PDA

View Full Version : Eksplozije u Zagrebu

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

Michael Collins
26.01.2013., 10:02
Specijalni rat desnice i Karamarka.

Jel i Vojislav njihov (od desnice i Karamarka)? :kava:

Panonicus
26.01.2013., 11:02
Što je s Vojom? Nema nikakvih vijesti, je li još gladuje?
Tako to ide kad se službe uključe.
Ode Vojislav u tišinu.

mali febo
26.01.2013., 11:05
Mađari iz okolice Šibenika?:eek:
ne zaboraviti da Jelaćićev mač nije okrenut prema Mađarskoj nego na jug pa jest i logično da ne smeta Mađarima iz Mađarske već eventualno ovima na jugu što okupiraše obalu
a možda i nisu Madžari
ni Vojo nije Madžar ....
:misli:

mali febo
26.01.2013., 11:10
Jel i Vojislav njihov (od desnice i Karamarka)? :kava:

Vojo je dobar drug i svestrana socijalistička ličnost moralno-politički vaspitana u JNA i kooptirana u RH kao paradigma suživota kad već nema bratstva-jedinstva
:kava:

=Nadimak
26.01.2013., 11:42
Ako je policija nasla prave krivce onda je to za pohvalu.

Ako je nasla, znaci da je policija uspjesna i da je pronasla 2 od 3 bombasa, u suprotnom bi ih se optuzivalo da nemre naci nikoga ak se pritom sam ne raznese.

Sad se pak postavlja pitanje kako su pronasli sve osim onoga koji je bacio dimnu bombu u skolu ?

Jest da se o tome ne prica, ali vjerujem kako su policajci iz Splita sad pod velikim pritiskom nakon uspjeha zagrebackih kolega, glavesinama vjerojatno polozaj visi o niti.

Uvijek spreman
26.01.2013., 11:46
"Petorica osumnjičenih da su neki dan bacili eksplozivnu napravu na zagrebačkom Trgu bana Jelačića zaista su s našeg područja i još ne mogu vjerovati da su to napravili. Šokirana sam i teško mi je vjerovati da su počinili takav čin koji je za svaku osudu", izjavila je za Šibenik.in jutros vodička gradonačelnica Branka Juričev - Martinčev. Ona je potvrdila i kako je samo jedan od uhićenih član Mladeži HDZ-a, ali ne i ostali, kako se jutros govori po kuloarima.

Po Šibeniku i Vodicama priča se da je riječ o djeci iz uglednih vodičkih obitelji, takozvanoj "zlatnoj mladeži", a Šibenik.in doznaje kako jedan od njih upravo završava fakultet u Zagrebu, čeka diplomu i treba postati profesor povijesti. Drugi je iz obitelji poginulog vatrogasca pa Vodičani ne mogu vjerovati da se baš on išao s društvom igrati eksplozivom.

najdraži
26.01.2013., 11:52
http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-zbog-eksplozije-na-trgu-bana-jelacica-uhitila-sest-osoba-bombu-bacili-vodicani-jedan-je-u-mladezi-hdza/659163.aspx

jedan od uhićenih član Mladeži HDZ-a, :503:

pa nevjerovatno :503: osim što su pokrali cijelu zemlju, sad ovi hdz jugend podmeću i bombe.

koja govna će još isplivati iz te kriminalne organizacije :503:

Marina Fiume
26.01.2013., 12:28
Opa! Ovo je kao da gledaš krimi film s puno obrata. Radnja filma te navodi na zaključak da su u pitanju jugonostalgičari, a na kraju filma ispadne HDZ-jci. Moja ocjena: 8/10. :kokice:

McFuck
26.01.2013., 12:36
Da su kojim slucajem Srbi ili deca oficira JNA vec bi bile novine pune njihovih imena i slika, ispisa sa drustvenih mreza i izjava susjeda.:lol:

pinzgauer
26.01.2013., 12:49
Da su kojim slucajem Srbi ili deca oficira JNA vec bi bile novine pune njihovih imena i slika, ispisa sa drustvenih mreza i izjava susjeda.:lol:

A forum bi bio pun teorija zavjere u kojima svemoćni KOS u saradnji sa Vojom i ostalim zlikovcima postavlja eksplozivne naprave da nas spriječi da uđemo u EU :lol:

Ne znam, ali ja sam iznenađen i uvređen :ne zna:

Dakle KOS-ovca Voju i mladež HDZ-a možemo strpati u isti koš.
Nevjerovatno.
Pa tko bi rekao da KOS i HDZ dijele iste interese? :kava:

aryna
26.01.2013., 13:05
"zlatna vodička mladež"?

a jedan studira povijest u zagrebu? e svaka mu čast! :rolleyes: je li mu to trebalo za kolokvij o banu jelačiću?

dapače, sad vidim da je čekao još samo diplomu i trebao postati profesor povijesti:

http://www.sibenik.in/sibenik/eksplozivnu-napravu-bacili-vodicani-jedan-od-njih-je-u-mladezi-hdz-a/7897.html

Grizli_Medo
26.01.2013., 13:23
Koga zanima vise o operacijama "Labrador" i "Opera", moze to saznati iz izjave Radenka Radojcica koji je bio sudionik tih operacija.

Cijela izjava moze se skinuti ovdje... (http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=radenko%20radojcic&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.nsf-journal.hr%2Fissues%2Fv10_n3-4%2Fpdf%2F0000016884-07-NSF-2009-3-4%2520Radenko-Radojcic-185-GA.pdf&ei=HJz4ULD9GsTKsgbm5oH4BA&usg=AFQjCNE52e4ApzS8aRv3hxz3YbI8xRpugA&bvm=bv.41248874,d.Yms)

Poznavajuci tu izjavu i nacin na koji su te operacije vodene, stvari postaju jasnije, a ubacivanjem Josipa Perkovica (i Mustaca) i izrucenje Njemackoj koja im prijete, dobije se vrlo jasna slika motiva.

Ovoga bi moglo biti jos u narednim vremenima, jer jednostavno Srbi i nasi domaci osumnjicenici njemackog pravosuda imaju zajednicki interes.

Ali ono sto ja ne vjerujem je da ce ponoviti sadasnju gresku i uvaljati jugonostalgicarske snage, jer je to preprozirno.

Mislim da ce sljedeca sranja raditi nasi ultra desni "prijatelji", najjaci udaraci u hrvatska prsa, XXL Hrvatine koji ce eventualnim razotkrivanjem napraviti puno stete domoljubnoj ideji.

P.S. Informacije se stopaju da se umanji steta jer je ocito da je idiot samoranjavanjem napravio sranje, razotkrio i sebe i cijelu operaciju i sad se kontrolira steta na politickom planu. I vrlo brzo ce nestati bilo kakve informacije o ovome, a pojavit ce se neki novi unositelji nereda...

E da, bit ce toga jos. Ovo je samo uvod, prestorjavanje. Sad tipujem na mladez HCSP-a u sljedecoj akciji.

mau123
26.01.2013., 13:28
Ako je policija nasla prave krivce onda je to za pohvalu.

Ako je nasla, znaci da je policija uspjesna i da je pronasla 2 od 3 bombasa, u suprotnom bi ih se optuzivalo da nemre naci nikoga ak se pritom sam ne raznese.

Sad se pak postavlja pitanje kako su pronasli sve osim onoga koji je bacio dimnu bombu u skolu ?

Jest da se o tome ne prica, ali vjerujem kako su policajci iz Splita sad pod velikim pritiskom nakon uspjeha zagrebackih kolega, glavesinama vjerojatno polozaj visi o niti.
Zato jer mu kamera nije snimila lice i zato jer to nije bomba nego zapaljene novine koje su malo zacrnile zid.

Ber
26.01.2013., 13:33
Još bih amaterizam Voje mogao staviti pod površnost onog koji ga je unajmio, ali ovu petorku iz Šibenika ne mogu. Toliko naivno.

Živo me zanima da se ovo stvarno i istinski raspetlja do kraja.
Da i Vojo i ova "petorka" propjeva.
Treba biti stvarno mega kreten dovesti se autom praktički na Jelačić plac, baciti bombu, pa u isti taj auto uskočiti i "pobjeći".
Mogli su i ostati tamo pa pričekati policiju.

Oba počinjena su toliko naivna da pobuđuju vrlo ozbiljnu sumnju na podmetaljku. Pogotovo ovo drugo.

Raspudin
26.01.2013., 13:35
http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-zbog-eksplozije-na-trgu-bana-jelacica-uhitila-sest-osoba-bombu-bacili-vodicani-jedan-je-u-mladezi-hdza/659163.aspx

jedan od uhićenih član Mladeži HDZ-a, :503:

pa nevjerovatno :503: osim što su pokrali cijelu zemlju, sad ovi hdz jugend podmeću i bombe.

koja govna će još isplivati iz te kriminalne organizacije :503:

Kao što sam i rekao specijalni rat desnice i Karamarka. :top:
HDZ-ova zlatna mladež.

Ber
26.01.2013., 13:39
HDZ-ova zlatna mladež.

Da je Karamarko ovo organizirao, sigurno ne bi autom došli do mjesta počinjenja kao taxijem.
Smrdi to sve skupa.

Znaš kako ćeš prepoznati UDBAša u emigraciji ?
To ti je onaj koji u gomili najviše maše ustaškim barjakom.

zeljko_ri
26.01.2013., 13:39
Sad je jasno da je cilj oporbe uzdrmati vlast, poremetiti datum ulaska u EU i baciti Hrvatsku na koljena. Nije njima stalo do domovine, već samo kako će onesposobiti SDP.

leteči
26.01.2013., 13:45
Da je Karamarko ovo organizirao, sigurno ne bi autom došli do mjesta počinjenja kao taxijem.
Smrdi to sve skupa.

Znaš kako ćeš prepoznati UDBAša u emigraciji ?
To ti je onaj koji u gomili najviše maše ustaškim barjakom.

A ko bi drugi mogel ovak traljavo organizirat. Doduše pravo je čudo da nisu koristili taxi.

Grizli_Medo
26.01.2013., 13:47
Sad je jasno da je cilj oporbe uzdrmati vlast, poremetiti datum ulaska u EU i baciti Hrvatsku na koljena. Nije njima stalo do domovine, već samo kako će onesposobiti SDP.

Na zalost, djelomicno si u prvu. Samo ti definicija oporbe ne valja. Nije ovo stranacka stvar, jednostavno neki iz "desnog" spektra i drugovi osumnjicenici njemackog pravosuda imaju zajednicki cilj, neulazak Hrvatske u EU.

Ali nije to problem desnice kako ce se to sad prikazat, to su oni na desnoj sceni koji se dive Chavezu, nacionalizaciji i slicnim budalastinama koje nikako ne mogu spadati pod desnu perspektivu.

Ti i takvi su i prije bili najlaksi plijen za one koji su ih tad, a i sad, instrumetalizirali za kojekakve ciljeve.

Samo onoga cega je mene strah je da cilj zahtjeva puno vece sranje ili puno veci niz malih sranja.

Ovaj put drzim fige vlasti da zavrsi posao sa EU. Jbg, udruzili se "domoljubi" sa starim "neprijateljima", a to nikako nije dobro za Hrvatsku.

Raspudin
26.01.2013., 13:47
Još bih amaterizam Voje mogao staviti pod površnost onog koji ga je unajmio, ali ovu petorku iz Šibenika ne mogu. Toliko naivno.

Treba biti stvarno mega kreten dovesti se autom praktički na Jelačić plac, baciti bombu, pa u isti taj auto uskočiti i "pobjeći".
Mogli su i ostati tamo pa pričekati policiju.

Oba počinjena su toliko naivna da pobuđuju vrlo ozbiljnu sumnju na podmetaljku. Pogotovo ovo drugo.

To je škola šeprtljave špijunčine Karamarka.

Ber
26.01.2013., 13:49
A ko bi drugi mogel ovak traljavo organizirat. Doduše pravo je čudo da nisu koristili taxi.

Vrlo vjerojatno netko tko je htio da akcija propadne a počinitelji se uhvate.

leteči
26.01.2013., 13:53

Makar ti je opaska potpuno ok jel imaš nekog realnijeg kandidata.

Raspudin
26.01.2013., 13:58

Ja mislim da je samo za Voju HDZ-ovska špijunčina Karamarko htio da bude uhvaćen a ovo sada je rezultat njegove šeprtljavosti.

aryna
26.01.2013., 14:00

što bi se reklo: imaju "nenaseljen prostor između ušiju".

Razbijač
26.01.2013., 14:09

Jest stvarno.

Sve je jasno, osim onih 5 ostalih plus Vojo. :rofl:

Raspudin
26.01.2013., 14:16
Jest stvarno.

Sve je jasno, osim onih 5 ostalih plus Vojo. :rofl:

Ovih 5 ostalih je platio Karamarko a član mladeži HDZ-a je koordinirao operaciju po Karamarkovim instrukcijama.
Voji je bilo namiješteno da strada kako bi se krivica mogla svaliti na ljevičare,Srbe.jugonostalgičare... a iza svega ustvari stoji šeprtljava špijunčina Karamarko odnosno desnica.

TheCNK
26.01.2013., 14:20
Ovo je isto retardirano kao kad ste navalili na one četiri cice iz Poznana da su HDZ-ovke i to je bilo jedino bitno, iako se sav razvrat u društvu odašilje iz sloja sklonog SDP-u.. Ne kužim? Je li bitno da li je puklo nešto ili je netko iz neke stranke? Medijima i specijalnim ratnicima kontra Hrvatske i HDZ-a kao da je bilo važno po život išćeprkati da je netko od njih u vezi s HDZ-om pa makar to bio dečko koji se vjerojatno sa 16 na nagovor starog upisao u HDZ a danas ni ne zna gdje mu je iskaznica.

TheCNK
26.01.2013., 14:25
Ja mislim da je samo za Voju HDZ-ovska špijunčina Karamarko htio da bude uhvaćen a ovo sada je rezultat njegove šeprtljavosti.

Što to špijunčina? Odakle to? Pojasni mi genezu tog epiteta. :confused:

mau123
26.01.2013., 14:33
Ovo je isto retardirano kao kad ste navalili na one četiri cice iz Poznana da su HDZ-ovke i to je bilo jedino bitno, iako se sav razvrat u društvu odašilje iz sloja sklonog SDP-u.. Ne kužim? Je li bitno da li je puklo nešto ili je netko iz neke stranke? Medijima i specijalnim ratnicima kontra Hrvatske i HDZ-a kao da je bilo važno po život išćeprkati da je netko od njih u vezi s HDZ-om pa makar to bio dečko koji se vjerojatno sa 16 na nagovor starog upisao u HDZ a danas ni ne zna gdje mu je iskaznica.

Nije ti smetalo kad su ti isti mediji a i vi desničari po forumima izvukli o Vojislavu da je na facebooku napisao da je ljevičar ,da je lajkao Građansku Akciju, grupu protiv buke crkvenih zvona , da je lajkao Miranda Mrsića...

Razbijač
26.01.2013., 15:00
Ovih 5 ostalih je platio Karamarko a član mladeži HDZ-a je koordinirao operaciju po Karamarkovim instrukcijama.

Tek si se prijavio da bi sa istih 4-5 postova optužio Karamarka.

Jel i to po nečijim instrukcijama. :)

Voji je bilo namiješteno da strada...

:lol:

KarayaOne
26.01.2013., 15:06
Hoce bit izbaceni iz hdz-a?
Se HDZ isprico?

Bhakti
26.01.2013., 15:10
Za Voju se zna što je, a ova mladež su obični plagijatori koji su se odlučili malo zabaviti...vjerojatno ponestalo droge pa dizali malo adrenalin "akcijom".

sedan
26.01.2013., 15:12
ako čujete da po Hrvatskoj nešto pucketa..to puca plan 21.

