PDA

View Full Version : Sveta magija, Abramelina maga

Khonsu
27.01.2005., 06:36
Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad, naime ritual traje cca 6 mj. Krajnji rezultat je vizija i razgovor sa osobnim anđelom čuvarom. Kvaka je u tome da prethodno je potrebno prizvat svu silu demona i podredit ih svojoj volji kako bi došao do krajnjeg cilja. Ritual je ekstremno težak i opasan, ali je rezultat vrhunac magičkog dostignuća.

http://www.merkez-emlak.com/hermetics/pdf/Abramelin_1.pdf
http://www.merkez-emlak.com/hermetics/pdf/Abramelin_2.pdf
http://www.merkez-emlak.com/hermetics/pdf/Abramelin_3.pdf

parsifal
27.01.2005., 11:08
Khonsu kaže:
Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad ...

osobno ne... i sumnjam da ju je iko npr u hrv. izvodio..
mozda grijesim ali cini mi se da je BAS TU NAJVAZNIJU OPERACIJU kod nas jako tesko sprovoditi zbog mnostva prakticnih prepreka

ali JEDINI magicki dnevnik o toj operaciji(osim crowleyevog,) naravno) koji je dostupan kao knjiga (koliko sam ja to istrazvao i mogao naci) je

Bloom, William. The Sacred Magician: A Ceremonial Diary.

Glastonbury: Gothic Image, 1992.

kupio sam ovu knjigu i citao i spomenuo ranku i posudio mu je ,on ju je kopirao ..pa je mozes naci kod njega ;)

ovaj bloom tj englez,koji je povezan sa findhron fondacijom je prije oko 20 god izveo tu operaciju u tunisu tj iznajmio je neku planinsku kucicu ..i 6 mjeseci disciplinirano sporovodio..

njegovi dnevnicki upisi su zanimljivi ali kratki pa to frustrira jer sam mislio vise toga naci

dakle, nemoj ocekivati mnogo...od te knjige

knjiga je tanka i zbog nedorecenosti vise pitanja postavlja nego sto odgovara,ali je na cast autoru da ju je izveo i javno ponudio na uvid svoje greske,gluposti,slabosti ..e kako bi oni koji su na stazi imali putokaze..

Khonsu
27.01.2005., 11:24
Thx parsifal na praktičnom odgovoru, potražit ću knjigu, možda je se može naći na netu, ugl. nije mi toliko primarna stvar, tenutno sam na dosta temeljnijim stvarima.. Malo su mi zagolicali maštu oni dokumentarci o AL-u, pa me čisto zanimalo dali je još netko prakticirao spomenuti ritual. Također se sječam da sam vidio negdje na netu knjigu, kao dodatna uputstva za provođenje istog, čini mi se da je autor neki OTO-ovac.

parsifal
27.01.2005., 11:48
(* mala ispravka , ako se dobro sjecam (a knjigu sam citao ima 7-8 god) on je to provodio negdje oko 1978 kada je imao oko 25 god ?)

bozanstvena333
28.01.2005., 01:05
:D Da bi pricao sa svojim osobnim andjelom,treba pozvati i nabrojati gotovo sva poznata imena i sinonime za vraga+astartu,boginju zla...i njih zauzdati pa onda razgovarati sa andjelom????posle te akcije trebat ce vam dobar sluzbeni exzorcist:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Khonsu
28.01.2005., 06:21
bozanstvena333 kaže:
:D Da bi pricao sa svojim osobnim andjelom,treba pozvati i nabrojati gotovo sva poznata imena i sinonime za vraga+astartu,boginju zla...i njih zauzdati pa onda razgovarati sa andjelom????posle te akcije trebat ce vam dobar sluzbeni exzorcist:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ne, ako se ritual pravilno izvede. Sve što se priziva, mora se na kraju i otjerat. Ovaj rad nije luk i voda, kao što je parsifal spomenuo, vjerovatno se na prste mogu izbrojat oni koji su ga sproveli do kraja(bez večih posljedica). Ali je njegov rezultat vrhunac duhovnog postignuća.

Thagirion
29.01.2005., 23:26
bozanstvena333 kaže:

u ovom slučaju se radi potpuno suprotno.
prvo se priziva anđeo čuvar, tokom 6 mjeseci prakse, a nakon toga se evociraju i zauzdavaju 4 velika princa sa pripadajućim hijerarhijama.

bozanstvena333
30.01.2005., 13:49
Thagirion kaže:
u ovom slučaju se radi potpuno suprotno.
prvo se priziva anđeo čuvar, tokom 6 mjeseci prakse, a nakon toga se evociraju i zauzdavaju 4 velika princa sa pripadajućim hijerarhijama. :p Ak ti je zaboravio napisat kojeg iz tih hierarhija,nadrapao si,,,,,

Khonsu
30.01.2005., 14:04
bozanstvena333 kaže:
:D Citajuci tu knjigu,iz koje su preuzeti neki elementi iz kabale,potrebno je vjerovati u Jahvu.Kako je taj pisac udrobio u prizivanja i drevne bogove zla,nevidim neki smisao u tome svemu.Osim toga u zauzdavanju i gospodarenju s tim zlim demonima,nije bas bio izdasan u opisu.Meni taj "ritual"ne izgleda seriozno.

Čini mi se da ne samo da su udrobljeni elementi, nego se zasniva na kabali, kao i večina ozbiljnijih zapadnih rituala. Nego da budem iskren, rad sam samo letimično prošao, fascinira me da si ga ti ipak detaljnije pročitala. Inaće daleko sam od takve vrste rada, pa ga ne želim niti čitati , niti komentirati dok ne budem suguran i ako budem ikad spreman na nešto takvo. Btw, ovo je samo jedan od prijevoda od Mathersa, postoje još neki prijevodi. Materijal je presirov i postoje dodatni priručnici koji detaljnije opisuju materijal. Mislim da o nečemu ne treba suditi, ako se to u potpunosti ne razumije.

Burzum
30.01.2005., 15:35
Taj ritual je definitivno zastario tko se danas moze klanjati i moliti nekome jehovi za vrijeme trajanja rituala :rolleyes: Osim toga kontakt sa HGA nije najvise postignuce kako neki ovdje tvrde to je spajanje sa Tipharethom a od njega do Kethera i Velova Negativnog Postojanja je daleko :D

zuni9
01.08.2008., 22:04
Za sve one koje zanima "Knjiga svete magije Abra-melina maga" u izdanju S.L. MacGregora Mathersa može se naći u prodaji u izdanju "Nove Arke", Zagreb, 2000.
Cijena: 100 kn ili par kuna više.

Kupio sam i pročitao dijelom tu knjigu, ali koliko se sjećam, nije ostavila osobit dojam na mene. Ne toliko sadržajno, koliko bibliografski (što opet na koncu utječe na njenu sadržajnu vrijednost). Samo autorstvo i datiranje te knjige je, u najmanju ruku, dvojbeno, što umanjuje značaj samog djela. Postoji niz nekonzistentnosti i krajnje nelogičnih stvari, što me je navelo da ju uopće ne pročitam do kraja (iako to u konačnici namjeravam).

Što se tiče praktičnog izvođenja rituala bilo je spomena (jesam li o tome čitao u samom uvodu te knjige ili negdje drugdje, više se ne sječam) o nekolicini pokušaja praktičara da do kraja i po svim pravilima izvedu taj zahtjevni ritual, koji na kraju ipak ne bi urodio plodom. Dakako, Mathers takve podbačaje opravdava nedovoljnom stručnošću i zalaganju praktičara. Kako bilo, činjenica je da nisam još čuo za nekog tko bi tvrdio da je uspješno izveo čitav obred, što ukazuje na dva moguća zaključka:

1. ili se nedovoljan broj ljudi odlučio provesti ga;
2. ili su svi (ma koliko malobrojni) koji su ga pokušali izvesti završili podbačajem.

Frater HPK
01.08.2008., 22:36
Za sve one koje zanima "Knjiga svete magije Abra-melina maga" u izdanju S.L. MacGregora Mathersa može se naći u prodaji u izdanju "Nove Arke", Zagreb, 2000.
Cijena: 100 kn ili par kuna više.

Kupio sam i pročitao dijelom tu knjigu, ali koliko se sjećam, nije ostavila osobit dojam na mene. Ne toliko sadržajno, koliko bibliografski (što opet na koncu utječe na njenu sadržajnu vrijednost). Samo autorstvo i datiranje te knjige je, u najmanju ruku, dvojbeno, što umanjuje značaj samog djela. Postoji niz nekonzistentnosti i krajnje nelogičnih stvari, što me je navelo da ju uopće ne pročitam do kraja (iako to u konačnici namjeravam).

Što se tiče praktičnog izvođenja rituala bilo je spomena (jesam li o tome čitao u samom uvodu te knjige ili negdje drugdje, više se ne sječam) o nekolicini pokušaja praktičara da do kraja i po svim pravilima izvedu taj zahtjevni ritual, koji na kraju ipak ne bi urodio plodom. Dakako, Mathers takve podbačaje opravdava nedovoljnom stručnošću i zalaganju praktičara. Kako bilo, činjenica je da nisam još čuo za nekog tko bi tvrdio da je uspješno izveo čitav obred, što ukazuje na dva moguća zaključka:

1. ili se nedovoljan broj ljudi odlučio provesti ga;
2. ili su svi (ma koliko malobrojni) koji su ga pokušali izvesti završili podbačajem.

Novo izdanje, sa pridodatim tekstovima koji se ne mogu naći kod Mathersa, izašlo pre dve godine po meni vredi svaku paru. A nije baš jeftino. Sama operacija traje duže, Abramelinovo ulje ne sadrži galangal, to je Mathersov pogrešan prevod, sve u svemu korigovana i na osnovu nemačkih tekstova dopunjena knjiga...

zuni9
02.08.2008., 01:28
Novo izdanje, sa pridodatim tekstovima koji se ne mogu naći kod Mathersa, izašlo pre dve godine po meni vredi svaku paru. A nije baš jeftino. Sama operacija traje duže, Abramelinovo ulje ne sadrži galangal, to je Mathersov pogrešan prevod, sve u svemu korigovana i na osnovu nemačkih tekstova dopunjena knjiga...

Jesi li pročitao knjigu? Koje je tvoje mišljenje? :kokice:

300
02.08.2008., 08:57
kolko ja znam postoje tri knjige tog Abramelina...imam sve tri u pdf. formatu na engleskom,kao niti tebe zuni,ni meni nije ostavila neki poseban utisak,po meni je još najkonkretnija i najbolja magijska knjiga Solomonova Goetija,neznam dali ćete se vi ostali složiti,isto tako bi bilo lijepo da se negdje nađe hrvatski prijevod Abramelina...

Frater HPK
02.08.2008., 09:02
kolko ja znam postoje tri knjige tog Abramelina...imam sve tri u pdf. formatu na engleskom,kao niti tebe zuni,ni meni nije ostavila neki poseban utisak,po meni je još najkonkretnija i najbolja magijska knjiga Solomonova Goetija,neznam dali ćete se vi ostali složiti,isto tako bi bilo lijepo da se negdje nađe hrvatski prijevod Abramelina...

Kako rekoh te tri su nekompletne i dopunjene su tekstovima iz nemačkog rukopisa što celu priču prilično zaokružuje. Hrvatsko izdanje te ranije verzije postoji, izdala ga je Nova arka 2000. godine.

zuni9
02.08.2008., 14:38

Ja sam je kupio. Dođe oko 100 kuna. Nije puno, a možeš je čitat kad god te volja neovisno o PC-ju.

Helder
10.08.2008., 14:33
Dali znate nekoga (a da nije urbana legenda), da je prakticirao ovaj rad, naime ritual traje cca 6 mj. Krajnji rezultat je vizija i razgovor sa osobnim anđelom čuvarom. Kvaka je u tome da prethodno je potrebno prizvat svu silu demona i podredit ih svojoj volji kako bi došao do krajnjeg cilja. Ritual je ekstremno težak i opasan, ali je rezultat vrhunac magičkog dostignuća.

A što je taj tzv. anđeo čuvar ako ne skriveno lice demona?
Sva sila demona ne može se podrediti. Moguće je samo da se privremeno povuku kad postanu svjesno da će njihovo anđeosko lice odraditi isti prljavi posao, samo na fin i uglađen način (kao recimo kod ljudskih svetaca kao što su bili Majka Tereza ili Sveti otac ovaj ili onaj).

Sreća je i nesreća što ti entiteti nisu savršeno inteligentni.
Osim toga neprestano se bore za prevlast, što je sasvim u skladu sa samom suštinom naše podvojene prirode koja ne bi postojala da se ne hrani privlačenjem i odbijanjem suprotnosti koje pak u zbroju čline jedno te isto.
Dakle, i same te vizije su ništa.
Sami takvi pokušaji, čak i ako uspiju, mogu se smatrati pirovom pobjedom, jer ono od čega bježiš isto je onome čemu se nastojiš približiti. Prevara!

zuni9
10.08.2008., 15:02
A što je taj tzv. anđeo čuvar ako ne skriveno lice demona?
Sva sila demona ne može se podrediti. Moguće je samo da se privremeno povuku kad postanu svjesno da će njihovo anđeosko lice odraditi isti prljavi posao, samo na fin i uglađen način (kao recimo kod ljudskih svetaca kao što su bili Majka Tereza ili Sveti otac ovaj ili onaj).

Sreća je i nesreća što ti entiteti nisu savršeno inteligentni.
Osim toga neprestano se bore za prevlast, što je sasvim u skladu sa samom suštinom naše podvojene prirode koja ne bi postojala da se ne hrani privlačenjem i odbijanjem suprotnosti koje pak u zbroju čline jedno te isto.
Dakle, i same te vizije su ništa.
Sami takvi pokušaji, čak i ako uspiju, mogu se smatrati pirovom pobjedom, jer ono od čega bježiš isto je onome čemu se nastojiš približiti. Prevara!

Postoji mogučnost da se tijekom prizivanja pojavi drugi entitet, a ne onaj kojeg smo odlučili prizvati. Taj "nepozvani" je najčešće zlonamjeran entitet koji se pravi da je onaj koga smo prizvali. Ukratko, ne dvojim o mogučnosti prijevare. Međutim, ne mogu se složiti s tvojim obrazlaganjem gdje tvrdiš da je anđeo čuvar skriveno lice demona. To se može dogoditi, međutim najbitnije je znati raspoznati prikrivenog demona i anđela. Više sfere sastoje se od dualiteta prirode, dobra i zla, makar u onome smislu kako ih mi shvačamo ili vjerujemo da shvačamo. Stoga, vjerujem kako postoje ujedno i anđeli i demoni, a ne da je anđeo prikrivena, a demon otvorena manifestacija jedno te istog oblika koji želi nauditi ljudima.

Helder
10.08.2008., 15:30
Međutim, ne mogu se složiti s tvojim obrazlaganjem gdje tvrdiš da je anđeo čuvar skriveno lice demona. To se može dogoditi, međutim najbitnije je znati raspoznati prikrivenog demona i anđela. Više sfere sastoje se od dualiteta prirode, dobra i zla, makar u onome smislu kako ih mi shvačamo ili vjerujemo da shvačamo. Stoga, vjerujem kako postoje ujedno i anđeli i demoni, a ne da je anđeo prikrivena, a demon otvorena manifestacija jedno te istog oblika koji želi nauditi ljudima.

Nema raspoznavanja: anđeo i demon su potpuno ista stvar.
Ono što ih razlikuje jest sljedeće: jedno drugom su naličje.

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.

300
10.08.2008., 18:32

Čitava naša priroda funcionira na osnovu istih suprotnosti pa tako ni stvari s tim entitetima ne stoje puno drugačije. To se posebno odnosi na "našeg anđela čuvara" koji često jednom rukom miluje, dok drugom, svojim skrivenim licem, potiče na instinktivnu borbu za opstanak koja isključuje tuđa prava. Promatraš li ponašanje ljudi, uvidjet ćeš da se taj obrazac neprestano ponavlja i da je kod svih vrlo sličan.

Ova priroda sama po sebi ne nudi nijedan ekstrem koji istodobno u sebi ne bi sadržavao onaj drugi. To je Zakon ove prirode. I stoga ne možemo reći da ovdje postoji apsolutno dobro, kao što ne postoji ni apsolutno zlo. Sve je to jedno te isto, samo privremeno u službi nižih ili viših vibracija. Reklo bi se: savršeno glumatanje astralnih sila koje nas drže pod čvrstim zahvatom pa isto tako primjenjuju lukavost, ne bi li nas varkom natjerale da s njima surađujemo.

mislim da ovo nebi nitko bolje rekao,slažem se s tobom...nadam se da se i ti isto tako slažeš da je dobro i zlo relativan pojam...po meni,entitet je entitet,naravno da postoje kategorizacije po elementarnima,planetarnima i drugim,isto tako svaki ima svoju osobnost i atribute,izgled demona ovisi od pojedinca do pojedinca,mada ima slične manifestacije...smatram također da postoje oni koji su više željni pomoći čovjeku i oni koji to uopće nisu,ali tu je uvijek onaj faktor iskoristivosti,znači nisu oni dobre vile koje će slušati i ispunjavati naše želje i ništa ne tražiti zauzvrat...tako da neki koji tvrde da su upoznali svog anđela čuvara,kažu da su se super osjećali,a zapravo ga nisu vidjeli,samo su osjetili toplinu i prisutnost,to može biti bilo kakav entitet,najjača stvar mi je bila kad sam pročitao da se može stupiti u kontakt s anđelom nakon 45 minuta,neovisno dali si pravi mag ili nikad nisi čuo za magiju...ja isto tako znam nekad osjetiti hladan zrak,dal to znači da komuniciram sa demonom:ne zna:...čisto sumnjam...stoga mi je ta velika kategorizacija na neopisivo dobro i nevjerojatno zlo toliko glupa,to jednostavno ne postoji,nema nečega što je beskrajno zlo isto tako nečega što je beskrajno dobro...

zuni9
10.08.2008., 21:03

Hm, ne znam baš, ne bih se složio s tobom. Ti govoriš o dihotomiji ovostrane prirode i ljudskom principu koji u sebi sjedinjuje dobro i zlo. Zašto si tako siguran da onostrano postoji na istoj osnovi? Na stranu moj potpis. :lol:

apop
19.08.2008., 21:20

to je definitivno dio priče. :top:

zuni9
19.08.2008., 23:43
O tzv. Anđelu čuvaru ima spomena u knjizi "Svete magije...", kao i u nekim Crowleyevim radovima. Zna li netko za još koju građu koja se tiče ovih entiteta.

Choronzon333
19.08.2008., 23:57
A tko kaže da se tu radi o entitetima?

zuni9
20.08.2008., 00:06

Ne kažem to. Jednostavno "to" ne znam klasificirat. Koja je tvoja vizija (ili definicija) Anđela čuvara? Tko je on? Osobni čuvar iz astrala? Dio božanske anđelske hijerarhije ili nešto različito od toga? :kava:

Choronzon333
20.08.2008., 00:20
Tiho jastvo.. tako bih to nazvao, suština.. štajaznam.. ima mnogo riječi, no, mislim da to nemože opisati onaj tko to nije iskusio.

zuni9
20.08.2008., 00:35
Tiho jastvo.. tako bih to nazvao, suština.. štajaznam.. ima mnogo riječi, no, mislim da to nemože opisati onaj tko to nije iskusio.

Si imao kakvih praktičnih iskustava? Ja se bavim teorijskim istraživanjem, zanima me razvoj europskog okultizma i magije, kao i komparativno proučavanje različitih istorodnih grimoara. Unatoč tome, rado poslušam one koji imaju praktična iskustva (žele li ih podijeliti) da vidim kako se to uklapa u moja teorijska promišljanja, jer bez toga ipak imam tek jednodimenzionalan uvid u proučavanu materiju. :)

300
20.08.2008., 15:28

po meni je entitet,al sve ovisi od shvaćanja do shvaćanje...možda je to za tebe neka osoba koja je uvijek uz tebe i koja ti pomaže...ne mora nužno biti astralno biće...

300
20.08.2008., 15:29

po tvom pričanju si vjerojatno to iskusio...podjeli to s ostalim pukom...

zuni9
23.08.2008., 00:33
po tvom pričanju si vjerojatno to iskusio...podjeli to s ostalim pukom...

Imam i ja takav dojam. Varam li se? :ne zna: :D

luka313
08.01.2009., 21:25
MODERATOR:
molim da se odlične teme ne upropaštavaju lošim uvodima.
hvala

mandragora
08.01.2009., 22:27
zanimljivo, sami crnomagijaši ovdje! :D

no, činjenica je luka - da je red da napraviš mali uvod.

šumskičovjek
08.01.2009., 22:30
super je tema.da ja na ovakav način otvorim temu odma bi ju obrisali.

luka313
08.01.2009., 22:35
mislim da uvod nije potreban. inace bi ga ja vjerovatno napisao.

mandragora
08.01.2009., 22:42
super je tema.da ja na ovakav način otvorim temu odma bi ju obrisali.
točno - no tema ima je ko stvorena za ovaj ogranak foruma - te se nadam da će luka ipak proizvesti neki suvisli uvod - inače ću upotrijebiti odgovarajuću tablicu :E:

mandragora
08.01.2009., 22:43
mislim da uvod nije potreban. inace bi ga ja vjerovatno napisao.
mislim da je uvod itekako potreban!!Bilo da izneseš svoje iskustvo :mig:
link ili neko mišljenje o tome!!!

luka313
08.01.2009., 23:00
zanimljivo, sami crnomagijaši ovdje! :D

no, činjenica je luka - da je red da napraviš mali uvod.

nisam znao da je to crna magija? ja sam procital knjigu onak na brzinu, nije mi bila tolko crna, neznam mozda bi je morao ponovo procitat, al bio je neki starinski prijevod, ko ono iz biblije al na eng. thou shall not, i te sheme.
pa mi se nije dalo puno citat, al sad se sjecam... ima tu nekih demona, pa mozda i je malo crna, valjda.

u biti najzanimljivije mi je bila priča o abramelinu, u ostalo nisam imo volje ulazit dublje.

uglavnom

luka313
08.01.2009., 23:02
da da mislim da sam primjetio neke tablice u knjizi.

