PDA

View Full Version : Herpes

Bajki1
03.09.2003., 19:35
Čujem da se pojava groznice na ustima objašnjava opadanjem imuniteta ,stresom , manjkom nekih vitamina itd....?

Što je od toga točno?
Kako liječiti ? Od čega se čuvati ?

Bajki1
04.09.2003., 09:35
Postoji li nešto što se kod mladih pojavljuje kao groznica od poljupca ? Jel, to virusno? Herpes?
Čini mi se da se kao sjećam kroz maglu da sam negdje o tome čitala ali sam zaboravila .
Kako se to ispoljava i kako se liječi ?
Hvala na odgovoru.

Prijatelj
04.09.2003., 10:03
to ti je kad se ljubiš na vjetru.

Septembar
04.09.2003., 10:18
Bajki1 kaže:
Čujem da se pojava groznice na ustima objašnjava opadanjem imuniteta ,stresom , manjkom nekih vitamina itd....?

Što je od toga točno?
Kako liječiti ? Od čega se čuvati ? da navodno nastaje od svega navedenog

lijek? najucinkovitiji je ANTIVIRIL, ako s primjenjuje ODMAH!!! dakle onog sekunda kad osjetis peckanje. najbolje je uvijek ga imati u kucnoj apoteci, ako ne odmah trcati u ljekarnu

Martin
04.09.2003., 10:26
Bajki1,

Prije nego po n-ti put ponovo otvoriš neku temu, potrudi se u starim postovima potražiti dotičnu tematiku, naći ćeš odgovore na sva pitanja koja te interesiraju.

A i ova gospoda moderatori bi mogli pripaziti da se teme ne ponavljaju.

lahor
04.09.2003., 13:10
Septembar kaže:

lijek? najucinkovitiji je ANTIVIRIL, ako s primjenjuje ODMAH!!! dakle onog sekunda kad osjetis peckanje. najbolje je uvijek ga imati u kucnoj apoteci, ako ne odmah trcati u ljekarnu

Virolex gel u hrvatskoj varijanti.

lahor
04.09.2003., 13:12
Martin kaže:

A sto da ti kazem osim da sam zadnjih dana u opsadnom stanju pa ne stignem bas sve sto hocu.

Bajki1
04.09.2003., 13:35
Hvala na odgovorima .

Martine, otvorivši temu koja me zanima ,pokazala sam da očito NISAM primjetila neku već postojeću na istu temu .
Ukoliko je tvoja napomena napisana s ciljem da pomogne , možda bi mogao staviti link? :)

Septembar
04.09.2003., 20:05
lahor kaže:
Virolex gel u hrvatskoj varijanti. evo gledam sta kupih ljetos u Cro (cim sam na ulici osjetila peckanje)
krema ACIKLOVIR 5%, od Belupa

lahor
04.09.2003., 21:30
To je jedno te isto, samo drugi tvornicki naziv.

Zlatokosa
04.09.2003., 21:58
prije tri godine sam dobila tablete virolex od dermatologa, i da kucnem o drvo, još mi nije izbila groznica..

husky
04.09.2003., 22:52
Martin kaže:
Bajki1,

Prije nego po n-ti put ponovo otvoriš neku temu, potrudi se u starim postovima potražiti dotičnu tematiku, naći ćeš odgovore na sva pitanja koja te interesiraju.

Ljudi dolaze na ovaj forum kako bi nesto pitali, saznali.... ali i razgovarali, diskutirali, a ne samo citali nesto sto je netko na slicnu temu pisao prosle godine.

Zasto ne bi bilo vise istih tema? Do zasicenja ce doci kad tad.... A onda cemo dolaziti samo citati staro. Moderatori ce paziti na copyright teme.....:( :flop: Kad bacis kocku 3 puta, i dobijes brojke 1,2 i 3 - zabrani joj da se vise ne okrece na te brojke, jer su vec "isfurane". Ne mozes.

Ako zelis biti od pomoci, stvarno si mogao staviti link.

No hard feelings, ali nema smisla buniti se sto je netko otvorio pametnu temu, koja se mozda negdje u analima spominje. Novi ljudi, nove teme.

:top:

stitch
04.09.2003., 23:27
... kaže čovjek koji je otvorio najviše kloniranih tema na cijelom IMF-u. :B

Ha, svatko se češe tamo gdje ga svrbi. :D

Martin
05.09.2003., 08:46
husky,

Ovo nije nikakva nova tema, nego ponovno traženje odgovora na već prije postavljena i odgovorena pitanja.

Više istih tema nema smisla, samo nepotrebno opterećuje serverski prostor, a da ne govorim kako bi ljudi pratili tri iste teme na tri različita mjesta.

Ako je dotičnoj osobi teško pomaknuti guzicu (ne mora ni to, dovoljan je jedan pritisak na tipku miša, i utipkavanje par slova) i potražiti ono što ga interesira (tome inače služi ona tipka u gorenjem desnom kutu svake stranice, na kojoj piše 'traži'), takva osoba (ljenčina) nije vrijedna moje pomoći.

Inače, ova 'pametna tema' (a koje su to teme na forumu glupe?) je sve do pred mjesec dana bila aktualna na ovim istim stranicama, dakle ne radi se ni o mjesecima, a kamoli godinama (analima)
:flop:

mimi2003
05.09.2003., 09:39
[QUOTE]Martin kaže:
[B]

Ovo nije nikakva nova tema, nego ponovno traženje odgovora na već prije postavljena i odgovorena pitanja.

Više istih tema nema smisla, samo nepotrebno opterećuje serverski prostor, a da ne govorim kako bi ljudi pratili tri iste teme na tri različita mjesta.

Ako je dotičnoj osobi teško pomaknuti guzicu (ne mora ni to, dovoljan je jedan pritisak na tipku miša, i utipkavanje par slova) i potražiti ono što ga interesira (tome inače služi ona tipka u gorenjem desnom kutu svake stranice, na kojoj piše 'traži'), takva osoba (ljenčina) nije vrijedna moje pomoći.

Inače, ova 'pametna tema' (a koje su to teme na forumu glupe?) je sve do pred mjesec dana bila aktualna na ovim istim stranicama, dakle ne radi se ni o mjesecima, a kamoli godinama (analima)

Baš nisi od nikakve pomoći, tema nije otvorena za prepucavanje nego da se čovjeku pomogne, a tebi ako je dosadno, nađi si neku drugu zanimaciju
:rolleyes: :rolleyes:
u hrvatskoj varijanti ja sam koristila Chloarmphenicol- to je inaće nast za oči ali meni je pomagao, kad bih osjetila peckanje stavila bih ga i groznica nije izbila.

Martin
05.09.2003., 10:48
Bajki1,

Link (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=1078&highlight=groznica) - pretraživanje riječi 'groznica'

Zar ti je tako teško bilo potražit ovo?!

Ukratko, sve što si čula o groznici(herpesu) na ustima je (uglavnom) točno. Herpes je virusna bolest, a manifestira se kao krastica na usnama (obično na prelazu sluzokože u kožu, ali isto tako i na koži i na sluzokoži, dakle i unutar i van usta). Pad imuniteta je osnovni razlog aktiviranja herpesa, a isto tako izloženost bakterijama (neoprane čaše u kafićima, dodir metalnih predmeta i sl).

Pad imuniteta može biti uzrokovan pojavom neke druge bolesti (obično prehlade ili viroze zimi) ili stresom. A vitaminima se može preventivno djelovati (B6 kompleks od Plive) da se groznica javalj što je moguće rjeđe, a čak ju je moguće suzbiti na duže vrijeme.

Liječenje je najefikasnije Virolex kremom (prilično je skupa za svoj volumen, ali vrijedi svake lipe) i to čim prije, po mogućnosti prije nego što područje buduće kraste otekne i stvori se prištić.

Preventivno djeluje i obična grožđana mast (nekad jako popularna) ili Labello (danas) u zimskim danima, jer zimi, nakon svake bure ispuca koža na usnama, a nakon toga se redovito javlja i herpes.

Eto, to bi bilo ukratko, i prilično iscrpno.
A sad možmo otvorit kladionicu na temu: koliko mjeseci će trebati da se ista tema (sa istim ili sličnim pitanjima i odgovorima) opet pojavi. ;)

mimi2003,

Niti mi je dosadno, niti mi je do prepucavanja. Samo mi 'ne leže' ljudi koji od drugih očekuju odgovore koje i sami mogu pronaći.

Bajki1
05.09.2003., 11:41
Martin kaže:

Zahvaljujem Martin što si si dao truda i postavio link koja mi olakšava pronalažnje onog što me interesira.
Link vodi do istovjetne teme koja je bila otvorena davnog datuma - 12.12.2002 !!! Stoga ne razumijem baš tvoj izljev nestrpljenja ali ...

Ako ništa drugo skrenuo si mi pažnju na opciju Traži koju do sada nisam nikada prije koristila.

Inače ,što se tiće lijekova kupila sam Virolex koji je zaista efikasan u liječenju tri groznice koje su mi ove dane izbijale na ustima jedna do druge.
Pokušati ću prevencije radi popiti i dozu Bkompleksa.

Martin
05.09.2003., 12:24
Točno je da je tema otvorena 'daleke' 2002. ali zadnji post je iz 5-og mjeseca 2003. što je, priznat ćeš, prilično freško, s obzirom da je 'sezona' groznice uglavnom zimi i za vrijeme viroza. ;)

B-kompleks možeš kupti bez recepta (dapače, mislim da ni ne ide na recept), ali isto ne bi bilo loše poć kod dermatologa pa sa s njim posavjetovati.

Virolex je najefikasniji kada ga namažeš u tankom sloju preko cjele krastice (ili mjesta na usni gdje osjećaš svrab, prije izbijanja kraste), a ako je krasta već izrasla (jer se infekcija najčešće aktivira dok spavaš) nastoj je namazati što više puta dnevno.

Bajki1
11.09.2003., 08:15
Iz zdravlje.hr:

Herpes na ustima (herpes labialis) uzrokovan je virusom herpes simplex tip 1. Njemu srodan virus, herpes simplex tip 2, uzrokuje genitalni herpes. Ponekad i virus tipa 2 dovede do pojave simptoma u području usta, ali ipak je u većini slučajeva za njihovu pojavu odgovoran virus tipa 1.

Gotovo su svi ljudi zaraženi ovim virusom, a većina ih je po prvi put došla s njim u kontakt već u djetinjstvu, u dodiru s osobom koja je imala aktivan herpes na ustima ili je bila zaražena virusom, ali nije imala simptome.

Jednom kada se virus nastani u organizmu, on tamo ostaje zauvijek, jer protiv njega ne postoje ni lijek ni cjepivo. Ipak, zaraženost virusom herpesa ne znači nužno da će doći do pojave simptoma.

Dapače, kod mnogih osoba klinička se slika nikada ne razvije. Studije pokazuju da otprilike 40% ljudi ponekad ili učestalo pati od simptoma izazvanih virusom herpesa, koji se kod nekih osoba razvijaju čak jednom mjesečno, pa i češće, dok kod drugih prođe i pet do deset godina između dvije epizode pojave simptoma.

margarita
13.04.2004., 13:35
juce mi je izasao u nosu, taman na otvoru nosnice i boli me za popizditi

cak je gore nego kad mi se pojavi na usni

stavljam neku glupu mast Viractin ali ne pomaze nesto posebno

imate li kakvih ideja kako da ga se sto prije rijeshim?