KarayaOne
26.01.2013., 15:14

Hahahah, trololololo

Kaj nemre se objasnit kak je hdz povezan s ovim pa se trubenta:)

sb323ar
26.01.2013., 15:34
Kaj nemre se objasnit kak je hdz povezan s ovim pa se trubenta:)

Meni je čudno da ostala četiri učesnika nisu članovi HDZ-a. Nije mi jasno čiji su onda ak nisu njihovi?:eek:

Da ne ispadne da ih branim, to treba dobro poderati i dati im dovoljno vremena da promisle prije nego nešto slično pokušaju.

I, da ne zaboravim, mediji spominju "ugledne" obitelji (ili nešto slično), zašto ih ne otkriti ako imaju saznanja o istima?

KarayaOne
26.01.2013., 15:36
Meni je čudno da ostala četiri učesnika nisu članovi HDZ-a. Nije mi jasno čiji su onda ak nisu njihovi?:eek:

Da ne ispadne da ih branim, to treba dobro poderati i dati im dovoljno vremena da promisle prije nego nešto slično pokušaju.

I, da ne zaboravim, mediji spominju "ugledne" obitelji (ili nešto slično), zašto ih ne otkriti ako imaju saznanja o istima?

Treba otkriti ciji su to sineki. I treba im murja kosti polomit. Je es ovu demokraciju. Dobit ce neki ukor i biti heroji u selu. Dok s bMWom ne zgaze nekog na zebri. Onda ce u internat u svicarsku.

Razbijač
26.01.2013., 15:37

"Ugledne" se smije imenovat samo kad je nešto "ugledno".

sb323ar
26.01.2013., 15:43
"Ugledne" se smije imenovat samo kad je nešto "ugledno".

Zato to i kažem, ugled se stječe godinama, volio bih znati šta mediji i drugi smrtnici smatraju "ugledom"?

Razbijač
26.01.2013., 16:04
Zato to i kažem, ugled se stječe godinama, volio bih znati šta mediji i drugi smrtnici smatraju "ugledom"?

Evo jedan "ugledni" otac se sam javio.

Ante Duvnjak je rekao da su se njegov sinek i ekipica sami javili policiji.

Ostalo im pirotehnike pa se malo zaigrali, kaže. :rofl:

Ber
26.01.2013., 16:14

Ostalo im pirotehnike pa se malo zaigrali, kaže. :rofl:

Mogli su se zaigrati na milion i po livada diljem Zagreba i Šibenika.
A zaigrali se na glavnom trgu, glavnog grada, glavnog spomenika.
Ne izgleda kao igra.

aryna
26.01.2013., 16:16
Za Voju se zna što je, a ova mladež su obični plagijatori koji su se odlučili malo zabaviti...vjerojatno ponestalo droge pa dizali malo adrenalin "akcijom".

mislim da je riječ o čistoj obijesti i pakosti.

među tom 'zlatnom mladeži' najmlađi, nesuđeni prof. povijesti (nastudirao se! :s) ima 28 godina. znači nisu baš nesmotreni 20-godišnjaci. s 30-tak godina čovjek bi očekivao malo više mozga.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Medu-sestoricom-uhicenih-zbog-eksplozije-na-Trgu-bana-Jelacica-petorica-Vodicana

zanima me po čemu su im roditelji ugledni.
'ugledan', u prijevodu: potkožen, bi, pretpostavljam, trebao biti ovaj otac koji ima građevinsku firmu. ne bi se začudila da je eksploziv iz tatine građevinske firme.

osobno mi je žao roditelje kojima je jedan sin poginuo kao vatrogasac na kornatima, a ovaj sin završio u grupi magaraca koji rade ovakve gluposti.

gdje si to vidio?

Razbijač
26.01.2013., 16:20
gdje si to vidio?

Vidjet ćeš u vjestima večeras, novaTV.

Mogli su se zaigrati na milion i po livada diljem Zagreba i Šibenika.
A zaigrali se na glavnom trgu, glavnog grada, glavnog spomenika.
Ne izgleda kao igra.

Jebiga, djeca "uglednih" roditelja imaju i "uglednije" igrice. :D

"Ugledni" otac kaže da sinekova eksplozija nema veze sa one prve dvije, i da je to potvrdila i policija.

McAucliffe
26.01.2013., 16:23
Dok bi SDP radio obrnuto da je u oporbi?

Kada smo to imali konstruktivnu oporbu? :ne zna:

Nisu li HDZ-e i SDP-e,dok je SDP-e bio oporba,imali konzensus oko nenapadanja po pitanju problematike ulaska RH u EU?

aryna
26.01.2013., 16:24
Vidjet ćeš u vjestima večeras.

:confused:

a to ti iz prve ruke?

tata brani sineka 30-godišnjaka da se zaigrao?
a jadna dica, stvarno dosadan je ovaj 1. mjesec.

Razbijač
26.01.2013., 16:26
:confused:

a to ti iz prve ruke?

Zezam te malo. :)

Javio se ćaća u vijesti nove TV.

aryna
26.01.2013., 16:30
Zezam te malo. :)

Javio se ćaća u vijesti nove TV.

i šta kaže ćaća, da dici treba oprostit? zima je duga, a dici dosadno?

EDIT: je li to taj tata?

http://www.slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/18221/Default.aspx

"Betonskim zaprekama i kamenim gomilama, građevinski poduzetnik Ante Duvnjak blokirao je istočni prilazni put do trgovačkih centara Plodina i Lidl-a u poslovnoj zoni Mličevac u Vodicama."

aryna
26.01.2013., 16:38
kako sam i pretpostavila, ovo "ugledan" je u novokomponovanom hrvatskom prijevodu "dobro potkožen":

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20070402/novosti03.asp

Tajkuni: Kako sam došao do svog prog milijuna?

Ante Duvnjak - Vodice - "do svog prvog milijuna došao iz nevolje - karte se posložile". :s

"Ante Duvnjak, suvlasnik GP Vodice d.d.,
jedan od bogatijih Vodičana, do svog milijuna došao je iz nevolje:

Karte se posložile

— Kada sam usred rata 1993. godine kupovao GP Vodice, gdje sam bio tehnički direktor, da bih postao većinski vlasnik, nije mi trebao milijun, nego puno manje. Nisam ni pomišljao na kupnju tvrtke, ali su se tako "karte posložile". Useljivu kuću u Velikoj Gorici od 400 kvadrata 1992. godine prodajem u pola cijene — dobivam jedva 200 tisuća DEM.
Nije bilo vrijeme za stavljanje novca na banku, pa mi ga je žena u borši, dok su bombardirane Vodice, nosala sa sobom, što je bio veliki rizik. Oglašavanje prodaje GP Vodice, koji je procijenjen na 1,2 milijuna DEM, početkom 1993., za mene je bio način da se riješim tog novca. To me i potaklo da kupim dionice, pa sam s boršom novca otišao u Zagreb. Usput sam ostvario više popusta: prvi, gotovinom sam od Fonda kupio obveznice, drugi što sam dionice platio obveznicama, treći što sam sve to platio odmah, a uz to, imao sam rok plaćanja mjesec dana, pa sam i na inflaciji zaradio 40-ak posto."

Echoe
26.01.2013., 16:44

:rofl: ...hehe... nekak premalo pucketa onda :zubo:

No, dobro... Najžešće su mi sintagme tipa ''Uhićena bombaška šestorka.'' :rofl: :503: :bonk: :bonk: Baš su jadni ti mediji, ...

=Nadimak
26.01.2013., 16:46
Zato jer mu kamera nije snimila lice i zato jer to nije bomba nego zapaljene novine koje su malo zacrnile zid.
Nisu to zapaljene novine, nego kao sto si i sam linkao pirotehnicko sredstvo kucne izrade, ponavljam bitna je namjera, cilj i trud.

Vojo se ponasa profesionalno, kao agent CIA-e zarobljen od KGB koji ceka Ramba da ga spasi iz konclogora.

Ovih 10 (ili koliko ih vec stane u golf) ce vjerojatno reci da su se malo "zajebavali", mozda spomenu tesku situaciju u provinciji...
(postoji i jedan drugi scenarij, samo to bi tek bilo zanimljivo)

Ostaje jos taj jedan...

mau123
26.01.2013., 16:56
Nisu to zapaljene novine, nego kao sto si i sam linkao pirotehnicko sredstvo kucne izrade, ponavljam bitna je namjera, cilj i trud.

Vojo se ponasa profesionalno, kao agent CIA-e zarobljen od KGB koji ceka Ramba da ga spasi iz konclogora.

Ovih 10 (ili koliko ih vec stane u golf) ce vjerojatno reci da su se malo "zajebavali", mozda spomenu tesku situaciju u provinciji...
(postoji i jedan drugi scenarij, samo to bi tek bilo zanimljivo)

Ostaje jos taj jedan...

Po meni samo ova dimna naprava može biti zajebancija, Vojne bombe i bomba od ove "zlatne mladeži" to sigurno nije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Smokebomb
A smoke bomb is a firework designed to produce smoke upon ignition. Smoke bombs are useful to military units, airsoft games, paintball games, self-defense and pranks.

aryna
26.01.2013., 17:01
evo, na lokalnom, "domaćem" portalu što ugledni ćaća kaže:

http://www.sibenik.in/zupanija/obitelj-kaze-da-je-to-samo-nestasluk-gradonacelnici-hdz-uveo-silenziostampa/7905.html

"U obitelji Duvnjaka potvrdili su da je među momcima koji su još uvijek na ispitivanju u policiji ii njihov sin. Ante Duvnjak, ugledni vodički poduzetnik i otac 27-godišnjeg Tomislava, studenta 5. godine građevine u Zagrebu, potvrdio je novinarima da je policija jutros pretresla njihovu obiteljsku kuću u Vodicama i Tomislavov stan u Zagrebu. Pritom nisu pronašli nikakve sumnjive predmete, a novinarima je kazao da se njegov sin sam prijavio policiji. Budući da je istražni postupak u tijeku, nije htio previše komentirati slučaj, ali je istaknuo kako vjeruje da se radi o 'nestašluku'.

- U pitanju je njihov nestašluk. Društvo je bilo vani, popilo se, ali nije im ovo trebalo – kazao je Duvnjak. Tomislav je trenutno u pritvoru, a doznajemo kako je policija pretresla i kuće ostale petorke, koja je također u pritvoru."

ae, čisti nestašluk, malo se popilo i zaigrali se, a eksploziv se nosi onako usput u džepu, ako ne daj bože zatreba. ma svaka čast.

Samwell Tarly
26.01.2013., 17:05
Nisu li HDZ-e i SDP-e,dok je SDP-e bio oporba,imali konzensus oko nenapadanja po pitanju problematike ulaska RH u EU?
Pa i nisu, obzirom da je SDP u trenucima zaključivanja pregovora tražio prijevremene izbore radi toga jer se GA, Pernar i ostala zgubidanska bratija šetala svaku večer po ZG..

=Nadimak
26.01.2013., 17:07
Po meni samo ova dimna naprava može biti zajebancija, Vojne bombe i bomba od ove "zlatne mladeži" to sigurno nije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Smokebomb
A smoke bomb is a firework designed to produce smoke upon ignition. Smoke bombs are useful to military units, airsoft games, paintball games, self-defense and pranks.
Ja sam vec prije pokusao napraviti razliku izmedu stvarnog bombaskog napada i ovo 2 poslije.

Zao mi je ako ti pokusavas izjednaciti ovo na Trgu s onim (od Voje) po javnom prijevozu, jos mi je vise zao ako opravdavas ono u skoli.

Razlika izmedu Voje i ostalih je u potencijalnim zrtvama, a slicnost izmedu Trga i skole je u odabiru mete.

Iako ni jedno pirotehnicko sredstvo kucne izrade u tim slucajevima nije bio opasno po zivot, odabirom osjetljivih mjesta (glavnog trga i skole) postigao se psiholoski efekt.

Ja sa i dalje nadam da ce pronaci i treceg pocinitelja (za skolu), samo njega vise nitko niti ne spominje.

Michael Collins
26.01.2013., 17:09

A odakle ti da jesu, pa nisu li postojali planovi da se podrže oni prosvjedi, sruši vlada, i odgodi ulazak u EU?
OK, i to je samo teorija, ali ništa dokazanija od ovoga tvoga :ne zna:

mau123
26.01.2013., 17:14
Ja sam vec prije pokusao napraviti razliku izmedu stvarnog bombaskog napada i ovo 2 poslije.

Zao mi je ako ti pokusavas izjednaciti ovo na Trgu s onim (od Voje) po javnom prijevozu, jos mi je vise zao ako opravdavas ono u skoli.

Razlika izmedu Voje i ostalih je u potencijalnim zrtvama, a slicnost izmedu Trga i skole je u odabiru mete.

Iako ni jedno pirotehnicko sredstvo kucne izrade u tim slucajevima nije bio opasno po zivot, odabirom osjetljivih mjesta (glavnog trga i skole) postigao se psiholoski efekt.

Ja sa i dalje nadam da ce pronaci i treceg pocinitelja (za skolu), samo njega vise nitko niti ne spominje.

Žalim ali bomba na trgu je puno bliža Vojinim bombama nego dimnoj napravi napravljenoj od pingpong loptica ili novina natopljenim sa nekom kemikalijom bačenoj u predvorje škole.

Jedini razlog zašto ti to potenciraš je jer želiš Crkvu prikazati kao veliku žrtvu a ne bi se začudio da nisu sami crkvenjaci nekog sjemeništarca poslali da to baci kako bi od sebe napravili žrtve.

Razbijač
26.01.2013., 17:22
Svako eksplozivno ili zapaljivo sredstvo možemo nazvati bombom, osim onoga koje je bačeno na crkvu i njene ustanove. :rofl:

mau123
26.01.2013., 17:25
Svako eksplozivno ili zapaljivo sredstvo možemo nazvati bombom, osim onoga koje je bačeno na crkvu i njene ustanove. :rofl:

Bomba je eksplozivna naprava.

A bomb is any of a range of explosive weapons that only rely on the exothermic reaction of an explosive material to provide an extremely sudden and violent release of energy (an explosive device). Detonations inflict damage principally through ground- and atmosphere-transmitted mechanical stress, the impact and penetration of pressure-driven projectiles, pressure damage, and explosion-generated effects.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bomb

Michael Collins
26.01.2013., 17:28
Žalim ali bomba na trgu je puno bliža Vojinim bombama nego dimnoj napravi napravljenoj od pingpong loptica ili novina natopljenim sa nekom kemikalijom bačenoj u predvorje škole.

Jedini razlog zašto ti to potenciraš je jer želiš Crkvu prikazati kao veliku žrtvu a ne bi se začudio da nisu sami crkvenjaci nekog sjemeništarca poslali da to baci kako bi od sebe napravili žrtvu.

Napad na školu je opet teroristički, i s ciljem izazivanja straha kod katolika, dakle školski primjer terorističkog akta :ne zna:

Michael Collins
26.01.2013., 17:30
Bomba je eksplozivna naprava.

IRA je pravila bombe od gnojiva ubačenih u stare automobile, nisu bili ništa manje smrtonosni što nisu bile klasične bombe, dapače

mau123
26.01.2013., 17:44
IRA je pravila bombe od gnojiva ubačenih u stare automobile, nisu bili ništa manje smrtonosni što nisu bile klasične bombe, dapače

Halo!!!!
Bomba je eksplozivna naprava bila ona od gnojiva ,baruta ili C4 ali ovo u školi nije bila eksplozivna naprava ili ti ga bomba nego dimna naprava kakve djeca rade iz zajebancije.

