PDA

View Full Version : Piercing - problemi, savjeti...

stranice : [1] 2 3

Ignis
02.02.2004., 17:05
Zanima me gdje se danas osim u piercing studijima/salonima/whatever mogu probusiti usi?

Pitam jer znam da se prije to moglo obaviti kod zlatara, ali se sjecam da im je pred x godina to zabranjeno... Nesto se pricalo da se isto moze obaviti iskljucivo kod odredenog profila lijecnika, ali se ja vise ne sjecam kojih...
So, ako imate bilo kakav info o subjectu (npr. treba li donijeti vlastite nausnice, cijena i sl.) bila bih vrlo zahvalna... :)

Crimson Petal
02.02.2004., 17:19
kod nas u osk se jos uvijek moze napravit kod zlatara, ali meni to ne bi palo na pamet. popusiti kakvu infekciju, ne hvala.

cula sam i ja da to neki doktori mogu raditi ponekad, ali ne znam nista vise o tome.

ja sam isla u piercing salon i ici cu ponovo. :) cak se nisam ni usudila ici u osk, nego sam isla u zg ( samo sam skontala da je tamo 50% skuplje :eek: nego kod nas )

dora
02.02.2004., 18:54
Ignis kaže:
Zanima me gdje se danas osim u piercing studijima/salonima/whatever mogu probusiti usi?
Kod zlatara. Kosta ti nekih 20tak kuna, cak mozda i manje.

Ignis
02.02.2004., 19:48
Crimson Petal kaže:
kod nas u osk se jos uvijek moze napravit kod zlatara, ali meni to ne bi palo na pamet. popusiti kakvu infekciju, ne hvala.

Ja sam iz Rijeke, ali pitam da li je to jos uvijek vrijedece kako ne bi kao kreten isla od zlatara do zlatara (a puno ih je btw.) pa da me blijedo gledaju na moj upit da li buse usi...

cula sam i ja da to neki doktori mogu raditi ponekad, ali ne znam nista vise o tome.

Ja znam da to radi odredeni profil lijecnika tj. postoje oni koji su to ovlasteni ciniti, ali nemam pojma koji su to...

ja sam isla u piercing salon i ici cu ponovo. :) cak se nisam ni usudila ici u osk, nego sam isla u zg ( samo sam skontala da je tamo 50% skuplje :eek: nego kod nas )

Well, ja samo ne bih zeljela pokupiti neku bolestinu radi pizdarije... Znaci, piercing saloni su ok!?
Kada vec imas iskustva :) zanima me da li ti usi buse iglom, ili s onim pistoljem s kojim to i zlatari cine? Cisto da znam, jer ako buse s pistoljem obicno je dobro kupiti svoje medicinke...
I da, koliko te danas oderu za isto...

Ici cu bas ovih dana malo vidjeti, ali ako mi izvale neku cifru, mislim da cu ja opet sama ih ici busiti... :D :D :D

Enivej, hvala na odgovorima... :)

grandpa the du du monkey
02.02.2004., 20:00
Ignis kaže:
Ja sam iz Rijeke, ali pitam da li je to jos uvijek vrijedece kako ne bi kao kreten isla od zlatara do zlatara (a puno ih je btw.) pa da me blijedo gledaju na moj upit da li buse usi...

Imaš iza kazališta ordinaciju (gleda prema Mrtvom kanalu, ali se ne mogu sjetiti kako se zove). Ja sam pirsao usnicu (prije 3 godine) i tada je koštalo 200 kuna (bez naušnice). Ne znam da li je ista cijena i za ostale dijelove tijela.

jimmy jazz
02.02.2004., 20:23
bushe ti onim pistoljem za svinje :D :D:W

alexxx
03.02.2004., 04:53
grandpa the du du monkey kaže:
Imaš iza kazališta ordinaciju
.. ..

cini mi se da mi je tamo frendica piercala obrvu, to je onaj neki doktor koji i anestetik daje i sve? zato i dodje brijem duplo skuplje neg na nekim drugim mjestima. ne znam koja su to druga mjesta, meni su citave i usne resice. al mi se ne cini bas da tolko dodje i za piercat uho.
a tocka?

Vilko
03.02.2004., 05:59
Cisto lagano!

Na moj 60 rodendan unuci su me zafrkavali da oni imaju svi piersane usi i nausnice kao i moje sinovi i moja zena!

Sta sada ?, sa obzirom da si sam dajem inekcije naucen sam na malo neugodnosti, uzeo sam iglu od inekcije 18GC(prije toga sam kupio medical atiseptic kao i medical privjesak).....stao pred ogledalo i malo stisnuo zube ,(jer sam sebi je teze) i bingo, malo samo krvi , unuci sretni sada smo svi isti ,zena srdita na starog mulca...i ostalo je sjecanje svake godine dobim jednu nausnicu
na rodendan od sinova ili unuka imam vec lijepu kolekciju.

:w :W

:) ;) :cool:

Ipanema
03.02.2004., 07:38
Fakat mi nije nikad palo na pamet da bi doktori busili usi.

Meni su ih busili prije 15-tak godina u zlatarni, naravno. I kad se sjetim kako su to radili, zlo mi dodje, jer zapravo bi samo rukama iz vrecice pune medicinki uzeli one boje koju si htio. Pa na onaj pistolj... bljak.
Ali kak sam ja u srednjoj bila malo "drukcija", jos dvije rupice na desnom uhu sam poslije probusila sama i to onom najtanjom medicinskom iglom.
Nakon busenja, stavila sam odmah tanku zlatnu nausnicu (jedva) i nikada mi se te dvije rupice nisu zakomplicirale tj. zagnojile koliko su ove "strucno" probusene.

lahor
03.02.2004., 09:27
Prve rupice su mi napravili u zlatarni kad sam bila s mamom u Varazdinu i konacno je podlegla nagovaranju da ipak probusim usi (bilo mi je 6 godina).

Onda sam jos neke dodatne izbusila ja sama. Komplikacija nije bilo, ali ipak se moraju postivati neka pravila. Naravno, nisam busila hrskavicu i imam dobru toleranciju boli. I nekak mi je sigurnije to obaviti doma nego bilo gdje drugdje, ali ja imam malo fobiju od svih tih virusa.

Ignis
03.02.2004., 10:26
grandpa the du du monkey; Imaš iza kazališta ordinaciju (gleda prema Mrtvom kanalu, ali se ne mogu sjetiti kako se zove). Ja sam pirsao usnicu (prije 3 godine) i tada je koštalo 200 kuna (bez naušnice). Ne znam da li je ista cijena i za ostale dijelove tijela.

Hvala na informaciji. :) Svakako cu otici raspitati se, iako ako je i busenje uha 200 kn, to je po mom misljenju previse...

VILKO; Cisto lagano! ... sa obzirom da si sam dajem inekcije naucen sam na malo neugodnosti, uzeo sam iglu od inekcije 18GC(prije toga sam kupio medical atiseptic kao i medical privjesak).....stao pred ogledalo i malo stisnuo zube ,(jer sam sebi je teze) i bingo, malo samo krvi , unuci sretni sada smo svi isti ,zena srdita na starog mulca...i ostalo je sjecanje svake godine dobim jednu nausnicu
na rodendan od sinova ili unuka imam vec lijepu kolekciju.

:D Ma ja sam ti to vec cinila. Doduse, izbusila sam 2 rupice, jedna od kojih je jos uvijek aktivna... :) Sada zelim probusiti ostale bez suvise natezanja. :)
Ja sam ti svoje busila zlatnom iglom, bez ikakve anestezije... Stavila je u 9X%tni alkohol i idemo... Zapravo nista ne boli dok ne trebas probiti kozu na straznjoj strani uha. No, zapravo sve skupa ne boli previse (ili ja samo imam dobru toleranciju na bol ;))...
Doduse, ja ti sama sebi mogu svasta napraviti... :D Sama sam sebi vadila zube, sama sam sebi iglom vadila iglicu morkog jeza koja mi se zabila po citavoj duzini nokta pod nokat i sl. (E, ako mene pitas to je bol. Sama ona zabodena iglica ako imalo pritisnes nokat boli, a kamoli tek kada sam sebi moras zabosti iglu pod nokat, a jos i vise kada dotaknes ovu prvu koju vadis... No, ucinila sam to bez beda jer nije da sam imala nekog izbora... Manje iglice se zagnoje i onda u procesu same izadu van, no ova ne bi izasla sama van valjda nikada, a da mi isto cini netko drugi nije uopce bila opcija tako da sam i taj put bila sama svoj majstor... :D
Zato nije da sam gadljiva or something, samo nisam trenutacno u prilici takvo sto izvoditi sama jer niti ovdje gdje sam sada imam alkohola, niti igle, niti dovoljno veliko zrcalo da nadgledam to sto cinim, a kako sama izradujem nakit zelim ga moci i nositi jer ipak ga prvenstveno radim za svoju dusu... :)

Ipanema; ...Ali kak sam ja u srednjoj bila malo "drukcija", jos dvije rupice na desnom uhu sam poslije probusila sama i to onom najtanjom medicinskom iglom.
Nakon busenja, stavila sam odmah tanku zlatnu nausnicu (jedva) i nikada mi se te dvije rupice nisu zakomplicirale tj. zagnojile koliko su ove "strucno" probusene.

Well, ni ja nisam imala nikakvih komplikacija sa svojim "auto"probusenim rupicama jer sam i uho, kao i iglu kojom je isto probuseno vise puta premazivala alkoholom... :)

Enivej, hvala vam svima na odgovorima...

grandpa the du du monkey
03.02.2004., 11:00
alica kaže:
cini mi se da mi je tamo frendica piercala obrvu, to je onaj neki doktor koji i anestetik daje i sve? zato i dodje brijem duplo skuplje neg na nekim drugim mjestima. ne znam koja su to druga mjesta, meni su citave i usne resice. al mi se ne cini bas da tolko dodje i za piercat uho.
a tocka?

Da spiči ti nešto kao lokalnu, ništa ne osjetiš i za minutu je gotovo. Sad, ako je isti princip i kod bušenja ušiju, onda je lako moguće da je cijena ista.

jimmy jazz
03.02.2004., 13:06
malo zaskvicis..i odma si posle ljepshi :D :D
brrr

ljupkica
03.02.2004., 13:10
ja bila kod zeleta na piercingu i super mi je. sve je ok.

a uši sam bušila kao mala kod zlatara....sjećam se onog pištača...užžžas...

grandpa the du du monkey
03.02.2004., 13:28
jimmy kaže:
malo zaskvicis..i odma si posle ljepshi :D :D
brrr

Skvik, skvik (lamatajući nogicama u zraku). :p

jimmy jazz
03.02.2004., 13:39
tak nekak si i ja to predstavljam..:D
samo kaj delash posle, ak neces vishe, ides na amputacije il kaj?:confused:

kak bi ti objasnil jednoj konzervativnoj osobi poput mene, u cemu je estetika bushenja? simbolizacija sexualnosti? da li ima veze s arhetipovima? s kolektivnom svjescu? nesto sasvim trece individualno podsvjesno? mora biti neki poticaj, ne?

grandpa the du du monkey
03.02.2004., 14:12
jimmy kaže:
tak nekak si i ja to predstavljam..:D
samo kaj delash posle, ak neces vishe, ides na amputacije il kaj?:confused:

kak bi ti objasnil jednoj konzervativnoj osobi poput mene, u cemu je estetika bushenja? simbolizacija sexualnosti? da li ima veze s arhetipovima? s kolektivnom svjescu? nesto sasvim trece individualno podsvjesno? mora biti neki poticaj, ne?

Ala si ga brate izanalizirao. :D

Meni je osobno čisto stvar estetike, sviđaju mi se ukrasi na nekim dijelovima tijela. I nije to ovisnost. Kad sam ih skinuo, nisam imao potrebu da se bušim. :p

Ipanema
03.02.2004., 14:23
Ignis kaže:
Well, ni ja nisam imala nikakvih komplikacija sa svojim "auto"probusenim rupicama jer sam i uho, kao i iglu kojom je isto probuseno vise puta premazivala alkoholom... :)

He, he... kad se sjetim... pol deci alkohola sam potrosila... da ne bi bilo (pocinjem tockarati kao i Kegi... i bas me brige :B )

Crimson Petal
04.02.2004., 22:57
Ignis kaže:
Well, ja samo ne bih zeljela pokupiti neku bolestinu radi pizdarije... Znaci, piercing saloni su ok!?
Kada vec imas iskustva :) zanima me da li ti usi buse iglom, ili s onim pistoljem s kojim to i zlatari cine? Cisto da znam, jer ako buse s pistoljem obicno je dobro kupiti svoje medicinke...
I da, koliko te danas oderu za isto...

ako vec odes u salon, pazis na to kako izgleda, jel cisto, pitas prvo sto ce napraviti i kako, pazis da uzima novu iglu i sl. oprezno. :) ja sam pravila piercing na uhu (pinna) i na nosu, i jedno i drugo se radilo s iglom. u tome i je stvar, da se pravi piercing radi uvijek s iglom, a ne s onim pistoljima kao kod zlatara.

nos je bio oko 180 kn (u osk to naprave za 90) cini mi se...

inace ne podnosim bas bol, ali su me dobro namackali lidokainom pa je bilo ok. samo je poslije malcice boljelo; a mjesto gdje napravis pirs neko vrijeme je dobro ispirati vodom+soli. meni je ipak izbila neka infekcja kasnije (nemam bas cistu kozu) pa sam otisla kod doktorice po neku kremu i kasnije je sve bilo ok.

Veky
06.02.2004., 14:42
Čisto stvar vlastite prosudbe lijepog.
Ja sam kao "stari mulac" probušio uho sa 24 godine, prije nekih 3-4 godine.
Napravio sam to u zlatarni, istina kod jednog vrlo uglednog i čistog zlatara, uz to čovjek nije "ljimunada" tako da vjerujem u njegov posao.

Navukao je novi par rukavica i uho i vrh pištolja premazao alkoholom. Uzeo je medicinku pakiranu u sterilnoj vrečici, stavio je u neku napravu nalik na pištolj i samo se čulo kvrc.

Samo bušenje je zapravo izuzetno brzo i jednostavno jer uho buši sama medicinka koja se odmah i zakopči i sl. Za razliku od igle kojom svrdlaš nutra-van, pa medicinkom nabadaj tu istu rupicu i tako... Svaka čast svim majstorima koji su se odlučili na to.

Meni na muškarcu (pa tako i na meni samome) naušnica znači jedan sitan detalj. Ne volim nekakve alkice, provjeske, križiće, kolute i ne znam što. Odduvijek mi se sviđala i nosim je - sićušna naušnica. "Glavica" je nešto veća od glavice pribadače i u tome i je finta, vidi se tek pokoji sićušni bljesak kod pokreta glave.

alexxx
07.02.2004., 17:51
grandpa the du du monkey kaže:
Da spiči ti nešto kao lokalnu, ništa ne osjetiš i za minutu je gotovo. pitala frendicu, to je taj, piercanje nosa isto dodje 2oo. kak ona kaze, duplo je skuplje neg drugdje u gradu al je frajer doktor i njena mama samo njemu vjeruje. pretpostavljam da je moguce da onda i uho dodje tolko.

Doria
08.02.2004., 11:41
... prekjucer sam dala pirsat nos.. i sve je bilo super do sinoc kada sam bila vani i kada sam dobila par laktova u nos prilikom plesanja.. uglavnom.. ta lijeva strana nosa mi je natekla i pirs (mala kuglica) mi je utonuo u mesu :( .. ocistila sam ga sinoc i naspricala Octeniseptom (s tim se pirs njeguje) i danas kad sam se probudila je opet bio pokriven krastom i ono, sve izgleda kao da ga nema, ali ga ima.. u mesu mog nosa je :( .. ne znam sta da radim, jel ima dobrih ljudi s pirsanim nosom koji mi mogu pomoc ili nesto.. ocajna sam, a i boli me :(

... thnx :(

.. ps.. ispricavam se ak nije ovo prikladan podforum za ovo..

Tinchi
08.02.2004., 12:52
Sumnjam da će ti itko ponudit konkretno rješenje.

Ja bi na tvom mjestu u svakom slučaju otišla tamo gdje sam se pirsala po savjet... Nakon toga doktoru ako je potrebno,...

Do tada nemoj ništa dirati i izbjegavaj udarce... ne koristi kremice za lice i slične gluposti.

Eto.

dora
08.02.2004., 14:03
Vjerujem da pirsu nije nista. Oteklina ti je vjerojatno od udarca (mislim, mogla si prvih dana maaalo pripaziti :)) i kao takva proci ce nakon par dana. Samom pirsu misim da nije nist. Uostalom, pricekaj par dana da ti oteklina prode i kapaj Octeniseptom.