Tuco-il brutto
13.04.2004., 13:41
Kako izgleda taj herpes?
Meni se na kiti pojavila neka izbočina. Prvo sam mislio da je akna,pa nije prošla za dan/dva pa sad ne znam što je. Sad je OK-nije još prošlo skroz, ali me barem više ne boli dok se sexam.
Da li imam herpes?

margarita
13.04.2004., 13:47
Tuco-il brutto kaže:
Kako izgleda taj herpes?
Meni se na kiti pojavila neka izbočina. Prvo sam mislio da je akna,pa nije prošla za dan/dva pa sad ne znam što je. Sad je OK-nije još prošlo skroz, ali me barem više ne boli dok se sexam.
Da li imam herpes?

ma jok - smao ce ti kita otpast

Rajna
13.04.2004., 14:00
Margie, nije te valjda ovaj diro kitom po nosu? :D

Salu na stranu, pored toga sto mazes tom mascu, ne bi bilo lose da par dana pijes B vitamine. :) Brze prodje, barem meni.

margarita
13.04.2004., 14:03
Rajna kaže:
Margie, nije te valjda ovaj diro kitom po nosu? :D

Salu na stranu, pored toga sto mazes tom mascu, ne bi bilo lose da par dana pijes B vitamine. :) Brze prodje, barem meni.

ma ovaj jadan kitu nikad ni izvadio nije osim da drka

e vidish dobro to za vitamin B

kako zubi?

Rajna
13.04.2004., 14:05
Evo da prostis popodne idem da mi ih, jelte, metne. :D

Bice valjda ok, drz mi fige.

margarita
13.04.2004., 14:37
Rajna kaže:
Evo da prostis popodne idem da mi ih, jelte, metne. :D

Bice valjda ok, drz mi fige.

ajd sretno stara i drzim fige

loler
13.04.2004., 15:10
skuhaj kamilicu,,najbolje je kad je vruca,,i tapkaj lagano paa malo istrljaj.to prije isusuje.poslje natanko namazi geokortonom ili viruleksom.ja koristim taj geokorton i pomaze,,,al ti je virolex kao vise specijaliziran za to.mozes dobit bez recepta

Tuco-il brutto
14.04.2004., 07:50
Kako se dobija herpes?Imam djevojku već duže-nisam šarao okolo. Nikako da do kraja prođe-zabrinut sam

loler
14.04.2004., 09:16
gle,ja sam imala herpes kad sam bila klinka i to gadan,tak da nemora se on samo spolnim putem prenositi.isto tak ako ga imas na usni pa neperse ruke il kajjaznam a diras se tam dole:) s obzirom da je prenosivo,,moze se zalovit.al to je mala mogucnost.

isto,,kad ga jednom dobis ,,imas ga uvijek,,amo je stvar da nije uvijek aktivan.

neznam,,sobzirom na delikatno mjesto na kojem ti je ja bi isla doktoru.mozda i nije herpes.

a mozda i ona sara

loler
14.04.2004., 09:22
herpes ti se jos naziva-groznica

kad nastaje,,imas osjecaj da ti gori taj dio(usnice,,,recimo),,da je vruce,,onda natece i na tom je djelu ispod koze tvrdo i bolno.onda ti se to fino dalje razvija.

nakon kaj dosegne vrhunac,to su ti ko mali bijeli mjehurici,pristici(koje nesmes ni pod razno istiskat jer se emo prosiri),,obicno i svrbi

sve u svemu nije lijepa slika

Tuco-il brutto
14.04.2004., 11:42
:tulum:
Nemam herpes:) :)

loler
14.04.2004., 11:43
a kaj si to imal?

Tuco-il brutto
14.04.2004., 12:25
Neznam:confused:
Ne da mi se ovo sve ponovno:D
Jedna briga manje

tilla
14.04.2004., 12:42
margarita kaže:

pitak u ljekarni za hima-pastu, garant prolazi u rekordnim roku.
proizvodjac se zove mundipharma.

margarita
14.04.2004., 12:59
tilla kaže:
pitak u ljekarni za hima-pastu, garant prolazi u rekordnim roku.
proizvodjac se zove mundipharma.

hvala tilla - pitat cu ali mislim da ovdje toga nema

danas je malo bolje ali mi je nos i dalje bolan an dodir :(

obicno mi se pojavi kad je pojacan stres u pitanju

tilla
14.04.2004., 13:49
nema ni u rh, ali pise ti da si u canadi, pa imas vise sanse od mene:)
ja to nabavljam iz svicarske, super je jer ako ti izadje odma ga "brise", a ne ova spika kao da ti mozes predvidjet kad ce te pogodit.
ja se ujutro probudim s njime, iako me navecer nista nije upozorilo na njega.
jest, od stresa je, od pada imuniteta, od promjene godisnjega doba, od putovanja, meni uvik je nesto od ovog u igri i jedino to pomaze extra brzo.

margarita
14.04.2004., 13:50
tilla kaže:
nema ni u rh, ali pise ti da si u canadi, pa imas vise sanse od mene:)
ja to nabavljam iz svicarske, super je jer ako ti izadje odma ga "brise", a ne ova spika kao da ti mozes predvidjet kad ce te pogodit.
ja se ujutro probudim s njime, iako me navecer nista nije upozorilo na njega.
jest, od stresa je, od pada imuniteta, od promjene godisnjega doba, od putovanja, meni uvik je nesto od ovog u igri i jedino to pomaze extra brzo.

idem u podne u apoteku odmah pitati

tako sam se i ja probudila s ovim - nikad ne znam kad ce unaprijed

neznalica
14.04.2004., 18:03
cinkova mast je isto dobra...

barem je meni pomoglo...

tilla
14.04.2004., 18:15
meni cinkova pasta je presporo djeluje.
ovaj moj miraclepotion je superbrz prema njemu.
meni je to iznimno bitno jer meni herpes sve cesce izbija u vise primjeraka.

Tigrica
14.04.2004., 23:41
davno sam imala oko nosa i znam da sam koristila neku kremu u maloj tubi , nesto kortikozol, tako nesto, na znam jel to jos postoji i moguce je da danas ima nest bolje... u svakom slucaju te kremice nisu dobre ako se duze koriste.. a meni je pomoglo

isto tako probaj (natjeraj se) piti pivski kvasac, ali onaj u prahu...vitamin B je vazan!

Martin
15.04.2004., 08:22
Pomaže uzimanje B-kompleks tableta, a u fazi plikova Virolex krema je zaaakon.

Pojava herpesa može se 'predvidjeti' tj. preduhitriti na način da se područje na usni, gdje osjećamo svrab i peckanje, odmah namaže Virolexom (ili nekom sličnom kremom), pa će svi simptomi nestati u roku od 24 sata, bez pojave mjehurića.

Jedini je problem u tome što često nemamo kremu u blizini, a plikovi znaju nastati i svega par minuta nakon pojave svraba.

tilla
15.04.2004., 09:12
Martin kaže:
Pomaže uzimanje B-kompleks tableta, a u fazi plikova Virolex krema je zaaakon.

Pojava herpesa može se 'predvidjeti' tj. preduhitriti na način da se područje na usni, gdje osjećamo svrab i peckanje, odmah namaže Virolexom (ili nekom sličnom kremom), pa će svi simptomi nestati u roku od 24 sata, bez pojave mjehurića.

Jedini je problem u tome što često nemamo kremu u blizini, a plikovi znaju nastati i svega par minuta nakon pojave svraba.
meni nissta od toga ne pomaze...
da ne govorim da me nikad nije svrbilo ni peckalo ni nikako upozorilo. sve koje znam da im izlazi herpes, kazu da se pojavi ujutro, te jednostavno propustis znakove.

Martin
15.04.2004., 09:39
Herpes se ujutro pojavljuje obično u slučajevima prehlade ili ispucanih usana. Tu naravno nema upozorenja, ali postoji mogućnost preventive, prije spavanja treba namazati usne Labellom (ili grožđanom mašću).

Faze herpesa su: svrab i peckanje, crvenilo na djelu usne, izbijanje plika, rana (krasta). Za efikasno suzbijanje potrebno je djelovati što prije, a u svakom slučaju prije izbijanja plika, jer se u tom slučaju drastično skraćuje vrijeme liječenja.
Upotrebom Virolex kreme (relativno je skupa, ali vrijedi svake lipe) sprječava se nastajanje plika (ukoliko se na vrijeme djeluje), a ako se plik već stvorio, onda ga eliminira u roku od 24 do 48 sati i bez karakteristične rane.

tilla
15.04.2004., 09:45
Martin kaže:
Herpes se ujutro pojavljuje obično u slučajevima prehlade ili ispucanih usana. Tu naravno nema upozorenja, ali postoji mogućnost preventive, prije spavanja treba namazati usne Labellom (ili grožđanom mašću).

Faze herpesa su: svrab i peckanje, crvenilo na djelu usne, izbijanje plika, rana (krasta). Za efikasno suzbijanje potrebno je djelovati što prije, a u svakom slučaju prije izbijanja plika, jer se u tom slučaju drastično skraćuje vrijeme liječenja.
Upotrebom Virolex kreme (relativno je skupa, ali vrijedi svake lipe) sprječava se nastajanje plika (ukoliko se na vrijeme djeluje), a ako se plik već stvorio, onda ga eliminira u roku od 24 do 48 sati i bez karakteristične rane.

1. u me se pojavljuje u svim sl., a labellom mazem usne prije spavanja.
2. virolex se pokazao bezvrijednim, a plikovi su trajali vise dana.
sta ces, beznadan sl., ja sam probala nekih 30-ak pomada u mom zivotu, imam spisak tako da znam sto mi ne pomaze. nikad, ali nikad me nije upozrilo, ali ja znam ako sam prehladjena da cu ga dobit, pa premazem preventivno.
...i radim sa strankama, kad bukne par komada na faci, ma nisam gubava, ljudi to znaju, ali isto ne tribaju to gledat. 48h je previse za moj ego, pogotovo sto mi izlaze u prosjeku 2 Xmjesecno.

Martin
15.04.2004., 10:02
Tako često pojavljivanje herpesa baš i nije najnormalnija stvar. Pođi kod doktora, možda te preporuči još nešto osim B-kmpleksa (meni je to pomoglo). Vjerovatno su u igri još i stres, naporan posao, slab imunitet.

Šteta da ti virolex ne pomaže, ja sam isprobao sve moguće kreme, masti i tekućine, od 'domaće ljekarne' tipa rakije, kamilice i paste za zube, pa do apotekarija tipa grožđane masti, cinkove masti, viru-merza,...sve to virolexa. I Virolex se doista pokazao kao najbolje rješenje.

P.S. Da li mažeš prema uputama 'tanki sloj masti preko plika' ili staviš odgovarajuću količinu masti na vrh prsta 'obrišeš' ga preko plika, tako da je cjelom površinom pokriven debljim slojem masti?

tilla
15.04.2004., 10:09
i nije najnormalnije tako cesto, ali nema pomoci.
neko se nervira, a meni herpes.
bkomplex nije popravio stvar.
ovo o masti, ja imam vec par godina tu hima-pastu, ona je boje koze, tako kad je stavis moras se mrvicu razmazat. ukoliko ti je herpes, malo na usnici, malo na kozi, onda se skroz ne vidi, uglavnom ne mazem ga u debljem sloju jer bi izgledalo ko da mi komad koze otpada.
virolex je mogao prije na recept, sto ne?

Martin
15.04.2004., 10:20
Sve masti koje sam imao sam mazao u debelom sloju (bez razmazivanja) i preko cjelog područja herpesa. Rezultati su onda puno bolji nego kod premazivanja u tankom sloju (razmazivanje).
Za izgled me nije briga, važnije mi je da što prije suzbijem herpes, ;)

Koliko mi je poznato, Virolex se nikad nije mogao uzeti na recept (ali nije isključeno da nisam u pravu).

magic
15.04.2004., 10:24
Ja sam u ranoj mladosti toliko puta i toliko grozne herpese dobivala, da mi je rub usana mjestimichno 'izbrisan'. Ma ne bi proshao jedan, buknuo bi drugi - nos, usne, chak na rubu oka :horor:

Bila sam ochajna...nishta nije pomagalo.

Onda mi je jedan lijechnik doshapnuo nek probam uzeti kuru Bimolina...da su radili neko istrazhivanje i da se kao nuspojava uzimanja toga lijeka kroz duzhe vrijeme, javlja smanjenje uchestalosti pojave herpesa kod osoba koje to muchi.

Shto da kazhem - uzimala sam Bimolin 3 mjeseca. Bilo je to pred nekih dvadesetak godina.

Od tada herpes dobijem eventualno dvaput godishnje i to u smijeshno blagom obliku.

tilla
15.04.2004., 10:34
a sto je bimolin?
meni to niko nije preporucio...

sreca da mi nikad nije izbilo iznad usne, ali je jedanput oko brade, imala sam 13kom. sad mi triba onaj smajli kojem se dize kosa na glavi.

magic
15.04.2004., 10:58
Bimolin je bio neki antiinfluenca preparat, dakle antivirusni.

Mislim da ga pod tim imenom vishe nema...trebalo bi vidjeti sastav, pa mozhda pokushat nac neshto zamjenski.

tilla
15.04.2004., 11:12
fala. pitat cu svog dr. mozda on nesto zna vise o zamjeni.

margarita
15.04.2004., 13:21
Joj taj Bimolin je i moja mama dobila za herpes davno u Sarajevu ali su ga onda prestali proizvoditi - ako neko zna novi naziv bila bih jako zahvalna - zamolila bih ujnu da mi posalje par kutijica

inace mama mi je expresno iz US poslala ABREVA kremu - mala malena tubica - minijaturna - oko $15 USD ali mi je sa tri mazanja jucer skoro sve nestalo

ovaj u nosu mi je bio puno bolniji nego bilo koji na usni do sad sto sam imala

u proljece '95 u Zagrebu sam dobla herpes od usne preko nosnice i obraza do ruba oka

doktorica koja me pregledala i veli "to ti je od stresa" - jer sam nekih 5 mjeseci prije toga izasla iz Sarajeva

a ja joj kazem: "pa doktorice bila mi je puno vishe stresa dok su mi granate zvizdale oko glave a nisam cijelo vrijeme rata imala herpes "-

Kaze doktorica da je covjekov obrambeni mehanizam kao zamrznuto povrce - dok je u opasnosti tvrd i cvrst kao led a kad opasnost prodje svo se raskelja i ostavi nas a nemilost virusima

to mi isto poslije rekao i moj psiholog ovdje u Canadi

J-C
15.04.2004., 13:43
margarita kaže:
juce mi je izasao u nosu, taman na otvoru nosnice i boli me za popizditi

cak je gore nego kad mi se pojavi na usni

stavljam neku glupu mast Viractin ali ne pomaze nesto posebno

Ja imam, ali znam da me vjerovatno ne bi poslušala pa se neću ni truditi da ti kažem.

margarita
27.04.2004., 20:44
e bilivit or not rece meni doktor danas ovako (bila sam na onom godisnjem "tehnickom" pa ja njemu sve izlistam sta mi smeta :D )

kaze doca da je herpes izazvan istim virusom kao i afte u ustima i dade mi neke tablete za to - kaze nove novcate na trzistu - i gledam ovaj recept i da ga jebesh ne mogu procitat kako se zovu ali cim veceras podignem pa vidim na kutijici napisat cu vam i kako djeluju

ps. poslije onoga u nocu sam dobila herpes na usni - dva dana razmaka tako da cu odmah isprobati ucinkovitost

margarita
03.05.2004., 14:20
e ljudi lijek se zove FAMVIR a sastojak je FAMICLOVIR

inace se daje za genitalni herpes koji je isto herpes simplex kao i onaj na usni, a taj isti virus prouzrokuje i afte

dobila sam udarnu dozu - jedan dan 4000 mg

2000 mg ujutro i 2000 mg uvece i proslo preko noci :top:

ne mogu vjerovat

doktor kaze da bar 3-4 godine ne bi trebalo da mi se to vrati

sva sam hepi :D

tilla
03.05.2004., 18:09
margarita kaže:
e ljudi lijek se zove FAMVIR a sastojak je FAMICLOVIR

a ko to prozivodi?

margarita
03.05.2004., 18:26
tilla kaže:
a ko to prozivodi?

Novartis proizvodi Famvir

ali se satojak zove Famciclovir tako da nema veze koja marka

isto moze i Veltrex, Zovirax i svi drugi za genital herpes

tilla
03.05.2004., 18:38
dobro, fala na infu.
ozbiljno se spremma otic na neku kuru lijecenja od herpesa.

margarita
03.05.2004., 18:44
tilla kaže:
dobro, fala na infu.
ozbiljno se spremma otic na neku kuru lijecenja od herpesa.

ma ja se zalila doktoru - stvarno vishe ne mogu durat

stalno il hepres il afte

dosadilo - a boli u tri lijepe

ako sad opet iskoci u naredne tri godine ja cu udavit ovog doktora

PS> samo da znas meni se jako spavalo taj dan od te velike doze

morala sam ic kuci s posla i spavala sam skoro 16 sati

bar sam se naspavala :D

tilla
03.05.2004., 21:15
a ja san lijena za otic, kao nista to nije strasno, a imam i tu kremu, ali ako postoji nacin da ga se rjesim na stanovito vrijeme, onda cu otic (imam ja i afte, nevolja ne dolazi samo u obliku herpesa).
bas da viddim ove li na meni djelovat :cool:

Just Me
07.05.2004., 13:07
loler kaže:
gle,ja sam imala herpes kad sam bila klinka i to gadan,tak da nemora se on samo spolnim putem prenositi.isto tak ako ga imas na usni pa neperse ruke il kajjaznam a diras se tam dole:) s obzirom da je prenosivo,,moze se zalovit.al to je mala mogucnost.

isto,,kad ga jednom dobis ,,imas ga uvijek,,amo je stvar da nije uvijek aktivan.

neznam,,sobzirom na delikatno mjesto na kojem ti je ja bi isla doktoru.mozda i nije herpes.

a mozda i ona sara

Genitalni herpes i ovaj koji se pojavljuje na ustima, nosu...nemaju veze jedan s drugim pa ga stoga ne mozes prenjeti npr.sa ustiju tamo jelte dole:)))

margarita
07.05.2004., 15:09
Just Me kaže:
Genitalni herpes i ovaj koji se pojavljuje na ustima, nosu...nemaju veze jedan s drugim pa ga stoga ne mozes prenjeti npr.sa ustiju tamo jelte dole:)))

genitalni herpes i onaj na usni/nosu je izazvan istim virusom Herpes Simplex

a dal se moze prenijeti ili ne - ne bih experimentirala

samo znam da ih isti lijek lijechi

tilla
07.05.2004., 15:19
margarita kaže:

i zoster se lijeci istim lijekovima.

ne mozes prenjet herpes s usne na genitalije (pojma nemam kako i zasto, ali dr. mi je tako rekao).

Studentica
03.01.2005., 12:56
meni svaka 4 mjeseca u zadnje vrijeme izbije herpes na istom dijelu usta. gad mali se tu ukukuljio i na svaku hladnocu ili toplinu iskoci!
e sada, da ja vas pitam, jel tko koristio ACIKLOVIR? i jel pomoglo sta? ja znam teoretski da bi trebao biti protiv herpesa, ali nisam ga nikad probala...

:confused:

hvala!

zvjezdicaiz mora
03.01.2005., 13:29
Virolex je na bazi aciklovira.
Meni nije dovoljna Virolex krema kada herpes počinje
izbijati.
U ovoj godini imala sam herpes simplex na usnici 4-5 puta !!!!!
:flop: (imala sam teško i stresno razdoblje i imunitet mi je
otišao u ...... )
Dobro bi bilo da ti liječnik napiše recept za Virolex tablete koje
bi morala početi uzimati ODMAH kad osjetiš lagani svrbež,
peckanje i crvenilo na usnici.
Ako se nađeš bez toga (ja npr. sad već par mjeseci nosim
u torbici i Virolex kremu i tabletice svaki dan sa sobom....koja
paranoja :eek: :D ), onda uzmi malo leda, zamotaj ga u
maramicu ili salvijetu i drži na mjestu koje žari. To je tzv.
'ledena' terapija koja ga može zaustaviti (isprobano).

Potrebno je promijeniti prehranu - jedi više voća svaki dan,
povrća, uzimaj kakve dodatke vitamina, minerala i vježbaj,
boravi na svježem zraku, potrudi se živjeti zdravo :top:

Štrikalica
03.01.2005., 13:33
bogu hvala, ja sam zadnjih godina mirna..tokom djetinjstva sam ih imala tako često da mi se na tom kutu usnice još uvijek vidi ožiljak. U to vrijeme nisam nigdje mogla nabaviti taj virolex u koji se svi kunu pa ne mogu reći svoje iskustvo (Aciklovir također nisam probala, ali da mi se sad pojavi definitivno bih uzela Virolex.)

Koliko znam, možeš ga naručiti u onoj ljekarni na Dolcu. A možda ga sad ima i u široj prodaji.

I da - kalodont :s :s :s

danni
03.01.2005., 19:51
na sreću, mene već dulje vrijeme nije mučio (niti se ne treba pojavljivati...) ali uvijek koristim virolex kremu i pomaže mi.
zadnji put sam ju stavila čim sam osjetila ono početno peckanje na usnici, prije nego li se što vidjelo, i spriječila sam da mi iskoči.

tilla
03.01.2005., 19:57
jedino što mi pomaže je hima pasta. ali nju ne nabavljam u rvackoj, sve ostalo niškoristi.

Hana_
03.01.2005., 20:27
frendica mi se borila s tim herpesom jako dugo

meni nekad izbije na usnici

koristila sam virolex kremu, onda kasnije cinkovu pastu da se osusi

vazno je uzimati b vitamin, i za jacanje imuniteta c vitamin

pomaze i caj od nevena

Studentica
04.01.2005., 21:34
evo. kupila sam virolex, tj aciklovir-50 kn!!!
jebemu misa....
ali djeluje:)

nightfall
04.01.2005., 21:43
Studentica kaže:
evo. kupila sam virolex, tj aciklovir-50 kn!!!
jebemu misa....
ali djeluje:)

Da te sad utješim :p koliko se sjećam Virolex ide na recept.

Meni također pomaže, ali samo u početnom stadiju izbijanja herpesa.Ako ga ne "uhvatim" na vrijeme, kad me počne peckat na usni, nije baš učinkovit :(

dodouprolazu
04.01.2005., 21:51
Meni takoder pomaže, ali samo u pocetnom stadiju izbijanja herpesa.Ako ga ne "uhvatim" na vrijeme, kad me pocne peckat na usni, nije baš ucinkovit

to je zato jer virusi s vremenom postanu rezistentni na kremu, znaci krema djeluje samo ako se nanese zaista u pocetnom stadiju. I nemojte mazati prstima, nego stapic za usi, treba kremu nanjeti ciljano, ako nanosite rukama OBAVEZNO dobro oprati, da se virus ne prenese na drugo mjesto.

zivotjelijep
04.01.2005., 22:05
Studentica kaže:
meni svaka 4 mjeseca u zadnje vrijeme izbije herpes na istom dijelu usta. gad mali se tu ukukuljio i na svaku hladnocu ili toplinu iskoci!
e sada, da ja vas pitam, jel tko koristio ACIKLOVIR? i jel pomoglo sta? ja znam teoretski da bi trebao biti protiv herpesa, ali nisam ga nikad probala...

