PDA

View Full Version : Kreme za područje oko očiju

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Karmela
11.02.2005., 14:19
SaraTroroga kaže:
Ja imam Chanel Age Delay eye i pise da se stavlja i na podocnjak i na papak,ups kapak:top:

Sara, znam da si zadovoljna sa svojom Age Delay jer si je i ranije spominjala. Mozes li mi reci sto je aktivna tvar ili glavni sastojak?

Ja sam inace zadovoljna sa svojom $20.00 Oil of Olay Age Defying ili Total Effects (obicno potrosim jednu, pa je promijenim sa ovom drugom). Ova prva AD, ima nekakav kompleks amino-peptida koji navodno potice proizvodnju kolagena, a ova druga je jako hidratantna i sadrzi vitamine i VitaNiacin. Jako sam zadovoljnija rezultatima. Koza oko oka mi zaista izgleda zategnuto i jos uvijek nema borica ( samo da tako i ostane :moli: ). 28 mi je.
Bas moram paziti na borice oko ociju zbog genetske predisponiranosti. Nigdje drugo ne bih trebala imati bore ( mama mi nema niti jednu boru na ostatku lica, samo oko ociju. To izgleda sarmantnao na njoj, a tata je imao samo bore na celu. Tih na celu se ne bojim jer imam mamino celo :D

(da ne pisem vise, ako te zanima sto je VitaNiacin evo link):
http://www.letyourspiritbloom.com/about/vitaniacin.shtml

SaraTroroga
11.02.2005., 17:37
Evo ovde mozes da procitas o tom gelu
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?productID=SKPRE430

Meni je zasad super,mazem ga oko celog oka,ne naticu mi oci,prirodnih podocnjaka nema:D ,od Q10 nivee sam recimo kese dobijala:confused: ,brzo se upije,senkice drze ceo dan,ma super

Jedino je cena ,hm:mad: ,al treba ti bukvalno samo jedna kap,jednom stisnes pumpicu i za oba oka:top: ,meni od sredine oktobra i jos ga imam

A,da,ja imam 35 i nemam bora oko ociju,mazem i ujutro i uvece:W

Karmela
12.02.2005., 16:48
Hvala Sara :kiss:
odmah sam shvatila da je to nesto sto vriejdi isprobati kad su naveli kao jedan od sastojaka marine extract ili nesto sl.

( marine jeza mene carobna rijec :D ).

lucija
12.02.2005., 17:11
Obzirom na to da nikad nisam stavljala kremu na kapak, a kapci mi imaju divnu kožu bez ikakvih problema (za razliku od ostatka - mazane kože) najozbiljnije mislim da je korištenje krema uopće velika zabluda...

anya
29.03.2005., 07:34
Odjednom su mi se pojavile i to izražajnije ispod samo jednog oka, ali ne baš oko očiju nego ispod gdje stavljam korektor.
Znam da je bilo govora o kremama za podočnjake a mene zanima da li ima djelotvorna protiv bora da ih bar ublaži, jer ne vjerujem da ih može otkloniti...

anya
29.03.2005., 09:29
Izgleda da ne postoji niti jedna koja uklanja bore:)

Čitala sam u zadnjem elle da je najprodavanija krema za oko očiju La prairie Cellular eye cream, tako nekako ali košta oko 2000 kn.... Valjda postoji nešto puno jeftinije a da je bar donekle djelotvorno.

shirl
29.03.2005., 10:25
a ja sam čitala da sandra bulock (glumica) preferira kremu protiv hemeroida (!) i da je jaako zadovoljna njenim učinkom protiv bora. jedna forumašica preporučuje kremu protiv strija, jer sadrži visoke koncentracije peptida-koji je navodno bolji od retinola i Q10 za ravnanje bora. a ja ti preporučujem avonov gel za područje oko očiju, ako si zainteresirana sutra ti napišem kako se točno zove taj proizvod i cijena (nije skup), a meni je super! ovisi kaj očekuješ od takvih proizvoda...

LadyInRed
29.03.2005., 11:16
bilo kakva krema s vitaminom E

anya
29.03.2005., 12:42
shirl kaže:
a ja sam čitala da sandra bulock (glumica) preferira kremu protiv hemeroida (!) i da je jaako zadovoljna njenim učinkom protiv bora. jedna forumašica preporučuje kremu protiv strija, jer sadrži visoke koncentracije peptida-koji je navodno bolji od retinola i Q10 za ravnanje bora. a ja ti preporučujem avonov gel za područje oko očiju, ako si zainteresirana sutra ti napišem kako se točno zove taj proizvod i cijena (nije skup), a meni je super! ovisi kaj očekuješ od takvih proizvoda...

Imala sam jednu od avon ali nije bio gel. Možeš mi napisati kako se ta zove. Hvala!

club delicious
29.03.2005., 13:53
Sada koristim Afroditu, prema preporuci Crow Jane. I jako je dobra, samo mi se čini da baš ne pegla bore. Možda je za to nužna neka jača koncentracija aktivnih sastojaka. Uzela sam si tester od Vichy Reti C yeux, pa ćemo vidjeti.
Imala sam i Avene, ali nije bila bogznašta. Mislim da bi ova Vichyjeva baš mogla bit oke. Sviđa mi se što sadrži C vitamin i ulje sojinih klica i taj đir.

LadyInRed
29.03.2005., 14:03
club delicious kaže:
I jako je dobra, samo mi se čini da baš ne pegla bore.

a po čemu je onda jako dobra?:lol:

club delicious
29.03.2005., 14:06
Joj, da, trebala sam to bolje obrazložit. Dobra je jer je masna, a ne gelasta, pa mi fino nahrani kožu. Ujutro se probudim bez onih podočnjaka (naravno, ako spavam 8h), i koža mi ne izgleda presušena i ko da će svaki čas popucat. I da, otkad je koristim, postala je puno puno elastičnija. Tako! :w

LadyInRed
29.03.2005., 14:07
aha, ok cool;)

club delicious
29.03.2005., 14:10
Zaboravila sam napisat prije... Gledala sam brošuricu od linije Roc. Imaju neke kreme za bore (i za oko očiju) koje su namijenjene baš borama nastalima smijanjem, mrštenjem i sl., dakle od pokreta mišića lica. Naravno, uvijek je tu neki retinol, kisik, i sl, no, sad me i to zaintrigiralo; budući da imam grozne bore oko očiju (od smijanja). Čak mi je frend neki dan reko da imam bore. Htjela sam se :visi:

anya
30.03.2005., 06:27
Imam i ja tu brošuricu i baš sam razmišljala da tu kremu uzmem. Košta oko 160 kn.
Bila sam i u parfumeriji pa kad tražim kremu za bore pitaju me "je li to za vas" i onda mi ponude nešto za prve bore a ja bi nešto jače. Malo se tješim da mi se još ne vide toliko :)

happygoose
30.03.2005., 09:06
Roc sam koristila jedno vrijeme, ali dugorocno meni osobno nije pasala.
Sad vec poduze vrijeme koristim La roche possay, oni imaju kremu active C koja prilicno dobro djeluje.Imaju je i za oko ociju i za cijelo lice, sa zastitom, spf 15 cini mi se.

samo nisam sigurna da se LRP prodaje kod nas.:)

Rhea
30.03.2005., 09:36
Vichy ima kremu za lice "Myokine" protiv prvih bora nastalih mimikom i ta krema je jako dobra,a vidjela sam da sada imaju i Myokine kremu za podrucje oko ociju,ali je nisam jos probala.Bilo bi pametno prvo uzeti tester

Ava Adore
30.03.2005., 09:38
Rhea kaže:
Vichy ima kremu za lice "Myokine" protiv prvih bora nastalih mimikom i ta krema je jako dobra,a vidjela sam da sada imaju i Myokine kremu za podrucje oko ociju,ali je nisam jos probala.Bilo bi pametno prvo uzeti tester To vani jel? Nema toga kod nas, mislim :misli:

Rhea
30.03.2005., 22:13
Ava Adore kaže:
To vani jel? Nema toga kod nas, mislim :misli:

Da

shirl
31.03.2005., 12:50
anya kaže:
Imala sam jednu od avon ali nije bio gel. Možeš mi napisati kako se ta zove. Hvala!
zove se "advanced eye perfector" i trenutno je na sniženju, a košta 39 kuna!:top: :D :D

anya
01.04.2005., 07:31
Hvala ti! Baš ću i to isprobati, iako sam dobila jučer i tester od jedne lancomove kreme. Budem javila rezultate mada mi je i sada situacija već bolja jer navečer stavljam ulje vitamina e oko očiju.

sunčica
01.04.2005., 09:24
anya kaže:

navečer stavljam ulje vitamina e oko očiju.

gdje si ga nabavila? thanks :w

valentina
01.04.2005., 11:53
anya kaže:
Odjednom su mi se pojavile i to izražajnije ispod samo jednog oka, ali ne baš oko očiju nego ispod gdje stavljam korektor.
Znam da je bilo govora o kremama za podočnjake a mene zanima da li ima djelotvorna protiv bora da ih bar ublaži, jer ne vjerujem da ih može otkloniti... ja sam si bas jucer kupila od garnier-a ono malo cudo LIFT, bas za oci. nadam se da ce valjati!

anya
04.04.2005., 07:49
sunčica kaže:
gdje si ga nabavila? thanks :w

U ljekarni od natural wealth. Košta 95 kn ali ima ga stvarno dosta, 75 ml. Mislim da će mi to jedino i pomoći jer mi je koža dosta suha, a od krema ne očekujem ništa.

Noemi
04.04.2005., 10:26
Ima ga i u DM-u,dodje dosta jeftinije.Mislim da je Holyplantovo.

AFRODITA69
07.04.2005., 16:59
svakako tazorac,0.1% ili retina-a 0.04 mg
i renova.inace se koriste u ljecenju akni ali dokazano da nakon 2 mjeseca izbrisu borice oko ociju.meni je super izbrisano.
neznam dali toga ima kod nas doma,tj u kom imenu dolazi,ali posto ja radim sa time ja to sebi na poslu uzmem male sample tubice.zbilja:top:

anya
08.04.2005., 07:19
Afro, toga nema kog nas. Znaš li neku kremu koga sadrži jednaku količinu tog retinola u nekoj drugoj kremi koje ima za kupiti kod nas. I da li se smiju te kreme s retinolom koristiti i ljeti?

mitzy
10.07.2005., 20:13
Drage forumašice,

Zanima me koju kremu za područje oko očiju koristite?

Sada mi je nakraju Botanic source od Avona, ali mislim ju promjeniti jer mi se ne da stalno tražiti netkoga tko prodaje Avon.
Inače kremica, gel zapravo, za tu je lovu stvarno pristojne kvalitete...

Ako je već postojala tema, molim link..... :D

dalija
10.07.2005., 20:46
procackaj malo po ovom forumu,bilo govora o tome,tocnije ja vec otvorila topic prije tebe :cool:

kajbrijes
11.07.2005., 01:30
meni je super alga mare od marke pyrus-to ti je isto kataloska prodaja, potrazi na netu:w

luca
11.07.2005., 08:03
nakon dugo trazenja, imam nesto sto mi stvarno odgovara (ukljucuji i sastav na kutiji). ne koristim ju svaki dan, nego po potrebi (iako je mala kutijica, dovoljno dugo traje). cak kad ju uguram u oko (nekad sam spretna), ne pece, ne smeta, ne suzi, ne crveni....
naravno da ne radi nista od navedenog ali je najugodnija stvar koju sam ikad stavila na u suhu kozu :)

http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4899&PRODUCT_ID=PROD577

Tijana
11.07.2005., 09:59
Decleor Hydra Floral - dobara krema/gel, fino se upije i nahrani kožu, cijena oko 170 kn

Vichy Termal S gel - sličan kao Decleor, laganije teksture, više mi je za ljetnu varijantu, cca 100 kn

Avene, Rosal, Balea - jako me pekle oči

navalentna
11.07.2005., 10:40
Ja imam ono iz lusha - enchanted eye cream i odlično mi je a k tome na pumpicu i traje sto godina! Ništa ne peče i fino je ugodno za kožu

zucchera
11.07.2005., 11:09
Ja san tek pocela sa kremu pod ociju, netreba mi ali nisan mogla odolit da je kupin posto je tako mekana i ugodna za staviti :rolleyes: :D

http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4899&PRODUCT_ID=PROD503

luca
11.07.2005., 12:07
zucchera kaže:
Ja san tek pocela sa kremu pod ociju, netreba mi ali nisan mogla odolit da je kupin posto je tako mekana i ugodna za staviti :rolleyes: :D

http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4899&PRODUCT_ID=PROD503

ova je i meni jako dobra :)
da zelim "laganiju" kremu, opet bih tu kupila...

samo kad mi je koza suha sad vise volim staviti nesto masnije, a kad nije suha ne stavim nista :)

Crow Jane
11.07.2005., 12:15
Ja koristim Helena Rubinstein Colagenist eye zoom.

