PDA

View Full Version : Kreme za područje oko očiju

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Druuna
23.02.2004., 09:23
Bok!
Može li mi netko preporučiti neku dobru kremu za bore oko očiju?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Pozdrav!

Anteaa
23.02.2004., 10:57
:D A koliko imaš godina (znam da nije lijepo to damu pitati, ali ako ti je 25 onda ti ne treba ista krema kao onima od 45)?

Il'... da budemo finiji... koliko su urezane te bore? Jel' to krema za prevenciju il' poboljšavanje postojećeg stanja?

Druuna
23.02.2004., 11:23
Godina: 25.
Krema mi treba za prevenciju (iako ih vec dosta imam :rolleyes: ).

croft
23.02.2004., 11:45
meni je teta u Douglasa nedavno dala tester Diorove-Capture kreme protiv bora oko ociju:rolleyes: to me ubilo u pojam...:D
meni 23 a ona meni kremu protiv bora :rolleyes: ;)

dala sam je sestri,kaze da nije losa i da ce je kupiti :D :cool:

Anteaa
23.02.2004., 11:47
Eh, da... zaboravila sam te pitati koliko love si spremna dat za kremicu? Ja nekako mislim da se na takvoj kremici (dakle, za oko očiju) ne smije štedit... Ipak nas tu najprije starost izda! :mama:

Hm... Ja sam nedavno otkrila super marku - Carita (http://www.carita.com) . Kremice su im strašno nježne, strašno učinkovite i strašno skupe. Ako ti nije bed dat lovu - kupi si to.
Ili Jeanne Piaubert (http://www.jeannepiaubert.it/home.htm) , oni su malo jeftiniji (ne puno). I jedno i drugo možeš nać u Martimexu (http://www.martimex.hr/) .
Od kremica srednje klase imaš neku dobru od Avenea (potraži u apotekama). Baš je za prevenciju, od 25 do 30 godina.
S jeftinijima nisam imala baš dobra iskustva pa ti preporučam da to zaobiđeš. Uštedi na nekim drugim stvarima pa si ovo priušti nešto bolje. ;)

LadyInRed
23.02.2004., 13:06
ja imam 25 g. kupila sam prije par mjeseci od rosala kremu "protiv prvih bora" oko očiju. vrlo je jeftina a odlična, kao i sve od rosala. ja sam fakat njihov fan:D glavni sastojci su joj vit. e i shea butter. košta 30 kn.

magic
23.02.2004., 13:18
Ja imam 16 godina vishe i isto sam jako zadovoljna Rosalom, dok u posljednje vrijeme nisam otkrila Balea gel - josh jeftiniji i josh 'ugodniji', narochito ispod makeup-a.

Winona
23.02.2004., 13:22
croft kaže:
meni je teta u Douglasa nedavno dala tester Diorove-Capture kreme protiv bora oko ociju:rolleyes: to me ubilo u pojam...:D
meni 23 a ona meni kremu protiv bora :rolleyes: ;)

dala sam je sestri,kaze da nije losa i da ce je kupiti :D :cool:

:D ha,ha i meni isto. A fakat nemam bore. Nego jos ne koristim nikakve oko ociju iako zadnji tester koji sam dobila je bio od HR s nekim cistim retinolom. Sve to proslijedim mami.

To nas valjda zele "navuci" na to da poslije moramo koristiti hocemo necemo ;)

maristella69
23.02.2004., 13:54
Mene samo smeta kod mog obožavanog L'Oreala, što na našem tržištu uglavnom dilaju one 'revitalift', 'ageperfect', und so weiter, proizvode..Nemaju neku normalnu, običnu noćnu kremu, a da nije 'lift', isto vrijedi za kremicu za područje oko očiju...

što su tako 'uskogrudni'?!:rolleyes:

Prejake su mi te kreme, više mi odgovara nešto lakše, mazivije, hidratantnije..

Je li tako slaba ponuda i vani, Winci?!

P.S.
Pod 'zrela kože' se misli 45 i više?!?!?!:confused:

magic
23.02.2004., 14:06
Ja sam posebnu kremicu za oko ochiju pochela koristiti vrlo rano...ne kao preventivu vec zato shto sam za lice koristila proizvode za mjeshovitu kozhu pa su mi se ipak chinili malko preagresivni za to njezhno podruchje.

Probala sam i obichnu Niveu, koju doma imamo u 'kantama', ali je odvec masna da bi se preko nje ujutro mogla nashminkati.

A postoje tako jeftine lagane kremice/gelovi, a i nisu sve protiv bora, ako vas brine da ce vas zbog njihovog korishtenja svrstati medju 'zrelu' don ;)

Winona
23.02.2004., 14:23
Nemaju neku normalnu, obicnu nocnu kremu, a da nije 'lift', isto vrijedi za kremicu za podrucje oko ociju...

pojma nemam. Znam da moja "obicna nocna" malo jaca, od Eucerina isto ima onaj Q10.

LadyInRed
23.02.2004., 14:31
magic, ova kremica je nešto novo od Rosala i baš mi je super;) još je onako u maloj maloj okrugloj kutijici, baš kewl:D osjećam se k'o prava dama, pa već se trackam s kremicama protiv bora juh:D
rosal je jedino što moja prekomplicirana problematična, masna a dehidrirana koža može podnijeti.

prije ove sam se trackala s gelom za njegu mlade kože oko očiju od Synergie i bila sam zadovoljna. općenito mislim da si gelovi možda i bolji izbor od krema jer se s kremom može dogoditi jutarnja otečenost i peckanje okica:)

magic
23.02.2004., 14:48
Ja ne volim kremice u kutijcama...shkifasto mi prste mochit unutra...jebiga, mojamalafobija ;):zubo:

maristella69
23.02.2004., 14:58
LadyInRed kaže:

prije ove sam se trackala s gelom za njegu mlade kože oko očiju od Synergie i bila sam zadovoljna. općenito mislim da si gelovi možda i bolji izbor od krema jer se s kremom može dogoditi jutarnja otečenost i peckanje okica:)

Imaš pravo, koristila sam ovaj gel! Jako je dobar, mogla bih ga opet potražiti.
Onaj u tubici, ne?!:)

LadyInRed
23.02.2004., 19:06
maristella69 kaže:
Imaš pravo, koristila sam ovaj gel! Jako je dobar, mogla bih ga opet potražiti.
Onaj u tubici, ne?!:)

yep:) taj je. lijepo hladi i osvježava, posebno kad imaš feeling da su ti oči natečene.

magična, i meni uđe sve pod nokte kad zagrebem u kutijicu, jebat ga. al' kad imam feeling kad je gledam na ormariću da sam strašno fina:zubo: a kakve ti to koristiš a da nisu u kutijicama?:misli?

naka
23.02.2004., 22:55
synergieov gel sam upotrebljavala, ali ga već dugo nisam vidjela na policama (dm-a naravno :D ), no vrlo sam zadovoljna green lineovom kremicom 1+4 (to bi kao neki vitamini trebali biti) zato jer se a) brzo upija i odlična je za "po danu", b) cijena skoro kao balea i c) u tubici je - ima nas jos fobicnih - kreme u kutijicama spatulom vadim :rolleyes:

lahor
24.02.2004., 00:06
Ja razmisljam o nekoj kvalitetnoj kremici za podrucje oko ociju, ali ne znam koliko je to zapravo ucinkovito i nije li sva ta kemija u tim kremama zapravo vise stetna nego korisna.

Inace, probala sam onu Rosalovu protiv prvih bora (nije bas nova kremica, pa bilo je toga i prije 2 godine) i Sinergie gel koji mi se nije svidjao jer je zatezao.

sunčica
24.02.2004., 08:25
magic kaže:
Ja sam posebnu kremicu za oko ochiju pochela koristiti vrlo rano...ne kao preventivu vec zato shto sam za lice koristila proizvode za mjeshovitu kozhu pa su mi se ipak chinili malko preagresivni za to njezhno podruchje.

same here :top:

kao vrlo mlada (tamo negdje do 22.) koristila sam snažne kreme i tonike, često i s dodatkom alkohola (početnička greška :rolleyes: ), ne bih li isušila masnu kožu tako da su te kreme stvarno totalno neprikladne za područje oko očiju

mislim da sam svoju prvu kremicu (antirid :cerek: ) kupila još u srednjoj školi, negdje sa 16 godina

sunčica
24.02.2004., 08:26
LadyInRed kaže:
rosal je jedino što moja prekomplicirana problematična, masna a dehidrirana koža može podnijeti.

off topic - jesi probala Avene kremice u kombinaciji s termalnom vodom?

LadyInRed
24.02.2004., 10:42
sunčica kaže:
off topic - jesi probala Avene kremice u kombinaciji s termalnom vodom?

jesam. u redu su, ali na duge staze mi ne odgovara:(

lahor, meni je rosalova kremica protiv prvih bora totalno otkriće jer je nikada prije nisam vidjela. jer nisam tražila, nije mi trebala:mig:

Tihana
24.02.2004., 14:08
Noćna - Rosal protiv prvih bora:top: :top: jako mi je dobra, općenito mi je Rosal odličan

Dnevna - lagana Baleina - oko 25 kn:top: :top: :top:
preporulka - balenino mlijeko za tijelo je genijalno

Billi
24.02.2004., 14:39
magic kaže:
Ja ne volim kremice u kutijcama...shkifasto mi prste mochit unutra...jebiga, mojamalafobija ;):zubo:

zapravo je nehigijenski grabit kermu prstima, tubice su nabolje.
ja koristim Naj Oleari za oci, i za lice nesto imam. dobra a ne preskupa marka.

Anteaa
24.02.2004., 15:21
magic kaže:
a i nisu sve protiv bora, ako vas brine da ce vas zbog njihovog korishtenja svrstati medju 'zrelu' don ;)
Pa ja mislim da madoj koži u dvadesetima i ne trebaju te agresivne kremice nego neke nježne koje samo dobro vlaže taj dio oko očiju.
Ja sam takve počela koristiti s 20 godina. Evo me, nedavno navršila 25, a borica još ni blizu. :)

P.S.
Za one koje možda kremom zakamufliraju cijelo područje oko očiju (ko šta sam ja radila dok me ne prosvijetliše): kremica se stavlja ispod oka i, po želji, ispod obrva, ali nikako na i blizu kapka.

pink_cat
24.02.2004., 17:40
Meni je super od Lancastera Absolute moisture . Umanjuje podočnjake i spriječava nastanak prvih bora.

pink_cat
24.02.2004., 17:44
[QUOTE]Anteaa kaže:
[Hm... Ja sam nedavno otkrila super marku - Carita (http://www.carita.com) . Kremice su im strašno nježne, strašno učinkovite i strašno skupe. Ako ti nije bed dat lovu - kupi si to.

Čula sam da su to super kreme. Koji je raspon cijena?

Anteaa
24.02.2004., 22:02
Hm, dosta su skupe. Ovu oko očiju još nisam probala jer trošim Lancaster neku s kisikom. Kad tu potrošim, kupit ću si i Carita oko očiju. Zašto? Zato što sam kupila njihov tonik, masku, dnevnu i noćnu kremicu i lice mi se doslovno preporodilo. :) Prebacujem se na njih definitivno.

Dnevni fluid sam platila skoro 600 kn, a noćnu oko 530 kn.

pink_cat
24.02.2004., 22:18
da čula sam da su to odlični proizvodi, ali kak ja nemam nikakvih problema sa kožom :cheer: i dobro podnosim i ove malo "jeftinije", još ću pričekati koju godinu na ove ekskluzivnije kremice. Mama mi koristi La prairie i to je apsolutno savršenstvo. Ona je alergična na sve, ali ovo joj je super. Uspjelo joj je maknuti one smeđe fleke od sunca, i staračke pjege sa ruku. Ma pravo ludilo. :top:

diadora
26.02.2004., 01:38
magic kaže:

Ocito nas ima vise fobicnih:D
Ja sam tome doskocila stapicima za usi.
Samo me STVARNO nerviraju one kutijice sa lip balm od L'Occitane jer su stvarno dobre , a tako nehigijenski neprakticne:(

Crow Jane
13.04.2004., 13:29
Dakle, dolijala sam :rolleyes: - godine me stisle :D

nakon 3 dana pijančevanja i neprospavanih noći, oči su mi crvene, peku me i dobila sam podočnjake i BORICE :eek:

Ima neko instant rješenje za ovaj problem, u vidu kreme? :eek:

Imala sam neku Clarinsovu, al mi je :flop: :rolleyes:

Help!

magic
13.04.2004., 13:43
Kremshnite.

Hannah
13.04.2004., 14:18
naspavaj se dobro namazana masnijom kremom (ili vlažnom) - ovisno kako ti koža i inače traži, i sve će biti ok! :)

pink_cat
13.04.2004., 14:26
malo sna, malo kapi za oči i neka kremica oko očiju. koju clarinsovu si imala? Da li možda Gel Contour des yeux?

Crow Jane
13.04.2004., 15:13
pink_cat kaže:
malo sna, malo kapi za oči i neka kremica oko očiju. koju clarinsovu si imala? Da li možda Gel Contour des yeux?

jes, taj! I od tog su me oči još jače pekle :eek:

ma nemrem ni spat jer mi pod prozorom neke mačketine urlaju :rolleyes:

pink_cat
13.04.2004., 15:20
i ja isto imam taj gel. nisam primjetila neke senzacionalne rezultate u otklanjanju podbuhlosti :D mene fala bogu nisu pekle oči.

Studentica
13.04.2004., 15:36
skuhaj caj od kamilice 2 vrecice...
i onda iscijedi tak da vrecice ne budu prepune vode..
i stavi svaku na jedno oko i drzi 10 minuta (nek budu mlake)
prodje odmah
i naspavaj se....
pusa

pink_cat
13.04.2004., 15:59
joj, to sam jednom stavila i otkrila svoju alergiju na kamilicu

lahor
13.04.2004., 18:29
Ja isto :zubo:
Faca prepuna plikova, a kapci duplo veci.

Hana_
13.04.2004., 19:49
od kamilice su i mene uzasno pekle oci.....cak ima topic na zdravlju o tome :D

matsa
13.04.2004., 20:43
Izjavila Tihana Harapin Zalepugin da ona cijeli život područje oko očiju maže s Melem mašću. A ona bogme dobro izgleda za svoje godine (jest da ju nikad nisam vidjela uživo), ali čini se vrlo dobro održavanom.:W

*Girlie*
13.04.2004., 21:07
jakod obre kapi za oci su Proculin. kostaju oko 12 kn ja mislim, mozda malo vise. kad su ti crvene oci, kad te peku, ukapas si njih i sve bude super. provjereno. probaj s njima mozda ti pomognu sta se tice peckanja, crvenila... sretno.

piccola
13.04.2004., 21:38
*Girlie* kaže:
jakod obre kapi za oci su Proculin. kostaju oko 12 kn ja mislim, mozda malo vise. kad su ti crvene oci, kad te peku, ukapas si njih i sve bude super. provjereno. probaj s njima mozda ti pomognu sta se tice peckanja, crvenila... sretno.

super kapi! ja ih cesto koristim. bolje su sto puta od npr. visine. one ce ti sigurno pomoci kod crvenila.

vjeverica
14.04.2004., 10:32
Crow Jane kaže:

ma nemrem ni spat jer mi pod prozorom neke mačketine urlaju :rolleyes:
Probaj prvo rasterati macke :D , pa se dobro napavaj, a onda te kremice

vjeverica
14.04.2004., 10:33
*Girlie* kaže:
Znas mozda da li su dobre ako osoba nosi kontaktne? meni se znaju malo od leca oci zacrveniti.:rolleyes:

croft
14.04.2004., 12:28
meni pomognu vrecice od kamilice

fairy
14.04.2004., 12:43
vjeverica kaže:
Znas mozda da li su dobre ako osoba nosi kontaktne? meni se znaju malo od leca oci zacrveniti.:rolleyes:

Dobre su i za leće(ja probala) i stalno ih koristim jer Visine mi ne pašu, često su mi iziritirale oči, a proculin su kao pravi melem za oči.:W

Lali Puna
14.04.2004., 13:47
a jel ima netko za preporučiti dobru kremu za oko očiju, da nije anti age (ne treba mi) nego ultra hidratantna, baš protiv podočnjaka i podbuhlosti....

Dosad sam imala Clinique All Abuot Eyes (niš posebno, koža puno vlažnija, al nikakva čuda nije napravila), a trenutno imam Lancome Hydra Zen Yeux i isto nije ništa spektakularno,mislim da bi isti efekt postigla i s pet puta jeftinijom kremom....

Crow Jane
14.04.2004., 16:14
goldberry kaže:
a jel ima netko za preporučiti dobru kremu za oko očiju, da nije anti age (ne treba mi) nego ultra hidratantna, baš protiv podočnjaka i podbuhlosti....

Dosad sam imala Clinique All Abuot Eyes (niš posebno, koža puno vlažnija, al nikakva čuda nije napravila), a trenutno imam Lancome Hydra Zen Yeux i isto nije ništa spektakularno,mislim da bi isti efekt postigla i s pet puta jeftinijom kremom....

Pa upravo to mene i zanima! Neda mi se hitat parice na neke Chanel pizde materine ako vulgaris ZG melem pomaže! (e to bum probala + te kapi - tnx curice :w )

U međuvremenu malo mi je bolje s očima, al zaključila sam da sam prestara za cuganje i ševu po cele noći :rolleyes: - nemam više 18 goddamn :rolleyes: :D

pink_cat
14.04.2004., 16:35
melem je odličan, ja ga fakat za sve koristim:top:

pink_cat
14.04.2004., 16:51
dobru, ali baš dobru kremu za oko očiju koju bi mogla preporučiti još nisam našla.
by the way. neki su pisali da im još ne trebaju kreme oko očiju jer su premladi. ali kaj da onda stavljam oko očiju kad mi na kremi za lice piše da ju ne smijem mazati oko očiju :confused:

Lali Puna
14.04.2004., 17:19
ja mislim da ti negdje do 25 zaista ne treba baš previše krema za oko očiju...jedini ak imaš viška vremena i novaca i kajaznam...

A od 25 na više ti treba krema za oko očiju, ali ne anti-age, protiv bora ili takve neke...nego samo neka ultra hidratantna

No, primjetila sam da danas pod utjecajem agresivnog marketinga kozmetičke industrije i ženskih časopisa koji stvaraju paranoju oko svake nesvršenosti na koži sve mlađe i mlađe cure počinju koristiti keme za oko očiju, pa čak i one protiv bora:rolleyes:

pink_cat
14.04.2004., 17:22
apsolutno se slažem sa tim što si rekla. ali kaj da onda stavljam oko očiju kad na mojoj običnoj hidratantnoj kremi za lice piše izbjegavati područje oko očiju.

pink_cat
14.04.2004., 17:29
ne samo na ovoj koju sad koristim, nego na svim koje sam do sada koristila. a to nisu bile kreme protiv bora i sl.

Lali Puna
14.04.2004., 17:32
pa ako nemaš 25 -ona ništa ili ako baš inzistiraš, neki vazelin, melem ili običnu Niveu soft il tak nešto

Ako imaš 25 ili više - neku hidratantnu kremu za oko očiju, nisam sigurna za Nivee, L'Oreale i slično, ali znam da svaka skuplja firma ima takvu kremicu - hidratantna za oko očiju, a nije protiv bora

Sad sam se sjetila da je i Garnier imao neki Fresh gel ili tak nešto...ima i Vichy ja mislim Thermal S Yeux...

Crow Jane
14.04.2004., 17:53
Ja koristim već dugo samo Biotherm hydradetox i ta smije oko očiju.

Dosad sam bila sva ponosna kak nemam bora oko očiju, al jebi ga evo ih :eek: :rolleyes:

U pravilu se pridržavam onog beauty sleep od 8 sati, no ovi su me blagdani ubili i sad mi evo posljedica....:rolleyes: :(

pink_cat
14.04.2004., 20:44
goldberry kaže:
pa ako nemaš 25 -ona ništa ili ako baš inzistiraš, neki vazelin, melem ili običnu Niveu soft il tak nešto

nemam 25, ali nemrem zamisliti da stavim korektor a da ispod njega ne stavim podlogu. od kad se mažem nijednom mi se nije dogodilo da ispod pudera ne stavim kremu. puno je štetnije stavljati korektor na golu kožu nego staviti i najgoru kremu. nisam ni napisala da stavljam kreme protiv bora (stavljam protiv podočnjaka), samo sam se osvrnula na pisanja nekih forumašica da ne treba stavljati ništa oko očiju, dakle nikakve kreme. što mislim da nije dobro. jer ako njeguješ ostatak lica onda moraš njegovati i njegov najosjetljiviji dio, a to je dio oko očiju.

pink_cat
14.04.2004., 20:48
od silnog pisanja, ja blesava nisam ni napisala kaj ja stavljam :D sad sam si zadnje kupila od Lancastera aquamilk kremicu. baš je fina masna (ali brzo se upije, tak da se ne sjajiš) i služi samo za hidrataciju i smanjivanje podočnjaka.

Crow Jane
14.04.2004., 20:56
pink_cat kaže:
od silnog pisanja, ja blesava nisam ni napisala kaj ja stavljam :D sad sam si zadnje kupila od Lancastera aquamilk kremicu. baš je fina masna (ali brzo se upije, tak da se ne sjajiš) i služi samo za hidrataciju i smanjivanje podočnjaka.

Jel? A ja dobila tester i bila zadovoljna, hm...ali nisam znala da je protiv podočnjaka...deder reci ti meni kaj piše na tvojoj - vidla sam da ima nekoliko vrsta...;)

pink_cat
14.04.2004., 21:07
ovak:
aquamilk
absolute moisture
eye cream

Lancaster exsclusive bio-milk complex plupms your delicate eye area with hydration and essential nutrients. Puffines and dark circles are reduced, your skin is revived with suppleness, smoothness and absolute softness.

eto to bi kao trebala raditi. kao što sam već napisala nisam još našla kremu koju bi mogla sa sigurnošću preporučiti, ali ova je korektna. nemam alergiju, nisu crvene oči, a dal imam manje podočnjake :confused: ja si umišljam da imam. ali što je kozmetika nego iluzija i naša nada da to djeluje

Anteaa
14.04.2004., 21:57
goldberry kaže:

Hm, trenutno koristim Lancasterovu i korektna je, ali ništa spektakularno. Meni čak i premalo hidratizira to područje oko očiju (za dan je oke, ali kad je stavim navečer ujutro se probudim osušena oko očiju :( ).

Frendica mi je probala Carita i oduševljena je. Kremica je iz linije za dehidriranu kožu i tu definitivno kupujem kad potrošim ovu Lancasterovu. Košta oko 250 kn.
(Ja imam masku iz te linije i ne tražim dalje, svega mi. :D )

(Znam da sam više dosadna s hvaljenjem Carita kozmetike, al' ja sam toliko oduševljena njihovim stvarima da si ne mogu pomoć! :cerek: )

link: Carita Extra Moisturising Eye Contour (http://www.carita.com/prod/prod.php?ref=3235000)

piccola
14.04.2004., 22:01
jel neko isprobao onu nivea kremicu za podrucje oko ociju (neznam kako se zove) , navodno smanjuje podocnjake
vidila sam jos i l orealovu neku u tubici ista stvar pise.
to su neke jeftinije varijante pa me zanima jel neko zna???

pink_cat
14.04.2004., 22:03
probala sam niveinu. to je prva njihova stvar koja baš ne valja. barem meni. nikak se nije htjela upiti ni dobro razmazati

piccola
14.04.2004., 22:07
inace nivea soft kremu za lice meni je to savrsena krema pa sam mislila probat i ovo da previse ne eksperimentirma sa markama.
probala sam i druge , masu skuplje kreme za lice pa nisma bila zadovoljna.

pink_cat
14.04.2004., 22:09
inače mi je sve od nivee super, ali evo ova mi nikak nije odgovarala.

piccola
14.04.2004., 22:14
a traj zg melem sto spominjete sto to nije malo premasno za oci ???

pink_cat
14.04.2004., 22:24
zavisi kakvu kožu imaš. meni su nekad noge tako suhe da mi ni ulje, ni vazelin nisu dosta. oko očiju nisam stavljala melem, ali vjerojatno nekome paše

Zmijica
15.04.2004., 15:03
piccola kaže:
jel neko isprobao onu nivea kremicu za podrucje oko ociju (neznam kako se zove) , navodno smanjuje podocnjake
vidila sam jos i l orealovu neku u tubici ista stvar pise.
to su neke jeftinije varijante pa me zanima jel neko zna???
Nis ne radi. Probala. Nije losa, lijepo mirisi, navlazi kozu, al podocnjak ni mrdnut.

piccola
15.04.2004., 16:21
Zmijica kaže:
Nis ne radi. Probala. Nije losa, lijepo mirisi, navlazi kozu, al podocnjak ni mrdnut.

a nista onda,
ja mislim da nema te kremem koja moze smanjit skroz podocnjake , mozda malo ublaziti ali nista drugo

AFRODITA69
16.04.2004., 02:28
bilo sto sa green tea extractom..za bore-najbolje!!!!!!!!!!

Crow Jane
19.04.2004., 09:50
hej apdejt :D

Mažem si sa Melemom, jebate :s
Jest da je malo masni, al upije brzo i vidim borice nestale :eek: :D

Na podočnjake ne djeluje, al dobro, ajd. ;)

Claire
20.04.2004., 09:43
Crow Jane kaže:
hej apdejt :D

Mažem si sa Melemom, jebate :s
Jest da je malo masni, al upije brzo i vidim borice nestale :eek: :D

Na podočnjake ne djeluje, al dobro, ajd. ;)

sta je stvarno dobar?

mislim, onda sam ja pizda jer trosim bar 300 kuna mjesecno na raznorazne cudotvorne kreme za oko ociju (btw... ja ih nanosim i oko usta jer se bojim tzw ;) pushackih bora)

diadora
21.04.2004., 00:04
Crow Jane kaže:

nakon 3 dana pijančevanja i neprospavanih noći, oči su mi crvene, peku me i dobila sam podočnjake i BORICE :eek:

Instant rjesenje za podocnjake i crvenilo oko ociju nakon burne noci ti je krema za hemeroide. Znam da zvuci lose ali RADI! Navodno best kept secret manekenki i ostalih koje vole banciti do kasno , a sutra izgledati kao da su imale svoj beauty sleep.

diadora
21.04.2004., 00:07
Claire kaže:
sta je stvarno dobar?

mislim, onda sam ja pizda jer trosim bar 300 kuna mjesecno na raznorazne cudotvorne kreme za oko ociju (btw... ja ih nanosim i oko usta jer se bojim tzw ;) pushackih bora)

Vitamin E u sticku radi super za oko ociju i usta i po celu - ako se puno mrstite, nevidljiv, ne masan nego vise vlazan i drzi cijeli dan, ne izaziva crvenilo i svrbez ociju:top:

charlize
21.04.2004., 11:22
Diadora,
a gdje se moze nabaviti taj vitamin E u sticku?

Lali Puna
21.04.2004., 13:29
E, sjećam se da je moja frendica nešto slično radila s onim kapsulama vitamina E....probušila i mazala...tak nešto....

pink_cat
21.04.2004., 13:34
to je radila i moja frendica (to sa kapsulama vit. E), ali sam nedavno negdje pročitala da to nije dobro. jedini problem je kaj sam zaboravila zakaj nije dobro :bonk:

charlize
21.04.2004., 13:37
ma i ja s kapsulama. ali sad kad vidim da ima stick....
a sto ne bi bilo dobro s uljem iz kapsule?

pink_cat
21.04.2004., 13:39
mislim da sam to čitala u jednoj knjizi o koži. budem pogledala pa vam javim. :D

diadora
21.04.2004., 20:42
charlize kaže:
Diadora,
a gdje se moze nabaviti taj vitamin E u sticku?

U Sephori - ne znam koliko ti je zgodno
by Lorac
Mada vjerujem da ces uz malo trazenja sigurno naci nesto u blizini.

charlize
22.04.2004., 15:18
diadora, hvala.
ali nije mi sephora available. mozda za par mjeseci odem u london. trazila sam neke druge firme, ali izgleda da to niko drugi ne pravi osim stick s puno E vit. za ispucale usne, a ne mogu to oko ociju.

Clea
23.04.2004., 09:04
Crow Jane kaže:
Dakle, dolijala sam :rolleyes: - godine me stisle :D

Imala sam neku Clarinsovu, al mi je :flop: :rolleyes:

Help!

isti slučaj...:D

i neko vrijeme sam manično tražila pomoć po ljekarnama...em mi svako preporuči nešto drugo, em nemaju pojma što da mi dadnu:rolleyes:

na kraju sam doma našla ulje od kantariona...i malo namazala oko očiju...za dva dana problem riješen 80%...

jest da nisam 100% bez borica kao prije dva, tri mjeseca, al bar me više ne pece, zateže, bubri i slično...

sad s tim mažem kad sam doma, a po vani koristim onu kremicu za oko očiju od avena...dušu dalo:D

Crow Jane
25.04.2004., 17:51
Hmmmmmmmmm! Popucala mi je koža ispod oka :eek: :eek:

kak? crvena mi je crta i peče me ko sam vrag :eek:

Pa kaj da sad radim?

HaHa
25.04.2004., 19:08
Balea ima gel u kapsulama; koncentrat E vitamina i ekstraktom zelenog čaja, ekstrakt preslice i voskom cvjeta narcise. Djeluje mi jako nježno i super higijenski (ima nježan miris) za taj dio lica jer je u perli, koža je jako mekana nakon nanošenja i nije masna.
Cijena 12,90 kn za pet kom. u pakiranju. Znači za cijeli mjesec 77 kn, ak koristiš jednom dnevno kak se preporuča.

HaHa
25.04.2004., 19:10
diadora kaže:
Instant rjesenje za podocnjake i crvenilo oko ociju nakon burne noci ti je krema za hemeroide. Znam da zvuci lose ali RADI! Navodno best kept secret manekenki i ostalih koje vole banciti do kasno , a sutra izgledati kao da su imale svoj beauty sleep.

i ja sam to negdje pročitala:jumping:

diadora
27.04.2004., 01:35
Crow Jane kaže:
Hmmmmmmmmm! Popucala mi je koža ispod oka :eek: :eek:

kak? crvena mi je crta i peče me ko sam vrag :eek:

Pa kaj da sad radim?

zajebi melem pod hitno

Crow Jane
27.04.2004., 07:31
diadora kaže:
zajebi melem pod hitno

Jesam, da znaš :eek:

Prva 2 dana je bilo ok s tim melemom, a posle mi koža sprhla :eek:

Sad se povratila, hvala bogu :s

Kupit ću si one ampule, pothitno.

magic
27.04.2004., 07:56
CJ, nisam chitala cijeli topik, ali ovo pucanje kozhe nekako mi se ne svidja..

A da se ti ipak obratish dermatologu?

Crow Jane
27.04.2004., 10:13
magic kaže:
CJ, nisam chitala cijeli topik, ali ovo pucanje kozhe nekako mi se ne svidja..

A da se ti ipak obratish dermatologu?

Pa sad mi se čini da ipak ima veze s Melemom :eek: :eek:

magic
27.04.2004., 10:14
Mozhe biti, ali isto tako mozhe biti i nastavak pochetnih simptoma nekog akcema ili neshto takovoga.

Tu je kozha najosjetljivija, ne bi ti bash bilo pametno experimentirati.

Ja bih pokazala struchnoj osobi.

LadyInRed
27.04.2004., 11:32
joj CJ proljeće dušu dalo za takve stvari:( posebno još te kreme poput melema koje imaju taj lanolin koji q....mene zadnje vrijeme cijelo lice svrbi, pecka, raspucava se....oko nosa sam to riješila običnim Plimycolom, nadam se da je ovo zadnja "proljetna" tura peckanja i problema s kožom:rolleyes:
Cj trči kod dermatologa

rachelst
27.08.2004., 07:56
evo mene interesira kakve i koje kreme ili gelove za oko očiju upotrebljavate da ste s njima jakoooooo zadovoljne...
ja imam baš onako tamne izražene podočnjake i tila bi ih s nekakvim kremicama ublažit..i naravno započet prvu njegu protiv bora...do sada sam koristila vichy..avenue...clarinse....al meni ništa posebno...čula sam za neku novu chanelovu sa metalnom kuglicom na vrhu pa daj napišite šta je vama dobro
tenkju:cool:

aola
27.08.2004., 09:34
rachelst kaže:
evo mene interesira kakve i koje kreme ili gelove za oko očiju upotrebljavate da ste s njima jakoooooo zadovoljne...
ja imam baš onako tamne izražene podočnjake i tila bi ih s nekakvim kremicama ublažit..i naravno započet prvu njegu protiv bora...do sada sam koristila vichy..avenue...clarinse....al meni ništa posebno...čula sam za neku novu chanelovu sa metalnom kuglicom na vrhu pa daj napišite šta je vama dobro
tenkju:cool:

joj, ja sam tolko tog isprobala da je dobro sto jos imam podocnjake a da nisu ispali od toga svega :kukuc:

rachelst
27.08.2004., 09:54
iiiiii. aola s čim si najzadovoljnija:raspa:
joj kad bi bar moji nestali od svega šta sam ja probala.....al neće k. sinovi nedaju se ..pa eto kontam aj da čujem vas s čim ih mažete......
ko zna možda ih mi samo uzgajamo sa svim tim kremicama bit će njima još lipše pa se ne daju:rolleyes:

aola
27.08.2004., 10:36
rachelst kaže:

ko zna možda ih mi samo uzgajamo sa svim tim kremicama bit će njima još lipše pa se ne daju:rolleyes:
:s

tako je.. zato cu ih ja poceti uzgajati od sad na dalje s jefinim kremicama, mamicu im njihovu

piccola
27.08.2004., 11:50
ja sam dobila tester chanelove kreme eye lift , kao za podocnjake. i svaki put kad ju stavim probudim se s tamnim kolutovima:rolleyes: , evo i jutros. nikad vise :flop:

Chlea
28.08.2004., 18:42
Meni se dosada najbolje pokazala kremica od Clarins-a , i to njihov Special eye contour balm za suhu kozu.
Ja to stavljam ujutro i naveče i stvarno djeluje protiv borica, ali baš i ne protiv podočnjaka.
Za podočnjake koristim korektor.

Karmela
29.08.2004., 03:42
Koristim Oil of Olay (Olaz) eye lifting serum, i jako sam zadovoljna. Kosta oko $20 i u testiranjima se pokazala dosta bolja od nekih skupljih proizvoda.
Kozica oko oka mi je fino nahranjena cijeli dan, i sminka se ne razmazuje.
Inace nemam izrazene podocnjake niti puno borica oko ociju (zahvaljujuci ovoj kremici, izmedju ostalog ;)). Kao sto ti je netko vec rekao, tesko da ce krema za oci sama "srediti" problem podocnjaka, mislim da si moras skombinirati korektor + nekaj kaj njeguje.

rachelst
30.08.2004., 06:57
ma ja znam da treba korektor i imam ja svoj YSL:cerek:
al to je dekorativa a ja pričam ternutno o preparativi ...nešto što njeguje...eto..znači onaj novi chanel ništa .....hvala što mi rekoste jerbo zamisli da sam dala 328 kn i sranje joj kako bi poludila:clint:

Chlea
30.08.2004., 09:34
Po mom dosadašnjem iskustvu (10 g) jako je teško naći
nešto od preparative:p što bi efikasno djelovalo protiv borica
i podočnjaka istodobno :(

A pošto mi se neda trackat i kupovat više krema za oko očiju
ja sam, u određenim godinama:D , dala prednost ovim anti- bore
kremicama, a podočnjaci dakle - dekorativa ...