Razbijač
26.01.2013., 17:52
Don Ivan Grubišić: Crkva je sama pozvala na bacanje bombi! (http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/200132/Default.aspx)

Eto, don Grubišić kaže da je ipak bila bomba. :rofl:

mau123
26.01.2013., 17:53
Napad na školu je opet teroristički, i s ciljem izazivanja straha kod katolika, dakle školski primjer terorističkog akta :ne zna:

kako ti znaš koji je bio cilj?
Možda je nekome bio cilj jer mu je cool da o sebi čita u novinama a možda su crkvenjaci sami angažirali nekoga da to baci kako bi od sebe napravili žrtvu.

=Nadimak
26.01.2013., 18:06

Jedini razlog zašto ti to potenciraš je jer želiš Crkvu prikazati kao veliku žrtvu a ne bi se začudio da nisu sami crkvenjaci nekog sjemeništarca poslali da to baci kako bi od sebe napravili žrtve.
Bas naprotiv meni se cini da ti umanjujes opasnost bombe u skoli samo zato jer je crkvena.

Vjerojatno si svjestan mogucih posljedica panike (stampeda).

Zasto sad raspravljati jel veca potencijalna opasnost bomba na praznom trgu, ili bomba u punoj skoli, i jedno i drugo treba osuditi i pronaci krivca, a zatim ovisno o olakotnim i otegotnim okolnostima im odrediti kaznu.

Ako se pokaze da su ovi djelovali u suradnji s Vojom to im je definitivno otegotna okolnost.

Ako se pokaze da je dimnu bombu bacio neki klinac (a ne ko ovi gore tip od 30) iz zajebancije ili zbog ispita nesvjestan mogucih posljedica to ce mu biti olakotna okolnost, ako se pokaze da je to bacio netko namjerno izazivajuci paniku to ce mu biti otegotna okolnost, ali trebalo bi naci pocinitelja da odgovara, ako nista a onda na pitanja.

Jer ako se ne nade krivac ti ces i dalje pricati kako su to bacili svecenici, isto kao sto bi pricao da su svecenici bacili i ovu na Trgu, jer je ekipa eto bjezala prema Kaptolu.

dk1
26.01.2013., 18:32

ira, talibani,breivik a i nekoliko gradova je zbog gnojiva slučajno letilo u zrak....

http://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_nitrate_disasters

to je pravi eksploziv i 80% industrijskog eksploziva je gnojivo

SETRA Samoborček
26.01.2013., 18:40
Najgore je što mi nakon par dana i dalje nemamo pojma jel ono na TBJ bilo ozbiljnoga nešto ili ne. Prve dvije eksplozije su napravile nekakvu materijalnu štetu, a od ove nikakve štete nema. Zaista je moguće da se ekipa napila, našla nekog vraga što su sklepali za proslavu Nove ali nisu potrošili i odlučili to bacit na trgu. Ne vjerujem, ali nikako, da bi itko bio toliko glup i lud ići raditi teroristički napad ili "općeopasnu" radnju u centru glavnog grada tako da se autom doveze maltene na trg :rofl:. I odakle šestero ljudi? Stalo ih je šest u Golfa keca??? I kakva je to zlatna mladež koja se vozika u Golfu kecu :rofl:, jadni mi ako nam je to zlatna mladež.

Ove su našli za jedan dan, a Voju ljudinu ne bi našli nikad da nije ranjen pri ekploziji. Ni za njega isto baš ništa ne znamo, svi šute, previše je čudno ovo sve :flop:.

mau123
26.01.2013., 18:43

Zar nisi ti bio fan te terorističke organizacije IRA?

mau123
26.01.2013., 18:46
Bas naprotiv meni se cini da ti umanjujes opasnost bombe u skoli samo zato jer je crkvena.

Vjerojatno si svjestan mogucih posljedica panike (stampeda).

Zasto sad raspravljati jel veca potencijalna opasnost bomba na praznom trgu, ili bomba u punoj skoli, i jedno i drugo treba osuditi i pronaci krivca, a zatim ovisno o olakotnim i otegotnim okolnostima im odrediti kaznu.

Ako se pokaze da su ovi djelovali u suradnji s Vojom to im je definitivno otegotna okolnost.

Ako se pokaze da je dimnu bombu bacio neki klinac (a ne ko ovi gore tip od 30) iz zajebancije ili zbog ispita nesvjestan mogucih posljedica to ce mu biti olakotna okolnost, ako se pokaze da je to bacio netko namjerno izazivajuci paniku to ce mu biti otegotna okolnost, ali trebalo bi naci pocinitelja da odgovara, ako nista a onda na pitanja.

Jer ako se ne nade krivac ti ces i dalje pricati kako su to bacili svecenici, isto kao sto bi pricao da su svecenici bacili i ovu na Trgu, jer je ekipa eto bjezala prema Kaptolu.

Ja nisam rekao da su ovu dimnu napravu bacili svećenici nego da postoji mogućnost i da su oni nekoga angažirali da je baci u svakom slučaju bacanje nekakve dimne naprave nije u istoj razini sa bacanjem bombi.

TheCNK
26.01.2013., 19:38
Svećenici naručili bombu,
HDZ naručio bombu,
Što je sljedeće?
Isus Krist naručio razapinjanje?

:503:

najdraži
26.01.2013., 20:04
Tomislav Strikoman, aktualni član Gradskog odbora HDZ-a Vodice je jedan od bombaša. Vidim krenuo je damage control iz barake. Kolege nastoje umanjiti štetu. divota vas je čitati. Ti "mladići":rolleyes: od 28 su tipični produkti HDZ privatizacije objesnosti i bahatosti baš kao i njihov bivši šef koji danas leži u remetincu.

beli631
26.01.2013., 20:08
Hmmm jutarnji zgodno napominje da su to članovi torcide a večernji da su tako slavili diplomu:rofl:

najdraži
26.01.2013., 20:10
Hmmm jutarnji zgodno napominje da su to članovi torcide a večernji da su tako slavili diplomu:rofl:

a Vojo je slavio 1000ti let onim njegovim parapadobranom :rolleyes:

najdraži
26.01.2013., 20:16
Nestašna ta HDZ mladež od 28 godina kavi će bit tek sa 40 kad se dignu na važnije položaje od Gradskog odbora. sigurno će stavit u biografiju da su bili uznici crvenih partizana :cerek: protiv kojih su se oštro borili u mračnim godinama njihove vlasti. :rofl:

beli631
26.01.2013., 20:18
Tomislav Strikoman, aktualni član Gradskog odbora HDZ-a Vodice je jedan od bombaša. Vidim krenuo je damage control iz barake. Kolege nastoje umanjiti štetu. divota vas je čitati. Ti "mladići":rolleyes: od 28 su tipični produkti HDZ privatizacije objesnosti i bahatosti baš kao i njihov bivši šef koji danas leži u remetincu.

Nisu samo HDZ-ovci obijesni ima takvih svih boja, sjeti se samo Gazimirovih izjava...

Razbijač
26.01.2013., 20:21
Nestašna ta HDZ mladež od 28 godina kavi će bit tek sa 40 kad se dignu na važnije položaje od Gradskog odbora. sigurno će stavit u biografiju da su bili uznici crvenih partizana :cerek: protiv kojih su se oštro borili u mračnim godinama njihove vlasti. :rofl:

Jedan je množina. :rofl:

najdraži
26.01.2013., 20:23
Nisu samo HDZ-ovci obijesni ima takvih svih boja, sjeti se samo Gazimirovih izjava...

ta generacija neće stasati jer je gazimir imao trajnost otvorenog jogurta i neće ga se klinci sjećati.već je sad skoro zaboravljen...

A ostavština Sanadera kao i obijest sinova tajkuna koji gaze ljude pa odu u internat i ovih "uglednih" roditelja je ostavština HDZa

nestašluk :D

beli631
26.01.2013., 20:29
ta generacija neće stasati jer je gazimir imao trajnost otvorenog jogurta i neće ga se klinci sjećati.već je sad skoro zaboravljen...

A ostavština Sanadera kao i obijest sinova tajkuna koji gaze ljude pa odu u internat i ovih "uglednih" roditelja je ostavština HDZa

nestašluk :D

Obijest i arogancija su primarne osobine Hrvatskih političara , primjer su Milanović, Jovanović i Matić, a što se tiče Gazimira očekujem veliki povratak nakon odslužene kazne.

najdraži
26.01.2013., 20:59
Jedan je množina. :rofl:

ovaj Tubić je isto HDZ :mig: pogledaj mu face:mig:

zulualpha
26.01.2013., 21:03
HDZ-ova zlatna mladež.

Nije mi jasno gdje svrstavas Karamarku u desnicu ili u lijvicu?

zulualpha
26.01.2013., 21:09

Bez obzira, treba ih jednako tretirati. Treba ih optuziti za terorizam i ako se optuzbe dokazu osuditi ih na maksimalnu kaznu koja je predvidjena za takva djela. Oni su neprijatelji RH i kao takve ih treba tretirati (naravno ake se dokaze krivnja).

zulualpha
26.01.2013., 21:13

Imaju oni konsenzus u mnogo cemu. Oni meni izgledaju kao koalicija.

Michael Collins
26.01.2013., 21:16
Zar nisi ti bio fan te terorističke organizacije IRA?

jesam, i nisu teoristička nego oslobodilačka, ali nije tema, samo sam rekao da eksploziv ne mora biti konvencionalan :ne zna:

Nije to nestašluk to je ustašluk!

Što je onda Vojina akcija? :kava:

Uvijek spreman
26.01.2013., 21:19
Najgore je što mi nakon par dana i dalje nemamo pojma jel ono na TBJ bilo ozbiljnoga nešto ili ne. Prve dvije eksplozije su napravile nekakvu materijalnu štetu, a od ove nikakve štete nema. Zaista je moguće da se ekipa napila, našla nekog vraga što su sklepali za proslavu Nove ali nisu potrošili i odlučili to bacit na trgu. Ne vjerujem, ali nikako, da bi itko bio toliko glup i lud ići raditi teroristički napad ili "općeopasnu" radnju u centru glavnog grada tako da se autom doveze maltene na trg :rofl:. I odakle šestero ljudi? Stalo ih je šest u Golfa keca??? I kakva je to zlatna mladež koja se vozika u Golfu kecu :rofl:, jadni mi ako nam je to zlatna mladež.

Ove su našli za jedan dan, a Voju ljudinu ne bi našli nikad da nije ranjen pri ekploziji. Ni za njega isto baš ništa ne znamo, svi šute, previše je čudno ovo sve :flop:.

pa nisu ih našli, pišu mediji da su se oni sami javili policiji :ne zna:

Cuka
26.01.2013., 21:28

To bi mogla bit "kontrola štete".

Nemam pojma tko su i koje su političke opcije ali da su, ako se dokaže, komadine budaletina to su svakako.

Majke ti mile koliko glup moraš bit da nakon dvi eksplozivne naprave u Zagrebu koje su mogle dovest do ljudskih žrtava i jedne dimne bombe u Splitu koja bez obzira šta je bačena u neupotrebljavanu prostoriju je dovela do u najmanju ruku nelagodne situacij ideš glumit pametnjakovića na trgu. To je stvarno za zamislit se.

aryna
26.01.2013., 21:33

u "večernjem" piše da su petorica uhićena u metkoviću dok su automobilom išli na svadbu u BiH u široki brijeg.

http://www.vecernji.hr/vijesti/bombasi-trga-uhiceni-dok-su-isli-svadbu-bih-clanak-502543

Zanimljivo je da su petorica osumnjičenih “kolega” uhićena u Metkoviću dok su automobilom išla na svadbu u Široki Brijeg. Jesu li se preko granice zaputili istim automobilom koji im je poslužio i za bijeg nakon eksplozije u policiji, nisu željeli otkriti.

dje-CAk
26.01.2013., 21:35

Daj link tog fejsa.

Uvijek spreman
26.01.2013., 21:39
u "večernjem" piše da su petorica uhićena u metkoviću dok su automobilom išli na svadbu u BiH u široki brijeg.

http://www.vecernji.hr/vijesti/bombasi-trga-uhiceni-dok-su-isli-svadbu-bih-clanak-502543

Zanimljivo je da su petorica osumnjičenih “kolega” uhićena u Metkoviću dok su automobilom išla na svadbu u Široki Brijeg. Jesu li se preko granice zaputili istim automobilom koji im je poslužio i za bijeg nakon eksplozije u policiji, nisu željeli otkriti.

Neslužbeno smo doznali kako je od skupine privedenih prvi progovorio i sve otkrio policiji Tomislav Duvnjak. Navodno ga je morila grižnja savjesti te se povjerio ocu koji mu jer odmah sugerirao da se sam prijavi policiji i podnese mogući teret krivnje.

:mig:

aryna
26.01.2013., 21:46
Neslužbeno smo doznali kako je od skupine privedenih prvi progovorio i sve otkrio policiji Tomislav Duvnjak. Navodno ga je morila grižnja savjesti te se povjerio ocu koji mu jer odmah sugerirao da se sam prijavi policiji i podnese mogući teret krivnje.

:mig:

da, na više mjesta piše da je on najviše razvezao jezik i sve otkrio policiji. i on se jedini navodno sam prijavio.

prvo je danas pisalo da su ovu petoricu uhvatili u stanu u jelkovcu u zagrebu (to je kod sesveta?), a sad piše da su ih uhvatili u metkoviću dok su atomobilom išli na svadbu u široki brijeg.

žalac_1
26.01.2013., 21:54
Kakvi ustaše kakvi fašisti u Vodicama. To je kraj sa velikom bombaškom tradicijom, još od 1941. :D
Lijepo ćaća kaže, malo se dica zaigrala i gotovo. Pa tamo i u ribu idu eksplozivom, kamoli neće slaviti obranu diplomskoga. Ma dajte...

I još slijede načela hrvatskog konzervativizma - idu ljudi stopama (pra)djedova.
(samo što su se oni, iz primorja i to danima preko Velebita, prebacivali goloruki, gladni, smrznuti, bolesni, izranjavani, izmrcvareni, pretučeni, gangrenozni, ali sa žarom u očima, vjerom u srcima i pjesmom na usnama, trčeći sprintom bosi preko škrapa, a ovi autobanom u klimatiziranom Fordu).

Uvijek spreman
26.01.2013., 21:57
da su to napravili na rivi u vodicama, policajci bi im još i čestitali...bio, vidio...ali eto, odabrali su krivo lokaciju za svoje slavlje i pijanstvo

dje-CAk
26.01.2013., 22:02
da su to napravili na rivi u vodicama, policajci bi im još i čestitali...bio, vidio...ali eto, odabrali su krivo lokaciju za svoje slavlje i pijanstvo

Da su to napravili u Vodicama nitko ne bi ni trepnuo jer se to dogada bar jednom mjesecno. Ali u Zagrebu na trgu poslije dvije eksplozije... odmah panika ni za sto.

Michael Collins
26.01.2013., 22:10

Vau, što za HDZ-ovca trebaju rasne predispozicije?

Mislim ono, ljudi pizde jer je Vojislav eto proglašen "ljevičarom", a ti po facama prepoznaješ političku opciju?

aryna
26.01.2013., 22:16
Da su to napravili u Vodicama nitko ne bi ni trepnuo jer se to dogada bar jednom mjesecno. Ali u Zagrebu na trgu poslije dvije eksplozije... odmah panika ni za sto.

ljudi (a ne dica) koju tatica s njihovih 30-tak godina brani da su se "dica zaigrala" i da je riječ o "nestašluku" nemaju šanse napredovati niti mentalno niti što se tiče zrelosti i odgovornosti. :flop: žalosno je to i porazno.

dje-CAk
26.01.2013., 22:21
Vau, što za HDZ-ovca trebaju rasne predispozicije?

Mislim ono, ljudi pizde jer je Vojislav eto proglašen "ljevičarom", a ti po facama prepoznaješ političku opciju?

Mislio je vjerojatno na fejs :lol: ali na njegovom pravom fejsu se ne moze vidjeti da je clan HDZa. Ja ne vidim zasto je politicka opredjeljenost uopce bitna u ovom slucaju, kao i to sto je drugome brat poginuli vatrogasac.

Razbijač
26.01.2013., 22:21

A ovi Birin, Šprljan su iz poznatih vodičkih partizanskih loza. :mig:

KarayaOne
26.01.2013., 22:22
Svećenici naručili bombu,
HDZ naručio bombu,
Što je sljedeće?
Isus Krist naručio razapinjanje?

:503:

Hdz nije narucio, clan hdza postavio. Funkcioner dapace.

zulualpha
26.01.2013., 22:39
kako ti znaš koji je bio cilj?
Možda je nekome bio cilj jer mu je cool da o sebi čita u novinama a možda su crkvenjaci sami angažirali nekoga da to baci kako bi od sebe napravili žrtvu.

To se vrlo lako rijesi. Pronadje se krivca i osudi ga se na zatvorsku kaznu.

zulualpha
26.01.2013., 22:43

Mogli su doci i sa dva automobila, bilo je i takve price. Da su nesto sklepali pa bacili, tada ne bi bjezali. Nego bi stajali da ih se vidi.

AndrejX
26.01.2013., 22:45
Shamil je toliko visoko pomaknuo ljestvicu gluposti da je izgledalo kako ce je biti nemoguce dostici ali vidim da mladi hadezejci nisu imali znacajnijih problema :) :)

zulualpha
26.01.2013., 22:48

Pitanje je kad su se javili policiji. Odmah nakon eksplozije, dan kasnije ili kad su im pokucali na vrata.

KarayaOne
26.01.2013., 22:49
Heroj, ne bombas :)

Aurum7
26.01.2013., 22:50
meni nije jasno kome je u interesu, da se od obicnog bacanja pirotehnike, to dijelo prekvalificira u bacanje bombi i u terorizam?! Koliko znam, da u posljednjem "napadu" nije bilo ucinjene materialne stete niti je bilo ozlijedjenih. Kod nas su bacali malo vece petarde koje su se stvarno jako cule, pa vijerujem da poslje blagdana usred noci u gradu jedna takva petarda- bombica more stvoriti efekt prave bombe. Sve u svemu, od necije gluposti su napravili medijsku senzaciju....

zulualpha
26.01.2013., 22:57
meni nije jasno kome je u interesu, da se od obicnog bacanja pirotehnike, to dijelo prekvalificira u bacanje bombi i u terorizam?! Koliko znam, da u posljednjem "napadu" nije bilo ucinjene materialne stete niti je bilo ozlijedjenih. Kod nas su bacali malo vece petarde koje su se stvarno jako cule, pa vijerujem da poslje blagdana usred noci u gradu jedna takva petarda- bombica more stvoriti efekt prave bombe. Sve u svemu, od necije gluposti su napravili medijsku senzaciju....

Bacanje eksplozivne naprave ispred spomenika na trgu bilo kojeg grada je terorizam.

KarayaOne
26.01.2013., 23:04
Bacanje eksplozivne naprave ispred spomenika na trgu bilo kojeg grada je terorizam.

Ne ak to napravi clan hdz a. Da je to recimo napravio clan sdp a bi vidio koji bi to lom ovdje bio :mig:

zulualpha
26.01.2013., 23:30
Ne ak to napravi clan hdz a. Da je to recimo napravio clan sdp a bi vidio koji bi to lom ovdje bio :mig:

To sto je netko clan HDZ-a ne znaci nista. Ako HDZ zeli u buducnosti postojati, tada se mora takvih rijesiti. HDZ-u je u interesu da se takvi osude na maksimalnu kaznu koja je predvidjena za to djelo.

AndrejX
26.01.2013., 23:36

Vidjeli smo kako se pazljivo analizirali Vojo i Shamil, poglavito njihovi fejs profili.

Inace zanimalo me koliko je kod nas bilo teroristickih djela pa u Statistici MUP-a za 2011g. (zadnja dostupna) pronasao iznenadujuci podatak:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/statistika/2012/Statisticki%20pregled_2011.pdf

Prijavljeno je 113 kaznenih djela terorizma i ekstremnog nasilja

KarayaOne
26.01.2013., 23:38
To sto je netko clan HDZ-a ne znaci nista. Ako HDZ zeli u buducnosti postojati, tada se mora takvih rijesiti. HDZ-u je u interesu da se takvi osude na maksimalnu kaznu koja je predvidjena za to djelo.

Slazem se u potpunosti. Na zalost vidio sam previse postova koji ovo relativiziraju....

Uvijek spreman
26.01.2013., 23:52
ljudi (a ne dica) koju tatica s njihovih 30-tak godina brani da su se "dica zaigrala" i da je riječ o "nestašluku" nemaju šanse napredovati niti mentalno niti što se tiče zrelosti i odgovornosti. :flop: žalosno je to i porazno.

da, profesor povijesti je mentalno zaostao u razvoju :zubo: sjebala si se, i ta teorija ti pada u vodu :503:

u tome da se ponovno prošire policijske ovlasti, vjerojatno i ovlasti tajnih službi u prisluškivanju ljudi, a i za dodatno uvođenje kamera na zagrebačke ulice...

iza svakih nereda ili nekakvih čudnih događaja uvijek se nešto od to troje dogodilo...ako se ne varam, zadnje je bilo kada je policija isprovocirala nerede na stadionu i za mjesec dana dobila proširenje ovlasti koje krši sve moguće zakone o privatnosti i slobodi građana...

Marina Fiume
26.01.2013., 23:56
Iz članka:

Mladići su navodno u noći na srijedu slavili diplomu jednog prijatelja te su “u veselju” bacili paklenu napravu. Kako smo doznali, nije im bila namjera nikoga ozlijediti ili dizati paniku.

Ali ovo baš ne odgovara činjenici da je samo jedan od njih otišao do trga i bacio napravu dok su ostali čekali skriveni u parkiranom autu. To mi ne izgleda kao nešto napravljeno "u veselju".

mau123
26.01.2013., 23:58

Nije to bila petarda jer je pukla ploča na kojoj je eksplodirala eksplozivna naprava petarda ne može uzrokovati takvo oštećenje.

dje-CAk
27.01.2013., 00:00
Nije to bila petarda jer je pukla ploča.

Plinska

leteči
27.01.2013., 00:37
Ajd narode dosta filozofiranja. Bez veze ste natukli 95 strana i 1899 postova samo zato jer se mlađarija malo zajebavala. Malo popili malo se zaigrali pa onda onak iz zajebancije hitili bombicu pod bana. Pravo vele tu neki forumaši koji su izgleda iz iste mladalačke udruge ko i jedan od ovih zajebanta. Nije to ništa malo puklo pa odma frka.

Uvijek istok
27.01.2013., 00:40
Nije to bila petarda jer je pukla ploča na kojoj je eksplodirala eksplozivna naprava petarda ne može uzrokovati takvo oštećenje.

Ili ako ćemo se držati činjenica, ploča je dignuta u zrak. :D
Ovi su stvarno panjevi, učiniti to u ovoj državi gdje nakon Vojinog orgijanja po željezničkoj infrastrukturi nisi siguran da ti si facebook profil neće naći na indexu ako glasnije prdneš u prepunoj šestici. :D
Još je jedan u HDZ-u :s, a zna da to samo po sebi nosi drugačiji medijski odnos, bolje bi prošao kao navijač.

žalac_1
27.01.2013., 02:37
ne pada jabuka daleko od stabla (http://www.youtube.com/watch?v=M8NrfO0FPio).

Cougarr
27.01.2013., 05:09
Slušam spikera na jednoj privatnoj televiziji i ne znam dali da se smijem ili plačem To su inače dobro dgojeni mladi ljudi iz pristojnih familija :eek:

Baciti eksplozivnu napravu u prijestolnici uz spomenik koji je nacionalni simbol borbe za slobodu - a oni govore o dobrom odgoju !?

Krasan je taj "odgoj" , i od roditelja i od društva škole i od fakulteta i od crkve i dakako od medija Zanimljivo kako nam uporno i sustavno

peglaju još ovo malo preostalih moždanih vijuga . Goebels bi bio ponosan njihovim bezočnim zaglupljivanjem ovog naroda .

zulualpha
27.01.2013., 07:40
Ajd narode dosta filozofiranja. Bez veze ste natukli 95 strana i 1899 postova samo zato jer se mlađarija malo zajebavala. Malo popili malo se zaigrali pa onda onak iz zajebancije hitili bombicu pod bana. Pravo vele tu neki forumaši koji su izgleda iz iste mladalačke udruge ko i jedan od ovih zajebanta. Nije to ništa malo puklo pa odma frka.

Za mene su to ljudi koji mrze Republiku Hrvatsku i svojim su to cinom dokazali.

najdraži
27.01.2013., 10:00
Branka Juričev – Martinčev predsjednica tamošnjeg HDZ-a, dobila je od stranačkog vrha zabranu davanja ikakvih izjava vezano uz taj slučaj. (http://www.sibenik.in/zupanija/obitelj-kaze-da-je-to-samo-nestasluk-gradonacelnici-hdz-uveo-silenziostampa/7905.html)

Damage control. Hoće li bit javnog spaljvanja strikomanove članske iskaznice i skidanja ostalih sa liste prijatelja hdz vodica i mladeži?

tomisličak
27.01.2013., 10:10
...iako su neki od ovih HDZ bombaša vjerovatno potomci istih u 3. koljenu. :kiss:
...molim ispravak netočnosti:
večernji list (http://www.vecernji.hr/vijesti/bombasi-trga-uhiceni-dok-su-isli-svadbu-bih-clanak-502543)
Među počiniteljima je sin poznatog građevinara sa šibenskog područja, student povijesti pred diplomom te član mladeži HDZ-a...
jutarnji list (http://www.jutarnji.hr/vodicka--zlatna-mladez--iz-obijesti-i-inacenja-policiji-bacila-eksploziv-pod-bana/1081273/)
Kako doznajemo, riječ je o Tomislavu Strikomanu, aktualnom članu Gradskog odbora HDZ-a Vodice i bratu stradalog vatrogasca u kornatskoj tragediji - Hrvoja Strikomana, te o Tomislavu Duvnjaku, jednom od dvojice sinova vodičkog poduzetnika Ante Duvnjaka, vlasnika građevinske tvrtke Vodice d.o.o. i tamošnjeg pogona uljare. Također su privedeni Ivan Tubić, sin poznatog vodičkog krojača, zatim Blaž Birin, čiji otac drži staklorezačku radnju u Vodicama, te Domagoj Šprljan, sin vlasnika građevinske tvrtke Iveks d.o.o. iz Vodica.
dnevnik.hr (http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/petorica-bombasa-s-trga-su-iz-vodica-jedan-je-clan-mladezi-hdz-a-i-brat-vatrogasca-poginulog-na-kornatima---272146.html)
pet uhićenih je iz Vodica, jedan od njih je student povijesti pred diplomom, član mladeži HDZ-a i brat vatrogasca poginulog na Kornatima.
...dakle od šestorice sekretara, jedan je pristupio HDZ-u...

najdraži
27.01.2013., 10:25
...molim ispravak netočnosti:
večernji list (http://www.vecernji.hr/vijesti/bombasi-trga-uhiceni-dok-su-isli-svadbu-bih-clanak-502543)

jutarnji list (http://www.jutarnji.hr/vodicka--zlatna-mladez--iz-obijesti-i-inacenja-policiji-bacila-eksploziv-pod-bana/1081273/)

dnevnik.hr (http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/petorica-bombasa-s-trga-su-iz-vodica-jedan-je-clan-mladezi-hdz-a-i-brat-vatrogasca-poginulog-na-kornatima---272146.html)

...dakle od šestorice sekretara, jedan je pristupio HDZ-u...

još dvojca su facebook prijatelji sa HDZ vodice i mladeži HDZa i lajkali su ih. Voji se razno prijateljstvo na FB uzimalo kao krimen i dokaz pa ne vidim razloga zašto se ne bi i ovima. I to je jedina stranka s kojom su prijatelji :kava:

TheCNK
27.01.2013., 10:28
Sad je i Torcida u priči?

sb323ar
27.01.2013., 10:33
još dvojca su facebook prijatelji sa HDZ vodice i mladeži HDZa i lajkali su ih. Voji se razno prijateljstvo na FB uzimalo kao krimen i dokaz pa ne vidim razloga zašto se ne bi i ovima. I to je jedina stranka s kojom su prijatelji :kava:

Voju si zdušno branio na temi a ja sam ga osuđivao kao što osuđujem i ove. Ne samo ja već i još neki koji su odmah i o Voji isto mislili i jasno napisali.

Ponovo ću napisati, nek ih deru sve redom, i Voju, prema činjenicama i mogućim posljedicama.

Onaj tko je spreman na takve stvari, ne voli RH, onaj koji štiti takve pojedince - za mene je isti.

zulualpha
27.01.2013., 10:46
Branka Juričev – Martinčev predsjednica tamošnjeg HDZ-a, dobila je od stranačkog vrha zabranu davanja ikakvih izjava vezano uz taj slučaj. (http://www.sibenik.in/zupanija/obitelj-kaze-da-je-to-samo-nestasluk-gradonacelnici-hdz-uveo-silenziostampa/7905.html)

Damage control. Hoće li bit javnog spaljvanja strikomanove članske iskaznice i skidanja ostalih sa liste prijatelja hdz vodica i mladeži?

To je prvo sto trebaju napraviti, a onda se zalagati za maksimalnu osudu ovih bombasa, te pomoci policiji da pronadje organizatore.

najdraži
27.01.2013., 10:50
Voju si zdušno branio na temi a ja sam ga osuđivao kao što osuđujem i ove. Ne samo ja već i još neki koji su odmah i o Voji isto mislili i jasno napisali.

Ponovo ću napisati, nek ih deru sve redom, i Voju, prema činjenicama i mogućim posljedicama.

Onaj tko je spreman na takve stvari, ne voli RH, onaj koji štiti takve pojedince - za mene je isti.

ja Voju branio? jel ovako? zdušno fakat nadam se da je ovaj ranjeni i počinitelj i da se sam sjebao. Jel narcisoidni luđak ili ima neku drugu agendu? ulavnom napravljena je šteta i uznemireni su građani.

Ako mu dokažu krivicu treba mu se suditi za terorizam jer je dobrano izterorizirao građane zapadnog dijela Zagreba a i cijelu zemlju

a slažem se s tobom da svi oni moraju bar na par godina u zatvor ako su petljali sa nečim što nije pirotehnika

dje-CAk
27.01.2013., 11:15
još dvojca su facebook prijatelji sa HDZ vodice i mladeži HDZa i lajkali su ih.

Pa sta s tim. Nisu clanovi.

tomisličak
27.01.2013., 11:18
...u Vodicama bi trebalo istražiti i slučajeve (http://www.dalmacijanews.com/Crnakronika/View/tabid/71/ID/109678/Vodice-Planula-Hacienda-pozar-podmetnut-FOTO.aspx) vezane od ranije...

beli631
27.01.2013., 11:22
Vojo se ovdje ipak puno više istice u svojoj namjeri, ovdje su se društvene mreže pokazale baš korisnim da pokažu što netko želi (nije li na FB-u lajkao ivančića dok vrijeđe Gotovinu i slične postove?) on je čovjek kojem očito nešto smeta i to počinje sa slovom H, ovi ostali su par obijesnih budala.

najdraži
27.01.2013., 11:24
...u Vodicama bi trebalo istražiti i slučajeve (http://www.dalmacijanews.com/Crnakronika/View/tabid/71/ID/109678/Vodice-Planula-Hacienda-pozar-podmetnut-FOTO.aspx) vezane od ranije...

imam krasna sjećanja na to mjesto i jednu plavu Holanđanku :D 1989.

Nisam znao da još radi. Šteta da je izgorila.

najdraži
27.01.2013., 11:25
Pa sta s tim. Nisu clanovi.

odkud znam.simpatizeri su svakako HDZa ako su prijatelji na FB i stižu im objave na zid :kava:

the edge
27.01.2013., 11:31
Evo je bila presica policije i ispada da nije bio "nestašluk, a i popilo se", nego je ekipa pripremala akciju mjesec dana. Imali su čak i probe. Budaletine idiotske, nadam se da će sada isprobavati ugodan boravak u zatvoru koju godinu.

najdraži
27.01.2013., 11:34
Evo je bila presica policije i ispada da nije bio "nestašluk, a i popilo se", nego je ekipa pripremala akciju mjesec dana. Imali su čak i probe. Budaletine idiotske, nadam se da će sada isprobavati ugodnan boravak u zatvoru koju godinu.

tri komada vojno formacijskog visokobrizantnog eksploziva. znači nije petarda niti mirnovec pirotehnika.

SETRA Samoborček
27.01.2013., 11:39
Znači oni su ovo isplanirali prije nego što je ljudina počeo harati po periferiji?!? U oko jako upada prezime jednog osumnjičenog, isto to prezime se veže i uz našeg ljudinu, pa se nadam da je policija provjerila tu vezu.

Michael Collins
27.01.2013., 11:40
Znači oni su ovo isplanirali prije Voje?!? U oko jako upada prezime jednog osumnjičenog, isto to prezime se veže i uz našeg ljudinu Vojimira, pa se nadam da je policija provjerila tu vezu.

Ali ovi su dalmoši Hrvati iz Vodica, Vojo je koliko sam skužio bosanski Srbin, ne vidim povezanost za tako često prezime kao što je Blažević :ne zna:

Zar bi da je Kovač trebali ispitati Roberta i Niku Kovača, mislim ono...

sb323ar
27.01.2013., 11:45
Evo je bila presica policije i ispada da nije bio "nestašluk, a i popilo se", nego je ekipa pripremala akciju mjesec dana. Imali su čak i probe. Budaletine idiotske, nadam se da će sada isprobavati ugodnan boravak u zatvoru koju godinu.

Hehe, vjerovatno se "profesoru" Jelačić zamjerio prilikom studija.

Meni je interesantno nešto drugo. Na pojedini temama sam primijetio forsiranje i samopromociju pojedinih forumaša, svojom naobrazbom, poslovnošću itd...

Gledajući na ove posljednje slučajeve, Šamil, Vojo, profesor ... svi su solidno obrazovani. Gledajući malo u prošlost (bližu), povezujući lopovluk (ono što iz medija mogu pročitati), i najveći lopovi su prilično obrazovani.

Kao dio braniteljske populacije, trn sam u oku mnogima koji pljuju po nama (braniteljima) a nisam nešto posebno obrazovan.:cerek:

Postaviću jednostavno pitanje, iz navedenog, tko ovdje više radi protiv RH?

P.S. Prateći opus pojedinih "obrazovanijih" na forumu, stječem dojam da su informatički nepismeni, jer toliko gramatičkih grešaka prave u svojim upisima - da mi je za ne vjerovati da su takvi kakvim se prikazuju.:ne zna:

KarayaOne
27.01.2013., 11:45
Evo planitali su ovi s trga napad 6 mjesci. Nabavili eksploziv i trazili da ih se obuci.

Nadam se da svi ovi hdz ovci po zadatku s teme koji su pricali da se tu radi o petardi i pijanstvu se sad crvene od srama. Ako je to moguce.

Sve ispod 5 godina zatvora bi bila sramota za ovu stoku

SETRA Samoborček
27.01.2013., 11:47
Ali ovi su dalmoši Hrvati iz Vodica, Vojo je koliko sam skužio bosanski Srbin, ne vidim povezanost za tako često prezime kao što je Blažević :ne zna:

Zar bi da je Kovač trebali ispitati Roberta i Niku Kovača, mislim ono...

Ne, ne...
http://www.zadarskilist.hr/clanci/17012013/svercer-eksploziva-tvrdi-nemam-veze-s-napadom
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/200571/Default.aspx

Ali kao što ti kažeš, teško da tu ima povezanosti.

zeljko_ri
27.01.2013., 11:48
Mjesec dana planirali da bi na kraju sve to tako šeprtljavo izveli :rofl:
Ta stranačka mladež je stvarno nesposobna.

KarayaOne
27.01.2013., 11:50

Sad jos samo cekam da ispliva i politicka pozadina. Ovo o obijesti i dosadi je moguce ali supljikavo

sb323ar
27.01.2013., 11:51

Dobro je, bar se nisu samoozlijedili.:D (kao instruktor - letenja).:eek:

AndrejX
27.01.2013., 11:52
Kao dio braniteljske populacije, trn sam u oku mnogima koji pljuju po nama (braniteljima) a nisam nešto posebno obrazovan.:cerek:

Postaviću jednostavno pitanje, iz navedenog, tko ovdje više radi protiv RH?

Drugovi Pol Pot i Mao ZeDong zdusno su podrzavali slicnu ideju.

Portalsko/forumsko/fejs trolanje je bitno lakse :). Ali mi nije jasno (ako je istina) da su sva petorica pripadnika "zlatne mladezi" u Golfu I :) bili potrebni da bi se bacila "petarda" i uhvatila magla te da nisu znali da danas i seoske trgovine imaju kamere.

Nego u cijeloj prici je daleko najzanimljiviji detalj (ako je tocan) kako se oni s tom idejom igrali prije nego sto je Vojo demonstrirao svoju viziju letanja - biti ce zanimljiv rasplet price u sljedecim danima, ali isto tako znam da nece biti niti blizu spektakularan da su npr. petorica pripadnika zagrebacke zlatne mladezi aktivirali eksplozivnu napravu u Vodicama :)

.exe
27.01.2013., 11:52
budaletine :rolleyes:

nadam se da će svoju objest i explozivne ideje dalje razvijati iza rešetaka. skupa s vojom. na koju godinu.
i onaj šamil koji se 'šali' trebao je u zatvor bar na godinu dana. neka shvati što je šala. i kao upozorba sličnim 'šaljivđijama'.

AndrejX
27.01.2013., 12:02
Iz Vojinog smjera vec dva tjedna apsolutna tisina bez ikakvog glasa. sve smrdi da bas i nemaju toliko kvalitetnog materijala za natovariti kako se nagadalo dok je prica bila aktualna.

antifan
27.01.2013., 12:04
"Otac jednog od osumnjičenika nabavio im je 3 komada vojno-formacijskog visokobrizantnog eksploziva te ih naučio njime rukovati."

čudan neki tata... da nije i on bio u "službi"?

i kakva obijest? to su priče za malu djecu.

na robiju s njima!

witk
27.01.2013., 12:10
Da se to dogodilo u nekoj normalnoj državi otac bi dobio 10 godina,jer šta on ima koji k**** nabavljati eksploziv i nije to kupiti kutiju cigare,što znači da se treba namučiti da se nabavi ekspoloziv,a ovi idi*** bi dobili 20 godina,jer to je terorizam,a ne šala.Šala bi bila da su bacili neku jaku petardu,iako ni to nije opravdano.

Opljačali su nas,gazili su nas pijani,sad bacaju bombe,dok jednom ljudima (normalnima) ne pukne ,pa krene nasilje

Creeping Death
27.01.2013., 12:29
"Otac jednog od osumnjičenika nabavio im je 3 komada vojno-formacijskog visokobrizantnog eksploziva te ih naučio njime rukovati."

Bože sveti, u SAD-u bi mu ATF bio na guzici u roku od keks. S tim da tamo bi vjerojatno bio ubijen u pokušaju nabave vojsnog eksploziva na nelegalan način.
Uobičajena praksa, i onda opirao se uhićenju spika.

A što će biti kod nas?

ryell
27.01.2013., 12:29
Pričate o Vodicama... Leglo HDZ-a. Da je netko iz Zg-a dolje napravio nešto takvo, prvo bi mu kožu odrali a onda počeli gurati sve aute sa ZG tablicama u more. A dječačići su mislili da će ovo biti dobra zajebancija... Jbg, 10 godina studiranja u Zagrebu rađa dosadu.
Još samo jedna sitna insajderska info: muž ove HDZove gradonačelnice je također "građevinski poduzetnik" (ime obrta je jedno drugo prezime), pa slažite priču dalje. :D

Za ilustraciju odnosa prema ZG: "Pijani suprug gradonačelnice Vodica i predsjednik HVIDR-e rastjerali goste zbog - Dinamovog grba" (http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/16751/Default.aspx)

najdraži
27.01.2013., 12:39
što nije i u slučaju Voje paraglajdera bio vojni eksploziv u igri? :ne zna:

tomisličak
27.01.2013., 13:00
Budaletine idiotske, nadam se da će sada isprobavati ugodan boravak u zatvoru koju godinu.
...a u ku*ac, još će i fakultet u zatvoru završit... :504:
...nadam se ne pirotehnički...

aryna
27.01.2013., 13:08
znači, tatica je lagao kad se javio u dnevnik nove TV i tvrdio da su se sami javili policiji:

http://www.vecernji.hr/vijesti/burusic-od-lagodnog-zivota-nisu-znali-sto-ce-sa-sobom-clanak-502593

"Policija demantira kako su se osumnjičeni sami predali. Poručuju kako su već u srijedu navečer znali tko su počinitelji. Naglasili su također kako su u otkrivanju njihovih identiteta pomogle i snimke nadzornih kamera."

je li upravo taj tatica nabavio eksploziv i podučavao ih kako ga aktivirati? piše šestoosumnjičeni, otac jednog od njih, rođen 1954.... pretpostavljam da je riječ o građevinskom tajkunu i uglednom građaninu, pa kad je vidio da je i on u sranju naglo se aktivirao u medijima.

pinzgauer
27.01.2013., 13:09
Moram primjetiti da su sa ove teme netragom nestali naši dežurni nazovi desničari.

O zašto, zašto, zašto?

A dok je u pitanju bio Vojo, onda su guglali do besvijesti i stavljali linkove?
Nije moguće da imaju dvostruke kriterije?

Dakle, ovo je čisti conspiracy to commit terrorist act..
U Americi za ovo brat-bratu ne gine ti 10 godina.
Ovu šestoricu, zajedno sa tatom u zatvor pa nek slave :kava:

aryna
27.01.2013., 13:14
da, profesor povijesti je mentalno zaostao u razvoju :zubo: sjebala si se, i ta teorija ti pada u vodu :503:

ha ha, ja se sjebala :rolleyes: - da, stvarno, čovjek je zapravo zavidno inteligentan, a i nakon 10 godina diploma je konačno bila na pomolu s diplomskim radom o banu jelačiću! :rofl:

Michael Collins
27.01.2013., 13:15
Moram primjetiti da su sa ove teme netragom nestali naši dežurni nazovi desničari.

O zašto, zašto, zašto?

:

Kakvi kriteriji?

Od kada se saznalo za Vojin backround, mediji su potiho izgubili interes za njega, ne uklapa se u ono što su željeli čuti, dok ovo, Hrvati, članovi desne strnake, savršeno, sada ih opet dosta zanimaju takve stvari

AndrejX
27.01.2013., 13:15

O zašto, zašto, zašto?

Vjerojatno su ipak prihvatili sugestije iz prethodnih uprizorenja kako se treba strpiti do sudske presude i ne vjerovati previse JL/Index piskaralima - trebalo im je malo vremena ali jednom kad je sjelo zakljucili su kako to uopce nije losa ideja :) :)

aryna
27.01.2013., 13:26
Dakle, ovo je čisti conspiracy to commit terrorist act..
U Americi za ovo brat-bratu ne gine ti 10 godina.
Ovu šestoricu, zajedno sa tatom u zatvor pa nek slave :kava:

čisti!

planiranje i priprema mjesec dana, imali su već odabrani cilj, vježbali u šibenskom zalađu rukovati s eksplozivom, u rukovanju ih podučavao otac jednog od njih, ne 'dite' nego prezreo čovjek rođen 1954. godine. kako, zašto i zbog čega?

sedan
27.01.2013., 13:27
Kako je ono napisao Jurica Pavičić za komandanta Šamila..ne razumijete vi dalmatinski humor.

najdraži
27.01.2013., 13:28
čisti!

planiranje i priprema mjesec dana, imali su već odabrani cilj, vježbali u šibenskom zalađu rukovati s eksplozivom, u rukovanju ih podučavao otac jednog od njih, ne 'dite' nego prezreo čovjek rođen 1954. godine. kako, zašto i zbog čega?

meni ni oni ne izgledaju ko djeca (http://www.24sata.hr/galerija/news/zavrsili-istragu-oko-eksplozije-uhicenima-kaznene-prijave-299199/680744)

ovaj izgleda kao odrasli vepar

sb323ar
27.01.2013., 13:29
Vjerojatno su ipak prihvatili sugestije iz prethodnih uprizorenja kako se treba strpiti do sudske presude i ne vjerovati previse JL/Index piskaralima - trebalo im je malo vremena ali jednom kad je sjelo zakljucili su kako to uopce nije losa ideja :) :)

A, ne, ne. Ima ovdje nas koji smo se ismijavali Vojom kao što podjebavamo i ove iz Vodica ili odakle već. Šamila smo zaboravili, možda su "djeca" čekala njegov poziv.

Ista govna, policijo, deri i natovari koliko je moguće više.

P.S. Al ima ovdje i onih koji su Voju pravdali, prepoznaješ li koga?

AndrejX
27.01.2013., 13:33
Pravdali Voju ? Sumnjam da ga je netko pravdao ali s obzirom na solidnu kolicinu pretjerivanja i prilicno sarolikim kriterijima tumacenja sve je ovdje moguce.

Dakle djecica od skoro tri banke podlegla sirenskom zovu komandira Shamila mjesec dana prije nego sto ga on objavio ;)

sb323ar
27.01.2013., 13:33
genijalno je uspoređivati verbalni proser Šamila i postavljanje vojnog eksploziva i njegovo detoniranje na glavnom trgu u državi.

Zar on nije pozvao na takvo djelovanje?

najdraži
27.01.2013., 13:35
Zar on nije pozvao na takvo djelovanje?

i pozvao HDZ mladež :rofl: mjesec dana prije objave?

sedan
27.01.2013., 13:35
A, ne, ne. Ima ovdje nas koji smo se ismijavali Vojom kao što podjebavamo i ove iz Vodica ili odakle već. Šamila smo zaboravili, možda su "djeca" čekala njegov poziv.

S Vojom se nije ismijavati jer je čovjek to radio iz nekih poremećnih ideala.

Ovih pet-šest budala koliko li već, su samo budale..

Vojo je dizao prugu i zrak i autobusno stajalište. Drug ljevičar Vojo.

Ovih pet šest budala su savršeno došli u smislu kontrole štete koja se provodi odkad je uhićen drug i starešina Vojo..

AndrejX
27.01.2013., 13:36
Isto kao i aktualni celnik oporbe na rusenje nenarodne vlasti - a sta djeca znaju na kakvo je to on rusenje mislio i koje vlasti :)

S Vojom se nije ismijavati jer je čovjek to radio iz nekih poremećnih ideala.

Ovih pet-šest budala koliko li već, su samo budale..

Vojo je dizao prugu i zrak i autobusno stajalište. Drug ljevičar Vojo.

Ovih pet šest budala su savršeno došli u smislu kontrole štete koja se provodi odkad je uhićen drug i starešina Vojo..

