PDA

View Full Version : Snovi... tumačenja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

kikina
15.03.2009., 18:27
da, san ti očito ukazuje na taj strah...možda ne samo od 'ne-napredovanja' već i od- nazadovanja ( jer čovjek, kada ostane bez noge, uistinu 'nazaduje'- mora se naviknuti na jedan drugačiji, puno teži stil života :( )? Probaj se ne zamarati toliko mislima oko toga koliko (ne)napreduješ već naprosto počni ( sitnim koracima, ako već ne krupnim ;) ) mijenjati stvari, tj. one koje uzrokuju trenutno nezadovoljstvo i strah od gubitka uporišta i ravnoteže. ja bih to pokušala da sam na tvom mjestu :)

p.s. ima li itko tko je uspio dešifrirati moj gigantski lynchovski san? :( ja imam samo komadiće, ali nikako ne mogu to povezati u suvislu, koherentnu cjelinu. kao, uostalom, niti jedan lynchov film ( ja se tog čovjeka malo bojim, stoga me ovakvi snovi izbezume, ali ok. )

gdje je taj san? probat ću naći...

kikina
15.03.2009., 18:33
uf, imala sam jedan od najuznemirujućih snova ikada, pa fish i lovecat ( ako još zalazite na ovaj topic ) pliz pomagajte, jer apsolutno ništa ne kužim.

Dakle, sanjala sam da se nalazim u nekoj čudnoj kući, zabačenoj, blizu neke šume ili tako nešto, slična jednoj kući u kojoj sam u osnovnoj ljetovala s best frendicom kod njenog dide. E sada, u toj kući nisam bila sama- bio je tu i moj dečko, njegov buraz te još masetina nekih nepoznatih ljudi različite dobi ( većina ih je bila u 30-ima, onako odokativno )...uglavnom, svi smo mi kao 'boravili' u toj kući, ne znam ni sama kojom svrhom, no ti su mi ljudi bili nekako čudni i tokom boravka tamo sam imala neke 'slutnje/predosjećaje/vizije' tj. kao neke 'flashove' stvari koje će se kasnije u snu dogoditi...'radnja' sna počinje kada moj dečko i ja sjedimo na nekom kauču, ja odem na wc, a pri povratku vidim da je dečko već ušao u spavaću sobu ( u kojoj ima 10-ak kreveta na kojima su neki od tih ljudi ), a za ruku me primi njegov brat i kaže da mora razgovarati sa mnom. ja kažem dobro, i mi se sjednemo na pod nedaleko tog kauča, on me obrgli jednom rukom, krene ljubiti po obrazima i izjavljivati ljubav (?!?). Meni je to bilo neobično, jer sam ja tog buraza vidjela svega par puta u životu i prozborila s njim možda 10 rečenica, ako i toliko. zapažanjem sam stekla dojam toga kakav je, no osim što je zgodan, nije mi naročito zanimljiv. Zato mi je u snu bilo jako čudno da mi on sad tu daje neke ljubavne izjave, ali ono najčudnije je bilo to što mi je govorio identične stvari kakve mi govori moj dečko. To me zbunjivalo. U jednu ruku mi je to sve jako laskalo ( jer sam nesigurno djevojče željno muške pažnje ) i dozvoljavala sam mu da me cmaka u obraz ( ali mu nikako nisam dopuštala da me poljubi u usta ), no u drugu sam se bojala da će nas moj dečko vidjeti i nešto 'krivo shvatiti'. i što se dogodi: odjednom na vratima vidim svog dečka, provirio je i vratio se u spavaću sobu, imao je kapuljaču od majce preko glave i užasno smrknuti pogled kojeg sam se prepala. odmah sam znala da nešto ne valja te sam potrčala prema tim vratima, otvorila ih i pogledala na krevet na kojem bi moj dečko trebao spavati. čim sam ušla u sobu, ovih 10-ero ljudi u krevetima je otvorilo oči i pogledalo me. ja sam, čim sam pogledala dečkov krevet ( bio je mrak ) ZNALA da osoba na njemu nije on ( naime, to je bio jedan od 'flashova' koji mi je došao ranije u snu ( to da sam već vidjela tog dečka koji se pretvara da mi je dečko ), dakle, sada sam imala svojevrsni de ja vu )- lik na krevetu je bio u faci isti on, ali je imao drugačiju firzuru ( malo dužu kosicu ), ali i da je nije imao, prepoznala bih da to nije moj dečko, ma, skužila sam da to nije on i s par metara udaljenosti. skočila sam k'o luda na krevet, a dotični se lik probao sakriti pod deku. tada sam probala upaliti svijetlo kako bih raskrinkala tog dvojnika, no svjetlo se nije upalilo ( zanimljivo, to je inače taktika kojom se ljudi često služe kako bi lucidno sanjali, no svrha tog svjetla u mom snu uopće nije bila 'aha, idem ja sad vidjeti je li ovo san ili java', već sam baš htjela da svi vide kako to nije moj dečko već neki dvojnik ) i onda sam krenula vikati, na njemačkom (! ok, studiram dotičan jezik te zadnje vrijeme jako često sanjam na njemu ): 'to je dvojnik, to nije ***' i onda se dogodilo nešto još čudnije: ja sam naprosto nekako znala da je moj dečko negdje van kuće s MOTORNOM PILOM (!!!) ( doduše, nisam se mogla sjetiti kako se motorna pila kaže na njemačkom pa sam rekla tu riječ na engleskom i onda opet na njemačkom upitala 'kako se to kod vas ono kaže?') te sam krenula plakati i vikati ( i dalje na njemačkom ): 'on je vani s motornom pilom, što je vama ljudima, zašto mi nitko ne pomogne. bojim se za svog dečka, vani je s motornom pilom, ovo mu je dvojnik!!!!'. ti ljudi su samo piljili u mene i nisu se ni pomaknuli, a ja sam se osjećala užasno samo, isprepadano i nemoćno. tada je u sobu ušla neka ženska koju sam 'zaskočila' istim rečenicama i pitala je zašto ovi ljudi ne reagiraju! na to mi je ona rekla: 'pa draga, oni su svi gluhi!' ( tada sam isto imala 'de ja vu', jer je to isto bila jedna od stvari koje sam tokom sna 'nekako intuitivno znala', ali sam onda 'zaboravila' ). U tom trenu sam osjetila kako netko izgovara moje ime i osjetila sam dodir na obrazu te sam se probudila- bilo je 5 a.m. i bijaše to moj dečko ( prespavala sam kod njega ) i ja sam krenula šaptati, jer cijelu minutu nisam imala pojma gdje se nalazim- bila sam uvjerena da sam i dalje u onoj kući i da moram šaptati kako ne bih 'probudila ljude' ( ironično, s obzirom na to da su gluhi ) te sam ga pitala kako je znao da me treba probuditi i kako to da je izgovorio moje ime, na što je on rekao da nije, da mi je samo dotaknuo obraz, jer da to često čini dok spavam, no još me to do sada nikada nije probudilo! i užasno mi je čudno što sam sanjala da izgovara moje ime ( zbog čega sam se baš i probudila! ) dok je on tvrdio da nije ništa rekao....uglavnom, jedan od najjezivijih i najstresnijih snova ikada...najstrašniji su baš bili ti ljudi, koji su otvorili oči kad sam ja ušla u prostoriju...a gluhi su :( :( :(

ja bi to ovako...šuma predstavlja život. kuća, možda dušu, srce.
a ovo dalje, ne znam kako bi protumačila. kao nekakve izazove vezi, koji će biti u životu?

kikina
15.03.2009., 18:36
moze li neko mi objasnit sledece...
u snu...
osoba je ustala i pogledala na ogledalo
kad se ugledala, vidjela je da ima sjedu kosu (sva kosa je bila bijela) i kosa je bila do ramena...mada ona ima kratko osisanu kosu
koliko ja znam sjeda kosa-bijeda, siromastvo?

evo koliko sam ja uspjela pronaći na tu temu...
Sijeda kosa - bit će vam ukazane počasti i priznanja i poboljšat će vam se materijalno stanje.
Duga kosa - donijeli ste dobru odluku.

Bosanka_88
15.03.2009., 18:38
evo koliko sam ja uspjela pronaći na tu temu...
Sijeda kosa - bit će vam ukazane počasti i priznanja i poboljšat će vam se materijalno stanje.
Duga kosa - donijeli ste dobru odluku.

a gledaj kod mene sta pise :confused::ne zna:

KOSA
-lijepu kosu sanjati ukazuje bogatstvo
-ružna i neuredna kosa najava je briga
-smeđu kosu sanjati blagostanje
-gusta kosa velika imovina
-duga kosa dug život
-plesti kosu svađa
-kovrđava kosa nevolje
-sijeda kosa brige,siromaštvo
-crvena kosa opomena od neprijatelja
-crna kosa sreća
-kosa svijetla veselje
-češljati kosu veselje,rješenje briga
-po nekim vjerovanjima češljati kosu simboliše bolest
-rezati kosu opomena o smrti nekog prijatelja
-sanjati kosu mrtvaca sreća
-kovrče vjerna ljubav
-sijede kovrče bolest
-kosa koja opada prijatelja i novca
-po drugim kazivanjima kosa koja opada simboliše smrt drage osobe
-kosu kratiti novčani gubici.

Alex84
15.03.2009., 20:45
Ovaj san i ovo pitanje si već jednom prije pola godine napisao - pogledaj odgovor na str. 24 (http://www.forum.hr/showpost.php?p=15138983&postcount=592) ovog topica. :)

no ovo je cudno:confused::confused:

znam da dugo nije bilo odgovora..i sad nedavno sam opet trazio da vidim da mi nije promaknilo i nisam nasao:lol:..sad kad se intenzivnije bavim snovima,odlucio sam opet staviti taj san..

hvala ti Fish :s:s:kiss:

Gretchen
16.03.2009., 11:19
ja bi to ovako...šuma predstavlja život. kuća, možda dušu, srce.

jest, to sam si i ja na prvu loptu tako protumačila ( kuću i šumu----> ali mene više 'zabrinjava' ovo ostalo, jer je ovo samo mali komadić slagalice ). odnosno, ove gluhe ljude ( brrrr ) sam doživjela ( kad sam razmišljala o snu, jel'te ) kao određene dijelove mene, vjerojatno neki dijelovi čijeg sam postojanja i čije sam 'prirode' ( gluhi su ) nekako intuitivno svjesna...ali možda ti dijelovi nisu 'svjesni'- mene? mene koja paničarim i derem se i koju je silno strah da se dečku nešto ne dogodi...možda samu sebe ne čujem :( :( :( ma nemam pojma, previše je tu tih detalja, stvarno ne znam kako bih sve to izanalizirala :(

pandora_5
16.03.2009., 14:53
opet sam sanjala da me gađaju noževima :( sakrila sam se u neku malu drvenu kućicu a oni su zabijali noževe u vrata nadajući se da će me probost

Gretchen
16.03.2009., 15:02
curo, a da ti ozbiljno osvjestiš svoje strahove koji te, očito, muče jaaaako dugo vremena?! jer stalno opisuješ varijacije na temu, sve je uvijek neko nasilje, a ono je u tvojim snovima jer te očito nešto gadno muči, a ti nikako da to počneš osvještavati i rješavati.

jer svrha ovog topica i jest da jedni drugima pomognemo shvatiti što nas stvarno muči kako bismo onda mogli raditi na tome.

pandora_5
16.03.2009., 15:35
pa ja neznam šta me to muči. niti od čega bježim. niš mi nije jasno :ne zna:

Gretchen
16.03.2009., 15:48
pa ja neznam šta me to muči. niti od čega bježim. niš mi nije jasno :ne zna:

znači, ne događa se, zadnjih koliko, godinu dana ( od tada se sjećam da konstantno postaš ovakve snove ) zbog čega si tjeskobna, izmorena, čega te strah? ne osjećaš nikakvu agresiju prema nekome ili nečemu koju onda zatomljuješ zbog kojih god razloga? ne more te nikakvi strahovi- od ( neizvjesnosti ) života, budućnosti, neuspjeha, razočaranja itd.?

pandora_5
16.03.2009., 15:54
znači, ne događa se, zadnjih koliko, godinu dana ( od tada se sjećam da konstantno postaš ovakve snove ) zbog čega si tjeskobna, izmorena, čega te strah? ne osjećaš nikakvu agresiju prema nekome ili nečemu koju onda zatomljuješ zbog kojih god razloga? ne more te nikakvi strahovi- od ( neizvjesnosti ) života, budućnosti, neuspjeha, razočaranja itd.?

ovo zadnje pogotovo ne. ne brinem se kaj će bit u budućnosti niti kaj će se dogodit. time se ne zamaram. pa nemam baš nikakav strah, neznam. a stalno mi se ponavljaju snovi. kao i oni da stalno sanjam kak nekome udarat glavom o zid, bilo muško ili žensko :rolleyes:

Gretchen
16.03.2009., 16:10
kao i oni da stalno sanjam kak nekome udarat glavom o zid, bilo muško ili žensko :rolleyes:

ponavljaju se zato što nisi osvjestila ono što te muči. tebi tvoja podsvjest svako malo snovima pokušava reći: 'probudi se ;) imaš problem, osvjesti ga', ali kako se to ne događa, ti nastavljaš sanjati te stvari. i sanjat ćeš ih dok ne skužiš što te muči. a ovo s lupanjem tuđom glavom o zid- ja osobno fakat brijem da je posrijedi teška, ali teška potisnuta agresija koju ne izražavaš. a možda si samo zabrijavam. ali čisto jer me zanima, pitanje: jesi li inače ( u odnosima recimo )- pasivno ili aktivno agresivna? ono, kad se naljutiš na nekoga, kako se ponašaš? ali još bitnije- prema samoj sebi. događa li ti se da se možda ljutiš na sebe zbog čega god pa ne znaš što bi s time i kako ispoljiti tu energiju?

Alex84
16.03.2009., 16:36
ovo zadnje pogotovo ne. ne brinem se kaj će bit u budućnosti niti kaj će se dogodit. time se ne zamaram. pa nemam baš nikakav strah, neznam. a stalno mi se ponavljaju snovi. kao i oni da stalno sanjam kak nekome udarat glavom o zid, bilo muško ili žensko :rolleyes:

Pandora..zamoli moderatoricu Fish ovdje na forumu da ti objasni i pojasni tvoj san..koliko vidim ona to ovdje radi najbolje..ili mi se javi na pm,pa cu te ja spojiti sa jednom strucnjakinjom za snove..budi sigurna da ces biti jako iznenadjena kad ti ona proanalizira san..ovako stalno pises ovdje jedno te isto a odgovora nigdje..ako si zainteresirana javi se

Gretchen
16.03.2009., 17:01
@ Alex

Fish joj je već tumačila sve to prije, nema smisla ponavljati jedno te isto, kad je problem isti ;)

pandora_5
16.03.2009., 17:20
ponavljaju se zato što nisi osvjestila ono što te muči. tebi tvoja podsvjest svako malo snovima pokušava reći: 'probudi se ;) imaš problem, osvjesti ga', ali kako se to ne događa, ti nastavljaš sanjati te stvari. i sanjat ćeš ih dok ne skužiš što te muči. a ovo s lupanjem tuđom glavom o zid- ja osobno fakat brijem da je posrijedi teška, ali teška potisnuta agresija koju ne izražavaš. a možda si samo zabrijavam. ali čisto jer me zanima, pitanje: jesi li inače ( u odnosima recimo )- pasivno ili aktivno agresivna? ono, kad se naljutiš na nekoga, kako se ponašaš? ali još bitnije- prema samoj sebi. događa li ti se da se možda ljutiš na sebe zbog čega god pa ne znaš što bi s time i kako ispoljiti tu energiju?

haha a kad sam ljuta najradije bi nekog razbila al naravno da ne razbijem :p
a naživciraju me ponekad neki ljudi i tak...al ispušem se na treningu (taekwondo) :p

pandora_5
16.03.2009., 17:23
Pandora..zamoli moderatoricu Fish ovdje na forumu da ti objasni i pojasni tvoj san..koliko vidim ona to ovdje radi najbolje..ili mi se javi na pm,pa cu te ja spojiti sa jednom strucnjakinjom za snove..budi sigurna da ces biti jako iznenadjena kad ti ona proanalizira san..ovako stalno pises ovdje jedno te isto a odgovora nigdje..ako si zainteresirana javi se

a već mi je ona objašnjvala. već znam kaj će reć. ma nema veze...

Alex84
16.03.2009., 17:43
a već mi je ona objašnjvala. već znam kaj će reć. ma nema veze...

e onda cu rec kasnije navecer kome da se javis..vidit ces...sva tvoja pitanja ce biti odgovorena,bas kao sto su i moja..:top:

melin
16.03.2009., 17:45
u snu...
kad se ugledala, vidjela je da ima sjedu kosu (sva kosa je bila bijela) i kosa je bila do ramena...mada ona ima kratko osisanu kosu

što je duža kosa to je veća briga i problemi

Alex84
16.03.2009., 17:48
što je duža kosa to je veća briga i problemi

apsolutno netocno...

kao prvo,treba cijeli san uzeti u obzir,ne samo taj dio sa kosom...

kao drugo..duza kosa moze da znaci i neku snagu..moc...

pandora_5
16.03.2009., 17:52
e onda cu rec kasnije navecer kome da se javis..vidit ces...sva tvoja pitanja ce biti odgovorena,bas kao sto su i moja..:top:

lol. zvuči smješno....

Alex84
16.03.2009., 17:58
lol. zvuči smješno....

sta ti je tu smijesno:ne zna::ne zna::ne zna: smijesnije mi je to sto ti svako malo ovdje pises svoje nasilne snove i niti jedan odgovor ti ne odgovara,sve pobijas..ja te budem spojio sa pravom strucnjakinjom za snove,koja se bavi time:ne zna:i ako ti ona ne pomogne..neznam ko hoce

ufffff
16.03.2009., 20:25
Što bi ovo trebalo značit???

Kod mene u kući je zabava, pije se, pleše itd. Ja pogledam prema sebi kad ono odvratna mesnata krvava rana na kuku. Odlazim na hitnu, sestra me pregleda, kaže da imam perut i da mi je masna kosa. Odlazi nekud, ja ju čekam ko ozeblo sunce...I probudim se.:ne zna::ne zna:

*mrtva_hladna*
18.03.2009., 20:59
Imam i ja jedno pitanjce.

Ovako,ja cesto ,cesto sanjam da letim :D - nekad u snu bjezim tj letim od neceg pa sam u tom momentu kao "sretna" jer ne postoji strah posto sam brza kad letim i pobjegnem od "nevolje" . A neki put letim skroz gore u nebo i tad me najvise strah ,tocno osjetim strah i onda se uglavnom probudim ,nekako u podsvijesti znam da sanjam i pozelim da se probudim . Toliko me strah kad me onako u snu vuce prema nebu - ne znam kako da opisem ... uglavnom ,strah me da cu odletit previse visoko i da se vise necu moc vratit.
Sta bi to moglo znacit ?Jel ima jos netko tko je sanjao/sanja da "leti" ?

dubac
18.03.2009., 21:07
Zar ima ljudi koji ne sanjaju da lete? Ja u snovima letim vrlo smiješno. Kao da plivam kroz zrak (prsno, ha-ha).
Ja sam noćas sanjala otvoreni lijes i da namještam onu tkaninu u njemu koja je bila tamno crvene boje. Užas.

*mrtva_hladna*
18.03.2009., 21:54
Zar ima ljudi koji ne sanjaju da lete? Ja u snovima letim vrlo smiješno. Kao da plivam kroz zrak (prsno, ha-ha).
Ja sam noćas sanjala otvoreni lijes i da namještam onu tkaninu u njemu koja je bila tamno crvene boje. Užas.

E da . Tako i ja ,bas kao da plivam kroz zrak -

Gandalf_suba
19.03.2009., 00:09
To znači da nisi iskren prema nekoj osobi.

??? Po kojoj to osnovi?

Forum i služi za tumačenje i razumijevanje snova, ali prvo moraš u potpunosti razumjeti sebe da bi mogao druge razumjeti.

Više pridonosiš zbunjivanju onoga kome pokušavaš protumačiti, nego što si mu razjasnio bilo što.

:top:

__________________________________________________ _____

Uzeti ću nekoliko snova što ste ih ovdje stavili pa ih budem iskontemplirao i poslao na PM, jer sam vidio da me je netko bio zamolio za pojašnjenje pa eto.

Alex84
19.03.2009., 02:08
??? Po kojoj to osnovi?

Forum i služi za tumačenje i razumijevanje snova, ali prvo moraš u potpunosti razumjeti sebe da bi mogao druge razumjeti.

Više pridonosiš zbunjivanju onoga kome pokušavaš protumačiti, nego što si mu razjasnio bilo što.

__________________________________________________ _____

Uzeti ću nekoliko snova što ste ih ovdje stavili pa ih budem iskontemplirao i poslao na PM, jer sam vidio da me je netko bio zamolio za pojašnjenje pa eto.

to sam bio ja..:D

btw potpis za post..:top:

btchbetch825
19.03.2009., 10:34
to sam bio ja..:D

btw potpis za post..:top:

o tu si bu bu bu bu bu bu kak to misliš znaš ti mene ? kaj ti znaš? ne znaš ništa . kaj ti je ?????? :kava: diii cciiiiiiiiiiii

belinea
20.03.2009., 07:43
cesto sanjam curu koju poznajem....snovi su uvijek na istu foru, setnja,pokazivanje simpatije,drzanje za ruke...pa pricanje za stolom jako dugo...itd...uvijek nekaj lijepo,osjecaj u snovima je odlican (zaljubljenost)

sanjo sam bar 10 puta tako....kaj bi moglo znacit?

Alex84
20.03.2009., 08:52
cesto sanjam curu koju poznajem....snovi su uvijek na istu foru, setnja,pokazivanje simpatije,drzanje za ruke...pa pricanje za stolom jako dugo...itd...uvijek nekaj lijepo,osjecaj u snovima je odlican (zaljubljenost)

sanjo sam bar 10 puta tako....kaj bi moglo znacit?

mozda da si zaljubljen u nju :ne zna::ne zna::rofl::rofl:

belinea
20.03.2009., 09:07
mozda da si zaljubljen u nju :ne zna::ne zna::rofl::rofl:

hmmmm.....imam curu vec 10 god.... a ko zna...mozda i jesam...:)

Alex84
20.03.2009., 13:09
hmmmm.....imam curu vec 10 god.... a ko zna...mozda i jesam...:)

eee..onda san znaci da ti je vrijeme da nakon 10 god udjes u brak,jer ces se zaljubit u drugu:rofl::rofl::rofl:

malizia
21.03.2009., 23:20
razgovor za posao na kojem pričam o knjigama koje je trebalo pročitat, a za taj ih posao sigurno ne treba...

još su s nečim bile povezane, intrigirale me al jbg

moja slika uz još 3 slike ženske kao reklama stoji na najvišoj kući u centru grada...

požar koji će se dogodit i ja to znam.. nekako. i gledam s prozora kako ću skočit..

nizbrdica blaga u mojoj ulici... nekamo idem i objašnjavam nešto.. jbg sad

Nikola_zg
22.03.2009., 09:14
Mokar san bez imalo smisla.:)

laura7
24.03.2009., 11:23
[QUOTE=dubac;19469789]Zar ima ljudi koji ne sanjaju da lete? Ja u snovima letim vrlo smiješno. Kao da plivam kroz zrak (prsno, ha-ha)./QUOTE]

hhehehe
i ja sam prije sanjala da letim na isti način, i to onak pokraj zgrada i tak .

flunki_pro
24.03.2009., 21:33
sječate se kad je umro dino dvornik, naravno da da :( ... ugl. svi su mi trubili da se predoziro i da je umro od droge... i sljedeču noć sanjala sam svoje profe iza škole kako puše travu pod velkim odmorom ... ja sam ih gledala kroz neki prozor... i da uglavnom... ujutro ja prepričam to staroj i dođe ona meni, pa možda si ti podsvjesno htjela da oni umru umjesto njega.... ja ono OKEE... sam zbunjeno gledam...

Alex84
24.03.2009., 22:22
sječate se kad je umro dino dvornik, naravno da da :( ... ugl. svi su mi trubili da se predoziro i da je umro od droge... i sljedeču noć sanjala sam svoje profe iza škole kako puše travu pod velkim odmorom ... ja sam ih gledala kroz neki prozor... i da uglavnom... ujutro ja prepričam to staroj i dođe ona meni, pa možda si ti podsvjesno htjela da oni umru umjesto njega.... ja ono OKEE... sam zbunjeno gledam...

e da je on samo pusio travu bilo bi super:D

Elentari
25.03.2009., 07:06
moze pomoc...sinoc sam sanjala da se gledam u ogledalo i vidim da imam jako kratku kosu (inace mi je do pola ledja), cesljam se i stavljam novu boju iako je slicna s bojom koju imam, tj. nemam sijedih ali svejedno stavljam...i na kraju stavljam umetke na kosu te mi je ponovno dugacka i gusta ...

nasla sam u sanjarici tumacenje za kosu ali ako bi neko znao protumaciti san u cjelini

arna
25.03.2009., 11:43
Baš me muž zamolio da pitam ako netko ima ideju: on često sanja umrle osobe, posebno svog oca, ali i druge rođake. Npr. neku je noć sanjao kako pokojni stari govori mami ( koja je živa) da je našao lijepi stan i neka ga dođe pogledati. Sinoć je sanjao da ga stari traži da mu kupi autobusnu kartu za Njemačku, a karte prodaje žena umrlog muževog bratića. :ne zna:

Čovječe, toliko sanja pokojnike da se već pitam ne sprema li se k njima...:rolleyes:

Alan_SP
25.03.2009., 15:27
nasla sam u sanjarici tumacenje za kosu ali ako bi neko znao protumaciti san u cjelini

Mislis da nisi tako jaka kakvom se prestavljas u javnosti i da se zbog toga moras praviti jacom i cvrscom. Drugim rijecima, nesigurna si u sebe i to nastojis prikriti.

Dobra vijest, svi to misle, nista strasno, sve je u redu i normalno.

maria_5359
25.03.2009., 22:30
Imao sam nedavno jedan san, o kojem neprestano razmišljam.
Nije dugačak, ali je bio jako znakovit. I iznimno slikovit! Cijeli san je bio prepun prekrasnih boja i slika, iznimno detaljnih i 'velikih', gotovo kao izvan stvarnosti! Najviše me prepalo to što je san djelovao kao da se zaista događa i to što je ono što sam vidio bilo nevjerojatno detaljno.

Uglavnom, išao je ovako:

Prvo sam prolazio kroz neku špilju, prepunu plavih-tirkiznih nijansi, dovoljno visoku da se njome hoda. Bila je puna vode pa sam hodao po uskom rubu uz zid.
Kad sam izašao iz nje, na sunčani dan s ponešto oblaka, dođoh do nekakvih ruševina gdje se isticao kip Horusovog oka:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/Eye_of_Horus.svg/60px-Eye_of_Horus.svg.png
Kip je bio na stupu i zjenica oka je bila ponešto veća, izdubljena u sredini.
Pogledao sam kroz zjenicu, i tu je san postao zanimljiv. Naime kroz Horusovo oko(odnosno zjenicu oka) sam vidio razmaknute oblake na rubu otvora zjenice i nebo, ali ne plavo, već crno kao svemir i u sredini sunce, iznimno detaljno kao na slici ovdje (http://z.about.com/d/space/1/5/Y/Q/sun_tour.jpg).
Zatim sam pokušao slikati to sunce, imao sam nekav fotić. Kad sam bio gotov sa fotkanjem, krenuo sam natrag kroz špilju, tamo se poskliznuo i pao u kristalno čistu vodu u kojoj sam neko vrijeme plutao i tada je san prestao.

Inače ne prodonosim previše važnosti snovima, ali ovaj je ostavio tako jak dojam na mene da se neprestano pitam, ima li kakvo znaćenje? Zna li tkogod?

WOW!!! :top: uživaj u tome... možda su neki iz prošlih života... a možda su poruke s viših razina svijesti... a možda samo zanimljiv san... u svakom slučaju :top: uživaj! :mig:
moje tumačenje bi bilo :mudri: saznat ćeš neku tajnu ili će ti se otkriti nekkva istina koja će ti mnogo značiti u daljnjem životu! :D

pic
26.03.2009., 07:53
zadnja 2 tjedna sam opet pocel sanjat (tj bar se sjecat snova ujutro)
danas sanjam da sam imal neki test vjeroanuka a fakat preteski, 20 pitanja a ja jedva jedvice jos na pocetku.. haha..

brennner
26.03.2009., 10:06
ovo san sanja, bolje reći doživia nekoliko puta!tad noć sam spava sam u tom trošnom omladinskom hostelu:hrk:!krevet mi je smješten u kutu sobe. ja sam spava okrenut prema zidu u svom standardnom fetus položaju!

e sad nakon nekog vremena učinilo mi se da sam se probudia i osjećao sam neku prisutnost na sredini sobe!pogledao sam kroz polumrak i nije bilo ništa

čudno,soba je bila prazna!no taj osjećaj da je neko sa mnom u sobi kombiniran sa praznom tihom sobom me polako ispunjavao

jezom!:eek:osjećao sam neku silu, energiju, kako se gomila na čistini sredine sobe!okrenia sam se oprema zidu i pokria lancunom i dekom priko glave!:brukica:kad odjednom sam osjetia da me neka sila s leđa gura prema zidu!tia san vikati ali nekako nisam moga ispustiti ni glasa,otvoriti oči ni pomaknuti se!kako me to nešto
guralo u zid, ima sem osjećaj da će me zdrobiti!upotrijebia san svu psihičku energiju kako bi pokušao viknuti i boriti se s tim te sam se nekako uspia osloniti nogama u rukama o zid kako bi spriječia daljnje natiskivanje!

pokuša san izmoliti očenaš, ali sam bia pod takvim stresom da se nisan uspia sititi ni prva 2 stiha!nisam osjeća nikakve ruke po sebi, samo neku neopipljivu silu

kako me gura!naposljetku sam skupia svu snagu vrisnia i oslobodia se tog pritiska!bacia san deku sa sebe,otvoria oči bia san cili znojan, mislia san da je to bia san!kad san otvoria oči vidia san da se nalazim u istom položaju u kojem san to navodnosanja!
dakle u najblažem slučaju sanja

sam sam sebe kako spavam u istom položaju u kojem sam spava u stvarnosti i kako me ta sila napada!:horor:tad san se upita jeli to uopće bia san!upalia san veliku sviću i noćnu lampicu i uzea nešto za čitati samo da ne mislin na to!ovaj put san se okrenia prema središtu sobe(vjerojatno podsvjesno kako mi ništa ne bi došlo iza leđa)

takav uvjetno rečeno san mi se nekoliko puta u životu desia!još uvik se sićan tog jezivog osjećaja tog stranog prisustva u sobi, te osjećaja straha i panike kad nisam moga otvoriti oči ni izustiti glasa!:E

e sad moje pitanje je;KOJI KURAC SE TO DESIA!:confused:JELI SE I VAMA TO DEŠAVALO, MAKAR NEŠTO SLIČNO!kako mogu sanjati sam sebe u istoj pozi u kojoj spavam dok mi se događaju ti užasi?:ne zna:stvarno ne mogu razlučiti jeli to sve bia san ili java, ali siguran sam da sam neko prisustvo osjeća u sobi!(i to ne od štakora koji su trčkarali po tavanu!)
:D
inače to je starija zgrada, a slična sranja su se dešavala i drugima sam čua, iako svoju priču s nikim nisan podijelia!usto u toj ili oko te zgradi su talijanski vojnici vršili streljanja u drugom svjetskom ratu!:Snajper:inače to je u gradu u dalmaciji!
P.S.nadam se da vam smajliji nisu pokvarili doživljaj priče, ali ne mogu si pomoći svugdi ih stavljam!

malizia
27.03.2009., 02:40
sanjam i skužim da nalikuje na nešto (točno određeno) što sam već sanjala.

no u snu je stvarno oboje.

ex_1
27.03.2009., 19:47
Dali mi netko moze reci wtf je ovo cuo sam da je ovo moguce kao astralna projekcija (meni je dozivljaj jako super ponekad cudan ali divan novi svijet sve novo)

Imam vise pitanja,posto legnem svaku vecer oko 3:30 a budim se oko 10 max 11 sati...

U zadnjih par dana imam takav san da se kao probudim i sve normalno ali malo glupo ce biti kao da imam telekinezu i onako san toliko stvarno izgleda jer,jednostavno vozim se svojim gradom i onako gdje god pogledam i rukom pomicem stvari...

A onda nakon toga u snu zamislim ili sto se dogodi jednostavno s mjesta skocim (u snu svjesno ili nesvjesno) i letim ono sto mene zanima kako je moguce da u snu vidim neke stvari koje nisam nikad vidio i kad sam isao provjeriti to zaista postoji...

----------

Nakon budjenja osjecam jedan umor u cijelom tijelu nesto kao da sam radio na bausteli 12 sati...

I toliko mi je grlo suho da ono...

---------

E sada to mi se pocelo dogadjati cesto jer sam na jednom forumu malo citao kako treba pravilno spavati i kako uciniti u snu stvari

http://www.dreamviews.com/community

amigo_hasanaga
28.03.2009., 10:13
Danas sam između sveg ostalog sanjao nešto čudno i nelogično. Naime imam jednu kuću koja još nije skroz uređena, uđem u kuću u jednu sobu koja je inače uređena i u kojoj boravim kad sam tamo, u snu je ta soba poluožbukana i nema namještaja. U sobi me dočeka bijeli tigar. I sad ja sav zbunjen pobjegnem u drugu sobu koja je također u istom stanju i tamo vidim nekog sivog mačka, hoću ga podragat malo ali on se nakostriješi i djeluje divlje pa odlazim. U međuvremenu sretnem svoga oca i pitam ga što bijeli tigar radi u kući. A on odgovara da ga je uveo u kuću zato da istjera divljeg sivog mačka. I to bi bilo otprilike to koliko se sjećam

mustang_925
28.03.2009., 21:55
Ja sam jos prije osnovne škole sanjao isti " san " mnogo puta.. ne sjeća mse koliko ali se sjećam da sam ga puno puta čak možda i u nizu sanja ....
" san" ide oveka...

zakaj san pod navodnicima?? zato kad za taj san nisam ni siguran jel je san :ne zna: tak je bilo full realno ..prerealno ..kao prvo ... sva čula su mi bila "uklučena" što kod 99% sna nije slučaj, i bio je prerealan ..znači niti jede sitnice niti 0.01 % nije bilo nekaj nerelano ..tipa ko dok sam jučer sanjal da dok sam u snu ( nije bitna team sna) izlazio iz prostorije stvori o sam se na ulici npr :) ili sam hodao s bratom ulicama Miamia i skrenuo u licu desno i odjednom bio u nekim močvarama u Grčkoj :)

e sad..." san" ide ovako ... ja se probudim... i kao sam u ovom svijtu, i osjećam strah i zažmirim ... osječam kako se dižem metar iznad kreveta.. i zako lebdeči polako idem prema dnevnom boravku kroz hodnik ... onak lebdeći ko da ležim i sad plutam po rijeci paralaleno s hodnikom...i tak do dnevnok .... tam " me nesto" neka sila spusti do poda .... na 1sec ..opet se dignem i tako natrag u krevet.... i onda osjćam da sam budam, ubiti cjelo vreme osjećam ( sva čula su mi uključena ) i onda dok se spustim na krevet ...dalje nastavim žmiriti jel se bojim otvoriti oči u strahu kaj bum videl .... ( samo sam prvi put vido kamo letim ( do dnevnog i natrag) , u prvom snu ... ) i znači ja žmirim nakon tog letenja i zaspim ... i onda spavam i probudim se normalno ... kužiš ?? ko da opče nisam sanjal ... a inače dok gledeaš malo bolje ni nisam ...kad nikad u snu nisu ti sva čula uključena .... ili neam zvuka ili mutno vidiš il ne vidiš il ne osjetiš miris ili dodira.. ili čak ima dok nemožeš trčati brzo neg usporeno i tak ... ili nije nist realno ...

komentirajte pls...

Alex84
29.03.2009., 13:32
Ja sam jos prije osnovne škole sanjao isti " san " mnogo puta.. ne sjeća mse koliko ali se sjećam da sam ga puno puta čak možda i u nizu sanja ....
" san" ide oveka...

zakaj san pod navodnicima?? zato kad za taj san nisam ni siguran jel je san :ne zna: tak je bilo full realno ..prerealno ..kao prvo ... sva čula su mi bila "uklučena" što kod 99% sna nije slučaj, i bio je prerealan ..znači niti jede sitnice niti 0.01 % nije bilo nekaj nerelano ..tipa ko dok sam jučer sanjal da dok sam u snu ( nije bitna team sna) izlazio iz prostorije stvori o sam se na ulici npr :) ili sam hodao s bratom ulicama Miamia i skrenuo u licu desno i odjednom bio u nekim močvarama u Grčkoj :)

e sad..." san" ide ovako ... ja se probudim... i kao sam u ovom svijtu, i osjećam strah i zažmirim ... osječam kako se dižem metar iznad kreveta.. i zako lebdeči polako idem prema dnevnom boravku kroz hodnik ... onak lebdeći ko da ležim i sad plutam po rijeci paralaleno s hodnikom...i tak do dnevnok .... tam " me nesto" neka sila spusti do poda .... na 1sec ..opet se dignem i tako natrag u krevet.... i onda osjćam da sam budam, ubiti cjelo vreme osjećam ( sva čula su mi uključena ) i onda dok se spustim na krevet ...dalje nastavim žmiriti jel se bojim otvoriti oči u strahu kaj bum videl .... ( samo sam prvi put vido kamo letim ( do dnevnog i natrag) , u prvom snu ... ) i znači ja žmirim nakon tog letenja i zaspim ... i onda spavam i probudim se normalno ... kužiš ?? ko da opče nisam sanjal ... a inače dok gledeaš malo bolje ni nisam ...kad nikad u snu nisu ti sva čula uključena .... ili neam zvuka ili mutno vidiš il ne vidiš il ne osjetiš miris ili dodira.. ili čak ima dok nemožeš trčati brzo neg usporeno i tak ... ili nije nist realno ...

komentirajte pls...

Procitaj http://www.forum.hr/showthread.php?t=314444 ...

mustang_925
29.03.2009., 15:10
Procitaj http://www.forum.hr/showthread.php?t=314444 ...

ty:Server:

arna
30.03.2009., 11:33
Što? Nitko ne zna što znači stalno sanjati pokojnike? :(

hondaCBR
30.03.2009., 13:09
Kako se zove pojava koja mi se dešava, npr. sanjam da ću proći ispit a padnem, ili sanjam da će mi majstor loše polakirati jedan dio a on napravi vrhunski i to još za siću.... u snu doživim neke događaje a u skorije vrijeme mi se dogodi suprotni učinak? kako bi se to moglo objasniti ili nazvati?

dersette
31.03.2009., 19:21
sanjala sam da sam silovana. i da se tip koji mi je prije par godina prijetio nožem, da si je prosvirao mozak pištoljem.

pandora_5
31.03.2009., 21:01
sanjala sam da s frendom idem u neki azil za mačke i pse. al sve je bilo puno blata i govana i užasno je smrdilo. ja sam hodala naprstima da neugazim u blato. i bila je jedna zelena zmija na podu. i počela sam bježit a ona je išla prema meni i ugrizla me za desnu ruku za lakat... i tu sam se probudila

Alex84
31.03.2009., 21:08
Kako se zove pojava koja mi se dešava, npr. sanjam da ću proći ispit a padnem, ili sanjam da će mi majstor loše polakirati jedan dio a on napravi vrhunski i to još za siću.... u snu doživim neke događaje a u skorije vrijeme mi se dogodi suprotni učinak? kako bi se to moglo objasniti ili nazvati?

ne prorocanski snovi :ne zna::rofl:

navigator1
01.04.2009., 18:38

Kad sanjaš mrtve dobro slušaj šta ti govore.

Alan_SP
01.04.2009., 18:44
sanjala sam da s frendom idem u neki azil za mačke i pse. al sve je bilo puno blata i govana i užasno je smrdilo. ja sam hodala naprstima da neugazim u blato. i bila je jedna zelena zmija na podu. i počela sam bježit a ona je išla prema meni i ugrizla me za desnu ruku za lakat... i tu sam se probudila

Mogac brak, novi decko, nesto u tom stilu?

pandora_5
01.04.2009., 22:17
kakve to veze ima? :confused:

Alan_SP
02.04.2009., 16:23
kakve to veze ima? :confused:

Pa, u kontekstu sna, tumacenje moze i tako glasiti, iako jasno da bi trebao znati puno vise podataka o tebi da to mogu sigurno tvrdjeti. To je najvjerojatnije tumacenje s ogranicenim brojem podataka koje si navela. Da sam tvoj terapeut i da znam puno vise o tebi, mogao bih biti precizniji. Jasno, moze se tumaciti i drugacije, ali bi trebale postojati dobre indicije za drugacije tumacenje.

Lovecat
03.04.2009., 02:48
uf, imala sam jedan od najuznemirujućih snova ikada, pa fish i lovecat ( ako još zalazite na ovaj topic ) pliz pomagajte, jer apsolutno ništa ne kužim.

Evo jednog pokušaja pa reci kako ti se čini i što misliš:

Budući da je tvoj dečko "glavni lik" u ovome snu, logično je zaključiti kako ti san govori (ponovno ;)) nešto o vašem odnosu.

Kuća najčešće predstavlja tebe samu, a šuma je općenito simbol za podsvjesno, putovanje u sebe (u svoju neistraženu unutarnju prirodu). Dakle, čitava radnja (ono o čemu san govori) događa se unutar tebe (u kući), na rubu svjesnog i podsvjesnog (šuma). Prostorije u kući odnose se na specifične aspekte života...pa se tako spavaća soba (i krevet) odnosi na seksualnost (seksualni život). Osim toga, krevet se može povezati i sa snovima, u smislu mašte, sanjarenja i odbacivanja realnosti i odgovornosti.

Mijenjanjem lokacije sa kauča (opuštenost) u spavaću sobu (seksualnost), tvoj dečko ti šalje jasnu poruku. No, ti ne ideš spremno za njime. Umjesto toga, ti najprije zapinješ u "nezgodnoj situaciji" s nekom drugom osobom (sasvim slučajno njegovim ZGODNIM bratom :D :mig:, koji te, osim izgledom/napetost, ne intrigira previše/nema nekih emocija), a zatim više ne prepoznaješ svog dečka u istoj onoj osobi. Možda po pitanju seksualnosti imaš (trenutno) drugačije potrebe i želje od onih koje može ispuniti tvoj dečko?

Odjednom strka: sumnja, strah, mrak, vika. Želiš raskrinkati "dvojnika", a on se skriva pod dekicu. Siroče. :D Dakle, on tebe ne napada, nego se osjeća napadnuto i pokušava se sakriti. Koliko god se ti plašila, ipak sama djeluješ puno agresivnije od njega. Dekica predstavlja nekakvu sigurnost, ugodu i zaštitu, bilo fizičku, bilo psihičku. Nekakav omotač (stav, način ponašanja) u koji se osoba želi uvuči/sakriti, kada je vani hladno. ;) Možda izgled (i boja) dekice kaže nešto o njegovom "omotaču".

Zatim pokušavaš upaliti svjetlo, što ti ne polazi za rukom. Svjetlo je prilično jasan simbol. Odnosi se na znanje, razumijevanje, viđenje. Svjetlo tjera strah (koji proizlazi iz neznanja/mraka). No, ti u ovom slučaju ipak ostaješ "u mraku". Dakle, znaš da tvoj dečko "nije tvoj dečko" (ne prihvaćaš nešto u vezi njega?) no u pokušajima da to definitivno razjasniš/rasvjetliš, zasada ostaješ neuspješna.

Zanimljivi su i oni gluhi ljudi. Oni najvjerojatnije (svi skupa :D) predstavljaju tebe. Gluhoća govori o želji da se neke stvari ne znaju/ne čuju. Bilo da je riječ o vanjskim ili unutarnjim događajima (emocijama). Nešto odbijaš čuti/spoznati, ali ne možeš od toga u potpunosti pobjeći (očigledno je - svi oni ljudi su, makar gluhi, ipak otvorili oči čim si ušla u sobu).

I još oni flash-evi koji su ti u snu dolazili. Kao nekakvi predosjećaji koje si uzela u obzir tek kada se ta konkretna situacija dogodila. A odnosili su se na to da tvoj dečko nije tvoj dečko i na gluhoću onih "ljudi". Kao da "ključne stvari" na nekoj razini već znaš, ali ne želiš priznati? Možda bi trebala više slušati svoj unutarnji glas (i vjerovati mu)?

Motorna pila u posjedu tvog dragog može govoriti o nekoj njegovoj potrebi da nešto sasječe, presječe....nešto veliko za što treba motorka. :D To nešto se ne odnosi na tebe (on je izvan kuće). Ali isto tako se povezuje i sa seksualnošću i seksualnim činom (pa i masturbacijom). Što je tebe ovdje točno plašilo? Da se ne ozlijedi?

Pokušaj proći sada ovaj san preko ovih natuknica koje sam ti ostavila i razmisli o toj seksualnoj strani (znam da ti je ovdje već natuknuto kako bi se trebala osvrnuti na taj aspekt).

PS. A to što si samo sanjala da te on budi izgovarajući tvoje ime te ne treba zabrinjavati. Ja često u snu vodim poduže razgovore sa svojim dečkom. :zubo: Tipa, pričamo o nečemu i ja utonem u san i za njega tu razgovor prestaje. No ne i za mene. :rofl: Što se mene tiče, mi često nastavimo spikati. To nekad zna biti confusing. :D

Lovecat
03.04.2009., 02:56
u snu...

Sjeda kosa je jedan od simbola mudrosti. Pa tako vidjeti sebe sa bijelom/sjedom kosom označava osvještenje, spoznaju o nečem važnom. Stjecanje uvida i mudrosti.

Gandalf_suba
03.04.2009., 13:36
1.Strasan san,a opet nisam osjecao nikakav strah:ne zna:Sanjao sam to kao neki dokmentarac:rofl:Uglavnom sve se odvijalo u nekoliko scena..neki tip brutalno muci neku zenu...na najgore moguce nacine..svaku scenu(nazovimo to tako,posto jednostavno neznam drukcije objasniti) sve brutalnije i brutalnije..znaci u jednoj sceni ju je vezao za neki kolac i totalno je paralizirao..nije ni nozni prst mogla osjetiti,a zadnja scena je bila kako ju je zivu strpao u ljes..:eek::eek:grozna scena..sta bi za boga miloga taj san trebao znaciti:eek:??????????????????????????

Kad sam ja prvi put sanjao, točnije rečno kad sam dobio tu poruku od svoje duše - bilo mi je prikazano kako zajedno s prijateljem ubijam nekog muškarca, te potom silujem predivnu djevojčicu, plavih očiju, plave ricave kose u bijeloj haljini. To me je uzdrmalo, duša je to namjerno prikazala tako da se probudim, ali zaista istinski probudim.

Dakako, kasnije uz neiumjernu pomoć Boga, se i sve ostalo istinski i promjenilo.

Pa tako i vama vaša duša šalje te snove, šalje vam te poruke kako bi se vi zaista probudili i prema njoj okrenuli a ne gledali u neznam kakave gluposti.

Važno je prihvatiti i razumjeti to da, bilo koga sanjate, sanjate sebe u drugom obliku. I da ste to sve vi. Možete to promatrati i kao energije. Stanite malo, pa se zapitajte što vama znače te osobe koje sanjate, što one vama predstvaljaju, kakvu kvalitetu ENERGIJE.

Neki tip brutalno muci neku zenu - taj lik koji muči tu Ženu si ti! Samo u drugom obliku. Kako? Jednostavno, ti kao duša si i muško i žensko u jednom tijelu. Znači nisi samo muškarac nego si i žena. A žene nisu samo žene nego su i muškarci. Muškarac predstvalja VOLJU, i ovom tvom slučaju to je NE-VOLJA!!! Zašto postoje uopće polarizirana tijela. Zašto postoji i u grubom fizičkom svemiru muško i žensko kao tijela? Pa onaj koji je to sve osmislio vrlo je GENIJALAN, malo je reći, pa je napravio tako da bi čovjek to mogao lakše primjetiti i vidjeti da je on i jedno i drugo, u jednom!

Naglasio bi nešto vrlo značajno ovjde! Tvoja duša, koja ti je ovo poslala, ne osuđuje ništa, ona samo promatra i pokazuje tvoje odluke, ali ih ne osuđuje i ne prosuđuje, kako to ljudi rade. Ona samo daje na uvid, kako bi ti to mogao lakše spoznati i počeo se zanimati kako to ja silujem tu svoju ženu, kako ja to silujem sebe.

Drugim riječima, muškarac simbolizira VOLJU - SILU - SNAGU, a žena simbolizira SVIJEST - OSJEĆAJ. Stoga kad je čovjek u neznanju onda on zloupotrebljuje tu svoju VOLJU i postaje NE-VOLJA pa stoga i pati i muči se, i zlorabi tu svoju SVIJEST, pa ju onda u ne-znanju stavlja živu u ljes, jer ona je jedina koja je ŽIVA!!!! jer dolazi od Onoga koji JEST sam ŽIVOT!!!

Duša ti želi reći i pokazati samo ono što radiš, a da je ono što ti misliš da je kao i da kao radiš, da uopće nije, da nije stvarno ono što ti misliš da je, nego obrnuto.

Ali, kako je Bog vrlo LjUBAV-an, on je dao mogućnost i mogućnosti, tako da čovjek može odabrati ono što on želi. Pa mu je tako dao priliku, i daje mu uvijek priliku za odabir, bez obzira na čovjekove mrlje.

Jedino što bitno, a to je da čovjek zatraži, ali zaista zatraži istinsku PROMJENU. I dobit će ju!

Ovo sam samo onako ukratko htio objasniti.

Gandalf_suba
03.04.2009., 13:38
sanjala sam da sam silovana. i da se tip koji mi je prije par godina prijetio nožem, da si je prosvirao mozak pištoljem.

Evo to je sličan san kao i ovaj san koji sam iskontemplirao gore. Ali ona bit je ista, suština koju duša hoće prenijeti. Nekada to bude vrlo traumatično baš iz tog razloga da uvidiš, pa da prestaneš raditi to, nego da odabereš LJUBAV, RADOST, a ne mržnju, bijes, ljutnju.

Gandalf_suba
03.04.2009., 13:44

Sanjati osobe koje su otišle s ovoga fizičkog svijeta, značilo bi da je vrlo važno da oprostiš tim osobama. Vrlo često, ali nije pravilo!, osobe koje su još uvijek fizički na zemlji, u svojoj podsvijesti još uvijek imaju jako jako velike nakupine ne-opraštanja. Potom kad te druge osobe odlaze, onda one ne mogu sasvim otići sa zemlje, jer ih upravo to drži za zemlju.

Naime, to je ono što ne bi trebalo raditi, jer to je doslovno vezanje lancima tih osoba za zemlju. A na kraju krajeva, sve što radite u bilo kojem obliku raditi samo sebe. Zašto? Sve se vraća sve se plaća (narod bi rekao - ali zapravo znači => ako pljuneš biti ćeš pljunut, ako osudiš biti ćeš i sam osuđen! Zašto? Pa zato što je to Zakon uzroka i posljedice = karma.

Stoga, svim osobama koje sanjaš, i koje ti tim putem dolaze, šalji im svjetlo. Zamisli ih u svjetlu, i opraštaj im, jer na taj način opraštaš i sebi. Ili zapali svijeću za njih, ili se sjeti nekih lijepih trenutaka koje si imala s njima dok su bili prisutni fizički na zemlji. Te trenutke radosti i mira prizivaj i neprestano pokušavaj imati na umu!

psycho_bitch
07.04.2009., 08:55
...sinoć sam sanjala da sam u vjenčanici i kao čekam mladoženju da dođe, nemam pojma za koga se udajem...on je totalna nepoznanica i meni i svima koji su na vjenčanju...atmosfera nije uopće slavljenička više onako morbidna..a umjesto svećenika je moja mama koja je obučena u crno svečeničko odijelo i ona će nas kao vjenčati..možda sam nije ništa posebno.ali nikad sebe nisam sanjala u vjenčanici niti sam tip osobe koja o tome mašta..a i samo to u snu da će nas vjenčati moja mama mislim da ima neko značenje..gledala sam što znači sanjat vjenčanicu i sva objašnjenja su mi onako malo šablonska..pa ako neko zna neku simboliku pls bilo bi mi drago da napiše rić dvi..

"Blondie"
08.04.2009., 07:14
Moze li mi neko protumaciti san! Hitno!
Sanjala sam neku noc da sam rodila blizance (djecaka i djevojcicu). Otac im je momak s kojim sam u vezi godinu i 8 mjeseci. Prvo sam bila iznenadena u snu,a zatim radosna. Kad sam se probudila bila sam tako uznemirena!

martyna91
08.04.2009., 09:24
Evo i ja sam sanjala neki čudni san i to nekoliko noći prije pisanja mature.:confused: Ja i godinu mlađa sestra smo stajale u nekoj staroj kući s bijelim zidovima. Obje smo držale dojenčad umotane u bijele krpe. S nama je bila još nepoznata osoba, ali nije imala dijete. Ta osoba je bila neka djevojčica od 13-14 god. Ona je nestala i rekla da nas čeka vani. Ja i sestra morale smo proći u drugu sobu. U tu sobu trebalo je proć kroz dvorište. S krovova je visila vinova loza, pod je bio poločan, a padala je kiša. Setra je prva protrčala, a zatim čekala mene. Kad sam ja počela trčati, beba u rukama mi se raplakala.:ne zna: Sad boga pitaj šta to znači.

dersette
10.04.2009., 15:00
sanjala sam da dojim...mmm..preeedivno...

Sk8er_17
14.04.2009., 11:54
Jucer sam odlucio nauciti lucidno sanjati =) Citav dan sam citao o tome...gledao youtube videa i sinoc sam vodio "dream journal"
prvo sto me je iznenadilo - KOLIKO mi to sonva zaboravimo!?!?!! Samo od sinoc se sjecam 5 njih.....i znam da sam najmanje 3 zaboravio... 100%
drugo- dozivio sam lucidni san, prvo je pocelo kao normalan sam i onda sam shvatio da sam budan u snu, znao sam da sanjam. Pokusao sam neke tehnike reality chek-a i znao sam da je to san...nisam mogao vjerovati koliko je realno. I odlucio sam pokusati letjeti, bio je tesko u pocetku ali sam uspio...Isuse, koje je to dobar osjecaj. Na kraju sam se namjerno probudio. Priznajem da sam bio sumljicav u pocetku kada sam citao o lucidnosti...ali sada...Mislim da je to nesto najljepse sto se moze dogoditi. Zamislite samo sto sve mozemo raditi u Dream land-u...Sto god pozelite =) hehe =)

Groinx
14.04.2009., 17:16
prije par dana sanjao sam da sam imao prometnu nesreću i to dva puta u jednom snu, u tim nesrećama ja sam ostao ne ozljeđen ali auta su bila totalno uništena.
Što bi to trebalo značiti, ako itko zna ovo protumačiti neka mi javi.THX

visoka_peta
15.04.2009., 08:45
to znači da imaš anđela čuvara, ali da možda malo pripaziš da ne povrijediš ljude oko sebe svojim postupcima.

tadukepa
16.04.2009., 08:15
ja sam sinoć sanjala da igram tenis.inače nisam u životu se bavila nikad bilo kojim sportom.tenis me pogotovo ne zanima.što bi to značilo ako netko zna neka mi odgovori...unaprijed havla...

JM<
16.04.2009., 12:12
to znači da imaš anđela čuvara, ali da možda malo pripaziš da ne povrijediš ljude oko sebe svojim postupcima.
a sta ako nije on vozio? :ne zna:

Groinx
16.04.2009., 14:06
a sta ako nije on vozio? :ne zna:

oba puta sam bio u autu tj vozio sam.

Mucaco
18.04.2009., 10:11
Evo mog današnjeg sna...:)

Vozim se u autu sa najboljim prijateljem po zamišljenoj cesti koja ide kraj mora i po moru...:) Cesta je dugačka i zavojita. Vozimo se polako i gledamo more,čudimo se kako je ta cesta uska i kako radi toga moramo sporo voziti...
U jednom trenutku ja se nađem izvan auta i propadnem u jednu "rupu" u sredini tog mora oko nas. Uspijem se izvući iz te rupe ali onda samovoljno opet idem do nje i propadnem u nju,u tu rupu na moru...:p
To je cijeli moj san. Cura me zvala na mobitel pa sam se probudio...:p
Može li mi neko objasnit ovaj san? :)

Mucaco
18.04.2009., 10:12
Evo mog današnjeg sna...

Vozim se u autu sa najboljim prijateljem po zamišljenoj cesti koja ide kraj mora i po moru... Cesta je dugačka i zavojita. Vozimo se polako i gledamo more,čudimo se kako je ta cesta uska i kako radi toga moramo sporo voziti...
U jednom trenutku ja se nađem izvan auta i propadnem u jednu "rupu" u sredini tog mora oko nas. Uspijem se izvući iz te rupe ali onda samovoljno opet idem do nje i propadnem u nju,u tu rupu na moru...

To je cijeli moj san.
Cura me zvala na mobitel pa sam se probudio...

kaktus-car
18.04.2009., 10:18
Evo mog današnjeg sna...

Vozim se u autu sa najboljim prijateljem po zamišljenoj cesti koja ide kraj mora i po moru... Cesta je dugačka i zavojita. Vozimo se polako i gledamo more,čudimo se kako je ta cesta uska i kako radi toga moramo sporo voziti...
U jednom trenutku ja se nađem izvan auta i propadnem u jednu "rupu" u sredini tog mora oko nas. Uspijem se izvući iz te rupe ali onda samovoljno opet idem do nje i propadnem u nju,u tu rupu na moru...

To je cijeli moj san.
Cura me zvala na mobitel pa sam se probudio...

izbjegavaš se po svaku cijenu emocionalno predati nekome ili nečemu, ali podsvjesno znaš da je bolje predati se nego biti kontrolor

pandora_5
18.04.2009., 11:53
u zadnje vrijeme sanjam da me netko stalno napada ali sa injekcijom. da me hoće otrovat. i sinoć sam sanjala jednu ženu. išla je prema meni s injekcijom u ruci. ja sam počela bježati. na cesti je bilo snjega i leda. bila je kvrgava. i trčala sam dugo. i zašla sam u jednu malu uličicu i ona isto. i gađala sam je nekim malim bačvama al joj nije bilo ništa. i prišla mi je htjela zabit tu iglu al sam joj zaustavila ruku i gurnula joj injekciju u usta i ubrizgala taj otrov. i samo se srušila. a ja sam pobjegla. kaj bi to značilo? :confused:

Leonarda_69
18.04.2009., 16:48
Jucer sam odlucio nauciti lucidno sanjati =) Citav dan sam citao o tome...gledao youtube videa i sinoc sam vodio "dream journal"
prvo sto me je iznenadilo - KOLIKO mi to sonva zaboravimo!?!?!! Samo od sinoc se sjecam 5 njih.....i znam da sam najmanje 3 zaboravio... 100%
drugo- dozivio sam lucidni san, prvo je pocelo kao normalan sam i onda sam shvatio da sam budan u snu, znao sam da sanjam. Pokusao sam neke tehnike reality chek-a i znao sam da je to san...nisam mogao vjerovati koliko je realno. I odlucio sam pokusati letjeti, bio je tesko u pocetku ali sam uspio...Isuse, koje je to dobar osjecaj. Na kraju sam se namjerno probudio. Priznajem da sam bio sumljicav u pocetku kada sam citao o lucidnosti...ali sada...Mislim da je to nesto najljepse sto se moze dogoditi. Zamislite samo sto sve mozemo raditi u Dream land-u...Sto god pozelite =) hehe =)

ja uvijek imam lucidne snove, tokom sna svjesna sam da sanjam i toliko se raspistoljim u snu da to nije normalno...ono svjesna sam da mi se nista ne moze dogoditi pa radim doslovno sve sto mi padne na pamat...super je i nevjerojatno realno...

kaktus-car
19.04.2009., 13:25
u zadnje vrijeme sanjam da me netko stalno napada ali sa injekcijom. da me hoće otrovat. i sinoć sam sanjala jednu ženu. išla je prema meni s injekcijom u ruci. ja sam počela bježati. na cesti je bilo snjega i leda. bila je kvrgava. i trčala sam dugo. i zašla sam u jednu malu uličicu i ona isto. i gađala sam je nekim malim bačvama al joj nije bilo ništa. i prišla mi je htjela zabit tu iglu al sam joj zaustavila ruku i gurnula joj injekciju u usta i ubrizgala taj otrov. i samo se srušila. a ja sam pobjegla. kaj bi to značilo? :confused:

boriš se protiv nečega čemu nisi dorasla

Kaylin
19.04.2009., 18:13
Sanjala sam da su mi dvije crne ruke s crnim rukavicama obavile odostraga struk...nisu me dodirivale. Samo su napravile krug oko mene. Pretpostavljam da bi to bilo radi nekog osjećaja blokade in real life, ali zanima me ako možda netko zna drugo objašnjenje. Hvala. :)

izgubljena
21.04.2009., 06:57
Sanjala sam noćas da sam na nekakvoj obljetnici nečega, koja traje nekoliko dana, dolaze neki dečki, između ostalog i moj bivši dečko, utrpaju se na gornji krevet kreveta na kat, dovukli su valjda svoje cure i na gornjem krevetu su orgije. Dođem i pitam ih kaj to zaboga rade, a oni vele: "Pa to je normalno". Manifestacija ide dalje, upoznam tu curu od mog bivšeg, ona mu zapravo nije cura nego neka za zadovoljavanje potreba. Taj moj bivši se ponaša odvratno, promiskuitetno i nagonski, kao da mu fali pol mozga. Cure se uređuju, oblače haljine i odlazimo na brod koji se ljulja.

ZEUSICA
22.04.2009., 23:57
Sanjala sam da su mi dvije crne ruke s crnim rukavicama obavile odostraga struk...nisu me dodirivale. Samo su napravile krug oko mene. Pretpostavljam da bi to bilo radi nekog osjećaja blokade in real life, ali zanima me ako možda netko zna drugo objašnjenje. Hvala. :)

Izdužene ruke mogu značiti potrebu za prijateljstvom, za bliskošću.
U ovom slučaju obavijanje dolazi straga, na neki način poput prepada, što opet može značiti da te netko želi za sebe, a ti to ne primjećuješ. Ili te želi zadržati. Koji je njegov pravi razlog, teško je reći jer na temelju kratkog opisa, gdje ne navodiš kako si se pri tome osjećala, odnosno kakva je bila tvoja reakcija, teško je više reći.
Ruke govore o emocijama, namjerama, neskrivenom ponašanju … ali ovdje su i rukavice u pitanju, koje to ipak prikrivaju. K tome su još i crne (kakve, elegantne, motorističke, radne …), a i rukavica predstavlja izazov. Prvenstveno tebi .

ZEUSICA
23.04.2009., 01:22
Sanjala sam noćas da sam na nekakvoj obljetnici nečega, koja traje nekoliko dana, dolaze neki dečki, između ostalog i moj bivši dečko, utrpaju se na gornji krevet kreveta na kat, dovukli su valjda svoje cure i na gornjem krevetu su orgije. Dođem i pitam ih kaj to zaboga rade, a oni vele: "Pa to je normalno". Manifestacija ide dalje, upoznam tu curu od mog bivšeg, ona mu zapravo nije cura nego neka za zadovoljavanje potreba. Taj moj bivši se ponaša odvratno, promiskuitetno i nagonski, kao da mu fali pol mozga. Cure se uređuju, oblače haljine i odlazimo na brod koji se ljulja.

San predstavlja tvoje sazrijevanje. Prije svega emocionalno. Obljetnica u realnom životu (RŽ) može značiti podsjetnik na određenu dob, maturu, punoljetnost, okruglu životnu brojku (20, 30 ..50 ili 100 god – malo karikiram), koju smo prošli ili joj se (naročito) približavamo. Tada smo skloni, makar podsvjesno, raditi životne bilance.
Ovdje se radi o seksualnom snu u kojem sanjač ne učestvuje.
A seksualni snovi najčešće rasvjetljavaju naše komplekse, naše odnose s drugima, suprotnim ali i istim spolom. Orgijanje nije društveno dopustivo, sanjačica to 'zna' i u snu, valjda joj stoga ostali dokazuju da je to 'normalna stvar'. Rekla bih da se tu radi o sukobu između onoga što se u RŽ 'mora' ili 'ne smije'. Drugim riječima jaz između želja i očekivanja drugih ljudi. Razmisli o čemu se tu radi kod tebe.
Pojavljuje se i tvoj bivši, po tvome opisu iz sna, njegovo je ponašanje takvo da ga može objasniti samo ako mu je pola mozga amputirano. Možda je krajnje vrijeme da podvučeš crtu poslije te veze, iskustva koja su proizašla iz nje prihvatiš kao dobrodošla bez obzira kakva su bila. Čak i najbolnija mogu nas puno toga naučiti. Nadalje, čini mi se da je moguće da imaš problem oko prihvaćanja ljudi (mišljenja i stavova). Možda ti se prečesto čini da te ne razumiju, ne uvažavaju dovoljno…moguće da mnoge okolnosti to tako čak i pokazuju. K tome, po tebi, pa čak i općeprihvaćenom mišljenju oni su ti koji i nisu u pravu. Ali prihvati da se prvenstveno radi o mišljenjima i stavovima, a oni se mijenjaju. Kako kod pojedinca tako i kroz vrijeme, općedruštveno.

Orgijanje može značiti i poteškoće probleme oko donošenja odluka, naročito onakvih koji bi te stvarno zadovoljili. S druge strane to podrazumijeva i određenu dozu lakomosti, a ti nisi sigurna da li si ti spremna za svaku odluku (ne sudjeluješ u orgijama). Da li bi za odluku koju istinski, možda i potajice priželjkuješ bila dovoljno hrabra. Samo da ne bi bilo zabune, ta tvoja odluka ovisi isključivo o tvojem poimanju, ne i o društvenom itd. Drugim riječima, možeš li izreći (i živjeti) po onoj ''Nije me briga što će drugi reći, ja želim …to je moje pravo.''

Cure koje se uređuju…i njihova odjeća zapravo predstavljaju ono što drugima pokazuju. Njihov imidž. Prikazat će se boljima nego što u stvarnosti jesu. Kako se radi o haljini, a ona je prije svega ženski odjevni predmet, stoga i simbol ženstvenosti …probaj dalje sama dokučiti.
Odlazak na brod koji se ljulja – ukazuje na tvoju emocionalnu nesigurnost (voda je nemirna pa se brod ljulja), ali još više na sposobnost (brod) da sve to prevladaš.

I za kraj mogući sažetak (raspisala se ja).
Dostigle su te neke godine kad si počela preispitivati svoja mišljenja i stavove naspram sebe i drugih ljudi. Vjerojatno je težište na odnosima koji nastaju sa suprotnim spolom. Čini ti se da možda nisi dovoljno dotjerana, ili drugim riječima, tebi je manje važan vanjski izgled i cifranje, važnije su ti unutarnje kvalitete čovjeka iako se ponekad zapitaš ima li smisla i dalje tako jer ti se čini da izvlačiš kraći kraj. Sve su to sasvim normalna emocionalna razdoblja i ti ćeš imati i snage i sposobnosti izići s njima na kraj.

ZEUSICA
23.04.2009., 01:43

Mrtvi u snovima simboliziraju naše planove, želje, stavove...od kojih smo odustali.

ZEUSICA
23.04.2009., 02:01
Evo mog današnjeg sna...:)

Vozim se u autu sa najboljim prijateljem po zamišljenoj cesti koja ide kraj mora i po moru...:) Cesta je dugačka i zavojita. Vozimo se polako i gledamo more,čudimo se kako je ta cesta uska i kako radi toga moramo sporo voziti...
U jednom trenutku ja se nađem izvan auta i propadnem u jednu "rupu" u sredini tog mora oko nas. Uspijem se izvući iz te rupe ali onda samovoljno opet idem do nje i propadnem u nju,u tu rupu na moru...:p
To je cijeli moj san. Cura me zvala na mobitel pa sam se probudio...:p

Može. More predstavlja emocionalni svijet. Auto predstavlja pomoć pri kretanju, u ovom slučaju to je tvoja fizička strana, recimo tvoj izgled. Čini mi se da si mlad i još ti je puno toga neistraženo u moru emocija. Stoga te još puno toga iskreno čudi. S emocijama treba pažljivo, dobro si u snu vidio da se ne može brzo voziti, dapače treba polako, jer ne ide brže.

I u RŽ je tako, ne siluj ničije emocije, pa ni vlastite. Uvijek im dozvoli da se razvijaju onim tempom kojim mogu i moraju.
U ljubavi se oslanjaš na svoj fizički izgled, ali jako ti je važna i podrška prijatelja. Kako se radi o samo jednom, onda to može biti donekle prihvatljivo jer se radi recimo o najboljem prijatelju s kojim ćeš dijeliti svoje emocije (npr. povjeravati se…)

Propadanje u rupe u moru emocija vrlo je lako tumačiti. Dosad si imao dvije ljubavne veze, doslovno si nenadano upadao u zaljubljenost.
Eto, vidiš nije teško propasti u more ljubavi.

Rekla bih da si trenutačno još uvijek u toj drugoj rupi…konačno cura te probudila mobom pa i nisi stigao izaći iz nje (rupe).

Lilyrose
23.04.2009., 07:13
Izdužene ruke mogu značiti potrebu za prijateljstvom, za bliskošću.
U ovom slučaju obavijanje dolazi straga, na neki način poput prepada, što opet može značiti da te netko želi za sebe, a ti to ne primjećuješ. Ili te želi zadržati. Koji je njegov pravi razlog, teško je reći jer na temelju kratkog opisa, gdje ne navodiš kako si se pri tome osjećala, odnosno kakva je bila tvoja reakcija, teško je više reći.
Ruke govore o emocijama, namjerama, neskrivenom ponašanju … ali ovdje su i rukavice u pitanju, koje to ipak prikrivaju. K tome su još i crne (kakve, elegantne, motorističke, radne …), a i rukavica predstavlja izazov. Prvenstveno tebi .

Hvala ti! :)

SekaSis
24.04.2009., 22:02
Znam da ovo vjerojatno nije pravi topic, ali nisam sigurna gdje da postavim ovo pitanje.

U zadnje vrijeme sanjam bas svaku noc, zivopisne i "kreativne snove", po nekoliko razlicitih epizoda tijekom noci. Kad se ujutro probudim, osjecam kao da se uopce nisam naspavala, kao da su me ti snovi "iscprili" . Da li je to moguce (znam da nije problem u nicem drugom, spavam 8-9sati, jastuk je anatomski, itd. :))? Dogada li se jos nekome ovo ?

Groinx
26.04.2009., 10:54
Sanjao sam da sam bio na moru, i pokraj mora je bio neki disco, i dođem tamo i nije bilo nikoga osim neke konobarice i uđem ja i ono malo razgledavam i vidim konobaricu i kaze da me se sjeca da sam prosle godine bio i da me se sjeca, i reko aj dobro, idem neki 5-6 m od konobarice i okrenem se i vidm dva crna psa, jedan od njih me je napao dok je isao na mene rekao sam konobarici da mu rekne da se odmakne od mene ( mislio sam da je neki dresirani pas), ona je rekla samo da ne trčim i sto sam i napravio ostao sam na mjestu.Pas je malo kruzio oko mene i odjednom je stao i ugrizao me za rame, nije mi trgao rame ono da me vuče nego je samo zagrizao i držao me neki 5 min. Kada me je pustio reko sam ovoj ima li prvu pomoć, trazili smo i nije imala.

"Moželi itko reći značenje ovog sna".

Ovaj san sam sanjao na veliku subotu, moze li itko protumačiti.

sanjao sam da sam imao prometnu nesreću i to dva puta u jednom snu, u tim nesrećama ja sam ostao ne ozljeđen ali auta su bila totalno uništena.

tomomikx
27.04.2009., 15:59
Evo, pa da i ja napišem prvi pooooost tu na forumu! Nego, prije nekoliko godina sam imal jedan opak san. Jednostavan al glup. Sanjal sam ko nekakvu kap vode kak pada u bistru vodu i onda nastaju valovi koji zatim polako nestaju i pretvaraju se u čistu bjelinu. I da, moram spomenut da se odjednom bjelina ugasila i da sam se onda zbudil i automatski povratil! Ne kužim! To je garant moralo nešt značit, jer nikad nisam imal snove u kojima se pojavljuju tak jednostavni elementi - voda, valići i bjelina, a ostalo mi je u sjećanju, jer kažem, apsolutno nikad nisam imal snove s tak jednostavnim elementima! :confused:

slanutkica
29.04.2009., 18:59
Help!
Neznam da li je samo plod moje mašte,ali radi ovog sam se sna jako zabrinula!
Naime,osoba je muškarac u kojeg sam zaljubljena,ali znam da je veza nemoguća jer je on stariji.Ali to nije važno.
Evo san:
On je došao u moju kuću što mi je bilo čudno jer nismo toliko bliski,valjda vraćali skupa.Zaineresirano je gledao neki film,ali je bio toliko umoran da je legao i zaspao.Međutim,on se okretao i glava mu je ispala (:rofl:) i ja sam je donijela i pokušala ga spasiti.Tada sam se probudila.Napominjem da sam i prije maštala o tome da ako je ikad u opasnosti spasim,ali mi se ovaj san
urezao tako u pamćenje i danas cijeli dan imam osjećaj da nešto neće biti uredu.Da li se bezveze brinem?

U snu je bilo sunčano vrijeme,otvoreni prozori,kao i inače u našoj kući.
On je doista izgledao iscrpljeno,kao da je doživio nesreću.Znam da je san luuud,ali bih željela poduzeti nešto prije ako će se on ostvariti.

ONYX222
30.04.2009., 14:18
Hej bok!
Danas ujutro sam sanjao san kako me moja sadašnja djevojka vara!

San počinje ovako i onoga čega se sječam:

Nalazimo se nas petero u nekom restoranu, dvoje mojih prijatelja jedan njezin prijatelj ona i ja! ja i moji prijatelji sjedimo za stolom i naručujemo klopu dok moje djevojke nema kao i njezinog prijatelja jer su se zadržali na garderobi da ostave jakne! u jednom trenutku ja krečem na wc i zapazim svoju djevojku i njezinog prijatelja kako se "torbaju" u tom wc-u! njezinom prijatelju automatski skeljim par udaraca u glavu on pada na pod i onesvjesti se , a njoj dam par šamara i ona pobjegne! dok je on u nesvjesti uzimam njegov mobitel i provjeravam poruke , sječam se da je imao dosta poruka od svoje bake , zovem njegovu baku da je ispitam informacije o njemu , tko je šta je i gdje radi! njegova baka mi je bila nešto sumnjiva , on se budi iz nesvjesti opet dobije par udaraca od mene i počnem ga ispitivti kako se zove gdje radi i šta studira! nemogu se sjetiti njegovog imena , rekao da studira grafički dizajn ili radi u toj nekoj firmi gdje to radi! tu se san završava

Može li neka pomoć šta bi taj san trebao značiti??
Fish može li pomoć?
Hvala unaprijed

izgubljena
30.04.2009., 20:11
Sanjala sam da sam na dvoru francuskog kralja, ja i on smo prijatelji, trebam se prijaviti za nekakav kongres u stranoj zemlji i na prijavi pišem krivo ime Izabela Rossini, iako znam da će ovi na granici to skužiti, ali kao idem se zafrkavat. kad kralj lijepo nekom uredbom odredi da se ja zaista tako zovem, poštambilja mi osobnu i sad je to moje službeno ime. Prijava dolazi do policije, oni su skužili što se dogodilo i šalju svoju tajnu službu da vide kako se snalazim u svojoj novoj ulozi. Ja sam zarobljena zbog svog novog identiteta, a kralj me iskorištava, kao i još dvije cure :ne zna:
A sad idem vidjet tko je uopće ta izabela rossini. :ne zna:

izgubljena
01.05.2009., 07:07
Sad sam vidjela da se ovdje i objašnjavaju snovi. Hvala, hvala :)

slanutkica
01.05.2009., 13:52
Još se ništa nije dogodilo u vezi ovog sna gore...al se još nitko nije našao da objasni.Ja nemrem shvatit.

tb.CooL
01.05.2009., 20:27
Mislim da snovi moraju nešto značiti...Prejednostavno je da ništa ne znače..
Al ovo je baš prečudno..

izgubljena
02.05.2009., 09:47
Nalazim se kući s roditeljima i nekim prijateljima, kad mi na vrata dolazi neki Vladim dužnosnik,(ne mogu se sjetiti o kome je riječ) ulazi i razgovaramo, kad ponovo zvoni zvono na vratima i u kuću mi dolazi Sanader i još neki lik. Prilično sam iznenađena, mama ih je pozvala na ručak, a oni su u međuvremenu legli k krevete i spavaju. Dođem do Sanadera i pitam ga je li i inače obilazi ljude po kućama i kaže mi da ne i da sam ja prva. Odem u kuhinju, mama radi ručak i usput saznajemo da netko planira uništiti ili preuzeti firmu malog proizvođača keramičkih pločica, mama je ljuta i želi to reći tom malom proizvođaču i želi to isto reči Sanaderu. Bojim se da će ispasti neka frka :ne zna:

Srna gonjena
02.05.2009., 23:28
Sanjam da sam kod kume bio je nekakav ručak,ona se vidi s boka jer pere posuđe.Ja sjedim za stolom i pričam o desertu s curom njenog sina.Tu je i kumin sin i moj muž,i još netko.Uzimam komad torte ili nešto slično.Kuma i dalje pere posuđe i dobaci kako ću i ja izgledati kao ona ako budem jela slatko.A ja joj na to odgovorim-da te sluša netko tko te ne zna pomislio bi da si zavidna.Ona na to ništa ne govori,kao da je shvatila lekciju.Ja sam konačno mirna i zadovoljna jer sam joj rekla ono što sam odavno htjela.Osjećala sam se baš zadovoljna jer sam stvari postavila na njihovo mjesto.

pandora_5
03.05.2009., 10:49
zašto uvjek kad sanjam da se gledam u ogledalo vidim se drugačije? boja kose mi je drugačija, lice mi je il debelo il mršavo....sinoć sam sanjala da sam se pogledala u ogledalo i da imam kratku, kovrčavu plavu kosu (a ustvari je smeđa, ravna i duga). i lice mi je bilo crveno. baš čudno :misli:

Sapientia
03.05.2009., 11:14
zašto uvjek kad sanjam da se gledam u ogledalo vidim se drugačije? boja kose mi je drugačija, lice mi je il debelo il mršavo....sinoć sam sanjala da sam se pogledala u ogledalo i da imam kratku, kovrčavu plavu kosu (a ustvari je smeđa, ravna i duga). i lice mi je bilo crveno. baš čudno :misli:

Mozda podsvijesno trazis neku promjenu u zivotu,inace gledati svoje lice u ogledalu nije bas dobro.Citala sam malo tvoje snove-onaj s blatom-zmijama-injekcijama-stalno se obracunavas s nekim.
Ja sam znala imat tako ruzne snove a to su periodi kada sam i na javi bila rastrojena,nervozna.
Mrsavost u snu je znak bolesti,sanjati lice isto tako.
Ja tocno znam po snu kakav ce mi biti dan,sanjam svaku vecer,kad nekoga sanjam sutra me zove ili cujem o njemu glas,a i sanjala sam da su neki ljudi umrli a kasnije se to ostvarilo.

pandora_5
03.05.2009., 14:11
a neznam. obično kad sanjam da imam puno madeža po sebi onda se razbolim.
i još sam sanjala da gledam neki ratni film i vojnici su poslagali po podu ljude i onda su im sjekirom rezali glave. fuuuuuuuuj. bilo je krvi na sve strane. i uzela sam daljinski da ugasim tv ali nisam mogla. ni prebacit program nikak....

Sapientia
03.05.2009., 15:05
a neznam. obično kad sanjam da imam puno madeža po sebi onda se razbolim.
i još sam sanjala da gledam neki ratni film i vojnici su poslagali po podu ljude i onda su im sjekirom rezali glave. fuuuuuuuuj. bilo je krvi na sve strane. i uzela sam daljinski da ugasim tv ali nisam mogla. ni prebacit program nikak....

Moje misljenje je da ti snovi imaju nekakav uzrok,a to govorim iz svog iskustva.Neki problem je,ja mislim da je to znak nekakve tuge i tjeskobe.
Nemoj se ljutit i krivo me shvatit-ne mora to bit nesto ozbiljno,mozda cisto nekakvo nezadovoljstvo napr u ljubavi.
Sve su to nekakvi snovi povezani sa strahom u tebi,sigurno si dosta osjetljiva i dosta upijas stvari oko sebe-jesam li ista pogodila?:D

pandora_5
03.05.2009., 17:47
Moje misljenje je da ti snovi imaju nekakav uzrok,a to govorim iz svog iskustva.Neki problem je,ja mislim da je to znak nekakve tuge i tjeskobe.
Nemoj se ljutit i krivo me shvatit-ne mora to bit nesto ozbiljno,mozda cisto nekakvo nezadovoljstvo napr u ljubavi.
Sve su to nekakvi snovi povezani sa strahom u tebi,sigurno si dosta osjetljiva i dosta upijas stvari oko sebe-jesam li ista pogodila?:D

hehe a nešto jesi

Sapientia
03.05.2009., 20:13
hehe a nešto jesi

Eto onda se ne moras zabrinjavat,kad ti u zivotu krene tad ce ti i snovi bit lipsi.
Slusaj svoje snove to je tvoja podsvijest,-drago mi je da smo barem donekle otkrili uzrok:)

amarena_1
04.05.2009., 11:04
hej,
često mi se ponavljaju snovi u kojima netko umire, tj. ne sam čin smrti, nego poslije...
sinoć sam sanjala da mi je umro brat, prije toga sestrična, pa cijela moj obitelj...
znači, radi se o meni bliskim osobama...
najgore od svega je taj osjećaj tokom sna, zapravo ta bol zbog gubitka...
i bude mi užasno neko vrijeme...

slanutkica
04.05.2009., 13:37
hej,
često mi se ponavljaju snovi u kojima netko umire, tj. ne sam čin smrti, nego poslije...
sinoć sam sanjala da mi je umro brat, prije toga sestrična, pa cijela moj obitelj...

e,kad bi se našao netko da rasvijetli tvoj i ovaj moj san gore bilo bi super...

Sapientia
04.05.2009., 16:21
Help!
Neznam da li je samo plod moje mašte,ali radi ovog sam se sna jako zabrinula!
Naime,osoba je muškarac u kojeg sam zaljubljena,ali znam da je veza nemoguća jer je on stariji.Ali to nije važno.
Evo san:
On je došao u moju kuću što mi je bilo čudno jer nismo toliko bliski,valjda vraćali skupa.Zaineresirano je gledao neki film,ali je bio toliko umoran da je legao i zaspao.Međutim,on se okretao i glava mu je ispala (:rofl:) i ja sam je donijela i pokušala ga spasiti.Tada sam se probudila.Napominjem da sam i prije maštala o tome da ako je ikad u opasnosti spasim,ali mi se ovaj san
urezao tako u pamćenje i danas cijeli dan imam osjećaj da nešto neće biti uredu.Da li se bezveze brinem?

U snu je bilo sunčano vrijeme,otvoreni prozori,kao i inače u našoj kući.
On je doista izgledao iscrpljeno,kao da je doživio nesreću.Znam da je san luuud,ali bih željela poduzeti nešto prije ako će se on ostvariti.

Ja sam ti cesto znala sanjat tipove u koje sam bila zaljubljena ili s kojima sam bila.Jednom sam sanjala bas jednog u kojeg sam bila zaljubljena da se utapa,to me je toliko opteretilo,i da je u novinama izasla slika njegovog mrtvog tijela.
Nemoj se zabrinjavat nista lose se nece dogodit,mozda ti taj san govori da na njega zaboravis-jer ja sam nakon nekog vremena od tog sna upoznala drugog tipa i zaljubila se.
Sunce u snu i inace svjetlost je super pozitivno,prozori isto tako-znaci da bi ti se nesto novo moglo otvoriti nekakvi novi pogledi i dogadjaji.
Mozda se tvoja podsvijest na neki nacin s njim oprostila.
To je moje misljenje,a ti sigurno cesto mislis na njega zato ti dolazi u san.

Sapientia
04.05.2009., 16:29
hej,

I ja znam sanjati da su neki od mojih bliznjih umrli,mama,otac.
Moja baba kaze da to znaci da si im produzila zivot-to je po starinskom.
Ja u tim snovima ne prestajem plakat bude mi ajme kad se probudim,jastuk mi je mokar od suza,i to me drzi cili dan.
Ali svaki put kad placem u snu i probudim se,taj dan mi super prodje i budem vesela.

slanutkica
04.05.2009., 18:11
Ja sam ti cesto znala sanjat tipove u koje sam bila zaljubljena ili s kojima sam bila.Jednom sam sanjala bas jednog u kojeg sam bila zaljubljena da se utapa,to me je toliko opteretilo,i da je u novinama izasla slika njegovog mrtvog tijela.
Nemoj se zabrinjavat nista lose se nece dogodit,mozda ti taj san govori da na njega zaboravis-jer ja sam nakon nekog vremena od tog sna upoznala drugog tipa i zaljubila se.
Sunce u snu i inace svjetlost je super pozitivno,prozori isto tako-znaci da bi ti se nesto novo moglo otvoriti nekakvi novi pogledi i dogadjaji.
Mozda se tvoja podsvijest na neki nacin s njim oprostila.
To je moje misljenje,a ti sigurno cesto mislis na njega zato ti dolazi u san.

Uf...hvala...možda se i nebi bila ovako zabrinula da mi se jedantakav san nije već ostvario.
Negdje sam već čitala da svijetlo znači sreća u snovima, zato sam to i spomenula.
Ako mu se ipak išta dogodi javit ću,tek toliko da znate.

:kiss:

Sapientia
04.05.2009., 18:26
Uf...hvala...možda se i nebi bila ovako zabrinula da mi se jedantakav san nije već ostvario.
Negdje sam već čitala da svijetlo znači sreća u snovima, zato sam to i spomenula.
Ako mu se ipak išta dogodi javit ću,tek toliko da znate.

:kiss:

Ne brini bit ce sve ok.:mig:
I meni se neki snovi znaju ostvarit,napr ovo lito sam sanjala da mi je umra tetak i da sam samo ja plakala,nikoga drugog to nije pogodilo-to sam mu ispricala on se na to smijao i rekao mi je-vidi se ko me voli i necu ti ja tako lako umrit ne brini.
Nazalost umra je sad u prvi mjesec iznenada-svi su isli na sprovod osim mene jer sam morala ostat s babom koja je tesko bolesna,
Taj san i ta prica s njim mi jos ne izlazi iz glave,uzas.
Ali ja mislim da ce s tim tvojim sve bit dobro,mora da je to predznak neke promjene za tebe-bude lli tako obavezno javi. :w

slanutkica
05.05.2009., 12:53
Je,naravno da budem javila.
Moja sestra sanja svaki tjedan groblje...otvorene grobove,svijeće i te stvari.
To traje već godinu dana.
I opet joj se ništa nije dogodilo.
U vezi ovog sna već ćutin promjene koje bi se mogle dogodit.

Sapientia
05.05.2009., 17:55
Je,naravno da budem javila.
Moja sestra sanja svaki tjedan groblje...otvorene grobove,svijeće i te stvari.
To traje već godinu dana.
I opet joj se ništa nije dogodilo.
U vezi ovog sna već ćutin promjene koje bi se mogle dogodit.

groblje sanjati-kazu da neko ima zle namjere prema tebi.
Otvoreni grob je dobro-poziv na svecanost.
Ako spava na groblju-ljubavna avantura.
Svijeca je dsuper ako gori-to je sreca,kao i svijetlost-to je uvik dobro sanjat.
Nadam se da su promjene na bolje za tebe:mig:

slanutkica
05.05.2009., 20:09
A neznam jesu nabolje...možda i jesu u globalu,ali za mene baš i ne.

Sapientia
06.05.2009., 19:54
A neznam jesu nabolje...možda i jesu u globalu,ali za mene baš i ne.

Nista ti ne brini-kad se jedna vrata zatvore,druga se otvore-svaki kraj je
jedan novi pocetak.
Kasnije ces vidit neke stvari koje sada ne vidis.:mig:

laura7
07.05.2009., 16:16
moram priznati da često sanjam pare: kovanice, novčanice, more njih..hodam po ulici i skupljam, a niko to ne vidi samo ja

osim tog, sanjala sam rotvajlera jednom

godfather ivan
10.05.2009., 19:13
neon to se i meni događa onaj kad padam i sve me steže

slanutkica
10.05.2009., 19:48
dogodile su mi se neke promjene-polako se odljubljujem.a to je dobro (valjda,manje patim).
osim toga,on se razbolio.dobio temperaturu,prehladio se i te stvari.ništa neobično,a vjerojatno nije ni vezano za san.

Sapientia
11.05.2009., 15:40
dogodile su mi se neke promjene-polako se odljubljujem.a to je dobro (valjda,manje patim).
osim toga,on se razbolio.dobio temperaturu,prehladio se i te stvari.ništa neobično,a vjerojatno nije ni vezano za san.

Ajde bas mi je drago za tebe:top:-ako se vec to ne moze realizirat bolje da se odmaknes,da manje patis-nije lako ali sve dolazi s vremenom.
A to sta je bolestan ne vjerujem da ima veze sa snom,sad haraju viroze puno ih je bolesnih.:)

pandora_5
12.05.2009., 20:47
sanjala sam neku noć da imam 3 mačke. i mama mi je rekla da mogu samo jednu ostavit a ove dvije će nekom dati. i ja sam počela plakati ko luda. sve sam ih mazila i držala u rukama i plakala tako jako. nisam ih htjela napustit. nemogu opisat kolko sam jako plakala. nisam mogla doć sebi :(

Gandalf_suba
12.05.2009., 21:31
Ovako, imam jedan prijedlog za sve one koji žele saznati značenje svojih snova, te bolje razumijevanje tih istih da vidite sami sa sobom što VAMA znače ti simboli koje ste dobili sukladno vašim snovima.

Druga stvar: kad vam netko objasni značenje snova ne uzimajte to objašnjenje "zdravo za gotovo", to znači to i to je to. Ne, svatko je individualan i različit pa prema tome, nema istosti. Svatko ima drugačiji otisak prsta, pa kako onda da isti simbol znači isto i tebi i meni? Pa nikako, tebi znači jedno meni znači drugo (govorim o SIMBOLIMA). Propustite to dano objašnjenje kroz sebe i pogledajte dali je to tako ili nije. BUDITE RADOZNALI U POGLEDU TOGA. Zapitajte sebe: Aha, što ovo znači, zašto je to tako, ako je to tako pa sigurno mogu to i promijeniti, zašto sam dobio/la baš ovakav san i zašto baš danas taj...propitkujte sami SEBE.

UVIJEK SE MOŽE DRUGAČIJE!:top:

lavinia_20
12.05.2009., 21:43
Nocas sam imala jedan, poprilicno dug i naporan san! uglavnom, sestra i ja smo se nasle u nekom meni totalno nepoznatom podrucju gdje su bili neki sukobi i rat. ja sam u narucju drzala malo dijete. i znam sigurno da je to bilo moje dijete, malena beba. sestra i ja smo se skrivale posvuda, trcale, puzale...i docekale smo kraj rata. i znam da smo pjesice uspjele pronaci bakinu kucu i sakriti se tamo. ali kad smo stigle, ja vise nisam imala bebu. izgubila sam ju putem...jednostavno ne zna gdje i kako, ali izgubila sam ju. sestra je bila ranjena u ruku! a ja sam poslije bila jako tuzna jer mi je to dijete bilo jedino sto mi je ostalo kao uspomena na bivseg. znam da ovo zvuci totalno glupo, ali u snu sam se tako osjecala.
eto, malo me proganja taj san!

is_none
13.05.2009., 00:37
Ja cesto sanjam neku stariju zenu duge sjede kose koja se u mome snu raspade ali svai put je u drugacijem okruzenju: npr: nekad je nedgje vani i ina gori doslovno osjetim miris spaljena mesa koje otpada sa nje ona vristi jako je strasno,zatim jednom dok sam bio potpuno budan pojavila mi se u skoli isto tako se raspala ponavljam nisam sanjao vec sam bio budan na satu isto se raspala ali sva srece nisam vrisnuo. Da li bi netko mi mogao reci sto to znaci?

Sapientia
13.05.2009., 10:40
sanjala sam neku noć da imam 3 mačke. i mama mi je rekla da mogu samo jednu ostavit a ove dvije će nekom dati. i ja sam počela plakati ko luda. sve sam ih mazila i držala u rukama i plakala tako jako. nisam ih htjela napustit. nemogu opisat kolko sam jako plakala. nisam mogla doć sebi :(

Koliko ja znam,macke u snu oznacavaju neke lazne neiskrene osobe,za koje mislis da su ti prijatelji-ocito je da su ti bliski jer su ti u kuci.
Jedna od njih ti je posebno draga i drzis je uz sebe.
Suze u snu su povoljan znak-mozda cujes nesto u vezi te druge dvije osobe-nesto lose da su govorile o tebi ili da su ti bile lazne,ali bi ti to trebalo biti drago zbog suza,jer ces ih maknuti iz svog zivota,tj tvoja mama ce ti pomoci u tome,sudjelovat ce na neki nacin,mozda podrskom.To je neko moje tumacenje-tako bi meni moja bakica tumacila za macke-zenske su to osobe-to ti je po starom vjerovanju.:)

is_none
13.05.2009., 12:24
Ja cesto sanjam neku stariju zenu duge sjede kose koja se u mome snu raspade ali svai put je u drugacijem okruzenju: npr: nekad je nedgje vani i ina gori doslovno osjetim miris spaljena mesa koje otpada sa nje ona vristi jako je strasno,zatim jednom dok sam bio potpuno budan pojavila mi se u skoli isto tako se raspala ponavljam nisam sanjao vec sam bio budan na satu isto se raspala ali sva srece nisam vrisnuo. Da li bi netko mi mogao reci sto to znaci?

maria_5359
13.05.2009., 15:08

pa ne mogu vjerovat da već dosad to nisi riješio s njom :confused:
vidiš da žena traži pomoć... vjerujem da je jako strašno, ali nisi spomenio ni da ti je pokušala nauditi ni ništa slično tome... probaj se skulirati idući put kad ti dođe i učini ono klasično: reci joj neka ide u svjetlost! :top: a još uvijek bude tu, javi se opet pa ćemo već to zajedničkim snagama riješit... ima ovdje puno dobrih, dragih, pametnih, produhovljenih i senzibilnih ljudi... sretno!:top:

is_none
13.05.2009., 18:29
pa ne mogu vjerovat da već dosad to nisi riješio s njom :confused:
vidiš da žena traži pomoć... vjerujem da je jako strašno, ali nisi spomenio ni da ti je pokušala nauditi ni ništa slično tome... probaj se skulirati idući put kad ti dođe i učini ono klasično: reci joj neka ide u svjetlost! :top: a još uvijek bude tu, javi se opet pa ćemo već to zajedničkim snagama riješit... ima ovdje puno dobrih, dragih, pametnih, produhovljenih i senzibilnih ljudi... sretno!:top:

e draga Maria taj san traje vec dosta dugo i nikada se ne mogu rijesiti bas sam je nocas opet sanjao a poslje tog sna sam sav slomljen kao da su sva prijevozna sredstva presla preko mene :(

maria_5359
13.05.2009., 19:04
e draga Maria taj san traje vec dosta dugo i nikada se ne mogu rijesiti bas sam je nocas opet sanjao a poslje tog sna sam sav slomljen kao da su sva prijevozna sredstva presla preko mene :(

pa baš zato i kažem! kako se možeš toliko patiti?! :confused: smogni hrabrosti i pitaj ju što želi! vidiš da ti jako pokušava privući pažnju da ti se čak prikazuje i po danu!!! budi hrabar i obavezno javi šta je bilo... neće ti ništa, to je samo duh! :top:

is_none
13.05.2009., 20:42
pa baš zato i kažem! kako se možeš toliko patiti?! :confused: smogni hrabrosti i pitaj ju što želi! vidiš da ti jako pokušava privući pažnju da ti se čak prikazuje i po danu!!! budi hrabar i obavezno javi šta je bilo... neće ti ništa, to je samo duh! :top:

ma ne bojim se ja nego bi volio znati sto znaci ako itko zna da mi pojasni. Pa kako da je pitam kad se ziva raspada ne cuje se nista od njenog vriska ali istina kao da nesto zeli reci li prije toga se raspadne da tako da sve ostaje nedoreceno

Sapientia
13.05.2009., 21:13
ma ne bojim se ja nego bi volio znati sto znaci ako itko zna da mi pojasni. Pa kako da je pitam kad se ziva raspada ne cuje se nista od njenog vriska ali istina kao da nesto zeli reci li prije toga se raspadne da tako da sve ostaje nedoreceno

Koliko dugo otprilike sanjas taj san?Nije mi jasno ovo da ti je dosla u skoli-jeli stala ispred tebe pa pocela vristati ili?Po tome bi to trebao biti duh zene ili ti se na javi pocelo pricinjavati jer su te snovi opteretili.Jesi li joj vidio lice ili se ona odmah raspadne?

is_none
13.05.2009., 21:26
Koliko dugo otprilike sanjas taj san?Nije mi jasno ovo da ti je dosla u skoli-jeli stala ispred tebe pa pocela vristati ili?Po tome bi to trebao biti duh zene ili ti se na javi pocelo pricinjavati jer su te snovi opteretili.Jesi li joj vidio lice ili se ona odmah raspadne?

Ovako sanjam tocnije od proslog ljeta i odonda mi ne da mira, a za ovo u skoli sto mi se pojavila dolazila je kao da ju je nesto mucilo onako polako bas kao prava starica,zatim sam vidio lice bilo kao i u svake starice i odjednom se pocela raspadati tocnije gorjela je i postajala bi sve unakazenija od boli (valjda) je vristala i pocela se raspadati tako i u skoli i tako i u snu,a u snu pisao sam u prijasnjem postu na razlicitim mjestima sam ju sanjao nekada vani nekad kod mene u sobi itd,ali u snovima se uvijek na razlicite nacine raspadala nekad gorijela,nekad bi joj sami od sebe otpadali komadi koze ma prestrasno :eek: :horor:

maria_5359
13.05.2009., 21:38
Ovako sanjam tocnije od proslog ljeta i odonda mi ne da mira, a za ovo u skoli sto mi se pojavila dolazila je kao da ju je nesto mucilo onako polako bas kao prava starica,zatim sam vidio lice bilo kao i u svake starice i odjednom se pocela raspadati tocnije gorjela je i postajala bi sve unakazenija od boli (valjda) je vristala i pocela se raspadati tako i u skoli i tako i u snu,a u snu pisao sam u prijasnjem postu na razlicitim mjestima sam ju sanjao nekada vani nekad kod mene u sobi itd,ali u snovima se uvijek na razlicite nacine raspadala nekad gorijela,nekad bi joj sami od sebe otpadali komadi koze ma prestrasno :eek: :horor:

pa užas! meni se to čini kao klasičan slučaj duhova koji su se zagubili i traže pomoć... :ne zna: ili je starica umrla (izgorjela) živa, možda ju je netko i ubio?! :confused: pa želi da se sazna istina ili je samo nesvjesna umrla i sada je izgubljena, ne zna da je mrtva a ne može među žive, a ne zna prijeći na drugu stranu... definitivno treba pronaći način da joj se pomogne! :Pop: a gdje si bio prošlo ljeto? možda se sjećaš da li se u tvojoj blizini tada dogodila kakva nesreća?

Sapientia
13.05.2009., 21:54

Jesi pricao kome o tome,svojima ili?Jeli ti inace imas nekakve sposobnosti,predosjecaje.Ne dolazi ti svaki dan u snove,jeli ti sta vrijeme prolazi,ona dolazi cesce ili rijedje?

is_none
13.05.2009., 21:54
pa užas! meni se to čini kao klasičan slučaj duhova koji su se zagubili i traže pomoć... :ne zna: ili je starica umrla (izgorjela) živa, možda ju je netko i ubio?! :confused: pa želi da se sazna istina ili je samo nesvjesna umrla i sada je izgubljena, ne zna da je mrtva a ne može među žive, a ne zna prijeći na drugu stranu... definitivno treba pronaći način da joj se pomogne! :Pop: a gdje si bio prošlo ljeto? možda se sjećaš da li se u tvojoj blizini tada dogodila kakva nesreća?

da uzas,ali zasto se meni pojavljuje,jer prije nego sto se raspadne vidim na kratko lice ali mi je zena potpuno nepoznata i nikada u zivotu je nisam vidio cak ni u prolazu. Proslo ljeto sam bio svigdje ali se nigdje nije dogodila nikakva,ali bas nikakva nesreca u mojo blizini...

Hvala svima koji mi pomozete jer mi vie nije do sale

is_none
13.05.2009., 21:58
Jesi pricao kome o tome,svojima ili?Jeli ti inace imas nekakve sposobnosti,predosjecaje.Ne dolazi ti svaki dan u snove,jeli ti sta vrijeme prolazi,ona dolazi cesce ili rijedje?

Jesam samo svojoj najfrendici i ona kaze da je uzas i svojoj baki. Inace imam neke predosjecaje ili npr sto sanjam nesto pa to sto sam sanjao kroz koji tjedan,mjesec isto bude kao i u mom snu. U san mi dolazi svake druge-trece noci ,jednom mi je szavila svoju ruku oko moga vrata i pocela se raspadat nadamnom i narvno vristati neke noci sam probdjeo nisam smio zaspat :horor:

maria_5359
13.05.2009., 22:15
Jesam samo svojoj najfrendici i ona kaze da je uzas i svojoj baki. Inace imam neke predosjecaje ili npr sto sanjam nesto pa to sto sam sanjao kroz koji tjedan,mjesec isto bude kao i u mom snu. U san mi dolazi svake druge-trece noci ,jednom mi je szavila svoju ruku oko moga vrata i pocela se raspadat nadamnom i narvno vristati neke noci sam probdjeo nisam smio zaspat :horor:

:trk: a tako... ja sam mislila da ti nije pokušala nauditi... ali možda je i to bilo samo privlačenje pažnje?! i vjerojato postoji razlog zbog kojeg se to baš tebi događa... a ako kažeš da i inače imaš razne sposobnosti, onda ni ne čudi sve ovo... ali kad ti opet dođe ta duša svakako probaj saznati što želi... a jbt ko da smo u "šestom čulu"! jooooj sad neću ni ja moć zaspat... :mama:

Sapientia
13.05.2009., 22:18

A sta ti baka kaze na to?Mozda bi bilo dobro da to ispricas nekom sveceniku.
Ne znam koliko je dobar taj duh,(ako je duh) s obzirom da ti stavlja ruke oko vrata.Jeli to neko upozorenje mozda...Nisi se bavio prizivanjem duhova i tako to-znas ono cisto iz radoznalosti?Inace koliko sam ja upoznata uvijek kazu da se zli duhovi javljaju-nemoj da te plasim-da je trebalo biti sta lose vec bi bilo.Inace starije zene nije dobro sanjati,smatraju ih losim glasnicima.
Pitat cu ti ja sutra ovu svoju jednu stariju osobu koja se razumije u takve stvari-njeno misljenje,pa cu ti javit.Budi hrabar-nemoj da osjeti strah.:mig:

Sapientia
13.05.2009., 22:23
Zaboravila sam reci,da znam za slucajeve kad neciji duh dolazi i gusi te-tako je bilo mami od moje prijateljice-i to nije sanjala-vec bi joj dolazila po noci i poslije je saznala tko je ta osoba.Isto je starija zena,ali mama od moje prijateljice joj se suprostavila i potjerala je,a u pocetku se je strasno bojala.Pisala sam o tome na horor dogadjajima.

maria_5359
13.05.2009., 22:35
Zaboravila sam reci,da znam za slucajeve kad neciji duh dolazi i gusi te-tako je bilo mami od moje prijateljice-i to nije sanjala-vec bi joj dolazila po noci i poslije je saznala tko je ta osoba.Isto je starija zena,ali mama od moje prijateljice joj se suprostavila i potjerala je,a u pocetku se je strasno bojala.Pisala sam o tome na horor dogadjajima.

ona iz sela u smeđoj suknji?! :horor: :horor: :horor: eeee! ima dosta ljudi koji pričaju baš o gušenju... ma hajd ti is_none idi na topic s astralnim projekcijama i lucidnim snovima, tamo ćeš se osjećat ko doma! :mig:

is_none
13.05.2009., 22:47
A sta ti baka kaze na to?Mozda bi bilo dobro da to ispricas nekom sveceniku.
Ne znam koliko je dobar taj duh,(ako je duh) s obzirom da ti stavlja ruke oko vrata.Jeli to neko upozorenje mozda...Nisi se bavio prizivanjem duhova i tako to-znas ono cisto iz radoznalosti?Inace koliko sam ja upoznata uvijek kazu da se zli duhovi javljaju-nemoj da te plasim-da je trebalo biti sta lose vec bi bilo.Inace starije zene nije dobro sanjati,smatraju ih losim glasnicima.
Pitat cu ti ja sutra ovu svoju jednu stariju osobu koja se razumije u takve stvari-njeno misljenje,pa cu ti javit.Budi hrabar-nemoj da osjeti strah.:mig:

hvala ti puno,ne nisam se bavio prizivanjem duhova niti me takve stvari ne privlace uopce,a zasto starije zene nije dobro sanjat

is_none
13.05.2009., 22:49
ona iz sela u smeđoj suknji?! :horor: :horor: :horor: eeee! ima dosta ljudi koji pričaju baš o gušenju... ma hajd ti is_none idi na topic s astralnim projekcijama i lucidnim snovima, tamo ćeš se osjećat ko doma! :mig:

ali ovo je bas topic namjenjen za snove

maria_5359
13.05.2009., 23:52
ali ovo je bas topic namjenjen za snove

ej ona je izašla iz sna znači da nisu BAŠ samo snovi!

is_none
13.05.2009., 23:58
ej ona je izašla iz sna znači da nisu BAŠ samo snovi!

da izasla je iz sna slazem se ali je vecinom u snovima

maria_5359
13.05.2009., 23:59
da izasla je iz sna slazem se ali je vecinom u snovima

a jesam ti već napisala?! nije teško otić malo pročačkat pa ćeš vidjeti o čemu ti pričam! :mig:

is_none
14.05.2009., 00:03
a jesam ti već napisala?! nije teško otić malo pročačkat pa ćeš vidjeti o čemu ti pričam! :mig:

evo vec gledam i jako zanimljivo je moram priznat

maria_5359
14.05.2009., 00:28

pa je l tako? :s

is_none
14.05.2009., 00:35
pa je l tako? :s

da da :s

Trebor01
14.05.2009., 00:57
Ja sam prije dvije noći imao jedan san koji je bio tako realan, da kad sam se probudio da sam mislio da sam u snu, a onaj san RL.
Bio sam u maminom selu koje se nalazi u Bos. posavini, a koje je još uvijek u ruševinama i do sad su obnovljene tek nekoliko kuća. Noć je bila vedra, ugodno topla. Ljepša se ne može poželjeti. Zvijezde su se jasno vidjele i obasjavale su noć. Odjednom je počela kiša meteora. Vedro nebo su prekrile milijuni, milijarde meteora. Netko je rekao da su to suze sv. Lovre. Ja sam na to odgovorio da to nije zbog toga, jer smo u 5. mj., a sv. Lovro je u 8. mj. Onda je uslijedilo iznenađenje. Meteori nisu padali na zemlju, nego su onako svjetleći lebdjeli u atmosferi te su se zadržavali. Jedan glas pokraj uha mi je šapnuo da to nisu meteori, jer bi oni pali, a kako ne padaju da se onda radi o svemirskim brodovima. Tu mi se san prekida, barem mislim, jer imam osjećaj da je još nećega bilo, ali ne mogu se sjetiti. Sad me zanima, što simboliziraju ti svjetleći objekti koji ne padaju na zemlju (bilo da se radi o meteorima, bilo o svemirskim brodovima :D )
Inače, mamino selo često sanjam, jer sam tamo provodio ljetne praznike prije rata i ta ljeta su mi ostala u najljepšim sjećanjima i uspomenama u mom životu. A i snovi vezano za to selo su uvijek lijepi i puni simbolike.

maria_5359
14.05.2009., 01:08
Ja sam prije dvije noći imao jedan san koji je bio tako realan, da kad sam se probudio da sam mislio da sam u snu, a onaj san RL.
Bio sam u maminom selu koje se nalazi u Bos. posavini, a koje je još uvijek u ruševinama i do sad su obnovljene tek nekoliko kuća. Noć je bila vedra, ugodno topla. Ljepša se ne može poželjeti. Zvijezde su se jasno vidjele i obasjavale su noć. Odjednom je počela kiša meteora. Vedro nebo su prekrile milijuni, milijarde meteora. Netko je rekao da su to suze sv. Lovre. Ja sam na to odgovorio da to nije zbog toga, jer smo u 5. mj., a sv. Lovro je u 8. mj. Onda je uslijedilo iznenađenje. Meteori nisu padali na zemlju, nego su onako svjetleći lebdjeli u atmosferi te su se zadržavali. Jedan glas pokraj uha mi je šapnuo da to nisu meteori, jer bi oni pali, a kako ne padaju da se onda radi o svemirskim brodovima. Tu mi se san prekida, barem mislim, jer imam osjećaj da je još nećega bilo, ali ne mogu se sjetiti. Sad me zanima, što simboliziraju ti svjetleći objekti koji ne padaju na zemlju (bilo da se radi o meteorima, bilo o svemirskim brodovima :D )
Inače, mamino selo često sanjam, jer sam tamo provodio ljetne praznike prije rata i ta ljeta su mi ostala u najljepšim sjećanjima i uspomenama u mom životu. A i snovi vezano za to selo su uvijek lijepi i puni simbolike.

kako ima lijepih snova... :top: diiivno... znakovi na nebu uvijek su predznak nekog važnog događaja... a otkud ti suze sv. lovre?! :confused: bit će da onda pretkazuje neki tužan događaj :ne zna: a onog dijela se ne možeš sjetit jer su te oteli mali zeleni :lol: joj, sorry! šala! :rofl:

Alex84
14.05.2009., 07:08

tocno znam tko ce ti pomoci oko tog sna..imas pm

Trebor01
14.05.2009., 13:08
kako ima lijepih snova... :top: diiivno... znakovi na nebu uvijek su predznak nekog važnog događaja... a otkud ti suze sv. lovre?! :confused: bit će da onda pretkazuje neki tužan događaj :ne zna: a onog dijela se ne možeš sjetit jer su te oteli mali zeleni :lol: joj, sorry! šala! :rofl:

Vidjet ćemo što će mi ili nam budućnost donijeti. Suze sv. Lovre je jedan astronomski događaj koji se dešava svake godine na njegovu noć. Mislim da je taj datum 12.8. To je jedna prekrasna nebeska pojava, a radi se o velikom broju zvijezda padalica! Astronomi tu pojavu stručno nazivaju meteorska kiša Perzeida, ali poznata je i pod jednim ljepšim imenom: Suze svetog Lovre. Tako da se ne radi doslovce o suzama :mig: A na kraju se uopće nije radilo o tom događaju, nego je naizgleda izgledalo kao da je, ali nije. Bili su svemirski brodovi :D

maria_5359
14.05.2009., 14:36
Vidjet ćemo što će mi ili nam budućnost donijeti. Suze sv. Lovre je jedan astronomski događaj koji se dešava svake godine na njegovu noć. Mislim da je taj datum 12.8. To je jedna prekrasna nebeska pojava, a radi se o velikom broju zvijezda padalica! Astronomi tu pojavu stručno nazivaju meteorska kiša Perzeida, ali poznata je i pod jednim ljepšim imenom: Suze svetog Lovre. Tako da se ne radi doslovce o suzama :mig: A na kraju se uopće nije radilo o tom događaju, nego je naizgleda izgledalo kao da je, ali nije. Bili su svemirski brodovi :D

stižu nam mali zeleniiiii!!! :ceka: :D ja sam imala tako neki sličan san kada sam u noći gledala kako se pojavljuju nekakve formacije svjetla :ne zna:

Sapientia
14.05.2009., 22:11
hvala ti puno,ne nisam se bavio prizivanjem duhova niti me takve stvari ne privlace uopce,a zasto starije zene nije dobro sanjat

Kazu da su starije zene losi vijesnici,donosi nesrecu, zlovolju,srdžbu.
Citala sam u ovoj svojoj knjizi koja se bavi psihologijom snova-da starija zena moze biti simbol majke ili bake.Sad po tome bi to trebalo znaciti da te je mozda strah za jednu od njih dvije,jeli jedna od njih bila bolesna prije tih snova a da te je to zabrinulo i urezalo ti se u pamcenje?Samo ti se pokazuje kroz drugi lik,tvoja podsvijest se jos bori s tim.Svom strahu dajes tijelo te starice.

Teorija br 2-Smrt u prenosnom smislu-kad sanjas leseve ili zene s kosom kao i ostala prikazanja,znak je straha od smrtnih bolesti,hipohondrije,te neke neprevladane prepreke u zivotu.Mozda necija bolest ili preokupacija time,smrti,nekim losim dogadjajem,nekakav doticaj s tim,izaziva ovakve snove...I to njeno raspadanje-kao nekakvo nestajanje-necega u tebi?!Uglavnom je povezano sa spavacem-tj sa njegovim stanjem-jednom rijecju tjeskobom.

Ponavljajuci snovi-koji se ucestalo ponavljaju nekoliko tjedana ili mjeseci-znaci da niste otkrili sto vam to san porucuje i on ce se nastavljati sve dok se neotkrije njegovo skriveno znacenje.

Snovi su uvijek povezani sa onim tko sanja-bez obzira o njihovoj radnji-oni govore o tebi-tvom stanju, unutrasnjem,dusevnom.
Kako se ti inace osjecas,jesi li tjeskoban,mozda to potiskujes u sebi?
Jeli kosa od te starice bila pustena?Jeli obucena u crno?
Mozda starica simbolizira tebe?!
Evo to je ono sta sam ti uspila saznat iz knjiga,a ti sam moras doc do odgovora,preispitat sebe.Kod svakoga se snovi drugacije pokazuju i ne mozemo ih gledat iskljucivo kroz simbole.Ako jos sta doznam javim ti.Sretno:):mig:

is_none
14.05.2009., 22:18
Kazu da su starije zene losi vijesnici,donosi nesrecu, zlovolju,srdžbu.
Citala sam u ovoj svojoj knjizi koja se bavi psihologijom snova-da starija zena moze biti simbol majke ili bake.Sad po tome bi to trebalo znaciti da te je mozda strah za jednu od njih dvije,jeli jedna od njih bila bolesna prije tih snova a da te je to zabrinulo i urezalo ti se u pamcenje?Samo ti se pokazuje kroz drugi lik,tvoja podsvijest se jos bori s tim.Svom strahu dajes tijelo te starice.

Teorija br 2-Smrt u prenosnom smislu-kad sanjas leseve ili zene s kosom kao i ostala prikazanja,znak je straha od smrtnih bolesti,hipohondrije,te neke neprevladane prepreke u zivotu.Mozda necija bolest ili preokupacija time,smrti,nekim losim dogadjajem,nekakav doticaj s tim,izaziva ovakve snove...I to njeno raspadanje-kao nekakvo nestajanje-necega u tebi?!Uglavnom je povezano sa spavacem-tj sa njegovim stanjem-jednom rijecju tjeskobom.

Ponavljajuci snovi-koji se ucestalo ponavljaju nekoliko tjedana ili mjeseci-znaci da niste otkrili sto vam to san porucuje i on ce se nastavljati sve dok se neotkrije njegovo skriveno znacenje.

Snovi su uvijek povezani sa onim tko sanja-bez obzira o njihovoj radnji-oni govore o tebi-tvom stanju, unutrasnjem,dusevnom.
Kako se ti inace osjecas,jesi li tjeskoban,mozda to potiskujes u sebi?
Jeli kosa od te starice bila pustena?Jeli obucena u crno?
Mozda starica simbolizira tebe?!
Evo to je ono sta sam ti uspila saznat iz knjiga,a ti sam moras doc do odgovora,preispitat sebe.Kod svakoga se snovi drugacije pokazuju i ne mozemo ih gledat iskljucivo kroz simbole.Ako jos sta doznam javim ti.Sretno:):mig:

Hvala Bogu nije bilo nikakve bolesti u obitelji i nisam u strahu da ce se nesto desiti mojoj baki i mami,da kosa te starice je pustena,ali svaki put je u drugoj robi. Ja se inace osjecam uvijek super nemam se na sto pozaliti stvarno nemam,a kako mislis da to starica simbolizira mene?

VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE ANGAZIRALI OKO OVOGA OD SRCA!

Sapientia
15.05.2009., 08:16
Hvala Bogu nije bilo nikakve bolesti u obitelji i nisam u strahu da ce se nesto desiti mojoj baki i mami,da kosa te starice je pustena,ali svaki put je u drugoj robi. Ja se inace osjecam uvijek super nemam se na sto pozaliti stvarno nemam,a kako mislis da to starica simbolizira mene?

VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE ANGAZIRALI OKO OVOGA OD SRCA!

Tako pise u ovoj knjizi da moze oznacavati tebe,nekakav tvoj strah ili nesto od cega ti bjezis.Sad jeli to nekakav podsvijesni strah ili ti stvarno dolazi neka osoba koja trazi pomoc to ja ne znam.Mislim da je duh,cesce bi se pojavljivao na javi nego u snovima,ako ti imas tu sposobnost vidjeti duhove.Nema na cemu i drugi put :)

is_none
15.05.2009., 20:12
Tako pise u ovoj knjizi da moze oznacavati tebe,nekakav tvoj strah ili nesto od cega ti bjezis.Sad jeli to nekakav podsvijesni strah ili ti stvarno dolazi neka osoba koja trazi pomoc to ja ne znam.Mislim da je duh,cesce bi se pojavljivao na javi nego u snovima,ako ti imas tu sposobnost vidjeti duhove.Nema na cemu i drugi put :)

Pa mogao bi reci da imam jer sam prije nekoliko godina vidio na javi svog odavno pokojnog djeda

apollo.
16.05.2009., 10:13
kak vi letite u snovima?
opišite taj osjećaj. iz koje perspektive gledate dok letite?
kud letite na kojim visinama?
kaj radite da ostanete u zraku i da ne padnete?

maria_5359
16.05.2009., 14:57
Pa mogao bi reci da imam jer sam prije nekoliko godina vidio na javi svog odavno pokojnog djeda

i to si onak slučajno?!?! zaboravio spomeniti a mi se tu patimo i mozgamo... :confused: :cerek: joj, joj is none! misterij rješen i :closed:
a sad nam malo pričaj o tome kako kada gdje si vidio djeda?!

is_none
16.05.2009., 16:56
i to si onak slučajno?!?! zaboravio spomeniti a mi se tu patimo i mozgamo... :confused: :cerek: joj, joj is none! misterij rješen i :closed:
a sad nam malo pričaj o tome kako kada gdje si vidio djeda?!

ovako bilo je to ljeto,i bio sam kod bake u kuci sa frendicom i mi tak pricali i ja sam slucajno pogledao prema vratima i jasno vidio kak koraca prema meni... Uzasno sam se prestrasio u frendica mi je rekla kaj ti je rekao sam joj panicno idemo brzo van iz kuce samo sam njoj rekao sto se desilo i nikom vise bojim se da me ne proglase ludim :( a danas sam sanjao svoju susjedu koja je nazalost dozivjela mozdani udar :( i koju jako volim i cijenim ali u mom snu je bila ok potpuno dobro pa se bojim da se nest nece nedaj Boze jos desit joj

ljubicasta smrt
17.05.2009., 16:46
Hej,evo mene nakon tri mjeseca. Prije tri mjeseca napisala sam problem,točnije 'Nova sam ovdje,pa prvo pozdrav
Moram ispričati bar ukratko cijelu priču kako bi znali tko su ljudi iz mojih snova.
Dakle ovako,moj bivši dečko,s kojim sam bila sam samo dva tjedna,i zavoljela ga u ta dva tjedna,me ostavio kako je on rekao,jer previše pijem vikendima i tako to,i da sam druga osoba kad sam pijana.Slomio mi je srce,jer iako je to bilo kratko vrijeme,zavoljela sam ga.
Dugo sam razmišljala o njemu,i svijesno i podsvijesno,i plakala često,i tada sam upoznala svog sadašnjeg dečka,s kojim sam pola godine.Volim ga kao nikoga do sada,planiramo budućnost zajedno,jednostavno,veza je savršena i ne mogu zamisliti život bez njega.Kad me prije tri mjeseca bivši nazvao,ja sam ga naravno odbila,jer imam dečka kojeg volim.
Dok sam još prohodala s novim dečkom,često sam sanjala kako ga varam sa bivšm,i to mi je bilo nezamislivo.PA onda par mjeseci nisam to sanjala,i sad tri noći zaredom sanjam jako slične pa skoro identične snove.na nekakvom smo izletu,dosta mojih poznanika i ja,i moj bivši i ja se opet zbližavamo i zaljubimo i ja prevarim dečka i kao tek mi kasnije dođe u glavu da sam ga prevarila(u snu naravno).
Zašto stalno sanjam bivšeg,što bi mogli značiti ti snovi?Molim pomoć,ako netko bilo kakve ideje ima'
. Eto,tek toliko za nekoga tko možda nije pročitao.ti snovi o bivšem još uvijek traju!I to nije ništa posebno,uglavnom smo na istom mjestu u isto vrijeme,nekada mi se smješka,nekada sam s njim u snu,poljubi me,neku noć sam sanjala da sjedi sa mnom u klupi u školi (iako sam školu završila) i tako neke stvari,i onda se probudim i osjećam se čudno.Zašto se t događa i dalje,i što da učinim da to prestane?Hvala unaprijed

Sapientia
18.05.2009., 14:20
Hej,evo mene nakon tri mjeseca. Prije tri mjeseca napisala sam problem,točnije 'Nova sam ovdje,pa prvo pozdrav
Moram ispričati bar ukratko cijelu priču kako bi znali tko su ljudi iz mojih snova.
Dakle ovako,moj bivši dečko,s kojim sam bila sam samo dva tjedna,i zavoljela ga u ta dva tjedna,me ostavio kako je on rekao,jer previše pijem vikendima i tako to,i da sam druga osoba kad sam pijana.Slomio mi je srce,jer iako je to bilo kratko vrijeme,zavoljela sam ga.
Dugo sam razmišljala o njemu,i svijesno i podsvijesno,i plakala često,i tada sam upoznala svog sadašnjeg dečka,s kojim sam pola godine.Volim ga kao nikoga do sada,planiramo budućnost zajedno,jednostavno,veza je savršena i ne mogu zamisliti život bez njega.Kad me prije tri mjeseca bivši nazvao,ja sam ga naravno odbila,jer imam dečka kojeg volim.
Dok sam još prohodala s novim dečkom,često sam sanjala kako ga varam sa bivšm,i to mi je bilo nezamislivo.PA onda par mjeseci nisam to sanjala,i sad tri noći zaredom sanjam jako slične pa skoro identične snove.na nekakvom smo izletu,dosta mojih poznanika i ja,i moj bivši i ja se opet zbližavamo i zaljubimo i ja prevarim dečka i kao tek mi kasnije dođe u glavu da sam ga prevarila(u snu naravno).
Zašto stalno sanjam bivšeg,što bi mogli značiti ti snovi?Molim pomoć,ako netko bilo kakve ideje ima'
. Eto,tek toliko za nekoga tko možda nije pročitao.ti snovi o bivšem još uvijek traju!I to nije ništa posebno,uglavnom smo na istom mjestu u isto vrijeme,nekada mi se smješka,nekada sam s njim u snu,poljubi me,neku noć sam sanjala da sjedi sa mnom u klupi u školi (iako sam školu završila) i tako neke stvari,i onda se probudim i osjećam se čudno.Zašto se t događa i dalje,i što da učinim da to prestane?Hvala unaprijed

Moje misljenje je da ti je taj bivsi decko ostao u podsvijesti,ti smatras da si ga zaboravila ali ocito tvoja podsvijest jos nije-jer se duboko urezao u nju.
Mora da si za tim tipom dosta patila i bila u neku ruku opsjednuta(nemoj me krivo shvatit-ne mislim u pravom smislu te rijeci),znas nas cure,tuga do groba i nikoga necu voljet kao njega...
A mozda se sad tvoja podsvijest poigrava s tobom,da vidi da li si ga stvarno preboljela,tj koliko (volis sadasnjeg momka-kao nekakav test koji sama sebi postavljas i sama sebe zbunjujes,a uz to te je ponovo zvao(bivsi),to ti je naravno godilo egu,bez obzira na novu ljubav-pa si se mozda zapitala sta bi bilo kad bi opet bili zajedno,jedan dio tebe mora da je pomislio na to.
Mislim da ce ti snovi proci-ne pridaji im veliku vaznost-vjeruj mi ovo ti je iz osobnog iskustva,slicnog tvome.:mig:

Beelzebub
19.05.2009., 00:26
evo nov sam na forumu ali sto se tice misterija, cudnih snova, i nekakvih neobjasnjivih stvari nisam nov, naprotiv od malih nogu imam problema sa svime sto se tice stvari povezanih s onim drugim svijetom i bilo me je strah onda sada ne jer sam prihvatio da to tako mora bit kad vec ne mogu utjecat na takve stvari i nije me uopce strah, naprotiv privlace me sada bi vise volio to istraziti i zanima ako ovdje postoji netko ozbiljan s kim bi mogao popricati o nekim stvarima ili ako netko zna svecenika koji bi bio otvoren i zainteresiran za otvorenu raspravu i koji ne bi napadao i prozivao takvim i takvim vec netko ko bi me saslusao i rekao konkretno nesto eto pa da kazem da imam puno stvari koje bi mogao ispricati a evo jedne koja je duboko utjecala na mene i moju familiju prica pocinje ovako imam 5 god. sjedim za trosjedom i baka me zove na rucak dizem se i odlazim, odjednom osjecam veliku promjenu u temperaturi postaje hladno iako je ljeto padam na pod i uhvate me grcevi misica do te mjere da to nije samo trzanje vec toliko se tresem da skoro pa odskakujem od tla zao mi je sto to mozda nije slikano ili snimljeno ali u tom trenutku nitko nije bas bio za to zainteresiran vise prestravljen onime sto mi se desava, nadalje gubim svijest, mislim ne padam u nesvijest ali kao da duhom u tijelu nisam prisutan neznam sto se dogadja i nitko mi od familije nista konkretno ne zeli reci ali tokom vremena sam otkrio nesto da je tog dana dosao helihopter iz zadra po mene jer sam bio na otoku kraj zadra nakon toga hitno premjesten u zagreb avionom, cak se razmisljalo da me se posalje u inozemstvo jer je to bilo toliko intezivno ( mislim na pothladjenost i grceve misica od kojih sam skoro pa odskakivao sa poda), a moji su utjecali na to da ostanem na promatranju u zagrebu ali da se pozovu i neki od strucnjaka iz inozemstva, i na nagovor mojih roditelja ostajem u zagrebu na promatranju, dolaze doktori, sve skupa u bolnici sam proveo 4 mjeseca na promatranju za kojih ja uopce neznam nisam svjestan tih 4 mjeseca iako nisam ni u komi ni u nesvjesti, budim se tj dolazim k sebi zadnjih par dana u bolnici to sto mi se dogodilo neznam a isto toliko koliko je to trajalo isto neznam ni dan danas, sve cega se sjecam je da sam bio jako iscrpljen i da je to trajalo toliko dugo da su mi misici dozivili sok od same snage tog grcenja i samog vremena koliko je trajalo da sam morao ici na rehabilitaciju i ponovo ucio stajati na nogama i hodati, dan danas osjecam posljedice, na kraju moji starci pitaju doktore i traze izvjestaj i ono najcudnije je ono sto govore, u kartonu samo pisu nus pojave i ima neki zapisnik di pise iznimno jaki grcevi i iznimno velika pothladjenost, a doktori govore, nisu sigurni, ali pretpostavljaju napad epilepsije tezeg oblika, sto je malo cudno ipak je to tip bolesti, bar ja mislim, a ako se varam nek me netko razuvjeri a to je bolest koju imas ili nemas, ocu reci nije poput gripe ili neceg slicnog od cega obolis pa se izljecis, tesko mi je za povjerovat da sam bio zdrav ko dren i nikad problema vecih sa zdravljem odjedanput dobit epilepsiju i da imam teze napadaje epilepsije tokom 4 mjeseca za kojih nisam ni svjestan i da nakon 4 mjeseca dodjem k sebi i da epilepsija nestaje tek tako i da nakon zadnjeg pregleda je sve u redu sa nalazima sve super ko da nista nije bilo, a ja morao uciti stajati na nogama i hodati narednih par mjeseci to je cudno, unisten mi je imunitetni sistem alergican sam skoro pa na sve pa tako i na nesto sto je vezano za sunce, mislim glupo mi je vjerovati da netko moze bit alergican na sunce, da li je to mozda zbog velike vrucine, nije ni to jer sam pomorac, strojar i radim na temp do 45´c, i sve u redu a od sunca sto mi je cudno dobivam osip, slabost i umara me dosta, dok kad sam izasao iz bolnice nisam smio uopce na jace sunce, a sljedece ljeto nisam smio na more ni na plaze u biti nigdje gdje bi bio izlozen suncu vec po zatvorenim prostorima i kupanje samo u bazenima

maria_5359
19.05.2009., 12:14
evo nov sam na forumu ali sto se tice misterija, cudnih snova, i nekakvih neobjasnjivih stvari nisam nov, naprotiv od malih nogu imam problema sa svime sto se tice stvari povezanih s onim drugim svijetom i bilo me je strah onda sada ne jer sam prihvatio da to tako mora bit kad vec ne mogu utjecat na takve stvari i nije me uopce strah, naprotiv privlace me sada bi vise volio to istraziti

pa ajde pričaj o svojim iskustvima jer ovo što si opisao nema veze sa snovima, je l tako? :ne zna: kakve sve veze imaš s "onom stranom"? podjeli s nama... :cerek:

pandora_5
20.05.2009., 17:58
sinoć asm sanjala da su me neki tipovi pratili na putu do kuće. i bio je mrak. jer nisam htjela ići nekud, ne sjećam se baš točno kaj je bilo. i pred mojom kućom je bio neki ogroman tip koji me htio napast al onda se pojavio jedan frend koji ga je razbio samo tako. tukao ga je tako jako. bio je sav krvav. i on i taj tip. i čak ga je počeo gristi. i ja sam ga se prepala jer je podivljao i počela sam bježat. i odjednom sam se našla u autu sa mamom i kao neke bombe su počele padati. na cesti je bilo mrtvih ljudi. i neki su pucali po nama. ja sam pokrila glavu rukama i molila sam se da me ne pogodi. nakon nekog puta opet sam se našla sama. al sve je bilo razrušreno. po cesti su bili ogromni komadi zida, auta...sve je bilo spaljeno. lutala sam izgubljeno, ni sama nisam znala gdje idem. i onda sam se našla pred nečijom kućom. u njoj su bili neka žena i djevojčica. i ta curica mi je pružala ruke a u njima je imala neko voće. i dala mi je da jedem. i tu sam se probudila...

maria_5359
21.05.2009., 16:15
koji san! :eek:
mnogo sam toga neobičnog noćas sanjala ali ono što mi je ostalo u najboljem sjećanju je ova slika:
levitiram u joga položaju iznad polja žutih tulipana a ispred mene ogroman hram... uokolo nigdje ništa samo plavo nebo i zemlja dokle god mi seže pogled i neka blažena tišina... :top:
tumačenjeeee moliiiim!!! :ne zna:

Acid303
22.05.2009., 12:35
Prije otprilike godinu dana sam u roku od nekoliko mjeseci imao 3 skoro identicna sna. Moram napomenuti da gotovo nikad u zivotu nisam sanjao nesto sto bi se ponovilo u iducem snu.
A san je totalno apokalipticni. Uvijek vidim Zagreb kako je pogodjen sa velikim brojem tornada. Kako mi balkon gleda na citav zapadni dio grada uvijek mi se prikaze taj strasan prizor, vidim kako tornado prilazi mojoj zgradi ali je promasi, no pola grada je razneseno. Stvarno uzasan san! :(

peper
22.05.2009., 12:45
Ja najčešće sanjam vodu. Jezero, potoke, rijeke, mora.
U moru sam u nekom malenom čamcu, a oko mene veeeeliki brodovi.
U jezeru sam na splavu i lutam
U potoku gazim bosa i pijem vodu bistu, finu...
U rijeci plivam i nikako doplivat do obale.

Noćas sam sanjala da sam došla u neki office (nemam pojma zašto smo išli). Uglavnom, prema meni i mom frendu se okrenula žena podignute suknje i raširenih nogu, a vagina :D ko na dlanu. Još smo komentirali kako je loše podšišana i obrijana dok je ona nešto blebetala, ne sjećam se šta. Grozota

MoKoSh
22.05.2009., 23:28
Imala sam jedan veoma realističan san.

U hotelu, u sobi smo ja i rodica, dogovaramo se za dalje... Ona je smislila plan, a ja bih ga trebala ostvariti.

Ušuljam se u sobu kroz prozor, omamim čovjeka, uzmem mu 4 miljuna dolara, pobjegnem /filmska scena, plan je savršeno upalio.

Vratim se u sobu, ona ide negdje, vraća se s drugom ženom, njih dvije će me ubiti, ona je odlučila ubiti me i uzeti sebi sav novac, izdala me i iskoristila.
Ogroman osjećaj izdaje i straha za goli život (javlja se nagon za preživljavanjem, toliko velik da sam, nakon buđenja odlučila spavati još da odsanjam svoj bijeg)

Ima li netko možda volje da mi to protumači?

Hvala unaprijed.

Lišće
23.05.2009., 10:17
hej,noćas sam sanjala da mi je baka koja je prije nekoliko mjeseci umrla,oživila.što bi to moglo značit?

maria_5359
23.05.2009., 12:40
Prije otprilike godinu dana sam u roku od nekoliko mjeseci imao 3 skoro identicna sna. Moram napomenuti da gotovo nikad u zivotu nisam sanjao nesto sto bi se ponovilo u iducem snu.
A san je totalno apokalipticni. Uvijek vidim Zagreb kako je pogodjen sa velikim brojem tornada. Kako mi balkon gleda na citav zapadni dio grada uvijek mi se prikaze taj strasan prizor, vidim kako tornado prilazi mojoj zgradi ali je promasi, no pola grada je razneseno. Stvarno uzasan san! :(

ja sam to isto sanjala puno puta... tornado, tsunami, oluje, pljuskove i poplave... i iz svog iskustva rekla bih da su to unutarnja stanja... bar su meni bila... :cerek: pa si protumači :cerek:

maria_5359
23.05.2009., 12:43
Ja najčešće sanjam vodu. Jezero, potoke, rijeke, mora.
U moru sam u nekom malenom čamcu, a oko mene veeeeliki brodovi.
U jezeru sam na splavu i lutam
U potoku gazim bosa i pijem vodu bistu, finu...
U rijeci plivam i nikako doplivat do obale.

Noćas sam sanjala da sam došla u neki office (nemam pojma zašto smo išli). Uglavnom, prema meni i mom frendu se okrenula žena podignute suknje i raširenih nogu, a vagina :D ko na dlanu. Još smo komentirali kako je loše podšišana i obrijana dok je ona nešto blebetala, ne sjećam se šta. Grozota

i ja sam sanjala vode svaki dan, baš svaki! unatrag zadnjih 5-6 godina... obično more... i onda sam odselila na more i prestala sanjati :cerek: a ova vagina... ne znam peper znaš li da je simbol vagine upravo VODA :top:

amarena_1
23.05.2009., 13:20
noćas sam sanjala da gola idem zatvoriti vrata da mi niko ne uđe, a umjesto vrata, bila su tri dvostruka prozora i ogromna zavjesa. ne sjećam se šta je bilo nakon šta sam ih zatvorila... baš čudno...

peper
23.05.2009., 14:44
i ja sam sanjala vode svaki dan, baš svaki! unatrag zadnjih 5-6 godina... obično more... i onda sam odselila na more i prestala sanjati :cerek: a ova vagina... ne znam peper znaš li da je simbol vagine upravo VODA :top:

Vidiš, možda je to sanjanje vode moja podsvjesna želja za morem koje obožavam, i uvijek maštam o tome da se preselim negdje na obalu?:)

maria_5359
23.05.2009., 15:54
Vidiš, možda je to sanjanje vode moja podsvjesna želja za morem koje obožavam, i uvijek maštam o tome da se preselim negdje na obalu?:)

pa možda?! :ne zna: kod mene je bio baš takav slučaj... nema više vode u snovima otkad sam ispunila svoj san... :cerek:

maria_5359
24.05.2009., 12:56
sanjala sam neki dan da levitiram u joga položaju iznad polja žutih tulipana a ispred mene ogroman hram... :confused: uokolo nigdje ništa samo plavo nebo i zemlja dokle god mi seže pogled i neka blažena tišina... :confused:
tumačenjeeee moliiiim!!!

jessica jewel
24.05.2009., 13:51
kad sam bila mala imala sam odvratne noćne more ali to je povezano jednostavno s kućom u kojoj sam živjela budući da je bila puna negativne energije - svašta se na nas prima a da i ne kužimo

zapravo, bla bla, imam jedno pitanje

snovi su mi relativno apstraktni i rijetko sanjam ljude koje poznajem, nikada ne sanjam frajere s kojima jesam ili koji mi se svidjaju, nikada ne sanjam prave kontakte s ljudima - ono razgovore, tjelesni kontakt i takve stvari - sve je jako apstraktno i valjda simbolično

u zadnje vrijeme sam počela intenzivno, svaki dan, sanjat jednu osobu s kojom sam prekinula sve odnose - ali nemamo pravi kontkat već se stalno razgovaramo mobitelom :lol::lol:

mora da je to neka gadna poremećena simbolika - snovi me tjeraju na suočavanje

vjerujem da jako puno toga rješavamo kad spavamo - da nam sto stvari sjeda na mjesto - tako i snovi na nakei način rješavaju naše probleme, i pokazuju nam želje i strahove
toliko

Analara23
24.05.2009., 15:15
Ljudi moji...kako bi ja voljela da imam neke normalne snove. Moji snovi se sada vrte samo oko jednog...
Prije 4 godine umro mi je tada već bivši dečko....Ne znam kako ni točno kada, jer nije umro u Hrv.
Sa njime sam u vezi bila 2 god, onda smo 2003 prekinuli i nismo bili skupa 2 god,tada sam se zaljubila u
svog sadašnjeg muža i njega zaboravila.
Kako muž i ja njega poznajemo muž sve zna o njemu a sada zna i moje snove..
Pa ovako:
Zadnje vrijeme ga non stop sanjam....U snu mi dolazi i govori mi kako je on živ..kako mu nedostajem.
U malo snova ga zapravo i vidim..uvijek mi govori da je tu negdje ali u snu ga rijetko kada vidim..
A onda ako ga nađem u snu, rasplačem se i viknem njegovo ime....Sva sretna što je živ!
Ali onda se san prekine! Ujutro kada se probudim imam osjećaj da je to stvarno
jer snovi su mi zbilja jaki...
I šta da ja radim.. U svakom snu on meni govori da je živ i ispričava mi se za sve zlo što mi je nanio...
Ima li tko slično iskustvo? Ili kakav savjet??

kandy7
27.05.2009., 00:21
Sanjala sam da Kerumovi djelatnici vješaju zastavu na prodajni centar - to tumačim da će najvjerojatnije Kerum pobijedit u Splitu

Također sam sanjala da neka zla žena pobjeđuje na nekakvom izboru za mis - to će vjerovatno Simonica pobijedit u Farmi :D

glupi snovi al' nekad mi se događa da sanjam i snove koji nisu direktno vezani za mene pa se ispune :)

Alex84
27.05.2009., 01:55
Ljudi moji...kako bi ja voljela da imam neke normalne snove. Moji snovi se sada vrte samo oko jednog...
Prije 4 godine umro mi je tada već bivši dečko....Ne znam kako ni točno kada, jer nije umro u Hrv.
Sa njime sam u vezi bila 2 god, onda smo 2003 prekinuli i nismo bili skupa 2 god,tada sam se zaljubila u
svog sadašnjeg muža i njega zaboravila.
Kako muž i ja njega poznajemo muž sve zna o njemu a sada zna i moje snove..
Pa ovako:
Zadnje vrijeme ga non stop sanjam....U snu mi dolazi i govori mi kako je on živ..kako mu nedostajem.
U malo snova ga zapravo i vidim..uvijek mi govori da je tu negdje ali u snu ga rijetko kada vidim..
A onda ako ga nađem u snu, rasplačem se i viknem njegovo ime....Sva sretna što je živ!
Ali onda se san prekine! Ujutro kada se probudim imam osjećaj da je to stvarno
jer snovi su mi zbilja jaki...
I šta da ja radim.. U svakom snu on meni govori da je živ i ispričava mi se za sve zlo što mi je nanio...
Ima li tko slično iskustvo? Ili kakav savjet??
a da probas saznati:ne zna:Tko zna ima li kakve veze,ali ja bi htio znat kako mi je umrla bivsa,koja mi se javlja u snovima.Ili njegova dusa luta bla bla znas i sama tu spiku i nemirna je dok mu ne oprostis,nemoze zbog toga u visu dimenziju..tko zna:ne zna:

izgubljena
27.05.2009., 10:05
moja frendica je već nekoliko puta sanjala da smo nas dvije negdje otišle, u Argentinu, Gospić, boktepitaj i svaki put sanja da sam ja otišla i ostavila je, a ona se ne zna vratiti doma i ispituje ljude gdje je i kako da se vrati, a ljudi joj ne znaju objasnit.

Alan_SP
27.05.2009., 21:06
a ona se ne zna vratiti doma i ispituje ljude gdje je i kako da se vrati, a ljudi joj ne znaju objasnit.

Meni lici na obicno nesnalazenje u zivotu, gdje ona misli da se ne zna snaci, te se ne moze vratiti kuci (tj. sebi). Obicna mala nesigurnost, koja je vise manje prisutna kod svih, ali ne sanjaju svi o tome. :)

majica_2008
28.05.2009., 09:08
sinoć sam sanjala nešto prestrava....
inače imam vrlo intenzivne i tjeskobne snove(more), i u 99 % slučajeva povezani su sa fiziološkim stanjem organizma(spavanje na leđima), vrlo su metafizički i simbolični, pa me ponekad živopisnost i morbidnost iznenadi do te mjere da me zaintrigira značenje...

dakle.....stojim pred ogledalom u nečijoj kući...gledam se i primjećujem da mi mešto migolji po glavi..probližim se ogledalu i primijetim veliku crnosivu zmiju u svojoj glavi...kao da je zabodena repom...ja se u snu ne bojim te zmije, ali mi je čitava situacija premorbidna....
hvatam ju za tijelo i polako izvlačim iz glave, ona je u nekom polumrtvom stanju...nakon što ju bacim na pod, odgmiže iza kauča....
iznenađena činjenicom da je još živa, vadim fotoaparat kako bih ju uslikala, a iza kauča se pojavi polugola stara babetina, koja je kao neka plesačica....i pleše sa tom zmijom dok ih ja fotografiram....

san se brutalno prekida mojim strahom od ugriza ako se previše približim...opća atmosfera sna je prilično mučna, nerazumljiva, pozadina je jasna i svijetla,pojavljuje se u jednom trenutku i moja poznanica koja me čuva od tih spodoba....gadljivo,bizarno i pomalo zastrašujuće....nije bilo borbe između mene i zmije, samo nelagoda radi spoznaje gdje sa našla i ako sam je praktički iščupala iz sebe....

ne osjećam sreći u snu-malo olakšanja i tupilo.....

ima li itko kakvu ideju?

btw. u realnosti nemam neprijatelja za koje znam

majica_2008
28.05.2009., 09:28
stavila sam ovaj san u temu što ste sinoć sanjali...pa ne zamjerite na ponavljanju...voljela bih čuti neko mišljenje ili objašnjenje, jer osjećam da nešto znači.....
hvala vam!!

________________________________________--

sinoć sam sanjala nešto prestrava....
inače imam vrlo intenzivne i tjeskobne snove(more), i u 99 % slučajeva povezani su sa fiziološkim stanjem organizma(spavanje na leđima), vrlo su metafizički i simbolični, pa me ponekad živopisnost i morbidnost iznenadi do te mjere da me zaintrigira značenje...

dakle.....stojim pred ogledalom u nečijoj kući...gledam se i primjećujem da mi mešto migolji po glavi..probližim se ogledalu i primijetim veliku crnosivu zmiju u svojoj glavi...kao da je zabodena repom...ja se u snu ne bojim te zmije, ali mi je čitava situacija premorbidna....
hvatam ju za tijelo i polako izvlačim iz glave, ona je u nekom polumrtvom stanju...nakon što ju bacim na pod, odgmiže iza kauča....
iznenađena činjenicom da je još živa, vadim fotoaparat kako bih ju uslikala, a iza kauča se pojavi polugola stara babetina, koja je kao neka plesačica....i pleše sa tom zmijom dok ih ja fotografiram....

san se brutalno prekida mojim strahom od ugriza ako se previše približim...opća atmosfera sna je prilično mučna, nerazumljiva, pozadina je jasna i svijetla,pojavljuje se u jednom trenutku i moja poznanica koja me čuva od tih spodoba....gadljivo,bizarno i pomalo zastrašujuće....nije bilo borbe između mene i zmije, samo nelagoda radi spoznaje gdje sa našla i ako sam je praktički iščupala iz sebe....

ne osjećam sreći u snu-malo olakšanja i tupilo.....

ima li itko kakvu ideju?

btw. u realnosti nemam neprijatelja za koje znam

Alan_SP
28.05.2009., 16:19

Iako ja nisam pristalica Frojdove teorije falusnih simbola u svemu, pa i u pasteti, mislim da je ovdje zmija i te kako ocit falusni simbol, a i sve ostalo sto se desava u snu ima logike ako pretvoris zmiju u falus i onda si tumacis to tako. :)

Svoje emocije koje osjecas prema zmiji tad bez problema tumacis. Ali, nije to nista strasno, ima i gorih stvari. :top:

maria_5359
28.05.2009., 20:15
Iako ja nisam pristalica Frojdove teorije falusnih simbola u svemu, pa i u pasteti, mislim da je ovdje zmija i te kako ocit falusni simbol, a i sve ostalo sto se desava u snu ima logike ako pretvoris zmiju u falus i onda si tumacis to tako. :)

Svoje emocije koje osjecas prema zmiji tad bez problema tumacis. Ali, nije to nista strasno, ima i gorih stvari. :top:

skroz se slažem s alanom :cerek:

Simona XXX
29.05.2009., 13:34
sanjala sam fakat čudan san da sam u nekakvoj zgradi i dolaze po mene ljudi odvode me u karantenu i kažu mi da sam zaražena sa nekim virusom i da ću umrjet za dan ili manje...i sanjam cjeli taj dan kak zovem mamu, bivšeg dečka i govorim da ću umrijet i uopće me nije strah, počinjem osjećat da ne mogu hodat i polako počnem umirat ali nikak da umrem...i onda se probudim...kaj to znači?:ne zna: i znala sam sanjat crve da su po meni u trbuhu, kosi i svugdje :rofl: strrašno

Gretchen
31.05.2009., 13:13
joj, mnogo čudan, ali zanimljiv san ( ajd, ovaj put se barem tematski razlikuje od prijašnjih koji su me mučili :p )

jučer sam vidjela da jedna poznanica ima tetovažu na podlaktici, neki kineski znak za koji sam pretpostavila da znači 'ljubav', pitala sam je i fakat, bila je to ljubav :cerek: zanimljivo je to da ja nikada nisam imala želju tetovirati se ( jer se bojim boli! ) i uvijek sam govorila da je jedina stvar koju bih ikada na takav način ovjekovječila na sebi samoj- kineski znak za ljubaf! i gledam ja tetovažu te cure i stvarno ful lijepo izgleda. dok sam išla doma sam razmišljala o tome kako je to o boli sve u mojoj glavi, da sam prošla kroz bolnije stvari ( mamu mu, epilacija je bolnija! lol ) i da ću proći kroz bolnije stvari ( porod? ) pa da mi je 'bol' totalno glupi razlog, ako bi tetovaža bila nešto što stvarno želim.

to je bio nužan uvod, a sada na sam san. sanjah da sam šetala gradom i evo, naletim na jedan tattoo shop i mislim si, super, idem vidjeti jel' imaju slobodno i opa vidi, odmah su me primili ( tu mi je već trebalo postati sumnjivo da je stvarnost :p ). kažem je ženski što hoću i da to hoću s unutrašnje strane dlana, ali pri dnu, taman iznad zapešća ( inače to nije mjesto na koje bih si to stavila, ali sicher ima neku simboliku u snu ). ona odmah počne raditi, a da nije ni predložak imala ( kad sam je pitala kako to, rekla mi je da taj motiv često biraju, a da ima predložak, samo da ga ja ne vidim ). ona je počela, ja nisam gledala, ali me apsolutno NIŠTA nije bolilo, nula, nisam čak ni škakljanje osjetila. kada sam pogledala, vidjela sam da je povukla samo jednu, debelu crtu. onda se brzo ustala i otišla po neku krpicu i nekakvu mast/tekućinu te mi je krenula tapkati time i rekla da mora prestati, jer da ja 'ne mogu imati tetovažu'- naprosto, da mi tijelo/koža 'loše reagira na to' (?!?) pa da nije izvedivo; i fakat, koža mi je malo naotekla, ali ona crta koju je već bila povukla je počela blijediti. i onda, ne mjestu te crte sam imala 2 identične porezotine, jedna ispod druge; kao da me netko skalpelom zarezao ( ali nije išla krv ). kasnije sam sanjala da o tom snu pokušavam pričati s jednom bivšom frendicom koja se jako dobro kuži u simboliku i da me slušala neko vrijeme, ali onda otišla i rekla da će doći kasnije ( jer već ima ideje o tome kako da protumači moj san ), ali nije došla pa sam ja ostala zakinuta :(

fish? lovecat?

rozzz
31.05.2009., 21:01
Već godinama sanjam meni neka nepoznata mjesta, ali do u detalje: određenu ulicu, kuću, boju vrata i prozora... Kad sam prije destak godina došla u Komižu (Vis) i prepoznala tu ulicu i kuću, ostala sam :eek: (kasnije je ispalo da mi je Komiža presudna za sve prijelomne događaje u mom životu). Uglavnom, kad prepoznam mjesto iz sna, prestanem ga sanjati. Onda opet ispočetka, sanjam neki drugi grad, selo... pronađem ih i odmah prestajem sanjati.
Zna to biti frustrirajuće, ne mogu se opustiti kad negdje idem, stalno tragam za nečim iz sna.

Ima li tko slična iskustva? Jesu li ti snovi slučajnost? Jesu to sjećanja na neke prošle događaje (iz prošlih života, možda)? Očito mi takvi snovi nešto poručuju a ja nikako da shvatim.

Sad me trenutno progoni neki gradski kvart, stambena zgrada, portun s parlafonima. Već se vidim kako gledam okolo... :)

izgubljena
01.06.2009., 09:24
noćas sam sanjala da mi je neki lik jeftino prodao auto koji mi je trebao zbog nekih djelova. U snu je to honda, ali izgleda kao bijela seat ibiza. Auto mi je prodao zato što nije mogao platiti popravak od 200 000 kn. :ne zna:

Pupi
01.06.2009., 16:36
Pa, pored mnogih gluposti koje sam sinoć sanjao, jedna se isticala posebno. Naime,sanjao sam da nam je na faks došao predavati Arnold Schwarzenegger! Mislim da se radilo o nekakvim tehničkim znanostima, tipa tehničko crtanje ili tehnička dokumentacija, ne sjećam se. Uglavnom, osjećaj je bio fenomenalan! Zamisli samo kako je kul da ti predmet predaje Arnie! :) Čak je i govorio na hrvatskom, sa onim svojim posebnim naglaskom. Sjećam se da su svi bili nemirni, brbljali, ovo-ono, a on ih je pokušavao smiriti i urazumiti. Predavanje mu se svodilo na to da je pričao o svemu samo ne o onome što je trebao predavati, pa sam si mislio da će ovo biti fenomenalno ako bude tako do kraja semestra! Začudo, nalazili smo se u učionici iz moje osnovne škole, i tu su bili ljudi, kako iz osnovne i srednje škole, tako i oni sa faksa. Na samom kraju tog sna, sjećam se da sam pomislio, pa ovaj čovjek je fenomenalan! Uspijeva mu pronaći vremena i za glumu, i za vođenje države, i evo sada još predaje na faksu!
Tada mi se san promjenio... :ne zna:

Alan_SP
01.06.2009., 18:09
Već godinama sanjam meni neka nepoznata mjesta, ali do u detalje: određenu ulicu, kuću, boju vrata i prozora... Kad sam prije destak godina došla u Komižu (Vis) i prepoznala tu ulicu i kuću, ostala sam :eek: (kasnije je ispalo da mi je Komiža presudna za sve prijelomne događaje u mom životu). Uglavnom, kad prepoznam mjesto iz sna, prestanem ga sanjati. Onda opet ispočetka, sanjam neki drugi grad, selo... pronađem ih i odmah prestajem sanjati.

I meni se desilo nesto slicno. Kad sam isao u vojsku (bio u Nisu), iako nisam prije bio tamo, desilo se da sam naisao na neka mjesta koja su mi izgledala poznato, kao da sam ih prije vidio (ali ni blizu Deja Vu senzacije). Shvatio sam da sam sanjao, da su ti krajolici poznati iz sna. Moja teorija je da sam sam sebi ubacio snove o Nisu cisto zato da mi bude lakse kad cu biti tamo, s obzirom da mi kao klincu nije bilo bas lako otici toliko daleko od kuce u nepoznati grad u kome nisam bio nikad prije. I pomoglo je, bilo mi je lakse.

A i jedan san mi ostao prilicno u sjecanju, pogotovo zato sto sam naletio na taj kraj i na javi. Bila je stvarno nevjerojatna slicnost izmedu sna i jave, iako je bilo i nesto razlika.

Mislim da snovi mogu dakle imati i takvu funkciju, da nas i smiriju, olaksavaju zivot, da nas vode, a ne samo da nam sluze kao zabava dok spavamo. :)

sanjarica
02.06.2009., 11:47
noćas sam sanjala da mi je neki lik jeftino prodao auto koji mi je trebao zbog nekih djelova. U snu je to honda, ali izgleda kao bijela seat ibiza. Auto mi je prodao zato što nije mogao platiti popravak od 200 000 kn. :ne zna:

Sanjarica (http://www.mojisnovi.com) kaže:

AUTOMOBIL
Vidjeti ga - dobre vijesti. Voziti se u njemu - brzi napredak u radu ali i žestoke svađe sa suradnicima. Auto u kvaru - odložite svoje planove.

PRODAVANJE
Prodavati stvari - očekuje vas napredak. Prodavati nepotrebne stvari - uskoro ćete se riješiti postojećih briga i problema. Prodavati stvari iz svoje kuće - očekuju vas brige i gubici.

rozzz
02.06.2009., 21:39
Moja teorija je da sam sam sebi ubacio snove o Nisu cisto zato da mi bude lakse kad cu biti tamo...

Stvarno, ovo ima smisla. :) Možda ih zato i prestanem sanjati čim se radnja odigra, više mi nisu potrebni?

Samo, mene je zaprepastilo koliko detaljno vidim u snu neke stvari, npr. konkretnu sliku na zidu, u drugom snu vidim ženu konobaricu i stvarno je nađem, istu takvu, na drugom kraju Europe ...

Alan_SP
03.06.2009., 22:11
Stvarno, ovo ima smisla. :) Možda ih zato i prestanem sanjati čim se radnja odigra, više mi nisu potrebni?

Samo, mene je zaprepastilo koliko detaljno vidim u snu neke stvari, npr. konkretnu sliku na zidu, u drugom snu vidim ženu konobaricu i stvarno je nađem, istu takvu, na drugom kraju Europe ...

Mislim da mi mozemo utjecati i na nasu buducnost i na nasu proslost, u skladu s teorijom da za nas duh vrijeme ne postoji, ili barem ne na onaj nacin kako to mi dozivljamo sada, dok smo u "normalnom" stanju svijesti. Samim tim, moguce je i da se pomazemo sami. A opet, moze to biti i nas andeo cuvar (ili neka druga vanjska inteligencija).

A detaljnost je samo jedan dokaz da se radi o realnom fenomenu, da bi znala da to nije slucajnost, nesto sto je samo slicno, vec su tu i detalji.

Mysterious girl
07.06.2009., 13:31
jel se jedan san može sanjat više puta tijekom života?

Alan_SP
07.06.2009., 22:22
jel se jedan san može sanjat više puta tijekom života?

Zasto da ne?

Mozes sanjati jedan san u nastavcima (radnja je ocito povezana s prethodnim snovima), mozes sanjati jedan tocno isti san, stalno ispocetka. Ovisi sto ti mislis pod jednim snom.

izgubljena
08.06.2009., 09:07
Sanjarica (http://www.mojisnovi.com) kaže:

AUTOMOBIL
Vidjeti ga - dobre vijesti. Voziti se u njemu - brzi napredak u radu ali i žestoke svađe sa suradnicima. Auto u kvaru - odložite svoje planove.

PRODAVANJE
Prodavati stvari - očekuje vas napredak. Prodavati nepotrebne stvari - uskoro ćete se riješiti postojećih briga i problema. Prodavati stvari iz svoje kuće - očekuju vas brige i gubici.

auto je bio u kvaru...nešto s gepekom nije bilo u redu, ali čak mi se čini da sam ga vozila u snu po nekom dvorištu. čak mi je bilo i žao, tako dobar auto i tako sam ga jeftino dobila, a ne mogu s njim na cestu jer ima kvar. znači trebam odložiti svoje planove, ali nemam nikavih posebnih planova..ljeto, sunce, more i to :) :)

U snu sam ja kupila taj auto, nisam ništa prodala. :ne zna:
aha evo piše- kupovati potrebne stvari - očekujte nasljedstvo. pa to će malo potrajat, po svemu sudeći.

sanjarica
08.06.2009., 11:19
auto je bio u kvaru...nešto s gepekom nije bilo u redu, ali čak mi se čini da sam ga vozila u snu po nekom dvorištu. čak mi je bilo i žao, tako dobar auto i tako sam ga jeftino dobila, a ne mogu s njim na cestu jer ima kvar. znači trebam odložiti svoje planove, ali nemam nikavih posebnih planova..ljeto, sunce, more i to :) :)

U snu sam ja kupila taj auto, nisam ništa prodala. :ne zna:
aha evo piše- kupovati potrebne stvari - očekujte nasljedstvo. pa to će malo potrajat, po svemu sudeći.

Ok, nisi ti prodavala, ali je prodavao onaj od kojeg si ti kupovala :rolleyes:

Alan_SP
08.06.2009., 19:08
auto je bio u kvaru...nešto s gepekom nije bilo u redu, ali čak mi se čini da sam ga vozila u snu po nekom dvorištu. čak mi je bilo i žao, tako dobar auto i tako sam ga jeftino dobila, a ne mogu s njim na cestu jer ima kvar. znači trebam odložiti svoje planove, ali nemam nikavih posebnih planova..ljeto, sunce, more i to :)

Sto se tice mog tumacenja, imas dojam da bi mogla i bolje, da bi mogla i vise (u zivotu i onako, opcenito), ali se ne usudis, mislis da ti nesto fali, da nesto nije u redu. Isto obican san o nesigurnosti, koji ne znaci da to i jesi (neuspjesna i sl.).

Automobil, kao i bilo koje drugo prometno sredstvo (najcesce vlak, ali to je valjda bio najcesci simbol prije, danas je to ipak auto) ustvari predstavlja kako se mi krecemo kroz zivot i mozes postaviti analogiju kako ti vozi auto (vlak, bicikl, avion...) i kako ti promatras svoj uspjeh u zivotu. Ako auto juri, i ti mislis da ti ide super. Ovdje se radi o direktnoj analogiji, barem po mom misljenju.

izgubljena
08.06.2009., 20:52
Sto se tice mog tumacenja, imas dojam da bi mogla i bolje, da bi mogla i vise (u zivotu i onako, opcenito), ali se ne usudis, mislis da ti nesto fali, da nesto nije u redu. Isto obican san o nesigurnosti, koji ne znaci da to i jesi (neuspjesna i sl.).

Automobil, kao i bilo koje drugo prometno sredstvo (najcesce vlak, ali to je valjda bio najcesci simbol prije, danas je to ipak auto) ustvari predstavlja kako se mi krecemo kroz zivot i mozes postaviti analogiju kako ti vozi auto (vlak, bicikl, avion...) i kako ti promatras svoj uspjeh u zivotu. Ako auto juri, i ti mislis da ti ide super. Ovdje se radi o direktnoj analogiji, barem po mom misljenju.

uf, moguće, ali uvijek mislimo da možemo bolje. a što bi značio kvar na gepeku? auto super, nov, sve mrak, ali ima kvar na gepeku.

ovak je izgledao http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200801/2008-seat-leon-cupra-cand_460x0w.jpg

to je zapravo seat leon, a ne ibiza, no u snu je bio honda.

izgubljena
08.06.2009., 21:08
Ok, nisi ti prodavala, ali je prodavao onaj od kojeg si ti kupovala :rolleyes:

u svakom slučlaju mi se tumačenje iz sanjarice sviđa, bez obzira jel točno ili nije :mig:

rozzz
08.06.2009., 22:03
to je zapravo seat leon, a ne ibiza, no u snu je bio honda.

Ovo mi je :lol:

Kad ja sanjam aute, to izgleda ovako: jurim kao na formuli, ali naravno, otkažu i volan i mjenjač i kočnica, dižem ručnu - ni to ne pali. Na kraju probijam ogradu, padam u more, ali onda u slow motionu dok padam, otvaram prozor (valjda to jedino radi) iskačem u more i izranjam. I ljuta sam ko pas što mi je auto uništen. :)

Alan_SP
08.06.2009., 22:09
uf, moguće, ali uvijek mislimo da možemo bolje. a što bi značio kvar na gepeku? auto super, nov, sve mrak, ali ima kvar na gepeku.

Kvar na gepeku nema veze sa standardnim tumacenjem snova i simbolikom, vec s necim sto ti dozivljavas da ima veze s gepekom. Tj. mozda ti mislis da ne bi mogla napredovati u zivotu ovakva kakva jesi, da te neke stvari iz tvoje proslosti ogranicavaju (gepek sluzi za nosenje stvari, sto bi u snu moglo spadati u proslost), a ti ih ne zelis ostaviti i otici dalje? Mozda se ne zelis promijeniti, a opet zelis, pa se nalazis u konfliktu? I to ogranicava tvoj daljnji napredak.

Dakako, tu bi ti morala reci sto za tebe konkretno gepek predstavlja, kako ga ti dozivljavas i slicno. Vazne su jako tvoje emocije, s cime ih ti povezujes, sto tebi znaci taj san. Na emocionalnom nivou, jasno.

Alan_SP
08.06.2009., 22:13
Kad ja sanjam aute, to izgleda ovako: jurim kao na formuli, ali naravno, otkažu i volan i mjenjač i kočnica, dižem ručnu - ni to ne pali. Na kraju probijam ogradu, padam u more, ali onda u slow motionu dok padam, otvaram prozor (valjda to jedino radi) iskačem u more i izranjam. I ljuta sam ko pas što mi je auto uništen. :)

Ops, ovaj dio mi je interesantan. Tumacenje (barem moje) bi bilo da ti "vozis" kroz zivot cisto lijepo, sve ide kao po loju, a onda se odjedanput zaljubis, sve "otkaze" u tvom zivotu, tj. sve podredujes toj ljubavnoj vezi, ma sto bilo sto si prije radila, a onda kad se malo povratis iz ljubavnog zanosa shvatis da to i nije bilo bas najpametnije, da si mogla i malo razuma ukljuciti, ali kad se ljubav desava, ostanes totalno bez kontrole. I to te pomalo ljuti.

BTW, sto se tice izgubljene, stvarno si precizna s autima, za mene je auto, auto. Obicno sanjam ili onaj koji imam, ili koji sam imao, ili neki neindentificirani. A ti maltene znas i boju siceva, sto sve ne. :top: :) Vidim da se stvarno kuzis u aute. :top:

d_a_i_s_y
08.06.2009., 22:21
Ovako, ja sam noćas sanjala da sam u svom dvorištu našla 4 mala mačića. Onda je došla neka ogromna sova i pojela sva 4 mačića, ja sam ih htjela obraniti ali nisam mogla. I uz to sam isto sanjala jednog malog vrabca koji je pao sa krova :ne zna: Dalje se ničega ne sjećam.

Ovako, pošto je ovo prvi san nakon dugo,dugo ali stvarno dugo vremena da ga se zapravo sjećam, molila bih da mi ga netko barem malo pojasni. Unaprijed hvala!

freckles
12.06.2009., 06:48
Evo i mog sna...

Sanjala sam da hodam po nekom velikom parkingu s MM, iza parkinga ugledamo veliki smetlarski kamion, u njemu leševe, kao neka priprema za kremiranje! Krenemo dalje, zazvoni mob., jave mu da sam umrla.
Nismo bili prestrašeni (bar koliko se sićam), rekla sam mu da zovne bolnicu i provjeri! :confused: Nazvao je, rekli su da će provjeriti i javiti. U međuvremenu meni na mob. stiže poruka prijatelja koji radi u bolnici sadržaja; :eek: Piše da si umrla!
(da i ovaj začuđeni smajlić u njoj)

Ako išta znači, nisam osjećala ni strah ni tugu.

pandora_5
12.06.2009., 19:59
sanjala sam sinoć dečka koji mi se sviđa. bili smo u društvu i sjedili smo skupa. i onak smo se pogledavali. i onda smo počeli pričat. on mi je reko kak mu se sviđam i zagrlio me i poljubio. kažem ja kao:nemoj, vidjet će nas. kaže on nema veze. i počeo me ljubit i grlit jako, nije mi se to svidjelo kaj tak brzo ide, i srušio me na pod koda će me silovat. i počela sam ga odgurivat i vrištat. i došao je jedan frend pa ga je opalio šakom i vikao na njega. ja sam počela plakat i govorila mu da se nisam nadala da je takav, da se on meni sviđa a on me htio samo iskoristit. i onda je otišao. bio je ljut :misli:

izgubljena
16.06.2009., 06:22
Sanjala sam da sam u Ptičanu na proslavi prvog danan ljeta. Bubnjari pozdravljaju sunce koje se spušta, međutim sunce ne ide okomito dole nego nekako u cik-cak. Padne mrak i neki dečko nas zove da vidimo zvijezde kroz teleskop, gledam, ali ne vidim zvijezdu nego nekakve planete crvenksasto smeđe, koje rotiraju.
(Usput, to u Ptičanu će biti sljedeći tjedan.)

izgubljena
16.06.2009., 18:36
Pardon, radi se Tičanu, ma znala sam da je neka tica u pitanju :D Naravno, u snu se to mjesto zvalo Ptičan. :lol:

Alan_SP
16.06.2009., 19:17
Pardon, radi se Tičanu, ma znala sam da je neka tica u pitanju :D

:)
Cisto onako uz put, kod tumacenja snova su izuzetno vazne emocije koje imamo na dogadaje u snovima, posto su snovi blizi nasem nesvjesnom umu, koji je emocionalno bice (da, dualnost uma i emocija) i te emocije pomazu tumacenje puno vise nego ono sto razum (nase budno bice) vidi u samim dogadajima. Pomocu snova emocionalno bice pokusava nesto reci razumnom bicu, te samim time i komponenta na kojoj "razmislja", tocnije osjeca emocionalno bice je izuzetno bitna.

Ja kad sebi tumacim svoje snove, pogledam sto sam osjecao dok nesto sanjam. Ako sam se ljutio, bio zabrinut i slicno, onda se znacenje moze opisivati prije negativno, dok ako sam bio vise manje sretan, raspolozen i slicno, znaci nesto pozitivno. Jako je vazno i kako si se osjecala neposredno nakon budenja, to je isto neka vrsta sumacije emocija iz sna.

izgubljena
16.06.2009., 22:21
ma dobro sam se osjećala, onak, ko da sam na astrofestu, zabava i to. pretpostavljam da je sunce išlo cik cak, a ne okomito jer se tamo slavi najduži dan u godini. a ovo s teleskopom...prošle godine smo tamo gledali Jupiter kroz teleskop.

Alan_SP
17.06.2009., 19:26
ma dobro sam se osjećala, onak, ko da sam na astrofestu, zabava i to. pretpostavljam da je sunce išlo cik cak, a ne okomito jer se tamo slavi najduži dan u godini. a ovo s teleskopom...prošle godine smo tamo gledali Jupiter kroz teleskop.

Pa, ukratko bi onda objasnjenje (moje) bilo da je to jedan obican san, onako, nista posebno, sve je vise manje ok, stvari se desavaju, bez nekih odvise posebnih znacenja. Ustvari, mnogo snova je takvo, rijetki su oni koji imaju zaista vaznu poruku. :)

Sapientia
17.06.2009., 20:40
Sta vam se cini od ovog mog sna...
Sanjala sam ga vec nekoliko puta,uglavnom sanjam da sam u kuci a nekad u nekom drugom prostoru,na jednom me neka sila podigne u zrak,gurne me u ledja i ja lebdim na ledjima i pocnem moliti Oce nas...
Oko mene se pocne pojavljivati krv,jedan put curi iz zida,pa nastaje na zidu u sobi gospin lik,drugi put nastaju tri krvava kriza u mom dnevnom boravku na zidu,a treci put su su krvlju oblivene glave mojih najdrazih.Taj osjecaj dok lebdim je tako poseban,predivan osjecaj kao da dobijam nekakvu moc i prolazim pokraj ljudi poput duha niko me ne vidi i ne cuje a ja ih dozivam,i onda me najednom pusti.Kad krenem opet moliti oce nas ponovno me ta energija,sila podigne i ja lebdim.I tako po nekoliko puta u snu dok se ne probudim.
Cijeli dan nakon toga i jos dugo ja osjecam taj predivan osjecaj.
Kad bi sanjala te snove,nakon njih,dogodile bi mi se velike i ruzne(tada) promjene u zivotu koje nisam zeljela prihvatiti,ali nakon nekog duzeg vremena bila sam zahvalna sto se to odvilo na taj nacin.
Mozda se to nekome cini glupo,ali imam osjecaj da me je bog na taj nacin sacuvao od nekih stvari i dogadjaja u mom zivotu koji ne bi bili ono sto sam prizeljkivala i nadala se,a pokazao mi je preko snova da me cuva.

Alan_SP
17.06.2009., 21:09
Mozda se to nekome cini glupo,ali imam osjecaj da me je bog na taj nacin sacuvao od nekih stvari i dogadjaja u mom zivotu koji ne bi bili ono sto sam prizeljkivala i nadala se,a pokazao mi je preko snova da me cuva.

Najvjerojatnije i tocno, posto cu pretpostaviti da tebi moljenje Ocenasa sluzi kao nacin komuniciranja s Bogom (svatko ima svoje nacine na koje komunicira s Bogom), a samim tim i simbolika letenja (ona uglavnom znaci pozitivne stvari, osim u rijetkim slucajevima), tj. da te neka sila podize u zrak znaci zastitu od losih stvari (slike koje vidis oko sebe su prilicno strasne, bar obicno jesu).

Sto reci, dobro si protumacila. :top:

Sapientia
18.06.2009., 09:13
Najvjerojatnije i tocno, posto cu pretpostaviti da tebi moljenje Ocenasa sluzi kao nacin komuniciranja s Bogom (svatko ima svoje nacine na koje komunicira s Bogom), a samim tim i simbolika letenja (ona uglavnom znaci pozitivne stvari, osim u rijetkim slucajevima), tj. da te neka sila podize u zrak znaci zastitu od losih stvari (slike koje vidis oko sebe su prilicno strasne, bar obicno jesu).

Sto reci, dobro si protumacila. :top:

Dobro predpostavljas:)
Znam da je letjeti dobro u snu,samo ova krv,krizevi,sve to mi je bilo prestrasno,pa sam bila sva potresena(covjek uvijek misli najgore),nije ni bilo dobro ali se je za mene kasnije pokazalo kao najbolje rijesenje.
Inace cesto sanjam katedrale pune svijeca,jednom sam sanjala Isusov lik iznad crkve.
Nisam fanatik u vjeri, u crkvu vise ne idem,nikad i nisam isla cesto,samo ponekad...
Hvala ti :mig:

Angel*from*hell
18.06.2009., 23:04
evo ovako...sanjala sam kako hodam po sredini ulice(u jednom smjeru)...onda se u tome pravcu pojavi masa ljudi koji idu prema meni...ja se naravno u snu bojim i osjecam kako su oni losi...kako mi zele nauditi...itd...onda se okrenem i otkrijem kako mogu letjeti...oduprijela sam se nogama o zemlju i vinula se u vis...letim i onda mi jednostavno ponestane energije...opet se spustim na zemlju i vidim te ljude kako opet idu prema meni(ugl svi su obuceni u crno)...onda krenem prema nasoj zupnoj crkvici jer sam mislila da oni tamo nece dolazit jer je to sveto mjesto...taman kada sam dosla kod crkvice,sa groblja su se spustali ti ljudi...i u jednom trenutku sam vidjela mladenku(ima bijelu vjencanicu,veo...itd)kako ide prema meni...drzi buket u rukama i ona se lijepo seta medu tim ljudima...znam samo da kad se malo vise priblizila(brzo se stvorila ispred mene)bolje sam joj vidjela lice i nije bila kao i sve mladenke...imala je crnu kosu,raspustenu,nepocesljanu i imala je tuzan izraz lica...eto...to je sve cega se sjecam i tu san zavrsava...ali sanjala sam ga 3-4 puta dosada...
mislim da bi onda trebao imati nekakvo znacenje...ako netko moze neka mi objasni...unaprijed zahvaljujem... :)

Ruza2008987
19.06.2009., 14:40
Ja sam sanjala Cecu!! :confused:
Najozbiljnije! :rofl:

Nešto se rasplakala, i zagrlila me i pjevala nešto o nekoj kao ljubavi, igubljenoj, šta ti ja znam.

Al ljudi moji, Cecu?!? :confused:
Pa šta onda radi u mojim snovima?!

Prilično sam zbunjena. Šta bi to trebalo zančit? :lol:

A nakon toga sam sanjala da ja i moj partner (agenti FBI-a) i onda je netko njega oteo.. I ja pokušavam smislit tko bi normalan oteo agenta FBI-a (a da nisu vanzemaljci :lol:)
Tu san staje jer je podne i sestra mi je uletila u sobu sa skuhanom kavom. :o

Koji kurac sanjam takve nebuloze? Jel to zdravo? I otkud to dolazi?!

:rofl:

Alan_SP
19.06.2009., 18:29
mislim da bi onda trebao imati nekakvo znacenje...ako netko moze neka mi objasni...unaprijed zahvaljujem... :)

Postoje problemi, ti ih za sada izbjegavas, ali se oni stalno priblizavaju, postaju opasniji. Recimo, mlada je simbol smrti. Ja bih u toj situaciji stvarno poceo zivjeti zdravije, poduzeo nesto. S obzirom na moju povijest s alopatskom medicinom, ne bih savjetovao odlazak lijecnicima, ali za sve druge, koji jos vjeruju njima, svakako bi bilo dobro posjetiti ih, ako nemas sklonosti alternativi. Pregledaj se. San mi zvuci kao opomena da nesto nije u redu. Ne volim plasiti, biti zloguki prorok, ali...

Angel*from*hell
19.06.2009., 18:52
Postoje problemi, ti ih za sada izbjegavas, ali se oni stalno priblizavaju, postaju opasniji. Recimo, mlada je simbol smrti. Ja bih u toj situaciji stvarno poceo zivjeti zdravije, poduzeo nesto. S obzirom na moju povijest s alopatskom medicinom, ne bih savjetovao odlazak lijecnicima, ali za sve druge, koji jos vjeruju njima, svakako bi bilo dobro posjetiti ih, ako nemas sklonosti alternativi. Pregledaj se. San mi zvuci kao opomena da nesto nije u redu. Ne volim plasiti, biti zloguki prorok, ali...

PUNO HVALA!!!...ovo za probleme je istina...u zadnje vrijeme ih imam jako puno i ne mogu se nikako suociti sa njima... :rolleyes:
a sto se tice zdravlja :eek:

elenni
20.06.2009., 01:39
mozda ne bih trebala da citam neke od ovih postova ovde pred spavanje:p

Neku noc sam sanjala Baraka Obamu koji sedi blizu mene na nekom skupu. (inace, tv ne ukljucujem danima, nit gledam vesti niti razmisljam o politici?!)
I tako, iznenadjena sto ga vidim, primetim kako ima neke vrlo jednostavne cipele, upadljivo skromne za njegov status i to me odusevi?! Upoznamo se, bio je vrlo ljubazan, tu se nasla i neka moja prijateljica koja je stala kraj njega da se slika i ja sam ih slikala...

Inace, to pojavljivanje javnih licnosti u snovima mi je cesto komicno.
Ima li neko ideju?

cady
21.06.2009., 08:56
Noćas sam sanjala sebe i tog lika koji mi je bio "prvi". Ležali smo u krevetu, sve što se u stvarnosti bilo desilo među nama, desilo se i u snu, mi smo bili svjesni toga, razgovarali, ljubili se, bilo je super. Odjednom je počela pjesma Hladnog piva koja ustvari ne postoji ali nas dvoje smo znali riječi koje su totalno opisivale našu trenutnu situaciju i činilo se sve super dok mi budilica nije zazvonila!!!

Sad, stvar je u tome da je u stvarnosti on mene dosta povrijedio i da mi već mjesecima nije najdraža osoba na svijetu, štoviše, ne podnosim ga. Zašto sad sanjam takav san gdje mi je tako dobar osjećaj u njegovu prisustvu, kada je u stvarnosti baš obrnuto?

Alan_SP
21.06.2009., 21:48
Zašto sad sanjam takav san gdje mi je tako dobar osjećaj u njegovu prisustvu, kada je u stvarnosti baš obrnuto?

Jer zelis da te nije povrijedio. :(

swea
22.06.2009., 10:22
meni je najluđe bilo kada sam sanjala ne sjećam se tačno šta a onda je došao kraj i u uglu je pisalo -nastavit će se-kao u kakvoj seriji haha...ne znam jel se nastavilo...ne sjećam se

swea
22.06.2009., 10:24
eh da,u svim snovima imam čarobne moći,radim šta želim,drugu sam poduplala mobitel neki dan(noć)i isto obožavam letjeti u snovima,toliko realno.u snovima sam uglavnom sa prijateljima iz škole sa kojima se svakodnevno družim,,,

Fish 1968
25.06.2009., 11:15
@ Gretchen

Postoje ljudi koji kroz život prolaze na jedan ležeran način, drugima sa strane izgledaju nehajno i bezbrižno zato jer se ne zamaraju previše nekim unutrašnjim stanjima, stanjima duše ili kako se to obično naziva - stanjima psihe. U svakom slučaju oni više žive ovaj pojavni svijet i ne stavljaju previše tenzije na ono što se odgađa iznutra.

S druge strane postoje i one drugačije osobnosti, oni ljudi koji izvana žive tiše, puno manje nego iznutra. Oni i općenito stavljaju više tenzije na svoj unutarnji svijet i vrlo ih zanima sve što se događa na psihološkom nivou. Ne zadovoljava ih ono što vide fizički, očima....za njih sve ima neki dublji smisao u koji oni žele prodrijeti...i tek kada u toj dubini sebe nađu odgovore koji ih puknu na spoznaju onda je to "to". Onda se osjećaju živima i budnima, jer osjećaju da imaju znanje o onome što se stvarno događa jer upravo je to taj odgovor koji su oni tražili. To ponekad može biti neko banalnije životno pitanje, a ponekad je to prava preokupacija. No kako bilo, dok ne dobiju odgovor nisu zadovoljni.

Eeh ti bi spadala u ovu drugu skupinu. :) Čak i tvoji snovi koji su u osnovi vrlo jednostavni obzirom na pažnju koju im posvećuješ i obzirom na količinu detaljnosti u koju voliš ulaziti (analizirati) pokazuje koliko si željna saznati što se to događa iznutra tebe. S druge strane nemaš preveć godina pa je sasvim logično da takav jedan karakter imam puno pitanja i nedoumica.

Budući da su snovi jedna kategorija koja vrlo vjerno oslikava unutrašnje stanje čovjeka, sve one misli i želje koje ga svjesno i nesvjesno okupiraju...puno takvih sadržaja upravo u snovima izlazi na vidjelo.

Dok sam čitala tvoj san i došla na onaj dio "s unutrašnje strane dlana, iznad zapešća" (a nisam još san ni pročitala do kraja) pomislila sam kako je to lokacija na kojoj se vrši samoubojstvo. Poslije i sam san na tu simboliku ukazuje (porezotina).

Tako da ovaj tvoj san u najužem smislu govori o jednoj velikoj želji da doživiš ljubav koja će te obilježiti za čitav život ili ako bašhoćeš možeš to reći nekim drugim riječima koje su možda prikladnije tvom scorpio karakteru, možda tipa - umrijeti od ljubavi.... :)

Gretchen
25.06.2009., 21:44
@ Fish

za ovaj prvi dio: svjesna sam toga. nije da mi sve gore navedeno naročito olakšava život, ali mi omogućava potragu za onim ISKONSKIM i ISTINSKIM u sebi, a to je ono s čime težim stupiti u kontakt. a to ne mogu ako mažem oči samoj sebi i kročim životom poluslijepa.

za san: ajme, to mi uopće nije palo na pamet. jako zanimljivo. jedino me zanima nešto što me zbunjuje: ja težim za time, ali znači li onda činjenica da mi ženska kaže da ja 'nisam za tetovaže' da to zapravo- ne mogu imati. ili da ja mislim da to ne mogu imati (?). a opet- na kraju ipak IMAM porezotine ( makar ne tetovažu )? još jedan zanimljiv detalj kojeg sam se tek naknadno sjetila: zanimljivo je bilo to što mi je tetovirala, čini mi se, lijevu ruku tj. dlan, ali je fora bila u tome da su mi dlanovi bili čudni...tj. zrcalni, ali obrnuto nego inače. dakle, položi ruke tako da ti dlanovi gledaju prema dolje. i sada zamisli da su ta 'gornja površina' ruku zapravo- dlanovi. hm, dakle, kao da si mi desni i lijevi dan zamijenio jedan za drugoga. ne znam jel kužiš kaj hoću reći ( nejde mi opisivanje takvih stvari ). no da, to mi je bilo strašno zanimljivo, ali se nisam na prvu loptu sjetila.

Fish 1968
26.06.2009., 10:32
za ovaj prvi dio: svjesna sam toga. nije da mi sve gore navedeno naročito olakšava život, ali mi omogućava potragu za onim ISKONSKIM i ISTINSKIM u sebi, a to je ono s čime težim stupiti u kontakt. a to ne mogu ako mažem oči samoj sebi i kročim životom poluslijepa.

za san: ajme, to mi uopće nije palo na pamet. jako zanimljivo. jedino me zanima nešto što me zbunjuje: ja težim za time, ali znači li onda činjenica da mi ženska kaže da ja 'nisam za tetovaže' da to zapravo- ne mogu imati. ili da ja mislim da to ne mogu imati (?).
Imaju dalmatinci jedan dobar izraz koji upotrebljavaju kada opisuju jedan karakter, a on kaže - umrijeti ću od bonace.

To vele onu osobnost čiji je karakter takav da se najviše od svega plaši te neke unutarnje spokojne rutine - ravnodušnosti "drugih prema sebi". To je karakter koji treba tu neku vrstu ljubavne groznice od koje se može umrijeti, treba nekoga tko će ih ili koga će voljeti do smrti, treba unutrašnju žudnju...i ništa mu nije teško napraviti ako to ima jer ga ta intenzivnost, ta "važnost", ta unutarnja vatra loži iznutra.

A ako to nema onda je nesretan, vene ili pak postaje jako "zločest" prema onima koji ga vole - cijeli njegov život je ustvari potraga i predodređenost za to iskustvo pa i po cijenu samouništenja. Iako mu u osnovi nije jasno (makar to osjeća na jednoj razini) da takvim pristupom i takvih "brižnim" njegovanjem takvih emocija može ostvariti partnerstvo u kojoj je druga strana....ili zavisna od njega ili partnerstvo u kojem on sam biva jako povrijeđen (iako i prvi i drugi slučaj podrazumjeva emocionalnu zavisnost).

Zato je ta ženska onaj dio tvoje osobnosti koji se plaši da neće riješiti tu misteriju vlastita života - da će umrijeti od bonace. Tj. da te dubine za kojima čezne neće u životu iskusiti ili kako ti gore veliš onog iskonskog i istinitog u sebi s čim želiš stupiti u kontakt.

P.S. Motiv straha od bonace se provlači i kroz ostale tvoje snove, npr. u onome kada tvoj dečko postaje gumenasta masa, kada ruže nisu onako žarko crvene kako bi željela...

Žulaj
26.06.2009., 11:04
tek sad skužih ovaj topic...Fish mi upala u oko :D

imam i ja jedan (u moru noćnih mora ovaj mi se najviše urezao), i do ovog trena mi nije sinulo zašto sam to sanjala- tek sad kad sam povezala Fish i tumačenje snova sam ga skužila :misli: :rofl:

u ćeliji sam i brojim zadnje minute do dolaska čuvara koji će me odvesti na pogubljenje strujom. u isti tren osjećam i prepuštanje i grčevitu borbu unutar sebe, i zbunjenost, nemoć...biti ću pogubljena za nešto za što nisam kriva...

kucnulo je- četvorica su došla i okovala mi noge i ruke. prolazimo kroz mračne hodnike i odjednom izlazimo na zatvorsko dvorište, sumrak je i jedino što vidim je nekolicina obrisa iza zaštitne ograde. kako se približavamo polako raspoznajem i lica. svi moji najdraži stoje u suzama i tješe jedni druge. navodno su došli na posljednji pozdrav a mene nitko ni ne gleda...osim tate. on stoji ispred te ograde i bezizražajnog lica gleda pred sebe. tog trena kad sam ga ugledala, nešto se u meni slomilo i iz mene provaljuje očaj.

kad smo mu se približili bacila sam mu se oko vrata i grcajući u suzama ponavljala da nisam kriva, da je to greška, nisam ništa loše napravila, ne želim umrijeti i platiti nešto što nisam učinila. molim ga da učini nešto...
čuvari me odvajaju i šutke guraju dalje, a moj otac samo slegne ramenima i kaže: znam da nisi kriva...ali šta sad možeš...tako je odlučeno.
i dok išokirana uz zvuke jecaja i zveket lanaca hodam dalje, bacim temeljiti pogled po rulji- nema mame. jedino ona nije došla. dijete joj napušta svijet nepravdom a ona nije došla...

slomljenu znojnu i izbezumljnu me posjedaju na stolac i počinju lijepiti po meni žice. hladan znoj me probija i drhtavica je sve jača. totalni kaos u glavi, glasovi vrište...smiri se, ionako je gotovo, prepusti se...umrijet ćeš!! ovo je kraj!!! ne daj da te ubiju!!...nije vrijedno, ovo su ti zadnje minute, opusti se...Bože oprosti mi grijehe...

i, zadnja scena- priključili su me i odmaknuli se od mene- glasovi i buka su postali toliko jaki da je ostalo samo zujanje u ušima i sklapam oči da ne vidim potezanje ručice...neka me iznenadi...

ugl...probudila sam se u znoju, ruke i noge su mi bile toliko slabe i drhtale da nisam mogla ustati 10ak minuta, disala sam plitko i brzo a u ušima mi je zujalo...grozno. takav horor...a tako stvaran.

smrtnu kaznu treba ukinuti :mudri:

sad tek kužim da je to bila moja podsvjesna reakcija na transformaciju koja mi se tada događala- umiranje stare mene i rađanje nove...

Gretchen
26.06.2009., 12:50
Iako mu u osnovi nije jasno (makar to osjeća na jednoj razini) da takvim pristupom i takvih "brižnim" njegovanjem takvih emocija može ostvariti partnerstvo u kojoj je druga strana....ili zavisna od njega ili partnerstvo u kojem on sam biva jako povrijeđen (iako i prvi i drugi slučaj podrazumjeva emocionalnu zavisnost).

...ili je pak toga i te kako svjesna ( zbog promatranja dosadašnjih odnosa ), na više razina, a ne zna kako raditi na tome da prestane biti tako prokleto (auto)destruktivna :(

Hvala ti Fish, pomogla si!

drako
26.06.2009., 21:02
ležim u mulju, hrpa vojnika je sa strane...to nas je pronašlo i ja sam odjednom nasred trga šivaćih mašina, koje rade..boli me nešto i čekam u redu ispred ordinacije, odjednom spazim male cigiće i pričam s njima, djeca, smiju se, dolazim na red, a već je noć, vrata se zatvaraju i govori mi teta-dođite u jutro ne radimo više....tada pucam, skačem na nju i davim ju, grebem, šamaram...strašno je to što sam pacifist i nikada ne bih mogla nikoga povrijediti, ali sada, tada bih i ubila! (i zapravo i jesam...)

Dorée
28.06.2009., 19:04
između ostalog što sam sanjala ,sanjala sam da pišem nešto po ploči svojim rukopisom i da me profa ispravlja kao e moraš ovako malo, slovo n ne pišeš dobro i tako
pa me zanima značenje rukopisa :)u snovima

u tumaču na netu piše dobar rukopis -napradovanje u poslu loš ruk.-neuspjeh u poslu:ne zna:

Alex84
29.06.2009., 16:36
Upravo danas sam to shvatio...sanjam gotovo stalno,nebitno u kojoj situaciji nekoga psa,koji je vezan i strasno laje i rezi na mene..i uvijek moram potrcati pored njega dok me on zeli uhvatiti...i to sam tek danas shvatio da mi cesto bude u snovima zavezani pas..Sta bi to moglo znaciti??

Gretchen
30.06.2009., 11:29
ajme, imala sam jedan prezanimljiv san ( i za promjenu čak mislim da sam ga donekle prokužila, makar u glavi imam više verzija tj. više mogućih objašnjenja ). dakle, sanjala sam da sam vampir...koji funkcionira po zakonitostima kao vampriri iz Twilighta :lol: znam da sam bila u nekoj kući s nekom curom i pokušale smo se 'sakriti' od tih ljudi koji su nas htjeli pretvoriti. tj. mi smo to kao htjele, no onda smo se predomislile pa smo se skrivale. 2 'dobra' vampira su nam pokušala pomoći, ali nisi uspjeli- ostatak ekipe nas je već našao i povukao sa sobom u tu neku prostoriju. ispostavilo se da su ti vampiri moji zboraši ( na dotičnom su zboru ljudi od 15 do 60 godina starosti, ogroman smo generacijski mix, to mi se čini bitnim ) i mene je jedna starija gospođa zborašica 'pretvorila'. ugriz nije uopće bolio, sve je bilo normalno. onda se scena promijenila i ja sam bila na probi zbora ( gdje nisu svi bili vampiri- a oni koji nisu bili nisu ni znali da mi ostali jesmo ) i svjesna činjenice da sam vampir. ono zanimljivo je bilo to da niti sam osjećala potrebu za ljudskom krvi niti sam se sjajila na suncu ( lol kažem, u mojoj glavi je riječ o vampirima iz twilighta jer trenutno to čitam i pizdim na glavnu junakinju koja silno hoće postati vampir zbog frajera, a uopće nije svjesna posljedica, glupača neozbiljna. lol no da, malo sam uživljena :p ) niti sam bila onako bijela kako su oni bijeli, ali sam bila svjesna činjenice da je jedini način da me se ubije taj da me se raskomada na komade, a dijelovi spale. ali usprkos svemu tome, ja sam, u svojoj glavi, bila svjesna da sam sada vampir i ono najgore- da nema povratka. a ono što me apsolutno UŽASAVALO kod te činjenice jest to što ću biti- vječno mlada! da, užasavalo me to, nisam htjela niti to niti živjeti vječno! točno se sjećam osjećaja i misli- razmišljala sam kako je ovo najgore što mi se dogodilo, jer nije PRIRODNO da čovjek vječno izgleda isto, totalno sam vidjela LJEPOTU u starenju, u fizičkoj promjeni koja prati onu psiho-emocionalnu i nipošto nisam htjela ostati zauvijek ovakva. onda sam se obratila jednoj poznanici sa zbora, s kojom sam prije bila prijateljica i koju sam dosta 'uzdizala u nebesa', jer sam bila uvjerena da ima odgovor na sva moja pitanja, egzistencijalna, emocionalna i ina. usprkos tome što sam ja još unazad godinu i pol to osvjestila i shvatila da tome NIJE TAKO, ja sam i dalje funkcionirala na taj način, jer sam na to bila- navikla. i makar se nismo družile, i dalje sam imala potrebu čuti što bi mi ona imala za reći i dalje sam, u sebi, silno cijenila njeno mišljenje te ga smatrala 'superiornim' i 'ispravnim'. i sva svijest ovoga svijeta mi nije mogla pomoći da to promijenim, kad sam tako osjećala. i onda dođe ovaj san...i velim ja njoj u snu ( i ona i njena bolja polovica su bili vampiri ): 'ja ne želim biti vampir, ovo je grozno, NE ŽELIM biti vječno mlada, vječno izgledati kao da imam 20 godina, to NIJE PRIRODNO. STARENJE JE PRIRODNO' i onda me ona pogledala kao da nisam normalna, rekla 'isuse, kaj je tebi. NE, vječna mladost je pravo stanje stvari, baš je TO ono što je prirodno, starenje je PROTUPRIRODNO. vidjet ćeš, uskoro će ljudi postati toga svjesni, to je budućnost svijeta. znam jednu curu koja je od rođena 'obilježena' ( ima kao neki ožiljak na glavi ) i ona će uvijek biti mlada, rođena je kao vampir', okrene se onda ona i ode na svoje mjesto ( tamo gdje imamo probe ), a ja gledam za njoj i mislim si 'koji je njoj k****? od kad je ona ovako retardirana?' lol. dobro, ne baš tako, više je bila totalna nevjerica što ona može izvaliti neku takvu notornu glupost i silno sam htjela razgovarati s njom i objasniti joj ZAŠTO je to tao loše! ali najzanimljiviji dio- kako sam ja sve više razmišljala o mom 'stanju', to sam postajala sve svjesnija toga ZAŠTO ne želim biti vječno mlada- zašto što će moj dečko stariti. i stoput sam u snu pomislila 'želim OSTARITI S NJIM', jer sam mislila da je nemoguće da budemo skupa dok on postaje sve stariji ( tipa, bude dedek od 60 godina ), a ja i dalje izgledam kao 20-godišnjakinja. i to me užasavalo. a nije mi padalo na pamet da njega 'pretvorim' jer mu nisam to htjela. onda sam konačno uhvatila tu poznanicu da joj objasnim kako i zašto ter je ona konačno shvatila i rekla 'aha da fakat, imaš pravo'.zatim sam se našla s njim i sjećam se da je on imao neko 'riješenje', u kojem ja ostajem vampir, a on čovjek, i sve normalno funkcionira. bilo je preapstraktno da bih zapamtila. kasnije sam imala metasan u kojem sam jednoj drugoj frendici prepričavala ovaj san lol. metasnovi su mi jako česti zadnje vrijeme :P baš mi se podsvijest fura na postmodernizam :lol:

glavna tema sna: promjene. e sada...kakve?

caramel
01.07.2009., 18:55
sanjala sam da nisam mogla hodati.. sto to znaci?:confused:

Black Milk
02.07.2009., 15:03
prije 2 mjeseca sam prekinula sa deckom.

Sinoc sanjam kako smo isli u hrvatsku. U mm snu mi smo vec kao bili prekinuli i ja sam bila jako tuzna. Pado je snijeg i bila je noc. Sve je bilo bijelo i nije nigdje bilo auta ni ljudi na cesti. U jednom sam ga trenutku pogledala i vidjela da place. On je bio za volanom. Ja sam mu rekla, 'zasto places sad?' a njemu je odjednom glava klonula i dao je gas. Izgledao je kao da spava. Auto je odjednom jako poceo juriti i cula sam njegov glas gdje kaze, 'jos samo ovaj put, pusti me!'. Auto kao da je isao 200 km na sat, i nismo se mogli zaustaviti... onda se auto poceo jako okretati i usli smo u neki tunel pun toplog vjetra i ljubicasto/bijele treperece svjetlosti.... Ja sam u tom trenutku znala da cemo poginuti jer nisam nista oko sebe vidjela i nismo se mogli zaustaviti. Samo sam pomislila u sebi, 'sta ce sada moja jadna mama kad joj jave da sam poginula u prometnoj?'

???????!!!!

Probudila sam se sa vriskom iz ovog uzasnog sna i pocela plakati.

Black Milk
02.07.2009., 15:05
cijeli sam dan evo tuzna zbog ovog sna jer me je stravicno potreso.

btw, danas sam imala vozacki ispit. nisam prosla. )-:

izgubljena
04.07.2009., 09:25
cijeli sam dan evo tuzna zbog ovog sna jer me je stravicno potreso.

btw, danas sam imala vozacki ispit. nisam prosla. )-:

možda je to i bolje za tebe. kaj si pogriješila?

Black Milk
04.07.2009., 16:11
Izgubljena, nesto sam zajebala izlazeci na kruzni tok. Izletila prebrzo! ostalo je sve bilo u redu, mada je taj dio grada gdje sam polagala jako kompliciran, puno prometa, raznih uspona, zavoja i tako. al probacu opet.

ptica dronta
04.07.2009., 16:25
Moj muž je neki dan sanjao da je meni umro tata i to mu je bilo tak grozno (iako mu to u realnosti ne bi pišljivog boba značilo) da se probudio usred noći. Sad tvrdi da je to bilo predskazanje Sanaderove ostavke i zemlje koja ide u propast... :rofl:

Fish 1968
04.07.2009., 22:40
@ Gretchen

Kada se ljudi zaljube vole misliti kako će njihova ljubav trajati vječno. Isto tako ono što ih najčešće podsvijesno muči tada jesu pitanja o tome koliko je njihova ljubavna veza čvrsta i da li su kao par u stanju pratiti sve promjene koje život s sobom nosi.

Pa tako čini se da si se čitajući knjigu o vampirima, kao što si i sama napisala pomalo identificirala s likovima te knjige....koja te očito inspirirala na ovaj san u kojem preispituješ koliko je tvoja postojeća ljubavna veza u stanju podnijeti protok vremena? Da li će vaša ljubav biti vječna? Kao i ta neka pitanja - koliko smo u stanju jedno drugo pratiti u tom odrastanju (transformaciji, mijenjanju)?

Također ovdi se opet provlači i tvoj standardni motiv – motiv straha od bonace. Opet si izabrala taj karakterističan scorpio naboj kroz motiv unutrašnje žudnje, strasti koje su stavljenje na kušnju i intenzivnosti (vampirizam). Jer sam motiv knjige koju čitaš pa i sna kada govori o vampirizmu, govori o želji za jednom vrsti opsesivne ljubavi, o jakoj strasti i jakim emocijama ovdje obučene u ruho "vampirske ljubavi".

I sama u snu zaključuješ kako to nije prirodno da jedan partner ostaje "vječno mlad", dok se drugi intenzivno mijenja...u snu se direktno buniš protiv toga jer si svjesna što intenzivne promjene s sobom nose. Posebno one koje se tiču neprirodne transformacije osobnosti ili prilagodbe žene prema muškarcu:
lol kažem, u mojoj glavi je riječ o vampirima iz twilighta jer trenutno to čitam i pizdim na glavnu junakinju koja silno hoće postati vampir zbog frajera, a uopće nije svjesna posljedica, glupača neozbiljna.
Dakle, sam lajtmotiv koji se provlači kroz san – motiv vampira sadrži tu neku simboliku vječnog života, tj. jake žudnje za životom (krvlju), a ti si opet kao i u prethodnim snovima ta koja žudiš za tom "intenzivnošću" (ti si vampir).

No baš kao što je i film postao vrlo brzo pravi teenagerski hit jer kroz motiv vampirizma govori o aberantnim pojedincima, ljudima koji na različite načine odstupaju od onoga što se obično smatra "normalnim" u jednoj zajednici (a teenagerska populacija se vrlo lako identificira s tim vidom "posebnosti", vidom "neshvaćenosti") tako vjerojatno i ovaj san dodiruje onaj dio tebe u kojem se osjećaš jednim dijelom neshvaćenom i drugačijom od okoline u kojoj živiš. U osnovi vampirizam postoji ondje gdje postoji problem prilagodbe samome sebi ili društvenoj sredini.

"Vampir je navodna čežnja za životom koja nikad ne prestaje i kad se već smatra utaženom, ona se ponovo obnavlja, odnosno prazni. Ta uništavajuća glad je ustvari fenomen samouništenja - to biće muči, mučeno je i na kraju proždire samo sebe: dok ne spozna da je samo krivac za svoj neuspjeh, optužuje druge. U psihološkom smislu - kada čovjek potpuno preuzme na sebe odgovornost, kad prihvati svoju sudbinu i svoju prolaznost, vampir nestaje i prestaje, isčezava. "

Vampirizam je metafora straha, vjerovanja u vampira u svojoj osnovi predstavljaju strah od smrti, ali prije svega strah od neadekvatne posmrtne sudbine. Pa tako i ti u snu postaješ svjesna da se stvari vremenom mijenjaju, da starenje neminovno donosi promjene... On na jednoj razini baš kao što si i sama na kraju zaključila progovara o strahu od onoga što donose promjene i svega onoga u što se odrastanjem transformiramo. Ali i o strahu kako će i koliko će druga strana biti u stanju pratiti te tvoje jake "unutrašnje žudnje" i transformacije.

P.S. A ovo zboraši se baš zgodno rimuje s forumaši.

Dorée
05.07.2009., 00:51
jučer sam sanjala da sjedim negdje i na koljenima držim otvorenu knjigu i inače oko mene su se nalazile knjige,i dok sam ja tu sjedila momak koji mi se sviđa pričao je s prijateljicom(kolegica iz razreda meni)i ona mu je kao pričala o meni ,kako sam i ja možda povrijeđena ,da me boli isto kao i njega da patim ,ali uglavnom sve što je rekla bilo je točno za mene i tako lijepo rečeno ,dok su oni pričali ja sam imala zatvorene oči i glumila da spavam :mig:

Gretchen
05.07.2009., 12:29
Fish, hvala ti puno na trudu ( i na strpljenju sa mnom :) ). Većinu svojih snova dosta dobro tumačim zadnje vrijeme, čisto jer sam brutalno iskrena sa sobom i podosta u dodiru s nekim zatomljenim dijelovima sebe pa mi nije teško prepoznati određeni strah u nekom...zanimljivo obliku u snu. no ovaj me san posebno 'uznemirio', jer mislim da sam rijetko kad bila toliko ANKSIOZNA u snu i imala TOLIKO refleksivan san ( ja inače dosta govorim u snovima, često i na više jezika :cerek:, ali u ovom snu su misli i to jako konkretne misli, bile okosnica ). zanimljivo mi je ovo sve što si napisala o vampirima, ja sam si to čak tumačila i iz prizme seksualnosti ( jer u twilightu, taj odnos njega i nje i jest metafora za seks, suzdržavanje od istoga, bolesno jake privlačnosti koja nikako da se manifestira kako se spada itd. ). ali ono što je meni bilo najzanimljivije je baš to što meni u snu ( a i dok sam čitala knjige ) nije bilo apsolutno NIŠTA privlačno u tome da si vampir. ono, da ti trebaju desetljeća da naučiš kontrolirati svoju žeđ kako ne bi ubijao ljude ( znači pojam SAMOKONTROLE- to me odbija, ja želim GUBITI kontrolu! što je paradoksalno, jer sam u mnogim stvarima poprilični control freak! ), činjenica da NE MOŽEŠ SPAVATI ( to je mom dečku najgori dio- da čovjek mora stalno biti 'sam sa sobom', da nema odmora od sebe ), ali najviše baš ta činjenica da živiš vječno ( to me nimalo ne privlači i ja nemam nikakvih problema s konceptom smrtnosti, kada znam da je tako i tako svejedno- jesi li 'živ' ili 'mrtav', nije bitno, uvijek '(ne)postojiš' samo u drugom 'obliku'. ok, kad umrem neću 'postojati' više kao gretchen koja živi tu i tu, voli to i to te je takva i takva, ali sam i dalje dio svega, i dalje postoji ta 'srž' koja nam je svima istima, a koja nema veze s našim ljudskim identitetima ) i da fizički nikada ne stariš- ma grozno, da vječno izgledaš kao da imaš 20 godina! i zato mi je toliko odbojan lik te glavne junakinje- jer silno želi postati vampir, usprkos svim posljedicama, i to kako bi vječno bila s frajerom. u jednu je ruku kužim ( možda mi se zato ni ne sviđa ). a i kužim da njoj ove stvari ne predstavljaju problem, baš suprotno- ona sebe doživljava kao 'malog slabog ČOVJEKA' i smatra da je to hendikep---> stoga želi biti kao oni ( po svemu posebna ), živjeti vječno itd.

Fish 1968
05.07.2009., 13:58
@ Gretch

Što ti voliš komplicirati. :)

Gle, probaj se malo odmaknuti od sebe, toliko si fokusirana na sebe i svoja unutarnja stanja da rijetko vidiš cjelokupnu sliku pa i sebe u njoj.

Kao što napisah vampir je samo simbol – simbol nautažive žudnje za životom, opsesije...simbol vlastite strasti koja je na kušnji. Da li znaš Gretchen što je tvoja strast? Probaj pročitati ponovo ona gornja tumačenja u kontekstu ovog sna jer mislim da će ti biti mnogo jasnije.

Daklem - ti si ta osobnost koja ima veliku žudnju za životom, koja ima gotovu neutaživu žeđ. Dok tvoj dečko za razliku od tebe nije takva osobnost, nije toliko "strastan" tip - on je "normalan". Taj motiv se kao što ti gore pisah provlači kroz dosta tvojih snova u kojima se najviše plašiš normalnosti, plašiš se da će pored njega tvoja žudnja s vremenom blijediti, da će nestati opsesije, da nećeš uspjeti dotaknuti onu srž vlastita bića, onu intenzivnost i dubine o kojoj si pisala pa i po cijenu samouništenja (scorpio princip). I sama pišeš velikim slovima da želiš gubiti kontrolu. A to je svima jasno osim tebi – izgleda. ;)

Pa tako i u najnovijem snu kroz ovaj motiv "vampirske ljubavi" izlazi tvoj strah da te dečko neće moći u tome pratiti – npr. u snu ti razmišljaš na što bi to ličilo....ti djevojče od 20 i kusur, a on starček od 60.

Daklem, ti se plašiš sebe, plašiš se da će tvoj dečko ostariti prirodnim putem, a ti ne....ili kako se to često kaže u vampirskom žargonu - da si prokleta, da će vrijeme prolaziti a tvoja žudnja vječno ostati nezadovoljena. Kuiš?

Gretchen
05.07.2009., 14:02
Kužim ;)

Fish 1968
05.07.2009., 14:29
Snovi uvijek opisuju sve ono što nas muči u javi....sve nedoumice i pitanja koja nismo u stanju riješiti danju, noću isplivavaju u svijest u obliku sna. Snovi su miks svega onoga čime je naša psiha zaokupljena bili toga svjesni ili ne pa ovaj san vjerojatno oslikava situaciju iz tvog života. Zato razmisli o toj muškoj osobi koja te interesira i vidjeti ćeš da je ta situacija potpuna preslika ovog sna. :)

No, evo malo simbolike, da ti lakše bude sklopiti cijelokupnu sliku budući da san uvijek slika jezikom simbola:
jučer sam sanjala da sjedim negdje i na koljenima držim otvorenu knjigu i inače oko mene su se nalazile knjige,i dok sam ja tu sjedila momak koji mi se sviđa pričao je s prijateljicom(kolegica iz razreda meni)i ona mu je kao pričala o meni ,kako sam i ja možda povrijeđena ,da me boli isto kao i njega da patim ,ali uglavnom sve što je rekla bilo je točno za mene i tako lijepo rečeno ,dok su oni pričali ja sam imala zatvorene oči i glumila da spavam :mig:
Knjiga (knjige) su simbol znanja, a kada je netko okružen knjigama to simbolički znači da posjeduje znanje o nekomu ili nečemu. Postoji čak onaj uvriježeni termin koji koristimo kada nekoga duboko kužimo, pa kažemo – čitam ga k'o otvorenu knjigu. Taj termin označava da osoba ima znanje o svemu što druga strana i zna i misli.

Pa tako ti u ovom snu misliš da znaš što druga strana misli, ali te to sve skupa i tišti. No istovremeno glumiš da ne znaš/ignoriraš (praviš se da spavaš) to što zbog nečega/nekoga patiš.

Zbog toga je tvoj san u tu svrhu upotrijebio jedan mali klasični trik te je umjesto tebe po sistemu prijeđi moja brigo na drugoga :D naslikao ovu prijateljicu iz razreda – ona predstavlja onaj dio tvoje osobnosti koji umjesto tebe obavlja prljavi pos'o.

Shalim se malo, no poanta je u tome da je tebi frka suočiti se s onim što te negdje boli (s tom svojom povrijeđenom stranom) - osim prijateljice čak si izmislila i neke lijepe priče da ti sve skupa bude lakše ili da se to "ispravi"...da to nekako dođe do njega, da on zna kako ti je[/U] (u snu tvoja prijateljica njemu o tebi jako lijepo priča – ili kako si napisala ona se o tebi izražava [I]jako točno i sve je tako lijepo rečeno).

Uglavnom ovaj san ti poručuje da se ne bojiš i da se ne sramiš vlastitih osjećaja. Da ne zatvaraš oči pred istinom iako znaš da te ona u ovom slučaju može zaboljeti.

Dorée
05.07.2009., 15:56
hvala na odgovoru :)
dok sam razmišljala o snu ,prepostavila sam da prijateljica jel tu umjesto mene to govori ,jer ja nemam dovoljno hrabrosti u stvarnosti a ni u snu:zubo:da iskažem to što osjećam, mislim ,a i kao mislim prekasno je možda

pandora_5
05.07.2009., 17:36
sinoć sam sanjala da se sa mamom vozim u autu i došle smo u ulicu di stanujemo (samo je izgledala malo drugačije :misli:) i izađemo iz auta i idem ja prema zgradi kad neki klinac namjerno bacio petardu pokraj mene. ja vrisnula i pokrila rukama lice da me ne ozljedi. i onda je došao i drugi klinac i počeli obadvoje bacat petarde na mene. i krenem ja do mame i počele smo bježati. i usput sam uzela svog mačka da ga ne ozljede oni klinci. i ušle smo u zgradu jednu i sakrile se dolje pri ulazu. al vrata su imala neku rupu pri vrhu pa su klinci bacali petarde kroz nju. i prije nego su eksplodirale ja i mam smo ih bacale van natrag njima. neke nismo uspjele pa su eksplodirale kod nas al nam nije bilo ništa. i klinci ne odustaju. i krenemo mi prema nekom stanu i zvonimo ko lude da nas puste unutra i da pozovemo policiju. i otvorila nam neka baba. i tak joj mi objasnile kaj nam se dogodilo. i ja cjelo vrijeme držim mačka u rukama. i sjela sam se u neku fotelju i zagrlila sam ga jako i kažem mu: neboj se, neče tebe nitko dirat, micek moj mali. i čvrsto sam ga zagrlila. a on počeo mjaukati i istrčao mi iz ruke prema balkonu. ja za njim brže da čću zatvorit vrata da ne izađe al je bio brži i skočio kroz balkon van. ja se izderala: neeee, vrati se! jer klinci su i dalje bacali petarde. i ja uzela telefon da ću zvat policiju a stara mi uzela telefon iz ruke. i ja počela plakat kao da će ona bit kriva ako mačak bude mrtav, jer ko zna šta će mu oni koinci napravit. i tak sam luđački plakala za njim :(

izgubljena
05.07.2009., 20:52
Izgubljena, nesto sam zajebala izlazeci na kruzni tok. Izletila prebrzo! ostalo je sve bilo u redu, mada je taj dio grada gdje sam polagala jako kompliciran, puno prometa, raznih uspona, zavoja i tako. al probacu opet.
a mislim, ruše radi gluposti. kak možeš prebrzo ući u kružni tok??...nisi valjda glumila Schumachera. :D

Alan_SP
05.07.2009., 22:25
Probudila sam se sa vriskom iz ovog uzasnog sna i pocela plakati.

Ma, san uopce nije los, vec samo govori kako si ti nezadovoljna brzinom kojom se nizu dogadaji u tvom zivotu, kako osjecas da nemas kontrole nad stvarima koje ti se desavaju (uostalom, tebe je decko vozio u snu), te jos onaj dio kako mislis da ces poginuti ustvari govori kako ti ustvari zalis najvise jer mislis da je on ipak najvise kriv za prekid veze, da je on otisao dalje i da si ti sada ostala sama.

Ali, pored tvojih emocija, koje su pogodene rastankom veze, san nije uzasan, bar ne u smislu znacenja, iako se slazem da emocije koje ti sada prozivljavas nisu ni malo ugodne za tebe.

No, kao utjeha, kako u snu ti ides dalje, tako ce to biti i u zivotu, otici ces dalje, san ti kaze da ces ubrzo ti biti nova ti, negdje drugdje, a i s nekim drugim. A i sada kada polozis, moci ces ti voziti sama svoj auto, a time i simbolicno imati vise kontrole u svom zivotu. :top:

anni_st
06.07.2009., 04:15
evo ovako...uglavnom jedno vrijeme sam imala stalno neke loše snove.To bi trajalo po desetak dana pa bi prestajalo na neko vrijeme, onda bi opet počeli loši snovi i tako u krug. Sanjala bi da me životinje napadaju. Otkidale bi mi dijelove tijela,a ja bi se ko luđakinja borila. Svaku večer je bila druga životinja( morski pas, doberman...) i drugi dio tijela. Sjećam se da bi osjećala užasan strah.U snu sam znala da sanjam ali nikako se ne bi mogla probudit. Znan da san u snu vrištala, čupala plahte ali nikako se probudit. Dečka bi pokušala udarit rukom da me probudi ali nisan se mogla pomaknit. Ako bi zaspala po noći uvijek bi se ponavljali ti snovi,a ako bi zaspala kada bi zora svanula nisan ništa sanjala. Pa da li netko zna o čemu se tu radi? unaprijed hvala :)

Black Milk
06.07.2009., 04:50
Ma, san uopce nije los, vec samo govori kako si ti nezadovoljna brzinom kojom se nizu dogadaji u tvom zivotu, kako osjecas da nemas kontrole nad stvarima koje ti se desavaju (uostalom, tebe je decko vozio u snu), te jos onaj dio kako mislis da ces poginuti ustvari govori kako ti ustvari zalis najvise jer mislis da je on ipak najvise kriv za prekid veze, da je on otisao dalje i da si ti sada ostala sama.

Ali, pored tvojih emocija, koje su pogodene rastankom veze, san nije uzasan, bar ne u smislu znacenja, iako se slazem da emocije koje ti sada prozivljavas nisu ni malo ugodne za tebe.

No, kao utjeha, kako u snu ti ides dalje, tako ce to biti i u zivotu, otici ces dalje, san ti kaze da ces ubrzo ti biti nova ti, negdje drugdje, a i s nekim drugim. A i sada kada polozis, moci ces ti voziti sama svoj auto, a time i simbolicno imati vise kontrole u svom zivotu. :top:

Alane, procitala sam tvoj odgovor i ne mogu zaustaviti suze.

Kao prvo, nisam mislila da ce se nekom dat odgovarati na moj post jer se u zadnje vrijeme osjecam pomalo neznacajnom.

kao drugo, ovo mi je prvi put da sam se istinski rasplakala od tog dana kad je on otisao iz mog zivota, prije skoro dva mjeseca. Probala sam plakat prije, ali suze nikako da krenu, samo neka muka u stomaku a u glavi kaos i panika.
bas si me dirnuo, ne znam... nekako mi je bolje da placem da isteram tu muku.
a svaku noc sanjam uzasne snove... neku noc opet... kao u snu mi se posvadjali i on otiso van i nije ga bilo cijelu noc. moja mama je kao bila nama u posjeti i ja sam skrivala nasu svadju od nje. onda odjednom spustila se neka oluja i nestalo struje a ja isla prati prozore u pola noci... kao da se pravim da je sve ok i normalno... podignem roletnu na balkonu kad ono cijelo staklo razlupano... ja to krenem prati i sve mi padne na ruke i isjece me! mama udje u sobu i kaze meni, 'sine, zasto su ti ruke krvave?' a ja ono... 'nije nista mama, idi leci'... kad u to on dolazi... a stan u mrklom mraku i sve puno moje krvi... ja mu pokazujem moje isjecne ruke a on nista ne vidi u mraku... ja vicem ali rijeci ne izlaze iz mene....

strasno nesto. htjela bi da prestane.

al opet... hvala ti i salem ti zagrljaj, poslala bi ti neke lijepe smajlice al ne znam ih ukljuciti...

Mysterious girl
06.07.2009., 15:12
noćas sam sanjala njega...ne znam šta,ni kako,al znam da je on bia tu...