:confused:

hvala!

jel herpes opasan?
jel mogu od njega dobiti žuticu?

zvjezdicaiz mora
05.01.2005., 09:24
nightfall kaže:
Da te sad utješim :p koliko se sjećam Virolex ide na recept.
Meni također pomaže, ali samo u početnom stadiju izbijanja herpesa.Ako ga ne "uhvatim" na vrijeme, kad me počne peckat na usni, nije baš učinkovit :(

zato postoje i Virolex tablete - idu na recept, ali inače su jako
skupe. zamoliti treba liječnika da ti ih napiše na receptu.
uzimaju se - svaka 4 sata po jedna kad herpes počinje
'buktati'. isprobano. :s
to je za prvu pomoć.
a za preventivu - jačanje imuniteta, opće ravnoteže u organizmu,
zdrava prehrana, redovita tjelovježba, boravak na svježem
zraku, dovoljno vitamina, minerala, tekućine,.....;)

Aricija
05.01.2005., 14:00
virolex i zagrebački melem :top:
milina :D

danni
11.01.2005., 13:49
sad sam se sjetila nečeg što ja upotrebljavam! (nisam dugo imala herpes pa sam se sjetila sad kad hoće doći)
kad osjetim da će mi se pojaviti, svaki dan popijem pola aspirina. i djeluje preventivno. ako to napravim u ranoj fazi, odmah se povuče.
to sam negdje pročitala i savjet je dobar. barem meni

smjeskica
18.01.2005., 14:43
viiiiiiiiiiirolex,aciiiiiiiiiiklovir

smjeskica
18.01.2005., 14:54
joj nemam ni okvirnu ideju,sorry

chiquita
18.01.2005., 15:04
virolex ti ide na recepis a ako ti se neda po to caltaj 50 ćuna.

Joe Black
18.01.2005., 15:04
40 kuna, ali možeš na recept.
svakako uzmi i B vitamine

Mr. I am M
19.01.2005., 07:00
nostalgicar kaže:
daj imali koja krema da ga odma u starrtu spizdin, evo nagovjecuje se ovde na usnici? aj pliz, pliiiiiiiiz
kaj će ti krema, u startu namaži sa sodom bikarbonom i nekak odmah stane. Isprobano!

Bocca della Verita
19.01.2005., 10:19
bas sam neki dan procitala tu na forumu da se stavi na zarece mijesto kockica leda.
i ko za vraga, taj dan osjetim da ce izac, stavim led i drzim dok se kockica nije otopila.
nakon toga...ni H od herpesa!

zvjezdicaiz mora
19.01.2005., 14:07
osim kreme Virolex, postoje i tablete Virolex - uzimaju se: svaka
4 sata 1 tableta, idu na recept

sodu bikarbonu nisam probala; led sam isprobala-o tome sam
pisala na forumu

btw, upravo mi je u gostima na gornjoj usnici :hebemu:

club delicious
19.01.2005., 19:41
zvjezdicaiz mora kaže:
osim kreme Virolex, postoje i tablete Virolex - uzimaju se: svaka
4 sata 1 tableta, idu na recept

Evo, friško sa predavanja; profa (specijalist) tvrdi da te tablete bolje ne uzimat jer da je to, kao, za komplicirane slučajeve. Virolex mast je naš spas... Kaže da je herpes simplex tip 1 (taj na usni) bed samo zbog estetike. Cccc...lako njoj to reć kad joj ne iskače svaki put kad dobije mens!:rolleyes:

danni
19.01.2005., 19:41
mene kreten prevario!
osjetila sam da će izać na doljnjoj usnici, pa sam ga preventivno riješila. a dan poslije evo ga na gornjoj!!!!
mrzim ga!
(očito ga sad puno ima u gostima)

bubica
19.01.2005., 21:43
Mene je neko vrijeme ful opsjedao, ali sad mi napokon malo da disati. Kao mala sam ga stalno imala, ne samo na usnici, nego i po bradi, u nosu, jednom i u uhu.... Neugodno i bolno. Mrzim ga. Srecom, sad mi je bolje. Dodje mi tamo svakih par mjeseci. Ja ga ne pokusam zaustaviti, jer ocito je nesto u meni sto hoce van. Ako ne na taj nacin, na neki drugi. Najbolje, ali i najmanje estetsko je kaladont. Dobro osusi, a i pecka, pa ubije onaj odvratan osjecaj kad izbija.
Inace, jako ti je korisno (i prirodno), kad osjetis da izbija, namazati sa etericnim uljem cajevca ili lavande. Isto izbije, ali je puno manji i brze ga se rijesis. Samo pazi da je ulje 100 %. I da, smrdi. Ali djeluje.

Sretno

:D bubica :D

MaxB
19.01.2005., 22:43
Istina je da herpes uzrokuje virus, no taj virus uspije prouzrociti one bolne pristice tek kod smanjenog imuniteta - podignite imunitet i drasticno bi se trebala smanjiti i pojava herpesa. Sad, valjda znate kako to uciniti: pravilna prehrana, dovoljno kretanja, pristojna higijena, smanjivanje stresa, izbjegavanje toksina (amalgamske/crne plombe ;)) itd.

Mr. I am M
20.01.2005., 08:52
MaxB kaže:
Istina je da herpes uzrokuje virus, no taj virus uspije prouzrociti one bolne pristice tek kod smanjenog imuniteta - podignite imunitet i drasticno bi se trebala smanjiti i pojava herpesa. Sad, valjda znate kako to uciniti: pravilna prehrana, dovoljno kretanja, pristojna higijena, smanjivanje stresa, izbjegavanje toksina (amalgamske/crne plombe ;)) itd.
pridržavajući se ovoga, nećeš imati niti jednu bolest. Tipičan doktorski odgovor kad ne znaju točno kaj bi rekli
+ smanjit težinu, bacit cigare (ak je pacijent pušač) i to je to :D

MaxB
20.01.2005., 16:47
Mr. I am M kaže:
pridržavajući se ovoga, nećeš imati niti jednu bolest. Tipičan doktorski odgovor kad ne znaju točno kaj bi rekli
+ smanjit težinu, bacit cigare (ak je pacijent pušač) i to je to :D
Ne znam kakva ti iskustva imas s herpesom, ali kad mi se pojavio, to je obavezno bilo kad sam bio pod velikim stresom ili nesto slicno - dakle, nikad iz cista mira, vec u stanjima smanjenog imuniteta, zbog ovog ili onog razloga. Sad kad vise nemam amalgamske plombe ne pojavljuje ni kad sam pod stresom - eventualno me malo zapecka i vec se uplasim da ce se pojaviti, ali to se ne dogadja. ;)

Studentica
20.01.2005., 22:02
spojila sam ova dva ista topica

Johnny B.
23.01.2005., 23:34
I ja se otkad znam za sebe borim sa herpesom na usnici, a zadnjih 8 godina mi se zna pojaviti i na lijevom oku (preciznije na lijevom kapku) :mad:. U početku kada mi se pojavio na oku sam ga mazao sa Virolex masti, ali sam skužio da se tada vraćao svakih mjesec dana. Umjesto Virolex masti, sada kada mi se pojavi na oku samo pijem B-complex i pustim da se bolest odvija svojim prirodnim tokom i pojavljuje mi se najviše jednom godišnje.
Za herpes na usnici imam sličan način obrane ;) , kada me počne peckati, kao prva pomoć je dovoljno da to mjesto istrljam (kao kada se pokušate ugristi za usnicu) i u slijedećih par dana ispijem kutiju B-complexa. :cool:

Hana_
24.01.2005., 23:57
kad imate herpes na usnici, kad ga mazete, odma odite prat ruke, jer se to prenosi, frendica se prije par dana cohala po ledjimai sad ga tam ima :( a jednom joj je tak bilo i s okom

tilla
25.01.2005., 00:03
Hana_ kaže:
kad imate herpes na usnici, kad ga mazete, odma odite prat ruke, jer se to prenosi, frendica se prije par dana cohala po ledjimai sad ga tam ima :( a jednom joj je tak bilo i s okom

to na ledjima je vrlo vjerojatno herpes zoster i nema veze s herpesom na ustima.

Hana_
25.01.2005., 00:11
neznam, njoj je rekla dr da si ga je prenijela

jel moze bit da i na ustima ima taj zoster?

tilla
25.01.2005., 00:16
zoster ti je na tijelu i uvijek samo na jednoj strani. bar je meni tako dok rekao. ne pojavljuje se na licu.
na licu je herpes simplex. koji može prenijet i na oko. na to su me davno upozorili jer može biti gadno.
www.plivazdravlje.hr

zvjezdicaiz mora
28.01.2005., 10:03
još mi herpes na gornjoj usnici tj. krastica nije nestala,
danas ujutro se probudim s herpesom u desnom kutu usana
:flop: :mad: :hebemu:
ovo mi je treći u zadnja dva mjeseca :eek:

jučer sam bila premalo odjevena - imala sam suknju, bluzu :bonk:
i ok- kaput iznad, ali mi je cijeli dan bilo hladno, a zbog posl.
obaveza došla doma u 23.00.h
možda sam se 'pothladila' pa mi je tijekom noći izbio, peder
mali, ja sam spavala, nisam se ni mogla borit Virolexom ....

jedem sve umjereno - malo voća, povrća, mesa, ugljikohidrata

kupila sam si danas Supradyn 30 kom.

:confused: :confused: :confused:

Taroth
31.01.2005., 08:27
ja sam se prije sa Herpesom cesto druzio, zajedno izlazio, pokazivao ga svima.. :hebemu:

imao sam cijelu svoju kolekciju krema za takve stvari pa evo moje iskustvo:

- aciklovir (virolex, sve isto), jes, dobro u startu, ali mi nije nest extra
- ima jedna krema, prozirna kao voda. Košta oko 70 kn i s njom se namaze kad osjetis da ce izbiti, pa ga ona sreže... ali, catch je da ga sreze za par sati kada ponovno pokusa izmigoljiti.
- kreme na bazi interferona (70-90 kn), nisu najbolje a spisak mogucih nuspojava me nije odusevio (nepoznate bolesti, nagla temperatura)

- nakon izbijanja koristi ona jeftina Plidenta pasta za zube, brzo ga osusi
- krema "Priroda daje" je okej, ali je pasta za zube bolja

but... u zadnjih 2 god nisam imao niti jedan herpi (kuc, kuc drvo) a za to je zasluzna pravilna ishrana, fitness, pentranje po sljemenu, sada uzimam b-komplex, pa mislim da je bolje bilo koju od tih prevencija uzeti

hana
09.08.2005., 21:22
margarita kaže:

da Herpes Simplex ali posto Tip 1 i Tip 2 sta znaci da su to dva razlicita virusa :)

hana
09.08.2005., 21:31
Dakle, herpes ukucala ja u trazilicu, nasla par topica i evo sta je do sad receno:

MARTIN said:

Kao i on puno drugih preporuca
- VIROLEX (aciclovirum) krema -prozivodi Krka medjutim navodno postoje i Virolex tablete koje se onda piju i kao sprecavaju nastanak herpesa plus virolex krema bi se (as someone said) trebala koristit i par dana nakon sta nestane herpes
Dalje preporuca se:
- PROPOLIS KAPI (bez alkohola) (ne kao preventiva nego kad doticni vec bukne)
- MELIHERPAN ("priroda daje")
- HERPLEX (Belupo)
- ZOVIRAX
- HIMA PASTA (Mundipharma) - navodno nema u RH
- CINKOVA MAST
- MIRACLEPOTION
A jos i:
- GROZDJANA MAST
- KRISKA LIMUNA
- CESANJ CESNJAKA PREREZAN
- PASTA ZA ZUBE - ne pretjerano preporucljivo ali ...
- TAPKANJE PO DOTICNOM VRUCOM KAMILICOM / LEDOM / ALKOHOLOM
te uzimanje VITAMINA B

luca said:
kod prvih simptoma (pekcanje, svrbez), treba sto prije ohladiti (kockicom leda npr) mjesto gdje ce izbiti mjehuric (koji ce se poslije pretvoristi u krasticu). svi inhibitori viralne polimeraze (Virolex, Zovirax itd) se moraju intenzivno TAD primjenjivati. jednom kad mjehurih i krasta nastanu, vise nema smisla. tad ima smisla stavljati tvari koje isusuju (npr. zinkovu mast) osteceno tkivo.

Navodo (pisalo u nekom casopisu) herpes cesce izbija po ljeti medjutim nemora bit. Ako uzmemo da je to tocno jel ga vrucina potice mozda?

Ako imate jos kakvu ideju dopisite?
Svaki komentar tipa sta najbolje funkcionira je dobrodosao :)

I jedno pitanje:
Meni nije jasno ovo stavljanje leda na hepres ili alkohola naime alkohol isusuje a led moci?! Hm hmm... anyone?

Za kraj:
Herpes genitalis je lokalna infekcija kože i sluznice spolovila virusom herpes simplex hominis (HSV) tipa II. Spada u spolno prenosive bolesti s inkubacijom od 4 do 21 dan. Lokalno se vidi crveni upalni areal sa sitnim i bolnim vezikulama. Liječenje oba partnera se provodi virustaticima (kreme, tablete). Prenosi se isključivo spolnim putem tj. nemoguća je zaraza herpesom s usana na genitalno područje. HSV koji se javlja drugdje na tijelu čovjeka (koža, usne, ruke) uzrokovan je virusom tipa I. Prenosi se dodirom sluznice o sluznicu, koža - kožu. Faktori koji pogoduju razvitku HSV na tijelu su UV-radijacija, menstruacija, stres, temperatura, hladnoća, a obično je i znak nekih akutnih upalnih procesa u organizmu.

hana
09.08.2005., 21:45
jos nes...
ona kremica za oko ociju, mala mala bijela zuto/narancasta tubica - navodno i to pomaze samo ne znam kak se tocno kremica zove

Kyra
09.08.2005., 22:12
clorophenicol, cloramphenicol? :confused:

Nemam pojma. :D

magic
10.08.2005., 07:53
kloramfenikol iliti 'chloramphenicol' ;) je antibiotik shirokog spektra.

djeluje protiv vecine Gram-negativnih i nekih Gram-pozitivnih bakterija.

kao shto se mozhe zakljuchiti, ne djeluje na viruse. a herpes uzrokuje - virus.

dakle, pozitivan uchinak kloramfenikola u vashim sluchajevima sasvim je sluchajan :)

polly
10.08.2005., 08:09
hana kaže:
jos nes...
ona kremica za oko ociju, mala mala bijela zuto/narancasta tubica - navodno i to pomaze samo ne znam kak se tocno kremica zove

Ne za herpes neg kad ti se pojavi ono čudu u kutovima usta.
Ne znam kak se točno zove, raspuca se, natekne , peće i boli.
Ja to obavezno dobijem od ne baš dobro opranih čaša i bešteka.
Narodni lijek za to je mast iz ušiju. Fakat pomaže, samo kaj meni se meni vuha baš ne podmazuju pa si kupim tu mast.

zvjezdicaiz mora
10.08.2005., 12:13
hana kaže:
I]
Navodo (pisalo u nekom casopisu) herpes cesce izbija po ljeti medjutim nemora bit. Ako uzmemo da je to tocno jel ga vrucina potice mozda?

Ako imate jos kakvu ideju dopisite?
Svaki komentar tipa sta najbolje funkcionira je dobrodosao :)

I jedno pitanje:
Meni nije jasno ovo stavljanje leda na hepres ili alkohola naime alkohol isusuje a led moci?! Hm hmm... anyone?
--------------------------------------------------------------------------------
Meni je herpes na usnici znao izbiti nakon dana intenzivno provedenog na suncu (bez odlaska u hlad i sl.), nakon jako
stresnog dana, neposredno prije menstruacije i sl. uglavnom -
kad mi se organizam iscrpio.
Ukoliko staviš led na mjesto gdje si osjetila lagano peckanje,
crvenilo i svrbež, a mjehurića još nema, možeš ga zaustaviti u
startu ;) .
Valjda je to nekakva ledena šok terapija :rolleyes:

Johnny B.
10.08.2005., 19:51
hana kaže:
jos nes...
Kad se meni pojavio herpes na očnom kapku onda mi je liječnik propisao Virolex kremu i ona je pomogla - ne znam dali si mislila na to.
Ako vam se neide doktoru zbog herpesa, pred koju godinu se Virolex mogao kupiti u ljekarni za 50-tak kn (ne znam koja je danas cijena)

margarita
10.08.2005., 20:33
meni je doktor objasnio da herpes i afte dolaze od istog virusa

ja sam imala oboje i to mi se znalo dogoditi svaki mjesec - pa trako po 6-7 mjeseci

onda sam otishla doktoru i rekla da chu si jezik odsjech (zbog tih jebenih afti) - pa mi je on onda sve to objasnio i dao mi lijek koji se zove Famvir...generic name Famciclovir

koristi se za Herpes Zoster preko duzheg perioda uzimanja ili u udarnoj dozi (jedan dan 4000 mg) za herpex simplex

ja sam uzela jednu dozu i evo vech vishe od godine dana ni afte ni herpesa

:mirko:

gottcha
10.08.2005., 22:52
imala sam afte prije više od godinu.. i to stalno :eek: zubarica kaže da obično oni koji nemaju vanjski herpes, imaju afte.. pa mi dala jedan sprej da kupim.. i nakon toga sve čisto :cool: .. a otkrili smo da sprej djeluje i na vanjski herpes, koji onda nestane za dan dva... lijek se zove apiprodent-propolis sprej.. :)

sims
12.08.2005., 01:25
Ja se nadam da nikad neću imat taj herpes, čuo sam da svrbi za popizdit.

vinova lozinka
12.08.2005., 11:56
Herpesu na usnici ili u nosu bitno se skraćuje vijek trajanja ako se odmah pri izbijanju prvih simptoma namaže Virolexom. Ako se prečesto i predebelo maže, pak, ta kremica pojede i zdravo tkivo okolo pa je sranje dvostruko.
Meni se herpes dogodi uvijek nakon jake prehlade, viroze ili gripe.

tupilanka
17.04.2006., 23:36
ja muku mučim sa tim herpesom 2 puta godišnje i to nebi bilo baš taaaaako strašno da mi nakon svakog ne ostane ožiljak, nije da se usna izobliči već mi na tom mjestu ostane crvena mrlja.jel ima možda tko kakav savjet kak da se toga brzo riješim?ili polako, al da se riješim, jer još mi se naziru ožiljci od herpese prije 6 mjeseci
fala:)

plavusa
18.04.2006., 09:23
za sva ta sranja po usnama, ustima i grlu (afte, gljivice upale itd)
je NAJBOLJI Apipro sprej za grlo (od propolisa) !!
u apotekama ga ima, dodje oko 40 kn. 2-3 puta dnevno naspricas
(ako je na usni onda prvo spricnes na prst pa premazes) i prolazi vrlo brzo
sve upute dolaze sa sprejem... ja sam dobila neke gljivice na usnama (kaze
doc od zubarskih instrumenata - to mi se fakat pojavilo nakon zubara)
i nakon zaje...vanja sa raznim mastima i nacinima dosla sam do tog spreja
i gljive su prosle za nekoliko dana :) . i kad "ozdravis" slobodno spricaj usnu
supljinu 1put dnevno za dezinfekciju

Eve*
23.04.2006., 21:56
koji je najbolji lijek?Trenutacno koristim kremu Herplex,jel to dobro?

plavusa
24.04.2006., 10:10
apipro sprej od propolisa - u apotekama, oko 40 kn
najbolji za sva sranja po grlu, ustima i usnama (afte, gljivice i sl)
i brzo prolazi + mozes ga koristiti i ako nemas problema cisto radi
dezinfekcije...

Lyla
24.04.2006., 10:21

To je aciclovir od Belupa ak se ne varam? I to ti je najbolje. Ak je jako izražen po cijeloj usnoj šupljini imaš i tablete. Ovi propolisi i slični medovi su ok tek kad se virus povuče i herpes ti se počne sušit...

Inače savjet: Kad se tek pojavi, premaži usnice s medicinskim alkoholom (70%tni etanol), fantastično ga sprži. Virus, mislim..;)

Eve*
24.04.2006., 11:25
Za kolko to prodje ak ga mazem?

bliss
24.04.2006., 11:46
Inače savjet: Kad se tek pojavi, premaži usnice s medicinskim alkoholom (70%tni etanol), fantastično ga sprži. Virus, mislim..;)

To sam i ja čula! Jednom mi se učinilo kao da će mi izbit pa sam natrljala alkoholom i ništa od herpesa :)

plavusa
25.04.2006., 09:32
taj apipro sprej je propolis otopljen u alkoholu i zato je
antibakterijski i antifungalni i djeluje u kojem god stadiju
bila ta sranja po i na ustima

sepiani
02.05.2006., 07:54
apipro je super za afte, desni, oštećenu sluznicu, ali nije za virus. evo i ja probala to umjesto virolexa pa mi je preko noći trostruko nabubrio :( no imam jedno pitanje. u zadnjih nekoliko mjeseci herpes imam bitno češće nego prije. jel moguće da mi ga isprovocira dečko, koji također ima herpes, samo mu (dosad) nije iskočio? mislim, to mi je malo glupo, ali ne znam kako da drukčije tumačim tu navalu herpesa. inače ga imam u prosjeku jednom godišnje, a ove sam ga godine imala valjda deset puta! a nije da sam pod nekim posebnim stresom... :confused:

Taisa
02.05.2006., 10:24
Moze bit da ti se smanjija imunitet. Otidi izvadit krv pa ces vidit....
A mozda si i pod stresem, a da ne znas ;)

joujou
02.05.2006., 10:26
virolex :top:

sepiani
03.05.2006., 05:58
A mozda si i pod stresem, a da ne znas ;)

aha, ljubavnim :cerek: :) hoću reći, sad mi je baš super, imala sam gorih razdoblja u životu i nikad nije bilo baš ovako. nego, kako da izbjegnem ožiljak? inače mi ok zarastaju, ali prošli mi je ostavio baš gadan ožiljak. imate li kakav savjet?

Taisa
03.05.2006., 09:55
E pa to ti je to :cerek: Stres ne mora bit nuzno prouzrokovan negativnim događajem. Uglavnom sad si valjda u nekom razdoblju promjene (pozitivne ;)) i zbog toga si pod stresom. Al ne brini, proc ce to - stres, ne ljubav ;)

Za oziljke neman pojma... Inace koristim cinkovu pastu i dobrna mi je, al to koristim da mi prode, a za oziljke stvarno ne znam...

Piggy
24.05.2006., 09:43
Cinkova pasta

dentist
24.05.2006., 11:27
apipro je super za afte, desni, oštećenu sluznicu, ali nije za virus. evo i ja probala to umjesto virolexa pa mi je preko noći trostruko nabubrio :( no imam jedno pitanje. u zadnjih nekoliko mjeseci herpes imam bitno češće nego prije. jel moguće da mi ga isprovocira dečko, koji također ima herpes, samo mu (dosad) nije iskočio? mislim, to mi je malo glupo, ali ne znam kako da drukčije tumačim tu navalu herpesa. inače ga imam u prosjeku jednom godišnje, a ove sam ga godine imala valjda deset puta! a nije da sam pod nekim posebnim stresom... :confused:

apsolutno nije moguce. Samo se prvi put inficiramo i to je uglavnom u djetinjstvu: Primarni herpes simplex koji se zove gingivostomatitis herpetica. Kasnije su to samo recidivirajuce (ponavljajuce) egzacerbracije (manifestacije brzeg toka). tzv. Herpes simplex recidivans.

I drugo, nikako ne koristiti apipro sprej jer je prevelika koncentracija aklohola i zna napraviti puno vise stete u ustima nego koristi. Sluznica ne podnosi alkohol! Alkohol je dezinficijens i ne smije na sluznicu, osim toga dokazano je da sve tekucine za usta koje sadrze i malo alkohola imaju dugorocnu statisticki znacajnu (0.95 T) pojavnost tumora usne supljine. Pokusajte izbjegavati taj sprej. Propolis je ok, ali ne otopljen u alkoholu.

Lazo
24.05.2006., 22:31
Moj glas za virolex

Smilla
25.05.2006., 00:34
Zovirax. Provjereno.

Z e t t a
25.05.2006., 02:54
Ja sam primijetila da mi HERPLEX pri zadnjem herpesu uopće nije pomogao i ubuduće ga neću kupovati.

Herpes je najbolje izliječiti u nastajanju. Poslije kad se on već razvije puno duže treba da prođe. U biti bi trebao osušiti se, ali kreme, slina i tekućina samo dodatno potiču vlažnost, što mu godi.

sepiani
25.05.2006., 13:50
apsolutno nije moguce. Samo se prvi put inficiramo i to je uglavnom u djetinjstvu: Primarni herpes simplex koji se zove gingivostomatitis herpetica. Kasnije su to samo recidivirajuce (ponavljajuce) egzacerbracije (manifestacije brzeg toka). tzv. Herpes simplex recidivans.

I drugo, nikako ne koristiti apipro sprej jer je prevelika koncentracija aklohola i zna napraviti puno vise stete u ustima nego koristi. Sluznica ne podnosi alkohol! Alkohol je dezinficijens i ne smije na sluznicu, osim toga dokazano je da sve tekucine za usta koje sadrze i malo alkohola imaju dugorocnu statisticki znacajnu (0.95 T) pojavnost tumora usne supljine. Pokusajte izbjegavati taj sprej. Propolis je ok, ali ne otopljen u alkoholu.

nisam znala to za apipro! nedavno sam dobila jedan i učinilo mi se da je jako jak, ono, našpricaš ga pa se počneš gušit :D ali činjenica je da sam imala neku afticu i nestala je gotovo odmah nakon što sam stavila taj sprej. a drugo, kaj nije da je propolis uvijek u alkoholu? nešto u vezi otapanja, nisam baš dobro slušala... inače propolis kupujem od nekih poznanika koji su pčelari.

a ovo s herpesom: ma da i meni je bilo glupo, ali stvarno me napao strašno, već polako očajavam. evo i sad liječim jedan :zubo: inače imam doma virolex, a u bio apoteci su mi rekli da je čajevac dobar za to, za ožiljke lavanda.

dentist
26.05.2006., 07:33
čajevac je najajači prirodni antiseptik. za propolis se veli da je najajaci prirodni antibiotik. Cajevac je zaista izvanredan za sve male upale na kozi, ali opet ne na sluznici jer ni etericna ulja ne smiju na sluznicu.
Da, ja isto mislim da pr0polis moze jedino biti otopljen u alkoholu...

polly
26.05.2006., 08:46
Da, ja isto mislim da pr0polis moze jedino biti otopljen u alkoholu...

a onaj api baby?
piše da je propolis
piše da nema alkohola
e sad istina je da može svašta pisati :mig:

dentist
26.05.2006., 11:50
nisam znao da taj postoji. ako nema alkohola, super. Dapace, onda ga koristi.

polly
26.05.2006., 12:41
nisam znao da taj postoji.

mislim da je u prodaji već godinama, sigurno više od 5
od apoteka do običnih dućana i DM-a

ole
05.07.2006., 01:26
Imala sam dugo godina redovite recidive herpesa na ustima, to je bila uobičajena reakcija mog organizma na razne nepovoljne okolnosti (umor, prašina, stres, PMS, nesanica, infekcija..) Nakon redovnog uzimanja geomina (zbog drugih razloga), moj imunitet se toliko poboljšao da ja već nekoliko godina nisam imala herpes. Tek kasnije sam pročitala (www.geomin.com.hr) da geomin, pored ostalog, aktivno doprinosi liječenju svih vrsta herpesa. Moje je iskustvo izvrsno.

sethzg
05.07.2006., 12:56
herplex, aciklovir i virolex su apsolutno iste kreme tj. masti. Potrebno je naglasiti da se za usta upotrebljava mast za vanjsku upotrebu, a ne mast za oči. I to je jedini djelotvoran lijek protiv herpesa. Tablete ne pomažu u imunizaciji. Inače, protiv herpesa je najbolji lijek, što zdraviji život.

tough_cookie
05.07.2006., 19:38
kao sto svi gore kazu, podizanje imuniteta je osnova sprecavanja.

a puno se pise i o tome da sunce pogoduje stvaranju herpesa kad su ostali preduvjeti prisutni, tako da jako pomaze stick za usnice sa zastitnim faktorom. meni to vec godinama pomaze, ne sjecam se kad sam ga zadnji put imala a zadnjih godinu dana sam skoro non-stop pod stresom.

Shpaolin
05.07.2006., 22:28
Ja imam jako velikih problema se herpesom i svako malo mi izbija , probao sam sve moguce kreme....
E sada jednom sam u ljekarni kupio nekakvu kremu zvala se Herp,smedje je bila boje,,lek ju proizvodi ako se ne varam,2 komada su mi tada izbila.Mazao sam svako malo i osusili su se u 2 dana.No problem je bio u tome kaj je ta krema bila prejaka i naravno ako se puno koristi ostane sasusena koza malo duze vrijeme.Virolex nebih nikome preporucio jel na meni nema nikakvih ucinaka.Jedina sada ova nova herlplex ,od belupa mislim, je fantasticna.
Ali htio sam reci posto imam velikih iskustava sa herpesom ,vec znam dan prije kada ce izbiti (uglavnom predvecer kada je imunitet kakti najslabiji) namazem ga i to gusto sa herplexom i herpes se sljedeceg jutra "razvije" slabo, tj ne dobije one mjehurice...ako nemam kremu onda ga sa kaladontom namazem.

Just Me
06.07.2006., 12:15
Joj mrzim ga ... meni se jedno vrijeme pojavljivao konstantno; kad sam trebala dobit mengu, promjena klime, malo više tulumarenje ... Sve ove kremice koje ste nabrojali mi apsolutno nis ne koriste, jesu u pocetku al' sad kao da se tijelo naviklo i nis.... dok mi jednom kad mi je izbio jedna teta nije rekla da probam sa etericnim uljem lavande ili melise, meni je super. Ako osjetim da bi mi mogao izbit namažem lavandom i uopce ne izbije, a ako mi izbije preko noci (na zalost kod mene slucaj) u jednom danu nestanu oni mjehurici i pocne se susiti. U svakom slucaju moj savjet je da probate bas me zanima dal' ce nekom pomoci kao meni ...

nordea
06.07.2006., 22:01

Probala sam razne kremice i nista nije djelovalo. Svaki mjesec sam dobivala makar jednom herpes i to zna se kad. Imunitet mi nije los pa mi nije bilo jasno zasto se to javlja.
U svakom slucaju, prije 2-3 godine sam uzela hernovir(aciklovir) ali u tabletama i to sam uzela citavu onu kutiju istog trena kad mi skocio. I onda jos nekoliko puta cim bi mi se pojavio...i evo, rijesila sam se toga.
Aciklovir je dobar protiv virusa, ali se ne smije koristiti kako je kome ćeif.
Sto se tice preparata meda, oni jesu dobri i za podizanje imuniteta i kao antiseptik ali ja nisam imala neke koristi od toga.
Na kraju me uvijek cekala cinkova pasta.

G@zz
16.12.2006., 09:16
kako ga sto prije sanirati??

preporucite preparate, bilo kakve samo da nisu virolex, herpogal i zink :zubo:

ditta
16.12.2006., 10:40
Gdje ti se pojavio?

G@zz
16.12.2006., 11:43
Gdje ti se pojavio?

na usnama....:flop:

crnka st
16.12.2006., 14:29
Aciklovir ili herplex.meni su obe :top:

ditta
16.12.2006., 17:49
Herpes na usnama! Zvuči poznato.;) Ja sam sa tim dugo imala problema (često se javljalo, zapravo herpes se i ne može potpuno izliječiti jer ostaje "pritajen" ispod površinskog tkiva i izbija kad padne imunitet, kod velikog napora, pretjeranog sunčanja, stresa itd.) i koristila sam nekakvu kremicu Virumerz (mislim da se tako zvala) i problem se bukvalno trenutno riješavao.

Samo, najveća mana te kreme je bila u tome što se meni herpes i dalje često javljao. Pri jednom izbijanju (bio je ogroman!!!) u ljekarni nisam našla pomenutu mast, nego su mi dali nekakvu domaću, na bazi matičnjaka. Mislim da je proizvođač bila Saponija. Mazala sam ali je poboljšanje bilo jako sporo. Herpes se zaliječivao nekih tjedan dana, možda i više. Ispizdila sam! Ali se nakon toga više nije pojavio. Evo, prošlo je već sedam godina.

Pouka priče: sva ta brza riješenja, samo privremeno saniraju problem.;)

nukac
16.12.2006., 20:15
Probaj piti B komplex vitamine i neke tablete za imunoloski sustav (ehinacea ili tahebo)

Scarllet O'Hara
09.01.2007., 09:48
Evo izbio mi je ooogromni herpes jutros.. tako boli i svrbi da mislim da cu poludit..

Herplex na zalost nije nista sinoc pomogao...

Sta da radim na kraju s propolisom? Susjedi ga imaju pa bi mogla kupiti.. moje se nalazi na donjoj usni.. u biti nije cak ni na usni nego ispod nje, spaja se s njom? Tu valjda nema nikakve sluznice. :misli:

ante dumbledore
09.01.2007., 17:39
maži aciklovir bilo kojeg proizvođača iako ja osobno preporučujem virolex, možeš mazat čim se ovaj dr apsorbira....samo maži...meni pomogne, ako na vrijeme namažem prvi put nikad se ne razviju vezikule. poneki su uporni pa ih treba i 2 dana mazat intenzivno al jak je aciklovir

Isildur
09.01.2007., 17:47
Nisam čitao cijeli thread ali, preporučam da otiđete na stomatološki fakultet odsjek Oralna Medicina. Ako vam se Herpes pojavljuje u područiju oralne šupljine.

m101
10.04.2007., 13:55
Koliko kosta famvir krema bez recepta?

lonicera
11.04.2007., 09:32
Koliko kosta famvir krema bez recepta?

i može li se uopće nabaviti bez recepta?
meni virolex ne pomaže baš ništa, samo se sve raskvasi i još je gore.
dobar mi je gel Bioherpin, on brzo isušuje, ali onda puca pa curi krv...

nikit@
11.04.2007., 16:10
najbolja do sad mi je ona mala kremica herplex kojom svaka dva-tri sata prvi i drugi dan mažem herpes...prije nego stavim novi sloj kreme, vlažnom vatom obrišem stari...treći dan već nestane onaj grozni bolni mjehurić...nakon toga mažem naizmjence herplexom i gavezovom masti, jer samim herplexom mi rana bude presuha i popuca, a četvrti dan samo gavezovom mašću...meni je ovo najbrži način za riješiti se groznice...

bjelovarcanka
05.12.2007., 11:30
jucer mi se je pojavio herpes na gornjoj usnici,da li netko zna neku dobru kremu ili mast.

keana
05.12.2007., 11:43
Virolex :top:

hipohondrijka
05.12.2007., 11:51
compeeed nema boljega:D

bjelovarcanka
05.12.2007., 13:18
ok hvala na pomoci,i nakon koliko dana se povuce .

nobile
15.02.2008., 15:09
Herpesu na usnici ili u nosu bitno se skraćuje vijek trajanja ako se odmah pri izbijanju prvih simptoma namaže Virolexom. Ako se prečesto i predebelo maže, pak, ta kremica pojede i zdravo tkivo okolo pa je sranje dvostruko.
Meni se herpes dogodi uvijek nakon jake prehlade, viroze ili gripe.

Navodno je otkrivan lijek za uništavanje herpesa, a to je da se na mjesto gdje je izašao herpes ozonom odnosno čistim kisikom to područje izlažr i za 15 do 20 minuta herpes nestaje i vise se ne pojavljuje na tom mjestu.

kriskros99
27.03.2008., 00:20
evo imao sam herpes na ustima jedno 10 godina,skoro pa svaki mjesec ...ne jedem meso pa možda mi je nešto falilo...suzbijao sam ga sa virolex-om.Uglavnom prije jedno 2 godine počeo sam svaki dan piti 100%-tni orange juice i herpes nestao...evo upravo sada ga imam,ali prošlo je već sigurno 2-3 godine od zadnje pojave.

Christina
27.03.2008., 00:32
meni izlazi svakih 15- 20 dana :lol:
vec cu popizdit, mazem ga pastom za zube prva dva dana, da ga sasusi, onda pantenolom da sto prije zaraste , evo i sad ga imam na donjoj usni, meni izlazi od bilo kakvog stresa,

kriskros99
27.03.2008., 00:36
virolex/herplex je super stvar ,suzbije ga u startu..da tog nije bilo,bio bih gubav 30% dana u godini:lol:
očito je bio neki nedostatak kod mene u pitanju...100% juice svaki dan i nestao..evo do danas..ehehe.

dolores_
13.04.2008., 17:43
Da li netko od vas ima ili je imao herpes na licu, pored usne. Dobila sam ga prije nekoliko dana, i skroz sam uplašena. Inače imam herpes simplex na usni ili nosu, ali nikada nisam imala na usni. Da li je to herpes zoster?

livmed
13.04.2008., 19:01
ak nisi imala vodene kozice onda zoster sigurno nije, al ak jesi može biti on samo u organizmu ostaje neaktivna sve dok se ne aktivira usljed pada imuniteta
dok može biti i herpes febrilis uzrokovan virusom herpesa simplexa - mjehurići koji poucaju i tvore kraste koje otadaju(ne kidaj ih il će ti ostat ožiljci)

herpes zoster nastaje duž živca ali je češći a tijelu(iako se može pojavit bilo gdje)

idi doktoru i koristi antivirusne kreme

ja sam imao ogroman herpes pore osne al sam mazao kremom i nestao je

:):):)

Gutaperka
13.04.2008., 20:06
većina ljudi se virusom herpesa zarazi u mladosti i nosi ga čitav život a to što ti je izbio na mjestu di prije nije ne znači da si dobila novi virus,to ti je isti virus koji nosiš samo što ti je sad izbio na drugom mjestu

dolores_
13.04.2008., 22:56
Hvala na savjetima!

Adolf
09.08.2008., 23:25
ljudi imam problem, uskoro mislim doktoru ali se nadam da je bezazleno pa da će mi netko pomoći
naime prije 2.mj sam imao herpes, prošao je. od tada mi je na gornjem, rubnom dijelu usne ostao trag crvenila koji se proširio na pola usne, povremeno iz njega izbije herpes, ali nikako do kraja da prođe :flop:
nikakve kreme, ništa ne pomaže, bio sam u ljekarni dala mi je nešto ali nema rezultata

sunce mi djeluje pogubno, natekne mi sve.

ima li tko sličan problem :flop:

AlBali
11.08.2008., 08:52
Da...žao mi je što te moram razočarati, ali to ti je večna borba. Ja se od detinjstva borim sa tim. Nekada ga nema godinama, nekada se pojavi i nestane, a nekada, kao sada, već godinu dana muku mučim sa njim Pojavi se, pa prođe, ostane crvenilo, pa se opet pojavi - na istom mestu, uglavnom, ali ne neophodno - pa nestane, i tako.

Ne, kreme ne pomažu. Kreme kao što su zovirax, aciclovir i ostale., pomažu samo pre nego što izbije. Znači, kad na usni osetiš onako ono nežno-bolno, toplo mesto, odmah namaži i možda (!) budeš uspeo da ga pretekneš. Inače...

Moj savet ti je da piješ vitamin B, svako jutro i svako veče mesec dana, a posle po jednu dnevno. Tako su meni dali, jer je izlaženje herpesa znak opadanja imuniteta. Probaj, to ionako ne može da šteti.

Srećno.

bjelovarcanka
25.08.2008., 21:22
neznam da li postoji ova tema, ali ako tko zna neke vitamine,za jacanje imuniteta, jer naravno opet mi se je danas pojavio herpes na istom mjestu gdje mi je i prosli put izbio,, a proslo je mj dana, cim sam ga osjetila namazala sam ga sa herpleksom.

livmed
25.08.2008., 22:35
postoji više vrsta herpesa( simplex, zoster,) al mislim da je kod tebe febrilis kojeg uzrokuje virus herpes simplexa tip 1, možeš koristiti antivirusne kreme koje dobivaš bez recepta, ili uzimati oralne antivirusne lijekove:mig::mig:

livmed
25.08.2008., 22:37
da potrebno je ojačat imunitet ali ti na febrilis mogu izazvati i vjetar, stres,umor,menstruacija, opeklina od sunaca,prehlada

bjelovarcanka
25.08.2008., 22:55
ok, a mene najvise muci to sto sam izljecena od hpv i cinova prije 3-4god i sada me je strah da mi se ne vrati,,, posto imam pad imuniteta...

zouzou
30.01.2009., 17:13
Saznao sam nedavno da jedan od članova moje najuže obitelji ima herpes. Radi se o članu stvarno najuže obitelji, i sad me zanima koliko je zapravo sigurno da ja npr. pojubim u lice tu osobu - jer se toga ne mogu odreći... a s druge strane frka mi je jer ne bi htio pobrati još tu bolest (povrh svih ostalih sranja koja me muče), i sad jasno je da ne mogu držati udaljenost od te osobe niti to hoću, ali opet .. nije mi svejedno, ovak kad se ne usudim tu osobu ni poljubiti u lice se osjećam totalno ko smeće nekakvo... Zna ko kakva je mogućnost zaraze u navedenom slučaju (npr. poljubci u lice)?? (Ispričavam se ako je netko već postavio slično pitanje)

lescolxl
31.01.2009., 14:21
Strašno, što bi bilo da ti neko od bližnjih ima hepatitis ili AIDS?

zouzou
31.01.2009., 15:51
Strašno, što bi bilo da ti neko od bližnjih ima hepatitis ili AIDS?

Ovisi kak se bolest širi - kod herpesa sam pročitao na netu da se čak može prenijeti od roditelja na dijete (kad roditelj poljubi dijete). Ne znam, mislio sam možda netko ima sličnu situaciju pa zna više i može reći koliki je zapravo rizik...

canabinola
31.01.2009., 16:40
Na koji herpes se ode misli?? Vjerovatno na onaj simplex koji izadje na usnici..e pa taj je zarazan za drugu osobu u fazi "mjehura"..tekucina unutar mjehurica je puna virusa,kada pukne i osusi se nema straha od kontaktnog prenosenja...znaci ne ljubi clana obitelji u mjehurice:D

Termination
31.01.2009., 16:48
Gotovo smo svi još od djetinjstva zaraženi virusom herpes simplex tip 1, ali se klinička slika kod većine zaraženih nikad ne razvije. Dakle, vrlo vjerojatno ga imaš, ali nisi osjetio nikakve simptome. Kad ga jedanput zaraziš, virus je trajno prisutan u organizmu u pasivnom obliku i ne postoji način da ga se uništi. U slučaju oslabljenog imuniteta, virus se aktivira. Što se tiče prenošenja, treba izbjegavati konakt s osobama koje imaju aktivan herpes na usnama. Može se prenijeti i preko nedovoljno opranog posuđa (npr. čaša). Ništa ti ne jamči da ćeš izbjeć zarazu, ako je već nemaš...

zouzou
01.02.2009., 11:17
ok, hvala na svim odgovorima, mislim da kužim. Moguće je da već imam virus a ako ga i nemam postoji dosta velika mogućnost da ga dobijem prije ili kasnije, dugoročno gledano, izgleda da ga je teško izbjeći. Zaključak: kad je virus aktivan postoji dosta veća mogućnost prenošenja...

Termination
01.02.2009., 12:04
ok, hvala na svim odgovorima, mislim da kužim. Moguće je da već imam virus a ako ga i nemam postoji dosta velika mogućnost da ga dobijem prije ili kasnije, dugoročno gledano, izgleda da ga je teško izbjeći. Zaključak: kad je virus aktivan postoji dosta veća mogućnost prenošenja...

Potpisujem! :top:

emiii
04.02.2009., 16:28
Saznao sam nedavno da jedan od članova moje najuže obitelji ima herpes. Radi se o članu stvarno najuže obitelji, i sad me zanima koliko je zapravo sigurno da ja npr. pojubim u lice tu osobu - jer se toga ne mogu odreći... a s druge strane frka mi je jer ne bi htio pobrati još tu bolest (povrh svih ostalih sranja koja me muče), i sad jasno je da ne mogu držati udaljenost od te osobe niti to hoću, ali opet .. nije mi svejedno, ovak kad se ne usudim tu osobu ni poljubiti u lice se osjećam totalno ko smeće nekakvo... Zna ko kakva je mogućnost zaraze u navedenom slučaju (npr. poljubci u lice)?? (Ispričavam se ako je netko već postavio slično pitanje)

pa ja mislim da ti nece nista bit,,, jer nije to "bolest" koja je prenosiva dodirom... nego krvlju i drugim tjelesnim tekucinama...

so... udri brigu na veselje :)

Termination
04.02.2009., 18:47
pa ja mislim da ti nece nista bit,,, jer nije to "bolest" koja je prenosiva dodirom... nego krvlju i drugim tjelesnim tekucinama...

A koje su to ostale tekućine? Slina, jel da? Uopće nije problem da se kapljice sline prenesu na lice a zatim na nečija usta... Međutim, o tome je kod herpesa suvišno govorit kad je vrlo vjerojatno da ćemo kad tad doći u kontakt s njime (npr. slabo oprane inficirane čaše u kafiću)...

Pješčani sat
04.02.2009., 18:54
mene zanima spada li u herpes simplex i herpes koji se pojavljuje i po drugim dijelovima tijela(ne mislim na spolne organe), nego primjerice po kozi tijela...i kako do toga dode? znaci li to da virus moze teoretski izbiti bilogdje?

zouzou
04.02.2009., 20:05

Nema frke više, prihvatio sam stvari onak kak jesu, kaj bude bude, jedino možda treba paziti malo više dok je herpes u aktivnoj fazi... zapravo sam pročitao da je virus dosta lako zarazan (piše na Plivinoj stranici, makar ne idu puno u detalje) - ali zanimljivo je da se aktivna faza može dogoditi jedanput i više se ne ponavljati a može s druge strane dolaziti do infekcije svakih nekoliko mjeseci, piše da je totalno individualno... hvala na savjetu :top:

zouzou
04.02.2009., 20:14
mene zanima spada li u herpes simplex i herpes koji se pojavljuje i po drugim dijelovima tijela(ne mislim na spolne organe), nego primjerice po kozi tijela...i kako do toga dode? znaci li to da virus moze teoretski izbiti bilogdje?

Koliko sam ja skužio može izbiti bilo gdje, negdje sam pročitao da je kod zdravstvenih radnika čak češći na prstima zato jer s prstima dolaze u kontakt sa dijelovima kože pacijenata koji su zaraženi, vjerojatno ako bez zaštite diraju blizu mjesta na kojima su mjehurići (ne znam dal je to simplex ili neki drugi tip).

alevanic
04.07.2009., 08:59
Jos jedan od gelova, SIKAPUR, na bazi silicijeva dioksida.
Iako sam na vrijeme reagirao za prve simptome i mazao Herplexom, ipak je ispao mali mjehurić. Sikapur ga je isušio u manje od dva dana. Na početku mazanja prilično pecka, ali već nakon trećeg mazanja mjehurić je neznatan i peckanje uzrokovano djelovanje lijeka je neznatno.
Preporučam :)

ciganche
25.08.2009., 21:38
podižem temu :mad:
pojavio mi se na kutu usne i proširio se na kožu oko usana za samo jedan dan :eek:
mažem onom kremicom Herplex, a kupila sam i one flastere (bezobrazno skupi) i ništa ne pomažu!
Pijem Immunal kapi, one me uvijek izvuku kod nekih bolesti, nadam se da će mi popraviti imunitet jer ako mi izbije i genitalni herpes po..zdit ću :mad:

i sve me svrbi oko usne, a ne smijem dirati

ikas
26.08.2009., 08:11
Ako ti herpes stalno izbija i širi jedino što možeš je zaustavit ga-ojačat imunitet a ovo što je već izbilo sušiti-ja koristim cinkovu mast i one flastere.

NIKAKO stavljati pastu za zube, tekući puder ili se kvarcati-jer će vam ostati ili ožiljak ili tamna flekica!!!

Mora
26.08.2009., 08:21
Ako ti herpes stalno izbija i širi jedino što možeš je zaustavit ga-ojačat imunitet a ovo što je već izbilo sušiti-ja koristim cinkovu mast i one flastere.

NIKAKO stavljati pastu za zube, tekući puder ili se kvarcati-jer će vam ostati ili ožiljak ili tamna flekica!!!

Nikako kvarcanje sa herpesom!! opće poznato je da izlaganje suncu pridonosi izbijanju herpesa!

ciganche
26.08.2009., 14:17
probala sam flastere - smeće! Možda na nekome djeluje, ali meni ništa. A platila sam ih 60 kuna :mad:

zašto ste protiv paste za zube? Baš mi je dosta ljudi reklo suprotno

ikas
27.08.2009., 09:59
Zato jer nakon nje ostaju fleke, tj meni je ostala tamna mrljica.
Flasteri su mi super.

glupsi
24.12.2009., 10:48
Pozdrav, u zadnjih 5 dana imam natečenu gornju usnu. Išao sam jučer na pregled i doktorica mi je dala neke antialergijske tablete(zasad nema nikakvog pomaka, to nisam ni očekivao). Međutim, u zadnjih 10 dana imao sam jako malo crveno na prijelazu od gornje usne na kožu, jedva da se dalo primjetit, ali eto pošto sam ja malo previše opsjednut ogledalom primjetio sam. Jutros je to postalo malo crvenije nego prije, iako ni sad nije previše crveno, ali vidi se razlika. Jeli to crveno i upaljeno povezano, crveno mi je na prijelazu na kožu, a upala mi je "unutar usne", tj. ne vidi se ništa samo je dio gornje usne povećan i do 20%. Može li to bi herpes, nikad ga dosad u životu nisam imao, a već 20 mi je godina...

Ivanicapeca
25.12.2009., 16:26
Pozdrav, u zadnjih 5 dana imam natečenu gornju usnu. Išao sam jučer na pregled i doktorica mi je dala neke antialergijske tablete(zasad nema nikakvog pomaka, to nisam ni očekivao). Međutim, u zadnjih 10 dana imao sam jako malo crveno na prijelazu od gornje usne na kožu, jedva da se dalo primjetit, ali eto pošto sam ja malo previše opsjednut ogledalom primjetio sam. Jutros je to postalo malo crvenije nego prije, iako ni sad nije previše crveno, ali vidi se razlika. Jeli to crveno i upaljeno povezano, crveno mi je na prijelazu na kožu, a upala mi je "unutar usne", tj. ne vidi se ništa samo je dio gornje usne povećan i do 20%. Može li to bi herpes, nikad ga dosad u životu nisam imao, a već 20 mi je godina...

Nije herpes kako se meni čini.
Evo slika pa sam procijeni: http://derma.freehostia.com/derma_slike/76_herpes_simplex2.jpg
Po meni se čini da se radi o iziritiranosti zbog hladnoće i stalnog lizanja.
Maži se Melemom.

senoritaa
12.01.2010., 22:31
Zna li itko zašto se javlja herpes. Eto mom dečku se pojavio na usni već 3. put za redom u samo par mjeseci. Može li se to nekako spriječiti (barem da se ne pojavljuje tolko često)?

Ivanicapeca
13.01.2010., 08:17
Zna li itko zašto se javlja herpes. Eto mom dečku se pojavio na usni već 3. put za redom u samo par mjeseci. Može li se to nekako spriječiti (barem da se ne pojavljuje tolko često)?

Jednom kad se zaraziš herpes simplexom (http://www.medicina.hr/clanci/herpes_simplex.htm), zauvijek ti ostane u tijelu. Izbije svaki put kada se imunitet, koji ga obuzdava, sroza.
Dečko mora dizati imunitet, jesti zdravo, uzimati vitamine, reducirati stres.

Mr.Dado:)
07.05.2010., 23:04
Pozdrav, imam herpes ili nešto slično u kutu usana. mazao sam sa kremom herplex i ono prođe donekle, ali opet se vrati... itd,

Neodishimus
23.06.2010., 15:37
Naime,dobio sam dosta velik herpes na usni.
problem je sto imam dosta vazan sastanak sljedeci tjedan,te bi bilo najbolje kada bi mi dali neki "brzinski" savjet kako ga otkloniti sto je moguce brze i efikasnije :D

mellody.222
23.06.2010., 15:38
Ja imam dosta problema s time..
imaš onu kremu herplex mislim da se tak zove.
a ako nemožeš ju nabaviti probaj sa pastom za zube ili tekućim puderom. :D ;)

germma
25.06.2010., 23:16
da li pomažu oni prozirni "flasteri" što se nalijepe preko herpesa? nisu baš jeftini pa da ne kupujem bzvz.. tnx

Termination
26.06.2010., 09:38
Budući da već imamo temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=129203) o herpesu, ova ide pod ključ. Molio bih autora teme da se prije otvaranja novih tema nauči koristiti popis tema i tražilicu. Hvala.

E kako je
07.09.2010., 13:48
E ovako.. Svaku jesen i zimu dobije herpes.. kao sto sam i sada dobio... uzasno me zivcira... Stalno mazem melemom ali kao sto vidim nista mi ne pomaze...
Jer ima ko kakav savjet kako izbjeci ili barem kako da prije prode herpes..

zdenka27
07.09.2010., 14:12
Ubuduće čim osjetiš one mravce koji predhode izbijanju herpesa, trljaj to mjesto nekim jakim alkoholom ( rakija, losion poslije brijanja na bazi alkohola, medicinski alkohol ) i to svaki čas. Ponekad mi je tom metodom uspjelo da ni ne izbije.
Kad izbije, onda trebaš neko sredstvo što isušuje npr. cinkova mast, a neki tvrde da i obična pasta za zube dobro djeluje.
U ljekarnama postoje razna sredstva. Ja sam isprobala mast, mislim da se zove Herplex, ali ovi domaći recepti su mi se pokazali boljima. I da, herpes izbija kad je organizam oslabljen pa nije na odmet uzimati vitamine, naročito kad znaš koje ti je krizno vrijeme.
Nadam se da sam pomogla!

E kako je
07.09.2010., 14:23
Ubuduće čim osjetiš one mravce koji predhode izbijanju herpesa, trljaj to mjesto nekim jakim alkoholom ( rakija, losion poslije brijanja na bazi alkohola, medicinski alkohol ) i to svaki čas. Ponekad mi je tom metodom uspjelo da ni ne izbije.
Kad izbije, onda trebaš neko sredstvo što isušuje npr. cinkova mast, a neki tvrde da i obična pasta za zube dobro djeluje.
U ljekarnama postoje razna sredstva. Ja sam isprobala mast, mislim da se zove Herplex, ali ovi domaći recepti su mi se pokazali boljima. I da, herpes izbija kad je organizam oslabljen pa nije na odmet uzimati vitamine, naročito kad znaš koje ti je krizno vrijeme.
Nadam se da sam pomogla!

Puno ti hvala... za ovo sa alkoholom nisam znao mozda mi pomogne.. Jucer navecer sam osjetio da cu dobiti i namazao sam pasto za zube preko noci.. a inace melem koristim svaki dan.... A iz ljekarne sam uzeo neku mast vec 1g koristim to i nista tako da :S....

Sigurna
07.09.2010., 14:33
Compeed flasteri.

Imam ti ja, ali tek bi ti u petak stigli poštom, pa...uglavnom, djeluju. Zalijepe se na bolesno mjesto. Ako mene kao žensko nije nitko ništa pitao ni čudno gledao kada sam ih nosila na usnici u sred bijela dana, znači da se ne vide, odn. vrlo teško.

hooray
07.09.2010., 14:46
ako koristiš melem iz one posudice postoji šansa da ga tim mazanjem dodatno širiš, sve te kremice koje koristiš dugo vremena i diraš prstima kremu pa lice su pune bakterija i mogu zadržavati i virus, baci to, a ako nabaviš novu pazi kako ju koristiš (preporučam ne rukama nego štapić za uši i jednom umočiti u kremu i poslije baciti)

za dezinfekciju područja gdje ti je izbio herpes, možda i bolje od običnog alkohola, je sprej octenisept (djeluje i na bakterije i gljivice i neke vrste virusa)
a za jačanje imuniteta pogotovo protiv herpesa pomažu B kompleks vitamini i C vitamin, oni nisu opasni pa se u početku kad se pojavi herpes mogu uzimati u većim količinama da smanje trajanje

E kako je
07.09.2010., 20:32
ako koristiš melem iz one posudice postoji šansa da ga tim mazanjem dodatno širiš, sve te kremice koje koristiš dugo vremena i diraš prstima kremu pa lice su pune bakterija i mogu zadržavati i virus, baci to, a ako nabaviš novu pazi kako ju koristiš (preporučam ne rukama nego štapić za uši i jednom umočiti u kremu i poslije baciti)

za dezinfekciju područja gdje ti je izbio herpes, možda i bolje od običnog alkohola, je sprej octenisept (djeluje i na bakterije i gljivice i neke vrste virusa)
a za jačanje imuniteta pogotovo protiv herpesa pomažu B kompleks vitamini i C vitamin, oni nisu opasni pa se u početku kad se pojavi herpes mogu uzimati u većim količinama da smanje trajanje

Hvala na pomoci svima.. ima dosta dobrih savjeta... ali nemam jednu posudicu 2 godine :D:D:D
Evo bio sam u ljekarni i dala mi teta :rofl::rofl: gel sikapur...
Cijena je 40 kuna i stvarno pomaze... stvarno je prava stvar :D:D:D
I naravno kupio sam vitamin C u sumecim tabletama :)