Aphex
08.02.2004., 14:28
e, ako ti oteklina ne prodje sama od sebe imas Betrion mast, to ti je protiv koznih infekcija. splasne preko noci.

meni je pomoglo sa obrvom - zakacio za nesta, nisam se jos bio navikao, pa je mal nateklo i cika dotur mi dao recept za tu mast. kontam da moze i bez recepta... sretno :D

Crimson Petal
08.02.2004., 16:37
zato meni par tjedana nije nitko smio blizu glave :D ja sam pazila i kak spavam (tj. spavala sam na desnoj, jer je pirs bio na lijevoj) i sl. :o

Doria
08.02.2004., 17:43
.. jos je uvijek u mesu :( .. sad sam skinula krastu da provjerim jel se kuglica vec razgradila ili je jos uvijek tu, jos je tu :D .. anyway.. sutra cu otic do salona da pitam sta da radim.. kontam si da mi se ono zatvaranje iznutra olabavilo.. ma ne znam, valjda ce oni znat u cemu je stvar..

.. hvala na odgovorima :) :w

MilkyWay
09.02.2004., 15:41
Ma skini ga s nosa. Očisti ga i spremi dok ti to sve zajedno ne prođe.

lahor
09.02.2004., 15:55
MilkyWay kaže:
Ma skini ga s nosa. Očisti ga i spremi dok ti to sve zajedno ne prođe.

Ako to napravi, sve je bilo uzalud. Cim ga skine, rupica ce se zatvoriti i morat ce ponovno na pirsanje.

Dezinficiraj, nemoj dirati po tome i potrazi savjet tamo gdje si se pirsala.

Doria
09.02.2004., 19:10
.. otisla sam po savjet, savjet je bio: zao mi je, morat cu ti ga izvadit :cry:, uz komentar: nikad nisam vidio da se nekome to dogodilo! :cry: ... rekao mi je da mogu za mjesec, dva doci ponovno busiti, ali me to ne tjesi previse :cry: ... nemam pirs vise, imam rupu u nosu i tu nanonsnicu u vrecici u torbici :cry:

.. bas sam nesretna sad :(

lahor
09.02.2004., 21:38
A joj, bas mi je zao!

Aphex
09.02.2004., 23:44
a bad... al dobro pa to brzo zacijeli. samo mjesec - dva... do uskrsa opet imas pirs ;)

beowulf
10.02.2004., 01:07
jos jedan plus za pirsanje...cini mi se da su neki turci prvi poceli s tim,,janjicari?

Rita
10.02.2004., 05:18
MA da i crncima su to stavljali u nosnice i vukli za to ,ko marvu.
Nego tjesi se,meni se to desilo u usima i bilo je:bljak: ,vise ne nosim rincice:nono:

doc_1
10.02.2004., 05:50
Dobro da nije na nekom drugom mjestu bio.
Nisam bas preveliki fan pirsanja. Moze tu raznijeh sranja biti.

LaTiTeA
10.02.2004., 12:45
Doria kaže:
.. otisla sam po savjet, savjet je bio: zao mi je, morat cu ti ga izvadit :cry:, uz komentar: nikad nisam vidio da se nekome to dogodilo! :cry: ... rekao mi je da mogu za mjesec, dva doci ponovno busiti, ali me to ne tjesi previse :cry: ... nemam pirs vise, imam rupu u nosu i tu nanonsnicu u vrecici u torbici :cry:

.. bas sam nesretna sad :(

Ne se bedirati zbog toga... :grli: ;)

Pricekaj malo da se nosic smiri i idi opet.

Ja imam pirs na nosu vec 5 godina i tjekom tih 5 godina sam ga busila 2 ili 3 puta (ni ne sjecam se vise).
Nisam nikada imala vecih problema s tim.

Samo ti odi opet ako imas toliku zelju, drugi put malo pazi da te opet netko ne pukne u nos i sve ce biti ok.

Cats
10.02.2004., 12:51
Kad malo promislim, jedini pirs s kojim bi ja htjela imati problem je Brosnan. :rolleyes:

Billi
10.02.2004., 15:29
Doria kaže:
[B

.. bas sam nesretna sad :( [/B]

ako te moze utjesiti: ja sam svoj skinula nakon par dana zbog zuba, tj upale korijena, rtg, i svih onih postupaka koji slijede.
vise ga necu stavljat jer me jako boljelo.

hellie
10.02.2004., 21:02
gdje se taj točno nalazi,ja bi si pierce napravila na obrvi pa me zanima gdje je neki dobar i cijena naravno, a 200 kn i nije tako strašno.

Shroom Fairy
10.02.2004., 21:12
Inače, za pierce ti je dobro koristit Tea Tree Oil.
Imam dva piercinga, a prije sam imala i probušen nos (sama sam ga probušila...smrznuta šnicla, ziherica dezinficirana u domaćoj brlji, i deci te iste brlje u meni :D ).
Kad sam probušila pupak isto smo išli van taj dan i bila je totalna žvagu i dobro su me izlaktarili i toliko me boljelo da sam se nosila ko trudnica...taj Tea Tree Oil mi je fakat pomogao.
A zakaj si ne probušiš drugu stranu nosa?
Il i za to postoji etiketiranje (tipa ak imaš naušnicu u desnom uhu onda si derpe il kaj ja znam) ?

lahor
10.02.2004., 21:17
Shroom Fairy kaže:
a prije sam imala i probušen nos (sama sam ga probušila...smrznuta šnicla, ziherica dezinficirana u domaćoj brlji, i deci te iste brlje u meni :D ).

Luda zena, pa kak si to uspjela? Jel nije boljelo?

Aphex
10.02.2004., 22:20
lahor kaže:

ma jesam ja rekao da je rakija lijek! :D
:zivili:
ocu smajl sa pirsom!

Doria
11.02.2004., 01:16
LaTiTeA kaže:
Ne se bedirati zbog toga... :grli: ;)

Pricekaj malo da se nosic smiri i idi opet.

Ja imam pirs na nosu vec 5 godina i tjekom tih 5 godina sam ga busila 2 ili 3 puta (ni ne sjecam se vise).
Nisam nikada imala vecih problema s tim.

Samo ti odi opet ako imas toliku zelju, drugi put malo pazi da te opet netko ne pukne u nos i sve ce biti ok. .. hvala :) ... a daj reci, zasto si ga morala busit par puta? . znam da pirsevi koji su recimo na pupku se moraju opet busit jer pirs pocne izlazit van ili tako nesto
.. ja cu definitvno otic opet, vjerovatno oko Uskrsa :) i onda ne namjeravam izlazit van neko vrijeme :D

Shroom Fairy kaže:
A zakaj si ne probušiš drugu stranu nosa?
Il i za to postoji etiketiranje (tipa ak imaš naušnicu u desnom uhu onda si derpe il kaj ja znam) ? .. koliko ja znam nema etiketiranja.. ali ne znam, isto kak sam oduvijek znala da tatoo hocu na mjestu kojeg imam, tako sam i uvijek htijela kuglicu na lijevoj strani nosa.. ne mogu si ga uopce zamislit na desnoj ..

.. anyway.. sinoc sam intezivno razmisljala o tome da medicinku ili obicnu rincicu zabijem u nos, jer mi je bilo uzasno zao da ta rupa propadne :D .. srecom, mama me odgovorila od toga :)

.. e, i da.. ovo za samostalno busenje.. jedna cura koja je isla samnom u razred si je tako pupak spirsala.. uzas :horor:

Shroom Fairy
14.02.2004., 00:09
lahor kaže:

Ni sama ne znam kak sam to uspjela...znam da to više nikad ne bih ponovila! :D
Trebala si me vidjet, e , fakat sam bila smiješna. Neka histerija me čopila od boli. Bolilo je pun rac. Sjećam se kad sam zabila zihericu do pola, oči su mi suzile, pričala sam s posterima, sama sa sobom, trčala sam po stanu, ma ne znam kaj sve nisam izvodila.
Al ja sam to htjela i ja sam to napravila.
Taj je dan bio koncert od Majki.
A kad je moja majka došla s posla, ja sam joj odmah s vrata rekla kako "mislim" da sam si probušila nos :D .Kaj imam mislit čovječe?:bonk: :bonk:

Shroom Fairy
14.02.2004., 00:16
Doria kaže:
.. hvala :) ... a daj reci, zasto si ga morala busit par puta? . znam da pirsevi koji su recimo na pupku se moraju opet busit jer pirs pocne izlazit van ili tako nesto

Da, nakon nekog vremena ga organizam počinje odbijati jer ipak je to strano tijelo i koža ti postaje sve tanja dok jedan dan ne postane tak tanka da ga možeš samo povući i izvaditi.
Al bolje ga je izvaditi prije jer em ne izgleda lijepo kad počne visit, em zbog ožiljka koji ostavlja.I na obrvi ti je tak. Ja već neko vrijeme brijem da moram svoju ponovno spirsat, a nikak da odem.Ovu imam već dvije godine, a na pupku skoro tri i taj još uvijek izgleda ko novi.

Doria kaže:
.. koliko ja znam nema etiketiranja.. ali ne znam, isto kak sam oduvijek znala da tatoo hocu na mjestu kojeg imam, tako sam i uvijek htijela kuglicu na lijevoj strani nosa.. ne mogu si ga uopce zamislit na desnoj ..

Apsolutno te kužim ;)

lahor
14.02.2004., 00:19
Shroom Fairy kaže:
Ni sama ne znam kak sam to uspjela...znam da to više nikad ne bih ponovila! :D
Trebala si me vidjet, e , fakat sam bila smiješna. Neka histerija me čopila od boli. Bolilo je pun rac. Sjećam se kad sam zabila zihericu do pola, oči su mi suzile, pričala sam s posterima, sama sa sobom, trčala sam po stanu, ma ne znam kaj sve nisam izvodila.
Al ja sam to htjela i ja sam to napravila.
Taj je dan bio koncert od Majki.
A kad je moja majka došla s posla, ja sam joj odmah s vrata rekla kako "mislim" da sam si probušila nos :D .Kaj imam mislit čovječe?:bonk: :bonk:

Svecano ti dodjeljujem nagradu za hrabrost i ludost :zubo:

(ja jesam pokusavala, ali jednostavno nikad nisam uspjela. to ne znaci da nisam imala home-made pirs na venerinom brezuljku :D). Mladost-ludost :zubo:

Shroom Fairy
14.02.2004., 00:31
lahor kaže:
Svecano ti dodjeljujem nagradu za hrabrost i ludost :zubo:

(ja jesam pokusavala, ali jednostavno nikad nisam uspjela. to ne znaci da nisam imala home-made pirs na venerinom brezuljku :D). Mladost-ludost :zubo:

Shroom prihvaća nagradu uz blistavi smješak :D odjevena u pidžamu i narančaste šlape i zahvaljuje publici...:w

(brijem da je za ovo tvoje trebalo više hrabrosti i ludosti :D)

Doria
14.02.2004., 00:58
lahor kaže:
(ja jesam pokusavala, ali jednostavno nikad nisam uspjela. to ne znaci da nisam imala home-made pirs na venerinom brezuljku :D). :horor: .. di? .. ajme :D .. daj malo elaboriraj to, pleeease :zubo:

lahor
14.02.2004., 10:34
Povuces od pupka vodoravnu liniju od nekih 10 cm, zatim se spustis okomito dolje za nekih 7 cm.

Strasno mi je smetala odjeca pa nije bio duga vijeka.

Doria
14.02.2004., 11:19
.. o jesus :horor: .. ti si luda zena :s .. pa kako ti je to samo palo na pamet? :confused:

:cheer:

LadyInRed
16.02.2004., 18:45
Doria a nije ti palo na pamet da ti taj frajer nije to napravio u onako sterilnim uvjetima u kakvim je trebao? to je vrlo moguće. ja sam pirsala pupak prije godinu i pol i uglavnom cura je promijenila 4 para onih ginekoloških rukavica dok ga je probušila. za svaku stvar koju je uzela u ruke, sterilizirala i stavila nove rukavice. dala mi je detaljne upute kako to njegovati i naravno da sam morala paziti da me netko ne zvekne u pupak jer je to još živa rana. i rekla mi je da ako se počne jako gnojiti da ću nažalost sve morati skinuti i ništa više ne stavljati, jer ako tako koža reagira, nema pirsa:(

kod mene je na sreću sve bilo ok, nadam se da će i kod tebe:)

LaTiTeA
16.02.2004., 19:00
Ma ne... nisam busila nekoliko puta zato sto mi je organizam poceo odbijati strano tijelo nego zato sto mi je znala ispasti, pa mi se nije dalo odmah vracati... i nakon 2 dana vise ni nisam mogla vratiti. :D

To ti zaraste u roku keks pa kada trebas vracati jako boli. Bas imas dojam da si ispocetka sam busis. Uzas!

Ovu subotu mi je pala nausnica pa sam ju vracala tek u nedjelju popodne... i popizdila od bola... ali bitno da sam ja nju vratila! :D

croft
16.02.2004., 19:03
rekla mi je da ako se počne jako gnojiti da ću nažalost sve morati skinuti i ništa više ne stavljati
meni se gnoji rana,isto imam pirs na pupku

ali sad je manje nego sta je bilo,pa cemo viditi hocu li ga morati skinuti

Doria
16.02.2004., 23:10
LadyInRed kaže:
Doria a nije ti palo na pamet da ti taj frajer nije to napravio u onako sterilnim uvjetima u kakvim je trebao? to je vrlo moguće. .. hm.. sumnjam.. radila sam ga u Zagrebu (Tratinska), najpoznatiji studio u Zagrebu i vrlo su profesionalni.. tamo sam se i tetovirala i bila sam (jos uvijek jesam) jako zadovoljna s time..
.. bila je jednokratna igla, sterilizirana.. nos su mi dezifincirali (valjda?) iznutra i izvana, koristio je jednokratne rukavice.. sigurna sam da je s time bilo sve ok..

.. anyway.. rupica mi polako zarasta.. iznutra je zarasla, izvana se jos vidi udubina.. a par dana sam hodala s krastom :D .. krasan prizor :D

viky
16.02.2004., 23:18
LaTiTeA kaže:

Ovu subotu mi je pala nausnica pa sam ju vracala tek u nedjelju popodne... i popizdila od bola... ali bitno da sam ja nju vratila! :D

Koliko dugo imas probusene usi?
Cudno mi je jer ja nausnice stavljam jako rijetko ali nikada nemam problema kada ih stavljam. Znam da nakon dosta godina rupica moze zarasti, ali u kratkom roku, ukoliko je vec proslo dosta vremena od busenja, to se ne bi trebalo dogadati.

LaTiTeA
16.02.2004., 23:28
Znam na sto mislis.
Usi imam probusene :misli: 10-ak godina, isto nemam problema.
Ali s nosom - uvijek. Da tri dana ne nosim, vise ne bih mogla vratiti. Ustvari, mozda i bi, ali bi jako bolilo.

Jednoj frendici iz bivseg razreda je isto zaraslo u roku keks.

