PDA

View Full Version : EKV

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

202
28.10.2008., 15:18
Naravno da nije Firci jedini preziveli clan EKV. Ima ih jos 9:

Dragomir Mihailovic (Gagi) - gitarista u prvoj postavi Katarine II (album Katarina II)
Zoran Radomirovic (Svaba) - bas-gitarista u prvoj postavi Katarine II
Ivan Fece (Firci) - bubnjar (album Ekatarina Velika)
Ivan Rankovic (Raka) - bubnjar (albumi S' vetrom uz lice, Live 1986)
Srdan Todorovic (Zika) - bubnjar (albumi Ljubav, Samo par godina za nas)
Marko Milivojevic - bubnjar u zadnjoj postavi EKV (albumi Dum Dum, Neko nas posmatra)
Dusan Petrovic (Dule) - bas-gitarista
Milivoje Petrovic (Misko Plavi) - bas-gitarista
Dragisa Uskokovic (Cima) - bas-gitarista (album Neko nas posmatra)
Bosko Stanojevic (Bole) - bas-gitarista u zadnjoj postavi EKV

Zanimljivo da niko od njih nije svirao na vise od 2 albuma.

banderas
28.10.2008., 22:45
Dok je Firchie svirao na čak jednom :zubo:

banderas
28.10.2008., 23:06
A propo "koncerta", odnosno slušanja CDa sa scenografijom nazovi muzičara na stageu, imam samo dve reči da kažem: dno dna.

thunderstorm
29.10.2008., 00:16
Koje silovanje EKV-a, katastrofa. :flop:

anonym
29.10.2008., 01:12
Firchie je rekao na pocetku da su Milan, Magi, Vd i Bojan na nekom ljepsem mjestu. Blago njima da ovo veceras nisu dozivili.
:flop:

Zasto pokusavat od odlicnog napravit nesto drugo? Kaj je bilo tesko odsvirat tako da zvuci sto blize originalu? Jer, cijela ideja i je da se ljudi prisjete originala.
Slazem se - silovanje EKV-a.

Blizu je 2. mjesec, a onda u KSET na "pravi" EKV.

Nex
29.10.2008., 07:55
A propo "koncerta", odnosno slušanja CDa sa scenografijom nazovi muzičara na stageu, imam samo dve reči da kažem: dno dna.

:top:

Sto je to uopce trebalo biti? Neko morbidno izdrkavanje? Totalna bedastoca :flop:

dida
29.10.2008., 09:14
Ova klapska izvedba je odlična :top: Iako, interesantno mi je čuti jednu takvu stvar, ali sad baš da bih slušao koncert od 20 pjesama na taj način, i ne bih :D

Meni je osobno ovaj link ipak draži :)
http://www.youtube.com/watch?v=fn9n_N6bRNY
valjda si pogledao cijeli link :D
nije samo klapska izvedba, super su mi sve izvedbe: gile sa svojim glasom bas pase za otpjevat fenomena, frakcija isto ok zvuci, a ovi justin johnson su mi prejaki s ovim trubama. rundek ko rundek, uvijek moze nes dobro smislit. uglavnom, predobro

dobro da nisam bio nit cu biti :rofl:

kao sto ljudi kazu uskoro u ksetu
dovuci ovog covu sta je bio 2005.:
http://muzika.hr/images/Rubrika_4/20060122_ekv_svi5.jpg
poludicu ako cu cijeli koncert opet sarajlica slusat

banderas
29.10.2008., 09:22
A vidiš meni baš on nije pasao, on je imao sjajan glas za Azru i takve bandove, ali EKV jednostavno nije mogao otpjevati, osim rijetkih stvari gdje je Milan više pričao, a manje pjevao, tipa Anestezija ili Crv iz Angel's Breath faze.
Uglavnom, nije on već dugo u bandu, a nije baš da im ja sastavljam band :D

Što se tiče ovog užasa jučer, nisam vjerovao Ljubi kad mi je na "7 veličanstvenih" rekao da je Firchie "totalno odlepio". Bome je bio u pravu :D

dankec
29.10.2008., 10:04
Jeste primijetili kako su sve "zahtjevnije" gitarističke dionice puštali s trake? Čemu im služe ona dvojica gitarista na stejđu stvarno mi nije jasno...

A Žak Houdek na synthu nije uspio skinuti ni jednu Magi-jinu dionicu uspješno...

No vrhunac večeri je sentiš izvedba "Dečaka iz vode"... Katastrofa! Totalna!

banderas
29.10.2008., 10:18
Čemu služi itko na stageu? :D
Žak Houdek 99% koncerta nije niti svirao ili je bio čisti filler jer su klavijature (nanovo snimljene) ogromnom većinom dolazile s matrice. Kao i dosta toga drugog. One 3 cure se kofol ubiše od pjevanja a točno se razaznao glas Tanje Jovićević u zahtijevnijim dionicama (ima zaista specifičnu boju glasa). Pa uvod u Jadransko more, opet njih 3 "pjevaju" uvod, a čuješ dječji zbor s albuma. :flop:

Poštujem trud i rad koji je utrošen na produkciju videa i nanovo snimanje pjesama, ali je rezutat jako loš. Izbor pjesama katastrofalan, nanovo snimljeni aranžmani nisu dobri, a uz to dodajmo kriminalnu glumu "muzičara" na stageu. Klavijaturist se par puta "u sred sola" na klavijaturama digao i okrenuo od klavijatura, a solo ide dalje :zubo: Firchie je svirao, ali bome ni on nije ni blizu nekadašnje forme, bubnjevi na pjesmama su uglavnom prepravljeni u ravni ritam, a to zaista nije teško odsvirati.
Kaže mi frend prije koncerta da ga baš zanima kako će sinkronizirati glas sa snimke sa svirkom uživo jer to uopće nije jednostavno. E pa tako da se sve pusti sa snimke, a da muzičari na stageu služe kao filleri, onda je malo lakše sinkronizirati :D

Dren
29.10.2008., 10:59
Čujte, i kad je EKV prašio uživo a ne digitalno, jako puno su "obrađivali" svoje pjesme. Tako da je bilo tu svega. I sentiš verzija "Oči boje meda" i šaputanja pjesama itd...tako da su ovo što smo čuli zbilja pjesme koje su EKV svirali na svojim koncertima.

No ono što je za plakat je da je izbor pjesama bio katastrofalan za koncert. Čak i izbor izvedbi tih pjesama je bio uglavnom katastrofalan. Imao sam osjećaj da su od prve pjesme pokušavali otjerat publiku sa što lošijom izvedbom najdepresivnijih pjesama koje EKV ima. Još samo da su odsvirali "Umorna", "Olovne godine" i "Kad krenem ka" pa da netko počne pucat po njima. Apsolutno nisu odsvirali ni jednu pjesmu koja je imala više od dva bita u sekundi :rigo:
Da li zbog toga jer su toliko netalentirani da prate glas sa trake (što ono, bend koji svira u bingo show može) ili zato što je Firchie "totalno odlepio", neznam.
Ali da se neću pojaviti ni na jednom koncertu vezanim za EKV na kojem Firchie sudjeluje to je činjenica.
Puno bi se bolje zabavio da sam legao doma i pustio live izvedbe EKV na shuffle, jer i na koncertu su skoro sve pjesme bile izvedene kao uspavanke. Osim "Anestezije". Ona je bila izvedena kao poticaj samoubicama i labilnim karakterima sa šarafcigerima po đepovima.

thunderstorm
29.10.2008., 11:40
Ne kužim zašto su u svakoj ali baš svakoj pjesmi ili ubili vrhunac ili je odsviran skroz mlohavo bez ikakve žestine,
totalno frustrirajuće je kada se kroz razvijanje pjesme nabrijavaš na refren i onda ne dobiješ ništa.
Također ne kužim ekipu koja im je pljeskala, jesu li to "neki novi klinci" koji ne kuže da je EKV prije svega bio rock n roll band
a ovo čemu su sinoć svjedočili je najblaže rečeno Toni Cetinski u najlošijoj svojoj fazi.
Strahovita uvreda za Milana, pitam se zašto li ga Firchie toliko mrzi?

banderas
29.10.2008., 11:56
Postoji objektivan problem kod EKVa, a to je da su sve te pjesme izvedene i snimljene zaista sjajno. Milan je bio najbolji vokal na ovim prostorima, Magi i Bojan su bili klasično educirani glazbenici, svi bubnjari koji su prošli kroz band su zaista bili vrhunski. Ako se te stvari idu obrađivati, 99% je da će to na kraju zvučati (daleko) gore od originala. Isključivo zbog toga sam protivnik obrada pjesmi EKVa. Tu i tamo se zalomi neka stvar koja zvuči interesantno tipa ove klapske izvedbe "Zemlje" ili Justin Johnsonovo dodavanje brass sekcije, što se da čuti na linku koji je dida postavio. Ali, to su užasno rijetki, ekstremno rijetki izuzeci da je prerada stvari dobro završila, daleko češće su loše i vrlo loše obrade, čak i renomiranih glazbenih imena. CD "Kao da je bilo nekad" koji je izdan u Beogradu po meni ima dvije dobre stvari, Partibrejkers "Zajedno" koja zvuči vrlo slično originalu, i "Iznad grada" Tanje Jovićević, koja je tu pjesmu bila back vocal i u originalu. Slična stvar je sa zagrebačkim izdanjem "Tribute To EKV". Vlada Divljan, Električni orgazam, Urban, Rundek i mnoga druga poznata imena su upropastili te pjesme svojim autorskim preradama.
EKV vrlo jednostavno nije band za prerade i obrade. Što prije to muzičari shvate, to bolje za njih same.
I zato na kraju najbolje zvuče oni koji se najviše približe zvuku originala, i zato su na kraju nakon takvih koncerata reakcije najbolje.

miss l on the road
29.10.2008., 13:08
A Žak Houdek na synthu nije uspio skinuti ni jednu Magi-jinu dionicu uspješno...

recite mi da se šalite, jelda? :eek: :horor:

ne mogu si zamisliti ni da idem na tribute sa bivšim članovima benda, ali ovo je stvarno dno dna :(

inače, jedina obrada koja mi se svidjela je bilo onomad na fiju briju (1994. mislim :misli:) kad je urban potpuno neočekivano otpjevao oči boje meda...

banderas
29.10.2008., 13:17
Ma nije Žak osobno bio nego lik koji liči na njega. :D
Iako zadnjih godina više ne pratim BG scenu pa me možda vrijeme malo pregazilo, ipak mi je malo čudno da apsolutno nikoga na stageu nisam prepoznao, osim Firchiea naravno. Di je skupio te klince?

A Urban je nekad vrlo često zatvarao svoje koncerte s "Oči boje meda".

ekv
29.10.2008., 13:29
Postoji objektivan problem kod EKVa, a to je da su sve te pjesme izvedene i snimljene zaista sjajno. Milan je bio najbolji vokal na ovim prostorima, Magi i Bojan su bili klasično educirani glazbenici, svi bubnjari koji su prošli kroz band su zaista bili vrhunski. Ako se te stvari idu obrađivati, 99% je da će to na kraju zvučati (daleko) gore od originala. Isključivo zbog toga sam protivnik obrada pjesmi EKVa. Tu i tamo se zalomi neka stvar koja zvuči interesantno tipa ove klapske izvedbe "Zemlje" ili Justin Johnsonovo dodavanje brass sekcije, što se da čuti na linku koji je dida postavio. Ali, to su užasno rijetki, ekstremno rijetki izuzeci da je prerada stvari dobro završila, daleko češće su loše i vrlo loše obrade, čak i renomiranih glazbenih imena. CD "Kao da je bilo nekad" koji je izdan u Beogradu po meni ima dvije dobre stvari, Partibrejkers "Zajedno" koja zvuči vrlo slično originalu, i "Iznad grada" Tanje Jovićević, koja je tu pjesmu bila back vocal i u originalu. Slična stvar je sa zagrebačkim izdanjem "Tribute To EKV". Vlada Divljan, Električni orgazam, Urban, Rundek i mnoga druga poznata imena su upropastili te pjesme svojim autorskim preradama.
EKV vrlo jednostavno nije band za prerade i obrade. Što prije to muzičari shvate, to bolje za njih same.
I zato na kraju najbolje zvuče oni koji se najviše približe zvuku originala, i zato su na kraju nakon takvih koncerata reakcije najbolje.

Ovdje se apsolutno slažem sa banderasom ali moram još spomenuti Urbanovo Sarajevo iz tvornice koja je po meni ipak najbolja obrada ekv-a koju sam ja čuo.

miss l on the road
29.10.2008., 13:35
Ma nije Žak osobno bio nego lik koji liči na njega. :D

uh, mogli ste to odmah napisati, a ne da doživljavam šokove :zubo:

znam za urbana, al baš mi je ta izvedba s fiju briju ostala u sjećanju... valjda zbog činjenice da tih godina nije bilo poželjno ni puštati ekv na radiju, a kamoli javno nešto.. on je tada probio led s tim :)

MatildaKampl
29.10.2008., 13:57
Veoma se slažem, samo još moram dodati da se meni previše ne sviđa (subjektivno) ni Tanjina izvedba (drugo je bilo onda, kao back vocal), iako je ona inače sjajna pevačica, a ne sviđa mi se ni od Partibrejkersa"... Ma, u stvari, kako sam i rekla - tributei mi se ne sviđaju uopšte, ništa ne može zameniti original. Original, tako dobar i jedinstven. A, opet, kažem, i studijski "Revisited" meni zvuči bolje nego što sam zamišljala da će mi se činiti pre no što sam ga čula.