Odlična stvar :cerek:

Jeftinija alternativa je Afrodita od kamilice. Genijalno za suhu kožu.

Bocca della Verita
11.07.2005., 13:45
ja sam skroz zadovoljna sa svojom rosal antistress i za oko ociju i za lice!
:top:

club delicious
11.07.2005., 14:58
Crow Jane kaže:
Afrodita od kamilice. Genijalno za suhu kožu.

Slažem se. Jako dobra.
Meni je kozmetičarka rekla da se na suhu kožu nikako ne smiju stavljati okoločni gelovi, isključivo kreme. Imala je pravo, u mom slučaju (imam suhu kožu). Jedino mi je s tom Afroditom i dvijema od Biotherma kremicama područje oko očiju bilo hidratizirano, a ne zategnuto ko da će svaki čas popucat.
Trenutno ne koristim ni jednu :D

mrkvich
11.07.2005., 15:12
koristim gel od vichya i jako sam zadovoljna.traje stvarno dugo.nikak ga potrosit.

croft
11.07.2005., 15:38
Neutrogena Visibly Young kremu,nije losa i zaista traje dugo...

Prolaznica
11.07.2005., 15:59
Koristim Diorovu First Action :top:

valentina
12.07.2005., 10:33
ja koristim garnierovu protiv bora, ali nis ne vidim da djeluje! ujutro se probudim podbuhla i prepuna bora oko ociju. znam da je za sve kriv jastuk, kad ne spavam na njemu nego doslovce u njemu!

dora
12.07.2005., 13:21
mitzy kaže:
Zanima me koju kremu za područje oko očiju koristite?

Misim da tu nema nekog pravila.
Ja sam koristila razno razne stvari i reci cu ti o tim proizvodima jedno, a naravno netko ce o tim istim proizvodima reci nesto drugo, neko treci trece i slicno :D

Uglavnom:
1. Lush - nekava kremica za oko ociju u dosta zgodnom pakiranju, kosta 96 kuna ali je ima jaaako puno, 45 ml (inace je obicno 15 ml). Samim tim traje dosta dugo, ali bas mi nesto ne vlazi tu kozu oko ociju.

2. Vichy, nemam pojma kak se zove, skupa, 15 ml, kurac od ovce.

3. Balea, gel, nekih 20 kuna (tu negdje), dosta dobro, misim da je isto nekih 15 ml (nisam ziher).

4. Afrodita od kamilice, 15 ml, cijena oko nekih... 30 kuna (?) tu negdje, meni jako dobar.

Pa ti misli :D

Clea
13.07.2005., 14:14
ja sam zadnji put u Hr (u DM-u) kupila od Green Line. i bas sam zadovoljna.

imala sam od avene onu kremicu, nije mi dovoljna, vichy gel koji mi nis ne valja (opcenito ne volim te gelove), imala sam i darphin gel koji mi super mirisi (inace ne podnosim bas mirisne kreme, istina, nisam ih ni kupila previse u zivotu), al je opet gel pa ispada iz igre.

najvise me smeta sto mi u ljekarni preporucuju te gelove. meni to bas zategne kozu i osjecam se sva podbuhla.

sad sam mirna neko vrijeme jer imam jos ove kremice. jedino ne znam kaj cu kad se potrosi
:(

matsa
31.07.2005., 17:36
1. Avene - za podočnjake, skroz mi je pasala, niš me nije peklo, ali to ne radi protiv bora, a ja imam 3 banke, pa sam odlučila potražit nešto drugo
2. Lancaster - neka zeleno plava, pekla, nije bila dobra
3. Primordiale od Lancomea - super zadovoljna, niš ne peče.

chani
31.07.2005., 22:09
ne sjecam se tocno,ali zar nije bila provala da neka glumica koristi kremu za hemoroide za bore na licu :D

bozanstvena333
01.08.2005., 05:54
chani kaže:
ne sjecam se tocno,ali zar nije bila provala da neka glumica koristi kremu za hemoroide za bore na licu :D :D da te kremice djeluju,onda poznate glumice nebi isle na operacije zatezanja lica.Industrija je smislila tisuce zvucnih kremica,od kojih neke kostaju cijelo bogatstvo.Najbolja krema oko ociju je dovoljno sna,boravka na friskom zraku i kvalitetne prehrane.Najobicnija krema za ruke se moze namazat oko ociju,sa istim efektom kao skupa diorova il chanelova...

meg
12.10.2005., 20:23
danas sam uletila u limoni pogledati si nekakav korektor za podocnjake i zenska mi nakon malo kopanja po svim mogucim nijansama korektora veli da imam dehidrirano podrucje oko ociju, pa me interesira da li znate kakvu dobru kremu za to?

inace imam masnu kozu, a ona mi je za podrucje oko ociju preporucila od chanela hydramax serum. imate kakvih iskustava s tim cudom koje kosta ko' suho blago? :(

tnx unaprijed! :w

Bocca della Verita
12.10.2005., 20:29
ma daaaaaaaaaaaj!
pa dovoljno si dugo na ovom forumu da znas da te kreme "ko suho zlato skupe" nisu nezamjenjive nekom jeftinijom;)

ne znam kojom al sam sigurna da postoji :zubo:

meg
12.10.2005., 20:32
Bocca della Verita kaže:
ne znam kojom al sam sigurna da postoji :zubo:

to i mene zanima. :ceka: :D

Bocca della Verita
12.10.2005., 20:36
jel koristis ikakvu okoloocnu kremu?

magic
12.10.2005., 20:38
svaki proizvodjach za svoju tvdi da je chudotvorna. osim toga ne djeluje svakome jednako svaka krema. obidji parfumerije i nazhicaj testere. za podruchje oko ochiju trajat ce ti i nekoliko dana. uzmi blok i zapisuj ime proizvoda te komentar. na kraju kupi onu koja ti se uchinila najugodnijom - mirisom, texturom, osjecajem na kozhi, izgledom kozhe etc etc. jer sama cijena uistinu nije nikakva garancija da cesh biti zadovoljna. a chudo nece uchiniti niti jedna. ni ona od 25 kuna ni ona od 300 kuna.

meg
12.10.2005., 20:46
ne koristim nikaj za to podrucje, pa mi je valjda i zbog toga dehidrirano.
desava mi se da kad stavim puder i korektor odjednom dobijem bore zbog dehidracije, a kad skinem sminku vise se tako ne isticu. i ide mi to sve na zivce jer polako pocinjem osjecati zub vremena na svom licu. :hebemu:

Bocca della Verita
12.10.2005., 20:48
probaj onda kako ti je magic rekla.:)

Crow Jane
12.10.2005., 21:05
Za početak probaj Afroditinu od kamilice. Košta 30 kuna i mala je čudo. :cool: ;)

res publica
12.10.2005., 21:33
koža oko očiju je inače puno osjetljivija i suša od ostatka lica,pa dok ne nađeš okoloočnu,stavi si bar niveu navečer u debljem sloju,dobro nahrani kožu. preporučujem i bademovo ulje. od kremica mi je dobra medobalm i balea aquagel. sad tražim neku protiv prvih bora,club delicious mi je preporučila vichy reti-c.

Xavi
13.10.2005., 07:38
meg kaže:
ne koristim nikaj za to podrucje, pa mi je valjda i zbog toga dehidrirano.
desava mi se da kad stavim puder i korektor odjednom dobijem bore zbog dehidracije, a kad skinem sminku vise se tako ne isticu. i ide mi to sve na zivce jer polako pocinjem osjecati zub vremena na svom licu. :hebemu:
I ja imam masnu ,ali dehidriranu kozu jer imam nedovoljan unos kisika u organizam, pa mi koza uvijek izgleda umorno i sivo.
Meni je jako dobra krema za oko ociju od Body shopa s kinetinom.
Inace za takvu dehidriranu kozu su najbolje kreme s kisikom, iam neka od Lancastera, ali je nisam probala jer nisam bas prezadovoljna tim prozivodima sto ne znaci da ta krema nije dobra.
Inace na podrucje oko ociju nije dobro stavljati puder nego korektor,pogotovo da prije ne stavis kremu.. I nije dobro stavljati kreme za lice na to podrucje pogotovu preko noci, jer bi mogla ujutro izgledati nateceno.
Sve u svemu ta body shop krema-odlicna stvar:top:

meg
13.10.2005., 08:32
tnx curke na pomoci. :kiss:

club delicious
13.10.2005., 08:57
Moja kozmetičarka koja je ujedno i farmaceut, strogo napominje kako se područje ispod očiju treba dobro paziti u smislu da se na njega ne stavlja puder jer bi to isušivalo kožu. meni je koža suha i rekla mi je da zaboravim na korektore u sticku, već isključivo kremaste ili tekuće. Imam od Art Deco-a i zadovoljna sam.

Glede kreme, napominje da je bitno da krema bude krema, a ne gel ili gel krema jer da one dodatnoisušuju suhu kožu.

slažem se sa CJ, za početak probaj Afroditu, stvarno je ok.

Lali Puna
13.10.2005., 11:07
ja oduvijek stavljam tekući puder na područje oko očiju
ne kužim po čemu je to toliko lošije od korektora

stavim kremu prije uvijek, fkors

ali, kako da korektor stavim na gornej kapke?
a kako da suvislo i trajno stavim sjenilo ako nemam nikakvu podlogu u smislu tekućeg pudera na kapcima?

magic
13.10.2005., 11:16
postoje podloge za sjenila kojima se namazhu kapci ~ ovdje se kao dobra spominjala art deco, al ja to ne koristim. na kapak i usne, nakon kreme za to podruchje, stavim malo tekuceg pudera.

Lali Puna
13.10.2005., 11:30
ma znam da postoje podloge za sjenila, nisam mislila na to fensi šmensi već onak za normalno šminkanje

i ja stavim na kapak malo tekućeg pudera, oduvijek
a, evo, vele sad žene da to ni sučajno, da je to zločesto i da će nam maltene otpast kapci jer to radimo

me in honey
13.10.2005., 12:09
royal velvet *something* od oriflama, sasvim pristojna kremica

meg
13.10.2005., 14:13
bila sam danas u pohodu po parfumerijama da pokupim sto vise testera i mogu vam reci da su te babe toliko proklete kaj se tice tih testera, ko' da njima iz dzepa uzimam. :azdaja:
u irisu mi je dala jedan tester od collistara, u varteksu me odmah odjebala, u limoniju sam dobila neku sicu, a jedino su zenske u martimex-u bile predobre. mislim, zena mi je pola sata objasnjavala o kremicama, a ja na kraju nisam nis kupila. rekla mi je da odem u ljekarnu i da kupim plasticne kutijice u koje mi je natrackala hrpu testera.
da rezimiramo kaj sam danas naucila: na podocnjake se ne smije stavljati tekuci puder vec samo korektor jer isusuje kozu, na kapke bazu za sjenila (hvala kristu, dobih to na poklon prosle godine), a moze i malo tekuceg, ne bih trebala stavljati vise puder u prahu jer mi i on ful isusuje kozu, tak da mijenjam cijeli koncept sminkanja.
sve u svemu, bacam se u borbu protiv prvih bora i dehidriranosti koze. :mirko:

meg
13.10.2005., 14:14
e da, i tko mi je promjenio naslov topica? da ga vidim sad! :zmaj:

Orlanda
14.10.2005., 09:15
Probala sam svašta do sada i na kraju se odlučila za Avonov neo-retinol stick. Lagano nanošenje, nije preskup i dosta se dobro bori sa borama smjehuljicama.

MC white 100's
14.10.2005., 10:10
Na podočnjake najbolje ide krema za hemeroide, bez zajebancije.

magic
14.10.2005., 15:16
MC white 100's kaže:
Na podočnjake najbolje ide krema za hemeroide, bez zajebancije.

naravno, kao i piling pijeskom za machke, bez zajebancije.

polly
14.10.2005., 16:25
magic kaže:
naravno, kao i piling pijeskom za machke, bez zajebancije.

Prije leto - dva se krema za hemeroide hvalila u neke kozmetičke svrhe.
:misli: podočnjaci? bore? celulit?
Idem si malo pamćenje osvježit :bonk:

A taj pijesak pomaže?