Ovih pet-sest budala su izveli teroristicki napad vojnim eksplozivom u samom sredistu glavnog grada u podnozju kipa koji ima i neku simboliku - koliko se sjecam netko od onih koji su naprasno nestali je cak napisao kako je to bio ciljani pokusaj unistenja kipa.

billie_piton
27.01.2013., 13:38
Zlatna kradezeova prdezh

aryna
27.01.2013., 13:39
meni ni oni ne izgledaju ko djeca (http://www.24sata.hr/galerija/news/zavrsili-istragu-oko-eksplozije-uhicenima-kaznene-prijave-299199/680744)

ovaj izgleda kao odrasli vepar

:facepalm:

ne znam. optužnica njima bi trebala biti "primjerna", dakle trebala bi između ostaloga poslužiti u pedagoške svrhe. i sve ove lijepe iskprike tipa obijest, nestašluk, dica popila, vamo-tamo, s obzirom na planiranje i vježbanje od mjesec dana objediniti u jednu pristojnu optužnicu za terorizam.

billie_piton
27.01.2013., 13:39
Dobro je, bar se nisu samoozlijedili.:D (kao instruktor - letenja).:eek:

Ne znam šta je tu dobro. Da ima Boga pa da su svi ostali bez ruku to bi već bilo OK.

sb323ar
27.01.2013., 13:42
Hehe, dobro došlo da se nema o čemu drugom pisati i raspravljati, kao npr. o preostaloj prodaji, nezaposlenima...zdravstvenom odgoju, između ostalog i bivšem prvom potpresjedniku (ko zna, možda vrhovni ipak smanji presudu).

sb323ar
27.01.2013., 13:43
Ne znam šta je tu dobro. Da ima Boga pa da su svi ostali bez ruku to bi već bilo OK.

Ne razumiješ sarkazam. Vojo se ipak ozlijedio.:D

billie_piton
27.01.2013., 13:44
Pretpostavljam da će kazna biti u skladu sa hrvatskim pravosuđem. Nešto slično kao onaj debil koji je ubio one dvije cure u Makarskoj. Izdržavanje kazne u nekom luksuznom internatu u Švicarskoj ili Kanadi.

Uvijek spreman
27.01.2013., 13:45
Pričate o Vodicama... Leglo HDZ-a. Da je netko iz Zg-a dolje napravio nešto takvo, prvo bi mu kožu odrali a onda počeli gurati sve aute sa ZG tablicama u more. A dječačići su mislili da će ovo biti dobra zajebancija... Jbg, 10 godina studiranja u Zagrebu rađa dosadu.
Još samo jedna sitna insajderska info: muž ove HDZove gradonačelnice je također "građevinski poduzetnik" (ime obrta je jedno drugo prezime), pa slažite priču dalje. :D

Za ilustraciju odnosa prema ZG: "Pijani suprug gradonačelnice Vodica i predsjednik HVIDR-e rastjerali goste zbog - Dinamovog grba" (http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/16751/Default.aspx)

sin od te gradonačelnice je prije 2-3 godina na plaži u vodicama s nožem ispikao dečka jer je imao dinamovu tetovažu na leđima, mislim da i to dovoljno govori kakva je to obitelj...

sb323ar
27.01.2013., 13:49
A što kažeš na isčezli slučaj druga Voje?

Ma vojo je htio samo dignuti prugu. Ne idu pješaci prugom da bi nekog ozlijedio.:D

sedan
27.01.2013., 13:50
Ma vojo je htio samo dignuti prugu. Ne idu pješaci prugom da bi nekog ozlijedio.:D

Došlo im ko kec na desetku da se ne priča o Voji i Šamilu.

Onda je bila zajebancija i pretjerivanje a sad je prdac na trgu vojni ekspoloziv..

vidiš ti koja je to manipulacija mozgovima..

Michael Collins
27.01.2013., 13:54

Vojo je cool tip, eto ima na svom fejsu link na članak "dajte nam još" u kojem se kritizira euforija oko oslobađanja Gotovine, kada već sudimo i Vodicama, i HDZ-u i desnici, svemu, zašto ne bi i po ovome... :kava:

Čovječe, znao sam da u Hrvatskoj postoje dvostruki kriteriji, ali opravdavati čovjeka koji je pokušao dići vlak u zrak samo jer je ideološki podoban, je zbilja previše... :(

aryna
27.01.2013., 14:00

sin od te gradonačelnice je prije 2-3 godina na plaži u vodicama s nožem ispikao dečka jer je imao dinamovu tetovažu na leđima, mislim da i to dovoljno govori kakva je to obitelj...

o, pa to je fino društvo!

znači, svi su ugledni... i furaju sa sobom barem nož, ako već ne eksploziv.

zašto je gradonačelnica jučer bila toliko unezvjerena, pa malo nasilja bi njoj trebalo biti 'opće mjesto'?

krnk
27.01.2013., 14:00

Slučaj još jednog srbijanca Vojislava rođenog u Smederevu pod prezimenom Blažević a porijeklom iz Ivanjske sadašnjeg Potkozarja kod Banje Luke je i nestao , pogotovo što više neće moći paraglajdirat po RS i ostatku BiH ko ni po ostalim državama ex YU i tamo tražiti mjesta za potavljanje drugarskih bombi .

sb323ar
27.01.2013., 14:01
Došlo im ko kec na desetku da se ne priča o Voji i Šamilu. Onda je bila zajebancija i pretjerivanje a sad je prdac na trgu vojni ekspoloziv.. vidiš ti koja je to manipulacija mozgovima..

Pa baš zato treba sve dobro pritisnuti i ići do kraja. Nek se sve razotkrije jer samo neprijatelji ove države mogu tako nešto uraditi.

Samo budala bi napravila nešto kao ovi iz Vodica (pod tim mislim na ovo prozivanje HDZ-a). Ako je tu u pozadini nekakvo stranačko prepucavanje, valjda je i tom HDZ-u u interesu da se riješi i ogradi od takvih ljudi.

A ovo Vojino je moglo imati gadne posljedice. Treba to dublje istražiti.

Šamil. Čovjek se šalio. Ljudi moji, posvađajte se sa susjedom i policija kad dođe prvo što će uraditi je da će oduzeti oružje koje uredno imate na dozvolu. A ovdje se prikazuje kao šala.

AndrejX
27.01.2013., 14:03
Hehe, dobro došlo da se nema o čemu drugom pisati i raspravljati, kao npr. o preostaloj prodaji, nezaposlenima...zdravstvenom odgoju, između ostalog i bivšem prvom potpresjedniku (ko zna, možda vrhovni ipak smanji presudu).

Slazem se, mislim da je nakon jucerasnjeg policijskog izvjesca prica izgubila smisao i doslo je vrijeme da tema ugasne kad postoje daleko bitnije teme koje more ovo drustvo od dvotjednog rastezanja Vojinih prljavih gaca :)

Razvoj dogadaja smrdi do neba - ovaj se navodno glupira i strajka gladu, a iz policije niti glasa s nekom cinjenicom koja bi javnosti porucila "tko ga je*e kad je ionako kriv" iako su informacije prvih tjedana curile na sve strane. Koliko bi god njegovo hipotetsko oslobadanje od krivnje znacilo da je pravi bombas na slobodi i dalo lesinarima materijala za sranje po policiji toliko bi me veselilo jer bi milijunske parnice i odstete naucile redu ove nase trash medije koji cilju gledanosti/klika bez trunke razmisljanja unistavaju zivote i krse privatnost.

Osobno vjerujem da je to ucinio (previse je tu indicija) ali se isto tako sjecam kako su junaka u slicnoj epizodi iz 2000g. morali pustiti zbog nedostatka dokaza iako je sve bilo prilicno jasno, osim sto onda nije bilo takvog medijskog pritiska

Ber
27.01.2013., 14:03
Šeprtlja Vojo je čisti terorizam. Tu nema dvojbe. Ima dvojbi samo tko je bio inicijator njegove akcije. On sam kao prolupasli Shamil ili netko drugi.
Ako je netko drugi njega unajmio da to učini. Treba razotkriti tko i zašto.

A ovi vodičani su priča za sebe.
Akcija izvedena pre glupo i za glupe amatere. Sumnjam da itko stoji iza njih. Njih 4-5 u krdu dođu sa autom u najstroži centar, bace bombu pa pobjegnu. Idioti par exelans. Takve je teško naći.

Ali mjesto počinjenja je puno simbolike a i priprema od mjesec dana kaže da njima to nije bila zajebancija već smišljen čin sa porukom.

A sve to se naguralo u mjesec dana što se inače desi jednom u deset godina.
Sve je baš čudno. Sa puno pitanja.

sedan
27.01.2013., 14:04
Pa baš zato treba sve dobro pritisnuti i ići do kraja. Nek se sve razotkrije jer samo neprijatelji ove države mogu tako nešto uraditi.

Samo budala bi napravila nešto kao ovi iz Vodica (pod tim mislim na ovo prozivanje HDZ-a). Ako je tu u pozadini nekakvo stranačko prepucavanje, valjda je i tom HDZ-u u interesu da se riješi i ogradi od takvih ljudi.

A ovo Vojino je moglo imati gadne posljedice. Treba to dublje istražiti.

Šamil. Čovjek se šalio. Ljudi moji, posvađajte se sa susjedom i policija kad dođe prvo što će uraditi je da će oduzeti oružje koje uredno imate na dozvolu. A ovdje se prikazuje kao šala.

Ako sam ja dobro čitao samo je jedan bomabaš iz HDZ-ea. A ne svi. I što bi se HDz ograđivao zbog jedne maloljetne budale.

To što su ovi navalili na tog jednog iz HDZ-e ko muve na govno govori samo kome je ovaj slučaj dobro došao da se još malo sakrije sakriveni slučaj druga Voje.

Ber
27.01.2013., 14:05
To što su ovi navalili na tog jednog iz HDZ-e ko muve na govno govori samo kome je ovaj slučaj dobro došao da se još malo sakrije sakriveni slučaj druga Voje.

Slažem se.

sedan
27.01.2013., 14:06
Šeprtlja Vojo je čisti terorizam. Tu nema dvojbe. Ima dvojbi samo tko je bio inicijator njegove akcije. On sam kao prolupasli Shamil ili netko drugi.

Akcija izvedena pre glupo i za glupe amatere. Sumnjam da itko stoji iza njih. Njih 4-5 u krdu dođu sa autom u najstroži centar, bace bombu pa pobjegnu. Idioti par exelans. Takve je teško naći.

Ali mjesto počinjenja je puno simbolike a i priprema od mjesec dana kaže da njima to nije bila zajebancija već smišljen čin sa porukom.

Da, prilično idiotski. Ko da su radili po nečijoj narudžbi i obećanju da im se ništa neće desiti.

Tut-tut
27.01.2013., 14:06
Ako sam ja dobro čitao samo je jedan bomabaš iz HDZ-ea. A ne svi. I što bi se HDz ograđivao zbog jedne maloljetne budale.

To što su ovi navalili na tog jednog iz HDZ-e ko muve na govno govori samo kome je ovaj slučaj dobro došao da se još malo sakrije sakriveni slučaj druga Voje. 17% članova ove bombaške skupine je u HDZ-u :zubo:

AndrejX
27.01.2013., 14:09
Vojo je cool tip, eto ima na svom fejsu link na članak "dajte nam još" u kojem se kritizira euforija oko oslobađanja Gotovine, kada već sudimo i Vodicama, i HDZ-u i desnici, svemu, zašto ne bi i po ovome... :kava:

Čovječe, znao sam da u Hrvatskoj postoje dvostruki kriteriji, ali opravdavati čovjeka koji je pokušao dići vlak u zrak samo jer je ideološki podoban, je zbilja previše... :(

Ne samo da postoje dvostruki kriteriji nego ovise cak i o protoku vremena:

Ovo je već val terorističkih napada,a ban je trebao biti uništen kao simbol...

Nadam se da će policija riješiti ovaj slučaj,a možda bi bilo vrijeme, da se proglasi i viši stupanj opasnosti, jer su ovo dva teroristička napada u kratko vrijeme, a ne bude ih inače godinama

He he :)

Inace Vojo, Shamil pa sada ova djecica od tri banke brojno vec cine primarnu postavu grupe TNT :)

dje-CAk
27.01.2013., 14:10
Evo planitali su ovi s trga napad 6 mjesci. Nabavili eksploziv i trazili da ih se obuci.

Nadam se da svi ovi hdz ovci po zadatku s teme koji su pricali da se tu radi o petardi i pijanstvu se sad crvene od srama. Ako je to moguce.

Sve ispod 5 godina zatvora bi bila sramota za ovu stoku

Nije to istina, vjeruj mi, mediji su prenapuhali i izmislili dosta toga. Ali ne moras ako neces, tvoj izbor.

Ber
27.01.2013., 14:14
17% članova ove bombaške skupine je u HDZ-u :zubo:

Ajmo pretpostaviti da je to htio učiniti zli Karamarko.
Kako bi on to izveo.
Dao zadatak trojci balavaca iz Vodica da to odrade kako znaju, pa oni pozvali još trojcu.
Nema šansi.

Platio bi taj poslić nekom bivšem profi vojniku koji je vičan eksplozivnim napravama i pripremi terena. I šanse da se takvog uhvati u istoj toj akciji su 1 : 100

Taj bi se dobro zakrabuljio, a od trenutka eksplozije pješice bi ispario iz Donjeg grada u roku od minute i udaljio se sa svojim autom parkiranim u nekom zabitom parku 1.5 kilometara daleko na Gornjem gradu.

A ovo vodičko krdo, još su samo trebali zapaliti počasne bengalke dok su odlazili.

pinzgauer
27.01.2013., 14:14
Zanimljivo je to što ovdje nitko niti neslužbeno ne spominje terorizam, pa ih čak ni policija službeno nije okrivila za teroristički akt, što ovo je sigurno, dok je kod Voje odmah bilo proglašeno terorizmom .

Dakle, šestorica su planirali teroristički akt, ilegalno nabavili vojni eksploziv, detonirali napravu usred glavnog hrvatskog trga i to je kvalificirano kao kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine?!

Jebem vam mater, treba ih staviti 20 godina u neku rupu i bacit ključ.

Ali ne, kao i uvijek u ovoj banana Republici, oni će otići doma i biti glavni frajeri u svojoj selendri

Ber
27.01.2013., 14:19
Imamo dva terorista od kojih su oba bili toliko šeprtljavi, pogotovo terorist II, da mi se neprestano vrti teorija dvostruke podmetaljke.

krnk
27.01.2013., 14:19
Ali ne, kao i uvijek u ovoj banana Republici, oni će otići doma i biti glavni frajeri u svojoj selendri

Ma neće , malo budu robijali u kazamatima crvene Hrvatske i prikupljali staž za mirovinu ko politićki uznici koje je zatvorila komunistička gamad kako bi onda ko jedini pravi spasitelji mogli izvesti Hrvatsku iz tog crvenog mraka, naravno uz one koji več služe mirovinu ko politički uznici .

http://www.youtube.com/watch?v=kdkqu8VKvCA

sedan
27.01.2013., 14:20
Rekli su da je dimna bomba bacena u predvorje skole, na snimci tako i izgleda.

Na temi o toj bombi su rekli i da je taj dio obicno pun, ne sjecam se da si tamo rekao da se taj dio ne upotrebljava.

Sto se tice ovoga, postoje dobre, lose i nepoznate stvari.

Dobra stvar je da su se nasli krivci, i da smo ipak saznali tko je to radio i zasto.

Losa stvar je da se ovo usporeduje s Vojom, i ne samo usporeduje nego pokusava tretirati kao isto odnosno jos gore djelo, te dodatno njima zagusuje medijski prosor koji je ionako utihnuo oko Voje.

