebe. Mogu biti skloni različitim alergijskim oboljenjima i problemima s dišnim sustavom. Neophodna im je povremena samoća, tišina i mir. Potrebno im je vrijeme za njih same, kako bi obnovili svoje (spiritualne) baterije. Senzibilna su za tuđe probleme i patnje. Neobično svjesna generalnih i stvarnih problema čovječanstva, poput ekološkog zagađenja, ratova i gladi i sveg ostalog sto je loše

Poneka Indigo djeca imaju i suprotno ponašanje te su hladna i tvrdoglava i uopće ne pokazuju suosjećanje za druge. Znaju biti sklona snažnim neobuzdanim i velikim izljevima bijesa, te općenito imaju problema sa ljutnjom. Ove se karakteristike obično vežu uz novije indigo generacije, koje se rađaju bez zaštitnih slojeva u auri te su još senzibilnija na brdo informacija kojima ih svijet svakodnevno zasipa, a uz to nemaju odgovarajuću podršku roditelja i okoline. Njihova im hladnoća i ljutnja postaju vrlo važni obrambeni mehanizmi, ali ih i udaljavaju od njihove životne zadaće.

Sva Indigo djeca imaju snažno razvijenu intuiciju. Naravno često nisu svjesna da se radi o tome. Ponekad se to događa kroz snove ili vizije, ponekad kroz niz podudarnosti koje povremeno primjećuju, a najčeće se radi o jednostavnim slutnjama koje se ostvare. Drugima se može činiti da su srećkovići, jer im se mnoge želje ostvaruju, ali Indigo djeca znaju da smo mi sami stvoritelji svoje sreće i jednostavno se ravnaju po tom zakonu, usklađujući se s ritmovima prirode i svojim predosjećajem.(Višim vodstvom.)

Indigo djeca (i odrasli) posjeduju izuzetan detektor laži. Takva djeca imaju duboke, mudre, oči kojima kao da gledaju ravno u vašu dušu i kojima je gotovo nemoguće slagati. Laži ih zbunjuju, rastužuju i razljućuju-posebno ako su zlonamjerene. Stoga, često postaju gorljivi istjerivači pravde i istine. Upravo Indigo djeca stoljetne obiteljske drame i tajne iznose na svjetlost dana.

ema.nii
11.09.2008., 15:39
ja jesam indigo...

mukotrpak
11.09.2008., 15:48
ja sam šapirograf

legi0nar
11.09.2008., 16:47
Veoma su kreativna i mogu raditi više stvari odjednom, zapravo lako im nešto drugo odvuče pažnju i skloni su skakati sa jedne stvari (teme) aktivnosti na drugu. Imaju problema sa strpljenjem. Teško se nose s strogošću naših (i većine) obrazovnih sustava. Školu često smatraju nekim nužnim zlom i jedva čekaju da završi.Nije rijetko da mnogi od njih iznenada prekidaju školovanje iako su veliki zaljubljenici u knjige i učenje kao takvo. Mnoga Indigo djeca ostaju s par ispita do diplome i nikad ne završe zapoćete fakultete.

Njihovi su interesi intezivni i strastveni te se potpuno upuštaju u područja koja ih zanimaju, na poseban hologramski način. Mnogi su indigovci, mladi i oni stariji, strastveni zaljubljenici znanstvene fantastike, mitologije, priče o vilama i čarobnjacima, parapsihologije, igara uloga; zapravo svega što potiče njihovu maštu i predstavlja im intelektualni izazov. Skloni su povlačenju u intimni svijet knjiga i mašte i zapravo vole samoću ili uski krug bliskih osoba. Velike gužve ih pomalo plaše i odbijaju.

Karakterizira ih ekstremna fizička i emotivna osjetljivost. Izuzetno su osjetljivi na intezivne mirise, buku, vrućinu, žarke boje i gužve. Znaju patiti zbog pretjerane izloženosti svim tim osjetima suvremenog svijeta oko sebe. Mogu biti skloni različitim alergijskim oboljenjima i problemima s dišnim sustavom. Neophodna im je povremena samoća, tišina i mir. Potrebno im je vrijeme za njih same, kako bi obnovili svoje (spiritualne) baterije. Senzibilna su za tuđe probleme i patnje. Neobično svjesna generalnih i stvarnih problema čovječanstva, poput ekološkog zagađenja, ratova i gladi i sveg ostalog sto je loše

Poneka Indigo djeca imaju i suprotno ponašanje te su hladna i tvrdoglava i uopće ne pokazuju suosjećanje za druge. Znaju biti sklona snažnim neobuzdanim i velikim izljevima bijesa, te općenito imaju problema sa ljutnjom. Ove se karakteristike obično vežu uz novije indigo generacije, koje se rađaju bez zaštitnih slojeva u auri te su još senzibilnija na brdo informacija kojima ih svijet svakodnevno zasipa, a uz to nemaju odgovarajuću podršku roditelja i okoline. Njihova im hladnoća i ljutnja postaju vrlo važni obrambeni mehanizmi, ali ih i udaljavaju od njihove životne zadaće.

Sva Indigo djeca imaju snažno razvijenu intuiciju. Naravno često nisu svjesna da se radi o tome. Ponekad se to događa kroz snove ili vizije, ponekad kroz niz podudarnosti koje povremeno primjećuju, a najčeće se radi o jednostavnim slutnjama koje se ostvare. Drugima se može činiti da su srećkovići, jer im se mnoge želje ostvaruju, ali Indigo djeca znaju da smo mi sami stvoritelji svoje sreće i jednostavno se ravnaju po tom zakonu, usklađujući se s ritmovima prirode i svojim predosjećajem.(Višim vodstvom.)

Indigo djeca (i odrasli) posjeduju izuzetan detektor laži. Takva djeca imaju duboke, mudre, oči kojima kao da gledaju ravno u vašu dušu i kojima je gotovo nemoguće slagati. Laži ih zbunjuju, rastužuju i razljućuju-posebno ako su zlonamjerene. Stoga, često postaju gorljivi istjerivači pravde i istine. Upravo Indigo djeca stoljetne obiteljske drame i tajne iznose na svjetlost dana.

mogao bi barem reći da je to citat sa IKM :nono:

tako je nekako ovo na kraju zadnje o tajnama - uvijek :cerek:

Postoje varijeacije - ne znaći da indigo mora biti takvo , ali je otprilike takvo.
Ja sam u ovome u potpunosti takav samo što sam još i u školi dobar :mig:

oblak
11.09.2008., 18:55
mene su tukli kad sam bila mala
imam trajno oštećenje desne polovice mozga
i čudno se ponašam
jesam li ja indigo??
xD xD

mukotrpak
11.09.2008., 19:22
ne ti si fotokopirka

oblak
11.09.2008., 19:26
O.o
nisam..... o.O

mukotrpak
11.09.2008., 19:29
Jesi, jesi. Indigo je zastarjela tehnologija.

luiz
13.09.2008., 13:29
http://www.dnaperfection.com/indigochildren.html

hulkstips
18.09.2008., 09:00
ayaaaa....
vi ljudi nikad se niste susreli sa indigo osobom,jel tako?

Baphomet
18.09.2008., 11:12
ayaaaa....
vi ljudi nikad se niste susreli sa indigo osobom,jel tako?
Kako da ne, pa svaki klinac koji ima poremećaj u ponašanju, probleme sa koncentracijom ili mu ne ide matematika je veri spešl indigo.

UBERSOLDAT
18.09.2008., 11:40
Istina je da danas ima sve više hyperaktivne dijece, a neku i osobno poznam. Nemogu govoriti o indigo pojavi jer se ona objašnjava u izrazito ograničenim okvirima. Koliko sam ih dosad skužio ne radi se tu o nikakvim evolucijama, zračenju plave aure (ma šta to značilo) ili ko zna čemu, stvar je u promjeni kemiciteta u samom organizmu do kojeg je došlo najvjerovatnije unošenjem zatrovane hrane, vode ili zraka (najvjerojatnije hrane). Poznato je da razni dodaci hrane, osobito pojačivaći okusa i umjetna sladila utječu na promjene u mozgu, te mi to izvana detektiramo kao hyperaktivnost, iako je u dosta često slučajeva stvar suprotna: Ta djeca imaju smanjenu koncentraciju!!

A priču o masovnoj pojavi indigo dijece su plasirali isti oni ljudi, koji su zataškavali globalno zagrijavanje zemlje, uništili razvoj GM EV automobila 90-tih godina, te uporno odbijaju potpisat kyoto protokol.

mukotrpak
18.09.2008., 12:16
To su samo razmaženi klinci koje roditelji zapuštaju i ostavljaju televiziji na odgoj. Ništa lakše nego takvo derište proglasiti indigoncem i sa sebe oprati svu odgovornost za neodgoj.

legi0nar
18.09.2008., 19:35
... :rolleyes:

Tko to kaže??

Zapravo većina indigo je odlična u matematici! - dosadno im je na satu !

to je dokazano.

Ubersoldat , to nema veze sa trovanjem hrane :lol:
I nismo li se složili da globalno zatpoljenje nije 'caused by human' ???

UBERSOLDAT
18.09.2008., 22:12
Ubersoldat , to nema veze sa trovanjem hrane :lol:
I nismo li se složili da globalno zatpoljenje nije 'caused by human' ???

negovorim ja o "pravoj" indigo djeci već o onima što sve proglašavaju indigo djecu.

Ja pravo indigo dijete nisam nikada ni susreo u životu, niti znam što je to uopće....a njihov ovdje opis ću uzimati s debelom rezervom, naravno (jer mi sve to ima prizvuke NEW AGE-a)!

Leonida
18.09.2008., 22:32
To su samo razmaženi klinci koje roditelji zapuštaju i ostavljaju televiziji na odgoj. Ništa lakše nego takvo derište proglasiti indigoncem i sa sebe oprati svu odgovornost za neodgoj.

nije istina.ima jedna mala u zagrebu koja sa pet godina citala knjige koje cesto niti odrasli ne razumiju,danas joj je u skoli dosadno,prvi je razred,ona poznaje gradivo za sesti,matematiku radi fantasticno,racuna razlomke,dijeli,mnozi,izvodi cuda a tek je prvi razred.znas koliko u skoli ima iz matematike?
sramotnu dvojku jer profesori nisu dovoljno prilagodeni takvom dijetetu.dokazala je bezbroj puta da poznaje matematiku,ona rijesi kontrolni za desetak minuta i onda se u razredu vrpolji jer joj je dosadno pa na kraju dobije jedinicu umjesto da se profesori sa njom pozabave.
i sam sam imao priliku upoznati djevojku koja danas ima 18 godina a izvrsno joj ide fizika,matematika,procitala je u zivotu preko 900 knjiga,slika,svira violinu i naravno,hiperaktivno je deriste.ima savrseno pamcenje vezano uz brojeve i oblike,slike,zvukove...
dakle kad pricamo o indigo dijeci,pricamo o nadarenim osobama koje danasnji svijet ne shvaca.
a tko ih ne priznaje?
pa ne priznaju ih ljubomorni ljudi koji ne mogu podnjeti da malo dijete ima veci IQ od njih ili da bolje racuna matematiku,izvrsno poznaje fiziku i u tome nadmasuje cak i svoje ucitelje.
eto takvi su kivni na indigo djecu jer misle:"zasto bi netko nesto mogao nauciti u tako kratko vrijeme kad sam ja morao na faks i jos to ne znam dobro radit?"
a bas takvi se,na zalost krecu u nasim akademskim krugovima...

mukotrpak
19.09.2008., 07:07
Ako klinjo riješi test za pet minuta dobiti će peticu ako je sve točno ili kulju ako niš ne valja bez obzira na vrpoljenje. Ako su svi zadaci točno riješeni a dobije kulju onda je problem u roditeljima koji ne pitaju zašto je to tako. Posve sigurno znam da je većina roditelja nekritična u ocjenjivanju vlastite djece i da posve prosječne klince proglašavaju genijalcima ali ne znaju što im je baš sad kad se piše test. Ni meni većina gradiva u školi nije bila ništa novo ali se nisam ponašao ko divljak, šetao se okolo i zvjerlao na sve strane jer su me doma naučili da se moram pristojno ponašati.

sam sam imao priliku upoznati djevojku koja danas ima 18 godina a izvrsno joj ide fizika,matematika,procitala je u zivotu preko 900 knjiga,slika,svira violinu i naravno,hiperaktivno je deriste.ima savrseno pamcenje vezano uz brojeve i oblike,slike,zvukove...

No, ja ih znam nekoliko i nitko od njih ne svijetli ko neonka. Sve obični ljudi koji su to postigli pravilnim odgojem. I mislim da je tu glavni problem. U današnje vrijeme kad većina nema vremena za vlastitu djecu i zapušta ih ono malo djece koju roditelji uče iskaču kao neprirodna pojava. Šteta što ih ne uče i iponašanju u društvu.

Baphomet
19.09.2008., 08:26
Zapravo većina indigo je odlična u matematici! - dosadno im je na satu !

to je dokazano.
Ok, gdje je taj rad kojim je dokazana povezanost boje aure sa rezultatima testova u matematici?

Leon 23
19.09.2008., 11:02
Leonida vjerojatno misliš na onu klinku o kojoj je JL napravio priču prije nekog vremena,oduševio me taj članak i činjenica da dijete od 5 godina može imati takve lijepe,velike,neiskvarene misli i ideale koji su se izgubili a potrebni su čovječanstvu.Probao sam naći taj članak,nisam uspio, ali sam našao jedan drugi .Stavljam ga, jer nije tu toliko fokus na intelektualne potencijale te djece,već dio u priči koji se odnosi na osjećaj za pravednost,ova rečenica koja se odnosi na razmišljanja o svijetu kakav je bio prije,dali su to pokušaji sjećanja na astralni dio čovjeka koji je danas izgubljen,dali netko od skeptika na ovoj temi može objasniti odkuda dijetetu od 3 godine takva promišljanja,najlakše je reći da roditelj izmišlja.Vrlo često se s pojmom indigo susreće pojam stare duše-starmali klinci koji o duhovnosti i čovjeku promišljaju na jedan fascinantan način http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,12,5,indigo_djeca,100650.jl

mukotrpak
19.09.2008., 11:21
Jakih mi referenci, Jutarnji list. Ono sve što su napisali o dva klinca možeš napisati o bilo koja dva. I da ne hrane ribice i da ih tuđa patnja dira i da ih sve zanima.. Moja stara kaže da sam sa dvije godine pitao u tramvaju gdje je ovdje elektromotor pa se ne smatram ofarbanim. Takvim se stvarima mogu čuditi samo oni koji nemaju djecu. Odgojiš li dvoje kao ja onda znaš što sve od njih možeš očekivati. Danas sve manje djece odrasta onako kako bi trebala: na slobodi sa vršnjacima. Većinu vremena provedu u sobi uz televizor i komp i usput slušaju priče roditelja koji čitaju kojekakve Tajne i Svetekrvisvetegrale pa nije ni čudo da i sama o tome nešto kažu. Uz preobilje šarenih slika sa ekrana sve što ne promiče vratolomnom brzinom im je dosadno.

Leon 23
19.09.2008., 11:43
Jakih mi referenci, Jutarnji list. Ono sve što su napisali o dva klinca možeš napisati o bilo koja dva. I da ne hrane ribice i da ih tuđa patnja dira i da ih sve zanima.. Moja stara kaže da sam sa dvije godine pitao u tramvaju gdje je ovdje elektromotor pa se ne smatram ofarbanim. Takvim se stvarima mogu čuditi samo oni koji nemaju djecu. Odgojiš li dvoje kao ja onda znaš što sve od njih možeš očekivati. Danas sve manje djece odrasta onako kako bi trebala: na slobodi sa vršnjacima. Većinu vremena provedu u sobi uz televizor i komp i usput slušaju priče roditelja koji čitaju kojekakve Tajne i Svetekrvisvetegrale pa nije ni čudo da i sama o tome nešto kažu. Uz preobilje šarenih slika sa ekrana sve što ne promiče vratolomnom brzinom im je dosadno.

da,da hrvatske mame i tate su kolektivno ufurane u Icka,čitaju D.Brown-a,gutaju programe national geographica i discoverya etc etc :rolleyes:ps ako idemo sa argumentom ja imam 2 djece pa znam sve mi je jasno,daj odi lupi glavom od zid možda ne budeš mogao očekivati da ćeš završiti na šivanju u traumi jer nikada nisi imao takvo iskustvo :kava:

UBERSOLDAT
19.09.2008., 11:48
Ja mislim da je indigo dijete ona pojava kada ti se nadobudni i neodgojeni klinac vrati u nedjelju ujutro sav plav i u masnicama jer je išao na živce nekim klošarima na jelačić placu :cerek:

mukotrpak
19.09.2008., 11:53
Blaža varijanta je indigopoturu. Nakon toga su pažljivi na satovima.

Oni kojima se događaju indigo djeca su newage vjernici što najbolje govori o samoj stvari.

Leonida
19.09.2008., 14:33
Blaža varijanta je indigopoturu. Nakon toga su pažljivi na satovima.

Oni kojima se događaju indigo djeca su newage vjernici što najbolje govori o samoj stvari.

ne,nisu,jer indigo djeca su prkosna,sto ih vise "lemas" to vise odbijaju poslusnost i zatvaraju se u svoj svijet.inace roditelji od te klinke koju sam naveo su je uporno slali van sa njenim vrsnjacima,furali na izlete ali malu to nije zanimalo.zanimale su je knjige,znanost,matematika.
dobro da ti nemas indigo djecu...:D

"U rukama seljaka,violina ne svira."

jedna stara narodna...:D

Leonida
19.09.2008., 14:38
da,da hrvatske mame i tate su kolektivno ufurane u Icka,čitaju D.Brown-a,gutaju programe national geographica i discoverya etc etc :rolleyes:ps ako idemo sa argumentom ja imam 2 djece pa znam sve mi je jasno,daj odi lupi glavom od zid možda ne budeš mogao očekivati da ćeš završiti na šivanju u traumi jer nikada nisi imao takvo iskustvo :kava:

:lol::top::lol::top:

dobro Leon kaze...nas narod je cista suprotnost new age-u.nas je narod jos uvijek u 17 stoljecu,bez obzira iz kojeg aspekta gledano,religijski,"znanstveno",odgojno...
kod nas se jos uvijek citaju "ivice i marice" a prodaje se "nauka" iz babinog džepa.sve se to potkrepljuje negiranjem mada bi dobro doslo i lupanje glavom o zid.mozda se dogodi "kratki spoj" pa se covjek osvijesti.:p

legi0nar
19.09.2008., 14:46
nije istina.ima jedna mala u zagrebu koja sa pet godina citala knjige koje cesto niti odrasli ne razumiju,danas joj je u skoli dosadno,prvi je razred,ona poznaje gradivo za sesti,matematiku radi fantasticno,racuna razlomke,dijeli,mnozi,izvodi cuda a tek je prvi razred.znas koliko u skoli ima iz matematike?
sramotnu dvojku jer profesori nisu dovoljno prilagodeni takvom dijetetu.dokazala je bezbroj puta da poznaje matematiku,ona rijesi kontrolni za desetak minuta i onda se u razredu vrpolji jer joj je dosadno pa na kraju dobije jedinicu umjesto da se profesori sa njom pozabave.
i sam sam imao priliku upoznati djevojku koja danas ima 18 godina a izvrsno joj ide fizika,matematika,procitala je u zivotu preko 900 knjiga,slika,svira violinu i naravno,hiperaktivno je deriste.ima savrseno pamcenje vezano uz brojeve i oblike,slike,zvukove...
dakle kad pricamo o indigo dijeci,pricamo o nadarenim osobama koje danasnji svijet ne shvaca.
a tko ih ne priznaje?
pa ne priznaju ih ljubomorni ljudi koji ne mogu podnjeti da malo dijete ima veci IQ od njih ili da bolje racuna matematiku,izvrsno poznaje fiziku i u tome nadmasuje cak i svoje ucitelje.
eto takvi su kivni na indigo djecu jer misle:"zasto bi netko nesto mogao nauciti u tako kratko vrijeme kad sam ja morao na faks i jos to ne znam dobro radit?"
a bas takvi se,na zalost krecu u nasim akademskim krugovima...

baš tako! Prihvaća li se djete koje je sa 4 godine čitalo enciklopedije iz svemira ?? :D:D:D Jedina je razlika što ja imam dobre ocjene jer su profesori shvaćali da mi je dosadno na satu pa bi mi 'oprostili' vrpoljenje , ali cijela osnovna mi je bila katastrofa ... ! a ni srednja mi nije nešto zanimljivija :(

Ok, gdje je taj rad kojim je dokazana povezanost boje aure sa rezultatima testova u matematici?

Taj dokaz sam ja...

ne,nisu,jer indigo djeca su prkosna,sto ih vise "lemas" to vise odbijaju poslusnost i zatvaraju se u svoj svijet.inace roditelji od te klinke koju sam naveo su je uporno slali van sa njenim vrsnjacima,furali na izlete ali malu to nije zanimalo.zanimale su je knjige,znanost,matematika.

Bravo , tako je :top:

Indigo djeca su jako komunikativna sa profesorima i odmah se skompaju sa odraslim osobama , nisu zainteresirana za svoje društvo , tj. jesmo ,ali ne u tom smislu : uočavamo njihovu ''glupost'' kako ja zovem primitivizam . Druga djeca nas prva ne prihvačaju i makar se mi trudimo uklopiti se jednostavo ne ide jer osjećaju da im ne pripadamo - da nismo kao oni ...

Meni je jako žao zbog takvog ponašanja , indigo djeca se slažu samo sa inteligentnijim vršnjacima

legi0nar
19.09.2008., 15:37
Kakav stav imate o njima ?

Ako niste 100% sigurni pišite zašto ste skeptični , što ne vjerujete . što vam je sumnjivo ....

UBERSOLDAT
19.09.2008., 16:53
Izmišljeno, zašto??

- preveliki evolucijski skok u odnosu na "normalnog" čovjeka
- previše sliči na neku transcedentalnu briju iz NEW AGE propagatorske mašinerije
- dvosmislena selekcija(možeš bilo koga proglasit indigo, a on ti nemože proturiječit jer nevidi razliku)
- svijetle ko oni Blueled-upaljači ali ih nitko nevidi osim nekih gurua
- danas se za svako nadarenije dijete s manjkom koncentracije sumnja da je indigo,

...ima još, ali mi se neda pisat!

mrgixyz.
19.09.2008., 16:59
ne to su gluposti i treba zabraniti da se takve gluposti promoviraju na tv-u novinama pa i internetu jer je to samo jedan od načina na koji od roditelja sa malo poremečenom djecom ili darovitom pobere novac
:kava::kava::kava:

legi0nar
19.09.2008., 17:20
Izmišljeno, zašto??

- preveliki evolucijski skok u odnosu na "normalnog" čovjeka
- previše sliči na neku transcedentalnu briju iz NEW AGE propagatorske mašinerije
- dvosmislena selekcija(možeš bilo koga proglasit indigo, a on ti nemože proturiječit jer nevidi razliku)
- svijetle ko oni Blueled-upaljači ali ih nitko nevidi osim nekih gurua
- danas se za svako nadarenije dijete s manjkom koncentracije sumnja da je indigo,

...ima još, ali mi se neda pisat!

zapravo postoje elektronički uređaji koji mogu snimati aure i kojima je dokazana indigo aura - a što se tiče evolucijskog skoka uopće nije velik :confused:

UBERSOLDAT
19.09.2008., 18:14
zapravo postoje elektronički uređaji koji mogu snimati aure i kojima je dokazana indigo aura - a što se tiče evolucijskog skoka uopće nije velik :confused:

Nitko ih nije uvrstio u svoja proročanstva(mislim na ona razumljivija europska), ...znam da nije neki dokaz, ali može biti vodolja ka istinitosti suda.

legi0nar
19.09.2008., 18:18
Nitko ih nije uvrstio u svoja proročanstva(mislim na ona razumljivija europska), ...znam da nije neki dokaz, ali može biti vodolja ka istinitosti suda.

hmmm ... si siguran : Maye govore o promjeni percepsije svijesti , no znamo da to ne dolazi samo tako - možda su indigo djeca baš ta koja podižu svijest - prvo iz svoje obitelji a zatim u širem krugu . Al ne nije ti to neki argument :D

Nešto o indigo djeci na HR! (http://www.ikm.hr/ikm/default.aspx)

Seventin
19.09.2008., 19:00
Maye govore o promjeni percepsije svijesti , no znamo da to ne dolazi samo tako - možda su indigo djeca baš ta koja podižu svijest - prvo iz svoje obitelji a zatim u širem krugu .

