PDA

View Full Version : Rinolalija - nazalni govor (pričanje kroz nos)

Miro 0491
03.02.2009., 22:20
Ovako, oduvjek ponekad (ne uvjek) govorim kroz nos, zna li netko više o tome, i imali tu kakve pomoći?

Achnor.
07.11.2009., 20:29
Zdravo.

Govorim korz nos, jos od malena. Istina sad dosta manje al jos se osjeti.
Kao djete sam imao problema stim, al i danas.
Zvucim neozbiljno kad su upitanju ozbiljne stvari, i prestavlja mi problem.
Pa me zanima jel mogu ja to kako rjesiti?

anja_st
13.12.2009., 20:01
Bog!

Moj savjet:
Uzmi uputnicu od svoje doktorice/doktora i napravi pregled u specijaliste.
Ako ti kaze da imas devijaciju septuma to operiraj.
stojis 5 dana u bolnici al nakon toga si ponovno rodjen!
Ja san isto napravija i nemogu ti opisat osjecaj udisanja zraka kroz nos nakon tog septuma i polipa!

Sritno!

anja_st
13.12.2009., 21:27
Bog!

ja san operira nos 2000 godine i mogu ti savjetovat da prvo napravis spec. pregled i onda ces znat na cemu si.
ukoliko te iti malo smeta a uzrok je devijacija septuma i/ili polipi ne okljevaj.
Bit ces ponovno rodjen kad udahnes kroz nos!

Sritno!

runjača
27.06.2011., 00:49
nisam našao sličnu temu ni temu o govornim manama pa otvaram ovu, a moderatori neka premjeste ukoliko je potrebno!

ovako, imam 25 godina i oduvijek imam nazalan iz, to je sad već počelo toliko utjecati na mene da izbjegavam pričati pa ostavljam dojam jako sramežljive i šutljive osobe, pogotovo u novom društvu.

prije desetak godina sam išao i na govorne vježbe, ali ništa se nije promijenilo, a sad vidim da ne mogu živjeti s tim problemom. naučiti normalno pričati ne mogu, ali vjerujem da se može operacijom riješiti moj problem jer mi je nos često zaštopan u gornjem dijelu i mislim da zbog toga tako pričam! znate li vi što o tome, koji su uzroci takvog izgovora i ima li riješenja?

Smotani2
27.06.2011., 13:16
Posjeti orl.
Nazalni govor može biti znak polipa u nosu ili treće mandule, što je lako riješivo.

runjača
27.06.2011., 21:33
Posjeti orl.
Nazalni govor može biti znak polipa u nosu ili treće mandule, što je lako riješivo.

ok, hvala. moram li kod liječnika oće prakse po uputnicu ili kako to ide?

Smotani2
28.06.2011., 06:39
ok, hvala. moram li kod liječnika oće prakse po uputnicu ili kako to ide?

K doktoru opće prakse po uputnicu, pa na orl.

Sretno!

runjača
29.06.2011., 00:21
K doktoru opće prakse po uputnicu, pa na orl.

Sretno!

hvala puno, nadam se da je stvarno lako riješivo....

nexon
27.05.2013., 15:00
imam 18. godina pricam nazalno,tkz kroz nos.
Da li se to moze promjeniti,da li postoji neka operacija? Malo vise o tome ako netko zna? :)