(A šire inače na temu tributea, oprostite za trenutak digresije... :) Kažem, ne volim ih generalno. Svidelo mi se jedino kako je Massimo Savić otpevao, za Indexe, "Baladu").

banderas
29.10.2008., 14:06
Da, ali to je sad glavni problem je li neki band pogodan za prerade ili nije. Ima ih gomila koji jesu, pa skoro svaka prerada Dylana i J.J.Calea zvuči bolje od originala :zubo: (molim da se ovo ne shvati predoslovno pa da me ne napadne armija Dylanovih fanova) i mnoge stvari ta 2 autora su upravo drugi umjetnici proslavili.
No, EKV je jednostavno suprotan ekstrem. Pa, čak i sam EKV kad je na samom kraju karijere počeo potpuno drugačije izvoditi stare stvari i prebacivati na unplugged, nije to bilo pretjerano uspješno, upoređujući s izvornom izvedbom stvari.

thunderstorm
29.10.2008., 15:09

Zato što na koncertu EKV-a publika pjeva sa bendom, ako napraviš prevelike promjene u aranžmanima u odnosu na orginal zajebo si publiku a publika to ne oprašta. Upravo se to sinoć dogodilo.

j.jadran
29.10.2008., 23:23
Dakle ovako,da se i ja ukljucim u raspravu,
Kao veliki stovatelj Katarina II. i Ekatarine Velike,ovo sto sam sinoc dozivio na koncertu koji je trebao ipak biti nekakva vrsta spektakla je stvarno smijesno.Zalosno,bolje bih opisao.
Covjek koji je svirao na samo jednom albumu kao bubnjar,album je Ekatarina Velika,godina 1985,polaze pravo da napravi show u njihovu cast.
Slazem se,lijepo za njega,ali bih mu jako prijateljski savjetovao,da ne pokusava vise.Netko je gore dobro spomenuo da bi se Milan i Margita okrenuli u grobu da su culi Firchiev spektakl u Tvornici.Nikada nisam imao nista protiv toga se rade Tribute-i,ali ako covjek vec nema nikakvog ukusa za izbor pjesama,neka ih bar proba odsvirati sto slicnije.
Naime,od izvedenih pjesama dobro je izvedena samo jedna,i to Siguran.Ravni ritam Firchiev je bio preocit.
Covjek jednostavno nije u formi.Neka uci od Milivojevica.Za pravi uzitak u EKV-u ipak pricekati 2. mjesec u KSET-u,ako ga bude ove godine,toplo se nadam.
Na kraju,kada bih trebao dati nekakvu ocjenu za sinoc izmedu 1 i 10,birao bih 2,samo me nesto muci,nisam li previse dobru ocjenu dao.

j.jadran
29.10.2008., 23:33
Jos nesto,nikada nisam bio na ovakvom spektaklu gdje publika ne pjeva,a dobio je i zvizduke,povike.Mislim da s pravom svaki fan EKV-a ima veliko pravo na nezadovljstvo.
I gdje su bule pjesme,tipa,,,Zemlja,Ljubav,Modro i zeleno,Aut,Geto,Budi sam,Sinhro,Zid,Radostan dan,Kao da je bilo nekad,Ti si sav moj bol,,uglavnom,nesto sto i je EKV

Radostan dan
30.10.2008., 01:32
Sta je to u KSET-u,svake godine,u 2.mesecu?:)

zelena sara
30.10.2008., 06:16
ja nisam išla. čim sam vidjela da se radi o firčiju, video, gosti...obrade...ma ne.

j.jadran
30.10.2008., 10:03
Pa,u KSET-u bude otprilike ovako: http://www.youtube.com/watch?v=fn9n_N6bRNY
Grupa KRUG

Ipanema
30.10.2008., 10:45
Mislim da Firchie uopce nije svjestan benda kojeg je bio dio i onoga sto je taj bend pridonio glazbenoj sceni na ovim prostorima.
Firchie kuzi u glavi da su EKV cijenjen i voljen bend, ali ne kuzi EKV srcem, sto je zalosno.

dida
30.10.2008., 11:39
Sta je to u KSET-u,svake godine,u 2.mesecu?:)

mozda nece biti ove godine u ksetu :(

a bandero? :rolleyes:

banderas
30.10.2008., 12:16
mozda nece biti ove godine u ksetu :(

a bandero? :rolleyes:

Ne mogu još sigurno govoriti o tome. Za prikaz trenutne situacije, samo kratka pričica.
S "In Memoriam-ima EKV" započeo sam u lipnju 2000. godine. Na prvom In Memoriamu nastupila je pokojna Magi sa zagrebačkim bandom Veliki Bijeli Slon. Tada je bila planirana i nekakva turneja, ali apsolutno nijedan klub nije bio zainteresiran za takvo nešto, svi (uključujući i Tvornicu) su rekli da to nikoga ne može zanimati u Zagrebu, da koga briga za EKV, da se to može raditi samo s Azrom i slično. Tako je od planirane "turneje" održan samo jedan jedini koncert, onaj u zagrebačkom KSETu 3.6.2000. Na kraju možda i bolje, jer Magi je tada zaista bila u katastrofalnom stanju i nije svirala dobro, najblaže rečeno. Ista stvar je napravljena u KSETu u 12. mjesecu 2001. godine, ali ovaj put umjesto Magi je sa zagrebačkim bandom nastupio bubnjar EKVa Marko Milivojević (kojeg sam preko godinu dana nagovarao na to jer je bio izrazito protiv, no kako sam u to vrijeme radio jedno 5-6 Divljanovih koncerata, a on mu je bubnjar, imao sam dovoljno pokušaja za nagovor :D ). Bilo je planirano da se od te 2001. godine redovno radi In Memoriam na godišnjicu Milanove smrti 5.11. Međutim, svake godine je taj termin bio zauzet s No Jazz Festivalom, pa je In Memoriam EKV pomican prvo na prosinac, zatim i na siječanj, a zadnji je bio u 2. mjesecu.

Uglavnom, taj koncert u 12. mjesecu 2001. s Markom je sjajno prošao, bio sjajno izveden i tada se pokazalo da ta priča sve skupa ima smisla i da u Zagrebu itekako postoji dovoljno velika baza fanova EKVa. "Manifestacija" je nazvana In Memoriam EKV jer nije klasičan tribute koncert. Trudio sam se da osim koncerta budu i dodatni sadržaji, tako je uvijek bila neka do tada nepoznata video projekcija EKVa, intervjua s Magi, s Milanom, prikaz raznih dokumentaraca. Napravljene su promocije izdanih albuma na CDu, pa promocija knjige "Dečak u vodi", pa promocija knjige "Magi, zvezda koja večno traje" nakon Magine smrti.
Tada sam odlučio da ću to raditi samo dok se svake godine vidi napredak u odnosu na prošlu i dok se bude u mogućnosti nešto novo ubaciti. Tako je sljedeće godine uz Marka došao i basist Ćima, a te godine je i prvi put održan In Memoriam dva dana za redom u oba dana krcatom KSETu. U to vrijeme (početak 2003. godine) iznenada i Tvornica odlučuje raditi EKV Tribute, ali dobro, neću o tome :D

Godinu poslije je bio prvi put da je cijeli band dolazio iz Beograda (do tada su Marko, Magi i Ćima svirali sa zagrebačkim muzičarima), pa je sljedeće godine s njima došla i Tanja, a tada su ubačene i video projekcije na stageu za vrijeme koncerta (ekipi glazbenika se pridružio VJ). Na zadnjem In Memoriamu se cijeloj postavi pridružio i Theodore Yanni na gitari.
Objektivno, došlo se do zida gdje ja više prostora za neki napredak ne vidim, jednostavno nema se više koga dovesti a da to bude još bolje i još jače nego godinu prije. Na prošlom dvodnevnom koncertu nastupili su Marko Milivojević, Dragiša Uskoković Ćima, Tanja Jovićević, Theodore Yanni i band Krug.
Po imenima i cijelom događaju, bojim se da se napred više ne da, osim ako se ne desi čudo i uspijemo Žiku nagovoriti da sjedne za bubnjeve, ali već godinama to bezuspješno pokušavamo.

Zbog toga razmišljam da s tim prestanem. Održavanje ovakvog Omagea u Tvornici ide u prilog tome jer nakon onakvog "nastupa", neki ipak više neće htjeti ni čuti za bilo što povezano s EKVom. Šanse su 50:50, onih 50 da se događaj održi je što bi mi ipak bilo žao cijele priče i što nije tako lagano to ostaviti iza sebe :D
Ako se ipak održi, moguć je opet KSET 2 dana za redom početkom 2009. godine, ili neki veći prostor 1 dan.

j.jadran
30.10.2008., 12:43
Pa mislim da bi nekako upravo sada toj Tvornici,trebalo pokazati da ima puno boljih od onog sto je prezentirano u utorak.
Samo,jedno je tocno,nakon ovog ljudi ne znam koliko ce biti zainteresirani.
Ali,to se ni do noznog palca ne moze mjeriti s KSET-om.

zelena sara
30.10.2008., 13:36
gle banderas tak crno razmišljat ide samo na ruku miljeu nekvalitetne muzike, loše izvedbe i obrade i "prolupalih" biviš članova.
mislim da mora biti na vagi i sa druge strane jednaka količina boljih i dobrih koncerata, jer sve se to na kraju krajeva zbraja i netko to blježi i jednom će i najmanji koncert o ekv-u biti nešto što će se poistovjećivati sa njihovim imenom, govorit će o tome što je nama fanovima ostalo i kako s time raspolažemo, kako to nastavljamo. ako bude loših(mora bit) mora bit i dobrih načina na koji se sjećamo benda.
radi što te veseli i uvijek će biti interesa, jedne godine više druge manje,a ako u ovom gradu kojeg ne zanima ni umjetnost, ni kvaliteta, ni gluma, ni muzika, ni povijest, ni kararakter nađeš na prostor koji želi organizaciju tributea ili slično- napravi to. čisto radi balansa. radi inata da ne predvode uvijek glasni i loši, nego da se nekad skupe i "ljudi iz gradova".

nemojte krivo shvatit kritiku zagreba, ali to je kritika cijele hrvatske i cijelog društva gdje je zanimljivije i bitnije znati što severina jede i je*e i tko su uopće vlatka pokos, nives drpić, jo, vanja hajlilović, antonija šola, a npr. nije kul znati ko je pero kvrgić, i nije kul ni mejnstrim plakat za milanom ili magi, ali zato je bogme vrlo normalno dizat tošu na nivo sveca, palit svijeće po gradu i čudit svima koji taj dan rade svoj posao a ne uzimaju slobodno sa posla za plakanje (ovo pišem uz dužno poštovanje pokojnom pjevaču)

banderas
30.10.2008., 13:50
Sara, pa nije Tvornica razlog za moju odluku koju sam donio još prije 7 godina, to je samo dodatni mali jezičac na vagi. Rekao sam da ću to raditi samo dok napredak u "manifestaciji" bude moguć jer ne želim da se to pretvori u recikliranje i komercijalizaciju, a ove sezone prostora za napredak u odnosu na prošlu više ne vidim. Jednostavno mi se čini da je maksimum mogućeg napravljen i nek ostane na tome, a ne sad dalje ponavljati već viđeno. Ukoliko se otvori mogućnost za daljnje poboljšanje, makar i minorno, bit će In Memoriama, u suprotnom teško. U svakom slučaju, bit će interesantni razgovori sa Sarajlićem :D

Btw, malo detaljnija pričica o koncertu 2001. kad je donesena odluka za redovnim In Memoriamima, a kad su mnogi drugi problemi bili aktualni:
http://solair.eunet.yu/~gabriel/komentar12.htm

thunderstorm
30.10.2008., 16:26
Onda nam ne preostaje drugo nego da počnemo spamat Žiku, jel ima 'ko njegov mail? :D

dida
30.10.2008., 17:19
Onda nam ne preostaje drugo nego da počnemo spamat Žiku, jel ima 'ko njegov mail? :D

:lol::lol:

odlicna ideja

jel bi dovodenje fircija bio korak unaprijed ili unazad? :rofl:

MatildaKampl
30.10.2008., 23:18
http://img2.imagetitan.com/img2/wRXslDSotEe9yjV/17/17_n1462170338_30103584_6541.jpg

thunderstorm
31.10.2008., 12:33
Evo iz muzike su pustili report, ne razumijem šta je sa ostalim medijima koji su najavljivali event, zar nitko više ne zna napisati lošu kritiku?

Link (http://www.muzika.hr/default.aspx?id=18103)

banderas
31.10.2008., 12:39
Pa, izašla je u Večernjaku u tiskanom izdanju vrlo kritična kritika :D
A članak na muzika.hr je pisao jedan od najvećih poznavatelja EKVa pa i može biti najkritičniji.

thunderstorm
31.10.2008., 13:09
Pa, izašla je u Večernjaku u tiskanom izdanju vrlo kritična kritika :D
A članak na muzika.hr je pisao jedan od najvećih poznavatelja EKVa pa i može biti najkritičniji.

Ko, mali Ivica?
Postaj/pošalji taj članak iz večernjaka ako se sjetiš, volio bi to vidjeti.

banderas
31.10.2008., 13:58
pa ne mogu ti ga poslati kad je u tiskanom izdanju samo izašao. Pročitao sam ga u bircu.
Je, Ivica.

MatildaKampl
31.10.2008., 14:39
http://img222.imageshack.us/img222/6493/magi5856928uu8.jpg

MatildaKampl
31.10.2008., 14:42
http://img2.imagetitan.com/img2/wRXslDSotEe9yjV/17/17_n1462170338_30103584_6541.jpg
Fotka je nestala, ne znam zašto, prebacila sam je na drugi host, ali kako da obrišem ovo?

MatildaKampl
31.10.2008., 14:45
http://img225.imageshack.us/img225/3995/magi6541og7.jpg

thunderstorm
31.10.2008., 15:24
pa ne mogu ti ga poslati kad je u tiskanom izdanju samo izašao. Pročitao sam ga u bircu.
Je, Ivica.

Mislio sam da su tvoje novine pa da mi skeniraš.

frederic
01.11.2008., 15:28
Nešto imam utisak da Žika Todorović baš i ne želi da se priseća dela svog života kad je svirao u EKVu.....moj utisak,možda grešim.
A i jasno mi je zbog čega.

j.jadran
01.11.2008., 16:18
A znam da bi s Žikom bila jedna cjelina,ali sto i da dodje ove godine,sto bi bilo s KSET-om slijedece godine.
Nebi bilo prostora za takozvani napredak.Da li bi to znacilo kraj?
I,ovako grupa KRUG zvuci fenomenalno,skoro svi su tu

banderas
01.11.2008., 16:38
Pa, kraj će jednom doći tako i tako, bilo bi lijepo da kraj bude sa Žikom :)

klinkovichka
01.11.2008., 17:58
"Samo par godina za nas" dvoranska turneja je bila 1989. Moram priznati da nisam čuo za koncerte u proljeće 1990., ali jesam nešto kasnije (jesen 90 ili čak proljeće 91.), znam jer je Marko tada nastupao pa mi je pričao da je koncert bio u zagrebačkom PAUKu.

bila sam na toj turneji, u domu sportova je bio koncert. i ja mislim da je bilo '89.

inače, jedina obrada koja mi se svidjela je bilo onomad na fiju briju (1994. mislim :misli:) kad je urban potpuno neočekivano otpjevao oči boje meda...

i ja se toga baš sjećam, kako je to bilo neočekivano i prilično dobro.

Amsteer
02.11.2008., 13:44
O.T...prije nekih godinu i pol u zadru su svirali Veliki Bijeli Slon i mogu reći da su zaista pristojno zvučali....jel zna netko, postoji li mogućnost da se to ponovi....želim uživo čuti te pjesme pa makar i od tribute banda....slažem se sa @zelenom sarom

202
03.11.2008., 11:17
jesen 1985.
I deo
for all Lazies

http://img511.imageshack.us/img511/5693/855mb5.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=855mb5.jpg)
http://img511.imageshack.us/my.php?image=855mb5.jpg

202
04.11.2008., 10:39
II deo

http://img221.imageshack.us/img221/2108/856lv5.th.jpg (http://img221.imageshack.us/my.php?image=856lv5.jpg)
http://img221.imageshack.us/my.php?image=856lv5.jpg

MatildaKampl
05.11.2008., 00:40
Na današnji dan, pre 14 godina pridružio se većini Milan.

http://infobar.ba/2005/kalendar/zabava/milan-ekv.jpg

http://www.rockexpress.org/arhiva/rex20/20004.html

Slava mu.

Okudzava
05.11.2008., 02:28
Sahrana na beogradskom Novom groblju:

http://www.youtube.com/watch?v=ciD9tLlPFRU

Cane & Anton, Peca Popovic, Dobrica Cosic, Bane Vidakovic... njih sam prepoznao... jos neko?

Okudzava
05.11.2008., 02:35
... post iznad je trebalo da se nadoveze na Matildin post, nova stranica ga presece...

spiritwalker
05.11.2008., 09:21
evo pogledao sam jucer napokon dokumentarac dusana vesica. dobar! jao, koji bend... koji ljudi... uvijek se iznova uvjerim :)

banderas
05.11.2008., 15:18
14 godina smrti, eh :(
Kao da je bilo nekad i kao da je bilo tu

202
05.11.2008., 19:50
jesen 1985.
III deo

http://img293.imageshack.us/img293/5050/857pg8.th.jpg (http://img293.imageshack.us/my.php?image=857pg8.jpg)
http://img293.imageshack.us/my.php?image=857pg8.jpg

MatildaKampl
11.11.2008., 00:30
http://img513.imageshack.us/img513/5837/n67894847610189209549ad9.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=n67894847610189209549ad9.jpg)

http://img49.imageshack.us/img49/672/n67894847610189093146ub4.th.jpg (http://img49.imageshack.us/my.php?image=n67894847610189093146ub4.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/3862/n67894847610189082201hk9.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=n67894847610189082201hk9.jpg)

dida
12.11.2008., 13:22
kako mi je olako i slucajno doslo pod ruke tako sam odlucio i stavit na jutjub :D
cane, gile i milan - Sex, droga, nasilje i strah (http://www.youtube.com/watch?v=fgAyHsHdC88)

ak zna ko godinu, dogadjaj pa da promijenim opis, nek napise

Okudzava
12.11.2008., 15:55
thanx, upravo sam ti ostavio komentar tamo.

broj022
12.11.2008., 16:34
kako mi je olako i slucajno doslo pod ruke tako sam odlucio i stavit na jutjub :D
cane, gile i milan - Sex, droga, nasilje i strah (http://www.youtube.com/watch?v=fgAyHsHdC88)

ak zna ko godinu, dogadjaj pa da promijenim opis, nek napise

pesma je na albumu orgazma iz 1992. godine. ovaj nastup je tu negde, mozda kraj 92-ge, ono mracno vreme, vreme koje pesma odlicno docarava... :(

dida
12.11.2008., 18:14
jel moze ko prevest drugi komentar? :D

naso dodatak za office sta prevodi

MatildaKampl
12.11.2008., 21:04
http://img120.imageshack.us/img120/167/081vekatarinaii82tc0.th.jpg (http://img120.imageshack.us/my.php?image=081vekatarinaii82tc0.jpg)

http://img442.imageshack.us/img442/9537/ekv2kb8sk3.th.jpg (http://img442.imageshack.us/my.php?image=ekv2kb8sk3.jpg)

http://img412.imageshack.us/img412/4990/n674023845524060337wk7.th.jpg (http://img412.imageshack.us/my.php?image=n674023845524060337wk7.jpg)

zemlja_21
13.11.2008., 00:05
U člancima o peticiji za Ulicu Milana Mladenovića u Beogradu stoji da ima svoju i u Zagrebu. Zna li tko je li to istina i ako jest, gdje točno se nalazi ta ulica?

banderas
13.11.2008., 12:10
Nema.

MatildaKampl
15.11.2008., 21:40
http://img528.imageshack.us/img528/374/rts2nt8.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=rts2nt8.jpg)

http://img367.imageshack.us/img367/6254/bokiimagi1yx2ke1.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=bokiimagi1yx2ke1.jpg)

http://img252.imageshack.us/img252/962/magibojanzz5.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=magibojanzz5.jpg)

MatildaKampl
17.11.2008., 21:51
* * *

Senima Magi i Milana

Ona.
Pleše po dirkama
muziku snažnu ko ime joj.
On.
Grabi gitaru za vrat ko aždahu.
Žice kida vrisak mu taj.
Magični zvuci pršte
do pepela i natrag.
Izvor, uvir, bljesak i mrak.
Traju i posle, tišinom,
u sali pustoj
čekajući na njih.

U potrazi sam za naslovom za ovu pesmu, nekako mi se čini da bi to trebao biti naziv neke njihove pesme, ali ne ne mogu da se oslučim koji bi najviše odgovarao. Možda neko ima predlog?

zelena sara
17.11.2008., 22:34
Duhovi zvuka.

muzika koja za njima ostaje u praznoj sali je kao sam njihov duh, postojanje.
p.s. jel' to tvoja pjesma napokon podijeljena sa nama?

a koja njihova pjesma bi imala dobar naslov, razmislit ću još malo večeras, nemam ideje baš sad.

MatildaKampl
17.11.2008., 23:51
Duhovi zvuka.

muzika koja za njima ostaje u praznoj sali je kao sam njihov duh, postojanje.
p.s. jel' to tvoja pjesma napokon podijeljena sa nama?

a koja njihova pjesma bi imala dobar naslov, razmislit ću još malo večeras, nemam ideje baš sad.
Jeste, moja. Najzad sam se osmlelila postaviti je, nisam sigurna valja li. :) Da, duh ostaje, neuništivi. I tišina ta je znakovita.

nula
18.11.2008., 09:11
jel' netko zna datum kad je ekv odrzao zadnji koncert u varazdinu (dvorana graberje)? to je bilo negdje 1989 - 1990, zna netko tocan datum?

zelena sara
18.11.2008., 10:59
Ovak ukratko, još nisam sjela i razmislial o cjelini pjesme,
koristiš jako dobre riječi, baš su kao slike, služe u pjesmi fonetski jako, i opisuju pravi dojam koji ta pojava daje, npr: uvir, bljesak, žice pa aždaha i vrisak (zajedno daju taj vrisak), i onda smirenje sa pustom salom (onako se valja preko jezika,teže se izgovara).
Super!!

Iako ne poznajem sve riječi, jasne su mi iz konteksta: dirke (tipke klavira?)
vidiš taj stih bi ti bio prejak i prekrut i u neskaldu sa Maginom osobnošću, ta nije toga pleše po dirkama, jer već u drugom naglašavaš sa inverzijom snagu nje (..ko ime joj).
A ona u biti je snažna, jako snažna, ali tako lepršava pritom, baš si dobro to ukomponirala.

Mr. Wrong
18.11.2008., 11:19
vi niste normalni :zvrko:

MatildaKampl
18.11.2008., 22:48
Ovak ukratko, još nisam sjela i razmislial o cjelini pjesme,
koristiš jako dobre riječi, baš su kao slike, služe u pjesmi fonetski jako, i opisuju pravi dojam koji ta pojava daje, npr: uvir, bljesak, žice pa aždaha i vrisak (zajedno daju taj vrisak), i onda smirenje sa pustom salom (onako se valja preko jezika,teže se izgovara).
Super!!

Iako ne poznajem sve riječi, jasne su mi iz konteksta: dirke (tipke klavira?)
vidiš taj stih bi ti bio prejak i prekrut i u neskaldu sa Maginom osobnošću, ta nije toga pleše po dirkama, jer već u drugom naglašavaš sa inverzijom snagu nje (..ko ime joj).
A ona u biti je snažna, jako snažna, ali tako lepršava pritom, baš si dobro to ukomponirala.
Od srca ti hvala na ovako iscrpnoj i dobroj analizi, sama sam to sve više osećala nego li tačno precizirala i znala, kao što si ti pogodila. :top: Možda je to delom i stoga što je uvek nekako bolje, i lakše (?) sagledati "sa strane" i analizirati. Pozz, i svako dobro. :)

zelena sara
19.11.2008., 12:13
Od srca ti hvala na ovako iscrpnoj i dobroj analizi, sama sam to sve više osećala nego li tačno precizirala i znala, kao što si ti pogodila. :top: Možda je to delom i stoga što je uvek nekako bolje, i lakše (?) sagledati "sa strane" i analizirati. Pozz, i svako dobro. :)

Ma nadam se naći i više vremena i još malo razmisliti o tvojoj pjesmi, ovo sam napisala onako nabrzinu (valjda me nadahnula pa je ispalo kako treba).
Ti samo nastavi tako i dalje i nadam se da ćeš još koju podijeliti sa nama.:kiss::kiss:

MatildaKampl
20.11.2008., 16:04
Ma nadam se naći i više vremena i još malo razmisliti o tvojoj pjesmi, ovo sam napisala onako nabrzinu (valjda me nadahnula pa je ispalo kako treba).
Ti samo nastavi tako i dalje i nadam se da ćeš još koju podijeliti sa nama.:kiss::kiss:
Nastaviću, i podeliću, samo kad opet skupim hrabrosti postaviti ih ;). Osim toga, upravo su mi završene korice za novi roman, koji takođe na neki način ima veze s EKV, zapravo, "prožet" je muzikom, na jedan specifični način. Pre svega jazzom, ali ima i dosta "referenci" na EKV, i "Azru". U stvari, postaviću kasnije ovde neke od odlomaka koji se odnose na EKV. (Ako nekog i to zanima, nedavno je dosta opširan odlomak iz toga rukopisa objavljen u najnovijem broju književnog časopisa "Sveske").

MatildaKampl
20.11.2008., 16:11
http://img119.imageshack.us/img119/4551/02b1ig2.th.jpg (http://img119.imageshack.us/my.php?image=02b1ig2.jpg)

http://img247.imageshack.us/img247/3972/833gg0om1.th.jpg (http://img247.imageshack.us/my.php?image=833gg0om1.jpg)

http://img129.imageshack.us/img129/9420/891jp9pl4.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=891jp9pl4.jpg)

zelena sara
20.11.2008., 18:29
Nastaviću, i podeliću, samo kad opet skupim hrabrosti postaviti ih ;). Osim toga, upravo su mi završene korice za novi roman, koji takođe na neki način ima veze s EKV, zapravo, "prožet" je muzikom, na jedan specifični način. Pre svega jazzom, ali ima i dosta "referenci" na EKV, i "Azru". U stvari, postaviću kasnije ovde neke od odlomaka koji se odnose na EKV. (Ako nekog i to zanima, nedavno je dosta opširan odlomak iz toga rukopisa objavljen u najnovijem broju književnog časopisa "Sveske").

pa daj linkaj ženo!!!:eek::eek:
piši ime romana, nadam se da ćemo ga i u Hrvatskoj moći nabaviti!!
Dakle roman ti izlazi uskoro!! Čestitam to je divno!!:top:

MatildaKampl
20.11.2008., 20:57
pa daj linkaj ženo!!!:eek::eek:
Za sad linkam samo na odlomak koji je na sajtu "Mreža kreativnih ljudi"
http://www.creemaginet.com/sajt/neda-kovacevic-odlomak-iz-romana-povratak-kosave-u-beograd

jer "Sveske" nisu dostupne u elektronskoj formi. Mogu se nabaviti preko sajta:
http://www.malinemo.co.yu/sveske.htm
(Inače, štampaju se na ćirilici).

"piši ime romana, nadam se da ćemo ga i u Hrvatskoj moći nabaviti!! "

"Povratak košave u Beograd". Kad iziđe, moći će se naručiti preko sajta izdavačke kuće, ili direktno od mene, kad to bude realizovano, obavestiću.

"Dakle roman ti izlazi uskoro!! Čestitam to je divno!!:top:"

Nadam se. :)

Znači, za sad ću ipak ja najpre ovde direktno postovati još neke odlomke. :)

P. S.
Izvinjavam se što nisam pravilno quotirala, ali, nešto nije u redu sa samim forumom, nadam se da je ipak dovoljno pregledno.

P. P. S. U međuvremenu, nek mi bude dopušteno preporučiti moj već objavljeni roman, "Pozdrav iz crne rupe": :)
http://www.malinemo.co.yu/ad_libitum.html
(Može se naručiti preko maila izdavačke kuće)

zelena sara
21.11.2008., 07:04
Baš mi je drago da si nam se predstavila. Imam čak i jednog prijatelja koji mi može pomoći u vezi nabave knjiga jer radi u ZG-u a iz Beograda je, i često putuje.

Ti imaš već jedan roman izdat. :) Pa mi nismo ni znali da je na našem forumu pravi autor koji ima već štošta iza sebe!

javim se kad pročitam tekstove tj. odlomke iz romana!!:kava::kava:

dida
21.11.2008., 13:15
evo dodatak za microsoft word koji omogucuje prijevod s cirilice na latinicu i obrnuto
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9c42c286-73e0-46c9-a31e-0edac1b40562&displaylang=en
ili je ovaj
http://www.praktikum.rs/office/word/wd_001.asp

nes od ta 2 imam i radi odlicno

zelena sara
21.11.2008., 16:48
too bravo dida!!
sad ćemo moći pročitati romane naše Matilde (tj. Neda) kad ih nabavimo.
:kava:to smo mi uskoro:kava:

Seiya
21.11.2008., 17:49
Dobila sam monografiju "Dečak iz vode" jako lijepu. Preporučam svima. (i zahvaljujem ovim putem.) :)
Evo linka * (http://www.inmag.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=77), no može se kupiti i u Hrvatskoj - u nekim knjižarama - u Srbiji košta oko 50tak kuna :ne zna:

barki
24.11.2008., 15:17
Pozdrav svima.
Ekv nisam nikad slusao(neznam ni sam zasto)do prije nekih mjesec dana kada sam si skinuo diskografiju zbog nekog totalno glupog razloga.
Nakon toga ih ne vadim iz playera i totalno sam se navukao na njih.Odusevljen sam.Nisam imao pojma niti za losu karmu grupa do kad nisam pogledao film kao da je bilo nekad.Prestrasno.Hvala bogu( koliko sam procitao )nisam bio u tvornici ali sto se tice ovih tributea u ksetu bilo bi super kad bi se organiziralo.Ako bude ikakvih novosti u vezi toga molim da se napise na forumu.Hvala.
Pozdrav

MatildaKampl
24.11.2008., 17:21
http://img146.imageshack.us/img146/2930/893xi7da9.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=893xi7da9.jpg)

broj022
24.11.2008., 20:50
...setamo polako
polako seta nas
pustinja pod nama
visoko iznad nas...

MatildaKampl
27.11.2008., 22:43
http://www.youtube.com/watch?v=KPqX9I_dNXc

annoy
28.11.2008., 18:13
meni je prije nekih pola godine prijateljica rekla da si ih poslušam. i svidili su mi se od prve pjesme, mislim da je to bila Par godina za nas.
odlični su.
bila u bosni nedavno i baš sam si htjela njihov mp3 cd uzet, al nije bilo. ah

kino EUROPA
30.11.2008., 22:02
Hit dokumentarac Dušana Vesića o EKVu - "Kao da je bilo nekad - EKV" i sljedeća dva tjedna pogledajte u kinu EUROPA. Raspored projekcija i sve informacije saznajte na www.kinoeuropa.hr (http://www.kinoeuropa.hr)

barki
01.12.2008., 19:20
01.12.2008. od 22h exkluzivno na DOP internet radiju cete imati priliku da cujete snimak jedne od poslednjih svirki EKV-a. U pitanju je bootleg snimak iz Idvora, 22.07.1994. Snimak nije cuo niko do sada osim par mojih prijatelja. Dakle, totalna exkluziva. Snimak je odlicnog kvaliteta. I hvala Gees-u i Gonzu na tome. Posebno im hvala sto su mi ustupili taj snimak iz svoje arhive.

Dok bude isao koncert, pravicemo malu nagradnu igru preko MSN-a: dopradio@hotmail.com .. Srecnicima ide snimak..

Za slusanje pratite neki od sledecih linkova:

- WinAmp - http://adriastream.net/cast/tunein.p...l/playlist.pls

- Windows Media Player - http://adriastream.net/cast/tunein.p...l/playlist.asx

- Real - http://adriastream.net/cast/tunein.p...l/playlist.ram

- Quick Time http://adriastream.net/cast/tunein.p...l/playlist.qtl

Prijatno slusanje!!

Sa rumskog foruma!

Joe_Strummer
02.12.2008., 19:13
EKV najbolji novovalni bend, EX-Yu jel.

Mladenović <3.

barki
02.12.2008., 20:02
http://www.sendspace.com/file/m46r3r
Snimka koncerta.
Hvala Mnik1!!!

Joe_Strummer
02.12.2008., 20:14
Jel ima tko možda link za dokumentarac "Kao da je bilo nekad..." koji se emitirao na srpskoj tv?

MatildaKampl
02.12.2008., 21:28
Jel ima tko možda link za dokumentarac "Kao da je bilo nekad..." koji se emitirao na srpskoj tv?

http://www.youtube.com/watch?v=lT_LcWVSRO4

Ovo je "deo od dela", ali tamo zatim ima i sve ostalo, samo treba "sastaviti krajeve iscepane poruke". :mig:

202
03.12.2008., 13:37
recenzija A.Zikica iz 1989.
http://img126.imageshack.us/img126/762/8901sm4.th.jpg (http://img126.imageshack.us/my.php?image=8901sm4.jpg)
http://img126.imageshack.us/my.php?image=8901sm4.jpg

MatildaKampl
08.12.2008., 21:25
Firči „bez struje“ nastavlja projekat „EKV revisited“

http://www.24sata.co.yu/novisad.php?id=40059

broj022
24.01.2009., 14:00

gledao sam i ja taj dokumentarac... i saznao dosta cinjenica o ekatarini za koje nisam znao... ipak, nekako mislim da je pokusaj da se dokumentarcem osvetli ono vreme ostao neuspesan.
ja sam ih drugacije dozivljavao...

crippled angel
24.01.2009., 17:10
EKV jedan od najnajnajnajnajnajnajnajnajnajboljih bendova koji ce ikad postojat....obozavam njihove stvari...uvik me razveseli jedna snimka kad je ekipa bila napusena i kad smo otpjevali ,,par godina za nas,,....bila je ludnica..
VOLI ME ONAKO KAKO NIKAD NISI VOLELAAAAAAAAAAA.....VOLI MEEEEEEE.....
a i ima jedan dobar bosanski bend sta izvodi njihove stvari,bila sam na koncertu...a par puta sam i ja s bendom izvodila njihovu stvar zvanu krug...zajebana na bubnjevima,al uspila sam je cak i ja naucit...!!!! :jumping: :klap: :zivili: :s :s

anonym
25.01.2009., 22:59
Gledam malo najave za KSET za 2. mjesec...
Dakle, nista od In Memoriama?

BeaBou
25.01.2009., 23:06
ja uvjek kad upoznam nekog vegeterijanca pocmem pjevat onu mi glodali smo meso dobrih zivotinja mi mjenjamo dan za noc mi mjenjamo noc za dan...onda me odmah zamrze u startu :D

banderas
26.01.2009., 00:31
Gledam malo najave za KSET za 2. mjesec...
Dakle, nista od In Memoriama?

Nema slobodnog vikenda u KSETu :(
A u KSETu se ne može pokriti samo 1 danom.

Ergo, In Memoriam je u petak 20.03. u Boogaloou.

anonym
26.01.2009., 01:58
Nema slobodnog vikenda u KSETu :(
A u KSETu se ne može pokriti samo 1 danom.

Ergo, In Memoriam je u petak 20.03. u Boogaloou.

Odlicno :)

dida
26.01.2009., 10:05
ja cu si razmislit vise puta ocu li ici u boogaloo jer na rokaju(u boogaloo) brejkersi i zadruga su zvucali jako lose(il se nije nis culo il se cula jeka - daklem uzas) :(

banderas
26.01.2009., 10:44
Zadruga je zvučala očajno (kao i svi bandovi prije), Brejkersi su meni bili relativno ok (doveli su svog tonca :D ). Uglavnom, razglas u Boogaloou, najblaže rečeno, nije u najboljem stanju, ali moram priznati da sam par puta i na tom razglasu čuo dosta dobar zvuk kad je bio dobar tonac (što baš i nije bilo često). Moram se još dogovoriti s njima za to, u svakom slučaju ćemo dovesti svog tonca koji je zaista sjajan, a možda staviti i drugi razglas.

dida
26.01.2009., 12:07
Brejkersi su meni bili relativno ok (doveli su svog tonca :D )

ne bih se slozio, antonove solaze su zvucale kao da svira na rastimanoj gitari i usi su me boljele od jeke jer za razliku od zadruge, brejkersi su trazili da pojacaju zvuk i od tada nisam mogo skuzit pocetak nijedne stvari

jos kad se sjetim sta je ona budala izvdila sa svjetlima dodje mi da placem :cry: :rofl:

banderas
26.01.2009., 15:16
Homere, daj svetla :D

frederic
11.02.2009., 13:42
http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7111

banderas
11.02.2009., 13:49
Razglas u Boogaloou je popravljen :s Zvuči nevjerovatno, nisam ni sam vjerovao u to pa sam išao sinoć na Rasmus provjeriti, i sad zaista zvuči sjajno. Valjda će izdržati do 20.03. :D

banderas
11.02.2009., 14:08
http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7111

Grozno. Toga sam se i bojao :(

frederic
11.02.2009., 14:18
Grozno. Toga sam se i bojao :(

Ne kapiram.Ja mislim da je odlično pojasnio fenomen te knjige.

banderas
11.02.2009., 21:12
Pa odlično je pojasnio, knjigu nisam čitao i žao mi je što je tako ispalo jer bojao sam se da će tako i ispasti.
+ što Lidiji apsolutno vjerujem svaku napisanu riječ, bio sam kod nje neposredno nakon Maginog sprovoda i ako je s nekim bila osobno vrlo bliska, to je onda ona.
Sale je za mene i dalje pozitivan lik u cijeloj priči i jedini koji ju je uzdržavao zadnjih godina, no ova knjiga mu zaista nije trebala.

frederic
11.02.2009., 21:15
Pa odlično je pojasnio, knjigu nisam čitao i žao mi je što je tako ispalo jer bojao sam se da će tako i ispasti.
+ što Lidiji apsolutno vjerujem svaku napisanu riječ, bio sam kod nje neposredno nakon Maginog sprovoda i ako je s nekim bila osobno vrlo bliska, to je onda ona.
Sale je za mene i dalje pozitivan lik u cijeloj priči i jedini koji ju je uzdržavao zadnjih godina, no ova knjiga mu zaista nije trebala.

A sorry,nisam te razumeo.:mig: Mislio sam da ti se kritika nije svidela...

broj022
15.02.2009., 08:45
...jedan nas ispisnik je skoro postavio koncert u kikindi davne 1992-ge. kakav je to raritetni zapis, svaka mu cast.
http://www.youtube.com/watch?v=7-Yh8vESq1E&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=TurmRhWk3Q4&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=aPvNzfFTgYY&feature=channel

...

Okudzava
15.02.2009., 11:35
WOW, live in Kekenda, haha... gde ces raritetnije od toga ;)

broj022
15.02.2009., 12:02
WOW, live in Kekenda, haha... gde ces raritetnije od toga ;)

tako je. pardoniram za ono kikinda, kekenda je izvorno i pravo ime. :D

mimy2
17.02.2009., 21:38
Puno toga se moze reci za EKV, ali mislim da je suvisno da se puno prica jednom rijeci su legende :) Najkvalitetniji rock sastav u ex-yu

zelena sara
18.02.2009., 20:36

pročitala sam članak, zaista tragedija, tragedija, tragedija.
ono što je Lidija navela, usporedila je Margitine konstrukcije sa onima navedenim u knjizi...
tu će knjigu čitati oni koji nisu na razini EKV-a, nisu na razini muzike, ideje, poetike, na razini umova, duša ljubavi i intelekta ljudi koji su stvarali fenomen EKV.
to je za njih. neka čitaju.
fuj

anonym
19.02.2009., 12:41
tu će knjigu čitati oni koji nisu na razini EKV-a, nisu na razini muzike, ideje, poetike, na razini umova, duša ljubavi i intelekta ljudi koji su stvarali fenomen EKV.
fuj

Ja cu knjigu procitat ukoliko budem u prilici. Ne vidim nista lose u citanju kao takvom.
Moje misljenje o EKV-u sigurno nece promijenit kao sto to uostalom nebi niti neka afirmativna knjiga.
Predugo je takvo kakvo je da bi se moglo promijeniti. :)

btw, EKV je zapravo jedini bend s naseg govornog podrucja kojeg slusam i to od njihovih samih pocetaka, na njihove koncerte sam poceo ici tamo negdje 86-87 (6-7 razred osnovne) i njihove pjesme su bitan dio mog zivota.

SLAVEN69
20.02.2009., 12:44
SUDIONIK SAM SCENE 80-IH I GLEDAO SAM MNOGE KONCERTE,PA TAKO I EKV-A 3 PUTA.ONI SU ZASIGURNO JEDAN OD NAJBOLJIH NOVOVALNIH BENDOVA,AKO NE I NAJZNAČAJNIH PO UTJECAJU NA DALJNJU SCENU.POSEBNO MILAN MLADENOVIĆ,KOJI JE NASTUPAO PRVO U ŠARLO AKROBATI PA SMATRAM DA JE NAJJAČE IME NOVOVALNE SCENE 80.
BOU JE SMJEŠNO USPOREĐIVATI SA EKV-OM JER NJIHOV KREATIVAN RAD SAMO IMA VRIJEDNOST U PRVOM ALBUMU TAKO DA TO NIJE NA MJESTU...

Tupelo
20.02.2009., 14:35
Ja cu knjigu procitat ukoliko budem u prilici. Ne vidim nista lose u citanju kao takvom.
Moje misljenje o EKV-u sigurno nece promijenit kao sto to uostalom nebi niti neka afirmativna knjiga.
Predugo je takvo kakvo je da bi se moglo promijeniti. :)

btw, EKV je zapravo jedini bend s naseg govornog podrucja kojeg slusam i to od njihovih samih pocetaka, na njihove koncerte sam poceo ici tamo negdje 86-87 (6-7 razred osnovne) i njihove pjesme su bitan dio mog zivota.

Naravno da ovo smeće neće promijeniti mišljenje nas koji smo odrasli uz EKV...no postoji cijela jedna generacija klinaca koja je EKV upoznala naknadno i kojoj su ovakve knjige jedan od načina da saznaju više & užasava me pomisao da će bend gledati samo kroz prizmu dopa & ničega više...
A što se mene tiče - ovo je pregadno! Magi je bila totalna frajerica & sve smo htjele biti tako kul...svesti tu ženu na dop & hranu je zbilja prejadno!

MatildaKampl
22.02.2009., 16:34
Evo samoga početka moga romana "Povratak košave u Beograd" koji je upravo objavljen:

Skoro svake noći u snu vraća košavu u Beograd. Hoda Terazijama, Bulevarom kralja Aleksandra, rodnom Kosovskom... Goin Back Home…
Na mostu, zagledan u liniju što spaja bezdano nebo beogradsko s vodama. Neiskaznim, poput njegovih osećanja. Toliko bi želeo da ih izrekne. A samo jedan je način. Muzika. Poezija.
Ali note raznosi košava, magična i neuhvatljiva, kao džez. Jad i blaženstvo u isti mah. Kao Serene. I kao Lament...
...Blow Wind Blow Wind...
Ne ume reći da li to u Savi, dubokoj kao bluz, vetar mreška mesečinu. Ili note bljeskaju na vodi? I ko bi to bolje ispričao, bas klarinet tihog gospodina s lulom, Dolfija, saks «Ptice», Duškova truba, Belgrade Blues-om. Ili, možda, licem ka vetru, glas Milanov? Ona, jedina zna. I zato...
Okrenuti se. K njoj.
Tako bi želeo.
Otvara oči...
Da sam pisao roman, verovatno bih počeo ovako. Ali, ovo je samo moj dnevnik. Čitam na preskok.
Muzika, poput valova, dođe, poprska, preplavi, dotakne, ode. I sve tako, nanovo, u Krug.

http://www.malinemo.rs/ad_libitum.html

MatildaKampl
22.02.2009., 16:53
http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-04/8514milan-dum.jpg (http://www.imagecross.com/03/image-hosting-view-04.php?id=8514milan-dum.jpg) Click Image to Enlarge

MatildaKampl
22.02.2009., 17:00
pročitala sam članak, zaista tragedija, tragedija, tragedija.
ono što je Lidija navela, usporedila je Margitine konstrukcije sa onima navedenim u knjizi...
fuj
A ja, opet, (kako sam i ranije verć rekla) ne doživljavam toliko loše tu knjigu. Tačnije, samu činjenicu njenog postojanja. Sve u svemu, bolje da je tu, nego da je uopšte nema, shvatate šta hoću reći. :) Svaka knjiga o Margiti ili EKV uopšte je svojevrsni spomenik njima. Možda ponekad tužan i ružan, ali ipak, nešto što ostaje. I, uz svo uvažavanje gospođe Lidije Nikolić, otvoreno ću se opet upitati: ako joj je tako dobra prijateljica, što ne napiše knjigu o Margiti, sa svim lepim i pozitivnim stranama njene ličnosti, ljudske i stvaralačke? To će biti najbolji dokaz prijateljstva i poštovanja, koje je Margita svakako zaslužila.

zelena sara
23.02.2009., 08:26
Draga Matilda!!:):)
Dugo se nismo srele, opet se budi Ekv tema!
Slažem se s ovim što si napisala u potpunosti, čak kao da si moje misli mogla pročitati.
Eto i mi opet diskutiramo, knjiga nas je navela.
Nadam se da niti Lidija neće ostati samo na ovom intervjuu.
Ovakav tip knjige jedino je nešto što će današnje ljude privući EKV-u a on će učiniti ostalo: zauvijek vezati dostojnje, a ostali će otploviti i pričati priče iz knjige zaboravljajući na ono što su doživjeli uz muziku, dakle uz stvarne članove benda.
Kad kažem: ovu knjigu će jedino čitati, zapravo mislim "jedino čitati": preporučivati i uzimati kao referentnu literaturu.

No sad ono važnije:
Ja nažaost nisam nikad imala prilike vidjeti EKV uživo ili osjetiti tu tajnu košave o kojoj pišeš, to ne znači da ja nemam neke svoje druge bure i juga, vezana na neke druge kolačiće madlen u svome životu.
Zato se veselim da ćemo imati prilike nabaviti knjigu i u Hrvatskoj, ako ćemo??
Pročitala sam dijelove romana sa linkova koje se davno stavila, ali taj je roman koji se čita od početka do kraja, ovako je nemoguće doživjeti ga (meni).
Što kažeš, hoće li biti kakvo izdanje na latinici ili ću morati nabaviti ovako (preko neta i malog nema) i obnoviti čirilicu?
:mig:

banderas
23.02.2009., 12:02
Čekaj, šta je to izdano samo na ćirilici?

zelena sara
23.02.2009., 12:17
Čekaj, šta je to izdano samo na ćirilici?

Matildin roman koji se puno bavi sa EKV muzikom i Beogradom u to vrijeme.
Već je davno stvaila linkove

Expirience*GoLD
23.02.2009., 12:19
neki dan bila prezentacija njihovog filma kod mog prijatelja u kafiću, jaj jest dobar svi se ponapijali ko ćurke a bilo je i plakanja

banderas
23.02.2009., 15:57
Matildin roman koji se puno bavi sa EKV muzikom i Beogradom u to vrijeme.
Već je davno stvaila linkove

Aha. Moram priznati da ne razumijem takve poteze, samim time se automatski iz tržišta isključuje Hrvatsku i dobar dio Bosne. To je isto napravio i Aleksandar Žikić s knjigom "Mesto u mećavi" za koju je dobar dio izdavača bio zainteresiran u Hrvatskoj jer je ovdje EKV zaista popularan, ali svi su odustali jer je na ćirilici.

zelena sara
23.02.2009., 22:51
pa čuj morat ćemo čuto matildin komentar, ja nisam uopće niti sigurna u to da li ima ili nema izdanja na latinici također. nadam se da ima i da ćemo moći pročitati njenj roman.
osim toga matilda ima i geocities stranicu gdje je na latinici dostupna njena poezija i odlomci iz prvog romana.

da ne zatrpavam ovu temu, reći ću samo još...saznanje o pesmi :)

MatildaKampl
25.02.2009., 14:14
Evo ga "Limunovo drvo" :)
http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-05/8581lim-drvo.jpg (http://www.imagecross.com/03/image-hosting-view-05.php?id=8581lim-drvo.jpg) Click Image to Enlarge

MatildaKampl
25.02.2009., 14:52
Draga Matilda!!:):)
Dugo se nismo srele, opet se budi Ekv tema!
Slažem se s ovim što si napisala u potpunosti, čak kao da si moje misli mogla pročitati.
Eto i mi opet diskutiramo, knjiga nas je navela.
Nadam se da niti Lidija neće ostati samo na ovom intervjuu.
Ovakav tip knjige jedino je nešto što će današnje ljude privući EKV-u a on će učiniti ostalo: zauvijek vezati dostojnje, a ostali će otploviti i pričati priče iz knjige zaboravljajući na ono što su doživjeli uz muziku, dakle uz stvarne članove benda.
Kad kažem: ovu knjigu će jedino čitati, zapravo mislim "jedino čitati": preporučivati i uzimati kao referentnu literaturu.

No sad ono važnije:
Ja nažaost nisam nikad imala prilike vidjeti EKV uživo ili osjetiti tu tajnu košave o kojoj pišeš, to ne znači da ja nemam neke svoje druge bure i juga, vezana na neke druge kolačiće madlen u svome životu.
Zato se veselim da ćemo imati prilike nabaviti knjigu i u Hrvatskoj, ako ćemo??
Pročitala sam dijelove romana sa linkova koje se davno stavila, ali taj je roman koji se čita od početka do kraja, ovako je nemoguće doživjeti ga (meni).
Što kažeš, hoće li biti kakvo izdanje na latinici ili ću morati nabaviti ovako (preko neta i malog nema) i obnoviti čirilicu?
:mig:
Ja sam napisala u romanu, a i ovako to mislim, da je "EKV najbeogradskija od svih beogradskih grupa." To, naravno, u neku ruku malo jeste i :) mitsko preterivanje :) , jer slično bi se moglo reći i za druge neke beogradske značajne grupe. No, meni je baš ta asocijacija za Beograd najjača u slučaju EKV, i po njihovoj umetnosti , i po privatnom životu. Uostalom, jedan mali detalj, recimo, i prvi grafit u Beogradu bio je baš onaj "Margita je dečak". :) A sem toga bitno je, da su oni, polazeći od toga, uslovno rečeno, "lokalnog", dostigli univerzalnost, pa su rado slušani na čitavom ex-yu prostoru, i među svim exjugosloveniskim narodima. U stvari, možda je još bolja asocijacija ne toliko na Beograd, koliko uopšte na -GRAD. Na nešto, urbano, civilizovano, lepo. Dakako ne mislim reći da je ruralno negativno, naprotiv, niti je urbano sve pozitivno, štaviše, EKV je zato i velika, jer pokazuje i tu drugu stranu Grada, lošu. Ali, kad čujem to licem ka vetru, ja, prirodno, odmah zamišljam košavu. Kad čujem Grad, za mene je to prvenstveno - Beograd, iako može biti i bilo koji drugi grad (to je ta univerzalnost).
I tako su - po namernom postupku - svi delovi mog romana koji su vezani za Beograd, i Beograđane/Srbe/(ex)Jugoslovene, na specifičan način prožeti muzikom EKV, dok su ostali prožeti jazz-om.
(Sem toga, ima i odlomaka direktno posvećenih EKV-u, razmišljanju i doživljaju njihove muzike i stihova. Ja ću još nešto od toga kasnije postovati ovde).
Na žalost, za sada nema izdanja na latinici. Izdavač je ovoga puta baš insistirao da to tako bude, i ja stvarno nisam mogla uticati. Znači, za inostranstvo, može se naručiti ovo izdanje, preko njihiovog maila office@malinemo.rs .

A što se tiče vetra u romanu, zapravo postoji i svojevrsno bratimljenje beogradske košave i tršćanske bure, pošto su junaci "smešteni" pre svega u Trst, kao emigranti, koji čeznu za svojim Beogradom. A slušanje, ili sviranje pesama EKV im je jedna od tih veza :) .

broj022
25.02.2009., 16:38
Evo ga "Limunovo drvo" :)

od skora postoji i snimak njihove pesme "gubitak" iz skc-a. :)
http://www.youtube.com/watch?v=wY65GmOadzk

banderas
25.02.2009., 16:59
Care :s :s :s :s :s

MatildaKampl
26.02.2009., 23:56
http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-08/6852ekvvv1.jpg (http://www.imagecross.com/03/image-hosting-view-08.php?id=6852ekvvv1.jpg) Click Image to Enlarge

perpetuum mobile
27.02.2009., 18:33
Mali Off: Jeli znate oće bit kakav tribute uskoro na području zg-a (zadnjih par puta je bilo u kset-u)..?

dida
27.02.2009., 18:43
spominjao banderas nes 20.03. u boogaloo, al vidim da ima koncert 19.03. i 21.03. party tak da mi sumljam da ce tad biti
sta kazes banderas?

banderas
28.02.2009., 11:55
Bit će 20.03. u Boogaloou. Čekam još odgovor od 101ce pa zato nema još plakata vani.

anonym
28.02.2009., 18:22
Bit će 20.03. u Boogaloou. Čekam još odgovor od 101ce pa zato nema još plakata vani.

A hoce li biti karata u predprodaji (kada i gdje) ili samo na ulazu Boogalooa?

banderas
01.03.2009., 00:04
Bit će u pretprodaji u Dancing Bearu, poslovnicama Eventima, Planet Musicu, klubu Papagaj na Ribnjaku, naravno i u samom Boogaloou.
Cijena ulaznice u pretprodaji će biti 65 kn. Bit će uskoro sve oglašeno :)

barki
01.03.2009., 09:49
Pa kud bas petak,nazalost nema me!!!

banderas
01.03.2009., 11:28
Pa obično je svima to najbolji termin :confused:

dida
01.03.2009., 13:20
oceli biti 80's party nakon? :D

tipa kako je bilo sad nakon koncerta psihomodo popa

banderas
02.03.2009., 09:41
Hm, vidiš, to i ne bi bilo loše. Pitat ću.

Mellina
06.03.2009., 17:14
prvi grafit u Beogradu bio je baš onaj "Margita je dečak".

Je li istina da je autor tog grafita Vlada Divljan?

banderas
07.03.2009., 00:01
Nije, ali nisi ni daleko. Nebojša Krstić - Krle iz Idola je to ispisao, vokal s pjesme Kenozoik.

Okudzava
07.03.2009., 01:01
Heh, Nebojša... a evo ga ovih dana:

http://www.predsednik.rs/mwc/default.asp?c=102500&g=20061210214016&lng=eng&hs1=1

anonym
07.03.2009., 11:25
http://www.boogaloo.hr/hrv/page.asp?main=novost&id=562

nika007
08.03.2009., 23:36
neki dan bila prezentacija njihovog filma kod mog prijatelja u kafiću, jaj jest dobar svi se ponapijali ko ćurke a bilo je i plakanjaKojeg? Jel Kao da je bilo nekad Dušana Vesića?

MatildaKampl
10.03.2009., 13:19
http://i41.tinypic.com/2elz89f.jpg

http://i40.tinypic.com/2ztaz2v.jpg

banderas
10.03.2009., 14:19
Otvorena je tema o In Memoriamu 20.03.2009 u Boogaloou, pa molim da se o koncertu preselimo tamo.
Link:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=430280

banderas
14.03.2009., 22:23
Jel znate za ovo? :)
http://www.youtube.com/watch?v=mECDX9xbC2g

Mellina
15.03.2009., 10:26
Meni je od verzija na engleskom najbolja Silver Years (Par godina za nas). Milanov glas zvuči nekako drugačije, ali predobro. Tako je jedino Milan mogao otpjevati. :s

banderas
15.03.2009., 10:30
Mene podsjeća na Sisters Of Mercy :zubo:

dida
15.03.2009., 13:29
Jel znate za ovo? :)
http://www.youtube.com/watch?v=mECDX9xbC2g

ma to je staro :D

i ovo je al eto mozda je sad teze naci kada svako malo neko stavi nes od ekv makar tog vec i ima:
http://www.youtube.com/watch?v=rkRT_O9GMKo&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=la8rGmBAhFU&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=BQ07pAaRutw&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=KPqX9I_dNXc&feature=channel_page

ak ikog zanima eo vam moji favoriti na jutjubu:rolleyes::
http://www.youtube.com/user/MaliSvraka

banderas
15.03.2009., 13:41
Pa zar i koncert iz KSETa među favoritima :D
http://www.youtube.com/watch?v=yeUPF7tl4qo

dida
15.03.2009., 14:31
to je snimljeno mojom rukom od prije dvije ili tri godine :)
reko bih prije dvije, sjecam se da je tanja bila raspolozena i zvucala je fantasticno

MatildaKampl
16.03.2009., 20:01
http://www.youtube.com/watch?v=D5CfZjx30x4

dida
16.03.2009., 21:10
http://www.youtube.com/watch?v=r5IWmtpesI8

MatildaKampl
16.03.2009., 22:03
Šarlo, Oko moje glave:

http://www.youtube.com/watch?v=0P9T11hS5do&feature=related

Teofil
19.03.2009., 13:16
Pozdrav svim fanovima Ekv-a sa ovog foruma. Cesto sam navracao ovde, samo citao poruke. Sad sam se registrovao da bih vam ostavio linkove poslednjeg nastupa Ekv-a. Nastupili su u Budvi, avgusta '94, posle cega je Milan prevezen u bolnicu, gde je posle 2 meseca i umro.
MatildaKampl, svaka cast na svemu sto si postavljala. Ja jeste da sam kolekcionar, ali tebi svaka cast sto to sve nalazis, i delis sa nama...:)

Dakle, evo koncerta.

spisak pesama:
1. Kao da je bilo nekad
2. Karavan
3. Just let me play some modern rnr music
4. Anestezija

trajanje snimka: 15min

http://www.dodaj.rs/f/1K/ZA/1yNa4YoC/ekv.jpg

http://rapidshare.com/files/210890390/Ekv_-_Budva__94.part1.rar
http://rapidshare.com/files/210902826/Ekv_-_Budva__94.part2.rar
http://rapidshare.com/files/210914332/Ekv_-_Budva__94.part3.rar
http://rapidshare.com/files/210923541/Ekv_-_Budva__94.part4.rar
pass: rapidserbia.com

Pozdrav svima!

anonym
20.03.2009., 14:25
Zna li netko datum brucosijade ETF-a na kojem je EKV svirala (svirala je tada i Boa)? Mislim da se radilo od 1989. godini, al da me ubijes ne mogu biti 100% siguran iako sam bio tamo....

Teofil
20.03.2009., 21:36
1988. godina. Ako mislis na onu sviruku na kojoj je Cane iz brejkersa nastupio kao gost, i pevao Ti si sav moj bol.

Teofil
21.03.2009., 07:23
Uh, ja sam pogresio, nisam ni procitao da si napisao ETF-a... Ovaj na koji sam ja mislio jeste sa Brucosijade Pravnog fakulteta, i upravo sam uploadovao snimak tog koncerta, pa to hocu da podelim i sa vama...:) Izvolite:

Ekatarina Velika - Ekv - Koncert sa Brucosijade Pravnog fakulteta u Beogradu, 1988.

Snimak koncerta iz '88 godine, sviraju Milan, Magi, Bojan, Zika, i kao gost se pojavljuje Cane.

http://www.dodaj.rs/f/2j/p0/2bNXW4XS/a.jpg

http://rapidshare.com/files/211272049/ekv-brucosijada.part01.rar
http://rapidshare.com/files/211646651/ekv-brucosijada.part02.rar
http://rapidshare.com/files/211306484/ekv-brucosijada.part03.rar
http://rapidshare.com/files/211330346/ekv-brucosijada.part04.rar
http://rapidshare.com/files/211359609/ekv-brucosijada.part05.rar
http://rapidshare.com/files/211392064/ekv-brucosijada.part06.rar
http://rapidshare.com/files/211436834/ekv-brucosijada.part07.rar
http://rapidshare.com/files/211512518/ekv-brucosijada.part08.rar
http://rapidshare.com/files/211668383/ekv-brucosijada.part09.rar
pass: rapidserbia.com

anonym
21.03.2009., 17:06
...nisam ni procitao da si napisao ETF-a...
Da, ETF, ali onaj u ZG

MatildaKampl
22.03.2009., 00:27
http://www.youtube.com/watch?v=rXQWX0iUTy8&feature=channel

barki
22.03.2009., 14:43
Kako je bilo na koncertu u boogaloou?

202
29.03.2009., 19:01
16.09.1989. Novi Sad, EBU-UER festival - Bojan Pecar

http://img217.imageshack.us/img217/1341/89ebu07.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=89ebu07.jpg)
http://img217.imageshack.us/my.php?image=89ebu07.jpg

MatildaKampl
29.03.2009., 19:21
http://www.youtube.com/watch?v=lZ6nqX7PPC8&feature=channel

202
30.03.2009., 20:40
16.09.1989. Novi Sad, EBU-UER festival - Milan Mladenovic

http://img217.imageshack.us/img217/5822/89ebu04.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=89ebu04.jpg)
http://img217.imageshack.us/my.php?image=89ebu04.jpg

MatildaKampl
01.04.2009., 21:00
Margita bi upravo danas napunila 50 godina

http://userserve-ak.last.fm/serve/252/378951.jpg

202
02.04.2009., 16:19
16.09.1989. Novi Sad, EBU-UER festival - Margita Stefanovic

http://img187.imageshack.us/img187/3897/89ebu05.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=89ebu05.jpg)
http://img187.imageshack.us/my.php?image=89ebu05.jpg

ana_in_chains
22.04.2009., 21:12
aaaaaa.....hvaal puuno na ovim koncertima i slikama...stvarno sam dugo trazila nesto ovako =))))))
jedino do cega sam uspjela doc je "kao da je bilo nekad" ,,,gledala sam ga sto puta svaki put se rasplacem....pregenijalni su za ovaj svijet bili zato su tako rano i otisli...kao sto je meni jedna draga osoba rekla :ekv nije glazba...to nisu pesme...to je psihicko stanje uma,,,,a tako i je,..
neki kazu da je njihove pjesme tesko shvatit...ma nema se tu sta shvatit...to se osijeca...
drago mi je da ima ljudi koji jos shvacaju tu bit ekv-a.....milan bi bio ponosan :)
nije normalno kuda ide ovaj svijet i ovi ljudi ...jedino mi ekv daje snagu da nastavim dalje....
a magi.-..ona je prica za sebe..i ona je prerano otisla...jbg umrli su i ivan vdovic...i bojan i milan.....pretuzno....pokusala je ona s EQV-om...al ett..........
i nema toga sta ne bi sad dala da sam starija...i da sam je vidjela 2000 kad je zadnji put u zg-u tribut bio...
ugl.......drago mi je da nas ima

...... Ispitujes zaborav, obaras alibi
I biras ulogu kao haljinu za vece
U prolazu me dotakne miris noci i kaze
Probudi se, pokreni se.. probudi se, pokreni se

Ti si sav moj bol..

MatildaKampl
01.05.2009., 22:08
http://img147.imageshack.us/img147/4850/milannnnn.jpg

Ezabrяd
05.05.2009., 00:34
zna li netko sto je studirao milan? nesto na filoloskom fakultetu u beogradu?

Tupelo
05.05.2009., 13:23
Nisam skroz sigurna, no brijem da je studirao ekonomiju...
Znam da je studirao nešto bezveze & da mi je bilo čudno kak' takav kuler može studirati nešto tak bzvz.

ana_in_chains
06.05.2009., 21:56
zna li netko sto je studirao milan? nesto na filoloskom fakultetu u beogradu?

koliko znam studirao je na filozofskom u zagrebu....
vise je puta mijenjao smijer,jedan od njih je bio i francuski jezik...
ali nisam bas sto posto sigurna :confused:

Tupelo
07.05.2009., 12:54
Možda jest studirao nešto na filozofskom, no full sam sigurna da to nije bilo u Zagrebu. Milan je rođen u Zg, no to je sve što se njega&Zagreba tiče.
Zbilja nisam sigurna, no brijem da se radilo o ekonomiji...

ekv_ns_m
07.05.2009., 22:51
Milan je studirao književnost na Filozofskom u BGu, sve je lepo naveo Aleksandar Žikić u sajnoj knjizi "Mesto u mećavi" posvećenoj Milanu.

Tupelo
08.05.2009., 11:12
Thx!
Ne znam zašto sam zabrijala za ekonomiju...:confused:

202
28.05.2009., 19:22
16.09.1989. Novi Sad, EBU Rock festival - Srdjan Todorovic

http://img145.imageshack.us/img145/325/89ebu06.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=89ebu06.jpg)
http://img145.imageshack.us/my.php?image=89ebu06.jpg

EBU Rock festival - EKV
http://img222.imageshack.us/img222/644/89ebu08.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=89ebu08.jpg)
http://img222.imageshack.us/my.php?image=89ebu08.jpg

202
16.06.2009., 18:38
intervju iz '93...

http://img269.imageshack.us/img269/9876/931c.th.jpg (http://img269.imageshack.us/i/931c.jpg/)
http://img269.imageshack.us/i/931c.jpg/

http://img220.imageshack.us/img220/7780/932.th.jpg (http://img220.imageshack.us/i/932.jpg/)
http://img220.imageshack.us/i/932.jpg/

202
23.06.2009., 22:23
12.11.1993. Beograd, Sava Centar

Milan
http://img99.imageshack.us/img99/3285/93sc1.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/93sc1.jpg/)
http://img99.imageshack.us/i/93sc1.jpg/

Cima
http://img99.imageshack.us/img99/2733/93sc2.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/93sc2.jpg/)
http://img99.imageshack.us/i/93sc2.jpg/

Marko
http://img229.imageshack.us/img229/1714/93sc3.th.jpg (http://img229.imageshack.us/i/93sc3.jpg/)
http://img229.imageshack.us/i/93sc3.jpg/

Magi
http://img15.imageshack.us/img15/1872/93sc4.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/93sc4.jpg/)
http://img15.imageshack.us/i/93sc4.jpg/

frederic
23.07.2009., 10:58
http://www.youtube.com/watch?v=-p_yLlOMmv0&feature=related

:lol::rofl:

anonym
05.11.2009., 14:38
http://i195.photobucket.com/albums/z55/3alfa3/th_IMG_0893.jpg (http://i195.photobucket.com/albums/z55/3alfa3/IMG_0893.jpg?t=1257430929)

broj022
05.11.2009., 19:55
hvala Ti na svemu

http://www.youtube.com/watch?v=AfLxUYidsko

Graciella
06.11.2009., 07:35
Ako nekome nedostaje izvrsni dokumentarni film "Kao da je bilo nekad" onda moze jos uvijek da dobije na:
http://www.rts.rs/page/tv/ci/news/18/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+2/235/%D0%95%D0%9A%D0%92+-+%D0%9A%D0%B0%D0%BE+%D0%B4%D0%B0+%D1%98%D0%B5+%D0% B1%D0%B8%D0%BB%D0%BE+%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B 4.html?position=-1]Kao da je bilo nekad (http://www.rts.rs/page/tv/ci/news/18/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+2/235/%D0%95%D0%9A%D0%92+-+%D0%9A%D0%B0%D0%BE+%D0%B4%D0%B0+%D1%98%D0%B5+%D0% B1%D0%B8%D0%BB%D0%BE+%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B 4.html?position=-1)

Zanima me da'l netko posjeduje pjesme od "Limunovog drveta" ("Da li se sećate?”, "Sedmi krug”, "Limunovljevo drvo”, "Ne veruj”, "Gubitaš” itd...).
i da'l moze da ih razmijeni sa nama?

Supertramp
06.11.2009., 09:18
Zanima me da'l netko posjeduje pjesme od "Limunovog drveta" ("Da li se sećate?”, "Sedmi krug”, "Limunovljevo drvo”, "Ne veruj”, "Gubitaš” itd...).
i da'l moze da ih razmijeni sa nama?

i ja bi to :)

mrkfica
07.11.2009., 16:49
Milan Mladenović je studirao književnost...

csalata92
21.12.2009., 02:23
Nisam neki bubnjar, ali vezbam se, i moje faze su EKV pesme!!!
http://www.youtube.com/user/csalata92

ako zelite nesto da saznate o EKVu savetujem vam da pitate ove ljude!!!
1: http://www.facebook.com/#/profile.php?id=1021954835&ref=ts
2: http://www.facebook.com/firchie

treptaj
21.12.2009., 20:21
ekv su vrh.

acvanja
31.12.2009., 00:35
Jedno pitanje koje me mnooogo zanima, da li neko zna sta se radi u pesmi "7 dana" ? :)
(ako nije tesko nek mi privatno odgovori, hvala ;))

johnnyzgb
13.01.2010., 20:27
zar nevidiš da mi se oči sklapaju

dida
17.01.2010., 20:00
banderas spavas
dije najava za ovogodisnji tribjut? :rolleyes:
pa nece se skupit ljudovi

http://www.kset.org/events/date/2010-02-05/?year=2010&month=2

uglavnao, vidim ponovo je u ksetu pa bih mogao i doc :D

banderas
18.01.2010., 10:56
Bit će za dan dva najava, čim se otisnu karte, osim toga, netko je tu najavu i postavio na KSETov web :p
Samo ne volim slati press prije nego se ulaznice nađu fizički u prodaji.

NoNick
19.01.2010., 19:04
Neke pesme su im dobre. Neke ne. Svidja mi se napr. Oči boje meda, ali ne volim puno Neko nas posmatra.

dida
19.01.2010., 20:33
brucosijada 1988 pravnog fakulteta necijeg, nekojeg:
http://www.youtube.com/watch?v=oQRBcx2fSls

202
20.01.2010., 08:14
Finale jednog koncerta sa Dum Dum turneje - pesma Ti si sav moj bol:
http://www.megaupload.com/?d=GRILGYXJ

anonym
20.01.2010., 18:28
brucosijada 1988 pravnog fakulteta necijeg, nekojeg:
http://www.youtube.com/watch?v=oQRBcx2fSls

Beogradski

johnnyzgb
22.01.2010., 15:33
ej ljudi ide li tko na taj EKV tribute?

banderas
22.01.2010., 17:43
A valjda ide :D
http://www.facebook.com/events.php?ref=sb#/event.php?eid=253179738345&index=1

Karte za oba dana su stavljene u pretprodaju.

dida
23.01.2010., 08:48
isti banderas :rofl:
antonio :usama:

banderas
24.01.2010., 10:58
Nego ima li netko kontrabas? Ćimi je to prekomplicirano nosit. :D
Manji dio koncerta će biti akustičan.

Jorj98
30.01.2010., 13:56
Izvolite...
http://www.facebook.com/home.php?#/pages/EKATARINA-VELIKA-Ko-je-ZA-da-se-izda-DVD-EKV-a-/277793612884?ref=mf

Cerebrus
04.02.2010., 22:12
Jel se moze u kset ako nisi punoljetan?

dida
06.02.2010., 07:57
Jel se moze u kset ako nisi punoljetan?

naravno, samo uz pratnju starije osobe mislim :D
ak je prije par godina bilo dijete s cacom, mozes i ti valjda isto s cacom :mig:

dida
06.02.2010., 07:59
eo i moj dojam od sinoc:
bilo je odlicno stvarno, grupa se poboljsala, zvuk u ksetu je bio odlican i mogu rec da mi je ovo najbolji tribjut od ekv na kojem sam bio

instrumentalno su mi sve stvari odlicno odsvirane i teodor mi je bio odlican takodjer

vokalno su mi najbolje bile: zajedno, zid, pored mene, ljubav, sve od sarla(s tim da je "ona se budi" aco malo ubrzao-mala zamjerka)

ocajne su mi bile oci boje meda i 7 dana - ne znam sta si je aco zabrijao uglavnoa usporio ih je na mjestima di nema otezanja

tanja-bio sam vec na 4 tribjuta s time da prosle godine nisam bio i uvijek sam tanju hvalio.
ovaj put je pljujem, bila je ocajna i ne bih je zelio vise vidjet na tribjutu. sjebala je svaku pjesmu i kad bi aco uletavao, puno bolje je zvucalo. i jos za kraj mi stave "iznad grada"(koju nemrem smislit) i to jos sa tanjom

+da usput popljujem redare - koji su jebeni cobani,cetnici mamicu im jebem

Mishko Pishko
06.02.2010., 08:35
eo i moj dojam od sinoc:
bilo je odlicno stvarno, grupa se poboljsala, zvuk u ksetu je bio odlican i mogu rec da mi je ovo najbolji tribjut od ekv na kojem sam bio

instrumentalno su mi sve stvari odlicno odsvirane i teodor mi je bio odlican takodjer

vokalno su mi najbolje bile: zajedno, zid, pored mene, ljubav, sve od sarla(s tim da je "ona se budi" aco malo ubrzao-mala zamjerka)

ocajne su mi bile oci boje meda i 7 dana - ne znam sta si je aco zabrijao uglavnoa usporio ih je na mjestima di nema otezanja

tanja-bio sam vec na 4 tribjuta s time da prosle godine nisam bio i uvijek sam tanju hvalio.
ovaj put je pljujem, bila je ocajna i ne bih je zelio vise vidjet na tribjutu. sjebala je svaku pjesmu i kad bi aco uletavao, puno bolje je zvucalo. i jos za kraj mi stave "iznad grada"(koju nemrem smislit) i to jos sa tanjom

+da usput popljujem redare - koji su jebeni cobani,cetnici mamicu im jebem

ja sam gledao ekv 1986 jos pa zadnje negdje 1988.koncert u kulusicu je bio nenandjebiv.ne bi si pokvario sjecanje sa tribute....

dida
06.02.2010., 13:15
ja sam gledao ekv 1986 jos pa zadnje negdje 1988.koncert u kulusicu je bio nenandjebiv.ne bi si pokvario sjecanje sa tribute....

bravo za tebe, ljepse ces umrijet :rolleyes:

Amsteer
06.02.2010., 14:07
Postoji li kakva sansa da se tribute odrzi u Zadru?

ivanka_42
06.02.2010., 15:00
moze pitanje, kad je koncert poceo i do kad je trajao?

dida
06.02.2010., 16:33
poceo oko 21:45 zavrsio oko 00:15

ivanka_42
06.02.2010., 17:05
hvala;)

mmmila
06.02.2010., 20:40
poceo oko 21:45 zavrsio oko 00:15

mi dosli iza jedanaest. tuga.

cliodrugi
07.02.2010., 11:13
pozdrav svima , nažalost nisam uspio doći na tribute ,gorim od znatiželje da čujem kako je prošla druga večer ? Didin post me iznenadio vezano za Tanju Jovičević da je bila katastrofa , bio sam ziher da se to njoj ne može desiti , hajde javite se sa impresijama ..

dida
07.02.2010., 11:44
http://muzika.hr/clanak/24972/izvjestaji/prisjecanje-na-ekv-uspjelo-i-deseti-put-kset.aspx

Nažalost ostaje dojam kako je Tanjina izvedba bila dosta lošija nego prošle godine, uz dosta krivih ulazaka u pjesme i slične trenutke dekoncentracije. No u njenom slučaju, i to je dovoljno za ukupan vrlo dobar dojam jer je i te eventualne manjkavosti kompenzirala sa velikom količinom energije.

uglavnoa bila je u petak nekak nervozna i starno nes sugerirala sa stejdza prema ton majstoru pa cak mu onako slikovito pokazala rukom da cemu prerezat grkljan

uglavnoa kolko sam skuzio oko sebe po ekipi je tanja bila i dobra
meni je bas bila ocajna

cliodrugi
07.02.2010., 12:00
baš sam pročitao članak ,dida dobro si primjetio vezano za Tanju , kao što sam napisao ranije , kada je radila sa origiinalnom postavom turneje , ima muziku u krvi , rekao bi da je nemoguće pogriješiti, ali možda vrijeme čini svoje..

Cerebrus
07.02.2010., 12:13
Jel može netko napisat playlistu sa koncerta?

kinara
07.02.2010., 12:18
EKV je uz Azru valjda jedini bend koji se tako nemilosrdno već godinama siluje i zlostavlja, zlobno se hraneći na očajničkoj neprežaljenoj čežnji svojih fanova.
Ovaj cirkus s tribute-ima je već odavno prešao sve granice pristojnosti i poštovanja, te ozbiljno zaronio u degutantnu patologiju.
Sjašite već jednom s njih :rolleyes:

dida
07.02.2010., 12:25
EKV je uz Azru valjda jedini bend koji se tako nemilosrdno već godinama siluje i zlostavlja, zlobno se hraneći na očajničkoj neprežaljenoj čežnji svojih fanova.
Ovaj cirkus s tribute-ima je već odavno prešao sve granice pristojnosti i poštovanja, te ozbiljno zaronio u degutantnu patologiju.

ti sjasi s nas i ne uplici se u nesto sto te ne zanima, u ovom slucaju tribjut koncert
draze mi je cut nesto uzivo(makar bila i kopija al da kolko tolko valja), nego na snimci

kinara
07.02.2010., 12:43
Ne mogu se (trenutno) sjetiti ničeg patetičnijeg od pojedinaca koji su toliko nemaštoviti i nekreativni da svoj sluh i tehničku uvježbanost mogu i znaju izraziti jedino kopirajući druge..

dida
07.02.2010., 12:50
Ne mogu se (trenutno) sjetiti ničeg patetičnijeg od pojedinaca koji su toliko nemaštoviti i nekreativni da svoj sluh i tehničku uvježbanost mogu i znaju izraziti jedino kopirajući druge..

po tebi su razno razni orkestri tj pojedinci iz istih toliko nemastoviti, bla bla bla...
zar nije pateticnije sto ti o istim tim ti tu pises i pokusavas uvjeriti nekolicinu ljudi da su ti tribjuti nesto(stajaznam sta vec ti mislis)?

cliodrugi
07.02.2010., 12:52

Zanimljivo razmišljanje , činjenica jeste da nijedna kopija ne može zamijeniti original , ovaj original apsolutno nitko i nikada , ali ovakvi koncerti , bar sa pridruženim ( povremenim ) članovima , bez obzira što bi neki drugi koji nisu svirali (nažalost ) možda dali i rekli puno više , ipak nisu loša stvar ,čak šta više...

barki
07.02.2010., 16:18
Jucer sam bio po prvi put u Ksetu i prvi put na tribjutu.Moram priznat da sam bio odusevljen.Naravno da nije ko original i da mi je bilo ful zao kad sam dosao doma i pustio si koncert ekv-a,sto to necu moci dozivjeti uzivo.
Ekipa je svirala super pogotovo Milivojevic(profesionalna deformacija).
Neznam kaj pricate al meni je bilo super kad je Tanja izasla na pozornicu i pjevala je odlicno.Kontrabas nije radio jucer.
Uglavnom bilo je mrak pricat malo sa ekipom za koju znas da je bila dio EKV-a.
Bilo je odlicno i nadam se da se vidimo i sljedece godine!!!:top:

banderas
07.02.2010., 19:25

I meni je odvratno da 220 godina nakon smrti Mozarta još uvijek pojedinci skakuću po njegovom neznanom grobu svirajući Alla Turcu, Malu noćnu muziku, a da ne govorim o izvođenju Figarovog pira. Besramnici, zašto ne naprave nešto svoje pa nek se onda proslave. A tek ljudi koji kupuju ulaznice za tako nešto, šta je njima... Kazališta treba zatvoriti i eventualno dopustiti nastupe samo onih koji izvode svoje stvari.

Koji k. se uopće itko školuje 20 godina da bi izvodio nekog drugog...

kinara
07.02.2010., 19:34
I meni je odvratno da 220 godina nakon smrti Mozarta još uvijek pojedinci skakuću po njegovom neznanom grobu svirajući Alla Turcu, Malu noćnu muziku, a da ne govorim o izvođenju Figarovog pira. Besramnici, zašto ne naprave nešto svoje pa nek se onda proslave. A tek ljudi koji kupuju ulaznice za tako nešto, šta je njima... Kazališta treba zatvoriti i eventualno dopustiti nastupe samo onih koji izvode svoje stvari.

Koji k. se uopće itko školuje 20 godina da bi izvodio nekog drugog...

Razlika je da ti ljudi npr. ne misle da su baš oni utjelovljenje Mozarta :mig:
Kao što je i jadno ako npr. slikaš doslovno kopirajući da Vincija. Tvoje su slike onda totalno bezvrijedne, zar ne? ;)

A ovo s kazalištem je prilično neuspjela usporedba jer se radi o sasvim drugom vidu umjetnosti.

Milan je jedan i jedinstveni. Amen.

kuracpička
07.02.2010., 19:34
Banderas, ko te ljuti? :)

Meni su se u KSETU jako svidjeli oni imitatori Idola - Vlada, Zdenko, Bunjac, Šandorov i spomenuti Marko :D

Ima šanse da ih opet gledamo?

banderas
07.02.2010., 20:20
Razlika je da ti ljudi npr. ne misle da su baš oni utjelovljenje Mozarta :mig:
Kao što je i jadno ako npr. slikaš doslovno kopirajući da Vincija. Tvoje su slike onda totalno bezvrijedne, zar ne? ;)

A ovo s kazalištem je prilično neuspjela usporedba jer se radi o sasvim drugom vidu umjetnosti.

Milan je jedan i jedinstveni. Amen.

Nitko od njih nema ni najmanje predožbe o tome da je on Milan, dapače, oni su i dalje to što jesu, neki dijelovi EKV priče, i prateći muzičari danas. Ti imaš svoje neke priče koje sam čuo već milion puta "nek naprave nešto svoje", što bi recimo u klasici bilo tragikomično. Iako vjerojatno na ovome koncertu nisi ni bio, nego je to jednostavno dio te furke "nek naprave nešto svoje", koja je od prvog do zadnjeg slova šuplja :)
Postoje izvođači i postoje autori. Dapače, ja bih bio puno sretniji da se mnogi izvođači nisu ni okušali u autorskim izvedbama, kako u rock-popu ili nekoj drugoj vrsti "neklasike", tako i u klasici jer im taj dio nije tako dobar kao izvođački.

banderas
07.02.2010., 20:21
Banderas, ko te ljuti? :)

Meni su se u KSETU jako svidjeli oni imitatori Idola - Vlada, Zdenko, Bunjac, Šandorov i spomenuti Marko :D

Ima šanse da ih opet gledamo?

To je to, kako njima pada na pamet da sviraju pjesme Idola :D
8.3. imaju koncert u Beogradu, iskreno sumnjam da će u Zagrebu biti tako brzo, iako su pitali.

kinara
07.02.2010., 21:00
Nitko od njih nema ni najmanje predožbe o tome da je on Milan, dapače, oni su i dalje to što jesu, neki dijelovi EKV priče, i prateći muzičari danas. Ti imaš svoje neke priče koje sam čuo već milion puta "nek naprave nešto svoje", što bi recimo u klasici bilo tragikomično. Iako vjerojatno na ovome koncertu nisi ni bio, nego je to jednostavno dio te furke "nek naprave nešto svoje", koja je od prvog do zadnjeg slova šuplja :)
Postoje izvođači i postoje autori. Dapače, ja bih bio puno sretniji da se mnogi izvođači nisu ni okušali u autorskim izvedbama, kako u rock-popu ili nekoj drugoj vrsti "neklasike", tako i u klasici jer im taj dio nije tako dobar kao izvođački.

Ne, naravno da nisam bila ni na ovom tribute-u, kao ni na nijednom od bilo kojeg drugog benda. Uopce mi je cijela priča s copy-paste bendovima užasavajuća, ali očito ima publike i za tako nešto.
Priznajem da je moje idolopoklonstvo EKV-a poprilično, stoga su mi ovakvi koncerti čisto svetogrđe. :o

banderas
07.02.2010., 21:17
Aha, copy-paste bandova ti je užasavajuć, a copy-paste u klasici ti nije užasavajuć? Zašto? Koja je krucijalna razlika i gdje je točno ona određena? Mozart je svoja klavirska djela sam i izvodio. U prvom dijelu života. Kasnije su ga izvodili drugi. Gdje je dozvoljena izvedba a gdje počinje "užasavajuća"?

Neka me Pynko ispravi ako ovo čita, ali koliko se sjećam, jedna od orkestralno najobrađivanijih kompozicija ikad je "Yesterday" Beatlesa. Tko po tvome smije izvoditi Yesterday danas? Paul McCartney smije, pretpostavljam. Orkestar? Smije ili ne smije? Jel smije Ringo Starr? Jel smije orkestar ako mu dirigira McCartney? Jel smije gudački kvartet? A jel smije rock kvartet? I tko smije biti u tom rock kvartetu? Što je tribute, a što izvedba? I koja je uopće razlika?

I ja sam popriličan poklonik EKVa, dosta sam ih i poznavao osobno, a Magi mi je bila prijateljica. Na prvom In Memoriam EKVu je nastupila upravo Magi. Jel smjela ona to izvoditi? Jel smjela barem stvari koje je sama napisala, njih 10ak izvoditi? Ili je smjela i ostale? Ili nijednu? :)

kinara
07.02.2010., 21:43
Aha, copy-paste bandova ti je užasavajuć, a copy-paste u klasici ti nije užasavajuć? Zašto? Koja je krucijalna razlika i gdje je točno ona određena? Mozart je svoja klavirska djela sam i izvodio. U prvom dijelu života. Kasnije su ga izvodili drugi. Gdje je dozvoljena izvedba a gdje počinje "užasavajuća"?

Neka me Pynko ispravi ako ovo čita, ali koliko se sjećam, jedna od orkestralno najobrađivanijih kompozicija ikad je "Yesterday" Beatlesa. Tko po tvome smije izvoditi Yesterday danas? Paul McCartney smije, pretpostavljam. Orkestar? Smije ili ne smije? Jel smije Ringo Starr? Jel smije orkestar ako mu dirigira McCartney? Jel smije gudački kvartet? A jel smije rock kvartet? I tko smije biti u tom rock kvartetu? Što je tribute, a što izvedba? I koja je uopće razlika?

I ja sam popriličan poklonik EKVa, dosta sam ih i poznavao osobno, a Magi mi je bila prijateljica. Na prvom In Memoriam EKVu je nastupila upravo Magi. Jel smjela ona to izvoditi? Jel smjela barem stvari koje je sama napisala, njih 10ak izvoditi? Ili je smjela i ostale? Ili nijednu? :)

Ajme koliko pitanja... :o

Kao što rekoh, nitko od izvođača u orkestru si ne umišlja da je Mozart himself, a to je ono što je meni najiritantnija stvar kod tribute koncerata. Svi ti wannabe Milani su zapravo karikature svoje vlastite neinventivnosti. Jebiga, nismo svi Mozarti, nismo svi Milani, nismo svi Elvis. Ali šlepajući se pod tuđu kreativnost je ipak, na kraju dana, otužan prizor.

Koliko vrijedi slika koja vjerno kopira nekog slavnog majstora? Svakako da govori o vještini i umijeću kopiranja samog slikara, ali o kreativnosti, invenciji i genijalnosti tu nema govora. :mig:

banderas
07.02.2010., 23:13
Toliko pitanja a niti jedan odgovor :o
A zašto ti izvedbu i kreativnost/autorstvo izjednačavaš i/ili upoređuješ kad one nemaju veze jedna s drugom? Ovo se nije ni najavljivao kao autorski koncert i kakve veze onda ima govoriti o autorstvu? Odakle tebi uopće ideja da si itko od ovih pojedinaca umišlja da je Milan himself. Pjevač Aleksandar Sarajlić je instruktor tenisa, ja tu zaista nikakve veze ne vidim s umišljanjem da je Milan. Kad smo kod Milana, on je sam na posljednji album EKVa stavio cover/tribute grupe Time - "Istina mašina". Je li Mladenović tu prikrivao vlastitu neinventivnost šlepajući se na genijalnost Dade Topića?
I odakle ti pravo govoriti o prizoru i klasificirati ga kao otužan kad ga nisi niti vidjela, niti planiraš vidjeti?

Jesu li koncerti Ive Pogorelića autorski? A Alde Ciccolinia? Šta je kreativno u njihovim nastupima? Kakva je kreativnost u Ciccolinievoj izvedbi Alla Turce ili Mjesečeve sonate? Jel oni zbog toga nisu dobri? Ili su možda karikature vlastite neinventivnosti, nekreativnosti i negenijalnosti koji se šlepaju pod genijalnost Mozarta i Beethovena i daju otužan prizor? Jel možda Rajko Dujmić značajniji od Ive Pogorelića zato jer je autor i izvodi svoje stvari? Izvođači su i tako obojica, i na relativno sličnom instrumentu.

imaginatiwa
07.02.2010., 23:39
...evo ja sam vidjela prizor i bio je odlican :top:
Iskreno bojala sam se vokala buduci da ga nisam cula prije ali Aleksandar me u trenu osvojio :D
Puno ljudi, dobra atmosfera....sve u svemu - veselim se reprizi :top:

kinara
08.02.2010., 07:39
Toliko pitanja a niti jedan odgovor :o
A zašto ti izvedbu i kreativnost/autorstvo izjednačavaš i/ili upoređuješ kad one nemaju veze jedna s drugom? Ovo se nije ni najavljivao kao autorski koncert i kakve veze onda ima govoriti o autorstvu? Odakle tebi uopće ideja da si itko od ovih pojedinaca umišlja da je Milan himself. Pjevač Aleksandar Sarajlić je instruktor tenisa, ja tu zaista nikakve veze ne vidim s umišljanjem da je Milan. Kad smo kod Milana, on je sam na posljednji album EKVa stavio cover/tribute grupe Time - "Istina mašina". Je li Mladenović tu prikrivao vlastitu neinventivnost šlepajući se na genijalnost Dade Topića?
I odakle ti pravo govoriti o prizoru i klasificirati ga kao otužan kad ga nisi niti vidjela, niti planiraš vidjeti?

Jesu li koncerti Ive Pogorelića autorski? A Alde Ciccolinia? Šta je kreativno u njihovim nastupima? Kakva je kreativnost u Ciccolinievoj izvedbi Alla Turce ili Mjesečeve sonate? Jel oni zbog toga nisu dobri? Ili su možda karikature vlastite neinventivnosti, nekreativnosti i negenijalnosti koji se šlepaju pod genijalnost Mozarta i Beethovena i daju otužan prizor? Jel možda Rajko Dujmić značajniji od Ive Pogorelića zato jer je autor i izvodi svoje stvari? Izvođači su i tako obojica, i na relativno sličnom instrumentu.

Dragi banderaše..
mi pričamo o totalno različitim stvarima :)
Cijenim tvoj trud oko organiziranja koncerata (općenito, ne ovog :zubo: ) jer radis hvalevrijedan a zaisigurno iscrpljujuć posao. :top:

No dobro, da nastavimo dalje u revijalnom tonu.
Da pokušam još jednom skicirati o čemu govorim - može se npr. skinuti Elvisov pokret, glas, stas, ali na kraju dana, ono što je finalni proizvod samo govori o razini mimikrije. I ništa više.
Jednako tako, ako idem kopirati van Gogha i "skinem" njegov potez do najsitnijih detalja, što smo dobili? Mislis li da to ima ikakvu vrijednost kao falsifikat?
Ovo što si spomenuo za Milana i "Istina mašina" - složit ćemo se da Milan ipak nije izgradio karijeru i slavu na obradama, tako da ovakav izlet u tuđe vode nije potvrda ničega.

Ja iskreno vjerujem (iako nisam nikad bila niti namjeravam, zbog jelte gore navedenih blasfemičnih razloga) da su ovi tribute koncerti vrlo dobri, da je publika oduševljena izvedbom, virtuoznošću glazbenika kao i cjelokupnim doživljajem. U to ne sumnjam. Ali dopusti svojim neistomišljenicima da nam se taj cijeli koncept ne sviđa. Naravno da te to neće spriječiti da i u budućnosti organiziraš ovakve koncerte, kao što ni mene to neće spriječiti da gunđam oko toga. :)

Peace! :)

dida
08.02.2010., 11:38
No dobro, da nastavimo dalje u revijalnom tonu.
Da pokušam još jednom skicirati o čemu govorim - može se npr. skinuti Elvisov pokret, glas, stas, ali na kraju dana, ono što je finalni proizvod samo govori o razini mimikrije. I ništa više.
a mozes dobiti i ovakve izvedbe:
http://www.youtube.com/watch?v=SmVAWKfJ4Go
http://www.youtube.com/watch?v=jQcNiD0Z3MU

mozda se tebi ne svidjaju, al meni su odlicne s time da su i ove izvedbe komercijalizirane, napravljeni spotovi...

Ovo što si spomenuo za Milana i "Istina mašina" - složit ćemo se da Milan ipak nije izgradio karijeru i slavu na obradama, tako da ovakav izlet u tuđe vode nije potvrda ničega.

ti kazes da bend krug stvara karijeru i slavu sa tribjutima u cast ekvu?
:rofl::lol::rofl:
bas suprotno, rekao bi da reklamiraju ekv sto i pokazuju tribjuti, sve vise i vise mladih hrle na iste

kinara
08.02.2010., 12:34
ti kazes da bend krug stvara karijeru i slavu sa tribjutima u cast ekvu?
:rofl::lol::rofl:
bas suprotno, rekao bi da reklamiraju ekv sto i pokazuju tribjuti, sve vise i vise mladih hrle na iste

:facepalm:

Odustajem. Srdačan pozdrav! :w

dida
08.02.2010., 12:46
:facepalm:

Odustajem. Srdačan pozdrav! :w
:s
aleluja :W

tia344
13.10.2010., 17:05
ljudi samo jedno konkretno pitanje..
kopam po netu pokusavajuci naci knjigu-Vrati unatrag-molim vas ako netko ima link za skinuti nek mi posalje privatno ili napise ovde..hvala!!!!!!!!!!!!!!

Žlzc
13.10.2010., 17:15
Vrati unatrag

Nemoj to da čitaš, strašno je odvratno.

Blackadder1
14.10.2010., 16:48
jugoslavija je u osamdesetima imala jedan svjetski band...zvao se disciplina kičme :2up: :E :2up:
U potpunosti se slazem sto si naveo za disciplinu u svojim postovima. Inace band koji bi bio po meni za petama disciplini i tako moj sljedeci izbor po kvaliteti je Obojeni program.

Blackadder1
14.10.2010., 16:50
joj kako sam s guštom preklani nakon završetka jednog od brojnih "in memoriam ekv" koncerata u ksetu pustio "dečju pesmu"...a isti oni ljudi koji su došli zbog ekv-a uredno pjevali "nije dobro bijelo dugme, nije dobra katarina..."

banderas me ubit htio...hehe

hehehe... Mogao bi banderas konacno nagovorit Obojeni program da dodje u kset....

ulv
14.10.2010., 16:51
kičma je bila ispri vrimena

Blackadder1
14.10.2010., 16:55
Inace po meni i zauvjek najbolja sestorka bandova ikada u jugoslaviji gdje im niko do koljena nikad nece biti su tocno po kvaliteti ovim redosljedom:

1. Disciplina kičme ( ne i disciplina kitschme)
2. Obojeni program
3. Električni orgazam (najvise zbog albuma kao sto su: prvi album, "varszawa 81", lisce prekriva lisabon, balkan horor rok, zasto da ne i "new wave/ live")
4. Boye
5.Partibrejkers
6. EKV

I ostali "priljepci" koji su imali veze s njima kao: Sarlo, rimtutituki...

Blackadder1
14.10.2010., 16:57
kičma je bila ispri vrimena
Slazem se, i to jako ispred vremena. Kad i danas slusam prvi album "svidja mi se da ti ne bude prijatno" snimljen u decembru 1982 i danas taj album zvuci jako progresivno i ispred svog vremena, a kako li je tek zvucao tada?...

Blackadder1
14.10.2010., 17:14
meni engleska disciplina bila totalno bezveze, ali zato ona zadnja postava s "novih iznenađenja..." ubijala...ali pretpostavljam da tebi to glorificiranje koje u srbiji ide podjednako ma ku.rac kao meni glorificiranje mladenovića u hrvatskoj...
I ovaj treci period nije bas prezanimljiv ali mi je zanimljiviji od tog drugog engleskog perioda. Koja nikada nije gledao nazad nego samo naprijed, pod svaku cijenu, tako da se mozda nece slozit sa nama ali ona original disciplina, znaci prvi period od 1982 do 1991 je nenadjebiv, i tesko da ce i sam Koja tako nesto ponovit. Osim ako ne vrati u grupu Zerkmana, Srdjana Gulica na bubanj ili Ziku ili Keleta, pa ubaci mozda i Kuzmu, vrati naziv Disciplina kičme i krene tamo gdje su stali na albumu "nova iznenadjenja za nova pokolenja" pa tko zna.... mada sumnjam da bi i tad nesto bilo, proslo je puno godina jednostavno.......

Blackadder1
14.10.2010., 17:25
Evo malo sam se kasno uključio ali evo vidim da tu ima puno znalaca i štovatelja mog najdražeg banda s ovih prostora. Imam dva vinila koja bi mogla biti interesantna :
LP Ljubav -test pressing
http://img380.imageshack.us/img380/561/p1090251rv1.jpg

LP-Dum Dum ;ovaj LP nije možda toliko raritetan ali mislim da većina ljudi u Hrvatskoj nije ga imala prilike vidjeti i imati u ruci.Mislim da nije ni bilo u hrvatskim dućanima za kupiti .
http://img307.imageshack.us/img307/7201/p1090259yu5.jpg

Zanima me kolike su vrijednosti ovih ploča među kolekcionarima.Moj prvi kon cert EKV -a je bio davnih dana u bivšoj Moši (RANK Moša Pijada) ,današnji Boogalo ,na promociji njihove prve ploče .Sačuvao sam i kartu s tog kocerta za uspomenu .Na koncertu je bilo možda 500 ljudi .

Jel imas LP "neko nas posmatra"?

Žlzc
14.10.2010., 23:57
Mala opaska glede te varijante, Milan Vs. Koja.

Kapiram da je Mladenović, samo da je hteo, mogao da štancuje gomile pesama poput Disciplininih razbrajalica, dok Koja o pesmama poput Ekatarininih ne bi, cenim, znao kako ni da počne da sanja.

Sori ako ovo deluje brutalno prema Kojiću, ali mislim da nema razloga da ga mazimo po pitanju EKV-a. Jer, to je isti onaj Koja koji se u novinama smejao Mladenoviću u vreme, ako se ne varam, Par godina za nas. Kao, Milan, ozbiljan čovek.

Da, Dušane, ozbiljan vrlo. I?

banderas
15.10.2010., 12:16
hehehe... Mogao bi banderas konacno nagovorit Obojeni program da dodje u kset....

Ludi su, koštaju ko Partibrejkersi. Kao da su u paralelnom svemiru.

Allen-Iverson
15.10.2010., 12:35

e, a koliko koštaju Partibrejkersi?
negdje između 3-5 milja? ha?

tia344
15.10.2010., 14:00
Nemoj to da čitaš, strašno je odvratno.

je..citala sam rasprave i kritike te knjige..al sigurna sam da netko ima link za skinuti..banderas..imas ti mozda??
aj posaljite ljudi ..pliiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzz

Blackadder1
15.10.2010., 16:55
Ha cuj, da, oni sumnjam da skupili ljudi kao brejkersi. Mislim moj stav je da su oni daleko bolji od brejkersa, ali su daleko manje razvikani nego brejkersi i tu je problem. Ha ne znam, probaj Kebru smekšati malo, mislim da nisu bili u zg vec skoro 5 godina. Imali su onaj koncert u mocvari 26.1. 2006. i ne znam jel to bilo prije ili poslije ali imali su neku kratku besplatnu svirku u SC kad je bila promocija onog filma "zurka". I od tada ni traga ni glasa sto se tice njihovih samostanih koncerata.. A super su uzivo..

Ćakulonka
16.12.2010., 23:26
ajme pročitala sam pol ovih postova i sve se svelo na prepucavanje :(
može li mi netko objasniti pjesmu 7 dana koju je napisala Magi

mentalny
16.12.2010., 23:36
ajme pročitala sam pol ovih postova i sve se svelo na prepucavanje :(
može li mi netko objasniti pjesmu 7 dana koju je napisala Magi

Nisam ni znao da postoji tema o EKV ! :top:

Hm, lyricsi su nabijeni erotičnošću i tako to, pa valjda u tom smislu, koliko ja znam! želja za odnosom izmedju nje i partnera, tako nesto