Možda, ali im to nekako slabo polazi za rukom, pardon - mozgom :) Otpor sistema je prejak. Da ne spominjemo Ritalin!
Jednostavno - premalo ih je, a ostalih puno... previše :mig:
Možda ipak neće uspijeti :misli: a tako je malo vremena ostalo.

A samo 4 generacije, do sad.

mukotrpak
19.09.2008., 19:40
Nije li ona ženska koja je to izmislila tvrdila da je 75% djece rođene nakon 76., 77., 78. koje li (godina kad je ona napisala knjigu o tome, valjda) plavo ko šljiva? Kako ih onda može biti malo. Ako ih ima, ima ih na vagone i kvintale. Jedino što ih nema jer ih nikad nije ni bilo. Marketinški trik za prodaju knjige.

mukotrpak
19.09.2008., 19:51
Oni su indigo djeca, termin koji su skovali najprije Nancy Ann Tappe, koja je krajem 70-ih proučavala aure i njihov mogući utjecaj na život. Posložila je određene tipove ljudskih osobina i obrazaca ponašanja koji se, čini se, podudaraju s bojama elektromagnetskog polja koje okružuje sva živa bića. Jedna od novijih boja koju je uočila je i duboko plava boja koju je ona nazvala indigo te je primijetila da je tih godina rođeno jako mnogo djece s plavo-ljubičastom bojom aure. Prema njoj, 97 posto djece mlađe od deset godina i 70 posto djece u dobi od 15 do 25 godina pripadaju “novoj generaciji djece”.

E pa sad izračunajte koliko je plavaca oko nas a javlja se samo legionar i za sebe tvrdi da je dinamovac. Po ovome su svi mlađi od 30 godina ibergenijalci. Svi smo mi indiganci!!! (ili nije nitko)

legi0nar
19.09.2008., 21:09
Možda, ali im to nekako slabo polazi za rukom, pardon - mozgom :) Otpor sistema je prejak. Da ne spominjemo Ritalin!
Jednostavno - premalo ih je, a ostalih puno... previše :mig:
Možda ipak neće uspijeti :misli: a tako je malo vremena ostalo.

A samo 4 generacije, do sad.

Počinjemo se sve masovnije rađati!
Možda ćemo mi pokazati put svijetu nakon katastrofa i ratova - ovo je vjerojatno samo priprema za promjene . Ne kažem da smo mi jedini koji su tu s razlogom.
Sve se mjenjalo i prije nas i pripremalo za ono što dolazi ,mi smo tek mali prijelazni korak evolucije

Možda i ne uspijemo , možda i svemiru nije cilj da uspijemo . možda smo mi samo mala klica koja će nas promjeniti tek za stoljeće , dva

legi0nar
19.09.2008., 21:17
mukotrpak , slušaj me .

U svakoj teoriji postoje ljudi koji nisu u pravu i koji jesu .

U Teoriji Velikog pravca bilo je ljudi koji su tvrdili apsurdne stvari i tako 'spuštali vjerodostojnost' te teorije , a bilo je onih koji su u pravu.

Mislite li da ja vjerujem o sve o čemu se o nama priča ?
Mislite li stvarno da nas je 75% ??????????
Neki ljudi su u krivom , neki u pravu. Na vama je da prosudite - proučite link koji sam vam dao , budite objektivni , nemojte zavidjeti , nek vam bude drago!

Mi nismo kao oni u svim serijama 'Heroji' ili nešto slično.

Postojanje indigo aure je znanstveno dokazano , više nema raspravljanja oko toga , novi geni su dokazani - jedina je stvar oko koje se ima raspravljati je jesmo li mi vezani uz proročanstva , jesmo li mi evolucija ili TKO SMO MI UOPĆE???

Stvarno smiješno , znaju nas dokazat , znaju nam osobine , a ne znaju zašto smo i tko smo ?

Zapravo i nije smiješno, ima nekog smisla - na najjednostavnija pitanja najteži su odgovori

G-star*
19.09.2008., 21:45
evo ja sam novi korisnik i neću biti previše aktivan na ovom forumu
dugo pratim vaše teme šale svađe i prepirke i mogu reći da djelujete stvarno simpatično i pametno
kada sam vidio ovu temu morao sam se registrirati i reći svoje mišljenje o tome
sve što pričate o indigo djeci je istina osim ovih postotaka koje pričate i nekih pretjeranih stvari
osobno sam se uvjerio da ona postoje
ne morate vjerovati vidjet ćete sami da postoje

to je sve od mene možda se još jednom čujemo

pozdrav UBERSOLDAT legi0nar Seventin i luiz a i ti kraljice Leonida :D

G-star*
19.09.2008., 22:00
jesi siguran ?

Postojanje indigo aure je znanstveno dokazano , više nema raspravljanja oko toga , novi geni su dokazani - jedina je stvar oko koje se ima raspravljati je jesmo li mi vezani uz proročanstva , jesmo li mi evolucija ili TKO SMO MI UOPĆE???

legi0nar
19.09.2008., 22:23
Podrav G-star ! :mig:

kako si se uvjerio , pričaj nam

legi0nar
19.09.2008., 22:24
jesi siguran ?

kako to misliš??

UBERSOLDAT
20.09.2008., 01:07
yo men G-star*

Evo samo da vam kažem da su neki okolni alternativci i za mene govorili da sam dinamovac,,,,(nije bitan točan razlog)

Ja nevjerujem u tu spiku, jer se nigdje nespominje njihov dolazak ili pojava, osim u novim NEW-AGE bullshit teorijama, a to lagano objesim mačku o rep!

- Maye spominju pročišćenje planeta u vatri i nakon toga promjenu svijesti.....po njima će svi dobit novu svijest, a ne samo plava trava zaborava.

Ako i postoji neka promjena, to je radi promjene kemiciteta tijela u odnosu na naše predhodnike......npr. primjećuje se da su ljudi danas nešto viši u odnosu na svoje predke, a razlog je u prehrani!

Mi danas jedemo dosta više mesa nego naši djedovi. Meso je bogato kalcijem i drugim enzimima i mineralima koji su potrebni za razvoj i rast čovjeka, ali to nije evolucija, jer ako nam oduzmeš meso...slijedeća generacija će opet biti niska.

Tzv efekat akvarija...riba naraste onoliko velika, koliko joj akvarij to dopušta....premjesti je u manji akvarij i njezino mlado će biti upola manje od ribe-mame!

