PDA

View Full Version : Podočnjaci, natečeni kapci

stranice : 1 [2] 3

Katrin
13.06.2006., 14:47
opet nas nisi razumjela. ne moraš se ti slagati sa svima nama, dapače, the more the marrier, ali jedno je IMAT STAV a drugo PAMETOVATI!

e toliko od mene, stvarno mi se više ne da razglabati o ovome... nema smisla.
uzela mi rijec iz usta :D

lola rose
13.06.2006., 14:49
uzela mi rijec iz usta :D

:five: discussion closed

alexxx
13.06.2006., 14:54
na stranu sad ženin privatni život, al stvarno, šta reć ženi koja ne vjeruje da se podočnjaka može riješit kremom, zbog poradi same prirode podočnjaka, al svejedno traži kremu koja djeluje? na kremom nerješiv problem?

tash@
13.06.2006., 14:58
na stranu sad ženin privatni život, al stvarno, šta reć ženi koja ne vjeruje da se podočnjaka može riješit kremom, zbog poradi same prirode podočnjaka, al svejedno traži kremu koja djeluje?

možda bi pomoglo sustavno trošenje kreme za samotamnjenje :D

Lali Puna
13.06.2006., 15:05
na stranu sad ženin privatni život, al stvarno, šta reć ženi koja ne vjeruje da se podočnjaka može riješit kremom, zbog poradi same prirode podočnjaka, al svejedno traži kremu koja djeluje? na kremom nerješiv problem?

vidi nje, i ona isto stalno nešto pametuje! odi se šminkat!

alexxx
13.06.2006., 15:24
:rofl:

Lali Puna
13.06.2006., 17:53
sad me muči krivnja alexxx. ubile smo im svaku nadu.

Mellina
13.06.2006., 18:20
Otvorila sam ovu temu s nadom da će se netko javiti i preporučiti kremu koja stvarno djeluje, a ja ju nisam probala. Kao što je netko napisao, nada umire posljednja. Ali stvarno nisam očekivala ovakve rasprave.
Lali Puna, na koje to metode misliš?

mrcika
13.06.2006., 18:45
Otvorila sam ovu temu s nadom da će se netko javiti i preporučiti kremu koja stvarno djeluje, a ja ju nisam probala...

Kenzoki Ice-cold eye cream! (Linija Kenzo)
Meni je ova krema odlicna, drzi se u frizideru, a nema boljeg od leda za podocnjake! Cijenu neznam jer sam ju dobila na poklon,u Mulleru je ima za kupiti i vjerojatno je skupa... :(

http://www.lvmh.com/magazine/pg_mag_contenu.asp?int_id=221&archive=0&rubrique=ACTUALITE&srub=0&rub=18

Mellina
13.06.2006., 19:08
Konačno nešto konkretno, hvala.

alexxx
13.06.2006., 19:25
jel to za otečene il ljubičaste podočnjake?
mellina, jel tebi treba za ljubičaste il otečene?

lali, jebemise, imam i ja podočnjake. na crnu majicu izgledaju seksi. :rofl:

emergence
13.06.2006., 19:31
imam narancaste podocnjake..i podbuhli su ak ne spavam dovoljno...ko medo zgledam

koristim loreal happyderm kojeg stavim u frizider...meni pomaze

tough_cookie
13.06.2006., 19:43
meni nista ne pomaze protiv podocnjaka, a probala sam svasta :tuzni:

otkad znam za sebe imam ih, i kako god dobro ostatak mene izgledao (a zna mi se i to desti :cool: ), "zahvaljujuci" podocnjacima izgledala bih jadno i iscrpljeno (a nikak da savladam vjestinu korigiranja korektorima i iluminatorima, jednostavno ne znam koristit sminku : smrc : ).

tak da ... vjerujem da MORA postojati neka krema, sigurno postoji, samo ju ja jos nisam otkrila. vjerojatno vecina njih doista djeluje samo na vlazenje i hranjenje koze, kao sto ste rekle, ali mora postojati neka koja bi ih malo ublazila. (ipak ne vjerujem da oni skroz ljubicasti mogu sasvim nestati :zubo: ).

ajmo curke, zar ni sisley? la prairie? la mer?

Mellina
13.06.2006., 20:39
Tamni su i nisu natečeni. Nisu baš ljubičasti, već samo tamniji od ostale kože lica.

luca
14.06.2006., 08:40
za otecene oci: bilo koja hidratanstna krema za oci koja se stavi u firizder moze popraviti stanje. ja imam onu masku punjenu gelom, koja stoji u fridge pa ju stavim po potrebi.
ako se pak radi o pravim vrecicama, onda samo kirurgija pomaze.
tamni podocnjaci: korektor ili iluminator imaju smisla. ne znam da li kreme koje djeluju na kapilare mogu pomoci (npr Hylexin za prosirene kapilare u tom podrucju, pa zato podrucje ispod oka djeluje ljubicasto). s druge strane neki ljudi imaju to podrucje tamnije pigmentirano i to je sve, nije stvar krvnih zila ili neceg tajnovitog.
opcenito: dovoljno odmora, spavanja, pijenja vode, boravka na zraku i razumna prehrana.

alexxx
14.06.2006., 15:14
daklem, rekla nedavno riječanka koja je estetski kirurg da za tamne podočnjake ništa ne pomaže, može ih se samo našminkat.

marija82
14.06.2006., 15:22
imam i sama tamne podocnjake,skuzila sam da je razlog u iznimno tankoj kozi oko ociju, pa cak izgledaju i veci nego sto jesu,cak mi se i potkozne zilice vide, geni su to,a ionako mi je sva koza na licu i tijelu jako tanka,pa sam skuzila da se podocnjaka necu nikad rijesit,bit cu sretna ako ih imalo budem mogla umanjit,iako i u to sumnjam.prema tome,skuzila sam da je bitnije to podrucje dobro hidrirat makar da sama koza ne bude u gorem stanju,to mi je recimo najbolje rezultate dalo,koristim clinique all about eyes i super mi je otkrice afroditina sa zelenim cajem i kamilicom,premasna za dan,al super za noc.i dobar korektor tj. iluminator. bojim se da drugog rjesenja nema.

blizanka
15.06.2006., 11:59
dakle, zaključak je da nije bitna krema nego da je hladno! blazimicu natopiti s vodom, staviti u frižider i na oči... :zubo:

ili ko u filmovima, narezati krastavac i na oči.

Sigurno to najbolje pomaže, ali i ja, kao i sav ostali ženski rod, tražim kremicu koju ću natrackati i ujutro se probuditi sa savršenim očima, bez podočnjaka, vrećica, naotečenosti i sličnih divota. :moli:

frenchkiss
07.07.2006., 15:27
imas dobru Clinique kremicu protiv podočnjaka. maqla roza kremica, pitaj u parfumeriji.

Athalie
09.07.2006., 15:21
Hej luca di se može nabaviti/kupiti ta Hylexin krema za proširene kapilare?? Answer please :D

marija82
30.07.2006., 22:23
koristim tester thermal fix-a od vichyja i cini mi se ful ok. samo ga treba jaaako malo stavit jer se dosta razmazuje, a opet nije masan.

lolita11
31.07.2006., 09:33
a kaj je s time da kapilare popucaju i postaju slabije i time vise vidljivije ukoliko koristimo ledeno ispod oka (da se splasnu vrecice)??? jedan dermatolog mi je rekao da je to veliki NO-NO i da ce to samo pogorsat stvar na duge pruge........

macka
31.07.2006., 11:07
a kaj je s time da kapilare popucaju i postaju slabije i time vise vidljivije ukoliko koristimo ledeno ispod oka (da se splasnu vrecice)??? jedan dermatolog mi je rekao da je to veliki NO-NO i da ce to samo pogorsat stvar na duge pruge........
popucaju? postanu slabije? jebate, da je to tako, ja bi onda svoje noge konstantno drzala u ledenoj vodi da nestanu :zubo:

salu na stranu, stvarno nisam znala da se to moze dogoditi... hladno ih suzava, pa su manje vidljive... i otekline splasnjavaju od hladnih obloga, pa zato to za te vrecice... ali da pucaju i oslabe, e to nisam cula... :misli:

lolita11
31.07.2006., 11:28
pa da , na pocetku se suze i postanu manje vidljive al to ih cini i slabijima pa kasnije sve sve vise vide, pucaju isl...uglavnom-kontraefekt!!!

lolita11
31.07.2006., 11:29
nisam to ja izmislila..to su strucnjaci rekli

mijita
30.09.2006., 22:58
cure jel ima tko kakvo rjesenje? imam uzasne podocnjake - i nije da ne spavam jer spavam normalno ali podocnjaci su i dalje tu. kak da se toga rjesim?? thnx

Shtefitza
30.09.2006., 23:29
Alergija na pelud, prasinu...?

alexxx
30.09.2006., 23:55
http://www.forum.hr/showthread.php?t=68232
http://www.forum.hr/showthread.php?t=80842

naomi
01.10.2006., 10:55
cure jel ima tko kakvo rjesenje? imam uzasne podocnjake - i nije da ne spavam jer spavam normalno ali podocnjaci su i dalje tu. kak da se toga rjesim?? thnx

joj i ja imam izražene, nedavno me šminkala neka žena i dm-u i rekla mi ako su ti podocnjaci plavi (ko moji) trebaš stavit korektor koji ide na rozo a ako su žuti ili sivi trebaš stavit bljedi korektor. to je sve što ja znam :D

lioness
01.10.2006., 12:00
joj i ja imam izražene, nedavno me šminkala neka žena i dm-u i rekla mi ako su ti podocnjaci plavi (ko moji) trebaš stavit korektor koji ide na rozo a ako su žuti ili sivi trebaš stavit bljedi korektor. to je sve što ja znam :D

koja bedastoca :rolleyes: !!! daj molim te reci tko te to sminkao, iz koje kozmeticke kuce!? mozes staviti na "plave" podocnjake rozi korektor, pa vidi kako ce se ljubicastiti sve u 16!! 1. ne mozes teoretski imati plave podocnjake, mogu biti crvenkasti, ljubicasti i smeckasti (tu ulaze i zuckasto i sivkasto smedji). uglavnom, kao sto su nas na likovnom ucili - na ljubicaste podocnjake idu lagano narancasti korektori, a na smedcaste idu lagano zuckasti.

Mme Pipi
02.10.2006., 08:35
Prilikom zadnjeg putovanja van lijepe naše, u jednoj parfumeriji sam naišla na neku kremu protiv podočnjaka koju reklamiraju sve u šesnaest, ono, skoro pa čudotvorna.
Kremica se zove Hylexin, u maloj žutoj tubici i košta 95 eurića.
Nisam je kupila, bilo mi je preskupo, ali ako ovdje ima netko tko je probao, i još ako je stvarno tako dobra, nek se javi, pa k vragu i novci, kupujem!

lola rose
02.10.2006., 08:49
što se hylexina tiče, ja sam čitala dosta o tome, i našla dosta oprečnih komentara. neki se kunu u tu kremu, drugi pljuju i to opako, pa nisam više znala šta da mislim, a bila sam ju spremna naručiti nakon prvih par pročitanih komentara.. :confused:

Adonia
02.10.2006., 12:32
imam velike oci i podocnjake citav zivot.
od kad ih imam borim se s njima, kako puderima, kremama tako i raznim korektorima u boji. prije godinu dana napokon sam dosla do solution-a!
posto mi je koza suha koristim manhattanov korektor (cover stick, naturelle) jer su mi ostali ili premasni pa se podocnjaci jos vise naglase ili presuhi pa se perutaju i izgledam ko da mi se podocnjaci ljuste.
sada vise ni ne razmisljam o podocnjacima. nanesem direktno tak korektor koji je savrseno iste boje kao moja koza, mozda za pola nijanse svijetliji i samo ga razmazen i tocka. prikriva sve.
caka je u tome da nades korektor nijansu svijetliji od koze lica i savrsene gustoce za tvoju kozu.
ja sam to, Bogu hvala, uspjela, ali nakon mnogo, mnogo isprobavanja i uzaludnih kupovina.
E,da, a kad mi je koza bila full suha koristila sam cini mi se ono my LR beauty, ne znam ni jel to vise postoji. bio je dobar tada. sad bi mi bio premastan.
e,da, ali napomena, moji podocnjaci bas ono, crni krugovi, ja nemam te kesice o kojima neki ovdje pisu.mislim da ti kesicama ne pomazu puno ni korektori.. na zalost.

lioness
02.10.2006., 12:45
za one sa vrecicama ispod ociju, neka probaju filler korektor od collistara. jest da on je za zreliju kozu, ali sta ces. i ja se borim cijeli zivot s podocnjacima, koristim lifting korektor o collistara i super mi je!!

lola rose
02.10.2006., 12:56
ja sam probala sve moguće korektore i niti za jednog ne mogu reći da mi je super. ima par njih koji su ok (MAC, Dior) ali niti za jednog ne mogu reći da mi je fenomenalan. sad sam kupila sisleyev, ali bojim se da je uzaludno bačen novac, iako mi se dok sam isprobavala učinio savršenim... :tuzni: dajem mu još fore da se iskaže, a onda leti kroz prozor... i još si mislim hoću li la prairie ili sisley, i uzmem sisley... :bonk:

naomi
02.10.2006., 15:19
koja bedastoca :rolleyes: !!! daj molim te reci tko te to sminkao, iz koje kozmeticke kuce!? mozes staviti na "plave" podocnjake rozi korektor, pa vidi kako ce se ljubicastiti sve u 16!! 1. ne mozes teoretski imati plave podocnjake, mogu biti crvenkasti, ljubicasti i smeckasti (tu ulaze i zuckasto i sivkasto smedji). uglavnom, kao sto su nas na likovnom ucili - na ljubicaste podocnjake idu lagano narancasti korektori, a na smedcaste idu lagano zuckasti.

joj davno je bio likovni :zubo: šminkala me neka žena iz maybeline, to mi je rekla i navodno stavila i na kraju je izgledalo fino ok

p.s. moji su podocnjasti ljubicasti i u limonija mi je cura neka objasnila da mi treba nijansu svjetliji korektor od tena a ten mi je dosta svjetao i dala mi ivory, e to mi je koma. znaci obe tete su me zezle, hm... :tuzni:

lioness
02.10.2006., 16:09
joj davno je bio likovni :zubo: šminkala me neka žena iz maybeline, to mi je rekla i navodno stavila i na kraju je izgledalo fino ok

p.s. moji su podocnjasti ljubicasti i u limonija mi je cura neka objasnila da mi treba nijansu svjetliji korektor od tena a ten mi je dosta svjetao i dala mi ivory, e to mi je koma. znaci obe tete su me zezle, hm... :tuzni:

heh... to je to!! gle, moze netko radit svoj posao bolje i losije!! stvar je u tome da u neke struke vjerujemo bez pogovora - pravnicima, lijecnicima i slicno, a drugima ne!

daklem, poslusaj mene - naravno da biras nijansu svijetliji, ali na ljubicaste podocnjake uzmi minimalno bež korektor sa natruhama zlatnih (iliti žuckastih!) tonova. ako nadjes negdje zuti korektor, probaj ga... i naravno, stavljas ga samo na dio koji je ljubicast

mijita
03.10.2006., 21:47
thnx cure ali nije da to maskiram nego kak da to rijesim!?? neda se meni s time mackati svaki dan to mi je malo too much...inace cula i ja za hylexin ali citala sam dosta komentara i tak nije mi se nesto ucinilo da je to nekaj super

Kruska
03.10.2006., 21:49
probaj retiC+ od vichya. baš za kožu ispod očiju ima lagano žućkasti pigment i fino se upije.mislim da sam to negdje i napisala :misli: :zubo:

mijita
03.10.2006., 21:59
super super bas cu to ici kupiti

tilla
03.10.2006., 22:29
sad sam kupila sisleyev, ali bojim se da je uzaludno bačen novac, iako mi se dok sam isprobavala učinio savršenim... :tuzni: dajem mu još fore da se iskaže, a onda leti kroz prozor... i još si mislim hoću li la prairie ili sisley, i uzmem sisley... :bonk:

baci u mom pravcu: jer meni je to najnajnaj proizvod otkrivenje total. uz dior rumenila.:D

tough_cookie
04.10.2006., 06:40
znam da je vrlo tesko ako ne i nemoguce rijesiti problem podocnjaka kremom, ali ako postoji rjesenje (pa i djelomicno), sto je 100 eurica za to? ja bih dala i vise (tak sam ponekad spremna razmisljati da bih i za kremu dala basnoslovne svote kad bi radila svoj posao) samo da djeluje. ;)
tak da ... bila bih stvarno zahvalna ako bi se mogla javiti curka koja je probala hylexin (nemojte da ja budem prva :moli: ).

lola rose
04.10.2006., 09:43
znam da je vrlo tesko ako ne i nemoguce rijesiti problem podocnjaka kremom, ali ako postoji rjesenje (pa i djelomicno), sto je 100 eurica za to? ja bih dala i vise (tak sam ponekad spremna razmisljati da bih i za kremu dala basnoslovne svote kad bi radila svoj posao) samo da djeluje. ;)
tak da ... bila bih stvarno zahvalna ako bi se mogla javiti curka koja je probala hylexin (nemojte da ja budem prva :moli: ).

točno to.. uopće nije bitna lova, samo da funkcionira..
a šta se hylexina tiče, bojim se da će jedna od nas ipak morati biti prva.. ajde, ima dobrovoljaca? :D

sretnodijete
09.10.2006., 08:22
Negdje sam čitala da ljudi koji uzimaju preparate željeza(anemija isl.) imaju tendenciju dobijanja podočnjaka.(I ja sam znala uzimati tablete željeza povremeno...i ja imam,doduše ne jako,tamnije područje ispod očiju..e sad,ima li to veze....)

lola rose
09.10.2006., 08:26
kupila u body shopu onu kremicu za podočnjake s vitaminom E - već pri samoj kupnji nisam vjerovala da će mi pomoći, al rekoh ajde, kad sam još milijun stvari kupila u body shopu, budem i to... javim vam ako se osjete bilo kakvi pomaci!

Skattemus
26.10.2006., 12:37
pitanje curke - ne znam je li bilo...spavam dovoljo i hranim se koliko je to moguce zdravo
ali imam podbuhle oci i onda uvijek izgledam kao da sam upravo ustala...
ima li neka provjerena kremica posto mi niveina za podonjake nije bas pomogla
ili neki narodni recept?:)

strangelove
26.10.2006., 19:03
a jel piješ dovoljno vode? :mudri:
ja si recimo znam stavit kratsavce na okeka, :D nije loše.
al nisu baš izraženi

Skattemus
27.10.2006., 12:06
ma pijem.....i problama sm onu foru sa hladnim zlicama....al nekad sam bas kako hrcak...

Ivana26
27.10.2006., 12:11
Pitaj Vesnu Škare Ožbolt.:rofl: :rofl: :rofl:

Skattemus
27.10.2006., 12:23
heh a ona pitala Glumicica

Schnitzel
27.10.2006., 12:30
možda bi trebala piti neki čaj koji ima diuretički učinak - da se ukloni višak tekućine... - ako se radi o onim podbuhlim.
ako se radi o tamnim kolutovima, možda ti nedostaje željeza ili imaš nekih problema s bubrezima... ili jednostavno nisi dovoljno spavala.. :)

-anna-
27.10.2006., 12:46
Vichy OLIGO 25 Yeux

Stik za umornu kozu oko ociju.. smanjuje otecenost kapaka i ublazava podocnjake... :)

evo kako su ga vichy strucnjaci opisali: ''Podrucje oko ociju trenutno je osvjezeno, hidrirano i ojacano. Vasem se pogledu vidljivo vraca sjaj i svjezina. Vrecice ispod ociju se smanjuju, a podocnjaci ublazuju."

Zvuci mocno :D :D

gven_s
27.10.2006., 12:54
Jesi probala s kamilicom u filter vrećicama.Skuhaš,ohladiš i staviš na kapke i podočnjake minimalno 15min.Poželjno je da je atmosfera u prostoriji umirujuća.

strangelove
27.10.2006., 13:00
evo surfala i ja malo po netu..
ugl. kreme su tvoj izbor, al jedina 3 prirodna načina koji se nonstop ponavljaju su
krastavac, hladan 10 min
savjet gven_s, tj. vrećica čaja... (na jednoj stranici osim kamilice je spomenut i zeleni.)
i opet gorespomenuta žlica
:)

Skattemus
28.10.2006., 12:24
Vichy OLIGO 25 Yeux

Stik za umornu kozu oko ociju.. smanjuje otecenost kapaka i ublazava podocnjake... :)

evo kako su ga vichy strucnjaci opisali: ''Podrucje oko ociju trenutno je osvjezeno, hidrirano i ojacano. Vasem se pogledu vidljivo vraca sjaj i svjezina. Vrecice ispod ociju se smanjuju, a podocnjaci ublazuju."

e a jel to tko probao?
nemam tamne kolutove nego samo natecene oci

mirna situacija doma..uh prema topicu o sogorici zakljucite koliko je mirna:)

probala sam i zlice i kamilice..nista:(potrebno mi je CUDO;:)

-anna-
28.10.2006., 14:44
Ima i ona mala kremica od afrodite... moj tata ju je koristio :D mislim da je dosta dobra :D

Andjelcic
28.10.2006., 15:05
Ima i ona mala kremica od afrodite... moj tata ju je koristio :D mislim da je dosta dobra :D
ne preporucam. meni je ta kremica koma.

Vivianne
28.10.2006., 18:23
Vichy OLIGO 25 Yeux

Zvuči moćno ali nije moćno.
Ostavlja ugodan svježi osjećaj oko očiju, ali efekta baš i nema.
Bar meni.

-anna-
29.10.2006., 12:58
bas i nisam od neke koristi... :D :D

a neznam.. ja sam cula da je taj stik super... kazu da ga treba drzati u hladnjaku, da je onda jos bolji :D

Skattemus
29.10.2006., 22:01
hm...dakle nis jos....

lara21
01.11.2006., 11:36
bas i nisam od neke koristi... :D :D

a neznam.. ja sam cula da je taj stik super... kazu da ga treba drzati u hladnjaku, da je onda jos bolji :D

ja ga imam i nema stvarno nekog efekta.
ali ga nisam probala držat u hladnjaku (prvi glas)
baš ću probat pa da vidim oće bit bolje

-anna-
01.11.2006., 18:20
ajde, pa nam onda javi :D :D to sam i u cosmu isto bila procitala :D :D

snjoxi
02.11.2006., 10:53
jel netko probao avene kremicu protiv podocnjaka? mislim da on imaju jos nesto osim te kreme...

Blowne
05.11.2006., 09:40
Vichy OLIGO 25 Yeux

Meni nije pomogao. Vidjela sam sad nesto novo, ali kosta nekih 90 eura, da znam da radi kupila bih, a ovako se ipak moram rzamisliti.

tough_cookie
05.11.2006., 13:16
Meni nije pomogao. Vidjela sam sad nesto novo, ali kosta nekih 90 eura, da znam da radi kupila bih, a ovako se ipak moram rzamisliti.

a kaj?

Doria22
10.11.2006., 09:34
daklem ovako ..i ja sam imala istih problema pa sam prvo stavljala krastavce (a Boze moj nemam vremena svaki dan),pa sam koristila ledenu masku koju mama stavlja na glavu kada ima migrenu (drzi se u frizideru,a unutra je neka tekucina),pa sam probala i to sta ti kazes sa zlicama,pa sam koristila i neki Vichyjev gel za podrucje oko ociju....i na kraju sam jednostavno nabasala na Bourjois korektor sa aplikatorom kojeg ti zovu izbjeljivac i otada nemam podocnjake,pa ako ti je i to opcija zasto ne (ima ga kupit u limoniju,69kn 3ml)

green_eyes
10.11.2006., 10:10
daklem ovako ..i ja sam imala istih problema pa sam prvo stavljala krastavce (a Boze moj nemam vremena svaki dan),pa sam koristila ledenu masku koju mama stavlja na glavu kada ima migrenu (drzi se u frizideru,a unutra je neka tekucina),pa sam probala i to sta ti kazes sa zlicama,pa sam koristila i neki Vichyjev gel za podrucje oko ociju....i na kraju sam jednostavno nabasala na Bourjois korektor sa aplikatorom kojeg ti zovu izbjeljivac i otada nemam podocnjake,pa ako ti je i to opcija zasto ne (ima ga kupit u limoniju,69kn 3ml)

Na koji od ova dva misliš? http://www.bourjoisusa.com/globals/images/products_sm/anticernes_s.jpg
http://www.bourjoisusa.com/globals/images/products_sm/p_duncoupdepinceau_sm.jpg

Ja sam imala ovaj prvi (ima samo 1,5ml) i bio mi je odličan.

Doria22
10.11.2006., 12:19
Na koji od ova dva misliš? http://www.bourjoisusa.com/globals/images/products_sm/anticernes_s.jpg
http://www.bourjoisusa.com/globals/images/products_sm/p_duncoupdepinceau_sm.jpg

Ja sam imala ovaj prvi (ima samo 1,5ml) i bio mi je odličan.

Mislim na ovaj drugi...i da stvarno je predobar,meni smeta kada mi se svi ti korektori,podloge,puderi vide,zato me to i odusevilo tako,uopce se nevidi samo izbijeli podocnjake

zlocestoca
10.11.2006., 12:46
pa sam koristila ledenu masku koju mama stavlja na glavu kada ima migrenu (drzi se u frizideru,a unutra je neka tekucina)
doria jel mi mozes napisati (ili PMati) o kakvoj se ledenoj masci radi?
hvala

Doria22
10.11.2006., 12:48
doria jel mi mozes napisati (ili PMati) o kakvoj se ledenoj masci radi?
hvala

poslat cu ti pm da ne budemo oftopik

zlocestoca
10.11.2006., 12:50
poslat cu ti pm da ne budemo oftopik
ok, thnx :kiss:

Andjelcic
10.11.2006., 13:45
collistar corretture filler

Ponosna
24.11.2006., 18:10
oligo 25 yeux-vichy. nemam više ni p od podočnjaka nakon 3 tjedna korištenja. 80-ak kuna.

ketty
25.11.2006., 09:37

ja imam velike crne kolutove ispod očiju od malih nogu,mogu spavat 24 sata ali se ne miču!!! rekla mi je kozmetičarka da kreme ne pomažu i da je to čisto bacanje novaca i neka ređe kupim neki pošteni korektor. A imala sam ih na desetke i svi su se odurno sjajili... jel sigurno valja taj tvoj???

ketty
25.11.2006., 09:38
oligo 25 yeux-vichy. nemam više ni p od podočnjaka nakon 3 tjedna korištenja. 80-ak kuna.

meni je taj vichy bišo čisto sranje!!!!!!:mad: :mad: preskup a NIŠTA ne pomaže...

Ponosna
25.11.2006., 16:10
Ma nemoguće, ja sam imala doslovce plavice, a sad nikaj. Moraš ga nanositi 2 put dnevno i rezultat ne izostaje. Ako ti je on presuh kupi termal fix yeuh, ja sam dobila tester, fantastičan je. On za razliku od oliga podočnjake uklanja trenutno.

gasolina
09.02.2007., 17:16
Ima li tko kakvu, kako se zovu, gdje se mogu nabaviti, kako se upotrebljavaju, djeluju li, kolika im je otprilike cijena? Ako netko nešto zna, neka napiše :)

gasolina
10.02.2007., 17:28
Ima li tko kakvu, kako se zovu, gdje se mogu nabaviti, kako se upotrebljavaju, djeluju li, kolika im je otprilike cijena? Ako netko nešto zna, neka napiše :)

Zar nitko ništa nezna? :(

Andjelcic
10.02.2007., 17:35
nema kreme protiv podocnjaka. naspavaj se i nabavi dobar korektor.

mala cHrna
10.02.2007., 17:43
hehe nije to baš tak lako - ja ak spavam 4 sata, 8 ili 12 sati imam jednake podočnjake... znam da ima Niveina kremica, košta nekih 50 - ak kuna, ima je u dm - u, al ne znam jel pomaže - nisam probala...

patientia
10.02.2007., 17:51
Na ovoj stranici pise o uzrocima podocnjaka i nekim nacinima ublazavanja:

http://www.darkcirclesundertheeyes.com/

Trenutno isprobavam ricinusovo ulje. Mami su podocnjaci otisli od Avon Solutions Hydrofirming Bio-6 kremice za oko ociju, a meni je dosta pomogla Avon Anew Clinical Eye Lift (sad sam opet nju pocela koristiti, ujutro samo nju, navecer nju i ricinusovo ulje). Javim rezultate.

Mrtva mrkva
10.02.2007., 17:57
hehe nije to baš tak lako - ja ak spavam 4 sata, 8 ili 12 sati imam jednake podočnjake... znam da ima Niveina kremica, košta nekih 50 - ak kuna, ima je u dm - u, al ne znam jel pomaže - nisam probala...
Hehe, i ja. Ako se naspavam, onda izgledam jos gore jer mi se valjda oci opuste, kad sam umorna onda moram skiljit pa mi valjda podocnjaci izgledaju manji. Uzasni su, duboki i tamnoljubicasti, a korektori mi bas ne pomazu jer mi je put svjetlija od bilo kojeg korektora ili pudera.

Buduci da nista ne pomaze, u zadnje vrijeme sam ih odlucila pretvoriti u svoj trademark :zubo:

cinnamoroll
17.02.2007., 16:02
nemam neke podočnjake, ali kad sam natekla maz medobalma i da vidiš.. :cerek:

Katrin
17.02.2007., 16:12
garnierova krema za bore oko ociju je fantasticna za natekle kapke :top:

Liqueur Originale
18.02.2007., 16:03
Na ovoj stranici pise o uzrocima podocnjaka i nekim nacinima ublazavanja:

http://www.darkcirclesundertheeyes.com/

Trenutno isprobavam ricinusovo ulje. Mami su podocnjaci otisli od Avon Solutions Hydrofirming Bio-6 kremice za oko ociju, a meni je dosta pomogla Avon Anew Clinical Eye Lift (sad sam opet nju pocela koristiti, ujutro samo nju, navecer nju i ricinusovo ulje). Javim rezultate.

Ja isto imam te šugave podočnjake i to mi baš ide na živce :D Nego, to ricinusovo ulje- kak to pomaže?? A ove kremice.. ja sam uvijek mislila da su to gluposti, da zapravo ništa ne pomaže.. ajd baš ću si kupit tu od Avona kaj si napisala.
I da, imaš neku preporuku za neki dobar korektor? Ja sam prvo koristila od Diora Anticerne Diorlift ali nisam bila nešto posebno oduševljena, onda sam kupila Versace Concealer&Highlighter i bila sam prezadovoljna, ali sad više nekako nisam.. nemam pojma što se dogodilo, ali više mi nije tako dobar :cool: . Vidim da ti imaš iskustva, ajd daj neki dobar :D

A ove fore za naspavat se.. :rofl: Ne kod mene. Ja jednostavno imam dane kad izgledam jebeno i dane kad sam u banani (dobro, postoje i jednostavno normalni dani, ali ovi ekstermi su mi najdraži :s ) i to nema nikakve veze s tim kolko sam spavala.

patientia
18.02.2007., 21:40
Ja isto imam te šugave podočnjake i to mi baš ide na živce :D Nego, to ricinusovo ulje- kak to pomaže?? A ove kremice.. ja sam uvijek mislila da su to gluposti, da zapravo ništa ne pomaže.. ajd baš ću si kupit tu od Avona kaj si napisala.
I da, imaš neku preporuku za neki dobar korektor? Ja sam prvo koristila od Diora Anticerne Diorlift ali nisam bila nešto posebno oduševljena, onda sam kupila Versace Concealer&Highlighter i bila sam prezadovoljna, ali sad više nekako nisam.. nemam pojma što se dogodilo, ali više mi nije tako dobar :cool: . Vidim da ti imaš iskustva, ajd daj neki dobar :D

A ove fore za naspavat se.. :rofl: Ne kod mene. Ja jednostavno imam dane kad izgledam jebeno i dane kad sam u banani (dobro, postoje i jednostavno normalni dani, ali ovi ekstermi su mi najdraži :s ) i to nema nikakve veze s tim kolko sam spavala.

Mislim da bi prvo trebala provjeriti stitnjacu i bubrege. Kod mene je problem u stitnjaci, ali kremice ipak malo pomazu. Od korektora sam najvise pohvala procitala za Collistar Correttore Filler (on je za podocnjake, a navodno sakriva i borice), ali ga jos nisam isprobala jer moram prvo potrositi korektore koje imam (Manhattan paletu kamuflaza, koristim bijelu kamuflazu i Avon tekuci korektor). Ricinusovo ulje koristim navecer prije ili nakon kreme (pricekam barem sat vremena izmedju). Jedna kapljica je dovoljna za oba oka, kapnem na prst, pa podijelim na dva prsta. Ne znam pomaze li jer istovremeno s njim koristim Avon Eye Lift kremu, pa je moguce da je ona sama zasluzna za posvjetljivanje podocnjaka. Sad dolazi nova Avon krema namijenjena bas za tamne podocnjake, Avon Alternative Intensive Eye Cream, pa jedva cekam da ju isprobam. Probaj prije kupovine traziti testere od Avon Lady, mislim da se mogu naruciti.

http://shop.avon.com/shop/product.asp?couponCode=&level1_id=300&level2_id=302&pdept_id=327&dept_id=402&pf_id=30492&level=4

Liqueur Originale
19.02.2007., 00:28
Mislim da bi prvo trebala provjeriti stitnjacu i bubrege. Kod mene je problem u stitnjaci, ali kremice ipak malo pomazu. Od korektora sam najvise pohvala procitala za Collistar Correttore Filler (on je za podocnjake, a navodno sakriva i borice), ali ga jos nisam isprobala jer moram prvo potrositi korektore koje imam (Manhattan paletu kamuflaza, koristim bijelu kamuflazu i Avon tekuci korektor). Ricinusovo ulje koristim navecer prije ili nakon kreme (pricekam barem sat vremena izmedju). Jedna kapljica je dovoljna za oba oka, kapnem na prst, pa podijelim na dva prsta. Ne znam pomaze li jer istovremeno s njim koristim Avon Eye Lift kremu, pa je moguce da je ona sama zasluzna za posvjetljivanje podocnjaka. Sad dolazi nova Avon krema namijenjena bas za tamne podocnjake, Avon Alternative Intensive Eye Cream, pa jedva cekam da ju isprobam. Probaj prije kupovine traziti testere od Avon Lady, mislim da se mogu naruciti.

http://shop.avon.com/shop/product.asp?couponCode=&level1_id=300&level2_id=302&pdept_id=327&dept_id=402&pf_id=30492&level=4

E hvala ti puno! :kiss: Samo.. malo si me zabrinula sad s ovim bubrezima i štitnjačom :cool: Ma, mislim da mi nije ništa jer bi imala i neke druge simptome valjda ali baš ću se sad malo raspitati o tome. Ja imam problema (mislim, nije problem, jer ja ne obraćam pažnju na to, osim nekad kad me too much boli) s glavoboljama konstantnim, taj neki pritisak itd, ali ne znam dal bi to moglo biti ikako povezano? Neam pojma.. Uglavnom, hvala ti mucho, budem si kupila taj korektor i kremicu od Avona, baš me zanimaju rezultati.

darin
19.02.2007., 00:31
nekoc su se kreme za hemeroide koristile puno u borbi protiv podocnjaka, ne znam jel i danas tako. mozda samo kod special occasions :D

tough_cookie
19.02.2007., 14:37
@patientia, ako su podocnjaci vezani uz stitnjacu, zar ne bi onda trebala terapija pomoci njihovom smanjivanju? :confused:

Lali Puna
19.02.2007., 17:06
nekoc su se kreme za hemeroide koristile puno u borbi protiv podocnjaka, ne znam jel i danas tako. mozda samo kod special occasions :D

nisu nekokoć nego se koriste i danas, al samo za specijalne prilike. i me smije se redovito. stežu žilice il tak nešto pa pomaže.
me koristih, čitah.

patientia
19.02.2007., 17:56
@patientia, ako su podocnjaci vezani uz stitnjacu, zar ne bi onda trebala terapija pomoci njihovom smanjivanju? :confused:

Ne da mi doktor dovoljnu dozu. Jedno vrijeme mi je doza koju uzimam bila dovoljna, svi simptomi su nestali (i podocnjaci), imala sam puno energije, kako fizicki, tako i mentalno, ali sad mi ne zeli povecati dozu jer sam na donjoj granici normale (TSH na gornjoj granici normale), potpuno ignorira sve moje simptome na koje se zalim. Ne samo da imam podocnjake nego i natecene kapke.

patientia
19.02.2007., 17:57
E hvala ti puno! :kiss: Samo.. malo si me zabrinula sad s ovim bubrezima i štitnjačom :cool: Ma, mislim da mi nije ništa jer bi imala i neke druge simptome valjda ali baš ću se sad malo raspitati o tome. Ja imam problema (mislim, nije problem, jer ja ne obraćam pažnju na to, osim nekad kad me too much boli) s glavoboljama konstantnim, taj neki pritisak itd, ali ne znam dal bi to moglo biti ikako povezano? Neam pojma.. Uglavnom, hvala ti mucho, budem si kupila taj korektor i kremicu od Avona, baš me zanimaju rezultati.

I ja imam povremene glavobolje, ne obracam vise toliko paznju na njih. U osmom razredu sam prosla sve moguce pretrage zbog njih i neurolog je zakljucio da previse ucim :D

Koju Avonovu kremu ces kupiti, Clinical Eye Lift ili ovu novu Alternative?

Liqueur Originale
04.03.2007., 16:48
I ja imam povremene glavobolje, ne obracam vise toliko paznju na njih. U osmom razredu sam prosla sve moguce pretrage zbog njih i neurolog je zakljucio da previse ucim :D

Koju Avonovu kremu ces kupiti, Clinical Eye Lift ili ovu novu Alternative?

Haha, baš zgodno :D :top: Ja nisam išla na nikakve pretrage, ja sve svoje 'bolesti' i bolesti negiram i pravim se da je sve ok i tak mi je super :D

A za kremu.. nisam još ništa kupila, ne znam.. što ti predlažeš, što je bolje?

Lilit
04.03.2007., 16:54
medobalm je sta?

~Jesen
04.03.2007., 18:33
imam ja od Avona Lighten Up Undereye Cream.
dojam je da nije tako loša. ne znam koliko košta jer mi ju je dala sestra.

patientia
05.03.2007., 19:20
Haha, baš zgodno :D :top: Ja nisam išla na nikakve pretrage, ja sve svoje 'bolesti' i bolesti negiram i pravim se da je sve ok i tak mi je super :D
A za kremu.. nisam još ništa kupila, ne znam.. što ti predlažeš, što je bolje?

Prema www.makeupalley.com review-ovima, bolja je Alternative, ali jos ju nisam probala.

patientia
05.03.2007., 19:21
imam ja od Avona Lighten Up Undereye Cream.
dojam je da nije tako loša. ne znam koliko košta jer mi ju je dala sestra.

Nazalost, ukinuli su ju kod nas (u SAD-u je jos ima).

Liqueur Originale
08.03.2007., 19:50
Prema www.makeupalley.com review-ovima, bolja je Alternative, ali jos ju nisam probala.

Ne znam.. kad kupim javim kako sam zadovoljna :)

AFRODITA69
08.03.2007., 19:55
Zar nitko ništa nezna? :(

ma znaju svi ali nista ne pomaze.jedino ti je sto mozes-korigirati.i to bolje je ako stavis korektor/highliter nego samo korektor i to ispod podocnjaka i sam rub...a nista iznad.probaj!

majchy_m
08.03.2007., 20:12
vichy oligo 25 stick

kajbrijes
09.03.2007., 18:57
otkad koristim afroditinu okoloocnu kremicu, podocnjaci su znatno manji...inace ih nit najbolji diorov korektor nije mogao prikriti

pinkday
10.03.2007., 14:57
otkad koristim afroditinu okoloocnu kremicu, podocnjaci su znatno manji...inace ih nit najbolji diorov korektor nije mogao prikriti

daj reci kako se točno zove ta afroditina krema i jel pomaže i kod borica???
e, da, i cijenu ako znaš...

Karmela
10.03.2007., 15:06
meni su podocnjaci totalno seksi! :cerek:

~Jesen
10.03.2007., 15:24
da, na kakvom Houseu.

:D

anything but angel
10.03.2007., 15:52
vichy oligo 25 stick

meni je taj vichyev stick katastrofa!!! :flop: normalno, sve ovisi o tipu kože, ali meni je koža oko očiju podivljala od njega... što je čudno jer mi krema oligo 25 za mješovitu kožu paše...
uglavnom, kupila ja taj okoloočni stick u 12 mjesecu, kao cijela happy, skuplji je od onih što sam do tada koristila, pa računam mora biti i djelotvorniji, kad ono :eek: ! oči nakon par dana počele nekontrolirano suziti, koža oko očiju se perutati, postala je nekako tanka i porozna, katastrofa! :s i onda sam otrčala u dm i kupila rosalovu anti-stress kremicu za oko očiju za upola manju cijenu (nekih 50kn) i preporodila se! kremica je stvarno super, lagana, fino miriši, odlično hidratizira i koža oko očiju postane baš nekako elastična... samo ova rosalova ne ublažava toliko podočnjake, više je onako za njegu okoloočnog područja i sprečavanje prvih borica... za podočnjake mi je do sada najbolja bila niveina (u nekoj plavoj teglici), kupovala sam je 4 puta već, nježna je, a i blago smanji oteklinu... samo, nažalost, bez dobrog highlightera i korektora nema nikakvih famoznih rezultata!:)

Nighty
10.03.2007., 16:56
meni za podocnjake daaaaleko najbolja Roc-ova kremica. to je tak blago cudo da ne povjerujes, nanesem je kad god su mi oci umorne, preporodi!

a za zatezanje lusheva Enchanting eye cream - jedina krema koju osjetis kako lifta ko bilder :D

maserka80
10.03.2007., 17:20
nikakva krema ne pomaže za podočnjake,
Podvaljivat će vam i uvjeravati vas da je ova najbolja iako košta 300kn,ali nipta od toga.
Svakakve sam isprobala ali vidim da je samo dobar korektor dobar za to.
Ujutro se ljepo umijem, namažem lice kremom i natapkam si korektor na podočnjake i to je to.

anything but angel
10.03.2007., 18:25
nikakva krema ne pomaže za podočnjake,
Podvaljivat će vam i uvjeravati vas da je ova najbolja iako košta 300kn,ali nipta od toga.
Svakakve sam isprobala ali vidim da je samo dobar korektor dobar za to.
Ujutro se ljepo umijem, namažem lice kremom i natapkam si korektor na podočnjake i to je to.

ja ne mogu bez okoloočne kreme.. :s ne zato što sam nasjela na reklame ili zato što mi nešto sad fantastično uklanja podočnjake (no chance!) nego zato što su mi kreme za lice ili preguset ili prerijetke za to područje (koje je jako osjetljivo), pa mi se korektor uvuče u sitne borice i to već nakon pola sata izgleda katastrofa - izgledam ko neispavana stara baba! međutim, kada korektor nanesem nakon okoloočne kremice takve mi se nuspojave nikad ne dogode (naravno, ako prethodno nisam stavila vichy oligo 25 stick koji mi je katastrofa!:flop: ), korektor mi drži cili dan, a i nakon skidanja šminke podočnjaci i kapci su mi lipo hidratizirani i nisu suhi...:cerek:
no ti očito imaš manje osjetljivo područje oko očiju pa ti tvoj način paše...:)

maserka80
10.03.2007., 21:36
da vjerojatno, ali jako dugo, tj. rano sam se počela brinuti za lice, tako da godinama imam noćnu i dnevnu kremu, nemam borica, mislim ne daj bože da ih imam jer mi je 27,ali evo već razmipljam da nakon stop kreme na jesen krenem na lift kremu.Mislim da je 27 god dob kad bi trebalo krenut sa blagim antibora kremama

pipita5
20.03.2007., 23:59
Hej društvo! Neznam jel bila ovakva tema, nisam ju našla.
Uglavnom, zanimaju me vaše preporuke i iskustva - što je najbolje???:confused:
S ovim sam kremama totalni laik pa sam za početak, tek toliko uzela Baleinu za probu i nije mi neš...nikakva je, a i oči me znaju peckati nakon nje...:flop:

Ultra*
21.03.2007., 00:06
http://www.forum.hr/showthread.php?t=194978&highlight=Podocnjaci
http://www.forum.hr/showthread.php?t=170181&highlight=Podocnjaci
http://www.forum.hr/showthread.php?t=165426&highlight=Podocnjaci
http://www.forum.hr/showthread.php?t=149320&highlight=Podocnjaci
http://www.forum.hr/showthread.php?t=142149&highlight=Podocnjaci
http://www.forum.hr/showthread.php?t=93927&highlight=Podocnjaci

A ti nista nisi nasla :p

KAELA
21.03.2007., 00:15
esensa mediterana - nakon milijon isprobanih krema, ova je prva s kojom sam stvarno, stvarno zadovoljna

camundongo
23.03.2007., 17:27
dobar dan, sto preporucujete protiv podocnjaka (a da nije krastavac ili ledeni caj od kamilice?) ?
ima li nacina? ja ih imam uvijek neovisno o tome spavam ili ne...mislim da je nasljedno...i teorija o manjku vode nije tocna jer pijem 2-3 L jane i sokova...
kupih Nivea visage aqua beauty anti-shadow eye cream, i nije pomoglo. :flop: Ima li nade?

patientia
23.03.2007., 17:40
Pogledaj ovu temu:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=7630279

Cydonia
10.06.2007., 20:35
Evo još jedne s problemom podočnjaka...
Bilo kojim korektorom ili iluminatorom uspijem prekriti tamnu boju, ali ostaju mi "rupe" odnosno ogromna udubljenja ispod očiju, koja se vide bez obzira na kotektor.
Imate neki savjet za mene?
Za operaciju nemam para...

monique_7
10.06.2007., 22:03
stavi dvije male žlice u frižider il (kraće u škrinju)... i onda stavi (lagano pritisni) te hladne žlice na podočnjake... I takodjer preporucujem Yves Saint Laurent Touche Éclat (Radiant Touch) ili Estée Lauder Ideal Light Brush-on Illuminator...

jagodica-bobica
11.06.2007., 14:40
stavi dvije male žlice u frižider il (kraće u škrinju)... i onda stavi (lagano pritisni) te hladne žlice na podočnjake... I takodjer preporucujem Yves Saint Laurent Touche Éclat (Radiant Touch) ili Estée Lauder Ideal Light Brush-on Illuminator...

Joj, zene pa svi ti savjeti su za one koji imaju otecene podocnjake (kesice).
Ljudima sa udubljenim podocnjacima nema pomoci od takvih stvari i brzih trikova:zubo:
ja sam negdje procitala da se moze to ispraviti mezoterapijom ili skulpturiranjem lica, ali to su kratkotrajni efekti: od 6 mj do 1 god. cini mi se.
A ni ne znam kako se uopste izvodi operacija za udubljene podocnjake?
Meni je logicnije ovo sa nekim filerima i tako nesto.
Jel zna neko kakv se zahvat tu radi? Ja sam nasla samo da rade uklanjanje vrecica i zatezanje kapaka, gornjih i donjih,tj ti donji su podocnjaci.

Cydonia
19.10.2007., 21:51
Ja vec godinama imam podocnjake, vec sam i prestala obracati paznju na njih. Prije sam ih mazala s nekom kremicom iz Avona, ona mala iz narancaste kolekcije (ne znam tocan naziv) i potpuno su nestali, nisam mogla vjerovati.
Al naravno, nije mi se dalo redovito mazati pa su se opet vratili.
... jel zna netko o kojoj se to kremici radi?

Antibacterial
20.10.2007., 20:49
- mislim da za to nema lijeka samo se zavaravamo,osobno sam koristila različite produkte ali od sad kako živim 24 sata stresno i bioritam mi se cijeli poremetio tak da i podočnjake nemože niti moja kremica ni korektor prikriti... pa mislim da baš si tu nemogu puno pomoći:mad: :(

black_sheep
20.10.2007., 20:53
ne znam je li netko već govorio o tome, ali jednom sam čula kako često podočnjaci (naravno ne oni zbog nespavanja) znače da postoji neki problem s jetrom...:confused:

Antibacterial
20.10.2007., 21:31
ne znam je li netko već govorio o tome, ali jednom sam čula kako često podočnjaci (naravno ne oni zbog nespavanja) znače da postoji neki problem s jetrom...:confused:

nisam čula

ali znam da genetika ima svoje prstiće umiješane:mig:

i od prevelikog napora...

p.s. ja sam dobila jednom savijet (ali nisam isprobala) da se uzmu 2 kavene žličice i zamrznu pa stave na oči drže par minuta a zatim kamilica...
(nemojte staviti u duboko pa da vam se kapci zaljepe i završite na hitnoj)

patientia
20.10.2007., 21:56
Ne u zamrzivac, u frizider.

Antibacterial
20.10.2007., 22:11
Ne u zamrzivac, u frizider.

:D frižider da,da:eek: jer u dubokom bi okice nastradale :cerek:

Rock Star
20.10.2007., 23:01

Mislim da su bubrezi u pitanju.

Živkitis
21.10.2007., 13:02
Da,crni kolutovi oko ociju upucuju na probleme sa bubrezima,ne jetrom,koliko ja znam..

Skviki
23.10.2007., 16:51
ok, nek netko od vas sa crnim kolutima ispod očiju proba pojesti jedan cijeli krastavac prije spavanja
jer meni to djeluje pa želim znat jel to moć autosugestije ili ima nešto u tome :D

Coco Vanilla
23.10.2007., 18:57
meni još ništa nije pomoglo...:(

candy girl
23.10.2007., 19:42
meni još ništa nije pomoglo...:(

probaj chanel korektor za podočnajke
ako imaš tamne podočnjake kupi u zelenoj boji jer bolje pokriva podočnjake

philemon
28.10.2007., 17:33
ok, nek netko od vas sa crnim kolutima ispod očiju proba pojesti jedan cijeli krastavac prije spavanja
jer meni to djeluje pa želim znat jel to moć autosugestije ili ima nešto u tome :D

Kakav krastavac? Kiseli ili obični? :eek:

patientia
28.10.2007., 18:17
Obicni, naravno.

adriatica
29.10.2007., 22:11
Da,crni kolutovi oko ociju upucuju na probleme sa bubrezima,ne jetrom,koliko ja znam..

Ne nužno, određenim haplotipškim grupama je takav izgled svojstven (urezani podočnjaci, tamniji kapci).
Svakako preporučujem Collistar filler, znam cure koje ga koriste i jako su zadovoljne, namijenjen je za prekrivanje izraženih podočnjaka.

ketty blue
31.10.2007., 22:34
ovako, cesto se ujutro budim sa jako natecenim i bolnim ocima, koje su onda cijeli dan nadrazene. takodjer mi se nekad zna javit crvenilo, i nadrazenost podrucja oko ociju. sta preporucate? mozda neki domaci recept ili odredjene kreme,masti?:ne zna:

-ana-
01.11.2007., 22:00
previse sna?
premalo sna?
suhi zrak u sobi?

:ne zna:

ketty blue
02.11.2007., 11:12
pa nemam pojma, mozda ima veze san s tim. nikako da uravnotezim kolicinu sna, odnosno da odredim sta mi je optimalno:) citala sam negdje da je dobro stavit ohladjene vrecice caja od kamilice na oci... hm?

-ana-
02.11.2007., 14:41
probaj staviti obloge od mlijeka. :)

carrie
02.11.2007., 23:02
na čemu spavaš? možda je problem u prašku za pranje rublja?
ja sam neko vrijeme budila se naotečenih očiju,
i nikak da skužim da mi je to od jastučnice! i promjenila sam prašak - sve je prestalo! s ariela sam prešla na faks helizim...
al prije toga sam pobacala svu kozetiku... nazalost...
e da, i stavljala sam svako jutro prije posla obloge od kamilice, da mi se malo smiri prije neg krenem...

-ana-
03.11.2007., 23:48
htjela sam to napisati,ja se budim natecena kad popijem dosta tecnosti preko noci,ako sam nesto slano jela, a ne popisam se...

pod tecnosti podrazumijevate tekucinu? :confused:

patientia
04.11.2007., 09:33
Da, tecnost je tekucina.

phyto
05.11.2007., 16:05
ovako, cesto se ujutro budim sa jako natecenim i bolnim ocima, koje su onda cijeli dan nadrazene. takodjer mi se nekad zna javit crvenilo, i nadrazenost podrucja oko ociju. sta preporucate? mozda neki domaci recept ili odredjene kreme,masti?:ne zna:

Alergija.Obavezno u oftalmologa,a potom u alergologa.Prestani koristit svu preparativnu i dekorativnu kozmetiku te parfimirane poizvode za lice (kreme,šminka...).Dok ne odeš u liječnika stavljaj obloge od hidrolata rimske ili njemačke kamilice ili mirte cineol na zatvorene oči,a u oko kapaj Isophy kapi za bebe od Uriagea (od čiste termalne vode).

snjoxi
07.11.2007., 15:35
obloge od hidrolata kamilice?! ja imam doma rimsku kamilicu, i cini mi se uzasno jaka, cak za lice, a kamoli za oci.

inace imam osjetljive oci, ceste upale, crvenila i sl.

s cime skidate sminku?!

phyto
07.11.2007., 18:00
obloge od hidrolata kamilice?! ja imam doma rimsku kamilicu, i cini mi se uzasno jaka, cak za lice, a kamoli za oci.

inace imam osjetljive oci, ceste upale, crvenila i sl.

s cime skidate sminku?!
Jedan od najblažih hidrolata.Ti si vjerojatno alergična na kamilicu ili te smeta kiselost (ph je oko 3.5-4),al to se lako podesi.

...hollywood...
26.11.2007., 17:32
ja imam uvijek crne podocnjake,spavala ja 3sata ili 33sata..ista stvar skoro...probala neke prozvide od vichya ali nevalaj..dal je netko otkrio nesto SPEKTAKULARNO?
hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaa:(

bedacha
26.11.2007., 19:27
ja imam uvijek crne podocnjake,spavala ja 3sata ili 33sata..ista stvar skoro...probala neke prozvide od vichya ali nevalaj..dal je netko otkrio nesto SPEKTAKULARNO?
hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaa:(

Ne znam da li je baš spektakularno i da li tako nešto postoji, ali meni je pomoglo La prairie cellular eye contour cream i Loccitane serum yeux tres precieux.... nabavi svakako testere jer ne odgovara svima isto... recimo mojoj frendici su se od Loccitane seruma još pojačali tamni kolutovi, a meni se smanjili... :ne zna:

meg
26.11.2007., 22:23
moguće da imaš tako tamne podočnjake zbog genetike kao što je i moj slučaj... a i ja bi na tvom mjestu otišla prekontrolirati bubrege, brijem da tamni podočnjaci ukazuju na nekakve promjene vezane za bubrege... :)

reader
28.11.2007., 12:06
Ima veze sa bubrezima, da. Moja mama ima tamne kolutove oko očiju i probleme sa bubrezima...No kolutove ublažuje krumpir!
Oguliti ga,naribati, staviti u gaze i držati na očima 20-ak min. Kad god stigneme, priuštite si to...

patientia
02.12.2007., 17:55
Razliciti uzroci podocnjaka i tretmani:
http://thebeautybrains.com/2007/09/15/top-10-causes-and-cures-for-under-eye-circles/

Lola
14.12.2007., 22:02
http://uk.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=43907

probao ko? vrijedi para?
modovi, sori, prebacite na njegu lica. thx

BraveGirl
21.12.2007., 15:44
Za podocnjake koristi korektor. Mislim da je to najbolje...

ninana23
02.01.2008., 17:50
Imam podočnjake i to poprilično velike crne i nemam pojma kaj da koristim da bi se to ublažilo, prekrilo, da bi prošlo...
I spavam normalno 8-10 sati dnevno, pijem dosta tekućine.

Jel mi možda fali neki vitamin?

Help :moli:

luka313
11.03.2008., 16:23
Zanima me dali se netko uspiješno rijesio podlijeva ispod očiju i kako (s čime).
ja imam kroničnu upalu sinusa zbog čega mi se stvaraju podlijevi ispod očiju, izgledam koda imam laganu šljivu od udarca ispod oka, onako plavo.

MilaMalaPlava
11.03.2008., 16:57
Podljevi ili tamni podočnjaci?
Podljev ili hematom je manifestacija ekstravazacije krvi - dakle, izlaska krvi iz krvne žile u okolno tkivo. On prolazi (spontano se resorbira) sam od sebe kroz nekoliko dana ili tjedana, ovisno o količini izlivene krvi.
Mislim da se kod tebe radi o tamnim podočnjacima :kava:
koji su pak uzrokovani samom strukturom kože (najčešće tanka i koža siromašnija kolagenom, koja je providna i kroz nju prosijavaju kapilare).

Dakle, korektor :cerek:

čupka
21.03.2008., 14:12
Dobar dan svima!

eto par dana švrljam i čitam razne temice i sve pohvale ovom forumu.... Evo kako u naslovu piše moj problemčić su podočnjaci. Možete li mi preporučit kakav dobar preprat? Kupila sam prije nekoliko mjeseci korektor Artdeco nešto njemačko i nisam baš zadovoljna. Slabo to prikrije a nažalost podočnjake imam malo upadljivije... Puno hvala! ( ispričavam se ako je bila ova tema a ja nisam vidjela)

ulala
24.04.2008., 10:35
I takodjer preporucujem Yves Saint Laurent Touche Éclat (Radiant Touch) ili Estée Lauder Ideal Light Brush-on Illuminator...[/QUOTE]

koliko koštaju ti korektori? čula sam za ovaj laurentov da je odličan pa me zanima cijena?

argentina
24.04.2008., 14:42
heh, ljudi. vi se žalite na tamne kolutove. i ja ih imam, na svoju veliku zalost, ali ne samo kolutove, nego udubljenja, koja su prvo bila s unutarnje strane oka, a sada su se jos jace udubila pa se vide skroz kao polukrugovi ispod oka.
daklem, kao da imam upale oci.

ne znam koji bi bio lijek za to :mad:

Innocent
24.04.2008., 14:47
meni je pomogla shiseidova okoloočna, beneficiance. nisu potpuno nestali, ali više nemam potrebu stavljat korektor na njih.

Just a Girl
24.04.2008., 14:51
meni je pomogla shiseidova okoloočna, beneficiance. nisu potpuno nestali, ali više nemam potrebu stavljat korektor na njih.

imam ju i nis :mama:... samo mi je koza meksa i gladja, nekako finija :cerek:, a podocnjaci su i dalje tu :tuzni:

Innocent
24.04.2008., 14:58
a koliko dugo? meni je trebalo par mjeseci.

Just a Girl
24.04.2008., 15:02
a koliko dugo? meni je trebalo par mjeseci.

a stavljala sam jedno mjesec dana, a sad jedno mjesec dana nista ne stavljam... al dobro, kad ju opet budem mogla koristiti bit cu strpljiva i cekat rezultate :D...

Innocent
24.04.2008., 15:11
ja svaku večer prije spavanja utapkam jagodicom, da što više upije.
zapravo, nisam ni očekivala da će mi se smanjit podočnjaci i neki dan skužila, kajeovo :eek:

luka313
08.05.2008., 15:13
pa valjda onda tamni podočnjaci

luka313
08.05.2008., 15:14
sta ti mislis onda, sta mi je najbolje ciniti?

Griffs
05.08.2008., 19:17
ovaj bok,imam 16 godina i prilicne podocnjake za svoje godine.
nemogu spavati sad po nocima kad je vruce pa sam u komi dosta vremena.
mislim volim svoje podocnjake ali ne tako velike.
postoji li kakva krema ili sto ciniti da se smanju?
ikakav prijedlog,bio bi zahvalan.fala i bok :):mig:

Griffs
08.08.2008., 21:49
ovaj moze li ikakav savjet.:mig:

deelayla.
08.08.2008., 21:51
možeš kupit korektor za podočnjake,na kreme zaboravi.

iseeyou
08.08.2008., 21:54
Hm, pa, nemam ti ja bas neki savjet, ali meni podocnjaci izgledaju seksi. (Mozda sam malo i luda). Citala sam negdje da se podocnjaka mozes rijesit tak da stavis zlicicu u frizider, pustis ju da se ohladi, pa ju stavis na podocnjake. Nisam sigurna dal pali, al se isplati probat...

deelayla.
08.08.2008., 22:39
ma jedino šta vridi od savjeta je dobro spavat,manje dimit,i ne biti gamerski internet freak/geek. znam iz iskustva :kava:

Aricija
09.08.2008., 07:44
meni pomaže masaža oko očiju : kružnim pokretima prije spavanja sa malo nivea kreme masiram si područje oko očiju, nekih 15ak min. kada mi se čini da izgledam umorno, stavim korektor (no, to se dogodi možda 6 puta u godini). svi se čude kako nemam podočnjake, obzirom na to da znaju koliko malo spavam.

Ineska21
09.08.2008., 09:55
joj, i ja imam strašne podočnjake od kako znam za sebe.i ne pomažu ni žlica,a ni ne vjerujem u te kremice baš i nemam uopće ideju kako da ih se riješim.čak se vide i ispod korektora.nedavno mi je moja doktorice rekla da to može biti zato što imam problema sa sinusima.vjerojatno i geni utječu na to.i moja mama ima velike podočnjake,a neki ljudi znaju imati i tamnije pigmentirani dio ispod podočnjaka.nedavno sam pročitala na jednom forumu da dosta manekenki koristi za podočnjake kremu za hemeroide što mi je smiješno.ne vjerujem da bi i to išta pomoglo,tako da mi je teško dati nekakav savijet jer sam i ja u istoj situaciji

**ThE_gIrL**
12.08.2008., 15:19
a najbolje ti je da spavaš bar osam sati dnevno,i da naneseš korektor na podočnjake ako ih baš imaš...

unspeakable
12.08.2008., 19:27
zapravo, ne bi trebalo spavati više od 8 sati. od previše spavanja oči isto budu jadne, podbuhle i podočnjaci se ništa ne smanje.

**ThE_gIrL**
12.08.2008., 20:01
zapravo, ne bi trebalo spavati više od 8 sati. od previše spavanja oči isto budu jadne, podbuhle i podočnjaci se ništa ne smanje.

pa isto će joj biti ak spava i 5 sati pa se digne sva neispavana...:ne zna:

unspeakable
12.08.2008., 23:16
pa isto će joj biti ak spava i 5 sati pa se digne sva neispavana...:ne zna:

pa zato treba spavati između 6 i 8 sati, kako mu već najbolje odgovara, a ne 10 i misliti da će od toga podočnjaci nestati. vjerojatno i navečer visi na kompu prije spavanja kaj isto ne pomaže. a čak i 5 sati kvalitetnog sna može biti sasvim dovoljno.

**ThE_gIrL**
13.08.2008., 19:47
pa zato treba spavati između 6 i 8 sati, kako mu već najbolje odgovara, a ne 10 i misliti da će od toga podočnjaci nestati. vjerojatno i navečer visi na kompu prije spavanja kaj isto ne pomaže. a čak i 5 sati kvalitetnog sna može biti sasvim dovoljno.

pa nekog konkretnog načina za liječenje podočnjaka nema :ne zna: a danas ima toliko tih preparata pa da i netko najružniji može postati lijep kao slika :rolleyes: čitala sam negdje da se podočnjaci mogu ublažiti tako da na npr. komad vate smočiš s vrućom vodom,a drugi komad vate s hladnom pa ih mjenjaš...možeš se otići i posavjetovati u vezi tih podočnjaka...a toliko od mene za ovu temu...:mig:

Lampa
16.08.2008., 11:35
joj, i ja imam strašne podočnjake od kako znam za sebe.i ne pomažu ni žlica,a ni ne vjerujem u te kremice baš i nemam uopće ideju kako da ih se riješim.čak se vide i ispod korektora.nedavno mi je moja doktorice rekla da to može biti zato što imam problema sa sinusima.vjerojatno i geni utječu na to.i moja mama ima velike podočnjake,a neki ljudi znaju imati i tamnije pigmentirani dio ispod podočnjaka.nedavno sam pročitala na jednom forumu da dosta manekenki koristi za podočnjake kremu za hemeroide što mi je smiješno.ne vjerujem da bi i to išta pomoglo,tako da mi je teško dati nekakav savijet jer sam i ja u istoj situaciji

I ja sam u istoj situaciji, ali ja se ne brinem previše zbog tih podočnjaka, navikla sam se već na njih. Ne znam koji bih ti savijet dala nego da ne ideš na komp. previše i kvalitetni san. Meni preko ljeta nestanu a preko zime su veliki pa možda i toplina utječe na njih.

Zvonchica
16.08.2008., 14:08
Meni spavanje ništa ne pomaže..koliko god ja spavala - oni su uvijek tu!:D Ali ja nemam one napuhane..nego jednostavno tamne podočnjake.. Korektor ih samo ublaži..ali oni su i dalje tu.. Još ću ih i zavoljeti:lol:

Just a Girl
19.08.2008., 09:29
Meni spavanje ništa ne pomaže..koliko god ja spavala - oni su uvijek tu!:D Ali ja nemam one napuhane..nego jednostavno tamne podočnjake.. Korektor ih samo ublaži..ali oni su i dalje tu.. Još ću ih i zavoljeti:lol:

potpisujem :zubo:
samo ja svoje mrzim iz dna duse i nikad ih necu zavoljet. i imam i podocnjake i nadocnjake - i kapci su mi tamni ko i podocnjaci :tuzni: :mama: :cry:
i ne pomazu ni okoloocne kremice, ni spavanje ni nis :flop:

catlover
19.08.2008., 09:52
samo ja svoje mrzim iz dna duse i nikad ih necu zavoljet. i imam i podocnjake i nadocnjake - i kapci su mi tamni ko i podocnjaci :tuzni: :mama: :cry:

potpisujem.

promočena
19.08.2008., 12:39

onda nemaš brige sa smokey eyes efektom

pardon nisa mogla odoljeti

nego ovako...za razne kremice nisam baš posebno uvjerena da djeluju, ali nikad nije s lošeg nahraniti to osjetljivo područje oko očiju nekom kremicom za to predviđenom i to iskoristiti kao priliku za masažu područja

uz napomenu da krema nakon što se nanese se uvijek malo raširi kako ju koža upija pa nikako do samog ruba oka ići
(valjda se to zna)

što se tiče prekomjernog spavanja..ovih dana je to moj slučaj i mogu reći da kapci definitivno budu teški nakon toga i nateknuti
samo pitanje je koliko to kod koga drži
kod mene ne dugo
ali oči su mi sve umornije

za natečenost nemam nekih rješenje kad me i ne muči puno, ali podočnjake se može fino pokriti korektorom i iluminatorom

i također pripaziti da se ne nanese debeli sloj jer skroz zamaskirani podočnjaci mogu sjelovati neprirodno

u biti...mi curke dok zamaskiramo išta na licu
bilo prištić ovo ono, dok to radimo stalno to i vidimo bez obzira koliko dobro to pokrile
i što onda ja napravim, nakon što stalno i stalno mislim kako nije ništa bolje (a podsvjesno znam da sam u krivu)
uzmem vodu i očistim to da pokažem samoj sebi koliko je zapravo sad bolje

kad vidite razliku
nećete se više toliko opterećivati i bit će vam super ono kako je bilo s korektorom ili što već imate

to kod mene pali :mig:

Just a Girl
19.08.2008., 12:45
nisu meni oci natecene i nisu mi podocnjaci ko vrecice nego su "samo" tamni, jako tamni, tamno smedji, kao i kapci. kad ne stavim korektor na kapke, ljudi misle da imam smedje sjenilo :flop:
moje podocnjake se ne moze fino pokrit iluminatorom/korektorom. da, naravno da je razlika u odnosu kad uopce nis ne stavim na njih, ali svejedno iluminator ih ne pokrije dovoljno - oni se uvijek vide :tuzni:

promočena
19.08.2008., 14:39
kako me nervira...nije objavio moj odgovor

želim reći da ako su tvoji podočnjaci medicinski uvjetovani da se tu ne može puno napraviti

stvarno teška situacija...a jesi probala stavljati vrećice zelenog čaja
negdje sam i to pročitala

u svakom slučaju ne može odmoći

jasmine
19.08.2008., 17:48
evo ja moram konstantirati da nakon par mjeseci sto koristim kremice za oko ociju moji podocnjaci izgledaju puno pristojnije,manji su i nemaju vise tamnu boju.upravo danas mi je to muz rekao kako su mi se promjenili i neki dan kad je bila ona kisa stavila sam samo tekuci puder bez korektora i tad se vidjelo da mi skoro korektor ni netreba.ni ja nisam previse vjerovala u te kremice ali sam ih uvjek koristila radi prevencije ali eto meni su pomogle.inace ja sam imala one krugove oko ociju,genetske,ne klasicne podocnjake od umora jer nisam nikad umorna,raspustenica.

*Chloe*
19.08.2008., 21:02
ja koristim nivea aqua sensation okoloočnu...ali mi se čini da ostavlja neki film koji "prekrije" podočnjake a da baš i ne dijeluje na njihov nestanak:ne zna:

deelayla.
19.08.2008., 23:35
nisu meni oci natecene i nisu mi podocnjaci ko vrecice nego su "samo" tamni, jako tamni, tamno smedji, kao i kapci. kad ne stavim korektor na kapke, ljudi misle da imam smedje sjenilo :flop:
moje podocnjake se ne moze fino pokrit iluminatorom/korektorom. da, naravno da je razlika u odnosu kad uopce nis ne stavim na njih, ali svejedno iluminator ih ne pokrije dovoljno - oni se uvijek vide :tuzni:
:rofl:
same here :( :(

Rock Star
21.08.2008., 06:17
Meni uopće ne smeta kaj imam tamnije kapke. I mislim da mi to nije povezano s podočnjacima, tamniji su mi dosta dugo, tu su puno prije nego što sam podočnjake primijetila. :ne zna:

Just a Girl
21.08.2008., 06:23
mene su vec u osnovnoj stalno ispitkivali jel stavljam sjenilo na kapke - a i tad sam imala podocnjake. ma ja zapravo oduvijek imam i podocnjake i nadocnjake :tuzni:. i tata isto tako - ocito je genetski i nema mi pomoci :mama: :mama:

jasmine
21.08.2008., 07:47
mene su vec u osnovnoj stalno ispitkivali jel stavljam sjenilo na kapke - a i tad sam imala podocnjake. ma ja zapravo oduvijek imam i podocnjake i nadocnjake :tuzni:. i tata isto tako - ocito je genetski i nema mi pomoci :mama: :mama:
jog ako je to nasljedno a ocito da je,nemoj se ni opterecivati s tim,takvi smo kakvi smo i jebga.ja imam uzasno ruzne nozne prste,zadnja dva i do ove godine nisam obula otvorene cipele ili sandale a da ne govorim o japankama,sad sam skuzila da to i nije negi grijeh i nosim sve i super mi je,kom smeta nek negleda. :)

Rock Star
21.08.2008., 07:59
Hm, da, možda je genetski. Moja mama isto ima smećkaste kapke, ali njoj svi vele da joj to lijepo stoji. I ja imam, sestra i tata nemaju.

Ali, velim, meni to nije ružno, ne pada mi na pamet ići to rješavati. :)

Ayala
21.08.2008., 22:00
jasmine koju ti to kremu koristis?

pinkday
26.08.2008., 09:44
ajde jasmine otkrija tajnu koja ti je krema pomogla, biti ćemo ti vječno zahvalne

jasmine
26.08.2008., 10:08
pa vec jednu tri mjeseca koristim balzam za oko ociju od clarinsa i povremeno stavim ceramide od EA.ostalo mi je jos puno kremice od HR,ona sa c vitaminom,i nju cesto stavim ujutro umjesto clarinsa i tako ta tri proizvoda kombiniram i stvarno sam jako zadovoljna.ja sam isto mislila da se ovi krugovi oko ociju nemogu smanjiti al eto moje se smanjili.

catlover
26.08.2008., 12:20
jasmine koji je to od ovih svih? http://uk.clarins.com/webapp/wcs/stores/servlet/cosmetics-products_face_targeted-areas_-11_10201_11751__30113_30103

jasmine
26.08.2008., 13:09
drugi po redu,eye counture balm,u biti nema nikakve veze sa balzamom jer je vise vodenast kao emulzija je

jasmine
26.08.2008., 13:24
jasmine koji je to od ovih svih? http://uk.clarins.com/webapp/wcs/stores/servlet/cosmetics-products_face_targeted-areas_-11_10201_11751__30113_30103

jesi si napravila na njihovoj stranici scinker planer?

catlover
26.08.2008., 13:27
šta je to?

jasmine
26.08.2008., 15:31
šta je to?

kad otvoris onu stranicu na kojoj si vec bilaodi na pocetnu i s desne strane imas ponuđeno ovo i ono i izmeđuostalo i your scinker planer,tako nesto klikni na to i vidjet ces sve :)

catlover
26.08.2008., 15:51
jasmine ja sam zbunjola, ne mogu ja to naći. :brukica:

jasmine
26.08.2008., 16:12

evo na ovaj link klikni,onda na njemu klikni home pa kad ti otvori pocetnu stranicu s desne strane gore pise my clarins,tako nesti i ispod u stupcima imas my scincare planer klikni na njega i dobijes upitnik koji ispunis i oni ti na osnovu odgovora prepuruce proizvode

catlover
27.08.2008., 06:11
našla, hvala! :grli:

jasmine
27.08.2008., 13:21

nema na cemu,poslala sam ti danas paketic :)

catlover
27.08.2008., 13:29
nema na cemu,poslala sam ti danas paketic :)

hvala, hvala, hvala! :jumping: :kiss: jedva čekam! :klap:

jasmine
27.08.2008., 14:56

jesu ti ovi na clarinsu predlozili sta pametno i sta su ti predlozili za oko ociju?

catlover
27.08.2008., 18:45
predlozili su mi puno toga, sad bih odmah trčala u trgovinu sa tim popisom :rofl: :rofl: za oči su mi preporučili baš taj balzam koji ti hvališ. :D

Simmy
29.08.2008., 19:21
ja imam isti problem kao i većina vas ovdje.. tamni kolutovi ispod očiju.. :o(

a danas sam kupila onaj Garnier Caffeine Eye Roll-on pa ću javit ako će išta pomoći!

catlover
31.08.2008., 09:33
meni to garnierovo nije ništa pomoglo.

deelayla.
31.08.2008., 12:17
ja imam isti problem kao i većina vas ovdje.. tamni kolutovi ispod očiju.. :o(

a danas sam kupila onaj Garnier Caffeine Eye Roll-on pa ću javit ako će išta pomoći!

neće pomoći :D
ali je dobar antioxidant(kofein),pa eto nije potpuni promašaj :)

Simmy
01.09.2008., 11:29
jeste sigurni da apsolutno ništa ne pomaže? ja ga evo mažem već tri dana ujutro i navečer i stvarno se vidi da nemam više tako tamno područje ispod očiju (btw, nisam sama to zaključila, imam staru kao objektivnog suca :p). tak da se nadam da bude daljnjom uporabom to još i bolje!

catlover
01.09.2008., 11:32
čuj, ako tebi pomaže super, sve smo različite, meni nije pomoglo :mig:

deelayla.
02.09.2008., 08:58
to s podočnjacima je individualno,ja ih sad nemam izražene jer se krećem,spavam,nisam puno u zadimljenim prostorima :ne zna:
ali sve se to da promijeniti

evo šta čuvena paula kaže za kofein :D

Alkaloid found in coffee, tea, and kola nuts. It’s often included in skin-care products with claims that it will reduce cellulite or puffy eyes. Given the prevalence of Starbucks stores all over the world, it would be great news for women’s thighs and eyes if that were the case, but, unfortunately, that is far from the case.

Caffeine’s popularity in products related to cellulite is due to its distant relationship to aminophylline (a pharmaceutical once thought to reduce cellulite), which is a modified form of theophylline (Source: Yale New Haven Health Library, Alternative/Complementary Medicine, www.yalenewhavenhealth.org), and caffeine contains theophylline (Source: Progress in Neurobiology, December 2002, pages 377–392). There is no substantiated research proving theophylline can affect cellulite, but researchers have disproved aminophyilline’s claimed impact on cellulite. The second reason caffeine may show up in cellulite products stems from research showing it to have benefit for weight loss, but that’s only when you drink it, not when you rub it on your thighs.

There are only two studies showing caffeine to have benefit for reducing cellulite. One was conducted by Johnson & Johnson, which owns the RoC and Neutrogena brands, both of which sell cellulite creams that contain caffeine. The other was conducted by cosmetics ingredients manufacturers that sell anti-cellulite compounds (Source: Journal of Cosmetic Science, July–August 2002, pages 209–218). There is no independent research showing that caffeine can provide any benefit for treating cellulite.

When it comes to puffy eyes, there is no research indicating caffeine can have this benefit when applied topically. However, caffeine does have potential as an antioxidant, so it isn’t a wasted ingredient in skin-care products (Sources: BMC Complementary and Alternative Medicine, March 2006, http://www.biomedcentral.com/1472-6882/6/9; Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry, November, 2005, pages 2219–2223; Obesity Research, July 2005, pages 1195–1204; and Sports Medicine, November 2001, pages 785–807).

Rock Star
06.09.2008., 00:16
neće pomoći :D
ali je dobar antioxidant(kofein),pa eto nije potpuni promašaj :)

Nije li Patientia pisala kak kofein djeluje dobro samo na mušku, ne i na našu kožu? :misli:

patientia
06.09.2008., 05:24
Da, ali za zadrzavanje vlaznosti:
http://thebeautybrains.com/2006/12/07/give-a-man-a-cup-of-coffee-and-make-his-skin-healthier/

Kao antioksidans neutralizira slobodne radikale, pa bi mu trebalo biti svejedno je li koza muska ili zenska :)

"When it comes to puffy eyes, there is no research indicating caffeine can have this benefit when applied topically. However, caffeine does have potential as an antioxidant, so it isn’t a wasted ingredient in skin-care products"

http://www.cosmeticscop.com/learn/cosmetic_dictionary.asp?id=957&ingredient=caffeine

athene
06.09.2008., 13:46
protiv onih ruznih natecenih vodenastih ljubicastastih podocnjaka kakve normalni ljudi imaju nakon visesatnog plakanja ili visenocnog nespavanja, a ja, nesretna, uvijek - avonov anew clinical duo eye lift.

kupila prije 2 dana, namazala 4 puta... :s :s :s :s :s

Rock Star
06.09.2008., 13:59
Da, ali za zadrzavanje vlaznosti:
http://thebeautybrains.com/2006/12/07/give-a-man-a-cup-of-coffee-and-make-his-skin-healthier/

Kao antioksidans neutralizira slobodne radikale, pa bi mu trebalo biti svejedno je li koza muska ili zenska :)

"When it comes to puffy eyes, there is no research indicating caffeine can have this benefit when applied topically. However, caffeine does have potential as an antioxidant, so it isn’t a wasted ingredient in skin-care products"

http://www.cosmeticscop.com/learn/cosmetic_dictionary.asp?id=957&ingredient=caffeine

Aha, tako. :)

Hvala. ;)

Dandy_080
08.09.2008., 01:12
čuj, ako tebi pomaže super, sve smo različite, meni nije pomoglo :mig:

Catlover koliko košta to Garnierovo čudo???:zvrko:

catlover
08.09.2008., 06:05
50-60kn

thinair
08.09.2008., 10:29
Već 6 mjeseci nikako da se rješim dosadnih tamnoplavih podočnjaka. Spavam, ali pod stresom sam, can´t be helped. I prije tjedan dana pod utjecajem forumskih preporuka (Jasmine, ti si kriva:D) ali skeptična kupila ja clarinsov okoloočni gel. I nakon samo par dana, podočnjaci su puno manje plavi i polako blijede. (Sad mi kažu- O hvala Bogu draga, konačno si se naspavala..).

catlover
08.09.2008., 11:07
joj naša Jasmine će nas u bankrot natjerati :rofl: :rofl: :rofl:

ali zato preporučuje super stvari :kiss:

Dandy_080
08.09.2008., 12:34
50-60kn

Hvala na informejšn! :)

jasmine
08.09.2008., 12:42
joj naša Jasmine će nas u bankrot natjerati :rofl: :rofl: :rofl:

ali zato preporučuje super stvari :kiss:

vracam vam milo za drago :rofl::rofl:

Suzanna
28.09.2008., 18:05
Cure, imam katastrofalne podočnjake od kad znam za sebe (2 cm dole i isto toliko gore :eek:). Probala sam neke kremice i roll on-ove, ništa to kod mene ne pomaže, eventualno operacija (koja, barem trenutno, ne dolazi u obzir) ili neki dobar korektor. Ali koji? Još nisam naišla na neki koji bi mi ih donekle prekrio. Koji? Koji? Koji? :(

pinkday
29.09.2008., 08:24
pomozite, gdje nabaviti tester od clarinsa eye contour balm (jasmine kaže da joj je pomogao), u mom gradu nema
ako neko ima za razmjenu bila bih zahvalna

epolon
29.09.2008., 14:18
Dobila sam testere od Eucerin Hydro-Balance augen...i naravno da sam sumnjala u neki efekat protiv natečenost no više puta se pokazalo da sam u krivu.Sad već razmišlam da je kupim i koristim u "one dane" jer toliko oteknem da izgledam kao da sam iz nekog boksačkog meča izašla :mad:
Jutros(..dobro u podne :D) sam se digla takva,jedva sam gledala kolko sam otekla,stavila sam kremicu,malo izmasirala i vrlo brzo sve se povuklo :s
Sad izgledam čisto normalno :kava:

MagMaya
29.09.2008., 15:11
Ja isto imam tu kremicu od Eucerina Hydro-Balance, nju stavljam navečer, a ujutro stavim od Clarinsa eye balm i super su obje, nemam nikakvih podočnjaka više i natečenosti :top:

Lilit
29.09.2008., 17:33
koliko je dobra ta eucerin hydro balance? jel se brzo upija ili ne, mislim jel dobra za ispod sminke?

MagMaya
29.09.2008., 17:54
Upija se brzo, jer kao neka emulzija, ja ju ne stavljam ujutro, ali mislim da bi mogla bez problema ići preko šminka. Za ujutro mi je bolji Clarins, jer je on baš gel, koji se brže upije, namijenjen je za jutro i tokom dana i može se staviti preko šminke.

Lilit
29.09.2008., 18:17
preko sminke? ja stavljam okoloocnu ispod sminke :misli:

MagMaya
29.09.2008., 18:22
Pa i stavlja se, ali ovaj clarins je gel i može se staviti preko jer se upije u sekundi.

deelayla.
29.09.2008., 18:30
Dobila sam testere od Eucerin Hydro-Balance augen...i naravno da sam sumnjala u neki efekat protiv natečenost no više puta se pokazalo da sam u krivu.Sad već razmišlam da je kupim i koristim u "one dane" jer toliko oteknem da izgledam kao da sam iz nekog boksačkog meča izašla :mad:
Jutros(..dobro u podne :D) sam se digla takva,jedva sam gledala kolko sam otekla,stavila sam kremicu,malo izmasirala i vrlo brzo sve se povuklo :s
Sad izgledam čisto normalno :kava:

ma ti šališ? ja ju danima trackam i apsoštrumfno se ništa nije promijenilo!!! :flop:
a sastojci su blago rečeno lakrdija

deelayla.
29.09.2008., 18:30
koliko je dobra ta eucerin hydro balance? jel se brzo upija ili ne, mislim jel dobra za ispod sminke?

masna je i duuugo se upija!

Lilit
29.09.2008., 18:33
aha nisam nikad probala preko stavit... ali cu probat... inace pitala sam vec na okolocnoj temi ali cu i ovdje :o rituals awareness eye tretment, probao ko?

epolon
29.09.2008., 19:45
masna je i duuugo se upija!
sad se ti šališ se :D.Meni je masna Afroditina a ova je vodenasta i hidratantna,odlična podloga za šminku.

deelayla.
29.09.2008., 19:50
sad se ti šališ se :D.Meni je masna Afroditina a ova je vodenasta i hidratantna,odlična podloga za šminku.

ne znam,meni se cijeli dan nije upila,iako sam preko stavila 2 sloja korektora i nije bilo caking efekta :ne zna:

epolon
30.09.2008., 00:54
ma ti šališ? ja ju danima trackam i apsoštrumfno se ništa nije promijenilo!!! :flop:
a sastojci su blago rečeno lakrdija
Vezano za satojke...nerazumijem se pretjerano i baš sam išla malo bacit oko šta piše,pa mi je jedino za oko zapeo ginseng,on je dobar za cirkulaciju pa možda on nešto čini da pufaste oči splasnu :ne zna:
Sad vidim da ti to svaki dan stavljaš,zar si otečena baš svaki dan?
Ja samo kad extra nabubrim :D inače nemam tih problema.

crorens
30.09.2008., 22:22
Evo citam bas sad malo ovaj topic, imam istih problema. Kupio bih si taj clarins eye balm al me zanima kolko kosta i di ima za kupit (dm kozmo bla bla).
Ajd unaprijed hvala na informaciji da neidem sa puno para u ducan, a bed mi je malo doc tamo medu sve zenske u dm i pitat e mala kolko dode ova krema :D

Jojo Ungh
01.10.2008., 09:55
Evo citam bas sad malo ovaj topic, imam istih problema. Kupio bih si taj clarins eye balm al me zanima kolko kosta i di ima za kupit (dm kozmo bla bla).
Ajd unaprijed hvala na informaciji da neidem sa puno para u ducan, a bed mi je malo doc tamo medu sve zenske u dm i pitat e mala kolko dode ova krema :D

Košta oko 200 kn i imaš je samo po parfumerijama (nema je u DM-u i Kozmu) :mig:

Angelica
05.10.2008., 08:13
ja ih imam odkad znam za sebe. i nije to naoteceno, nego vise kao da mi je u krugu ispod ociju tamnija koza bez obzira na to koliko spavam. kreme ne pomazu, htjedoh samo pitati jel netko koristio art deco camuflage cream ili nesto art deco u kisticu da javi jel dobro...a jos imam i male oci

evo, gledajte kak to izgleda
http://i38.tinypic.com/352k6ds.jpg

Estee Lauder
05.10.2008., 09:54
Baš si sjatka.Angelica nabavi samo dobar korektor.Ja sam ti imala taj kamuflaž,on je jako težak i dosta vidljiv,vidim da si svjetle puti,a njihove boje su malo čudne.Ja ću ti preporučiti jedan korektor koji se samo utapkava i ostavlja lijepi osjećaj,može se samo nabaviti preko ebaya,ametičkog i engleskog.Dođe ti od 35-40 kn sa poštom.I još ti ima spf 15.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=160271562929

Angelica
05.10.2008., 11:15
hvala:-) kaj se taj revlon ne moze kupiti kod nas? ja bi radije da mi preporucis neki koji tu mogu kupiti, nisam ja bas za narucivanje prek neta. uglavnom, vidi se u cemu je problem, koza je nijansu tamnija u tom dijelu, a kad stavim obican puder nist ne pomaze

Estee Lauder
05.10.2008., 19:02
Ta linija je izašla samo u Americi,ja ga imam i bolji mi je od daleko skupljih koje sam imala.Probaj od običnog Revlona korektor color stay,ima ga po parfumerijama,mislim Iris.Sad sam se sjetila da sam imala i od Artdeco-a na kistić,nije bio loš.Pošto ti područje ispod očiju nije sluznica,možeš u parfumeriji lijepo na licu mjesta isprobati korektor.Bitno je da ti dobro prekriva,da ti hidratizira kožu,da nemaš osjećaj zatezanja.

Jojo Ungh
05.10.2008., 19:18
Baš si sjatka.Angelica nabavi samo dobar korektor.Ja sam ti imala taj kamuflaž,on je jako težak i dosta vidljiv,vidim da si svjetle puti,a njihove boje su malo čudne.Ja ću ti preporučiti jedan korektor koji se samo utapkava i ostavlja lijepi osjećaj,može se samo nabaviti preko ebaya,ametičkog i engleskog.Dođe ti od 35-40 kn sa poštom.I još ti ima spf 15.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=160271562929

Baš sam ga sad kupila na ebayu kad si ga toliko nahvalila :cerek:

Angelica
05.10.2008., 19:20
ja ne znam prek e baya kupovati:(

NoWa
05.10.2008., 19:27
Pa i stavlja se, ali ovaj clarins je gel i može se staviti preko jer se upije u sekundi.

jel to ovo:http://ecx.images-amazon.com/images/I/212HGYRBQ9L._SL500_AA250_.jpg

Skura
05.10.2008., 20:03
rituals awareness eye tretment, probao ko?

Kolegica - i fantastična joj je.

Istina, ona nema izražene podočnjake, ali ima užasno suho područje oko očiju...

MagMaya
05.10.2008., 21:02
jel to ovo:http://ecx.images-amazon.com/images/I/212HGYRBQ9L._SL500_AA250_.jpg

Jep, to je taj :)

Estee Lauder
06.10.2008., 11:16
Baš sam ga sad kupila na ebayu kad si ga toliko nahvalila :cerek:

Ajde,baš kad ga dobiješ,javi dojmove.Ili sam umislila ili je stvarno dobar.Čak mi je bolji od YSL eclat-a.

Jojo Ungh
06.10.2008., 11:38
Ajde,baš kad ga dobiješ,javi dojmove.Ili sam umislila ili je stvarno dobar.Čak mi je bolji od YSL eclat-a.

Javim :cerek:

Jojo Ungh
06.10.2008., 11:48

E, da, uzela sam nijansu Light - nadam se da nije kreč bijela? :misli:

Estee Lauder
06.10.2008., 22:47
E, da, uzela sam nijansu Light - nadam se da nije kreč bijela? :misli:

Nije kao kreč,ali je svijetla,jer ja koristim najsvjetlije nijanse pudera.

Jojo Ungh
06.10.2008., 22:49
Nije kao kreč,ali je svijetla,jer ja koristim najsvjetlije nijanse pudera.

Ups, možda sam trebala uzeti neku Medium :misli:

Filthy
11.10.2008., 11:51
imam jedan problem i molim pomoć...naime,imam grozne podocnjake i cak kad stavin hrpu pudera ti se podocnjaci vide...kazu mi da izgledan ko narkomanka jer san jos i blijeda...sta da radim

dinjo
12.10.2008., 15:59
U zadnje vrijeme koristim Clinique All about eyes i nisam baš zadovoljna. Jednostavno ne vidim neki učinak i sad bi neku drugu:confused: Inače imam groznu kombinaciju, otečeni i tamni podočnjaci ( lijevi duplo više od desnog:() i uz to dosta otečeni kapci, vjerojatno svemu pridonose učestali problemi sa sinusima.