PDA

View Full Version : Kućna filmoteka

stranice : [1] 2 3

slafko
28.02.2005., 19:26
svi imate hrpetine filmova po diskovima, cedejima, devedejima. ono što mene zanima jest koji su to filmovi. radim si svoju filmoteku za po doma i skupljam filmove koji su mi okej. budući da je nekoliko ljudi pametnije i od ovakvog genijalca such as myself :zubo: volio bih vidjeti vaše filmoteke, da se podsjetim kaj mi treba i koji su dobri filmovi. svoje filmove skupljam tako da odem u videoteku, pokupim par komada i zripam si ih, te kasnije spalim na DVD. a gledaju se na zidu, pomoću projektora - kada maknem sliku delfina afkors. evo trenutnog stanja:

predator (2 DVDa)
high noon
star trek: first contact
bladerunner
star wars episode IV
star wars episode V
star wars episode VI
conan
zatoichi
the longest day
the good, the bad and the ugly
kill bill vol.1
kill bill vol.2
dirty dozen

avi i mpeg kodirane uopće neću nabrajati jer ni ne znam koliko ih uopće ima, a i nisu baš svi kvalitetno kodirani. brijem si zripat sve od Kubricka, a vidio sam da imaju i Top Gun :s. ajmo dalje s must have prijedlozima.

Chekaca
28.02.2005., 20:31
Filmovi koje imam u filmoteci i kojima se ponosim:
Carlitov nacin, Lice s oziljkom, Let iznad kukavicjeg gnijezda, Napustajuci Las vegas, Prirodno rodene ubojice, Kumovi, Pogresno skretanje, Memento, Zelena milja, Klub boraca, Misticna rijeka, itd.
OK su i ovi: Lopovi, ubojice i dvije nabijene puske, Snatch, Vrucina, Privedite osumnjicene, Donnie Brasco...

Gospon Pes
28.02.2005., 20:45
slafko kaže:
high noon
bladerunner
star wars episode IV
star wars episode V
star wars episode VI
conan
the longest day
the good, the bad and the ugly
dirty dozen

Gle, gle... Ove i ja imam, Zatoichija i Kill Billove moram jos nabaviti.
Indiana Jones ti fali. :lol:
I Casablanca. :D
Nemas ni Kuma ni Once Upon A Time In The West... :rolleyes:
Ni Highlandera. :D

slafko
28.02.2005., 21:09
slafketz ima casablacu već odavno, nažalost samo na divXu... :( ..once upon a time in the west sam pogledao, ali nisam zripao jer onda još nisam imal dvd pržilicu. ali i to bu došlo na red kad-tad. "makebelieve it's nothing." :D

Chekaca, hoću let iznad kukavičjeg gnjezda!!!1 :s :s :s :s

Indi
28.02.2005., 21:33
evo ja imam ovo : thelma & louise, sixth sense, bowling for columbine, solaris, a nighmare on elm street 1, pulp fiction, lord of the rings (sva 3 extended), american beauty, bladerunner, alien-quadirlogy, triumph of the will, psycho, shrek 1, monsters inc., finding nemo, girl interrupted, boys don’t cry, delicatessen, the city of lost children, amelie, blue velvet, bad taste i sva 3 harry pottera :o za sad je to sve, al u planu je jos dost toga :mig:

Icepick
28.02.2005., 21:49
Pa Slafko, fale ti definitivno Povratak u budućnost 1,2,3 kao i Jones kojeg su već spomenuli.

Svoje neću ni nabrajat....ima toga i previše, što DVDovi, što DivXi, što 'njave. :lol:

Gospon Pes
28.02.2005., 22:08
slafko kaže:
A zato ti pitas... Uzicat, zripat, sprzit, imat... :lol:
Smrc, steta da nisam blize. Ja bih ti posudila da si presnimis, a za to bi mi dao Zatoichija. :D
Smrc. A imam jos svasta sto bi ti se svidjalo i bas bismo se mogli djorati ko sa slicicama Zivotnjskog... :mama:

slafko
01.03.2005., 07:27
pa jebemu, ima da izvadim putovnicu i dođem u Vaterland. :D

nemam ni Apocalypse Now.. :( a ni Full Metal Jacket...

Ed Wood
01.03.2005., 08:16
Citizen Kane, Casablanca, Third Man, Treasure Of Sierra Madre, Some Like It Hot, Battleship Potemkin, Rashomon, M, 2001:A Space Odyssey, Dr.Strangelove, Paths Of Glory, Pulp Fiction, Reservoir Dogs, Dead Man, Woody Allen 6 filmova...
Kolekcija 100-tinjak filmova.

Gospon Pes
01.03.2005., 08:24
slafko kaže:
pa jebemu, ima da izvadim putovnicu i dođem u Vaterland. :D

nemam ni Apocalypse Now.. :( a ni Full Metal Jacket...
Apocalypsu uopce necu. Ne volim taj film. :D
A FMJ... Snimi mi Zatoichija i Kill Bill 1 (DVD, ne Divx ili nekaj drugo) i poklonim ti ga. :D
Ima cak i hrvatski titl ako ti treba. :rofl:

dr_jekyll
01.03.2005., 08:44
Kazete nemam, sve dvd.

Indiana Jones 1,2,3
Matrix 1,2,3
Fast and furious 1,2 (ovo nije za pohvalu, ali bili su na rasprodaji)
Highlander
Planet tame + par nemoralnih :D

Uskoro dolaze Povratak u budućnost trilogija, oba Predatora i Alieni x 4.

James Bondovi su u pripremi.

Star warse nebi imao ni da mi ih neko da badava.

salemef1
01.03.2005., 08:46
Pulp Fiction, Shawshank Redemption, Blade Runner, Full Metal Jacket, Clockwork Orange, Braveheart, Alien 1&2, LOTR 1&2, Matrix 1&2, Hable Con Ella, 21 Gram, Amores Perros, Kill Bill vol. 1, Legends of the Fall, Interview with Vampire, Blade, Snatch, Apocalypse Now, Carne Tremula, Dogville, Dogma, Lost in Translation, Amelie.

Chekaca
01.03.2005., 09:45
slafko kaže:

Nemrem ti tu pomoc, probaj naci u nekoj videoteci gdje imaju stare filmove, pa si sprzi, a neces pozalit ako nabavis i ostale koje sam naveo, mogu ih pogledat mjesecno jednom pa da opet budem odusevljen

michael_jackass
01.03.2005., 12:04
filmovi (značajniji): 24 hour party people, donnie darko, 2001 odiseja, apocalypse now, lost in translation, 21 gram, the hours, fine mrtve djevojke. ima ih još, ali nemrem se napamet sjetiti sad.

serije: bo'selecta (1. sezona), phoenix nights (1. sezona), the office (1. i 2. sezona + xmas special)

Mishko Pishko
01.03.2005., 17:28
The Hours,

Lord of The Rings 3

,Doggville

,Love Actually

,25th hour

, Persona (Bergman)

,Shaun of the Dead

,Kako je Propao R&R,

the quite American

,Big Fish

,Kubrics Primer

,Once upon a time in Mexico,

Konjanik

, 2 disca Ali G-Borat serijala,

Merchant of Venice,

Short film about Love/killing,
Cijeli serijal BBC Seriaj Blue Planet i Life of Birds :top: :top:

Good bye Lenin,

Brešanovi Svjedoci,

Život je čudo Kusturica,

Full Metal Jacket,

Jarmushs Cofffee and cigarrettes

Cijeli Serijal 6 ft under hrpa diskova

Mishko Pishko
01.03.2005., 17:33
e da

Citizen Kane

Ground Hog Day

Insomnia

Brazil

Shrek 2

Svi Kumovi,

Sjećaš li se Doli bel

Kajmak I marmelada,

Fine mrve djevojke

Catch me if you can

paučko
01.03.2005., 19:23
ja sam ponosan na

spaceballs
the wall
this is spinal tap
akira
ghost in the shell

plus pedesetak epizoda Mistery Science Teather 3000

Crow Jane
01.03.2005., 20:12
Ne da mi se baš sada nabrajat posebno, uglavnom Almodovara - mislim i nadam se da cijeli opus :D, W.Allena, itd...oko 50 tak filmova, ali ono na kaj sam posebno ponosna su 3 original DVD-a GUSZTAVA. :s :D

slafko
01.03.2005., 20:17
paučko kaže:
spaceballs AAAAAA :s :s :s najjača parodija EVER!! :s :s :s

paučko
01.03.2005., 20:20
slafko kaže:
AAAAAA :s :s :s najjača parodija EVER!! :s :s :s

ma ok je, "originalna", koliko to jedna parodija može bit. navodno mel radi na drugom dijelu...

slafko
01.03.2005., 20:27
kolekciji sam dodao The hunt for Red October i Saving private Ryan. :top:
frend je dofural Alien vs. Predator u totalno kvalitetnom aviju, pa ga ne bum zbrisal.
okej - ona mala čokoladna je isto pridonjela odluci da ga ne brišem. :cerek:

Dustflower
01.03.2005., 23:58
imam ih previse za nabrajati sve, samo najdrazi: svi Wendersovi (Himmer über Berlin :cerek:), pa kompletni Star Trek :D, filmovi Tima Burtona i Petera Weira, Blade Runner (originalna verzija), Dark Crystal, Miyazakijevi filmovi (Tonari no Totoro i drugi :)), onda Cinema Paradiso, Prije Kise, Waking Life, Chronos, Baraka, Koyaanisquatsi, Hero, Samsara, Atlantis, Monsieur Ibrahim, Red Violin, Big Blue i Merlin (Hallmarkova serija) + brdo dokumentaraca (Winged Migration etc.)

el Duderino
02.03.2005., 09:35
Cek, cek, spomenulo se da netko tu ima *kompletan* opus Miyazakia i Weira? :D Koliko žrtvenih janjaca treba da se dokopam određenih stvari sa dotičnih popisa?:E

dopisao bih i svoju filmoteku da ju imam no... radi se tek o nekoliko desetaka divxa filmova, vecinom animea (ali ne sav miyazaki :( ) te par bisera poput rocky horror picture showa i meet the feebles.

Dustflower
02.03.2005., 12:27
nemam bas sve-sve ni od weira ni od miyazakija, ali ima dosta toga, i koliko se ja sjecam, mi imamo FO 4.5 u petak, pa posalji na pm ako ti neki određeni filmic treba. za janjce cemo se dogovorit ;) :D

Freek
02.03.2005., 14:25
Neću sad sve nabrajat jer stvarno ih ima previše.Al
Indiana Jones serijal
Star Wars serijal
LOFTR serijal (mada ga nisam pogledao i vjerojatno i neću)
James Bond serijal
The Fast and The Furious 1,2
Planet Tame,Riddikove Kronike
Kill Bill 1,2 kandidati za bacanje u smeće
:D
Batman serijal
Pearl Harbor
Matrix serijal

i brdo komedije, al stvarno brdo;)

Rajka
02.03.2005., 15:13
Koja je poanta kucne filmoteke?
Po meni, imati filmove koje ili a) zelis periodicki gledati ili b) toliko cijenis da ih jednostavno moras imati uz sebe, pa makar ih pogledao samo jos jednom u zivotu.
Pa da pocnem od be kategorije. U nju spada sacica filmova koje cu kupiti kad napokon nabavim dvd masinu. Ah, znam da sam tehnoloski kuriozitet, ali sta mogu, za sad mi je video dovoljan i osjecam se nekako retro dok panicno trazim kazetu ne prejako izlizatu a opet s dovoljno prostora za jos jedan film u tih 180 minuta. A volim i taj zvuk premotavanja. Al da se vratim na temu, sto zelim za uspomenu i dugo sjecanje, snimim, i uopce me ne smeta losija kvaliteta. Mislim, ako mi je stvarno do kvalitetne slike idem u kino. Kino je ionako predvidjeno za gledanje filmova, ali to je tema za sebe o kojoj sad necu.
Za sada, u tu kategoriju kupljenih dvda spadaju samo dva filma - The Big Sleep i Donnie Darko (ali onaj jeftiniji, bez ekstra redateljskog objasnjenja koje ionako ne prihvacam). Namjeravam svakako pridruziti im jednu pristojnu kolekciju Woody Allena, Hitchcocka, Capre, Wildera, Hawksa i opcenito selekciju screwball komedija i holivudskih klasika. U stvari, filmove koje bih ionako svrstala u a kategoriju, jer ih volim, cijenim i vjecno zelim pored sebe.
Neke od tih filmova imam i u video zapisu, snimljenim s televizije ili kupljenim za smijesne novce u charity ducanu. Na primjer Fargo, koji jest film za periodicko gledanje, ali da je taj period mozda svake tri godine. Drugstore Cowboy isto tako. Swingers. Ghost World. Usual Suspects. Citizen Kane. Memento mozda, ali samo zbog te opcije kronoloskog obrata, iako je u neku ruku one-trick movie.
U stvari, kad bolje razmislim, kategorija be podrazumijeva a. Jer, premda mi se Hanekeov Le Pianiste vrlo dopao, nakon dva gledanja, prvo u kinu, pa na teveu, sasvim sam sigurna da ga vise nikad ne zelim vidjeti, hvala lijepa. Kao ni mnogo drugih art-umjetnickih filmova. Apsolutno ne vidim poantu imanja Tarkovskog ili Bergmana u svojoj kucnoj kolekciji. To mi je ko svecana kolekcija tvrdo ukoricenog Tolstoja na regalu - za plasenje putnika namjernika.
E, dobro, sad je na redu kolekcija a u prosirenom znacenju. A prosireno je znacenje ono disposable trash zabave. Ali ipak ne toliko disposable da ne bi vrijedilo jos jednom pogledati. Tu format nije bitan, iako, sto jeftinije to bolje - radi se ipak o jeftinoj zabavi. U koju spadaju mahom romcoms i horrors, uglavnom teen, ali ne iskljucivo. Recimo, Clueless. Ili Romy and Michelle's High School Reunion. You've Got Mail. Sleepless In Seattle. Trading Places - koji je, doduse, nesto manje disposable ali svejedno ne spada u kategoriju be. Dumb and Dumber. Kingpin ide pod be. Itd itd, mislim da je jasno.
I, na kraju, dodajmo i ce, kategoriju raznog, a koja se zasad sastoji od sveg onog snimljenog za pogledati docnije, a sto jos nije doslo na red. Palookaville. Burnt By The Sun. Funny Games (Hanekeov). Sling Blade. Barbarian Invasions. Ima toga vise nego sto se ima vremena.

PaleBlueEyes
02.03.2005., 19:42
ja bih do sutra mogla nabrajati filmove iz moje dvd kolekcije... :D

i da, imam citavog Bergmana, Tarkovskog i Godarda... :D

odoh sada gledati Ozona... :cerek:

Mishko Pishko
02.03.2005., 19:59
PaleBlueEyes kaže:

i da, imam citavog Bergmana, Tarkovskog i Godarda... :D

odoh sada gledati Ozona... :cerek:

vrlo dobra kolekcija :top:

Pale Blue eyes.

By Velvet Underground

oskar kruška
03.03.2005., 06:41
PaleBlueEyes kaže:

I ja, i ja...! Nažalost neki biseri su još na vhs-u, ali ako bog da i to će se kad-tad promijeniti.:D Evo samo par dragulja:

- SVE epizode Monty Python s Flying Circus + njihova 3 filma
- kompletni Dekalog
- izabrana djela Jarmusha, W. Allena, Kaurismakia, Wendersa, Menzela, Lyncha...
- qatsi - trilogija
- biseri yu i ex-yu filma
...

alfred stokes
03.03.2005., 12:15
99% DVD-a i divixa koji mi padnu pod ruke biva zaprženo trebali mi ili ne.
Bitno je da se prži i ja sretan.
Zato imam poprilično nebitnih naslova. :o
Trenutno oko 100 i nešto naslova na DVD-u i 250,300 divix-a

Drago mi je šta imam (nabrajam samo DVD-e)
Apocalypse Now
Za šaku dolara
Kumovi
Star Warsi IV, V, VI
Life of Brian
Pulp Fiction
Reservoir dogs
Kill Bill 1 i 2
Rain man
Serpico
Mystic River,….

Sigurno ima još bitnih koje nisam nabrojio ovako na brzinu
Moram nabavit Dobar, Loš, Zao, Prljavog Harryja, Once upon time in America, Maratonce, Balkanskog Špijuna, Ko to tamo peva…..

Imam i nešto muzičkih koje volim, al to nije tema

john_smith
03.03.2005., 17:16
Da li te filmove drzite na DVD-ima?A,vi koji ih imate 200+,na kakvim stalcima ili policama ili cemuvec to drzite?:confused:

Ava Adore
03.03.2005., 17:35
Pa ima i većih polica za cd-e od onih plastičnih za 10, 20 komada i sličnih :D

A kak ljudi drže doma 500 knjiga? E tako drže i 200 dvdova :D

alfred stokes
03.03.2005., 17:46
john_smith kaže:
Da li te filmove drzite na DVD-ima?A,vi koji ih imate 200+,na kakvim stalcima ili policama ili cemuvec to drzite?:confused:

Metro - ona futrola za 96 komada je bila na akciji 30 kn :cerek:

Ima nešto DVD-a i u kutijama (ovi draži srcu)

200-tinjak cda mp3-ca (stalci + futrole)

Radim na tomu da sve završi u futrolama, numerirano i ubačeno u where is it

Dustflower
03.03.2005., 18:24
U zadnje vrijeme sve divx filmove snimam na dvd-e (6x manje mjesta treba), a mp3ice na hardu, tako da ne moram trazit gdje mi je sto kad mi se slusa. :D

mainscream
03.03.2005., 18:44
oko 1200 filmova... velika vecina klasici, kultni... malo manje od pola americki.. ostalo europski i azijski uglavnom...

Rajka
04.03.2005., 00:04
Imam dva pitanja.

1. Koje od tih filmova vjerujete da cete pogledati jos jednom?

2. Jel idete nekad u kino, ili od silnog przenja i aranziranja filmoteke nemate bas vremena?

Dustflower
04.03.2005., 00:09
rajka kaže:

sve. ostavljam si samo filmove koji su mi ok, osim onih koji su jako rijetki i za koje sumnjam da cu ih uspjeti naci negdje drugdje bez da ih moram skidati s neta.

rajka kaže:
2. Jel idete nekad u kino, ili od silnog przenja i aranziranja filmoteke nemate bas vremena?

naravno, sad ce bit ciklus iranskih filmova, ic cu vidjeti bar 2-3. neki filmovi su stvarno dozivljaj u kinu (pogotovo epski, fantastika i sl.)

alfred stokes
04.03.2005., 00:11
rajka kaže:
Imam dva pitanja.

Ne mogu se baš sve stvari tako lako i racionalno objasnit ;)

Neke nisam pogledao nijednom, neke gledam svako toliko
Gušt mi je skupljat razno razne filmove i glazbu

Idem u kino dosta često i kasnije nabavim film na divixu ili DVD-u
Te dvije stvari nemaju veze

Previše racionalno pokušavaš objasnit kolekcionarsku strast :D

poirot
04.03.2005., 01:56
alfred stokes kaže:
99% DVD-a i divixa koji mi padnu pod ruke biva zaprženo trebali mi ili ne.
Bitno je da se prži i ja sretan.
Zato imam poprilično nebitnih naslova. :o Preaching to the choir:s Fakat ne kužim koji mi je qrac, pogledam film, glup mi je do bola a opet osjetim onaj neizdrživi poriv da ga spržim :mama:

Od naslova koje ovdje nisam primjetio ponosno prijavljujem Cecil B. Demented i prvu sezonu 'Father Ted':s :s :s

Ako Bog da, uskoro slijeću:
- komplet edicija Shogun-a na dvd-u:s :s
- ostatak Father Ted-a
- Battle Royale 1 & 2
- sve sezone 'The Office'

poirot
04.03.2005., 02:23
slafko kaže:
let iznad kukavičjeg gnjezda!!!1 :s :s :s :s Pa kak ga nema nigdje, ja ga nekidan posudio u videoteci i zripao.

Suhi
04.03.2005., 11:48
hmm...dosta spomenutog imam, a evo nekih koje niste spomenuli do sada:
Vatrene ulice, M.A.S.H., EXCALIBUR, 7 samuraja...

Ima li netko Napad na policijsku stanicu br. 13 ?

I da. Sve filmove iz moje kolekcija sam gledao barem 5 puta i gledat ću ih još barem toliko....

Basta
04.03.2005., 12:15
Kumovi
Star Warsi
The Right Stuff
Amadeus
Ben Hur
Donovan's Reef
The Flight of the Intruder
Predator
High Noon
Dotur Zhivago
Prohujalo s vihorom
Rio Bravo
Mad Max
Casablanca

i mnogi mnogi drugi manje bitni...

dr duca
23.10.2006., 08:02
Recite trenutnu brojku filmova koje imate doma. Računaju se samo dvd-i, divx i to se ne priznaje kao film.

Ivan aka Jigsaw
23.10.2006., 08:16
ne puno.
uvijek si posudim u videoteci

Zeljko81
23.10.2006., 09:41
oko 1400 divxa, 50-ak dvda oko 150 vhsa
ima dupljaka i filmova na svim medijima

uglavnom nijedan original :D

Constantine
23.10.2006., 10:20
ne računajući VHS koji ima 250, od DVD -a 20 komada, originalnih, a od divixa i DVD filmova 180.

Serse
23.10.2006., 10:45
par dvda, par vhsa i to je to...

im a good boy :angeleye: : waynecramp:

Vajta
23.10.2006., 10:46
oko 1400 divxa, 50-ak dvda oko 150 vhsa
ima dupljaka i filmova na svim medijima

uglavnom nijedan original :D

FUJ!

Vajta
23.10.2006., 10:49
Fakat ne znam točno koliko ih imam, ali imam ih...

200-tinjak DVD-a, 20-tak box-setova, 300-tinjak VHS-a koji su odavno u podrumu... Ima se... :)

Zeljko81
23.10.2006., 11:06
moja želja je da navučem na 10 000 :D:D:D
i onda idem u pemziju

Constantine
23.10.2006., 11:26
moja želja je da navučem na 10 000 :D:D:D
i onda idem u pemziju

:s :s :lol: Jebate, imati ćeš što ostaviti svojim unucima.

qruno
23.10.2006., 11:32
Divx - cca. 650 komada;
DVD - cca. 50 komada (ima i pokoji original ;) )

Constantine
23.10.2006., 11:34
A sada mi recite koliko ste od tih filmova koje imate uopće pogledali. :vidiga:

Bebika
23.10.2006., 11:51
Recite trenutnu brojku filmova koje imate doma. Računaju se samo dvd-i, divx i to se ne priznaje kao film.

Zašto isključuješ VHSe? Ja još uvijek imam video recorder i nemam namjeru ostati bez njega. Na taj način, uostalom, uvijek mogu snimiti film s telke (HTV) , jer takvih filmova na DVDima nema...

tuk'bah
23.10.2006., 11:58
Zašto isključuješ VHSe? Ja još uvijek imam video recorder i nemam namjeru ostati bez njega. Na taj način, uostalom, uvijek mogu snimiti film s telke (HTV) , jer takvih filmova na DVDima nema...
Pazi sad: možeš snimit i na DVD!!! :eek: :D

Zeljko81
23.10.2006., 13:28
A sada mi recite koliko ste od tih filmova koje imate uopće pogledali. :vidiga:

ja sam pogledao oko 70% inače sad sam se sjetio da imam origigi DVDova oni s kioska :D uz novine

c0rle0ne
23.10.2006., 13:38
oko 900 stranih, 200 ex-yu, 100 crtanih... još serija oko 50-ak.

Ezekiel Bluff
23.10.2006., 15:56
oko 900 stranih, 200 ex-yu, 100 crtanih... još serija oko 50-ak.
i to na devedeu
:s

Ezekiel Bluff
23.10.2006., 15:58
Ja imam sve skupa Dvd , Vhs i divx mozda 50 filmova :zubo: :o :o , ali napredujem jos sam ja mlad :rofl:

c0rle0ne
23.10.2006., 16:00
i to na devedeu
:s

yep.

očekujem još oko 150 dokumentaraca =)

alfie
23.10.2006., 17:24
u današnje vrijeme, kad se tehnologija razvija brže nego što je mi možemo pratiti, kućna filmska kolekcija je relativna stvar.

u prvom postu se isključuje mogućnost navođenja divx i vhsa, vrednuju se samo dvdi. to mi se ne čini ispravnim. ja više vrednujem kolekciju od 100 vhsa, nego kolekciju od 1000 divxa. onaj koji ima 100 vhsa i na njima oko 100 (ili vise ako je koristio LP) filmova, taj je za svaki od tih filmova stisnuo tipku rec i čekao cirka 2h da se taj film snimi, da bi ga potom ponosno stavio na policu.
Danas je dovoljno upaliti comp i presnimiti neki divx ili dvd za 5min i ubaciti ga u spindle. da ne govorim o divxima na dvdima - 6 filmova za 5min.

ono što želim reći je da nije važna kolekcija, već kako smo do kolecije došli. brzopoteznim presnimavanjem ili postepenim skupljanjem. i naravno, kvaliteta prije kvantitete.

ja sam, kao i svi malo stariji, poceo sa skupljanjem vhs (imam ih dovoljno za otvoriti videoteku), prošao sam dakako i fazu piratstva (divxa imam za lanac videoteka), da bih se na kraju 'smirio' i počeo na dvdima nabaljati filmove koje doista želim posjedovati. danas ih imam oko 300tinjak, gledam ih kad god stignem. to su većinom klasici tako da sam ih uglavnom sve pogledao, neke jako davno pa samim time kolekcija dobiva smisao kada poželim neki film vidjeti opet.

u moru novih filmova, a i novih formata, teško je stati sa skupljanjem. kao što većina vas zna, na vrata nam kuca blu-ray, tako da vam savjetujem da ne gubite previše vremena prebacivanjem se iz formata u format, već uživajte u onome što imate.

Rajka
23.10.2006., 17:52
Imam nekih cetrdesetak videokazeta, sto snimljenih sa tevea za kasnije gledanje, sto kupljenih za funtu u charity shopu. Od tih zadnjih ima i trasha iz osamdesetih i par originalnih klasika, vrlo dobre kvalitete (tehnicke). Ali nemam vise video.
Od DVDa uglavnom mukte filmove iz novina i jos nesto Ealing komedija. I to je to. Nekako mi je zao na digitalne formate trositi novce, kao sto mi je uopce glupo imati filmoteku osim za neka veselja tipa Fletch ili So I Married an Axe Murderer koje uvijek mogu gledati.
I da, VHS je po meni superiorni format. Volim cuti taj rad motora, volim vidjeti ubrzane radnje kad premotavam, volim cinjenicu da ne moram trpiti tu pikselizaciju kad se primjerak pocne trositi i tako.

Gorila
23.10.2006., 20:54
VHS rules! Nostalgija! AAAAAAAAAAAAAAAA!

-M-
23.10.2006., 21:08
Moji ORIGINAL DVD-ovi :cerek:

36 filmova (ukupno 49 diskova), 29 su strana izdanja.

5 kompleta tv serija (ukupno 21 disk), 4 su strana izdanja.

4 dokumentarna.

28 glazbenih (ukupno 36 diskova), 27 su strana izdanja.

DVD-R i DivX nisu vrijedni spomena, svatko ih može imati na tisuće.

-M-
23.10.2006., 21:35
VHS je po meni superiorni format. Volim cuti taj rad motora, volim vidjeti ubrzane radnje kad premotavam, volim cinjenicu da ne moram trpiti tu pikselizaciju kad se primjerak pocne trositi
VHS je apsolutno i neusporedivo inferiorniji format.

Ako čuješ rad motora, nešto ti nije u redu s videom.

"Ubrzane radnje kad premotavaš" vidiš i kad gledaš DVD, čak možeš birati između više brzina "premotavanja".

Pikselizaciju vidiš samo kod loših DivX-a i lošeg tv programa. Ako gledaš normalni DVD na normalnoj televiziji mislim da je ne bi smjela vidjeti nikad.

Disk (DVD) se ne troši. Za razliku od trake (VHS) koja se itekako troši.

Sorry što ti razbijam proletersku sliku svijeta... ali uvijek ti ostaje radost prvog žita.

klonirani slon
23.10.2006., 22:08
Imam nekih 50-ak filmova na DVD-u, dio su kiosk-originali, dio snimljeno kod kuće i šmrc samo 1 originalan set, a na VHS-ice smo prestali ljepiti brojčiće kada smo se opasno približili stotki

dr duca
23.10.2006., 22:52
Mislim da nije u redu kategorički isključivati nabavljanje filmova preko interneta. Masu filmova se ne može nabaviti u Hrvatskoj pa naručivanje sa amazona ili skidanje istih sa net (u dvd formatu) nije toliko loše. Npr, upravo sam skinuo v for u biti ne smijem reć šta sam napravio ali recimo samo da je 2 struki dvd extended itd. A za VHS smatram da je loš jer se liže. Svi naši dvd-i će i za 50 godina bit dvd-i, a VHS neće...

Rajka
23.10.2006., 23:02
VHS je apsolutno i neusporedivo inferiorniji format.

Ako čuješ rad motora, nešto ti nije u redu s videom.

"Ubrzane radnje kad premotavaš" vidiš i kad gledaš DVD, čak možeš birati između više brzina "premotavanja".

Pikselizaciju vidiš samo kod loših DivX-a i lošeg tv programa. Ako gledaš normalni DVD na normalnoj televiziji mislim da je ne bi smjela vidjeti nikad.

Disk (DVD) se ne troši. Za razliku od trake (VHS) koja se itekako troši.

Sorry što ti razbijam proletersku sliku svijeta... ali uvijek ti ostaje radost prvog žita.

Gle, nemoj sve tako doslovno shvacati. Motor je vise onako metaforicki. Mislim, bar s tim trakama imam osjecaj opipljivosti, neceg materijalnog, a i zauzimaju puno prostora pa me to sprecava u gomilanju materijalnih dobara.

Tumaci to mojim proleterstvom, ali skupljanje filmova je za mene obicni povrsni konzumerizam i trivijalizacija filmskog iskustva. Ne vidim da skupljanje originalnih DVDa naspram piratskih div-x ikako popravlja taj dojam. Jer, sto ce meni, na primjer, Stalker od Tarkovskog u kucnoj kolekciji? Evo, bas imam jedan, poklon od prijatelja. Mislim, sto cu ja s tim? Pustati gostima kad dodju da se skupa opustimo? Koliko puta se uopce moze gledati taj film? Ima li ga smisla gledati na televizoru?
Eto, to su pitanja koja mene muce.
I DVDi pikseliziraju, dozivljeno, bili su iz Blockbustera. Znaci, trose se.

c0rle0ne
23.10.2006., 23:06
aaaa ne diraj mi u Stalkera.

ooo blasfemije.. =)

Rajka
23.10.2006., 23:08
Jel ti znas citati? Ja sam taj film gledala u kinu, jednom. Ne treba mi doma. Nikome ne treba doma. To nije film za pogledati si nedjeljom poslije rucka, niti za subotnje gledanje s komadom kad je prehladno da se ide van.

c0rle0ne
23.10.2006., 23:16
Jel ti znas citati?
znam =)

Ja sam taj film gledala u kinu, jednom..
zavidim ti. =)

Ne treba mi doma.
to donekle mogu razumjeti.

Nikome ne treba doma.
ovo već ne mogu. kako uopće može stajati ta izjava?

To nije film za pogledati si nedjeljom poslije rucka, niti za subotnje gledanje s komadom kad je prehladno da se ide van.
kako za koga. sve je stvar ukusa.
nekome paše baš iza ručka, nekome nikako.
zato i ne stoji ona izjava poviše.

TUTUOLA
23.10.2006., 23:18
Stalkera imam doma i često ga gledam. I sam i s frendovima. Nekad bude i komada... Što reći, komadi gledaju na sat i čekaju kraj. Pravo im budi.
Jasno, film je na VHS-u, kao i cijela moja kolekcija (oko 250 filmova, svi često gledani). Što me briga što će od njih bit kroz 50 godina? Ja ne skupljam kolekciju za budućnost.
Da, počeo sam o Stalkeru. Kad mi se ne da gledat film, pročitam knjigu prema kojoj je snimljen. Piknik kraj puta, braće Strugacki, koju i vama preporučam. :s :s :s

Rajka
23.10.2006., 23:25
Pripovjetku isto citas curi na glas? Ili nemas curu zbog svoje patoloske opsjednutosti navedenim filmom? :D
Editirani smajlic specijalno za moderatoricu.

TUTUOLA
23.10.2006., 23:28
Rajka, jesam li te jako povrijedio?
Sorry. :kiss:
Nije bilo namjerno.

mad_mike
23.10.2006., 23:29
Svi naši dvd-i će i za 50 godina bit dvd-i, a VHS neće...

dvd nije vjecan, radjen je od materijala koji se ko i sve drugo mijenja s vremenom tj. stari. da ne govorimo samo kako ga je lako ostetiti. pokazalo se da su dvd mediji cak osjetljiviji od cd-a jer imaju tanji sloj zastite. da je dvd vjecan je samo marketinska fora i zavaravanje.

uostalom da ti kolekcija dvd-a i prezivi 50 godina neces se moci pohvaliti njome na nekom slicnom topiku u buducnosti jer se nece priznati ko sto ni pokretac topica ovdje ne priznaje vhs :p

a i morao bi konzervirati svoj dvd player da ti prezivi do tada ako svoje filmove mislis gledati negdje drugdje osim na polici.

Rajka
23.10.2006., 23:35
Rajka, jesam li te jako povrijedio?
Sorry. :kiss:
Nije bilo namjerno.

Ne, bas mi je to bilo preslatko :cerek:

mr. No
24.10.2006., 01:49
posto sam prvo slozio zavidnu kolekciju od preko 500 cd mp3-eva sad sam se malo okrenuo na film. . . divx oko 200 komada i dvd ne bas puno mislim oko 60-70 .. . ali raste svakim danom . . . :) e i da bilo je pitanje kolko smo od toga pogledali . . divx-e skoro sve osim svih nastavaka matrixa, i lost in translation sve je ostalo pogledano:)

mr. No
24.10.2006., 01:52
dvd nije vjecan, radjen je od materijala koji se ko i sve drugo mijenja s vremenom tj. stari. da ne govorimo samo kako ga je lako ostetiti. pokazalo se da su dvd mediji cak osjetljiviji od cd-a jer imaju tanji sloj zastite. da je dvd vjecan je samo marketinska fora i zavaravanje.

uostalom da ti kolekcija dvd-a i prezivi 50 godina neces se moci pohvaliti njome na nekom slicnom topiku u buducnosti jer se nece priznati ko sto ni pokretac topica ovdje ne priznaje vhs :p

a i morao bi konzervirati svoj dvd player da ti prezivi do tada ako svoje filmove mislis gledati negdje drugdje osim na polici.

ma sigurno ce tad bit to jos lakse prenjet s jednog medijan a drugi a ne ko ja kak sma prek videa i dobrog tv tunera za kojeg sam izdvoji dosta novaca samo zbog toga . . prebacivao vhs na dvd?! . .. samo odabrani vhs ovi . . netko je napisao da se ne broje . .. ali nek se nadje i njih imam 200 komada al to je vec u podrumu i nemam pojma kaj cu s tim

matko4
24.10.2006., 19:06
Pa što, vhs još možeš gledati, i iskoristi snimanje s telke na tv tuner. Nek ti stoje pa dokle traju.....Ja još imam lomplejke iz prahistorije, doduše nemam gramafon...imam zato "muzejsku vrijednost" tko zna možda ih utopim jednog dana za dooobre novce, heh...

dane18
24.10.2006., 20:20
50-ak na VHSu, 200-tinjak na Divxu i 10-ak na DVDu
ne shvacam kakve ima veze na kojem mediju je film, bezveze

TUTUOLA
24.10.2006., 20:35
ne shvacam kakve ima veze na kojem mediju je film, bezveze

Točno! Meni je važan samo film. :top:

scarface23
24.10.2006., 20:50
naravno da se divx ne racuna.svaki moze snimit na hiljade a i kvalitet je katastrofa.

ja imam oko 200 dvd-a
originalnih

milk
24.10.2006., 21:18
ja imam miljun filmova al nijednog zastvarno...kolekcioniranje plasticnih leseva...ne volim leseve...bojim se da ce me ugusiti sve te naslage kutija, plastike i prasine koje bi samo odumirale uslijed moje nebrige...popisam se na gomilanje trofeja...neka ih gomilaju videoteke nek se guse u brdima otpada za tih pisljivih 10 kuna...kopirajte filmove, poklonite ih nekome...neka zive !!! ili ih zapalite...sve je bolje nego da umiru na policama ...:mudri:

scroller
24.10.2006., 22:27
Jednom sam krenija snimat ciklus James Bondova, snimija sam 3 filma...Toliko o kolekcijama..

Headbanger
24.10.2006., 22:55
DVD-a oko 250 i raste:cool:

PaleBlueEyes
25.10.2006., 00:07
ja imam oko 450 dvd-a originala. ukljucujuci i Stalkera :zubo: VHS-ove sam sve podavala. dvx me ne zanimaju kao ni dvd kopije.

zasto ih skupljam? valjda iz istog razloga sto sam kao dijete skupljala salvete i markice. markice i dalje cuvam :zubo:

-M-
25.10.2006., 00:41
450 dvd-a originala
IMPRESIVNO.

Zašto navodimo brojke... a ne sadržaj?
Puno bi zanimljivije bilo vidjeti što sačinjava kolekciju, koji naslovi.
Npr. tih 450 DVD-ova... tu mora biti svašta zanimljivog...

PaleBlueEyes
25.10.2006., 00:45
IMPRESIVNO.

Zašto navodimo brojke... a ne sadržaj?
Puno bi zanimljivije bilo vidjeti što sačinjava kolekciju, koji naslovi.
Npr. tih 450 DVD-ova... tu mora biti svašta zanimljivog...

pa pitanje je bilo "kolika vam je kucna filmska kolekcija?", a ne nabrojite filmove.

a imam vecinu filmova koje neces naci u uobicajenoj videoteci... :zubo:

-M-
25.10.2006., 00:47
Oh-oh-oh... i ja isto. :D Možda imamo iste DVD-ove.

Anderlon
25.10.2006., 02:38
Jer, sto ce meni, na primjer, Stalker od Tarkovskog u kucnoj kolekciji? Evo, bas imam jedan, poklon od prijatelja. Mislim, sto cu ja s tim? Pustati gostima kad dodju da se skupa opustimo? Koliko puta se uopce moze gledati taj film? :eek: :rolleyes:
Moderatoru, banaj ovu! :)

O broju filmova u kolekciji radije ne bih. Nisu sve originali. ;) Uglavnom velik broj.

Vidim da neki ne broje DivX-e, a o kvaliteti hrvatskih DVD-a u usporedbi s DivX je već bilo riječi na ovom ovom forumu. I ilustrirano je (http://www.forum.hr/showthread.php?p=2745157#post2745157). DivX postaju ravnopravni DVD-ima, pogotovo kad DVD-a nema.

Ono što ja prvenstveno skupljam su filmovi koji se ne mogu naći u videotekama, a rijetko ili nikad dolaze na TV. Što starije to dragocjenije, jer je do novih filmova ipak mnogo lakše doći. Imam prilično temeljite opuse redatelja koje volim. Recimo Wilder, Tarkovski, Antonioni, Polanski, Huston, Lean, Ford, Losey, Bunuel, Truffaut, Goddard, Rohmer, Bergman... U svakom slučaju selekcija je temelj kolekcije. Slabe filmove treba bacati (poklanjati) da ne zagađuju zbirku. Uz dobru selekciju kalkuliram da je pristojna cifra kojoj je plemenito težiti - 5.000. :) Računam da toliko ima kvalitetnih, zanimljivih i važnih filmova. Žao mi je da nemam više hrvatskih i jugoslavenskih filmova.

Da, ne brine vas što ima nečeg nekrofilskog u skupljanju? Ne smanjuje vam "imati" i "posjedovati" neponovljivost doživljaja filma... ;)

Neki kažu da su kolekcionari sretni ljudi...

dr mladjo
25.10.2006., 07:05
240 dvd-a, 450 divx-a..

xavierkat
25.10.2006., 10:19
...meni su velike filmske kolekcije uvijek bile nesto poput kucnih knjiznica: verzija skrinjice s blagom, koju treba svako malo otvoriti i sigurno ce se naci nesto vrijedno, uzbudljivo, breathtaking....:cerek: ono, bash da se pozelis zavuci u sobu i traziti, traziti...naravno, kao i u maloj knjiznici, gdje redovito postoji onaj klasicni kozni naslonjac i stolic u kutu, koji podsjecaju da knjige ne treba gledati dok skupljaju prasinu, vec svako malo skinuti s police, prelistati, procitati, tako i u kolekciji filmova mora postojati neki "poziv" na gledanje filmova na policama, jer dobro kaze milk, nema smisla da skupljamo leseve, kad mozemo uzivati u "zivim" uratcima...:)
...nazalost, sama nemam takvu PREdivnu kolekciju...:tuzni: nista tako lijepo sto bih mogla ostaviti u nasljedje eventualnim potomcima...zasto? vise je razloga...ali zato nastojim barem gledati ovo sto imam, ali i svako malo proslijediti nesto drugima (ponekad mi se cini da sam i malo preentuzijasicna u tom nastojanju :D )...

...a potomci? njima cu ostaviti nesto drugo...trenutno radim na zapocinjanju kolekcije, ovaj, nogometnih dresova :o

PaleBlueEyes
25.10.2006., 10:59
Što starije to dragocjenije, jer je do novih filmova ipak mnogo lakše doći. Imam prilično temeljite opuse redatelja koje volim. Recimo Wilder, Tarkovski, Antonioni, Polanski, Huston, Lean, Ford, Losey, Bunuel, Truffaut, Goddard, Rohmer, Bergman... U svakom slučaju selekcija je temelj kolekcije. Slabe filmove treba bacati (poklanjati) da ne zagađuju zbirku.

kao da si prekopirao dio moje kolekcije :zubo: :)

PaleBlueEyes
25.10.2006., 11:06
...meni su velike filmske kolekcije uvijek bile nesto poput kucnih knjiznica: verzija skrinjice s blagom, koju treba svako malo otvoriti i sigurno ce se naci nesto vrijedno, uzbudljivo, breathtaking....:cerek: ono, bash da se pozelis zavuci u sobu i traziti, traziti...naravno, kao i u maloj knjiznici, gdje redovito postoji onaj klasicni kozni naslonjac i stolic u kutu, koji podsjecaju da knjige ne treba gledati dok skupljaju prasinu, vec svako malo skinuti s police, prelistati, procitati, tako i u kolekciji filmova mora postojati neki "poziv" na gledanje filmova na policama, jer dobro kaze milk, nema smisla da skupljamo leseve, kad mozemo uzivati u "zivim" uratcima...:)

moji su svi izvadjeni iz kutija (koje su spremljene zasebno) i stavljeni u album za dvd-eve. i onda onak mazohisticki znam ponekad samo listati te albume i diviti se vlastitoj kolekciji :zubo:

isto sam kao dijete radila s markicama i salvetama :zubo:

a najvise ih volim pokazivati gostima i vaditi im mast :E :zubo: :o

c0rle0ne
25.10.2006., 11:08
Anderlon :thumbs up:

dodao bih još Kubricka, Fellinija, Chaplina, Wellesa, Allena, Hitchcocka, Clouzota, Langa, Kurosawu, Capru... =)

xavierkat
25.10.2006., 11:18
@PaleBlueEyes
...joooooj, ne mi to raditi :cerek: :mig:

@svi skupa :)
...jedno pitanje...
...citam postiche o kolekcijama, i primjetih kako se stalno javlja ta podjela na "stare velikane" i "nove" redatelje, koji kao da manje zasluzuju mjesto u kolekcijama...e sad, meni ni na kraj pameti ne bi bilo osporavati velicinu jednog Truffauta, Langa ili nedajboze Bergmana, ali ipak, uvijek mi se to "strogo odvajanje" cini nekako diskriminacijski spram mladjih generacija redatelja...pa me zanima: zasto mislite da je kolekcija "klasika" bolja od one "novih"? zasto shvacanje da su proslavljeni redatelji proslosti bolji i vrijedniji od onih sadasnjosti? ima li to veze s onim da ce vrijeme pokazati sto je prava kvaliteta, da za sve treba neki vremenski odmak, ili s necim drugim? :) ili danas uopce vise nema takvih "velikih" redatelja kao nekad? moze li ih uopce, u vremenu kada svatko moze snimiti film (prakticki i u kucnoj radinosti) i biti, i kako bismo ih znali prepoznati? je li film danas, po vasem misljenju, manje umjetnost nego je nekad bio?

...nista ne zelim implicirati, stvarno me zanima :)

EDIT: a na tragu tog razmisljanja, sjetio me katatonicni jucer na ovaj (http://dir.salon.com/story/mwt/feature/2002/10/31/film_literacy/index2.html?pn=1), doduse malo stariji, ali dobar "salonski" clanak, koji nije direktnos ovim vezan, ali ima neke veze s dozivljajem "starih" i "novih" filmova medju mladjim generacijama danas...pa ak nekog zanima...:mig:

-M-
25.10.2006., 14:03
ili danas uopce vise nema takvih "velikih" redatelja kao nekad?
Spike Lee, Roberto Benigni i Kevin Smith.

Ne pada mi napamet više ni jedan od novijih generacija koji je vrijedan spomena.

PaleBlueEyes - je li to Klaus Kinski na tvom blogu, ispod naslova "Kradljivac pogleda"?

A da netko pokene temu: "DVD-ovi koje imamo" (+ "DVD-ovi koje tražimo")?

PaleBlueEyes
25.10.2006., 15:10
Xaviercat, pa imam ja u svojoj kolekciji i novije redatelje poput Egoyana i Hanekea i jako puno Japanaca, Korejaca i Iranaca... i naravno citav opus Woodija Allena :cerek:...a imam i kultnog trasha poput Russ Meyera i dosta horroraca...

M, da. to je Klaus :zubo:

xavierkat
25.10.2006., 15:18
@PaleBlueEyes
...ma za tebe nisam ni sumnjala (sjecam se nekih starijih posticha...) :mig: ali su me ova gospoda natjerala da se zamislim...:)

scroller
25.10.2006., 15:41
U biti ne volim skupljat filmove, nije to kao glazbeni album da ga mozes slusat koliko oces, film pogledam jedan, dva put i onda mi ga dosta... Cemu uopce kolekcije? Mozda da se pohvalis frendovima kako imas hrpu filmova, posudis im nesto.

Kex Doomlich
25.10.2006., 17:03
A ima se cirka 200 filmića, nešt serija...cirka 75% pogledano. Za ovo ostalo treba bit u posebnom stanju uma da bi se uopće moglo gledat. :zubo: :rofl: :zvrko:

PaleBlueEyes
25.10.2006., 17:07
a sto ako imas nekoliko tisuca glazbenih albuma? zar ih tad stvarno mozes slusati KOLIKO HOCES? cemu onda kolekcionarstvo istih albuma ako neke neces poslusati i po nekoliko godina?

u biti jedan glazbeni album traje skoro koliko i jedan film... nesto malo manje.

i neki od nas filmove koje volimo, pogledamo vise od jednom, dva put... mozda smo samo comfortable s idejom da u svakom trenutku i kad nam se hoce, mozemo pogledati film koji zelimo i koji ce nas u tom trenutku oraspoloziti ili baciti u "sevdah", kako tko vec voli... neovisno o tome koliko smo puta vec isti film pogledali...

alfie
25.10.2006., 20:47
...jedno pitanje...
...citam postiche o kolekcijama, i primjetih kako se stalno javlja ta podjela na "stare velikane" i "nove" redatelje, koji kao da manje zasluzuju mjesto u kolekcijama...e sad, meni ni na kraj pameti ne bi bilo osporavati velicinu jednog Truffauta, Langa ili nedajboze Bergmana, ali ipak, uvijek mi se to "strogo odvajanje" cini nekako diskriminacijski spram mladjih generacija redatelja...pa me zanima: zasto mislite da je kolekcija "klasika" bolja od one "novih"? zasto shvacanje da su proslavljeni redatelji proslosti bolji i vrijedniji od onih sadasnjosti? ima li to veze s onim da ce vrijeme pokazati sto je prava kvaliteta, da za sve treba neki vremenski odmak, ili s necim drugim? :) ili danas uopce vise nema takvih "velikih" redatelja kao nekad? moze li ih uopce, u vremenu kada svatko moze snimiti film (prakticki i u kucnoj radinosti) i biti, i kako bismo ih znali prepoznati? je li film danas, po vasem misljenju, manje umjetnost nego je nekad bio?

...nista ne zelim implicirati, stvarno me zanima :)

Jako dobro pitanje... ustvari dva pitanja koja treba razdvojiti i na njih zasebno odgovorit.

Zašto? Zato što postoje i 'stari velikani' koji režiraju 'nove' filmove. Tako da kad se uspoređuje 'stari velikan' s 'novim' režiserom trebalo bi usporediti samo njihov rad iz desetljeća koje im je zajedničko. Tek tada bi to bila prava usporedba. Znači kada uspoređujemo Bryana Singera i recimo Scorsesea moramo, na trenutak, zaboravit sve što je Scorsese napravio prije 'Age of Innocencea'.

S druge strane, uspoređivati Hitchcocka, koji, na žalost, od '76 nije režirao (preminuo je '80), s Tarantinom koji je režirao svoj (dugometražni) prvijenac '92 nema nikakvog smisla.

Što se tiče usporedbe 'klasičnih i 'novih' filmova to je druga priča. I većina će ispričati svoju priču kroz prizmu svojih godina. Meni je apsolutno jasno da netko ko je rođen u zadnjih 15 godina i ako nije odrastao pod filmskim utjecajem starijeg brat/sestre/ ili mame/tate/bake/dede neće imati Bergmanov 'Sjunde inseglet' ili 'Viskningar och rop'. Taj netko (čast iznimkama) će u svoj sobi imati poster 'Matrixa' na zidu, a 'Borata', koji još ne igra u kinima, na hardu. Napomenimo samo da se i 'Third Man' može naći na netu.

Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da je 'Sedmi pečat' (ne da mi se opet pisat neizgovorivi švedski naziv) bolji od 'Matrixa', ne kažem ni da je lošiji. Ja ih niti ne uspoređujem, a nije ni da se mogu usporediti. Ja samo kažem da jedan prosječni srednjoškolac neće imat 'Sedmi pečat' u svojoj kolekciji, a 'Matrixa' sigurno hoće. Netko stariji će vjerojatno imati oba dva i neće zbog toga njegova kolekcija biti 'bolja', samo će biti veća.

Slažem se s onim da će vrijeme pokazati što je prava kvaliteta, da za sve treba neki vremenski odmak. Puno je filmova koji su, u vrijeme kada su nastali, doživjeli mali ili nikakav uspjeh, da bi s vremenom stekli status kultnih ostvarenja.

Što se tiče napominjanja posjedovanja 'starih' filmova u kolekcijama, to se čini iz jednostavnog razloga, što smo npr. Caprin 'It's a Wonderful Life' zadnji put na TV-u imali prilike gledati negdje za Božic '90, i samim time imati njega (rijetko prikazivanog i teško nabavljivog) u kolekciji vrijedi više nego imati film koji je na TV-u svako malo.

Jesu li filmovi današnjice 'bolji' ili 'lošiji' od onih otprije nekoliko desetljeća? Teško je reći, zasigurno su drugačiji. Ali tako to mora biti, stvari se mijenjaju, film se mijenja, režiseri također, čak i mi sami.
Danas vjerojatno ne bi bilo moguće snimiti film poput 'Casablance', čak i kad bi, ko bi to učinio? Ona je ipak nastala u vrijeme o kojem govori, dakle u vrijeme rata. Svima je lako poistovjetiti se s ljubavnom pričom u ratnom razdoblju. Za 'Matrix' i njegove matrice potrebno je ipak malo mašte... Da je Curtiz danas živ i da sutra režira 'Casablancu' zasigurno bi je napravio drugačije, a samim time bi je i mi doživjeli drugačije. Možda nam se ne bi svidjela, a možda je genije jednostavno genije pa bi opet napravio remek djelo.

Anderlon
25.10.2006., 23:00
...citam postiche o kolekcijama, i primjetih kako se stalno javlja ta podjela na "stare velikane" i "nove" redatelje, koji kao da manje zasluzuju mjesto u kolekcijama...e sad, meni ni na kraj pameti ne bi bilo osporavati velicinu jednog Truffauta, Langa ili nedajboze Bergmana, ali ipak, uvijek mi se to "strogo odvajanje" cini nekako diskriminacijski spram mladjih generacija redatelja...pa me zanima: zasto mislite da je kolekcija "klasika" bolja od one "novih"? Stvar je jednostavna. Analizirajući svoju zbirku kroz bazu (potrebna je :)), uočio sam da imam ogroman nesrazmjer između novih i starih filmova, naime da mi je broj novih filmova mnogo veći (5 do 10 puta) od starih filmova. Recimo iz jedne pristojne 1969. godine imam 23 filma, a iz 2003. preko 200. Dakle, ne bih rekao da ne poštujem nove filmove, naprotiv, međutim, oni nisu opet toliko bolji od starih. Jednostavno su dobavljiviji. Zato ističem starije jer su u kolekciji "vredniji". Zato se u skupljanju sada fokusiram na starije, novi dolaze sami po sebi. ;)

Gospon Pes
26.10.2006., 01:27
zasto mislite da je kolekcija "klasika" bolja od one "novih"? zasto shvacanje da su proslavljeni redatelji proslosti bolji i vrijedniji od onih sadasnjosti?
Mislim da je to zapravo stvar ukusa. Ni od starih i proslavljenih rezisera nisu svi filmovi super.
Iako to filmski snobovi nece nikad priznati jer ako reziser xy slovi kao genij, onda su i svi njegovi filmovi automatski genijalni - pa i kad su sranje. :rofl:
Meni osobno je svejedno je li film stariji ili noviji i tko ga je rezirao ako mi je film dobar, ali nekako ispada da su mi stari ocito malo vise super jer su mi u zbirci pretezno klasici.
Kako god okrenes, Titanic nikad nece dostici Casablancu. :D

Kex Doomlich
26.10.2006., 02:26
a sto ako imas nekoliko tisuca glazbenih albuma? zar ih tad stvarno mozes slusati KOLIKO HOCES? cemu onda kolekcionarstvo istih albuma ako neke neces poslusati i po nekoliko godina?

A kaj, evo 1000 albuma, recimo da svaki ima po sat vremena, a slušaš 8 sati dnevno. 125 dana ti je dosta. Imao ja takav sličan maraton. :zubo: :zubo:

Ljelja
26.10.2006., 07:38
Caprin Wonderful life je već goooodinama SVAKOG Božića u SAD-u na TV-ju na preko nekoliko kanala. :D politički korektan i poželjan, pogotovo kako kapitalistička cipela žešće gazi. :D

dr mladjo
26.10.2006., 07:54
A kaj, evo 1000 albuma, recimo da svaki ima po sat vremena, a slušaš 8 sati dnevno. 125 dana ti je dosta. Imao ja takav sličan maraton. :zubo: :zubo:
da.ali zar nije svrha slušanja uživanje..po meni se svaki album treba slušat par tjedan dana..

PaleBlueEyes
26.10.2006., 11:53

imala ja slicnih filmskih maratona... :p

lollla
26.10.2006., 13:57
oko 100 hiljada vhs-a
blizu 300 miliona dvd-a
13 tv serija uključujući mini seriju dragulji

artemide
26.10.2006., 15:02
kako je moj ukus dosta eklektičan poprilično laički uživam u onome što sam uspjela tu i tamo presnimiti...čitajući vaše postove dosta se spominju neki francuski režiseri, stariji filmovi i sl. pa pitanje gdje to nabavljate? i ja bi ..Recimo 'jules i jim'
ps. ne dam se impresionirat brojkama 200, 300 itd. dvd-a - what's the point?imaš videoteku? ne vidim smisla u gomilanju i presnimavanju svega što ti dođe pod ruku. za mene film mora doista poseban imati 'ono nešto' da bi ga presnimila. 'ono nešto' ne znači da je super-kvalitetan, vrhunsko ostvarenje i sl. (who am i to judge?), već da nakon što je završio ostanem još neko vrijeme hipnotizirano i omamljeno sjediti misleći wow!(dubokoumno) ili da je totalno šarmantan ili vizualno dojmljiv (ah padam na dobru fotografiju) i slićno. i naravno da već nakon što sam ga pogledala pomislim ovo bi htjela pogledati još jedamput ...

alfie
26.10.2006., 17:14
kako je moj ukus dosta eklektičan poprilično laički uživam u onome što sam uspjela tu i tamo presnimiti...čitajući vaše postove dosta se spominju neki francuski režiseri, stariji filmovi i sl. pa pitanje gdje to nabavljate? i ja bi ..Recimo 'jules i jim'

ako se ne varam, 'Jules et Jim' još uvijek nije izašao kod nas na dvd-u, a kupiti stranu verziju pa slušati francuski audio i gledati engleski titl baš i nije nešto (osim ako ne studiraš francuski, al onda ti ne treba ni titl).
na sreću (ili nečiju žalost) to uskače stari dobri divx. nije da podržavam piratstvo, ali nekad je to jedini način...

scroller
26.10.2006., 17:55

Valjda bi ima neke favorite od izvođača svih tih albuma, pa ako ti se neki od albuma svidi, ti ces ga slušati više puta. Film je "potrošniji" nego album.:rolleyes:

xavierkat
26.10.2006., 19:50
Valjda bi ima neke favorite od izvođača svih tih albuma, pa ako ti se neki od albuma svidi, ti ces ga slušati više puta. Film je "potrošniji" nego album.:rolleyes:
...zasto se o filmu uvijek razmislja kao o "potrosnoj robi"? kao da je to nesto sto se vidi jednom i vise se ne mora, ne treba? to mi je kao da mi netko kaze da voli Mondriaana, ali je bio na jednoj izlozbi i te slike vise ne mora gledati...ja imam filmova koje sam pogledala i po desetak i vise puta, i svaki put otkrijem nesto novo...neke cu gledati i opet, jer mi se ponekad cini da josh uvijek nisam sasvim shvatila o cemu je rijec - jer, jedno je gledati u ekran, a drugo je osjetiti ideju koja je vodila redatelja dok je taj mozaik na ekranu slagao, barem se meni tako cini...:o

Kex Doomlich
27.10.2006., 01:44
da.ali zar nije svrha slušanja uživanje..po meni se svaki album treba slušat par tjedan dana..

A čuj ono, evo recimo, čujem negdje neki album, svidi mi se, pa nabavim još koji od te grupe i tak se skupi. :D
Slično iz filmovima...imam recimo skoro sve od Lyncha. :zubo:

-M-
27.10.2006., 12:22
Svakih malo netko ovdje u čudu postavi pitanje - zašto skupljamo DVD-ove.
Evo ja bih objasnio, ako koga stvarno zanima.

1) LJUBAV
U pravilu, nitko neće kupiti original DVD sa filmom kojeg još nije vidio ili kojeg je pogledao i nije poželio gledati ga opet. Kupujem filmove koje sam već vidio i koji su me toliko oduševili da ih želim gledati opet i opet. Može me se okarakterizirati kao filmofila i kolekcionara, ali ono što uzrokuje te karakteristike je ljubav prema filmu. Ne svakom, naravno. Štoviše, jako sam izbirljiv i vrlo je mali postotak filmova koji mi se zaista sviđaju. Ali opet ih ima na tisuće, svih mogućih žanrova. I moram ih imati sve. Jer volim te filmove. Bili noviji svjetski poznati hitovi ili stariji naslovi za koje nitko nikad nije čuo - bitno je samo da su oni MENI po nečemu posebni.
Pošto se ne nalazim baš u stvarnom svijetu koji me okružuje i u kojem sam prisiljen živjeti, gledajući svoje DVD-ove imam prilike "živjeti" u svim tim filmovima - i u njima mi je dobro.
Znam da to možda nije baš zdravo, ali je zdravije od bijega u alkohol ili drogu, npr...
Skupljanje DVD-ova normalna je stvar, isto kao nekad skupljanje ploča, a danas CD-ova, isto kao što netko drugi gomila stripove, knjige, umjetničke slike, nakit ili odjeću. Zašto se nitko ne čudi kad nečija kućna biblioteka broji na stotine ili na tisuće knjiga? I DVD-ovi su trajna vrijednost, kao i knjige ili slike. Ali očito su u Hrvatskoj još novitet.
DVD-ovi koji kupim - teško da će uhvatiti zamjetniji sloj prašine. Ovisno o trenutnom "filmu" u glavi, svaki dan neki od njih pogledam. (Mislim da sam do sada najviše puta gledao "The fearless vampire killers", "The Warriors" i "The Empire strikes back" - svakog po barem 30 puta.) Ali i da uhvate prašinu - pa što onda? Prije ili kasnije će mi zatrebati.

2) KVALITETA
Te filmove koje volimo - želimo ih gledati u najboljoj mogućoj kvaliteti. Zato ja kupujem original DVD-ove. DivX-i mi mogu proći samo za filmove koji su mi zanimljivi, ali ne previše, kao i za filmove koje gledam po prvi put. Danas je već jako teško naći film (seriju, dokumentarac) koji nije objavljen na DVD-u. Većina ih je doživjela i nekoliko različitih izdanja. Neka su bolja, neka lošija. Zato na internetu najviše vremena provodim na stranicama koje detaljno uspoređuju razna DVD izdanja istog filma - da bih znao za koje se odlučiti. A sve s ciljem maksimalnog uživanja u filmu, uz najbolju moguću kvalitetu slike i zvuka i uz što više bonus materijala. Kad ste navikli gledati DivX ili VHS - nikad nemate punu kvalitetu i niti ne znate da negdje vjerojatno postoji bolja verzija (duža ili sa boljom slikom itd.), a o raznim popratnim dokumentarcima, redateljskim komentarima i sličnim draguljima da i ne govorimo. A kad gledate film na tv-u, često vidite samo 2/3 scene. Jer većina filmova je u widescreen formatu, a na tv-u su takvi često prikazani u 4:3 formatu, gdje je dio slike lijevo i desno jednostavno odsječen. Nikad ne bih mogao pristati na takvu osakaćenu sliku.

3) KOMFOR
Svaki se put nasmijem kad netko kaže da uskoro starta na tv-u neka serija, ili kako jedva čeka da bude neki film, ili kako mora biti doma da bi pogledao to... a ja baš tu seriju i baš taj film imam na dohvat ruke. To bih ja nazvao "komfor" ili "komod". Uživam biti komodan. Gledam što želim, kad želim i kako želim. Nisam izložen nerviranju zbog prekida filma/serije na tv-u s blokovima reklama, koji su, kako čujem, sve češći, veći i bezobrazniji. Kad imam film na DVD-u, mogu ga zaustaviti kad ja to želim, ili vratiti scenu da je opet pogledam ili preskočiti scenu - kako god mi dođe. Prednosti DVD-a su nemjerljive.

4) JEZIČNE PREDNOSTI
Kupujem originalne strane DVD-ove - ne samo zato što kod nas nema skoro nikakvog izbora DVD-ova i što su cijene i do 6 puta veće, nego i zato što kupnja stranih DVD-ova donosi i druge prednosti.
Prvo - ne moram gledati hrvatski naslov i hrvatske riječi na omotu DVD-a. Želim originalni naslov, te želim biti pošteđen od (često) debilnih tekstova na omotu DVD-a. Cijenim svoj novac i ne želim ga davati našim neobrazovanim distributerima, kojima je do filmske umjetnosti stalo kao i do lanjskog snijega.
Drugo, na hrvatskim DVD izdanjima stranih filmova morao bih gledati naše prijevode (titlove), a što o njima mislim, možete pročitati ovdje na jednom drugom topica, aktivnom ovih dana. Dobro, engleske filmove najčešće gledam bez titlova, ali mi koji put zatrebaju - ako film gledam prvi put, a nešto je nerazumljivo kazano, ili ako film nije na englskom jeziku. E sad - kad kupite hrvatsko izdanje, uglavnom imate hrvatske titlove i nemate engleske. A na stranim izdanjima, imate engleske titlove sa (uglavnom) jako dobrim prijevodom.
Dakle, kupnjom stranih originala uči se jezik, čuvaju se živci od loših prijevoda i u potpunosti se uživa u smislu svakog dijaloga. A nije zanemariva i prednost gledanja filmova bez titlova koji odvlače pogled na dno ekrana, i nikad u potpunosti ne upijamo cijelu sliku dok čitamo titlove (naravno, ovo vrijedi samo ukoliko poznajemo jezik kojim se govori na filmu).

5) STANDARD
Meni ništa ne znači ulazak u Europsku uniju ako neću živjeti po standardima Zapada, ili ako mogu živjeti po standardima Zapada i bez da uđem u Europsku uniju.
A danas je zapadni standard (pogotovo u Americi) da svatko ima doma "kućno kino" i stotine, pa i tisuće originalnih DVD-ova, sa omiljenim filmovima, serijama, koncertima i emisijama. Ok, oni sebi to mogu priuštiti. Ali u manjoj mjeri, nije to nemoguće ni prosječnom Hrvatu. Pod uvjetom da NE kupuje hrvatska DVD izdanja. Strani DVD-ovi, osim što su bolji zbog svega dosad navedenog, i osim što je izbor doslovno milijun puta veći, također su (često) i ZNATNO JEFTINIJI. Da su cijene kao u Hrvatskoj, pa nitko ne bi skupljao DVD-ove.

PaleBlueEyes
27.10.2006., 12:44
ako se ne varam, 'Jules et Jim' još uvijek nije izašao kod nas na dvd-u, a kupiti stranu verziju pa slušati francuski audio i gledati engleski titl baš i nije nešto (osim ako ne studiraš francuski, al onda ti ne treba ni titl).
na sreću (ili nečiju žalost) to uskače stari dobri divx. nije da podržavam piratstvo, ali nekad je to jedini način...

sorry, ali trkeljas gluposti. Jules et Jim je jedan od prvih dvd-eva koji sam kupila. I mozes ga gledati bez titlova ili s titlovima, zavisi o znanju francuskog. dvd-evi kupljeni vani barem imaju tu opciju. no koja je razlika izmedju engleskih i hrvatskih titlova. osim sto ce ovi prvi vjerovatnije biti tocniji. nasi prevoditelji su katastrofa, no to me toliko ne pila kad gledam film na engleskom s hrvatskim titlovima jer engleski kuzim savrseno. francuski kuzim, ali ne savrseno, no cak sam i ja skuzila brdo prevoditeljskih gresaka u Hanekovom "Skriveno":flop:

svi moji filmovi su kupljeni vani. nema mi nis gore nego da mi dvd nagrdjuju losi hrvatski titlovi :rolleyes:

PaleBlueEyes
27.10.2006., 12:47

kako kome :rolleyes:

PaleBlueEyes
27.10.2006., 12:53
Strani DVD-ovi, osim što su bolji zbog svega dosad navedenog, i osim što je izbor doslovno milijun puta veći, također su (često) i ZNATNO JEFTINIJI. Da su cijene kao u Hrvatskoj, pa nitko ne bi skupljao DVD-ove.

neke filmove koje sam u Engleskoj platila 3 funte sam kod nas vidjela po 200 kuna :zubo:

doduse nije ni u UK uvijek bilo tako.
Prve filmove sam i placala oko 20 funti. Ni dan danas u HMV ne mozes kupiti Tarkovskog ispod 24 funte, osim ako nije neki sale pa ga spuste na 16 :zubo:

-M-
27.10.2006., 12:59
neke filmove koje sam u Engleskoj platila 3 funte sam kod nas vidjela po 200 kuna
LOTR special extended DVD edition box set od 12 diskova, koji u nas košta oko 1500 kn ili više, platio sam manje od 300 kn (to uključuje i sve popratne troškove).

Il Bestione
27.10.2006., 13:14
vhs nemam nijedan film...imam audicije to je jedino original :D
a od filmova nekih 200-tinjak probranih naslova :p
ali svaki dan se povecava kolekcija jer sam poceo skidat samo filmove u zadnje vrijeme pa skinem najmanje 1 dnevno :D

alfie
27.10.2006., 14:45
sorry, ali trkeljas gluposti. Jules et Jim je jedan od prvih dvd-eva koji sam kupila. I mozes ga gledati bez titlova ili s titlovima, zavisi o znanju francuskog. dvd-evi kupljeni vani barem imaju tu opciju. no koja je razlika izmedju engleskih i hrvatskih titlova. osim sto ce ovi prvi vjerovatnije biti tocniji. nasi prevoditelji su katastrofa, no to me toliko ne pila kad gledam film na engleskom s hrvatskim titlovima jer engleski kuzim savrseno. francuski kuzim, ali ne savrseno, no cak sam i ja skuzila brdo prevoditeljskih gresaka u Hanekovom "Skriveno":flop:

svi moji filmovi su kupljeni vani. nema mi nis gore nego da mi dvd nagrdjuju losi hrvatski titlovi :rolleyes:

trkeljam gluposti?! očekivao sam da ćeš nakon tog nepotrebnog i nepristojnog uvoda barem pobiti moje riječi, a ti si ih, na moje veliko čuđenje, potvrdila. ko onda trkelja gluposti?

i btw, svaki dvd, bez obzira da li je kupljen vani ili kod nas ima mogućnost isključivanja titlova. sad kad to znaš, hoćeš li ih početi kupovati kod nas?

Gretchen
27.10.2006., 15:26
na žalost, nezavidno mala :(

imam sve i svašta, a filmove koje POSEBNO VOLIM imam originale jer mi imati kopiju nije "to" ( npr. LOTR- sve 3 produžene, brokeback mountain, donnie darko, harry potter ( :D ), gladiator, y tu mama tambien itd. )...originalnih dvda imam dakle negdje oko 35 ( ok, tu ima i par koji mi nisu baš omiljeni, ali su se tipa prodavali uz novine ili su u videoteci bili na "trajnoj posudbi" za 10-80 kn pa je bilo isplativo ;) ). 'neorginalnih' dvdova imam isto oko 30-ak, divxa full full malo ( ako 3.... ) jer mi nije gušt, a dobrih starih VHSova ( dobro je netko rekao- nostalgija.... ) 40-ak.

Paul Phoenix
27.10.2006., 15:34
400-tinjak filmova, većinom naravno divx-i iako ima i dvd-a, npr cijeli box Aliena(9 original dvd-a) i L.O.T.R. ( 6 dvd-a, kopiranih). Na VHS-u ništa.
DVD je zakon, da si mogu priuštit nabavio bih pun k. filmova u dvd izdanju.

Anderlon
27.10.2006., 16:00
sorry, ali trkeljas gluposti...
Ovo je bilo baš... nepotrebno. Ima više razloga zašto netko ne bi htio kupiti hrvatski DVD (reklame koje ne možeš preskočiti, loš video...), ali da je to zbog hrvatskih titlova je... pretjerano. Uz to, većina hrvatskih DVD-ova ima i engleski titl. Za mene je upravo jedan od razloga zašto ću uzeti DVD i to baš hrvatski upravo titl (titlovi), jer je to najveći nedostatak DivX u odnosu na DVD - loš ili nepostojeći prijevod. Nije da ne razumijem engleski i to prilično dobro, ali ako mogu birati, Jules i Jim ću radije gledati s hrvatskim umjesto s engleskim titlovima. Hrvatski DVD titlovi nisu smeće, mada naravno ima bisera.

Ne možeš čovjeku reći da trkelja gluposti za savršeno logičan stav, ali tebi se može reći da si ispala snob. Mada ja osobno volim filmske "snobove". :D

PaleBlueEyes
27.10.2006., 23:05
Ja jos nisam pogledala niti jedan film s hrvatskim titlovima, a da isti nije imao gresaka u prijevodu... toliko o tome.
i koji je njegov (Alfiev) logican stav? to da se ne isplati uzeti francuski film s engleskim titlom jer BAS NIJE NESTO! kaj je tu uopce logicno? :confused: naprotiv, meni ta recenica zvuci izrazito stupidno.

usput, francuski jezik je vise blizi engleskom nego hrvatskom. neke rijeci koje bi bile izgubljene u prijevodu s francuskog na hrvatski, to najvjerovatnije ne bi bile s francuskog na engleski.

-M-
27.10.2006., 23:22
Ja jos nisam pogledala niti jedan film s hrvatskim titlovima, a da isti nije imao gresaka u prijevodu
:D Ja bih se družio s tobom.

Gorila
29.10.2006., 09:28
Koliko god se danas ignorirao VHS, treba ipak priznati da film na originalnom VHS-u obično ima sasvim pristojnu sliku, koja je nekako toplija i "življa" od one "hladne" i oštre na DVD-u

Constantine
29.10.2006., 09:29
Koliko god se danas ignorirao VHS, treba ipak priznati da film na originalnom VHS-u obično ima sasvim pristojnu sliku, koja je nekako toplija i "življa" od one "hladne" i oštre na DVD-u

A i puno je bolje ležati na kauču ili krevetu i gledati video nego divix na kompjutoru na neudobnom stolcu...

Gretchen
29.10.2006., 09:44
A i puno je bolje ležati na kauču ili krevetu i gledati video nego divix na kompjutoru na neudobnom stolcu...

slažem se!!!! zato i imam minimum divxa ( tj. jedino što imam na divxu su serije... )

Il Bestione
29.10.2006., 09:51

zato imas dvd player i zavalis se na kauču ili krevetu...ili ako nemas kao ja zavalis se na fotelju i gledas s kompa :raspa:
:rofl: :rofl:
a trebao bi povezati komp i tv to je najbolje rjesenje :D

Constantine
29.10.2006., 09:54
zato imas dvd player i zavalis se na kauču ili krevetu...ili ako nemas kao ja zavalis se na fotelju i gledas s kompa :raspa:
:rofl: :rofl:
a trebao bi povezati komp i tv to je najbolje rjesenje :D

Pa imam DVD/divix player, samo ne rade svi divix filmovi na njemu.

Zeljko81
29.10.2006., 10:16
možda trebaš updejtirati divx plejer
meni ništa nije radilo dok to nisam uradio

Constantine
29.10.2006., 10:23
To se većinom događa sam kod određenog formata DVD -a s mix filmovima. Zato te izbjegavam.

scroller
29.10.2006., 18:56
...ja imam filmova koje sam pogledala i po desetak i vise puta, i svaki put otkrijem nesto novo...neke cu gledati i opet, jer mi se ponekad cini da josh uvijek nisam sasvim shvatila o cemu je rijec - jer, jedno je gledati u ekran, a drugo je osjetiti ideju koja je vodila redatelja dok je taj mozaik na ekranu slagao, barem se meni tako cini...:o

Jedino dobre komedije mogu gledati više puta.

Headbanger
29.10.2006., 21:10
danas obogatio sa još 10 dvd-a:cool:

xavierkat
29.10.2006., 22:00
Jedino dobre komedije mogu gledati više puta.
...ja uopce ne volim komedije :mig:

Gospon Pes
29.10.2006., 22:22
Ni dan danas u HMV ne mozes kupiti Tarkovskog ispod 24 funte, osim ako nije neki sale pa ga spuste na 16 :zubo:
Onda sam sa Stalkerom za 9 eura cisto dobro prosla. :D

Vidim, svadjas se oko titlova... Na par DVD-a imam cak i hrvatske titlove, bas cu jednom nesto s njima pogledati da vidim na sto lici.
Do sad mi nije palo na pamet. :rofl:

Truffaut
29.10.2006., 22:34
A i puno je bolje ležati na kauču ili krevetu i gledati video nego divix na kompjutoru na neudobnom stolcu...Ja svoje divixe gledam u krevetu, naravno, sa plejera od 350 kuna koji podržava hrvatske znakove i čita sve moguće formate.

alfie
30.10.2006., 01:56
ja imam oko 450 dvd-a originala

a najvise ih volim pokazivati gostima i vaditi im mast

engleski kuzim savrseno. francuski kuzim, ali ne savrseno

Ja jos nisam pogledala niti jedan film s hrvatskim titlovima, a da isti nije imao gresaka u prijevodu... toliko o tome.
i koji je njegov (Alfiev) logican stav? to da se ne isplati uzeti francuski film s engleskim titlom jer BAS NIJE NESTO! kaj je tu uopce logicno? naprotiv, meni ta recenica zvuci izrazito stupidno.

usput, francuski jezik je vise blizi engleskom nego hrvatskom. neke rijeci koje bi bile izgubljene u prijevodu s francuskog na hrvatski, to najvjerovatnije ne bi bile s francuskog na engleski.

Nisu mi drage ovakve stvari. Godinama sam odbijao registrirati se, vjerujući kako je ovdje previše (ne)potrebnog prepucavanja između ljudi koji imaju suprotna mišljenja. Uvijek sam se pitao pa zašto to ne riješe putem pm-a, zašto muče sve nas ostale? Upravo sam postao jedan od onih koje prezirem. A što drugo čovjek može učiniti nego reagirati, kada mu se ime nepotrebno provlači kroz topic. Trebao sam znati da netko tko reagira nepotrebno, neće znati ni stati kada bude potrebno. Kad ti je i Anderlon rekao da pretjeruješ trebala si napokon shvatiti da možda griješiš, ali ne, ti se i dalje boriš…
Odgovorit ću ti još samo ovaj put, a nakon toga možemo (a i ne moramo) nastavit preko pm-a, jer ja, za razliku od tebe, suosjećam s ljudima oko sebe.

Dakle, moj stav je bio da se (prosječnom Hrvatu) ne isplati kupiti dvd film s francuskim audiom, ako nema hrvatskog titla. U tome nema ništa stupidno. Da te podsjetim, prosječan Hrvat ne govori francuski. Nadalje, nije isto slušati engleski audio i gledati engleski titl, kao slušati francuski audio i gledati engleski titl. Ovo drugo je puno teže. Osim naravno tebi, natprosječnoj Hrvatici, koja engleski kužiš savršeno, a francuski ne tako savršeno.

Sa ne-treba-mi-prijevod za engleski se malo tko uistinu može pohvaliti. Za to nije potrebno samo odlično znanje engleskog, nego i poznavanje raznoraznih varijacija engleskog. Nekad, koliko god se čovjek trudio i dobro čuo, se ne može razaznati što je netko rekao. Nekad nije lako razumjeti nekakvog kauboja iz Texasa ili Škota. U našim školama se ipak uči British English.
Ja osobno, kad prvi put gledam neki film koristim hrvatski titl, a kada ga gledam drugi put koristim engleski. Baš zbog tih stvari koje se ponekad izgube u prijevodu, a i dobro dođe za obnavljanje znanja jezika.

Osim da si obrazovanija od nas ostalih jer govoriš (barem) dva strana jezika, o tebi smo još doznali i da si bogatija od nas ostalih jer mi nemamo para za 450 originalnih dvd-a, pogotovo ne za one s francuskim audiom i engleskim titlom. Da ti barem mogu doći u goste pa da mi vadiš mast…

O tvojem kolekcionarskom rejtingu da i ne govorim, jer što je moj divx 'Stalker' s lošim hrvatskim titlom, prema tvome dvd 'Stalkeru' s engleskim titlom. Ne znam ni sam kako mi je promaklo to izdanje, a još je k tome ruski tako blizak hrvatskom da mi titl ne bi ni trebao.

Da ne ispadnem neki divx borac, što i nisam jer mi je dvd ispred divx-a, o sebi ću reći da i ja kupujem originalne dvd-e kad mogu (kad imam para) i kad nađem izdanje kupovine vrijedno. Pogađaš? To ne bi bio 'Stalker' ili 'Jules et Jim' bez hrvatskog prijevoda.

PaleBlueEyes
30.10.2006., 09:30
Afie, ne da mi se sad odgovarati na kobasicu od tvog posta, no odgovorit cu ti samo jedno... u Londonu sam (do nedavno)zivjela skoro pola svog zivota i savrseno razumijem engleski jednog Texasanina (bila u vezi s jednim), a i jednog Skota jer sam se druzila s njima kao i s Australcima, South Afrikancima, Kanadjanima etc... no tebi tako nesto nije palo na pamet jer ja bih poput tebe trebala poznavati samo standardni britanski engleski. dok naivno vjerujes kako prosjecni hrvatski prevoditelj filmova poznaje razne dijalekte i slangove engleskog... :zubo:

pa nasi prevoditelji ne mogu pravilno prevesti niti "standarndi britanski eng." a kamoli tamo neki Minnesota dialect, a ti im vjerujes... :zubo:

to je sve od mene na ovoj temi :W

matko4
30.10.2006., 16:56
Pa čekaj pitanje glasi kolika vam je kućna filmska kolekcija a ne u kojoj verziji. Svatko zna što mu je najbolje, ovisi o iskustvima, mogućnostima, nostalgijama...i gdje živiš. Jupi i za VHS i za DVD orginal ili kopija, Divix pa zamislite da toga nema i da ovisiš samo o telki ili kao nekad o kinu.... Prevodi?, pa isključiš ga, umetni kineski ako želiš....poanta je imati film koji želiš i uživati u njemu koliko želiš...

Rajka
30.10.2006., 17:25

Meni je dost dugo trebalo da se priviknem na DVD i znala sam imati osjecaj rascjepkanosti, nesto mi nije stimalo.
I najveci plus kod DVDa mi je kvaliteta zvuka.

frikusha
30.10.2006., 17:59
.. VHS-a imam k'o u prici, a DVD se polako skuplja na hrpicu :)
.. inace, preferiram VHS :top:

Constantine
30.10.2006., 19:08
I najveci plus kod DVDa mi je kvaliteta zvuka.

Baš tako, 15 puta sam poslušao početak filma Apocalipyse now na DVD - u. :cerek: :D

Zeljko81
30.10.2006., 21:12
nekto reče da ne voli divx jer ga je ultralagano nabaviti i svak može nabiti spindlove i spindlove divxa... jeste to istina... ali čime ga napuni... :D govnima :D

evo nakon skoro mjesec downloadiranja konacno sam skinuo fricov woman in the window iz 1944 :) ... kvalitet slike je osrednji... međutim užitak downloadiranja posljednjeg bajta :D mi ništa ne može zamijeniti :D i odmah sam zaboravio nervozu zbog uploada koji je film pravio... a da ne spominjemo dane koji su prolazili bez ijednog skinutog MB
samo da sakupim još nekoliko divxa i filmovi idu na dvd i onda gledanje :)

-M-
31.10.2006., 01:13
Filmofili, dio moje kolekcije možete vidjeti (i kupiti) u rubrici "Mali oglasi":

http://www.forum.hr/showthread.php?t=171110

mr X
06.11.2006., 16:51

ma jelda. a od dvd-ova se računaju samo oni od preko 180 kn, ili i oni kupljeni na autotržnici ili i "sigurnosne kopije" ?
...ono, sve su to dvd-ovi kada je već to tvoje mjerilo...ili ćeš ti prstom pokazati što je ok a što ne.
svašta ljudima pada na pamet...

inače, imam oko 150 vhsova, otprilike isto toliko dvd-ova i cca 500-600 divx-a...čiji broj neprestano raste...

netko je ranije na topicu postavio pitanje ima li kolektiranje filmova smisla, kao, nećeš toliko filmova ponovno gledati...pa, tako bih ja mogao pitati filatelistu misli li on toliko pisama pisati...jel...

matko4
06.11.2006., 21:12
Sve se računa to je kolekcionarstvo, pa neko skuplja CD-eove pjesama, pa neče ih sve uvijek slušati, netko...:rolleyes: salvete, marke, i VHS se prizna, ma bogati zašto ne bi....

Potala
06.11.2006., 22:31
Imam 200+ filmova na divx-ima, uglavnom klasika + noviji biseri. DVD-a 20tak, ugalvnom ovi s kioska.
Dosad mi nije bio problem snalaziti se u tome, imala sam popis u Wordu i to je to, ali sad me već vuče da ih malo urednije slažem pa me zanima kako to radite vi koji ih imate više. Naravno, ne pitam one koji ih naslaguju na spindlove i ne zapisuju ;)
Daklem, kako ih slažete i gdje popisujete?

E, i još nešto. Najviše me nervira kad mi netko sprži neke željene filmove, recimo komada 5 na jedan dvd disk i onda nadoda nekakvu glupost. Toliko me to smeta da obično ponovo idem pržiti disk :zubo:

Potala
06.11.2006., 22:32
Eh, umalo zaboravih...
ja imam miljun filmova al nijednog zastvarno...kolekcioniranje plasticnih leseva...ne volim leseve...bojim se da ce me ugusiti sve te naslage kutija, plastike i prasine koje bi samo odumirale uslijed moje nebrige...popisam se na gomilanje trofeja...neka ih gomilaju videoteke nek se guse u brdima otpada za tih pisljivih 10 kuna...kopirajte filmove, poklonite ih nekome...neka zive !!! ili ih zapalite...sve je bolje nego da umiru na policama ...:mudri:
...ako te to toliko smeta, slobodno ih proslijedi meni :D

Gospon Pes
07.11.2006., 08:47
Daklem, kako ih slažete i gdje popisujete?

Probala popisati (http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/HerrHundi), ali sam na pola odustala, a osim toga me zgrozilo kak nabacujem bez reda i smisla, onak po sjecanju. :rofl:
Umjesto da lijepo pisem po zanru ili reziseru ili tak nesto, kao sto pravi kolekcionari rade. :rolleyes:
A tak zbrda-zdola stoje i na policama. :rofl:
Imam iskljucivo originalne DVD (parsto kazeta su u kartonskoj kutiji i trazim nekog kome cu je uvaliti, to vise ne racunam), pa mogu i procitati, ali pretezno znam gdje je koji jer sam zadrzala samo flmove koji su mi super ili dragi, pa ih sve redom i gledam. :D
Priroda me obdarila supljikavo-selektivnim pamcenjem, pa za tri dana ionako sve zaboravim i tako su mi uvijek novi i zanimljivi. :rofl:

Uglavnom, http://www.intervocative.com je fora sajt za nekoga kome treba popis. Fotke i tekst se odnose na DVD izdanja, ali koga briga ako netko i divxove popisuje. Bitno da je to taj film. :D

xavierkat
07.11.2006., 08:55
...pesica :top:

sobba7
07.11.2006., 15:42
imam oko 1 000 diskova, ukupno, dakle od DVD-ova do CD-a s glazbom, VCD, Divx, MP3 i sve ostalo. pojedinacno, najviše je divxa i glazbe. ima valjda 500 - 600 divxa s tim da odnedavno skidam u prosjeku film dnevno pa se to sad gomila. takodjer, imam dosta DVDova s po 3-5 filmova na njima. u svakom slucaju, teško da bi uspio sve to popisati i katalogizirati nekako. jednu 70 posto skoro toga je "refužo", prakticki na hrpi, u najboljem slucaju u onim pakiranjima po 20-30 ili više diskova. kutije ne bi imale smisla, definitivno. osim originala koje uredno držim takvima kakvi jesu, a to su 90 posto glazbeni CD-ovi i DVD-ovi, mahom ova jeftina komercijala s kioska, pornici, dokumentarci slicno. ljudi kad dodju k meni obicno padnu na dupe jer gdje god se okreneš stoji neka hrpa diskova pa izgleda da ih ima i više nego što jest. i kad onda upalim TV, PC i dva laptopa, onda je to jako ludo.

gratefull death
07.11.2006., 20:46
najviše imam divxa al većina na dvd-ima po 5 filmova na svakom , VHS ohoho , dok najmanje dvd-a..al skuplja se skuplja,
naravno titulu odnose cd-i i dvd-i sa glazbom ... to imam ko u priči:)

Potala
07.11.2006., 22:21
Probala popisati (http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/HerrHundi), ali sam na pola odustala, a osim toga me zgrozilo kak nabacujem bez reda i smisla, onak po sjecanju. :rofl:
Umjesto da lijepo pisem po zanru ili reziseru ili tak nesto, kao sto pravi kolekcionari rade. :rolleyes:
A tak zbrda-zdola stoje i na policama. :rofl:
Imam iskljucivo originalne DVD (parsto kazeta su u kartonskoj kutiji i trazim nekog kome cu je uvaliti, to vise ne racunam), pa mogu i procitati, ali pretezno znam gdje je koji jer sam zadrzala samo flmove koji su mi super ili dragi, pa ih sve redom i gledam. :D
Priroda me obdarila supljikavo-selektivnim pamcenjem, pa za tri dana ionako sve zaboravim i tako su mi uvijek novi i zanimljivi. :rofl:

Uglavnom, http://www.intervocative.com je fora sajt za nekoga kome treba popis. Fotke i tekst se odnose na DVD izdanja, ali koga briga ako netko i divxove popisuje. Bitno da je to taj film. :D
Hm, ovo je zgodno. Samo meni bi falilo da si zapišem gdje mi je koji film, recimo da označavam diskove (DVD-ove na kojima su divx-i) brojevima. Može li se dodati još jedan stupac za to?
I gdje uopće idem kad dođem na tu stranicu. Na my profiler pa se registiram?
I što ako sve popišem, a stranicu proguta duga mračna noć? Podavit ću ih :zubo:

Herr Hundi :rofl:

Gospon Pes
08.11.2006., 06:28
Ides na Registraciju. My Profiler ti vrijedi kad si vec registrirana, tu ti je profil, link na kolekciju itd.
Ali morat na ces Download skinuti programcic preko kojega tu kolekciju mozes uopce napraviti. I mozes mijenjati samo skin, ne mozes nista dodavati. :D
Uostalom, ja nisam program ni proucila, samo mi je popis trebao, dalje ni ne znam kaj sve ima. :D
Ali simpa je, ima kodove za sve drzave svijeta, pa kolekcionari mogu tocno taj DVD upisati koji zaista imaju.
Meni se nije dalo, ja sam ostala kod Amera i samo filmove pisala, iako samo 20-ak DVDa imam stvarno americkih, vecina je njemacka, a Kwai je cak iz Australije. :rofl:

Najjednostavnije ti je staviti isti broj na divx pod kojim si ga upisala na listu.

Popis u pravilu ne nestaje. Neki frendovi, preko kojih i znam za taj sajt, svoj imaju vec godinama. I ja sam ga nekad imala kompletnog, ali moj je uspio nestati. :rofl:
Ne znam zasto. Rikavao mi je comp, mijenjali su softver, kaj je na kraju bio razlog, nemam pojma. Kad sam ponovo instalirala, nick mi je vrijedio, ali popis je bio na nuli.
Ovo je bio drugi pokusaj, ali mi nije vise bilo zabavno pisati do kraja.

Ak popises, kopiraj si gotovi popis i isprintaj, pa ak crkne ovaj na netu, lista ti ostane. :D

Constantine
08.11.2006., 08:19
Uvijek postoji besplatni program My ants ili tako nekako, ima ga na hrvatskom, vrlo je detaljan, ima popis, mogućnosti da staviš detalje poput trajanja, VHS format, divix format, link na imbd - u, sliku, svoje mišljenje, recenziju filma.... Ja ga baš koristim i odličan je. :D I ne zauzima puno.

azzie_elbub
09.11.2006., 16:56
Ja imam dosta skromnu kolekciju, za sada. Maštam o tome da imam 'privatni videoklub' bez iznajmljivanja :D (nešto slično sam vidjela da ima Hefner, ali ipak ne u tolikoj mjeri :zubo: )

DVD - oko 50, od toga jedan kupljen u Metrou, 3 u videoteci, 2 u Cinestaru, ostalo na kiosku
VHS (original) - oko 50 (blažene videoteke koje ih prodaju; samo sam jednu kazetu našla da je bila negledljiva)
VHS (snimano) - oko 110
DIVX - oko 40

kiki.smb
10.11.2006., 08:25
za vas koji neznate kako najlakše zapisati što sve imate imate jedan izvrstan program Collectorz.com (http://www.collectorz.com/) , te njihov program Movie Collector...samo ga skinete , snimite , zapišete imena filmova i on vam sve ostalo sortira, te uzme podatke sa nekog movie web sitea (IMDB npr) vezane uz film....

xara
10.11.2006., 10:18
Sa ne-treba-mi-prijevod za engleski se malo tko uistinu može pohvaliti. Za to nije potrebno samo odlično znanje engleskog, nego i poznavanje raznoraznih varijacija engleskog. Nekad, koliko god se čovjek trudio i dobro čuo, se ne može razaznati što je netko rekao. Nekad nije lako razumjeti nekakvog kauboja iz Texasa ili Škota. U našim školama se ipak uči British English.

Ne znam što se u škola uči ali onaj tko razumije engleski nije ga sigurno naučio u školi već gledajući TV....i to American english.

Originalne britanske serije i filmove je osobno ne mogu gledati bez titlova .....
dok sve američko uključujući sve amerikanizirane stereotipne dijalekte škotsko-irsko-britansko-talijansko-australsko-francuasko-španjolsko-južnjačke.... bez ikakvih problema.

Zeljko81
10.11.2006., 10:40
za vas koji neznate kako najlakše zapisati što sve imate imate jedan izvrstan program Collectorz.com (http://www.collectorz.com/) , te njihov program Movie Collector...samo ga skinete , snimite , zapišete imena filmova i on vam sve ostalo sortira, te uzme podatke sa nekog movie web sitea (IMDB npr) vezane uz film....

:s ej super program
evo zadao sam se da nadjem krekove :zubo:

svaka čast :s

sinister-minister
10.11.2006., 13:49
komi i ovdje dilaš filmove je li :D :D

Durden
10.11.2006., 21:38
tristotinjak filmova na dvd-u!

Drrr-Mrrr

Zeljko81
12.11.2006., 15:21
komi i ovdje dilaš filmove je li :D :D

i ne samo to :zubo: sa svakim filmom dajem i dio sebe :cerek:

it15
12.11.2006., 15:26
108 DVD-a (obični, box), 134 naslova (računam samo originale).

http://www.dvdaficionado.com/dvds.html?cat=1&id=bozit

toplival
12.11.2006., 18:33
nekih 20-ak filmova i nekoliko serija

dry
12.11.2006., 19:03
oko 50 vhs-a i 70 dvd-a

buvljak69
27.11.2006., 19:48
(divx na dvd medijima) od toga sam pogledao pola.

saskvač
27.11.2006., 21:52
skupljam samo dvd-e pa i nije bas sjajno - 102 dvd-a
ali raste polagano :)

saskvač
27.11.2006., 21:58
108 DVD-a (obični, box), 134 naslova (računam samo originale).

http://www.dvdaficionado.com/dvds.html?cat=1&id=bozit
:s :s
imas dobrih filmova, pogotovo starijih
jel se razmjenjujes?

J-man
27.11.2006., 22:03
Trenutno moja osobna kolekcija broji 266 dvd filmova...:rolleyes:
Koristim "Ant Movie Catalog" za arhiviranje na PC-iju, pa zato znam točno koliko ih ima, a od tih svih filmova, možda nisam pogleda njih 5. Svaki mi je film u onoj klasičnoj cd kutiji (debeloj), i na svaki film sam napravia oni najednostavniji bili cover, ono slova naprid i slova sastrane, to mi je dovoljno. Tia san kupovat dvd boxeve, ali sam shvatia da ne bi ih ima di stavit, a onda bi još da to sve izgleda kako triba pa bi printa i covere, na kraju bi moga kupit i originalne filmove. Zato san osta cd kutijama...

Constantine
28.11.2006., 15:06
Trenutno moja osobna kolekcija broji 266 dvd filmova...:rolleyes:
Koristim "Ant Movie Catalog" za arhiviranje na PC-iju, pa zato znam točno koliko ih ima, a od tih svih filmova, možda nisam pogleda njih 5. Svaki mi je film u onoj klasičnoj cd kutiji (debeloj), i na svaki film sam napravia oni najednostavniji bili cover, ono slova naprid i slova sastrane, to mi je dovoljno. Tia san kupovat dvd boxeve, ali sam shvatia da ne bi ih ima di stavit, a onda bi još da to sve izgleda kako triba pa bi printa i covere, na kraju bi moga kupit i originalne filmove. Zato san osta cd kutijama...

E, to je odličan program, i ja ga rabim. :s :top:

Yo momma...
28.11.2006., 16:08
Akajaznam. Negdje stotinjak svega i svačega (VHS, DVD, DivX).

spaljena
28.11.2006., 17:17
E ljudi da li tko zna gdje bi mogla nabaviti starre filmove tipa Cleopatra,Hercules u NY,itd na DVD-u a da to nije preko interneta?

Crichton
29.11.2006., 01:35
E ljudi da li tko zna gdje bi mogla nabaviti starre filmove tipa Cleopatra,Hercules u NY,itd na DVD-u a da to nije preko interneta?

cleopatru i herculesa u ny imam ja u divxu

it15
29.11.2006., 08:18
:s :s
imas dobrih filmova, pogotovo starijih
jel se razmjenjujes?

Nope, pošto me zanimaju samo originali.

saskvač
29.11.2006., 10:47
Nope, pošto me zanimaju samo originali.
pizdo :rospija: :zubo:
elitist...:zubo:

it15
29.11.2006., 10:48
pizdo :rospija: :zubo:
elitist...:zubo:

:D

AcaN
01.12.2006., 00:42
sitno oko 20 filmova

Dragonrage
08.09.2008., 12:12
Moja kućna filmoteka se sastoji sve redom od originala i sadrži oko 500-injak naslova (više ili manje). Ima tu raznoraznih naslova...od kultnih i klaisčnih pa do sranja ala DTV filmova Stevena Seagala i tom sl. (a šta da kažem, slab sam na te jefitne filmiće hehe).
Ovo je posljednje šta mi je stiglo...

Sve na hrpi
http://img300.imageshack.us/img300/6530/p9020707jf4.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=p9020707jf4.jpg)

Drive
http://img337.imageshack.us/img337/971/p9020708dj5.th.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=p9020708dj5.jpg) http://img401.imageshack.us/img401/4810/p9020709uj4.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=p9020709uj4.jpg)

Man on Fire
http://img187.imageshack.us/img187/7572/p9020712vf8.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=p9020712vf8.jpg) http://img393.imageshack.us/img393/9690/p9020713mm3.th.jpg (http://img393.imageshack.us/my.php?image=p9020713mm3.jpg)

Rambo Collection
http://img58.imageshack.us/img58/6266/p9020721de0.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=p9020721de0.jpg) http://img98.imageshack.us/img98/7708/p9020722pb3.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=p9020722pb3.jpg) http://img255.imageshack.us/img255/5122/p9020723gu2.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=p9020723gu2.jpg) http://img213.imageshack.us/img213/8965/p9020724ax6.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=p9020724ax6.jpg) http://img177.imageshack.us/img177/7748/p9020732na9.th.jpg (http://img177.imageshack.us/my.php?image=p9020732na9.jpg)

Dragonrage
08.09.2008., 12:18
I još ovo...

Dirty Harry Collection - jedno od najdražih izdanja koje imam, i ne samo zato jer je riječ o Dirty Harryu nego zato jer ovo izdanje obuhvaća ne samo sve detalje vezane uz taj serijal već i mnoštvo detalja o Clintu, njegovoj karijeri, živoru te još štošta drugo...zaista izvanredno izdanje...
http://img212.imageshack.us/img212/8906/p9020736ti0.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=p9020736ti0.jpg) http://img98.imageshack.us/img98/7192/p9020739on5.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=p9020739on5.jpg) http://img355.imageshack.us/img355/4610/p9020742fq6.th.jpg (http://img355.imageshack.us/my.php?image=p9020742fq6.jpg) http://img82.imageshack.us/img82/5350/p9020746il8.th.jpg (http://img82.imageshack.us/my.php?image=p9020746il8.jpg) http://img238.imageshack.us/img238/7569/p9020748dp4.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=p9020748dp4.jpg) http://img370.imageshack.us/img370/6641/p9020753vi8.th.jpg (http://img370.imageshack.us/my.php?image=p9020753vi8.jpg) http://img243.imageshack.us/img243/4315/p9020756qp8.th.jpg (http://img243.imageshack.us/my.php?image=p9020756qp8.jpg) http://img296.imageshack.us/img296/7951/p9020758lt1.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=p9020758lt1.jpg) http://img354.imageshack.us/img354/4589/p9020759qv5.th.jpg (http://img354.imageshack.us/my.php?image=p9020759qv5.jpg) http://img297.imageshack.us/img297/3278/p9020760re2.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=p9020760re2.jpg)

dalal
08.09.2008., 15:42
Zasada još skromno,35 VHS naslova kojih neću da se riješim jer su na njima dobri filmovi (a preškrta sam da bih isti onda nabavljala na DVD :cerek:) i oko 100 DVD naslova,ali originalnih...Ne znači da neću pogledati i kakvog pirata,ali ga ne zadržavam u kući,jer to smeće neću na polici s ostalim ljepotanima....
Inače,najveći problem mi je nabavka novih DVD,kupujem ih po kioscima i tržnim centrima,ali je catch da vrlo malo toga dolazi u Sarajevo,bar onih koje ja tražim i koje ganjam.Vani nemam nikoga ko bi mi ih kupio,i tu je kraj priče...

JoWaN
09.09.2008., 04:02
Zasada još skromno,35 VHS naslova kojih neću da se riješim jer su na njima dobri filmovi (a preškrta sam da bih isti onda nabavljala na DVD :cerek:) i oko 100 DVD naslova,ali originalnih...Ne znači da neću pogledati i kakvog pirata,ali ga ne zadržavam u kući,jer to smeće neću na polici s ostalim ljepotanima....
Inače,najveći problem mi je nabavka novih DVD,kupujem ih po kioscima i tržnim centrima,ali je catch da vrlo malo toga dolazi u Sarajevo,bar onih koje ja tražim i koje ganjam.Vani nemam nikoga ko bi mi ih kupio,i tu je kraj priče...

Ako trazis mijesto di bi kupila neki orig. DVD, mozes ih jeftino nabavit u videotekama.

saskvač
09.09.2008., 08:35
skupljam samo dvd-e pa i nije bas sjajno - 102 dvd-a
ali raste polagano :)

350 dvda i 250 divxa

dalal
09.09.2008., 12:11
Ako trazis mijesto di bi kupila neki orig. DVD, mozes ih jeftino nabavit u videotekama.

Please,explain :ne zna:...U kojim videotekama?

Dragonrage
09.09.2008., 12:31

Skoro pa svim videotekama:top: Kum, Blitz, Video World itd...gotovo sve videoteke ti imaju trajnu posudbu, odnosno prodaju filmova. Imaš filmova na DVD-u po cijeni od 10 do 50 kn...50 kn su obično ovi najnoviji...

Prošeći malo po videotekama i pitaj za trajnu posudbu pa ćeš vidjet...:top:

dalal
09.09.2008., 13:09
Skoro pa svim videotekama:top: Kum, Blitz, Video World itd...gotovo sve videoteke ti imaju trajnu posudbu, odnosno prodaju filmova. Imaš filmova na DVD-u po cijeni od 10 do 50 kn...50 kn su obično ovi najnoviji...

Ajoj,čovječe,pa to je tamo kod vas...Ovdje nema šanse da išta dobiješ iz videoteke :rofl::rofl:....Pitala sam jednom u jednoj koliko im košta original Braveheart,teta mi je odgovorila oko 25 eura (preračunano) i pogledala me čudno kao da sam pitala za cijenu aerodroma

aj-vi-ou
09.09.2008., 13:46
a moja kucna kolekcija je stari oko 200 starih VHS kazeta,i pun komp filmova sa interneta..bolje ne može:cerek:

JoWaN
09.09.2008., 19:42

Videotekama, di posudjujes filmove:mig:

Valda ima tam kod tebe koja videoteka.:)

JoWaN
09.09.2008., 19:45

Kod mene se cijene krecu od 30kn na gore.
Ovi noviji filmovi su oko 80-100kn

Tesko ces nabavit skroz novi film za samo 50kn:mig:

Dragonrage
10.09.2008., 08:17
Kod mene se cijene krecu od 30kn na gore.
Ovi noviji filmovi su oko 80-100kn

Tesko ces nabavit skroz novi film za samo 50kn:mig:

Možeš...samo se prošeći po videotekama kao što su Blitz i Pauk...

Istina...nije u svim vidoeteka isto...negdje su ovi ful novi filmovi i po 80 kn, ali ja sam uglavnom vidio po 50...

DeeJay_D
10.09.2008., 17:55
572 DVD-a i 968 divx = 1540

JoWaN
10.09.2008., 20:35
Možeš...samo se prošeći po videotekama kao što su Blitz i Pauk...

Istina...nije u svim vidoeteka isto...negdje su ovi ful novi filmovi i po 80 kn, ali ja sam uglavnom vidio po 50...

U pravu si sta se tice Pauka. Tam sam nabavljao po 50kn filmove.
A u mom kvartu ako se ne varam, skroz novi filmovi su cak i 150kn (mislim)

WHUFC
11.09.2008., 15:42
Pulp Fiction ..... American Beauty
Usual Suspects..... 12 Monkeys
Unforgiven..... City of God
Platoon..... La Vitta E Bella
Apocalypse Now..... American Psycho
Kelly's Heroes..... Downfall
Full Metal Jacket..... Sin City
The Shawshank Redemption..... Pan's Labyrinth
Fear and Loathing in Las Vegas ..... V For Vendetta
Requiem for Dreams ..... Prestige
Magnolia..... Memento
Blood Simple..... John Rambo
Fargo..... Amores Perros
American History X..... Donnie Darko

...i još nekih 50-ak naslova

deedeedee
22.09.2008., 23:45
imam brdo divixa, a neko vrijeme me držala manija kupovanja origigi dvd-a, imam ih preko 250 i nekih se sad pokušavam riješiti. :D
ako koga zanima, klik na link u potpisu. :mig:

Dragonrage
23.09.2008., 08:15
Ajd ja možda uzmem 7 komada za 100 kn...ali moram još razmislit jer mi naslovi i nisu nešto posebno privlačni...no valjda se isplati za tu cijenu. Javim se na PM za koji dan:top:

bata konj harmonikas
23.09.2008., 09:56
imam oko 170 dvda sa divix filmovima i jos oko 70 full dvda. dijelom holivudsko smece ali ima i podosta dobri stvari, uglavnom smece pokupim na poslu sa sharea a ovo sto valja ganjam sam ili dobijem razmjenom i slicno. fifti fifti mada s obzirom kolko dobrih filmova ima a kolko malo vremena imam da se posvetim gledanju i razmisljanju o filmu (ako se ima sta razmisljat...) nema sanse da se ta kolekcija nesto znacajno poveca u dogledno vrijeme.
e sad jedino ako bi se navukao da kupujem one VHS videoteke, vidio sam po oglasniku, mada davno, da ekipa prodaje kolekcije na VHSu ili stare videoteke pa bi mogao to procesljavat i spasit neke stvari. kad samo pomislim da nigdje nemos nac jedan Opstanak ili opcenito stari televizijski program ili neke sund filmove sa nindzama ili tako nesto. fakat ako zna neko nekog da prodaje kamare vhsica nek mi se javi na pm pa se mozda dogovorimo.

Nevjera
23.09.2008., 15:27
Sto se serija tice, imam: sve sezone "Prijatelja", sve sezone "Izgubljenih" i sestu sezonu "Sex i grada".

A sto se tice filmova, spisak je podugacak: "Sex and the City:The Movie", "Scary Movie" I i II, "Final Destination" II i III, "Step Up", "Step Up:The Streets", "Wrong Turn", "Insanitarium", "Tamara", "First Born", "Cruel Intentions" III, "The X Files:I Want To Believe", "Gia", "Walk To Remember", "If Only", "Love Don't Cost a Thing", "Road Trip", "White Chicks", "Made Of Honor", "Dirty Dancing", "Coyote Ugly", "How She Move", "Save the Last Dance" II, "Take the Lead", "My Sassy Girl", "How To Lose a Guy In 10 Days"...

Twiggy
23.09.2008., 18:37
100 originala medju kojima lotr sve produzene verzije i alien boxset,ponosan na to ...sve o.c. sezone,lost,24 i galactica -originali sve i posebno ponosan na to :D ...i jos kojih 250gb filmova na kompu

TemplarLord
23.09.2008., 21:01
My Download List - Movies - The Fun Began 01.09.2007.

10,000 B.C.
1408 (2007)
21.2008.DVDRip.XviD-FLAiTE
28 Days Later... 2002
28 Weeks Later... 2007
30 Days of Night
8 Mile
Alexander
Alien vs Predator Requiem
Apocalypto
Arn the Templar Knight
Batman Begins
Battle For Haditha
Beowulf
Black Hawk Down
Blood Diamond
Bruce Almighty
Children of Men
Cloverfield
Day Watch
Diary of the Dead
Disturbia
Doomsday
Dragon Wars (D-Wars)
Enemy at the Gates
Equilibrium
Eragon
Evan Almighty
Exorcist The Beginning
Felon
Final Fantasy Advent Children
Final Fantasy Spirits Within
Flags of Our Fathers
Ghost Rider
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Heartbreakers
Hellboy
Hitman
Hot Fuzz
I am Legend
I Now Pronounce You Chuck and Larry
Ice Age 1
Ice Age 2
In Bruges
In The Name Of The King A Dungeon Siege Tale
Iron Man
King Kong
Kingdom of Heaven Extended - Directors Edition
Live Free or Die Hard 4.0
Lucky Number Slevin
Master and Commander: The Far Side of the World
Matrix 3
Michael Clayton
Mr. & Mrs. Smith
Never Back Down
No Country for Old Men
Ocean's 11
Ocean's 12
Ocean's 13
Pearl Harbor
Pirates of the Caribbean: At World's End
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Resident Evil 2002
Resident Evil Extinction
Riddick Trilogy
Rogue
Saving Private Ryan
Saw I
Saw II
Saw III
Saw IV
Scary Movie 1
Scary Movie 2
Schindler's List
Shaun of the Dead
Shoot 'Em Up
Shooter
Shrek 1
Shrek 2
Shrek 3
South Park - Bigger, Longer & Uncut
Star Trek
Star Wars Collection I-VI
Stardust
Sunshine
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Team Picture
The Assassination of Jesse James
The Bank Job
The Bourne Identity (2002)
The Bourne Supremacy (2004)
The Bourne Ultimatum (2007)
The Call of Cthulhu
The Da Vinci Code
The Day After Tomorrow
The Eye
The Fall
The Fountain
The Godfather 1
The Godfather 2
The Godfather 3
The Golden Compass
The Happening
The Hills Have Eyes
The Hills Have Eyes 2
The Host
The Invasion
The Invisible
The Island
The Kingdom
The Last Legion
The Last Samurai
The List
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Two Towers
The Mist
The Name of the Rose
The Ninth gate
The Omen
The Reaping
The Ruins
The Seeker: The Dark is Rising
The Simpsons Movie
The Water Horse
There Will Be Blood
Transformers
Underworld
Underworld Evolution
Vantage Point
War of the Worlds
Zeitgeist(The Spirit of Time)

I da, nisam ovo sad napisao, imam sve u Excelu :D

JoWaN
23.09.2008., 23:20
Pirates of the Caribbean: At World's End
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Resident Evil 2002
Resident Evil Extinction
Riddick Trilogy
Rogue
Saving Private Ryan

I da, nisam ovo sad napisao, imam sve u Excelu :D

Kak to mislis Riddick Trilogy?
Valjda The Cronicles of Riddick?

slafko
24.09.2008., 07:31
Hijao, frend dofurao sve Policijske Akademije. :s :s :s

TemplarLord
24.09.2008., 08:31
Kak to mislis Riddick Trilogy?
Valjda The Cronicles of Riddick?

Mislim na Pitch Black (http://www.imdb.com/title/tt0134847/); The Chronicles of Riddick (http://www.imdb.com/title/tt0296572/); The Chronicles of Riddick: Dark Fury (http://www.imdb.com/title/tt0407658/).

Btw, ovaj potonji je animirani.

Quazyfied
24.09.2008., 08:55
Vau. Ja svoju listu neću postat, al recimo samo da sam skinuo dosta filmova i da ih pola nisam pogledao. Imam oko 100 DVD-ova.

la. pampers
24.09.2008., 16:40
imam oko 150 - 200 divxa i oko 100 dvda, što skinutih, što prženih od nekoga, što kupljenih, što prženih iz videoteka, a imam oko 30 original dvda, u jih sam ubrojao u dvde kojih imam 100.
Većinu sam pregledao, al stvarno imam popularnih filmova koje nikako da stignem pregledat, kao što su grimizna plima, the usual suspect, it, 1408, hitchera oba dijela, većinuostalih sam pregledao, takođe imam gomilu filmova na kasetama oko 50ak stvarno dobrih, primjerice others, petak 13ti, glup i gluplji,...koje trebam presnimit kad uzmem tv karticu.

supher mali
26.09.2008., 22:26
žena protagonist:
The Last Seduction (1994)
Tequila Sunrise (1988)

twist movies:
The 51st State (2001)
Get Shorty (1995)

western:
Giù la testa (1971)
Bianco, il giallo, il nero, Il

djecji:
Caterina va in città (2003)
Charlie and the Chocolate Factory (2005)

lopovski:
The Conversation (1974)
Green Ice (1981)

smijesni:
borat
Joe Dirt
Orgazmo
Kung Pow: Enter the Fist

nasi, regijonalni:
dva igraca s klupe
do koske

politika:
to play the king
The West Wing: The debate

future:
fantastic4
total recal

Glupe fimove ne bi nabrajao:

elita:
The Game (1997)
The Star Chamber
Eyes Wide Shut (1999)

heven movies:
Malèna (2000)
Sea of Love

Quazyfied
27.09.2008., 11:36
A i ja bi utroje, pa šta se može.

supher mali
27.09.2008., 13:56
nadi zensku koja ce ti to dat? ima ih.. kostaju, i ne bas puno

rangie37
27.09.2008., 15:03
ciao....
imam jednu molbu...ja nemam filmova za razmjenjivanje...ali tražim 2 filma... bonny and clyde - the true story iz 1992 god. i zameo ih vjetar...i nemogu ih nogdje nac..pa ako ih neko ima...ja cu platiti da mi posalje..ali nekakvu normalnu cijenu...please..

router
28.09.2008., 21:37
Inače sam lud za filmovima i upravo zbog toga želim imati svaki koji mi se sviđa, a što i nije baš moguće s obzirom na "opremljenost" naših videoteka, ali evo pokušavam... :rolleyes:

Imam oko 250 filmova na DVD-u i 15 originalnih (al neda mi se sve to pisat :E).

DivX filmove (ili bilo koji drugi format slabe kvalitete) ne volim, imam jedino one koje je nemoguće kod nas nabaviti na DVD-u. :(

Isto tako na video kazetama imam oko 200 filmova i nekoliko stotina epizoda hum. serija.

Bravo ja! :zubo:

ex_1
28.09.2008., 21:46
Uf tek sam kupio 50 dvd sad samo trebam sprziti
Trenutno imam
28.Days.Later[2002]DvDrip[Eng]-aXXo
30.Days.Of.Night[2007]DvDrip[Eng]-aXXo
Aliens vs Predator - Requiem[2007][Unrated Edition]DvDrip[Eng]-FXG
Batman-Gotham.Knight[2008]DvDrip-aXXo
Borat[2006]DvDrip.AC3[Eng]-aXXo
Cube 2-Hypercube[2002]DvDrip[Eng]-BugZ Sve djelove
Cyborg.Soldier.2008.DVDRip.XviD
Dekker.the.Trucker.2008.STV.DVDRip.XviD-AsiSter
Don't Be A Menace To South Central While Drinking Your Juice In The Hood.1996.DVDRip LOL
HANCOCK (2008) R5 LINE DVD Rip Xvid (Multisubs)
Hell Ride
Ice.Age.2-The.Meltdown[2006]DvDrip.AC3[Eng]-aXXo
jackass 2.5
Maratonci
Rambo[2008]DvDrip-aXXo
Sivi Kamion Crvene Boje
South Park - Bigger, Longer & Uncut (1999)
The Blair Witch Project.DVDRip.Occor
The Texas ChainSaw Massacre (1974) [DVDRip][KooKoo]
The Thing[1982]DvDrip[Eng]-Stealthmaster
The.Incredible.Hulk[2008]DvDrip-aXXo
The.Mummy.Tomb.of.the.Dragon.Emperor[2008]DvDrip R5[Eng]-D_Mania
The.Ruins[2008][Unrated.Edition]DvDrip-aXXo
The.Scorpion.King.2-Rise.Of.A.Warrior[2008]DvDrip-aXXo
The.Simpsons.Movie[2007]DvDrip.AC3[Eng]-aXXo
Zeitgeist.DVDRip.XviD

Neki su stari filmovi neki noviji sve u svemu polako skidam...

deedeedee
28.09.2008., 21:56
nego, šta radite sa svim divixima? ja sam postala stvarno pritrpana njima. čeka me 80gigabajta za prženje (uz ovih već barem 400dvda šta ih imam) i sve mi to nema smisla. :ne zna:

router
28.09.2008., 21:58
nego, šta radite sa svim divixima? ja sam postala stvarno pritrpana njima. čeka me 80gigabajta za prženje (uz ovih već barem 400dvda šta ih imam) i sve mi to nema smisla. :ne zna:

Eeee kad se nešto voli onda se nađe i smisao i volja. :)

JoWaN
29.09.2008., 03:15
Mislim na Pitch Black (http://www.imdb.com/title/tt0134847/); The Chronicles of Riddick (http://www.imdb.com/title/tt0296572/); The Chronicles of Riddick: Dark Fury (http://www.imdb.com/title/tt0407658/).

Btw, ovaj potonji je animirani.

To sam i pretpostavio (da ima i animirani).

Jel valja sta?

TemplarLord
29.09.2008., 07:09
To sam i pretpostavio (da ima i animirani).

Jel valja sta?

Nisam gledao :/

Polovicu filmova koje imam nisam odgledao :/

JoWaN
30.09.2008., 03:33
Nisam gledao :/

Polovicu filmova koje imam nisam odgledao :/

Kao ni ja :/
Imam hrpu dobrih filmova od 2005. do 08. koje jos nisam gledao :/

marq.fcb
07.10.2008., 01:29
jel vi svi prodajete te filmove ili? imam oko 180 dvd naslova i samo se povećava a ako uzmemo u obzir da dvd medij nije vječan znači da će sve otići u vjetar:D:confused:

Dragonrage
07.10.2008., 13:41
Nova pošiljka stigla...

http://img89.imageshack.us/img89/6117/pa030792ml3.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=pa030792ml3.jpg)

Steelbook izdanja...

http://img401.imageshack.us/img401/5282/pa030796sd7.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=pa030796sd7.jpg)

Tin edition izdanja...

http://img375.imageshack.us/img375/1146/pa030797fn4.th.jpg (http://img375.imageshack.us/my.php?image=pa030797fn4.jpg)

Obična dvostruka izdanja...

http://img407.imageshack.us/img407/2636/pa030801sm2.th.jpg (http://img407.imageshack.us/my.php?image=pa030801sm2.jpg)

jozooooo
07.10.2008., 18:28
http://rapidshare.com/files/148523738/Vanja_novi_cijeli.xls.html

marq.fcb
07.10.2008., 18:54
21 Grams (21 Gram)
50 First Dates(50 prvih poljubaca)
7 Seconds (7 sekundi)
After the Sunset (Nakon sumraka)
Alexander
American Pie 4: Band Camp (Američka pita 4: Glazbeni kamp)
American Pie 5: The Naked Mile (Američka pita 5: Gola milja)
April Fool's Day (Prvi April)
Are We Done Yet (Jesmo li gotovi)
Are We There Yet (Jesmo li stigli)
Assault on Precinct 13 (Napad na policijsku postaju 13)
Bandidas
Barbershop (Brijači)
Batman Begins (Batman početak)
Be Cool (Sve je cool)
Beauty Shop
Betrayed (Smrtonosni poljubac)
Blades of Glory (Ledom do slave)
Borat
Brokeback Mountain (Planina Brokeback)
Buffalo Soldiers
Cars (Auti)
Catwoman (Žena mačka)
Cheaper by the Dozen 2 (Popust na količinu 2)
City of God (Božji grad)
Click (Klik-za savršen život)
Conspiracy (Zavjera)
Constantine
Cooler, The
Crimson Rivers (Grimizne rijeke)
Da Vinci Code, The (Da Vincijev kod)
Daddy Day Camp
Dady Day Care (Tata u akciji)
Date Movie (Film za upucavanje)
Deuce Bigalow: European Gigolo (Deuce Bigalow: Europski žigolo)
Devil Wears Prada, The (Vrag nosi Pradu)
Die Hard 4.0 (Umri muški 4.0)
Dodgeball: A True Underdog Story (Pazi, lopta!)
Doom
Dorm Daze 2 (Dani ludila 2)
Double Zero (Dvostrula nula)
Dr. Dolittle 3
Dungeons Dragons (Bijes boga Zmaja)
Eight Below (Antarktika)
Entrapment (Klopka)
Evan Almighty (Svemogući Evan)
Fantastic Four (Fantastična četvorka)
Fast and the Furious, The: Tokyo Drift (Brzi i žestoki: Tokio drift)
Fat Albert (Debeli Albert)
Felon (Prijestupnik)
Final Destination 1 (Put bez povratka 1)
Final Destination 2 (Put bez povratka 2)
Final Destination 3 (Put bez povratka 3)
Firewall (Zaštitni kod)
Forsaken (Pustinjski vampiri)
Frankenstein
Good Luck Chuck (Predigra za brak)
Gridiron Gang (Banda s terena)
Guardian, The (Čuvari mora)
Guess Who (Pogodi tko dolazi na večeru)
Half Light (Pomrčina)
Hard Luck (Dan loše sreće)
Harry Potter 1: Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter i kamen mudraca)
Harry Potter 2: Harry Potter and the Chamber of Secrets (Harry Potter i odaja tajni)
Harry Potter 3: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Harry Potter i zatočenik Azkabana)
Harry Potter 4: Harry Potter and the Goblet Of Fire (Harry Potter i Plameni pehar)
Harry Potter 5: Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter i Red Feniksa)
Hellboy
Hills Have Eyes 2, The (Brda imaju oči 2)
History Boys, The (Dečki za povijest)
Hitch
Home of the Brave (Zemlja junaka)
Honey
Hoodwinked (Tko je smijestio Crvenkapici)
Hostel 2
House of Wax (Kuća voštanih figura)
I Now Pronounce You Chuck & Larry (Chuck sada možete poljubit Larrya)
I Think I Love My Wife (Mislim da volim svoju ženu)
Ice Age 2: The Meltdown (Ledeno doba 2: Zatopljenje)
Independence Day (Dan nezavisnosti)
Insanitarium
Inside Man (Insider)
Into the Blue (Opasno plavetnilo)
Island, The (Otok)
James Bond: Casino Royale
Jarhead (Gušteri)
John Tucker Must Die (John Tucker mora umrijeti)
Johnson Family Vacation (Najluđi odmor)
King Kong
Kingdom of Heaven (Kraljevstvo nebesko)
Kingdom, The (Kraljevstvo)
Kings of South Beach (Kraljevi South Beacha)
Kissing A Fool (Volimk te budalo mala)
Kung Fu Hustle (Kung Fu Frka)
Last Holiday (Posljedni provod)
Laws of Attraction (Pravila privlačnosti)
Little Man (Mali čovjek)
Loaded Weapon (Besmrtno oružje)
Longest Yard, The (Zatvorski krug)
Lord of the Rings 1, The: The Fellowship of the Ring (Gospodar prstenova: Prstenova družina)
Lord of the Rings 2, The: The Two Towers, The (Gospodar prstenova: Dvije kule)
Lord of the Rings 3, The: The Return of the King (Gospodar prstenova: Povratak kralja)
Machinist, The (Nestajanje)
Man, The (Faca)
Material Girls (Siromašne bogatašice)
Matix - Revolutions
Matrix - Reloaded
Metro
Miami Vice (Poroci Miamija)
Mindhunters (Lovci na ubojice)
Mr. & Mrs. Smith (Gospodin i gospođa Smith)
My Super Ex-Girlfriend (Moja super bivša)
National Security (Nacionalna sigurnost)
Net Special, The (Mreža)
New Guy, The (Nova faca)
Ocean's Eleven (Oceanovih jedanaest)
Ocean's Twelve (Oceanovih dvanaest)
Omen, The (Omen 666)
Pacifier, The (Čvrsta ruka mira)
Perfect Man, The (Gospodin savršeni)
Phat Girlz (XXL Djevojke)
Pink Panther, The
Pirates of the Caribbean 1 - The Curse of the Black Pearl (Pirat s Kariba: Prokletstvo Crnog Bisera)
Pirates of the Caribbean 2 - Dead Man's Chest (Pirati s Kariba: Mrtvačeva škrinja)
Pirates of the Caribbean 3 - At World`s End (Pirati s Kariba: Na kraju svijeta)
Platoon (Vod smrti)
Pride & Prejudice (Ponos i predrasude)
Primeval (Iskonsko zlo)
Prom Night (Maturalna večer)
Reno 911!: Miami
Revolver
Running Scared (Panična potjera)
Saint Ange (Sirotište strave)
Saw 1 (Slagalica strave 1)
Saw 2 (Slagalica strave 2)
Saw 3 (Slagalica strave 3)
Scary Movie 4 (Mrak film 4)
Sentinel (Agent u bijegu)
Shark Tale (Riba ribi grize rep)
She's the Man (Ona je najbolja)
Shoot 'Em Up (Samo pucaj)
Shrek the Third (Shrek Treći)
Silent Hill
Snakes On A Plane (Zmije u avionu)
Son of the Mask (Maskin sin)
Spiderman 1
Spiderman 2
Star Wars 3 : Revenge of the Sith (Ratovi zvijezda 3 : Osveta Sitha)
Stay Alive (Igra smrti)
Stepford Wives, The (Stepfordske supruge)
Stuck On You (Zauvijek zajedno)
Superman: Returns (Superman: Povratak)
Suspect Zero (Osumnjičeni)
Take the Lead (Ulični tango)
Taxi
Third Wheel, The (Smetalo)
Transporter 2
Troy (Troja)
Two for the Money (Sve za lovu)
United 93 (Let 93)
Vampire Bats (Šišmiši vampiri)
Vantage Point
Venom (Kletva zmija)
Waist Deep (U paklu osvete)
Warriors of Heaven And Earth (Ratnici neba i Zemlje)
Weddings Crashers (Lovci na djeveruše)
When A Stranger Calls (Kad stranac nazove)
White Chicks (Mrak komadi)
Whole Ten Yards, The (Povratak ubojice mekog srca)
Wild Hogs (Divljaci na kotačima)
Woodsman, The (Dodir bez opravdanja)
Wrong Turn 2 (Pogrešno skretanje 2)
X-Men: The Last Stand (X-Men: Posljednja fronta)
xXx State of the Union (xXx Stanje pripravnosti)
Zombie Strippers (Zombi striptizete)

Otkaceni Decko
19.10.2008., 06:54
Ja sam moje dvd ripove sve pobrisao sa harda zbog toga sto sam se bacio na skupljanje HD (BluRay ripova). Za sada kolekcija je mnogo mala ali je dobra za pocetak.
-The Prestige
-Street Kings
-You Dont Mess With The Zohan
-National Treasure 1
-Superbad
-The Bank Job

Ako neko hoce mogu mu uploadovati:lol::lol::lol::rofl:

JoWaN
19.10.2008., 07:05
Ja sam moje dvd ripove sve pobrisao sa harda zbog toga sto sam se bacio na skupljanje HD (BluRay ripova). Za sada kolekcija je mnogo mala ali je dobra za pocetak.
-The Prestige
-Street Kings
-You Dont Mess With The Zohan
-National Treasure 1
-Superbad
-The Bank Job

Ako neko hoce mogu mu uploadovati:lol::lol::lol::rofl:

hmm upload od 45GB?:rofl:
Trajalo bi citavi mjesec:D

Phantomx
19.10.2008., 17:28
Blade I
Blade II
Blade III
Kraljica vampira
Jurassic park 1
Jurassic park 2
Jurassic park 3
Dungeons & Dragons
La pacta des loups
Resident Evil
Resident Evil 2
Terminator 3
Hell Boy
The Hunted
National Security
The Island
Sin City
xXx
Ticker
Land of the Dead
The Scorpion King
Dardevil
Unbreakable
Dog Soldiers
Payback
The Chronicles of Riddick
Star Trek Nemesis
Herry Potter and the Chamber of secrets
Pirates of the Caribbean
Police Academy I
Police Academy II
Police Academy III
Police Academy IV
Police Academy V
Police Academy VI
Police Academy VII
X-man
X-man 2
Lara Croft :Tomb Raider
Transporter
Johnny English
The Matrix
The Matrix Revolutions
The Matrix Reloaded
Showtime
Freddy vs. Jason
Mad Max 1
Mad Max 2
Mad Max 3
The Shawshank Redemption
Vidoq
Rush Hour 2
Kung pow
The Animal
How High
The New Guy
Orange County
Bili smo vojnici
Jarhead (Gušteri)
Behind Enemy Lines
Aeon Flux
Alien Vs. Predator
Doom
Half past dead
Operacija Swordfish
Wrong Turn
Deveta vrata
Hackers
King Kong
Planet tame
Underworld
Underworld Evolution
Star Trek - Generations
Star Trek - The Final Frontier
Star Trek - The Undiscovered Country
Star Trek - Wrath Of Khan
Star Trek - First Contact
Star Trek - Insurection
The Pink Panther (1963)
A Shot in the Dark (1964)
Return of the Pink Panther (1974)
The Pink Panther Strikes Again (1976)
The Revenge Of The Pink Panther (1974)
Trail of the Pink Panther (1982)
Saw
Mind Hunters
The Bone Collector
The Negotiator
The Dukes Of Hazzard
Ace Ventura: Pet Detective
Ace Ventura: When Nature Calls
Ocean's 11
Bad Boys 2
Road Trip
Star Wars Episode 1 - The Phantom Menace
Star Wars Episode 2 - Attack Of The Clones
Star Wars Episode 3 - Revenge Of The Sith
Star Wars Episode 4 - A New Hope
Star Wars Episode 5 - The Empire Strikes Back
The Wariors
40 days and 40 night
Zelena milja
Final Destination
Final Destination 2
Brzi i Žestoki
Prebrzi i Prežestoki
Brzi i žestoki- Tokyo Drift
Nestali za 60 sekundi
Taxi 2
Taxi 3
Grad Anđela
Big momma`s house
Asterix i Obelix : Misija Kleopatra
Code 11
Armagedon
Anaconda
DosjeX
Gladiator
Charlies Angels 2
8 miles
Coleteral damage
Ronin
Along Came A Spider
I Spy
The Butterfly Effect
Lovac
High Crime
Crash
Dead or Alive
Proximity
See no evil
Taxi 4
An American Haunting
Batman- Begins
Spiderman 2
Superman Returns
13 Duhova
Cube Zero
Dracula 2000
The Haunted Mansion
The Texas Chain Saw Massacre
X-Men-The Last Stand
Ballistic-Ecks vs. Sever
Chaos
King Kong
U-571
Unleashed
Dr. Dolittel 3
Eurotrip
The Adventures Of Pluto Nash
The Good The Bad And The Ugly
The Pacif
Whatever It takes
Freaks
Čovjek bez lica
Čudesan izum
Harry Potter - The Philosophers Stone
The Lord Of The Rings - The Fellowship Of The Ring
Austin Powers in Goldmember
Boa vs. Python
Soldier
Lord of War
Murder at 1600
Sniper 2
The Thing
Spy hard
Ruby i Quentin
Fatal Blade
End Of Days
Bilo jednom u Mexiku
Mousehunt
Prince And Me
Memories of a Geisha
Mean Girls
How to lose a Guy in 10 Days
Jeremiah Johnson
Jersey Girl
Gremlini
Ali G in da House
Remember the Titans
Obitelj Kremenko - Pustolovina u Rock Vegasu
Jennifer 8
Crimson Rivers
True Lies
Rocky Balboa VI
Kill Bill
Spiderman
Pirates Of The Caribbean
Zatoichi
The Cronicles Of Narnia
The Great Raid
The Final Cut
Napoleon Dynamite
Signs
Coach Carter
High Fidelity
Red Eye
7 Seconds
Alien Lockdown
Revolver
The Marksman
James Bond - Casino Royale
Murder by number
Reindeer Games
Starsky and Hutch
The Score
Inside Man
Miami Vice
Romeo Must Die
Ruski specijalac
Spartan
World Trade Center
Ken Park
London
Lucky number Slevin
Rumur Hast It
The Forsaken
Their Eyes Were Watching God
16 Blocks
Pearl Harbour
The Departed
The Fallen
Foolfproof
Freedomland
Get Rich or Die Tryin
Stormbreaker
The Weather Man
Final Destination 3
Ghost Rider
Highlander - End Game
Kiss Kiss Bang Bang
Nine Lives
The Mummy Returns
One Missed Call
Predator Island
Salvage
The Grudge
The Grudge 2
The Last Sign
Accepted
Big Momma's House 2
Big Trouble
Scary movie 3
Shaolin Soccer
Son Of The Mask
Rebound
Little Man
Rat Race
John Tucker Must Die
Convoy
American Pie 2
A Walk To Remember
An Unfinished Life
Bridget Jones The Edge of Reason
Crank
She's The Man
The Woods
Freddy 7
Haunted Highway
The Breed
The Lost City
Stuck On You
Teenage Mutant Ninja Turtles 3
Apocalypto
Babel
Blood Diamond
Deja Vu
Annapolis
Flags of Our Fathers
Jet Li Fearless
Kokoda
Yamakasi
American Pie - The Naked Mile 5
Freddy Got Fingerd
Garfield 2 - A Tail Of Two Kitties
Jackass - Number Two
Madagascar
Old school
Eragon
Snakes On A Plane
The Covenant
The Skeleton Key
The Worlds Fastest Indian
Unstoppable
300
Brod duhova
Grad duhova
Hannibal Rising
The Hills Have Eyes 2006
88 Minutes
Elektra
Mammoth
Next
Primeval
The Zodiac
Employee of the Month
Funny Money
Monster in Love
Mr. Brooks
Notes on a Scandal
Stranger than Fiction
Wallace & Gromit-A Close Shave
Blood and Chocolate
Home Of The Brave
Infamous
Journey to the End of the Night
Transformers
A Guide to Recognizig your Saints
Alpha Dog
Arthur and the Invisibles
Because I said so
The Fountain
Wallace & Gromit - A Grand Day Out
White Noise 2
The Simpsons Movie
Night at the museum
Are we there yet
Beerfest
Charlotte's Web
School For Scoundrels
Flightplan
Flyboys
Gridiron Gang
Terry Pratchetts - Hogfather 1
Terry Pratchetts - Hogfather 2
The Prestige
Wild hogs
The Guardian
Man of The Year
The Good Shepherd
The Pursuit Of Happynes
Half Past Dead 2
The Road to Guantanamo
Silent Hill
Saints & Soldiers
The Sentinel
The Librarian Return To King Solomons Mines
Thank You For Smoking
Glory Reno
Meet the fockers
The Shaggy Dog
Just friends
The Last King Of Scotland
Breach
The Good German
The Messengers
Saw 2
Shooter
The Graveyard
When do we Eat
Charlies Angels
The Abyss
Closer
Horrors of War
The Pink Panther
Thirteen
The Longest Yard
Who is Corky Romano
The Forgotten
The Motorcycle Diaries
Legend of Earthsea
Breakin' All The Rules
Fighting Tommy Riley
Population 436
The Poseidon Adventure
V For Vendetta
The Godfather 1
The Godfather 2
The Godfather 3
Der Untergang
Butterfly Effect 2
Driven
The Omen
Jumanji
Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking
Dabbe
Humman trafikking
Kidulthood
Death Trance
Ultraviolet
The Last Legion
The 9th company
Chill factor
Blades of Glory
Bridge to Terabithia
Everything Is Illuminated
November 2004
Deepwater
They Are Among Us
Veteran
Seven Mummies
In Hell
Leon
Rocky Balboa
Dirty shame
Find Me Guilty
Hitman
Little Manhattan
Two for the Money
Shadow Dead Riot
Ring Around the Rosie
Romper Stomper
The League Of Extraordinary Gentlemen
Trespassers
Sphere
Johnny Mnemonic
Stigmata
The Mothman Prophecies
Shawshank
Thai Theep
Taxi
Torque
Honey
Stomp The Yard
Two Can Play That Game
Serenity
Hollow Man 2
TMNT-Movie
Zoom
Shrek The Third
Ong-Bak - Muay Thai Warrior
Pirates Of The Caribbean - Dead Man's Chest
Pirates Of The Caribbean At Worlds End
The 13th Warrior
Elling
Eye Of The Killer
Head Above Water
Silverado
Fist of Legend
Amityville Horror
Crocodile Dundee 2
Die Hard IV - Live Free Or Die Hard
Ice Spiders
Oceans 13
Premonition
Resident Evil- Extinction
Rush hour 3
Behind Enemy Lines 2 - Axis of Evil
Disturbia
1048
Alien 3
Chasing Ghosts
Fist Of Legend
Out Of Sight
Reign Of Fire
The Missing
The Tripper
Bob The Butler
Happy Feet
Redline
The Seeker- The Dark Rising
The Cult
Plane Dead
The Number 23
Fantastic Four- Rise of the Silver Surfer
Norbit
Little Miss Sunshine
The Dog Problem
Baseketball
Epic Movie
License To Wed
15 Minutes
Hostel 2
Van Helsing
Fantastic Four
Fracture
Gone
Phone Booth
The Good Night
Sunshine
The Painted Veil
Hard Luck
In A Dark Place
Kaw
Kill Bill 2
Kung Fu Hustle
Pulse
Children Of Men
Gangster High
Sky Captain and The World of Tomorrow
Smokin Aces
The Ferryman
The Others
Sorority Boys
The History Boys
The Incredibles
The Mad
The Net 2.0
Captivity
Chuck and Larry
Code name The Cleaner
Evan Almighty
Mr. Fix It
The Condemned
Eastern Promises
Hot Rod
Lions For Lambs
Lucky You
Stardust
Lady In The Water
Man From The Earth
Return To House On Haunted Hill
Rise Blood Hunter
30 Days Of Night
Alien vs Predator- Requiem
Hitman
I am Legend
Shoot Em Up
The Kingdom
American Gangster
No Country for Old Men
The Golden Compass
American Pie Beta Hause
Bee Movie
Romulus My Father
The Jane Austen Book Club
The Sisterhood Of The Traveling Pants
When A Man Falls In The Forest
Lust Caution
Rendition
The Assassination Of Jesse James
The Cellar Door
Outpost
Rambo
Trade
War
Underdog
Jumper
Beowulf
Stargate The Ark Of Truth
There Will Blood
Relative Strangers
Whos Your Caddy
Superbad
Step Up
Step Up 2 - The Streets
You Kill Me
The Forbidden Kingdom
The Bank Job
National Treasure 2 - Book Of Secrets
Doomsday
3 10 to Yuma
Die Hard
Die Hard 2
Die Hard 3
Big Stan
Hancock
Leatherheads
Starship Troopers 3- Marauder
Son of Rambow
The Bourne Identity
The Bourne Supremacy
The Bourne Ultimatum
Unearthed
Venom
In Bruges
Mutant Chronicles
The Medallion
The Ruins
We Own The Night
Lars And The Real Girl
Mr Woodcock
Superhero Movie
Forgetting Sarah Marshall
Kung Fu Panda
The Love Guru
Fools Gold
Harold & Kumar - Escape From Guantanamo Bay
Nims Island
Redbelt
The Happening
The Spiderwick Chronicles

Samo to i jos malo vise

mr. No
19.10.2008., 22:01
imam preko 2000 divx/xvid filmova i to sve dvdripovi . . .. i preko 400 dvd a . .. od toga nesto i orginala . .. sve to samo imam za sebe zato jer volim filmove i nema dana da ne pogldam film ili dva. . .

Otkaceni Decko
20.10.2008., 00:56
hmm upload od 45GB?:rofl:
Trajalo bi citavi mjesec:DMozda sa vasim netom:) Sa mojim Lelekomovim internetom od 1 mbps/128 kpbs trajalo bi mnooooogo duze:(

deedeedee
10.02.2009., 13:16
treba kome koji dvd? :zubo:

Floverka
10.02.2009., 14:44
Vidim da se ovdje navelike hvali vlastita filmska kolekcija... ovo je moja:

Tarr: Karhozat
Satantango
Tarkovsky: Solarys
Stalker
Jodorowsky: El Topo
Santa Sangre
The holy Mountain
Far north
Kafka
Taxidermia
Leolo
Let the right one in
Pan's labyrinth
Sophie's choice
Abadonend
The onion movie
Eastern promises
Elizabeth the golden age
Happy go lucky
Mongol
Gomorra
Azulo
Dark city
No country for old man
Hukkle *
Shine
Atoment
Control
Sunshine
Burn after reading
The Darjeeling
Freaks
Futurama benders game
Pink flamingos
Ljilja 4ever
There will be blood
Mirta uči statistiku
Mefisto
Baraka
A history of violence
Man on the moon
The kite runner
Amadeus

Imam ih još na stotine valjda, ali pošto sam tek kupila externi hard, ove sam tek stigla sortirati..

filmash
10.02.2009., 17:06
Kućna filmoteka ???

A boga ti, da stavim ovdje popis, server bi se srušio :D

Al skupljam filmove, da. I original i one koje skinem sa neta. To mi je hobi. :kava:

Floverka
10.02.2009., 17:18
Kućna filmoteka ???

A boga ti, da stavim ovdje popis, server bi se srušio :D

Al skupljam filmove, da. I original i one koje skinem sa neta. To mi je hobi. :kava:

moja nije tako velika, bacam one koji mi se ne sviđaju.. šta će mi?

Duggy
10.02.2009., 17:23
Ja imam doma oko 300-350 divx-ova, nekako mi je to puno za stavljat u post da vidite čega sam sve ponosan vlasnik. :D

BTW. Vidim da tu ima impresivnih filmoteka. Svaka čast. :s

ashlander
10.02.2009., 18:20
Preko 300 dvd-a.

Obozavam filmove The Duke-a i trenutno imam cca 20 njegovih western filmova + 10-tak ostalih, par ih starijih iz 30-ih ceka da napravim titlove.

cady
10.02.2009., 19:11
jao kako sam se zapustila u zadnje vrijeme... nekada sam trčala u videoteku kupovati film koji sam htjela, ili snimala svaki koji mi je dobar s telke... sad je dobro ako se uopće sjetim, a ako stignem onda :s meni....

imam jako puno dvd, puno neda mi se zbrajat, i dosta i org i nasnimljenih kazeta.

imam par filmova tu na kompu skinutih, al samo da razjasnimo, skidam samo one koje je nemoguće naći u videoteci il nikada ne puštaju na telki!!! npr. Halloween (1978) i sl.

filmash
11.02.2009., 10:23
moja nije tako velika, bacam one koji mi se ne sviđaju.. šta će mi?

i ja isto. :)

al ne bi ja stavio one koje skinem sa kompa, samo one koje imam na dvd-u(što original, što snimano sa tv-a) :D

Sansan
12.02.2009., 16:18
Za sada imam 223 filma sto na DVD, sto na DVIX, sto na VHS. Zena mi ima preko 100 filmova ali je moja kolekcija odvojena jer necu svasta

Davy Crockett
12.02.2009., 19:30
Trenutno ih imam oko 60, ali broj ce se sigurno povecati.:)

electro cute
12.02.2009., 19:39
486filmova, ukljućujući dugometražne animirane i dokumentarce + moram još popisat nekih 30 dvd-a s divixima i 50ak cd-a.

Dragonrage
16.02.2009., 15:58
Evo ja svoju upotpunio u zadnjih 2 mjeseca sa sljedećim naslovima...

DVD
http://img5.imageshack.us/img5/9140/p2100964fl4.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=p2100964fl4.jpg) http://img16.imageshack.us/img16/927/p2100994fi1.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=p2100994fi1.jpg) http://img5.imageshack.us/img5/5391/p2101016lo4.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=p2101016lo4.jpg) http://img401.imageshack.us/img401/9157/p2101021xc1.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=p2101021xc1.jpg) http://img6.imageshack.us/img6/6523/p2101022th0.th.jpg (http://img6.imageshack.us/my.php?image=p2101022th0.jpg)
http://img4.imageshack.us/img4/104/p2101057sl3.th.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=p2101057sl3.jpg) http://img15.imageshack.us/img15/9168/p2101060sz5.th.jpg (http://img15.imageshack.us/my.php?image=p2101060sz5.jpg)

Blu Ray
http://img9.imageshack.us/img9/7809/p2101075jw0.th.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=p2101075jw0.jpg) http://img210.imageshack.us/img210/9485/p2101076jf3.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=p2101076jf3.jpg)

saletti
19.02.2009., 09:09
cca 500-tinjak filmova , svojevrstan hobi, ljubitelj sam dobrog filma!

JackBauer
19.02.2009., 09:52
Hulk

http://img21.imageshack.us/img21/9219/dinamoslavljepoljudvgcosc4.jpg

Bobi93
19.02.2009., 14:31
To je sve sto imam :D

Animated:
Shrek the Third
Over the Hedge
Meet the Robinsons
Ratatouille
Happily Never After
Coprse Bride
Happy Feet
Surf’s Up
Polar Express
Open Season
Simpsons: Movie
Chicken Little
Madagascar: Escape 2 Africa
Wall-E
Ice Age 2
Finding Nemo

Comedy:
A Cinderella Story
Mr. Beans Holiday
Yours, Mine and Ours
Around the World in 80 Days
American Pie 2.3.4.5.6
Knocked Up
Aquamarine
The Holiday
Bratz
You, Mee and Dupree
New York Minute
Heartbreakers
Nanny Diaries
Wild Hogs
Bewitched
Code Name: Cleaner
Two Weeks Notice
Cow Belles
Baby Mama
Mr. Magorium’s Wonder Emporium
Failure to Lunch
Heartbreak Kid
Material Girls
Save the last dance 3
High School Musical 2
Nancy Drew
Hairspray
The Game Plan
Just My Luck
Enchanted
Alvin and Chipmunks
Night at the Museum
Step Up 2
27 Dresses
What Happens in Vegas
Hocus Pocus
Hancock
Definitely, Maybe
Fool’s Gold
Bridget Jonse Diary 1.2
Drillbit Taylor
Forgetting Sarah Marshall
Nim’s Island
Made of Honor
Don’t Mess with Zohan
Camp Rock
Rumor… Has It
Miss Pettigrew Lives for a Day
Sisterhood of the Travelling Pants 1.2
How to Lose Friends and Alienate People
Get Smart
Mamma Mia!
Pineapple Express
Home Alone 2
Little Miss Sunshine
Vicky Cristina Barcelona
Happy-Go-Lucky
Wild Child

Drama:
Pan’s Labyrinth
Alexander
The Queen
No Country for Old Men
Devil Wears Prada
Poseidon
Mask of Zorro
Legend of Zorro
Stardust
Day After Tomorrow
Memoirs of a Geisha
Georgia Rule
Marie Antoinette
The Illusionist
Elizabeth, the Golden Age
The Prestige
Becoming Jane
Chicaco
Dreamgirls
The Count of Montecristo
I am Legend
Pride and Prejudice
Charlie Wilson’s War
There Will be Blood
Across the Universe
Gone with the Wind
Sweeney Todd
Juno
The Golden Compass
Into the Wild
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Love in the time of Cholera
Gangs of New York
10.000 BC
Jumper
El Orfanato
The Other Boleyn Girl
Independence Day
P.S I love you
Apocalypto
Brideshead Revisited
Shadows
Gone Baby Gone
Stepford Wifes
Indiana Jones and the Kingdom of Crystal Skull
3:10 to Yuma
The Core
Cloverfield
21
A Beautiful Mind
The Game
Wanted
V for Vendetta
Atonement
King Kong
Empire of the Sun
The Color Purple
Zodiac
The Dark Knight
Lost in Translation
I am Sam
In the Land of Woman
A Walk to Remember
Disturbia
Burn After Reading
Butterfly Effect
The Edge of Love
The Memory Keepers Daughter
I am from Titov Veles
The Duchess
Ray
The Pursuit of Happyness
Blindness
Changeling
Seven pounds
Milk
La Vie en Rose
Curious Case of Benjamin Button
Appaloosa
The Reader
Slumdog Millionaire
Revolutionary Road
Doubt
Australia

briga.koga
19.02.2009., 16:04
Paaa imam da imam dosta al ne volim posuđivat , ljudi to ne znaju vratit :kava:

briga.koga
19.02.2009., 16:05
[QUOTE=Bobi93;18918174]To je sve sto imam :D

:D ja imam pun kurac više :kokice: :kava:

Dragonrage
19.02.2009., 16:05

Same here:D + što obićno ne znaju ni paziti...:mad:

deedeedee
19.02.2009., 18:04
potpis. :mad:

briga.koga
19.02.2009., 18:35
treba kome koji dvd? :zubo:

NE :lol::rofl:

router
19.02.2009., 20:37
jao kako sam se zapustila u zadnje vrijeme... nekada sam trčala u videoteku kupovati film koji sam htjela, ili snimala svaki koji mi je dobar s telke... sad je dobro ako se uopće sjetim, a ako stignem onda :s meni....

imam jako puno dvd, puno neda mi se zbrajat, i dosta i org i nasnimljenih kazeta.

imam par filmova tu na kompu skinutih, al samo da razjasnimo, skidam samo one koje je nemoguće naći u videoteci il nikada ne puštaju na telki!!! npr. Halloween (1978) i sl.

Kao da smo klonovi...! :top:
Sve što si napisala isto je i kod mene.

Ni ja ne volim divx-e ali pošto se kod nas ne može naći jako puno dobrih filmova na DVD-u skidam ih na divx - naravno vrlo odabrana skupina filmova.
Živcira me kada netko skida divx-e tek tako da ih ima, postojali oni u videoteci ili ne, sviđali mu se ili ne....

Daj priznaj, vodenjak si po horoskopu? :)

Za sada imam 223 filma sto na DVD, sto na DVIX, sto na VHS. Zena mi ima preko 100 filmova ali je moja kolekcija odvojena jer necu svasta

Car si! :lol::lol:

Tell me about that... :kava:
Neki ne znaju vratit, neki ih vrate u stanju ni blizu onakvom kakvom sam im ih posudio.
Neki dan jedan šonjo (od frenda frend - ne može bit gora kombinacija) vratio mi neke DVD-e, to je bilo puno otisaka, masno, prašnjavo, zaliveno tekućinom sumnjivog podrijetla... horror!

Baš kao što je netko ovdje rekao, filmove imam i pržim (nekad mahnito snimao) samo za sebe i zbog sebe, nikakva posudba, prodaja, zalog ili leasing, jednostavno čisti hobi.

Dragonrage
20.02.2009., 08:37
Tell me about that... :kava:
Neki ne znaju vratit, neki ih vrate u stanju ni blizu onakvom kakvom sam im ih posudio.
Neki dan jedan šonjo (od frenda frend - ne može bit gora kombinacija) vratio mi neke DVD-e, to je bilo puno otisaka, masno, prašnjavo, zaliveno tekućinom sumnjivog podrijetla... horror!

Baš kao što je netko ovdje rekao, filmove imam i pržim (nekad mahnito snimao) samo za sebe i zbog sebe, nikakva posudba, prodaja, zalog ili leasing, jednostavno čisti hobi.

Zbog par takvih situacija ja već godinama kad me bilo koji frend pita da mu posudim neki film, kažem da mu mogu ripat bilo koji, ali posudba ne dolazi u obzir zbog toga i toga. I pazi, onda se on na duri...kao, "joj pa to je sam film, to je sam DVD", bla, bla, bla...ono, kao da to na drveću raste! U ostalom...imaš internet i divixe...pa skidaj, ili odi u videoteku!

router
20.02.2009., 16:30
Zbog par takvih situacija ja već godinama kad me bilo koji frend pita da mu posudim neki film, kažem da mu mogu ripat bilo koji, ali posudba ne dolazi u obzir zbog toga i toga. I pazi, onda se on na duri...kao, "joj pa to je sam film, to je sam DVD", bla, bla, bla...ono, kao da to na drveću raste! U ostalom...imaš internet i divixe...pa skidaj, ili odi u videoteku!

Upravo to.
Radije ću spržit film nekome nego ga posuditi.

Samo trebam biti malo stroži po tom pitanju jer se često "smilujem" pa ipak posudim. Ne završi uvijek loše ali imao sam sasvim dovoljno loših iskustava po tom pitanju u životu da bih to više ponavljao.

Kada imaš toliko filmova (pogotovo ako su na DVD-u) ljudi te počnu gledati kao videoteku, k tome još i posudba za besplatno.
I onda još onako nonšalantno pitaju '...pa htio bi neki noviji film nešto što još nisam gledao, akcija ili komedija...'.
Ma nema problema, vrlo rado ću te uputit u najbliži videoklub, tamo imaš filmova kolko hoćeš, sve lijepo raspoređeno po policama - plati pa gledaj!

Zeljko81
20.02.2009., 22:39
3300+ filmova
a skupljam samo odabrano :D imao bih 10 000 da ne vršim selekciju :D

posuđivanje... organski ne podnosim
ali većina zna kako skupljam čudne filmove pa niko niš ne traži