Seventin
20.09.2008., 09:41
Meni je isto tako teško povjerovati kako i pošto su ljudi kupovali a profesori prodavali ispite na fakultetima. Pa se pitam koliko zapravo vrijedi jedan index danas na tržištu :ne zna:
Zapravo koliko košta znanje, a koliko neznanje :confused:

@G-star* - pozdrav i tebi sinko :mig: dobrodošao u ovu ludaru :cerek:

luiz
20.09.2008., 12:44
Meni je tesko cak povjerovati u postojanje ljudi koji ozbiljno vjeruju u ovakve bajke :kava:

kolega, ima nas koji ne samo da vjerujemo, nego kaj nas i ima.:mig:

@G-star :w

legi0nar
20.09.2008., 18:53
Meni je isto tako teško povjerovati kako i pošto su ljudi kupovali a profesori prodavali ispite na fakultetima. Pa se pitam koliko zapravo vrijedi jedan index danas na tržištu :ne zna:
Zapravo koliko košta znanje, a koliko neznanje :confused:

@G-star* - pozdrav i tebi sinko :mig: dobrodošao u ovu ludaru :cerek:

sam malo, nisi se dobro izjasnio ili te nisam shvatio : vjeruješ li da indigo djeca postoje ?

Seventin
20.09.2008., 20:15
sam malo, nisi se dobro izjasnio ili te nisam shvatio : vjeruješ li da indigo djeca postoje ?

Nisi dobro shvatio :mig: Probaj opet tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=16116450&postcount=7)

Sometimes children are born with quite fascinating talents, unusual abilities.

I was told the story of an unusual boy named Boriska from members of an expedition to the anomaly zone located in the north of the Volgograd region, most commonly referred to as "Medvedetskaya gryada".

"Boris, tell us why do people get sick?"

"Sickness comes from people's inability to live properly and be happy. You must wait for you cosmic half. One should never get involve and mess up other peoples' destinies. People should not suffer because of their past mistakes, but get in touch with what's been predestined for them and try to reach those heights and move on to conquer their dreams." (These are the exact words he was using).

"You have to be more sympathetic and warmhearted. In case someone strikes you, hug your enemy, apologize yourself and kneel before him. In case someone hates you, love him with all your love and devotion and ask for forgiveness. These are the rules of love and humbleness. Do you know why the Lemurians died? I am also partially to blame. They did not wish to develop spiritually any more. They went astray from the predestined path thus destructing the overall wholeness of the planet. The Magic's Path leads to dead end. Love is the True Magic!

hulkstips
20.09.2008., 21:07
baka!!!
misli malo,imaš glavu jel tako?
evolucija je neograničena,može biti duhovna i biološka,upotrebi maštu,da bi ti mogao sada evoulirati kakao bi se evoluirao,usput postoje 4 odgovora na pitanje.
indigo djeca su tu da pomognu daljnoj evoluciji(tak barem ja mislim..)....
pronjuškaj malo po internetu......duhh!!!!

legi0nar
20.09.2008., 21:09
Nisi dobro shvatio :mig: Probaj opet tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=16116450&postcount=7)

Sometimes children are born with quite fascinating talents, unusual abilities.

I was told the story of an unusual boy named Boriska from members of an expedition to the anomaly zone located in the north of the Volgograd region, most commonly referred to as "Medvedetskaya gryada".

"Boris, tell us why do people get sick?"

"Sickness comes from people's inability to live properly and be happy. You must wait for you cosmic half. One should never get involve and mess up other peoples' destinies. People should not suffer because of their past mistakes, but get in touch with what's been predestined for them and try to reach those heights and move on to conquer their dreams." (These are the exact words he was using).

"You have to be more sympathetic and warmhearted. In case someone strikes you, hug your enemy, apologize yourself and kneel before him. In case someone hates you, love him with all your love and devotion and ask for forgiveness. These are the rules of love and humbleness. Do you know why the Lemurians died? I am also partially to blame. They did not wish to develop spiritually any more. They went astray from the predestined path thus destructing the overall wholeness of the planet. The Magic's Path leads to dead end. Love is the True Magic!

znaći vjeruješ ... :confused:

Seventin
20.09.2008., 21:30
..Stvarno smiješno , znaju nas dokazat , znaju nam osobine , a ne znaju zašto smo i tko smo ?
Zapravo i nije smiješno, ima nekog smisla - na najjednostavnija pitanja najteži su odgovori

Nije smiješno. Isto je i u medicini. Mogu te godinama čačkati, bušiti i snimati, a nikad pronaći pravu dijagnozu. Kad napokon bolest, uz sve "lijekove" dođe do vrhunca opcija je uglavnom jedna - pod nož. I to je dobra opcija, ako uspije :mig:
Naravno, ona početna dijagnoza bolesti koja je dovela do stola i dalje ostaje misterij! Simple as that.
Čovjek je misteriozno biće.

Seventin
20.09.2008., 21:37
znaći vjeruješ ... :confused:

To nije stvar vjerovanja, već osjećaja :mig:
Svatko osjeća što jest, ne traži potvrdu na taj način, pogotovo ne od onih koji bi sve mjerili metrom, šestarom i štapom :rofl:
Nemoj mi biti zbunjen, valjda smo se već razumijeli do sada :mig:

zoran k
20.09.2008., 21:41
bas suprotno,danasnja su djeca niza,slabija i bolezljivija u odnosu na onu od prije stotinjak ili par stotinjak godina.

Ma kakve su ovo gluposti? Odi malo po muzejima pa gledaj kosture ljudi od pred par stotina godina. Prosječna visina muškarca 160 cm u odnosu na današnjih 180. Zahvaljujući prehrani, konstitucijom smo u prosjeku superiorni našim precima.

zoran k
20.09.2008., 21:44
ovo sa mesom se ne mogu slozit jer nije istina.danas se jede puno manje mesa u odnosu na razdoblje

Jede se kurac manje mesa. Jedemo meso skoro svaki dan, a nekad su ga jeli jednom tjedno - ne zato što nisu htjeli, nego zato što nisu imali. Općenito, danas živimo u obilju u odnosu na naše pretke.