Nepoznate stvari su, jel postoji neka veza izmedu njih, i te stvari ce vjerojatno i ostati nepoznate.

Dodatni problem vidljiv ovdje je radikalizacija lijeve scene, i podijela na poslovicne ustase-partizane.
Naime ljevi su branili Voju jer je njihov, pa im sad pase ove usporedivati s HDZ-om, i sva medijska manipulacija koja ide uz to.
(spustanje terorizma na prozaicni politicki obracun)

Problem te politizacije je bio viden kod svih bombi, i uslijed toga se gube principi. (osuditi svaki cin, i razmjerno ga tretirati)

Stovise bojim se sljedeceg scenarija:
Nakon par dana medijske buke, opet ce nam pricati o dalmatinskim nestaslucima (jer ipak su to ugledne obitelji), i cijela prica ce pasti u zaborav.

Problem kod zaborava je sto i dalje ne znamo sluzbeno nista o pravim bombama, niti o onoj u Splitu.

Ovime ce samo nahraniti puk "pa i vasi bacaju bombe", status qou izmedu HDZ-a i SDP-a, mir mir mir nitko nije kriv (odnosno svi su krivi), a prave stvari ce se potisnuti.

Ako netko potegne pitanje Voje, ovi ce potegnuti pitanje HDZ-a i obrnuto, tako ce sve po starom receptu pasti u kolektivnu amneziju.

Sto meni dodatno budi sumnju da je to sve povezano, pogotovo ako ne nadu onoga u Splitu, jer moguce da je on bio neplaniran, al dobro ovo su sad vec teska nagadanja.

U svakom slucaju od Voje i terorizma izgleda nista. :)

Pa sve je ovo u sklopu akcije "kontrola štete" kako vam to nije jasno :rofl:

sb323ar
27.01.2013., 14:22
Inace Vojo, Shamil pa sada ova djecica od tri banke brojno vec cine primarnu postavu grupe TNT :)

Tipujem da je Vojo No1:D ako sam dobro pročitao, svi su koristili TNT.:p

KarayaOne
27.01.2013., 14:23

Clan gradskog vijeca ako se ne varam. Ali mozda si u pravu, cemu se ogradivat od toga. Mozda hdz to i potice....

mau123
27.01.2013., 14:26
Kakvi kriteriji?

Od kada se saznalo za Vojin backround, mediji su potiho izgubili interes za njega, ne uklapa se u ono što su željeli čuti, dok ovo, Hrvati, članovi desne strnake, savršeno, sada ih opet dosta zanimaju takve stvari

Ne bi baš rekao mediji su izvukli sve moguće o njemu.

realist
27.01.2013., 14:31
Dobro je rekao onaj nacelnik policije, ta balavurdija iz objesti
i luksuznog zivota nema sta drugo radit ...nego pizdarije...

Neka im odrape 5 godina robije pa nece im vise to padat napamet....i drugima...

mau123
27.01.2013., 14:32

Nekako sumnjam da bi HDZovci slušali komunjaru Šamila i planirali su to mjesec dana prije njegovog komunikea.:kava:

KarayaOne
27.01.2013., 14:33

Neka im odrape 5 godina robije pa nece im vise to padat napamet....i drugima...

I naravno, kao teroristima, dozivotno zabraniti rad u drazavnoj sluzbi

antifan
27.01.2013., 14:36

jesu li?

suviše je tu sličnosti s vojom. vojni eksploziv, bez žrtava, mala ili nikakva šteta, amateri/šeprtlje, ničim izazvani, motiv nepoznat, lokacija, vrijeme...

divlja špekulacija: da nema to kakve veze s nekim likovima koje njemačka uporno traži a o kojima se počelo opet pisat baš pred početak cirkusa?

sb323ar
27.01.2013., 14:37
Nekako sumnjam da bi HDZovci slušali komunjaru Šamila i planirali su to mjesec dana prije njegovog komunikea.:kava:

Ja sam uspio pročitati da je jedan od njih HDZ-ovac te da se to naglašava. Vjerujem da bi se i drugi tako naglašavali, ili su oni možda članovi neke druge stranke.:confused: Nemam pojma.:ne zna:

ryell
27.01.2013., 14:39
I naravno, kao teroristima, dozivotno zabraniti rad u drazavnoj sluzbi
:rofl: to bi baš bilo produktivno... kao da je itko od njih ikada mislio raditi u državnoj službi.

dje-CAk
27.01.2013., 14:40
Ja sam uspio pročitati da je jedan od njih HDZ-ovac te da se to naglašava. Vjerujem da bi se i drugi tako naglašavali, ili su oni možda članovi neke druge stranke.:confused: Nemam pojma.:ne zna:

Drugi nisu clanovi, a to sto su prijatelji na fejsu sa HDZom ne znaci nista jer sam i ja pa nisam clan..

Ber
27.01.2013., 14:41
jesu li?

suviše je tu sličnosti s vojom. vojni eksploziv, bez žrtava, mala ili nikakva šteta, amateri/šeprtlje, ničim izazvani, motiv nepoznat, lokacija, vrijeme...

divlja špekulacija: da nema to kakve veze s nekim likovima koje njemačka uporno traži a o kojima se počelo opet pisat baš pred početak cirkusa?

Cijela ova priča Shamil-Vojo-Vodičani je sva čudna.
Kao Djevojčica iz Ozza.

Tri totalno bizarna, šeprtljava događaja. Sva tri imaju jasne naznake terorizma sa političkom porukom, sva tri izvedena kao neka komedija, sva tri gotovo simultana.
U stvari su sva tri toliko slična da je to njevjerojatno.

Dinah
27.01.2013., 14:42
Pa dobili su upravo ono što su i htjeli - puno medijske pažnje.

Ber
27.01.2013., 14:43

I MI6 i CIA i BND rade na Blakanu pa tako i u Hrvatskoj.
Puno rade, da.

KarayaOne
27.01.2013., 14:43
:rofl: to bi baš bilo produktivno... kao da je itko od njih ikada mislio raditi u državnoj službi.

A mos mislit da onaj profesor bi negdje drugdje mogo radit neg u skoli....

Ber
27.01.2013., 14:45
Hrvatska je krcata ljudima koji jako dobro znaju postavljati bombe.
Pa dosta je auta letilo u zrak a nikada se ne nađu počinitelji.
Ovi naši politički teroristi su kao Američka komedija, neka parodija na Ramba.

sb323ar
27.01.2013., 14:47
A mos mislit da onaj profesor bi negdje drugdje mogo radit neg u skoli....

Čovjek riješio samozaposlenje ... na par godina.:D Vjerovatno i Vojo. :D Brine me samo drug Šamil, šta će revolucija bez njega?:eek:

mau123
27.01.2013., 14:51

Drugi su lajkali HDZ na facebooku.

Bunga Bungalow
27.01.2013., 14:56

Tko je Oliver među njima? Vojo je Grunf (avijatičar)...

mau123
27.01.2013., 14:57
Drugi nisu clanovi, a to sto su prijatelji na fejsu sa HDZom ne znaci nista jer sam i ja pa nisam clan..

Ali je važno da je Vojo lajkao Miranda Mrsića?

ryell
27.01.2013., 14:58
A mos mislit da onaj profesor bi negdje drugdje mogo radit neg u skoli....Zaboravio si obiteljske biznise?

sb323ar
27.01.2013., 15:00
Ali je važno da je Vojo lajkao Miranda Mrsića?

Ako sam dobro pratio temu, pisalo se da ga je imao na popisu prijatelja.:D Možda sam i pogrešno pročitao.:ne zna:

witk
27.01.2013., 15:01

10 puta su opasniji ti iz Vodica,nego Vojo.Vojo je imao neki cilj ne znam koji ali ovi iz Vodica zlatna mladež očito misle da imaju pravo raditi sve što požele i da će moćni tatica stati iza njih,a još im i moćni tatica nabavio eksploziv.

sb323ar
27.01.2013., 15:03
Zaboravio si obiteljske biznise?

Za to se ne treba školovati. :D

antifan
27.01.2013., 15:04
ovje je, mislim, ipak najbitniji "tata". ne bi bilo loše znat nešto više o njemu i njegovim kontaktima.

a što se tiče političke pripadnosti izvršitelja, čudi me da je samo jedan iz hdz-a, obzirom da nas je jedan "konstruktivni" forumaš već izvjestio da su vodice "leglo".

ryell
27.01.2013., 15:04
Za to se ne treba školovati. :D
Ne treba; ali zgodno je reći "mali je završio škole u zagrebu". :mig:

sb323ar
27.01.2013., 15:06
10 puta su opasniji ti iz Vodica,nego Vojo.Vojo je imao neki cilj ne znam koji ali ovi iz Vodica zlatna mladež očito misle da imaju pravo raditi sve što požele i da će moćni tatica stati iza njih,a još im i moćni tatica nabavio eksploziv.

Hehehe, baš se nasmijem raznim upisima. S obzirom da poznajem explozive, a nisam bio niti na jednom mjestu od ta dva, mogu samo pretpostaviti šta je se moglo dogoditi.:mad:

sb323ar
27.01.2013., 15:07
Ne treba; ali zgodno je reći "mali je završio škole u zagrebu". :mig:

Kako ono netko kaže ovdje na temi za Vodice, bastionu SDP-a.:D

AndrejX
27.01.2013., 15:10
Tipujem da je Vojo No1:D ako sam dobro pročitao, svi su koristili TNT.:p

Onda je i Vojo ponosni nositelj male crne knjizice, a Sir Oliver ih ceka u Remetincu vec neko vrijeme :)

ryell
27.01.2013., 15:12
Dotični otac koji se javio RTLu (ili kome već) je, prema davnom pisanju jednog vodičkog portala (2006.), bio predsjednik vodičkog HSP-a.

antifan
27.01.2013., 15:15
Dotični otac koji se javio RTLu (ili kome već) je, prema davnom pisanju jednog vodičkog portala (2006.), bio predsjednik vodičkog HSP-a.
znači udbaš! :eek: pa šta vam ja pričam!

:zubo:

sb323ar
27.01.2013., 15:17

Ja sam na nekom forumu pročitao da je bio i član SKH nekada.:D Valjda se samo kape mijenjaju.:ne zna:

sb323ar
27.01.2013., 15:19
Onda je i Vojo ponosni nositelj male crne knjizice, a Sir Oliver ih ceka u Remetincu vec neko vrijeme :)

Po mom mišljenju, tamo im je i mjesto. Nadam se samo da će ostati što duže.:D

žalac_1
27.01.2013., 15:21
ovje je, mislim, ipak najbitniji "tata". ne bi bilo loše znat nešto više o njemu i njegovim kontaktima.

a što se tiče političke pripadnosti izvršitelja, čudi me da je samo jedan iz hdz-a, obzirom da nas je jedan "konstruktivni" forumaš već izvjestio da su vodice "leglo".

neki specijalni kontakti i nisu potrebni u društvu gdje u svakom drugom podrumu imaš oružja kakvog bi se i kolekcionari u Americi posramili, pa i raznoraznih eksploziva i bombica.

Vojo je definitivno slučaj sa ozbiljnijom porukom i motivom od ovih objesnih budalaša koje treba dobro ispljuskati i poslati na hlađenje koju godinicu.

Uz poseban tretman onomu koji je, navodno, izbo čovjeka s tetovažom grba Dinama na plaži - da ga bace u ruke najžešćih homofoba iz BBB, nek se malo dečki u ćeliji zabave na njegovom auspuhu

ryell
27.01.2013., 15:21
Moguće da je dezinformacija to za HSP, ali evo članka (http://www.vodiceonline.com/vijesti/clanak1001-0122.htm) u kojem se spominje.

Nego, naiđoh na zgodan anonimni komentar iz 2009. s vodice-online foruma o povezanosti s HDZom (kad se već spominje da je samo jedan od klinaca član):
"Moja obitelj je isto sudjelovala u izgradnji Vodica.Već smo vode prisutni više od 400 godina.I zato me smeta jedan Ante Duvnjak koji je doša 91 g. u Vodice s dvi kese.Čovik je proda kuću u Velikoj Gorici da kupi Vodice d.d.Njegovo bogastvo je proizvod politike HDZ-a.Prvo ga je Rade Ivas drža za podobnoga,a sad ga Branka drži za podobnog.Većina njegovih poslova je vezana uz grad Vodice i županiju.Po mojoj procjeni do sad je od grada dobija više od 100 000 000 kn u zadnji 18g.Ako ti smatraš da je u redu voliko novaca dati jednoj osobi tebi na dušu.Žalosno je šta neki ljudi ignoriraju činjenice zbo nekog svog interesa.Za Marina Mikšića i HSS ! Za sve protiv HDZ-a."

sb323ar
27.01.2013., 15:27
Nego, naiđoh na zgodan anonimni komentar iz 2009. s vodice-online foruma o povezanosti s HDZom (kad se već spominje da je samo jedan od klinaca član)[/COLOR]

U članku, pri kraju, vidim da je nekakva predizborna kampanja. S obzirom da smo se uvjerili u "istinu" predizbornih kampanja - nemam komentara, osim da DORH znači ne radi svoj posao, ili ga selektivno radi.:ne zna:

Razbijač
27.01.2013., 15:29

O zašto, zašto, zašto?

Možda su bili na misi. :kava:

Kako je ono napisao Jurica Pavičić za komandanta Šamila..ne razumijete vi dalmatinski humor.

Sačekajmo Pavićića da nam opet objasni. :rofl:

antifan
27.01.2013., 15:33
neki specijalni kontakti i nisu potrebni u društvu gdje u svakom drugom podrumu imaš oružja kakvog bi se i kolekcionari u Americi posramili, pa i raznoraznih eksploziva i bombica.

Vojo je definitivno slučaj sa ozbiljnijom porukom i motivom od ovih objesnih budalaša koje treba dobro ispljuskati i poslati na hlađenje koju godinicu.

Uz poseban tretman onomu koji je, navodno, izbo čovjeka s tetovažom grba Dinama na plaži - da ga bace u ruke najžešćih homofoba iz BBB, nek se malo dečki u ćeliji zabave na njegovom auspuhu
možda si u pravu to za oružje ali kakva je to "obijest" koja se priprema mjesec dana? i don't buy that...

ryell
27.01.2013., 15:33
U članku, pri kraju, vidim da je nekakva predizborna kampanja.
forumski komentar, ne članak.

evo jednog - ovaj put članka - koji navodi povezanost HDZove gradonačelnice i njega: "Ante Duvnjak i vodička vlast razmijenili su nekretnine iako nijedna strana nije vlasnik" (http://www.slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/4715/Default.aspx)
morebitno je i to predizborno :ne zna:

ima još: http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20030605/sibenik01.asp

Heh, zlo je taj internet, svašta ostane sačuvano. :kava:

šmokljanica
27.01.2013., 15:37
u Zagrebu na trgu poslije dvije eksplozije... odmah panika ni za sto
zakaj bi mi bili civilizirani kad možemo hitat kroz prozor sve kaj nam dođe pod ruku, a budali koja je ispod prolazila - 'ko krif... to je sad u modi... :rolleyes:
ak je tebi normalno da pojedinci straše i ugrožavaju druge kak i kad im se svidi - nekaj nije v redu z tobom. :mig:

sb323ar
27.01.2013., 15:42
Heh, zlo je taj internet, svašta ostane sačuvano. :kava:

I opet ponavljam, znači, DORH ne radi svoj posao.:D

A internet, eh, šteta, ... što ga nekad nije bilo. :D

ryell
27.01.2013., 15:43
A to je nekaj novoga? :D

sb323ar
27.01.2013., 15:58
A to je nekaj novoga? :D

Pa imali bi i mi obični smrtnici pristup nekakvim tajnama, koje bi se prema potrebi mogle slučajno pojaviti u novinama. Šteta, šteta, ovako samo stara dobra sUDBA poneku kost baci.:D

žalac_1
27.01.2013., 16:00
možda si u pravu to za oružje ali kakva je to "obijest" koja se priprema mjesec dana? i don't buy that...

takva što očito nemaju pametnijeg posla i briga u životu osim zadovoljenja nekih vlastitih balavurdijskih potreba - po mom mišljenu, dokazati se sami sebi kao dostojni torcidaši i branitelji dalmatinskog usred Zagreba.

i mislim da se ta "hajdukovština" ovdje zanemaruje a upravo je to zajednička poveznica svih aktera (čast svim zrelim i pristojnim navijačima te institucije), čak zastupljenija od pripadnosti HDZu
Članstvo jednog pojedinca u HDZ ne daje motiv čina, to je tek odraz običnog karijerističkog svjetonazora i naučene miloklizne životne strategije po načelu "pleti kotac ko svoj otac" - al ko što reče Matoš - "ko u oca kotac mu je pleten, otac je budala a vrli sin je kreten".