Samantha
14.10.2005., 16:50
polly kaže:
Prije leto - dva se krema za hemeroide hvalila u neke kozmetičke svrhe.
:misli: podočnjaci? bore? celulit?
Idem si malo pamćenje osvježit :bonk:

Preparazione H...recept Sandre Bulock...navodno protiv podocnjaka,poboljsava cirkulaciju

penelop@
14.10.2005., 16:50
polly kaže:

A taj pijesak pomaže?

Naravno da da.

Nakon pola godine redovitog koristenja (pazi vazno je da ga nanosis svaki dan dva puta u tocno vrijeme, u 13:36 i 21:48 i da ga drzis tocno 18min23s) izgledas ko prava macka:top:

Doduse, ima par nuspojava al nista sto dobra depilaterka i kirurg ne bi mogli rijesiti;)

polly
14.10.2005., 18:44
Prije par godina su hvalili kreme za reumu za smanjenje podočnjaka.
Pa je bilo "suze liju plave oči" jer neke od tih krema sadrže i mentol i neke slične isparavajuće sastojke.

Od pjeska na žalost moramo odustati jer mi termini nanošenja ne pašu.
Doduše za ovaj prvi možda dobijem i povišicu jer distribuiramo i mačji pjesak pa gu guzda ziher oduševljen kad me vidi.

undercover
15.10.2005., 08:55
Lali Puna kaže:
ma znam da postoje podloge za sjenila, nisam mislila na to fensi šmensi već onak za normalno šminkanje

i ja stavim na kapak malo tekućeg pudera, oduvijek
a, evo, vele sad žene da to ni sučajno, da je to zločesto i da će nam maltene otpast kapci jer to radimo

ma nece ti biti nista ako je to puder za suhu kozu, ali ako imas masnu kozu lica i koristis neki od pudera bas za masnu kozu (oni ani shine ili mat), e onda ti nije bas preporucljivo njega mazat ispod kapaka-tu je koza jako tanka i osjetljiva a ovi ti puderi isusivaju kozu...
opcenito kreme i pudere za masnu kozu nije dobro rastezat na kapke i vrat jer tim samo gore napravis

Bocca della Verita
15.10.2005., 11:48
cijeli topic oko toga sto je neka teta u fensi smensi ducanu rekla:D
mozda je samo zelila prodati tu kremu, previse je narucila:p

koji su uopce simptomi dehidrinarne koze?
a koji suhe?

Lali Puna
15.10.2005., 13:31
dobro, a koja je razlika između korektora i tekućeg pudera?
zašto puder isušuje, a korektor ne?
meni se uvijek činilo da korektor više isušuje, osobito onaj kremasti

Rot_oder_tot
15.10.2005., 20:09
ma odlučite se više..šta hoćete..puder, korektor, kremu protiv bora, podočnjaka..

:D

Arijela
16.10.2005., 17:21
meg kaže:
danas sam uletila u limoni pogledati si nekakav korektor za podocnjake i zenska mi nakon malo kopanja po svim mogucim nijansama korektora veli da imam dehidrirano podrucje oko ociju, pa me interesira da li znate kakvu dobru kremu za to?

inace imam masnu kozu, a ona mi je za podrucje oko ociju preporucila od chanela hydramax serum. imate kakvih iskustava s tim cudom koje kosta ko' suho blago? :(

Danas krenula dijelit savjete, pa eto i ovaj: MURAD, američki dermatolog, mislim da je s oxygenom, spf 15, tak nešto, potrošila sam i apsolutno je savršena.

Rot_oder_tot
17.10.2005., 20:11
Arijela kaže:
Danas krenula dijelit savjete, pa eto i ovaj: MURAD, američki dermatolog, mislim da je s oxygenom, spf 15, tak nešto, potrošila sam i apsolutno je savršena.

reci gdje si kupila..jugoslaviji isto treba...

Arijela
17.10.2005., 22:13
Rot_oder_tot kaže:
reci gdje si kupila..jugoslaviji isto treba...

Vidjela sam u nekim apotekama, ali ne znam više kojima. Sigurno ima u njihovom predstavništvu u produžetku Tkalčićeve (ili je to već Medvedgradska?), s lijeve strane neugledni kozmetički salon kad ideš od Kaptol centra.

Meni je zbilja bila dobra - zove se Essential C - Eye Contour SPF 15. S obzirom da sam nedavno Lancasterovu kupila na rasprodaji, ona je čisto smeće, ova mi je zbilja odlična.

kajbrijes
21.10.2005., 00:32
kremice za ispod ociju nisu dobre jer se slabo razgraduju u tom podrucju, pa je preporucljivo koristiti gel!!! inace jako je dobar od morskih algi od pyrusa- www.pyrus-mm.hr , a i cijena je zadovoljavajuca:)

Neja
21.10.2005., 08:16
a jel bi mogla da padne preporuka za neku okoloocnu kremu za 27 godina staru curu, maaaaasne koze :s

Kruska
21.10.2005., 10:22
meg kaže:

probaj s vichyevom reti c+.
meni pomoglo.
hidtratizira i još ima lagani pigmentić za prikrivanje podočnjaka.
dolazi u noćnoj i dnevnoj verziji.
:D

Noemi
21.10.2005., 12:54
kajbrijes kaže:
kremice za ispod ociju nisu dobre jer se slabo razgraduju u tom podrucju, pa je preporucljivo koristiti gel!!! inace jako je dobar od morskih algi od pyrusa- www.pyrus-mm.hr , a i cijena je zadovoljavajuca:)

Kako to mislis -slabo razgradive-:confused:

Hoces reci da je funkcija kreme da se razgradjuje u kontaktu s kozom:misli: On,bolja je krema koja ima krace vrijeme poluraspada:zubo:?

Lali Puna
21.10.2005., 13:08
još mi nitko nije objasnio koja je razlika(što se tiče isušivanja) između korektora i tekućeg pudera na okoloočnom području

meni se čak čini da korektor više isušuje, ali ajd, tu sve digle strku da se ne smije tekući puder na taj dio stavljat, nego samo korektor pa ja ostadoh:confused:
ajd mi objasnite

kajbrijes
25.10.2005., 22:51
Kako to mislis -slabo razgradive

tako sto su zemskinjama znali naci sitne grudice kreme u tom podrucju:horor:

lali- probaj s tekucim korektorom ... ja uzela diorov, dobar je i jeftin... preko cosmetictimesa (20 $).. u tubici je i ima ga 15ml..a to je fakat puuuno;)

magic
25.10.2005., 22:55
kajbrijes kaže:
tako sto su zemskinjama znali naci sitne grudice kreme u tom podrucju:horor:

da, tako su neki jako nachitani i pametni tumachili masnocu koja se nalazi na podruchju donjih kapaka. gluposti.

diona
18.12.2005., 14:45
a je ko probao onu niveinu malu plavu okruglu krmicu za oko očiju, dal valja? meni ne treba protiv bora, nego samo neka da oči izgledaju manje umorno

anya
20.12.2005., 09:42
još mi nitko nije objasnio koja je razlika(što se tiče isušivanja) između korektora i tekućeg pudera na okoloočnom području

meni se čak čini da korektor više isušuje, ali ajd, tu sve digle strku da se ne smije tekući puder na taj dio stavljat, nego samo korektor pa ja ostadoh:confused:
ajd mi objasnite

Korektor bi trebao više isušivati ako je namijenjen za prištiće. Zato trebaš uzeti iluminator. Imaš cijelu temu o tome pod YSL Touche Eclat.
Iluminator posjetljuje područje ispod očiju a da se ne skuplja u porama i ne ističe borice.

ShopaholicGirl
20.12.2005., 19:06
AFRODITA Eye Cream... Odlichna je. :lux:

bubu
22.12.2005., 07:33
meni su preporučili od shiseida, eye revitalizer! da li je netko probao i ako je da li se isplati s obzirom da joj je cijena oko 350 kn!

meg
22.12.2005., 17:36
meni su preporučili od shiseida, eye revitalizer! da li je netko probao i ako je da li se isplati s obzirom da joj je cijena oko 350 kn!

imam ti ja taj tester, isprobah, ali vjeruj mi na rijec, balea maska za oci kaj kosta cca 10-ak kn jos uvijek drzi 1. mjesto. :)

ygraine
22.12.2005., 18:11
meni je trenutno najbolja okoloocna kremica ~ rosal antistress. nije gusta, a ni prelagana, ugodna, simply the best :)))

ljubaznagospodja
22.12.2005., 21:11
a je ko probao onu niveinu malu plavu okruglu krmicu za oko očiju, dal valja? meni ne treba protiv bora, nego samo neka da oči izgledaju manje umorno

kod mene ta krema nije imala apsolutno nikakav učinak, čak nije bila ni ugodna, nisam je ni osjetila.
ne bih preporučila.
ja pala na forumaške reklame vichy sticka-isto glupost, samo zateže
ostale nisam probala (tek se odnedavno bavim ovim sportom)

Tijana
22.12.2005., 22:12
Decleor Hydra Floral, Afroditina neka u zelenoj kutijici, Vichy gel preko ljeta i Bepanthen okoloočna koju sam zadnju uzela prema savjetu dermatologa :top:

LadyInRed
25.12.2005., 13:20
cijeli život isprobavam kremice. imam sreće da imam pristup vrlo kvalitetnim kremama po niskoj cijeni ili besplatno. tako uvijek hvalim proizvode JGL-a pa ću i ovaj put - nova okoloočna kremica AntiOX, na pumpicu, oko 60kn u DM-u, savršena mi je. ne izaziva peckanja i suzenje očiju, dugo traje, fino miriši, nije skupa. još jednom:top:

res publica
29.12.2005., 01:40
ispast ću sad glupa s ovim pitanjem,ali moram pitat jer mi je teritorij još relativno nepoznat...dakle,stavljate li kremice samo ispod očiju(i ako da zašto) ili i na gornje kapke? naime,u okoloočnom setu koji sam dobila ima slika na kojoj je nacrtano da se serum stavlja oko cijelog oka,a kremica samo ispod.
prosvijetlite me neupućenu.

meg
29.12.2005., 07:38
ispast ću sad glupa s ovim pitanjem,ali moram pitat jer mi je teritorij još relativno nepoznat...dakle,stavljate li kremice samo ispod očiju(i ako da zašto) ili i na gornje kapke? naime,u okoloočnom setu koji sam dobila ima slika na kojoj je nacrtano da se serum stavlja oko cijelog oka,a kremica samo ispod.
prosvijetlite me neupućenu.

nemam pojma da li je to ispravno ili ne, ali ja po noci stavljam kremu i gore i dolje, a preko dana samo dolje kako mi se sjenila ne bi raspackivala. :)

tough_cookie
29.12.2005., 08:26
u zadnje vrijeme svi jako hvale dr. hauschka kremu za oko ociju (nova, u tubici, ona stara u loncicu je malo prejaka), ja ju imam i nisam primijetila nikakve spektakularne rezultate osim sto je jako ugodna za nositi, cijeli dan mi je fino oko ociju (ne susi se), iako se odmah upije pa mozes bez problema odmah staviti make-up i preko nje.

osobno sam probala svakakve kremice za to podrucje i nikad nisam nasla nitijednu koja zaista brise bore ili podocnjake, tak da sam sretna ako mi krema dobro nasafta "okoloocje" (da nije suho i da ne zateze) i ako ne izazove nikakve neugodne reakcije (alergije i sl.). e, da, i ako mi slucajno krema udje u oko, da ne bude neke velike stete.

hauschka mi je ostala od ljeta, a sad koristim i avene kremicu za oci, obje su mi po tom pitanju fine i zadovoljna sam. vise ne padam na reklame za cudotvorne proizvode, opametila sam se :zubo:

croft
29.12.2005., 08:54
trenutno koristim Eucerin okoloocnu kremu,mogu reci da nije losa i traje cijelu vjecnost

club delicious
29.12.2005., 12:27
Nakon mjesec i pol korištenja Vichy Reti C zaključujem da mi je koža ispod očiju vidno hidratizirana i ne izgleda onako prozirno više. Baš kao da se pošteno "nahranila". Bore se na žalost nisu smanjile, ali to, iskreno, nisam ni očekivala da će se desit.