Leonida
20.09.2008., 21:57
Ma kakve su ovo gluposti? Odi malo po muzejima pa gledaj kosture ljudi od pred par stotina godina. Prosječna visina muškarca 160 cm u odnosu na današnjih 180. Zahvaljujući prehrani, konstitucijom smo u prosjeku superiorni našim precima.

zamjenio si kromanjonce sa ljudima od prije par stotina god...:rofl:

zoran k
20.09.2008., 22:12
zamjenio si kromanjonce sa ljudima od prije par stotina god...:rofl:

Pred 5 dana sam bio u Stockholmu u muzeju i gledao kosture iz 17. stoljeća. Loši uvjeti života, slaba prehrana... prosječna visina muškaraca 160 cm.

Leonida
20.09.2008., 22:52
Pred 5 dana sam bio u Stockholmu u muzeju i gledao kosture iz 17. stoljeća. Loši uvjeti života, slaba prehrana... prosječna visina muškaraca 160 cm.

ja sam prije par dana prolazio pored mcdonaldsa i bolje da ne kazem kakve sam ljude vidio..:rofl:

legi0nar
21.09.2008., 00:02
ja sam prije par dana prolazio pored mcdonaldsa i bolje da ne kazem kakve sam ljude vidio..:rofl:

ahahahhahahahhahahahahahahhahah :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

@Seventin , razumijemo se mi - to je stvar osjećaja , bravo :top:

Mislim da ovo nije topic o prehrani nego o indigo djcei tako da ... ehm... offtopic...ehm

legi0nar
21.09.2008., 00:05
baka!!!
misli malo,imaš glavu jel tako?
evolucija je neograničena,može biti duhovna i biološka,upotrebi maštu,da bi ti mogao sada evoulirati kakao bi se evoluirao,usput postoje 4 odgovora na pitanje.
indigo djeca su tu da pomognu daljnoj evoluciji(tak barem ja mislim..)....
pronjuškaj malo po internetu......duhh!!!!

pa da znam da je to tako , da smo mi tu da potpomognemo u evoluciji ljudi , samo što ovo više nije ista evolucija koja je bila do sada , radi se o sasvim drugoj evoluciji , o duhovnoj evoluciji , a to je nešto novo za nas , to je znak napretka (ili nazadovanja pa mora doći netko da spasi situaciju napretkom)

Nije smiješno. Isto je i u medicini. Mogu te godinama čačkati, bušiti i snimati, a nikad pronaći pravu dijagnozu. Kad napokon bolest, uz sve "lijekove" dođe do vrhunca opcija je uglavnom jedna - pod nož. I to je dobra opcija, ako uspije :mig:
Naravno, ona početna dijagnoza bolesti koja je dovela do stola i dalje ostaje misterij! Simple as that.
Čovjek je misteriozno biće.

Seventin,ti i ja se sve bolje razumijemo :mig:

lenola
21.09.2008., 03:35
čekaj svako dijete koje je malo inteligentnije i više razmišlja o svijetu oko sebe je indigo?
a toga nije bilo prije sedamdesetih?
dobro svatko vjeruje u svoje..ali slažem se da klinci danas stalno vise pred tv-om, odgojne metode su te da nesmiješ djetetu reć ne..
pa ta indigo djeca su samo malo razmažena i glave su im krcate sa informacijama sa tv-a...a i mislim da svi oni aditivi u hrani i onim dječjim kašicama i mlijeku u prahu za bebe isto jako lijepo dijeluju na njih..

Baphomet
21.09.2008., 10:25
To su izmišljotine.

Ponekad i prilično opasne izmišljotine jer će brižne mamice će prije za svoje dijete reći da je indigo nego da ima poremećaj u ponašanju kojeg treba liječiti ili nedostatak kulturnog ponašanja za koje su krivi roditelji.

A ako uzmemo i obzir koliko ih brojčano mora biti onda bi svako susjedstvo moralo imati par jedno indigo super spešl x-ray kasiopeja antireptilsko dijete. Naravno da ih nema, od milijun djece nađu jedno sa nekakvim sposobnostima i to im je dokaz. Prilično primitivna manipulacija masama koja zna upaliti. Mogu ja tako reći da su da 1 od milijun djece dokaz uskorog dolaska Letećeg Špageti Čudovišta (http://www.venganza.org/) i da su to Mala Špageti Djeca jer je eto "dokazano" da vole tjesteninu.

lampion
21.09.2008., 10:29
Oni su indigo djeca, termin koji su skovali najprije Nancy Ann Tappe, koja je krajem 70-ih proučavala aure i njihov mogući utjecaj na život. Posložila je određene tipove ljudskih osobina i obrazaca ponašanja koji se, čini se, podudaraju s bojama elektromagnetskog polja koje okružuje sva živa bića. Jedna od novijih boja koju je uočila je i duboko plava boja koju je ona nazvala indigo te je primijetila da je tih godina rođeno jako mnogo djece s plavo-ljubičastom bojom aure. Prema njoj, 97 posto djece mlađe od deset godina i 70 posto djece u dobi od 15 do 25 godina pripadaju “novoj generaciji djece”.

nitko)

hm...mi imamo te nazive za takvu djecu "indigo"...a nitko ne gleda "big picture"!!!
Evolucija ide dalje...ljudi, odn. mozak se razvija i dalje...djeca su pametnija, hiperaktivnija...danas je to možda 1% sve rođene djece, za 300 godina će biti 5% i tako dalje...
zašto mi uporno aliene zamišljamo kao sive/zelene, sa nesrazmjerno većom glavom, malim ustima, bez ušiju??? možda će evolucija za 2 - 3 - 5 000 godina završiti baš tako???:ne zna:

Baphomet
21.09.2008., 10:32
hm...mi imamo te nazive za takvu djecu "indigo"...a nitko ne gleda "big picture"!!!
Evolucija ide dalje...ljudi, odn. mozak se razvija i dalje...djeca su pametnija, hiperaktivnija...danas je to možda 1% sve rođene djece, za 300 godina će biti 5% i tako dalje..
Osobni misli md ato nema nikakve veze sa evolucijom već sa odgojem, društvom i gomilom informacijom sa kojima smo svakodnevno bombardirani. Uzmimo jedno "indigo" djete i stavimo ga u srednji vijek, sve mi se čini da od indiga ne bi ostalo ni "i".

lampion
21.09.2008., 10:38
Osobni misli md ato nema nikakve veze sa evolucijom već sa odgojem, društvom i gomilom informacijom sa kojima smo svakodnevno bombardirani. Uzmimo jedno "indigo" djete i stavimo ga u srednji vijek, sve mi se čini da od indiga ne bi ostalo ni "i".

isto kao i da uzmeno jedno dijete starog Rima ili Egipta u "preselimo" ga u današnje vrijeme - bi li se razvijalo na istom nivou kao i današnje dijete??:ne zna:

PS: upravo zbog toga što si naveo, mozak se razvija na neki "viši" nivo...više informacija koje treba obraditi i više informacija koje treba pohraniti...
moramo biti i toga svijesni.

mukotrpak
21.09.2008., 10:40
isto kao i da uzmeno jedno dijete starog Rima ili Egipta u "preselimo" ga u današnje vrijeme - bi li se razvijalo na istom nivou kao i današnje dijete??

Da ako je izdvojeno dovoljno rano.

Seventin
21.09.2008., 10:40
Evo jedne "izmišljotine" iz stvarnog života. U susjedstvu imam toliko "brižnih" roditelja da u većini slučajeva ne znaju što im dječica rade, kad su vani. Do kasna, vrlo često. Ja znam :mig: - skiću se, prave pizdarije, uglavnom alkoholizirani i/ili čak drogirani. Gađaju automobile i autobuse kamenjem i jajima s uzvisina ili šumarka, sve to između ostalog, tko zna čega sve još?!
I to djeca uzrasta od 10,12 - 16, 17. g.!?! To su djeca koja sigurno ne briju pametne stvari, ne uče niti ih zanima išta dalje od toga nego kada će se opet svi zajedno napiti :ne zna:
Ti sigurno nisu indigo a tek roditelji :rolleyes:

lampion
21.09.2008., 10:41
isto kao i da uzmeno jedno dijete starog Rima ili Egipta u "preselimo" ga u današnje vrijeme - bi li se razvijalo na istom nivou kao i današnje dijete??

Da ako je izdvojeno dovoljno rano.

ne znam baš...ono, zašto onda danas stariji ljudi (45-55-65 godina) teže shvaćaju informatiku od djece???:mig:

Baphomet
21.09.2008., 10:43
isto kao i da uzmeno jedno dijete starog Rima ili Egipta u "preselimo" ga u današnje vrijeme - bi li se razvijalo na istom nivou kao i današnje dijete??:ne zna:
Siguran sam da bi jer se fizički ne razlikujemo od ljudi u to doba.

PS: upravo zbog toga što si naveo, mozak se razvija na neki "viši" nivo...više informacija koje treba obraditi i više informacija koje treba pohraniti...
moramo biti i toga svijesni.
Ne razvija se već upravo ta nemogućnost obrade gomile nebitnih informacija proizvodi djecu sa nemogućnošću koncentracije, odabira bitnih od nebitnih informacija i svega ostalog.

marčelina
21.09.2008., 10:46

uh
ja sam indigo majka indigo djeteta
moj život je meni jako naporan i strah me za moje dijete
bude li nosilo iste muke u duši kao ja nikad neće biti potpuno zadovoljan :tuzni:

ps ja sam indigo i blizanac i završila sam faks ali tek onda kad sam to sama htjela i onaj koji sam sama izabrala

lampion
21.09.2008., 10:47
Siguran sam da bi jer se fizički ne razlikujemo od ljudi u to doba.

Ne razvija se već upravo ta nemogućnost obrade gomile nebitnih informacija proizvodi djecu sa nemogućnošću koncentracije, odabira bitnih od nebitnih informacija i svega ostalog.

1 - mislio sam na intelektualni dio osobe.
2 - s vremenom će se iskristalizirati one osobe koje će to znat razlikovat. I to će onda bit sasvim normalno.

Baphomet
21.09.2008., 10:59
1 - mislio sam na intelektualni dio osobe.
Intelektualni dio dobiješ učenjem a ne rođenjem.

Eventualno su neki predisponirani za veći intelektualni kapacitet a neki za manji no ovdje ne govorimo o iznimkama nego o ostalima.

lampion
21.09.2008., 11:03
Intelektualni dio dobiješ učenjem a ne rođenjem.

Eventualno su neki predisponirani za veći intelektualni kapacitet a neki za manji no ovdje ne govorimo o iznimkama nego o ostalima.

no ipak ljudski mozak nije "isti" prije 2000-4000 godina i danas - evolucija i dalje traje "nature under construction"

Crux'An
21.09.2008., 11:55
vjerujem da postoje...

i ne znam zašto bi roditelji djecu sa poremećajem u ponašanju ili nekulturnu djecu pravdali time da su indigo... to su gluposti... ide mi na živce kad se indigo djecu od svih jebenih karakteristika najviše opisuje kao hiperaktivnu djecu koja se ne znaju ponašati... da li je itko pročitao malo više o toj temi... onda bi možda netko shvatio da su to i osjetljiva djeca koja se dosta povlače u sebe, ali ne, to samo hiperaktivna razmažena derišta koje starci ne mogu kontrolirati... :rolleyes:

@ Baphomet - zašto misliš i da nema u tvom susjedstvu nekoliko indigo djece? po čemu misliš da bi ih ti prepoznao, jer svijetle indigo???

e da, i samo da napomenem da sam na pisao da VJERUJEM da postoje, a ne da ZNAM...

Baphomet
21.09.2008., 12:13
@ Baphomet - zašto misliš i da nema u tvom susjedstvu nekoliko indigo djece? po čemu misliš da bi ih ti prepoznao, jer svijetle indigo???
Zato jer poznajem susjede.

S obzirom kako se opisuju jedan susret sa njima bi mi bio dovoljan da ih prepoznam.

e da, i samo da napomenem da sam na pisao da VJERUJEM da postoje, a ne da ZNAM...
U prijevodu...nisi sreo ni jedno takvo dijete što samo potvrđuje moju izjavu.

Baphomet
21.09.2008., 12:18
no ipak ljudski mozak nije "isti" prije 2000-4000 godina i danas - evolucija i dalje traje "nature under construction"
Nije? Očito da su moje informacije koje sam među znanstvenicima pokupio prije par godina prilično krive pošto oni tvrdi da je čovjek fizički isti više od 50000-tak tisuća godina :misli:

Jel' imaš kakav link ili informaciju što se tiče istraživanja ljudskog mozga i razlikama u zadnjih par tisuća godina?