Tko zna, mozda se javi netko tko nema problema sa vracanjem nausnice nakon nekog vremena. Ja imam. :(

dora
16.02.2004., 23:31
croft kaže:
meni se gnoji rana,isto imam pirs na pupku

ali sad je manje nego sta je bilo,pa cemo viditi hocu li ga morati skinuti
:confused:
Pa jel ti to kapas Octeniseptom? :confused: Misim, ja sam spirsala pupak u 9 mjesecu, nist... nit je ikad bolilo, nit je natekolo... nist. Jedino je bilo malo crveno oko jupe prvih para dana, onda vise nist. Ovo mi nije najjasnije...

croft
17.02.2004., 00:04
ja sam u 10.mjesecu
i sve je bilo u redu dok nisam otisla za Bozic na godisnji u HR,otekla mi je rana i pocela se gnojiti,nakon sta sam se otusirala...
sad ne znam da li mi je to od vode,gela za tusiranje (tad sam koristila neki drugi)ili sta?
rekla sam ovom sta me je pirsa,kaze da ne vjeruje da mi je od vode,i ako mi se bude stvarao i dalje gnoj da cu morati izvaditi pirs
cistila sam redovito sa Octenisept sprejom i imam jos jedne kapi,koje nakapam na ranu
sad mi je manje gnoja,i crvena mi je rupa ali opet...vidjet cemo,morat cu opet do ovog sta je pirsa

LadyInRed
17.02.2004., 08:58
hm...ovako, i meni se malo kao "gnojilo" (bljuv koja riječ) nekoliko mjeseci. tako da to nije alarmantno. i ja sam kod tuširanja par puta zakačila i nakon toga mi je malo, ali malo nateklo i malo me bolilo. ali sam bila uporna i stalno ispirala i mazala s kremicom. nekakva žućkasta tvar bez mirisa je mjesecima vrlo malo išla kad bih stisnula naušnicu, ali mi je ova koja pirsa objasnila da je to normalno jer treba par mjeseci da to iznutra zacijeli. tako da ja mislim da to nije ono prava upala zbog koje treba skidati.pirs-girl me upozorila ako se to tako upali da je sve crveno i natečeno da to tako boli da ni sama neću moći izdržati i onda moram skidati. možda sam ja imala i malo sreće jer sam to radila 3 mjeseca prije mora pa mi je i more ispralo....samo lijepo to njeguj croftice, maži kremicom i ne brini ako ne počne bolit' ko ludo:D treba malo potrpiti za ljepotu;):p

dora, moja prijateljica koja je sa mnom bušila pupak kao i ti nikada nije imala baš nikakvu reakciju. to je jako individualno. jednako nam je radila ista cura. ovisi o koži valjda. kao i kod bušenja ušiju, netko može nositi bižuteriju, nekome uho natekne ko kupus:D

dora
17.02.2004., 12:35
LadyInRed kaže:
dora, moja prijateljica koja je sa mnom bušila pupak kao i ti nikada nije imala baš nikakvu reakciju. to je jako individualno. jednako nam je radila ista cura. ovisi o koži valjda. kao i kod bušenja ušiju, netko može nositi bižuteriju, nekome uho natekne ko kupus:D
Pa cuj, onda mozda nakit koji vam je stavljen i tebi i croft nije dobar :confused: jer kajjaznam, na onom prospekticu koji dobis, oke, pisu neke moguce komplikacije, ali da se sve (vise-manje) mogu izbjeci sa redovitim ciscenjem i spricanjem tim Octenisetom. Misim, ja sam u pocetku (citaj prvih par mjeseci) gadno zapinjala s tim nakitom i mislila sam da ce biti nekih sranja - nist :confused: Ne znam opce jel to zacijelilo, valjda je, misim ne vadim rincicu jer mi je zgodna :D pa neam potrebu staviti drugu, budem po ljeti :D

dora
17.02.2004., 12:36
croft kaže:
i ako mi se bude stvarao i dalje gnoj da cu morati izvaditi pirs
cistila sam redovito sa Octenisept sprejom i imam jos jedne kapi,koje nakapam na ranu
sad mi je manje gnoja,i crvena mi je rupa ali opet...vidjet cemo,morat cu opet do ovog sta je pirsa
Grozno... :( mislim a da ti da neku kremu ili sto? :confused:

LadyInRed
17.02.2004., 15:14
dora kaže:
Pa cuj, onda mozda nakit koji vam je stavljen i tebi i croft nije dobar :confused: jer kajjaznam, na onom prospekticu koji dobis, oke, pisu neke moguce komplikacije, ali da se sve (vise-manje) mogu izbjeci sa redovitim ciscenjem i spricanjem tim Octenisetom. Misim, ja sam u pocetku (citaj prvih par mjeseci) gadno zapinjala s tim nakitom i mislila sam da ce biti nekih sranja - nist :confused: Ne znam opce jel to zacijelilo, valjda je, misim ne vadim rincicu jer mi je zgodna :D pa neam potrebu staviti drugu, budem po ljeti :D

SVE naušnice za pirsing pupka su od jednog, istog materijala-kirurškog čelika. jer da nisu, od infekcija koje bi se dogodile bi nam morali odstraniti pol utrobe:D ;) prema tome, nema razlike u nakitu. postoje razlike u načinu bušenja i sterliziranosti alata i osobe koja to radi. tu se znaju dogoditi problemi. ja sam dobila nešto drugo za njegu, neku tekućinu, ne sjećam se imena, i kremicu. i jedno i drugo sam koristila 2-3 puta dnevno mjesec dana, a tekućinu još naredni mjesec. i imala sam određenu reakciju u vidu tog iscjedka za kojeg su mi objasnili da je limfna tek. ili nešto sl. i da je to normalno sve dok nema "mirisa", dok ne otiče i ne boli.

prijateljica koja je radila isti dan samnom nije imala baš ništa i promijenila je rinčicu već nakon mjesec dana, a ja se nisam usudila mijenjati 7 mjeseci. znam puno cura koje su pirsane i većina je imala situaciju kao ja, a samo neke sretnice su prošle "lišo" kao ti. jednu znam koja je skinula nakon 2 tjedna jer je alergična i ne smije se pirsati.

lahor
17.02.2004., 15:18
Najbolji vam je nakit od titana, tijelo bi ga trebalo najbolje podnositi.

LadyInRed
17.02.2004., 15:22
lahor kaže:
Najbolji vam je nakit od titana, tijelo bi ga trebalo najbolje podnositi.

e da, imaš pravo, postoje još i naušnice od titana, ali te su užasno skupe. ova moja je bila oko 150 kn, a titan oko 300. ali su bile cool, crne i sive, onako metalic:cool:

lahor
17.02.2004., 15:36
Ne rade se bez razloga umjetni kukovi od titana :)

dora
17.02.2004., 20:38
LadyInRed kaže:
SVE naušnice za pirsing pupka su od jednog, istog materijala-kirurškog čelika.

nema razlike u nakitu. postoje razlike u načinu bušenja i sterliziranosti alata i osobe koja to radi. tu se znaju dogoditi problemi.
Moja rincica je od titana :) tako da nisu bas sve od celika ;) no... a sama steriliziranost alata? Hm, pa kaj imas iglu, koja je jednokratna i onu hvataljku koju je lik marinirao u nekoj otopini :zubo: i nosio je rukavice, a prije samog cina, sterilizirao mi je pol trbuha :zubo:
Na tim uputstvima koja su mi dali - pise da iscjedak bilo koje vrste znaci infekciju bilo da je iscjedak bijeli, zuti ili zeleni (zelni?) te jos pise ako se ne povuce 2-3 tjedna uporabe Octenispeta - treba im se javiti.

lahor
17.02.2004., 20:44
Samo da pripomenem, pribor i rukavice jesu sterilni (barem bi trebali biti), ali trbuh nikad nije steriliziran (to bi u najmanjem slucaju imalo katastrofalne posljedice za trbuh :D ), vec samo dezinficiran :)

Titan je daleko najbolji, a drugi po redu bi bio kirurski celik.

dora
17.02.2004., 20:47
lahor kaže:
trbuh nikad nije steriliziran (to bi u najmanjem slucaju imalo katastrofalne posljedice za trbuh :D ), vec samo dezinficiran :)
:)
Hej, bitno da me ljudi kuze :zubo: kaj je bila poanta moja umotvorine ;) iako tocne konstrukcije - nisu lose, thx :)

croft
18.02.2004., 00:02
moj je isto od titana

nego zanima me ,cure,mogu li na bazen ako mi je ovako jos crvena rana i malo otvorena?
mislim izbjegavala sam ga prvih mjesec dana,kako mi je receno...

326
18.02.2004., 03:18
croft kaže:
nego zanima me ,cure,mogu li na bazen ako mi je ovako jos crvena rana i malo otvorena?

meni na prospektiću piše da se u bazen ne bi trebalo uopće ići dok ne zacijeli, a ne samo prvih mjesec dana.. ja na tvom mjestu ne bih išla, pogotovo ako ti se još i gnoji :confused:

btw, i ja imam titan i od prvog trena do sada nikad nisam imala nikakvu reakciju (niti je nateklo niti sam imala ikakav iscjedak) :cheer:

LadyInRed
18.02.2004., 08:56
rekoh ima od kirurškog čelika i titana.

za sve nevjerne Tome :D ----probuših-curilo-čistila-prestalo curit-sve ok već godinu i pol-pirs stoji i blista!!! i rejv on!!!:D ne vidim u čemu je problem.

samo jedno pitanje: šta stvarno u uputama piše o iscjetku u bojama :zubo: mislim ono, kojih još boja ima:zubo:? šalim se:p

dora
18.02.2004., 12:47
LadyInRed kaže:
samo jedno pitanje: šta stvarno u uputama piše o iscjetku u bojama :zubo: mislim ono, kojih još boja ima:zubo:?
Ja ovo prepisala drito iz uputa... mislim zelni? :eek: Uzas... Hm, :misli: osim ove tri boje ak ti se pojavi neka cetvrta/peta - e onda je pizdarija :zubo: :D Ma, pise svasta i o nekom "divljem mesu", nekim pristicima :confused: :eek: ocaj... kad to covjek procita - prode ga volja za pirsanjem :zubo:

dora
18.02.2004., 12:49
croft kaže:
mogu li na bazen ako mi je ovako jos crvena rana i malo otvorena?
U uputstivma (mojim) pise: tokom cijelog perioda zarastanja (medu ostalim) - ne smijete se kupati u jezerima, rijekama, bezenima te raditi kupke u kadi. A pod "cijelim periodom zarastanja" racuna se 6-9 mjeseci od pirsanja.

Aphex
18.02.2004., 16:30
dora kaže:
U uputstivma (mojim) pise: tokom cijelog perioda zarastanja (medu ostalim) - ne smijete se kupati u jezerima, rijekama, bezenima te raditi kupke u kadi. A pod "cijelim periodom zarastanja" racuna se 6-9 mjeseci od pirsanja.

kad sam busio usnu, lik mi je rekao da se ne smijem kupati na moru (osmi mjesec!), jest zacinjenu hranu, pusit, dirati prstima.. bla bla bla.
a stvari koje sam napravio kad sam izasao iz studija, tim redom - pojeo sam picu, zapalio pljugu, maznio pivo te bacio se u more. nisam mogao izdrzati :D :cool:
Ijonda sam uzeo oral-B i isprao.. nikakvih komplikacija... (mejbi ajm đast laki, al oral-B cini svoje)
smijes se kupati, samo ne predugo i obavezno koristi te vodice za dezinfekciju...

sta se tice gnojenja (bijelo, zelenkasto, s primjesama krvi), to je shit, ali nije obavezno vaditi pirs (said the doctor). napisao sam gore koja se mast koristi. dosta brzo prodje, za dan-dva.

netko mi je spominjao i neke anti-(ono protiv bakterija :misli: ), e antibiotike. nisam bas siguran jel to pomaze... sta kaze medicina?

dora
18.02.2004., 18:11
Aphex kaže:

a stvari koje sam napravio kad sam izasao iz studija, tim redom - pojeo sam picu, zapalio pljugu, maznio pivo te bacio se u more. nisam mogao izdrzati :D :cool:
Ijonda sam uzeo oral-B i isprao.. nikakvih komplikacija... (mejbi ajm đast laki, al oral-B cini svoje)
smijes se kupati, samo ne predugo i obavezno koristi te vodice za dezinfekciju...
Cuj, meni (prije neg kaj sam se isla prisat) ljudi su pricali svakave price - tipa - da je odlicna stvar kupati se u moru jer kakti brze zaraste, oke, onda su mi drugi rekli da to ne radim ni u ludilu jer samo zato sto su se oni bili kupali u moru su imali gadnih pizdarija... sad :misli: vjerujem da to ovisi od osobe do osobe, koze, srece ili kajjaznam cega.
Nacelno, nisam se ni ja striktno pridrzavala onog kaj mi je tip rekel, nit onoga kaj pise - tipa pise nemojte spavati na pirsu, ja jesam :zubo: i nije bilo nist, e sad... kupanje u bazenima, moru i slicnim sranjima mi se ne cini pametnim jer je prljavo, a samim tim postoji opasnost od infekcije. Sad... to kaj tebi nije bilo ama bas nist, :top:, al ne preporucam :zubo:

lahor
18.02.2004., 18:58
Ajde more jos nekako (ako je cisto). Ali pusenje s tek ispirsanom usnicom nije bas pozeljno jer dim usporava zacijeljivanje definitivno.

croft
19.02.2004., 00:40
samo jedno pitanje: šta stvarno u uputama piše o iscjetku u bojama mislim ono, kojih još boja ima? šalim se

uslikat cu ti i poslat,pa ces vidit...neces jesti nekoliko dana :E :angeleye: ;)

odvratno...fuj

LadyInRed
19.02.2004., 15:14
ajoooooj:D
ne znam, ja sam bila tvrdoglava i bila sam u stanju lagat' i sebi da je s pirsom sve ok i da to curi sveta vodica samo da ne skidam:D imala sam sreće I guess. ali da je stvarno bilo jako i izgledalo alarmantno (što bi kod mene značilo da mi je trbuh već otekao i da mi je poplavilo sve do vrata:D ) otišla bih kod onog ko mi je to radio da vidim što ću dalje...

Tinach
19.02.2004., 22:10
Doria kaže:
.. hm.. sumnjam.. radila sam ga u Zagrebu (Tratinska), najpoznatiji studio u Zagrebu i vrlo su profesionalni.. tamo sam se i tetovirala i bila sam (jos uvijek jesam) jako zadovoljna s time..
.. bila je jednokratna igla, sterilizirana.. nos su mi dezifincirali (valjda?) iznutra i izvana, koristio je jednokratne rukavice.. sigurna sam da je s time bilo sve ok..

.. anyway.. rupica mi polako zarasta.. iznutra je zarasla, izvana se jos vidi udubina.. a par dana sam hodala s krastom :D .. krasan prizor :D

hmmmmmm,ajd mi pli reci jel onaj neki Robi ili tak nekaj?

Doria
20.02.2004., 12:36
... hmm.. u Tratinskoj imas dva salona.. "Zagreb" (tamo je glavni Zele) i "Robi & Senf" .. za tamo pojma nemam kak je ..

croft
06.03.2004., 01:25
danas sam isla ovom sta me je pirsa...
tako ja objasnila da mi se stvorio jedan mali mjehuric i da mi se i dalje gnoji...a on na to-nista nista i dalje redovito cistiti,i da ovo moze trajati i duze,pa cak jos pola godine

stvarno ne znam...citam na jednom forumu (na web stranici jednog pirs salona) isto zenske su imale problem kao i ja,nekima je proslo,neke su morale skinuti...
ja se mislim da li da odem do dermatologa ili ne?

ili ja samo panicarim?

MilkyWay
06.03.2004., 09:46
Yebo ja tolike muke radi usranog pirsa. I onda ti nakraju nikak ne stoji. :flop:

jimmy jazz
06.03.2004., 10:08
fakat vas ne kuzim..koje nasilje nad samim sobom! pogotovo jezicine..de su zifci za okus i sve..to je nekaj ko samosakacenje :D
iako frendica mi ima pirsan pupak i isto je tim opcinjena al ja mislim da nije normalna :rolleyes:

LadyInRed
06.03.2004., 15:33
croft kaže:
danas sam isla ovom sta me je pirsa...
tako ja objasnila da mi se stvorio jedan mali mjehuric i da mi se i dalje gnoji...a on na to-nista nista i dalje redovito cistiti,i da ovo moze trajati i duze,pa cak jos pola godine

stvarno ne znam...citam na jednom forumu (na web stranici jednog pirs salona) isto zenske su imale problem kao i ja,nekima je proslo,neke su morale skinuti...
ja se mislim da li da odem do dermatologa ili ne?

ili ja samo panicarim?

rekla sam ti da je tako i meni bilo. isto par mjeseci. dok god te ne boli trpi:D :D šalim se. ja sam nekako procijenila da nije niš opasno i čistila redovito mjesecima, i onda ljeto i more i sve je prošlo. i danas kad se zveknem jako u pupak, isto se malo gnoji par dana. valjda je to normalno.

magic
06.03.2004., 15:46
Oprosti, Lady, ali kako ti ovo

i danas kad se zveknem jako u pupak, isto se malo gnoji par dana.

uspije :confused: :D

LadyInRed
06.03.2004., 15:52
magic kaže:
Oprosti, Lady, ali kako ti ovo uspije :confused: :D

bolje da ne znaš:zubo: u gužvi te obično netko nenamjerno lupi, a često se i potegnem ručnikom nakon tuširanja. toliko se navikneš da tu rinčicu da zaboraviš da je tu. ne osjetiš je, a to je opasno.

debelakrava
06.03.2004., 16:15
khm...da se i ja javim...
ja svoj pirs skinula vec ima dugo vremena al tojer mi je smeto za odjecu.
al kad sanm se pirsala (kod zeleta), on mi reko da kupim octenisept i da kad god se kupam (kada, more, bazen) provucem pirs kroz rupu dva teri puta (ono, pomicema ga) i onda spricam octeniseptom. i tako je i bilo i nisam imala nikakvih problema:D

326
01.04.2004., 23:21
uglavnom, pirsala sam se prije skoro 3 mjeseca.. do sad je bilo sve ok, 2-3 puta sam morala maknuti malo onog iscjedka s rupa. no uglavnom sada, nakon svog tog vremena mi se, kad pomaknem nakit onak gore-dole javlja bijeli isjedak, koji je onako, tekuć (nije da sad teče u potocima, al nije ni stvrdnut).. mislim, neki dan sam si očistila više toga nego cijelo ovo vrijeme zajedno :(

moje pitanje je li to normalno ili da radim paniku? :( inače je s rupom sve ok, nije crveno, nije natečeno, ne boli, samo je postala hiperaktivna :confused:

imam još jedno pitanje :D kako se rastavlja nakit? radi se o onoj banani za obrvu.. da li se izvuku krajevi ili se nekak šarafi?

dora
01.04.2004., 23:44
326 kaže:

moje pitanje je li to normalno ili da radim paniku? :( inače je s rupom sve ok, nije crveno, nije natečeno, ne boli, samo je postala hiperaktivna :confused:

imam još jedno pitanje :D kako se rastavlja nakit? radi se o onoj banani za obrvu.. da li se izvuku krajevi ili se nekak šarafi?
Misim da ne bi trebala raditi paniku, jer ako je rupa oke, nije crvena, nije natecena. Mozda bi trebala eventualno pospricati koji put vise dnevno od ona dva puta koja ti tam vele da trebas pospricat i to je (ja misim) to. :)
Tu bananu oliti barbell otsarafis s jedne strane onu kuglicu, s druge je staticna.