:w

Lali Puna
30.08.2004., 10:01
osim toga, podočnjaci su vrlo često znak nekog zdravstvenog poremećaja.
Ti ne očekuješ doista da ti nestanu samo do kreme?
A mogu biti i urođeni, pa da ne znam šta trackaš imaš ih i možeš ih se samo operacijom riješiti...

Alissa_7
30.08.2004., 10:11
piccola kaže:
ja sam dobila tester chanelove kreme eye lift , kao za podocnjake. i svaki put kad ju stavim probudim se s tamnim kolutovima:rolleyes: , evo i jutros. nikad vise :flop:

A da probate koristiti kreme protiv podocnjaka, a ne za njih?:lol:

dora
30.08.2004., 13:42
Ublaziti podocnjake kremom? :confused: Prvi put cujem. I nemojte mi rec, namazete kremu i nemate podocnjake :confused: wtf?

Marija_1963
30.08.2004., 14:52
Meni su oduvijek osobe s podočnjacima djelovale drugačije, nekako produhovljeno, kao da pišu poeziju cijelu noć! :D Šta je u tome loše, a?? Uživajte u sebi, kakve god da jeste, život je prekratak !;)

Fosil
30.08.2004., 15:21
Ma sve ti je to samo spika da se iskompleksiranim i jadnim ženicama izmuze lova. Svi smo mi skloni tome da potrošimo lovu na skupe preparate, koji će nas pomladiti, ali kad bi to bilo moguće, onda bi škvadra s puno love bila vječno mlada.
A nije to baš tako. Čak i oni koji ne znaju šta će s parama i život im se svodi samo na brigu o samima sebi, ako ne pribjegnu plastici kad - tad izgledaju kao pureći vratovi.
Činjenica je da je koži potrebno dodati malo vlage i masnoće izvana, ali velike razlike između tih preparata i nema. Glavno je da nemaš alergijsku reakciju na onaj koji koristiš, da koži daješ kvalitetnu ishranu i puno vode iznutra, da imaš dobru gensku podlogu i da se štitiš od sunca i vjetra. A sad da li košta 50 ili 500kn i nije neka razlika. Sve je to marketing.

sunčica
30.08.2004., 17:40
Rosal

cijena sića (u odnosu na ostale)

s obzirom da imam masnu kožu, uvijek su mi preporučivali kojekakve gelove , ali meni su oni katastrofa -- zategnu mi kožu, imam osjećaj kao da mi se bore stvaraju naočigled

+ nastojim spavati dobro i redovito, mislim da će teško neka kremica riješiti problem podočnjaka, bore će jedino možda malo usporiti

I dobra mi je bila Avene (inače mi jako odgovara njihova kozmetika)

Karmela
30.08.2004., 18:15
[QUOTE]sunčica kaže:
[B]Rosal

cijena sića (u odnosu na ostale)

s obzirom da imam masnu kožu, uvijek su mi preporučivali kojekakve gelove , ali meni su oni katastrofa -- zategnu mi kožu, imam osjećaj kao da mi se bore stvaraju naočigled

Niti ja ne volim gelove. Mislim da su oni za djevojke do 17 godina, kojima fakat ne treba njega koze oko ociju.

LadyInRed
30.08.2004., 18:24
meni su moji podočnjaci jebeno sexy:frajer: muškarci kažu da ih podsjećaju na burnu, neprospavanu noć:D ima nešto chic u podočnjacima:D

za prve borice oko očiju sam dugo koristila gel od Garniera. nije loš. mislim, borica nemam, da li od toga ili ih prirodno nemam, ne bih znala.
Rosal mi je izazivao peckanje i suzenje nakon nekog vremena. odustala sam privremeno od kremica za njegu kože oko očiju.

aola
30.08.2004., 21:27
Marija_1963 kaže:
Meni su oduvijek osobe s podočnjacima djelovale drugačije, nekako produhovljeno, kao da pišu poeziju cijelu noć! :D Šta je u tome loše, a?? Uživajte u sebi, kakve god da jeste, život je prekratak !;)
:D :D :D
prvi puta da je netko tak nesto lijepo napisao o podocnjacima..
dirnuta sam mada ne volim poeziju..
:romeo:

Chlea
31.08.2004., 07:55
meni su moji podočnjaci jebeno sexy muškarci kažu da ih podsjećaju na burnu, neprospavanu noć ima nešto chic u podočnjacima

viš ti ovo:p

jako dobar stav:top:

rachelst
31.08.2004., 09:21
goldberry kaže:

Ti ne očekuješ doista da ti nestanu samo do kreme?
A mogu biti i urođeni, pa da ne znam šta trackaš imaš ih i možeš ih se samo operacijom riješiti...
ma neočekujem da nestanu nego jednostavno da njegujem tu kožu ako može nešto da ih ublaži i je moji su upravo te vrste urođeni majku im njihovu :mad:

rachelst
31.08.2004., 09:28
[QUOTE]LadyInRed kaže:
[B]meni su moji podočnjaci jebeno sexy:frajer: muškarci kažu da ih podsjećaju na burnu, neprospavanu noć:D ima nešto chic u podočnjacima:D

:s :s :s :s :s
e ovakav ću i ja morat stav zauzet glede mojih podočnjaka

hvala cure i neznam šta se pojedine jedinke čude kao nikad nisu čule za kremice za područje oko očiju...moš mislit...al nema veze...:B
probat ću sa vichyem jer mi njihova kozmetika paše a od puno krema mi suze oči i zacrvene se i sl.....
ma zanimalo me jer ko koristio taj chanelov novi k. jer znam da puno košta a nemam pojma kakav je pa da se ne zaletim:W

croft
31.08.2004., 10:28
Srecom nemam problema sa podočnjacima,ali evo cura koju ja znam isprobala je kreme i kreme,nista njoj to nije pomoglo.
Sad radje potrosi na dobar korektor koji ce joj koliko-toliko prekriti podocnjake.

Fosil
31.08.2004., 10:46
croft kaže:
Srecom nemam problema sa podočnjacima,ali evo cura koju ja znam isprobala je kreme i kreme,nista njoj to nije pomoglo.
Sad radje potrosi na dobar korektor koji ce joj koliko-toliko prekriti podocnjake.

Na žalost korektor, pogotovo bez dobre podloge će samo pogodovati stvaranju bora oko očiju. Ali, znam, ko će misliti na sutra kad želi za današnji izlazak prikriti podočnjake.

A cure da vas ja pitam jednu stvar, koja nema direktne veze s ovom temom, ali ipak ima.

Koliko vas obavezno, ali mislim stvarno OBAVEEEEZNOOOO
temeljito skida šminku i čisti lice prije spavanja ( o pranju zuba da i ne govorim). Imam osjećaj da se danas cure, pogotovo one mlađe, prilično aljkavo odnose prema tome. Mislim da nema ništa gore za lice kad se u jutro probudiš razmrljane sinoćnje šminke.

croft
31.08.2004., 10:59
uvijek sam skidala sminku prije spavanja,pa i onda kad bi dolazila u 5 ujutro pijana...

Lali Puna
31.08.2004., 11:01
nije da nisam čula i da ne koristim kreme za oko očiju, ali od kreme ne očekujem da mi makne podočnjake. Očekujem da mi navlaži i njeguje kožu oko očiju i to je to.
Protiv podočnjaka koristim korektor ili tamne naočale(ovo garantiram ima učinka :D).

Skidam šminku uvijek prije spavanja u koje god doba noći ili jutra i u kojem god stanju došla kući....kao mlađa sam bila puno nemarnija oko toga, a sad sam valjda stekla neku rutinu pa to napravijm totalno nesvjesno....

I, btw - uopće nije grozno probuditi se razmrljane šminke ujutro....tad ja imam taman onaj neki 'smokey eyes' look koji se namjerno ne može nikako postići! :D

sergio
31.08.2004., 11:11
croft kaže:
uvijek sam skidala sminku prije spavanja,pa i onda kad bi dolazila u 5 ujutro pijana...

ja isto

sunčica
31.08.2004., 11:32
Fosil kaže:

temeljito skida šminku i čisti lice prije spavanja ( o pranju zuba da i ne govorim). Imam osjećaj da se danas cure, pogotovo one mlađe, prilično aljkavo odnose prema tome. Mislim da nema ništa gore za lice kad se u jutro probudiš razmrljane sinoćnje šminke.

nikad, doslovno nikad nisam legla sa šminkom

uvijek detaljno skidanje, pa umivanje pa tonik/ termalna voda, pa kremice za oko očiju i lice. I malo klindamicina na prištiće. Ma kako ušlagirana bila, to je ritual.

i onda ja imam problema s tenom :hebemu: :hebemu: :hebemu:

Fosil
31.08.2004., 11:47
sunčica kaže:
nikad, doslovno nikad nisam legla sa šminkom

uvijek detaljno skidanje, pa umivanje pa tonik/ termalna voda, pa kremice za oko očiju i lice. I malo klindamicina na prištiće. Ma kako ušlagirana bila, to je ritual.

i onda ja imam problema s tenom :hebemu: :hebemu: :hebemu:

Svaka čast!!!

Možda stvarno griješiš u odabiru preparata. Znam da npr. Lancom kreme ne odgovaraju svakome ma kako skupe bile. Za neku kožu jednostavno znaju biti pre teške pa uzrokuju čepljenje pora i svašta drugo.

dora
31.08.2004., 12:25
Fosil kaže:

Ja.
Nikad nejdem niti spavat bez da sam skinula sminku i otusirala se, bez obzira kad i u kojem stanju dosla doma :D

Cak i kad jednom nije bilo plina u kvartu, pa se voda nije mogla grijat prek bojelra, zakuhavala sam vodu u loncu da bi se mogla potusirat nakon dolaska doma :cerek:

Zmijica
31.08.2004., 12:54
Puder obavezno skinem, a ostalo... kako kad.
Na podocnjake se vise ne obazirem :kava:
Koristim Avene jer ne dobivam reakciju na njega. Onaj obicni, a ima i neki protiv bora, al to nije moj problem.

BTW, kad vec pricamo o poeziji & podocnjacima, Pavlicic ima jako dobar opis seksi podocnjaka u Stroju za maglu :zubo:

luca
31.08.2004., 13:19
rachelst kaže:

za otecene oci: Clarins gel (ali on nije hidratantan)
za suhu kozu oko ociju: Avene (ja to mazem i na usta kad nemam mazivo pri ruci)
za dane kad sja sunce: hidratantna krema SPF 30 (zaboravila proizvodjaca)
za tamne podocnjake: ne postoji ;)

ovo mi je dobitna kombinacija, ne mislim mijenjati.

sminku skidam svaku vecer, kad sam pri sebi. kad nisam, ionako padnem s vrata i obucena i s cipelama zaspem na prvom stolcu...

Billi
31.08.2004., 13:31
dora kaže:
Ja.
Nikad nejdem niti spavat bez da sam skinula sminku i otusirala se, bez obzira kad i u kojem stanju dosla doma :D

Cak i kad jednom nije bilo plina u kvartu, pa se voda nije mogla grijat prek bojelra, zakuhavala sam vodu u loncu da bi se mogla potusirat nakon dolaska doma :cerek:

same here!!! ak se ranije tusiram pa poslije jos izvodim cucke, opet perem nonice i ispod ruke. sminku uvijek do kraja skinem. i pijamu ili u cem vec spavam, mijenjam par puta tjedno, stalno mi mora imati onaj osjecaj svjezine.

Tijana
31.08.2004., 13:43
LadyInRed kaže:
Rosal mi je izazivao peckanje i suzenje nakon nekog vremena. odustala sam privremeno od kremica za njegu kože oko očiju.

I meni je Rosal bio koma, oci su me pekle vec nakon par minuta, a suyile jos nekih sat vremena. I bile tak krvave za splasit se. :flop:

Probala sam onaj gel od Oil of olaz, bio mi dosta dobar, a sad koristim obican Vichy gel Thermal S. On mi je mrak, fino nahrani kozu, brzo se upije pa i nema vise peckanja i suza! :top:

maristella69
31.08.2004., 14:29
Uf, neka posebna dramatika podočnjaka je ok, ali ne kod podbuhlosti:flop: - te reminiscencije na 'burnu' noć baš nisu seksi.:nono:
..i pristaju više onom noir look-u sa početka 90-ih.
(uf, što bih ja onda dala da sam imala podočnjake!):rolleyes:

Btw, ja fakat na jako malo žena primijetim podočnjake - jel' se to sve retuširaju?!:confused:

anya
01.09.2004., 07:37
Ja dugo nisam koristila kreme za počnjake. Sad sam naručila neku iz avona na sniženju a čula sam da je nije loša ni od oriflame. Ja kad duže spavam onda su manji, inače malo korektora stvar riješi bez problema pa se puno ne zamaram. Inače, pročitala sam da žene koje imaju urođeno počnjake (ali ne pretjerano, to ni meni nije lijepo za vidjet) su strastvene...

LadyInRed
01.09.2004., 07:48
maristella69 kaže:
Uf, neka posebna dramatika podočnjaka je ok, ali ne kod podbuhlosti:flop: - te reminiscencije na 'burnu' noć baš nisu seksi.:nono:

nije podbuhlost ono na što mislim:D
lijepi, sexy podočnjaci su nešto drugo:D
podbuhlost podsjeća na alkoholičare:D

magic
01.09.2004., 07:58
Ja sam kremice za oko ochiju zapravo vishe koristila u ranijoj dobi negoli sad, jer sam imala masnu i problematichnu kozhu.

Pa sam pretpostavljala da proizvodi namijenjeni takvoj kozhi nikako ne odgovaraju njezhnom podruchju oko ochiju.

LadyInRed
01.09.2004., 08:04
magic kaže:
Ja sam kremice za oko ochiju zapravo vishe koristila u ranijoj dobi negoli sad, jer sam imala masnu i problematichnu kozhu.

Pa sam pretpostavljala da proizvodi namijenjeni takvoj kozhi nikako ne odgovaraju njezhnom podruchju oko ochiju.

to je istina. proizvodi namjenjeni masnoj koži obično imaju takav sastav koji radi površinski peeling kože i isušuju (što ti ne primjećuješ), zatim salicilnu kiselinu i sl. to je jako opasno za nježno područje oko očiju, na duže staze.
kako je moje područje oko očiju sasvim ok, ipak se bojim da ga ne oštećujem tim kremama jer uvijek malo "pobjegne" pa bih ipak voljela imati nešto za to, ali više hidratantni gel nego nešto "čudotvorno" što briše bore, jer to ne postoji.

magic
01.09.2004., 08:09
Razmishljanje ti je :top:

Brisanje bora kremom je iluzija, naravno.

Znam da cete vjerovatno radije posegnuti za skupljim preparatima, ali Balea ima IZVRSTAN gel za podruchje oko ochiju. Mislim da koshta 28 kuna, a traje dulje od dva mjeseca jer ga treba uistinu par tochkica da bi kozha bila nahranjena. Koristim ga ujutro i uvecher i jako sam zadovoljna. Borice stoje tamo gdje su i bile ali kozha oko ochiju izgleda svjezhe i dobro 'drzhi' sjenila.

Da se razumijemo, gelom se vishe ne nazivaju samo oni prozirni preparati, vec i gel-kremice koje su puno laganije texture i ne ostavljaju masni trag pa su ujedno i odlichna podloga za make up.

LadyInRed
01.09.2004., 08:15
da, gelovima se nazivaju i gel-kremice. našla sam si jednu fantatičnu gel-kremu od Collistara za lice. nevjerovatno odgovara mojoj masnoj koži, lagano matira, a opet je nahrani vlagom. ma super.

ovo od Balee zvuči odlično. davno sam koristila baš gel od Garniera. to bih promijenila. a 28 kuna stvarno nije puno za nešto probati, pa i da ne odgovara:)

magic
01.09.2004., 08:26
Tom sam logikom i ja krenula ;)

I na kraju koristim SVE od Balee.

Ama bash sve.

Ne mogu vjerovati da je nakon Lancomovog hidr. gela koji mi je 'donekle' odgovarao a placala sam ga (kad bih uspjela skupiti lovu) cca 50 eura, najbolji proizvod koji mi odgovara Balea losion od cca 18 kuna.

LadyInRed
01.09.2004., 08:35
probam pa javim. možda kupim već danas;)

Chlea
01.09.2004., 08:47
I na kraju koristim SVE od Balee.

i ja sam primjetila da je balea i više nego OK:top:

svih par baleinih proizvoda koje sam kupila bili su i više nego solidni, a o povoljnoj cijeni da i ne pričam

balea :top: :top: :top:

:W

Bocca della Verita
01.09.2004., 15:50
bas sam kupila nivea visage kremu za oko ociju.
jel ima ko kakva iskustva sa njom?

Lali Puna
01.09.2004., 16:18
ja kupila Nivea Visage nakon korištenja Cliniquea i lancomea...mišljah - jebemu, pa zakaj da dajem 200 kuna kad i ona za 50-ak jednako ne briše bori i jednako vlaži i hrani kožu...

Tekstura i razmazivost te smetanje očima su neusporedivo gori u odnosu na one skuplje....a ostalo - pih, krema k'o krema...nemam od nje novu kožu oko očiju...al opet, neću ju kupiti ponovno...

aola
01.09.2004., 16:30
goldberry kaže:
ja kupila Nivea Visage nakon korištenja Cliniquea i lancomea...mišljah - jebemu, pa zakaj da dajem 200 kuna kad i ona za 50-ak jednako ne briše bori i jednako vlaži i hrani kožu...

zato sam si ja danas kupila ove nove koje su dobili u DM...
Jedno je kremica, drugo gel.. Rekla sam si, nek ih voda nosi oboje, dodju samo 20-tak kuna svaki.. :mig:

Karmela
01.09.2004., 18:17
magic kaže:
Razmishljanje ti je :top:

Brisanje bora kremom je iluzija, naravno.

Retinoli su se pokazali kao do sada najbolji proizvod za "brisanje" sitnih borica. Retinol je inace derivat vit. A, penetrira kozu (sto je vazno jer ne stoji samo na povrsini) i regenerira ju iznutra. Djeluje skoro kao peeling, samo sto ne radi iz vana i potice kozu na regeneraciju.
Problem sa retinolom je sto su mnoge zene jako osjetljive na njega (moze ga se naci i razblazenog) a osobito u vrijeme ljetnih zega.
Naime ne preporucuje se izlagati kozu na suncu dok ga se koristi. Dermatolozi ga preporucuju na prve znake starenja, jer onda su i rezultati najbolji.
Takodjer i novi preparati na bazi copper-a su zanimljivi jer navodno poticu stvaranje elastina u kozi (kojega inace sa godinama gubimo uslijed cega se stvaraju bore).

sunčica
01.09.2004., 18:33
magic kaže:

Balea losion od cca 18 kuna.

:s :s :s

mene su doslovno poznati zaustavljali na ulici i pitali na kakav sam čudotvoran tretman išla kako mi se koža bila poboljšala

histeria
02.09.2004., 23:03
goldberry kaže:

I, btw - uopće nije grozno probuditi se razmrljane šminke ujutro....tad ja imam taman onaj neki 'smokey eyes' look koji se namjerno ne može nikako postići! :D [/B]

:s :s :s :s konacno, evo apsolutno se slazem...kad tak odem spavati....jutra su mi bas mrak...pogledam se u ogledalo i ocekujem strasilo, al se uvijek ugodno iznenadim...;)

Fosil
03.09.2004., 08:16
Karmela kaže:
Retinoli su se pokazali kao do sada najbolji proizvod za "brisanje" sitnih borica. Retinol je inace derivat vit. A, penetrira kozu (sto je vazno jer ne stoji samo na povrsini) i regenerira ju iznutra. Djeluje skoro kao peeling, samo sto ne radi iz vana i potice kozu na regeneraciju.
Problem sa retinolom je sto su mnoge zene jako osjetljive na njega (moze ga se naci i razblazenog) a osobito u vrijeme ljetnih zega.
Naime ne preporucuje se izlagati kozu na suncu dok ga se koristi. Dermatolozi ga preporucuju na prve znake starenja, jer onda su i rezultati najbolji.

Ovo s retinolom i nije baš točno u potpunosti. Retinol se doista pokazao kao najbolji i moja preporuka je svakako Lancaster Retinol linija. Što se tiče njegove osjetljivosti na sunce, to ne stoji. U tim kremama se on nalazi u inkapsuliranom obliku, a i svaka kvalitetna krema u sebi ima i filter za sunce. U tom obliku se i sa upotrebom Retinola apsolutno slobodno možete izlagati suncu.

nina
04.09.2004., 17:10
Najbolja mi je do sada bila Biothermova s maslinovim uljem (Age Fitness). Koristila sam i Diorovu First Action, a sada Chanelov Age Delay. Biotherm i dalje vodi :top:

Karmela
04.09.2004., 19:15
Fosil kaže:
Ovo s retinolom i nije baš točno u potpunosti. Retinol se doista pokazao kao najbolji i moja preporuka je svakako Lancaster Retinol linija. Što se tiče njegove osjetljivosti na sunce, to ne stoji. U tim kremama se on nalazi u inkapsuliranom obliku, a i svaka kvalitetna krema u sebi ima i filter za sunce. U tom obliku se i sa upotrebom Retinola apsolutno slobodno možete izlagati suncu.

Ja inace imam osjetljvu i svijetlu kozu i mene iritira. Dobro je poceti sa nekom kozmetickom linijom (nap. Lancaster, manja kolicina retinola), ali su puno bolji oni kaj ti dermatolog propise, ali i skuplje na zalost, jer imaju veci % retinola u kremi.

Leeloo
06.12.2004., 14:09
Gledala sam nedavno intervju sa nekom manekenkom. Tražili su od nje da otkrije neki beauty tip.

Kaže da je baby ulje za područje oko očiju fantastično.

To nije prvi put da čujem nešto na taj fazon. Nailazila sam na to po internetu u beauty tipsima Je li iko probao?

Evo ja se baby-uljim već 2 dana.

mrkenangelo
06.12.2004., 14:12
mažem cijelo tijelo baby uljem (u koje dodam obično nekakvo eterično ulje - ružu i slično)

Pink Lemon
06.12.2004., 14:15
ja radim nesto slicno - zagrebaci melem ili nevenovu mast stavim na vlaznu vatu i namazem podrucje oko ociju!

super mi je, jer od nosenja leca i buljenja u komp cesto imam osjecaj zategnutosti i napetosti oko ociju, a od ovog mi, na neku foru, bude lakse! :)

mrkenangelo
06.12.2004., 14:30
kaj je to nevenova mast? (znam - mast od biljke neven, ali kakvo je djelovanje?)

Samantha
06.12.2004., 14:32
mrkenangelo kaže:
mažem cijelo tijelo baby uljem (u koje dodam obično nekakvo eterično ulje - ružu i slično)

zasto dodas etericno ulje,ima neki extra ucinak il?

dobila par bocica pa ne znam sta s njima;)

mrkenangelo
06.12.2004., 14:35
Samantha kaže:
zasto dodas etericno ulje,ima neki extra ucinak il?

dobila par bocica pa ne znam sta s njima;) naravno da ima... nađi neku knjigu o aromaterapiji pa pogledaj kaj te zanima... (koja ulja imaš? da li su eterična ili mirisna?)

Tigrica
06.12.2004., 14:37
a jel se u to baby ulje moze jos dodati vitamin E? onaj iz bocice? ono, kao protiv starenja koze i bora?
:misli:

sergio
06.12.2004., 14:43
Leeloo kaže:
Gledala sam nedavno intervju sa nekom manekenkom. Tražili su od nje da otkrije neki beauty tip.

Kaže da je baby ulje za područje oko očiju fantastično.

To nije prvi put da čujem nešto na taj fazon. Nailazila sam na to po internetu u beauty tipsima Je li iko probao?

Evo ja se baby-uljim već 2 dana.

ja se "mazem" s baby uljem oko ociju svakodnevno. ali to zato, posto ga koristim za skidanje sminke i maskare. probala sam vec svasta, ali se mi je baby ulje pokazalo kao najbolje za podrucje oko ociju. btw. johnsonovo se mi ne svidja previse..

Samantha
06.12.2004., 14:49
mrkenangelo kaže:
naravno da ima... nađi neku knjigu o aromaterapiji pa pogledaj kaj te zanima... (koja ulja imaš? da li su eterična ili mirisna?)

etericna

limun,lavanda...jos neke,ne sjecam se

sergio
06.12.2004., 15:18
Samantha kaže:
etericna

limun,lavanda...jos neke,ne sjecam se

limun - djeluje antisepticno i koristi se za mastnu kozu. moze se koristiti i ko prirodan deodorant...

lavanda - je isto antiseptik i dobro utjece na regeneraciju stanica. isto se koristi kod mastne koze, ekcema ...

ali se etericna ulja, koliko je meni poznato, ne preporucuju za podrucje oko ociju.

Samantha
06.12.2004., 17:39
hvala sergio:)

heureka
06.12.2004., 19:47
e bas sam se sad natrackala bebi uljem u koje sam stavila par kapi etericnog ulja ruzmarina:)
mirisem samo tako;)

croft
06.12.2004., 19:51
ja sam prije sa johnsonovim uljem skidala sminku sa ociju

Ella E
06.12.2004., 21:28
Mojoj priji je, nakon šta je luda jedna :D kožu izderala razno raznim preparatima, dermatolog preporučija korištenje maslinovog ulja za skidanje šminke.
Kako mi je ona bila cimerica, tako san i ja tu naviku skupila od nje.
Malo zna bit neuredno i triba se više puta proć sa vaticom priko očiju, al ja ulje prelijen u neku manju bočicu, i to mi je najdraže sredstvo za skidanje šminke.
Ma nema do prirode! :top:

Hana_
06.12.2004., 21:53
Ja skidam sminku s ociju, bademovim uljem, kupim ga u dm-u od holyplanta i super mi je :top: ima vitamina e u njemu

magic
06.12.2004., 22:27
ne skidam nichim posebno shminku.

Umijem se Freeman gelom za umivanje, kad sam rastroshna ili nemam freeemana kupim Johnson gel.

Mlaka voda, zapjenim, umijem, sve ide dolje.

iggix
06.12.2004., 22:54
Ella E kaže:
Mojoj priji je, nakon šta je luda jedna :D kožu izderala razno raznim preparatima, dermatolog preporučija korištenje maslinovog ulja za skidanje šminke.
Kako mi je ona bila cimerica, tako san i ja tu naviku skupila od nje.
Malo zna bit neuredno i triba se više puta proć sa vaticom priko očiju, al ja ulje prelijen u neku manju bočicu, i to mi je najdraže sredstvo za skidanje šminke.
Ma nema do prirode! :top:

Ja sam za maslinovo ulje pisala ovdje po forumu, ali sam redovno bila ignorirana od strane forumskog pucanstva. :D
Ma, to je super.....

Jedna moja frendica je dugo skidala shminku margarinom i maslacem. Ma, to je koma za vidjeti. :D

A za bademovo i ricinusovo tvrde kako potice rast novih trepavica, te daje poseban sjaj.

Koristila sva tri i bademovo dobija moj glas za cishcenje. A prije spavanja cetkicom od maskare namazati ricinusovim uljem - to daje lijep rezultat. Mora se samo redovno raditi .

magic
06.12.2004., 22:56
I obichno mlijeko je izvrsno za chishcenje kozhe :)

iggix
06.12.2004., 23:00
magic kaže:

Umijem se Freeman gelom za umivanje, kad sam rastroshna ili nemam freeemana kupim Johnson gel.

Mlaka voda, zapjenim, umijem, sve ide dolje.

Uvijek sam se divila zenama koje uspiju skinuti shminku samo pjenom od gela ili sapuna. Ja sam nakon par pokushaja samo dobila efekt napushenog rakuna: crvene oci i crnopodrucje oko ociju.

Inace, nekih 6 godina uopce nisam koristila pjene i sapune - uzasno sam reagirala na njih, pogotovo podrucje oko ociju.

Ti, magic, vjerojatno imash malo masniju kozu, zar ne?

Edit: ovo s mlijekom moram probati. Sad mi sve domace godi....

magic
06.12.2004., 23:01
svinjskimasnu :D

donedavno ;)

sad su godine uchinile svoje pa imam skoro pa normalnu :)

iggix
06.12.2004., 23:09
:D Ajd kapni koju kapljicu, u krizi sam trenutno. :D

Potpis: perutava.:tuzni:

anya
07.12.2004., 06:31
Meni se isto sviđa to ricinusovo ili bademovo ali problem je u tome što ja nosim leće ili naočale koje se onda zaprljaju pa ih moram stalno čistiti. Zato mogu s tim očistiti samo navečer.

Paw
07.12.2004., 21:36
Curke, probala danas staviti to baby ulje oko očiju... i :top: :top:

Ma niti jedan krema mi nije napravila takav učinak:s ... imam jako suhu kožu i uvijek oko očiju i oko nosa osjećam zatezanje.
Ali s ovim čudom:eek: ... ful mi se upilo i uopće nije masno, kao što sam se bojala da će biti.
Baš je cool:)

magic
08.12.2004., 08:14
ajd vi meni lijepo objasnite kako bi, recimo, nakon ulja nashminkale ochi?

iggix
08.12.2004., 08:25
Ja ne idem na spavanje nashminkana. :D

A ako se i desi - premazem laganim losionom kapke.

mrkenangelo
08.12.2004., 08:25
magic kaže:

Mlaka voda, zapjenim, umijem, sve ide dolje. ii ja sam do nedavno koristila te gelove za umivanje, ali ipak sam morala maskaru i sjenilo skinuti mlijekom ili nekom kremom.

zar te ne peku oči od toga?

magic
08.12.2004., 08:29
umivam se zatvorenih ochiju :D

mrkenangelo
08.12.2004., 08:32
magic kaže:
umivam se zatvorenih ochiju :D svejedno..?

ili su moje oči toliko osjetljive? peku me i od mlijeka za čišćenje.

magic
08.12.2004., 08:40
pa od toga te i peku, a ne od gela.

Zato sam ja i izbacila mlijeka i kreme...to dopre u ochi i peche.

mrkenangelo
08.12.2004., 09:03
ma nemrem to više (gelove) isušuju mi kožu. koža mi je odvratno suha... a bila je tako lijepa, masna :D i samo preko noći se promijenila... :(

magic
08.12.2004., 09:06
...starish :kava:;):E

mrkenangelo
08.12.2004., 09:24
magic kaže:
...starish :kava:;):E :D znam da razumiješ. ti si to već prošla :D

magic
08.12.2004., 09:26
mene je to usrecilo :cerek:

rachelst
08.12.2004., 10:05
ja nikako ne mogu shvatit kako nekome ko ima iole suhu kožu može pasat umivanje neznam kakvim gelom....mislim da onda netko kome to paše nema suhu kožu i .!!!
meni je kozmetičarka za te proizvode s obzirom na suhoću kože rekla pravc smeće.....i tako i bi i od onda nema problema...šminku skinem dječjim neveinim maramicama očistim ga mlijekom pa tonikom...a nekad onda i na blaznicu stavim termalne vode i prebrišem lice i onda tek kreme... i sve 5....ti proizvodi za umivanje jednostavno nisu dobri za suhu kožu ma koliko blagi bili...a probala sam i to s uljem i nije mi odgovaralo jer ipak za skinit šminku s očiju treba bar malo lagano protrljat i onda mi se oči nadraže od ulja i zato nivea baby maramice rules!!!!;)

Tinchi
08.12.2004., 10:13
Navodno su baby ulje i Melem podjednako dobri za oko očiju kao i neke puno skuplje kreme. :)

smjeskica
08.12.2004., 12:55
Sta...natapkam obicno baby ulje oko ociju?
Ja znam za Johnson's,valjal' to...imal' jos kakvo?

Mislim da ce prodaja baby ulja nakon ovog topica naglo porasti:D

Lali Puna
08.12.2004., 13:14
a vi razmišljate o beauty tips manekenka?

mislim, svaka čast baby ulju u razno razne svrhe...ali kontemplirati nad beauty savjetom neke manekenke...:confused:

iggix
08.12.2004., 13:35
Ne razumijem, zashto ne? :confused: Ako je tip dobar moze doci i od bakice na pijaci koja u zivotu tri puta nashminkala oci. :D

Na kraju krajeva, nisu manekenke shtancane na nekoj traci s istim kvocijentom inteligencije i bez iskustva. Tako izgleda, dodushe....:D
Ili treba biti iznad njih i kupovati najskuplje proizvode koje te iste manekenke reklamiraju? :D Pa, citavo vrijeme kupujemo produkte koje nam BASH ONE preporucaju. I to za silnu lovu.

Za suhu kozu je ulje savrsheno. Eto, ja nisam manekenka. Jel vjerujesh sad? :D

Paw
08.12.2004., 15:55
magic kaže:
ajd vi meni lijepo objasnite kako bi, recimo, nakon ulja nashminkale ochi?

Ulje stavljam kad dođem doma s posla:D , skinem šminku, stavim kremicu na cijelo lice i oko očiju stavim malo ulja...

Paw
08.12.2004., 16:03
rachelst kaže:
ja nikako ne mogu shvatit kako nekome ko ima iole suhu kožu može pasat umivanje neznam kakvim gelom....mislim da onda netko kome to paše nema suhu kožu i .!!!

Imaš od Nivee gel (odnosno nije gel več je kremasta emulzija za jako suhu kožu lica).
Nanosi se na mokro lice, malo utrlja i ispere vodom. Filing je mrak:cerek:

Al ja ne skidam šminku s tim, več sa Garnierovim mlijekom za čišćenje kože lica.
Ovo od Nivee koristim navečer pred spavanje. I poslije toga ne moram stavljati kremu jer je lice fino mekano:) ... a i pustim ga da se malo tijekom noći 'odmori' od dnevnog make-upa i dnevne kreme koji imam na faci gotovo cijeli dan.

Lali Puna
08.12.2004., 16:54
iggix kaže:
Ne razumijem, zashto ne? :confused: Ako je tip dobar moze doci i od bakice na pijaci koja u zivotu tri puta nashminkala oci. :D

ma, radi se o tome da one sve ponavljaju 58 puta prežvakane fraze o tome kako je za 'njihov odličan ten zaslužno 2 litre vode dnevno, najmanje 8 sati spavanja i obična bebi krema i dobri geni'...i to u nekoliko verzija...

Nijedna neće reći 'nakon što zdrmam litru votke i par crta koke na partju, spavam dva sata, a ujutro imam snimanje rade mi čuda, zbetoniraju me i retuširaju'

na to sam mislila......

Leeloo
08.12.2004., 17:47
goldberry kaže:
ma, radi se o tome da one sve ponavljaju 58 puta prežvakane fraze o tome kako je za 'njihov odličan ten zaslužno 2 litre vode dnevno, najmanje 8 sati spavanja i obična bebi krema i dobri geni'...i to u nekoliko verzija...

Nijedna neće reći 'nakon što zdrmam litru votke i par crta koke na partju, spavam dva sata, a ujutro imam snimanje rade mi čuda, zbetoniraju me i retuširaju'

na to sam mislila......

Ma da naravno. One uopšte ne brinu o svom izgledu. Umjesto blaznica koriste šmirgl papir. Ako ćemo tako, onda je čitav ovaj podforum jedna zajebancija, jer svi znamo da kreme ne zaustavljaju proces starenja.....

Cats
08.12.2004., 18:06
Probala sam baby uljem skidat šminku ali pošto imam osjetljive oči eksperiment nije dobro završio.
Zapravo jedino sredstvo s kojim to mogu raditi bez popratnih pojava je obična plava Nivea.
A baby ulje koristim za, khm, druge dijelove tijela. ;) :D

Lola
08.12.2004., 22:39
imam izrazito suhu kozu, ali moram skinuti i sminku i necistocu vodom i necim tekucim, jer mi je inace feeling ko da nisam ni ocistila. probala stosta, i najbolja mi je johnson pjena na pumpicu roza, kosta oko 25 kuna i traje mi oko 4 mjeseca. a jel zateze ne znam, jer se nakon pranja namazem kremama u debelim slojevima. da idem skidat sminku bilo cim drugim, sve bi mi uslo u oci. svaka cast onima koji mogu.
btw, probat cu to ulje, meni je koza suha kaj god stavim na nju:rolleyes:

Cro-cutie
09.12.2004., 05:54
Tigrica kaže:
a jel se u to baby ulje moze jos dodati vitamin E? onaj iz bocice? ono, kao protiv starenja koze i bora?
:misli:

Ajme, to ulje od vitamin E je samo osušilo moju kožu na licu. Pij vitamin E pilule i dalje od tog ulja...:trk:

Tigrica
09.12.2004., 09:08
Cro-cutie kaže:
Ajme, to ulje od vitamin E je samo osušilo moju kožu na licu. Pij vitamin E pilule i dalje od tog ulja...:trk:

okej, ali u sta onda smijem staviti taj vitamin E?u kremu za tijelo? :confused:

Lali Puna
09.12.2004., 13:01
Leeloo kaže:
Ma da naravno. One uopšte ne brinu o svom izgledu. Umjesto blaznica koriste šmirgl papir. Ako ćemo tako, onda je čitav ovaj podforum jedna zajebancija, jer svi znamo da kreme ne zaustavljaju proces starenja.....

naravno da brinu!
Pa to sam ja htjela i reći!
A prodaju spiku kako su za njihov lijepi ten zaslužni geni, san i voda!:rolleyes:

A zašto bismo uopće htjeli zaustaviti proces starenja?:eek:

Daphne
10.12.2004., 05:42
goldberry kaže:

A zašto bismo uopće htjeli zaustaviti proces starenja?:eek:

Pa ne zelimo mi da zaustavimo proces starenja. Mi bi samo malo da ga usporimo;)

Odoh sad da se natrljam baby uljem. :D

tweak
10.12.2004., 06:57
Meni svake zime koza od centralnog potpuno ode kvragu, imam jako suhu kozu i ona doslovno popuca, a o podrucju oko ochiju da ne pricham. Nijedna krema mi dosad josh nije uspjela pomochi, samo bi mi uglavnom josh naknadno isushilo kozu (Vichyi, Neutrogene i sve te dermatoloshki preporuchene gluposti :flop: ) .
Ali kantarionovo ulje (maslinovo ulje + kantarion) me spashava vech zadnjih 5 godina.
Stavim to na cijelo lice (osim T-zone, zbog pora) i koza mi je savrsena, chak dobi malo osunchani efekt jer je ulje crvene boje :D.

dalija
08.01.2005., 08:31
dosta ste nahvalile taj YVS touch eclat,al jos nigdje ne vidjeh preporuke za neku dobru kremu za podrucje oko ociju. bolje sprijeciti nego lijeciti :p

club delicious
08.01.2005., 09:44
Mami znam "ukrast" malo Biothermove age fitness s maslinovim uljem. Odlična je.
Imala sam neku Avene, mislim da se zvala yeux + ili tako nešto...isto super.

kokakoka
08.01.2005., 15:21
je ta AVENE (http://www.dooyoo.co.uk/skin-care/avene-soothin-eye-contour-cream/) je dosta dobra, a nije ni pretjerano skupa. ispod 100 kuna, cak mi se cini da je negdje oko 80 (ali za razloiku od drugih kremica tog tipa, sadrži 10 ml a ne 15ml - ali okej, jer je malo trebaš). možda sam samu sebe uvjerila u to, ali činilo mi se da su mi oči manje podbuhle zbog nje :)

Tijana
08.01.2005., 17:57
Vichy Thermal gel za kožu oko očiju, 15 ml oko 100 kn :top:

magic
08.01.2005., 18:00
Balea Aqua gel - nekih 2o kuna 15 ml.

club delicious
08.01.2005., 19:00
Tijana kaže:
Vichy Thermal gel za kožu oko očiju, 15 ml oko 100 kn :top:

A da li on pegla borice? Mislim da ne. To sam koristila ujutro za one buhtlice ispod očiju; sjajno su se splasnule od toga, ali borice su ostale...

magic
08.01.2005., 19:05
ako mami kradesh kremu, sumnjam da ti vec treba peglanje borica oko ochiju :rolleyes:

Nanusha
08.01.2005., 19:40
magic kaže:
Balea Aqua gel - nekih 2o kuna 15 ml.
mene od toga koza strasno pekla, a nemam nesto posebno osjetljivu; ali nije bed probat za dvajst kuna

heureka
08.01.2005., 20:25
ja imam avonovu retroactive 25+ (kupila je samo zato sto imam i dnevnu i nocnu njihovu pa eto.. da sve kompletiram :P ).. ne radi nista, al ja i nemam puno godina i problema sa podrucjem oko ociju...

SaraTroroga
08.01.2005., 20:28
Chanell Age Delay:top: ,malo je skuplje,ali treba kap za oba oka i traje dugo:D

matsa
08.01.2005., 21:00
kakva je ova decleorova?

DECLEOR HYDRA FLORAL GEL-CREME CONTOUR YEUX

Hvala.:)

Blowne
08.01.2005., 22:13
Meni je dosad najbolja Elizabeth Arden-Good morning eye treatment.

Tijana
08.01.2005., 23:04
club delicious kaže:
A da li on pegla borice? Mislim da ne. To sam koristila ujutro za one buhtlice ispod očiju; sjajno su se splasnule od toga, ali borice su ostale...

Meni je super jer mi oči ne suze i ne peku me kao od drugih okoloočnih kremica. Ali, mislim da ne pegla borice. Ja sam još mlada pa mi to ne treba :cool: :D

Avene mi nije dobar, a Balea je čisto ok.

club delicious
09.01.2005., 16:15
magic kaže:
ako mami kradesh kremu, sumnjam da ti vec treba peglanje borica oko ochiju :rolleyes:

Hm, da... to sam i ja mislila, ali ipak su me dvije kozmetičarke razuvjerile. Jedna je rekla genetika, druga tanka koža, osjetljiva i isto to povezala s gen. faktorom.
Ali ja imam one bore oko očiju od smijanja, to se vidi dosta. Mene je zanimalo da li se to može popeglati tim kremama za bore oko očiju. Obje kozmetičarke su rekla da može, valjda ima nešto u tome. Ali isto tako, naglasile su da sam premlada da mažem cijelo lice.
Anyway, sad sam na nekoj drugoj alternativi: Omega 6 iliti ulje noćurka koje sadrži vit.E. Kaže kozmetičarka nek probam malo s tim.

Vjeruj, Magic, nisam presretna da se već sad trebam o tom brinut.:(

Yazz
09.01.2005., 17:04
club delicius, ne znam koliko imaš godina, ali krema oko očiju se preporučuje nakon navšene 25. god.
ja sam u toj dobi koristila gel od synergie (laboratories garnier, sada se zovu skin naturals).
mislim da se taj gel više ne proizvodi, ali naći ćeš nešto slično...

čak sam i malo prije 25.-te počela s tim gelom, iz istih razloga kao ti i nije mi krivo ;)

bitno je da ti to osjetljivo područje navlažiš, a gel je za to dovoljan i nije agresivan (u principu su elovi manje agresivni od kremica)

najvažnije: budi redovna

club delicious
09.01.2005., 19:33
Yazz kaže:

bitno je da ti to osjetljivo područje navlažiš, a gel je za to dovoljan i nije agresivan (u principu su elovi manje agresivni od kremica)

Yazz, hvala na pažnji!
Ja imam suhu kožu, pa mi je kozmetičarka rekla da se klonim gelova jer da oni isušuju. To ni meni baš nije jasno, ali ajde. Rekla je isključivo kremice.:)

Yazz
09.01.2005., 21:00
ma nema na čemu, club delicious :)
drago mi je da mogu pomoći i da moje iskustvo, pročitane hrpe literature i skucani novci :cool: mogu nekome koristiti :D

a propos gela i isušivanja, da nije tvoja kozmetičarka mislila na gel za lice, a ne za oko očiju?
gel za lice se radi za nečistu kožu i upija višak sebuma, no, niti jedan gel za oči tj. ništa što se maže oko očiju niti jedan proizvošač neće napraviti takvim da isušuje - kožica oko očiju nema pora, ništa ne luči (između ostalog, I ZATO se najbrže izbora), pa nema ni potrebe za tako nečim.

samo ti maži neki gel, neće škodit, a jednoga dana ćeš znati da si napravila maximum za svoju kožu
:top:

mrkvich
09.01.2005., 23:06
ne znam dal ce ti pomoc al....prije kojih mjesec, mjesec i pol sam si mislila kupit vichyevu thermal s il kak se vec zove, onaj gelek jer sam imala suhuuu kozhu oko ociju sto me zivciralo i otisla sam u ljekarnu u draskovicevoj i rekla teti problem i (sto mi se dopalo) nije mi odma pod nos dala vichy il avene il ne znam sta nek je rekla da si radje kupim njihovu kremicu kaj rade tam, neutralnu i to je to.kremicu imas za 100 godina, dodje 20ak kn,polumasna je i....:top: .nisam htijela riskirat i davat velke pare za recimo vichy koj mi zvuci izuzetno privlacno,jer mi je koza uzasno osjetljiva i reagira valjda i na promjenu vremena pa sam radje uzela tu i prezadovoljna sam.

Riječanka
09.01.2005., 23:31
Ja u principu i na kapke nanosim dnevnu ili noćnu kremu, jer nastojim da su to uvijek kvalitetne kreme, sa visokim SPF danju i hranjivim i anti-wrinkle djelovanjem noću.
Nemam bora uopće, pa čak ni pačje nožice (svejedno sam nakon 30-te počela koristiti kreme protiv bora), što mi je svakako dobar genetski "bonus", no sklona sam oticanju kapaka, naročito kada više spavam, jer imam ružnu naviku zabiti glavu u jastuk :(
Tada ovično koristim Vichyjev Thermal S za oko očiju jer pojačavu drenažu iz kapka.
Točno je da se gelovi koji imaju u sebi alkohola ne preporučuju za suhu i perutavu kožu, no većina današnjih gelova-krema su bez alkohola i oil-free te su pogodni kako za suhu, tako i masnu kožu.

Murron
10.01.2005., 09:33
Ja sam dosta dugo koristila Vichyev Reti-C za oko očiju i bila sam zadovoljna (za razliku od Avene kremice, od nje su me pekle oči):) Sad mi nešto ponestalo para pa sam odlučila probati nešto jeftinije - probala sam Vitaskin vitaminski koktel i sad ću kupiti još jednu dozu, baš mi je dobar:top:

Crow Jane
10.01.2005., 11:43
Meni je super afroditina od kamilice i zelenog čaja. Kakti, za male borice i podočnjake je. :D Ne vidim neki efekt doduše, ali pošto imam suhu kožu oko očiju i zna mi spucat, ovo mi dođe ko olakšanje. :) Baš lijepo vlaži i uopće nije masna. A košta oko 20 kn.

Modesti
10.01.2005., 14:39
Meni odgovora Age Delay od Chanella.Inače mi odgovara i istoimena krema za noć.Mada ne vjerujem da ijedna krema može eliminirati već postojeće borice.Ako sam u krivu molim prosvjetlite me.

Clea
12.01.2005., 17:31
meni svi gelovi koje sam probala zatezu kozu.

od krema mi skoro sve preslabo vlazi ili masti, ovisi s kojim svrhom je napravljena.

ne znam kaj da radim, sad se spremam probat lancome, rekla mi dermatologica da je dobra.

sunčica
23.01.2005., 13:39
prošlo ljeto trideseto, godina mi žao nijeeeee :zubo:

imam zasad Aveneovu okoloočnu kremicu .. ali, imam dojam da mi treba nešto "jače" sad kad mi broj godina počinje s 3 :p

:confused: :confused: :confused:

da vas čujem, klub 30+ .. šta koristite za područje oko očiju

Tijana
23.01.2005., 14:33
Ništa "jače". Probala tu Avene kremicu i od nje me peku oči. Dobar mi je Vichy Thermal S gel.
U zadnje vrijeme kad sam doma običnu Becutan kremu pomiješam s par kapi jojoba ulja i stavim oko očiju i na cijelo lice.

debelakrava
23.01.2005., 14:39
spajam topice. malo prolistajte prije no odlucite otvorit 'novu' temu

maristella69
24.01.2005., 11:26
Nije baš neka usluga nježnoj i specifičnoj koži oko očiju mazati je kremama za lice, pa čak i onima najkvalitetnijima.
To područje zahtijeva specijalnu formulu sastojaka, ne vjerujem da je u pitanju samo komercijalni rezon proizvođača.
Inače, nemam neku zahtijevnu i problematičnu kožu, kupujem Baleinu kremicu, zapravo najviše zbog cijene.
No, mislim da ću ipak ponovo prijeći na L'Oreal, koji je na žalost više od 50 kn skuplji (šta se može).
Balea krema je u principu OK ali ostavlja trag, a gel malo čini kožu suhom. Od L'Orealove sam baš imala osjećaj 'nahranjenosti' kože.
Nekako si mislim da krema za taj dio ne bi trebala biti preskupa. Nemam doduše borice no - upravo zato - baš je pravi trenutak za investiranje u kvalitetu, da ne kažem zbog godina (radim mali 'warming up' da opet ne posustanem kad uđem u DM, a nije baš ni lako kada je u pitanju takva razlika u cijeni).

eena_
24.01.2005., 11:30
ja trenutno koristim od Balee kremu za oko očiju sa Q10, mislim da funkcionira.

Lola
24.01.2005., 11:52
sto ja volem borice i kremice:jumping:

Ava Adore
24.01.2005., 11:56
maristella69 kaže:
Balea krema je u principu OK ali ostavlja trag, a gel malo čini kožu suhom. kak mislis ostavlja trag? osusi se za 3 sekunde i nis ne ostane

Rhea
24.01.2005., 12:31
Ja trenutno imam od Eucerin-a "Q10 Active Augen"

Ninocka-zg
24.01.2005., 21:09
i...??

kakva je?

jel valja?

vidis li promjene?

Lola
24.01.2005., 22:13
ja sam vidjela nesto danas u mulleru firma guam ja mislim, neki serum za podocnjake i bore. cini mi se ok, jel netko probao?

Rhea
24.01.2005., 22:25
Ninocka-zg kaže:
i...??

kakva je?

jel valja?

vidis li promjene?

Ma dobra je(ja od krema ne ocekujem cuda:D )Ono sto mi je jako vazno je da je ekstremno blaga,bez boje i mirisa tako da ne pece i ne iritira,nije teska ,ali ni vodnjikava i fino se upije.

SaraTroroga
24.01.2005., 22:48
Lola kaže:
ja sam vidjela nesto danas u mulleru firma guam ja mislim, neki serum za podocnjake i bore. cini mi se ok, jel netko probao?

Ako mislis na ono nesto crno(tamna tecnost je u bocici),probala ja

Nikad mi ko tada nisu oci bile natecene,inace nemam podocnjake,ni crno,ni kese,al kad sam ujutro ustala:eek: dupla falta pod ocima

Moj ti je savet da ne rizikujes,meni drugarica radi u pqarfimeriji pa mi menjala;)

magic
25.01.2005., 07:26
a jebote sara...stvarno padnesh na svako sranje :D

SaraTroroga
25.01.2005., 09:27
psssst,ima toga jos:bonk:

fairy
25.01.2005., 09:29
ja sam dobila za Božić od Lusha neku Enchanted Eye Cream i moram priznati da je ok. osvježi mi područje oko očiju nakon 8h provedenih za kompom, ali borice smijalice ne zaglađuje. niti ih nebi zatezala to mi je baš nice! protiv nekih stvari ne želim ići!:cerek: :cerek: :cerek:

croft
25.01.2005., 11:03
Rhea kaže:
Ono sto mi je jako vazno je da je ekstremno blaga,bez boje i mirisa tako da ne pece i ne iritira,nije teska ,ali ni vodnjikava i fino se upije.
mislim d cu je kupiti:D...koliko kosta?

Rhea
25.01.2005., 12:05
croft kaže:
mislim d cu je kupiti:D...koliko kosta?

Cijena prava sitnica, 12 eur:five:Ja jednostavno obozavam kozmetiku iz apoteke:cerek:

croft
25.01.2005., 12:30
Rhea kaže:
Ja jednostavno obozavam kozmetiku iz apoteke:cerek:

i ja,i ja!

hvala :cerek:

Ninocka-zg
25.01.2005., 12:59
me tooooo , apoteka rules :D

Ava Adore
25.01.2005., 13:08
Ja apoteke opcenito obozavam :cerek: :D

Tijana
09.02.2005., 20:18
Bila ja danas kod kozmetičarke i žena mi kaže da se okoloočna krema ne stavlja gore na kapak.

Ja je uvijek stavljam i gore na kapak i dolje po podočnjaku.

Kak vi mažete okoloočnu?

statler & waldorf
09.02.2005., 20:19
Tijana kaže:
Kak vi mažete okoloočnu?

nikako. ne znam što je to. :kava:

atena
09.02.2005., 20:42
kremu stavljam samo ispod ociju (tacnije predio podocnjaka)...

Karmela
09.02.2005., 20:45
Stavljam i gore i dolje, samo pazim da i ne udje u oko. Ja se sminkam od svoje 15-16-e, osobito oci. Zamisli da nisam kremicom njegovala tu njeznu kozicu gore :eek:

Ali kuzim da neke zene imaju problema s oteklinama i to.

matsa
09.02.2005., 20:50
Da, i meni su to rekli - ništa na kapak.
a nek onda meni netko kaže šta da stavim na kapak? Nikad ništa? Kapak suh cijeli život il kaj?

Dajte vi koje znate - ne znam, Shtefa il tak neko učeniji - obrazujte nas...

Samantha
09.02.2005., 21:24
meni je okoloocna krema oticala kapak i cinila oci umorne i klonute.
sama sam primjetila to i odbacila okolocnu,presla na niveu vulgaris i mazem i podocnjake i kapak.

to ocicanje kapka mislim da je vezano samo za okoloocne,ne za dnevne kreme.

Lali Puna
09.02.2005., 22:09
:lol: ubijte me, ali ja sam na ovom topiku svaki put kapak pročitala kao 'papak'.....

Shtefitza
10.02.2005., 01:04
VEcina kozmetike za lice ima na svojoj ambalazi upozorenje: ne stavljati blizu ociju. Zasto? Jer sadrze sastojke koji bi mogli biti preagresivni za njeznu kozu oko ociju, a ako upadnu u sluznicu ociju, mogu biti iritatirajuci.

Kreme za oci su dakle njeznije od onih za lice. Obicno su manje masne. Obicno ne sadrze zastitne faktore od sunca (SPF) jer ovi cesto iritiraju tako osjetljivu kozu.

Dodatni sastojci u kremama za oci su oni koji ce smanjiti oteknuce donjih kapaka. Recimo kofein je jedan od tih proizvoda koji ce izvuci vodu iz te koze i uciniti podocnjake manjima. Nakon prestanka koristenja, oteklina ce se vratiti.

Koza gornjih kapaka je dosta tanka, osjetljiva. Zbog toga bi bilo dobro mazati je kremom. Medjutim namazana, takva koza nece dobro zadrzati sjenila na ocima, pa ce se sjenila skupiti u pregibu kapka, sto vecina zena ne voli (:D )

Sad, stvar je izbora. Dosta vizazista predlaze da se koza gornjeg kapka ne maze kremom, nego odmah ili tekucim puderom ili podlogom za sjenila. Druga solucija je namazati tankim slojem kreme za lice ili kremom za oci i tek onda sminkati, ako se sminka.
Meni se kao kompromis cini: namazati tankim slojem kreme koja sadrzi neki zastitni faktor, ali biti oprezna da bas ne ide u oci. Ili omiljena krema za oci.

Shtefitza
10.02.2005., 01:06
Samantha kaže:
meni je okoloocna krema oticala kapak i cinila oci umorne i klonute.
sama sam primjetila to i odbacila okolocnu,presla na niveu vulgaris i mazem i podocnjake i kapak.

to ocicanje kapka mislim da je vezano samo za okoloocne,ne za dnevne kreme.

To se i meni cini. Nakon kreme za oko ociju, posebno onih koje naznacuju da su protiv podocnjaka... meni oci izgledaju umornije i otecenije nego ikad...

Nekad sam koristila Revlonovu Eterna za oci, nekako je bila jako hidratantna, i njezna. Nisam je vise mogla naci, od onda ne koristim nista.

Tijana
10.02.2005., 14:20
Ja sam stavljala najprije okoloočni gel Termal od Vichy-ja ili Baleu na kapak i na podočnjak. Pa na to kremu za lice. Pa šminku. I nikad mi se nije razmazalo sjenilo. :cool:

Nastavljam tako i dalje ;)

Blowne
10.02.2005., 17:00
Tijana kaže:
Ja sam stavljala najprije okoloočni gel Termal od Vichy-ja ili Baleu na kapak i na podočnjak. Pa na to kremu za lice. Pa šminku. I nikad mi se nije razmazalo sjenilo. :cool:

Nastavljam tako i dalje ;)

Mislim da sve zavisi od tipa koze. Imam masnu kozu ,pasu mi tako i gornji kapci uvijek masni. Probala puno stvari, i uvijek mi se sve skupi u pregibu kapka.
A sto se tice kreme, ne stavlja se samo na donji kapak nego na citavo podrucje oko oka.

aktovka
10.02.2005., 17:32
Ja sam aktovkin suhi kapak. :o

SaraTroroga
11.02.2005., 10:35
goldberry kaže:
:lol: ubijte me, ali ja sam na ovom topiku svaki put kapak pročitala kao 'papak'.....

:eek: :eek: :eek:

Isti slucaj:D

Tijana
11.02.2005., 10:47
Curke, moj kapak nije papak :nono:

SaraTroroga
11.02.2005., 11:25
Ja imam Chanel Age Delay eye i pise da se stavlja i na podocnjak i na papak,ups kapak:top:

magic
11.02.2005., 11:33
i na mojoj pishe da se nanosi 'na podruchje oko ochiju i usta'.

energy
11.02.2005., 13:06
kaze moja kozmeticarka da se krema ne nanosi na podrucje oko ociju nego okolo pa onda ona (krema) "penetrira" :eek: dalje.