PDA

View Full Version : Menstrualni bolovi

stranice : 1 [2] 3 4 5

mia_mia
15.03.2006., 19:06
ja isto popijem voltaren. Ma ne možeš uvijek trpit,pogotovo kad jaaako boli.
Meni se bol skroz u leđa rastegne a ponekad znam prvi dan imati i proljev-to je onda "doživljaj". Čitala sam da do njega dolazi zbog hormona i to nije niš čudno?! Ako si u stanju trpit te bolove e onda vjerojatno i nisu tako opaki. Pozdrav

te@
15.03.2006., 22:57
Imate čitav glomazni topic o ovome na Zdravlju. :rolleyes:

I samo za briju psiho-stručnjakinja koje vele da je "sve u glavi" - uzrok bolova može biti endometrioza, zavaljena maternica, miomi, ciste i ostale "tričarije".
A sad se posvetimo zen-budizmu. :p

Natch
15.03.2006., 23:02

I samo za briju psiho-stručnjakinja koje vele da je "sve u glavi" - uzrok bolova može biti endometrioza, zavaljena maternica, miomi, ciste i ostale "tričarije".
A sad se posvetimo zen-budizmu. :p
ma nemoj psiho. pricaj mi o tome:cerek: :D

Crimson Petal
15.03.2006., 23:08

yep.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=129106

Astrea
16.03.2006., 08:57
I ja sam imala sve do trudnoce uzasne bolove, pomogli su mi samo jaki lijekovi (Ketonal I Naklofen).:rolleyes: Bilo je uzasno, ako su mi sfalili.
A posle trudnoce su bolovi sasvim nestali.:p

primadona
16.03.2006., 09:09
mene uvijek boli, prije sam isla i na hitnu, gutala voltarene, a onda mi je sogorica otkrila trik - znate one termo flase koje su koristile nase bake (napunis s vrucom vodom)?
lijepo legnes, stavis to direktno na trbuh i za pol sata vise nista ne boli...evo ja vec godinu dana otkad to koristim nisam popila ni jedan voltaren

Natch
16.03.2006., 09:13
da, termofor. a mozes si i frajera okacit na ledja, isto pomaze...

flakey
16.03.2006., 11:59
ketonal je zakon... od voltarena mi se samo ciklus poremetio... najbolji je caj od mente, dekica ispruziti se i daljinski u ruku :)
bar za mene...i onda najdraza recenica: "draaaaagi, daj mi donesi..." :top:

didach
16.03.2006., 12:11
da, termofor. a mozes si i frajera okacit na ledja, isto pomaze...

a kaj tebe pati? :zubo:

Btw. ovo s frajerom definitivno pomaže. Meni kad bude tak loše mužić lijepo legne iza mene, i stavi mi ruke na trbuh. Masira mi noge (koje mi se ukoče od bolova), nosi mi tablete... Dakle - frajeri itekako mogu pomoći;)

mandy
16.03.2006., 14:07
sve je to u glavi;)

Nije u glavi. dosta puta me bol probudi. A dok spavam ne mislim o mengi i hoće li me bolit ili ne.

mandy
16.03.2006., 14:10
do prije trudnoće moj živopt s tim bolovima moga se nazvati NA RUBU NESVIJESTI i nije bilo tablete niti inekcije koja bi mi olakšala te bolove.
sve do poslije trudnoće kada su bolovi sasvim nestali.
dakle curke!;) :D

planiram uskoro i to, pa ćemo vidjet. Ne boli mene svaki put kad dobijem ali kad krene, ja gotova i uvijek mi bolovi traju oko sat-dva. Najgore:o mi je kad me probude usred noći a ujutro radim.

dobardan
16.03.2006., 15:39
Prva dva dana obavezno pijem voltarene ( od ketonala me boli želudac) i legnem u vruću kupku ( znam da nije dobro al tak mi paše...)
ostale dane ništa ne boli

didach
16.03.2006., 15:50
Nije u glavi. dosta puta me bol probudi. A dok spavam ne mislim o mengi i hoće li me bolit ili ne.

Uh slažem se! A boli već jako i kad popijem prvu tabletu obično ne primi, pa moram još jednu. A onda kao šećer na kraju dođu i grčevi i proljev. Pa mi se onda i bljuje, a ak se zbljujem zbljuvat ću i tablete... :( ufff Obično dođem na posal mrtva umorna, zdrogirana i ukočena.

hana
16.03.2006., 22:15
ja bas suprotno. ili skacem, trcim po sobi, ali to je bilo davno... ili najcesce pomaze polozaj glava u jastuk, guzica gore. izgleda smijesno, ali najmanje tako boli.
.

tako sam i ja radila, ili sjednes na stolicu i noge dignes isto na tu istu stolicu koljena na prsa... ali kad me jako bolila popila bi pola kafetina ili ketonala... kako ne pijes cesto pajnkiler i pola je bilo dosta... sad pijem kontracep. i ne boli ili boli minimalno

PS: meni je pasalo stavit hladnu ruku na trbuh, uglavnom hladno vise nego toplo

Natch
16.03.2006., 22:19
meni je to zapravo jedinih 3-4 dana u mjesecu kad mogu biti pravo zensko...

studentica21
17.03.2006., 11:39
tako sam i ja radila, ili sjednes na stolicu i noge dignes isto na tu istu stolicu koljena na prsa... ali kad me jako bolila popila bi pola kafetina ili ketonala... kako ne pijes cesto pajnkiler i pola je bilo dosta... sad pijem kontracep. i ne boli ili boli minimalno

PS: meni je pasalo stavit hladnu ruku na trbuh, uglavnom hladno vise nego toplo

i meni bas pasu ruke oko trbuha,posebno njegove.olaksava pritisak a jos vise seks olaksava pritisak:cerek:

hana
17.03.2006., 20:45
i meni bas pasu ruke oko trbuha,posebno njegove.olaksava pritisak a jos vise seks olaksava pritisak:cerek:

joj sex mi nije bas pasao jer me osim trbuha znalo bas bolit i dolje :o

flakey
20.03.2006., 16:13
evo, danas me rastoru, ali posteno. popila ketonala 2 i nista, da sam bar mirovati mogla, ali renoviramo stan pa nema sanse sjest na 5 minuta.. tek sad.. i uzivam

flakey
20.03.2006., 16:14
rastura, to sam mislila

gnjavež
21.03.2006., 15:12
mene ne boli, pa me stoga dragi ne tetosi tih dana :(

didach
23.03.2006., 09:42
urgh boli meeee:mad:

Piggy
23.03.2006., 09:52
Orahovica + Voltaren rapid = the best painkiller!

Piggy
23.03.2006., 10:52
Orahovica + Voltaren rapid = the best painkiller!

Modesti
23.03.2006., 11:09
Prije prvog poroda me bolilo tako tako , dok sam uzimala pilule nisam imala nikakvih problema , meni su inače pilule:s , ali kad sam ih prestala uzimati mila majko.I to uvijek drugi dan ,užas živi, pomagalo je utopliti trbuh ,klečeći položaj glava dole rit gore i ruka mog dragog na trbuhu:cerek: I te dane jesti manje nego obično.To mi je još i najviše pomagalo.Sada još dojim pa nisam dobila menstruaciju, ali živo me zanima kako će biti sada.PMS nisam nikada imala potupno sam normalna prije mjesečnice, ne natičem,ništa me ne smeta , ali taj drugi dan mjesečnice je:horor:

studentica21
23.03.2006., 22:34
mene ne boli, pa me stoga dragi ne tetosi tih dana :(

glumi duso,bar to zenama dobro ide:zubo:

a u ovom slucaju i nije da gubis nesto:zubo:

šlapica
24.03.2006., 09:33
Ja sam pročitala u jednom ženskom časopisu (nemam više pojma kojem) da riblje ulje pomaže u sprječavanju bolova kod menge i da bi žena trebala smanjit unos mlijeka jer ono stvara neku kiselinu pa onda sve još jače boli.
Ovo sa uljem nisam probala, ali otkad pijem manje mlijeka menge su mi manje bolne.
Pa ti probaj.....

didach
24.03.2006., 09:59
Ja sam pročitala u jednom ženskom časopisu (nemam više pojma kojem) da riblje ulje pomaže u sprječavanju bolova kod menge i da bi žena trebala smanjit unos mlijeka jer ono stvara neku kiselinu pa onda sve još jače boli.
Ovo sa uljem nisam probala, ali otkad pijem manje mlijeka menge su mi manje bolne.
Pa ti probaj.....

ima dosta tih fora. znam da treba piti puno tekućine i unositi malo ugljikohidrata. pomaže utopljavanje, ležanje glava dole, rit gore. pomaže i lagano razgibavanje, vježba, ali to prije nego se bol razgori. meni yoga pomaže... ali kad se bol razmaše nema pomoći - trpanje tabletama i nada da će tableta brzo počet djelovat:( :ceka:

misiz S
24.03.2006., 12:11
olaksava pritisak a jos vise seks olaksava pritisak:cerek:
Na koju foru, pa mene tada jos vise boli, cak i par dana prije menge boli - kad se pocnu svi misici stezati -aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:mama:
U srednjoj sam uredno jedan dan u mjesecu ostajala doma. Nije bilo sanse da odem sama do WC-a, a kamo li u skolu.
Jedina moguca pomoc : IBUPROFEN 600 :s

Natch
24.03.2006., 15:44
Pa ti probaj.....
da, omega 3 ulje navodno pomaze...

Shtefitza
25.03.2006., 04:52
Ne boli me svaki put kad imam, ali kad me boli onda me rastura.
Pročitala sam negdje da postoje vježbe protiv TIH bolova.
Ne volim piti tablete.

Bole samo one menstruacije koje slijede nakon ovulacije. Ne znaci da je ciklus bez bolova neplodan.

LAgana fizicka aktivnost moze pomoci da se bolovi smanje (setnja, istezanje...)

bunny100
27.03.2006., 07:40
Ne boli me svaki put kad imam, ali kad me boli onda me rastura.
Pročitala sam negdje da postoje vježbe protiv TIH bolova.
Ne volim piti tablete.

Ja sam znala od bolova padati u nesvjest i morala sam redovito na injekcije. tek sam nedavno na ultrazvuku utvrdila razlog. pošto sam promjenila ginekologicu i sada sam kod jedne koja je strpljiva objasnila mi je da moja maternica nema prirodni oblik več da je nešto više okrugla i deblja. To je razlog problema i jedini lijek je kontracepcijske pilule. Sa vremenom će biti još gore.

atlantis
28.03.2006., 10:57
lako se vama z mojim prdecima zajebavat :D

jebite se, meni je pitschka dva dana poslije operacije prdila :zubo:

na temu o bolovima - svim curama koje jako boli preporucujem posjet ginekologu i ultrazvuk. meni je postoperativni tijek bio manje bolan od posljednje menstruacije.

atlantis
28.03.2006., 13:06
a sad obecani izvjestaj:

imam tri rupe u trbuhu, ne smijem se smijati jer onda boli ko sam vrag
s anesteziologom sam dogovarala crno vino i ovcji sir za budjenje ali me prevaril :D docekala me infuzija : bljak:

daklem, dan prije nish ne jedesh, od veceri prije nish ne pijesh. brijanje (to sam doma) i klistir obvezatni. onda se neko vrijeme zblizavash s kolegicama u wc-u :zubo:

dodje ti lijecnik koji ti objasni tocno sve sto ce ti se dogadjati, od prve injekcije do budjenja i kako se zahvat radi.

petak-
ujutro se istusirash, dobijesh diorovu haljinu :zubo: i cekash sestru s injekcijom.
odvezu te u salu i tu krene zanimljiv dio

prvo doktora zajebavash zbog frizure i nastupa na htv-u vecer prije, pa ti on kaze da anesteziolog kasni i da ce na zivo, pa pregovarash jel ce svirat vangelis il narodnjaci :lol:

pa se pojavi zelenooki anesteziolog, pa s njim dogovorish budjenje i onda zaspish :zubo: (8.30)

/tu te negdje voze u sobu pa sa smijeskom zahvaljujesh deckima koji te prenasaju na krefet - to su mi cure poslije pricale /

budish se u neko doba (10:27 po mom mobitelu) i sa sestrom se oblacish, zovesh svoje da im kazesh da si dobro i opet zacorish

u pol dva se budim totalno, cekam da me pocne boljet, nishta... /zedna sam/.... cekam bol, nishta... pomicem ruku, nogu, gornji dio tijela - malo boli... primam analgetik preko infuzije mislim /zedna sam/... uzimam mob i javljam se onima kojima trebam...
dolazi sestra, ja bi na wc, ne dozvoljava mi da ustanem, ne smijem niti vode :/...

16:30 dolazi dragi, nagovaram sestru da odem sama na wc da mi on samo infuziju drzi :D gledam u wc-u tri rupice

u 19:30 nagovaram sestru da mi da gutljaj vode, pitam je jel dobivam kaj za bolove, kaze da nishta i pita jel trebam... NE TREBAM ovo boli manje od zadnje menge :top:

u 23. idem na wc sama i bez infuzije

ujutro mi dozvoljavaju kavu, idem na automat po kavu i novine... sad vech i sokove pijem

smijem rucat, mrzim kelj, za rucak je kelj :D

popodne idem do kafica na kavu...

ponedjeljak -
sama se obukla (carape su bile malo bolne), spakirala (nisam dizala torbu sama, naravno) i sama dohodala do auta

doma sam :) sad pijem kavu i tipkam

stoga drage curke, bez straha jerbo ko sto vidite nije nishta strasno :)

Natch
28.03.2006., 13:29
a plinovi? :mig:

atlantis
28.03.2006., 13:41
jebite se, meni je pitschka dva dana poslije operacije prdila :zubo:

vidi :D

PS ono tvoje, rade i doma si za 24 sata :)

Natch
28.03.2006., 13:46
bas mi je drago da je sve ok proslo :top:

papanka
28.03.2006., 14:55
od bolova padam u nesvijest! mislim, ne doslovno.... u početku sam pila kojekakve tablete ali mi je uvijek bilo slabo od silnih bolova, pa povraćanje, pa mučnine....
uglavnom, recept jedne liječnice je VOLTAREN čepići od 50 mg, ugrijati trbuh (dekica, šal) i šalica vrućeg čaja
znam da svima dođe muka kad čuju za čepiće - ali vjerujte, stvarno pomaže!
najgore ga je staviti (u analni otvor) i izdržati par sekundi (uglavnom dobijete poriv za stolicom) ali prođe odmah :)
probajte! ja više nisam nervozna kad trebam dobiti mengu jer sad imam idealno rješenje :s

Tigrica
28.03.2006., 19:57
VOLTAREN čepići od 50 mg, ugrijati trbuh (dekica, šal) i šalica vrućeg čaja
znam da svima dođe muka kad čuju za čepiće - ali vjerujte, stvarno pomaže!
najgore ga je staviti (u analni otvor) i izdržati par sekundi (uglavnom dobijete poriv za stolicom) ali prođe odmah :)
probajte! ja više nisam nervozna kad trebam dobiti mengu jer sad imam idealno rješenje :s

da stvarno ti cepici pomazu, ali treba pravilno staviti, jer u protivnom zna jako peci ako su preplitko u analnom otvoru. tak sam ja u pocetku se napatila s tim stavljanjem dok nisam skuzila pravu dubinu :zubo:

gillera
28.03.2006., 20:42
ponekad mrzim to što sam žensko...umirem od bolova,a jedino mi pomaže Voltaren rapid...jednom sam se prek ljeta onesvjestila u gradu od bolova ljudi su gledali šta mi je...joj....jadne mi ženske!!:s

Natch
28.03.2006., 22:27
dajte ne pricajte gluposti. ako pogodite gdje ih treba staviti i ako nemate ranjavo crijevo, nema vas od cega peci ni boliti ni tjerati na sranje.
cepici su prakticniji jer odmah djeluju na lokalnom nivou, al ako imate "osjetljivo crijevo", vi uzmite voltaren u tabletama.
mislim, ako si ga ne znate stavit, zamolite frajera da vam ga ugura :rolleyes:

atlantis
29.03.2006., 09:43
dajte ne pricajte gluposti. ako pogodite gdje ih treba staviti i ako nemate ranjavo crijevo, nema vas od cega peci ni boliti ni tjerati na sranje.
cepici su prakticniji jer odmah djeluju na lokalnom nivou, al ako imate "osjetljivo crijevo", vi uzmite voltaren u tabletama.
mislim, ako si ga ne znate stavit, zamolite frajera da vam ga ugura :rolleyes:

I PEKU!

to su cak i sestre komentirale za njih, daklem, nije u pitanju osjetljivost ili prenemaganje

tash@
29.03.2006., 11:57
I PEKU!

mene ne peku :B

svojevremeno sam se kljukala ketonalima, a onda sam rekla e neš majci...i trpila dok ne bi osjetila da se lagano gubim, onda na leđa, noge u zrak, vode i šećera, pa tu i tamo voltaren i tako dok nisam rodila...a porod je bio toliko lijep da su me valjda moji jajnici, maternica i ostalo :zubo: odlučili poštedjeti budućih muka. A i ja malo pripomažem sa triquillarom :D

atlantis
29.03.2006., 12:16
mene ne peku :B

ni mene, nisam dobila niti jedan :D

tash@
29.03.2006., 12:18
ni mene, nisam dobila niti jedan :D

jebote, ti k'o jedna moja prija, neće da puši jer joj je to gadno, a nije ni probala :rofl:

atlantis
29.03.2006., 12:36
jebote, ti k'o jedna moja prija, neće da puši jer joj je to gadno, a nije ni probala :rofl:

nisam ja rekla da iz iskustva znam :D

rekla sam da su cak i sestre to potvrdile ;) i to kod komentara da me igla u ruci boli vise od reza... pa su rekle da je to namjerno, ko kad rez boli pa daju voltaren koji pece da zaboravish na bol od reza :zubo:

tash@
29.03.2006., 12:49
rekla sam da su cak i sestre to potvrdile ;) i to kod komentara da me igla u ruci boli vise od reza... pa su rekle da je to namjerno, ko kad rez boli pa daju voltaren koji pece da zaboravish na bol od reza :zubo:

jebote, gdje si se ti operirala :zubo:
poslije voltarena onda vjerojatno lome noge :D

Eli_jana
29.03.2006., 19:01
ja isto imam katastrofalne bolove ali samo prvi dan i pijem ketonal rapid.
ma ne valja to, želudac mi je u komi od njega, već drugo jutro mi se riga pri pomisli na ketonal i mengu. sva sreća, da traje jedan dan. uspjela sam nekako prijeći na pola tablete ketonala po dva puta dnevno pa me to tješi.