LadyInRed
29.12.2005., 13:46
poanta okoloočne kreme, posebno u mlađim godinama, nije da briše bore, to može samo kirurg;) bitno je da je koža u tom predjelu uvijek hidratizirana, posebno kod žena koje stavljaju puder i svakodnevno se šminkaju. dolazak bora će bitno vidno drugačiji nego kod žene koja kreme nije vidjela cijeli život (isključene one sa savršenim genima:zubo: ). Bore će se puno manje vidjeti i prolongirat će se onaj period do dolaska pravih, dubokih bora.

club delicious
29.12.2005., 22:35
poanta okoloočne kreme, posebno u mlađim godinama, nije da briše bore, to može samo kirurg;) bitno je da je koža u tom predjelu uvijek hidratizirana, posebno kod žena koje stavljaju puder i svakodnevno se šminkaju. dolazak bora će bitno vidno drugačiji nego kod žene koja kreme nije vidjela cijeli život (isključene one sa savršenim genima:zubo: ). Bore će se puno manje vidjeti i prolongirat će se onaj period do dolaska pravih, dubokih bora.
Vidiš, vidiš... Cool ;)

p.s. baš gledam tvoj avatar i mislim si od kud znam tu curu i onda skužim da sam jučer gledala "Kuću letećih bodeža" ako se tako zove, valjda :D
sorry na of topiku

marija82
02.04.2006., 16:47
jel probao tko vichyjev oligo 25 stick za oci,djeluje to sta?jer sam na letku u ljekarni vidjela da navodno posvjetljuje podočnjake i da nije prejak,tj. nije iskljucivo za starije tete.kad se ustvari te mazarije trebaju pocet koristit?iskljucivo ako imamo podočnjake/bore ili moze i kao preventiva?
thanx!;)

vivienne
02.04.2006., 17:10
Koristila.Ja osobno nisam vidjela nikakav efekt,(znaci ,nisam izledala nis odmornije/ima taj neki fini hladnasti osjecam tih par sekundi/), osim sto mi je bilo zabavno rolat oko ociju ko po usnicama:D
A kad poceti,pa ko iza 25-te...Lagane stvari ,znaci ne one za bore,vec za vlazenje i hranjenje mogu i ranije svakako.

Martinka
09.04.2006., 09:55
jel može netko preporučiti kremicu za oko očiju, da nije gel i da nije jako skupa, budući da nemam nikakvih problema s tim područjem osim suhe kože (imam 22 god)?
i još jedno pitanje, obožavam jedan serum za lice i koža mi je od njega fenomenalna, ali piše da se koristi nakon 25. godine. Jel može nešto škoditi ako počnem ranije, budući da oduvijek imam suhu kožu?

DOLCENERA
09.04.2006., 13:18
jel može netko preporučiti kremicu za oko očiju, da nije gel i da nije jako skupa, budući da nemam nikakvih problema s tim područjem osim suhe kože (imam 22 god)?
i još jedno pitanje, obožavam jedan serum za lice i koža mi je od njega fenomenalna, ali piše da se koristi nakon 25. godine. Jel može nešto škoditi ako počnem ranije, budući da oduvijek imam suhu kožu?

I ja imam 22 godine i koristim Afroditinu kremicu za oko ociju sa zelenim cajem i kamilicom i prva liga je.:top: Obavezno ga probaj.Nisam ja jedina koja ga preporucuje i ostale forumasice su to uradile.Prabaj.

A sto se tice seruma,bolje ga ne koristi,moze koza da ti se zasiti pa da ti sa 25. odgovaraju kreme za stariju kozu jel ti ove vise nista ne pomazu,tako da je Afrodita ipak najbolji izbor.

marija82
09.04.2006., 16:11
nema sta,i ja cu nabavit tu afroditinu....probam pa javim dal ima kakvih promjena.inace imam 23 god., pa mi ne treba za bore,ali preventiva i hidratacija uvijek...

Martinka
09.04.2006., 16:17
Puno hvala za preporuku, sutra kupujem tu Afrodita kremicu, a u vezi seruma moram razmisliti, teško mi ga se odreći jer mi od ničega koža nije bila tako super. Znate možda neku kremicu za suhu kožu a da nije protiv bora? One Clinique se čine zgodne...

anya
10.04.2006., 07:20
A o kojem serumu se radi?
Imam i ja tu afroditinu, dobra mi je. Koža mi je oko očiju inače presuha.
Ako si možeš priuštiti probaj od clinique superdefence, ima i SPF 25.
Inače, čua sam da treba piti puno tekućine da ne bi bili tamni kolutovi oko očiju.Ja se toga odavno pridražavan ali veći problem mi je suhoća kože. Sad sam počela piti i tablete sa omega masnim kiselinama koje daju vlažnost.

Martinka
10.04.2006., 19:52
serum je iz avona anew skin optimiser, prvi put sam ga dobila na poklon i od onda sam ovisna o njemu. Ne znam jel još netko to probao ali meni je :cerek:

marija82
17.04.2006., 22:16
cure,jel vi te okoloocne kreme nanosite i na kapak,dakle oko cijelog oka ili samo na podocnjake?(tj.samo na to podrucje ispod oka)

B.B.
17.04.2006., 22:58
cure,jel vi te okoloocne kreme nanosite i na kapak,dakle oko cijelog oka ili samo na podocnjake?(tj.samo na to podrucje ispod oka)

Ispod oka i ispod obrva. Na kapak te kremice ne idu.

Nedavno sam vidjela da postoje kremice posebno za kapak! :eek: :rofl: Nije mi jasno čemu to služi! Ima netko da me prosvijetli? :zubo:

res publica
17.04.2006., 23:08
to sam se i ja pitala jer za ovu koju sam imala bilo je nacrtano da se maže samo ispod oka. što onda ide na kapke?

znatiželja
10.01.2007., 15:25
znam da je bilo već, ali nije mi pomoglo. dakle, treba mi krema za oko očiju za suhu kožu, imam 30. god. dajte samo ono što vam je najbolje da mogu lakše odabrati. hvala.

Andjelcic
10.01.2007., 17:43
dr. hauschka okoloocni balzam. najbolje sto sam probala.

Dolores_Claiborne
10.01.2007., 17:56
lumissence od aubreya

PERLA_
10.01.2007., 20:02
AntiOx-od holyplanta,nešto predobro,imala sam od vichy-reti-c,nije joj ni do koljena..:)

Andjelcic
10.01.2007., 20:15
AntiOx-od holyplanta,nešto predobro,imala sam od vichy-reti-c,nije joj ni do koljena..:)
to je protiv bora ili tako nesto, jelda?

PERLA_
10.01.2007., 22:06
To, ti je protiv prvih borica..Kupila sam je jer mi se u zadnje vrijeme učinilo da mi se koža oko očiju jako osušila,pa mi puder stvarao bore:eek: Kad stavim ovu kremicu:cerek: :cerek: :cerek:Sad mi YSL iluminator super izgleda-skoro ga bacila..jer sam mislila-puder je kriv,iluminator je kriv,sve živo mi je palo napamet osim toga da mi je koža oko očiju potpuno dehidrirana:rolleyes:

-ana-
10.01.2007., 23:27
To, ti je protiv prvih borica..Kupila sam je jer mi se u zadnje vrijeme učinilo da mi se koža oko očiju jako osušila,pa mi puder stvarao bore:eek: Kad stavim ovu kremicu:cerek: :cerek: :cerek:Sad mi YSL iluminator super izgleda-skoro ga bacila..jer sam mislila-puder je kriv,iluminator je kriv,sve živo mi je palo napamet osim toga da mi je koža oko očiju potpuno dehidrirana:rolleyes:
ta kremica se ne smije koristiti prije 25. godine,jel? :zubo:

nellaaa
11.01.2007., 01:09
Jedno pitanje,kad se počinju koristiti te kreme za borice oko očiju,jel bolje što prije ili...?Hvala

PERLA_
11.01.2007., 08:39
Jedno pitanje,kad se počinju koristiti te kreme za borice oko očiju,jel bolje što prije ili...?Hvala
Ovisi,kako kod koga..ako vidiš nešto čudno navali na njih..bolje spriječiti nego lliječiti:zubo: Netko već,poslije 20 kuka da ima bore,a netko s preko 30 nema ni jedne..I te kremice se mogu koristiti ispod 25godine,ako imaš kakvih problema-nema veze što su kao namjenjene za određenu dob-malo sam se informirala:zubo: :zubo: :zubo:One hidratantne kao npr. balzam od dr.hauchka moraju se uvijek koristiti-što ranije;)

znatiželja
12.01.2007., 03:28
dr. hauschka okoloocni balzam. najbolje sto sam probala.

je li to dobro baš za suhu kožu?

hvala, žene.

plave oči
12.01.2007., 09:28

Dali znaš gdje ima za kupit Holyplantova kozmetika? Ljekarne,dm,kozmo? Nisam još nikako uspila pronaći, ja sam iz Splita

-ana-
12.01.2007., 11:45
Dali znaš gdje ima za kupit Holyplantova kozmetika? Ljekarne,dm,kozmo? Nisam još nikako uspila pronaći, ja sam iz Splita
imas u dm-u.

Andjelcic
12.01.2007., 11:48
je li to dobro baš za suhu kožu?

da, jer je jako gust, otprilike kao melem. nazalost, ne djeluje na podocnjake, ali meni to podrucje puno bolje izgleda (sto se tice suhoce) otkad ga koristim.

PERLA_
12.01.2007., 17:11
Imaju ih i u ljekarnama,a volim i njihov koncetrat vitamina E-ponekad ga stavim kao nočnu njegu i moram reći da je od njega tanka kožica oko očiju ko bebin guza:cerek:

ines83
12.01.2007., 18:12
meni je odlična od afrodite okoloočna kremica kamilica i zeleni čaj,baš fino hidratizira kožu.Imala sam dr Hautscha kremicu al nisam bila baš nešto zadovoljna, tj. nije niš posebno, za tih 100 kn, a ova afroditina za 30-ak kn mi je suuper!

Andjelcic
12.01.2007., 19:31
joj, meni je ta afrodita jako losa bila. natekle bi mi oci svaki put kad bih je stavila. to je najlosija koju sam probala.

PERLA_
12.01.2007., 20:11
meni je odlična od afrodite okoloočna kremica kamilica i zeleni čaj,baš fino hidratizira kožu.Imala sam dr Hautscha kremicu al nisam bila baš nešto zadovoljna, tj. nije niš posebno, za tih 100 kn, a ova afroditina za 30-ak kn mi je suuper!
Meni se uopće nije upila u kožu :confused:

ines83
13.01.2007., 01:20
QUOTE=PERLA-zd]Meni se uopće nije upila u kožu :confused:[/QUOTE]
Pa ne stavim je puno, tek tolko da fino utapkam oko očiju.Super mi navlaži to područje.Ne mogu vjerovat da od te kreme može peći oko očiju,ja inače imam osjetljivo lice, i na tu kremicu mi koža nije loše reagirala:)

nellaaa
13.01.2007., 01:50
Ovisi,kako kod koga..ako vidiš nešto čudno navali na njih..bolje spriječiti nego lliječiti:zubo: Netko već,poslije 20 kuka da ima bore,a netko s preko 30 nema ni jedne..I te kremice se mogu koristiti ispod 25godine,ako imaš kakvih problema-nema veze što su kao namjenjene za određenu dob-malo sam se informirala:zubo: :zubo: :zubo:One hidratantne kao npr. balzam od dr.hauchka moraju se uvijek koristiti-što ranije;)

Hvala,draga perla ,i što da sad radim?Spriječiti ili liječiti?!!!
Razmislit ću pa vam javim.Ali to mi ne može ništa odmoći i ako probam onako malo koji mjesec iako mi baš i nije potrebno,ali imam ja možda neke male borice...Ma uglavno ne može mi ništa zeznuti?Ajme ne znam,možda pilam,ali sam uvik tako u panici kad nešto novo moram probati

larazg
14.01.2007., 13:26
chanel je meni super a dobar je i shiseido. ja koristim Chanel Precision-rectifiance intense eye i Shiseido benefiance concentrate eye (koja traje oko godinu dana)

Naime, kostaju oko 500 kuna (fakat previse), ali ima i jeftinija varijanta Clarins je isto ok (to ce ti svi reci) a kosta oko 350 kn

znatiželja
14.01.2007., 15:20
chanel je meni super a dobar je i shiseido. ja koristim Chanel Precision-rectifiance intense eye i Shiseido benefiance concentrate eye (koja traje oko godinu dana)

Naime, kostaju oko 500 kuna (fakat previse), ali ima i jeftinija varijanta Clarins je isto ok (to ce ti svi reci) a kosta oko 350 kn

išla sam uzeti nešto od benefiance (pjenu i softner - koristiš li to možda?) i žena mi je rekla da je to za zrelu kožu, da ne uzimam ni slučajno. ??

koja konkretno clarinsova krema?

larazg
14.01.2007., 20:38
išla sam uzeti nešto od benefiance (pjenu i softner - koristiš li to možda?) i žena mi je rekla da je to za zrelu kožu, da ne uzimam ni slučajno. ??

koja konkretno clarinsova krema?

ovako, benefiance jest linija za zrelu kožu.
ja sma ju uzimala kada mi je bilo 25 god i meni je pasala.
Jedan dermatolog mi je rekao ako ti pase korsiti ju jer svaka koža je posebna i niti jedna nije ista.

Sad imam 34 god i koristim Chanel (meni pase jer je dosta vlazna)

Clarinsova krema koja bi tebi odgovarala ne znam, ali samo neka ostane dosta vlazna oko ociju i masna (jer fuckas vlagu kao ti i dalje daje suh osjecaj).

Benefiance je malo masna (ja ju volim koristiti zimi jer je i hranjiva) a chanel je vlazna.

Clarins ima slicno chanelu vlaznu samo pitaj za koju dob. To je najbitnije.

Ja ujutro koristim neku laganu kao podlogicu ali ju noću volim nahraniti

rubylife
21.03.2007., 14:59
Evo, moje dvojbe, vjerujem da vas dosta imakoji se pitate dali treba koristiti kremice oko očiju, kada, koje?
Nadam se da čemo ovdje jedna drugoj pomoći savjetima temeljenim na iskustvima. Ja imam dvojbu: imam 25 godina i nekako imam filing da bi mi trebala ta posebna kremica, nekako mi je koža suha oko očiju a i imam podočnjake. Dali mi netko može ponuditi kremicu koja u sebi nema agresivne sastojke za uklanjanje borica, već nekakvu hidrataciju radi prevencije i omornijeg izgleda?:confused:

Thnx.

barbie5
21.03.2007., 15:04
givenchy power youth!

taman za tvoju dobu

mariposa78
21.03.2007., 15:07
Meni se od Givency Power Youtha toliko susilo podrucje oko ociju, da mi se koza cak u tom dijelu pocela guliti i malo me pekla, tako da sam ga bacila u smece, i sad koristim Avene kremu za oko ociju koja mi je odlicna. Mislim da taj Givency nije za osjetljivu kozu, preagresivan je, ali mozda nekome odgovara...

mariposa78
21.03.2007., 15:08
pardon, givenchy, ne givency :o

anything but angel
21.03.2007., 15:15
ovaj topic već postoji... nikako mi nije jasno zašto ljudi otvaraju stalno nove topice, a niti ne prošvrljaju forumom da vide ima li kakva slična tema već... :rofl:

no dobro... ja imam 22, koristim okoloočne kreme od 18 jer mi je to područje dosta suho i imam podočnjake...
trenutno koristim rosal anti-stress i zadovoljna sam. prije toga sam dugo koristila niveinu plavu okoloočnu kremicu i također bila zadovoljna.
vicy oligo 25 stick mi je nešto najgore što sam stavila na svoje okice - doslovno mi se sva koža ogulila, oči suzile, sve je peklo!!! strašno!:eek:
također je dobra afroditina kamilica/zeleni čaj okoloočna kremica - ne koristim ju ja nego frendica, ali je jako zadovoljna pa ju i ja mislim kupit kad potrošim rosal... eto...:)

PERLA_
21.03.2007., 16:49
AntiOx-holyplant
Dr. Hauschka-balzam
Uopće se ne mogu, odlučiti koja je bolja..:zubo:

patientia
21.03.2007., 19:26
Rosal Antistress mi je bila dobra
Alverde s vidcem isto
Nivea Q10 sam koristila kad sam primijetila prve bore (s 20), ucinila ih je nevidljivima.
vecina Avonovih su mi super (Anew Clinical Eye Lift, Hydrofirming Bio6, Ageless Results, a sljedecu cu probati Anew Alternative protiv podocnjaka)
Planiram probati i Dr. Hauschka balzam za oko ociju i Afroditinu kamilica-zeleni caj.
AntiOx mi je bila grozna, ljepljiva i nije se upijala, ali mi je super Holyplant koncentrat vitamina E.

Andjelcic
21.03.2007., 19:36
meni je afrodita kamilica i zeleni caj premasna i oci su mi oticale od nje.

Arijela
21.03.2007., 22:28
Samo Kanebo balsam. Upravo je savršen. Užasno košta, ali traje šest meseci, pa se da preživit. Savršena stvar.

riminare
21.03.2007., 22:48
Trenutno koristim Chanel - Age Delay Eye.
Nije baš kremica, u dozi je i više je kao gelasta emulzija.
Dobra je nemam toliko zamjerki osim što mi nije za noć jer ja volim noću
da se to sve masti okolo očiju. :zubo:
Trenutno sam također u potrazi za dobrom anti age ili first sign kremom za oko očiju.
Ova Chanelova mi je idealna za dan, odnosno jutro kad se znam probudit natečenih očiju, iziritiranih, podočnjacima do kolina ili sl. Stavrno djeluje.

Sugarplum Fairy
21.03.2007., 22:49
Evo, moje dvojbe, vjerujem da vas dosta imakoji se pitate dali treba koristiti kremice oko očiju, kada, koje?
Nadam se da čemo ovdje jedna drugoj pomoći savjetima temeljenim na iskustvima. Ja imam dvojbu: imam 25 godina i nekako imam filing da bi mi trebala ta posebna kremica, nekako mi je koža suha oko očiju a i imam podočnjake. Dali mi netko može ponuditi kremicu koja u sebi nema agresivne sastojke za uklanjanje borica, već nekakvu hidrataciju radi prevencije i omornijeg izgleda?:confused:

Thnx.

Decleor Hydra Floral. :s :s :s

riminare
21.03.2007., 22:51
Samo Kanebo balsam. Upravo je savršen. Užasno košta, ali traje šest meseci, pa se da preživit. Savršena stvar.

Koliko je to užasno? Ništa nije užasno dovoljno preskupo kad je o našim okicama riječ. :zubo:
Borba je žestoka sa prirodom. :s :D 27 mi je na vratima i užasno se bojim :zubo:

Arijela
21.03.2007., 23:54
Koliko je to užasno? Ništa nije užasno dovoljno preskupo kad je o našim okicama riječ. :zubo:
Borba je žestoka sa prirodom. :s :D 27 mi je na vratima i užasno se bojim :zubo:

Ne znam, oko 600-700 kn. Ali kreme su im zbilja odlične, a bolji mi je balzam za oko očiju nego krema. Upije se i fino ti je.

riminare
21.03.2007., 23:59
http://www.strawberrynet.com/images/products/03789480801.jpg

Jel to ovaj? :D

riminare
22.03.2007., 07:56
Na make up alley najbolju ocjenu ima Lancome- Progres Eye Cream.
Mislim da ću razmisliti o kupnji. Trenutno mi je na listi prioriteta.

Vorivana
22.03.2007., 09:26
imam 29 (skoro sam napisala 28, buhuuhu) i suhu i tanku kožu, dakle onu najgoru za borice, i imam one od mimike i smjehuljice, ali srećom nemam podočnjake ni tamne kolobare. koristim trenutno od pčelarske centrale mirella iva kremu protiv bora i čini mi se ok. ima propolisa i matične mliječi, onak je masnija, ali do jutra koža sve popapa. čini mi se ok. kao da su se malo smanjile (koristim koja 2, možda 3 tjedna), a možda ima i malo autosugestije. u svakom slučaju, to područje mi ne izgleda više onak suho ko papir i izgladnjelo. ak koju interesira, ima na dolcu na mliječnom odjelu, košta oko 45 kuna-kažu skroz prirodna.

enivej, negdje sam nedavno pročitala da je rađeno neko veliko istraživanje glede tih antibora krema i da su skoro sve fejk, da je jedina najbolje rezultate imala oil of olay kremica neka (valjda se tako piše). stoga mislim si slijedeću tu kupiti, totalno zatrovana rezultatima tog, možda lažnog, testinga.

gdi kod nas (zgb) ima za kupiti oil of olay? bi bilo u mulleru?

barbie5
22.03.2007., 09:55
Nuxe ima odlične preparate na prirodnoj bazi. Postoje oni za osjetljivu kožu, protiv prvih bora...

Vezano uz Givenchy-istina, ne odgovara svakome i potrebno je uvijek prvo nabaviti tester.

Vulcano
22.03.2007., 09:56
koristim trenutno od pčelarske centrale mirella iva kremu protiv bora i čini mi se ok

Gdje si kupila tu pčelinju kremu? :)

MilaMalaPlava
22.03.2007., 10:02
Dior 1ere Rides Yeux :s (naravno, u kombinaciji s 1ere Rides za lice :cool: )

Vorivana
22.03.2007., 10:16
Gdje si kupila tu pčelinju kremu? :)

na dolcu na mliječnom dijelu, ak uđeš iz pod zidom onda ti je dučančić/štandić sa lijeve strane, mislim da drugi po redu odma prije prolaza u glavni dio. onak na čošku. e tam dođeš i teta ima sve te iva kreme. ja koristim antistresnu za dan i noćnu neku aktivnu za jelte noć. i super su mi. nije da vidim ili osjetim, nego me sve te antiejđing reklame razmrdaju pa si mislim jesu li dobre za prevenciju od bora. al na koži i rezultati su super. a jeftine sirote.. i hrvacke

anything but angel
22.03.2007., 11:27
imam 29 (skoro sam napisala 28, buhuuhu) i suhu i tanku kožu, dakle onu najgoru za borice, i imam one od mimike i smjehuljice, ali srećom nemam podočnjake ni tamne kolobare. koristim trenutno od pčelarske centrale mirella iva kremu protiv bora i čini mi se ok. ima propolisa i matične mliječi, onak je masnija, ali do jutra koža sve popapa. čini mi se ok. kao da su se malo smanjile (koristim koja 2, možda 3 tjedna), a možda ima i malo autosugestije. u svakom slučaju, to područje mi ne izgleda više onak suho ko papir i izgladnjelo. ak koju interesira, ima na dolcu na mliječnom odjelu, košta oko 45 kuna-kažu skroz prirodna.

enivej, negdje sam nedavno pročitala da je rađeno neko veliko istraživanje glede tih antibora krema i da su skoro sve fejk, da je jedina najbolje rezultate imala oil of olay kremica neka (valjda se tako piše). stoga mislim si slijedeću tu kupiti, totalno zatrovana rezultatima tog, možda lažnog, testinga.

gdi kod nas (zgb) ima za kupiti oil of olay? bi bilo u mulleru?

što nije oil of olaz il tako nekako?! znam da je bilo te marke u dm-u i kozmu, al nisam ju davno vidila... doduše, nisam ju ni tražila pa sam je možda jednostavno predvidila...

barbie5
22.03.2007., 12:10
oil of olaz ima u mulleru i u inozemstvu.

to je navodno najprodavaniji brand u SAD-u, a jako je povoljan.:)

Vulcano
22.03.2007., 14:56
na dolcu na mliječnom dijelu, ak uđeš iz pod zidom onda ti je dučančić/štandić sa lijeve strane, mislim da drugi po redu odma prije prolaza u glavni dio. onak na čošku. e tam dođeš i teta ima sve te iva kreme.

Super, hvala ti :) . Ti si znači, zadovoljna s njom?

riminare
22.03.2007., 17:22
4 testera sam danas dobila u Iris od La Prairie okoloočne kreme za prve znakove.
Trajat će mi dosta testeri, do 45 dana, a do tada ću vidjeti jel bi kupila to čudo od 900 kn.

Došla u Iris po kremu za oko očiju i upala u priču sa tetom, a teta mi vrlo brzo prodala La Prairie Anti Aging Emulsion sa SPF 30 (50 ml).
To opravadava ovoliki broj testera kreme za oko očiju. :zubo:

herecgovka-zg
22.03.2007., 18:50

kolko ml dodje?? jel dobar za ispod korektora?

Tijana
22.03.2007., 18:56
Bepanthenova mala kremica za oči i nos, kupljena na preporuku dermatologa, nešto najbolje do sada. Nema je u svim našim apotekama, no u Grazu se bez problema nađe.

Za ljeto Vichy okoloočni gel.

Arijela
23.03.2007., 08:53
http://www.strawberrynet.com/images/products/03789480801.jpg

Jel to ovaj? :D

Da!

Arijela
23.03.2007., 08:56
kolko ml dodje?? jel dobar za ispod korektora?

