PDA

View Full Version : Pipe, slavine, špine...

Dajbilokoje
06.03.2005., 23:04
Opremam kupaonu i na sto sam muka oko slavina jer zaista ne znam što bih kupio. Ima li neko iskusan u tome da mi da koji savjet? Ima toliko marki i cijenovnih razreda, a ja zaista ne vidiim neku bitnu razliku osim u dizajnu slavine Jel neko zna u čemu je bit, sta se tu plaća više, da li samo dizajn i ime ili je doista stvar u kvaliteti???

zh1
07.03.2005., 07:30
"Armal" ili "Grohe" i više godina si potpuno miran po tom pitanju.

Arion
07.03.2005., 08:57
Hansa je isto dobra.

Hannah
07.03.2005., 09:38
Grohe, Schmidler, Armal.

Ivson
07.03.2005., 09:54
Samo ne Armal sa tusem za sudoper.......800 kuma u smeće!!!:flop:

Frankie
07.03.2005., 12:03
uvijek sam se pitao za šta služe ti tuševi za sudopere.. valjda da može poslužit za oprat kosu ako je kupaona zauzeta.. :)

Aragorn
07.03.2005., 12:29
Ak imaš para Grohe :top:

MisterNo
07.03.2005., 13:52
za puno manje love od Armala i Grohe mozes dobiti odlican Schmidler i jos 10 godina garancije...

sailor
07.03.2005., 14:12
Ako imaš para, Blanco (http://www.blanco.de) :top:

Dajbilokoje
07.03.2005., 22:25
MisterNo kaže:
za puno manje love od Armala i Grohe mozes dobiti odlican Schmidler i jos 10 godina garancije...

Jel to 10 godina za sve tipove slavina i jel garanciju daju na svim prodajnim mjestima???

Bluegirl
08.03.2005., 09:48
Armal.
Meni je zao sto nemam tus, ima mama to u kuhinji, recimo kad moras napunit kantu vode pa ti ne stane pod slavinu. Ili isprat umivaonik i to ne na nacin da nosim vodu na taj dio umivaonika na rukama :D.

Aragorn
08.03.2005., 09:56
sailor kaže:
Ako imaš para, Blanco (http://www.blanco.de) :top:

Vidiš, s njima sam se susretao kod oprmanaj ugostiteljskih objekata - strojevi za pranje suđa i slično. nisam znao da imaju liniju i za kućanstva, pogotovo slavine :top:

ZDpower
08.03.2005., 20:38
[QUOTE]MisterNo kaže:
za puno manje love od Armala i Grohe mozes dobiti odlican Schmidler i jos 10 godina garancije... [/QUOTE

Ja sam u cijelom stanu u 9 mj. ugradio schmidler pipe. Nemoj ni za boga:flop: Koliko god su mi nahvalili i naravno popljuvali armal da vise nije sto je bio evo ti moja iskustva prvo nakon 15 dana riknula kočnica na tušu onda zvao ovlašteni servis tj. frajera mislim si ajde da vidimo tu garanciju kad su tako svi jaki na riječima prvi frajer me otkantao u smislu neda mu se zezat s time vidim vrag odnio šalu pa zovi samobor uvoznika da bi na kraju ipak došao samo drugi tip i još mi počne tupiti da je to normalno jer neke pipe su ovakve a neke onakve ali da to druge ljude ne smeta:confused: :confused: :confused: pa vratite ručno kočnicu nije to ništa?????????

Ipak uspio sam to promjeniti te slijedi priča dalje svi orginal perlatori od schmidlera stvaraju puno grublji mlaz vode nego armalovi ima frajer odgovor i na to: pa to vam je zato da bi vam se manje štopali:confused: :confused:

Zaštopali su se nakon 1 mj.-stavio poslije armalove dan danas rade.

Uglavnom sva serija pipa je bila classic znači među skupljima te ne može im se pripisati da je slabija serija.

O crijevu za tuš da ti i ne govorim kruto da kruće ne može bit.

Naravno kolege koji su kupili armal ili grohe nemaju tih problema pa stoga bilo što osim schmidlera!!

Rapifen
08.03.2005., 22:11
Zašto Armalove pipe s tušem za sudoper nisu dobre? Kakva negativna iskustva imate s njima? Hvala!

Gilmor
09.03.2005., 05:12
E sad, nisam strucnjak ali sam nedavno potpuno renovirao stan. Za kupaonicu sam uzeo Hansu a za kuhinju Schmilder. Svugdje su mi prodavaci i majstori govorili da je Armal samo stara slava.

Anitram
09.03.2005., 06:24
Sa Schmidlerom imam loša iskustva, ali Armal:top:

Pollux
09.03.2005., 08:54
Linkovi...gdje se to može kupiti?

zlocestoca
09.03.2005., 09:49
Aragorn kaže:
Vidiš, s njima sam se susretao kod oprmanaj ugostiteljskih objekata - strojevi za pranje suđa i slično. nisam znao da imaju liniju i za kućanstva, pogotovo slavine :top:
imaju pipe i sudopere :top:

sailor
09.03.2005., 09:59
zlocestoca kaže:
imaju pipe i sudopere :top:

imaju i špine :D

Tigrica
09.05.2005., 15:58
nigdje nema za kupiti! osim u Baumaxu gdje su katastrofalno skupe. inace nisam iz zg, ali ako netko zna gdje ih ima sigurno za kupiti u zg, nabavicu ih, ako treba i otici tamo. Samo napisite gdje ima za kupiti BIJELIH slavina za LAVABO i za KADU?

dakle, najobicnije, ali ne na vrtnju, nego ono sto se podize ruckica ;) ....samo bijele.
:w

Hannah
10.05.2005., 07:02
možda imaju u boćarskom - mislim da se dućan zove 'pipa', i još jedan im je u ilici kod trga francuske republike.

probaj na tel. imeniku naći broj pa se raspitaj.

Tigrica
10.05.2005., 09:55
Hannah kaže:
možda imaju u boćarskom - mislim da se dućan zove 'pipa', i još jedan im je u ilici kod trga francuske republike.

probaj na tel. imeniku naći broj pa se raspitaj.

bas sam nabavila jucer broj od njih i nazvacu ih da vidim.
imaju i web stranicu, i nasla sam samo bijele pipe za lavabo, za kade nema, bar na slikama....

Ms. Love
20.02.2007., 15:59
Ima li netko kakvih iskustava s Blanco slavinama za sudoper?
Zapela mi za oko ova...
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=8264&zadetek=0

Koje su opcenito dobre slavine? Htjela bih da je takva, s "lukom" i da ima tus. Molim ponosne vlasnike slavina s tusem da mi kazu je li to uopce korisno (kao sto ja mislim) te je li istina da su takve slavine podlozne kvarenju?

Hvala unaprijed! :s :s :s

zlocestoca
20.02.2007., 16:19
imam bas takvu :zubo:
kupila sam bas blanco jer mi je bilo jednostavnije kupiti u istom ducanu i sudoper i pipu (lijenost :tuzni:)
da sad biram kupila bi grohe (isti tip) - ova blanco je dosta visoka pa jako sprica

(ovaj model ti nema tus)

Ms. Love
20.02.2007., 16:29
Ima ih u vise izvedbi. A koliko dugo je vec imas?

zlocestoca
20.02.2007., 18:30
2.5 godine

andy_0702
21.02.2007., 08:16
Zapela mi za oko ova...

Koje su opcenito dobre slavine? Htjela bih da je takva, s "lukom" i da ima tus. Molim ponosne vlasnike slavina s tusem da mi kazu je li to uopce korisno (kao sto ja mislim) te je li istina da su takve slavine podlozne kvarenju?

ja ti imam istu slavinu , ali sam je kupio u onoj trgovini di su Blanco slavine na velesajmu- mislim da je sg forma naziv trgovine, i bila je jeftinija cca 700kn.
e sad da li je potpuno ista velicina ili debljina nisam ziher, mada meni djeluje isto.
uglavnom meni super izgleda, i zasad sve 5.

Lavica
21.02.2007., 08:29
Meni su draže sa tušem, ali su i dosta skupe!

Ms. Love
21.02.2007., 10:13
Definitivno smo se odlucili za nju i kupili smo je jucer u Bijeloj Tehnici, tamo je bila najjeftinija (cca 1000kn). Izvedba bez tusa je oko 700kn...

Nadam se da cemo bit zadovoljni kad ju isprobamo! :)

elegant
21.02.2007., 11:36
upravo sam bila pogledati blanco sudoper od silgranita i pripadajuću slavinu

sudoper sa dva bazena (šir 80 cm) je cca 2.800 kn za gotovinu, a slavina sa tušem u istom stilu (boji) cca 1200 kn

za tako vrhunsku kvalitetu i izgled, ne čini mi se to jako puno :top:

Blowne
21.02.2007., 14:18
Zapela mi za oko ova...

Ja imam, doduse ne te marke i to ti je super. Taj tus je odlican, ako npr. hoces dobro okolo oprati radnu plocu, pogotovo ako imas kamenu kao ja, tako da joj ne skodi kad je puno polijevas vodom, a savrseno se opere.
To je dobro isto ako hoces vodu natociti u kantu i sl.
Uopce se ne kvari, imam je godinama.:top:

laella
21.02.2007., 16:19
Nisam kupila Blanco, već Grohe, jer je bila za cca 200 kn jeftinija u ABC interijeru od Sigme i k tome su dali na 12 rata na American bez kamata.

Tuš je zakon...pogotovo ako se izvede 'nevidljivo', tj. kao nastavak tijela pipe. Najviše ga koristim kad punim Britu, a sudoper mi je npr. pun prljavog suđa.

Tursiops truncatus
22.02.2007., 07:17
Slazem se. Tus je odlican! Onaj savijen, "u luku" je mozda ljepsi, ali imas i tus koji se izvuce van, cijev je skrivena, i to je mozda prakticnije.
Mislim jedino da, ako uzimas slavinu s tusem, moras imati dublji sudoper!!! Prakticnije je, a i manje ce ti se zaspricati okolna povrsina. Ja na zalost o tome nisam razmisljala na vrijeme...
Moja pipa je Franke - Joy Coctail.. hm, stavila bih ti sliku da znam kako!
Vidi na http://www.franke.com.tr/mutfakarmaturu/coctail.asp

Blowne
22.02.2007., 07:27
Slazem se. Tus je odlican! Onaj savijen, "u luku" je mozda ljepsi, ali imas i tus koji se izvuce van, cijev je skrivena, i to je mozda prakticnije.
Mislim jedino da, ako uzimas slavinu s tusem, moras imati dublji sudoper!!! Prakticnije je, a i manje ce ti se zaspricati okolna povrsina. Ja na zalost o tome nisam razmisljala na vrijeme...
Moja pipa je Franke - Joy Coctail.. hm, stavila bih ti sliku da znam kako!
Vidi na http://www.franke.com.tr/mutfakarmaturu/coctail.asp

Ja imam isto Franke, samo kod mene je tus skroz unutra i ne vidi se dok se ne izvuce. Slazem se da sudoper treba biti dublji, pogotovo za visoko stojece slavine.

Hrvach
22.02.2007., 09:45
a koliko se tuš može izvući?
metar ili više od toga?

Lavica
22.02.2007., 10:42
Više od metra.

Blowne
22.02.2007., 12:21
Više od metra.
I ja mislim tako, mada nisam mjerila, znam da ga skroz do poda mogu izvuci:D

zutokljunac505
14.05.2007., 07:14
Kupovina naizgled jednostavne stvari, postala je problem nakon dizajnerskih zahtjeva supruge. Vidjela je na reklamama slavine koje izvijaju onako polukruzno a sa strana imaju nekakve fine "zvijezdaste" ventile (ako vam nije jasno prisjetite se reklama za razne deterđente).
Problem je što meni treba slavina s tri cijevi, usadna i time mi je izbor dodatno sužen.
Znali netko gdje imati nabaviti gore opisanu slavinu, pa ako je i malo skuplja nije vazno bitan je mir u kući. :kiss:

E jos bi bilo dobro da je trgovina negdje na sirem podrucju Splita ili Zadra.

Tatsha
14.05.2007., 08:52
ja sam u os vidjela takve u svakoj trgovini- sad su "popularne", dakle vjerojatno je isto tako i u zd i st, jedino što se tiče toga zahtjeva s tri cijevi, nemam pojma

CabDriver
12.08.2007., 13:54
Pozdrav svima :)

Zanima me da li netko zna gdje kupiti ovakvu tuš-slavinu? Nigdje po dućanima u Rijeci nisam našao ništa slično... Ako znate neku trgovinu ili proizvođača koji ima ovakve špine u ponudi, bio bi zahvalan na informaciji...

http://img181.imageshack.us/img181/7389/spinavx5.th.gif (http://img181.imageshack.us/my.php?image=spinavx5.gif)

CabDriver
12.08.2007., 19:59
Zanemarite, našao sam... proizvođač je Hansa a cijene su od 800 € naviše... :(
Neki drugi put... :zubo:

Stari Zeke
01.04.2008., 14:59
Pozdrav svima,

gdje je najpovoljnije kupiti dobre mješalice za vodu (Armal, Grohe)? Je li netko kupovao u zadnje vrijeme? Trebam dosta komada, pa tražim gdje najpovoljnije ubost. Hvala! :top:

saandi
01.04.2008., 15:51
neznam za zg gdje kupiti, ali prilikom kupnje nemoj gledati samo cijenu nego obrati pozornost i na to sta dobijes sa spinama.
Uz neke dobijes i kutne ventile i donji dio sifona (ako su za umivaonik, bide i sl.) a kod nekih dobijes samo gornji dio sifona uz spinu. i onda ides kupovati jos donji dio sifona + dva kutna ventila i platis jos cca 150 kn.

Stari Zeke
01.04.2008., 18:10
neznam za zg gdje kupiti, ali prilikom kupnje nemoj gledati samo cijenu nego obrati pozornost i na to sta dobijes sa spinama.
Uz neke dobijes i kutne ventile i donji dio sifona (ako su za umivaonik, bide i sl.) a kod nekih dobijes samo gornji dio sifona uz spinu. i onda ides kupovati jos donji dio sifona + dva kutna ventila i platis jos cca 150 kn.

A što su to kutni ventili? Kako to izgleda?
Gornji dio sifona ide znaći uz sve komplete?
Kakav je to donji dio sifona? :ne zna:

saandi
01.04.2008., 20:10
kutni ventil ti je ono gdje se spoje cijevi od spine ili cijev od vodokotlica i to se montira u dovodne cijevi koje izlaze iz zida.

gornji dio sifona se vise-manje dobije sa svim spinama i to ti je onaj komad koji vidis u umivaoniku i gdje se stavlja cep + prvi komad koji je ispod umivaonika.
donji dio sifona je onaj koji ide od gornjeg dijela do zida.

nadam se da si shvatio.... nisam bas najbolje to objasnio

Stari Zeke
02.04.2008., 05:10
Saandi, hvala, shvatio sam! Nisam znao da to sve dolazi u nekim kompletima. Hvala!

lucijanova
24.04.2008., 12:04
nemojte kupovati armal pipe... imam je 3 mjeseca i sad vec ne valja. a u zg ima 2 servisera od toga jedan ne radi vec 2 godine a drugi se javlja na telefon...

uplakani
24.04.2008., 17:05
Evo sad si me podsjetio na rješenje koje je godinama prakticirano na vrlom zapadu Na jednom kraju lavaboa slavina za toplu a na drugom kraju slavina za hladnu vodu ??? Nikada mi nije bilo jasno koji je genije TO smislio i kako to funkcionira u praksi A opet otkud mi pravo da sumnjam u pamet engleske nacije koja je izrodila tolike genije

Zna li netko odgovor na ovu moju dilemu koja me godinama muči ? počeo sam uzimati i tablete za spavanje jer imam noćne more zbog dvije slavine na jednom lavabou

Mr. Wolf
24.04.2008., 21:09
Pozdrav svima,

gdje je najpovoljnije kupiti dobre mješalice za vodu (Armal, Grohe)? Je li netko kupovao u zadnje vrijeme? Trebam dosta komada, pa tražim gdje najpovoljnije ubost. Hvala! :top:

Ja sam kupovao u Ferotermu Grohe mješalice. Kupio sam dosta toga i dobio rabat 20% za kešovinu, uglavnom bili su mi najpovoljniji.

Stari Zeke
27.04.2008., 13:12
Pozdrav svima,

obzirom da sam pokrenuo ovu temu, evo i povratne informacije od mene. Kupio sam Grohe mješalice, u vrijeme pisanja posta trajala je Grohe akcija na svim mjestima gdje se prodaju (Petrokov, Feroterm, Bauhaus.....). Rekao bih da je tako svake godine, radi se o tome da je izašla nova linija mješalica, pa su se prošlogodišnji modeli prodavali po - >50% !!! Za primjer, mješalice za kadu (slavina + spoj za tuš) koje su najskuplje, platio sam 450kn, dok je regularna cijena bila oko 1100kn. Rekao bih da sam odlično prošao :)

ps. "nova" linija je identična "staroj", samo je dizajn ručke nešto drugačiji.

morino
27.04.2008., 17:56
uzeli u baumaxu mješalicu 200 nije valjala zamjenili radi bez greske garancija 3 god ako radi 3 radit ce i dalje

sunnyah
23.05.2008., 16:17
Ima li netko iskustava s ovakvom slavinom za sudoper? Da li puno šprica? http://www.italmix.com/italmix-srl/MINIMALCUCINA_1_0800.htm

sunnyah
23.05.2008., 16:18
Sorry, evo link: http://www.italmix.com/italmix-srl/MINIMALCUCINA_1_0800.htm prva s lijeva

VeNTiL
26.05.2008., 17:45
Ima ista takva Nordova, od 350kn pa na dalje

te@
30.06.2008., 21:36
Dakle, imam u kuhinji Blancov sudoper od silgranita i pripadajuću pipu i oduševljena sam.

Sad bih nabavila nešto slično za kupaonu, jer u stanu koji smo kupili dobili smo pod standardnu opremu Unitasove pipe koje su živa katastrofa. Em već zapinju (one jednoručne mješalice tzv.) em se na njima kamenac vidi istog trenutka kad ih pošprica voda.

Svojedobno smo bili podstanari u jednom stanu koji je u kupaoni imao takve plave pipe, kao da su bile obložene plastikom, ne znam, al meni je to fantastično izgledalo.

Jel netko zna gdje takvih stvari ima, ili možda nešto slično ima doma, mislim - ono da ne moram baš sve božje dućane sa sanitarijama obilaziti?

k-kekec
03.07.2008., 07:05
Schmidler radi pipe u boji. Mi imamo nekoliko njih (jednoručne) i prezadovoljni smo! :top: Da bar rade i sudopere...ovi koji se mogu kupiti od inoxa su katastrofa!!! Em se vidi svaka ogrebotina, em se vidi kamenac....

te@
04.07.2008., 20:56
Schmidler radi pipe u boji. Mi imamo nekoliko njih (jednoručne) i prezadovoljni smo! :top: Da bar rade i sudopere...ovi koji se mogu kupiti od inoxa su katastrofa!!! Em se vidi svaka ogrebotina, em se vidi kamenac....

A gdje ste to konkretno kupili - mislim u kojem dućanu, da baš ne šalabajzam okolo... :zubo:

k-kekec
05.07.2008., 20:59
A gdje ste to konkretno kupili - mislim u kojem dućanu, da baš ne šalabajzam okolo... :zubo:

nije u ZG! ali pišto je to bolja marka, morali bi je imat svi prodavači sanitarija ili kuhinja...

štemajzl
06.07.2008., 13:08
Mi također imamo Schmiedlerove kupaonske u boji. Zasad smo zadovoljni (nakon godinu dana). Kupljene su u ZG u dućanima Pipa doo (u boćarskom domu, Ilica kod Bosanske, Slavenskog prekoputa ŠC Prečko).

te@
06.07.2008., 15:06
Thx štemajzl!

te@
09.07.2008., 21:45
Kupila pipe u Pipi! :D

Dvije bijele za kupaonu (lavabo i kada) i jednu plavu :cerek: za wc.

Inače, kog zanima - skupe jesu, al eto - vele da su kvalitetne i dobije se garancija na 5 godina.

Ove za lavabo koštaju oko 750 čini mi se kuna, a ova za kadu 900 i nešto. Uglavnom sve skupa s popustom od 20 posto na keš - 1900 kuna.

Pripadnik
24.08.2008., 20:27
Nakon 4 godine korištenja, pukao unutarnji držač ručke slavine za tuš - ARMAL. :eek:

Serviser se ne javlja 3 dana (SK). :mad:

Eh, što nisam uzo one UNITASOVE - radi ko sat.:rolleyes:

Ima li tko kakav kontakt na ARMAL Hrvatska?:s

trapava
25.08.2008., 05:20
Imam jako lose iskustvo sa Armal slavinama

preporuka MOEN, jako sam zadovoljna, jesu skuplje, ali bolje jednom platit nego svako 2-3 godine kupovati novu;)

http://www.moen.com/browsecatalog/productcatalog/index.cfm

Srebrena
29.08.2008., 08:34
Imam jako lose iskustvo sa Armal slavinama

preporuka MOEN, jako sam zadovoljna, jesu skuplje, ali bolje jednom platit nego svako 2-3 godine kupovati novu;)

http://www.moen.com/browsecatalog/productcatalog/index.cfm

Pogledala sam slavine, od svega do sada nisam vidjela nešto što mi se toliko svidjelo.
Koliko sam shvatila, mogu se naručiti iz Amerike, samo kako je kasnije sa servisom s obzirom da moraju biti originalni Moenovi dijelovi?

Dragana4you
29.08.2008., 14:03
Ciao svima.Evo i fazi preuređivanja kućice iz snova tražim špine. Mješalicu za kadu i za lavandin. Želim nešto na starinsko i našla ja os Schmidlera neku old england seriju ili takonešto. Savršene su, samo ste me sad malo poplašili s negativnim iskustvima sa Schmidlerom.Kažu da daju 5 god. garanciju i dođu doma besplatno montirati.Cijena 2600 Kn. Mislim za tu cijenu se fakat ne želim zeznuti... Još nešto, dosad imala obične jednoručne paffoni špine, rade vec 8 god. bez mane. Sada mislilm staviti te starinske što znači ono klasično odvojeno odvrtanje tople i hladne vode, mislim nakon onog automatizma da li će se biti čudno naviknuti na to zavrtanje i sl. Imate li iskustava? Nisam baš vidjela spoj starinske špine i jednoručnog puštanja vode. Ako me kužite.

Wisteria
29.08.2008., 17:18
Spoj starinskog štiha i jednoručnog otvaranja pipe bi po meni bilo ovako nešto:

http://www.paffoni.it/FONTE/PRODOTTI/FLAVIA_GIORGIA/flavia_giorgia_indice.html

ili ovako:
http://www.paffoni.it/PAFFONI/PRODOTTI/PINGUINO%20PLUS_TOP/indice_pinguinotop.html

Ja imam ovu gornju varijantu, Fonte, super je :top:

mercedes 123
06.12.2008., 20:22
Opremam kupaonu i na sto sam muka oko slavina jer zaista ne znam što bih kupio. Ima li neko iskusan u tome da mi da koji savjet? Ima toliko marki i cijenovnih razreda, a ja zaista ne vidiim neku bitnu razliku osim u dizajnu slavine Jel neko zna u čemu je bit, sta se tu plaća više, da li samo dizajn i ime ili je doista stvar u kvaliteti???

imam ja jednu pravu slavinu za 1000 kuna njemačka waserfall

baxy
07.12.2008., 20:54
Imam u kuci Schmidler, Armal, Nord i Unitas pipe na umivaonicima, kadama i tuševima već nekoliko godina i mogu reci da unitas i nord nisu nista losije kvalitete nego schmidler i armal. Nord daje 3 godine garancije na sve proizvode a sa dosta unitas slavina dobijes i kutne ventile sta je super. Prije tjedan dana sam mijenjao neke stare pipe i uzeo 10 nordovih, ne mozes pogrijesiti. Ako ti je do dizajna, onda Grohe ali to i kosta, no pogledaj i unitasove, imaju isto lijepio dizajniranih slavina. www.unitas.si

nemesis
08.12.2008., 17:43
http://www.grome.com/p/25_5378.html

ova je u termocomercu na akciji (za lavabo),oko 600 kuna
ima i jedan jeftiniji model od kojih 480

ova za tus je oko 800

thune
09.12.2008., 15:41
Kupila za kuhinju danas Grohe 1950kn s popustom...Essence
http://www.grome.com/p/25_5660.html

prevarena_ri
09.12.2008., 17:03
Danas sam kupila jednu špinu Diplon. koštala je samo 500 kn pa me zanima što da očekujem? ima 3 godine garanciju, ali uzalud mi ako će stalno crkavati. jel ima netko diplon?? kakve su kvalitete??

Vin EuroDizel
12.01.2009., 14:03
Pitanjce: gdje kupiti rezervne dijelove za Schmidler mjesalicu za kadu, naime odapela mi je ona dizna za prebacivanje tus/pipa i vise se ne radi nikako, isarafio sam taj cijeli dio van i ne znam gdje potraziti taj dio, u trgovinama kod mene ga nemaju.

guuba
21.02.2009., 14:05
Zna li netko gdje se mogu kupiti ulošci za Aramlove slavine jednoručne-zidne.
Nemojte me samo slati u MB, Zagreb bi bilo bolje rješenje.
Imače slavina je kupljena 1996. godine,:s

causa
03.06.2009., 10:16
Ima li netko ovakvu pipu?
Planiram ju kupiti, ali se bojim da će mi prskati po cijelom sudoperu jer mlaz vode ide malo ukoso, bar mislim, a možda se i varam...

http://www.webgradnja.hr/katalog/5271/slavina-za-sudoper-pm56018c/

triptoy
20.08.2009., 08:28
Ima li netko ovakvu pipu?
Planiram ju kupiti, ali se bojim da će mi prskati po cijelom sudoperu jer mlaz vode ide malo ukoso, bar mislim, a možda se i varam...

http://www.webgradnja.hr/katalog/5271/slavina-za-sudoper-pm56018c/

Ja ju imam doma već 3 godine. Super sam zadovoljna. Mlaz ne ide u koso, ali slavina je nešto viša pa zbog toga malo prska, ali ništa više nego neke druge slavine. Ni nakon tri godine nema onog iritantnog kapanja. S vremena na vrijeme perlator i mrežicu treba očistiti od kamenca (ja to radim s alkoholnim octom).
Nadam se da sam pomogla:)

causa
21.08.2009., 07:03
hvala na odgovoru!
Kupila sam ju prije 3 tjedna, postavljena i je i prelijepa!
Nadam se da će i meni duuuugo služiti!

Torres78
26.08.2009., 14:29
Pitanjce: gdje kupiti rezervne dijelove za Schmidler mjesalicu za kadu, naime odapela mi je ona dizna za prebacivanje tus/pipa i vise se ne radi nikako, isarafio sam taj cijeli dio van i ne znam gdje potraziti taj dio, u trgovinama kod mene ga nemaju.

Ja imam mješalicu za kadu od Schmidlera iz Zen serije i koštala je 1000 kn...
Isto mi ne radi ta za prebacivanej s tuša na špinu od prvog dana...tj radi,ali dođe do pola i onda ide i na špinu i na tuš istovremeno voda,majstor koji je postavljao je rastavio i radila je par prebacivanja i sad je još gore...ne mogu je nis sam ostvoriti jer je toliko stegnuta da niti s gumenom podlogom se neda odviti :ne zna: bi li to pokrila garancija s obzirom da je 7 godina?

prevarena_ri
18.10.2009., 12:08
evo da se nadovežem na svoje pitanje pošto nitko nije odgovorio a možda će nekoga zanimati. dakle, imam tu diplon špinu nekih 8 mjeseci i za sada je super. nikakvi problemi, lako se održava... pa ako se nekom ne kešira puno love mislim da će ih diplon zadovoljiti i iznenaditi.

Veljko77
02.01.2010., 10:41
U dućanu sa pipama pored slavine za sudoper žena mi je ponudila i dodatni fliter (ili mrežicu) koja se spaja na ventil na zidu i dolazi izmežu ventila i pipe.

Da li netko zna nešto više o tome?
Da li mi to treba?
Gdje su najpovoljniji za kupiti?

elllena
03.04.2010., 12:32
kupila sam Nord slavinu za sudoper

http://www.pipacentar.com/gallery/QM56D97C.jpg

Dizajnom mi se jako svidjela, a pošto opremamo cijeli stan odjednom za skuplje nisam imala, nadam se da će ova izdržati bar 5 godina!

Elaine123
03.04.2010., 15:27
Imam pitanjce...kupujem slavinu za sudoper, onu s tušem na izvačenje...i sad vidim da negdje piše visokotlačna a negdje niskotlačna. Kaj to znači? :ne zna:

bulthaup
03.04.2010., 21:09
Tebi treba visokotlacna. Cudi me da u Hrvatskoj i niskotlacne.

Elaine123
04.04.2010., 15:18

Thanks. To sam i mislila jer su se te niskotlačne pojavile samo na jednoj stranici, svugdje ostalo su visokotlačne.

sijandraffm
07.04.2010., 23:36

Dizajnom mi se jako svidjela, a pošto opremamo cijeli stan odjednom za skuplje nisam imala, nadam se da će ova izdržati bar 5 godina!

jako ljepa:top:
cijena ???
ducan ???

vikica
08.04.2010., 14:06
Ja sam nord kupila za umivaonik i tuš. bile su baš povoljne (oko 300-350kn) i garancija 3 god. :top:
ja sam svoje kpila u pipi (tam kod boćarskog),
a danas sam uzela schmidler za kuhinju (s popustom 440kn, i 5 god garancije :top:)http://www.pipacentar.com/gallery/th_EGO%20II%2070.jpg

gogar
31.05.2010., 08:20
Ima li itko iskustva s Diplon tuš kabinama. Zanima me da li postooji neki serviser u Zagrebu i ako netko zna kako se zove i telefonski broj. Hvala na pomoći!

Aurorica
31.05.2010., 21:10
ja sam pošla u trgovinu tražeći pipu za sudoper... i mislila da to ne košta više od 800kn...međutim, našla sam ovu s tušem, Grohe, i zaljubila se u nju...1800kn....

http://www.designerbathroomsuk.com/ekmps/shops/liveinstyle/images/grohe-minta-sink-mixer-1-2-chrome-32321--4288-p.gif

Arianne
31.05.2010., 21:58

Ovaku ja trazim. Koliko si je platila?
Mene zanima zna li tko gdje mogu ovaku naci u okolici Splita?
Nasla sad jednu takvu slicnu za 7000 kuna :eek::eek:

elllena
06.06.2010., 15:54
Ovaku ja trazim. Koliko si je platila?
Mene zanima zna li tko gdje mogu ovaku naci u okolici Splita?
Nasla sad jednu takvu slicnu za 7000 kuna :eek::eek:

Platila sam je 600 kn! U Zg je ima na par mjesta. Ako si se baš zagrijala, najbolje da zoveš po st i okolici dućane, netko je sigurno ima...

elllena
06.06.2010., 15:56
jako ljepa:top:
cijena ???
ducan ???

Nisam bila dugo na ovoj temi, pa kasnim s odgovorima. 600 kn. Kupila sam u jednom malom dućanu sa pipama ali vidjela sam je i u Bauhausu!

aanelej
22.06.2010., 14:43
pozdrav evribadi :kava:

imam velki problem, treba mi zidna kuhinjska slavina ali da ide onak u luku prema gore (da imam vise mjesta u sudoperu za prati) a ne mogu to nigdje naci, tj.nasla sam jednu :cerek: ali mi je preskupa, sa dostavom oko 1500

http://www.unitas.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=250&detailID=959&ime=Termostatska_armatura_za_kuhinjo_Fresh

trebala bi ovdje odgovarati: http://img163.imageshack.us/img163/4610/dsc03408iv.jpg

:ne zna:

mruzic24
02.08.2010., 20:56
Pozdrav. Da li netko zna gdje u Zg ima za kupiti unitasovih slavina?ima ih tu i tamo po neki model al ne one koje trazim :)

vizura
03.08.2010., 15:16
pozdrav evribadi :kava:

imam velki problem, treba mi zidna kuhinjska slavina ali da ide onak u luku prema gore (da imam vise mjesta u sudoperu za prati) a ne mogu to nigdje naci, tj.nasla sam jednu :cerek: ali mi je preskupa, sa dostavom oko 1500

http://www.unitas.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=250&detailID=959&ime=Termostatska_armatura_za_kuhinjo_Fresh

trebala bi ovdje odgovarati: http://img163.imageshack.us/img163/4610/dsc03408iv.jpg

:ne zna:
našla sam na netu u Pipa plus ova u sredini u zadnjem redu- možda bi ti pasala?
http://www.pipacentar.com/products/group/80

A mene zanima da li netko ima iskustva s ROSAN pipama? Mislim da su srpskog porijekla, a po cijeni su puno povoljnije nego neka druga marka.

vizura
03.08.2010., 15:28

Ajde molim te pojasni razliku, jer ja se ubih tražeći objašnjenje, a majstor (instalater) kojeg sam pitala nema pojma...

LedenaKocka
03.08.2010., 15:43
meni je objasnjeno da su visokotlacne one za protocne bojlere:ne zna:

zarana
03.08.2010., 22:00

A mene zanima da li netko ima iskustva s ROSAN pipama? Mislim da su srpskog porijekla, a po cijeni su puno povoljnije nego neka druga marka.

Moj majstor mi ih je preporučio, iako preferira Grohe ili Hansgrohe, a mi kupili Hansu :). Uglavnom, kaže da su bolje od npr.Armalovih.:ne zna:

bulthaup
04.08.2010., 06:59
Ajde molim te pojasni razliku, jer ja se ubih tražeći objašnjenje, a majstor (instalater) kojeg sam pitala nema pojma...

Pa visokotlacne su one koje se prikljucuju na normalni vodovod, koji je pod pritiskom i na normalni bojler. Niskotlacne se prikljucuju na rezervoar sa vodom i na starinske bojlere koji nisu pod pritiskom.:)

murtila
04.08.2010., 10:48
Pa visokotlacne su one koje se prikljucuju na normalni vodovod, koji je pod pritiskom i na normalni bojler. Niskotlacne se prikljucuju na rezervoar sa vodom i na starinske bojlere koji nisu pod pritiskom.:)

Da,..kad sam ja kupovala špinu, u dučanu sam se prvi put susrela sa tim VT i NT
jer kod većine Blankovih postoje i jedne i druge,
dok mi neki nisu niti znali objasniti razliku i prvi put su čuli....eto kakvi nam ljudi rade :rolleyes:

bulthaup
04.08.2010., 11:53
Da,..kad sam ja kupovala špinu, u dučanu sam se prvi put susrela sa tim VT i NT
jer kod većine Blankovih postoje i jedne i druge,
dok mi neki nisu niti znali objasniti razliku i prvi put su čuli....eto kakvi nam ljudi rade :rolleyes:

Ja mislim da su ove niskotlacne kod nas velika rijetkost. Mozda negdje na selu gdje nema pravog vodovoda. Inace u Engleskoj to je nekad bio standard i sve kuce su imale rezervoar vode na tavanu i bojleri su bili obicni kotlovi sa grijacem i uopste nisu bili pod pritiskom.

vizura
05.08.2010., 15:48
A, tako, hvala, sad mi je puno jasnije.:top:

Mirella
05.08.2010., 20:49
Moji svekiji imaju takvu niskotlačnu pipu jer ispod sudopera imaju mali protočni bojler. Tak se nekad radilo u manjim mjestima i na selu. I takva pipa ima tri cijevi ispod ploče, dok visokotlačna ima dvije.

murtila
06.08.2010., 12:20
I takva pipa ima tri cijevi ispod ploče, dok visokotlačna ima dvije.

Da, čovjek u dučanu me i pitao jel mi ima dvije ili tri cijevi, i to je jedino što sam kao od stručnih ljudi čula, a to mi je i bilo važno, samo što nisam imala pojma koliko cijevi imam....:D
za ostalo sam proguglala :mig:

aanelej
06.08.2010., 19:39

kupila bas tu srednju u zadnjem redu i onaj nastavak za tus na nju :cerek:

hvala puuuuno!!!

vizura
06.08.2010., 20:06
Da, čovjek u dučanu me i pitao jel mi ima dvije ili tri cijevi, i to je jedino što sam kao od stručnih ljudi čula, a to mi je i bilo važno, samo što nisam imala pojma koliko cijevi imam....:D
za ostalo sam proguglala :mig:

to je i meni bio rekao majstor kad sam ga pitala koja je razlika između VT i NT. rekao mi je da kupim onu s dvije cijevi :D

dxer
17.08.2010., 12:50
Da li netko ima iskustva sa EMDE markom slavina ? Mislim da su kineske. Covjek u MD-PROFILU kaze da su u rangu sa GROHE. Ovako od oka, dobro izgledaju, mješalica se lijepo miče, kao i kod Grohe. Jamstvo je 5 godina i kaze da od nekih 2000 komada koje su prodali da je svega desetak bilo reklamacija, ali da je to bila jedna specificna serija.

Ako je netko kupio takve slavine, molim da sa nama podijeli iskustvo.

ishtvanna
17.08.2010., 15:29
Da li netko ima iskustva sa EMDE markom slavina ? Mislim da su kineske. Covjek u MD-PROFILU kaze da su u rangu sa GROHE. Ovako od oka, dobro izgledaju, mješalica se lijepo miče, kao i kod Grohe. Jamstvo je 5 godina i kaze da od nekih 2000 komada koje su prodali da je svega desetak bilo reklamacija, ali da je to bila jedna specificna serija.

Ako je netko kupio takve slavine, molim da sa nama podijeli iskustvo.

Evo kupila ja takve slavine (skoro napisah slabine :lol:) prije godinu dana - imamo jednu na umivaoniku, pa na kadi onu s tušem i u kuhinji za sudoper. Ne znam koje si gledao - mi smo uzeli ovakve kvadratne

http://mdprofil.com/index/uploads/images/proizvodi/sanitarije/armature/emde/ID-69151.jpg

Mogu samo reći da sa njima nemamo nikakvih problema - od montaže do korištenja - sve 5. A kvaliteta je na razini - vidjet ćeš nakon nekog vremena - nit se razmrdaju, ništa - stvarno su kvalitetne. A i cijena je ok. Moja preporuka!:top:

lidija84
21.09.2010., 15:03
... može netko tko duže ima FRANKE slavinu reći svoj komentar tj jesu li dobre tj.kvalitetne? Pogotovo ako netko ima onu tuš slavinu za sudoper!
Hvala! :D

Lali Puna
02.10.2010., 13:37
ima li nekih zdravorazumskih razloga zašto bi pipu za sudoper uzela skupu blancovu?
ono, iskustva, procjene, dosad uočeno da su stvarno toliko bolje u odnosu na druge?
naime, skupe su. jebeno su skupe, nemrem vjerovat da pipa može oštat 2000 kuna.
ali dala bih toliko, kad bih znala što plaćam.

ne obilazi mi se previše okolo, nemam više ni volje ni vremena ni živaca, rado bih otišla u jedan dućan, izabrala tamo pipu i kvit. ima li još nekih dobrih, provjerenih firmi, osim blanca? i, je li blanco stvarno tako dobar? ako vrijedi novaca, dat ću novce, nije bed. al ne kužim se u pipe nimalo da bih mogla procijeniti što valja, što ne valja.

inače, za kupaonu smo riskirali i uzeli pipe talijanskog proizvođača o'paini. jer su nam bile dizajnom lijepe, cijenom prihvatljive, a mogli smo birati samo u jednom dućanu s kojim naš izvođač ima ugovor ako smo htjeli dobiti popust. prodavačica je iskreno rekla da im je to novo u asortimanu i da nema nikakvih iskustava.

Dadushka
02.10.2010., 15:12
ja imam ove dvije u kupaonici
http://vitos.hr/katalog.php?KatID=200&PID=707

http://vitos.hr/katalog.php?KatID=200&PID=709

vanredna
05.10.2010., 08:07
Lali_puna, ovako, mi isto nismo imali vremena za trazenje pipe, iznenadeni cijenama doticnih i nakon jedne svadje s prodavacem u elipsu kod kojeg smo rezervirali pipu od 2100kn Franke s izvlacnim tusem. trebali su je isporuciti za 2 dana, a kada smo ju dosli platiti ispalo je da je nece biti sljedecih 30dana a nama se kuhinja postavlja :rolleyes:

ugl ja ti malo googlala, i nasla isti dizajn te franke ali blanco za 1700kn, na tehnopolisu, isporucili je drugi dan :mig:

http://www.prodaja-ponuda.com/slavina-blancolinus-s-krom-vt-rucka-lijevo/646506/sudoperi-i-slavine/

imaju veliki izbor pa pogledaj malo...

Lali Puna
14.10.2010., 15:44
pliz, jel mi može netko reć za još koju firmu pipa osim blanco i franke? ne znam uopće šta da gledam. i gdje da odem tražit poštenu pipu? nije meni bed kupit blanco, al rado bih pogledala što se uopće nudi prije no što dam 2000 kuna?

Lali Puna
15.10.2010., 09:03
nitko ne zna gdje da idem gledat pipe za sudoper? a ok onda...

Aoife
15.10.2010., 09:28
Ima neki dućan "Pipa" u Boćarskom domu, bar je bio prije par godina. Tamo sam ja kupovala pipe prije kad me nije bilo briga da istražim sve što ima u ZG pa tek onda kupim

Lali Puna
15.10.2010., 09:35
čak sam i našla web od te pipe (pitam ovdje jer nemate pojma kako je zabavno guglati pipa, pipe, slavina i slično :D) i čini mi se po njemu da i nemaju neki izbor onih za sudopere. a mene zanima baš to, pipe za sudopere.

ono što nalazim na webu svodi se na blanco i franke. pa kaj nema nikakvih drugih pipa za sudoper osim tih?
(u ovom slučaju sam i ja ta koja komplicira - jer blanco me baš nijedna ne oduševljava toliko dizajnom da bi dala te novce za nju. one koje su mi dizajnom dobre te nemaju tuš. one koje imaju tuš i dizajnom su mi dobre nema u mat varijanti)

Aoife
15.10.2010., 10:14
Ja sam tamo bila kupila pipu za sudoper koja nije Blanco ili Franke, mislim da je marka bila Schmidler ili nešto slično i evo pipa dobro služi na tom mjestu već par godina.

Hansgrohe
15.10.2010., 12:12
čak sam i našla web od te pipe (pitam ovdje jer nemate pojma kako je zabavno guglati pipa, pipe, slavina i slično :D) i čini mi se po njemu da i nemaju neki izbor onih za sudopere. a mene zanima baš to, pipe za sudopere.

ono što nalazim na webu svodi se na blanco i franke. pa kaj nema nikakvih drugih pipa za sudoper osim tih?
(u ovom slučaju sam i ja ta koja komplicira - jer blanco me baš nijedna ne oduševljava toliko dizajnom da bi dala te novce za nju. one koje su mi dizajnom dobre te nemaju tuš. one koje imaju tuš i dizajnom su mi dobre nema u mat varijanti)

Blanco je fima prvenstveno stručna za izradu samih sudopera, a pipe za njih se rade u Grohe tvornici. Hanshrohe, Grohe, Blanco. Franke, Hansa su ti sve prvoklasne firme za mješalice, sad je razlika samo u dizajnu, što i najviše utječe na cijenu same mješalice.
Što se tiče mat izvedbe imaju svi to, samo što je po narudžbi i čeka se po 3-4 tjedna.

Lali Puna
15.10.2010., 13:01
dobro, reci mi u koje dućane da idem...

Hansgrohe
15.10.2010., 18:25
dobro, reci mi u koje dućane da idem...

Zagreb
Kera-Term - Kvatrić
Fero-Term - Črnomerec, Sesvete, Buzin, Trešnjevka, Dubrava......
Termocommerce - isto svukud po gradu
ABC interijeri - zavrtnica

AnaPi
23.10.2010., 13:32
gdje se moze kupiti ovakva zlatna špina??

http://img218.imageshack.us/img218/3240/pinaaliuzlatnojboji.jpg (http://img218.imageshack.us/i/pinaaliuzlatnojboji.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Hansgrohe
25.10.2010., 14:36
^^^^^^^^^^
Jel ti poznato mozda koji je proizvodjac???

vanredna
26.10.2010., 08:48
http://www.prodaja-ponuda.com/slavina-franke-old-england-0737292-bronca/618017/sudoperi-i-slavine/ mislim a je to zlatna verzija, odnosno bronca :) postoji jos i bakrena....

triptoy
11.03.2011., 22:11
Zagreb
Kera-Term - Kvatrić
Fero-Term - Črnomerec, Sesvete, Buzin, Trešnjevka, Dubrava......
Termocommerce - isto svukud po gradu
ABC interijeri - zavrtnica

NordStore - Samobor, Sesvetski Kraljevec

For My Pain
28.10.2011., 17:52
Na ''no name'' slavini s kugličnim ležajem pukao je ovaj unutrašnji dio:

http://imageshack.us/photo/my-images/809/slika1eo.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/slika2m.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/253/slika3t.jpg/

Bila sam u željezariji u Ozaljskoj i rekli su da trenutno nemaju i neće dobiti u skorije vrijeme i uputili me u Fero-Term, a u Fero-Termu su mi rekli da oni dijelove ne smiju držati, nego sve šalju na servis.

Znate li možda gdje bi se taj dio u Zagrebu mogao kupiti? Ili je baš potrebno kupiti novu slavinu? Servis mi nema smisla jer mislim da bi koštao otprilike kao i nova slavina takve slabije kvalitete.

p.s. Prije nego me počnete savjetovati da kupim novu, poštenu slavinu za par tisuća kuna -> studentica sam. :D

milić
15.02.2012., 17:25
Malo preuređujem kuhinju jer sam kupio suđericu koje do sada nije bilo.
Sad bi bila i prilika eventualno promijeniti špinu koja je sada zidna.
Razmišljam da stavim stojeću, ako se to tako kaže, na sudoper.
Molio bih savjete za i protiv takve špine.
Ako za na što valja pripaziti - event. visina od radne ploče pretpostavljam... šta još. Svaki savjet zlata vrijedi...

jones85
15.02.2012., 17:30
Ako za na što valja pripaziti - event. visina od radne ploče pretpostavljam... šta još. Svaki savjet zlata vrijedi...

pa koliko je meni poznato kod te samostojece nemozes birati visinu nego kakvu kupis u ducanu takva ti je visina. ona se sarafi za sudoper sa donje strane i u vecini slucajeva se sa godinama rasklima (barem moja iskustva sa rosfraj sudoperima)

bulthaup
16.02.2012., 10:18

Meni su bolje ove koje dolaze iz zida. Ako vec imas u zidu ja bih je ostavio. Mozes samo kupiti novu cesmu. Moja je na sudoperu i nije se nikad rasklimala, ali mi je nekako elegantnije iz zida.

bulthaup
16.02.2012., 10:23
Ima lijepih zidnih slavina, kao na primjer ova:

http://i43.tinypic.com/1zf4vmg.jpg

milić
16.02.2012., 20:58
Da bulthaup ima lijepih zidnih slavina - u Londonu , ali u Hr baš i ne . Danas sam u Semeraru u Rijeci na brzinu kupio neku -ona šta ima tuš na izvlačenje. Nadam se da će neko vrijeme trajati jer je neka marka , što bi moji Kastavci rekli , ava mane .LP.

Xanthe
21.02.2012., 18:33
Molim dobre ljude za pomoć. :)

Situacija na zidu je ovakva. Donja cijev dovodi toplu vodu iz velikog bojlera u kupaonici.
http://img845.imageshack.us/img845/6940/cimg8436.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/845/cimg8436.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

vldxmr
21.02.2012., 18:46
Molim dobre ljude za pomoć. :)

Situacija na zidu je ovakva. Donja cijev dovodi toplu vodu iz velikog bojlera u kupaonici.

Ako iz zida imaš toplu i hladnu vodu, onda mješalica sa dvije cijevi.

Xanthe
21.02.2012., 18:55
Jasno mi je da ne trebam treću cijev, ali u ni jednom opisu slavina koje gledam ne piše koliko imaju cijevi, već oznaka NT ili VT.

vldxmr
22.02.2012., 06:02
Jasno mi je da ne trebam treću cijev, ali u ni jednom opisu slavina koje gledam ne piše koliko imaju cijevi, već oznaka NT ili VT.

Mješalica sa dvije cijevi je visokotlačna.

bulthaup
22.02.2012., 09:24

Visokotlacna. U Hrvatskoj se rijetko koriste niskotlacne. To se uglavnom koristi za vodu koja dolazi iz malih rezervoara i starinskih bojlera, koji nisu pod pritiskom.

Xanthe
22.02.2012., 15:27
Visokotlacna. U Hrvatskoj se rijetko koriste niskotlacne. To se uglavnom koristi za vodu koja dolazi iz malih rezervoara i starinskih bojlera, koji nisu pod pritiskom.

Hvala! Do pred mjesec dana je bio starinski tiki mini bojler u elementu ispod sudopera, pa smo dovukli vodu iz kupaonice da ga se napokon riješimo. :)

marinaaaaa
28.02.2012., 21:30
Ja sam nedavno uređivala kupaonu, i moram reč da sam izuzetno zadovoljna sa pipama senator, pipa je koštala oko 300 kn i od full mesinga je, ali kaj me iznenadilo je to kaj imaju garanciju od 6 godina a dok grohe sam gledala i imaju od 5 godina i s tim da su puno skuplje a jako su slične. Eh da, i nisu kineske već turske i što je najbolje ak kaj otiđe u 6 godina dobim novu!!!! Sve pohvale kupila od firme ...

Decijus
18.07.2012., 11:29
Ima li netko iskustva s Fero-Termovim pipama Voxort?
Navodno se rade u Kini i Ferotermov su brand.

the-akila
20.03.2013., 11:36
Ima li tko iskustva sa ovim slavinama (i prodavaču). Ne baca mi se 1000 kn u vjetar?http://i47.tinypic.com/wjjv2v.jpg

bulthaup
20.03.2013., 11:53
Meni ovo ne izgleda previse lijepo. :)

the-akila
20.03.2013., 12:00

vjerovatno nisi ni ti meni ali o ukusima se ne raspravlja :D Šala, šala... Pitam o kvaliteti slavine!

nina2006
20.03.2013., 12:05

Slažem se :mig:
Osim toga mislim da bi imao s vremenom problem zbog kamenca kojim naše područje obiluje, u smislu da bi isti zaštopao izlaz vode kojeg ne bi mogao očistiti (zbog same građe špine). Svaka čast što je hrvatski proizvod, ali više se oslanjam na inozemnu kvalitetu kad su u pitanju špine. Ukoliko ti treba pomoć oko odabira za budžet kojim raspolažeš stojim na raspolaganju da ti pomognem oko odabira, jer za iznos od 1000kn može se pronaći daleko ljepša i kvalitetnija slavina.

Zak McKracken
20.03.2013., 12:26
Nazvao!

Prodavac nikad nije ni cuo za pojam kartusa. Dalje sam se uplasio i pitat.
Neki osjecaj mi govori da se od takvih pipe ne kupuju, al kako ko zeli.

the-akila
20.03.2013., 12:42
Nazvao!

Prodavac nikad nije ni cuo za pojam kartusa. Dalje sam se uplasio i pitat.
Neki osjecaj mi govori da se od takvih pipe ne kupuju, al kako ko zeli.

Zak..thanks!

carpoolinghr
14.08.2013., 19:01
Bok svima!

Molim vas prijedlog nekih minimalistickih slavina za kupaonu.

Treba mi zidna za lezecu kadu (izljev + tus) i visoka slavina za umivaonik koja se ugradjuje u element.

Po mogucnosti da su zajedno do 3000 kn

Hvala!

Dretva
17.08.2013., 16:58
Bok Svima,

Želim podijeliti svoje otkriće o kvaliteti Grohe kupaonskih slavina.
Renovirali smo 2 kupaone i kupili sve nove slavine. Naravno htjeli smo kvalitetnije pa smo se odlučili za Grohe. U Ferotermu u Zagrebu svaka slavinu smo platili oko 700-800 kuna. Naime radi se o Eurosmart Cosmopolitan kolekcijil. Kupili smo i za tuš kabinu termostatsku slavinu od 2300 kn. A sada otkriće. Termostatska slavina strgala se nakon manje 2 godine.
Gumb za regulaciju temperature vode visi na plastici. Nisam mogao vjerovati da je plastika za 2300 kn. Slavina iznad kade škripi i teško se okreće. Rastavio sam slavinu, unutra je cijeli mehanizam plastični, pokušao podmazati ali nema se tu što podmazati, guma se strgala, ne može se stegnuti jer onda škripi, a ako se popusti onda voda curi. Katastrofa. Slavina na bideu, ne može se otvarati bez plastičnog ključa, rijetko korištena, ali jedva se okreće mehanizam na kojem je perlator. Uglavnom, Grohe je sa mene najgore smeće koje postoji. Ja sam se rugao jeftinim slavinama iz Bosne i Srbije koje je moja sestra kupila, ali one su premija naspram Grohe slavina. Htio sam slikati kako to izgleda ali sam previše razočaran da mi se da.
Ako sam nekoga odgovorio od kupovine Grohe slavina, onda sam učinio dobro ovim postom. Bolje da za cca 800 kuna odvede svoju curu ili dečka negdje nego da kupi ovo smeće.

Lp,

Kladi
17.08.2013., 20:41
šteta što ti se ne da slikati:kava:

inače, Grohe ima 5g. garancije. uzmi papire i idi u dućan, trebao bi dobiti novu

oktogon
17.08.2013., 23:12
Bok Svima,

Želim podijeliti svoje otkriće o kvaliteti Grohe kupaonskih slavina.
Renovirali smo 2 kupaone i kupili sve nove slavine. Naravno htjeli smo kvalitetnije pa smo se odlučili za Grohe. U Ferotermu u Zagrebu svaka slavinu smo platili oko 700-800 kuna. Naime radi se o Eurosmart Cosmopolitan kolekcijil. Kupili smo i za tuš kabinu termostatsku slavinu od 2300 kn. A sada otkriće. Termostatska slavina strgala se nakon manje 2 godine.
Gumb za regulaciju temperature vode visi na plastici. Nisam mogao vjerovati da je plastika za 2300 kn. Slavina iznad kade škripi i teško se okreće. Rastavio sam slavinu, unutra je cijeli mehanizam plastični, pokušao podmazati ali nema se tu što podmazati, guma se strgala, ne može se stegnuti jer onda škripi, a ako se popusti onda voda curi. Katastrofa. Slavina na bideu, ne može se otvarati bez plastičnog ključa, rijetko korištena, ali jedva se okreće mehanizam na kojem je perlator. Uglavnom, Grohe je sa mene najgore smeće koje postoji. Ja sam se rugao jeftinim slavinama iz Bosne i Srbije koje je moja sestra kupila, ali one su premija naspram Grohe slavina. Htio sam slikati kako to izgleda ali sam previše razočaran da mi se da.
Ako sam nekoga odgovorio od kupovine Grohe slavina, onda sam učinio dobro ovim postom. Bolje da za cca 800 kuna odvede svoju curu ili dečka negdje nego da kupi ovo smeće.

Lp,

Hm,hm...iako nisam imao ovakih iskustava ipak sam mišljenja da je taj Grohe precijenjen.
U polušali kažem da su arhiktice smislile sveto trojstvo (Grohe slavine, Dulux boja i Shucko profili za stolariju) i to troje je kod nas doživjelo veliku slavu.
Danas sam montirao Hansgrohe slavinu sa tušom (mislim da je model RAdindance) koja košta 5000- 6000 kn i iako sam montirao tako nešto i skuplje modele, svaki put se pitam jel to vrijedi toliko ?
Kad sam tek počeo raditi adaptacije Armal je bio pojam a sada je jedva u prvih 10 hit marki.
Znam da su mnogi koji su kupili skupe slavine "proplakali" jer su im "majstori" to monirali bez filtera sa običnim kutnim ventilima pa kad je crklo jamstvo ne vijedi radi toga a popravak košta kao servis na autu.

tomios
20.08.2013., 10:41
Bok...moze savjet..
U Ferotermu
http://www.grohe.com/hr/7441/bathroom/armature-za-kupaonicu/eurosmart-cosmopolitan/detalji-o-proizvodu/?product=32830-G267&color=000

kosta dobrih 1235kn. Nasao na Amazon.de

http://www.amazon.de/Grohe-Eurosmart-Cosmopolitan-Einhand-Waschtischbatterie-Auslauf/dp/B003TG57DC/ref=cm_cr_pr_product_top

za 80€ (kad dodjem do placanja karticom, konacna cijena). Upola jeftinije...Nisam jos kupovao ovako sta preko Amazona..pa ako moze savjet.

Hvala!

namelessone
25.08.2013., 12:38
Molim za informaciju!
Kupujemo špinu za dolje linkani sudoper:
http://www.schock.sk/materials/supervisor/schock/city_d100/onyx.png

Interesantne su nam špine s tušem od firme Blanco:
http://www.blanco-germany.com/assets/blanco_840x440/hlr-system/Kuechenarmaturen/BLANCOACTIS-S/03861512.jpg
http://www.blanco-germany.com/assets/blanco_840x440/hlr-system/Kuechenarmaturen/BLANCOTIVO-S/03856501.jpg
http://www.blanco-germany.com/assets/blanco_840x440/hlr-system/Kuechenarmaturen/BLANCOELIPSO-S_II/03630533.jpg

Ako netko ima iskustva s jednom od navedenih ili njihovim špinama uopće molim za informaciju kakve su na duže staze i uopće preporuku za kvalitetnu špinu ovo tipa koja se neće rasklimat, počet curit i slične (ne)poželjne stvari?

Hvala svima na pomoći :)!!!

ombia
25.08.2013., 18:17
Bok...moze savjet..
U Ferotermu
http://www.grohe.com/hr/7441/bathroom/armature-za-kupaonicu/eurosmart-cosmopolitan/detalji-o-proizvodu/?product=32830-G267&color=000

kosta dobrih 1235kn. Nasao na Amazon.de

http://www.amazon.de/Grohe-Eurosmart-Cosmopolitan-Einhand-Waschtischbatterie-Auslauf/dp/B003TG57DC/ref=cm_cr_pr_product_top

za 80€ (kad dodjem do placanja karticom, konacna cijena). Upola jeftinije...Nisam jos kupovao ovako sta preko Amazona..pa ako moze savjet.

Hvala!

Jesi uracunao dostavu? Za hrvatsku nije besplatna. ja kupujem skoro svaki tjedan s amazona, ali mi ne dostavljaju u Hrvatsku, tako d ane znam jesi na takve savjete mislio.
Inace je Amazon kod eventualnih reklamacija brz i susretljiv.

jednokratni nik
01.09.2013., 14:18

znaci za nas ekipu u stambenim zgradama su visokotlacne i samo te gledam?

grzzi
17.09.2013., 08:26
Ima li tko ? jel vridi to što ... ne izglea mi loše.

http://www.elipso.hr/sudoperi-i-slavine/slavine/FRANKE-NEPTUNE_D--krom%7Cglecer-bijela/

naves
17.09.2013., 15:40
Ima li tko ? jel vridi to što ... ne izglea mi loše.

http://www.elipso.hr/sudoperi-i-slavine/slavine/FRANKE-NEPTUNE_D--krom%7Cglecer-bijela/

Mi ćemo uzeti istu, samo izvedba cijela inox ( bez tog fragranite umetka u bijeloj boji). Ljepša mi je bez toga:)

http://n0.static-elipso.com/images/big/75304.jpg

grzzi
17.09.2013., 18:00
Mi ćemo uzeti istu, samo izvedba cijela inox ( bez tog fragranite umetka u bijeloj boji). Ljepša mi je bez toga:)

http://n0.static-elipso.com/images/big/75304.jpg

nisam je vidio uzivo, samo crnu. Ploca mi je bijela a sudoper je inox ... nadam se da ce stimati. 1900 kn izade.

lorena_5
25.09.2013., 07:47
Pozdrav..renoviramo, pa treba misliti i o slavinama..za kadu, sudoper i lavandin (umivaonik)..i sad sam naletjela na diplon koje su mi predivne i vec sam ih bila spremna uzet kad pitam zenu tko ih proizvodi- Kina..znam da ne mora sve kinesko biti lose, ali ipak, da pitam vas za iskustva..dakle, kakve su Diplon slavine? Daju 3 god garancije (ili 2, ne znam vise)..podsjecaju me na Kiss slavine, samo sto Kiss slavina za tus dodje preko 1000kn, a ova Diplonova 300tinjak.. :/

Evo link na Kiss slavinu, slican model kakav sam vidjela i diplonovih, svidjaju mi se zbog ruckica..inace su i ove kissove povoljne, za sudoper 485kn, jedino je ta za tus preskupa i ne bih je uzimnala :/

http://www.google.hr/imgres?um=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&hl=hr&biw=853&bih=371&tbm=isch&tbnid=3k1fn8gomzvTwM:&imgrefurl=http://www.pipacentar.com/products/group/36&docid=EJB8cMW3Frm-7M&imgurl=http://www.pipacentar.com/gallery/KS70.00%252520BP.jpg&w=303&h=320&ei=jYZCUo3aKKXv0gXtroCACA&zoom=1&ved=1t:3588,r:18,s:0,i:128&iact=rc&page=4&tbnh=191&tbnw=212&start=16&ndsp=7&tx=57&ty=55

danijel983
29.09.2013., 12:40
Pozdrav! Evo i ja trebam mješalicu za tuš i neku slavinu za bide. Nisam se odlučio za neki konkretan model, jedino sam mislio tražiti Armal. Mi ih imamo doma u starijim kupaonama, 15-20 godina to radi bez greške. Mijenjani su neki dijelovi na nekim pipama, i sad su i dalje super. Ali vidim da gore piše da je Armal jedva među Top 10. Pa me zanima ko je sad No.1 po kvaliteti. U jednom dućanu, gospođa mi je rekla da je Nord vrh. 5 godina garancije itd. Koju marku da gledam a koju da svakako izbjegavam?

oktogon
29.09.2013., 22:54
Pozdrav! Evo i ja trebam mješalicu za tuš i neku slavinu za bide. Nisam se odlučio za neki konkretan model, jedino sam mislio tražiti Armal. Mi ih imamo doma u starijim kupaonama, 15-20 godina to radi bez greške. Mijenjani su neki dijelovi na nekim pipama, i sad su i dalje super. Ali vidim da gore piše da je Armal jedva među Top 10. Pa me zanima ko je sad No.1 po kvaliteti. U jednom dućanu, gospođa mi je rekla da je Nord vrh. 5 godina garancije itd. Koju marku da gledam a koju da svakako izbjegavam?

5 godina jamstva daju mnogi. Neki dan gledam u željezari na Trešnjevci neke slavine koju su masivne,solidnog dizajna, niske cijene i jamstvo 5 godina.
Čini mi se da su kod nas Grohe i Hans grohe najzastupljeniji.
Taj Nord ... ne znam baš da je među privima.
U kupaonici koju sam završio jučer sam postavljao Nord slavinu za umivaonik i tuš te wc dasku.
Slavine masivne i teške jesu ali ono što sam skužio (možda moja subjektivna procjena) da kad nakon puštanja vode na tušu zatvorim vodu iz ruže još kapa neko vrijeme dok se to kod Grohe-a ne događa tako.
Wc daska-sistem pričvrščivanja kao prije 20 godina. Imaju metalu leptir maticu ispod koje ide metalna podloška i gumica. Da nije novo kupljeno pomislio bih da su stare zalihe od prije rata.

Par godina smo montirali puno Effepi slavine ito sve na objekte; škole,vrtići,bolnice,ambulante i slično.
Znači sve na mjesta gdje se ne pazi na njih prilikom rukovanja.
Cjenovno su bilo jeftinije od Armala. Tko ih sada prodaje ne znam.
Mislim da smo ih postavili barem 150 komada i nikada nije bilo nikakve reklamacije. Jamstvo na njih je bilo 5 godina i rečeno mi je da je u slučaju reklamacije zamjena odmah te da zbog jako jako malog broja reklamacija im se ne isplati servisirati to nego ih vraćaju u tvornicu u Italiju.

danijel983
30.09.2013., 07:53
Znaci ti preporucas Effepi. A kakav je Armal u ovo vrijeme? Jer kazem, ove nase su odlicne.

Vwovac
30.09.2013., 10:28
Znaci ti preporucas Effepi. A kakav je Armal u ovo vrijeme? Jer kazem, ove nase su odlicne.

U stečaju... :rolleyes:
http://www.poslovni.hr/strane-kompanije/armal-ce-od-listopada-proizvoditi-kao-zadruga-251007

danijel983
30.09.2013., 16:54
Šteta. To je bila stvarno dobra firma nekad.

Kladi
30.09.2013., 23:47
zato su i propali:D

danijel983
01.10.2013., 08:17
zato su i propali:D

A ti bi preporučio?

Kladi
01.10.2013., 22:50
A ti bi preporučio?radili su kvalitetno i nije bilo prodaje i došlo je do propasti, jel....

danas se sve radi tak...ništa više ne traje 20g.
to sam mislila, inače ne poznajem marku i ne znam što bi preporučila, ničem više ne vjerujem

City
01.10.2013., 23:16
Mali off - smiješno je što Kladi ne ispravlja Danijela da je žensko. :D

Kladi
02.10.2013., 13:56
Mali off - smiješno je što Kladi ne ispravlja Danijela da je žensko. :Dsve se nadam da će uočiti nešto ispod nicka :mig::D

Xanthe
02.10.2013., 16:18
Da, super je firma, pipa za kadu je kod mame trajala cijelih godinu dana, a ta im je bila neki top model. :rolleyes:

danijel983
02.10.2013., 22:19
sve se nadam da će uočiti nešto ispod nicka :mig::D

Moje isprike. Nisam skužio.

Da, super je firma, pipa za kadu je kod mame trajala cijelih godinu dana, a ta im je bila neki top model. :rolleyes:

Ako pričaš o Armalu, možda im je kvaliteta pala. Kakve su ove nove nemam pojma. ali naše stare su stvarno super. Ali ionako neću kupit Armal.

stari medo
03.10.2013., 15:21
Jel ima netko iskustva sa Teka slavinama ?

http://www.stolarijamraz.com/shop/index.php/pipe-armature-slavine-c-39?filter_id=11&sort=2a

danijel983
06.10.2013., 09:36
Ja bi trebao pipu za tuš. Ustvari to bi bila za kadu. neću da ima samo crijevo za tuš. Gledao sam Hansgrohe i Schmidler. Jel može neko prokomentirat dal to šta valja? Tamo di sam kupovao tuš kadu nisu imali izloženih Grohea a tu di bi kupio pločice imaju samo Schmidler i Hansgrohe.

šesna
06.10.2013., 14:57
Ima li itko IKEA pipu i ako ima može li mi reći kako se iste ponašaju tijekom godina stalne upotrebe?
Konkretno se radi o ovoj pipi (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20113379/)sa izvlačnim dijelom za sudoper.

free spirit
06.10.2013., 15:48
ja imam ikeinu pipu, http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20257891/, koja se zasad (tijekom 2 godine korištenja) "ponaša" vrlo pristojno i odgojeno. nemam joj zamjerki.
a ima i 10-godišnju garanciju (isto kao i model koji ti gledaš), pa ne očekujem probleme u skorije vrijeme.

Kioko
07.10.2013., 00:56
Jel ima netko iskustva sa Teka slavinama ?

http://www.stolarijamraz.com/shop/index.php/pipe-armature-slavine-c-39?filter_id=11&sort=2a

Imam ja njihovu u kuhinji. 3 različita vodoinstalatera (uključujući i ove iz Mraza) je nisu znala montirati kako se spada :503:. Još uvijek stoji takva jer ni neki za koje sam našla da su zastupnici i ovlašteni serviseri nisu znali ništa o tome kako riješiti moj problem. I eto, sad imam fensi pipu (koja stvarno lijepo izgleda i super se drži što se tiče kvalitete i održavanja), ali je još uvijek loše namontirana. :504:

oktogon
07.10.2013., 07:54
Imam ja njihovu u kuhinji. 3 različita vodoinstalatera (uključujući i ove iz Mraza) je nisu znala montirati kako se spada :503:. Još uvijek stoji takva jer ni neki za koje sam našla da su zastupnici i ovlašteni serviseri nisu znali ništa o tome kako riješiti moj problem. I eto, sad imam fensi pipu (koja stvarno lijepo izgleda i super se drži što se tiče kvalitete i održavanja), ali je još uvijek loše namontirana. :504:

Kako je montirana da ne valja ?
Nedavno sam montirao pipu na sudoper iz Lesnine na kojem je lim tako tanak i slab da kad sam ju stavio lim je utonuo. Jednostavno je debljina i čvrstoća lima takva da i unatoč postavljanju onog umetka s donje strane kad se pipa upotrebljava lim "pleše".

Kioko
07.10.2013., 09:16
Kako je montirana da ne valja ?
Nedavno sam montirao pipu na sudoper iz Lesnine na kojem je lim tako tanak i slab da kad sam ju stavio lim je utonuo. Jednostavno je debljina i čvrstoća lima takva da i unatoč postavljanju onog umetka s donje strane kad se pipa upotrebljava lim "pleše".

Meni pipa pleše. :tuzni:

Room130
09.10.2013., 18:27
Koju pipu do cca 1200kn bi preporučili za sudoper Blancozia 40 S Silgranit Antracit

Ja bi najradije isto silgranit pipu u antracit boji, zasad gledamo Blancomida pipu... Najviše nam se sviđa Blancolinus-s ali ta je preko 2 tisuće kuna što je way too much za pipu

dakle ovo je sudoper

http://images.ceneje.si/mother/1024/678/678854-0.jpg

Room130
10.10.2013., 22:28
Pošto nije bilo prijedloga, a trebalo se naručiti, odlučio sam ipak da se malo rastegnemo financijama i uzmemo ono što sa htio od samog početka... naručen je Blancolinus-s antracit... cijena 200 ojra, al eto, meni je najljepša pipa od svih koje smo gledali, ima i tuš, tak da... trebalo bi bit fajn

http://www.elektroshopwagner.de/images/product_images/popup_images/154559_0.jpg

danijel983
12.10.2013., 12:17
Ja bi trebao pipu za tuš. Ustvari to bi bila za kadu. neću da ima samo crijevo za tuš. Gledao sam Hansgrohe i Schmidler. Jel može neko prokomentirat dal to šta valja? Tamo di sam kupovao tuš kadu nisu imali izloženih Grohea a tu di bi kupio pločice imaju samo Schmidler i Hansgrohe.

Na kraju sam kupio Nord sienna line. Htio sam grohe ali kad mi je reko da ispod 1000kn teško da mogu naći (sa slušalicom) sam odustao. Siguran sam da grohe vrijedi tu lovu, ali je ja sad nemam. A ako budem imao, pipa se stvarno lako zamijeni.

bruce80
15.11.2013., 09:00
Što se danas kupuje od špina? Koja proizvođač je kvalitetan?
Mi smo imali Armal ali razočarali smo se..

Toblerona
19.11.2013., 07:39
Čija je marka VOXORT ? i kakve je kvalitete ?

Dzosi
19.11.2013., 07:53
kineska. trenutno je sniženje u ferotermu. vrijedi pogledati i druge modele.

oktogon
19.11.2013., 19:57
Čija je marka VOXORT ? i kakve je kvalitete ?

Voxort je Ferotermova robna marka. Oni imaju svoju proizvodnju u Kini.
NAravno da nije kao Grohe i slični ali nije šrot.
Ugradio sam ih 5-6 komada u zadnjih 2-3 godine, do sada se nitko nije bunio.
Ono što mi je kod tog Voxorta šugavo jest kuaponska galanterija, kad postavljam imam dojam da će se raspasti sve. A i kad se postavi nije bognzna šta.

Toblerona
20.11.2013., 20:25
Puno hvala na odgovorima @ Dzosi i @ oktogon.

Vidjela sam sniženje u letku Feroterma, zato sam i pitala.

Edo2387
04.02.2014., 23:59
Ispricavam se ako je tema vec negdje otvorena ;).

Zna li netko koja je marka špina najbolja od ovih ponuđenih:

1. Hansgrohe
2. Grohe
3. Unitas
4. Armal

Nisam jos nigdje pogledao pa me zanima okvirno. Hvala unaprijed

Labellum
05.02.2014., 06:06
Hansgrohe slovi kao najbolja, a svojom kvalitetom drfinitivno to i opravdava. Bestbuy je definitivno Grohe. Armal nemojte ni tražit jer su propali, Unitas nemamo iskustva, ali su to pipe nižeg cjenovnog razreda pa je kvaliteta upitna.

Sent from my C6603 using Tapatalk

Edo2387
05.02.2014., 13:17
Hvala puno na odgovoru ;)

Vwovac
05.02.2014., 22:27
Unitas je čisto ok-opravdana cijena za tu kvalitetu..
Dakle imamo ih u kući 5-6 godina-govorim o dvoručnim keramičkim modelima..
I ne bih ih nazvao baš nižim razredom..
Ostavio bih to za neke kineske modele iz peveca,bauhausa..
Osobno nam se u kući dobrim pokazao Schmidler u jednoručnoj varijanti za tuš..

AlgidBabe
05.03.2014., 01:05
Pozdrav.

Kupili bi Grohe Ondus digitalnu miješalicu za umivaonik
http://www.grohe.com/hr/6707/bathroom/armature-za-kupaonicu/grohe-ondus-digital/

i isto tako za kadu
http://www.grohe.com/lv/12224/bathroom/bathroom-faucets/grohe-ondus-digital/product-details/?product=36047-G211&color=000

Dali ima itko iskustva/ pritužbe/ pohvale..?

croarmy
09.03.2014., 17:16
Trebam pipe za umivaonik i kadu, i gledam malo ovih dana te slavine/pipe po trgovačkim centrima (pevec, baumax) i ne nalazim ono što meni treba, a to je da su ventili za puštanje vode i pipa/izljev odvojeni, znači ovako:
http://www.pohrani.com/f/2O/fj/1Nym8luE/fotografija-0002.jpg
http://www.pohrani.com/f/2a/108/2yITnbn1/fotografija-0003.jpg

A po trgovinama i po netu što vidim sve se svodi na ovakav sistem gdje su ventili za toplu i hladnu vodu spojeni s pipom: http://www.unitas.com.hr/proizvod-244/product/basin-mixer-cast-spout-stil

Gdje da kupim ovakav sistem kakav meni treba? Može neki link.

AlgidBabe
10.03.2014., 11:13
Ja sam vidla takve u Ferotermu. Nisam zagledavala jer me nije zanimalo, ali sigurno ih ima u Grohe-ovom katalogu, pa se mogu naruciti

Labellum
10.03.2014., 12:33
Slažem se. Feroterm sigurno ima. Ako ne na izlogu onda sigurno po narudžbi.

Sent from my C6603 using Tapatalk

titulus_
10.03.2014., 17:13
Pogledajte i u keratemu.

Dobre, a u jeftinijem cjenovnom rangu su ferotermove pipe voxort. nama su njihove mjesalice super, imamo glam model, koji lijepo kopira grohe cosmopolitan : )))

oktogon
13.03.2014., 20:30
Pogledajte i u keratemu.

Dobre, a u jeftinijem cjenovnom rangu su ferotermove pipe voxort. nama su njihove mjesalice super, imamo glam model, koji lijepo kopira grohe cosmopolitan : )))

POgledati i u ABC interijerima. Oni imaju "luđih" stvari od Feroterma

davoric
03.04.2014., 19:36
Pozdrav
Molim vas ako netko ima iskustva sa ovom gore navednom markom. Imaju zanimljive tuš garniture, zanimljivom i cijenom. Zanima me kakva je kvalieteta? I primjecjem da to ima u ponudi samo Bauhaus. Cijena opet nije mala, ali opet nesto, ili dosta niza od Grohe.

Lyda
10.04.2014., 13:14
Zna li netko prodaje li bilo koji drugi brand osim Blanca slavine za sudopere koje se spuštaju u razinu sudopera? Ove Blancove su bezobrazno skupe...

AlgidBabe
10.04.2014., 14:38
Htjela sam predložiti Blanco, ali.. :D Ne znam na kakvo uređenje ciljate, jesu skupe, ALi.. meni nije žao ni kune što smo dali.. Ne znam za drugu firmu, pa najbolje odite pogledati u par salona i oni će vas znati reći.

anse22
15.04.2014., 17:07
mislim da ima neki model od grohe u feroterma, ali cini mi se da nije bio bas jeftin, ali manje od 3000 kn koliko je bio blancov ako se ne varam:mig: iako sam ja osobno na kraju odustala od tog sistema i žrtvovala otvaranje prozora samo na kip

Imoen
15.04.2014., 19:31
Za one koji ne čitaju temu sudoperi, tamo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=49493161&postcount=529) sam stavila par linkova koje sam našla, a jednu sam vidjela uživo.