Elektra
29.03.2006., 19:18
Menstruaciju sam dobila dosta rano - 11 godina i od prvog dana imam bolne i obilne menstruacije. Nije bila niti jedna menstruacija a da nije trajala tjedan dana uz pratnju obilnog krvarenja. :(
Redovno sam prvi, ponekad i drugi dan ostajala doma jer se nisam mogla pomaknuti. Sreća, nije mi se vrtilo ili da sam povraćala. Inače, pila sam ibuprofen, ketonal i sl. i sve je to privremeno pomagalo.

Sa 17 godina sam počela piti pilule i moram priznati kako sam na konju. :) Menstruacije nisu duže od 5 dana a krvarenje je sasvim prihvatljivo.

Kada sam bila napravila pauzu, menstruacija se odmah vratila na staro a i još mi je trajala po 10 dana :eek: Kad sam počela opet piti pilule, sve je postalo ok.

Ivanicapeca
29.03.2006., 19:48
itam djevojke sve ove vaše postove i kao da čitam svoju priču od prije par godina. Patila sam od užasnih bolova i jakih krvarenja.POnekad sam koristila one super extra tampone i na njih još uložak jer bi mi za vrijeme najgoreg krvarenja procurilo. Išla sam masu puta kod ginekologa koji je uvije govorio, sve je ok, bolovi su normalna pojava, popij brufenčić, ketonalčić...i tak godinama. Djevojke, ako vas luđački boli, to nije normalno, bol nije normalna!!
Inzistirala sam na ultrazvučnom pregledu, a kad tamo ogromna cista na lijevom jajniku i još par malih na desnom. Naručena sam ponovo na pregled, al cista nije pukla. Rečeno mi je da najvjerojatnije imam endometriozu.
Endometrioza je bolest kod koje se stanice endometrija (unutarnjeg sloja maternice) nalaze na niz mjesta u tijelu, izvan maternice.Nezna se kako se to događa. Razmješteni endometrij ima značajke normalnog endometrija uz dokaz stanične aktivnosti i prisutnosti oštećenja što dovodi do stvaranja priraslica i ometanja normalnih procesa. Bolest je sedam puta češća u neplodnih žena. Dakle, osim maternice koja puca i krvari za vrijeme krvarenja, krvari se i na drugom mjestima, jajniku npr. I to užasno boli. Problem kod ove bolesti je taj što može reproduktivni sustav do te mjere oštetit da žene ostaju neplodne. Endometrioza nije izlječiva i vrača se. Jedini način kontrole ove bolesti da se operacijom ukloni oštečeno tkivo, a kasnije kontraceptivnim pilulama održava stanje neaktivnosti jajnika, do trenutka kada se odlučimo na trudnoću, jer kod svakog novog ciklusa endometrioza se može opet pojaviti. Zahvat je minimalno neugodan i radi se laparoskopski, dakle, s 3 mala reza. Ako imate bolnu mjesečnicu, bolne odnose, obilna krvarenja, to je više nego dovoljno alarmantno da odete na ultrazvučni pregled.
Ja sam operirana ovog ljeta i sada sam na Jasmine tabletama. Menzes više i ne skužim i krvarenje mi je sad tako neznatno da su mi dosta mini tamponići, koje nisam koristila ni u početku.
Pogledajte http://www.medicina.hr/clanci/endometrioza.htm i svakako posjetite svog ginekologa i nemojte se zadovoljavati samo kljukanjem analgeticima.
Pusa od Ivane

Barbra
31.03.2006., 21:50
ima netko? imao netko? kako ste to (ne) rijesili?:(

Riješila sam to prirodno, uz pomoć prehrane. Zaboravi na pilule, tablete, drogu, voltarene i ostala umjetna sranja. Dva-tri dana uoči početka ciklusa jedi pravi, teški, integralni kruh i pij sojino mlijeko (sojini proizvodi sadrže biljne izoflavone koji hormone uravnotežuju, a cjelovite žitarice stabiliziraju razinu šećera u krvi, što donekle sprječava čudne promjene raspoloženja).
Nećeš ni primijetiti da je ciklus počeo... ;) :hekla:

Oblak14
31.03.2006., 22:27
poludicu.
imam ocajne menstrualne bolove, odurne, uzasne, nepodnosljive...godinama.
svasta sam probala, i jedino sta mi iole pomaze da ne ispovratim dusu u wece skoljku su ketonali i knavoni, sta i nije najsretnije rijesenje.

ima netko? imao netko? kako ste to (ne) rijesili?

:(

Pijem Knavon već godinama, ništa drugo mi ne pomaže. Kontracepcijske pilule sam pila neko vrijeme ali bolovi su i dalje bili tu :(

Clay
02.04.2006., 14:06
imala sam običaj - voltaren forte i voltaren rapid popit skupa - rapid počne djelovat odma al kraće dalje, a kad on prestane taman djeluje forte i on djeluje dugo.... sklupčam se na krevetu u zamračenoj sobi i pokušavam zaspat.... al s vremenom se moj organizam privikel i počela sam unosit velik broj voltarena u sebe jer bol nije mogla prestat i izluđivalo me.... dok se sjetim kolko sam plakala zbog bolova.....
mene kad muče neki problemi- menga kasni i onda stravično boli, a zbog stresova nekih znalo me sredit....
sad mi je lepo kaj sam pročitala neke savjete da znam postupit bolje idući puta kada bu me boljelo....

Natch
02.04.2006., 14:12
imala sam običaj - voltaren forte i voltaren rapid popit skupa - rapid počne djelovat odma al kraće dalje, a kad on prestane taman djeluje forte i on djeluje dugo.... sklupčam se na krevetu u zamračenoj sobi i pokušavam zaspat.... al s vremenom se moj organizam privikel i počela sam unosit velik broj voltarena u sebe jer bol nije mogla prestat i izluđivalo me.... dok se sjetim kolko sam plakala zbog bolova.....
mene kad muče neki problemi- menga kasni i onda stravično boli, a zbog stresova nekih znalo me sredit....
sad mi je lepo kaj sam pročitala neke savjete da znam postupit bolje idući puta kada bu me boljelo....
vidis zato se stavljaju cepici jer djeluju gotovo trenutno;)
inace, meni voltaren oralno uopce ne djeluje.

Kent
02.04.2006., 14:39
mene upravo booolii, jadna li sam
buba sve, buba glavaaa (al je prvi dan menzis pomiješan sa laganim mamurlukom od jučer)
ja bih penis radije, mamaaa
:( :zubo:

crnka st
02.04.2006., 21:59
Nemojte pit jake kontracepcijske,uništit ćete se..pogotovo ko se ne pazi,ko puši,pije..znan par žena šta su pile Dijana 35 i uništile se(ciste...)
Najbolje su Logest:) ,ja ih uziman godinu dana,nemaju nuspojava i lagane su,a ipak ublažavaju bolove.Triginal su očaj,imaju krcato nuspojava i prvih misec dana svakodnevno imaš krvarenje i povraća ti se očajno!I Yasmin nisu loše..

crnka st
02.04.2006., 22:05
Ko pije kontracepcijske ne bi smija dobit više od 4 kg inače to znači da one ne odgovaraju i da triba uzet druge,isto je i s bilo kakvin pogoršanjen!

ambasadorica
03.04.2006., 13:30
ja sam danas dobila.
niš me ne boli,al mi je užasno zlo:( :mad:
jel zna netko kaj da radim sa tom mučninom? svaki put me strefi. bilo mi je muka i kad sam pila pilule:(

Natch
03.04.2006., 14:00
ja jos nisam dobila, kasni mi vec par sati...:confused:
nis me ne boli (autosugestija :mig:), samo sam lagano nadrkana...

Tigrica
03.04.2006., 21:01
dajte ne pricajte gluposti. ako pogodite gdje ih treba staviti i ako nemate ranjavo crijevo, nema vas od cega peci ni boliti ni tjerati na sranje

tako je, ako znate i pogodite pravo mjesto, upravo sam to i rekla, no ako ste mladi i neiskusni u turanju u dupe onda ce vas mozda peci.:rolleyes:

.........treba pravilno staviti, jer u protivnom zna jako peci ako su preplitko u analnom otvoru. tak sam ja u pocetku se napatila s tim stavljanjem dok nisam skuzila pravu dubinu :zubo:

a da nema vas od cega peci ni boliti ni tjerati na sranje to nije istina, bas mi prorade crijeva kad imam mengu, a jos s tim cepom samo da vidis kako je to, al sad necu u detalje, pa vjerujem da je i tu vec netko napisao da dobije proljev kad ima mengu..?

Natch
03.04.2006., 21:14
dobila sam i isla sam na aerobik.
koje ste vi placljive pizdice :D

Tigrica
04.04.2006., 07:20
dobila sam i isla sam na aerobik.
koje ste vi placljive pizdice :D

i ja sam isto jutros dobila, vec sam se jucer uplasila da mi kasni :p

kemik
04.04.2006., 07:38
i na zdravlju i na ZK bile teme. spojila u jednu, top-temu na zdravlju...

Piggy
06.04.2006., 09:06
A duše ti, nemoj se rodit ka žensko!

darin
10.04.2006., 18:29
fyi darlingz, pocela sam piti pilule, sad mi tece treci mjesec...yasmine. nisam se udebljala, nije mi se pokvario ten, jedino su mi malo narasle sise (sa 70A na 70A i pol :zubo: ) i prestala sam piti analgetike :)))

samo da jos prestanem pusiti...sto me iritira, jer bi htjela, a s druge strane ne bih...al to je vec druga tema.
kakobilo, sta se menstrualnih bolova tice, zivila kontracepcija :zivili:

tough_cookie
11.04.2006., 20:16
pocela sam jucer vjezbat vjezbe pet tibetanaca i nakon sto sam odvjezbala, krene meni gospojica m., nisam ju ni osjetila cijeli dan, tabletu popila za svaki slucaj (i to slabiju verziju!). jutros sam zaspala, pa nisam stigla prije posla odvjezbat "tibetance" i malo me boljelo, ali ni blizu ko inace, kad obavezno dva dana svaki mjesec pijem najjace ketonale (nekad i 3 iako na uputi pise max 2!!), a ponekad ostajem i doma na bolovanju s grcevima, suzama i cupanjem kose ... :(

kaze kolegica da to ima veze s vjezbanjem (ona isto vjezba), da ti "tibetanci" odmah pocinju djelovati na cijeli organizam. hm, ne znam, morat cu pricekati sljedeci mjesec pa vidjeti je li ovo bilo slucajno ili ...

u svakom slucaju, presretna sam!!

hana
11.04.2006., 21:43
ca su tibetanci?

tough_cookie
12.04.2006., 06:36
ca su tibetanci?

pet tibetanskih vjezbi koje, osim sto, su korisne kao fizicke vjezbe, navodno djeluju na povecanje energije organizma i poboljsanje koncentracije, a preporucuju se posebno kod npr. problema s kraljeznicom i sl.

pet vjezbica pocinjes sa jednim do tri ponavljanja kroz jedan tjedan (trebalo bi vjezbat svaki dan) s povecanjem svaki tjedan za dva da bi se na kraju doslo do 21 ponavljanja (vise se ne preporucuje).

za pocetak traje 10-15 min, kako se povecava broj ponavljanja, traje i dulje, ali mozes ih rasporedit u nekoliko serija kroz dan.

ja sam u ponedjeljak tek pocela, osim sto sam se taj dan super osjecala, imala sam i totalno bezbolnu m., al velim, ja sam jako autosugestivna, i bojim se prerano povjerovat u nesto, pa jos cekam da budem 100% sigurna, jer mozda sam se uvjerila da se super osjecam, iako se ne mogu uvjerit da me ne boli busa kad me boli ;)

ja vjezbam prema ovim uputama
http://www.yogaway.fsnet.co.uk/5tibetans.htm

al mozes naci dosta i na nasim stranicama, upises "pet tibetanaca" u google, pa citaj i vidi sto mislis o tome ...

upravo sam odvjezbala danasnju seriju, vesela sam ... :)

kisha
13.04.2006., 22:49
Jutros sam imala umrijeti od bolova, hvala bogu na KETONAL 150mg retard!

frikusha
14.04.2006., 17:27
evo, danas mi dosla..kasnila 5 dana zbog bolesti
boli me turbo, kao i uvijek, ali pocela sam danas bas piti pilule pa se nadam da ce iduca biti bezbolna :)

Stana
21.04.2006., 23:14
ja s tim nemam problema , možda zato što sam muško

mi cock is too big

i dont have a pussy

gillera
27.04.2006., 18:26
IMAM PITANJE....ČULA SAM DA SE NE SMIJE FARBAT KOSA KAD SE IMA MENGA...A JEL SE SMIJU STAVLJAT PRAMENOVI I PRELJEV???JEL ZNA KO?:s ??

gillera
27.04.2006., 18:28
I nARAVNO IMAM bolove danas kao i uvijek...leđa me bole..užaaaaasno......jbm ti mngu....

Natch
27.04.2006., 20:42
IMAM PITANJE....ČULA SAM DA SE NE SMIJE FARBAT KOSA KAD SE IMA MENGA...A JEL SE SMIJU STAVLJAT PRAMENOVI I PRELJEV???JEL ZNA KO?:s ??
smijes se farbat al ti nece nista uhvatit.

deer_hunter
28.04.2006., 11:41
smijes se farbat al ti nece nista uhvatit.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ljubicica
28.04.2006., 21:00
Pa istina je da se nekim žemskama ne hvata farba dok imaju menstruaciju. Meni se recimo hvata kao i inače,a frendici niš,s tim da se ja posvjetljujem za puno više nijansi nego ona. Ne znam o čemu to ovisi...

geoh
02.05.2006., 17:40
Moje frendice kazu da im se zivot promijenio otkad su pocele koristiti fito hormonsku nadomjesna terapiju! Ukoliko vaz zanima skicnite na www.noni-borojo.com/tofupil.htm, ima dosta objasnjenja zasto. TOFUPILL kapsule, koje sadrže posebno pripremljen tofu ekstrakt, odnosno sadrže sve sastojke koji se nalaze u soji i kakvi se oni nalaze u proizvodima koji se uobičajeno nalaze u jelovniku u azijskim zemljama gdje je oboljevanje od krvožilnih bolesti znatno manje, a klimakterijske tegobe skoro nepoznate za većinu žena. Za razliku od drugih proizvoda TOFUPILL kapsule prošle su obimna klinička ispitivanja, a objavljeni su i brojni strucni članci u najprestižnijim ginekološkim časopisima, o njihovoj djelotvornosti.:kiss:

tadukepa
12.05.2006., 13:54
Cure možda skrećem s teme al jel neko ima iskustva s oskudnim krvarenjem između dvije menstruacije? nešto kao sukrvica . neka mi netko odgovori pliiiiz.

Ljubicica
12.05.2006., 20:46
Ako se to sitno krvarenje dogodilo približno u doba ovulacije,ne bi te trebalo zabrinjavati. Pri tome kad kažem sitno, mislim na krvarenje za koje je dovoljan dnevni uložak i koje ne traje dugo. Meni se to dogodilo par puta i sve je ok,nije to ništa nenormalno.

tadukepa
13.05.2006., 10:41
hvala Ljubičice :kiss:

jaa
15.05.2006., 11:08
:confused: :confused: moze jedno pitanje...jeli Yasmine tablete pocinju djelovat odmah ili nakon popijene 21.tablete...cula sam da nisu bas jake pa da nije sigurno da pocinju djelovati u prvoj dozi?

infra red
25.05.2006., 11:33
Ja isto imam bolne menstruacije. Ali ako nekih tjedan dana prije uzimam magnezij (250 mg) ne boli me ni približno (ne moram posezati za voltarenom).
I svaki put djeluje. :top:

Pea
28.05.2006., 22:19
uuu kod mene ovo varira. ali često se poklapa sa šemom - menzis dođe na vrijeme, skoro da i nema bolova.

ali kad kasni....

niš mi ne pomaže. eventualno možda voltaren forte čim osjetim i najmanju bol. ali nekada ni to.

i onda ti budi u školi taj dan. ili na poslu. ili bilo di osim doma u fetus položaju. :rigo:

Natch
28.05.2006., 22:21
voltaren cepici ne samo da uklanjaju bol, vec djeluju i antiupalno i reduciraju krvarenje.

hana
28.05.2006., 22:29
:confused: :confused: moze jedno pitanje...jeli Yasmine tablete pocinju djelovat odmah ili nakon popijene 21.tablete...cula sam da nisu bas jake pa da nije sigurno da pocinju djelovati u prvoj dozi?

djelovat kako? pruzat zastitu kao kontraceptivno sredstvo ili djelovat protiv bolova?

ja kad sam pila cilest me nije uopce nista ali nista bolilo niti jedan dan krvarenja a na yasminu me buba ali malo, puno manje nego bez pills, zapravo ne boli ali je prisutan onaj osjecaj pritiska i nadutosti prvi dan, dva medjutim yasmin mi je po drugim stvarima bolji pa eto...