Ja sam alergičar pa ima malo stvari koje me ne stežu i ne izazivaju crvene mrljice. Kanebove kreme su jedne od njih, a balzam okoloočni je sjajan. Ovisi kakva ti je kože i kak je osjetljiva. Cure s masnom kožom vjerojatno nisu tak senzibilne na kozmetiku. Balzam nije mastan tak da na njega mećeš kaj hoćeš.

rubylife
23.03.2007., 10:54
Da!

Malo mi je preskupa ta od Kaneba, iako bi je stvarno voljena probat. Jučer sam bila u parfumeriji i teta prodavačica mi je preporučila Eye Revive Beauty Flash - CLARINS, kao osvježava oči, umanjuje podočnjake, koža je mekana i hidratizirana , odlična je podloga za korektor..... ima u sebi bijelog čaja, maslinovog ulja,ginsenga, proteina iz žita,lokvanj,peršin. Sastojci mi se činu odlični i košta oko 270 kn. Jeli itko od vas probao ovu kremicu?

anything but angel
23.03.2007., 11:29
ljudi, jučer kupila Balea kapsule za oko očiju sa vitaminom E i zelenim čajem! i već nakon prvog nanošenja sam oduševljena!!!:s koža je tako meka, zategnuta, glatka i sjajna - ko bebina guza, one sitne prve borice nestanu, čak se i podočnjaci smanje! 5komada dođe 13 kn, a stavlja se jedna kapsula dnevno, ili ujutro ili navečer! od svega što sam probala u zadnje vrijeme ovo mi je jedino pomoglo! :top: postajem vjerni kupac!:zubo:

rubylife
24.03.2007., 09:25
ljudi, jučer kupila Balea kapsule za oko očiju sa vitaminom E i zelenim čajem! i već nakon prvog nanošenja sam oduševljena!!!:s koža je tako meka, zategnuta, glatka i sjajna - ko bebina guza, one sitne prve borice nestanu, čak se i podočnjaci smanje! 5komada dođe 13 kn, a stavlja se jedna kapsula dnevno, ili ujutro ili navečer! od svega što sam probala u zadnje vrijeme ovo mi je jedino pomoglo! :top: postajem vjerni kupac!:zubo:

Vjerujem da ti je taj proizvod OK, ali nije ni jeftin! Računaj da prosiječna okoloočna kremica traje barem 5 mjeseci, ove Balea kapsule bi tebe na 5 mjeseci koštale 390 kn, a za to možeš kupiti vrhunsku kremicu, i nemoraš ići svako malo u DM-a po novu zalihu.

riminare
24.03.2007., 10:14
Malo mi je preskupa ta od Kaneba, iako bi je stvarno voljena probat.

Isplati je se naraučiti preko jagode jer dođe nešto malo ispod 500 kn, pogotovo ako tako traje, a vjerujem da traje jer sve su vrhunske marke super mazive.

Ja ovaj svoj tester od La Prairie stavim ma niti 2 milimetra i još vidim da sam previše uzela.

patientia
24.03.2007., 11:20
Bolje nego Balea kapsule isplati se Holyplant koncentrat E vitamina.

anything but angel
24.03.2007., 12:18
Vjerujem da ti je taj proizvod OK, ali nije ni jeftin! Računaj da prosiječna okoloočna kremica traje barem 5 mjeseci, ove Balea kapsule bi tebe na 5 mjeseci koštale 390 kn, a za to možeš kupiti vrhunsku kremicu, i nemoraš ići svako malo u DM-a po novu zalihu.

ma da, al neću ja njih koristiti baš doslovno svaki dan! ovih pet ću potrošit i stavljat svaki dan da mi se koža oporavi od suhoće jer su za to izvrsne - a dalje ću nastavit svaki dan koristit standardnu kremicu koju sam koristila i do sada, a kapsule za posebne prigode, bar jednom tjedno i kad želim "zablistati"...:cerek: zaljubila sam se u njih, predobre su mi!:s :cerek:
a i već sam se nebrojeno puta uvjerila da cijena nije baš za sve omjer kvalitete, nijedna "skupa" krema mi nije ovako dobre rezultate do sada davala! važno je naći što paše koži, a to da li ja to plaćam 13 ili 350kn i da li na proizvodu piše Balea ili Kanebo je sasvim sporedno! eto, ja sam konačno super zadovoljna!:D

patientia
24.03.2007., 12:49
Ista firma radi Baleu i La Prairie ;)

PERLA_
24.03.2007., 12:58

Đizus koja fantastična informacija..:)
Zato se meni Balea toliko sviđa..:cerek:
Recimo maske za lice..

patientia
24.03.2007., 13:10
Nije sve od Balee njihovo, ali proizvode za lice definitivno radi Beiersdorf

rubylife
24.03.2007., 21:44

Stvarno ludilo informacija! Ej, gdje si to pročitala, jeli to znači da istu kvalitetu proizvoda u biti nude, tj. da se radi o svojstvima iz istih izvora! Ali razlika u cijeni je nevjerovatna, i baš danas u parfumeriji razmišljam da je La Preire malo pretjerano napuhan i da ga zato ljudi kupuju, marketing prodaje 70% proizvoda. Mislim i ako je istina da su im kreme sastojene od posebnog kavijara ribe koja izumire,. nije mi jasno odakle im izlika da im parfem stoji 1000 kn, a verzija sa swarovski kristalima 15000 kn. Da nisu možda u parfem stavili esenciju neke trave koja raste na vrhu Tibeta u samostanu, i koja cvijeta svake 4 god.. i nemam pojma....misli to je meni presmješno-zajebaju narod (da izvinete na izrazu). Inače ja sam odlučila da ću sljedeći tjedan kupiti onu kremicu od Clarinsa koju sam već spominjala. A i odlučila sam probati Balea kapsule!

patientia
24.03.2007., 22:19
Opcepoznato je da Beiersdorf proizvodi La Prairie, kao i Niveu koju neki ne vole, Eucerin koji je vecini super, Labello, Atrix... Ogromna je slicnost izmedju Balea i Nivea proizvoda, a cula sam takodjer od vizazistice kojoj je to rekao glavni u hrvatskom DM-u da ih proizvodi Beiersdorf. Ima razlike vec izmedju Eucerina i Nivee, Eucerin je formuliran da rjesava neke dermatoloske probleme, ne sadrzi parfeme i neke druge sastojke koji znaju iritirati kozu. Ne mislim da je La Prairie toliko bolji koliko je skuplji, furaju se na skupe sastojke poput kavijara koji je na kozi beskoristan, imaju fensi smensi ime, ambalazu i marketing kojeg Balea uopce nema.

rubylife
25.03.2007., 13:38
Ne mislim da je La Prairie toliko bolji koliko je skuplji, furaju se na skupe sastojke poput kavijara koji je na kozi beskoristan, imaju fensi smensi ime, ambalazu i marketing kojeg Balea uopce nema.

U potpunosti se slažem. Nego jeli imaš kakve informacije o Clarinsu?

patientia
25.03.2007., 14:05
Clarins
Azzaro
David Yurman
Porsche
Stella Cadente
Thierry Mugler

patientia
25.03.2007., 14:13
Ovo sto uspijevam pronaci su samo firme koje imaju parfeme u ponudi, buduci da to trazim na nekom sajtu s parfemima. Pogledat cu jos u Wikipedii.

rubylife
25.03.2007., 17:30
Ovo sto uspijevam pronaci su samo firme koje imaju parfeme u ponudi, buduci da to trazim na nekom sajtu s parfemima. Pogledat cu jos u Wikipedii.

:kiss: tnx, baš si srce!

foranorka
25.03.2007., 23:13
Meni je super za podrucje oko ociju Shiseido kremica, svakako pitajte testeric u ljekarni. Nije bas jeftina al je ok, inace imam mjesovitu kozu(vrlo osjetljivi obrazi, t-zona masna), podrucje oko ociju vrlo osjetljivo. Zanima me info dal su sve kreme za oko ociju masnije da dobro nahrane to podrucje? Mislim da je bitnije od kreme za oko ociju, nacin utapkavanja.

Nina-01
26.03.2007., 23:49
Bepanthenova mala kremica za oči i nos, kupljena na preporuku dermatologa, nešto najbolje do sada. Nema je u svim našim apotekama, no u Grazu se bez problema nađe.

Za ljeto Vichy okoloočni gel.

Jel možeš napisati koja je to Bepanthenova kremica?
Ja imam jednu u malom pakiranju,naručila sam je izvana, ali ta je za zarastanje rožnice.:rolleyes: To stavljaš ispod očiju kao kremicu?

lianne
26.03.2007., 23:52
a verzija sa swarovski kristalima 15000 kn.
:eek: ..mora da se salis..:eek:

rubylife
27.03.2007., 09:17
Jučer sam bila u parfumeriji i teta prodavačica mi je preporučila Eye Revive Beauty Flash - CLARINS, kao osvježava oči, umanjuje podočnjake, koža je mekana i hidratizirana , odlična je podloga za korektor..... ima u sebi bijelog čaja, maslinovog ulja,ginsenga, proteina iz žita,lokvanj,peršin. Sastojci mi se činu odlični i košta oko 270 kn. Jeli itko od vas probao ovu kremicu?

Jučer sam kupila ovu kremicu od Clarinsa. ODLIČNA JE! Naime ona služi za trenutno njegovan i odmorniji izgled očiju, stavlja se ujutro ili navečer prije izlaska, preporučuje se svima koji imaju suhu kožicu, tamne podočnjake, keesice ispod očiju... Ali se uz nju preporučuje koristiti i osnovnu njegu, dakle neku boggatiju kremicu koja hrani područije oko očiju po noći. Misli da ću skupit love i kupit ovaj balzam od Kaneba...
Ali, cure moje kad sam jutros stavila Clarinsovu kremicu, oči su mi nakon 10 min izgledale puuuunooo bolje, nanjela korektor poviše i odlično je postojan na kremici. :top:

lianne
27.03.2007., 17:23
i ja danas kupila..bas cu probati veceras...
citajuci tvoje postove namamila si me skroz..mora biti dobro+da malo nagradim svoju kozu jadnu...:zubo:

anything but angel
27.03.2007., 20:13
i ja danas kupila..bas cu probati veceras...
citajuci tvoje postove namamila si me skroz..mora biti dobro+da malo nagradim svoju kozu jadnu...:zubo:

nemoj me tući ako ne bude valjalo...:o meni su baš fine i zadovoljna sam jako.. vidjet ćemo kako će biti s tobom...:)

lianne
27.03.2007., 22:18
nemoj me tući ako ne bude valjalo...:o meni su baš fine i zadovoljna sam jako.. vidjet ćemo kako će biti s tobom...:)
necu..bez brige..nisam agresivka..a i da ne pase..jako puno love sam izgubila :rolleyes:
kako god okrenes samo moze biti super :top:
javim...;)

stijena
28.03.2007., 08:59
htjela bih neku hidratantnu okoločnu, ili za prve bore- iako ih još nemam :zubo: .. znate koju dobru?

gilmoregirl
28.03.2007., 10:37
Ja se razmisljam da uzmem Alverdeovu ali nikad nisam koristila kremu za predeo oko ociju pa sve nesto oklevam, ako neko ima sa njom iskustva - dam se nagovoriti!:p

patientia
28.03.2007., 11:11
Ja sam ju imala, bila mi je dobra, ali tad nisam imala nikakve probleme s tim podrucjem, pa ne znam pomaze li protiv bora, podocnjaka...

lianne
28.03.2007., 11:53
super,super,super...
meksa je koza i malo zategnutija..ali najvise od svega mije gust mazat tu kapsulicu kako je mekano i fino..mmm..
svida mi se..jako..budem povremeno to priustila okama..
jel ti to i na kapke namazes?
ja da :zubo:

lianne
28.03.2007., 11:54
Ja se razmisljam da uzmem Alverdeovu ali nikad nisam koristila kremu za predeo oko ociju pa sve nesto oklevam, ako neko ima sa njom iskustva - dam se nagovoriti!:p

i ja sam je uocila..sigurno cu je probati...no negdje sam zagubila svoju,a ima je jos vise od pola :misli:
:zgubidanka:

anything but angel
31.03.2007., 17:13
super,super,super...
meksa je koza i malo zategnutija..ali najvise od svega mije gust mazat tu kapsulicu kako je mekano i fino..mmm..
svida mi se..jako..budem povremeno to priustila okama..
jel ti to i na kapke namazes?
ja da :zubo:

da, da, naravno, i na kapke - da mi jadni ne ostanu zapostavljeni!!:zubo:
:)

nellaaa
31.03.2007., 19:33
Jel neko možda čuo da je dobro stavljati na područje oko očiju avokadovo ulje ili neko drugo preko noći?I to je kao dobro čisto za prevenciju područja oko očiju kod mlade kože.Mislim,ne znam,čula sam pa pitam da vidim jel to istina?:zubo:Bolje to ili kremica?

anything but angel
31.03.2007., 19:54
Jel neko možda čuo da je dobro stavljati na područje oko očiju avokadovo ulje ili neko drugo preko noći?I to je kao dobro čisto za prevenciju područja oko očiju kod mlade kože.Mislim,ne znam,čula sam pa pitam da vidim jel to istina?:zubo:Bolje to ili kremica?

ja navečer stavljam baleinu nevenovu mast koja je slična melemu i nije namjenjena samo za područje oko očiju nego za njegu osjetljive kože općenito.. a ujutro stavljam laganu kremicu..
ma kupi si neku laganu i nježnu kremicu i bit će ti to ok.. ja ih koristim od 18 godine, čisto radi prevencije jer imam osjetljivo područje oko očiju i ništa mi se loše nije dogodilo - dapače... s tim kremicama ako su blage ne možeš pogriješiti...:)

nellaaa
31.03.2007., 19:58
ja navečer stavljam baleinu nevenovu mast koja je slična melemu i nije namjenjena samo za područje oko očiju nego za njegu osjetljive kože općenito.. a ujutro stavljam laganu kremicu..
ma kupi si neku laganu i nježnu kremicu i bit će ti to ok.. ja ih koristim od 18 godine, čisto radi prevencije jer imam osjetljivo područje oko očiju i ništa mi se loše nije dogodilo - dapače... s tim kremicama ako su blage ne možeš pogriješiti...:)

Hvala ti ,mislim da se tribam prestati bojati da je nešto prerano za početi koristiti,da će mi se koža početi navikavati na sve to prebrzo i da ću tribati početi s sve jačim i jačim kremama.Pa dobro,imam 22 god,i nisam premlada...
Grazie:kiss:

~Jesen
01.04.2007., 10:53
KOJA JE NAJBOLJA OD OVE TRI?
Avon Hydrofirming / Afrodita / Rosal?

patientia
01.04.2007., 12:57
Probala sam Rosal Antistress i Hydrofirming. Obje su dobre, ali Hydrofirming se bolje upije, a mami je uklonio podocnjake.

~Jesen
01.04.2007., 13:03
da, i meni je Hydrofirming bila dobra... ali čisto da čujem vaša iskustva, ako su preostale dvije bolje od Avonove (a približno su isti cjenovni razred) da probam.

nellaaa
02.04.2007., 18:48
Jel neko koristio kremu za područje oko očiju od Avene-a?Za prevenciju,hidrataciju tog osjetljivog područja.I jel se ona može stavljati i na kapak ili samo ispod očiju?Jer ispod očiju nemam borica,nije mi ni toliko suho,ali kapci su mi malo izmučeni-valjda od šminkanja,i bojim se da mi ne postanu onako totalno hrapavi....

emergence
02.04.2007., 19:02
probala sam od frendice ono okoločnu od holyplanta anti-ox...tak se nekak zove. i odlična je! plus kaj ima jako praktičnu pumpicu i jednim stiskom izade taman mrvica

patientia
02.04.2007., 19:22
Meni je bila tako ljepljiva i nije se upijala, sad vidim da svima pase, dodje mi da ju kupim...

Nina-01
02.04.2007., 19:22
Ja sam probala puno okoloočnih kremica....ne znam...jedna zateže,druga je premasna,od treće ne vidim neki učinak....
I onda sam si sama napravila okoloočnu...5 ml.jojobe,3 ml.koštice marelice, 2 ml.ploda dvilje ruže.
Nit je masno,nit zateže..a ulja su....:eek: može se nakon toga normalno šminkat..najbolje do sada!!!:)

ketty
02.04.2007., 19:24
ja još nisam našla pravu koja smanjuje podočnjake,vichy sam kupila i odurna je krema! ODURNA!!! preklo me oko očiju,suzile mi oči,užas jedan..nepodnošljivo!!!

Andjelcic
02.04.2007., 19:46
probala sam od frendice ono okoločnu od holyplanta anti-ox...tak se nekak zove. i odlična je! plus kaj ima jako praktičnu pumpicu i jednim stiskom izade taman mrvica
mene jako privlaci. dobar mi je hauschkin balzam, ali probala bih nesto novo. e sad, ili to ili hausckina kremica.

emergence
02.04.2007., 20:05
mene jako privlaci. dobar mi je hauschkin balzam, ali probala bih nesto novo. e sad, ili to ili hausckina kremica.

hahaha znam sad je i mene počela mamiti.:zubo:
nije da mi treba, to je 2. okoločna koju sam probala u životu pa sad nemrem usporediti. hranjiva je ali nije onako uzasno masna.

Andjelcic
02.04.2007., 20:06
hranjiva je ali nije onako uzasno masna.
pa zvuci dobro. ah, ja padam na te stvari s pumpicom :zubo:

emergence
02.04.2007., 20:10
pa zvuci dobro. ah, ja padam na te stvari s pumpicom :zubo:

hahaha da uzas i ja sam takva. sad kad odem kod frendice joj uvijek malo ukradem. za tu cijenu 50-60kn je stvarno ok.

meni se čini da je ima dosta i da traje bar 3 mjeseca:eek:

patientia
02.04.2007., 20:20
I ja volim pumpice. Ne unose se gadosti u ambalazu, manje kontakta sa zrakom... Problem kod pumpica je sto su napravljene da izadje previse proizvoda.

Andjelcic
02.04.2007., 20:21
I ja volim pumpice. Ne unose se gadosti u ambalazu, manje kontakta sa zrakom... Problem kod pumpica je sto su napravljene da izadje previse proizvoda.

pa da. i tube su jos ok. ne volim teglice. bas mi je zao sto je afroditina vlazilna krema u teglici :tuzni:

Andjelcic
02.04.2007., 20:22
meni se čini da je ima dosta i da traje bar 3 mjeseca:eek:

pa meni hauschkin balzam traje od 12. mjeseca, znaci 4 mjeseca. imam ga jos bar trecinu.

emergence
02.04.2007., 20:25
pa meni hauschkin balzam traje od 12. mjeseca, znaci 4 mjeseca. imam ga jos bar trecinu.

u dosta to traje. jooooj nemoj me sad navuc

necukupitiokoločnunecukupitiokoločnu:Pop:

Andjelcic
02.04.2007., 20:27
u dosta to traje. jooooj nemoj me sad navuc

necukupitiokoločnunecukupitiokoločnu:Pop:
:rofl:
on ti je malo masniji, balzam je, ali korektor/iluminator lijepo sjedne na njega. :) meni je to podrucje malo suse pa mi pase.

PERLA_
02.04.2007., 20:45

Vidiš.:cerek:.. baš mi je drago i meni je izvrsna i puno sam je hvalila po forumu..
Sad sam na Hauschka balzamu i jednako je odličan..;)

Electra8472
02.04.2007., 20:59
meni bi trebala neka takva krema. al evo, ne znam ni sama koju da kupim. probala sam one Balea kapsule sta je jedna od cura tu napisala da su odlicne, mene i nisu odusevile nesto. isto kao i Vichy Oligo 25 u sticku - samo sta je on manje masan od Balee.
evo zapisala sam na papir koje ste sve kreme nabrojile. ima ih sigurno 20. i sad gledam zbunjeno u to. :confused: ne znam sta da kupim.
nemam osjetljivu kozu, a ni premasnu. masti mi se samo t-zona, a nisam nikad imala problema sa pristicima. samo bih htjela da mi se manje vide ovi glupi podocnjaci. i ne bi tila da je nesto premasnoo. ajmo, smanjite izbor na 5-6 komada:zubo:

rubylife
03.04.2007., 08:58
meni bi trebala neka takva krema. al evo, ne znam ni sama koju da kupim. probala sam one Balea kapsule sta je jedna od cura tu napisala da su odlicne, mene i nisu odusevile nesto. isto kao i Vichy Oligo 25 u sticku - samo sta je on manje masan od Balee.
evo zapisala sam na papir koje ste sve kreme nabrojile. ima ih sigurno 20. i sad gledam zbunjeno u to. :confused: ne znam sta da kupim.
nemam osjetljivu kozu, a ni premasnu. masti mi se samo t-zona, a nisam nikad imala problema sa pristicima. samo bih htjela da mi se manje vide ovi glupi podocnjaci. i ne bi tila da je nesto premasnoo. ajmo, smanjite izbor na 5-6 komada:zubo:

Evo ja bi ti iz svog iskustva preporučila Clarins kremicu o kojoj sam već pisala. Koristim je sad nekih tjedan dana i meni je odlična baš za manju napuhnost očiju, tamne podočnjake i svježiji izgled....

Soleiol
03.04.2007., 11:26
Electra,imaš puno kremica-gelova baš namijenjenih za podočnjake.Ja imam lancome hydrazen yeux,baš namijenjene za skidanje umora i podočnjaka,meni je skroz dobra,nije masna,brzo se upije.
Dobra ti je i od kenzokija krema isto za podočnjake,drži se u frižideru pa kad je namažeš ujutro onako fino hladi i smanjuje te podočnjake.
Eto ti još malo za misliti se :zubo:

anaani
03.04.2007., 23:26
za po danu, protiv umornog izgleda i podocnjaka je super
od Lancome-Hydrazen yeux
za navecer Estee Lauder- Advanced Night Repair
a univerzalno super kremica, i za podocnjake i prvih borica je
Clinique-All about eyes

svakako izbjegavati od Estee Lauder-Hydra Complete
kao i Lancaster-Aquamilk
mojim frendicama i meni su ove dvije kremice uzasno iritirale oci!

riminare
04.04.2007., 00:30
kao i Lancaster-Aquamilk
mojim frendicama i meni su ove dvije kremice uzasno iritirale oci!
I meni isto ova
ma nemoš vjerovat, to sranje bi trebalo zabraniti prodavat

anaani
04.04.2007., 01:13
I meni isto ova
ma nemoš vjerovat, to sranje bi trebalo zabraniti prodavat

jelda! uzas! a ova od EL-hydra complete ti je jos gora!!!
estee lauder kao marka me sve vise razocarava, a tako je razvikana....

frogy
04.04.2007., 07:13
Mnoge cure hvale novu Avonovu kremicu alternative protiv podočnjaka. Ima li tko iskustva?

pinkday
04.04.2007., 08:42
ja naručila alternative za oči, dobit ću je u petak.javim kakva je

Electra8472
05.04.2007., 00:54
Evo ja bi ti iz svog iskustva preporučila Clarins kremicu o kojoj sam već pisala. Koristim je sad nekih tjedan dana i meni je odlična baš za manju napuhnost očiju, tamne podočnjake i svježiji izgled....

Clarins Eye Revive? ajd, probat cu nac to.

rubylife
05.04.2007., 09:31
Clarins Eye Revive? ajd, probat cu nac to.

Probaj ako možeš nabaviti prvo tester. Ja sam prekjučer u Limonia zamolila tester balzama za oči od Kaneba, koji je na ovom formu preporučen. Bio bi mi idealan za nočnu njegu ali stoji 710 kn. Pa mi je prodavačica rekla da nemaju testera ali da odem u ljekarnu kupiti sterilne bočice pa da će mi izvaditi malo. I naravno da sam to napravila jer mi ne pada napamet kupiti nešto tako skupo a da ne isprobam. Isto tako mi je dala i noćnu kremu od Clarinsa.
Mišljenja sam da svu preparativnu kozmetiku treba isprobati prije kupnje, jer ono što odgovara meni n etreba tebi i obratno. Zato i postoji toliko proizvođaća....

makica-pakica
05.04.2007., 10:45
Probaj ako možeš nabaviti prvo tester. Ja sam prekjučer u Limonia zamolila tester balzama za oči od Kaneba, koji je na ovom formu preporučen. Bio bi mi idealan za nočnu njegu ali stoji 710 kn. Pa mi je prodavačica rekla da nemaju testera ali da odem u ljekarnu kupiti sterilne bočice pa da će mi izvaditi malo. I naravno da sam to napravila jer mi ne pada napamet kupiti nešto tako skupo a da ne isprobam. Isto tako mi je dala i noćnu kremu od Clarinsa.
Mišljenja sam da svu preparativnu kozmetiku treba isprobati prije kupnje, jer ono što odgovara meni n etreba tebi i obratno. Zato i postoji toliko proizvođaća....
Slažem se sa tobom da treba prvo vidjeti koja ti odgovara pa tek onda kupiti.:top:
Ali ne tako testerom. Nego prvo utvrditi koji imaš tip kože, vidjeti koji sastojci ti ne odgovaraju i na osnovu toga tražiti kremice.
Za podočnjake teško da možeš šta uraditi kada već postoje. Jedino spriječiti njihovu pojavu. I korektorima ublažiti njihov izgled.

rubylife
05.04.2007., 10:49
Slažem se sa tobom da treba prvo vidjeti koja ti odgovara pa tek onda kupiti.:top:
Ali ne tako testerom. Nego prvo utvrditi koji imaš tip kože, vidjeti koji sastojci ti ne odgovaraju i na osnovu toga tražiti kremice.
Za podočnjake teško da možeš šta uraditi kada već postoje. Jedino spriječiti njihovu pojavu. I korektorima ublažiti njihov izgled.[/QUOTE]

Ma, naravno! Kremu odabirem prema svom tipu kože i na osnovi toga tražim tester. A podočnjaci..... ova kremica od Clarinsa mi pomaže u svježijem izgledu i vidim promjenu, na ravno da na to stavljam i korektor bez njega ne ide.

cap_insanio
05.04.2007., 13:15
prije 5,6 dana sam kupila Niveinu DNAge, pa cemo vidjeti valja li chemu. zasad sam zbunjena teksturom, tj. krema je toliko "tanka" da vishe lichi na losion, toliko je rijetka:confused: nadam se da grijeshim, josh je rano, al za ovo nekoliko dana imam osjecaj da ne hidrira bash dovoljno, bar moju kozu oko ochiju...
prije sam koristila rosal antistres, ok je i ona bila, samo kad ja volim mijenjati...

riminare
05.04.2007., 13:45
prije 5,6 dana sam kupila Niveinu DNAge, pa cemo vidjeti valja li chemu. zasad sam zbunjena teksturom, tj. krema je toliko "tanka" da vishe lichi na losion, toliko je rijetka:confused: nadam se da grijeshim, josh je rano, al za ovo nekoliko dana imam osjecaj da ne hidrira bash dovoljno, bar moju kozu oko ochiju...
prije sam koristila rosal antistres, ok je i ona bila, samo kad ja volim mijenjati...

evo ja je testiram već 7 dana al za po danu jer izvrsno hidrira, a ne masti nimalo, bar meni, a i super mi je kao podloga za make up. Već nakon par minuta mogu se šminkat.
Koža oko očiju je ugodno napeta, nema nikakvih reakcija, češanja, suzenja oka, crvenila što me čudi za Niveu. Blagog je mirisa, skoro da ga i nema.
Malo i mene zbunjuje tekstura jer tako rijetku okoloočnu kremu nisam još srela u ni jednoj liniji. U principu je to muž kupio sebi, a ja kradem. :zubo:
Može se reći skroz solidna kremica, srednje cijenovnog ranga.

blaenka
06.06.2007., 12:07
je li netko probao kremu Medobalm(čini mi se da se tako zove) za podočnjake i bore oko očiju. primjetila sam da od kada sam zadnjih 3mj. jako često pred kompom na netu da su mi počele dolazit bore oko očiju, ono baš vidljivo, pa bi probala tu kremu ili ako netko ima nešto drugo za preporučit a da nije preskupo čula sam da ova krema dođe oko 80kn

Esni
06.06.2007., 14:58
je li netko probao kremu Medobalm(čini mi se da se tako zove) za podočnjake i bore oko očiju. primjetila sam da od kada sam zadnjih 3mj. jako često pred kompom na netu da su mi počele dolazit bore oko očiju, ono baš vidljivo, pa bi probala tu kremu ili ako netko ima nešto drugo za preporučit a da nije preskupo čula sam da ova krema dođe oko 80kn

Ja sam imala tester te kreme i nije mi se svidla jer su me pekle oci!Al ovak gledajuci nakon nje koza meka i njezna!Mislim da je ima samo u apotekama jel da???

Esni
06.06.2007., 15:11
Cula sam da koristenjem kremica za oko ociju,koza jos vise se opusta i bore postaju dublje i izrazajnije?!:confused: Ja nekako nevjerujem u tu tvrdnju!Al eto volila bi da cujem i druga misljenja!:D

Callia
06.06.2007., 18:43
Ne slažem se baš s time!

Evo ja baš koristim Niveinu kremu za područje oko očiju i moram priznati da mi sad to područje puno bolje izgleda nego prije. Puno manje borica i manje podočnjaka...
E sad, ne znam kak bi to izgledalo da ju više ne koristim, al nije da ju koristim svaki dan...tak da ne vjerujem da bi bilo gore nego inače...
To je barem moje mišljenje...

MadameD
06.06.2007., 18:58
Ne znam da li je to istina, ali znam da u svojih 30 godina života nisam naišla na okoloočnu kremicu koja mi odgovara... Balea, Nivea, Lancaster, Lancome, Neostrata, Avene, Galenic... Nema šta nisam probala i ni jedna ne valja! Dobijem crvene točkice po podočnjacima, koža izgleda starije nego što je, i onda, nakon par dana nekorištenja ičega se vraati u normalu. Sada koristim za to područje neko bazno ulje tipa bademovo, makadamijino i sl. i koža mi je mrak! Skroz sam zadovoljna.

anything but angel
06.06.2007., 21:32
:eek: nikako se ne slažem! :flop: mislim da je ovo totalno glupa i nelogična tvrdnja! :rolleyes: ja bez okoloočne kremice ne mogu živjeti, s njom mi je koža diiivnaaa :cerek: , a bez nje suha, opuštena, jednom riječju katastrofa! jedino, istina je da se stanje kože oko očiju može pogoršati ako se krema nanosi na krivi način, tj. ako se ta osjetljiva koža puno trlja, poteže itd. jer upravo tako nastaju bore, međutim. ako se kremica utapkava lagano prstima, što je pravilan način nanošenja, sigurna sam da samo može poboljšati stanje.

patientia
06.06.2007., 22:04
Ma ne ma kakvi ma joj.

riminare
06.06.2007., 22:07
ako se kremica utapkava lagano prstima, što je pravilan način nanošenja, sigurna sam da samo može poboljšati stanje.

baš tako :top:

mouse
08.06.2007., 13:50
Ja koristim baleinu i kao da mi je koža oko očiju (točnije ispod očiju) tanja nego prije...?!?

jasmine
09.06.2007., 10:37
mislim da te kreme mogu samo pomoci a ne odmoci, samo svako mora pronaci onu pravu koja mu najvise odgovara

vlale
09.06.2007., 10:56
evo ja mogu samo reći iz svog iskustva da su meni bore postale jače i izraženije kad sam koristila Afroditinu okoloočnu kremicu sa zelenim čajem i kamilicom...užas i groza...tek nakon par tjedana kad sam ju prestala koristiti mi se koža vratila u prvobitno stanje...i sad me strah uopće dalje isprobavati okoloočne kremice

Shtefitza
10.06.2007., 17:54
Cula sam da koristenjem kremica za oko ociju,koza jos vise se opusta i bore postaju dublje i izrazajnije?!:confused: Ja nekako nevjerujem u tu tvrdnju!Al eto volila bi da cujem i druga misljenja!:D

Sto je to krema za oko ociju?

Krema za kozu oko ociju? Ciju kozu? S kojim problemima?

Koza oko ociju je tanja i osjetljivija od ostatka lica. Na nju ne zelimo staviti sastojke koje stavljamo na ostatak lica, npr: SPF faktore, oni kemijski mogu "bockati" kozu ili jos gore, uci u oci.

Isto tako, mnoge zene imaju otekline ispod ociju, pa ih zele smanjiti, koristenjem sastojaka koji iz koze izvuku vodu i oteklina se smanji. Sad recimo da nemate problema sa vrecicam pod ocima, ali vam je koza suha. Cemu koristite okoloocnu kremu? Koristitie nesto manje masnu kremicu, pakiranu u slatku malu kutijicu (koju ste platile jednako kao onu kutiju od 50ml za ostatak lica) i jos vam krema izvlaci vodu koje ionako nemate dovoljno. A i uvijek zaboravite ponijet suncane naocale, pa ne samo da vam okoloocna koza nije zasticena od sunca (niti kremom niti naocalama) nego jos i skiljite. Odlican put ka nastajanju bora.

Ne koristim kreme za oko ociju.

Ps: Kreme za celulit imaju takodjer sastojke za izvlacenje vode iz koze. Da je pocnemo koristiti na kapcima? Brrrr.....

Shtefitza
10.06.2007., 17:58
mislim da te kreme mogu samo pomoci a ne odmoci, samo svako mora pronaci onu pravu koja mu najvise odgovara

Pomoci u cemu?
Odmoci u cemu?

Da li mi sve zene imamo oci koje vape za pomoci?

Shtefitza
10.06.2007., 17:59
ako se kremica utapkava lagano prstima, što je pravilan način nanošenja, sigurna sam da samo može poboljšati stanje.

Stanje cega? Moje oci nemamju nikakvo stanje? Drugo stanje? bolesno stanje?

Da, imas pravo. Koza oko ociju je jako osjetljiva i ne zelimo nista utrljavati, nego samo lagano utapkati.

Shtefitza
10.06.2007., 18:01
Sada koristim za to područje neko bazno ulje tipa bademovo, makadamijino i sl. i koža mi je mrak! Skroz sam zadovoljna.

:) :cool:

Ova ulja su odlicna!

Neke zene ce imat problema s visko masnoce iz ovih biljnih ulja. Ulja se mogu pomijesati s vodom da se napravi emulzija (sto u stvari krema i jest) ili se moze na jos vlaznu kozu nanijeti samo jedna kap ulja i mozda visak ulja poslije pokupiti navlazenom vaticom.

Karmela
10.06.2007., 18:17
Vidis kako smo razlicite. :rofl:
Ja od 16-e stavljam kremice oko ociju, pazim samo da nisu gelovi i da nemaju alkohola u sebi.
Radim to jer uvijek sminkam i nagalsavam oci. Imam 30 godina i niti jednu boricu. Redovito nosim suncane naocale ( i ljeti i zimi) i to je vjerojatno najzasluznije sto mi se borice jos nisu stvorile, ali kremice zaista fino nahrane kozu i ujutro mi je koza oko oka meka i podatna za sminku.

Zene koje toleriraju dnevne/nocne kreme oko ociju smatram sretnicama - svaki put kad sam pokusala dobila sam miliu. Pa sam morala na tiskanje ti h bijelh kvrgica. Lakse mi je kupiti kremicu za podrucje oko ociju nego konstantno imati reakcije.

off:

stefi! good to see you girl! :cerek:

Karmela
10.06.2007., 18:18
Ne znam da li je to istina, ali znam da u svojih 30 godina života nisam naišla na okoloočnu kremicu koja mi odgovara... Balea, Nivea, Lancaster, Lancome, Neostrata, Avene, Galenic... Nema šta nisam probala i ni jedna ne valja! Dobijem crvene točkice po podočnjacima, koža izgleda starije nego što je, i onda, nakon par dana nekorištenja ičega se vraati u normalu. Sada koristim za to područje neko bazno ulje tipa bademovo, makadamijino i sl. i koža mi je mrak! Skroz sam zadovoljna.

I meni je bademovo :top:

billie
10.06.2007., 18:26
:) :cool:

A što da ja koristim okolo očiju? Neka preporuka? Koža mi je suha, tamni podočnjaci se jako vide - vjerovatno jer je koža dosta tanka. Imam 28 god.

patientia
10.06.2007., 20:05
Ulja se mogu pomijesati s vodom da se napravi emulzija (sto u stvari krema i jest)

Ulje i voda se ne mijesaju. Za emulziju je osim ulja i vode potreban i emulgator.

The White Rabbit
11.06.2007., 09:29
ja ne znam šta to oni stavljaju u te okookoločne:mad: ali ja sam od svih dobila alergiju. Od svih koje sam ikada probala. Suze mi oči, budu mi crvene ko majmunsko dupe, nateknu, užas.:mad:

patientia
11.06.2007., 09:56
Desava li ti se to i od krema za lice kad ih naneses oko ociju?

~Jesen
15.06.2007., 16:39
da malo dignen:zubo:
sve pohvale Avon Hydrofirming Bio Eye Cream!
koža ispod očiju osjetno bolje izgleda.

a stvar košta 50ak kuna. super.

*Crvenkapica*
15.06.2007., 18:29
Alverde, definitivno :cerek:

patientia
16.06.2007., 00:21
Koja Alverde krema, s vidcem ili za stariju kozu?