326
01.04.2004., 23:47
hvala :s

tilla
06.04.2004., 00:31
Doria kaže:
... hmm.. u Tratinskoj imas dva salona.. "Zagreb" (tamo je glavni Zele) i "Robi & Senf" .. za tamo pojma nemam kak je ..

ali bi isti taj mogao bolje radit posao.
to se dogodilo isto mojoj sestri kod njega. bas kako si opisala, ali bez udaraca u nos.
probusio joj je presirokom iglom nos i nausnica je "propadala" kroz rupu i zaglavila se u mesu.
kad se dosla zalit, lagano ju je otfikario. nista joj se nije strasno dogodilo, morala je pripazit na ranu.
nju nista nije smelo u naumu da ima probusen nos, pa si je poslije u tu rupicu sama stavila nausnicu. sve ok, do dan danas.

Doria
02.05.2004., 23:18
.. eh, ja sam prosli tjedan otisla vidjet jel mogu ja busit ponovno & da li ce mi to napraviti besplatno kako mi je rekao tip kada mi ga je izvadio.. i da :cheer: .. i busenje & nausnicu cu dobit for free (tj. platila sam ga onda prije vec, samo je tri dana stajao na mom nosu :D) .. i tak, danas navecer idem to obavit i bas sam happy i nadam se da ce sve dobro proci ovaj put :cheer:

lahor
03.05.2004., 05:55
Samo se sad drzi sto dalje od ljudi i budi tri puta opreznija :)
Sretno!

Doria
03.05.2004., 23:21
.. eh, ovako :D .. problem je na kraju bio u mojoj nosnici :D .. imam nestandarnu nosnicu, 99,9 % ljudi ima jednaku sirinu nosnice, a ja spadam u onaj jadni ostatak postotak ljudi kojima je sira :rolleyes:, tako da se uopce ne proizvode pirsevi za takve nosnice i to je tako rijetko da te uopce ne upozoravaju na mogucnost da ti se to dogodi..

.. tako da je meni danas posebno savijao pirs da mi stane i nije kuglica, nego je plocica i super izgleda! .. ja happy :cheer:

tdp
04.05.2004., 20:00
pozdrav ljudi... jel bi mi ko mogao reci jel ima kojih nuspojava s pirsom jezika. znam da se ljudi tuze da ne mogu jesti par dana (ili tjedana), ali mene zanima za poslije. neko mi je rekao da taj celik unistav zube.. ne vidim kako, ali mozda vi znate. please.

Sophia
13.05.2004., 10:51
tdp kaže:
pozdrav ljudi... jel bi mi ko mogao reci jel ima kojih nuspojava s pirsom jezika. znam da se ljudi tuze da ne mogu jesti par dana (ili tjedana), ali mene zanima za poslije. neko mi je rekao da taj celik unistav zube.. ne vidim kako, ali mozda vi znate. please.

Barem 10 do 15 dana ti je jezik ful oteknut i možeš "jesti" samo tekuće stvari..juhice,kašice i tako to ;)

A naravno da šteti zubima..konstantno udaranje pirsa od zube uništava zubnu caklinu,a i prilikom jela se često desi da zagrizeš tu metalnu kuglicu..frendici je nedavno tako napukao zub :horor:

Jedina dobra stvar kod ljudi sa pirsom u jeziku je ta što ih je super ljubiti :kiss:

khiara
13.05.2004., 23:06
Shroom Fairy kaže:
Da, nakon nekog vremena ga organizam počinje odbijati jer ipak je to strano tijelo i koža ti postaje sve tanja dok jedan dan ne postane tak tanka da ga možeš samo povući i izvaditi.
Al bolje ga je izvaditi prije jer em ne izgleda lijepo kad počne visit, em zbog ožiljka koji ostavlja.I na obrvi ti je tak. Ja već neko vrijeme brijem da moram svoju ponovno spirsat, a nikak da odem.Ovu imam već dvije godine, a na pupku skoro tri i taj još uvijek izgleda ko novi.

Apsolutno te kužim ;)

e aj mi reci kaj onda kad se to dogodi da ti tijelo izbaci pirs, onda ides ponovo busit il? jel to znaci da ti ostaje oziljak veliki? ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu?

Sophia
14.05.2004., 08:32
khiara kaže:
e aj mi reci kaj onda kad se to dogodi da ti tijelo izbaci pirs, onda ides ponovo busit il? jel to znaci da ti ostaje oziljak veliki? ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu?

Davno sam si stavila piercing na nos..bila je to vrlo impulzivna ( čitaj:nepromišljena:rolleyes: ) odluka tako da sam samo upala u prvu *ucking zlatarnu za koju sam čula da buše i nos..i tip mi je zabio onaj pištolj kojim buši uši u nos i -paaaf- imala sam medicinsku naušnicu u nosu. E do tuda je sve bilo ok,a nadalje je slijedilo jedno vrlo bolno razdoblje..1.piercing se ne buši tim pištoljem,2.nikad se ne stavlja ta medicinka sa onim malim čepićem s druge strane,3.nisam dobila nikakve sprejeve,kreme za održavanje itd.
Bio mi je ful crven i blago otečen nos,onda se počeo i gnojiti..bla bla..na kraju sam jedva izvadila medicinku jer je to takooo jako steguto da je bilo zamalo mission impossible..i za 2 mjeseca mi se toliko upalio da sam mu rekla "goodbay ":p
I da, dan danas imam mali ožiljak na mjestu te rupice..i ne pada mi na pamet ponovo bušiti.
Ljudi,dobro razmislite i činite to na mjestima specijaliziranim z atakve stvari:w

Doria
14.05.2004., 11:37
khiara kaže:
ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu? .. evo, kao frisko probuseni nos da ti ja kazem :D .. pirsanje ne boli, tj. boli ravno 5 sekundi dok ti probusi i stavi nausnicu.. dakle, potpuno izdrzljivo! .. ne krvari! .. a onaj dio unutra u nosu ne smeta, tako ti je savinut taj pirs da ti je "zatvaranje" odmah sa strane u nos, hm, bezveze objasnjenje.. ali u glavnom: ne smeta! .. i sta jos, da, definitvno idi kod profesionalca i uzivaj :cheer:

Tinach
15.05.2004., 14:56
tdp kaže:

ako ideš spirsati jezik, ZAHTIJEVAJ da ti dobro provjeri kud buši..u jednom od dva gore spomenuta salona u Tratinskoj su mojoj najboljoj frendici probušili jezik, odnosno glavnu žilu koja ide kroz jezik, bila je u bolnici..na šivanju..na živo..jer ti ne smiju dati analgetik da ne izreagiraš oticanjem i gušenjem...prava fešta.. :flop:

khiara
15.05.2004., 16:32
ok, dobro, nemojte me sad bedirati :eek: jer sam se upravo narucila u cetvrtak za pirs nosa u "Zagrebu" ....i tolko sam zenu ispitivala da sam jezaboravila pitat najosnovniju stvar :rolleyes: ....kaj se tice tih igli, ocito da ne ide nova igla za svaki pirs vec se igle dezinficiraju, kolko je to ziher kaj se tice bolesti ?? mislim, u brosuri im pise da je al nece oni stavit da nije, makar se meni "Zagreb" cini jako profesionalan i znam tonu ljudi sta su se tamo pirsali i nitko nije dobio ni hepatits c ni nista...al opet, nikad ne znas :moli:
sta vi mislite o tome?

jooj, inace jedva cekam da vidim pirs na nosu svome :) ...sam se nadam da nece biti nekih komplikacija

doria, pokazala mi je zena nanosnicu (LOL, jel se to tak kaze ;) ) i sad vidim sta si mislila po ovim objasnjenjem da prijanja unutarnji dio uz stijenku nosnice :top: btw jel ti imas od titana il celika? ja brijem da cu uzet titan

tdp
15.05.2004., 17:18
Tinach kaže:
ako ideš spirsati jezik, ZAHTIJEVAJ da ti dobro provjeri kud buši..u jednom od dva gore spomenuta salona u Tratinskoj su mojoj najboljoj frendici probušili jezik, odnosno glavnu žilu koja ide kroz jezik, bila je u bolnici..na šivanju..na živo..jer ti ne smiju dati analgetik da ne izreagiraš oticanjem i gušenjem...prava fešta.. :flop:

Da, da, i cula sam da je neki tip u Zagrebu zbog neprofesionalnog pirsanja jezika umro (valjda su mu isto probusili glavnu zilu).
:(
Sad lagano prestajem biti hrabara. Mozda ostanem samo na usima.. :)
hvala

tdp
15.05.2004., 17:26
khiara kaže:
ok, dobro, nemojte me sad bedirati :eek: jer sam se upravo narucila u cetvrtak za pirs nosa u "Zagrebu" ....i tolko sam zenu ispitivala da sam jezaboravila pitat najosnovniju stvar :rolleyes: ....kaj se tice tih igli, ocito da ne ide nova igla za svaki pirs vec se igle dezinficiraju, kolko je to ziher kaj se tice bolesti ?? mislim, u brosuri im pise da je al nece oni stavit da nije, makar se meni "Zagreb" cini jako profesionalan i znam tonu ljudi sta su se tamo pirsali i nitko nije dobio ni hepatits c ni nista...al opet, nikad ne znas :moli:
sta vi mislite o tome?

jooj, inace jedva cekam da vidim pirs na nosu svome :) ...sam se nadam da nece biti nekih komplikacija

doria, pokazala mi je zena nanosnicu (LOL, jel se to tak kaze ;) ) i sad vidim sta si mislila po ovim objasnjenjem da prijanja unutarnji dio uz stijenku nosnice :top: btw jel ti imas od titana il celika? ja brijem da cu uzet titan

Ajd da te utjesim... :D
Jednom svom prijatelju pred par godina pirsala sam jezik sivacom iglom. Isprva nisam htjela, ali on je inzistirao i nagovarao me.
Istina, imali smo malih komplikacija (okrugla nanosnica nije htjela kroz ravnu rupu iglom probusenu, pa je morala napraviti svoj put), ali sve je zavrsilo vise manje dobro. Nije bas pametan cin, ali valjda je imao srece jer mu se nista nije inficiralo. Cak je i izgedalo dosta lijepo. Eto. Sretno na pirsanju. :top: :D :D

Doria
15.05.2004., 22:19
khiara kaže:
....kaj se tice tih igli, ocito da ne ide nova igla za svaki pirs vec se igle dezinficiraju, kolko je to ziher kaj se tice bolesti ?? mislim, u brosuri im pise da je al nece oni stavit da nije, makar se meni "Zagreb" cini jako profesionalan i znam tonu ljudi sta su se tamo pirsali i nitko nije dobio ni hepatits c ni nista...al opet, nikad ne znas :moli:
sta vi mislite o tome? .. hm.. ide svaki put nova igla, zato i je busenje tako skupo.. tamo sam dvaputa busila nos ( :D) tako da sam prilicno sigurna u to.. kad je meni sad drugi put pirso je i skare (tj. nesto kao drzac za nosnicu) sterilizirane vadio i sve... isto sam u "Zagrebu" busila i ful sam zadovoljna! :cheer: .. tamo sam i tatoo radila i isto su skuplji od drugih, ali fakat su profesionalci i nimalo ne sumnjam u njihovo profesionalno ophodjenje sa svime! ..

khiara kaže:doria, pokazala mi je zena nanosnicu (LOL, jel se to tak kaze ;) ) i sad vidim sta si mislila po ovim objasnjenjem da prijanja unutarnji dio uz stijenku nosnice :top: btw jel ti imas od titana il celika? ja brijem da cu uzet titan .. da, i ja kazem nanosnica, pa mi se svi smiju :D

.. titan je moja isto :top: onako je okrugla plocica, nije kuglica!

.. sretno ti :) :cheer: ..

326
16.05.2004., 02:38
tdp kaže:
Ajd da te utjesim... :D
Jednom svom prijatelju pred par godina pirsala sam jezik sivacom iglom. Isprva nisam htjela, ali on je inzistirao i nagovarao me.
Istina, imali smo malih komplikacija (okrugla nanosnica nije htjela kroz ravnu rupu iglom probusenu, pa je morala napraviti svoj put), ali sve je zavrsilo vise manje dobro. Nije bas pametan cin, ali valjda je imao srece jer mu se nista nije inficiralo. Cak je i izgedalo dosta lijepo. Eto. Sretno na pirsanju. :top: :D :D

jel to bilo možda nekakvo sado-mazo prijateljstvo? :horor:

btw, što se tiče sam-svoj-majstor tipova, sada se preko neta može naručiti pribor za samoranjavanje :D igla, nakit i ona kliješta :eek:

tdp
16.05.2004., 10:55
326 kaže:
jel to bilo možda nekakvo sado-mazo prijateljstvo? :horor:

btw, što se tiče sam-svoj-majstor tipova, sada se preko neta može naručiti pribor za samoranjavanje :D igla, nakit i ona kliješta :eek:

Da, hvala na savjetu.
Mislim da cu ih naruciti par komada. :B :jumping:

Desiree
16.05.2004., 11:55
Cats kaže:
Kad malo promislim, jedini pirs s kojim bi ja htjela imati problem je Brosnan. :rolleyes:
:lol:
Slazem se!! :top:

Desiree
16.05.2004., 12:01
lahor kaže:
to ne znaci da nisam imala home-made pirs na venerinom brezuljku :D.
:horor: :horor: jojjjjjjjj, strasnoooooooooooo :trk:

mala vjestica
17.05.2004., 00:38
Sophia kaže:
Barem 10 do 15 dana ti je jezik ful oteknut i možeš "jesti" samo tekuće stvari..juhice,kašice i tako to ;)

A naravno da šteti zubima..konstantno udaranje pirsa od zube uništava zubnu caklinu,a i prilikom jela se često desi da zagrizeš tu metalnu kuglicu..frendici je nedavno tako napukao zub :horor:

Jedina dobra stvar kod ljudi sa pirsom u jeziku je ta što ih je super ljubiti :kiss:

da, to su i meni govorili. na kraju mi je jezik bio natecen 4 dana, a treci dan sam jela normalnu hranu (iako je bilo manjih poteskoca :D ).
sto se cakline tice, u salonu su mi rekli da, ako ostavim onaj celicni barbell u ustima nekih godinu dana, se mogu oprostiti sa caklinom. no sad ih, hvala bogu, ima svakakvih za kupiti, tako da to ne bi trebao biti problem.

ljubljenje je ok, a tek oralac... :o :D

khiara
17.05.2004., 20:20
Doria kaže:
.. hm.. ide svaki put nova igla, zato i je busenje tako skupo.. tamo sam dvaputa busila nos ( :D) tako da sam prilicno sigurna u to.. kad je meni sad drugi put pirso je i skare (tj. nesto kao drzac za nosnicu) sterilizirane vadio i sve... isto sam u "Zagrebu" busila i ful sam zadovoljna! :cheer: .. tamo sam i tatoo radila i isto su skuplji od drugih, ali fakat su profesionalci i nimalo ne sumnjam u njihovo profesionalno ophodjenje sa svime! ..

.. da, i ja kazem nanosnica, pa mi se svi smiju :D

.. titan je moja isto :top: onako je okrugla plocica, nije kuglica!