šumskičovjek
08.01.2009., 23:03
ne znam po čem je ova tema odlična ako se radi o crnoj magiji.izgleda da su moderatori luciferovi učenici

luka313
08.01.2009., 23:04
inace me magija ne zanima ni naj manje, u principu to je jedna jedina za koju ja znam.

luka313
08.01.2009., 23:08
MODERATOR:
molim da se odlične teme ne upropaštavaju lošim uvodima.
hvala

e ljudi ovo je pre smiješno!!!! :rofl:

ok MODERATOR nastojat cu bit bolji, mozda odem na theta iscjeljivanje pa sljedeci put napravim jeben uvod!!!

mandragora
08.01.2009., 23:22
nisam znao da je to crna magija? ja sam procital knjigu onak na brzinu, nije mi bila tolko crna, neznam mozda bi je morao ponovo procitat, al bio je neki starinski prijevod, ko ono iz biblije al na eng. thou shall not, i te sheme.
pa mi se nije dalo puno citat, al sad se sjecam... ima tu nekih demona, pa mozda i je malo crna, valjda.

u biti najzanimljivije mi je bila priča o abramelinu, u ostalo nisam imo volje ulazit dublje.

uglavnom
neki tvrde da je bio frustrirani starac koji je dao upute o vladanju demonima samo zato da navede ljude u propast - jer je sam promašio život

Groinx
08.01.2009., 23:23
koliko ja zanam ta je knjiga prevedena neznam točni hr ili srb
i zar se ne zove bijela magija abramelina maga
i neradi se o crnoj nego bijeloj magiji

mandragora
08.01.2009., 23:34
koliko ja zanam ta je knjiga prevedena neznam točni hr ili srb
i zar se ne zove bijela magija abramelina maga
i neradi se o crnoj nego bijeloj magiji
da- ako gledaš kroz SAČ. ali ima i nekih dosta opasnih tablica - ne?

Groinx
08.01.2009., 23:39
vidio sam te table uglavnom su neka slova poput spellova ali nisam skonto daj dio baš ali odustao sam od toga jer traži da budeš minimalno star oko 23 godine ja mislim koliko se sječam traži i prizivanje anđela i nekakavih duhova koji ti mogu služiti

luka313
09.01.2009., 10:57
inace A. C. je pokusal izvest to iz kjnige, ali je nekaj sjebo :flop:, cini mi se da je na poziv svog nekog mastera, uteko usred magije,(sto se nikako nesmije dok se to izvodi, valjda), koja ako se ne varam traje 6mjeseci ili 3mj, neznam tocno?
e sad kakva su se tu sranja dogodila, to je fakat pitanje???

inace koliko znam, moze bit opasna po zivot ak se ne izvede kak spada, a i ko zna kaj još.

Ra-Hoor-Khuit
09.01.2009., 13:15
@mandragora
Da, ima, ali kvadrati se ne bi trebali ni koristiti osim ako ritutual iz drugog dijela knjige nije izveden.

@luka313
Sve je opisano u njegovim ispovjestima. Što se vremena prakse tiče, to je samo aproksimativno. Bilo je nadobudnih aspiranata koji su išli kukat kako im se ništa nije desilo tijekom predviđenog vremena..

LJUBAWOLJA
09.01.2009., 20:23
Telema!
Sveta Magika Abramelina Maga ima jednu i SAMO jednu namjenu, a to je postignuće Znanja&Razgovora sa Svetim Anđelom Čuvarom. Ona je najsvjetliji sačuvani primjer Bijele Magike drevnih vremena. U njoj nema ništa "zlo" ili "crno", ali se tokom njezine primjene moraju poštivati određena pravila. Također vam je potrebna i određena količina zdravog razuma.:)
A zdravi razum vam kaže da "kvadrati" za vas uopće ne postoje dok niste postigli ZIR sa SAČ-om. Ako poštujete to pravilo, nikakvo vam se "ZLO" neće dogoditi. Razlog tome je taj, što neposredno nakon postignuća ZIR sa SAČ-om prizivate 4 Princa Zla kako bi vam se zavjetovali na svetu poslušnost. Tek nakon što ste primili njihove zavjete, možete slobodno&bez straha od neželjenih posljedica koristiti kvadrate dane u knjizi.
Inače, moderna verzija Svete Magike Abramelina Maga dana je u Liber Samekh&Liber XV; tvorac tih libera je Zvijer 666.
Agape!

Ra-Hoor-Khuit
10.01.2009., 05:12
Učinkoviti su ti kvadrati, ali se ne ponašaju onako kako je to sebi u glavu ufurao neki nadobudni pi*dek koji taj popis gleda kao katalog za dostavu pizze.
Oni koji olako shvaćaju Magiku, ne samo da će se razočarati, nego će i požaliti što su ikada i rodili, a svoj bijedni ostatak života, će cviliti i moliti oprost od onoga kojeg su se odrekli.

luka313
10.01.2009., 14:07
LJUBAWOLJA mislim da si to dobro opisao.

RILLE
10.01.2009., 21:02
Telema!
Sveta Magika Abramelina Maga ima jednu i SAMO jednu namjenu, a to je postignuće Znanja&Razgovora sa Svetim Anđelom Čuvarom. Ona je najsvjetliji sačuvani primjer Bijele Magike drevnih vremena. U njoj nema ništa "zlo" ili "crno", ali se tokom njezine primjene moraju poštivati određena pravila. Također vam je potrebna i određena količina zdravog razuma.:)
A zdravi razum vam kaže da "kvadrati" za vas uopće ne postoje dok niste postigli ZIR sa SAČ-om. Ako poštujete to pravilo, nikakvo vam se "ZLO" neće dogoditi. Razlog tome je taj, što neposredno nakon postignuća ZIR sa SAČ-om prizivate 4 Princa Zla kako bi vam se zavjetovali na svetu poslušnost. Tek nakon što ste primili njihove zavjete, možete slobodno&bez straha od neželjenih posljedica koristiti kvadrate dane u knjizi.
Inače, moderna verzija Svete Magike Abramelina Maga dana je u Liber Samekh&Liber XV; tvorac tih libera je Zvijer 666.
Agape!

to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava(kao da on ima ego),da boga kažnjava ako se samo zajebavamo tom magijom,mislim to su sve krive predođbe o bogu

luka313
10.01.2009., 21:13
a je, mislim da je bio malo bogobojazan, dobro kazes

RILLE
10.01.2009., 21:16
a je, mislim da je bio malo bogobojazan, dobro kazes

to ti je zakon sa 5 nivoa,magovi rade sa tom dimenzijom,neznaju drugačije,učit češ o tome ako ideš na thetu:mig:

luka313
10.01.2009., 21:22
da to sam vec shvatio, iz theta teme. tamo se poinesto pisalo o tome

LJUBAWOLJA
11.01.2009., 00:25
[QUOTE=RILLE;18103487]to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava.
Telema!
Treba uzeti u obzir i vrijeme u kojem je ta knjiga napisana; tj. znanstvene spoznaje kojima su u to doba baratali umovi ljudi koji su se bavili magikom&mistikom. Današnja spoznaja boga, dobra&zla; uvelike je evoluirala od toga vremena. Bitno je da je tehnika postignuća koja je dana kod Abramelina pravovaljana; a ako je netko zaista želi prakticirati, može je u obliku koji je pročišćen od praznovjerja prošlosti pronaći u djelima Zvijeri 666: Srce ovijeno Zmijom-Liber 65, liber Samekh-liber 120&liber 15...
Agape!

Ramzes13
11.01.2009., 01:16
Jesi ti prihvatio tu svetu poslušnost?

LJUBAWOLJA
11.01.2009., 07:59
Jesi ti prihvatio tu svetu poslušnost?

Telema!
Već godinama radim na postignuću ZIR sa SAČ-om i nikada nisam upotrijebio "tabele", doduše, dosada mi se nikada nije ukazala potreba za njihovom primjenom; za sada imam sve što mi je potrebno za moje Djelo...
Agape!

RILLE
11.01.2009., 10:35
[QUOTE=RILLE;18103487]to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava.
Telema!
Treba uzeti u obzir i vrijeme u kojem je ta knjiga napisana; tj. znanstvene spoznaje kojima su u to doba baratali umovi ljudi koji su se bavili magikom&mistikom. Današnja spoznaja boga, dobra&zla; uvelike je evoluirala od toga vremena. Bitno je da je tehnika postignuća koja je dana kod Abramelina pravovaljana; a ako je netko zaista želi prakticirati, može je u obliku koji je pročišćen od praznovjerja prošlosti pronaći u djelima Zvijeri 666: Srce ovijeno Zmijom-Liber 65, liber Samekh-liber 120&liber 15...
Agape!
čito sam ja malo tu knjigu o njemu,priča kako se za ritual treba pripremati 6 mjeseci pa sam reko zajebi sve.

luka313
11.01.2009., 13:06
eto vidis ipak je 6mj, i mislim isto tako da moras bit na jednom mjestu sve to vrijeme a ne (tako sam bar procitao od lika koji tvrdi da ju je izveo do kraja) kao a.c., pokupio se i otiso usred magije.

Baphomet
11.01.2009., 13:09
eto vidis ipak je 6mj, i mislim isto tako da moras bit na jednom mjestu sve to vrijeme a ne (tako sam bar procitao od lika koji tvrdi da ju je izveo do kraja) kao a.c., pokupio se i otiso usred magije.

Koji je to lik izveo do kraja?

luka313
11.01.2009., 13:39
on bar tak tvrdi, dali je to sad istina, neznam. Leo Zagami

zguglaj illuminati confessions, malo je jadan site ali to tu negdje pise, ja sam to prije par godina citao tak da neznam gdje se to tocno nalazi, ima pun k articles

LJUBAWOLJA
11.01.2009., 13:53
Telema!
Crowley predlaže 11 mjeseci, i to će vrijeme biti dovoljno samo za one koji su već temeljito obavili pripremne radove koji garantiraju magičku ćistoću astralnog, emotivnog i mentalnog tijela; u suprotnom, gotovo sigurno neće uspjeti. Zbog toga je potrebno prethodno postići rezultate koje daju temeljne prakse ritualne magike, meditacije, yoge, ili reiki, tibetanci, taostičke vježbe, či-kong, thai-chi itd.. U trenutku magičkog povlačenja posvećenog postignuću ZIR sa SAČ-om morate biti poput mlade neposredno prije vjenčanja; zaljubljeni do ušiju, čisti i posvećeni samo Njemu, u suprotnom šanse za uspjeh se smanjuju geometrjskom progresijom...
Mislim da si nije pametno postavljati nikakve rokove, samo si odrediti cilj i donjeti odluku.
To znači POSTIĆI ĆETE...
Kada? To nije bitno, onda kada za to dođe vrijeme...

...ZA ČISTU VOLJU NEOSLABLJENU SVRHOM, OSLOBOĐENE STRASTI ZA REZULTATOM, SVAKI JE PUT SAVRŠEN..."

To je definicija magičke čistoće, to mora biti stanje svijesti tokom cijelog vremena trajanja magičke karijere...
Agape!

systatika
11.01.2009., 13:58
Magija ne postoji, hahah.

LJUBAWOLJA
11.01.2009., 18:10
Magija ne postoji, hahah.

Telema!
BULL"S EYE! Magija zaista ne postoji, ali zato postoji...MAGIKA!:)
Agape!

luka313
11.01.2009., 22:32
abracadabra!

LJUBAWOLJA
12.01.2009., 02:01
abracadabra!

Telema!
Zapravo je....ABRAHADABRA...:)
Agape!

luka313
12.01.2009., 12:48
a jel ima kakve veze sa abramelinom?

