PDA

View Full Version : Životopis Jadranke Kosor

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:07
Evo što je službeno dala o sebi:

Rođena 1. srpnja 1953. u Pakracu.
Sin Lovro.

OBRAZOVANJE

Diplomirala na Pravnom fakultetu u Zagrebu
U Lipiku završila osnovnu školu, u Pakracu gimnaziju

POLITIČKA KARIJERA

2003. - Potpredsjednica Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
2002. - Izabrana za zamjenicu predsjednika HDZ-a na VII. Općem saboru HDZ-a
1995. - 1997. Izabrana za potpredsjednicu HDZ-a
1998. - 2002. Predsjednica Zajednice žena HDZ-a "Katarina Zrinski"
1995. - 2000. Zastupnica i potpredsjednica Hrvatskog sabora
2000. - Izabrana za zastupnicu u V. izbornoj jedinici.

PROFESIONALNA KARIJERA

1991.-1995. - Kao novinarka Hrvatskoga radija vodila emisije za prognanike, izbjeglice i stradalnike iz Domovinskog rata i pratila taj sektor za Informativni program Hrvatskoga radija
od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba

PUBLIKACIJE, ČLANSTVA, NAGRADE

- Nagrada "Zlatno pero" Hrvatskog novinarskog društva
- Nagrada Europske zajednice za humanitarni rad
- Nagrada Europski krug Hrvatskog europskog doma
- Nagrada za životno djelo "Ivan Šibl" HRT
- Počasno članstvo u Udruzi roditelja poginulih branitelja
- Počasna dopredsjednica Udruge gluhoslijepih "Dodir"
- Objavila četiri knjige (dvije s temom iz Domovinskog rata, dvije poezije)

STRANI JEZICI

engleski
njemački – pasivno

HOBI

glazba, ples, čitanje

A evo što nedostaje:

Što je radila prije 1991godine?

Kako joj glasi djevojačko prezime?

Tko joj je bio stric?

Otac joj je srbin, zato ne daje djevojačko prezime. A stric je poznati četnički vođa za drugog svjetskog rata u Pakracu.
Članica je SK YU i na tome je do 1991 gradila karijeru, zato to fali u životopisu. 1991 je članica i veliki zagovornik pokreta za Jugoslaviju.

Postavljam pitanje zašto u njezinom životu sve počinje sa krajem 1991? Kao da nije postojala prije toga!

baka
01.01.2005., 12:17
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Evo što je službeno dala o sebi:

Rođena 1. srpnja 1953. u Pakracu.
Sin Lovro.

OBRAZOVANJE

Diplomirala na Pravnom fakultetu u Zagrebu
U Lipiku završila osnovnu školu, u Pakracu gimnaziju

POLITIČKA KARIJERA

2003. - Potpredsjednica Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
2002. - Izabrana za zamjenicu predsjednika HDZ-a na VII. Općem saboru HDZ-a
1995. - 1997. Izabrana za potpredsjednicu HDZ-a
1998. - 2002. Predsjednica Zajednice žena HDZ-a "Katarina Zrinski"
1995. - 2000. Zastupnica i potpredsjednica Hrvatskog sabora
2000. - Izabrana za zastupnicu u V. izbornoj jedinici.

PROFESIONALNA KARIJERA

1991.-1995. - Kao novinarka Hrvatskoga radija vodila emisije za prognanike, izbjeglice i stradalnike iz Domovinskog rata i pratila taj sektor za Informativni program Hrvatskoga radija

PUBLIKACIJE, ČLANSTVA, NAGRADE

- Nagrada "Zlatno pero" Hrvatskog novinarskog društva
- Nagrada Europske zajednice za humanitarni rad
- Nagrada Europski krug Hrvatskog europskog doma
- Nagrada za životno djelo "Ivan Šibl" HRT
- Počasno članstvo u Udruzi roditelja poginulih branitelja
- Počasna dopredsjednica Udruge gluhoslijepih "Dodir"
- Objavila četiri knjige (dvije s temom iz Domovinskog rata, dvije poezije)

STRANI JEZICI

engleski
njemački – pasivno

HOBI

glazba, ples, čitanje

A evo što nedostaje:

Tko joj je bio stric?

Otac joj je srbin, zato ne daje djevojačko prezime. A stric je poznati četnički vođa za drugog svjetskog rata u Pakracu.
Članica je SK YU i na tome je do 1991 gradila karijeru, zato to fali u životopisu. 1991 je članica i veliki zagovornik pokreta za Jugoslaviju.

Postavljam pitanje zašto u njezinom životu sve počinje sa krajem 1991? Kao da nije postojala prije toga!

Nitko si ne bira roditelje, a pogotovo stričeve i strine.
Prema tome Kosoricino porijeklo je doista nebitno, svakom poštenom i pametnom čovjeku.

Da joj je karijera "iscifrana" i rupe preskočene, je.Ali nije jedina.I pokojnom predsjedniku su poprilično "iscifrali" i karijeru i životopis a naročito knjige koje je pisao.Što je za mene, glupo i nepotrebno.Jer nitko se ne treba sramiti svoje prošlosti, pa ni političke, ako je bi zaluđen nekim idejama i sl.Bitno da je pošten čovjek.

E sad na kraju za položaj predsjednika/ce je jedino bitno sposobnost, poštenje i naravski opće obrazovanje.I odlučna volja, vlastita, da ne bude predsjedni/ca - glasnogovornik/ca svoje stranke.Tu Jadranka "pada".I to je to.

Xerex
01.01.2005., 12:19
baka kaže:
Prema tome Kosoricino porijeklo je doista nebitno, svakom poštenom i pametnom čovjeku.

Da joj je karijera "iscifrana" i rupe preskočene, je.Ali nije jedina.I pokojnom predsjedniku su poprilično "iscifrali" i karijeru i životopis a naročito knjige koje je pisao.Što je za mene, glupo i nepotrebno.Jer nitko se ne treba sramiti svoje prošlosti, pa ni političke, ako je bi zaluđen nekim idejama i sl.Bitno da je pošten čovjek.

E sad na kraju za položaj predsjednika/ce je jedino bitno sposobnost, poštenje i naravski opće obrazovanje.I odlučna volja, vlastita, da ne bude predsjedni/ca - glasnogovornik/ca svoje stranke.Tu Jadranka "pada".I to je to.

Al' da je rekla, štatijaznam, npr. "Ponosna sam što mi je otac Srbin." što misliš kolike bi imala šanse da pobijedi na izborima?

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:32
Xerex kaže:
Al' da je rekla, štatijaznam, npr. "Ponosna sam što mi je otac Srbin." što misliš kolike bi imala šanse da pobijedi na izborima?

Nije li istina i iskrenost jedna od vrlina koja se traži od predsjednika, barem kada govori o sebi?

NOlogo
01.01.2005., 12:36
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Nije li istina i iskrenost jedna od vrlina koja se traži od predsjednika, barem kada govori o sebi?

eh, ali ona se preveć ugledava na svog duhovnog oca - i ne samo po tom pitajnu:D

btw, njezino (ili nekog drugog) podrijetlo - doista nisu bitni. i da ju je napravio i njen duhovni ćaća - osobno - opet joj to ne pomaže.

bezlična, dvolična, njemu slična....:W :W bye bye Yaca

Joža Čovjek
01.01.2005., 12:38
I šta ako joj je otac Srbin? Zar je zbog toga manje vrijedna? I što ako je bila članica SKJ? Pa zar nas iskustvo ne uči oprostu?

Ovo je bio uvredljiv topic, makar neću glasati za nju.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:39
Slažem se za porijeklo, ali da ne znamo ni za koga je bila dva puta udana i koliko je bila u braku, što je radila do 1991, u kojim je sve organizacijama bila član to je već nešto drugo, jer to govori o njoj kao čovjeku, a ona prešučuje bitni dio svog života!

