PDA

View Full Version : Novinarka jutarnjeg glasala 4 puta

cirano
16.01.2005., 21:04
Dosao sam na pola vijesti ..
koliko sam svatio novinarka jutarnjeg lista 2 puta glasala u Hrvatskoj i 2 puta u BiH jel netko zna nesto vise o tome?

cirano
16.01.2005., 21:13
a evo cuo sam ... jendom je glasala u HR i jednom u BiH

te@
16.01.2005., 21:19
Ja čula da je glasala dvaput u Hrvatskoj, dvaput u Hercegovini, te jednom na Peščenici.
Šta je radila u Crnoj Gori - ne znam, al vidjeli su je i u Kotoru.
A u Sloveniju je navodno nisu pustili ni da uđe.

cp.tar
16.01.2005., 21:38
te@ kaže:
Ja čula da je glasala dvaput u Hrvatskoj, dvaput u Hercegovini, te jednom na Peščenici.
A u Sloveniju je navodno nisu pustili ni da uđe. ali je zato uspjela glasati u susjednoj nam austriji :D

HrvojeHorvat
16.01.2005., 21:43
mozda je podjelena licnost pa tih 4 puta nije glasala za istu osobu.

Lego.Lee
16.01.2005., 21:52
ma nije ona glasovala. To su glasine...
U Bosni je glasovala njena pokojna baba (2x) u Rvackoj je poslala babinu stariju sestru koja pak nije mogla glasovati u svoje ime jer nije ponijela osobnu (koja je istekla) pa je dala osobnu od svog susjeda koji je bolestan i ne moze doci do birackog mjesta.

Glasujmo do besvjesti...najnovije Vjesti iz nesvjesti...

hehehuhu
16.01.2005., 21:56
te@ kaže:
A u Sloveniju je navodno nisu pustili ni da uđe.

:D :D :D

illegale
16.01.2005., 22:04
Ako joj je toliko stalo, onda je posteno da njen glas vrijedi vise.

te@
16.01.2005., 22:04
Vi se zajebavate, a moj stari koji leži doma u laganoj gripi pa nije izašao na izbore - zvao Gong da im kaže da je on taj i taj i da neće izać na izbore jerbo evo kuri skoro 39, pa da znaju - da ne bi citiram "nekom pizdunu palo napamet nešto maipulirat s tim mojim listićem. Jebatćuimmater. Svima!"

Inače, je pristojan - valjda je to od andola. I limuna puno.

revolution
16.01.2005., 22:08
te@ kaže:
Vi se zajebavate, a moj stari koji leži doma u laganoj gripi pa nije izašao na izbore - zvao Gong da im kaže da je on taj i taj i da neće izać na izbore jerbo evo kuri skoro 39, pa da znaju - da ne bi citiram "nekom pizdunu palo napamet nešto maipulirat s tim mojim listićem. Jebatćuimmater. Svima!"

Inače, je pristojan - valjda je to od andola. I limuna puno.

a kakav crni GONG? onda se zove DIP - tojest dotično biračko mjesto i naruči kućna posjeta.

Shadowman
16.01.2005., 22:09
Žena ima multiple personality disorder. I sad kako dozvoliti da glasa jedna od njih, a ostale ne? I kako izabrati baš koja? Hoću reći sve je bilo regularno.

Shadowman
16.01.2005., 22:10
Uh, sad vidim da se Hrvoje prvi sjetio.

te@
16.01.2005., 22:11
revolution kaže:
a kakav crni GONG? onda se zove DIP - tojest dotično biračko mjesto i naruči kućna posjeta.

Je - aj mu ti to objasni ako možeš.
Pa, da susjedi vele - vid' papka moraju mu pored dvi zdrave noge doma nosit listić. :rolleyes: :D :D

cp.tar
16.01.2005., 22:18
te@ kaže:
Je - aj mu ti to objasni ako možeš.
Pa, da susjedi vele - vid' papka moraju mu pored dvi zdrave noge doma nosit listić. :rolleyes: :D :D a onda on odgovori da se barem nije morao ići gužvati, a još je mogao i počastiti ljude u zdravlje svog omiljenog kandidata.

ili tako nešto.

Simba-OS
17.01.2005., 13:27
HrvojeHorvat kaže:
mozda je podjelena licnost pa tih 4 puta nije glasala za istu osobu.
:lol:

speculum
17.01.2005., 13:52
A znamo za koga glasuju novinari jutarnjeg lista... :headbang:

Scotsman
17.01.2005., 14:01
Mozda se zna za novinare Jutarnjeg, ali kad usporedis nji sa Hercegovcima koji su digli sve zivo i mrtvo zbog svoje Jadranke, onda je to zanemarivo... :rolleyes:

speculum
17.01.2005., 14:05
Scotsman kaže:
Mozda se zna za novinare Jutarnjeg, ali kad usporedis nji sa Hercegovcima koji su digli sve zivo i mrtvo zbog svoje Jadranke, onda je to zanemarivo... :rolleyes:

Jes ali koliki utjecaj imaju hercegovci koje izgleda svi mrze a koliki novinari jutarnjeg?

Simba-OS
17.01.2005., 14:05
ovakve liberalne izbore nema nitko na svijetu. neka se svijet uči od nas. :lol:

Scotsman
17.01.2005., 14:14
speculum kaže:
Jes ali koliki utjecaj imaju hercegovci koje izgleda svi mrze a koliki novinari jutarnjeg?

A sta pokusavas reci s tim? Novinarka je pokazala koliko je los sustav i kako je lako glasati vise puta onima s dvojnim drzavljanstvom. I da moze biti manipulacije kako god okrenes, za bilo koga. A to sto Hercegovci ne znaju za drugo osim HDZ-a to je druga stvar i svatko moze akciju novinarke shvatiti kako zeli na svoj nacin. Ali bit je nesto drugo, bas ovo prvo sto sam napisao.

speculum
17.01.2005., 14:15
Scotsman kaže:
A sta pokusavas reci s tim? Novinarka je pokazala koliko je los sustav i kako je lako glasati vise puta onima s dvojnim drzavljanstvom. I da moze biti manipulacije kako god okrenes, za bilo koga. A to sto Hercegovci ne znaju za drugo osim HDZ-a to je druga stvar i svatko moze akciju novinarke shvatiti kako zeli na svoj nacin. Ali bit je nesto drugo, bas ovo prvo sto sam napisao.

Tako je. :W

psihopat
17.01.2005., 14:19
cirano kaže:
koliko sam svatio novinarka jutarnjeg lista 2 puta glasala u Hrvatskoj i 2 puta u BiH jel netko zna nesto vise o tome?
:horor: :horor: :horor:
To samo pokazuje u kakvom nam je stanju drzava. Niti obicne izbore nismo u stanju organizirati tako da budu regularni.
Jutros sam cuo na vijestima da je protiv te novinarke podnijeta kaznena prijava :mad: :Snajper: :zmaj:
A onima koji su joj to sa svojom nesposobnoscu omogucili vjerojatno nece pasti niti dlaka s glave. :mad: :mad: :mad:

Scotsman
17.01.2005., 14:20
speculum kaže:
Tako je. :W

Eto vidis, kuzis u cemu je bit. A to sto ti pretpostavljas za koga oni glasaju i sta pokusavaju reci u nekom drugom smislu je nebitno. A i da pokusaju nisu daleko od istine, jel?

speculum
17.01.2005., 14:24
Scotsman kaže:
Eto vidis, kuzis u cemu je bit. A to sto ti pretpostavljas za koga oni glasaju i sta pokusavaju reci u nekom drugom smislu je nebitno. A i da pokusaju nisu daleko od istine, jel?