LJUBAWOLJA
14.01.2009., 07:16
a jel ima kakve veze sa abramelinom?

Telema!
Pa ima, abramelinova operacija je posvećena velikom djelu, a ABRAHADABRA je magička riječ koja opisuje&izražava veliko djelo...
Agape!

ddoxy
14.01.2009., 08:33
malo sam seljo u ovakvim stvarima....
prvenstveno me zanima sta mozes postic sa citanjem i "provodjenjem" takvih stvari, djela... nebitno zvali to magija il magika il neznam kak

LJUBAWOLJA
15.01.2009., 18:46
malo sam seljo u ovakvim stvarima....
prvenstveno me zanima sta mozes postic sa citanjem i "provodjenjem" takvih stvari, djela... nebitno zvali to magija il magika il neznam kak
Telema!
Pa kao osnovno, postaješ bolja osoba, bolji čovjek;spoznaješ svoje potencijale i počinješ ih maksimalno koristiti;razvija ti se inteligencija&efikasnost u rješavanju svakodnevnih životnih zadaća;ispunjeniji si, radosniji, samosvjesniji;počinješ punim plućima uživati u životu;te svakodnevno živjeti i stvarati čuda u svojoj svakodnevici, postaješ svjestan da je magika samo drugo ime za život; te da nije bajka&izmišljotina, osim za profane.
Agape!

ddoxy
15.01.2009., 21:47
aj pocet odnekud
"telema" ?
"agape" ?
kaj to znaci
odkud krenut s magikom a da nije u fori lord of d rings

LJUBAWOLJA
15.01.2009., 22:38
aj pocet odnekud
"telema" ?
"agape" ?
kaj to znaci
odkud krenut s magikom a da nije u fori lord of d rings
Telema!
Pošalji mi mail, pa ću ti poslati telemitsku početnicu iz magike&mistike od Rodney Orpheusa, pod imenom ABRAHADABRA. Kada pohvataš osnove, te ako te je volja, rado ću ti odgovoriti na pitanja, normalno, ako uopće
i bude koje ...:)
Agape!

luiz
16.01.2009., 01:50
Telema!
Pa kao osnovno, postaješ bolja osoba, bolji čovjek;spoznaješ svoje potencijale i počinješ ih maksimalno koristiti;razvija ti se inteligencija&efikasnost u rješavanju svakodnevnih životnih zadaća;ispunjeniji si, radosniji, samosvjesniji;počinješ punim plućima uživati u životu;te svakodnevno živjeti i stvarati čuda u svojoj svakodnevici, postaješ svjestan da je magika samo drugo ime za život; te da nije bajka&izmišljotina, osim za profane.
Agape!

93!
praksa =) iskustvo =) razumijevanje (svjesnost) =) mudrost =) ludost ;)
93!

LJUBAWOLJA
16.01.2009., 03:49
93!
praksa =) iskustvo =) razumijevanje (svjesnost) =) mudrost =) ludost ;)
93!
93!:top:93!
:)

luiz
16.01.2009., 13:40
"magic is the science and art of causing changes to occur in conformity with will." aleister crowley

prosirena definicija:
"magic is the science and art of using states of altered consciousness for causing changes to occur in conformity with will." francis king

ddoxy
17.01.2009., 10:57
evo...zahvaljujuci LJUBAWOLJI krenuo sam malo u te vode...
citam...svidio mi se dio s jogom/meditacijom... (nikaj od lotosa, samo zmaj)

tak malo citam te rituale i to...primijetio sam da se kombinira vise kultura u tome... indijska, kineska, egipatska... (a škot neki glavni u svem tom)

jos sam primijetio kad se radi znak križa radi se naopako...s desna na lijevo a ne katolički s lijeva na desno...

malo me ko "vjernika" uznemirio ovaj dio ...

Ovo je u osnovi cijeli proces invokacije u malom:
1.Vi zazivate Boga
2.Vi prizivate Boga
3.Vi jeste Bog

malo sam skeptičan prema tome... jer da je to tako super svi b ito radili... ali svejedno...

probat cu ovo nekih 6 mjeseci i ak ne prolupam onda je ok :top::top::top::top::top:

EDIT: ma sad sam procitao dalje vezano uz znak kriza.... sad shvaćam ;)

LJUBAWOLJA
17.01.2009., 12:11
evo...zahvaljujuci LJUBAWOLJI krenuo sam malo u te vode...
citam...svidio mi se dio s jogom/meditacijom... (nikaj od lotosa, samo zmaj)

tak malo citam te rituale i to...primijetio sam da se kombinira vise kultura u tome... indijska, kineska, egipatska... (a škot neki glavni u svem tom)

jos sam primijetio kad se radi znak križa radi se naopako...s desna na lijevo a ne katolički s lijeva na desno...

malo me ko "vjernika" uznemirio ovaj dio ...

Ovo je u osnovi cijeli proces invokacije u malom:
1.Vi zazivate Boga
2.Vi prizivate Boga
3.Vi jeste Bog

malo sam skeptičan prema tome... jer da je to tako super svi b ito radili... ali svejedno...

probat cu ovo nekih 6 mjeseci i ak ne prolupam onda je ok :top::top::top::top::top:

EDIT: ma sad sam procitao dalje vezano uz znak kriza.... sad shvaćam ;)Telema!
Crowley je upravo to učinio, sintetizirao je gotovo sve postojeće duhovne tehnike&škole u jedan cjeloviti sistem postignuća, koji je obogatio&utemeljio na inicijaciji, kako bi studentima olakšao posao. U telemitskim ritualima kabalistički križ ili križ svijetlosti zacrtava se u suprotnom smjeru od "kršćanskog", iz toga razloga što Telemiti nisu vjernici u klasičnom smislu te riječi, ne kleče ni pred kim, ne ližu oltare, ne vide boga kao nešto "izvan&iznad" njih; već se sa njim gledaju oči u oči, ravnopravno, i pokušavaju se poistovjetiti sa njim, biti bog. I trebaš biti skeptičan; no, u jednome se varaš, ne bi to svi radili, jer ovaj put zaista zahtijeva RAD, SAMODISCIPLINU, USTRAJNOST...; ali kada bi se rezultati tog treninga mogli kupiti u konzumu ili king crosu, ili postići čitanjem knjiga&filozofiranjem, kako bi tek onda samo Telema bila popularna...:) Budi siguran da nećeš prolupati, upravo suprotno; moram priznati da ti se divim što si tako jednostavno&brzo donio odluku o probnom radu od 6 mj., rijetki su takvi duhovni ratnici, čak i među inicijatima;no, na jedno možeš računati: kada požanješ prve rezultate svoje odlučnosti&ustrajnosti, i osjetiš svu slast svojih prvih pobjeda nad samim sobom, vjeruj mi, nećeš odustati nakon tih 6 mjeseci; a ovisnik o horsu će prema tebi biti naobičniji početnik...:) Neka ti Volja bude snažna, moćna, ustrajna&nepokolebljiva; neka se ne obazire na napade ljenosti, pasivnosti, malodušnosti,te glasove "zdravog razuma", rodbine, susjeda i jalovih prijatelja&uzaludnih druženja. Budi moćan ratnik&pravedni sudija, i neka iza tebe ostane praznovjerna starudija...
Agape!

ddoxy
17.01.2009., 12:41
lijepo je imati podrsku odmah na pocetku ... to podosta znaci

danas sam prvi put poceo citati to... s ritualima cu pricekati... prvih mjesec dana cu intenzivno meditirati 2 puta dnevno...
ujutro meditacija s preuzimanjem božanskog obličja Hoor-paar-kraata.

nacever ona "obicna" s naglaskom na disanje (dah ulazi, dah izlazi)

iz znatizelje sam odmah probao Hoor-paar-kraata i u roku 3 minute nisam mogao vise jer su me uzasno prolazili trnci i bilo mi jako vruće

zasad samo meditacija...jer mi nije jasno zasad ovo s ritualom pentagrama... mislim jednostavno ga je za izvest i zapamiti ali mi je nejasno sto dobivam njime...
ako neke energije uđu u moj krug... di one dalje odlaze... sta se s njima dogadja...

ma... danas mi je prvi dan... trebam postepeno ic a ne skakat ko manijak... al mi nekaj neda mira i mislim da cu forsirat kolko ce ic

imam i poteskoca kod meditacije ... uzasno tesko se otkvacim od okoline... i stalno mislim unaprijed sta bi se moglo desit.... nemogu ocistiti um .... (nadam se da ce sve doc na svoje)

LJUBAWOLJA
17.01.2009., 15:25
lijepo je imati podrsku odmah na pocetku ... to podosta znaci

danas sam prvi put poceo citati to... s ritualima cu pricekati... prvih mjesec dana cu intenzivno meditirati 2 puta dnevno...
ujutro meditacija s preuzimanjem božanskog obličja Hoor-paar-kraata.

nacever ona "obicna" s naglaskom na disanje (dah ulazi, dah izlazi)

iz znatizelje sam odmah probao Hoor-paar-kraata i u roku 3 minute nisam mogao vise jer su me uzasno prolazili trnci i bilo mi jako vruće

zasad samo meditacija...jer mi nije jasno zasad ovo s ritualom pentagrama... mislim jednostavno ga je za izvest i zapamiti ali mi je nejasno sto dobivam njime...
ako neke energije uđu u moj krug... di one dalje odlaze... sta se s njima dogadja...

ma... danas mi je prvi dan... trebam postepeno ic a ne skakat ko manijak... al mi nekaj neda mira i mislim da cu forsirat kolko ce ic

imam i poteskoca kod meditacije ... uzasno tesko se otkvacim od okoline... i stalno mislim unaprijed sta bi se moglo desit.... nemogu ocistiti um .... (nadam se da ce sve doc na svoje)
Telema!
Radije nemoj ništa forsirati, osluškuj sebe, sljedi svoj urođeni ritam, svoju osobnu uniktanu životnu pulsaciju, otkucaje svoga srca. Forsiranje&silovanje uglavnom dovode do fizičkih, emotivnih, mentalnih i duhovnih povrijeda,ozljeda i invalidnosti, koje onda rezultiraju razočaranjem&odustajanjem. Ljudi imaju već unaprijed formirana očekivanja i predviđene rezultate, utemeljene na razumu, bez da uopće imaju pojma u što ulaze i čime se točno počinju baviti. Ne razumiju da će im magika&mistika otkriti samo istinu o njima i njihovom položaju u univerzumu, i ništa više ili manje od toga. Ti si ono što jesi, i ništa drugo. M&m sa tebe će skinuti i oprati sve laži, zablude, okove, predrasude i sve ostale velove koji te skrivaju&odvajaju od tvog istinskog bića, tvoje Istinske Volje i Ljubavi, tvojeg SAČ-a. Stoga najviše od svega vrijede redovite, svakodnevne prakse, koje sa sobom donose kumulativan učinak; koje postepeno iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec podižu razinu tvoje fizičke,emotivne,mentalne,duševne i duhovne energije&moći i usmjeravaju te prema tvom SAČ-u i Velikom Djelu. Stoga više vrijedi 5 min meditacije svaki dan, nego 2 sata nedjeljom. Znaš onu priču u kojoj se je čovjek zavjetovao da će na svojim plećima nositi odraslog bika; i to je uspio ostvariti tako što ga je, čim se je tele otelilo, nosio svaki dan određeni period vremena; tako da je, kako je tele postepeno raslo u bika i postajalo sve teže i teže, i on postepeno&uravnoteženo postajao sve snažniji i snažniji;i na kraju je, datuma koji je bio odabran, bio sposoban na svojim ramenima nositi odraslog bika. Sasvim sigurno ne bi uspio da je upotrijebio bilo koji drugi način. Osluškuj sebe, vjeruj sebi, dopusti si biti vođen svojom intuicijom koja će, kako budeš provodio prakse, sve više i više jačati. Ne vjeruj ničemu izgovorenome&napisanome, tvoja mora biti zadnja, i za tebe ima vrijednost samo ono što je potrebno za tvoj unikatni put; a to nitko ne može znati bolje od tebe. Što se tiče pentagrama, to što te zbunjuje je klasična uvodna lekcija za svakog početnika. Magika&mistika počiva&temelji se na ISKUSTVU, na PRAKSI! Isprva, tekst o pentagramu, izgleda ti razumljiv samo kao tehničko uputstvo, proučavaš ga razumom, uspoređuješ informacije o njemu sa onim što imaš u svojoj memoriji, koju si dosada stekao svojim životnim iskustvom; i normalno, pošto se nikada nisi bavio ovako nečim, te informacije nemaš gdje svrstati, sa čime usporediti, u koju ladicu staviti. Ali, kada počneš sa njegovim izvođenjem, recimo 2 x dnevno, počinješ prikupljati iskustvo, uočavaš promjene na sebi i svojoj okolini, svjestan si kako si se osjećao prije i nakon izvođenja, i uočavaš razliku, gomilaš rezultate svojeg djelovanja; i postepeno, kap po kap, počinje ti se buditi unutrašnje intuitivno skriveno i posvećeno poimanje magičkih zakona, za koje uočavaš da su zapravo zakoni prirode; i ono što je prije bio nerazumljiv tekst o pentagramu sada ti se pojavljuje u sasvim nekom novom svjetlu. Kako vrijeme prolazi, svaki put kada ga ponovo čitaš, tekst ti je sve jasniji i jasniji, sve dok napokon jednog dana, sve stvari ne sjednu na svoje mjesto. Zato tajna koja je zaista tajna nikada ne može biti razotkrivena, profanima je ona nerazumljiva, ili je u najboljem slučaju shvaćaju doslovno, bukvalno i skroz degradirano. Prakse su te koje čiste, mjenjaju i uzdižu tvoju svijest, i čine je sposobnom za posvećeno poimanje koje je privilegija posvećenika&inicijata. Pentagram barata sa pet elemenata, 5 osjetila koja su naša veza sa materijalnim univerzumom; stoga se taj ritual stara da se tvoj "vanjski i unutrašnji svijet" nalaze u savršenom skladu i ravnoteži, kako bi vanjski svijet bio savršena preslika ili odraz tvog unutrašnjeg svijeta, a ne obratno. Što će reći da duh predsjeda nad materijom, a ne suprotno. Taj ritual jača kontakt sa tvojim istinskim bićem, te uklanja sve fobije, strahove, predrasude, navike, ovisnosti, sklonosti i ostale programe svih vrsta, lažne volje i ljubavi, koje ti poput nametnika crpe&kradu životnu i magičku energiju i onemogućavaju realizaciju tvoje istinske prirode. Energija prizvana ritualom vitalizira i pomlađuje sva tvoja tijela i svijesti, te uvodi kozmički red u tvoj magički krug po klasifikaciji pet elemenata. Svaki ritual ti je psihički software, pentagram se stara da tvoj hardware&software rade najoptimalnije moguće sa obzirom na tvoje performanse. Što se meditacije tiče, kao što i sam kažeš, polako, sve će doći na svoje. To što te ometa klasične su smetnje svakog početnika, ako ne odustaneš, vrijeme će donjeti primjereni ljek. Tko ne odustane uspjeće! Ne žudi za rezultatima, ne brini o njima, uživaj u svom putu, u svojim praksama, bavi se njima zato što ih voliš, a ne zato što hoćeš putem ili preko njih nešto postići, zaboravi na cilj, na rezultate, uživaj i igraj se! Obavezno piši dnevnik, što je detaljnije moguće, čak i u one dane kada ništa ne radiš. To je izravni kontakt sa tvojim SAČ-om, a osim toga savršeno prazni&čisti um. Nevjerojatno je kako ti misli prestanu ići umom čim su zapisane; identični učinak imaju ljudi koji idu na ispovjedi ili kod svog obiteljskog psihijatra.
Samo polako naprijed, svojim odmjerenim laganim korakom, budnog uma i otvorenog srca, uživaj&raduj se!
Agape!

ddoxy
17.01.2009., 18:29
svaka ti cast na ovom iscprnom tekstu...
imas pravo u svemu ovdje...
kao sto sma rekao...pocinjem sa meditacijom... svaki dan 2 puta po 10 min...

malo ce mi tesko bit sa dnevnikom jer sam jedan od rijetkih koji maksimalno sve pamte i nista ne zapisuju... organizirani nered u umu... na mene bi mozda ovo imalo kontraucinak ... neznam

imam 20 godina i sve sto imam postigao sam iskljucivo sam... zivio bez majke od rodjenja... tata se vratio tek po zavrsetku rata... bio je u hrvatskoj vojsci drugoj gardiji gromovi i cijeli rat je prosao... odrastao sam samo s bakom i sve prakticki sam ucio i stjecao...
imam auto, kupujem kucu i imam posao... savrsenu curu i spremam se zeniti
sve mi ide... strah me da nece imati ovo kontraucinak (imam neobicno snaznu karizmu ....tak bar kazu.... koliko mi to igra ulogu u svemu ovome? )

Baphomet
17.01.2009., 18:37
Umjesto 2 puta po 10 preporučujem bar jednom po 20.

10 minuta je previse kratko i ako radis dva puta dnevno dobivaš smo prividni osjećaj da nešto radiš. 20 minuta je taman za početak.

LJUBAWOLJA
18.01.2009., 19:46
svaka ti cast na ovom iscprnom tekstu...
imas pravo u svemu ovdje...
kao sto sma rekao...pocinjem sa meditacijom... svaki dan 2 puta po 10 min...

malo ce mi tesko bit sa dnevnikom jer sam jedan od rijetkih koji maksimalno sve pamte i nista ne zapisuju... organizirani nered u umu... na mene bi mozda ovo imalo kontraucinak ... neznam

imam 20 godina i sve sto imam postigao sam iskljucivo sam... zivio bez majke od rodjenja... tata se vratio tek po zavrsetku rata... bio je u hrvatskoj vojsci drugoj gardiji gromovi i cijeli rat je prosao... odrastao sam samo s bakom i sve prakticki sam ucio i stjecao...
imam auto, kupujem kucu i imam posao... savrsenu curu i spremam se zeniti
sve mi ide... strah me da nece imati ovo kontraucinak (imam neobicno snaznu karizmu ....tak bar kazu.... koliko mi to igra ulogu u svemu ovome? )
Telema!
Mlad si, cijeli je život pred tobom;to također znači da ti je i um mlad&fleksibilan;što je dobro; um starijeg čovjeka se teže oslobađa već utvrđenih stavova,dogmi&pogleda na svijet. Ako si gledao Matrix, znaš da je Morpheus bio na mukama kada se je morao odlučiti hoće li, ili neće, iskopčati Nea iz matrice, upravo zbog te ideje da je fleksibilnost uma vezana uz biološku starost organizma. No, to nije pravilo; ali vrijedi za većinu ljudi koji svakodnevno ne njeguju&treniraju um.
Kontraučinak?:)
Htio bi unaprijed garanciju da bavljenje magikom neće na neki način, ne dao bog, slučajno utjecati na udobnost&komoditet tvog već ustaljenog načina života.:):D
U magici, pogotovo telemitskoj magici, NEMA CJENKANJA!
Sa SAČ-om nema pogodbi&pregovora, nije ti on babica sa placa:), sa kojom se pogađaš o cijeni krumpira&salate.:D
Sve što imaš i sve što jesi daješ za postignuće Velikog Djela, to je cijena postignuća;ako nisi na to spreman, odmah se ostavi telemitskog puta, i radije čitaj,maštaj&filozofiraj u udobnosti svoga doma.:)
Stvar je vrlo jednostavna, to sam ti već i napisao, magika će te razotkriti u svoj nagosti tvoje unikatne istine, ni više ni manje od toga. Sveta dužnost&zadaća SAČ je upravo to; neće ti laskati, podilaziti, hraniti tvoje slabosti&zablude samo zato da bi se ti osjećao sigurnim&zbrinutim u utočištu svoga ega i vjerojatno lažne slike o sebi. Telema je za snažne&hrabre koji mogu bez treptaja gledati istini u oči! Sve tvoje lažne volje, navike, sklonosti, ovisnosti, ideje&pogledi biće kirurški precizno&bezobzirno odstranjeni; sa onim intezitetom koji si sposoban podnjeti. Na isti način će ti biti dodjeljeni i svi blagoslovi koje zaslužuješ, ovisno o tvojim djelima.
Gledaj, cilj magike&mistike je tebe dovesti sebi samom, vratiti te kući. Stoga, ako si već sada u skladu sa sobom, potresi duhovne vivisekcije, neće biti niti bolni niti naporni. Ako radiš posao koji je u skladu sa tvojom Istinskom Voljom, ako ljubiš osobu koja te podržava na tom putu, ako imaš hobije&zanimacije koji ti omogućavaju daljnji razvoj u skladu sa tvojom istinskom prirodom itd., nikakvih posebno negativnih iskustava biti neće. Također i ako si iskren prema sebi, pa npr. i sam uočavaš da moraš napustiti posao koji te ograničava ili curu koja te sputava itd., te si svjestan da je promjena neophodna i svojevoljno joj se prepuštaš kako bi nepotrebno otpalo a neophodno došlo; i u tom slučaju neće biti nikakvih većih nevolja. No, ako si tvrdoglav i čvrsto se držiš svojih zabluda i krivih odabira, tada može biti gadno.:)
To obično ne traje dugo, jer na muci se poznaju junaci.:)
Evo zašto je tome tako. Redovito provodiš telemitske prakse, telemitska magika je moćna i brzo djeluje, neumitne promjene ubrzano galopiraju u tvome smjeru, počinju ti se dešavati u tvome svakodnevnome životu, unutarnji konflikti iz tame podsvijesti izbijaju na vidljivu površinu svijesti, zahtijevaju prihvaćanje&sanaciju,NEMA BJEŽANJA,NEMA SKRIVANJA,NEMA METENJA POD TEPIH, tvrdoglav si-odbijaš promjenu, ili još možda ne kužiš što bi trebao napraviti, ali si jak&uporan-dalje provodiš prakse, magika još više pojačava pritisak-životna situacija još gora-zahtijeva se riješavanje problema.

Tada početnici reagiraju na dva moguća načina:

1.način:
Što je ovo?! Ova magika je crna, stalno me prati nesreća&zlo, vražji Crowley! Zašto mi je ovo trebalo, što sam uopće dirao u to, a ljepo su mi rekli, jao meni! Brzo trče u crkvu na ispovjed, svećenik objeručke prihvaća zalutalu ovcu&provodi egzorcizam; život se polako vraća u normalu, problemi tonu nazad u podsvijest&ovčica ponovo uživa u samozadovljstvu ignorancije&dopušta da ga i dalje drugi vode kroz život, prodaje svoju slobodu zbog lažne udobnosti&sigurnosti.(izdajica iz Matrixa)

2.način:
Ratnik je svjestan da se nalazi pred problemom koji mora riješiti ako želi napredovati. Na neko vrijeme možda prestaje sa praksama ako su iskušenja preteška. Upotrebljava gerilsku taktiku borbe "...vrebaj, povuci se, na njih!...", skuplja snagu u tišini, traži rješenje. Ponovo započinje prakse, dopušta da ga se vodi, sve više sluša sebe, sve je iskreniji prema sebi; lice đavola koje ga je dotada mučilo sa zubima zarivenim u njegovo srce,polako se pretvara u poljubac predivnog anđela. Shvaća gdje griješi, uočava koje su neophodne promjene&korekcije koje mora izvršiti na svome karakteru&provodi ih, stižu nagrade&blagoslovi zbog hrabrosti,ustrajnosti, vjernosti&inteligencije primjenjene u praksi svakodnevnog života. Grubi ogledi polako prolaze, put postaje ugodniji.

Takav je put Telemita.

"...Gledajte! Tri su ogleda u jednom, i na tri se načina mogu dati. Grub kroz vatru mora proći, profinjen neka kroz intelekt iskušan bude, a uzvišeni izabranici u najvišem..."

Sve ovisi o karakteru&egu aspiranta, i u ovoj školi su neki odlikaši a neki ponavljaju razrede. Razlika je jedino u tome što ovdje činom volje započinješ školovanje, istim činom možeš ga i okončati. Nema prisile jer " Čini što ti je volja je sav zakon!"

:):)

Agape!

ddoxy
18.01.2009., 21:08
nema toga šta će mene omesti pri tome šta ja radim i želim...

iskreno...ovo me zanima jer se osjećam drukčiji od drugih i "svjesniji" i to me jako zbunjuje i napokon je počela moja potraga za istinom ma kakva ona bila... ja ne želim umrijeti u neznanju...želim istražiti sve svoje vrline i mane, zaviriti u svaki svoj kutak...

zadnjih nekoliko godina intenzivno mi se događaju paranormalne stvari i viđenja (ne pušim, ne pijem i ne drogiram se... da ne bi bilo nesporazuma) ... ali ne u stilu nekih "vizija" nego je to stvarno, rukom opipljivo i meni neobjašnjivo. Imam čudne snove i svaki drugi dan "dejavu" proživljavam...

osjećam nešto u sebi...ako ne poduzmem nešto mislim da će to nestati, al mi znatiželja neda mira i moram vidjet šta je to...

LJUBAWOLJA
18.01.2009., 22:10
nema toga šta će mene omesti pri tome šta ja radim i želim...

iskreno...ovo me zanima jer se osjećam drukčiji od drugih i "svjesniji" i to me jako zbunjuje i napokon je počela moja potraga za istinom ma kakva ona bila... ja ne želim umrijeti u neznanju...želim istražiti sve svoje vrline i mane, zaviriti u svaki svoj kutak...

zadnjih nekoliko godina intenzivno mi se događaju paranormalne stvari i viđenja (ne pušim, ne pijem i ne drogiram se... da ne bi bilo nesporazuma) ... ali ne u stilu nekih "vizija" nego je to stvarno, rukom opipljivo i meni neobjašnjivo. Imam čudne snove i svaki drugi dan "dejavu" proživljavam...

osjećam nešto u sebi...ako ne poduzmem nešto mislim da će to nestati, al mi znatiželja neda mira i moram vidjet šta je to...
Telema!
Pa samo naprijed Majstore, nastavi postojanim i laganim korakom svojom stazom, kojom te tvoj Ljubljeni vodi među pilonima....:)
Agape!

cyber people
18.01.2009., 23:19
Telema!
Crowley je upravo to učinio, sintetizirao je gotovo sve postojeće duhovne tehnike&škole u jedan cjeloviti sistem postignuća, koji je obogatio&utemeljio na inicijaciji, kako bi studentima olakšao posao. U telemitskim ritualima kabalistički križ ili križ svijetlosti zacrtava se u suprotnom smjeru od "kršćanskog", iz toga razloga što Telemiti nisu vjernici u klasičnom smislu te riječi, ne kleče ni pred kim, ne ližu oltare, ne vide boga kao nešto "izvan&iznad" njih; već se sa njim gledaju oči u oči, ravnopravno, i pokušavaju se poistovjetiti sa njim, biti bog. I trebaš biti skeptičan; no, u jednome se varaš, ne bi to svi radili, jer ovaj put zaista zahtijeva RAD, SAMODISCIPLINU, USTRAJNOST...; ali kada bi se rezultati tog treninga mogli kupiti u konzumu ili king crosu, ili postići čitanjem knjiga&filozofiranjem, kako bi tek onda samo Telema bila popularna...:) Budi siguran da nećeš prolupati, upravo suprotno; moram priznati da ti se divim što si tako jednostavno&brzo donio odluku o probnom radu od 6 mj., rijetki su takvi duhovni ratnici, čak i među inicijatima;no, na jedno možeš računati: kada požanješ prve rezultate svoje odlučnosti&ustrajnosti, i osjetiš svu slast svojih prvih pobjeda nad samim sobom, vjeruj mi, nećeš odustati nakon tih 6 mjeseci; a ovisnik o horsu će prema tebi biti naobičniji početnik...:) Neka ti Volja bude snažna, moćna, ustrajna&nepokolebljiva; neka se ne obazire na napade ljenosti, pasivnosti, malodušnosti,te glasove "zdravog razuma", rodbine, susjeda i jalovih prijatelja&uzaludnih druženja. Budi moćan ratnik&pravedni sudija, i neka iza tebe ostane praznovjerna starudija...
Agape!

:):top:

cyber people
18.01.2009., 23:28
Telema!
Mlad si, cijeli je život pred tobom;to također znači da ti je i um mlad&fleksibilan;što je dobro; um starijeg čovjeka se teže oslobađa već utvrđenih stavova,dogmi&pogleda na svijet. Ako si gledao Matrix, znaš da je Morpheus bio na mukama kada se je morao odlučiti hoće li, ili neće, iskopčati Nea iz matrice, upravo zbog te ideje da je fleksibilnost uma vezana uz biološku starost organizma. No, to nije pravilo; ali vrijedi za većinu ljudi koji svakodnevno ne njeguju&treniraju um.
Kontraučinak?
Htio bi unaprijed garanciju da bavljenje magikom neće na neki način, ne dao bog, slučajno utjecati na udobnost&komoditet tvog već ustaljenog načina života.:)
U magici, pogotovo telemitskoj magici, NEMA CJENKANJA!
Sa SAČ-om nema pogodbi&pregovora, nije ti on babica sa placa:), sa kojom se pogađaš o cijeni krumpira&salate.:D
Sve što imaš i sve što jesi daješ za postignuće Velikog Djela, to je cijena postignuća;ako nisi na to spreman, odmah se ostavi telemitskog puta, i radije čitaj,maštaj&filozofiraj u udobnosti svoga doma.:)
Stvar je vrlo jednostavna, to sam ti već i napisao, magika će te razotkriti u svoj nagosti tvoje unikatne istine, ni više ni manje od toga. Sveta dužnost&zadaća SAČ je upravo to; neće ti laskati, podilaziti, hraniti tvoje slabosti&zablude samo zato da bi se ti osjećao sigurnim&zbrinutim u utočištu svoga ega i vjerojatno lažne slike o sebi. Telema je za snažne&hrabre koji mogu bez treptaja gledati istini u oči! Sve tvoje lažne volje, navike, sklonosti, ovisnosti, ideje&pogledi biće kirurški precizno&bezobzirno odstranjeni; sa onim intezitetom koji si sposoban podnjeti. Na isti način će ti biti dodjeljeni i svi blagoslovi koje zaslužuješ, ovisno o tvojim djelima.
Gledaj, cilj magike&mistike je tebe dovesti sebi samom, vratiti te kući. Stoga, ako si već sada u skladu sa sobom, potresi duhovne vivisekcije, neće biti niti bolni niti naporni. Ako radiš posao koji je u skladu sa tvojom Istinskom Voljom, ako ljubiš osobu koja te podržava na tom putu, ako imaš hobije&zanimacije koji ti omogućavaju daljnji razvoj u skladu sa tvojom istinskom prirodom itd., nikakvih posebno negativnih iskustava biti neće. Također i ako si iskren prema sebi, pa npr. i sam uočavaš da moraš napustiti posao koji te ograničava ili curu koja te sputava itd., te si svjestan da je promjena neophodna i svojevoljno joj se prepuštaš kako bi nepotrebno otpalo a neophodno došlo; i u tom slučaju neće biti nikakvih većih nevolja. No, ako si tvrdoglav i čvrsto se držiš svojih zabluda i krivih odabira, tada može biti gadno.:)
To obično ne traje dugo, jer na muci se poznaju junaci.:)
Evo zašto je tome tako. Redovito provodiš telemitske prakse, telemitska magika je moćna i brzo djeluje, neumitne promjene ubrzano galopiraju u tvome smjeru, počinju ti se dešavati u tvome svakodnevnome životu, unutarnji konflikti iz tame podsvijesti izbijaju na vidljivu površinu svijesti, zahtijevaju prihvaćanje&sanaciju,NEMA BJEŽANJA,NEMA SKRIVANJA,NEMA METENJA POD TEPIH, tvrdoglav si-odbijaš promjenu, ili još možda ne kužiš što bi trebao napraviti, ali si jak&uporan-dalje provodiš prakse, magika još više pojačava pritisak-životna situacija još gora-zahtijeva se riješavanje problema.

Tada početnici reagiraju na dva moguća načina:

1.način:
Što je ovo?! Ova magika je crna, stalno me prati nesreća&zlo, vražji Crowley! Zašto mi je ovo trebalo, što sam uopće dirao u to, a ljepo su mi rekli, jao meni! Brzo trče u crkvu na ispovjed, svećenik objeručke prihvaća zalutalu ovcu&provodi egzorcizam; život se polako vraća u normalu, problemi tonu nazad u podsvijest&ovčica ponovo uživa u samozadovljstvu ignorancije&dopušta da ga i dalje drugi vode kroz život, prodaje svoju slobodu zbog lažne udobnosti&sigurnosti.(izdajica iz Matrixa)

2.način:
Ratnik je svjestan da se nalazi pred problemom koji mora riješiti ako želi napredovati. Na neko vrijeme možda prestaje sa praksama ako su iskušenja preteška. Upotrebljava gerilsku taktiku borbe "...vrebaj, povuci se, na njih!...", skuplja snagu u tišini, traži rješenje. Ponovo započinje prakse, dopušta da ga se vodi, sve više sluša sebe, sve je iskreniji prema sebi; lice đavola koje ga je dotada mučilo sa zubima zarivenim u njegovo srce,polako se pretvara u poljubac predivnog anđela. Shvaća gdje griješi, uočava koje su neophodne promjene&korekcije koje mora izvršiti na svome karakteru&provodi ih, stižu nagrade&blagoslovi zbog hrabrosti,ustrajnosti, vjernosti&inteligencije primjenjene u praksi svakodnevnog života. Grubi ogledi polako prolaze, put postaje ugodniji.

Takav je put Telemita.

"...Gledajte! Tri su ogleda u jednom, i na tri se načina mogu dati. Grub kroz vatru mora proći, profinjen neka kroz intelekt iskušan bude, a uzvišeni izabranici u najvišem..."

Sve ovisi o karakteru&egu aspiranta, i u ovoj školi su neki odlikaši a neki ponavljaju razrede. Razlika je jedino u tome što ovdje činom volje započinješ školovanje, istim činom možeš ga i okončati. Nema prisile jer " Čini što ti je volja je sav zakon!"

:):)

Agape!

:):top:

cyber people
18.01.2009., 23:28
gadno mi rezonira.:)
al ono gadno gadno!!!

(mslim super)

ddoxy
19.01.2009., 09:18
sve je to super...sve 5

mene zanima nesto iza toga...

s svim time mi otkrivamo pravo ja, sebe i "istinu" ... mene pika zasto ???

gdje je sve to nestalo...nije moglo smao od sebe nestat.. to nije mogla napravit ni propaganda ni novine ni religije ni neznam sta...

tko je kriv za gubitak nase svijesti, zasto smo izgubili svaki dodir sa stvarnoscu?

ovo sam procitao danas...cijelo...pokusao shvatiti...daje mi jako puno odgovora jer je objedinjeno sve sto sam si i mislio

http://www.metatech.org/credo_mutwa.html

P.S. meditacija :s:s:s:s:s:s:s :s:s:s

bonesy
24.01.2009., 19:37
mah..
prolisto sam tu knjigu...
nisam uopće čito ono ispred, samo sam preskočio do tabela, i onih pitanja i odgovora ispred toga. tablice su mi se baš svidjele, al kad sam vidio od kolko do kolko godina se čovjek može baviti time, odmah sam se ostavio knjige. jako sam mlad, imam 13 godina. i da, znam, da će mi sad neki tu pametovat iza, "ma daj mali, briši odavdje", znam napamet što biste mogli reć, tak da se poštedite truda. nisam ništa probo iz te knjige :P

wicca je najbolja :s

luka313
24.01.2009., 19:48
mah..
prolisto sam tu knjigu...
nisam uopće čito ono ispred, samo sam preskočio do tabela, i onih pitanja i odgovora ispred toga. tablice su mi se baš svidjele, al kad sam vidio od kolko do kolko godina se čovjek može baviti time, odmah sam se ostavio knjige. jako sam mlad, imam 13 godina. i da, znam, da će mi sad neki tu pametovat iza, "ma daj mali, briši odavdje", znam napamet što biste mogli reć, tak da se poštedite truda. nisam ništa probo iz te knjige :P

wicca je najbolja :s

zanimljivo.

Mag888
02.03.2009., 10:26
Procito sam knjigu i rh prijevod i jednu na englekom i neku koja raspravlja o njoj na njemackom nije lose imam godina ali rade nebi u to diro. Nije da se bojim da se razumijemo ali jednostavno nemam volje a ni vremena a nista nevalja radit preko one stvari... Mislim da je Abramelin jedan od najvecih demonologa koj je ikad zivio ali mislim isto tako da se u nasem prijevodu dosta toga izgubilo o cemu je on piso...

bonesy
08.04.2009., 14:17
ali mislim isto tako da se u nasem prijevodu dosta toga izgubilo o cemu je on piso...
je, može bit, al ak slijediš knjigu po uputama, ne mislim da ti se nešto loše može dogodit, zato jer je to piso iz svojih iskustava, dakle, ako se njemu nešto nije dogodilo, a radio je po tome, ne vidim zašto bi se nekome drugome...

dubastars
08.04.2009., 14:52
Ja imam Atlas svjetske povijesti pa ko bi to čito, tak i ovo , to je komplikovano.
Jes vala. :kava:

LJUBAWOLJA
08.04.2009., 15:12
Telema!
Ima i izuzetno pojednostavljena Crowleyeva varijanta, Liber Samekh ili Liber 120; mogu poslati mailom bilo kome koga ta zanima. Bitno je da radi, i da je možeš primjenjivati u svakodnevnom životu, u onom okruženju u kojem trenutno jesi; u kraljevstvu svoje sobe, dvorišta ili dnevnog boravka. U svakom slučaju, ta magika će biti dovoljno moćna da vas podrži, bez negativnih posljedica, dok dovoljno ne stasate da si priuštite okruženje koje je neophodno za ozbiljniji rad. Jedini je problem što morate prevashodno savladati neke osnove magičkog&mističkog umijeća; ali ni to nije neka greda; magička telemitska početnica to bez problema sanira; i jednako brzo stiže mailom...:)
Agape!

Ramzes13
12.04.2009., 12:19
Telema!
Agape!

Da da... neće nikad bit popularna...

Ramzes13
12.04.2009., 12:25
Imaš debelu Veneru i Saturn u blizancima...Ljubowolja

LJUBAWOLJA
13.04.2009., 20:18
Imaš debelu Veneru i Saturn u blizancima...Ljubowolja
:confused:

bonesy
10.05.2009., 16:35
SAČ je Sveti Anđeo Čuvar, to je ona invokacija di nalaziš višeg sebe, otkrivaš svoje "ja" i to...ne?
a ZIR je...?

Ramzes13
10.05.2009., 16:46
SAČ je Sveti Anđeo Čuvar, to je ona invokacija di nalaziš višeg sebe, otkrivaš svoje "ja" i to...ne?
a ZIR je...?

Malo si se zajebo, ovo je SAČ...izvorni http://en.wikipedia.org/wiki/Sa%C4%8D

Ramzes13
10.05.2009., 16:47
A Zir.... nemožeš ga promašit...http://www.crtice-hrvatske.com/pregled_clanaka.php?sifra_objekta=zir&redni_broj=84

Ramzes13
10.05.2009., 16:49
:cerek:

bonesy
10.05.2009., 17:30
tražim ozbiljan odgovor...

LJUBAWOLJA
11.05.2009., 06:38
tražim ozbiljan odgovor...

Telema!
ZIR je Znanje I Razgovor; pogledaj na ovom forumu topic "Abramelinova operacija*Liber Samekh*priziv SAČ-a*"
Agape!

bonesy
11.05.2009., 20:12
jučer sam ga baš pogledao (topic), ali ne mislim se baviti njime. upravo sam evo, zapeo za praktičnu kabalu i mislim da ću na tom zasad ostati...

unthinkable
18.03.2011., 20:47
vidim da ste prije oho-ho otvorili ovu temu , pa da vas pitam sve , s koliko godina vas je počela zanimati magija ?
hvala unaprijed <3 :D

shalimar
04.11.2013., 13:04
Na američkim forumima sam naišla na slučajeve da je par ljudi koristilo tablice bez ikakve pripreme, bez cijelog procesa, bez priziva (ono doslovno prepisali samo kvadrat i kao dogodilo se baš nešto). Da li je netko od vas pokušao tim skraćenim putem? Kako je to uopće izvedivo kad "druga strana" u procesu ne zna kog se uopće traži da radi/pomogne/usluga ? Može li funkcionirat ako ti glavni/jedini bog nije Jahve?

emnasut462
05.11.2013., 14:12
Na američkim forumima sam naišla na slučajeve da je par ljudi koristilo tablice bez ikakve pripreme, bez cijelog procesa, bez priziva (ono doslovno prepisali samo kvadrat i kao dogodilo se baš nešto). Da li je netko od vas pokušao tim skraćenim putem?

Moze se crtati do besvijesti no uglavnom nis od efekata. Da je to moguce, e onda bi svijet postao vrlo zanimljivo mjesto za zivljenje:D

Ista stvar ti je kao da nacrtas novcanicu od 1000 kuna i kazes, ajd se sad materijaliziraj. Ako imas sposobnost materijalizacije bogatstva, nema problema, hoce, ali za misao>emocjia >fizicka stvarnost - treba vremena. Znaci neuporabivo za 99,99999% ljudi.

Simboli sluze da se jace i brze ucrtaju u podsvijest, aure tijela, te da se proces brze napravi, jer ljudima je najveci problem vrijeme. Znaci, crckanje simbola po papiru ako nisu ''aktivirani'' je samo umjetnicko ''crckanje''.

Kako je to uopće izvedivo kad "druga strana" u procesu ne zna kog se uopće traži da radi/pomogne/usluga ? Može li funkcionirat ako ti glavni/jedini bog nije Jahve?
Mislim da bi bilo bezobrazno pozvat se u ''neciju kucu'' i onda niti imati manire, niti znati jezik, niti kod koga si zapravo dosao. :D

Sve sto je taj narod naucio, pokupio je od kemicana (egipcana) za koje je radio (a koji su pak od nekih drugih..itd..itd), stoga YHVH je samo jedan u nizu kasnijih entiteta koji je astralnim zakonom postepeno narastao do danas (kao baterija).Ima ih hrpu, ovaj je najrazvikaniji i medu agresivnijima.

shalimar
05.11.2013., 20:53
hvala, na odgovoru. I mislila sam da ne može funkcionirat samo, ali bolje pitat za svaki slučaj.

antoniusss3
19.11.2013., 10:58
Štovani forumaši,
moja skromna malenkost je nakon 6 mjeseci mukotrpnog rada u planinskoj kućici na planini Grmeč u BiH dovršila ritual svete magije Abramelina maga. Ako vas interesiraju iskustva da pišem dalje.:mig:

antoniusss3
19.11.2013., 12:14
Kako je sve počelo?
Pa, kao i obično, za sredovečnog muškarca život počinje razvodom. Deca punoletna, žene se reših i odlučih da se posvetim onome što me stvarno interesira a to je: da li postoji duhovni svet (anđeli, demoni, vampiri...) i ako postoje kako se odnositi prema njima. Prvo sam (pod starost) upisao teologiju koju sam i završio (da mi neko ne bi prigovarao onaj čovek je pop, fratar, imam, hodža, lama...) on je završio teologiju (ovog ili onog tipa) pa on zna a ti ne znaš.
Čim sam dobio diplomu (nakon 4 duge godine i 400 glupavih knjiga) ja sam auto i svu imovinu (koja nije velika) ostavio sinu, spakovao se i otišao na planinu Grmeč u jednu vodenicu potočaru 10 km daleko od poslednje prodavnice da okušam sreću u Svetoj magiji.
Vodenice su idealne za tu namenu jer svi kažu da se duhovi, vampiri i slične spodobe najradije tu sakupljaju.:cerek:

antoniusss3
20.11.2013., 09:05
Prvi koraci
utorak , 19.11.2013.
Prvo sam se morao rješiti dosadnih i nadasve duhovno-agresivnih lokalnih seljaka. Drugi dan nakon dolaska je već prispjela policija da me kontrolira, navodno, ja sam neko nepoznato lice pa su se dobrodušni seljani zabrinuli za svoju bezbijednost. Ja policiji dam dokumenta i objasnim im da sam vodenicu naslijedio i da je ona 1/1 moja, da je tlo na kojem su parkirali moje, potok koji teče u tom dijelu je moj a i zrak koji dišu je moj. Oni to provjere (mobilna telefonija je čudo) vrate mi dokumenta, pozdrave me i usput mi kažu da ne bi ni dolazili da gospođa od preko puta nije bila tako jako zabrinuta pa ih je zvala 20 puta da je zaštite od moje malenkosti i od mogućeg napastvovanja od strane nepoznatog lica (baba ima oko 65 godina i lokalna je vještica). Čim je propala prijava policiji, seljaci su shvatili da moraju sami da me islijede. Dolazili su u talasima iako su kuće razuđene pa je pojedinima trebalo i sat vremena hoda da dođu da me pitaju:
1. ko si?
2. šta ćeš tu?
3. od koga se kriješ?
4. imaš li para da posudiš?
5. imaš li rakije da povratimo dušu?
I tako, za njihove potrebe sam složio priču kako sam u inozemstvu ubio čovjeka pa se tu krijem, da sam nervno labilna osoba sklona piću i kad mi pukne film mogu ubiti bez razloga. Prvo nisu vjerovali ali kad sam počeo da posjetioce vijam zarđalim nožem i tupom sjekirom, ponekog i glogovim kolcem...počeli su sve rjeđe da dolaze.
Izuzetak je lokalna vještica od preko puta koja je znala da dođe do vodenice i 44 puta za jedan dan, čisto da me obiđe, da vidi da li sam se snašao, i usput da baci poneku vradžbinu tipa: kosa i perje zamotano u neku krpu, polomljeno ogledalo okačeno na zabodeni kočić, jaje zakopano uz put kuda prolazim...Morao sam se rješiti nje ako sam mislio dalje. Kako to izvesti a da ne okrvarim ruke? Dugo sam razmišljao, uzeo Bibliju i počeo čitati psalme. Jedan naročiti psalm sam čitao preko 600 puta dok nije počeo djelovati. Počela je pobolijevati, sin joj se razbolio, sestra i majka umrle, krava pobjegla u šumu i netragom nestala...u svakom slučaju imala je toliko neugodnosti lične prirode da se morala zabaviti o sebi i proći mene.
Slučajnost???
Može biti...može biti...a i ne mora.:D

antoniusss3
23.11.2013., 20:14
Vještičiji udar
Kako rekoh, trebalo mi je dva mjeseca da rastjeram radoznalce. Uredno sam praktikovao molitve, čitao psalme i trijebio kojekakve vradžbine koje sam zaticao oko kolibe. Osim toga sam morao redovno (barem jednom tjedno) da se zapijem sa lokalnim pijancima da bih djelima potkrijepio moju izmišljenu priču. Naravno da pijanci nisu imali novca i da sam oblokavanje morao ja financirati. Pošto nisam imao mnogo novca, svako opijanje sam pratio sa 2-3 dana teškog posta (potpuno bez hrane). Naime, ja sam tačno izračunao koliko mi je novca potrebno za ishranu tokom planiranih 6 mjeseci izolacije. Svako odstupanje se moralo korigovati, dakle, ako hoćeš lokati sa pijancima i potrošiš novac na rakiju, onda nema za hranu. Tokom tog perioda sam smršao 15 kg. Da dobro ste pročitali, za dva mjeseca sam smršao petnaest kilograma (bez vegetarijanstva, ajur vede, spiruline i sličnih gluposti....samo domaća rakija i gladovanje) party
Tada mi se desilo da sam nekoliko puta kolabirao, padnem sve znam ali sam nemoćan da se pokrenem. Shvatio sam da sam pretjerao pa sam odustao od druženja sa pijancima, objasnio im da nemam više novaca za lokanje i pokušao njih navesti da oni meni plate piće ali šipak, pobjegli su brže nego da sam na njih pustio Belzebuba lično.
Tada sam pojačao molitve i ishranu i uskoro sam se počeo solidno osjećati. Međutim vještica je odlučila izvesti još jedan magijski udar. Jednog dana pješice krenem do najbliže prodavnice koja je daleko oko 10 km u jednom pravcu. Do tamo mi je trebalo u početku dva i pol sata pješačenja i toliko nazad, kasnije sam prelazio istu razdaljinu za dva a sad je lako pređem za sat i pol pješačenja (magija je čudo....a i fizički trening).yes
Dok sam stigao tamo, kupio nešto i vratio se već je bilo kasno poslijepodne, kad sam otključao vrata od kolibe odjednom sam osjetio takvu melanholiju, dapresiju, želju da se ubijem, da plačem, da vrištim...Osjećao sam se kao da mi je duša upala između dva mlinska točka. Bez ikakvog vidljivog razloga. Hrana koju sam nosio mi je ispala iz onemoćalih ruku i ja sam imao osjećaj da se neka velika tama/tuga bacila na mene. Osjećaj je neopisiv. Tako smušen sam otišao i potpuno obučen se bacio u vir u potok. Ledeno hladna voda je momentalno izbila ludost iz moje glave. Iz obližnjeg trnjaka je iskočila matora i krezuba vještica i počela da urla iz sveg glasa: "Ljudi pomagajte, evo ga davi se...udavi se...udaviće se...kuku meni...!" Voda je bila duboka do pojasa i nije bilo ni teoretske šanse da se utopim, no vjerovatno je ona mislila da će kukanjem dobiti alibi, jer...pa bila je zabrinuta za moje zdravlje. Izišao sam iz vode i dok se mokra odjeća lijepila za mene, ja sam hladnokrvno došao do vještice, pogledao je u oči i rekao joj:"Sve ti je džabe, prije ćeš ti u grob nego što ćeš me istjerati odavde!" Ona me je pogledala stisnutim očima, bez riječi se okrenula i otišla. Od tada zaobilazi moju vodenicu u širokom luku.

emnasut462
25.11.2013., 13:49
:rofl:

Ovo bas podsjeca na ''Strah i prijezir u Las V...khm u Grmeču.

Nastavi dalje ....zanima nas dalje kako je vjestica prosla...:D

antoniusss3
02.12.2013., 08:34
Poljski radovi

Pošto sam djelimično razriješio sukobe sa okolinom a molitve mi nisu predstavljale problem imao sam mnogo slobodnog vremena. Neko vrijeme sam besciljno lutao po okolini, brao šumske jagode, maline, divlje trešnje...no i to brzo dosadi. Seljaci se kosili i kupili sijeno. Počeo sam da im pomažem. U početku mi je išlo teško, ali kasnije dok sam se uvježbao, mogao sam sam utovariti po 60 bala sijena a da se ni ne oznojim pretjerano (magija ili tjelovježba...ni sam ne znam točno)
Tu sam se ogrebao i za dopunsku ishranu jer kupilice (ljudi koji kupe sijeno) se MORAJU dobro hraniti, takva je tradicija. Tako da su me seljaci kod kojih sam taj dan radio dobro hranili, ne zato što su me voljeli, nego da bih bio što jači i da bih mogao bolje raditi. Naravno da od plaće u novcu nije bilo ni govora. "Cijeli dan si kupio sijeno, pa šta hoćeš, jeo si besplatno!" Dok su oni bili sretni što imaju slugu koji radi samo za hranu, ja sam bio zadovoljan, bavio sam se body-bildingom a nisam morao plaćati teretanu a još sam se i hranio kvalitetnom biološki priozvedenom hranom (sir, kajmak, pršut, slanina, janjetina, domaći pilići...):klopa:
No, kako je vrijeme odmicalo, sve manje sam imao slobodnog vremena a seljaci su bili sve dosadniji, te sutra treba ovo...te prekosutra ono, tako da sam im morao dati otkaz. To su ljudi tako tupi da ne shvaćaju nikakva uvijena odbijanja nego moraš im bukvalno reći MARŠ TAMO STOKO BEZREPA!!! Oni priznaju jedino takav način komuniciranja i samo na njega pozitivno reagiraju.

liliana76
04.12.2013., 15:18
Svala čast antoniusss3
zanimljiva priča... :) :mig:

fascinira me dio sa čitanjem Biblije,,i psalm koji tek nakom mnogo čitanja počne djelovati..
Ako ste voljni,,rado bih čula još fetalja o Vašoj "avanturi" ako tako mogu da kažem..

Tahuti
28.03.2014., 18:44
Svala čast antoniusss3
zanimljiva priča... :) :mig:

fascinira me dio sa čitanjem Biblije,,i psalm koji tek nakom mnogo čitanja počne djelovati..
Ako ste voljni,,rado bih čula još fetalja o Vašoj "avanturi" ako tako mogu da kažem..

PSALMI
Svaki psalm ima Božansko Ime koje mu se pripisuje. To ime je ključ koji otključava njegovu moć. Kada recitiraš psalm, uvijek se cijelo vrijeme koncentriraj na njegovo ime.

Primjer:
Psalm 1 – za dobiti milost i naklonost.
Psalm 3 – protiv glavobolje.
Psalm 4 – protiv loše sreće.
Psalm 8 – za dobiti naklonost u biznisu.
Psalm 17 – za sigurno putovanje, itd.

Znam lika koji je imao iskustva sa Abramelinovim demonima i nimalo nisu ugodna. Rado bih preskočio cijeli opis što mu se sve izdogađalo jer bi takav detaljni opis bio dovoljan da se nekome induciraju slična iskustva. Samo ću reći to da demoni imaju toliko jaku mentalnu moć da mogu nekome zapovjediti da se baci kroz prozor. Ja sam se uvijek čudio tolikim brojnim samoubojstvima i mislio sam si što ako tu imaju prste demoni. Naravno, moje mišljenje je da se bogobojazni ljudi ne moraju bojati demona. Abramelin u knjizi savjetuje molitvu svome Svetom Anđelu Čuvaru. Zlatna Zora je definitivno prihvatila taj termin. U stvari to je naš Unutarnji Majstor ili Bog našeg srca. Tu je još jedna malo dublja tajna. Kada netko otkrije tu tajnu, koja je tajna Kamena Mudrosti onda on stječe svekoliku moć nad prirodnim silama. One će biti sretne da mu služe itd. bla bla…

Nadam se da sam vam malo pomogao. :)

ArcanumNowus
20.07.2014., 22:00
Ova knjiga u njezinom izvornom izdanju je bila vrlo poučna i zanimljiva , ali na žalost je prenapisana i u njoj su ostale samo gluposti.

Baphomet
20.07.2014., 22:34
Koliiko vidim tebi su sve gluposti. Kakve su to gluposti ostale?

ArcanumNowus
20.07.2014., 22:53
Koliiko vidim tebi su sve gluposti. Kakve su to gluposti ostale?

Pa kad su sve knjige kojima opći puk ima pristup općenito Wambo-jambo napumpane laži.

Baphomet
21.07.2014., 02:08
Nisi odgovorio na pitanje.

JEl imaš bilo kakvu korisnu informaciju ili ti se svi postovi svode na pljuvanje forumaša, knjiga i autora?

ArcanumNowus
21.07.2014., 10:33
Nisi odgovorio na pitanje.

JEl imaš bilo kakvu korisnu informaciju ili ti se svi postovi svode na pljuvanje forumaša, knjiga i autora?

Pa da naravno , cijelo vrijeme vam ih dajem.
Ja barem imam korisne informacije.
Samim time što sam rekao da je današnja verzija ove knjige glupost , dao sam vam informaciju da možete potražite staru verziju a ne da čitate gluposti iz današnje verzije! Jednostavno , cijelo vrijeme vam dajem informacije a to što ti sve smatraš napadom na svoja uvjerenja je tvoj problem.
Cilj mi nije pljuvati po forumašima ali da naravno da ću popljuvati lažnjaka Alistera Crowleya jer mu toliki ljudi daju kreditibilnost za znanje Magije dostupno općem puku a u njegovim knjigama jedva da je 0.5% informacija istinito.

Baphomet
21.07.2014., 10:38
Opet nisi ništa konkretno napisao. Ponavljaš kao papiga da nitko i ništa ne valja i to ti je vrhunac mudrosti.