Joža Čovjek
01.01.2005., 12:41
Očito je tvoj jedini cilj dolaska na forum upravo objaviti tu uvredljivu činjenicu koje bi se grozio svaki imalo europsko-umni građanin Hrvatske, jer ti je takav i nick. I da, piše se DJEVOJAČKO PREZIME.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:43
Joža Čovjek kaže:
I šta ako joj je otac Srbin? Zar je zbog toga manje vrijedna? I što ako je bila članica SKJ? Pa zar nas iskustvo ne uči oprostu?

Ovo je bio uvredljiv topic, makar neću glasati za nju.

Zar se srami svojeg porijekla, meni je deda bio ustaša, pa što?

Nije nikoga ubio, već je iz Jasenovca spasio dosta srba, a radio je za partizane jer je vidio kamo sve to vodi. Odnosno hoću da kažem da nisu ni svi ustraše bili koljači i ubojice kako ih se prikazuje, njihova politika jest!

Ali su se mojoj cijeloj familiji brojila krvna zrnca u bivšoj SFRJ.

A kakve sam ja veze imao sa time?

Joža Čovjek
01.01.2005., 12:44
U državi u kakvoj su ljudi kao ti (za razliku od tvog dede), svatko bi se bojao reći svoje podrijetlo.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:46
Joža Čovjek kaže:
U državi u kakvoj su ljudi kao ti (za razliku od tvog dede), svatko bi se bojao reći svoje podrijetlo.

A kakav sam to ja, ako samo tražim da znam o kandidatima za predsjednika samo ono što svatko od nas piše u svom CV kada predaje molbu za posao!

Joža Čovjek
01.01.2005., 12:48
U kojim to molbama za posao moraš pisati narodnost? Više nema narodnosti ni u osobnim iskaznicama.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:49
Joža Čovjek kaže:
U kojim to molbama za posao moraš pisati narodnost? Više nema narodnosti ni u osobnim iskaznicama.

Nije stvar u narodnosti, već u bračnom stanju, u karijeri, tj. što je radila od 1972 do 1991 godine?

Joža Čovjek
01.01.2005., 12:51
Moram ići. Sere mi se.

P.S. Razvedena, od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba (drugi dio iz tvojeg posta).

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 12:53
Joža Čovjek kaže:
Moram ići. Sere mi se.

P.S. Razvedena, od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba (drugi dio iz tvojeg posta).

I to je sve za dvadeset najplodnijih godina čovjekovog života, moram reći da je to jako žalosno!

Ono iz mojeg posta je službeno sa stranice vlade i HDZ-a. I to je bio razlog da se čovjek upita što se to krije u njezinoj biografiji, kada praktično postoji detaljna biografija samo od 1992 godine.

łvek
01.01.2005., 13:13
Xerex kaže:
Aha, ne bi, ali Mesić ima ženu Srpkinju...kako to da je predsjednik? :eek:

Kako ljudima ne smeta što će Srbi glasovati za Mesića?

Ne bacaj gluposti...Nova je tek počela, a trabunjaš već. :)

:W

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 13:20
łvek kaže:

Nije stvar u tome, jer nedobivam koprivnječu zbog srba, a imam ih dosta sa kojima sam jako dobar, već u tome što se daju frizirane biografije predsjedničkih kandidata.

Odnosno predstavljau se za ono što u stvari nisu, u tome je problem. Jer ako netko svojih 20 godina života predstavlja samo jednom rečenicom, a o posljednjih 10 napiše cijelu stranu onda očito nešto vrlo bitno skriva u svojoj biografiji!

medion_cro
01.01.2005., 15:28
Slažem se da bi jedna predsjednička kandidatkinja morala izložiti malo detaljniji životopis, jer ovako ispada da je rođena u Pakracu, neko vrijeme radila na radiu, a sve ostalo je vezano uz HDZ!
To što je srpskog porijekla samo po sebi ne bi bio problem, ali to što ga skriva, jest! Valjda da bi mogla biti još malo veća Hrvatica, pa privući i glasove hrvatskih desničara!

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 15:33
medion_cro kaže:
Slažem se da bi jedna predsjednička kandidatkinja morala izložiti malo detaljniji životopis, jer ovako ispada da je rođena u Pakracu, neko vrijeme radila na radiu, a sve ostalo je vezano uz HDZ!
To što je srpskog porijekla samo po sebi ne bi bio problem, ali to što ga skriva, jest! Valjda da bi mogla biti još malo veća Hrvatica, pa privući i glasove hrvatskih desničara!

To sam htio i reći. Nije problem jel joj tata srbin, ali zašto takve stvari skrivati. Ovdje se radi o kandidaturi za predsjednika Hrvatske, pa o budučem predsjedniku želim unaprijed znati tko je i što je, i što je radio u svom životu!

Hamid_88
01.01.2005., 15:40
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Nije stvar u tome, jer nedobivam koprivnječu zbog srba, a imam ih dosta sa kojima sam jako dobar, već u tome što se daju frizirane biografije predsjedničkih kandidata.

Odnosno predstavljau se za ono što u stvari nisu, u tome je problem. Jer ako netko svojih 20 godina života predstavlja samo jednom rečenicom, a o posljednjih 10 napiše cijelu stranu onda očito nešto vrlo bitno skriva u svojoj biografiji!

Što je Mikšić radio dok nije otišao u Ameriku? Kako to da je uspio uredno studirati u Hrvatskoj a navodno su njega i njegovu obitelj proganjali radi Hrvatstva? Rekao je da ga je samo katolička vjera spasila od komunističkog progona.

Cijela Mikšićeva obitelj su strani državljani. Koje garancije imamo da će ostati u zemlji ako se nešto nedaj Bođe dogodi?

Hamid_88
01.01.2005., 15:42
łvek kaže:

Mesićeva žena nije Srpkinja nego građanka Hrvatske, za razliku od Mikšićeve koja niti ima hrvatsko državljanstvo niti je Hrvatsku vidjela a kamoli da zna Hrvatski jezik.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 15:42
Hamid_88 kaže:
Što je Mikšić radio dok nije otišao u Ameriku? Kako to da je uspio uredno studirati u Hrvatskoj a navodno su njega i njegovu obitelj proganjali radi Hrvatstva? Rekao je da ga je samo katolička vjera spasila od komunističkog progona.

Cijela Mikšićeva obitelj su strani državljani. Koje garancije imamo da će ostati u zemlji ako se nešto nedaj Bođe dogodi?

Sve gore navedeno odnosi se i na Mikšića, ali u Hrvatskoj za sada postoje samo dva važna kandidata Suzana i Dikobraz!

NOlogo
01.01.2005., 15:47
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Nije problem jel joj tata srbin, ali zašto takve stvari skrivati.

možda zbog onih HDZ-ovaca, koji su bili u HDZ i onda kad je taj isti HDZ na Srbe bacio kolektivnu krivnju i nepoželjnost....

i da, već je bilo na Politici tih glupavih "topika" o kosoričinom ocu. sve da je i istina (a najvjerojatnije se radi o bolesoj podmetaljci protiv sijede gospođe) - ne vidim doista kakve veze,utjecaja ili važnosti može imati takav podatak na npr političku karijeru.

tako da si se zadržao i na ostalim stvarima koji si u uvodnompostu naveo da te zanimaju još , nekako, ovako mi ej to sve blesavo

:rolleyes:

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 15:56
NOlogo kaže:
možda zbog onih HDZ-ovaca, koji su bili u HDZ i onda kad je taj isti HDZ na Srbe bacio kolektivnu krivnju i nepoželjnost....

i da, već je bilo na Politici tih glupavih "topika" o kosoričinom ocu. sve da je i istina (a najvjerojatnije se radi o bolesoj podmetaljci protiv sijede gospođe) - ne vidim doista kakve veze,utjecaja ili važnosti može imati takav podatak na npr političku karijeru.

tako da si se zadržao i na ostalim stvarima koji si u uvodnompostu naveo da te zanimaju još , nekako, ovako mi ej to sve blesavo

:rolleyes:

Meni nije! Zanima me razdoblje 1972-1991. Tko su bivši muževi, broj godina u braku i ostalo. Meni to daje cjelokupnu sliku o kandidatu!

Primjer za g. Mesića.

Godina 1991. G. Mesić je predsjednik SFRJ. Njegova kćer slavi godišnjicu mature sa svojim razrednim kolegama. Treba ugovoriti cijenu za lokal i proslavu. Kćerka g. Mesića dolazi u Espalnadu na pregovore o cijeni praćena sa dva čuvara kao ćerka predsjednika predsjedništva SFRJ. Na razgovoru na kraju dodaje ja sam kćer predsjednika SFRJ i tražim 50% popusta. Podatak iz prve ruke od njezinoga muža u to doba koji je samnom radio. Toliko o moralu!

NOlogo
01.01.2005., 16:01
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Meni nije! Zanima me razdoblje 1972-1991. Tko su bivši muževi, broj godina u braku i ostalo. Meni to daje cjelokupnu sliku o kandidatu!

Primjer za g. Mesića.

Godina 1991. G. Mesić je predsjednik SFRJ. Njegova kćer slavi godišnjicu mature sa svojim razrednim kolegama. Treba ugovoriti cijenu za lokal i proslavu. Kćerka g. Mesića dolazi u Espalnadu na pregovore o cijeni praćena sa dva čuvara kao ćerka predsjednika predsjedništva SFRJ. Na razgovoru na kraju dodaje ja sam kćer predsjednika SFRJ i tražim 50% popusta. Podatak iz prve ruke od njezinoga muža u to doba koji je samnom radio. Toliko o moralu!

:D opasan si ti s tim zanimanjem za bivše muževe

a i priča se da je jedan bivši jacin bio srbin. eto ti sad još za razmišljanje:rolleyes: :rolleyes:

a odgovor na misteriju oko njezine karijere mogu tu dat sad odmah:

- očito joj je šlepanje uz HDZ (makar, ne ono iskonski:D otpočetka pa je hdz baza ne podnosi preveć baššš)vrhunac karijere. do tada je bila mali bezlični šaraf u sistemu. kao i milijuni drugih.

Xerex
01.01.2005., 16:12
Joža Čovjek kaže:
I šta ako joj je otac Srbin?

Tebi, meni i većini to nije važno, ali suzani trebaju glasovi desnice.

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:13
NOlogo kaže:
:D opasan si ti s tim zanimanjem za bivše muževe

a i priča se da je jedan bivši jacin bio srbin. eto ti sad još za razmišljanje:rolleyes: :rolleyes:

a odgovor na misteriju oko njezine karijere mogu tu dat sad odmah:

- očito joj je šlepanje uz HDZ (makar, ne ono iskonski:D otpočetka pa je hdz baza ne podnosi preveć baššš)vrhunac karijere. do tada je bila mali bezlični šaraf u sistemu. kao i milijuni drugih.

U tome je poanta. Koliko je kao takva sposobna biti predsjednica. Po načinu kako radi kao ministrica teško da bi dobila prolaznu ocjenu. Nije stvar samo u vikanju na skupovima u kampanji i u zadnje vrijeme podilaženju narodu zalažući se protiv družbe Adria!

Što je u životu uradila do sada. Sjećam se njezinih emisija na radiju. Naravno podržavala je ljude koji su se javili, ali je isto tako po kratkom postupku izbacivala iz emisija sve one koji su imalo pokušali kritički govoriti o nekim pojavama u društvu za vrijeme ratnih godina. Za nagradu je primljena u HDZ. Meni to nije referenca za predsjednika Hrvatske!

Primjer drugi je g.Mesić u emisiji na OTV-u kod g. Romana. Gledalac nazove i kaže da ga primoravaju da ide na ratište u BiH. Mesić se strogo postavi prema njamu i kaže mu da bi mu bilo bolje da sluša svoje pretpostavljene nego što se javlja u emisiju. Danas govori kako on nema ništa sa slanjem Hrvata u BiH. Čista dvoličnost. Možda naši ljudi imaju kratko pamćenje, ali mene moje dosta dobro drži.

Primjer treći. Starija kćer g. Savke Kučar također je radila sa mnom u istoj firmi. Godina 1991. Nakon što stranka njezine mame (Narodnjaci) nije pobjedila na izborima već HDZ. Riječi u krugu od troje ljudi: "da znate kako ovi iz HDZ-a kradu?". Ja si mislim "A da je tvoja mamam pobjedila, niti kod tebe ne bi bilo drugačije!"

Godina 200. Generalni direktor INE postaje g. Dragičević, njezin muž i zet gospođe Kučar. Sjetite se afere kupovanja skupocjenih poklona u privatne svrhe (cca 35.000 USD) sa službenom kreditnom karticom INE koja mu po položaju pripada.

Eto toliko o našim političarima, a ima toga još!

karagod
01.01.2005., 16:17
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:

A evo što nedostaje:

Tko joj je bio stric?

Jadranka Kosor je po majci -Srpkinja . Iz zloglasnog sela - Bučje(od kuda su išli napadi na hrvatsku policiju, i gdje je bio stožer srpskih paravojski i terorista) na Papuku. Do 1992 je podržavala markovićevske Yu ideje. A tek 1996 s tiho "pregrupisala" u HDZ.:confused:

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:18
karagod kaže:
Jadranka Kosor je po majci -Srpkinja . Iz zloglasnog sela - Bučje(od kuda su išli napadi na hrvatsku policiju, i gdje je bio stožer srpskih paravojski i terorista) na Papuku. Do 1992 je podržavala markovićevske Yu ideje. A tek 1996 s tiho "pregrupisala" u HDZ.:confused:

Bravo majstore vidi se da si informiran, još bih te molio njezino djevojačko prezime ako ga znaš, jer ga ja nisam stigao upamtiti!

karagod
01.01.2005., 16:20
baka kaže:

U Americi je podrijetlo - bitno. I u svakoj normalnoj državi. kako je to nebitno? Čije ona gene nosi? Ako je iz jednog zloglasnog sela, gdje su se decenijama razvijale mržnje prema svemu hrvatskom?

Ako je nebitno, onda dajmo - kineza za predsjednika Hrvatske, ili bolje - eksima... pa "nebitno je"? Što je s ovim narodom?:(

Ja sam pošten i pametan čovjek, ali mi je (kao i većini Hrvata) i te kako bitno TKO je i ŠTO je kandidat za predsjednika države!:confused: Čiju će politiku sutra provoditi? tajno ili javno?

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:22
karagod kaže:
U Americi je podrijetlo - bitno. I u svakoj normalnoj državi. kako je to nebitno? Čije ona gene nosi? Ako je iz jednog zloglasnog sela, gdje su se decenijama razvijale mržnje prema svemu hrvatskom?

Ako je nebitno, onda dajmo - kineza za predsjednika Hrvatske, ili bolje - eksima... pa "nebitno je"? Što je s ovim narodom?:(

Ja sam pošten i pametan čovjek, ali mi je (kao i većini Hrvata) i te kako bitno TKO je i ŠTO je kandidat za predsjednika države!:confused: Čiju će politiku sutra provoditi? tajno ili javno?

Konačno jedan pametan i razuman. Na žalost malo je takvih u našoj državi i zato nam drugi kolo vode!

karagod
01.01.2005., 16:24
Joža Čovjek kaže:
Očito je tvoj jedini cilj dolaska na forum upravo objaviti tu uvredljivu činjenicu koje bi se grozio svaki imalo europsko-umni građanin Hrvatske, jer ti je takav i nick. I da, piše se DJEVOJAČKO PREZIME.

A što to Hrvati trebaju biti ovce i ne smiju niti pitati za podrijetlo i političko opredijeljenje kandidata za predsjednika!Što, ti bi batinao Hrvate, da kako se samo usude pitati za politički stav i nacionalno podrijetlo predsjedničke kandidatkinje!:flop:

Njena mama, živi s njom u stanu u Zagrebu. I takva jedna osoba želi biti predsjednica Hrvatske države? A zatajila BITNE podatke o sebi. To je nivo - namjerne laži!

Xerex
01.01.2005., 16:26
karagod kaže:

Pa da se kandidirao jedan Hrvatski državljanin kineske narodnosti, i da je bolji kandidat od svih ostalih, glasovao bih za njega, a isto tako i za Inuita. U čemu je tu problem?

Nego, jedno pitanje:

Ima li Mikšić hrvatsko državljanstvo?

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:27
karagod kaže:
A što to Hrvati trebaju biti ovce i ne smiju niti pitati za podrijetlo i političko opredijeljenje kandidata za predsjednika!Što, ti bi batinao Hrvate, da kako se samo usude pitati za politički stav i nacionalno podrijetlo predsjedničke kandidatkinje!:flop:

Njena mama, živi s njom u stanu u Zagrebu. I takva jedna osoba želi biti predsjednica Hrvatske države? A zatajila BITNE podatke o sebi. To je nivo - namjerne laži!

Bravo! Očito sam pokrenuo vrlo bitno pitanje i to tamo gdje naše kandidate i njihove pristalice najviše boli. To samo pokazuje koliko sam u pravu sa postavljanjem ovog pitanja!

Xerex
01.01.2005., 16:29
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Bravo! Očito sam pokrenuo vrlo bitno pitanje i to tamo gdje naše kandidate i njihove pristalice najviše boli. To samo pokazuje koliko sam u pravu sa postavljanjem ovog pitanja!

Jedna ptica ne čini proljeće...

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:30
Xerex kaže:
Jedna ptica ne čini proljeće...

Bolje jedna nego ni jedna!

NOlogo
01.01.2005., 16:30
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Bravo! Očito sam pokrenuo vrlo bitno pitanje

koj je to??

narodnosna čistoća?:rolleyes:

ajde, nemoj se pravit;)

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 16:32
Oče l neko reč djevojačko prezime, ime oca-majke, bivših muževa il i ovde poštenjačine prodaju maglu!??

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:32
NOlogo kaže:
koj je to??

ajde, nemoj se pravit;)

Ne nego dosta je mimikrije u naših političara!

NOlogo
01.01.2005., 16:36
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Oče l neko reč djevojačko prezime, ime oca-majke, bivših muževa il i ovde poštenjačine prodaju maglu!??

a babe i djedovi? :confused: :rolleyes: :rolleyes: KAK TI TO NIJE BITNO?? :rolleyes:

NOlogo
01.01.2005., 16:37
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Ne nego dosta je mimikrije u naših političara!

i sad je jadrnaka - najgora? ha?:rolleyes: :D

o bože:rolleyes: pa ona tek nikakav faktor nije...

nit je političarka...

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:39
NOlogo kaže:
i sad je jadrnaka - najgora? ha?:rolleyes: :D

o bože:rolleyes: pa ona tek nikakav faktor nije...

nit je političarka...

U tome grmu leži zec, jer se po svim anketama na HTV-u i novinama ona nameće kao jedini protukandidat prdonji Mesiću!

Xerex
01.01.2005., 16:39
NOlogo kaže:
a babe i djedovi? :confused: :rolleyes: :rolleyes: KAK TI TO NIJE BITNO?? :rolleyes:

A što ako je neko predak od prije 20-ak generacija bio među turskim osvajačima? :eek:

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 16:40
Ako nije važna pripadnost narodu zašto onda imamo zastupnike nacionalnih manjina ??!!

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 16:42
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Ako nije važna pripadnost narodu zašto onda imamo zastupnike nacionalnih manjina ??!!

Da deru dobru lovu, briga njih za manjine koje predstavljaju. Malo se za njih razgalame kada se djeli lova i to je sve!

Xerex
01.01.2005., 16:42
Dr.Vito Dugonoga kaže:

A zašto onda nemamo predsjednika nacionalnih manjina ako je važno?

QUESTION
01.01.2005., 16:46
karagod kaže:

Ne znam za porijeklo J.Kosor, ali pouzdano (iz prve ruke) znam kako je zapocela politicku karijeru:
1995. godine prilikom sastavljanja izbornih listi netko je u HDZ-u rekao kako nemaju dovoljno zena na listama i onda je nastala potraga za osobama zenskog spola koje ce staviti na listu, odnosno kasnije u Sabor. I tako izmedju nekoliko osoba (bilo je tu razno raznih supruga nekih obrtnika itd. ali nije o njima rijec) netko se dosjetio da bi mogli staviti i Jacu, jer jako dobro vodi emisiju za prognanike na radiju. No, medjutim odmah je donesena i procjena da ona ne bi mogla privuci birace u dovoljnom broju, pa je stavljena na listu kao zamjena za Branka Miksu, koji je uspio dobiti potreban broj glasova i umjesto njega u Sabor odmah ulazi Jadranka. I eto to je pocetak njene politicke karijere, koja joj se jako omilila, a napravila nije nista, ali bas nista korisno za ovu drzavu !!! A i nece, jer biti Predsjednik daleko nadilazi njene sposobnosti i mogucnosti !

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 16:47
NOlogo kaže:

Kako tebi nije bitno razumit napisano ???

karagod
01.01.2005., 16:49
Xerex kaže:
Pa da se kandidirao jedan Hrvatski državljanin kineske narodnosti, i da je bolji kandidat od svih ostalih, glasovao bih za njega, a isto tako i za Inuita. U čemu je tu problem?

Nego, jedno pitanje:

Ima li Mikšić hrvatsko državljanstvo?

Ti si mali srbin iz Vukovara, policijski provokator, mesićeve udbaške klike. I tebe ne uzimamo za ozbiljno. Ali, nećete vi, manjina u Hrvatskoj vladati nad Hrvatima, većinom u Hrvatskoj!:mad:

karagod
01.01.2005., 16:52
NOlogo kaže:
koj je to??

ajde, nemoj se pravit;)

A je li to zabranjena -narodnosna čistoća? ispada da je najbolja - narodnosna nečistoća?:flop: :bljak:

karagod
01.01.2005., 16:55
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
U tome grmu leži zec, jer se po svim anketama na HTV-u i novinama ona nameće kao jedini protukandidat prdonji Mesiću!

Mikšić če, nadam se, preteći jacu. :flop: A možda i Pašalić :rolleyes:

HTV je leglo antihrvatstva.

medion_cro
01.01.2005., 16:55
NOlogo kaže:

. . .
- ne vidim doista kakve veze,utjecaja ili važnosti može imati takav podatak na npr političku karijeru.
. . .

Ne budi naivan. Predsjedničke kandidate treba "secirati" u detalje. Ipak će taj voditi državu slijedećih 5 godina (dobro, ne samo on, ali ipak).

Npr. cijeli svijet zna da je Kennedy bio katolik, a za Jacksona su svojedobno rekli da Amerika još nije spremna za crnog predsjednika. Ja ne kažem da predsjednik Hrvatske ne smije biti npr. Srbin, ali da se to zna.

Xerex
01.01.2005., 16:56
karagod kaže:
Ti si mali srbin iz Vukovara, policijski provokator, mesićeve udbaške klike. I tebe ne uzimamo za ozbiljno. Ali, nećete vi, manjina u Hrvatskoj vladati nad Hrvatima, većinom u Hrvatskoj!:mad:

Koji si jadni isfrustrirani luzer, kretenčino jedna zaostala primitivna budalo! Ne govori o onome o čemu nemaš pojma, crve ružni! Ako baš želiš znati, meni je dio rodbine ubijen od strane srba, i kuća mi je bila srušena te sam morao otići iz svoga grada, pederčino jedna cigansko smeće!

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 16:56
Xerex kaže:
A zašto onda nemamo predsjednika nacionalnih manjina ako je važno?

Imamo u njihovim matičnim zemljama!

NOlogo
01.01.2005., 16:57
Dr.Vito Dugonoga kaže:

dobro pitanje - ali zahtijeva drugu temu.

princip građanske države ionako većina ovdje prisutnih - ne shvaća i ne prihvaća.

Xerex
01.01.2005., 16:59
karagod kaže:
Mikšić če, nadam se, preteći jacu. :flop: A možda i Pašalić :rolleyes:

HTV je leglo antihrvatstva.

Pogle jadnoga luzera, plači ti samo, cigane jedan. Po tebi i takvima poput tebe, glupim kretenčinama, 99% stanovnika RH su izdajice, masooni, srbi, komunisti i klingonci, a samo jedan posto su pravi hrvati. I ima još nešto malo u dijaspori i to je to, zar ne, cigo?

NOlogo
01.01.2005., 17:00
Xerex kaže:
Pogle jadnoga luzera, plači ti samo, cigane jedan. Po tebi i takvima poput tebe, glupim kretenčinama, 99% stanovnika RH su izdajice, masooni, srbi, komunisti i klingonci, a samo jedan posto su pravi hrvati. I ima još nešto malo u dijaspori i to je to, zar ne, cigo?

zašto se daš isprovocirati - i ispuniti jedini smisao - TOG postiranja ovdje...:) ;)

Xerex
01.01.2005., 17:02
NOlogo kaže:
zašto se daš isprovocirati - i ispuniti jedini smisao - TOG postiranja ovdje...:) ;)

Ma znam, svaki put zaboravim da ne smijem hraniti trollove...

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 17:03
NOlogo kaže:
dobro pitanje - ali zahtijeva drugu temu.

princip građanske države ionako većina ovdje prisutnih - ne shvaća i ne prihvaća.

Principe trbaju idioti. Aj ti navedi jednu građansku državu svijeta! Samo jednu jedinu!!! Pitanje zahtjeva odgovor a ne temu...

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 17:06
Xerex kaže:

Ne stanovnika nego političara i ostalih "državotvoraca"

NOlogo
01.01.2005., 17:11
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Principe trbaju idioti. Aj ti navedi jednu građansku državu svijeta! Samo jednu jedinu!!! Pitanje zahtjeva odgovor a ne temu...

doture moj- što se žestiš jebateled?;)

da se taj IDIOTSKI PRINCIP građanske države primjenjuej recimo baš na izborima, ne bismo imali onu smijuriju, potekle još i hdz paklene kuhinje - s manjinskim listama npr..

a složit ćeš se da je - biračko pravo - jelte -.... ... bez opbzira na nacionalnu pripadnost - birača..

eto samo jedan primjer.;)

łvek
01.01.2005., 17:19
Hamid_88 kaže:
Rekao je da ga je samo katolička vjera spasila od komunističkog progona.
Ne od progona nego komunističkog pakla... trabunjaš opet :)

łvek
01.01.2005., 17:25
Hamid_88 kaže:
Mesićeva žena nije Srpkinja nego građanka Hrvatske
:lol: kako ponekad dobro dođe ta usrana riječ "građanin". :D

za razliku od Mikšićeve koja niti ima hrvatsko državljanstvo niti je Hrvatsku vidjela a kamoli da zna Hrvatski jezik.
Oh...da nisi skinjara, jebote? :lol:

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 17:31
NOlogo kaže:
doture moj- što se žestiš jebateled?;)

da se taj IDIOTSKI PRINCIP građanske države primjenjuej recimo baš na izborima, ne bismo imali onu smijuriju, potekle još i hdz paklene kuhinje - s manjinskim listama npr..

a složit ćeš se da je - biračko pravo - jelte -.... ... bez opbzira na nacionalnu pripadnost - birača..

eto samo jedan primjer.;)

Čovik malo čvrršće progovori i odma-šta se žestiš?. Cccc... Svi su principi idiotski ! Bira ko oće, zakonski može svak... Šta je loše što bi neko birao Hrvata. Ako žena najbolje razumi ženu zar ne bi i Hrvat Hrvata? Kad bi bio kandidat Hrvat za njega bi glasovao! A od svih njih niti jedan to nije! Oni su doktori, katolici, vojnici, sluge, licemjeri,odvjetnici, činovnici, lopine...

baka
01.01.2005., 17:34
Xerex kaže:
Ne mora reći da je ponosna.Ali ne mora ga ni zatajiti, jer će netko i tako isčačkati.
A sva je prilika da šanse nema tak i tak.

baka
01.01.2005., 17:45
karagod kaže:

Ja sam pošten i pametan čovjek, ali mi je (kao i većini Hrvata) i te kako bitno TKO je i ŠTO je kandidat za predsjednika države!:confused: Čiju će politiku sutra provoditi? tajno ili javno? Baš ne bih rekla da je u Americi bitno porijeklo.Svi su oni prvenstveno Amerikanci a onda tek Irci,Talijani i t.d.

A kad mi netko počne pričati o genima na taj način.... oprosti al' dobijem ospice. :rolleyes:

ODGOJ u kući, sredina u kojoj netko stasa, TO ima utjecaja.Kakvi vražji geni?:rolleyes: :confused:

Xerex
01.01.2005., 17:49
baka kaže:
Baš ne bih rekla da je u Americi bitno porijeklo.Svi su oni prvenstveno Amerikanci a onda tek Irci,Talijani i t.d.

A kad mi netko počne pričati o genima na taj način.... oprosti al' dobijem ospice. :rolleyes:

ODGOJ u kući, sredina u kojoj netko stasa, TO ima utjecaja.Kakvi vražji geni?:rolleyes: :confused:

Ma ne obaziri se na cigu, on ima samo neke svoje komplekse. Takve jadnike treba žaliti.

gotuslip
01.01.2005., 17:56
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
To sam htio i reći. Nije problem jel joj tata srbin, ali zašto takve stvari skrivati.

Da gledate malo postove, vidjeli bi da je to jednom dobrom djelu važno da budu čisti Hrvati

barem po porjeklu, ako po ničem drugom

NOlogo
01.01.2005., 17:58
gotuslip kaže:
Da gledate malo postove, vidjeli bi da je to jednom dobrom djelu važno da budu čisti Hrvati

barem po porjeklu, ako po ničem drugom

a kak će "vidit" kad je on pokrenuo temicu:rolleyes: :D

onda se pol sata gubio, kajmu je bitnije - karijera ili tatek ...

ali čirek je zišel:bljak:

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 18:06
baka kaže:
Baš ne bih rekla da je u Americi bitno porijeklo.Svi su oni prvenstveno Amerikanci a onda tek Irci,Talijani i t.d.

A zašto ne bi rekla? Ne voliš govorit istinu ili ne znaš kako su Anglosaksi oni koji u SAD drže sve u svoim rukama ?
Ili je bilo Afroamerikanaca, Hispanoamerikanaca ... ; koji su odlučivali o sudbini SADa. I jedini rimokatolik je ubujen

A ako je odgoj toliko važan usvoji jednogodišnjeg roma pa ga odgoji za nuklearna fizičara!!!

baka
01.01.2005., 18:11
Dr.Vito Dugonoga kaže:
A zašto ne bi rekla? Ne voliš govorit istinu ili ne znaš kako su Anglosaksi oni koji u SAD drže sve u svoim rukama ?
Ili je bilo Afroamerikanaca, Hispanoamerikanaca ... ; koji su odlučivali o sudbini SADa. I jedini rimokatolik je ubujen

A ako je odgoj toliko važan usvoji jednogodišnjeg roma pa ga odgoji za nuklearna fizičara!!!
I zašto misliš da jedan Rom u određenim uvjetima ne bi mogao postati nuklearni fizičar?

Inače odustajem od daljne rasprave, jer vidim kud ona vodi: čista Arijevska rasa!:flop: :horor: ostale u plinske komore!

Xerex
01.01.2005., 18:14
Dr.Vito Dugonoga kaže:

A taj rimokatolik je jedan od najomiljenijih američkih predsjednika.

Bijelci su preko 70% stanovništva u SAD-u.

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 18:25
baka kaže:
I zašto misliš da jedan Rom u određenim uvjetima ne bi mogao postati nuklearni fizičar?

Inače odustajem od daljne rasprave, jer vidim kud ona vodi: čista Arijevska rasa!:flop: :horor: ostale u plinske komore!

Još nijedan nije a ni Tesla nije imo bolje uvjete.
A mnogi imaju bolje uvjete od Roma ali nikad neće imati sluh poput njihiva!
Romi i jesu Arijevci.
Ljudi nemaju rase nego narode i nacije! Životinje imaju rase!
Al Vi ste ostali kod nacističke doktrine!

DJEVOKAČKO PREZIME
01.01.2005., 19:27
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Romi i jesu Arijevci.

Skrenuli ste s teme!

Hoće li konačno netko reći djevojačko prezime J. Kosor počimje sa V ali ga nisam zapamtija.

baka
01.01.2005., 20:24
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Romi i jesu Arijevci.

Rase imaju i ljudi.Žuta rasa, bijela rasa,crna i t.d.
Ako sam ja ostala kod nacističke doktrine, gdje su onda oni koji tvrde da smo genetski programirani za biti: stručnjaci, ološ, dobri ili loši ljudi i tome sl.:rolleyes:

Pa DJEVOJAČKO PREZIME, baš i nismo skrenuli s teme.Još uvijek je u pitanju Jadranka Kosor.Odnosno, da li je takva kakva je, jer je obična, prosječno inteligentna osoba s ambicijama većim od mozgovnih mogućnosti, ili je takva kakva je zato jer je porijeklom iz zloglasnog sela Bučje i genetski "obilježena"!

SilentDriver
01.01.2005., 20:27
Usput,Jadranka je imala barem 5 brakova i nezna ko je otac njezinog djeteta!

baka
01.01.2005., 20:34
SilentDriver kaže:
Vau, sad smo već počeli i tračati!:D

SilentDriver
01.01.2005., 20:35
Ne ja sam to pročital to na netu

SilentDriver
01.01.2005., 20:36
A onda veli u reklami kažu da je to teško njoj puca ***** za svoje djete,kaj će jest popit jel ima para

Xerex
01.01.2005., 21:03
SilentDriver kaže:
Ne ja sam to pročital to na netu

A na netu nema tračanja? :D

Dr.Vito Dugonoga
01.01.2005., 23:49
[QUOTE]baka kaže:
[B]Rase imaju i ljudi.Žuta rasa, bijela rasa,crna i t.d.
Ako sam ja ostala kod nacističke doktrine, gdje su onda oni koji tvrde da smo genetski programirani za biti: stručnjaci, ološ, dobri ili loši ljudi i tome sl.:rolleyes:

Rasisti djele ljude na rase!- pa bilo to po boji kože, što je veoma na visokoj razini, kako obrazovnoj tako i uljudnoj!!! Tvrdiš kako su svi crnci isti, isvi žuti...A mene optužuješ jer ljude razlikujem kulturološki, civilizacijski i povijesno? I gdje spominjem genetiku??? Na Rome (kad smo kod njih) gledam kao na narod koji ima svoju povijest koja ih je oblikovala pa su različiti od drugih. Kao i Hrvati. Ili očeš reč kako Romi nemaju svoje posebnosti i zabraniti im njihove zajednice i udruženja? A ako pročitate Mein Kampf vidičeš kako imate dosta sličnosti sa nacističkom propagandom...

łvek
02.01.2005., 00:15
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Rasisti djele ljude na rase!- pa bilo to po boji kože
Ček', ček', ček'.

Ja sam npr. rasist, jer kažem da se postoje rase ljudi?

Što želiš reći, da ti ne možeš razlikovati ljude sa istoka od onih sa zapada ili juga ili...? (naravno, govorim u globalu, pošto su svi ljudi rašireni diljem svijeta) :confused:

Ja itekako vidim razliku između Japanaca i Nigerijaca, ne znam za tebe. :eek:

Dr.Vito Dugonoga
02.01.2005., 00:23
łvek kaže:
Ček', ček', ček'.

Ja sam npr. rasist, jer kažem da se postoje rase ljudi?

Što želiš reći, da ti ne možeš razlikovati ljude sa istoka od onih sa zapada ili juga ili...? (naravno, govorim u globalu, pošto su svi ljudi rašireni diljem svijeta) :confused:

Ja itekako vidim razliku između Japanaca i Nigerijaca, ne znam za tebe. :eek:

Mogu, pa razlikujem Šveđane i Španjolce, Dance i Grke, Turke i Ruse, Japance i Kineze, Arape i Sudance ali ih ne smatram rasama. Svak ko ljude dili na rase je rasist jer rase nisu uvjetovane ljudskom povišću, kulturom...

nepta
02.01.2005., 07:22
traženo prezime je Vlaisavljević

baka
02.01.2005., 08:43
Nepta,:w :W :lux: u ime starog druženja.

Inače,hvala na razrješenju misterije.
Znači ipak je otac od "onih"!:D
Vrlo glupo da to skriva.I ružno.Još jedan minus Jaci!Zbog toga što se srami svog oca, da ne bi tko shvatio pogrešno!:rolleyes:

baka
02.01.2005., 09:01
Dr.Vito Dugonoga kaže:
[QUOTE]baka kaže:
[B]Rase imaju i ljudi.Žuta rasa, bijela rasa,crna i t.d.

Rasisti djele ljude na rase!- pa bilo to po boji kože, što je veoma na visokoj razini, kako obrazovnoj tako i uljudnoj!!! Tvrdiš kako su svi crnci isti, isvi žuti...A mene optužuješ jer ljude razlikujem kulturološki, civilizacijski i povijesno? I gdje spominjem genetiku??? Na Rome (kad smo kod njih) gledam kao na narod koji ima svoju povijest koja ih je oblikovala pa su različiti od drugih. Kao i Hrvati. Ili očeš reč kako Romi nemaju svoje posebnosti i zabraniti im njihove zajednice i udruženja? A ako pročitate Mein Kampf vidičeš kako imate dosta sličnosti sa nacističkom propagandom...
:s :s :s Doture.O'šla ja malo nazad i vidjela da je karagod to spominjao.Genetiku.Ti si se nadovezao nekako u sličnom stilu s malim Romom koji ne bi mogao biti nuklearni fizičar, pa sam vas ja spojila u jednu osobu!Malo izmješala nickove!:s
A to s rasama smo tako učili u školi.Bez rasističkog prizvuka.Rasisti to ističu kao važnu stvar.
Inače ja i dalje tvrdim da je generalizacija sposobnosti i nesposobnosti o.k. ako gledaš masu, narod,koji živi u određenim uvjetima, ima određenu povijest, razvoj i sl.No ako slučajno, evo na pr. u Rijeci (neću spominjati Međimurje ....iz znanih razloga segregacije) u školi neki učitelj uoči među svojim đacima ( ima dosta Roma i tu) neko bistro dijete.I potrudi se da ga izdvoji iz sredine barakaša na Rujevici (tamo je veliko naselje) i omogući mu normalan život, rad i učenje, zašto ne bi to jednom bio poznati znanstvenik?
Nažalost u životu mogućnosti su otvorene bogatima ili barem pristojno imućnima.bez obzira jesu li ispod prosječni.Oni nadprosječni, moraju imati sreću da ih netko uoči i lansira.

Pa da vratim temu u okvire.Upravo su kandidati pokazali kako je dosta da imaš ili novaca, ili da si bio dosta mudar da se ubaciš u politiku, pa da možeš uopće doći do položaja kandidata za predsjednika.Bez obzira na pamet, obrazovanje i još koješta što bi jedan predsjednik Države trebao imati.
Jadranka Kosor je samo jedan tipičan primjer.Prosječna ženska, čak možda i ispodprosječna.Da se nije ubacila (ili je ubacili) u HDZ, tavorila bi do penzije kao novinar negdje na radiju.Anonimna.

Dr.Vito Dugonoga
02.01.2005., 09:31
Zar je boja kože određena kulturom, društvom, civilizacijom i mogu li istobojni u svakoj toj kategoriji biti različiti? Il su Vam Koreanci i Kinezi isti jer su žuti, Tutsi i Sudanci jer su crni, Kurdi i Englezi jer su bili... Svašta se uči u školi, što sa životom veze nema; a ni znanošću.Npr. uči se i Kosorka kao pjesnikinja!!!

A švicarski Romi ,recimo, imaju veće mogučnosti i prava od bosanskih izbjeglica pa su najzastupljeniji u trgovini i to automobilima, rabljenim namještajem... Niti jedan nije informatičar VSS! Dok BiH izbjeglica ima kao VSS na vodečim mjestima u CH Siemensu. A ima i veoma bogatih Roma ,npr. vlasnik jednog autoprevozničkog poduzeča! Sve su to sklonosti i ako nekog privlači nešto boriće se za to bez obzira koliko ima novca i di živi.Ili?

Jalnuški Diletant
02.01.2005., 09:50
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:

Tko joj je bio stric? Ako se prvim pitanjem sugerira da se ne zna tko joj je otac moj odgovor je da ne znam ni ostalim kandidatima tko im je otac, a niti tko im je stric.

Ali to sad više nije bitno...

LjutiBronxBomber
02.01.2005., 10:09
baka kaže:

Opet pises o necemu o cemu ili si slabo informirana, ili nemas pojma. U ovom slucaju, pojma nemas.

U Americi je itekako bitno podrijetlo, jos je i povoljnije biti ISKREN o tom podrijetlu.

Svi jesu prvenstveno Amerikanci, ali se njihova podrijetla znaju. U Americkoj politici, geni su itekako vazni.

U jednoj Americi! Pa recite vi meni, zasto je "skandalozno" traziti informaciju o jednoj kandidatkinji za predsjednika drzave?

Skandalozno je sto se ZABORAVLJA ili, namjerno IGNORIRA cinjenica da je dobar dio srpskog stanovnistva ili sudjelovao u agresiji na Hrvatsku ili podrzavao.

Pa takvi su u samoj vlasti! I neki bi htjeli da se o Srbima - suti.

Ta Hrvatska je zaista u banani.

:flop:

DJEVOKAČKO PREZIME
02.01.2005., 10:16
nepta kaže:
traženo prezime je Vlaisavljević

Hvala. Otpada teorija da joj je mama srpkinja, već je to tata.

Drugo što skriva da je rodom iz sela Bučja, zato u CV spominje mjesto rođenja Pakrac.

U laži su kratke noge!

Ja ju radi toga uopće ne smatram manje vrijednom, ali pitam se čemu takvo skrivanje bitnih činjenica iz nečijeg života. Odjednom se od drugarice Kosor-Vlaisavljević radi super žena zaštitnica svih potlačenih i jadnih u Hrvata!

baka
02.01.2005., 10:31
Dr.Vito Dugonoga kaže:
Zar je boja kože određena kulturom, društvom, civilizacijom i mogu li istobojni u svakoj toj kategoriji biti različiti? Il su Vam Koreanci i Kinezi isti jer su žuti, Tutsi i Sudanci jer su crni, Kurdi i Englezi jer su bili... Svašta se uči u školi, što sa životom veze nema; a ni znanošću.Npr. uči se i Kosorka kao pjesnikinja!!!

A švicarski Romi ,recimo, imaju veće mogučnosti i prava od bosanskih izbjeglica pa su najzastupljeniji u trgovini i to automobilima, rabljenim namještajem... Niti jedan nije informatičar VSS! Dok BiH izbjeglica ima kao VSS na vodečim mjestima u CH Siemensu. A ima i veoma bogatih Roma ,npr. vlasnik jednog autoprevozničkog poduzeča! Sve su to sklonosti i ako nekog privlači nešto boriće se za to bez obzira koliko ima novca i di živi.Ili?
A da se mi nađemo na kavi?:D Pa usmeno popričamo!
Jer ovako se čitamo nekako šašavo i nakrivo.
Em ja tebe izmješam s drugim, em ti moje navode čitaš, šturo i u okvirima.Što je normalno u kratkim postovima.
Ovako: Kad dijelimo ljude po boji kože onda su to: bijela rasa, žuta rasa i crna rasa.
Što je isključivo VIZUALNA podjela.I nema veze ni s narodima, ni s njihovim kulturama, življenjima, običajima, jezicima, i bar ja tako mislim, sklonostima pojedinih pripadnika.A o genima da i ne pričamo.

Za školovanje VSS treba imati uvjete, vanjske, obiteljske i naravski "mozgovne".
Međutim, ljudi, koji su skloni "plemenskom načinu života"(uvjetno rečeno),kao na pr. Romi, automatski su predodređeni da se generacijski bave određenim poslovima i to samo zato jer je to tamo u tom "plemenu" običaj.
Primjer:
Albanci katolici zlatari, Albanci muslimani slastičari, Grobničani (malo mjesto u blizini Rijeke) generacijama zaposlenici i radnici u Tvornici papira (pokojnoj!): "aš' je delal nono, pa je delal ćaća, pa ča leh da delaju i sin i vnuk!"Što ne znači da s Grobnika ne može poteći i nuklearni fizičar!:D
Moj je životni stav: nije bitna ni boja kože, ni pripadnost pojedinom narodu, religiji, svi imamo jednako pravo na život, školovanje i razvoj!Tako nekako sam pokušala uobličiti.

Da ne postam previše, osvrnula bi se i na D.P. post s pitanjem: zašto netko, čiji je jedan roditelj Srbin a drugi Hrvat, rođen u Hrvatskoj, živi u Hrvatskoj, voli Hrvatsku, ne bi mogao biti i zaštitnik ugroženih Hrvata.Možda baš i prije nekog "čistokrvnog", jer iz "prve ruke" zna neke stvari?

Jedino, opet ponavljam: sramiti se porijekla, bilo nacionalnog, bilo društvenog je vrlo ružna karakteristika.Amoralna.

Dr.Vito Dugonoga
02.01.2005., 10:41
A mi smo počeli od kućna odgoja, za koji kažete kako je najvažniji. Nisu iz Smoljana svi postali Tesla, potrebno je tu puno više-sklonost! Ima crnih, smeđih, žutih, ispod solarija i još svakakvih boja i crta lica ali nema rasa. Usput, doktor sam vetrine pa me zanima znate li što je rasa!? Što je rasan konj? Koji bi to bio ljudski pandan;rasan narod?, rasan čovik?...

DJEVOKAČKO PREZIME
02.01.2005., 11:23
baka kaže:
A da se mi nađemo na kavi?:D Pa usmeno popričamo!
Jer ovako se čitamo nekako šašavo i nakrivo.
Em ja tebe izmješam s drugim, em ti moje navode čitaš, šturo i u okvirima.Što je normalno u kratkim postovima.
Ovako: Kad dijelimo ljude po boji kože onda su to: bijela rasa, žuta rasa i crna rasa.
Što je isključivo VIZUALNA podjela.I nema veze ni s narodima, ni s njihovim kulturama, življenjima, običajima, jezicima, i bar ja tako mislim, sklonostima pojedinih pripadnika.A o genima da i ne pričamo.

Za školovanje VSS treba imati uvjete, vanjske, obiteljske i naravski "mozgovne".
Međutim, ljudi, koji su skloni "plemenskom načinu života"(uvjetno rečeno),kao na pr. Romi, automatski su predodređeni da se generacijski bave određenim poslovima i to samo zato jer je to tamo u tom "plemenu" običaj.
Primjer:
Albanci katolici zlatari, Albanci muslimani slastičari, Grobničani (malo mjesto u blizini Rijeke) generacijama zaposlenici i radnici u Tvornici papira (pokojnoj!): "aš' je delal nono, pa je delal ćaća, pa ča leh da delaju i sin i vnuk!"Što ne znači da s Grobnika ne može poteći i nuklearni fizičar!:D
Moj je životni stav: nije bitna ni boja kože, ni pripadnost pojedinom narodu, religiji, svi imamo jednako pravo na život, školovanje i razvoj!Tako nekako sam pokušala uobličiti.

Da ne postam previše, osvrnula bi se i na D.P. post s pitanjem: zašto netko, čiji je jedan roditelj Srbin a drugi Hrvat, rođen u Hrvatskoj, živi u Hrvatskoj, voli Hrvatsku, ne bi mogao biti i zaštitnik ugroženih Hrvata.Možda baš i prije nekog "čistokrvnog", jer iz "prve ruke" zna neke stvari?

Jedino, opet ponavljam: sramiti se porijekla, bilo nacionalnog, bilo društvenog je vrlo ružna karakteristika.Amoralna.

Žalosno je sramiti se svog oca i majke i svog prezimena!

DJEVOKAČKO PREZIME
04.01.2005., 00:45
Za one koji pitaju otkud prezime VLAISAVLJEVIĆ u vezi S Jadrankom Kosor neka pročitaju topic od početka!

DJEVOKAČKO PREZIME
04.01.2005., 09:51
Hrvatska javnost još uvijek nije dobila na uvid stvarnu biografiju Jadranke Kosor rođ. Vlaisavljević, jer bi tada u BiH sigurno diobila 0%.

mobyXXL
04.01.2005., 12:11
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:

STRANI JEZICI

engleski
njemački – pasivno

super ono otac srbin, stric četnik a ona bre svetska žena koja vidi govori aktivno engleski a uvlačeći se sanaderu u šupak naučila je i njemački :D Mora da njegov šupak isto zna njemački :lol:

DJEVOKAČKO PREZIME
04.01.2005., 13:01
Kad će novine u RH i HTV objaviti ne samo detaljni životopis Jadranke Kosor- Vlaisavljević već i ostalih predsjedničkih kandidata. Jer ovo što o njima znamo nije ništa, to nisu životopisi, već ušminkane vizitkarte!

DJEVOKAČKO PREZIME
05.01.2005., 10:42
Za one koji nisu pročitali, a vidim da još takvih ima!

Orion
05.01.2005., 23:24
baka kaže:

Vrlo glupo da to skriva.I ružno.Još jedan minus Jaci!Zbog toga što se srami svog oca, da ne bi tko shvatio pogrešno!:rolleyes:

U Gloriji sam pročitala da otac, navodno, ne želi čuti za nju i naziva je "ona žena", a ostavio je majku i nju još kad je bila malo dijete. Ona se ne srami svog oca, već on ne želi imati ništa s njom... Tko zna zašto ;)

samoborec
06.01.2005., 11:23
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Za one koji nisu pročitali, a vidim da još takvih ima!

Mene načelno ne zanima tko je kome bio roditelj, jer se to ne može izabrati. Mene više zanimaju rupe u biografiji od dvadesetak godina za oba kandidata (od 70 - 90 godine) i to je ono što bi tkzv. istraživačko novinarstvo trebalo pokazati. No budući su naši mediji takvi kakvi jesu, to id njih i ne očekujem. Otvorio sam i topic ali nitko nije napisao ništa.

COLOR=blue]Iako vam je život podijelio loše karte, s hrabrošcu i vjerom ipak možete odigrati dobru partiju.[/COLOR]

Dijete Cvijeća
06.01.2005., 11:40
SilentDriver kaže:

Joj, sad ga stvarno seruckaš. :flop: :bljak:

Dijete Cvijeća
06.01.2005., 11:42
baka kaže:

Nije istina. ;) Njezin tata se preziva Kosor i živi u Čakovcu. Vlaisavljević je vjerojatno djevojačko prezime njezine majke Zorice. :w

Dijete Cvijeća
06.01.2005., 11:44
Orion kaže:
U Gloriji sam pročitala da otac, navodno, ne želi čuti za nju i naziva je "ona žena", a ostavio je majku i nju još kad je bila malo dijete. Ona se ne srami svog oca, već on ne želi imati ništa s njom... Tko zna zašto ;)

Mislim da to više govori o njezinom ocu nego o njoj. :flop:

DJEVOKAČKO PREZIME
06.01.2005., 14:26
Dijete Cvijeća kaže:
Mislim da to više govori o njezinom ocu nego o njoj. :flop:

A možda je otac htio sina pa kad se rodilo dite više nija pita za njega, kao i velika većina takovih glupana!

ch'i
06.01.2005., 23:46
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
A možda je otac htio sina pa kad se rodilo dite više nija pita za njega, kao i velika većina takovih glupana!
ti si tvrdio da je Kosoričin otac Srbin, kao i stric poznati četnik, a propustiš reagirati na ovaj upis:Nije istina. Njezin tata se preziva Kosor i živi u Čakovcu. Vlaisavljević je vjerojatno djevojačko prezime njezine majke Zorice.
Ne znam jel ti Ljubo Ćesić Rojs što u rodu il ga možda poznaš?Najme, čuo sam da mu je žena Srpkinja iz Grahova il Glamoča, svejedno, oba jaka četnička uporišta.:B

DJEVOKAČKO PREZIME
07.01.2005., 09:14
ch'i kaže:
ti si tvrdio da je Kosoričin otac Srbin, kao i stric poznati četnik, a propustiš reagirati na ovaj upis:
Ne znam jel ti Ljubo Ćesić Rojs što u rodu il ga možda poznaš?Najme, čuo sam da mu je žena Srpkinja iz Grahova il Glamoča, svejedno, oba jaka četnička uporišta.:B

Evo vidiš ja ću se javno ispričati svima zbog zablude u koje su me dovele krive informacije o njezinom ocu, za razliku od naših političara koji obmanjuju javnost na svakom koraku.

Dakle evo još jednom "Ispričavam se svima što sam pogrešno prenio vijest o ocu gospođe Kosor!"

Ali nisam joj ja kriv što se javno hvalila na HTV sa svojim boračkim stažom na radiju iz podruma Šubićeve ulice 1991. Za to se ne ispričavam jer je to ona sama rekla!

łvek
07.01.2005., 12:51
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Ali nisam joj ja kriv što se javno hvalila na HTV sa svojim boračkim stažom na radiju iz podruma Šubićeve ulice 1991. Za to se ne ispričavam jer je to ona sama rekla!
Nije se hvalila nego je rekla da se zna gdje je bila.

Nije ona bila u podrumu, a redakcija na zadnjem katu, jebote.

karagod
07.01.2005., 14:33
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Hrvatska javnost još uvijek nije dobila na uvid stvarnu biografiju Jadranke Kosor rođ. Vlaisavljević, jer bi tada u BiH sigurno diobila 0%.

:top: Točno!

bilde
10.01.2005., 20:04
za nekoga tko ne zna porijeklo rijeci "corpus" nikako nije moguce da je diplomirao pravo regularnim putem.

i onda jos kaze da su je branitelji potaknuli na to pitanje:bljak: :bljak:

Božidar
10.01.2005., 22:34
bilde kaže:
za nekoga tko ne zna porijeklo rijeci "corpus" nikako nije moguce da je diplomirao pravo regularnim putem.

i onda jos kaze da su je branitelji potaknuli na to pitanje:bljak: :bljak:

Na predstavljanju na RTL-u uopće nisu spomenuli kad je Kosorica diplomirala niti što je radila do 1990. :D

splitski tovar
12.01.2005., 13:31
[QUOTE]DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
[B]

PROFESIONALNA KARIJERA

Nije napisala koje je teme obradivala od 1972. do 1991. godine.
Jaka karijera. Ja kao urednik na TV i novinar, napisen da sam bio novinar i urednik, a ne koju sam emisiju vodio i uredivao.

Radio sam jednom reportazu o berbi maslina ..... hehehehehe

DJEVOKAČKO PREZIME
13.01.2005., 15:37
splitski tovar kaže:
[QUOTE]DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
[B]

PROFESIONALNA KARIJERA

Nije napisala koje je teme obradivala od 1972. do 1991. godine.
Jaka karijera. Ja kao urednik na TV i novinar, napisen da sam bio novinar i urednik, a ne koju sam emisiju vodio i uredivao.

Radio sam jednom reportazu o berbi maslina ..... hehehehehe

Ne kažem ja već službeni CV na sajtu vlade RH!