PDA

View Full Version : Muhteşem Yüzyıl/ Veličanstveno Stoljeće/Sulejman Veličanstveni : sve off topic, pokoja i on :)

stranice : [1] 2 3 4 5 6

pattie_boyd
28.12.2012., 22:17
Dragi fanovi MY :)
budući da nam je topic privremeno ugašen zbog pauze od emitiranja, a i zbog prevelikog offtopičarenja, otvaram ovu temu kako bismo bez kartona mogli razgovarati o aktualnim događanjima u seriji, ali i o onim manje aktualnim, već davno zaboravljenim, te što bi bilo da bi bilo kao i što će se dogoditi, dakle i spoilanje je dopušteno :D
također kompariranje sa povijesnim događanjima i sve vezano uz to je dobro došlo, kao i tračevi vezani uz glumce i to onih najbanalnijih kako se ko obukao, di se zatekao i bla, spamanje i chatanje također dopušteno

eto, pa krenimo
ja bih prvo krenula s jednom slikom na koju sam sasvim slučajno naletjela, a to je slika Selme i Meryem uhvaćene nakon neke kavice...Selma je uvijek stylish, ali ovo joj je izdanje jednostavno grozno...Meryem još nekako izgleda, ali ovaj njen prsluk mi se isto tuče sa svime ostalim

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249972_315358011916501_1259801874_n.jpg

Dugonoga
28.12.2012., 22:55
Nova tema!:jumping: tko bi izdrzao bez nje do 13.:D valjda ce zazivjeti.
Ajme slike :rofl: jedna stavila previse odjece na sebe, a druga ruzni prsluk. Nadajmo se da je to samo jednokratni gaf.
Mene nesto zanima: kako su babice pregledom mogle znati da je nelka djevojka trudna (pustimo sad kako su sve padale u nesvijest :D), je li postojala kakva metoda?
I jos nesto: koje su knjige dobre za ovaj period povijesti (sto se tice vojnog i politickog dijela toga sam imala dosta i na faksu, ne zanima me) kad se govori o obicajima, zenama, nacinu zivota, ali da je pouzdano? Procitala sam 2 knjige Sulejman i Rokselana, Zapisi iz harema, onu o Ibrahim pasi sto je jedan forumas preporucio i sad trazim The Ottoman Women: Between Myth and Reality, ali ne znam ima li kod nas.

pattie_boyd
28.12.2012., 23:51
i ja se isto nadam :)
Selma skroz fejlala, valjda se inače tako ne oblači jer ovo je koma, pogotovo ove cipele/klompe i traperice...izgleda ko neki žešći boem tu :D

ove dvije knjige koje si pročitala trebam i ja što hitnije pročitati :D
ovu drugu možda čak možeš nać i u nekom pdf formatu

ne znam jel itko čitao Psi u trgovištu od Aralice? tam se navodno spominje Rokselana, ali i Mustafino smaknuće i život Rüstem paše

Firuze
29.12.2012., 13:24
Hvala za temu pattie_boyd !!:jumping:

Simpaticno izgledaju za razliku od onih haljina! Znaci ovdje je sve dozvoljeno, bez ustrucavanja !! Mislim na teme vezane i za glumce i seriju ! :D

Selma mi inace slatka, ali ovaj put se katastrofalno obukla, gdje je ovo nasla :facepalm: !?

pattie_boyd
29.12.2012., 17:27
Hvala za temu pattie_boyd !!:jumping:

Simpaticno izgledaju za razliku od onih haljina! Znaci ovdje je sve dozvoljeno, bez ustrucavanja !! Mislim na teme vezane i za glumce i seriju ! :D

Selma mi inace slatka, ali ovaj put se katastrofalno obukla, gdje je ovo nasla :facepalm: !?

da, da, da, sve je dozvoljeno :D

našla sam na fejsu i morala sam to stavit negdje jer je jednostavno grooznooo :rigo:

tu mi je s druge strane Selma baš lijepa:
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/c100.0.403.403/p403x403/229946_315350748583894_1060872912_n.jpg

ajme, kak je slatka ova mala od Nigar i Ibre...ista mama:cerek:

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/c67.0.403.403/p403x403/531297_315750185210617_243972489_n.jpg

Dugonoga
29.12.2012., 19:12
Stvarno je lijepa Selma, podsjeca me na Hatidze malo po stavu, bas mi se cini da je njezna, umjetnicka dusa.
A mala je prekrasna:cerek: Ima nesto Ibrahimovo i Nigarino:D

pattie_boyd
29.12.2012., 19:57
Stvarno je lijepa Selma, podsjeca me na Hatidze malo po stavu, bas mi se cini da je njezna, umjetnicka dusa.
A mala je prekrasna:cerek: Ima nesto Ibrahimovo i Nigarino:D

ispada ko da je Filiz rodila negdje potajno i svoje dijete dala u seriju sad...jako su si slične :cerek:

Selma je i dizajnerica ako se ne varam :cerek:

Dugonoga
29.12.2012., 22:30
ispada ko da je Filiz rodila negdje potajno i svoje dijete dala u seriju sad...jako su si slične :cerek:

Selma je i dizajnerica ako se ne varam :cerek:

Jesi vidjela njezine slike sa fotoseanse, s Okanom? Odlicno napravljene, ona odlicno obucena, sad nazalost nemam vremena traziti ih.
Mala je preslatka s punim obrazima i izgleda kao njihovo dijete (a ako je istina da su bili u vezi, tko zna:lol:):cerek:

pattie_boyd
29.12.2012., 22:57
misliš na ove tu:

http://img2.bdbphotos.com/images/orig/t/0/t0qhesaunmcqasnq.jpg

http://www.yatmedya.com/images/haberler/okan_yalabik_ve_selma_ergec_marie_claire_icin_kame ra_karsisina_gecti_1317135705.jpg

http://cdn.ucanfil.com/wp-content/uploads/20110927_pargali-ve-hatice-sultan-aski-anlatti_k1.jpg

http://www.yaziyooyaziyoo.com/wp-content/uploads/2012/05/muhtesem-asiklarla-bir-gun-3026889_300.jpg

to još dok su bili skupa <3
mislim ok su mi oni bili par u RL, pa tako i u seriji na početku, al kad su Ibra i Nigar počeli mutit, počela sam ga gledat u nekom drugom svijetu, čak bi Okana voljela vidjet s Filiz u RL :D

Dugonoga
29.12.2012., 23:11
Da, te, hvala!:D Zadnja mi je posebno njami :cerek: Meni su bili odlican par i narav o da nikako ne opravdavam varanje, lako je ovako govoriti kad se ne radi o tebi. S obzirom da se voli zabavljati i tulumariti, a Selma je umjetnicka dusa, mislim da bi mu netko poput Filiz dobro dosao :cerek:
Nekoliko njihovih najboljih scena: Nigarin san jos prije nego sto se ista dogodilo, pogled ispod obrva netom prije prvog seksa, prebacivanje preko ramena da bi je poljubio :cerek:

pattie_boyd
29.12.2012., 23:39
Da, te, hvala!:D Zadnja mi je posebno njami :cerek: Meni su bili odlican par i narav o da nikako ne opravdavam varanje, lako je ovako govoriti kad se ne radi o tebi. S obzirom da se voli zabavljati i tulumariti, a Selma je umjetnicka dusa, mislim da bi mu netko poput Filiz dobro dosao :cerek:
Nekoliko njihovih najboljih scena: Nigarin san jos prije nego sto se ista dogodilo, pogled ispod obrva netom prije prvog seksa, prebacivanje preko ramena da bi je poljubio :cerek:

meni su prva i zadnja :cerek:
iskreno, lijep su mi oni par bili, ali mi isto tako paše i sa Filiz jako dobro :cerek:
umjesto turske kave, mogao bi pasti neki party s Okanom :D

meni je uz te sve scene vrhunska i ona sa pismom, di ju zgrabi, odugovlači šta će sad, izvadit to pismo iz grudi ili ne, ona dahće sva, što od straha, što od napaljenosti, on isto se jedva suzdržava, vadi joj pismo iz grudi, a da netom prije toga mora malo pomnije prijeć preko njih...totalno :Sex:

Firuze
30.12.2012., 09:49
Wooowwww, slike su fantasticne, moram da priznam da Selma i Okan jako lijepo izgledaju skupa !

Mada i sa Nigar odlicno pristaje, iako se ovo u seriji izmedju njih dvoje sve zasniva na strasti, koliko sam mogla da vidim, ne znam kako ce se kasnije sve odvijati, ja pored svega vidim da on u njoj nekako trazi smiraj, onu staru Hatidze, na to me sve asocira. Mislim da ipak pored svega sto se desilo, on zudi za onom ljubavi koju je osjecao na pocetku prema Hatidze.

Evo jedna slikica od Nur, zaista lijepo zena izgleda.

http://s1.postimage.org/ant89d0sf/1dzng.png (http://postimage.org/)

Mahidevran sa sinom... Koliko got neki govorili da sina odvodi u propast, to nije tacno, ni jedna majka na ovom svijetu ne bi nikad nesto radila, da sina dovede u propast. Jer njenom sinu zna se ko zeli propast i sigurnu smrt, a to je Hurem.

http://s1.postimage.org/uwuujol6n/hufw.png (http://postimage.org/)

Preslatko...

http://s2.postimage.org/n0ujc81wp/hug7.png (http://postimage.org/)

pattie_boyd
30.12.2012., 11:35
naravno da je Hurem za sve kriva...sigurno je da mu Mahi želi najbolje, uostalom on je zaslužio da bude prijestolonasljednik jer je ipak prvorođeni sin
moja je teorija da on voli Nigar, ali eto položaj je taj koji mu to ne dopušta nažalost, a i činjenica je ipak da je u braku sa sultanovom sestrom, a iz nekog poštovanja prema Sulji taj brak ne bi želio razvrgnuti

ma Selma mi se čini simpatičnom i nije mi baš jasno kako je uzela lik koji je intelektualno dosta ispod nje same...mnogi je zapravo gledaju u vidu Hatidže, a ipak je riječ o ženi koja ima završena dva faksa

Nur...ima ona lijepu facu, ali malo mi je premršava...razumljivo je to na neki način da vjerojatno u zadnje vrijeme baš i ne jede jer ju je ipak muž ostavio zbog duplo mlađe žene kolko sam skužila

Zorée
30.12.2012., 17:33
http://cdn.ucanfil.com/wp-content/uploads/20110927_pargali-ve-hatice-sultan-aski-anlatti_k1.jpg

a ružna čojka, allahu dragi. da ga sretnem u noći uplašila bih se :eek: :eek::eek::eek:

rosa967
30.12.2012., 18:08
mi, tj. oni koje je Suljo porobljavao u povijesti, trebali bi slaviti baš tu Huremčinu(iako je odvratna do bola i kao glumica i kao lik), jer otkako je Suljo shvatio da je zaljubljen u to čudovišno biće, više ništa nije osvojio :hahahaha:
i još nešto, u islamu je čovjeku, koji ima sredstava za život za nekoliko žena, može toliko žena i "oženiti", tako da mi te teorije o varanju i dovođenju žena, pa neka ljubomora......
dakle, zašto Ibro ne može dovesti još žena uz Hatice

Blood Dima
30.12.2012., 21:16
Ako mislite davati pridjeve, imenice i ostale druge nazive glumcima, potrudite se da sve ostane na jednom kulturnom nivou.

Firuze, moderatorska opomene na temi se ne kvota niti komentira, molit ću te lijepo.

pattie_boyd
31.12.2012., 15:44
a ružna čojka, allahu dragi. da ga sretnem u noći uplašila bih se :eek: :eek::eek::eek:

meni on nije ružan, ima neš...muževan je za razliku od Buraka...on je često prelijep, kao neka lutka :D

pattie_boyd
31.12.2012., 15:46
mi, tj. oni koje je Suljo porobljavao u povijesti, trebali bi slaviti baš tu Huremčinu(iako je odvratna do bola i kao glumica i kao lik), jer otkako je Suljo shvatio da je zaljubljen u to čudovišno biće, više ništa nije osvojio :hahahaha:
i još nešto, u islamu je čovjeku, koji ima sredstava za život za nekoliko žena, može toliko žena i "oženiti", tako da mi te teorije o varanju i dovođenju žena, pa neka ljubomora......
dakle, zašto Ibro ne može dovesti još žena uz Hatice

imaš pravo glede ženidbe, vidiš, to mi do sad nije palo na pamet, iako znam da oni mogu imati 4 zakonite žene ako se ne varam...valjda jer to kod nas nije uobičajeno :ne zna:

sva sreća nje i njenog Selima II koji je skoro uništio OC :rofl:

Zorée
01.01.2013., 12:14
meni on nije ružan, ima neš...muževan je za razliku od Buraka...on je često prelijep, kao neka lutka :D

jest muževan al ima grdu i zafrkanu facu. ko što je jedna cura rekla pomisli na pedofila kad ga vidi.... ne uljeva mi povjerenje ni malo, čak budi neku odurnost :rigo: :bljak:

pattie_boyd
01.01.2013., 15:11
jest muževan al ima grdu i zafrkanu facu. ko što je jedna cura rekla pomisli na pedofila kad ga vidi.... ne uljeva mi povjerenje ni malo, čak budi neku odurnost :rigo: :bljak:

to valjda ima zbog brade trenutno...bez nje puno bolje izgleda :D

nego, želim vam sve najbolje u novoj 2013. :cerek:

Zorée
01.01.2013., 16:21
to valjda ima zbog brade trenutno...bez nje puno bolje izgleda :D

nego, želim vam sve najbolje u novoj 2013. :cerek:

ma jok zbog brade, ev vidi ovo..ma uplašit se

http://img1.bdbphotos.com/images/orig/z/d/zdrdusfm9hb5drs5.jpg

pattie_boyd
02.01.2013., 18:24
ma jok zbog brade, ev vidi ovo..ma uplašit se

http://img1.bdbphotos.com/images/orig/z/d/zdrdusfm9hb5drs5.jpg

a meni je tu baš sladak :cerek:
a i mamac za žene: bio sa Selmom, sad je s nekom iz Ezela ( ne Cansu, naravno :D)

nego netko spomenuo Cansu kako je drastično smršavila...sad sam se i ja uvjerila da se malo prepolovila, ali mi je i dalje ljepša od Hurke :cerek:

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/579138_466811580038028_1212314197_n.jpg

Dugonoga
03.01.2013., 15:09
Iako Muslimani mogu imati do 4 zene, ne vjerujem da bi se to Ibrahimu dopustilo jer je ozenjen sultanovom sestrom, on bi valjda trebao biti presretan jer je nju dobio, a nema veze je li sretan ili nije. Citala sam negdje, ali to je bila samo jedna recenica negdje, da je povijesni Ibrahim ipak imao mali harem, ali nisam sigurna jesam li to dobro procitala i je li taj pisac uopce vjerodostojan.
Slazem se s @pattie, ne vjerujem da bi on ostavio Nigar samo tako, vjerujem da ju je zbilja volio i da nije samo prema njoj osjecao strast, ali vrato se Hatidze da ne bi Sulejmana povrijedio jer nam kroz cijelu seriju se govori da su njih dvoje imali poseban odnos.
Nur je zaista, uz Selmu, jedna od najljepsih zena tamo, imaju posebnu, neklasicnu ljepotu.
Pravi mamac za zene, nema veze sto vara na sve strane, meni je poseban:cerek:

pattie_boyd
03.01.2013., 16:45
Iako Muslimani mogu imati do 4 zene, ne vjerujem da bi se to Ibrahimu dopustilo jer je ozenjen sultanovom sestrom, on bi valjda trebao biti presretan jer je nju dobio, a nema veze je li sretan ili nije. Citala sam negdje, ali to je bila samo jedna recenica negdje, da je povijesni Ibrahim ipak imao mali harem, ali nisam sigurna jesam li to dobro procitala i je li taj pisac uopce vjerodostojan.
Slazem se s @pattie, ne vjerujem da bi on ostavio Nigar samo tako, vjerujem da ju je zbilja volio i da nije samo prema njoj osjecao strast, ali vrato se Hatidze da ne bi Sulejmana povrijedio jer nam kroz cijelu seriju se govori da su njih dvoje imali poseban odnos.
Nur je zaista, uz Selmu, jedna od najljepsih zena tamo, imaju posebnu, neklasicnu ljepotu.
Pravi mamac za zene, nema veze sto vara na sve strane, meni je poseban:cerek:

to više povjesničara tvrdi da ima harem i lako moguće da je on isto imao svoje ljubimice unatoč sultanovoj sestri, samo su eto to u seriji malo drugačije prikazali,pa je ispalo da vara svoju ženu,da je pokvaren i sve redom i baš mi je krivo što su gledatelji dobili takvu sliku o njemu :(
slažem se, volio je on Nigar...ona je zapravo fiktivan lik, ali je poslužila kao lik jedne stvarne sluškinje koja mu je oborila srce i na koju je Hatidže bila jako ljuta, ne znam kako je na kraju završila...tu su nastala i ona lijepa pisma koja joj je Ibra pisao...šteta što nisu u seriji prikazali ta pisma

meni je i Filiz onako posebnija, drugačija od ostalih...Nur ima jako lijepo lice, čak ljepše od Selminog, al Cansu je vjerojatno najposebnija
eto, kao i ove navedene tako i Okan ima nešto posebno u sebi :cerek:

Dugonoga
03.01.2013., 16:52
to više povjesničara tvrdi da ima harem i lako moguće da je on isto imao svoje ljubimice unatoč sultanovoj sestri, samo su eto to u seriji malo drugačije prikazali,pa je ispalo da vara svoju ženu,da je pokvaren i sve redom i baš mi je krivo što su gledatelji dobili takvu sliku o njemu :(
slažem se, volio je on Nigar...ona je zapravo fiktivan lik, ali je poslužila kao lik jedne stvarne sluškinje koja mu je oborila srce i na koju je Hatidže bila jako ljuta, ne znam kako je na kraju završila...tu su nastala i ona lijepa pisma koja joj je Ibra pisao...šteta što nisu u seriji prikazali ta pisma

meni je i Filiz onako posebnija, drugačija od ostalih...Nur ima jako lijepo lice, čak ljepše od Selminog, al Cansu je vjerojatno najposebnija
eto, kao i ove navedene tako i Okan ima nešto posebno u sebi :cerek:

Naravno da u stvarnosti nije i izbliza bila ovako velika ljubav (barem ispocetka) kao sto je ovdje prikazana. To je bio politicki brak, da se da i sluzbena potvrda da jedan rob moze postati veliki vezir, tako je on ozenjen za sultanovu sestrum morala mu se potvrditi pozicija. Prema tome, moguce je da je i on imao omanji harem jer je to bilo moguce u islamskom svijetu. Ono sto je povijesnoj Hatidze smetalo je sto se on zaljubio u svoju sluskinju, kao sto si rekla postojala je jedna posebna, koju je kasnije cak i zavolio. To je bila kap koja je prelila casu i jedna od stvari koje su dovele do njegove propasti.
U stvarnosti je on pisao objema pisma, a imao je jednog sina.
I meni je Fiiliz jako lijepa, zato sam i napisala da su ove prethodne dvije jedne od najljepsih, Filiz ima onu buntovniku ljepotu.

Dugonoga
03.01.2013., 20:01
Evo jos jedna knjiga, ili bolje receno clanak iz znanstvenog casopisa, o Enderunskoj skoli unutar palace gdje su se obrazovali Matrakci i mnogi drugi visoki sluzbenici Carstva:

http://www.academia.edu/480968/The_Ottoman_Palace_School_Enderun_and_the_Man_with _Multiple_Talents_Matrakci_Nasuh

pattie_boyd
04.01.2013., 10:40
i u stvarnosti je upitno koliko se Ibrahim vratio samo onako olako Hatidži...mislim da su taj dio u seriji malo preuveličali...e sad, ne znam kad se u RL otkrila ta njihova nevjera i jel bila možda jedan od razloga zašto je Ibra bio pogubljen
hvala na članku, pročitam čim ulovim malo više vremena :)

Dugonoga
04.01.2013., 14:28
i u stvarnosti je upitno koliko se Ibrahim vratio samo onako olako Hatidži...mislim da su taj dio u seriji malo preuveličali...e sad, ne znam kad se u RL otkrila ta njihova nevjera i jel bila možda jedan od razloga zašto je Ibra bio pogubljen
hvala na članku, pročitam čim ulovim malo više vremena :)

Mislim da je u stvarnosti Hatidze morala biti svjesna toga da Ibrahim moze uzeti sebi jos jednu zenu jer su muslimani i bez obzira sto je ona pripadnica dinastije. Cini mi se da je ono sto je nju zaprepastilo je to sto je ona samo sluskinja, a muz joj se zaljubio u nju.
Do njegovog pogubljenja je doslo zbog vise stvari, isto kao i do Mustafinog. Nije Mustafa samo poslao ona pisma niti je Ibrahim samo varao.
Trecu sezonu ce mi biti tesko gledati, ona Hurem plete jaku i neraskidivu mrezu :mad:

pattie_boyd
05.01.2013., 00:15
ma svjesne su one toga, al opet, svaka žena želi biti jedina za svog muža, zar ne? :)
izgleda da je ipak došlo do neke teorije zavjere zbog čega su pogubljeni, ona krijumčarena pisma...baš ih sudbina nije voljela :rofl:
jao, meni je sve gora i gora ta Hurka...kako sad ovo što ide u Turskoj prebacuje Ibrici i non-stop traži da ga nekako spusti...ono sa Biblijom...jao
a Ibrica baš pustio skroz bradu...to više nije brada neg bardurina...šta su mu stvarno ukinuli šišanje? :D

Dugonoga
05.01.2013., 09:01
Naravno da zeli pogotovo kad ti muz salje divna, romanticna pisma, a tebe smatraju jednom od najljepsih i najinteligentnijih pripadnica Osmanske dinastije. Tu je bilo i ljubomore, zavisti i ega. Oboje su ocito bili egoisticni jer je njoj zasmetala sluskinja, a za njega sam citala da je cesto bio bolje odjeven od samog Sulejmana i da je kupio 2 slona da se pokaze.
Meni se gadi Hurem u trecoj sezoni, sto njoj polazi za rukom to je strasno, pogotovo svi moguci trikovi i zavjere koje kuje protiv Ibrahima, Sulejman mu ne vjeruje vise toliko, a sam Ibrahim je rekao da ne moze prijatelju nista reci jer se radi o zeni koju voli, zakonitoj supruzi i majci 4 princeva. I on shvaca da je nadrapao. Najgenijalniji su mi njihovi pogledi mrznje s balkona:lol: ili pogled trijumfa prvo kid nje, a onda kod njega, treba napraviti gif ili naci video na youtubeu:rofl:
Bas bradurina je kod njega:D Mogao bi biti gnijezdo :zubo: Vjerujem da je ne smije sisati jer je to kod muslimana bilo normalno.

pattie_boyd
05.01.2013., 15:41
želim vidjeti te poglede njihove :)...ja gifove ne znam raditi, trebao bi me netko naučit, pa da napravim pokoji :D
Hurka će za neke biti the queen u 3.sezoni...jest da će i postati službeno, al opet će biti i veličanja sa sve strane :rofl:
užasna mu je brada...ne znaš koja je gora: njegova ili Halitova

mislim da je slika malo prevelika,pa je link bolji za svaki slučaj :) (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=492252364160616&set=pb.155081244544398.-2207520000.1357400298&type=3&theater)

hitno na šišanje :lol:

Dugonoga
05.01.2013., 15:52
Poslat cu ti link ako uspijem naci ili cijelu epizodu pa ti kazem minute. Orkudala sam sinoc :lol: Da znam praviti gifove, taj bi bio urnebesan :rofl:
Ma nekima ce biti najbolje jer jest, ponasa se, osvecuje i spletkari poput kraljice udruzena s Rustem pasom. Ibrahim jest zasluzio da ga netko opameti jer si jest uzeo maha u egoizmu, ali nemoguce da iz epizode u epizodu ona smislja svasta, a sve joj polazi za rukom jer nitko nista ne zna.
Ajme, brafe su koma! :lol: Jadne njihove zene/cure! :zubo: Mislim da ce i oni nakon zavrsetka jedva docekati brijanje!

Firuze
07.01.2013., 11:45
Ma i ne primjecujem doticnu, ne interesuje me, ima mnogo zanimljivijih likova od nje u seriji, njene spletke su vise dosadile, uvijek se vrti oko istog ! Ne znam sta ce biti sa Ibrahimom, ali je pored svoje egoisticnosti, licemjerja, ubistava, rijesavanja problema, fantasticne glume, daleko najbolji lik. Lik koji zivi i umire u svakoj epizodi, lik koji zraci, likuje, fascinira, opstaje, unistava se, i iz nova dize iz pepela. Do kada ce tako moci ne znam, ali neka traje sto duze, jer covjek drzi radnju u svojim rukama, svaka cast Okanu na glumi !

Dugonoga
07.01.2013., 16:34
Ma i ne primjecujem doticnu, ne interesuje me, ima mnogo zanimljivijih likova od nje u seriji, njene spletke su vise dosadile, uvijek se vrti oko istog ! Ne znam sta ce biti sa Ibrahimom, ali je pored svoje egoisticnosti, licemjerja, ubistava, rijesavanja problema, fantasticne glume, daleko najbolji lik. Lik koji zivi i umire u svakoj epizodi, lik koji zraci, likuje, fascinira, opstaje, unistava se, i iz nova dize iz pepela. Do kada ce tako moci ne znam, ali neka traje sto duze, jer covjek drzi radnju u svojim rukama, svaka cast Okanu na glumi !

Tako je! Ma najgore od svega je sto je u trecoj sezoni neces moci izbjeci jer hit sezone su podmetanja i lazi njih dvoje, odnosno ona njemu podmece, on joj vraca.
Bez njega ce biti dosadno jer istina je da lik drzi radnju, on je i zlikovac i dobrica u jednom i jedan od najbolje napisanih likova.

Dugonoga
07.01.2013., 18:24
Zaboravila sam nadodati da je naprosto nevjerojatno sto njoj polazi za rukom:504: Dovedu zensku za koju sama Hurem kaze da ako progovori su gotovi, a zenska optuzi Ibrahima i baci se preko terase i naravno pojeo vuk magare.
Meni je jedino zao sto je Ibrahim unatoc tome sto je egoist, sebican, lazov, spletkaros i ubojica, ostao je uz Sulejmana do kraja i nije zasluzio, kao sto se sada prikazuje, da umre jer ova zmija toliko spletkari protiv njega da i nije imao sanse. I ono malo vjere koje je Sulejman imao u njega (a ona se zali kako sultan ne primjecuje postupke svog prijatelja, a njezine kao primjecuje :rofl:) je ona uspjela poljuljati i gotovo.

Firuze
08.01.2013., 13:35
Zaboravila sam nadodati da je naprosto nevjerojatno sto njoj polazi za rukom:504: Dovedu zensku za koju sama Hurem kaze da ako progovori su gotovi, a zenska optuzi Ibrahima i baci se preko terase i naravno pojeo vuk magare.
Meni je jedino zao sto je Ibrahim unatoc tome sto je egoist, sebican, lazov, spletkaros i ubojica, ostao je uz Sulejmana do kraja i nije zasluzio, kao sto se sada prikazuje, da umre jer ova zmija toliko spletkari protiv njega da i nije imao sanse. I ono malo vjere koje je Sulejman imao u njega (a ona se zali kako sultan ne primjecuje postupke svog prijatelja, a njezine kao primjecuje :rofl:) je ona uspjela poljuljati i gotovo.

Citam ovih dana da je ona pocela nositi mahramu, da je Erdogan ipak uspio, i da se glumica napokon pokrije.

A sto se tice tih spletki, cudno je, jer je on intelektualac, ona ga moze samo glupim zenskim spletkama pobijediti, on je prepametan i skolovan za razliku od nje, koja nema ni dva osnovne.

Firuze
08.01.2013., 14:25
http://s7.postimage.org/epspfertn/burak_ozcivit_02.jpg (http://postimage.org/)

Citala sam da je Burak imao problema sa vjerenicom, jer je bila ljubomorna, nije ni cudo, predivno izgleda.

http://s9.postimage.org/wzbf3ht67/nur_fettahoglu_386368.jpg (http://postimage.org/)

Prije nekoliko dana sam procitala da ce se Hurem u nekim epizodama kasnije pojavljivati sa veom. Znaci da su prijetnje Erdogana bile zustre, i opomenuvsi glumicu, poklekla je pred njegovim naredjenjem. Smatram da je Erdogan u pravu, oni njeni izrezi su pretjerani, u ono vrijeme nije ni blizu bila nosnja ovakva sto se tice i ostale glumacke ekipe, i ne samo Meryem.

http://s7.postimage.org/ogqy84o63/merjem_uzerli_hurem.jpg (http://postimage.org/)

Dugonoga
08.01.2013., 15:21
Da, u trecoj sezoni se Hurem prikazuje s maramom koja skroz pokriva kosu, ali ne mislim da je to u redu. Lijepo je napisano da je serija inspirirana povijesti i samo producenti su rekli da u modi nisu slijedili pravila jer ne bi bila toliko zanimljiva. I po mome jeda politicar se nema pravo mijesati u televiziju i tisak jer tako utjece na demokraciju, kad se politika pocne mijesati u slobodu medija to nikad nije dobro.
Inace, koliko god mi bilo uzasno i odvratno da Hurem toliko toga upravlja i da je uspjela okrenuti Sulejmana protiv prijatelja, cak se i ne cudim jer je ona uspjela upotrijebiti sve svoje zenske cari da ga zavede i zadrzi, a sto jedna zena moze napraviti i utjecati na muskarca, to ne moze nitko.

Firuze
08.01.2013., 18:30
Slazem se. Erdogan ni bilo ko drugi iz politike ne treba da se mijesa u stvari koji nisu iz njihove struke. Ali ja opet kazem, zene su i danas u Turskoj pokrivene, i nose mahrame, pa zamisli kako je njima bilo ovo gledati sada !

Jer ipak kada na pocetku serije pise inspirsana historijom, sta onda da gledaoci ocekuju nego da to prikazuju, uz naravno spletke, itd. Malo je ne logicno, da se jedna Sultanija, kakva je bila Hurem pojavi onako punacka, sa vidljivim grudima, u onakvim krojenim haljinama, kostimima. Za nase podneblje to je sasvim normalno i lijepo, ali za njihovo nije ni u kojem slucaju. Ovi kostimi kakve su oni napravili za zene u seriji su pripadali nekim engleskim, danskim dvorovima, oni nemaju veze sa Osmanskim Carstvom.

pattie_boyd
09.01.2013., 11:19
Firuze, genijalno si opisala Ibru...uopće ne kužim kako ga ljudi mogu mrziti...on je meni jednostavno duša serije :cerek:
to sam baš i ja skužila u je u zadnjim epizodama Hurka non-stop u nekoj plavoj marami

ne sviđaju mi se Erodoganovi potezi, unazadit će Tursku...nadam se da će građani shvatiti kakav je i da neće glasati na sljedećim izborima za njega
kolko ja znam, Turska je ustavnom odredbom zabranila nošenje marama i potpuno je sekularna zemlja, što se nažalost ne može vidjeti i na primjeru same zemlje jer izgleda da su samo Istanbul i Ankara sekularni...znači, direktno se krše ustavna načela, to nije dobro za zemlju i automatski zbog toga nikada neće ni ući u EU

a serija je namjerno napravljena u skladu sa europskom modom jer realno kome bi bilo zanimljivo gledati od glave do pete pokrivene žene, dimije kod muškaraca (iako su to čak mogli ostaviti)

Dugonoga
09.01.2013., 11:43
Zaboravih reci da se slazem s opisom Ibrahima, odlicno napisano!
On je meni unatoc svemu najbolji lik u seriji, od toga da je najbolje napisan, najbolje odglumljen i upravo njegova unutarnja borba ga cini najzanimljivijim likom serije :cerek:
Ono sto je premijer napravio je strasno, niti jedna zemlja se ne bi smjela mijesati u slobodu medija, a Tursku sam dozivljavala vise europskom zemljom sve dok nisam od jedne cure cula da premijer pokusava militarizirati zemlju i jos vise je pribliziti religiji. To ce je vratiti jos u vrijeme prije Ataturka sto je zalosno jer cemu onda revolucija?
A sto se tice odjece, producenti su znali da ako zele izvesti proizvod na zapad i uciniti seriju atraktivnom moraju drugaciju modu prikazati.

pattie_boyd
09.01.2013., 22:05
ovo je sad već jako ozbiljno :( (http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/236227/Turski-premijer-zabranjuje-Sulejmana.html)

Dugonoga
09.01.2013., 22:14
ovo je sad već jako ozbiljno :( (http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/236227/Turski-premijer-zabranjuje-Sulejmana.html)

Smijesno je, zalosno i zapravo strasno sto se jedan premijer mijesa u medije, usudjuje se zabraniti jednu obicnu seriju te mislii da uopce ima takve ovlasti. Ovako ispada kao da se revolucija nije ni dogodila, pogazio je sve sto je Ataturk za njih napravio. Ne znam sto mu toliko smeta prikazvanje Sulejmana kao ovakvog jer bi valjda trebao znati da ne moze se otkriti apsolutno sve kak je Sulejman provodio vrijeme i sto se dogadjalo na dvoru, a pogotovo u haremu jer podataka nema. Citala sam clanak danas i kaze da je istina da je Sulejman provodio vrijeme na ratistu, ali i jako puno ga je proveo na dvoru.
Nije ni cudo da su sada scenaristi sve strpali u nekoliko epizoda, ali opet sad kad Ibrahim umre, pa Mustafa i Mehmed sto im preostaje prikazati?

Firuze
10.01.2013., 11:14
Ja mislim isto da nema pravo niko da se mijesa u ovo, i trebaju da puste do kraja seriju da se odgleda !

Ali oni, ako su zeljeli da prikazuju historijsku seriju, seriju inspirisanu historijom, prvo nisu smjeli da napisu na pocetku da je inspirisana historijom, a da su Sulejmana prikazali ovako kao glupog, ne zanimljivog, i kao tinejdzera koga jedna zena robkinja vrti oko malog prsta, te mu unistava porodicu, i da to on zna, a nista ne cini po tom pitanju ! Ima toliko propusta da je to nemoguce ni nabrojati.

larazg
10.01.2013., 11:20
ohhhhhhhhh ...topic o Sulejmanu :cerek:
kako prava kućanica :hekla: prijavljujem se na ovu temu...

već mi fali Sulejman.. iako je gadan ko štakor :cice:

kad dolazi Ejšan/Firuze?

Firuze
10.01.2013., 12:08
I ja jedva cekam da se Cansu pojavi, zanima me kakva ce biti, karakter, uloga, sarm, itd. Ovako po slikama izgleda i vise nego zapanjujuce, zenstveno. Kako smo do sada vidjali pobjede na bilo koje nacine Hurem, tako ne sumnjam da ce nastaviti seriju u tom stilu, ali cekam ipak ovo u vezi Firuze, interesuje me kako ce se odvijayi sve oko njenog lika.

http://s13.postimage.org/878wjps2v/cansu_dere_haerim_resimleri_10.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/iz6gyt7jb/cansu_dere_haerim_resimleri_9.jpg (http://postimage.org/)

Zena je zenstvena, zgodna, privlacna, ovaj kostim joj savrseno stoji, nema sala, zategnuto joj tijelo, a mogu da zamislim kako joj stoje one haljine. :cerek:

Dugonoga
10.01.2013., 12:29
ohhhhhhhhh ...topic o Sulejmanu :cerek:
kako prava kućanica :hekla: prijavljujem se na ovu temu...

već mi fali Sulejman.. iako je gadan ko štakor :cice:

kad dolazi Ejšan/Firuze?

Dobrodosla :cheer: Sto vise, to bolje! :zubo:
I meni isto, ne mogu vjerovati da mi moze nedostajati, ali kad vidim onu najavu koja se pocela vrtiti prije nekoliko dana, jedva cekam nedjelju da pocne:cerek:
@Firuze, serija je svakakva, mora se priznati da su napravili dobar posao oko nekih likova i intriga, barem u prve dvije sezone jer se u trecoj dosta toga ponavlja. Ono sto i meni smeta je da serija nosi naziv Sulejman Velicanstveni, a mi od toga vidimo jako malo jer Hurem ga vuce za nos i zatrepce okicama te joj on sve oprosti, bavi se spletkama, suti i malo toga kaze, zaljubljen je kao teenager, a Ibrahim mu vodi cjelokupnu politiku.
Meni je njezin lik suvisan, nedorecen i nezaokruzen, samo je nestala. Razocarala sam se pomalo.

larazg
10.01.2013., 12:32
I meni isto, ne mogu vjerovati da mi moze nedostajati, ali kad vidim onu najavu koja se pocela vrtiti prije nekoliko dana, jedva cekam nedjelju da pocne:cerek:
@Firuze, serija je svakakva, mora se priznati da su napravili dobar posao oko nekih likova i intriga, barem u prve dvije sezone jer se u trecoj dosta toga ponavlja. Ono sto i meni smeta je da serija nosi naziv Sulejman Velicanstveni, a mi od toga vidimo jako malo jer Hurem ga vuce za nos i zatrepce okicama te joj on sve oprosti, bavi se spletkama, suti i malo toga kaze, zaljubljen je kao teenager, a Ibrahim mu vodi cjelokupnu politiku.

thx :cerek:

ma meni ponekad ta serija izgleda kao kojot i ptica trkačica :hekla:
majke mi :ne zna:

jel na kraju HAtiđe saznala da Kalfu i Ibrahima, znam da je onaj koji je njega špijunirao rekao Valide a ona otrčala Sulejmanu i doživjela moždani njemu u rukama i ostala njema..

i jel na kraju itko saznao?

Dugonoga
10.01.2013., 12:38
thx :cerek:

ma meni ponekad ta serija izgleda kao kojot i ptica trkačica :hekla:
majke mi :ne zna:

jel na kraju HAtiđe saznala da Kalfu i Ibrahima, znam da je onaj koji je njega špijunirao rekao Valide a ona otrčala Sulejmanu i doživjela moždani njemu u rukama i ostala njema..

i jel na kraju itko saznao?

:rofl: Dobro si rekla, tko ce koga uhvatiti, splesti mu noge, napraviti nesto, ali uvijek se neki izvuku.
Normalno da ce saznati, bit ce svega sada, tesko ce mu i Hatidze i Sulejman oprostiti, on ce imati krasan unutarnji monolog, uglavnom bit ce sad sodoma i gomora :zubo:

Firuze
10.01.2013., 12:43
Meni je njezin lik suvisan, nedorecen i nezaokruzen, samo je nestala. Razocarala sam se pomalo.

I od mene imate toplu dobrodoslicu, i uzivanje na forumu !

A sto se tice Firuze, vidim da nije bas omiljen lik, jer naravno koji su uz doticnu, ne mogu voljeti Firuze sto je i logicno, iako su totalno razliciti tipovi zene, ova joj nije ni u petama, pogledaj samo ovo tijelo, itd. A sto se tice Sulejmana Velicanstvenog, ja to Velicanstvo nisam vidjela. Vidjela sam do sada da je kao tinejdzer pao pod noge robkinji, koju pretvara u Sultaniju, i svoju zenu, i koja ga vrti oko malog prsta, dok se Ibrahim za razliku od njega ne da. On je crsci, snalazljiviji, snazniji, licemjerniji, unikatniji, fascinantniji lik. Ibrahim mu je vodio i ratove, apsolutno sve, vise mi od drzi radnju u svojim rukama nego Sulejman.

Dugonoga
10.01.2013., 12:54
Ja nikako ne volim Hurem, ali ono sto mi smeta kod Firuze je zapravo da nemamo pojma do samog kraja tko je ona, samo su je jednostavo udaljili iz serije pa po tome kazem da je nedorecen i nezaokruzen lik.
Nisam ni ja iskreno vidjela v od velicanstvenosti, ova ga mota oko malog prsta, ovaj mu vodi politiku, on predvodi koji divan, pojavi se na ratistu koji put i to je to.

larazg
10.01.2013., 13:20
a jel se Izabela vraća.. negdje pročitah da se vraća nazad sa Sulejmanovom kćeri koju je rodila...

Dugonoga
10.01.2013., 13:28
a jel se Izabela vraća.. negdje pročitah da se vraća nazad sa Sulejmanovom kćeri koju je rodila...

Jos nam samo to treba:eek: Ne, Izabela je gotova za vijeke vjekova, ali imat ce Hurem i vse nego dovoljno posla s Nigar, Ibrahimom, Firuze i opet Ibrahimom.

Firuze
10.01.2013., 16:11
Mora ona sve da unisti, ali koliko sam vidjela po komentarima Sulejman ce se zaljubiti u Firuze, hahahaha i meni vise nista ne treba, kako got ona da zavrsi, jedva cekam da vidim naseg tinejdzera kojeg zena vrti oko malog prsta, kada se zaljubi u drugu, H onda ide u drugi plan, to ce biti uzivanje gledati, pa koliko got epizoda bilo. :lol::lol:

Znaci da on njoj nije vjeran, sto je glavno u svemu, ona njega jeste da laze, truje protiv drugih, a najgore sto ga je pokusala otrovati protiv njegovog sina Mustafe, e neka se zaljubi u drugu, pa da shvati da nije jedina. Dosadno je vise gledati doticnu. :facepalm:

pattie_boyd
10.01.2013., 17:51
Lara, dobrodošlica i od mene :)

mene Firuze isto zanima jer volim Cansu, doduše kao Sila me sve više i više nervira, plače u svakoj epizodi, i to neki histeričan plač koji nismo vidjeli kod Eyşan, kojoj također nije bilo lako...lijepa je, sam nekak imam filing da je povećala grudi ili mi se samo to čini :D

inače seriju su krivo preveli, ne znam kak su došli od Veličanstvenog stoljeća na Sulejmana Veličanstvenog...valjda trik da privuče i mase koji inače ne gledaju sapunice (na neki način su i mene uspjeli privuć za te turske serije :cerek: )

pattie_boyd
10.01.2013., 17:52
Ja nikako ne volim Hurem, ali ono sto mi smeta kod Firuze je zapravo da nemamo pojma do samog kraja tko je ona, samo su je jednostavo udaljili iz serije pa po tome kazem da je nedorecen i nezaokruzen lik.
Nisam ni ja iskreno vidjela v od velicanstvenosti, ova ga mota oko malog prsta, ovaj mu vodi politiku, on predvodi koji divan, pojavi se na ratistu koji put i to je to.

šta nije ona na kraju došla namjenski kao nekakva špijunka, nešto ko Sadika?

Dugonoga
10.01.2013., 20:22
šta nije ona na kraju došla namjenski kao nekakva špijunka, nešto ko Sadika?

Ostalo je dosta toga nejasno oko njezinog lika jer je imala kao nekakve iscjelisteljske moci pa se ispostavilo da je dosla po zadatku da ubije Sulejmana, pa po tetovazi se ispostavilo da je pripadnica nekakve perzijske dinastije, ali na kraju je otpremaju i kad joj napadnu kociju ona samo izadje iz kocije i klanjaju joj se. Ali na kraju se nije tocno doznalo tko je, ali se sumnja da je ona trovala Sulejmana te se on srusio prije nekoliko epizoda.

Dugonoga
10.01.2013., 22:13
Ostalo je dosta toga nejasno oko njezinog lika jer je imala kao nekakve iscjelisteljske moci pa se ispostavilo da je dosla po zadatku da ubije Sulejmana, pa po tetovazi se ispostavilo da je pripadnica nekakve perzijske dinastije, ali na kraju je otpremaju i kad joj napadnu kociju ona samo izadje iz kocije i klanjaju joj se. Ali na kraju se nije tocno doznalo tko je, ali se sumnja da je ona trovala Sulejmana te se on srusio prije nekoliko epizoda.

Kad vec o njoj govorimo, sjecam se u jednoj epizodi kad ju je Hurem davila rukama i govorila da ce je ubiti, ali srecom dosao je Dzihangir. Onda ju je Hurem odvukla do vrata gdje su je cekali sluge i ona Sulejmanova dadilja i Hurem im je rekla neka nose Firuze gdje god hoce, ali kad ona zavrsi s njom, molit ce da je ubije:eek: I onda je ona divna i krasna, ne znam kako je nitko ne skrati za glavu-vjerojatno jer se Sulejman ponasa tako zaludjeno:rolleyes:

pattie_boyd
10.01.2013., 23:09
jedno je sigurno, a to je da je definitivno stigla po nekom zadatku...meni nije jasno kako mogu samo tako dovodit ropkinje iz pohoda, a da ne provjere im porijeklo jer lako je moguće da dovedu špijunke

pattie_boyd
11.01.2013., 00:02
našla sam Okanovu povijest veza...al je do 2010.,pa fale Selma i ova sad aktualna, više ne znam kak se zove :D
ugl nema loš ukus :)

http://www.whosdatedwho.com/tpx_300713/okan-yalabik/datinghistory

Dugonoga
11.01.2013., 08:11
našla sam Okanovu povijest veza...al je do 2010.,pa fale Selma i ova sad aktualna, više ne znam kak se zove :D
ugl nema loš ukus :)

http://www.whosdatedwho.com/tpx_300713/okan-yalabik/datinghistory

Ima jakoobar ukus, nije ni on lud u odabiru, mora biti samo najbolje :cerek: A sve trajale najvise 1 godinu.
Firuze je kupljena na trznici robova, ne sjecam se je li objasnila podrijetlo, a ono najvrednije sto je postigla je da se Sulejman okrenuo malo i drugim zenama (progledao je) i zahladio odnose sa Hurem (iako ja to zovem procesom trijeznjenja).

Firuze
11.01.2013., 12:19
Ima jakoobar ukus, nije ni on lud u odabiru, mora biti samo najbolje :cerek: A sve trajale najvise 1 godinu.
Firuze je kupljena na trznici robova, ne sjecam se je li objasnila podrijetlo, a ono najvrednije sto je postigla je da se Sulejman okrenuo malo i drugim zenama (progledao je) i zahladio odnose sa Hurem (iako ja to zovem procesom trijeznjenja).

To se i cekalo cijelo vrijeme, po tome mogu slobodno da kazem da bi Sulejman ostao sa Firuze da se nije ispostavilo to da je ona spijun, ili tako nesto. Sigurno bi doticna H pala u drugi plan, ako ne i gore od Mahi. :lol::lol:

pattie_boyd
11.01.2013., 16:15
a kako da i neće Hurka past u drugi plan pored Firuze koja je bomba za nju :lol:

a kad smo kod Cansu, ta je pak imala užasne frajere:

http://www.whosdatedwho.com/tpx_47205/cansu-dere/

:bljak:

Dugonoga
11.01.2013., 16:18
a kako da i neće Hurka past u drugi plan pored Firuze koja je bomba za nju :lol:

Bomba, svjeza, mlada dama koja zna razmisljati svojom glavom, zaljubljena u Sulejmana (ili mu barem tako laska), ne duri se, ne izmotava i ne pravi face :D
Kakvi su ovo frajeri? :eek:

Firuze
11.01.2013., 16:58
Ko zna da li je ovo istina za ove frajere, uzasni su :503:.

Nego, ja jedva cekam da vidim Firuze, kakva ce biti, kako ce Sulejman poluditi za njom, po ovim slikama izgleda :cerek::cerek: savrseno.

http://s7.postimage.org/6irkjszgb/cansu_dere_haerim_resimleri_11.jpg (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/hm6lbnvcr/cansu_dere_haerim_resimleri_5.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
12.01.2013., 12:57
Vec se predpostavlja po ovom videu sto sam vidjela o Mustafi sta ce se desiti s mojim jednim od omiljenih likova, zaista uzas, preokrutno, ne znam kako cu ono gledati, jos zove oca...

http://s13.postimage.org/o5r9kqkl3/12306_muhtesem_yuzyil_70_bolum_foto_galeri_53466.j pg (http://postimage.org/)

Znaci idu u tom nekom historijskom smijeru, vidjet cemo sta ce biti sa Dzihangirom nakon Mustafe.

Dugonoga
12.01.2013., 14:22
Sad dolazi Ibrahim na red pa Mehmed i Mustafa, a ako ce slijediti cinjenice onda ce Sulejman za svakim jako zaliti, a ovaj mali ce umrijeti od tuge. U puno situacija nisu nikako slijedili povijest, ali mislim da bi ovdje mogli jer seroja dosta ide na emocije, a o bitkama mogu lagati jer ipak ne mogu reci da su oni porazeni.

Firuze
12.01.2013., 14:34
Razapeta cu biti :), ali meni je ova zena tako fotogenicna, slatka, simpaticna, dama, jeste malo mrsava, i dobro bi joj bilo da se koji kilogram udeblja.

http://s1.postimage.org/5j4qvjfrj/217347937.jpg (http://postimage.org/)
http://s7.postimage.org/5d6dnng6z/802n14.png (http://postimage.org/)

A sto se tice Ibrahima, i historijski je on prvi ubijen, jer da je ziv Mustafi ne bi niko naudio, samo preko njega mrtvog.

Dugonoga
12.01.2013., 17:13
Nemas sto biti razapeta, zenska jest lijepa, ima jako lijepih glumica u seriji (Hatidze koja bi se mogla isto udebljati, Gulfem, Nigar), a ona spada medju najljepse.

pattie_boyd
13.01.2013., 14:01
meni je Cansu baš vrh :cerek:...istina je ovo za frajere, pogotovo Cema s kojim je bila dok je snimala Silu i ovaj je dolazio na svako njezino snimanje ne bi li ga ona slučajno prevarila sa Mehmetom...zbog toga su se i posvađali Cansu i Mehmet, toliko da ova navodno nije htjela s njim pričat i serija se prekinula snimat

Mustafa je na ovoj slici baš mmmm :cerek:
njega ću gledat kad Okan otiđe :)

Firuze
13.01.2013., 14:14
Hahahahah, ma predivan, Mustafa ima nesto u sebi sto bas privlaci, a Cansu nemam rijeci, koliko vidim po slikama, sve ce zasjeniti kada se pojavi u seriji.
A sada malo Okan...

http://s8.postimage.org/7wymrz6w5/image.jpg (http://postimage.org/)
http://s14.postimage.org/fn87sw7o1/Episode_57_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)
http://s13.postimage.org/kob0gu2on/bdbd_179_zpsbc397bf9.png (http://postimage.org/)

Ibrahim se moze voljeti, ili ne voljeti, ali se mora gledatiiiii :D:D.

Dugonoga
13.01.2013., 17:19
Meni je glumac koji glumi Mehmeta puno zgodniji od Mustafe, ali tesko da ce netko zamijeniti Ibrahima :D
@Firuze, hvala na slikama :Sex: :cerek:

Firuze
14.01.2013., 00:19
Ali vidi ga u ovoj stolici, ja sam se toliko smijala kako je razgovarao sa onim iz Austrije, kako su mu ljubili ruku, hahahahahah, nije u redu, ali on to odlicno odglumi, da covjeka osvoji. :cerek:

Dugonoga
14.01.2013., 09:00
Covjek savrseno odglumi bijes, a onda u drugom trenutku hvalisanje o vodjenju drzave:cerek:

pattie_boyd
14.01.2013., 10:16
ta slika di sjedi u fotelji je prelegendarna i onaj trenutak di mu ljube ruke :rofl:...kako je to genijalno odglumio
moramo nać još neke serije/filmove di je Okan glumio :cerek:

Firuze
14.01.2013., 17:58
A naravno da je genijalno odglumio, kralj.

http://s8.postimage.org/xzng8dbbp/Episode_57_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

Ovdje sa djecom je predivan.

http://s13.postimage.org/ctciia2c7/Episode_69_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

Ova im je slika odlicna.

http://s8.postimage.org/mzb55otjp/muhtesem_yuzyil_27_dizi_resimleri_muhtesem_yuzyi.j pg (http://postimage.org/)

Dugonoga
15.01.2013., 14:12
Koja legenda :s A rukoljub, ali ne bilo kakav, ne moze on sam drzati ruku nego mu je moraju cuvari podici:lol:
Lijepo izgleda s djecom, mozda i Okan ubrzo postane otac pa ga gledamo u njeznijoj ulozi.
Pokusala sam naci ima li kakav sljedeci projekt najavljen jer odlazi iz serije, ali nista nisam uspjela naci ili barem ne na engleskom/hrvatskom.
Nasla sam neki intervju na youtube-u, dosta dugacak, ali nisam mogla gledati kad je sinkroniziran na arapski:rofl:

Firuze
15.01.2013., 18:37
Hahahahahah, ma ja sam onu scenu pogledala nekoliko puta do sada, i svaki put se isto ismijem, kralj je, niko mu nije ravan. Postavit cu jos slika, imam ih dosta.

Firuze
16.01.2013., 18:26
http://s1.postimage.org/4ubqnl02n/i6374761_305669_475549975830855_1474639161_n.jpg (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/dmhyn4z5r/djcxj.png (http://postimage.org/)

http://s1.postimage.org/cczh9ygtb/djcz3.png (http://postimage.org/)

Ove slike su mi predivne. Mahi mi bas lijepo izgleda, slatka je, jeste malo mrsavija, ali bolje i to nego da ima sala, kao neke.

pattie_boyd
18.01.2013., 00:34
Okan čok-an, sad će nam malo u Ameriku u osvajanje Hollywooda :D

Dugonoga
18.01.2013., 14:20
Nadam se da cemo ga i prije jeseni gledati u nekoj seriji/filmu (nazalost nece nam se ostvariti zelja o snimanju s Filize):cerek:

Firuze
18.01.2013., 18:34
http://s8.postimage.org/es1ibzm79/Untitled_17_1_zpsfb91d782.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/mnj14629j/6f4f5b22360c.jpg (http://postimage.org/)

Kako ovdje dobro izgledaju...

http://s1.postimage.org/ou4dwrvqn/demet.jpg (http://postimage.org/)

Dugonoga
18.01.2013., 22:02
Ova zadnja slika je trenutak kad je rekao Sulejmanu da bi htio umrijeti pokraj njega:( Nije da mu je to omoguceno:mad:

Artemiana
18.01.2013., 22:06
Ja tek sad vidim ovu temu. :brukica:

Nego, vidim da raspredaste o lepoti, pa rekoh da napomenem da je meni i Hurka imala par "bjuti" momenata:

http://25.media.tumblr.com/7cf7f33fb9b0b6f7e1bc3e86cac82727/tumblr_mgq8s91FVD1rc2hr9o2_250.png http://24.media.tumblr.com/f78fd4a1559d0f4d97be848533b9bca9/tumblr_mfyeviKrn61rc2hr9o1_250.png

Na stranu lik, meni je Meryem privatno veoma simpatična, nekako je veoma vesela i draga. :ne zna:

Što se Nigar i Ibrice tiče, ovde su mi predivni:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mdn6qtEX4d1rc2hr9o1_250.png

Pozdravljam vas cure, "gore" više neću svraćati, osim možda ponekad da pročitam dokle ste stigli sa serijom. :mig:

Firuze
19.01.2013., 13:17
A zasto, vidim nema te ni u onoj temi, nedostajesss !?

Da Meryem je simpa, nije losa, na stranu lik, ima nesto zanimljivo u sebi.

Jos slikica od Nigar, meni ona ima jako lijep izgled, simpaticna, slatka, lijepa, zanimljiva !

http://s9.postimage.org/87ilhyfmn/1308899422_37_nigar_kalfa_19.jpg (http://postimage.org/)
http://s8.postimage.org/taj8n5bb9/Nigar_Kalfa_muhtesem_yuzyil_magnificent_century.jp g (http://postimage.org/)
http://s7.postimage.org/j4xkj3m6j/Nigar_Kalfa_muhtesem_yuzyil_magnificent_century.jp g (http://postimage.org/)

Artemiana
19.01.2013., 13:48
Firuze canim, rado bih pisala i dalje, ali nemam baš vremena. Kad dođem na forum, već 10 novih stranica ispisano, ne stižem da pročitam sve...
Moram da spremam maturske, a i prijemni za faks... I vi meni nedostajete kizlar, mnogo volim da vas čitam. :kiss:

Elem, meni je Filiz od prve epizode među najlepšim ženama u seriji, nekako mi ima baš milo lice, a delovala mi je jako poznato, bila sam ubeđena da sam je gledala u nekom filmu a la Zona Zamfirova, međutim, nisam. :ne zna:

Moram sa pomenem i preslatku dečicu, izgleda da su bili pravi mezimci cele ekipe:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbxb0uYc441rc2hr9o1_250.png http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbxb0uYc441rc2hr9o3_250.png http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbxb0uYc441rc2hr9o4_250.png http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbxb0uYc441rc2hr9o5_250.png http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbxb0uYc441rc2hr9o9_250.png

Firuze
19.01.2013., 14:03
Ove slike su bas lijepe, nisam ih do sada vidjela, hvala puno.

http://s1.postimage.org/4b3xnnuwv/Untitled_s4_1.png (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/rrmijl2f9/579n22.png (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/5ykkq7saz/451711.jpg (http://postimage.org/)

http://s14.postimage.org/c5ug5sd01/8549.jpg (http://postimage.org/)

Dugonoga
20.01.2013., 10:22
@Artemiana, nadam se da ces nam se ipak pridruziti na topiku :)
Slike su preslatke:cerek: Drago mi je da vidim kako se svi zabavljaju na setu serije i paze onak na djecu, u centru su im.
Meryem mi je preslatka u onoj plavoj haljini koju je @Artemiana stavila, ima trenutaka gdje je stvarno lijepa.
Ali otkrice serije mi je Filiz, kad raspusti kosu u rijetkim trenucima, a gledala sam i druge slike, odlicno joj pristaje zlocesti izgled:cerek:

Firuze
20.01.2013., 11:58
Iskreno, meni je Meryem simpa, ali mi nije ona istaknuta ljepotica. Ona mi je jedna klasicna slatka ljepotica, lijepa, ali nista specijalno. Cansu, Berguzar, su mi mnogo ljepse. To je sve stvar ukusa. Meryem ima jako dobre zube, osmijeh lijep.

http://s8.postimage.org/rhnbcajp1/e492211e5793733fde4ddd1.jpg (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/5ce3qfp4b/IMG_6727_800x533.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/hlv5dcmiv/IMG_6739_400x600.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
21.01.2013., 11:19
Mahidevran Haseki Sultan.

http://s13.postimage.org/4w0fcg3mv/21145.jpg (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/jnh0ugmrv/Episode_50_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

Ovdje bas mocno izgleda.

http://s13.postimage.org/bpafjkq5j/Episode_31_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

Hahahahah, koliko got bio okrutan, i koliko se got predstavlja vecim i vaznijim od Sulejmana, on to tako dobro prenosi, Okan je savrsen glumac, kako sam jednom napisala, moze se voljeti, ili ne voljeti, ali se mora gledati. Najbolji, najitrigantniji, najsavrseniji, najsnalazljiviji, najprivlacniji lik u seriji.

Firuze
21.01.2013., 16:15
Da malo osvjezimo temu...

http://s8.postimage.org/t1atsnj9h/hurrem_sultan.jpg (http://postimage.org/)

Ovdje super izgledaju.

Malo Hurem.

http://s14.postimage.org/6972eymb5/137630.jpg (http://postimage.org/) http://s8.postimage.org/mf1y4p5qd/153130.jpg (http://postimage.org/)

Kako joj zbog ove krune izgledaju klempave usi, ili su joj stvarno takve ?!

http://s14.postimage.org/m6f135tgx/1788115.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
22.01.2013., 22:08
u koliko lijepih slikica <3
Nigar jako lajkam...a i Berguzar mi je ovdje 1000 puta zgodnija neg u 1001 noći

Ibrica i Hurka ova zadnja...najjači su :D

pattie_boyd
22.01.2013., 22:14
Artemiana, sve se stigne...evo, ja spremam sutrašnji kolokvij, uz forum, naravno :D

a što se tiče djeteta, meni je Kader :cerek:

http://img1.ercdn.net/image/list/59011_2.jpg

Dugonoga
23.01.2013., 11:14
Kader je kao da je stvarno Ibrahimovo i Nigarino dijete:cerek:
Ma sve se stigne, forum je ipak vazan, malo ucenje-malo forum:cerek:
@pattie, sretno na kolokviju :)

Firuze
23.01.2013., 11:35
Kako je djevojcica lijepa, to ce biti kcerka od Nigar i Ibrahima, mogu misliti kako ce to biti slatko.

Eh meni je Mustafa sladak, cudo.

http://s7.postimage.org/m053lzvl7/4wvnc.jpg (http://postimage.org/) http://s14.postimage.org/6bj38yioh/59539.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/trfmavusn/931767035990e120c46f8e19b9c19ee3.jpg (http://postimage.org/) http://s8.postimage.org/x74gzhl7p/nur_fettahoglu_386372.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
23.01.2013., 11:39
http://www.youtube.com/watch?v=77rCHu3MVFM

Hatidžina faca kad ju je vidla i djeca isto začuđena...ajme, kak ju je lijepo posjeo i krenuo nahranit...vidi se da ju voli :cerek:

bar ovdje možemo imat malo oduška bez natezanja oko Hurke :D

pattie_boyd
23.01.2013., 11:42
Mustafa mi je s bradicom i brčićima...mmmm :cerek:

http://mojatv.files.wordpress.com/2013/01/mehmet-gunsur.jpg?w=547

ispod piše da mu supruga prigovara zbog flertanja s drugim ženama :rofl:

pattie_boyd
23.01.2013., 11:47
moram i taj članak stavit...ajme, što sam se nasmijala: volim koketiranja, ali to nužno ne podrazumijeva i seks :lol:

http://mojatv.wordpress.com/2013/01/12/mehmet-gunsur-supruga-mi-prigovara-zbog-flerta-s-drugim-zenama/

Firuze
23.01.2013., 11:52
A kako je ovo dijete od Ibrahima i Nigar slatko, pa to je nevjerovatno, kako je sjeo za stol, da je nahrani, kralj.

A Mustafa, ja sam tek juce gledala njegove slike, i bas je simpa, uopce ne izgleda lose.

Malo Mahi...

http://s8.postimage.org/8kipw5nz9/Episode_43_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/) http://s14.postimage.org/e6bpo6fpt/Episode_43_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/bfie67xtr/q8_VIn.png (http://postimage.org/)

Dugonoga
23.01.2013., 14:16
Prelijep aje Mahidevran ovdje:cerek: Moram priznati da mi je bila ljepsa na pocetku serije, sad mi je preispijena vjerojatno zbog svega sto joj se dogadja u zivotu, nesto sam citala, ali to joj se dobro i u lik uklopilo.
Mustafa je lijep, ali kao sto rekoh na drugom topiku Okan je okan:D
Dala bih ja njemu flertovanje, nema toga kad si sa mnom:azdaja:

Firuze
23.01.2013., 17:56
Eh pa evo ti jos Okana kad ga toliko volis.

http://s8.postimage.org/r12ai3jfp/j6cm1.gif (http://postimage.org/) http://s9.postimage.org/cmk47fon3/37455.jpg (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/8s041j3tx/ok1m.jpg (http://postimage.org/)

Dugonoga
23.01.2013., 23:48
Hvala:cerek: Sve su predivne :D
Nadam se da nisam pretjerala s Okanom :D

Firuze
24.01.2013., 14:03
Naravno da nisi, hahahahha.

http://s2.postimage.org/xshocgmqh/768501545.jpg (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/wc5ra40uz/58772.jpg (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/3taclsa57/6395_502563856462800_397136978_n.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
24.01.2013., 19:06
Serija “Sulejman Veličanstveni”: Nasuh Matrakčija je najslavniji Bošnjak Osmanskog carstva iz Visokog

Matrakčija, jedn od zapaženih likova iz serije “Sulejman Veličanstveni”, bio je u stvarnom životu izuzetan matematičar, historičar, pjesnik, ratni strateg, minijaturista….

(S. Degirmendžić – Dnevni avaz)

U neposrednoj blizini Zavičajnog muzeja u Visokom postoji jedna ulica na L, što se pruža iza kina i spaja s ulicom Zečevića. Već 17 godina zove se Matrakčijina ulica. Rijetki su oni koji znaju da je taj sokak nazvan po jednom od najvećih naučnika i umjetnika s kraja 15. i početka 16. stoljeća, koji je rođen u Visokom, a živio je i stvarao u Turskoj, u doba najvećeg uspona Osmanskog carstva.

Zvao se NASUH KARAĐOZ bin ABDULLAH el-BOSNAVI.
Bio je poznat pod imenom Nasuh Matrakči.
Podatci govore da je nadimak Matrakči dobio nakon što je stvorio takmičarsku igru sa palicom pod nazivom “Matrak”, što na turskom znači neprocjenjiva i nevjerovatna.
Ne zna se tačno godina njegovog rođenja, ali se zna da je 1481. godine pohađao Enderun školu za genijalce, u koju je išao i sultan Sulejman Veličanstveni, poznat i kao Kanuni (Zakonodavac).
U Tursku je stigao nakon što je regrutovan u osmansku vojsku.

Na prvi trag o ovom izuzetnom čovjeku naveo nas je naš poznati književnik Zilhad Ključanin….
Ključanin kaže da još istražuje detalje o Matrakčiju, koje namjerava ovjekovejčiti u svojoj budućoj knjizi.
- Čuo sam za Matrakčija od Fehima Nametka u njegovoj knjizi o divanskoj poeziji, a poznato mi je da je pisao i ljetopise, slikao je, bavio se kaligrafijom, bio je istaknuti minijaturista. Ukratko, bio je svestrana ličnost, evropski homouniverzalis. Moj sljedeći roman bit će baš o Matrakčiju – najavljuje Ključanin.

Serija “Sulejman Veličanstveni”: Nasuh Matrakčija je najslavniji Bošnjak Osmanskog carstva iz Visokog
Objavljeno prije 68 dana . u Sub, Stu 17th, 2012

Matrakčija, jedn od zapaženih likova iz serije “Sulejman Veličanstveni”, bio je u stvarnom životu izuzetan matematičar, historičar, pjesnik, ratni strateg, minijaturista….

(S. Degirmendžić – Dnevni avaz)

U neposrednoj blizini Zavičajnog muzeja u Visokom postoji jedna ulica na L, što se pruža iza kina i spaja s ulicom Zečevića. Već 17 godina zove se Matrakčijina ulica. Rijetki su oni koji znaju da je taj sokak nazvan po jednom od najvećih naučnika i umjetnika s kraja 15. i početka 16. stoljeća, koji je rođen u Visokom, a živio je i stvarao u Turskoj, u doba najvećeg uspona Osmanskog carstva.

Zvao se NASUH KARAĐOZ bin ABDULLAH el-BOSNAVI.
Bio je poznat pod imenom Nasuh Matrakči.
Podatci govore da je nadimak Matrakči dobio nakon što je stvorio takmičarsku igru sa palicom pod nazivom “Matrak”, što na turskom znači neprocjenjiva i nevjerovatna.
Ne zna se tačno godina njegovog rođenja, ali se zna da je 1481. godine pohađao Enderun školu za genijalce, u koju je išao i sultan Sulejman Veličanstveni, poznat i kao Kanuni (Zakonodavac).
U Tursku je stigao nakon što je regrutovan u osmansku vojsku.

Na prvi trag o ovom izuzetnom čovjeku naveo nas je naš poznati književnik Zilhad Ključanin….
Ključanin kaže da još istražuje detalje o Matrakčiju, koje namjerava ovjekovejčiti u svojoj budućoj knjizi.
- Čuo sam za Matrakčija od Fehima Nametka u njegovoj knjizi o divanskoj poeziji, a poznato mi je da je pisao i ljetopise, slikao je, bavio se kaligrafijom, bio je istaknuti minijaturista. Ukratko, bio je svestrana ličnost, evropski homouniverzalis. Moj sljedeći roman bit će baš o Matrakčiju – najavljuje Ključanin.

U šetnju Matrakčijinom ulicom poveo nas je Senad Hodović, direktor Zavičajnog muzeja Visoko. Nažalost, ni Muzej nema detaljnije podatke o Matrakčiju, njegovoj porodici i eventualnim potomcima. Nije poznato ni da danas neko od Karađoza živi u Visokom. Za razliku od serije koja se zdušno bavi Matrakčijevim privatnim životom, prikazujući ga kao čovjeka zaljubljive prirode i mekog srca, historija malo poznaje njegov privatni život.
- Zna se da se Matrakčijev otac zvao Abdulah i pretpostavlja se da je imao timare (posjede, op.a.) kod Jošanice između Sarajeva i Visokog. Inače, u našoj javnosti, čak i u stručnim i naučnim krugovima, Matrakči je poznat veoma malom broju ljudi. S druge strane, njegov lik i djelo izučavaju se u školama u Turskoj, a spominju ga i sve svjetske enciklopedije, naročito historije umjetnosti. Mislim da je Matrajčiju odavno bilo mjesto i u našim udžbenicima – govori Hodović, sa ponosom dodajući da su Visočani, ipak, prepoznali Matrakčijevu vrijednost dajući po njemu ime jednoj od ulica u centru grada.
No, Hodović ističe da tim činom ne treba završiti priču o jednoj od najutjecajnijih ličnosti Osmanskog carstva. …

Matrakči je uvršten i u izbor najuglednijih Bošnjaka koje je pod nazivom “Bošnjačkih 500″ prije nekoliko godina uradio Rijaset Islamske zajednice u BiH.
No, sve su to javnosti manje poznate činjenice, za razliku od Turske, gdje je Matrakčijevo ime i danas cijenjeno i poštovano, baš kao i prije više od pet stoljeća.
Nasuh Karađoz bin Abdullah el-Bosnavi umro je 28. aprila 1564. godine u Istanbulu.

Ps. Nesto jako zanimljivo, nisam znala da je Matrakci bio ovako slavan.

Firuze
25.01.2013., 12:02
Jedan lijep bratski zagrljaj.

http://s7.postimage.org/9q7bzz9rv/Untitled_12_4_zps14ce1465.jpg (http://postimage.org/) http://s14.postimage.org/ro4s7o8n5/Untitled_17_1_zps1e7bb263.jpg (http://postimage.org/)

http://s14.postimage.org/u1vwq61tt/20022999.jpg (http://postimage.org/)

Dugonoga
25.01.2013., 12:10
Citala sam vec o Matrakciju kao povijesnom liku i koliko je bio covjek ispred svog vremena i erudit pa mi smeta sto su ga u seriji prikazali kao potrcka.
Ludi obozavatelji:

http://www.24sata.hr/show/obozavatelji-ostavljali-cvijece-na-grobu-stvarnog-ibrahima-298996

:rofl:
Samo mi nesto nije jasno: zar se zna gdje je Ibrahimov grob?:confused:
@Firuze, ovo je jos iz vremena kad su se ponasali kao braca :(

Firuze
25.01.2013., 21:01
Mnogo toga se zna o Ibrahimu, ja sam nasla podatke sta je sve imao, robove, itd, apsolutno sve.

Ovo se cekaaaaa, wooooooooow, koja bomba od zene.

http://s1.postimage.org/bbe205b9r/87_Firuze.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
26.01.2013., 20:12
nakon dana izbivanja, vidim dosta zanimljivih stvari o Matrakčiju :)
nažalost, nemam sad vremena za to sve čitat, pročitat ću odmah kad ulovim vremena
daaa, Firuze...hmmm, ne znam u kojoj točno dolazi,al možda čak i u 64. koju bi trebali prikazati ovaj tjedan...nadajmo se :D

Dugonoga, valjda su ostavljali to cvijeće na približnom mjestu njegova groba

Eysan
27.01.2013., 01:42
WOW nisam znala da vas ima i ovdje :D

Firuze
27.01.2013., 01:56
Ja zaista nisam znala da je Matrakci bio ovakav genije. :top:

Aaaaa Firuze, wooow, jedva cekam, koliko got epizoda da bude u seriji zanima me kako ce se radnja odvijati, kakva ce biti, za izgled nema posebno sta da se doda, prezgodna je, ovi kostimi bar na slikama sto sam do sada vidjela joj savrseno stoje. :jumping:

Dugonoga
27.01.2013., 11:21
Genije i onda ga u seriji prikazu kao potrcka:rofl: Ali valjda se nije njegova stvarna biografija uklapala u seriju.
Ako nista drugo bit ce zanimljivo gledati kako Firuze mrsi racune Hurem:cerek:
Ne svidja mi se bas njezina nedorecena uloga, ali cu uzivati tih 13 epizoda.
@pattie_boyd, pa da, pretpostavljam da jesu jer pretpostavlja se da je to njegov grob, ali se ne zna tocno.
Daanas u 24 sata clanak kako je serija pogubno djelovala na glumce iz serije jer su se ljubavne veze prekidale, Selme i Okana (ne mogu se nikako novinari slozti kad su prekinuli) i Nur i muza joj, ali to nisam shvatila iz clanka jer su novinari koji su ga pisali sve zapetljali. Sto se dogodilo?

Firuze
27.01.2013., 18:18
Ja sam danas gledala na OBN tv intervju sa Nur.

http://s8.postimage.org/klxug9tyd/fvm30.png (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/3o2n3zvjf/bfc02.png (http://postimage.org/) http://s9.postimage.org/oi48lzq27/3_18.png (http://postimage.org/)

pattie_boyd
28.01.2013., 13:57
Nur se raspkao brak zato što ju je divni sad već bivši mužić napustio zbog neke sponzoruše koja ima max. 17-18 god...zvuči nevjerojatno, ali istinito je...ja uopće ne razumijem šta je ona i radila s njim u braku

za Selmu i Okana znamo zašto su prekinuli...kriv je Okan i njegovo navodno varanje...tu si je sličan sa likom :rofl:

Dugonoga
28.01.2013., 23:07
Nur se raspkao brak zato što ju je divni sad već bivši mužić napustio zbog neke sponzoruše koja ima max. 17-18 god...zvuči nevjerojatno, ali istinito je...ja uopće ne razumijem šta je ona i radila s njim u braku

za Selmu i Okana znamo zašto su prekinuli...kriv je Okan i njegovo navodno varanje...tu si je sličan sa likom :rofl:

Ozbiljno? Fuj!:rigo: Jadna, cini mi se jako draga i njezna osoba, ako je ikako moguce procjenjivati osobu prema onome sto procitas/pogledas. Stvarno mi ju je zao :(
Kurvisi i jedni i drugi, malo se uzivio u lik previse:lol:

pattie_boyd
30.01.2013., 00:05
da, baš na topiku o glumcima je netko stavio tu vijest za Nur...ni ja nisam vjerovala :(

Firuze
30.01.2013., 18:57
http://s14.postimage.org/pklb705sx/SELMA_ERGE_SERANAY_SARIKAYA_mp4_000029480.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/ybhb4649j/SELMA_ERGE_SERANAY_SARIKAYA_mp4_000030480.jpg (http://postimage.org/)

Nisam znala da je Nur napustena sto tako mlade djevojke, zalosno.

Dugonoga
30.01.2013., 19:49
Kako ih je slatko vidjeti ovako nasmijane i opustene:cerek: Jedino su slike malo izduzene pa mi se ucinilo da su sve ekstremno mrsave:rofl:
To se valjda dogadja kad muskarci zadju u krizu srednjih godina, fuj:mad:

Kad vec stavljamo slike (ne znam kad je slikano, ima komentara, ali ne razumijem ih):
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/c0.0.302.302/p403x403/601077_335641989886994_89145080_n.jpg

Firuze
31.01.2013., 11:37
http://s7.postimage.org/dzh2bpbzv/50cf93dbfa706f07d60d1dd46f25be56.jpg (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/v1noj0v0b/12c723bc5491cf87d0742e6077715eeb.jpg (http://postimage.org/)

Efsun i Mustafa su mi bili divan par, bas su pristajali jedno drugom. :cerek:

Dugonoga
31.01.2013., 12:19
Da, predobar su mi par bili:cerek: Iako je ona na pocetku imala drugaciju ulogu, na samrtnoj postelji se vidjelo da ga zbilja voli.

Firuze
31.01.2013., 15:50
Slazem se, nikako mi se nije svidjalo sto je spijun, i sto je pokusala ubiti Mustafu, po naredjenju Hurem, ali ipak, kada sam vidjela da mu je sve priznala, i koliko ga voli... I inace mi bas pristaju jedno uz drugo.

Firuze
01.02.2013., 11:35
http://s18.postimage.org/lffbjwxk9/okan_yalabik_012507_G8.jpg (http://postimage.org/) http://s17.postimage.org/p8ecteosv/Untitled_5_12.png (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/6uvznmrzv/577536_254618984646495_304921675_n.jpg (http://postimage.org/)

http://s14.postimage.org/e65ncxp0h/Episode_37_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

Bas me zanima kako ce se odvijati sada odnos izmedju Hatidze i Ibrahima, kada s eon vrati iz pohoda sada, kako ce se ponasati jedno prema drugom :kava:.

Dugonoga
01.02.2013., 12:07
Super su mi ovdje bili, ali sto cu kada ga vise ne mogu zamisliti s njom. Muka ce mi doci od njih dvoje u kasnijim epizodama. Bit ce tu svega, nemoj citati ako ne zelis:
prvo ce ga Sulejman dobro oprati pa onda ce da mu Ibrahim udovolji opet se pomiriti (iako nece svi na to tako gledati) :)

Firuze
01.02.2013., 17:38
Ja ti ne mogu opisati kakav sam imala osjecaj kada sam na pocetku pocela upoznavati njegov lik, uvijek Ibrahim, Ibrahim, stalno :D. Znala sam odmah da ce biti najbolji lik od sviju u citavoj seriji.

pattie_boyd
01.02.2013., 18:17
ja njih ne volim, pa ne volim (u seriji, dakako :D)

ovi su mi draži :
http://www.sondakika.com/haber-foto/917/nigar-kalfa-yataga-girdi-ortalik-yikildi-3145917_536_300.jpg

pattie_boyd
01.02.2013., 18:22
čekam ovo u nedjelju :cerek:

http://www.medyafaresi.com/f1/d6a_a0de9.jpg

Dugonoga
01.02.2013., 19:58
Neka, neka nam sultan malo dobije svjeze krvi i zaljubi se preko glave, zasluzio je:cerek:
Jos je i pidzamu raskopcao:D Necemo o toj sceni:mikrocerek:
On je mene osvojio vec prilikom prvog monologa, znala sam da ce biti dobar.

pattie_boyd
01.02.2013., 22:24
jedva čekam, bit će opakih reakcija na to jakoo :D

Dugonoga
01.02.2013., 22:26
jedva čekam, bit će opakih reakcija na to jakoo :D

O, da:cerek: Njhovr scene su mi vruce i bas me zanimaju komentari:cerek:

Firuze
02.02.2013., 11:41
I jaaaa, i jaaaaaaaa, wooooooooooooowwwwwww, vidite toga poljupcaaaa. Jedva cekam te scene. Bas su neobicni zajedno.

Firuze
02.02.2013., 12:53
http://s9.postimage.org/kx9x5bum7/1mtnh.jpg (http://postimage.org/) http://s3.postimage.org/42hgzvfw3/1mtmv.jpg (http://postimage.org/)

http://s4.postimage.org/lgg5l3dpp/252b3.png (http://postimage.org/) http://s12.postimage.org/c0hhyhc8d/1527b5.png (http://postimage.org/)

Za Mahi mi odgovara neki drugi tip muskarca.:cerek:

pattie_boyd
02.02.2013., 23:49
baš mi je simpa :cerek:

http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/c119.0.403.403/p403x403/528919_574414169239913_637543508_n.jpg

http://rsm.haber365.com/H/1357120244_42_deniz_cakir_sah_sultan_.jpg

i najdraža scena iz zadnje epizode:

http://external.ak.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQBwqyYFpvU8o30n&url=http%3A%2F%2Fvthumb.ak.fbcdn.net%2Fhvthumb-ak-ash3%2Fs403x403%2F51538_10151349080743503_10151349 069378503_21014_394_b.jpg&jq=100

Firuze
03.02.2013., 00:11
Ako se ja ne varam, na ove dvije slike sa krunom plavom, koliko mogu da vidim i boju, lici na onu krunu od prave Hurem na njenoj slici, koliko mogu da budu te slike mjerodavne, ali skoro je ista, jesam li u pravu !?

pattie_boyd
03.02.2013., 00:51
slična je kruna, malo je drugačija...jedina moja draga sultanija, malo ćemo se načekat da dođe :D

Dugonoga
03.02.2013., 11:03
Zenska je super :D Da je bila otpocetka u seriji, Hurem bi imala velikih problema jer Sah sultanija je puno karakterno stabilnija i jaca od Hatidze i njezine druge sestre, zaboravih joj ime. Kako mi je bila draga kad je na Ibrahimovom grobu se zaklela da ce ga osvetiti :cerek:

Firuze
03.02.2013., 11:11
Pa koliko Sulejman ima sestara, ja sam mislila da ima samo Hatidzu i Bejhan ?!

@pattie_boyd Ja kada sam vidjela krunu skoro pa ista onoj pravoj od Hurem na starim slikama, kontam sta je ovo... :ne zna:

Dugonoga
03.02.2013., 11:19
Pa koliko Sulejman ima sestara, ja sam mislila da ima samo Hatidzu i Bejhan ?!

@pattie_boyd Ja kada sam vidjela krunu skoro pa ista onoj pravoj od Hurem na starim slikama, kontam sta je ovo... :ne zna:

A Bejhan se zove! Mislim da je ova Sah sultanija treca i zadnja. Neka me ispravi netko ako grijesim.

pattie_boyd
03.02.2013., 11:38
A Bejhan se zove! Mislim da je ova Sah sultanija treca i zadnja. Neka me ispravi netko ako grijesim.

je, zadnja je...samo što ne kužim zašto se tek pojavljuje u 80.epizodi :ne zna:
prije ni traga ni glasa, nije čak ni bila na majčinom sprovodu

da, ta scena zadnja na slici je najbolja: ,,osvetit ću tvoju krv'' :cerek:

Firuze
03.02.2013., 12:00
Nisam ni jednu seriju gledala sa ovom glumicom, ne znam ni gdje je glumila, ali mi nekako poznata. Samo neka bude zanimljiva u Sulejmanu.

Dugonoga
03.02.2013., 12:09
Nisam ni jednu seriju gledala sa ovom glumicom, ne znam ni gdje je glumila, ali mi nekako poznata. Samo neka bude zanimljiva u Sulejmanu.

Do sada se pokazala misterioznom i zanimljivom u isto vrijeme i dostojna suparnica Hurem, vidjet cemo kako ce biti. Sad je i Nigar regrutirala u svoje planoce:cerek:

pattie_boyd
03.02.2013., 15:35
glumila je u Kad lišće pada neku glavnu negativku, al nisam gledala tu seriju, pa nemrem ništa više reći o njoj osim uloge Šah

meni je najbolje što ju mnogi nazivaju vješticom :rofl:

Firuze
03.02.2013., 16:25
http://s17.postimage.org/t423p0ihr/17151_m41u_G_Hurremin_saltanatina_son_verecek_mor. jpg (http://postimage.org/)

http://s12.postimage.org/hnzjhynd9/17151_7lj_AD_Hurremin_saltanatina_son_verecek_mor. jpg (http://postimage.org/)

Kraljica pleseeeeeeeeeeeeeeee.

http://s8.postimage.org/oc7wnzq51/17151_ni3ft_Hurremin_saltanatina_son_verecek_mor.j pg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
03.02.2013., 23:46
diiivan je...pogledala sam ga par puta :D

Dugonoga
06.02.2013., 11:55
Ples je predivan, puno bolje od odredjenih osoba koje su ga izvele:cerek:
Stavila bih 2 videa s meni najdrazom muzikom iz serije:

Napetost raste (http://http://www.youtube.com/watch?v=M8c28b-rLyI)

[/URL]"]

[URL="http://http://www.youtube.com/watch?v=8rh4cyqCo4U"]Mohacka bitka (http://Ples je predivan, puno bolje od odredjenih osoba koje su ga izvele:cerek: Stavila bih 2 videa s meni najdrazom muzikom iz serije: [URL="http://http://www.youtube.com/watch?v=M8c28b-rLyI)

Dugonoga
06.02.2013., 11:56
Ples je predivan, puno bolje od odredjenih osoba koje su ga izvele:cerek:
Stavila bih 2 videa s meni najdrazom muzikom iz serije:

http://www.youtube.com/watch?v=8rh4cyqCo4U

http://www.youtube.com/watch?v=M8c28b-rLyI

:cerek:

pattie_boyd
06.02.2013., 18:02
i meni je ta najdraža glazba iz Mohačkog polja...stvarno je super osmišljena ta bitka, mislim efekti, sam šta je mana što je bila usred pomalo dosadnjikavih scena :(

našla sam ovaj govor the države...Nigar mi je najbolja, samo prisluškuje i nada se da će se možda posvađati :D

http://www.youtube.com/watch?v=uPfQnAs-c1U

Dugonoga
06.02.2013., 21:37
Bitka je dobro odradjena, za razliku od nekkih drugh :top:
Od muzike se svaki put najezim:cerek:

Ovaj video mi je toliko deguntantan, gdja. Drzava ide muzu gledati s visoka i govoriti mu da je rob:mad: On jadan ne zna sto ce reci :(

Firuze
07.02.2013., 14:02
Evo i meneeeee :cerek:.

http://s12.postimage.org/3tdz3fam5/Untitled_1.png (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/8jvzf5cqj/f_K3_LF.jpg (http://postimage.org/) http://s8.postimage.org/fx9pp0sqt/1_24.png (http://postimage.org/) http://s3.postimage.org/84czg8hir/4_23.png (http://postimage.org/)

Firuze
07.02.2013., 14:30
Gulbahar.

http://s7.postimage.org/etaasu9x7/Untitled_7_61.png (http://postimage.org/) http://s4.postimage.org/pptp6ethp/Untitled_4_97.png (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/40h7pfkwf/Untitled_3_110.png (http://postimage.org/) http://s8.postimage.org/51x11n9tx/i5970703_4_png.png (http://postimage.org/)

pattie_boyd
08.02.2013., 09:46
Bitka je dobro odradjena, za razliku od nekkih drugh :top:
Od muzike se svaki put najezim:cerek:

Ovaj video mi je toliko deguntantan, gdja. Drzava ide muzu gledati s visoka i govoriti mu da je rob:mad: On jadan ne zna sto ce reci :(

bome i meni...baš je ovratna tu :rolleyes:

za Firuze same pohvale...Mahi je lijepa, al ne volim baš njezin lik :D

Firuze
08.02.2013., 11:20
Firuze je do sada zanimljiva, a Mahi, hm, jeste stvarno lijepa, njezno izgleda, ali lik... :ne zna:, nisam odusevljena, nadala sam se da ce se smiriti.

Firuze
08.02.2013., 12:33
Jutros cujem jednu curu u super marketu prica o seriji, kaze obozava Ibrahima :D, koliko naroda voli njegov lik, to je nevjerovatno.

http://s8.postimage.org/gqfff61vp/1_9.png (http://postimage.org/) http://s18.postimage.org/nfpbra3nd/4_5.png (http://postimage.org/)

http://s4.postimage.org/uin7zfml9/5_5.png (http://postimage.org/) http://s4.postimage.org/ghgaazpct/jbxl1.png (http://postimage.org/)

Dugonoga
08.02.2013., 12:56
Mahidevran, Nur, je zbilja predivna:cerek: Izabrali su pravu glumicu jer je i RL Mahidevran opisana kao jedna od najljepsih zena u Carstvu.
@Firuze, egomanijak i ludjak, ali ima nesto u njemu toliko neodoljivo:cerek:
Prije koji tjedan sam i ja slusala pricu o Hatidze i Ibrahimu, razgovarale su kako je upravo kad je NIgar htjela izaci iz kuce uhvatila ju je Hatidze (kad je tek saznala da ju je Ibrahim varao) i sto bi se moglo sljedece dogoditi.

Firuze
08.02.2013., 13:23
Ma Ibrahim upravo jer ima toliko osobina, dobrih i losih je najzanimljiviji i najbolji lik u seriji, sta bi gledali da nije njega :D !?

A sa Nur su napravili pun pogodak sa ovom ulogom, ona je inace njezna, zenstvena zena, potpuno odgovara liku Mahidevran, koja je svigdje opisana kao prelijepa zena.

Dugonoga
08.02.2013., 13:39
Slazem se za obje teze: Ibrahim je....Ibrahim, ne znam sto da kazem, a da se ne ponavljam:cerek:
A Mahidevran, koliko god mi se sada ne svidjal, jedna njezna, tragicna zena koja nije uspjela jer je ishitrena.
Dodjoh zalijepiti Sulejmanov citat iz jedne od sljedecih epizoda:
Hurem opet njemu protiv Ibrahima (da je udao Nigar za Rustema da bi ga se oslobodio, da je zato pogubio i Iskendera, da je ljubomoran na svakoga tko se priblizi Sulejmanu, da bi i nju pogubio da ima priliku i da bi nekome drugome vec odavno letjela glava jos je tu bilo svega), a njoj ce Sulejman:
''Jeste li ikad pomislili sto bi bilo da je netko drugi napravio ono sto ste vi napravili?'':lol: :s

pattie_boyd
08.02.2013., 16:15
predobro ju je spustio, ajme :cerek:
a ono što je Firuzi napravila kao nije mučenje...tražila ju je da se sama objesi...užas
a Ibrica uvjerljivo najbolji lik :cerek:...ima nešto on zašto mi je zanimljiviji od nekih drugih likova...nakon njega dolaze Šah, Nigar i Firuze :D

Firuze
08.02.2013., 17:45
@pattie_boyd Slazem se, definitivno je Ibrahim najbolji lik, najzanimljiviji, svaku epizodu cekam samo zbog njega. Nigar mi je sada postala cudna, sta ce razocarana, ne moze drugacije. Firuze mi je isto zanimljiv lik, bar malo drugacije radnje, bili su postali dosadni do njenog ulaska u seriju.

Dugonoga
08.02.2013., 21:18
Mislim da ne moramo govoriti tko nam je na ljestvici prv i najzanimljviji lik u seriji:cerek: Meni onda ide Nigar jer je jako tragican, a opet inteligentan lik koji se nikome ne priklanja nego pokusava ostati ziva. Kad sam vidjela da su je udali za onog kretena Rustema koji je odvratan prema njoj srce mi se steglo :(
Ona Sah jer zenska je hrabra, odlucna i lukava, samo da joj uspije :moli:

Firuze
08.02.2013., 21:42
Ma kakva udaja, Niiigar, sta je to, izvinite, ako grijesim u epitetu, ali meni ljudi onaj Rustem izgleda strasno, strasno opasan, i zao covjek ?!

Dugonoga
08.02.2013., 21:45
Ma kakva udaja, Niiigar, sta je to, izvinite, ako grijesim u epitetu, ali meni ljudi onaj Rustem izgleda strasno, strasno opasan, i zao covjek ?!

I jest, da samo vidis kako se ponasa prema njoj :( Ona ga moli da joj dopusti da vidi kcer, da moli da joj pomogne da se doseli k njima, a on se zagleda onim opasnim pogledom u nju i kaze joj da nema sanse da odgaja tudje dijete :(
Moli ga da se razvede, a on je zgrabi za lice i kaze da ce se razvesti kad on bude htio :(

Firuze
08.02.2013., 22:27
Ne pisi, bolje da ne znam sta ce se desavati, jadna Nigar :(.

Meni je Mustafa presavrsen, samo ona ce mu Fatma dijete roditi, da su nasli bar neku drugu :rolleyes:, ali eto, nema veze.

Dugonoga
08.02.2013., 22:48
Ne pisi, bolje da ne znam sta ce se desavati, jadna Nigar :(.

Meni je Mustafa presavrsen, samo ona ce mu Fatma dijete roditi, da su nasli bar neku drugu :rolleyes:, ali eto, nema veze.

Sve sam ti uglavnom napisala, onaj kreten mi ima vucje oci i zaboli me srce kad vidim s kime je bila, a s kim je sada :(
Znas kako mu je Sulejman dao ime? Sulejman! A Hurem kipi od bijesa:lol:

pattie_boyd
09.02.2013., 14:59
grozan je Rustem, grozan...baš je stvoren za Hurku :rolleyes:

a Nigar mi je uvijek draga...tu mi je baš slatka :cerek:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=339685626150406&set=a.235349806583989.50186.233950510057252&type=1&theater

Firuze
09.02.2013., 15:06
Pa sta ima biti bijesna zbog toga, a da, ona je na svakoga ljubomorna.

Firuze.

http://s11.postimage.org/yy8eikcc3/366bs.jpg (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/twfngjrb3/0145b.jpg (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/a5nfaohkv/205.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
09.02.2013., 17:02
divna je ona meni i kao Eyşan...njezina najpoznatija haljina definitivno :cerek:

http://www.buyutec.net/data/media/1410/ezel-eysan.jpg

sladana5
10.02.2013., 09:03
Meni je Hurem super, sad me budete svi popljuvali.:brukica:
Jednostavno mi je jako zanimljiva, ono pokvarena, zeljna vlasti, moci, osvete ali ipak tu i tamo pokaze svoju ljudsku stranu, ipak je stitila i Nigar i Gulshah...Pa ko bi se to usudio, pa da nije bilo nje, Nigar bi vec bila mrtva 10 puta! Toliko jedna snazna zena, ne boji se nikoga.
A Firuze mi ide na zivce, dosadna je. Glumi andjela, te njezine iscjeliteljske ruke blabla, pa toliko voli Hureminu djecu, a s druge se strane trosi s njezinim muzem kad god joj se pruzi prilika, ali i dalje glumi nevinasce.:rolleyes:
Mahidevran, prelijepa, ali slabic veliki....Kako vjetar puse, tako i ona.
Ibro? kompleksan lik, odlicno prikazan!
Hatidze je princeza na zrnu graska, krhka, njezna, ali ne daj Boze ak ona veli da je crno, a netko drugi bijelo! Odma ode glava!:lol:
Jedva cekam vecerasnje epizode!!!:klopa:

Firuze
10.02.2013., 12:07
@ Sladana nema to nikakve veze sto je s njenim muzem, a pomaze u ovom slucaju Dzihangiru, ona to radi jer je dobra kao osoba, bar se do sada tako pokazala, bez obzira na sve, ona nije duzna pomagati, posebno ne doticnoj, vidjelo se koliko se Dzihangir pati od bolova, a niko ne moze da mu pomogne, i ona je to ucinila, a u ostalom kako je i Hatidzi pomogla da ne dozivi udar od sekiracije, i tuge. Ona ima moc da pomaze, a to je nesto kao danasnja biohemija.

http://s12.postimage.org/ocux24h71/4_24.png (http://postimage.org/) http://s12.postimage.org/7mo4qj85p/5_24.png (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/am7b9ylt7/6_21.png (http://postimage.org/) http://s11.postimage.org/ldpsx4yqb/5_25.png (http://postimage.org/)

Firuze
10.02.2013., 12:14
@pattie_boyd slazem se, i za Rustema i za Eysan. Rustem mi je toliko ljigav da je to nevjerovatno, covjek je nekako strasan. Nije mi svejedno ni pogledati ga, tako mi djeluje.

pattie_boyd
10.02.2013., 13:42
baš mi nekako ko psihopat djeluje, nikako mi nije ugodan :

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/esh8566_2.jpg

a za Firuze nemam zamjerke zasad...stavrno je korektna prema svima i ne zaslužuje ono što će joj se danas dogodit :(

Firuze
10.02.2013., 14:27
Pattie slazem se, na najavi se vidi da ce joj biti grozno, nije lahko onu pretrpiti.

A za Rustema su odabrali savrsenog glumca, bas nekako covjek i izgleda neobicno, tajanstveno, lukavo, stvoren za ovu ulogu, bar nam se Rustem do sada tako i pokazao.

Firuze
10.02.2013., 15:11
Evo ljepotice.

http://s18.postimage.org/9zksxuhsp/berguzar_korel_muhtesem_yuzyil_6.jpg (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/9c4zs8rmz/berguzar_korel_muhtesem_yuzyil_10.jpg (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/5q3rtcanf/berguzar_korel_muhtesem_yuzyil_13.jpg (http://postimage.org/)

sladana5
10.02.2013., 16:26
Bas je prekrasna, a tko je to?

Firuze
10.02.2013., 16:57
Berguzar, zar nisi gledala epizodu kada je bila u seriji, u ulozi sestre Alvissa Grittia ?!

Zasjenila je sve svojom pojavom. Predivna je. :D

Firuze
10.02.2013., 18:10
Sada malo Bali beg, inace njegov lik je super bio, vjeran, dobar, jednostavan, ali ne dovoljno dorecen, nije kompleksan, pa tako gubi tu neku zanimljivu notu, i znatizelju gledanja.

http://s7.postimage.org/ilwiz0l4b/4892tumblr_mgvzo6_SQIA1rc2hr9o1_250.png (http://postimage.org/) http://s9.postimage.org/ok8emr267/7638tumblr_mgvzo6_SQIA1rc2hr9o3_250.png (http://postimage.org/) http://s18.postimage.org/9u9sd9ggp/q37ef.png (http://postimage.org/)

pattie_boyd
10.02.2013., 23:28
ne znam, meni je cansu baš sinonim za ljepotu, Berguzar mi je pomalo prosječna, ne znam zašto...Beren mi je jako lijepa, al ona tu ne glumi :(

Firuze
11.02.2013., 11:24
One su nekako u tom vrhu ljepotica Turske, Cansu, Beren, Berguzar, Tuba, ova Tuba je ocaravajuca, kada sam vidjela na slikama kako izgleda, wooow. Iako nisam gledala njenu ni jednu seriju.

Firuze
11.02.2013., 12:47
Covjek koji nije zaboravio porodicu, covjek koji je uspio zahvaljujuci svojem umijecu, znanju, intelektualnoscu, racionalnoscu, snalazljivoscu, snagom, hrabroscu.

http://s9.postimage.org/by8tv0hov/97fb1a5afc920d23e717c48b6ea2b848_featured_articl.j pg (http://postimage.org/) http://s3.postimage.org/5lt19yuub/3864ib21.png (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/vfx1rxj9h/Ibrahim_pasa_muhtesem_yuzyil_magnificent_century.j pg (http://postimage.org/)

Covjek koji se gubi, zivi, umire, i iz nova se dize kao iz pepela, ubija, likuje, laze, vara, bori se.

Ibrahim :s:s.

Dugonoga
11.02.2013., 14:22
Brem ovdje mogu bez straha iskazivati divljenje prema ovom liku:cerek: Ma sto god ljudi govorili, on je lik vrijedan postovanja i divljenja, ma sto god ucinio koliko je kompleksan djela mu imaju dvije strane:cerek:
@Firuze, odlicno receno :top:

Firuze
11.02.2013., 18:40
Ma on je intelektualac, isto kao Sulejman, slicni su, a u jedno i razliciti, jer on ne dozvoljava da ga ljudi vrte oko malog prsta, cita ih izmedju redova.

To su cinjenice, jednako kao sto su cinjenice da je zasluzan za mnoga ratna osvajanja, pa nije mu Sulejman dzaba dao titulu gazije, islamskog borca za vjeru, a to nije mala titula u ono doba bila, koju su samo rijetki imali. On je i u seriji prikazan kao covjek koji se ne plasi smrti, covjek koji je spreman izgubiti zivot u cast drzave, to je reci hrabrost, on nije kukavica, snalazljiv je, i mocan.

Firuze
11.02.2013., 19:46

http://s9.postimage.org/eho2g7kzz/12654911774233037412.png (http://postimage.org/) http://s18.postimage.org/nwzwadjpl/73842050285846249382.png (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/od5jfddyj/1059d13.png (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/5m3fda151/3_17.png (http://postimage.org/)

Firuze
14.02.2013., 18:01
'20 Veličanstvenih grešaka'

1.U seriji je sultan u pantalonama. Kod Osmanlija su pantalone zabilježene tek od vremena sultana Mahmuda II 1800-tih godina.

2.Odjeća žena na dvoru je francuska moda iz 19. stoljeća. Nema veza sa stilom odijevanja iz 16. stoljeća.

3.Kod Osmanlija, prinčevi nisu puštali brade. Tako je bilo i sa sultanom Kanunijem kad je došao na tron. U seriji, on ima bradu prilikom ulaska u Istanbul.

4.U seriji, komandant mornarice Džafer-paša je ubijen mačem. Međutim, kod Osmanlija su se visoki dužnosnici, nakon presude, vješani omčom oko vrata (svilen gajtan).

5.Smrtne presude su se izvršavale pomoću balte (helebarda-vrsta sjekire) i osoba na dvoru zadužena za to se zvala baltadžija.

6.U seriji kamen na kojem je ubijen spomenuti paša je ibret-kamen, i nije imao tu funkciju već funkciju iznošenja na vidjelo, objavljivanja i proglasa (tešhir).

7.Sultan nije gledao likvidacije, kao što je to prikazano u seriji. Samo mu je, nakon smaknuća, bila pokazivana ukrvavljena košulja.

8.Sultana Sulejmana su “veličanstvenim” prozvali zapadnjaci, a ne Osmanlije.

9.Prilikom ustoličenja sultana bila bi upriličena paljba iz 121 topa. U seriji je prikazan vatromet. U tom vremenu, Osmanlije nisu imale takav običaj.

10.U seriji se Nasuh Matrakčija pojavljuje kao neki izgubljen i lud čovjek na ulici. Međutim, to je bio jedan od najučenijih ljudi u to doba (usput da kažemo porijeklom iz Visokog). Bio je zajedno sa Kanunijom u Manisi. A u seriji se sa sultanom upoznaje u Istanbulu.

11.Kada je sultan Sulejman zasjeo na tron, imao je 26 godina, a u seriji glumac ima 41 godinu.

12.Hurrem sultanija se rodila 1506. Imala je 14 godina kada je došla na dvor. Glumica u seriji ima 27 godina.

13.Kada je sultan Sulejman došao na tron, bio je u starom dvoru, a ne na Topkapiji.

14.Nije primao strane izaslanike na način koji je prikazan u seriji – tako što se vuku po podu.

15.Nijedan izaslanik (osim iz turskog svijeta ili iz turskih plemena) nije mogao ući u sobu u kojoj je zasjedao Divan, a u seriji je ušao.

16.Na zasjedanju Divana, kada sultan priča, niko nije smio govoriti. U seriji je to slučaj.

17.U Haremu nisu bile samo sultanove robinje. A u seriji je to slučaj.

18.Odjeća janjičara ne odgovara odjeći tog vremena.

19.U seriji glavni čuvar Has odaje i neki veziri šetaju bez kape. To je nemoguće.

20.Djevojke koje bi došle u Harem, jednu ozbiljnu školu, prvo bi prošle obuku i školovanje od tri godine, pa tek onda se upoznavale sa sultanom. U seriji se Hurrem sultanija odmah upoznaje sa sultanom.

Dugonoga
17.02.2013., 10:55
Za neke stvari sam znala, iz povijesti ili sam citala po Netu kad je serija pocela. Nisu puno stvari falili, recimo moda-da su zene prikazane u dimijama i zamotane, ne znam kako bi to funkcioniralo. Sjecam se one nase povijesne sapunice koja mi je bila ultra dosadna, u Jutarnjem cini mi se su opisali greske na dvije stranice:rofl:

pattie_boyd
17.02.2013., 16:11
Za neke stvari sam znala, iz povijesti ili sam citala po Netu kad je serija pocela. Nisu puno stvari falili, recimo moda-da su zene prikazane u dimijama i zamotane, ne znam kako bi to funkcioniralo. Sjecam se one nase povijesne sapunice koja mi je bila ultra dosadna, u Jutarnjem cini mi se su opisali greske na dvije stranice:rofl:

to sam čitala za te greške :rofl:
ma to ne bi bilo to da one nemaju dekolte, otkrivenu kosu & co :D
misliš na Ponos Ratkajevih? to sam pogledala na trenutke i tolko je dosadno da se ne može više od toga gledati

Dugonoga
17.02.2013., 16:23
to sam čitala za te greške :rofl:
ma to ne bi bilo to da one nemaju dekolte, otkrivenu kosu & co :D
misliš na Ponos Ratkajevih? to sam pogledala na trenutke i tolko je dosadno da se ne može više od toga gledati

Da, na Ratkajeve sam mislila, nisam ih gledala, ali se sjecam kako se cijela struka snebivala koliko gresaka ima-od kostima, manira, odjece, stvari koje tada nisu postojale itd. Sulejman je super (ipak su producenti dugo istrazivali to razdoblje povijesti i puno se novcano ulagalo u pretpordukciju).
Ovo i nisu toliko velike greske, osim odjece, ali zbilja ne bi bilo toliko zanimljivo bez ovih dekoleta i haljina.

Firuze
17.02.2013., 22:35
Ma gledajte, meni se ne svidja sto su mnoge stvari iskrivili. U seriji su npr Sulejmana prikazali mazlumom, i glupanom, papucarom, tinejdzerom, a u stvarnosti sumnjam da je bio i priblizno ovakav. Covjek je isao u skole mudrosti, i da ovako dozvoli da ga neka zena vrti oko malog prsta mi je dno dna.

Sto se tice Ibrahima, on je imao takodjer svoj harem, pa prema tome sumnjam da je ovako kao u seriji izgledala ova njegova veza sa zenom, u koju su svrhu Nigar iskoristili. Mozda i grijesim, ali po ovome sto sam citala, nema naznaka za grijeh.

Drugo, Mahidevran. Upamcena je kao predivna zena, prelijepa ( i u seriji je stvarno glumica predivno iznijela i utjelovila lik, posebno sto se tice ljepote, jer zraci, sija, i prekrasna je ), samo mi karakter mnogo odudara od one historijske Mahidevran, odnosno od onoga sto sam citala. Jer gdje sam got istrazivala i citala, nisam nista ruzno pronasla o ovoj zeni, svi su je voljeli, postovali, uvazavali.

A sto se tice nosnje, izgleda zena, pa nekih daljih gresaka, hm, pitam se da li bi iko gledao seriju da su zene prikazane u onoj nosnji od prije, to bi sigurno bilo pretjerano monotono, dosadno.

pattie_boyd
17.02.2013., 23:27
al da su prikazali Ibrin harem, onda ne bismo imali ovu strku sa Nigar...iapk je ovo sapunica i neke su stvari namjerno iskrivili zbog tih zapleta
al mi je opet krivo jer kao da su ga namjerno htjeli što negativnije prikazati i to sa titulom preljubnika još dodatno učvrstiti...čak im ni to nije bilo dovoljno...morali su i do kraja ubiti tu ljubav koju je stvarno gajio prema Hatidži sa onim pismima Šahici :rolleyes:

Firuze
18.02.2013., 12:25
al da su prikazali Ibrin harem, onda ne bismo imali ovu strku sa Nigar...iapk je ovo sapunica i neke su stvari namjerno iskrivili zbog tih zapleta
al mi je opet krivo jer kao da su ga namjerno htjeli što negativnije prikazati i to sa titulom preljubnika još dodatno učvrstiti...čak im ni to nije bilo dovoljno...morali su i do kraja ubiti tu ljubav koju je stvarno gajio prema Hatidži sa onim pismima Šahici

Ja sam vec davno napisala sta mi se sve ne svidja, prvo on je zasluzan za sve sto je Suljo osvojio posebno sto se tice krscanskih drzava, te njegovom prijateljstvu sa krscanskim diplomatima. Dosta toga je iskrivljeno, i glupo uradjeno u seriji.

Malo Firuze.

http://s7.postimage.org/j6yxol7qz/5_25.png (http://postimage.org/) http://s8.postimage.org/ff32sllxh/7_20.png (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/buy2wsewr/8_19.png (http://postimage.org/) http://s11.postimage.org/tkox6sdwz/7_18.png (http://postimage.org/)

Firuze
18.02.2013., 13:01
http://s8.postimage.org/ejcm0jsxx/405.jpg (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/r0j9npo3p/404.jpg (http://postimage.org/)

Ibrahimov lik je sigurno najbolji, najzanimljiviji u seriji, ali mogli su neke karakteristike da promijene, npr. ubistva, i ovo varanje sa Nigar. Mislim da bi mnogo zanimljivije bilo da su snimili da i Ibrahim ima svoj harem, kao sto ga je imao u stvarnosti.

http://s7.postimage.org/ysqv9oprv/ibrahim_02.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
18.02.2013., 13:11
http://s9.postimage.org/nh3rh91f3/2_4_zps316e395e.jpg (http://postimage.org/)

http://s9.postimage.org/lmvid93sf/Untitled_1ll.jpg (http://postimage.org/)

http://s8.postimage.org/gn0tdfww5/8911mgtsrlg.png (http://postimage.org/)

http://s12.postimage.org/pbumdm0zh/ogf_Fm.jpg (http://postimage.org/)

Kako bi lijepo bilo da su isli u nekom drugom smijeru sa njihovom pricom, da Hatidze nije rekla da je Drzava, da se sve drugacije razvijalo, ali sta bi bilo, kad bi bilo. Ipak je ovo serija, a mene vuce ona nostalgija sa pocetka, kada su mi njih dvoje bili najzanimljiviji, kada sam zavoljela lik Ibrahima.

pattie_boyd
18.02.2013., 17:44
idila je bila na početku, ali morali su ga upropasti jer kako je poznato svima, on je najveći Hurkin rival,a zna se da Hurka mora pored njega uvijek izać ko pobjednica, te stoga on mora nužno biti i najpokvarenija osoba tamo :rolleyes:

Firuze
19.02.2013., 11:18
To je ono sto je najgore od svega.

A ona njega samo moze pobijediti tako sto Sulji lahko moze napuniti glavu, te ga okrenuti protiv sviju. Pa sa sopstvenim sinom se svadjao zbog nje, a ona u drugoj prostoriji sjedila, slusala, i uzivala.

Ma Ibrahim je intelektualac za nju, skolovan covjek, a ona je skolovana samo sto se tice haremskih spletki.

Firuze
19.02.2013., 14:36
http://s3.postimage.org/yd1mjip4j/400ei.jpg (http://postimage.org/)

http://s17.postimage.org/cja08wf4f/3991_MY_6630.jpg (http://postimage.org/)

Wooow. Ova scena je bila vrh.

http://s11.postimage.org/uyf2z6hyr/5765_MY_6623.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
21.02.2013., 11:53
http://s3.postimage.org/h3mj1nmsz/2540s.jpg (http://postimage.org/) http://s16.postimage.org/xibrup2d1/3288.jpg (http://postimage.org/)

http://s3.postimage.org/ftopmlt0z/403ty.jpg (http://postimage.org/)

Nego, uspavali smo se malo u ovoj temi.:cerek:

Firuze
22.02.2013., 15:07
Ibrahim-paša grijeha nije imao osim svoje veličine!

Grijeha nije imao osim svoje veličine!

Ovom jednostavnom rečenicom je francuski političar, pisac i poeta Alfons Lamartin (Alphonse Lamartine) opisao motiv koji je sultana Sulejmana Veličanstvenog naveo da 1536. godine pogubi svog velikog vezira, ratnika, diplomatu i životnog prijatelja.

Zašto danas pisati o Ibrahim-paši? Zato što TV sapunica "Sulejman Veličanstveni" prikazuje krivu sliku, između ostalog, i o velikom veziru jednog od najvećih sultana Osmanskog carstva.

Više izvora, i turskih i zapadnih, slaže se u jednom - Ibrahim-paša jeste bio ambiciozan i željan slave, ali nije bio izdajica! Ubijen je jer je izrastao u veličinu, uz dodatan utjecaj spletki i laži kojima je Sulejman Zakonodavac godinama "napajan" i kojima je, na kraju, prema svemu sudeći, podlegao.

Moć i utjecaj

Profesor historije i doktor nauka Hester Donaldson Dženkins (Jenkins) u radu "Ibrahim-paša, veliki vezir Sulejmana Veličanstvenog", u izdanju Univerziteta "Columbia", ovako opisuje Muhibbijevog miljenika:

- Ibrahim-paša je bio vizionar, rođeni lider koji je imao veliki utjecaj na sultana. Slavljen je kao jedan od arhitekata Osmanskog carstva i jedan od najuspješnijih od svih velikih vezira koje je Carstvo imalo. Uspio je zapadni kršćanski svijet 16. stoljeća natjerati da percepira Osmansko carstvo kao svjetsku silu. Uspješno je prezentirao Sulejmana kao sahib-kirana - vladara novog, univerzalnog carstva. Ibrahim je Sulejmana predstavio i Carstvu i Evropi kao novog osvajača, novog Aleksandra Velikog. Ibrahimova retorika graniči sa mesijanskom. Vjerovao je da i historija i božansko proviđenje vode njegova i Sulejmanova djela. Ibrahim-pašina moć i utjecaj bili su na ovoj visini. I u tome je bio problem.

Šta je dovelo do gubljenja povjerenja i postepenog gašenja Sulejmanove naklonosti prema njegovom do tada najboljem prijatelju i najodanijem saradniku? Svi veliki veziri Osmanskog carstva imali su mnogo neprijatelja te, stoga, ni Ibrahim-paša nije bio izuzetak. Uz to, njegov položaj osjetljivijim je činilo i sultanovo iskreno povjerenje u svoga velikog vezira. To se, naravno, nije sviđalo ostalim pretendentima na njegovo mjesto, kako političko tako i mjesto u sultanovoj blizini. Ibrahim-paša imao je mnogo neprijatelja, ali su mu najviše štete u sultanovim očima nanijeli Iskender Čelebi, ministar finansija, i Hurem-sultanija. Ove dvije osobe su, navodi to i Dženkins, potrošile godine na urušavanje sultanovog povjerenja u Ibrahim-pašu.

Ibrahim-paša se uspio izboriti sa Iskender Čelebijevim smicalicama, ali ne i sa ženskim spletkama koje su se umiješale i u državne poslove. Hurem-sultanija je prenosila Sulejmanu ružne priče koje je narod prepričavao o njegovom prijatelju. Isto tako, Ibrahim-paši se na teret stavljalo da je korumpiran i da je uzimao novac od Austrije i Francuske, da je u dosluhu sa sultanovim sinom Mustafom htio njega postaviti na tron i vladati umjesto njega... Tako Dženkins prenosi priču francuskog historičara Bodijea (Baudier), prema kojoj je Hurem, nastojeći srušiti Ibrahim-pašin ugled, "otkrila" da je veliki vezir bio omiljen kod austrijskog vladara Ferdinanda te da je sa Karlom V obavljao tajne poslove.

Navodno je sultanu pokazana i kompromitirajuća prepiska čija autentičnost nikada nije dokazana. Bodije kaže da je Sulejman pokazao Ibrahim-paši njegova pisma Ferdinandu i Karlu V. No, tih pisama nema među dokumentima koje je sakupio Gevay, a koji su skoro kompletni. "Izdajničku prepisku" između Ferdinanda i Ibrahim-paše nisu našli ni Austrijanci u svojoj historijskoj građi. Naprotiv. Ferdinand u pismu Ibrahim-paši od 5. jula 1535. godine zalaže se za što uspješniju vladavinu omiljenog velikog vezira i izražava svoju zahvalnost na naporima koje Ibrahim-paša ulaže da bi se očuvao mir između dvije zemlje.