.. sretno ti :) :cheer: ..

hvala :) obavijestit cu te svakako o dojmovima :D

khiara
20.05.2004., 22:28
ja se ispirsala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nos :) i super mi je, makar brijem da bi mi jos bolje stajala plochica od kuglice (zna neko di to ima kod nas za kupit? - jako mi se svidja onakva kakvu ima Christina Aguilera, makar cu se zadovoljit i obicnom plocicom :D )

uglavnom, bol minimalna, skoro pa nikakva, ne vrijedna spomena :D (nakon cega je moje paranoiziranje prije izgledalo smijesno, al ja sam stari paranoicar pa si oprastam :D )

ZAGREB piercing studio , zele i sva ekipa tamo su ZAKON i tamo obavezno odite na piercing ak mislite to radit............pravi profesionalci :top:

Doria
21.05.2004., 11:35
khiara kaže:
ja se ispirsala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nos :) i super mi je, makar brijem da bi mi jos bolje stajala plochica od kuglice (zna neko di to ima kod nas za kupit? - jako mi se svidja onakva kakvu ima Christina Aguilera, makar cu se zadovoljit i obicnom plocicom :D ) .. ja imam plocicu, ali onak.. malu srebrnu.. ko spljostena kuglica :D, samo sto je mat :cheer: .. a nakit drugaciji mozes potraziti u pirs studijima, ili narucit preko neta..

khiara
21.05.2004., 18:50
e htjedoh te pitat, jel smijem ja taj pirs micat sad iznutra? mislim, kak taj unutarnji dio (u nosnici) nije fiksiran stalno mi se miche, kad malo pomaknem nos uslijed micanja licem ...na pochetku kad me isprisao mi je to bilo s desne strane a onda se pomaknulo i sad je negdje gore gdje mi bash i ne pashe i bolje mi je kad je priljubljeno tak uz desni dio nosnice.............jel smijem ja to micat? jel se i tebi tak micalo? ...............zovem u zagreb al mi se javlja sekretarica :P

Doria
21.05.2004., 23:51
.. hmm.. ne bi ti preporucila da ga mices, barem ne prvih 3-4 dana.. ja sam ga pomaknula jer sam isla brisat nos :glupaca:, pa me bolilo malo..
.. ma u biti.. mozes ga pomaknut, ali se pripremi na to da ce te boliti taj dio nosa malo sljedeci dan..

.. evo, ja ga sad imam 3 tjedna u nosu i sad ga micem normalno (isto namjestam taj dio iznutra :D) i sad je sve ok :cheer:

khiara
22.05.2004., 13:44
jedini je problem u tome shto se on i sam miche :rolleyes: .........a u "zagrebu" se josh uvijek javlja sekretarica......kak si ti dosla do njih? da ostavim na sekretarici poruku : "umireeeeeeeeemmm...." :D mozda bi me onda i nazvali

Doria
22.05.2004., 18:11
... :D, nemam pojma.. znam da im je radno vrijeme od 12 do 8 navecer & da ne rade vikednom.. tko zna zasto se ne javljaju, budi uporna :cheer:

326
23.05.2004., 03:16
šta ne rade više subotom? :misli:

možda da im pošalješ mail..

khiara
23.05.2004., 20:54
bila sam danas tamo s frendom u kvartu pa reko, da pogledam sta je s ovima i pise na vratima da "zbog prenatrpanosti terminima ne primaju nove i ne odgovaraju na telefonske pozive" lol...nista, morat cu skoknut tamo u pon i kampirat pred vratima dok me zele ne pusti unutra :D

JIMI
04.06.2004., 22:56
Neznam da li bi ovo spadalo pod zdravlje, ali ako ne premještavajte...
Probušio sam si prije 11 dana uho u gornjem dijelu (hrskavica).
Pošto nemam nikakvog iskustva niti znam nekoga da ga pitam za savjet pitat ću vas.
Nakon bušenja uho je naoteklo. Normalo prvo sam stavljao led. 3 dana kasnije sve se smirilo, ali normalno kada bih dotaknuo medicinku boljelo bi.
E sada nakon 10 dana uho je užasno naoteklo (nije ništa veće od drugog, ali se toliko podebljalo da je to užas za vidjeti. I normalno jako je crveno.)

Da li je to normalno i što da radim, pošto je razmak između uha i kraja naušnice oko 1 mm, pa ako se uho nastavi podebljavati bit će frke?

326
04.06.2004., 23:56
bušio si se kod zlatara? :misli: nemam neki pametan savjet, ali mislim da bi ti bilo najbolje otići u neki piercing studio.. oni bi tamo trebali procijeniti da li naušnicu treba vaditi ili ju nekako možeš sačuvati

elpi
05.06.2004., 15:24
Najvjerojatnije si osjetljiv i javila ti se neka vrsta alergije! Otidji kod doktora!

Winona
05.06.2004., 15:58
ja sam isto imala nausnicu na hrskavici, samo busenje tam boli ali poslije nije bilo problema.

Jesi isao bas kod zlatara, jel dezinficirao prije, da nisi algerican da nausnicu - materijal ?

JIMI
05.06.2004., 23:19
Bušio sam kod zlatara. Stavio mi je steriliziranu medicinku. Pitao sam baš danas jednu curu koja je stavljala 4 naušnice (isto kod zlatara) i rekla mi je da je i njoj uho naoteklo & da stavljam redovito led.
Preko dana mi je uho praktički normalno (premda i dalje boli kada se medicinka takne) ali predvečer i ujutro je ogromno. Vidjet ću još 2 dana kako će biti pa ako i dalje bude bez značajnih promjena idem do doktora. & nisam alergičan na nikakvu vrstu metala jer već imam dvije naušnice dolje koje sam bušio kod istog zlatara...

Dav
07.06.2004., 00:03
JIMI kaže:
Da li je to normalno i što da radim

Nije normalno, idi liječniku.

Doria
13.06.2004., 00:04
.. mislim da mi se stvara smth called kaleoidni oziljak (nisam sigurna jel se tak kaze) iliti pucki receno.. divlje meso oko pirsa.. sta da radim? s cime da to makne? da ga zrezem (salim se, ali ocajna sam).. koliko se sjecam u papiru o njezi pirsa je pisalo da se to treba nekim etericnim uljem mazat :confused:, ali ga sad ne mogu nac da provjerim.. sta da radim.. ako nastavi rast ce biti grozno, sad se jos ne vidi tak jako (barem se tjesim :()

:cry: :cry: :cry: :cry:

lahor
13.06.2004., 12:27
Mozda je lavandino ili tea tree ulje? Svakako pokusaj saznati.

Protiv stvaranja keloida je i Contractubex ili Contrakel krema.

Doria
13.06.2004., 14:27
lahor kaže:
Mozda je lavandino ili tea tree ulje? Svakako pokusaj saznati.

Protiv stvaranja keloida je i Contractubex ili Contrakel krema. .. budem probala saznat za ulje.. a te kreme, moram kod doktora po recept ili ih mogu sam kupit u ljekarni? ..

magic
13.06.2004., 14:38
Contratubex mozhesh kupiti u slobodnoj prodaji, samo bash nije jeftin.

Ali je :top:

Doria
13.06.2004., 22:17
.. thnx :)

.. budem sutra ipak otisla kod doca, ako mogu dobit na recept, zasto ne? :D

Štrikalica
14.06.2004., 10:08
lahor kaže:

ja isto :zubo:

nije boljelo..bar ne niš strašno - malo je problem to što je igla tanja od rinčice pa moraš naguravati..al sve je bilo ok - nosila ga godinama :)

coconut
29.06.2004., 22:50
Imam pirs na pupku 6 god. Pirsala sam se u Pečuhu i nikad nikakvih problema nisam imala. Prvih mjesec dana (ili čak 3mj. stvarno se ne sjećam više) sam morala 3x dnevno mazati rupicu s nekom jako žutom mašću, čistiti alkoholom i okretati bananu, to sam stvarno pobožno radila i sve je super prošlo. Sad još uvijek imam istu bananu u pupku i nema nikakvog "ispadanja" niti promjene tkiva i mesa.
Poručujem svima koji imaju bilo kakvih problema, pa i onih najmanjih da obavezno posjete svog liječnika da im pregleda rupicu, da ne rade ništa na svoju ruku jer i najmanji neoprez može biti jako štetan. I shvatite to pirsanje ozbiljno i točno se pridržavajte uputa. :)

SunBlade
26.10.2004., 17:19
Prije nekih tri
tjedna stavio sam si piercing ispod usne. Sada kada nestaje ranica, preko pločice sa unutrašnje strane
usnice se počinje stvarati koža. Sada mi bed jer neznam dali ta koža mora narasti preko metalne pločice
koja drži piercing ili da nekako napravim da mi pločica ostane izvan te kože koja se pravi i kako da to
izvedem. Koža koja je nastala več je poprilično debela. Pločicu i dalje mogu izvaditi , ali odmah opet ode unutra i kože se zatvori pa je bed ako ga hoču skinit jer moram probiti kožu. Unaprijed hvala.:(

Elektra
27.10.2004., 15:53
Odi se savjetovati kod onog tko te pirsao .. moguće da nije dobro napravljeno. Idi što prije kako kasnije ne bi imao komplikacija. Sretno! :)

SunBlade
27.10.2004., 20:57
Znaš koji je jedino bed!? Tip ne špreha hrvatski jebemu miša!:(

*Girlie*
27.10.2004., 21:07
pa sta? uvijek se mozes sporazumijet. lijepo dodjes do njega i pokazes mu u cemu je stvar i skuzit ce ipak je profesionalac valjda pa zna sta se moze zakomplicirat itd.

Acidofil
27.10.2004., 21:25
SunBlade kaže:
Znaš koji je jedino bed!? Tip ne špreha hrvatski jebemu miša!:(
pa kaj shpreha? ak neznash kak ga pitat reci koji jezik shpreha pa nek ti netko napishe kak da ga pitash...

SunBlade
28.10.2004., 20:02
Samo govori...NE DOBRO, TO NE DOBRO i klima glavom jebem mu miša! A ja svako jutro sada probijam onu tanku opnicu koja se stvara sa nutarnje strane jebemu! Ebiga...valjda tako mora biti...je da, možeš mislit!:mad:

tilla
28.10.2004., 20:05
SunBlade kaže:
Prije nekih tri
tjedna stavio sam si piercing ispod usne. Sada kada nestaje ranica, preko pločice sa unutrašnje strane
usnice se počinje stvarati koža. Sada mi bed jer neznam dali ta koža mora narasti preko metalne pločice
koja drži piercing ili da nekako napravim da mi pločica ostane izvan te kože koja se pravi i kako da to
izvedem. Koža koja je nastala več je poprilično debela. Pločicu i dalje mogu izvaditi , ali odmah opet ode unutra i kože se zatvori pa je bed ako ga hoču skinit jer moram probiti kožu. Unaprijed hvala.:(

to je normalno, narast se ti koža preko. odn. oni to kažu epitelizirat.
to je jedino rješenje jer bi inače komadići hrane upadali u ranu.
trebao si se informirat prije jer ti se taj piercing vadi jedino kirurškim putem.

SunBlade
28.10.2004., 21:50
Mislim...šališ se or what!? Bed jebemu! Rezat će me!?:confused: A ne, ne, ne....fak...ne dam da me rezuckaju :o

tilla
28.10.2004., 22:19
SunBlade kaže:
Mislim...šališ se or what!? Bed jebemu! Rezat će me!?:confused: A ne, ne, ne....fak...ne dam da me rezuckaju :o

ne šalim se. meso ti mora prekrit tu ranu jer će ti inače upadat komadići hrane u istu.

kako bi inače održavao ranu u ustima?
to ti posli skida kirurg, nije neki bed.

Scorpio babe
29.10.2004., 12:25
tilla kaže:
t
trebao si se informirat prije jer ti se taj piercing vadi jedino kirurškim putem.

Daj malo detaljnije objasno ovu svoju tezu, ja prvi put čujem za to
Imam frendove koji su si napravili piercing ispod usne i nije bilo niti spomena o kirurzima i ikakvom rezanju.

tilla
29.10.2004., 13:00
Scorpio babe kaže:
Daj malo detaljnije objasno ovu svoju tezu, ja prvi put čujem za to
Imam frendove koji su si napravili piercing ispod usne i nije bilo niti spomena o kirurzima i ikakvom rezanju.

onda im otvori usta i pogledaj kako izgleda unutrašnjost, ta rana zarasta jer bi inače ulazila hrana u tu rupicu.
nemam što detaljnjije pojašnjavat, kirurg radi malen rez i to vadi van, osim ako ti frendovi nemaju neku drugu metodu pirsanja.

SunBlade
29.10.2004., 17:38
Upravo sam dobio par odgovora iz nekih tatoo i piercing salona i oni kažu da se to ne bi trebalo dešavati. :confused: Hej Scorpio babe, ajde molim te pogledaj kako je kod frendova pa mi pliz javi.:)

Scorpio babe
30.10.2004., 10:08
SunBlade kaže:
Upravo sam dobio par odgovora iz nekih tatoo i piercing salona i oni kažu da se to ne bi trebalo dešavati. :confused: Hej Scorpio babe, ajde molim te pogledaj kako je kod frendova pa mi pliz javi.:)

Najbolje će biti da odeš u salon gdje su ti stavili piercing i neće biti nikakvih problema, tamo će ti sve objasniti i riješiti ako imaš neki problem.
Kod npr.moje frendice je to sasvim brzo sraslo,nije bilo nikakve kožice baš preko piercinga niti potrebe za kirurgom.Piercing joj je odmah ispod donje usnice i mogla ga je od početka vrtiti, a ubrzo i vaditi.

Nikada ne znaš kako će tvoje tijelo prihvatiti piercing..bolje da ti ne pričam moje dogodovštine nakon piercanja:D .O tome kad riješiš svoj problemčić.

Hajde, bit će sve ok:w

SunBlade
31.10.2004., 20:47
Scorpio babe kaže:
Najbolje će biti da odeš u salon gdje su ti stavili piercing i neće biti nikakvih problema, tamo će ti sve objasniti i riješiti ako imaš neki problem.
Kod npr.moje frendice je to sasvim brzo sraslo,nije bilo nikakve kožice baš preko piercinga niti potrebe za kirurgom.Piercing joj je odmah ispod donje usnice i mogla ga je od početka vrtiti, a ubrzo i vaditi.

Nikada ne znaš kako će tvoje tijelo prihvatiti piercing..bolje da ti ne pričam moje dogodovštine nakon piercanja:D .O tome kad riješiš svoj problemčić.

Hajde, bit će sve ok:w

Znaš lako je to reči, ali taj salon je u Madžarskoj! Teško mi se sa tipom sporazumit ili bilo šta drugo. Ma i ja ga mogu vrtit, ali jedino je bed ova koža! Hej....a kakve ti imaš "dogodovštine"? :) Hvala ne pomoči :Pivo:

Elenoar
02.02.2005., 19:11
Bok ljudi, pozdrav svima!!
Pretrazivala sam malo po temama, ali stvarno ih je jaaako puno, i nisam uspijela pronaci nista vezano za piercing.. Ako postoji, molim Vas da mi kazete gdje je, a ako ne evo mog pitanja...

Da li ste imali ikakvih problema sa piercingom (gdje god ga imali), tipa upalice, crvenilo, gnojenje, oticanje ili slicno.. Ja sam pred oko godinu dana stavila alkicu na pupak, i iako me nikad nije nista boljelo niti sam imala ikakvih drugih problema, neprestano gnoji.. Jako malo doduse, ali svejedno me zabrinjava. Mozda je reakcija na materjal, s obzirom da na usi ne mogu stavljat nista osim visoko karatnog zlata.....

Molim Vas za Vase misljenje ili iskustva.

Hvala puno!! Pozdrav!!!

fairy
02.02.2005., 21:44
i ja imam na pupku, ali več 5 godina.
neznam, malo je čudno da ti se sada nakon godinu dana počrlo gnojiti. ili ti se gnoji od početka?
ak je tak mislim da nemaš razloga za brigu! ;)
mislim da je i mene dosta dugo zajebavalo. baš se iskreno i ne sijećam.
možda da odeš tamo gdje si bušila da vide dali je sve u redu?!
naravno ako je sad počelo. ako ne, samo mazuckaj sa soli otopljenom u malo vode i bit će ok jer pupku u principu treba jako dugo da se oporavi!
;) ;)

Riječanka
02.02.2005., 22:26
Vjerojatno je reakcija na materijal..nabavi nakit od titanija, pa bi trebalo prestati.
što se upale tiče...ma kakvo mazuckanje otopinom soli u vodi :E
Ni narkomani to više ne ubrzigavaju kod overdosea a kamo li na gnojenje!
Očisti područje oko piercinga gazicom ili vatom namočenom 3%-tnim hidrogenom (kupi se u ljekarni) i nakon toga namaži Betrion mast, barem 2x dnevno, ujutro i navečer...
ako ne prođe za 10-ak dana, skini piercing i za 2 tjedna ga probaj ponovno staviti, u međuvremenu redovito čisti i maži ranu.

fairy
03.02.2005., 09:07
Ja sam time mazala i bilo je sve ok, tako mi je rekla ženska koja me bušila. I dan danas ga imam!!!!
I kako misliš da ga stavi za dva tjedna??:confused:
Vjerujem da ga nebi mogla staviti nakon toga, morala bi ponovo pirsati što je glupo!

Shadowfax
03.02.2005., 09:10
Ja ga imam ispod donje usnice i nisam imala nikakvih problema. Moj ti je savjet da odeš kod onoga di si bušila i da ti on pogleda.
On ce ti najbolje znat rec sta da napraviš. :D

fairy
03.02.2005., 09:44
Shadowfax kaže:
Ja ga imam ispod donje usnice i nisam imala nikakvih problema. Moj ti je savjet da odeš kod onoga di si bušila i da ti on pogleda.
On ce ti najbolje znat rec sta da napraviš. :D

tak je, oni znaju već sve moguče komplikacije oko toga!
Shadow, i ja sam ga imala, ali sam ga skinula pred tri godine.
Ta rupica mi još uvijek nije zarasla s vanjske strane! :(

Shadowfax
03.02.2005., 10:12
fairy kaže:

Glupo je da trazi svjete tu po netu neka ode fino tamo i oni ce joj najbolje rec. Kako misliš nije zarasla? :D
Hoces rec ako je skinem da ce mi voda curit van? :D
Pa jel se vidi jako ili....

fairy
03.02.2005., 10:31
Shadowfax kaže:
Glupo je da trazi svjete tu po netu neka ode fino tamo i oni ce joj najbolje rec. Kako misliš nije zarasla? :D
Hoces rec ako je skinem da ce mi voda curit van? :D
Pa jel se vidi jako ili....

ma neee, iznutra je skroz zaraslo, dakle nebi ju mogla ponovo staviti.
ali, izvana nije, imam malu rupicu duboku možda pola milimetra. čekam da pređe u ožiljak, ali nekako mi se čini da neće. ne vidi se jako, ako se baš zagledaš, onda da, full je sitna.
kao recimo...joj neznam kaj da uzmem za primjer...trečina zrna riže, tu negdje! primjer mi je stvarno :rolleyes:

Elenoar
03.02.2005., 10:44
Ma od samog pocetka mi je uvijek lagano gnojilo, nije da se pocelo desavati tek sada. A napravili su mi ga u jednom studiju za piercing, i ne kazem da ti ljudi ne znaju, ali ipak mislim da je puno bolje pitat nekog doktora (dermatologa ili imunologa npr.) da pogleda i ustvrdi strucno u cemu je problem. Prvom prilikom cu se savjetovati, al u međuvremenu pomislila sam pitati bar za slicna iskustva, tako mi je lakse.. ;)

Hvala puno!!

Shadowfax
03.02.2005., 10:53
Elenoar kaže:
Ma od samog pocetka mi je uvijek lagano gnojilo, nije da se pocelo desavati tek sada. A napravili su mi ga u jednom studiju za piercing, i ne kazem da ti ljudi ne znaju, ali ipak mislim da je puno bolje pitat nekog doktora (dermatologa ili imunologa npr.) da pogleda i ustvrdi strucno u cemu je problem. Prvom prilikom cu se savjetovati, al u međuvremenu pomislila sam pitati bar za slicna iskustva, tako mi je lakse.. ;)

Hvala puno!!

Nemaš frke odi prvo kod njih pa kod doktora ;). Oni ce ti ipak bolje znat rec jel nije t iradio doc nego oni. Ako ti oni nece moc pomoc onda se obrati docu. ;)

Shadowfax
03.02.2005., 10:55
fairy kaže:
ma neee, iznutra je skroz zaraslo, dakle nebi ju mogla ponovo staviti.
ali, izvana nije, imam malu rupicu duboku možda pola milimetra. čekam da pređe u ožiljak, ali nekako mi se čini da neće. ne vidi se jako, ako se baš zagledaš, onda da, full je sitna.
kao recimo...joj neznam kaj da uzmem za primjer...trečina zrna riže, tu negdje! primjer mi je stvarno :rolleyes:

Ma dobro pa nije to tak strašno sve dok ti voda necuri van. :D ;)
Nije to tako strašno. Ja ne znam kad cu skinut još uvijek mi se sviđa. Primjer ti je prva liga sve mi jasno :zubo:

fairy
03.02.2005., 11:23
Shadowfax kaže:
Ma dobro pa nije to tak strašno sve dok ti voda necuri van. :D ;)
Nije to tako strašno. Ja ne znam kad cu skinut još uvijek mi se sviđa. Primjer ti je prva liga sve mi jasno :zubo:

ne, ne, iznutra je začas zaraslo!;)
ja sam ju imala negdje godinu dana pa sam ju skinula jer me tip na faxu zajebavao i nije me pustio na ispitu u više navrata!
:mad: :mad: :mad: seljačina!

Shadowfax
03.02.2005., 12:01
fairy kaže:
ne, ne, iznutra je začas zaraslo!;)
ja sam ju imala negdje godinu dana pa sam ju skinula jer me tip na faxu zajebavao i nije me pustio na ispitu u više navrata!
:mad: :mad: :mad: seljačina!

Mooooooooooooolim???? Pa di ti živš? :zubo:
Onda dobro ako iznutra zacas zaraste :zubo:

Štrikalica
03.02.2005., 12:12
meni izrasao pirsing iz pupka..mislim, nije ono proklijao pa narasao nego se malo po malo stanjivala koža na tom mjestu i samo je ispao..

da vidite kak sad super izgleda :bljak:

N3bir0s
03.02.2005., 12:39
fairy kaže:

e a jel Vam curi voda kad pijete ( ne mora biti voda npr. cola, pepsi, alkoholna pića, ili nedaj bože piva )

:D

fairy
03.02.2005., 12:51
Shadowfax kaže:
Mooooooooooooolim???? Pa di ti živš? :zubo:
Onda dobro ako iznutra zacas zaraste :zubo:

u zagrebu, al radije da pitamo tipa gdje živi! MAMLAZ!
:E :E

N3bir0s: NE, ne curi nam voda, to su me uvijek svi pitali, ali to su gluposti!;)

fairy
03.02.2005., 13:00
shree_kali kaže:
meni izrasao pirsing iz pupka..mislim, nije ono proklijao pa narasao nego se malo po malo stanjivala koža na tom mjestu i samo je ispao..

da vidite kak sad super izgleda :bljak:

ma i moj visi več 5 godina, ali još uvijek mi se čini da nebde ispao.
kad skužim da bude, izvaditi ću ga i kad zaraste, ponovo probušiti, jebeno mi je to :cerek: :cerek:
inače sam čula da ljudima koji su, kako da to kažem, "onečišćeni" sranjima iznutra dulje tijelo prihvača pirs koji je strano tijelo i time automatski nešto što mu šteti pa ga ne izbacuje tako brzo.
onim ljudima kojima izbaci kroz par mjeseci, znači da su relativno zdravi iznutra. to mi rekla pirserica, sad dal je tak neznam.
recimo mojoj frendici je doslovno izkliznuo za 2 mjeseca(ta nit ne puši, nit ne pije, nit se ne...). meni 5 godina i još stoji.
a moj dragi već 10-ak godina i nema promjene!:eek: mora da je toxic do kraja!

Shadowfax
03.02.2005., 13:00
Ah dobro i ja sam u zagrebu :D ;) Mora da ti je tip bio iz kamenog doba. Znala sam da bu se našao biser koji ce to napisat. :D

N3bir0s
03.02.2005., 13:02
znam da ne curi

ali nisam mogo odoljeti da ne pitam :D

anivej ja sam imao spirsane obje arkade prije nekih 10 godina i uši na jedno 6 -7 mjesta :D

jebiga bio sam mlad i lud

ali da se vratimo na temu nikad mi se nije zagnojilo nijedno mjest iako sam uši i dve rupe na arkadi sam bušio

stoga ako Eleanor ima problema s tim bilo bi joj dobro da ode onom ko je to radio za početak a nakon toga i doktoru

pozdrav :w

Štrikalica
03.02.2005., 13:05
fairy kaže:
inače sam čula da ljudima koji su, kako da to kažem, "onečišćeni" sranjima iznutra dulje tijelo prihvača pirs koji je strano tijelo i time automatski nešto što mu šteti pa ga ne izbacuje tako brzo.

aaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaa a...ispričavam se :D

p.s. ispo mi za manje od godinu dana..

fairy
03.02.2005., 13:08
Shadowfax kaže:
Ah dobro i ja sam u zagrebu :D ;) Mora da ti je tip bio iz kamenog doba. Znala sam da bu se našao biser koji ce to napisat. :D

ma tip je idiot!
bio je pred penziju, predavao kemiju, imao je glupi smisao za humor, onak staro-zagrebačkog štiha(nešto kao đimi stanić:bljak: ).
cijelo vrijeme na predavanjima je valjao fore na moj račun(moje rinčice). milijon puta sam padala na usmenom jer mi je rekao da dok to ne izvadim da nebum prošla kod njega. kad sam ju izvadila, napustila sam taj fax i upisala drugi! :D :D
i završila ga, on mi je u biti samo bio točka na i !!!
majmun!

fairy
03.02.2005., 13:10
shree_kali kaže:
aaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaa a...ispričavam se :D

p.s. ispo mi za manje od godinu dana..

zakaj se smiješ?
također si sumljičava prema toj priči ili si sretna kaj ti je brzo ispao?? :kukuc:

Štrikalica
03.02.2005., 13:26
fairy kaže:
zakaj se smiješ?
također si sumljičava prema toj priči ili si sretna kaj ti je brzo ispao?? :kukuc:

sumnjičava sam baš zato što mi je tak brzo ispao..kapiš? :D

fairy
03.02.2005., 13:30
shree_kali kaže:
sumnjičava sam baš zato što mi je tak brzo ispao..kapiš? :D

onda možemo konstatirati da je teorija nevažeća! ;)
jer ako uzmem sebe za primjer, vrijedi, ali ti, pa da ti je ispalo tak brzo...:zvrko: sumljivo, jel tak!;) ;) :Pivo:

Elenoar
03.02.2005., 13:39
Ljudi..........

KAKO MOZE ISPAST IZ PUPKA????????

:eek:

Evo, sad mi je slabo. Nikad nisam to cula prije. :( :(

Kleine
03.02.2005., 13:52
ja imam na nosu, pupku i na onoj hrskavici usnoj, ne skroz gore nego na sredini, ako me kontate...:rolleyes: (onih 10 po svakom uhu sam poskidala...) koliko se sjecam samo je pupku trebalo pun k**** da zaraste oko god. dana... nego meni je kuglica napravila "rupicu"i sad sam stavila jedan znak koji je gore sirok da se to mozda normalizira...

Štrikalica
03.02.2005., 13:58
fairy kaže:
onda možemo konstatirati da je teorija nevažeća! ;)
jer ako uzmem sebe za primjer, vrijedi, ali ti, pa da ti je ispalo tak brzo...:zvrko: sumljivo, jel tak!;) ;) :Pivo:

u najmanju ruku :D

Štrikalica
03.02.2005., 13:59
Elenoar kaže:
Ljudi..........

KAKO MOZE ISPAST IZ PUPKA????????

:eek:

Evo, sad mi je slabo. Nikad nisam to cula prije. :( :(

koža između dvije kuglice ti se stanjuje i stanjuje dok ne ostane samo nit i ona pukne i pirs ispadne.

Skura
03.02.2005., 17:45
fairy kaže:
da ljudima koji su, kako da to kažem, "onečišćeni" sranjima iznutra dulje tijelo prihvača pirs koji je strano tijelo i time automatski nešto što mu šteti pa ga ne izbacuje tako brzo.
onim ljudima kojima izbaci kroz par mjeseci, znači da su relativno zdravi iznutra.

Ufff, meni vec 7 godina ne mice. ali primjetila sam da ova gornja kugla sve vise izviruje van :D

Ali ono sto je meni cudno je to da mi je nakon nekih 17-18 godina ispala nausnica iz uha - jedna od onih gornjih :eek: :eek: :eek:
(nije bila iscupana - nego je jednostavno ispala - bez kapi krvi!!!)

i sad: jesam toxicna ili ne?! :confused: :D

Riječanka
03.02.2005., 21:34
Elenoar kaže:

Hvala puno!!
Imunolog će ti gledati ožiljak od pierca????
Jesi li ti u posljednje vrijeme ozlijedila glavu, hehehehehe
:E

Riječanka
03.02.2005., 21:37
fairy kaže:

onim ljudima kojima izbaci kroz par mjeseci, znači da su relativno zdravi iznutra.

E, ljudi, stvarno možete valjati gluposti do besvijesti...takvo što ni u Areni ne bi napisali :E

Štrikalica
04.02.2005., 07:35
A imaš ti što pametno za dodat ili se samo keziš keženja radi? :kava:

fairy
04.02.2005., 08:31
Riječanka kaže:
E, ljudi, stvarno možete valjati gluposti do besvijesti...takvo što ni u Areni ne bi napisali :E

to nisam ja rekla, da se razumjemo.
ajd ti onda objasni zašto nekome tijelo prihvati strano tijelo, a nekome ne??!:p

Štrikalica
04.02.2005., 08:39
fairy kaže:
to nisam ja rekla, da se razumjemo.
ajd ti onda objasni zašto nekome tijelo prihvati strano tijelo, a nekome ne??!:p

Ajmo predvidjet odgovor:

"Sigurno ne zbog ove gluposti koju ste vi napisali :E"

:kava:

fairy
04.02.2005., 08:47
vjerovatno tako nešto, ali :E obavezno, ako ne i dva!
:rofl: :rofl: ;)

Riječanka
04.02.2005., 10:42
Moram vas razočarati, cure! Neću vam ostavljati moje diabolikiće iako ih volim :ziba:

Imunitet i imunosni sistem je jako kompleksni mehanizam i ne može se objasniti u par riječi.
Njegova je funkcija, između ostalih i zaštita organizma od invazije stranih supstanci, najčešće bjelančevina,tj.virusa, bakterija, stranih stanica no i ostalih tvari koje se vežu za haptene.
Reaktibilnost imunosnog sistema ovisi o mnoštvu faktora : općem stanju organizma, prethodnim kontaktima sa alergenom, svojstvima samog alergena, no i o samim nasljednim karakteristika pojedinca.
Tako imamo osobe koje su otpornije na infekcije, kod kojih je imunosni sistem jači i one koje su osjetljivije.
Ista je stvar i sa alergijskim reakcijama i reakcijama odbacivanja - kod osoba koje su na nešto alergične ili kod kojih dođe do burne reakcije, imunosni sistem je reaktivniji, brže reagira, što je najčešće posljedica opetovanog kontakta sa alergenima.
Ne znači da bolesni odbacuju brže- naprotiv...bolestan organizam reagira sporije na strano tijelo ili neki drugi agens...zato i nastaju infekcije koje se brzo generaliziraju kod imunodeficijentnih, npr.bolesnika od AIDS....

Zadovoljne?

Elektra
04.02.2005., 11:08
Elenoar kaže:
Da li ste imali ikakvih problema sa piercingom (gdje god ga imali), tipa upalice, crvenilo, gnojenje, oticanje ili slicno..

Znam jednu curu koja ima piercing na pupku i njoj se gnojilo jer je ona stalno nešto dirala taj piercing i tome sl. A znam dosta njih koji nisu nikakvih problema imale s time. Mazale su piercing nekakvom kremom kakvu su dobile kad su bušile pupak i to je bilo to :)

Ja imam piercing na nosu i prva dva 10 dana sam mazala sa nekakvom tekućinom i to bi bilo to. Probušila sam nos u 6 mjesecu i sad sam evo promijenila treću naušnicu u nosu :D

fairy
04.02.2005., 11:17
Riječanka kaže:
Moram vas razočarati, cure! Neću vam ostavljati moje diabolikiće iako ih volim :ziba:

Imunitet i imunosni sistem je jako kompleksni mehanizam i ne može se objasniti u par riječi.
Njegova je funkcija, između ostalih i zaštita organizma od invazije stranih supstanci, najčešće bjelančevina,tj.virusa, bakterija, stranih stanica no i ostalih tvari koje se vežu za haptene.
Reaktibilnost imunosnog sistema ovisi o mnoštvu faktora : općem stanju organizma, prethodnim kontaktima sa alergenom, svojstvima samog alergena, no i o samim nasljednim karakteristika pojedinca.
Tako imamo osobe koje su otpornije na infekcije, kod kojih je imunosni sistem jači i one koje su osjetljivije.
Ista je stvar i sa alergijskim reakcijama i reakcijama odbacivanja - kod osoba koje su na nešto alergične ili kod kojih dođe do burne reakcije, imunosni sistem je reaktivniji, brže reagira, što je najčešće posljedica opetovanog kontakta sa alergenima.
Ne znači da bolesni odbacuju brže- naprotiv...bolestan organizam reagira sporije na strano tijelo ili neki drugi agens...zato i nastaju infekcije koje se brzo generaliziraju kod imunodeficijentnih, npr.bolesnika od AIDS....

Zadovoljne?

:s ali ni jedan :E ??? :(

pa ja sam i rekla da bolesni organizam reagira sporije na piercing te da mu duže treba da ga izbaci!
sve što sam ja rekla, ti si objasnila stručnim terminima, koliko se meni čini.
strano tijelo ili neki drugi agens=piercing
"onečišćeni"=bolesni

u biti je ta teorija onda istinita, ne??

Štrikalica
04.02.2005., 11:31
Riječanka kaže:

Zadovoljne?

e, takvu te volimo :five: :)

Elenoar
04.02.2005., 12:04
Rijecanka, zasto mislis da mi imunolog nebi mogao pogledat pupak? Gnojenje ili crvenilo ili izbacivanje stranog tijela.. sve su to imunoloske reakcije. Ako se on bavi imunologijom, mislim da bi bio vrlo kompetentna osoba od koje bi mogla traziti misljenje.. ne mislis li? :kukuc:

aktovka
04.02.2005., 12:20
shree_kali kaže:
koža između dvije kuglice ti se stanjuje i stanjuje dok ne ostane samo nit i ona pukne i pirs ispadne.

:horor:

Imam pirs u pupku 5 godina i sve manje kože između...

Sad si me prepala s ovim. :eek:

Trebalo bi ga izvaditi, pustiti da zaraste, pa ponovo bušiti.

Jel zna tko koliko bi bilo pametno cekati da to zaraste- par mjeseci, pol godine...? :confused:

Štrikalica
04.02.2005., 12:23
aktovka kaže:
:horor:

Imam pirs u pupku 5 godina i sve manje kože između...

Sad si me prepala s ovim. :eek:

Trebalo bi ga izvaditi, pustiti da zaraste, pa ponovo bušiti.

Jel zna tko koliko bi bilo pametno cekati da to zaraste- par mjeseci, pol godine...? :confused:

definitivno nekaj napravi jer će ti inače jako brzo ispasti..

gle kaj možeš..pošalješ mail zeletu i ekipi (http://www.zagreb-tattoo.com/html/home_hr/home.asp) i pitaš što ti je činiti :)

aktovka
04.02.2005., 12:28
shree_kali kaže:
definitivno nekaj napravi jer će ti inače jako brzo ispasti..

gle kaj možeš..pošalješ mail zeletu i ekipi (http://www.zagreb-tattoo.com/html/home_hr/home.asp) i pitaš što ti je činiti :)

Hvala. :kiss:

Kaj sad tebi fali komad kože iznad pupka...ili kak ti jes ad to ?

Štrikalica
04.02.2005., 12:32
aktovka kaže:
Hvala. :kiss:

grdo..imam dve tamne točke koje su prvo bile dve tamne kvržice :D

Malaja
04.02.2005., 12:52
Ljudi ja imam pirc 6 godina i mislim ono makao se frajer sa mjesta nije...hoću li umrijeti?:( Mislim uopće mi se nije razmak smanjio, kaj to značiu da imam neku smrtonosnu bolest ili kaj?:confused:

magic
04.02.2005., 12:54
aktovka kaže:

mora drzhat flaster da ne bi letjela po prostoriji kad se nadme :rofl:

Štrikalica
04.02.2005., 12:54
Malaja kaže:
Ljudi ja imam pirc 6 godina i mislim ono makao se frajer sa mjesta nije...hoću li umrijeti?:(

Naravno da nećeš..kakvo umiranje :nono:

..ne bi bilo loše da se pozdraviš sa bližnjima..

Štrikalica
04.02.2005., 13:17
magic kaže:
mora drzhat flaster da ne bi letjela po prostoriji kad se nadme :rofl:

napravila sam čep od plastelina (tzv. zapušak..to planiram patentirati..) i preko njega ide flaster..kad je bio samo flaster znalo se desiti da se preznojim od neke muke pa se odlijepi i ode i ja i sve dođavola..

i sad se to zna desiti..al onda je jedina opasnost da zapušak ustrijeli mačku pri izletanju :D

Riječanka
04.02.2005., 13:30
fairy kaže:
:s ali ni jedan :E ??? :(

pa ja sam i rekla da bolesni organizam reagira sporije na piercing te da mu duže treba da ga izbaci!
sve što sam ja rekla, ti si objasnila stručnim terminima, koliko se meni čini.
strano tijelo ili neki drugi agens=piercing
"onečišćeni"=bolesni

u biti je ta teorija onda istinita, ne??

Ne :)
Materijali koji se koriste za piercanje su takvi da ne izazivaju koroziju čiji se produkti vežu sa haptenskim bjelančevinama i potiču odgovor organizma na njih...
Svaki materijal koji je alergogen, izaziva rekaciju...a sama veličine rakcije nije uvijek ista....
U principu, ima ljudi sasvim zdravih koji odbaciju implantat, i onih kji ga toleriraju...nema pravila...
Ja koristim uvijek titanijske pierceve, imam i sama takvog...
moja dobra prijateljica je već dva puta odbacila pierce..prvi puta jer je na štandu kupila neki lafo od kirurškog čelika, a drugi puta jer je pierce bio pretežak i prevelik, pa joj je i mehanički povlačio kožu na pupku...

:W
Ma evo i ovo, znam da vam nedostaje, hehehehe :E

Štrikalica
04.02.2005., 13:32
Riječanka kaže:
Ne :)
Materijali koji se koriste za piercanje su takvi da ne izazivaju koroziju čiji se produkti vežu sa haptenskim bjelančevinama i potiču odgovor organizma na njih...
Svaki materijal koji je alergogen, izaziva rekaciju...a sama veličine rakcije nije uvijek ista....
U principu, ima ljudi sasvim zdravih koji odbaciju implantat, i onih kji ga toleriraju...nema pravila...
Ja koristim uvijek titanijske pierceve, imam i sama takvog...
moja dobra prijateljica je već dva puta odbacila pierce..prvi puta jer je na štandu kupila neki lafo od kirurškog čelika, a drugi puta jer je pierce bio pretežak i prevelik, pa joj je i mehanički povlačio kožu na pupku...

:W
Ma evo i ovo, znam da vam nedostaje, hehehehe :E

eto na..i ja se (inače savršena) ponekad prevarim..jutros sam mislila da garant nećeš znati bleknuti na tu temu nego nas sprdaš..

my bad..und isprika :)

Riječanka
04.02.2005., 13:36
Elenoar kaže:
Rijecanka, zasto mislis da mi imunolog nebi mogao pogledat pupak? Gnojenje ili crvenilo ili izbacivanje stranog tijela.. sve su to imunoloske reakcije. Ako se on bavi imunologijom, mislim da bi bio vrlo kompetentna osoba od koje bi mogla traziti misljenje.. ne mislis li? :kukuc:

To nije imunološka reakcija već REAKCIJA KRONIČNE UPALE TIPA STRANOG TIJELA :cool:

Pupak je normalno nastanjen obiljem bakterija, jer je to mjesto gdje je završavao ductus omphaloentericus, primordijalno crijevo....piercing na pupku treba oko 9 mjeseci da zaraste, tj.da se stvori fiksni kanalić u kojeg se stavlja nakit...
U ovoj situaciji, naročito ako ti ranica obilno curi ili se stvaraju granulacije, trebaš ići kirurgu...

Imunolozi se bave nečim sasvim drugim...liječenjem bolesti imuniteta, kao što su reumatoidni artitis, lupus eritemtodes, Raynaudova bolest, sklerodermija....i masa drugih autoimunosnih teških, često letalnih bolesti....

Ovo što ti imaš je reakcija intolerancije na metal..common situation...koji se u principu rješava na nivou liječnika opće medicine.

Riječanka
04.02.2005., 13:38
shree_kali kaže:
eto na..i ja se (inače savršena) ponekad prevarim..jutros sam mislila da garant nećeš znati bleknuti na tu temu nego nas sprdaš..

my bad..und isprika :)

Sve OK :D

nema savršenstva..osim mene :E

Da neću znati beknuti, hehehehehe...to mi je uža specijalnost....:ziba:

Štrikalica
04.02.2005., 13:40
Riječanka kaže:
Sve OK :D

nema savršenstva..osim mene :E

Da neću znati beknuti, hehehehehe...to mi je uža specijalnost....:ziba:

a nisam bila u tijeku :zubo:

fairy
04.02.2005., 21:38
ma Riječanko klanjam ti se!
:top:
i naravno skrušeno priznajem poraz! :s :s :s ;)

Riječanka
04.02.2005., 22:32
fairy kaže:
ma Riječanko klanjam ti se!
:top:
i naravno skrušeno priznajem poraz! :s :s :s ;)

Ma cure, već mi je pomalo neugodno :o
Sve je OK, svatko se može malo zaletiti, nema ovdje ni poraženih ni pobijeđenih....
:ziba:

Chick
07.02.2005., 11:46
ok...želim piercati pupak...ali nisam dosad osim uha nista busila i spadam u klasu paničara....

tražeći po netu naišla sam na dosta različite članke o tome što se smije i što ne......

Piercing pupka

Što se može koristiti za pospješenje zarastanja, ispiranje i ciscenje piercinga?

1.Ulje lavande

2.Geokorton

3.antibiotske masti

4.slana otopina

5.topla voda

6.sapun

7.otopina za ciscenje leca (salina)

8. bivacin sprej

9.alkohol

Sportske aktivnosti –

1.Što se smije, a što ne?

2.Karate trening - dva do tri puta tjedno – da li se smije odmah prakticirati ili je potrebno čekati neko vrijeme?Ako da koliko se dugo ne smije vježbati?

Reakcije tijela,zarastanje

1.Koliko treba da zaraste i kako znamo da je piercing zarastao

2.koliko boli dok zarasta?

3. Kako razlikovati infekciju i komplikacije od uobičajenih mogućih reakcija i boli?

4. Kako pospješiti zarastanje?

5. Što napraviti u slučaju infekcije i komplikacija?

Odjeća, spavanje, doticanje

1.da li se mora posebno pokrivati ili zamatati piercing prije spavanja, ispod odjeće?

2.Da li treba izbjegavati doticaj sa bilokakvim tjelesnim, i ostalim tekućinama, kozmetičkim preparatima ili je svejedno, ako da koliko dugo?

3. Ukoliko se dotakne, zapne za nesto, ukoliko se slucajno okrzne piercani dio tijela da li moze doci do nekakvih problema?

4.Da li treba izbjegavati nekakve položaje (spavanje na trbuhu, sjedenje tako da je pritisnut piercing)?

5. Što se ne smije nositi od odjeće?

Dont s – Što se ne smije sa friškim, srednje friškim i zaraslim piercingom?

znam da sam nazvrljala svega......i da se vjerojatno neće nikome dati sve to čitati i tipkati.....

unaprijed zahvaljujem na sve odgovore i upute......

medissima
07.02.2005., 12:10
za one koji i inače imaju problema sa alergijom na sve i svašta... naravno da moraš biti pažljiva što stavljaš... nakon problema sa pirercanjem ušiju i uspjeha iz 5. pokušaja odlučila sam izbušiti pupa.. alergična sam na sve osim zlata pa sam najprije stavila zlatnu alkicu... i stalno mi je nekakav sekret izlazio, nikako da to prestane... tri puta dnevno sam prala rupice sa fizikalnom otopinom ali niš od toga, znalo mi se čak upaliti sve skupa npr. po ljeti, ili kad nosiš uske majice i to ne diše... sve dok mi se na kraju nije desilo zbog fizičkog udarca u zezanciji sa frendom da mi je gornja kuglica ušla u rupicu, razrezala kožu naravno, krvi ko u priči... dakle, treba puno pažnje, njege i brige, i pazit da se ne zakači... i sve ok... ako ti koža normalno reagira... ako ne, malo teže :p

club delicious
07.02.2005., 17:34
Možda bi vam bilo pametno da si provjerite da vam ringovi za piercig ne sadrže nikal. Naime, nikal je snažan alergen, izaziva tzv. kontaktni dermatitis kod preosjetljivih ljudi. Takvi ljudi često ne mogu nosit bižuteriju, naravno, ukoliko sadrži nikal...
I da, to se ne liječi. Možete mazat mastima, kremama, ali pri ponovnom kontaktu opet će doć do reakcije. Dakle: nikal :trk:

SunBlade
10.05.2005., 15:23
Ovako...sada će biti oko godinu dana kako imam piercing ispod usne. Neki dan sam primjetio da mi se ispod prednjeg zuba malo povuklo zubno meso tj. nastala je mala rupica na mesu. Dali će to zarasti? Počeo sam ispirati sada usta Hexoralom i otopinom vode i soli. Malo mi bed da mi se to ne raširi ili ne znam šta več. Mislim, dali netko zna kako to riješiti ili bilo što drugo? Unaprijed hvala!:(

Riječanka
10.05.2005., 15:43
To ti je na mjestu gdje ga pritišće piercing, zar ne?
Rješenje je jednostavno : makni piercing :E
Kada prestane pritisak i iritacija i gingiva će se oporaviti...

enigma
10.05.2005., 20:17
Ako zamijenis i stavis okruglu rincicu to ce pomoci, ali stavi onu malo deblju, tanka ti moze prorezat usnu.

SunBlade
10.05.2005., 21:54
Kako se zove ono...ona "šipkica" od piercinga mi je malo velika pa mi lupka. A da stavim manju dali bi bilo ok? Ako više ne bude lupkalo, dali će se to meso zarasti? :confused: Probao sam ga maknit pa se nekako čudno osječam...radije bih da ostane samo šta da napravim? Ispirem si sada usta sa onim otopinama. Hoće mi zubno meso zarasti? To me najviše brine...da se ne pogorša.

Riječanka
10.05.2005., 22:02
SunBlade kaže:
Kako se zove ono...ona "šipkica" od piercinga mi je malo velika pa mi lupka. A da stavim manju dali bi bilo ok? Ako više ne bude lupkalo, dali će se to meso zarasti? :confused: Probao sam ga maknit pa se nekako čudno osječam...radije bih da ostane samo šta da napravim? Ispirem si sada usta sa onim otopinama. Hoće mi zubno meso zarasti? To me najviše brine...da se ne pogorša.

Dokle god iritacija postoji, postojati će i defekt...dakle, neće ti proći :E

Neki ljudi jednostavno ne toleriraju piercing, to je tako i gotovo... :ziba:

Mojoj frendici sam nekoliko puta stavljaja piercing na pupak (ja to radim već nekoliko godina, i sebi sam ga stavila na pupak), najkvalitetniji, titanijski...i svaki puta joj ga tijelo odbaci....

ne možeš protiv prirode :E

SunBlade
10.05.2005., 22:36
Joooj...daj me nemoj plašit...bemu miša, fali mi komad zubnoga mesa! :mad: O, ali recimo ako mi stavi tako kratku šipkicu da mi ne dira meso, znači nema nikakvih kontakata sa mesom...hoće mi zarasti to što mi je kao malo "odpalo". :confused: Ej, ej...nemoj me plašit :w

Riječanka
10.05.2005., 22:56
A što misliš da ti neće dodirivati čeljust kada budeš spavao sa glavom zagnjurenom u jastuk, ha? :E

SunBlade
11.05.2005., 05:19
Ma ni spavati neču! :D Insomnia rulezz. :top: Dali znaš za još kakvu tekučinu za usta koja bi mogla pomoči?

MilkyWay
11.05.2005., 07:21
Doktore ja bih bio zdrav, ali se ne bi odrekao tri kutije cigareta i 10 piva dnevno. Doktore imate li kakvu tableticu?

Shadowfax
11.05.2005., 08:29
Ja svoj maknula :D :D :D
Sva sreca na vrijeme. :D

Shadowfax
11.05.2005., 08:31
SunBlade kaže:
Ma ni spavati neču! :D Insomnia rulezz. :top: Dali znaš za još kakvu tekučinu za usta koja bi mogla pomoči?

Moj savjet ti je da ga makneš,a mozes ga i ostavit ako ti zubi nisu potrebni. :D

tweak
11.05.2005., 08:52
Vadi ODMAH!

Ne zaebavam se.

Samo che ti sve vishe i vishe skidat zubno meso, dok na kraju nechesh bit prisiljen maknut.

I to meso se ne vracha. Znam iz iskustva.

SunBlade
11.05.2005., 14:31
tweak kaže:
Vadi ODMAH!

Ne zaebavam se.

Samo che ti sve vishe i vishe skidat zubno meso, dok na kraju nechesh bit prisiljen maknut.

I to meso se ne vracha. Znam iz iskustva.

Kako mislis ne vraca!? Zauvijek cu imat tu malu rupicu u mesu? Joj, bemu misa :mad:

martiz
15.05.2005., 00:26
Vjerovatno se radi o upali i to kroničnoj. Ako imaš 20-tak a ne 40-tak ili više godina, ako ne boluješ od neke kronične bolesti i nedostatka vitamina, ako ne uzimaš alkohol, ne pušiš i ne drogiraš se vjerovatno će ti se gingiva u roku od par mjeseci NAKON ŠTO SKINEŠ to strano tijelo sa usne oporaviti. Dakle, smjesta to van, uzimaj dosta C vitamina i budi strpljiv uz odlazak stomatologu da te poduči kako da pereš zube, pogotovo taj dio i kako da masiraš gingivu.To napravi odmah:top: jer inače kad te cure vide bit će:flop: a mžda i :bljak: Dakle, makni to smeće iz usta , pozdrav:W

SunBlade
15.05.2005., 21:57
martiz kaže:
Vjerovatno se radi o upali i to kroničnoj. Ako imaš 20-tak a ne 40-tak ili više godina, ako ne boluješ od neke kronične bolesti i nedostatka vitamina, ako ne uzimaš alkohol, ne pušiš i ne drogiraš se vjerovatno će ti se gingiva u roku od par mjeseci NAKON ŠTO SKINEŠ to strano tijelo sa usne oporaviti. Dakle, smjesta to van, uzimaj dosta C vitamina i budi strpljiv uz odlazak stomatologu da te poduči kako da pereš zube, pogotovo taj dio i kako da masiraš gingivu.To napravi odmah:top: jer inače kad te cure vide bit će:flop: a mžda i :bljak: Dakle, makni to smeće iz usta , pozdrav:W

Hmmm...ne pušim :D Ok, probati ću i sve ovo ostalo izbaciti iz upotrebe.:) Stvar je u tome što moj stomatolog nema pojma pa bi bilo lijepo ako netko ima slična iskustva da mi da neke upute. Sutra idem po vitamin C i kljukati se sa njime. Kako da perem zube i to masiram!? :confused: "Strano" tijelo je maknuto. :top:

martiz
16.05.2005., 00:46
Masiraj odozgor prema dolje(prema kruni zuba) i kružnim pokretima oko te "rupe", ne pretjeruj sa C vitaminom jer češ dobit proljev...ipak odi kod nekog stomatologa da ti to stručno pogleda(javi se specijalisti parodontologu, najbolje na Stomatološki fakultet, Gundulićeva 5, tamo češ dobit sve upute)..BTW,možeš i bez uputnice, bit češ zanimljiv studentima :D

tweak
18.05.2005., 20:00
SunBlade kaže:
Kako mislis ne vraca!? Zauvijek cu imat tu malu rupicu u mesu? Joj, bemu misa :mad:

sori, ak sam te isparanoizirala :o

vidim da se radi o rupici, a ne kao, shto je meni bio sluchaj, o "potiranju" :D zubnog mesa prema dole

u svakom sluchaju da ti ispricham shto je bilo, uostalom

spirsala sam se, stavila si spajkich, al ochito je da ili imam predebelu donju usnu ili mi nisu to napravili kak spada, pa mi se pirs grebao o zubno meso (donje jedinice)

ja (glupacha) naravno nisam to odma izvadila, nego nakon kojih godinu dana, ali vech je pirs "potjerao" meso dole, tak da sad imam koja 5 mm nizhe zubno meso na jednoj jedinici, a 2 mm na drugoj

to je bilo prije kojih 5-6 godina, i to se naravno nije vratilo

(oke, ne zgleda tak grozno kak opisujem, al kad se zagledash ipak se skuzhi)

sretno :w

nina_cherry
14.02.2006., 14:14
Hej ljudi!Imam jedan problem...prije 6 mj.sam napravila piercing na pupku koji je neko vrijeme super izgledao,gotovo da pomisliš da je skroz zarastao...a onda,noćna mora...koža oko piercinga je počela svrbiti,crveniti se,pa se crvenilo proširilo oko piercinga,a na mjestu crvenila je počela izlaziti tekućina(poput gnoja..)koja je dosta ljepljiva...a tako sam pazila na njega...:( Zasad koristim dezinfekcijsko sredstvo Octenisept,Hydr.Peroksid 3% i mast Chloramphenicol 1% koji tek-toliko bar malo ublažava stvar.
Ima li tko savjet za pomoć!!!!:eek: Stvarno ne znam što dalje napraviti...samo da ga ne moram skinuti...:(

AnkH
14.02.2006., 14:29
ajde ti fino odi kod doktora pa nek ti on to pogleda... možda ga i ne trebaš skinuti, ali nemoj se s tim zajebavati... :(

nina_cherry
14.02.2006., 19:07
Ma,znam...iskreno,nikad me nije bilo strah kao sad...mada mi se mrvicu smanjilo i stabiliziralo,ali ipak to nije to!

Elenoar
14.02.2006., 19:32
Mozda si alergicna na materjal od kojeg je alkica napravljena!

houpi
15.02.2006., 20:16
najpametnije ti je otići kod onoga ko ti je to napravio. znat će ti reči što trebaš napravit, ili te dalje negdje uputiti. samo nemoj vadit, meni su rekli da treba prvo ustvrdit zbog čega dođe do tako nečeg pa tek onda vadit ili radit nešto drugo.
;)

Shtefitza
16.02.2006., 05:48
Trci kod doktora iz ovih stopa.

Imas upalu tkiva, netko te treba pogledati da ne bi nastalo ozbiljnih problema.

nina_cherry
16.02.2006., 10:45
najpametnije ti je otići kod onoga ko ti je to napravio. znat će ti reči što trebaš napravit, ili te dalje negdje uputiti. samo nemoj vadit, meni su rekli da treba prvo ustvrdit zbog čega dođe do tako nečeg pa tek onda vadit ili radit nešto drugo.
;)

I što su ti rekli?
Mislim,što su ti savjetovali?Jeli ti što pomoglo?:(

Elenoar
16.02.2006., 16:08
Nina, od kojeg materjala Ti je alkica? Ja sam imala problema sve dok nisam stavila bijelo zlato. Od onda sve 5! A zena koja mi je napravila pirs rekla mi je neka promijenim na titan jer da mi sigurno nece raditi alergiju.. Nee, uopce nije. :rolleyes: Kazem Ti, pokusaj sa zlatom.

nina_cherry
16.02.2006., 19:51
Nina, od kojeg materjala Ti je alkica? Ja sam imala problema sve dok nisam stavila bijelo zlato. Od onda sve 5! A zena koja mi je napravila pirs rekla mi je neka promijenim na titan jer da mi sigurno nece raditi alergiju.. Nee, uopce nije. :rolleyes: Kazem Ti, pokusaj sa zlatom.

Jel?Ajme,ne znaš kako mi je lakše kad mi netko tko je imao isti problem,kaže da ima izlaza s tim...uf,koje olakšanje!:kiss:
A,čuj,kad si ti promjenila pirs,jesi ga sama promjenila ili si otišla kod te žene koja ti ga je radila?:confused: Tako da znam...inače što se tiće takvih stvari,kod druge osobe mogu sve gledati i raditi,a što se tiče mene same....ajme,radije me ubij!:D

Elenoar
17.02.2006., 20:24
Jel?Ajme,ne znaš kako mi je lakše kad mi netko tko je imao isti problem,kaže da ima izlaza s tim...uf,koje olakšanje!:kiss:
A,čuj,kad si ti promjenila pirs,jesi ga sama promjenila ili si otišla kod te žene koja ti ga je radila?:confused: Tako da znam...inače što se tiće takvih stvari,kod druge osobe mogu sve gledati i raditi,a što se tiče mene same....ajme,radije me ubij!:D

:) Vjerujem Ti.. Pogotovo zato sto vidim da Ti se ocito niiikako ne skida taj pirs. Ja sam Ti isto totalno zaljubljena u svoj pupak, a tek poslje sta sam ga izpirsala... :zvrko: Tako da sam i ja bila spremna pokusat sve samo da ga ne trebam skinut.

Inace, moja prica nije tako "strasna" kao Tvoja, tj. nije mi se nista crvenilo niti me nista bolilo, ali lagano je gnojilo cijelo vrijeme. Rekli su mi da je to normalno, ali sva sreca da nisam toliko naivna da vjerujem u sve sto mi kazu pa sam se informirala kod doktorice. Rekla mi je da probam sa dezinfekcijom i kremama, a ako nista ne pomogne morat cu ga skinut. Tako da sam ja odjurila u zlatarnu na zadnji pokusaj i hvala Bogu rijesila sam problem. :)

Promijenila sam ga sama, i to na dan kada mi je prokrvario. Bilo me malo trta, ali nije nikakav bed.. Ako ne mozes sama, neka Ti ga stavi neko drugi, nije nikakva nauka. Neces ni osjetit. Sretno! ;)

Glupacha
17.02.2006., 22:07
meni je sve ok, al ga često moram skinut ako se dugo tare u robu ili u tuđe tijelo jer mi isto pocrveni.
ono, kod doktora odi i skini ga.

nina_cherry
23.02.2006., 08:36
Počela sam ga svaki dan za vrijeme tuširanja ispirati sa antibakterijskim sapunom i mogu priznati da mi je puno bolje,a crvenilo se polako povlaći.Samo se nadam da će se skroz povući....
Kupila sam i piercing od zlata,ako bude mogućnosti da promijenim pirs,onda da stavim taj!A,baš je sladak!:D
Curke,hvala na savjetima! :D :D :D :D
:x

_Altanta_
21.04.2006., 22:35
Molim vas, može mi netko reći koji su zdravstveni problemi koji se mogu javiti prilikom piercinga? Pirsala bih si donju usnicu - kao na slici dolje prikazano, i nosila bih ovu rinčicu.
Ono, povlačenje zubnog mesa, struganje cakline?? :rolleyes: Ili se to sa rinčicom ne bi trebalo dešavati?
Koža mi je inače osjetljiva,tako da mi se i uši dan danas znaju gnojiti iako nosim bijelo zlato i srebro, no rijetko boli, ali su mi još uvijek kao neke kuglice na tom mjestu (a već je prošlo jedno 3 god od pirsanja ušiju).

http://img72.imageshack.us/img72/4121/lip2bx2rg.jpg

Neki dan je tu bila otvorena tema o pirsu na obrvi,ne znam gdje je nestala :rolleyes: A i obrvu bih si izbušila kao na ovoj slici dolje. Pa opet, što može krenut po zlu? I što je sa tim spuštanjem obrve?? :eek: :eek: Jel' to mit ili kaj?
Jer me to strah pošto je odmah kraj oka

http://img72.imageshack.us/img72/70/eyebrow2ah.jpg

Brown Acid
21.04.2006., 22:54
Te kuglice su ti gnoj..

Brown Acid
21.04.2006., 22:55
..i da, sjebat ces si caklinu..
I nije mit to s obrvom, ako ti se sjebe zivac, sjebala si kapak..vidio sam i nije lijepo..

Aphex
21.04.2006., 23:30
imao sam isti takav. kad sam izašao iz pirs-salona, pojeo pizzu, popušio cigar i skočio u more. :bonk: rekao mi tip što ga je stavio da ne smijem ništa od toga.. vjerojatno sam samo imao sreće + vodica za ispiranje.

malo je zajebano prvih desetak dana piti pivo ako nemaš slamku :D
nosio sam ga godinu i po, nije bilo nikakvih komplikacija ni sa infekcijama ni caklinom.

ovaj u obrvi mi stoji već više 3 godine. nikakvih komplikacija, osim blage upale kože kad mi je bio ispao pa sam ga vraćao nakon 2 dana. za to mi je doktor dao Diprosalic mast i prošlo.
što se tiče spuštanja obrva to se rijetko događa i često su upetljane nestručne osobe. odi fino u pirsing salon di imaju neki certifikat okačen na zidu i sve pet :D

Rajčica
22.04.2006., 11:24
Ne mislim na resicu, nego gore tj. iza na obodu uske... navodno i tu moze bit komplikacija (osim infekcije) ali ja osobno ne kuzim bas zasto...

Iskustva?

_Altanta_
22.04.2006., 19:55
..i da, sjebat ces si caklinu..
I nije mit to s obrvom, ako ti se sjebe zivac, sjebala si kapak..vidio sam i nije lijepo..

Isuse. I kaj onda.Moram ići kod boljeg pirsera ili kaj?

Te kuglice su ti gnoj..

I šta da radim s tim? Zašto su tu još uvijek :eek:

chupava&dlakava
22.04.2006., 20:26
zakaj se bušite kad boli i gnjoji se i nateže-poteže-oteže kožu?!?! :cry:

jaja
22.04.2006., 20:53

Suglasna :top:

Kaj bute to nosili i za 20 godina ili vam buju tam rupe :zubo:

chupava&dlakava
22.04.2006., 20:57
kolko sam ja skužila, ak to izvade- ugnjoji se, ak stave-ugnjoji se... :zubo:

jaja
22.04.2006., 21:26
kolko sam ja skužila, ak to izvade- ugnjoji se, ak stave-ugnjoji se... :zubo:

Nema veze, za jedno godinu dvije možda zaraste. :ceka:
Nekom kasnije dođe iz guzice u glavu :bonk:

Kad mi je kćer došla s takvim prijedlogom, samo sam ju pitala jel bumo dobili popust ak idemo i tata i ja.
Bilo je :rolleyes: , :eek: i :mad:.
Za dva dana je prestala o tome pričati.
Kasnije smo saznali da se njenoj prijateljici to tak zagnojilo (na pupku ) da je danima hodala na čiščenja i previjanja.

Pa tko voli nek izvoli :raspa:

wardancer
23.04.2006., 22:06
zato kaj je lijeeeeeeeeeeeopooooooooooo:cerek: :cerek: :cerek:
Ja skoro zginula zbog toga, mjesec i po dana svakodnevnog dreniranja na Šalati + antibiotici oralno i pikoguzno :zubo: Ali ipak bih odmah to opet napravila da mi doktorica nije striktno zabranila jer mi je imunosustav u komi..rekla je da jadan piercer nije zaslužio opet takve stresove :rofl: Naime, on je korektno obavio posel, ali je moj imunološki sustav jadan pa mi je podivljala neka bekterijica koja inače normalno živi po koži...:rolleyes:

jaja
23.04.2006., 22:14
zato kaj je lijeeeeeeeeeeeopooooooooooo:cerek: :cerek: :cerek:
Ja skoro zginula zbog toga, mjesec i po dana svakodnevnog dreniranja na Šalati + antibiotici oralno i pikoguzno :zubo: Ali ipak bih odmah to opet napravila da mi doktorica nije striktno zabranila jer mi je imunosustav u komi..rekla je da jadan piercer nije zaslužio opet takve stresove :rofl: Naime, on je korektno obavio posel, ali je moj imunološki sustav jadan pa mi je podivljala neka bekterijica koja inače normalno živi po koži...:rolleyes:
Da sam ti ja mama zvezala bi te lancem za radijator !!!

wardancer
23.04.2006., 22:17
Srećom mene moj mama jako voli :cerek: ...ona bi me zatukla radijatorom... :zubo:

Crimson Petal
23.04.2006., 22:18
Ne mislim na resicu, nego gore tj. iza na obodu uske... navodno i tu moze bit komplikacija (osim infekcije) ali ja osobno ne kuzim bas zasto...

Iskustva?

ja imam tu piercing. i bilo se nesto stvorilo, ta kuglica :zubo: , no isla sam kod svoje dr. opce prakse, dobila neku kremicu, time mazala. proslo je i otad sve ok. vec... :misli: 5 godina, cini mi se. :D

Crimson Petal
23.04.2006., 22:19
sto, mene je moja mama odvela na piercing. :cerek: mislim, isla je sa mnom. :) sad bas da vidim kad jednog dana slozim pricu za tetovazu... :zubo:

enigma
23.04.2006., 22:25

Iskustva?

ja tu imam medicinku vec tri godine, bez ikakvih problema i boli. meni super, pogotovo sto jak malo ljudi se tu pierca.

wardancer
23.04.2006., 22:55
Na obodu uške imam dvije naušnice, to mi je zlatar zbušio još u srednjoj bez ikakvih problema, zapravo, više ih ne računam kao nakit. Zaboravim na njih npr. kad sam bila na rentgenu sinusa, skinula sam ove s resica, ali vidiš dvije male kružnice u gornjem dijelu uha :rofl: Imala sam ih tri, pa me dok su još bile "svježe" na tjelesnom neka cura pogodila medicinkom baš u to uho :rolleyes: Sve nateklo, izvadila, čekala pol godine da zaraste, pa opet izbušila, ali samo dvije, da ne izazivam baš sreću :zubo: Nažalost, tragus je tragičnije završio, možda bih, da sam i to kod dobrog starog stričeka zlatara napravila, bolje prošla...

Aphex
24.04.2006., 01:48
Da sam ti ja mama zvezala bi te lancem za radijator !!!
moj ćaća nije htio par tjedana jesti sa mnom za istim stolom :zubo: