PDA

View Full Version : Passat '99 problems s paljenjem!

mars_01
21.12.2013., 15:22
Bok ljudi!

Evo kao što se iz naslova vidi imam problsm s paljenjem Passata 1.9 TDI 85 KW. Naime problem je bio s alnaserom koji je i zamijenjen no međutim slijedeci dan, tj danas opet nije htio upaliti pa sam ga uspio pomocu guranja i ponovo odvezao kod mehanicara koji kaze da su pukla 3-4 zubca na zamašnjaku i da je to uzrok toga jer se bas potrefilo da stane tako.

Sad zanima me kakvo je vase misljenje o tome, da li to stoji i ako da koliko bi me koštao taj sport da zamijenim zamasljak i set kvačila?! :zubo: :504:

VDCOTO
21.12.2013., 18:06
Zubi ne pucaju od guranja jedino ako ga nisi na guranje i pomagao se anlaserom pa se potrefilo:zubo:
Doči če te od valjda od 1000kn ili za koliko več nađeš polovan zamašnjak. U ovlaštenom je čini mi se 7000kn, dvomaseni. I još treba doči do zamašnjaka. Možda se lamela malo stanjila, možda je potisni prozuja. Ne skida se svaki dan.
A zašto ne pali, hladno je?:D

mars_01
21.12.2013., 18:44
Ma nije hladnoca nikad bila problem sto se paljenja tice, pali on iz prve i na -15. :) Uglavnom auto sad pali normalno, ali kaze da svaki stoti ili deseti put nece upalit radi tih polomljenih zubaca ako se potrefi da stane na njima. :zubo:

Znači iljadu ako nadjem polovan plus set kvacila. Ozenilo me bome pred blagdane! :D

vhrkac
22.12.2013., 08:20
cek cek....
tri cetiri zubca na zamasnjaku ili na zupcastom remenu?

i jos jedna druga stvar.....polovno nikad nije dobro stavljati na auto......tako da ovih 1000 uzmi sa dooobrom rezervom....

necu te plasiti al mi je sosgr prije mjesec dana mijenjao zamasnjak i potisni i lamelu....sve skupa 5300 sa dobrim popustom....isto pasat ali 2001 godina...

a zasto ne pitas kod vw u ovlastenom za akciju 4 plus??????
http://www.volkswagen4plus.com.hr/index.php?option=com_rastacarguide&view=products&category_id=12&Itemid=226&model_name=PASSAT&fuel_type=Diesel&power_hp=131&model_year=2001%3E2004

ozenilo te da....znam kako je i ja sam nekad vozio takvog....
samo veliki servis me kostao 5500kn

mars_01
22.12.2013., 14:04
Na zamasnjaku nedostaju 3-4 zubca. Čekaj, ovih 3100 kn sto si stavio je bez zemasnjaka jel?! http://www.volkswagen4plus.com.hr/in...ar=2001%3E2004

frenchkey
22.12.2013., 15:53
Ma samo teraj dalje. Kad ti se potrefi da se neće uzupčit bediks malo promuljaj mjenjačem kroz brzine da se zubi malo pomaknu, može i bez stiskanja kvačila.
Kad bude trebalo mijenjati lamelu onda eventualno i to sredi

CDRW
22.12.2013., 16:22
Neće moći. Kolegi na kamionu odletio JEDAN zub. I ko za klinac baš tu najčešće stane zamašnjak (zato je taj zub i odletio). Pa ti kljjučem nateži remenicu da se pomakne. Ekspresno je mjenjao vjenac na zamašnjaku.

Nino81
23.12.2013., 09:16
Znači auto nije htio paliti i zamijenjen je alnaser. Nakon toga opet nije htio paliti i šta si uradio? Umjesto da odmah reklamiraš ideš ga sam "popraviti", e sad si jebo ježa..
Eto uštede kod mehe u šupi..