Vojine bombice su uzdrmale Zagreb i to je ovim došlo ko naručeno, upaljač da i oni nešto slično naprave-i to ono što su imali na umu neko vrijeme- i svojim činom zaokupe pažnju javnosti u Zagrebu. To su razmažena derištad i od toga pate - traže pažnju i osjećaj moći, da se nešto događa zbog njih. Mentalni sklop dokone "zlatne mladeži"
Prototipi neodraslog "navijača" kojem je antagnizam Dinamo-Hajduk smisao života. Zagreb je takvima pojam kao hegemon- a kud ćeš veće simbolike od Jelačićeva trga, i hrabrijeg pothvata od eksplozije.

antifan
27.01.2013., 16:09
...
da, to već ima smisla. jel već negdje potvrđeno da su dotični torcidaši?

mau123
27.01.2013., 16:16
Ako sam dobro pratio temu, pisalo se da ga je imao na popisu prijatelja.:D Možda sam i pogrešno pročitao.:ne zna:

Nije bio na popisu prijatelja nego je u favoritima.

screen shot:
http://s8.postimage.org/dp1qn6cx1/hhgf.jpg

sorin
27.01.2013., 16:18
Znači ako bombe ne postavljaju islamisti, onda to nije terorizam?
Zaigrana vodička dječica.
Poslati ih za kaznu u privatnu školu u Švicarsku, kao i Primorčevog nestaška iz Makarske.

krnk
27.01.2013., 16:26
da, to je već ima smisla. jel već negdje potvrđeno da su dotični torcidaši?

Naravano , deset puta je bolje bacanje bombe nakalemit navijačima nego kakvim političkim simpatizerima tak da par puta godišnje možemo očekivat recidive dokazivanja kad odmjeravaju snage klubovi s juga i sjevera , i to od stvarne dice a ne od akademika .

mau123
27.01.2013., 16:28

Zašto to misliš, pa njegovi motivi nam još nisu poznati?

Možda je on to napravio isto tako zbog "zajebancije", obijesti ili adrenalina.

antifan
27.01.2013., 16:35
Naravano , deset puta je bolje bacanje bombe nakalemit navijačima nego kakvim političkim simpatizerima tak da par puta godišnje možemo očekivat recidive dokazivanja kad odmjeravaju snage klubovi s juga i sjevera i to s stvarnom dicom a ne s akademicima .
pa što mene napade? eto ti žalac_1 tu pa ga napadaj... pa njegova je to teorija. ja sam se samo složio da je logična i moguća. :kava:

žalac_1
27.01.2013., 17:52
Naravano , deset puta je bolje bacanje bombe nakalemit navijačima nego kakvim političkim simpatizerima tak da par puta godišnje možemo očekivat recidive dokazivanja kad odmjeravaju snage klubovi s juga i sjevera , i to od stvarne dice a ne od akademika .

da se ne bi krivo razumijeli, službeno očitovanje oko slučaja (izvješće MUP) nije ništa nakalemilo navijačima nit navijačkim motivima. Naveli su da je uzrok obijest i dokolica pojedinaca iz dobrostojećih obitelji, i gotova priča.
A svakom je jasno da reći da je nešto iz obijesti i dosade baš i ne daje cjelovito objašnjenje. Ništa se time ne precizira- stvar ostaje nejasna.

I sasvim je razumljivo da nije razborito ovaj čin na bilo koji način povezivati sa navijačima i relacijama sjever-jug (bez obzira što su svi oni članovi ili prijateji Torcide), to može biti pogubno zbog raznoraznih budaletina s obje strane tabora, tu se slažem u potpunosti da se s time ne istupa pa makar i pod cijenu istine.
Al mediji su željni senzacije, javnost objašnjenja, i ovakve interpretacije se mogu očekivati (poput moje teze da, odgovornim i racionalnim ljudima, banalni motivi antagonizma sjever-jug mogu imati ozbiljnog učešća kod motivacije neiživljenih, nezrelih i neodgovornih lezilebovića).
Al to ne znači da o tome ne možemo ovdje na forumu.

Razbijač
27.01.2013., 18:36
Odvjetnik okrivljenog oca negira optužbe i kaže da tužiteljstvo njegovog klijenta želi upetljati u cijeli slučaj na osnovu nekakve "povijesti".

E sad što to znači, valjda ćemo doznati.

ryell
27.01.2013., 18:38
Baš je slatko :cerek: kako odvjetnik A.M. kaže kako su "kreteni". Ajmo zadobit simpatije na temelju "dječice" kojima je bilo "dosadno". :D

Razbijač
27.01.2013., 18:50
Baš je slatko :cerek: kako odvjetnik A.M. kaže kako su "kreteni". Ajmo zadobit simpatije na temelju "dječice" kojima je bilo "dosadno". :D

Zlatna mladež. :rofl:

najdraži
27.01.2013., 18:52

zašto se govori da su djeca? pa najmlađi ima 28 godina.Kakva su to djeca? ima njihovih vršnjaka sa obiteljima.

pinzgauer
27.01.2013., 18:59

Nije A.M nego M.M.

I da užasno me izživcirao sa tom najjadnijom od jadnih fora, kao on će njima reći njihovog Boga, on obećaje da se više neće tako ponašati.

Taj Matić je sramota za odvjetničku struku

KatarinaRi
27.01.2013., 19:03
Nije A.M nego M.M.

I da užasno me izživcirao sa tom najjadnijom od jadnih fora, kao on će njima reći njihovog Boga, on obećaje da se više neće tako ponašati.

Taj Matić je sramota od odvjetnika

Ja sam ga slušala i ne vjerujem.
To mu je neka taktika ili šta?...za Dnevnik dati izjavu da ti je klijent kreten:confused:

Moram reći da mene smeta i priopćenje policije.
Ne znam da li je uobičajeno i dozvoljeno da policija na taj način komentira i interpretira motiv.
Kao babe na placu.
Šta ti imaš spominjati lagodni život i ne znaju što bi sa sobom?:confused:

Na stranu što je sve to skupa vjerovatno istina.

aryna
27.01.2013., 19:08
da se ne bi krivo razumijeli, službeno očitovanje oko slučaja (izvješće MUP) nije ništa nakalemilo navijačima nit navijačkim motivima. Naveli su da je uzrok obijest i dokolica pojedinaca iz dobrostojećih obitelji, i gotova priča.
A svakom je jasno da reći da je nešto iz obijesti i dosade baš i ne daje cjelovito objašnjenje. Ništa se time ne precizira- stvar ostaje nejasna.

I sasvim je razumljivo da nije razborito ovaj čin na bilo koji način povezivati sa navijačima i relacijama sjever-jug (bez obzira što su svi oni članovi ili prijateji Torcide), to može biti pogubno zbog raznoraznih budaletina s obje strane tabora, tu se slažem u potpunosti da se s time ne istupa pa makar i pod cijenu istine.
Al mediji su željni senzacije, javnost objašnjenja, i ovakve interpretacije se mogu očekivati (poput moje teze da, odgovornim i racionalnim ljudima, banalni motivi antagonizma sjever-jug mogu imati ozbiljnog učešća kod motivacije neiživljenih, nezrelih i neodgovornih lezilebovića).
Al to ne znači da o tome ne možemo ovdje na forumu.

posve se slažem s tobom.
i što se boldanog tiče, zaista je malo "preuzetno" i bizarno od policije da sama postavlja "dijagnozu" obijesti, pogotovo ako se istovremeno kaže da je stvar promišljena i pripremana mjesec dana, uz vodstvo i blagoslov nekoga tko nije više 'dite' od 30 godina, nego tatica-tajkun od 60 godina.

čin ne treba povezivati s nikakvim navijačima, niti stvarati antagonizam. ovo ne bi smjelo u ljudima izazivati i provocirati (daljnju) mržnju, nego naprotiv osjećaje žalosti i srama što su budaletine tog kalibra 'akademski građani' ili im je malo falilo da to postanu, a ponašaju se kao tupava goveda i još im je u njihovoj sredini takvo ponašanje vjerojatno i opravdavano, jer oni su, zapravo, kao što je rekao onaj vlasnik kafića "dečki za 5" (dok tatin novac plaća runde i omogućava vlasniku kafića da živi... a ako kaže da ipak nisu "dečki za 5" možda bi mu kafić mogao odletiti u zrak :kava:).

uvjerena sam da je ovdje sva težina i poanta, ne u navijačkoj opredjeljenosti i eventualnom iz toga proisteklom antagonizmu, antagonizmu jug-sjever ili bilo čemu sličnom (i to ima svoje granice kod normalnog i uračunljivog čovjeka), nego u ukorijenjenom osjećaju "nedodirljivosti" koju u određenoj sredini imaju "ugledni, dobrostojeći" očevi slične dječice, pa prenesu tak osjećaj nedodirljivosti i na sineke... i tako to onda ide...

osjećaj nedodirljivosti, privilegiranosti i zaštićenosti već dovoljno dugo traje da se u mentalnom sklopu takvih ljudi već debelo zacementirao. naime, ne bi njih tamo doma vjerojatno hapsilo i progonilo za podmetanje eksploziva, jer oni su "dečki za 5"... tatica im nikad nijednom rječju nije dao do znanja da njihova nedodirljivost i bahatost MOŽDA ipak imaju granice.

mislim i nadam se da je tog bahaćenja i lokalnih moćnika svima već puna kapa u ovoj našoj jadnoj državi i da neće nasjedati na stupidne i perfidne pokušaje tumačenja ovoga nekim drugim plitkim i prozirnim štosevima.

moram priznati da još nisam čula (ikad, igdje) da odvjetnik svoje branjenike naziva "totalnim kretenima".

zna on zašto to radi - radije to nego da se priča o eventualnoj "organiziranosti", "predumišljaju" i "promišljenosti". prvo su bili samo nestašni i pijani, sad su već totalni kreteni.

Na oblaku
27.01.2013., 19:17
To mu je neka taktika ili šta?...za Dnevnik dati izjavu da ti je klijent kreten:confused:

Ne znam da li je uobičajeno i dozvoljeno da policija na taj način komentira i interpretira motiv.
Kao babe na placu.

Normalno da je taktika. Vidiš da se od samog početka pokušava relativizirati učinjeno pa se forsira ta priča o mladim dečkima koji su previše popili i eto se malo razigrali. Nisu oni ništa ozbiljno mislilil, pa oni su samo kreteni kojima je dosadno u životu ne treba sve to shvatit tako ozbiljno...
Ma koja mladost ludost, riječ je o muškarcima na pragu 30-ih godina, ozbiljnim ljudima, politički aktivnima, studentima, a ne nekim mulcima i idiotima kojima je dosadno u životu. Ali kad se ima para lako je napravit spin, a čak se i susjedi i sugrađani uključe da potvrde da su to dobri mladići koji nisu razmišljali što rade. Malo se prenaglili.

AndrejX
27.01.2013., 19:17
zašto se govori da su djeca? pa najmlađi ima 28 godina.Kakva su to djeca? ima njihovih vršnjaka sa obiteljima.

Po njima je komadant Shamil s cetiri banke stariji maloljetnik, a Vojo tek punoljetan :)

Kao babe na placu.

Vjerojatno su to ponavljali na ispitivanju, a sudeci po izjavi odvjetnika ocito se vade na kretenluk.

aryna
27.01.2013., 19:18

dapače, pozvali su u dnevnik HRT-a psihologa za preveniranje poremećaja u ponašanju djece i maloljetnika! :rolleyes: :bonk:... koji je drvio o tome kako "današnja djeca nemaju uzora".

nevjerojatno kako su te mamlaze nadomak 30-te, svi unisono: mediji, policija, očevi, sumještani, psiholozi, proglasili dječicom.

i pitam se ono što su se već neki pitali bi li slična pričica o dječici i obijesti prošla u SAD-u ili zapadnoj europi npr.?

antifan
27.01.2013., 19:22
moram priznati da još nisam čula (ikad, igdje) da odvjetnik svoje branjenike naziva "totalnim kretenima".

zna on zašto to radi - radije to nego da se priča o eventualnoj "organiziranosti", "predumišljaju" i "promišljenosti". prvo su bili samo nestašni i pijani, sad su već totalni kreteni.
da, očito da je to sad strategija obrane. moguće i da je to (kretenizam, obijest) istina... ipak, ostajem otvoren i za druge teorije o uzrocima bombaškog napada na trg.

PowerLock
27.01.2013., 19:23
Kao babe na placu.
Šta ti imaš spominjati lagodni život i ne znaju što bi sa sobom?

Moram prisnažiti. Jako me iziritiralo. Policajac je donosio moralne sudove koji mu ne priliče, budući da od novaca roditelja koji su svojim sinovima omogućili "lagodan život" i on prima svoju policijsku plaću.

Dakle trebao bi šutiti, a ako je zavidan te želi da i njegova djeca imaju lagodan život nek se tornja iz policijske ili bilo koje državne službe i pokrene privatni biznis, preuzme odgovornost za eventualni neuspjeh kao i privilegije koje će mu pripasti ako bude uspješan u tom svom odabranom biznisu.

Izjava je skandalozna i potpuno neprimjerena za šefa najveće policijske uprave u uređenoj demokratskoj državi tržišnog kapitalizma.

KatarinaRi
27.01.2013., 19:23
Normalno da je taktika. Vidiš da se od samog početka pokušava relativizirati učinjeno pa se forsira ta priča o mladim dečkima koji su previše popili i eto se malo razigrali. Nisu oni ništa ozbiljno mislilil, pa oni su samo kreteni kojima je dosadno u životu ne treba sve to shvatit tako ozbiljno...
Ma koja mladost ludost, riječ je o muškarcima na pragu 30-ih godina, ozbiljnim ljudima, politički aktivnima, studentima, a ne nekim mulcima i idiotima kojima je dosadno u životu. Ali kad se ima para lako je napravit spin, a čak se i susjedi i sugrađani uključe da potvrde da su to dobri mladići koji nisu razmišljali što rade. Malo se prenaglili.

Nakon što smo detaljnije čuli i dokazali ono što smo već znali oko slučaja dvije djevojke u Makarskoj, nakon presude ispod minimalne za pijanog direktora i kada bi se ovo na kraju izrelativiziralo onda bi stvarno trebalo na ulicu.
Nisam bila nikad zbog ničega, ali da ovo prođe kao zezancija na sudu treba ih sve rastjerat u pm.

ryell
27.01.2013., 19:24
Koliko sam shvatila dobili su po mjesec dana istraznog. Dakle, nakon toga vjerojatno idu doma :ne zna:

A ciji je na kraju otac taj koji im je dao eksploziv? Onaj isti koji se jucer javio RTL-u ili neki drugi? Sto je s njim, nikakav pritvor?