Pea
28.05.2006., 22:42
voltaren cepici ne samo da uklanjaju bol, vec djeluju i antiupalno i reduciraju krvarenje.

omg, čepići....

nikad nisam pomišljala na takvo rješenje... ja se samo molim da dođe na vrijeme, i onda u 80% nema problema :) :o

lolit@
29.05.2006., 10:09
Knavon forte :s :s :s :s :s

bez njega ne mogu zivjet' jednom mjesecno.

btw. voltaren 0 bodova (kod mene):flop:

sweet
29.05.2006., 18:17
ja sam se znala onesviješćivati dok imam mengu, ležat po 3 sata nepomično u kupaonici, oblivena znojem.. itd...

rješenje? otkad pijem kontracep. YASMIN, osjetim tek neko malo zatezanje i to je to... svakako preporučujem... :)

Bani
30.05.2006., 04:06
ja sam uvijek mrtva dva dana totalka. pijem ibuprofen-pomaze tek toliko da nekako prezivim te bolove, no moram reci da joga pomaze. Primjetih to u zadnje vrijeme :)

Pea
30.05.2006., 22:23
rješenje? otkad pijem kontracep. YASMIN, osjetim tek neko malo zatezanje i to je to... svakako preporučujem... :)

e ovo mi zvuči bolje od čepića :mig:

Lilly Liberty
02.06.2006., 08:40
neki psiholozi, naime, tvrde, da bol moze biti i psihosomatskog porijekla, i da moze biti uzrokovana neprihvacanjem svog tijela i zenske uloge, te strahom od odrastanja :mig:

Ja sam upravo ovo htela da spomenem:

to se meni desavalo, nekako dok sam se u pubertetu, kao svaka iskompleksirana cura osecala nepozeljnom i preispitivala svoju privlacnost, imala sam ovih problema ( pogotovo ako jos nemate decka, i osecate da vas niko nece)...od kad sam svesna sebe, i svojih kvaliteta, i voooolim to sto sam zena,( i imam decka) i s ljubavlju pratim kad su mi plodni dani, i kad treba da dobijem, verujte na rec, od neurednog ciklusa stigla sam do potpuno bezbolne, menstruacije, i dobijem je sa greskom od dva dana...ovo nije nikakva laz, ja sam se pomirila sa sobom i sve je prestalo... :top:

Natch
02.06.2006., 09:00
meni je isto ova zadnja prosla gotovo bezbolno, kao ljetni maestral...

Pea
02.06.2006., 21:27
Ja sam upravo ovo htela da spomenem:

to se meni desavalo, nekako dok sam se u pubertetu, kao svaka iskompleksirana cura osecala nepozeljnom i preispitivala svoju privlacnost, imala sam ovih problema ( pogotovo ako jos nemate decka, i osecate da vas niko nece)...od kad sam svesna sebe, i svojih kvaliteta, i voooolim to sto sam zena,( i imam decka) i s ljubavlju pratim kad su mi plodni dani, i kad treba da dobijem, verujte na rec, od neurednog ciklusa stigla sam do potpuno bezbolne, menstruacije, i dobijem je sa greskom od dva dana...ovo nije nikakva laz, ja sam se pomirila sa sobom i sve je prestalo... :top:

meni može bit predivno u životu, mogu mi ruže cvjetat, love is in the air šeme, samopouzdanje mi raste .... i imam ekstra-bolnu menstruaciju. a može biti i obrnuto.

ugl, ne vjerujem baš u to.

a da, zadnja je boljela. ali kratko. :o

Lilly Liberty
05.06.2006., 22:04
meni može bit predivno u životu, mogu mi ruže cvjetat, love is in the air šeme, samopouzdanje mi raste .... i imam ekstra-bolnu menstruaciju. a može biti i obrnuto.

Uopste nije bitno kako ti je u zivotu, vec DA LI PRIHVATAS SEBE KAO ZENU...e to je nesto sasvim drugo... :)

LooneyTune
13.06.2006., 11:41
kakva su vam iskustva sa pilulama Cilest?
ja ih moram pit... zbog toga da se endometrioza vise ne vrati (rijesena operativno)

koliku dozu hormona uopce sadrze....veliku...malu? Koliko utjecu na tezinu, ten...promjene raspolozenja...

thx

Pink Lemon
06.07.2006., 12:34
menstruacije su mi inace normalne, redovne. zna me bolit prvi dan, al mozda je 2x godisnje tako da bi popila neku tabletu. traju max 7 dana, s tim da zadnja 2 dana jako malo krvarim.

a danas, 7. dan i nema naznaka prestanka :eek:
krv je dosta tamnija nego inace, a jucer i danas puna ugrusaka.
i boli me cijelo vrijeme.

a ja se u pon narucila kod ginekologa, jer sam mislila da ce najnajkasnije do sutra bit sve gotovo...:rolleyes:

jel vam se desi nekad da vam menstruacija bude drugacija?

:misli: jednom mi se to vec desilo, ginekolog mi je rekao da je to zbog stresa jer sam vadila umnjake taj mjesec :confused:

Natch
06.07.2006., 18:07
da, meni je zadnja trajala samo tri dana :s :s :s
s tim da nisam vadila umnjake :rofl:

Enchantress
12.07.2006., 19:08
Moram priznati da otkako idem redovno u teretanu i tamo ozbiljno vežbam nisu mi više tako jaki ni bolovi ni predmenstrualne glavobolje. :) Dok sam vežbala kod kuće povremeno, nisam videla nikakva poboljšanja i mislila sam da su glupost priče da pojačana fizička aktivnost pomaže po tom pitanju. No, izgleda da mi je fizička aktivnost bila preslaba. :D Svakako, popijem 2-3 CAFFETIN-a prvog dana, ali nisu to ipak više 'oni' strašni bolovi od ranije. Probajte, možda još nekom pomogne...

Mujsi
18.07.2006., 20:27
menstruacije su mi inace normalne, redovne. zna me bolit prvi dan, al mozda je 2x godisnje tako da bi popila neku tabletu. traju max 7 dana, s tim da zadnja 2 dana jako malo krvarim.

a danas, 7. dan i nema naznaka prestanka :eek:
krv je dosta tamnija nego inace, a jucer i danas puna ugrusaka.
i boli me cijelo vrijeme.

a ja se u pon narucila kod ginekologa, jer sam mislila da ce najnajkasnije do sutra bit sve gotovo...:rolleyes:

jel vam se desi nekad da vam menstruacija bude drugacija?

:misli: jednom mi se to vec desilo, ginekolog mi je rekao da je to zbog stresa jer sam vadila umnjake taj mjesec :confused:

To što imaš još bolove ne zvuči baš dobro. I meni pod stresom zna bit abnormalna mjesečnica, tj. duga ili bolna ili kasnit... Nadam se da ti je do danas prestala?:confused:

Mujsi
18.07.2006., 20:30
Usput i ja preporučam pilule ako imate jako bolne mjesečnice. Ako ne to onda obavezno kod ginekologa koji će vas pregledati i preporučiti što napraviti. Ne valja se zezat sa tim stvarima!

Khan
19.07.2006., 11:38
moja se žena kune u nalgesin 275 mg otkako ga je prvi put probala. ja os obno ne bih znao :zubo:

Ona007
30.07.2006., 10:51
Ja umirem.. ne mogu opisat taj osjecaj kidanja u stomaku.. bol nesnosna.. stvarno poziva na destruktivnost:hebemu: :mikroval:
Nema teorije da mogu izgovorit jednu recenicu a da se ne izderem.. nemam strpljenja za ishta. :mad:
boli..boli ..boli :cry:

alexxx
30.07.2006., 10:53
drogiraj se.

Ona007
30.07.2006., 15:28
Pa istina je da se nekim žemskama ne hvata farba dok imaju menstruaciju. Meni se recimo hvata kao i inače,a frendici niš,s tim da se ja posvjetljujem za puno više nijansi nego ona. Ne znam o čemu to ovisi...

Istina.. Meni kosa bude naranchasta..

Pea
30.07.2006., 16:39
dobila malo prije...

totalno iznenada i neočikavano, a na poslu sam.... i ubija, ne mogu nigdje :mad: :( .... zapela sam tu :cry:

gnjavež
04.08.2006., 00:19
grrrr ja je cekam vec 4 dana, i nikako da pravo pocne(samo nesto lagano curi:( ) sad ce me gnjnavit ostatak lita :(

Angelica
04.08.2006., 16:28
vidim da nitko ne pije moje tabletice:-)

kod mene menstruacija znači grčevi u trbubu, zatvor i povraćanje, al samo prvi dan. kad sam pila kontracepcijske tablete bilo je sve ok, nedavno sam prestala i opet po starom, al barem mi je sad redovita. za grceve pijem trudnicki apaurin 2 mg i super mi je. jednom na mjesec jedna tabletica, jedino kaj mi ga tete u ljekarni ne žele prodati pa šaljem mamu, ona ga uvijek dobije. smiri mi grčeve jako brzo, jedino ne znam kaj da s tim zatvorom radim. :confused:

gnjavež
04.08.2006., 22:24
mene danas samo malo zuljala ledja, tek toliko da znam da je dosla:D

spoznaja-obnova
05.08.2006., 07:49
Snažni menstrualni bolovi.
Što o tome reći u Forumu gdje je riječ o Zdravlju a ne o
medicini.Na fizičkom planu najčešći je uzrok prevelika kiselost
tijela, rekli bi makrobiotičari. No da li je to sve? Kada bi bilo
tako bilo bi dovoljno učiniti promjene u prehrani.
Ako se pak prihvati da je tijelo sačinjeno od Uma; da svaki organ
savršeno ZNA kakva mu je funkcija u održanju svoje cjelovitosti,
održanju tijela kao cjeline; uloga u održanju ljudske vrste, otvaraju
se nove mogučnosti ozdravljanja. Svako osobno svijesno odbijanje
iskonske uluge svog spola, agresivan čin prema svojoj vlastitoj
ženskoj prirodi pa i nesvjesno zanemarivanje svoje spolnosti koje
potiće od memorija koje su utjelovljene u vama zbog loših
iskustva vaše majke u odnosu na svoju ulogu žene i majke, mogu
uzrokovati bolne reakcije upravo u trenutku koji vas podsjeća
na vašu žensku bit.
Postoji li terapija? Svakako i to vrlo efikasna. Potrebna je volja i
predanost upravo toj zatomljenoj ili neotkrivenoj istini s kojom se
sada i Vi Darin bezuspješno borite u svojoj boli.

Natch
05.08.2006., 09:26
nekoliko je razloga zbog kojih moze boljeti.
ako iskljucimo upale (ipak idemo redovno ginekologu) i zavaljenu matericu, te miome i ciste,
uglavnom nas boli zbog grceva.
dio problema moze se regulirati prehranom u pmsu (kombinacija kalcija i magnezija, te b-vitamina, smanjen unos soli, prirodni diuretici).
grcevi se mogu smanjiti i prirodnim sredstvima (razni cajevi, tipa kamilica, menta itd, masaza). naravno, jako pomaze i redovno bavljenje sportom, te seksom.
ipak, nakon isprobanog svega i svacega, meni najbolje pomazu voltaren cepici (za odrasle) :s :s :s, koje treba primijeniti kod prve naznake grceva.
osim sto eliminiraju bol, reguliraju grceve i znatno smiruju i skracuju krvarenje.

micamacazg
05.08.2006., 15:36
Pozdrav svima. Koristim yasmine tablete prvi puta. Normalno sam ih počela uzimati od prvog dana, sve kako piše u uputstvima. Međutim, par dana nakon što mi je završila menstruacija, pojavilo mi se svakodnevno krvarenje i svrbež. Od ostalih simptoma pojavio se pojačani apetit i depresija.Da li da ih nastavim piti ili da prekinem? Još mi je ostalo 6 tableta. :confused: Hvala na odgovorima

Tigrica
05.08.2006., 23:09
Pozdrav svima. Koristim yasmine tablete prvi puta. Normalno sam ih počela uzimati od prvog dana, sve kako piše u uputstvima. Međutim, par dana nakon što mi je završila menstruacija, pojavilo mi se svakodnevno krvarenje i svrbež. Od ostalih simptoma pojavio se pojačani apetit i depresija.Da li da ih nastavim piti ili da prekinem? Još mi je ostalo 6 tableta. :confused: Hvala na odgovorima

to ce ti reci tvoj ginekolog

cosmicmama158
07.08.2006., 15:46
cure ajmo se vratiti na temu...

ima raznih preparata koji mogu smanjiti i simptome PMSa i same menstruacije.

ja sam zadnjih par mjeseci uzimala od twinlaba PMS support, i dosta mi je pomoga, jedino sam skuzila da mi je 2 tablete na dan malo previse (da me "puca") pa uzimam 1/2 odnosno dva puta po 1/2 tablete dnevno, 10-15 dana prije menga i za vreme menge, onda mala pauza.
dobro je, ali nije bed.

ima od twinlaba isto jedna super stvar navodno ali nisam probala, koja sprecava jaka krvarenja (ima nekaj veze s borom, to je od nekakve smole nekog bora ili tak nekaj ne znam naziv...).

osobno razmisljam da uzmem mozda "zelenu magmu za zene" vidjeti web: http://www.biovega.hr/default.aspx?tabID=131
ne volim reklame tu, ali mislim da svima moze pomoci vise nego odmoci.

sretno cure!!

Urica
09.08.2006., 10:45
I ja imam bolne menstruacije, od 14 godine, znači 12 godina svaki mjesec sam pod tabletama. Probala sam sa hiljadu nekih tableta na biljnoj bazi, i to je smiješno...ništa mi nije pomoglo, samo bih morala još piti i ove druge uz njih pa onda pun želudac tableta.

Sada sam na plivadonima koji mi najbrže djeluju. Bolovi menstrualni traju dva dana menstruacije i u ta dva dana popijem od 5-8 tableta :eek: :eek: , a da me bolovi ne bi ubili ujutro kada idem na posao, lijepo navijem sat da me probudi oko 4 ujutro popijem tabletu i nemam bolove. Ukoliko tabletu ne popijem odmah nego cekam da bolovi prodju sami od sebe uradim samo goru stvar. Onda se dovedem do granice uzasnog bola, i dok jos tableta pocne dijelovati....godina...

Bolove imam i dan-dva prije menstruacije, ali tada ne smijem piti nikakve tablete, jer onda nekako odgodim menstruaciju:confused: :confused:

Od tableta sam probala Avafortan, Buskopan, baralgin, Bonifern, brufen, Spasmex, Analgin, Kofan, kafetin, Kofadon, PPanadol........I na kraju sam došla do Voltarena Rapid...
Uglavnom obzirom, da je voltaren jak odlučila sam preći na Voltaren čepiće za odrasle koji su super djelovali koristila sam tri dnevno, jer su bolovi neizdrzivi, ali nakon kojih sam imala problema sa krvarenjima.
Pojma nemam kako, ali iako se cepici stavljaju u analni otvor, meni su oslabili vaginalni kapilari i pri najmanjem trenju bih krvarila:eek: :eek: Odnos sa suprugom je bio nemoguć. A dok smo došli do otkrića kada se to dešava, trajalo je godinu dana.

I onda sam presla na plivadone, i opet je trebalo oko 3 mjeseca valjda da se sve to smiri uz uporebu vaginaleta od kantariona, i cuvanja od odnosa :(

I onda kreten, sam prije mjesec dana imala bolove, a nisam imala tablete uz sebe, i stavim POLA cepica. nakon menstruacije sam prokrvarila za vrijeme odnosa. Uzas zivi.
Zato vas sve molim da pazite, i ukoliko neko ima problema slicnih ovima neka pazi koje tablete uzima. Doduse, mozda ima, odnosno sigurno ima uticaja i to sto sam ja na tim tabletama bila oko godinu i pol dana kada se javilo krvarenje, a i koristila sam 3 dnevno. Znaci u dva dana, a nekada i tri dana po 3 tablete to je paket citav

Laloo
12.08.2006., 22:03
Možda stavljam ovaj post na krivo mjesto, ali kako se moji problemi posebno pojačavaju i tijekom menstruacije ponovit ću svoje probleme i molim za neki savjet ako ga tko ima!?
Imam 24 godine (nemam djece), a posljednjih 5 godina nisam u mogućnosti normalno funkcionirati i živjeti zbog stravično jakih bolova u području zdjelice. Najkraće govoreći, prošla sam bezbrojne ginekološke, urološke i fizijatrijske preglede i terapije, a svima je jedinstveno da nitko sa sigurnošću nije znao reći o čemu se zapravo radi (navodili su upale jajnika, mjehura, priraslice, bakterijske upale, itd.), ali su u pravilu nalazi uredni kako to doktori kažu. Čak sam na sugestiju doktora prošla i homeopatske terapije i akupunkturu, isto bez rezultata. Bolovi u području zdjelice se javljaju iznenada, bez nekog pravila, u bilo koje doba dana i mjeseca, bez obzira na fizičku aktivnost ili mirovanje (često me probude iz sna). Bolovi su probadajući kao da me netko reže od trtične kosti prema stidnoj kosti i jajnicima (nije uvijek jednako). Takvo intenzivno probadanje se može pojaviti jednom ili par puta u nekoliko sekundi nekoliko puta dnevno (takav mi je skoro svaki dan), a u težim fazama tijekom mjeseca probadanja traju u napadima od nekoliko sati i tako kroz nekoliko dana. Generalno govoreći, jedino je sigurno da se bolovi javljaju i u vrijeme menstruacije kada su češći i traju duže nego kada se javljaju izvan menstrualnog ciklusa. Intenzitet boli je toliko jak da ne mogu u tim trenucima hodati ili se uopće pomicati, osim što se grčim u bolovima. U okviru raznih terapija pila sam (i sada pijem) kontracepcijske pilule i razne pilule protiv bolova, ali bez apsolutno ikakvog poboljšanja i smanjenja bolova. Dapače, uslijed stalnih bolova, bojim se izaći iz stana i ne mogu se više psihički nositi sa time. Povrh svega, osjećam bolove i prilikom spolnog odnosa.
Pišem ovo jer su svi napori da normalnim načinom (odlasci doktorima, savjeti, terapije) riješim bolove bili bez rezultata i ne znam kako dalje živjeti ovako. Molim ako ima neko neki savjet ili slično iskustvo da napiše nešto.
Vidim da su neki na forumu spominjali i endometriozu pa bih molila da neko podijeli iskustvo sa tim problemom.

Natch
13.08.2006., 17:15
Bolovi su probadajući kao da me netko reže od trtične kosti prema stidnoj kosti i jajnicima (nije uvijek jednako). Takvo intenzivno probadanje se može pojaviti jednom ili par puta u nekoliko sekundi nekoliko puta dnevno (takav mi je skoro svaki dan), a u težim fazama tijekom mjeseca probadanja traju u napadima od nekoliko sati i tako kroz nekoliko dana. Generalno govoreći, jedino je sigurno da se bolovi javljaju i u vrijeme menstruacije kada su češći i traju duže nego kada se javljaju izvan menstrualnog ciklusa. Intenzitet boli je toliko jak da ne mogu u tim trenucima hodati ili se uopće pomicati, osim što se grčim u bolovima.
ja sam sklonija pretpostavci da ti nesto pritisce neki zivac, i da te to boli.
vjerojatno se radi o cisti, koja se nezgodno smjestila, a mozda imas i neke druge dobrocudne priraslice, koje bi se svakako trebale vidjeti na ultrazvuku, pa ti savjetujem da sto prije napravis isti.

Natch
13.08.2006., 17:17
I ja imam bolne menstruacije, od 14 godine, znači 12 godina svaki mjesec Uglavnom obzirom, da je voltaren jak odlučila sam preći na Voltaren čepiće za odrasle koji su super djelovali koristila sam tri dnevno, jer su bolovi neizdrzivi, ali nakon kojih sam imala problema sa krvarenjima.
Pojma nemam kako, ali iako se cepici stavljaju u analni otvor, meni su oslabili vaginalni kapilari i pri najmanjem trenju bih krvarila:eek: :eek: Odnos sa suprugom je bio nemoguć. A dok smo došli do otkrića kada se to dešava, trajalo je godinu dana.
[/B]
nadam se da je ovo neka zajebancija.
pozivam nekog strucnog (kemik) da procijeni je li moguce da vaginalni kapilari oslabe od voltarena:rolleyes:

Urica
14.08.2006., 07:24
nadam se da je ovo neka zajebancija.
pozivam nekog strucnog (kemik) da procijeni je li moguce da vaginalni kapilari oslabe od voltarena:rolleyes:

Nije zajebancija.
Ali jednostavno se to desavalo. Na gin. pregledima je sve bilo u redu, ali je bilo to jedno mjesto gdje je konstantno pucao kapilar. Gin. , a promjenila sam ih ni sama ne znam koliko, jednostavno nije znao sta bi moglo biti. Dok nismo uvidjeli da jedino sto koristim konstantno (i to kutiju za dva-tri dana svaki mjesec, vise godina) su Voltaren čepići. Nakon što sam prestala sa njima koristila sam vaginalete od kantarionovog ulja da bi se kao malo ti kapilari obnovili i apstinirali smo od sexa. Sve je bilo ok.

Ali prošli mjesec sam stavila POLA VOLTAREN ČEPIĆA, jer nisam imala lijekove pri ruci--> nakon menstruacije sam krvarila prilikom odnosa.
Napominjem, da su se krvarenja uvije dešavala samo prilikom odnosa. Valjda trenje, a kapilari oslabljani.

Natch
14.08.2006., 09:47
Nije zajebancija.
Ali jednostavno se to desavalo. Na gin. pregledima je sve bilo u redu, ali je bilo to jedno mjesto gdje je konstantno pucao kapilar. Gin. , a promjenila sam ih ni sama ne znam koliko, jednostavno nije znao sta bi moglo biti. Dok nismo uvidjeli da jedino sto koristim konstantno (i to kutiju za dva-tri dana svaki mjesec, vise godina) su Voltaren čepići. Nakon što sam prestala sa njima koristila sam vaginalete od kantarionovog ulja da bi se kao malo ti kapilari obnovili i apstinirali smo od sexa. Sve je bilo ok.

Ali prošli mjesec sam stavila POLA VOLTAREN ČEPIĆA, jer nisam imala lijekove pri ruci--> nakon menstruacije sam krvarila prilikom odnosa.
Napominjem, da su se krvarenja uvije dešavala samo prilikom odnosa. Valjda trenje, a kapilari oslabljani.
ma gle, vjerujem ja tebi, samo sto ti cepici nemaju veze s vaginalnim kapilarama.
krvaris jer si suha, ili imas neku ranicu, kuzis, ne zato sto stavljas cepice u guzu.

Urica
14.08.2006., 11:24
ma gle, vjerujem ja tebi, samo sto ti cepici nemaju veze s vaginalnim kapilarama.
krvaris jer si suha, ili imas neku ranicu, kuzis, ne zato sto stavljas cepice u guzu.

kada bi sve tako jednostavno bilo...
ranica nikakva nije nadjena, suha nisam, cak se i na to mislilo, nakon par mjeseci pauze od seksa (kada se mislilo da je ranica, a na čepiće se nije ni pomišljalo da je od njih možda nešto) prilikom odnosa koristili smo gel za vlaženje. Opet sam prokrvarila. I pored pauze da ako postoji nešto zaraste, pored gela za vlaženje i nježnog vođenja ljubavi i položaja gdje najmanje prodire u mene...opet isto.

Da li su kapilari oslabili od čepića, ili su to neki neželjeni efekti, ali definitivno je samo do njih.
jer kao što sam napisala već, nedavno kada sam ih stavila i to samo pola čepića ja sam prokrvarila.

Najlakše je reći da nije, i ja bih volila da nije od njih i da sam našla neki drugi bezazleni razlog, i da ih sada kada imam mengu mogu koristiti, a ne da se previjam 3 dana od bolova.

Ma nije bitno, samo sam htjela reći, ukoliko neko ima sličnih problema, a koristi čepiće, neka obrati pažnju. Ipak sam ih ja puno koristila i digo vremena.

Natch
14.08.2006., 11:29
ne znam, al cini mi se da ti je to na psihickoj bazi.
meni, s druge strane, voltaren cepici JEDINi mogu smiriti grceve i krvarenje (menstrualno).

andreina
19.08.2006., 13:09
i mene su od samog početka menstruacije bolovi rasturali-povraćanje,temperatura,grčevi,obilno krvarenje,vrtoglavica......ma užas!
i onda sma prije kojih 3 mj počela pit kontracepcijske pilule i da pokucnem u drvo-od bolova ni b.uopće ni ne osjetim da imam menstruaciju,nemam bolova,normalno funkcioniram,redovito mi dolazi,jako malo krvarim.
preporuka cure.:top:

ljubica1
21.08.2006., 20:54
refleksna masaža stopala,smanjuje bol i izuzetno ugodna metoda.Osim toga možeš koristiti i homeopatiju a ima i prirodni regulator ikan.Sretno.

Tigrica
21.08.2006., 22:27
refleksna masaža stopala,smanjuje bol i izuzetno ugodna metoda.Osim toga možeš koristiti i homeopatiju a ima i prirodni regulator ikan.Sretno.

pa kad si vec spomenula tu masazu stopala, mozes li kratko opisati koji dio stopala se masira i na koji nacin?

patuljica
24.08.2006., 13:33
ja sam imala odurne bolove u srednjoj,i sve su dulje trajali kako sam pila sve vise tableta za bol.na kraju sam bila 5dana neprestano nadrogirana tabletama,od jutra do mraka.
smanjili su se na sasvim podnosljivu razinu kad sam prestala mrziti svoje reproduktivne organe i cinjenicu da sam zensko.
sad me boli jace kad sam u jako stresnom razdoblju,kad sam jako hepi sve je u redu,jedva da ista boli.
ovo pretpostavljam nije nikom korisno,ali imala sam potrebu napisat:)

patuljica
24.08.2006., 13:37
e da,moram reklamirat, toplo preporucam knjigu Zensko tijelo,zenska mudrost, autorica dr.Northrup.
zena se bavi klasicnom i alternativnom ginekologijom i u knjizi su najcesci gin problemi,tumacenja i moguce terapije

ANUŠKA
28.08.2006., 20:44
Ja sam svih tih muka riješila kad sam rodila.
Ko rukom odneseno! Dotad nisam mogla zamisliti mengu bez analgina ,a sad samo ponekad osjetim blago stezanje u donjem dijelu leđa ili u trbuhu. Jedino mi je sad triput obilnija nego prije. I druge cure su mi rekle isto. Dakle - nade ima ( bar za neke od vas).
Pozdrav!

DeviantCat
27.09.2006., 23:33
poludicu.
svasta sam probala, i jedino sta mi iole pomaze da ne ispovratim dusu u wece skoljku su ketonali i knavoni, sta i nije najsretnije rijesenje.

IMO vecina toga se dogadja u glavi
meni kad dodju bolovi, pocnem sa skretanjem misli na nesto drugo
nisam za kljukanje tabletama, to je privremeno al ne konacno rjesenje

Pea
01.10.2006., 01:06
e da, dobila sad pa se sjetila jednog incidenta prije 30 dana... nikad me nije tkao boljelo u životu. valjda i stres, neispavanost, činjenica da mi je kansila... uglavnom, na sred madridske željeznice se srušila na pod, otkazale mi noge, nisam više bila pri sebi... grozno....

sad popila lijepo forte, zlu ne trebalo :trk:

diki
01.10.2006., 10:10
ja sam imala odurne bolove u srednjoj,i sve su dulje trajali kako sam pila sve vise tableta za bol.na kraju sam bila 5dana neprestano nadrogirana tabletama,od jutra do mraka.
smanjili su se na sasvim podnosljivu razinu kad sam prestala mrziti svoje reproduktivne organe i cinjenicu da sam zensko.
sad me boli jace kad sam u jako stresnom razdoblju,kad sam jako hepi sve je u redu,jedva da ista boli.
ovo pretpostavljam nije nikom korisno,ali imala sam potrebu napisat:)

Svaka čast, Patuljice, što si tako iskrena :kiss:
Eh, kad se sjetim svoje srednje i bolova, a tek kriza identiteta...:rolleyes:
Ja sam jučer dobila i nije me apsolutno ništa bolilo, a u zadnje vrijeme sam puno radila na sebi, rješavam se svih nepotrebnih negativnosti, vježbam vježbe koje su dobre i za tijelo i za duh ( Tibetanske vježbe :D ) i sl. Ali, naravno, uspila sam se ipak naživcirati pa nisam mogla zaspati od nervoze do 5 ujutro i onda su se, naravno, zbog moje frustriranosti, pojavili nesnošljivi bolovi :mama: .

Bilo kako bilo, normalno je da u početku ( tijekom osnovne škole, srednje i eventualno fakulteta ) menstruacije budu bolne, ima tu ponešto i u psihi ( formiranje žene kao osobe ), ali i u fizici ( formiranje našeg tijela ). Znam cure kojima su kontracepcijske pilule stvarno pomogle po tom pitanju. :)

Doria22
01.10.2006., 14:46
Pa evo i da vas ja utjesim i kazem vam da niste jedine sa tim jakim bolovima...ja sam u srednjoj imala grozne grceve i svaki mjesec su me vozili na hitnu da primam infuziju radi opustanja i umirivanja ili bi primila injekciju pa bi me to totalno umrtvilo i uspavalo...

Onda sam otisla malo boljoj ginekologici koja mi je savjetovala ketonal tablete i otada mi je relativno ok,ali sam u 8mj imala tako jake bolove da ni ketonal nije pomagao i vodili su me opet na hitnu i cak je doktorica od tog mog previjanja mislila da imam neku cistu,sva sreca sve je bilo ok ali sam sada opet u strahu da mi se takvo nesto ne bi ponovilo jer znate i same kako je to

diki
01.10.2006., 14:55
ali sam sada opet u strahu da mi se takvo nesto ne bi ponovilo jer znate i same kako je to

Joooj, znam.Inače, kad imam bolove, sve riješim jednim voltarenom i za pola sata sam k'o nova, ali jednom sam imala takav grozan grč maternice da nisam mogla hodati, mislila sam da ću umrijeti dok me nisu odvezli na hitnu i dali injekciju. Mene je strah da se tako nešto ne ponovi :(

Doria22
01.10.2006., 15:14
Diki onda znas o cemu pricam..i ja sada imam taj strah ivjerojatno treba proc par mj da se malo opustim i vidim da se nece to sada dogadjat svaki mjesec.Inace meni se od voltarena povraca i pijem samo ketonal ali i to samo u slucaju kada imam osjecaj da ce me opasno pocet bolit.

buba6
02.10.2006., 09:51
drage cure,
već više od 15 godina se borim s menstrualnim bolovima, srećom samo prvi dan menstruacije. istina jest da psiha može dosta utjecati, ali poludim kad mi netko, dok gledam kako mi se trbuh diže i spušta od superbolnih grčeva, kaže da si to umišljam zbog svog 'neprihvaćanja ženskosti'. 30 mi je godina, žena sam i sretna što to jesam, ali ovaj vrag boli li boli.
čitam što sve pijete, pa bih vam preporučila i svoj spas: knavon retard (ili ketonal, ali knavon retard se može dobiti na recept). pije se svakih 12 sati po jedna, a razlika u odnosu na knavon/ketonal forte je u djelovanju - retard oblici lijekova u roku 30 minuta dosežu maksimum svog efetkta i drže ga sljedećih 12 sati, za razliku od forte koji prima sve jače i jače, pa nakon vrhunca počne polako popuštati.
voltaren je, koliko se u zadnje vrijeme čuje, štetan, pa se možda najbolje raspitati kod liječnika. osobno mi nije pomagao, samo bi mi skratio krvarenje, i to drastično.
eto, ako kome pomogne... sretno!

diki
02.10.2006., 10:30
Da, sestra od mog dečka ima grozne bolove i pije ketonal, nije baš da joj nešto pomogne, ali od svih tableta, najviše joj umanji bol. Opet kažem, samo sam jednom imala grč ( ali dovoljno da ga zapamtim za cijeli život ). Inače, samo mi je jedan dan bolan, nekad prvi, nekad drugi i bolovi se pojave iznenada tak da ja popijem prvo što mi je pri ruci, a da je protiv bolova. Al dobro, hvala Bogu pa bolovi nisu tako jaki da mi obična tableta ne može pomoći. Imala sam priliku vidjeti sestru od mog dečka koliko je plakala i vrištala, bila je blijeda ko zid, a pila je tablete protiv bolova. Stvarno, ne znam zašto neke boli, a neke ne.

tough_cookie
02.10.2006., 19:12
Svaka čast, Patuljice, što si tako iskrena :kiss:
Eh, kad se sjetim svoje srednje i bolova, a tek kriza identiteta...:rolleyes:
Ja sam jučer dobila i nije me apsolutno ništa bolilo, a u zadnje vrijeme sam puno radila na sebi, rješavam se svih nepotrebnih negativnosti, vježbam vježbe koje su dobre i za tijelo i za duh ( Tibetanske vježbe :D ) i sl. Ali, naravno, uspila sam se ipak naživcirati pa nisam mogla zaspati od nervoze do 5 ujutro i onda su se, naravno, zbog moje frustriranosti, pojavili nesnošljivi bolovi :mama: .

Bilo kako bilo, normalno je da u početku ( tijekom osnovne škole, srednje i eventualno fakulteta ) menstruacije budu bolne, ima tu ponešto i u psihi ( formiranje žene kao osobe ), ali i u fizici ( formiranje našeg tijela ). Znam cure kojima su kontracepcijske pilule stvarno pomogle po tom pitanju. :)

i tebi pomazu tibetanci? ;) :s :top:

tough_cookie
02.10.2006., 19:13
Pa evo i da vas ja utjesim i kazem vam da niste jedine sa tim jakim bolovima...ja sam u srednjoj imala grozne grceve i svaki mjesec su me vozili na hitnu da primam infuziju radi opustanja i umirivanja ili bi primila injekciju pa bi me to totalno umrtvilo i uspavalo...

