PDA

View Full Version : Prestanak pušenja i nuspojave

romantic_ass
13.04.2013., 21:46
Nije mi baš za zdravlje tema, nego više za ovako lupetanje.... ima tjedan dana da sam bacila duvan i sad sam agresivna u vražiju mater... sad ne kuzim jesam agresivna sta sam stalno gladna ili sto nema nikotina ili sto jedem pa se grizem jer jedem i grizuci jedem i grizući pričam i grizem dok pričam ugl. jebemu zivot:503:

a koliko cu tek grizt ako se udebljam... a to mi je nocna mora:504:

nego kako ste vi prezivili tj koliko ste preživili dok se nije stanje normaliziralo...koliko vremena za to treba?

e da i umorna sam ko pas stalno spava mi se a nemam vremena za spavanje pa sam i zbog tog agresivna...ne ljuta ili razdrazljiva nego agresivna, jer obicno sve sta obavljam otresam... neki kuhinjski elementi vec stradali, razdr...sam zavjesu od tuša i tak:mad:

Lord Byron
13.04.2013., 21:50
Orbit-žvake za kompenzaciju bavljenja ničim i što intenzivnija tjelesna aktivnost za istjerivanje vragova iz sebe.

romantic_ass
13.04.2013., 21:53
joj da i smrad.... sve smrdi.... hodam cestom osjetim sve ispusne plinove auta sve smradove restorana i kafića i drugih ljudi i njihovih mirisa... dođem doma u zgradu...jebote znam sve sta je ko kuhao i koliko je ko luka natrpo u tanjur.... najradije bi u stanu zatvorila ventilaciju da mi ne ulaze ti mirisi ali .... i onda živčanim što sve smrdi :D

kakve bi još nuspojave mogla očekivat

darkić
13.04.2013., 22:00
Kupi si nešto skupo što ćeš otplaćivati idućih 6 mjeseci do godinu dana na rate i to tako da ti visina rate bude uteg zbog kojeg jednostavno nemaš još i za cigarete.

To nešto mora biti i nešto jebački dobro osim što je skupo da te svaki pogled na to tješi u trenucima krize.

a1exa
13.04.2013., 22:07
Još jedan topic o pušenju :lux:

Nisam imala nikakve nuspojave, jednostavno ujutro više nisam kupila cigarete i kao da nikad nisam ni pušila. :D

Naravno danas mi cigarete užasno smetaju, pušači mi smrde ko kuga te sam licimur. :cerek:

darkić
13.04.2013., 22:11
Naravno danas mi cigarete užasno smetaju, pušači mi smrde ko kuga te sam licimur. :cerek:
Smrdi i meni, ali šutim. Ili se ja maknem ili trpim, nemam srca prigovorit.
Kad se vratim iz kafića perem i zimsku jaknu, na cesti prelazim na drugu stranu jer ispred mene hoda netko s cigaretom... al ne prigovaram. :no:

Miss Dalia
13.04.2013., 22:15
Ako ti bude kasnila menga, nemoj se tripovati da si trudna. :D
Ja sam jadna poludila nakon 7 dana kašnjenja, iako ovo nije direktno posljedica prestanka pušenja, nego činjenice da sam dobila 5 kg naglo, pa mi se organizam malo pogubio. :D

Čestitke za prestanak! :top:

a1exa
13.04.2013., 22:21
Kad se vratim iz kafića perem i zimsku jaknu, na cesti prelazim na drugu stranu jer ispred mene hoda netko s cigaretom... al ne prigovaram. :no:

Živim u zemlji gdje se nigdje ne puši osim na ulici i naravno tko želi u svom domu, ako je vlasnik, ako renta sumnjam da smije. Ali kad dođem u Zagreb i sjednem u kafić, prestrašno :rofl:
Ne prigovaram ni ja, također jednostavno se maknem.

JPK
13.04.2013., 22:44
Živim u zemlji gdje se nigdje ne puši osim na ulici i naravno tko želi u svom domu, ako je vlasnik, ako renta sumnjam da smije. Ali kad dođem u Zagreb i sjednem u kafić, prestrašno :rofl:
Ne prigovaram ni ja, također jednostavno se maknem.

Ja svako malo naletim na nekoga u javnom prijevozu tko smrdi kao jebena hodajuća hrpa pepela. Osjeti se preko pola autobusa. Nije mi jasno što točno takvi primjerci rade, dime se u istoj odjeći tjednima u hermetički zatvorenom prostoru ili koji kurac.
Valja spomenuti i onu stoku koja puši na tramvajskim stanicama u gužvi, tome treba pucati u koljena. :cerek:

a1exa
13.04.2013., 22:47
Ja svako malo naletim na nekoga u javnom prijevozu tko smrdi kao jebena hodajuća hrpa pepela. Osjeti se preko pola autobusa. Nije mi jasno što točno takvi primjerci rade, dime se u istoj odjeći tjednima u hermetički zatvorenom prostoru ili koji kurac.
Valja spomenuti i onu stoku koja puši na tramvajskim stanicama u gužvi, tome treba pucati u koljena. :cerek:

Ne osjete da smrde po cigaretama. zvuči nevjerojatno ali zbilja. :D
Ne mogu vjerovati da sam nekad tako smrdila :brukica:

Lozimka
13.04.2013., 22:53
Svaka čast! Meni je danas iskočila zanimljiva objava neke stranice na fejsu o svim štetnim tvarima u cigaretama, a SAD provode nekakvu anti-pušačku kampanju. Imate na youtubeu snimke ljudi koji su oboljeli od bolesti uzrokovanih cigaretama.
Uglavnom, ja sam prestala kupovati kutije prije godinu dana. Imala sam neki "krizni" period kada sam opet kupila kutiju i bile su mi odvratne. Ono, kao da sam se igrala u laboratoriju i udahnula neku gadnu kemikaliju. O tome da mi se vrtilo u glavi bolje da i ne govorim. Ne bih se mogla više vratiti na to.

msimba
13.04.2013., 23:18
Ja sam prestala prije 3 mjeseca, isto kao da nisam nikada pusila, ne fale mi, a pusila sam preko 10 godina. Smrde mi sada za popizdit :rigo:

Nuspojave:

Hrana ima skroz drugaciji okus, na bolje :cerek:
Kava takodjer :mikrocerek:
Nakon 20 stepenica vise ne kasljem ko kreten i ne gusim se.
Zubi su mi vidljivije bjelji.

Nisam se udebljala, zapravo sam smrsavila, ali mislim da to ima veze jer sam u isto vrijeme i prestala pit kontracepcijske.

Ali da, prva 3 tjedna sam bila luda baba zivcana, samo sto meni nije palo na pamet da je to zbog cigareta :zubo:

Nakon toga je sve ok. Uglavnom, jako sam zadovoljna svojom odlukom i mislim ustrajat u njoj do kraja zivota, nadam se.

Sada sam samo iritanta cura koja puse za vratom dragom koji jos nije prestao pusiti :rospija:

jednokratni nik
14.04.2013., 12:20
instaliraj si quit keeper, on ti broji dane od prestanka i ustedjene novce pa te razveseli.

Gilda.
14.04.2013., 15:29
Jooj, mislim da sam već ovdje na ŽK istresla sve nuspojave i horore svog prestanka pušenja pa te ne bi štela strašit i ovaj put:o
Svaka čast n prestanku, čestitam.
A za koliko se stanje normaliziralo...hm...za godinu dana recimo kaj se tiče šiza, a s kilama sam se tek tada počela boriti jer sam tek tada skužila da sam se udebljala. I onda to još godinu dana da stabiliziraš i na konju si:lux:
E sad, ne znam koliko si ti dugo pušila. Možda bude tebi sve skupa pis of kejk.

Lyanna Stark
14.04.2013., 17:17
http://3.bp.blogspot.com/-PtVxsqtV5eU/TaXj3CkrMSI/AAAAAAAAGnE/DQ7K_7Aohh0/s1600/Stop%2BSmoking%2B-%2BStart%2BRepairing%2B-%2BQuit%2BSmoking%2BMotivation%2BPic.jpg

Orak
14.04.2013., 19:47
ovo je dobro :top:

chocolatecookie
14.04.2013., 20:01
Nije mi jasno što točno takvi primjerci rade,

Puše u malom zatvorenom prostoru. Moj brat je tako bazdio dok je pušio u svojoj sobi.

romantic_ass
14.04.2013., 20:17
ma ne mora bit uopće.... smrdis gdje god da jesi jer se to upija odmah u kozu u dah u robu u sve.... meni je recimo doma zabranjeno pušenje i moram van dakle odem skroz van iz kuće...vraćam se untra i stari kaže da smrdi zrak zamnom dok prolazim :D i smrdi zrak vani di sam stajala hahha no taj svoj smrad nisam toliko kuzila tek u zadnje vrijeme kad sam pocela sama sebi smrdit.... nego me sad iritira sto osjetim sve znoj na drugim ljudima, dah u drugih ljudi mirise parfeme...ma njuh mi je ko pseći

pušila inače 10 godina, kutiju dnevno ili više od tog 9 godina plavi walter... zadnju godinu najslabija smeća koja sam uspjela naći kojekakve lajtove i slimse i tako
inače tih zadnjih godinu dana sam samo razmišljala kako prestat kako prestat i svaki put čim počnem mislit o prestajanju moram zapalit da ne bi nedaj bože to mi bila zadnja :cerek: i onda eto prije 10 dana, nakon x popušenih taj dan dođe mi samo od sebe u glavu neću više.... i eto nosim još u torbi cigare doma imam još 3 kutije i sl. ali nisam zapalila.... nekako mi je lakše da ih imam za svaki slučaj nego da me hvata panika od toga da ih nemam.... kad se sjetim vremena kad sam išla u 2 ujutro po kvartu gledat sta radi samo da kupim cigare umjesto da odem spavat ...koja ovisnost jbt

chocolatecookie
14.04.2013., 20:19
Smrdiš gdje god pušio, da. Ali smrad nastao pušenjem u malom prostoru u koji se upio dim je poseban smrad.

romantic_ass
14.04.2013., 20:25
Jooj, mislim da sam već ovdje na ŽK istresla sve nuspojave i horore svog prestanka pušenja pa te ne bi štela strašit i ovaj put:o
Svaka čast n prestanku, čestitam.
A za koliko se stanje normaliziralo...hm...za godinu dana recimo kaj se tiče šiza, a s kilama sam se tek tada počela boriti jer sam tek tada skužila da sam se udebljala. I onda to još godinu dana da stabiliziraš i na konju si:lux:
E sad, ne znam koliko si ti dugo pušila. Možda bude tebi sve skupa pis of kejk.

godinu dana???:eek:
pa za godinu dana ko živ ko mrtav:o

Hannah 3
14.04.2013., 20:32

ista stvar. isto bivsi pusac (8 godina ne pusim). pusila od 14. do 32.

Physalia
14.04.2013., 21:02
godinu dana???:eek:
pa za godinu dana ko živ ko mrtav:o

Ma to ti je sve individualno. Nekome treba godina dana, nekome mjesec dana. Meni je nekoliko mjeseci bilo dovoljno da se počnem osjećati kao nepušač. Svakako jedi puno voća i povrća, a i mislim da će ti to sad pogotovo goditi s obzirom da ti se bude i okusni i mirisni pupoljci.

julianna-24
14.04.2013., 21:23
To jutro sam dobila nalaz s Rebra ,da skratim dozvoljena antitijela >20, a moj nalaz >2000,sve zajedno auto imuna bolest i tablete do kraja života.
Više nisam zapalila niti mi je došlo, ima 3 miseca od toga, cigarete prezirem i nemogu zamisliti da sam ikada dimila,sve mi smrdi a na poslu puše u wc-u :503:
Ni tad mi ne dođe zapaliti,dapače ...
Nebi više da mi ko plati
Teško je prvi 2-3 tjedna,kasnije :cerek:
Neprocjenjivo je koliko hrana ima bolji okus i koliko se promjeni mišljenje o cigaretama

darkić
14.04.2013., 22:03
Neprocjenjivo je koliko hrana ima bolji okus i koliko se promjeni mišljenje o cigaretama
Jesam li ja jedini baksuz kojeg su ove divote zaobišle? :mama:

Prestala prije godinu dana, pušila kutiju dnevno, a nekad i preko više od 10 godina. Hrana mi nije postala ukusnija, mirisi mi nisu postali mirisniji, zubi su mi isti ko što su mi bili, koža isto... :ne zna:

Treba priznat da je meni i prije hrana bila fina, mirisi su mi mirisali, koža mi ovisi o hormonima a ne o cigaretama, a zubi mi postanu divni kad izbacim šećer. Dok sam pušila mislila sam da će mi zubi postat instant blistaviji kad prestanem, al to se dogodilo tek kad sam otišla na prislinu dijetu. Nakon što tri dana nisam pojela ugljikohidrat zubi su mi zablistali, čim pojedem slatko ujutro se budim s osjećajem hrapavih zuba kao da sam previše popušila sinoć.

Što još? Kondicija? Jednako je nemam ili imam ko i kad sam pušila - ako ostanem sjediti doma je nemam, kad se pokrenem onda je imam.
Što se tiče mišljenja o cigaretama čak mi se ni to nije promijenilo - i prije sam mislila da je to sranje na koje se bolje ne navuć.

Nije fer da svi osjećate nešto super, a meni jedino što se promijenilo je to da mi dim smrdi još puno gore nego prije :503:

Nije da mi nisu jasne prednosti prestanka i sve to, jesu, al zavidna sam na ovim instant poboljšanjima koja su me tako nepošteno zaobišla :durica

Uranija
14.04.2013., 22:20
Nebi više da mi ko plati
Teško je prvi 2-3 tjedna,kasnije :cerek:

Tako sam i ja zanosno govorila, i nakon tri godine ijopet.

:D:frajer:

a1exa
14.04.2013., 22:25
Jesam li ja jedini baksuz kojeg su ove divote zaobišle? :mama:

Očito :rofl:
meni se ten popravio, kosa mi je bolja. Udebljala sam se malo i cice su mi narasle. To mi je najveća srećica bila priznajem. :rofl:
Bolje osjećam okuse i mirise definitivno.
Zubi su mi nažalost isti, uvijek loše kvalitete :zubo:

darkić
14.04.2013., 22:26
Očito :rofl:

Ma znaš ti što? Zapravo se radi o tome da je meni i prije bilo sve na svom mjestu i kak treba biti :durica

Miss Dalia
14.04.2013., 23:17
Udebljala sam se malo i cice su mi narasle. To mi je najveća srećica bila priznajem. :rofl:

Ovo mi je najveća sreća, guzica i sise mi narasle, noge mi se popunile, više se ne skuži toliko da su krive. :o :cerek:

Ovo za mirise i okuse ni za mene ne važi, za ten isto, zubi isto :ne zna:

jednokratni nik
15.04.2013., 00:54
ja sam debeli slon :cry:

Lord Byron
15.04.2013., 06:46
guzica i sise mi narasle, noge mi se popunile
Zar se to ne bi dogodilo i debljanjem s cigaretom u ustima? :confused:

Vjerujem da se svakom barem malo popravi kondicija - samo, ne znam nikoga tko je ovako ili onako "izmjerio kondiciju" prije i poslije pa gledao promjene; ljudi uglavnom subjektivno imaju ili nemaju osjećaj promjene.

Meni je svojevremeni prestanak omogućio početak nabijanja kondicije, što zadimljenih pluća jednostavno nisam mogao.

Peek-a-Boo!
15.04.2013., 09:49
E ako me sad nije šlagiralo :rofl: ti si Lorde predzadnji za kojeg bi povjerovala da je ikad stavio cigaretu u usta!

zulma
15.04.2013., 12:33
Ja još nijednom u svom decenijskom stažu nisam ni pokušala prestati pušiti :/
Svaki put kad čitam ovakove topike, kao jučer tj. danas u 1 ujutro se jaaako nabrijem na prestanak i pomislim si- još samo noćas.
Sutra ujutro jedna uz kavu i TO JE TO! I'm done!
Dodatna motivacija mi je i to da sam ionako smršavila pa eto, prilika da se popunim malo.
Uglavnom, noćas dok sam vas čitala sam pojela ogroman sendvič i pola sladoleda koji sam zalila topljenom čokoladom (da, topila sam čokoladu u jedan ujutro :o) i popušila pešest cigareta.
Sve mi se čini da ću do momenta kad zaista odlučim prestat' imat jedno deset kila viška :D

Inače, što se tiče kondicije mislim da je to možda malo napuhano odnosno više do osobnog dojma.
Jednostavno ljudi u kompletu sa prestankom krenu u neki zdraviji život pa im se čini da su punijih pluća.
Kad sam krenula trčati naravno da sam lovila zrak ko' nespašena, ali kroz nekih mjesec dva i sa povećavanjem kilometraže, sada i nemam nekih problema sa lovljenem zraka i uspuhanošću kao u početku.
Pušenju unatoč. Nisam čak ni smanjila što mi je bila osnovna namjera :brukica:

BlackQ
15.04.2013., 12:53
Smrdiš gdje god pušio, da. Ali smrad nastao pušenjem u malom prostoru u koji se upio dim je poseban smrad.

Jes' vala. Npr. u autu sa zatvorenim prozorima, mislim da nema goreg od toga. Možda eventualno kad pušiš na zahodu bez upaljene ventilacije. :ne zna:

S tim na umu, super su smislili one pušačke prostore po firmama i sl., gdje hermetički zatvore prostoriju recimo 3 na 3m, pa kao "evo, tu pušite". Vidjela sam par takvih, neodoljivo podsjećaju na akvarij.

O samom prestajanju pušenja nemam baš kaj puno za reć, osim da bar jednom dnevno prestanem pušit. Dok se ne probudim. :D

Lastan
15.04.2013., 13:15
S tim na umu, super su smislili one pušačke prostore po firmama i sl., gdje hermetički zatvore prostoriju recimo 3 na 3m, pa kao "evo, tu pušite". Vidjela sam par takvih, neodoljivo podsjećaju na akvarij.
Meni više vuku na plinske komore.

S razlikom da pušači dobrovoljno ulaze u njih. :vidiga:

Miss Dalia
15.04.2013., 13:44
Zar se to ne bi dogodilo i debljanjem s cigaretom u ustima? :confused:

Vjerujem da se svakom barem malo popravi kondicija - samo, ne znam nikoga tko je ovako ili onako "izmjerio kondiciju" prije i poslije pa gledao promjene; ljudi uglavnom subjektivno imaju ili nemaju osjećaj promjene.

Meni je svojevremeni prestanak omogućio početak nabijanja kondicije, što zadimljenih pluća jednostavno nisam mogao.
Kako da se udebljam s cigaretom u ustima kad mi je cigareta i uzrok mršavljenja?

Lord Byron
15.04.2013., 15:05
Kako da se udebljam s cigaretom u ustima kad mi je cigareta i uzrok mršavljenja?
Pojačanom prehranom?

Ruralna
15.04.2013., 15:08
E ako me sad nije šlagiralo :rofl: ti si Lorde predzadnji za kojeg bi povjerovala da je ikad stavio cigaretu u usta!
Sad me zanima tko je zadnji? :kokice:

Eurifesa
15.04.2013., 15:13
Sad me zanima tko je zadnji? :kokice:

Pa Lastan. :D

Miss Dalia
15.04.2013., 15:18
Pojačanom prehranom?

Pa to i jeste problem što mi se početkom pušenja prehrana svela na
cigarete i kavu i količinu hrane čisto da preživim.
Sad kad ne pušim više nemam misli tipa Samo da hoću više jesti, pa da konačno zapalim :lux:

Ruralna
15.04.2013., 15:19
Pih, predvidljivo :zubo:

Lord Byron
15.04.2013., 15:26
Ne paziš na satu :D.

Puno sam puta napisao da sam bivši pušač.

BlackQ
15.04.2013., 16:19
Meni više vuku na plinske komore.

S razlikom da pušači dobrovoljno ulaze u njih. :vidiga:

Je, te pušione s ljudima unutra - definitivno vuku na plinsku komoru*. Osobno, radije ne bih pušila tokom radnog vremena nego išla u tu škatulju.

No, taj primjerak na koji sam mislila u prošlom postu je bio prazan kad sam ga vidjela, pa mi je ostao u sjećanju kao akvarij (bez ukrasa, bilja i sličnih detalja koji ribama čine život ljepši :().
Prostorija - sa sve četiri strane prozirna, pretpostavljam da nije bila od stakla nego od pleksiglasa, sa onim srebrnim tubama po stropu (za odvod dima, tj. ventilaciju), a jedini namještaj unutra su bile stojeće pepeljare i jedna(! :confused:) stolica.
Tužno i nehumano.

A mogli su npr. dozvoliti pušenje na balkonima. Čak i po zimi, sigurno bi one grijalice kakve imaju terase kafića koštale manje od ovakve monstruoznosti. A ni pušači po povratku u ured ne bi smrdili kao kad izađu iz zadimljene komore.

*što se tiče dobrovoljnosti, čitala sam neku priču o konc-logoru gdje su i Židovi (bar u početku) dobrovoljno išli u plinsku komoru, misleći pritom da (napokon) idu na tuširanje.

Lastan
15.04.2013., 16:21
Ja sam stavio cigaretu u usta.

Jednom.

Kao klinac.

Nije mi bilo nimalo jasno što je privlačno u tome. I otad se ne mogu ni silom natjerati da udahnem nešto za što znam da nije zrak.

A htio sam isprobati kako to govoriš kad se nadišeš helija. :tuzni:

Lastan
15.04.2013., 16:23
*što se tiče dobrovoljnosti, čitala sam neku priču o konc-logoru gdje su i Židovi (bar u početku) dobrovoljno išli u plinsku komoru, misleći pritom da (napokon) idu na tuširanje.
Razmišljao sam i o tome, ali ovdje pušači točno znaju zašto ulaze. I nose svoje generatore otrovnih plinova u džepu.

Natashinka
15.04.2013., 21:26
Prije par god sam prestala pušiti. Kao glavni rotor mi je bilo to što sam pušenje obožavala. Svaka cigareta mi je prijala.
Prestala sam tako što sam ih prestala kupovati. Krize sam rješavala nekom fizičkom aktivnošću. Tih dana mi je stan bio sterilan.

Na žalost, povratnik sam od ljetos...

Lozimka
17.04.2013., 01:16
pušila inače 10 godina, kutiju dnevno ili više od tog 9 godina plavi walter... zadnju godinu najslabija smeća koja sam uspjela naći kojekakve lajtove i slimse i tako
Zapalila sam par puta Drinu, Columbo i Filter 160. Kakav je to užas.
Nakon što tri dana nisam pojela ugljikohidrat zubi su mi zablistali, čim pojedem slatko ujutro se budim s osjećajem hrapavih zuba kao da sam previše popušila sinoć.
Kolonije bakterija koje su se zalijepile na zube. Ne možeš ih otjerati ni dobrim četkanjem zuba jer ostanu nekako, negdje u slini i marljivo rade svoje kroz noć.

pozitivax
17.04.2013., 08:07
Prestanak pušenja spašava zdravlje....a vitkost koja se održava pušenjem nije baš perspektivna.
Iliti...(ovo kakti protuteža ideji od debljini kao negativi prestanka pušenja )
:D
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/393524_10150476219249670_1695692230_n.jpg

SpaceJesus
17.04.2013., 09:40

Ponekad u ured upadne jedan tip koji strašno zaudara na pljuge, ali to je ona koncentracija da te peče u grlu, jel netko naletio na taj slučaj? U ustima mu umjesto zuba tamnosmeđe groblje.
Nakon njega luftanje.

Na žalost, povratnik sam od ljetos...

Ne kužim zašto? Kakva je to kriza morala biti? Pijanstvo?

Elle_
17.04.2013., 20:45
Povremeni pušač...

Iskreno meni se fućka dal pušim 3 mjeseca konstantno ili 3 mjeseca uopće ne pušim... cigareta mi nimalo ne fali. Zapalim tu i tamo u društvu, kad su ispiti i tako... kutiju kad kupim traje skoro tjedan dana...ponekad mi dođe volja do cigarete, ponekad mi smrde :ne zna:

Iako sam rekla da ću i to malo što pušim srozat :D

bela flor
17.04.2013., 23:30
Povremeni pušač...

Iskreno meni se fućka dal pušim 3 mjeseca konstantno ili 3 mjeseca uopće ne pušim... cigareta mi nimalo ne fali. Zapalim tu i tamo u društvu, kad su ispiti i tako... kutiju kad kupim traje skoro tjedan dana...ponekad mi dođe volja do cigarete, ponekad mi smrde :ne zna:

Iako sam rekla da ću i to malo što pušim srozat :D

slično i kod mene...

samo što meni zna zafalit nekad, kad ne zapalim po 3-4 dana, onda samo jedva čekam da sjednem na kavu i pošteno si zapalim. a kad sam probala prestat izdržala sam samo mjesec dana :( a opet kutija mi traje po tjedan i više... čudno :rofl:

picajzla1
18.04.2013., 18:21
Evo jedan padobranac :D Ja 5 miseci nisam pušila i sad vamo-tamo stres, nervoza pred pir i opet se propušila- ne onoliko ali čim sam kupila kutiju odnija je đava šalu... Od danas sam opet na odvikavanju... a tako mi je dobro bilo 5 mj. :(

romantic_ass
18.04.2013., 22:07
14 dana - potreba za nikotinom gone, prežderavanje gone, živčanost - very high :) koža bolje, zubno meso bolje, živci - gore :D (ali dobro dopuštam da je job u pitanju više nego cigsi) budem vidila još za 15 dana

i da...ono bivši pušač najgori nepušač je istina.... (možda sam malo preuranila tako se nazivat ali zaista se nadam da tom smradu više neću prismrdit nikad)

Paw
18.04.2013., 22:12
Ja to jednostavno ne mogu. Ne mogu prestat pušit :503:

Jesam dvaput u životu prestala i to prvi put nisam pušila 5 godina, a drugi put nisam jedno 4, 5 mjeseci. Sad već neko vrijeme kao prestajem, a u biti skužila sam da još više pušim, kao ''ova'' mi je zadnja :rolleyes:

Inače sam tip osobe kad nešto odlučim, to i napravim, ali ovo je fakat debela ovisnost, iako ne pušim tako puno, od 5 do 10 dnevno.

Natashinka
18.04.2013., 22:14
Ponekad u ured upadne jedan tip koji strašno zaudara na pljuge, ali to je ona koncentracija da te peče u grlu, jel netko naletio na taj slučaj? U ustima mu umjesto zuba tamnosmeđe groblje.
Nakon njega luftanje.

Ne kužim zašto? Kakva je to kriza morala biti? Pijanstvo?

Obiteljska tragedija. Smrt.

Retra
31.05.2013., 08:15
Ja to jednostavno ne mogu. Ne mogu prestat pušit :503:

Jesam dvaput u životu prestala i to prvi put nisam pušila 5 godina, a drugi put nisam jedno 4, 5 mjeseci. Sad već neko vrijeme kao prestajem, a u biti skužila sam da još više pušim, kao ''ova'' mi je zadnja :rolleyes:

Inače sam tip osobe kad nešto odlučim, to i napravim, ali ovo je fakat debela ovisnost, iako ne pušim tako puno, od 5 do 10 dnevno.

Pa super je to što si prestala na 5 godina!! Zašto si propušila natrag?

Ja sam astmatičar pušač, ubitačni kronikus, pušim na poslu, imam pepeljarau na stolu i zdrobim kutiju od 7 do 3. Doma kao koju manje jer mi prigovaraju zbog kašlja..
Uvijek i svugdje pušim, tražim pepeljare pogledom kada dođem k nekome, k nepušaćima ne volim ići, zmrzavam se i pregrijavam, ovisno o vremenskim prilikama.. ali nikada me vrijeme ne spriječava u odlasku van da zapalim.

Prestajala sam nekoliko puta, nikad nisam imala namjeru definitivno prestati i postati bivši pušać, nego na par mjeseci se pročistiti.. i tako bi bilo.

Poput Marka Twaina.. i meni je lako prestati pušiti, prestala sam već stotinu puta.

Danas ponovo. Ali ovaj put imam želju postati bivši pušač. Onak.. zapraf.

marta513
31.05.2013., 08:25
Meni bi po preporuci doktora a i mojoj procjeni kao danas trebao biti zadnji pušački dan,nakon 40g pušenja,e sad pitanje,kupila sam Nikorete i pitam kako i ima li to uopće smisla,ako je netko prestao uz pomoć njih molim savjet,inače imam početak KOPb znate kaj je to i moram svako jutro udahnuti neki novi lijek jasno bez pušenja,pa ja odredila kao od sutra to počinjem,nije me strah kila jer sam mršava no kaj bum s rukama,nemrem stalno raditi,o bože,koja je to pokora..pomoć...