Jest. Tako je. Pokušao sam te odvesti na drugi put. Nebitno je. ;)

Scotsman
17.01.2005., 14:29
speculum kaže:
Jest. Tako je. Pokušao sam te odvesti na drugi put. Nebitno je. ;)

Ma gle, nebitno mi je niti sam mislio da nesto pokusavas, samo mi je pun q svega oko ovih izbora, koliko smo jadni i sto je na svakim izborima sve moguce. Govorim o manipulacijama, ne o tome tko glasa za koga. Pozdrav

speculum
17.01.2005., 14:37
Scotsman kaže:
Ma gle, nebitno mi je niti sam mislio da nesto pokusavas, samo mi je pun q svega oko ovih izbora, koliko smo jadni i sto je na svakim izborima sve moguce. Govorim o manipulacijama, ne o tome tko glasa za koga. Pozdrav

I know!:top:

Scotsman
17.01.2005., 16:05
..:top:

demos
17.01.2005., 19:04
te@ kaže:
Ja čula da je glasala dvaput u Hrvatskoj, dvaput u Hercegovini, te jednom na Peščenici.....
A, ja čuo Crnić joj (zbog zlodjela razotkrivanja) prijeti s godinom dana zatvora.

E, crni Crniću, što prijetiš praznom puškom kad ništa nem'reš dokazat!?

Jedino ako je se sijećaju dva ili više svjedoka s onog biračkog mjesta (ili im netko "osvježi" sijećanje).

Jer, ZAOKRUŽENI redni broj ispred imena i prezimena glasača NE SVJEDOČI NIŠTA DRUGO nego da je NETKO taj broj ZAOKRUŽIO.
A, onda se otuda - i do sada - "genijalno" zaključivalo DA JE GLASAČ - GLASOVAO.

Zato su morali mućat svi oni što su na birališta došli kako bi doznali da su već glasovali, tj. ZAOKRUŽENI DA SU GLASOVALI.

cp.tar
17.01.2005., 20:18
demos kaže:
A, ja čuo Crnić joj (zbog zlodjela razotkrivanja) prijeti s godinom dana zatvora.ta nije li to simptomatično za hrvatsku?

kad god netko ukaže na kriminal, ma koje vrste, samo on najebe, a počinitelji se izvuku.

ankica lepej, pa ova druga (sad se više ne sjećam, mislim iz ine), sad novinarka jutarnjeg...

u kojem mi to teksasu živimo...

bLOODSTONE
18.01.2005., 10:44
svaki joj dao :top:

Mr. I am M
18.01.2005., 15:46
psihopat kaže:
To samo pokazuje u kakvom nam je stanju drzava. Niti obicne izbore nismo u stanju organizirati tako da budu regularni.
Jutros sam cuo na vijestima da je protiv te novinarke podnijeta kaznena prijava :mad: :Snajper: :zmaj:
A onima koji su joj to sa svojom nesposobnoscu omogucili vjerojatno nece pasti niti dlaka s glave. :mad: :mad: :mad:
naprotiv, to samo pokazuje na šta su neki ljudi spremni da bi prekršili zakon!:mad:
A što se tiče kazne, ako je ona nešto htjela dokazivat kršenjem zakona, onda treba dokazat postojanje pravne države, pa da za počinjeno kazneno djelo i odgovara po zakonu.

bilde
18.01.2005., 16:40
Mr. I am M kaže:
naprotiv, to samo pokazuje na šta su neki ljudi spremni da bi prkršili zakon!:mad:

i prodali novine:rolleyes:

demos
18.01.2005., 18:44
psihopat kaže:
To samo pokazuje u kakvom nam je stanju drzava. ...
Hm, hm. Kakva država - GONG-ovci još nisu ni načeli dvostruko glasovanje u našoj državi.
Za sada je samo riječ o dvostrukom glasovanju - U STRANOJ DRŽAVI - omogućenom DVOJNIM DRŽAVLJANSTVOM.
Glede naše države DIP je S PETNAEST GODINA ZAKAŠNJENJA, na ovim izborima prvi put propisao obvezu PRIVREMENOG ISPISA svih onih što neće glasovati u mjestu svog stalnog boravka.
Na svim ranijim izborima NITKO IM NIJE PRIJEČIO GLASOVATI NA SVIM BIRAČKIM MJESTIMA NA KOJIMA SU SE UREDNO PRIJAVILI.
No, još uvijek ni riječi o stavljanju popisa birača na Internet, tako da se STRAŠNO TEŠKOM "TEHNIKOM" "sortiraj po imenu" ili "sortiraj po broju" ne bi pokazalo KOLIKO IMA ONIH ŠTO SU UPISANI U DVA ILI VIŠE POPISA BIRAČA U R.H, a nerijetko u istome mjestu/gradu.
A BEZ VLASTORUČNOG POTPISA GLASAČA (I ČLANA B.O. KOJI MU JE OMOGUĆIO PREUZIMANJE GLASAČKOG LISTIĆA) ono višesturko glasovanje, koje se obavlja zaokruživanjem neizašlih ili glasovanjem "za tete, barbe, stričeve i susjede" NEĆE NIKADA BITI NI DOTAKNUTO.

demos
18.01.2005., 19:04
cp.tar kaže:
ta nije li to simptomatično za hrvatsku?
Nije za Hrvatsku, nego za "lobi" na vlasti.
Čuvaju vlast ka' vlastiti život.

cp.tar kaže:
..
kad god netko ukaže na kriminal, ma koje vrste, samo on najebe, a počinitelji se izvuku. ...
A nisi primijetio kako su većim kriminalom (od onog njihovog) proglasili razobličavanje kriminala?

cp.tar kaže:
... ankica lepej, pa ova druga (sad se više ne sjećam, mislim iz ine), sad novinarka jutarnjeg...

u kojem mi to teksasu živimo...
Ima tu neke istine, ali ima istine i u tomu da se ti ljudi ne znaju organizirati, povezati i potrežiti potporu u narodu.

demos
18.01.2005., 19:07
Mr. I am M kaže:
naprotiv, to samo pokazuje na šta su neki ljudi spremni da bi prekršili zakon!:mad:
A što se tiče kazne, ako je ona nešto htjela dokazivat kršenjem zakona, onda treba dokazat postojanje pravne države, pa da za počinjeno kazneno djelo i odgovara po zakonu.
Iz kojih li je klupa tebe izvuklo!?

demos
18.01.2005., 19:08
bilde kaže:
i prodali novine:rolleyes:
Da' Bog da svi tako - novine prodavali.

Tinchi
18.01.2005., 19:25
Već vidim... :bljak:
Gramzivci iz uredništva traže "žrtvu" za takvu akciju.
Pik pada na nju jer je u specifičnoj situaciji (dvojno državljanstvo)

Nema uzmaka, ona to mora napravit, inače sranje
:bljak:

Drago mi je što su razotkrili nepravilnosti.
Al šta će bit s njom jebemu??? :confused:

Zanima me tko će tu najebat?
Glavni urednik sigurno neće :(

demos
18.01.2005., 19:33
Tinchi kaže:
Već vidim... :bljak:
Gramzivci iz uredništva traže "žrtvu" za takvu akciju.
Pik pada na nju jer je u specifičnoj situaciji (dvojno državljanstvo)

Nema uzmaka, ona to mora napravit, inače sranje
:bljak:

Drago mi je što su razotkrili nepravilnosti.
Al šta će bit s njom jebemu??? :confused:

Zanima me tko će tu najebat?
Glavni urednik sigurno neće :(
Naravno da neće.
Ali, ako mačka bude pametna, - eto njoj još senzacionalnih vijesti i reprotaža.
A, dođe li - u svibnju - Mikšić na vlast npr. u Zagrebu - eto njoj i posla.

cp.tar
18.01.2005., 19:45
demos kaže:
A nisi primijetio kako su većim kriminalom (od onog njihovog) proglasili razobličavanje kriminala?zapravo sam upravo to i govorio.

novinarka jutarnjeg nije na kraju svojim glasom nimalo utjecala na rezultat izbora jer je drugi listić učinila nevažećim; prekršila je slovo zakona, ali ne i njegov duh.

ankica lepej je prekršila pravila banke kad je javnosti rekla što zna se koja ankica ima na računu.

ova treća je kakti povrijedila poslovnu tajnu time što je ukazala na kriminal.

policajac koji je ukazao na to da se bandiću popustilo kad je pijan izazvao saobraćajku je bio ostao bez posla.

i tako dalje.

oni koji možda prekrše pravilo ili zakon kako bi ukazali na puno veće probleme i puno veća kršenja zakona nadrapaju zato što se usuđuju progovoriti.

jadna li smo zemlja.
Ima tu neke istine, ali ima istine i u tomu da se ti ljudi ne znaju organizirati, povezati i potrežiti potporu u narodu. jadno je da oni uopće još moraju tražiti potporu.

demos
18.01.2005., 20:03
cp.tar kaže:
...policajac koji je ukazao na to da se bandiću popustilo kad je pijan izazvao saobraćajku je bio ostao bez posla. ..
E, baš. Jesi'l vidio to. A, kako je lijepo krenulo s pijancima. Pa doministar, pa načelnik PU, pa župan, pa dožupan, ... Je da su išli po ključu (jedan iz šestorke, jedan iz HDZ-a), ali prašilo je mjesečno barem po 2 3 komada. Sve dok nije došlo do šibenskog Mioča. E, odonda je utrnulo. Svi policajci mirni ko bubice, a političari trijezni k'o Vlado Šeks.

cp.tar kaže:
jadno je da oni uopće još moraju tražiti potporu. ..
Gole simpatije u našoj intimi - neće ih obraniti.

Mr. I am M
18.01.2005., 20:09
demos kaže:

Iz kojih li je klupa tebe izvuklo!?
o čemu ti pričaš? :confused:

demos kaže:...
A nisi primijetio kako su većim kriminalom (od onog njihovog) proglasili razobličavanje kriminala?

kod nas je problem što se kriminal stalno neki qrac mjeri i premjerava. Kriminal je kriminal i mora bi kažnjen, a jedino pravo mjerenja imaju sudovi :amen:

revolution
18.01.2005., 20:13
demos kaže:

A, dođe li - u svibnju - Mikšić na vlast npr. u Zagrebu - eto njoj i posla.

i ako dođe ( u što čisto sumnjam), brzo će opet otići..jerbo, u zgb jedan striček spava s planom zagreba pod jastukom...:D :D

i neće naš mićo B. tako nekom tamo navodnom dječku s trešnjevke/minesote to baš dat sam tak...:w :w

nema šanse. nažalost (zbog miće, ne zbog mike):D

Simba-OS
18.01.2005., 20:22
revolution kaže:
i ako dođe ( u što čisto sumnjam), brzo će opet otići..jerbo, u zgb jedan striček spava s planom zagreba pod jastukom...:D :D

i neće naš mićo B. tako nekom tamo navodnom dječku s trešnjevke/minesote to baš dat sam tak...:w :w

jel to onaj koji pijan "ko 3 šeksa" jurca gradom 100 na sat, bega pred policijom, opire se, daje otkaz policajcu što mu napisa prijavu?

TO! njega dajte. odma se u zg vraća 0,5 promila. ma što 0.5 - 5.5.

equinox
19.01.2005., 04:51
demos kaže:
A, ja čuo Crnić joj (zbog zlodjela razotkrivanja) prijeti s godinom dana zatvora.

E, crni Crniću, što prijetiš praznom puškom kad ništa nem'reš dokazat!?

nadobudnu odmah na sud

ako nije dva put glasovala, onda neka se zna da je lazovcina i prevarant
a ako je, onda neka guli godinu dana jer je prekrsila zakon

a ako se ne desi nista od toga cu ja malo svercati kineze preko grane, pa kad me uhvate reci cu da samo testiram mogucnosti krsenja zakona i da nije fer da zbog ukazivanja propusta moram ispastati bas ja

cp.tar
19.01.2005., 06:54
equinox kaže:
a ako se ne desi nista od toga cu ja malo svercati kineze preko grane, pa kad me uhvate reci cu da samo testiram mogucnosti krsenja zakona i da nije fer da zbog ukazivanja propusta moram ispastati bas ja nju nisu uhvatili i ne bi niti znali da nije sama napisala članak o tome.

bLOODSTONE
19.01.2005., 18:05
equinox kaže:
nadobudnu odmah na sud

a ako se ne desi nista od toga cu ja malo svercati kineze preko grane, pa kad me uhvate reci cu da samo testiram mogucnosti krsenja zakona i da nije fer da zbog ukazivanja propusta moram ispastati bas ja

čemu to?
jel ovdje ljudi ne shvaćaju dobro relacije ili šta..
nisu nju "uhvatili" , to je i napravila s očitim ciljem da s tim izađe u javnost..
sad bar oni slabovidni,i koji slijepo vjeruju u naš sustav ustav i *****..konačno valjda i kuže da se to događalo i događa i nikog briga za to nije..
ja joj kažem svaka chast jer za to treba imat muda.

a ti ih prošvercaj, dobar dio ljudi tako i ovako ne znaju da se te stvari svakodnevno za velike pare rade..
možda daš ideju nekom drugom nadobudnom...

demos
19.01.2005., 21:19
Mr. I am M kaže:
o čemu ti pričaš? :confused:

U tvojim riječima: "... naprotiv, to samo pokazuje na šta su neki ljudi spremni da bi prekršili zakon!
A što se tiče kazne, ako je ona nešto htjela dokazivat kršenjem zakona, onda treba dokazat postojanje pravne države, pa da za počinjeno kazneno djelo i odgovara po zakonu." nije potpuno jasno što zastupaš.

Ako - u konkretnom slučaju (novinarke) držiš da bi novinarku trebalo kazniti s godinu dna zatvora, naravno da se postavlja p itanje - A ZAŠTO NE I SVE DRUGE KOJI (već desetljećima) VIŠESTRUKO GLASUJU!? Zašto ne i sve one koji su im OMOGUĆILI činidbu tih kažnjivih djela (sabornike koji su izglasovali takve zakone, ministre koji su propisali takve obrasce i proceduru, članove biračkih odbora na onim mjestima, ranije GONG-ovce koji to nisu htjeli ili smjeli vidjeti ...)

Dakle jedno je to što u nesuvislom zakonodavstvu ne postoji način na koji bi se mogla dokazati izjava novinarke (osim svjedočenja svjedoka s biračkih mjesta).
Drugo je što se - tim putem, faktički uopće ne radi o KAŽNJIVOM DJELU (jer pod paskom izbornog sustava i članova biračkih odbora, od tog djela NE OSTAJE NIKAKAV TRAG koji bi vjerodostojno svjedočio protiv počinnitelja), već o još jednom strašilu za mase.
Treće je, pak, to što KAŽNJAVANJE NOVINARKE uz jednovremeno "pomilovanje" stvarnih INSPIRATORA zločina i drugih njegovih počinitelja - ne bi bila samo puka DISKRIMINACIJA (spram ostalih zločinaca), već i neponovljiv zločin društva prema pojedincu.

Mr. I am M kaže:
.. kod nas je problem što se kriminal stalno neki qrac mjeri i premjerava. Kriminal je kriminal i mora bi kažnjen, a jedino pravo mjerenja imaju sudovi :amen:

E, sad - što je kriminal?
Jesu li to one - pozitivnim zakonima - kažnjive radnje kojima član zajednice razobličava - još zločine posebne vrste - tj. samim temeljima opstojnosti društva nelegitimne radnje?

Ili držiš to opravdanim, ali misliš kako u kriminal spada i činjenje kažnjivih radnji kojima član zajednice razobličava (jer DRUKČIJI PUTOVI NISU STVORENI ILI SU POD ČVRSTOM STRAŽOM UZURPATORA) daleko masovnijie kažnjive radnje koje su se već uvriježile prijeteći da postanu - običaj?

Ili, misliš da u kriminal spada i ono što rade kriminalci, i ono što rade članovi zajednice u svojim individualnim nastojanjima da se obrane od kriminala!?

demos
19.01.2005., 21:21
revolution kaže:

Je, ali striček Boris ima bolju "drugu" pozadinu od stričeka s planom Zagreba pod jastukom. Jer, Hercegovina je Hercegovina, a Amerika - AMERIKA!

demos
19.01.2005., 21:28
equinox kaže:
nadobudnu odmah na sud

Nadobudnoj treba dati odličje za napore u zaštiti ljudskih prava.

A, ono s Kinezima ti nije loša paralela.

Posebice što ni nju (niti nekoliko tisuća drugih) već punih petnaest godina NISU UHVATILI, nego je to sama obznanila.

piper
19.01.2005., 22:21
Ovdje se radi o neorganiziranosti u državnoj upravi, ali i krivici pojedinca. Nedovoljna organiziranost nije krivično kažnjiva (mogla bi biti, napr. interno), ali pojedinac koji je iskoristi jest.

Naime, upisao sam se u popis birača u hrvatskom Generalnom konzulatu u L.A. No, još uvijek sam uvden u popis birača u svojoj matičnoj izbornoj jedinici, u Hrvatskoj (može svatko sebe provjeriti na web stranicama Središnjeg državnog ureda za upravu, Popis birača).

Dakle, teoretski (i ako vrlo teško u mojem slučaju), mogao sam prvo glasovati ujutro u Hrvatskoj, na svojem biračkom mjestu. Sjesti na zrakoplov, odletjeti za L.A. (zbog vremenske razlike od 9 sati, moguće je, i ako ne jednostavno izvedivo, doletjeti do L.A. prije zatvaranja biračkog mjesta u Konzulatu), te glasovati ponovno.

Tko bi u tom slučaju bio direktno odgovoran: JA.
Ne Državni ured za upravu, niti hrvatski Generalni konzulat! Dobra je ona usporedba sa švercanjem Kineza... Mogao bih dodati i napr. pokušaj unošenja oštrih, metalnih predmeta u zrakoplov. "Nisam imao nekih namjera... To sam samo provjeravao da li prolazi kroz 'rentgen'"

Novinarka je ukazala na neorganiziranost, no počinila je nedjelo. Druga je stvar što je ukazivanjem na neorganiziranost, možda učinila uslugu Državnoj upravi, pa bi DIP mogao ispustiti slučaj.

Iz mojeg kuta: krivi su oni koji iskoriste to što birački spisak nije pročišćen. Državna uprava, u svakom slučaju, trebala bi poraditi na njegovom pročišćenju.

equinox
20.01.2005., 00:31
bLOODSTONE kaže:
čemu to?
jel ovdje ljudi ne shvaćaju dobro relacije ili šta..
nisu nju "uhvatili" , to je i napravila s očitim ciljem da s tim izađe u javnost..
sad bar oni slabovidni,i koji slijepo vjeruju u naš sustav ustav i *****..konačno valjda i kuže da se to događalo i događa i nikog briga za to nije..
ja joj kažem svaka chast jer za to treba imat muda.

a ti ih prošvercaj, dobar dio ljudi tako i ovako ne znaju da se te stvari svakodnevno za velike pare rade..
možda daš ideju nekom drugom nadobudnom...

nije ona to napravila da bi dokazala nesto...ona je to napravila da bi se malo probila na ljestvici (svugdje se gleda interes pa tako i u novinarstvu) ... nema tu nikakvog altruizma

eh da... zasto bi ja njoj vjerovao da je onaj drugi listic ucinila nevazecim?

demos kaže:
Nadobudnoj treba dati odličje za napore u zaštiti ljudskih prava.

opaska: nije ona stitila nicija prava...
njen cin nije ugrozio nicije biracko pravo

napokon, u samoj hrv. postoji problem s birackim popisima... ima slucajeva da je ista osoba mogla glasovati na dva razlicita biracka mjesta bez potrebe da ide preko grane

problem je u administraciji

demos
20.01.2005., 18:56
piper kaže:
Ovdje se radi o neorganiziranosti u državnoj upravi, ali i krivici pojedinca. Nedovoljna organiziranost nije krivično kažnjiva (mogla bi biti, napr. interno), ali pojedinac koji je iskoristi jest. .. A, je ti baza! Ispada da je ministar nekakav KOLEKTIV, pa su i konkretni članovi državne uprave nakakav KOLEKTIV, pa i oni što vode popise birača, pa i predsjednici biračkih odobra ...
No, vratimo se na AUTORE vražjeg kola - SABORNIKE. Jesu li oni individualno glasovali za/protiv takvog izbornog zakonodavstva ili KOLEKTIVNO!?

Država i državni službenici odgovorniji su od pojedinca koji je TAKOĐER iskoristio napravljene "ruše" u zakonima. Jer "rupe" se ne prave zato što bi inače zakon bio prenategnut, nego zato da se spetlja nejake i nemoćne, a močnicima omogući RASKIDANJE ZAKONA čak i onda, kada on, de jure i de facto - jeste na snazi

piper kaže:

Naime, upisao sam se u popis birača u hrvatskom Generalnom konzulatu u L.A. No, još uvijek sam uvden u popis birača u svojoj matičnoj izbornoj jedinici, u Hrvatskoj (može svatko sebe provjeriti na web stranicama Središnjeg državnog ureda za upravu, Popis birača).
To (je li upisan na jednom, ili više biračkih mjesta, ondosno je li jedan ili multiplicirani član zajednice) doista svatko može vidjeti.

NO, KAD NAM TAKO NEŠTO OMOGUĆAVA INTERNET, ZAŠTO NE MOŽEMO DOĆI DO POPISA BIRAČA (BILO PO IMENU I PREZIMENU, BILO PO JMBG-u) PO BIRAČKIM MJESTIMA!?
PA IH ONDA LIJEPO PRETRESTI "sort by text" ili "sort by number"!?

ZATO JER BI TO BIO KRAJ OVOJ IGRICI "DRŽAVNE UPRAVE".

Konačno, upitaj nekog tko poznaje programiranje, KOLIKO BI TREBALO SUVREMENOM RAČUNALNOM PROGRAMU DA OTKRIJE ONE KOJIMA JE OMOGUĆENO VIŠESTRUKO GLASOVANJE, ili koji su "previdom" državne uprave evidentirani na više popisa birača.

Pa se zapitaj zašto "državna uprava" nikada nije došla na takvu "ideju".
piper kaže:
... Dakle, teoretski (i ako vrlo teško u mojem slučaju), mogao sam prvo glasovati ujutro u Hrvatskoj, na svojem biračkom mjestu. Sjesti na zrakoplov, odletjeti za L.A. (zbog vremenske razlike od 9 sati, moguće je, i ako ne jednostavno izvedivo, doletjeti do L.A. prije zatvaranja biračkog mjesta u Konzulatu), te glasovati ponovno. ..
No, to nije moranje, nego je samo ostavljena pogodna mogućnost AKO ti je toliko stalo, odnosno ako putuješ ..

piper kaže:
... ... Tko bi u tom slučaju bio direktno odgovoran: JA.
Ne Državni ured za upravu, niti hrvatski Generalni konzulat!
Ma, bravo - koje moždine!
No, reci - kako ćeš to ti odgovarati i pred kojim sudom, kad ti NITKO (osim ako te unaprijed ne uoče i ciljano prate) NE MOŽE DOKAZATI DA SI GLASOVAO DVOSTRUKO!?

I nemoj mi sad reći kako "državna uprava" nije znala ZAŠTO - u drugim državama GLASAČI vlastoručnim potpisom ovjeravaju čin preuzimanja glasačkog listića.

A, taj problem nije samo kod vas "višeglasnih" nego i kod onih kojima je glasovanje zapriječeno jer su "zaokruženi" da su već glasovali, tj. jer je netko TREĆI već glasovao namjesto njih.

Dakle i ovaj oblik zločinstva omogućila je ista ona "državna uprava" isti onaj ministar, predsjednik Vlade, sabornik/ci i predsjednik države - koje ti smatraš NEVINIMA.
Ali i onaj tvoj generalni konzul koji ne bi bio to što jeste da je totalni idiot. Pa kako nije idiot ONDA DOBRO ZNA ŠTO JE TU PORADI ČEGA I ŠTO TO ON TAMO RADI.

piper kaže:
... Novinarka je ukazala na neorganiziranost, no počinila je nedjelo. Druga je stvar što je ukazivanjem na neorganiziranost, možda učinila uslugu Državnoj upravi, pa bi DIP mogao ispustiti slučaj.
Naprotiv, novinarka nije otkrila "Ameriku". Novinarka je samo dokumentirala MALEN DIO ONOGA što mi znamo i trpimo već15 godina.
I u tomu je njezina veličina.
I u tomu je obveza cijelog naroda da je zaštiti.
Nije tu riječ ni o kakvim mućkama u nekakvoj INI ili nekim malim javnim poduzećima, koje (osim aktera) može znati samo poslovna tajnica, - već o nečemu općepoznatom, pred čime je mnoštvo svjesno zatvaralo oči, i skrivalo se iza GONG-a i sličnih.

piper kaže:
... .. Iz mojeg kuta: krivi su oni koji iskoriste to što birački spisak nije pročišćen. Državna uprava, u svakom slučaju, trebala bi poraditi na njegovom pročišćenju.

Iz mojeg kuta - tek kada svi sabornicima što su glasovali ZA takve izborne zakone i svi ministrima koji su donosili TAKVE provedbene odluke - bude oduzeto glasačko pravo - tek tada se može odvagnuti je li novinarka više pridonijela stasavanju pravne države ili je - svojim činom - narušila.

demos
20.01.2005., 19:00
equinox kaže:
nije ona to napravila da bi dokazala nesto...
napokon, u samoj hrv. postoji problem s birackim popisima... ima slucajeva da je ista osoba mogla glasovati na dva razlicita biracka mjesta bez potrebe da ide preko grane

problem je u administraciji
Naprotiv, problem je u tomu što nitko od nas nema "jaja".
Pa ako je ona, žena, to odradila i iz nekih trećih, sebičnih razloga - PITAM SE: ZAŠTO NEMAMO VIŠE TAKVIH SEBIČNJAKA!?

piper
20.01.2005., 20:41
Što si tako gnjevan?Ispada da je ministar nekakav KOLEKTIVMinistri su dio izvrsne vlasti (Vlada jest kolektiv)...pa su i konkretni članovi državne uprave nakakav KOLEKTIV, pa i oni što vode popise birača, pa i predsjednici biračkih odobra ...
No, vratimo se na AUTORE vražjeg kola - SABORNIKE. Točno, Sabor jest kolektiv. Pojedinci glasuju u parlamentu, nakon čega odluka postaje kolektivna. Ako se radi o usvojenom prijedlogu zakona, isti se nosi Predsjedniku na potpisivanje. Sabornik ne može krivično odgovarati nizašto što se događa u Saboru, zbog toga ima imunitet. Tako je u svim demokracijama na svijetu.

Pojedinac je taj koji krši zakon. Slažem se s tobom da se ne može nepobitno dokazati dvostruko glasovanje. Međutim, to nije potrebno ako postoje indicije (svjedoci da se osoba pojavila na izbornom mjestu) i njezino priznanje da je prekšila zakon. Ona je sama izjavila da je Zakon prekršila, a njezino priznanje nije iznuđeno. Zbog toga treba odgovarati.

Svakako da Državna uprava treba protresti cijeli slučaj i učiniti sve da se minimiziraju mogučnosti kršenja izbornog prava.

No, ovdje se radi o osobi koja je priznala da je izvšila krivično djelo.

demos
21.01.2005., 20:14
piper kaže:
.. No, ovdje se radi o osobi koja je priznala da je izvšila krivično djelo.
Znači, ako bih sad priznao da sam UBIO Josipa Broza - ti bi me osudio zbog IZVŠENJA KRIVIČNOG DJELA!?
Mislim da u normalnome pravosuđu priznanje vrijedi jedino ako ga potvrđuju dokazi.
Zato reci - ima li dokaza da je ona počinila ono zlodjelo?
Ali nećeš moći osporiti kako JE LAKO DOKAZATI DA JE NETKO tu osobu stavio i ostavio na DVA POPISA BIRAČA.
Pa, kad naša država (njezina i upravna i izborna tijela) ne bi imala te popise i ne bi mogla utvrditi DVOSTRUKO EVIDENTIRANE - onda bi bila jadnija od Praljkova KOKOŠINJCA.

A, budući da stvari ne stoje tako ni s upravom, ni povjerenstvima, niti državom - onda je RAZVIDNA NAKANA DA SE VIŠESTRUKIM GLASOVANJEM, KRIMINALNO UMANJENJE SVAKOG GLASAČA PROVEDE U DJELO.

Tako, bi dakle, bilo logično da je Crnić već podnio ostavku, da je to odradio i nadležni ministar ....

ILI DA SU BAREM U PROTEKLIH DVADESETAK DANA STAVILI POPISE BIRAČA (po biračkim mjestima) JAVNOSTI NA UVID, iliti NA INTERNET.

Ne, - gospodi je poćudnije stvoriti hajku na novinarku jer im se čini da narod još ništa nije skužio.

piper kaže:
... Što si tako gnjevan? ...
Možda zbog znanice koja nije mogla glasovati jer je bila "zaokružena" da je već glasovala!
Možda zbog činjenice da joj vlast u DEMOKRATIZIRANOJ Hrvatskoj nije ostavila NIKAKVU MOGUĆNOST DA DOKAŽE KAKO ONA NIJE PREUZELA SVOJ GLASAČKI LISTIĆ-
Možda zbog uvida ČIME SE SVE VLASTODRŠCI SLUŽE I S KOLIKOM BEZOČNOŠĆU.
A, najviše zbog onih što su ovakve pojave i njihovo objavljivanje nipodaštavali, pokušavali relativizirati pa i ismijati kao puke izmišljotine, te tako onemogućiti svaki napredak demokracije. Te, nam - za "šećer na kraju", onda soliti pamet kako smo mi još "zeleni" za demokraciju.

piper
23.01.2005., 05:19
Znači, ako bih sad priznao da sam UBIO Josipa Broza - ti bi me osudio zbog IZVŠENJA KRIVIČNOG DJELA!?
Mislim da u normalnome pravosuđu priznanje vrijedi jedino ako ga potvrđuju dokazi.Svijedoci. Ako postoje svijedoci koji su te vidjeli kraj njega, vidjeli kako se on rusi, a te ustanovili da je mrtav, umoren. Nakon toga, ti priznas da si to bio ti. Ispitaju te na sudu - utvrde da si imao motiv, opises kako si to organizirao i izveo.

Meni taj slucaj novinarke otprilike na to slici.

Tako, bi dakle, bilo logično da je Crnić već podnio ostavku, da je to odradio i nadležni ministar ....Cuj, u Japanu Ministar prometa i veza podnosi ostavku ako mu podzemna zeljeznica kasni 3 minute (a upravitelj - on izvrsava "harakiri"; je*ga oni su malo nastrani kaj se odgovornosti tice).

Bilo bi politicki korektno da zbog takvog nereda prvi covjek u organizaciji podnese ostavku, no ne znam jeli takvo sto moguce dozivjeti u Hrvatskoj. Kad politicke strukture toliko sazriju u HRV, evo mene nazad iz dijaspore...

Vidi napr. slucaj (bivseg?) Ministra Zuzula... Je*ga, u HRV je bavljenje politikom, na razne nacine, vrlo unosno (tj. vrlo profitabilno) zanimanje. Uposleni ga tako i tretiraju.

equinox
23.01.2005., 06:35
demos kaže:
Naprotiv, problem je u tomu što nitko od nas nema "jaja".
Pa ako je ona, žena, to odradila i iz nekih trećih, sebičnih razloga - PITAM SE: ZAŠTO NEMAMO VIŠE TAKVIH SEBIČNJAKA!?
prvo:
ako citirate neki post, onda je glupo prekrajati/spajati ga onako kako vama pase - gubi se kontekst originala

drugo:
nema svatko "jaja" zato sto vecina u hrv (barem ja tako mislim) nema dvostruko drzavljanstvo

trece:
pitanje vezano uz "SEBICNJAKE" je potpuno promaseno i bezveze

cetvrto:
priupitajte se da li je ta novinarka koristila pravo glasa u BiH. Ocigledno, kao njihova drzavljanka, ima pravo glasa i u toj drzavi.

baka
23.01.2005., 07:30
piper kaže:
....Cuj, u Japanu Ministar prometa i veza podnosi ostavku ako mu podzemna zeljeznica kasni 3 minute (a upravitelj - on izvrsava "harakiri"; je*ga oni su malo nastrani kaj se odgovornosti tice). .....

..
Eh, Japan!
Kod nas je to malo drugačije:
Predsjednik DIP-a na svaki dokaz o lažiranju izbora (eno sad i u Slavoniji) kaže da to i tako ne bi promijenilo rezultate!:eek:

A ministar unutrašnjih poslova Mlinarić, na zastupničko pitanje o eventualnim sankcijama u vezi kriminala oko izbora u Hercegovini, odgovara:" To JOŠ nije Hrvatska, pa mi ne možemo ništa, osim lijepo zamoliti tamošnje ...." Dalje više nije bitno.Bitna je ova rječica od tri slova?!?!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :flop:

demos
23.01.2005., 09:53
equinox kaže:
prvo:
ako citirate neki post, onda je glupo prekrajati/spajati ga onako kako vama pase - gubi se kontekst originala

equinox kaže:
drugo:
nema svatko "jaja" zato sto vecina u hrv (barem ja tako mislim) nema dvostruko drzavljanstvo

Većinu, ni u tiraniji, ne može držati u TAKO SNAŽNOJ i trajnoj pokornosti - nikakva manjina. Zato mislim da ne griješiš glede podatka kako većiha hrvatskih birača NEMA dvojno državljanstvo. Ali griješiš ako misliš da većina u toj većini NEMA KOJEKAKVE INTERESE (bolji posao od susjeda, rodbinske veze, "zaluđenost" kojekakvim ideologijama od "državotvorne", preko pravaške, "seljačke" ...) zbog kojih joj je uputnije postati i ostati slugom dvojnim državljanima, nego srušiti njiovu vlast.
Zato su, kako i uvijek u sličnim stvarima, veći problem sluge dvojnih državljana, nego sami dvojni državljani i njihova vlast.

equinox kaže:

trece:
pitanje vezano uz "SEBICNJAKE" je potpuno promaseno i bezveze ...

Je li!? Idemo onda citirati cjelinu iz originalnog teksta:

" ... nije ona to napravila da bi dokazala nesto...ona je to napravila da bi se malo probila na ljestvici (svugdje se gleda interes pa tako i u novinarstvu) ... nema tu nikakvog altruizma."

U takvome mnoštvu snishodljivaca, kukavica ili (ako više voliš) licemjernih "junaka" - ona je novinarka odradila nezahvalnu zadaću s toliko altruizma koliko ga - ONA SVJETINA - nikada neće pokazati.

equinox kaže:
cetvrto: priupitajte se da li je ta novinarka koristila pravo glasa u BiH. Ocigledno, kao njihova drzavljanka, ima pravo glasa i u toj drzavi.
Zašto se priupitati!? Uopće više nije važno je li ona to koristila ili nije. Važno je što javnost više ne može trpati glavu u pijesak i pretvarati se kako ne zna za masovno DVOSTRUKO pravo glasa BiH DRŽAVLJANA s hrvatskim državljanstvom.

Konačno, ako je iskoristila - nije ni prva ni zadnja. Ako nije iskoristila - bit će zanimljivo vidjeti sudbinu one navodne krivične prijave.
A, eno, sad je tu ponovno (nakon 1997.) i glasovanje mrtvih... i to čak dva krcata groblja ...

piper
23.01.2005., 20:16
Hehe A ministar unutrašnjih poslova Mlinarić, na zastupničko pitanje o eventualnim sankcijama u vezi kriminala oko izbora u Hercegovini, odgovara:" To JOŠ nije Hrvatska, pa mi ne možemo ništa, osim lijepo zamoliti tamošnje ...."Paaaaa, obzirom da sam ja malko "na-desno"... Ako tako kaže Ministar (i to javno, a ne privatno za večerom sa frendovima), znači da je to službena politika trenutne Vlade :D

Šalu na stranu, takve gafove si Ministri nebi smjeli dozvoliti. Na primjer, da Austrijski Ministar izjavi da neki dio Češke JOŠ uvijek nije dio Austrije, nebi dugo nakon toga sjedio u "fotelji". No, u državi u kojoj se bira Prijedsjednik koji je eto, "drag" ljudima, zato što ima "simpatične" gafove - što je to ako se neki Ministar tako, malo šali. Ooops.

Znači, u Hercegovini izbori se ne organiziraju u hrvatskim diplomatskim predstavništvima (koji su zapravo eksteritorijalni)?

demos
23.01.2005., 20:23
piper kaže:
... Znači, u Hercegovini izbori se ne organiziraju u hrvatskim diplomatskim predstavništvima (koji su zapravo eksteritorijalni)?
E, pitanje je uvjeta pod kojima bi se moglo dozvoliti formiranje biračkih mjesta u prostorima dplomatskih predstavništava.
Naravno, prvi je uvjet da u biračkim odborima ne smije sjediti, niti u one prostore stupiti (od otvaranja do zatvaranja biračkog mjesta) nijedan diplonata, ni "imunizirani" državljanin.
A, k tomu - u diplomatsko predstavništvo mora doći i patrola hrvatske policije, te biti pripravna da priskoći na poziv predsjednika biračkog odbora.
Međutim - što će taj odbor i ona policija ako netko od glasača prekrši zakon, pa namjesto da se preda - kidne u "eksteritorijalnost" u odnosu na hrvatsku državu!?

NE, NE. Najbolje je zabraniti svako glasovanje izvan mjesta stalnog boravka. A, i tamo dopustiti glasovanje samo onima koji nemaju "druge majke" do Hrvatske.

mobyXXL
23.01.2005., 20:24
cirano kaže:

da, glasala je u Karlovcu di sada živi i u rodnoj BiH gdje također ima prebivalište.

Mislim da bi tu kneževićku iz jutarnjeg pod hitno trebalo baciti u tamnicu zbog toga :flop: Očit primjer svjesnog kršenja zakona :flop: I to nije prekršaj nego kazneno djelo a oni samo što joj se nisu zahvalili radi kršenja zakona :flop: Varanje na izborima se i drugačije može dokazati...

equinox
24.01.2005., 07:46
demos kaže:

equinox kaže:
drugo:

Većinu, ni u tiraniji, ne može držati u TAKO SNAŽNOJ i trajnoj pokornosti - nikakva manjina. Zato mislim da ne griješiš glede podatka kako većiha hrvatskih birača NEMA dvojno državljanstvo. Ali griješiš ako misliš da većina u toj većini NEMA KOJEKAKVE INTERESE (bolji posao od susjeda, rodbinske veze, "zaluđenost" kojekakvim ideologijama od "državotvorne", preko pravaške, "seljačke" ...) zbog kojih joj je uputnije postati i ostati slugom dvojnim državljanima, nego srušiti njiovu vlast.
Zato su, kako i uvijek u sličnim stvarima, veći problem sluge dvojnih državljana, nego sami dvojni državljani i njihova vlast.

Sto rodbinske veze imaju sa svim ovim?

Da li vi stvarno mislite da ce netko iz BiH dobiti bolji posao u BiH samo zato sto je dao svoj glas nekome?

Da li pitanje dvojnog drzavljanstva vezete samo na hrvate?

Kakve sad veze imaju "drzavotvorne", "seljacke" etc... ideologije s ovom temom?

demos kaže:

demos kaže:

equinox kaže:

trece:
pitanje vezano uz "SEBICNJAKE" je potpuno promaseno i bezveze ...

Je li!? Idemo onda citirati cjelinu iz originalnog teksta:

" ... nije ona to napravila da bi dokazala nesto...ona je to napravila da bi se malo probila na ljestvici (svugdje se gleda interes pa tako i u novinarstvu) ... nema tu nikakvog altruizma."

U takvome mnoštvu snishodljivaca, kukavica ili (ako više voliš) licemjernih "junaka" - ona je novinarka odradila nezahvalnu zadaću s toliko altruizma koliko ga - ONA SVJETINA - nikada neće pokazati.

ovaj kometar ide u domenu "trla baba lan..."

da li vi pisete samo da pisete ili mozete i nesto smisleno?

zasto je equinox rekao da je pitanje sebicnajka bezveze?
zato sto se nitko racionalan nece upustati u jednodnevno putovanje da bi nekome priskrbio dodatni glas.

Da li ste vidjeli kolone vozila koje cekaju na ulaz u BiH?

demos kaže:
equinox kaže:
cetvrto: priupitajte se da li je ta novinarka koristila pravo glasa u BiH. Ocigledno, kao njihova drzavljanka, ima pravo glasa i u toj drzavi.

Zašto se priupitati!? Uopće više nije važno je li ona to koristila ili nije. Važno je što javnost više ne može trpati glavu u pijesak i pretvarati se kako ne zna za masovno DVOSTRUKO pravo glasa BiH DRŽAVLJANA s hrvatskim državljanstvom.

Konačno, ako je iskoristila - nije ni prva ni zadnja. Ako nije iskoristila - bit će zanimljivo vidjeti sudbinu one navodne krivične prijave.
A, eno, sad je tu ponovno (nakon 1997.) i glasovanje mrtvih... i to čak dva krcata groblja ...

da li ste vi uopce shvatili o kojem pravu glasa sam ja govorio?

ako niste, da razjasnim: ja govorim o pravu glasovanja na BiH izborima za npr. BiH parlament.
Dakle, da li je doticna novinarka ikada izasla na BiH izbore?
Ako nije, zasto nije? Zasto nije pokrenula i tu lavinu "izbornog" problema?

BTW -ovaj topic je o novinarki JL-a ... sto se groblja tice, molim vas da otvorite drugi topic (ako vec ne postoji)

demos
24.01.2005., 18:31
mobyXXL kaže:
. .. Varanje na izborima se i drugačije može dokazati...
Daj, - uputi nas neznalice.
Daklem - eto nas pred lokalnim izborima, pa nas živo zanima - kako se to drukčije moglo i može dokazati da netko MOŽE višestruko glasovati i DA VIŠESTRUKO GLASUJE!?

E, da popisi birača (posebice oni po biračkim mjestima, što su rabljeni na izborima) nisu prčija "javne" vlasti - stvari bi bile skroz drukčije.
Tada ne bi bio problem dokazati ni višestruko glasovanje, ni glasovanje mrtvih, a mnogi što su zaokruženi da su glasovali - VIŠE NIKADA NE BI SJEDILI KOD KUĆE I TUPILI KAKO JE GLUPO "ŠARATI PO LISTIĆIMA".

demos
24.01.2005., 19:04
equinox kaže:
... Sto rodbinske veze imaju sa svim ovim?
Pravi problem nisu dvojna državljanstva BiH Hrvata. No, BiHovci su politički i medijski eksponirani.
Dakle, sad pogledaj sve one francuzo-Hrvate, amero-Hrvate, austro-Hrvate ... i ostale polipatride, pa provjeri što njihova rodbima "misli" o biračkom pravu (tj. pravu odlučivanja o Republici Hrvastkoj) dvojnih državljana.

equinox kaže:
... Da li vi stvarno mislite da ce netko iz BiH dobiti bolji posao u BiH samo zato sto je dao svoj glas nekome?
Eto upravo o tomu nije riječ. Dapače, na umu sam imao lokalnog moćnika s jednim državljanstvom, koji se dobro pazi da ne "čačka mečku ..." tj. ne dira u to pitanje - bez razlike što bi im rado oduzeo i više od biračkog prava.

equinox kaže:
... .. Da li pitanje dvojnog drzavljanstva vezete samo na hrvate?
Čudno pitanje u državljanskim nacijama - pa radi jasnoće moram naglasiti kako pravo dvojnog državljanstva problematiziram za SVE hrvatske državljane.
Doduše mislim da se nijednoj suvremenoj državi koja je uvela taj institut a nije polipatridima uskratila biračko pravo - ne sprema lijepa budućnost. No - daleko mi je važnije da brinem brigu o vlastitoj kući.
equinox kaže:
... Kakve sad veze imaju "drzavotvorne", "seljacke" etc... ideologije s ovom temom?
Kakve sveze!?
Pa, recimo to ovako: Kad su završili izbori 2003 (za Hrvatski sabor) idu tako dva člana iste "državotvorne" stranke. Jedan ima samo hrvatsko državljanstvo, a drugi i hrvatsko i američko. I pitaju me - A koliko ste dobili glasova na izborima? Pa - obojica prasnu u smijeh.

Treba li ti još sveze!?
U vrhu HSS-a (kao i svih drugih stranaka) također sjede dvojni državljani. No, ne samo što su odavna raskinuli mnoge sveze sa seljaštvom, već moraju svoje snage podijeliti tako da se - njegujući interese hrvatskog seljaka,- ne ogriješe o interese onih seljaka iz svoje druge domovine. ....

equinox kaže:
... zato sto se nitko racionalan nece upustati u jednodnevno putovanje da bi nekome priskrbio dodatni glas.

Da li ste vidjeli kolone vozila koje cekaju na ulaz u BiH?
Ne znam koji ti je odgovor draži:
1. Eto nemam druga posla, već letim ko sokol i brojim koliko vozila...
2. Nije višestruko glasovanje omogućeno samo preko oceana ili preko državne granice. U istom se gradu (u Republici Hrvatskoj) podosta njih nalazi na dva ili više popisa različitih biračkih odbora.
Daklem - NISAM JOŠ VIDIO DA SU IZA BILO KOJIH IZBORA KANDIDATI I ORGANIZACIJE PROMATRAČA (poradi zaštite biračkog prava) IMALI UVID ILI PRAVO UVIDA U POPISE BIRAČA KOJI SU RABLJENI NA IZBORIMA. Da ne govorimo o "obićnim" biračima.

equinox kaže:
... da li ste vi uopce shvatili o kojem pravu glasa sam ja govorio?

ako niste, da razjasnim: ja govorim o pravu glasovanja na BiH izborima za npr. BiH parlament.
Nismo u BiH. I puca mi botun što oni i zašto dopuštaju.
Konačno, - to je njihovo suvereno pravo.

equinox
25.01.2005., 06:49
demos kaže:
Pravi problem nisu dvojna državljanstva BiH Hrvata. No, BiHovci su politički i medijski eksponirani.
Dakle, sad pogledaj sve one francuzo-Hrvate, amero-Hrvate, austro-Hrvate ... i ostale polipatride, pa provjeri što njihova rodbima "misli" o biračkom pravu (tj. pravu odlučivanja o Republici Hrvastkoj) dvojnih državljana.

da odgovorim na vas nacin:
Eto nemam druga posla, već letim ko sokol i provjeravam sto rodbina misli

Eto upravo o tomu nije riječ. Dapače, na umu sam imao lokalnog moćnika s jednim državljanstvom, koji se dobro pazi da ne "čačka mečku ..." tj. ne dira u to pitanje - bez razlike što bi im rado oduzeo i više od biračkog prava.

lokalnog mocnika u BiH ili hr?
a sto je to vise od birackog prava sto bi im oduzeo?
vi znate puno toga...hajde nam malo otkrijte

Kakve sveze!?
Pa, recimo to ovako: Kad su završili izbori 2003 (za Hrvatski sabor) idu tako dva člana iste "državotvorne" stranke. Jedan ima samo hrvatsko državljanstvo, a drugi i hrvatsko i američko. I pitaju me - A koliko ste dobili glasova na izborima? Pa - obojica prasnu u smijeh.

vicevi su na drugom podforumu...

Treba li ti još sveze!?
U vrhu HSS-a (kao i svih drugih stranaka) također sjede dvojni državljani. No, ne samo što su odavna raskinuli mnoge sveze sa seljaštvom, već moraju svoje snage podijeliti tako da se - njegujući interese hrvatskog seljaka,- ne ogriješe o interese onih seljaka iz svoje druge domovine. ....

_jos sveze_? to implicira da je vec nesto spomenuto - ili se u to racuna onaj vic od prije?

hss...zalosno je da sjede...trebali bi nesto raditi...

Ne znam koji ti je odgovor draži:
1. Eto nemam druga posla, već letim ko sokol i brojim koliko vozila...
2. Nije višestruko glasovanje omogućeno samo preko oceana ili preko državne granice. U istom se gradu (u Republici Hrvatskoj) podosta njih nalazi na dva ili više popisa različitih biračkih odbora.

at.1) zato sto ste _sebicnjak_? a malo vise altruizma ne bi skodilo, pa bi nam i vi javili o hordama dvojnih drzavljana koji krse zakone...

at.2) ja sam to isto vec prije spomenuo, pa...?

Daklem - NISAM JOŠ VIDIO DA SU IZA BILO KOJIH IZBORA KANDIDATI I ORGANIZACIJE PROMATRAČA (poradi zaštite biračkog prava) IMALI UVID ILI PRAVO UVIDA U POPISE BIRAČA KOJI SU RABLJENI NA IZBORIMA. Da ne govorimo o "obićnim" biračima.

sve strucnjak do strucnjaka - odokatvino mogu procijeniti sto ne valja...
vlastito biracko pravo gradjani mogu sami zastititi - i sam gong je upucivao gradjane kako da provjere da li su na popisu

a opet- ovo uopce nije tema ovog topica
Tema je novinarka...

Nismo u BiH. I puca mi botun što oni i zašto dopuštaju.
Konačno, - to je njihovo suvereno pravo.

brzo sredite botun .... ne mozete ici raskopcan po svijetu...

Da ponovim. Tema ovog topica je novinarka i njezin nezakoniti cin.

Ova tema nema veze s HSS-om, ideologijama, rodbinskim vezama, ceckanju mecke etc... - za sve to moze se otvoriti drugi topic

demos
28.01.2005., 19:16
equinox kaže:
... lokalnog mocnika u BiH ili hr?
a sto je to vise od birackog prava sto bi im oduzeo?
vi znate puno toga...hajde nam malo otkrijte
Pa onaj kapital i pozicije što su nagrabili, zbog čega im tip i liže ... tako vjerno i uporno.

equinox kaže:
... vicevi su na drugom podforumu...
Naprotiv - izbori su ga deplasirali.

equinox kaže:
.. _jos sveze_? to implicira da je vec nesto spomenuto - ili se u to racuna onaj vic od prije?
Oprosti nisam skužio da si iz Bosne. No, svejedno, čitaj postove s razumijevanjem od početka pa će ti implicite postati i explicite.

equinox kaže:
.. at.1) zato sto ste _sebicnjak_? a malo vise altruizma ne bi skodilo, pa bi nam i vi javili o hordama dvojnih drzavljana koji krse zakone... ...
Dakle, ponavljam.
Zašto misliš da me zanimaju HORDE polipatrida!?
Stranac je stranac, imao on i hrvatsku domovinicu ili ne.
Zato nema nikakve razlike između sustava u kojemu glasuju milijuni ili samo jedan jedini dvojni državljanin!

equinox kaže:
.. vlastito biracko pravo gradjani mogu sami zastititi - i sam gong je upucivao gradjane kako da provjere da li su na popisu ..
O čemu to ti lupetaš!? Kakav GONG, i vrapci su prije njega (i onog glupog babović-spota) znali da na Internetu možeš provjeriti jesi li upisan i što ti je upisano u podatke na Popisu birača.

Meni ne treba to nego POPIS MOJIH "SUNARODNJAKA" PO BIRAČKIM MJESTIMA! Za cijelu Hrvatsku mi ne bi trebalo više od 10-tak dana da točno utvrdim koliko ih se "dupliciralo", "tripliciralo" itd.

I kakvi su te GRAĐANI spopali. Nisi valjda i ti - političar? Ili još uvijek ne znaš da na izbore u Hrvatskoj izlaze ISKLJUČIVO I SAMO - HRVATSKI DRŽAVLJANI srariji od 18.

equinox kaže:
.. a opet- ovo uopce nije tema ovog topica .. Tema je novinarka...
Kako nije. Tema je novinarkino "zlodjelo". Pa ako ga nije počinila u sprezi s nekakvim parcijalnim interesima vlasti i kojekakvih službi, onda je tema svaka "Amerika" što b ju neka buduća "novinarka" mogla na nekim budućim izborima - otkriti.

equinox kaže:
.. Da ponovim. Tema ovog topica je novinarka i njezin nezakoniti cin.
Eto, dok ja zecu dokažem ...

equinox
30.01.2005., 16:01
demos kaže:
Pa onaj kapital i pozicije što su nagrabili, zbog čega im tip i liže ... tako vjerno i uporno.

Naprotiv - izbori su ga deplasirali.

haha

demos kaže:

Oprosti nisam skužio da si iz Bosne. No, svejedno, čitaj postove s razumijevanjem od početka pa će ti implicite postati i explicite.

aha dobro je da ste skuzi;i da sam iz bosne...

zamislite bosanca koji vas cijelo vrijeme oslovljava sa "vi" do vi njemu non-stop "ti"

... naprije treba nesto napisati s razumijevanjem

demos kaže:

Dakle, ponavljam.
Zašto misliš da me zanimaju HORDE polipatrida!?
Stranac je stranac, imao on i hrvatsku domovinicu ili ne.
Zato nema nikakve razlike između sustava u kojemu glasuju milijuni ili samo jedan jedini dvojni državljanin!
...
O čemu to ti lupetaš!? Kakav GONG, i vrapci su prije njega (i onog glupog babović-spota) znali da na Internetu možeš provjeriti jesi li upisan i što ti je upisano u podatke na Popisu birača.

Meni ne treba to nego POPIS MOJIH "SUNARODNJAKA" PO BIRAČKIM MJESTIMA! Za cijelu Hrvatsku mi ne bi trebalo više od 10-tak dana da točno utvrdim koliko ih se "dupliciralo", "tripliciralo" itd.

I kakvi su te GRAĐANI spopali. Nisi valjda i ti - političar? Ili još uvijek ne znaš da na izbore u Hrvatskoj izlaze ISKLJUČIVO I SAMO - HRVATSKI DRŽAVLJANI srariji od 18.

ponavljanje je majka znanja

hajde ponovo procitati sve sto je do sada napisano

btw...da li si vrapci provjerili svoj status?

... "gradjani" ne mogu uci u skupinu hrvatskih drzavljana starijih od 18 godina koji imaju pravo glasa ... sad znam jos nesto ...

i gong bi trebao promijeniti svoje ime u hdsoogong (Hrvatski Drzavljani Stariji Od Osamnaest Godina Organizirano Nadgledaju Glasanje) - da li cu im javiti ja ili vi?

demos kaže:

Kako nije. Tema je novinarkino "zlodjelo". Pa ako ga nije počinila u sprezi s nekakvim parcijalnim interesima vlasti i kojekakvih službi, onda je tema svaka "Amerika" što b ju neka buduća "novinarka" mogla na nekim budućim izborima - otkriti.

Eto, dok ja zecu dokažem ...

vase pisanje i "dokazi" mogu se svesti na ovo:
demos kaže:

:kava:

demos
30.01.2005., 16:42
equinox kaže:
... i gong bi trebao promijeniti svoje ime u hdsoogong (Hrvatski Drzavljani Stariji Od Osamnaest Godina Organizirano Nadgledaju Glasanje) - da li cu im javiti ja ili vi?... :
Nema potrebe. Nisu oni baš toliko tupavi, samo čuvaju image.

equinox kaže:
... vase pisanje i "dokazi" mogu se svesti na ovo

:kava:
Eh, dok ja zecu dokažem ...

equinox
30.01.2005., 19:12
demos kaže:
Nema potrebe. Nisu oni baš toliko tupavi, samo čuvaju image.

Eh, dok ja zecu dokažem ...

eh...kad argumenti zaskripe...