PDA

View Full Version : Puderi za masnu i mješovitu kožu

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

BlackCandy
25.06.2010., 11:22
cure, jel koja koristila ovaj puder?

http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ID=128036/Matte_Mineral_Foundation/Bourjois/Foundations/

kakav je? jel komedogen?

ursula1000
30.06.2010., 08:21
Cure, nijedna nije probala ovaj od Clinique-a? (opet ja s istim pitanjem :o)

http://www.clinique.co.uk/product/1599/9285/index.tmpl?CATEGORY_ID=CAT1028&PRODUCT_ID=PROD98751

tražila sam u Mulleru u Vž, al ga nema..

mala_zg23
30.06.2010., 10:41
otkrila sam maybelline jade puder u prahu i meni je super preko revlonovog photo ready pudera. morat cu si jos jedan kupiti u njem je 6 eura

tinaa
01.07.2010., 11:50
Malazg jesi uzela i ovaj tekući puder od maybelline jade?

mala_zg23
01.07.2010., 14:05
nisam gledala sam i dvoumila se mozda ga danas uzmem u mulleru ali sam vidjela da ima i neki bronzer koju imas ti nijansu?

Anna xD
01.07.2010., 19:41
Da li je probao netko od vas od Nivee Extreme resist? I da li je nijansa 02 Nude jako svijetla? Imala sam isto od Nivee puder jedan (nešto mat s rižom) sa tom nijansom pa je bio jako svijetli :/ možda su nijanse ovog pudera nešto tamnije?

angie111
01.07.2010., 22:16
uff ja stalno neki puder kupujem probavam,,,,
sve se da naci ako ti je ten super bez akni,podocnjaka....a ovako...tesko..

tinaa
01.07.2010., 22:21
Moj je 030 sand. a ima još i natural, i mislim da su bile samo te dvije nijanse. Ajd isprobaj ga malo, mene je stvarno oduševio.

ursula1000
02.07.2010., 09:41
uff ja stalno neki puder kupujem probavam,,,,
sve se da naci ako ti je ten super bez akni,podocnjaka....a ovako...tesko..

Slažem se

Naći nekaj (uz problematičnu kožu), a da ti uistinu odgovara je ponekad nemoguća misija :flop:

Mother Earth
03.07.2010., 11:22
Meni je, još prije ne znam koLiko godina, dermatoLog rekao da smijem koristiti Max Factor CoLour Adapt i još neki... i otad staLno koristim taj Max factorov i ok mi je :) DaLje ne bih tražiLa i riskiraLa, ne voLim kad puder izgLeda neprirodno na Licu, tj. kad se baš vidi da imaš puder! ovaj je fuL Lagan.

Mopsly
03.07.2010., 21:19
Iskreno, nakon puno probavanja i skoro isto tako puno promašaja uvjerih se na mi najbolje odgovaraju po svemu mineralni puderi - i tekući i u kamenu :mig:
Dobro prekrivaju, ne izazivaju mi prištiće, ne mastim se,...
Istina da su takvi puderi u pravilu dosta skuplji od "običnih" pudera ali kad zbrojim koliko sam ih kupila i "fulala" vidim da sam si već mogla nakupovati par komada ovih mineralnih i bila bih sretna :mig:

mima32
08.07.2010., 12:59
Zahvaljujući ovom forumu koji već dugo pratim, kupila sam Revlonov Color Stay tekući puder i oduševljena sam. Imam masnu kožu, široke pore, uglavnom ne baš lijepi ten tako da sam i ljeti prisiljena na bar malo tekućeg pudera, i ovaj mi je savršeno pogođen. Ostaje na licu cijeli dan, ne cijedi se, ne sjajim a opet nemam osjećaj maske na licu, kada prođem prstima po licu ništa se ne skida. Prije par dana sam kupila Rimelov Stay matte tekući puder, to je nešto najgore što sam u životu imala na licu. Živa katastrofa, sav je vodnjav, na licu sjaji istog sekunda kada ga stavite, do navečer mi je čelo bilo u milijon malih prištića, uglavnom nikako ga ne preporučujem.

lolita lempicka
08.07.2010., 16:17
rimmel stay matte je stvarno katastrofa! dala sam mu nekoliko šansi i baš sam se razočarala. najsvjetlija nijansa mi je bila pretamna, teško se razmazivao i uopće nije prekrivao, a nakon par sati je požutio i matirao je možda sat vremena. jedan od najgorih pudera ikad. :flop:
već neko vrijeme razmišljam da uzmem revlon jer sam pročitala mnogo pozitivnih komentara. al mislim da ću pričekati do jeseni dok ne potrošim nivea matt refine (nedavno ga kupila po prvi put, oduševila se i naravno da se prestao proizvodit :()

angie111
12.07.2010., 10:34
meni se cini da mi se koza od revlona colorstay ugusi...i dobijem pristice
kao da je tezak za moje lice premda sam uzela za masnu kakva je i moja koza

Plavooka25
12.07.2010., 11:28
vjerovatno zato jer je CS dosta težak, "zimski" puder, ja ga ljeti uopšte ne nosim iako ga obožavam već godinama jer baš imam osjećaj da mi je pretežak na licu po ovim vrelinama i sparinama
lice se znoji a on ful prekriva i longlasting je - idealna kombinacija za prištiće

Ida Bauer
12.07.2010., 11:59
Pohvale za Clarins Teint Haute Tenue:top:
http://www.outblush.com/women/images/2010/02/clarins-everlasting-foundation-spf-15.jpg
...jedino kaj sam trebala kupiti tamniji
..u kamenu mi je odličan Revlon Colorstay:top:
..Vichy dermablend super prekriva:s,al je pretežak za dan i za ljeto...e da,i ostavlja mrlje po odjeći katastrofalno,te mrlje se i vraški teško operu:eek:...probat ću nabaviti korektor dermablend,to bi moglo biti dobro

klaunina
14.07.2010., 12:58
Cure, u subotu idem na pir. Najavljuju min 36 stupnjeva.:s Kako, kako da mi puder izdrži na licu od podneva pa do idućeg jutra??? :mad:

Kakav puder da upotrijebim, imate li kakvu foru? Inače, imam lagano masnjikavu kožu, pokoji sitni prištić i dosta mi se znoji lice pod ovim temperaturama.:moli:

mardar
14.07.2010., 12:59
Cure, u subotu idem na pir. Najavljuju min 36 stupnjeva.:s Kako, kako da mi puder izdrži na licu od podneva pa do idućeg jutra??? :mad:

Kakav puder da upotrijebim, imate li kakvu foru? Inače, imam lagano masnjikavu kožu, pokoji sitni prištić i dosta mi se znoji lice pod ovim temperaturama.:moli:

kupi diego palma fiksator:mig:

klaunina
14.07.2010., 13:01
kupi diego palma fiksator:mig:

Mmmm može malo više o tome?? Please. To ide na puder, ispod pudera, gdje da ga kupim?:facepalm:

mardar
14.07.2010., 13:06
Mmmm može malo više o tome?? Please. To ide na puder, ispod pudera, gdje da ga kupim?:facepalm:

na puder,to je kraj,u spreju,imas u irisu,a puder bi ti ovaj preporucila,ja ga trenutno probajem probaj uzicat tester u martimexa,dovoljan ti je za taj dan,samo vidi koju nijansu
guerlain papure extreme,ali pazi bas extreme,jer je papure aqua za suhu kozu

http://www.guerlain.com/int/en/base.html#/en/home-makeup/catalog-makeup/make-up-presentoir-the-face/make-up-the-face-the-fluid-foundations/parure-extreme-luminous-extreme-wear-fou-7.html

http://www.guerlain.com/guerlain/__cache__/image/ccsvariant/woman/makeup/face/g040753_330x402.png[-1x300].png

nadam se da sam pomogla:)

Ida Bauer
14.07.2010., 13:08
još jedan neloš za našu kožu:top:
http://www.beautyaddict.net/wp-content/uploads/artdeco_long_lasting_foundation.jpg
jedino se malo teže razmazuje

klaunina
14.07.2010., 13:24
@mardar Jesi, hvala ti!:o

Lutijena
16.07.2010., 15:44
Zahvaljujući ovom forumu koji već dugo pratim, kupila sam Revlonov Color Stay tekući puder i oduševljena sam.Hvala za feedback,ali ja imam mesovitu do masne kozu,pa me zanima da li bih mogla i ja taj puder da koristim?

Plavooka25
17.07.2010., 07:30
mogla bi, ja imam isti tip kože kao ti i godinama obožavam CS, samo što je pre pretežak za ljeto

mala_zg23
17.07.2010., 15:57
još jedan neloš za našu kožu:top:
http://www.beautyaddict.net/wp-content/uploads/artdeco_long_lasting_foundation.jpg
jedino se malo teže razmazuje

ja imam mjesovitu i meni je bio koma a evo neko vrijeme koristim photoready i preko njega maybelline jade puder u prahu i super je kombinacija:cerek:

drvnaind
10.08.2010., 15:41
Trebala bi naći kompaktni puder u prahu - nikad čula. :rofl:

Do sada sam koristila Avene kompaktni krem i odličan je za pokrivanje ali pošto imam mješovitu kožu koja je preko ljeta masna, a meni dermatolog tvrdi da ja trebam Avene za osjetljivu i suhu :rolleyes:.

Istina osjetljiva je koža ali je i masna, dakle molim za neki savjet.
Odakle da počnem. Čitala sam i da bi trebala imati i neki u prahu samo za t zonu. Lice mi je ukomirano i šta god mu radim nije mu dobro, od skupih do jeftinih stvari, pa čak i kad je bez šminke. Akne, akne akne, crvenilo. Lice izgleda suho ali je i masno. Nevjerojatno. :s

Dođe mi da ga izrezuckam i jednostavno odlijepim od glave.

Šta da radim, molim vas pomozite, nekidan sam odradila čišćenje lica, ali sve je ostalo isto. :(

Kelj
10.08.2010., 16:09
ja ti godinama koristim manhattan clearface u kamenu i do sad nisam našla neki koji mi više odgovara od njega.dosta sam svijetla pa mi je vanilla nijansa najbolja.jesi to probala?

drvnaind
10.08.2010., 16:24
nisam, da li dobro prekriva ožiljke?

s krem puderom mi je shvatljlivo kako to ide, popuni nepravilnosti, tekući sam probala i preslab mi je, usto vidi mi se na licu, dok se ovaj lijepo utapka sa spužvicom

hvala na prijedlogu, barem upije sjaj ako ne pokrije ožiljke

od tonova koristim natural od avena, dakle ni presvijetla ni pretamna :)

Kelj
10.08.2010., 16:31
ja sam si lice fino isprčkala al ne vidi se kad se natrackam:D samo stavim niveu soft ispod njega,a za izlaske nekad prvo tekući pa onda ovaj.dođe ti 40 kn a stvarno je odličan :)

Ello
10.08.2010., 16:34
Imam dosta oziljaka od akni i pristica tako da cesto imam puder.Koristim Manhattan Clearface boje vanilie.Te od Alverdea (nisam sigurna dali se tako pise) puder u kamenu najsvjetliju nijansu.Jedini problem je to sto mi je koza dosta masna pa moram stavit dosta pudera u kamenu da dobije onaj mat izgled. :)

ameliana
10.08.2010., 16:37
ja sam si lice fino isprčkala al ne vidi se kad se natrackam:D samo stavim niveu soft ispod njega,a za izlaske nekad prvo tekući pa onda ovaj.dođe ti 40 kn a stvarno je odličan :)

znamm..clearface je odličaan koristila sam ga godinama!!sada koristim vichy normateint i odličan je !

drvnaind
10.08.2010., 16:38
tenks!! divne ste

proguglala sam i vidim da je antibakterijski :top:

jeftiniji je definitivno od stvari iz ljekarne na koje ja bacam pare vjerujući da će mi biti bolje od njih samo zato jer su iz ljekarne :D

effaclar od roche posay-a probajte za prištiće, imaju tu liniju za masnu kožu

sljedeći na popisu mi je njihov tonik - Bože pomozi

dosta mi je testera, stvarno....

a ovo će mi biti tek 2. puder

....a ja se čudila zašto mi je lice masno, cijelo je vrijeme bilo bez pudera u prahu :s

Ello
10.08.2010., 17:45
:top:

Galadriel
11.08.2010., 11:27
pozdrav :)
Ja imam jedno pitanje,nadam se da ce mi netko znati odgovoriti,,
Imam dosta cisto lice,jedini problem su mi podocnjaci tako da jedino od preparata stavljam korektor ispod ociju,nista drugo,,,ali taj korektor mi se brzo skine pa sam dobila svijet da probam staviti puder u prahu preko njega. Kako imam masnu kozu htjela sam vas zamoliti za preporuku nekog dobrog pudera u prahu za masnu kozu :D
i da li se puder u prahu smije stavljati sam na kozu ili on inace ide preko tekuceg pudera da ga fiksira??

:zubo:

mardar
11.08.2010., 11:30
pozdrav :)
Ja imam jedno pitanje,nadam se da ce mi netko znati odgovoriti,,
Imam dosta cisto lice,jedini problem su mi podocnjaci tako da jedino od preparata stavljam korektor ispod ociju,nista drugo,,,ali taj korektor mi se brzo skine pa sam dobila svijet da probam staviti puder u prahu preko njega. Kako imam masnu kozu htjela sam vas zamoliti za preporuku nekog dobrog pudera u prahu za masnu kozu :D
i da li se puder u prahu smije stavljati sam na kozu ili on inace ide preko tekuceg pudera da ga fiksira??

:zubo:

Naravno da moze sam,a da mozda probas od Guerlain njihov Extreme tekuci puder,odlican je,a imaju i dobrih u kamenu,ja trenutno imam Dior forever u kamenu,i jako sam zadovoljna s njim,ali Extreme je odlican,jako malo ga treba,tebi sigurno samo kapljica da ujednaci,a i vodootporan je:)

Galadriel
11.08.2010., 11:34
Naravno da moze sam,a da mozda probas od Guerlain njihov Extreme tekuci puder,odlican je,a imaju i dobrih u kamenu,ja trenutno imam Dior forever u kamenu,i jako sam zadovoljna s njim,ali Extreme je odlican,jako malo ga treba,tebi sigurno samo kapljica da ujednaci,a i vodootporan je:)

hvala na preporukama :)
ali ne bi tekuci,,ne zelim stavljati nis na kozu dok mi ne treba, a puder u prahu mi se cini nekako "najlaksi" za kozu,, ;)
imam par preporuka za catrice i essence pudere u prahu,,,ima netko masnu kozu pa da ih je isprobao?

mardar
11.08.2010., 11:47
hvala na preporukama :)
ali ne bi tekuci,,ne zelim stavljati nis na kozu dok mi ne treba, a puder u prahu mi se cini nekako "najlaksi" za kozu,, ;)
imam par preporuka za catrice i essence pudere u prahu,,,ima netko masnu kozu pa da ih je isprobao?

Meni je catrice jako los,ali za te novce vrijedi da ga probas

Galadriel
11.08.2010., 11:50
zbog cijene sam i mislila prvo isprobati catrice ili essence,,jer neznam da li ce mi uopce pasati takav puder pa da ne bacam pare u vjetar :misli:

drvnaind
18.08.2010., 10:24
cure, imam taj manhattan clearface

održavanje one spužvice? da li se raspadne nakon pranja?

nikad nisam imala takvu, onu moju od kremastog pudera sam prala cca svaki drugi dan

kako to ide sa puderom u prahu?

hvala

TheEmpress
18.08.2010., 11:15
Možeš ju oprat bez problema. Iako, ja za puder u kamenu i prahu koristim češće kist, rijetko spužvicu.

Plavooka25
18.08.2010., 11:24
U svakom slučaju je bolje kistom, spužvica pokupi previše pudera i ne može ga rasporediti tako dobro i ravnomjerno kao kist, pogotovo ako kompaktni stavljaš preko tekućeg

lolita2406
18.08.2010., 11:47
jučer sam u parfumeriji probala photoready od revlona, na suncu stvarno jako svjetluca, ali imam jednu svadbu ubrzo i pošto će biti puno fotkanja mislila sam ga kupiti jer sam čula da je odličan za to. Pitanje za cure koje su ga koristile, da li je svjetlucanje manje kada se preko njega stavi puder u prahu ili kamenu jer nebi htjela baš šljaštit cijela? i nebi htjela potrošit 170kn bezveze

Plavooka25
18.08.2010., 14:01
imam ga ja, ne šljašti toliko, evo

http://img85.imageshack.us/img85/4461/revlonnalicu2.jpg (http://img85.imageshack.us/i/revlonnalicu2.jpg/)

naravno da možeš prekrit puderom u prahu

Kelj
18.08.2010., 14:27
cure, imam taj manhattan clearface

održavanje one spužvice? da li se raspadne nakon pranja?

nikad nisam imala takvu, onu moju od kremastog pudera sam prala cca svaki drugi dan

kako to ide sa puderom u prahu?

hvala

recimo jednom tjedno ju operem tekućim sapunom pod toplom vodom,super se skine sve i posuši brzo :) .nikak da probam to s kistom staviti :D

lolita2406
18.08.2010., 15:08
imam ga ja, ne šljašti toliko, evo

naravno da možeš prekrit puderom u prahu

joj meni se učinilo tako svjetlucav, jer sam ga probala na ruku i ruka mi je bila puna malih šljokica, ali ovako na slici izgleda super, da li ga imaš i na onoj slici što si stavila na temu rumenila, za maybelline mineralno rumenilo jer mi ono savršeno izgleda :cerek::cerek::cerek::cerek:??

Plavooka25
18.08.2010., 15:12
joj da me ubiješ ne znam koji puder tamo imam
evo photo ready i na ruci (direktna svijetlost) s tim što ti lice nikad nije u tom položaju u odnosu na svjetlo, osim ako ne ležiš na suncu :D

http://img257.imageshack.us/img257/3108/direktnasvjetlostshimme.jpg (http://img257.imageshack.us/i/direktnasvjetlostshimme.jpg/)

drvnaind
18.08.2010., 22:49
U svakom slučaju je bolje kistom, spužvica pokupi previše pudera i ne može ga rasporediti tako dobro i ravnomjerno kao kist, pogotovo ako kompaktni stavljaš preko tekućeg

Jel to misliš na onaj veći kist, jer ga nikad nisam koristila.

Može netko ubacit neku sliku, please.

Još jednom hvala svima na pomoći.

Plavooka25
18.08.2010., 23:53
da, na taj veći, recimo ovakav http://www.urbandecay.com/img/product/big/227.jpg

drvnaind
21.08.2010., 00:29
super

:mig:

Crimson Petal
23.08.2010., 15:23
odem ja danas u ljekarnu kupiti vichyjev normateint jer sam ga potrosila. promijenili su ambalazu i sad se zove normaderm teint (http://www.vichyconsult.fr/franchises/normaderm-teint.aspx).

http://a.imageshack.us/img214/6637/articleimagesphp.th.jpg (http://img214.imageshack.us/i/articleimagesphp.jpg/)

nadam se da je sve ostalo isto. :ne zna:

BlackCandy
23.08.2010., 15:34
odem ja danas u ljekarnu kupiti vichyjev normateint jer sam ga potrosila. promijenili su ambalazu i sad se zove normaderm teint (http://www.vichyconsult.fr/franchises/normaderm-teint.aspx).

http://a.imageshack.us/img214/6637/articleimagesphp.th.jpg (http://img214.imageshack.us/i/articleimagesphp.jpg/)

nadam se da je sve ostalo isto. :ne zna:

sve je ostalo isto :mig:

Crimson Petal
23.08.2010., 17:07
tnx :) onda je sve u redu. :D

seceruuu
24.08.2010., 12:27
najbolji za masnu revlon color stay....

Crimson Petal
24.08.2010., 12:49
meni nije. :ne zna: kupila sam ga prije nekoliko mjeseci samo zato sto je toliko nahvaljen svugdje, ali meni uopce ne odgovara.

djevojka69
24.08.2010., 16:38

meni je taj puder bio čista katastrofa. bacila sam ga nakon par dana. :flop:
bolji mi je puder za 15kn od njega. :(

BlackCandy
24.08.2010., 17:52

meni nije. :ne zna: kupila sam ga prije nekoliko mjeseci samo zato sto je toliko nahvaljen svugdje, ali meni uopce ne odgovara.

meni je taj puder bio čista katastrofa. bacila sam ga nakon par dana. :flop:
bolji mi je puder za 15kn od njega. :(

meni je odlican za izlaske :s
super prekriva, ne mastim se, odlicne boje za moj zuto/maslinasti ten
ALI ne smijem ga imati duze od par sati na licu jer mi stvara akne :( :(

nisam mu jos nasla zamjenu :o

rubrum
24.08.2010., 19:10
BlackCandy,

koju nijansu koristis?

mala_zg23
25.08.2010., 09:15
meni je ok photoready nije da jako matira ali da prirodni izgled i preko njega još stavim puder u prahu. i da koristim ga zadnjih 2 mj. svaki dan i nije mi izazvao prištiće i plus toga što se super razmaže

BlackCandy
25.08.2010., 11:21
BlackCandy,

koju nijansu koristis?

180 kad sam svijetla i 330 kad sam tamna (valjda sam pogodila ovako napamet :D)

rubrum
25.08.2010., 17:01
Super, hvala ti. Ja koristim 320 koji mi je manje - vise dobar tokom citave godine, ali me strasno nervira njegov rozi podton. Inace imam srednje taman ten sa zutim podtonom. Pokusacu sa 180 i malo bronzera preko, valjda ce biti ok.:)

Plavooka25
25.08.2010., 18:11
O da, 320 je puna rozog :rolleyes: a meni je 330 pretamna cak i ljeti
Najljepsa je 300, prava srednje tamna golden bež nijansa ali se može kupit samo vani, nama ju ne uvoze

BlackCandy
25.08.2010., 19:41
Super, hvala ti. Ja koristim 320 koji mi je manje - vise dobar tokom citave godine, ali me strasno nervira njegov rozi podton. Inace imam srednje taman ten sa zutim podtonom. Pokusacu sa 180 i malo bronzera preko, valjda ce biti ok.:)

330 ti je zutog podtona :mig: kao i 180

rubrum
26.08.2010., 14:28
Znam, 330 sam probala na ruci i super je, ali samo za ljeto. Posto se ne suncam, a ljeto je na izmaku, treba mi neka cjelogodisnja nijansa. Da probam mijesati 330 i 180? Ili da probam nabaviti 300?:ne zna:

BlackCandy
26.08.2010., 14:37
Znam, 330 sam probala na ruci i super je, ali samo za ljeto. Posto se ne suncam, a ljeto je na izmaku, treba mi neka cjelogodisnja nijansa. Da probam mijesati 330 i 180? Ili da probam nabaviti 300?:ne zna:

kako imam oba, ja ih mijesam :mig:
super mi je to jer kako mi se boja skida 180 mi je presvijetla, 330 tamna

Lul
16.09.2010., 15:46
pozdrav svima...imam masnu kožu sklonu aknama. koristim vichy normateint puder i htjela bih uzeti neki u kamenu, ali iz ljekarne. koji mi biste mi preporučili? hvala curke

nerve_LuLu
16.09.2010., 22:51
pozdrav svima...imam masnu kožu sklonu aknama. koristim vichy normateint puder i htjela bih uzeti neki u kamenu, ali iz ljekarne. koji mi biste mi preporučili? hvala curke

Vichy-ev mineralni puder možda?

Ja si ga planiram sutra kupiti. Cure kakav vam je na koži? Je l' vam teško ravnomjerno ga nanijeti?

papilova
16.09.2010., 23:29
Jel mi može netko savjetovati neki puder koji je lagan, samo da malo ujednači ten. Najbitnije da nije komedogen jer mi lice na večinu toga reagira?

Jabuka_Ja
17.09.2010., 09:06
Jel mi može netko savjetovati neki puder koji je lagan, samo da malo ujednači ten. Najbitnije da nije komedogen jer mi lice na večinu toga reagira?

Hmmmmm... Možda Maybelline Affinitone puderi (bilo tekući ili u kamenu). Cure su za njega rekle da je poprilično lagan. Samo nemam pojma je li nekomedogen :ne zna:

BlackCandy
17.09.2010., 14:49

avene tekuci :top: i avene transparentni u kamenu u kombinaciji sa korektorom :top:

Dr. Ira
17.09.2010., 15:55
avene tekuci :top: i avene transparentni u kamenu u kombinaciji sa korektorom :top:

Potpis za Avene! :s Definitivno među najboljim puderima, barem od onih koje sam koristila. :)
Trenutno imam Chanellov Mat lumiere i isto je super. Nije težak, lagano do srednje prekrivanje rekla bih, super dugo traje, ne masti... uglavnom čini sve što sam i očekivala da hoće. I dođe cca dva puta više od Avenovog. :D

dark_star
25.09.2010., 19:40
180 kad sam svijetla i 330 kad sam tamna (valjda sam pogodila ovako napamet :D)

što se tiče CS-a, kod nas su preskočene najbolje nijanse kojih ima vani :hebemu: 240, 300, 310. za nas srednje tamne bile bi to izvrsne boje.

inače, zanima me kakav se pokazao affinitone za mješovitu kožu? imao netko?

caterine22
25.09.2010., 21:00
ja imam samo pohvale za revlon colorstay...cak mi se lice i iscistilo...koristim ga vec mjesec dana,malo vise...svaki dan ga stavljam...i uopce nemam problema s njim...:D
vrijedi svake kune...prije sam imala max factorov lasting performance,ali s ovim je neusporediv...a cijena je skoro ista...:cerek:
cula sam da od colorstaya ako ga svaki dan koristis izbiju akne,ali meni nista,hvala Bogu...neka tako i ostane...:D:cerek:
preko njega stavljam creme puff i zasjajim se jako malo nakon 10 sati...meni super...:D...s tim da creme puff stavim samo tad kad nanesem colorstay,poslije ne popravljam nista...:)

EllaVanSaar
25.09.2010., 21:15
meni je zakon Catrice mineralni u kamenu :s :s nije za prekrivanje stvoren,nego već za matiranje i ujednačen ten :top:

i ovaj Vichy mi nije loš

sestre
12.10.2010., 18:24
Pozz.

Ne tako davno kupila sam Guerlain-ov puder u prahu, nijansa 02 beige clair - po svemu odličan, osim po pakiranju. Ne znam ja raditi s tom ambalažom na kojoj se rupice začepe od pudera pa moram tresti luda da koja mrva padne na jastučić. Pa izađe ili premalo ili previše, uglavnom, nikako ne valja.

Tražim alternativu (može i u tom cjenovnom rangu), pa molim preporuke. Po mogućnosti da matira, s obzirom da imam mješovitu do masnu kožu. I da je lagan. Inače koristim i njihov tekući Extreme, ista nijansa.

Hvala! :top:

Sponza ri
12.10.2010., 19:20
ja preporucam chanelov u prahu, trajat ce ti godinama a zaista je izvrstan :s :s

madeira
13.10.2010., 20:11
I ja garantiram za Chanel, najbolji od svih pudera u prahu koji postoje, drži kožu mat cijeli dan, a od Diora i Givenchyja sam bila opet masna za 2-2,5 sata

beppina
13.10.2010., 21:36
ja preporucam chanelov u prahu, trajat ce ti godinama a zaista je izvrstan :s :s

I ja garantiram za Chanel, najbolji od svih pudera u prahu koji postoje, drži kožu mat cijeli dan, a od Diora i Givenchyja sam bila opet masna za 2-2,5 sata

I ima 30 g u pakiranju.

Košta, ali i vrijedi toliko, traje godinama.

Deniii
14.10.2010., 14:00
halo žene.....evo mene..nakon godina potrage dovela sam lice u red......znači našla sam izgleda idealnu podlogu za ovo svoje masno-suho-miteserasto-lila prištićavo lice......
e sad cijelo ljeto sam koristila samo korektor i mineralni puder u prahu...e sad zima je treba mi tekući puder ipak da se zaštitim od hladnoće......cijelo jutro čitam forume, teme i tekstove( pročitala sam cijeli blog od PLAVOOKE :-) )
i sad izbor je pao na dva puder ili revlon color stay ili ovaj HM. sad se mislim..koliko sam shvatila ovaj revlon je malo "teži" al bolje prekriva, sad me zanima dal začipa pore i dal je pretežak za koristit svaki dan. a opet s druge strane HM ne piše da ima za masnu/miješanu kožu pa me zanima dal će me još više mastit. čak sam vam mislila poslikat lice al nemam tu usb......uglavnom jedna strana lica je ok, nema prištića treba samo ujednačit lice, al druga ima pokoji priš i sl belaja......
koliko sam ja zaključila bolje bi mi pasao ovaj HM čini se laganiji, al gdje njega u Bih mogu kupit......moj DM nema njihovo ništa???????
eto ja se raspisala dosadna sam vam...al šta ćete od mene dajte koji pametan savjet ????'

mala_zg23
14.10.2010., 16:30
ja sam jučer kupila detox i mogu reć da je dobar matira i lagan je jako ja sam ga jučer u bipi platila 90 kn

Plavooka25
15.10.2010., 14:13
halo žene.....evo mene..nakon godina potrage dovela sam lice u red......znači našla sam izgleda idealnu podlogu za ovo svoje masno-suho-miteserasto-lila prištićavo lice......
e sad cijelo ljeto sam koristila samo korektor i mineralni puder u prahu...e sad zima je treba mi tekući puder ipak da se zaštitim od hladnoće......cijelo jutro čitam forume, teme i tekstove( pročitala sam cijeli blog od PLAVOOKE :-) )
i sad izbor je pao na dva puder ili revlon color stay ili ovaj HM. sad se mislim..koliko sam shvatila ovaj revlon je malo "teži" al bolje prekriva, sad me zanima dal začipa pore i dal je pretežak za koristit svaki dan. a opet s druge strane HM ne piše da ima za masnu/miješanu kožu pa me zanima dal će me još više mastit. čak sam vam mislila poslikat lice al nemam tu usb......uglavnom jedna strana lica je ok, nema prištića treba samo ujednačit lice, al druga ima pokoji priš i sl belaja......
koliko sam ja zaključila bolje bi mi pasao ovaj HM čini se laganiji, al gdje njega u Bih mogu kupit......moj DM nema njihovo ništa???????
eto ja se raspisala dosadna sam vam...al šta ćete od mene dajte koji pametan savjet ????'

sve si pročitala :eek:
:s

Healty Mix imaš u CM-u, košta oko 26 KM samo pazi da nije otvaran, vidjela sam ih dosta da jesu prošli put kad sam bila. Nema verzije za masnu/mj. kožu i ako se tvoja pojačano masti radije pucaj na Color Stay. Jeste teži ali ja ga nosim već ihahaj godina i ne izaziva mi nikakvu gamad po faci, jedino ga ne nosim ljeti jer mi za to doba ipak treba laganiji puder.

Prije nego skršiš 23 KM koliko kod nas košta Color Stay predlažem da odeš u CM/DM/Kozmo i probaš Manhattan Clearface tekući puder (plava ambalaža) Rade ga u Perfect Mat i Natural Mat verziji i osim što je jaaako dobar za svoju cijenu od 10 KM i što super prekriva i poprilično je postojan dobra stvar je da u sebi ima neke sastojke (ne sjećam se sad koje) za isušivanje postojećih i sprečavanje novih prištića. Imam obje verzije i puder je stvarno dobar :top:

oljaolja
15.10.2010., 14:29
dal da kupim chanelov u kamenu il tekući? do sad nisam nikad koristila tekuće pudere, već samo u kamenu od kaneba? da se prebacim na chanelov? šta mi preporučate? kožda mi se sjaji, nema bubuljica uopće, na obrazima i oko usana ponekad suha....ustvari, koristim svakodnedvno puder da malo ujednačim ten i da se ne sjajim po nosu i čelu.

aelys
15.10.2010., 15:36
@Plavooka25: znaš li možda za koji je podton kože nijansa 70 vanilla kod natural mata? :moli:

Plavooka25
15.10.2010., 17:23
Joj fakat ne znam, nisam nikad ni zagledala te svijetle nijanse, ja koristim 75 i 76

aelys
15.10.2010., 18:36
zbilja? a na lookovima ti tako svijetlo ten izgleda..:eek:
a niš, pokušat ću pod onim svjetlima doći do nekog mudrog zaključka.:rolleyes: hvala ti svejedno :mig:

Pacificgirl
19.10.2010., 00:19
Sta se cudis Plavooka, i ja sam nedavno procitala tvoj blog od pocetka do kraja , neke tekstove sam vec znala a neke nisam prije citala:D

madeira
20.10.2010., 10:42
Otkad korisitm Chanel Poudre Universelle Libre lice mi se uopće ne masti, i svaki tekući ispod njega drži cijeli dan. Evo, možda će još nekome koristiti ovo saznanje.

Ida Bauer
22.10.2010., 23:33
Otkad korisitm Chanel Poudre Universelle Libre lice mi se uopće ne masti, i svaki tekući ispod njega drži cijeli dan. Evo, možda će još nekome koristiti ovo saznanje.

pročitala,kupila,probala:cerek:
dakle:
http://i48.tinypic.com/m7arfp.jpg

mala angie
23.10.2010., 00:35
@Ida, koliko si ga platila? mislim da bih ga i ja mogla kupiti, već mi ga je toliko ljudi ishvalilo!:o

slatkish
23.10.2010., 09:14
da, dobar je taj chanel, ja ga kupila na forumu za 150 kn, mislim da je oko 300 kn u parf., nepotrošiv je, dobra investicija definitivno:top:

duchessa
23.10.2010., 16:28
pročitala,kupila,probala:cerek:
dakle:
http://i48.tinypic.com/m7arfp.jpg

ja sam ga dobila :cerek:

oljaolja
23.10.2010., 19:29
dal da kupim chanelov u kamenu il tekući? do sad nisam nikad koristila tekuće pudere, već samo u kamenu od kaneba? da se prebacim na chanelov? šta mi preporučate? kožda mi se sjaji, nema bubuljica uopće, na obrazima i oko usana ponekad suha....ustvari, koristim svakodnedvno puder da malo ujednačim ten i da se ne sjajim po nosu i čelu

dark_star
28.10.2010., 12:53
da li je itko koristio colour adapt od MF? kako se on ponaša na licu:p?

madeira
28.10.2010., 13:19
dal da kupim chanelov u kamenu il tekući? do sad nisam nikad koristila tekuće pudere, već samo u kamenu od kaneba? da se prebacim na chanelov? šta mi preporučate? kožda mi se sjaji, nema bubuljica uopće, na obrazima i oko usana ponekad suha....ustvari, koristim svakodnedvno puder da malo ujednačim ten i da se ne sjajim po nosu i čelu

Preporučujem chanel Poudre Universele Libre, mat sam 8 sati od njega, ne rastopi se kao drugi puderi, uglavnom sve 5.

Coco Vanilla
13.12.2010., 10:29
Kupila sam novi MF xperience, nije mi "težak", ali sam primjetila da se užasno sjajim u licu (pogotovo na slikama!!!!)... Nikad ni po jednom MF puderu nisam imala toliko sjajnu facu, pa neznam dal da uzmem puder u kamenu pa da ga nanosim poslije tekućeg????
Neka preporuka ?

Barbara B.
14.12.2010., 18:43
za nepoželjan sjaj na licu...mislim na famoznu T-zonu onda definitivno preporučam od Clinique http://www.parfemy-elnino.sk/kosmetika-clinique-stay-true-makeup-oil-free-formula-04-30-ml-odstin-4-stay-sunny-13781.html ovaj puder....malo je skuplji oko 280 kn ali lice ce vam se puno puno manje sjajit. meni se gotovo niti ne sjaji..uz puder dosta je bitna i podloga pa prije pudera na cijelo ocisceno lice stavim od bioderme http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/action/12.html eto ovu kremu koja je protiv sjaja koze, naprosto ju matira....eto ja prezadovoljna i kremom i puderom pa stoga toplo preporucam

memorysun
12.01.2011., 10:55
Kupila sam novi MF xperience, nije mi "težak", ali sam primjetila da se užasno sjajim u licu (pogotovo na slikama!!!!)... Nikad ni po jednom MF puderu nisam imala toliko sjajnu facu, pa neznam dal da uzmem puder u kamenu pa da ga nanosim poslije tekućeg????
Neka preporuka ?

Ja sam taj kupila u poklon kutiji s maskarom i moram priznati da mi je super iako to nisam očekivala, a inače imam problem da mi se zasjaji lice.
Taj puder mi je ugodno iznenađenje ide mi uz bok revlon colorstay za masnu kožu, i artdeco ali nakon ovog maxfactorovog koža je skroz nekako glatka i zagladi mi pore koje imam prirodno šire.

Meni se inače još gore sve skupa sjaji nakon pudera u prahu, prvih pol sata je ok a onda se zasjajim još gore.

Kao podlogu za puder koristim cera di cupra zelenu gel kremu za suhu kožu, koja je skroz vlažna a ne masti.

Sigurna
12.01.2011., 15:11
Stavila sam na temu o akcijama, ali evo, napišem i tu: u Irisu je akcija Rimmel cool matte pudera u pjeni, inače su 60kn, sad 20. A navodno je baš taj dobar za takvu kožu.

http://www.beautyandfashiontech.com/wp-content/uploads/2007/07/rimmel-mousse.jpg

Muffet
12.01.2011., 15:32
Stavila sam na temu o akcijama, ali evo, napišem i tu: u Irisu je akcija Rimmel cool matte pudera u pjeni, inače su 60kn, sad 20. A navodno je baš taj dobar za takvu kožu.

http://www.beautyandfashiontech.com/wp-content/uploads/2007/07/rimmel-mousse.jpg

Istina, imala sam ga jedno ljeto kad sam bila samo obična mješovita i stvarno mi je bio ok puder.
Ali za hladnije vrijeme, tj. kad mi se koža počne ma i mrvicu isušivati mi ne odgovara- jako ističe suhe dijelove. Šteta :(

Možda ga uzmem za ljeto, ovo je baš dobra ponuda...

Kelj
12.01.2011., 16:04
vjerojatno radi istu stvar kao i dream matte mousee od maybelline :/ probala sam ga staviti na jako masnu kremu i svejedno mi se jako vide suhi dijelovi, iako mi je koža mješovita, ali očito dehidrirana. ako netko želi,prodajem ga, samo je isproban (imam ga i na prodaji).

Linda Hathor
13.01.2011., 20:04
Mene jako zanima Rimmelov Stay Matte tekući (još nijansa Ivory izgleda super), ali imam očajno iskustvo s njihovim korektorom u sticku, smrdio je i raspadao se na faci, pa mi malo frka. Probao netko?

lida
13.01.2011., 21:00
Ja sam ga neki dan kupila i katastrofe je puder, bačenih 40 kn, nijansa je ok ali je nekakav masnjikav i nepostojan užas, a ne prekriva ništa. Žao mi ga je baciti a samo jesnom sam ga stavila pa ako netko želi baš taj puder neka mi se javi.:top:

lolita lempicka
13.01.2011., 21:57
istina, taj puder je grozan! na meni je čak i oksidirao. :(

Linda Hathor
13.01.2011., 22:12
Odlično, umalo sam se zaletila. Hvala, cure.

tajnaT
03.02.2011., 19:37
A di ima kupit tu kozmetiku Clinique,tocnije taj puder,jer iskreno prvi put cujem za nju

madeira
03.02.2011., 20:01
Svaki limoni, iris, douglas, sephora

jagoda, ebay od internet shopova

julianna-24
13.02.2011., 23:05
dakle imam užasno masnu kožu, nijedan puder mi nije izdržao dulje od 1h a da mi lice nije izgledalo ko da sam se umila u ulju:mad: ali
Chanel Matt Lumiere :s
najbolje uložen novac do sada,nevjerovatno ali nije mi čak niti potreban puder u kamenu preko
definitivno preporučam

bubley
16.02.2011., 16:44
ja imam bourjois bio detox tekući puder (iz kozma, cijena oko 115 kn koliko se sjećam)..lagan je, fino miriši, prekriva sasvim ok, koristim ga svaki dan a stvarno mi dugo traje, kad ga stavim imam osjećaj svježine i suhoće na licu (a ne ona mast i žbuka ko što mi se s nekim puderima događalo)..prvo sam ga koristila samog ali nedavno sam preko njega počela stavljati jedan oriflameov puder s matte efektom u kamenu (što je sigurno je sigurno :D)..postojanost mu je dosta dobra (recimo našminkam se ujutro i dobro drži do popodne) ali isto mi na duge staze izbije mast preko svega toga :mad: zato razmišljam o kupovini primera tj podloge za puder, čitala sam na temi "podloga za make up" na forumu da je to super stvar..a sad neznam jeli pametno na moje 21-godišnje lice toliko slojeva kemikalija na lice stavljati :ne zna:

mala_zg23
16.02.2011., 17:09
mjenjaj puder takav jednostavno je na početku mi je bio super kasnije sam ga bacila:mad:

bubley
16.02.2011., 17:17
aaaa :mad:
koji ti puder koristiš, jesi pronašla onaj magični koji ne dozvoljava masnom sjaju da se probije? očajna sam više!!! (koristiš li i primer ili samo kremu kao podlogu?)

kleopatra321
17.02.2011., 22:38
cure sto cemo kada se revlon colorstay prestane koristiti!!!????:Snajper::visi:

dianna
18.02.2011., 06:50
cure sto cemo kada se revlon colorstay prestane koristiti!!!????:Snajper::visi:

misliš prodavati :D

ja se iskreno nadam da ga nikad neće povući iz prodaje :moli:

kleopatra321
18.02.2011., 08:45
misliš prodavati :D

ja se iskreno nadam da ga nikad neće povući iz prodaje :moli:
da prodavati :):)

t_i_a
19.02.2011., 19:36
Bok cure :)) trenutno sam u potrazi za novim-boljim puderom... naravno da imam užasno masno lice, ja to još nigdje nisam vidjela da se netko toliko moze sjajiti i nakon pola sata što stavim puder... prije sam koristila kao podlogu Neutrogena oil free kremu (koja mi je bila odlicna) , a puder Manhattan powder mat i onaj Max Factor Crame puff preko koristim i više od 3 godine.... sve je bilo super dok se valjda koza nije navikla an tu kombinaciju...sad sam se počela brže/i više mastiti, kao božićno drvce sam :) Uzas! sada trazim novi puder... ovaj Manhattan mi i nije vise tako dobar... na području oko usnica kao da sam potamni, kao da imam brkove... po obrazima kao da sam prljava, uzas...

inače, lice mi nije u tako dobrom stanju, prije sam bila puna prištića, tako da sada imam par oziljaka, ali od kako pijem kontracepcijeske pilule to se smanjilo na samo njih par, ali imam crvenilo na podrucju oko nosa, jer mi kapilari često popucaju... lice inače masno, a T zona - pliva u ulju!
Sada sam pronašla novu kremu, nivea, control shine, i noćna mi je isto super (bye-bye spot )

e saada trebam još vašu pomoć, da mi preporučite puder :)

hvala puno :)))

bubley
21.02.2011., 18:06
dosta je cura ishvalilo revlon colorstay puder za masnu kožu. ja ga osobno nisam koristila pa neznam reći kakav je ali definitivno bi ga volila probati pa me zanima gdje se taj puder prodaje?? u parfumerijama? kojim? u dm-a i kozma (di najčešće zalazim nisam ga vidjela)

t_i_a
21.02.2011., 18:39
dosta je cura ishvalilo revlon colorstay puder za masnu kožu. ja ga osobno nisam koristila pa neznam reći kakav je ali definitivno bi ga volila probati pa me zanima gdje se taj puder prodaje?? u parfumerijama? kojim? u dm-a i kozma (di najčešće zalazim nisam ga vidjela)

da, svi ga hvale tu, zato sam jučer bila odlučila i otišla ga kupiti :) i jedino što mogu reći jest ODLIČAN JE! znači, od svih ostali , vec za sat vremena budem ko božićno drvce sjajna, od njega sam se tek za nekih 4-5h zasjajila, i to samo malo t-zona, sto se brzo da popravit, malo naneseš pudera u prahu/kamenu i to je to :)
ja sam ga kupila u Douglas :)

bubley
22.02.2011., 08:18
da, svi ga hvale tu, zato sam jučer bila odlučila i otišla ga kupiti :) i jedino što mogu reći jest ODLIČAN JE! znači, od svih ostali , vec za sat vremena budem ko božićno drvce sjajna, od njega sam se tek za nekih 4-5h zasjajila, i to samo malo t-zona, sto se brzo da popravit, malo naneseš pudera u prahu/kamenu i to je to :)
ja sam ga kupila u Douglas :)

ja bi taj pudeeer!!! samo, ja sam u zd, nema douglasa, jedino da probam pitati u parfumerijama...a muller?

Maisha
22.02.2011., 09:06
ja bi taj pudeeer!!! samo, ja sam u zd, nema douglasa, jedino da probam pitati u parfumerijama...a muller?za muller ne znam, ali iris bi trebao imati revlon :D

bubley
22.02.2011., 10:28
za muller ne znam, ali iris bi trebao imati revlon :D

hvala puno :) a koliko košta?

sweet 38
22.02.2011., 10:42
ja bi taj pudeeer!!! samo, ja sam u zd, nema douglasa, jedino da probam pitati u parfumerijama...a muller?

muller u splitu ima revlon

Maisha
22.02.2011., 11:39
hvala puno :) a koliko košta?:misli: čini mi se 100-110kn

madeira
22.02.2011., 11:59
ja sam primjetila da se tonirana krema drži bolje od pudera na masnoj koži, ako kome koristi moje saznanje

t_i_a
22.02.2011., 12:46
ne znam za muller, ali znam da u irisu nema, isla sam tu trazit i rekli su mi da revlon ne drze ... a ja sam ga platila 105 kn :)

Velika_kokos
22.02.2011., 15:26
Neki Mulleri drze, neki ne. Razlikuje im se ponuda. Recimo u westgateu ima, ali u vž ne.
Ja sam kupila colorstay u irisu, inace vise ne drze revlon, ali rekla je zena da te pudere imaju i da se kod njih mogu i naruciti jer ih cure masovno kupuju i jako su dobri. I otvorila mi je ladicu s tim puderima i na srecu imala i nijansu koju sam trazila. Jedino sto nije bilo testera. Inace, u vz je to bilo. 105 kn, i pise da je made in usa na njemu.

kleopatra321
22.02.2011., 16:05
za muller ne znam, ali iris bi trebao imati revlon :D

sto nije douglas u supernovoj u zd

kleopatra321
22.02.2011., 16:07
u zadru imas u iris i u mulleru revlon

Hedera
15.03.2011., 23:08
Probah Chanelov Mat lumiere.Nijansa 42,"petale".

Suhe borice po obrazima kad se smijem,mnoštvo mitesera po nosu,malo potkožnih kvržica na obrazima.

Ne dajem velike novce na šminku(a Chanel JEST skup za MOJ pojam,hehe,a vi koje se ne slažete-mrzim vas :azdaja::))
Ali je bilo toliko tu hvalospjeva ..(ipak,presudno je bilo što sam našla švercerku koja ga je jeftino prodavala(ne podržavam crno tržište,no eto....:D..Žene..)

Dakle,taj puder se tako savršeno stopi sa kožom da ga se ni ne primijeti ni pod neonskom rasvjetom ni pod jarkim dnevnim suncem.Uopće nemam razlike između zdrave nepokrivene kože i našminkane kože...:top::s
Mislim da ću ga čak početi nabavljati u parfumeriji kad ovo potrošim, :lol::rofl:

Daisy.L
17.03.2011., 15:01
Mojoj mjesovito-masnoj zvrlj kozi pravo je otkrice tekuci l'oreal true match, kupila sam ga bez prevelikih ocekivanja ocajnog i uljnog lica, a on na moje veliko iznenadjenje se pokazao odlicnim. Tako je suh i neobicne teksture koja prijanja na takav nacin da ne osjetim da imam nesto na licu, a svi oziljci i akne su dobro prekriveni. :cerek:
Trazim neki idealan puder u prahu za mjesovitu kozu, od MF pudera u kamenu kao da imam prljave mrlje po licu tako da su mi uzasni, a ostale nisam isprobala.

Galadriel
17.03.2011., 17:45
Mojoj mjesovito-masnoj zvrlj kozi pravo je otkrice tekuci l'oreal true match, kupila sam ga bez prevelikih ocekivanja ocajnog i uljnog lica, a on na moje veliko iznenadjenje se pokazao odlicnim. Tako je suh i neobicne teksture koja prijanja na takav nacin da ne osjetim da imam nesto na licu, a svi oziljci i akne su dobro prekriveni. :cerek:
Trazim neki idealan puder u prahu za mjesovitu kozu, od MF pudera u kamenu kao da imam prljave mrlje po licu tako da su mi uzasni, a ostale nisam isprobala.

meni je idelan mineralni puder u prahu od elf-a,a imam masnu kozu ;)

madeira
17.03.2011., 20:22
Probah Chanelov Mat lumiere.Nijansa 42,"petale".

Suhe borice po obrazima kad se smijem,mnoštvo mitesera po nosu,malo potkožnih kvržica na obrazima.

Ne dajem velike novce na šminku(a Chanel JEST skup za MOJ pojam,hehe,a vi koje se ne slažete-mrzim vas :azdaja::))
Ali je bilo toliko tu hvalospjeva ..(ipak,presudno je bilo što sam našla švercerku koja ga je jeftino prodavala(ne podržavam crno tržište,no eto....:D..Žene..)

Dakle,taj puder se tako savršeno stopi sa kožom da ga se ni ne primijeti ni pod neonskom rasvjetom ni pod jarkim dnevnim suncem.Uopće nemam razlike između zdrave nepokrivene kože i našminkane kože...:top::s
Mislim da ću ga čak početi nabavljati u parfumeriji kad ovo potrošim, :lol::rofl:

a meni je težak i mastim se grozno od njega

Hedera
18.03.2011., 01:22
Zbilja? Nevjerovatno.. A meni fantazmagoričan..:cerek:
S tim da obično volim posrati snobizam cura koje kupuju takve skupe markirane ratničke boje za lice(utoliko je moje pozitivno iskustvo neočekivanije..:rofl: Heh!)

A jesi sigurna da imaš verziju "Mat" lumiere,jer ima još neki "lumiere"..?

Dobro onda ga ti nemoj kupovati,ni od švercerice ni ikako :five: :top:

Skura
22.03.2011., 09:31
Preporučujem chanel Poudre Universele Libre, mat sam 8 sati od njega, ne rastopi se kao drugi puderi, uglavnom sve 5.

Cure, na humanitarnoj aukciji za Antu vam je i ovaj puder :)

http://forum.hr/showpost.php?p=32445041&postcount=82

obicna
26.03.2011., 22:11
dali itko zna neki puder, bilo koja marka rang dm, kozmo, bipa, muller, a da je jako svjetli? tekući mislim... koji god sam do sad kupila, uvijek uzmem najsvjetliju nijansu, ali pretamni su mi :mad:

Hedera
27.03.2011., 00:45
U srednjoj sam imala Bourjois,kreč-bijeli je bio..u Mulleru na trgu
ne znam da li to još ima,krenula sam u solarij jer je bilo jednostavnije :D

obicna
27.03.2011., 12:38
jel se sjećaš naziva tog bourjoisa? s obzirom da ja npr imam njihov healthy mix al mi je pretaman.. nažalost nemam vremena ić u solarij iako sam to već razmišljala

stars
27.03.2011., 14:58
Ja ti preporučam da pogledaš Revlon colorstay 110 ivory ili Nivea Ideal finish 01 koji sam do sad vidjela samo u Mullera, DM i kozmo imaju 02 kao najsvijetliju nijansu a ta je ipak nešto tamnija. Svijetlije od toga nisam nikad našta, bar za tu cijenu do 100 kuna (a skuplje nisam ni tražila).

Sarajka_Mazza
27.03.2011., 15:41
Da... Revlon colorstay Ivory ili Buff.
Manhattan powder mat- ona prva nijansa
Bourjois HM- govore cure da je 52 ili 51 bas svijetla...
Uglavnom, moze se naci... :)
pogledaj ovu temu, ukoliko vec nisi

http://forum.hr/showthread.php?t=167916

obicna
27.03.2011., 15:46
hvala na savjetima :s
nisam znala da healthy mix ima 51 nijansu, ja našla u kozmu 52 nasvjetliju :confused:
budem istražila

Hedera
29.03.2011., 03:11
Nažalost ne više.Žao mi je...:(

Sofia Victoria
07.04.2011., 11:14
Pročitala sam zadnjih 50ak stranica, ali nikako da se odlučim koji puder uzeti. Imam srednje masnu kožu (koja je s vremena na vrijeme dehidrirana), proširene pore i mitesere po nosu i obrazima, te dosta svijetlu, osjetljivu kožu koja je sklona crvenilu - dakle, sve najgore ;) Nedavno sam koristila sestrin manhattan tekući puder i on mi je uzrokovao nekoliko prištića po obrazima, a moj dior extreme mi je postao nekako pretaman i počela sam uviđati da nije za mene. Molim vas za preporuku, želim puder koji lijepo izgleda na koži, zdravo, ne presjajno ali ni brašnasto. Razmišljam o shiseidovim u kamenu (onom tirkiznom ljetnom i onom za masnu kožu) i cliniqueovom stay true. Svi su prijedlozi dobrodošli. Hvala :)

LadyAnnika
04.07.2011., 13:04
Može li mi netko pomoći, savjetovati: koju šminku koristite curke/žene masne kože lica? Jesam sretna u životu, al ne mora mi se lice doslovce sjajiti zato xD

Kakvu bazu, puder, fiksator koristite?
Više ne znam što kupiti, napokon nađem nešto a kad ono u prodavaonicama toga NEMA! I onda mi prodavačica ljubazno ponudi alternativu od 500 kuna -.-'

Just a Girl
04.07.2011., 13:12
LadyAnnika tvoju temu sam spojila s ovom. Ubuduće te molim da pročitaš pravila podforuma te popis tema.
Za upite o bazama imaš temu Podloge za make-up (http://www.forum.hr/showthread.php?t=136547), a za fiksatore temu Fiksatori (http://www.forum.hr/showthread.php?t=217268)

LadyAnnika
04.07.2011., 15:08
LadyAnnika tvoju temu sam spojila s ovom. Ubuduće te molim da pročitaš pravila podforuma te popis tema.
Za upite o bazama imaš temu Podloge za make-up (http://www.forum.hr/showthread.php?t=136547), a za fiksatore temu Fiksatori (http://www.forum.hr/showthread.php?t=217268)

Pardonček, još sam new ovdje... Tnx enivej :)

LadyAnnika
04.07.2011., 17:04
dakle imam užasno masnu kožu, nijedan puder mi nije izdržao dulje od 1h a da mi lice nije izgledalo ko da sam se umila u ulju:mad: ali
Chanel Matt Lumiere :s
najbolje uložen novac do sada,nevjerovatno ali nije mi čak niti potreban puder u kamenu preko
definitivno preporučam

Vidim da taj Chanelov svi hvale, koliko košta? Jel ok za ljeto? Ima dobre boje? Znam, puno pitanja, al taj sjaj me baca u očaj već -.-

btw. kad god bih se uputila u Miller, Iris i sl. po ono što tražim protiv masne kože s pristupačnim cijenama, tete prodavačice kažu: Ne ali imamo vam ovaj oooodličan.... lalal, a košta onak 500 kuna :confused:

školarka_
19.07.2011., 18:58
ima u Amwaya za naručit Artistry puder za masnu kožu, meni je super bija dok sam imala masnu kožu, s vremenom se 'odmasnila' :D [pranjem sapunom svaku večer, ako koga zanima]

tina3010
24.07.2011., 11:48
Vidim da taj Chanelov svi hvale, koliko košta? Jel ok za ljeto? Ima dobre boje? Znam, puno pitanja, al taj sjaj me baca u očaj već -.-

btw. kad god bih se uputila u Miller, Iris i sl. po ono što tražim protiv masne kože s pristupačnim cijenama, tete prodavačice kažu: Ne ali imamo vam ovaj oooodličan.... lalal, a košta onak 500 kuna :confused:

Nedavno samn i ja počela koristiti taj Chanelov puder i prezadovoljna sam, savršen je! :s :top:
Cijena je 330kn (ja sam kupila u martimexu), boje su super, nemaju onaj "narančasti" pigment i stvarno je odličan na koži, tako da vrijedi svaku kunu, a i ima ga 30ml u toj bočici i mislim da će mi dosta dugo potrajati, tako da ga se isplati kupiti. inače sam dosad koristila sve od Vichy-a i lice mi je bilo u komi duže vremena, valjda se naviknulo na dugo korištenje vichy-a i samo sam imala kontra-efekt na licu, stavim puder i za sat vremena blještim od masnoće, puder se onako skupljao na licu što je bilo grozno, prištići su mi se češće pojavljivali..i kreme sam isto njihove koristilla tako da sam i to promijenila, uzela sam si od Avene kozmetike jednu laganu hidratantnu kremu i lice mi se preporodilo nakon svega toga, prezadovoljna sam, tako da stvarno preporučam da uložiš taj novac jer vrijedi.. i ja sam bila u startu malo skeptična, al sad :cerek: koža mi je jako čista, izgleda puuuuno zdravije i svježije, jako malo se zamasti al tek nakon par sati.. "me happy" :)

madeira
24.07.2011., 13:56
Da, takav je Chanel Loose Powder. Nisam još našla da se netko žali na njega.

tina3010
24.07.2011., 19:47
Da, takav je Chanel Loose Powder. Nisam još našla da se netko žali na njega.

ja sam mislila na Chanelov Mat lumiere.. za ovaj Loose nisam čula..

Yoela
26.07.2011., 08:52
ja sam mislila na Chanelov Mat lumiere.. za ovaj Loose nisam čula..
meni je taj Chanelov bio jako loš, čak gori od ovih pudera iz dm-a :ne zna:, za sada najbolji puder mi je Lancome teint idole ultra :top:

Zana95
30.07.2011., 01:54
Este lauder je daleko najbolji puder, ali ne za svaki dan , vec za posebne prilike, zacementira facu, da se uopce ne sjajis , a izgleda lipo - ja koristim double wear :top:

Romanina
01.08.2011., 15:17
I agree, meni je jako drag, divno sjedne na lice i stopi se s njim i drziiii:top:

Planiram probati i light verziju samo sto su im nijanse blesave, najsvijetlija je nekako roza:(
ima li netko preporuku za EL Dw light za moj jako svijetli ten, tipa u Dioru i Lancomeu sam 010.

monama
02.08.2011., 15:11
probaj jedinicu, ali bojim se da bi ti mogla biti pretamna
nijansa 0.5 se ne uvozi u hr, ali znali su je imati na jagodici :)

Romanina
02.08.2011., 19:23
Thnks, ali nishta od doublweara light, isla sam u sephoru (u inozemstvu) i nikakve su, cak i sad za ljeto mi ne pase jedinica..

Kakva su vam iskustva sa postojanoscu teint miracle-a?

lanchyl
03.08.2011., 19:47
manhattan clear skin neutral 77

struma
08.08.2011., 13:46
Masna koža, široke pore, flekice po po licu, miteseri itd., trenutno korisim Loreal, jer nisam bila u prilici uzeti Revlon, ali nije mi se pokazao bas nesto, vide i se rupice i zamastim se vrlo brzo, a s druge strane Revlon je dosta težak. Korisim od Vichyia fluldi s faktorom 50 i to mi se pokazalo do sada najbolje od krema s faktorom jer ne masti lice kao npr. krema od Eucerina, jako sam se sjajila od nje. Voljela bih probati taj Chanel, gdje ga ima u Osijeku i cijena ako moze

Vevaaa
08.08.2011., 15:06
Imam izrazito masnu kožu (pogotovo liti) i najboljim mi se pokaza Revlon CS Ivory.
Stvarno kapa doli.

ALI! Odlučila sam napravit pauzu od tekućih pudera, bar do 30e godine :D
Iako imam dosta problematično lice, sad koristim LRP kremice i zasad su mi pomogle
dosta. Sad ću kupit neki dobar korektor i mineralni e.l.f. puder u prahu, i lice će mi
se napokon malo odmorit.

:)

Elektra
12.08.2011., 22:04
Ja trenutno isprobavam MAC Face&Body puder i mogu reći kako mi se sviđa kako izgleda na licu. skroz nenametljivo, prirodno i stvarno se lijepo stopi. Istina, lagano prekriva tj. više ujednači ten nego što prekriva tako da ga ne preporučam nekome tko traži dobro prekrivanje, no on bi bio savršen za nekoga tko ima dobar ten. Plus je i što ga količinski ima 120ml tako da zaista traje :D

stylus
19.08.2011., 13:45
Ja trenutno isprobavam MAC Face&Body puder i mogu reći kako mi se sviđa kako izgleda na licu. skroz nenametljivo, prirodno i stvarno se lijepo stopi. Istina, lagano prekriva tj. više ujednači ten nego što prekriva tako da ga ne preporučam nekome tko traži dobro prekrivanje, no on bi bio savršen za nekoga tko ima dobar ten. Plus je i što ga količinski ima 120ml tako da zaista traje :D

Hej, gdje si nabavila MACov puder? Ja sam čula da ga u Hrvatskoj nema :(

madeira
19.08.2011., 14:17
A kako prolazi na masnoj koži, kako se drži itd?

Elektra
26.08.2011., 09:42
Hej, gdje si nabavila MACov puder? Ja sam čula da ga u Hrvatskoj nema :(

Frendica ga ima pa mi je odlila malo tog pudera jer je stvarno ogroman! Kod nas ga nema, da. :/

A kako prolazi na masnoj koži, kako se drži itd?

Mislim kako on ne bi bio za masnu kožu ipak. Onak, jako je lagan i vjerujem da bi to brzo probilo pa bi bilo potrebno matirati dobro kako bi izdržao koliko-toliko. Uglavnom, sad gledam kako da si uzmem nijansu za zimu, a nemam pojma koju da uzmem :confused:

Tillea
26.08.2011., 15:40
Ja sam jedno vrijeme koristila Vichy Normateint, i bio mi je ok. Samo što on nije za jako prekrivanje, više za izjednačavnje tena, onako pravi dnevni puder. Iako bio mi je bolji zimi nego ljeti, općenito lakše mi je zimi stavit tekući, vjerovatno je svima tako..

diva'
27.08.2011., 22:42
Slučajno sam naišla na temu. Zastati ću i napisati svoje iskusvo/zadovoljstvo Shiseido kompaktnim puderom. Koža mi je mješovita/masna, akne, miteseri, hormoni... iz faze u fazu. Pred 2 godine sam, po preporuci prodavačice iz Mullera uzela gore navedeni puder (+ krema iz iste kolekcije) i doživjela preporod.
Kasno mi je pa mi se neda čitati unazad Vaša iskustva,no nekako vjerujem da nisam jedina, da je ovaj puder stvarno izvrstan. Prije njega koristila sam Diorove pudere, Helenu R, Givency, Lancome (pjenasti - nije ni taj bio loš) no ovaj je ono što sam tražila :-)

Usput, ako ga još tko kupuje/gdje ga kupujete?? Ja sam do sada u Mulleru i Irisu, cijena je cca 250 kuna. Budući da kroz 15 dana trebam novi zanima me gdje ga vi kupujete i imali neka provjerena i povoljnija opcija. I naručivanje preko neta dolazi u obzir.

anamary_
31.08.2011., 18:25
Molila bi one koji imaju toliko hvaljeni revlon colorstay da mi kazu kako se snalaze s njegovom ambalažom? Neki dan sam ga išla u parfumeriju probat i bila sam šokirana očajnom ambalažom, gledam i nevjerujem da nema nikakve pumpice, špatulice, bilo čega :mad:sva sam se isproljevala puderom, to mi je totalno ubilo želju da ga kupim :( Kako pobogu mogu radit tako jadnu ambalažu :confused:
Vrijedi li taj puder toga da se mučim tako s njim?

Kailea
31.08.2011., 18:29
Molila bi one koji imaju toliko hvaljeni revlon colorstay da mi kazu kako se snalaze s njegovom ambalažom? Neki dan sam ga išla u parfumeriju probat i bila sam šokirana očajnom ambalažom, gledam i nevjerujem da nema nikakve pumpice, špatulice, bilo čega :mad:sva sam se isproljevala puderom, to mi je totalno ubilo želju da ga kupim :( Kako pobogu mogu radit tako jadnu ambalažu :confused:
Vrijedi li taj puder toga da se mučim tako s njim?

vrijedi :D
moja frendica je kupila neki ful jeftini puder s pumpicom, sad ne znam tocno koji, prosula ga opraprala ambalazu i pretocila revlonov xD
i rjesen problem :top:
inace puder kao puder je za masnu kozu blagoslov :cerek:

puppy9
09.10.2011., 19:48
cure,trebam savjet :D
Nemam previse masnu kozu,jedino malo po celu.Prije par mj.su mi se poceli stvarati sitni pristici po celu,a u one dane mi izbiju 2-3 malo veca.Trazim kvalitetan puder u prahu,ali se bojim da ne odaberem pogresan.Kao sto sam i napisala,nemam pretjerano pristica,ali mi je koza izrazito osjetljiva.Kupila sam gel za umivanje od Rosala,koji mi je jako isusio kozu (celo)i vise ga ne namjeravam koristit,a i mislim da su mi od tog gela izbili jos dodatni pristevi! Molila da mi preporucite neki puder koje ce izgledat prirodno,i koji me nece iziritirat. :)

Barbara B.
13.10.2011., 16:02
sutra idem u nabavku novog pudera i ne mogu se odluciti za :
1. Chanel Matt Lumiere Long Lasting matte fluid
2. Clinique Even Better make up
3. Yves Saint Laurent Teint singulier
- molim vas pomozite jer imam normalnu do masnu kožu (mislim na t-zonu) i do sada sam koristila od Yves Saint Laurent matt touch foundation i bio mi je dobar..nista specijalno i sad trazim nesto bolje.

Elle Vk
13.10.2011., 18:25
Meni je dobar Chanel Teint Innocence. Izjednači kožu, izgleda kao da nemaš puder, koža se ne sjaji. Za prikrivanje nepravilnosti samo natapkam Pan stik od Max Factora i to je to.

madeira
13.10.2011., 18:39
sutra idem u nabavku novog pudera i ne mogu se odluciti za :
1. Chanel Matt Lumiere Long Lasting matte fluid
2. Clinique Even Better make up
3. Yves Saint Laurent Teint singulier
- molim vas pomozite jer imam normalnu do masnu kožu (mislim na t-zonu) i do sada sam koristila od Yves Saint Laurent matt touch foundation i bio mi je dobar..nista specijalno i sad trazim nesto bolje.

Imam mat Lumiere i Vitalumiere Aqua. Od Aque se zasjajim jako malo, od mat lumiere dosta, ali obrišem lice i puder stoji kao i prije. Ako trebaš jače prekrivanje odna Mat Lumiere, ali probaj i Vitalumiere Aqua, slabije prekriva, ali se meni odlično drži na licu.

beppina
13.10.2011., 20:18
Meni je dobar Chanel Teint Innocence. Izjednači kožu, izgleda kao da nemaš puder, koža se ne sjaji. Za prikrivanje nepravilnosti samo natapkam Pan stik od Max Factora i to je to.

Ali, nažalost, više se ne proizvodi :( :503:
Ja ga imam još nekih 1/3 bočice i trošim ga racionalno :D

Ako je netko imao, kakav je Vitalumiere Aqua u usporedbi s njim?

madeira
13.10.2011., 21:07
Pitaj sponzu, ona ima oba.

Mopsly
14.10.2011., 09:13
Ja bi vam preporučila Kanebo Fluid finish lasting velvet puder :mig:
Ja ga testiram drugi dan i za sada mu ne nalazim nikakvu zamjerku; daje neki polumat izgled, traje cijeli radni dan, ne naglašava suhe dijelove lica, ne oksidira tokom dana, poslije nanošenja ostavlja lagan osjećaj na licu..
Prekrivanje mu je slabo do srednje ali meni u principu to odgovara jer "veće" probleme (tamniji podočnjaci i prištići) ionako prekrivam dodatno korektorom :ne zna:
Inače potrebno ga je vrlo malo za jedno nanošenje jer se fino razmazuje :mig:
Cijena je također prihvatljiva - oko 330 kuna za pakiranje od 30 ml :mig:
Meni također odgovara i zbog toga što dosta hidratizira lice a ja inače imam problem dehidrirane kože; inače imam mješovitu kožu lica :mig:
Postoji 8 nijansa a čak sam i ja (sirelko :D) pronašla nijansu za sebe - ok, Mirella mi ju je pronašla :D

vivien79
14.10.2011., 09:36
Mene odusevljava MAC Studio sculpt - imam mjesovitu dehidriranu kozu, dosta cist ten ali s malo naglasenim porama, hidrira a ne masti me, dugotrajan, neprimjetan na licu a pokrije sve manje nepravilnosti i fino ujednaci ten. I sto je meni jako bitno, ne osjeca se na licu. Dosad sam koristila uglavnom Vichyeve, i ne koristim cesto tekuci, al ovaj je stvarno super. I ne izaziva nikakva sr.. na licu.

puppy9
17.10.2011., 18:13
Nemam previse masnu kozu,jedino malo po celu.Prije par mj.su mi se poceli stvarati sitni pristici po celu,a u one dane mi izbiju 2-3 malo veca.Trazim kvalitetan puder u prahu,ali se bojim da ne odaberem pogresan.Kao sto sam i napisala,nemam pretjerano pristica,ali mi je koza izrazito osjetljiva.Kupila sam gel za umivanje od Rosala,koji mi je jako isusio kozu (celo)i vise ga ne namjeravam koristit,a i mislim da su mi od tog gela izbili jos dodatni pristevi! Molila da mi preporucite neki puder koje ce izgledat prirodno,i koji me nece iziritirat. :)

:ne zna:

Elle Vk
17.10.2011., 21:32

Ja imam Collistar i jako sam zadovoljna. Dugo traje, a kasnije kupuješ samo refil.

Barbara B.
18.10.2011., 15:26

mene je definitivno odusevio tekuci puder od chanel-a mat lumiere! imam svjetlu put i nevjerojatno kako mi nijansa 20 odgovara doslovno se ne vidi da ga se ima na kozi.... toplo preporucam

Barbara B.
18.10.2011., 15:33
Imam mat Lumiere i Vitalumiere Aqua. Od Aque se zasjajim jako malo, od mat lumiere dosta, ali obrišem lice i puder stoji kao i prije. Ako trebaš jače prekrivanje odna Mat Lumiere, ali probaj i Vitalumiere Aqua, slabije prekriva, ali se meni odlično drži na licu.

eto kupila sam od chanel-a mat lumiere i mogu rec da sam odusevljena kako se taj puder uopce ne primjeti da ga se ima na kozi .. malo mi se zasjaji lice ali to se kao i uvijek kod mene rjesava onim papiricima koji kupe visak masnoce a ako ih ne mozete naci onda toplo preporucam da na mjesto gdje se zasjajite (t-zona ili vec di) stavite malo djecjeg pudera u prahu....super upija :))))

puppy9
18.10.2011., 18:03
mene je definitivno odusevio tekuci puder od chanel-a mat lumiere! imam svjetlu put i nevjerojatno kako mi nijansa 20 odgovara doslovno se ne vidi da ga se ima na kozi.... toplo preporucam

hvala na preporuci..znaci,taj puder nije "pretezak"? nisam sigurna dali da rade kupim tekuci,ili neki u prahu..:ne zna:

puppy9
18.10.2011., 18:05
Ja imam Collistar i jako sam zadovoljna. Dugo traje, a kasnije kupuješ samo refil.

ej,hvala :) dali bi meni odgovarao,posto mi je koza osjetljiva? posebno u one dane.

LadyM*
18.10.2011., 19:01
Ima li tko iskustva sa tekućim puderom Rimmel Stay Matte? Danas sam ga kupila,i sad malo čitam po blogovima,neki mu daju samo pozitivne komentare,a ovdje na forumu sam vidjela par komentara na stranicama iza da je užas od pudra.So,anyone,bilo kakva iskustva iz prve ruke?

jenna
19.10.2011., 09:33
hey, rimmel stay matte meni jednostavno ne odgovara. imam masnu kožu i t zona mi se zasjaji nakon par sati. čak ni papirići ne pomažu. inače mi se tekstura pod prstima svidjela i nakako je baršunas kad ga nanaseš na lice, no to traje kratko. :( prestala sam ga koristiti. sad ću isporbati neku "skupi" koje cure preporučuju.

LadyM*
19.10.2011., 09:51
Kod mene danas ima test.Nadam se da neću požalit bačenih 50 kuna na njega.Možda potraje nešto duže s sephorinim primerom.

Štefica
19.10.2011., 12:18
meni je stay matte pasao. doduše, nisam ga kupila, nego sam si usipala u kutijicu malo u Bipi, nelošu količinu, testirala sam ga nekoliko dana. fino bi mi sjeo na lice, ujednačio ten, neloše prekrio što je trebalo, zasjajila bih se nakon nekoliko sati, ali mislim da bih se zasjajila i da cement stavim na lice :zubo:
baš sam sinoć razmišljala da ga odem kupit čim dobijem kuna za rođendan :lux:

LadyM*
19.10.2011., 21:21
Meni je..sve u svemu ok.Nije tako loš kao što sam očekivala,ali ima i puno boljih.Sa primerom je izdržao 6-7 sati.Zasjajila se jesam malo,no ništa pretjerano.Što se tiče prekrivanja,tu imam zamjerku,jer nemam problematičan ten,no imam osjećaj da je užasno teško s njime prikriti i najmanje crvenilo.

puppy9
23.10.2011., 12:51

ima jos neko nekakav savjet?:confused:

Ye Yo
24.10.2011., 22:40
ima jos neko nekakav savjet?:confused:

Moja osjetljiva koža je mješovita (vrlo vrrrlo masno čelo) i od svih ovaj (http://neseser.hr/puder/827-manhattan-clearface-compact-powder.html) puder mi je bio čudo i otkriće, koristim ga već par godina, pogotovo u ljetnih mjeseci kad trebam nešto lagano za prekrivanje cijelog lica. Znači, antibakterijski kompaktni puder koji ima dosta solidno prekrivanje za takvu vrstu pudera. Ne samo da mi je držao lice pod kontrolom, već je sustavno pomagao u popravljanju stanja. Cijena mu je oko 40 kn. Ako ga se odlučiš probati, preporučam da u startu preskočiš najsvjetliju nijansu, osim ako nisi casperastog tena :mig:

Off topic, i mene je rosalov gel za umivanje ful isušivao, zapravo većina drogerijskih mi nije u potpunosti odgovarala sve dok nisam otkrila acne stop liniju od afrodite. Koristim ovu pjenu (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-osvjeavajua-pjena-za-ienje.php) za umivanje i/ili skidanje šminke (uključujući i šminku sa očiju. Možda netko neće preporučiti, ali mene nimalo ne peče niti sam uočila ikakve neželjene posljedice po pitanju trepavica i ostalih o(kolo)čnih dodataka) u jutro i naveče i već nakon par tjedana mi se lice izrazito popravilo. Traje mi cca 3 mjeseca, sad već koristim treću ili četvrtu za redom i nisam primijetila ikakvo isušivanje, mada će zima zapravo pokazati svoje. Osim njega, prije par tjedana sam počela koristiti kremasti gel (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-aktivni-kremasti-gel.php) iz te linije koji mi dosta pomaže u matiranju kože.

Želim ti svu sreću i ako nešto bolje otkriješ obavezno nam javi :mig:

puppy9
25.10.2011., 16:29
Moja osjetljiva koža je mješovita (vrlo vrrrlo masno čelo) i od svih ovaj (http://neseser.hr/puder/827-manhattan-clearface-compact-powder.html) puder mi je bio čudo i otkriće, koristim ga već par godina, pogotovo u ljetnih mjeseci kad trebam nešto lagano za prekrivanje cijelog lica. Znači, antibakterijski kompaktni puder koji ima dosta solidno prekrivanje za takvu vrstu pudera. Ne samo da mi je držao lice pod kontrolom, već je sustavno pomagao u popravljanju stanja. Cijena mu je oko 40 kn. Ako ga se odlučiš probati, preporučam da u startu preskočiš najsvjetliju nijansu, osim ako nisi casperastog tena :mig:

Off topic, i mene je rosalov gel za umivanje ful isušivao, zapravo većina drogerijskih mi nije u potpunosti odgovarala sve dok nisam otkrila acne stop liniju od afrodite. Koristim ovu pjenu (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-osvjeavajua-pjena-za-ienje.php) za umivanje i/ili skidanje šminke (uključujući i šminku sa očiju. Možda netko neće preporučiti, ali mene nimalo ne peče niti sam uočila ikakve neželjene posljedice po pitanju trepavica i ostalih o(kolo)čnih dodataka) u jutro i naveče i već nakon par tjedana mi se lice izrazito popravilo. Traje mi cca 3 mjeseca, sad već koristim treću ili četvrtu za redom i nisam primijetila ikakvo isušivanje, mada će zima zapravo pokazati svoje. Osim njega, prije par tjedana sam počela koristiti kremasti gel (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-aktivni-kremasti-gel.php) iz te linije koji mi dosta pomaže u matiranju kože.

Želim ti svu sreću i ako nešto bolje otkriješ obavezno nam javi :mig:

ej,hvala ti..jos cu malo pogledat preporuke,mozda nadem nesto,jer stvarno neznam sto kupiti..jedna cura mi je preporucila shiseidov puder u kamenu,kao da je kako dobar,ali jos se dvoumim..:ne zna:
neznam jeli bolje koristit puder u prahu ili u kamenu? imala sam max factorov u prahu(tj,jos uvijek ga imam,ali mi stoji doma u kutiji)transparentni,ali imam osjecaj da mi je po celu nastalo sicusnih pristica,i koza mi je bila malo hrapava..celo mi je osobito osjetljivo,(kad za vrijeme pms pojedem nesto slatko odmah drugi dan pristci:rofl:)i nekad mi se zna zamastit..bas ne volim koristit gelove,jer me dodatno isuse,nekako su mi preagresivni.Eventualno koristim od balee peeling,i primjetila sam da mi je nakon njega nos tako mekan a i cisto izgleda.:D:p

naravno,javit cu..iako sumnjam jer mi bas nista ne odgovara.:504:

novabbb
25.10.2011., 19:52
Ye Yo

Da i ja budem malo off, ali i meni je ta pjena odlicna i cijela ta linija , a posebno gel za susenje pristica u maloj crvenoj tubici. On mi je :top:

Ye Yo
26.10.2011., 13:11
ej,hvala ti..jos cu malo pogledat preporuke,mozda nadem nesto,jer stvarno neznam sto kupiti..jedna cura mi je preporucila shiseidov puder u kamenu,kao da je kako dobar,ali jos se dvoumim..:ne zna:
neznam jeli bolje koristit puder u prahu ili u kamenu? imala sam max factorov u prahu(tj,jos uvijek ga imam,ali mi stoji doma u kutiji)transparentni,ali imam osjecaj da mi je po celu nastalo sicusnih pristica,i koza mi je bila malo hrapava..celo mi je osobito osjetljivo,(kad za vrijeme pms pojedem nesto slatko odmah drugi dan pristci:rofl:)i nekad mi se zna zamastit..bas ne volim koristit gelove,jer me dodatno isuse,nekako su mi preagresivni.Eventualno koristim od balee peeling,i primjetila sam da mi je nakon njega nos tako mekan a i cisto izgleda.:D:p

naravno,javit cu..iako sumnjam jer mi bas nista ne odgovara.:504:

Shiseidov puder nisam probala, tako da ne mogu išta reći. Većina Max Factor pudera je komadogena pa moguće da zato i kod tebe izaziva probleme. Ako tražiš dobar transparentni puder u prahu koji će ti fiksirati šminku i matirati lice, preporučam essencov vidi ovdje recenzije (http://neseser.hr/puder/2924-Essence-FixaMatte-Translucent-Loose-Powder.html). Nije komadogen, niti je testiran na životinjama za slučaj moralnih dilema.

Što se preparativne kozmetike tiče, nismo se razumijele :) Kremasti gel koristim umjesto kreme za lice: vidi ovdje (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-aktivni-kremasti-gel.php), a pjenu za umivanje umjesto gela za umivanje: vidi ovdje (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-osvjeavajua-pjena-za-ienje.php).

Sretno :mig:

Ye Yo
26.10.2011., 13:17
Ye Yo

Da i ja budem malo off, ali i meni je ta pjena odlicna i cijela ta linija , a posebno gel za susenje pristica u maloj crvenoj tubici. On mi je :top:

Uuu da, linija je fantastična, moj preparativni HG :s
Nisam još probala taj mali gel, zasad u tu svrhu koristim balein antibakterijski korektor koji fantastično eliminira sve gadove, ali baš ću ga probati kad ovog potrošim - hvala na preporuci :)

puppy9
26.10.2011., 14:43
Shiseidov puder nisam probala, tako da ne mogu išta reći. Većina Max Factor pudera je komadogena pa moguće da zato i kod tebe izaziva probleme. Ako tražiš dobar transparentni puder u prahu koji će ti fiksirati šminku i matirati lice, preporučam essencov vidi ovdje recenzije (http://neseser.hr/puder/2924-Essence-FixaMatte-Translucent-Loose-Powder.html). Nije komadogen, niti je testiran na životinjama za slučaj moralnih dilema.

Što se preparativne kozmetike tiče, nismo se razumijele :) Kremasti gel koristim umjesto kreme za lice: vidi ovdje (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-aktivni-kremasti-gel.php), a pjenu za umivanje umjesto gela za umivanje: vidi ovdje (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/acnestop/acnestop-osvjeavajua-pjena-za-ienje.php).

Sretno :mig:

da,moguce da mi je zato izazavao neke pristice.Ma razocarao me max factor..:(
aa sorry, krivo sam skuzila..Zaboravila sam napisat da sam imala pjenu od afrodite.I isto mi je isusivala celo.Sad ne koristim nista,i lice mi je ok.samo se nadam da nece opet biti malih "nereda":rofl: a mozda mi je i od hrane:ne zna:
jos cu pogledat,i nadam se da cu se jos ovaj tjedan odlucit.:D:D

Ayaa
26.10.2011., 15:18
odličan puder za masnu i mješovitu kožu je essence-ov soft touch mousse, puder u pjeni. odlično matira, sve prekriva i drži nekoliko sati, jedino baš ne prekriva podočnjake.

što se tiče stay matte pudera od rimmela, meni je bio katastrofalan, cijela mi se t-zona sjajila kao slanina već par minut anakon što bih ga stavila. ako nekome paše, imam oko pola tube najsvjetlije nijanse,poklonit ću ga =)

i cure, dajte navedite neke jeftinije pudere za nas smrtnice, ne smijem ni pomisliti koliko chanel lumiere košta ;) ako netko ima njegov tester, nek mi pošalje :P

kleopatra321
26.10.2011., 18:16
ponavljanje je majka znanja,pa da netrazim puno koje su sve dostupne nijanse kod nas revlon colorstay tekuceg pudera za mjesovitu kozu...hvala

mici
27.10.2011., 08:30
Ja imam deborah color copy za masnu i mjesovitu kozu.Nikad bolji puder nisam imala :D
koristim ga 7 dana i odusevljena sam snjim

Barbara B.
27.10.2011., 13:25
hvala na preporuci..znaci,taj puder nije "pretezak"? nisam sigurna dali da rade kupim tekuci,ili neki u prahu..:ne zna:

ne, nije pretezak...cak kad sam ga prvi put stavila izgledao mi je vise vodenasto i nekako rijetko.....no to je valjda samo pri prvom istiskivanju iz pumpice....nevjerojatno je lagan i ja sam odusevljena njime, nema nikakvog prelazka sto se tice vrata....ipak se zasjajim u kratkom roku i bit ce da je to zbog podloge koju koristim....no moj trik je djecji puder:)

Twigie
27.10.2011., 13:43

Možda bi ti za svaki dan bila bolja opcija korektor + puder u prahu :ne zna:
A onda za većernji izlazak možda uzmeš tekući puder :five:

LadyWriterOnTV
27.10.2011., 21:29
Meni je Rimmel Stay Matte super + nije skup :D
http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/prodsm/rimmel%20matte.jpg

Ayaa
28.10.2011., 17:00
Meni je Rimmel Stay Matte super + nije skup :D
http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/prodsm/rimmel%20matte.jpg

imam taj puder, bio mi je katastrofalan, imam oko pola tube, možda više, nijansa 100 ivory. ako hoćeš pošaljem ti ga =)

marinchy03
12.11.2011., 18:01
meni je najbolji od manhattan-a matirani.. kad sam ga pocela stavljat imala sam pristice na t zoni, sad nemam niti jednog jedinog..to mi je zbilja najbolji puderic a i nije skup..:p

veronika_87
13.11.2011., 10:37
Ja imam deborah color copy za masnu i mjesovitu kozu.Nikad bolji puder nisam imala :D
koristim ga 7 dana i odusevljena sam snjim

Kakvo je prekrivanje i koliko ti traje na licu? :)

puppy9
14.11.2011., 05:49
Pozdrav svima.Trazim preporuku za neki lagani puder u prahu.Sad imam max factorov u prahu,ali mislim da mi malo isusuje po celu,ili stavljam krivu kremu kao podlogu.Imam normalnu kozu,po nosu malo mitesera,a koza mi se masti po celu u one dane.
Ponekad mi se pojave i sitni pristici po celu,pa bi bilo pozeljno da mi puder ne radi nered na licu,da je nekomedogen.Unaprijed hvala.

Acid_2
14.11.2011., 06:55
ja imam mješovitu kožu sa masnom t-zonom i ovaj mi je puder pravo otkriće :top:

http://2.bp.blogspot.com/_dTurlczBWXk/S_TYW6WcgeI/AAAAAAAABHs/aPMZXbZkZFY/s1600/voile1.12505.jpg

Sephora Light Veil Foundation. matira lice fantastično, ne isušuje obraze, a dobro se blenda sa Sephorinim crvenim spužvicama za tekući puder. lice mi nakon njega izgleda svježe, ujednačeno i mat. ima super izbor nijansi, 155 kn. vrijedi svake lipe, ev kunem se u njega ak ćemo tako :s

vikky
14.11.2011., 11:14
Acid, kakvo je prekrivanje? :)

Acid_2
14.11.2011., 13:24
blago srednje do jače, ovisi koliko naneseš. al je jako gust i ima malecku rupicu pa malo teže ide, al po meni je to opravdano jer kad bi tako gust puder izlila pola tube na ruku, bacila bi pola. ja izlijem "crvić" od 5 cm na ruku i nanosim prstima, pa zblendam spužvicama. u dodiru s kožom se pretvara u jako fini prah, tako koža ostaje mat i ne sjaji se :)

vikky
14.11.2011., 14:26
Hvala, nadam se da imaju tester u Sephori, mislim da danas idem tamo :)

Acid_2
14.11.2011., 15:54
imaju, naravno :D sretno :cheer:

Mish mali.
16.11.2011., 15:12
imam i ja jedno pitanje, naime, dugo koristim od neutrogene skin clearing tekući puder, koji sam naručivala na ebayu i super mi je bio, jer je imao tu salicilnu kiselinu, no sada nisam u mogućnosti naručiti ga, jer ga naime, na ebayu nema, a amazon ga ne shippa u hrvatsku.

Ima li netko prijedlog za neki puder, za izrazito masnu i problematičnu kožu?
Probala Mat lumiere, probala Clinique, koji mi je više manje odgovarao, ali cijena mu je malo previše, mislim da su sad i digli cijenu, probala Vichy, onaj Dermablend, koji mi je jako, jako težak kao svakodnevni make-up. Koristila Mac duži period, ali izgleda da mi se koža zasitila. Također probala i jedan od Artdecoa, ali ne odgovara mi ni najmanje.

Znači, ja bi nešto da više manje prekriva, ali da je mat i da drži, a ne da se sjajim za par sati kao lampice. Pomagajte. :) :ne zna:
(...i da je do 150 kuna :D)

mimimozica
16.11.2011., 15:18
Hmh...Malo teško naći sve skupa, no ovaj bi možda bio najbliže onome što tražiš (iako cijena je nešto iznad 150kn)
http://www.feelunique.com/p/Clarins-Truly-Matte-Foundation-SPF15-30ml

puppy9
16.11.2011., 19:29
Pozdrav svima.Trazim preporuku za neki lagani puder u prahu.Sad imam max factorov u prahu,ali mislim da mi malo isusuje po celu,ili stavljam krivu kremu kao podlogu.Imam normalnu kozu,po nosu malo mitesera,a koza mi se masti po celu u one dane.
Ponekad mi se pojave i sitni pristici po celu,pa bi bilo pozeljno da mi puder ne radi nered na licu,da je nekomedogen.Unaprijed hvala.

:confused:

Lun4rt
27.11.2011., 19:54
manhattan clearface compact
najbolji :)
koristim ga već godinama, dođe nekih 45 kn

Malina
28.11.2011., 17:07
Bok :)
Zanima me sta mislite o ovom puderu, izgleda vrlo privlacno :))

http://www.ebay.co.uk/itm/SKIN79-SUN-PROTECT-BB-PACT-SPF30-PA-15g-/320605930327?pt=US_Makeup_Face&hash=item4aa59a4357#ht_6771wt_872

andjeo29
30.11.2011., 10:20
što se tiče onog Revlon Colorstay pudera, kad ga nanosim na lice, trebam kakvu podlogu prije njega staviti? (osim kreme za lice, koristim onu zelenu Garnier Essentials)

blue-bird
02.12.2011., 14:21
Meni je Revlon Colorstay savršenstvo! Najbolji puder ikad! I dugo traje, jedina je mana šta nema pumpicu na vrhu, ali svejedno, nema mi boljeg od njega.
Koji je puder u kamenu dobar, ne mora prekrivati savršeno, pošto koristim i tekući puder, bitno je da se uklopi super i da traje, a da nije onako brašnast, da se ne skuplja po licu..

blue-bird
03.12.2011., 22:22
Itko? Samo puder koji matira i da je postojan, a da se ne čini da sam zabetonirana..

mandy
04.12.2011., 17:44
Ja imam Manhattan Soft mat loose powder i on mi odlično matira.

kleopatra321
04.12.2011., 22:05
drage curke molim za pomoc..ovih dana sam u potrazi za puderom.problem mi je sto je moja koza cistog zutog podtona i svaki koji probam ili nazalost kupim dosta odudara od moje boje...nikako pogodit..
voljela bih da ako znate neke vrste pudera koji imaju zuti podton da ih nabrojite jer novce bacam u vjetar...pa da tako pokusam..hvala

blue-bird
05.12.2011., 13:10
Ja imam Manhattan Soft mat loose powder i on mi odlično matira.

Hvala! Probat ću :)

madeira
05.12.2011., 14:26
drage curke molim za pomoc..ovih dana sam u potrazi za puderom.problem mi je sto je moja koza cistog zutog podtona i svaki koji probam ili nazalost kupim dosta odudara od moje boje...nikako pogodit..
voljela bih da ako znate neke vrste pudera koji imaju zuti podton da ih nabrojite jer novce bacam u vjetar...pa da tako pokusam..hvala

Chanel je žut. Imaš ga u našim parfumerijama pa probaj. Žuti su i Laura Mercier, ali samo može on line.

lalalend9
05.12.2011., 21:49
Ima li tko iskustva sa tekućim puderom Rimmel Stay Matte? Danas sam ga kupila,i sad malo čitam po blogovima,neki mu daju samo pozitivne komentare,a ovdje na forumu sam vidjela par komentara na stranicama iza da je užas od pudra.So,anyone,bilo kakva iskustva iz prve ruke?

Meni je loš. Nekako suh, a svejedno se sva zacaklim nakon nekog vremena :503:
I planiram kupiti Revlon colorstay, čujem sa svih strana da je najbolji.

OD fan
08.12.2011., 17:22
Imam problematičnu kožu s aknama. Treba mi nešto što će mi prekriti akne ali neće izgledati kao maska na licu.
Odlučila sam uzeti Revlon Colorstay. Imam dosta svijetlu kožu pa što što mislite, hoću li moći pronaći pravu nijansu? :mig:
E, i gdje ga mogu kupiti?

mala00
09.12.2011., 08:11
Imam problematičnu kožu s aknama. Treba mi nešto što će mi prekriti akne ali neće izgledati kao maska na licu.
Odlučila sam uzeti Revlon Colorstay. Imam dosta svijetlu kožu pa što što mislite, hoću li moći pronaći pravu nijansu? :mig:
E, i gdje ga mogu kupiti?

Ja kupujem u mulleru, dođe ti oko 105kn.a izbor nijansi je ok, ja sam dosta svjetla al mi je taman nijansa 320 za suhu kožu koja je među srednjima. i pazi jer ti se boje razlikuju kod onih za masnu i suhu kožu,znači isti naziv al druga nijansa. uzmi za početak tester, u mulleru daju bez problema :mig:

Rainbow Lady
10.12.2011., 12:02
Revlon colorstay za mješovitu i masnu kožu- vrlo vjerojatno moja iduća investicija, budući da ga sve hvalite. :) Dosad sam koristila Max factor colour adapt warm almond (45) i bio mi je ok, zadovoljavajući. Naletjeh na dobre recenzije Revlonovog pa razmišljam da ga isprobam, budući da je po cijeni blizak MF.
Kakvo mu je prekrivanje, postojanost, je li bez ulja itd...? Menije najveći problem kod pudera to što nakon par sati nošenja imam feeling da se na nekim mjestima skinuo, obrisao, ne znam....Jedini koliko toliko postojani su mi MF.

Inače imam dosta svijetlu put i mislim da je ružičasti podton. Kako to uopće odrediti? :misli:
Ne bih voljela dati preko 100 kn za puder, i onda skužiti da sam fulala nijansu. :ne zna:

Zahvaljujem :)

Donki
11.12.2011., 21:52
Revlon colorstay za mješovitu i masnu kožu- vrlo vjerojatno moja iduća investicija, budući da ga sve hvalite. :)
Kakvo mu je prekrivanje, postojanost, je li bez ulja itd...? )

I ja sam se napokon prije nekog vremena odlučila za Revlon colorstay za masnu zahvaljujući curkama na forumu kojima zahvaljujem :mig:

Inače imam problematičnu kožu: akne, ožiljci, rupice, pore, a još k tome se i jako brzo zasjajim :cerek: a tek mi je 20 :cerek:

Prvi puderi su mi bili od MF Lasting preformance (http://www.ravencosmetics.co.uk/WebRoot/Store3/Shops/es114141_shop/4A23/A827/F559/5E5C/05B8/50ED/8970/3DA6/102.jpg) i on mi je bio onak... zadovoljavajuć.
MF Xperience (http://is03.thegumtree.com/image/big/94893211.jpg) ne preporučam za masnu nikako, ali nikako! Prekrivanje nula bodova, postojanost također, od mata ni m.
Duže vrijeme sam koristila Make up-ov oil free (http://www.ideaalkosmeetika.ee/sites/default/files/styles/400x400/public/oil_free_foundation_28_make_0.jpg). Prilično dobar, mana je mali izbor nijansi tako da sam uvijek morala posebno paziti na prijelaz. Ali to nije bio The puder..
I konačno, Revlon colorstay (http://www.shespeaks.com/pages/img/review/revlon-colorstay-new-foundation-combination-oily-skin_01282010000405.jpg). Jedna riječ: savršenstvo :s
Najbolje obavlja posao kad ga nanosim prstima, lijepo sjedne na običnu hidratantnu kremu, ali još bolje na podlogu; ne djeluje kao maska, iako ima moćno prekrivanje. Postojan je, ne ostaje mi po odjeći čak i ako ne stavim fiksator na sve to skupa. Kao što je netko napisao tu na forumu, prvih 10-15 minuta nikakav spešl efekt, valjda mu treba malo da sjedne i da se stopi s licem. Kupila sam ga u Milleru na nekom late night-u kad je bilo 10% (čini mi se) pa je ispao oko 90 kuna. Na ovom puderu se definitivno zadržavam :D

@Rainbow: imam istu situaciju. I ja sam svijetla, ali neam pojma koji sam podton nit znam kako ga odrediti :504: Dvoumila sam se između 220 i neke svjetlije, uskočila teta iz mullera, pogledala kako mi je sjeo na ruci, proučila me :rofl: i turnula mi u ruke 220 natural. Ja onako skeptična dođem doma, odmah natrackam i milina... Prvi puder kojem sam u potpunosti pogodila nijansu :raspa:
Probaj sve, uzmi si vremena, i ako imaš sreće potrefit ćeš na super žensku koja će ti pomoći :)

Rainbow Lady
12.12.2011., 12:32
Postojan je, ne ostaje mi po odjeći čak i ako ne stavim fiksator na sve to skupa. Kao što je netko napisao tu na forumu, prvih 10-15 minuta nikakav spešl efekt, valjda mu treba malo da sjedne i da se stopi s licem. Kupila sam ga u Milleru na nekom late night-u kad je bilo 10% (čini mi se) pa je ispao oko 90 kuna. Na ovom puderu se definitivno zadržavam

e i to me zanima, di ima tih fiksatora kupiti? jel se taj puder uvlači u pore, rupice i ostale spodobe koje si navela, ili onako lijepo zagladi kožu?:o meni je dosad najbolje zaglađivao MF Lasting Performance, ali mi je pretežak nekako, pa zato pređoh na Colour adapt, a sad bih opet nešto drugo jerbo ni s njim nisam skroz zadovoljna. :rofl:

@Rainbow: imam istu situaciju. I ja sam svijetla, ali neam pojma koji sam podton nit znam kako ga odrediti. Dvoumila sam se između 220 i neke svjetlije, uskočila teta iz mullera, pogledala kako mi je sjeo na ruci, proučila me :rofl: i turnula mi u ruke 220 natural. Ja onako skeptična dođem doma, odmah natrackam i milina... Prvi puder kojem sam u potpunosti pogodila nijansu :raspa:
Probaj sve, uzmi si vremena, i ako imaš sreće potrefit ćeš na super žensku koja će ti pomoći :)

Ja ću sad nakeljiti fotku dijela kože bez šminke pa nek mi netko preporuči nijansu jer blage nemam o podtonovima. :ne zna::o Jedini koji mi se savršeno stopio s kožom što se nijanse tiče je MF Colour adapt warm almond (45). Ali baš ono...dok se ne zagleda netko, ni ne skuži se da puder imam. Koju nijansu da uzmem? :mama: uvijek se zeznem oko nijansi, a nije da se ima love na bacanje... :503:

http://img84.imageshack.us/img84/3193/zaforumcic.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/84/zaforumcic.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kleopatra321
12.12.2011., 19:45
odlucila sam se vratiti revlonu colorstay.. ali u nijansi golden beige 300,koje nema kod nas,znate li neku stranicu na netu di se prodaje ta nijansa...na e bayu je preskup

blue-bird
12.12.2011., 21:27
Još nešto da nadodam o revlon colorstay.
Definitivno najbolji puder koji sam imala! Kako mi se T zona više masti, koristim onaj za mješovitu/masnu kožu nijansa 220. Odnosno natural beige. Prije sam koristila od max factora nijansu natural beige, koja mi je loše stajala, odnosno ako bih ga malo stavila, bio je ok, ali sa mrvicu više pudera, cijelo lice mi je bilo rozo, a moj podton je žut tako da je to bilo jednostavno jako loše. S ovim puderom, revlon, sam prezadovoljna jer mi je iste nijanse kao i koža i uopće se lice ne razlikuje od vrata ako tamo ne bih stavila puder, ma savršen. Ali šta je najbitnije, šta sam htjela napisati, je da sam ga preporučila prijateljici koja ima jako sličnu boju kože kao i ja pa je uzela isti puder kao i ja, ali ona je rozog podtona. I njoj super stoji! Dakle, dobar je i za žuti i rozi podton! Tako da ako netko ima problema sa pronalaskom pudera koji je za žuti podton, a strah ga je uzeti ovaj, neka slobodno uzme, to mi je najdraži komad kozmetiku, uz artdeco bazu za sjenila :cerek:

Donki
16.12.2011., 00:03
e i to me zanima, di ima tih fiksatora kupiti? jel se taj puder uvlači u pore, rupice i ostale spodobe koje si navela, ili onako lijepo zagladi kožu?:o meni je dosad najbolje zaglađivao MF Lasting Performance, ali mi je pretežak nekako, pa zato pređoh na Colour adapt, a sad bih opet nešto drugo jerbo ni s njim nisam skroz zadovoljna. :rofl:

Vidjeh na drugom temi da si ga već uzela, znam da kasnim, ali reda radi da odgovorim :D
Puder.. Meni sve zagladi, popuni rupice, i to najbolje kad nanosim prstima. Kako se tebi čini puder, jesi zadovoljna, nijansa pogođena?

A fiksator.. Ja imam od ArtDecoa (http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2010/06/P5190058.jpg) u spreju, to je kao i osvježavajuća vodica i fiksator. To vidjeh od jedne profi žemske koja me šminkala, pa uzela na njenu preporuku. U Mulleru, cijenu ne znam točno, ali uglavnom do 100 kn je.

blue-bird
16.12.2011., 11:55
Vidjeh na drugom temi da si ga već uzela, znam da kasnim, ali reda radi da odgovorim :D
Puder.. Meni sve zagladi, popuni rupice, i to najbolje kad nanosim prstima. Kako se tebi čini puder, jesi zadovoljna, nijansa pogođena?

A fiksator.. Ja imam od ArtDecoa (http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2010/06/P5190058.jpg) u spreju, to je kao i osvježavajuća vodica i fiksator. To vidjeh od jedne profi žemske koja me šminkala, pa uzela na njenu preporuku. U Mulleru, cijenu ne znam točno, ali uglavnom do 100 kn je.

I kakav ti je fixator? Ja sam već prije pitala na temi Artdeco, ali mi nitko nije odgovorio.

Rainbow Lady
16.12.2011., 19:17

Uh....:s:s:s Puder je savršenstvo! Jučer ujutro sam ga nanijela, cijeli dan trčkarala po gradu, dođem oko 18 h doma, a ni makeo se nije. Malo se sjajila t zona tad već, ali kad sam na pauzi za ručak provjeravala, bila sam "normalna", bez sjaja. Uopće se ne skuži da imam puder, nekako se stopi s kožo, zagladi ju, osvježi.... Predobar je!!! :s Nijansa mi je 220 i super je, stopi se s kožom skroz. :D Ma ovaj puder će postati moja svetinja! :D :cerek:

Donki
16.12.2011., 21:01
I kakav ti je fixator? Ja sam već prije pitala na temi Artdeco, ali mi nitko nije odgovorio.

Odličan, nema tragova po majicama, kragnama...
Jednu bočicu imam već duže vrijeme, s tim da ga ne koristim baš svaki dan.
Možda si umišljam, ali čini mi se, kad stavim puder i taj fiksator, da je lice nekako prirodnije, kao da se opusti efekt maske, a opet se ne umanjuje zadatak pudera. ( A jesam ga objasnila. Nadam se da kužiš :D ) Možda je do toga što je i osvježavajuća vodica :ne zna:

Isprika na off-u :D

Uh.... Puder je savršenstvo! Jučer ujutro sam ga nanijela, cijeli dan trčkarala po gradu, dođem oko 18 h doma, a ni makeo se nije. Malo se sjajila t zona tad već, ali kad sam na pauzi za ručak provjeravala, bila sam "normalna", bez sjaja. Uopće se ne skuži da imam puder, nekako se stopi s kožo, zagladi ju, osvježi.... Predobar je!!! :s Nijansa mi je 220 i super je, stopi se s kožom skroz. :D Ma ovaj puder će postati moja svetinja! :D :cerek:

Baš mi je drago da ti se dopao i što si pogodila nijansu :cerek: :top:
Inače, ubila bih za tvoj ten :kava:

Rainbow Lady
16.12.2011., 22:14
Baš mi je drago da ti se dopao i što si pogodila nijansu :cerek:
Inače, ubila bih za tvoj ten :kava:

Nisam ja pogodila nijansu, nego ženskica u Mulleru. :zubo: Prvo sam stajala pred policom jedno 10 min i beljila u tri nijanse i mazuckala ih po rukama. Onda sam psećim pogledom pogledala ženskicu koja mi je odmah prišla i čim me pogledala mi rekla da je 220 za mene. probala i na licu, i stvarno je. Ma puder je savršen. :s
Još nešto te htjedoh pitati. Kakvu to podlogu stavljate prije pudera? ok, znam da ide hidratantna krema i što onda? čemu služi ta podloga? ja sam malo tutlek što se šminkanja tiče :o :D

Inače, hvala za ten. :) Ali ne bi se mijenjala sa mnom, vjeruj mi. Preosjetljiva je koža moja i često burno reagira. :rolleyes: Trenutno stanje je rezultat 3 mikrodermoabrazije. :usama:Još 2 i bit će dobro. :D

Donki
17.12.2011., 00:08
Još nešto te htjedoh pitati. Kakvu to podlogu stavljate prije pudera? ok, znam da ide hidratantna krema i što onda? čemu služi ta podloga? ja sam malo tutlek što se šminkanja tiče :o :D

Ovaj prvi dio oko odabira nijanse, ista stvar i sa mnom :D
Obavezno stavim kremu (Afrodita, kamilica, hidratantna), a tu i tamo Artdeco make up base.
Bolje mi se razmaže puder na to, lijepo zagladi, koža je na dodir full glatka i mekana. Sve mi nekako bolje sjedne.
Imaš ovdje temu o podlogama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=136547) za detalje ;)

Ye Yo
17.12.2011., 15:47
Masnokošci i mješovitokošci, kakav je Bourjois Flower Perfection? Čitam dobre recenzije, ali da vas pitam prvo ako ima kakvih iskustava?

july23
20.12.2011., 10:55
Meni je odličan Clarins Everlasting....ne masti se, postojan, odlično prekrivanje

pe3ch
26.12.2011., 10:22
Ja sam ocito JEDINA osoba kojoj je Revlon CS pretezak. Kupila sam onaj za masnu kozu i tekstura mi je pregusta, on cudno mastan, ne matira mi, i najgore od svega, napravio mi je dosta mitesera i potkoznih pristica. Prvo sam mislila da je problem u danima u mjesecu, prestala ga koristiti, lice se procistilo, neki dan ga opet stavim i ista prica :(
Pretuzna sam, bas sam imala velika ocekivanja od njega, al eto, nije ih ispunio :D
Cak mi je nijansa savrsena, jedini bed je sto na fotkama s blicom zbog spf-a postanem bijela :D

Jel imao jos netko takvih iskustava i nasao pristojnu zamjenu? :P

novabbb
26.12.2011., 11:48
Meni Revlon CS nije izazivao nista, super mi je prekrivao ali i stvarao onaj osjecaj maske tj. iz aviona se vidi da imam "tonu pudera".

wildrose123
26.12.2011., 12:28
Čitala sam sve najbolje o Revlon CS puderu za masnu kožu... odlučila ga isprobati, ali nakon 2h meni se doslovno rastopi na licu... i totalno umasti... :confused:

blue-bird
27.12.2011., 20:11
Ja imam mješovitu kožu.. Dakle masnija mi je T zona. I CS mi je super matirao, trajao mi je cijeli dan, ja poslije stavim pudera u kamenu na T zonu, ali nikako mi nije bio mastan, jedino što se mora pričekati malo 15ak minuta da se CS malo upije, kako bih rekla, prije nego šta staviš malo puder u kamenu i to je to.. Ali puder je dosta gust i postojan, a samim time ga je i jako teško za skinuti, pa ako se ne skine dobro, on ostane i možda zato izazove stvaranje prištića ili mitesera. Ja svaku večer napravim piling sa posebnim gelom koji nije agresivan i služi za svaki dan, tako da šta se CS tiče, imam samo preporuke :).

pe3ch
27.12.2011., 23:41
Ja imam mješovitu kožu.. Dakle masnija mi je T zona. I CS mi je super matirao, trajao mi je cijeli dan, ja poslije stavim pudera u kamenu na T zonu, ali nikako mi nije bio mastan, jedino što se mora pričekati malo 15ak minuta da se CS malo upije, kako bih rekla, prije nego šta staviš malo puder u kamenu i to je to.. Ali puder je dosta gust i postojan, a samim time ga je i jako teško za skinuti, pa ako se ne skine dobro, on ostane i možda zato izazove stvaranje prištića ili mitesera. Ja svaku večer napravim piling sa posebnim gelom koji nije agresivan i služi za svaki dan, tako da šta se CS tiče, imam samo preporuke :).

Ma i ja temeljito odradim ciscenje lica, ali eto.. bit ce da je problem u mojoj uberosjetljivoj kozi :D

evelyn
08.01.2012., 12:37
Jel mi možete pomoći?:)Jel netko zna kako se zove onaj "medicinski puder" ,više je kao neka jako tonirana tekućina koju kozmetičarke znaju stavljati na kožu nakon čišćenja,da koža nije crvena i ima antibakterijsko djelovanje,ima onako jak miris?

evelyn
08.01.2012., 12:45
Aknitol se zove,valjda...sjetila se:rofl:

kitty_
10.01.2012., 17:02
Ja otkad sam otkrila revlon cs samo njega kupujem, al cini mi se da mi je nijansa mrvicu preroza... dosta sam svijetla i imam ga u nijansi ivory za mjesovitu, e sad..gledala sam ovaj novi bourjois flower perfection al najsvijetliju nijansu 51 ne uvoze (kao sto je nema ni za healthy mix :() a bojim se da bi mi 52 bila pretamna... jel mi moze netko usporedit revlon i bourjois?

evelyn
10.01.2012., 21:28
Jel 51 nijansa od Bourjois light vanilla ili samo vanilla?Nadam se da vanilla imaju,već sam ga planirala kupiti:(

kitty_
10.01.2012., 22:36
51 je Light Vanilla a 52 je Vanilla i nju sigurno imaju, al ja nigdje, bas nigdje nisam vidjela 51 :(

evelyn
10.01.2012., 23:46
J

evelyn
10.01.2012., 23:54
Jel puder od Bourjois Flower Perfection onako lagano brašnast kada se stavi na lice?Kao da u dodiru s kožom se pretvori u prah,takvi znaju biti ti puderi za masnu i mješovitu kožu...to mi nikako ne odgovara,kao ne sjajiš se tog trena,a za par sati izgledaš kao da si stavila glavu u brašno:flop:Jel netko zna da li ima slična struktura pudera od Maybelline Pure Make Up,kojega su povukli:(Najbolji puder meni ikada,hidratira,a nimalo ne masti,nemaš osjećaj da je na licu uopće,ne izaziva nikakve prištiće,prekriva...

miss_mandy
12.01.2012., 09:42
Imam ovaj Bourjois Flower Pefection. Nije brašnast. Prekrasan je, usudim se reći i da mi je bolji od Revlon CS. Ne sjajim se, ne treba mi puder u kamenu/prahu preko. Lijepo se razmazuje, postojan je, ma odličan je puder.
Uglavnom, nema tog brašnastog efekta za koji ti pitaš.

Lannier
13.01.2012., 01:46
Ovako cure, molim vas pomagajte! Imam mjesovitu kožu. Znaci dosta se masti i sklona je aknama. I uspjevam držati pod kontrolom sve to ali mi je koža u zadnje vrijeme jako suha. Nije mi jasno kako. :503: Na mjestima gdje su mi ožiljci od prištića mi je koža jako suha i kao da se guli. Jako me to smeta kada stavim puder jer se užasno vidi. :504: Imate li kakav prijedlog? Nekakav dobar kremasti puder, da nije preskup i da dobro prekriva (po mogućnosti da se može kupiti u dm-u, mulleru ili apoteci), ili možda kakav hidratizirajući primer za puder? Hvala unaprijed! :)

blue-bird
13.01.2012., 11:24
Može li netko usporediti Bourjois Flower Pefection i Revlon CS?
Inače koristim Revlon i htjela bih neki puder koji je po prekrivenosti i dugotrajnosti sličan Revlonu. Inače imam žuti podton i zato i mislim zamijeniti Revlon jer mi nekako baca na roskasto ako ga više stavim.

blue-bird
13.01.2012., 11:28
Ovako cure, molim vas pomagajte! Imam mjesovitu kožu. Znaci dosta se masti i sklona je aknama. I uspjevam držati pod kontrolom sve to ali mi je koža u zadnje vrijeme jako suha. Nije mi jasno kako. :503: Na mjestima gdje su mi ožiljci od prištića mi je koža jako suha i kao da se guli. Jako me to smeta kada stavim puder jer se užasno vidi. :504: Imate li kakav prijedlog? Nekakav dobar kremasti puder, da nije preskup i da dobro prekriva (po mogućnosti da se može kupiti u dm-u, mulleru ili apoteci), ili možda kakav hidratizirajući primer za puder? Hvala unaprijed! :)

Mislim da je dobra ideja taj hidratizirajući primer, ja sam naručila od loreala, ali mi još nije stigao pa kada stigne, napišem kakav je :).
A od pudera mi je Revlon CS odličan, i ja imam masnu T zonu koju odlično i prekrije i matira. Jedino mi ne odgovara radi mog podtona, ali možda tebi baš bude savršena nijansa :mig:
A šta se tiče guljenja kože, mislim da bi prvo to trebala srediti pa tek onda kupovati puder, jer problem se ne rješava puderom, makar i najkvalitetnijim :ne zna:

fairy wings
15.01.2012., 08:17
ja iman revlon cs buff i Bourjois Flower Pefection vanilla cini mi se.
nijanse su jako slicne.
iskreno, meni je bolji healthy mi od ovog novog :ne zna:
koristila sam nijansu 52, vanilla i ta mi je bila odlicna!

monama
15.01.2012., 13:20
Inače koristim Revlon i htjela bih neki puder koji je po prekrivenosti i dugotrajnosti sličan Revlonu. Inače imam žuti podton i zato i mislim zamijeniti Revlon jer mi nekako baca na roskasto ako ga više stavim.

estee lauder double wear ima slican efekt na licu. tople nijanse su sa slovom w.
http://msbeautybitch.wordpress.com/2010/09/22/estee-lauder-double-wear-foundation-review/