Onda sam otisla malo boljoj ginekologici koja mi je savjetovala ketonal tablete i otada mi je relativno ok,ali sam u 8mj imala tako jake bolove da ni ketonal nije pomagao i vodili su me opet na hitnu i cak je doktorica od tog mog previjanja mislila da imam neku cistu,sva sreca sve je bilo ok ali sam sada opet u strahu da mi se takvo nesto ne bi ponovilo jer znate i same kako je to

i ja pijem ketonal vec godinama, jedino retard pomaze, i cak mi ne drzi 12 sati koliko bi trebalo proci izmedju dvije tablete. al mi svi kazu da je ketonal jako stetan za bubrege i jetru. :tuzni:

diki
02.10.2006., 19:19
i tebi pomazu tibetanci? ;) :s :top:

Da, otkad radim te vježbe puno se bolje osjećam, jednostavno sam u stanju osjetiti što nije u redu i poraditi na tome. Sad 3 dana ne vježbam jer imam mengu pa ne znam jel se smije ili ne ( znaš li ti? ), ali inače svaki dan vježbam i super mi je. Ispočetka se nisam dobro osjećala zbog naglog protoka energije, ali sad mi je super. Inače sam i reikistica ( samo s 1. stupnjem ) tak da si i tako mogu pomoći. :D

Doria22
03.10.2006., 07:59
i ja pijem ketonal vec godinama, jedino retard pomaze, i cak mi ne drzi 12 sati koliko bi trebalo proci izmedju dvije tablete. al mi svi kazu da je ketonal jako stetan za bubrege i jetru. :tuzni:

Da zato cu ici opet ginekologinji da mi da neke nove tablete,iako bi najradje da nemoram nista pit ali eto kada nemogu izdrzati te bolove...a nisam uvjek u mogucnosti taj prvi dan lezati doma i mirovat.

buba6
03.10.2006., 08:09

koliko znam, dosta je težak za želudac jedino, zato se pije s mlijekom i nikada natašte. neke skupine bolesnika ga inače moraju piti kontinuirano (neki reumatski bolesnici, recimo), tako da bi vjerojatno bio zabranjen da je toliko štetan. da se razumijemo, svaki lijek, a osobito lijek protiv bolova, vrlo je zahtjevan za jetru i bubrege, i ako su nekome ti organi oštećeni ili preosjetljivi, mora jako paziti. e sad, ne znam kako tebi, meni su bolovi jedan dan mjesečno, pa računam da mi od te dvije tablete u mjesecu neće biti ništa... bar se nadam ;)

ma, bojim se da je za te organe puno štetniji subotnji izlazak - alkohol doslovno uništava stanice jetre, čak i mozga, onako fino, mic po mic...
nema nam druge nego pod hitno roditi. trudnoća sredi eventualne policistične jajnike, učini maternicu elastičnijom... jedva čekam ;)

Doria22
03.10.2006., 13:27
koliko znam, dosta je težak za želudac jedino, zato se pije s mlijekom i nikada natašte. neke skupine bolesnika ga inače moraju piti kontinuirano (neki reumatski bolesnici, recimo), tako da bi vjerojatno bio zabranjen da je toliko štetan. da se razumijemo, svaki lijek, a osobito lijek protiv bolova, vrlo je zahtjevan za jetru i bubrege, i ako su nekome ti organi oštećeni ili preosjetljivi, mora jako paziti. e sad, ne znam kako tebi, meni su bolovi jedan dan mjesečno, pa računam da mi od te dvije tablete u mjesecu neće biti ništa... bar se nadam ;)

ma, bojim se da je za te organe puno štetniji subotnji izlazak - alkohol doslovno uništava stanice jetre, čak i mozga, onako fino, mic po mic...
nema nam druge nego pod hitno roditi. trudnoća sredi eventualne policistične jajnike, učini maternicu elastičnijom... jedva čekam ;)

Hm opet sve ovisi od osobe do osobe npr moja mama je uz te jake bolove poslije poroda dobila i menstrualnu migrenu i sada joj se nekada potrefi da 3 dana nemoze stajat na nogama od bolova,vodimo je da primi injekciju ,pa doma povraca nemoze doc k sebi koji dan...treba joj sve biti zamraceno i vjeruj mi na prstima hodamo kada joj je takvo stanje.

AS meni je ginekologinja rekla da porod moze rijesit stvar a i nemora tako da... :misli:

chiquita
05.10.2006., 09:34
:moli: cure moje, jel zna netko od vas što može biti uzrok prijevremene menstruacije?
danas sam opet dobila mengu a zadnja mi je bila 20.9.
inače imam redovite menstruacije i nikad mi se nije desilo da preskočim jednu ili da imam krvarenje prije nego što treba.
help anyone

Pea
05.10.2006., 09:40
:moli: cure moje, jel zna netko od vas što može biti uzrok prijevremene menstruacije?
danas sam opet dobila mengu a zadnja mi je bila 20.9.
inače imam redovite menstruacije i nikad mi se nije desilo da preskočim jednu ili da imam krvarenje prije nego što treba.
help anyone

pa ako ti je inace redovita, onda ne bih znala, ali meni se to zna desit, i nazalost, nije mi to nista cudno...

chiquita
05.10.2006., 09:43
zašto nažalost?

chiquita
05.10.2006., 10:13
hvala na odgovoru.

Pea
05.10.2006., 14:03
mislim da ti nije moj odgovor baš previše pomogao :D

nažalost, jer to značid a je mogu uvijek i svugdje očekivati, iako najčešće dođe u periodu od nekih 20 pa do 40 dana :D

Doria22
06.10.2006., 07:09
znate sta,upravo jutros sam dobila,i bolovi su me probudili pa sam isla jest nesto nasilu iako mi je dolazilo da povratim i to sve samo da mogu popit tabletu,nema mi nista gore od toga kada mi dodje rano ujutro i kada ja moram ici jest da bi mi tableta kada ju popijem djelovala a nemogu ni lezat od bolova a kamoli trpat u sebe nesto.....hvala bogu sada sam ok...

E cure jedan savjet.... ketonal nikad nemojte piti na prazan zeludac jer moze proizvest kontraefekt,meni je pred koji mj doslo tako lose u noci i ja sam na prazan zeludac popila od straha jer vise nisam znala sta da radim,samo me jos vise zgrcilo i pocela sam se trest i nisam sebi dosla DOK MI GOD NISU INFUZIJU DALI.Zato koliko god da se preplasite,radje odite na hitnu primit injekciju ili infuziju nego na prazan zeludac pit ketonal.

Cobalt Chick
07.10.2006., 19:49
Hy:)
Od svoje 15 godinice pesavijam se od bolova vezanih uz mengu.U početku su mi pomagali blargini,aspirini i takve neke lakše tabletice. No s vremenom bolovi su postajali sve jači i kompliciraniji, onak kao trudovi.(iako nisam rodila,znam kak izgledaju,zdravstvenjak sam.:D ).
E onda su nam na satu ginekologije naši profesori rekli da neka probamo s ketonalima ili voltarenima.Hvala im na tome:s
Nakon toga bolovi su bili totalno izdržljivi. No što sam starija počeli su se ponovno intenzivirati.Sad imam 31 i moram priznati da sam se već izvježbala što se toga tiče.Prije nego trebam dobit mengu popijem knavon forte, i obavezno 2-3 dana popijem svaku večer prije spavanja.Naravno,najjača me bol čopi u najdubljem snu a onda :mad: :E ...
I tako sad mi je puno lakše. Nema više nesvjestice,nesnosnih bolova,bljuvanja, proljeva. Pomaže mi samo knavon forte a uz njega si popijem i peptoran ili pocuclam gastal da si ne poništim želudac.:top:

phoenix76
11.10.2006., 09:42
Dakle, slična stvar...bolovi su se s godinama pogoršavali, pa je pomagalo pijenje Ibuprofena (jer malo lakše sjeda na želudac jer imam gadni refluks). Pila jedno vrijeme i Spasmexe protiv grčeva, no od njih mi je počelo lupati srce, pa sam i to prestala. A i nisu bili bolji od Ibuprofena. Stalno su mi govorili da to nije ništa, da trudovi bole 100 puta više i da će mi poslije poroda biti bolje. Rodila prije 8 mjeseci.Za usporedbu, menstrualni bolovi su poput srednje jakih trudova (barem moji), a nisu ništa prestali nakon poroda, tako da je to za mene mit! Možda je nekom bolje... Hormonske tbl. su pomogle mojoj frendici, no ja ih ne mogu piti zbog nekoh kvrga u dojkama, a i nisam neki pobornik hormona. Tjelesna aktivnost pomaže, znači kad te baš uhvati i kad ti stvarno nije do ničega, ako ikako možeš, trebalo bi u šetnju. Meni to uspjelo samo jednom jer me uglavnom bude iz sna bolovi. Zato ostajem pri Ibuprofenu...

darkNess(ie)
12.10.2006., 20:26
eto...vidim da je ova tema zajednička skoro svim ženama...pa da i ja nešto napišem... od silnih bolova koje sam pretrpila..mislila da sam da ću krepati... onda sam otkrila da je voltaren rapid spas..ali više ga nemogu piti jer mi se povraća od njega i nije mi dobro.... pijem uglavnom knavon forte, ali o on prestaje pomagati... već sam mislila odustati od tih lijekova..jer kolko mi pomognu..isto toliko..ili čak više...mi štete... a lijekove na biljnoj bazi i čajeve se mora uzimati dosta dugo da bi postigli rezultat...al naravno to se ljudima baš neda, nego je lakše uzeti tablete...ali više ih nemogu smisliti... jel zna netko neki biljni čaj ili tako nešto za ublažavanje bolova? hvala

Cobalt Chick
12.10.2006., 23:21
Ma probala sam sva čuda.Od čajeva preko alternative pa sve do one "fore"da se moram cijenit kao žena.Niš nije pomoglo!:mad: (a cijenila sam se i to jaaaako!). :cerek: Jedino kaj mi je znalo biti malo lakše po ljeti i ak sam se sunčala u solariju(što ima logike jer se od topline prošire krvne žile). No nakon svega ipak mi samo pomogne knavon forte i dosta utopljavanja, čak i sa termoforom. Manje boli.:top:

Natch
12.10.2006., 23:23
mene manje boli kad se cijenim kao zena :top:

Doria22
13.10.2006., 14:07
eto...vidim da je ova tema zajednička skoro svim ženama...pa da i ja nešto napišem... od silnih bolova koje sam pretrpila..mislila da sam da ću krepati... onda sam otkrila da je voltaren rapid spas..ali više ga nemogu piti jer mi se povraća od njega i nije mi dobro.... pijem uglavnom knavon forte, ali o on prestaje pomagati... već sam mislila odustati od tih lijekova..jer kolko mi pomognu..isto toliko..ili čak više...mi štete... a lijekove na biljnoj bazi i čajeve se mora uzimati dosta dugo da bi postigli rezultat...al naravno to se ljudima baš neda, nego je lakše uzeti tablete...ali više ih nemogu smisliti... jel zna netko neki biljni čaj ili tako nešto za ublažavanje bolova? hvala

I mene to jako zanima pa ako neko zna nek viceee :s

tinah
13.10.2006., 17:51
poludicu.

I ja sam imala grozne, nezamislive. Prvi dan nisam nikad uspjela se dići iz kreveta. A ketonali retard (150mg) su mi bili bonboni! Bila sam i na inekcijama!
Uzimala sam Stediril, a sada Yasmin, što mi je skratilo dane ali ne i bolove.
Zadnji ketonal sam uzela nakon 2 mjeseca plesanja trbušnog plesa!
Od kada plešem ni ne osjetim prvi dan da sam dobila.
Da li sam čudo (kako kaže moj gin.) ili ne, ali toplo preporučam da probaš!
Navodno da isti ućinak može napraviti aerobic i drugi plesovi, ali trbušnim plesom najviše opuštaš mišiće trbuha.

Doria22
14.10.2006., 07:47
I ja sam imala grozne, nezamislive. Prvi dan nisam nikad uspjela se dići iz kreveta. A ketonali retard (150mg) su mi bili bonboni! Bila sam i na inekcijama!
Uzimala sam Stediril, a sada Yasmin, što mi je skratilo dane ali ne i bolove.
Zadnji ketonal sam uzela nakon 2 mjeseca plesanja trbušnog plesa!
Od kada plešem ni ne osjetim prvi dan da sam dobila.
Da li sam čudo (kako kaže moj gin.) ili ne, ali toplo preporučam da probaš!
Navodno da isti ućinak može napraviti aerobic i drugi plesovi, ali trbušnim plesom najviše opuštaš mišiće trbuha.

Ja idem na pilates,javit cu funkcionira li i to...mozda je stvarno stvar u vjezbanju,kretanju :)

illusions
16.10.2006., 09:05
može malo ot pitanje? nebi otvarao novi topic, ovako -- cura mi je prije par tjedana dobila upalu jajnika i sad mene zanima, neboli ju više jako, koliko dugo to može trajati, može li proći upala bez lječenja, jel se smije imati spolni odnos (ako ju neboli)?

još jednom se ispričavam za OT

Natch
16.10.2006., 09:42
može malo ot pitanje? nebi otvarao novi topic, ovako -- cura mi je prije par tjedana dobila upalu jajnika i sad mene zanima, neboli ju više jako, koliko dugo to može trajati, može li proći upala bez lječenja, jel se smije imati spolni odnos (ako ju neboli)?

još jednom se ispričavam za OT
mislim da bi o tome trebao odluciti ginekolog.
i nemojte se s tim igrati.
ponekad upale jajnika uzrokuju bakterije koje kao posljedicu imaju trajnu neplodnost, ako se bolest ne lijeci, kod OBA partnera.

darkNess(ie)
16.10.2006., 19:07
e...ja sam jučer dobila i jutros se probudila u bolovima...a to mi je najgore.. kad me bol probudi..i cijeli dan sam morala biti u gradu..umirala sam....ali pijem čaj kad stignem i bude mi bolje..

Natch
20.10.2006., 08:37
hm, dobila sam a nemam nista za bolove doma.
kaj cu sad?

iva1608
20.10.2006., 09:02
topli ručnik i oko struka... meni pomaže :top:

Natch
20.10.2006., 09:09
donijeli su mi voltaren cepice, ali male, od 25 mg :D
inace koristim ove od 50.
sad citam u uputstvima za uputrebu da je uobicajena doza 100 grama, al da se kod zena s primarnom dismenorejom pocetna doza moze povecati do 200 mg (1 cepic od 50mg 4 puta dnevno).
s tim da su meni ti cepici od 50 fakat PREJAKI, mozda ovi od 25 budu taman. :top:

zapravo rekla bih da je 3-4 puta 25mg prva dva dana idealna doza :D

tough_cookie
26.10.2006., 08:29
Pomaže mi samo knavon forte a uz njega si popijem i peptoran ili pocuclam gastal da si ne poništim želudac.:top:

ja popijem peptoran par minuta prije ketonala pa mislim da sam se tak zastitila ;) .

@diki, kad sam pocela vjezbati tibetance, bas sam dobila taj dan i nije bilo nikakvih problema. naravno, vjezbala sam prije nego sto je "dama" dosla a drugi dan bas i nisam imala snage pa nisam. mislim da se mozes voditi time kako se osjecas, sumnjam da bi menstruacija bila kontraindikacija za vjezbanje ako osjecas da mozes, dapace! :top:

@darkNess(ie), koji caj?

maychee
27.10.2006., 18:25
meni nista nije pomagalo... dok nisam otkrila IBUPROFEN... zvuci kao reklama ali je meni definitivno no.1!!!!

Natch
27.10.2006., 18:28
meni ibuprofen samo iziritira, a uopce ne smiri bol.

Tamica
28.10.2006., 16:19
U posljednje 3 godine rijetko kada imam bolove, recimo u godinu dana mozda 2 puta.

Bolovi nisu jaki i sada se pokusavam sjetiti, kada me zadnji put boljelo, ali ne mogu. U zadnjih 1.5 od prilike su mi mjesecnice prilicno oskudne.

Super su mi te promjene, ne znam ima li to veze s tim sto vec dugo ne jedem meso.

Kada me boli, popijem baralgin 500 mg, sto je mozda previse, ali navikla sam se na tu tabletu i ok je.

VERY SWEET GIRL
30.10.2006., 12:00
meni na kratko pomaže neofen forte.

maychee
30.10.2006., 12:28
meni na kratko pomaže neofen forte.