Dio toga prikazan je i u TV sapunici. No, Dženkins ističe da ne postoje čak ni pokazatelji, a kamoli pouzdani dokazi niti za jednu od tvrdnji koje su Ibrahim-paši stavljane na teret.

"Pao je u maštarije o sultanovanju i moći", također komentira turski historičar Osmanzade, što bi u prijevodu moglo značiti samo kao pokazatelj megalomanije koju je Ibrahim-paša nedvojbeno pokazivao. Slično misli i Sadullah Said Effendi, a Solakzade i Abdulrahman Šeref smatraju da je Ibrahim-paša kažnjen smrću zbog njegovog odnosa prema Iskender Čelebiju, koji je obješen nakon optužbi da je tokom pohoda u Perziju opljačkao državnu kasu.

pattie_boyd
22.02.2013., 20:50
http://www.rtl.hr/vijesti/zvijezde/666354/izbor-najljepse-hurem-jedva-pobijedila-mahidevran/
ponekad se pitam gdje su ljudima oči...mislim Nur, Cansu i Ezgi (Aybige) su daleekoo ljepše

pattie_boyd
22.02.2013., 21:42
ovo za Ibrahima je nedvojbeno, nije bio kriv, istina je imao je velik ego, ali u seriji je iskrivljeno prikazan skroz, sve samo u korist Hurem koja je bila daleko okrutnija od njega

Firuze
23.02.2013., 12:00
http://www.rtl.hr/vijesti/zvijezde/666354/izbor-najljepse-hurem-jedva-pobijedila-mahidevran/
ponekad se pitam gdje su ljudima oči...mislim Nur, Cansu i Ezgi (Aybige) su daleekoo ljepše

A gdje su im oci, hm, ne osporavam da je zena na svoj nacin zanimljiva, ali nije ni blizu Nur, i Ezgi, ni blizu. pored se ne mogu.

Firuze
23.02.2013., 12:10
http://s12.postimage.org/wvir5mge5/2655hrrpmhppprpmhppp_756.png (http://postimage.org/)

http://s2.postimage.org/zdygotic9/2411170.jpg (http://postimage.org/) http://s17.postimage.org/n6yjmt24v/28773.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
23.02.2013., 13:23
Nastavak teksta o Ibrahimu Velicanstvenom.

Ni optužbe da je veliki vezir zanemario Sulejmanove interese nikada nisu dokazane. No, čini se da je ovakvih pažljivo i redovno pothranjivanih glasina koje su u konačnici rezultirale Ibrahim-pašinim pogubljenjem ipak bilo previše te je bilo pitanje vremena kad će kap preliti čašu. Uostalom, šta bi Ibrahim-paša mogao dobiti od bilo koga, a što mu sultan Sulejman već nije dao, pita se Dženkins i ističe:

- Dok smo izučavali karijeru Ibrahim-paše, shvatili smo kako je postepeno sakupljao moć u svoje ruke. Primijetili smo da su evropski zvaničnici bili impresionirani Ibrahim-pašinim statusom u Carstvu. On je, praktično, bio vladar Osmanskog carstva. Ali, zaboravio je na jednu činjenicu: apsolutno je bio na raspolaganju sultanu i mogao je u svakom trenutku biti osramoćen ili pogubljen, čak i iz običnog sultanovog hira - napisao je Dženkins.

Sultan Sulejman Zakonodavac svog najboljeg prijatelja upoznao je kao mladić, dok je bio upravitelj pokrajine u Manisi. Godine druženja isplele su čvrsto prijateljstvo i povjerenje.

Koliko je sultan volio svog saputnika i velikog vezira i koliko mu je vjerovao možda pokazuje prijevod zapisnika Sulejmanovog pisara Dželalzadea uoči pohoda na Beč (preveo ugledni austrijski orijentalista Von Hammer).

- Naređujem da Ibrahim-paša od danas zauvijek bude moj veliki vezir i serasker (komandant vojske), a imenuje ga moje visočanstvo u svim mojim zemljama. Moji veziri, beglerbegovi, vojne sudije, poznavaoci zakona, zvaničnici suda, sejjidi i šejhovi, sandžakbegovi, generali konjice ili pješadije sve moje pobjedničke vojske, svi moji zvaničnici i uposlenici, svi narodi mog carstva, mojih provincija i gradova, svi siromašni i bogati... Ukratko svi će prihvatiti mog velikog vezira kao seraskera, izražavat će mu poštovanje i čast jer to je kao naređenje iz mojih usta. Svi će ga pažljivo slušati i njegove preporuke primiti s poštovanjem i nijednu od njih neće zanemariti...".

Vjerovatno se ovoga nije sjetio kada je naredio da se Ibrahim-paša pogubi. Ali, Sulejman u tim okolnostima nije zaboravio na vlastito obećanje i ferman da Ibrahim-paši neće nauditi sve dok živi. Morao je potražiti izlaz. Jedan od njegovih savjetnika ponudio mu je odličan način da ispuni obećanje, a izvrši odluku - praktično prevarom. Savjetovano je da veliki vezir bude pogubljen dok sultan spava jer, protumačeno je, čovjek u snu nije svjestan šta radi, praktično nije živ, pa tako sultan neće pobiti svoju riječ!?

Oduzeto bogatstvo

Drugi izvori navode da se Sulejman obećanja oslobodio time što je izgradio džamiju u Istanbulu. Naredbu o gradnji džamije dao je sedam dana uoči Ibrahimovog pogubljenja. Prema toj verziji, sedmicu je sultan s velikim vezirom nasamo večerao, htijući mu navodno dati šansu da pobjegne. Iz kasnije nađenih Ibrahimovih pisama vidi se da je on apsulutno bio svjestan situacije, ali da je do kraja htio ostati odan Sulejmanu.

Ibrahim-paša je 5. marta 1536. godine otišao na večeru sa sultanom i da u Topkapiju prespava. Uradio je to bezbroj puta do tada. Ujutro su našli njegovo tijelo s tragovima davljenja. Život mu je prekinut u 42. godini. Tijelo je preneseno do tekije na Galati. Ukopan je bez ikakvih obilježja. Oduzeto je sve njegovo bogatstvo, a on više nije čak ni spominjan, kao da Osmanskim carstvom nije ni vladao 13 godina. Cijeli je svijet tada ostao šokiran.

Da li ovaj način smaknuća i zaborava velikog vezira govori o Ibrahim-paši ili o sultanu Sulejmanu i njegovoj slabosti?

Sulejman je kasnije žalio zbog svoje odluke i značajno se promijenio. Svoju tugu izrazio je u stihovima u kojima ističe ljubav i prijateljstvo prema Ibrahim-paši.

Obrazovan, zaljubljenik historije, bio je poznat kao "najljepši čovjek Carstva"

Venecijanci su o Ibrahim-paši zapisali: "Volio je sebe više nego svoga gospodara i želio je biti sam u dominaciji svijeta u kojem je bio toliko poštovan".

Diplomati su ga zvali "Ibrahim veličanstveni".

Bio je poznat kao "najljepši čovjek Carstva".

Tadašnji savremenici dali su mu nadimak Makbul Maktul (voljeni i pogubljeni).

Bio je dostojanstven, impresivan, imao je manire i veličanstvenost u kojoj je vidio svoga gospodara.

Bio je izvrsno obrazovan; osim vojne naobrazbe, imao je sklonost ka muzici, pisao poeziju i govorio perzijski, grčki i italijanski jezik. Bio je zaljubljenik u historiju i geografiju.

Ibrahim-pašine, odnosno, dužnosti velikog vezira u 16. stoljeću, među prvim, bile su da komanduje vojskom, on je jedini uz sultana određivao ko će biti pogubljen, kažnjen, nagrađen, degradiran ili unaprijeđen, ko će biti imenovan na dužnosti, a uz savjete i koordinaciju sa šejhu-l islamom, određivao je postulate pravičnosti.

Doveo je otomansku vojsku pred vrata Beča na Zapadu i u Bagdad i Tabriz na Istoku.

Nekad sam, a nekad slušajući sultana, pokazao se sposobnim strategom i neustrašivim ratnikom.

Uspostavio je dobre diplomatske odnose sa Evropom, a pokazao se vrlo inteligentnim i jakim za Sulejmanove interese.

Njegova vlast u Egiptu korištena je mudro, a njegovo vođenje Rumelije bilo je uspješno i iznad standarda u to vrijeme.

Za 13 godina je napravio na desetine džamija, tekija, kuća za derviše, mekteba, škola...

Firuze
24.02.2013., 19:00
http://s15.postimage.org/7y2a6tocb/dhy.jpg (http://postimage.org/) http://s17.postimage.org/x57dtce3j/299209_220683111320302_72279523_n.jpg (http://postimage.org/) :cerek:

Kako su predivni.:cerek:

Firuze
25.02.2013., 13:19
Fotografija Sulejmana Veličanstvenog iz 1559 godine, Britanski muzej

http://s15.postimage.org/i7i1oa1bf/image.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
27.02.2013., 17:14
ova zadnja jer baš orginalna slika ili? jer navodno da se Muslimani nisu portretirali zbog svojih religijskih uvjerenja
eto, ovaj tekst bi trebalo pokazati svima koji pljuju po Ibrici :cerek:

Firuze
27.02.2013., 21:37
Tekst je izasao u Dnevnom avazu.

A slika, mislim da je inspiracija umjetnika, ne vjerujem da je stvarna. Ja mislim da su te slike rijetke, prosto sumnjam.

Firuze
28.02.2013., 12:26
http://s22.postimage.org/ca3bq7e2p/116xjwmry7v1.png (http://postimage.org/) http://s21.postimage.org/wzkn6gyyf/dycy0.jpg (http://postimage.org/)

http://s23.postimage.org/wyt4jk363/542013_241461509295292_1307807709_n.jpg (http://postimage.org/)

Ljepotica. :cerek:

Firuze
28.02.2013., 13:07
Mihrimah.

http://s18.postimage.org/ey41dqhpl/9038mih11.jpg (http://postimage.org/)

http://s14.postimage.org/ehzgfayj5/5846mih9.jpg (http://postimage.org/)

http://s22.postimage.org/yczvio8w1/79760369402931204750.png (http://postimage.org/) http://s13.postimage.org/5x9sz9srb/95678256102169024545.png (http://postimage.org/) http://s23.postimage.org/yaswluo0b/byasin5523234p2bmc.png (http://postimage.org/)

mina_jasmina
01.03.2013., 23:54
jako interesantan video clip: ► mihrimah & rüstem | promise (http://www.youtube.com/watch?v=8hoRBw6vzD4&list=UUhDWG3yZZt-SfzbsjQ1c1Ng&index=1)

scena kada hurrem obećava mihrimah da će se udati za onoga za kim joj srce kuca. s obzirom na povijesne činjenice znamo da će se naposlijetku udati za rustema, ali ne bih rekla da joj za njim srce kuca. kako će doći do tog spoja, zaista se pitam :ne zna: (i strahujem)

"Annen olarak sana söz veriyorum; kimi seversen, kimin için kalbin çarparsa, onunla evleneceksin birgün.."
"Söz mü?"
"Söz.."

.. inače ova ženska radi odlične clipove! kanal-klik (http://www.youtube.com/user/iluvcky?feature=watch)

Firuze
02.03.2013., 23:26
Ma sta ce Hurem, obecala kao, hm. :blabla:

Nego on je meni grozan, uhvati me jeza svaki put kada ga vidim. A sa Mihrimah ne mogu da ga zamislim. :facepalm:

pattie_boyd
03.03.2013., 16:42
ma grozna je Hurka, kako li joj je samo održala bukvicu kada ju je špijunirala tam u vrtu di se išla nać sa Jahjom :504:

Firuze
04.03.2013., 12:33
Meni su Mihrimah i Jahja tako divan par, predivni su mi, i bas bih voljela da ostvare svoju ljubav, vidi se da su se zaljubili iskreno jedno u drugo.

Ali, posto to postoji samo u bajkama...

Nutella2
04.03.2013., 15:01
Firuze nemoj se ljutiti, ali me živciraš. Hurem mi je kraljica i porazit će te.

Firuze
04.03.2013., 16:20
Hahahahahha, kome je ovo upuceno, meni, ili liku Firuze. Interesantno.

Malo Ibrahima, za moju Dugonogu :cerek:.

http://s23.postimage.org/xmqy5jm8b/ibrahim_01.jpg (http://postimage.org/)

http://s22.postimage.org/55b1enx35/Episode_37_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg[/url

[url=http://postimage.org/]http://s9.postimage.org/v8djprlvz/1_tile.jpg (http://postimage.org/)

http://s16.postimage.org/agg9ddrg5/5320318818_469883153064204_1327881124_n.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
06.03.2013., 11:26
Bas me zanima sta ce veceras biti sa Firuze, nije zasluzila kaznu, jer nikoga nije povrijedila, cak sta vise pomogla je Dzihangiru toliko godina, Hatidzu je spasila, ipak joj se dosta toga ne moze osporiti.

http://s16.postimage.org/vx56ngl6t/652.jpg (http://postimage.org/) http://s13.postimage.org/heajfxgjr/20858.png (http://postimage.org/)

http://s23.postimage.org/t0ocqfii3/416052.png (http://postimage.org/) http://s18.postimage.org/8qo5aoo2h/227557.png (http://postimage.org/)

http://s23.postimage.org/ms7malaaz/5233z.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
17.03.2013., 13:25
ne smije ova tema umrijeti...još malo, pa će najuzbudljiviji dijelovi serije doć :D

Firuze
18.03.2013., 11:34
Naravno da ne smije, nadam se da nece, moramo se angazovati, da i ovoj temi posvetimo malo vremena. :D

Firuze
18.03.2013., 12:36
Za sve one kojima se svidja deblja Hurka.

http://s23.postimage.org/87melgrhn/i6145583_meryem_44.png (http://postimage.org/) http://s21.postimage.org/qvcvyca3b/i6145584_meryem_45.png (http://postimage.org/) http://s21.postimage.org/l9v280ys7/i6155605_meryem_53.png (http://postimage.org/)

http://s23.postimage.org/gradwyp7v/i6155606_meryem_54.png (http://postimage.org/) http://s23.postimage.org/a4nq3s7jf/i6218532_meryem_149.png (http://postimage.org/) http://s24.postimage.org/62ah9xhkl/i6218515_meryem_143.png (http://postimage.org/)

Za moj ukus nista narocito.

Firuze
25.03.2013., 16:30
Malo smo se uspavali, nista bez naseg Pase :D.

Palaca naseg Pase.

http://s3.postimg.org/cg6vi0s4z/418717_464837360239319_557993700_n.jpg (http://postimage.org/)

http://s9.postimg.org/sdoe5z3hb/NTV_TARIH_29_PARGALI_IBRAHIM_BALTACI_MEHMET_PASA.j pg (http://postimage.org/)

Firuze
29.03.2013., 14:39
U cast naseg dobrog Pase !

http://s21.postimg.org/l0gzs8dl3/543211_559517700744400_660566140_n.jpg (http://postimage.org/)

http://s13.postimg.org/jaap6rwo7/Episode_44_muhtesem_yuzyil_magnificent_century_3.j pg (http://postimage.org/)

http://s21.postimg.org/ifl2fkjwn/282363770.jpg (http://postimage.org/)

http://s2.postimg.org/6tp4bd8k9/fcx_zps2046a34c.jpg (http://postimage.org/)

Firuze
02.04.2013., 11:57
Otisao nas Pasa.

http://s23.postimg.org/70kvcfyfv/8348l3aepap6.jpg (http://postimage.org/)

http://s23.postimg.org/uu96ei8m3/j8jls.jpg (http://postimage.org/)

http://s24.postimg.org/mxfyy5zc5/makbul_zps76cfb88d.png (http://postimage.org/)

http://s13.postimg.org/4cy3bd8ev/j8bwy.jpg (http://postimage.org/) http://s17.postimg.org/616fhedwv/Veda_zps4a7d9585.png (http://postimage.org/)

Bez njega serija nece valjati, uopce me vise ne privlaci da je gledam.

pattie_boyd
05.04.2013., 23:09
paša RIP :(
da, stvarno jakooo fali :(((
ali meni je i Šahica napeta, uzdam se u Ibričinu reinkarnaciju :D

pattie_boyd
05.04.2013., 23:12
ajme, Hurka se prepolovila, prije je stvarno ko prase izgledala da se tako izrazim :rofl:

dr_md
05.04.2013., 23:15
JEEEE! Evo teme! Bez Paše je meni serija prazna... :( Ali bar ga svako malo netko spomene. :zubo: I tu mi je još Mustafa :mikrocerek:...

Dugonoga
05.04.2013., 23:20
JEEEE! Evo teme! Bez Paše je meni serija prazna... :( Ali bar ga svako malo netko spomene. :zubo: I tu mi je još Mustafa :mikrocerek:...

Dobrodosla:cerek:
Ma bez pase ne vrijedi, on je uz Hurem drzao seriju, o najbolje napisanom liku necu niti govoriti, i sad se osjeti ogromna praznina otkako je otisao :(
Sad me jedino Sah zanima iako nisam seriju gledala odavno jer su ''malo'' pretjerali sa reciklazom i crnom magijom.

Okanica
05.04.2013., 23:40
Kafa se pije, sličice se postavljaju, a ne zove se, aaaaa?
Eto i mene :cerek:

pattie_boyd
06.04.2013., 00:18
ma papreno će biti jako :D...vidim danas ono nešto sa primopredajom pisma u najavi i Šahinim napadom, nisam baš najbolje skužila :(
da Mustafa naravno...al su i za njega problemi sa Suljom, nažalost

mina_jasmina
06.04.2013., 00:29
hi girls!

H: vaša pašosti, vidite li?
I: ne znam na što mislite vaša sultanijosti?
H: pa da ne mogu bez nas!
I: hijao, nije valjda da će komentirati sve do jeseni?
H: ne samo to, nego i spojlati!
I: nezasite male šejtančiće su to ...
H: vaša krotiteljosti lavova i štapova, što ćemo nas dvoje u međuvremenu?
I: vaša prepeličosti, imam jedan prijedlog, ako nije odveć smion ...
H: iju!!! bRezobrazniče ( :misli: :Sex: :cerek:)
I: mislio sam vam predložiti TI, vaša narančastosti!
H: ups, aha, to ... prihvaćam vaša pargalijosti!
I: tvoja pargalijosti ..
H: molim? aha, da, jeste dragi moj ibrice!
I: kako sam sretan slatka moja hurkice!
H: hihihihi ..
I: hihihihi ..

http://25.media.tumblr.com/ad1cca082191383fb5a59570b402ab17/tumblr_mfj6im5eAE1rbawz9o5_250.gif

pattie_boyd
06.04.2013., 13:16
hahaha mina, al sam se nasmijala :rofl:
ju, nije još gotovo, naš dragi paša će se stvarno reinkarnirati i doći u ženskom obliku :D

p.s. ovo je jedna od najboljih njihovih scena :cerek:

Firuze
06.04.2013., 14:18
Dobro nam dosli, i da uzivamo i dalje bez obzira sto nam je serija prekinuta.

Meni je iskreno bez Pase serija prazna i bez veze, nemam sta iskreno sa onim zarom i zeljom da gledam kao sto je to bilo prije. Svak ima svoje misljenje, ali on kakav je da je, to svi znamo krasio je i cinio seriju 10000000.puta zanimljivijom nego sto je to sada slucaj.

http://m.UploadEdit.com/b013/1365254260881.gif (http://m.UploadEdit.com/b013/1365254260881.gif)

Okanica
06.04.2013., 15:47
Ma joooj, nema potrebe više da raspravljamo o Paši i Hurem, dovoljno je toga bilo na drugoj temi... Ovdje smo da širimo pozitivu :cerek:.

Uostalom, sve se vidi oz ovog sjajnog dijaloga Njene narančastosti i Njegove pargalijosti :D. Mina, šta reći :top:

A ja sam nešto razmišljala. Ne mogu ni da zamislim koliko im je dobra hrana na setu kad su se svi toliko udebljali :eek:. Većinom se spominje Meryem, ali meni je neko drugi upao u oči (naravno):

http://s20.postimg.org/42azylrql/6341_10151256505878796_1228643035_n.jpg

OK, volim ja njega u svim bojama i oblicima, ali hvala dragom Bogu pa je smršao, ovo je za :facepalm:

dr_md
06.04.2013., 17:01
Yup.. Svi su se zakačili za jadnu Meryem, a lepo se videlo kako su se i Halit i Okan zapustili i udebljali. Mehmet Gunsur nije nikada - on ima savršeno tijelo :cerek:- pazi čovjek na sebe i uopšte ne pokazuje godine.. Ni drugi se nisu baš nešto udebljali ili mi promaklo?? A da, možda Fatih... Ači ženske nisu baš, meni su više manje iste... Čak mi Nur još i smršala...
Okan je sigurno smršao? A vidim da je i Halit (Halit je i ranije morao paziti na to što papa)...

4pistolja
06.04.2013., 19:18
Želim da se Ibrahim vrati u seriju. Iako je u kontra taboru, bio je zanimljiv i pametan protivnik. Ova Šah je izgleda samo još jedna tudumasta kokoš koja spletkari u pokušajima... Šteta! Baš sam mislila da ćemo konačno gledat okršaj pametnih žena...

Vrati se Ibrica! Opraštamo ti što si debel i ne voliš našu Narančastost. :)

Dugonoga
06.04.2013., 19:42
@mina, genijalna si-njezina narancastosti i njegova pargalijosti:lol:
Lijepo je vidjeti kako polako dolaze stara lica ovdje, bilo bi mi dosadno bez vas i nasih prepucavanja:rofl:
Mora da im je rad na seriji dobro ucinio kada su ovoliko jeli, sva sreca pa su i smrsavili jer neki jednostavno ljepse izgledaju kada su slang:cerek:

mina_jasmina
06.04.2013., 20:01
pattie, okanice, dugonoga, 4pištolja, drago mi je da sam vas malo nasmijala! slažem se sa gore navedenim da je serija prazna bez ibrice, šahica je samo blijeda kopija, bzvz. što se mene tiče, na ovom topicu ibro može vaskrsnuti :zubo: e, znate da amerikanci uvijek rade spin offove serija, pa tako su mogli uraditi spin off suljašina! neka se njegova buljokavost bavi izradom nakita i haremom, a ibro & hurka neka se presele u novu seriju!

uskoro, na vašim ekranima! ljubav koja će ukinuti sve tabore, strast od koje će se tresi zemlja, intrige koje će promijeniti svjetski poredak, special guest stars prepelice i lavovi ... gledajte u novoj hit seriji:

"njezina narančastost & njegova pargalijost"

Okanica
06.04.2013., 20:41
Uuuu može, možeee :cerek:. Curke, kad već smišljamo nove scenarije, dajte prijedloge za neki kako ubaciti blizanca Niku u igru kako bih ja opet mogla sliniti za Okanom :cerek:. Obzirom da po povijesti Ibrahim nije imao brata blizanca, Meral ga je sigurno ubacila sa razlogom. To što je novi režiser glup možete vi popraviti tri, četiri, SAD :D

A period kad je bio ovako debel Okan je pred kraj druge sezone, baš se vidio stomak čak i ispod onih kostima :zubo: Poslije je smršao za treću sezonu... Hvala Bogu :rofl:

A evo malo Mehmeta da parimo oči kolektivno:
http://www.youtube.com/watch?v=gJi1LkNM_xA

Mia007
06.04.2013., 20:50
Gle, gle ti njih......cccccc.....kako se samo nakrcaju u tajnosti ovdje.....a? Di ste sultanije, a?

Eto i mene. Baš mi ono žao kaj prekidamo...totalka....a bila takooooooo dobra i žustra rasprava....
@mina super gifić i tekst :lol:

E i ja se pitala jel nam se to Suljo nadebljao za ulogu, kao ono on to sad stariji kit ili su mu natrpali onaj kaftan pa da izgleda deblje ili kaj? Da i Ibrahim nije baš bio nekaj mršav u zadnje vrijeme i tu bradurinu imao ko Suljo, samo moram priznat njegova bila ljepša, onako valovita, nešto.....Suljina ko slama, grozno....

Meryem se bome istesala samo neki puta mislim previše.....ona ko Mehmet, mršavi ono do daske.....e da i Nur isto.....ona scena kad je Hurka gledala maketu džamije koju hoće izgradit pa stoji blizu u onoj zelenoj haljini, bokte nestale joj cice, nema, sve isparilo, nema onih velebnih i napetih dekoltea, jelte, iz kojih sve kipi :lol: malo mi je malo previše to....bolje mi je bila onako malo putenija (rekla sam malo :mig: ) nego ovako mršava, ali ajde ona mora sad glumit gospoju od kojih 4 banke......

E ekipa molbica za vas, aj pliz dajte link ako ima uopće ikoji gif maker di se ne trebam ulogiravat i sva ta čuda...brate već ne znam koliko imam passworda i na kojim stranicama, doma, na poslu, ovaj, onaj....luuuuuda sam od ulogiravanja :lol:

4pistolja
06.04.2013., 21:03
Uuuu može, možeee :cerek:. Curke, kad već smišljamo nove scenarije, dajte prijedloge za neki kako ubaciti blizanca Nika u igru kako bih ja opet mogla sliniti za Okanom :cerek:. Obzirom da po povijesti Ibrahim nije imao brata blizanca, Meral ga je sigurno ubacila sa razlogom. To što je novi režiser glup možete vi popraviti tri, četiri, SAD :D

'Ko zna? Možda ti se dobri paša vrati u kakvoj osvetničkoj misiji koju će režirat ucviljena udovica Hatidža. Ako se takvo što desi, prognoziram da je unaprijed osuđeno na propast. Zbog MegaMinda u organizaciji, jelte?
Ali dobit ćeš koji pogled na Okatog. :cerek:

zvrnda
06.04.2013., 21:09
Hmmm, pocinjena je greška u svezi Nike kad se upoznao sa Sulejmanom. Ipak, recimo da je Sulejman zapravo zadavio Niku, a Imbrahim je i dalje živ. Nakon nekog vremena Sulejman se sve više odaje melankoliji i tuzi, ratni pohodi mu i nisu baš uspješni, strašno mu fali prijatelj sa kojim je jedino mogao razgovarati u rebusima, prijatelj koji ga je mogao razumijeti...
Hatiđa se udaje za nekog starca, Nigar se razvodi od Rustema i odlazi potražiti svoju kcer. Nalazi je u bogatstvu i blagostanju, živi idilicni život uz svog oca, Ibrahima. Oni vec dugo nju cekaju i vec su izgubili svaku nadu da ce ikad doci. Ovakvu priliku dajem Nigar samo pod uvjetom da se ne udruži sa one cetiri kokoši protiv Njezinog Narancastog Velicanstva.
Naravno, Ibrahim je cijelo vrijeme u dosluhu sa Matrakcijem koji ulazi na Divan i koji tamo rukovodi ratnim planovima po Ibrahimovim uputama. Ratni pohod je krenuo, Ibrahim se pridružuje vojsci kao vlastiti brat Niko. Uvijek je blizu Sulimana, no ne preblizu. U jednom okršaju Suliman umalo pogine, turska vojska je poražena. Niko odvodi Sulju i skriva ga i lijeci na nekom imanju. Svi misle da je došao Suljin kraj, Mahidevran truje Mustafu i želi da se proglasi Sultanom. Za razliku od nje, Vatrena Naša vjerno ceka Sulju jer osjeca da je živ....
Zasad dosta, a može netko i nastaviti ili nešto promijeniti.

dr_md
06.04.2013., 21:37
tu bradurinu imao ko Suljo, samo moram priznat njegova bila ljepša, onako valovita, nešto.....Suljina ko slama, grozno...

Da da da... :rofl::rofl::rofl: Valovita kovrđava bradurina. :cerek:

Društvo, a ovde možemo stavljati gifiće omiljenog nam para Ibrahim-Hurri?? Krenimo od prve sezone jer ima puno vrijednih scena. :D

Firuze
06.04.2013., 21:47
Za Okana i lik Ibrahima vrijedilo je gledati seriju, koja bez njega blijedi.

http://m.UploadEdit.com/b013/1365280965112.gif (http://m.UploadEdit.com/b013/1365280965112.gif)

Ova slika ubija, pogledajte mu ljudi suze...

http://s24.postimg.org/74c46mj51/5097b6.png (http://postimage.org/)

http://s15.postimg.org/sbb36rbcb/1243ibrahim1.png (http://postimage.org/)

Okanica
06.04.2013., 22:48
@zvrnda: sviđa mi se kako razmišljaš :D

U tom duhu ja malo nadograđujem scenarij:

Onda kad su se u lovačkoj kući susreli Niko i Ibrahim, svi se sjećamo razgovora u kojem je Ibrahim izjavio da bi ostavio sve i otišao sa Nigar, a Niko se čudio. Eh sad, vrativši se kući, Niko je shvatio da sada konačno može priznati svoju dosad duboko skrivanu ljubav prema nježnoj sultaniji Hatidže koju je upoznao na vjenčanju, i rekao bratu svoja osjećanja.

Ibrahim se vratio u Istanbul, i tada dolazi na scenu čuveni razgovor njega i Nigar u kojem planiraju djecu i sretnu porodicu. Ibrahim sve više razmišlja o tome, ne može da se odupre takvim mislima i planovima... Ubrzo dolazi na ideju da se zamijeni sa bratom! Braća se zamijene, a Ibrahim daje instrukcije Niku da Nigar što prije pošalje kod njega.

Niko to i uradi, ali svi znamo da Nigar nije ispoštovala dogovor. Niko ode u pohod ne znajući da Nigar nije otišla kod Ibrahima. Ibrahimu nije jasno zbog čega Nigar ne dolazi, ali se ne smije vratiti u Istanbul jer se misli da je Ibrahim na pohodu. Niko se vraća, i saznaje da Nigar nije otišla i da je trudna. Bijesan je jer ga je strah da će mu to pokvariti odnos sa voljenom Hatidže. Još jednom pokušava Nigar poslati Ibrahimu, ali Hurem to sprječava.

Sve se saznaje, on ne smije priznati da je Niko od straha da ga Hatidža neće prihvatiti. U međuvremenu mu se svidjelo bogatstvo i moć, pa nije rekao Ibrahimu pravu situaciju kako se ne bi vratio po Nigar i zamrsio mu planove. Oholi se ne shvatajući u potpunosti Osmanske propise, i govori čuvenu izjavu o lavu i krotitelju. Ibrahim je razočaran, misli da je izgubio sve. Niko voli Hatidžu, i zato svaki put kad vidi Nigar, prema njoj se grozno ponaša, a ulizuje se voljenoj Hati. Udaje Nigar za Rustema kako mu više ne bi smetala.

Međutim, kad se pojavi sumnja da je Kader živa, Niko više nema srca da laže bratu, i ovaj se ponovo vrati u Istanbul. Ibrahim je zatečen kada sazna da je njegov brat udao voljenu Nigar, ali ne smije ništa priznati. Stoga odluči da se posveti maloj, a Nigar voli u tajnosti... Niko shvata težinu svojih djela, i izjeda ga griža savjesti... Kada mu Ibrahim kaže da sumnja da će ga Suljo pogubiti zbog Nikovog glupog govora o lavu i krotitelju, Niko ne može dopustiti da mu brat ispašta zbog njegovih djela, i predlaže mu da se ponovo zamjene, jer je on spreman snositi posljedice svojih djela. Ibrahim ostavlja instrukcije Matrakčiju da nađe način da mu pošalje Nigar i malu prvom prilikom.

Sulejman pogubi Niku, Matrakči pošalje malu ocu, a samo se čeka da se Nigar razvede kako bi i ona otišla kod Ibrahima. Ne smije joj reći istinu, jer zna da mu neće povjerovati u ovako nevjerovatnu priču... Nakon nekog vremena, Nigar se razvede, ode u Pargu, kad tamo... Ibrahim i Esmanur u blagostanju samo nju čekaju :cerek:

To be continued...

Edit: Ovo sam naravno pustila mašti na volju, apsolutno sam svjesna da bi ovakvo nešto bilo nemoguće snimiti :D. Možda ponudim scenarij meksičkoj produkciji :lol:

zvrnda
07.04.2013., 10:49
Eto, OKanice, vrlo su nam razmišljanja slicna iako smo u razlicitim "taborima" :D.
Ibrahim je vrlo zanimljiv lik, a njegov brat blizanac daje velike mogucnosti. Sve ovo dopuštam, može se cak i vratiti na dvor kao svoj vlastiti brat oženjen sa Nigar, ALI nipošto ne smije dirati Njeno Narancasto Nevisokorođeno, ali vrlo Pametno VElicanstvo!!!!!. Naravno, svi znamo da ce Mustafa uskoro biti pogubljen, pa nakon toga, Ibrahim više nema volje ratovati sa Hurrem jer shvaca da je borba uzaludna.
Šah sumnja da je Niko zapravo Ibrahim i na sve moguce nacine ga nastoji navuci na tanak led. Pokušava ga zavesti, a kad ne uspije želi ga smaknuti. Traži pomoc Luftica, a on pak pocinje šaputati sultanu.
Naravno, Sulejman to ne želi slušati jer je on vec prije shvatio istinu. Hurrem, Njena Inteligentnosti, također nema razloga ratovati protiv Ibrahima, pa se Ibrahim i Hurrem zajedno udružuju protiv Šah. SVi znamo da joj u tom slucaju nema spasa jer su ovo dvoje nezaustavljiva kombinacija...
Što se HUrrem tice, ona je na vrhuncu moci, Suljo je sretan jer je njegova voljena uz njega kao i Pargali. Ibrahim je također sretan jer su uz njega sva njegova djeca i njegova voljena Nigar. Hatiđa je, naravnoodavno mrtva. Na onom svijetu je zadovoljna jer je njen voljeni sretan. Njena mržnja prema Hurrem ni tamo ne jenjava jer, ona je ipak kriva za sve, a ima i ljepše papuce od nje, a i krunu, pa kosu, pa još i Ibrahima za prijatelja i još je stalno nasmijana što vrlo smeta vjecno namrgođenoj Hatiđi. I tako, ona se obraca Alahu i traži... (nastavite dalje)...
Đizzz, kad ovo citam,:facepalm::confused::lol:

Firuze
07.04.2013., 12:58
Dobro ste ovo smislili, ja opet nastavljam sa slikama.

Ova je sa snimanja.

http://s11.postimg.org/by6zpbr1f/b9cdfe91.jpg (http://postimage.org/)

pattie_boyd
07.04.2013., 15:16
hehe, stvarno se Okan ugojio u odnosu na početak...to smo baš Dugonoga i ja komentirale još davno :lol:
pusto jako bez Ibrice, ali ova Šahi mi drži seriju još kako-tako...sviđa mi se onaj njezin plan falsiranja napadnutog Sulje, Mehmeta i Selima u pohodu i Mustafinog preuzimanja prijestolja...Hurka fakat pala na to i poslušala savjet o postavljanju Bayazida na prijestolje :lol:
eto, sad jedva čekam pogledat tu 86. jer sam stala sa cijelim gledanjem tu :D...sažetke i najave pratim da Turskom, dakako :D

4pistolja
07.04.2013., 15:31
Naravno da nije pala na foru, šta ti pada na pamet?
Svašta joj se može pripisat, al' ne i to da je gluplja od sultanovih sestara.

Okanica
07.04.2013., 15:46
Evo, pronađen grob i povijesne Šahe :D. Čitala sam da je bila baš opasna, nešto slično kao ova iz serije :zubo:

http://www.trtbosanski.com/bs/news/detail/turska/1/nakon-400-godina-pronaden-mezar-sah-sultanije/18091

Dugonoga
07.04.2013., 19:52
Nakon Ibrahima bez kojeg je pusta serija ona mi je dosla kao osvjezenje iako se bojim da ce i to upropastiti:mad:

Zorée
07.04.2013., 19:52
Evo, pronađen grob i povijesne Šahe :D. Čitala sam da je bila baš opasna, nešto slično kao ova iz serije :zubo:

http://www.trtbosanski.com/bs/news/detail/turska/1/nakon-400-godina-pronaden-mezar-sah-sultanije/18091

šaha carica :cheer:

Dugonoga
07.04.2013., 20:51
Nasla sam citat iz djela Tvrdjava Mese Selimovica koji tocno opisuje situaciju izmedju Ibrahima i Sulejmana:

''"Postoje tri velike strasti: alkohol, kocka i vlast. Od prve dvije ljudi se nekako mogu izliječiti, od treće nikako. Vlast je i najteži porok. Zbog nje se ubija, zbog nje se gine, zbog nje se gubi ljudski lik. Neodoljiva je kao čarobni kamen, jer pribavlja moć. Ona je duh iz Aladinove lampe, koji služi svakoj budali koja ga drži. Odvojeni, ne predstavljaju ništa; zajedno, kob su ovog svijeta. Poštene i mudre vlasti nema, jer je želja za moći bezgranična. Čovjeka na vlasti podstiču kukavice, bodre laskavci, podržavaju lupeži, i njegova predstava o sebi uvijek je ljepša nego istina."

Firuze
07.04.2013., 21:22
Odlican citat Dugonoga, savrsen, inace Mesa je mudrac pravi.

A istina je stvarno da je bez Ibrahima serija pusta, svake sekunde mislim da ce se pojaviti iza ugla, i uciniti seriju zanimljivijom, uopce mi nema onog zara i zivosti kao kada je on bio u seriji, mozda ne bi bilo ovako da glumac nije savrseno odglumio lik Ibrahim pase.

dr_md
07.04.2013., 23:15
Ljudi ja ću sada ići u krajnost i skroz menjati temu o kojoj pišete ali... moram ovo da napišem... Meryem kad u MY jede (šta god da je, ili slatko ili slano ili voće) - jede na takav način da hoću i ja da uzmem nešto da jedem... Ne znam dali ste u RL doživeli ljude koji jedu na sladak način da poželite i vi jesti, ja jesam, i ona me podseća na par takvih ljudi koje znam. :rofl:

Firuze
07.04.2013., 23:26
Za sve one koji vole Hurem.

http://s23.postimg.org/hi7iugdbf/etle_O.png (http://postimage.org/) http://s18.postimg.org/54m8ojlyx/xqg_P8.png (http://postimage.org/)

A sada Nigar ljepotica, za sve njene fanove.

http://m.UploadEdit.com/b013/1365373465398.gif (http://m.UploadEdit.com/b013/1365373465398.gif) http://m.UploadEdit.com/b013/136537352258.gif (http://m.UploadEdit.com/b013/136537352258.gif)

dr_md
07.04.2013., 23:30
Firuze, gde uploaduješ gifiće?? Ja bih stavila par njih (kad ih napravim) ali ne znam kuda...