PDA

View Full Version : Ketogena dijeta

stranice : [1] 2

Mr Bogus
14.09.2013., 14:16
Eto vidim da ima puno LCHF dijeta ovdje ali niko nije pokrenuo keto, wierd :503:
Iz iskustva vam mogu rec, ako vam se mrsavi, ostavite te LCHF dijete i cikliranja i predjite na keto.

Što je ketogena dijeta (ketoza)?

Osobno mislim da je ketogena dijeta jedna od najučinkovitijih dijeta za skidanje potkožnog masnog tkiva. Ovim člankom pokušati ću je jednostavno objasniti i potkrijepiti činjenicama zašto ju preferiraju gotovo svi bodybuilderi.

Ketogena dijeta (ketoza)
Što je ketogena dijeta?

Ketogena dijeta je poseban način prehrane kojim organizam dovodimo u stanje ketoze. Kada tijelo uđe u stanje ketoze organizam umjesto ugljikohidrata počne koristiti pohranjene masti kao izvor energije. Ketogena dijeta spada u kategoriju LCHF (Low Carbs, High Fat) dijeta, odnosno dijeta sa malim udijelom ugljikohidrata a velikim udijelom masti.
Što je ketoza?

Ketozu karakterizira povišena razina ketona u krvi i urinu, koji nastaju kao posljedica pretvaranja masti u jednostavnije masne kiseline i ketone. Kako bi tijelo ušlo i ostalo u stanje ketoze potrebno je kroz određeni vremenski period unositi vrlo male količine ugljikohidrata (max. 50 grama). Najčešće tijelo ulazi u stanje ketoze nakon 48 sati od početka smanjenog unosa ugljikohidrata, nakon čega organizam počinje koristiti ketone kako bi efikasnije koristio energiju pohranjenu u masnim stanicama.
Zašto ju koriste bodybuilderi?

Ketogena dijeta se pokazala najučinkovitijom za skidanje potkožnog masnog tkiva. Bodybuilderi na natjecanjima imaju ispod 3% potkožnog masnog tkiva i to je najveći razlog zašto su im svi mišići iscrtani. Jednostavno ukoliko želite da vam se vide pločice onda morate skinuti salo na trbuhu. Pošto ne postoji lokalizirano mršavljenje morate gubiti salo po cijelome tijelu.
Što jesti?

Cilj ketogene dijete je smanjeni unos ugljikohidrata, dakle prehrana bi trebala bit većinom proteinska. Za vrijeme ketoze osnova jelovnika bi trebali biti meso, riba, bjelanjci i posni sir.
Kako znati da li sam u ketozi

Jedini pouzdani način da saznate da li ste u ketozi je da posebnim treakicama mjerite količinu ketogenih tijela u urinu. Trakice možete kupiti u bilo kojoj ljekarni.
Mitovi o ketozi

Povećani unos masti je štetan i deblja - Masti same po sebi nisu uzročnik debljine niti bolesti. Štetan je prevelik unos ugljikohidrata.

Smanjeni unos ugljikohidrata je štetan - Smanjeni unos ugljikohidrata nije nimalo štetan. Čovjek kroz povijest nije uvijek imao dostupne velike količine ugljikohidrata pa je prehrana bila proteinska. Nekada se ketoza koristila za liječenje dijabetesa te su pacijenti bili u stanju ketoze po nekoliko mjeseci bez da im je to naštetilo organizmu.
Koliko dugo treba biti u ketozi?

U ketozi možete biti koliko god želite. Najteže je prvih nekoliko dana dok se organizam ne navikne na nedostatak ugljikohidrata. Imajte na umu da će te samo jednim obrokom bogatim ugljikohidratima vjerojatno izaći iz stanja ketoze te će vam ponovno trebati dodatnih 2 dana da se vratite u to stanje. Stoga radije odredite kraći vremenski period od nekoliko tjedana i maksimalno se potrudite da ne kiksate.
Na što paziti u ketozi?

Zbog smanjenog unosa voća i povrća može doći do hipovitaminoze te konstipacije. Stoga obavezno pijte tablete s kompleksom vitamina i minerala. Također, obavezno je piti veće količine vode (5+ litara vode) iz 2 razloga, sprječava konstipaciju i pomaže smanjivanju kiselosti krvi koja nastaje kao posljedica gomilanja ketogenih tijela.
Kako trenirati u periodu ketoze?

Za vrijeme ketoze najčešće se rade ciklički treninzi u super ili giga serijama. Dakle manja kilaža, više ponavljanja, više vježbi jedna za drugom bez pauze. Aerobni treninzi su također dobrodošli.

Ovo je copy sa jedne stranice, za sva ostala pitanja ili prjedloge komentirajte :) :)

Trolička
14.09.2013., 14:50
ajde da ja krenem :D

šta nisu LCHF-ovci na 20 i manje grama uh dnevno? jelovnik je manje više isti šta ne? nema npr. mrkve, graška - povrća sa puno uh. jede se masnije zbog unosa kalorija. LCHF ne dozvoljava mlijeko, ali čini mi se da i kod keto se na takve stvari mora paziti zbog unosa uh.

čitajući o keto često se naglašava da većina ljudi treba biti ispod 30g uh dnevno. nadalje po pročitanom koristila se za liječenje epilepsije, kontraindicirana je kod problemi sa bubrezima, dijabetes tip 1,bolesti koronarnih arterija i povišeni kolesterol, giht, trudnoća.

meni kao laiku se te dvije stvari čine iste. pri malom unosu uh trebalo bi doći do ketoze.

kod obje vrste prehrane vidim problem sa cardio treninzima jer sumanjm da bih uspjela odraditi hight intensity cardio u trajanju od 45 min da sam par dana za redom na takvoj vrsti prehrane.

Mr Bogus
14.09.2013., 14:55
ajde da ja krenem :D

šta nisu LCHF-ovci na 20 i manje grama uh dnevno? jelovnik je manje više isti šta ne? nema npr. mrkve, graška - povrća sa puno uh. jede se masnije zbog unosa kalorija. LCHF ne dozvoljava mlijeko, ali čini mi se da i kod keto se na takve stvari mora paziti zbog unosa uh.

čitajući o keto često se naglašava da većina ljudi treba biti ispod 30g uh dnevno. nadalje po pročitanom koristila se za liječenje epilepsije, kontraindicirana je kod problemi sa bubrezima, dijabetes tip 1,bolesti koronarnih arterija i povišeni kolesterol, giht, trudnoća.

meni kao laiku se te dvije stvari čine iste. pri malom unosu uh trebalo bi doći do ketoze.

kod obje vrste prehrane vidim problem sa cardio treninzima jer sumanjm da bih uspjela odraditi hight intensity cardio u trajanju od 45 min da sam par dana za redom na takvoj vrsti prehrane.
Ketoza i low carb nisu ista stvar, kod ketogene dijete metabolizam se presalta na ketonska tijela, molekule koje mogu zamijeniti glukozu kao izvor energije. Kod low carba je unos ugljikohidrata dovoljan da jos drzi sve bitne sustave na glukozi kao gorivu. To cak ne mora biti svakodnevno unosenje carbsa, jer za uci u ketozu treba neko vrijeme. A što se tiće Cardia, teško da ga mozes odradit dok si na keto, tj. mozes ali neces imat korist od njega, radje neka setnjica ili zagrijavanje 10-15 min prije treninga :) A što se tice treninga sa utezima ili vlastitom tezinom oni su preporucljivi, jer na ketou cak mozes izgradit misicnu masu dok gubis masnoce.

Trolička
14.09.2013., 15:02
ti si baš povukao pitanje LCHF-a i te teme na forumu, rekoh koliko sam čitala oni su na max 20g uh cijelo vrijeme, a cikliranje uh koje si spomenuo na početku je čisto druga stvar.

što ne bi onda LCHF prehrana o kojoj pričaju forumaši isto trebala dovesti do ketoze?

Mr Bogus
14.09.2013., 15:11
ti si baš povukao pitanje LCHF-a i te teme na forumu, rekoh koliko sam čitala oni su na max 20g uh cijelo vrijeme, a cikliranje uh koje si spomenuo na početku je čisto druga stvar.

što ne bi onda LCHF prehrana o kojoj pričaju forumaši isto trebala dovesti do ketoze?

U LCHF je dozvoljeno u ogranicenim kolicinama unositi mljeko, ciklu , mrkvu, bobičasto voće, maline, borovnice, jagode i kupine,kokosovo brašno i nezaslađeni kakao prah ukratko. Znaci ciljano unošenje malih količina šečera tj. fruktoze tzv. dobrih ugljikohidrata.

Na ketou ništa od toga nije dozvoljeno, znaci ciljas na 0 UH sto je fakticki ne moguca misija ali što manje ih uneseš to bolje. Nema voca ni pod razno, takodjer izbaciti povrce koje raste ispod zemlje jer je u njemu vise UH, ostalo povrce vecinom mozes jel ima tzv. negativne kalorije pa se njegov UH ne ubraja. Istko tako mljeko 0 bodova , eventualno posni sir makar i on neke izbacuje iz ketoze.

Tako da zakljucak, LCHF je NACIN PREHRANE na kojem je dozvoljeno unositi MALE kolicine secera/fruktoze/UH , dok je Ketogena DIJETA rezim na kojem gotovo u potpunosti izbacujes sve sto sadrzi i najmanje kolicine UH/secera/fruktoze.

Trolička
14.09.2013., 16:06
ok, poanta i jedne i druge dijete ili načina prehrane "što već" unositi što manje uh, dozvoljeno ili nedozvoljeno.

ali i s low carb se može u ketozu http://www.forum.hr/showthread.php?t=573951&page=410 tu ekipa raspravlja o njoj.

Mr Bogus
14.09.2013., 16:10
ok, poanta i jedne i druge dijete ili načina prehrane "što već" unositi što manje uh, dozvoljeno ili nedozvoljeno.

ali i s low carb se može u ketozu http://www.forum.hr/showthread.php?t=573951&page=410 tu ekipa raspravlja o njoj.

Ako sa LCHF udjes u ketozu znaci da ne radis dobro, jer cilj LCHF nije striktno mrsavljenje to bi trebao bit nacin prehrane za cjeli zivot. A ketozu ne smijes drzat duze od 3 tjedna bez prekida, tj. smijes ali nije zdravo, mozes imat zahebane posljedice... :mig:

Isabeau
14.09.2013., 20:15
U ketozi možete biti koliko god želite.

A ketozu ne smijes drzat duze od 3 tjedna bez prekida, tj. smijes ali nije zdravo, mozes imat zahebane posljedice... :mig:

kako molim?

:confused::confused::confused::ne zna::kava:

Opal Zg
14.09.2013., 21:05
mnogi su u ketozi i sa unosom 50 - 60 gr UH

netko je gadno pobrkao lončiće :kava:

Mr Bogus
15.09.2013., 01:32
kako molim?

:confused::confused::confused::ne zna::kava:

sory na lchf mozes bit moj fail

nematepojma
18.09.2013., 20:12
mnogi su u ketozi i sa unosom 50 - 60 gr UH

netko je gadno pobrkao lončiće :kava:

zavisi od osobe do osobe.. nemoguce je unijeti doslovno 0 uh.. ali je bit da ih ne unosis ciljano...

Weedeemer
18.09.2013., 20:21
trebalo mi je 6 i pol dana posta na vodi da upadnem u ketozu.

tj da ketostix pokaze rezultate.
==

od tad prakticiram i Intermittent fasting...
i to pojedem svaki dan točno jednu kockicu putra (20g) u 15:00 i ništa više. do drugog dana opet u 15h

pa cemo vidit kak stvar funkcionira. do daljnjega.
apetit mi je ishlapio dibidus

ne postoji vise potreba za unosom hrane.

Frankie
25.09.2013., 10:29
printeresantna tema da bi pala u zaborav :)

Ne testiram se s tim trakicama ali vjerojatno jesam skoro svaki dan u ketozi kad normalno mogu vježbati nakon cca 24h posta.. I znam da jesam u ketozi zbog još jedne stvari.. da li je tko u ketozi povreno osjetio onaj blaženi osjećaj euforije, kao pod lakom drogom ? našao sam na netu o tome, jedna jako, jako ugodna nspojava ketoze :)

Low-carb diets, fasting and euphoria: Is there a link between ketosis and gamma-hydroxybutyrate (GHB)?

Brown AJ.

Source

School of Biotechnology and Biomolecular Sciences, The University of New South Wales, Sydney 2052, Australia.

Abstract

Anecdotal evidence links the initial phase of fasting or a low-carbohydrate diet with feelings of well-being and mild euphoria. These feelings have often been attributed to ketosis, the production of ketone bodies which can replace glucose as an energy source for the brain. One of these ketone bodies, beta-hydroxybutyrate (BHB), is an isomer of the notorious drug of abuse, GHB (gamma-hydroxybutyrate). GHB is also of interest in relation to its potential as a treatment for alcohol and opiate dependence and narcolepsy-associated cataplexy. Here I hypothesize that, the mild euphoria often noted with fasting or low-carbohydrate diets may be due to shared actions of BHB and GHB on the brain. Specifically, I propose that BHB, like GHB, induces mild euphoria by being a weak partial agonist for GABA(B) receptors. I outline several approaches that would test the hypothesis, including receptor binding studies in cultured cells, perception studies in trained rodents, and psychometric testing and functional magnetic resonance imaging in humans. These and other studies investigating whether BHB and GHB share common effects on brain chemistry and mood are timely and warranted, especially when considering their structural similarities and the popularity of ketogenic diets and GHB as a drug of abuse.

Mr Bogus
25.09.2013., 14:14
trebalo mi je 6 i pol dana posta na vodi da upadnem u ketozu.

tj da ketostix pokaze rezultate.
==

od tad prakticiram i Intermittent fasting...
i to pojedem svaki dan točno jednu kockicu putra (20g) u 15:00 i ništa više. do drugog dana opet u 15h

pa cemo vidit kak stvar funkcionira. do daljnjega.
apetit mi je ishlapio dibidus

ne postoji vise potreba za unosom hrane.
Evo da tebi prvo odgovorim, totalno krivoooo. Ketostixe mozes prekrizit ako ne jedes kako treba, oni pokazuju VIŠAK ketona, znaci prije ce ti pokazat ketone ako se nazderes hrpu masnoca sljedece jutro je 100% u fullu , nego ako samo pijes vodu i ne jedes nista. Znaci masnoce su obavezne radi normalnog funkcioniranja dijete. Ovo sto ti radis je izgladnjivanje koje ce dovest do propadanja misica... Stop that ... vjeruj mi :)

Mr Bogus
25.09.2013., 14:18
printeresantna tema da bi pala u zaborav :)

Ne testiram se s tim trakicama ali vjerojatno jesam skoro svaki dan u ketozi kad normalno mogu vježbati nakon cca 24h posta.. I znam da jesam u ketozi zbog još jedne stvari.. da li je tko u ketozi povreno osjetio onaj blaženi osjećaj euforije, kao pod lakom drogom ? našao sam na netu o tome, jedna jako, jako ugodna nspojava ketoze :)

Low-carb diets, fasting and euphoria: Is there a link between ketosis and gamma-hydroxybutyrate (GHB)?

Brown AJ.

Source

School of Biotechnology and Biomolecular Sciences, The University of New South Wales, Sydney 2052, Australia.

Abstract

Anecdotal evidence links the initial phase of fasting or a low-carbohydrate diet with feelings of well-being and mild euphoria. These feelings have often been attributed to ketosis, the production of ketone bodies which can replace glucose as an energy source for the brain. One of these ketone bodies, beta-hydroxybutyrate (BHB), is an isomer of the notorious drug of abuse, GHB (gamma-hydroxybutyrate). GHB is also of interest in relation to its potential as a treatment for alcohol and opiate dependence and narcolepsy-associated cataplexy. Here I hypothesize that, the mild euphoria often noted with fasting or low-carbohydrate diets may be due to shared actions of BHB and GHB on the brain. Specifically, I propose that BHB, like GHB, induces mild euphoria by being a weak partial agonist for GABA(B) receptors. I outline several approaches that would test the hypothesis, including receptor binding studies in cultured cells, perception studies in trained rodents, and psychometric testing and functional magnetic resonance imaging in humans. These and other studies investigating whether BHB and GHB share common effects on brain chemistry and mood are timely and warranted, especially when considering their structural similarities and the popularity of ketogenic diets and GHB as a drug of abuse.

Dešava se tu i tamo :) ja najviše skontam ketozu kad mi nestane apetit skroz... neki pricaju o neugodnom zadahu i vonju u mokraći ali ja to ne kužim tolko ko gubitak apetita maximalno :) .. zavisi od organizma do organizma i od toga kako mozak odgovara na potrosnju ketona, krvna grupa je tu jako bitna stvar. ako si 0+/- imas vecu mogucnost za osjecajem te navale euforicnosti :D

Weedeemer
26.09.2013., 14:50
mislim da proteini nisu nešto jako bitno na ketogenoj dijeti...
treba se fokusirati na unos masti (bez UH naravno)
idealno MCT ulje... samo je turbo skupo kod nas...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d9/Ketogenic_diets_pie_MCT.svg/200px-Ketogenic_diets_pie_MCT.svg.png

A typical day of food for a child on a 4:1 ratio, 1,500 kcal

Breakfast:
28 g egg,
11 g bacon,
37 g of 36% heavy whipping cream,
23 g butter
9 g apple. ( heh!?) :)

Snack:
6 g peanut butter
9 g butter.

Lunch:
28 g tuna fish,
30 g mayonnaise,
10 g celery,
36 g of 36% heavy whipping cream
15 g lettuce.

Snack:
18 g of 36% heavy whipping cream,
17 g sour cream,
4 g strawberries and artificial sweetener.

Dinner:
22 g minced (ground) beef,
10 g American cheese,
26 g butter,
38 g cream,
10 g lettuce
11 g green beans.

Snack:
25 g of 36% heavy whipping cream,
9 g egg
and pure vanilla flavouring.

Weedeemer
26.09.2013., 15:21
imam pitanje, jer ne bih volio isprobavati na vlastitoj kozi ako vec ne moram...

sto od sastojaka (u tragovima) moze izbaciti iz ketoze?

npr u cocacoli zero, redbull-sugarfree, rockstar zero, light (0kcal) gazirana pića (naranča, limun, tonic....)

nadalje, u kobasicama, šunkama, paštetama...? nisam našao niti jedan f*** proizvod koji nije nakrcan sa šećerima (iako u tragovima...i iako je deklariran na <1g total UH na 100g proizvoda

neda mi se svaki dan roštiljat riba ili pržit jetrica na putru/masti... oću si i kobasicu koju krknut sa špinatom i jajem na oko.... ili zimsku sa malo cheddara... a moze i mortadella uletit

:(

gmit
26.09.2013., 15:29
neda mi se svaki dan roštiljat riba ili pržit jetrica na putru/masti... oću si i kobasicu koju krknut sa špinatom i jajem na oko.... ili zimsku sa malo cheddara... a moze i mortadella uletit

sorry sto ulijecem, ali, npr, svinjska jetra ima fest ugljikohidrata :D

Frankie
26.09.2013., 17:41
mislim da ćeš morati na kraju eksperimentirati na sebi.. svi smo mi drugačiji, svatko reagira različito

čini se da meni jaka kava (bez ičega) ubrza ulazak u ketozu.. ako se dobro sjećam što sam čitao, kofein potpomaže oslobađanju masnih stanica u krv..
uostalom, svi ti napici za mršavljenje su krcati kofeinom..

Weedeemer
26.09.2013., 17:49
mislim da ćeš morati na kraju eksperimentirati na sebi.. svi smo mi drugačiji, svatko reagira različito

čini se da meni jaka kava (bez ičega) ubrza ulazak u ketozu.. ako se dobro sjećam što sam čitao, kofein potpomaže oslobađanju masnih stanica u krv..
uostalom, svi ti napici za mršavljenje su krcati kofeinom..

u deep purple ketozi sam... :) bojim se "izbacivanja" .. jer mi treba 6-7 dana posta na vodi za ponovni "ulaz" u ketozu

teleca jetrica, iskljucivo... niti svinjska niti kokosja...

krkam kofein oko 600mg dnevno ... al bi dodao jos malo u obliku red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara :)

Mr Bogus
26.09.2013., 20:52
u deep purple ketozi sam... :) bojim se "izbacivanja" .. jer mi treba 6-7 dana posta na vodi za ponovni "ulaz" u ketozu

teleca jetrica, iskljucivo... niti svinjska niti kokosja...

krkam kofein oko 600mg dnevno ... al bi dodao jos malo u obliku red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara :)

sto se tice red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara mogu ti provjerit sutra i javit :D ne znam na pamet, a sto se tice prehrane rijetko sta od mesina i iznutrica te moze izbacit iz ketoze, eventualnoooooo neke hrenovke i eto mozda svinjska jetra....

Weedeemer
26.09.2013., 21:11
sto se tice red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara mogu ti provjerit sutra i javit :D ne znam na pamet, a sto se tice prehrane rijetko sta od mesina i iznutrica te moze izbacit iz ketoze, eventualnoooooo neke hrenovke i eto mozda svinjska jetra....

naravno, svi ovi drinkovi u "zero" varijanti.

znam da svjeza mesina nece... ali oni suhomesnati, dimljeni i slicni proizvodi u koje trpaju secere (makar su ispod 1g deklarirani)

hrenovke definitivno hoce, imaju UH ko u prici, pogotovo light verzije :D

....mortadela nazalost takodjer ima dosta uh... skoro 3...

koliko sam skuzio, najbolje krkat čvarke, a od kobasica ona pik vrbovec premium dimljena...
====

btw. koju pastetu bi izdvojio? vidio sam ona podravka jetrena .. ima 1.1g UH /100g
i koju majonezu?

mislim si odradit onaj masni post... pa sam bez ideja... a ovak nekaj instant je idealna opcija

Mr Bogus
26.09.2013., 23:53
naravno, svi ovi drinkovi u "zero" varijanti.

znam da svjeza mesina nece... ali oni suhomesnati, dimljeni i slicni proizvodi u koje trpaju secere (makar su ispod 1g deklarirani)

hrenovke definitivno hoce, imaju UH ko u prici, pogotovo light verzije :D

....mortadela nazalost takodjer ima dosta uh... skoro 3...

koliko sam skuzio, najbolje krkat čvarke, a od kobasica ona pik vrbovec premium dimljena...
====

btw. koju pastetu bi izdvojio? vidio sam ona podravka jetrena .. ima 1.1g UH /100g
i koju majonezu?

mislim si odradit onaj masni post... pa sam bez ideja... a ovak nekaj instant je idealna opcija

A gledaj sve do cca. 3-4 UH na 100g. ti ne skodi previse u normalnim kolicinama. znaci ako ti pojedes toga 100 grama nece ti se dogodit nikakva losa nuspojava :D Sto se pašteta tice ja osobno koristim argetu :) a majonezu napraviš sam full brzo, tako ja radim :) ... Al ono, kazem ti provjeris otprilike 3-4 UH na 100 grama cak i ako krknes po 200 grama moze proc ako ti je organizam ok :) al najbolje probat, ja sam se cca. prvih 2 mjeseca šalto na keto i tražio šta meni paše :D :rofl:

Weedeemer
27.09.2013., 07:34
brine me jos jedna stvarcica.

Dal to znaci da mogu ukrcat kroz dan 20 grama glukoze?

Btw, daj stavi par recepata, snekova, nekih ideja.
Samo da nije oslic i blitva ili debrecinka, spinat i jaje na oko

tvrdi sir tipa cheddar ili ementaler me zastopaju inace bi ih koristio ko kruh... Tj, na snite sira bi mazal pastetu

Trolička
27.09.2013., 10:12
evo probala i ja :D testirala se sa štapićima i već nakon prvog dana ketoza. prvi dan je razultat bio srednji, drugi dan visoki - prva svjetlija vrijednost od dvije tamno ljubičaste.

jela mesine :D, jaja, dimsi sira, posnog sira, majoneze (lowfat jer mi se više sviđa okus), pik finu šunku, perutnina ptuj pileća prsa salama, popila svoj ness 3U1 sa dodanim mlijekom i još sam jela papriku i iceberg salatu. popila i času ili dvije cole zero, vitamin c, oko 1l zelenog ili žutog čaja, neem prah i cink.

dnevni unos uh između 20 i 30g

Weedeemer
27.09.2013., 12:15
jaja,

1g UH po jaju

dimsi sira,

4g po 100g

posnog sira,

4g /100g

majoneze (lowfat jer mi se više sviđa okus),

6g/100g

pik finu šunku,

4g/100g

perutnina ptuj pileća prsa salama,

1g/100g

popila svoj ness 3U1 sa dodanim mlijekom i

W T F !? pretp da sami paketić 3u1 ima 10-15g ... mlijeko ima 5g/100g (da roundam) ...

još sam jela papriku i

oko 5g po paprici (oko 4g/100g)

iceberg salatu.

zanemarivo UH....

popila i času ili dvije cole zero,

zero :D ali limunska kiselina ,, aspartam... hmm...

vitamin c, oko 1l zelenog ili žutog čaja,

ima sorbitol, maltitol, maltodekstrin, ili skrob... ugl, nije navedeno ko UH, jer ti zasladjivaci spadaju u alkohole... ali imaju 2kcal po gramu.... uglavnom, ili ih metaboliziras ili ti ih tijelo odbija....

no, u jednoj tabletici imas oko 4g tog smeca.... UH ili sto god bilo...

neem prah i cink.

sto je neem prah? ... btw, i suplementi imaju UH... cak i cink...

dnevni unos uh između 20 i 30g

ma da!?

Frankie
27.09.2013., 12:17
predpostavljam da ti to nije ketoza jer detektor pokazuje te masnoce koje si konzumirala a ne ketone od tvojih tejelesnih masnih naslaga ali pogledaj sto je napisao autor teme na prethodnoj stranici

Trolička
27.09.2013., 13:02
jesam igdje napisala da sam pojela 100g sira ikakvog :D naglasak je bio na piletini, junetinji, lignjama (0 uh, 0 uh, 1 uh) koje sam jela u večim količinama da ne budem u velikom deficitu, a dimsi sam koristila za aromu i nisam prelazila više od 20g po obroku - dakle manje od 1 uh. isto vrijedi i za majonezu - ne više od 15 g. puno veći udio proteina nego masti u mojoj prehrani jer rekoh na čemu je bio naglasak.

da, kava je večinom uh i znam da to oko 15g ispada ali ostatak je također tokom dana iznosio oko 15g jer hvala lijepo dečki ali znam računati i raspoređivati namjernice. i u dane kad sam jela npr. sir nisam jela papriku i obratno.

suplementi su u toliko malim količinama da je zanemarivo. reci mi koliko uh ima tableta od 30 mg cinka molim te? :lol: pusti aspartam i ostale gluposti, cola ima 0 uh kad si za njih zapeo.

štapić kaže jako ljubičasto i meni je žao što se npr. Weedeemer treba izgladnjivati za to ali evo ja nisam.

šta se sad budemo pozivali na to da štapići ne rade? :D

Weedeemer
27.09.2013., 13:36
aj okini koji recept :)

i macro breakdown

Trolička
27.09.2013., 14:09
macro mi ovisi od dana do dana od toga što mi se jede ili ne. sad bi dobrano trebala računati, uglavnom više jedem piletinu, junetinu (što krtiju) sa salatom, ima dana kad jedem "masnije" tipa nešto više je kuhanih jaja i tvrdog sira. bitno mi je da ne pređem 1300 cal i tih 30 uh.

recepte nalazim fitness.com.hr

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/3-proteinske-super-zdrave-pizze.aspx npr. drugu pizzu jedem često ali bez gljiva, češnjak je u tragovima i s manje passate. isto je i s prvom pizzom ali izbacijem ugljikohidratne stvari poput luka i smanjim passatu i sir.

kolačiči su mi ok:
http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Proteinski-muffini.aspx zadnji muffini na receptu ali s manje tikvica.

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Proteinski-keksi.aspx prvi keksi ali s manje orašatih jer ih ne volim baš. s time da kolačiće jedem ako zagusti po pitanju slatkog jer sam tu slaba - zato cola zero ponekad.

kopam recepte i prilagođavam onom što volim i što mi se jede.
npr. 150g iceberga narezanog na trakice, jedno kuhano jaje, 150 g piletene nerezane na kockice i pržene za maloj žlici ulja i 15-20g majoneze. ohlađeno sve pomješati zajedno = cca 4 uh

Frankie
27.09.2013., 14:13
u biti, mislim da ti je jedini sigurni pokazatelj da si u ketozi to ako nakon duzeg posta (npr 24h nista ne jedes) mozes normalno funkcionirati i imati trening snage, visokog intenziteta ili trcanje bez da ti se mraci pred ocima i rusis u nesvijest.. I cak mozes bolje trenirati i osjecas vise energije nego nakon jela ili kojekakvih "super" proteinskih shakeova za dobivanje na masi (koji su po meni smece ako govorimo o zdravom rekreativnom vjezbanju ali tko voli nek izvoli).. Ali treba dosta vremena za dovesti organizam u takvo stanje, ne moze preko noci.. I naravno, nije za svakoga. Za nekoga mogu biti opasna takva eksperimentiranja..

Mr Bogus
27.09.2013., 15:53
u biti, mislim da ti je jedini sigurni pokazatelj da si u ketozi to ako nakon duzeg posta (npr 24h nista ne jedes) mozes normalno funkcionirati i imati trening snage, visokog intenziteta ili trcanje bez da ti se mraci pred ocima i rusis u nesvijest.. I cak mozes bolje trenirati i osjecas vise energije nego nakon jela ili kojekakvih "super" proteinskih shakeova za dobivanje na masi (koji su po meni smece ako govorimo o zdravom rekreativnom vjezbanju ali tko voli nek izvoli).. Ali treba dosta vremena za dovesti organizam u takvo stanje, ne moze preko noci.. I naravno, nije za svakoga. Za nekoga mogu biti opasna takva eksperimentiranja..

Slažem se Frankie :) Treba pratit i apetit, ako ga postupno gubiš to je to :D
Ketostix su bacanje para :) fuc* that shit :)

Mr Bogus
27.09.2013., 16:01
aj okini koji recept :)

i macro breakdown

A recepta imaš mali milion, ja recimo radim bolonjez od tikvica, lazanje od tikvica,
desert od jaja ( ne može to svako jest) 2-3 tabletice zasladjivaca jaja promutis mikserom dok ne zgusnu i ja sam eventualno znao malo limuna kapnut :), Hrenovke ( Govedina+Svinjetina ) nikako pileće, Tartar umak smijes jest, povrce smijes apsolutno sve koje raste iznad zemlje, ne zabrinjavaj se njihovim UH jer oni spadaju u tzv. negativne kalorije tako da se ni UH ne broje... Ja sam cak prije znao i palacinke napravit low carb i nebi me bacile iz ketoze :D

femmelatin
27.09.2013., 18:21
Pročitala ovo sve i jedino mogu reći... sretno vam svima.
Negativne kalorije, to ne postoji, naravno da te zelena salata neće udebljati, ali ne postoje negativne kalorije.
I pobogu, cola zero i red bull, nes 3 u 1... nemojte to. Ne zbog UH.

Weedeemer
27.09.2013., 18:42
slažem se oko negativnih kalorija... ne postoje. tj ne postoji hrana od koje se mršavi.
mršavi se od manjka kalorija. keto prehrana je tu u prednosti jer apetit ispari... a jedeš praktički samu mast koja daje energiju i dulje se probavlja pa si u prednosti jer i nesvjesno konzumiraš manje kalorija...

aspartam & sranja mogu ali ne nuzno - usporiti gubitak kg... a i uzrokovat niz nekakvih sranja dugorocnom konzumacijom.

Mr Bogus
27.09.2013., 20:53
slažem se oko negativnih kalorija... ne postoje. tj ne postoji hrana od koje se mršavi.
mršavi se od manjka kalorija. keto prehrana je tu u prednosti jer apetit ispari... a jedeš praktički samu mast koja daje energiju i dulje se probavlja pa si u prednosti jer i nesvjesno konzumiraš manje kalorija...

aspartam & sranja mogu ali ne nuzno - usporiti gubitak kg... a i uzrokovat niz nekakvih sranja dugorocnom konzumacijom.

Evo da tebi odgovorim :D "negativne" kalorije ne znace da tjelo od njih mršavi, vec to da organizam treba vise kalorija da razgradi neku namjernicu nego sto ona sadrzi kalorija. Evo ti primjer najbolji... Hipotetski pojedeš li komad torte od 360 kalorija, organizam će za razgradnju tog komada torte potrošiti 100 kalorija, a ostalih 250 kalorija će se nataložiti u organizmu. S druge strane ako pojedeš jabuku koja sadrži 65 kalorija, organizmu treba također 100 kalorija za razgradnju, što znači da će tijelo morati iz zaliha povući 35 kalorija što znaci da si fakticki u deficitu, tako da uzmi i to u obzir :)

Mr Bogus
27.09.2013., 20:59
Pročitala ovo sve i jedino mogu reći... sretno vam svima.
Negativne kalorije, to ne postoji, naravno da te zelena salata neće udebljati, ali ne postoje negativne kalorije.
I pobogu, cola zero i red bull, nes 3 u 1... nemojte to. Ne zbog UH.

Ti možeš mislit šta hoces o tome, nes 3u1 nikako , cola zero sa ogranicenjima bas kad ti zafali slatkooo.... redbull još ne znam o tome ... Ali ja sam na toj "dijeti" skinoo 12 kila i ništa se nije vratilo :)) A što se tice neg. kalorija na to sam odgovorio na jednoom postu vec :)

Trolička
27.09.2013., 21:19
po teoriji štetnih namjernica 90 % svega se ne bi smjelo jesti - samo organsko.

izbacila sam toliko loših stvari poput vegete i bilo kakvih grickalica, nisam ni kupovni kruh kupovala nego pekla doma (dok sam ga jela) i ine druge gluposti da su me ljudi gledali kao najveću frikušu. poanta svega je da mi neće jedan ness i dva dcl cole napraviti ne znam ni ja kakvu štetu tijelu. što se apatita tiče, od silne mesine nikako nisam gladna :D

štapičima vjerujem i svemu onom što sam pročitala na fitness.com.hr i u biti me samo zanimalo koliko će mi trebati za ketozu jer mi se čini da se radi "bauk" koji je aspolutno nepotreban. u stvarnosti budem ciklirala uh da mogu opaliti po svom cardio treningu kako želim.

Mr Bogus
27.09.2013., 21:57
po teoriji štetnih namjernica 90 % svega se ne bi smjelo jesti - samo organsko.

izbacila sam toliko loših stvari poput vegete i bilo kakvih grickalica, nisam ni kupovni kruh kupovala nego pekla doma (dok sam ga jela) i ine druge gluposti da su me ljudi gledali kao najveću frikušu. poanta svega je da mi neće jedan ness i dva dcl cole napraviti ne znam ni ja kakvu štetu tijelu. što se apatita tiče, od silne mesine nikako nisam gladna :D

štapičima vjerujem i svemu onom što sam pročitala na fitness.com.hr i u biti me samo zanimalo koliko će mi trebati za ketozu jer mi se čini da se radi "bauk" koji je aspolutno nepotreban. u stvarnosti budem ciklirala uh da mogu opaliti po svom cardio treningu kako želim.
Ketoza je ubiti jako laka ako si jak u glavi :D a za tebe bravo jer sam/a moras nac ono sto ti najbolje pase za organizam... Recimo meni je keto jedino sto radiii :D

Trolička
27.09.2013., 22:05
žensko sam i hvala :D

meni i deficit pali ali evo igrom slučaja su kg i cm jako brzo odlazili tipa kg i pola u tj dana i 4 cm u struku pa me zanimalo jel sam u keto i eto ipak jesam.

ono što sam skužila osim što nisam gladna je da mi smeta uh, napuhnjuje me i teško mi je u želucu - govorim o tjestenini i nekom pecivu npr i slatkom naravno.

Weedeemer
28.09.2013., 12:33
negativne kalorije ne postoje :)

jedino ako piješ ice-cold vodu.

onda tijelo treba potrošiti energiju da ju zagrije na 36.6°C :)

da ne kvotam sad i prevodim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Negative_calorie_food

protein ima najveći termoenergetski impact na probavu...

btw, negativne kalorije bi u tvojoj teoriji značile da je potrebno npr 130% energije za probavu od onog kaj si unio... a to je nemoguće :D

Mr Bogus
28.09.2013., 13:08
negativne kalorije ne postoje :)

jedino ako piješ ice-cold vodu.

onda tijelo treba potrošiti energiju da ju zagrije na 36.6°C :)

da ne kvotam sad i prevodim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Negative_calorie_food

protein ima najveći termoenergetski impact na probavu...

btw, negativne kalorije bi u tvojoj teoriji značile da je potrebno npr 130% energije za probavu od onog kaj si unio... a to je nemoguće :D
Ehh ja ne govorim napamet :D pricam ti sta sam cuo od nutricionista i doktora :D
Sad oces ti vjerovat ili ne to ostavljam tebi :D

femmelatin
28.09.2013., 21:33
Jesu to neki koji su dopisno studirali preko interneta neki havajski faks? ;)
I Anita Šupe se naziva nutricionisticom, a već je hrpa ljudi uočila da nema neka temeljna znanja.
Negativne kalorije ne postoje, to bi se inače učilo u školi.
A to, "meni su rekli" ... ne ulazi u argument.

Frankie
02.10.2013., 12:11
aj ne znam, i ja sam cuo za taj termin "negativne kalorije" kao u smislu nesto pojedes i dobijes manje kalorija nego sto je potrebno za probavu toga ali sto se mene tice who cares, ne brinem o kalorijama

nego evo jedan vrlo kratki informativni clanak, milsim da vrijedi procitati

http://www.1uponcancer.com/2013/08/02/ketogenic-diet-and-cancer/

Weedeemer
04.10.2013., 07:24
moze mi plz netko sastaviti menu za oko 950-1000kcal MAX /dnevno ... in keto style

#1 od "mesa" tj proteina... jedino bijela riba ... oslić. ... i jaja...
- al keto je ionako high FAT, a moderate protein i carbsa 0 bodova.

#2 zeleno lisnato povrce mi se povlaci po crijevima i uzas... ne odgovara mi
==

neke od namirnica: jaja, lan, orah, ljesnjak, badem, krem sir, oslic, losos, putar, svinjska mast, bundevine i suncokret sjemenke, raznorazne pastete...

Weedeemer
04.10.2013., 13:37
btw, redbull sugarfree i rockstar zero ne izbacuju, ako gledamo po ketostixu.

ne znam kad bih trebao mjeriti da znam jel me izbacuje ili ne, mjerio sam 45 min nakon...
(a usput sam jeo i kikiriki putra i oraha i bundevinih sjemenki ...)

Frankie
04.10.2013., 15:32
Probaj ako ikako mozes konzumirati i ulja tipa maslinovo, kokosovo ili laneno. Znacajno povecavaju unos kalorija
Nego morao sam se javiti, ovo je fenomenalno, od prije jedno pola sata kao da sam pod sedativima ali mozak funkcionira dobro :) ..Da je bar 24 sata vako..

Trolička
04.10.2013., 15:36
max 1000 cal dnevno za mušku osobu, žao mi je ali moram reći. kad sam pročitala ono s kockicom putra i ovo sad zvučiš mi kao tinejđerka na rubu poremečaja prehrane. pa daj se najedi čovječe :504: jel imalo znaš što si radiš npr. štitnjači? vjerujem da znaš i slobodno zanemari komentar jer sam morala zbog sebe i nekog sljedečeg koji će čitati.

vjerujem da ne jedeš po 100 grama ali lješnjak, orah i pogotovo lan imaju lijepo količinu uh (a meni si 5 uh iz 100g paprike računao kao nešto wow)

http://www.coolinarika.com/namirnica/lan/nutritivna-tablica/
http://www.coolinarika.com/namirnica/ljesnjak/nutritivna-tablica/
http://www.coolinarika.com/namirnica/orasi/nutritivna-tablica/

honeychild
04.10.2013., 15:43
Ono što radi Weedeemer se zove fat fast i nije nikakav poremečaj :mig: Proguglaj si malo :)
Meni osobno je najbolje odgovarao kad sam mršavila. Smanjila sam i unos proteina i uh , povećala masnoće, osobno je takva ketoza (da laički kažem dobivena iz masti , a ne proteina kao na Dukanu) meni istopila tih par zadnjila kila koje nikako nisu išle dole :)

Zato samo naprijed Weedeemer i nabavi si makadamija oraščiće :) Imaš ih u mulleru i lidlu, pa ih uvrsti u dijetu.

Trolička
04.10.2013., 15:51
može se to zvati kako god se hoće pa i izgladnjivanje. nije zdravo za mušku osobu da živi na 1000 cal - a bogme i ni za žensku.

osobno bi se radije najela više i vježbala (što i radim) nego si na taj način maltretirala tijelo. i čini mi se da se ova tema pretvara u "cilj ne bira sredstva".

honeychild
04.10.2013., 15:54
Na fat fastu čovjek nije gladan jer upada u ketozu i glad se drastično smanjuje i nestaje, tak da se ne pati, vjeruj..
A i ne funkcionira kod svih recept - dobro se najedi (što god želiš) i vježbaj pa bu sve ok.. Ponekad treba malo više, korigirat prehranu.
Nemamo svi isti metabolizam.

femmelatin
04.10.2013., 15:55
Ja se sjećam Weedemera otprije više godina kad je stavljao svoje slike na kojima je bio doslovce kost i koža, i ljudi su ga nagovarali da počne uopće išta jesti, da ne umre.
I tada je bilo jasno da postoji neki problem i ekstremni stavovi prema hrani, tako da nemoj olako govoriti kako je to super i samo naprijed.

Onako, ljudi - oni koji jeste debeli - niste kile dobili preko noći i nećete ih izgubiti preko noći nikakvom čudotovornom dijetom, a svima ostalima - ne idite u ekstreme, potražite stručnu pomoć.

honeychild
04.10.2013., 15:58
Gle, čovjeka nisam vidla, nemogu suditi, dajem savjet jer sam sama izgubila zadnje kile tom metodom. I ne, netreba stručnu pomoć. Danas bi svi nekog slali po stručnu pomoć, o Bože. Zna se kako se mršavi,manje se jede, ovo je samo jedna od lakših metoda.

Trolička
04.10.2013., 16:05
to što nisi gladna ne znači da tijelo ne "pati". :rolleyes:

kod svih osim kod nekog poremečaja metabolizma pali kalorijski defict, i u biti ovo što on radi je veliki kalorijski deficit plus rezanje uh. bazalni se mora pokriti za normalno funkcioniranje tijela i koliko znam nidje ne piše da keto zahtjeva išta drugo osim malo uh.

postajem lagano šokirana s ovim što ljudi pišu :eek:

edit: i da, slažem se s femmelatin - za zadnji dio, s prvim nisam upoznata.

femmelatin
04.10.2013., 16:05
Gle, čovjeka nisam vidla, nemogu suditi, dajem savjet jer sam sama izgubila zadnje kile tom metodom. I ne, netreba stručnu pomoć. Danas bi svi nekog slali po stručnu pomoć, o Bože. Zna se kako se mršavi,manje se jede, ovo je samo jedna od lakših metoda.

Nisi pročitala što pišem? Čovjek je bio ekstremno mršav - vjerujem da je to i dalje. Znači ne treba mu nikakva dijeta. Pogledaj mu profil, teme o hospitalizacijama, depresiji, samoubojstvu.
Ne znam ga ni ja, ali po onom što piše, stručna pomoć mu je očito već bila u više navrata ukazivana.

honeychild
04.10.2013., 16:13
Vidim, imamo stalkera i kvazi wannabe psihičkog analitičara na forumu..A da tebi prije nije potreba pomoć?:ne zna:
Vidim već po pisanju da si osoba sklona predrasudama.

Nego, keto dijetu čovjek nije izmislio, stvarno se gube kile na njoj, jedino nije preporučljiva na dulje vrijeme.Svi koje zanima, pogledajte malo i na fitnes forumima, one koje ne zanima, iskreno neznam ni što rade ovdje..

Trolička
04.10.2013., 16:23
ne znam kako femmelatin ali ja ne osporavam da keto radi. evo planski sam probala keto da vidim jel mogu i cijeli tjedan ketoza - nekad visoka nekad srednja. idu cm dolje i kg.

ženo, poanta je da jedem, ne živim na 1000 cal. i osobno sam pričitala puno toga vezano za keto, lchf i "inim" drugim stvarima.

honeychild
04.10.2013., 16:33
Ja pričam o FAT FASTU , daj si proguglaj što je to.. Kod FAT FASTA (koji se ne provodi na dulje staze i prilikom koje se sigurno ulazi, po meni u najbolju ketozu) se kozumira 1000 kcal dnevno..Oni koji su slijedili Atkinsa znaju o čemu je riječ.

Trolička
04.10.2013., 16:48
proguglala i rekla bih da je on to obavio sa tih svojih 6 dana na vodi i kockici putra, to je sigurno manje od 1000 cal :rolleyes:

evo pa čitaj http://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/Ketogena-dijeta.aspx

honeychild
04.10.2013., 17:06
Meni se čini da se sad na pravom FAT FASTU, a da je prije bio samo na FASTU.
Ugl. nije bitno, poanta je shvaćena. Čovjek želi smršaviti, odabrao je ovaj način, ja mogu nešto o tome reći jer sam probala i urodio je uspjehom.. Pojam ekstremne mršavosti koju je dotična spomenula je individualan, nekome sam i ja ekstremno mršava.
Po meni uvijek je nabitnije kako se čovjek osjeća u vlastitoj koži, dok god to ne ugrožava zdravlje i dok god je zdrav.
Ljugi su znali postiti i po 40 dana, a da nisu poremećeni i ne trebaju stručnu pomoć.Mišljenja sam da čovjeku nije prirodno puno i često jesti.Istraživanja su pokazala da kalorijski deficit produljuje život,ali to je druga tema.

honeychild
04.10.2013., 17:18
...htjela bi se još malo nadovezati o ketozi. To je potpuno moguće prirodno stanje (neki brkaju sa ketoacidozom kod dijabetičara) kod čovjeka( a i drugih bića;).

Weedeemer
04.10.2013., 19:28
u jednom trenutku (prosli tjedan) mi je ketostix pokazao glukoze u urinu....

da, istina je, imam problema s poremecajem prehrane.

ketoza mi je zadnja slamka spasa s obzirom da na neki nacin prirodno regulira apetit.
nemam se volje a ni snage iscrpljivati vjezbom jer ionako preko dana skacem simo-tamo i nemam vremena otpuhnut.

problem nastaje petkom i vikendom... kad nemam zanimacije i zanimacija mi je obicno "frizider" ... pa sam kroz te dane znao ko iz pice zdrmat 10 iljada kcal... i to katastrofalnog JUNKA
(keksi, torte, baklave, biskviti, tvinkiji, čokolade, pun k banana, pekmeza na žlicu, meda, pudinga, kroasana, sladoleda, žele bombona...)

makar, konkretno danas je brojka negdje oko 4-5k kcal... definitivno sam pretjerao s orasima, a napravio sam si i laneni kruh, pa sam ga roknuo sa par konzervi paštete... kikiriki putra.... a od konkretnoga jedno 8 jaja na 20g putra i pol kg šampinjona ...

ketostix je ultra ljubičast :D

a probava od količine vlakana radi nenormalno,
btw, preznojavam se (što se štitnjače tiče)

honeychild
04.10.2013., 19:39
nisam znala da imaš poremećaj prehrane.. u tom slućaju bi bilo dobro da potražiš pomoć. U ketozi (dovoljno dubokoj da ne osjećaš apetit) nemožeš dugo biti, morat ćeš se naučiti kontrolirano jesti..

Weedeemer
04.10.2013., 19:41
max 1000 cal dnevno za mušku osobu, žao mi je ali moram reći. kad sam pročitala ono s kockicom putra i ovo sad zvučiš mi kao tinejđerka na rubu poremečaja prehrane. pa daj se najedi čovječe

...za mušku osobu od 175cm i tešku oko 50kg koja želi skinut kile

honeychild
04.10.2013., 20:38
Nadam se da ti to nije tvoja visina i kilaža.. I da želiš skinuti kile..

Weedeemer
04.10.2013., 20:46
Nadam se da ti to nije tvoja visina i kilaža.. I da želiš skinuti kile..

ocu barem 45kg.
al tijelo se bori. mamu mu njegovu. neznam kak ga nadmudrit.

bottomless hunger.

Trolička
04.10.2013., 20:48
pretpostavka da ne trolaš :S pogledaj brojke i sam vidiš da to nije ok.

honeychild
04.10.2013., 20:50
kako god , keto ti djeluje. ako imaš problem , nadam se da ćeš ga riješit.

Weedeemer
04.10.2013., 21:00
uživam u mančizima, a to si mogu priuštit kad mi je od životne važnosti nabacit kile :)

inače se užasavam debljanja

Frankie
08.10.2013., 18:29
moram.. again high.... :)

GHB’s little brother makes low-carb diet enjoyable

If you follow a low or no-carb diet your body starts to make more of a compound that is strikingly similar to the drug GHB. This explains the feelings of euphoria that some people experience when on a low-carb diet. The Australian molecular scientist Andrew Brown puts forward this theory in the Medical Hypotheses journal.

http://www.ergo-log.com/bhb.html

RaInboooooW
15.10.2013., 10:55
Bok ljudi, čitam i vidim svi se ozbiljno bavite ketogenom dijetom, e pa i ja bi :rofl: iman možda 2, 3 kg više i sad bi ih se riješila :mirko: i ovo mi se čini ko dobra opcija, ali da ja sebi malo potpomognem ja bi kupila tablete Rapsberry ketone.
Znate di bi ih mogla kupit a da ne naručujem?

Frankie
15.10.2013., 11:37
bok, ja bih ti radije preporučio 5:2 post - 5 dana u tjednu jedeš normalno, 2 dana samo 400-500 kcal.
Dobro i potpuno sigurno za zdravlje i učinkovito koliko vidim tuđa iskustva.

I smanji ugljikohidrate u prehrani a povećaj kvalitetne masnoće tipa maslinovo ulje, orahi, masna riba tipa losos, domaća jaja i maslac.. To je zasitno za razliku od ugljkohidrata tipa tjestenina ili slatkiši koji te samo vuku na konzumiranje sve više i više i eto ti začaranog kruga..

RaInboooooW
15.10.2013., 11:58
E sad jaja ne jedem, maslac i općenito sve mliječno ne zbog intolernacije na laktozu. Neznan šta bi osim da si malo potpomognem tabletama :D

Frankie
15.10.2013., 12:14
pazi, mislim da ketoza nije baš za rekreativno iskušavanje nego za, recimo, pod kontroliranim uvijetima.. tako da po mome, bolje izaberi nešto s manjim mogućim rizicima za zdravlje

Weedeemer
19.10.2013., 09:23
cvarci su ok keto klopa, al ne mogu naci koliko kcal imaju i koliko masti i proteina imaju na 100g

Kristina19
19.10.2013., 17:03
cvarci su ok keto klopa, al ne mogu naci koliko kcal imaju i koliko masti i proteina imaju na 100g

Cvarci su cista masnoca. Znas od cega se rade? Tu i tamo imaju nekakve tragove mesa ali slabo. Dobri su za ketozu al se njima brzo nabiju i kalorije. A poanta i je jedino u unosu kalorija (ak covjek zeli mrsavit).

GABYSOLIS
30.11.2013., 20:04
ajmo ketonci pomoć.Ovako rodila sam carskim prije godinu, imala sam zeleno svjetlo za lagane vježbice tek nakon 6 mjeseci, a ove malo jače prije 3 mjeseca.Pri kraju sam bete focus t 25, već drugu godinu sam na lchf-u zbog intolerancije na gluten i alergija na žitarice i super se osjećam ali bih trebala skinuti još nekih 5 kilograma(3 do predtrudničke) i jako sporo ide lchf-om.Jaaako sam osjetljiva na uhiće pa eto molim prijedloge i sugestije što papati ako se kome da:)

Weedeemer
01.12.2013., 08:12
za postizanje ketoze (tzv fat fast o kojem je bilo govora par postova iznad... tj masni post)

Cilj: unijeti 1000-1200kcal dnevno... kroz barem 5 dana
Kombiniraj si ove mini obroke kak hoces... 4x250... 5x200... 2x300+1x200......itd

obroci za 200 kcal

- 28g orašara (orah, lješnjak, makadamija)
- 100g abc sir (vlasac ili obicni)
- mala konzerva rio mare tune (u vodi) sa žlicom majoneze (15g majoneze)
- jedna konzerva (95g) pastete argeta - delight (30% manje masti)
- 2 zutanjka i jedna zlica majoneze

obroci od 250 kcal

- 1 kranjska kobasica po izboru
- 2 pilece hrenovke (perutnina ptuj - moze i one sa sirom)
- 100g mortadele
- 100g prakticki bilo kojeg "parizera" (ne zimske i sl)
- 50ak grama zimske, cajne, kulena i sl...

obroci od 300 kcal

- 45g orašara (orah, lješnjak, makadamija)
- 125g vivis (vindija) krem sir 
- konzerva bilo koje pastete od 100g
- 2 jaja na kajganu sa jednom štraftom špeka
- konzerva bilo koje pastete od 100g
- 80g (80ml) vrhnja za šlag - zmuti ih u šlag sa mikserom
- jedan paketic mozzarelle (125g ocjedjene mase)

Kupi ketostix i..... onda kad si jednom u ketozi rokaj po keto stilu, 70-80% masti... 20-30% proteina i ZELENjave ko u prici... (ok, to ce narusiti malo omjer zbog kolicine uh, ali nek te ne dira previse...)

-----------------------

Na kraju ove "procedure" si ziher 3-5kg dolje.... (vode vrlo vjerojatno) i samo nastavi.... iducih 4kg za kompletan ucinak

GABYSOLIS
01.12.2013., 08:41
Puno ti hvala!Sad kužim jer po lchf-u u biti jedeš koliko hoćeš dozvoljene hrane, nije da ja puno jedem, uz bebu hodalicu je to sve s nogu i nabrzaka ali je sve po lchf-u a nekad i preskočim obrok(if post) međutim meni taj post ne čini ništa u smislu mršavljenja.Zapravo sad vidim ja unosim više kalorija od ove tvoje preporuke i jedem povrća s više uhića.Bacam se na ovaj tvoj jelovnik(ali ću preskočiti salamice i paštete jer sam alergična i na te glutamate i konzervanse pa to ne smijem ali tunu, jaja mliječno i sireve smijem) Još jednom hvala puno puno i javim se s rezultatima ;)

Weedeemer
01.12.2013., 09:23
Ovo je privremeni plan, tj 5 dana... 7max

Nakon toga povecaj kalorijski unos... nadji na netu neki kalkilator i guglaj "guide to ketosis" na stranom bodybuilding forumu ti je popis namirnica...

ovo gore je post tj procedura....

GABYSOLIS
03.12.2013., 18:50
http://www.ketogenic-diet-resource.com/ketogenic-diet-menu.html

Kristina19
11.12.2013., 11:57
http://www.ketogenic-diet-resource.com/ketogenic-diet-menu.html

Ovisi kolike su ti dnevne potrebe. Ak nisi aktivna, ovo ti je previse kalorija.
http://nutritiondata.self.com
U donjem desnom kutu si izracunaj dnevne potrebe.

Weedeemer
14.12.2013., 18:11
http://www.ruled.me/keto-calculator/

http://keto-calculator.ankerl.com

.... ja sam upravo provalio CKD ... i TKD :D tj provalio sam da mi odgovara maksimalno kao nacin prehrane a + je što mi se uklapa i u zivotni ritam, treninge i obaveze

GABYSOLIS
17.12.2013., 14:05
evo ovako super sam zadovoljna. Keto sam jela 2 tjedna i otišlo kilogram i pol opet sam danas počela pa ću do Božića tako.Vježbam t25 beta, sad ću krenuti s gamom ali evo kako sam malo pauzirala s ketom pauzirala i s vježbanjem.Danas nastavljam.U pauzi sam jela slično samo sam ubacila malo više povrća više lchf

Weedeemer
20.12.2013., 10:33
Kak mozes zivjeti na uh iz povrca kad nisi u ketozi?

GABYSOLIS
22.12.2013., 22:25
Na lchf-u sam već par godina, smeta mi gluten i mnoge žitarice, odlično se osjećam,imam tonu energije, treninzi su mi oko pola h dnevno, 5dana u tjednu ,kardio,tipa focus t 25 ali ne mršavim do željene težine pa mi je tu keto pomogao.(U lchf ishrani se to zove fakir- kad si isključivo na mesu i mastima.Preporuča se ne duže od 7-14 dana)

beskrajnamora
25.12.2013., 12:59
Pročitala sam danas da su keto dijete zdrave te da su prevencija karcinoma dojke, kojem doprinose ugljikohidrati. Isto tako da ne uništavaju mišiće, ako se uzima dovoljno proteina, i da daju bolje rezultate u mršavljenju jer se skine više sala, dok se kod hpokalorijske prehrane gubi više mišićna masa....kao neka najnovija američka studija...

majkemi
26.12.2013., 07:58
keto je ok.ali nije za duge staze.. ne vidim zasto bi netko uskracivao uh. tj bio na 0 uh... ako mozes mrsaviti jednako s vecim unosom uh

jaks
26.12.2013., 09:53
keto je ok.ali nije za duge staze.. ne vidim zasto bi netko uskracivao uh. tj bio na 0 uh... ako mozes mrsaviti jednako s vecim unosom uh

Možda zato kaj je zdravije

Frankie
26.12.2013., 13:23
mislim da je se nemoguće hraniti s 0g uh.. možda može spec. izborom namirnica + suplementi ali vjerojatno bi bilo nezdravo jer mnoge nutritivne namirnice sadrže bar malo uh.. mada koliko sam pročitao u biti tijelo može funcionirati s 0g uh jer glukoza (potrebna za neke dijelove mozga) se može proizvesti glukogenezom iz proteina hrane ili ako ih nema dovoljno onda iz proteina mišića razgradnjom mišićne mase..

Frankie
26.12.2013., 13:39
Pročitala sam danas da su keto dijete zdrave te da su prevencija karcinoma dojke, kojem doprinose ugljikohidrati. Isto tako da ne uništavaju mišiće, ako se uzima dovoljno proteina, i da daju bolje rezultate u mršavljenju jer se skine više sala, dok se kod hpokalorijske prehrane gubi više mišićna masa....kao neka najnovija američka studija...

Ja vjerujem da je prevencija za sve tipove karcinoma i da može pomoći kod uznapredovale bolesti.
Pogledaj ovaj jako kratki članak
http://www.1uponcancer.com/2013/08/02/ketogenic-diet-and-cancer/

majkemi
26.12.2013., 15:45
Možda zato kaj je zdravije

zdravije je bez uh? svaka ti cast.. glupost dana..

moze se bez uh, naravno. ali nije optimalno i nije za duge staze. pa ako si u ketozi onda neces ciljano unosit uh, naravno da ne mozes biti na 0.ali 20 do 30 ces uvijek unijeti... meni su glupe te dijete..zato sto se isti posao sto se mrsavljenja tice, moze uciniti s normalnim unosom uh.. ugl nije za duge staze

jaks
26.12.2013., 16:22
mislim da je se nemoguće hraniti s 0g uh.. možda može spec. izborom namirnica + suplementi ali vjerojatno bi bilo nezdravo jer mnoge nutritivne namirnice sadrže bar malo uh.. mada koliko sam pročitao u biti tijelo može funcionirati s 0g uh jer glukoza (potrebna za neke dijelove mozga) se može proizvesti glukogenezom iz proteina hrane ili ako ih nema dovoljno onda iz proteina mišića razgradnjom mišićne mase..

Kad se u organizam ne unose CH,tijelo da bi dobilo potrebni ATP za funkcioniranje stanica koristi najprije uskladišteni glikogen,a zatim prelazi na korištenje depoa masnih kiselina.Ta uskladištena mast je idealni izvor energije jer se sva energija potrebna za normalno funkcioniranje organizma može sintetizirati iz tih masnih kiselina.mozak ne može koristiti ništa drugo osim glukoze koja se pak dobiva glukoneogenezom iz tvari koje nisu CH(glicerol ili u nedostatku masti iz aminokiselina).

jaks
26.12.2013., 16:25
zdravije je bez uh? svaka ti cast.. glupost dana..

moze se bez uh, naravno. ali nije optimalno i nije za duge staze. pa ako si u ketozi onda neces ciljano unosit uh, naravno da ne mozes biti na 0.ali 20 do 30 ces uvijek unijeti... meni su glupe te dijete..zato sto se isti posao sto se mrsavljenja tice, moze uciniti s normalnim unosom uh.. ugl nije za duge staze

Naravno da jest,tijelo lakše rabi masne kiseline nego CH za dobivanje ATP-a.A katabolizam masti je ono kaj si želi svatko tko želi skinut kilažu

Weedeemer
29.12.2013., 07:38
Prvo procitajte ovo => http://www.allaboutfasting.com/effects-of-fasting-ketosis.html

A tu dolje sam iscupao dio teksta koji se odnosi na uh i masti.... i koja je poveznica kod debljanja....

Poanta je da je zabluda da se uh skladisti kao mast ....
no, uh utjece na razinu secera u krvi.... i to je razlog zasto neni ne odgovara klasicna prehrana....
keto prirodno regulira apetit... opskrbljuje tijelo energijom i drzi secer na konstantoj razini, dok ...kad ti padne secer... nemas energije i gladan si, tj mehanizmi u tijelu te tjeraju da ubacis jos secera (uh) sa si vratis energiju....

However, since I know most of you will have just ignored my suggestion to actually read that piece, I’m going to summarize a few points from it (as well as from the Q&A):

1. Carbs are rarely converted to fat and stored as such
2. When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
3. Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
4. When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
5.Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree

Carbs don’t make you fat via direct conversion and storage to fat; but excess carbs can still make you fat by blunting out the normal daily fat oxidation so that all of the fat you’re eating is stored.  Which is why a 500 cal surplus of fat and a 500 cal surplus of carbs can both make you fat; they just do it for different reasons through different mechanisms.  The 500 calories of excess fat is simply stored; the excess 500 calories of carbs ensure that all the fat you’re eating is stored because carb oxidation goes up and fat oxidation goes down. Got it?  If not, re-read this paragraph until it sinks in.

Here’s what happens mechanistically and why all three still make you fat:

1. Excess dietary fat is directly stored as fat
2. Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
3. Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Got it?  All three situations make you fat, just through different mechanisms.  Fat is directly stored and carbs and protein cause you to store the fat you’re eating by decreasing fat oxidation

~ how we get fat (http:// http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/how-we-get-fat.html)

jaks
29.12.2013., 14:14
Prvo procitajte ovo => http://www.allaboutfasting.com/effects-of-fasting-ketosis.html

A tu dolje sam iscupao dio teksta koji se odnosi na uh i masti.... i koja je poveznica kod debljanja....

Poanta je da je zabluda da se uh skladisti kao mast ....
no, uh utjece na razinu secera u krvi.... i to je razlog zasto neni ne odgovara klasicna prehrana....
keto prirodno regulira apetit... opskrbljuje tijelo energijom i drzi secer na konstantoj razini, dok ...kad ti padne secer... nemas energije i gladan si, tj mehanizmi u tijelu te tjeraju da ubacis jos secera (uh) sa si vratis energiju....

However, since I know most of you will have just ignored my suggestion to actually read that piece, I’m going to summarize a few points from it (as well as from the Q&A):

1. Carbs are rarely converted to fat and stored as such
2. When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
3. Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
4. When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
5.Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree

Carbs don’t make you fat via direct conversion and storage to fat; but excess carbs can still make you fat by blunting out the normal daily fat oxidation so that all of the fat you’re eating is stored.  Which is why a 500 cal surplus of fat and a 500 cal surplus of carbs can both make you fat; they just do it for different reasons through different mechanisms.  The 500 calories of excess fat is simply stored; the excess 500 calories of carbs ensure that all the fat you’re eating is stored because carb oxidation goes up and fat oxidation goes down. Got it?  If not, re-read this paragraph until it sinks in.

Here’s what happens mechanistically and why all three still make you fat:

1. Excess dietary fat is directly stored as fat
2. Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
3. Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Got it?  All three situations make you fat, just through different mechanisms.  Fat is directly stored and carbs and protein cause you to store the fat you’re eating by decreasing fat oxidation

~ how we get fat (http:// http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/how-we-get-fat.html)
Jako dobar sažetak.
Jedino ova zabluda nije baš zabluda jer se,pri normalnoj prehrani suvišak glukoze unešene hranom u jetri ili konverzira u glikogenske zalihe ako je potrebno ili pak uskladištava u vidu masnih stanica.
Sitost ovisi i o konc. leptina..hormona sitosti kojeg luči masno tkivo,a kad papaš CH naglo raste konc. inzulina koji nastoji svu glukozu iz cirkulacije unijeti u stanice.Suvišak slobodnog inzulina šalje mozgu info o tome da treba još glukoze i zato se javlja glad.
Sviđa mi se dio o tome da tijelo u postu reciklira otpadne produkte stanica pa tako u principu dajemo šansu da se organizam sam restarta

Weedeemer
29.12.2013., 16:24
Sviđa mi se dio o tome da tijelo u postu reciklira otpadne produkte stanica pa tako u principu dajemo šansu da se organizam sam restarta

To je i meni super dio.
Jesi skuzio kaoo nema govora o tzv. izgladnjivanju....
jer, pretp. da u ketozi - organizam je ocito u administrator modu i popravlja sve sto moze. Apetit i glad iskljuci privremeno da ga ne smetas (opterecujes) sa novim toksinima.
Kako imam iskustva s keto prehranom - svidja mi se ona prava istinska glad... a s druge strane i prirodna kocnica koja te na vrijeme upozori da stanes. Tj doslovno bez brojanja kalorija uneses manje. Bilo da jedes posnu piletinu ili carsko meso.
iako, posna piletina se ne preporucuje za keto... ali je ok za malo radikalniji pristup - PSMF(u kratkim crtama - to je keto ali bez masti, nesto kao prva faza dukan dijete)

jaks
30.12.2013., 09:17
To je i meni super dio.
Jesi skuzio kaoo nema govora o tzv. izgladnjivanju....
jer, pretp. da u ketozi - organizam je ocito u administrator modu i popravlja sve sto moze. Apetit i glad iskljuci privremeno da ga ne smetas (opterecujes) sa novim toksinima.
Kako imam iskustva s keto prehranom - svidja mi se ona prava istinska glad... a s druge strane i prirodna kocnica koja te na vrijeme upozori da stanes. Tj doslovno bez brojanja kalorija uneses manje. Bilo da jedes posnu piletinu ili carsko meso.
iako, posna piletina se ne preporucuje za keto... ali je ok za malo radikalniji pristup - PSMF(u kratkim crtama - to je keto ali bez masti, nesto kao prva faza dukan dijete)

Ja sam LCHF-ovac već duže vrijeme i u principu sam protiv bilo kakvih dijeta,a pogotovo nečeg tak ekstremnog poput PSMF.
Kaj se izgladnjivanja tiče point je taj da kad je tijelo prešaltano na ketozu troši mast iz depoa,ali da bi tijelo normalno funkcioniralo neophodna mu je masnoća koju moraš paralelno unositi prehranom.Kako je nutritivna vrijednost masti jako velika ona brzo zasiti,a kako sukladno tome pretvorba masnih kiselina iz depoa teče konstantno te nema inzulinske klackalice,da se tak izrazim,nema niti velikog i čestog osjećaja gladi.Zato je dobar post...tada tijelo samo signalizira kad mu je potrebno gorivo za dalje.
Dukan i sl. dijete ili načini prehrane su visokoproteinski,a s niskim udjelom masnoća i to mi se ne čini kao zdrav način jer tijelo će u nedostatku šećera posegnuti za mastima,a ukoliko ih ne unosiš onda ide na razgradnju aminokiselina iz proteina pri čemu nastaju mnogi dušični nusprodukti kao npr. amonijak,a to nije dobro.

GABYSOLIS
30.12.2013., 11:16
I ja sam na lchf-u inače(gluen mi smeta),super se osjećam ali mi je u zadnje vrijeme problem skinuti kilograme na lchf-u...Jela sam tako prije i za vrijeme trudnoće i dalje tako jedem.Cijela obitelj je na paleo/lchf, kako tko.Uspjela sam skinuti većinu kila, udebljala sam se oko 14 kg u trudnoći i zbog carskog se nisam smjela naprezati do prije 4 mjeseca(sada je godinu dana od carskog),onda sam polako krenula s lakšim vježbama i onda t 25...Zadnjih 4-5 kg jako teško ide.Ketom jedino, i tada sporo.Probala sam zelenu kuru isto slabo,probala IF post i tu imam osjećaj da sam se zeznula i da mi se usporio metabolizam... da li mi je sada već organizam naviknut ili što, nemam pojma....

jaks
30.12.2013., 21:09
I ja sam na lchf-u inače(gluen mi smeta),super se osjećam ali mi je u zadnje vrijeme problem skinuti kilograme na lchf-u...Jela sam tako prije i za vrijeme trudnoće i dalje tako jedem.Cijela obitelj je na paleo/lchf, kako tko.Uspjela sam skinuti većinu kila, udebljala sam se oko 14 kg u trudnoći i zbog carskog se nisam smjela naprezati do prije 4 mjeseca(sada je godinu dana od carskog),onda sam polako krenula s lakšim vježbama i onda t 25...Zadnjih 4-5 kg jako teško ide.Ketom jedino, i tada sporo.Probala sam zelenu kuru isto slabo,probala IF post i tu imam osjećaj da sam se zeznula i da mi se usporio metabolizam... da li mi je sada već organizam naviknut ili što, nemam pojma....

Pozdrav!
Ne znam zbog čeg to zadnje tak sporo ide,ali ako je otišla većina onda je to veliki uspjeh.Ja na LCHF nisam zbog kilaže pa ne znam kak je vama kojima je to bio početni razlog.Ja sam čak uspjela dobiti dvije tri kile koje godinama nisam mogla nabaciti :)
Ne znam da li ste možda u kalorijskom deficitu duže vrijeme jer se može desiti da tijelo ako ne dobiva optimalnu količinu nutrijenata može prijeći na safe mode gdje se ponaša kao da štedi energiju pa se metabolizam uspori.Možda je stvar u premaloj potrošnji energije..Ja prakticiram IF i ne zamaram se kalorijama.Težina mi varira +/- 3kg,bitno mi je da se osjećam zdravo i snažno pa ako je kod Vas isti slučaj ni tih 5 kg ne zvuči overweight :)

Frankie
31.12.2013., 09:28
ono što bi mene zanimalo je Ketogena dijeta bez ikakvih suplemenata kao doživotni stil prehrane..
Neki kažu nije za na duge pruge. Zašto nije ?
Nisam uspio nači nikakve studije na ljudima (nema dobrovoljaca) samo na lab. životinjama itd..
Ako netko nađe nek pošalje link, thx !

jaks
31.12.2013., 10:51
ono što bi mene zanimalo je Ketogena dijeta bez ikakvih suplemenata kao doživotni stil prehrane..
Nisam uspio nači nikakve studije na ljudima (nema dobrovoljaca) samo na lab. životinjama itd..

Da,to svi tvrde,a ni ja nigdje nisam pročitala nečiji konkretan razlog zašto NE.
Možda zato jer ga nema..
Ali bilo je dobrovoljaca još davnih 20-tih godina 20.st. što me poprilično iznenadilo jer se danas,u 21.st neka konvencionalna shvaćanja ne mijenjaju.
Šaljem link na pp

Aleš Ernst
02.01.2014., 11:43

ako si netko uzme vremena i prouči kako radi ljudski metabolizam i u čemu je najbolji te zašto bude shvatio da nema nijednog razloga zašto ne bi bila za duge pruge .
največi problem je ostat u ketozi jer okolina jede sasvim suprotno i iskušenja su velika

jaks
04.01.2014., 15:07
ako si netko uzme vremena i prouči kako radi ljudski metabolizam i u čemu je najbolji te zašto bude shvatio da nema nijednog razloga zašto ne bi bila za duge pruge .
največi problem je ostat u ketozi jer okolina jede sasvim suprotno i iskušenja su velika

Dabome...sretna sam kaj su blagdani iza...
Ponekad si pomislim da bih rado imala dijagnozu celijaklije ili dijabetesa pa da imam konvencionalan razlog zašt ne jedem kruh sa špekom ili milku triolade

TincH
05.01.2014., 00:29
I ja sam na lchf-u inače(gluen mi smeta),super se osjećam ali mi je u zadnje vrijeme problem skinuti kilograme na lchf-u...Jela sam tako prije i za vrijeme trudnoće i dalje tako jedem.Cijela obitelj je na paleo/lchf, kako tko.Uspjela sam skinuti većinu kila, udebljala sam se oko 14 kg u trudnoći i zbog carskog se nisam smjela naprezati do prije 4 mjeseca(sada je godinu dana od carskog),onda sam polako krenula s lakšim vježbama i onda t 25...Zadnjih 4-5 kg jako teško ide.Ketom jedino, i tada sporo.Probala sam zelenu kuru isto slabo,probala IF post i tu imam osjećaj da sam se zeznula i da mi se usporio metabolizam... da li mi je sada već organizam naviknut ili što, nemam pojma....Možda je to zapravo tvoja idealna težina, unatoč tome što ti misliš da bi trebala biti niža? :)

Inače, jedno općenito pitanje - u čemu se keto i lchf razlikuju?

Keto-dijeta zvuči onak, malo lejm :D
Ko Narančina dijeta :rofl: ili Kupusova (koje su btw horor :horor: )

LCHF lifestyle ima bolji prizvuk :cool:

Trolička
05.01.2014., 09:33
Možda je to zapravo tvoja idealna težina, unatoč tome što ti misliš da bi trebala biti niža? :)

TincH osobno ne vidim razliku između keto i strogog lchf-a. s tim da koristim štapiće da provjerim jesam li u ketozi svaki dan kad se pridržavam jelovnika. tako da ne znam na čemu sam :D

ljudima općenito riječ dijeta ne zvuči dobro ali lifestyle ima prijateljskiji prizvuk. pa eto keto lifestyle :lol:

TincH
05.01.2014., 09:36
Pa ne vidim ju ni ja :ne zna:

Pogotovo ljudi vrte očima na riječ 'dijeta', i ja sama jer moj mozak razvije otpor. Nisam tip koji može biti 'na dijeti' :D

Btw, vidim u naslovnom postu 'smanjen unos povrća'.. Možda je tu razlika jer se kod lchf smije jesti neograničeno povrća određenih vrsta :ne zna:

kod obje vrste prehrane vidim problem sa cardio treninzima jer sumanjm da bih uspjela odraditi hight intensity cardio u trajanju od 45 min da sam par dana za redom na takvoj vrsti prehrane.Ne vidim zašto ne bi moglo? :ne zna:
Pa sagorijevaju masti.
Krećem opet na trening (nakon božićno poslovnih pauza) pa ću vidjeti.

Trolička
05.01.2014., 09:59
Pa ne vidim ju ni ja :ne zna:

Pogotovo ljudi vrte očima na riječ 'dijeta', i ja sama jer moj mozak razvije otpor. Nisam tip koji može biti 'na dijeti' :D

Btw, vidim u naslovnom postu 'smanjen unos povrća'.. Možda je tu razlika jer se kod lchf smije jesti neograničeno povrća određenih vrsta :ne zna:

Ne vidim zašto ne bi moglo? :ne zna:
Pa sagorijevaju masti.
Krećem opet na trening (nakon božićno poslovnih pauza) pa ću vidjeti.

i keto i lchf zahtjevaju manji unos uh. keto unos uh koji ti treba da postigneš ketozu, meni uspije ketoza i sa 30 - 35 g uh dnevno, iz čega će biti taj uh je moja stvar :D a lchf do 20g uh ako se dobro sjećam, što će opet uzrokovati ketozu.

sve ti ovisi o tome što ti podrazumjeveš pod high intensity :D meni je to trening kad puls leti preko 180, najčešće je oko 185. takav trening (od cca 45 min) je teško odraditi do kraja sa smanjenim unosom uh, barem meni je. koliko kužim (neka me netko ispravi ako griješim) ako se makne uh energija se dobiva iz masnih stanica, a pretvorba iz masnih je sporiji proces nego iz glikogenih zaliha (koje su odmah dostupne) i sam tim ćeš teže savladavati dulje i napornije treninge.

TincH
05.01.2014., 10:53
Ja nekad idem na spinning koji ima HIIT momente.. Dakle povećavanje i smanjivanje tempa u kraćim periodima, isto traje 45 minuta (izmjena šprinteva).
Dosta je nabrijan, no velim, nisam još probala ali budem :)

Frankie
05.01.2014., 11:00
ajd kad razgovarate o HIIT..
moj princip je: 30 sek. visoki intenzitet, 90 sek. odmor, 8 serija = 16 minuta + nešto vremena za zagrijavanje i hlađenje.. = 20ak i nešto minuta trening..

tip vježbe može biti sprintevi, orbitrek, čučnjevi.. nebitno.. glavno je u tih 30 sek. dati maksimum od sebe..

u biti, u kratkom vremenu se mogu napraviti jako kvalitetne vježbe tako da nitko ne bi trebao imati ispriku da nema vremena ali.. :)

Trolička
05.01.2014., 11:21
moj program je turbo fire od Chalene Johnson. ima kardio trening koji traje 30, 45, 55 i 60 min i tu nema intervala. zagrijavanje, glavni dio, finale i istezanje. ima i hiit trening od 15, 20, 25 i 30 min gdje je večinom omjer 1:1.

ovaj duži kardio mi puno teže ide (nego kad sam jela uh) i često se dogodi da odustanem jer jednostavno ne ide, niti je udarac snažan niti je tempo kako bi trebao biti. hiit do 25-30 min nije problem ali meni je u glavi da s tim nisam beš nešto wow napravila kao što bih napravila s vježbom od 50 min.

a možda je sve to subjekivno kao večina stvari u životu.

jaks
05.01.2014., 12:27
Možda je to zapravo tvoja idealna težina, unatoč tome što ti misliš da bi trebala biti niža? :)

Po definiciji ketoza znači dobivanje energije iz masnih kiselina,a LCHF se odnosi na način prehrane.Stoga je ketoza u biti "posljedica" LCHF načina prehrane.

Frankie
06.01.2014., 09:55
moj program je turbo fire od Chalene Johnson. ima kardio trening koji traje 30, 45, 55 i 60 min i tu nema intervala. zagrijavanje, glavni dio, finale i istezanje. ima i hiit trening od 15, 20, 25 i 30 min gdje je večinom omjer 1:1.

ovaj duži kardio mi puno teže ide (nego kad sam jela uh) i često se dogodi da odustanem jer jednostavno ne ide, niti je udarac snažan niti je tempo kako bi trebao biti. hiit do 25-30 min nije problem ali meni je u glavi da s tim nisam beš nešto wow napravila kao što bih napravila s vježbom od 50 min.

a možda je sve to subjekivno kao večina stvari u životu.

dosta sam citao o HIIT i ispada da je puno ucinkovitiji (vise postizes u krace vrijeme) i zdraviji za kardiovask. sustav nego kardio trening (koji je meni osobno gubljenje vremena)
Bitno je da u tih par desetaka sekundi das sve od sebe i da imas osjecaj da vise ne bi mogla ni sljedecih par sekundi jer bi 'puklo srce. Dakle srce se ubrza do svojeg maksimuma. Probaj napraviti nekoliko sprinteva od 30ak sekundi. Vjeruj ako si radila kako treba osjecati ces se umornije nego nakon sat vremena jogginga (koji smatram gubljenje vremena da opet ponovim :).. ali naravno, bolje i to nego vecernje sjedenje pred TVom.. bolje ista nego nista..)

Ono sto je jako bitno - treba se dobro ZAGRIJATI i ISTEGNUTI ! Inace je velika vjerojatnost ozljeda !

cuore
06.01.2014., 10:55
dosta sam citao o HIIT i ispada da je puno ucinkovitiji (vise postizes u krace vrijeme) i zdraviji za kardiovask. sustav nego kardio trening (koji je meni osobno gubljenje vremena)
Bitno je da u tih par desetaka sekundi das sve od sebe i da imas osjecaj da vise ne bi mogla ni sljedecih par sekundi jer bi 'puklo srce. Dakle srce se ubrza do svojeg maksimuma. Probaj napraviti nekoliko sprinteva od 30ak sekundi. Vjeruj ako si radila kako treba osjecati ces se umornije nego nakon sat vremena jogginga (koji smatram gubljenje vremena da opet ponovim :).. ali naravno, bolje i to nego vecernje sjedenje pred TVom.. bolje ista nego nista..)

Ono sto je jako bitno - treba se dobro ZAGRIJATI i ISTEGNUTI ! Inace je velika vjerojatnost ozljeda !

pa svakako da je bolji... ovaj low intesity vise nitko ni ne radi

Frankie
06.01.2014., 15:00
pa ne bih bas rekao (ako si mislio/mislila za ozbiljno).. u bilo kojoj fitness dvorani mozes vidjeti da velika vecina ljudi dolazi da bi satima vrtila orbitrek ili trckarala na steperu ili kako se vec zove traka za trcanje

jaks
06.01.2014., 15:29

Ne nužno.Ako je netko rekreativac i konzistentan u tjelovježbi to znači da bi mišići i tijelo generalno već trebalo biti pripremljeno na ono kaj slijedi.
Ako se netko podvrgava većem tjelesnom naporu i naglo onda je preporuka lagano i kratko statičko zagrijavanje.Sa stretchingom je druga priča...sve više se piše o tome kako to nije zdravo jer kod istezanja mišića dolazi do mikrotrauma čime mišić gubi slastičnost i postaje krut i gubi svojstvo skraćivanja tj. vraćanja u prvotno stanje.

Trolička
06.01.2014., 16:06

stvar je u tome što i ja sa tim high intensity treningom dajem neki svoj maksimum pa ga ne smatram gubljenjem vremena i ne vidim ništa loše u biciklima i /ili orbitreku ako je puls na nekom ozbiljnijem broju. u mom slučaju se nikako ne radi o joggingu :D

eh, istezanje mi je boljka :D to mi se često tako ne da i napravim to na brzinu, a znam da to nije dobro.

vulkan1
19.01.2014., 01:52
Bok curke

Ne znam zašto ali u dosta dijeta sam skinula po koje kilo pa bih ga ubrzo vratila.
Prošli mjesec pila ZELENU KAVU,green coffee bean max, NARUCILA DIREKTNO iz USA!
Istina čekala sam je skoro mjesec dok stigne, al u 1 mjesec SKINULA cca 6 kila!!
Preporučila mi ju je prija na stranici www.wherehowwhy.com/wherehowwhy

mimicaaa
13.02.2014., 20:19
Bok svima! Dižem ovu temu iz pepela, možda bude zainteresiranih.

Ja sam kao krenula s ketogenom dijetom, dva dana, iako nisam sigurna da uopće razumijem što je ketogena dijeta. Za sad jedem samo: meso, jaja, majonezu i PIK kuhani but i slaninu, nadam se da to od PIK-a nema ugljikohidrata.

Uglavnom, plan je pet dana biti na mesini i jajima, da nestane osjećaj gladi i da padnem u ketozu, a onda tek ubacivati povrće, pa na duže staze. Imam dosta za skinuti i to najviše s trbuha pa se nadam da će mi to pomoći.

Jedino što mislim da možda griješim su žvake? Koristim ih u velikim količinama. Nemaju šećera, ali čula sam da se ne bi trebale koristiti zbog aspartama i umjetnih zasladjivača koje sadrže, da loše utječu na centre u mozgu? Ima li tko kakav zamjenski prijedlog?

Ima li tko da je duže vrijeme izdržao na keto dijeti? Pročitala sam na nekom forumu da je lik za 4 mjeseca, uz dosta aeorobnog vježbanja, skinuo 28 kila. To mi zvuči čak moguće, temeljem nekih mojih ranijih iskustava....

Ima li netko da je sad na keto diejti da mi se pridruzi ovdje?

Weedeemer
13.02.2014., 21:03
http://i61.tinypic.com/2d9wfiw.jpg
KETO POWER!! ...since 08/2013.

cvarci, spek, kobasice, guska, janjetina, cevapi, pljeskavice, mortadele, i sl

Sto masnije to bolje.. i nemos fulat. Zaboravi low fat i slicno.

Lonsdale88
14.02.2014., 12:12
Pozdrav..evo da ja napisem svoja iskustva...bio sam ovoj dijeti 3 tjedna koliko se i preporucuje.Pao sam sa 104 kg na 97 kg i sad nakon par dana mi se vratilo oko 1-2 kg vode sto sam izgubio u prvih par dana dijete..Evo moj jelovnik mozda nekom pomogne
1.obrok 5 cijelih jaja + krastavci + vitamin c
2.obrok 200 grama bijelog mesa + 100 grama zelene salata + 2 zlice maslinovog ulja
25 grama badema izmedu ova 2 obroka
3.obrok 200 grama bijelog mesa + vitamini i minerali
TRENING
4.obrok tuna u salamuri + 2 zlice maslinovog ulja
25 grama badema izmedu ova 2 obroka
5.obrok 150+200 grama nekog mesa + omega 3 tablete

To je otprilike 150 grama masti i 180 grama proteina kad se sve zbroji oko 2100 kalorija..

mimicaaa
14.02.2014., 12:32
Hvala na jelovniku!

Hvala na savjetima! :)

@weed, hvala na fotki i na savjetu. Samo jedno pitanje - zar mortadele, salame, hrenovke i slično ne bi trebalo izbjegavati zbog toga što se zna da se u njih miješa i brašna i aditiva i koječega? Vjerojatno nikog neće uništit 10 dkg mortadele, ali ja si nekako mislim kad se već patim, da to odradim maksimalno "čisto" , jer ću samo počet brljat i mučit se bezveze...

Nekako mi se čini da bi trebalo izbjegavati mesne prerađevine...

Što sa žvakama i zasladjivačima? Jel smetaju?

-Shy-
14.02.2014., 15:09
BOK EKIPA,ja sam jucer pocela sa dijetom i malo istrazivajuci naisla sam na ovo!!
Inace ovo je napisao jedan tip koji je bio 3 tjedna na dijeti i skinu 13kg!!
Nadam se da ce vam biti od pomoci !! ;)

FAZA 1

Bubrezi (teleći)
Hrenovke (govedina + svinjetina)
Janjetina (srednje masna)
Jetra (teleća) Jetrena pašteta
Kobasica (prosječno)
Konjetina
Krvavice
Kunić
Mesni narezak (svinjsko meso)
Mljeveno, miješano meso
Ovčetina
Piletina (bijelo meso bez kostiju)
Puretina (bijelo meso bez kostiju)
Salama parizer
Salama, pileća, pureća
Slanina
Srnetina
Svinjetina
Šunka dimljena i pršut
Šunka (kuhana)
Šunka pureća/pileća
Teletina
Bakalar
Dagnja
Grgeč
Haringa
Inćun
Jastog
Jegulja
Kamenica (ostriga)
Lignja
Losos
Pastrva
Sardine u ulju
Skuša
Šaran
Škampi
Štuka
Tunj u ulju

Krastavci
Brokula
Rajčica
Šampinjoni
Šparoga
Špinat
Zelena salata
Zelje

PIJE SE COLA LIGHT (0 uh)
Voda
Mineralna voda
Nikakva sladila se ne koriste jer slatko ima visok GI glikemijski index koji podize inzulin i blokira potrosnju masti

Majoneza (izbjegavati one light jer one imaju vise UH od ovih normalnih)
Moze bilo koje ulje osim sojinog radi povecanja estrogena (bitch tits)
Jaje

BILO KOJA NAMIRNICA KOJA NA 100g ima manje od 3g UH

1g UH > 4kalorije
1g P > 4kalorije
1g M > 9kalorija

U raznim sadrzajima koje sam bio citao susrecao sam se sa tim da u ketozu se moze uci sa unosom manjim od 50g UH
Sto nije bilo u mome slucaju
Tako da sam napravio program sebi koji je bio vise nego uspjesan sa unosom manjim od 20g UH dnevne kolicine > napornije za psihu

JUTRO > 7:00
Jaje x3 meko kuhano najbolje sa sto manje soli
Tuna 52g (jedna konzerva ocijedjena skroz i onda posuta sa maslinovim uljem, ili drugim uljem da unos kalorija bude poveci ujutro)

MEDJUOBROK 9:00
~150g pilecih snicli ILI kuhanih (bolje kuhanih) sa ~20g majoneze
Rajcica x2

DORUCAK 11:00
100g brokule ili karfiola jer su to negativne kalorije ali ne smije se pretjerati radi povecanja unosa UH koji ce automatski utjecati na metabolizam ketoze
Cilj je sto prije uci i ostati u stanju ketoze
100g kuhanih snicli sa maslinovim uljem posute ~50g

RUCAK 15:00
Tuna 100g (dvije konzerve ocjedjene u potpunosti)
Maslinovo ulje ~50g
Rajcica x2
100g brokule (karfiola)

MEDJUOBROK 19:00
Neko meso 100g
Rajcice x2

VECERA ili prije spavanja (ako se spava recimo u 23:00 cak i prije)
Pola sata prije spavanja
2 konzerve tune ocjedjene u potpunosti i posute sa parmezanom 50g (sirelin ima manje od 2g UH na 100g)
Radi kazeina da stomak radi tjekom cijele veceri

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

FAZA 2

IZBJEGAVATI >
ALKOHOL (MAKAR U VISE SADRZAJA SAM SE SUSRECAO DA POMAZE PRI ULASKU U KETOZU, AL NECEMO SE IGRATI)
SVE STO IMA VISE OD 7g UH po 100g
SVO VOCE
BRASNO
SLATKO (SVE STO JE SLATKO, ZABORAVITI 3 PUNA TJEDNA)
KRUSNE MRVICE
RIZA
KRUMPIR
KRUH
...
JESTI ISKLJUCIVO ONO STO JE NAPISANO U FAZI 1
ILI AKO VAS ZANIMA STA SE MOZE JESTI, POGLEDAJTE KOLIKU IMA NUTRITIVNU VRIJEDNOST U UGLJIKOHIDRATIMA (UH)

VAŽNO

NIPOSTO SE NE SMIJE VARATI TJEKOM DIJETE
TU JE DA VAM POMOGNE DA SKINETE SUVISNE MASNOCE
ULAZAK U KETOZU OVISI O POJEDINCU I NJEGOVOM METABOLIZMU
OSOBA KOJA IMA VISE MASNOCA CE BRZE GUBITI ISTE
ULAZAK U KETOZU TRAJE OD 2-5 DANA (ovisno o pojedincu)
DAH CE SMRDITI NA MOKRACU
ZNOJ ISTO TAKO
MOKRACA CE BITI ISKLJUCIVO BOJE RIVANOLA (u mom slucaju je bila)
JAKO ZUTA
TO JE ZNAK DA JE TJELO POCELO TROSITI MASNOCE KAO IZVOR ENERGIJE
NEMA VARANJA!!! NE MOZETE RECI „AH KO GA JEBE, NECE MI NISTA BITI OD MALO COKOLADE“
SVAKI UNOS UGLJIKOHIDRATA VAS IZBACIVA IZ KETOZE I MORATE OPET ULAZITI U TAJ STADIJ
ova djeta je kao i svaka ostala > naporna i najvaznije je to mentalno stanje da izdrzite

mimicaaa
14.02.2014., 16:12
Super, hvala za popis!
Doduše, surfajući internetom dobila sam dojam da svatko ima neku svoju verziju što se smije, a što ne :)

Osobno ne bih pila CocaColu Zero, niti išta što je nakrcano umjetnim zaslađivačima, jer oni utječu na centar u mozgu za osjećaj slatkog i iako nemaju kalorija, mislim da stvaraju poremećaj u osjećaju gladi i slično. To treba izbjegavati, ako mene pitate.

Što se tiče mesa isto bih htjela istaknuti da i ono ima ugljikohidrate i to više nego mislite, tako da nema smisla krkati kilu dnevno jer ćeš opet nakupiti ugljikohidrata....

mimicaaa
14.02.2014., 16:24
Jel netko zna pošto su one trakice za provjeru ketoze iz mokraće?

Evo, meni je treći dan. Tako-tako sam. Uglavnom jedem svinjetinu, narezan svinjski but, jaja, mljeveno meso, tunjevina, a i jela sam feta sira, iako sam mislila da ću izbjegavati sir prvih dana, ali nisam mogla izdržat više.

Žvačem žvake, što ne bih vjerojatno trebala, i zbog zaslađivača i zbog toga što mi otvaraju apetit i koristim umjetni zaslađivač u kavi, što isto bih trebala preskočiti ali ne mogu. Cilj mi je izgurati tako barem pet dana, pa ćemo vidjeti dalje. Nema nekog velikog napretka u ničem. Čak nemam dojam da sam dehidrirala.

Pepica
14.02.2014., 16:26
Što se tiče mesa isto bih htjela istaknuti da i ono ima ugljikohidrate i to više nego mislite, tako da nema smisla krkati kilu dnevno jer ćeš opet nakupiti ugljikohidrata....

meso nema ugljikohidrate.
evo ti primjer za piletinu (http://nutritiondata.self.com/facts/poultry-products/703/2) i govedinu (http://nutritiondata.self.com/facts/beef-products/3477/2).

mimicaaa
14.02.2014., 16:45
Je, u pravu si, pogrešno sam pogledala u tablicu! Još bolje!

Ovo što sam vidjela je pohano meso, krvavice (dodaje se brašno u njih obično)...tako da u pravu si.

Dobro onda se mesa može koliko hoćeš...ali za preradjevine nisam sigurna...i slaninu jedem :)

Lonsdale88
14.02.2014., 16:47
[QUOTE=mimicaaa;48795874]Jel netko zna pošto su one trakice za provjeru ketoze iz mokraće?

65 kn 50 komada dobijes u paketicu..al te trakice nisu bas sigurne i pouzdane..

Weedeemer
14.02.2014., 17:35
žvake nula bodova zbog: sorbitol. maltitol, manitol.... šećerni alkoholi, imaju 2-3kcal/g

ak oš dijetu koja je HARDCORE i čista do maksimuma, onda prouči PSMF. to je varijanta ketogene...
(Rapid Fat Loss by Lyle McDonald)

mimicaaa
14.02.2014., 17:40
Negdje na forumima sam sinoć pročitala da se može jesti kikiriki jer ima jako puno masnoća....i naravno da sam jela...

I sad lijepo pogledam u talbicu i vidim da ima 16 uh na 100 grama. Eto, pa vi vjerujte svemu što pročitate na internetu.

Znači tri dana žderanja mesa da mi se gadi - za bezveze. Ok. Ajmo sutra ispočetka....

Al dobro da su mene brinule žvake...LOL

Weedeemer
14.02.2014., 17:42
te trakice nisu bas sigurne i pouzdane..

moze davati lazne negativne rezultate, ali nisam nasao da bi davao lazne pozitivne

...svejedno si mislim kupit onaj abbott-ov sto testira krv
==

nego, htio bih nekog kompanjona s kojim bi tu i tamo uz kavu diskutirao oko keto prehrane. svi se rade grbavi kad im spomenem da bi mogli probati keto...

i dalje sam uvjeren da je keto samo priča i da to nitko ne prakticira...

...jedina stvar koja postane sjebana... jest priprema i odluka oko obroka.... pa je meni 1 obrok na dan sasvim u redu, imam dovoljno vremena odlucit kaj mi se jede... ionak u ketozi nisam gladan niti najmanje...

... jer da sam gladan... pojeo bi i trulu krušku.... iskreno

Weedeemer
14.02.2014., 17:44
Negdje na forumima sam sinoć pročitala da se može jesti kikiriki jer ima jako puno masnoća....i naravno da sam jela...

I sad lijepo pogledam u talbicu i vidim da ima 16 uh na 100 grama. Eto, pa vi vjerujte svemu što pročitate na internetu.

Znači tri dana žderanja mesa da mi se gadi - za bezveze. Ok. Ajmo sutra ispočetka....

Al dobro da su mene brinule žvake...LOL

neće te kikiriki izbacit.... ja sam znao pojest par deka orašara bez izbacivanja...

samo je zajebano što par deka ima 2k ..3k kalorija...

slobodno zvekni punu vrećicu kikirikija...badema..

izbacit će te naglo dizanje inzulina, što orašari ili kikiriki (legum) neće napraviti.
isto vrijedi i za mortadelu, paštete, kobasice i sl...

mimicaaa
14.02.2014., 17:44
[QUOTE=mimicaaa;48795874]Jel netko zna pošto su one trakice za provjeru ketoze iz mokraće?

65 kn 50 komada dobijes u paketicu..al te trakice nisu bas sigurne i pouzdane..
Hvala lons :) Mislim da ipak neću bacat novce na to, mislim da ću skužit i bez toga...a jasno mi je sad zašto nisam...žderala sam kikiriki...

Idem si sad skuhat kavu s puno mlijeka, jebe mi se :D

Weedeemer
14.02.2014., 17:47
ja sam u pocetku trebao POSTITI na vodi 6 dana da bi upao u ketozu....

kikiriki možda ima 16g uh / 100g .... a kolko od toga su vlakna ??
... gledaš TOTAL CARB - VLAKNA = NET CARB

NET CARB je ono što se računa.

Weedeemer
14.02.2014., 17:47

takav mindset ti je u banani.

umjesto te kave, odi odradi par tabata protokola. i da vidiš.

mimicaaa
14.02.2014., 17:48
Weed, ajde molim te pusti malo da se ovdje uključe i neki manji frikovi od tebe :) Meni bi jako dobro došlo neko žensko društvo, ali imam dojam da ćeš sve otjerat s ove teme. Odi tamo na bodybuidling forume pa tamo raspravljaj, ovo je i onako forum i tema za pičkice :) Ajde molim te, pusti nas babe da malo tu razvijemo neku priču, može?

Weedeemer
14.02.2014., 17:55
kolko UH ima dve kile špinata?

http://authoritynutrition.com/15-reasons-not-losing-weight-on-a-low-carb-diet/

Trolička
14.02.2014., 19:19
takav mindset ti je u banani.

umjesto te kave, odi odradi par tabata protokola. i da vidiš.

ajde pusti ženu na miru, od velike bijele kave joj neće biti apsolutno ništa - ako u nju ne stavi hrpu šećera.

onak, ponekad se nadam da trolaš ljude jer bi mi to bilo normalnije objašnjenje za neke stvari.

mimicaaa moj savjet je (ako ga želiš) da ga ne slušaš što priča, dođi na lchf temu. ionako je tamo dobar dio nas u ketozi i jedu se praktički iste stvari, osim onih koji su na održavanju težine pa jedu i voće.

mimicaaa
14.02.2014., 19:22
Hvala, stizem! :)
I meni se čini da ovo samo mesina ne bu išlo dugo :)))

Weedeemer
14.02.2014., 19:56
mimicaaa moj savjet je (ako ga želiš) da ga ne slušaš što priča, dođi na lchf temu. ionako je tamo dobar dio nas u ketozi i jedu se praktički iste stvari.

nije poanta ketoze nego je poanta kalorijskog deficita.

....a dok ketoni cirkuliraju organizmom, apetit je u podrumu ;)
===

probao sam sve moguce vrste dijeta i sve su se svodile na kalorijski deficit.

"twinkie dijeta" mi je bila omiljena ... radila je
.. ukupno bih pojeo n-stotina kcal dnevno i ŠLUS
(prevodi se u svega par čokoladica...biskvitića i sl.)

....bilo mi preskupo kupovat suplemente za suzbijanje gladi i davanja energije...

Lonsdale88
14.02.2014., 20:02
[QUOTE=Lonsdale88;48796130]
Hvala lons :) Mislim da ipak neću bacat novce na to, mislim da ću skužit i bez toga...a jasno mi je sad zašto nisam...žderala sam kikiriki...

Meni je trebalo 4-5 dana da udem u pravu kezotu tj tek su mi tada te trakice pokazivale...al tezina je cijelo vrijeme padala tako da...Osjetis po mirisu mokrace(bar je tako kod mene bilo) i nisam bio gladan nikada dobro sam se osjecao pun snage :D Nije lose ubacit prvih par dana kardio da sto prije udes i da se tijelo isprazni sto prije...

Weedeemer
15.02.2014., 10:09
...pa bit ketoze i je energija i smanjen apetit a ne sto trakica pokaze.. U tom je prednost pred ostalim oblicima prehrane...

A, da, wc poprimi miris na zoo haha

mimicaaa
15.02.2014., 12:54
@Londsdale, da skuzila sam da cu spoznati i sama kad sam u ketozi, da ne trebam kupovat trakice.

Inače, zaključila sam da ću ipak ići s ketogenom dijetom bar tjedan dana, prije negok prijedjem na LCHF ili Dukan, or whatever, jer mi treba da me pogura i prekine osjećaj ovisnosti o ugljikohidratima.

Inače, jučer sam imala punjenje ugljikohidratima :) i danas :), ali nema veze, sutra je novi dan...Meni ustvari ugljikohidrati jako smetaju i za probavu, napuhuju me i slabo ih podnosim pa me i to motivira da ih izbacim....jedino što mi fali povrće pa ću vidjeti kako ću to izvesti...i stvarno ne mogu prihvatiti da se mogu jest hrenovke i krkat Zero Cola...a kao ne mogu se umjetni zasladjivači i ugljikohidrati...jer stvarno ne znam zašto vi vjerujete da toga u hrenovkama koje su pune kojekakvih aditiva i junka i u CocaColi Zero nema....

Trolička
15.02.2014., 13:02
@Londsdale, da skuzila sam da cu spoznati i sama kad sam u ketozi, da ne trebam kupovat trakice.

Inače, zaključila sam da ću ipak ići s ketogenom dijetom bar tjedan dana, prije negok prijedjem na LCHF ili Dukan, or whatever, jer mi treba da me pogura i prekine osjećaj ovisnosti o ugljikohidratima.

Inače, jučer sam imala punjenje ugljikohidratima :) i danas :), ali nema veze, sutra je novi dan...Meni ustvari ugljikohidrati jako smetaju i za probavu, napuhuju me i slabo ih podnosim pa me i to motivira da ih izbacim....jedino što mi fali povrće pa ću vidjeti kako ću to izvesti...i stvarno ne mogu prihvatiti da se mogu jest hrenovke i krkat Zero Cola...a kao ne mogu se umjetni zasladjivači i ugljikohidrati...jer stvarno ne znam zašto vi vjerujete da toga u hrenovkama koje su pune kojekakvih aditiva i junka i u CocaColi Zero nema....

poanta je u tome što možeš jesti povrće, npr. zelenu salatu, špinat koliko god hoćeš, na brokulu i cvjetaču malo pripazi zbog uh. odakle ti ideja da nema povrća??

Dukan ne bi preporučila najgorem neprijatelju :rolleyes:

-Shy-
20.02.2014., 13:21
jel se mogu uzimati sumece tablete ,HERMES MULTIVIT+MINERALI!?!?!Hvala :) ;)

Lonsdale88
20.02.2014., 16:24
jel se mogu uzimati sumece tablete ,HERMES MULTIVIT+MINERALI!?!?!Hvala :) ;)

Smijes samo nemoj pretjerivati naravno bez secera :)

Weedeemer
22.02.2014., 10:38
sumece su tricky part - nece te izbacit iz ketoze, al slatkoca okusa ti je trigger za tzv. lazni apetit... pa dok se to ne izmetabolizira ces mozda osjetiti pad energije, glad, ... itd...

ugl, nece te izbaciti iz ketoze.... inace... jedna sumeca ima 10ak kalorija => 2,5g UH (koji nisu navedeni, jer nisu ni seceri, ni skrobovi itd... al su, oni vec spomenuti, secerni alkoholi)

inace, ne bih se zajebavao sa umjetnim vitaminima.... jer umjetno povecavaju apetit, pogotovo B kompleks.... - koji je neizostavni sastojak svakog multivitamina...

.... sumece eventualno minerali magnezij, kalij, kalcij (sugarfree, glutenfree, lactosefree)
te malo cinka i joda (kapsule), nece skoditi, a za selen pojedi 1-2 brazilska oraha (da sintetizira jod i regulira rad stitnjace)

i vitamin c ... u kapsulama...

menni
12.03.2014., 07:54
već sam 10ak dana na ketogenoj. ali ne mogu nikako ujutro bez šalice mlijeka + žlica čisti kakao + žličica šećera. a ostatak dana stvarno uopće nemam problema sa prehranom: mesinom i svega što raste iznad zemlje + jaja.

danas sam prvi put osjetila 'miris' urina. pa mislim si da sam u ketozi.

jel' ok da tako nastavim?

da se razumijemo, kavu ne smijem piti, pa si kompenziram taj filing sa šalicom ovog mog napitka i to mi je onako kao jutarnja mantra.. :zubo:

jaks
12.03.2014., 09:45
već sam 10ak dana na ketogenoj. ali ne mogu nikako ujutro bez šalice mlijeka + žlica čisti kakao + žličica šećera. a ostatak dana stvarno uopće nemam problema sa prehranom: mesinom i svega što raste iznad zemlje + jaja.

danas sam prvi put osjetila 'miris' urina. pa mislim si da sam u ketozi.

jel' ok da tako nastavim?

da se razumijemo, kavu ne smijem piti, pa si kompenziram taj filing sa šalicom ovog mog napitka i to mi je onako kao jutarnja mantra.. :zubo:

Postepeno smanjuj količinu šećera ;)

menni
12.03.2014., 10:13
Postepeno smanjuj količinu šećera ;)

thnx! sad se osjećam kao da sam na dobrom putu :cerek:
a sa odvikavanjem od šećera... da, znam da ide postepeno... hoću li uvijek imati taj osjećaj da sam u apstinenciji od šećera?! :rofl:

bokte, kako tek mora biti ex alkoholičarima kad se nalaze negdje gdje se popije čaša vina uz obrok?! :eek:

jaks
12.03.2014., 19:31
thnx! sad se osjećam kao da sam na dobrom putu :cerek:
a sa odvikavanjem od šećera... da, znam da ide postepeno... hoću li uvijek imati taj osjećaj da sam u apstinenciji od šećera?! :rofl:

bokte, kako tek mora biti ex alkoholičarima kad se nalaze negdje gdje se popije čaša vina uz obrok?! :eek:

Jesi...i neka to bude motivacija za dalje.
Svaka uspješna promjena ide postepeno..Teško je kad nešto voliš,ali ta čoksa ionako nikud neće pobjeći.Ako imaš krize pokušaj odgoditi konzumaciju slatkoga ili pojedi malo i nastavi po starom.Nakon nekog vremena skužit ćeš da su neke stvari dovoljno slatke i bez dodavanja extra šećera.I informiraj se..tako ćeš znati što ti se dešava pa možda i to pomogne.Good luck!

Weedeemer
15.03.2014., 08:55
ja sam skuzio da bilo kakav aspartam, acesulfam-K, sukraloza, etc... natrij ciklamat, bla bla... mi toliko podigne "DRIVE" za klopom da sam lud, ono, luuuuuud... (cola zero, redbull sugarfree, zasladjivaci, ovo ono...)

ne treba mi secera za energiju nego samo taj neki slatkasti okus... doslo je do toga da sam poceo cuclat tabletice zasladjivaca...

koja psihologija... i onda mi herc pocne lupat i ne znam kam bi sa sobom.... ak se zdrobim sa benzosima, onda sam zombie... jednostavno si ne mogu nac mira... i recimo da se to pretvori u neki binge ...keto style... pa pocnu padat kobasice, pastete, putar, kokosovo ulje, brazilski orasi, pekan orasi, makadamije.....) .... pa onda drugi dan posljedice overdosea SELENOM (brazilski orasi) ... i ostalim mineralima i vitaminima kojima su ti orasari/sjemenke bogate....

menni
15.03.2014., 08:59
ja sam skuzio da bilo kakav aspartam, acesulfam-K, sukraloza, etc... natrij ciklamat, bla bla... mi toliko podigne "DRIVE" za klopom da sam lud, ono, luuuuuud... (cola zero, redbull sugarfree, zasladjivaci, ovo ono...)

ne treba mi secera za energiju nego samo taj neki slatkasti okus... doslo je do toga da sam poceo cuclat tabletice zasladjivaca...

koja psihologija... i onda mi herc pocne lupat i ne znam kam bi sa sobom.... ak se zdrobim sa benzosima, onda sam zombie... jednostavno si ne mogu nac mira... i recimo da se to pretvori u neki binge ...keto style... pa pocnu padat kobasice, pastete, putar, kokosovo ulje, brazilski orasi, pekan orasi, makadamije.....) .... pa onda drugi dan posljedice overdosea SELENOM (brazilski orasi) ... i ostalim mineralima i vitaminima kojima su ti orasari/sjemenke bogate....

zašto si slatko ne utažiš s npr sušenim marelicama ili smokvama ili slično nešto?? bademi?
i zašto piješ te red bullove i ostala sranja? meni imaju fakat okus i miris na lijekove. i ne bi to mogla popit. mislim da sam jedan popila u životu i nakon toga dobila proljev.

Weedeemer
15.03.2014., 20:17
zašto si slatko ne utažiš s npr sušenim marelicama ili smokvama ili slično nešto?? bademi?

na ketu nema unosa secera...

ako pocnem sa orasarima - to je binge 100% ... :)

ne znam kojim pravim lijekovima da sredim psihu

menni
15.03.2014., 20:48
na ketu nema unosa secera...

ako pocnem sa orasarima - to je binge 100% ... :)

ne znam kojim pravim lijekovima da sredim psihu

znam da na ketu nema šećera, ali nema ni unosa nezdravih napitaka kao što je redbull, burn i slično! zapravo toga nema ni u jednoj kontroliranoj prehrani.

pa sam zato predložila da bolje da si tu neku 'želju' utaži prirodnim sušenim voćem. u svakom slučaju je neprocjenjivo manja šteta po organizam.

evo npr ovo copy/paste izvješće:
Ako ste se pitali što se nalazi u popularnom energetskom napitku, odgovor bi glasio otprilike ovako: mesni šećer, kofein i žuč! Nimalo privlačni sastojci bez kojih Red Bull ne bi bio to što jest.
Na njih upućuje analiza časopisa Wired koji je detaljno proučio sve sastojke Red Bulla, a mi vam ih donosimo! Ipak, unatoč nekim upitnim sastojcima, ovaj napitak sadržava i one koji mogu biti korisni za zdravlje, poput inozitola i niacina.
Nažalost, činjenica je da je tih sastojaka u Red Bullu tako malo da biste trebali popiti kartone tog napitka kako biste postigli pozitivan učinak.
Odgovor na pitanje koji je štos s krilima u reklami pomalo je banalan. Nećete ih dobiti! “Poletjeti”, uvjetno rečeno, eventualno možete zahvaljujući dobro poznatom kofeinu. U ovom piću, kao što mu i samo ime govori (energetsko), većina sastojaka služi za podizanja energije, otklanjanje umora, poboljšanje emocionalnog stanja i slično. Ipak, pravilo glasi da ni s čim ne treba pretjerivati, pa tako ni s energetskim napicima.
Glukoza
Kao i većina popularnih bezalkoholnih pića, Red Bull je u velikoj mjeri zašećerena voda. No, nemojte računati da će vam glukoza “dati krila” kao što stoji u reklami. Brojne su studije opovrgnule tzv. predoziranje šećerom.
Glukuronolakton
O ovom sastojku provedeno je vrlo malo istraživanja (većina njih prije 50 godina), pa su sve informacije o njemu više glasine. Općenito se vjeruje da je zaslužan za borbu protiv umora.
Niacin
Niacin je poznat i kao vitamin B-3, a povećava takozvani dobar kolesterol i sprečava formiranje triglicerida, pa ga to čini dobrim lijekom za kolesterol. Nažalost, u ovom piću nema dovoljno niacina da bi se postigao pozitivan zdravstveni učinak.
Natrijev citrat
Obično služi kao konzervans u bezalkoholnim pićima i sirnim namazima, a pomaže pretvoriti glukozu u mliječnu kiselinu tijekom vježbanja, što utječe na izvedbu sportaša. U najmanje jednom testu sportaš je 5 kilometara trčao 17 sekundi brže nego inače.
Inozitol
Ugljikohidrat pronađen u životinjskim mišićima. Ispada da je inozitol čudesan lijek koji smanjuje depresiju, napadaje panike i opsesivno-kompulzivne poremećaje. Po svojim prednostima zaslužuje da bude piće za sebe.
Taurin
Taurin je najprije izoliran iz žuči bika 1827. godine. Danas, proizveden sintetski, čaroban je eliksir koji daje veliku količinu energije. Stvarni učinci taurina prilično su široki, čak i količina koja se nalazi u jednoj limenci: ne samo da inhibira neuroprijenosnike (koji u nekim slučajevima djeluju kao blagi sedativ) nego kao antioksidans može usporiti starenje i uravnotežiti nepravilne otkucaje srca.
Kofein
Ako ste se pitali gdje se kriju krila Red Bulla, ovdje bi bio odgovor. Povećanje koncentracije i brzine reakcije te poboljšanje emocionalnog stanja i metabolizma poznati su učinci kofeina.

zapravo, čekaj malo!! jel' ti piješ taj red bull dok si na ketu ili ne?! ne kužim više kaj pišeš.:ne zna::ne zna:

Eoin
17.03.2014., 11:35

Da probas s xylitolom(ksilitol) za slatkocu,ako vec nisi?

Frankie
17.03.2014., 20:56
ljudi pazite, na ovoj prehrani treba deset puta vise paziti sta se jede/pije. Jetra i bubrezi su ionako vec dosta optereceni (jetra s proizvodnjom ketona a bubrezi s pojacanom regulacijom soli i vode). Zasto ih jos vise opterecivati s kemikalijama. Ne ide to tako na duge pruge. Zasto se kockati sa zdravljem?
Zato se manite xilitola, aspartama, sumecih tableta magnezija, atkins barova, red bulla, previse kave, mesnih preradjevina. itd.. etc.. Ako se pazljivo bira sto se jede/pije onda ne trebaju nikakvi suplementi.
Slazem se da je povremeno bolje pojesti svjezeg voca (ipak ne suseno jer ima previse shecera..) umjesto Atkinsonovih slatkisa i slicnog s...a. Tko je fizicki aktivan tesko da ce to imati bilo kakav negativan utjecaj, naprotiv..
Za piti imate Donat Mg ili jos bolje povremeno se napiti izvorske vode tko moze (npr Sljeme je puno izvora). I naravno, crno vino tu i tamo..

menni
17.03.2014., 21:03
Frankie, mudro zboriš. već je dovoljna borba sa svime ostalime, pa onda pokleknuti tu i tamo - nije to zgorega. kad kažem pokleknuti, mislim na tu i tamo sušeno voće (ne mislim kilo, nego 2-3 komada), ili koja voćka.

ja npr ne mogu odustati od šalice mlijeka ujutro, ali sam zato od kravljeg prešla na rižino. šalica me ne izbaci iz ketoze, a meni znači puno.

iako mislim da sam danas granična, nisam mjerila, ali znam što sam jela: pojela sam dvije šnite integralnog kruha plus jednu jabuku. :ne zna::kava:

ali s obzirom da su to zdrav(ij)e namirnice, u svakom slučaju se osjećam ok. puno bolje nego da sam gutala taj neki artificial shit.

jaks
18.03.2014., 08:44

Ako poradiš na uklanjanju uvjeta koji te dovode u to stanje potrebe za slatkim onda će se i to smanjiti
Probao chips od kokosa?..nije baš extra sweet,ali manje štete nego sušeno voće,orašari ili umjetni zaslađivači koji ionak ni nemaju okus na slatko već na kemiju...iiikk
Ili napravi neki modificirani sladoled da imaš za te trenutke

honeychild
18.03.2014., 08:51
meni ponekad pomogne topljena lind tamna čokolada pomješana sa čipsom od kokosa i žlicom ulja od kokosa:)

menni
18.03.2014., 09:32
čips od kokosa?? zvuči odlično!! gdje nabaviti i po kojoj cijeni??

gmit
18.03.2014., 09:38
ja npr ne mogu odustati od šalice mlijeka ujutro, ali sam zato od kravljeg prešla na rižino. šalica me ne izbaci iz ketoze, a meni znači puno.

iako mislim da sam danas granična, nisam mjerila, ali znam što sam jela: pojela sam dvije šnite integralnog kruha plus jednu jabuku. :ne zna::kava:

s takvim pristupom, mislim da se bezveze mucis s ovom dijetom...

MOANI
18.03.2014., 10:38
čips od kokosa?? zvuči odlično!! gdje nabaviti i po kojoj cijeni??

Kokosov čips imaš za kupiti u Billi,ne sjećam se točno cijene ali negdje između 10-15kn košta..Ja sam prije stalno jela ovaj :

http://www.iherb.com/Dang-Foods-LLC-Toasted-Coconut-Chips-3-17-oz-90-g/47597#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=dang&rc=5&sr=null&ic=1

Ali njega više ne naručujem jer ne bi mogla stat kad otvorim vrećicu.

MOANI
18.03.2014., 10:41
Zanima me postoji li određeni period koliko bi se maksimalno smjelo biti u ketozi? Kupila sam trakice pa s njima pratim i već 3 tjedna sam u ketozi, s tim da zadnjih 10-tak dana trakice pokazuju onu maksimalnu najtamniju boju

menni
18.03.2014., 10:46
s takvim pristupom, mislim da se bezveze mucis s ovom dijetom...

naravno da se mučim. ti ne? kaj tebi dolazi to naprosto prirodno?? pa pokleknula sam i kaj sad? nisam se natrpala hamburgerom i zalila litrom kole?? :kokice:

proces odvikavanja od takve hrane je postepen, ne možeš odrezati nešto na naglo. pa nisam napravljena od kamena.

moani, hvala ti na info :)

honeychild
18.03.2014., 11:48
Kokosov čips imaš za kupiti i u dm-u , te mulleru:)

menni
18.03.2014., 12:01
thnx, honeychlid, pogledat ću u prvi od ovih na koji naletim.

kaj vama ova dijeta, odnosno način prehrane, ne zadaje nekad glavobolju: zašto nema slatkog ili kruha ili slično? ne mislim na konstantnu želju, ali nekad me ono - prebaci. nekad pokleknem, nekad ne. učim još kombinirati obroke, namirnice... imate neki savjet što u naletu gladi tipa međuobrok? osim naliti se vodom ili juhom :D

jaks
18.03.2014., 13:40
Zanima me postoji li određeni period koliko bi se maksimalno smjelo biti u ketozi? Kupila sam trakice pa s njima pratim i već 3 tjedna sam u ketozi, s tim da zadnjih 10-tak dana trakice pokazuju onu maksimalnu najtamniju boju
Nema vremenskog ograničenja.Bitno je da sukladno potrošnji unosiš adekvatnu količinu masnoća i keto možeš prakticirati in a lifetime.

Weedeemer
19.03.2014., 08:09
a drustvo, kaj velite na ovo?

http://fddb.info/db/de/lebensmittel/diverse_pico_food_original_schweinekrusten_schwein/index.html

obratite paznju na kalorije i raspodjelu makrosa :D

Lady Anna
19.03.2014., 14:49
Pozdrav svima!
Ja sam tek 9 dana na keto dijeti i osjećam se odlično. Mene zanima koliko često mjerite trakicama stanje, jednom dnevno ili više puta u toku dana?

menni
19.03.2014., 14:55
ja sam, evo, dva tjedna. uz jedan izlet u ugljikohidrate prije par dana.
odlično se osjećam, ne mjerim trakicama, osjetim miris urina koji je drugačiji nego prije (znam da to nije mjerilo, ali eto spomenut ću), a promjene na tijelu definitivno vidim. mogu ući konačno u traperice koje stoje u stražnjem dijelu ormara već godinu i pol dana. :zubo:

nisam se ni vagala, niti mjerila, dovoljan mi je pogled na ogledalo. ne osjećam fakat glad, jedem dooooo sita!

trakice? kupit ću ih, želim baš znati i ja da li jesam ili nisam u ketozi, ali, nekako - osjećam se dobro i bez toga.

Lady Anna
19.03.2014., 18:02
Pišite malo svoje jelovnike.
Ja obično ujutro jedem jaja, ili kuhana ili kajgana. Ili par feta tvrdog sira. Ponekad pojedem pršut ili kuhanu šunku ili pureću.
Za ručak većinom jedem pečenu piletinu sa brokulom, salatom, špinatom i majonezom.
Večera mi je ista kao i ručak jedino ponekad ubacim konzervu tune ili sardine i opet puno salate.
Pijem dosta tekućine, svaki dan obavezno 2 litre vode + vitamin c te često popijem zeleni čaj.

menni
19.03.2014., 18:33
lady anna, kao da smo čitale isti jelovnik :zubo: :cheer:
samo ja baš ne jedem majonezu. drugo potpis :s

Weedeemer
20.03.2014., 08:18
imao sam faking CARB-binge prošli tjedan u više navrata i svaki je završio rigolettom...

unio sam oko 2kg slatkiša (at the time)... al svi su izašli .. ah bed :D

padale su 300gramske milke, kante sladoleda, biskviti, kolači, marshmallowsi,

....u roku 24h nakon zadnjeg rigoletta sam nazad bio u ketozi jer sam napravio brutalan HIIT trening na vreći (doma) uz maksimalno iscrpljivanje... nešto kao tabata... ali u dužem vremenskom periodu....

=====
point >
=====

... ubio sam si želudac sa prežderavanjem i riganjem (pogotovo sa unosom otrova)

ovaj tjedan nisam ništa pojeo, pijem ujutro samo bulletproof kavu (1,5dl vode, žličica nescafea + 3-5g kokosovog ulja) i ostatak dana voda

...imam osjećaj da kad bih nešto pojeo da bi to stajalo u meni danima...

više me frka bilo što kruto pojest.... a i ova voda koju pijem tokom dana teško ide iz želuca... samo se sve bućka... a popijem dnevno oko pola litre do litru MAX

neznam više što ću.... život mi se pretvorio u horor... razmišljam o tome da ako nešto pojedem da ide rigoletto....

horor!

Frankie
20.03.2014., 09:39
sjećam se kad sam nešto slično napravio da sam imao vrućicu i mučninu. Sada više nemam nikakve želje za slatkim, kruhom, voćem itd.. ali moram povremeno jesti voće da bih zadovoljio dnevnu količinu uh budući da sam fizički aktivan a samo povrće mi očito nije dovoljno.
Ne mora život biti horror. Istražuj dalje. Povećaj ugljikohidrate, više povrća i bar malo voća svaki dan.. Ili imaj cheat day 2-3 puta mjesečno.Možda bolje tako nego suzdržavati se pa onda puknuti.. Ili potraži pomoć stručnjaka ako ne ide drugačije

Lady Anna
20.03.2014., 15:44
Danas mi je deseti dan i jutros sam se izvagala i imam 3 kg manje. :lux: Krenula sam na dijetu sa 73 i nešto sitno kg, a jutros mi je vaga pokazala 70,1 kg. Bila sam presretna, definitivno odlična motivacija za dalje s obzirom da sam sinoć imala krizu i nisam pokleknula danas mi je bilo tako drago zbog toga.

Kada sam tek započela dijetu stalno sam se vagala barem 5 puta dnevno i vaga je stalno stajala na istome i to me je strašno nerviralo, prije nekih tjedan dana sam ju sakrila i danas tek izvadila i ostala ugodno iznenađena. Tako ću je i ubuduće sakriti i vagati se najviše jednom tjedno jer me ovako samo bedira.

Kakva je situacija kod vas, jeli idu kilice dolje?

jaks
20.03.2014., 17:11
imao sam faking CARB-binge prošli tjedan u više navrata i svaki je završio rigolettom...

unio sam oko 2kg slatkiša (at the time)... al svi su izašli .. ah bed :D

padale su 300gramske milke, kante sladoleda, biskviti, kolači, marshmallowsi,

....u roku 24h nakon zadnjeg rigoletta sam nazad bio u ketozi jer sam napravio brutalan HIIT trening na vreći (doma) uz maksimalno iscrpljivanje... nešto kao tabata... ali u dužem vremenskom periodu....

=====
point >
=====

... ubio sam si želudac sa prežderavanjem i riganjem (pogotovo sa unosom otrova)

ovaj tjedan nisam ništa pojeo, pijem ujutro samo bulletproof kavu (1,5dl vode, žličica nescafea + 3-5g kokosovog ulja) i ostatak dana voda

...imam osjećaj da kad bih nešto pojeo da bi to stajalo u meni danima...

više me frka bilo što kruto pojest.... a i ova voda koju pijem tokom dana teško ide iz želuca... samo se sve bućka... a popijem dnevno oko pola litre do litru MAX

neznam više što ću.... život mi se pretvorio u horor... razmišljam o tome da ako nešto pojedem da ide rigoletto....

horor!

Ideš iz jedne krajnosti u drugu.Ne valja.Lijepo sredi psihu i lagano dalje.

P.S.Schweinekrusten su ok...al bolji izbor su pravi domaći čvarci ak možeš nabavit

Weedeemer
22.03.2014., 13:33
Ideš iz jedne krajnosti u drugu.Ne valja.Lijepo sredi psihu i lagano dalje.

...kad mi nekaj razje** inzulin i secer... onda poludim ....drito se osjecam ko narkos kome fali secera... i onda se dogodi overkill.... :rigo:

P.S.Schweinekrusten su ok...al bolji izbor su pravi domaći čvarci ak možeš nabavit

kolko su cvarci zapravo "jaki" ? kcal? makro raspodjela?

...znao bi mrknut 25 deka ko iz p** :D
(onih bas stisnutih, ne volim masne, tj to su zapravo kocke masti a ne cvarci)

...čvarak nema veze sa kožom (ko schweine krusten/pork rinds... koji su zapravo koža)
čvarak je nastao od 100% masti ... ne kuzim dal uopce ima proteina u tom cudu....
zato mi nije jasno koja je makro raspodjela i zapravo,
ako je cvarak 100% mast, a mast zestoko ocjedim... kaj zapravo ostane... :)

vidio sam neku deklaraciju... al ona je obrnuta od pork rinds ... tj 75g masti, 25g proteina (775kcal)

... znao sam si kupit par tabli špeka... i sam si napravio cvarke...
samo , tu ima posla barem 3h :D ... treba cekat da se to sve rastopi (a ne zapece)

honeychild
22.03.2014., 17:27
...kad mi nekaj razje** inzulin i secer... onda poludim ....drito se osjecam ko narkos kome fali secera... i onda se dogodi overkill.... :rigo:

daj se nauči kontrolirat:rolleyes:
Kad ti je razjeban inulin, jedi dosta masnoće ili trpi glad jedan dan postom na vodi i čaju dok se tijelo ne skulira.
I kupi si taj kokos čips, mene skašava kad imam "napade".

menni
24.03.2014., 09:36
tražila sam kokos čips u dm-u, mulleru, plodinama, intersparu, konzumu. ne viđe ga nigdje... jel' viđen negdje skoro?

Frankie
24.03.2014., 10:17
Bolje bi ti bilo da se malo suzdržiš pa će proći želja za bilo čime slatkim. I paziš da unosiš dovoljno masnoća. Jednim udarcem 2 muhe - stavljati kokosovo ulje u čaj/kavu. U kavu može još i maslac..
Što se tice tog čipsa, uvijek ga vidim u dm-u za kupiti (ZG).

Frankie
24.03.2014., 12:31
Šta mislite o zamjeni svinjske masti s guščjom ili nečim drugim ?

A to sve zbog:

http://draxe.com/why-you-should-avoid-pork/

A pig digests whatever it eats rather quickly, in up to about four hours. On the other hand a cow takes a good twenty-four hours to digest what it’s eaten. During the digestive process, animals (including humans) get rid of excess toxins as well as other components of the food eaten that could be dangerous to health.
Since the pig’s digestive system operates rather basically, many of these toxins remain in their system to be stored in their more than adequate fatty tissues ready for our consumption.

Ukratko, svinje su kao čistači u životinjskom svijetu jer mogu jesti i probaviti bilo šta. Zbog brze probave svi toksini se talože u masnom tkivu koje onda mi jedemo kao čvarke npr.. (Naravno tko hrani svoje svinje može paziti šta jedu i to je drugo)

jaks
24.03.2014., 19:40

kolko su cvarci zapravo "jaki" ? kcal? makro raspodjela?

...znao bi mrknut 25 deka ko iz p** :D
(onih bas stisnutih, ne volim masne, tj to su zapravo kocke masti a ne cvarci)

...čvarak nema veze sa kožom (ko schweine krusten/pork rinds... koji su zapravo koža)
čvarak je nastao od 100% masti ... ne kuzim dal uopce ima proteina u tom cudu....
zato mi nije jasno koja je makro raspodjela i zapravo,
ako je cvarak 100% mast, a mast zestoko ocjedim... kaj zapravo ostane... :)

vidio sam neku deklaraciju... al ona je obrnuta od pork rinds ... tj 75g masti, 25g proteina (775kcal)

... znao sam si kupit par tabli špeka... i sam si napravio cvarke...
samo , tu ima posla barem 3h :D ... treba cekat da se to sve rastopi (a ne zapece)

Onda ti možda taj overload nije max...inače bi ti se zgadilo.Slijedeći puta još malo više natrpaj ...hehe

Apropos čvaraka..ak su pravi onda su 100% fatt..prava zippana energija.
Koža u svom sastavu ipak ima dio proteina pa je tu razlika.
Koža je isto ok,bogata glicinom,ali domaća,pa ak je želadija mmm.
No,ovak industrijski obrađeno pitanje je kak je i u čemu pečeno,uglavnom to rade na biljnim uljima i dodaju koješta za trajnost pa mi to nekak ne ulijeva povjerenje.

jaks
24.03.2014., 19:45
Šta mislite o zamjeni svinjske masti s guščjom ili nečim drugim ?

A to sve zbog:

http://draxe.com/why-you-should-avoid-pork/

A pig digests whatever it eats rather quickly, in up to about four hours. On the other hand a cow takes a good twenty-four hours to digest what it’s eaten. During the digestive process, animals (including humans) get rid of excess toxins as well as other components of the food eaten that could be dangerous to health.
Since the pig’s digestive system operates rather basically, many of these toxins remain in their system to be stored in their more than adequate fatty tissues ready for our consumption.

Ukratko, svinje su kao čistači u životinjskom svijetu jer mogu jesti i probaviti bilo šta. Zbog brze probave svi toksini se talože u masnom tkivu koje onda mi jedemo kao čvarke npr.. (Naravno tko hrani svoje svinje može paziti šta jedu i to je drugo)

Osobno ne vjerujem u te konspirativne teorije protiv svinjskog mesa.
A ako uzmemo u obzir činjenicu da jetra,pod uvjetom da je zdrava,dobro eliminira toxine i da se oni izbacuju preko bubrega van iz organizma onda mi to sve ne drži vodu.
I mit o nečistoći svinja je samo to..mit nastao još u doba starog egipta.I koliko je realno da će neka svinja danas pojesti nešto od navedenoga..

Frankie
25.03.2014., 09:43
a ništa.. opet kupujem danas čvarke :)

Weedeemer
25.03.2014., 16:59
di kupujete čvarke?

u kojoj mesnici?

ako kupujete pakirane u ducanu ili rinfuzi .. koji proizvođač?
... ili ak nemate ime, koji veterinarski broj piše u onom krugu ispod HR

Weedeemer
25.03.2014., 17:02
daj se nauči kontrolirat:rolleyes:
Kad ti je razjeban inulin, jedi dosta masnoće ili trpi glad jedan dan postom na vodi i čaju dok se tijelo ne skulira.
I kupi si taj kokos čips, mene skašava kad imam "napade".

jedem prakticki samo ulja i putar... mast 100% nista drugo niti ne jedem...

tu i tamo uleti koji orasar... ali obicno mi i to udari u glavu pa je overload u orasima....

===

sugar binge se mislim dogadja "s predumisljajem" ...

===

sad trenutno postim... i cistim se gorkom soli... danas 3 dan... na vodi / soli / planinskom caju

Frankie
25.03.2014., 19:28
ja kupujem čvarke u rinfuzi u nekoj od manjih mesnica na tržnici Dolac (u prizemlju)

Frankie
25.03.2014., 20:00
http://fellrnr.com/wiki/Health_Risks_of_the_Ketogenic_Diet

pročitajte si ovo tako da vidite da se nije baš za igrati sa ovim načinom prehrane i da itekako treba paziti na nutrijente u prehrani

jaks
26.03.2014., 09:17
Naravno da se nije za igrati,a razloge sam navela već u nekoliko navrata.
Prije svega se treba potruditi i naučiti što i kako,proučiti prednosti i nedostatke da znaš na šta paziti.
Članak moram još proučiti,mada mi se ovak na prvu čini da je orijentiran više na dječju dob,a to je opet nešto drugo od prakticiranja keto u odrasloj dobi.

anela
02.04.2014., 09:10
Ja već duže vrime čitam i pokušavam skontat razlike i od ponediljka sam službeno odlučila da sam ketogena :)
ako griješim nije namjerno :)
previše sličnosti ima atkins,ketogena i lchf

u ponedjeljak sam imala 90,3 kg
jutros 87,7

svjesna sam da je to većinom voda, i da sam ispiškila i iskakila sve šta san trpala za vikend u sebe

moje jelovnik prošla dva dana:

pon:
doručak mi je inače problem, jer se budim jakooo rano. tako da za doručak popijem ness u granulama, natren i ulije vrhnje za šlag.
na poslu oko 10 sam pojela dvije konzerve sardini
doma ručala kajganu od 2 jaja sa šparogama i dva jaja utvrdo
za večeru sam jela vindon pureću šunku sam malo sira tvrdoga

utorak:
doručak isto kava sa šlagom
na poslu tunjevinu iz konzerve
ručala lešo meso iz juhe i zelenu salatu
ali sinoć me uvatila kriza, glad i to za slatkim. pa sam pojela par feta dimljene šunke i ementalera i malo majoneze
i popila čašu kole zero.

sad jel to u skladu sa ketogenom ili ne vii mi recite?

Frankie
02.04.2014., 11:43
da, sve te 3 dijete su niskougljikohidratne/visokomasne

Čini mi se da je to premalo masnoća, previše proteina pa bi trebala npr. salatu obogatiti maslinovim uljem, jesti maslac, kokosovo ulje, svinjska mast itd.. pa ćeš imati manje želje za tim mesnim prerađevinama tipa dimljena šunka koje su čini mi se visokoproteinske namirnice pa to nije u skladu s ovim načinima prehrane.

Iako ne spade pod ovu temu, čini mi se dosta loš tvoj jelovnik. Previše obrađene hrane, konzerve itd.. Npr. jel teško kupiti sirove sardine pa ih spremiti? Da ne spominjem colu zero, natreen.. Kako se ono kaže, ono si što jedeš. Ako jedeš smeće...

Nadam se da će se drugi uključiti da ne zamre tema :)

anela
02.04.2014., 11:56
da, sve te 3 dijete su niskougljikohidratne/visokomasne

Čini mi se da je to premalo masnoća, previše proteina pa bi trebala npr. salatu obogatiti maslinovim uljem, jesti maslac, kokosovo ulje, svinjska mast itd.. pa ćeš imati manje želje za tim mesnim prerađevinama tipa dimljena šunka koje su čini mi se visokoproteinske namirnice pa to nije u skladu s ovim načinima prehrane.

Iako ne spade pod ovu temu, čini mi se dosta loš tvoj jelovnik. Previše obrađene hrane, konzerve itd.. Npr. jel teško kupiti sirove sardine pa ih spremiti? Da ne spominjem colu zero, natreen.. Kako se ono kaže, ono si što jedeš. Ako jedeš smeće...

Nadam se da će se drugi uključiti da ne zamre tema :)

Kavu moram nečim zasladit inače je ne mogu piti, steviju sam probala ali mi ne paše. napisala sam natreen ali nije tog proizvođača, sad se ne mogu sjetit čije umjetno sladilo.

salatu sam začinila maslinovim uljem i još sam stavila par zelenih maslina u salatu
kajganu sam pekla na masti

ribu mogu jest svježu doma, iako nisan njen ljubitelj uopće.
na posao sam ponila konzerviranu jer mi je tako najpraktičnije, nemam mogućnost tamo nešto kuhat niti pogrijavat.
danas sam ponila salatu od 2 jaja utvrdo začinjenu sa maslinovim, pa su mi kolege prigovorili da sam im cili frižider zasmrdila :)

šunka dimeljena je domaća bez konzervansa bila :)
jedino je sir kupovni

Chantal82
02.04.2014., 12:21
Pozdrav!!!

S keto sam počela 20.3. i prvo punjenje planiram 5.4. Koristim My FitnessPal, važem, bilježim i računam svaku namirnicu. Trudim se da omjer UH, masti i proteina bude pravilan i prikladan keto. Idem u teretanu 3 puta tjedno (od početka 1.mjeseca) i većinom radim s utezima te lagani cardio oko 25-30 min. Izračunala sam BMR (1435) i TDEE (2224) i trudim se unositi oko 1500 - 1600 kalorija kako bi bila u deficitu.Jel to OK?
Vagala sam se 10.3. i imala sam 64 kg (172cm), kod mame koja živi u dr.gradu..nemam vagu kod kuće pa ne znam jel koje kilo otišlo ;) više se baziram na krojački metar i centimetre pa me zanima nakon koliko vremena ste prvi put primjetili promjenje u cm,a ne u kg :D Kod mene je problem što na svoju visinu i nemam baš viška kilograma,ali su ti kg grozno raspoređeni :'(...salo na stomaku, nadlaktici, leđima...s nogama i bokovima sam ok.
Kako nigdje po ljekarnama ne mogu pronaći keto listiće (neki koji rade tamo nikada nisu ni čuli za to :eek:), nemam pojma jesam uopće u ketozi. Imala sam dan,dva taj kao čudan okus u ustima,al sada ga više nemam..ili sam se naviknula na njega..ne znam ni sama. UH se kreću od 20 do 30 pa se nadam da jesam...

Frankie
02.04.2014., 12:28
To za kavu je sve stvar navike, jednom kad se navikneš piti bez šećera onda ti takva postane najbolja. Probaj je piti nezaslađenu, samo s malo mlijeka ili slatkog vrhnja pa ćeš vidjeti da li će ići nakon tjedan-dva.. Probaj i bulletproof coffee (kava, žlica maslaca, žlica kokosovog ulja i sve dobro zmiksati, može i u blenderu ako imaš onaj sa staklenom posudom jer nije dobro vruće u plastiku..) Takva obogaćena kava ti čak može zamjeniti doručak..)

Chantal82
02.04.2014., 12:41
Bulletproof coffee je super!! Provjereno! :-)

anela
02.04.2014., 13:29
kad odem u pinku veći grad moram kupit to kokosovo ulje.
ode u mom seocetu toga nema :)

menni
02.04.2014., 18:36
Kavu moram nečim zasladit inače je ne mogu piti, steviju sam probala ali mi ne paše. napisala sam natreen ali nije tog proizvođača, sad se ne mogu sjetit čije umjetno sladilo.

probaj ne piti kravlje, kozje ili drugo životinjsko mlijeko. npr rižino mlijeko ima u sebi neki slad, nije zaslađen, nego je prirodno slatkast. npr ja pijem rižino mlijeko i žlicu kakao praha (ne onog express, nego baš onaj gorki kakao) i baš mi je taman zaslađeno bez zerice šećera.

probaj to staviti u kavu. mislim, bolje je to nego umjetno sladilo u svakom slučaju koje dokazano ima kancerogeno djelovanje.

edit: obišla brdo dm-ova i mullera - nema kokos čipsa nigdje :(

anela
02.04.2014., 19:56
Jel kava ima pozitivan ucinak na ketogenu dijetu?
Planiram se ostavit pusenja a kava mi prija samo uz cigaretu.

gmit
02.04.2014., 19:59

sve sto ubrzava metabolizam ima pozitivan ucinak na bilo koju dijetu

anela
02.04.2014., 20:29
Bila bi zahvalna da iskusni "ketogenci' napisu jelovnik svog jednog dana, od prvog do zadnjeg obroka.
Da vidim u cemu grijesim.

jaks
03.04.2014., 09:26

salatu sam začinila maslinovim uljem i još sam stavila par zelenih maslina u salatu
kajganu sam pekla na masti

ribu mogu jest svježu doma, iako nisan njen ljubitelj uopće.
na posao sam ponila konzerviranu jer mi je tako najpraktičnije, nemam mogućnost tamo nešto kuhat niti pogrijavat.
danas sam ponila salatu od 2 jaja utvrdo začinjenu sa maslinovim, pa su mi kolege prigovorili da sam im cili frižider zasmrdila :)

šunka dimeljena je domaća bez konzervansa bila :)
jedino je sir kupovni

Pozdrav!
Imaš ok start,malo pripazi na te prerađevine jer sadržavaju i veliki postotak šećera.Pojačaj masti nauštrb proteina (kak ti je već sugerirano) i postepeno ćeš se naviknuti na pravi okus hrane i nećeš osjećati želju za slatkim toliko.
Ja bih izbacila i ness,zaslađivače i ostale koncentrirane stvari.Buš se privikla,vidjet ćeš.Samo polako i informiraj se o tome što se dešava u tijelu koje troši mast umjesto CH iz hrane,to može biti dobar motivator.Sretno :)

anela
03.04.2014., 10:17
Inače nisam neki ljubitelj slatkoga, ali zadnja dva dana dođe mi da uzmem žlicu i jedem kristal šećer onako iz tegle :)
neopisiva želja za slatkim i kriza!!!

Frankie
03.04.2014., 11:21
Planiram se ostavit pusenja a kava mi prija samo uz cigaretu.

Kava je dobra (ali krcata pesticidima pa je dobro ako možeš nabaviti organsku) jer kofein potpomaže oslobađanje masnih kiselina iz tijela. Tako da je dobro nakon kave napraviti neki trening ili ako ništa drugo ustati i prošetati.
Ali zaboravi kavu ako te vuče na cigaretu, nije tako dobra, bolje prestani pušiti

Frankie
03.04.2014., 11:24
Inače nisam neki ljubitelj slatkoga, ali zadnja dva dana dođe mi da uzmem žlicu i jedem kristal šećer onako iz tegle :)

Ovo će ti se možda činiti malo okrutnim ali kad te želja primi probaj pojesti nekoliko žlica kielog kupusa :) Trebalo bi umanjiti želju za slatkim ili sugar cravings, izraz koji ako se dobro sjećam se obožava jedan forumaš

anela
03.04.2014., 12:09
Ovo će ti se možda činiti malo okrutnim ali kad te želja primi probaj pojesti nekoliko žlica kielog kupusa :) Trebalo bi umanjiti želju za slatkim ili sugar cravings, izraz koji ako se dobro sjećam se obožava jedan forumaš

hahahaha
zanimljivo :)

nadam se da je ovo prolazna kriza!

da ću i ja uć u stanje ketoze :)

opet su me u ljekarni gledali ko čudakinju kad sam pitala za trakice :ne zna:

Weedeemer
03.04.2014., 13:48
Bila bi zahvalna da iskusni "ketogenci' napisu jelovnik svog jednog dana, od prvog do zadnjeg obroka.
Da vidim u cemu grijesim.

"pravi ketogenici" ne brinu o tajmingu obroka.. U principu jedu jednom ili dvaput dnevno... Stvar je da, jednom kad ti se tijelo adaptira na iskoristavanje masti, imas konstantno energije... Jer masnih zaliha uvijek ima... Dok je kod glikogena nesto drukcija prica... Pretpostavimo da imas rezervoar od svega 300g glukoze(ukupno: jetra+misici tj..1200kcal)...i kad si na rezervi trebas "dopuniti"...

Masti imas tanker... 1kg je cca 7000kcal ... :) ...imas li npr 10kg masti viska... Napravi matematiku i vidi koliko je to pohranjene energije

jaks
03.04.2014., 18:19

Ili kad baš vidiš da nemreš odolit uzmi određenu količinu škrobom bogatijih namirnica..kao krumpir ili riža.

anela
04.04.2014., 10:10
"pravi ketogenici" ne brinu o tajmingu obroka.. U principu jedu jednom ili dvaput dnevno... Stvar je da, jednom kad ti se tijelo adaptira na iskoristavanje masti, imas konstantno energije... Jer masnih zaliha uvijek ima... Dok je kod glikogena nesto drukcija prica... Pretpostavimo da imas rezervoar od svega 300g glukoze(ukupno: jetra+misici tj..1200kcal)...i kad si na rezervi trebas "dopuniti"...

Masti imas tanker... 1kg je cca 7000kcal ... :) ...imas li npr 10kg masti viska... Napravi matematiku i vidi koliko je to pohranjene energije

Bez obzira kolika ja imam pohranjene energije ne želim jest jednom ili dvaput dnevno.

ne znam možda mi je to promaklo čitajuć ove stranice ali nisam vidila da je bit ove dijete jest šta manje :ne zna:

ali sam zapamtila da tebi nije strano gladovat.

ono šta ja želim jest 4-5 manjih obroka, ali da jedem stvari koje me neće izbacit iz ketoze.

Frankie
04.04.2014., 10:51
Nije ni meni strano gladovanje ali to se ne bi trebalo tako zvati jer u biti uopće ne osjećaš glad pa preskakanje obroka dođe samo po sebi i to ne mora biti ništa loše a naravno da možeš i više manjih obroka imati ako ti tako više paše.

Frankie
04.04.2014., 11:50
Što mislite o bananama ? Mislim da su nepravedno demonizirane na nisko-uh dijetama. Naime, nije isto jel banana zelena ili potpuno zrela (žuta sa smeđim točkama). Kod zelenih su ugljikohidrati večinom u obliku resistentnog škroba koji neprobavljen prolazi do debelog crijeva gdje djeluje probiotski i ima dosta zdravstvenih dobiti uključujući i bolje mršavljenje. Zbog neprobavljenosti škroba mali dio se pretvara u glukozu tako da bi kod zelene banane za Atkinsa trebalo računati puno manje uh nego onih cca 25g koliko banana srednje veličine ima.. Kako banana postaje sve zrelija, škrob se pretvara u šećer pa zrele banane možda nisu dobra opcija za nekoga tko želi mršaviti..
Za mene nema bolje od whey protein shakea sa zelenom bananom za oporavak nakon vježbanja.

benjamin10
05.04.2014., 06:30
Pozz...evo i mene sa un-a na keto...na un skinuo 16 kg...na keto sam 9 dana...par dana sam osjecao cudan okus u ustima i zena veli smrdi na aceton...i to svega par dana...ne jedwm vise od 10 g ugljikohidrata...ali vaga i dalje stoji jedino su mi bitine manjeg opsega. Trbuh ostao isti...ujutro jedem dva jaja i slaninu...za rucak piletinu i zelenu salatu za veceru Uglavnom od rucka...za medjuobroke ubacim saku badema ili malo gaude ili cvaraka...nazalost kod mene nema za kupiti trakica da provjerim....kile stoje prek dana 85 ujutro 84 kg...i tako vec devet dana...nesto radim krivo? Ili mora to polako? Umoran sam non stop i navecer imam glavobolje....gdje je ta energija???

Frankie
05.04.2014., 17:30
Tko je ono bezuspjesno trazio kokosov chips? Nasao sam ga u prvom DMu u koji sam usao. Pothodnik DM, kad udjes, odmah police desno.

menni
05.04.2014., 18:45
ja pitah kokosov čips... a ja pretražila nebrojeni broj (?! koji izraz :zubo:), a nisam ih našla, a tete prodavačice su me blijedo gledale...

odoh pogledat tamo. thnx!! :)

anela
07.04.2014., 13:08
Sa čime je dozvoljeno začinit salatu?
ja stavim maslinovo ulje ali fali mi kiseline...aceto balsamico jel to dozvoljeno?

ja sam morala prekinit dijetu, pokupila sam neku crijevnu virozu, povrćanje,proljev pa san morala prehranu prilagodit toj situaciji.

danas mi je novi početak...

Frankie
08.04.2014., 11:23
Našao sam na netu da to Aceto Balsamico ima 2g carb /žlici tako da mislim da je ok ako baš ne zalijevaš obilno.
Ja da trebam kiselinu u salati koristio bih limunov sok.

anela
08.04.2014., 11:29
Thanks
Ja ionako ne mogu puno pojest zeleni u jednom obroku tako da cu koristit balsamico.
Inace ne volim povrce :-)

Frankie
08.04.2014., 11:40
Jel ima tko da prakticira cikličku ketogenu dijetu za sportaše ?
Uglavnom, 6 dana u tjednu si na strogoj ketogenoj djeti a 7. dan se trpaš ugljikohidratima da napuniš glikogenske reserve potrebne za sportske aktivnosti.

Meni se nikako ne sviđa taj princip niti ga mislim isprobavati. Na taj način se nikada ne postiže prava ketoadaptacija. Usput rečeno, između izraza "biti u ketozi" i biti "ketoadaptiran" je velika razlika. Neki tvrde da je za pravu ketoadaptaciju organizma potrebno čak 24-36 mjeseci. Mislim da nismo svi genetski predispozicionirani za potpunu ketoadaptaciju. Tada tijelo maksimalno štedi glikogen za slučajeve kad je stvarno potreban (aktivnosti viskog intenziteta, npr. bijeg od lava :) a ketoni se koriste za gotovo sve. Tada je čak moguće nekoliko puta raditi treninge visokog intenziteta tipa Tabata i treninge snage bez ikakvog tjednog "punjenja" a da nemaš nikakve "crasheve"..

Logično, cikličkim punjenjem ugljikohidratima tjelo će uvijek velikim dijelom ovisiti o glikogenskim rezervama i prava ketoadaptacija nikada neće biti moguća..
Još mi je za otkriti da li sam ja jedna od tih životinja koja može postati potpuno ketoadaptirana..

menni
08.04.2014., 12:14
kaže na jednom .ba portalu ovako:
u ketogenoj nema mlijeka ni mliječnih. iz ketoze se izlazi kada se unese i najmanja kolicina UH.

a moje je pitanje:
ako je dozvoljeno do 20UH, smijem li tada jednu šalicu rižina mlijeka popiti? jedna šalica ima cca 20UH. druge ugljikohidrate ne konzumiram tijekom dana.

Frankie
08.04.2014., 12:38
to da li će te izbaciti iz ketoze ovisi koliko si osjetljiva na ugljikohidrate, tjelesna aktivnost itd.. ali ne bih ti ja savjetovao rižino mlijeko jer je puno šečera. Nekada sam ga puno trošio i znam da izaziva sugar cravingse. Probaj rađe bademovo, kokosovo ili čak i obično mlijeko je bolje, pogotovo ako možeš nabaviti domaće nepasterizirano.

menni
08.04.2014., 12:47
obično mlijeko i sve mliječno ne smijem iz zdravstvenih razloga, pa ga zato izbjegavam.
probat ću ova ostala mlijeka koja si naveo. hvala ti na savjetu! :top:

za sada ovih par tjedana (uz jedan vikend eto punjenja :zubo:) primijetila sam razliku na tijelu. kao i u razini gladi. prije bi, dok sam jela ugljikohidrate, znala biti toliko gladna odjednom da sam imala osjećaj da bi mogla pojesti sve, i onda još barem malo kruha sa tim 'sve'.

no carbs - no lumps (lumps raspoloženja, osjećaja gladi, nadutosti i svega ostaloga).

u međuvremenu mi je još liječnik dao popis što sve ne smijem jesti, pa sam sad malo izgubljena dok ne naučim ponovo slagati jelovnike i kombinacije jela. ali od te šalice mlijeka (kakvog god) sa malom žličicom kakaa ne mogu odustati.. više od pola stvari ne smijem jesti, i fakat se držim toga, ali od ovog ne odustajem :zubo:

Trolička
09.04.2014., 05:57
zašto tražite kokosov čips? pogledala sam sastav i ima uh jako puno. na 20-30g ima 10-12g uh od čega su pola šećeri.

Frankie
09.04.2014., 06:41
taj je valjda neki sa dodanim šečerom.Sjećam se da ovaj iz DMa ima 8g carbs/100g (cijela vrecica je 100g)

Weedeemer
09.04.2014., 13:37
@menni:

kako to misliš.... ne jedeš ugljikohidrate, kaj, samo tamaniš meso, grilano ili prženo u ulju?

jaja imaju UH,
putar ima UH,
salata ima UH
orašari imaju UH
ma, faking jetrica / iznutrice imaju UH,

?? :) ... neće te 20g izbaciti iz ketoze nego dizanje inzulina
...a ako ti nešto digne inzulin jednom kad si u ketozi, vjeruj mi, osjetit ćeš to :D - to je cca 10ak g UH po obroku.

kad se kaže 20-30g UH dnevno - misli se na raspodjelu tokom dana, jer, ako već i izbjegavamo UH ipak unosimo nešto...
jednostavno ih ne možeš zaobići --- ali na kraju NET carb ostane ipak vrlo mala brojka po obroku (3-5g svega) ... vlakna upadaju u "total carb".

pojednostavljeno: TOTAL carb = NET carb (starch&sugar) + FIBER....
vlakna nemaju nikakav utjecaj na kalorije niti na inzulin... pa se njihova brojka zanemaruje, a gleda se NET.
ergo, NET carb = TOTAL carb - FIBER

primjeri:
** 500g špinata
18g TOTAL
-11g FIBER
------
7g NET

** 100g običnih oraha
13,7g TOTAL
-6.7g FIBER
------
7g NET

** 250g pekan oraha
34.6g TOTAL
-24g FIBER
------
10.6g NET

itd itd itd :)

Weedeemer
09.04.2014., 13:45
Jel ima tko da prakticira cikličku ketogenu dijetu za sportaše ?

Uglavnom, 6 dana u tjednu si na strogoj ketogenoj djeti a 7. dan se trpaš

ovakav pristup nije bas optimalan. koliko sam imao prilike shvatiti, ovisi prvenstveno o konstituciji tijela (individualne su glikogenske rezerve...) i prema tome se korigira punjenje.... hoću li npr ubaciti 250g UH ili 800g ... tj hoce li mi biti dosta svega 2-3 obroka ili 2 dana...

s druge strane, punjenje svaka dva tjedna je bolji izbor... jer "ne-adaptiranima" treba po 4 dana da se vrate u ketozu, a ako se radi jednom tjedno, praktički su u ketozi dan, dan i pol, dva max....

===

btw, jucer na dr.oz-u je neki lik komentirao kako ipak treba unositi UH, ali taman. ni previse ni premalo.
i kaze da se najbolje postize metodom:
1 dan high carb / low fat (carb-junkie)
1 dan low carb / high fat (keto)
==
tj, ako se krene u ponedjeljak, da je u nedjelju "cheat" day.... zbog psiholoske komponente dijete,
jer naravno, i ovakav pristup zahtijeva pomno praćenje / restrikciju kalorija... dok je u nedjelju dozvoljeno i do 1000 surplusa okinut :D i da to navodno još više boosta metabolizam... ali 1000kcal viška kroz prva 2-3 obroka (od 5 preporučenih), kaže, iako je cheat day, da posle 18h (lupit ću, zaboravio sam) nastavimo umjereno.

Frankie
10.04.2014., 09:44
Ma stvarno koliko "stručnjaka" toliko pristupa i svaki tvrdi da je njegov najbolji..
U teoriji bi kod potpuno ketoadaptirane osobe jetra trebala biti u stanju da preko noći uz dovoljno kvalitetnog sna proizvede sav potreban glikogen iz masnoća i proteina. Sad, koliko je to moguće kod svakoga od nas, genetika itd..

Uglavnom, ja sam za sebe odbacio ideju bilo kakvog punjenja, planiranog cheat daya i slično. Možda takav prinicip daje rezultate kod body buildera za bolju definiciju i razvijanje mišićne mase ali ja na ketu dijetu gledam kao doživotni stil prehrane a ne kao na nešto privremeno.
Npr. ako govorimo o "punjenjima" svaka 2 tjedna - npr. 20g UH/dan *13 dana + 740 g UH 14. dan = 1000g UH total..
Ja bih radije izabrao (1000/14) cca 70g UH svaki dan jer bi mi tako puno više pasalo za mentalno i fizičko zdravlje.
Mada sam ja u zadnje vrijeme na nekih cca 30g uh na dan i nemam više "umornih" dana. Uglavnom, bolje nego prije par mjeseci. Tako da mogu zaključiti da postoji više nivoa ketoadaptacije tj. neće biti isto nakon par tjedana provedenih u ketozi ili godinu dana.
Isto tako mogu zaključiti da redoviti postovi (npr. poludnevni periodi bez hrane) i različita tjelesna aktivnost igra veliku ulogu u toleranciji dnevne količine UH a da se ne "izađe iz ketoze"..

Weedeemer
10.04.2014., 16:20
Tako da mogu zaključiti da postoji više nivoa ketoadaptacije tj. neće biti isto nakon par tjedana provedenih u ketozi ili godinu dana.

Isto tako mogu zaključiti da redoviti postovi (npr. poludnevni periodi bez hrane) i različita tjelesna aktivnost igra veliku ulogu u

toleranciji dnevne količine UH a da se ne "izađe iz ketoze"..

ja kad i izadjem iz ketoze (carb super turbo mega delta tlx gylcogen refill),
nazad sam za najkasnije 48h, a obično je oko 24h

gmit
13.04.2014., 12:53
konacno sam i ja krenuo sa praksom. trudim se jesti cca 15g net carbsa dnevno (niti jednom nisam vise od 20g), energetski otprilike oko ili nesto vise od bazalnog metabolizma. do sada jos nisam imao ikakve zelje za slatkim i mozak mi se cini bistriji nego prije

u drugom danu takve prehrane, pojavio mi se metalni okus u ustima. u cetvrtom prvi kvadratic na trakici, u sestom drugi kvadratic.

problem je danas, sedmi dan - trakica nist ne pokazuje :(

sto radim krivo? dan ranije sam pojeo u 5 obroka:

80g zimske (0.5g)
40g cvaraka
400g teletine
300g sparoga (6g)
1 pastetu (3.5g)
75g speka
25g mladog luka (1g)
5 jaja (2g)
50g slatkog vrhnja (2g)
3 espressa (1.5g)

sve skupa oko 10kJ i 16.5g UH

menni
13.04.2014., 13:36
1 pastetu (3.5g)
50g slatkog vrhnja (2g)

meni se čini da ti je problem bio ovo dvoje.

Trolička
13.04.2014., 13:40
provjerila sam ti samo dvije namirnice s popisa i u obje si krivo izračunao uh - šparoge imaju 3.88g uh na 100 g i zimska ima 3g na 100g. vjerujem da idem kopati dalje da bih našla još grešaka.

vježbaj, tako će ti trakica brže mijenjati boju. meni treba 24h (uz vježbu) da iz negativnog dođem na srednju vrijednost. drugi dan će već pokazivati visoke vrijednosti.

gmit
13.04.2014., 13:57
meni se čini da ti je problem bio ovo dvoje.

zbog cega tako mislis? vrijednosti su prepisane sa pakiranja

http://www.gavrilovic.hr/hr/proizvod/jetrena-pasteta-1938/110/

na vrhnju pise 0.4g na 10g vrhnja.

provjerila sam ti samo dvije namirnice s popisa i u obje si krivo izračunao uh - šparoge imaju 3.88g uh na 100 g i zimska ima 3g na 100g. vjerujem da idem kopati dalje da bih našla još grešaka.

za zimsku pise <0.1g na 20g salame: http://www.gavrilovic.hr/hr/proizvod/zimska-salama/117/

za sparoge sam na nekoliko sajtova nasao sljedeci podatak : http://www.fatsecret.com/calories-nutrition/usda/asparagus?portionid=58977&portionamount=100.000

dakle, 3.88g - 2.1g vlakana = 1.5g net carbsa na 100g sparoga (dakle, ispod moje racunice)

Trolička
13.04.2014., 14:20
zimsku sam provjeravala od podravke, tako stoji na njihovoj stranici.

kod uh-a nisam nikad izdvajala vlakna van nego sam računala punu vrijednost.

gmit
13.04.2014., 14:23
kod uh-a nisam nikad izdvajala vlakna van nego sam računala punu vrijednost.

kod atkinsa se posvuda spominju samo net carbsi, te tako umanjena vrijednost odgovara njegovim tablicama

no, cak i da je tako kako ti kazes, opet nisam presao 20g, tako da mi misterija i dalje ostaje neobjasnjena :(

Trolička
13.04.2014., 21:03
nisam upoznata s atkinsom, meni su uh uh i nema preračunavanja. ako hoćeš tamniju boju vježbaj - barem je tako kod mene. večinom je srednja ili prva visoka vrijednost, a svega nekoliko puta se pojavila maksimalna ljubičasta.

Frankie
14.04.2014., 12:34
konacno sam i ja krenuo sa praksom. trudim se jesti cca 15g net carbsa dnevno (niti jednom nisam vise od 20g), energetski otprilike oko ili nesto vise od bazalnog metabolizma. do sada jos nisam imao ikakve zelje za slatkim i mozak mi se cini bistriji nego prije

u drugom danu takve prehrane, pojavio mi se metalni okus u ustima. u cetvrtom prvi kvadratic na trakici, u sestom drugi kvadratic.

problem je danas, sedmi dan - trakica nist ne pokazuje :(

sto radim krivo? dan ranije sam pojeo u 5 obroka:

80g zimske (0.5g)
40g cvaraka
400g teletine
300g sparoga (6g)
1 pastetu (3.5g)
75g speka
25g mladog luka (1g)
5 jaja (2g)
50g slatkog vrhnja (2g)
3 espressa (1.5g)

sve skupa oko 10kJ i 16.5g UH

meni se čini da može biti problem i sa previše proteina pa se organizmu ne da šansa da počinje koristiti masti..

gmit
14.04.2014., 12:37
meni se čini da može biti problem i sa previše proteina pa se organizmu ne da šansa da počinje koristiti masti..

da, to mi je jedino objasnjenje koje imam. moram jos naci nacin kako jesti masniju hranu... hrana sa vidljivim uljem mi dosta tesko pada na zeljudac

p.s. do kraja dana, trakica je skocila na treci nivo od pet :)

menni
14.04.2014., 20:21
nemam neki poseban razlog za tako mislit, onako na prvu i na špurijus mi tako izgleda.

hoće li mi netko objasniti razliku između naših ugljikohidrata i atkinosnovih? netko je gore spomenuo net carbs i atkinse. malo se izgubih u snalaženju sa 'sklapanjem novih' jelovnika i hvatanju nekih novih prehrambenih navika. mislila sam da sam pohvatala pravila i da po tome ide ok, a sad sam se uhvatila kako si ne znam objasnit net carbs atkins i ove 'naše'. pliz help :/

gmit
14.04.2014., 21:05
nemam neki poseban razlog za tako mislit, onako na prvu i na špurijus mi tako izgleda.

hoće li mi netko objasniti razliku između naših ugljikohidrata i atkinosnovih? netko je gore spomenuo net carbs i atkinse. malo se izgubih u snalaženju sa 'sklapanjem novih' jelovnika i hvatanju nekih novih prehrambenih navika. mislila sam da sam pohvatala pravila i da po tome ide ok, a sad sam se uhvatila kako si ne znam objasnit net carbs atkins i ove 'naše'. pliz help :/

ukratko, atkinsovi carbsi su carbsi minus vlakna (koja su takodjer carbsi) posto ista ne zavrse u krvi i ne dizu inzulin.

takvo objasnjenje mi ima smisla, pa ga se pridrzavam

Frankie
16.04.2014., 07:50
da malo osvježim temu pa da napišem šta sam sve jučer pojeo, možda tko dobije inspiraciju :)

- bulletproof kofi
- 3 sirova jaja
- 300g različite sezonske salate sa češnjakom, maslinovim uljem i komadićima maslaca
- 1 avokado
- 2 batka/zabatka srednje veličine na nekih 4 žlice svinjske masti sa 300g šparoga
- šaka badema, šaka indijskih oraha (cashews)

menni
16.04.2014., 08:14
- bulletproof kofi

:zbunj: :ne zna:

gmit
16.04.2014., 09:03
da malo osvježim temu pa da napišem šta sam sve jučer pojeo, možda tko dobije inspiraciju :)

- bulletproof kofi
- 3 sirova jaja
- 300g različite sezonske salate sa češnjakom, maslinovim uljem i komadićima maslaca
- 1 avokado
- 2 batka/zabatka srednje veličine na nekih 4 žlice svinjske masti sa 300g šparoga
- šaka badema, šaka indijskih oraha (cashews)

zasto sirova jaja?

Frankie
16.04.2014., 11:47
tako mi je bilo praktičnije u tom trenutku a ne smeta mi jer ih volim na sve način uključujući I sirova..

Frankie
16.04.2014., 19:25
danas: whey protein (20g p/1.5g uh), isto velika salata kao jucer i avokado, 30 dkg sardina na kokosovom ulju s brokulom, dosta (malo previse) macadamia oraha, caj. (Danas bez kave)

Weedeemer
17.04.2014., 20:20
e da, i ja sam provalio kako je avokado je*ena stvar!!!
obljeva me znoj od tog čuda :D baš ono, toploooo, očito diže BMR :D

s druge strane, na pašteti piše 0.4g ŠEĆERA ... ali ne piše koliko je total UH... (fali škrob npr)

mlijeko i mlijecne stvari znaju bit bed na keto...
btw, i u cvarcima ima mlijeka/luka/ ... :)

a salame i kobasice su redovito napucane šećerima

gmit
17.04.2014., 20:27
s druge strane, na pašteti piše 0.4g ŠEĆERA ... ali ne piše koliko je total UH... (fali škrob npr)

na argetama pise - pikant ima 3g/100

Weedeemer
18.04.2014., 08:57
... koliko sam ja istrazio/isprobao ova (http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/meso-i-mesne-preradevine/mesne-konzerve/pastete/jetrena-pasteta) za sad ima uvjerljivo najmanje UH

btw, za koju glasate da je najkremastija? :)

moj kandidat - link (http://www.podravka.hr/brandovi/novi-proizvodi/cajna-fina-pasteta)

p.s.
sastojci na svakoj djeluju zastrasujuce :D (izuzev rio mare, ali ona ima i podosta UH)

gmit
18.04.2014., 09:36
... koliko sam ja istrazio/isprobao ova (http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/meso-i-mesne-preradevine/mesne-konzerve/pastete/jetrena-pasteta) za sad ima uvjerljivo najmanje UH

djaba joj to kad su podravkine pastete odvratne :D

btw, za koju glasate da je najkremastija? :)

otkad sam na dijeti, uglavnom se suzdrzavam od pasteta, no, inace mi to nije neki bitan parametar. naime, zadnju pastetu a da je namazana na kruh pojeo sam valjda prije 20 godina :D

Frankie
18.04.2014., 09:39
Neka drugi glasaju ja nemam neke želje za paštetom. Da je jedem, jeo bih je sa žličicom bez kruha (jer mi je tako finije) kao nedavno u jednom hotelu pa su me svi čudno gledali..

Nego našao sam u DMu magnezij-klorid u granuloma. Jedna žličica ima vise od 600mg Mg. Mislim da je puno bolja alternativa šumečim tabletama (a jeftinije od Donat Mg)..

Jučer nešto bez apetita pa sve sirovo: BP kofica, čaj, whey protein, puno različite salate sa češnjakom, dosta maslinovog ulja i putra,malo kiselog kupusa (svaki dan), domaći orah, macadamia orah i 6 sirovih jaja. Da sam bio gladan jeo bih ih na masti sa čvarcima i šparogama. Meni naajukusnije jelo koje postoji na ovome Svijetu.. :)

jaks
18.04.2014., 16:46
Domaća pašteta od tune...možda nije najkremastija od svih,ali definitivno najfinija.I najzdravija.I isto se grabi žlicom :)

Kaj se Mg tiče,koristim Mg citrat u prahu (NOW).GMP je assured i ima 630mg u čajnoj žličici.

Weedeemer
18.04.2014., 18:48
ma, naravno, zato trazim kremastu pastetu.... a ne da ju mogu rezat ko tirolsku kobasicu :D
ne volim guste i grubo mljevene (karakteristicne za njemacku npr...) ....

btw, provalio sam odlicnu kombinaciju:

pasteta argeta tuna (recimo delight- mozda je malo pre-vodenasta
... ili neka ful kremasta, mislim da je i original od tune dobar izbor)
+ zlica (mozda malo vise) sezama ... tj staviti po volji

moze netko probat pa javiti dojmove? :D ja to pričam škvadri, al me čudno gledaju haha