=ibuprofen

darkNess(ie)
04.11.2006., 20:40
@ tough_cookie bilo koji... pošto sam tražil da mi netko kaže neki protiv bolova.. nitko nije ništ rekao.. pa sam uzela onaj koji sam imala.. pila ga stalno..i bilo mi je ok...

beloved
05.11.2006., 14:53
I ja sam dugo imala nepodnošljive bolove. dok nisam pročitala jednu odličnu knjigu, koju svima preporučam... "Žensko tijelo, ženska mudrost", autorica je Dr. Christiane Northrup. Gutati tablete protiv bolova nije rješenje, a često je i uzrok menstrualnim bolovima psihički. Za prvu pomoć dobro je piti 100 mg magnezija svaka 2 sata ( da opusti mišiće maternice i smanji grčeve) , i stavljati obloge od ricinusovog ulja. Menstruacija bi trebala biti vrijeme u mjesecu kad žene usporavaju, i više se brinu o sebi. Zbog tempa života u kojem živimo to često nije moguće, znam... ali jedino trajno rješenje je da počnemo slušati svoje tijelo. Svaka bol nam skreće pozornost na to da se trebamo bolje pobrinuti za sebe, a gutajući tablete protiv bolova, mi jednostavno zanemarujemo poruku koju nam tijelo šalje. Shvaćam da su bolovi ponekad neizdrživi, i sama sam ih doživjela, i da je ponekad voltaren nužnost, ali nikad se nećete riješiti bolova, dok se ne pozabavite uzrokom! jako preporučam gore navedenu knjigu, svaka žena bi ju trebala pročitati! Ima 800 stranica, ali ne dajte se obeshrabriti! sretno...

tough_cookie
05.11.2006., 17:09
I ja sam dugo imala nepodnošljive bolove. dok nisam pročitala jednu odličnu knjigu, koju svima preporučam... "Žensko tijelo, ženska mudrost", autorica je Dr. Christiane Northrup. Gutati tablete protiv bolova nije rješenje, a često je i uzrok menstrualnim bolovima psihički. Za prvu pomoć dobro je piti 100 mg magnezija svaka 2 sata ( da opusti mišiće maternice i smanji grčeve) , i stavljati obloge od ricinusovog ulja. Menstruacija bi trebala biti vrijeme u mjesecu kad žene usporavaju, i više se brinu o sebi. Zbog tempa života u kojem živimo to često nije moguće, znam... ali jedino trajno rješenje je da počnemo slušati svoje tijelo. Svaka bol nam skreće pozornost na to da se trebamo bolje pobrinuti za sebe, a gutajući tablete protiv bolova, mi jednostavno zanemarujemo poruku koju nam tijelo šalje. Shvaćam da su bolovi ponekad neizdrživi, i sama sam ih doživjela, i da je ponekad voltaren nužnost, ali nikad se nećete riješiti bolova, dok se ne pozabavite uzrokom! jako preporučam gore navedenu knjigu, svaka žena bi ju trebala pročitati! Ima 800 stranica, ali ne dajte se obeshrabriti! sretno...

cula sam za tu knjigu sa puno strana i ljudi imaju samo pohvale.
al ne kuzim to sa magnezijem. ja bi se predozirala da ga pijem svaka dva sata sve dok me boli :confused:

beloved
06.11.2006., 13:20
al ne kuzim to sa magnezijem. ja bi se predozirala da ga pijem svaka dva sata sve dok me boli :confused:[/QUOTE]
Dnevno smiješ u organizam unjeti 400-600 mg magnezija, pa nemoj pretjerivati. Kad mene boli, uglavnom me boli samo prvi dan, tako da samo taj dan pijem svaka 2 sata.

dersu
07.11.2006., 08:11
meni nista nije pomagalo... dok nisam otkrila IBUPROFEN... zvuci kao reklama ali je meni definitivno no.1!!!!

to sam pila tri godine i dobila sam gastritis jer je lijek jak. sad ne mogu ni jedan lijek protiv menstrualnih bolova pit, jer sve povracam.

ipak sam se rijesila menstrualnih bolova na slijedeci nacin:

tri dana prije menge i na sam dan menge ne smije se jesti nista slatko. secer i sve ostalo sto je slatko potencira bol. ni mrsna hrana se ne smije jest. jesti sve sto je lagano i sta ne optovaruje organizam.
ja na primjer tog dana pijem jogurt i jedem samo crni hlijeb i puter. tako zivim vec godinama, a prije 8 godina sam imala jako bolne menge s povracanjam i sl.
i sport je broj jedan protiv bolove. ja planinarim.

Ivanicapeca
11.11.2006., 12:10
Prije jedno godinu dana sam vam pisala o svom iskustvu s bolovima i navela sam vam svoj slučaj endometrioze. CURE, KLJUKANJE TABLETAMA NIJE RJEŠENJE BOLNE MENSTRUACIJE!!! MOLIM VAS ODITE KOD GINEKOLOGA I INZISTIRAJTE NA ULTRAZVUČNOM PREGLEDU!!! ENDOMETRIOZA JE POSTALA SVE PRISUTNIJA MEĐU ŽENAMA I AKO SE NE TRETIRA ODMAH I NA ISPRAVAN NAČIN MOŽE UČINITI VELIKA SRANJA MOŽE ČAK PRERASTI U MALIGNO OBOLJENJE (RAK)!!!
NESNOSNA BOL NIJE NORMALNA I ZNAČI DA S VAMA NEŠTO NIJE UREDU! ODITE ODMAH KOD SVOG GINEKOLOGA I RIJEŠITE SE TOGA!!

darkNess(ie)
12.11.2006., 11:09
ja sam jučer dobila...i ona tupa bole je stalno prisutna... nisam ništa do sad popila... možda uzmem lekadol...
moja sestra ima nepodnošljive bolove...ni knavon retard joj ne pomaže, nego mora na injekciju ići.. bila je kod ginekologa i sve je u redu.. samo joj je rekla da se na ultrazvuku vidi da je nekad davno imala upalu jajnika....inače je jako mršava... visoka 168, a ima 45kg.. prije 10 godina je imala anoreksiju...
mene zanima kako joj mogu pomoći i što da joj savjetujem osim toga da jede.. nikako se neda dokazati...i svi smo već na rubu živaca kad nam svake godine dolazi sve mršavija (jer ne živi u hrvatskoj)...inače ima 31 godinu.... samo je na tabletama protiv bolova..ali joj jednostavno ništa ne pomaže... jel ima netko nekakav savjet.. bila bih vam zahvalna

Ivanicapeca
12.11.2006., 16:35
ja sam jučer dobila...i ona tupa bole je stalno prisutna... nisam ništa do sad popila... možda uzmem lekadol...
moja sestra ima nepodnošljive bolove...ni knavon retard joj ne pomaže, nego mora na injekciju ići.. bila je kod ginekologa i sve je u redu.. samo joj je rekla da se na ultrazvuku vidi da je nekad davno imala upalu jajnika....inače je jako mršava... visoka 168, a ima 45kg.. prije 10 godina je imala anoreksiju...
mene zanima kako joj mogu pomoći i što da joj savjetujem osim toga da jede.. nikako se neda dokazati...i svi smo već na rubu živaca kad nam svake godine dolazi sve mršavija (jer ne živi u hrvatskoj)...inače ima 31 godinu.... samo je na tabletama protiv bolova..ali joj jednostavno ništa ne pomaže... jel ima netko nekakav savjet.. bila bih vam zahvalna

U jednom razgovoru sa ginekologom u bolnici, rekao mi je kako bi djevojke više trebale koristiti kontraceptivne pilule jer osim što štite od trudnoće, smanjuju rizik od raka jajnika, i dovode tijelo koje je u hormonalnom disbalansu ponovno u ravnotežu. Od kad sam na kontracepciji preporodila sam se, a vidim da se preporodila i moja frendica, koja je btw, bila jako mršava. Dobila je apetit i fino se popunila. Meni se popravio ten, ojačali su mi nokti i smanjila mi se dlakavost nogu, bolova više nemam a krvarenja su sasvim mala. Potrošim 6 mini tampona tjekom jednog menzesa.
Doktore treba zagnjavit jer inače se baš neće svi zauzet da se napravi sve i odmah. Treba ih gnjavit.

darkNess(ie)
12.11.2006., 21:53
ma ona je rekla da ne želi kontracepcijske jer bi se mogla udebljati...
a druga sestra koristi kontracepcijske...jer ima policistične jajnike...i ima pojačanu dlakavost od kad ih je počela piti... pije diane 35.. ali čula sam da su yasmine bolje... pokušala sam ju nagovoriti da uzima yasmine..ali neće.. i sad nitko ne može ostati normalan..

Doria22
13.11.2006., 16:40
Prije jedno godinu dana sam vam pisala o svom iskustvu s bolovima i navela sam vam svoj slučaj endometrioze. CURE, KLJUKANJE TABLETAMA NIJE RJEŠENJE BOLNE MENSTRUACIJE!!! MOLIM VAS ODITE KOD GINEKOLOGA I INZISTIRAJTE NA ULTRAZVUČNOM PREGLEDU!!! ENDOMETRIOZA JE POSTALA SVE PRISUTNIJA MEĐU ŽENAMA I AKO SE NE TRETIRA ODMAH I NA ISPRAVAN NAČIN MOŽE UČINITI VELIKA SRANJA MOŽE ČAK PRERASTI U MALIGNO OBOLJENJE (RAK)!!!
NESNOSNA BOL NIJE NORMALNA I ZNAČI DA S VAMA NEŠTO NIJE UREDU! ODITE ODMAH KOD SVOG GINEKOLOGA I RIJEŠITE SE TOGA!!

Mislim,zapravo znam da jaka bol nemora biti znak za nesto opasno...bila sam na prvom ginekoloskom pregledu sa 16 godina jer sam padala u nesvjest od bolova,pocela bi se grcit,problijedila bi,imala sam jaaaaaaake bolove u desnom dijelu i doktorica na hitnoj me poslala kod ginekologinje na pregled jer je mislila da su posrijedi neke ciste,problematicni jajnici,upale,cak i unutarnja krvarenja....na kraju sam obavila sve pregleda i ginekologinja je rekla da to sta mene boli neznaci nuzno da mora postojat razlog tišpa upale,oboljenja itd...
Nakon toga jos mi se jedanput dogodilo da sam se srusila jer nisam popila tabletu na vrijeme i bol se rasirila..(kod mene je slucaj da moram tabletu popit cim osjetim bol u ledjima,inace kada me pocne bolit ako ne legnem i ne utoplim se bude gadno)al ok navikla sam vise na te svoje simptome i kuzim kad trebam i sta...opet sam isla na pregled kod ginekologinje i zena je opet vidila me uspanicarenu i rekla kako se netrebam brinut (nakon sta me pregledala) jer je stvarno sve u redu,a imam nenormalne bolove svremena na vrijeme...
Isto tako rekla mi je da bolne menstruacije se nemoraju povuc nakon poroda...a to sam cula da se puno spominje na nekim temama...
I jos da kazem ko misli da je bol psihicka...haha da volila bi da i njega malo zaboli "psihicki" ko mene pa da vidi kako je to kada od bolova padas u nesvjest nasred ulice ili u busu...

Ivanicapeca
14.11.2006., 09:17
ma ona je rekla da ne želi kontracepcijske jer bi se mogla udebljati...
a druga sestra koristi kontracepcijske...jer ima policistične jajnike...i ima pojačanu dlakavost od kad ih je počela piti... pije diane 35.. ali čula sam da su yasmine bolje... pokušala sam ju nagovoriti da uzima yasmine..ali neće.. i sad nitko ne može ostati normalan..

Ja pijem Yasmin. Dr.mi je objasnio da postoje 2 vrste kontraceptivnih pilula. Prva vrsta u koju spadaju Celest i Yasmin u potpunosti isključe rad jajnika. Druga vrsta manipulira radom jajnika na taj način da stvara nepovoljnu razinu hormona koja je potrebna da dođe do začeća. To je stara vrsta kontracepcije. Neznam u koju spada Diane.
Ono što je sigurno je činjenica da farmaceutska industrija izdvaja najviše sredstava na ispitivanja i usavršavnja kontraceptivnih pilula i da je velika razlika u kvaliteti i učinkovitosti pilula prije 10 god i danas.

Možda bi trebala kod ginića pa da se vidi koja bi alternativna pilula bila za nju najbolja, jer ove koje pije zaista imaju loše nus pojave.

Evo upravo sam malo utipkala u tražilicu diane35 i izbacilo mi je stvari koje baš nisu lijepe za pročitat. Evo linka

www.hc-sc.gc.ca/ahc-asc/media/advisories-avis/2005/2005_39_e.html

Ja bih se nakon ovog pročitanog zaista zaletila kod dr. i tražila Yasmin

darkNess(ie)
14.11.2006., 22:24
stvar je u tome što joj je ginekologinja propisala diane

Ivanicapeca
15.11.2006., 09:41
stvar je u tome što joj je ginekologinja propisala diane

Zaboga, pa nije jedini ginekolog na svijetu. Ima pravo na drugo mišljenje pa i peto ako treba. Meni su Yasmin prve pilule u životu, al dr. mi je reako da mu obavezno javim ako mi ikako budu škodile da vidimo koje druge bi bile bolje.

MalaMala
18.11.2006., 17:03
sve je to u glavi;)

To kažu samo oni, koji nemaju problema. Baš si neko želi, da guta tablete i da ide svaki mjesec u hitnu....Normalno da izprobaš sve načine...od alternative do bakinih čajeva...al jednostavno neki to osjete više, neki manje. Nisam ni ja vjerovala, da se može od tog izgubiti svjest...al neki to tako dožive....svakomima različit prag bolova? I nervira me, kad neko počne menst. grčeve analizirati sa nekim s...., da su to traume iz djetinjstva...Ne može se razpravljati o osječaju, jer se osječaj ne da izmjeriti, nema aparata za to...a sve bi dala da se može...
Sigurno bi i ja voljela, da me prodje od čaja al ne....moram uzeti Ketonal. uzmem ga odma dok osjetim, jer se razvije u bizarno jake bolove sa povračanjem, diarejom, nesvesticom...da o kičme ne govorim (kičmu imam operisanu, pa je pritisak još jači)...
Pa sam slušala savjete i prešla na kontracepciju....i dobila trombozu...pa nek mi onda ko govori, da je sve u glavi..

diki
23.11.2006., 11:34
Zna li netko kako BAREM umanjiti simptome pms-a? :mama:

darkNess(ie)
24.11.2006., 12:43
čokolada ;)

MalaMala
24.11.2006., 15:26
Pokušaj sa muzikom......ili čiščenjem....tako sve silne emocije, ljutnju....prebacim na glancanje...da nije uvjek moj jadničak glavna meta.

tomas21
26.11.2006., 20:40
u zadnje vrjeme preporucujem uzimanje
Magnezija , B-complex ( moze tbl. a i kao Neurobion ) , i tablete od Natural Wealth - primarose... sve ovo smanjuje bolove i nervozu koja se javlja, mada ako sve ovo ne pomogne idemo na oralne kontraceptive... koje mogu srediti period al ne i nervozu :D a na posledku i ne prepisujem toliko ketonala , pojavio se ketonal duo ono, al Ventor il Nimesulide kao kemiska supst. je bolje od njega jer nema negativnih efekata na krvnu sliku i zeludac, brzo deluje i dobar je kod silnih bolova
takodje neki su se hvalili od dolorex-a tablete, to su uvoz iz kinu na rastitelnu bazu.. super su... ja sam probao za migrenu al cure se hvale za bolove koje imaju,

burana7
19.07.2008., 15:14
Ja imam užasne bolove i grčeve. Evo jucer sam popila voltaren...proša je 1 sat i nije me prestalo boljeti....popila sam i normabel....prošlo je 45 minuta i opet ništa,pa sam popila neufen i tek nakon pola sata se počela bol smanjivat. A zadnji put mi neufen nije pomogao pa sam morala piti voltaren...
(bolovi su tako jaki da molim da me neko ubije i skrati mi muke).
Mama mi govori da odem u ginekologa na ultrazvuk...mene je strah pojaviti se uopče u bolnicu...jeli tko bio na tome?

shiza
19.07.2008., 19:36
Ja imam užasne bolove i grčeve. Evo jucer sam popila voltaren...proša je 1 sat i nije me prestalo boljeti....popila sam i normabel....prošlo je 45 minuta i opet ništa,pa sam popila neufen i tek nakon pola sata se počela bol smanjivat. A zadnji put mi neufen nije pomogao pa sam morala piti voltaren...
(bolovi su tako jaki da molim da me neko ubije i skrati mi muke).
Mama mi govori da odem u ginekologa na ultrazvuk...mene je strah pojaviti se uopče u bolnicu...jeli tko bio na tome?

Ne vidim razlog zbog kojeg bi te trebalo biti strah otići u bolnicu na ultrazvuk. Niti je neugodno, niti boli.
A pod neUfen si vjerojatno mislila na neOfen.

Pink Freud
19.07.2008., 19:40
:ne zna: Meni menga dolazi svakih 22-23 dana, ja ću poludit, prije je svakih 27-28, sad odjednom svakih 22-23 (valjda ću ih imat 15 na godinu). Al me više ne boli tako jako. Jedina promjena je to što sam smršavila, pa možda zato. :eek: Čudna je ta menga.

miss baxuz
19.07.2008., 19:43
:ne zna: Meni menga dolazi svakih 22-23 dana, ja ću poludit, prije je svakih 27-28, sad odjednom svakih 22-23 (valjda ću ih imat 15 na godinu). Al me više ne boli tako jako. Jedina promjena je to što sam smršavila, pa možda zato. :eek: Čudna je ta menga.

Prošle godine u osmom mjesecu imala sam ju DVAPUT :s jer sam naglo smršavila...:bonk:

zuzz
21.07.2008., 07:36
ok, znam da debelo kasnim ali može mi netko reći koji se analgetici, osim neofena, dobivaju bez recepta. I koji je najbolji? :s

Ivanicapeca
21.07.2008., 09:15
ok, znam da debelo kasnim ali može mi netko reći koji se analgetici, osim neofena, dobivaju bez recepta. I koji je najbolji? :s

Ketonal, Voltaren i sl.
Nemoj se previše šopati s tim, stradat će ti jetra. Jesi bila kod dr. na pregledu? Možda imaš policistične jajnike ili endometriozu. Kod žena kojima jedan neofen ne riješi problem, toplo preporučujem AB pilse.

anthony9906
25.07.2008., 11:45
Bok,
možeš probati i sa Baralgin M.
meni jedino pomaže,sve ostalo mi je preslabo,bez recepta,mislim oko 35 kn.
pozdrav

anam1391
03.08.2008., 18:28
ja sam prije znala popit i 2 voltarena koliko me bolilo. zadnjih 6 mjeseci pijem pilule i ne mogu opisat kolko se bolje osjećam. prije sam morala koristit noćne uloške, sad su mi i najmanji dobri, a bolova nigdje :)

prolaznica-
03.08.2008., 18:31
Nema riješenja baš previše za te bolove, ja pijem Voltaren Rapid, Ketonal, Neofen... ma što god nađem pri ruci jer imam isto užasne bolove.

winter madness
04.08.2008., 23:03
ja imam uuuuuuuuužasne bolove 1, 2 i 3 dan, do sad sam pila neofen. smirio mi je bolove na sat do sat i pol (maximalno) ali je i dalje boljelo. pred nekoliko dana (baš kad mi je bio 2. dan) bila sam kod sestre, pa sam ju zamolila da mi da nekaj jer sam jedva hodala, a bilo mi je bezveze sjedim na rođendanu. dala mi je baralgin i nakon 1h bolovi su NESTALI!!! nisam mogla vjerovati! inače tablete zaobilazim u širokom luku, ali nekad su bolovi jednostavno neizdrživi. za vrijeme menstruacije nastojim normalno živjeti, samo se u ta 3 dana ne naprežem kaj konjina(ne radim trbušnjake kak je napočetku pisalo, ne trčim, ne dižem teške predmete...) najviše mi paše toplina i masaža donjeg djela leđa jer tu isto jako boli. paše mi dok se skvrčim, ali onda malo jače boli u donjem djelu leđa, ali se bol dosta smanji u donjem tjelu trbuha pa se isplati. paše mi dok lagano hodam. paše mi dok pijem topli čaj, ali mi ne paše ljeti.

inače, prvu menstruaciju sam dobila pred godinu i pol, ali odma prva je trajala 21(slovima: dvadeset i jedan) dan! od toga sam imala bolove za poludjet 8 dana, kasnije su malo po malo popuštali. svaki dan sam morala piti po nekoliko tableta da mogu u školu. dok je prestala ja sam bila najsretnija na svijetu!!! nemogu opisati taj osjećaj.. ali nakon 9 dana evo opet... ta je bila malo manje bolna, trajala je 15 dana, bolovi su trajali 5 dana
i od onda se bolovi nisu smanjivali, samo je postala malo manje obilna(na početku sam morala kombinirat uloške s tampomina jer ako bi u skolu imala samo jedno obavezno bi procurila nakon jednog školskog sata)

eberlin
05.08.2008., 10:25
ja imam dosta bolne menge i to prva 2 dana uzasno, doslovno me oblijeva znoj i mogu samo lezati, ne mogu se skoncentrirati na nista drugo.. prije sam pila voltarene uvijek i na kraju sam si lijepo ostetila sluznicu zeluca, sad voltaren ne smijem ni ponjusit jer me odmah zeludac pocne boliti, onda sam lijepo jednom mjesecno isla kod dr. opce prakse odmah cim dobijem mengu na injekciju voltarena i od nje mi je bilo super, dobijem jednu i mir samo te guz boli od nje.e a sad po najnovijem voltaren cepici i s njima sam najzadovoljnija. najbitnije je da uzmes lijek odmah cim dobijes mengu prije nego bol uzme maha, jer kad uzme imam osjecaj da tableti treba duplo suze da pocne djelovati...i tako da su mi 2 cepica dovoljna...

anam1391
05.08.2008., 12:07
ma kažem, ab pilule su najbolje rješenje definitivno

berna
10.08.2008., 10:00
ah tako...eto vidite i ja imam obavezno prvi dan menge strahovite bolove da nemogu nis jest samo grickat stapice ili tomu slicno...uglavnom ja prvi dan sjedim na kompu pijem caj ili legnem u krevet i nakon 2 h bolovi nestaju tako da ja nis ne koristim nikakve tablete nikakav ginic :):D Jos sam djevica...al ak neko ima probleme sa riganjem onda koristite tablete prirodnih sastojaka:D

ivana33
20.08.2008., 09:53
savjet koji je dao jedan ginekolog.....

....dva-tri dana prije očekivane menstruacije popiti dnevno jednu tabletu protiv bolova.

garfield01
06.09.2008., 12:20
oduvijek pijem buscol za menstrualne bolove

Balkanka
07.09.2008., 15:24
ja nikad ne pijem tablete, mene kad uhvati, presječe me u leđima, noge paralizirane, brzo po neku bocu i tople vode u nju i na trbuh.
ali srećom, od kad sam na pilulama, nema više bolova

navigator1
08.09.2008., 09:08
i opet ja sjedim pred kompom i previjam se od bolova... prokleta menga... :( tablete brzo djeluju i srede situaciju, al čim duže, to sam otpornija na njih (ketonal).... osim toga, nije to neko najsretnije rješenje, jer su dosta jake i mogle bi naštetiti.... pa... ak neko ima neki prijedlog kak se rješiti ovih zbilja GROZNIH i UBITAČNIH bolova na neki zdraviji način, nek napiše tu..... hvala.....

Vecer prije nego ti ima pocet menga popi jedan "naprstak" travarice. Naj bolja ti je Velebitska, trazi zensku. :top:

snupy
10.09.2008., 15:37
muku mučim s bolnim M od kada sam dobila prvu M, ali to su bolovi koji izazivaju povraćanje, ne mogu sjediti, ležati, stajati, kljukam se tabletama do iznemoglosti,
od tableta mi je najbolji ketonal forte koji uzimam uz crnu kavu pa počinje djelovati nakon 20 min.
prema jednoj knjizi "žensko tijelo, ženska mudrost" (koju preporučam svakoj ženi) bolovi se mogu rješiti promjenom prehrane, i to sam počela prakticirati, jedna od stvari koju treba izbaciti su svi mlječni proizvodi (jer potiču neki hormon u tijelu koji izaziva grčenje maternice) i uzimanje magnezija, b vitamina i omega masinih kiselina.
zadnja menga me skoro pa nije bolila, samo jedno jutro sam morala popiti tabletu.
uglavnom, ja zadovoljna.

Lady M.
14.09.2008., 14:24
meni su ovo ljeto tek počeli bolovi. u 6.mj samo prvi dan. i to tako jaaaako da nisam mogla na posao. onda u 7. mj ništa. sve je prošlo normalno. onda je u 8.mj uopče nisam ni imala, a u 9. mj. opet strašni bolovi i opet nisam išla na posao. takve bolove nisam imala ni kad sam je tek dobila.
sad ću na faks i grozno će mi bit ako me tamo u domu zaboli. to su neizdrživi bolovi.
nekidan kad me to bolilo, uzela sam prvo Voltaren forte tableticu, prošlo, a onda opet nakon pola sata bolovi. i onda sam opet uzela Voltaren forte (ali čepić) i onda je prošlo. zaspala od muke i kasnije je sve bilo ok.
u početku sam mislila da je to u 6.mj. bilo zbog stresa oko prijemnog, ali izgleda da nije.

prije par godina sam pila onaj Noni sirup. i bolovi su nakon vremena prestali. i evo ga na, sad opet. čula sam da sad postoje Noni tablete, pa mislim to nabavit.

pebbles
15.09.2008., 22:05
mene isto boli samo prvi dan...i onda moram povraćati i svašta..ali zato uvijek uz sebe imam ketonal koji mi hvala bogu uvijek pomogne!:cerek: inače stvarno ne znam šta bi...

mory222
27.09.2008., 17:52
Ja isto imam jake bolove najviše prvi dan menstruacije....
Jedno 6. mjeseci pila sam Yasmin i tada me nije tako jako bolilo, čak nekad nisam ni trebala piti tablete protiv bolova.
Uglavnom, sada više neću piti pilule, jer sam se prestrašila zbog negativnih posljedica, tako da će mi se bolovi vjerojatno vratiti....
A onda ću se morat vratit na Nalgesin ili Kafetin koji su mi jedino pomagali, pa probaj to, jer meni su to savršene tablete protiv takvih bolova.

hyperactive_anki
27.09.2008., 23:15
Da se nadovežem na temu ...
Pila sam voltarene skoro desetljeće. Mislim da su mi oni uništili i želudac i jetru.
Ali ništa nije pomagalo (čak ni kad sam bila kontrac. zbog neredovitih ciklusa)
Na pomisao da bih išta drugo pila kad imam menzis - odmah bih se zgrozila.
Jednom sam ostala bez voltarena (taman kad je počelo ono o udaru i povlačenju s tržišta) i bila sam prisiljena uzeti ketonal.
Hvala bogu da sam ga uzela!
Ne samo što mi djeluje jako brzo (nisam bila ni svjesna da sam stekla otpornost na voltaren - trebamo mu je cca 2h da djeluje) nego ne moram piti svaka 4h tablete.

MOgu vam reći da sam odlučila sebi pomoći dodatno (znači, osim ketonala):
- pijem kamilicu (djeluje!!)
- ležim u krevetu ako treba po cijeli dan i radim stvari koje me vesele (gledam filmove!!)
- utoplim se (tijelo brzo negativno reagira ako nije utopljeno)
- racionaliziram bol (znam zbog čega, znam da će proći i neću se uopće živcirati!).

Želim svima što bezbolnije te dane u misecu!

hope21
28.09.2008., 01:03
i opet ja sjedim pred kompom i previjam se od bolova... prokleta menga... :( tablete brzo djeluju i srede situaciju, al čim duže, to sam otpornija na njih (ketonal).... osim toga, nije to neko najsretnije rješenje, jer su dosta jake i mogle bi naštetiti.... pa... ak neko ima neki prijedlog kak se rješiti ovih zbilja GROZNIH i UBITAČNIH bolova na neki zdraviji način, nek napiše tu..... hvala.....

imas srece da uopste mozes sjediti pred kompom.U mene su bolovi takvi da sam nesposobna za bilo sto. I cesto zavrsimna hitnoj. Tablete mi ne pomazu, cak ni ketonal. Jedino su mi pomogle yasmin tablete koje sam uzimala par mjeseci , ali evo mamu je uhvatila panika zbog ovih smrtnih slucajeva pa sam sad stala i sa tim.

cuttie_123
28.09.2008., 13:21
ja sam dobila triquilar.....odlicne su

Poluplave okice
30.09.2008., 09:58
I sama muku mucim sa prvim i eventualno drugim danom menge. neko vrijem sam odbijala piti bilo sta, jednostavno skvrcit se, ugrijat trbuh i ledja i cekat da prodje. i to bi trajalo sat vremena i nakon toga ko nova. ali s godinama (23 :D ) su mi bolovi porasli na 3-4 sata i popijem baralgin M koji me drzi svega sat vremena...dakle nedovoljno. bila sam kod ginekologa i nemam nikakvih problema ali i dalje boli.
malo sam kopala po netu i naisla na ovo
http://www.dietpharm.hr/?PiID=240&ItemSubID=21
pa me zanima jel tko koristi? jel djelotvorno?
hvala :)

Aruena
03.10.2008., 23:53
Nakon dva poroda bas i nemam bolove (ako ne racunam migrenu).Dok je trbuh bolio samo su mi pomagale NOVALGETOL ampule.

Death-of-Art
04.10.2008., 13:13
ja sam imala menstrualne bolove, obično je to bila neka bol u predjelu zdjelice, donjih leđa i donjeg dijela trbuha...a i sise bi me boljele dosta.
onda sam počela trenirati trbušni ples i bolovi su nestali.
sad me ništa ne boli osim umetanja tampona ponekad lol.

meelitaa
09.10.2008., 11:15
ja imam bolove pri svakoj mjesečnici i sve me boli kako mi je maternica u leđima, i stomak i leđa...
od ljeta sam počela pit kad dobijem magnezij i super mi je sad me ne boli uopće tako jako, zapravo to popijem i osjetim skroz minimalnu bol.
nemojte se kljukat ljekovima probajte s ovim meni je to prijateljica preporučila i super je!!
možete popit i prije kad znate da vam treba doć menga, može se popit jedna il 2 čaše dnevno ne više od toga i naravo ako popijete kad vas počne bolit sačekajte 30min-1h da počne djelovat

hyperactive_anki
09.10.2008., 14:35
Koji magnezij piješ?
Meni ono čudo u šumećima stvara muku pa ne bih šumeće.

mandarina2507
09.10.2008., 14:52
Joj,ja sam mislila da sam jedina koja ima nepodnošljivu mengu...:)Traje mi 7 dana, a prva 2 dana su mi najgora,bolovi i jako krvarenje. Znala sam i na hitnoj završiti,tamo mi daju injekciju ketonala i za 5min kao da mi ništa nije bilo. Uglavnom, ako popijem ketonal dan prije nego ću dobiti mengu onda bude sve u redu,ali ako dobijem i počne me boliti onda nema te tablete koja mi može pomoći. Tako da ako imaš redovitu mengu,popij dan prije jedan ili dva ketonala. Meni bar pomaže... A ovo za bocu s toplom vodom koja se stavlja na trbuh mi je doktor rekao da se to ne smije jer onda još jače krvariš,a meni osobno nije ni malo pomoglo kod bolova,mislim da me još jače boljelo...

hyperactive_anki
09.10.2008., 15:04
ja također pijem Ketonale ali si ne mogu priuštiti dan-dva prije jer ponekad me boli 7 dana prije.. pa mislim da ću ga dobiti sutradan.. kad ono tek za 6 dana..

mandarina2507
09.10.2008., 15:10
Boli i mene nekoliko dana prije,imam glavobolje i bole me jajnici,ali ta bol je neusporediva sa onom kao kad dobijem mengu...:(

meelitaa
09.10.2008., 22:34
Koji magnezij piješ?
Meni ono čudo u šumećima stvara muku pa ne bih šumeće.

a šumeće pijem to ti najbrže djeluje jer je tekuće, i ja i frendica uzimamo šumeće pa ne znam za nešto drugo jel djeluje.
pila sam dietpharm-ove, al kupila sam i neke u kerumu nemam pojma čije su i isto su mi super čak imaju bolji okus
to je dobro pit i inače al ja pijem samo za vrijeme menge il prije ovisi kad me počne bolit, probajte stvarno kupite bilo koje

meelitaa
09.10.2008., 22:39
Joj,ja sam mislila da sam jedina koja ima nepodnošljivu mengu...:)Traje mi 7 dana, a prva 2 dana su mi najgora,bolovi i jako krvarenje. Znala sam i na hitnoj završiti,tamo mi daju injekciju ketonala i za 5min kao da mi ništa nije bilo. Uglavnom, ako popijem ketonal dan prije nego ću dobiti mengu onda bude sve u redu,ali ako dobijem i počne me boliti onda nema te tablete koja mi može pomoći. Tako da ako imaš redovitu mengu,popij dan prije jedan ili dva ketonala. Meni bar pomaže... A ovo za bocu s toplom vodom koja se stavlja na trbuh mi je doktor rekao da se to ne smije jer onda još jače krvariš,a meni osobno nije ni malo pomoglo kod bolova,mislim da me još jače boljelo...

ovako moja sestra je postala imuna od silnog pretrpavanj ljekovima i ništa joj nije pomagalo pa je morala ić na hitnu svaki put kad bi dobila, s tim da bi ona dobila i infuziju kako ima drugih problema. uglavnom u hitnoj su joj rekli da ne smije to radit svaki mjesec jer će joj bubrezi otić pa se pazite!!!

meelitaa
09.10.2008., 22:42
i da pazite da prije menge ne jedete previše slanog, jer se ženama baš u to vrijeme prije menge jede slano i onda se tekućina zadržava u tjelu i više nas boli. ja otkad se pridržavam toga manje-više kako koji mjesec i pijem magnezij nemam uopće jake bolove ko prije :)

hyperactive_anki
09.10.2008., 22:53
a šumeće pijem to ti najbrže djeluje jer je tekuće, i ja i frendica uzimamo šumeće pa ne znam za nešto drugo jel djeluje.
pila sam dietpharm-ove, al kupila sam i neke u kerumu nemam pojma čije su i isto su mi super čak imaju bolji okus
to je dobro pit i inače al ja pijem samo za vrijeme menge il prije ovisi kad me počne bolit, probajte stvarno kupite bilo koje

Brže od tableta??

meelitaa
10.10.2008., 09:42
Brže od tableta??

sve što je u tekućem stanju dospje prije u krv nego tableta
iskreno meni baš tablete ni ne pomažu popiješ ju malo ti bude dobro i onda opet isto.. lakše je meni popit čašu soka a i zdravije
stvar je u tom da magnezij opušta mišiće koliko sam ja skužila a onda nemaš grčeve kad dobiješ pa ni bolove:) (nas boli jer se maternica jako grči za vrijeme menge il par dana prije!)

evo nekih primjera di se koristi
U veslanju, triatlonu i nekim drugim disciplinama redovito je prisutan deficit magnezija. On se manifestira u grčevima mišića, tremoru, migrenama.

proguglajte si na netu

Bubrežni bolesnici ne smiju uzimati magnezij bez konzultacija s liječnikom. Postoji mogućnost interakcija s nekim lijekovima pa je potreban oprez.
ne smije se uzimat sa željezom!!

hyperactive_anki
10.10.2008., 11:18
mislila sam tablete-magnezija.

meelitaa
10.10.2008., 12:10
mislila sam tablete-magnezija.

ovo sam napisala za druge tablete da mi ne pomažu
a za tablete magnezija ne znam nisam to pila ako postoji tako da ništa ne mogu reć

hyperactive_anki
10.10.2008., 12:12
ja baš trenutno uzimam željezo :(
ali super je ovaj savjet - pitat cu svoju doktoricu.

meelitaa
10.10.2008., 14:08
ja baš trenutno uzimam željezo :(
ali super je ovaj savjet - pitat cu svoju doktoricu.

aha, na dietpharmovim(šumećim) piše magnezij ne treba uzimati istovremeno s preparetima tetreciklina i željeza nego u vremenskom razmaku od 3-4 sata

u svakom slučaju probaj čim osjetiš bol nšta te ne košta samo pazi da piješ razmaknuto od željeza il pitaj doktoricu
meni je moja ginekologica isto preporučila to prije nego sam počela piti
meni je stvarno super, ne mora značit da će nekom drugom možda bit al kome sam preporučila kaže da je super, pa ako probaš baš javi jel i tebi dobro

al u tom slučaju moraš uzimat šumeće ne smiješ pit i ove i one tablete
probaj pit šumeće al pusti da se otopi davalja pa onda pij i meni je bilo gadno ispočetka al navikla sam se

hyperactive_anki
10.10.2008., 15:28
Da, baš tako.
Prvo ću popiti svo željezo a onda ću se baciti na magnezij :D

Mavis
15.10.2008., 11:47
Žemske, trebam pomoć.
Menga ne toliko obilna (okej, drugi dan je), koliko bolna. Ponekad je neopisivo, toliko da vrištim da mi se isčupa sve dolje da budem mirna. :cry: Znam da to nije način, ali nekad je zbilja nesnosno.
Nakon Lekadola, Neofena, Voltarena (skroz kratko), završila sam na Ketonalu. Jedna tableta čim dobijem, uzmem li je na vrijeme zna se dogoditi da ne moram skvrčena skvičat u krevetu. Onda drugi dan, obično već ujutro druga i po potrebi još jedna taj isti dan, kad ova popusti (u protivnom nisam sposobna ni za što). Znam da nisu najzdravije, čula sam da su prejake za organizam, ali jedine mi pomažu. Znala sam na preporuke prijateljica, majčinih prijateljica etc. probati neke druge (ne mogu se sad sjetiti imena, ako neka od vas navede, upalit će mi se lampica), kakti prirodnije, ali učinka nije bilo. Uvijek bih se vratila Ketonalu.

E sad. Ja bih se radio bacila na nešto drugo, samo nemam pojma što. Znam samo da me ni činjenica da će nakon prvog poroda (navodno) boljeti manje ne tješi budući da će do tog događaja proći izvjesno vrijeme. I, da- kontracepcijske ne pijem, nisam nikad i ne mislim, tako da ta opcija (mogućeg) smanjivanja boli ne dolazi u obzir.

gemin
16.10.2008., 10:36
Hy curke,
slučajno pročitah ovo, suosjećam i imam pitanje:
Naime, od kad sam dobila meszes (13 i pol sam imala) do danas (sad mi je 34 g) imam bolne mnge. U početku, prvih par godina je to bilo samo prvi dan, da bi oko 20.-te god ti bolovi se počeli postupno produžavati na sve dane mjesečnice, cca 6 dana. Imala sam miom koji sam operirala, nema poboljšanja po pitanju boli, osim što kada je počeo rapidno rasti menga je trajala 8-10 dana i bila jako obilna, toga više nema.
Problem koji mene muči je da ta bol je iznenadna, u pravilu onda kada krv istječe, jer ne istječe kontinuirano, npr 2. dan je krvarenje dosta konstantno, bol jaka do strašna, 3.,4.,5.,dan krvarenje je u intervalima, pa tako se i bol javlja, kad krene istjecati, kao da ju nešto drži unutra(strašna nadutost) i onda kad krenu kontrakcije, bol je neizdrživa, vrti mi se u glavi, opća slabost, mučnina, nesposobna za bilo što.
Jedino što pomogne je ketonal forte ili voltaren rapid.
Doktori, a bila sam kod puno njih u životu, uglavnom me samo blijedo pogledaju kada se požalim na to. Ima li tko sličnih problema? Hvala!:s:)

gemin
16.10.2008., 10:49
Pila sam razne čajeve, pokušala s promjenom prehrane, neslano, ne mliječno, ništa ne pomogne. Fizičkih deformacija nema.
Pred dvije godine sam imala ciste, koje su se pojavile nakon što su me kljukali nekakvim hormonima, jer pokušavam ostati trudna, jedan dr ih propiše, drugi viče na mene zašto ih pijem, treći mrmlj, ne zna ni sam što bi rekao..., tako da doktorima više ne idem, osim redovite kontrole.
Uglavnom nakon što sam ih prestala piti i ciste su nestale, same od sebe.
Bol je bila ista i prije i poslije i još je tu.
Živim s tim, ali me zanima jesam li sama na svijetu?:ne zna:

meelitaa
16.10.2008., 11:00
Hy curke,
slučajno pročitah ovo, suosjećam i imam pitanje:
Naime, od kad sam dobila meszes (13 i pol sam imala) do danas (sad mi je 34 g) imam bolne mnge. U početku, prvih par godina je to bilo samo prvi dan, da bi oko 20.-te god ti bolovi se počeli postupno produžavati na sve dane mjesečnice, cca 6 dana. Imala sam miom koji sam operirala, nema poboljšanja po pitanju boli, osim što kada je počeo rapidno rasti menga je trajala 8-10 dana i bila jako obilna, toga više nema.
Problem koji mene muči je da ta bol je iznenadna, u pravilu onda kada krv istječe, jer ne istječe kontinuirano, npr 2. dan je krvarenje dosta konstantno, bol jaka do strašna, 3.,4.,5.,dan krvarenje je u intervalima, pa tako se i bol javlja, kad krene istjecati, kao da ju nešto drži unutra(strašna nadutost) i onda kad krenu kontrakcije, bol je neizdrživa, vrti mi se u glavi, opća slabost, mučnina, nesposobna za bilo što.
Doktori, a bila sam kod puno njih u životu, uglavnom me samo blijedo pogledaju kada se požalim na to. Ima li tko sličnih problema? Hvala!:s:)

jesi ti išla vidit svoje hormone jesu uredu??
frendica koja ima problema s cistama ima problema sa štitnjačom kao i njena mama koja je imala osim cista i rak
probaj popit magnezij kad ti tako dođe jer on opušta mišiće, dobar je protiv migrena, slabosti itd...
ne znam jel će ti pomoć, ako te boli jer se maternica grči pomoć će ti al ako su u pitanju ciste koje znaju bolit i pucat ne znam koliko će ti pomoć

gemin
16.10.2008., 11:25
Ciste sam imala cca pred 2 i pol godine, nakon uzimanja hormona, nikad prije i nikad poslije. Hormoni su tada u to vrijeme bili u redu, mislim to svakako ići ponoviti jer mi baš mama sad ima nekakvih probleme sa štitnjačom.
Doduše mene je moja doktorica slala na pretrage hormona pod terapijom hormona, prije i poslije ne.
Magnezij ću svakako pokušati, jer znam da je on dobar za bilo kakve grčeve u mišićnom tkivu, ali evo nije mi palo na pamet probati, cijeli život učimo.
Javim ako bude kakvih promjena, baš očekujem mengu.
Hvala.:)

Mavis
16.10.2008., 12:04

Točno tak i kod mene- samo Voltaren i Ketonal.
Kad god se žalim na jačinu bolova- pita me jesam razmišljala o pilulama. :rolleyes:

Živim s tim, ali me zanima jesam li sama na svijetu?:ne zna:

Naravno da nisi. Meni je 21 i pitam se koliko još ovako jer zbilja postaje nesnosno. Probat ću i ja s magnezijem, možda bude razlike.

gemin
16.10.2008., 13:35
Malena, a boli li te sve dane menzesa?

Što se tiče pilula, moj organizam ih ne podnosi nikako, probala i ništa mi nije pomoglo, čak nekoliko vrsta.
To je bilo negdje kada sam imala tvoje godine, nije mi pomoglo (pila sam trinovum, cilest i još nešto ne sjećam se, niti jedne nisu mi odgovarale), pa sam prestala.
Ili mi je krvarilo stalno ili me bolilo stalno, ili mi je urin bio pun bjelančevina, uglavnom ne smijem ih piti.:top:

gemin
16.10.2008., 13:49
Molim te opiši svoju bol, npr mene zaboli u donjem dijelu trbuha, širi se na prepone, proširi se na cijelu zdjelicu, križa rasturaju, vrlo brzo se bol razvije, onda obično na neku od strana više, lijevu ili desnu, napušem se jako, počnem intenzivnije krvariti, osjećam bolne kontrakcije koje postaju učestalije, obično mi puls bude ubrzan, preznojim se, glava mi nekako čudno utrne, čak lagana vrtoglavica.
Kada prestane jako krvarenje i bol popusti, naravno tablete su mi neophodne.

Mavis
16.10.2008., 14:30
Malena, a boli li te sve dane menzesa?
Molim te opiši svoju bol

Bol počinje čim dobijem. Lagano boc, ne previše snažno, u donjem djelu trbuha i znam da je to to. Prawac kupaonica i prvi Ketonal. Ako sam doma i popijem ga na vrijeme (istog trena kad dobijem), nekad imam sreće pa me ne uhvati ona strašna, nepodnošljiva i obično preduga bola. U protivnom slijede toplo-hladni valovi koji mi preplavljuju cijelo tijelo, znojenje, a vrlo često i mučnina. Par sam puta čekajući da se bol smiri sjedila skvrčena kraj wc školjke i nadala se povraćanju, vjerujući da bi mi poslije moglo biti lakše. Ili bih sjela na wc pa skvrčena imala glavu blizu umivaonika. Strašno. Čitavo tijelo mi se grči, pokušavam ga opustiti, raditi obrnuto od boli, da mi bude makar malo lakše. Sklupčam se u krevet u fetus položaj i pokušavam ne mrdati puno, da prije prestane. Donji dio trbuha, zdjelica rasturaju bedra se grče isto. Uhvati me onda i neka tupa bol u vratu, glavi i sva sam slaba i jadna i ako ustanem, jer ne mogu više ležati- zna mi se zavrtjeti i zacrniti pred očima.
To tako traje barem (ako, kažem, imam sreće) pola sata, a zna nekad i sat, sat i po. Sutradan, znači drugog dana menstruacije, popijem još jednu kad osjetim grčeve ponovno, a onda u nastavku dana najčešće i treću tabletu. Ciklus mi traje jedno četiri dana, a već treći me jako rijetko boli. Prvi i drugi obavezno, čak drugi više, dulje i snažnije.

Što se tiče pilula, moj organizam ih ne podnosi nikako, probala i ništa mi nije pomoglo, čak nekoliko vrsta.
To je bilo negdje kada sam imala tvoje godine, nije mi pomoglo (pila sam

Ma ja ih ni ne želim piti.

Ne znam koliko to ima veze s genima. Znam samo da je moju baku boljelo, da majku još uvijek, nakon dva poroda rastura, a po onome što pričaju- meni je gore od obje. Mora li to značiti da se moja kći jednog dana neće moći izvući od istih bolova?

hyperactive_anki
16.10.2008., 15:29
Geni jesu učinili svoje, ali tvoj i njezin ritam života nije isti.
Stoga je najbolje da što god zanimljivog pročitaš ovdje (npr. uzimanje magnezija, šetnje, utopljavanje trbuha ...) preneseš svojoj doktorici ili ginekologici i zajedno napravite za tebe najbolju "terapiju".

Iako ja ne mogu bez tableta (minimalno 3 dana!) shvatila sam da mi je psihološki kaže otkako sam se suočila s tim. Gledam bol u oči i kažem: "Znam što mi je, to je normalni proces i to će proći za koji dan. A ja ću to vrijeme iskoristiti za gledanje filmova hahah"

Mavis
16.10.2008., 15:46
Geni jesu učinili svoje, ali tvoj i njezin ritam života nije isti.
Stoga je najbolje da što god zanimljivog pročitaš ovdje (npr. uzimanje magnezija, šetnje, utopljavanje trbuha ...) preneseš svojoj doktorici ili ginekologici i zajedno napravite za tebe najbolju "terapiju".

Razumijem. Samo, meni se čini da mene i liječnica opće prakse i ginekolog blijedo gledaju kad im opisujek bolove, a sve što govore svodi se otprilike na Ma hajde, nije to baš tako strašno.

Iako ja ne mogu bez tableta (minimalno 3 dana!) shvatila sam da mi je psihološki kaže otkako sam se suočila s tim. Gledam bol u oči i kažem: "Znam što mi je, to je normalni proces i to će proći za koji dan. A ja ću to vrijeme iskoristiti za gledanje filmova hahah"

lakše?
Znam o čemu pričaš, i sama sam naučila nositi se s tom boli na jedan drugi način, skretati si pažnju dok čekam da tableta počne djelovati na štošta drugo i uglavnom pali.
A ovo s filmovima... E, funkcioniralo bi da ne moram biti na faksu svaki dan skoro cijeli dan (a teško mi i ležat kad me boli).

:grli:
Znala sam po nicku odmah da si to ti. :mig:

hyperactive_anki
16.10.2008., 16:11
kad je menzis - nema faksa :D :D

gemin
16.10.2008., 16:55
Da, nažalost ne pomaže ništa, nikakvi položaji tijela, iako se i ja skvrčim.
Nažalost ja sam već godinama došla na 9 do 10 tableta dok mi traje menga.
Mama mi je imala jake bolove, samo prvi dan i to dok nije rodila.
Baka mi je imala slične napadaje, ali već u menopauzi, krvarenja itd, jer je imala rak maternice, pa su joj sve vadili.
Ne želim plašiti, ona je to dobila u starijoj dobi.
Jedino što me i drži, je činjenica da je to samo tih cca 6 dana u mjesecu, inače bih dosad već umrla od boli. Kao što sam i rekla, naučila sam živjeti s tim. Zato sam i pisala, da vidim ima li netko s takvim simptomima.:)

*fairy_dust*
23.10.2008., 17:57
meni je danas 1. dan,umirem od bolova.popila sam 2 tablete i ko da i nisam...jos sam danas relativno ok,znam nekad zavrsit na hitnoj,ili povracat cijeli dan...samo stvar je u tome sta sam do nedavno pila pilule i zaboravila na te bolove pa me danas sve satralo :(
nema pomoci,jos neke cure mogu biti sretne ako im tablete pomazu,meni ne :flop:

hyperactive_anki
23.10.2008., 18:01
i meni je prvi dan (spojeno s 3. danom gripe)
Više sam odgledala filmova u zadnja 3 dana nego u zadnja 3 mjeseca.

Ketanol, kamilica, manje čokolade nego inače, nema grožđa i sl. stvari koje potiču probavu.

I ležanje.
Uz filmove. Naravno!

*fairy_dust*
23.10.2008., 18:15
ti uz gripu,a ja uz upalu mjehura...neznam kome je gore :flop:
joooj te stvari...mrzim ih :(

hyperactive_anki
23.10.2008., 18:23
ušuškaj se u krevet - to ti je dobro i za mjehur i za menzis ;)

*fairy_dust*
23.10.2008., 18:47
dobro je,ali da bas trenutno pomaze i ne... :) al evo pomalo prolazi,sad cak mogu sjedit normalno bez savijanja :) weeeee,partyyyy :D (joj kako volim kad me prodje bol,koji dobar osjecaj-bezbolan :D)

hyperactive_anki
23.10.2008., 18:54
baš kao što sam napisala prije par tjedana - doslovno se treba suočiti s tom boli, jer kad malo bolje pogledaš - što su to menstrualni bolovi??
to je znak da si zdrava, da si živa, da nisi trudna i da nisi u menopauzi :D
da, neke boli, a neke ne. ti si jedna od onih koje boli.
hvala bogu na današnjoj medicini pa imamo čime zaliječiti tu bol!
za vrijeme te boli nitko te ne smije gnjaviti (jer znaju da ćeš ispaliti par vatrenih strelica iz očiju!) i možeš se napokon odmoriti, što možda nisi učinila kroz cijeli mjesec.

Ja to tako gledam.
I bol je manja jer mi se tijelo opusti.
Kad me počne boliti, samo kaže: BRING IT ON!
i onda joj nije gušt da me toliko muči!

a ja uživam gledajući filmove i ispijajući kamilicu.

*fairy_dust*
23.10.2008., 19:20
istina,to je tako...samo ja sama sebi ni malo ne olaksavam,umijesto da se opustim ja se savijam i naprezem jos vise misice...
ma ako se vec u ovih neznam koliko godina nisam privikla ni necu vise...neka boli,sta je tu je,taj 1 dan sam uvijek prezivila pa cu tako i ubuduce :mig::)

hyperactive_anki
23.10.2008., 19:25
zbog mjehura se treba utopliti.
a plus i zbog menzisa.
ja bih recimo poludila da samo ležim u krevetu - vjerojatno bih i ja se savijala i ludila... ali uvijek treba naći zanimaciju :D
ja sam to našla u filmovima. neko će naći u knjigama, neko u beskonačnim razgovorima na mobitel, neko u spavanju... sve u svemu - proći će! i to je ono što me treba držati.

hyperactive_anki
02.11.2008., 12:05
Malo sam surfala i čim popijem sve svoje trenutne tablete - mislim da ću pokušati sa:
http://www.vitamini.hr/539.aspx

ljibica
02.11.2008., 18:09
eo sam da kazem da i mene uzasno boli...prvo sam pila sirup,pa sve jece i jace tablete, a sad sam na voltarenima 2-3 na dan i to retard i drugi dan malo,a ostale dane mogu normalno iako malo boli,inace mi nis ne pomaze osim voltarena...

Ami13
02.11.2008., 18:18
mene boli ful jako par sati prije nego dobijem.od tableta većinom pomaže plivadon, samo kaj mi je od njega zlo u želucu. dobro je i stavit termofor na trbuh, od topline prije počne krvarenje i onda mi je lakše. :mig: