PDA

View Full Version : Apotekarske marke kozmetike

stranice : [1] 2

firanga
11.03.2005., 15:03
Odlučila sam kupiti neku malo skuplju kremu za lice (za suhu kožu), pa sam gledala od Vichy-ja i Eucerina, da li tko ima kakava iskustva ili neku drugu preporuku. Do sada sam koristila dnevne kreme od Nivee, Grniera, Rosala, L Oreala. Isprobala sam tester za kremu oko očiju od Zeptera i izvrsna je. ima li tko iskustva sa drugom njihovom kozmetikom.

clarity01
11.03.2005., 20:15
Meni je vichy s2 super već godinama. Sa eucerinom nisam baš bila zadovoljna, ali isto me kopka ova nova Modelliance. Jel' tko probao?

sunčica
11.03.2005., 20:47
dosta mojih frendica koristi Vichy :top:

meni je jako dobar i Avene .. slična marka Vichyju, isto na bazi termalne vode i cijenom su također tu negdje

tilla
11.03.2005., 20:52
nijedna od navedenih nije loša linija. samo treba znat što tražiš.

korstim vichy za skidanje šminke, avene kreme za zimu, a ljeti eucerin.
svime sam vrlo zadovoljna.

Manuella
11.03.2005., 22:13
Vichy:top:

Noemi
12.03.2005., 07:55
Svaka koza je razlicita.Meni je napocetku bio super Vichy,onda neko vrijeme Eucerin,sad mi se koza zasitila jedne i druge kreme,pa sam presla na medicinski kozmetiku.

Trazi testere pa vidi,glupo je bacati novac na slijepo:)

t.star
12.03.2005., 16:38
već dugo koristim vichy i nedugo sam potrošila oligo 25 koja je odlična. onda sam dobila na poklon chanelov hydramax+. uvijek sam bila skeptična prema tim kreatorskim kremama ali ova je stvarno predobra. i odlično miriši!

shirl
16.03.2005., 14:30
korilstila sam vichy s1 i s2-obje su mi bile dobre (mislim da je ova druga masnija), trenutno koristim noćnu nivea visage sa a vitam.-stvarno je super.za eucerin i avene ne znam.:)

Rhea
16.03.2005., 15:44
Ja Vichy koristim vec nekih 6-7 god.i super sam zadovoljna.Eucerin je isto jako dobar.Imam njihovu nocnu i okoloocnu kremu

club delicious
16.03.2005., 19:43
Kada kupite neku kremu s određenom "funkcijom" kao npr. zatezanje, smanjenje bora, smanjenje podočnjaka, bolja mikrocirkulacija itd. koliko vremena prođe dok ne vidite rezultate? Pritom ne mislim na ugođaj koji krema stvara na licu, tj. fino se upija, ne masti, masti, vlaži..bla, bla... nego baš efekt! Dakle: manje bora, podočnjaka, prišteva.... Hvala!

tweak
16.03.2005., 19:57
I ja namjeravam upiknut Vichy/Eucerin kremu.

E sad, jeli sve one kreme za utegnjivanje lica i slichno (recimo, i meni je nekak onaj modelliance pao u oko) preporuchljivo koristiti na mladjoj kozi? Imam 23, pa sad i neznam dal josh uvijek imam mladju kozhu ili kozhu u najboljim godina :D, ali kao postoji ona dobna granica od 25 nakon chega kozha pochne starit.

Moze neka preporuka od ovih dviju firmi za suhu i osjetljivu kozhu?

tilla
16.03.2005., 20:46
club delicious kaže:
Dakle: manje bora, podočnjaka, prišteva.... Hvala!
sve ovisi koliko imaš prišteva. meni je trebalo oko 3 mjeseca ali nije bila samo jedna krema u pitanju.

croft
16.03.2005., 21:45
deep kick kaže:
...
ej jak ti je avatar...samo da znas da sam pokusala u ono polje tipkati:rofl:

i da,glas za Vichy:top:

t.star
16.03.2005., 22:05
club delicious kaže:
Kada kupite neku kremu s određenom "funkcijom" kao npr. zatezanje, smanjenje bora, smanjenje podočnjaka, bolja mikrocirkulacija itd. koliko vremena prođe dok ne vidite rezultate? Pritom ne mislim na ugođaj koji krema stvara na licu, tj. fino se upija, ne masti, masti, vlaži..bla, bla... nego baš efekt! Dakle: manje bora, podočnjaka, prišteva.... Hvala!

mislim da su kreme protiv bora pushiona. isto kao kreme protiv celulita. bolje je vozit bicikle pola sata.
uglavnom poslije 30 je vrlo efektna masaža lica.

SaraTroroga
16.03.2005., 22:46
croft kaže:
ej jak ti je avatar...samo da znas da sam pokusala u ono polje tipkati:rofl:

:eek: i ja:p

sweet Irma
17.03.2005., 09:54
Nedavno sam si kupila hidratantnu kremu za lice od Uriaga (nisam sigurna da sam dobro napisala). Koža mi je na nekim djelovima bila izrazito suha i već nakon jednog mazanja sam primjetila poboljšanje. To je također krema na bazi termalnih voda kao i Vichy i Avene, ali teta u ljekarni kaže da je bogatija i da su žene ugl. zadovoljnije nego sa Avenom. Nešto je i skuplja nego Avene i Vichy. Koristila sam i jednu i drugu prije ove i iz svog iskustva mogu reći da sam sa ovom najzadovoljnija.

Lea12
18.03.2005., 15:26
A zasto je eucerin tako dobar?
Mislim, ko ga koristi? Za suhu kozu, masnu? smanjuje pore i porice? protiv starenja, hocu reci regenerise kosu? sta?

Nina-01
18.03.2005., 23:50
tilla kaže:
sve ovisi koliko imaš prišteva. meni je trebalo oko 3 mjeseca ali nije bila samo jedna krema u pitanju.

Tilla, a što si koristila?

tilla
19.03.2005., 11:48
Nina-01 kaže:
Tilla, a što si koristila?

avene i kreme koje ide na recept u kombinaciji.

Nina-01
19.03.2005., 11:57
Tilla, a koje kreme na recept?
ajd , napiš, baš idem idući tjedan do svoje doktorice, pa da je malo udavim..Hvala!

tilla
19.03.2005., 12:02
differin, diacnal.

kreme s retinolima; tako da ti je sad prekasno pocet s njima jer se koriste zimi.

takodjer skinoren, cleanace; ali to je sve dio terapije tako da ćeš od ovog što ti napišem imat male koristi.

Nina-01
19.03.2005., 12:18
Imam doma Avene kolekciju,nisam baš zadovoljna.

A taj differin gel..kaj je to,kak to radi?

tilla
19.03.2005., 12:43
ljušti kožu; popriilčno je agresivan, već se pisalo o njemu pa potraži malo po starim topicima.
u svakom sl. ne preporucam ga koristit na vlastitu ruku i prije nego sto te dermatolog pogleda.

Nina-01
19.03.2005., 12:48
Ajd mi preporuči nekog dobrog dermatologa...Please..

billie
19.03.2005., 17:32
Ja koristim Eucerin Hydro protect spf 15. Imam valja normalnu kožu, ujutro malo suhu. Ok mi je. Nisam alergična, ne masti, ko da je nema, dobra mi je sad za proljeće. Ljeti ne volim koristiti nikakve kreme jer mi bude vruće po faci ispod njih :)

res publica
06.03.2006., 23:16
Evo,potaknuta vichy topicom odlučih otvorit sličnu temu. dakle,kako vam se sviđa kozmetika koja se prodaje samo u ljekarnama,osim već spomenutog vichya,avene,uriage,bioderma,eucerin,darphin?

ja sam veliki avene fan,od sve kozmetike mi je nekako "najčišća" i najblaža.uzela sam nekidan uriageovu brošuru i uvidjela da i tamo ima puno neistraženog blaga koje bi voljela probat.

tilla
07.03.2006., 08:37
jako mi se svidja jer mi pomaže.
sve što mi treba za lice i kosu kupujem u ljekarni; nešto zato što mi se svidja nešto zato što mi je tako propisano.
bioderma i roc; to me zadnje oduševilo.

bubu
07.03.2006., 09:22
super mi je i jako volim kozmetiku koja se kupuje u ljekarnama! imala sam neke kreme od avene i bile su mi super!

Lapulapu
07.03.2006., 09:25
Najreklamiraniji vichy meni se pokazao najlošijim.

Hrvach
07.03.2006., 10:10
a jel se Biotherm prodaje u ljekarnama ili ga ima možda i u Limoni-ju (to je u mom gradu jedina veća pafrumerija)?
koristima za cijelo lice kozmetiku dr. Murada i kombinacija Decleora
probala bi nešto novo iako mi je i ovo ok, ali ko da mi se koža zasitila

ima tko iskustvo sa Biothermom?

Lapulapu
07.03.2006., 10:26
Biotherm ne spada u 'apotekarsku' kozmetiku, kupuje se u parfumerijama, pa potraži na drugim topicima, ili otvori novi :)

Rhea
07.03.2006., 11:21
Ja obozavam Vichy i koristim ga vec dobrih 8 god.Koristila sam puno raznih Vichy krema i sve su mi bile super.Ponekad kupim nocnu i okoloocnu od Eucerina,ali se Vichyju uvijek vracam.Osim toga konstantno koristim"apotekarski":zubo: make up od La Roche Posay(sigurno vec 5 god.)Uglavno,jako volim kozmetiku iz apoteke.Mislim da cijena odgovara kvaliteti:)

Samantha
07.03.2006., 12:34
Ja sam probala od Darphina okolocnu kremu,uzasno me iritirao miris detetgenta....mirisala na faks.
i neki balsam za ciscenje t zone,inace imao je pozitivne ocjene na MUA,meni nije ispunio ocekvanja.

Aricija
07.03.2006., 13:09
vichy me razočarao kao ništa/nitko nikad :rolleyes:

ali biodermi se klanjam doma svako jutro i veče :cerek: fala bogu na biodermi ( ari_se_klanja )

Shtefitza
07.03.2006., 17:02
Imam dosta misljenja o svemu tome, ali nekako kako god da ih pretovrim u rijeci, misljenja ispadaju politicki nekorektna, pa cu se savladati.

Samo kratko: Apotekarska marka mozda ima manji broj sastojaka, manje parfema ili se oslanja na odredjeni aktivni sastojak. Nista nemam protiv, ali mislim da u globalu nisu bolja sredstva od onih neapotekarskih.

5RICA
07.03.2006., 18:32
i ja imam diplomatske odgovore.i dobra je i loša.kako koji proizvod.al moja koža je sva čudna i dosta toga joj paše pa sam zadovoljna:p

Shtefitza
07.03.2006., 20:29
Nista nemam protiv, ali mislim da u globalu nisu bolja sredstva od onih neapotekarskih.

:cool:

res publica
07.03.2006., 21:53
kao što rekoh,volim dosta tih "apotekarskih" stvari,ali moram izdvojiti neke koje su me stvarno oduševile:avene voda,avene gel s cold kremom,vichy šampon i regenerator i darphin day fluid. počela sam koristit avene diacneal i toplo se nadam da će se i ona nać na tom spisku.

kikibela
08.03.2006., 07:26
vichy šampon za bojanu kosu je fenomenalan i dosta toga iz ROC linije posebno serum protiv bora. A našlo bi se i drugih stvati Uriage ima dosta zgodnih stvarčica

bubu
08.03.2006., 08:11
kao što rekoh,volim dosta tih "apotekarskih" stvari,ali moram izdvojiti neke koje su me stvarno oduševile:avene voda,avene gel s cold kremom,vichy šampon i regenerator i darphin day fluid. počela sam koristit avene diacneal i toplo se nadam da će se i ona nać na tom spisku.

za koji tip kože su te tvoje kreme? zanima me avene gel i darphin day fluide, i koja je cijena tog fluida!

bliss
08.03.2006., 08:27
Od svih tih linija probala sam samo avene i jako sam zadovoljna pa ne mislim eksperimentirati dalje. Proizvodi su blagi i ne izazivaju mi nikakve reakcije kao masa drugih proizvoda :top:

club delicious
08.03.2006., 09:04
Baš sam neki dan kupila Avene rich compensating creme, jer sam potrošila Biothermovu Aquasource, a nisam baš bila pri parama za novu. I jako sam ugodno iznenađena. Manje i skuplje pakiranje od npr. Vichy-ja (40mL 150kn), ali vrijedi. Imam suhu dehidriranu kožu, i ova krema mi je sjela fenomenalno.
Sad si planiram uzeti onaj sprej s termalnom vodom, a kad potrošim Biothermov gel za umivanje uzet cu Avene gel s cold kremom, cujem da je super.
Još sam probala od Avene onaj skidač šminke oko očiju; to je odlično, nježno, super skine maskaru (meni). Sve pohvale!

Vichy niti nije loš, samo neki proizvodi nisu baš pokazali naj naj rezultate. Npr. Liposyne gel za celulit, ništa ne valja, samo ostavlja zeleno po trapericama. Ok, koža bude glatka, ali ja već imam glatku kožu kad se namažem Lushovim butterom. Meni treba redukcija celulita, ne zaglađena koža!
Reti C krema za oko očiju, stvarno hidratizira, ali bore su još uvijek tu.

joma
08.03.2006., 09:57
imam iztrazito osjetljivu kožu koja ne podnosi nikakve dodatke u kremama.Stoga sam bila zbilja oduševljena Bioderminom kremom za netolerantnu kožu - dođe oko 140 kn pa nije baš jeftina.Inače me je Avene razočarao:reklamiraju se kao za osjetljivu kožu a ako pročitate sastav vidjet ćete da u sebi sadrže fragance=parfem:rolleyes: Samo jedna im krema -Creme iuntolerance ne sadrži dodatke,a ta je zbilja premasna. Također mislim da njihovi mlijeko za čišćenje dosta isušuje.Od Uriage sam također dobila alergiju - isto tako sadrži parfem.. Mislim da se treba dosta pomučiti za pronaći kozmetiku za osjetljivu kožu:mad:

super_maca
08.03.2006., 13:06
i ja koristim samo apotekarske kreme jerbo imam atopijski dermatitis od rodenja.bez avene termalne vode ne mogu zivjeti,ali mi ne odgovaraju njihove kreme,apsolutno nijedna.koristim od uriagea vodu za ciscenje sminke sa lica i ociju(super stvar:top: ),hydracristal masku za lice(ok stvar,al moze i bolje).koristila sam i njihove kreme hydracristal i suppleance,nisu lose.trenutno mazem lice sa toleraine od la roche posaya,ima je za kupit u samo jednoj ljekarni u zagrebu,drugih proizvoda jos nema,ali dolaze krajem godine i jedva cekam(krema je super).za tusiranje koristim a-derma ulje,savrseno za suhu kozu preko zime.jedva cekam la roche posay pudere!:cerek:

tilla
08.03.2006., 13:07
trenutno se mazem sa toleraine od la roche posaya,ima je za kupit u samo jednoj ljekarni u zagrebu,

di?
:)

-kitten-
08.03.2006., 13:23
Probala sam svasta od kozmetike od najobicnije nivee (ajme to je bilo ruzno razdoblje) pa na dalje ali sam se sad nekako zadnjih 4 godine nasla u avene i roc preparatima al drzim nekak sve na minimumu kolko je to moguce. Znaci tonik, krema, termalna voda. Nedavno sam si kupila onu malo tubicu od vichya za pristice i jaaaako sam zadovoljna - pa to ubije i onaj veeeliki pod kozom koji boli preko noci! :eek:
I znatizelja me privukla pa sam uzela oligo 25 stick od vichya za oko ociju. Tako da u principu sve sto imam je tog "apotekarskog" tipa i makar tako placam vise puno sam zadovoljnija nego dok sam koristila druge stvari. No to sam ja i meni tak pase, nemora znacit da i drugima, jer moja stara cijeli zivot koristi niveu i ima super ten i nema bora :mad: dok ja recimo od neke parfumerijske kreme ili kreme sa puno nepotrebnih dodataka dobijem flekove i osip a i pristice. :tuzni:

res publica
08.03.2006., 17:37
za koji tip kože su te tvoje kreme? zanima me avene gel i darphin day fluide, i koja je cijena tog fluida!

avene gel nije krema,nego gel za umivanje i tuširanje.namijenjen je za suhu i atopičnu kožu.ja imam masnu,ali mi je svejedno super jer me lice nakon njega ne zateže,a zbog dodatka kreme super čisti i smiruje.cijena je 70kn za 250ml.

darphin day fluid je za sve tipove kože,sa spf 15.može se koristit nakon kreme ili sam,ja ga koristim samoga.lagan je i fino miriše,bočica je keramička na pumpicu.ja sam ga dobila pa za cijenu nisam sigurna,ali tu je negdje oko 500-600kn.

smiljana
08.03.2006., 18:58
Biodermin tonik za lice, 125ml košta oko 55 kn, koža poslije njega mekana i glatka, 125ml oko 55 kn.

Od vichya obožavam oligo 25 i lipidose2, toga bi potrošila... Al malo je preskupo pa si priuštim tu i tam, ostalo se krpam s jeftinijim.

Lapulapu
08.03.2006., 19:17
Bioderma TONIK?

Sigurna si? Gledala sam njihovu kolekciju i za suhu i za osjetljivu i za masnu kožu, al na tonik nisam naišla.

smiljana
08.03.2006., 20:12
Bioderma TONIK?

U pravu si, nije tonik, to je losion za čiščenje lica;)

wardancer
09.03.2006., 12:17
di?

To ti je prema maksimiru (ljekarna ćurković, pokornoga 7) skreneš iz maksimirske na lijevo u mašićevu i ideš prema gore. :)

tilla
10.03.2006., 09:56
he, to mi je kvartovska ljekarna ali u nju namjerno ne idem.
ali niš bila sam jučer u dermatologa; larocha ima sad i drugdje.

5RICA
10.03.2006., 10:56
i ja koristim samo apotekarske kreme jerbo imam atopijski dermatitis od rodenja.bez avene termalne vode ne mogu zivjeti,ali mi ne odgovaraju njihove kreme,apsolutno nijedna.koristim od uriagea vodu za ciscenje sminke sa lica i ociju(super stvar:top: ),hydracristal masku za lice(ok stvar,al moze i bolje).koristila sam i njihove kreme hydracristal i suppleance,nisu lose.trenutno mazem lice sa toleraine od la roche posaya,ima je za kupit u samo jednoj ljekarni u zagrebu,drugih proizvoda jos nema,ali dolaze krajem godine i jedva cekam(krema je super).za tusiranje koristim a-derma ulje,savrseno za suhu kozu preko zime.jedva cekam la roche posay pudere!:cerek:
ej, pa kaj ti ni trixera nije dobra,imaš kremu i kupku.:rolleyes: :)

hajdi
10.03.2006., 12:32
ali niš bila sam jučer u dermatologa; larocha ima sad i drugdje.

gdje, gdje? hoću reć, pitala sam u nekoliko ljekarni i nemaju, a baš me zainteresirala jedna njihova krema...

super_maca
10.03.2006., 18:28
[QUOTE=5RICA]ej, pa kaj ti ni trixera nije dobra,imaš kremu i kupku.:rolleyes: :)

ne,ne odgovara mi ni trixera.probala sam jaaako puno stvari za svoju bolestinu i rijetko koja mi odgovara.

super_maca
10.03.2006., 18:32
gdje, gdje? hoću reć, pitala sam u nekoliko ljekarni i nemaju, a baš me zainteresirala jedna njihova krema...

i mene zanima gdje jos ima la roche posaya osim u ljekarni curkovic!!!ja pitala u nekim drugim ljekarnama i rekli su mi da dolazi tek krajem godine.:tuzni:

tilla
10.03.2006., 18:39

jas samo dobila testere; i zaboravila pitat gdje:zubo:
ali reče ženska da je ima u zg, pa sam to smetnula pitat za točne adrese.
aj pokušat ću je dobit na tel.

hajdi
10.03.2006., 20:11
jas samo dobila testere; i zaboravila pitat gdje:zubo:
ali reče ženska da je ima u zg, pa sam to smetnula pitat za točne adrese.
aj pokušat ću je dobit na tel.

aj zovni pa nam javi :moli:

tilla
10.03.2006., 20:14
oćem. ionako treba i meni ako se tester pokaže dobrim:D

hana
10.03.2006., 20:20
probala vichy koji mi nije pasao i eucerin i roc koji su mi bili okej (sve za masno/mjesovitu kozu)
koliko sam ja primjetila u apoteci prodavacice dosta dobro poznaju proizvode koje prodaju i znaju dobro preporucit
btw za gel za umivanje od roca je fenomenalan (za normalnu kozu ja mislim da je)

wardancer
11.03.2006., 11:50
Možda zato jer su žene unutra užasne: hladne i nezainteresirane, ima ih 5 a niš ne rade. Pogotovo ona najmlađa koja je na praksi il neš, kada joj starija kaže da nešto napravi, doslovno okreće očima. :rofl: Idem tamo samo jer za sada moram...

tilla
11.03.2006., 12:01
Možda zato jer su žene unutra užasne: hladne i nezainteresirane, ima ih 5 a niš ne rade. Pogotovo ona najmlađa koja je na praksi il neš, kada joj starija kaže da nešto napravi, doslovno okreće očima. :rofl: Idem tamo samo jer za sada moram...
:eek:
oho to je ta.
:zubo:
zbog nje ne idem više tamo.
mjesečno sam obavljala nabavku kod njih (kad sve skupiš ode dosta love) ali sam odustala:o
sad pješačim dosta dalje; ali ova je odlična ljekarna:cerek:
mislim, da ona nije na praksi već tamo radi:p
ali da su opskrbljeni odlično; to jest.
ali su i najskuplji:D

Lapulapu
11.03.2006., 17:47
Nekidan sam listala novu Gioiu i ugledala reklamu za Avene Eluage gel. Pitala sam u ljekarni, nemaju pojma, samo su mi tutnuli katalog :tuzni:

Noemi
11.03.2006., 18:06
A sta bi to bilo?

Lapulapu
11.03.2006., 19:31
To je koncentrirani gel s acido ialuronico e retinaldeide :zubo: koji (kao ;)) umanjuje pojedinačne dublje bore - recimo one od nosa prema kutovima usana ili na čelu i slično.

Modesti
12.03.2006., 13:34
Ima ga za kupiti u Trstu , kod nas će stići malo kasnije

Noemi
12.03.2006., 13:44
Ja jos uvijek mantram na Myokine.Kako bi bilo lijepo da to djeluje :uzdah:

res publica
14.03.2006., 12:03
vi,koje ste koristile roc,šta vam od njih valja? često ga hvale,ali meni je njihov asortiman nepoznat,pa nisam ništa imala.
jeli neka možda koristila lierac ili noviderm i šta znate o njima?

tilla
15.03.2006., 12:39
lierac je za stariju kožu.
roc krema s spf.om 15: odlična. tu ću kad zatopli.
purif-ac samo na prištić; nestane u roku hitno.

Demetra
15.03.2006., 13:45
Ja jos uvijek mantram na Myokine.Kako bi bilo lijepo da to djeluje :uzdah:

Noemi,kremica je prilicno posna,ne znam kakav tip koze imas,meni nekako bas nije "legla'.:flop:

Noemi
15.03.2006., 20:43
Ma meni se svidja ideja da ravna mimicne bore : uzdah : One na celu i vranine nogice oko ociju.Starim:tuzni:

Ipanema
15.03.2006., 20:57
purif-ac samo na prištić; nestane u roku hitno.

Šta je ovo purif-ac?
Detaljnije molim.
I cijenu molim :D

tilla
15.03.2006., 21:10
blemish correction emulsion.
stavim na ove pojedinačne koje znaju izletit s vremena na vrijeme.
ode u tilli čas. puf!
cijenu ne znam ali sve njihohovo se vrti oko 100.ak kn.

Azrijel
18.03.2006., 13:51
... Nedavno sam si kupila onu malo tubicu od vichya za pristice i jaaaako sam zadovoljna ...

daj molim te reci mi koju to tubicu tocno? kak se zove?

Oblak14
18.03.2006., 20:16
Evo,potaknuta vichy topicom odlučih otvorit sličnu temu. dakle,kako vam se sviđa kozmetika koja se prodaje samo u ljekarnama,osim već spomenutog vichya,avene,uriage,bioderma,eucerin,darphin?

ja sam veliki avene fan,od sve kozmetike mi je nekako "najčišća" i najblaža.uzela sam nekidan uriageovu brošuru i uvidjela da i tamo ima puno neistraženog blaga koje bi voljela probat.

Koristila sam sve i svašta, Nivea, Rosal, Loreal.. :flop: uglavnom neapotekarsku kozmetiku i otkada sam počela sa Avenom, koža mi je kao nova. Lijepa i preporođena. Da zaključim, jeftina kozmetika mi je donijela više štete nego koristi, jer dok sam se ja pitala otkud prištići, miteseri i slične gadosti odgovor je bio u kozmetici koju koristim. Avene je zakon. :s Ostalu apotekarsku kozmetiku nisam probala.

Demetra
19.03.2006., 14:29
Ma meni se svidja ideja da ravna mimicne bore : uzdah : One na celu i vranine nogice oko ociju.Starim:tuzni:

Eh Noemi,kad bi to bilo tako kao sto citamo po reklamama.Ne daj se zanositi,ne ispravlja vec postojece borice..za mene skup ulog za minimalan efekat.

res publica
22.03.2006., 14:40
probala sam još jednu stvar koja mi je super-vichy šampon za osjetljivo vlasište,super miriše (lagano voćno) i smiri nadraženu kožu.

boxer_zg
26.05.2006., 11:09
hola! :cool:

jeste li probale/li ova apotekarska cudesa i kak ste (ne)zadovoljni istim? zelim upiknut neku dobru anti-age emulziju za noc, pa bi svaka pomoc dobrodosla. ;)

ili ovak, koja je linija bolja - uriage ili avene (osim razlike u cijeni)?

naomi
26.05.2006., 11:20

jeste li probale/li ova apotekarska cudesa i kak ste (ne)zadovoljni istim? zelim upiknut neku dobru anti-age emulziju za noc, pa bi svaka pomoc dobrodosla. ;)

avene ystheal ti je za jesen, odnosno to se koristi kad prođu ljetni mjeseci da malo sanira dobiveni utijecaj sunca. samo to znam :)

boxer_zg
26.05.2006., 11:36
avene ystheal ti je za jesen, odnosno to se koristi kad prođu ljetni mjeseci da malo sanira dobiveni utijecaj sunca. samo to znam :)

thanx naomi :top: :kiss:
kako rekoh, svaka pomoc je dobrodosla.

shirl
29.05.2006., 12:45

ja sam htjela upiknut tu avene ystheal prije par mjeseci i magistrica mi je rekla da se dotična krema koristi za "stariju" kožu :confused: i da je meni još (!) ne preporuča. imam 32 i dobar ten te još nemam bora :zubo: pa sam je mislila koristit kao prevenciju, no ona je savjetovala da mi to još ne treba, te da koristim kreme sa udjelom masnoća (dakle ne samo hidratantne). imam osjetljivu mješovitu kožu (t zona masnija, obrazi suhi :rolleyes: )
i tak...totalno sam zbunjena, jer očito da se misli (ovo je već 2x da su me u ljekarni odgovorile od nakane da ubodem anti age) da se koža mora boriti sama dok može :zubo: a tek onda nastupa nekaj jače....
pa sad ne znam kaj da mislim, trenutno koristim rosalovu anti stres sa zelenim čajem+okoloočna iz te linije. i stvarno sam zadovoljna.
;)

boxer_zg
29.05.2006., 13:41
ja sam htjela upiknut tu avene ystheal prije par mjeseci i magistrica mi je rekla da se dotična krema koristi za "stariju" kožu :confused: i da je meni još (!) ne preporuča. imam 32 i dobar ten te još nemam bora :zubo: pa sam je mislila koristit kao prevenciju, no ona je savjetovala da mi to još ne treba, te da koristim kreme sa udjelom masnoća (dakle ne samo hidratantne). imam osjetljivu mješovitu kožu (t zona masnija, obrazi suhi :rolleyes: )
i tak...totalno sam zbunjena, jer očito da se misli (ovo je već 2x da su me u ljekarni odgovorile od nakane da ubodem anti age) da se koža mora boriti sama dok može :zubo: a tek onda nastupa nekaj jače....
pa sad ne znam kaj da mislim, trenutno koristim rosalovu anti stres sa zelenim čajem+okoloočna iz te linije. i stvarno sam zadovoljna.
;)

kupil sam ih ystheal emulziju za lice i za oko ociju u subotu. u ovih par dana mi se cine jako dobre... naime, ujutro mi je lice bistro i odmorno (iako, oko 8h sati spavanja daje svoje), a i bas dovoljno je hidratizirano.

ja isto imam osjetljivu mjesovitu kozu... ne smijem je prat s bilo kakvim gelovima koji ukljucuju ispiranje vodom, jer me iste sekunde zateze (cak i masnija t-zona). s druge strane kreme ili losioni jaceg hidratantnog djelovanja mi je toliko umaste da je nekoliko manjih pristica (i eventualno jedan ogromni) neminovno.
godinama cistim lice iskljucivo vrlo blagim losionima i onda gelovima ili emluzijama, te povremeno maskama.
losioni su uvijek bili iz apoteke, dok bi hidratantne emulzije kupoval u parfumerijama.
a svaki mi je dermatolog prepisivao "svoju" omiljenu firmu (koja ih je ocito sponzorirala), al' ucinci opet ne bi bili dugog vijeka.
kaj se informiranja o sastojcima i ucincima tice (od sve kozm. koju sam koristio), bolje informacije koje su ujedno i podrobnije, pa i s iskustvima iz prve ruke se uvijek mogu naci na netu, tak da na kraju bar kaj se kozmetologije tice, bolje znam(o) od magistri u ljekarnama. odnosno, prakticki niti jednom do sada mi nije, osim sampona, neki njihov savjet urodio plodom. steta. a najsmijesnije mi je kad me uhvati neka teta na promotivnoj akciji ili nadobudna mr.sc., pa kao misle da se ja kao muski nis ne kuzim...:p

inace prvu anti-age/stress, detox, energizing, kremicu (ma mislim gel/emulziju) mi je kupila baka kad sam imal 18. ili 19. ne sjecam se vise tocno. od tada koristim sve takve, dakle koje nisu prejake, tj. da imaju lift efekt, jer upravo taj lift efekt se smije ni pod razno stavljat na mladju kozu! dok npr. neke lab seriesove, biothermove, shiseidove, clarinsove, aveneove ili uriageove (sve je to ista kemija nutra, samo je vazno da svaki proizvodjac ima vlastiti provjereni laboratorij, jer u krajnjoj liniji primjerice tocopheril acetate (vit. e) je isti kod svih, samo je vazno u kojem je omjeru i cistoci. isto vrijedi i za vecinu ostalih sastojaka) ionako sadrze vitamine i minerale koji nece i ne mogu unistiti mladju kozu ili joj biti prejaki. tu jos isticem i linije ystheal od avenea ili isolift od uriagea, koje neki preporucaju tek u kasnijim godinama, a neki vec nakon 25.te, a kad pogledas sastojke shvatis da je najglavniji retinol (cisti vit. a) koji ne sluzi za lift efekt, vec za obnovu i gladjenje bora kroz obnovu kolagena putem kemijskog pilinga na kozi (jacina ovisi do jacine koncentrata). ujedno je dobar i kod borbe s aknama, koje dobrim dijelom muce mladju populaciju. dakle, nije ogranicena upotreba s obzirom na starost.
dok ostali vitamini, polifenoli (iz zelenog caja), minerali i sl. opet sluze za obnovu i zastitu koze. kofein primjerice u kozm za oci, smanjuje krvne zilice i otecenost oko ociju zbog nakupine tekucine.
na kraju krajeva, mislim da je samo vazno kako ce netko biti zadovoljan nekom preparativnom kozmetikom, tj. kako ce koza reagirati na istu, nevezano od proizvodaca ili cijene.

p.s. baka mi je usadila brigu za kozu, i jedino cega se ja bojim je umoran izgled, narocito oko ociju i izmedju obrva. sad, da li cu imati ovoliko ili onoliko bora je, meni kao muskom sasvim svejedno (jedini minus je kaj oni koji me ne poznaju misle da imam skoro 10tak god manje, jer misle da sam balavac), glavno da koza nema pristice, da se ne ljusti (kao x mojih poznanika i frendova koji imaju seboreju) i da ne izgleda suho. dakako da je ugodno cuti od cura i decki da imam super kozu ili da budem zadovoljan izgledom na fotkama i da jutro nakon zesceg tulumarenja ne izgledam k'o da me voda donesla - to je sve soulfood. :happy:

:) :D :top:

naomi
29.05.2006., 17:48
ja sam tila uzet taj ystheal+ pa sam skupila prospekt. na njemu piše točno ovo:

preporuča se što ranija preventivna upotreba ystheal+ proizvoda-od 25 godine života.

preporuča se upotreba ystheal+ proizvoda- nakon ljetnih mijeseci ili boravka u planinama, kako bi se umanjio štetni utijecaj sunca na kožu (foto-starenje).

Zlatokosa
29.05.2006., 19:38
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/164/
koliko vidim, preporuča se za na večer

Anson
29.05.2006., 20:59
ja isto imam osjetljivu mjesovitu kozu... ne smijem je prat s bilo kakvim gelovima koji ukljucuju ispiranje vodom, jer me iste sekunde zateze (cak i masnija t-zona). s druge strane kreme ili losioni jaceg hidratantnog djelovanja mi je toliko umaste da je nekoliko manjih pristica (i eventualno jedan ogromni) neminovno.

ista stvar i kod mene :rolleyes:
za umivanje koristim clinique liquid soap, al svaki 2 dan (ne bum ga se odrekla :D ) i isto me poslije njega zateze koza, al onda se pospricam s termalnom vodom i super

i jedino cega se ja bojim je umoran izgled, narocito oko ociju i izmedju obrva.
same here, al ja se uz to bojim i bora :zubo:

boxer_zg
31.05.2006., 11:43
@ anson

blago nama na takvoj kozi, huh? :cerek:

meni su ti super za ciscenje sensibio h2o losion za ciscenje lica od bioderme i kao zamjena aveneov losion za ciscenje netolerantne koze (l.p.i.). sve drugo, a probal sam fakat sve, mi je nocna mora.

@ zlatokosa

da, sva kozmetika koja sadrzi derivate vitamina a se stavlja iskljucivo navecer, odnosno koza se ne smije izlagati suncu dok je vit a na kozi. eventualno ak krema sadrzi i uv filter onda se moze izaci na sunce, ali opet ne suncati, vec npr. za po gradu/na posao kao dnevna krema.

diona
16.05.2007., 15:23
dakle probala sam sve moguće dm marke i još vichy, koji je samo sranje napravio. nista ne pomaze. koža-masna na t-zoni, na obrazima normalna, sve više pristica i oziljaka po obrazima...sto preporučujete?

irenko007
16.05.2007., 15:28
[QUOTE=diona;8527135]dakle probala sam sve moguće dm marke i još vichy, koji je samo sranje napravio. nista ne pomaze. koža-masna na t-zoni, na obrazima normalna, sve više pristica i oziljaka po obrazima...sto preporučujete?[/QUOTE

mislim da ti je to sve isto,avene,eucerin,vichy;bar je meni..samo sam se vrtila u krug..
a da si probaš smućkati nešto prirodno,preporučujem da pročitaš:uvod u prirodnu kozmetiku i akne čudom nestale ako te zanima.
to ti preporučujem jer mislim da bi mogla dati novce za istu stvar kao i vichy:kiss:

ivci15
16.05.2007., 16:16
moje lice je bilo dosta sjebano (pardon na izrazu),takoder masna t-zona,ali i dosta pristica po obrazima,otisla sam do dermatologa,dobila(kupila) antibiotik i BLAZENI avene (krema i gel za umivanje),i stanje se bitno popravilo,iako jos nisam gotova sa terapijom,evo danas san kupila avenovu kremu za ostecenu kozu (ostalo mi je dista flekica od pristica), tako da ja bi ti preporucila avene,ali mozda bi bilo najbolje da skoknes do dermatologa,kako bi dobila strucan savjet.
a imas i cijeli topic na temu avene kozmetke pa mozda tamo nades kakav dobar savjet:)

Linoria
16.05.2007., 16:19
dakle probala sam sve moguće dm marke i još vichy, koji je samo sranje napravio. nista ne pomaze. koža-masna na t-zoni, na obrazima normalna, sve više pristica i oziljaka po obrazima...sto preporučujete?

ja sam za svoju suhu kožu probala i eucerin i avene i u mom slučaju avene se pokazala efikasnijom.

Piggy
16.05.2007., 22:09
Meni ja avene masu bolja od eucerina. Eucerin mi je samo napravio veću štetu po licu. Avene u svakom slučaju preporučujem, jer je hipoalergen i ima termalnu vodu.

Andjelcic
16.05.2007., 22:11
meni je avene neusporedivo bolji, eucerin mi nije nimalo pomogao.

nasty_girl
17.05.2007., 09:14
eucerin nisam probala.. ali glasam za avene.. nakon godina i godina traženja nekih kremica i neke linije koja će mi dat nekakve rezultate..to sam našla u avene-u..

mouse
17.05.2007., 09:45
moje lice je bilo dosta sjebano (pardon na izrazu),takoder masna t-zona,ali i dosta pristica po obrazima,otisla sam do dermatologa,dobila(kupila) antibiotik i BLAZENI avene (krema i gel za umivanje),i stanje se bitno popravilo,iako jos nisam gotova sa terapijom,evo danas san kupila avenovu kremu za ostecenu kozu (ostalo mi je dista flekica od pristica), tako da ja bi ti preporucila avene,ali mozda bi bilo najbolje da skoknes do dermatologa,kako bi dobila strucan savjet.
a imas i cijeli topic na temu avene kozmetke pa mozda tamo nades kakav dobar savjet:)

Koja je to krema za oštećenu kožu? I ja imam crvenih flekica od prištića; kako to mažeš?
Inače koristim hydrance legere - :top:

littlefoot78
17.05.2007., 21:19
Koja je to krema za oštećenu kožu? I ja imam crvenih flekica od prištića; kako to mažeš?
:

Avene Cicalfate! :s :s :cerek:

littlefoot78
17.05.2007., 21:22
Inače, meni si u Avene i Eucerin super...ok, koža mi baš nije osjetljiva, ali imam problema s dehidracijom. :(

Vichy nikako...nemam pojma zašto je ta marka toliko razvikana. :flop:

mouse
18.05.2007., 12:29
Avene Cicalfate! :s :s :cerek:

Mažeš samo oštećeni dio (te flekice) ili cijelo lice?
Za koji je tip kože?
Ne mogu već 3 dana na njihovu www, pojma nemam šta je!

gica
18.05.2007., 12:35
...definitivno avene,a možda još bolje uriage...meni je eucerin jako naškodio...

5ivy
18.05.2007., 12:42
kod mene u apoteci je bilo testera za eucerin...najbolje da ih potražiš i isprobaš sama. meni osobno je avene zasad bolji (doduše tek sam u fazi testiranja). Imala sam neku kremicu od eucerina i bila mi je dosta slična ko normaderm

pikola
18.05.2007., 14:49
ja presla skroz na prirodnu kozmetiku, ali do tog prelaska sam koristila i eucerin, i avene. eucerin je fin, i dobar, ali nekako "preblag" za probleme s aknama. avene je bio odlican. ne mogu definirati u cemu tocno, ali opcenito gledajuci, bolji od eucerina. naprosto mi je lice bolje reagiralo na avene.
medutim, ne odricem se ja prirodne kozmetike, nema sanse.
ne postoji taj eucerin, avene, rosal, nivea, vichy ni nista drugo-do prirodne kozmetike :)

ivci15
18.05.2007., 16:32
Mažeš samo oštećeni dio (te flekice) ili cijelo lice?
Za koji je tip kože?
Ne mogu već 3 dana na njihovu www, pojma nemam šta je!

maze se samo osteceni dio koze.krema je dosta masna,ali pise na njoj da ne zacepljuje pore,takoder vele da je doba za osjetljivu kozu i za djeciju kozu,tako da mislim da ti bas ne moze neko sranje na kozi napravit.40ml=64kn. ja sam ukucala avene u google,mislim da ima jedna stranica: octal pharma-vise o proizvodu ,tak nes,uglavnom,tam ima svasta o njihovim kremicama:)

tough_cookie
18.05.2007., 16:46
ja presla skroz na prirodnu kozmetiku, ali do tog prelaska sam koristila i eucerin, i avene. eucerin je fin, i dobar, ali nekako "preblag" za probleme s aknama. avene je bio odlican. ne mogu definirati u cemu tocno, ali opcenito gledajuci, bolji od eucerina. naprosto mi je lice bolje reagiralo na avene.
medutim, ne odricem se ja prirodne kozmetike, nema sanse.
ne postoji taj eucerin, avene, rosal, nivea, vichy ni nista drugo-do prirodne kozmetike :)

potpisujem. stalno se vracam prirodnoj kozmetici (al buduci da imam problema s kozom ipak doma drzim u rezervi nesto od avene-a, za slucaj da opet podivlja).

inace, on-topic, svakako avene, bez premca. :top:

za osjetljivu kozu moze i skin recovery cream, moze se mazati po cijelom licu i nije premasna. odlicna!!!

(a sad natrag na moju milu weledicu :cerek: ).

dark_star
28.11.2007., 23:06
U zadnje vrijeme se jako dvoumim oko kupnje odgovarajuće njege za svoj tip kože, a izbor sam svela na ova dva branda. Oba su vrlo kvalitetna i sadrže termalnu vodu, blagotvorne sastojke, itd.itd., no razlika u cijeni je poprilična. Teta u ljekarni kaže da je Avene čak bolji, te da je skupoća Uriageovih proizvoda neopravdana u odnosu na Avene:confused:, te da je to iz marketinških razloga. Kakva su vaša iskustva s ovim brandovima? Šta preferirate?:)

porechanka_18
29.11.2007., 06:45
hm...pa da se ja ukljucim..davno sam koristila uriage,tocnije njihov gel za ciscenje lica i bio mi je cist ok...ja zadovoljna,a onda sam na preporuku frendice koja inace ima jako problematicnu kozu i isprobala je stvarno sve moguce kremice kupila avene...ja prezaddovoljna:cerek: :cerek: ..mislim da s njim nemozes pogrijesiti,ima stvarno raznih kremica,tonika,gelova ovisi sto trazis..daklem..moja preporuka je avene :s

reader
29.11.2007., 12:30
Avene!

Dorée
29.11.2007., 20:57
sve je individualno ali stvarno,tako da probaj nabavit tester ako možeš od tih krema pa vidi,npr uriage voda je slanija iima više minerela a opet nekima više paše avene :ne zna: ,meni je sve što sam probala od uriagea ok,avena sam probala dvije kreme ,ok ali dražimi je uriage ali baš imam namjeru probatu avene dicneal:)

Andjelcic
29.11.2007., 21:37
volim avene, ali mi je termalna puno bolja uriage

5ivy
29.11.2007., 22:26
uriage nisam nikad probala, al avene proizvodi su mi pravo otkriće! teta u ljekarni mi je rekla da je avenova voda najbolja, u lječilištima u Francuskoj se samo pomoću nje liječe najrazličitije kožne bolesti...a druge kao nisu tak dobre. e sad dal je to istina il ih ona samo reklamira nemam pojma...:ne zna:

dark_star
29.11.2007., 22:35
sve je individualno ali stvarno,tako da probaj nabavit tester ako možeš od tih krema pa vidi,npr uriage voda je slanija iima više minerela a opet nekima više paše avene :ne zna: ,meni je sve što sam probala od uriagea ok,avena sam probala dvije kreme ,ok ali dražimi je uriage ali baš imam namjeru probatu avene dicneal:)

naravno da je sve to vrlo individualno:), ali mislila sam da razlika u cijeni reflektira i kvalitetu( kreme koje sam ja gledala: uriage-između 180 i 200 kn, avene-od 90 do 120 kn) no izgleda da je to čisto stvar marketinga:p

isprobala sam hrpu testera i aveneova krema za istu namjenu mi je čak bolja:p :) ..uriage je nedvojbeno kvalitetan, no izgleda da s avene zaista ne možeš falit:mig:

dark_star
29.11.2007., 22:36
uriage nisam nikad probala, al avene proizvodi su mi pravo otkriće! teta u ljekarni mi je rekla da je avenova voda najbolja, u lječilištima u Francuskoj se samo pomoću nje liječe najrazličitije kožne bolesti...a druge kao nisu tak dobre. e sad dal je to istina il ih ona samo reklamira nemam pojma...:ne zna:

tete u ljekarni su stvarno sklonije aveneu izgleda:p

frayla
30.11.2007., 09:21
Razlika Uriaga i Avene je u tome kaj Uriage prednjači po mineralizaciji svoje vode tj. njegova voda ima najviše minerala od svih proizvoda koji su na bazi termalne vode tako da je po tom pitanju i najkvalitetniji...Avene ja zadnji...pa sad kome to išta znači neka odabere.

radiolog-hr
30.11.2007., 09:52
Mislim da ti je teta u ljekarni odlično rekla.....sve su to marketinške fore...obje marke su jednako dobre i kvalitetne

dark_star
02.12.2007., 21:14
jel ima avene ikakve micelarne tekućine za skidanje šminke??:p jel itko ima mješoviti tip kože, a da koristi nešto za čišćenje od avene što mu odgovara?

snjoxi
02.12.2007., 21:27
meni je recimo uriage termalna voda Tolederm genijalna, dok mi avene nije toliko pasala.

dark_star
02.12.2007., 21:46
ma to je sve totalno individualno-ja sam imala istu tu i nije mi bila baš

reader
03.12.2007., 13:30
Krema avene mi je odlična, ali termalna voda-ne vidim nikakve koristi od nje! Neću je više kupiti.

dark_star
03.12.2007., 21:17
evo male recenzije :p:

isprobah:

uriage tolederm tekućina za čišćenje- ništa posebno
uriage hyseac-malo mi je isušivao kožu
uriage hydracrystal- skoz okej, ali dvije aveneove kreme mi bolje rješavaju problem dehidracije, a upola su jeftinije :p

avene cleanance- iako je namijenjen masnoj koži, ovaj gel bez sapuna uopće mi nije isušio površinski sloj za razliku od ostalih za problematičnu kožu, a ako mi se i pojavi koji prištić, vidno se povlači (hura :p:D!)

avene Rebalancing emulzija-efikasna kremica od 80tak kuna-zakon:p!

avene Hydrance legere-skroz ok..uglavnom, ja se kompletno prebacujem na avene :cerek:..kremice i gelovi rade posao za znatno manje novca od nekih drugih brandova - I'm impressed :p :top:

5ivy
04.12.2007., 09:47
Krema avene mi je odlična, ali termalna voda-ne vidim nikakve koristi od nje! Neću je više kupiti.

meni je njihova termalna zakon! koža mi je poprilično osjetljiva, izgleda da sam alergična na nešto (nemam pojma na kaj) pa me svrbi često-termalna to u minuti riješi! :cerek:

gaby
04.12.2007., 18:53
Meni je Avene apsolutni zakon!Koristim njihovu kremicu,gel za umivanje,masku,piling i termalnu vodu vec godinama.Inace imam osjetljivu kozu i nista mi nije odgovaralo tako dobro kao njihovi proizvodi

5ivy
06.12.2007., 10:10
Meni je Avene apsolutni zakon!Koristim njihovu kremicu,gel za umivanje,masku,piling i termalnu vodu vec godinama.Inace imam osjetljivu kozu i nista mi nije odgovaralo tako dobro kao njihovi proizvodi

drago mi je čut da ih koristiš već godinama, meni je avene isto zakon al sam stalno u strahu da će mi se koža naviknut i da kremice neće više djelovat :(
definitivno jedina kozmetika od koje sam primjetila znatne promjene :top:

ashley
06.12.2007., 12:44
Koliko dode njihov piling (Avene) i ima li i za masnu ili problematicnu kozu?

dark_star
07.12.2007., 22:36
meni je njihova termalna zakon! koža mi je poprilično osjetljiva, izgleda da sam alergična na nešto (nemam pojma na kaj) pa me svrbi često-termalna to u minuti riješi! :cerek:

možda ti je to blagi dermatitis-glavni uzročnik je stres, a i meni se dešava da mi se koža mjestimično zacrveni i počne me svrbiti kad se uzrujam ili naljutim:( :p ..uglavnom, čula sam da je termalna avene super za to i danas sam nabavila malo pakiranje da je isprobam:cerek: ..može li se ona koristiti umjesto tonika, npr. nakon čišćenja lica a prije nanošenja kreme??????

ovo što kažeš "bojim se da mi se koža ne navikne" živa je istina:p ! milijun puta sam čula da kremice treba mijenjati, a i vidjela kad bi nešto duže koristila i bilo bi mi super, da nakon nekog vremena više ne bi funkcioniralo:(

dark_star
07.12.2007., 22:39
Koliko dode njihov piling (Avene) i ima li i za masnu ili problematicnu kozu?

mislim oko 80-90 kn...Gommage doux purifiant se zove, al za osjetljivu kožu je, samo to piše, mislim da nema verzija za masnu i problematičnu..u biti čitav avene je kao za osjetljivu kožu, al nisam vidjela konkretno za taj tip

pitaj tester, sigurno imaju

pahuljica
08.12.2007., 16:16
koja je dakle termalna voda
bolja i koliko koja košta?

Tijana
08.12.2007., 18:58

Avene termalna najveća (300 ml) je 60-tak kn, Uriage je 70 kn, a Vichy mislim da nema od 300 ml tak da ne znam.

Probala sam sve tri, najbolja mi je Uriage, kombiniram jednom kupim Avene, jednom Uriage.

pahuljica
08.12.2007., 20:29
Avene termalna najveća (300 ml) je 60-tak kn, Uriage je 70 kn, a Vichy mislim da nema od 300 ml tak da ne znam.

Probala sam sve tri, najbolja mi je Uriage, kombiniram jednom kupim Avene, jednom Uriage.
:confused: dakle najveća je od 300ml.a zašto se koristi inače ta termalna voda?čula sam da neke žene fiksiraju mejkap s time,jel to može?i da li se može nakon dužeg korištenja naravno,poboljšat ten s njom?

Tijana
08.12.2007., 21:17
:confused: dakle najveća je od 300ml.a zašto se koristi inače ta termalna voda?čula sam da neke žene fiksiraju mejkap s time,jel to može?i da li se može nakon dužeg korištenja naravno,poboljšat ten s njom?

Ja ti je koristim ujutro i navečer umjesto umivanja običnom vodom, preko dana se povremenom našpricam, pogotovo po ljetu. U kombinaciji s par drugih preparata kupljenih po savjetu dermatologa popravila mi je ten.
Nisam probala našpricat se preko pudera tak da ne znam kak na šminku djeluje. :ne zna:

dark_star
08.12.2007., 21:40

ja sam našla malo 50-mililitarsko pakiranje za niti 20 kn od avene, a pošto se prvi put s njom susrećem, baš mi je zakon šta je dostupna i u tim malim pakiranjima:p

@tijana-mislim da su cijene ipak malo skuplje...not sure:confused:

5ivy
09.12.2007., 12:55
možda ti je to blagi dermatitis-glavni uzročnik je stres, a i meni se dešava da mi se koža mjestimično zacrveni i počne me svrbiti kad se uzrujam ili naljutim:( :p ..uglavnom, čula sam da je termalna avene super za to i danas sam nabavila malo pakiranje da je isprobam:cerek: ..može li se ona koristiti umjesto tonika, npr. nakon čišćenja lica a prije nanošenja kreme??????

ovo što kažeš "bojim se da mi se koža ne navikne" živa je istina:p ! milijun puta sam čula da kremice treba mijenjati, a i vidjela kad bi nešto duže koristila i bilo bi mi super, da nakon nekog vremena više ne bi funkcioniralo:(

uf, bojim se da si u pravu...često znam imat puno posla, naživcirat se i radit dugo u noć-drugo jutro mi je lice totalno hrapavo-nisu to neki veliki prištevi koji se mogu istisnut nego ko male kvržice i to jedna na drugoj :( termalna pritom jako pomaže

Tijana
09.12.2007., 13:18
@tijana-mislim da su cijene ipak malo skuplje...not sure:confused:

Nemam pojma, znam da je Avene 60 i nešto kn, a Uriage maximalno 77 kn. Kupujem ih obično u onoj apoteci koja je u sklopu Getroa u Novom Zagrebu.

5ivy
09.12.2007., 16:13
mislim da sam ja 68kn platila zadnji put veliku bocu vode...

dark_star
09.12.2007., 20:44
uf, bojim se da si u pravu...često znam imat puno posla, naživcirat se i radit dugo u noć-drugo jutro mi je lice totalno hrapavo-nisu to neki veliki prištevi koji se mogu istisnut nego ko male kvržice i to jedna na drugoj :( termalna pritom jako pomaže

ma definitivno ti to ima veze sa stresom..:( ne razumijem se u tipove dermatitisa i to, ali stres je njegov glavni okidač. meni se to, srećom, jako rijetko dešava, a termalna mi je poboljšala cjelokupni izgled kože. no, mislim da je najbolja za nekakve iritacije na koži nakon depilacije i sl.- i za smirivanje simptoma dermatitsa-za to je fantastična:top: :)

nasty_girl
10.12.2007., 08:49
ja sam isto bila u dilemi.. uriage i avene.. ali na kraju je avene prevagnuo i definitivno mi nije žao..

reader
11.12.2007., 13:40
Meni te vode termalne bez ikakvog efekta!

pahuljica
11.12.2007., 18:18
kupila sam danas avene malu od 50ml
pošpricala sam bila ruke dok sam putovala natrag prema kući jer su suhe kad sam došla kući bile su kao nove =)

yoshimi
11.12.2007., 21:45
meni je avene najbolja, nedavno sam kupila termalnu vodu la roche-posay i NIKAD VIŠE, ko me tjerao da isprobavam :mad:

dark_star
11.12.2007., 22:32
Meni te vode termalne bez ikakvog efekta!

meni se to isto činilo nakon prvog nanošenja, ali zapravo imaju efekta:p ..ubrzo sam primjetila da mi se poboljšao opći tonus kože, a i bilo kakve iritacije na njoj se smiruju- termalna voda sadrži bakar, cink i mnoge druge blagotvorne elemente koji umiruju i liječe upale na koži, tako da je to u biti zakon stvar:mig:

reader
12.12.2007., 09:17
A ako me svrbucka lice poslije nje?

dark_star
12.12.2007., 20:19
hm..ne znam :confused:, ne bi te tribalo svrbit jer upravo ona bi trebala smirivat bilo kakve iritacije

reader
13.12.2007., 08:28
Pustiš da je koža sama upije ili se pošpricaš i obrišeš? Ja pustim da se upije...

plasibou
13.12.2007., 12:19
koristila sma po ljeti od avenea termalnu sad sam od uriage kupila i oduševljena sam
na nadlaktici sam imala par prištića tj nisu prištići neg se kao koža suši al su te točkice izbočene malo i jučer si pošpricala dva puta i danas mi je skoro pa glatko, a niak mi nije htjelo otić dosad

dark_star
13.12.2007., 20:23
ja isto pustim da se upije, mada bi trebalo višak obrisati :p

dark_star
13.12.2007., 20:25
koristila sma po ljeti od avenea termalnu sad sam od uriage kupila i oduševljena sam
na nadlaktici sam imala par prištića tj nisu prištići neg se kao koža suši al su te točkice izbočene malo i jučer si pošpricala dva puta i danas mi je skoro pa glatko, a niak mi nije htjelo otić dosad

koliko košta, od koliko mililitara :p?

ja isto imam neke iritacije na koži koje su se od termalne avene ublažile, no ja bi da skroz nestanu:(

dečko mi se ruga da sam plašljiva i da mi se na tom mjestu samo malo koža ušurila, al mene nerviraaaaaaaaaaa:p

plasibou
13.12.2007., 22:19
150 ml 54 kn

Blond_Fairy
14.12.2007., 13:14

Znači, od Uriagea ti je bolja nego Avene?

dark_star
14.12.2007., 22:16
to i mene zanima:p

plasibou
15.12.2007., 00:45
pa rekla bi da da, al sam sudeći po ovom kaj mi se povuklo to nešto kaj mi sušilo na ruci

dark_star
16.12.2007., 21:50
ja nabavila uriage cu-zn kremicu i mogu reč da je skroz super..smiruje upale na koži, može se koristiti umjesto termalne za nekakve iritacije i sl.
mogu reći da uriage kreme imaju dosta gustu teksturu, to sam baš primjetila u odnosu na avene

chimavizza
18.12.2007., 11:47
ja nabavila uriage cu-zn kremicu i mogu reč da je skroz super..smiruje upale na koži, može se koristiti umjesto termalne za nekakve iritacije i sl.
mogu reći da uriage kreme imaju dosta gustu teksturu, to sam baš primjetila u odnosu na avene

ovisi koje, neke avene su stvarno prevodenaste, da. ja imam sa bakrom i cinkom od avenea i super mi je, takodjer je jako gusta

dark_star
18.12.2007., 21:10
al postoji avene verzija sa bakrom i cinkom:p? kako se točno zove krema?

chimavizza
19.12.2007., 13:25
al postoji avene verzija sa bakrom i cinkom:p? kako se točno zove krema?

avene cicalfate :mig:

zelena sara
19.12.2007., 19:38
za sve one sa suhom kožom, moje iskustvo:

Avene je kozmetika divna i nježna i kvalitetna za suhu i osjetljivu kožu, ali...
premalo masna, prelagana, više je za normalan tip kože i za jako osjetljiva lica.

odlična je Hydrance rich, stvara sloj hidrolipidni zaštitini za ove zimske dane, ali ponavljam prelagana.
najbolja mi se pokazala Triyxera, najjeftinija i sa puno masnoća, ali i hidratantna.
Fina maska i fini pilng, no niš posebno.
Čak mi je i Aveneova najmasnija krema Cold krema bila potrebna svaki dan ispod ovih drugih.

Uriage je mislim bolji izbor za suhu kožu. Emoliente i Emoliente extreme i Hidrolipidique.

Termalna voda od Avenea i Vichya se mora obrisati sa lica, a jedino od Uriaga smije ostati na golome licu.

pozz

dark_star
20.12.2007., 21:05
Termalna voda od Avenea i Vichya se mora obrisati sa lica, a jedino od Uriaga smije ostati na golome licu.

zašto:p?

chimavizza
20.12.2007., 21:17

zašto:p?

i mene zanima, jel velika šteta što sam ostavljala aveneovu termalnu vodu na licu? zar može biti neka velika razlika? :confused:

Blond_Fairy
21.12.2007., 14:24

Otkud ti to?

Molim pojašnjenje!

plasibou
21.12.2007., 22:27
brijem da piše na aveneovoj čak da se višak pokupi s maramicom

evelyn
22.12.2007., 00:30
Mislim da piše da se pokupi visak vode maramicom iz praktičkih razloga tj. da se ne čeka da se potpuno mokro lice osuši...ne vidim logiku da zdrava termalna voda može stetiti licu ako se visak ne obriše...zanima me da li je avenova krema sa aha kis. djelotvorna u rješavanju crvenih flekica od prišteva?

belly_008
22.12.2007., 10:25
Aj da se i ja malo uključim... Ja sam počela koristit Avene prije par godina. Bila sam na kompjuterskom testiranju kože lica kod tete iz Avena i rekla je da mi je koža suha i dehidrirana, a mojim rječima pojednosta ljeno - katastrofikus. I bila sam luda više jer nisam znala šta i kako... I reko, aj probat ću. Danas mi je koža mješovita i nema ljuskica po zimi... ;)
Koristim losion za netolerantnu kožu, Hydrance optimale kremu, a kada mi lice napadnu prištići, preko noći koristim Cleance K emulziju i vrlo brzo su stvari pod kontrolom...
A što termalne vode tiče, ona se treba poprskat po licu, ostavit minuticu - dvije na licu i potapkat vaticom... Ne zato jer je štetna, jer da je štetna vjerojatnu ju ne bismo smjeli uopće prskat po sebi, nego čisto iz praktičnih razloga... ;)
I meni je to super a posebno po ljetu i onim groznim vrućinama... Bočicu držim u frižideru i samo se špricam po cijele dane - nema boljeg osvježenja... A ona najmanja bočica je uvijek u torbici ;)
Eto, ovo su moja iskustva s Avenom i prezadovoljna sam.
Pozz svima!

dark_star
09.01.2008., 21:39
nakon svega šta sam probala, mogu reći da je avene definitivno broj jedan-kombinacija pristupačnih cijena i visoke kvalitete :top:

reader
15.01.2008., 09:08
Za šta /protiv čega je Cleance K emulzija?

negledljiva0077
15.01.2008., 09:41
:mig:Bokic, moze li preporuka neke kreme za prve borice od Avene.
Vidim da vecini odgovaraju njihovi proizvodi pa da i ja probam. Imam termalnu vodu i skroz mi je ok, pa ako moze neka kremica bilo bi super...

chimavizza
15.01.2008., 15:04
:mig:Bokic, moze li preporuka neke kreme za prve borice od Avene.
Vidim da vecini odgovaraju njihovi proizvodi pa da i ja probam. Imam termalnu vodu i skroz mi je ok, pa ako moze neka kremica bilo bi super...

ne bih znala kakva je ova ali imaš tu na ovoj stranici o pojedinačnim proizvodima

http://www.ljekarna-bjelovar.hr/Edukativnisadr%C5%BEaj/Kozmetika/Avene/tabid/152/Default.aspx

Koža sa znakovima starenja

YSTHEAL+ krema i emulzija s Avene termalnom vodom
Vaša koža je željna mladenačke svježine - cijeniti ćete učinkovitost YSTHEAL+ proizvoda: - već nakon prvog tjedna ten postaje sjajniji i čišći, a koža mekša
- već nakon prvog mjeseca smanjuje se vidljivost tankih linija i bora.
Ovisno o vašem tipu kože:
YSTHEAL+ KREMA za suhu kožu
YESTHEAL+ EMULZIJA za normalnu ili mješovitu kožu.
Oba proizvoda ne sadrže parfem, dolaze u ¨bezračnoj¨bočici s pumpicom koja je opremljena sigurnosnim zatvaračem, kako bi se proizvod čuvao u idealnim uvjetima. Pumpica je izuzetno ekonomična tako da bočica sadrži 150 doza.
YSTHEAL+ nanesite svake večeri na kožu lica i vrata.

YSTHEAL+ krema za zonu oko očiju
(Contour des yeux)
Gel-krema prilagođenog sastava za područje oko očiju gdje je koža tanja i nježnija nego na ostatku lica. Ne sadrži parfem i može se upotrebljavati jedanput ili dva puta dnevno. Za 10 dana koža će ponovno postati glatka, gipka i svježa, a vidljivost sitnih bora će se smanjiti. Nanesite na unutarnji kut kapka i tapkajući razmažite prema vanjskom rubu oka.
Za izrazito osjetljivu kožu preporučljivo je , u početku primjene, koristiti svaki drugi dan.

patientia
15.01.2008., 15:13
Sadrze li svi Ystheal proizvodi retinoide?

chimavizza
15.01.2008., 15:43
Sadrze li svi Ystheal proizvodi retinoide?

joj ja ti ne znam to, al mogu pogledati na sastavu jedne kremice, koju koristi moja mama. sad sam u žurbi pa ti javim kasnije.:)

The White Rabbit
16.01.2008., 08:20
sada više nisam sigurna koja bi meni odgovarala bolje, neka avene linija ili uriage:ne zna:
Koža mi je suha, osjetljiva, pore se uopće ne vide (osim, zadnjih par godina, poneka oko nosa), nemam prištića nikakvih, ali zato, sada po zimi, imam problem s perutanjem, zatezanjem, i zna mi se na sred čela pojaviti neka crvena točka koja svrbucka:mad:
Osim toga, zbog svog tog grijanja i suhog zraka, koža mi postane siva i nekako umorna, a i od tog presušivanja nastaju mi tanke sitne linije ispod očiju, i jedna (!:eek:) pored usne, od cerekanja, valjda.:D
Zadnje, već u nastupu krajnjeg bjesnila, kupila sam neku kremu od Nivee (onu za bake, kao :rofl:) NIVEA VISAGE VITAL dnevna krema s uljem noćurka i kalcijem, i stanje se dosta popravilo,barem me ne svrbi lice, i nestala je ta crvena točka sa čela.
Sad..ta krema mi neće odgovarati za ljeto, pa, ako mi netko od ovdje stručnih može preporučiti koja od ove dvije linije bi mi možda bolje odgovarala.:)

Patentia, što ti kažeš na Lushovu Celestial?
http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=69

negledljiva0077
16.01.2008., 11:33
[QUOTE=chimavizza;12179406]ne bih znala kakva je ova ali imaš tu na ovoj stranici o pojedinačnim proizvodima

Hvala!!!!!!!

:):):)

patientia
16.01.2008., 13:55
Sastav je na hrvatskom (dakle nije po INCI), a iz prijasnjih primjera znam da dosta toga ne napisu u hrvatskom sastavu, ali odmah se vidi da krema sadrzi trietanolamin i palmitinsku kiselinu koji tvore sapun (sluzi kao emulgator) i to ne moze biti dobro. Inace dosta emolijenata, mogla bi biti komedogena, nema antioksidansa (mozda tek nesto iz vanilije), orhideja koji spominju je valjda isto vanilija, konzervansi su ok. Ja ju ne bih koristila.

dark_star
16.01.2008., 21:11
@white rabbit- avene bi ti definitivno bio super jer je prvenstveno namijenjen osjetljivoj koži. nisam stručnjak, ali ni ne trebam bit da bi to zaključila:p:).

jedno offtopic pitanje-vidim da si prilično upućena u lush:p, jel mi možeš samo napisat kakav je Honey I washed..kruti parfem ako si ga isprobala? jel miris identičan sapunu i jel se dobro čuje :p?

The White Rabbit
17.01.2008., 07:31
@white rabbit- avene bi ti definitivno bio super jer je prvenstveno namijenjen osjetljivoj koži. nisam stručnjak, ali ni ne trebam bit da bi to zaključila.

jedno offtopic pitanje-vidim da si prilično upućena u lush, jel mi možeš samo napisat kakav je Honey I washed..kruti parfem ako si ga isprobala? jel miris identičan sapunu i jel se dobro čuje ?

Fala Patentia, iako sam sad pomalo zbedirana :tuzni:baš sam se namjerila na tu.
Znači, ti ne bi niti jednu od tih njihovih kremica?:ne zna:

I hvala dark star:p, mislim da ću se uhvatit te Avene, još kad bi se mogla dokopati testera..(nemoguće:D)
eh, imaš cijeli topic o Lushu tamo će ti bolje znati reći o Honey-u..jer ja ti u Lushu kupujem uglavnom samo ono što je roza boje:rofl::mig:, za ovaj ti, na žalost, ne znam reći.:)

patientia
17.01.2008., 11:56
Zapravo ne bih nijednu, jer sve koje sam pogledala sadrze trietanolamin i neku masnu kiselinu. Cak i da neka ne sadrzi, preskupe su za tu kvalitetu.

dark_star
17.01.2008., 18:34
I hvala dark star:p, mislim da ću se uhvatit te Avene, još kad bi se mogla dokopati testera..(nemoguće:D)
eh, imaš cijeli topic o Lushu tamo će ti bolje znati reći o Honey-u..jer ja ti u Lushu kupujem uglavnom samo ono što je roza boje:rofl::mig:, za ovaj ti, na žalost, ne znam reći.:)

po ovome šta si opisala super bi ti odgovarao, jer je Avene baš namijenjen osjetljivoj koži, bez obzira jel ujedno i suha, masna, kombinirana itd.

evo ti jedan dobar linkić di možeš pogledat šta ima od Avenea u ljekarnama, a svaki prozivod ti je detaljno opisan. po ovome šta pišeš možda imaš i neki blagi oblik dermatitisa (perutanje kože i svrbež), mislim da bi ti za to pomogla termalna voda koja je na bazi cinka i bakra i umiruje kožu.

http://www.coner.hr/ljekarne/?str=kozmetika

btw, ako se nađeš u nekoj malo "moćnijoj" :Dljekarni di budu one promocije raznih prozivoda, mogu ti mikrokamerom napravit besplatni pregled kože lica, i onda ti na licu mjesta kažu šta bi ti najbolje odgovaralo:mig:.a testeri...i ja sam mislila da je to nemoguća misija, no nije ti baš problem dobiti testere, naročito u malo novijim ljekarnama:mig:

a za lush..sve šta je rozo-da pogađam-npr. rock star sapun:D? taj mi ima sestra i super je...odoh se ja onda raspitat za Honey:p

dark_star
17.01.2008., 18:40
Zapravo ne bih nijednu, jer sve koje sam pogledala sadrze trietanolamin i neku masnu kiselinu. Cak i da neka ne sadrzi, preskupe su za tu kvalitetu.

definitivno:eek:

mislim, sve to stvarno divno miriše (iako sam čula komentare da netko ne želi dati ni 40 kuna za sapun jer je to naposljetku ipak samo-sapun:p), ali mislim da su im cijene apsolutno neprilagođene našem tržištu. svagdje su iste (od st-a do beograda-identične) no one su okej za engleski standard, ne za naš:p..da ne govorimo da se te lusheve stvarčice za lice, tipa kreme i maske, brzo kvare..pretpostavljam zato šta nema konzervansa, šta je naravno poželjno, šta prirodnije, šta kvalitetnije, bla bla..ali mislim da zbog toga "pati":D rok trajanja:p

ashley
21.01.2008., 20:42
Evo samo da kazem par rijeci hvale za Avene. Vec mjesec dana koristim kremu Cleanance K i gel i mogu reci da su se akne napokon smirile. Sitne se sve povukle, a podkoznima ni traga. Predobro. Termalnu vodu koristim vec duze i isto sve pohvale. Koristila sam godinama Vicy Normaderm, ali Avene je zakon! :top::top::top:

reader
23.01.2008., 08:15
U nedjelju sam se prije spavanja pošpricala termalnom vodom avene, na očišćeno lice, obrisala za minutu-dvije. I evo već 3 dana imam aknice (sitne, svrbuckaju, a kad stisnem izađe malčice samo "sadržaja"), par po čelu, uz rub kose koju, par na bradi...
Tako da sam sama sebi samo potvrdila da mi termalna voda avene ne čini ništa dobroga!
Nemam pojma kako ni zašto, krema mi odgovara, a ovo je već 3.put da imam navedene posljedice od vode.

ashley
23.01.2008., 14:32
U nedjelju sam se prije spavanja pošpricala termalnom vodom avene, na očišćeno lice, obrisala za minutu-dvije. I evo već 3 dana imam aknice (sitne, svrbuckaju, a kad stisnem izađe malčice samo "sadržaja"), par po čelu, uz rub kose koju, par na bradi...
Tako da sam sama sebi samo potvrdila da mi termalna voda avene ne čini ništa dobroga!
Nemam pojma kako ni zašto, krema mi odgovara, a ovo je već 3.put da imam navedene posljedice od vode.

Ti si valjda prva od koje cujem da mu ne pase Avene termalna voda. No, eto ima nas razlicitih. :)

dark_star
23.01.2008., 23:19
nije zato...možda nisi dobro očistila lice:confused:, treba ga dobro-dobro očistit prije nanošenja

reader
24.01.2008., 08:57
Čistila sam ga kao što ga uvijek čistim; identičnim postupkom i identičnim proizvodima. I nikad mi se ne izbacuju aknice, osim ako koji proizvod licu ne paše. Jedan od njih je i termalna voda avene (ovo je bio moj treći i zadnji pokušaj). No eto, nakon tri večeri umivanja u kamilici, povuklo se.

chimavizza
24.01.2008., 14:53
Čistila sam ga kao što ga uvijek čistim; identičnim postupkom i identičnim proizvodima. I nikad mi se ne izbacuju aknice, osim ako koji proizvod licu ne paše. Jedan od njih je i termalna voda avene (ovo je bio moj treći i zadnji pokušaj). No eto, nakon tri večeri umivanja u kamilici, povuklo se.

meni je također teško vjerovati da ti je to od obične termalne vode, nema tu ništa što bi te moglo iritirati :ne zna:

dark_star
24.01.2008., 21:53
ma nema teorije da ti baš od vode izbacuju :confused:..ona sadrži bakar i cink koji upravo umiruju upale na koži, zadnje što bi trebali je izazivati prištiće. možda su se neke bakterije nakupile oko raspršivača??? di držiš bočicu? primjer: ja sam tester od nuxe npr. držala u maloj korpici na radnom stolu, i kad san stavila kremu-puf-prištići...skužila san da to sve treba stajat dobro zaštićeno. možda je u tome stvar??

reader
25.01.2008., 07:57
E, 'ebi ga sad. Koliko god da zvuči čudno - tri puta mi se ponovilo!
Držim je u ormariću sa ostalom kozmetikom, a kod špricanja prvo špricnem po zraku (tako radim sa svime što se šprica) pa po licu.
A možda mi smeta općenito držati mokro lice, ha?
Npr. kad sam na moru, ako mi je mokro od mora- smeta me, umijem se i ako ga ne obrišem odmah od vode-smeta me. Umijem se kamilicom katkad (kad već vidim da je od nečega iziritirano, i odmah moram obrisati jer me inače isto smeta.Tako da se stalno brisuckam....

naomi
25.01.2008., 10:26
meni je mama takodjer reagirala na termalnu od avene. Nešto joj izbacio na koži i ja pošpricala da joj umirim al sve je još gore buknilo.. Al brijem da to nebi bilo sa npr uriage. Meni je avene bila dobra.

reader
25.01.2008., 10:41
Eto, ipak je dakle moguće reagirati i na avene vodu!
Usput, gdje nam je Andjelčić....???
Već je dugo nema....

patientia
25.01.2008., 16:15
Minerali mogu biti komedogeni, recimo natrij klorid.

dark_star
25.01.2008., 18:30
eto-misterij riješen :p

reader
28.01.2008., 13:49
Minerali mogu biti komedogeni, recimo natrij klorid.

Ima li ih Uriage termalna voda?
Vichy mi isto ne odgovara.

patientia
28.01.2008., 14:17
Trebalo bi pisati negdje na pakiranju. Cini mi se da je Phyto pisao da je ta voda slana.

reader
31.01.2008., 09:47
Pa sad mi je jasnije zašto svako ljeto kad sam na moru imam lice puno prišteva! I mislila sam da mi sol ne odgovara, ali su me uvjeravali da "more nikome nije naštetilo"!
Onda znači ja i termalna voda nismo za druženje!
Hvala, Pati!

BlackCandy
31.01.2008., 17:15
Pa sad mi je jasnije zašto svako ljeto kad sam na moru imam lice puno prišteva! I mislila sam da mi sol ne odgovara, ali su me uvjeravali da "more nikome nije naštetilo"!
Onda znači ja i termalna voda nismo za druženje!
Hvala, Pati!

...ne znam bas da ti od mora opristavi lice.... vise da je to od sunca i krema za suncanje

reader
01.02.2008., 09:00
Sol u morskoj vodi mi smeta. Doma nemam nikada tako loše lice kao na moru, a i doma sam na suncu i pod kremama...
Lice špricam kamilicom! Tad je sve ok.

Lilit
01.02.2008., 13:08
malo sam izvukla staru temu ali eto :D

Ja koristim Eucerin Hydro protect spf 15. Imam valja normalnu kožu, ujutro malo suhu. Ok mi je. Nisam alergična, ne masti, ko da je nema, dobra mi je sad za proljeće. Ljeti ne volim koristiti nikakve kreme jer mi bude vruće po faci ispod njih :)

jesi probala avene sa spf mozda, da ih usporedis?

shakti
03.02.2008., 15:09
na eucerin sam alergična, sva sam se osula od nje, vichy i avene koristim godinama, izmijenjujem ih i :top:

adora_313
05.02.2008., 17:28
Ima li itko iskustva s proizvodima Cosmel (hrvatska marka)?
Imaju nekakvu A vitamin kremu za suhu i ostecenu kozu po recepturi dr. Zlate Sviben Radovcic, a kako mi je ona dermatologica, savjetovala mi je da tu kremu koristim.

reader
06.02.2008., 11:32
Može li tko usporediti moć upijanja ovih krema:
Avene UV 15
Bioderm photoderm 50+
Eucerin spf 15

Koja se najviše upija u kožu (normalna koža sklona znojenju i "odbacivanju" kreme ljeti!!)?

Annnete
06.02.2008., 14:53
Može li tko usporediti moć upijanja ovih krema:
Avene UV 15
Bioderm photoderm 50+
Eucerin spf 15

Koja se najviše upija u kožu (normalna koža sklona znojenju i "odbacivanju" kreme ljeti!!)?

ta avene UV15 mi nikako nije odgovarala, nesto s njom nije bilo ok, nije bila dovoljno vlazna i kao da mi je zatezala lice.

eucerin hydro complete(spf 15) koristim trenutno i odlicna mi je, skroz je lagana.

eucerin je laganija i bolje se upija.

btw, po tipu koze lice mi je slicno kao tvoje.

Lilit
06.02.2008., 15:08
eucerin hydro complete(spf 15) koristim trenutno i odlicna mi je, skroz je lagana.

koja je sad to?
ima eucerin hydro balance (http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_gesichtshaut/hydro_balance_fresh.asp) (bez spf) i eucerin protect (http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_gesichtshaut/hydro_protect_lsf_15.asp) (sa spf)

ili ti imas hydro balance fluid (http://www.eucerin.com/sensitive_skin_face_care/hydro_protect_fluid.asp)?

Annnete
06.02.2008., 16:50
eucerin hydro-protect.

reader
07.02.2008., 07:41
I kažeš da se taj eucerin bolje upija od Avene UV 15?

patientia
11.02.2008., 12:24
Buduci da se ovdje raspravlja i o mnogim drugim brandovima, sto kazete da preimenujem temu u "Apotekarske marke krema" (samo apotekarske kreme bi bile one koje se spravljaju u apoteci)? Ima netko bolji prijedlog?

Lilit
11.02.2008., 13:05
dobra ideja iako bi se mozda dalo ovo spojit i sa onom temom o dehidriranoj i osjetljivoj kozi

patientia
11.02.2008., 23:55
Evo preimenovah, nisam jos spajala jer sam vidjela da se prica i o drugim tipovima koze.

liliput99
12.02.2008., 13:30
i ja sam na njihovoj stranici gledala tu hydro protect kremicu, cinila mi se najadekvatnija mojoj kozi
samo me brine ovo: Emulzija ulja u vodi (O/W).jel to komedogeno ili kako?

Chin@
12.02.2008., 16:11
posto je tema o apotekarskim kremama ja bih se dotaknula jedne-darphin. ne znam jeste li culi za tu marku..prilicno je skupa, ali jaaaaako kvalitetna..ja sam isla na testiranje koze kod teti iz te firme, koza mi je masnija na t zoni, na obrazima suha, jako tanka, sarena i sklona miteserima..preporucile su mi jednu nocnu kremu-cijena je 400kn, ali traje 6 mjeseci i otkad ju koristim nemam niti jednog mitesera, oziljci od pristica puno brze odlaze i ujednacila mi je tu masnocu-suhocu..imaju stvarno razne proizvode, od kremi, pilinga, maski, seruma..

Lilit
12.02.2008., 16:23
evo i ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=254895) ima topic o darphinu bas
a evo i link (http://www.darphin.com/)

meni to ipak 2much novcica...

liliput99
12.02.2008., 18:08
i meni je preskupo, zasad mi je avene super

dark_star
12.02.2008., 20:43
posto je tema o apotekarskim kremama ja bih se dotaknula jedne-darphin. ne znam jeste li culi za tu marku..prilicno je skupa, ali jaaaaako kvalitetna..ja sam isla na testiranje koze kod teti iz te firme, koza mi je masnija na t zoni, na obrazima suha, jako tanka, sarena i sklona miteserima..preporucile su mi jednu nocnu kremu-cijena je 400kn, ali traje 6 mjeseci i otkad ju koristim nemam niti jednog mitesera, oziljci od pristica puno brze odlaze i ujednacila mi je tu masnocu-suhocu..imaju stvarno razne proizvode, od kremi, pilinga, maski, seruma..

ja sam isto čula pohvale za darphin, ali to mi je baš brutalno skupo

Chin@
13.02.2008., 08:08
ja sam isto čula pohvale za darphin, ali to mi je baš brutalno skupo

ma takvo je bilo i moje misljenje na pocetku, stvarno je bed "iskeshirati" 400kn odjednom, ali kako sam rekla-traje 6 MJESECI i stvarno je KAO STVORENA ZA MOJU KOZU..a za dnevnu kremu koristim avene od 80kn koja isto dugo traje pa se tjesim kako i nisam jako rastrosna:D

dark_star
13.02.2008., 18:15
ma to je bez sumnje kvalitetno :p..ja ne škrtarim na kozmetici ali mi je cijena baš-ono :eek::p:D

frayla
13.02.2008., 20:51
ma takvo je bilo i moje misljenje na pocetku, stvarno je bed "iskeshirati" 400kn odjednom, ali kako sam rekla-traje 6 MJESECI i stvarno je KAO STVORENA ZA MOJU KOZU..a za dnevnu kremu koristim avene od 80kn koja isto dugo traje pa se tjesim kako i nisam jako rastrosna:D

Vjerujem da je krema ok, ali kako može jedna krema trajati 6mj??? Pa da ju ne znam kako malo stavljam ili štedim, ali ako svaki dan ujutro i navečer stavljam istu kremu nema šanse da mi tak dugo potraje...ne znam možda postoje takve sretnice...

Chin@
13.02.2008., 21:07
Vjerujem da je krema ok, ali kako može jedna krema trajati 6mj??? Pa da ju ne znam kako malo stavljam ili štedim, ali ako svaki dan ujutro i navečer stavljam istu kremu nema šanse da mi tak dugo potraje...ne znam možda postoje takve sretnice...

nisam ni ja tako mislila, ali krivo sam se na samom pocetku izrazila..dakle, to je neka smjesa poput voska, dobije se maaaala shpatulica kojom se "zagrabi" veličina zrna rize..zatim se dobro razmaze dlanom o dlan tj prstima o prste:D i nanese na lice..djeluje malo masno u pocetku, ali ujutro kada se probudis koza je krasna..cak mi je apotekarka rekla da ju ne moram stavljati svaki dan nego samo kad primijetim da mi se crvenilo od pristica duze zadrzava ili ako mi se pocnu raditi miteseri po nosu, ali ja ju svejedno, prevencije radi, stavljam svaku vecer..ne znam samo koliko bi mi tek onda trajala da nju slusam :)

dark_star
14.02.2008., 20:44
inače, kakva su vam iskustva s novom eucerin hydro balance linijom

probao netko?

ljubaznagospodja
19.02.2008., 10:08
eucerin hydro-protect.

E i ja bi tu. Jel jako lagana? U biti trebam malo masniju kremu.
Što se tiče nekomedogenosti, svaka pohvala Avene-u.

chimavizza
19.02.2008., 16:07
jel itko koristio od Noviderma iz linije Boreade matirajuću emulziju.ja ju koristim u zadnje vrijeme i super mi odgovara ali bih voljela vidjeti još neka iskustva :)

dark_star
22.02.2008., 19:35
Znam da već ima dosta srodnih topica, al pošto odnedavno svu preparativnu kozmetiku kupujem u ljekarnama, već neko vrijeme se mučim s odabirom odgovarajućeg pudera:(

Nisam upoznata s puderima koji su u ponudi, dosad sam isprobala samo Vichyjeve i nisam zadovoljna. za ostalo nisam ni čula, i čini mi se ko da oni imaju monopol nad proizvodnjom ljekarničkih pudera:(:D:D:D. Zna li netko za provjereno dobar tekući puder za mješovitu kožu? Kakva vam je Aveneova Couvrance linija? Preporuke, iskustva:p?

edit: preporuke za korektor su također dobrodošle:)

frayla
22.02.2008., 19:50
T. Leclerc? Ima ga u većim šoping centrima u ljekarnama...meni je super, lagana kozmetika za osjetljivu kožu...

dark_star
22.02.2008., 19:56
joj, to sam probala, ali mi se činija tako vodenast i beskoristan da san odma odustala:(. možda zato što je lagan, ali činilo mi se da nema ama baš nikakvog pokrivnog efekta!:(

marija82
22.02.2008., 20:30
preporucam avene! svakako zatrazi tester prije, ali meni je to najbolji apotekarski puder...

dark_star
22.02.2008., 21:31
imam neki tester, cleanance oil free obojenu emulziju. jel to to ili?

micek-jerry
22.02.2008., 21:40
avene :top::s

dark_star
22.02.2008., 21:42
ima li njihovih pudera baš za mješoviti tip ili su za sve tipove općenito?

Ziki
23.02.2008., 07:54
T. Leclerc? Ima ga u većim šoping centrima u ljekarnama...meni je super, lagana kozmetika za osjetljivu kožu...

Uh, ja stalno gledam njihov štand kad idem u apoteku, dosta sam se informirala o njima na netu (imaju divnu stranicu), dugu tradiciju, koriste manje kemikalija, a više prirodnih tvari, ali jednostavno ih nemam hrabrosti prvi put kupiti (neki dan sam skoro kupila njihov prašni puder Bananu, ali :bonk::bicedobro: opet nisam).

Dorée
23.02.2008., 16:37
ima li njihovih pudera baš za mješoviti tip ili su za sve tipove općenito?

Ima jedan za sve vrste ,lagano prikriva u 4nijanse mislim

dark_star
24.02.2008., 18:46
cijena? :p

inače, što je s onim couvrance u kutiji, jel to puder u kamenu možda?

-zvrkica-
02.03.2008., 21:25
Ja sam avene tekući platila 122.96 kn :)
Onaj u kutiji je kompaktni-kremasti. Imaš dvije vrste: RICH-suhu kožu i OIL-FREE-za normalnu, mješovitu i masnu kožu. Mislim da taj košta 120kn.

arlenna
02.03.2008., 23:28
koristim vec pola godine Vichy-jev i odlican mi je! koza mi diše i osjecam se kao da ga ni nemam!

ljubičica.split
03.03.2008., 11:53
a vichy i aven, jesu li oni ono lagani ili su dobri i za vecernje izlaske kada se nosi malo teza sminka? volila bi kupit jedan ili drugi, ali da su malo "tezi", dakle da ne izgleda kao maska, ali da dobro prekrije crvenilo i pristice.

chimavizza
03.03.2008., 16:29
a vichy i aven, jesu li oni ono lagani ili su dobri i za vecernje izlaske kada se nosi malo teza sminka? volila bi kupit jedan ili drugi, ali da su malo "tezi", dakle da ne izgleda kao maska, ali da dobro prekrije crvenilo i pristice.

ovisi na koje misliš, imaš različitih Vichy pudera, ja koristim Normateint i meni je super i za navečer, dodam jos samo pudera u kamenu. nije neko presavršeno prekrivanje ali u suprotnom bi se vjerovatno dosta vidio na licu. ja zadovoljna

-zvrkica-
03.03.2008., 18:07
Avene tekući ti slabo prekriva. Ja ga znam stavit jedino zato što ima svjetlu nijansu (porculan) i spf 15 :D Negdje su cure pisale da onaj kompaktni-kremasti puno bolje prekriva...ja ga nisam probala :kava:
Od vichy-a sam probala jedino tester onog «dermablend» i mislim da on fakat dobro prekriva.

dark_star
03.03.2008., 18:49
ne treba mi neki ekstra-pokrivni efekt jer eventualne prištiće ionako prekrijem korektorom..samo da mi ono lijepo tonizira i ujednači ten, još bolje ako je laganiji

sjetila sam se još jednog branda koji se može nač unutar nekih ljekarni- sans soucis..puderi im dođu oko 130 kn mislim..jel imao itko nešto njihovo i kakva je to uopće kozmetika?

MissMo
14.04.2008., 16:36
Bila sam danas u ljekarni i dobila sam Vichy Normateint testere..nijansa sand i nude međutim niti jedan mi ne odgovara.Pretamni su mi..postoji li neka "natural" verzija vichyja i zna li itko kojih jos nijansi ima..zahvaljujem

Dorée
14.04.2008., 19:30
postoji opal 15,ta je svjetlija od te dvije i

Sponza ri
14.04.2008., 19:34
doree, koji puder ti sad koristis? onaj mousse od maybellina?

Lilit
14.04.2008., 21:43
kakav je taj mousse? za koji tip koze je opce mousse? to meni pod prstima se tako fino cini :D

MissMo
15.04.2008., 19:49
Doree hvala ti.
vidjela sam taj "opal" danas pa pokušavam uloviti tester.
Nadam se da ce biti dobar

Sponza ri
15.04.2008., 20:20
opal nijansa nije ista kod svih vichyevih pudera

Dorée
16.04.2008., 20:04
doree, koji puder ti sad koristis? onaj mousse od maybellina?

aha,pa mislim sad uskoro kupit revlon colorstay:)

@Lilt -ja sam zadovoljna s mousseom ,ne piše za koji je tip kože ali ja bih rekla da je za mješovitu masnu,a koristi ga i moja sestra nekad a ima dehidriranu kožu i zadovoljna je
dobro prikriva,okej matira,lako se nanosi:)

Dorée
16.04.2008., 20:05
Doree hvala ti.
vidjela sam taj "opal" danas pa pokušavam uloviti tester.
Nadam se da ce biti dobar

nnč:)

plasibou
16.04.2008., 20:07
avene couvrance tekući mi ima grozne nijanse i teško se nekak razmazuje
imam t leclerc i super mi je taj fino mi lice izgleda i hidratantan je baš
nema faktor i nije oil free al je dobar

-anna-
16.04.2008., 21:02
Jel zna netko hoće li dolaziti kod nas puderi La Roche-Posay... čula sam da su jako dobri :D :cerek:

arlenna
17.04.2008., 16:34
Bila sam danas u ljekarni i dobila sam Vichy Normateint testere..nijansa sand i nude međutim niti jedan mi ne odgovara.Pretamni su mi..postoji li neka "natural" verzija vichyja i zna li itko kojih jos nijansi ima..zahvaljujem

e meni se dogodilo u ljekarni to da me žena uvjerila da mi treba br. 35 od tekućeg..i ja kupila..prije tog sam imala br 25 tester i bio mi je ok... uglavnom..još sam rekla da mi je to pretamno a ona meni da ne da ću vidjet i kaj ti ja znam..ja lijepo došla doma..i užas jedan..kad stavim izgledam ko pofarbana kokoš po mlicu plikovi od te boje pretamne..i htjela sam vratit , nisu mi dali..al sam skužila zasto mi ga zena uvalila..jer je bio zadnji i jedini tekući puder..pa se htjela riješiti..poludjela sam..sad mi stoji doma a ja koristim testere normateint br. 25 i 15..kombiniram.. i to mi stvarno odgovara i odlični su mi!! a ovaj br.35 ce pričekat ljeto..makar mi onda nece ni trebati..

al Vichy mi je zakon!!!

Rock Star
17.04.2008., 17:53
Zašto dopuštaš pametnjakovićkama iz ljekarni da ti sole pamet? Sama znaš najbolje koja ti nijansa odgovara, pogotovo ako si je već koristila.

reader
18.04.2008., 12:00
Da li Avene ima i tonirane kreme ili su samo puderi u ponudi?

MissMo
26.04.2008., 16:32
arlenna: dobila sam na kraju nijansu 15 koja mi odgovara..ali iskreno, očekivala sam od tog pudera puno više..nekako mi ne odgovara..

a prodaju li se još i tekući puderi iz linije Normaderm ili je to povučeno iz prodaje?

tima
26.04.2008., 17:42
ja sam zimi koristila vichy aera teint u tubici, posto mi je zimi suha koza-a ljeti aera teint u bocici. i bila sam jako zadovoljna.

sada koristim neki drugi tekuci puder, cisto radi promjene jer sam na vichy-u bila preko 4 ili5 godina...a i trebala sam svijetliju nijansu od ove najsvijetlije vichyeve.

Ziki
26.04.2008., 17:47
Jeste probalo nešto od T. LeClerca? mene nešto stalno vuče k njima, al me cijene odbiju. Posebno me muče puderi u prahu, po kojima su na svjetskom glasu.
Banana posebice.

tima
26.04.2008., 18:10
ja se isto stalno vrtim oko njihovog standa ali nikako se odluciti za njih...

tough_cookie
26.04.2008., 20:28
Jel zna netko hoće li dolaziti kod nas puderi La Roche-Posay... čula sam da su jako dobri :D :cerek:

navodno sljedece godine.

-anna-
26.04.2008., 23:37
navodno sljedece godine.

a daj :(

Dorée
26.04.2008., 23:42
a daj :(

ma super je što će uopće doći:D

-anna-
27.04.2008., 12:49
ma super je što će uopće doći:D