Carla B.
31.05.2013., 08:31
Ja sam cigaretu zamijenila električnom. Ima 14 mj.
Ne kašljem, imam više zraka, zapravo se osjećam kao nepušač i znam kako je to jer sam se u par navrata ostavljala (trudnoće, dojenje) i kako sam labilna bila svaki stres bi me potakao da zapalim. Sad više ne mogu zamisliti da popušim običnu cigaretu :ne zna:

xleona
31.05.2013., 09:23
I ja se spremam prestati pušiti.
Veća sam jednom prestala, i bila nepušač 5 godina, i zbilja sam lako prestala. Nekako se poklopilo to što nisam smjela u uredu pušiti, a posao je bio takav da se tokom dana ne bi stigla ni sjetiti izići van popušit koju, a doma, moj sin bi uvijek plakao kad bi me vidio s cigaretom, pa bi mi prva cigareta bila tek ona navečer oko 10 sati kad bi njega strpala u krevet. Tada mi je palo na pamet, pa kog vraga da i tada palim, kad praktički ne pušim. I prestala.

Propušila opet zbog groznog stresa.
Sad me taj stres prošao, i bacit ću pljuge jedan dan, vrlo skoro.

JKD01
31.05.2013., 09:53
U životu nisam zapalio cigaretu http://www.pic4ever.com/images/acigar.gif

Probao jednom kao klinac povuči dim i to je bilo to, iskašljao pluća i dušu, osim toga dim cigarete mi jako smrdi pa nit ne idem po birtijama, možda ak ima otvorenu terasu. Nikad mi nije bilo jasno kak se ljudi mogu prisiliti da propuše, jer sigurno prvi put nikome nije bilo ugodno. :ne zna:

xleona
31.05.2013., 10:08
Nikad mi nije bilo jasno kak se ljudi mogu prisiliti da propuše, jer sigurno prvi put nikome nije bilo ugodno. :ne zna:

Ko dovoljno jako želi bit kul, taj sve istrpi.:frajer:

electric_barbarella
31.05.2013., 10:44
Ja sam cigaretu zamijenila električnom. Ima 14 mj.
Ne kašljem, imam više zraka, zapravo se osjećam kao nepušač i znam kako je to jer sam se u par navrata ostavljala (trudnoće, dojenje) i kako sam labilna bila svaki stres bi me potakao da zapalim. Sad više ne mogu zamisliti da popušim običnu cigaretu :ne zna:

op op evo ja cuclam tu električnu ima već tri tjedna
oke mi je, meni je dobar okus te cigarete, ima ljudi kojima ne valja okus jer malo je nekako slatkast
meni baš paše
zapalim ja i dalje tu i tamo cigaretu, nije da se ustručavam ali u većini slučajeva pušim električnu - financijski je isplativija, finija, zdravija, a i dalje zapravo pušiš, winning combo :D

uzela bi si ove (http://www.vaporcouture.com/) :cerek:

electric_barbarella
31.05.2013., 10:46
Nikad mi nije bilo jasno kak se ljudi mogu prisiliti da propuše, jer sigurno prvi put nikome nije bilo ugodno. :ne zna:

a znaš kak se kaže : jel ti prvi sex bio odličan ? nije ? e pa zašto se onda i dalje jebeš ?

joj kak ja volim ovo reći :rofl:

My Name Is...
31.05.2013., 11:13
prestala sam pušiti nakon 11 godina, jedan dan sam rekla ne da mi se više, i nikada nisam imala potrebu zapaliti. ali jesam da mi uđe u usta. pa je ulazilo. i nadodalo mi 15 kg. i dan danas ih se nisam riješila. nisam se od zraka udebljala, već od grickalica koje sam konzumirala u odvratnim količinama. ako ćete grickati celer, nećete imati tih problema.

Monsuni
31.05.2013., 11:34
Ja sam u srednjoj počela pušiti jer smo se svi međusobno nagovarali na to :o
I ok, to je trajalo 6-7 miseci, svi na kavama dimili, i onda sam shvatila kako gubim novce na cigarete umjesto da ih investiram u neku lijepu haljinicu :cerek:

I od tog dana sam čista, ali zato sam postala onaj najgori tip nepušača. Svima njurgam oko toga, svima solim pamet :Serek:, sjednem na drugi kraj stol od pušača, izbjegavam kafiće gdje se puši i sl. Tako sam navukla bliske prijateljice da spuste pušenje na minimalno.

Ali eto, napokon mi se i momak ostavio cigareta tako da sam sad okej s cigaretama - poubijala sam ih u svom bliskom krugu :clint:

electric_barbarella
31.05.2013., 11:38
smetale su ti cigarete do te mjere da nisi mogla sjediti u kafiću ali nije ti smetalo što ti dečko puši ?
mislim pretpostavljam da s njim imaš malo bliskiji odnos od ljudi u kafićima

dora
31.05.2013., 12:02
op op evo ja cuclam tu električnu ima već tri tjedna
oke mi je, meni je dobar okus te cigarete, ima ljudi kojima ne valja okus jer malo je nekako slatkast
meni baš paše
zapalim ja i dalje tu i tamo cigaretu, nije da se ustručavam ali u većini slučajeva pušim električnu - financijski je isplativija, finija, zdravija, a i dalje zapravo pušiš, winning combo :D

uzela bi si ove (http://www.vaporcouture.com/) :cerek:

Sta je u tim elektricnim cigaretama?

JKD01
31.05.2013., 12:06
Ko dovoljno jako želi bit kul, taj sve istrpi.:frajer:

Onda ja nisam kul :tuzni:
Odoh plakat u kut.:mama:

Carla B.
31.05.2013., 12:07
Sta je u tim elektricnim cigaretama?

Ja imam ovu:
http://www.ecigarete-hr.com/biansi-920-slim-2/

Dosad mi je najbolja, 2 sam imala prije ove, ali ova je odlična
Morala bih sada naći neke linkove, ne znam kako bih ti šta jednostavnije pojasnila.
Cigareta se sastoji uglavnom od: baterije, grijača i tanka u koji ide tekućina.
Glavni sastojak je para, znaš ona koju puštaju u discu :D, to je baza, a u tu bazu ide okus i nikotin u određenim miligramima.

electric_barbarella
31.05.2013., 12:10
ja imam te V2, onaj link koji sam gore stavila, samo što nemam taj couture nego obične
nikotin imam medium dozu, a baterija mi je manual, znači nemam onaj gumbić za reguliranje količine pare

meni je super moja parilica :cerek:

dora- stvarno ih imaš za birati kakve god hočeš, veće, manje, deblje, tanje, manualne, automatske, okusa ko u priči ...

dora
31.05.2013., 12:12
Ja imam ovu:
http://www.ecigarete-hr.com/biansi-920-slim-2/

Dosad mi je najbolja, 2 sam imala prije ove, ali ova je odlična
Morala bih sada naći neke linkove, ne znam kako bih ti šta jednostavnije pojasnila.
Cigareta se sastoji uglavnom od: baterije, grijača i tanka u koji ide tekućina.
Glavni sastojak je para, znaš ona koju puštaju u discu :D, to je baza, a u tu bazu ide okus i nikotin u određenim miligramima.

Malo mi je jasnije. Iako jos ne u potpunosti :zubo:

Kak ju ''zgasis''? Ima on/off?
Kolko kostaju ta punjenja?
Kaj ak cigareta crkne, pokvari se?

Edit: electric, kakvih okusa? Treba mi okus cigarete!

Carla B.
31.05.2013., 12:13
ja imam te V2, onaj link koji sam gore stavila, samo što nemam taj couture nego obične
nikotin imam medium dozu, a baterija mi je manual, znači nemam onaj gumbić za reguliranje količine pare

meni je super moja parilica :cerek:

Čula sam za tu, (nemoj se sad smijati) ali nisam nikad ništa naručivala preko neta ili kupovala. Morat ću početi jer znam da je ta cigareta vrh. Jednom kad budem imala vremena ću malo proučit sve to :o

electric_barbarella
31.05.2013., 12:14

ima i takvih, to svi kad počnu uzmu, i ja sam još uvijek na tom okusu, ali polako isprobavam i druge
okus običnih cigareta je kod mojih kao "marlboro okus" iako moš me jebat meni to nije marlboro ali nema veze, dobre su

electric_barbarella
31.05.2013., 12:15
Čula sam za tu, (nemoj se sad smijati) ali nisam nikad ništa naručivala preko neta ili kupovala. Morat ću početi jer znam da je ta cigareta vrh. Jednom kad budem imala vremena ću malo proučit sve to :o

super je cigareta, ja si sad uzimam tu slims jer meni baš fali taj osjećaj držanja slimsica u rukama
kak je tebi s tim automatskim baterijama ako ih imaš ? s gumbićem za regulaciju ?

Carla B.
31.05.2013., 12:15

Imaš okusa svih vrsta, ja naručujem od jednog tipa tu kod vas u Zg.
On i još neki sami naruče komponente i kombiniraju i puno su bolje od onih kineskih što se prodaju u trgovinama.
Pogledaj ovu sliku, možda ti bude malo jasnije:
http://www.ecigarete-hr.com/wp-content/themes/shopperpress/thumbs//slim.jpg

Carla B.
31.05.2013., 12:17
super je cigareta, ja si sad uzimam tu slims jer meni baš fali taj osjećaj držanja slimsica u rukama
kak je tebi s tim automatskim baterijama ako ih imaš ? s gumbićem za regulaciju ?

Da, kad idem uvući stisnem botunić.
Ja parim ovu neku Parliment, isto neki cigaretni okus, 9mg nikotina

electric_barbarella
31.05.2013., 12:18
dora: e a moja ti je obična ovakva (http://www.v2cigs.com/categories/electronic-cigarette-starter-kits)
možda bolje da probaš s time jer samo našerafiš filter

Carla: ja sam sada na tom nekom Camel okusu, kao Turski duhan nešto, prefini mi je okus, bolji od Marlbora
ali nisam ni ja baš luda za tim nekim čokoladnim okusima cigareta, možda probam mentolke

nosupergirl
31.05.2013., 12:19

Moja priča je drugačija.. Nakon što sam nekoliko godina bila pasivni pušač (prijatelji, tata, kasnije kolege na faksu su pušili) osjetila sam potrebu za dimom cigarete kad ne bih bila u društvu pušača.

Nakon što sam povukla prvi dim nisam osjetila ništa loše, dapače. I eto, tak je to krenulo i traje sad već pola godine. :o

Carla B.
31.05.2013., 12:21
dora: e a moja ti je obična ovakva (http://www.v2cigs.com/categories/electronic-cigarette-starter-kits)

Već sam ja gledala tu, ali kod nas košta nekih 700kn (kad sam zadnji put gledala bila je oko 1500kn), evo:
http://www.v2smoke.hr/

electric_barbarella
31.05.2013., 12:23
Već sam ja gledala tu, ali kod nas košta nekih 700kn (kad sam zadnji put gledala bila je oko 1500kn), evo:
http://www.v2smoke.hr/

ti bokca :eek::eek::eek:
ja ju kupila u Churchill tobaccu u City Centru za 250 kuna
sa svime , punjačem i rezervnim filterom

bio je jedan paket za nekih 600 kuna ali nema šanse da bi tolko dala kad nisam ni znala dal će se to meni uopće sviđati

Carla B.
31.05.2013., 12:25
ti bokca :eek::eek::eek:
ja ju kupila u Churchill tobaccu u City Centru za 250 kuna
sa svime , punjačem i rezervnim filterom

bio je jedan paket za nekih 600 kuna ali nema šanse da bi tolko dala kad nisam ni znala dal će se to meni uopće sviđati

Onda bih mogla reći prijatelju da mi ode kupiti. Znači ima u CC1 kod vas?

electric_barbarella
31.05.2013., 12:26
Onda bih mogla reći prijatelju da mi ode kupiti. Znači ima u CC1 kod vas?

da da, tobacco shop Churchill, sigurno ima, ja kupila nema par tjedana
ima taj paket za 600 kuna i ta za 250 kuna

a da si mi stavimo neku temu o e-cigaretama ? zapravo dobro bi mi došla razmjena iskustva

Carla B.
31.05.2013., 12:28
da da, tobacco shop Churchill, sigurno ima, ja kupila nema par tjedana
ima taj paket za 600 kuna i ta za 250 kuna

Hvala! Baš ću mu reći da mi pogleda, on isto pari. Za prvu sam ga poslala da mi ode kupiti i na kraju on uzeo i sebi.

dora
31.05.2013., 12:28

Ova izgleda jedina ko cigareta. Ove Carine izgledaju ko one s tvog prvog linka, takve ne bi. Mora licit na cigaretu. I bit velicine cigarete.

Nisam doduse nikad o ovom razmisljala iole ozbiljno, al ak vi kazete da vise ne pusite normalne cigarete... pa vjerovacu vam :D

Ti si narucila prek neta jel?

electric_barbarella
31.05.2013., 12:31
a vid sad ja nisam odustala komplentno od cigareta, neću odbiti ako mi netko ponudi Sobranie :D
ali nemam uopće potrebu za normalnim cigaretama, zapalim ja tu i tamo uz kavu

probaj definitivno, ja sam stvarno super zadovoljna s njima

ja sam kupila u City Centru svoju

Carla: dal ostaviš nekada da ti se puni čitavu noć ?

Monsuni
31.05.2013., 12:35
smetale su ti cigarete do te mjere da nisi mogla sjediti u kafiću ali nije ti smetalo što ti dečko puši ?
mislim pretpostavljam da s njim imaš malo bliskiji odnos od ljudi u kafićima

Pa nikad nije pušio kraj mene u zatvorenom prostoru, a na kavama bi se suzdržavao dok se ne razdvojimo, a kad smo uselili skupa, odmah smo postavili pravilo da se u stanu ne puši osim na terasi, tako da ja nisam ni osjećala taj smrad u tolikoj mjeri jer mi je stvarno izlazio ususret. :)

Carla B.
31.05.2013., 12:38
Carla: dal ostaviš nekada da ti se puni čitavu noć ?

Da, bitno je da je stavim punit kad je skroz prazna i da je pustim da se napuni do kraja.
Ja sam dobila 2 baterije tako da uvijek imam jednu spremnu ako se ova isprazni.

Dora, evo ti jedan video: http://www.v2smoke.hr/e-cigarete.php

dora
31.05.2013., 12:42
a vid sad ja nisam odustala komplentno od cigareta, neću odbiti ako mi netko ponudi Sobranie :D
ali nemam uopće potrebu za normalnim cigaretama, zapalim ja tu i tamo uz kavu

probaj definitivno, ja sam stvarno super zadovoljna s njima
Dakle ove ti daju dovoljnu dozu nikotina?
Kakvog je okusa kad to uvuces? Ko cigareta?

ja sam kupila u City Centru svoju
Ovaj prema Jankomiru il onaj na istoku?

Edit: Carla, kaze mi da videozapis na postoji :(
Idem na jubito.

electric_barbarella
31.05.2013., 12:47
Dakle ove ti daju dovoljnu dozu nikotina?
Kakvog je okusa kad to uvuces? Ko cigareta?

Ovaj prema Jankomiru il onaj na istoku?

da, daje mi dovoljnu dozu nikotina, to ovisi koju jačinu uzmeš
nije ti okus kao cigareta jer nema onog gorenja, to uopće ne osjetiš, samo para
nema katrana

Jankomir :mig:

gle ak ti nije zgorega dati tih 250 kuna probaj, to je najjeftinije što češ naći
ima i onih jednokratnih za 70 kuna ali to se stvarno ne isplati

dora
31.05.2013., 12:53
da, daje mi dovoljnu dozu nikotina, to ovisi koju jačinu uzmeš
nije ti okus kao cigareta jer nema onog gorenja, to uopće ne osjetiš, samo para
nema katrana

Jankomir :mig:

gle ak ti nije zgorega dati tih 250 kuna probaj, to je najjeftinije što češ naći
ima i onih jednokratnih za 70 kuna ali to se stvarno ne isplati

Pogledala sam par filmica. Sad kuzim o cem se radi, jedino me jebe - kako se to ''puni''? I jel se puni kao tamo dole kao di je ono sto kao glumi bojom filter i gdje ima za kupit punjenja? Isto CC1? I kak znas da je prazno, da vise nema nikotina?

Hvala.

Pa mislim da cu probat. Znala sam i gluplje potrosit 250 kuna. :D
Ne vjerujem da to moze zamjenit cigaretu, ALI vec dovoljno dugo pusim da bi zbilja mogla razmisliti o prestanku. Ne pusim puno, 5 cigareta dnevno, ali kad odem na cugu, well zna bit i 15. Sutradan disem na skrge.
A da zamijenim tih 5 s ovim, vec sam u plusu.
Bitno da se dimi, a ovo se dimi. Misim dimi, dimi iz usta bar :D

Carla B.
31.05.2013., 12:57
Pogledala sam par filmica. Sad kuzim o cem se radi, jedino me jebe - kako se to ''puni''? I jel se puni kao tamo dole kao di je ono sto kao glumi bojom filter i gdje ima za kupit punjenja? Isto CC1? I kak znas da je prazno, da vise nema nikotina?

Hvala.

Pa mislim da cu probat. Znala sam i gluplje potrosit 250 kuna. :D
Ne vjerujem da to moze zamjenit cigaretu, ALI vec dovoljno dugo pusim da bi zbilja mogla razmisliti o prestanku. Ne pusim puno, 5 cigareta dnevno, ali kad odem na cugu, well zna bit i 15. Sutradan disem na skrge.
A da zamijenim tih 5 s ovim, vec sam u plusu.
Bitno da se dimi, a ovo se dimi. Misim dimi, dimi iz usta bar :D

Nije ti neka skupa investicija, ali stvarno se isplati.
Kažem ti, ja sam prvih 10-ak dana pušila malo jedno pa malo drugo, a nakon toga mi obična cigareta počela smrdit i više od godinu sam samo na ovome. Prezadovoljna sam, ne smrde prsti, zubi su mi bjeliji, ne smrdi odjeća i ne moram paziti u restoranima jer se ona svugdje smije pušiti :mig:

dora
31.05.2013., 13:00
Nije ti neka skupa investicija, ali stvarno se isplati.
Kažem ti, ja sam prvih 10-ak dana pušila malo jedno pa malo drugo, a nakon toga mi obična cigareta počela smrdit i više od godinu sam samo na ovome. Prezadovoljna sam, ne smrde prsti, zubi su mi bjeliji, ne smrdi odjeća i ne moram paziti u restoranima jer se ona svugdje smije pušiti :mig:

Ozbiljno?
Aha, da, zato jer ne dimi zapravo. Fora. Nije mi to uopce palo na pamet.

Kazes, dobra je a?
Kolko si pusila prije? I kolko cigarete i kolko dugo? Pokusavam utvrditi dubinu tvoje ovisnosti :D cisto da usporedim sa svojom.

electric_barbarella
31.05.2013., 13:01
za V2 ti znam da punjenja možeš kupiti u tom istom tobacco shopu, isto kao i zamjensku bateriju ako ti ova rikne ili hočeš promijeniti na automatik (ono s gumbićem)
a uvijek možeš i s neta naručiti

malo je tricky znati kad ti se isprazni cartridge u prvo vrijeme, kasnije se navikneš- kada dim više nije toliko gust, jednostavno osjetiš da više nemaš šta povući

baterije se pune na usb ili na strujni punjač
ova moja ti je stvarno najjeftinija za početak a dobra je, stvarno nije loša, meni baterija traje i po pola dana . ovisi gdje sam i koliko parim

da, uglavnom se smije svugdje pariti , što je loše jer ja ponekad imam osjećaj da više dimim tu e-cigaretu nego što bi dimila običnih cigareta
nema mi onog- izgorila cigareta pa ju ugasiš, nego je ova uvijek tu i uvijek dostupna i uvijek možeš povući dim
to me malo smanta ponekad

Carla B.
31.05.2013., 13:03
Ozbiljno?
Aha, da, zato jer ne dimi zapravo. Fora. Nije mi to uopce palo na pamet.

Kazes, dobra je a?
Kolko si pusila prije? I kolko cigarete i kolko dugo? Pokusavam utvrditi dubinu tvoje ovisnosti :D cisto da usporedim sa svojom.

Pušila sam manje od kutije, ali nikad ispod 10cigareta dnevno. Ovisnik totalni...preporodila sam se, znaš ono kad se osjećaš zdraviji, poletniji...okusi su mi se vratili, njuh mi je bolji, a i ako mi dođe povući koji dim na mojoj parilici, ne moraš pušiti kao cijelu, već povučeš par puta i odložiš je jer neće izgoriti :zubo:

Carla B.
31.05.2013., 13:07
Dora, da sam na tvom mjestu, otišla bih u neku trgovinu i zamolila da mi sve pokažu i objasne pa se onda odluči.
Ima to dosta caka, imaš ih dosta vrsta, ali ipak smatram da će za tvoje potrebe te najbolje usmjeriti onaj koji radi s tim.

dora
31.05.2013., 13:16
za V2 ti znam da punjenja možeš kupiti u tom istom tobacco shopu, isto kao i zamjensku bateriju ako ti ova rikne ili hočeš promijeniti na automatik (ono s gumbićem)
a uvijek možeš i s neta naručiti

malo je tricky znati kad ti se isprazni cartridge u prvo vrijeme, kasnije se navikneš- kada dim više nije toliko gust, jednostavno osjetiš da više nemaš šta povući

baterije se pune na usb ili na strujni punjač
ova moja ti je stvarno najjeftinija za početak a dobra je, stvarno nije loša, meni baterija traje i po pola dana . ovisi gdje sam i koliko parim

da, uglavnom se smije svugdje pariti , što je loše jer ja ponekad imam osjećaj da više dimim tu e-cigaretu nego što bi dimila običnih cigareta
nema mi onog- izgorila cigareta pa ju ugasiš, nego je ova uvijek tu i uvijek dostupna i uvijek možeš povući dim
to me malo smanta ponekad
Hvala ti. :)

Pušila sam manje od kutije, ali nikad ispod 10cigareta dnevno. Ovisnik totalni...preporodila sam se, znaš ono kad se osjećaš zdraviji, poletniji...okusi su mi se vratili, njuh mi je bolji, a i ako mi dođe povući koji dim na mojoj parilici, ne moraš pušiti kao cijelu, već povučeš par puta i odložiš je jer neće izgoriti :zubo:
Hvala i tebi :)

Dora, da sam na tvom mjestu, otišla bih u neku trgovinu i zamolila da mi sve pokažu i objasne pa se onda odluči.
Ima to dosta caka, imaš ih dosta vrsta, ali ipak smatram da će za tvoje potrebe te najbolje usmjeriti onaj koji radi s tim.
Ma oni ce mi preporucit najbolju ikad koja dode soma kuna.

Trebaju mi iskustva iz prve ruke.
Na jubitou sam nasla snimke, vidla kak to radi i kaj se s tim radi.

Na tih par filmica ljudi su rekli, kao i vas dvije, da su zadovoljni.
Probacu.

Vidjecu ima li toga na ibeju, ako nema, skoknucu do CC1, nije mi zbilja daleko samo sam ljena :o

Carla B.
31.05.2013., 13:19
Vidjecu ima li toga na ibeju, ako nema, skoknucu do CC1, nije mi zbilja daleko samo sam ljena :o

Da sam u Zg išla bih s tobom i sve bi ti pokazala i uputila te u to, ali nisam :zubo:

marta513
31.05.2013., 14:46
Vidim zahuktala se tema s e cigarama,no meni nitko nije odgovorio o iskustvu s Nikoretama,i ne zaboravite ja pušim 49g kutiju dnevno..pomoć molim..dimilice ne dolaze u obzir jer zbog KOPBa nesmijem više niti n od nikotina..pomoć...

dora
31.05.2013., 15:00
Da sam u Zg išla bih s tobom i sve bi ti pokazala i uputila te u to, ali nisam :zubo:

:cerek:

curly bee
31.05.2013., 15:07
*marta- moja neka preporuka bi bili flasteri, prije nego žvakače. probala sam jednom nikorete, okus je blago rečeno užas.

s flasterom imam dobra iskustva, a i čula sam da od više ljudi da su ok, barem tih prvih par tjedana.

naravno, neka najbolja opcija bi bila prestat bez ičega. ali ovako kao pomoć, zašto ne. suzbiju nervozu prvih par tjedana, a dalje je sve na psihi.

ja još uvijek pušim, ali kad ću prestajati, vjerujem da će biti uz flaster- cold turkey metoda kod mene ne pali ;)

marta513
31.05.2013., 15:37
Pulmologica mi je preporučila nikorete,sad su s okusom mente,misli s obzirom na moje druge tegobe flasteri bi mogli škoditi,ono kaj me muči,je da ja sutra ujutro moram stavit da prostite to sranje u usta mjesto cigarete i hoće li to uspjeti,o bože jedinog zadovoljstva se moram odreći

electric_barbarella
31.05.2013., 15:38
da dora ako trebaš asistenta pri kupovini javi :zubo:
jer tete u dućanu bi ti najradije prodale ono najskuplje naravno

dora
31.05.2013., 15:41
Pulmologica mi je preporučila nikorete,sad su s okusom mente,misli s obzirom na moje druge tegobe flasteri bi mogli škoditi,ono kaj me muči,je da ja sutra ujutro moram stavit da prostite to sranje u usta mjesto cigarete i hoće li to uspjeti,o bože jedinog zadovoljstva se moram odreći

Iskreno nije da razumijem ovakvo razmisljanje.

Ako imas oprstruktivnu bolest pluca (kolko ja znam KOPB to je), ne bi ti trebale niti nikorete nit iplasteri niti e-cigarete niti ikakv drugi poticaj osim tih pluca koja jedva disu.

Ako KOPB nije ono sto mislim da je, isprike (nije mi se dalo guglat).

dora
31.05.2013., 15:44
da dora ako trebaš asistenta pri kupovini javi :zubo:
jer tete u dućanu bi ti najradije prodale ono najskuplje naravno

Nije toliko da treba asistenta prilikom kupovine, ali hipotetski da zivis blizu, da, htjela bi vidjet tu pljugu na djelu. Al to su oni dogovori: Mda, stara, de javi mi se... :zubo: :D

Budem sljedeci tjedan osla do CC1. Prek vikenda je guzva, ne da mi se.

Amelie
31.05.2013., 15:48
Sad je i mene zaintrigirala ta cigareta, ako budem naletela negde na nju možda i kupim.
Uvek sam mislila da bih se osećala nekako blesavo sama pred sobom ako bih to pušila, ali zapravo, što ne probati.

Carla B.
31.05.2013., 15:53
Sad je i mene zaintrigirala ta cigareta, ako budem naletela negde na nju možda i kupim.
Uvek sam mislila da bih se osećala nekako blesavo sama pred sobom ako bih to pušila, ali zapravo, što ne probati.

Tek kad počneš s tim počneš primjećivati koliko ljudi to zapravo koristi. Ozbiljno, čini mi se da svi živi to pare.

electric_barbarella
31.05.2013., 15:57
Nije toliko da treba asistenta prilikom kupovine, ali hipotetski da zivis blizu, da, htjela bi vidjet tu pljugu na djelu. Al to su oni dogovori: Mda, stara, de javi mi se... :zubo: :D

Budem sljedeci tjedan osla do CC1. Prek vikenda je guzva, ne da mi se.

no onda kad buš išla idući tjedan do CC1 pošalji pm, ako ideš u Jankomir ? ja sam ti 10 minuta od tamo
definitivno si probaj prije nego što kupiš, drugačiji je to okus

a ti mene uputi u one lipstickove koje si preporučila, nikako da ih probam

Amelie
31.05.2013., 16:01
Tek kad počneš s tim počneš primjećivati koliko ljudi to zapravo koristi. Ozbiljno, čini mi se da svi živi to pare.

Primetila sam nekoliko puta ali nisam nešto obraćala pažnju. Nisam ni razmišljala ozbiljno o ostavljanju pušenja. Nije da ni sad nešto intenzivno planiram to, ali dve naj frendice su mi nedavno prestale i poslednjih par puta u izlascima sam bila jedini pušač u društvu. Ono, osetiš se pomalo šugavo. :D

Dumber
31.05.2013., 17:41
Vidim zahuktala se tema s e cigarama,no meni nitko nije odgovorio o iskustvu s Nikoretama,i ne zaboravite ja pušim 49g kutiju dnevno..pomoć molim..dimilice ne dolaze u obzir jer zbog KOPBa nesmijem više niti n od nikotina..pomoć...

Mislim da imaš i punjenja za e cigarete i bez nikotina.

dora
31.05.2013., 17:54
Ja to nikad nisam vidla. Osim na reklami.

no onda kad buš išla idući tjedan do CC1 pošalji pm, ako ideš u Jankomir ? ja sam ti 10 minuta od tamo
definitivno si probaj prije nego što kupiš, drugačiji je to okus

a ti mene uputi u one lipstickove koje si preporučila, nikako da ih probam

Nemam di. :ne zna:
Ako cu ju kupit, kupicu je na blef, pa kaj bude. Bilo bi mi zbilja bedasto da te zicam da idemo zajedno :rofl:

Da, ja idem u taj zapad, na Jankomiru odnosno prema Jankomiru. Blizu mi je.

Carla B.
31.05.2013., 17:54
Mislim da imaš i punjenja za e cigarete i bez nikotina.

Ima tekućina za e-cig bez nikotina, ali ona sa svojom dg nema dovoljno kisika, a bilo šta da uvlači u sebe je ajme!
I nikotin sam po sebi nije toliko štetan, preko žvaka i flastera ide u krv preko sluznice.

Dumber
31.05.2013., 17:57
Ima tekućina za e-cig bez nikotina, ali ona sa svojom dg nema dovoljno kisika, a bilo šta da uvlači u sebe je ajme!
I nikotin sam po sebi nije toliko štetan, preko žvaka i flastera ide u krv preko sluznice.

A gle, žena očito nije spremna u glavi odreći se cigareta. Bolje da cucla zrak preko 250kn plaćene e cigarete, negoli da vuče prave.

Carla B.
31.05.2013., 18:01
A gle, žena očito nije spremna u glavi odreći se cigareta. Bolje da cucla zrak preko 250kn plaćene e cigarete, negoli da vuče prave.

Slažem se ja s tobom, ali ipak joj je pulmologinja rekla šta će raditi, a ne mi forumaši.
Ako njoj ta kronična bolest nije dovoljan razlog za prestanak, neće joj ništa drugo ni pomoći.

kokosh_anel
31.05.2013., 18:12
Može pomoći beznikotinska tekućina za e-cig.
Nikorete neće nimalo, falit će onaj osjećaj pušenja nakon tolko godina pušačkog staža.
E-cig s beznikotinskim punjenjem neće štetiti plućima, a ispuhivanje pare će joj dati osjećaj pušenja, smirenja itd. itd.
Pretpostavljam da je pulmologica predložila nikorete jer vjerojatno ne zna za tekućinu s 0% nikotina.

romantic_ass
02.06.2013., 22:12
I zaboravila sam da sam pokrenula ovu temu :D dakle 4.6. ce biti 2mj bez cigareta :D
summa summarum više para u novcaniku, ne smrdim, ali svi drugi smrde...broj nakupljenih kila 4 ukupno... kondicija...gora nego prije :D jer sam u međuvremenu popušila otkaz pa sad bas nemam zasto hodat ni izlazit iz kuce i to :D ali pozitivno je da sam prosla jedan gadan stres a da mi nije doslo da zapalim.... nisam jos ona najgora vrsta nepušača, tj bivši pušač, ali da se klonim zadimljenih prostora jer mi smrde da.... i osjetim na ljudima onaj miris kako im se uvukao u tijelo u odjecu.... sta sam si godinama radila....uzas

anyway yey for me :cerek:

Gilda.
03.06.2013., 08:14
Čestitam :lux: meni je prošlo 5 godina ovog siječnja:mirko:

Što se tiče nikoreta, one daju malu dozu nikotina u organizam. Ja sam znala ujutro imat u ustima okus kao da sam pušila. Ne vidim zašto to ne bi doktorica preporučila kao prvu fazu skidanja s cigareta jer žena ne smije dimit katran a ne da ne smije imat nikotin u organizmu.

dora
04.06.2013., 15:48
Probila sam se do jebenog foruma, samo da napisem: jucer sam isla po e-pljugu. Pravu nisam zapalila, kaj je najbolje niti pozeljela zapalit vec... 30 sati.

Ovaj izum je zakon jebote.
Hvala electric i Carli :s

Javim se kad ubiju trojance. :503:

marta513
04.06.2013., 17:05
Javljam da su mi nikorete bez učinka,niti mi umanjuju potrebu za cigaretom niti mi imaju ikakav okus,ipak zvala pulmoligicu pa rekla neka probam flastere,i da oni koji su napisali da osim svježeg zraka nesmijem niš uvlačiti u sebe,i da KOPB je baš to opstrukcija,hvala mojoj ovisnosti,za sad je u početku no kak se teško odvajam od proklete cigarete mislim da bum uskoro hodala s kisikom zavezanim na leđima,koja sam ja glupača..ljudi moji trudim se ali neide vrag me ne pušta..

electric_barbarella
06.06.2013., 13:02
Probila sam se do jebenog foruma, samo da napisem: jucer sam isla po e-pljugu. Pravu nisam zapalila, kaj je najbolje niti pozeljela zapalit vec... 30 sati.

Ovaj izum je zakon jebote.
Hvala electric i Carli :s

Javim se kad ubiju trojance. :503:

aj super , welcome to the club :cheer:

koje si uzela ? koji okus i jačinu ? do tell :cerek:
ja sam na Sahari- srednja doza nikotina, meni su bogami finije od običnih cigareta

joj nemaš pojma kak će ti biti super bez upaljača, pepeljara, dima, smeća...ma divota

dora
06.06.2013., 18:49
aj super , welcome to the club :cheer:

koje si uzela ? koji okus i jačinu ? do tell :cerek:
ja sam na Sahari- srednja doza nikotina, meni su bogami finije od običnih cigareta

joj nemaš pojma kak će ti biti super bez upaljača, pepeljara, dima, smeća...ma divota

Duhanski okus (tobacco), prvotno sam uzela najjace (24 mg), al to mi je bilo prejako, pa sam uzela 12 i 0 mg, pa mijesam.
Parim stalno jebiga a tolko nikotina mi ne treba, ocu dim :D

Uzela sam one koje izgledaju ko cigarete, ali dve :zubo:
Kao sto rekoh, parim stalno pa dok se jedna puni drugu cuclam, odlicno je :D

Jucer sam popusila pravu pljugu, nije to to vise :ne zna:
Cudno zapravo. Pusila sam dva desetljeca a sad su mi - tak tak, nis specijalno. Ali ovo... vrh. U cudu sam jos uvijek jer sam ocekivala da je ovo sranje i da nema isusa da ista na ovom svijetu moze zamijenit The Cigaretu. :ne zna:

Jedino me jebe ta baterija. :503:
A one pak koje imaju trajnu bateriju su ocajno debele i nekak mi to nije prakticno drzat :ne zna: a ove mi se prebrzo prazne i zivcira me kaj moram nosit punjac.

Ovo je zbilja najbolji savjet za nesto procitan na forum.hr-u.
A ja uvijek serem kako je forum sranje :facpealm:
Hvala jos jednom za odlicnu ideju.
Ako netko nade neku koja nije tako debela a da traje dugo (baterija), neka mi slobono javi, ovdje ili na peem :)

Carla B.
06.06.2013., 18:53
Dora! Baš mi je drago :lux: :lux:

Ni meni cigareta nije šta je bila, jednostavno to nije to.
Za bateriju ne znam šta da ti kažem....ja imam tu veliku debelu i možeš je kupiti pa je doma koristiti, a za vani ovu. Tako sam ja znala prakticirati jer je stvarno ružno vidjeti.

a1exa
06.06.2013., 19:01
Jbt Dora baš me čudi da ti pušiš. :D

dora
06.06.2013., 22:31
Za bateriju ne znam šta da ti kažem....ja imam tu veliku debelu i možeš je kupiti pa je doma koristiti, a za vani ovu.

Razmisljala sam o tome...
Kolko traje debela?

@a1exa, nisam ubrala :ne zna:

a1exa
06.06.2013., 22:36
Razmisljala sam o tome...
Kolko traje debela?

@a1exa, nisam ubrala :ne zna:

pa ono, nije da pljuge ne škode :D a i dobiješ pušačke bore oko usana. na to sam mislila.

Amelie
06.06.2013., 23:43
Jepse Doro, sad i ja moram da probam to čudo :D Kupiću ovih dana. Videla sam da je do 3. juna bio neki popust, propustila sam to :503:
Jedino me malo sad kopka to što ne možeš normalno ispušiti cigaru, ne znam kako ću to doživeti, al' 'ajde. Baš ću probati.

electric_barbarella
07.06.2013., 10:32
Jedino me malo sad kopka to što ne možeš normalno ispušiti cigaru, ne znam kako ću to doživeti, al' 'ajde. Baš ću probati.

eh oko toga i ja imam moralne dileme i rasprave s frendom koji već 4 godine pari tu cigaretu

nemaš nikakav limit, nikakav prag, ono izgorila je cigareta pa češ ju ugasiti
nema toga, ovo možeš cuclati do beskraja, i to me malo smeta jer imam osjećaj da ja to stalno cuclam
prije nisam po cesti pušila recimo, sad hodam i stalno natežem to čudo po rukama jer je zgodno i uvijek možeš povući dim

mislim da sam se više navukla na te parilice nego što sam bila navučena na cigarete

Dumber
07.06.2013., 10:35
Ako te tjesi, sad samo trujes sebe, nepusaci oko tebe mogu disati. :D

electric_barbarella
07.06.2013., 10:38
Ako te tjesi, sad samo trujes sebe, nepusaci oko tebe mogu disati. :D

i to je diskutabilno, moji su rekli da i ovo osjete, manje i drugačiji je miris ali osjete
jedina dobra stvar je što se ovo ispari u zraku i ne zadržava se nigdje

dora
07.06.2013., 11:16
pa ono, nije da pljuge ne škode :D a i dobiješ pušačke bore oko usana. na to sam mislila.
Zavisi kak uvlacis ;)

Jepse Doro, sad i ja moram da probam to čudo :D Kupiću ovih dana. Videla sam da je do 3. juna bio neki popust, propustila sam to :503:
Misim, mos ti normalnu popusit. Al meni cak i nakon par dana pusenja ove elektronicke, pusenje normalne nije ono sto je bilo. Sta ja znam zasto. Nema dosta pare :D
eh oko toga i ja imam moralne dileme i rasprave s frendom koji već 4 godine pari tu cigaretu

nemaš nikakav limit, nikakav prag, ono izgorila je cigareta pa češ ju ugasiti
nema toga, ovo možeš cuclati do beskraja, i to me malo smeta jer imam osjećaj da ja to stalno cuclam
prije nisam po cesti pušila recimo, sad hodam i stalno natežem to čudo po rukama jer je zgodno i uvijek možeš povući dim

mislim da sam se više navukla na te parilice nego što sam bila navučena na cigarete
Yup.
Ja sam pusila 5 do maksimalno 10 cigareta.

Nije nesto znacajno. Ali ovo natezem stalno :confused:
Cak sam si kupila tekucine bez nikotina, samo da se dimi :ne zna:

dora
07.06.2013., 11:31
i to je diskutabilno, moji su rekli da i ovo osjete, manje i drugačiji je miris ali osjete
jedina dobra stvar je što se ovo ispari u zraku i ne zadržava se nigdje

Moj stari, nepusac koji mrzi cigarete, dim mu zaudara, je na ovo reko da mu je skorz fajn. A bome i ja ne osjetim nista u zraku.

electric_barbarella
07.06.2013., 11:31
Yup.
Ja sam pusila 5 do maksimalno 10 cigareta.

Nije nesto znacajno. Ali ovo natezem stalno :confused:
Cak sam si kupila tekucine bez nikotina, samo da se dimi :ne zna:

previše je to nonšalantno za mene, ja sam preveliki control freak :zubo:

dora
07.06.2013., 11:38
previše je to nonšalantno za mene, ja sam preveliki control freak :zubo:

Cuj, i meni je cudno.
Primjerice, ja kad sam kupovala ovu, zenska mi zabrinuto kaze: Baterija vam traje dva, dva i po sata.
I mislim si - TOLKO??? Koji ce mi kurac pljuga koja tolko traje, pusim 5-10 minuta, zgasim i bok.

Al onda sam skuzila da ju natezem sve dok ne umre, dakle sva dva sata :facepalm: i da mi definitivno treba nesto dugotrajnije. :facepalm:

Okej, kad nest radim nije mi prakticno, al natezem ju ovak bez veze, tipa nest citam, gledam, pa malo pusakam. :ne zna: A na cugi... da ne pricam.

No sve u svemu, meni je i dalje fascinantno kako mi ne dolazi zelja za duhaskom pljugom. :ne zna:

electric_barbarella
07.06.2013., 11:57
Cuj, i meni je cudno.
Primjerice, ja kad sam kupovala ovu, zenska mi zabrinuto kaze: Baterija vam traje dva, dva i po sata.
I mislim si - TOLKO??? Koji ce mi kurac pljuga koja tolko traje, pusim 5-10 minuta, zgasim i bok.

Al onda sam skuzila da ju natezem sve dok ne umre, dakle sva dva sata :facepalm: i da mi definitivno treba nesto dugotrajnije. :facepalm:

Okej, kad nest radim nije mi prakticno, al natezem ju ovak bez veze, tipa nest citam, gledam, pa malo pusakam. :ne zna: A na cugi... da ne pricam.

No sve u svemu, meni je i dalje fascinantno kako mi ne dolazi zelja za duhaskom pljugom. :ne zna:

neće ti ni doći želja zato što unosiš dovoljno nikotina u organizam na puno finiji i ukusniji način
samo što si sad navučena na to, točno znam kak ti je

ja sam se odlučila ipak držati e-cigareta jer sam tjedan dana iskašljavala katran iz pluća kad sam prešla na njih pa su ajde barem zbog toga zdravije i bolje
ali je drugačiji ritual, to mene jebe, ali nađeš neki svoj "tempo" s vremenom, tako barem svi kažu, ja se polako uhodavam

samo što mene jebe što ja više financijski potrošim na njih nego što sam trošila na obične cigarete
ja sam prije kupovala tri do četiri kutije tjedno po 17 kuna što je računica od max 68 kuna tjedno, a sad potrošim 70 kuna na patrone koje sjužim u roku 5 dana
clusterfuck

dora
07.06.2013., 12:12
Ja kapam. Patrone su mi bez veze. :ne zna:

Do sad, u pet dana, potrosila sam cca pola deset mililitarske bocice. S tim da se zbilja izdrkavam zesce. Znaci cuclam to vise nego sto je razumno prema svim kriterijima ikad.
Pretpostavljam da to cuclam daleko umjerenije, uz kavu, uz cugu, nesto malo sa strane, nesto malo kad se raspizdim, bilo bi to i puno manje.

No racunam da je to onaj prvotni zanos. Ko i kad kupis novi mobitel, lap, nesto, pa stalno drkas po tome, pa te pusti nakon nekog vremena. :ne zna:
Vec danas mi se cini da ih natezem manje neg prethodnih dana.

Amelie
07.06.2013., 12:15
Misim, mos ti normalnu popusit. Al meni cak i nakon par dana pusenja ove elektronicke, pusenje normalne nije ono sto je bilo. Sta ja znam zasto. Nema dosta pare :D

Ma OK mi je to, još bolje ako ne budem imala želju za običnim, nego me muči ovo o čemu se upravo piše. Kod ovih nema toga da zapališ cigaru, ispušiš, ugasiš, te neke kompletirane radnje, čitavog rituala. Ne znam kako bih to prihvatila, da li bi mi bilo bezveze pa bih odustala ili bih se pak totalno navukla kao vi pa cuclala non-stop. :D

Ja bih za početak kombinovala te i obične, makar da smanjim malo ove ultra-otrovne. I koristila bih ove pri izlascima jer sad sam obično jedini pušač u društvu pa mi glupo da zapalim. A opet, još uvek mi je to sve apstraktno i ne znam da li bih osećala blesavo da to radim u društvu. Ah, dileme. :zvrko: Probaću, pa ću videti.

electric_barbarella
07.06.2013., 12:17
dora ti si uzela V2 onaj paket s po dvije cigarete ? s automatskim baterijama, onima koji imaju gumbiće ?

dora
07.06.2013., 12:22
Ma OK mi je to, još bolje ako ne budem imala želju za običnim, nego me muči ovo o čemu se upravo piše. Kod ovih nema toga da zapališ cigaru, ispušiš, ugasiš, te neke kompletirane radnje, čitavog rituala. Ne znam kako bih to prihvatila, da li bi mi bilo bezveze pa bih odustala ili bih se pak totalno navukla kao vi pa cuclala non-stop. :D

Ja bih za početak kombinovala te i obične, makar da smanjim malo ove ultra-otrovne. I koristila bih ove pri izlascima jer sad sam obično jedini pušač u društvu pa mi glupo da zapalim. A opet, još uvek mi je to sve apstraktno i ne znam da li bih osećala blesavo da to radim u društvu. Ah, dileme. :zvrko: Probaću, pa ću videti.

Ja bi ti preporucila da probas, ako ti nije neki problem dat za tu cigaretu koliko vec ona dode u Beogradu. Il ak je preskupa kupi na ibeju. Imas tam za cca 15ak funti. Pa ak ti pase super, ak ne, vjerovatno si u zivotu bacila i vise love za pizdariju :zubo:

Ja sam bila jako jako jako skepticna i dosla sam u ducan s mislju kako je to jebeno sranje, al ajd idem probat, pusim vec desetljecima, jebiga, nije zdravo, nije pametno, kao furam se na neki zdrav zivot - s pljugom. :rolleyes:
I kad mi je zenska objasnjavala kak se to puni, kapa, mislim si: Sraaanjeee. Komlikacija. Sranje. Necu. :D
I kad je to nakapala, veli ona meni: Hocete probat? Reko ajd. I probam, onak uvucem dim, ima aromu al nekako je sve to cisce. Nemrem ti tocno opisat. Cisce a ima dima. I to puno dima. Cudno. I pala ljubav na prvi pogled. Dim zapravo :D

dora
07.06.2013., 12:23
dora ti si uzela V2 onaj paket s po dvije cigarete ? s automatskim baterijama, onima koji imaju gumbiće ?

Ne.
Ja sam uzela prvo jednu, pa za par dana drugu.
Automatske su. Nema gumba. :D

electric_barbarella
07.06.2013., 12:25
jesam ja jedina koja ne prestaje pušiti ?
svi su me pitali kao - aha pa znači prestaješ pušiti ?
a ja onak :misli: - ne !!
samo sam prešla na nešto drugačije

ali velim, ja zapalim tu i tamo običnu cigaretu, čisto zbog osjećaja tog rituala koji mi ovdje strašno fali

dora
07.06.2013., 12:36

ali velim, ja zapalim tu i tamo običnu cigaretu, čisto zbog osjećaja tog rituala koji mi ovdje strašno fali

Ne znam. Ovo ne smatram klasicnim pusenjem. Pa s tim u vezi, da, rekla bih za sebe, da prestajem pusit.

Mnoge situacije u kojima cuclam ovu, nema sanse da bi zapalila ikad pravu. Recimo neki dan sam se depilirala navecer, nakon tusiranja. Ni za novac ne bi zapalila pravu jer kaj - taman sam se sredila, oprala kosu i da zapalim pljugu i usmrdim se + zasmrdim sobu? Sou not.
Ovu parnu, bez beda. Depilacija mi je bila bolja :D

Iskreno, paljenje, tepenje, gasenje mi opce ne fali, a smrad ruku ponajmanje :ne zna:
Lastane jesam li normalna? :D

Amelie
07.06.2013., 12:39
Ja bi ti preporucila da probas, ako ti nije neki problem dat za tu cigaretu koliko vec ona dode u Beogradu. Il ak je preskupa kupi na ibeju. Imas tam za cca 15ak funti. Pa ak ti pase super, ak ne, vjerovatno si u zivotu bacila i vise love za pizdariju :zubo:

Sigurno ću probati. Našla sam i gde ima da se kupi, relativno mi je blizu, jedino me nevira što sam propustila popust od 20%. Imali su neku promotivnu akciju u sklopu svetskog dana borbe protiv pušenja :rolleyes:, a naravno da to nisam znala jer ignorišem sve vezano za taj dan. :D
I da, definitivno sam trošila novac i na veće gluposti, ovo ne bi bilo ništa nezapamćeno. :D

Ja sam bila jako jako jako skepticna i dosla sam u ducan s mislju kako je to jebeno sranje, al ajd idem probat, pusim vec desetljecima, jebiga, nije zdravo, nije pametno, kao furam se na neki zdrav zivot - s pljugom. :rolleyes:
I kad mi je zenska objasnjavala kak se to puni, kapa, mislim si: Sraaanjeee. Komlikacija. Sranje. Necu. :D

E, ovo mi je skroz jasno i potpuno razumem. Zato sam kad sam videla da si napisala da ti je ispalo super odmah pomislila "Goddammit, sad i ja moram da probam" :rofl:

Ni ja ne planiram zasad da skroz prekinem, više mi je nekako ideja da pređem na nešto makar koliko-toliko manje štetno, pa ću videti kako će se dalje razvijati situacija. Ovako "na slepo" mislim da bih i dalje pušila i obične cigarete, samo u manjoj meri, upravo zbog tog rituala.

electric_barbarella
07.06.2013., 12:46
Ni ja ne planiram zasad da skroz prekinem, više mi je nekako ideja da pređem na nešto makar koliko-toliko manje štetno, pa ću videti kako će se dalje razvijati situacija. Ovako "na slepo" mislim da bih i dalje pušila i obične cigarete, samo u manjoj meri, upravo zbog tog rituala.

da, ja nisam niti imala namjeru prestajati
jednostavno mi se sviđao okus tih e-cigareta pa sam se napokon odlučila kupiti jednu
mislim i dalje ja pušim, dora, i dalje si ti pušač samo ne klasičnih cigareta
i dalje je to nikotin i dim, samo je čišči oblik pušenja

dora
07.06.2013., 12:53
mislim i dalje ja pušim, dora, i dalje si ti pušač samo ne klasičnih cigareta
i dalje je to nikotin i dim, samo je čišči oblik pušenja

Cuj, ove se ne smatraju duhanskim proizvodom. Prema tome nisi pusac u klasicnom smislu bez obzira na konzumaciju nikotina :ne zna:

Realno, meni je svejedno sto sam, samo mi je bitno da sam se uspjela skinut s ronhila nakon 20 godina :D I da, mi se ne desava, kao u par navrata dok sam prestajala pusit potpomognuta nikoretama, da gledam u ljude koji cuclaju pljuge ko u bogove, a da bi za dim dala dusu i poneki ekstremitet ako ne i svaki :D Prejadno.

electric_barbarella
07.06.2013., 12:57
mislim da se e-cigarete za sada još uvijek ne smatraju ničime službeno jer ne postoje dovoljno dugo da bi se provela neka istraživanja

ne smiješ ih "pariti" recimo tamo gdje je zabranjeno pušenje, možeš ti povući dim pa da nitko ne osjeti ali u principu je zabranjeno
po tome su recimo u istom rangu kao i cigarete

barem je u new yorku tako, nemam pojma kako je kod nas, otkad ih parim smo stalno vani na terasama pa zbilja ne znam

mislim ja i dalje parim, nemoj me krivo shvatit, samo su mi zanimljive te rasprave i razmjena iskustva

dora
07.06.2013., 13:03
mislim da se e-cigarete za sada još uvijek ne smatraju ničime službeno jer ne postoje dovoljno dugo da bi se provela neka istraživanja

ne smiješ ih "pariti" recimo tamo gdje je zabranjeno pušenje, možeš ti povući dim pa da nitko ne osjeti ali u principu je zabranjeno

barem je u new yorku tako, nemam pojma kako je kod nas, otkad ih parim smo stalno vani na terasama pa zbilja ne znam
Kaj ja imam s Njujorkom jebote? :D
Zivim na Balkanu, Zagreb :D

Ovdje mos u nepusackim bircevima. I restoranima u kojima se ne smije pusit. I na radnim mjestima gdje se isto ne smije pusit.
Kazem, ni okorjeli nepusaci koji frkcu na cigarete ne protestiraju, cak i je i drago da ne osjecaju niti smrad s tebe. Svi zadovoljni. :D

Amelie
07.06.2013., 13:06

E da, zanima me i kako je to zakonski regulisano. Ovde na reklami kažu da ih je dozvoljeno pušiti svuda, nekako ne verujem u to. :ne zna:
Mislim, i meni bi bilo kretenski da sad, ne znam, sedim u autobusu ili čekam red u pošti i cuclam to, ne bih to radila sve i da zaista može, ali u nekoj situaciji bi možda i valjalo znati.

electric_barbarella
07.06.2013., 13:06
znači možeš pušiti i tamo gdje je zabranjeno ?

pa rok en fakin rol :cheer:

šta ja znam, ovi gore sam kukaju da se nigdje ne smije ni s tom e-cigaretom
živio nama balkan

dora
07.06.2013., 13:13
E da, zanima me i kako je to zakonski regulisano. Ovde na reklami kažu da ih je dozvoljeno pušiti svuda, nekako ne verujem u to. :ne zna:
Mislim, i meni bi bilo kretenski da sad, ne znam, sedim u autobusu ili čekam red u pošti i cuclam to, ne bih to radila sve i da zaista može, ali u nekoj situaciji bi možda i valjalo znati.
Meni nije palo na pamet cuclat ju u ovim navedenih situacijama, tak da ne znam, ali za birceve i restorane znam da se moze.

Nije da mi to nesto pretjerano znaci u zivotu, ali znam par nepusaca + stari, pa sad odemo na cugu tamo gdje se ne pusi.
Njima ne smeta dim, ja cuclam ovo cudo, svi izademo mirisni :cerek:

Ja sam u shoping centru pitala jel se moze (u svima je zabranjeno pusenje), frajer reko da nema beda i to je to. Pretpostavljam da je i drugdje tako.

živio nama balkan

Nema to toliko veze s Balkanom, nego sa Evropom.
Kolko ja znam, svugdje, osim u Francuskoj, mos pusit te e-cigarete i u nepusackim zonama jer se ne smatraju duhanskim proizvodom. Mozda grijesim. :ne zna:

Sta rade u Americi, iskreno me boli kurac :D

electric_barbarella
07.06.2013., 13:18
Sta rade u Americi, iskreno me boli kurac :D

prekenjavaju se, šta bi drugo radili
izbace te s otvorene terase kafića ako zapališ cigaretu jer se to protivi njihovoj ne-pušačkoj politici kafića, onda zakoračiš preko ograde zapališ cigaretu, zakoračiš natrag popiti cugu i tako u krug

dora
07.06.2013., 13:27
izbace te s otvorene terase kafića ako zapališ cigaretu jer se to protivi njihovoj ne-pušačkoj politici kafića, onda zakoračiš preko ograde zapališ cigaretu, zakoračiš natrag popiti cugu i tako u krug

Tak ne bi sjedila u birtiji, eventualno da mi placaju da tamo sjedim i to da sam jebeno dobre volje. Obrnuto nikako.

Nemam nista protiv da postoje nepusacki i pusacki bircevi, bilo gdje, ali da mi netko kaze da na terasi, dakle na otvorenom prostoru ne mogu pusit - odjebi.
Pricam i za prave.

Ta sranja o pasivnom pusenju su mi suplja do jaja.
Najiskrenije. :ne zna:
Mislim da vise govana uhanem kad odem do grada gdje smrdi po automobilskom dimu, nego sto udahnem sranja kad sjedim s pusacem duhanskih cigareta. :ne zna:

Druga prica je smrad odjece. Ali to se desava samo ako je prostor toliko nasaftan dimom da ti dode da se izrigas bio pusac ili ne. Ali kad samo sjedis s pusacem, u birtiji koja je normalno luftana ili na terasi, nema sanse da ti koji ne pusis smrdis po dimu.
Govorim bas o nedavnom iskustvu.
Frenda je pusila, ja sam cuclala ove, nist nisam smrdila. :ne zna:

electric_barbarella
07.06.2013., 13:31
Nemam nista protiv da postoje nepusacki i pusacki bircevi, bilo gdje, ali da mi netko kaze da na terasi, dakle na otvorenom prostoru ne mogu pusit - odjebi.

yap, sranje
meni je najgore što su stvorili tu "kulturu" pušenja na cesti
jebome pas svi puše na cesti jer nigdje drugdje ne smiješ
meni je kulturnije i gospodskije sjest pa zapalit ko čovjek
ali šta ja znam, ja sam seljak

dora
07.06.2013., 13:37
yap, sranje
meni je najgore što su stvorili tu "kulturu" pušenja na cesti
jebome pas svi puše na cesti jer nigdje drugdje ne smiješ
meni je kulturnije i gospodskije sjest pa zapalit ko čovjek
ali šta ja znam, ja sam seljak

Pa sta oni nemaju pusacke birtije?

electric_barbarella
07.06.2013., 13:38
Pa sta oni nemaju pusacke birtije?

nope
jako malo njih, a i jako su skupe jer plaćaju dodatni porez na to što se smije pušiti

ali na većini terasa se smije pušiti, ovo je bio rijetki primjer preskakivanja ograde, na većini ti daju čak i pepeljaru

dora
07.06.2013., 13:40
nope
jako malo njih, a i jako su skupe jer plaćaju dodatni porez na to što se smije pušiti

Cek, ako sam dobro shvatila. To je zemlja u kojoj nema pusackih birtija, a i po velikom broju iznajmljenih stanova se ne smije pusit jer... ne znam vec neki razloga zasto?

Da, isla bi tamo... :rolleyes:
Da gledam beton :Serek: i visokogradnju. :ne zna:

Dumber
07.06.2013., 14:36

Mislim da je to kod njih više do toga cijelog militarističkog "cigarete su zlo" stava, nego do smrada, što je nama balkancima važnije.

Ruralna
12.06.2013., 07:44
Koji vam je osjećaj na e cigareti? Jel kao i obična cigareta okusom ili?
Sad ste me zainteresirali da i ja probam:o Nema šanse da si ukinem pušenje, a vrzma mi se po glavi da pokušam smanjiti ili nešto.

Za koliko para se mogu uputiti u avanturu isprobavanja?

Carla B.
12.06.2013., 07:47
Sad ste me zainteresirali da i ja probam:o Nema šanse da si ukinem pušenje, a vrzma mi se po glavi da pokušam smanjiti ili nešto.

Ovo ti je jedan novi dućan u St http://www.ecigarete-hr.com/

Možeš tamo otići i raspitati se, sve će ti ženska objasniti.

Ja ti koristim ovu: http://www.ecigarete-hr.com/biansi-920-slim-2/

Ruralna
12.06.2013., 08:07
Pa nije baš jako skupo, čak bi mogla i probati.
Carla, daj mi reci, kad upalim to čudo, hoću li imat osjećaj da sam zapalila ili upalila :zubo: Kakav je okus, sličan cigareti ili neki parno aromatični?

Carla B.
12.06.2013., 08:11
Pa nije baš jako skupo, čak bi mogla i probati.
Carla, daj mi reci, kad upalim to čudo, hoću li imat osjećaj da sam zapalila ili upalila :zubo: Kakav je okus, sličan cigareti ili neki parno aromatični?

Meni je zakon, ali ja tekućine naručujem iz Zg od jednog tipa i razlika su nebo i zemlja od ovih šta prodaju u 300čuda. Čak me i djelatnica tamo pitala kako se zove tekućina koju parim jer da je vrhunska :rofl:
Tekućine ti koštaju od 20-30kn po bočici ovisno o okusu. Ja koristim Parliment, to je cigaretni okus, 9mg nikotina.
Ja ne znam, ali možda oni tamo u trgovini daju da probaš.

Osjećaj je takav da se jako brzo navikneš na to, a odbaciš cigaretu, bar je tako išlo kod mene.

Ruralna
12.06.2013., 08:19
Koliko ti traje jedna bočica?

Carla B.
12.06.2013., 08:25
Koliko ti traje jedna bočica?

Ne znam ti reći za jednu, ali ja naručim od jednom 50ml, znači 5 bočica i jedno 3 mjeseca meni to traje. Ja sam smanjila dosta ovo parenje, više mi ni to nije baš, ujutro uz kavu znam povući 2 puta i ostaviti je do podne ili dok se ne sjetim. Kad sam tek počela parila sam ko parobrod, ali te prođe nakon nekog vremena. I još sam u početku probavala raznovrsne tekućine i nikad ih ne bi do kraja potrošila. Imam ih još doma brdo koje neću više koristiti, ako se odlučiš mogu ti dati koju čisto da probaš. Ali, neću te sad s tim zbunjivati dodatno, pođi tamo i pitaj možeš li probati šta oni nude.

barbarabarbi
12.06.2013., 08:37
Pozdrav svima i ja sam pušać koji planira reći im zbogom već neko vrijeme jer me to pušenje sve više smeta,e sad možda za početak te e cigarete ali sam načula nešto da su nekima krvarili desni pa me zanima je li itko imao neke nuspojave s e cigaretama ili neke druge altternative koje su se pokazale korisnima?

Carla B.
12.06.2013., 08:43
Pozdrav svima i ja sam pušać koji planira reći im zbogom već neko vrijeme jer me to pušenje sve više smeta,e sad možda za početak te e cigarete ali sam načula nešto da su nekima krvarili desni pa me zanima je li itko imao neke nuspojave s e cigaretama ili neke druge altternative koje su se pokazale korisnima?

Ja stvarno nikakvih nuspojava nisam imala niti imam.
Osim šta su mi zubi bjeliji nego prije, lakše dišem, ne kašljem, osjećam mirise intenzivnije nego prije i ne smrdim :kava:
Tako da, priče pričaju oni koji su toliko ovisni o običnim cigaretama da su ovu odbacili odmah poput moje prijateljice, kupila je neki komplet od 500kn i popušila je sve tekućine koje je dobila s kompletom i nakon toga se vratila na obične cigarete koje je pušila usporedo s električnom. Takvi poput nje znaju naći neke mane električnoj jer je valjda vjerovala da je to čarobni štapić pa će uspjeti prestati pušiti 2 kutije crvenog marlbora dnevno :ne zna:

Ruralna
12.06.2013., 08:47
E i još jedno pitanje.
Jesi na e cigareti fizički lakši? Pokušavam pitat npr kad ujutro popiješ kavu i spušiš 4-5 cigareta, probaj potrčat iza toga, fali zraka:o E pa je li isti efekt i na e cigareti ili?

Carla B.
12.06.2013., 08:49
E i još jedno pitanje.
Jesi na e cigareti fizički lakši? Pokušavam pitat npr kad ujutro popiješ kavu i spušiš 4-5 cigareta, probaj potrčat iza toga, fali zraka:o E pa je li isti efekt i na e cigareti ili?

Nije...puno lakše izdržavaš fizički napor. Neki dan sam bila na moru, ronila više nego ikad, stvarno imam subjektivni osjećaj da su mi pluća prodisala, ali ono baš.
Malo glupo ispada kako samo hvalim ovo, nadam se da mi neće rogovi izrasti :rofl:
Sve u svemu, imam osjećaj da uopće ne pušim :ne zna:

Samo uzmi u obzir da ja parim više od godinu dana i sigurno da mi nije u početku bilo odmah ovako. Ipak treba vremena da se pluća očiste.

Ruralna
12.06.2013., 09:01
Malo glupo ispada kako samo hvalim ovo, nadam se da mi neće rogovi izrasti :rofl:
Sve u svemu, imam osjećaj da uopće ne pušim :ne zna:

Samo uzmi u obzir da ja parim više od godinu dana i sigurno da mi nije u početku bilo odmah ovako. Ipak treba vremena da se pluća očiste.
Pa ful ste me zainteresirale.
Mislim kad samo zbrojim koliko imam pušačkog staža, strava :zubo: To bi bilo dovoljno da me potakne potražiti alternativu (pošto je prestanak trenutno prekrižen kao opcija).

Carla B.
12.06.2013., 09:05
Pa ful ste me zainteresirale.
Mislim kad samo zbrojim koliko imam pušačkog staža, strava :zubo: To bi bilo dovoljno da me potakne potražiti alternativu (pošto je prestanak trenutno prekrižen kao opcija).

Ja sam par puta prestajala i dobro se držala, trudnoća dojenje i tako, ali čim bi prestala odmah bi cigaretu uhvatila. Tako da sam odustala od ostavljanja :ne zna:
Koliko je ovo pametno, vidjet ćemo. Dosad su istraživanja uglavnom radili prizvođači duhana i cigareta. Ništa specijalno nisu dokazali. Mislim da od analognih cigareta ne može biti gora. Bar kako se ja sada osjećam :ne zna:

electric_barbarella
12.06.2013., 10:43

ja nisam imala nikakvih nuspojava, zubno meso mi inače krvari tako da sumnjam da to ima veze s električnim cigaretama kod mene

jedino što sam se budila tri, četiri noći za redom i iskašljavala katran iz pluća
to je bilo malo gadno ali vele svi da je to normalno jer ti se od te pare pluća očiste

gle iskreno meni je jedina mana što ti krepa baterija i što više para trošim nego što sam trošila na obične cigarete
kupim si one patrone za 70 kuna, to sjužim u roku par dana
ali jebiga sad je gotovo, sad sam se navukla na to jer mi je finije od običnih cigareta i nema šanse da se vratim na staro
zapalim ja tu i tamo ako sam baš grozno nervozna ili ako mi netko ponudi ekstra finu cigaretu ali moram priznat sve manje i manje

Carla B.
12.06.2013., 10:53
[QUOTE=electric_barbarella;45423617

gle iskreno meni je jedina mana što ti krepa baterija i što više para trošim nego što sam trošila na obične cigarete
kupim si one patrone za 70 kuna, to sjužim u roku par dana
ali jebiga sad je gotovo, sad sam se navukla na to jer mi je finije od običnih cigareta i nema šanse da se vratim na staro
zapalim ja tu i tamo ako sam baš grozno nervozna ili ako mi netko ponudi ekstra finu cigaretu ali moram priznat sve manje i manje[/QUOTE]

Zato ima i drugih cigareta koje imaju izdržljivije baterije, moja u prosjeku traje cijeli dan, a druga mi je uvijek spremna napunjena. Drugo, tvoje patrone su skuplje, ali ima i drugih opcija. Mene 3 mjeseca košta nekih 150kn, samo tekućine i ništa više. Samo šta sam ih ja dosta isprobala, a ova mi je najbolja do sada.
Ne mora biti skupo, stvarno ne.

dora
12.06.2013., 10:56

Ja ti preporucam da probas.

Kao sto sam pisala, nakon 21 godinu, ja, koja obozavam cigarete, sam bez ikakvih problema presla na ove i u sad vec... 10, 11 dana - nisam takla pravu, nisam pozeljela pravu, a imam ih doma.

Okej, lazem, prije tjedan dana kad sam bila na cugi, sam iz znatizelje zapalila pravu, to mi nije bilo to. Ne znam kak :D al nije.

Ja vjerujem da ima i ljudi kao sto je Carlina frenda kojima ova verzija ne pase. :ne zna:

electric_barbarella
12.06.2013., 12:09
Zato ima i drugih cigareta koje imaju izdržljivije baterije, moja u prosjeku traje cijeli dan, a druga mi je uvijek spremna napunjena. Drugo, tvoje patrone su skuplje, ali ima i drugih opcija. Mene 3 mjeseca košta nekih 150kn, samo tekućine i ništa više. Samo šta sam ih ja dosta isprobala, a ova mi je najbolja do sada.
Ne mora biti skupo, stvarno ne.

ma znam da, imam u planu sad u americi si uzet tu neku....nemam pojma, frend preporučuje i kaže da je najbolja
odlučila sam mu vjerovati

jer ovo mi je stvarno preskupo

j.a.
12.06.2013., 12:50
E i još jedno pitanje.

to je problem kondicije. mislim, nije da cigarete pomažu, ali neće ti biti niš lakše trčati dok ne stekneš kondiciju.

a te e cigarete su čini se postale modni trend :rolleyes:
ja sam skeptičan što se tiče te kemikalije. mislim da treba il pušit il prestat :ne zna:

električna barbika, možda ti treba više c vitamina ako ti krvare desni stalno.

electric_barbarella
12.06.2013., 12:55
električna barbika, možda ti treba više c vitamina ako ti krvare desni stalno.

ma nemam pojma kaj meni više treba osim dobrog godišnjeg odmora i toga da mi se svi skinu s vrata :zubo:
živci su to u kombinaciji sa inače slabim zubnim mesom

električna barbika :rofl:

j.a.
12.06.2013., 12:59
ma nemam pojma kaj meni više treba osim dobrog godišnjeg odmora i toga da mi se svi skinu s vrata :zubo:
živci su to u kombinaciji sa inače slabim zubnim mesom

električna barbika :rofl:

reko bi ti ja kaj ti treba...:Sex:
ali se bojim da se krivo ne protumači, pa da me opet kartoniraju :D

electric_barbarella
12.06.2013., 13:05
reko bi ti ja kaj ti treba...:Sex:
ali se bojim da se krivo ne protumači, pa da me opet kartoniraju :D

i to mi treba fala na pitanju :rofl:

ako se uopće sjećam kak se to radi

j.a.
12.06.2013., 13:18
i to mi treba fala na pitanju :rofl:

prihvatljive cijene, superiorna usluga (http://www.forum.hr/private.php?do=newpm&u=22083) :top:

ako se uopće sjećam kak se to radi

za žene je to vrlo jednostavna procedura koja se sastoji od dva koraka:
1) lezi i raširi noge
2) kad je gotov donesi pivu

:kava:

Ruralna
12.06.2013., 14:37
to je problem kondicije. mislim, nije da cigarete pomažu, ali neće ti biti niš lakše trčati dok ne stekneš kondiciju.
Imam neku kondiciju. Mislim ima jos tu mjesta za rad:zubo: Ful osjecam razliku ako se idem rekreirat na svjeze ili se prvo otrujem na nekom dogovoru/kavi zacinjenom s 4-5 cigareta.

Sent from my Pink Unicorn

dora
13.06.2013., 12:03
Da pitam... jel neka od vas probala one kao neduhanske tekucine?
Borovnice, mente, vanilije i takve pizdarije?
Jel to ista vrijedi (iz nekog nepoznatog razloga me privlaci borovnice :rolleyes: ) al ne znam ni otprilike na sto bi to licilo. :ne zna:

electric_barbarella
13.06.2013., 12:30
Da pitam... jel neka od vas probala one kao neduhanske tekucine?
Borovnice, mente, vanilije i takve pizdarije?
Jel to ista vrijedi (iz nekog nepoznatog razloga me privlaci borovnice :rolleyes: ) al ne znam ni otprilike na sto bi to licilo. :ne zna:

oke su okusi ali meni su bolji ovi duhanski
mislim okusi su jako fini ali ja volim imati osjećaj kao da pušim cigaretu, meni je taj Sahara duhan preodličan, baš je miris onog finog duhana

ja sam probala vaniliju, peanut butter, marshmallow i neki bourbon

j.a.
13.06.2013., 12:53
Imam neku kondiciju. Mislim ima jos tu mjesta za rad:zubo: Ful osjecam razliku ako se idem rekreirat na svjeze ili se prvo otrujem na nekom dogovoru/kavi zacinjenom s 4-5 cigareta.

Sent from my Pink Unicorn

pink unicorn :eek: (https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQFuSBOEsHhKGm9p71bh_sZVHvYL-bTS18vT406MSQ9MtyIXhazdw)

pa isto kao što ćeš vjerovatno osjetiti razliku ako si prije pojela kutiju keksi.
zapali poslije, nakon jela, uz pivu :top:

dora
13.06.2013., 13:37
oke su okusi ali meni su bolji ovi duhanski
mislim okusi su jako fini ali ja volim imati osjećaj kao da pušim cigaretu, meni je taj Sahara duhan preodličan, baš je miris onog finog duhana

ja sam probala vaniliju, peanut butter, marshmallow i neki bourbon

Da, kuzim.
Ja sam si mislila uzet cimet i vaniliju. :D
Kad probam javim dojmove.

jokisha
20.11.2013., 23:54
Još jedan topic o pušenju :lux:

Nisam imala nikakve nuspojave, jednostavno ujutro više nisam kupila cigarete i kao da nikad nisam ni pušila. :D

:kava:

kunjkica
21.11.2013., 07:58
Ja ne želim prestati pušiti jer ću se nadebljati kao slon.
A i ovako me već ima.
I ionako mi jedna kutija traje 3-4 dana pa se i ne smatram nekim zadrtim pušačem.

Winnie Doll
21.11.2013., 19:10
Meni su se zamjerile :o od danas prestajem!

faye
21.11.2013., 19:16
Ja ne želim prestati pušiti jer ću se nadebljati kao slon.

ne mora znaciti da ces se udebljati.... osim ako cigare zamijenis dodatnom hranom, naravno. ali, za sve postoji rjesenje. ja sam se tjerala kad god me zelja povuce u kuhinju po grickalice, popijem pola case-casu vode... drugi dio dana zato i idem u toalet a ne kuhinju :zubo:

davno je to bilo, ja sam doduse prestala pusiti prije nekih 9 godina... ali moze se, stvarno :)

Kinder Pikachu
21.11.2013., 20:33
Vi koji ste malo žešće pušili cigarete, jeste li na početku smanjivali dozu (tipa jedna cigareta dnevno) pa tek onda prestali u potpunosti pušiti ili ste istog momenta bacili cigarete?

dire Dawn
21.11.2013., 22:38
Vi koji ste malo žešće pušili cigarete, jeste li na početku smanjivali dozu (tipa jedna cigareta dnevno) pa tek onda prestali u potpunosti pušiti ili ste istog momenta bacili cigarete?

moja stara je prestala pušit prije jedno 4 godine tako što je jednostavno prestala. kak je netko napisao, jedno jutro nije kupila cigarete i to je bilo to. pušila je inače i 2 kutije dnevno :zubo:, a i ćer joj ide njenim stopama. hitno moram prestat jer se više nemam kak financirat :mama:, a to mi je toliki gušt da ja to ne mogu opisat.

kad sam na zdravlju pisala na ovu temu, ex modica mi je rekla da trollam, al ja fakat ne mogu naći niti jedan razlog za prestanak osim para. zdravlje ionako nemam (da, da, znam, ovak ga imam još i manje bla bla) i ne diraju me one slike ovakvih i onakvih pluća, guštam u cigaretama baš mi je fino kad zapalim (ne radi se samo o navici) i tako. da imam para nebi ni razmišljala o prestanku, stvarno, al ovak moram. to "moram prestat" se sad razvlači već koji mjesec, al uvijek imam neku izliku zašto neću baš sad. baš sam karakter :rofl:.

Amelie
21.11.2013., 23:32
kad sam na zdravlju pisala na ovu temu, ex modica mi je rekla da trollam, al ja fakat ne mogu naći niti jedan razlog za prestanak osim para. zdravlje ionako nemam (da, da, znam, ovak ga imam još i manje bla bla) i ne diraju me one slike ovakvih i onakvih pluća, guštam u cigaretama baš mi je fino kad zapalim (ne radi se samo o navici) i tako. da imam para nebi ni razmišljala o prestanku, stvarno, al ovak moram. to "moram prestat" se sad razvlači već koji mjesec, al uvijek imam neku izliku zašto neću baš sad. baš sam karakter :rofl:.

:five:

Sve isto. Odavno sam rešila da prestanem lagati sebe: da, ja volim da pušim. Godi mi. Uživam u tome. Sa fizičkim nuspojavama pušenja sam se odavno saživela tako da ih više ne primećujem. Ali jbg, sve to košta. I sve je skuplje. Već dugo uopšte nije nezanemarljiv trošak. I sve češće hvatam sebe u razmišljanjima šta sam mogla da kupim da nisam pušila x dana.
I povrh svega, moje društvo su 95% sačinjavali pušači, sad maltene ostadoh samo ja. Osećam se kao autsajder kad zapalim. :503:

Ali još nisam prelomila.

dire Dawn
22.11.2013., 00:46
:five:

Sve isto. Odavno sam rešila da prestanem lagati sebe: da, ja volim da pušim. Godi mi. Uživam u tome. Sa fizičkim nuspojavama pušenja sam se odavno saživela tako da ih više ne primećujem. Ali jbg, sve to košta. I sve je skuplje. Već dugo uopšte nije nezanemarljiv trošak. I sve češće hvatam sebe u razmišljanjima šta sam mogla da kupim da nisam pušila x dana.
I povrh svega, moje društvo su 95% sačinjavali pušači, sad maltene ostadoh samo ja. Osećam se kao autsajder kad zapalim. :503:

Ali još nisam prelomila.

kolko su kod vas cigarete (ak možeš u kune preračunat)?

ja sam već 3-4 puta, ak ne i više, prešla na neki jeftiniji brend, ali i ti jeftiniji su već sad skuplji od onog što je prije bilo "skupo" i za što sam govorila da nikad ne bi dala toliko para za cigarete. opet dokaz mog karaktera :rofl:.

meni je problem što doma puše stari i dečko (i ja, jel), tak da maltene uvijek netko ima cigaretu u ustima (najčešće tata, tri kutije na dan :o), tak da mi to nikak ne bi pomoglo da prestanem.

a najgore je to što bi ja sebi radije kupila cigarete nego npr majcu. jer šta je da je, 2 kutije cigareta su neka jeftinija majca na sniženju (ja ljetnu robu kupujem zimi i obrnuto :o), al eto, ja bi radije valjda hodala gola sa čikom u ustima nego lepo obučena :503:.

Amelie
22.11.2013., 01:20
Sad sam preračunavala, mislim da je kod nas još uvek jeftinije. Većina brendova je u rasponu od 10 do 20 kuna, Marlboro i Davidoff su recimo 17.
Stvar je u tome što su u poslednjih par godina višestruko poskupele, ne tako davno su stvarno bile skoro džabe, kao da je juče bilo kad je Marlboro koštao manje od 1 eura. :( Jebote, nije čudo što smo tako masovno propušili u srednjoj školi. Moglo se.
Za koji mesec opet najavljuju poskupljenje, očekujem da ćemo se relativno uskoro sasvim približiti hrvatskim cenama.

Meni je problem što uvek imam frku da ću ostati bez cigara i stalno pravim zalihe, pa masu puta kupim dve kutije iako mi je sasvim dovoljna jedna. I onda se pitam gde su mi otišle pare. :rolleyes:

dire Dawn
22.11.2013., 02:02
nećete vi nas dostić kad i kod nas redovito dižu cjene, pas mater. mislim da je kod vas i lošiji standard (nemoj me krivo shvatit), pričala sam s frendicom koja živi isto u srbiji i kaže da su tamo i plaće manje, tako da ti onda u biti dođe na isto ta cijena. isto tak i za bosnu. nama je tamo jeftino, ali domaćima i nije.

ja iskreno nemam pojma kak se kreću cijene waltera, ronhila, marlbora jer to više ni ne gledam (a i promjenili su markicu tak da na njoj ne piše cijena), ali ja pušim chesterfield i on je 18 (ili čak 19 :misli:, da me jebeš sad se ne mogu sjetit). uglavnom su najjeftinije one od 16, a imaš i neke za 100 :zubo:.

kad sam bila u bosni nakupovala sam si camel (kod nas, mislim, 22 kn) jer je tamo bio 14,90 i to je bilo superjeftino.
kad sam ja počela pušit cigarete su bile 13 kn i to "skupi" walter. kad se samo sjetim kak smo zajebavali one koji puše york (mislim da je kutija bila 10 kn), ono kao, vidi ovih seljaka* (glupi klinci, šta ćeš). sad je york 17. ne znam dal da se smijem il da plačem :rofl::tuzni::ne zna:.

*na kraju sam i sama bila seljak neko vrijeme :rofl:

ivkica1984
22.11.2013., 13:18
Ja sam prestala pušiti prije 2,5 godine i u 9mj sam se udebljala 14kg - al to samo zato jer sam prestala pušiti kad sam vidjela 2 crtice na testu :)
Sad mi je čudno dok vidim neke svoje stare slike s cigaretom. A pošto je mm zakleti nepušač tak je bil i dogovor. Pušim koliko želim dok nebude pozitivan test. :D ( a pušila sam od svoje 17.godine...znači cca 10 godina) I sad mi je baš super bez cigarete. Pogotovo dok vidim koliko su poskupjele...omg.

Cherry Bomb
22.11.2013., 17:45
O kakvim vi nuspojavama pričate? :confused: Debljanje?

Ja ne pušim od 6. mj. :o i jedina razlika koju sam primjetila je ta da se uz jutarnju kavu ne dimim ko vražja rafinerija....a i novčanik mi je deblji. :o

Loah
10.01.2014., 19:16
Kako napredujete s nepušenjem vi koji ste prestali prije par mj? :)

nosupergirl
11.01.2014., 09:42
, al ja fakat ne mogu naći niti jedan razlog za prestanak osim para. zdravlje ionako nemam (da, da, znam, ovak ga imam još i manje bla bla) i ne diraju me one slike ovakvih i onakvih pluća, guštam u cigaretama baš mi je fino kad zapalim (ne radi se samo o navici) i tako. da imam para nebi ni razmišljala o prestanku, stvarno, al ovak moram. to "moram prestat" se sad razvlači već koji mjesec, al uvijek imam neku izliku zašto neću baš sad. baš sam karakter :rofl:.

Točno znam kako ti je. :503:
Poukušavala sam i 'smanjiti', ali sam onda pušila još više. :tuzni:

Koji sam shopping mogla napraviti već za te novce. :kava:

Bonnie Ann
11.01.2014., 10:42
(a i promjenili su markicu tak da na njoj ne piše cijena)

:confused:
Kako sad to?

Mislim da su cigarete kao i tisak bile izuzete od obaveze izdavanja računa baš zbog toga što su imale istaknutu cijenu na samom proizvodu.... nisam znala da su to ukinuli.

wakinagasaki
11.01.2014., 11:00
Ja sam prestala pušiti prije 5 godina jer sam htjela učiniti nešto dobro za sebe.Obećala sam si da ću od svake Nove godine ostaviti jedan loš porok,naviku ili manu . Tako je i bilo,znači,od te NG više niti jedna cigareta,a dosta sam i pušila ,po 1# ,1.5# dnevno. Prvih par dana mala nervoza ali to sam rješavala ČAJEVIMA za opuštanje, i da pomogli su mi,nisam se udebljala,prva 2 mjeseca izbjegavala ici u KAFIĆE,pokušala NE mislit na to i uspjelo mi je! Isto tako sam napravila i sa kavom i mesom,vjerujte mi ,ljudi ni ne znaju koliko pozitivne energije imaju koju narušavaju raznom malim ovisnostima:))

wakinagasaki
11.01.2014., 11:03
i da,i ja sam baš guštala u cigaretama,onako strastveno......ali ajd malo mislite na sebe tj svoje tijelo jer kako vi njemu sada ,ono će vama istom mjerom u starosti....da, znam da je to relativno ali probajte kolko god je moguće čuvati se :)

kurt1904
13.01.2014., 22:43
Ma to je sve u psihi...evo moj primjer. Dugo sam se pokušavao ostaviti, ali nisam uspijevao. Nakon toga upoznam jednu djevojčicu, primjetim da ne ne puši, pa rekoh sam sebi, od ovoga trenutka bacam duhan. I da, momentalno sam prestao pušiti, istu sekundu! Sada kada smo prekinuli, pušim kutiju dnevno, jer...DUHAN MI JE SVE U ŽIVOTU!! :cerek:

baja
14.01.2014., 11:11
.... Odavno sam rešila da prestanem lagati sebe: da, ja volim da pušim. Godi mi. Uživam u tome. ...

Ali još nisam prelomila.
ah, ovo tako obeshrabrujuće djeluje na namjeru prestanka :five: :tuzni: :D

.... I da, momentalno sam prestao pušiti, istu sekundu! Sada kada smo prekinuli, pušim kutiju dnevno, jer...DUHAN MI JE SVE U ŽIVOTU!! :cerek:
:zubo:

dire Dawn
16.01.2014., 01:21
:confused:
Kako sad to?

Mislim da su cigarete kao i tisak bile izuzete od obaveze izdavanja računa baš zbog toga što su imale istaknutu cijenu na samom proizvodu.... nisam znala da su to ukinuli.

nemam pojma, znam da sam jedan dan išla starom uzet cigaretu (jebiga, nije mi se dalo do trgovine) i vidim kak ima čudnu markicu. pomislim da su možda iz bosne i sve si mislim pa od koga ih je ovdje uzeo jer inače uvijek kupuje u trgovini. naravno, nisu iz bosne :D

sad, na nekima i dalje piše cijena, jel to do starih pakiranja ili do nečeg drugog nemam pojma. na filteru 160, yorku, chesterfieldu i marlboru ne piše, a na camelu piše. pa ga ti sad znaj :D

malena200
17.01.2014., 09:42
Ja i muž smo prestali pušiti ima 2 dana,sad ćemo viditi tko će prije pokleknuti..mislim da će on,jer je njemu ovo 1.pokušaj pa nezna kako je..a ja sam već par puta pokušavala,i uvijek bezuspješno.. :(

dire Dawn
17.01.2014., 19:20
znaš da je teže prestat što si više pokušaja imao, a ne obrnuto? :kokice:

romantic_ass
21.06.2014., 17:35
nakon hrpeeetine vremena :504::504::504: opet smrdim ko kuuuga... i zivcira me i opet imam zajebancije ne znam kako da to prestane a sa svakom cigaretom si idem sve vise na zivce i dok je palim vec sam ljuta i opet je upalim:503::503: