PDA

View Full Version : Otkrivanje skrivenog broja

castello
03.03.2005., 07:26
bok, molim pomoć ako neko zna.

da li se može od ht-a zatražit otkrivanje skrivenog broja koji je upućen od mobilne mreže (bilo koje) prema fiksonoj.

i da li se može za fiksnu mrežu zatražit ispis dolaznih poziva i ako može da li su onda ti skriveni brojevi izlistani kao skriveni ili ih ipak ispišu.

fala

jsp_m
03.03.2005., 10:54
nemoze
preusmjeri na 0192 kad odbijes, obij skriveni poziv i nazovi 92 i prijavi maltretiranje sa broja koji je maloprije poklopio..jednostavno!

Thurgood
03.03.2005., 13:03
koliko ja znam moraš maltretiranje prijaviti policiji, koja onda šalje zahtjev HT-u i na čiji zahtjev oni odgovaraju. na privatne zahtjeve ne odgovaraju, a za njih nijedan broj nije tajan, tak da...

može biti da sam u krivu :misli:

@jsp_m - neće li se preusmjeren poziv prikazati kao tvoj i ići na tvoj trošak? :confused:

castello
03.03.2005., 13:15
misliš reći, HT-u ni jedan broj nije tajan?
a šta im broj ostane evidentiran ili se treba čekati novi poziv?

Thurgood
03.03.2005., 13:18
da, ostane evidentiran. to što ga mi obični korisnici ne vidimo je naš problem ;)

castello
03.03.2005., 13:37
hm, imam nekog u lokalnom HT-u, možda bi moga probat saznat i bez službene procedure.

Thurgood
03.03.2005., 13:43
probaj pa javi dal se može :zubo:

Nipple Twister
03.03.2005., 20:32
Trebalo bi radit da napraviš preusmjerenje na policiju ali ne bezuvjetno nego npr. kod nejavljanja. Onda stigneš vidit da li zove neko poznat ili skriveni. Skriveni pustiš da odzvoni i nakon milsim 5 zvonjenja ode na 092 kojemu može pisati da je broj preusmjeren ali vidit će broj originalnog pozivatelja.
Samo ne znam da li bi na policiji htjeli reći tebi tko je maloprije zvao i što je najvažnije da li bi se "ljutili" zato što koristiš službeni broj policije za rješavanje problema za koje inače postoje druge procedure (prijava protiv nepoznatog počinitelja)

Lako bi se moglo da na kraju "žrtva" više nastrada nego bolesnik koji je počeo zajebanciju.

MEP
03.03.2005., 20:37
Možeš, al tribaš imat vezu u HT-u:zubo:

A to s policijom ti i neće baš pomoć...imaju oni i pametnijeg posla

castello
04.03.2005., 06:04
ustvari, ne znam kad se nešto počne smatrat maltretiranjem. kod mene je nazivanje recimo 1 do 2 tjedno i spuštanje slušalice i tako oko 2 mjeseca.

castello
04.03.2005., 06:05
e, i veza mi nije upalila. mislim, loša je bila veza.

Moky
11.03.2005., 07:20
Ja radim u HT-u i siguran sam da ti nijedna veza neće pomoći jer se zbog toga gubi posao u HT-u, a ujedno znam da lozinku za takav pregled dolaznih poziva ima samo par ljudi u cijelom HT-u. Jedino rješenje je prijava policiji koja će os suda zatražiti nalog za provjeru te će policija dalje obaviti svoje i javiti sudu, ali ti niti onda nećeš znati ko je to bio. Ako je zlonamjeran poziv upućen sa neregistrirane pre-paid kartice, policije će pratiti sve njegove ostale pozive s toga broja dok ga ne ulove. Naravno, prvo će odrediti užu lokaciju poziva da vide preko kojeg odašiljača ide poziv.

monol!t
11.03.2005., 07:26
Moky kaže:
Ja radim u HT-u i siguran sam da ti nijedna veza neće pomoći jer se zbog toga gubi posao u HT-u, a ujedno znam da lozinku za takav pregled dolaznih poziva ima samo par ljudi u cijelom HT-u. Jedino rješenje je prijava policiji koja će os suda zatražiti nalog za provjeru te će policija dalje obaviti svoje i javiti sudu, ali ti niti onda nećeš znati ko je to bio. Ako je zlonamjeran poziv upućen sa neregistrirane pre-paid kartice, policije će pratiti sve njegove ostale pozive s toga broja dok ga ne ulove. Naravno, prvo će odrediti užu lokaciju poziva da vide preko kojeg odašiljača ide poziv.

je, ko da love mitnicka...nemaju fakat pametnijeg posla

N3bir0s
11.03.2005., 07:33
ja koristim jednu foru

naime sve skrivene pozive na mob prebacujem na 92 ili 94 :D

imaš onaj divert na svakom telefonu
"Divert if Busy" i jednostavno ga prebaciš na 92 s time da u trenutku takvog poziva moraš stisnut tipku za prekid poziva
pa nek se 92 i 94 bakće s takvim :D

Moky
11.03.2005., 12:52
N3bir0s kaže:
ja koristim jednu foru

naime sve skrivene pozive na mob prebacujem na 92 ili 94 :D

imaš onaj divert na svakom telefonu
"Divert if Busy" i jednostavno ga prebaciš na 92 s time da u trenutku takvog poziva moraš stisnut tipku za prekid poziva
pa nek se 92 i 94 bakće s takvim :D

I što onda kad te zove kakav frend koji je zaboravio isključiti zabranu ili te zove iz inozemstva gdje u nekim mrežama nema prikaza broja, onda ga preusmjeravaš na policiju? Ja te više nikad poslije ne bi zvao.

N3bir0s
11.03.2005., 12:58
Moky kaže:
I što onda kad te zove kakav frend koji je zaboravio isključiti zabranu ili te zove iz inozemstva gdje u nekim mrežama nema prikaza broja, onda ga preusmjeravaš na policiju? Ja te više nikad poslije ne bi zvao.

to je njegov problem... :D

a s druge strane svi moji frendovi znaju da kad mene zovu ne skrivaju broj

inozemni pozivi su kod mene blokirani jer oni koji me trebaju zvat izvana imaju moj broj od doma a ak me nema onda se ostavlja poruka na sekretarici kaj ne :D

H2SO4
03.02.2007., 22:18
E, a da li se može nekako doći do vlasnika poznatog broja ako ovaj nije na pretplati i nije registriran. Konkretno radi se o 098???

M3NT4L
03.02.2007., 23:19
E, a da li se može nekako doći do vlasnika poznatog broja ako ovaj nije na pretplati i nije registriran. Konkretno radi se o 098???
Ne,jer Tmobile nema nikakve podatke o njemu.
Jedino da se odredi odasiljac,pa kog drugog zove,pa da se te osobe ispitaju koja ih osoba zove....

A jesi probao najstariju metodu.Uzmes od lege broj,das nekoj curi jebozovnog glasa da pita "kog sam dobila"

Vex9
04.02.2007., 12:53
...probaj FBI oni pprisluškuju sve telefone pa sigurno znaju ko je :D

Touchdown55
04.02.2007., 13:12
Ako te zove sa skrivenim brojem na mobitel moš ga sjebat... ima ona fora sad i na vipu i na t-mobileu "tko je zvao" ili tako nesto...
To uključiš, izgasiš mob kad te neko zajebava sa skrivenog, kasnije ga upališ i ta usluga "tko je zvao" će ti ispisati točan broj, neće biti pokriven!
Jebada je jedino ako te neko zajebava rjetko i neznaš kad će odzvonit!:eek:

bond007
04.02.2007., 20:11
možeš tražit da ti nađu ko je zvao sa skrivenog ukoliko te maltretira barem više od 20 puta na dan

bart_85
04.02.2007., 22:33
ja sam čuo ovu foru. naime javi se greška ako te neko zove na panasonic mob i ti ga isto preusmjeriš na panasonic... da se onda vidi broj. kom se da nek proba. ništa ne garantiram. :o

karota
04.02.2007., 23:59
A ako me netko zove manje od 20 puta dnevno,ali traje vec 6 mjeseci i sad je pocelo prijetit, jel mogu onda prijavit?
Koliko to traje da policija sazna tko je i zasto mi ne bi rekli tko je?Pa valjda imam pravo znati!!!